Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Інвестиційний портал Львівщини

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівська МДФІ повідомляє

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація управління ПФУ в Золочівському районі

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Територіальна державна інспекція з питань праці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Виставки, ярмарки, конкурси - 2015

Календар виставок (ярмарків), які проводитимуться в Республіці Білорусь у 2015 році _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

     

СТРУКТУРА

Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ

про порядок та умови надання платних соціальних послуг

 

ТАРИФИ:

- на платні соціальні послуги на виконання робіт соціальними робітниками відділень соціальної допомоги вдома з 1 квітня 2013 року

 

- на користування засобами реабілітації в пункті прокату технічних та інших засобів реабілітації з 1 квітня 2013 року.

 

- на платні соціальні послуги на виконання робіт робітниками відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги при обслуговуванні громадян, що проживають самотньо з 1 квітня 2013 року.

 

- на платні соціальні послуги на виконання робіт робітниками відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділення соціально-побутової адаптації при обслуговуванні громадян, що проживають самотньо  з 1 квітня 2013 року.

Шановні керівники підприємств

усіх форм власності,

мешканці Золочівщини!

 

Історія людства багата на приклади благодійництва, меценатства. Їх можна знайти в історичному минулому будь-якої країни. Україна також має багаті історичні традиції у сфері благодійництва, які продовжуються і нині.

Доброзичлива увага завжди потрібні обділеним долею людям. Зуміти відчути біль нужденних як власний, простягнути руку тим, хто опинився у скруті, хто страждає від хвороби чи байдужого оточення, гостро потребує хліба насущного або душевної розради можуть тільки люди з добрим, чуйним серцем.

Добро – це основа світу, і стати його основою Вас закликає Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Завітайте до нас, тут завжди готові прийняти від Вас все те, чим Ви готові поділитись аби не залишити наодинці з бідою, нагодувати та обігріти тих хто зазнає біди. 

Пам’ятаймо: справжня допомога поєднує у собі два вияви підтримки: матеріальну і духовну. Тобто, допомагати можна не лише грошима, продуктами чи іншими матеріальними речами. Куди важливіше не пройти повз людину, яка потребує допомоги та підтримки. Не потрібно допомагати задля когось чи чогось, через вигоду чи через те, що потім отримаємо подяку. Давайте робити добро через те, що душа людини сповнена добра!

Сподіваємося, що це звернення отримає підтримку широкого кола громадськості, адже піклування про ближнього повинно стати нормою нашого повсякденного життя.

 

Наші реквізити:

Золочівський районний територіальний центр соціального

обслуговування (надання соціальних послуг)

м.Золочів, вул. Шашкевича, 38, ГУДКСУ у Львівській обл.

МФО 825014 р\р 35424004002259 ЗКПО 23959886

 

Допоможемо разом тому, кого обійшла доля,

повернемо їм віру в добро!

 **************************************************************

Про пророблену роботу територіального центру

за період з 23.03.2015 року по 27.03.2015 року

  

1. Охоплено надомним обслуговуванням через відділення соціальної допомоги вдома 980 чол. та надано 7265 послуг.

2. В стаціонарному відділенні проживає 49 підопічних.

3. Надано 806 послуг особам, які перебувають на обслуговуванні у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділенні соціально-побутової адаптації та відділенні соціально-медичних послуг (кравець, перукар, культорганізатор, медична сестра, машиніст по пранню білизни, робітник по ремонту, медична сестра з масажу).

4. Видано допомогу продуктами та речами з банку речей 4 самотнім непрацездатним громадянам.

5. Перевірено роботу 4-х соціальних робітників.

6. Обстежено умови проживання 24 самотніх непрацездатних громадян та громадян, що проживають самотньо.

7. Проводилось обстеження матеріально-побутових умов проживання самотніх непрацездатних громадян та громадян, що проживають самотньо з подальшим прийняттям на обслуговування - прийнято на обслуговування 2 особи.

8. Поновлюються картки медичного освідчення згідно з терміном.

9. Проведено зустрічі з самотніми непрацездатними громадянами в стаціонарному відділенні с.Новоселища та у клубі пенсіонера «Злагода» територіального центру.

10. Проводилась робота з спонсорами по залученню коштів.

11. При територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації та надаються засоби реабілітації громадянам району, які їх потребують.

12. У стаціонарному відділені с. Новоселище створено 5 місць для мешканців Криму, які виявили бажання змінити місце перебування.

13. Проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян та надано висновки щодо необхідності надання соціальних послуг та призначення компенсаційних виплат.

 

**************************************************************

 

Про відзначення Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня ветерана

 

Людина, яка дожила до поважного віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. У наймудрішій книзі на землі, в Біблії, Святому Писанні відкрито говориться про те, що від нашого ставлення до батьків та старших людей безпосередньо залежить наша власна тривалість життя на цій землі.

1 жовтня 2014 року працівниками територіального центру у клубі пенсіонера територіального центру та в стаціонарному відділенні с. Новоселище з нагоди відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана організовано зустрічі. На зустрічах були присутні: директор територіального центру В. Яворський, заступник директора територіального центру О. Вітик, які виступили зі словами привітань, отець Степан Галай поблагословив присутніх на святі, відслужив молитви за здоров'я.

В цей день святкову атмосферу з нагоди відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана створювали наші постійні волонтери, а саме, директор Ясеновецького НВК М. Рак, вчителі та учні Ясеновецького НВК, які співали прекрасні пісні, читали поезію та дарували підопічним територіального центру приготовлені подарунки.

З нагоди відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана були накриті святкові столи для підопічних, а також учнями Ясеновецького НВК були роздані подарунки для підопічних.

Присутні на святі були задоволені за створене для них свято, гарний настрій та відпочинок.

 

**************************************************************

 

Соціальна реклама

 

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надає різні види соціально-побутових, медико-соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам та іншим соціально незахищеним верствам населення, які спрямовані на підтримання їх життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя у суспільстві.

На соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в територіальному центрі мають право:

- громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

- громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в центрі державної служби зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

За додатковою інформацією усіх бажаючих просимо звертатися за адресою: 80700 м. Золочів, вул. Шашкевича,38 тел/факс: (03265) 4-20-27, (03265) 4-23-01, (03265) 4-22-00 e-mail: tercenter@i.ua

Директор територіального центру – Яворський Василь Володимирович

 

**************************************************************

 

Заходи з нагоди відзначення 18- ї річниці Конституції України

 

25 червня у клубі пенсіонера територіального центру «Злагода» та у стаціонарному відділенні с. Новоселище проведено зустріч для підопічних територіального центру з нагоди відзначення 18- ї річниці Конституції України.

Присутні мали змогу побачити документальні кадри про історію прийняття Конституції України. Для підопічних територіального центру організовано святковий вечір та накрито святкові столи.

З нагоди відзначення 18- ї річниці Конституції України до підопічних територіального центру завітав ансамбль «Галицькі барви». У клубі пенсіонера територіального центру з нагоди відзначення 18- ї річниці Конституції України відбувся молебен за ласку і мир для української землі в ім”я процвітання України, добробуту українського народу за участю отця Степана Галая з парохії УГК церкви Блаженного М. Чарнецького.

 

**************************************************************

 

Інформація про пророблену роботу територіального центру

за період з 16.06 по 20.06.2014 року

 

1. Охоплено надомним обслуговуванням через відділення соціальної допомоги вдома 1021 чол. та надано 7318 послуг.

2. В стаціонарному відділенні проживає 50 підопічних.

3. Надано 342 послуг особам, які перебувають на обслуговуванні у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділенні соціально-побутової адаптації та відділенні соціально-медичних послуг (кравець, перукар, культорганізатор, медична сестра, машиніст по пранню білизни, робітник по ремонту, медична сестра з масажу).

4. Видано допомогу продуктами та речами з банку речей 4 самотнім непрацездатним громадянам.

5. Перевірено роботу 6-ти соціальних робітників.

6. Обстежено умови проживання 55 самотніх непрацездатних громадян та громадян, що проживають самотньо.

7. Проводилось обстеження матеріально-побутових умов проживання самотніх непрацездатних громадян та громадян, що проживають самотньо з подальшим прийняттям на обслуговування. Прийнято на надомне соціальне обслуговування 1 самотніх непрацездатних громадян.

8. Поновлюються картки медичного освідчення згідно з терміном.

9. Проведено зустрічі з самотніми непрацездатними громадянами в стаціонарному відділенні с. Новоселища та у клубі пенсіонера «Злагода» територіального центру.

10. Проводилась робота з спонсорами по залученню коштів.

11. При територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації та надаються засоби реабілітації громадянам району, які їх потребують.

12. У стаціонарному відділенні с. Новоселища створено 5 місць для мешканців Криму, які виявили бажання змінити місце перебування.

13. Проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 6 громадян та надано висновки щодо необхідності надання соціальних послуг та призначення компенсаційних виплат.

 

**************************************************************

11 червня 2014 року у клубі пенсіонера територіального центру проведено зустріч з головним редактором районної газети «Народне слово» Володимиром Дідулою.

Володимир Дідула - знаний на території Золочівщини митець - художник, письменник та поет. Під час зустрічі він розповідав усім присутнім уривки з оповідань своїх книжок, співав старовинні пісні, які записує у селах району в людей поважного віку.

Усі учасники зустрічі отримали море задоволення та масу позитивних емоцій.

 

**************************************************************

3 червня 2014 року обстежено умови проживання підопічних, які проживають м. Золочів , та у селах : Куровичі, Солова, Туркотин, Заставне. Обстеження проводили – завідувач відділення № 1 Чорна С.В. та заступник завідувача відділення – Сукмановська О.І. Перевірено якість обслуговування соціальних робітників, що надають послуги згідно укладених договорів та відповідно до потреб громадян, які перебувають на обслуговуванні.

Соціальні робітники на даний час, переважно допомагають на присадибних ділянках, а також забезпечують порядок у дворах, дбають про своєчасне обкошування трави на подвір’ях, та навколо будинків.

Самітні їх чекають з нетерпінням, адже найчастіше вони єдині помічники у домі, кажуть їм добрі слова в будні і свята.

 

**************************************************************

Про пророблену роботу територіального центру за період з 02.06. по 06.06.2014 року

1. Охоплено надомним обслуговуванням через відділення соціальної допомоги вдома 1025 чол. та надано 7338 послуг.

2. В стаціонарному відділенні проживає 50 підопічних.

3. Надано 336 послуг особам, які перебувають на обслуговуванні у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділенні соціально-побутової адаптації та відділенні соціально-медичних послуг (кравець, перукар, культорганізатор, медична сестра, машиніст по пранню білизни, робітник по ремонту, медична сестра з масажу).

4. Видано допомогу продуктами та речами з банку речей 3 самотнім непрацездатним громадянам.

5. Перевірено роботу 8-ми соціальних робітників.

6. Обстежено умови проживання 83 самотніх непрацездатних громадян та громадян, що проживають самотньо.

7. Проводилось обстеження матеріально-побутових умов проживання самотніх непрацездатних громадян та громадян, що проживають самотньо з подальшим прийняттям на обслуговування. Прийнято на надомне соціальне обслуговування 1 самотніх непрацездатних громадян.

8. Поновлюються картки медичного освідчення згідно з терміном.

9. Проведено зустрічі з самотніми непрацездатними громадянами в стаціонарному відділенні с. Новоселища та у клубі пенсіонера «Злагода» територіального центру.

10. Проводилась робота з спонсорами по залученню коштів.

11. При територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації та надаються засоби реабілітації громадянам району, які їх потребують.

12. У стаціонарному відділенні с. Новоселища створено 5 місць для мешканців Криму, які виявили бажання змінити місце перебування.

13. Проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 6 громадян та надано висновки щодо необхідності надання соціальних послуг та призначення компенсаційних виплат.

 

**************************************************************

Завдяки чуйності, відповідальності, милосердю турботливих робітниць територіального центру наші підопічні оточені увагою та піклуванням і в будень, і в свято. Для багатьох підопічних  соціальної допомоги вдома, соціальний робітник є тим промінчиком світла, що допомагають їм триматися на цьому світі. Коли самотня людина залишається наодинці зі своїми проблемами, вона може розраховувати на допомогу соціальних робітників. 

Протягом липня місяця заступником  завідувача відділення  Сукмановською О. І.  та  соціальним працівником Крупніцькою О. А. проведено перевірку роботи 7 соціальних робітників згідно графіку перевірки. Обстежено умови проживання та якість надання соціальних послуг 38 підопічних. Соціальні робітники згідно з умовами договору та відповідно до затвердженого графіка, але не менше як два рази на тиждень, забезпечують відвідування громадян, яких вони обслуговують, організовують надання передбачених договором послуг, виявляють додаткові потреби, вживають заходів для їх задоволення.

Скарг та претензій на роботу соціальний робітників під час перевірки не виявлено..

 

************************************************************

На сьогоднішній день в стаціонарному відділені с.Новоселище Золочівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проживає 50 чоловік, які через певні обставини у похилому віці залишилися без родинної опіки.

Працівники територіального центру дбають про людей не лише за життя, також займаються їхніми похоронами, доглядом могил та встановленням надгробних пам’ятників.

12 липня 2013 року на свято Петра і Павла у с.Сновичі відбулося посвячення надмогильного пам’ятника одинокої 71-річної громадянки Пановик Стефанії, яка останніх п’ять років проживала у стаціонарному відділені с.Новоселище та минулого року померла. За сприянням територіального центру встановили пам’ятник місяць тому, а освятили на свято Петра і Павла тому що разам з нею у стаціонарному відділені с.Новоселище проживав і зараз надалі проживає її син Петро.

 

************************************************************

Протягом тижня відділенням соціальної допомоги вдома проводилося обслуговування одиноких непрацездатних громадян похилого віку. Щоденно, крім вихідних, соціальні робітники докладають своїх зусиль, щоб належно обслужити одиноких пенсіонерів. Проводиться прибирання в квартирах підопічних, миття вікон, прання штор, білизни і т. п. Соціальні робітники стежать за чистотою на прибудинкових ділянках  підопічних, які проживають у приватному секторі, забезпечують підопічних продуктами харчування, ліками, оформленням субсидій, проплатою комунальних послуг, дрібним пранням і т.п. Стежать за станом їхнього здоров’я, викликають при потребі лікаря, заміряють артеріальний тиск, відвідують хворих в лікарнях, а також супроводжують  в поліклініку.

Заступником завідувача відділення Баран Ж.М. та соціальним працівником Гладкою Г.Ю. проводились перевірки соціальних робітників згідно графіку перевірки. Порушень в обслуговуванні не виявлено. Підопічні задоволені сумлінною роботою соціальних робітників. Скарг та зауважень не виявлено.

 

При територіальному центрі працює клуб активного довголіття громадян похилого віку «Злагода».

Клуб тісно співпрацює  з громадськими організаціями міста, школами, фізичними та юридичними особами.

В клубі згідно з планами-графіками роботи, проводяться різноманітні заходи: екскурсії до музеїв і храмів міста, загальні концерти і свята, зустрічі з видатними людьми міста, огляд кінофільмів минулих років, виставки народної творчості і рукоділля, святкування днів народження і таке інше.

Залучення якомога більшої кількості громадян похилого віку до участі в роботі клубу надає можливість розширення спілкування громадян похилого віку та вирішення багатьох проблем самотніх людей.

10 липня 2013 року громадян похилого віку, які є постійними відвідувачами клубу «Злагода» запросила голова спортивно-більярдного клубу «Піраміда» Тереза Гевко на проведення активного відпочинку. 17 громадян похилого віку, які обслуговуються територіальним центром взяли участь у спортивних заходах. Для  підопічних територіального центру було накрито солодкий  стіл.

 

Працівниками стаціонарного відділення с. Новоселище

проводиться біжучий ремонт нежитлових приміщень будинку.

 

 

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома надаються такі види соціальних послуг:

 

1. Ведення домашнього господарства (підготовка продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів, посуду, винесення сміття тощо)

2. Ведення домашнього господарства (прибирання житла)

3. Ведення домашнього господарства (розпалювання печей, піднесення вугілля, дров, розчистка снігу, доставка води із колонки)

4. Ведення домашнього господарства (миття вікон)

5. Ведення домашнього господарства (обклеювання вікон)

6. Ведення домашнього господарства (допомога при консервації овочів та фруктів)

7. Ведення домашнього господарства (прасування білизни)

8. Придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів

9. Організація харчування (приготування їжі)

10. Організація харчування (годування) (для ліжково-хворих)

11. Прання білизни та одягу

12. Ремонт одягу (дрібний)

13. Здійснення санітарно-гігієнічних заходів за місцем проживання (заміна натільної і постільної білизни)

14. Здійснення санітарно-гігієнічних заходів за місцем проживання (надання допомоги при купанні, миття голови, розчісування волосся, підрізання нігтів)

15. Забезпечення супроводження (супровід споживача соціальних послуг у поліклініку)

16. Надання допомоги в оплаті комунальних послуг (заповнення абонентських книжок, оплата комунальних послуг, звірення платежів, заміна книжок)

17. Надання допомоги в оформленні документів (оформлення субсидій на квартирну плату і комунальні послуги)

18. Надання допомоги в оформленні документів (оформлення замовлень на доставку вугілля, дров)

19. Написання листів

20. Представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах та організаціях (виконання доручень, пов’язаних з необхідністю відвідування різних організацій)

21. Надання допомоги у проведенні сільськогосподарських робіт (в обробці присадибної ділянки)

22. Надання послуг з виконання ремонтних робіт (допомога в ремонті житлових приміщень)

 

 

Інформація про пророблену роботу

за І півріччя 2013 року

 

1. Основними завданнями територіального центру є виявлення та обслуговування непрацездатних громадян, які потребують соціально-побутового і медико-соціального обслуговування, надання якісних соціальних послуг. Для вирішення цих завдань ведеться робота по встановленню зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності з метою сприяння у здійсненні соціального обслуговування непрацездатним громадянам.

За роки роботи територіальний центр зарекомендував себе як соціальна установа для усіх нужденних категорій населення району, яким потрібні різні види допомоги.

 

У територіальному центрі функціонують такі структурні підрозділи:

- два відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення соціально-побутової адаптації;

- відділення соціально-медичних послуг;

- стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання (с.Новоселище);

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

- пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.

В територіальному центрі створений Банк даних одиноких непрацездатних громадян та громадян, які проживають самотньо в електронному вигляді, у розрізі міських, селищних та сільських рад.

У I-му півріччі 2013 року через структурні підрозділи територіального центру надано соціальних послуг 3934 особам.

Однією з основних актуальних проблем є забезпечення водопостачанням стаціонарне відділення с. Новоселище.

Стаціонарне відділення розраховано на 50 ліжко-місць.

Для стаціонарного відділення цілодобово необхідне безперебійне якісне водопостачання, якого немає на даний час. Вода подається погодинно, іноді її немає декілька днів, працівники змушені довозити воду з сусіднього села.

Також, необхідне приміщення для створення відділення соціально-медичних послуг для соціально-незахищених верств населення, а в першу чергу для одиноких громадян району.

 

Відділення соціально-медичних послуг надає:

- соціально-медичні послуги - організація консультацій щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів особи, підтримка її здоров'я, здійснення профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів;

- психологічні послуги - організація консультацій з питань психічного здоров'я та поліпшення відносин з оточуючим соціальним середовищем, психологічна корекція, методичні поради;

- інформаційні послуги - надання інформації, необхідної для ліквідації складної життєвої ситуації, що склалася;

 

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг):

п/п

Назва відділення

К-сть відділ.

Чисельність виявлених осіб, які потребують соціального обслуговування

Чисельність фактично обслуженого населення

всього

у міській місцевості

у сільській місцевості

1

відділення соціальної допомоги вдома

2

1373

1156

346

810

2

відділення соціально-побутової адаптації

1

1293

1293

252

1041

3.

відділення соціально - медичних послуг

1

514

514

172

340

3.

відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

1

2018

2018

362

1656

4.

стаціонарне відділення

1

49

49

-

49

5.

пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації

1

60

60

38

22

  

На даний час у Золочівському районі функціонує одне стаціонарне відділення, яке розраховано на 50 ліжко-місць. У територіальному центрі створено списки громадян потребуючих поселення у стаціонарне відділення, а тому є нагальна потреба у розширенні стаціонарного відділення за рахунок відселення сільської амбулаторії, яка знаходиться на першому поверсі лівого крила приміщення будинку стаціонарного відділення. Це дасть в свою чергу змогу створити ще додатково 10 ліжко-місць.

В районі проживає незначна кількість осіб з вадами психічного розвитку. Особи з обмеженими фізичними можливостями обслуговуються структурними підрозділами територіального центру. Так у I-му півріччі 2013 року з числа інвалідів різних категорій обслужено 599 осіб.

Інноваційним напрямком роботи територіального центру є робота з розвитку волонтерського руху. Протягом I-го півріччя 2013 року в територіальному центрі працювало 53 волонтери, з них, з числа пенсіонерів – 1, з числа учнівської молоді – 41, з числа працездатних громадян – 11 та надано підопічним територіального центру 4046 соціальних послуг.

В І-му півріччі 2013 року територіальним центром обслужено 3934 чол., з них інвалідів різних категорій 599 чол., в місті обслужено – 1170 чол., в селі 2764 чол.

Протягом І-го півріччя 2013 року відділеннями соціальної допомоги вдома обслужено 1156 чоловік, з відвідуванням їх не менше двох разів на тиждень. Підопічним надавались різні види послуг на підставі даних карти індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг), договору про обслуговування з врахуванням медичних показань.

В середньому навантаження на одного соціального робітника в місті складає 12,2 чол. при нормі - 10 чол., в селі 11,0 чол. при нормі – 6 чол.

Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

Золочівська районна рада, може приймати, як виняток, рішення про звільнення від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) відділенням соціальної допомоги вдома громадян, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі видатки, пов'язані із соціальним обслуговуванням (наданням соціальних послуг) громадян, передбачаються в кошторисі територіального центру за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів.

Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги. Протягом I-го півріччя 2013 року відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 68 чол., що проживають самотньо, в результаті чого територіальним центром додатково отримано коштів на суму 12,1 тис. грн.

Не охоплено надомним обслуговуванням 7 населених пунктів району.

В структурі територіального центру функціонує відділення соціально-побутової адаптації.

Протягом I-го півріччя 2013 року відділенням соціально-побутової адаптації обслужено 1293 особи.

У відділенні соціально-побутової адаптації працює соціальний працівник (культорганізатор), практичний психолог, юрисконсульт. Також при територіальному центрі діє клуб пенсіонера «Злагода».

В територіальному центрі відділенням соціально-побутової адаптації створюються умови для повноцінного спілкування одиноких людей, їх участі в громадському житті. В клубі пенсіонера постійно організовується проведення святкових зустрічей, лекцій, перегляд передач, безкоштовні відвідування підопічними концертів, прогулянок, екскурсій в Золочівський замок, в м. Глиняни в стареньку деряв'яну церкву, де відновився образ Ісуса Христа. При територіальному центрі працює бібліотека для підопічних, постійно діє виставка робіт підопічних. Крім цього, колективи художньої самодіяльності з будинку культури, будинку школяра, учні Ясеновецької загальноосвітньої школи, священнослужителі з церкви Миколая Чернецького, постійно проводять концерти, бесіди, працюють волонтерами в територіальному центрі. Вищевказані заходи дозволяють створити благополучний стан підопічних. Наші підопічні перестали відчувати себе одинокими. Знайшли друзів і продовжують постійно спілкуватися. А деякі створили сім'ї.

Протягом І-го півріччя 2013 року соціальним працівником (культорганізатором) надано 3069 послуги 1091 чол.

У відділенні соціально-медичних послуг працює медична сестра та медична сестра з масажу.

Медична сестра надає різні види медичних послуг громадянам, які перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі, а саме уколи, перев'язка ран, патронаж, вимірювання артеріального тиску, супровід в лікарню, поліклініку. Всі процедури медична сестра здійснює відповідно до назначень лікарів В територіальному центрі діє кабінет долікарської допомоги, де медична сестра здійснює прийом підопічних, а також ходить на виклики на дім до підопічних. Протягом дня медична сестра надає послуги 8-9 підопічним.

Протягом I–го півріччя 2013 року медичною сестрою обслужено 467 чол. та надано 2150 послуг.

Медична сестра з масажу територіального центру здійснює медичну реабілітацію підопічних територіального центру з метою відновлення здоров'я у підопічних територіального центру. Прийом підопічних проводиться в кабінеті долікарської допомоги в приміщенні територіального центру. Для тих підопічних, які за станом здоров'я не можуть прийти до територіального центру медична сестра з масажу здійснює масаж вдома. Медична сестра з масажу здійснює масаж підопічним відповідно до призначень лікарів. Медична сестра з масажу здійснює навчання хворих з різною патологією методикам профілактики хвороб та їх ускладнень, здійснює підбір схем самомасажу для самостійних занять, в комплексі з лікувальною фізкультурою, в залежності від особливостей захворювання, ступеню функціональних порушень відповідно до призначень лікуючих лікарів.

Протягом I-го півріччя 2013 року медичною сестрою з масажу надано 650 послуг 52 чол.

Постійно проводяться профілактично-медичні огляди підопічних, при необхідності вирішується питання влаштування їх на стаціонарне лікування, оформлення до будинку-інтернату, стаціонарне відділення с. Новоселище.

Стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання є структурним підрозділом Золочівського районного територіального центру створено у 2004 році.

Протягом I–го півріччя 2013 року стаціонарним відділенням обслужено 49 чоловік. Стаціонарне відділення розміщено в двоповерховій будівлі в с. Новоселище. Відділення розраховано на 50 ліжко-місць. Для покращення обслуговування та якісного надання послуг підопічним стаціонарне відділення, зокрема кухня оснащена п'ятьма холодильниками, двома морозильними камерами, м’ясорубкою, слайсером, протірочною машиною, водонагрівачем, посудомийною машиною. Пральня оснащена - шістьма пральними машинами, з них чотири машини автомат, двома сушильними машинами, катком гладильним, дезинфікаційною камерою.

В стаціонарному відділення діє фізкабінет оснащений автоклавом, шафою сухо жаровою, апаратом електротерапевтичним, опромінювачем та ін. сучасним устаткуванням.

Крім цього, в приміщенні стаціонарного відділення є дві відпочинкові кімнати, які оснащені сучасними меблями та двома телевізорами, третій телевізор знаходиться в фоє адмінбудинку, яке облаштоване сучасними меблями та служить місцем для відвідування підопічних родичами, друзями, сусідами.

 Також, в стаціонарному відділенні у випадку відключення електроенергії для забезпечення кухні, коридору електрикою придбано асинхронний бензогенератор.

У стаціонарному відділенні є також миючий пилосос, швейна машина та ще інше сучасне устаткування.

Щоденну невідкладну медичну допомогу підопічним стаціонарного відділення надають завідувач відділення-лікар та п’ять медичних сестер. У 2013 році створено цілодобовий медичний пост. Також у стаціонарному відділенні проведено капітальний ремонт їдальні та приміщень.

 Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги.

При відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги діє Банк речей, де виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечуються громадяни бувшим у користуванні одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби за рахунок отриманої благодійної допомоги від населення району, а також продовольчими та промисловими товарами.

За I-ше півріччя 2013 року відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 2018 чол. та на надано натуральної допомоги на суму – 84,5 тис. грн.

Також, в територіальному центрі працює перукар, який надає послуги на безоплатній основі одиноким непрацездатним громадянам та на платній основі громадянам, які проживають самотньо. Тим підопічним, які за станом здоров'я не виходять із дому перукар надає послуги на дому. В I-му півріччі 2013 року перукар надав 1770 послуг 712 чол., з них 84 чол. надано послуги на платній основі та отримано коштів на суму 0,8 тис. грн.

В пральні територіального центру підопічним територіального центру надаються послуги по пранню білизни, як на платній так і на безоплатній основі. Протягом I-го півріччя 2013 року ця послуга надана 84 чол.

Крім цього, в територіальному центрі є кравецька майстерня, де швея яка надає послуги по ремонту, шиттю речей, одягу та ін., Протягом I-го півріччя 2013 року ця послуга надана 536 чол., з них 38 чол. надано послуги на платній основі та отримано коштів на суму 0,1 тис. грн.

Робітник з комплексного обслуговування будинків та споруд, який надає послуги підопічним територіального центру по ремонту вікон, дверей, тумбочок, крісел, столів та ін. В I–му півріччі 2013 року робітник з комплексного обслуговування будинків та споруд надав послуги 369 чол., з них 41 чол. надано послуги на платній основі та отримано коштів на суму 0,2 тис. грн.

З червня 2010 року в територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, де жителі району, а також підопічні територіального центру мають можливість взяти у користування технічні та інші засоби реабілітації, а саме трость дерев'яну, підлокітники, милиці пахові, ходунки, інвалідні коляски. Протягом I–го півріччя 2013 року послугами пункту прокату скористалися 60 чол. та отримано коштів від надання послуг на суму 2,6 тис. грн.

Структурними підрозділами територіального центру постійно проводиться робота по виявлення в районі осіб, які потребують соціального захисту та допомоги.

У І-му півріччі 2013 року у територіальному центрі проводились наради з соціальними працівниками, соціальними робітниками та працівниками всіх структурних підрозділів щомісячно. Крім цього щоквартально проводяться навчання працівників територіального центру з питань застосування нормативно-правових актів у своїй роботі, застосування норм Положень про територіальний центр та структурних підрозділів.

Згідно затверджених графіків перевірок діяльності роботи структурних підрозділів протягом кварталу проводилися перевірки роботи соціальних робітників відділень соціальної допомоги вдома та працівників інших структурних підрозділів.

 

З метою посилення контролю за  дотриманням  санітарного законодавства у стаціонарному відділенні с.Новоселище, 18 червня 2013 року року головним спеціалістом Золочівського міжрайонного   управління ГУ ДСЕС у Львівській області Галушкою Р.М. проведена перевірка дотримання вимог санітарно-гігієнічних норм та роз’яснено підопічним стаціонарного відділення правила дотримання особистої гігієни

.

 

14 червня 2013 року у стаціонарному відділенні с.Новоселище головним інспектором Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області підполковником служби ЦЗ Жмурком В.М. проведено перевірку робочого стану бензогенератора та стан резервної пожежної водойми.

Також, проведена роз’яснювальна робота серед підопічних з питань запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, навчання правил безпеки життєдіяльності, дотримання правил безпеки у побуті.

 

Щодо розмірів та процедури перерахунку заробітних плат

працівників бюджетної сфери

 

У травні 3,5 млн. бюджетників отримають збільшені зарплати – Мінсоцполітики

 

У травні має відбутися перерахунок зарплат бюджетників. Завдяки тривалим переговорам між профспілками та Мінфіном, посадовий оклад працівників першого тарифного розряду відтепер становитиме 852 гривні. Підтримала позицію профспілок і наполягала саме на цій цифрі міністр соціальної політики Наталія Королевська. Адже від цієї ставки тепер залежатиме розмір посадового окладу кожного з 25 розрядів тарифної сітки.

Про те, наскільки в середньому збільшиться зарплата і якою є процедура перерахунку, кореспондентові УКРІНФОРМу розповів директор Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Олександр Товстенко.

- Скількох людей стосуватиметься це підвищення та про які суми йдеться?

- Буде перераховано зарплати із січня 2013 року для близько 3,5 мільйонів працівників охорони здоров'я, освіти, культури, соціальної сфери та інших бюджетних галузей. У середньому за кожен місяць донарахована заробітна плата становитиме, наприклад, у лікаря вищої категорії від 29 до 50 гривень, у вчителя вищої категорії - від 27 до 45 гривень. Очевидно, що це не такі великі кошти. Але йдеться лише про перші кроки, які ми робимо цьогоріч. Сподіваємося, що будуть підвищення більш суттєві, і що важливо - регулярні.

- Як відбувається процедура перерахунку?

- Після того, як 27 березня уряд схвалив постанову №197 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», центральні органи влади мали привести власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій, що належать до сфери їх управління, у відповідність з цією постановою.

Фактично необхідно було підготувати понад 60 наказів, котрі після погодження з Мінсоцполітики і Мінфіном мали б бути зареєстровані у Мін'юсті, а вже після того можна було розпочати перерахунок на кожному окремому підприємстві чи закладі. Для опрацювання такої кількості наказів місяць - це оптимальний термін. Тому міністр соціальної політики Наталія Королевська під час селекторної наради в Кабміні 14 травня поставила чітке завдання - щоб люди почали отримувати дораховані кошти вже одночасно із зарплатою за травень.

- І це завдання виконується?

- Маємо позитивну динаміку. Однак певні затримки є - через те, що деякі органи центральної влади затягнули з процедурою оформлення відповідних наказів. Сподіваємося, що процес прискориться і найближчим часом всі без винятку працівники бюджетної сфери отримають підвищені зарплати.

- А як діяти, якщо перерахунку й досі нема? До кого порадите звертатися?

- Хочу одразу заспокоїти всіх тих, хто досі чекає - ви обов'язково отримаєте збільшені зарплати. У будь-якому разі, якщо є факти затягування, слід звертатися безпосередньо до міністерства або зателефонувати на урядову гарячу лінію. Кожне звернення ми фіксуємо і по кожному будемо розбиратися.

                                                                                                                       УКРІНФОРМ

 

 

30 травня 2013 року зав. відділення соціальної допомоги вдома №1 Чорна С.В. та заст. зав. відділення Сукмановська О. І. провели перевірку роботи соціальних робітників Петришин М.Я. с.Туркотин та Цабан З.Т. с. Великий Полюхів.

В ході перевірки встановлено, що соціальні робітники відвідують підопічних не рідше двох разів на тиждень, відповідно до укладених договорів. Надають соціальні послуги згідно графіку обслуговування, постійно тримають під контролем стан їхнього здоров’я, виявляють одиноких громадян, які потребують стороннього догляду, або перебувають у складних життєвих обставинах.

У с.Великий Полюхів виявлено самотнього непрацездатного громадянина Яковлева В.Ф., якого буде взято на соціальне обслуговування з 31.05.2013р.

Скарг та зауважень до роботи соціальних робітників не виявлено. Підопічні висловили вдячність дирекції територіального центру та соціальним робітникам за надану їм соціальну допомогу.

 

Відповідно до графіку перевірок роботи соціальних робітників 28 травня 2013 року зав. відділення соцдопомоги вдома №2 Гуковою С. К. та соціальним працівником Гладкою Г. Ю. проведено перевірку роботи соціального робітника с.Поляни Яворської М.Т. В ході перевірки встановлено, що соціальний робітник відвідує підопічних відповідно до укладених договорів та надає по потребі широке коло соціальних послуг. Скарг та зауважень до роботи соціального робітника не виявлено. Підопічні висловили усну подяку за надану їм соціальну допомогу.

 

У стаціонарному відділенні с.Новоселище Золочівського районного територіального центру 17 травня 2013 року з нагоди Дня Героїв та Дня пам'яті жертв політичних репресій проведено урочисті заходи за участю вчителів та  учнів загальноосвітньої школи I –III ступенів с.Новоселище.

Організовано тематичну виставку та проведено зустріч з учасниками національно-визвольних змагань та самотніми непрацездатними громадянами – учасниками національно-визвольних змагань.

Соціальні робітники відвідали та обстежили умови проживання  всіх учасників національно-визвольних змагань, самотніх непрацездатних громадян – учасників національно-визвольних змагань, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі та  привітали зі святом.

 

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) тісно співпрацює з міськими, селищними та сільськими радами по виявленню самотніх непрацездатних громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують соціальної допомоги, яку надають соціальні робітники та стаціонарне відділення с.Новоселище.

Стаціонарне відділення знаходиться за адресою:

Львівська обл., Золочівський р-н, с.Новоселище (тел. 03265 59 544).

У стаціонарному відділенні громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

1) житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом;

2) раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров'я, у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ;

3) цілодобовим медичним обслуговуванням;

4) слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку;

5) комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо).

 

8 травня 2013 року в клубі пенсіонера «Злагода» територіального центру та стаціонарному відділенні с. Новоселище з нагоди Дня Перемоги відбулася зустріч з ветеранами війни під назвою « Перемога, свята, перемога».

В клубі пенсіонера територіального центру та в стаціонарному відділенні оформлено експозиції з тематики, пов’язаної з воєнними діями в період Великої Вітчизняної війни.

Також, проведено перегляд передач та художніх фільмів тематики воєнних років «Залізна сотня», «Нескорений».

Постійно проводиться  робота щодо поліпшення соціально-медичного, комунального-побутового обслуговування ветеранів війни та постійно надається допомога.

Крім цього,  організовано святковий вечір для підопічних територіального центру та накрито для ветеранів святкові столи.

 

До Великодніх свят 1211 підопічним Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано спонсорську допомогу приватним підприємцем Ковзелем М. О. (депутат ВРУ V-VI скликання). Громадяни які обслуговуються структурними підрозділами територіального центру отримали запашну паску та продуктові набори в які входили: гречка, макарони, цукор, майонез, згущене молоко.

104 соціальних робітники територіального центру доставили до кожної оселі подарункові набори, за що підопічні висловили найщирішу подяку за надану їм допомогу до Великодніх свят ПП Ковзелю М. О. та керівництву територіального центру.

 

Як для тіла потрібна вода, щоб воно омилося, так для душі потрібен Святий Дух, який через Тайну Святої Сповіді очищає нашу душу. Великодня сповідь готує християнина до найбільшого торжества у році – Воскресіння Христового.  Сповідь є тими дверима, через які можемо ввійти і прийняти найсвятіше, що є на землі, – Тіло і Кров Спасителя.

Стало уже традицією і цей рік не є винятком, напередодні Великодніх свят священнослужителі храму Миколая Чарнецького отець Степан Галай, отець Михайло Сукмановський, отець Юрій Галабуда проводили сповідь  підопічних територіального центру у клубі пенсіонера "Злагода".

 

Підготовка до Великодніх свят 

”Чистота у кожній оселі” під таким гаслом соціальні робітники та підопічні відділень соціальної допомоги вдома територіального центру готуються до Великодня.

Соціальні робітники прибирають у будинках своїх підопічних та  впорядковують території   кладовищ померлих родичів підопічних.

 

Інноваційним напрямком роботи Золочівського районного територіального центру є робота з розвитку волонтерського руху.

Волонтерський рух – це доброчинна робота, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот та суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим особам та соціальним групам, що опинилися в склад ній життєвій ситуації, називають волонтером.

У Золочівському районному територіальному центрі постійними волонтерами, які надають соціальні послуги по організації дозвілля громадянам похилого віку  є учні та педагогічний колектив Ясеновецького НВК.

23 квітня 2013 року у клубі пенсіонера ”Злагода ” територіального центру  учні та директор Ясеновецького НВК провели театралізоване дійство ” Страсті Христові” для підопічних територіального центру. Всі присутні  клубу отримали лозу для освячення її  у Вербну неділю, яку привезли з собою колектив Ясеновецького НВК.

 

Проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля

20 квітня 2013 року працівники Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) провели роботи по благоустрою територій, що прилягають до адміністративних будинків територіального центру та стаціонарного відділення і  прибудинкових територій громадян, що знаходяться на надомному соціальному обслуговуванні, а саме: зібрано сухе листя, сміття, проведено підрізку дерев,  побілили бордюри та дерева, зібрали та вивезли сміття, скопали, засіяли і засадили розсадою клумби тощо.

У акції з озеленення та благоустрою взяло участь 137 працівники, посаджено 105 дерев, 72 кущі.

 

         На виконання Закону України « Про благоустрій населених пунктів », Указу Президента України від 06.08.1998 р. № 855/98 « Про День довкілля », розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 15.03.2013 року № 116/0/5-13 « Про проведення місячника з озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля » соціальними робітниками Золочівського районного територіального центру проводиться роботу по прибиранню прибудинкових територій громадян, що знаходяться на надомному соціальному обслуговуванні.

 

Соціальний робітник Колосівська О.Я. прибирає подвір'я підопічної.

 

Соціальний робітник Фарміга В.С.

прибирає сад підопічної.

Соціальний робітник Скрипка О.Д.

висаджує кущі біля будинку підопічної.

 

   ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ) 

Основними завданнями центру є виявлення та обслуговування непрацездатних громадян, які потребують соціально-побутового і медико-соціального обслуговування, надання якісних соціальних послуг. Для вирішення цих завдань ведеться робота по встановленню зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності з метою сприяння у здійсненні соціального обслуговування непрацездатним громадянам. За роки роботи територіальний центр зарекомендував себе як соціальна установа для усіх нужденних категорій населення району, яким потрібні різні види допомоги.

У територіальному центрі функціонують такі структурні підрозділи:

– два відділення соціальної допомоги вдома;

– відділення соціально-побутової адаптації;

– відділення соціально-медичних послуг;

– стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання (с.Новоселище );

– відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

– пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.

 

В територіальному центрі створений Банк даних одиноких непрацездатних громадян та громадян, які проживають самотньо в електронному вигляді, у розрізі міських, селищних та сільських рад. У I кварталі 2013 року через структурні підрозділи територіального центру надано соціальних послуг 3557 особам.

 Інноваційним напрямком роботи територіального центру є робота з розвитку волонтерського руху. Протягом I кварталу 2013 року в територіальному центрі працювало 37 волонтери, з них з числа пенсіонерів – 3, з числа учнівської молоді – 26, з числа працездатних громадян – 8 та надано підопічним територіального центру 2664 соціальних послуг.

У територіальному центрі працює 104 соціальних робітники та 6 соціальних працівники. Із них пройшли перепідготовку та підвищили кваліфікацію 102 працівники.

В I кварталі 2013 року територіальним центром обслужено 3557 осіб., з них інвалідів різних категорій 655 осіб, в місті обслужено – 981 осіб, в селі – 2354 осіб.

Протягом I кварталу 2013 року відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 1025 осіб, з відвідуванням їх не менше двох разів на тиждень. Підопічним надавалися різні види послуг на підставі даних карти індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг), договору про обслуговування з врахуванням медичних показань.

 Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

 

Золочівська районна рада, може приймати, як виняток, рішення про звільнення від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) відділенням соціальної допомоги вдома громадян, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі видатки, пов’язані із соціальним обслуговуванням (наданням соціальних послуг) громадян, передбачаються в кошторисі територіального центру за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги. Протягом I кварталу 2013 року відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 52 осіб, що проживають самотньо, в результаті чого територіальним центром додатково отримано коштів на суму 5,9 тис. грн.

Не охоплено надомним обслуговуванням 7 населених пунктів району.

В структурі територіального центру функціонує відділення соціально-побутової адаптації. Протягом I кварталу 2013 року відділенням обслужено 623 особи та надано 1747 соціальних послуг.

 В відділенні соціально-побутової адаптації працює соціальний працівник (культорганізатор), практичний психолог, юрисконсульт. Також при територіальному центрі діє клуб пенсіонера «Злагода». В територіальному центрі відділенням соціально-побутової адаптації створюються умови для повноцінного спілкування одиноких людей, їх участі в громадському житті. В клубі «Пенсіонера» постійно організовується проведення святкових зустрічей, лекцій, перегляд передач, безкоштовні відвідування підопічними концертів, прогулянок, екскурсії в Золочівський замок, в м. Глиняни в стареньку дерев’яну церкву, де відновився образ Ісуса Христа. При територіальному центрі працює бібліотека для підопічних, постійно діє виставка робіт підопічних. Крім цього, колективи художньої самодіяльності з будинку культури, будинку школяра, учні Ясеновецької загальноосвітньої школи, священнослужителі з церкви Миколая Чарнецького, психолог постійно проводять концерти, бесіди, працюють волонтерами в територіальному центрі.

Вищевказані заходи дозволяють створити благополучний емоційних стан підопічних. Наші підопічні перестали відчувати себе одинокими. Знайшли друзів і продовжують постійно спілкуватися. А деякі навіть створили сім’ї. Протягом I кварталу 2013 року соціальним працівником (культорганізатором) надано 1632 соціальних послуг 536 особам.

Юрисконсультом територіального центру надано 115 соціальних послуг 115 особам.

Відділення соціально-медичних послуг надає:

– соціально-медичні послуги – організація консультацій щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів особи, підтримка її здоров’я, здійснення профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів.

У відділення соціально-медичних послуг працює медична сестра та медична сестра з масажу. Медична сестра надає різні види медичних послуг громадянам, які перебувають на обслуговуванні в територіальному ценрі, а саме уколи, перевязка ран, патронаж, вимірювання артеріального тиску, супровід в лікарню, поліклініку. Всі процедури медична сестра здійснює відповідно до назначень лікарів.

В територіальному центрі діє кабінет долікарської допомоги, де медична сестра здійснює прийом підопічних, а також ходить на виклики на дім до підопічних. Протягом дня медична сестра надає послуги 8-9 підопічним. Протягом I кварталу 2013 року медичною сестрою обслужено 310 осіб та надано 1400 послуг.

Медична сестра з масажу територіального центру здійснює медичну реабілітацію підопічних територіального центру з метою відновлення здоров’я у підопічних територіального центру. Прийом підопічних проводиться в кабінеті долікарської допомоги в приміщенні територіального центру. Для тих підопічних, які за станом здоров’я не можуть прийти до територіального центру медична сестра з масажу здійснює масаж вдома. Медична сестра з масажу здійснює масаж підопічним відповідно до призначень лікарів. Медична сестра з масажу здійснює навчання хворих з різною патологією методикам профілактики хвороб та їх ускладнень, здійснює підбір схем самомасажу для самостійних занять, в комплексі з лікувальною фізкультурою, в залежності від особливостей захворювання, ступеню функціональних порушень відповідно до призначень лікуючих лікарів. Протягом I кварталу 2013 року медичною сестрою з масажу надано 320 послуг 26 особам.

Постійно проводяться профілактично-медичні огляди підопічних, при необхідності вирішується питання влаштування їх на стаціонарне лікування, оформлення до будинку-інтернату, стаціонарне відділення с. Новоселище.

На даний час у Золочівському районі функціонує одне стаціонарне відділення, яке розраховано на 50 ліжко-місць. У територіальному центрі створено списки громадян потребуючих поселення у стаціонарне відділення, а тому є нагальна потреба у розширенні стаціонарного відділення за рахунок відселення сільської амбулаторії, яка знаходиться на першому поверсі лівого крила приміщення будинку стаціонарного відділення. Це дасть в свою чергу змогу створити ще додатково 10 ліжко-місць.

Стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання є структурним підрозділом Золочівського районного територіального центру створено у 2004 році. Протягом I кварталу 2013 року стаціонарним відділенням обслужено 47 осіб. Стаціонарне відділення розміщено в двоповерховій будівлі в с. Новоселище. Для покращення обслуговування та якісного надання послуг підопічним стаціонарне відділення, зокрема кухня оснащена п’ятьма холодильниками, двома морозильними камерами, м’ясорубкою, слайсером, протирочною машиною, водонагрівачом, посудомийною машиною. Пральня оснащена – шістьма пральними машинами, з них чотири машини автомат, двома сушильними машинами, катком гладильним, дезинфікаційною камерою. 

В стаціонарному відділення діє фізкабінет оснащений автоклавом, шафою сухо жаровою, апаратом електротерапевтичним, опромінювачем та ін. сучасним устаткуванням. Крім цього, в приміщенні стаціонарного відділення є дві відпочинкові кімнати, які оснащені сучасними меблями та двома телевізорами, третій телевізор знаходиться в фойє адмінбудинку, яке облаштоване сучасними меблями та служить місцем для відвідування підопічних родичами, друзями, сусідами. Також, в стаціонарному відділенні у випадку відключення електроенергії для забезпечення кухні, коридору електрикою придбано асинхронний бензогенератор. У стаціонарному відділенні є також миючий пилосос, швейна машина та ще інше сучасне устаткування. Щоденну невідкладну медичну допомогу підопічним стаціонарного відділення надають завідувач відділення-лікар та медичні сестри. У 2012 році створено цілодобовий медичний пост. Також, у стаціонарному відділенні проведено капітальний ремонт їдальні та житлових приміщень.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги.

При відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги діє Банк речей, де виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечуються громадяни бувшим у користуванні одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби за рахунок отриманої благодійної допомоги від населення району, а також продовольчими та промисловими товарами.

Протягом I кварталу 2013 року відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 1310 осіб та надано натуральної допомоги на суму – 11,6 тис. грн.

Також, в територіальному центрі працює перукар, який надає послуги на безоплатній основі одиноким непрацездатним громадянам та на платній основі громадянам, які проживають самотньо. Тим підопічним, які за станом здоров’я не виходять із дому перукар надає послуги на дому. В I кварталі 2013 році перукар надав послуги 501 особі, з них 42 особам надано послуги на платній основі та отримано коштів на суму 0,4 тис.грн.

В пральні територіального центру підопічним територіального центру надаються послуги з прання білизни, як на платній так і на безоплатній основі . Протягом I кварталу 2013 року ця послуга надана 76 особам.

Крім цього, в територіальному центрі є кравецька майстерня, де швея яка надає послуги з ремонту, шиття речей, одягу та ін. Протягом I кварталу 2013 року ця послуга надана 395 особам, з них 14 особам надано послуги на платній основі та отримано коштів на суму 0.1 тис. грн.

Робітник з комплексного обслуговування будинків та споруд, який надає послуги підопічним територіального центру з ремонту вікон, дверей, тумбочок, крісел, столів та ін. В I кварталу 2013 року робітник з комплексного обслуговування будинків та споруд надав послуги 246 особам, з них 14 особам надано послуги на платній основі та отримано коштів на суму 0,1 тис. грн.

У територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, де жителі району, а також підопічні територіального центру мають можливість взяти у користування технічні та інші засоби реабілітації, а саме трость дерев’яну, підлокітники, милиці пахові, ходунки, інвалідні коляски. Протягом I кварталу 2013 року послугами пункту прокату скористалися 49 осіб та отримано коштів від надання послуг на суму 1,1 тис. грн. Структурними підрозділами територіального центру постійно проводиться робота з виявлення в районі осіб, які потребують соціального захисту та допомоги.

 

З 8 квітня по 12 квітня 2013 року у клубі пенсіонера Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено персональну виставку робіт одинокого непрацездатного громадянина, інваліда Великої Вітчизняної Війни I групи Данченка Степана Якимовича під назвою «Мистецтво творення картин без фарб».

Данченко Степан Якимович 02.02.1924 року народження, житель м.Золочева, з грудня 2001 року перебуває на надомному соціальному обслуговуванні. Щоб не почуватися самітнім знайшов себе у мистецтві. За допомогою штучних квітів та морських ракушок з 1996 р. творить надзвичайно красиві картини, які милують око відвідувачів клубу пенсіонера "Злагода" територіального центру, де проводяться різноманітні виставки робіт підопічних.

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochiv_rda@ukr.net