яя
Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

28.07.2019

 

На Львівщині вшанували пам’ять загиблих у «Бродівському оточенні»

Сьогодні, 28 липня, на Львівщині відбулися заходи із вшанування пам’яті українських воїнів, військовиків інших національностей, які загинули у роки Другої світової війни у «Бродівському оточенні». Зокрема, у с.Червоне Золочівського району на території військового кладовища, громадськість та представники влади поклали квіти до символічних таблиць біля каплиці. Опісля відбулось віче.

“На цьому місці полягли люди, які мали честь захищати нашу державу. Ми сьогодні маємо велику відповідальність продовжувати цю національно-визвольну боротьбу. І вона триває не лише за територію, але й за українську мову та віру. Ми сьогодні маємо сильну українську армію, яка готова боронити нашу державу, також маємо національну пам'ять та свідомість, які допоможуть нам захищати наші цінності. Пригадую слова полковника Коновальця: “У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії”. Переконаний, що ми станемо творцями нашої української історії”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Після віче відбулося урочисте перепоховання 29-ох віднайдених останків воїнів Першої української дивізії «Галичина».

Також скорботні заходи відбудуться у селі Підгірці Бродівського району та на горі Жбир, де розташований меморіал воїнам Першої української дивізії «Галичина» Української Національної Армії, що неподалік с. Ясенів Бродівського району.

 

27.07.2019

 

На Львівщині здійснюють заходи контролю задля припинення нелегальних перевезень

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської облдержадміністрації спільно із Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області та працівниками патрульної поліції м. Львова здійснили заходи державного контролю щодо припинення нелегальних перевезень.

Перевірку здійснили 25 липня на виконання протоколу міжвідомчої наради, плану заходів затверджених Міністерством інфраструктури України щодо боротьби з нелегальними перевезеннями та розпорядження Львівської обласної державної адміністрації «Про утворення робочої групи з питань функціонування ринку автомобільних пасажирських перевезень». Так, за результатами проведеної спільної перевірки, виявлено факти надання послуг без дозвільних документів з перевезення пасажирів автомобільним транспортом сполученням Рудно – м. Львів (вул. Драгана). Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області складено протокол про порушення вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» та вимог частини 1 ст. 164 КУпАП. Протокол про скоєння вказаного правопорушення буде скеровано на розгляд до Залізничного районного суду м. Львова.

Слід зазначити, що перевезення пасажирів здійснювалось автобусом марки Mersedes–Benz. Нелегальні пасажирські перевезення – це недоотримання коштів бюджетом та пенсійним фондом за рахунок несплачених податків та соціальних внесків, але передусім – це порушення наших з вами прав бути комфортно і безпечно перевезеними, це нехтування елементарними правилами безпеки. Тож для Укртрансбезпеки як органу центральної влади, який реалізовує державну політику із забезпечення безпеки перевезень, боротьба із нелегальними перевізниками є одним із першочергових завдань.

 

На Львівщині тривають ремонтні роботи мостового переходу через річку Ставчанка

За інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА, на Пустомитівщині тривають роботи з ремонту мостового переходу. Зокрема, роботи виконують на переході через р. Ставчанка, у с. Милошовичі на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С141206 Пустомити – Семенівка. Роботи виконує підрядна організація ТзОВ "РБП ТРАНС МОСТ". У межах виконання ремонту розібрали існуючий міст, а також залили битонними сумішами стояки та проміжні опори.

Зазначимо, що ремонт здійснюють за рахунок коштів Державного дорожнього фонду.

 

В області реалізують Проект зі створення високотехнологічного комплексу виробництва синтетичного моторного палива

На Львівщині триває реалізація Міжнародного інвестиційного проекту «Створення високотехнологічного комплексу виробництва синтетичних альтернативних моторних та побутових палив». Про перебіг проекту, його інвестиційне забезпечення йшлося сьогодні, 26 липня, під час наради під головуванням голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського.

«Цей проект є дуже важливий для області. Ми зацікавлені в інвестиціях в нашу економіку і створенні робочих місць. З нашого боку, ми робимо все необхідне, щоб проект реалізувався. Одне з наших завдань – забезпечення максимальної підтримки усіх ефективних та прогресивних ініціатив на території Львівщини», - зазначив Маркіян Мальський.

Як додав заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Грет, з метою реалізації Проекту, Львівська ОДА вже залучила відповідні служби, а саме: юридичні, економічні, екологічні.

Інформацію щодо складу Проекту та стан його реалізації розповів президент ПП «Енергія природи – водень», замовник Проекту Юрій Оршанський. Зокрема він зупинився на кінцевій продукції – диметиловому ефірі, який є сучасним рідким екологічно чистим дизельним паливом та високоякісному бензині без вмісту сірки.

Також він розповів про використання технологічних відходів, серед яких: діоксид вуглецю, азот, низько потенційне тепло, мінералізована вода з копалень, яка багата на важливі для росту рослин мікроелементи та інші, для додаткової технологічної лінії у складі Проекту з вирощування мікроводоростей. Такі водорості є ефективною сировиною для отримання сучасного моторного біопалива. Фінансування проекту здійснюватиметься за рахунок інвестиційних ресурсів без використання державних коштів та надання державних гарантій від Уряду України. Як розповів президент Катарської компанії «Гальф Петроліум Лімітед КО», відповідальної за фінансово-інвестиційне забезпечення Проекту Абдул Азиз Хамад Аль-Делаімі, наразі здійснили фінансовий аналіз проекту. Наступним кроком стане залучення великих міжнародних підрядників-постачальників обладнання і технологій та спеціальних будівельних робіт. «Проект коштуватиме від 4 до 5 мільярдів доларів. В нас дуже хороша команда і ми впевнено рухаємось далі. І ми хочемо перейти до наступних комерційних кроків, зокрема його фінансування,- розповів Абдул Азиз Хамад Аль-Делаімі. - Проект є великий і цікавий для України. Вважаю, що Україну і Катар чекає велике економічне майбутнє». Серед ключових заходів Проекту: будівництво переробного комплексу для отримання моторного палива та будівництво вугільної шахти «Тяглівська 1-2». Також в межах наради сторони підписали протокол щодо реалізації Проекту, згідно з яким передбачена підтримка та постійне взаємне інформування щодо його розвитку.

Нагадаємо, що Меморандум щодо реалізації проекту «Створення в Україні високотехнологічного комплексу виробництва синтетичного моторного палива» Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, ПП «Енергія природи – водень» (м.Харків) та компанія «Гальф Петролиум Лимитед Ко» (Катар) підписали 9 серпня минулого року.

 

На Сокальщині відбудеться табір-резиденція для порятунку замку у Тартакові

Вісім днів (27 липня - 3 серпня) у смт Тартаків триватиме волонтерський ревіталізаційний освітньо-культурний табір-резиденція, в межах якого відбудуться панельні дискусії, майстер-класи, лекції та тренінги.

Упродовж третього – шостого днів триватимуть роботи із впорядкування території та об’єкту за участі головних архітекторів районів і міст обласного значення Львівської області, а також дискурс із пристосування пам’ятки. «Ми запрошуємо усіх небайдужих на цей табір, який відбувається уперше, аби кожен зміг долучитися до проекту. В останній день до табору з’їдуться усі головні архітектори для підбиття підсумків 8-денного табору. Замок в Тартакові один із тих, що перебувають у концесії. Під час табору обговоримо, який підхід до пам’яток, що руйнуються, застосовувати: зберігати те, що є, чи відновлювати сучасними методами. Окрім того, треба напрацювати варіанти пристосування таких будівель», - зазначила директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Оксана Ткачук.

Під час табору обговорять проблематику відновлення історичних пам’яток, шляхи популяризації української культурної спадщини за кордоном та способи розпочати і монетизувати соціальний проект. Організатори проекту: департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Благодійний фонд «Софос», Благодійний фонд "Спадщина.УА".

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили кращих працівників у сфері торгівлі

З 1995 року щорічно в останню неділю липня в Україні святкують День працівників торгівлі. Сьогодні, 26 липня, відбулися урочистості з нагоди професійного свята. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський.

"Попри всі складнощі ведення бізнесу в Україні, ми бачимо розвиток підприємництва. Ви є прикладом того, як треба рухатись уперед, попри усі труднощі. Підприємці недооцінені державою у повній мірі. Бізнес - це той фактор, який робить державу багатою, сплачуючи податки та створюючи робочі місця. Коли ми зрозуміємо, що бізнес має розвиватись та працювати у максимально комфортних умовах, тоді наша держава буде багатою, а разом з нею і всі ми", - зазначив очільник Львівщини. Відтак, з нагоди професійного свята кращим представникам галузі вручили Подяки голови Львівської обласної державної адміністрації.

Окрім того, за багаторічну сумлінну працю та значний внесок у розвиток торговельної галузі ректора Львівського торгово-економічного університету Петра Куцика нагородили Почесною грамотою облдержадміністрації.

 

Тухля - Либохора: на Сколівщині триває ремонт автомобільної дороги

На території Львівської області тривають ремонтні роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.

"Ремонти автомобільних доріг на Львівщині - тривають. Зокрема, продовжуємо роботи з поточного ремонту на автомобільній дорозі С141508 Тухля - Либохора, що в Сколівському районі", - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської обласної державної адміністрації Роман Кокотайло.

Зазначимо, що роботи виконують за рахунок коштів обласного бюджету, а також Славської ОТГ. Підрядна організація, що здійснює ремонтні роботи - ДП ЕКРАНБУД ТзОВ "Екран". Завдяки виділеному фінансуванню у межах населеного пункту Либохори на окремій ділянці завершили влаштовання асфальтобетонне покриття.

 

“Ми спільно повинні реалізувати проекти будівництва та реконструкції міжнародних пунктів пропуску Львівщини”, - Маркіян Мальський

Сьогодні, 26 липня, відбулась робоча зустріч голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з представниками Державної фіскальної служби України та польських компаній щодо початку реалізації проектів будівництва (реконструкції) пунктів пропуску Львівської митниці ДФС.

“Ми усвідомлюємо важливість того, що Україна як країна, яку ми хочемо бачити розвиненою, повинна мати належної якості пункти пропуску на кордонах. Львівська область має найдовший кордон з Європейським Союзом, на нас дивляться як на флагман транскордонних процесів, тому ми повинні робити усе для того, щоб навести порядок на пунктах пропуску. Важливо, що є підписання контрактів підряду в межах договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща і ми спільно повинні реалізувати проекти державного значення”, - зазначив очільник Львівщини Маркіян Мальський.

Також голова Львівської ОДА наголосив, що першочерговим пріоритетом роботи Львівської ОДА є нормалізація черг на кордонах. “Мною ініційована робоча група щодо створення електронних реєстрацій громадян на кордонах, незважаючи на те, що багатьом ця ідея не подобається - вона буде реалізованою”, - додав Маркіян Мальський.

Зазначимо, в межах Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону передбачено кредит у сумі, яка не перевищує 100 млн євро.

Відтак, Державній фіскальній службі України передбачено 25 млн євро на розбудову та облаштування пунктів пропуску Львівської митниці ДФС. У 2018 році ДФС на основі проведених тендерних процедур уклала договори підряду на виконання проектних та будівельних робіт з польськими фірмами.

Зокрема це:

- повна реконструкція пункту пропуску "Шегині" з фірмою UNIBEP S.А., вартість робіт якої становить 15,553 млн євро;

- будівництво ділянки для легкового автотранспорту і автобусів та відновлення інфраструктури в пункті пропуску "Краківець" з фірмою IDS-bud, вартість робіт – 6,9 млн євро;

- будівництво пішохідного переходу в пункті пропуску "Рава-Руська" з фірмою Т-4В, вартість робіт – 1,376 млн євро.

“Дуже дякуємо за запрошення, ця нарада є важливою передусім для того, аби ми всі познайомились перед початком реалізації проекту. Наша фірма - одна з найбільших будівельних компаній Польщі. Маємо великий досвід у різних напрямах будівництва - від дорожнього до промислового. Ми мусимо максимально використати потенціал та можливості локальних фірм. Маємо тут партнерів, а це дозволить полегшити умови та врахувати місцеві особливості. Для нас цей проект дуже важливий, тому можете очікувати від нас велике зацікавлення його успішно реалізувати”, - наголосив представник польської компанії "UNIBEP S.A.".

Зазначимо, договори підряду набирають чинності сьогодні, 26 липня, і є фактичним початком реалізації проектів, які мають завершити впродовж 30 місяців, до лютого 2022 року.

 

Лицарські бої, нічний штурм фортеці, ремесла та лазерне шоу: на Сколівщині відбудеться фестиваль «Ту Cтань!»

Вже багато років поспіль у підніжжі стародавньої Тустані – наскельної фортеці і митниці ІХ-ХVІ століть, відбувається один з найпотужніших фестивалів середньовічної культури «Ту Стань!».

Цього року фестиваль триватиме упродовж 2 – 4 серпня у селі Урич на Сколівщині. На гостей фестивалю чекають танці і співи, лицарські бої та справжнісінький нічний штурм фортеці, ремесла і смачна кухня, духовна територія, воркшопи для дітей і найцікавіші екскурсії, а ще – лазерне шоу і Машина часу – мандрівка в минуле з допомогою доповненої та віртуальної реальності. За словами організаторів, завданнями фестивалю є цілісне відтворення середовища (побуту, одягу, зброї, фольклору, ремесел) періоду розквіту фортеці; гуртування довкола Тустані мистецького та наукового середовища (музикантів, ремісників, скульпторів, художників, фотографів, театралів, істориків, археологів, архітекторів, етнографів, історичних реконструкторів); влаштування туристичної інфраструктури довкола пам'ятки; регенерація села шляхом розвитку агротуризму, традиційної кухні, місцевих ремесел, продовження фолькових традицій.

Основною метою «Ту Стані!» є відновлення та популяризація української середньовічної культури та наскельного міста-фортеці Тустань.

 

23.07.2019

 

Маркіян Мальський зустрівся з представниками Львівського регіонального відділення Асоціації міст України

Голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський сьогодні, 23 липня, провів робочу зустріч з міськими і селищними головами територіальних громад Львівщини – членами Львівського регіонального відділення Асоціації міст України.

«Я добре знайомий з тими напрямками, які є важливі для міст. Усі ми будемо робити спільну справу для того, щоб наша співпраця була максимально ефективною та корисною для мешканців», - зазначив Маркіян Мальський. Відтак, у межах зустрічі присутні обговорили питання розвитку територіальних громад та актуальних питань роботи в умовах проведення реформи децентралізації в Україні.

«Львівщина знаходиться на 20 місці з 24 за впровадженням реформи децентралізації, зокрема, створення об’єднання територіальних громад. Тут звучала думка, що цей процес потрібно скерувати у русло примусого. Питання тут полягає в тому, що ми мусимо працювати над створенням спроможних ОТГ. Це повинні бути економічно прораховані громади», — розповів Маркіян Мальський.

Окрім того, очільник Львівщини зазначив, що Львівська обласна державна адміністрація працюватиме з мерами міст Нового Роздолу та Яворова щодо врегулювання ситуації з опаленням та постачанням води на ці території. Маркіян Мальський запевнив присутніх, що облдержадміністрація максимально сприятиме у реалізації найкреативніших планів та задумів, які лунатимуть від представників Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. «Наша головна мета і ціль, щоб Львівська область була найкращою в Україні», - резюмував голова Львівської ОДА.

 

Я гарантую Вам, що у сміттєвому питанні більше немає політичної складової, - Маркіян Мальський

Голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський сьогодні, 23 липня, провів зустріч з міськими і селищними головами територіальних громад Львівщини – членами Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. У межах заходу Маркіян Мальський запевнив присутніх, що у сміттєвому питанні більше немає політичної складової.

«Я думаю, що сьогодні можна констатувати факт того, що є напрацьовані механізми, яким чином вирішувати цю проблему. З боку Львівської обласної державної адміністрації, ми робитимемо усе від нас залежне для того, щоб це питання не розглядалось у площині політичній, але у площині життєвій та економічній», - наголосив він. Окрім того, очільник Львівщини закцентував увагу на необхідності визначення полігонів, які будуть розташовані на території області, адже без них і жоден сміттєпереробний завод не зможе функціонувати.

«У цьому питанні нам потрібна спільна робота усіх, у тому числі підтримка і розуміння мешканців тих районів, біля яких розташовуватимуться майбутні полігони. Міста повинні бути чистими, ми не допустимо антисанітарії, спричиненої надлишком твердих побутових відходів», - розповів Маркіян Мальський. Відтак, задля вирішення проблеми, уже наступного тижня голова Львівської обласної державної адміністрації ініціює проведення робочої зустрічі з головами міст обласного значення, де питання поводження з відходами є найбільш актуальним.

 

Молодь Львівщини запрошують стати учасником відпочинкового табору "Ловці Світанків"

З 6 по 15 серпня для молоді Львівщини організовують відпочинковий табір ОУМ "Спадщина" - "Ловці Світанків", який розташується поблизу села Новий Мізунь (Івано-Франківська область). Тематикою табору є навколосвітні подорожі, дослідження культур інших народів, їхніх звичаїв та традицій.

"Якщо ти давно мріяв за два тижні дізнатися більше про традиції та культуру інших народів, здійснити навколосвітню подорож разом зі своїми друзями? Хотів побувати на міланському показі мод, чи потанцювати біля вогнища на гавайській вечірці? А може тобі снилися гладіаторські бої чи було бажання взяти участь в Олімійських іграх? Разом із своїми друзями ти помандруєш у захопливу навколосвітню подорож, спробуєш бігти наввипередки з вітром, танцюватимеш на запальних гавайських вечірках, шукатимеш скриню із Острова скарбів та ще багато-багато чого не менш цікавого", - наголошують організатори.

Зазначимо, що вік учасників табору - від 8 до 14 років. Детальні про подію можна дізнатися за посиланням .

З будь-якими питаннями звертатися за номером: +38 (095) 504 4392, Ганна Мазурак.

 

Незаконні рубки українських лісів – загроза національній безпеці, – Маркіян Мальський

Відповідально реагувати на незаконні рубки та вирішити питання зі знищенням лісів у найкоротші терміни – завдання для усіх дотичних служб та структур. На цьому наголосив сьогодні, 23 липня, під час апаратної наради голова Львівської ОДА Маркіян Мальський.

«У мене є чітке розуміння того, що у питанні незаконних рубок – рука руку миє. Допоки ви самі себе будете начебто контролювати і покривати такі зв’язки, ефекту не буде. Незаконні вирубки є, це факт. Відтак, прошу на них реагувати», – наголосив голова ОДА. Очільник області зазначив, що за кілька місяців діяльність із незаконними рубками мусить бути припинена, адже із наступного року буде створено мобільні групи, які чітко моніторитимуть це питання.

«Ситуація абсолютна неадекватна і створює загрозу національній безпеці та існуванню наступних поколінь», – запевнив очільник області Зазначимо, електронне відстеження деревини функціонує лише на державних лісогосподарствах.

 

На Львівщині відзначили випускників, які отримали максимальний бал на ЗНО

В області відзначили випускників-відмінників ЗНО. Сьогодні, 23 липня, випускників, які за результатами ЗНО набрали максимум балів, привітав голова Львівської ОДА Маркіян Мальський.

«Ви – найкращі. Максимум з максимуму - це чудово і ми на вас рівняємось, адже у своїй роботі також намагаємось докладати максимум зусиль. Я побажаю вам ніколи не зупинятись і постійно вдосконалюватись», - зазначив Маркіян Мальський. Також очільник області побажав молоді нових здобутків. «Ви зробили стрімкий крок у житті і це досягнення назавжди запам’ятається. Ми також хочемо чути про ваші наступні здобутки. Розвивайте свої лідерські здібності, поглиблюйте знання. Львівщина вами пишається», - додав Маркіян Мальський. Відтак, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин нагородили відмінників, які отримали на ЗНО 200 та 400 балів грамотами та грошовими подарунками у розмірі 4 та 8 тисяч гривень відповідно.

Нагадаємо, що за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 39 випускників із Львівщини отримали найвищий бал з однієї навчальної дисципліни, двоє випускників зі Стрия та Львова - із двох дисциплін. Відтак, за підсумками ЗНО, Львівщина стала однією із лідерів в Україні. Найкращий результат абітурієнти показали на ЗНО з математики – по 200 балів здобули 14 осіб, 8 – з хімії, 5 – з англійської мови, 6 – з української мови та літератури, 2 – з фізики, 3 – з біології, стільки ж – з історії України. Серед освітніх закладів найкращі результати показали випускники закладів загальної середньої освіти м.Львова, м.Дрогобича, м.Червонограда, м.Стрия, Городоцького, Миколаївського, Старосамбірського, Радехівського, Кам’янка-Бузького та Мостиського районів.

 

05.07.2019

 

Львівщина отримала 10 млн грн на оплату праці педагогів інклюзивно-ресурсних центрів

Вже другий рік поспіль діти з особливими освітніми потребами мають можливість відвідувати 27 інклюзивно-ресурсних центрів для отримання психологічних та педагогічних послуг.

Урядом вперше передбачено державний ресурс на оплату праці 170 педагогічних працівників зазначених центрів. Львівщина в поточному році отримала на цю суму понад 10 млн грн освітньої субвенції.

 

На Львівщині відзначили Міжнародний день кооперативів

Сьогодні, 5 липня у с. Загірне Стрийського району на Львівщині на кооперативному полі СВК «Агровиріб» відбулося відзначення Міжнародного дня кооперації. Саме сюди з’їхались представники не лише ягідних кооперативів, а й представники особистих селянських та фермерських господарств, що займаються ягідництвом та  планують створювати кооперативи.

Учасників свята привітала т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, яка ознайомила присутніх зі станом розвитку сільськогосподарської кооперації, можливістю для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів брати участь у  програмах підтримки та наголосила на  важливості об’єднання жителів сільських громад, селянських та фермерських господарств Львівщини задля спільного формування однорідної та якісної продукції для отримання кращої ціни.

«Для розвитку кооперативів на Львівщині надається фінансова підтримка з державного та обласного бюджету. На підтримку сільськогосподарської кооперації з обласного бюджету у 2019 році виділено 1 млн грн, які підуть на відшкодування обладнання для зберігання, переробки, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції», - зазначила Людмила Гончаренко.

Також Людмила Гончаренко відзначила представників кращих кооперативів області.

Під час зустрічі учасники розглянули проблемні питання розвитку кооперативів, поділились досвідом становлення кооперативів.

 

Львівщина напрацьовує спільні проекти із китайською провінцією Цзянсу

Сьогодні, 5 липня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів зустрівся із делегацією м. Ліян, що у провінції Цзянсу Китайської Народної Республіки, аби напрацювати вектори подальшої співпраці.

Під час зустрічі заступник голови ознайомив гостей із промисловим розвитком регіону, динамікою залучення іноземних інвестицій та економічним потенціалом області.

«Співпраця із Китайською Народною Республікою важлива для Львівщини. Наш регіон має усі можливості для розвитку спільних проектів. Ідея будівництва у Трускавці китайсько-українського центру рекреації особливо актуальна, тому важливо цей проект втілити в життя», - зазначив Роман Филипів.

Гості своєю чергою відзначили позитивний клімат Львівщини та ознайомили із можливостями свого регіону, що має статус одного із найбільш туристично привабливих місць КНР.

«Наше місто Ліян, що є серцем провінції, також відрізняється туристичною привабливістю. До нас навідується щороку  майже 10 млн. туристів. Тому у цьому контексті співпраця із Трускавцем, особливо у сфері медичного туризму, мала би дати позитивні результати.  Обмін досвідом та реалізація спільних проектів мають велике майбутнє», - наголосив віце-президент Китайської народної політично-узгоджувальної ради в м. Ліян Тан Хуашін.

Під час зустрічі сторони також порушили питання організації спільного форуму із розвитку туризму.

 

У Музеї Михайла Грушевського запрезентують виставку живопису Романа Патика «Квітковий вернісаж»

У середу, 10 липня, у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського відкриють виставку живопису Романа Патика «Квітковий вернісаж». Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

На експозиції представлять приблизно два десятка робіт художника.

Початок о 16:00 год.

Довідково

Роман Патик народився 22 серпня 1955 року у м. Львові. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва ( Академія мистецтв). Митець має уже понад 40 років професійної діяльності в галузі, живопису, скульптури, монументального мистецтва та дизайну. Автор багатьох живописних творів, розписів, мозаїк, скульптур, рельєфних композицій з бетону та дизайну численних інтер’єрів, музейних експозицій.

Серед яких:

- Св. Петро та Св. Павло, рельєфи (бетон, 7,4м х 2,4м) на фасаді церкви в с. Зимна вода, Львівська область;

- Пам’ятний знак залізничникам полеглим за волю і незалежність України. Встановлений на Приміському вокзалі м. Львів;

- Меморіальна дошка герою України Г. Кирпі (1,7м х0,95м), встановлена на фасаді управління Львівської залізниці;

- Пам’ятна таблиця в честь прибуття першого потягу до Львова (1,5м х 1м) встановлена на фасаді першого перону Головного Львівського вокзалу;

- Панорама експозиції Музею історії Львівської залізниці.

Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок. Твори Романа Патика знаходяться в приватних колекціях України та за кордоном. Живе та працює у Львові, завідувач Музею історії Львівської залізниці.

 

Мешканців області запрошують на Загальнонаціональну прощу до Зарваниці

13-14 липня відбудеться Загальнонаціональна проща до Марійського духовного центру «Зарваниця» (Теребовлянський район, Тернопільщина). Проща приурочена 30-літтю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля та молитві за мир в Україні. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Піша хода, чисельністю понад тисячу осіб, вирушить з Тернополя до Зарваниці. Збір паломників відбудеться вранці в п’ятницю, 12 липня, поблизу Архикатедрального собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі. О 08:30 год колона прочан розпочне свою ходу. Усі паломники будуть забезпечені харчуванням та місцями для ночівлі (с. Струсів).

Також, о 16:00 год 13 липня відбудеться зустріч з молоддю Блаженнішого Патріарха Святослава. У ніч на 14 липня на молодь чекає духовно-мистецька програма на співочому полі Зарваниці.

Детальна програма прощі:

Субота, 13 липня

16:00 год – Зустріч молоді з Блаженнішим Патріархом Святославом (каплиця біля парафіяльної церкви).

18:30 год – Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).

19:30 год – Архиєрейська Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

22:00 год – Похід зі свічками до чудотворного місця.

22:30 год – Молебень до Пресвятої Богородиці (площа біля собору).

00:00 год – Панахида за загиблими воїнами в АТО.

00:30 год – Освячення води. Хресна дорога.

00:30 год – Духовно-мистецька програма (співоче поле).

00:30 год – Нічні чування (собор, підземна церква, парафіяльна церква, надбрамна церква та церква Пресвятої Євхаристії).

Неділя, 14 липня

07:00 год – Утреня (собор).

08:30 год – Похід владик і священиків від собору до подіуму на чудотворному місці. Привітання владик.

09:00 год – Архиєрейська Божественна Літургія, освячення води та релігійної атрибутики.

11:30 год – Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

12:00 год – Божественна Літургія (собор).

14:00 год – Божественна Літургія (собор).

 

На Львівщині відбулось навчання фахівців, які працюють у сфері інституційного догляду

Сьогодні, 5 липня, для фахівців, які працюють у сфері інституційного догляду, організували тренінг «Комплексна оцінка закладів інституційного догляду та виховання дітей у Львівський області.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

«Уже тривалий час ми працюємо над тими питаннями, які варто було взяти до уваги раніше. А те, що стосується дітей, має бути в пріоритеті. Установи Радянського Союзу ізолювали від суспільства значну частину людей. Ясна річ, це потрібно міняти. Політика у сфері деінституалізації повинна бути різностороння і багатовекторна. Найкращим способом вихованням дітей є саме сімейна форма. Це непросте завдання, але до нього треба прагнути. Протягом цього процесу, який ми взяли під свою відповідальність, маємо виплекати фахівців і порушити ці питання в суспільстві. Про це повинні думати всі, від влади усіх рівнів до громадян. Суспільний резонанс повинен посприяти результату, шляхом формування відповідної державної політики і нових стратегій», - зазначив Роман Филипів.

В межах тренінгу відбулись презентації, лекції, робота в групах тощо. Окрім того, учасникам навчання вручили сертифікати.

 

Львів’янки стали другими на Спортивних іграх України з баскетболу 3х3

Завершились Спортивні ігри України з баскетболу 3 х 3 серед студентів коледжів і технікумів. Відтак друге місце та срібні медалі виборола команда дівчат Львівської області. Юнаки стали менш успішними та у заліку серед чоловічих команд посіли четверте місце, зупинившись на крок від трійки призерів. Загалом, у змаганнях взяли участь 20 команд.

Студентки, які принесли Львівщині срібні нагороди, навчаються у Технологічному коледжі Національного університету “Львівська політехніка” (Наталія Кіндзера, Оксана Климів, Софія Царук) та у Технологічному коледжі Національного лісотехнічного університету України (Оксана Собечко).

Юнаки-баскетболісти здобувають освіту одразу у трьох коледжах – Ігор та Олег Матвійчуки у Екологічному коледжі Львівського національного аграрного університету, Володимир Лесів – у Львівському поліграфічному коледжі Української академії друкарства, Олег Гладковський – у Червоноградському гірничо-економічному коледжі.

“Баскетбол 3х3 – достатньо динамічна гра: хто краще проявить себе, швидше пробіжить і влучніше кине, - той і переможе. Наші юнаки і юнки продемонстрували уміння боротися, видирати кожен м'яч і перемагати, хоча усі команди були більш-менш рівні. В свою чергу Львівщині вдалось показати, що ми можемо проводити змагання на високому організаційному і професійному рівні,” – прокоментував підсумки змагань Ігнатович Анатолій, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН, організатор змагань.

Нагадаємо, що змагання Спортивних ігор України серед студентів коледжів та технікумів відбувались на спортивних базах Технологічного коледжу Національного лісотехнічного університету України відповідно до календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України на 2019 рік.

Організатори змагань – Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його Львівське обласне відділення.

 

У вересні на Львівщині відбудеться HoReCa SHOW 2019

Мешканців Львівщини запрошують на наймасштабніший форум гостинності в Україні HoReCa SHOW 2019, який відбудеться 5-7 вересня. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.

Найбільша подія готельно-ресторанного бізнесу в Україні відбуватиметься вже вчетверте. На стадіоні Arena Lviv зберуться ТОП представники індустрії гостинності України та світу. Ідея проекту полягає у підсиленні підґрунтя українського бізнесу, що сприяє розвитку одного з основних аспектів країни - туризму.

«Цього року форум HoReCa SHOW масштабується – втричі більше площі, більше відвідувачів, іноземні експерти та максимум корисної інформації для того, щоб ринок HoReCa в Україні став «смачним» та привабливим для інвестицій», - розповів співзасновник форуму Орест Степаняк.

HoReCa Show - це 8000 м2 площі події, яка розділена на ряд тематичних арен: від класичної виставкової зони до майстер-класів від провідних шефів на сцені в чаші стадіону. HoReCa Show – це 14 локацій, 17 країн, понад 250-т лекцій та круглих столів та понад 80 майстер-класів від провідних спеціалістів у галузі кулінарії.

Серед локацій:

-Exhibition Arena - класична виставкова арена, на якій представляють провідні світові виробники високотехнологічного обладнання, текстилю, сировини, передові технології і устаткування. Окрім класичних стендів, статичних і динамічних вітрин, для відвідувачів працюють нетворкінг-зони, а також майстер-класи і чемпіонати: Ukrainian Rational Chefs Challenge 2019, Pizza Fest, Show Kitchen, Sweet Show, Street food Arena.  

- HoReCa Inside - досвід рестораторів, готельєрів та людей, які створили успішний бізнес. Серія практикумів від найуспішніших Метрів України та світової арени.

- TOP Chef Arena - майданчик, який покликаний змінювати ресторанну індустрію, впливати на місцеву кулінарію і дозволити шеф-кухарям навчитись працювати, як кращі кухарі світової арени. Це майстер-класи від відомих і визнаних шефів з усього світу.

- HR & Marketing Arena - практичні поради, світові та українські тренди від фахівців, зібрані в одній локації.  

Серед додаткових активних локацій - Business Arena, RestArena, Hotel Arena, BarSHOW,  VIP lounge, Chill Zone.

 

На Львівщині відзначили спортсменів-призерів Європейських ігор

Сьогодні, 5 липня, відбулось урочисте вручення сертифікатів на отримання грошових винагород спортсменам Львівської області, які стали чемпіонами та призерами других Європейських ігор.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів. 

«Надзвичайно приємно знаходитися сьогодні тут у товаристві легенд Львівщини. Легенд у двох контекстах. По-перше, ви - великі професіонали своєї справи, які досягли неймовірних висот. По-друге, ви представляєте Львівщину та Україну на небаченому рівні. Дякую Вам за український прапор, якйи майоритт на переможних п'єдесталах та за український гімн, за відчуття гордості, неймовірної шани та патріотизму, який відчули не лише у нашій країні, але й далеко за її межами», – зазначив Роман Филипів.

Під час заходу грошовими сертифікатами відзначили 8 спортсменів Львівської області.

Серед них:

 • чемпіони ІІ Європейських ігор – заслужений майстер спорту України з боротьби вільної Юлія Ткач (тренери – О. Ткач, Ю. Копитко),

 • майстер спорту України міжнародного класу з карате Станіслав Горуна (тренер – А. Нікулін);

 • срібні призери – майстер спорту України міжнародного класу з вільної боротьби Оксана Лівач (тренери – А. Стаднік, В. Лівач),

 • майстер спорту України міжнародного класу з вільної боротьби Юлія Хавалджи (тренери – Т. Данько, О. Панікар),

 • майстер спорту України міжнародного класу з велосипедного спорту Олена Старікова (тренер – Є. Болібрух);

 • бронзові призери – майстер спорту України міжнародного класу з вільної боротьби Алла Черкасова (тренери –А. Пістун, О. Мельник),

 • майстер спорту України з карате Галина Мельник (тренер – Т. Ушакова) 

 • заслужений майстер спорту України зі стрільби кульової Павло Коростильов (тренер – С. Коростильов).

«Професійний спорт - це великі затрати, фінансів, часу, зусиль. Тому нам важливо знати, що це потрібно не лише особисто нам, а й суспільству. Мрія кожного спортсмена зійти на п'єдестал Олімпійських ігор, і всі ми віримо, що наш прапор замайорить і там, а наш гімн пролунає на увесь світ», - наголосила Юлія Ткач.

Загальна сума грошових винагород становить 147 500 гривень.

Нагадаємо, за підсумками других Європейських ігор 2019 року, які відбулись у столиці Білорусі Мінську з 21 до 30 червня, львівські спортсмени завоювали у складі національної збірної команди України: 2 золоті, 3 срібних та 3 бронзові нагороди.

 

На Львівщині тривають XXI обласні змагання вальників лісу

Сьогодні, 5 липня, на базі ДП «Буське ЛГ» в Ожидівському лісництві стартували XXI обласні змагання вальників лісу.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

"Лісництво - надзвичайно потрібна і важлива галузь не лише для Львівщини, але й усієї країни. Цінність галузі полягає у трьох площинах. Перша із них - екологічна. Варто згадати, що на Львівщині функціонує насіннєвий центр, аналогів якому немає в Україні. Друга роль - соціальна, зокрема, у плані оздоровлення, рекреації та допоми мешканцям Львівщини, про яких ви дбаєте. А також економічна функція. Майже 10% промисловості Львівщини - деревообробна галузь та меблеве виробництво. Ви, як ніхто, забезпечуєте сировину для того, щоб опісля, вона йшла в подальшу переробку та трансформувалась у готову продукцію і давала відповідну додану вартість для економіки Львівщини. Дякую вам за вашу працю", - зазначив він. 

Захід має на меті підвищити професійний рівень робітників на заготівлі лісу, вивчити прийоми праці кращих майстрів лісозаготівельної справи, пропагувати і розповсюдити їх передовий виробничий досвід.

Вальники міряються силами у п’яти конкурсних змаганнях: заміні пилкового ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні гілок та звалюванні дерев.

У цьому році в змаганнях вальників лісу взяли участь 16 лісгоспів з Львівської області. Відтак, переможець обласних змагань візьме участь у Всеукраїнських. 

Організатор заходу -  Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства.

 

90 курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ урочисто посвятили у захисники правопорядку

Сьогодні, 5 липня, на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку відбулися урочистості з нагоди випуску та посвячення у захисники правопорядку курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ.

Участь в урочистостях взяв т.в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

«Вітаю вас, адже від сьогоднішнього дня ви можете гордитися тим, що дійсно захищаєте закон, правопорядок, захищаєте громадян Львівщини, Львова, України. Від вас залежить, якою буде наша країна. Від вас залежить те, наскільки ми будемо відчувати тут безпеку. Ви проходили навчальний процес тут, у стінах вашого навчального закладу. Були важкі хвилини, але вони гартували вас як сталь, як справжніх офіцерів, як справжніх захисників України. Хочу побажати вам, щоб твердість духу і міць характеру, коли ви обирали вашу професію, завжди супроводжувала вас упродовж вашого професійного шляху. Коли важко – звертайтеся до своїх колег і наставників, а коли буде дуже важко – пам’ятайте, що вас підтримує народ України. Пам’ятайте про те слово, яке ви дали, приймаючи присягу. Добробуту, миру і злагоди вам та вашим родинам. Пишайтеся, що ви – офіцери Національної поліції України. Дякую кожному з вас. Слава Україні!» - зазначив Ростислав Замлинський.

Зазначимо, що цьогоріч  університет випустив 90 курсантів.

Відтак, випускники продовжать службу у 14 областях України.

За сумлінне ставлення до навчання, активну участь у громадському житті Львівського державного університету внутрішніх справ та з нагоди випуску і посвячення у захисники правопорядку найкращих випускників нагородили Почесними грамотами облдержадміністрації.

 

Головне управління ДФС інформує щодо термінів сплати податкових зобов’язань громадянами

Головне управління ДФС у Львівській області нагадує, що фізичні особи, які не зареєстровані як фізичні особи підприємці, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплатити суму податкових зобов’язань, зазначену у поданій податковій декларації про майновий стан і доходи за результатами 2018 року не пізніше 31 липня 2019 року.

Звертаємо увагу, що із введенням з 01.01.2019 року в дію нових кодів бюджетної класифікації, порядок сплати фізичними особами податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації, змінено. Платник податку -фізична особа, який зобов’язаний визначити свої податкові зобов’язання, сплачує їх за кодами платежу:

“11010500” – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування;

“11011001” – військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.

 

 

04.07.2019

 

На Львівщині створили нову прийомну сім’ю

У Самбірському районі створили прийомну сім’ю та влаштували на виховання і спільне проживання 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, 13-річну дівчинку та 11-річного хлопчика, які є рідними братом та сестрою.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

Зазначимо, що метою утворення прийомної сім'ї є забезпечення  належних умов  для  зростання  в  сімейному  оточенні  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського  піклування,  шляхом  влаштування  їх  у сім'ї на виховання та спільне проживання.

 

Питання інформаційно-правового забезпечення громадян порушили на круглому столі

Сьогодні, 4 липня, у приміщені народного дому Вузлівської сільської ради Радехівського району відбувся круглий стіл щодо інформаційно-правового забезпечення громадян.

Захід відбувся в межах роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги та Проекту «Підвищення правової свідомості сільського населення - шлях до покращення рівня життя».

Серед учасників семінару - заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок, Голова управи Львівської Аграрної палати Ігор Вуйцик,  представники Головного територіального управління юстиції у Львівській області, аграрії району та громадяни- власники земельних ділянок (паїв)  сільської ради.

Відтак, Тетяна Борушок поінформувала присутніх про  проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення та ознайомила присутніх з напрямами підтримки агропромислового комплексу за рахунок програм обласного та державного бюджетів, якими можуть скористатися фермери та агропідприємства.

Під час зустрічі також порушили питання змін до чинного земельного законодавства, мотивування органів місцевого самоврядування та власників земельних часток паїв до здійснення функцій у сфері державної реєстрації, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки та способи захисту майнових прав. Окрім того, розглянули питання оренди (суборенди) землі в 2019 році, консолідації зусиль у здійсненні заходів контролю за додержанням прав і свобод громадян, власників землі, децентралізації у сфері земельних відносин.

 

На Львівщині триває прес-тур для представників Королівства Нідерландів

Для журналістів нідерландського журналу про подорожі «Wandelmagazine», які перебувають на Львівщині з прес-туром, організували візит на туристичні об’єкти Львівської області за маршрутом м. Львів – с. Урич – екологічна стежка «Долиною річки Кам’янка» – с. Волосянка – с. Верхнє Гусне – с. Матків –  м. Львів.

У межах прес-туру делегації вдалося відвідати Державний історико-культурний заповідник «Тустань», прогулятись еко-стежкою національного природного парку Сколівські Бескиди, підкорити найвищу вершину Львівської області гору Пікуй та побувати у дерев’яній Церкві Собору Пресвятої Богородиці в Маткові, що внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Усі напрацьовані матеріали під час туру Львівщиною  увійдуть до  журналу, над яким зараз працюють журналісти «Wandelmagazine».

Організаторами прес-туру для іноземної делегації є управління туризму та курортів Львівської ОДА спільно з управлінням туризму ЛМР, у партнерстві з  Державним історико-культурним заповідником «Тустань», Національним природним парком «Сколівські Бескиди», готельно-відпочинковим комплексом «Вежа Ведмежа» та Турківською РДА.

Такі заходи мають надзвичайно важливе значення для формування позитивного іміджу Львівщини як туристичної дестинації, розширення географії подорожей, налагодження контактів із представниками засобів масової інформації та туристичного бізнесу.

 

На виконання природоохоронних заходів Львівщина у 2019 році залучила понад 100 млн гривень

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА повідомляє, у 2019 році на території області за кошти державного бюджету буде реалізовано природоохоронні заходи на понад 100 млн гривень.

Для виконання 16 природоохоронних заходів з трьох бюджетних програм Мінприроди України, а саме: КПКВ 2411020 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності», КПКВ 2401500 «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» та КПКВ 2401270 «Здійснення природоохоронних заходів» буде спрямовано 103630,794 тис гривень

Так у 2019 році для ДП «Львівський ЛСНЦ» на завершення робіт із реконструкції виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника по вул. Львівська, 10 в смт. Брюховичі буде спрямовано 18400,0 тис. грн коштів державного бюджету.

З метою запобіганню забруднення поверхневих вод, у 2019 році будуть виконані роботи з реконструкції реконструкції очисних споруд Судововишнянської ОТГ, скидного колектора у м. Червоноград, м. Золочів, м. Новояорівськ, збудовано каналізаційні мережі у м. Дрогобич, м. Броди, Зимноводівській ОТГ, Бісковицькій ОТГ та с. Бірки Яворівського району. Розпочнуться роботи з реконструкції очисних споруд у м. Пустоми та с. Верхня Білка Пустомитівського району, з будівництва IV черги технологічної лінії утилізації шламів Червоноградських очисних споруд

Для забезпечення екологічно безпечного захоронення твердих побутових відходів, розпочнуться роботи з реконструкції полігону ТПВ у м. Самбір, на які передбачено 15000,0 тис. гривень.

Із загальним переліком природоохоронних заходів на території Львівщини фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету у 2019 році можна ознайомитися тут.

 

Львів’яни вибороли золото та срібло Спортивних ігор України з волейболу серед студентів коледжів

Волейболісти коледжів Львівщини вперше в історії стали переможцями Спортивних ігор України з волейболу серед студентів коледжів і технікумів, що днями завершились на Львівщині.

У змаганнях серед студенток збірна команда Львівщини посіла друге загальнокомандне місце, також продемонструвавши найкращий результат за понад 10-ти річну історію Спортивних ігор України.

Щоб стати першими, студентам Львівщини у фінальній зустрічі довелось декласувати професійну команду Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання та спорту з рахунком 2:0 (27:25 та 25:14). Третіми стали студенти Чернівецької області. До десятки кращих потрапили також студентські збірні Волинської, Сумської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Хмельницької та Тернопільської областей.

Дівчата зупинились за крок до перемоги, здобувши срібні нагороди ігор. Львів’янки поступились першим місцем збірній Івано-Франківської області та обійшли команду Волинської області, що стала третьою. На 4 – 11 місцях розташувались команди Рівненської, Дніпропетровської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Харківської, Миколаївської та Сумської областей.

Зазначимо, що перемогу для Львівщини виборювали студенти Технологічного коледжу Національного лісотехнічного університету України Сидорчук Вадим, Понєвскі Маріуш, Гнатюк Богдан, Боднарчук Андрій, Машталір Віталій; Козак Олег, Паберівський Віталій, Пік Юрій з Коледжу телекомунікацій та комп’ютерних технологій Національного університету “Львівська політехніка”; Захарченко Даниїл (Медичний коледж «Монада»), Турок Роман (Технічний коледж Львівської політехніки), Оловець Юрій (Технологічний коледж Львівської політехніки), Лабаз Роман (Львівський поліграфічний коледж Української академії друкарства). Тренував команду-переможця віце-президент Федерації волейболу Львівської області Віталій Яцик.

Жіноча збірна коледжів Львівської області під наставництвом Василя Кульчицького була сформована на основі збірної Бродівського педагогічного коледжу імені М.Шашкевича, який представляли Софія Березюк, Тетяна Сидоренко, Соломія Хрущ, Таїсія Комзюк, Вікторія Любера, Вероніка Бойко, Катерина Кобялковська, Катерина Шищук, Яна Гудзінська. Підсилили команду дівчата Наталія Іжик (Самбірський педагогічний коледж імені І.Филипчака), Вікторія Іваничко (Самбірський медичний коледж), Анастасія Липська (Львівський коледж інфокомунікацій Львівської політехніки) та Соломія-Марія Левків (Львівський державний коледж харчової і переробної промисловості НУХТ).

Переможців та призерів змагань привітали та нагородили заступник директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Ігор Гайдук, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович, радник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Олександр Ігнатко, заступниця голови постійної комісії культури, молодіжної політики та спорту Львівської міської ради Христина Паньків, президент Федерації волейболу Львівської області Володимир Левків, виконавчий директор Учнівської спортивної спілки Львівської області Михайло Цьона тощо.

“Львівщина поступово перетворюється в мекку українського волейболу, а збірні команди області серед школярів і студентів щороку піднімаються все вище і вище у всеукраїнських першостях. Переконаний, що перше і друге місця, - це чергова сходинка на шляху до вершини, яка ще попереду,” – прокоментував підсумок змагань голова оргкомітету Анатолій Ігнатович.

Нагадаємо, що змагання Спортивних ігор України серед студентів коледжів та технікумів відбувались на спортивних базах Технологічного коледжу Національного лісотехнічного університету України та Коледжу телекомунікацій та комп'ютерних технологій Національного університету "Львівська політехніка" відповідно до календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України на 2019 рік. Організатори змагань – Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його Львівське обласне відділення у співпраці з департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

 

До місцевих скарбниць Львівщини у січні-червні 2019 року надійшло майже 6,6 млрд грн податків та зборів

Платники податків Львівщини сплатили у червні 2019 року до місцевих бюджетів 1 084,6 млн грн податків і зборів, що порівняно з червнем 2018 року на 149,7 млн грн, або на 16% більше.

Бюджетоформуючими у складі доходів місцевих бюджетів є: податок на доходи фізичних осіб (853,3 млн грн з часткою у загальних надходженнях до місцевих бюджетів 78,7%), плата за землю (96,7 млн грн, що складає 8,9% у доходах місцевих бюджетів), єдиний податок (62,6 млн грн з часткою 5,8 %), податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (14,4 млн грн з часткою 1,3 % у доходах місцевих бюджетів).

У січні-червні 2019 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів склали 6 592,4 млн грн. Це на 1 101,5 млн грн, або на 20,1% більше, ніж за аналогічний період торік.

 

Голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко відзначає ювілей

Почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в’язнів і репресованих, голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Петро Франко відзначає ювілей. 4 липня досліднику, письменнику, редактору та громадському діячу виповнилося 85 років.

З нагоди ювілею у Архикатедральному соборі святого Юра відбувся святковий молебень. Опісля ювіляр приймав вітання з нагоди дня народження.

Привітав Петра Франка т. в. о. голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Я належу до тих людей, які мали можливість певний час з вами працювати і брати приклад, я сподіваюсь, що ця співпраця продовжуватиметься. Приклад стержня, який має велика людина з великої букви. Нам треба гордитися, що ми маємо честь з вами працювати. Бажаю, щоб ця енергія, ця сила українського духу, яка живе у вас, випалила всіх недругів, ворогів, які є в України, і щоб ця енергія зігрівала ваших друзів», - зазначив Ростислав Замлинський.

Також Ростислав Замлинський вручив Петрові Франку почесну грамоту.  

Довідково    

Петро Франко - голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих від 1992 року до сьогодення, від 2010 до 2015 року – голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, а від 2015 – Почесний голова, дослідник, письменник, редактор, громадський діяч.

Народився 4 липня 1934 року в с. Глиниці Яворівського району Львівської області, українець, освіта вища.

За участь у національно-визвольній боротьбі у 15-річному віці був ув’язнений (1949) і за рішенням Особливої наради при МДБ СРСР засуджений на 5 років особливих концентраційних таборів. Ув’язнення відбував у Мордовських особливих концтаборах під каторжним номером Ц-117, який був викарбуваний на його табірній одежі. 27 березня 1990 року на будинку клубу Львівського молочного заводу (де він працював від 1963 до 1998 р.) встановив синьо-жовтий прапор. Реабілітований 1991 року. Сеньйор Пласту. З 1992 року є членом Комісії Львівської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих. Помічник-консультант народного депутата України ІІ та ІV скликань Лева Глухівського, радник голови обласної ради (1998, 2006). Один із співзасновників журналу «Свобода народів». Член редакційної колегії громадського та літературного часопису Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих «Зона» (від 2003 р.). Член обласної редакційної колегії науково-документальних видань «Книга пам’яті України», «Реабілітовані історією», «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932–1933 років в Україні» (2005, 2008, 2009), член редакційної колегії книжки «Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих: історія створення та діяльність» (Київ, 2007). Член Національної спілки журналістів України (2018). Член редакційної колегії Всеукраїнського товариства «Меморіал імені Василя Стуса» (від 2018 р.). Завдяки його зусиллям, виготовлено і встановлено меморіальні таблиці Юрію Липі на Яворівщині, Петрові Франку, Романові Сушку, Патріарху Йосифу Сліпому, Романові Шухевичу, Євгенові Коновальцю, Митрополитові Андрею графу Шептицькому (1994, 1996, 1996, 1997, 2000, 2004, 2008) у Львові. Один із ініціаторів відновлення військових поховань УСС і УГА на 38-му полі Янівського та виділення 76-го поля на Личаківському кладовищах у Львові для поховання борців за волю України.

За вагомий особистий внесок в організацію і проведення II Всесвітнього Конгресу українських політичних в’язнів нагороджений оргкомітетом «Похвалою» (Київ, 1993). За час роботи головою Товариства Світовою лігою українських політичних в’язнів нагороджений грамотою (Нью-Йорк, 1996). У 2002 р. Петро Франко підготував і подав у Місію «Постуляційний центр беатифікації і канонізації святих УГКЦ» документи на відкриття беатифікаційного процесу на отця Андрія Бандеру. У 2002 р. в книжці «Уславлені постаті України» (Київ, 2002 р.; випуск перший, С. 384–385) Петра Франка занесено до почесного переліку видатних особистостей України.

Працюючи з архівними документами у 2005 році, виявив, що на Янівському кладовищі (поле 50) є таємні поховання у братській могилі замордованих енкаведистами 26-х дітей, яких вони ночами вивозили із львівських тюрем № 2 і № 4 впродовж 1949–1951 рр. За його наполегливою ініціативою у травні 2012 року було відкрито й освячено величавий надмогильний пам’ятник цим дітям. У 2007 році зібрав, підготував архівні матеріали і подав клопотання до голови Львівської обласної ради про присвоєння почесного найменування Повітряному командуванню «Захід» імені Петра Франка – видатного діяча української революції 1917–1921 рр., у зміцненні боєздатності Повітряних сил Збройних сил України (є Указ Президента України від 28 березня 2008 року № 281/2008 про присвоєння імені Петра Франка 7-й бригаді тактичної авіації повітряного командування «Захід» Повітряних сил Збройних сил України).

Член організаційних комітетів зі спорудження пам’ятників Степанові Бандері, Митрополиту Андрею Шептицькому, Романові Шухевичу, Євгенові Коновальцю, Героям ЗУНР та УГА у Львові та щодо будівництва меморіального комплексу «Територія Терору», музею національно-визвольної боротьби і меморіалу пам’яті жертв радянського політичного терору у Львові. Від усього клиру і вірних УГКЦ (1997), Інституту історії церкви (2003) отримав подяки. У 2004 р. від імені Святішого Отця Івана Павла II йому було уділено Апостольське Благословення. За подвижницьку працю на ниві християнської духовності та активну громадську позицію нагороджений почесною відзнакою «Пам’яті блаженного священомученика отця Омеляна Ковча» Львівської обласної ради (2012).

Головний редактор і упорядник фундаментального видання – десятитомного збірника нарисів, спогадів і життєписів учасників національно-визвольної боротьби у першій половині XX століття «У боротьбі за волю України» (2002–2013). Упорядник таких книг: «Норильське повстання» (2010), Царський в’язень» (2010), «Доробок П.І. Франка» І том (2010) та «Петро Дужий» (2011), «Доробок П.І. Франка» ІІ том (2017). Має понад сто опублікованих статей. Автор 17 книг, серед них: «Охорона праці в м’ясній і молочній промисловості» (1994), фотоальбом «Про життєвий і творчий шлях Патріарха Йосифа Сліпого» (1997), «Петро Франко (сторінки життя)» (1999), «Криваві сліди «золотого вересня» (2005), «Репресоване духовенство УГКЦ (1939–1946 рр.)» (2006), «Нескорене юнацтво» (2007), «Доробок» (2009), «20 років поступу» (2011), «Ідіть за мною» (2012), «Незламні Норильчани» (2013), «Святець і батько» (2014), «Діти твої, Україно» (2015), «Героїчна Церква» (2016), «25 років поступу і звитяги (хроніка роботи Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих 1991–2016 рр.)» (Львів, 2016), «Перший в Україні смолоскип свободи» (2017), «Син Великого Каменяра» (2018), «Борці за Соборну Україну» (2019). Дипломант Фонду духовного відродження ім. Митрополита Андрея Шептицького (2009). Лауреат обласних премій імені В’ячеслава Чорновола та Степана Бандери (2007, 2014). З його ініціативи у м. Львові найменовано вулиці на честь Митрополита Андрея (графа Шептицького) (2004) та Героїв УПА (2008).

У 2016 році за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагороджений орденом Ярослава Мудрого V ступеня. У 2009 році «за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад Української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свободи людини і громадянина» нагороджений орденом Свободи (2009). Повний кавалер ордена «За заслуги» I ст. (2007), II ст. (2004), III ст. (1998).

У 2012 році ім’я Петра Франка занесено до книги «Державні нагороди та нагороджені в Україні» (Видавничий Дім, Київ, 2012 р.; випуск перший, С. 34). Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада та Всеукраїнські громадські організації нагородили його почесними відзнаками, грамотами, дипломами, подяками та цінними подарунками. 14 грудня 2014 р. отримав від Патріарха УГКЦ Святослава Грамоту та медаль «Підпілля УГКЦ» з нагоди 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля та на знак нашої вдячності». У травні 2016 р. удостоєний медалі Святого Великомученика Юрія Побідоносця від Архієпископа і Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря (Возьняка). Ім’я Петра Франка подано у книжці «Почесні імена України – еліта нації» (Київ, 2017 р., 4 том, С. 335).

З нагоди 25-річчя від дня створення Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції нагородила Петра Франка грамотою, а Всеукраїнське товариство політичних в’язнів і репресованих – подякою (Київ, 2017).

За вагомий особистий внесок у дослідженні історії футболу у Галичині та з нагоди 115-річчя ФК «Україна» нагороджений орденом професора Івана Боберського футбольним клубом «Україна-1903» ЛНУ імені Івана Франка (2018).

За вагомий особистий внесок у військово-патріотичне виховання молоді та з нагоди 370-річчя визволення Львова від польської шляхти Універсалом Галицького козацтва імені Петра Сагайдачного удостоєний ордена Івана Сулими (2018).

За активну участь у спорудженні пам’ятника у Львові «Героям ЗУНР та УГА», плідну наукову роботу з дослідження історії національно-визвольної боротьби та з нагоди 100-річчя ЗУНР нагороджений Почесною грамотою Львівської облдержадміністрації (2018 рік).

Ім’я Петра Франка висвітлено у книжці «Державні нагороди України. Кавалери та лауреати» (Київ, 2019 р., VII том, С. 28-29).

 

Яворівському національному природному парку - 21 рік

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації вітає Яворівський національний природний парк з 21-ю річницею зі заснування.

Природоохоронна установа має позитивні результати в роботі щодо розбудови екологічної мережі Розточанського краю.

Яворівський національний природний парк (НПП) створений 4 липня 1998 року на базі Старицького та Магерівського військових лісгоспів, де проводилася традиційна лісогосподарська діяльність.
Яворівський НПП розташований в північно-західній частині Львівської області на території Яворівського району, селищної ради Івано-Франкове і Лозинської сільської ради.

Площа парку складає 7108 га, у тому числі 2915 га надані у постійне користування.

До складу Яворівського НПП входять землі інших користувачів без вилучення у них земель, а саме: Магерівське лісництво Магерівського військового лісгоспу площею 917,0 га і Майданське лісництво Старицького військового лісгоспу площею 3276,0 га, усього – 4193,0 га.

 

З 1 липня зростає прожитковий мінімум

Аналізуючи розміри прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати за останні роки, спостерігаємо позитивну динаміку - за 2017 – 2019 роки прожитковий мінімум збільшився на 25,4 відсотка. Але все ще менший за мінімальну заробітну плату вдвічі.

З 1 липня для різних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум становитиме:

- дітей до 6 років - 1699 гривень;

- дітей від 6 до 18 років - 2118 гривень;

- працездатних осіб - 2007 гривень;

- осіб, які втратили працездатність – 1564 гривні.

Слід зазначити, що прожитковий мінімум застосовується під час розрахунку окремих соціальних виплат, внаслідок чого від сьогодні зросте розмір допомоги тим верствам населення, які найбільш потребують підтримки нашої держави.

 

15 млн гривень - на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості

Продовжується фінансування робіт з будівництва 43 амбулаторій в сільській місцевості та придбання службового автотранспорту для медичних працівників амбулаторій.

Про це повідомили в департаменті фінансів Львівської обласної державної адміністрації.

З цією метою перераховано управлінню капітального будівництва облдержадміністрації, як головному розпоряднику коштів, виділену з державного бюджету субвенцію в сумі 15 млн гривень.

З початку року на зазначену мету перераховано 144 млн гривень, а з початку будівництва - 178,6 млн гривень.

 

На Львівщині відбудуться XXI обласні змагання вальників лісу

З метою підвищення професійного рівня робітників на заготівлі лісу, вивчення прийомів праці кращих майстрів лісозаготівельної справи, пропагування і розповсюдження їх передового виробничого досвіду 05.07.2019 року о 10:00 год. на базі ДП «Буське ЛГ» в Ожидівському лісництві відбудуться XXI обласні змагання вальників лісу.

На змагання запрошують представників преси, радіо, телебачення, фірми найбільших споживачів лісопродукції та малого бізнесу і усіх охочих подивитись на це видовищне дійство.

Організовує захід Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства з метою пропагування і розповсюдження передового виробничого досвіду його  учасників. 

 

Львівщина серед лідерів у процесі підготовки Регіонального плану управління відходами, - Остап Семерак

Про це сьогодні, 4 липня, у межах брифінгу повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Регіональні плати управління відходами – це регіональні плани, які передбачені Урядовим рішенням і Національною стратегією управління відходами 2030 Львівська область є однією з областей, де лідерських областей, де відбувається процес. Тому саме сьогодні у Львові зібрання для Західних областей. Завдання, яке стоїть перед нашими колегами - до кінця 2019 року підготувати і розробити Регіональні плани управління відходами, які повинні пройти громадські обговорення і процедуру стратегічної екологічної оцінки та бути погодженими на рівні Уряду, у відповідних міністерствах, які здійснюють формування політики у сфері управління відходами, комунальними відходами», - повідомив Остап Семерак.

Зазначимо, що у Львові стартував тренінг із розробки Регіональних планів управління відходами за участі представників Уряду України, ЄС, ЄБРР, Львівської ОДА, місцевої влади, міжнародних партнерів, громадськості та галузевих експертів.

«Сьогодні ми маємо Національну стратегію управління відходами, Національний план, методичні рекомендації з розробки Регіональних планів управління відходами. У нас уже створена робоча група із науковців, фахівців, представників громадського середовища і чиновників, які розпочали роботу. І у першу чергу необхідно вирішити питання  скорочення відходів, будівництва екологічно безпечної утилізації – заводів по переробці твердих побутових відходів, вирішити проблему із відходами будівельної галузі і проблему і з відходами електронними, небезпечними та іншими», - додав директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

У  межах тренінгу відбувся  модуль «Планування управління відходами на регіональному та муніципальному рівнях», де усі присутні розглянули вимоги політики та законодавства з управління відходами в ЄС та Україні, визначення поточної ситуації з управління відходами, технології оброблення бо бутових відходів та ін.

 

З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили працівників поліції

Сьогодні, 4 липня, на Львівщині відбулись заходи із нагоди відзначення дня Національної поліції України. Урочистості провели у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області.

Привітав поліцейських т.в.о. голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Коли змінюється країна, її змінюють конкретні люди, конкретні особистості. В цьому процесі дуже важливо, щоб творився закон і всі, без виключення, дотримувалися цього закону. Ви є одні з тих, хто будує нашу державу, слідкуйте за правопорядком, щоб закон дійсно зреалізовувався і дотримувався у всіх куточках нашої великої, сильної держави. Ваша професія – не проста, адже ви служите країні, ви служите її народу. Дякую вам за вашу працю, завдяки якій мешканці можуть почувати себе в безпеці і бажаю вам виховати не одну плеяду ваших наступників», - зазначив Ростислав Замлинський.  

Також Ростислав Замлинський за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, досягнення вагомих результатів в оперативно-службовій діяльності та з нагоди Дня Національної поліції України Ростислав Замлинський вручив працівникам поліції відзнаки та цінні подарунки.  

Також в межах відзначення дня Національної поліції України заходи відбулись на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка. В межах програми - демонстрація обладнання та показові виступи працівників служб та підрозділів поліції: вибухотехніків, кінологів, ювенальної поліції, патрульних поліцейських, кіберполіції, працівників поліції охорони та інших. Наймолодші ж мешканці області взяли участь у вікторинах та мали нагоду поспілкуватись та сфотографуватись з поліцейськими.

 

На Львівщині стартувала акція "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині"

Сьогодні, 4 липня, у Львівській ОДА підписали меморандум про співпрацю в сприянні розвитку та популяризації продукції регіонального товаровиробника шляхом організації акції "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині".

Участь у підписанні взяли Львівська обласна державна адміністрація та ТзОВ “Альянс Маркет” (мережі “Арсен”), ТзОВ ТВК “Львівхолод” (мережі “Рукавичка”), ТзОВ “Рітейл Україна” (мережі “Свій маркет”), ТзОВ “РСП Шувар”, мережі “Фуршет”, ТОВ “АШАН УКРАЇНА ГІПЕРМАРКЕТ”.

«Львівська область відрізняється позитивним кліматом для ведення бізнесу, а підтримка львівського товаровиробника полягатиме не лише у маркуванні, а й у сприянні врегулювання усіх дозвільних процедур. Продукція наших виробників є конкурентноспроможною. Стереотипи про те, що краще купити продукцію за кордоном потрібно ламати, наша мета - підвищити репутацію місцевих виробників. Це також дасть ефект мультиплікації сплати податків та наповнення бюджету. За свою нелегку працю бізнес повинен отримати сатисфакцію. Підприємці отримають прибутки, а покупець якісний продукт», - наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Фиипів.

Співпраця буде спрямована на збільшення обсягів виробництва товарів, продукції і послуг місцевих виробників через створення нових підприємств, розширення ринків збуту, а також на запровадження проведення щорічної виставки-ярмарки "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині" в області.

«Наша мережа бере участь в акції уже вдруге. Місцеві товаровиробники представлені майже півсотнею товарів. Як показує досвід місцевий покупець охоче купує товари, що вироблені у регіоні, де він мешкає, тож ми розраховуємо на успіх акції», - наголосив представник ТзОВ “Альянс Маркет” (мережі “Арсен”) Микола Власюк.

В межах акції планують також проведення обласного конкурсу на кращого учасника проекту "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині" серед підприємств-товаровиробників області та підприємств торгівлі і послуг області.

 

Позачергові вибори до Верховної Ради: важливі роз’яснення щодо видачі виборцям виборчих бюлетенів

З метою однакового застосування положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо видачі виборцям виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах на підставі паспорта громадянина України Центральна виборча комісія розробила спеціальне Роз’яснення.

Про це повідомила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів.

Як ідеться у Роз’ясненні, паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або у вигляді картки) є підставою для отримання виборчого бюлетеня і може бути використаний на звичайних та спеціальних виборчих дільницях. А підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці, - зазначила посадовець.

Також Зоряна Павлів звертає увагу на важливу деталь: розбіжності у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті громадянина України у вигляді паспортної книжечки щодо назви населеного пункту, вулиці (проспекту, бульвару, площі, провулка, кварталу тощо) або номера будинку в разі, якщо такі розбіжності стосуються того самого населеного пункту, вулиці чи будинку та пов’язані з перейменуванням населеного пункту, вулиці, зміною нумерації будинку, або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не є підставою для відмови у видачі виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному та (або) в одномандатному виборчих округах такому виборцю і не потребують внесення змін до списку виборців.

Крім цього, як зазначається у Роз’ясненні, до повноважень дільничної виборчої комісії вказаним вище законом не віднесено здійснення контролю за дотриманням порядку оформлення паспорта громадянина України. Відтак відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та відповідно у видачі виборчого бюлетеня для голосування у загальнодержавному багатомандатному та (або) в одномандатному виборчих округах з підстав відсутності у паспорті такого виборця у вигляді паспортної книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку, або розбіжностей у виборчій адресі виборця в списку виборців та паспорті громадянина України у вигляді паспортної книжечки, пов’язаних із перейменуванням населеного пункту, вулиці (проспекту, бульвару, площі, провулка, кварталу тощо), зміною нумерації будинку, або з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання в паспорті громадянина України у вигляді картки не допускається.

Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина»

 

На Львівщині триває підготовка до відбіркового тестування на "Ігри Нескорених"

Сьогодні, 4 липня, у Львівській ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Романа Филипіва відбулось засідання робочої групи з підготовки та проведення відбіркового тестування на національні змагання «Ігри Нескорених».

Відтак, представники відповідальних структур обговорили нагальні питання щодо проведення тестувань у всіх спортивних дисциплінах у рамках відбору, медичного супроводу, транспортування учасників тощо.

Зазначимо, «Ігри Нескорених 2020» відбудуться 9-16 травня 2020 року в Гаазі (Нідерланди).

У змаганнях візьме участь 19 націй: Афганістан, Австралія, Бельгія (вперше), Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нова Зеландія, Польща, Румунія, Україна, Великобританія, США. 500 учасників Ігор Нескорених 2020 змагатимуться в стрільбі з луку, легкій атлетиці, веслуванні на тренажерах, екстремальному керуванні від Jaguar Land Rover, пауерліфтингу, велоспорті на шосе, волейболі сидячи, плаванні та регбі у візках. Цьогоріч до збірної України потрапить 20 учасників.

Спортивне тестування у Львові відбудеться 13 липня 2019 року на території Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України (вул. Клепарівська, 39-А). Національні змагання «Ігри Нескорених в Україні відбудуться  8 вересня 2019 року.

Офіційно склад збірної України Ігор Нескорених 2020 буде  оголошено 17 жовтня 2019 року.

Участь у тестуванні можуть взяти: усі ветерани та діючі військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій АТОООС або в ході миротворчих операцій за участі України з 1991 року.

Усі охочі пройти тестування у Львові повинні зареєструватись он-лайн до 6 липня включно.

Учасників відбору мають спробувати свої сили у 6 адаптивних видах спорту: легка атлетика (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, легка атлетика на візках), плавання, стрільба з лука, веслування на тренажері, пауерліфинг та велосипедний спорт (в тому числі велосипедний спорт на візках).

Наявність спортивного досвіду та спортивних досягнень не є обов’язковими, тому до спортивних тестувань запрошуються учасники, які ніколи не займались спортом.

 

У Львові відбувся другий Фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА

П’ять днів поспіль у нашому місті на багатьох майданчиках відбувався Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА. Тематикою цьогорічного фестивалю стала проблема конструктивного діалогу поміж мистецтвами, саме тому він отримав назву «Де?Конструкція». Йшлося про пошук тих речей, які митців повинні об’єднувати поміж собою.

Гаслом фестивалю стала фраза «Архітектура, яка об’єднує», а тому на фестивалі окрім архітектури були присутні кіно, образотворче мистецтво, скульптура, музика та мода.

У межах Фестивалю відбувся архітектурний кінофестиваль (конкурс-перегляд архітектурних відеопрезентацій), інтелектуальні круглі столи «Місто та спадщина» і «Зміни в сучасній діяльності архітекторів», виставка кращих дипломних проектів студентів «Львівської політехніки»та художніх інсталяцій Львівської академії мистецтв, макетний воркшоп, присвячений темі пошуку простору комфортного існування людей, архітектурні квести по Львову, дитяча програма.

Окрім того, відбулося оголошення результатів Всеукраїнського архітектурного конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України», конкурс інсталяцій у Свірзькому замку та конкурс постерів Supremusу концерт-арені «Малевич», екскурсії архітектурними майстернями і новобудовами Львова, авторські лекції відомих архітекторів, святкування дня Архітектури України на відкритій сцені та багато інших цікавих подій. Топ-спікерами фестивалю стали всесвітньо відомі архітектори: Мартен Дюплантьє – Президент національної асоціації архітектури у Франції, Дорота Козяра – польська художниця та дизайнерка, що зараз працює в Мілані (Італія), АтільоТіррані – професор Міланської політехніки, який викладає у школі Баухауз у Дессау (Німеччина). Також були лекції та екскурсії від українських зірок: Дмитра Антонюка, Марка Савицького, Тетяни Казанцевої, Ольги Клейтман, Андрія Асанова, Остапа Грома та багатьох інших.

«Наша мрія створити у Львові справжній архітектурний фестиваль світового рівня, відвідання якого б стало обов’язковим завданням не лише для митців з України, але й для усіх наших колег з-за кордону. Фестиваль, який би був цікавий кожному, не зважаючи на вік чи сферу діяльності. Саме тому він тривав не два-три дні, а цілий тиждень, як наприклад фестиваль дизайну у Ейндховені чи Театральне квадрієнале у Празі. Це була амбітна задача для нашого організаційного комітету – зробити усі ці дні цікавими та наповненими змістом. Сподіваємось, що наш Фестиваль став знаковою подією у житті не лише Львова, а й всієї України» - голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой.

Фестиваль архітектури та мистецтв «ВЕЖА» - відбувається у Львові з 2018 року наприкінці червня – на початку липня. Його ціль - популяризація сучасної української архітектури та підвищення конкурентоздатності українських архітекторів. Ініціатором проведення Фестивалю є Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України.

 

В області стартував тренінг із розробки Регіональних планів управління відходами

Сьогодні, 3 липня, на Львівщині стартував тренінг із розробки Регіональних планів управління відходами за участі представників Уряду України, ЄС, ЄБРР, Львівської ОДА, місцевої влади, міжнародних партнерів, громадськості та галузевих експертів.

«Цей план повинен бути підготований під керівництвом Львівської обласної державної адміністрації. Нашим планом передбачено, що ці роботи будуть обговорені і затверджені уже до кінця цього року. Дякую Львівській ОДА за те, що вона є активним реалізатором такого плану на Львівщині. Сподіваюся, що ми і надалі будемо працювати не зменшуючи темпи», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Окрім того, міністр зауважив, що план управління відходами є також інвестиційним планом для певної області.

«Ми стикаємося з проблемою, що у Європейському Союзі є багато відходів, які ми транспортуємо за межі ЄС. Такі підхід не можнфа називати сталим. Ніхто так не розуміє цю проблематику як люди, що живуть у Львові. Україна знаходиться лише на порозі найсучасніших методів управління відходами . Понад 90% полігонів в Україні не відповідає стандартам ЄС. Ця ситуація передбачає реалізацію 2 головних завдань: удосконалення нормативно-правової бази і налагодження системи управління відходами у кожному містечку і ми сприятимемо впровадженню цих двох пунктів», - зауважив керівник відділу програм «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур.

Зазначимо, що у межах тренінгу відбудеться модуль «Планування управління відходами на регіональному та муніципальному рівнях», де розглянуть вимоги політики та законодавства з управління відходами в ЄС та Україні, визначення поточної ситуації з управління відходами, технології оброблення бо бутових відходів та ін.

 

На Львівщині триває форум щодо впровадження новітніх технологій в індустрії моди

Сьогодні, 4 липня,  на Львівщині відбувся форум «Цифрова революція в текстильній індустрії: час змінюватися», в межах якої фахівці галузі обмінялися думками щодо нових трендів і технологій в індустрії моди.

Участь у форумі взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.

«Якщо подивитися на розвиток промисловості України загалом та Львівщини зокрема, то можна згадати кілька яскравих етапів. На початку незалежності нашої держави ця галузь почала занепадати за багатьма факторами. Однак останніми роками в регіоні активно відновлюється промисловість. Індекс розвитку промисловості за кілька останніх років демонструє приріст. Зараз перед нами стоять виклики, адже важливо впроваджувати елементи інноваційного розвитку не лише в індустрії легкої промисловості, а й загалом у всій промисловості. Подібні заходи пропагують впровадження сучасних способів ведення бізнесу. Орієнтація на давальницьку сировину та на зарубіжних партнерів призвела до певного узалежнення, тому молоді креативні люди цей консерватизм мусять розбавити сучасними підходчёами», - зазначив Роман Филипів.

Протягом трьох днів форуму відбудуться панельні дискусії, воркшопи, презентації  та майстер-класи.

 Окрім того, відбудеться урочисте нагородження переможців конкурсу студентських дизайнерських робіт для друку на полотні.

 

Держслужбовці Львівщини позмагаються у відкритих змаганнях з кросу

У неділю, 7 липня, відбудуться відкриті змагання з кросу серед представників органів державної влади Львівської області. Про це сьогодні, 4 липня, розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА.

«З цією ініціативою до нас звернулося Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, щоб провести змагання з кросу серед державних службовців, представників органів місцевого самоврядування. Змагання відбуватимуться у парку Знесіння, стартуємо біля атракціону «Лазанка»»,- розповів заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Андрій Тур.

Метою змагань є популяризація та пропаганда здорового способу життя, залучення всіх верств населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом та активізація розвитку масового спорту на Львівщині.

«Ініціатива проведення відкритих змагань з кросу є, на нашу думку, дуже актуальна, адже ми бачимо, що на Львівщині активно запроваджуються і проводяться спортивні змагання. Здоровий спосіб життя є в наш час необхідний, а заняття спортом це корисно та престижно. Ми запрошуємо всіх охочих, представників органів державної влади, гілок державної влади, органів місцевого самоврядування долучатися сім’ями, родинами. Ми і надалі будемо впроваджувати такі хороші ідеї з метою популяризації спорту»,- розповіла начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Віталія Шепега.

Змагання проведуть серед чоловіків та жінок у трьох категоріях: «Початківці» (біг на 1000м), «Аматори» (біг на 2000м) та  «Профі» (біг на 3000м).

«Ми не робили класичний поділ за віковою категорією. Оскільки це змагання не для спортсменів, то поділ буде за категоріями «Початківці», «Аматори» та «Профі». Вже безпосередньо на місці людина зможе визначитися в якій з категорій вона хоче брати участь», - зазначила заступник директора ЛОЦ ФЗН «Спорт для всіх» Ірина Олійник.

Учасники допускаються до змагань за наявності медичної довідки про стан здоров’я, розписки учасника пробігу, спортивної форми та бігового взуття.

Охочі взяти участь у кросі реєструють заявку за посиланням до 17:00 год 5 липня.

Реєстрація учасників у Львові в парку Знесіння, неподалік атракціону «Лазанка» відбуватиметься з 8:00 до 08:50 год. Урочисте відкриття о 9:00 год, старт змагань о 09:15 год.

Організатори заходу - управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, Львівський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

 

03.07.2019

 

В області стартував семінар щодо комплексної оцінки закладів інституційного догляду та виховання дітей

Сьогодні, 3 липня, розпочався семінар “Комплексна оцінка закладів інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області”. Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

Комплексна оцінка передбачає проведення оцінки потреб кожної дитини, влаштованої до закладу, оцінки потреб та ресурсів її сім’ї, існуючих послуг в громаді для визначення можливостей реінтеграції дитини до сім'ї, або необхідності влаштування дитини до сімейної форми виховання. В ході оцінки також будуть проаналізовані ресурси закладу ( кадрові, матеріально-технічні, тощо) для визначення можливостей розвитку послуг реабілітації та паліативної допомоги.

Під час першого дня учасники семінару  розглянули складові деінституціалізації та основні умови для забезпечення потреб дитини та її розвитку.  Окрім того подискутували щодо ролі сім’ї у вихованні та розвитку дитини та спроможності закладів задовольняти потреби дитини.

Зазначимо, захід відбувається за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Семінар триватиме до 5 липня.

Нагадаємо, 6 лютого у Львівській облдержадміністрації відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду, в межах якого узгодили шляхи підготовки Регіонального плану реформування системи догляду і виховання дітей у Львівській області на 2018-2026 роки.

Під час засідання також підписали «Угоду про партнерство» між Львівською облдержадміністрацією та Agriteam Canada Consulting Ltd. щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

21 травня Рішенням сесії Львівської обласної ради затверджено Регіональний план реформування системи догляду і виховання дітей у Львівській області на 2018-2026 роки.

 

З 1 липня зростає прожитковий мінімум

Аналізуючи розміри прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати за останні роки, департамент фінансів Львівської ОДА інформує про позитивну динаміку - за 2017 – 2019 роки. Відтак, прожитковий мінімум збільшився на 25,4 відсотка. 

З 1 липня  для різних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум становитиме:

 •          - дітей до 6 років - 1699 гривень;

 •          - дітей від 6 до 18 років - 2118 гривень;

 •          - працездатних осіб - 2007 гривень;

 •          - осіб, які втратили працездатність – 1564 гривні.

Слід зазначити, що прожитковий мінімум застосовується під час розрахунку окремих соціальних виплат, внаслідок чого від сьогодні зросте розмір допомоги тим верствам населення, які найбільш потребують підтримки нашої держави.

 

11 липня - електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

У четвер, 11 липня, відбудуться електронні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельні аукціони будуть проводитись на електронному майданчику ДП «СЕТАМ» (https://land.setam.net.ua/auctions).

До продажу права оренди на електронних земельних торгах пропонується право оренди 6-ох земельних ділянок розташованих у Сколівському, Сокальському та Яворівському районах Львівської області, загальною площею 61,2 га:

1. Сколівський район, Климецька сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2995), площа земельної ділянки – 3,9 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 574,2 грн.

2. Сколівський район, Климецька сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2996), площа земельної ділянки – 5,8 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 1080,5 грн.

3. Сокальський район, Варязька сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2997), площа земельної ділянки – 11,4 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 2200,4 грн.

4.  Сокальський район, Хлівчанська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2998), площа земельної ділянки – 21,8 га. Цільове призначення: для ведення фермерського господарства. Стартовий розмір річної орендної плати – 8538,3 грн.

5.  Яворівський район, Мужиловицька сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2999), площа земельної ділянки – 6,5 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 1750,8 грн.

6.  Сокальський район, Скоморохівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2987), площа земельної ділянки – 11,7 га. Цільове призначення: для ведення фермерського господарства. Стартовий розмір річної орендної плати – 4968,0 грн. 

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна тут і тут 

 

Мешканців області запрошують до ботанічного саду

У неділю, 7 липня, у Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться День відкритих дверей «Квітки ледачого садівника».

Адміністрація ботанічного саду запрошує всіх охочих відвідати установу, за адресою вул. Черемшини, 44.

План ботанічного саду за посиланням 

Час відвідування: з 14:00 години до 18:00 години.

 

Літній відпочинок: де на Львівщині безпечно купатися

Департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації інформує про місця, безпечні для купання.

Відтак, цього року на Львівщині визначили 40 місць для масового відпочинку на воді, з них 24 пляжі та 16 місць спортивного вилову риби.

Із переліком можна ознайомитися тут. 

Львівська облдержадміністрація закликає мешканців та гостей області дотримуватись правил безпеки поводження на воді під час літнього відпочинку.

Загальні правила поведінки на воді:

 • Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях, на яких чергують рятувальники.

 • Відпочивати безпечніше на воді у світлу частину доби.

 • Купатися дозволяється в спокійну, безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, температурі води – не нижчою за +18°С, повітря – не нижчою за +24°С.

 • Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

 • Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

 • У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

 • Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

 • Не рекомендується купатися біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

 • Перед тим, як стрибати у воду, перевірити безпечність дна й достатню глибину водоймища.

 • Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Орендарям та власникам водних об’єктів, які використовують їх для відпочинку населення, департамент з питань цивільного захисту нагадує про персональну відповідальність за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечення належної роботи відомчих рятувальних постів.

 

На Львівщині оголосили конкурс на кращу світлину

З нагоди професійного свята – Дня фотографа департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації спільно з Львівською організацією Національної спілки фотохудожників України оголошує конкурс на кращі фотографії.

Тема конкурсу: «Львівщина та львів’яни у фотооб’єктиві»

Вимоги конкурсу:

1. Мінімальний розмір фото 21х30

2. Фото виконане у будь якій техніці

3. Автор може подати не більше 5 робіт

4. На зворотній стороні фотографії вказати ПІБ, контакти та адресу автора

5. Фото приймаються до 11 липня у робочі дні з 9.00 до 18.00 год. у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації каб.35 (вул. Винниченка, 14) тел. 261-22-27

У п’ятницю, 12 липня, у парку «На валах» буде розміщена фотовиставка на прищепках, де  журі визначить та відзначить переможців.

 

До уваги фермерів області: подати документи для отримання дотації за утримання корів можна до 1 жовтня

Міністерство аграрної політики та продовольства України спрямувало перший транш дотації юридичним особам за утримання корів станом на 1 січня. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Дотацію за утримання корів виплачують траншами по 900 грн за голову двічі на рік (перший транш - за наявну корову на 1 січня, другий транш - на 1 липня поточного року) і складає в загальному  1800 гривень на корову.

Перший транш дотації нарахували 55 суб’єктам господарювання у Львівський області, які утримують 6041 корів на загальну суму 5436,9 тис гривень.

Для отримання  другого траншу дотації суб’єкти господарювання до 1 жовтня поточного року подають Мінагрополітики наступні документи:

- заявку;

- довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

- копію звіту про стан тваринництва (форма-24-сг) станом на 1 липня  поточного року з підтвердженням про прийняття органом державної статистичної служби;

- довідку, чинну на дату подання заявки про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів – у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС.

Дотацію надають за наявне поголів’я корів, зареєстроване в Державному реєстрі ідентифікації і реєстрації тварин.

Довідково:

За відповідний період минулого року дотацію нарахували 55 суб’єктам господарювання, які утримували 5696 корів на суму  4197,25 тис гривень.

 

На Львівщині вшанували пам’ять професорів, розстріляних у липні 1941-го року

Сьогодні, 3 липня, біля пам’ятника на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка» з нагоди 78-х роковин із дня загибелі вшанували львівських професорів, загиблих у липні 1941 року.

Вшанували пам’ять розстріляної інтелігенції хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника. Опісля, відбувся чин панахиди.

Участь у скорботних заходах взяла керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, а також ректори та професура львівських і польських вишів, громадськість.

Зазначимо, що пам’ятник має вигляд арки з десяти каменів, що символізують десять заповідей Божих. П’ятий камінь, якому відповідає заповідь «Не вбивай», зміщений і символізує загрозу руйнування цілісності світу при порушенні цієї заповіді. Автор проекту – краків’янин Олександр Сьлівка.

Довідково:

Через тиждень від початку радянсько-німецької війни, 30 червня 1941 року, частини вермахту зайняли Львів. Вже 1-2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, хто був визнаний ворогами Третього Рейху. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е.Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських вищих навчальних закладів. Жертвами нацистів стали відомі науковці, зокрема, викладачі Львівської політехніки: К. Бартель, К.Вайгель, А.Ломницький, Броніслав і Зигмунд Лоншан де Бер’є, С.Пілят, В.Круковський, В.Стозек та інші.

Аналіз архівних документів, дослiджених істориками України та Польщі, дозволяє докладно відтворити обставини знищення цих людей. Як відомо, встановлення «нового порядку» на окупованих землях Гітлер поклав на зловісний репресивний апарат спецслужб рейхсфюрера СС Гіммлера. Напередодні нападу на СРСР шеф Головного управління імперської безпеки обергрупенфюрер СС Г.Гейдріх утворив у Кракові структури, яким доручено діяти у Львові в перші дні його окупації. Серед них були так звана Айнзацгрупа «Ц» та спецгрупа поліції безпеки і СД бригаденфюрера СС Шонґарта. На них було покладено завдання «очистити місто від особливо небезпечних елементів». Група Шонґарта отримала завдання щодо арешту і знищення місцевої професури, оскільки мала певний досвід арештів і ув’язнення краківських професорів восени 1939 р.

Бригаденфюрер діяв у Львові рішуче. Він прибув до міста слідом за фронтовими частинами вермахту 2 липня, а вже наступного дня о 22-й вечора приступив до виконання запланованої акції. Одним із перших був заарештований найвідоміший на той час польський вчений і політик профессор Політехніки Казимир Бартель, який у міжвоєнні роки тричі очолював уряд Польщі. До рук гестапо також потрапили: відомий письменник Тадеуш Бой-Желенський, професор Роман Ренцький з Львівського медичного інституту, Володимир Серадзький – профессор кримінальної медицини. 

Арештованих вчених привозили і розміщували в бурсі Абрагамовичів на однойменній вулиці (тепер вулиця Т.Бой-Желенського). А вже на світанку о 4.00 год. 4 липня на ближніх Вулецьких пагорбах есесівці розстріляли львівських професорів та окремих членів їхніх родин.

 

З 1 липня в Україні підвищився рівень мінімальної пенсії

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 543 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” з 1 липня 2019 року збільшено мінімальні пенсійні виплати таким категоріям громадян:

 Категорії громадян

Мінімальний розмір пенсії з 01.07.2019

Мінімальний розмір пенсії до 01.07.2019

Розмір підвищення пенсії

Особи з інвалідністю внаслідок війни І групи

 10166,00 грн

(1564*650%)

 4266,45 грн (1497*285%)

 5899,55 грн

 Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи

 8211,00 грн

(1564*525%)

 3817,35 грн (1497*255%)

4393,65 грн

Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи

5630,40 грн

(1564*360%)

 3368,25 грн

(1497*225%)

 2262,15 грн

Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ та ІІІ групи, яким виповнилося 85 років і більше

 10166,00 грн

(1564*650%)

 4266,45 грн

(1497*285%)

 5899,55 грн

Збільшується до 2000,00 грн мінімальна пенсійна виплата для осіб,які отримують пенсію призначену відповідно до Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років.

Перерахунок мінімальних розмірів пенсійної виплати проводиться автоматизованим способом, без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду.

За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) та які внаслідок цього стали особами з інвалідністю,  пенсія по інвалідності обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, за відповідною формулою.

 

На Сколівщині відбудеться виховно-вишкільний табір «Звитяга»

10-23 липня, Львівська округа Пласту – Національної Скаутської Організації України за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА проведе виховно-вишкільний табір «Звитяга». Захід відбудеться за адресою Львівська область, Сколівський район, с. Кам’янка.

Основною метою заходу є популяризація серед молоді пластового руху, здорового та активного способу життя, зацікавлення юнацтва різними видами спорту, навчання практичних навичок життя серед природи, самовиховання, здобуття нових вмінь шляхом проведення літнього юнацького наметового табору за пластовою методикою, передати молоді Львівщини соціальний, культурний, історичний досвід свого народу.

Учасниками табору стануть хлопці і дівчата з різних міст та сіл Львівської області.

Упродовж 14 днів учасники матимуть можливість позмагатися з різних видів спорту, навчитися екологічно та безпечно таборувати.

Захід відбувається в межах обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.

Контактна особа: Юлія Катинська:. (093) 487-88-03.

 

На Львівщині стартує виживальницький табір «Загублені»

З 4 до 17 липня у с. Ямельниця Сколівського району на Львівщині організація української молоді «Спадщина» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА проведе виживальницький табір «Загублені».

Упродовж двох тижнів усі учасники житимуть не на базі відпочинку і не в наметах, а в хатках, які кожен збудує на початку табору.  Також в планах - опанування різноманітних ремесел, серед них випікання хліба.

Для учасників готують заняття з польового куховаріння, в’язання вузлів, правильного розведення вогню, орієнтування на місцевості та багато іншого корисного кожному виживальнику наодинці з лісом. Всі ці знання табірники, старші за 13-ть років, одразу ж зможуть застосувати на практиці.

Такий табір відбувається вже вдруге.

Контактна особа: Андрій Каспшишак, тел:.(093) 882-81-31.  

 

 

02.07.2019

 

З Державного бюджету виділили кошти на погашення заборгованості із заробітної плати гірникам

З Державного бюджету виділили кошти для погашення заборгованості із заробітної плати гірникам. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

З них, фінансовий ресурс у сумі 108,2 млн грн скерували для виплати заробітної плати гірникам Львівщини. Відтак, сьогодні, 2 липня, кошти поступили на рахунки ДП «Львівугілля».

Як інформують у департаменті завдяки цьому фінансовому ресурсу вдалось погасити 85 % заборгованості гірникам області за травень.  

 

За червень служба 112 опрацювала понад 15 тисяч звернень мешканців Львівської області

Протягом червня 2019 року служба 112 опрацювала 15 546 звернень мешканців Львівської області.

З цієї кількості звернень 17 було скеровано на екстрену службу 101, 1789 звернень - на 102, 1131 звернень - на 103, 125 звернень - на 104, 12 484 звернень - на «Гарячу лінію області».

На «Гарячу лінію області» громадяни найчастіше звертались з питань транспорту, дорожнього покриття, комунального господарства. Із прийнятих  дзвінків  за місяць  11 186 заявникам надано відповіді, ще 1298 звернень перебуває на розгляді.

 

У Львівській області розпочали фінансування пенсій за липень та житлових субсидій за червень

Сьогодні, 2 липня 2019 року головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській  області розпочато фінансування пенсійних виплат та житлових субсидій.

На пенсійні виплати спрямовано  35,9 млн. грн., на  житлові субсидії 0,2 млн. гривень.

Виплата пенсій та житлових субсидій через поштові відділення та установи банків здійснюватиметься  з  4 по 25 липня.

 

У Червонограді реконструюють 35 індивідуальних теплових пунктів на об’єктах соціальної сфери

Сьогодні, 2 липня, відбулась робоча нарада з нагоди початку реалізації Проекту з використання екологічних інвестицій, спрямованих на утеплення закладів освіти  та  встановлення індивідуальних теплових пунктів у місті Червоноград.  

«Ми розпочинаємо в Червонограді Проект поновлення системи теплопостачання для об’єктів соціальної сфери. Пункти будуть встановлені  в дитячих садочках, школах, спортивних дитячих школах. Ці роботи дадуть економію до 30% тепла. Вони вплинуть на економію бюджетних коштів, які скеровуються на фінансування освіти. Також ці Проекти зменшать шкідливі викиди в атмосферу і зменшать негативне навантаження та довкілля і те повітря, яким ми і діти дихаємо тут, у Червонограді», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Зазначимо, що Проектом передбачається реконструкція 35 індивідуальних теплових пунктів на об’єктах соціальної сфери, що розташовані в місті Червоноград Львівської області. Це забезпечить скорочення викидів парникових газів шляхом впровадження сучасних енергозберігаючих технологій, сприятиме зменшенню витрат на енергоресурси та поступовому покращенню екологічної ситуації в країні.

Це п'ятий Проект, який Уряд України і Уряд Іспанії здійснює у межах  Кіотського протоколу відповідно до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

«Червоноград, очевидно став лідером такого процесу – процесу заміни обладнання і демонструє лідерські позиції у порівнянні з іншими містами України», - додав Міністр.

Відтак, в Червоноградській спеціалізованій школі-колегіуму №3 відбувся огляд об’єктів, на яких здійснять таку реконструкцію.

«Ми в цій школі бачимо, що Проект модернізації має подвійне призначення. У нашому Проекті бере участь наша аташе з економічних питань. Це була наша мета, щоб проекти мали подвійне навантаження. З одного боку ми, звичайно, хотіли потурбуватися про навколишнє середовище і зменшити парникові викиди, а з іншого – ми обов’язково хотіли, щоб цей проект мав соціальне навантаження. Такі проекти ми започаткували у школах, університетах та лікарнях. Це має показати, що ми не лише турбуємося про навколишнє середовище, але й про реальне життя людей і хочемо покращити його», - розповіла Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні  Сільвія-Хосефіна Кортес-Мартін.

Роботи на усіх об’єктах планують завершити до початку опального сезону цього року.

«Сьогодні ми починаємо реалізовувати ці Проекти. Місто отримує 21 мільйон гривень. Самоокупність проекту після його реалізації становить близько 4 років. Щороку місто на цих 35-ти об’єктах буде економити близько 25 мільйонів гривень», - резюмував директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Проект дозволить скоротити викиди парникових газів на 512 тонн в рік.

 

16 липня – останній день подачі заявок на участь у аукціоні щодо оренди ставків

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації повторно повідомляє, що 22 липня 2019 року о 11.00 відбудуться земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами.

Зокрема, цього дня на аукціон буде виставлено наступні ставки:

 • Ставок площею 1,3216 га, який розташований на території Воле-Баранецької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 1,5518 га;

 • Ставок площею 1,3000 га, який розташований на території Воле-Баранецької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 1,5068 га;

 • Ставок площею 7,9780 га, який розташований на території Воле-Баранецької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 9,0789 га;

 • Ставок площею 2,1999 га, який розташований на території Кавської сільської ради (за межами населеного пункту) Стрийського району, на земельній ділянці площею 2,5887 га;

 • Ставки площею 2,2245 га та 1,7023 га, які розташовані на території Увинської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 5,1603 га;

 •  Ставок площею 0,9202 га, який розташований на території Бишівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 1,4924 га;

 • Ставок площею 10,5624 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 11,3717 га;

 • Ставок площею 17,5668 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 21,1153 га;

 • Ставок площею 0,4348 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 0,7836 га;

 • Ставок площею 2,6355 га, який розташований на території Грімненської сільської ради (за межами населеного пункту) Городоцького району, на земельній ділянці площею 2,8322 га;

 • Ставок площею 0,8193 га, який розташований на території Вільшаницької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 1,0357 га;

 • Ставок площею 17,1307 га, який розташований на території Великосілківської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 17,1307 га;

 • Ставок площею 1,0297 га, який розташований на території Новосілко-Опарської сільської ради (за межами населеного пункту) Миколаївського району, на земельній ділянці площею 1,2736 га;

 • Ставки площею 6,1176 га та 3,6573 га які розташовані на території Болотнянської сільської ради (за межами населеного пункту) Перемишлянського району, на земельній ділянці площею 10,3786 га;

 • Ставок площею 4,7946 га, який розташований на території  Черницької сільської ради (за межами населеного пункту) Бродівського району, на земельній ділянці площею 5,5066 га;

 •  Ставки площею 0,7635 га та 0,9210 га які розташовані на території  Стенятинської сільської ради (за межами населеного пункту) Сокальського району, на земельній ділянці площею 2,8916 га;

 • Ставки площею 1,5372 га, 0,4770 га та 0,4473 га які розташовані на території Дідилівської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 4,4171 га.

Нагадуємо, останній день подачі заявок на участь – 16 липня 2019р.  (до 16:30 год.).

Аукціон з продажу права оренди земельної ділянки разом із водним об’єктом відбудеться у Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Детальну інформацію про лоти та проведення земельних торгів можна отримати на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за посиланням: 

 • Самбірський район, Воле-Баранецька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36187

 • Самбірський район, Воле-Баранецька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36189

 • Самбірський район, Воле-Баранецька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36191

 • Стрийський район, Кавська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36196

 • Радехівський район, Увинська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36201

 • Радехівський район, Бишівська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36199

 • Радехівський район, Оглядівська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36197

 • Радехівський район, Оглядівська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36198

 • Старосамбірський район, Лютовиська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36205

 • Городоцький район, Грімненська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36226

 • Самбірський район, Вільшаницька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36193

 • Кам’янка-Бузький район, Великосілківська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36227

 • Миколаївський район, Новосілко-Опарська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36204

 • Перемишлянський район, Болотнянська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36233

 • Бродівський район, Черницька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36236

 • Сокальський район, Стенятинська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36239

 • Кам’янка-Бузький район, Дідилівська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/36230

Львівська ОДА нагадує щодо дотримань правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі

В умовах аномальної спеки для займання достатньо маленького недопалка, кинутого на узбіччі дороги, а збитки ризикують бути значними. Лихо може статися і через невиконання господарями елементарних правил пожежної безпеки.

Зокрема, підпали повністю знищують мікрофлору грунту, яка формує найбільш родючий шар 2-5 см. Під час пожеж гине богато комах, їх личинки, сонечка, туруни, дощові черв’яки та інши дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення грунту.

За температури вище 100о С спалюється гумус, втрати якого становлять 800 кг/га. На відновлення 1 см гумусу природі потрібно 100 років.

Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев та кущів. Спалення сухого листя призводить до збільшення в 2-4 рази водної та вітрової ерозії грунту.

Не знищення шляхом спалювання, а використання сухих рослинних рештків на підстилку, компостування, заробка їх в грунт з внесенням азотних добрив:

покриває дефіцит органічної речовини в грунті на 20-25%;

- підвищує родючість грунтів, а також урожайність сільськогосподарських культур.

Використовуючи в області 100 – 120 тис тонн соломи, як органічного добрива, можна щороку заощаджувати понад 600 тонн діючої речовини азоту, 40 тонн діючої речовини фосфору і 1500 тонн діючої речовини калію.

Пожежна безпека об’єктів  сільськогосподарського виробництва охоплює великий комплекс протипожежних заходів, до якого входить пожежна безпека полів, сільськогосподарської техніки і місць зберігання та  переробки зерна. Але пожежу  легше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

 

Номінальна заробітна плата зросла на 18,2%

У травні 2019 року середня заробітна плата штатного працівника становила  9234 грн. Порівняно з травнем 2018 року номінальна заробітна плата зросла на 18,2%, а реальна (з урахуванням інфляції) – на 8,1%.

Про це повідомилим у Головному управлінні статистики у Львівській області.

Найбільш оплачуваними у травні 2019 року були працівники підприємств та організацій фінансової та страхової діяльності (17653 грн); з добування сирої нафти та природного газу (16744 грн); операцій з нерухомим майном (14739 грн); з добування кам’яного та бурого вугілля (14211 грн). Найменший розмір заробітної плати зафіксовано у працівників поштової та кур’єрської діяльності (5362 грн), тимчасового розміщування й організації харчування (5824 грн), надання інших видів послуг (6267 грн).

 

В області тривають навчання з виявлення та надання допомоги жертвам торгівлі людьми для представників ОТГ

Об’єднані територіальні громади Львівщини навчаються виявляти та надавати допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Упродовж двох днів в межах проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють діяльність у сфері протидії торгівлі людьми» триватиме тренінг для представників 5-ох громад Львівщини - Гніздичівської, Міженецької, Судововишнянської та Славської ОТГ, а також міста Борислав.

Такий тренінг вже проходить вдруге. Загалом навчанням охоплено вже 8 ОТГ та 1 місто обласного значення.

Окрім отримання знань та практичних навиків з проблематики таке спільне навчання освітян, працівників соціальної сфери, медичних працівників, старост, дільничних офіцерів поліції та інших активних представників громади покликане сформувати мультидисциплінарні кваліфіковані команди та виробити алгоритм взаємодії на місцях. А участь кількох ОТГ дозволить покращити співпрацю між громадами для обміну досвідом та проведення спільних заходів.

Проект реалізується Центром "Жіночі перспективи" в межах Програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми у партнерстві з департаментом соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Мешканців області запрошують на благодійний вечір

Центр допомоги сім'ям учасників АТО & Народна Самооборона Львівщини запрошують львів'ян та гостей нашого міста на благодійний вечір, мета якого збір коштів на лікування молодого захисника України Сергія Загасайла.

Серед благодійних лотів роботи матерів та дружин загиблих Героїв України, волонтерів та дітей. Вишиті картини бісером, ляльки-мотанки та інші вироби ручної роботи припадуть до вподоби кожному, а їхній продаж дозволить зібрати кошти на продовження лікування Сергія.

Особлива атмосфера, приємне спілкування в гарному товаристві, цікаві гості, класична музика, фуршет і, звісно, дрескод для всіх присутніх.

Благодійний вечір відбудеться у понеділок, 15 липня 2019 р. о 18:00 за адресою Івана Франка, 154, музей-садиба Михайла Грушевського.

 

Питання проведення жнив та порядку ліцензування на право зберігання пального порушили в межах наради

Сьогодні, 2 липня, в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбулась нарада з організаційних питань проведення жнив та порядку ліцензування на право зберігання пального.

У заході взяли участь керівники великих агроформувань, представники Головного управління ДСНС у Львівській області, Головного управління  Держпраці у Львівській області, Головного управління ДФС у Львівській області, Регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», Головного управління патрульної поліції у Львівській області, Служби автомобільних доріг у Львівській області, Львівської філії ПАТ «Укрпошта», наукових установ  та інші.

В межах наради заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Павло Дигдало поінформував про стан проведення жнивної кампанії і виклики сьогодення. Також під час наради порушили питання безпеки при проведенні жнив, зберіганні врожаю, організації та плани перевезень зернової продукції залізницею, вимоги законодавства щодо отримання ліцензії на право зберігання пального.

Окрім цього розглянули питання щодо здійснення контролю на етапах вирощування сільськогосподарських культур, термінів обмолоту, їх вплив на урожайність та якість зерна.

Закцентували увагу на питанні порядку ліцензування на право зберігання пального, за підсумками якого погоджено надати пропозиції щодо внесення  змін до Закону України  від 06.06.2019  № 10359.

«Учасники наради дійшли згоди, що всі роботи в сільськогосподарському виробництві необхідно проводити з дотриманням правил і норм протипожежної безпеки та безпеки праці, щоб гарантувати здоров’я і життя працівників та з дотриманням норм чинного законодавства щодо дозволів на переміщення великовагових та великогабаритних транспортних засобів»,-  зазначив Павло Дигдало.  

 

З початку року великий бізнес заходу перерахував понад 4 млрд гривень до бюджетів усіх рівнів

З початку 2019 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС забезпечено збір платежів до Загального фонду Державного бюджету в розмірі 4,1  млрд гривень. До державної скарбниці додатково надійшло 137 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на  2 млрд гривень.

Зокрема, протягом червня цього року великим бізнесом Заходу перераховано 600 мільйонів гривень.

У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 2,4 млрд гривень; податку на прибуток – 858 млн гривень та акцизного податку – 397 млн гривень.

Крім того, до місцевого бюджету великі підприємства  перерахували 696 млн гривень. Слід зауважити, що міський бюджет щомісяця додатково отримує мільйони гривень. Так, з початку року, великий бізнес понад запланованого перерахував 76 млн гривень. 

 

Віськовослужбовців Львівської «вісімдесятки» привітали з успішним виступом на чемпіонаті України з регбі

Сьогодні, 2 липня, відбулось урочисте нагородження срібних призерів чемпіонату України з регбі серед десантно-штурмових військ.

Привітав спортсменів 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Він також вручив звання майстра спорту України з рукопашного бою Миколі Леонтюку.

«Братерство та взаємоповага – саме ті риси, які притаманні воїнам-десантникам. Завдяки цьому ви досягаєте перемог та підтримуєте імідж нашої держави. Вітаю та бажаю не зупинятись на досягнутому», – зазначив Роман Хім’як.

 

Музей імені Андрея Шептицького запрошує провести вечір у неформальній обстановці

У межах фестивалю "Ніч у Львові" Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького та Студія Образотворчого Мистецтва - СОМ запрошують провести вечір у музеї у неформальній обстановці.

18:30 - запрошуємо розташуватись на галявині біля музею та за напоями послухати і поговорити про мистецтво початку ХХ ст., а саме про імпресіонізм, феномен його популярності, приховані сторони цього явища та його вплив на українських художників;

19:30 - надихнувшись атмосферою музейного середовища та розмовами про мистецтво, запрошуємо за допомогою художників створити власну живописну роботу на вільну тему, або ж попрацювати з глиною. Матеріали: полотно, акрил, шамот.

 

На Львівщині відбувся форум «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції»

Сьогодні, 2 липня, на Львівщині відбувся форум «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції».

Привітав учасників форуму т.в. о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Сьогодні ми  говоримо про, можливо, черговий етап використання сучасних інноваційних технологій в господарському комплексі Львівщини і приємно, що це стосується власне альтернативної енергетики для того, щоб з однієї сторони – заощадити на традиційних джерелах, і водночас залучити певні інноваційні і інвестиційні ресурси. На території області за останні роки приблизно 300 млн євро вкладені в альтернативну енергетику і ми сприяємо всім компаніям, які хочуть вести легально свій бізнес на території області. Ми маємо ресурс, це наша багата земля, яка дає можливість в тому числі розвивати біоенергетику використовуючи біомасу. Є вже в нас певні території, міста і райони, в яких ми підійшли під опалення комунального сектору господарки міста чи району від традиційних джерел опалення. Дуже приємно, що сьогодні ми говоримо про сучасні речі пов’язані з використанням біомаси в тваринницьких господарствах, тут є низка компаній, які можуть зацікавитися даним напрямком. Це важливо з точки зору екології, а також з точки зору заміщення традиційних  джерел енергетики – газу і традиційної електроенергії»,-  зазначив Ростислав Замлинський.

Про макроекономічну ситуацію на ринку відновлювальної енергетики, перспективи розвитку біоенергетики та власні здобутки у даному напрямку розповів директор компанії-організатора форуму «ECODEVELOP» Сергій Шпак. Як він зазначив, компанія вже побудувала та ввела в експлуатацію біогазову станцію, яка працює на відходах фермерського господарства та кукурудзяному силосі. Проект, який втілили наразі у Київській області,реалізує електроенергію на оптовому ринку електроенергії (OPE)за «зеленим» тарифом, тепло використовується для потреб фермерського господарства та самої біогазової станції.

Також в межах форуму розглянули питання технології переробки агросировини та відходів, можливості реалізації та експорту кінцевих продуктів, особливості підключення біогазових станцій до електромереж, а також питання фінансування біогазових станцій та джерела і структуру фінансування проектів відновлювальної енергетики.

 

На Львівщині відбулись регіональні відбіркові змагання VII Всеукраїнської спартакіади «Сила духу»

Днями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області спільно з Львівською обласною організацією ФСТ «Спартак» провели відбіркові регіональні змагання в межах VII Всеукраїнської спартакіади   «Сила духу». Захід відбувся на базі спортивних споруд  Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості.

Спартакіада для потерпілих на виробництві відбувається цьогоріч всьоме. З кожним роком організатори докладають зусиль для залучення більшої кількості людей, які отримали травми на виробництві чи професійні захворювання, в тому числі осіб з інвалідністю.

Метою проведення Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» є надання можливості потерпілим на виробництві соціальної адаптації, повернення до активного життя, їх реабілітації та залучення органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості до проблем осіб з інвалідністю.

Змагання розпочались з урочистого шикування команд та виконання державного гімну. Право підняти державний стяг України заслужили неодноразові учасники Спартакіади – спортсмени –аматори, що представляли команду Львівського відділення – Ольга Харченко та Роман Гутник.

Цьогоріч у заході взяли участь 16 команд, які були представлені 83 учасниками. Змагання відбулись у шести видах спорту: армспорт, гирьовий спорт, дартс, настільний теніс, бомбаскет та шахи.

З армспорту у ваговій категорії до 80 кг перемогу здобув Степан Гальків (Миколаївський район). У ваговій категорії до 90 кг – Янишин Михайло (м. Трускавець) посів третє місце, Лучин Григорій (м. Червоноград) обійшов попередника на одну позицію, а кращим став Сторощук Ростислав (м. Червоноград). У найважчій ваговій категорії – понад 90 кг бронзову медаль здобув Гадевич Василь (Золочівський район), срібним призером став Журба Юрій (Бродівський район), а абсолютним переможцем – Кулєба Василь (Золочівський район).

У гирьовому спорті у ваговій категорії до 80 кг бронзу виборов Михайлюк Мирон (Дрогобицький район), срібну нагороду отримав Лісецький Богдан (Сокальський район) і абсолютним переможцем та володарем золота став Андрущак Володимир (м. Червоноград). У ваговій категорії до 90 кг тріумфатором змагань став Лупак Ігор (Дрогобицький район). У ваговій категорії понад 90 кг перше місце виборов представник Золочівського району – Кулєба Василь, друге місце у Левкуша Володимира, а третє у Струса Романа, представників Червонограду.

У настільному тенісі змагалися чоловіки, жінки та в окремому заліку особи з інвалідністю-візочники. Серед жінок абсолютною переможницею стала  Ірина Шульц (м. Трускавець). У чоловіків Пелех Микола (м.Червоноград) виборов бронзову нагороду, Яковенко Петро (м. Червоноград) – срібну і на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднявся Шулєпов Максим (Старосамбірський район). Серед осіб з інвалідністю-візочників  Андрій Войтович (м.Пустомити) замкнув призову трійку, Роман Гутник (м.Львів) став срібним призером, а його товариш Андрій Мостовий (м.Львів) став переможцем змагань.

За програмою дартс  змагалися у двох вправах: метання дротиків з положення сидячи і у положенні стоячи. Третє місце виборов Горбалюк Іван(Яворівcький район),Лупак Ігор (Дрогобицький район) став другим, поступившись переможцю змагань Барану Ігорю (м.Червоноград). Серед жінок  замкнула трійку переможцівХарченко Ольга (м.Львів), другою стала Шульц Ірина (м.Трускавець) і спортсменка з Жидачівського району  Купець Галина  стала переможницею змагань. У осіб з інвалідністю-візочників третім став Мостовий Андрій (м.Львів),другим – Войтович Андрій (м. Пустомити), аГутник Роман піднявсяна першу сходинку п’єдесталу пошани.

У бомбаскеті серед чоловіків  Лучко Андрій (м.Червоноград) став володарем бронзової медалі, а перше і друге місця розіграли червоноградці Ігор Косов та Богдан Подоляк. Кращий результат показав Косов Ігор.  Серед жінок кращою стала Купреєва Людмила (Золочівський район), срібло здобула стриянка Марушка Галина, а бронзу представниця Золочівщини Крамар Емілія.

У  шахових баталіях Любомир Білик (Миколаївський район) виборов бронзову медаль, срібло здобув  Микола Бодьо (Дрогобицький район), а абсолютним переможцем третій рік поспіль став – Мирослав Кутира (м.Червоноград).

У комплексному загальнокомандному заліку найкращими виявились представники міста Червоноград, друге місце посіла команда Золочівського району, а трійку призерів замкнули спортсмени-аматори Дрогобиччини.

Усі призери змагань були нагороджені медалями, а переможці – кубками.

 Переможці в особистих змаганнях сформують команду Львівської області та представлятимуть Львівщину у фінальному етапіVII Всеукраїнської спартакіади «Сила духу», який відбудеться 18-20 вересня 2019 року у м. Ужгороді на базі спортивного комплексу «Юність».

 

З метою підтримки переможців конкурсу проектів розвитку культури виділили понад 700 тисяч гривень

Вже третій рік поспіль в області діє Комплексна програма розвитку культури Львівщини для заохочення  мешканців малих міст і сіл до участі в культурному житті.  

Для нагородження переможців проектів „Активуйся”, „Веселі канікули”, „ТОП-10 найкращих народних домів” та найкраща презентація потенціалу Львівщини в країнах проживання української діаспори з обласного бюджету профінансовано 787 тис. гривень.

 

Поціновувачів живопису запрошують на виставку Василя Шиндри

У середу, 3 липня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки живопису Заслуженого художника України Василя Шиндри «КАРПАТСЬКІ ВІЗІЇ СИНЬОГО ВИРУ» (з нагоди 60-річного ювілею).

Василь Васильович Шиндра народився 6 вересня 1958 року в с. Синевир Міжгірського району Закарпатської області. Навчався в студії образотворчого мистецтва З.С. Баконія. У 1977 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. З 1979 року працював художником-оформлювачем творчої категорії в обласному художньо-оформлювальному комбінаті. Член об’єднання професійних художників Закарпаття. Ініціював створення Спілки художників «Карпатські Кольори». З часу заснування (2006 рік) двічі обирався головою Спілки.

Розробив і втілив декілька проектів з облаштування пам’ятників та музеїв в с. Колочава. Працює в галузі живопису, графіки, різьби по дереву. Активний учасник районних та обласних виставок, всеукраїнських та міжнародних пленерів. 2015 року нагороджений відзнакою Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації «За розвиток Закарпаття». 2017 року присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». Твори знаходяться в музеях та приватних колекціях України та закордоном. Живе і працює в рідному Синевирі.

Тематичний діапазон графічних та живописних творів В. Шиндри знаходиться в межах пейзажного жанру. Акварельний рисунок детально, реалістично фіксує оточуючий світ, сприйнятий через призму авторської позиції в мистецтві. Олійний живопис В. Шиндри звучить дуже емоційно, навіть драматично. І це підсилює враження від живопису мистця.

 

Заявку на участь у конкурсі «Історія, яка нас об’єднує» можна подати до 30 вересня

Продовжили термін прийому заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі наукових і науково-популярних робіт «Історія, яка нас об’єднує». Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

У обласному бюджеті на 2019 рік передбачили кошти у сумі 80 тис грн для виплати премій переможцям Всеукраїнського конкурсу наукових і науково-популярних робіт «Історія, яка нас об’єднує». Прийом заявок продовжили до 30 вересня.

Мета конкурсу – сприяти молодим історикам, які прагнуть вивчати актуальні та малодосліджені сторінки української історії; заохочення суспільного обговорення та правдивого висвітлення подій минулого, консолідації українського суспільства і поглиблення знань з історії України.

Тематика конкурсу - «Україна в боротьбі за державність та незалежність».

Особливо підтримуватимуться теми досліджень, які присвячені історичній антропології, мікроісторії, національно-визвольним змаганням, зокрема пропонуються теми: «Людина у вирі ХХ століття», «Репресії у ХХ ст», «Українська національна революція 1917–1921», «Західноукраїнська народна республіка», «Український визвольний рух 1920х–1950х років», «90-річчя створення ОУН», «Українсько-польські стосунки у ХХ ст.», «Історія українського війська», «Боротьба за ідею у ХХ ст», «Сучасна історія України», «Євромайдан», «Революція гідності», АТО, «Соборність в українській історії», «Постаті української історії».

Об’єктом дослідження, можуть бути, як відомі історичні діячі, так і ті, кого відносять до так званих «пересічних людей». Цікавою є доля людини в контексті доби. Просять оминати добре досліджені постаті, або, якщо наполягаєте саме на такій особі, ви повинні переконати, що дослідження буде принципово новаторським.

Учасниками конкурсу можуть бути студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Для участі у конкурсі потрібно подати заявки до 30 вересня 2019 року за адресою: 79008 м. Львів, вул. Винниченка, 14, Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА (відділ мистецтв та розвитку культури) з позначкою «Конкурс. Історія», та електронний варіант на e-mail: storythatunites@gmail.com, uklviv@ukr.net

Телефон для консультацій: (097) 700-83-18, (032) 261-22-27; Факс: (032) 261-25-93.

Конкурс проводиться у два етапи.

На першому етапі заявки на участь у Конкурсі розглядаються на відповідність за формальними ознаками (Конкурсна комісія приймає рішення щодо відповідності поданих матеріалів умовам Конкурсу та щодо реєстрації претендента як учасника Конкурсу, або відмови у реєстрації у випадку невідповідності матеріалів вимогам Конкурсу) (структура заявки).

На другому етапі Конкурсна комісія проводить оцінювання заявок і визначає переможців. Список визначених переможців публікується на сайтах Львівської обласної державної адміністрації, обласної ради та видання «Історичної правди».

Після оголошення переможців Конкурсна комісія затверджує список наукових керівників із супроводу досліджень.

Департамент з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації на підставі протоколу Конкурсної комісії готує розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації про виплату премій переможцям Конкурсу та їх науковим керівникам.

Переможці проводять наукові дослідження відповідно до задекларованих у поданих заявках концепцій і звітують про виконання зобов’язань перед Конкурсною комісією.

Дослідження переможців публікуються на сайті видання «Історичної правди» та рекомендуються Конкурсною комісією до фахових видань.

 

На Львівщині відзначили День архітектури

До дня архітектури України в межах Міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв "Вежа" відбулося нагородження діячів у галузі архітектури.

Подяками голови облдержадміністрації нагородили фахівців за вагомий особистий внесок у розвиток архітектури та містобудування, багаторічну і сумлінну працю на благо Львівської області.

День архітектури України — свято, що відзначається на території України 1 липня.

 

01.07.2019

 

Спрощення системи інвентаризації земельних ділянок розглянули на нараді у Києві

Сьогодні, 1 липня, у Києві, в приміщенні Світового банку  за участі  представників Кабінету Міністрів України, представництва  Світового банку в Україні, департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Давидівської ОТГ,  департаменту екології та природних ресурсів, департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації, представників районних робочих груп Київської та Миколаївської областей відбулося засідання робочих груп пілотних областей з реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Основні питання, що розглядались на засіданні стосувалися змін та розробки пропозицій щодо спрощення системи інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виправлення помилок в Державному земельному кадастрі, а також реєстрації  адміністративних меж в об'єднаних територіальних громадах. На засіданні робочих груп представники трьох пілотних областей мали можливість висловити свої думки та пропозиції щодо роботи Програми Світового банку та планів на майбутній період.

Зокрема, т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації п. Людмила Гончаренко зазначила про значимість реалізації Програми на території Львівщини та озвучила пропозицію поширення її на всю територію області, а також підкреслила важливість подальшого дистанційного зондування  (створення карти класифікації - посівів), яка дає можливість здійснювати постійний моніторинг площі загосподарьованих земель, сівозмін, вирубки лісів тощо.

Також, представник офісу реформ КМУ п. Андрій Мартин надав інформацію щодо пропозицій та змін інституційних реформ, зокрема земельної. Присутні мали можливість взяти участь в обговоренні  можливих спрощень процедур, пов’язаних із реєстрацією земельних ділянок, нерухомого майна на земельних ділянках та економічних аспектів такого спрощення, а також отримати інформацію щодо можливості розширення повноважень органів місцевої влади для розвитку спроможності та ефективного управління земельними ресурсами.

Нагадаємо, що торік Львівська облдержадміністрація підписала Меморандум про співпрацю із Міжнародним банком реконструкції та розвиткув рамках реалізації Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

 

Військовослужбовців із Львівщини запрошують на спортивне тестування до команди «Ігор Нескорених 2020»

Триває відбір до української збірної, яка представить Україну на «Іграх Нескорених 2020» в Гаазі. Цьогоріч до збірної потрапить на 5 осіб більше, ніж минулого року, адже квота збільшилась з 15 до 20 учасників. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Спортивне тестування у Львові відбудеться 13 липня на території Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України (вул. Клепарівська, 39-А).

Усі охочі пройти тестування у Львові повинні зареєструватись до 6 липня включно за посиланням.

Взяти участь можуть: усі ветерани та чинні військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час, або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій АТОООС або в ході миротворчих операцій за участі України з 1991 року.

Документи, необхідні для участі у відборі на «Ігри Нескорених 2020»:

- копія посвідчення УБД чи інваліда війни;

- для добровольців: рекомендаційний лист від командира всього добровольчого з’єднання, в яке ви входите, з вказанням підрозділу та місця перебування у час отримання травми в зоні бойових дій, часу та обставин отримання пораненнятравмизахворювання, у випадку відсутності первинних медичних документів — пояснення командира, чому вони відсутні;

- копія заключення військово-лікарської комісії, заключення МСЕК або інші первинні медичні документи, що засвідчують ваше поранення, травму чи хворобу, набуті під час або в результаті виконання службового обов’язку в зоні бойових дій;

- довідка від лікаря спортивної медицини про отримання допуску до занять спортом;

- паспорт та фотографія 3*4 см.

Учасників відбору запрошують спробувати свої сили у 6 адаптивних видах спорту: легка атлетика (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, легка атлетика на візках), плавання, стрільба з лука, веслування на тренажері, пауерліфинг та велосипедний спорт (в тому числі велосипедний спорт на візках). 

Наявність спортивного досвіду та спортивних досягнень не є обов’язковими, тому до спортивних тестувань запрошуються учасники, які ніколи не займались спортом.  

Нагадаємо, що «Ігри Нескорених 2020» відбудуться 9-16 травня 2020 року в Гаазі (Нідерланди).

 

Представниці Львівщини взяли участь у Міжнародній симуляційній вправі щодо протидії торгівлі людьми

Представниці Львівщини взяли участь у Міжнародній симуляційній вправі «Бротьба з торгівлею людьми на міграційних маршрутах», яка відбулась 24-28 червня у Республіці Казахстан.

За підтримки Спеціального представника та Координатора ОБСЄ з протидії торгівлі людьми 24-28 червня у м. Нур-Султан Республіки Казахстан відбулась Міжнародна симуляційна вправа «Боротьба з торгівлею людьми на міграційних маршрутах».

Участь у вправі взяли представники правоохоронних органів, прикордонної, міграційної, соціальної служб, інспекції з питань праці та неурядових громадських організацій з 17 країн-учасниць ОБСЄ.

Львівщину представляли головний спеціаліст відділу сімейної політики управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення ОДА Наталія Горун та доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Львівського державного університету внутрішніх справ Олександра Захарова.

Головною метою симуляційної вправи є посилення спроможності учасників своєчасно виявляти постраждалих від торгівлі людьми в міграційних потоках з використанням мультидисциплінарного підходу, заснованого на дотриманні прав людини, а також надавати їм комплексну допомогу.  Вправа заснована на реалістичних сценаріях, які моделюють випадки трудової та сексуальної експлуатації мігрантів, включаючи неповнолітніх.

 

В Яворівському НПП відбувся захід «Дитина і природа»

У неділю, 30 червня, у відпочинковому осередку "Верещиця" Яворівського НПП відбувся захід "Дитина і природа".

В програмі свята відбувся конкурс піскових фігур «Чарівне Розточчя» де брали  участь цілі сім`ї, також учасниками свята були зіркові гості. Свято пройшло в іграх, танцях та забавах.

 

Італійка стала Лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка 2019 року

28-29 червня в Інституті Славістики Віденського університету (Австрія) відбулося засідання журі Міжнародної премії ім. Івана Франка, на якому було визначено лауреата.

У номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” перемогу здобула монографія авторства Марії Грації Бартоліні «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди», Київ, 2017 рік.

«Праця Бартоліні завершує двовікову історію наполегливих українських і міжнародних досліджень про національні особливості європейських джерел філософської спадщини Григорія Сковороди. Спираючись на досвід попередників, у тому числі Л. Ушкалова, лауреатка змогла побудувати цілісне та логічно впорядковане розуміння філософії Сковороди. Перший український філософ постає як оригінальний мислитель, який створив завершений образ людини і світу, набагато раціональніший у своїй основі, ніж вбачали до цього. Монографія відкриває новий етап у розумінні інтерпретації спадщини Сковороди для України і світу», - зазначив рецензент монографії професор Інституту філософії НАН України Євген Бистрицький.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» жодна з робіт-номінантів на Міжнародну премію ім. Івана Франка не набрала необхідну кількість балів, які визначені Положенням про премію.

«Всі роботи є достойними, проте важко було дійти згоди, яка саме праця однозначно заслуговує на премію», - зазначив голова журі професор Міхаель Мозер.

У підсумковому слові директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус висловив своє захоплення глибиною наукової дискусії, подякував членам міжнародного журі за роботу та привітав з обранням лауреата.

Зазначимо, що до складу міжнародного журі увійшло 12 вчених з університетів України, США, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.

Лауреат Міжнародної премії ім. Івана Франка отримає грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія нагородження переможця Міжнародної премії ім. Івана Франка відбудеться 27 серпня 2019 року на батьківщині Івана Франка – у місті Дрогобич.

Засідання міжнародного журі Премії організував Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаємо, Міжнародну премію ім. Івана Франка заснував у 2015 році його онук – Роланд Франко. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреатів Премії нагороджують грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Лауреати премії попередніх років:

У 2016 році – Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви.

У 2017 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, а в номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” нагороду здобув академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій.

У 2018 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” лауреатом стала професор Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, а в номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” переміг доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

 

Аграріїв запрошують до участі у нараді щодо жнив

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації запрошує аграріїв області взяти участь у нараді-семінарі з  організаційних питань проведення жнив 2019 року та порядку ліцензування на право зберігання пального.

Нарада відбудеться 2 липня 2019 року  об 11.00 год.  за адресою: м. Львів, п-кт В.Чорновола, 57, поверх 5.

Серед питань порядку денного:

Проведення жнивної кампанії, виклики сьогодення;
Безпека при проведенні збиральних робіт та зберіганні врожаю;
Вимоги законодавства щодо необхідності з 1 липня 2019 року отримання ліцензії на право зберігання пального .

Організація та плани перевезень зернової продукції залізницею.

 

8 липня - електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

У понеділок, 8 липня, відбудуться електронні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельні аукціони будуть проводитись на електронному майданчику ДП «СЕТАМ» (https://land.setam.net.ua/auctions).

До продажу права оренди на електронних земельних торгах пропонується право оренди 8-ох земельних ділянок розташованих у Жовківському, Кам’янка-Бузькому та Самбірському районах Львівської області, загальною площею 76,4 га:

         1. Жовківський район, Купичвільська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2934), площа земельної ділянки – 7,6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 5514,9 грн.

         2. Жовківський район, Купичвільська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2933), площа земельної ділянки – 1,6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 1293,9 грн.

         3. Жовківський район, Купичвільська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2932), площа земельної ділянки – 0,7 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 472,0 грн.

         4.      Кам’янка-Бузький район, Незнанівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2931), площа земельної ділянки – 10,1 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 4561,2 грн.

         5.      Кам’янка-Бузький район, Полоничнівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2930), площа земельної ділянки – 31,0 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 13512,9 грн.

         6.      Кам’янка-Бузький район, Полоничнівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2926), площа земельної ділянки – 16,4 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 7163,4 грн.

         7.      Самбірський район, Погірцівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2924), площа земельної ділянки – 5,0 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 9428,0 грн.

         8.      Самбірський район, Погірцівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2923), площа земельної ділянки – 4,0 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 7542,4 грн.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна тут  і тут

 

На Львівщині стартував «Літній інститут – 2019»

Сьогодні, 1 липня, у Ліцеї імені Івана Пулюя за сприяння Світового конгресу українців (СКУ) вдруге розпочався «Літній інститут – 2019: Україна- Канада, Львів-Мукачемо». Цього року проект триватиме 5 днів, де візьмуть участь 25 шкільних команд. 

«Я радію, що Ви відгукнулися на цей проект. Бо, по-перше, це можливість для Вас побачити щось нове і згодом впровадити ці ідеї у своїй школі. По-друге – це спілкування та робота в колі однодумців. По-третє – це Ваш саморозвиток на який інколи так не вистачає часу. Сподіваюся, що ці проекти, які Ви тут змоделюєте і представите, ми незабаром побачимо в дії у Ваших школах", - зазначила директор департаменту освіти і науки Любомира Мандзій.

У межах заходу канадські партнери з Інституту Професійного Розвитку Вчителів  ділитимуться своїми методиками та підходами до стилів навчання учнів. Долучаться до викладачів з Торонто і українські освітяни, які також впродовж 5 днів навчатимуть та ділитимуться своїми ідеями та освітніми інструментами. 

Також упродовж тижня учасники будуть відвідають різноманітні заняття, семінари, тренінги, а ще кожна команда працюватиме над  новим проектом, які будуть представленні в останній день навчання.

Додамо, що Літній інститут започатковано при Інституті професійного розвитку вчителів, який було створено при Світовій координаційній виховно-освітній раді (СКВОР) Світового конгресу українців (СКУ) на чолі з головою Оксаною Винницькою-Юсипович у 1992 році для поширення серед освітян України сучасних методик навчання і демократичних засад керівництва педагогічними колективами, вироблення умінь працювати в період змін та для вироблення навичок самоосвіти і постійного самовдосконалення

 

Мешканців Львівщини закликають не відпочивати на стихійних пляжах

У межах Львівської області до місця масового відпочинку на воді допущено 24 об’єкти. Відтак, на усіх об’єктах здійснили лабораторний контроль  якості води поверхневих водоймищ та провели перевірки щодо дотримання вимог законодавства під час експлуатації зон рекреацій.

Про це сьогодні, 1 липня, під час апаратної наради розповів начальник Центральної рятувально-водолазної служби Львівської області Роман Фіца.

«На об’єктах, що забезпечені постами рятувальників, летальних випадків не було. Однак на стихійних пляжах такої гарантії безпеки нема. Тому закликаємо мешканців області відповідально ставитись до вибору місця для відпочинку», - зазначив Романа Фіца.

Окрім того, т.в.о голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський наголосив на тому, що варто звернути увагу на ті об’єкти, яких нема у переліку дозволених.

«Усім відомо, що на території області є значно більше місць масового відпочинку людей. І не всі вони безпечні. Часто це – приватні території, однак виконання рішення комісії ТЕБ і НС обов’язкові до виконання усім. Якщо на території таких об’єктів утворюється стихійні сміттєзвалища та не відібрано проби води, значить відповідним службам потрібно там попрацювати», - зазначив Ростислав Замлинський.

 

Спортсмени Львівщини – чемпіони та призери Європейських ігор 2019 у Мінську

Станом на сьогодні у медальному заліку національна збірна команда України перебуває на 3 місці за підсумками нещодавніх виступів у ІІ Європейських іграх 2019. Львівські спортсмени поповнили скарбничку збірної 2 золотими, 3 срібними та 3 бронзовими нагородами.

Результати спортсменів Львівщини за підсумками нещодавніх виступів у ІІ Європейських іграх 2019, які тривають у столиці Білорусі Мінську:

БОРОТЬБА ВІЛЬНА:

Юлія Ткач (золото);

Юлія Хавалджи (срібло);

Оксана Лівач (срібло);

Алла Черкасова (бронза).

СТРІЛЬБА КУЛЬОВА:

Павло Коростильов  (бронза).

КАРАТЕ:

Станіслав Горуна (золото);

Галина Мельник  (бронза).

ВЕЛОСИПЕДНИЙ СПОРТ/ТРЕК

Олена Старікова  (срібло).

Церемонія закриття Європейських ігор відбулась 30 червня 2019 року.

 

«Місто і спадщина»: на Львівщині відбувся навчальний семінар

29 червня в межах другого фестивалю української архітектури «Вежа» у Львові  відбулись  локації  присвячені Івану Левинському - українському архітектору, педагогу, підприємцю та громадському діячу.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації долучився до  навчального семінару «Місто і спадщина» організованого Львівською обласною організацією Національної Спілки Архітекторів України.

Сьогодні всі заходи поєднали тематично, оглядово та розважально. Учасникам семінару, які з’їхались з багатьох областей України та  із закордону, організатори представили цікаві документальні фільми про Івана Левинського у приміщенні Порохової вежі, провели екскурсії містом та познайомили з архітектурою митця і його учнів.

Не сумували і маленькі відвідувачі сьогоднішніх локацій, які прийшли з батьками на Еко-гаївку «Місто-сад Івана Левинського». Біля Ботанічного саду на подвір’ї Лісотехнічного університету дітей розважали зарисовками рослинного світу Львова початку XX століття, майстер-класами з акварелі та долучали до виготовлення  ксилографічних гравюр.

 

АРХІВ НОВИН

 
серпень 2019 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
липень 2019 року 1-7 8-14 15-21 22-28 29-31
червень 2019 року 1-2 3-9 10-16 17-23 24-30
травень 2019 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
квітень 2019 року 1-7 8-14 15-21 22-28 29-30
березень 2019 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-31
лютий 2019 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-28
січень 2019 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
грудень 2018 року 1-9 10-16 17-23 24-31  
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація