Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

   

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

31.01.2019

 

Понад 100 виборців з Донеччини і Луганщини голосуватимуть на Львівщині

До чергових виборів Президента України залишилося рівно два місяці. Як повідомила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів, за перший місяць виборчої кампанії, станом на 31 січня, 207 виборців тимчасово змінили місце голосування, обравши одну з виборчих дільниць на території Львівщини.

Найбільше тих, хто подав заяви про тимчасову зміну місця голосування (ТЗМГ), а отже у день голосування, 31 березня, матиме можливість обирати Президента України за місцем фактичного перебування, це виборці з Донеччини (84) і Луганщини (35). Загалом із вище зазначених 207 виборців 157 є з інших областей України та Автономної Республіки Крим, а один виборець – із закордонного виборчого округу.

За останній тиждень кількість тих, хто подав заяви про тимчасову зміну місця голосування (ТЗМГ) фактично подвоїлась, - зазначила Зоряна Павлів. Вона додала, що 31 березня проголосують не за місцем виборчої адреси також 109 виборців з Львівщини. 49 з них візьмуть участь у виборах в межах області - тільки на іншій виборчій дільниці, 20 – у м.Києві, 15 – у Хмельницькій області, 7 – у закордонному виборчому окрузі.

Загалом, станом на 31 січня 2019 року, в Україні 6523 виборці скористались ТЗМГ.

Додамо, що, відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» та постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893, за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах, відділи ведення Державного реєстру виборців можуть тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування без зміни його виборчої адреси.

Більше новин про вибори на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина»

 

На Львівщині підбили підсумки роботи у сфері цивільного захисту за минулий рік

Сьогодні, 31 січня, та території Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відбувся навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області. 

Навчання відбулося під керівництвом голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрія Кагітіна за участі представників районних державних адміністрацій та відповідальних за цивільний захист у регіонах. 

У межах заходу підбили підсумки роботи у сфері цивільного захисту за 2018 рік та визначили основні завдання на 2019 рік.

« Для нас сьогодні дуже важливо, ще раз перевірити в реальних умовах професійність наших фахівців, а також взаємодію різних гілок влади, різних служб при можливих виникненнях надзвичайних ситуацій. Сьогодні, ми відпрацювали окрім аеропорту, використання споруди цивільного захисту. Адже ми перебуваємо в умовах гібридної війни. Тому нашим службам треба бути професійними і готовими. А нашим мешканцям треба бути впевненими, що нам є на кого розраховувати», - наголосив Олег Синютка.

В свою чергу, начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін подякував усім присутнім за довіру та співпрацю: « Ми сьогодні побачили, як працюють усі служби, що належать до єдиної державної системи цивільного захисту області. Ми показали, що здатні виконувати будь-які поставлені завдання, і впевнений, що готові до ліквідації негараздів різного характеру, які можуть виникнути на теренах Львівщини».  

Відтак, серед пріоритетних напрямків прозвитку на 2019 рік визначили розробку та погодження з ДСНС України технічного проекту територіальної системи оповіщення, підключення 22 автоматизованих робочих місць до системи “НАБАТ”, встановлення 9 комплектів електронних сирен та встановлення 49 місцевих систем оповіщення, зокрема в 16 ОТГ.

Окрім того, у планах на наступний рік - впровадження 7 мобільних систем гучномовного обладнання, утримання в готовності існуючої системи оповіщення, зменшення витрат на її обслуговування, підключення до територіальної системи оповіщення 6 обєктових та 9 місцевих систем оповіщення. Також наповнення профільними даними містобудівного кадастру Львівської області, створення чергових служб в ОТГ, організація дієвої роботи чергових служб в районах області та містах обласного значення. 

Із детальним текстом доповіді можна ознайомитися за посиланням. 

 

«Історія говорить через експозицію»: до 90-річчя створення ОУН для громадськості Львівщини провели екскурсію

Сьогодні, 31 січня, громадськість Львівщини взяла участь у екскурсії «Історія говорить через експозицію». Захід присвячений 90-й річниці створення організації українських націоналістів.

Відтак, учасники відвідали тематичну експозицію у Музеї визвольної боротьби України. Про історію ОУН відвідувачам розповів директор відділу музею Тарас Кузь.

«Все 20 століття - це постійна безперервна боротьба, про що ми і говоримо у цьому музеї. Це тяглість, безперервність боротьби. Історія України надзвичайно складна і в 20 столітті трагічна та героїчна. І історія, яка сьогодні твориться в Україні, війна -  це пряме продовження тієї боротьби, яка тривала»,- зазначив Тарас Кузь.

Представники громадськості ознайомились із документами і матеріалами періоду утворення та боротьби за відновлення Незалежної Української Держави підпільно-революційних організацій - Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів, постання на Закарпатті Карпатської України – незалежної української держави, бої Карпатської Січі (армії Карпатської України) з угорськими військами, а також діяльністю військових підрозділів ОУН – Військових Відділів Націоналістів (ВВН) та куренів «Нахтігаль» і «Роланд», Похідних груп ОУН, низкою документів, які висвітлюють події проголошення Акту відновлення Української Державності 30 червня 1941 року.

Окрім цього учасники заходу через представлену експозицію дізнались про бойовий шлях Леґіону Українських Січових Стрільців – першої української військової формації у ХХ ст, діяльність спортивно-гімнастичних молодіжних організацій «Сокіл» та «Січ», ознайомились із музейними пам’ятками, що пов'язані з подіями в Україні 1917 – 1921 років – створення Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, діяльністю на теренах Західної України бойових підрозділів Української Повстанської Армії, історії Української Дивізії «Галичина», оглянули документи та зброю вояків Української Галицької Армії, Корпусу Київських Січових Стрільців із збірки колишнього Музею воєнно-історичних пам'яток у Львові (1937 - 1939 рр.)

Зазначимо, що Організа́ція украї́нських націоналі́стів (ОУН) — український громадсько-політичний рух, що ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток. Заснована 3 лютого 1929 року у Відні. ОУН виникла внаслідок об'єднання Української військової організації (УВО) та студентських націоналістичних спілок: Групи української національної молоді, Легії українських Націоналістів, Союзу української націоналістичної Молоді.

 

Обласна психіатрична лікарня прозвітувала за 2018 рік

Сьогодні, 31 січня, в.о.генерального директора Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні Богдан Чечотка відзвітував про роботу лікарні за 2018 рік та окреслив плани на 2019 рік.

В межах звіту порушили питання щодо виконання річного бюджету, кадрового забезпечення, трансформації відділень та роботи консультативної поліклініки.

Богдан Чечотка зосередив увагу на запланованих заходах у 2019 році. В планах є участь у секторальній співпраці з ЄС у проекті реорганізації приймального відділення, а також розробка та подання мікропроектів щодо розвитку психлікарні. Не менш важливим є запровадження електронного документообігу, створення на базі консультативної поліклініки психлікарні Львівського міжрегіонального тренінгового центру з питань навчання спеціалізованої медичної допомоги хворим з розладами психіки та поведінки.

В межах програми «Енергозбереження» планується встановити сучасну систему освітлення для території лікарні та внутрішніх приміщень відділень.

За словами начальника відділу кадрового та організаційного забезпечення департаменту охорони здоров'я Андрія Голдуна психічна служба дійсно потребує реорганізації. 

 

На додаткових аукціонних торгах лісопідприємства продали понад 56% виставленого обсягу необробленої деревини

У вівторок, 29 січня, відбулись додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2019 року державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт» у дві сесії: електронні торги та «торги з голосу».

На електронні торги підприємства виставили 9190 м куб. дров паливних для промислового виробництва: 2,9 тис. м куб. хвойних, 4,2 тис. м куб. твердолистяних та 2 тис. м куб. м’яколистяних. На торгах було п’ять фірм, вони придбали 1450 м куб. лісопродукції, або 15,8 % від виставленого обсягу.

На «торги з голосу» лісові господарства виставили 10741 м куб. необробленої деревини. У торгах взяли участь 45 представників деревообробних підприємств регіону. Більшість лотів були продані за стартовими цінами.

Загальний обсяг продажу становить 6105 м куб. або 56,8% від виставленої кількості. Торги показали низький попит на круглі лісоматеріали модрини – їх продали 4,2% від виставленої кількості; ялиці продали 42,7%; сосни – 61,7%. Найбільший попит традиційно на лісоматеріали дуба звичайного – їх продали 94,7% від виставленого обсягу.

Результати аукціонних торгів в розрізі лісогосподарських підприємств та порід представлені тут і тут.

 

Важливо доносити до людей знання про вакцинацію і небезпеку кору, - Ростислав Замлинський під час медичного семінару

Сьогодні, 31 січня, у  Львові триває другий день семінару з координації заходів у відповідь на спалах кору і мікропланування вакцинації дітей у дитячих колективах віком від 6 до 18 років.

Учасників привітав перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський і наголосив, що мешканці Львівщини повинні відповідально ставитись до свого здоров’я і не наражати на небезпеку інших.

“Питання, які сьогодні ви порушуєте – це питання безпеки країни, бо здоров’я нації - це край важливі і соціальні, і економічні речі та  усіх напрямків діяльності. Будуть здорові громадяни значить буде і економічний розвиток держави, і освіти, культури. Важливо медикам та освітянам доносити до людей знання про вакцинацію і небезпеку кору”, -  Ростислав Замлинський.

Семінар присвячений технічній роботі з координаторами обласного і районного рівнів, визначення пріоритетних шкіл для підготовки календаря вакцинації.

“В Україні розпочався наймасштабніший спалах кору за всю історію незалежності. Цього року в Україні вже є 6 летальних випадків від кору, з них двоє дітей і виникає питання скільки ще потрібно, щоб люди задумались  і зрозуміли, що вакцинуватись потрібно. У Львівській області зафіксовано понад дві тисячі  випадків кор, з них один летальний”, - наголосив завідувач відділу стратегії імунізації Центру Громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заіка.

Зазначимо, захід організований МОЗ України у співпраці з Центром громадського здоров’я, ВООЗ, ЮНІСЕФ, USAID та за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Це символ регіону, який стрімко розвивається, - Роман Шепеляк про новий брендбук Львівщини

Сьогодні, 31 січня, у Львівській  ОДА відбувся брифінг щодо презентації нового брендбуку Львівської області, який включає в себе й новий логотип та слоган.

«Ми виходимо на новий рівень позиціонування нашого регіону не лише на території України, а й за межами держави – презентуємо новий дизайн брендбуку Львівської області. Це символ нашого регіону, який стрімко розвивається. До розробки брендбуку поставились особливо ретельно – до роботи долучилась команда фахівців, які працювали упродовж досить тривалого часу», - розповів директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк.

Логотип Львівщини виконаний у жовтому кольорі, на ньому нанесене слово «Львівщина». Всередині жовтого кола зображений лев.

«Над розробкою нового бренду працювала близько року команда із 10 фахівців. Ми провели низку досліджень, консультувались із експертами. У центрі нового логотипу – лев, який асоціюється із Львівщиною. Ми також прагнемо показати, що це регіон, який іде в ногу з часом. В центрі всього є люди. Люди на Львівщині – горді й традиційні. Ці люди цілеспрямовані, впевнені та професійні, тобто, люди дії. Тому нашим завданням було віднайти баланс між сучасним і традиційним», - наголосив дизайнер Володимир Блажівський.

Основною метою створення брендбуку є формування і підтримка позитивного сприйняття регіону серед мешканців та іноземних туристів і партнерів.

 

Пам'ять Героїв АТО вшанували пам’ятним вечором

Сьогодні, 31 січня, у Музеї визвольної боротьби України, народжених у січні Героїв АТО вшанували пам’ятним вечором.

У заході, який розпочався із хвилини пам’яті та молитви, взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Кожна зустріч із родинами Героїв відбувалася по-різному. Але, мабуть, коли ви залишаєтесь на одинці, ставите собі питання: чи не даремно усе це. Особливо коли поруч нема тих, хто вірить в нашу перемогу. Але знайте, все недаремно. Бог по-особливому відзначає Героїв, які віддали свої життя. Часто війна наздоганяє декого уже тут, після повернення з фронту. Той біль, який ви відчуваєте від втрати, треба розділити. Не сумнівайтесь: все, що залежить від влади, ми зробимо. Але коли вам кажуть, що найголовніше - це мир, знайте, нам не потрібен мир за всяку ціну, нам потрібна перемога. Мир прийде тоді, коли синьо-жовтий прапор замайорить над Донецьком, Луганськом та Севастополем», - звернувся до родин Героїв Олег Синютка.

Цього вечора вшанували пам'ять 47 учасників АТО (ООС), які загинули під час бойових дій або померли уже після повернення.

«Вшанування пам'яті воїнів - наш обов'язок. Горе, яке прийшло до наших сімей, ми розділяємо з близькими, але водночас ми розділяємо і гордість за наших синів. Вони загинули на полі бою. Воїн, який загинув, захищаючи свою землю, отримає найвищу нагороду на небесах. Ми разом просимо Всевишнього, щоб наша нація більше не мала потреби брати зброї до рук. Герої не плачуть, не плачмо і ми», - зазначила мати майора Андрія Безручака Ганна Безручак.

В межах заходу прозвучали «Пісні війни», виступила студія естрадного вокалу «Музика і життя» та зразковий вокально-хореографічного ансамбль «Веселі черевички».

 

Олег Синютка ознайомився із зразками техніки та оснащенням підрозділів ДСНС України та служб цивільного захисту області

Сьогодні, 31 січня, на території Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відбувся навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області. 

Навчання відбулося під керівництвом голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрія Кагітіна за участі представників районних державних адміністрацій та відповідальних за цивільний захист у регіонах. 

У межах заходу очільник Львівщини ознайомився із  характеристиками і можливостями техніки та оснащення підрозділів ДСНС України, служб цивільного захисту області, комунальних підприємств, які залучаються до першочергового реагування на пожежі, надзвичайні ситуації та інші небезпечні події.

«Ті потенційні загрози, до яких ми повинні бути готові на території Львівщини з однієї сторони вимагають професійності, а з іншого - узгодження і налагодження взаємодії між різними гілками влади та різними службами. Окрім того, такі речі вимагають належного стану захисних споруд цивільного захисту, які є на території області та сучасного технічного забезпечення », - зазначив Олег Синютка.

Під навчального збору відбулось  показове навчання з реагування на авіаційну подію при аварійній посадці повітряного судна.

У межах заходу також підвели підсумки роботи у сфері цивільного захисту за 2018 рік та визначили основні завдання на 2019 рік.

 

Такі навчання якнайкраще демонструють людям, що вони завжди можуть розраховувати на фахових вишколених рятувальників, - Олег Синютка

Сьогодні, 31 січня, на території Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відбувся навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області. 

Навчання відбулося під керівництвом голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрія Кагітіна за участі представників районних державних адміністрацій та відповідальних за цивільний захист у регіонах. 

«Ми сьогодні проводимо підсумкові заняття по цивільному захисту, єдиної системи територіальної оборони цивільного захисту і для нас сьогодні дуже важливо ще раз перевірити в реальних умовах професійність наших фахівців, а також взаємодію різних гілок влади, різних служб  у особливих виникненнях надзвичайних ситуацій. Сьогодні ми будемо відпрацьовувати, окрім аеропорту «Львів», використання споруд цивільного захисту, тому що на превеликий жаль, ми сьогодні перебуваємо не тільки в умовах агресії Росії на Сході ,а й в умовах гібридної війни. Тому нашим службам необхідно бути готовими, а нашим мешканцям бути впевненими, що нам є на кого розраховувати. Такі навчання якнайкраще демонструють людям, що вони завжди можуть розраховувати на фахових вишколених рятувальників», - повідомив Олег Синютка.

В межах навчального збору продемонстрували показове навчання з реагування на авіаційну подію при аварійній посадці повітряного судна. Загалом до проведення тренувань залучили 140 фахівців із різних служб та 27 одиниць техніки.

 «Ми сьогодні побачили роботу не тільки пожежно-рятувальних підрозділів, але й повної системи цивільного захисту Львівської області. На тренуванні  ми показали, що здатні виконувати будь-які поставлені перед нами завдання. Я впевнений, що система цивільного захисту впорається з будь-якими негараздами, які траплятимуться на теренах Львівщини», - зазначив Юрій Кагітін.

У межах заходу також підвели підсумки роботи у сфері цивільного захисту за 2018 рік та визначили основні завдання на 2019 рік.

 

Олена Старікова – краща спортсменка Львівщини за підсумками грудня 2018 року

Сьогодні, 31 січня, відбулась урочиста церемонія нагородження найкращої спортсменки Львівщини за підсумками грудня 2018 року Олени Старікової та її тренера Євгена Болібруха.

Це почесне звання Олена Старікова здобула завдяки успішним виступам на ІІІ етапі Кубку Світу (30.11 - 02.12.2018 р., м. Берлін, (Німеччина) завоювавши І місце в гіті на 500 метрів з місця, ІІІ місце в спринті з велосипедного спорту (трек) та на IV етапі Кубку Світу (14.16 – 16.12.2018 р., м. Лондон (Велика Британія) IV місце в спринті з велосипедного спорту (трек).

Також в межах заходу обрали найкращого спортсмена та спортсменку Львівщини 2018 року, за рейтингом Відділення НОК у Львівській області. Ними стали: кульовик Павло Коростильов, який першим серед усіх українських спортсменів виборов ліцензію на літні Олімпійські ігри 2020 року та борчиня Алла Черкасова, яка стала чемпіонкою світу з вільної боротьби в Угорщині у ваговій категорії до 68 кг.

Довідково:

Старікова Олена Вікторівна – народилась 22.04.1996 року у місті. Харків, вихованка Харківського державного вищого училища фізичної культури №1 та Львівської школи вищої спортивної майстерності, Майстер спорту України міжнародного класу з велосипедного спорту (трек), член національної збірної команди України з велосипедного спорту (трек), Представляє Львівську область та Збройні сили України.

 

Торік обсяг сільськогосподарського виробництва в області зріс на майже 5 %

У 2018 році обсяг валового сільськогосподарського виробництва в області порівняно з відповідним періодом минулого року зріс на 4,7%.  Про це сьогодні, 31 січня, під час звіту за 2018 рік, розповіла т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Відтак, сільськогосподарські підприємства області наростили обсяги виробленої продукції на 8,7%, господарства населення – на 2,2%.

Загалом зібрали 1432,3 тисяч тонн зернових та зернобобових культур, що становить 102,7% до аналогічного періоду минулого року. Також збільшили обсяги виробництва сої на 38,7% (зібрали 147,7 тис тонн), соняшнику на 33% (80 тис тонн), картоплі на 0,2% (1695,5 тис тонн), овочів на 1,5% (502,8 тис тонн), плодів і ягід на 33,6% (118,1 тис тонн), яєць на 1% (537,2 млн штук).

Найбільшу урожайність пшениці зібрали ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед», ПП «ЗАХІДНИЙ БУГ»,ТзОВ «Апогей Агро», ТЗОВ «Захід Агро МХП», соняшника - ПАФ «БАТЬКО І СИН», ТЗОВ «БРОДИ АГРО», ТЗОВ «БАРКОМ», ТЗОВ «Захід Агро МХП», бобових - ПП «ЛУГОВЕ», ТЗОВ «ПІДГІРЦІ», ТзОВ «Апогей Агро», ФГ «СЯЙВО СТРИЙ».

Як зазначила Людмила Гончаренко у 2018 році експорт аграрної продукції здійснювали 99 підприємств з них 64 виробники харчових продуктів та 53 виробники сільськогосподарської продукції.

У структурі експорту переважали продукти рослинного походження, та готові харчові продукти. Також 23 % експорту становили  жири та олії тваринного або рослинного походження та 4 % живі тварини, продукти тваринного походження.

 

Розвиток Львівщини у сільському господарстві презентували на понад сотні аграрних подій

Торік здобутки Львівщини презентували на 114 аграрних заходах. Про це сьогодні, 31 січня, під час звіту розповіла т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Це і виставки, конференції, семінари, круглі столи.

Серед міжнародних - форум АГРОПОРТ Захід (AGROPORT West), агропромислова виставка «Євро Агро 2018», І Молочний форум – 2018 та участь в аграрній панелі в межах Міжнародного економічного форуму.

Окрім цього, це - ХІ спеціалізована виставка «АгроТехніка-2018», ІІ фестиваль «Кращий господар Львівщини», фестиваль гостинності та ресторанного бізнесу «HORECA SHOW LVIV», ІІ фестиваль агротуристичного кластеру «ГОРБОГОРИ», Всеукраїнський день ферми на базі ФГ «Молочні ріки», мандрівні ярмарки «Добрі традиції Галичини», І фестиваль «Галицька лоза».

 

У 2018 році на Львівщині ввели в дію понад десяток нових підприємств агропромислового напрямку

Торік в області ввели в дію 15 нових об’єктів агропромислового напрямку. Про це розповіли сьогодні, 31 січня, в межах звіту департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Серед них: ПП  «Західний Буг» Сокальського району, де ввели в дію 2 елеватори потужністю 20 тис тонн зерна кожен,  ТзОВ «РЕНОМА» Жовківського району -  завод з переробки меду потужністю 500-1000 тонн/рік, ТзОВ «Лемберг Міт» Кам’янка-Бузького району - м'ясо-переробний цех із добудовою холодильних камер потужністю зберігання 3,5 тис тон, ТзОВ «Велд оф спайзіс» Стрийського району - цех з виробництва спецій та приправ, харчових концентратів до м’ясних, молочних та рибних продуктів, ПП «Оліяр» Пустомитівського району - переобладнали цех з виготовлення рафінованої олії 300 тонн/добу, ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» Самбірського району - елеватор потужністю 6 тис тонн.

Також  провели модернізацію та запуск заводу з виробництва запашних спиртовмісних речовин та оцту потужністю 1,5 тис дал/добу МПД ДП «Великолюбінське» Городоцького району, відкрили нові потужності з виробництва кормів для домашніх тварин ТзОВ «Кормотех» Яворівського району, ввели в дію третю виробничу лінію потужністю 1 900 тон продукції в місяць ТОВ «КФ «Ярич» с. Старий Яричів Кам’янка-Бузького району.

Загалом на супроводі у Львівській ОДА перебуває 53 інвестиційні об’єкти агропромислового напрямку.

 

В області розвивається сільськогосподарська кооперація

Торік на Львівщині створили 7 нових сільськогосподарських кооперативів. Загалом в області вже діє 37 кооперативів. Про таку динаміку розповіла сьогодні, 31 січня, під час звіту,  т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Серед новостворених кооперативів: СОК «Молочний дар», СОК «Сади Самбірщини», СВК «Агровиріб», СВК «Плюс», СОК «ЕКО-ЯГОДИ», СОК «Агро Галіція», СОК «Агро Галичина».

Загалом на Львівщині більшість кооперативів спеціалізується на молочарському (13) та плодовоовочевому (11) напрямках, також 7 кооперативів на зерновому, 3 – з обробітку землі та 3 – інші напрямки.

Додамо, що торік за кошти проекту державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та співфінансування громади кооператив «Покрова» Заболотцівської ОТГ отримав молоковоз. Кооператив охоплює 300 членів, які утримують понад пів тисячі корів та здійснює заготівлю по 13 селах.

 

За підтримки Світового банку створено карту класифікації Львівської області

Торік в межах підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні” створили карту класифікації  земель.

Про це сьогодні, 31 січня, під час звіту за 2018 рік, розповіла т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Відтак, завдяки проекту вдалося визначити точні межі посівів та площі посівів, провести моніторинг за станом посівів на всіх фазах росту.

Окрім того, за словами Людмили Гончаренко вдалося виявити ділянки вирубки лісів та моніторинг об’єктів будівництва і наслідків природних явищ.

Пілотною територією проекту стала Давидівська ОТГ. За результатами проекту планують провести оцифровування кадастрових даних, інвентаризацію та реєстрацію земель,  виправити помилки у кадастрі і створити бази даних та геопортал.

 

Завдяки аудиту земель, на Львівщині скоротилась кількість необробленої ріллі

З метою ефективного раціонального використання земель, на Львівщині триває аудит земель сільськогосподарського призначення.

Про це сьогодні, 31 січня, під час звіту за 2018 рік, розповіла т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

«Землі, які не використовують, активно подають на аукціони, кількість яких значно зросла. Цьогоріч на аукціони виставлено 4,2 тисяч гектарів, з яких продали право оренди на 3,7 тис га.», - розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

За результатами аудиту площа необробленої ріллі скоротилась і становить 47,3 тис га. Найбільше таких земель – у Старосамбірському, Дрогобицькому, Радехівському районах.

Окрім того, в межах проекту міжнародної фінансової корпорації (ifc) «Впровадження аграрних розписок в Україні» проведено навчальні семінари у 20 районах та 7 інших заходів. Проект у Львівській області почав діяти з січня 2018 року. З цей час вже уклали 20 аграрних розписку на суму 107,7 млн грн.

 

На підтримку сільгоспвиробників Львівщини торік залучили понад 130 млн грн

У 2018 році на підтримку сільськогосподарських товаровиробників Львівської області з бюджетів усіх рівнів залучили 131,7 млн грн. Про це сьогодні, 31 січня під час звіту розповіла т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

В тому числі державний бюджет - 107,5 млн грн, обласний бюджет – 19,5 млн грн, районні бюджети – 4,7 млн грн. 

Завдяки фінансовому ресурсу виплатили дотації 15,2 тис фізичним особам за утримання 21,7 тис голів молодняка ВРХ в сумі 26,8 млн грн. Також 57 господарств області отримали дотацію на корів у сумі 8,3 млн грн, а 14 господарств компенсацію за придбання 1,2 тис голів племінних тварин у сумі 6,3 млн грн.

За сприяння державних програм здешевили 98,7 млн грн кредитних коштів, оновили 232 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, заклали 221,5 га садів і ягідників, збудували та ввели в дію фруктосховище потужністю 2,2 тис тонн.

«Серед успішних минулорічних проектів фермерські господарства «ГРЕММАКС», «ТЕХАС», «ЖАЙВІР», ФОП «ЛАГОДА», які отримали кредити на спорудження доїльної лінії та придбання сільськогосподарської техніки. Успішно стартували і продовжують розвиватися за сприяння кредитних коштів проекти учасників АТО Сергія Рахманіна, Дмитра Куція, Андрія Дробіта. Зокрема у 2018 році було створено сільськогосподарський виробничий кооператив «ПЛЮС», який об’єднав 50 учасників АТО та 87 га земель в Золочівському, Жовківському, Пустомитівському та Кам’янка-Бузькому районах. У планах кооперативу вирощування органічних овочів та фундука», - розповіла Людмила Гончаренко.

 

Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА звітує про проведену роботу у 2018 році

Сьогодні, 31 січня, т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко презентує проведену роботу у 2018 році.

«Сьогодні не просто звіт, а огляд  шляху, який ми пройшли впродовж останніх років разом. Без такої співпраці між владою та представниками аграрної галузі не було би тих позитивних результатів та досягнень. Саме тому робота департаменту АПК досягла таких високих показників. Питання аграрної політики - це питання продовольчої безпеки України. Тут, на Львівщині ми цю безпеку забезпечуємо. Львівська область характеризується тим, що дрібні фермерські господарства мають значну історію. Кожен регіон унікальний, і саме це дозволяє розвиватись Україні у різних напрямах. Аграрії Львівщини створюють розвиток своїх господарств і тим самим сприяють розвитку Львівщини», - наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Відтак, звіт охоплює основні напрямки діяльності департаменту, серед яких фінансування програм підтримки, проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення та заходи із збереження та відтворення родючості грунтів, проекти міжнародної технічної допомоги та секторальної підтримки, розвиток сільськогосподарської кооперації та сімейних молочних ферм, інвестиційні проекти галузі.

У межах заходу також окреслять основні напрямки діяльності на 2019 рік.

 

Уряд збільшує соціальну допомогу сім'ям, в яких народжуються діти, - "муніципальна няня" і "пакунок малюка"

Кожній українській сім’ї, в якій народжуються діти, Уряд надає грошову допомогу в розмірі 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року Уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.  

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень  на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

Подвійна вигода

Урядовий проект «Муніципальна няня» має три мети. Перша – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава  виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.

Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця і автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року. Друга мета Уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями. 

Рідко знайдеш випадок, коли «помічницю мами» оформляють у сім’ю офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує офіційне працевлаштування по догляду за дітьми.  

Як це виглядатиме на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами, підтверджувальні документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунка, розрахункова квитанція тощо).

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Чому це вигідно для няні? Пояснюємо на конкретному прикладі.

У містах-мільйонниках місячна заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис. грн. Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 грн і ЄСВ – 816 грн. Це загалом 1319 грн.

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до  середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

Третя мета Уряду – «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про соціальний захист обох.

 

 

30.01.2019

 

Мешканців Львівщини запрошують відсвяткувати Китайський Новий Рік

З 1 по 5 лютого вже ввосьме відбудеться масштабне святкування Китайського Нового Року у Львові. 

Подія охопить площу Ринок, де знаходитиметься головна сцена та  відбуватиметься основна програма: китайське новорічне дійство, хода яскравих  Китайських драконів, грандіозне вогняне світлове шоу. На великому екрані усі охочу зможуть побачити трансляцію, зі святкування Нового 2019 року, з найбільших міст Китайської народної республіки.

Ще однією локацією зі святковим декором у китайському стилі  стане Львівський палац мистецтв. Де проходитиме виставка фотосвітлин присвячена  Китаю та Україно-Китайській дружбі. А в дворі Палацу мистецтв, на великій сцені виступатимуть українські та китайські колективи, а ще можна буде  зігрітися глінтвейном та скуштувати традиційні східні страви.

Третьою локацією стане площа за Арсеналом, там усі охочі зможуть фотографуватися біля великої фотозони, а неповторний настрій, під сучасну електронну музику, створюватимуть топ-діджеї нашого міста.

4 лютого площа Ринок перетвориться на великий майданчик масових гулянь, усіх охочі львів’яни та гості міста, зможуть зустріти Новий 2019 рік, на площі пройде яскрава хода вогняних драконів. 

Львів’ян  очікуватиме презентація пива та наливок виготовлених у Львові за прадавніми китайськими рецептами. А, також, презентація львівського чудо-поїзда, який «заговорить» китайською мовою.

З 1 по 5 лютого в найбільшому нічному клубі міста – Malevichnightclub, відбуватимуться масштабні вечірки у китайському стилі, а також феєричне відкриття події та зустріч Нового 2019 року за китайським календарем.

Організаторами заходу є Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва». Подія відбувається за підтримки посольства КНР в Україні та Міністерства культури КНР, а також за сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

Програма святкування додається.

Запрошуємо до участі представників ЗМІ.

Додаткова інформація за номером прес-служби: Володимир Місяйло – 068-360-22-03, misailo@ukr.net.

 

Туристичний потенціал Львівщини презентували у Ризі

Сьогодні, 30 січня, начальник управління туризму та курортів Наталія Табака презентувала туристичні та курортні можливості Львівської області на Балтійському туристичному форумі «BUSINESS FORUM oft he Balttour 2019» (м. Рига, Латвійська Республіка).

Передумовою участі у форумі стало покращення логістики між містами, а саме відкриття авіакомпанії «AirBalticCorporation» 1 квітня 2019 року прямого авіасполучення «Львів – Рига», що здійснюватиме чотири рейси протягом тижня. Відтак, туристичні компаній Латвії мали змогу ознайомитись із туристичним, рекреаційним потенціалом області, пропозиціями сезонного відпочинку та екскурсійними програмами Львівщини.

Зокрема, в межах Балтійського туристичного форуму відбулась гастропрезентація Львівщини, під час якої представили еко-продукти фермерських господарств області, які відкриті для туристів.

Метою презентації є популяризація гастрономічного туризму, ознайомлення із пропозиціями фермерів та колоритом місцевої кухні.

Під час гастропрезентації були представлені продукти, надані партнерами: сири Гауда із різними смаками від ФГ «Мукко», філе равликів в тарталетках під різними соусами від ФГ «Західний Равлик», в’ялені ковбаси з мангалиці від ФГ «Василь.ко», карпатський чай СОК «Бескид», соуси «БОЇМ. Гастромандри», наливки «Підпільний Кіндрат».

Зазначимо, що у форумі також взяли участь заступник директора Львівського Конференц-Бюро Оксана Споляк, співзасновник туристичної компанії «KarpatyTravel» Ганна Сидоренко та Христина Заяць – представник ̳міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького.

 

Олег Синютка зустрівся з представниками ТОВ «Райс Енерджі»

Сьогодні, 30 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся з представниками ТОВ «Райс Енерджі».

Очільник Львівщини ознайомив присутніх з інвестиційною привабливістю Львівщини.

«За останні 3 роки ми відкрити на Львівщині понад 240 виробничих потужностей. Також за цей період нам вдалося створити 25 тисяч робочих місць. У Львівській області стрімко росте виробництво у галузі АПК. Ми вважаємо, що Львівщина – сприятливий для ведення бізнесу регіон, у якому немає корупції», –  наголосив Олег Синютка.

У межах зустрічі присутні поспілкувалися про реалізацію спільних проектів у галузі відновлюваних та альтернативних джерел енергії на території Львівської області.

«Ми вважаємо Україну дуже важливою стратегічною країною у цій сфері, особливо зважаючи на те, що український Уряд прийняв Програму «зеленої» енергетики, яка є чи не найкращою у Європі. Відтак, ми будемо думати про реалізацію можливих проектів»,–  зазначив  керівник компанії “Europe Solar Holding AS” Мортен Гансен.

Зазначимо, що ТОВ «Райс Енерджі» здійснює постачання природного газу за нерегульованим тарифом підприємствам України та Європи.

 

Мін'юст інформує про те, хто має право на податкову пільгу

Відповідно до ст. 169 Податкового кодексу України, це право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.

Працівники, які отримують зарплату до 2690 грн, мають право на зменшення оподаткованого доходу на 960,50 грн. Право на збільшену податкову соціальну пільгу мають:

 • - батьки, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років (розмір пільги складає 960,50 грн. на кожну дитину);

 • - одинока мати (батько), вдова (вдівець) чи опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) до 18 років;

 • - особи, які утримують дитину-інваліда (дітей-інвалідів) віком до 18 років (для двох останніх категорій розмір пільги складає 1440,75 грн. на кожну дитину).

Для зазначених категорій громадян граничний дохід для отримання пільги також збільшується пропорційно кількості дітей: на 2 дитини - 5380 грн., на 3 дитини - 8070 грн. і т.д.

Загальна податкова соціальна пільга застосовується для будь-якого працівника в розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

*З 1 січня 2019 року сума прожиткового мінімуму для працездатної особи становить 1921 грн.

1921 грн х 50% = 960,50 грн.

Крім того, ПСП застосовується до зарплати, якщо її  розмір  не перевищує суму, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи, помноженого на 1,4.

1921 грн х 1,4 = 2690 грн.

Щоб отримати ПСП потрібно надати роботодавцю заяву за встановленою формою про застосування  пільги.

Додатково до заяви на отримання  збільшеної податкової соціальної пільги подають:

 • одинока   матір,   батько,   вдова,  вдівець  або  опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) віком до 18 років:

 • копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану;

 • копію рішення  органу  опіки  і  піклування  про встановлення  опіки  чи  піклування  (якщо  із  заявою  звертається  опікун  або піклувальник);

 • копію свідоцтва  про  шлюб  та  свідоцтва про смерть (якщо із заявою звертається вдова або вдівець);

 • копію паспорта.

Особи, які утримують дитину-інваліда віком до 18 років:  

 • копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства;

 • копію рішення  органу  опіки  і  піклування  про встановлення опіки  чи  піклування  (якщо  із  заявою  звертається  опікун  або  піклувальник);

 • пенсійне посвідчення  дитини  або  довідку  медико-соціальної експертизи для заявника, який утримує дитину-інваліда віком від 16 до 18 років; 

 • медичний висновок,  виданий  закладами  МОЗ  в  установленому порядку.

Особи, які мають двоє чи більше дітей віком до 18 років:  

 • копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства; 

 • копію рішення  органу  опіки  і  піклування  про встановлення опіки  чи  піклування  (якщо  із  заявою  звертається  опікун  або піклувальник).

Податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

 • доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;

 • заробітної плати, яку працівник отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

 • доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Якщо працівник подав заяви про застосування пільги до кількох роботодавців, тоді він втрачає право на отримання пільги за всіма місцями отримання доходу.

Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям  із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення. В свою чергу, роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 % від суми цієї недоплати.

Право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

Громадськість запрошують обговорити проект плану заходів щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації запрошує до обговорення проекту плану заходів щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері.

Консолідація громадянського суспільства є важливим етапом у процесі формування та підвищенні ролі інститутів громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади. Це сприяє створенню сприятливих умов для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади на засадах публічності, прозорості та партнерства.

Відповідно до Указу Президента України від 1 грудня 2016 року № 534/2016 «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері» обласна державна адміністрація складає план заходів, з урахуванням пропозицій інститутів громадянського суспільства.

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації ініціював обговорення на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» проекту Плану заходів сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері за посиланням

Представники інститутів громадянського суспільства можуть подати пропозиції до 12 лютого 2019 року на електронну скриньку: depinfoloda@gmail.com.

 

“У 2018 році Львівщина встановила три культурні рекорди України”, - Мирослава Туркало

Торік Львівщина встановила три рекорди України за наймасовіше виконання хореографічної композиції «Галицький вітальний», хорове виконання творів на слова Т. Шевченка, дитяче малярство на склі «Ікони Покрови».

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. 

“Більше 100 пар одночасно виконали хореографічну композицію «Галицький вітальний», окрім того на пр.Свободи біля пам’ятника Тарасу Шевченка сорок два хори (1080 осіб-учасників) виконали пісні на слова Тараса Шевченка "Заповіт", "Думи мої", "Реве та стогне" – це другий рекорд  і третій  іконописний рекорд у День Покрови Пресвятої Богородиці близько 200 дітей впродовж двох годин  малювали народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі”, - зазначила Мирослава Туркало.

Окрім того,  в області відбувся ІІ фестиваль Гостинності участь у якому взяли 18 743 учасники та залучили 20 районів.

 

Шахтарям виплачують зарплату за грудень

Сьогодні, 30 січня, на рахунки ДП “Львіввугілля” вдруге за цей тиждень надійшли кошти від реалізації вугільної продукції.

Весь грошовий ресурс було скеровано на виплату заробітної плати в розмірі ше 13% заробітної плати за грудень 2018 року.

Загалом, за грудень 2018 року виплачено 30% заробітної плати.

 

Майже 400 виставок і понад 34 тисячі екскурсій провели торік у музеях Львівщини

У музеях області минулого року організували 383 виставки та провели 34 208 екскурсій.

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Зокрема музеї області відвідали впродовж року понад 140 тисяч дітей. 

«Ми ставили мету, щоб кожна дитина змогла побувати у музеї.Це такі відомі музеї як Музей Є. Коновальця, заповідник “Тустань”, ЛНЛМ музей  І. Франка, Львівський історичний музей», - зазначила Мирослава Туркало.

Окрім того, в межах стартового проекту “Фестиваль гостинності від школи до школи” здійснили понад 100 виїздів, залучено 20 районів,  8 міст та 7 ОТГ, взяли участь 5 020 дітей,  420 колективів.

 

Мешканців області запрошують долучатись до флешмобу #ягодуюптахів

До флешмобу в  січні долучилися РЛП «Верхньодністровські Бескиди», НПП «Північне Поділля», Дрогобицька ЗОШ I-III ступенів №15, Старосамбірський ДНЗ№1 Оксана Коробка, Аліна Колісник, Тетяна Кметь, Ростислава Романовська, Богдана Вовк.

Більше фото за хештегом #ягодуюптахів за посиланням.

Усі хто долучається до флешмобу усіляко сприяє підгодівлі птахів: облаштувує та виготовляє годівнички неабиякої майстерності та наповнює їх різноманітними кормами.

 

“В області презентували 30 театральних прем’єр і понад 800 концертних програм”, – Мирослава Туркало

У 2018 році в області організували 30 театральних прем’єр і 857 концертних програм.

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

“Лідер гастролей по Україні – Львівський обласний музично-драматичний театр ім.Ю.Дрогобича. Ми маємо позитивну динаміку збільшення кількості глядачів на виставах, а саме 493 516, здійснили гастролей 173 по області, 235 по Україні та 17 за кордон”,  – наголосила Мирослава Туркало.

Серед організованих театральних проектів - ХХІХ Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев на вулиці – 2018», постановка опери “Коли цвіте папороть” Є.Станковича на сцені Львівської національної опери, презентація прем’єрної вистави «Мазепа» (трагедія на 5 дій) Ф. Стригуна  у Національному академічному українському музично-драматичному театрі імені   М.Заньковецької та Прем’єра епічної притчі «Мойсей» за І. Франком у  Львівському академічному музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича.

За словами Мирослави Туркало, концертне мистецтво представили у 18 країнах світу.

“Львівська філармонія презентувала  наше українське мистецтво у 102 творчих виступах. Для цього колектив здійснив 32 поїздки до різних країн”,– розповіла Мирослава Туркало.

Також вона зазначила, що досягненням Львівщини є присвоєння Львівській обласній філармонії статусу національної. 

 

Майже 2 мільйони гривень – на розвиток бібліотечної галузі Львівщини

У 2018 році бібліотечні фонди області придбали 12 195 примірників книг  (1578 назв) та передплатили 192 назви періодичних видань, понад 30 книгозбірень забезпечили комп’ютерами та проекторами. Загалом на розвиток бібліотечної галузі  витратили 1 877.51 тис грн.

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

“Також для бібліотек області придбали 650 інтерактивні гри “Мандрівка Львівщиною. Закупили 84 комплекти 3-томника енциклопедії “Наукове товариство ім.Т.Шевченка” – 252 книги,  40 книг “Українська дивізія ''Галичина'' (Львівщина): історія, спогади, світлини”,  2 360 книг “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту” (для шкільних та публічних бібліотек)  2 862 книги І-тому Енциклопедія ”,  - зазначила Мирослава Туркало.

 

Львівські лучники отримали перші здобутки на чемпіонаті України в дивізіоні блочний лук

З 28 січня до 3 лютого  2019 року на велотреку навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України відбувається чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих спортсменів та юніорів.

Станом на сьогодні, свої перші здобутки на чемпіонаті показали львівські лучники в дивізіоні блочний лук. Друге місце в командних змаганнях серед чоловіків (блочний лук) вибороли –  Сергій Атаманенко, Іван Дзядик, Богдан Кіщак.

Третіми в особистих змаганнях (блочний лук) стали: серед чоловіків Іван Дзядик (м.Городок, Львівськоі області), а серед жінок – Катерина Палеха (ЛОО ФСТ «Динамо»).

Зазначимо, що змагання проводяться Міністерством молоді та спорту України, за сприяння Львівської обласної державної адміністрації, Федерації стрільби з лука України, Львівської обласної федерації стрільби з лука, НСБ ЛВС МО України. За найвищі нагороди та титул чемпіона України змагаються понад 200 спортсменів, які представлятимуть  14 областей України та м.Київ.

Чемпіонат України є одним з етапів відбору кандидатів до складу національної збірної команди України зі стрільби з лука, що братиме участь в подальшій підготовці до відбіркових змагань та боротьбі за право участі в чемпіонаті Європи зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих спортсменів та юніорів, який відбудеться 26 лютого – 2 березня 2019 року в м.Самсун, Туреччина.

 

У 2018 році в області відкрили 5 закладів культури

У 2018 році на території області відкрили 2 народних доми, 3 мистецькі школи, а після реконструкції запрацювали 28 закладів культури, 15 народних домів та 8 бібліотек.

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

“Народні доми відкрили с.Карпатське Турківський р-н та с.Грозьове Старосамбірський р-н, новостворені мистецькі школи запрацювали у Новояричівській ДМШ Кам'янка-Бузька ОТГ, Дублянській ДШМ Дублянська ОТГ, Мостиській ДМШ Мостиська”, - зазначила Мирослава Туркало.

Окрім цього провели ремонти у 328 Народних домах області. Також цьогоріч вперше закупили мобільну сучасну сцену для проведення мистецьких заходів по усій області.

Зазначимо, у Львівській області працюють 1387 Народних домів. 

 

“Ремінісценції.UA”, “День народження Героя Небесної Сотні” - на Львівщині реалізували низку мистецьких проектів

Торік в області організували низку мистецьких проектів, зокрема наймасштабніші – Вшанування пам’яті 24 Героїв Небесної Сотні з Львівщини, 14 проектів “Ремінісценції.UA” Історія Правди, 100-річчя ЗУНР тощо.

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

“До відзначення 100-річчя ЗУНР та історичного квесту долучилась молодь із різних вишів України. Започатковано ознакування місць, пов’язаних з відомими постатями  та історичними подіями, встановлено 30 інформаційних таблиць та пам’ятних знаків”, – зазначила Мирослава Туркало.

За словами Мирослави Туркало, успішно відбулась зустріч побратимів у День захисника України та Етнопоказ від українських дизайнерів, моделями в якому стали жінки-військові, волонтерки, медики та журналістки.

Окрім того, в межах 25 Книжкового форуму організували Книжкову революцію в ОДА, в якій взяли участь 4 команди, понад 400 дітей.

 

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА звітує про проведену роботу у 2018 році

Сьогодні, 30 січня,  у Львівському палаці мистецтв стартував директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало звітує про проведену роботу у 2018 році.

Відтак, звіт охоплює основні напрями діяльності департаменту, серед яких відкриття та ремонт закладів культури, розвиток бібліотечної справи, проведення фестивалів та мистецьких подій, встановлення культурних рекордів,а також започаткування масштабних проектів  День народження Героя Небесної Сотні, ознакування місць, пов’язаних з відомими постатями та історичними подіями,  «Ремінісценції: UA» Історія Правди.

У межах заходу також окреслять основні напрями діяльності на 2019-й рік.

 

Понад 77 млн грн - на потреби області за минулий тиждень

Упродовж минулого тижня з обласного бюджету відповідно до замовлень головних розпорядників коштів перерахували 77,6 млн грн. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Фінансовий ресурс дозволив забезпечити повноту та своєчасність виплати заробітної плати в бюджетній сфері, оплату спожитих енергоносіїв, придбання  медикаментів та продуктів харчування, інші господарські видатки бюджетних установ.

Окрім цього, для місцевих бюджетів області перерахували субвенцію з державного бюджету на утримання інклюзивно-ресурсних центрів у сумі 2 млн гривень.

 

На Львівщині триває семінар з координації заходів у відповідь на спалах кору

Сьогодні, 30 січня, у  Львові триває семінар з координації заходів у відповідь на спалах кору і мікропланування вакцинації дітей у дитячих колективах віком від 6 до 18 років.

«З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 2112 осіб, в т.ч. 1388 дітей, 724 дорослих. Отримали  щеплення проти кору у поточному році  близько 4 тисяч осіб. Найвищі показники захворюваності на кір у  містах - Львів, Дрогобич, Червоноград, районах - Пустомитівський, Яворівський, Дрогобицький, Стрийський, Миколаївський, Жовківський», - наголосила в.о.начальника відділу материнства та дитинства департаменту охорони здоров’я Любомира Кутневич.

Метою є координація діяльність зацікавлених органів у цій сфері і розроблення деталізованого обласного мікроплану реагування на спалах шляхом вакцинації проти кору дітей від 6 до 18 років у Львівській області.

Семінар присвячено технічній роботі з координаторами обласного і районного рівнів, визначення пріоритетних шкіл для підготовки календаря вакцинації.

Захід організований МОЗ України у співпраці з Центром громадського здоров’я, ВООЗ, ЮНІСЕФ, USAID та за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Роман Филипів оглянув реконстуйовані об'єкти ліцею імені Героїв Крут

Сьогодні, 30 січня, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відвідали Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Відтак, присутні оглянули реконструйовані об’єкти спортивного комплексу ліцею, зокрема спортзал та тир.

Окрім того, Роман Филипів поспілкувався з ліцеїстами та ознайомився з умовами їхнього проживання.

Зазначимо, що у лютому відбудеться сесія Львівської обласної ради, де розглянуть питання виділення коштів для Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

 

Модернізація очисних споруд у Червонограді – в центрі екологічної конференції

У м. Червоноград, 29 січня, відбулась конференція в межах програми «Україна-Польща-Білорусь 2014-2020»  щодо проекту «Покращення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в гміні Ксєнжполь у Польщі та м.Червонограді в Україні через розвиток каналізаційної інфраструктури».

У заході взяли участь директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадмінстрації Руслан Гречаник, в.о. начальника управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Ольга Колодій та начальник відділу регулювання використання водних ресурсів та надр департаменту екології та природних ресурсів Роман Туцький.

Під час зустрічі представники польської делегації та українська сторона презентували свої пріоритетні напрями реалізації проекту. Окрім цього, окреслили очікувані результати спільно проведеної роботи в межах проекту «Покращення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєнжполь у Польщі та в м. Червоноград в Україні через розвиток каналізаційної інфраструктури»  – каналізаційна система та модернізація двох станцій очищення стічних вод в м. Червоноград.

Зокрема, передбачена реконструкція аеротенок із застосування дрібнобульбашкової технології, в тому числі первинних та вторинних відстійників для отримання необхідної кількості зневодненого мулу. Окрім того, планується заміна повітродувок із стаціонарними кисненемірами, а також будуть заміненні повітропроводи, гідроізоляція та металеві конструкції, виготовлені з нержавіючої сталі. До процесу модернізації очисних споруд залучать 40 інженерів і 120 інших фахівців. Генеральним підрядником запланованих заходів  є ТзОВ «ХОСАРО», а субпідрядником - ТзОВ «Акваполімер Інженіринг.

Нагадаємо, що програма фінансується Європейським Союзом на території Львівської області у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі та демонструє потужний транскордонний ефект.

 

«Важливим є вільне волевиявлення і відсутність будь-яких фальсифікацій», - Олег Синютка зустрівся із представниками громадянської мережі ОПОРА

Про передвиборчий процес на Львівщині, формування перспективних планів громад, вступ України до НАТО та ЄС сьогодні, 30 січня, голова Львівської ОДА Олег Синютка спілкувався із представниками громадянської мережі ОПОРА.

«Як голова обласної державної адміністрації я повинен, по-перше, забезпечити дотримання законодавства під час проведення виборчого процесу, тобто недопущення будь-яких підкупів, спонукань виборців і інших речей, які б могли з незаконної точки зору вплинути на виборчий процес. І під час самих виборів – це вільне волевиявлення і відсутність будь-яких фальсифікацій», - зазначив Олег Синютка.

Також очільник області додав, що у випадку виявлення порушень законодавства до таких осіб вживатимуться необхідні дії.

«Жоден штаб політичної партії не зосереджений в приміщенні районної адміністрації. Я би хотів, щоб вибори Президента на Львівщині відбулись максимально прозоро. А порушення чинного законодавства під час виборчого процесу ми будемо припиняти», -  додав Олег Синютка.

Також в межах зустрічі порушили питання обговорення перспективних планів розвитку населених пунктів Львівської області, вступу України до ЄС та НАТО.

«Мета цих зустрічей – скласти перспективний план населених пунктів по капіталовкладеннях. Це можливість для кожного мешканця прийти і висловити свою думку. Первинним тут є господарський аспект. Я завжди наголошую, що на цих зустрічах повинні бути голови РДА, які мають спілкуватися із мешканцями та провадити спільну роботу для розвитку району та області загалом», - зазначив Олег Синютка.

«Членство України в НАТО – це застерега нашої безпеки. Згідно з даних опитування, які я бачив останніми, понад 80 % мешканців Львівщини підтримують вступ у Європейський Союз і понад 70 % в НАТО»,-  додав Олег Синютка.

Зазначимо, що громадянська мережа ОПОРА - одна з провідних неурядових та позапартійних всеукраїнських організацій громадського контролю та адвокації у сфері виборів, парламентаризму, освіти, управління спільною власністю, енергоефективності, місцевого самоврядування, а також всеосяжного впровадження принципу відкритих даних.

 

Обласний центр зайнятості перекваліфіковує за 15-ма професіями

На одну вакансію у Львівській області претендують двоє безробітних. Однак проблема полягає в тому, що роботу здебільшого шукають особи з вищою освітою (63%), тоді як база вакансій рясніє пропозиціями працевлаштування для представників робітничих професій (73%).

З 2009 року у структурі ЛОЦЗ створений і функціонує Львівський центр професійно-технічної освіти, покликаний оперативно реагувати на кадрові потреби працедавців Львівщини та Західного регіону загалом.

Зараз Львівський ЦПТО має ліцензії для підготовки спеціалістів за 15 актуальними для регіону професіями. Навчання організували для електрогазозварників, монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельні, продавців продовольчих або непродовольчих товарів, касирів торговельного залу, водіїв трамвая чи тролейбуса, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва тощо. Також діють курси за 13 напрямами цільового призначення. Віднедавна отримали ліцензію для підготовки фермерів. Такий вишкіл буде цікавим для жителів сільської місцевості, які прагнуть на професійній основі займатися сільськогосподарським виробництвом. До слова, у навчальних планах ЦПТО враховані як світові тенденції науково-технічних досягнень у різних галузях виробництва, так і багаторічний досвід специфіки профнавчання дорослого населення.

У 2018 році навчання у центрі профтехосвіти завершили 1880 безробітних, із яких 1732 працевлаштовано. Окрім того, освітні послуги надали 845 жителям області на платній основі, завдяки чому ЦПТО зумів самотужки заробити понад мільйон гривень. Організація професійного навчання дозволила зменшити кваліфікаційний дисбаланс на ринку праці, підготувати для працедавців якісні кадри та забезпечити роботою за здобутим фахом тимчасово непрацюючих осіб.

 

Будівництво дитсадків та амбулаторії, ремонт Народних домів – серед пріоритетних напрямків розвитку Миколаївщини

За дорученням Президента України Петра Порошенка кожна область в розрізі кожного населеного пункту сформує перспективний план розвитку територій на 2019 – 2021 роки.

Сьогодні, 29 січня, на Миколаївщині відбулось обговорення, у якому взяв учать заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

«Для того, щоб знати, що потрібно зробити – мало володіти певною статистикою, аналізувати чи віднімати-додавати, дивитися на джерела та демографічні показники. Варто поїхати до людей і запитати, чого вони хочуть і що насамперед необхідно зробити. Як вони бачать розвиток свого села, селища чи міста. На основі цього сформують план розвитку кожного населеного пункту , а відтак, план розвитку Львівської обласні до 2021 року. І ми сьогодні слухаємо вас», - зазначив Роман Филипів.

Нагадаємо, що подібні розгляди плану розвитку відбулись уже у кожному районі Львівщини, відтак, такі слухання тепер здійснюють у кожному населеному пункті.

Обговорення планів розвитку триватимуть більше двох місяців. На підставі пропозицій сформують загальний план розвитку Львівської області.

Серед пріоритетних напрямів на 2019 рік у Миколаївському районі – будівництво та реконструкція дитсадків, ремонт Народних домів, ремонти шкіл району, капітальні ремонти вуличного освітлення, розвиток дорожньої інфраструктури та ін.

 

Львівська ОДА пред’явила претензію перевізнику ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс»

Відповідно до документів, представлених ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс», вивезення твердих побутових відходів з м. Львова здійснювалося на підставі договорів, укладених між компанією-перевізником та ТОВ «Оттатрейд», а також між  ТОВ «Оттатрейд» та ТОВ «Люмікс-трейд».

В свою чергу, ТОВ «Люмікс-трейд» мала укладені договори з фізичними особами-власниками земельних ділянок на території Коржівської селищної ради Баришівського району Київської області.

Оскільки розвантаження відходів здійснювалося на зазначених земельних ділянках, цільове призначення яких - «для ведення особистого селянського господарства», департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства пред’явив ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» претензію щодо ліквідації розвантажених побутових відходів у найкоротший термін.

 

Торік на Львівщині зросли обсяги заготівлі деревини

У 2018 році державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заготовили 938 тис кбм ліквідної деревини, що на 23,8 тис кбм більше в порівнянні з 2017 роком. 

Обсяги заготівлі деревини зросли в результаті освоєння всихаючих та пошкоджених шкідниками соснових та ялинових насаджень.

Від рубок головного користування заготовили  524,5 тис кбм, що становить 56 % від загальної заготівлі.

Вся заготовлена деревина внесена до Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД).

 

 

29.01.2019

 

Середній клас є опорою демократії – Глава держави

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості формування в Україні середнього класу. Під час виступу на Форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом» він висловив думку, що «саме ІТ-сектор може допомогти Україні збільшити частку середнього креативного класу».

«Це важливо для стабільності, для стійкості економіки, для стійкості країни загалом, для демократії це важливо, бо середній клас є опорою демократії», - підкреслив Глава держави зауваживши, що нині IT-сектор приносить Україні 4% ВВП.

«Але, щоб стати справжнім лідером у цьому секторі, мало надавати послуги, мало сидіти на аутсорсингу, треба переходити до реального внеску у вітчизняну економіку», - додав він.

Петро Порошенко також висловив переконання, що задля подальшого економічного зростання країни та підвищення добробуту людей Уряд має продовжувати реформи. «Гроші ходять за людьми» - це принцип не лише децентралізації, але й освітньої реформи, змін в системі охорони здоров’я і будь-якої іншої реформи. Люди – це головне», - сказав Президент.

«Саме таку візію я пропоную нашому Уряду, який, згідно з Конституцією розвиває соціально-економічну політику і я впевнений в тому, що Уряд здатний реалізувати зазначену позицію. І впевнений і в парламентських перспективах нашої команди і новий Уряд, який буде сформовано новою Радою, буде проводити саме цю відповідальну проукраїнську, європейську лінію», - сказав Глава держави.

«І, врешті-решт, ця стратегія значною мірою наблизить нас до соціальних критеріїв членства в Європейському Союзі», - резюмував Президент.

 

Відповідальна економічна стратегія робить країну цікавою для інвесторів – Глава держави

Президент Петро Порошенко наголошує, що відповідальна економічна стратегія передбачає зменшення боргового навантаження на економіку.

«Здійснити стрибок з такими борговими гирями на ногах навряд чи вдасться. Прикували до них Україну інші політики, а звільняти її від цих кайданів випало нашій команді. І частка державного та гарантованого державою боргу у співвідношенні його до ВВП, хай там як, але протягом останніх років скорочується. І надзвичайно важливо, щоб і у подальшому бюджет був реалістичним, ухвалювався з мінімальним дефіцитом», - зазначив Петро Порошенко під час виступу на Форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом».

Глава держави підкреслив, що відповідальна економічна стратегія робить країну цікавою для інвесторів та навів приклад, коли минулого тижня у Давосі було підписано дві важливих угоди на засіданні Інвестиційної ради при Президенті.

«Одна – про створення фонду для інвестування на 200 мільйонів доларів, хоча попередньо планувалося на 25% менше. І ці 200 мільйонів доларів мають спрямовуватись на малий та середній бізнес України. А інша – інша про будівництво найбільшої вітрової електростанції в Україні та однієї з найпотужніших вітроелектростанцій Європи загальною вартістю 400 мільйонів євро», - повідомив Глава держави.

Президент також навів прогноз президента Європейського банку реконструкції та розвитку, великого друга України Суми Чакрабарті про те, що «Україна стане регіональним лідером у сфері відновлювальної енергетики».

«Хіба п’ять років тому про це хоча б мова йшла? Блискучий візит Прем’єр-міністра України до Норвегії – заплановані півтора мільярда доларів. І це все події одного тижня», - додав Петро Порошенко.

 

На Львівщині тематичним вечором відзначили 101-у річницю подвигу Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово‑фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбувся тематичний вечір з нагоди відзначення 101-ої річниці подвигу Героїв Крут.

Ліцеїстів та усіх присутніх привітав перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

“Більше ста років тому на теренах України відбувалася визвольна боротьба, події столітньої давності увінчались Актом проголошення Злуки ЗУНР та УНР. Тоді близько 600 людей взяли зброю в руки, українські патріоти, молоді за віком без сумніву вирішили відстояти кордони держави і не дати можливості більшовицькому агресору досягти мети. Історична тяглість до творення країни має відбитки сьогодення, п’ятий рік триває агресія з боку Росії і молоді хлопці та дівчата боронять нашу землю. Зокрема, це і вихованець цього ліцею Устим Голоднюк, який є Героєм Небесної Сотні і  прикладом для кожного з нас. У нас є розуміння, яку країну ми будуємо, ми маємо кількасоттисячну армію, що нас обороняє, маємо єдність усього демократичного світу і прагнення у велику європейську сім'ю та бути членами Північноатлантичного оборонного альянсу. У цьому є заслуга кожного українця, дипломатії і результат роботи Президента України Петра Порошенка",- зазначив Ростислав Замлинський.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у бою під Крутами, у боях за Україну в 20-му столітті та воїнів, які загинули в російсько-українській війні з 2014 року.

У межах заходу лунали патріотичні пісні та вірші у виконанні ліцеїстів, а також доповідь «Міфи та вигадки про бій під Крутами».

 

У населених пунктах Львівської області тривають обговорення перспективних планів розвитку

За дорученням Президента України Петра Порошенка кожна область в розрізі кожного населеного пункту сформує перспективний план розвитку територій на 2019 – 2021 роки.

«Люди повинні висловити своє бачення розвитку міста чи села, в якому вони живуть. Влада має людей почути і взяти до уваги їхні пропозиції та пріоритети», - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Нагадаємо, що подібні розгляди плану розвитку відбулись уже у кожному районі Львівщини, відтак, такі слухання тепер здійснюють у кожному населеному пункті.

Обговорення планів розвитку триватимуть більше двох місяців. На підставі пропозицій сформують загальний план розвитку Львівської області.

Стартувало обговорення плану розвитку населених пунктів у вівторок, 15 січня.

Із детальним графіком на тиждень 28.01.-01.02.2019 можна ознайомитися тут.

 

На Яворівщині відкрили новозбудований спортивний зал

Сьогодні, 29 січня, в селі Вербляни відбулося урочисте відкриття та освячення новозбудованого спортивного залу з загальної фізичної підготовки для Верблянської ЗОШ І-ІІІ ст.

У 2017 – 2018 навчальному році тут навчалися 212 учнів 1-11 класів та 21 дитина дошкільного віку, працюють 30 педагогів та 12 працівників технічного персоналу. Протягом 2016-2018 рік на “Будівництво залу з загальної фізичної підготовки для Верблянської ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Вербляни Яворівського району Львівської області було використано 4 млн грн.

У 1995 р перекрито дахи всіх шкільних приміщень, реорганізовано школу у НВК (навчально-виховний комплекс), у якому навчаються діти не лише шкільного віку, але й дошкільнята. Для цього проведено капітальні ремонти у трьох приміщеннях для малечі. Добудовано парадний вхід, збудовано господарське приміщення, облаштовано внутрішні туалети, придбано комп’ютери та облаштовано комп’ютерний кабінет, проведено заміну всіх старих вікон на енергозберігаючі, замінено двері у всіх класних приміщеннях та кабінетах, придбано нові шкільні меблі.

 

Глава держави: Мир – це повне відновлення територіальної цілісності України і беззаперечне визнання Москвою нашого права йти своїм шляхом

Президент Петро Порошенко переконаний, що для України існує єдиний шлях зберегти свою незалежність – членство у Євросоюзі та НАТО.

«Події останніх років, як у нашій країні, так і на світовій арені, показали, що в України існує єдиний шлях зберегти нашу незалежність. Ми маємо стати великою європейською державою щасливих людей», - сказав Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що історики та філософи по-різному визначали роль і місце України в Європі: одні казали, що призначення України бути мостом між Сходом та Заходом; інші говорили про нас як про «браму Європи». «Ще в двадцятих-тридцятих роках минулого століття найбільш проникливі українські інтелектуали писали, що майбутній процес об’єднання Європи не буде завершеним без входження до неї незалежної, суверенної, соборної Української держави. Що Росія, яка володіла на той момент Україною, завжди проявлятиме імперські амбіції і намагатиметься підпорядкувати собі всю Європу. І дедалі більше політиків на Заході  розуміють, що без членства України в Євросоюзі, без членства України в Північноатлантичному Альянсі Європа точно буде в небезпеці», - сказав він.

«Це не лише Україні потрібно це членство, це точно потрібно ЄС і НАТО – щоб Україна була повноцінним членом цих структур», - підкреслив Глава держави.

Президент констатував, що Україна та Євросоюз наблизилися один до одного як ніколи раніше. «Жодна держава, яка не є в НАТО, не має нині таких тісних відносин з Альянсом – таких тісних, як Україна зараз. Але, наголошую, лише повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно і незворотньо гарантує нашу українську державну незалежність, нашу українську національну безпеку», - наголосив Петро Порошенко.

«І наголошую - до цих найпотужніших організацій ми вступимо як країна-регіональний лідер… Як країна, яка вже суттєво посилила східний фланг Альянсу… Як країна, яка захистила від російської навали не лише себе, а й всю європейську цивілізацію», - також підкреслив Глава держави.

«Можливо, комусь така мета видається надто амбітною, нереалістичною. Держава ще надто слабка. Так само, як і економіка, яка лише відновила своє зростання після затяжної кризи, пов’язаної із війною. І кількість бідних людей тому все ще надто велика…», - водночас зауважив Петро Порошенко.

«Розумію, що не всі готові повірити в реалістичність заявленої мною стратегії. Що нібито невже нас одразу ж приймуть до НАТО, невже нас приймуть до Євросоюзу? Невже ми будемо великою країною та регіональним лідером? Чи справді станемо найкращими в цілих секторах економіки? Чи доживемо до високих зарплат, а тим більше гідних пенсій?», - додав він.

«Друзі, а хіба ми не досягали неймовірного протягом п’яти попередніх років, коли ми з вами рятували країну від розчленування, економіку від колапсу тоді, коли здавалося, що він вже є невідворотнім, від війни людей?», - запитав Президент.

«Багато хто не вірив в чотирнадцятому році, що ми, зненацька заскочені російською агресією, збережемося як незалежна держава. А ми, ми з вами, зберегли країну, зберегли нашу незалежність і заклали міцний фундамент для потужної європейської держави», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави вислови думку, що задля подальшого економічного зростання країни та підвищення добробуту людей Уряд має продовжувати реформи. «Гроші ходять за людьми» - це принцип не лише децентралізації, але й освітньої реформи, змін в системі охорони здоров’я і будь-якої іншої реформи. Люди – це головне. Саме таку візію я пропоную нашому Уряду, який, згідно з Конституцією розвиває соціально-економічну політику і я впевнений в тому, що Уряд здатний реалізувати зазначену позицію. І впевнений і в парламентських перспективах нашої команди і новий Уряд, який буде сформовано новою Радою, буде проводити саме цю відповідальну проукраїнську, європейську лінію», - сказав Петро Порошенко.

«І, врешті-решт, ця стратегія значною мірою наблизить нас до соціальних критеріїв членства в Європейському Союзі», - резюмував Президент.

 

Україна має стати великою європейською державою – Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що для України існує єдиний шлях зберегти свою незалежність – членство у Євросоюзі та НАТО.

«Події останніх років, як у нашій країні, так і на світовій арені, показали, що в України існує єдиний шлях зберегти нашу незалежність. Ми маємо стати великою європейською державою щасливих людей», - сказав Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що історики та філософи по-різному визначали роль і місце України в Європі: одні казали, що призначення України бути мостом між Сходом та Заходом; інші говорили про нас як про «браму Європи». «Ще в двадцятих-тридцятих роках минулого століття найбільш проникливі українські інтелектуали писали, що майбутній процес об’єднання Європи не буде завершеним без входження до неї незалежної, суверенної, соборної Української держави. Що Росія, яка володіла на той момент Україною, завжди проявлятиме імперські амбіції і намагатиметься підпорядкувати собі всю Європу. І дедалі більше політиків на Заході  розуміють, що без членства України в Євросоюзі, без членства України в Північноатлантичному Альянсі Європа точно буде в небезпеці», - сказав він.

«Це не лише Україні потрібно це членство, це точно потрібно ЄС і НАТО – щоб Україна була повноцінним членом цих структур», - підкреслив Глава держави.

Президент констатував, що Україна та Євросоюз наблизилися один до одного як ніколи раніше. «Жодна держава, яка не є в НАТО, не має нині таких тісних відносин з Альянсом – таких тісних, як Україна зараз. Але, наголошую, лише повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно і незворотньо гарантує нашу українську державну незалежність, нашу українську національну безпеку», - наголосив Петро Порошенко.

«І наголошую - до цих найпотужніших організацій ми вступимо як країна-регіональний лідер… Як країна, яка вже суттєво посилила східний фланг Альянсу… Як країна, яка захистила від російської навали не лише себе, а й всю європейську цивілізацію», - також підкреслив Глава держави.

«Можливо, комусь така мета видається надто амбітною, нереалістичною. Держава ще надто слабка. Так само, як і економіка, яка лише відновила своє зростання після затяжної кризи, пов’язаної із війною. І кількість бідних людей тому все ще надто велика…», - водночас зауважив Петро Порошенко.

«Розумію, що не всі готові повірити в реалістичність заявленої мною стратегії. Що нібито невже нас одразу ж приймуть до НАТО, невже нас приймуть до Євросоюзу? Невже ми будемо великою країною та регіональним лідером? Чи справді станемо найкращими в цілих секторах економіки? Чи доживемо до високих зарплат, а тим більше гідних пенсій?», - додав він.

«Друзі, а хіба ми не досягали неймовірного протягом п’яти попередніх років, коли ми з вами рятували країну від розчленування, економіку від колапсу тоді, коли здавалося, що він вже є невідворотнім, від війни людей?», - запитав Президент.

«Багато хто не вірив в чотирнадцятому році, що ми, зненацька заскочені російською агресією, збережемося як незалежна держава. А ми, ми з вами, зберегли країну, зберегли нашу незалежність і заклали міцний фундамент для потужної європейської держави», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави вислови думку, що задля подальшого економічного зростання країни та підвищення добробуту людей Уряд має продовжувати реформи. «Гроші ходять за людьми» - це принцип не лише децентралізації, але й освітньої реформи, змін в системі охорони здоров’я і будь-якої іншої реформи. Люди – це головне. Саме таку візію я пропоную нашому Уряду, який, згідно з Конституцією розвиває соціально-економічну політику і я впевнений в тому, що Уряд здатний реалізувати зазначену позицію. І впевнений і в парламентських перспективах нашої команди і новий Уряд, який буде сформовано новою Радою, буде проводити саме цю відповідальну проукраїнську, європейську лінію», - сказав Петро Порошенко.

«І, врешті-решт, ця стратегія значною мірою наблизить нас до соціальних критеріїв членства в Європейському Союзі», - резюмував Президент.

 

У школах Львівщини триває кампанія із вакцинації дітей проти кору (+ВІДЕО)

У 1109 школах Львівщини провели батьківські збори із залученням медичних працівників закладів охорони здоров’я щодо необхідності вакцинації школярів від кору. За три тижні інформаційної кампанії вакциновано близько 4 тис людей.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, від початку січня у Львівській області на кір захворіло 1068 дітей.

«За даними верифікації у закладах освіти Львівщини налічується понад 25 тис невакцинованих дітей. Ми бачимо, що результати від інформаційної кампанії є, адже кількість вакцинованих дітей з кожним днем зростає. За останні три тижні близько 4 тис людей у Львівській області зробили щеплення проти кору», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій.

Через спалах кору на Львівщині навчання призупинено у двох школах. 

 

Електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення відбудуться 8 лютого

У п’ятницю, 8 лютого, відбудуться електронні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельні аукціони будуть проводитись на електронному майданчику ДП «СЕТАМ».

До продажу права оренди на електронних земельних торгах пропонується право оренди 3-ох земельних ділянок розташованих у Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському та Миколаївському районах Львівської області, загальною площею 31,3 га:

1. Кам’янка-Бузький район, Незнанівська сільська рада, площа земельної ділянки – 6,9 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 13812,6 грн.

2. Перемишлянський район, Білецька сільська рада, площа земельної ділянки – 5,5 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 9682,2 грн.

3. Миколаївський район, Гонятичівська сільська рада, площа земельної ділянки – 19 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 8047,5 грн.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна тут і тут

 

Львівщина відзначила 101-у річницю подвигу Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, у Львові відзначили 101-у річницю подвигу Героїв Крут.  Урочисті заходи, присвячені вшануванню київських студентів і бійців вільного козацтва, які загинули в 1918 році під час бою з більшовицькою армією Михайла Муравйова, відбулися на Личаківському кладовищі.

Представники влади та громадськості поклали квіти до могили одного з учасників легендарного бою під станцією Крути Ігоря Лоського.

Опісля відбулася поминальна молитва за полеглими у цьому бою.

Також учасники заходу вшанували пам’ять учасника бою під Крутами Андрія Лазаренка покладанням лампадок до його могили. 

 

У четвер стартує другий етап дитячих змагань з гірськолижного спорту

Протягом 31 січня – 1 лютого в Україні відбудеться 2-й етап міжнародних триетапних дитячих змагань з гірськолижного спорту «KarpatiaOPEN».

Етап під назвою «BukovytsiaOPEN. Приймає Трускавець» включений в міжнародний календар FIS. Змагатимуться спортсмени з України, Польщі, Словаччини та Білорусі в дисципліні слалом на схилі гірськолижного комплексу Буковиця (м.Борислав).  Спортсменів і учасників змагань прийматиме місто-курорт Трускавець.

Автобус для  виїзду на другий день змагань, церемонію нагородження і закриття буде відправлятись 1.02.19 р. о 13.00 від готелю «Трускавець 365» м. Трускавець, вул.Дрогобицька, 7

Довідково:

Щорічні дитячі змагання з гірськолижного спорту – відкритий Кубок «KarpatiaOPEN» засновані МЦ «Європейська інтеграціяУкраїни» і ГО «Бориславська Сніжинка» в 2018році. В спільний організаційний комітет змагань ввійшли організатори, директори гірськолижних комплексів де проходитимуть змагання, міські голови міст, які будуть приймати етапи змагань: Трускавець (Україна), Устрики Дольні (Польща), Дольний Кубін (Словаччина) та міський голова м.Борислав, де знаходиться ГК «Буковиця».  Відбуватимуться змагання в три етапи: на схилах гірськолижних комплексів «Буковиця» (Борислав, Україна), Кубінска Хола (Дольний Кубін, Словаччина) та Лаворта (УстрикиДольні, Польща). В змаганнях братимуть участь діти-спортсмени за правилами міжнародної лижної організації FIS.

 

Дітей Львівщини запрошують до участі в конкурсі «Охорона праці очима дітей 2019»

Головне управління Держпраці у Львівській області запрошує учнів та студентів віком від 6 до 18 років до участі у першому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2019», який організовують з нагоди відзначення Дня охорони праці.

Конкурс організовують за напрямом художньої творчості – малюнок. Роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки. Приймають лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам Конкурсу. Детальні умови Конкурсу, критерії оцінювання конкурсних робіт описані у Положенні про VІІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» з нагоди відзначення Дня охорони праці Україні у 2019 році. 

Художні твори учасників для підбиття підсумків Конкурсу  на Львівщині необхідно надіслати до Головного управління Держпраці у Львівській області не пізніше 25 лютого 2019 року за адресою: 79005, м. Львів, площа Міцкевича, 8 (VIІ поверх).

Малюнки повинні відповідати наступним вимогам:

–  На Конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

– Розмір роботи не має бути більшим за формат А-2.

– Роботи не потрібно оформляти рамкою, паспарту, наклейками тощо.

- На зворотному боці кожної конкурсної роботи необхідно зазначити розбірливо українською мовою: назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора; місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адрес (при наявності); сферу діяльності батьків; назву навчального закладу; прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника.

Роботи, що посядуть І, ІІ і ІІІ місця у першому відбірковому турі Конкурсу будуть нагороджені відповідними дипломами та подарунками. Художні твори переможців, які посядуть І місце на регіональному рівні будуть надіслані для участі у фіналі Конкурсу.

Телефон для довідок (032)235-56-00.

Положення про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей 2019» 

 

На залізничному вокзалі відбулось дійство «Станція Крути: зупинись та прислухайся…»

Сьогодні, 29 січня, у центральному холі Львівського залізничного вокзалу відбулось дійство «Станція Крути: зупинись та прислухайся…», присвячений 101-й річниці подвигу Героїв Крут.

Розпочали захід з виконання пісні «Стежечка», який став саундтреком до українського історичного фільму «Крути 1918» режисера Олексія Шапарєва.

Опісля, молодь декламувала поезію про Героїв Крут. Серед інших зазвучав вірш «Пам’яті тридцяти» Павла Тичина.

На завершення заходу - спільно виконали Державний Гімн України.

Довідково:

Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної РадиМихайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

Бій став важливою частиною української історичної пам'яті, а через заборону теми в радянський час і мало надійної інформації (серед головних джерел довгий час була праця Д. Дорошенка «Історія України. 1917—1923», написана 1930 року в Берліні, яка містить чимало перекручень)[7] він обріс міфами, чимало з яких популярні й донині..

2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.

 

Президент разом з дружиною вшанували пам’ять Героїв Крут

Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко вшанували пам'ять Героїв Крут в 101-у річницю бою поблизу залізничної станції «Крути», коли декілька сотень курсантів і студентів стримували наступ на Київ армії більшовиків, обороняючи українську державність.

Біля Пам’ятного Хреста Героям Крут та уздовж алеї, що веде до Свято-Миколаївської церкви на Аскольдовій могилі, були вишикувані воїни Почесної варти. Глава держави разом з дружиною поклали букети квітів до пам’ятника.

До Пам’ятного Хреста було встановлено кошик квітів від Президента України з написом на стрічці національних кольорів «Героям Крут від українського народу».

Президентське подружжя також встановило свічки у пам'ять про юних героїв у Свято-Миколаївській церкві.

В урочистій церемонії покладання квітів до Пам’ятного Хреста Героям Крут також взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, народні депутати України, члени Уряду, ветерани АТО.

Присутні вшанували подвиг українських юнаків хвилиною мовчання.

Пролунав Державний Гімн України, після чого воїни Почесної варти пройшли урочистим маршем повз Пам’ятний Хрест Героям Крут.

 

Спортивна молодь Львівщини закликає небайдужих долучитись до відзначення 101-ої річниці подвигу Героїв Крут (+відео)

У оригінальний спосіб у відеозверненні спортсмени-освітяни Львівської області закликали українців пам’ятати про подвиг Героїв Крут та вшанувати пам’ять юних сміливців 29 січня.

«Вшануй героїв – твори майбутнє» – такий лейтмотив відеоролику, відзнятого з ініціативи Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Ідею підтримали юні боксери та дзюдоїсти Спеціалізованої дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву з боксу та дзюдо №2, вихованці футбольної школи львівських “Карпат”, каратисти спортивного клубу “Самурай”, фехтувальники Національного університету “Львівська політехніка”, важкоатлети Львівського державного університету фізичної культури імені І.Боберського та студенти-борці з Львівського національного університету ветеринарної медицини і біотехногологій ім. С.З.Гжицького, які і стали героями відео.

«Спорт і національно-патріотичне виховання тісно переплетені: гартуючи тіло – гартується дух, і навпаки. Кращий спосіб вшанувати подвиг і, водночас, трагедію звитяжців – це відновити в пам’яті обставини героїчної самопожертви загиблих людей. Ми закликаємо активно займатися спортом, і, водночас, пам’ятати про загін юних крутянців, щоб, в разі потреби, бути готовим стати на захист державних цінностей», - пояснює ініціативу створення відео Анатолій Ігнатович, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, що сьогодні, у вівторок, 29 січня, на Львівщині відзначатимуть 101-у річницю подвигу Героїв Крут. Відтак, на головному залізничному вокзалі молодь організує дійство «Станція Крути: зупинись та прислухайся…». На Личаківському кладовищі покладуть квіти та лампадки до могили учасника бою під Крутами І. Лоського на полі почесних поховань № 67. Пізніше, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбудеться тематичний вечір з нагоди відзначення 101-ої річниці подвигу Героїв Крут.

 

У Варшаві презентували виставку про АТО

У понеділок, 28 січня, у Варшаві презентували пересувну виставку "Блокпост Пам'яті" співробітника Національного військово-історичного музею Павла Нетьосова.

Виставка складається з тридцяти чотирьох вітрин, в яких представлені речі загиблих українських військових, бійців добровольчих батальйонів, Національної Гвардії України, підрозділів МВС та СБУ. Речі багатьох загиблих військових, було зібрано під час реалізації гуманітарного проекту “ЕВАКУАЦІЯ 200”, інші - передані рідними загиблих.

Окрім того,  у Варшаві експонуватиметься унікальна виставка відомого фоторепортера Дмитра Муравського "Війна як війна". Понад сім десятків світлин з найгарячіших точок АТО. За кожною з них – історія: про героїв України, важкі військові будні, запеклі бої та дітей війни. 

Пересувну виставку "Блокпост Пам'яті" організували з метою  популяризації Збройних Сил України та донесення до спільноти Європи загроз продовження російської агресії проти України.

 

 

28.01.2019

 

Електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення відбудуться 7 лютого

У четвер, 7 лютого, відбудуться електронні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту). Земельні аукціони проведуть на електронному майданчику ДП «СЕТАМ».

До продажу права оренди на електронних земельних торгах пропонують право оренди 3-х земельних ділянок розташованих у Буському, Мостиському та Пустомитівському районах Львівської області, загальною площею 38 га:

- Буський район, Побужанська сільська рада, площа земельної ділянки – 24,4 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 14395,5 грн.

- Мостиський район, Мишлятицька сільська рада, площа земельної ділянки – 10 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати –9582 грн.

- Пустомитівський район, Містківська сільська рада, площа земельної ділянки – 3,6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 1706,1 грн.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна тут і тут.

 

Шахтарям виплачують зарплату за грудень

Cьогодні, 28 січня, на рахунки ДП «Львіввугілля», надійшли кошти від реалізації вугільної продукції. Фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати.

Відтак, вдалось покрити ще 10% заробітної плати за грудень 2018 року. Кошти надходять на рахунки працівників держпідприємства.

Загалом за грудень 2018 року буде виплачено 17% заробітної плати.

 

ЗНО-2019: особливості тестування цього року

Із 5 лютого і до 18 березня 2019 року триватиме реєстрація на основну сесію ЗНО. До 25 березня учасники тестування можуть перереєструватись у випадку, якщо при реєстрації було допущено помилку або учасник ЗНО хоче змінити предмет.

Про це під час брифінгу сьогодні, 28 січня, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

За її словами, учні шкіл, студенти коледжів та училищ реєструються через заклад освіти, випускники минулих років – самостійно через сайт ЛРЦОЯО.

Кожен учень школи та студент коледжу, незалежно від того чи вступає він далі у ВНЗ чи ні, має обов'язково скласти ДПА - це оцінка за вивчений курс у школі. Частина завдань в ЗНО відповідатиме оцінці ДПА, а бали за роботу загалом – оцінці ЗНО.

Учні мають обов'язково здати 3 предмети: українську мову та літературу, історію України або математику, третій предмет - на вибір з 11 предметів, які пропонуються.
Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.
Випускникам минулих років не обов'язково вибирати українську мову та літературу, якщо їх влаштовує їхній результат за 2017 чи 2018 роки. Ці учасники можуть обирати лише той предмет, який їм потрібен.

Учасники мають можливість замовити переклад тестового зошита на одну з 6 мов: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською.(крім предметів "Українська мова і література" та "Іноземна мова"). Проте, лише у випадку, якщо у вашому закладі освіти навчання велося цією мовою.

Для учасників, які потребують особливих умов проведення можуть бути надані особливі умови при підтвердженні стану оригіналом медичної довідки. Підставами для такого є проблеми з опорно - руховим апаратом: перша парта, розміщення пункту проходження на першому поверсі; вади слуху: перша парта; сурдопереклад; вади зору: додаткове освітлення; лупа; (16 шрифт; текст шрифтом Брайля - лише на додатковій сесії); загальні захворювання (наприклад, проблеми з серцем, епілепсія): наявність в пункті кваліфікованого лікаря.

На додаткову сесію можуть іти учасники міжнародних, всеукраїнських змагань, конкурсів, олімпіад від Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України; які хворіли в день ЗНО з певного навчального предмета під час основної сесії; які не змогли взяти участь в основній сесії ЗНО через причини, що не залежали від їх дій та волі, та на які вони не можуть вплинути та ін.

 

Підприємців Львівщини запрошують до участі у торговій місії до Ізраїлю

Сектор з просування експорту Львівської обласної державної адміністрації запрошує компанії Львівщини взяти участь у торговій місії до Ізраїлю. Місія відбудеться у березні цього року.

В межах Програми заходу передбачили зустрічі в форматі B2B/B2G та відвідання провідних підприємств регіону для обміну досвідом. Участь у місії відкрита для усіх компаній, зацікавлених у виході на ринок Ізраїлю.

Участь у програмі торгової місії для українських компаній безкоштовна. Учасники самостійно покривають дорожні витрати та витрати із перебування в Ізраїлі.

За детальною інформацією можна звертатися за тел.: (032)299-92-79 та на електронну скриньку: loda.export@gmail.com

Організатори місії: Сектор з просування експорту Львівської обласної державної адміністрації, Посольство України в Ізраїлі.

 

На Львівщині 16 закладів інституційного догляду потребують реформування

У Львівській області до 2022 року мають реорганізувати 16 закладів. Із них 4 заклади розпочнуть реформувати уже цього року.

Про це повідомив керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

«До реорганізації таких закладів буде залучена громада, аби кожна дитина знайшла сім`ю. Громаді доцільніше залучити соціального працівника, аніж утримувати цілий заклад», - зазначив Володимир Лис.

Основною метою реалізації Регіонального плану є послідовне реформування діючої системи забезпечення прав дітей в регіоні та формування такої системи, яка забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в сім'ї або умовах максимально наближених до сімейних, доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг.

 

На Львівщині до 31 січня триває прийом заявок на участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку

У Львівській області  до 31 січня триває прийом заявок на участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку на 2019 рік.

Участь у конкурсі зможуть брати структурні підрозділи юридичних осіб, а також обласні заклади та установи галузей охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та соціального захисту.

Граничнну вартість проекту та суму субвенції з обласного бюджету у 2019 році визначено на рівні: 500 тис. грн (збільшення на 100 тис. грн у порівнянні з 2018 роком) і 200 тис. грн відповідно.

Зазначимо, за 2018 рік визначили 1002 переможці і передбачили фінансування у сумі понад 252 млн гривень, в тому числі спів фінансування.

 

Департамент екології залучив в область майже 9 млн євро іноземних інвестицій

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, на Львівщині триває активна робота із залучення в галузь коштів міжнародної технічної допомоги.

Відтак, за сприяння департаменту в екологію області залучили понад 8,7 млн євро коштів іноземних інститутцій. Зокрема, у 2018 році за кілька кілометрів від Львова, на Яворівщині, відкрили унікальний притулок для бурих ведмедів «Домажир», вартістю 1,5 млн євро. Також сюди відносяться кошти «Зелених інвестицій» або «Кіотські кошти» в сумі 29,9 млн. грн.

Окрім того, реалізують 4 проекти Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, на загальну суму 6,2 млн євро, в одному з них «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» Департамент є партнером та реалізовує ряд навчально-промоційних заходів.

«Департаментом спільно з 5-ма партнерами реалізовується Проект «RoweLove Розточчя – разом попри кордони» за кошти Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у межах Європейського інструменту сусідства.Загальна вартість проекту 2,01 млн. євро, у тому числі 574,9 тис. євро для України», - зазначив Руслан Гречаник.

За ці кошти планують здійснити: будівництво та обладнання еколого просвітницького візит-центру на території Яворівського НПП, ознакування 110 км центрального веломаршруту Розточчя та будівництво 14 пунктів обслуговування велосипедистів, підготовка кадрів для надання якісних туристичних послуг в умовах бережного ставлення до природи регіону Розточчя – цикл велотурів, екопікнік, воркоши, виставки, розробка та видання туристичних друкованих та цифрових матеріалів, що описують природні та культурні цінності Розточчя.

«RoweLove Розточчя – разом попри кордони»сприятиме популяризації регіону Розточчя, Яворівського НПП та біосферного резервату «Розточчя» в цілому, збільшенню туристичного потоку та розширення туристичних можливостей, популяризації велотуризму, розвитку сільської інфраструктури, популяризації екомислення, впровадження освітніх проектів та позитивне ставлення до природи серед людей різного віку.

 

Львівщина поглиблюватиме співпрацю з Державою Ізраїль

Сьогодні, 28 січня, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зустрівся з представником організації Натів в Західному регіоні Україні, консулом Посольства Держави Ізраїль в Україні Максимом Шмагіним.

«Я хочу висловити слова великої шани і пам’яті за тим народом, який був підданий знищенню. І це є наша спільна історія, бо український народ також постійно перебував під пресом. Ми повинні пам'ятати про ці дні, про цих людей для того, щоб ці уроки спільної історії не повторилися в майбутньому. Ми зараз маємо усі можливості для того, щоб активізувати нашу спільну роботу, особливо в контексті підписання між Україною та Державою Ізраїль угоди про зону вільної торгівлі. Це має стати новим поштовхом нашої співпраці», - зазначив Ростислав Замлинський.

Увагу присутніх зосередили на економічному зростанні Львівської області та ознайомили присутніх із програмами, за допомогою яких учасники АТО відкривають власний бізнес.

У свою чергу, Максим Шмагін подякував за теплий прийом та наголосив, що Держава Ізраїль зацікавлена у налагодженні тісної співпраці між країнами. А також висловив пропозицію організувати Дні ізраїльської культури.

Окрім того, Ростислав Замлинський позитивно відмітив бажання Держави Ізраїль взяти участь у Book Forum та представити здобутки держави.

Також гостей запросили взяти участь у виставці «Агропорт», а також Міжнародному економічному форумі.

 

На виконання природоохоронних заходів упродовж 2016-2018 років скерували понад 550 млн грн

Кошти екологічного податку та штрафи, які акумулюються у природоохоронні фонди, на обласному та місцевому рівні мають цільове призначення та слугують основним джерелом фінансування природоохоронних заходів. Про це повідомили сьогодні, 28 січня, під час звіту департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

"Реалізація природоохоронних заходів передбачена обласною та місцевими програмами охорони навколишнього природного середовища, що діють на території області. Загалом впродовж 2016-2018 років на їх виконання залучено понад 553 млн грн", - зазначив директор департаменту екологіїх та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Зазначимо, що у 2017 році основним джерелом фінансування природоохоронних заходів на території області були кошти обласного фонду ОНПС – 107 млн грн. Такий ресурс сформувався внаслідок перевиконання в 2,5 рази планового показника надходжень до обласного фонду ОНПС у 2016 році.

Відтак, впродовж останніх трьох на території області реалізовано понад 500 природоохоронних заходів.

Основний ресурс понад 200 млн грн витрачено на охорону водних ресурсів (42%), значний ресурс понад 120 млн грн спрямовано на раціональне поводження з відходами, так впродовж 2016-2018 років для потреб області коштом лише обласного фонду фонду ОНПС придбано 29 одиниць спецтехніки та 5 одиниць коштом Державного фонду ОНПС.

Понад 88,0 млн грн витрачено на розвиток ПЗФ, збереження біорізноманіття та охорону та відновлення лісів. Одним з головних також є питання охорони земель, відповідно захисту від підтоплення та їх рекультивації, в цьому напрямку виконано природоохоронних заходів на суму понад 50 млн грн, а також 3,1 % коштів спрямовано на екологічну освіту, моніторинг та охорону атмосферного повітря.

 

Сплата екологічного податку впродовж 2016-2018 років поповнила обласний бюджет на понад 390 млн грн

Загалом впродовж 2016-2018 років суб'єкти господарювання області сплатили понад 390,0 млн грн екологічного податку та 37,5 млн грн штрафів. Про це сьогодні, 28 січня. повідомив директор департаменту екології та прирродних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник. 

Відтак, внаслідок проведеної департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА спільно з ДФС, Держекоінспекцією та РДА роботи, динаміка надходження від сплати екологічного податку до бюджетів всіх рівнів має позитивний характер, приріст 2018 року у порівнянні з 2017 роком становить 11%.

Водночас у двічі у порівнянні з 2017 роком зросла сума сплачених штрафів.

Розподіл коштів екологічного податку та штрафів за бюджетами всіх рівнів є наступним:

 • до загального фонду державного бюджету надходить 45% екологічного та 30% штрафів,

 • до місцевих бюджетів надходить 25 % екологічного податку та 50% штрафів,

 • до обласного бюджету надходить 30% екологічного податку та 20% штрафів.

Кошти екологічного податку та штрафів акумулюються у фінансовий ресурс природоохоронних фондів.

До обласного фонду охорони навколишнього природного середовища протягом 2016-2018 років СГД всього сплачено 179,8 млн грн.

До 2017 року включно динаміка надходження коштів до обласного фонду ОНПС мала позитивний характер, водночас у 2018 році, розмір таких відрахувань до обласного фонду ОНПС суттєво зменшився, з 69,8 млн грн у 2017 році до 42,2 млн. грн у 2018 році, це пов’язано із внесеними у 2017 році змінами до бюджетного кодексу в частині розподілу коштів екологічного податку між державним та обласним бюджетом.

 

На Львівщині висадили найдовшу в Україні липову алею

У 2018 році на Львівщині здійснили 530 заході екологічної освіти, серед яких рекорд з висадки найдовшої в Україні липової алеї. Про це сьогодні, 28 січня, повідомив директор департаменту екології та природниї ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Зазначимо, що 14 квітня в області встановили новий рекорд України «Висадка найдовшої алеї лип» у категорії «Жива природа». Алею лип посадили біля дороги Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква вздовж насаджень лісу Бутинського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство» біля м. Великі Мости Сокальського району Львівської області.

«Ми прагнемо, що ті лісові площі, на яких були проведені рубки, заліснили. Окрім того, ми прагнемо створити лісозахисні смуги вздовж автомагістралей та залізничних колій, полів для того, щоб, у першу чергу, зменшити навантаження від викидів з рухомих джерел, зокрема автотранспорту, на навколишнє середовище», - Руслан Гречаник.

Протяжність липової алеї становить 5 км 750 метрів. Зараз це найдовша липова алея в Україні. Для висадки найдовшої липової алеї в Україні знадобилось понад 1150 саджанців дерев.

Окрім того, у межах заходів екологічної освіти організували ІV Міжнародний екологічний форум «Вода та Енергія»; 8 екологічних конкурсів серед яких: «Перлина мого краю», «Природа не має кордонів», «Моя екологічна історія» та ін.

Також в області відбулись 142 екоуроки, 185 екскурсій, 47 майстер класів, 45 акцій, круглі столи, лекції та 3 флешмоби #ягодуюптахів, «Не рви первоцвіти», «Посади дерево перемоги».

 

На перенесення магістрального водогону «Гірне-Дрогобич» скерували більше 20 млн грн

Про це сьогодні, 28 січня, повідомив у межах звіту департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

З метою стабілізації екологічної рівноваги за 2016-2018 роки рекультивовано 9 га залишкових площ сірковидобувних ділянок ПВС-600, розроблено комплексний проект рекультивації 265 га порушених земель та екологічної реабілітації територій Яворівського району.

«Для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій на території гірничого відводу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» винесено за межі карстового провалу повітряну ЛЕП напругою 35 кВ, 110 кВ, виділено 20 479 156 грн  на перенесення магістрального водогону «Гірне-Дрогобич», розроблено проект переносу автомобільної дороги Т-14-02 Східниця-Пісочне та запобігання попадання вод р. Вишниця в підземні порожнини, проведено моніторингові дослідження прилеглих територій до гірничого відводу рудника №2 ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал», - зазначив Руслан Гречаник.

Окрім того, встановлено систему станцій для відслідковування в режимі реального часу ймовірних підземних обвалів та розроблено карти небезпечних ділянок, де можуть проявитись просідання та провали земної поверхні.

 

На Львівщині створили 24 об’єкти природно-заповідного фонду

Про це сьогодні, 28 січня, повідомив у межах звіту департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

За його словами, станом на 1 січня 2019 року площа природно-заповідних фондів у межах Львівщини - 158,31 тис га (377 територій та об’єктів), що становить 7,25 % від площі Львівщини.

«Одним з найдієвіших заходів збереження біорізноманіття є створення природно-заповідних територій. Протягом 2016-2018 років створено 24 об’єкти ПЗФ площею 828,97 га. Розпочато роботу над створенням 20-ти нових заповідних об’єктів  орієнтовною площею 7 тис га, що становитиме 7,57 % від площі області», - зазначив Руслан Гречаник.

Окрім того, у 2018 році проведено дослідження території області та розпочато роботу над створенням 5 пралісових пам’яток природи у Турківському, Сколівському районах площею 142 га. (це нова категорія і Львівщина буде першою областю, де буде заповідано такі унікальні об’єкти).

 

На Львівщині ліквідували понад 150 га несанкціонованих сміттєзвалищ

Про це сьогодні, 28 січня, повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, підбиваючи підсумки роботи департаменту.

Відтак, упродовж 2016-2018 років в області ліквідували 211 несанкціонованих сміттєзвалищ площею понад 150 га.

«Однією з найважливіших та найнагальніших проблем у Львівській області є продукування та накопичення побутових відходів на несанкціонованих сміттєзвалищах, об`єми яких займають великі площі землі. Несанкціоновані сміттєзвалища призводять до забруднення практично усіх природних ресурсів: атмосферного повітря, ґрунтів, поверхневих і підземних вод. Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ дасть зменшення антропогенного впливу на природнє середовище Львівщини», - зазначив Руслан Гречаник.

Окрім того, він також додав, що за останні два роки рекультивовано 5 сміттєзвалищ площею понад 7,3 га в Жовківському (с.Нова Скварява, с. Магерів), Миколаївському (с.Крупське), Пустомитівському (Раковецька сільська рада) та Жидачівському (с.Репехів) районах.

«Ми маємо амбітні плани до кінця року і далі продовжувати ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ», - додав Руслан Гречаник.

 

Впродовж 2018 року понад 140 тисяч дітей відвідали музеї області

Впродовж 2018 року 140226 дітей відвідали музеї Львівщини, а також взяли участь у перегляді патріотичних фільмів.

За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, найактивніше відвідували музеї школярі Дрогобицького, Перемишлянського, Сколівського, Стрийського і Самбірського районів.

Зокрема, на території області є 154 громадські музеї, які відвідали понад 66 тис дітей. Найвідоміші –аптека –музей  “Під чорним орлом” ,  зоологічний музей ЛНУ імені Івана Франка, Музей Івана Бльока, Героя Небесної Сотні у Городку.

 

Львівщина - перша з областей почала здійснювати земельні торги з продажу права оренди водних об’єктів

Про це сьогодні, 28 січня, повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, підбиваючи підсумки роботи департаменту упродовж 2016-2018 років.

«Львівська область одна із перших в Україні розпочала проводити земельні торги з продажу права оренди водних об’єктів, які розташовані за межами населених пунктів. Результатом передачі водних об’єктів в оренду є їх утримання в належному санітарному та гідрологічному стані, контролю за якістю водних ресурсів, збільшення надходжень до місцевих бюджетів», - зазначив Руслан Гречаник.

Відтак, упродовж 2016-2018 років департаментом передано в оренду 69 водних об’єктів та залучено до місцевих бюджетів 1,095 млн грн орендної плати, яка сплачуватиметься щорічно з урахуванням індексації.

По 153 водних об’єктах здійснюється робота з підготовки документів для продажу права оренди.

 

Департамент екології звітує про діяльність упродовж 2016-2018 років

У Львівській ОДА розпочалися публічні звіти департаментів про результати роботи за попередні роки.

Сьогодні, 28 січня, першими розпочинає підбивати підсумки директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник.

«Сьогодні ми розпочали серію звітів структурних підрозділів облдержадміністрації. Департамент екології за підсумками попередніх слухань працює збалансовано, цілеспрямовано і відрізняється якісним підбором кадрів. Навколо професійного керівника департаменту є коло фахових людей, які добре знають та виконують свою справу. Багато чого уже вдалось зробити, але є ще чимало невирішених проблем, над якими ми спільно будемо працювати», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Відтак, звіт охоплює основні напрями діяльності департаменту, серед яких: зменшення забруднення водних ресурсів, стабілізація екологічної рівноваги в зоні впливу діяльності ГХП, ліквідація несанкціонованих відходів, запобігання забрудненню атмосферного повітря, збереження біорізноманіття, підвищення рівня екологічної безпеки, рекреаційного потенціалу Львівщини та ін.

У межах заходу також окреслять основні напрями діяльності на 2019-й рік.

Окрім того, в межах звіту відбулось нагородження переможців екологічного конкурсу «Перлина мого краю».

 

Зареєструватись на участь у пробному ЗНО можна до четверга

До завершення реєстрації учасників пробного ЗНО залишилось кілька днів – усі охочі можуть подати заявку на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти до 31 січня включно. Про це нагадала під час брифінгу сьогодні, 28 січня, директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Пробне ЗНО відбудеться:

16 березня – з української мови і літератури;
23 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

Зазначимо, що пробне ЗНО не є обов’язковим. Таке оцінювання проводять для того, щоб усі охочі могли ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Результати пробного ЗНО жодним чином не впливають на підсумки основної сесії.

 

Подвиг Героїв Крут вшанують театральним дійством

У вівторок, 29 січня, відбудеться відзначення 101-ої річниці подвигу Героїв Крут.

Відтак, на головному залізничному вокзалі молодь організує дійство «Станція Крути: зупинись та прислухайся…». На Личаківському кладовищі покладуть квіти та лампадки до могили учасника бою під Крутами І. Лоського на полі почесних поховань № 67.

Окрім того, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово‑фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбудеться тематичний вечір з нагоди відзначення 101-ої річниці подвигу Героїв Крут.

 

На Львівщині за минулий тиждень понад 3500 людей вакцинували від кору (+ВІДЕО)

За минулий тиждень в області 3515 людей вакцинували від кору.

Як повідомили у департаменті охорони здоров’я  Львівської ОДА, область забезпечена вакциною, станом на сьогодні наявні 63 тисячі доз вакцини виробництва Бельгії та США.

“Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку. Важливо, щоб мешканці області серйозно поставились до свого здоров’я і вакцинували себе та  своїх дітей”, - зазначив в. о. заступника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

Вакцинуватись від кору можна у територіальних закладах охорони здоров’я відповідно до графіку роботи закладу.

Нагадаємо, на Львівщині від кору померло 3 осіб, серед них дві дитини.

 

«Люди дії» - на Львівщині презентували новий логотип регіону

Сьогодні, 28 січня, презентували новий брендбук Львівської області, який включає в себе новий логотип та слоган.

«Ми виходимо на новий рівень позиціонування нашого регіону не лише на території України, а й за межами держави. Завершився важливий етап роботи, і ми презентуємо новий дизайн брендбуку Львівської області. До розробки цього брендбуку поставились особливо ретельно, заклавши в основи нашу ідентичність з часів Галицько-Волинського князівства.  Але в центрі всього, беззаперечно, є люди, які живуть на Львівщині і рухають її розвиток вперед. Ці люди цілеспрямовані, впевнені та професійні, тобто, люди дії», - розповів директор департаменту міжнародного співробітництва Роман Шепеляк.

Основною метою створення брендбуку є формування і підтримка позитивного сприйняття регіону серед мешканців регіону та іноземних туристів і партнерів.

 

У Львівській ОДА на супроводі перебуває майже 700 інвестиційних проектів

Станом на сьогодні на супроводі у Львівській обласній державній адміністрації – 692 інвестиційних проекти. З них 143 – на обласному рівні, а також 549 – на районних та міських рівнях.

"Бізнес повинен відчувати підтримку влади, ми відкрили 242 нових підприємства, а це нові робочі місця та економічний розвиток Львівщини", - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка

Начальник відділу супроводу інвестиційних проектів Львівської ОДА Любомир Титаренко зазначив, що супровід інвестиційних проектів - це додаткова можливість для надходження іноземних інвестицій.

“Нашим завданням сьогодні є охопити всі можливі об’єкти, щоб створити сприятливий інвестиційний клімат не лише для існуючих інвесторів, але й для потенційних”, - зазначив начальник відділу супроводу інвестиційних проектів Львівської ОДА Любомир Титаренко.

Нагадаємо, служба інвестора як дорадчий орган створена у 2016 році.

АРХІВ НОВИН

 
січень 2019 року 1-6 7-13 14-20    
грудень 2018 року 1-9 10-16 17-23 24-31  
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація