герб Державної служби зайнятості

Золочівський районний центр зайнятості

На головну сторінку | Для безробітних | Для працедавців | Про центр зайнятості

Корисні посилання в мережі Internet
розділова риска

Шановні кримчани, мешканці східних областей України!

Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

 

Довідкова інформація

 

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

• знайти роботу – тимчасову або постійну;

• взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

• пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;

• отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні. Усі вакансії – у вільному доступі.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте.

Усі послуги – безкоштовні.

Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:

• інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;

• консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;

• рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

• паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

• облікову картку платника податків (ідентифікаційний код). Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю крім вищезазначених документів слід подати:

• трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

• диплом або інші документи про освіту;

• військовий квиток (у разі необхідності).

Якщо Ви вже за реєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської областей, Вам нададуть соціальні послуги та допомогу по безробіттю в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем Вашого перебування.

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей.

У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

• необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;

• якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, в центрі зайнятості Вам допоможуть скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин. Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

• паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;

• облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);

• трудова книжка;

• диплом або інші документи про освіту.

Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості, а також інтернет-порталами державної служби зайнятості: www.dcz.gov.uaa та www.trud.gov.ua.

 

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ Державного центру зайнятості: (044) 284-39-24

 

Золочівський РЦЗ у Фейсбук https://www.facebook.com/ZolochivRCZ/

 

Про стан ринку праці Золочівського району

впродовж січня-травня 2019 року

 

 

Обсяги пропозиції

робочої сили НА ЗАРЕЄСТРОВАНОМУ РИНКУ ПРАЦІ

Упродовж січня-травня 2019 року службою зайнятості надавалися соціальні послуги 1717 громадянам, з котрих 1017, або 59,2% — зареєстровані безробітні. Упродовж січня-травня 2019 року до служби зайнятості звернулося 1205 незайнятих особи, з них 505, або 41,9% — мали статус безробітного (у відповідному періоді 2018 року — 572 особи).

На кінець травня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 503 особи (на відповідну дату 2018р. — 697), з яких 46,1% складали жінки, 29,4% — молодь у віці до 35 років, 51,9% належали до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 53,5% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями.

 

 

Середня тривалість зареєстрованого

безробіття

Середня тривалість безробіття на початок червня 2019 р.  становила 102 календарних дні.

 

 

Безробітні                мешканці села

Соціальні послуги надавалися 531 зареєстрованим безробітним мешканцям  села  (у січні-травні 2018 р. —704). Частка їх у загальних обсягах зареєстрованого безробіття становила 52,2% (55,9%). Рівень працевлаштування цієї категорії  склав 57,4% (у січні-травні 2018р. —61,4%).

 

 

 

Безробітні               жінки

Соціальні послуги  надавалися 488 жінкам, котрі мали статус безробітної (у січні-травні 2018 року —671). З їх числа за сприянням служби зайнятості працевлаштовано 68 (рівень працевлаштування безробітних жінок у загальних обсягах працевлаштованих безробітних склав 38,6%), охоплено професійним навчанням  39 (32,5%), залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 42 (45,6%). На початок червня 2019 року частка жінок у загальних обсягах зареєстрованого безробіття становила 46,1%, (53,7% на початок червня 2018 року).

 

 

 

Безробітна                  молодь

У січні-травні  2019 року мали статус 338 молодих осіб у віці до 35 років (у січні-травні 2018 року — 462). За сприянням служби зайнятості працевлаштовано 50 осіб з числа зареєстрованих безробітних (рівень працевлаштування безробітної молоді у загальному обсязі працевлаштованих безробітних склав 28,4%), охоплено професійним навчанням 32 (26,7%), залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 31 (33,7%). Частка молоді у віці до 35 років у загальних обсягах зареєстрованого безробіття на початок червня 2019 року становила 29,4% (33,4% на відповідну дату 2018 року).

 

 

 

Попит на

робочу силу

Кількість зареєстрованих вакансій, наявних в базі даних служби зайнятості у порівнянні з 2018 роком збільшилася з 778 до 792 одиниць. Рівень укомплектування вакансій склав 53,5%, у 2018р.–47,2%. Станом на 01.06.2019 року актуальними залишилися 244 вакансії, у тому числі: 185 одиниць — для робітників (75,8%); 42— для службовців (17,2%); 17 — для тих, хто не має  професії та спеціальної підготовки; зокрема, для працівників сільського господарства - 20 одиниць. 

Загалом навантаження на одне вільне робоче місце (вакантну посаду) на кінець травня 2019 року склало 2 безробітних (на відповідну дату 2018 р.—3).

Із загальної чисельності зареєстрованих вакансій 26,3% — з мінімальною заробітною платою, 73,7% - заробітна плата більше мінімальної.

Середня тривалість укомплектування вакансій – 19 кал. днів, проти 16  кал.днів 2018 р. Про наявність вакансій прозвітувало 200 роботодавців (у січні-травні 2018р.—198). Рівень забезпечення роботодавців робочою силою за сприянням служби зайнятості становив 67,0%.

 

 

Працевлаштування громадян

Чисельність громадян, котрі отримали роботу у січні-травні 2019 року, становила 484 особи, у тому числі 176 зареєстрованих безробітних. Чисельність незайнятих громадян забезпечених роботою у відповідному періоді торік становила 444 особи (у тому числі 176 безробітних). Рівень працевлаштування зареєстрованих безробітних у звітному періоді становив 17,3%. Загальний рівень працевлаштування громадян становив 28,2%. У 2018 році рівень працевлаштування безробітних склав 14,0% при загальному показнику 24,5%.

 

 

Виплата допомоги з безробіття одноразово для започаткування підприємницької діяльності

 

Виплачено допомоги по безробіттю одноразово для започаткування підприємницької діяльності у січні-травні 2019 року 3 особам, з них: 1 жінка, 2 молодих особи, 2 особи, які потребують додаткових гарантій соціального захисту.

У січні-травні 2018 року підприємцем за сприянням служби зайнятості стали 2 безробітних.

 

 

 

Організація професійного навчання незайнятих громадян

 

За скеруванням служби зайнятості професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації проходили 120 осіб (у січні-травні 2018 року – 139). Рівень охоплення профнавчанням безробітних становив 11,8% (у січні-травні 2018 року — 11,0%).

Після закінчення професійного навчання на обліку залишилося 7 безробітних (на 15 осіб менше, ніж на відповідну дату 2018 року).

 

 

 

Залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру

Загалом у громадських та інших роботах тимчасового характеру  взяли участь 92 особи (у січні-травні 2018 року —89 осіб). Рівень залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру становив 9,0% (у відповідному періоді 2018 року –7,1%).

 

 

Видача ваучерів для підтримання

конкуренто-спроможності осіб старше 45 років

 

 

Золочівською районною філією для підтримання конкурентоспроможності осіб старше 45 років у січні-травні 2019 року видано 1 ваучер.

 

 

Робота з інвалідами

Упродовж січня-травня 2019 року службою зайнятості надано соціальних послуг 112 особам з інвалідністю (105 особам з інвалідністю зі статусом безробітного у січні-травні 2018 року). 14 осіб працевлаштовано, 34 особи знято з обліку, 3 особи проходили професійне навчання,  8 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 60 осіб перебуває на обліку на кінець звітного періоду.

 

Надання соціальних послуг учасникам АТО

Упродовж січня-травня 2019 року службою зайнятості надавалися соціальні послуги 57 демобілізованим військовослужбовцям, котрі брали участь в антитерористичній операції. 11 осіб працевлаштовано, в тому числі 3 особи прийнято на контрактну службу, 6 осіб проходили професійне навчання, 1 особа залучена до громадських та інших робіт тимчасового характеру. На кінець травня на обліку перебуває 28 учасників АТО.

 

Виплата допомоги з безробіття

Станом на 1 червня 2019 року з числа зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, допомогу з безробіття отримувало 470 осіб (на 01.06.2018 року—638). Чисельність отримувачів допомоги з безробіття у порівнянні з відповідною датою 2018 року зменшилась на 168 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю у травні склав 3045,2 грн., що дорівнювало 72,9% від законодавчо  визначеного розміру мінімальної заробітної плати (проти 2299,4 грн., або 62,8% у 2018 році)

Новини

20.03.2018

 

Учням провели екскурсію на «Золочівську швейну фабрику»

Вже декілька років поспіль, задля привернення уваги учнівської молоді до актуальних професій, підвищення мотивації молоді до працевлаштування на вітчизняних підприємствах, відбувається Марафон актуальних професій. Саме тому 19 березня 2018 року Золочівським районним центром зайнятості організовано професіографічну екскурсію для учнів 11-х класів Золочівської ЗОШ №2 ім. М.Шашкевича на підприємство ВАТ «Золочівська швейна фабрика», що має постійну потребу в кадрах, де учнівську молодь було ознайомлено з однією із найдавніших і одночасно однією з найсучасніших і найнеобхідніших людям професій – швачка. Адже результатом праці швачки є одяг: жіночий, чоловічий, дитячий, зимовий, літній і демісезонний.

Учні з цікавістю оглянули вироби, які шиють на даному підприємстві та отримали відповіді на поставлені запитання.

Усі присутні скористалися прекрасною можливістю розкрити для себе таємниці цієї професії.

 

29.12.2017

 

З метою якісного працевлаштування зареєстрованих безробітних осіб та задоволення кадрових потреб роботодавців, фахівці Золочівського районного центру зайнятості проводять інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на активізацію співпраці з керівниками місцевих підприємств, установ та організацій. Так, днями директором районного центру зайнятості Орестом Малиновським та начальником відділу взаємодії з роботодавцями Наталією Гавришків проведено робочу зустріч з керівником державного підприємства «Золочівське лісове господарство» Русланом Круть.

Основною діяльністю підприємства являється лісовідновлення, догляд за лісовими культурами, вирощування посадкового матеріалу, заготівля лісового насіння, проведення рубки догляду. Кількість працюючих на підприємстві становить 302 особи.

В ході розмови з’ясовано кадрову потребу, обговорено ситуацію на місцевому ринку праці, напрями практичного застосування соціальних послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям: добір персоналу, організація тимчасових робіт з прочищування та проріджування лісових насаджень, професійного навчання та стажування на робочому місці майбутніх працівників, працевлаштування безробітних осіб з числа соціально-незахищених категорій населення, в тому числі учасників АТО, тощо. Керівник лісового господарства подякував представникам служби зайнятості за роботу, адже цьогоріч у господарство було працевлаштовано 28 безробітних осіб, та висловив сподівання на подальшу тісну співпрацю.

 

12.12.2017

 

Фахівці Золочівського районного центру зайнятості 8 грудня 2017 року провели виїзну акцію, під час якої були охоплені Ясеновецька, Червоненська, Великовільшанецька, Словітська сільські ради , а також Глинянська міська рада .

Зустрівшись з представниками органів місцевого самоврядування , роботодавцями та місцевими жителями було активно обгорено питання створення громад, актуальні вакансії, законодавчі новації у сфері зайнятості, а також питання організації оплачуваних громадських робіт та легалізації заробітньої плати тощо. Була проведена профорієнтаційна робота з учнями 9 класів Глинянської ЗОШ на тему «Професії майбутнього».

Директор Золочівського РЦЗ О. Малиновський та фахівець Г. Коменда ознайомили учнів з інформацією щодо потреб сучасного ринку праці, про важливість кожної професії, розповіли про навчальниі заклади Львівської області. Школярі із зацікавленням слухали змістовну розповідь про професії, які зустрічаються на підприємствах та в організаціях міста Золочева та Львівської області вцілому. Діти із задоволенням брали активну участь в обговоренні запропонованої теми та глибоко замислились над вибором своєї майбутньої професії. На завершення зустрічі проведено ряд тестувань, в тому числі тест на визначення самооцінки та були роздано буклети, інформаційні матеріали. Цього ж дня у Глинянській ЗОШ проходила акція «Солодощі для учасників АТО до дня св.Миколая, де учні спільно з волонтерами випікали медові пряники, які будуть передані в зону АТО.

На завершення виїзної акції працівниками Золочівського районного центру зайнятості спільно з головою Глинянської міської ради І.Шульгою відвідано Комунальне підприємство «Навчально-виробничий комплекс «Мозаїка», яке знаходиться у місті Глиняни Золочівського району. Це багатоцільовий навчально-виробничий комплекс трансформерного типу, який створений згідно проекту, фінансованого Європейським Союзом та місцевим бюджетом. Подавачем проекту та Бенефіціаром є Глинянська міська рада, співподавачем - благодійна організація «Фонд розвитку Глинян». Відповідно до проекту, недіючу, ще австрійську будівлю старої школи перетворено у навчально – виробничий комплекс з виставковими та конференційним залами, якісним хостелом на 30 місць та навчальними аудиторіями.

Також проект покликаний відродити та зберегти традиційне історичне місцеве ремесло – килимарство та всебічно сприяти розвиткові молодіжних ініціатив у регіоні. У приміщенні знаходиться музей килимарства, де зберігаються роботи визначних глинянських майстрів .

Адже, глинянські килими колись продавали в бутіках Парижа, Варшави та Гданська.

 

20.11.2017

 

Жителів району запрошують на роботу у філію "Золочівський райавтодор"

З метою підбору претендентів на вільні робочі місця філії «Золочівський райавтодор» ДП «Львівський облавтодор», 17 листопада поточного року у Золочівському районному центрі зайнятості відбулася ярмарка вакансій, у якій взяли участь 20 осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та мають досвід роботи механізаторів та водіїв.

Представник підприємства – спеціаліст з кадрової роботи Галина Лісова презентувала свою фірму, розповіла про її діяльність та основні напрямки роботи, ознайомила з переліком вакансій, серед яких робочі місця машиніста екскаватора, машиніста автогрейдера, водія на вантажний автомобіль марки КРАЗ, дорожнього робітника, також ознайомила з умовами праці та розмірами заробітної плати згідно штатного розпису та з умовами отримання доплат та премій.

Також, представник філії відповіла на запитання присутніх та запросила усіх бажаючих відвідати підприємство та пройти індивідуальну співбесіду у керівника.

 

13.11.2017

 

Служба за контрактом – свідомий вибір кращих!

Відповідно до діючого законодавства, Національна гвардія України, у взаємодії зі Збройними Силами України, бере участь у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту, а також у виконанні завдань територіальної оборони. У зв’язку з проведенням набору на військову службу за контрактом у Навчальний центр Національної гвардії України, який знаходиться в місті Золочів, районним центром зайнятості проводиться відповідна робота, а саме: організовуються семінари для безробітних, ярмарки вакансій, презентації роботодавця, круглі столи, професіографічні екскурсії, тощо.

Так, сьогодні у центрі зайнятості відбувся один з таких заходів, до участі у якому були запрошені зацікавлені особи з числа безробітних, в тому числі демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО. Відкриваючи захід, директор центру зайнятості Орест Малиновський звернув увагу присутніх та те, що військова служба за контрактом може вирішити основну проблему, з якою вони звернулися до центру зайнятості, а саме - працевлаштування, також надасть можливість отримання стабільного матеріального доходу, соціальних пільг і гарантій, а отже - впевненість у майбутньому. У заході взяв участь представник Навчального центру Національної гвардії України - старший помічник начальника відділення кадрів, майор Олег Дупелич, який розповів про вимоги щодо відбору громадян на військову службу за контрактом, порядок її проходження та перспективи. Акцентував увагу присутніх на те, що на сьогоднішній день створена і постійно вдосконалюється гнучка система соціального захисту військовослужбовців військової служби за контрактом - це гідна заробітна плата, розмір якої становить від 7000 грн., гарантована відпустка, медичне обслуговування, харчування, забезпечення одягом та можливість пільгового навчання у закладах освіти.

Запрошених на захід було ознайомлено з переліком вакантних посад, які укомплектовуватимуться військовослужбовцями за контрактом у місті Золочів, роздано відповідний роздатковий матеріал, також присутні отримали вичерпні відповіді на свої запитання. Серед присутніх на заході виявилися такі, що вже проходили службу за контрактом, а зараз перебувають на обліку в центрі зайнятості в пошуках постійної роботи за здобутими у вузах спеціальностями – це Василь Гардигура та Роман Лукасевич, які охоче поділилися досвідом проходження такої служби, та підтвердили, що на даний час це – хороша альтернатива працевлаштуванню, з достойним переліком соціального пакету.

Також, для активного інформування безробітних щодо можливості проходження військової служби за контрактом, у центрі зайнятості створено робоче місце для представників військових частин та військового комісаріату, що дозволяє оперативно проводити індивідуальні співбесіди з бажаючими вступити на контрактну службу. Щоб донести інформацію про переваги сучасної військової служби за контрактом до більш широкого кола незайнятого населення, відповідні матеріали розміщено у інформаційних секторах, на стендах та кутках центру зайнятості, та за його межами - у приміщеннях сільських рад, інших соціальних партнерів та у місцях масового скупчення людей.

 

09.11.2017

 

З метою вивчення кадрової потреби та надання консультацій з питань трудового законодавства та зайнятості, сьогодні, 09 листопада 2017 року, директор районного центру зайнятості Орест Малиновський та начальник відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Гавришків відвідали ТОВ «Золочівенергоресурс» та ТОВ «Золочівенергоінвест», - теплогенеруючі компанії, які мають в управлінні 10 котелень на тверде паливо та постачають тепло майже 60 бюджетним установам та комерційним організаціям, а також населенню Золочівщини.

Зустрівшись з керівником підприємств Володимиром Заморським, посадовці служби зайнятості нагадали перелік послуг, передбачених для працедавців, ознайомили з основними ринковими тенденціями та процесами, аспектами законодавства про працю, соціальне страхування та зайнятість населення. Окрім того, мова йшла про важливість дотримання норм чинного законодавства про працю при оформленні трудових відносин з найманими працівниками, також в ході діалогу з’ясовувалася потреба в кадрах, перспективи розвитку підприємства, можливість організації навчання за професією «оператор котельні», організації тимчасових робіт, тощо.

На закінчення зустрічі керівнику вручено буклети про послуги служби зайнятості та роздатковий матеріал щодо відповідальності за використання незадекларованої праці.

 

03.11.2017

 

ТзОВ «Електроконтакт Україна» відвідали учасники АТО

Сьогодні, 03 листопада, Золочівським районним центром зайнятості було проведено захід «день відкритих дверей на виробництві», а саме: учасників АТО було запрошено на професіографічну екскурсію на ТзОВ "Електроконтакт Україна", під час якої майстер виробничого навчання заводу Юрій Олекса презентував присутнім особливості фаху «монтер кабельного виробництва».

Під час екскурсії учасників АТО ознайомили з виробничим процесом виготовлення електричних кабельних мереж до автомобілів марки «ВМW», «Мерседес», «Опель», «Ауді», з умовами праці на виробництві, мали можливість оглянути сучасне устаткування та детально роздивитися, які операції виконують працівники на своїх робочих місцях, які вимоги до якості готових виробів, який об’єм роботи потрібно виконати за зміну.

Також, учасників заходу знайомили з умовами оплати праці та системою заохочувальних бонусів на виробництві, умовами прийняття на роботу, які гарантують повний соціальний пакет, пільгове харчування, можливість навчання на виробництві, доїзду до підприємства тощо. Всі робочі місця на підприємстві є безпечними та нешкідливими, для нових працівників, які тільки розпочали роботу на підприємстві, встановлюється форма доплат до продуктивності (норми виробітку).

Проведений захід викликав зацікавленість у присутніх, відбулись жвава розмова та обмін думками щодо працевлаштування. Відвідавши захід, учасники АТО пересвідчилися, що на ТзОВ "Електроконтакт Україна" європейському рівню відповідає не тільки якість продукції, але й умови праці.

 

26.09.20177

 

Військова служба за контрактом – надійне сьогодення, впевнене майбутнє.

26 вересня 2017 року Золочівським районним центром зайнятості проведено презентацію професії військовослужбовця за контрактом в Збройних Силах України за участю представника 80 окремої десантно-штурмової бригади м.Львова Петріва Віталія Романовича, прапорщика 14 ОМБР танкового батальйону м.Володимира-Волинського Довгого Сергія Петровича та командира відділення 44ОАБР м.Тернополя Снітинського Віктора Євгеновича.

З вступним словом до безробітних громадян звернувся директор районного центру зайнятості Орест Малиновський, який наголосив на важливості проведення даних заходів, розповів про стан ринку праці Золочівщини, побажав безробітним здійснити правильний вибір. Акцентував увагу на формування характерних рис патріота: активна підтримка і розвиток Української державності, підвищення зацікавленості служби у Збройних силах України, її готовності до захисту України, збереження та шанування національної пам’яті.

Військовослужбовці презентували контрактну службу в Збройних Силах України показом слайдів.

Вони розповіли, що процес професіоналізації сьогодні триває у всіх складових Українського війська: у видах Збройних Сил України, в органах управління всіх рівнів, безпосередньо у з’єднаннях, частинах та підрозділах. Отже, питання комплектування війська військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом, стає одним з вирішальних чинників для успіху всієї військової реформи. Також розказали про умови вступу на контрактну службу, кар’єрний ріст та перспективи проходження контрактної служби в Збройних Силах України, надали інформацію учасникам семінару про такий вид зайнятості як військова служба за контрактом, актуальні вакансії, професії, які потрібні сучасній Українській армії. При цьому акцентували, що контрактна служба в Збройних Силах України – це престижно, це гідна заробітна плата та належний соціальний захист з боку держави. Наголосили на ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України і її громадян.

Відповідаючи на численні запитання учасників заходу,старший лейтенант Петрів Віталій Романович, розповів про своє ставлення до подій на сході України, до настроїв місцевих жителів сходу. Багато говорили про патріотизм. Коли йде загроза державності, треба єднатися. У важкій, загрозливій для миру ситуації справжній чоловік встає і йде захищати Батьківщину.

З кожним претендентом проведена індивідуальна співбесіда щодо процедури відбору, умов контракту, грошового забезпечення, соціального захисту, пільг. Присутніх ознайомили з професіями, які користуються попитом у військових частинах.

 

15.09.2017

 

Днями у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар для 10 осіб з педагогічною освітою, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні.

У заході взяли участь начальник відділу активної підтримки безробітних Галина Коменда та заступник директора районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді Золочівської РДА Оксана Романівна Дужа. Метою заходу було ознайомлення зацікавлених осіб із новою для України формою тимчасового влаштування дітей, які опинились у кризових ситуаціях - патронатними сім’ями.

Проведення семінару є одним із елементів інформаційної компанії, спрямованої на започаткування даної форми влаштування дітей у Золочівському районі. Оксана Романівна наголосила, що законодавчою базою створення патронатних сімей став Закон України від 26.01.2016 року № 936-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми". А Постановою КМ України у березні 2017 року затверджено порядок створення таких сімей. Що ж таке патронат? Яка мета цих нововведень? Як стати патронатним вихователем чи наставником?.. Відповіді на ці та інші питання отримали усі присутні.

А запровадження патронату над дитиною є необхідною і вкрай корисною справою, за яку держава пропонує гідну оплату. Це хороший варіант працевлаштування для людей, небайдужих до проблем дітей.

 

07.09.2017

 

Міністерство соціальної політики за підтримки Світового банку реалізовує в Україні пілотний проект «Рука допомоги».

06 вересня 2017р. в приміщенні Золочівського районного центру зайнятості, за участю начальника Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Ігора Уличного та головного спеціаліста відділу економічного розвитку і торгівлі Золочівської РДА Роксоланою Войною, проведено семінар щодо реалізації на території Золочівського району пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Проект реалізується на Львівщині відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб». Відкрив захід директор Золочівського районного центру зайнятості Орест Малиновський, який зазначив, що за допомогою пілотного проекту передбачається вирішити низку важливих завдань, зокрема:

• створення нових робочих місць;

• зменшення рівня безробіття та бідності;

• повернення на ринок праці довготривалих безробітних та реінтеграція внутрішньо переміщених осіб;

На семінар були запрошені непрацюючі працездатні члени малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та внутрішньо переміщені особи, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті. Переглянувши відео-матеріали, заступник директора Золочівського районного центру зайнятості Лілія Саханевич проінформувала присутніх, що головною метою проекту є виведення малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб із стану безробіття та допомога їм у працевлаштуванні або започаткуванні власної справи, зазначила, що у проекті передбачено три механізми залучення до роботи учасників пілотного проекту:

– сприяння у працевлаштуванні;

– надання тимчасового працевлаштування через оплачувані громадські роботи;

– надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності. Безвідсоткова фінансова допомога на поворотній основі для учасників пілотного проекту буде надаватись одноразово шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом.

Максимальний розмір фінансової допомоги для започаткування власної справи становить 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року. Також, під час заходу представником ТзОВ «Електроконтакт Україна» Юрієм Олексою проведено презентацію професії «монтер кабельного виробництва», який розповів про умови праці на підприємстві, розмір оплати праці, умови соціального пакету та запросив усіх бажаючих долучатися до команди ЕКУ.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Гавришків проінформувала про стан ринку праці району, про вільні робочі місця та вакантні посади, які є актуальними на даний час, як подані до центру зайнятості роботодавцями, так і зібрані з інших джерел (інтернет-сайти, ЗМІ, оголошення, тощо), загалом понад 130 пропозицій роботи, якими можуть скористатися члени малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщені особи для обрання місця праці. Спільна робота центру зайнятості та управління соціального захисту населення щодо реалізації проекту «Рука допомоги» триває.

 

05.09.2017

 

З метою укомплектування вакансій ТзОВ «Електроконтакт Україна», Золочівським районним центром зайнятості регулярно організовуються відповідні заходи для безробітних, а саме: ярмарки вакансій, професіографічні екскурсії, інформаційні семінари, презентації професії «монтер кабельного виробництва» тощо.

Тож для більш детального ознайомлення потенційних працівників з виробничим процесом та умовами праці на ТзОВ «Електроконтакт Україна», 05 вересня поточного року відбувся День відкритих дверей на виробництві. Під час екскурсії присутнім продемонстрували процес виготовлення кабельних мереж до різних марок автомобілів, ознайомили з обсягом роботи, який необхідно виконати за зміну, також екскурсанти мали змогу отримати відповіді на питання щодо оплати праці, системи заохочувальних бонусів, складових соціального пакету, пільгового харчування, можливості навчання тощо. Учасники заходу пересвідчилися на власні очі, що ТзОВ «Електроконтакт Україна» – це високотехнологічне підприємство з європейським рівнем оплати праці.

 

04.09.2017

 

З нагоди Дня підприємця – щирі вітання та слова вдячності за співпрацю

Щорічно, у першу неділю вересня у нашій країні відзначається День підприємця, який був встановлений президентським указом від 5 жовтня 1998 року.

Мета свята – підкреслити значимість підприємницької діяльності, яка сприяє розвитку економіки країни. Особливо важлива приватна ініціатива у наш час, коли потрібно відроджувати та стабілізувати вітчизняне виробництво, створювати нові робочі місця, розв’язувати низку соціальних проблем, а головне – завойовувати чільне місце України у європейському співтоваристві.

З нагоди відзначення Дня підприємця у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся круглий стіл, у якому взяв участь голова спілки підприємців Золочівщини Олег Москаль, фізичні особи-підприємці, котрі тривалий час ведуть підприємницьку діяльність та початкуючі бізнесмени. Словами великої шани і подяки за плідну співпрацю з професійним святом привітав присутніх директор центру зайнятості Орест Малиновський. Він зазначив, що представники малого та середнього бізнесу – надійні партнери центру зайнятості, які допомагають реалізовувати основні напрями державної політики зайнятості, працевлаштовують безробітних, сприяють зменшенню напруги на місцевому ринку праці. Учасники засідання предметно обговорили низку актуальних питань.

Йшлося про складові успішного ведення підприємницької діяльності за сучасних умов, перспективи розвитку малого бізнесу, напрями взаємодії приватного сектора та служби зайнятості. Окремо порушувалися проблеми створення нових робочих місць, працевлаштування на них осіб з числа безробітних, в тому соціально-незахищених, учасників АТО та внутрішньо-переміщених осіб.

Зокрема розглянули Постанову Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб». В урочистій обстановці на адресу підприємців прозвучало чимало вітальних слів і побажань миру, процвітання бізнесу, нових досягнень, втілення намічених планів, людських благ та життєвих радостей.

 

29.08.2017

 

З наближенням опалювального сезону все більше роботодавців звертається до Золочівського районного центру зайнятості з метою укомплектування штату кваліфікованими операторами котелень.

Для своєчасного та повного задоволення потреб роботодавців даною категорією працівників, Золочівським районним центром зайнятості кожен рік проводиться робота щодо аналізу кількості підприємств та організацій, що мають котельні, запланованого штату операторів та формується резерв з числа зареєстрованих безробітних. Потрібно зазначити, що резерв формується виключно під конкретні замовлення роботодавців.

З метою організації професійного навчання, Золочівський районний центр зайнятості спільно з Львівським ЦПТО вже не один рік організовують та проводять курси підвищення кваліфікації «Безпечні методи та прийоми обслуговування обладнання котельні» для безробітних, що мають професію «Оператор котельні».

Так і сьогодні, 29.08.2017р., 30 безробітних, які перебувають на обліку в Золочівському РЦЗ розпочали навчання за своєю професією під час якого удосконалять свої знання та практичні навички, отримають посвідчення, що є допуском до роботи. Протягом вересня поточного року Золочівський РЦЗ планує скерувати на підвищення кваліфікації ще 60 безробітних громадян за професією оператор газової котельні та оператор котельні на твердому паливі.

З початком опалювального сезону всі безробітні, які успішно підтвердили свої знання будуть працевлаштовані в дитячі садки, школи, військові частини, центральну районну лікарню, а також підприємства теплових мереж Золочівського району.

 

21.08.2017

 

Сьогодні, 21 серпня 2017 року, в Золочівському районному центрі зайнятості проведено тренінг для безробітних, які мають статус учасників АТО. До заходу, який ініціювали у центрі зайнятості, долучилася тренер ТзОВ «АйКю Холдинг» - Малинович Лариса Михайлівна. «Колись нинішні захисники Вітчизни стануть героями повістей, романів, про них складатимуть вірші та пісні, а сьогодні вони, як і багато інших сучасників, шукають можливість реалізувати свій трудовий потенціал, пройшовши свій бойових шлях у лавах Збройних Сил України. Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є працевлаштування колишніх учасників АТО» наголосив директор центру зайнятості Орест Малиновський.

Актуальність проведення подібних тренінгів є очевидним, адже розв’язання проблем реабілітації й адаптації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань, якому має приділятися значна увага суспільства, громадських організацій та державної служби зайнятості. Під час заходу застосовувались різні методи роботи (дискусії, тестування тощо), які направлені на усвідомлення учасниками бойових дій своїх цілей в мирному житті та на формування ефективного життєвого планування. Працюючи із власними емоціями та думками учасники АТО мали можливість проаналізувати свій особистісний та професійний ресурс, навчитись корегувати свій емоційний стан. Атмосфера аудиторії була позитивна.

По закінченні заходу військовослужбовці подякували за надану їм допомогу, а також висловили свої твердження щодо необхідності в проведенні подібних заходів. «Людина не павук, щоб день за днем сидіти в своєму звичному павутинні... Адже людину робить його майбутнє, а не минуле. І, не важливо, де вона була вчора, а важливо і потрібно знати, де вона сьогодні. Саме тут, і саме зараз!» - як підсумок зазначила тренер.

 

08.08.2017

 

«Електроконтакт Україна»: сучасні умови праці та гідна заробітна плата

Днями у Золочівському районному центрі зайнятості на замовлення ТзОВ «Електроконтакт Україна» відбувся ярмарок вакансій, участь у якому взяли представники підприємства: начальник відділу персоналу Роман Куйбіда та майстер виробничого навчання Юрій Олекса.

Під час презентації присутні переглянули проморолик про історію розвитку та діяльність компанії з іноземними інвестиціями, ознайомилися з технологією створення електричних кабельних мереж до автомобілів марки «ВМW», «Мерседес», «Опель», «Ауді».

Представники фірми продемонстрували учасникам зустрічі взірець готової продукції, розповіли про умови праці, окреслили систему оплати праці та преміювання. – Завод постійно збільшує обсяги виробництва продукції, тому нам потрібні додаткові трудові ресурси, пропонуємо роботу монтажникам кабельних мереж. У кого нема цього фаху, може його здобути безпосередньо на робочому місці, – наголосили працівники компанії. Вони також акцентували, що трудові відносини з найманим персоналом укладаються виключно в правовому полі, відтак члени колективу забезпечені соціальним пакетом, тобто мають низку пільг і гарантій, що передбачені нормами чинного трудового законодавства.

 

07.08.2017

 

Допомагаємо учасникам АТО у професійному самовизначенні

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 р. № 432, якою затверджений Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, фахівці Золочівського районного центру зайнятості надають клієнтам індивідуальні профконсультаційні послуги, у т. ч. із застосуванням психодіагностичних методик.

Усі, хто звертається до центру зайнятості відповідно до скерування управління соціального захисту населення Золочівської РДА, мають змогу отримати у ЦЗ фахові консультації з питань вибору напряму професійного навчання, а також сфери майбутньої трудової діяльності, яка б відповідала їхнім здібностям, нахилам та уподобанням. Станом на 07.08.2017 року індивідуальними послугами охоплено 24 особи, серед котрих – демобілізовані військовослужбовці, що брали участь у збройному протистоянні, працівники поліції та інші зайняті особи.

До слова, управління соціального захисту Золочівської РДА у даний час формує групи з числа учасників АТО, котрі бажають опанувати професією «водій автотранспортних засобів».

 

30.07.2017

 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня 2017 року, у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці". В заході взяло участь 20 безробітних громадян.

Директор центру зайнятості Орест Малиновський привітав всіх учасників семінару та надав вичерпну інформацію про послуги служби зайнятості та надання допомоги особам потерпілим від торгівлі людьми, зосередив увагу на необхідність проведення профілактичних заходів, які в подальшому допоможуть протидіяти торгівлі людьми.

Перед присутніми виступили: начальник відділу сімейної політики управління соціального захисту населення Золочівської РДА - Божаківський Іван Ярославович, начальник Золочівського бюро правової допомоги - Сагата Ольга Ігорівна, заступник директора – начальник відділу соціальної роботи Золочівського районного ЦСССДМ – Дужа Оксана Романівна, Старший ДОПСППП Золочівського ВПГУНП у Львівській області капітан поліції – Стебницька Ольга Михайлівна, головний спеціаліст служби у справах дітей Золочівської РДА – Іванчишин Тетяна Михайлівна.

Були розглянуті такі питання: основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції; переваги легального працевлаштування за кордоном; правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном). Обговорення нагального питання було жвавим, учасники задавали питання організаторам семінару.

Присутні переглянули відеоролик – «Життя на продаж», отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.

 

29.05.2017

 

Презентація пілотного проекту

У Золочівському районному центрі зайнятості 29 травня 2017 року відбулася презентація пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015р. №1154. У його роботі взяли участь Божаківський Іван Ярославович, начальник відділу сімейної політики управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації, Мединська Леся Зіновіївна, завідувач сектору праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації, внутрішньо переміщені особи, члени малозабезпечених сімей.

Директор центру зайнятості Орест Малиновський, відкриваючи захід, окреслив загальні напрямки реалізації проекту. Заступник директора Лілія Саханевич, презентувала Пілотний проект на слайдах. Проектом передбачається сприяння у працевлаштуванні, надання безвідсоткової фінансової допомоги для відкриття власної справи на поворотній основі, особам з малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та переселенцям.

Також проект сприятиме заохоченню громадян до участі в громадських роботах, дозволить повернути внутрішньо переміщених та малозабезпечених осіб від одержання соціальних виплат до працевлаштування на нові робочі місця. Представник Золочівського управління соціального захисту населення райдержадміністрації Іван Божаківський ознайомив присутніх із змінами до законодавства щодо внутрішньо переміщених осіб, наголосив, що у разі отримання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі виплата соціальної допомоги особам малозабезпечених сімей не припиняється.

Присутнім було роздано інформаційні буклети, дорожню карту (інфографіку) щодо участі у Проекті. Фахівці центру зайнятості та управління соціального захисту населення відповіли на питання присутніх.

Лілія Саханевич, заступник директора

Золочівського районного центру зайнятості

23.05.2017

 

Шукачам роботи - служба за контрактом.

Для забезпечення укомплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом, Золочівський районний центр зайнятості працює спільно із Золочівським військовим комісаріатом. Кожного тижня проходять зустрічі представників військових частин з клієнтами центру зайнятості, це чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років.

23 травня 2017 року відбулася чергова зустріч. Цього разу до шукачів роботи( їх було 20 осіб), прийшли представники: капітан 3 рангу військової частини А1960 міста Одеси,- фрегат Гетьман Сагайдачний - Дмитрик Віталій Романович та Снітинський Віктор Євгенович, оператор-топогеодезист 44-ої ОАБР міста Тернопіля.

Професія військовослужбовця сьогодні набирає популярності. Це пояснюється тим, що бажаючі служити за контрактом отримують не лише достойну заробітну плату, а й певні переваги: речове та продовольче забезпечення, безкоштовна медична допомога та ін.. На зустрічі, розповідали про терміни контрактної служби, соціальні гарантії військовослужбовців та їх сімей, наявні вакансій. Найбільш потрібні сьогодні військовослужбовці таких професій: водії, слюсарі з ремонту автомобілів, оператори, кухарі, санітари, електрики. А якщо у шукача роботи немає відповідної військової підготовки, його направляють до навчального центру.

На завершенні заходу присутні отримали вичерпні відповіді на свої численні запитання, інформаційні матеріали та записали контактні телефони, за якими можна проконсультуватися.

Також надані індивідуальні консультації та було зроблено запис у літопис центру зайнятості.

 

17.05.2017

 

Щоб реалізувати свої мрії майбутнім абітурієнтам в реальний успіх, центром зайнятості з 10 травня 2017 року розпочато загальнонаціональну інформаційну кампанію з професійної орієнтації та старшокласників, метою якої є надання допомоги у виборі професії.

Сучасних школярів, цікавить практично все: «Де навчатися?», «Як побудувати успішну кар’єру?», «Куди піти вчитися?», «На що акцентувати увагу?» Аби завтрашні абітурієнти не розгубилися серед розмаїття професій і віднайшли єдино правильний шлях у подальшому житті, 16 травня 2017 року, працівники Золочівського районного центру зайнятості відвідали дитячий будинок «Рідний дім». Під час зустрічі учнів 9-11 класів було проінформовано щодо можливостей пройти безкоштовне психодіагностичне тестування, а також запису на консультації шляхом реєстрації через сервіс «Електронна черга» на сайті Державної служби зайнятості. Продемонстровано ряд профорієнтаційних роликів та ознайомлено з атласом професій майбутнього.

Під час зустрічі «Професія-основа життєвого успіху», вихованці інтернату активно цікавилися перспективними галузями економіки та найбільш затребуваними професіями нашого регіону. Адже дуже важливо, щоб всі учасники профорієнтаційного уроку знайшли своє місце «під сонцем», а гартований роками характер і сила духу допомогли їм здолати професійні вершини. Увагу випускників акцентували на те, що обрана спеціальність повинна приносити як моральне, так і матеріальне задоволення, а при виборі професії треба враховувати три головні фактори: «хочу», «можу», «треба» і правило трьох «Н»: нема нічого неможливого.

 

03.05.20177

 

Фахівці Золочівського районного центру зайнятості провели декаду «Акція Випускник» на тему: «Крок у майбутнє» та «Професії майбутнього» для учнів випускних класів шкіл району. Вони ознайомили школярів зі світом професій, їх класифікацією, правилами вибору майбутнього фаху, помилками у його виборі.

Здивування і захоплення викликала у старшокласників інформація про нові професії та професії майбутнього. До уваги учнів запропоновано перегляд профорієнтаційних відеороликів. Учні дізналися про навчальні заклади Львівської області та центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості де можна здобути професії, що є конкуренто здатними на ринку праці Золочівщини. Фахівці центру зайнятості наголосили, що вибір професії потрібно робити усвідомлено, враховуючи власні інтереси, здібності, нахили, можливості та потреби ринку праці. Старшокласники активно цікавились «барометром» актуальних професій, взяли участь у тестуванні з метою визначення власних професійних інтересів та нахилів.

Слід зазначити, що учні цікавляться різними професіями, можуть розповісти про їх зміст, використовують терміни теперішніх, так званих, модних назв професій. Свої знання про різні види трудової діяльності вони продемонстрували у грі «Хто більше знає професій». З цього можна зробити висновок, що випускники уже серйозно задумуються над своїм професійним майбутнім. Вони розуміють, що наскільки правильно людина обере майбутню професію, залежить її особистий добробут, відчуття щастя і потрібності, її суспільна цінність. Загалом у заходах взяли участь близько сотні випускників шкіл району.

 

27.04.2017 

 

ТзОВ «Електроконтакт Україна» відчиняє двері!!!

Сьогодні, на «День відкритих дверей підприємства «Електроконтакт Україна» громадяни, які перебувають на обліку в Золочівському районному центрі зайнятості мали змогу відвідати Товариство з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт Україна», що є дочірною компанією німецького підприємства «Elektrokontakt GmbH», яке належить всесвітньовідомому французькому концерну Nexans. У 2017 році Товариство з обмеженою відповідальністю “Електроконтакт Україна” святкуватиме своє десятиліття від часу заснування. За цей час пройдено значний шлях від виготовлення кабельних мереж, у одному доволі невеликому цеху у м. Перемишляни для одного клієнта концерну BMW, до виготовлення різноманітних кабельних мереж у декількох повністю реконструйованих виробничих цехах у Золочеві, для чотирьох всесвітньовідомих концернів BMW, Daimler, General Motors та Volkswagen, які від самого початку виробництва, забезпечував власний відділ нарізки проводів та комплектуючих.

Наступним кроком в історії підприємства буде третій завод у місті Броди Львівської області, де планується здійснюватися виробництво кабельних мереж для концерну BMW. Як розповіли учасникам заходу, ТзОВ «Електроконтакт Україна» пропонує роботу монтерів електричних кабельних мереж для автомобілів.

Серед основних вимог до претендентів названо високу працездатність, дисциплінованість, добрий зір і бажання сумлінно виконувати доручені функції. Натомість працедавець гарантує співробітникам офіційне працевлаштування, високий рівень заробітної плати, безкоштовне професійне навчання, комфортні умови праці, сучасне обладнання, безкоштовний доїзд до заводу і в зворотному напрямку, оскільки на фірмі – тризмінний графік роботи. Зацікавлені особи заповнили анкети потенційного працівника.

 

23.03.2017777

 

23 березня 2017 року у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар із особами, які перебувають на обліку як безробітні. У семінарі взяла участь директор Золочівського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді Климук Ольга Миронівна, яка розповіла про працевлаштування шляхом патронату над дитиною - нову форму тимчасового влаштування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах: "Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім"ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. В сім"ю патронатного вихователя дитина влаштовується органом опіки та піклування за договором про патронат, який передбачає відповідну оплату за надані послуги патронатному вихователю".

Одночасно, в процесі семінару було обговорено Постанову КМУ від 02.12.2015 №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб», який буде реалізовуватись у Львівській області вже у поточному році. Передбачається, що учасники проекту будуть залучені до трудової діяльності, а саме:

- сприяння працевлаштуванню, у тому числі на нові робочі місця;

- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності для малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб ;

- пропонування участі в громадських роботах.

Для бажаючих отримати більш детальну інформацію рекомендовано звернутись у Золочівський районний центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Чорновола,3, каб.316.

 

21.03.2017

 

Військова служба за контрактом - актуальна як для чоловіків, так і для жінок.

21.03.2017р. фахівці Золочівського районного центру зайнятості спільно з представником 44-ої окремої ОАБР м.Тернопіль провели для безробітних інформаційний захід з питань проходження служби за контрактом у Збройних силах України. До атракції долучилися шукачі роботи віком від 30 до 50 років. Представник військової частини, командир відділення розвідки, Снітинський Віктор Євгенович розповів присутнім про переваги працевлаштування у ряди Української армії. – Нині пріоритетним завданням щодо укомплектування ЗСУ є не мобілізація, а військова служба за контрактом, – зазначив Віктор Євгенович. Мінімальна зарплата військовослужбовця рядового та сержантського складу стартує від семи тисяч, а офіцера сягає до 16 тисяч гривень щомісяця. Також, для армійців передбачене повноцінне речове та продовольче забезпечення, безоплатне медичне обслуговування, санітарно-курортне лікування тощо.

Після закінчення інформаційного семінару безробітні мали можливість індивідуально поспілкуватися з Снітинським Віктором Євгенійовичем.

 

15.03.2017

Чимало ветеранів АТО після демобілізації звертаються до центрів зайнятості, де їм намагаються підшукати роботу. Деякі з них хотіли б розпочати власну справу, але, не знаючи, з чого починати, як оформити свою підприємницьку діяльність і, головне, де взяти гроші, так і залишаються наодинці з власними мріями. Хоча для таких випадків держава пропонує досить непоганий варіант, реалізувати який допоможе все та ж служба зайнятості. Тож як розпочати власний бізнес тим, хто зареєструвався в центрі зайнятості?

Для цього потрібно скласти власний бізнес-план і написати заяву до центру зайнятості. План розглядається комісією, оцінюється його реалістичність і перспективність, після чого приймається рішення про виплату допомоги для організації підприємницької діяльності. Далі безробітний має зареєструватися як приватний підприємець, після чого на його рахунок переказується визначена сума. Це не кредит, який потім належить повертати. Так само не треба звітувати перед центром зайнятості про те, як ви витратили ці кошти. Відтепер, як підприємець, людина має звітувати лише перед податковою інспекцією.

Для безробітних власний бізнес є кроком до самостійного планування професійного майбутнього. Адже підприємець − сам собі керівник, він має можливість заробити більше грошей, що є важливим стимулом для амбіційної людини, котра прагне швидкими темпами розвиватися, досягати успіхів, жити в достатку.

15.03.2017р. у Золочівському районному центрі зайнятості відбулось засідання комісії з питань здійснення одноразової виплати допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності. На комісію запрошено безробітних, котрі виявили бажання займатися підприємницькою діяльністю, а саме: Цястун Оксану Василівну та учасника АТО - Омельчука Олега Богдановича. Обидвоє проходили навчання у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ та склали бізнес-плани які успішно презентували. В свою чергу, члени комісії одноголосно рекомендували надати одноразово виплату допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності . Кожній людині важливо розпізнати свої можливості та здібності, а ще важливіше – втілити їх у життя.

 

10.03.2017

 

10.03.2017р. відвідувачі Золочівського районного центру зайнятості мали змогу взяти участь у заході, на якому можна було отримати інформацію про службу за контрактом у Збройних силах України . Про нові умови для військових-контрактників та те, чому варто вступати до лав української армії розповів Снітинський Віктор Євгенович – оператор –топогеодезист 4 ГДН 44-ї ОАБР м. Тернополя.

Всі слухачі заходу з великою цікавістю слухали представника військової частини та задавали багато запитань, щодо матеріального забезпечення контрактників, шансу отримання другої освіти, про кар’єрне зростання та чи є можливість отримати житло. Учасники заходу отримали вичерпні відповіді на всі запитання та контактні дані, де можна проконсультуватися в індивідуальному порядку.

Приємно зазначити , що жінка з медичною освітою, яка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна, виявила бажання служити за контрактом і була скерована до військового комісаріату на співбесіду.

Служити своїй країні – почесний обов’язок!

 

20.01.2017

 

З метою напрацювання пропозицій до законодавства у сфері зайнятості населення, спрямованих на реформування діяльності служби зайнятості, та обговорення змін у законодавстві про працю, 20 січня 2017 року у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар з керівниками та працівниками відділу кадрів підприємств, установ, організацій та фізичними особами-підприємцями. У заході взяли участь представники влади, профспілок, соціальні партнери, ЗМІ.

Відкрив захід директор центру зайнятості Орест Малиновський, який доповів про основні результати роботи за 2016 рік, окреслив напрями модернізації служби зайнятості та охарактеризував основні пріоритети діяльності. Присутнім було продемонстровано презентаційний ролик про діяльність центру зайнятості, де наглядно проілюстровано результати з основних напрямів роботи. Директор центру зайнятості зосередив увагу присутніх на новаціях у чинному законодавстві, наголосивши, що з 01 січня поточного року розмір мінімальної заробітної плати не може бути меншим за 3200 гривень.

Внесені зміни передбачають більш жорстке покарання у вигляді штрафів для недобросовісних працедавців, котрі використовують найманий персонал без офіційного оформлення трудових відносин, виплачують заробітну плату у конвертах та ухиляються від сплати податків до державної казни. Учасників заходу проінформовано про комплекс послуг служби зайнятості для роботодавців, зокрема щодо здійснення роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних на нові робочі місця, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, можливості організації навчання в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості, перенавчання та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавців.

Присутніх також ознайомлено з інноваційними підходами в роботі служби зайнятості: створення кадрового резерву працівників, організація онлайн-співбесід з роботодавцем, відео-резюме, впровадження електронного сервісу, та інше. Далі мала слово представник Управління соціального захисту населення Золочівської РДА Галина Дорощак, яка доповіла про діяльність та повноваження комісії з питань легалізації зайнятості, що діє при райдержадміністрації. Детальніше на змінах у законодавстві щодо порядку нарахування заробітної плати найманим працівникам, сплати податків та зборів та подання податкової звітності зупинився представник фіскальної служби Олег Сембай. Представники Управління Пенсійного Фонду, Ірина Малькевич та Ірина Шевчук, розповіли про облік страхового стажу застрахованих осіб, порядок призначення пенсій, в тому числі на пільгових умовах. Галина Новосад, керівник одного з найбільших ринкоутворюючих підприємств району, яке уже багато років веде соціально-відповідальний бізнес, поділилася особливостями ведення господарської діяльності в умовах сьогодення.

Фізична особа-підприємець Юрій Кулик теж висловив свою думку стосовно ведення підприємницької діяльності в сучасних економічних умовах. На завершення засідання слово мав голова Золочівської районної ради Олег Банах, який зосередив увагу на користі тісної співпраці між службою зайнятості, соціальними партнерами та роботодавцями, важливості офіційного оформлення працівників на роботу, оплату праці працівникам у відповідності із вимогами чинного законодавства, наголосив на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання з питань легалізації зайнятості та збереження діючих робочих місць.

По закінченні заходу учасники залишили свої побажання та відгуки у літописі центру зайнятості.

 

17.01.2017

17 січня 2017 року, у приміщенні Золочівського районного центру зайнятості, було організовано зустріч представника районного військового комісаріату –лейтенанта Ульяни Конюки з безробітними.

П. Ульяна розповіла про вимоги до прийняття на військову службу за контрактом, строки проходження служби для різних категорій населення та поінформувала присутніх про позитивні сторони військової служби за контрактом.

«Контрактна служба у Збройних Силах України – це престижно». Акцентувала, що Збройні Сили України надають контрактникам соціальні гарантії, можливість безкоштовного навчання та пільгове житло, що на контрактну службу приймають жінок та чоловіків від 18 до 60 років.

Вимоги до кандидатів: відсутність судимостей, міцне здоров’я та середня освіта.

Під час спілкування усі запрошені мали можливість поставити питання, що їх найбільше цікавили, а саме, якими гарантіями забезпечуються родини військовослужбовців.

 

Сьогодні, 17 січня 2017 року в Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар за участю представників Золочівського бюро правової допомоги, Золочівського об’єднаного Управління пенсійного фонду України Львівської області.

Під час семінару директор центру зайнятості Орест Малиновський розкрив присутнім перевагу легального працевлаштування, підвищення загальної обізнаності і відповідальності щодо документального оформлення трудових відносин при працевлаштуванні.

Представники пенсійного фонду і бюро правової допомоги зауважили, що «офіційне працевлаштування гарантує гідний соціальний захист. Працюючи нелегально людина не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови праці, проживання та пенсійне забезпечення, право на соціальні виплати в разі втрати працездатності тощо. Лише легальна зайнятість може бути основою соціальної захищеності».

Під час семінару безробітні отримали вичерпну інформацію щодо широкого спектру можливостей, які надає служба зайнятості, а також відповіді на питання, що їх цікавили.

 

23.12.2016

Діалог з роботодавцями – шлях до вирішення питань працевлаштування клієнтів служби зайнятості

Директором Золочівського районного центру зайнятості п.О.Малиновським та фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями проводиться відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота на підприємствах, установах, організаціях та з фізичними особами-підприємцями щодо надання послуг службою зайнятості та з метою налагодження та розширення співпраці. Під час зустрічей вивчається потреба в кадрах, докладно інформується про весь спектр послуг служби зайнятості, про стан ринку праці Золочівщини, можливості щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення роботодавців, також обговорюється питання легалізації та дотримання норм законодавства про працю.

Особлива увага при спілкуванні приділяється вивченню перспектив розвитку підприємств та створення нових робочих місць. Велика увага приділяється роботі з новоутвореними суб”єктами господарювання.

Так, відвідавши Товариство з обмеженою відповідальністю «Рітейл ЛС», яке засноване цьогоріч, та зустрівшись з його керівником Ярославом Володимировичем Ластовським, працівники служби зайнятості ознайомили з переліком послуг для роботодавців, інформували про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці, з аспектами законодавства про працю, соціальне страхування та зайнятість населення, з”ясували потребу в кадрах.

У зв”язку з відкриттям нової торгової точки під брендом «Наш край», керівник товариства заявив про потребу у касирах та продавцях торгового залу. Роботодавця проінформовано про можливість отримання компенсації єдиного соціального внеску при працевлаштуванні безробітних з числа соціально-незахищених категорій населення, в тому числі учасників АТО.

 

22.12.2016

У Золочівському районному центрі зайнятості створено робоче місце для працівників військового комісаріату, які презентують службу за контрактом у Збройних силах України.

Сьогодні у центрі зайнятості індивідуальні консультації безробітним , про переваги та перспективи військової служби за контрактом, надав молодший лейтенант Тернопільської 44 окремої артилерійської бригади Лутцев Євген В’ячеславович.

Зацікавленим особам було роз’яснено та надано всю необхідну інформацію про вакансії , а також про вимоги до кандидатів для проходження військової служби за контрактом.

 

20 грудня 2016 року, працівники Золочівського районного центру зайнятості взяли участь у кущовому огляді технічної творчості професійно-технічних навчальних закладів Львівської області, який відбувся у Золочівському професійному ліцеї, за участю Червонянського ВПУ, Поморянського професійного ліцею, Олеського професійного ліцею, Перемишлянського професійного ліцею та Лопатинської філії Добротвірського професійного ліцею.

Студенти п’яти навчальних закладів презентували виготовлені власноруч різдв’яні атрибути: шопки, дідухи, різдвяні зірки, а також вишиті новорічні прикраси.

Захід мотивував до відродження народних ремесел, духовності та підтримки українських традицій.

 

15 грудня 2016 року,, в рамках реалізації соціального проекту «Квиток до успіху», фахівці Золочівського районного центру зайнятості провели Ярмарок вакансій в приміщенні торгового центру «Надія». Відвідувачі мали змогу ознайомитись з можливостями та послугами служби зайнятості щодо пошуку роботи, професійного навчання, організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Бажаючі заповнювали кадрові анкети, вчились складати резюме, отримували інформацію про Інтернет-ресурси служби зайнятості.

Перехожих знайомили з актуальними та перспективними пропозиціями працевлаштування, розповідали про великі ринкоутворюючі підприємства району, міста та області. Серед основних запитань, які можна було почути від зацікавлених, були питання щодо розміру та системи оплати праці на підприємствах, які пропонували роботу, також цікавили аспекти соціального захисту, транспортного забезпечення, харчування.

Молодь цікавилась можливістю кар’єрного росту, здобуття професії у центрах професійно-технічної освіти, зокрема Львівському та Рівненському; осіб з обмеженими фізичними можливостями цікавило надання роботодавцями додаткової оплачуваної відпустки відповідно до законодавства про працю. Фахівці служби зайнятості акцентували увагу перехожих на оформленні саме офіційних трудових відносин з працедавцями. Загалом участь у заході взяли близько 150 осіб, які почерпнули для себе чимало важливих відомостей, було запропоновано було понад 100 вакансій, як актуальних, так і на перспективу, а також вакансії з інших джерел: з інтернет-сайтів, оголошень та ЗМІ.

 

Захід «Під одним дахом» для учасників АТО

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є сприяння у працевлаштуванні демобілізованим військовослужбовцям, у тому числі учасникам АТО. З метою інформування про шляхи успішної професійної адаптації в сучасних умовах Золочівський районний центр зайнятості 15 грудня 2016 року організував захід «Під одним дахом» для демобілізованих учасників АТО.

На заході також були присутні: Романія Зубар- провідний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації, Ольга Климук - директор Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Ярослава Кріксон - представник поліклініки районного відділу охорони здоров’я, Ольга Сагата - начальник Золочівського бюро правової допомоги Буського МЦ НБВПД та Андрій Брояко - практичний психолог відділу соціальної роботи Золочівського районного ЦСССДМ.

Заступник директора районного центру зайнятості Лілія Саханевич розповіла, як служба зайнятості обслуговує колишніх воїнів АТО, наголосила і на проблемах, які пов’язані з їхнім працевлаштуванням. Вона зазначила, що на даний час на обліку у районній службі зайнятості перебуває 57 осіб згаданої категорії. Усім їм надається весь спектр адресних соціальних послуг. Провідний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Романія Зубар поінформувала присутніх про надання пільг та компенсаційних виплат, можливості проходження санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації.

Про можливість отримання комплексу соціальних послуг: інформаційних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, психологічних; надання оздоровчих путівок для дітей та родичів учасників АТО розповіла директор Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Климук. Начальник Золочівського бюро безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Сагата повідомила, що учасникам АТО надається безоплатна вторинна правова допомога, розповіла куди звертатись для отримання цієї допомоги, які послуги можна отримати в центрі правової допомоги.

Представник поліклініки Золочівського відділу охорони здоров’я Ярослава Кріксон повідомила про можливість безкоштовного придбання ліків учасниками АТО та безкоштовного протезування.

Учасники заходу отримали вичерпні кваліфіковані відповіді на запитання, поради та рекомендації.

 

14 грудня 2016 року, у рамках відзначення Всеукраїнського тижня права у Золочівському районному центрі зайнятості проведено профінформаційний захід для батьків на тему: «Знати потрібно дорослим і дітям», в якому взяли участь начальник Золочівського бюро правової допомоги Буського МЦ з НБВПД - Ольга Сагата та практичний психолог відділу соціальної роботи Золочівського районного ЦСССДМ - Андрій Брояко.

Проаналізувавши відеоматеріали, учасники заходу розглянули такі питання, як упередження здійснення правопорушень серед дітей та підлітків, порядок притягнення неповнолітніх осіб до кримінальної та адміністративної відповідальності, особливості кримінального провадження щодо неповнолітніх, а також надано практичну інформацію з питань здійснення профілактичної роботи в сім’ї з метою попередження протиправної поведінки дітей.

 

8 грудня 2016 року, у рамках відзначення Всеукраїнського тижня права фахівцями центру зайнятості, у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №4, спільно з начальником бюро правої допомоги Ольгою Сагатою, проведено профінформаційний урок для учнівської молоді під гаслом: «Мораль і право, право і Закон-рушійні сили для життя людини!»

Захід розпочато зі вступного слова, а також відеоролика в якому коротка розповідь історії створення міжнародної організації ООН та про права й свободи, визначені декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини.

Також, проведено «Правову вікторину у вигляді судових слухань», де на прикладах відомих літературних героїв і здійснених правопорушень в які вони потрапили, наводились цікаві приклади.

Досягнуто мету заходу - вміння правильно реалізовувати учнями свої права, виховуючи поважне ставлення до власної особистості та інших. Адже, прагнучи відстояти свою свободу, не утискати свободу інших, слід знати не лише свої права, але й обов’язки.

 

07 грудня 2016 року в Золочівському районному центрі зайнятості відбувся профінформаційний захід «Офіційне працевлаштування - мій захист». У заході взяли участь представники бюро правової допомоги і пенсійного фонду. Учасники зустрічі дізнались про переваги легального працевлаштування в Україні, про основні види шахрайства при працевлаштуванні, що з 1 грудня 2016р зросли штрафи за неналежне оформлення трудових відносин, аспекти підвищення пенсійних витрат, про можливість отримання безоплатної вторинної правової допомоги та юридичного супроводу.

Захід відбувся у рамках проведення Всеукраїнського тижня права, у ньому взяли участь близько 10 безробітних осіб.

 

Робота з учасниками АТО з метою їх трудової та соціальної адаптації й надалі залишається одним з пріоритетних напрямів роботи Золочівського районного центру зайнятості.

Так, 06 грудня 2016 року, в приміщенні центру зайнятості, в рамках проведення всеукраїнської декади зайнятості учасників АТО, відбувся інформаційний семінар для демобілізованих учасників бойових дій, котрі зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні. Розпочавши засідання, директор центру зайнятості Орест Малиновський, привітав учасників АТО із Днем Збройних Сил України, побажав міцного здоров”я, миру, благополуччя та родинного затишку. До привітання захисників долучився представник влади – керуючий справами Золочівської районної ради п.Степан Слобода, який зазначив, що боронити рідну землю та забезпечувати мирне життя свого народу – священна місія, яку з честю виконують військові, а народ відповідає за це пошаною та повагою. Продовжуючи засідання, директор центру зайнятості провів презентацію послуг служби зайнятості щодо підбору та пошуку роботи, ознайомив з можливостями проходження навчання та підвищення кваліфікації, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Окрему увагу зосередив на впровадженні інноваційних підходів в роботі служби зайнятості, зокрема, щодо використання електронних резюме та он-лайн співбесід з роботодавцями. Також повідомив, що з метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для учасників АТО, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надається компенсація витрат єдиного соціального внеску.

Ознайомивши присутніх з актуальними вакансіями та станом ринку праці району, директор центру зайнятості представив роботодавців, які дали згоду на працевлаштування учасників АТО. У заході взяли участь представники таких ринкоутворюючих підприємства району як ТзОВ «Золочівагробуд», ДП «Золочівське лісове господарство», ТОВ «Княжі лани», Філії ТзОВ «Торговий дім «Карпатські мінеральні води», Струтинського МПД ДП «Укрспирт».

Кожен з представників роботодавців презентував своє підприємство, ознайомив з умовами праці, порядком та розміром оплати праці, можливістю навчання та кар”єрного росту. Ще однією пропозицією зайнятості з достойним матеріальним забезпеченням стала презентація служби в армії на контрактній основі, яку озвучили представники районного військового комісаріату - начальник відділу комплектування п. Олександр Двораковський та офіцер цього ж відділу п.Уляна Канюка.

З порядком призначення та перерахунку пенсій військовослужбовцям та учасникам АТО ознайомила начальник відділу Управління Пенсійного Фонду в Золочівському районі п.Світлана Петрик. П.Степан Матейко, заступник начальника бюро правової допомоги проінформував про захист прав та пільги для учасників АТО згідно чинного законодавства України. Учасники семінару активно обмінялися думками та отримали відповіді на питання, які є актуальними для учасників АТО.

 

В рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів, сьогодні, 1 грудня 2016 року, фахівці центру зайнятості разом із особами з обмеженими можливостями, які зареєстровані як безробітні в Золочівському РЦЗ, взяли участь у професіографічній екскурсії на ТзОВ «Електроконтакт Україна». Присутніх було ознайомлено з умовами праці, матеріальним забезпеченням та перспективою кар’єрного зростання працівників. Безробітні побували на виробництві, де мали можливість побачити увесь процес виготовлення схемних джгутів для автомобілів : «AUDI», «BMW», «Merсedes», у відділі нарізки, на дільниці навчання та на складі готової продукції.

Бажаючим працевлаштуватися було запропоновано пройти професійне навчання на даному підприємстві, а також обговорили питання організації довозу працівників з населених пунктів з важкою транспортною доступністю.

 

Одним із важливих напрямів профорієнтаційної роботи центру зайнятості є допомога в адекватному професійному самовизначенні молоді, в отриманні знань про світ праці, формуванні професійних планів.

30 листопада 2016 року у приміщенні Золочівського районного центру зайнятості було підведено підсумки першого етапу конкурсу дитячих малюнків на тему: «Професіографічне дерево моєї родини». Змагання проходило серед учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів району. Мета конкурсу – активізувати профорієнтаційну складову роботи з молоддю шляхом залучення школярів до пізнання родинних професійних традицій, вивчення сімейних ремесел, фахових досягнень родинного деревця, щоби згодом передати освоєне у вигляді художнього малюнку.

Найкращі роботи визначено у трьох номінаціях: «Найкращий малюнок»- Мицко Софія, Золочівська ЗОШ №2, «Оригінальне розкриття теми»- Ільчук Наталія, Золочівська ЗОШ №3, « Найглибше родове коріння» - Левицька Юля, Червоненська ЗОШ І-ІІІ ст.

Комісія висловила думку, що цей профорієнтаційний проект допоможе школярам розширити свої можливості у виборі професійного шляху.

 

ТОВ «Ядзакі Україна» запрошує на роботу!

За сприянням в укомплектуванні вільних робочих місць до Золочівського районного центру зайнятості звернулося ТОВ «Ядзакі Україна», підприємство з японськими інвестиціями, котре функціонує на ринку праці Закарпаття, у м.Ужгород та займається виготовленням схемних джгутів до автомобілів.

Підприємство заявило про наявність вакансій в’язальників схемних джгутів з наданням житла для іногородніх працівників.

З метою підбору претендентів, 25 листопада поточного року Золочівським районним центром зайнятості проведено ярмарок вакансій, на який запрошено осіб з числа безробітних, яких зацікавила пропозиція. Представник роботодавця, начальник відділу по роботі з персоналом п.Олена Демідова презентувала свою фірму, переконливо й дохідливо представила позитивні сторони запропонованої роботи, ознайомила з умовами оплати праці та системою бонусів на виробництві, умовами проходження навчання перед прийняттям на роботу, яка гарантує повний соціальний пакет.

Було обговорено питання забезпечення іногородніх працівників безоплатним житлом. Пані Олена дала кваліфіковані відповіді на запитання, які цікавили претендентів на роботу, акцентувала увагу на високий рівень заробітної плати, комфортні умови праці та проживання, проінформувала про можливість кар’єрного росту.

 

Сьогодні, 24 листопада 2016 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду із представниками районного військового комісаріату, районного центру зайнятості, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації з питання виконання планового завдання щодо відбору та прийняття громадян на військову службу за контрактом у Збройні сили України.

Розпочинаючи нараду Ігор Нижник, сказав, що за підсумками скайп-наради, яка відбулася 21 листопада поточного року з питань відбору громадян на військову службу за контрактом у Збройні Сили України головою облдержадміністрації дано доручення головам райдержадміністрації повторно провести просвітницьку, інформаційно-роз’яснювальну роботу із демобілізованими військовозобов’язаними району щодо підписання контракту на військову службу.

Виступив Орест Малиновський, директор Золочівського районного центру зайнятості, який інформував, що налагоджено співпрацю із Золочівським РВК. Спільно з РВК та за участю керівництва райдержадміністрації проводяться семінари «Ярмарок вакансій» щодо інформування громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості по відбору на військову службу за контрактом.

 

Збереження робочих місць є одним з найбільш актуальних питань в Золочівському районі.

В рамках проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи у приміщенні Золочівського районного центру зайнятості, 13.10.2016 року відбувся семінар для роботодавців з питань дотримання законодавства в сфері збереження робочих місць та легалізації.

В обговоренні взяли участь представники кадрових служб та бухгалтерії підприємств району, а саме: СТзОВ «Карпати», ТзОВ «Алмаз 1», ФОП Сич Наталії Володимирівни, ФОП Вереди Андрія Сергійовича, ФОП Лабунської Анни Василівни, ФОП Біль Євгена Ярославовича, ФОП Цоби Софії Степанівни, ФОП Терпляка Віктора Васильовича. Також була присутня провідний спеціаліст сектору з питань праці та соціально – трудових відносин управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Дорощак Галина Павлівна.

Директор Золочівського районного центру зайнятості Орест Малиновський розповів про послуги служби зайнятості роботодавцям та переваги від такої співпраці: «Фахівці центру зайнятості надають адресні соціальні послуги кожному роботодавцю. Ми пропонуємо підбір працівників з урахування особливостей виробництва, ярмарки вакансій, громадські та інші роботи тимчасового характеру, професійну підготовку на замовлення. Проблема збереження робочих місць в районі є однією з найбільш актуальних, яка потребує виваженого підходу до її вирішення. Проте, не менш важливою є проблема легалізації та створення нових робочих місць». Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Надія Паньків проінформувала присутніх, що з 10 лютого 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17.07.2016 р. №55, якою внесено зміни до постанови від 17.07.2013р. №509 «Про затвердження Порядку накладання штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення», яка посилює відповідальність посадових осіб підприємств, установ та організацій.

П. Галина Дорощак наголосила на дотриманні роботодавцями статті 24 КЗпП України, якою визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації «Про районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення», від 04.05.2016 року № 154, у районі створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Засідання групи проводиться щотижнево.

На останньому засіданні була присутня головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Щирба Наталія Романівна. В ході проведення семінару присутні обговорювали наслідки недотримання рекомендацій та відповідальність за порушення законодавства, отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання і сподівання на подальше тісне співробітництво.

 

З метою якісного працевлаштування зареєстрованих безробітних та задоволення кадрових потреб роботодавців, фахівці Золочівського районного центру зайнятості проводять інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на активізацію співпраці з керівниками місцевих підприємств, установ та організацій. Яскравим прикладом такої роботи є робочі зустрічі директора центру зайнятості Ореста Малиновського та заступника начальника відділу взаємодії з роботодавцями Надії Паньків з керівником приватного підприємства «Новелті» Борівцем Романом Ярославовичем та фізичною особою – підприємцем Зозулею Володимиром Васильовичем.

В ході розмови представники служби зайнятості прокоментували ситуацію на районному ринку праці та наголосили на тому, що з метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надається компенсація витрат єдиного соціального внеску. Окрему увагу зосередили на впровадженні інноваційних підходів в роботі служби зайнятості, зокрема, використання відео-резюме та нових он-лайн співбесід з роботодавцями. Незважаючи на труднощі, які виникають сьогодні, підприємства продовжують працевлаштування безробітних громадян, співпрацюючи з центром зайнятості та регулярно виплачують заробітну плату робітникам.

Також, сьогодні 10 жовтня 2016 року, було відвідано голову Червоненської сільської ради п. Зозулю Василя Петровича та керівника Червоненського ВПУ п. Олексій-Синявську Сусанну Андріївну. Під час зустрічі з соціальними партнерами обговорено напрями практичного застосування соціальних послуг, які надаються службою зайнятості: оплачувані громадські роботи, добір персоналу, організація професійного навчання, зокрема за професією швачка.

 

05 жовтняя фахівці Золочівського районного центру зайнятості вкотре організували інформаційний захід для демобілізованих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції «Під єдиним дахом», за принципом «кейс-менеджменту», який забезпечує доступ клієнтів до послуг і ресурсів з огляду на їх індивідуальні потреби.

Запрошені учасники зібралися щоб активізувати соціальну та психологічну підтримку демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО, для досягнення якісних і ефективних результатів. Захід проходив у форматі «запитання-відповіді», присутні мали можливість отримати відповіді на всі хвилюючі питання від представників: Золочівського військового комісаріату, Золочівського бюро правової допомоги, Золочівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Золочівської РДА, Львівського центру професійно-технічної освіти.

Протягом 9 місяців 2016 року Золочівським районним центром зайнятості надавалися соціальні послуги 84 демобілізованим учасникам АТО.

Станом на 01.10.2016 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 52 особи.

 

Сьогодні, 05.10.2016 року в Золочівському районному центрі зайнятості за участі директора « Золочівенергоресурс» Заморського В.Л., директора Львівського ЦПТО Вантуха З.З., заступника директора Золочівського професійного ліцею Ткачука В.П. та викладача спецдисциплін ЗЕТЦ Пахольської- Стадник О.Я. було завершено навчання безробітних за професією «оператор котельні» .

Скористалися цією послугою 87 осіб, які з початку опалювального сезону приступлять до роботи. Щорічну перевірку знань здано успішно.

 

Про шляхи працевлаштування та правову допомогу учасникам АТО.

28 вересня у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар «Під одним дахом» за участі 9 учасників антитерористичної операції. Зі вступним словом виступив директор центру зайнятості Орест Малиновський. Він наголосив, що надання індивідуальної підтримки демобілізованим учасникам антитерористичної операції є пріоритетним завданням.

З початку 2016 року послугами ценру зайнятості скористалися 82 учасники АТО. З них: 11-працевлаштовано, 2 - пройшли стажування та були працевлаштовані, 3-працювали на громадських роботах, а сім учасників АТО прийнятті на військову службу за контрактом до лав Збройних Сил України. Жодний не залишився без уваги.

Колишнім військовим пропонуються індивідуальні профконсультаційні послуги, тренінги з техніки пошуку роботи, а також заходи цільового призначення. Про безкоштовне навчання англійській мові розповіла начальник відділу активної підтримки безробітних - Галина Коменда. Навчання (онлайн) проводиться завдяки соціальному проекту «Лінгва. Скілз» (сайт www.lingva.uа). Відповідно до укладеного Меморандуму про співробітництво між державною службою зайнятості та ВМГО «Українська Студентська Спілка», послуга ця надається виключно для зареєстрованих безробітних з числа вимушено переселених осіб, учасників АТО та членів їх сімей. Роботу та послуги Золочівського бюро правової допомоги учасникам АТО презентувала Ольга Сагата .

Вона акцентувала увагу на пріоритетах: правопросвітництво, надання роз’яснень та правових консультацій, забезпечення доступу до правосуддя та електронних сервісів Міністерства юстиції. Надала інформацію щодо соціально-правових гарантій (пільг) передбачених чинним законодавством для учасників АТО. Представник податкової адміністрації - Олег Сембай, ознайомив бажаючих започаткувати власну справу із системою оподаткування фізичних осіб-підприємців. Про можливість навчання у центрах професійно-технічної освіти презентувала методист Львівського ЦПТО - Людмила Сторожук, яка зазначила, що професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться за професіями і спеціальностями, що мають попит на ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців.

Перелік професій та напрямів підготовки нині складає понад 300 видів. У центрах профтехосвіти державної служби зайнятості працюють високопрофесійні викладачі та майстри, які використовують сучасні методики навчання. До викладання також залучаються позаштатні викладачі (майстри виробничого навчання з практичним стажем роботи, народні майстри, провідні спеціалісти і керівники підприємств, установ та організацій), які мають вищу освіту, відповідну кваліфікацію і досвід педагогічної роботи. Після завершення навчання слухачі отримують свідоцтво державного взірця, а при короткотерміновому підвищенні кваліфікації – посвідчення про підвищення кваліфікації за напрямом.

Такі зустрічі дають можливість безробітним, учасникам АТО, особливо із віддалених населених пунктів, бути всесторонньо поінформованими та збільшують шанси щодо подальшого успішного працевлаштування і вирішення багатьох життєво важливих питань.

 

Відвідування підприємств як форма налагоджування тісної співпраці з роботодавцями

Однією з дієвих форм співпраці служби зайнятості з роботодавцями є безпосереднє відвідування підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців посадовцями центру зайнятості.

22 вересня поточного року директором Золочівського районного центру зайнятості Орестом Малиновським відвідано фізичну особу - підприємця Крупського Романа Андріяновича, який займається деревообробною діяльністю в селі Кругів. Під час спілкування обговорено питання, з якими часто стикаються суб’єкти господарської діяльності при укомплектуванні штату працівників, та шляхи вирішення кадрових проблем за сприяння служби зайнятості.

Причин, які спричиняють кадрові проблеми роботодавців є багато, зокрема це - втрата престижності робочих професій серед молоді, трудова міграція високопрофесійних кадрів, сучасна система освіти, котра недостатньо адаптована до потреб ринку праці, відсутність законодавчих преференцій молодим спеціалістам, погіршення інвестиційного клімату внаслідок подій на сході країни, зниження трудової мотивації населення.

Під час відвідування роботодавця було запропоновано шляхи співпраці та взаємодії з центром зайнятості, а саме - інформування безробітних про перспективні та актуальні вакансії на підприємстві, можливість проходження стажування безпосередньо на робочому місці, проведення професіографічних екскурсій для молоді для орієнтування на вибір робітничих професій, інформування шукачів роботи про наявність соціального пакету на підприємстві, використання механізму тимчасової зайнятості.

Особливу увагу при спілкуванні приділено вивченню перспективи розвитку підприємства, створення нових робочих місць, можливості працевлаштування учасників АТО та отримання компенсації єдиного соціального внеску.

Центром зайнятості запропоновано широкий спектр послуг для забезпечення адресної допомоги роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей.

 

Повага до себе починається з шанування законів своєї держави..

У заході взяли участь Кульба Оксана Богданівна-начальник відділу контрольно-перевірочної роботи та платежів до пенсійної системи Золочівського об’єднаного УПФУ Львівської області та Сагата Ольга Ігорівна – начальник відділу Золочівського бюро правової допомоги Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.У ході проведення заходу надано інформацію щодо економічних, соціальних та етичних переваг отримання легальних доходів. Увагу учасників семінару було сконцентровано на тому, що добра обізнаність громадян є найкращим захистом проти різного виду шахрайства та зловживань, з якими може зустрітися людина, яка шукає роботу.

Підняті питання, що стосувались оформлення трудових відносин, спонукали безробітних до активного обговорення ситуацій з випадками пропозицій роботи без оформлення.

Під час семінару розглянуто ознаки шахрайства та їх уникнення у сфері працевлаштування, надано рекомендації щодо перешкоджання та уникнення обману під час пошуку роботи. На завершення семінару безробітним роздано інформаційні буклети.

Сподіваємось, після отриманої інформації учасники семінару будуть більш обізнані щодо переваг легальної зайнятості та обачні при оформленні трудових відносин.

 

З метою сприяння укомплектуванню актуальних вакансій ТзОВ «Електроконтакт Україна», 8 вересня 2016 року проведено міжрегіональний онлайн-аукціон вакансій в Skype - режимі. Модератором даного заходу виступив Рівненський обласний центр зайнятості. У заході взяли участь безробітні, які перебувають на обліку у Золочівському, Бродівському, Радивилівському центрах зайнятості. PR-менеджерами ТзОВ «Електроконтакт Україна» п.Наталею, п.Іванною та начальником відділу персоналу п.Олегом презентовано вакансії монтерів кабельного виробництва, техніків з підготовки виробництва, механіків – налагоджувачів.

В процесі презентації присутні мали можливість задати представникам роботодавця питання в онлайн-режимі та отримати вичерпні відповіді, зокрема щодо режиму та умов роботи, розміру оплати праці, організації довозу, а також щодо можливості працевлаштування осіб з інвалідністю.

 

Моя професія – моє майбутнє!

У складному економічному світі вибір професії за фахом, смаком, уподобаннями, ставленням до життя, до себе та інших людей не такий легкий, як здається на перший погляд. В першу чергу відіграють роль не тільки професійні якості людини, але і те, чи обрана професія, спеціальність користується попитом на ринку праці. Щоб правильно зорієнтувати молодь у власних професійних здібностях та уподобаннях, Золочівським районним центром зайнятості 7 вересня поточного року, в приміщенні центру зайнятості, для учнів дев’ятого класу проведено профорієнтаційний захід. Заступник директора Л.Саханевич провела презентацію центру зайнятості, акцентувала увагу на профінформаційному секторі, де розміщено інформаційні матеріали з описами професій та є можливість перегляду відеофільмів про професії. Учасники заходу мали змогу розширити своє уявлення про світ професій, дізнатись про основи стратегії їх вибору, звернути особливу увагу на навчання, для виконання майбутніх професійних обов’язків.

Директор Золочівського РЦЗ, О.Малиновський та фахівець Г.Коменда ознайомили учнів з інформацією щодо потреб сучасного ринку праці, відносно вибору певних професій, розповіли про наявність довідників навчальних закладів Львівської області. Школярі із зацікавленням слухали змістовну розповідь про різноманітні професії, які зустрічаються на підприємствах та в організаціях міста Золочева та Львівської області, їх особливостями та попитом на них серед роботодавців на даний час, а також про те, де і як можна здобути ту чи іншу професію. Під час зустрічі учні за допомогою роздаткового матеріалу, мали змогу самостійно згрупувати професії за класифікацією: „людина–людина”, „людина–знакова система”, „людина–художній образ”, „людина–природа” та „людина–техніка”. Діти із задоволенням брали активну участь в обговоренні запропонованої теми та виявили неабияке зацікавлення питанням обрання майбутньої професії.

На завершення зустрічі учням було роздано буклети, інформаційні матеріали, які дадуть можливість кожній дитині більш детально дізнатись про професію, яка зацікавила під час зустрічі, а також про потреби сучасного ринку праці. Навчальний рік почався. Тож фахівці центру зайнятості і надалі будуть надавати подібні послуги шкільній молоді.

 

06 вересня 2016 року в Золочівському районному центрі зайнятості, спільно з представниками військового комісаріату молодшого лейтенанта Канюки Ульяни Степанівни та представниками військової частини В4264, 184 навчального центру с.Старичі Яворівського району, старшого лейтенанта Романенко Артема Васильовича та старшого лейтенанта Баїкіна Егзбая Джагупаровича, проведено семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України.

Протягом поточного року вже проведено 18 аналогічних заходів, в яких прийняли участь 257 осіб. Запрошені 58 безробітних, які перебувають на обліку в Золочівському центрі зайнятості, дізналися про умови військового контракту, місця служби, грошове забезпечення та іншу корисну інформацію, адже у межах невеликої кількості наявних вакансій, військова служба за контрактом дає можливість вдалого працевлаштування з гідною заробітною платою .

Варто зазначити, що спільні заходи центру зайнятості та військкомату щодо інформування громадськості про можливості підписання контракту для служби у Збройних Силах України та залучення безробітних до проходження військової служби за контрактом триватимуть і надалі.

 

Сьогодні, 02 вересня 2016 року, у Золочівському районному центрі зайнятості було проведено засідання «круглого столу» з нагоди відзначення Дня підприємця, у якому взяли участь фізичні особи-підприємці, котрі уже тривалий час ведуть бізнес, підприємці-початківці, які отримали одноразову виплату допомоги з безробіття та запроваджують власну справу, а також соціальні партнери. Директор центру зайнятості привітав присутніх підприємців з професійним святом та подякував за плідну співпрацю.

На засіданні було обговорено ряд питань щодо здійснення підприємницької діяльності в сучасних економічних умовах, перспективи розвитку приватного бізнесу, а також напрями спільної діяльності приватних підприємців та служби зайнятості, обговорювалося питання створення нових робочих місць, можливості працевлаштування учасників АТО з отриманням компенсації єдиного соціального внеску. Підприємцям, з нагоди їхнього свята, було вручено квіти, подарунки та запрошено на солодкий стіл.

 

Діалог з працедавцями - один із інструментів розв'язання проблем у сфері зайнятості

Пріоритетними напрямами діяльності служби зайнятості є надання якісних соціальних послуг пошуковцям роботи, передусім, соціально незахищеним верствам населення, у тому числі й учасникам антитерористичної операції, котрі віднедавна також мають переваги при працевлаштуванні. Саме тому директор Золочівського районного центру зайнятості Орест Малиновський разом з фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями активно розгорнули просвітницьку роботу серед працедавців шляхом відвідування місцевих підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців.

Під час ділових візитів не тільки вивчається потреба в кадрах, перспективи розвитку виробництва, але й до уваги представників бізнес-кіл доноситься інформація про спектр послуг служби зайнятості, стан ринку праці району, можливість на замовлення фірм і компаній організувати професійний вишкіл безробітних, а у разі потреби – підвищити їхню кваліфікацію у навчальних закладах служби зайнятості.

Окремо обговорюються нові технології роботи з клієнтами, які освоює служба зайнятості на сучасному етапі, вручаються буклети та інший роздавальний матеріал.

Чимало уваги під час перемовин акцентується на важливості дотримання норм чинного трудового законодавства, аспектах створення нових робочих місць, у тому числі для безробітних учасників АТО з відшкодуванням витрат зі сплати єдиного соціального внеску.

Відрадно, що під час спілкування керівники низки ринкоутворюючих підприємств району, а це – ТзОВ «Д-МІКС», філії «Золочівський райавтодор», ТзОВ «Золочівавтотранс», ТзОВ «Золочівагробуд», ТзОВ «Княжі лани», ДП «Золочівський лісгосп», Львівська філія ТзОВ «Торговий Дім «Карпатські мінеральні води», ПП «Галкомсервіс», Золочівське Управління водного господарства, ТзОВ «Еко-Баланс» висловили готовність допомогти у працевлаштуванні демобілізованих військовослужбовців, котрі брали участь у антитерористичній операції.

 

Оператор котельні - професія тепла

Організація професійного вишколу безробітних, котрі за сприяння центру зайнятості шукають прийнятні варіанти працевлаштування, дозволяє не тільки підвищити рівень компетенції тимчасово незайнятих краян, але й забезпечити місцеві підприємства кваліфікованими кадрами. Як свідчить практика, за нинішніх умов на ринку праці великим попитом користуються не офісні працівники, а ті, хто здобув технічні спеціальності або робітничий фах. А це – оператори котельні, швачки, електрики, слюсарі тощо.

Власне про професією «оператор котельні» йшла мова на семінарі «Презентація курсів навчання», що відбувся у Золочівському районному центрі зайнятості. На захід запросили клієнтів ЦЗ, котрі мають досвід у цій сфері діяльності та виношують ідею й надалі дарувати тепло краянам в опалювальний період, піклуватися, щоб взимку ані дітлахи у садочках, ані учні у школах не відчували дискомфорту через низьку температуру повітря.

Із виступу методиста Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Людмили Сторожук учасники зустрічі довідалися чимало нового та цікавого. Як було сказано, оператор котельні – це фахівець, який стежить за механізмами і з’єднаннями опалювальних систем. Працювати на цій посаді можуть особи віком від 18 років, котрі пройшли медичну комісію і мають належні посвідчення. А щоби працевлаштуватися, необхідно щорічно перед опалювальним сезоном підтверджувати допуск до виконання робіт з підвищеною небезпекою.

До слова, отримати дозвіл, який надає право підтримувати в належному стані технологічне обладнання всіх механізмів опалювальної системи, можна у Львівському ЦПТО, де не тільки проводиться навчання на операторів котельні та машиністів (кочегарів) котельні, а й функціонують курси цільового призначення за напрямом «Безпечні методи та прийоми обслуговування котельні».

Л. Сторожук детально розповіла про матеріально-технічну базу освітньої установи, умови навчання в лабораторіях і виробничих майстернях. Окреслюючи навчальну програму, наголосила, що під час занять слухачі вивчають основні види опалювальних систем, правила їхньої експлуатації, особливості зняття показників з вимірювальних приладів, способи визначення несправностей та ін. І тільки після того, як теорія буде підкріплена практикою, їм вручать посвідчення потрібної категорії.

За результатами семінару 30 безробітних отримали скерування на курси цільового призначення за напрямом «Безпечні методи та прийоми обслуговування котельні» із гарантованим працевлаштуванням після завершення професійного вишколу.

 

На роботу - як на свято…

Багато хто у дитинстві мріяв бути продавцем морозива або працювати на його виробництві… Декому із жителів Золочівщини пощастило втілити дитячу мрію у життя, адже цех із виготовлення цих солодких ласощів, що носить назву «Торгова марка «Златка».

Виробництво морозива в місті Золочеві започатковано у 1994 році. З кожним роком, враховуючи потреби та побажання покупців, підприємство нарощувало потужності та збільшувало асортимент продукції. Нині під цією торговою маркою відомо багато видів ескімо не тільки у різноманітній глазурі, а й у вафельних чи пластикових стаканчиках, у відерцях, вагове морозиво у ріжках, багатошарові рулети. Для кафе та ресторанів також є великий вибір морожених смаколиків у ванночках з розмаїтими фруктовими наповнювачами. А віднедавна тут налагоджено виробництво різних видів заморожених соків. З часу заснування співвласники фірми Сергій Вереда та Олег Процишин активно співпрацюють із Золочівським районним центром зайнятості, за допомогою якого добирають потрібні кадри, активно користуються такою послугою як стажування майбутніх працівників на робочому місці, а ще –щорічно залучають безробітних до тимчасових робіт у період підготовки цеху до початку виробничого процесу. Лише цього року за скеруванням центру зайнятості тут пощастило знайти роботу 20 безробітним жителям району.

ТМ «Златка» часто виступає спонсором різних дитячих фестивалів, конкурсів і змагань, щедро виділяє кошти для лікування поранених бійців АТО.

Робота на виробництві морозива сезонна, із закінченням літа різко йде на спад попит на цю солодку продукцію, цех поступово призупиняє діяльність, тож працівники змушені шукати інше місце праці. Проте, звільняючись, кожен плекає думку про повернення на своє робоче місце у наступному році, щоб знову приступити до улюбленої справи – виготовляти улюблений десерт дітей і дорослих.

 

Пільги у сфері працевлаштування для учасників АТО.

Для працедавців, які створюють нові робочі місця і приймають на них безробітних з числа учасників антитерористичної операції, з’явилася можливість отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску. Про це йдеться у Законі України № 1436-YIII «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення». Закон набуває чинності 30 серпня поточного року. Положення, прописані в ньому, дають нові важелі для пришвидшення пошуку роботи учасникам бойових дій у зоні АТО.

Закон передбачає повну компенсацію роботодавцю єдиного соціального внеску при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості учасників АТО на термін не менше двох років. Крім того, за цією категорією безробітних закріплюється квота у 5% на підприємствах, установах, організаціях, де працює понад 20 співробітників.

На відшкодування ЄСВ можуть розраховувати фірми та компанії, а також приватні підприємці, які не мають заборгованості зі сплати страхових внесків, не є банкрутами і проти них не порушена справа про банкрутство. Компенсація виплачується упродовж 12 місяців з дня працевлаштування безробітного.

До підписання вищезазначеного Закону право на компенсаційні виплати у разі працевлаштування учасників АТО мали виключно суб’єкти малого підприємництва, що вели діяльність у пріоритетних видах економічної діяльності та створювали для безробітних нові робочі місця. Внесені до чинного законодавства зміни дозволять збільшити число працевлаштованих учасників збройного протистояння. Адже завдяки новаціям значно розширюється коло підприємств, які, забезпечуючи новими місцями праці тих, хто на сході відстоював цілісність нашої країни, зможуть претендувати на отримання упродовж року державних преференцій у вигляді повернення витрат зі сплати ЄСВ.

Станом на 18.08.2016 року допомоги у працевлаштуванні потребували 52 колишніх воїнів, котрі визнані безробітними. Завдяки докладеним зусиллям 6 з них вдалося забезпечити трудовою діяльністю. Ще 3 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, а 2 – охоплено професійним навчанням.

 

Працевлаштування учасників АТО – головне завдання сьогодення

Соціальний захист учасників АТО – одне з найголовніших завдань сьогодення, адже найкраща психологічна і соціальна реабілітація - це коли людина має роботу із гідним рівнем заробітної плати і тим самим має соціальну захищеність.

Як правило, демобілізовані учасники АТО, котрі побували на сході та пережили жахіття війни, прагнуть якнайшвидше реалізувати себе у мирному житті.

Хочеться розповісти про одного із них, золочів’янина Ігоря Корицького, котрий також пізнав цінність життя і страх смерті, перебуваючи півтора року на буремному сході нашої країни, зокрема в Луганському аеропорту...

Після повернення додому, п.Ігор поспішив якнайшвидше влитися в мирне русло життя, а тому зареєструвався в Золочівському районному центрі зайнятості з метою пошуку роботи. Дізнавшись, що п.Ігор має професійний досвід водія автотранспортних засобів і хотів би працювати у галузі вантажних перевезень, але не має відповідної категорії, йому було запропоновано підвищення кваліфікації у Рівненському центрі професійно-технічної освіти. П.Ігор з радістю погодився, і через півтора місяця вже тримав у руках потрібний документ, який відкрив перед ним широкий вибір можливостей працевлаштування. Відділом взаємодії з роботодавцями було підібрано декілька пропозицій роботи, адже попит на водіїв вантажних автомобілів у районі доволі великий, враховуючи аграрний статус району та початок літніх жнив. П.Ігор обрав роботодавця, котрий займається перевезенням зерна з полів на елеватори, та приступив до мирної битви – битви за урожай! Роботодавець, який забезпечив учасника АТО роботою, крім добросовісного працівника, отримав від центру зайнятості пропозицію компенсації єдиного соціального внеску, якою обов’язково планує скористатися.

Після оформлення на роботу, п.Ігор завітав у центр зайнятості, щоб подякувати працівникам за сприяння у працевлаштуванні, а спеціалісти служби зайнятості побажали п.Ігорю міцного-міцного здоров’я та професійних успіхів на новому місці роботи!

 

Офіційні трудові відносини – запорука впевненості у завтрашньому дні

З метою поширення серед жителів Золочівщини відомостей про соціальні гарантії, передбачені у трудовому законодавстві, ризики виплати неофіційної заробітної плати та роботи в тіньовому секторі економіки, у районному центрі зайнятості відбувся тематичний семінар.

Участь у ньому взяли перший заступник голови райдержадміністрації І. Нижник, головний державний інспектор праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Н. Щирба, провідний спеціаліст сектору з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення РДА Г. Дорощак, а також суб’єкти господарювання, які ведуть діяльність на теренах району. Перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Нижник акцентував увагу присутніх на необхідності в повному обсязі легалізувати трудові відносини, щоби до бюджету надходили додаткові асигнування у вигляді податків. Він повідомив, що у районі провадиться активна робота задля стимулювання підприємців до створення нових робочих місць, у розрізі фірм і компаній здійснюється аналіз розмірів зарплати, вживаються відповідні заходи для збільшення працівникам винагороди за трудову діяльність.

Представник територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Н. Щирба охоче відповіла на запитання, що прозвучали із уст учасників семінару. Вона закликала керівників підприємств, установ та організацій вчасно розраховуватися з найманим персоналом, чітко дотримуватися норм Кодексу законів про працю України. «Легальне використання робочої сили, своєчасна і повна сплата обов’язкових платежів, гідний заробіток підлеглим – це обов’язок кожного свідомого працедавця», – наголосила пані Наталя.

Наприкінці зустрічі директор Золочівського РЦЗ Орест Малиновський зазначив, що тільки офіційні трудові відносини дозволять українцям відчути себе соціально захищеними та впевненими у завтрашньому дні, а їм альтернативи немає.

Роман Олійник, провідний фахівець з питань зайнятості

відділу взаємодії з роботодавцями

Золочівського районного центру зайнятості

 

ТзОВ "Електроконтакт" потрібні додаткові робочі руки

Укомплектування вакансій на ТзОВ «Електроконтакт Україна» – таке питання було на порядку денному круглого столу, що відбувся у Золочівському районному центрі зайнятості за участю голів сільських рад району. Як поінформували присутніх, підприємство з іноземними інвестиціями, що займається виготовленням електричного устаткування для автомобілів, нарощує обсяги виробництва, створює нові робочі місця, тому доконче потребує додаткових робочих рук.

Про умови оплати праці, систему бонусів, складові соціального пакету та режим роботи повів мову начальник відділу по роботі з персоналом ТзОВ «Електроконтакт Україна» Олег Война.

Він акцентував, що компанія готова розглянути питання організації довозу працівників з населених пунктів, де складна транспортна доступність. Після заходу сільських голів запросили відвідати виробництво, що засноване завдяки зарубіжним капіталовкладенням.

Під час професіографічної екскурсії сільські лідери оглянули процес виготовлення кабельних мереж до автомобілів таких добре знаних марок як «ВМW», «Мерседес», «Опель», «Ауді», побували на презентації професії «монтер кабельного виробництва», почули вимоги до тих, хто матиме намір поповнити колектив виробничників.

Екскурсанти пообіцяли донести інформацію до громад і поділитися враженнями від побаченого з жителями ввірених їм територій.

 

Вже традиційними стали зустрічі в Золочівському районному центрі зайнятості з демобілізованими учасниками АТО, військовослужбовцями, владою району, військовим комісаріатом, представниками військових частин, щодо вирішення питань працевлаштування на контрактну службу.

12 травня 2016 рокуку відбувся відповідний семінар «Служба в Збройних силах України» за участю першого заступника голови райдержадміністрації п. І.Нижника, військового комісара Золочівського району майора П.Вінгольца, представника 36 окремої бригади морської піхоти ВМС старшого лейтенанта О.Рибіна, представника 146 ремонтного полку лейтенанта Р.Стасіва, лейтенанта Золочівського військкомату У.Канюки, а також 26 зацікавлених осіб, у тому числі демобілізовані учасники АТО. Зі словом до присутніх звернувся перший заступник голови Золочівської районної державної адміністрації п.І.Нижник, який зазначив, що укомплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом проводиться з метою виконання завдань по відновленню боєздатності збройних сил України, враховуючи, що кожен з нас живе в Україні і має моральний обов’язок щодо захисту її від агресора. Військовий комісар майор П.Вінгольц зауважив, що професія військового є одна з найпопулярніших в Україні, це можна пояснити тим, що всі бажаючі служити в армії отримують не лише гідну зарплату, але й певні переваги.

Поділився думками з присутніми учасник АТО, старший розвідник, демобілізований п.Т.Буца.

 

На запитання учасників, військовим комісаром та представниками військових частин дано вичерпні відповіді. Зустріч була цікавою та корисною. Відвідувачі центру зайнятості обмінялися думками та поділилися враженнями, адже Захисник України – одна з найбільш конкурентоздатних професій на ринку праці.

 

Служба за контрактом – свідомий вибір кращих!

Щоб донести інформацію про переваги сучасної військової служби за контрактом до більш широкого кола незайнятого населення, фахівці Золочівського РЦЗ спільно з представниками районного військового комісаріату систематично проводять різноманітні масові заходи: семінари, міні-ярмарки вакансій, презентації, круглі столи тощо.

Так, днями у центрі зайнятості відбулася зустріч із зацікавленими особами з числа безробітних, у тому числі демобілізованими учасниками антитерористичної операції.

Першим до слова запросили директора РЦЗ О. Малиновського, котрий звернув увагу присутніх на те, що служба у складі Збройних сил України – це не тільки оптимальне вирішення основного питання тимчасово непрацюючих, але й робота з високою винагородою.

Продовжуючи виступ Ореста Ярославовича, військовий комісар Золочівського РВК майор П. Вінгольц розповів краянам про процедуру відбору громадян до лав української армії, порядок проходження служби та перспективи кар’єрного зростання. Петро Олександрович наголосив, що сьогодні вже створена і постійно вдосконалюється гнучка система соціального захисту військовослужбовців: гідна заробітна плата, мінімальний розмір якої становить сім тисяч гривень, гарантована відпустка, медичне обслуговування, забезпечення житлом, продуктами харчування, одягом, а також можливість пільгового здобуття освіти у вищих навчальних закладах. Наприкінці свого виступу працедавці у погонах ознайомили мешканців Золочівщини з переліком вакантних посад місцевої військової частини.

Окрім організації масових заходів для активного інформування безробітних щодо можливості продовження трудової діяльності у лавах ЗСУ, у приміщенні ЦЗ створене спеціальне робоче місце для представників РВК з метою оперативного проведення співбесід з охочими змінити цивільний одяг на камуфляж.

Корисні відомості щодо працевлаштування на контрактній основі розміщені в інформаційному секторі та на стендах центру зайнятості. Також відповідні матеріали розташовані у приміщеннях соціальних партнерів і місцях масового скупчення громадян. Загалом завдяки налагодженій співпраці ЦЗ з військовим комісаріатом п’ятеро осіб з числа безробітних, у т. ч. учасник АТО, виявили бажання служити в українському війську.

Наталія Гавришків, начальник відділу взаємодії з

роботодавцями Золочівського районного центру зайнятості

 

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ДО ЦЕНТРІВ ПРОФТЕХОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Бажаєте працювати, але знайти роботу за фахом не вдається? Мрієте стати бджолярем, ковалем чи вишивальницею, а жоден навчальний заклад області не готує таких спеціалістів? Розв’язати ці проблеми допоможе служба зайнятості, яка пропонує дорослому населенню змінити професію або оволодіти новою, підвищити кваліфікацію у сучасних навчальних комплексах – центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Профнавчання – шлях до нової роботи Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться за професіями і спеціальностями, що мають попит на ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців. Перелік професій та напрямів підготовки нині складає понад 300 видів.

На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Це і стажування на робочому місці, і навчання за індивідуальними програмами, і з використанням модульних технологій, і дистанційне навчання. За направленням служби зайнятості безробітні вчаться на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Луганській, Донецькій та Харківській областях. Саме на ці освітні установи нині покладено великі надії. Для безробітних, які не можуть працевлаштуватись, бо володіють застарілими знаннями та навичками, навчання в учбовому центрі – це шанс підвищити кваліфікацію або здобути нові профзнання, що відповідатимуть вимогам часу.

Отже, якщо ви бажаєте вдосконалити свої знання та практичні навички, мрієте здобути затребувану професію, прагнете підвищити шанси на працевлаштування, звертайтесь до служби зайнятості, і не вагаючись, погоджуйтесь пройти профнавчання в одному з центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

 

 Інформація Золочівського РЦЗ про роботодавців, котрі виявили бажання допомогти у працевлаштуванні демобілізованих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції

1. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЗОЛОЧІВАГРОБУД"

2. ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАРПАТСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ"

3. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕЛЕКТРОКОНТАКТ УКРАЇНА"

4. ЗОЛОЧІВСЬКЕ МВЖКП

5. ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЗОЛОЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

6. ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАРПАТСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ"

7. ЛЬВІВСЬКА ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВИЙ ДІМ "КАРПАТСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ"

 

Робити добро ніколи не пізно

Днями, відвідавши місцевий центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, працівники Золочівського районного центру зайнятості долучилися до Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Спільно з представниками Державного підприємства «Золочівське лісове господарство» на території центру вони висадили саджанці ялинок. З радістю дорослим допомагали і вихованці закладу, для яких фізична праця є одним із видів реабілітації.

Варто нагадати, що центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів функціонує на Золочівщині з 2011 року. Його мета – сприяти розвитку здібностей і талантів у діток з особливими потребами, розвинути у них побутові та соціальні вміння для найбільш повної інтеграції у суспільство.

Понад три сотні дітей-інвалідів віком від 4 до 18 років, що проживають у районі, мають потребу у цьому закладі, де їм надається посильна допомога для подолання різних труднощів, що зустрічаються у повсякденному житті. У центрі створений кабінет фізичного здоров’я з відповідними тренажерами, вихованці мають змогу отримати професійний масаж, побувати на спеціалізованих тренінгах, що проводяться під керівництвом практичного психолога.

Для відновлення у підопічних основних функцій застосовується танцювально-рухова, казко-, музико-, ігро-, праце- та арттерапія. Діти регулярно беруть участь у обласному фестивалі «Повір у себе і в тебе повірять інші», а також у виставках, конкурсах малюнків, спортивних змаганнях, де зчаста посідають призові місця. Безперечно, ялинки, з любов’ю висаджені напередодні Великодніх світ, швидко приймуться. Їхні стовбурці будуть міцнішати, а верхівки потягнуться до життєдайного сонця, нагадуючи кожному, що робити добро, а тим паче для діточок з вадами здоров’я, ніколи не пізно.

 

Орієнтуємо на службу в армії за контрактом

Днями фахівці Золочівського районного центру зайнятості спільно з представниками військового комісаріату – молодшим лейтенантом Уляною Канюкою та психологом Тетяною Гук – провели семінар з орієнтації тимчасово непрацюючих жителів району на службу в Збройні сили України.

Слухацькій аудиторії розповіли про вакантні посади у армійських підрозділах, можливість поєднувати роботу з навчанням у вищих навчальних закладах.

Окремо промовці озвучили переваги військової служби за контрактом та надали вичерпні відповіді на запитання присутніх. Результат не забарився – із десятьох учасників зустрічі двоє зацікавилися можливістю продовжити трудову біографію у Збройних силах України.

 

У фокусі уваги – Стратегія модернізації та розвитку Державної служби зайнятості

У Золочівському районному центрі відбулася зустріч зі сторонами соціального діалогу, під час якої обговорювався проект Стратегії модернізації та розвитку Державної служби зайнятості – виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2016-2020 роки.

До конструктивної розмови долучилися працівники різних місцевих структур, зокрема, представник райдержадміністрації Роксолана Война, державний реєстратор реєстраційної служби Дарія Сеник, начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб ОДПІ Олег Сембай, начальник відділу платежів до пенсійної системи Пенсійного фонду України Оксана Кульба, головний спеціаліст-юрисконсульт відділу Держгеокадастру Лілія Остапенко, голова районної спілки підприємців Олег Москаль і працедавці.

Із виступів спеціалістів центру зайнятості присутні довідалися мету та основні завдання розробки, методи підвищення якості обслуговування клієнтів, шляхи активізації міжнародного співробітництва, нормативно-правове та фінансове забезпечення, механізм реалізації ініціативи й очікувані результати. Опісля учасники заходу висловили свої думки та пропозиції щодо напрямів модернізації та розвитку служби зайнятості. Вони дійшли до спільного висновку, що за нинішніх складних економічних умов украй важливо оптимізувати діяльність державних установ, у тому числі й служби зайнятості, а зміни, передбачені у стратегії, безсумнівно, позитивно позначаться на ефективності надання послуг як працедавцям, так і безробітним.

Наталія Гавришків, начальник відділу взаємодії

з працедавцями Золочівського районного центру зайнятості

 

Сьогодні у Золочівському районному центрі зайнятості, за участю першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації п.Ігора Нижника, було проведено засідання «круглого столу» з головами сільських рад району з питань організації та проведення оплачуваних громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, а також залучення незайнятих громадян до служби в армії на контрактній основі.

Директор центру зайнятості п.Орест Малиновський проінформував присутніх про хід виконання розпорядження голови Золочівської РДА від 30 грудня 2015 року №476 «Про організацію та фінансування громадських робіт у 2016 році».

Перший заступник голови Золочівської РДА п.Ігор Нижник наголосив на важливості співпраці органів влади та служби зайнятості у питанні благоустрою населених пунктів, звернув увагу на важливість питання екології навколишнього середовища, розповів про державні цільові програми в цьому напрямку.

Спеціалісти відділу взаємодії з роботодавцями ознайомили присутніх з порядком організації оплачуваних громадських робіт, видами робіт, джерелами фінансування, порядком залучення до таких робіт безробітних громадян.

Про порядок набору на військову службу за контрактом розповів представник військової частини – польова пошта В3948, молодший лейтенант Роман Стасів, та запросив голів сільських рад долучитися до проведення агітації та роз’яснювальної роботи серед населення, направленої на відбір та прийняття кандидатів на військову службу за контрактом.

Присутні голови сільських рад взяли активну участь у обговоренні вищезгаданих питань, поділилися думками та отримали відповіді на запитання.

 

Стажування на підприємстві. Презентація заготовок та готових виробів.

Ярмарок вакансій за професією «швачка», за участю безробітних та роботодавців: ТОВ НВКП "УКРІНТАЛ-СЕРВІС", ТзОВ «Зборів-Елегант», ФОП Зозуля О.Р.

 

У рамках Дня учасника АТО в Золочівському районному центрі зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій за участю представників окремого ремонтно-відновлювального полку військової частини В3948.

Оскільки на місцевому ринку праці обмаль вакансій, для багатьох жителів району служба в армії на контрактній основі є одним із способів розв’язання проблеми безробіття. Власне для донесення цієї інформації до демобілізованих учасників АТО, висвітлення переваг такої зайнятості, а також з метою добору потенційних кандидатів у лави Збройних сил України й організували зустріч безробітних з працедавцями у погонах.

Учасникам заходу, а до центру зайнятості прибуло десять мешканців міста та довколишніх сіл, не тільки презентували вакантні посади для осіб рядового, сержантського та старшинського складу військової частини, але й детально розповіли про умови підписання контракту, розміри виплати грошової винагороди, соціальне та медичне забезпечення тощо.

Під час обговорення основних аспектів контрактної служби діалог поступово переріс у активну дискусію. Капітан В. І. Юхименко та старший прапорщик Р. Б. Стасів переконливо і зі знанням справи відповіли на всі запитання, які прозвучали із уст демобілізованих армійців. Окремо вони зосередили увагу присутніх на можливості здобуття вищої освіти у навчальних закладах без відриву від служби, підкресливши, що це – ще один плюс для тих, хто вирішить продовжити трудову біографію у військовій частині.

Як зазначили учасники збройного конфлікту, їм не звикати до армійських буднів, та й зарплата заслуговує уваги, оскільки грошове забезпечення військовослужбовців стартує від 7 тисяч гривень. Тож є над чим серйозно задуматися.

 

25 років працюємо для людей

 

У Золочівському РЦЗ з нагоди 25-річчя створення державної служби зайнятості відбулося засідання круглого столу. У ньому взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, керівник спілки підприємців району Олег Москаль, начальник відділу фізичних осіб Золочівської МДПІ Олег Сембай, очільник профспілкової організації управління агропромислового розвитку Федір Кріль, приватний підприємець Олег Шайда, представники ТзОВ «Золочівагробуд», ТОВ «Княжі лани», ДП «Золочівський лісгосп» та фахівці центру зайнятості.

Перш, ніж перейти до виробничих питань, директор ЦЗ Орест Малиновський ознайомив присутніх з інформацією про віхи становлення та досягнення служби зайнятості за чверть століття. Він зазначив, що державна інституція виникла не на порожньому місці. Ще у двадцяті роки на Україні функціонували біржі праці, які лишень сприяли тимчасово непрацюючим у працевлаштуванні та виплачували грошову допомогу. Перехід до ринкових відносин і зміна структури народного господарства вимагали широкомасштабного як міжгалузевого, так і територіального перерозподілу трудових ресурсів на зовсім інших засадах. Мова йшла про значне поліпшення якісних характеристик персоналу, збалансування попиту та пропозиції робочої сили, формування прогнозних показників розвитку ринку праці й таке інше. Саме тому було прийняте рішення перебудувати діючу службу працевлаштування, а на її основі створити сучасну державну інституцію, яка б забезпечила комплексне вирішення питань, пов’язаних з регулюванням зайнятості населення.

Своїм днем народження державна служба зайнятості України вважає 21 грудня 1990 року. Саме того дня Радою Міністрів УРСР було прийнято рішення «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР». Від тоді держустанова пройшла непрості етапи становлення та розвитку, стала невід’ємною сполучною ланкою між шукачами роботи та працедавцями, владою і сторонами соціального діалогу. Цьогоріч державній службі зайнятості виповнюється двадцять п’ять років. Сьогодні – це єдина в українському суспільстві інституція, яка на засадах соціального страхування на безкоштовній основі надає широкий спектр послуг громадянам з метою повернення їх до трудової діяльності, а працедавцям – з питань пошуку потрібних кадрів.

Учасники засідання почули інформацію про те, з якими досягненнями колектив РЦЗ стрічає 25-річчя, які послуги за чверть століття отримали тутешні мешканці та суб’єкти господарської діяльності. А зроблено чимало: з 1990 року допомоги у працевлаштуванні потребували понад 66 тис. осіб, з котрих більш як 28 тис. забезпечені роботою, майже 7 тис. безробітних охоплено професійним навчанням, 12 тис. залучено до тимчасової зайнятості. За кожною цифрою проглядається доля людей, котрим фахівці ЦЗ допомогли подолати тенета безробіття й змінити життя на краще.

Запрошений до слова голова райдержадміністрації В. Недзельський привітав присутніх зі святом, побажав успіхів у подальшій праці на ниві соціального захисту та вручив колективу Золочівського РЦЗ Подяку. Директор центру зайнятості О. Малиновський разом зі словами вдячності за багаторічну та тісну співпрацю, активну участь у розв’язанні проблем у сфері зайнятості нагородив соціальних партнерів відзнаками. Він наголосив, що турбота про людину, котра залишилася без роботи, а отже в скрутній життєвій ситуації, завжди була і залишається основоположним принципом діяльності фахівців ЦЗ, тому їхні щоденні старання заслуговують найвищої оцінки та визнання.

Учасники заходу залишили побажання в літописі центру зайнятості.

 

 

Найважливіше - працевлаштувати тих, хто пройшов крізь пекло війни

Яким чином подолати основні перешкоди на шляху до трудової діяльності тих, хто втратив здоров’я або пройшов крізь пекло сьогочасної війни, – таку тему у Золочівському РЦЗ обговорювали соціальні партнерстви, зокрема, депутат Львівської обласної ради, волонтер Мирослава Бабінська, юрист Ігор Лісний, представники ТзОВ «Електроконтакт Україна», Золочівського МВЖКП, ТзОВ «Золочівагробуд», а також учасники АТО та особи з інвалідністю.

Варто нагадати, що захід був організований з ініціативи Золочівського РЦЗ та відбувся у рамках проведення Всеукраїнської декади зайнятості.

Перш, ніж перейти до дискусії, директор ЦЗ Орест Малиновський проінформував присутніх про стан місцевого ринку праці, можливості підприємств району щодо працевлаштування соціально вразливих верств населення, розповів про послуги, якими скористалися колишні військовики та неповносправні. З початку року за скеруванням ЦЗ працевлаштовано 9 демобілізованих армійців, із них 5 отримали одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, 6 проходили професійний вишкіл, стільки ж взяло участь у громадських роботах. Упродовж січня-листопада поточного року посередницькі послуги отримували 94 особи з нозологіями, 36 з них забезпечені роботою, 3 відкрили власний бізнес, скориставшись фінансовою підтримкою ЦЗ, 18 перенавчалися, а 12 працювали на тимчасових роботах.

Представники фірм і компаній повели мову про вільні робочі місця та вакантні посади, які потрібно якомога швидше укомплектувати. Вони окреслили умови праці, розмір заробітної плати, вимоги до майбутніх працівників, а також запевнили, що готові першочергово надавати місця праці для осіб вищезазначених категорій, лишень була б у них відповідна освіта, досвід роботи, а головне – бажання трудитися.

Після семінару учасників круглого столу запросили оглянути виробничі приміщення ТзОВ «Електроконтакт Україна». Начальник відділу по роботі з персоналом підприємства Олег Война провів презентацію професії «монтер кабельного виробництва», ознайомив екскурсантів з умовами оплати праці і системою заохочувальних бонусів. Детально зупинився на процедурі оформлення трудових відносин, умовах зачислення працівників у штат, а також розповів про преференції для працюючих. Як зазначив, виробничники забезпечені соціальним пакетом, пільговим харчуванням, можливістю навчання, за рахунок фірми їх довозять на роботу та відвозять після зміни додому.

 

Життєві виклики лише стимулюють до праці

Напередодні відзначення Міжнародного дня інвалідів та в рамках проведення Всеукраїнської декади зайнятості для учасників АТО та осіб з інвалідністю у Золочівському РЦЗ відбувся тематичний семінар. У заході взяли участь понад двадцять жителів району та соціальні партнери: представники місцевої районної асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, райдержадміністрації, управління соціального захисту населення, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також працедавці, котрі мають досвід залучення до праці неповносправних.

З основними напрямами роботи районної служби зайнятості щодо вирішення питань працевлаштування працездатних краян з особливими потребами присутніх ознайомила заступник директора ЦЗ Лілія Саханевич. Про надання соціальних пільг та комплекс реабілітаційних послуг розповіла представник районного управління соціального захисту населення Люба Кулик.

Начальник відділу кадрів ТзОВ «Електроконтакт Україна» Олег Война поінформував присутніх про можливості працевлаштування на фірмі, презентував професію «монтер кабельного виробництва» та запросив усіх бажаючих на професіографічну екскурсію на підприємство.

У виступі голови осередку інвалідів с. Новоселище Золочівської районної асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ Івана Янківського йшлося про актуальність проблеми забезпечення осіб з інвалідністю місцем праці. Він подякував працівникам центру зайнятості за вагомий внесок у вирішенні цього надзвичайно важливого питання.

Учасники зустрічі активно обговорювали проблеми організації робочих місць для соціально вразливих груп населення. Думками щодо шляхів інтеграції у трудове життя охоче поділився безробітний з інвалідністю Р. Галушка. Добре вивчивши перспективи працевлаштування, зваживши усі «за» і «проти», він вирішив скористатися фінансовою підтримкою служби зайнятості й відкрити власний бізнес. Пан Роман детально пояснив у чому переваги самостійного господарювання. Як зазначив, займаючись підприємництвом, він зможе реалізувати свої здібності, бажання, задовольнити амбіції, встановити зручний графік роботи і т. д. Є й інший бік медалі – треба постійно багато і сумлінно трудитися, вміти ризикувати, приймати рішення, брати відповідальність, причому не тільки за себе, а й долю тих, хто поруч. Але такі виклики, як зазначив промовець, його не відлякують, а навпаки стимулюють до праці.

 

 

Цінності - це те, що не має ціни

Доволі представницька аудиторія зібралася у Золочівському районному центрі зайнятості на захід «Під одним дахом», аби зустрітися з понад двадцятьма учасниками антитерористичної операції, відповісти на їхні різні запитання та допомогти розв’язати окремі проблеми. Предметну розмову, окрім фахівців соціальних служб, з присутніми вели посадовці військового комісаріату, міграційної служби, відділу Держгеокадастру, філії «Ощадний банк України», активісти ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», державний реєстратор місцевого управління юстиції у Львівській області, а також депутат Львівської обласної ради Мирослава Бабінська та юрист Ігор Лісний.

 

 

 

 

DSC03944ціально відповідальний бізнес – крок до європейського майбутнього

Жителька Перемишлянщини М. Курницька не змогла сама поділитися історією свого успіху через непереборні обставини, тому про обраний вид діяльності колишньої клієнтки центру зайнятості цікаво оповів її співробітник пан Юрій. Займаються партнери торгівлею вхідних і міжкімнатних дверей та віконних систем. Нещодавно підписали договір про взаємодію з потужною фірмою «Viknaroff», що дозволить розширити асортимент пропонованої продукції. На підприємстві вже трудиться найманий працівник, у майбутньому власники планують взяти ще одного, скориставшись можливістю одержати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску. Представник фірми звернув увагу присутніх, що їхній бізнес, як і будь який європейський, є суспільно корисним і відповідальним. Частину виручених коштів керівництво перераховує на потреби воїнів АТО.

Від сільської вчительки – до успішного бізнес-тренераDSC_3067

Бродівчанка М.Горбатюк, філолог за освітою, викликала шквал позитивних емоцій і низку запитань, поділившись історією про те, як вона стала бізнес-коучем. Випадково потрапивши на тренінг відомого вітчизняного гуру, вчителька однієї з районних шкіл раптом усвідомила: задоволення та фінансову винагороду вповні можна отримати, консультуючи інших про шляхи досягнення успіху. Звернувшись за поміччю до фахівців ЦЗ, дівчина отримала не лише одноразову виплату допомоги з безробіття для відкриття власної справи, але й пройшла вишкіл у виконавчого директора Фонду Рогуша Едгарда Керайна. Каже, що німецький наставник вразив її до глибини душі, його порадами користується і нині. «А ще ми готуємо спільний проект», – з неабиякою гордістю заявляєекс-педагог. Підприємлива краянка, користуючись нагодою, не лише розповідає про спектр своїх послуг, але й активно їх рекламує, запрошує відвідати семінари за її участю. Плани потужні – створити власну команду, а кваліфіковані кадри шукатиме за сприяння служби зайнятості, де один раз їй уже підсобили.

 

Іншої живності, окрім хробаків, не утримаю

DSC_3092Такими словами розпочав свій презентаційний виступ П. Мамай, земляк Мар’яни Миколаївни. Колишній держслужбовець вирішив кардинально змінити життя і, отримавши не лише матеріальну підмогу, але й низку корисних консультацій посадовців ЦЗ, зайнявся вирощуванням червоних каліфорнійських хробаків та виробництвом біогумусу. Справа не з легких, але доволі прибуткова. Починалося все приблизно так: чоловік купив десять кілограмів яскраво бордових черв’яків задля підживлення власних угідь. З часом став пропонувати свій «товар» друзям, котрі полюбляють посидіти годинку-другу з вудочкою на березі річки. Риба, кажуть, дуже добре клює на такий делікатес, встигай лишень виймати улов! Наступний крок – співпраця з рибацькими магазинами та квітковими крамничками. Петро Ярославович постійно думає на перспективу. До прикладу, прибувши на малу Батьківщину Маркіяна Шашкевича для участі у конкурсі, само зайнятий вже встиг обійти кілька торгових точок. Познайомившись з реалізаторами, підприємливий господар домовився про поставку першої партії незвичної продукції. Завершуючи свій неймовірно цікавий монолог, він розповів, що також відвідував заняття Е. Керайна. До слова, досвідчений німецький тренер був просто у захваті від обраної українцем бізнес-ідеї.

 

 

Головне – повірити в себеDSC03963

Юлія-Ірина Співак, мешканка Перемишлян, презентувала проект «Реалізація меблів, освітлювальних приладів для дому та офісу». Фішкою своєї діяльності вважає диференційовану цінову політику фірми. Тут можуть затоваритися як заможні містяни, так і ті, хто шукає економні варіанти. До кожного клієнта повинен бути свій підхід, часом треба підказати чи порадити покупцеві. Співпраця проводиться не лише з вітчизняними постачальниками, але й з іноземними компаніями, тому якість масиву висока, а асортимент ширший, аніж у найближчих конкурентів. Жінка переконує, що головне правило успіху – повірити у себе. Так, незважаючи на перестороги і переживання рідних, відважилася стати на рейки самостійного господарювання. І ні хвилини про це не пошкодувала. Проект окупився вже за шість місяців і почав приносити хай і не зовсім великий, проте стабільний і постійно зростаючий прибуток.

 

Бізнес не просто робота, це – стиль життя

ПопрDSC03966ацювавши кілька років у магазині цифрової техніки, екс-клієнт Золочівського РЦЗ О. Хомич вирішив зайнятися ремонтом побутових приладів, а також домашнього і садового обладнання. Чоловік зрозумів, що продати устаткування не складно, а от знайти професійного майстра, котрий уміє полагодити німецькі двигуни чи австрійські карбюратори не так уже й просто. Тому, пройшовши у столиці відповідний вишкіл, здобув сертифікат на дозвіл здійснювати гарантійне та післягарантійне обслуговування і відкрив майстерню. Нині проводить спільну діяльність з такими відомими брендами, як «Karcher» та «Still». Конкурсант систематично відвідує семінари, аби не втрачати набутої кваліфікації, постійно удосконалює знання та вміння. Завдання виконує сумлінно і вчасно, тому зі стабільним потоком клієнтів проблем не виникає. Аби трішки «підкупити» вельмишановну експертну раду, Олег Богданович роздав присутнім рекламні буклети, кепки та ручки з логотипом його фірми.

 

Мої клієнти демонструють патріотизм не лише ззовні

Останньою до слова запросили О. Грабовську, майстриню народної вишивки. ТалановиDSC_3132та краяна займається оздобленням етнічних сорочок. Її бізнес розпочинався як хобі. Ще доглядаючи малолітніх дітей, жінка зацікавилася вишивальним ремеслом. І тут почалося – вже за кілька місяців вона та члени її великої родини хизувалися перед сусідами новим вбранням: неповторними комплектами, колоритними сукнями та блузками, оздобленими українським орнаментом. Коли очолювану посаду скоротили, вишивальниця замислилася над відкриттям власної крамниці-ательє. Стежина пролягла до воріт центру зайнятості. Фахівці держустанови, дізнавшись про захоплення жінки, одразу запропонували долучитися до когорти місцевих бізнесменів. Ольга Василівна вирішила, що час поєднати приємне з корисним. Так у районі народилося ще одне мале підприємство. Нині мисткиня не має ані вільної хвилини, адже просто «завалена» замовленнями. Попри те, що такі речі не з дешевих, свого покупця вони знаходять завше. Бізнес-леді стверджує, що її клієнти демонструють патріотизм не лише ззовні, це почуття горить у їхніх серцях.

Попереду ще не один виступ претендентів на звання кращого з кращих. Кому посміхнеться фортуна, хто вразить експертну раду наразі не відомо. Але одне знаємо точно: кожен конкурсант, долаючи численні труднощі та перепони, впевнено торує свій шлях до успіху.............................

 

Адресний підхід - кожній внутрішньо переміщеній особі

Майже рік тривають бойові дії на сході, майже рік українців лихоманить від повідомлень із зони АТО, майже рік кожний свідомий громадянин намагається внести свою лепту для полегшення життя як військових, так і тих, кому довелося змінити обжиті місця й шукати притулку деінде. Не стоять осторонь проблем життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб й посадовці Золочівського РЦЗ. Кожному переселенцю надають ефективні, а головне – адресні соціальні послуги. Передусім, ознайомлюють їх з переліком актуальних вакансій, перспективами працевлаштування на місцевих підприємствах, організовують для них зустрічі з працедавцями, розглядають можливості тимчасової зайнятості тощо. Фахівці центру зайнятості щоденно чергують в управлінні соціального захисту населення РДА. А тих, хто щойно прибув на Золочівщину, спеціалісти запрошують відвідати державну службу зайнятості, з’ясовують їхні наміри щодо поновлення трудової діяльності, інформують, які документи потрібно подати для реєстрації. Словом, роблять усе можливе, щоби надати новосельцям всебічну допомогу.

На початку березня п. р. за сприяння центру зайнятості роботу шукали шість безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Усіх їх охоплено заходами активної політики зайнятості. Для прикладу, лікаря-невропатолога з Донеччини вдалося забезпечити постійним місцем праці у Глинянській лікарні, де вона сьогодні успішно реалізовує свої професійні вміння та знання. Двоє кримчан зголосилися взяти участь у громадських роботах, тепер вони за скеруванням центру зайнятості займаються благоустроєм території Ясеновецької та Струтинської сільських рад. Ще двоє внутрішніх мігрантів виявили бажання започаткувати на новому місці проживання власний бізнес, відтак проводиться відповідна робота щодо вивчення ними аспектів організації підприємницької діяльності.

Днями посадовці Золочівського районного центру зайнятості відвідали Підлипецьку сільську раду, куди нещодавно прибула нова сім’я переселенців. Під час розмови з сільським головою Ганною Гуменюк і депутатами була досягнута домовленість щодо винесення на розгляд сесії питання виділення коштів для організації та проведення оплачуваних громадських робіт, до яких першочергово залучатимуться приїжджі з Криму та сходу України.

Успіхом увінчався й наш візит у с. Новоселище, де у кімнаті гуртожитку Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету знайшла прихисток молода донеччанка з сином-першокласником, чоловік котрої захищає цілісність України у зоні АТО на Луганщині. Пані Світлана з радістю погодилася впродовж березня-квітня п. р. взяти участь в оплачуваних громадських роботах з впорядкування території населеного пункту. Як сказала, таким чином чесною працею зможе не тільки заробити гроші, але й прислужитися місцевій громаді. Під час зустрічі жінку ознайомлено з постановами Кабінету Міністрів України № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції», а також іншою корисною інформацією для внутрішньо переміщених осіб.

Прощаючись з працівниками ЦЗ, пані Світлана щиро дякувала і за допомогу у працевлаштуванні, і за людяність, і за виявлену турботу. Вона зазначила, що відчуття того, що про тебе хтось піклується, підставляє плече підтримки, допомагає не тільки побороти страх, побутові труднощі, але й повірити, що на Галичині ти не залишишся сам на сам зі своїми проблемами.

Наталія Гавришків, начальник відділу взаємодії з

роботодавцями Золочівського районного центру зайнятості

Вшанували пам’ять Михайла Вербицького

4 березня 2015 року робочий день у Золочівському районному центрі зайнятості розпочався нетрадиційно: працівники спільно з відвідувачами установи – працедавцями та пошуковцями роботи – виконали Державний гімн України «Ще не вмерла Україна».

Таким чином посадовці ЦЗ відзначили 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького, композитора та автора мелодії пісні-символу Української держави. До слова, цьогоріч також виповнюється 150 років з часу першого публічного виконання національного гімну, що відбулося 10 березня 1865 року.

– На сесії обласної ради 2015 рік проголошений на Львівщині Роком отця Михайла Вербицького. Заспівавши Державний гімн, наш колектив долучився до вшанування пам’яті його творця, – зазначив директор Золочівського РЦЗ О. Малиновський.

Ігор Дудко, головний спеціаліст відділу взаємодії з

роботодавцями Золочівського районного центру зайнятості

Почав діяти новий мобільний сервіс «Пошук роботи»

Задля надання безробітним більш якісної інформаційної підтримки, активізації їхніх зусиль щодо пошуку роботи та повернення до продуктивної зайнятості, пришвидшення термінів працевлаштування та укомплектування вакансій у центрах зайнятості України запроваджений новий мобільний сервіс «Пошук роботи». Новація передбачає надання безробітним шість видів СМС-посилань.

Зокрема, відтепер клієнти центрів зайнятості за їхньою згодою у вигляді повідомлень на мобільні телефони оперативно отримуватимуть інформацію про:

– нові вакансії, які щойно надійшли до бази даних державної служби зайнятості (з урахуванням досвіду роботи, кваліфікації, освіти особи, її побажань щодо режиму та характеру трудової діяльності); – можливість участі у громадських або тимчасових роботах;

– формування групи для професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації;

– дату проведення семінарів, ярмарок, міні-ярмарок вакансій, зустрічей з працедавцями, інших заходів, націлених на працевлаштування;

– факт перерахування до банківських установ суми матеріального забезпечення; – заплановану дату відвідування центру зайнятості.

Особисті консультанти ЦЗ будуть проводити опитування безробітних щодо їхньої згоди на отримання меседжів служби зайнятості.

Також відслідковуватиметься результативність наданих інформаційних послуг. Зокрема безробітним пропонується у разі їхнього працевлаштування надсилати зворотне СМС-повідомлення з цифрою 3 на номер 730. Вони також матимуть змогу висловлювати свої побажання щодо вдосконалення мобільного сервісу.

Додатково вивчатиметься думка працедавців щодо дієвості застосування нового способу доведення до безробітних відомостей про вільні робочі місця та вакантні посади.

Запроваджена форма комунікативної взаємодії підвищить шанси працевлаштування безробітних, сприятиме оперативному формуванню груп на навчання, розширить коло учасників громадських робіт, дозволить у стислі терміни забезпечити працедавців потрібним персоналом, а також підвищить рівень поінформованості безробітних про перерахування фінансової допомоги, нагадає їм про дату та час відвідування центру зайнятості.

Державна служба зайнятості – з людьми і для людей

На етапі впровадження реформ, передбачених Коаліційною угодою, особливого значення набуває консолідація зусиль державної служби зайнятості з органами влади та інститутами громадянського суспільства з метою відповідного реагування на нові виклики ринку праці.

Упродовж 24 років свого існування державна служба зайнятості зарекомендувала себе в якості важливого ринкового чинника соціально-економічної стабілізації та сполучної ланки між населенням, владою та сторонами соціального діалогу на ринку праці.

В умовах функціонування ринкової економіки важливим завданням служби зайнятості є швидке реагування на проблеми, що постійно виникають на ринку праці. Служба зайнятості робить свій внесок у розв’язання цієї наболілої проблеми, надаючи безробітним громадянам, попри певну фінансову підтримку, активну допомогу, вказуючи орієнтири у пошуку шляхів працевлаштування.

Упродовж 11 місяців 2014 року послуги Золочівської районної служби зайнятості отримали 3697 безробітних громадян, у тому числі з початку року звернулися за допомогою у працевлаштуванні та отримали статус безробітного 2249 осіб.

За направленням державної служби зайнятості за 11 місяців 2014 року працевлаштувалися 1464 особи, у тому числі 1029 зареєстрованих безробітних. Щораз більшої зацікавленості серед клієнтів служби зайнятості набуває отримання одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності. Упродовж 11 місяців 2014 року 28 безробітних започаткували власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю та 25 безробітних – працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Під час надання соціальних послуг забезпечується індивідуальний підхід до кожного безробітного, з урахуванням його професійних потреб та можливостей відповідно до специфіки районного ринку праці.

Для забезпечення конкурентоспроможності незайнятого населення з урахуванням ситуації на ринку праці центром зайнятості здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації громадян, проводиться робота щодо впровадження гнучких форм професійного навчання безробітних, зокрема, стажування безробітних на підприємствах, в організаціях та установах під конкретні робочі місця та навчання за індивідуальними навчальними планами і програмами.

За направленням державної служби зайнятості професійне навчання проходили 420 безробітних. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 12 осіб старше 45 років. Помітної суспільної значимості набувають оплачувані громадські роботи. Повсюдно безробітні працюють на благоустрої населених пунктів, впорядковують парки і сквери, садять дерева, ремонтують школи, інші об’єкти соціально-культурного призначення. У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 230 осіб.

Станом на 1 грудня 2014 року кількість вакансій, про які роботодавці проінформували центр зайнятості, становила 23 одиниці. Кількість зареєстрованих безробітних становила 1067 осіб, з них отримували допомогу по безробіттю 913 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю у листопаді 2014 року становив 891,23 грн.

На ринку праці району і надалі залишається проблема професійно-кваліфікаційні диспропорції між попитом та пропозицією робочої сили. Для пом’якшення ситуації на ринку праці служба зайнятості вживає заходи в межах своєї компетенції та чинного законодавства України.

Ще однією важливою ознакою діяльності служби зайнятості, яка засвідчує про сучасні технологічні стандарти функціонування нашої інституції на регіональному ринку праці, є впровадження інформаційно-аналітичної системи “Служба зайнятості України” (ЄІАС/.NET), яка розширила можливості фахівців служби зайнятості з надання послуг населенню та взаємодії із соціальними партнерами”.

Створення єдиного інформаційного простору служби зайнятості України дає змогу підвищити рівень автоматизації процедур і технологічних операцій.

У повсякденній діяльності посадовці служби зайнятості, передусім, зосереджували увагу на забезпеченні соціального захисту найбільш уразливих верств населення, а також веденні профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.

Як дієвий позиціонер на ринку праці служба зайнятості постійно вишукує нові форми та методи роботи для збалансування інтересів роботодавців і пошуковців місця праці. Задля цього організовує масштабні акції, форуми, Ярмарки вакансій та кар’єри.

Окрім презентацій, ділових зустрічей, тренінгів, семінарів, круглих столів, посадовці центру зайнятості щоденно надають краянам кваліфіковані поради та консультації. Одні звертаються до них з бажанням знайти омріяну роботу, інші – фахового спеціаліста. Відвідувачі покладають великі надії на професіоналізм і компетентність працівників соціальної установи. Приємно, що у багатьох випадках ці сподівання справджуються. Лише упродовж 11 місяців 2014 року служба зайнятості повернула до трудової діяльності 1464 незайнятих громадяни.

За цими, здавалося б, звичними справами криється щоденна копітка й нелегка праця тих, хто прагне допомогти потребуючим і словом, і ділом.

 

Оголошення

 

Золочівський районний центр зайнятості оголошує проведення відбору навчальних закладів для організації в 2014 році професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання, відповідно до п. 4 Порядку відбору навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання в період навчання, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України 16.05.2013 року №269, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2013 року за № 843/23375.

Орієнтовний перелік професій, за якими у 2014 році Золочівським районним центром зайнятості буде здійснюватись професійне навчання зареєстрованих безробітних:

  • Оператор котельні

  • Оператор котельні (на твердому паливі)

Прогнозована кількість слухачів з числа безробітних – 125 осіб, з них потребуватимуть місць для проживання – 0 осіб.

Пропозиції щодо участі у відборі приймаються до 14-30 години 08 липня 2014 року за адресою: м. Золочів, вул. Чайковського, 7, контактні телефони (03265) 4-33-50.

Для участі у відборі навчальні заклади подають такі документи:

1. копію ліцензій для провадження діяльності з надання освітніх послуг за заявленою окремою професією (спеціальністю, напрямом або галуззю знань); копію сертифіката про акредитацію навчального закладу (спеціальності) і додатка до нього чи у разі наявності - копію свідоцтва про атестацію з додатками;

2. кошториси витрат на професійне навчання за окремими професіями (спеціальностями, напрямами або галузями знань), складені відповідно до законодавства для прогнозованої кількості слухачів у групі;

Для єдиного підходу під час розгляду пропозицій здійснювати прогнозований розрахунок витрат на профнавчання для 10 слухачів у групі.

3. інформація про наявність гуртожитку або місць для забезпечення проживання безробітних у гуртожитках інших навчальних закладів, умови проживання та їх відповідність санітарним нормам, встановленим законодавством;

4. кошторис витрат на проживання одного слухача на добу (за наявності гуртожитку або місць для забезпечення проживання безробітних у гуртожитках інших навчальних закладів), складений відповідно до законодавства;

5. інформація про наявність матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення (кабінетів, лабораторій, навчальних майстерень, їх обладнання, комплексного методичного забезпечення навчального процесу, педагогічних кадрів, які будуть здійснювати професійне навчання безробітних, із зазначенням їх складу), баз для проведення виробничої практики.

Документи вкладаються в окремий конверт, який запечатується, скріплюється печаткою навчального закладу та надсилається або подається до Новояворівського міського центру зайнятості з написом: ,,На відбір навчальних закладів”.

Навчальні заклади - учасники відбору до закінчення зазначеного в оголошенні строку подачі пропозицій про участь у відборі та до дати засідання Комісії мають право замінити, відкликати ці документи або внести до них зміни.

Критеріями прийнятності навчальних закладів - претендентів на участь у відборі є подання всіх документів, визначених пунктами 1-5 цього оголошення, забезпечення повного виконання робочих навчальних планів і програм, відповідність матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення, умов проживання у гуртожитку вимогам законодавства.

Засідання комісії з відбору навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання в період навчання відбудеться 08 липня 2014 об 15-00 годині за адресою: м. Золочів,вул. Чайковського, 7.

 

Новини

 

День підприємця - свято енергійних і рішучих людей

Цього дня вшановують людей, які не тільки розпочали власну справу та взяли на себе відповідальність за добробут рідних, але й створюють нові робочі місця, постачають на ринок вітчизняні товари, надають послуги, наповнюють бюджет держави.

Їхня праця посідає важливе місце в економічному житті нашого району, помітно впливає на розвиток інноваційної діяльності, встановлення ділових зв’язків із партнерами, залучення інвестицій.

У зв’язку з відзначенням цього свята та з метою підвищення мотивації краян до зайняття підприємницькою діяльністю, 4 вересня 2014 року у Золочівському РЦЗ відбувся круглий стіл. Серед запрошених були головний спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі районної державної адміністрації Марія Ференц, заступник начальника Золочівської об’єднаної податкової інспекції головного управління Міністерства доходів і зборів Ірина Лазорчик, державний реєстратор Галина Нижник, голова профспілки працівників АПК Федір Кріль, голова спілки підприємців Золочівщини Олег Москаль, приватні підприємці району та безробітні, котрі виявили бажання отримати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи.

Директор центру зайнятості Орест Малиновський привітав з професійним святом присутніх представників бізнесу. Він підкреслив, що служба зайнятості відіграє певну роль у поширенні підприємницького руху, пропагуючи серед безробітних цей вид діяльності та надаючи інформаційну, фінансову підтримку охочим самостійно господарювати. Адже від початку року вже 19 осіб скористалися одноразовою виплатою допомоги з безробіття для організації власної справи й розпочали бізнесову діяльність.

На важливості розвитку малого та середнього бізнесу як вагомої складової економіки, його перспективах, а також аспектах державної підтримки підприємницьких ініціатив зосередила увагу представниця райдержадміністрації.

Присутні також ознайомилися з правилами реєстрації суб’єктів господарської діяльності, умовами оподаткування фізичних осіб-підприємців відповідно до чинного законодавства. Під час розмови порушувалися проблемні питання, які не раз виникають у діяльності підприємливих краян, озвучувалися шляхи їхнього вирішення.

Підбиваючи підсумки круглого столу, директор Золочівського РЦЗ від щирого серця подякував підприємцям за співпрацю зі службою зайнятості, їхню самовідданість у роботі, побажав всім витримки, оптимізму та невичерпної наснаги.

 

Роман Олійник, головний спеціаліст відділу взаємодії з роботодавцями

Золочівського районного центру зайнятості

 

Міні-ярмарок вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями

Працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями – один із найактуальніших аспектів діяльності служби зайнятості.

Саме з цього приводу 18.02.2014 р. спеціалісти Золочівського РЦЗ спільно з представниками ТзОВ «ЕЛЕКТРОКОНТАКТ УКРАЇНА», виробника електричних кабельних мереж для автомобілів ВМW та Mercedes, організували і провели міні-ярмарок вакансій та професіографічну екскурсію, де презентувалася професія монтер кабельного виробництва.

Мета цього заходу – дати змогу роботодавцеві та безробітним вирішити свої проблеми: одним – підібрати кваліфікованих робітників, іншим – знайти роботу. Безпосередньо на підприємстві 19 безробітних мали нагоду ознайомитись з якісними умовами праці на виробництві кабельних мереж та її оплатою,зручністю транспортної доступності та можливістю стажування безпосередньо на виробництві, а також побувати в приміщеннях, зручно розташованих для задоволення потреб працівників, зокрема осіб з інвалідністю: гарні та чисті гардеробні приміщення, санвузли, кімнати для прийому їжі тощо.

Проведений захід викликав зацікавленість у присутніх, відбулись жвава розмова та обмін побажаннями щодо працевлаштування. Декілька учасників залишили свої резюме роботодавцеві для працевлаштування на перспективу. Хочеться вірити, що проведений захід сприятиме вирішенню питань соціального захисту осіб з обмеженою життєдіяльністю,їх адаптації у суспільстві, підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці та легального працевлаштування, а також підвищення їх мотивації до праці.

 

Головний спеціаліст відділу активної підтримки

безробітних Золочівського РЦЗ                                                  Мар’яна Вишинська

 

12 лютого 2014 року у Золочівському районному центрі зайнятості відбулась робоча зустріч з начальником відділу молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту Золочівської РДА Климук О.М.,в.о.директора центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Дужої О.Р., голови методичної комісії з професії «кравець, соціальний робітник, майстер виробничого навчання Золочівського професійного ліцею Вітко Н.І.,інспектором відділу кадрів ВАТ «Золочівська швейна фабрика» Кудерявець С.Д. та працівниками центру зайнятості щодо проведення у першому півріччі 2014 року профорієнтаційного заходу «Мандри у професійне завтра».

За результатами зустрічі прийнято позитивне рішення щодо проведення спільної профорієнтаційної роботи та проведення у березні-квітні 2014 року профорієнтаційного заходу для учнівської молоді «Мандри у професійне завтра, та погоджено ряд превентивних заходів щодо його організації.

 

Головний спеціаліст, адміністратор локальної

обчислювальної мережі Золочівського РЦЗ                          І.Дудко

На головну сторінку | На початок | Про центр зайнятості


Наша адреса: 80700, вул. Чайковського, 7, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolcz@locz.gov.ua