яя
Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

01.07.2019

 

Спрощення системи інвентаризації земельних ділянок розглянули на нараді у Києві

Сьогодні, 1 липня, у Києві, в приміщенні Світового банку  за участі  представників Кабінету Міністрів України, представництва  Світового банку в Україні, департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Давидівської ОТГ,  департаменту екології та природних ресурсів, департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації, представників районних робочих груп Київської та Миколаївської областей відбулося засідання робочих груп пілотних областей з реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Основні питання, що розглядались на засіданні стосувалися змін та розробки пропозицій щодо спрощення системи інвентаризації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виправлення помилок в Державному земельному кадастрі, а також реєстрації  адміністративних меж в об'єднаних територіальних громадах. На засіданні робочих груп представники трьох пілотних областей мали можливість висловити свої думки та пропозиції щодо роботи Програми Світового банку та планів на майбутній період.

Зокрема, т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації п. Людмила Гончаренко зазначила про значимість реалізації Програми на території Львівщини та озвучила пропозицію поширення її на всю територію області, а також підкреслила важливість подальшого дистанційного зондування  (створення карти класифікації - посівів), яка дає можливість здійснювати постійний моніторинг площі загосподарьованих земель, сівозмін, вирубки лісів тощо.

Також, представник офісу реформ КМУ п. Андрій Мартин надав інформацію щодо пропозицій та змін інституційних реформ, зокрема земельної. Присутні мали можливість взяти участь в обговоренні  можливих спрощень процедур, пов’язаних із реєстрацією земельних ділянок, нерухомого майна на земельних ділянках та економічних аспектів такого спрощення, а також отримати інформацію щодо можливості розширення повноважень органів місцевої влади для розвитку спроможності та ефективного управління земельними ресурсами.

Нагадаємо, що торік Львівська облдержадміністрація підписала Меморандум про співпрацю із Міжнародним банком реконструкції та розвиткув рамках реалізації Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

 

Військовослужбовців із Львівщини запрошують на спортивне тестування до команди «Ігор Нескорених 2020»

Триває відбір до української збірної, яка представить Україну на «Іграх Нескорених 2020» в Гаазі. Цьогоріч до збірної потрапить на 5 осіб більше, ніж минулого року, адже квота збільшилась з 15 до 20 учасників. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

Спортивне тестування у Львові відбудеться 13 липня на території Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України (вул. Клепарівська, 39-А).

Усі охочі пройти тестування у Львові повинні зареєструватись до 6 липня включно за посиланням.

Взяти участь можуть: усі ветерани та чинні військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час, або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій АТОООС або в ході миротворчих операцій за участі України з 1991 року.

Документи, необхідні для участі у відборі на «Ігри Нескорених 2020»:

- копія посвідчення УБД чи інваліда війни;

- для добровольців: рекомендаційний лист від командира всього добровольчого з’єднання, в яке ви входите, з вказанням підрозділу та місця перебування у час отримання травми в зоні бойових дій, часу та обставин отримання пораненнятравмизахворювання, у випадку відсутності первинних медичних документів — пояснення командира, чому вони відсутні;

- копія заключення військово-лікарської комісії, заключення МСЕК або інші первинні медичні документи, що засвідчують ваше поранення, травму чи хворобу, набуті під час або в результаті виконання службового обов’язку в зоні бойових дій;

- довідка від лікаря спортивної медицини про отримання допуску до занять спортом;

- паспорт та фотографія 3*4 см.

Учасників відбору запрошують спробувати свої сили у 6 адаптивних видах спорту: легка атлетика (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, легка атлетика на візках), плавання, стрільба з лука, веслування на тренажері, пауерліфинг та велосипедний спорт (в тому числі велосипедний спорт на візках). 

Наявність спортивного досвіду та спортивних досягнень не є обов’язковими, тому до спортивних тестувань запрошуються учасники, які ніколи не займались спортом.  

Нагадаємо, що «Ігри Нескорених 2020» відбудуться 9-16 травня 2020 року в Гаазі (Нідерланди).

 

Представниці Львівщини взяли участь у Міжнародній симуляційній вправі щодо протидії торгівлі людьми

Представниці Львівщини взяли участь у Міжнародній симуляційній вправі «Бротьба з торгівлею людьми на міграційних маршрутах», яка відбулась 24-28 червня у Республіці Казахстан.

За підтримки Спеціального представника та Координатора ОБСЄ з протидії торгівлі людьми 24-28 червня у м. Нур-Султан Республіки Казахстан відбулась Міжнародна симуляційна вправа «Боротьба з торгівлею людьми на міграційних маршрутах».

Участь у вправі взяли представники правоохоронних органів, прикордонної, міграційної, соціальної служб, інспекції з питань праці та неурядових громадських організацій з 17 країн-учасниць ОБСЄ.

Львівщину представляли головний спеціаліст відділу сімейної політики управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення ОДА Наталія Горун та доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Львівського державного університету внутрішніх справ Олександра Захарова.

Головною метою симуляційної вправи є посилення спроможності учасників своєчасно виявляти постраждалих від торгівлі людьми в міграційних потоках з використанням мультидисциплінарного підходу, заснованого на дотриманні прав людини, а також надавати їм комплексну допомогу.  Вправа заснована на реалістичних сценаріях, які моделюють випадки трудової та сексуальної експлуатації мігрантів, включаючи неповнолітніх.

 

В Яворівському НПП відбувся захід «Дитина і природа»

У неділю, 30 червня, у відпочинковому осередку "Верещиця" Яворівського НПП відбувся захід "Дитина і природа".

В програмі свята відбувся конкурс піскових фігур «Чарівне Розточчя» де брали  участь цілі сім`ї, також учасниками свята були зіркові гості. Свято пройшло в іграх, танцях та забавах.

 

Італійка стала Лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка 2019 року

28-29 червня в Інституті Славістики Віденського університету (Австрія) відбулося засідання журі Міжнародної премії ім. Івана Франка, на якому було визначено лауреата.

У номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” перемогу здобула монографія авторства Марії Грації Бартоліні «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди», Київ, 2017 рік.

«Праця Бартоліні завершує двовікову історію наполегливих українських і міжнародних досліджень про національні особливості європейських джерел філософської спадщини Григорія Сковороди. Спираючись на досвід попередників, у тому числі Л. Ушкалова, лауреатка змогла побудувати цілісне та логічно впорядковане розуміння філософії Сковороди. Перший український філософ постає як оригінальний мислитель, який створив завершений образ людини і світу, набагато раціональніший у своїй основі, ніж вбачали до цього. Монографія відкриває новий етап у розумінні інтерпретації спадщини Сковороди для України і світу», - зазначив рецензент монографії професор Інституту філософії НАН України Євген Бистрицький.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» жодна з робіт-номінантів на Міжнародну премію ім. Івана Франка не набрала необхідну кількість балів, які визначені Положенням про премію.

«Всі роботи є достойними, проте важко було дійти згоди, яка саме праця однозначно заслуговує на премію», - зазначив голова журі професор Міхаель Мозер.

У підсумковому слові директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус висловив своє захоплення глибиною наукової дискусії, подякував членам міжнародного журі за роботу та привітав з обранням лауреата.

Зазначимо, що до складу міжнародного журі увійшло 12 вчених з університетів України, США, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.

Лауреат Міжнародної премії ім. Івана Франка отримає грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія нагородження переможця Міжнародної премії ім. Івана Франка відбудеться 27 серпня 2019 року на батьківщині Івана Франка – у місті Дрогобич.

Засідання міжнародного журі Премії організував Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаємо, Міжнародну премію ім. Івана Франка заснував у 2015 році його онук – Роланд Франко. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреатів Премії нагороджують грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Лауреати премії попередніх років:

У 2016 році – Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви.

У 2017 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, а в номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” нагороду здобув академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій.

У 2018 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” лауреатом стала професор Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, а в номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” переміг доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

 

Аграріїв запрошують до участі у нараді щодо жнив

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації запрошує аграріїв області взяти участь у нараді-семінарі з  організаційних питань проведення жнив 2019 року та порядку ліцензування на право зберігання пального.

Нарада відбудеться 2 липня 2019 року  об 11.00 год.  за адресою: м. Львів, п-кт В.Чорновола, 57, поверх 5.

Серед питань порядку денного:

Проведення жнивної кампанії, виклики сьогодення;
Безпека при проведенні збиральних робіт та зберіганні врожаю;
Вимоги законодавства щодо необхідності з 1 липня 2019 року отримання ліцензії на право зберігання пального .

Організація та плани перевезень зернової продукції залізницею.

 

8 липня - електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

У понеділок, 8 липня, відбудуться електронні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельні аукціони будуть проводитись на електронному майданчику ДП «СЕТАМ» (https://land.setam.net.ua/auctions).

До продажу права оренди на електронних земельних торгах пропонується право оренди 8-ох земельних ділянок розташованих у Жовківському, Кам’янка-Бузькому та Самбірському районах Львівської області, загальною площею 76,4 га:

         1. Жовківський район, Купичвільська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2934), площа земельної ділянки – 7,6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 5514,9 грн.

         2. Жовківський район, Купичвільська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2933), площа земельної ділянки – 1,6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 1293,9 грн.

         3. Жовківський район, Купичвільська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2932), площа земельної ділянки – 0,7 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 472,0 грн.

         4.      Кам’янка-Бузький район, Незнанівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2931), площа земельної ділянки – 10,1 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 4561,2 грн.

         5.      Кам’янка-Бузький район, Полоничнівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2930), площа земельної ділянки – 31,0 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 13512,9 грн.

         6.      Кам’янка-Бузький район, Полоничнівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2926), площа земельної ділянки – 16,4 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 7163,4 грн.

         7.      Самбірський район, Погірцівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2924), площа земельної ділянки – 5,0 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 9428,0 грн.

         8.      Самбірський район, Погірцівська сільська рада (https://land.setam.net.ua/auction/2923), площа земельної ділянки – 4,0 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 7542,4 грн.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна тут  і тут

 

На Львівщині стартував «Літній інститут – 2019»

Сьогодні, 1 липня, у Ліцеї імені Івана Пулюя за сприяння Світового конгресу українців (СКУ) вдруге розпочався «Літній інститут – 2019: Україна- Канада, Львів-Мукачемо». Цього року проект триватиме 5 днів, де візьмуть участь 25 шкільних команд. 

«Я радію, що Ви відгукнулися на цей проект. Бо, по-перше, це можливість для Вас побачити щось нове і згодом впровадити ці ідеї у своїй школі. По-друге – це спілкування та робота в колі однодумців. По-третє – це Ваш саморозвиток на який інколи так не вистачає часу. Сподіваюся, що ці проекти, які Ви тут змоделюєте і представите, ми незабаром побачимо в дії у Ваших школах", - зазначила директор департаменту освіти і науки Любомира Мандзій.

У межах заходу канадські партнери з Інституту Професійного Розвитку Вчителів  ділитимуться своїми методиками та підходами до стилів навчання учнів. Долучаться до викладачів з Торонто і українські освітяни, які також впродовж 5 днів навчатимуть та ділитимуться своїми ідеями та освітніми інструментами. 

Також упродовж тижня учасники будуть відвідають різноманітні заняття, семінари, тренінги, а ще кожна команда працюватиме над  новим проектом, які будуть представленні в останній день навчання.

Додамо, що Літній інститут започатковано при Інституті професійного розвитку вчителів, який було створено при Світовій координаційній виховно-освітній раді (СКВОР) Світового конгресу українців (СКУ) на чолі з головою Оксаною Винницькою-Юсипович у 1992 році для поширення серед освітян України сучасних методик навчання і демократичних засад керівництва педагогічними колективами, вироблення умінь працювати в період змін та для вироблення навичок самоосвіти і постійного самовдосконалення

 

Мешканців Львівщини закликають не відпочивати на стихійних пляжах

У межах Львівської області до місця масового відпочинку на воді допущено 24 об’єкти. Відтак, на усіх об’єктах здійснили лабораторний контроль  якості води поверхневих водоймищ та провели перевірки щодо дотримання вимог законодавства під час експлуатації зон рекреацій.

Про це сьогодні, 1 липня, під час апаратної наради розповів начальник Центральної рятувально-водолазної служби Львівської області Роман Фіца.

«На об’єктах, що забезпечені постами рятувальників, летальних випадків не було. Однак на стихійних пляжах такої гарантії безпеки нема. Тому закликаємо мешканців області відповідально ставитись до вибору місця для відпочинку», - зазначив Романа Фіца.

Окрім того, т.в.о голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський наголосив на тому, що варто звернути увагу на ті об’єкти, яких нема у переліку дозволених.

«Усім відомо, що на території області є значно більше місць масового відпочинку людей. І не всі вони безпечні. Часто це – приватні території, однак виконання рішення комісії ТЕБ і НС обов’язкові до виконання усім. Якщо на території таких об’єктів утворюється стихійні сміттєзвалища та не відібрано проби води, значить відповідним службам потрібно там попрацювати», - зазначив Ростислав Замлинський.

 

Спортсмени Львівщини – чемпіони та призери Європейських ігор 2019 у Мінську

Станом на сьогодні у медальному заліку національна збірна команда України перебуває на 3 місці за підсумками нещодавніх виступів у ІІ Європейських іграх 2019. Львівські спортсмени поповнили скарбничку збірної 2 золотими, 3 срібними та 3 бронзовими нагородами.

Результати спортсменів Львівщини за підсумками нещодавніх виступів у ІІ Європейських іграх 2019, які тривають у столиці Білорусі Мінську:

БОРОТЬБА ВІЛЬНА:

Юлія Ткач (золото);

Юлія Хавалджи (срібло);

Оксана Лівач (срібло);

Алла Черкасова (бронза).

СТРІЛЬБА КУЛЬОВА:

Павло Коростильов  (бронза).

КАРАТЕ:

Станіслав Горуна (золото);

Галина Мельник  (бронза).

ВЕЛОСИПЕДНИЙ СПОРТ/ТРЕК

Олена Старікова  (срібло).

Церемонія закриття Європейських ігор відбулась 30 червня 2019 року.

 

«Місто і спадщина»: на Львівщині відбувся навчальний семінар

29 червня в межах другого фестивалю української архітектури «Вежа» у Львові  відбулись  локації  присвячені Івану Левинському - українському архітектору, педагогу, підприємцю та громадському діячу.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації долучився до  навчального семінару «Місто і спадщина» організованого Львівською обласною організацією Національної Спілки Архітекторів України.

Сьогодні всі заходи поєднали тематично, оглядово та розважально. Учасникам семінару, які з’їхались з багатьох областей України та  із закордону, організатори представили цікаві документальні фільми про Івана Левинського у приміщенні Порохової вежі, провели екскурсії містом та познайомили з архітектурою митця і його учнів.

Не сумували і маленькі відвідувачі сьогоднішніх локацій, які прийшли з батьками на Еко-гаївку «Місто-сад Івана Левинського». Біля Ботанічного саду на подвір’ї Лісотехнічного університету дітей розважали зарисовками рослинного світу Львова початку XX століття, майстер-класами з акварелі та долучали до виготовлення  ксилографічних гравюр.

 

30.06.2019

 

У сквері «На Валах» стартувала концертна програма до Дня молоді

На Львівщині тривають святкування до Дня молоді. Зокрема цьогоріч вперше на святкуванні виступив оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Продовжили музичну програму «No Limits», «Шосте чуття», «Lvivdanceclub», «DYHAY band».

Хедлайнером вечора стане переможниця талант-шоу «Голос країни» Оксана Муха.

Завершаться святкування кінопоказом. Триватиме святкування до опівночі.

 

В межах Дня молоді презентували туристичну кухню Львівщини

Сьогодні, 30 червня, Львівщина відзначає День молоді. З цієї нагоди у сквері «Парк на Валах» запрацювала низка тематичних локацій. Серед них – туристична кухня Львівщини.

Відтак, для усіх охочих учасників святкувань провели майстер-клас із приготування pulledpork (рвана свинина) за особливим  американським рецептом від Іоана Янчишина – кулінарного консультанта, співавтора Хартії Української кухні, ідейного натхненника фестивалю готельно-ресторанного бізнесу HoReCaShowLviv, засновника «ChefUAClub». Пікантного смаку страві надавали соуси «Боїм». Також упродовж дня діє FoodTruck – продаж безалкогольних напоїв та закусок.

«Літній період –сезон пікніків та час, коли більшість шанувальників відпочинку на природі полюбляють готувати на вогнищі або грилі просто неба. Сьогодні, учасники майстер-класу мали змогу отримати корисні поради щодо приготування м'яса у польових умовах та  посмакувалисвіжо приготовлену свинину.Також наголошуємо, що на території Львівщини є спеціально відведені місця для організації пікніків (121 пікнік-локація)», - зазначив заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський

Окрім цього, зробити фото на згадку відвідувачі локації можуть біля гастрономічної фотозони.

Нагадаємо, що в межах святкування Дня молоді діяла також локація неформальної освіти. Окрім цього, до 19:00 год діють спортивна, дитяча локація, пластове містечко.

Вечірня програма розпочнеться о 18:40 год дефіле оркестру Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного та виступами музичних гуртів. Спеціальний гість заходу – переможець пісенного конкурсу «Голос країни» Оксана Муха.

Завершиться святкування нічним кінопереглядом у парку.

 

До Дня молоді для усіх охочих організували гру MindGame

На Львівщині триває святкування Дня молоді. У межах святкування у сквері «На Валах» відбувається командна гра MindGame.

Відтак, команди, які попередньо зареєструвались для участі у грі, змагаються у логіці та кмітливості. Цьогоріч до змагань долучилась і молодь із-за кордону, адже паралельно з іншими заходами в межах відзначення дня молоді відбувається Міжнародний фестиваль культур.

Учасники мають змогу розширити свій світогляд, дізнатись щось нове та актуальне, розвинути свої розумові здібності та від душі посміятись.

Довідково:

Гра Mind Game, це – розважально-інтелектуальний вид розваг, популярний закордоном. Через активіність учасників організатори проводять такі ігри регулярно. Питань на енциклопедичні знання у грі майже немає. Більшість питань беруться логікою, кмітливістю, протиріччям, здогадкою і т.п. Це дозволить вам розширити свій світогляд, дізнатись щось нове та актуальне, розвинути свої розумові здібності та від душі посміятись. Позитивна атмосфера є запорукою нашої гри, у якій всі рівні, незалежно від знань та можливостей. Гра відбувається у жанрі Pub Quiz.

Pub Quiz (від англ. слів паб та вікторина) – вже поширений спосіб провести час із друзями і одночасно спробувати свої сили в полегшеному варіанті гри «Брейн Ринг» або «Що? Де? Коли?». Саме завдяки Mind Game молодь має можливість провести час весело, інтелектуально і, в деякій мірі, навіть азартно.

Ігри від Mind Game вже поширюються такими містами України як Львів, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ.

 

У Добромилі вшанували пам’ять закатованих жертв НКВС

Сьогодні, 30 червня, в місті Добромиль Старосамбірського району вшанували пам’ять жертв НКВС. Заходи розпочалися поминальною екуменічною панахидою під стінами колишньої тюрми НКВС у Добромилі.

Опісля учасники скорботних заходів пройшли пішою ходою до урочища Саліна, поклавши дорогою квіти до могили жертв НКВС у Добромильській тюрмі на міському цвинтарі.

Також відбулась поминальна  екуменічна панахида за жертвами репресій на «Верхній могилі» в урочищі «Саліна» та освячення каплиці «Всіх святих землі української», а також поминальна  екуменічна панахида за жертвами репресій біля пам’ятного знаку, встановленого в урочищі «Саліна» на соляному шибі, куди скидали вбитих людей.

Учасники вшанувань поклали  квіти та лампадки до пам’ятного знаку, встановленого в урочищі «Саліна».

Опісля відбулось громадське віче, під час якого т.в.о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зачитав звернення від Президента України з нагоди вшанування пам’яті закатованих жертв НКВС.

Довідково

Поселення Саліна розташоване поблизу Добромиля. До ІІ-ої світової війни там видобували сіль спочатку кустарним, а згодом шахтним способом. Шахта імені Кароля стала останнім притулком в’язнів Перемишльської тюрми, мешканців округу Перемишля, Нижанкович, Добромиля в перші дні війни між Німеччиною та Радянським Союзом, у червні 1941 року.

На Саліні кати НКВС замордували та скинули у шахту понад 3 тисячі невинних людей.

Із 1990-го року в останню неділю червня на Саліні проводяться поминальна панахида та мітинг-реквієм вшанування пам’яті жертв НКВС.

 

На Львівщині відзначили 78-му річницю проголошення Акту відновлення української держави

Сьогодні, 30 червня, у Львові відбулися урочистості з нагоди 78-ї річниці проголошення Акту відновлення української держави.

Як і 78 років тому, сьогодні, з балкону будинку товариства «Просвіта» у Львові (площа Ринок,10) громадський діяч Юрій Антоняк зачитав Акт відновлення української держави.

Із вітальним словом до присутніх звернулися голова Львівської обласної організації  «Просвіта» імені Тараса Шевченка Ярослав Пітко та Почесний Голова Всеукраїнського Товариства, голова Львівського обласного Товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко.

«Вітаю всіх з цією історичною подією. І справді, лише вдуматися, що у розпал світової бойні, коли більшість європейських народів стогнали під німецьким чоботом в неволі, українська нація змогла піднятися з колін і проголосити українську державу. Це не був одноразовий хвилевий акт, це було продовження попередньої боротьби, зокрема революції початку 20 століття і власне ця політична еліта в особі, зокрема Коновальця, готувала нову еліту,  кадри, які працювали в народі і які готували цей Акт проголошення незалежної української держави», - наголосив Ярослав Пітко.   

«Мені пригадується 1941 рік, якраз цей день. Я вже не один раз говорив, на той час мені було 7 років, але я добре пам’ятаю, як активно Галичина піднімалася на утвердження своєї держави, не дивлячись на те, що не мала своєї держави, тільки діяло підпілля. Але мрія всіх була одна-єдина  - утвердження своєю української держави. І це не випадково, що це був акт підтвердження незалежності», - зазначив Петро Франко.

Супроводжував захід Львівський муніципальний хор «Гомін».

 

Квести, фестиваль культур, інтелектуальні ігри: на Львівщині стартували заходи до Дня молоді

Сьогодні, 30 червня, Львівщина відзначає День молоді. Заходи відбуваються у сквері «Парк на Валах».

Відтак, гості святкування можуть відвідати локацію неформальної освіти, де почують виступи цікавих спікерів і мотивуючі історії, ознайомитися із туристичною кухнею Львівщини, роботою пластового містечка, взяти участь у медіа-квесті.

«Цьогоріч спільно з молодіжними громадським організаціями ми підготували цікаву і насичену програму. Зокрема, кожен охочий зможе взяти участь у битві «на купинах», піднятися на 10-метровий надувний скеледром, взяти участь в інтелектуально-розважальній грі «Mind Game» та поспілкуватися із волонтерами із 10 країн на міжнародному фестивалі культур. На найменших гостей свята чекає дитяче містечко, наповнене цікавими завданнями та іграми з аніматорами. Запрошуємо кожного долучитися до святкування Дня молоді», - розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Вечірня програма розпочнеться о 18:40 год дефіле оркестру Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного та виступами музичних гуртів. Спеціальний гість заходу – переможець пісенного конкурсу «Голос країни» Оксана Муха.

Завершиться святкування нічним кінопереглядом у парку.

 

 

28.06.2019

 

За тиждень з обласного бюджету профінансували майже 60 млн гривень

За поточний тиждень з обласного бюджету профінансовано 59,6 млн гривень. Про це повідомляють у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Кошти в сумі 21,6 млн грн спрямовано на захищені та інші першочергові видатки.

Окрім того, виділено кошти на придбання агіографічного обладнання в сумі 11,5 млн грн, ремонт та утримання автомобільних доріг області – 8 млн грн, вивезення твердих побутових відходів з м. Львова – 7,2 млн грн, облаштування тренажерних майданчиків – 3,9 млн грн, охорону навколишнього природного середовища – 1,8 млн грн, енергозбереження для бюджетної сфери – 1,5 млн грн, оздоровлення та відпочинок дітей – 1,4 млн грн, соціально-економічний розвиток територій – 1,1 млн грн, розвиток освіти - 0,6 млн грн, заходи з організації рятування на водах - 0,4 млн грн, енергозбереження для населення - 0,3 млн грн, надання житлових кредитів окремим категоріям громадян - 0,3 млн гривень.

Перераховано місцевим бюджетам субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню в сумі 102 млн грн, покращення соціально-економічної інфраструктури, облаштування полігонів і звалищ твердих побутових відходів - 42 млн гривень. 

 

Прикордонники-строковики присягнули на вірність українському народові

Сьогодні, 28 червня, у День Конституції України, у Кінологічному навчальному центрі військової частини 2418 відбулись урочистості з нагоди приведення до Військової Присяги військовослужбовців строкової служби. 

Участь у заході взяла керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Майбутні прикордонники склали військову Присягу -  клятву на вірність народові України.

Військова присяга - документ юридичної сили, що має велике державне значення. Офіційний текст Військової присяги затверджено Постановою Верховної Ради України 6 грудня 1991 року. У ній сформульовано найважливіші вимоги, які ставляться до воїна і які він має неухильно виконувати в інтересах національної безпеки України.

"Сьогодні ви присягнули на вірність Україні. Тож завжди будьте вірними військовому обов’язку, присязі і вашим переконанням. Ви - перші, хто зустрічає та визначає друг чи недруг України пересікає кордон. Там, де є український прикордонник – є віра в те, що будь-яка людина, яка покидає нашу державу, є впевненою, що покидає землю, де їй раді та чекають на її повернення. Від кождного з вас залежить, яким буде майбутнє нашої держави.  Я бажаю вам здоров'я та наснаги. Бережіть мир та Україну", - зазначила Маріанна Вільшинська.

Окрім того, вона звернулась до батьків та подякувала їм за те, що виростили справжніх патріотів Української Держави.

У межах заходу присутні спільно виконали Державний Гімн України. А всечесні отчі поблагословили захисників України та освятили військовслужбовців.

 

На Львівщині відзначили День Конституції України

Сьогодні, 28 червня, відбулись урочистості з нагоди 23-ї річниці Дня Конституції України. 

У межах заходу т.в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, керівники структурних підрозділів Львівської ОДА, представники влади, громадські, культурні діячі та громадськість покладали квіти до пам'ятника українському історику, громадському та політичному діячеві, Голові Центральної Ради Української Народної Республіки Михайлу Грушевському.

"Я хочу привітати усіх мешканців Львівщини з нагоди сьогоднішнього свята. Насправді, Конституція України - це основний закон по якому живуть усі українці. Дуже важливо, що у цьому основному законі є передбачені усі права і свободи наших громадян. Дуже важливо, що ми там закріпили наш стратегічний курс у Європейський Союз і НАТО. Ми сьогодні радіємо разом з усією Україною. Ми повинні кожного дня і кожної години любити нашу державу не лише усім серцем, але й усіма своїми справами", - зазначив Ростислав Замлинський.

Опісля, усі спільно вшанували пам'ять українського політика, публіциста, провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років, Героя України В'ячеслава Чорновола та виконали Державний Гімн України.

Під супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, сформувавши одну колону, учасники заходу пройшлися вулицями міста до площі перед пам'ятником Тарасові Шевченку.

Відтак, до пам'ятника Кобзареві поклали квіти та разом з хором виконали молитву за Україну "Боже великий, єдиний".

Довідково: 

День Конституції України — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції Українитого ж дня 1996 року.

День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції: "Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України".

У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

 

 

27.06.2019

 

На засіданні комісії у Львівській ОДА затвердили перелік створення мережі шляхів активного туризму на території області

Сьогодні, 27 червня, відбулось засідання комісії з питань створення мережі шляхів активного туризму на території Львівської області, під час якої затвердили перелік шляхів до ознакування.

Відтак в період з липня до вересня 2019 року за кошти обласного, місцевого бюджетів та залучені кошти партнерів, на Львівщині ознакують сім шляхів активного туризму загальною протяжністю 137,1 км, з яких п`ять пішохідних:

 • № 5016 та №5017 - на «Вежу Пам’яті»: 17 км;

 • № 1 - «Із Сопота до Тустані»: 18 км;

 • № 5015 - на гору Пікуй: 12 км;

 • № 507- до Костелу Всіх Святих у с. Годовиця: 9,1 км.

Та два велосипедних:

 • № 490 -до Ведмежого притулку «Домажир»: 60 км;

 • № 12 - м. Самбір - с. Сприня, 21 км.

Окрім цього, голова комісії Роман Филипів доручив департаменту екології та природних ресурсів, управлінню туризму та курортів облдержадміністраціїопрацюватипитання врегулювання їзди на квадроциклах і джипах на території об`єктів природньо-заповідного фонду.

 

Мешканці області скуштували каву, заварену на енергії сонця

Сьогодні, 27 червня, у парку «На Валах» поблизу Львівської ОДА усі охочі мали можливість скуштувати каву, заварену на енергії сонця. Захід провели з метою популяризації відновлювальної енергетики.

Відтак, щоб генерувати енергію сонця для приготування напою, у сквері «На Валах» розмістили автономну сонячну станцію. Станція складається із шести сонячних панелей по 300 Вт. Загалом станція генерує майже 2 кВт енергії, якої достатньо для споживання невеликого будинку.

«Сьогодні досить актуальними є не автономні станції, а станції під «зелений» тариф, коли людина собі їх встановлює на даху будинку, фасадах і генерує цю електроенергію в мережу. Частково використовує на свої потреби, а все інше можна продати у загальнодержавний енергоринок, і за це отримати додаткові кошти. На сьогоднішній день це дуже вигідна інвестиція»,-  розповів власник сонячної установки  Віталій Костишен.

Опісля смакування кавою захід продовжився підписанням Меморандуму про співпрацю між Львівською ОДА та  підприємствами-інсталяторами приватних сонячних станцій.

«Ми хочемо запропонувати інвесторам, підприємцям, інсталяторам сонячних станцій сприятливі умови з нашої сторони. Ми сприятимемо всім, що буде в наших силах. Також сьогодні ми хочемо обговорити питання, щодо розвитку відновлювальної енергетики, зокрема використання сонячного потенціалу для розвитку Львівської області. Це створення сприятливих умов, залучення інвестицій, додаткове надходження до місцевих та обласних бюджетів, створення нових робочих місць і відповідно виконання нашої програми з енергозбереження», - розповів заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Грет.

Детальніше про підписання Меморандуму за посиланням.

Організатори  заходу - управління енергозбереження  департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації спільно з підприємствами – інсталяторами приватних сонячних станцій.

 

Мін’юст інформує про порядок державної реєстрації народження дитини

Документи для реєстрації дитини можна подати:

 • у пологовому будинку (які взаємодіють з відділами ДРАЦС); 

 • у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦСі); 

 • у Центрі надання адміністративних послуг (за місцем фактичного народження дитини або за місцем проживання одного з батьків).

Для того, щоб зареєструвати новонароджену дитину, Ви можете оформити заяву в електронній формі на сайті Міністерства юстиції www.dracs.minjust.gov.ua. У такому випадку до заяви необхідно додати електронні копії документів, які потрібно буде відсканувати і прикласти електронний підпис заявника.

Зробити це може один із батьків, щоправда, попередньо має завести власний електронний кабінет і підтвердити свою особу для системи через ЕЦП (електронний цифровий підпис) або Bank ID. 

Під час державної реєстрації батьки мають визначитись з іменем дитини, прізвищем, яке буде носити дитини (у разі різних прізвищ батька та матері).

Для визначення походження дитини від матері надається медичне свідоцтво про народження, від батька – свідоцтво про шлюб або спільна заява батьків про визнання батьківства (якщо вони не перебувають у шлюбі).

Для зазначення в актовому записі «громадянства батьків» надаються їх паспорти або паспортні документи. 

Батьки повинні зареєструвати народження дитини не пізніше одного місяця від дня її народження. Державна реєстрація народження дитини, проводиться в день звернення. 

Несвоєчасна, без поважної причини, реєстрація батьками народження дитини в державних органах тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 до 51 грн.

Разом із заявою про державну реєстрацію народження дитини батьки мають надати  лікарське свідоцтво про народження, яке оформлюється безпосередньо в пологовому будинку під час виписки та  паспорти або документи, що засвідчують особи батьків (хоча б одного з них), свідоцтво про шлюб.

Однак, якщо документ, що засвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред'явлений (втрата паспорта, його переоформлення), то орган державної реєстрації не має права відмовити в реєстрації дитини. У цьому випадку вказуються  відомості на підставі свідоцтва про шлюб. 

У переліку паперів для держреєстрації малюка обов'язково мусить бути документ, на підставі якого вносяться дані про батька. Це може бути свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька дитини, заява матері. За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка в паспорті заявника або паспортах матері та батька дитини.

Крім того, у разі наявності причин, з  яких батьки не можуть особисто зареєструвати народження дитини, реєстрація може бути проведена за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника установи охорони здоров'я, де народилася чи перебуває дитина. Такий заявник надає паспорт або паспортний документ, що засвідчує його особу.

Важливо пам'ятати, що зареєструвати народження дитини може один з батьків, якщо вони перебувають у шлюбі і мають спільне прізвище. У разі якщо прізвища батьків дитини різні або вони не перебувають у шлюбі, тоді для державної реєстрації народження обов'язкова присутність обох батьків.

Призначення та виплата допомоги під час народження дитини здійснюється органом соціального захисту населення за адресою реєстрації (прописки) батьків або за місцем фактичного проживання батька чи матері дитини. Документи, необхідні для призначення виплат, подаються особисто або он лайн, але не пізніше 12 місяців з дня народження дитини. У разі пропуску зазначеного періоду право на отримання допомоги втрачається.

Електронної послугою з оформлення дитячої допомоги можна скористатися на офіційному сайті Міністерства соціальної політики  України www.msp.gov.ua або на Єдиному державному порталі адміністративних послуг www.my.gov.ua. Якщо зробити це з використанням ЕЦП, то за новими правилами допомога призначається не пізніше наступного робочого дня.

Якщо у вас залишились питання з даного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

У Львові презентували нове видання творів Романа Іваничука

На Львівщині відбулась презентація нового видання творів Романа Іваничука (7-12 томи).

Участь у презентації взяли  рідні Романа Іваничука, представники влади, молодь. Під час презентації присутні обмінялись спогадами про українського письменника. 

Роман Іваничук - автор багатьох збірок новел та оповідань, повістей "Місто", "Сьоме небо", "На перевалі", "Зупинись, подорожній!" ("Спрага") тощо.  Письменник пішов із життя 17 вересня 2016 року. Поховали Романа Іваничука на Личаківському кладовищі.

Зазначимо, на 2019 рік у  Комплексній програмі розвитку  культури Львівщини передбачено 165 тис грн на закупівлю книг для поповнення бібліотечних фондів районних бібліотек.

 

У суботу стартує ІІІ Відкритий міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака

У суботу, 29 червня, у день, коли снайперська куля забрала життя оперного співака, учасника бойових дій на Сході України Василя Сліпака, розпочнеться ІІІ Відкритий міжнародний музичний марафон.

Відтак, з 29 червня по 2 липня відбудеться ІІІ Відкритий міжнародний музичний марафон пам’яті Героя України, кавалера орденів «Золота зірка» та ордену «За мужність І ступеня», оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, добровольця і громадського діяча Василя Сліпака, який героїчно загинув біля смт Луганське Донецької області, виконуючи бойове завдання і прикриваючи своїх побратимів.

Упродовж чотирьох днів в Україні, Франції, США звучатиме присвята «Тиха музика для роздумів» – саме так згадуватимуть видатного співака, великого українця.

Чотириденний музичний марафон розпочнеться 29 червня о 09:00 годині у Львові поминальною Літургією в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла і продовжиться поминальною молитвою та посвяченням пам’ятника Василю Сліпаку на Личаківському кладовищі об 11:00 годині.

Зі Львова того ж дня марафон перенесеться до Франції: у м. Лє-Ренсі звучатимуть арії з улюблених опер Василя Сліпака.

«Французькому місту Лє-Ренс відгукнуться українські міста: Чернівці – органною та вокальною музикою (обласна філармонія, 17.00) та Дніпро, де прозвучить присвята «Дніпро пам’ятає» (Дніпровський український музично-драматичний театр). О 19.00 у різних кінцях світу музичне вшанування пам’яті Василя Сліпака продовжать Нью-Йорк – концертом в Українському музеї «Тиха музика для роздумів» та Львів – твором Йозефа Гайдна «Сім останніх слів Ісуса Христа» (храм св. апостолів Петра і Павла). Перший день марафону завершиться у французькому місті Юзес «Реквіємом» Габрієля Форе», – йдеться в повідомленні.

Наступного дня музичну присвяту пам’яті Василя Сліпака продовжать міста України: Біла Церква (концерт органної та камерної музики, 18.00) і Тернопіль («Україна пам’ятає», обласна філармонія, 17.00). Того ж дня, о 19:00 концерти синхронно відбудуться у Хмельницькому («Опера для роздумів», обласна філармонія) та Львові («Тиха музика: Валентин Сильвестров, Богдана Фроляк», Львівська національна філармонія).

Потім марафон триватиме одночасно – о 19.00: у Маріуполі (Маріупольська філармонія), Харкові («Літургія св. Іоанна Златоуста» Євгена Станковича, Харківська філармонія), Івано-Франківську (музична присвята «Я там, де небо починається...», обласна філармонія) та Парижі (камерний концерт «Європа в музиці», Український культурний центр імені Василя Сліпака).

Завершиться ІІІ Міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака концертом «Валентин Сильвестров: Простір Пам’яті» у Києві 2 липня о 19.00 у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України імені П. Чайковського.

Пам’яті видатного співака присвятять своє виконання лауреати Першого конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака: Віктор Янковський і Владислав Тлущ (Львів), Анна Твердова (Київ), Софія Кошелєва (Дніпро), які виступатимуть поряд з відомими солістами і провідними музичними колективами.

 

Львівська ОДА підписала Меморандум про співробітництво з підприємствами-інсталяторами приватних сонячних станцій

Сьогодні, 27 червня, Львівська ОДА підписала Меморандум про співробітництво з підприємствами – інсталяторами приватних сонячних станцій в межах реалізації «Програми енергозбереження для населення Львівщини».

«Коли у 2007 році ця програма розроблялася, мало хто вірив, що вона набуде такої популярності. Локомотивом програми мала бути ініціатива домогосподарств, щоб люди розуміли, що від них залежить не лише питання енергетичної безпеки країни, а насамперед це - екологія, заощадження і, звісно, внесок в розвиток економіки. Минулого року ми розпочали новий етап цієї програми, і люди отримали можливість не просто економити, але й заробляти. Сьогодні на території Львівщини є 471 таке приватне домогосподарство. Сумарно понад 2 мільйони євро було інвестовано цими домогосподарствами на ці цілі і приємно, що сьогодні ми бачимо, що наша ідея була правильна. Сьогодні ці домогосподарства також скеровують свої кошти в бюджет. Також  це питання екології, зменшення споживання традиційного газу, навантаження на мережі – це також внесок в розбудову інноваційних речей на території Львівщини», - зазначив Ростислав Замлинський.

Меморандум має на меті консолідацію зусиль та взаємодію Львівської ОДА з підприємствами-інсталяторами приватних сонячних станцій для суттєвого збільшення використання відновлювальної енергетики у Львівській області, зокрема сонячного потенціалу. Зокрема, йдеться про створення сприятливих умов для розвитку сонячної енергетики в приватному  секторі на території Львівській області, залучення до регіону значних інвестиційних та інноваційних ресурсів, створення додаткових робочих місць та збільшення надходження коштів до обласного та місцевих бюджетів, покращення енергозабезпечення населення області.

«Меморандум, який ми сьогодні підписуємо, є відкритим для всіх, хто займається альтернативною енергетикою. Нам важливо, щоб він працював. Також важливо максимально поширювати інформацію серед домогосподарств, щоб вони розуміли, що є така можливість, а також можливість в тому числі за кошти обласного бюджету отримувати певний фінансовий ресурс», - додав Ростислав Замлинський.

Серед завдань та напрямків співробітництва – обмін інформацією у сфері альтернативної енергетики, проведення конференцій і круглих столів, в тому числі за участю представників інших вітчизняних та зарубіжних організацій, організація контактів, зустрічей, переговорів з українськими, іноземними та міжнародними організаціями, засобами масової інформації з питань співпраці і партнерства в області сонячної енергетики та перспектив її розвитку.

 

На Львівщині планують розпочати реалізацію проекту щодо зменшення харчових відходів

Cьогодні, 27 червня, заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів зустрівся із представниками програм Регіонального офісу ФАО для Європи і Центральної Азії та розвитку ФАО в Україні.

Роман Филипів ознайомив делегацію із розвитком аграрного сектору економіки.

“На Львівщині спостерігається стабільне зростання аграрного виробництва. Останні показники за січень-травень цього року показують зростання індексу сільськогосподарського виробництва на 9%. На теренах області діє комплексна програма, яка забезпечує підтримку сільськогосподарських виробників. Останнім часом ми ведемо курс на підтримку фермерського виробництва, зокрема сімейних молочних ферм. Ще одна важлива складова промисловості області – це виробництво продовольчої групи товарів. У структурі промисловості 25 % належить галузі харчової промисловості”, - зазначив Роман Филипів.

У межах зустрічі присутні акцентували увагу на реалізації у Львівській області проекту щодо оцінки кількості та зменшення харчових відходів, а також створенні комітету, який б управляв та координував цей проект.

“Щоб досягти результативності у нашому проекті, ми будемо проводити три дослідження. Спершу ми досліджуватимемо, з чого складається цінова політика в різних мережах, зокрема серед підприємств HoReCa та роздрібних торговців. Ми хочемо дізнатись, який обсяг їжі переводять у зіпсований стан і чому це відбувається. Опісля ми пропонуватимемо рішення, як зменшити ці об’єми. Наступний етап – якщо їжа непридатна для вживання людиною, її необхідно перетворити у корми для тварин. Також ми проведемо дослідження, як відбувається управління муніципальними відходами. Третє дослідження – аналіз законодавчої бази і на національному, і на регіональному рівні. Рекомендації і рішення, які ми пропонуватимемо, мають бути сумісними із законодавчими нормами щодо харчових продуктів. Проект має бути завершений до кінця грудня цього року”, - розповів  офіцер з програм Регіонального офісу ФАО для Європи та Центральної Азії Роберт ван Отердейк.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили можливість залучення сільськогосподарських виробників до навчальних курсів щодо запровадження стандартів якості та безпечності харчових продуктів, а також проведення навчань для експортерів.

 

Оголошено прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі наукових і науково-популярних робіт «Історія, яка нас об’єднує»

У обласному бюджеті на 2019 рік передбачено кошти у сумі 80 тис. грн для виплати премій переможцям Всеукраїнського конкурсу  наукових і науково-популярних робіт «Історія, яка нас об’єднує».

Прийом заявок продовжено до 30 вересня 2019 року.

Мета конкурсу – сприяння молодим історикам, які прагнуть вивчати актуальні та малодосліджені сторінки української історії; заохочення суспільного обговорення та правдивого висвітлення подій минулого, консолідації українського суспільства і поглиблення знань з історії України.

Тематика Конкурсу: «Україна в боротьбі за державність та незалежність».

Особливо підтримуватимуться теми досліджень, які присвячені історичній антропології, мікроісторії, національно-визвольним змаганням, зокрема пропонуються теми: «Людина у вирі ХХ століття», «Репресії у ХХ ст», «Українська національна революція 1917–1921», «Західноукраїнська народна республіка», «Український визвольний рух 1920х–1950х років», «90-річчя створення ОУН», «Українсько-польські стосунки у ХХ ст.», «Історія українського війська», «Боротьба за ідею у ХХ ст», «Сучасна історія України», «Євромайдан», «Революція гідності», АТО, «Соборність в українській історії», «Постаті української історії».

Об’єктом дослідження, можуть бути, як відомі історичні діячі, так і ті, кого відносять до так званих «пересічних людей». Цікавою є доля людини в контексті доби. Просимо оминати добре досліджені постаті, або, якщо наполягаєте саме на такій особі, ви повинні переконати, що дослідження буде принципово новаторським.

Учасниками конкурсу можуть бути студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Для участі у конкурсі потрібно подати заявки до 30 вересня 2019 року за адресою: 79008 м. Львів, вул. Винниченка, 14, Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА (відділ мистецтв та розвитку культури) з позначкою «Конкурс. Історія»,  та електронний варіант на e-mail: storythatunites@gmail.com, uklviv@ukr.net

Телефон для консультацій: (097) 700-83-18, (032) 261-22-27; Факс: (032) 261-25-93.

Конкурс проводиться у два етапи.

На першому етапі заявки на участь у Конкурсі розглядаються на відповідність за формальними ознаками (Конкурсна комісія приймає рішення щодо відповідності поданих матеріалів умовам Конкурсу та щодо реєстрації претендента як учасника Конкурсу, або відмови у реєстрації у випадку невідповідності матеріалів вимогам Конкурсу) (структура заявки).

На другому етапі Конкурсна комісія проводить оцінювання заявок і визначає переможців. Список визначених переможців публікується на сайтах Львівської обласної державної адміністрації, обласної ради та видання «Історичної правди».

Після оголошення переможців Конкурсна комісія затверджує список наукових керівників із супроводу досліджень.

Департамент з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації на підставі протоколу Конкурсної комісії готує розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації про виплату премій переможцям Конкурсу та їх науковим керівникам.

Переможці проводять наукові дослідження відповідно до задекларованих у поданих заявках концепцій і звітують про виконання зобов’язань перед Конкурсною комісією.

Дослідження переможців публікуються на сайті видання «Історичної правди» та рекомендуються Конкурсною комісією до фахових видань.

 

Львів’яни вибороли золоті нагороди Спортивних ігор України з шахів

Студентська збірна Львівської області виборола перше місце у фінальних змаганнях Спортивних ігор України  з шахів серед студентів коледжів та технікумів, які проводились на Львівщині. Друге місце посіла збірна коледжів Дніпропетровської області, а трійку призерів замкнула Рівненська область.

Загалом змагатись до м. Львова приїхали представники 10 областей України: Івано-Франківської, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Рівненської, Чернівецької, Сумської, Хмельницької та Одеської. У складі збірної області Львівщину представляли шахісти брати Володимир та Василь Медведики з Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Мар’яна Штука з Дрогобицького коледжу нафти і газу та Ольга Лупаца з Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну.

Переможців та призерів змагань нагородили начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович та директор Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету Ярослав Панюра.

“Львівщина завжди була на провідних позиціях у інтелектуальних видах спорту, зокрема у шахах. Сподіваюсь, що сьогоднішні переможці всеукраїнського студентського турніру так розпланували свої ходи наперед, що вже скоро поповнять лави гросмейстерів таких як Василь Іванчук чи сестри Музичук. Переможцям змагань, які ми організовували, побажав тільки одного, - щоб ходи у життєвих ситуаціях були не менш успішними, ніж сьогодні на шаховій дошці,” – прокоментував проведення змагань голова оргкомітету Анатолій Ігнатович.

Зазначимо, що змагання Спортивних ігор України серед студентів коледжів та технікумів проводяться на Львівщині відповідно до календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України на 2019 рік. Львівська область виборола право прийняти 7 видів ігор. Організатори змагань – Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його Львівське обласне відділення у співпраці з департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

 

До уваги мешканців: у м. Львові та околицях воду з каптажів та джерел вживати небезпечно

Згідно результатів лабораторних досліджень води, які у травні та червні проводилися спеціалістами Державної установи «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»,  інформуємо, що вода з 12 джерел – каптажів, розміщених на території м. Львова, м. Винники та смт. Рудно є непридатна для споживання відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10  «Гігієнічні вимоги до води питної,  призначеної для споживання людиною»  та може сприяти  виникненню гострих кишкових інфекцій серед населення.

Зокрема обстежили:

  1.  Джерело «Стрийський парк», м. Львів, вул. Стрийська.

  2. Джерело № 1, парк «Залізні води», м. Львів, вул. Мишуги.

  3. Джерело № 2, парк «Залізні води», м. Львів, вул. Тернопільська, 6.

  4. Джерело, м. Львів, провулок Заозерний.

  5. Джерело Спорткомплекс «Спартак», м. Львів, вул. Миколайчука.

  6. Каптаж, м. Винники, вул. Незалежності.

  7. Каптаж, м. Винники, вул. Лермонтова, 9.

  8. Каптаж, м. Винники, вул. Б.Хмельницького, біля озера.

  9. Каптаж лісопарк «Погулянка», джерело №1.

  10. Каптаж лісопарк «Погулянка», джерело №2.

  11. Каптаж парк «Високий Замок»,вул. Замкова.

  12. Джерело-каптаж, смт.  Рудно. вул. Мазепи.

Згідно з результатами досліджень у воді всіх вказаних каптажів виявлені відхилення за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, з огляду на що вона непридатна до споживання.

Всього у вказаний період відбір проб проведений у визначених 750 контрольних точках (враховуючи і криниці). З них у 32% виявлені відхилення за санітарно-хімічними показниками і у 57% за мікробіологічними.

 

На Львівщині відбувся майстер-клас з приготування кулінарного бренду Дрогобиччини

Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації спільно із шеф-кухарями Львівщини провели кулінарний майстер-клас з приготування «дрогобицької ковбаси» в межах реалізації «Світ Карпатських Розет − заходи із збереження унікальності культури Карпат».

25 червня в межах дискусії Форуму місцевого розвитку «Розмови на кухні: локальні виробники та гастротуризм як драйвер розвитку територій» в м.Трускавці під відкритим небом шеф-кухарі здійснили приготування кулінарного бренду Дрогобиччини – «дрогобицької ковбаси». Процес приготування ковбаси за давньою рецептурою та цікавими історичними розповідями та коментарями кулінарних експертів завершився дегустацією страви для усіх учасників.

Майстер клас зібрав близько 70 зацікавлених осіб.

Довідково:

1 вересня 2018 р. розпочав роботу проект за назвою: «Світ Карпатських Розет - заходи із збереження унікальності культури Карпат».

Проект у 2017 р. ініціювала та підготувала асоціація розвитку та промоції Підкарпаття «Про Карпатія» (Республіка Польща).

Проект було подано на розгляд Спільного Органу Управління Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна ЄІСП 2014-2020 котре представляє Міністерство Інвестицій та Економічного Розвитку Республіки Польща.

Проект отримав підтримку незалежних експертів та був рекомендований до співфінансування з коштів Європейського Союзу.

Бенефіціари проекту: Львівська Обласна Державна Адміністрація; Закарпатська Обласна Державна Адміністрація; Івано-Франківська Обласна Державна Адміністрація

Період реалізації проекту: з 01.09.2018 до 31.08.2020 року.

 

Львівщина отримала кошти на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів

Уже декілька років поспіль область отримує субвенцію з державного бюджету на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів.

Цього року Львівщині виділено 1968 тис грн для  придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, матеріалів та устаткування професійно-технічними навчальними закладами, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри з підготовки робітників.

Зокрема, на базі Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею та Стрийського вищого художньо професійного училища у поточному році буде створено навчально-практичні центри з підготовки учнів робітничих професій, які зможуть поєднати набуті знання з практичними навиками.

У червні місяці поточного року з державного бюджету одержано 984 тис грн, з яких профінансовано, відповідно до потреб училищ, понад 149 тис гривень. Решта близько 835 тис грн одержаного траншу буде скеровано Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцею та Стрийському вищому художньому професійному училищу у липні місяці після завершення ними тендерних процедур.

 

На Яворівщині відновили електропостачання 53-го військового містечка

Сьогодні, 27 червня, у Яворівській райдержадміністрації відбувалися зустрічі та наради щодо врегулювання питання з відключення енергопостачання в 53-ому військовому містечку, а також Будинку управління 24-ї бригади імені Короля Данила.

«Ми не могли не втрутитися у ситуацію, що виникла, адже без електроенергії залишилася майже 3 тисячі осіб, серед яких родини наших захисників. Уже сьогодні у помешканнях відновилять електропостачання», - наголосив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

За результатами цих засідань Львівській ОДА  спільно з Яворівською РДА  вдалось врегулювати ситуацію  щодо відновлення електропостачання у містечку.

«На сьогоднішній день Будинок управління неможливо включити, тому що борги залишилися, але у мешканців 53-го містечка буде світло, будуть укладенні договори з кожним мешканцем окремо. Упродовж  доби світло з’явиться в кожному будинку», - повідомив голова райдержадміністрації Ігор Самардак.

Нагадаємо, що будинок управління №1 Яворівської КЕЧ залишилось без електроенергії через борг перед постачальником «Укрінтеренерго».

 

Ростислав Замлинський зустрівся із заступником голови Місії США в Україні Крістіною Квін

Сьогодні, 27 червня, у Львівській ОДА відбулась зустріч т.в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського із заступником голови Місії США в Україні Крістіною Квін.

«Хочу у Вашій особі та особі Ваших колег висловити слова подяки за підтримку України на Міжнародному рівні на її шляху до Європейського Союзу та НАТО. Сьогодні ми платимо дорогою ціною за збереження нашої територіальної цілісності. Без підтримки США нам би не вдалося зупинити російського солдата там, де ми його зупинили.  Я хочу подякувати Сполученим Штатам Америки і за особливу політику щодо запровадження санкцій», - зазначив Ростислав Замлинський.

У межах зустрічі т.в.о. очільника Львівщини ознайомив гостей із економічним потенціалом області, динамікою розвитку промисловості та сільського господарства, а також із рекреаційними можливостями регіону.

Окрім того, він закцентував увагу на інвестиційному потенціалі Львівщини та тому, що у Львівській обласній державній адміністрації на супроводі перебуває понад 600 інвестиційних проектів та працює офіс їх супроводу.

Також Ростислав Замлинський підкреслив високий рівень безпеки в області, зокрема наголосив і на тому, що Львівщина – це область з нульовим рівнем корупції та стабільною суспільно-політичною ситуацією.

У свою чергу Крістіна Квін зазначила, що подолання корупції є важливою складовою, а відтак, Уряд США буде і надалі підтримувати Українську державу на її шляху до вступу в ЄС.

«Ми й надалі будемо допомагати Україні, щоб зберегти її територіальну цілісність та незалежність», - додала Крістіна Квін.

Ростислав Замлинський поінформував присутніх і про стан підготовки до проведення позачергових виборів  до Верховної Ради України та запевнив, що на виборчий процес на території Львівської області відбудеться максимально прозоро, а на волевиявлення громадян ніхто не зможе здійснити стороннього впливу.

Під час розмови сторони порушили питання розвитку двосторонніх відносин та напрацювання шляхів розвитку бізнес-проектів, а відтак порушили питання організації Дня американського бізнесу у Львові та навпаки.

 

У Яворові встановлять національний рекорд з виконання попурі пісень Володимира Івасюка

28 червня, у День Конституції України, на Літній сцені РНД «Сокіл» м. Яворова відбудеться  І районний фестиваль сучасної української пісні «У долі своя весна», присвячений Володимиру Івасюку. Під час фестивалю встановлять Всеукраїнський рекорд з виконання попурі пісень Володимира Івасюка за участю військових оркестрів.

Фестиваль, за словами організаторів, має на меті вшанування пам’яті видатного українського композитора і поета Володимира Івасюка, популяризувати його музичну спадщину, внесок у розвиток національної культури і мистецтва, а також пошук і відкриття творчо обдарованих виконавців та авторів української пісні.

Програма

19:00-20:00 Гала-концерт переможців фестивалю та нагородження

 20:00-21:00 Концертна програма від запрошених гостей : Маріанна Ільків-  поетеса, композитор , солістка вищої категорії  військового духового оркестру Національної академіі сухопутних військ ім. гетьмана П.Сагайдачного,засновниця Мистецької школи " ILkiv School", відома українська співачка та мистецька школа «ILkiv school”,дует «GLORIA»,Вікторія Козак ,школа танцю «Едельвейс»,модельної школи «ModЕльфик».

Хедлайнер фестивалю –  Софія Федина – українська співачка і телеведуча, активний громадський діяч (голова Світової федерації українських лемківських об'єднань, ГО «Українська справа», член обласного проводу Конгресу українських націоналістів). Кандидат політичних наук (спеціалізація: міжнародні відносини та дипломатична служба). Доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені Івана Франка і голос Майдану.

21:00- 21:20 Встановлення Всеукраїнського рекорду з виконання попурі пісень В.Івасюка за участю військових оркестрів 184 Навчального центру та 24 ОМБ.

«Я піду в далекі гори»

«Лиш раз цвіте любов»

«Водограй»

«Червона рута»

21:20-21:40 Виступ військових оркестрів

21:40-23:00 AFTER PARTY за участю гурту ПУШ-АП та Борислави Білозерківської

Адреса: Львівська обл.,м.Яворів вул.Івана Франка ,10

Контакти оргкомітету: 0677403510 начальник відділу культури,туризму,молоді та спорту Яворівської райдержадміністрації Наталія Лялюк.

 

У Музеї етнографії презентують виставку мініатюр Володимира Казаряна

Сьогодні, 27 червня, у Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України, відбудеться відкриття виставки мініатюр відомого майстра Володимира Казаряна «ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ». Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

В межах виставки представлять найменші в світі шедеври мініатюрного мистецтва. Серед експонатів філігранні мікрошедеври - скульптура Мерилін Монро, розміщена на торці волосини, караван верблюдів у вушку голки, зоопарк у волосині, мікрокамея «Лик Ісуса Христа» на рисовому зерні, мережива з 1/100 людської волосини, та багато іншого. Мікромініатюри можна буде розглянути в мікроскоп.

Для виготовлення мікромініатюр Володимир Казарян використовує слонову кістку, бивень мамонта, мармур, бурштин, риб’ячу луску, пилинки дорогоцінного каміння, тощо, а основами для них служать: відполірована людська волосина, макове зернятко, зернина рису, вушко голки, кристалик цукру і навіть піщинка.

Всі мініатюрні витвори виконані вручну, за унікальною авторською технологією, яка не має аналогів у світі. Для їх виготовлення застосовувалися спеціально створені майстром мікроінструменти.

Відкриття виставки о 16:00 год.

 

У Львові відкрили пам’ятну дошку Оленi Степанів-Дашкевич

Сьогодні, 27 червня, у Львові відкрили пам’ятну дошку Олені Степанів-Дашкевич – українському історику, географу, громадській та військовій діячці, першій у світі жінці, офіційно зарахованій на військову службу у званні офіцера, чотарю Української Галицької Армії.

Меморіал встановили на стіні головного корпусу Львівського торговельно-економічного університету.

«Олена Степанів-Дашкевич – феноменальна жінка: велика патріотка, науковець, авторка більше семи десятків наукових праць, громадський діяч, воїн, нескорений борець. Жінка, яка є прикладом жертовності і прагнення мети, почуття обов'язку і сміливості, відданості справі і любові до своєї держави. Вона – гордість всієї української нації. Це людина, яку ми не маємо права забути, якщо хочемо жити у своїй незалежній Україні», - наголосила керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

Опісля пам’ятну дошку освятили священослужителі, також відбулось громадське віче.

 

З початку червня за кошти обласного бюджету оздоровили майже тисячу дітей пільгових категорій

За кошти обласного бюджету департамент соціального захисту населення закупив понад  дві тисячі путівок для оздоровлення дітей на узбережжі Чорного моря та у закладах Львівської області.  Відтак, з початку червня оздоровили майже тисячу дітей пільгових категорій.

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.

“Станом на сьогодні більше ніж 300 дітей відпочили на узбережжі Чорного моря та більше як 600 у закладах Львівської області. Таких дитячих закладів працює 12, з яких 3 - санаторного типу, і 9 - оздоровлення та відпочинку. Ці заклади отримали усі необхідні дозвільні документи  для проведення кампанії з оздоровлення. Якщо говорити про заклади, які не є визначені дитячими, але прийматимуть  групи дітей, то відповідно до доручення Прем’єр-міністра України, вони повинні повідомляти місцеві органи влади і відповідні служби повинні здійснити перевірку. Дуже рекомендуємо батькам також перевіряти, чи заклади мають усі дозвільні документи і чи вони готові, щоб там проводилась відпочинкова кампанія”, - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА  Наталія Кузяк.

Також Наталія Кузяк зазначила, що за кошти державного бюджету  у таборах “Артек” та “Молода Гвардія” оздоровили з початку року понад 600 дітей пільгових категорій.

“Ці табори функціонують без відриву від навчального процесу і діти можуть там відпочивати упродовж року”, – зазначила Наталія Кузяк.

Як повідомила директор департаменту освіти і науки  Львівської ОДА Любомира Мандзій, на базі закладів загальної середньої освіти у червні організували  448 пришкільних таборів відпочинку з короткотривалим перебуванням, а також 65 таборів з  денним перебуванням дітей.

“Пришкільні табори діяли практично на всій території області і у них відпочили майже 23 тисячі дітей. З 10 по 24 серпня плануємо провести ще  один англомовний табір «GoGamp» на базі  Міженецької ЗОШ №1. Окрім того, у системі освіти ми маємо ще чотири табори відпочинку: табір “Росинка” у Жовківському районі, табір “Сокіл” у Золочівському та два табори у Сколівському районі, у яких мають можливість оздоровитись діти з цих районів та учні шкіл м. Львова ”, - зазначила Любомира Мандзій.

Зазначимо, кожна дитина перед табором повинна пройти медичне обстеження та мати довідку про стан здоров’я. Медики закликають батьків не легковажити цим, адже адміністрація табору повинна володіти інформацією щодо наявності алергій, особливості харчування тощо.

Детальнішу інформацію щодо отримання путівок та переліку дитячих закладів оздоровлення можна дізнатись за посиланням

 

На Львівщині відкрили ще одну сімейну молочну ферму

У селі Купче Буського району на Львівщині відкрили сімейну молочну ферму. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Серед учасників відкриття - Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, Буської райдержадміністрації та Львівської аграрної дорадчої служби.

Господарство – сімейна справа Мар’яни та Сергія Паливоди.  На разі фермери утримують 6  корів,  2 нетелі та 4 телят.  Молоко та молочну продукцію сім'я реалізовує на ринку.

У планах – добудова ферми та збільшення кількості корів.

«Успішне створення та відкриття сімейних молочних ферм, дозволяє  не лише  створити нові робочі місця, але й розвивати виробництво продукції з доданою вартістю»,-  зазначила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Додамо, що сучасне обладнання для облаштування ферми сім'я Паливоди отримала від канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

 

 

26.06.2019

 

Львівщина попрощалась із захисником Анатолієм Сорочинським

Сьогодні, 26 червня, Львівщина попрощалась із 30-річним Анатолієм Сорочинським. Герой загинув у зоні проведення ООС.

Прощання розпочалось у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці, опісля відбувся чин похорону. Поховали бійця у селі Підрясне Яворівського району.

Зазначимо, що львів’янин Анатолій Сорочинський проходив службу у 24-й окремій механізованій бригаді ім. короля Данила.

 

На Жовківщині провели круглий стіл для фермерів та власників земельних паїв

Сьогодні, 26 червня, у селі Мокротин Жовківського району за участі департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, Головного управління юстиції Львівської області та Львівської Аграрної Палати відбувся круглий стіл на тему: «Роль громадських ініціатив в поширенні позитивного досвіду інформаційно-правового забезпечення громадян». Участь у заході взяли  власники земельних паїв Жовківського та Кам’янка-Бузького районів, представники фермерських господарств та жителі навколишніх сіл.

Серед порушених питань в межах круглого столу - мотивування органів місцевого самоврядування  та власників земельних часток паїв до здійснення функцій у сфері державної реєстрації, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки та способи захисту майнових прав, оренда (суборенда) землі в 2019 році, можлива фінансова підтримка для аграріїв з державного та обласного бюджетів України.

Також розглянули питання - консолідації зусиль у здійснені заходів парламентського та громадянського контролю за додержанням прав і свобод  громадян, власників землі, а також питання децентралізації у сфері земельних відносин, розподіл повноважень щодо розпорядження, встановлення плати та контролю, алгоритму передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у комунальну власність ОТГ.

Додамо, що це вже шоста така зустріч із власниками паїв та сільськогосподарськими виробниками.

 

Понад мільйон гривень - на соціально-економічний розвиток області

З початку року Урядовими розпорядженнями вдруге здійснили розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Відтак, для обласного бюджету передбачили кошти в сумі 1,3 млн грн, з яких на сьогодні отримали 1,1 млн гривень.

Ці кошти передбачені для установ департаменту охорони здоров’я на капітальний ремонт та придбання медичного обладнання  в сумі 0,7 млн грн та для облаштування Національного літературно-меморіального музею Івана Франка в м.Львові  - 0,4 млн гривень.

 

Представники напрямку агропромислового розвитку облдержадміністрацій порушили актуальні питання галузі

На Вінниччині під головуванням в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої відбулась нарада щодо визначення шляхів підвищення ефективності роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку облдержадміністрацій.

Участь у заході взяли очільники профільних управлінь та департаментів облдержадміністрацій з усіх областей України, зокрема Львівщину представила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Під час зустрічі Ольга Трофімцева зазначила, що державна підтримка аграріїв у 2018 році буде продовжена й у 2019 році. Відтак, надалі її розвиток полягатиме у розбудові та ефективному функціонуванні повної інфраструктури - від виробництва продукції до її реалізації. Також вона підкреслила, що в умовах реорганізації необхідно зберегти функціонал департаментів, як один із чинників економічної стабільності.

З метою ознайомлення з кращими підприємствами агропромислового розвитку Вінницької області, учасники зустрічі відвідали ТОВ «Органік-Д», підприємство, яке займається вирощуванням та зберіганням овочевих культур. Поштовхом та базою для відкриття цього напрямку діяльності стали можливості, що були досягнуті за рахунок переробки відходів тваринництва ТОВ «СУБЕКОН», яке займається вирощуванням товарних свиней у закритому  циклі.

Також учасники зустрічі ознайомились з роботою ТОВ «Агро-Еталон», яке залишається одним із лідерів по темпах нарощування плодових насаджень як в області, так і в Україні в цілому. На підприємстві збудований та функціонує найбільший в Україні комплекс із зберігання фруктів.

 

4 липня стартує Всеукраїнська акція «Донеччина зустрічає своїх захисників»

З 4 по 5 липня у м. Краматорськ (гора Карачун) заплановано проведення Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників».

Метою Акції є:

 • презентація проектів пов’язаних з ветеранами АТО;

 • навчання молоді надання першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях;

 • проведення заходів, присвячених 5-річчю звільнення міст Східної України від російської окупації.

До участі у заході запрошуються представники громадських об’єднань військово-патріотичного спрямування, представники ветеранських організацій учасників АТО.

Захід «Донеччина зустрічає своїх захисників» організовано Донецькою обласною державною адміністрацією спільно з громадською організацією «Союз ветеранів АТО Донбасу», громадськими патріотичними організаціями Донецької області.

Учасники будуть забезпечені харчуванням під час заходу протягом двох днів 04-05 липня.

Організатори забезпечують проживання 1 добу (з 4 по 5 липня). Поселення у наметовому містечку м. Краматорськ гора Карачун можливо не раніше 10.00 (4 липня). Загальна кількість міст для поселення у наметовому містечку - 200 учасників. Також можливо взяти участь у заході з власним наметом.

Контактна особа: головний спеціаліст відділу молодіжної політики та масових заходів національно-патріотичного виховання управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Назаров Олексій, тел. 0667904773.

Програма заходу та деталі за посиланням

 

3 липня - День без поліетилену

Українцям пропонується 3 липня прожити один день без поліетиленових пакетів в межах всеукраїнської акції “День без поліетилену”.

Про це поінформував міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у Facebook.

«Це означає, що цього дня ви повинні спробувати обійтися без пластикових пакетів. Ім давно є прекрасні альтернативи у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, зроблених власноруч сіток. Насправді альтернатив багато. Тут все залежить від вашої фантазії», - зазначив міністр.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому щорічно до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі, й пакетів.

В Євросоюзі до 2021 року хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Цю ініціативу уже підтримали понад 250 компаній відомих брендів.

Наразі у Верховній Раді зареєстровані три законопроекти, які передбачають обмеження використання пластикових пакетів в Україні.

Отож, 3 липня ми пропонуємо спробувати добу пожити без пластику всім:

 •  закладам торгівлі та послуг, супермаркетів, магазинів, ринків тощо (листи-запрошення приєднатися до акції вже за мої підписом розіслано великим загальноукраїнським мережам торгівлі);

 • українцям, хто хоче бути відповідальним та турбуватися про довкілля.

 • Для чого?

 • разом формувати нову екологічну поведінку

 • спробувати у повсякденному житті застосувати модель поведінки, притаманну для жителів ЄС;

 • привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами;

 • сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Робоча група «Аграрний розвиток» продовжує роботу із розробки проекту Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року

У департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації відбулося друге засідання робочої групи «Аграрний розвиток» з розробки проекту Стратегії розвитку Львівської області до 2027 року.  

В межах засідання начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту Галина Камінська ознайомила присутніх з основними тенденціями розвитку агропромислового сектору економіки для подальшої підготовки проектних ідей до проекту Плану заходів з реалізації Стратегії у 2021-2023 роках та розроблення проекту Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року.

Експерти робочої групи – науковці, представники галузевих громадських організацій та структур агробізнесу Львівщини, висловили бачення щодо розвитку окремих напрямів та надали пропозиції щодо подальшої роботи над проектом Стратегіїї розвитку Львівської області до 2027 року.

 

На Львівщині відбудеться Форум з питань біоенергетики

2 липня департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації спільно з компанією ECODEVELOP організовують Форум на тему: «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції».

Під час Форуму передбачається порушення питання ситуації та перспектив розвитку ринку відновлюваної енергетики, ефективних технологій переробки агросировини та різних видів відходів, наявних бар’єрів та способів їх подолання, розвитку сучасних біогазових технологій, вирішення екологічних проблем поводження з органічними відходами, одержання органічних біодобрив, особливостей реалізації електроенергії за «зеленим» тарифом, інвестування та кредитування проектів біогазових станцій, програм надання інвестицій вітчизняними та міжнародними фінансово-кредитними установами для реалізації проектів у сфері біоенергетики, поєднання та використання різних форм фінансування у ході впровадження біонерегетичних проектів та інших актуальних питань розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні.

Учасники Форуму: представники Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, департаменту агропромислового розвитку Львівської та департаменту паливо-енергетичного комплексу та енергозбереження обласної державної адміністрації, представники торгово-промислових палат, районних адміністрацій, аграрного бізнесу, профільних державних організацій, консалтингових, інвестиційних та фінансових установ та підприємств.

Форум відбуватиметься з 12:30 до 16:30 за адресою: готель «Reikartz Дворжец Львів», м. Львів, вул. Городоцька, 107.

Зареєструватися на захід можна за посиланням та підтвердити участь за телефоном: (050) 399-80-80 або за електронною адресою: business@ecodevelop.ua.

 

Майже 600 виборців з інших областей обрали для голосування Львівщину

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не має можливості проголосувати на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування (ТЗМГ).

Такою можливістю станом на 26 червня в Україні скористалися понад 20 тисяч виборців, з яких 838 осіб обрали виборчу дільницю в межах Львівської області. Про це повідомила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів.

За її словами, 257 із зазначених 838-х – це мешканці Львівщини, які змінили місце голосування на іншу дільницю в межах області. Із представників інших регіонів, найбільше голосуватиме на Львівщині донеччан (133), киян (78), дніпрян (47) і луганців (43). Загалом таких 581 виборець. Натомість 389 мешканців Львівщини голосуватимуть за межами області (найбільше у м. Києві – 74).

Зоряна Павлів зауважила, що Центральна виборча комісія спростила процедуру ТЗМГ. Тепер потрібно лише написати заяву про бажання змінити місце голосування та пред’явити паспорт. Зробити це слід до 15 липня включно, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування у день голосування.

Посадовець додала, що 28 червня Україна відзначатиме День Конституції - єдине державне свято, закріплене в самій Конституції України. Цей день є офіційним вихідним, у тому числі для працівників органів Державного реєстру виборців. А от наступні дні, 29 і 30 червня, усі відділи Реєстру у Львівській області прийматимуть звернення громадян відповідно до встановленого графіку (з 10 до 16, з перервою на обід із 13 до 14 години).

Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина»

 

Відбулася Всеукраїнська проща у Страдч, присвячена пам'яті Страдецьких Блаженних

Сьогодні, 26 червня, з нагоди відзначення 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля, Дня мирянина, а також пам'яті Страдецьких Блаженних отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, відбулась щорічна Всеукраїнська проща до с. Страдч. Прощу очолив  Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Прочани помолились до Страдецьких Блаженних, опісля пішою ходою пройшли до молитовного поля біля «Страдецької гори», де відбулась Архиєрейська Божественна Літурrія. Завершилась проща Хресною ходою. Участь у прощі взяв т.в.о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Також під час прощі відбувались віднова хресних обітів, присяга тверезості, благословення і освячення всякої речі.

Довідково

Страдч – відпустовий Марійський паломницький центр, що славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою. У 1936 році Папа Римський Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Також, Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від Папи значення Єрусалимської Хресної дороги. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Пресвятої Богородиці.

Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули у 1941 році під час радянської окупації Галичини. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними.
Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог. Вважається духовним опікуном студентської молоді. Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, є опікуном мирян.

 

У липні на Львівщині відбудеться 6 масштабних фестивалів

Впродовж липня на Львівщині відбудеться низка фестивалів.

Етнофестиваль «Івана Купала в древньому Удечі»

Пригоди, височенна ватра, знамениті гурти, потужний звук, етнічні забави – в обрамленні магічної купальської ночі і бурхливих хвиль Стрия. Кожен учасник фестивалю зможе поринути у чари «древнього Удеча»! 
6 - 7 липня на узбережжі річки Стрий у Жидачеві святкуватимуть Івана Купала, окрім традиційних українських забав на це свято, гості етнофестивалю веселитимуться під музичні гурти з усієї Галичини. У програмі також спортивні забави, майстер-класи народних ремесел, ярмарка смаколиків та нічна екскурсія у музей Жидачева. Етнофестиваль до свята Івана Купала має на меті зберегти й осучаснити народні традиції, пропагувати культурний і тверезий спосіб відпочинку, підняти імідж міста та звернути  увагу на історію древнього Удеча

Міжнародний фестиваль  молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина 2019»

7 липня у свято Івана Купала в місті Новояворівську Яворівського району Львівської області стартуватиме Міжнародний фестиваль молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина-2018», який завершиться 12 липня.

На цей унікальний та найстарший в Україні пісенний форум прибудуть таланти із понад 10 держав.

Етнофестиваль «Яворівська бавниця»

7 липня, у Яворівському національному природному парку на території відпочинкового осередку «Верещиця» відбудеться традиційний етнофестиваль «Яворівська бавниця». 

Фестиваль проводять  з метою збереження та примноження українських традицій, звичаїв та обрядів Яворівщини.

У програмі свята виступи народних колективів Яворівщини, майстер-класи, виставка«Яворівська бавниця», переспіви біля ватри.

Міжнародний фольклорний етнофестиваль трьох культур «Белзька брама»

14 липня у місті Белз відбудеться міжнародний фольклорний фестиваль «Белзька брама».

Мета заходу – сприяння створенню у світі позитивного іміджу України, розвиток, взаємозбагачення та популяризація національних культур, а саме української, польської та єврейської.

В ході заходу проходитимуть майстер-класи та виставки-продажі виробів майстрів народних промислів.

Західноукраїнський фестиваль «Куховарня  Radofest»

Відчути смак колоритної галицької кухні, скуштувати страви за автентичними рецептами господинь, гостей запрошують до Радехова на «Куховарню RadoFest»

Будуть і фотозони в українському стилі, і музичні супроводи від «Троїстих музик», і дегустації «страви року», і ярмарок смаколиків.

Метою фестивалю є популяризація національних традицій, української кухні, українського фольклору, української сучасної музики, національно-патріотичного виховання дітей і молоді, благодійності, а також розвитку творчості та креативного мислення.  

Міжнародний фестиваль української слави «Кульчиці-Фест»

28 липня у селі Кульчиці Самбірського району старту' Міжнародний фестиваль української слави «Кульчиці-фест».

«Кожен на своєму місці робить справу, від якої залежить успіх країни. А такі фестивалі, що просякнуті духом культури та історії, навчають нас та наших дітей правдивої української історії. Українці об’єдналися навколо української ідеї, і з нею ми дійдемо до перемоги. Ми разом із вами спільно творимо нашу історію і ми обов’язково побачимо нашу країну квітучою, могутньою та міцною», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. 

 

Львівська ОДА шукає кадри

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - спеціаліста відділу молодіжної політики управління внутрішньої та молодіжної політики департаменту.

Кваліфікаційні вимоги: освіта вища, не нижче ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, досвід роботи не обов’язковий, вільне володіння державною мовою.

Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі:

- копія паспорта громадянина України;

- письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (із змінами)), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмова заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

- копія (копії) документа (документів) про освіту;

- оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

- заповнена особова картка встановленого зразка,  (особова картка державного службовця, затверджена Наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156 (із змінами), зареєстрована в Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1200/29330);

- декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції).

Термін подання документів: до 18:00 год 10 липня.

Місце, час та дата проведення конкурсу: 12 липня, початок о 12:00 год, за адресою: м.Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 454.

Контактна особа - Оксана Маційовська, тел. +38 (032) 2999239, uwp2@loda.gov.ua.

Детальніше за посиланням.

 

30 червня усіх охочих запрошують долучитися до масштабного відзначення Дня молоді

Сьогодні, 26 червня, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо відзначення Дня молоді на Львівщині.

«Щорічно відповідно до Указу Президента в Україні в останню неділю червня святкують День молоді. Цього року свято припадає на 30 червня. Львівська обласна державна адміністрація спільно з різними громадськими організаціями Львівщини підготувала святкування, яке відбудеться у парку «На валах». Під час святкування Дня молоді на території парку розпочне діяти 10 локацій: дитячі, спортивні, розважальні, інтелектуальні, а також відбудеться музична програма», - зазначив заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун.

Окрім того, він додав, що уперше цього року на святкуванні Дня молоді виступить оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, а хедлайнером вечора стане переможниця талант-шоу «Голос країни» Оксана Муха.

Зазначимо, що локації розпочнуть роботу о 13:00 годині.

«Серед інших цікавих локацій буде і фестиваль культури від організації AIESEC. Відтак, нам продемонструють 12 країн, їхні традиції та звичаї. Можна буде поспілкуватися зі 100 волонтерами у тому числі іноземними мовами та перевірити свої знання», - наголосила  віце-президент громадської організації «Львівський молодіжний клуб» Юля Мартинюк.

У межах програми кожен охочий зможе взяти участь і у битві «на купинах», піднятися на 10-метровий надувний скеледром, взяти участь в інтелектуально-розважальній грі «Mind Game». На найменших гостей свята чекає дитяче містечко, наповнене цікавими завданнями та іграми з аніматорами.

Окрім цього, на святі передбачений інтелектуальний блок – виступи цікавих спікерів і мотивуючі історії.

Гості також зможуть ознайомитися із туристичною кухнею Львівщини, роботою пластового містечка, взяти участь у медіа-квесті та командному квесті по місту.

«Уперше відбудуться майстер-класи і змагання з приготування барбекю. Відтак, відбудеться дегустація, яка розрахована на пів тисячі осіб», - додав Юрій Горун.

Зафіксувати приємні спогади з Дня молоді і миттєво отримати надруковані світлини можна буде завдяки фотобоксу.

Триватиме святкування до опівночі. Вхід вільний.

 

Випускники Львівщини – серед лідерів за результатами ЗНО - 2019

Про це повідомила сьогодні під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

“39 випускників із Львівщини отримали максимальний бал на ЗНО, тобто маємо 41 найкращий результат, оскільки двоє випускників зі Стрия та Львова отримали по 400 балів. Ми є серед лідерів і на другому місці після м. Києва. Ця позитивна динаміка цього року зросла, бо минулоріч у нас було лише 26 найкращих результатів”, - наголосила Любомира Мандзій.

За її словами, найкращий результат абітурієнти показали на ЗНО з математики – по 200 балів здобули 14 осіб, 8 – з хімії, 5 – з англійської мови, 6 – з української мови та літератури, 2 – з фізики, 3 – з біології, стільки ж людей – з історії України.

 

25.06.2019

 

У зоні проведення ООС Львівщина втратила ще одного захисника

У зоні проведення ООС загинув 30-річний львів’янин Анатолій Сорочинський. Новітній Герой проходив службу у 24-й окремій механізованій бригаді ім. короля Данила.

Поховають бійця завтра, 26 червня, у селі Підрясне Яворівського району. Прощання розпочнеться о 10:30 год у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці, а об 11:00 год відбудеться чин похорону.

Висловлюємо співчуття близьким та рідним Героя.

 

На колегії управління спорту порушили питання підготовки резерву спортсменів Львівщини до збірних команд України

У вівторок,  25 червня, у конференц-залі готелю Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України відбулось засідання колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Романа Хім’яка розглянули низку питань розвитку фізкультурно-спортивного руху Львівщини.

Відповідно до порядку денного, директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак, доповів про роботу навчального закладу.

«Підготовка перспективних спортсменів – резерву до збірних команд України з олімпійських видів спорту – одне з головних завдань в діяльності нашого закладу», - зауважує Степан Родак.

Зі свого боку, начальник відділу спорту та проведення заходів управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Уляна Штангрет, розповіла про підготовку спортсменів Львівщини до участі в ІІ Європейських іграх 2019, що відбудуться 21-30 червня у столиці Білорусі Мінську.

Важливість розвитку фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах підкреслив начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Анатолій Ігнатович.

Під час засідання начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, вручив посвідчення майстра спорту таким спортсменам: Вероніці Нанівській, Марті Черненко, Софії Ковалик – художня гімнастика та Степану Дем‘янчуку (легка атлетика).

Також Роман Хім’як висловив подяку полковнику, начальнику Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України Руслану Сенику, за надану підтримку в проведенні засідання.  

 

Розвиток територій шляхом популяризації гастротуризму розглянули на Форумі місцевого розвитку

У Трускавці триває Форум місцевого розвитку. Відтак, сьогодні, 25 червня, в межах панельної дискусії «Локальні виробники і гастротуризм як драйвер розвитку територій» розглянули передумови та підґрунтя зростання іміджу місцевих брендів і популяризації українського продукту.

Співзасновник клубу Галицької кухні Ігор Лильо переконаний у тому, що регіональний продукт – не лише об’єкт продажу, а й синергія культури, традицій та історії.

«Сьогодні ми багато говоримо про окремі продукти та бренди. Але ми не досягнемо успіх без розуміння того, чого ми прагнемо і розуміння того, якого кінцевого продукту ми очікуємо. Системна робота в кількох напрямах сприятиме позитивному результату. Історія їжі - це історія культури та традицій. Ми повинні створити середовище, яке опікуватиметься ринком. Представлення і популяризація продукту вагома складова в контексті конкуренції. У цьому контексті важливі також співпраця із туристичним середовищем та напрацювання механізмів отримання дозвільних документ. Локальні продукти, яких а нас насправді не так багато, потребують підтримки та захисту», - зазначив Ігор Лильо.

«Поштовх для розвитку місцевим виробникам - актуальне питання. Розвиток сільських територій корисне для держави. Другий рік діє програма з кредитування підприємців під 1%. Напрями підтримки молодих фермерів є, ними потрібно користуватися. Продукт, що виробляється в Карпатах немає аналогів, і це треба популяризувати. Те, що виробляється в Карпатськомуму регіоні варте того, щоб його просувати», - наголосив заступник міністра аграрної політики Віктор Шеремета.

На юридичній складовій наголосив під час дискусії засновник ТМ «Мукко» Микола Кміть.

«Юридичний захист та захист інтелектуальних прав - виклик для сучасного ринкового суспільства. Маленькі ферми потребує підтримки держави. Адже часто малі підприємства - це не прибуток, а туристична привабливість. Заохочення туристів та популяризації бренду повинна відбутися в контексті розвитку інфраструктури. Львівщина має що запропонувати, треба захищати бренди, що дозволить просувати якісні продукти», - акцентував Микола Кміть.

Окрім того, під час дискусії відбувся майстер-клас у межах проекту «Світ Карпатських розет - заходи із збереження унікальності культури Карпат.

Панельна дискусія відбулась за підтримки управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації.

 

Підприємців Львівщини запрошують взяти участь у торговій місії до Франції

Служба експортера Львівської обласної державної адміністрації запрошує компанії Львівщини взяти участь у торговій місії до Франції, яка відбудеться у вересні 2019 року.

Програмою передбачені зустрічі в форматі B2B/B2G, а також відвідання провідних підприємств регіону для обміну досвідом.

Участь у місії відкрита для усіх компаній, зацікавлених у виході на французький ринок.

Організатори місії: Служба експортера Львівської обласної державної адміністрації, Посольство України в Французькій Республіці.

Довідково:

Участь у програмі торгової місії для українських компаній безкоштовна. Учасники самостійно покривають дорожні витрати та витрати із перебування в Франції.

За детальною інформацією просимо звертатися за тел.: (032)261-27-13 та на електронну скриньку: loda.export@gmail.com або torg.loda@gmail.com

 

На Львівщині реалізують проект «Україна – це ми»

В межах реалізації проекту «Україна - це ми!», за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, зразковий інтегрований театр естрадної пісні «Дитячі мрії» з 20 по 23 червня здійснив гастрольний тур південно-західними районами Львівщини.

Один із концертів туру відбувся в Народному домі м. Самбора за сприяння управління культури Самбірської міської ради. Окрім цього театр виступив на Старосамбірщині у с. Стрілки та на Турківщині.

Окрім виступів учасники «Дитячих мрій» відвідали екскурсії та відпочили на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ.

В подальшому заплановані концерти і в інших районах області.

Додамо, що проект «Україна – це ми» реалізували в межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки.

 

В області ліквідували наслідки перевезення небезпечного вантажу

Учора, 24 червня, у Мостиському районі на пропускному пункті “Шегині” під час оформлення вантажного автомобіля «DAF» іноземної реєстрації виявили напівпричіп автоцистерну з розгерметизацією хімічної речовини – азотної кислоти. Зі слів перевізника, цистерна прямувала з Польщі.

Як повідомили у департаменті цивільного захисту Львівської ОДА, цистерну відтранспортували у безпечне місце поза межами населених пунктів і здійснили охолодження цистерни підрозділами Мостиського райвідділу ДСНС України у Львівській області.

Cьогодні, 25 червня, о 13:40 год до місця перебування автомобіля прибули представники фірми перевізника, які перевірили ємність та усунули несправність.

Відтак, о 15:04 год автомобіль вирушив за маршрутом до місця призначення.

 

Завершено фінансування пенсій за червень та житлових субсидій за травень

Сьогодні, 25 червня, відповідно до графіка поденного фінансування пенсійних виплат на поточний місяць у Львівській області завершено в повному обсязі фінансування пенсійних виплат та житлових субсидій у червні 2019 року.

Про це повідомило Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Відтак, загальна сума видатків на виплату пенсій за червень поточного року склала 1,8 млрд. гривень.

Загальна сума видатків на виплату житлових субсидій за травень поточного року –  0,6 млрд. гривень.

 

Триває прийом заявок на конкурс найкращих практик молодіжної роботи – 2019

З метою відбору, відзначення і поширення кращих практик молодіжної роботи в Україні Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні започаткували в 2017 році Конкурс кращих практик молодіжної роботи в Україні.

До участі у конкурсі в 2019 році запрошуються учасники та учасниці, які мають успішні практики в наступних сферах молодіжної політики:

• участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості, підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади);

• освіта та просвітницька діяльність з прав людини, захист прав людини, просування рівності та недискримінації в українському суспільстві;

• розвиток механізмів забезпечення участі молоді в житті громади;

• підтримка молодіжних проектів та ініціатив;

• розвиток молодіжних громадських організацій;

• волонтерство та ін.

Найкращі практики увійдуть до друкованого та електронного видання «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні», який надалі широко розповсюджуватиметься серед зацікавлених сторін; 10 переможців конкурсу отримають призи та відзнаки.

Результати конкурсу будуть оголошені на ІІІ Всеукраїнському форумі молодіжних працівників та працівниць у Луцьку 31 жовтня – 2 листопада.

Кінцевий термін подачі – 1 серпня 2019 року.

Про результати конкурсу всі заявники будуть повідомлені листом на електронну пошту на початку вересня 2019 року.

Критерії відбору та деталі за посиланням

 

В області обговорять Антикорупційну програму Львівської ОДА на 2019 рік

Відділ взаємодії з правоохоронними органам, запобігання корупції та оборонної роботи апарату Львівської обласної державної адміністрації інформує про проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення Антикорупційної програми Львівської обласної державної адміністрації на 2019 рік шляхом електронних консультацій.

Метою проведення консультацій з громадськістю є збір пропозицій задля їх врахування при розробці проекту Антикорупційної програми Львівської обласної державної адміністрації на 2019 рік.

Соціальні групи населення та зацікавлені сторони, інтересів яких стосуватиметься план заходів: населення Львівської області, службовці органів державної влади та місцевого самоврядування, представники інститутів громадянського суспільства, громадські активісти, журналісти та інші представники ЗМІ.

Можливі наслідки проведення в життя рішення для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін - якісна підготовка та виконання антикорупційної програми облдержадміністрації як запорука зменшення рівня корупції в усіх  сферах  діяльності державного органу через  вжиття закріплених  у  ній тих чи  інших  заходів,  які  є  оптимальними  та очікуваними у суспільстві та  як наслідок, збільшення рівня довіри населення до органів влади.

Обговорення відбудуться 27 червня об 11 годині у каб.412 Львівської ОДА.

Контактна особа: Юревич Юрій Олександрович, тел.: 2999-344, електронна скринька: yurevich.loda@gmail.com

Результати обговорення буде оприлюднено на веб-сайті Львівської обласної державної адміністрації.

 

На Львівщині вшанували Героїв російсько-української війни

Сьогодні, 25 червня, у Музеї визвольної боротьби України заходу «День народження Героя російсько-української війни. Народжені у червні».

Присутні вшанували пам'ять Героїв, які віддали власне життя задля миру та цілісності держави, хвилиною мовчання.

Опісля, спільно з отцем Михайлом Сиваком помолилися за загиблих.

"Мами, дружини, батьки тих, які вже не повернуться, але завжди в наших серцях. Наші діти – завжди з нами, поруч, вони завжди охороняють нас і бережуть. Так як тоді, коли воювали і не завжди розказували правди. Ми зараз маємо велику відповідальність перед ними. Щоб за те, за що вони воювали і поклали свої голови, не було марним. Щоб їх не забули і з Героїв не зробили злочинцями. Наші діти для нас завжди будуть Героями. Це наше завдання перед нашими дітьми і рідними, які поклали свої голови, щоб ми, ті, що залишилися тут, на мирній території, пам’ятали про них", - розповіла Луговська Наталія, мати загиблого учасника АТО Юрія Луговського.

У межах заходу октет "Орфей" виконав триптих патріотичних пісень, а Назар Савко та учасники зразкової музичної студії  "Джерело" Центру творчості дітей та юнацтва Галичини виконали  пісню "Україна". 

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

 

Близько 120 дітей стали учасниками екологічного табору «Зелений мир»

У м. Перемишляни при церкві св.Миколая за сприяння департаменту екології та природних ресурсів відбувся християнський екологічний табір для дітей віком 7 - 12 років "Зелений мир".

Участь у екотаборі, який тривав з 18 по 22 червня, взяли близько 120 дітей. Однією з організаторів табору є ековолонтер Ганнуся Кисіль.

Головна тема цьогорічного табору – чисте довкілля.

Під час походу на Лису гору в с.Боршів учасники мали можливість дізнатися багато цікавого про ліс і його екологічне значення - водоохоронну, захисну, санітарно-гігієнічну, оздоровчу, рекреаційну, естетичну, виховну та інші важливі функції.

Також під час дня «води» таборовики побували у с. Коросно та побачили, як вода з природного середовища потрапляє до кранів їх помешкань.

У таборі діти вчилися сортували сміття і, для кращого розуміння, мали можливість практично перевірити свої знання завдяки екозошитам "Сортуй відходи правильно",  які були надані департаментом екології та природних ресурсів.

Для кращого формування екозвичок, організатори екотабору власноруч пошили екоторби, які отримала дітвора та розмалювала власноруч.

Після цього табору учасники однозначно замисляться над питанням про наше довкілля, про християнський обов’язок кожної людини в питанні його збереження.

 

4 липня - електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

У четвер, 04 липня, відбудуться електронні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельні аукціони будуть проводитись на електронному майданчику ДП «СЕТАМ» 

До продажу права оренди на електронних земельних торгах пропонується право оренди 4-ох земельних ділянок розташованих у Радехівському та Турківському районах Львівської області, загальною площею 37,6 га:

1. Радехівський район, Березівська сільська рада , площа земельної ділянки – 5,2 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 1179,6 грн.

2. Турківський район, Верхньовисоцька сільська рада , площа земельної ділянки – 10,0 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 978,6 грн.

3. Турківський район, Мохнатська сільська рада, площа земельної ділянки – 8,4 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 5964,6 грн.

4.  Турківський район, Комарницька сільська рада, площа земельної ділянки – 14,1 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 2123,7 грн.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна тут  і тут.

 

У Трускавці стартував ІV Форум місцевого розвитку

Сьогодні, 25 червня, у місті Трускавець стартував ІV Форум місцевого розвитку.

Участь у заході бере заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів. 

Зазначимо, що цього року участь у форумі візьмуть понад  400 учасників - представників виконавчої та законодавчої влади, місцевого самоврядування, закордонних гостей та партнерів, дипломатичного корпусу, бізнесу тощо.

У програмі Форуму запланувано близько 20 панельних дискусій, цікава та насичена неофіційна частина,  спортивні змагання, багато зустрічей, презентацій, підписання угод про співпрацю тощо. 

Відтак, у перший день ІV Форуму місцевого розвитку відбудеться пленарна дискусія "Розвиток українських регіонів крізь призму євроатлантичної інтеграції", "Лісове господарство в Карпатах", "Інвестиційні проекти у сфері альтернативної енергетики та енергозбереження", "Інструменти фінансування проектів розвитку".

Окрім того, присутні дискутуватимуть про кращі практики міжрегіональної співпраці задля зміни країни на краще, а також про локальних виробників і гастротуризм як драйвер розвитку територій. 

 

На Львівщині презентують фотопроект «Самбір. Історія одного злочину»

Проект покликаний привідкрити маловідомі, або й зовсім незнані сторінки жахливих наслідків терору нацистського та більшовицького режимів в період Другої світової війни та після неї на території м. Самбір.

Пропонований фотоматеріал - давні та сучасні світлини; фотокопії свідчень, карт, схем; ілюстрації археологічних досліджень – є неспростовним доказом злочинів російського більшовизму та німецького нацизму на теренах Західної України.

Проект стартує у м.Самборі 26 червня 2019 року о 16.00 год. на території колишнього єврейського кладовища – місці масових розстрілів євреїв, українців, поляків, ромів.

Мешканців та гостей м. Львова запрошують на відкриття проекту у Львівському музеї історії релігії 29 червня 2019 року  о 16.00 год. 

Організатор проекту - ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області».

Запрошуємо до участі в цих заходах. Сподіваємося, вони стануть корисними в питанні увічнення пам’яті про загиблих наших краян – невинно замучених, а також тих, хто зі зброєю в руках протистояв коричневій та червоній чумі у складний період нашої історії.

Захід реалізовано за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

 

Всіх охочих запрошують взяти участь у грі MindGame

У межах святкування Дня молоді у сквері «На Валах» (вул. Винниченка, перед Львівською облдержадміністрацією) відбуватиметься командна гра MindGame.

Це спеціальна інтелектуально-розважальна гра, яка складається з цікавих запитань усіх можливих галузей знань. Більшість питань вирішуються логікою, кмітливістю, протиріччям, здогадкою і т.п.

Учасники матимуть змогу розширити свій світогляд, дізнатись щось нове та актуальне, розвинути свої розумові здібності та від душі посміятись.

Організатори MindGame дивуватимуть позитивною атмосферою, де усі рівні, незалежно від знань та можливостей.

Все що потрібно - зібрати командну від 4 до 6 осіб, зареєструвати її на гру за посиланням до 29 червня 12.00 год.

Гра розпочнеться о 17:30 год 30 червня 2019 року у сквері «На Валах».

Нагадаємо, що День Молоді на Львівщині цьогоріч організовують молодіжні громадські організації спільно з Львівською обласною державною адміністрацією.

Контактна особа: Софія Курман, тел.: 0685121268.

Довідково:

Гра Mind Game, це – розважально-інтелектуальний вид розваг, популярний закордоном. Через активіність учасників організатори проводять такі ігри регулярно. Питань на енциклопедичні знання у грі майже немає. Більшість питань беруться логікою, кмітливістю, протиріччям, здогадкою і т.п. Це дозволить вам розширити свій світогляд, дізнатись щось нове та актуальне, розвинути свої розумові здібності та від душі посміятись. Позитивна атмосфера є запорукою нашої гри, у якій всі рівні, незалежно від знань та можливостей. Гра відбувається у жанрі Pub Quiz.

Pub Quiz (від англ. слів паб та вікторина) – вже поширений спосіб провести час із друзями і одночасно спробувати свої сили в полегшеному варіанті гри «Брейн Ринг» або «Що? Де? Коли?». Саме завдяки Mind Game молодь має можливість провести час весело, інтелектуально і, в деякій мірі, навіть азартно.

Ігри від Mind Game вже поширюються такими містами України як Львів, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ.

Аби більше дізнатися про гру переходьте за посиланням.

 

Учасники міжнародного велопробігу «На крилах природи» відкривають українську частину Розточчя

23-24 червня в межах проекту "Велопробіг по Розточчю "На крилах природи" понад 150 велосипедистів із Республіки Польща відвідали природний  заповідник «Розточчя» і Яворівський національний парк. Серед учасників  представники Міністерства охорони природи, Міністерства охорони води, шести національних природних парків, а також Клубу роверистів. 

Велопробіг відбувався "Центральним велосипедним маршрутом від Красніка до Львова" в межах проекту "РовеЛове Розточчя - разом попри кордони", що реалізується Програмою транскоркордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна", яка фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу та співфінансується партнерами проекту.

Велосипедний пробіг по Розточчю "На крилах природи" - це чотириденний захід, під час якого учасники щодня проїжджатимуть на велосипеді від 90 до 110 км. Шлях пролягає існуючими та новоствореними велосипедними маршрутами , зокрема через "Центральний велосипедний маршрут" Розточчя", "Велосипедний маршрут Юзефува в Розточчі" та "Велосипедний маршрут до Флоріанки".

Топографія маршруту дуже різноманітна - від довгих відстаней, плоских ділянок до досить крутих спусків, що вимагає аби кожен учасник добре володів технікою водіння і вмінням швидко реагувати.

Учасники велопробігу відчули «справжню атмосферу Розточчя». Під час пробігу мали можливість ознайомитись з природними та культурними об'єктами Розточчя, з місцевими туристичними продуктами.

Організатором велопробігу по Розточчю виступив Розточанський парк народовий (Республіка Польща).

Довідково:

Проект "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони" реалізовується в рамках  Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Організаторами Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 виступає Європейський Союз в межах Європейського інструменту сусідства та партнерства.

Проект спільно реалізовують 6 партнерів з Львівщини та Люблінського воєводства: департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації,  Яворівський національний природний парк, Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіон «Карпати Україна» Любельське воєводство, Гміна Замость, Розточанський парк народовий.

Загальною метою проекту є популяризація та збереження природної спадщини завдяки діяльності, спрямованої на розвиток туристичної велоінфраструктури, створення туристичних продуктів, що сприяє зміцненню партнерських зв'язків, поліпшенню іміджу та привабливості польського і українського Розточчя.

 

На Львівщині стартував юнацький чемпіонат України зі стрільби з лука

Урочистим відкриттям на Львівщині розпочався чемпіонат України зі стрільби з лука серед юніорів 1999 р.н. та молодших. Цьогоріч в змаганнях беруть участь 112 спортсменів з 10 областей України та м.Києва.

Учасників змагань привітали: начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хім'як; представник Міністерства молоді та спорту України, державний тренер, ЗМС Олена Садовнича; головний спеціаліст управління молоді та спорту Львівської міської ради Юлія Гаврушко; перший заступник голови ЛОО ФСТ «Динамо» Віктор Яцковець; президент Львівської обласної федерації стрільби з лука Олександр Калініченко та головний суддя змагань, ЗТУ Віктор Михайленко.

Організаторами змагань виступили: Міністерство молоді та спорту України, Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, Львівська обласна федерація стрільби з лука, ЛОО ФСТ «Динамо» України.

Також під час відкриття урочисто вручено посвідчення про присвоєння почесного звання «Майстер спорту України міжнародного класу» – Олександрі Кукурузяк (м.Львів, тренер С. О. Колядінцева).

Варто зазначити, чемпіонат є етапом відбору кандидатів до збірної команди України, що братиме участь в Кубку Європи, який цього року відбудеться 15-20 липня у румунській столиці Бухаресті.

Прикрасою урочистого відкриття стали показові виступи юних грацій відділення художньої гімнастики КДЮСШ «Здоров'я» (директор О. В. Єресько).
Змагання триватимуть до 27 червня 2019 року.
 

 

24.06.2019

 

Підрозділи цивільного захисту проводять заходи з ліквідації наслідків події, пов’язаної з перевезенням небезпечного вантажу

Сьогодні, 24 червня, на пропускному пункті “Шегині” виявлено автоцистерну з розгерметизацією хімічної речовини – азотної кислоти. Зі слів перевізника, цистерна прямувала з Польщі.

Як повідомили у департаменті цивільного захисту, цистерну відтранспортовано у безпечне місце поза межами населених пунктів і проводиться охолодження цистерни підрозділами Мостиського райвідділу ДСНС України у Львівській області

На місце події також  виїхали фахівці Держпродспоживчслужби, щоб відібрати проби грунту та повітря.

Вирішується питання про направлення на місце події іншої цистерни для перезавантаження небезпечного вантажу 

З отримувачем вантажу та технічними працівниками проводиться робота щодо оперативного вирішення цього питання.

 

Львівщина активізує співпрацю із Туреччиною

Cьогодні, 24 червня, т.в.о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гульдере.

Ростислав Замлинський подякував Надзвичайному і Повноважному Послу за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також ознайомив із економічним, культурним, туристичним розвитком Львівщини.

“Дякую вам та усьому турецькому народу за підтримку у наших прагненнях відстоювання державних цінностей та національних інтересів на міжнародній арені. З Туреччиною нас пов’язують хороші культурні та бізнес - зв’язки. Важливо продовжувати цю співпрацю, на Львівщині  ми ставимо завдання сприяти і вітчизняним, і іноземним інвесторам, хто хоче розвивати бізнес тут, починаючи від  відведення земельної ділянки і завершуючи отриманням дозволів”,- зазначив Ростислав Замлинський.

Під час зустрічі Ростислав Замлинський запросив турецьких туроператорів взяти участь у Міжнародній виставці “ТурЕкспо”, а також представників бізнесу  приїхати на Міжнародний економічний форум, який відбуватиметься наприкінці жовтня.

Відтак, сторони акцентували увагу на співпраці в аграрному секторі, харчопереробній галузі, сферах культури, туризму, а також розвитку індустріальних парків.

 

На Львівщині відбувся ІІІ Фестиваль родин

У неділю, 23 червня, у Рясне - 2 відбувся III "Фестиваль Родин".

Участь у  заході  взяли понад 3000 мешканців цього мікрорайону різного віку.

Завданням свята було об'єднати мешканців в родинному колі, де вони мали змогу взяти участь у різних конкурсах, а молодь і діти могли б продемонструвати свої таланти, серед яких:  театральні та танцювальні виступи, художні та співочі вміння. 

Особливістю цьогорічного фестивалю - його благодійність. Відтак, всі виручені кошти від частувань, лотереї, приватні пожертви учасників фестивалю будуть спрямовані на лікування Вікторії Полуйко, учениці школи №100. Задля порятунку її життя зібрали понад 30 000 грн.

Гостями вечірньої сцени стали виконавці: гурт "Шосте чуття", "PAULMAN", "ХАС , Маріанна Ільків та неповторний ведучий свята Олег Пригода.

Особливим гостем був Митрополит Ігор Возьняк.

Зазначимо, що захід відбувся за сприяння служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації та ГО "Українська молодь Христові".

 

Львівська ОДА запрошує на роботу

Львівська ОДА інформує про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» - начальника управління господарсько-технічного забезпечення.

Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі, та строк їх подання: 

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (із змінами)), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки й оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції);

8) заява про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини (за формою згідно з додатком 21 до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (із змінами)).

Строк подання документів: до 18.00 год 08.07.2019.

Місце, час та дата початку проведення конкурсу (тестування): 11 липня 2019  року о 10 год 00 хв, м. Львів, вул. Винниченка, 18, Львівська обласна державна адміністрація, каб. 257.

Прізвище, ім’я та по батькові, номер телефону та адреса електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу:  Мерйо Ольга Романівна, тел.: 0322 999 597, e-mail: kadryvd@loda.gov.ua.

 

«Вікенд з учасником АТО»: для дітей області організувати триденний навчально-патріотичний тренінг

За сприянням і підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики громадська організація «Ідея», спільно з військовослужбовцями Львівщини, учасниками АТО, 21-23 червня для дітей області провели активний навчально-патріотичний тренінг «Вікенд з учасником АТО» на базі гірськолижного курорту «Звенів».

У межах триденного тренінгу учасники отримали як теоретичний матеріал, так і практичні навички з надання першої медичної допомоги на практиці. Тематика тренінгу була максимально адаптована до специфіки травм і поранень, що характерні для травм отриманих на природі. Ще однією з тематик тренінгу було навчання основ маскування, персонального укриття, яке використовується з метою того, щоб не бути поміченим супротивником. Не менш цікавим для учасників було навчання із початкового курсу володіння зброєю. Учасники отримали практичні й теоретичні уміння із правил безпечного і правильного поводження зі зброєю, базові знання з внутрішньої та зовнішньої балістики, техніки стрільби з основних стрілецьких положень.

За словами одного з організаторів заходу, голови ГО «Ідея» Володимира Драбчука: «Ідея заходу, паралельно з наданням практичних умінь виживання в екстремальних умовах,полягала у формуванні справжнього українського патріотично свідомого суспільства, проектування молоді на орієнтацію побудови здорової відповідальної нації яка знає своє минуле і впевнена у своєму майбутньому на українській землі».

Нагадаємо, що захід був проведений у межах реалізації проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році з Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки, за сприянням департаменту внутрішньої та інформаційної політики спільно з учасниками бойових дій Львівщини.

 

Львівщина налагоджує співпрацю із Соціалістичною Республікою В′єтнам

Сьогодні, 24 червня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів зустрівся із делегацією Соціалістичної Республіки В′єтнам, аби напрацювати спільні шляхи розвитку двосторонньої співпраці.

У межах зустрічі заступник голови ознайомив гостей із економічним потенціалом області , динамікою розвитку промисловості та сільського господарства, а також із рекреаційними можливостями регіону.

«Наша область може запропонувати чимало варіантів для співпраці, а налагодження міжнародної співпраці – одне із пріоритетних у діяльності обласної влади. З огляду на інвестиційну привабливість, Львівщина демонструє значне економічне зростання. Пошук партнерів для українських експортерів на території В’єтнаму, а також допомога у розвитку в’єтнамських інвестпроектів у межах Львівської області має створити підґрунтя для подальшої активної співпраці. Наша спільна робота може охоплювати галузь альтернативної енергетики, сферу будівництва та нерухомості, а також розвиток аутсорсингу», - наголосив Роман Филипів.

Гості своєю чергою відзначили значну туристичну привабливість регіону та наголосили на необхідності задовольнити потребу в’єтнамських туристів у нових локаціях.

«Перебуваючи на Львівщині варто відзначити, що ваша архітектура, культура та відкритість людей просто вражає. Туристи у В’єтнамі шукають уже нові туристичні місця, і дуже би хотілось, щоб Львівщина була у переліку того, що ми можемо їм запропонувати. У цьому контексті варто посилити роботу інформаційного характеру, адже дуже часто люди просто не знають куди їхати і що відвідувати. Окрім того, лібералізація візового процесу також сприятиме збільшенню рівня туристів», - зазначив торговий радник Посольства В′єтнаму в Україні Хо Трунг Тхань.

Під час зустрічі сторони також порушили питання взаємодії у галузі виробництва мінеральних добрив.

 

Понад 50 тисяч гектарів сільськогосподарських земель державної власності передали ОТГ Львівщини

У червні, в межах розпочатого Кабінетом Міністрів України у лютому 2018 року процесу передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у власність об’єднаних територіальних громад, відбулась передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність 5 об’єднаних територіальних громад. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Земельні ділянки передали у власність Меденицької селищної ОТГ, Бібрської міської ОТГ, Зимноводівської сільської ОТГ, Лопатинської селищної ОТГ, Радехівської міської ОТГ.

Загалом Головне управління Держгеокадастру у Львівській області 18 червня передало у комунальну власність громад Львівщини 1103 земельних ділянок, загальною площею майже 10 тисяч гектар.

Загалом, у Львівській області передали 51498,9 га у комунальну власність 40 об’єднаних територіальних громад.

Додатково:

передача земель з державної у комунальну власність громад здійснюється на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №60-р.

 

З 1 липня перерахують пенсії понад 560 тисячам пенсіонерів області

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на  2019 рік» з 1 липня передбачили збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1497 до 1564 гривні. У зв’язку з цим, з 1 липня поточного року проведуть перерахунок пенсій. Про це інформують в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.

Пенсії перерахують:

- особам, які отримують мінімальні розміри пенсій за наявності страхового стажу у чоловіків – 35 років, у жінок – 30, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 у чоловіків – 25, у жінок – 20 років страхового стажу. Розмір пенсії зазначених осіб становитиме 1564 грн. (до цієї дати – 1497грн);

- особам, які отримують максимальну пенсію на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії збільшиться з 14970 до 15640 гривень.

- особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР» перераховано надбавку до пенсії. Розмір цієї надбавки збільшиться з 185,30 грн до 193,60 грн. (10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.07.2019 складає 1936 гривні);

- особам, які отримують мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника,  мінімальні пенсійні виплати  інвалідам війни та учасникам бойових дій;

- особам, які отримують доплату за понаднормовий стаж, надбавки, підвищення, пенсії за особливі заслуги перед Україною, які обчислюються у відсотковому відношенню від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Цей перерахунок проводять автоматизованим способом, тому додатково звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно.

Розмір підвищення розраховується індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться у пенсійній справі.

 Довідково: За попередніми розрахунками, з 1 липня 2019 року буде  перераховано пенсій понад 560 тис. пенсіонерів нашої області.

Необхідну інформацію щодо перерахунку пенсій можна отримати за телефоном гарячої лінії головного управління: (032) 255-38-97 або за телефонами гарячих ліній сервісних центрів, які розміщені  на Вебсайті Пенсійного фонду України.  

 

Квести, фестиваль культур, інтелектуальні ігри: на Львівщині масштабно відзначать День молоді

30 червня Львівська обласна державна адміністрація спільно із молодіжними громадськими організаціями організовують День молоді Львівщини.

Програма заходу наповнена різноманітними локаціями та активностями, зокрема, кожен охочий зможе взяти участь у битві «на купинах», піднятися на 10-метровий надувний скеледром, взяти участь в інтелектуально-розважальній грі «Mind Game» та поспілкуватися із волонтерами із 10 країн на міжнародному фестивалі культур. На найменших гостей свята чекає дитяче містечко, наповнене цікавими завданнями та іграми з аніматорами.

Окрім цього, на святі передбачений інтелектуальний блок – виступи цікавих спікерів і мотивуючі історії.

Гості також зможуть ознайомитися із туристичною кухнею Львівщини, роботою пластового містечка, взяти участь у медіа-квесті та командному квесті по місту.

Святкування розпочнеться о 13.00 год у сквері «На Валах», що перед Львівською облдержадміністрацією і триватиме до 00:00. Вечірня програма включає дефіле оркестру Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного та виступи музичних гуртів та нічний кіноперегляд просто неба.

Спеціальний гість заходу – переможець пісенного конкурсу «Голос країни» Оксана Муха.

Окрім цього, ви зможете зафіксувати приємні спогади з Дня молоді і миттєво отримати надруковані світлини завдяки фотобоксу.

 

Землевласників та громадські організації запрошують до участі в мобільних точках доступу до безкоштовної правової допомоги

Для забезпечення захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств та оперативного реагування на випадки захоплення земельних ділянок та об’єктів аграрної інфраструктури, інші прояви аграрного «рейдерства» з 02.04.2019 року розпочалась робота мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги по населених пунктах.

Щотижня мобільні точки доступу до надання безоплатної правової допомоги у Львівській області,  до складу яких входять представники ГТУЮ у Львівській  області,  Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Львівській області здійснюють виїзди у райони з метою надання якісної правової допомоги.

В найближчі дні виїзди  буде здійснено:

24.06.2019  – Батятицька сільська рада Кам’янка-Бузького району (с. Батятичі);

26.06.2019 – Мокротинська сільська рада Жовківського району (с.Мокротин, вул. Кутова, буд. 1).

 

До 28 серпня львів`ян запрошують попрактикувати англійську мову

До Львова завітало 25 іноземців, щоб вчити львів’ян англійської мови. Впродовж п’яти тижнів вони проводитимуть заняття в мовній школі Language School.

Language School – це розмовний клуб з надзвичайно цікавою концепцією, який організовується у 9-ти містах України уже більше 4-х років. Унікальністю занять є неформальні методи викладання, підвищена увага до практики та дискусій на актуальні теми. До викладання ми залучаємо активних волонтерів-іноземців, а заняття проводимо в інтерактивній формі та дружній обстановці.

Мовна школа Language School підходить тим, хто:

 • Втомився від постійних спроб вивчити англійську традиційними методами.

 • Знає, що практика - це головне, але не знає, де практикуватися.

 • Шукає не просто курси для вивчення мови, а дружню міжнародну команду однодумців.

 • Бажає провести літо активно, вдосконалюючи себе та роблячи вплив на світ.

Викладачі — відкриті та активні люди, готові до нових знайомств та цікавої інформації, мають досвід викладання. Вони не тільки вчитимуть львів’ян іноземних мов, але й поділяться культурою та традиціями своєї країни. Заняття проходитимуть тричі  на тиждень в форматі спілкування на обрану тематику.

Ось, що говорить про участь у мовній школі одним з учасників  Маргарита:

‘Це було незабутньо: відкрити для себе різні країни, спілкуватися з іноземцями. Для мене стало кроком переступити барʼєр після граматики та нарешті спробувати говорити англійською. Звісно, спочатку було важко, але дивовижно, наскільки відкриті для спілкування волонтери. Від них відчувалася підтримка і віра в те, що у мене все вийде. Багато учасників до сьогодні спілкуються з волонтерами, стали не просто знайомими, а друзями.’

Для участі потрібно заповнити реєстраційну форму.

AIESEC – це міжнародна молодіжна організація, що прагне досягнути миру та розвитку людського потенціалу. Ми пропонуємо молоді розвиток лідерських якостей через практичний міжнародний досвід у вигляді волонтерських та професійних стажувань.

Контактна особа:

Ярослава +380989150961

 

 

Для конюшківських школярів організували екскурсію в лісництво

У Крушельницьке лісництво завітали учні Конюшківської ЗОШ Бродівського району із керівником Іриною Дудич.

Школярі дізналися про історію лісництва, основні його завдання, про тварин, які водяться на території лісництва і основні правила поведінки у лісі. Ще було звернуто увагу на одну із важливих у теперішній час тему – відходи (сортування, переробка).

Учнів ознайомили зі структурою розсадника, способами розмноження, асортиментом деревних порід. Також відвідувачі побачили вирощування лікарської сировини (гісоп, ехінацея, календула, меліса, м’ята). Не залишилися поза увагою і ландшафтні композиції.

Після закінчення цікавої екскурсії, яка тривала більше години, дітлахи сфотографувалися на згадку про екскурсію в лісництві і продовжили ескурсію до лісу, а саме на водоспад Гуркало.

Ескурсію продовжили у селі Корчин, головною вулицею села досягли місця впадіння Великої Річки у р. Стрий. Перейшовши через міст, піднялися вулицею, а далі польовою дорогою, яка тягнеться вздовж Великої Річки. По дорозі на водоспад було відвідали могилу Івана Корчинського, члена ОУН, референта СБ при Головному проводі пропаганди, який нагороджений бронзовим хрестом за бойові заслуги (посмертно).

Добравшись до водоспаду, спокійно знайшли зручне місце для обіду. Навколо безліч зручних полян, які судячи по слідах, регулярно використовують туристи.

Водоспад заввишки 5 метрів розташований на рівні 570 метрів над морем. Сильні потоки води вибили у кам'яному підніжжі Гуркала невелике озеро. За формою воно нагадує чашу завглибшки 2 метри.

 

На Львівщині розпочалось засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО

Сьогодні, 24 червня, у Національному університеті «Львівська політехніка» розпочалось засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО. Серед учасників засідання – Президент Парламентської Асамблеї НАТО Мадлєн Мун, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Голова делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї НАТО Оксана Юринець, т.в. о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Ми тут для того, щоб надіслати дуже чіткий меседж кожному громадянину – ми всі в альянсі з вами. І ми так само, як і ви, рішуче налаштовані досягти результату, який полягатиме в тому, щоб ви станете членами Альянсу. Ми знаємо, що шлях непростий і треба робити дуже складний вибір, але також ми знаємо, що саме цього хочуть громадяни цієї країни», - зазначила Президент Парламентської Асамблеї НАТО Мадлєн Мун.

«Той факт, що комітет і Парламентська Асамблея зібралися тут сьогодні і будуть працювати завтра, а також те, що Парламентська Асамблея знову приїде до України наступного року є чітким сигналом про те, що ми з вами, ми разом»,-  додала Мадлєн Мун.

«Сьогодні також Парламентська Асамблея демонструє повну підтримку Україні. Ми живемо в непростий час, в час змін і багато в кого є острах і тривога в серці, чи не буде змінений євроатлантичний напрямок, напрямок вступу України в НАТО. На моє глибоке переконання, це ключове питання зовнішньої політики України, яке здатне забезпечити і безпеку держави і усіх наших громадян», - зазначив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО триватиме до 25 червня.

 

Міжнародний аеропорт «Львів» розширює географію польотів

Географія маршрутів Львівського аеропорту розширилась із 33 напрямків у 2017 році до 46 у 2019 році. За 5 місяців приріст пасажиропотоку становить 50%.

Про це сьогодні, 24 червня, під час апаратної наради розповіла генеральний директор Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького» Тетяна Романовська.

Відтак, рівень прибутків аеропорту зріс із 288 млн грн. у 2016 році до 522 млн грн. у 2019 році.

«Цьогоріч є підстави сподіватися, що аеропорт сягне своїх рекордних результатів. Уже влітку ми очікуємо на мільйонного пасажира, а наприкінці листопада ця цифра має сягнути позначки 2 мільйони. За обсягами ми - перший регіональний аеропорт в Україні.  Відкриваємо також старий термінал, з огляду на те, що в зоні прильоту дуже тісна ділянка прийому багажу. Тому в пікові навантаження старий термінал поки що прийматиме внутрішні рейси, а згодом - чартерні рейси. Хочеться, щоб старий термінал отримав своє друге життя, адже там є зручна інфраструктура.   Загалом потенціал аеропорту дуже великий, адже це корелюється із перспективністю регіону», - зазначила Тетяна Романовська.

У планах керівництва аеропорту завершення будівництва і здача в експлуатацію об’єктів до Євро-2012, відкриття трансатлантичних рейсів до США та Канади та подальше вдосконалення сфери транспортної логістики та туризму в регіоні.

 

 

23.06.2019

 

Львівщину з візитом відвідує президент Парламентської Асамблеї НАТО Мадлен Мун

Сьогодні, 23 червня, розпочався візит на Львівщину президента Парламентської Асамблеї НАТО Мадлен Мун.

Президента Парламентської Асамблеї НАТО привітав т.в.о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Відтак, в межах візиту на Львівщину Мадлен Мун візьме участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна- НАТО, яке триватиме упродовж 24-25 червня.

 

На Львівщині відбувся фінал Кубку України з водного поло серед чоловіків

З 21 по 23 червня у Львові тривав фінал Кубку України з водного поло серед чоловіків, також у ці дні відбуваються урочистості з нагоди 70-річчя легендарного ватерпольного клубу «Динамо» Львів», який заснований у 1949-ому році та є 19-ти разовим чемпіоном України, 7-ми разовим володарем Кубку України.

Ватерпольний клуб «Динамо» Львів» виховав цілу плеяду зірок водного поло не лише національного рівня, але й світового. Варто згадати Олімпійського чемпіона Вадима Жмудського, бронзових призерів Олімпійських ігор Миколу Смірнова та  Віктора Берендюгу.

Переможців та призерів Кубку України з водного поло 2019 привітав заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

«Вітаємо ВК «Динамо» Львів» зі здобуттям Кубку України. З результатом 15:5 команда перемогла збірну Харківської області. Бажаю нових перемог спортсменам і надалі», - зазначив Роман Филипів.

 

“Ми пам’ятаємо про своїх Героїв”, - у Пикуличах вшанували полеглих українських воїнів

Cьогодні, 23 червня, делегації зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини вшанували пам'ять загиблих воїнів УГА і УНР, похованих на військовому цвинтарі у польському селі Пикуличі, що неподалік Перемишля.

Цьогорічне Свято національної пам'яті розпочалося молитвою у Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Опісля літургії понад півтори тисячі учасників з Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини, а також українська громада в Польщі, пройшли пішою ходою Перемишлем на військовий цвинтар у селі Пикуличі. Тут спочивають вояки Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії.

“Ми пам’ятаємо про своїх Героїв, і це означає, що ми пам’ятаємо, що ми дійсно є українці з нації та країни, яка завжди йде вперед та забезпечує безпеку на європейському просторі. Сьогодні день важкий водночас, бо ми розуміємо, що наші хлопці також гинуть, однак ми все одно виборюємо свою країну. У цій боротьбі важливо пам’ятати про цих героїв. Дуже важливо бути присутніми на таких заходах і залучати своїх дітей, щоб передати їм цю історичну пам'ять, щоб вони будували молоду, сильну українську державу, і щоб ми розуміли: від кожного з нас залежить, в якій країні ми будемо жити і куди рухатимемось. Разом ми обов’язково здолаємо ворога і побудуємо сильну країну, яка поважає рівність, партнерство і демократичні цінності”, - зазначив т.в.о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Присутні поклали квіти та вінки до центрального хреста і спільно виконали Державний Гімн України.

Нині в групових могилах поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР, в двох братніх могилах спочиває 47 українських патріотів, вояків і старшин УПА.

На Львівщині тривають Всеукраїнські змагання «Найсильніший пожежний-рятувальник. Кубок Львова 2019»

 

На проспекті Свободи у Львові тривають «Всеукраїнські змагання – «Найсильніший пожежний-рятувальник. Кубок Львова 2019» .

Команди вже розпочали запеклу боротьбу в тандемах і визначили найсильніших в індивідуальних забігах серед чоловіків та жінок.

Учасників привітали Голова ДСНС України Микола Чечоткін, заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

«Схожі заходи мотивують молодь обирати фах рятувальника, це гідна професія, бо ви рятуєте людей. Тут зібралися люди, які заслуговують великих слів вдячності за свою роботу і за те, що бережете людям життя, гарантуєте спокій та безпеку. Перемоги вам і дякую за вашу працю», - зазначив Роман Филипів.

О 17:00 відбудеться церемонія закриття та нагородження володарів «Найсильніший пожежний-рятувальник. Кубок Львова 2019»

Зазначимо, ці змагання проводять, аби вшанувати пам’ять начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області генерала Сергія Дмитровського.

На Львівщині стартував масштабний соціально-спортивний захід "Олімпійський день"

Сьогодні, 23 червня, на проспекті Свободи стартував масштабний соціально-спортивний захід "Олімпійський день", який проводять щороку майже в 200 країнах світу.  Захід присвячується дню створення Міжнародного Олімпійського Комітету.

Участь у відкритті взяли Державний секретар Міністерства молоді та спорту України Олег Немчінов, заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів, начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім'як. 

"Такі заходи передусім пропагують здоровий спосіб життя і я думаю, що такі олімпійські слова: "швидше, вище, сильніше" мотивують кожного не лише у спорті, але й у повсякденному житті. Усім бажаю спортивних звитяг та нових перемог", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. 

У межах заходу відбулась спортивна руханка з Вікторією Ленишин (МСМК з художньої гімнастики, фіналістка Олімпійських ігор). Опісля стартувала скандинавська хода та забіг. 

Зокрема у межах свята відзначили кращу спортсменку за підсумками травня лучницю Жанну Наумову. 

Організатор заходу – відділення НОК України у Львівській області за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Довідково:

Олімпійський день - це щорічний спортивно-видовищний захід, який проводиться за ініціативи Міжнародного олімпійського комітету і спрямований на розвиток олімпійського руху в Україні, поширення ідей олімпізму серед громадян, пропаганду здорового способу життя, залучення широких верств населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом

 

 

10.06.2019

 

Львівська ОДА звернулась до Ради національної безпеки і оборони України для комплексного вирішення проблем вугільної галузі

Львівська ОДА скерувала пропозиції до Ради національної безпеки і оборони України щодо комплексного вирішення проблем вугільної галузі. Питання стосуються вирішення проблем, як потребують негайного реагування, а також довгострокової перспективи.

«Перше питання – це виплата заробітної плати, друге – стабільні обсяги відвантаження вугілля і вирішення питання фінансування по електроенергії, адже є заборгованість. Це те, що у терміновому порядку необхідно вирішити. І друга частина питань, які ми ініціювали – це провести комплексний аудит підприємств, починаючи від виробничих планів, закінчуючи фінансовим планом та адміністративною, господарською, логістичною діяльністю. Львівська ОДА зі свого боку контролюватиме це питання в межах своїх повноважень», - наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Він також наголосив, що Уряд ухвалив рішення про виділення 295 мільйонів гривень на всі шахти України. Усі дотичні структури вираховують, яка сума надійде на ДП «Львіввугілля».

Окрім того, серед питань звернення – стан підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства до роботи в опальному сезоні 2019-2020, реформування ринку природного газу та введення в дію нової моделі ринку електричної енергії.

 

На Львівщині вшанували пам'ять видатного українця Олега Ольжича

Сьогодні, 10 червня, біля меморіальної дошки Олега Ольжича, що розташована на вулиці Личаківська, 32, що у місті Львові, відбулися заходи з вшанування пам’яті українського поета та політичного діяча. Участь у заході взяла керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, культурні та громадські діячі, духівництво та небайдужі львів’яни.

Відтак, присутні спільно виконали Державний Гімн України та поклали квіти до меморіальної дошки Олега Ольжича. Опісля, присутні долучилися до чину поминальної панахиди.

Довідково: Олег Ольжич (справжнє прізвище Олег Кандиба; 1907-1944), визначний член ОУН, заступник Голови ОУН Андрія Мельника під час Другої світової війни. В ніч з 9-го на 10-е червня 1944 року, як борець за українську державність Олег Ольжич загинув внаслідок жорстоких катувань в німецькому концтаборі Заксенхаузен.

 

09.06.2019

 

«Чортківська офензива: звитяжна сторінка українського народу»: на Тернопільщині відбулась наукова конференція

Сьогодні, 9 червня, у місті Чортків, що на Тернопільщині, відбуваються урочисті заходи з нагоди 100-річчя Чортківської офензиви. Відтак, у межах заходів відбулась Четверта наукова конференція «Чортківська офензива: звитяжна сторінка українського народу». Участь у конференції взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

"Для мене сьогодні велика честь бути тут присутнім, адже ми говоримо про нашу історію, говоримо про події тих років, які нанесли відбиток на сьогодення. 3 червня на Личаківському кладовищі у Львові ми відзначили 156-ту річницю від дня народження Євгена Петрушевича, а сьогодні - століття операції УГА. Цю операцію творили конкретні люди. Це конкретні люди здобували перемоги і сьогодні ми повинні також говорити і про конкретних людей-героїв і воїнів, які сьогодні здобувають перемогу на фронті, які здобувають перемоги у політичній сфері, які здобувають перемоги в культурі, мистецтві і спорті. Ми повинні зрозуміти, що ми є однією великою нацією, яка має свої бачення того, як розвивати нашу культуру, країну і яким шляхом нам йти. Зрештою, це закріплено у Конституції", - наголосив Ростислав Замлинський.

Окрім того, він наголосив, що Львівська обласна державна адміністрація спільно з Львівською обласною радою передбачили кошти для фінансування встановлення пам'ятника до 100-річчя наступальної військової операції – Чортківська офензива. "Відповідний меморіал буде. Ми разом це зробимо. Ми повинні говорити про ці події з нашими дітьми і онуками, передавати ці знання майбутнім поколінням. Ми повинні виховати нову плеяду українців, які будуть розуміти, якими глибокими є наші історичні коріння", - додав Ростислав Замлинський.

Нагадаємо, що 1 листопада, у день створення Західноукраїнської Народної Республіки, три області - Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська - підписали Меморандум про співпрацю щодо встановлення пам'ятника з нагоди 100-річчя наступальної військової операції – Чортківська офензива. З огляду на спільний інтерес сторони зобов'язуються спільними зусиллями встановити пам'ятник у м. Чортків Тернопільської області з нагоди 100-річчя військової наступальної операції Української Галицької Армії. До процесу створення пам’ятника залучать також громадськість.

Окрім того, у межах конференції презентували книгу «Дух, що тіло рве до бою».

Довідково: Чортківська офензива (Чортківський наступ) або Червнева офензива – історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918 – 1919 роках. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.

 

До 100-річчя Чортківської офензиви урочисто погасили поштову марку

У місті Чортків, що на Тернопільщині, відбуваються урочисті заходи з нагоди 100-річчя Чортківської офензиви.

Відтак, сьогодні, 9 червня, здійснили урочисте спецпогашення художнього конверту і поштової марки, присвяченої сотій річниці наступальної військової операції Української Галицької Армії. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

«Приємно знаходитися сьогодні тут, разом з вами, і розділяти радість сьогоднішнього дня. Дня, коли 100 років тому ми перемогли. Сьогодні ми також перемагаємо, зокрема, кожен на своєму місці. Перемагаємо тут, в тилу, хоча тут також є війна, адже ворог намагається перемогти нас в інформаційному просторі, посіявши в головах людей зраду. Ми повинні починати з себе, зі своєї роботи, землі, громади, оселі та рухати Україну вперед. Гордимося тим, що завжди українське військо перемагало завдяки мужності, відважності і патріотизму. Ми боремося за свою країну та за свою землю. Ми хочемо, аби наші діти, внуки і правнуки були незалежними і могли говорити своєю мовою, не боялися молитися в українській церкві, носити вишиванку і розбудовувати нашу сильну Українську державу. Завжди українське військо придумувало тактичні і стратегічні речі, до яких ворог не був готовий. Це ще раз підкреслює нашу мудрість і розуміння того, що ми знаємо, яким чином обороняти нашу країну, розвивати та будувати її. І сьогодні, у період політичних перипетій, ми не повинні дати навіть найменшого шансу ввести наш народ в оману. Ми повинні розуміти, що саме від нас залежить наше майбутнє. Ми повинні рухатися лише вперед – до великої європейської сім’ї », - зазначив Ростислав Замлинський.

Окрім того, у приміщенні Бучацької Єпархії відбулась презентація ювілейної медалі «Чортківська офензива. 100 років». У межах заходів сьогодні також відбулось відкриття військового-історичного музею та презентація виставки «Чортківська офензива».

Довідково: Чортківська офензива (Чортківський наступ) або Червнева офензива – історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918 – 1919 роках. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.

 

Делегація з Львівщини взяла участь у параді Героїв у Чорткові

Сьогодні, 9 червня, у місті Чортків, що на Тернопільщині, відбуваються урочисті заходи з нагоди 100-річчя Чортківської офензиви.

Відтак, делегація з Львівської області на чолі з першим заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Ростиславом Замлинським поклали квіти до пам’ятника «Борцям за волю України» та спільно помолилися. /p>

Опісля, представники Львівщини спільно з представниками влади, духовенством, військовими та громадськістю взяли участь у параді Героїв від пам’ятника «Борцям за волю України» до парку культури і відпочинку ім. Івана Франка. У межах програми також відбудеться театрально-історичної реконструкції бою з нагоди 100-річчя подій наступальної військової операції Української Галицької Армії - Чортківська офензива. Завершить урочисті заходи з нагоди 100-річчя Чортківської офензиви фестиваль художніх колективів Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей.

 

04.06.2019

 

На Львівщині відзначили 156-ту річницю від дня народження Євгена Петрушевича

Сьогодні, 3 червня на Львівщині відзначають 156-річницю з дня народження Президента Української Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича.

З цієї нагоди, під музичний супровід хору представники влади, патріотичних, ветеранських та молодіжних громадських організацій поклали квіти до каплиці, де похований Президент Національної Ради ЗУНР Євген Петрушевич на полі почесних поховань №76 Личаківського кладовища.

Всі спільно виконали Державний Гімн України. Опісля відбувся чин панахиди.

Довідково: Народився Євген Петрушевич 3 червня 1863 року у м. Буську на Львівщині в родині греко-католицького священика. Після закінчення Академічної гімназії і правничого факультету Львівського університету переїхав у Сокаль і відкрив там адвокатську контору. Під час І світової війни, у 1914-1918 рр. – член Головної Української Ради та Загальної Української Ради. В 1917-1918 рр. – голова Української Парламентарної Репрезентації в австрійському парламенті. З 19 жовтня 1918 р. як президент Української Національної Ради проголосив створення на українських землях Австро-Угорщини Української держави. 4 січня 1919 року обраний у Станіславові (тепер Івано-Франківськ) Президентом Західноукраїнської Національної Ради. Уряд Петрушевича припинив свою діяльність 15 березня 1923 року. До кінця свого життя Петрушевич перебував в еміграції, у Берліні, співпрацював з Українським Національним Об’єднанням (УНО), іншими емігрантськими організаціями. Коли у вересні 1939 р. Німеччина напала на Польщу, надіслав уряду Гітлера протест. Помер 29 серпня 1940 р. Був похований на берлінському цвинтарі римо-католицької катедри Cв. Ядвіги представниками УНО, які згодом встановили на могилі пам'ятник. 1 листопада 2002 року перепохований на Личаківському кладовищі у Львові.

 

На Львівщині активно триває будівництво спортивних майданчиків

Цьогоріч на реалізацію «Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту у Львівській області на період до 2021 року» виділили 25 млн гривень. Відтак, планують облаштувати до кінця року 88 спортивних майданчиків.

Зокрема, 24 об’єкти зі штучним (трав’яним) покриттям, 60 майданчиків із тренажерним обладнанням та 4 з наливним покриттям. При облаштуванні майданчиків здійснюватиметься дофінансування за кошти місцевих бюджетів у розмірі 50%. Як зазначив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім'як, при виборі підрядної організації необхідно максимально враховувати позитивний досвід у попередніх періодах реалізації програми.

 

«Червоноград читає»: у місті відбулась друга книжкова толока

Учора, 2 червня у м. Червоноград відбувся літературно-мистецький книжковий ярмарок «Червоноград читає». Для відвідувачів заходу були представлені книги провідних загальноукраїнських та регіональних видавництв.

Охочі могли долучитись до інтелектуальних дискусій, поспілкуватися із письменниками, а також взяти участь у безпрограшній книжковій лотереї. Окрім того, у межах книжкової толоки «Червоноград читає» відбулись дитячі майстер-класи, конкурси, розваги. Основною ідеєю заходу була промоції і популяризації регіональної української книги, організатори поставили, і успішно реалізували, завдання донести до відвідувачів думку, що незважаючи на різноманіття сучасних розваг які пропонує нам сьогодення книга залишається актуальним і модним трендом та основним джерелом знань.

Організаторами заходу виступили департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, ГО «Книжкова толока», Червоноградська міська централізована бібліотечна система, Червоноградська міська рада.

 

До Дня захисту дітей організували сходження на Пікуй

У суботу, 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, відбулося благодійне сходження на Пікуй. На найвищу точку Львівської області за допомогою спеціального візка «джульєтки» вдалося піднятися дев’ятикласнику з міопатією Максиму Мачевському. Хлопець навчається у 82-й львівській школі з інклюзивним навчанням, і вперше в своєму житті підкорив гірську вершину.

Організація сходження має на меті показати, що мандрівки доступні для всіх і кожного, об’єднати дітей заради спільної цілі та виховати правильне ставлення у молодого покоління до людей з інвалідністю. У сходженні взяли участь понад пів сотні осіб: волонтери, активісти та учасники спортивного клубу дзюдо «Богатир». Зазначимо, що благодійний похід відбувається в межах соціального проекту On 3 wheels з організації мандрівок в гори для людей з інвалідністю спільно з управлінням туризму та курортів облдержадміністрації, а також гірською оперативно-рятувальною службою (ГОРС).

 

В області діють мобільні точки доступу до безкоштовної правової допомоги

Для забезпечення захисту прав інвесторів, протидії незаконному захопленню підприємств та оперативного реагування на випадки захоплення земельних ділянок та об’єктів аграрної інфраструктури, інші прояви аграрного «рейдерства», в області триває робота мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги по населених пунктах.

Щотижня мобільні точки доступу до надання безоплатної правової допомоги у Львівській області, до складу яких входять представники ГТУЮ у Львівській області, Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Львівській області, здійснюють виїзди у райони з метою надання якісної правової допомоги. Зокрема, завтра, 4 червня, правову допомогу надаватимуть у Солонківській сільській раді (Пустомитівський район, с. Солонка, вул. Центральна, буд. 11), а 7 червня Верхньосиньовидненській селищній раді (Сколівський район, смт. Верхнє Синьовидне, вул. Січових Стрільців, буд. 45).

До участі в мобільних точках доступу до безкоштовної правової допомоги запрошують громадян, землевласників, землекористувачів, громадські організації.

 

На Львівщині триває Етнофестиваль гостинності

У неділю, 2 червня у межах Етнофестивалю гостинності у Дрогобицькому районному Народному домі відбувся концерт за участі кращих колективів художньої самодіяльності Турківського району. Жовківщина відвідала з культурною програмою Бущину. В Народному домі Радехова презентувала мистецтво Самбірщина. В Буську відбувся мистецький виступ колективів Камянка-Бузького району.

«Фестиваль не лише ознайомлює глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дає змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало.

Понад 600 учасників творчих колективів підготували для глядачів свої програми. Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика. Також до уваги гостей свята представили виставки мистецьких робіт народних умільців, а саме: українську вишивку, кераміку та малярство. На оздоровлення дітей скерують понад 16 млн грн.

 

03.06.2019

 

Цьогоріч протягом літнього періоду планують оздоровити більше 28 тисяч дітей з Львівщини.

Відтак, у 2019 році послуги з оздоровлення та відпочинку дітей плануються надавати 12 закладів, з яких 3 - санаторного типу, і 9 - оздоровлення та відпочинку. Про це сьогодні, 3 червня, йшлося під час паратної наради у Львівській облдержадміністрації.

Окрім того, приблизно 2 тисячі дітей планують відправити на оздоровлення за межами області. «З обласного бюджету на оздоровлення дітей скерують 16 537 тис. грн. За кошти обласного бюджету департаментом соціального захисту населення закуплено 2 050 путівок. Завтра, 4 червня, відбудеться аукціон на послуги з відпочинку 130 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку розташованих узбережжі Чорного моря. За кошти обласного бюджету на відпочинок запрошено 76 дітей учасників АТО з Херсонської області (в рамках програми обміну) та 70 дітей з Донецької та Луганської областей», - зазначила директор департаменту соціального захисту Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Також, триває робота щодо направлення дітей в інші країни. Завдяки міжнародній співпраці у 2018 році закордоном відпочило 136 дітей загиблих, поранених, учасників АТО. Окрім того, в області за кошти місцевих бюджетів заплановано функціонування 69 таборів на базі закладів освіти. «Для організації оздоровлення, дозвілля та відпочинку дітей в літній період в області заплановано організацію роботи 442 пришкільних профільних, спортивних гуртків, мовних шкіл для 17 904 дітей без організації харчування та денним перебуванням менше 6-ти годин; 2 заміських освітянських дитячих оздоровчо-відпочинкових табори, в яких передбачено залучити до оздоровлення та відпочинку влітку 2019 року близько 1090 дітей», - розповіла директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Кожна дитина перед табором повинна пройти медичне обстеження та мати довідку про стан здоров’я. Медики закликають батьків не легковажити цим, адже адміністрація табору повинна володіти інформацією щодо наявності алергій, особливості харчування тощо. На Львівщині відбулася

 

Школа молодого лідера

З 31 травня по 2 червня в місті Трускавці, що на Львівщині відбувся захід Школа молода лідера. Участь у заході взяло понад 30 молодих лідерів, які працюють у молодіжному та громадському середовищах.

Під час семінару за допомогою інтерактивних дискусів учасникам заходу вдалося визначити інструментарії успішного лідера, а також шляхи розвитку громадських організацій в реаліях сучасного інформаційного суспільства. Завдяки значному досвіду лекторів на заході вдалося провести паралелі між громадською діяльністю та молодіжним лідерством, визначити основні шляхи підвищення громадської свідомості у населення. Не менш цікавими і інформативними була робота в групах та представлення кожної з груп проектів розвитку громадських організації. Знання та навички учасники заходу планують використовувати у своїй громадській діяльності.

Організатори заходу - ГО «Центр соціального захисту населення» та департамент внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.

 

У Франковому університеті стартувала наукова конференція "Львівські хімічні читання - 2019"

Cьогодні, 3 червня, у Франковому університеті стартувала 17 наукова конференція "Львівські хімічні читання - 2019". У межах заходу відзначили кращих студентів–хіміків з нагоди професійного свята працівників хімічної та нафтохімічної промисловостей України.

Привітав студентів заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів та вручив подяки облдержадміністрації. “Впродовж останніх років ми докладали зусилля, щоб Львівщина славилась не лише розвитком туристичної галузі та ІТ, але й прогресом в агропромисловій сфері тощо. У цих контекстах хімічна галузь є надзвичайно важливою. І варто відзначити, що за останні роки показники промислового виробництва зростають у тому числі і хімічної сфери. Франковий університет завжди славився підготовкою кваліфікованих кадрів, які продовжують працю видатних вчених і сприяють розвитку хімічної галузі”, - наголосив Роман Филипів.

У межах конференції відбулись дискусійні панелі та доповіді.

 

АРХІВ НОВИН

 
серпень 2019 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
липень 2019 року 1-7 8-14 15-21 22-28 29-31
червень 2019 року 1-2 3-9 10-16 17-23 24-30
травень 2019 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
квітень 2019 року 1-7 8-14 15-21 22-28 29-30
березень 2019 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-31
лютий 2019 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-28
січень 2019 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
грудень 2018 року 1-9 10-16 17-23 24-31  
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація