Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Про доступ до публічної інформації

Громадське обговорення!

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

Нова еліта нації

Стратегія державної кадрової політики

Всеукраїнський конкурс
«Кращий державний службовець»

__________________

Запроваджена нова торгова система
Аграрної біржі

ІІ Всеукраїнський конкурс шкільної форми
__________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Бюджет 2013: стимулювання росту економіки
та підвищення добробуту громадян

Концепція Бюджету 2013 року, затвердженого Законом України від 6 грудня 2012 р. № 5515-VI, полягає в тому, щоб максимально використати можливості внутрішнього ринку, збільшити споживання вітчизняних товарів і послуг.

Бюджет було розроблено на основі реалістичних макроекономічних показників з урахуванням світових економічних тенденцій та прогнозів, а також зовнішніх факторів, які мають вплив на економіку України.

В основу Державного бюджету 2013 року закладені такі основні показники:

- рівень росту ВВП – 3,4%;

- номінальний ВВП – 1.576 млрд. грн.;

- індекс споживчих цін - 4,8%;

- індекс цін виробників – 5,5%.

При формуванні дохідної частини також враховано:

- розширення джерел доходів бюджету за рахунок введення в дію з 1 січня 2013 року податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (спеціальний фонд місцевих бюджетів);

- віднесення плати за ліцензії, сертифікати та державну реєстрацію до джерел доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів (ІІ кошик);

- надання державою податкової соціальної пільги;

- податковий кредит з податку на доходи фізичних осіб;

- зниження ставки податку на прибуток з 21% до 19%, а для суб'єктів індустрії програмної продукції – до 5%.

З метою зменшення залежності від зовнішніх ринків у сфері боргової політики підготовлений відповідний план дій, який передбачає заміщення зовнішніх боргових інструментів внутрішніми. При цьому вартість таких запозичень буде мінімально можливою.

У сфері державних видатків на 2013 рік Кабінет Міністрів України забезпечить безумовне дотримання принципів раціональності, пріоритетності та ефективності.

Одним із ключових завдань Бюджету-2013 і надалі залишається проведення поступової політики підвищення соціальних стандартів і збільшення видатків соціального характеру. Весь додатковий ресурс бюджету порівняно з показниками 2012 року в першу чергу буде спрямований на підвищення доходів людей: на підвищення середньомісячної пенсії на 104 гривні; на підвищення середньомісячної зарплати на 260 гривень; на 2000-7400 гривень збільшення допомоги на першу-третю дитину, на істотне підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, окладів працівникам бюджетних установ тощо.

В 2013 році буде продовжено практику поступового забезпечення житлом інвалідів війни, воїнів-інтернаціоналістів та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в Державному бюджеті враховані видатки у сумі 328,4 млн. гривень.

На 2013 рік передбачено видатки на реалізацію державних цільових програм та заходів програмного характеру з охорони здоров’я у сумі 2,3 млрд. гривень.

В Бюджеті – 2013 враховано збільшення на 0,5 млрд. гривень видатків на стипендії, що дасть змогу забезпечити виплату підвищених на 37,5 відсотка розмірів мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 р. № 703. Також, у зв’язку із змінами умов оплати праці, будуть підвищені стипендії аспірантів і докторантів.

Ресурс місцевих бюджетів на наступний рік складає 220,1 млрд. грн. (більше на 28,1 млрд. грн. або на 14,7 % проти 2012 року). Державну підтримку розвитку регіонів передбачено здійснювати через державний фонд регіонального розвитку (1,3 млрд. грн.) та субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічний розвиток окремих територій (1,3 млрд. грн.).

Слід зазначити, що на 2013 рік поряд з традиційним порядком фінансування капітальних видатків запропоновано нові підходи щодо їх проведення - шляхом залучення додаткових ресурсів через банківський сектор під державні гарантії, що сприятиме вирішенню питань розвитку регіонів.

Таким чином, у бюджеті 2013 року закладена система цінностей, яка чітко орієнтована на забезпечення соціально-економічного розвитку України, зростання рівня життя громадян, спрямування фінансової та податкової політики на побудову ефективної, економічно-спроможної держави.

Матеріали Нацдержслужби України


Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochiv_rda@ukr.net