Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду
України Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Інвестиційний портал Львівщини

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівська МДФІ повідомляє

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Територіальна державна інспекція з питань праці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Виставки, ярмарки, конкурси - 2015

Іспано-Український бізнес-форум 2015

Виставка «EXPO 2015» в м. Мілан

Календар виставкових заходів, запланованих в Республіці Сербія у 2015 році

Календар виставок (ярмарків), запланованих в Республіці Молдова у 2015 році

Календар виставок (ярмарків), які проводитимуться в Республіці Білорусь у 2015 році _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

*********************************************************

Інформування стосовно пенсійного забезпечення

 

Порядок виплати пенсій за січень 2017 року. Читати повністю >>>

 

Перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року підвищено. Читати повністю >>>

 

Вчасно сплачені страхові внески – гарантія соціального захисту Пенсійний фонд України здійснює виплату пенсій громадянам у терміни визначені законодавством.

Кошти для виплати пенсій – це платежі, які в умовах солідарної системи пенсійного забезпечення надходять від юридичних та фізичних осіб у вигляді страхових внесків та інших платежів. Крім того, своєчасність та повнота сплати внесків до бюджету Пенсійного фонду мають безпосередній вплив на розмір пенсії.

За нормами Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" у страховий стаж для визначення розміру пенсії включаються періоди, за які щомісячно сплачені страхові внески в Пенсійний фонд в сумі не менше мінімального страхового внеску, розрахованого від мінімальної заробітної плати. Обов’язком кожного роботодавця – є своєчасна та повна сплата платежів до Пенсійного фонду України, що є головною умовою для забезпечення соціальних гарантій працюючих та дотримання прав громадян на повноцінне зарахування страхового стажу при виході на пенсію. Зазначимо, що внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Проте, більшість підприємств-боржників не сплачують їх мотивуючи саме складним фінансовим становищем.

Так, станом на 26.12.2016 року заборгованість по платежах до Пенсійного фонду допустили наступні платники:

• по Золочівському району:

- ПАП "Колос" – 23,0 тис.грн. (керівник Заяць Г.В.);

- СТзОВ "Пролісок" – 15,9 тис.грн. (керівник Семащук О.С.).

Тому, звертаємо увагу керівників підприємств-боржників на необхідність погашення заборгованості зі сплати платежів до Пенсійного фонду та нагадуємо про обов’язок кожного дотримуватись вимог діючого законодавства України.

Відділ контрольно-перевірочної роботи

та платежів до пенсійної системи

 

ОГОЛОШЕННЯ

Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 26 січня 2017 року у приміщенні малого залу Золочівського районного Народного дому ім.І.Білозіра в 11 годині відбудеться семінар-нарада з бухгалтерами підприємств, організацій та фізичними особами щодо змін у діючому пенсійному законодавстві та законодавстві про оплату праці.

Запрошуємо всіх бажаючих!

 

ОНОВЛЕНИЙ ВЕБ - ПОРТАЛ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ!

Пенсійний фонд України намагається іти в ногу з часом і технічним прогресом, стати ближчим до людей і зробити обслуговування пенсіонерів, роботодавців та громадян більш якісним, оперативним та функціональним.

Оскільки, на сьогоднішній день, наявністю інтернету нікого не здивуєш і він є, практично, в кожній хаті, то, Пенсійний фонд надав можливість усім бажаючим мати доступ до веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Його адреса: http://portal.pfu.gov.ua.

Слід зауважити, що з 1 листопада 2016 року запрацював оновлений веб-портал електронних послуг ПФУ.

Веб-портал надає можливість отримання різнопланової інформації без черг і зайвих витрат часу:

- можна отримати інформацію з бази даних персоніфікованого обліку;

- найманий працівник може контролювати свого роботодавця щодо даних, які останній подає в звітах по ЄСВ, звідки вони підвантажуються до реєстру застрахованих осіб;

- можна отримувати дані з власної пенсійної справи (для пенсіонерів);

- можна подавати запити на попереднє замовлення документів;

- подавати заяви про призначення та перерахунок пенсії в органи Пенсійного фонду;

- записатися на прийом з можливістю вибору часу, зручного для відвідувача Фонду;

- подавати скарги в органи Пенсійного фонду.

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Для того, щоб скористатися послугами веб-порталу, достатньо лише один раз звернутися до управління Фонду для реєстрації або зареєструватися онлайн за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Детальніше про правила користування веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації на ньому можна дізнатись безпосередньо на веб-порталі або в Золочівському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України. Всі послуги, надані веб-порталом, абсолютно безкоштовні.

За додатковою інформацією звертайтесь в Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12, 4-32-06. м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

Сектор ведення електронних реєстрів

та підтримки інформаційно - аналітичних систем

 

Золочівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» Золочівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1247,00 грн. шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень, та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу з урахуванням індексації.

Cтаном на 01.12.2016 на обліку в Золочівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України перебуває 31,8 тис. пенсіонерів , в тому числі 19,1 тис.- жителі Золочівського району, 12.7 тис - жителі Перемишлянського району. Проведено перерахунок пенсій 28,3 тис. пенсіонерам, середній розмір збільшення пенсії склав 96,26 грн.

Непрацюючим пенсіонерам перераховані:

1) мінімальний розмір пенсій за віком (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій призначених до 01.10.2011 та 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011);

2) підвищення до пенсії за понаднормовий стаж;

3) мінімальний розмір пенсії шахтарям;

4) незалежно від факту роботи пенсіонера збільшенню підлягали: мінімальні пенсійні виплати для пенсіонерів, які визнані інвалідами, а також одержувачів пенсії у зв'язку з втратою годувальника;

5) мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій та учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;

6) державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, підвищення інвалідам війни, учасникам бойових дій та учасникам війни, жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною, мінімальні розміри пенсій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, військовослужбовцям та членам їх сімей, тобто всі види пенсій, які залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, не проводився перерахунок:

- працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормативний стаж;

- підвищення особам, які мають статус "дитина війни”, відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни”;

- додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Крім того, не переглядався розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, якщо одержувачі пенсій не є інвалідами, дітьми-інвалідами та не отримують пенсію у разі втрати годувальника.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 – 1870,50 грн. (1247*150%).

Проведені перерахунки не потребували звернень громадян до установ Пенсійного фонду.

Виплата підвищених пенсій здійснюється у звичну для пенсіонера дату грудня, впродовж виплатного періоду.

 

Перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 рокуу

З 1 грудня 2016 року відповідно до Закону України від 25.12.2015 року №928 «Про державний бюджет України на 2016 рік» у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1247,00 грн.), Пенсійним фондом проведено перерахунок пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму. Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально. з 1 грудня 2016 року пройшло підвищення:

- мінімальних розмірів пенсій - мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

- мінімальних розмірів пенсій шахтарям - пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

- підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

- щомісячної державної адресної допомоги на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій. - надбавки за понаднормовий стаж роботи;

- надбавки особам, які мають статус Почесного донора України;

- надбавки на утриманців відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Не перераховуються з 01.12.2016 року:

- пенсії працюючим пенсіонерам;

- підвищення дітям війни;

- додаткова пенсія учасникам аварії та потерпілим внаслідок ЧАЕС.

- пенсії за віком за відсутності повного страхового стажу.

Не зміниться розмір пенсії для громадян, у яких в складі пенсійної виплати є: індексація; щомісячна державна адресна допомога, передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 265 до суми 949,00 грн.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області з 01.12.2016 року розпочато фінансування грудневих пенсій. Ресурсне забезпечення видатків Фонду здійснюється за рахунок визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України.

Потреба коштів на виплату пенсій по Золочівському та Перемишлянському районах складає:

- по Золочівському районі на грудень 2016 року – 29,6 млн.грн;

- по Перемишлянському районі на грудень 2016 року - 19,6 млн.грн.

 

Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області інформує про законодавчі зміни у пенсійному законодавстві учасників АТО та членів їх сімей

З 13 листопада 2016 року набрали чинності 2 закони України, які вирішили деякі проблемні питання пенсійного забезпечення учасників АТО та членів їх родин. Законами України №1673-V111 від 18.10.2016 “Про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії на рівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей” поширюються умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, встановлені для військовослужбовців строкової служби.

Відповідно до цього Закону до переліку ввійшли:

- особи, які стали інвалідами у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей;

- члени сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення;

Отже, вирішилось питання призначення за “військовим” Законом пенсій по інвалідності добровольцям та іншим особам, залученим до проведення АТО, а також пенсій в разі втрати годувальника членам їх сімей, незалежно від наявності на день інвалідності чи на день смерті у годувальника страхового стажу.

Закон України від 18.10.2016 №1678-V111 “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо призначення пенсії дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до досягнення 8-річного віку та проходять військову службу” врегулював питання призначення пенсій в разі втрати годувальника дружинам загиблих(померлих) в антитерористичній операції військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми до 8-річного віку та проходять військову службу. До цього часу зазначена пенсія призначалась тільки у разі звільнення дружини з військової служби.

Додатково повідомляємо, що відповідно до ст. 37 “військового” Закону пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” особи, які стали інвалідами у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, віднесені до інвалідів війни. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій” (зі змінами) мінімальна пенсійна виплата (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) становить: в інвалідів війни I групи - 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 255, III групи - 225, учасників бойових дій - 165 відсотків.

Довідково: Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність складає, з 01.05.2016 – 1130 грн., з 01.12.2016 – 1247 грн.

 

Підвищення пенсійних виплат з 1 грудня 2016 року

З 1 грудня 2016 року відповідно до Закону України від 25.12.2015 року №928 «Про державний бюджет України на 2016 рік» у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1247,00 грн.), Пенсійним фондом буде забезпечено проведення масового перерахунку пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально. Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», буде проведено з розрахунку 1247,00 грн:

- за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011;

- за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011.

Враховуючи змінений розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перерахунок буде проведено незалежно від факту роботи:

• пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

• мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

• мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців; підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

• підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

• мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

• щомісячної державної адресної допомоги на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій.

Не перераховуються з 01.12.2016 року:

• розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу;

• розмір пенсії в разі втрати годувальника, обчислений відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на двох та більше утриманців, один з яких працює;.

• розмір підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";

• розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

• розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян", якщо одержувачі пенсій не є інвалідами , дітьми-інвалідами та не отримують пенсію по втраті годувальника;

• розміри пенсій пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, пенсія перераховуватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Пенсіонери, які працюють, можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії згідно частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування") через кожні два роки роботи з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі)

Також не збільшиться розмір пенсійної виплати у випадках коли: розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточної індексації у місяці перерахунку. В цьому випадку встановлюється фіксована індексація , яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії; розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксованої індексації, встановленої до 01.12.2016 року.

 

Подбайте про свою майбутню пенсію вже сьогодні!

Законодавство України гарантує кожному громадянину право на належні умови праці, заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, оплату лікарняного, виплату допомоги з безробіття а також отримання пенсії. Якою саме буде пенсія громадянина напряму залежить від його роботодавця. Адже, трапляються випадки коли страхувальники нараховують та виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня, ігноруючи вимоги законодавства про працю або виплачують заробітну плату «в конвертах», відповідно не сплачуючи обов’язкових платежів від цієї суми, що не дозволяє зарахувати стаж необхідний для гарантування державою соціальних виплат, або взагалі допускають працівника до роботи без оформлення з ним трудового договору. Наймані працівники зі свого боку, опускаючи очі, займають мовчазну позицію, боячись втратити своє місце роботи.

Саме тому, кожен найманий працівник, який турбується про своє майбутнє, може і повинен перевіряти чесність свого роботодавця щодо сплати ним єдиного соціального внеску (тобто зарахування періодів роботи до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії), просто зареєструвавшись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Застрахована особа (працівник), яка зареєстрована на порталі, може отримувати щомісяця у своєму особистому кабінеті дані з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У реєстрі, зокрема, зазначено, які роботодавці подавали звіт за цю особу, які суми заробітної плати були нараховані, скільки днів для стажу зараховано в результаті сплати тощо. Також вказується спеціальний стаж (за його наявності). Все це дає можливість контролювати свого роботодавця.

Пам’ятайте, що відповідальність за Вашу «пенсійну історію» несе не тільки держава, а й Ви самі!

За додатковою інформацією звертайтесь в Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12; м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

Сектор ведення електронних реєстрів та

підтримки інформаційно - аналітичних систем

 

До уваги страхувальників !

Шановні страхувальники, органи Пенсійного фонду, у відповідності до діючого законодавства, є відповідальними за ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

При поданні роботодавцем звіту про нарахування єдиного соціального внеску до органів Державної фіскальної служби, дані зі звіту автоматично завантажуються до реєстру застрахованих осіб.

Інформація в реєстрі застрахованих осіб є основою для підтвердження страхового стажу особи, пільгового стажу, періоду працевлаштування, тобто тих даних, які дають підстави для призначення соціальних виплат та що важливо, впливають на розмір цих виплат. Саме тому, дуже важливим є вірне відображення в звітності прізвища, імені, по батькові, ідентифікаційного номеру Вашого найманого працівника, відповідність його заробітної плати саме тому місяцю, за який вона нарахована, тощо. Зустрічаються випадки коли страхувальник не подав Звіт за попередній звітний період (періоди), і замість того аби подати звітність за пропущені періоди, роботодавець, з метою уникнення адміністративної та фінансової відповідальності, в поточному звітному місяці відображає суму нарахованої заробітної плати застрахованим особам за попередній звітній період (періоди). Це є неприпустимим і напряму порушує інтереси застрахованої особи.

Такі випадки призводять до викривлення відомостей або взагалі не занесення інформації про страховий стаж, заробіток, трудові відносини, пільговий стаж по Ваших найманих працівниках до їх персональної облікової картки в реєстрі застрахованих осіб.

Проводьте своєчасне вивірення даних у поданій Вами звітності !

Не позбавляйте соціальних гарантій своїх найманих працівників!

За інформацією звертайтесь в Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12; м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

Сектор ведення електронних реєстрів та

підтримки інформаційно - аналітичних систем

 

До відома керівників підприємств установ, організацій всіх форм власності, громадян!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1055 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України”, в зв’язку з реорганізацією управлінь Пенсійного фонду України в Золочівському та в Перемишлянському районах шляхом злиття утворено Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області, яке є правонаступником ліквідованих установ.

В зв’язку з вищезазначеним повідомляємо поштові та банківські реквізити новоутвореного Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області.:

80700, Львівська область, м. Золочів, вул. Валова 4. тел. 4 -34-24, 4-23-68, 4-20-66, 4 -31-12, 4-24-35 (тел. гарячої лінії). >

МФО-325796 ЗКПО-40375611

Поточні рахунки по акумулюванню коштів

Р/Р-25602304498449 – пільгові пенсії, відшкодування за ресними позовами, відсотки банку, і т. д ;

Р/Р-25604302498449 – страхові внески у розмірі32,3%,31,8%,33,2%,4%,42%

Р/Р-25606300498449 – страхові внески у розмірі 1% -5% ТВБВ №10013/65 філії – Львівське обласне управління АТ “Ощадбанк”

Прийом громадян здійснюється у відділах обслуговування громадян з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 та у п’ятницю з 9:00 до 17:45 без обідньої перерви за адресами:

- м. Золочів, вул. Валова 4 каб.24; 26

- м. Перемишляни, вул. Галицька 79 каб. 1; 3

                                      Начальник Золочівського об’єднаного управління

                                      Пенсійного фонду України Львівської області            Ірина Питльована

 

Як дізнатись про свій страховий стаж не виходячи з дому?

Пенсійний фонд України намагається іти в ногу з часом та використовувати сучасні інформаційні технології. Раніше, для того, щоб отримати інформацію, яка зібрана в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України, а саме про страховий стаж, заробіток, кожен громадянин змушений був особисто звертатися в територіальні управління Пенсійного фонду.

А зараз для того, щоб отримати таку інформацію, не потрібно навіть виходити з дому, адже до неї відкритий доступ на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua.

На сторінках Веб-порталу послуги надаються в електронному вигляді. Крім того, можна записатися на прийом до спеціалістів фонду, надіслати запит на підготовку документів, подати звернення до територіального органу Пенсійного фонду України. Для того, щоб скористатися послугами Веб-порталу, достатньо лише один раз звернутися до управління Фонду за місцем проживання для реєстрації.

Детальніше про правила користування Веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації на ньому можна дізнатись безпосередньо на Веб-порталі або в Золочівському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України. Запрошуємо всіх стати користувачами Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України – це просто і зручно! (http://portal.pfu.gov.ua).

За додатковою інформацією звертайтесь в Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова, 4 або за телефоном 4-31-12, 4-32-06; м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

 

Запитання та відповіді щодо пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб

Запитання 1. Куди необхідно звертатися пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей до інших регіонів України, для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього документи необхідно надати?

Відповідь: Перше, що необхідно зробити, - стати на облік як внутрішньо переміщена особа. Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, переселенець або його законний представник заповнює заяву, згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

Разом із заявою особа пред'являє: - документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини;

- за наявності – документ, що підтверджує факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, визначеними в статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (документ, підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус, і з відміткою про реєстрацію місця проживання, військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності;

У разі подання заяви законним представником внутрішньо переміщеної особи додатково пред'являються:

- документ, що посвідчує особу законного представника та підтверджує громадянство України;

- документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Друге: після отримання довідки для продовження виплати пенсії за новим місцем проживання необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в районі (місті), де пенсіонер зареєстрований як внутрішньо переміщена особа та фактично перебуває (проживає).

До органу Пенсійного фонду України внутрішньо переміщена особа має надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ "Ощадбанк".

Орган Пенсійного фонду України складає та направляє до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення списки осіб, які звернулися за призначенням (відновленням) пенсій для розгляду на Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними держадміністраціями.

Орган Пенсійного фонду України призначає (відновлює) пенсію на підставі рішення Комісії.

Запитання 2. Якщо пенсіонер з 2014 року отримував пенсію на підконтрольній території, чи потрібно йому надати до управління Пенсійного фонду України довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи?

Відповідь: Такому пенсіонеру виплата пенсії проводилась до 01.02.2015 року без надання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Для поновлення виплати пенсії, припиненої з 01.02.2015 року у зв'язку з відсутністю реєстрації як внутрішньо переміщена особа, пенсіонер має право обов'язково звернутися до територіального органу соціального захисту населення та отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509.

Запитання 3. Як здійснюється виплата пенсій після прийняття рішення про їх відновлення або призначення?

Відповідь: Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 №615, уповноваженим банком, що здійснює виплату пенсій, призначених внутрішньо переміщеним особам, є АТ "Ощадбанк".

Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом зарахування коштів на платіжну картку Ощадбанку, що видається пенсіонеру за умови надання ним відповідного пакету документів, в тому числі, що підтверджують особу та її статус, до відділення Ощадбанку за місцем реєстрації.

Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв'язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ "Ощадбанк" та надати до органу Пенсійного фонду України, де вони знаходяться на обліку, заяву про зарахування пенсії на цей рахунок. Таку заяву можливо залишити в банку, співробітники якого передадуть її до органу Фонду.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 №167 для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплат їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням. Для оформлення платіжної картки, яка є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі слід звернутись до управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку із документами, що посвідчують особу, довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фотокарткою за засвідчити в органі Фонду відповідну заяву.

Запитання 4. Чи можливе переведення виплати пенсії на підконтрольну територію за зверненням родичів пенсіонера або за довіреністю?

Відповідь: Ні, заява про запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації). Це передбачено пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 №1566/11846.

Запитання 5. Який порядок виплати допомоги на поховання пен6сіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фонду України на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції?

Відповідь: Якщо померлий пенсіонер на час смерті не перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України на підконтрольній території, виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого здійснює управління Пенсійного фонду України на території, контрольованій українською владою, до якого звернулись особи, які мають право на отримання таких виплат відповідно до законодавства.

До заяви про виплату допомоги на поховання необхідно надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданий територіальним органом Міністерства юстиції України у порядку, визначеному чинним законодавством щодо проведення державної реєстрації смерті, а також документи, що підтверджують статус заявника.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області з 02.08.2016 року розпочато фінансування серпневих пенсій. Ресурсне забезпечення видатків Фонду здійснюється за рахунок визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України.

Потреба коштів на виплату пенсій по Золочівському та Перемишлянському районах складає:

- по Золочівському районі на серпень 2016 року – 27,9 млн.грн;

- по Перемишлянському районі на серпень 2016 року - 17,8 млн.грн.

Згідно статті 47 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області з 01.07.2016 року розпочато фінансування липневих пенсій. Ресурсне забезпечення видатків Фонду здійснюється за рахунок визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій по Золочівському та Перемишлянському районах на липень 2016 року складає 45,8 млн.грн.

Згідно статті 47 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа.

 

В Золочівській районної асоціації інвалідів відбулась зустріч.

Начальник Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області Питльована І.В., разом з працівниками управління провели зустріч в Золочівській районній асоціації інвалідів. Зустріч була організована головою Золочівської районної асоціації інвалідів М.М. Семенчук.

І.Питльована ознайомила присутніх з новаціями у пенсійному законодавстві та розровіла про нову систему обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій. Було зазначено, що з 1 липня поточного року система запроваджується у Львівській області.

Головною метою та результатом впровадження сучасних технологій є новий покращений рівень обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України, значне підвищення якості прийому громадян, зменшення термінів обробки заяв та документів, можливість дистанційного доступу пенсіонера до своєї пенсійної справи. Тепер буде застосовано технологію оцифрування пенсійних справ та запроваджені єдині стандарти обслуговування. Нові методи прийому громадян відбуватимуться за принципами «бек-офіс» та «фронт-офіс».

Голова асоціації М. Семенчук винесла на розгляд питання інформаційної допомоги та можливості допомоги інвалідам І групи, які самостійно не пересуваються. С.Петрик, начальник відділу з питань призначення та перерахунку пенсій в Золочівському районі розповіла присутнім про зміни в пенсійному законодавстві, у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, органи Пенсійного фонду забезпечили проведення масового перерахунку пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально. Присутніми були поставлені ряд запитань, зокрема: щодо порядку обчислення страхового стажу, визначення розміру пенсійної виплати інвалідам 1 групи по зору, права на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, перевід із пенсії по інвалідності на пенсію в разі втрати годувальника та інші. На всі поставлені питання присутні отримали вичерпні відповіді. Завершення зустрічі проходило у формі діалогу, обміну думками та пропозиціями щодо вирішення наболілих проблем та подальшої співпраці.

Члени асоціації висловили слова вдячності за розуміння проблем людей з обмеженими можливостями та якісне обслуговування громадян в управлінні. Між Золочівською районною асоціацією інвалідів та Золочівським об’єднаним управлінням вже давно налагоджено тісну співпрацю, а такі зустрічі стали традиційними.

На завершення зустрічі праціники управління подякували Голові асоціації інвалідів М.М. Семенчук за активну позицію у вирішенні проблем людей з обмеженими можливостями.

 

Податок з пенсій на доходи фізичних осіб та військового збору з 1 липня 2016 року.

З 1 липня 2016 року набрав чинності Закон України від 02.06.2016 №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». Базою оподаткування для розрахунку податку на доходи фізичних осіб та військового збору є сума пенсії, що перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - 10740грн

З 1 липня 2016 року:

- Податок на доходи фізичних осіб складає – 18 відсотків бази оподаткування.

- Військовий збір становить – 1,5 відсотка бази оподаткування.

Не оподатковуються пенсії:

- учасникам бойових дій;

- інвалідам війни;

- особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 24.06.2016 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за червень місяць 2016 року по Золочівському та Перемишлянському районах.

Потреба коштів на зазначені цілі по Золочівському та Перемишлянському районах на червень 2016 року склала 46,1 млн.грн.

 

Звернення сторін соціального діалогу на національному рівні щодо необхідності підвищення ефективності колективно-договірного регулювання трудових відносинин

 

Прийнято на засіданні Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради

КЕРУЮЧИСЬ Конституцією України, Кодексом законів про працю України, конвенціями та рекомендаціями Міжнародної організації праці, законами України «Про соціальний діалог в Україні» та «Про колективні договори і угоди»,

БЕРУЧИ до уваги непросту економічну ситуацію та несприятливий вплив кризових явищ в економіці на трудові відносини, зайнятість населення і забезпечення його робочими місцями, ВИЗНАЮЧИ, що колективні договори й угоди є ефективним інструментом регулювання трудових відносин, підвищення конкурентоспроможності підприємств та трудового потенціалу, забезпечення реалізації принципів гідної праці й упередження трудових конфліктів,

ПОГОДЖУЮЧИСЬ із доцільністю укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності,

ПРАГНУЧИ через колективно-договірне регулювання забезпечити:

- підвищення ефективності діяльності підприємств та продуктивності праці;

- збереження робочих місць та зростання продуктивної зайнятості;

- здорові та безпечні умови праці та гідну її оплату;

- ведення діалогу з розподілу результатів праці та викорінення бідності серед працюючих.

ЗВЕРТАЄМОСЬ до працівників, профспілок та роботодавців, а також їх організацій (об’єднань організацій), органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з пропозицією активізувати колективно-договірну роботу на відповідних рівнях соціального діалогу та

ПРОПОНУЄМО для забезпечення представництва і захисту своїх прав та інтересів:

1. Брати активну участь у колективних переговорах з укладення колективних договорів та угод;

2. Сприяти поширенню дії галузевих (міжгалузевих), територіальних угод всіх рівнів на підприємства, установи та організації відповідної галузі або території шляхом:

- вступу до діючих організацій роботодавців, професійних спілок;

- делегування організаціями роботодавців та професійними спілками, їх об’єднаннями, повноважень репрезентативним організаціям та об’єднанням роботодавців і профспілок відповідного рівня;

- сприяння участі роботодавців (підприємств, установ та організацій), первинних організацій профспілок (а у разі відсутності — представників працівників) у підготовці пропозицій з метою їх врахування під час колективних переговорів з укладення галузевих (міжгалузевих), територіальних угод.

ЗАКЛИКАЄМО працівників, профспілки та роботодавців вживати спільні дії, спрямовані на сприяння веденню колективних переговорів, укладенню колективних договорів і угод та підвищенню їх ефективності!

 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕНСІОНЕРІВ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність. При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях.

08.06.2016 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 365, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 та затверджено:

-Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

- Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування Територіальний орган Фонду призначає (відновлює) виплату пенсій на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Вони утворюються районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Отже, у разі переселення в інший регіон України:

- Для продовження виплати пенсії після переїзду необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований та фактично перебуває (проживає) http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/publish/category?cat_id=41559 .

- Надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509. Довідка видається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=163600&cat_id=107177.

- До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ТА М. СЕВАСТОПОЛЬ

Для отримання пенсії необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання (перебування). Основні документи, які необхідно мати при собі (за наявності):

- паспорт;

- посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика;

- довідка або копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Обов’язково внутрішньо переміщена особа має звернутись до органу соціального захисту за новим місцем проживання (перебування) для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509. Така особа надає територіальному органу Пенсійного фонду разом із зазначеною довідкою заяву про переведення її пенсійної справи, підтверджуючі особу документи та заяву про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

За законодавством України поновлення виплати пенсії здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365. Подальша виплата пенсії буде здійснюватись відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

 

  Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій.

30 квітня поточного року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».

Комплексна пенсійна реформа передбачає:

1. Призначення всіх пенсій за одним законом. На сьогодні діють 28 пенсійних програм, що регулюють питання пенсійного забезпечення різних категорій громадян, відповідно до яких призначаються пенсії, у тому числі 14 «спеціальних».

2. Наведення порядку та встановлення соціальної справедливості у солідарній системі. В контексті цього законопроекту змінено назву Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

З моменту вступу в дію запропонованого законопроекту, нині діючий основний закон матиме назву «Про систему пенсійного забезпечення та загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якого призначення всіх видів пенсій здійснюватиметься за нормами єдиного закону. Також відбудеться скасування призначення всіх спеціальних пенсій (крім військових).

Обчислення пенсій за єдиним механізмом для всіх категорій громадян наведе порядок та відновить соціальну справедливість у солідарній системі, забезпечить її фінансову збалансованість та стійкість.

3. Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення урізноманітнить джерела доходів пенсіонерів за рахунок розбудови багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел:– солідарної системи;– накопичувальної системи;– системи недержавного пенсійного забезпечення.

4. Запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій. Цей Закон регулюватиме порядок формування накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій, одноразових виплат (одноразових професійних пенсійних виплат) або щомісячних професійних пенсійних виплат застрахованим особам, членам їх сімей та іншим особам, передбаченим цим законом.

Планується, що з наступного року пенсії державним службовцям і прирівняним до них особам (суддям, прокурорам, народним депутатам, тощо) призначатимуться на загальних підставах. Особам, у яких стаж держслужби 10 років і більше, цей стаж буде зафіксовано на 01.01.2016 року, і їм буде компенсуватись частина сплачених страхових внесків. При цьому пенсії, призначені до 01.01.2016 року, будуть виплачуватися у раніше встановлених розмірах.

Запровадження накопичувального рівня заплановане з 1 січня 2017 року. Обов’язковому страхуванню в цій системі підлягатимуть особи до 35 річного віку. Особи віком від 36 до 55 років зможуть прийняти участь у добровільному порядку. Професійну пенсійну програму буде запроваджено для застрахованих осіб, зайнятих на роботах і посадах за списком №№1 та 2, робітників локомотивних бригад та окремих категорії працівників, водіїв вантажних автомобілів, осіб, які мають право на пенсії за вислугу років (освіта, охорона здоров’я) й інших осіб, яким на 1 січня 2016 року виповнилося не більш як 35 років, а також для держслужбовців, науковців, посадових осіб місцевого самоврядування, прокурорів, суддів не залежно від віку. Передбачається, що ставка внеску у 2017 році у накопичувальній системі становитиме 2 % і кожного наступного року вона буде збільшуватися на 1 % до досягнення 7 % у 2022 році. У подальшому розмір внеску збільшуватися не буде. Гроші від сплати внесків будуть використані для забезпечення сталого економічного розвитку країни. Гарантом безпеки вкладених громадянами коштів згідно з цим законом виступає держава. Буде створено Накопичувальний пенсійний фонд, який здійснюватиме адміністрування страхових внесків громадян. На конкурсній основі фондом будуть залучені компанії з управління активами, їх діяльність буде контролюватиметься Радою Накопичувального пенсійного фонду і відповідними державними органами. У разі смерті особи, яка брала участь у накопичувальній системі, до досягнення нею пенсійного віку, належні їй пенсійні активи переходять спадкоємцям за заповітом відповідно до вимог Цивільного кодексу України.

                                                                      Заступник начальника управління Н.Гаврачинська

Запитання та відповіді, які виникають при застосуванні Закону України від 02.03.2015 № 213
"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення"

З 1 квітня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII від 02.03.2015, яким, зокрема, встановлюється особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам. Незалежно від факту роботи та посади, на якій працюють пенсіонери, призначена пенсія (незалежно від її виду та Закону, згідно з яким призначена) виплачується в повному обсязі інвалідам І та ІІ груп, інвалідам війни ІІІ групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особам, на яких поширюється дія пункту 3 Прикінцевих положень Закону.

1. Пенсіонер є інвалідом ІІІ групи, перебуває на державній службі, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи поширюються на таку особу зміни, зазначені у Законі в частині припинення виплати пенсії для працюючих державних службовців?

У період перебування пенсіонера у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, виплата пенсії здійснюється у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, оскільки особа вважається працюючою, але фактично не працює на посаді державного службовця.

2. З яких строків поновлюється виплата пенсії після звільнення з роботи або змінюється порядок її виплати після звільнення з посади.

Виплата пенсії в повному обсязі поновлюється з наступного дня після звільнення з роботи. Порядок виплати змінюється з наступного за днем звільнення з посади.

3. Особа отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в розмірі 1600 грн. В якому розмірі буде виплачуватись пенсія з 1 квітня 2015 року в період роботи приватним підприємцем?

Згідно зі статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, під час роботи особи на інших посадах/роботах, в тому числі приватним підприємцем, пенсія, призначена відповідно до цієї статті (крім осіб, які мають право на виплату пенсії в повному обсязі), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. З 1 квітня 2015 року розмір пенсії до виплати становитиме 1423,50 грн. (1600 грн. х 85% = 1360 грн., але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність).

4. В якому порядку буде проводитись сплата податку на доходи фізичних осіб і військового збору по пенсіях працюючих пенсіонерів з 1 квітня 2015 року?

Базою для оподаткування є розмір пенсій та щомісячного довічного грошового утримання, який після визначення 85 відсотків призначеного розміру пенсії працюючих пенсіонерів перевищує 3654,00 грн. на місяць – у частині такого перевищення. Наприклад, розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить 5000,00 грн. Якщо пенсіонер працює не на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, тобто 4250,00 грн. Оскільки розмір пенсії перевищує 3654,00 грн. на місяць, розмір пенсії в частині 596,00 грн. підлягає оподаткуванню. Податок на доходи фізичних осіб становить 15 відсотків – 89,40 грн., військовий збір – 8,94 грн. До виплати пенсіонер отримає 4151,66 грн.

5. Чи слід вважати працюючим пенсіонера, який перебуває на обліку в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги по безробіттю?

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», зареєстрований безробітний – це особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізуєдержавну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити дороботи. Статтею 4 Закону перелічені особи, які належать до зайнятого населення. Враховуючи викладене, вважати пенсіонера, який згідно з даними СПОВ перебуває на обліку в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги по безробіттю працюючим, немає підстав.

6. Пенсіонер з 01.04.2014 працює на посаді державного службовця. З 28.04.2014 увільнений від роботи в зв’язку з призовом на військову службу під час мобілізації зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на особливий період, але не більше одного року. Чи буде припинено виплату пенсії з 01.04.2015 ?

Статтею 37 Закону України “Про державну службу” передбачено, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, особам, на яких поширюється дія цього Закону, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії, зокрема у порядку та на умовах, передбачених, зокрема цим Законом, пенсії, призначені відповідно до цієї статті, не виплачуються. Зазначений порядок виплати пенсії не застосовується протягом особливого періоду до пенсій, що призначені особам, які беруть участь в Антитерористичній операції. Така участь підтверджується відповідною довідкою, виданою органом, яким особу було залучено до такої участі.

7. Гр. М. отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та продовжує працювати на посаді державного службовця. У липні 2015 року набуде право на перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 зазначеного закону. Чи матиме право особа на перерахунок пенсії?

Так, особа має право на перерахунок відповідно до ч. 4 ст.42 Закону, оскільки зміни не стосуються визначення права на призначення/перерахунок пенсії.

8. Особа отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, станом на 1 квітня 2015 року працює за договором цивільно-правового характеру (має право на індексацію пенсії). Розмір призначеної пенсії становить 1400 грн., розмір пенсії з індексацією – 1579,36 грн., тобто більше ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Як буде виплачуватись у даному випадку пенсія?

Згідно зі статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, під час роботи особи, пенсія призначена відповідно до цього Закону (крім осіб, які мають право на виплату пенсії в повному обсязі), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Зважаючи на викладене, з 1 квітня 2015 року особа, яка працює за договором цивільно-правового характеру, отримуватиме пенсію в розмірі 85 відсотків від призначеного розміру, але не менше ніж 1423,50 грн.

9. Які документи мають надавати працюючі особи для уточнення характеру та періоду роботи після 1 квітня 2015 року?

Після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, про дату працевлаштування, вид зайнятості шляхом подання заяви. При цьому особа надає документи, що засвідчують відповідні відомості (у тому числі копію трудової книжки із записом про працевлаштування, довідку, витяг з наказу, копію цивільно-правового договору). Заступник начальника управління Н.Гаврачинська.

 

19.01.2016

Зміни в пенсійному законодавстві з 1 січня 2016 року

З 1 січня 2016 року набрали чинності закони України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928 (далі – Закон 928), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909 (далі – Закон 909), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911 (далі – Закон 911), якими врегульовано питання пенсійного забезпечення у 2016 році.

1. Законом 928 з 01.05.2016 року встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 1 130 грн, з 01.12.2016 - 1 208 грн, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 01.05.2016 - 1 399 грн, з 01.12.2016 - 1 496 грн.

2. Відповідно до Закону 909:

- збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з сімнадцяти до двадцяти п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок; що становить з 01.01.2016 - 34 450 грн. (1 378 грн х 25), з 1 травня - 36 250 грн. (1 450 грн. х 25), з 1 грудня 38 750 грн. (1 550 грн. х 25).

- продовжено справляння податку на доходи фізичних осіб та військового збору з пенсій або щомісячного довічного грошового утримання.

Відповідно до ст.167.4 Податкового кодексу України ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування, визначеної у підпункті 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 кодексу.

До об’єкту оподаткування, яким є частина суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, що перевищує у 2016 році суму 4134,00 грн., застосовується ставка податку 15 відсотків, військового збору - 1,5 відсотки.

3. Відповідно до Закону 911:

- встановлено, що право на пенсію за вислугу років відповідно до п. «а» ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» мають працівники після досягнення 50 років, відповідно до п. «е», «ж» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» - після досягнення 55 років. Згідно із внесеними змінами, поступово до 2026 року (по півроку за кожний рік) збільшується вік виходу на пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення. Тобто, Законом № 911 встановлюється певний вік виходу на пенсію (в залежності від дати народження) для осіб, які раніше користувалися правом виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку. При цьому передбачено право на призначення пенсії за вислугу років незалежно від віку особам, які мали вислугу років відповідної тривалості станом на 1 квітня 2015 року чи на 1 січня 2016 року.

- максимальний розмір пенсії/щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року не може перевищувати 10 740 грн.;

- продовжено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам у 2016 році. Тобто, тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року:

- особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються";

- у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами ) – пенсії виплачуються в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( в даний час 1611,00 грн.).

У всіх випадках робота на посадах, яка давала право на пенсію відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України» є іншою роботою. В період виконання депутатських повноважень пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Пенсії, ветеранам військової служби, призначені відповідно до законів України «Про державну службу», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» виплачуються в повному обсязі. Належність до ветеранів військової служби підтверджується відповідним посвідченням, про що вноситься відмітка в особливості електронної пенсійної справи.

Порядок виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання, передбачений п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 у 2016 році залишено незмінним (п.3 Прикінцевих положень Закону 911), зокрема:

обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Національній поліції, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені відповідно до законів України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", на період виконання особами, яким вони призначені, повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством.

 

15.01.2016

Зміни, які відбулись в призначенні пенсій за вислугу років

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 24.12.2015 № 911- VIII (далі – Закон 911) внесено зміни, зокрема, до п. “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. Згідно із внесеними змінами, поступово до 2026 року (по півроку за кожний рік) збільшується вік виходу на пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення.

Тобто, Законом № 911 встановлюється певний вік виходу на пенсію (в залежності від дати народження) для осіб, які раніше користувалися правом виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку. Водночас, Законом № 911 збережено умови виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які мали вислугу на відповідних посадах до 1 січня 2016 року (25 років вислуги – на 1 квітня 2015 року або 25 років 6 місяців вислуги – на 31 грудня 2015 року).

З 1 січня 2016 року п. “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” має таку редакцію: право на пенсію за вислугу років мають: працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 року – не менше 25 років та після цієї дати:

– з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року – не менше 25 років 6 місяців;

- з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року – не менше 26 років;

– з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року – не менше 26 років 6 місяців;

– з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року – не менше 27 років;

– з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року – не менше 27 років 6 місяців;

- з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року – не менше 28 років;

– з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року – не менше 28 років 6 місяці;

– з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року – не менше 29 років;

– з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року – не менше 29 років 6 місяців;

– з 1 квітня 2024 року або після цієї дати – не менше 30 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту (55 років), право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення:

– які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;

– 1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим-одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку:

– 50 років – які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року;

– 50 років 6 місяців – які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року;

– 51 рік – які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;

– 51 рік 6 місяців – які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;

– 52 роки – які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року;

– 52 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;

– 53 роки – які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року;

– 53 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року;

– 54 роки – які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року;

– 54 роки 6 місяців – які народилися з 1 липня 1970 року по 31 грудня 1970 року;

– 55 років – які народилися з 1 січня 1971 року.

 

Інформація до відома

З 1 вересня змінено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Законом України від 17.09.2015 № 704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено збільшення з 1 вересня розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1074 грн. У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму здійснюється перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини.

Так, перерахунку підлягають: - мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормовий стаж , - мінімальні пенсійні виплати ( інвалідам війни та учасникам бойових дій, інвалідам ЧАЕС, шахтарям, військовим пенсіонерам) , державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, підвищення ветеранам війни та членам їх сімей, підвищення жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною, надбавка донорам.

Перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи). Розміри виплат, що базуються на величині прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, наведено у таблиці.

Розміри мінімальної пенсійної виплати та підвищень:

 

Найменування виплати

Розмір до 01.09.2015

Розмір після 01.09.2015

Мінімальна пенсійна виплата (відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»)

949,00

1074,00

Мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та учасникам бойових дій

Інвалідам І групи

2704,65

3060,90

Інвалідам ІІ групи

2419,95

2738,70

Інвалідам ІІІ групи

2135,25

2416,50

Учасникам бойових дій

1565,85

1772,10

Державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»

Інвалідам війни І групи підгрупи А

949,00

1074,00

Інвалідам війни І групи підгрупи Б

474,50

537,00

Інвалідам війни ІІ групи

237,25

268,50

 

Інвалідам війни ІІІ групи

142,35

161,10

 

Підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

 

Інвалідам війни І групи

474,50

537,00

 

Інвалідам війни ІІ групи

379,60

429,60

 

Інвалідам війни ІІІ групи

284,70

322,20

 

Учасникам бойових дій

237,25

268,50

 

Учасникам війни

142,35

161,10

 

Учасникам війни, нагородженим медаллю

189,80

214,80

 

Підвищення, передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»

 

Неповнолітнім в’язням

237,25

268,50

 

Неповнолітнім в’язням – інвалідам І групи

474,50

537,00

 

Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІ групи

379,60

429,60

 

Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІІ групи

284,70

322,20

 

Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання

142,35

161,10

 

Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання, нагородженим медаллю

189,80

214,80

 

Мінімальна пенсійна виплата інвалідам ЧАЕС

 

Інвалідам І групи

2704,65

3060,90

 

Інвалідам ІІ групи

2419,95

2738,70

 

Інвалідам ІІІ групи

2135,25

2416,50

 

 Приклад 1. Громадянка Б. отримує пенсію за віком з 2001 року. Страховий стаж - 30 років 4 місяці 12 днів, заробітна плата, з якої обчислено розмір пенсії- 1392,08 грн. Не працює з 01.05.2010.

 

Розмір пенсії  станом на 31.08.2015 грн.

Розмір пенсії станом на 01.09.2015 грн.

Збільшення, грн..

Основний розмір

570,06

570,06

 

Доплата до мінімального розміру

378,94

503,94

 

Мінімальний розмір пенсії

949,00

1074,00

125,00

Доплата з 01.05.2012

87,19

87,19

 

Разом

1093,20

1218,20

125,00

Приклад 2 . Громадянка Б. отримує пенсію за віком з 2001 року. Страховий стаж - 30 років 4 місяці 12 днів, заробітна плата, з якої обчислено розмір пенсії - 4392,08 грн. Не працює з 01.05.2010.

 

Розмір пенсії  станом на 31.08.2015 грн.

Розмір пенсії станом на 01.09.2015 грн.

Збільшення, грн..

Основний розмір

1798,56

1798,56

 

Доплата за 10 років понаднормового стажу

94,90

107,40

12,50

Доплата з 01.05.2012

87,19

87,19

 

Разом

1980,65

1993,15

12,50

  В жовтні місяці, починаючи з 4 числа, кожен пенсіонер у свій день виплати одержить пенсію за жовтень у повному перерахованому розмірі та доплату за вересень.

 

Інформація до відома

Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі повідомляє, що завершено фінансування виплати пенсій за вересень місяць 2015 року. Потреба в коштах на виплату вересневих пенсій становила 24 млн. 711 тис. гривень. Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

Інформація до відома

Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області повідомляє, що починаючи з 01 червня 2015 року Пенсійним фондом України припиняється призначення спецпенсій. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року Пенсійний фонд України з 1 червня 2015 року припиняє призначення спецпенсій депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування та іншим чиновникам. Закон України, прийнятий Верховною Радою у березні, передбачав, що уряд до 1 травня має внести відповідний пакет законів про пенсійну реформу і якщо парламент до 1 червня не прийме цей закон, то система спецпенсій в Україні перестає існувати.

Тому з 1 червня 2015 року Пенсійний фонд України припиняє призначати пенсії за спеціальними законами. З червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.

 

Розпочато фінансування червневих пенсій

Управлінням Пенсійного фонду України в Золочівському районі з 02.06.2015 року розпочато фінансування червневих пенсій згідно Графіка поденного фінансування виплати пенсій та грошової допомоги, погодженого на поточний місяць. Ресурсне забезпечення видатків Фонду здійснюється за рахунок визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на червень 2015 року складає 25,057 млн. грн. Згідно статті 47 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа. Пенсійний фондом запроваджено щоденне фінансування пенсій з 4 по 25 число.

 

Інформація до відома

2 березня 2015 року Верховною Радою України прийнято закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення". Зазначений Закон передбачає зміну законодавчих норм, що регулюють питання пенсійного забезпечення за трьома основними блоками.

Перший блок стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на "спеціальних" посадах.

Зокрема це стосується державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників. (читати далі...)

 

Про оподаткування пенсій з 1 січня 2015 року

На виконання положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (№71-VIII від 28.12.2014) у зв’язку із набранням чинності змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року податок на доходи фізичних осіб справляється із суми пенсій, включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону, або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.

Базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць.

З 01.01.2015 року змінено ставку податку на доходи фізичних осіб: 15 відсотків, якщо база оподаткування місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, та 20 відсотків, якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

Таким чином, ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування, що не досягає десяти мінімальних заробітних плат на 1 січня звітного року (у 2015 році 1218,00*10=12180,00). Для суми пенсії, що перевищує 10 мінімальних зарплат, застосовується ставка 20 відсотків.

Розмір пенсії до виплати у лютому 2015 року буде визначений з урахуванням суми утриманого податку за січень і лютий поточного року.

 

Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції

26 листопада 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції».

Даною постановою передбачено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, здійснюється за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою відповідного зразка.

Довідка має бути видана згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.

Зазначені виплати, що призначені або продовжені особам відповідної категорії до набрання чинності цією постановою, здійснюються за фактичним місцем їх проживання (перебування) у разі видачі їм до 31 грудня 2014 року такої довідки.

 

Інформація щодо стану виплати пенсій та наповнення бюджету Пенсійного фонду

Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі повідомляє, що згідно статті 47 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа. Пенсійний фондом запроваджено щоденне фінансування пенсій з 4 по 25 число. Виплата пенсій за травень місяць 2014 року склала в сумі 24,9 млн.. грн. і станом на 23 число завершена в повному обсязі.

Основними джерелами надходжень до бюджету Пенсійного фонду України є власні надходження коштів та надходження коштів від єдиного соціального внеску.

Управлінням здійснюється постійний контроль за своєчасним і повним надходженням власних коштів. Заборгованість підприємств та установ по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відсутня.

У зв’язку із збільшенням обсягів коштів для виплати пенсій, на своєчасне і повне поденне фінансування пенсій суттєвий вплив має стан надходження єдиного соціального внеску та приріст надходжень по ЄСВ.

Проведеним аналізом фонду оплати праці підприємств та установ району за 4 місяці 2014 року в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року встановлено наступне. Темп росту фонду оплати праці, з якого нараховується єдиний соціальний внесок, за 4 місяці 2014 року до фонду оплати праці за 4 місяці 2013 року склав 101,6%, середньооблікова чисельність працівників в цілому по району скоротилася на 318 чол. (96,4%). 

Про призначення пенсії державним службовцям

Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі повідомляє, що 27 березня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, яким з 1 травня 2014 року внесено зміни, зокрема, до статті 37 Закону України “Про державну службу”.

Так, починаючи з 1 травня 2014 року, пенсія державним службовцям призначатиметься в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

 

До уваги громадян району!

Повідомляємо, з метою забезпечення якісного обслуговування громадян району, в управлінні Пенсійного фонду України в Золочівському районі за адресою:

м. Золочів, вул. валова, 4

щоденно працює пряма телефонна лінія за телефоном 4-24-35,

на якій громадяни району можуть одержати необхідну інформацію чи роз'яснення діючого пенсійного законодавства.

До уваги громадян району!

Повідомляємо, з метою пошуку нових підходів для забезпечення якісного обслуговування громадян району, управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі перейшло на нові умови обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна».

Суть такого переходу й головна його ідея полягають у тому, що відвідувачі повинні в максимально короткі терміни одержати необхідну інформацію.

Приймальна «Єдине вікно» здійснює прийом громадян

щоденно з 9:00 до 13:00 та з 13:45 до 16:00,

за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, кабінет №26

Громадяни можуть отримати консультацію та записатися на прийом за телефоном: 4-24-35.

 

Пенсійний фонд працює над підвищенням якості
обслуговування громадян

Нові підходи до соціальної політики і соціального захисту населення потребують і нових сучасних форм роботи. Тому на часі - реформування системи надання соціальних послуг. Серед першочергових завдань, що постали нині у соціальній сфері – підвищення якості й ефективності надання послуг.

Однією з інноваційних моделей надання соціальних послуг є прийом громадян за принципом «єдиного вікна», що доволі успішно впроваджено в управлінні Пенсійного фонду України в Золочівському районі. За вересень – листопад 2013 року в «єдиному вікні» громадянам надано 1456 консультацій. Майже 85 відсотків з них стосувалися питань пенсійного забезпечення. Інші 15 відсотків – питання умов набуття страхового стажу застрахованою особою, питання добровільного страхування та отримання інформації із системи персоніфікованого обліку.

Чому люди надають перевагу прийому в «єдиному вікні»? Та тому що це швидко, зручно, якісно. Не потрібно витрачати час на черги під різнопрофільними кабінетами, а можна з’ясувати всі питання та вирішити проблеми в одному місці. Для цього створено відповідні умови. Для послуг відвідувачів інформаційні стенди з необхідними роз’яснювальними матеріалами, зразки заповнення заяв, необхідні бланки. До того ж прийом здійснюється без встановлення спеціальних днів і годин прийому, поділу за територіальним принципом у межах зони обслуговування управління Пенсійного фонду.

Також в управлінні забезпечено розмежування функцій прийому громадян та оброблення поданих ними документів, передбачено розширення можливостей для звернення і по телефону, і електронною поштою. Крім того, під час прийому в «єдиному вікні» враховано й питання захисту персональних даних громадян.

В управлінні функціонує в постійно діючому режимі інформаційний кіоск, який дає змогу отримати необхідну інформацію, зокрема про розмір пенсії, страховий стаж. Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі робить все можливе щоб після відвідин Фонду та вирішення своїх питань в громадян залишились позитивні враження.

 

З 1 грудня пенсії в черговий раз зростуть у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму

 

Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі, повідомляє, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» передбачено збільшення з 1 грудня розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 949 грн. (на сьогоднішній день - 894 грн.).

У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму буде здійснено перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини. Перерахунку підлягатимуть:

- мінімальний розмір пенсії - для непрацюючих пенсіонерів;

- доплата за понаднормовий стаж - для непрацюючих пенсіонерів;

- мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій;

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»;

- підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- підвищення, передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

- підвищення відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Перерахунок не потребує додаткового звернення до управління Пенсійного фонду (крім випадків повідомлення про факт працевлаштування чи звільнення з роботи).

 

Поетапні кроки в підвищенні рівня соціальних стандартів ветеранів Великої Вітчизняної війни

 

Питання покращення пенсійного забезпечення всіх категорій пенсіонерів, зокрема, ветеранів війни, залишається пріоритетним завданням для нашої держави.

Соціальний захист ветеранів війни залежить від рівня їхнього пенсійного забезпечення. На сьогоднішній день на обліку одержувачами пенсій в управлінні Пенсійного фонду України в Золочівському районі є:

- 117 інвалідів Великої Вітчизняної війни;

- 166 учасників бойових дій;

- 2759 учасників війни;

- 238 сімей загиблих і померлих ветеранів війни;

- 375 жертв політичних репресій в Україні;

- 5728 дітей війни;

- 8 жертв нацистських переслідувань.

На виконання соціальних ініціатив Президента України інвалідам війни та учасникам бойових дій щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) з 1 січня 2013 року не може бути нижчим, ніж:

— у інвалідів І групи — 2547,90 грн. (285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— у інвалідів II групи — 2279,70 грн. (255% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— у інвалідів III групи — 2011,50 грн. (225% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— у учасників бойових дій — 1475,10 грн. (165% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

З 1 січня 2013 року підвищились пенсії учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 і більше років. Це передбачено Законом України від 18 вересня 2012 року №5279-VI «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», згідно з яким інвалідам війни 2 і 3 груп та учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років і більше, пільги надаються як для інвалідів війни 1 групи. До пенсій встановлено підвищення (надбавка) у розмірах: для інвалідів війни 1 групи - 50%, для інвалідів війни 2 групи - 40%, для інвалідів війни З групи - 30%, для учасників бойових дій - 25% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. З 1 січня 2013 року усім інвалідам війни (незалежно від групи інвалідності) та учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років і більше, розмір підвищення становить 50% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Інвалідам війни, які брали безпосередню участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, розмір державної соціальної допомоги на догляд встановлено в однакових розмірах незалежно від закону, за яким призначено пенсію: інвалідам підгрупи А першої групи - 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб; інвалідам підгрупи Б першої групи - 50%; одиноким інвалідам другої групи, які потребують постійного стороннього догляду - 25%, іншим інвалідам війни підгрупи А першої групи державну соціальну допомогу підвищено до 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

13 березня 2013 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 151 “Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656”, згідно з якою з 1 травня 2013 року інвалідам війни II і III групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачується в розмірі, встановленому для інвалідів війни І групи.

Отже, з 01 травня 2013 року для вищезазначених категорій осіб, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством ,крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність щомісячна адресна допомога до пенсії виплачується у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (до 2547,90 грн.).

Мінімальний розмір пенсійної виплати учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 85 років

Категорії осіб

У відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

з 01 січня 2013 року

Мінімальна пенсійна виплата станом на

01 січня 2013 року

У відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01 травня 2013 року

Мінімальна пенсійна виплата станом на

01 травня 2013 року

Збільшення

Інваліди Великої Вітчизняної війни, в т.ч.

 

 

 

 

 

І групи

285%

2547,9 грн.

285%

2547,9 грн.

-

II групи

255%

2279,7 грн.

285%

2547,9 грн.

268,2 грн.

III групи

225%

2011,5 грн.

285%

2547,9 грн.

536,4 грн.

Учасники бойових дій

165%

1475,1 грн.

285%

2547,9 грн.

1072,8 грн.

 

Розрахунок мінімальної пенсійної виплати проведено, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, станом на 01 січня 2013 року (894,00 грн.).

3 11 червня 2013 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, яким передбачено встановлення підвищень учасникам бойових дій у період війни 1945 року з Японією, та інвалідами війни II і III груп з їх числа, та яким виповнилося 85 років і більше, в розмірі, передбаченому законом для інвалідів війни І групи, а саме 50 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 447,00 грн.

Наступними кроками підвищення рівня пенсійного забезпечення для цієї категорії є постанова Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 723 “Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656”, якою встановлено, що учасникам бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85, буде підвищено мінімальну пенсію до розміру мінімальної пенсійної виплати інвалідів війни І групи - 2547,90 грн.

 

Соціальні реформи в дії.

 

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні також і День ветерана.

Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючих проблем, що безпосередньо торкається всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Проблема громадян похилого віку на сьогоднішній день є гострою соціальною потребою. Діюча система управління соціального захисту населення здійснює соціальне забезпечення та надання різних видів допомог, пільг, призначення субсидій, що свідчить про виконання соціальних ініціатив, завдань і доручень Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни).

В управлінні соціального захисту населення РДА станом на 01.09. 2013 р. на обліку перебуває 3359 ветеранів війни, з них інваліди війни І групи-17 чол., ІІ групи – 60 чол. , ІІІ гр. 82 чол. учасників бойових дій -259 чол. ( з них 18 учасників бойових дій та 6 інвалідів війни які брали безпосередню участь в бойових діях В.В.В.). Вдів ветеранів війни 209 чол. Учасників війни-2732 чол.

Управлінням соціального захисту населення Золочівської РДА проведено виплату щорічної разової допомоги ветеранам війни на суму 981,2 тис. грн. Таку допомогу отримали 3454 жителі району. Ветеранам війни постійно проводиться безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками, та виплачується компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування. За медичними висновками інвалідам війни проводиться безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

Упродовж 2013 року 5 інвалідів війни отримали безкоштовно протезно - ортопедичні вироби, 11 осіб з числа ветеранів війни забезпечено санаторно-курортними путівками. Управління тісно співпрацює з Золочівською районною організацією ветеранів України, яку очолив Іван Яворський.

Працівники управління разом з головою організації сформували списки ветеранів війни та дітей війни.

Начальник управління соціального захисту Ігор Уличний разом з керівником Золочівської районної організації ветеранів України Іваном Яворським відвідали інвалідів війни жителя с. Червоне - Мурина Івана Михайловича, якому 30.10.2013 року виповниться 88 років, Гніденка Григорія Івановича, 12.06.1927 р.н. жителя м. Золочів, Клюсика Франка Франковича жителя с. Поляни. Вивчили їх повсякденні потреби та умови проживання з метою підвищення соціально-побутового, соціально-культурного рівня, належного медичного обслуговування.

Серед широкого кола ініціатив Президента України важливе місце посідають соціальні ініціативи щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення.

Впродовж 9 місяців 2013 року спеціалісти управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі забезпечили своєчасне призначення та перерахунки пенсій пенсіонерам району. Всього призначено 704 нових пенсій згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та спеціальними Законами, а також проведено 595 перерахунків пенсій з різних підстав. На 76 осіб підготовлено та подано на розгляд Комісії документи для призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, 17 особам призначено пенсії за особливі заслуги.

На виконання соціальних ініціатив Президента України та постанов Кабінету Міністрів України за період 2012-2013 років проведено 13 перерахунків пенсій для виплати їх у збільшеному розмірі, зокрема: масові перерахунки в зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перерахунки у зв’язку з осучасненням заробітку для обчислення пенсій, збільшення розміру пенсійних виплат для учасників війни, громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, осіб, які досягли 100 річного віку, інвалідів Великої вітчизняної війни та учасникам бойових дій.

Проведенні перерахунки сприяли підвищенню рівня пенсійного забезпечення громадян. Середній розмір пенсії станом на 1.10.2013 року зріс у порівняні з початком року і склав 1175,22 грн.

 

Державний бюджет України на 2013 рік передбачає зростання соціальних стандартів, а головне-закладено ресурси для їх належного фінансування. Запланований обсяг асигнувань Пенсійному фонду України має фінансово забезпечити виконання соціальних ініціатив Президента України у сфері пенсійного забезпечення, які були запровадженні торік.

З 01 січня 2013 року управлінням Пенсійного фонду України в Золочівському районі  було проведено черговий перерахунок пенсій із  1 січня 2013 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму 18898 пенсіонерам району.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, збільшено з 1 січня до 894,00 грн., у зв’язку із цим мінімальні розміри пенсій підвищено до цього рівня.  Здійснено також перерахунок виплат, надбавок, підвищень, доплат, додаткових пенсій, розміри яких визначаються від розміру прожиткового мінімуму.

З травня 2013 року пенсія учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років, становитиме не менше 2548 грн.    

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня №151 передбачено з 1 травня 2013 збільшити розмір мінімальної пенсії інвалідам війни ІІ та ІІІ груп і учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років, до розміру мінімальної пенсії інвалідів війни І групи.

Урядом ухвалено рішення про збільшення розмірів разової грошової допомоги всім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, яку виплачують до Дня Перемоги. У середньому таке збільшення становитиме 10% порівняно з минулим роком.

Зміни в пенсійному законодавстві

1 липня 2013 року набрав чинності Закон України від 14.05.2013 № 231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» (далі — Закон № 231), яким урегульовано питання щодо зарахування до страхового стажу часу перебування осіб у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Починаючи з липня цього року платниками єдиного внеску визначено також підприємства, установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, а також осіб, які перебувають у відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2 % суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та утримують єдиний внесок у розмірі 2 % таких сум з осіб, які перебувають у відпустці та отримують таку допомогу.

Зазначені суми нарахованого та утриманого єдиного внеску відображаються платником у звітності до Пенсійного фонду та підлягають сплаті за календарний місяць в якому їх нараховано, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

У зв’язку з набранням чинності вищезазначеного Закону Пенсійним фондом України розроблено проект постанови правління Пенсійного фонду України “Про внесення змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України щодо нарахування та сплати єдиного внеску з сум допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами”, який направлено на погодження зацікавленим міністерствам, сторонам соціального діалогу та розміщено на веб-сайті Пенсійного фонду України.

Зміни в пенсійному законодавстві з 01 липня 2013 року.

З 01 липня 2013 року набирає чинності Закон України від 14.05.2013 року № 231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії». Законодавчим актом внесено зміни до законів «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», які передбачають зокрема:

- включення до страхового стажу періодів перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (за діючим законодавством за ці періоди не сплачується єдиний внесок, відповідно, вони не зараховуються до страхового стажу);

- надання можливості отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним дітям померлого годувальника у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців (за діючим законодавством пенсія виплачується лише у період навчання.

За таких умов, зокрема, дитині, яка закінчила школу у червні місяці, а згодом розпочала навчання у вищому навчальному закладі з вересня місяця, пенсія за липень і серпень не виплачується);

- удосконалення механізму визначення коефіцієнта зарплати за неповний місяць страхового стажу (діючий механізм передбачає при визначенні коефіцієнта зарплати співвідношення одержуваної суми зарплати за декілька днів до середньої зарплати в цілому по Україні за відповідний повний місяць, що призводить до заниження коефіцієнта зарплати, відповідно, і пенсії);

- надання можливості пенсіонеру під час визначення зарплати для обчислення пенсії виключити періоди одержання допомоги по безробіттю (на сьогодні за ці періоди враховується мінімальна зарплата, що призводить до заниження коефіцієнта зарплати, відповідно, і пенсії);

- змінення механізмі щорічного перерахунку раніше призначених пенсій з 1 березня поточного року, а саме, збільшувати не пенсію, як передбачено сьогодні, а заробітну плату, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, підвищеної на коефіцієнт, який відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, порівняно з попереднім роком, але не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.

Із 1 грудня розмір пенсій буде підвищено

Із 1 грудня 2012 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, підвищиться до 884 гривень (був 856,00 грн.). Відповідно, як передбачено в чинному законодавстві збільшаться й розміри виплат, які визначають з урахуванням прожиткового мінімуму.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком і доплату за понаднормовий стаж визначають з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Тому з грудня ці пенсії підлягають перерахунку.

Якщо пенсію було призначено до 1 жовтня 2011 року і особа після цієї дати не здійснювала перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, то з 1 грудня мінімальний розмір її пенсії та доплату за понаднормативний стаж буде визначено за (понад ) 20 і 25 років страхового стажу для жінок і чоловіків відповідно.

Якщо ж пенсію було призначено після жовтня 2011 року або раніше, але після цієї дати перераховано відповідно до стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, та її мінімальний розмір і доплату за понаднормативний стаж було встановлено з урахуванням 30 і 35 років страхового стажу, то перерахунок у грудні буде здійснено на підставі цих показників.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 265, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат особи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Тобто з 1 грудня щомісячну державну адресну допомогу буде встановлено в розмірі, що не вистачає до 884 грн.

Також буде проведено перерахунки надбавок, підвищень, доплат, додаткових пенсій, розміри яких визначаються від розміру прожиткового мінімуму.

Всі перерахунки будуть проведені автоматизованим способом за матеріалами пенсійних страв, що не потребує додаткових звернень пенсіонерів до управління Пенсійного фонду в Золочівському районі. Виплату перерахованих сум пенсій управлінням буде розпочато з 04 грудня 2012 року.

Про перерахунки пенсій у I півріччі 2012 року

Основними завданнями управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі є: здійснення контролю за своєчасним надходженням та цільовим використанням коштів, дотриманням норм законодавства при призначенні і виплаті пенсій, інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, вжиття заходів щодо забезпечення реалізації громадянами права на звернення.

Станом на 01.07.2012 року на обліку в управлінні перебуває 19918 пенсіонерів.

Протягом шести місяців 2012 року спеціалісти управління забезпечили своєчасне призначення та перерахунки пенсій пенсіонерам району. Всього призначено 406 нових пенсій та проведено 330 перерахунків пенсій відповідно долучених документів про стаж, більший заробіток та з інших підстав.

На 267 осіб, зокрема, на 255 багатодітних матерів району, підготовлені та розглянуті в комісіях документи для призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною.

З прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” проведені перерахунки, зокрема, 14 інвалідам - ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Середній розмір пенсійної виплати збільшився для цієї категорії на 1028,4 грн. та з 1 січня 2012 року склав 2594,8 грн. (до січня – 1566,4 грн.).

З 1 березня 2012 року відповідно до частини 2 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" проведено масові перерахунки 2537 пенсій громадянам.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" проведено масові перерахунки пенсій з 1 квітня 2012 року - 18569 пенсіонерам, з 01.07.2012 року - 18312 пенсіонерам у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

На виконання соціальних ініціатив Президента України та постанови Уряду від 23 квітня 2012 року № 327, у квітні місяці проведено масовий перерахунок пенсій для виплати їх у збільшеному розмірі з 01.05.2012 року 19618 пенсіонерам.

З травня 2012 року осучаснено заробіток для обчислення пенсії до рівня середньомісячного заробітку у галузях економіки за 2007 рік. Відповідно до вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України перерахунок проведено 13901пенсіонеру. Середній розмір пенсійної виплати зріс з 985.90 грн. до 1099,61 грн. або на 113,41 грн.

Внаслідок проведених перерахунків з початку року, середній розмір пенсії станом на 01.07.2012 року склав 1128 грн. 30 коп. В порівнянні з початком року він зріс на 141 грн. 40 коп.

З травня 2012 року підвищено пенсійні виплати 94 членам сімей померлих інвалідів війни. Середній розмір підвищення збільшився на 115,08 грн.

Учасникам війни - 3181 особі підвищено розмір пенсійних виплат з 15% до 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Учасникам війни, нагородженими орденами та медалями 7 особам підвищено - з 10% до 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що дало можливість збільшити розмір пенсійної виплати для цих категорій осіб в середньому на 41,90 гривень.

З 1 липня поточного року у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» району збільшується розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, для чорнобильців другої та третьої категорій (61 особі).

Особам, що належать до категорії 2, розмір додаткової пенсії складатиме 18% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (до 1 липня складав 15%); особам, що належать до категорії 3 – 12% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (до 1 липня складав 10%).

Також перераховані мінімальні пенсії інвалідам-чорнобильцям. З 1 липня 2012 року мінімальні розміри пенсій для осіб щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з ліквідацією аварії на ЧАЕС, становитиме:

  • для інвалідів І групи – 2405,40 грн. (285% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність );

  • для інвалідів ІІ групи – 2152,20 грн. ( 255%) від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

  • для інвалідів ІІІ групи – 1899,00 грн. ( 225%) від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ).

Всі перерахунки проведені автоматизованим способом за матеріалами пенсійних страв, що не потребує додаткових звернень пенсіонерів до управління Пенсійного фонду в Золочівському районі. Виплату перерахованих сум пенсій управлінням розпочато з 04 липня 2012 року.

 

Начальник управління Пенсійного

фонду України в Золочівському районі                  І. Питльована

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochiv_rda@ukr.net