Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

   

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

19.01.2019

 

«Разом – ми потужна сила», - віце-маршалек Збіґнєв Войцеховскі

Сьогодні, 19 січня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із Віце-маршалком Люблінського Воєводства Республіки Польща Збіґнєвим Войцеховскі, аби узгодити потенційні напрями співробітництва.

В межах зустрічі очільник області привітав Віце-маршалка із нещодавнім призначенням на посаду та висловив сподівання на розвиток плідної співпраці між регіонами.

«Немає ніякого сумніву у тому, що ви є і будете великим другом України. А ваше призначення на нову посаду обов’язково дасть новий імпульс до спільного розвитку. Ми вдячні усьому народу та владі Республіки Польща у підтримці України в її боротьбі за незалежність і сподіваємось, що, ті сторінки спільної історії, якою намагається маніпулювати наш ворог, нам вдасться перегорнути і написати нові», - наголосив Олег Синютка.

Під час розмови сторони порушили питання співпраці у різних галузях суспільного життя, зокрема у можливості реалізації екологічних проектів, культурного обміну, відродження пам’яток історичної спадщини, економічних форумів тощо.

«Потенціал нашої співпраці надзвичайно великий. Разом – ми потужна сила, як в економічному, так і політичному сенсах. Львівщина мені особливо близька, тому хотілося би докласти максимум зусиль у поглиблення наших відносин», - зазначив віце-маршалок Збіґнєв Войцеховскі.

Окрім того, під час зустрічі порушили питання втілення у життя проекту так званого Центру українсько-польського діалогу та порозуміння.

 

Представників громадянського суспільства запрошують до участі у формуванні плану консультацій з громадськістю

У Львівській обласній державній адміністрації напрацьовують Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік.

Проведення консультацій з громадськістю є важливим етапом у процесі формування та підвищенні ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади. Це сприяє створенню сприятливих умов для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади на засадах публічності, прозорості та партнерства.

Відповідно до вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» обласна державна адміністрація щороку складає Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю, з урахуванням пропозицій інститутів громадянського суспільства.

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації ініціював обговорення на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» проекту Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік у Львівській обласній державній адміністрації.

Представники інститутів громадянського суспільства можуть подати пропозиції до 2 лютого 2019 року на електронну скриньку: depinfoloda@gmail.com.

Також, повідомляємо, що 23 січня 2019 року о 16.00 в год. 257 каб. відбудеться круглий стіл щодо обговорення проекту Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік за участі інститутів громадянського суспільства та представників структурних підрозділів облдержадміністрації.

 

Відійшов у вічність член проводу Організації Українських Націоналістів Омелян Коваль

Сьогодні, 19 січня, на 99-ому році життя відійшов у вічність український громадський діяч, член проводу Організації Українських Націоналістів, один із президентів Світового Конгресу Українців Омелян Васильович Коваль.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.

Довідково:

Омелян Васильович Коваль (псевдо «Дир», «Дем'ян») народився 24 лютого 1920 року у селі Рахиня (тепер Долинський район Івано-Франківська область). Закінчив кооперативні курси у місті Долині.

З 1938 року член ОУН. 1 липня 1941 року брав участь у проголошенні в Долині Акту відновлення Української держави. Ув’язнений гестапо та перебував у Тюрмі на Лонцького у Львові. Пізніше сидів у в’язниці Монтелюпіх у Кракові, а звідти відправлений 20 липня 1942 року до концтабору Аушвіц, з першою групою 25 українських політв'язнів, названих «Bandera Gruppe», серед яких він був наймолодшим і в якій між іншими були Василь Бандера, Степан Ленкавський і Петро Мірчук. Член редколегії таборового альманаху. Після евакуації Аушвіцу 18 січня 1945, відправлений до концаборів у Мавтгавзен, Мельк і Ебензе. 6 травня звільнений американцями.

Після Другої світової війни закінчив студії в Лювенському католицькому університеті (магістр економічно-консульських наук) і став активним громадсько-політичним діячем української діаспори у Бельгії, Європі та світі.

З 1951 по 1963 рік очолює Спілку української молоді (СУМ) у Бельгії, з 1958 протягом 20 років очолює Центральну (світову) Управу СУМ і опісля "Центральну виховну раду" СУМ. У 1962 році засновує журнал для молоді "Крилаті" і в 1964р. видавництво та друкарню в Брюсселі. Друкуються там і виховні матеріали для СУМ і книжки і часопис "Вісті" Українського Допомогового Комітету в Бельгії (УДК) - головної української громадської організації в Бельгії у другій половині ХХ століття. Від 1951 до 1987 є генеральним секретарем УДК під проводом Др. Володимира Поповича. Після від'їзду В. Поповича до Франції, очолює УДК від 1987 до 2005.

Був секретарем (1970-1991) і головою (1991-2006) Головної Ради Українських Громадських Організацій Бельгії (ГРУГОБ), одним із президентів Європейського Конгресу Українців (1992-1995) а згодом почесним головою, довголітнім членом Ради директорів Світового конгресу українців.

Омелян Коваль ніколи не вносив подання на отримання бельгійського громадянства. Мав статус біженця ООН (Женевська Конвенція). Після незалежності України попросив громадянство України, яке отримав із дружиною Іванною-Катериною Куропась у 1997 році.

У 2009 році видав "Ювілейний Альманах (1945-2005) Українського Допомогового Комітету й організованого українського громадського життя в Бельгії".

Літом 2013 року разом з дружиною Іванною повернувся до України, проживають у Львові. Дружина Іванна відійшла у вічність 15 березня 2016 року у Львові. Після відправлення св. літургії у соборі св. Юра, була похована на Личаківському цвинтарі.

16 грудня 2016 р. у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів) відбулася презентація книги Омеляна Коваля «Спомини мого життя».

 

На площі Ринок відбувся загальноміський Чин освячення води

Сьогодні,19 січня, на свято Богоявлення, на площі Ринок традиційно відбувся щорічний Чин освячення води за участю духівників усіх християнських конфесій міста.

У спільній молитві та колядуванні взяли участь голова Львівської ОДА Олег Синютка та перший заступник голови Ростислав Замлинський, а також мешканці та гості Львівщини.

«Кожен сьогодні звертає свою молитву до Господа. Хтось за тих наших воїнів, які за тисячу кілометрів боронять наш спокій, хтось за рідних, яких життя змусило бути далеко від рідної домівки, хтось за хворих чи немічних. Але всі ми сьогодні зійшлися також помолитись за нашу державу. Тільки в сильній державі можуть бути сильні люди. Тільки сильною державою завжди пишається народ. Тільки в сильній державі ми можемо мати своє військо, свою церкву та свою мову. Мусимо просити в Господа про єднання. Нехай Господь цією йорданською водою дарує нашому народу добробут, єдність та здоровя», - зазначив Олег Синютка.

Розпочалися урочистості колядками від львівських хорів «Орфей» та "Жайвір", опісля чого відбувся загальноміський екуменічний Чин освячення води. Цього року Чин очолив Високопреосвященний владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України.

 

Аграрії Львівської області розвивають виробництво та впроваджують сучасні технології

Обсяг сільськогосподарської продукції у Львівській області у 2018 році відносно 2017 року зріс на 4,7%. 

Сільськогосподарські підприємства області наростили обсяги виробленої продукції на 8,7%, господарства населення – на 2,2%.

Обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах (крім малих) порівняно з 2017 роком збільшився на 9,4%, у тому числі свиней – на 3,7%, птиці свійської – на 15,5%. Порівняно з 2017 роком зросло виробництво яєць на 1,0%.

У структурі реалізації сільськогосподарськими підприємствами (крім малих) сільськогосподарських тварин на забій частка птиці становила 54,1%, свиней – 43,2%, великої рогатої худоби – 2,7%.

Розвиток аграрного сектору протягом останніх років є результатом реалізації системної державної політики на регіональному рівні із підтримкою галузі АПК та максимально повної реалізації інвестиційного потенціалу сільських територій.  

 

«За дім цей і усіх, хто працює у ньому…», - працівників Львівської ОДА привітали із Богоявленням Господнім

Сьогодні, 19 січня, греко-католики та православні відзначають третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу - Богоявлення Господнє. Із Водохрещем працівників Львівської ОДА привітав Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, а також Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”.

“На усіх вас лягла велика відповідальність. Нехай між усіма працівниками буде злагода та розуміння, аби усі вміли між собою погодитись. Нехай Господь благословляє вашу працю та наставляє на путь істини”, - зазначив Митрополит Ігор Возьняк.

Щедрівками і віншуваннями, житом і пщеницею солісти Заслуженої академічної хорової капели "Трембіта" побажали присутнім добра, злагоди та миру.

“Дякую Владико, що ви знайшли час і сьогодні з нами, що молитесь за нас, що ви є завжди з нашим українським народом”, - звернувся до Митрополита Голова Львівської ОДА Олег Синютка. 

 

Олег Синютка з дружиною залишили запис у Книзі Скорботи загиблого мера Гданська

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка висловив співчуття польському народу з приводу трагічної загибелі Президента Гданська Павла Адамовича.

Свої слова підтримки у Книзі Скорботи очільник області разом із дружиною записав сьогодні, 19 січня, у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові.

Книга у Консульстві буде виставлена сьогодні протягом дня із 9:00 до 17:00.

Зазначимо, Урочиста церемонія поховання мера Гданська Павла Адамовича, який помер минулого понеділка в результаті ножових поранень, відбудеться в Маріацькому костелі міста.

У Львові поминальна служба за світлої пам’яті Президента міста Гданська Павла Адамовича відбудеться у Львівському Кафедральному Соборі 19 січня о 18:30.

 

 

18.01.2019

 

Місцевим бюджетам перерахували дотацію у розмірі понад 30 млн грн

Цього тижня розпочато фінансування з обласного бюджету. Відповідно до замовлень головних розпорядників коштів профінансовано захищені видатки. Зокрема, оплату праці, енергоносіїв, медикаментів, продуктів харчування на загальну суму 171,7 млн гривень.

Крім цього перераховано головним розпорядникам коштів субвенції, що надійшли з державного бюджету на придбання витратних матеріалів та лікарських засобів для інгаляційної анастезії – 0,1 млн грн, відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 5,5 млн грн, придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги – 0,8 млн грн, надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 0,9 млн гривень.

Також перераховано місцевим бюджетам додаткову дотацію на здійснення видатків з утримання установ освіти та охорони здоров’я на загальну суму – 32,1 млн гривень.

 

Мешканцям області нагадують про небезпеку отруєння чадним газом

Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА вкотре нагадує щодо необхідності суворо дотримуватись правил безпечного користування газовими приладами.

 Фахівці газового господарства надали поради, що робити, аби не допустити трагічних наслідків від отруєння чадним газом:

- при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній погоді тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга;

- особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом;

- при встановленні димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко-світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу;

- ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів без погодження з газовим господарством категорично заборонено.

- також категорично заборонено встановлювати вентиляцію із штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.

Пам'ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди.

То ж радимо вам - уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”.

 

Соборність – це те, довкола чого нам треба гуртуватись, - Галина Гузьо (+відео)

До 100-річчя Соборності України департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації спільно з відомими спортсменами, громадськими діячами, учасниками АТО та іншими видатними особистостями відзняли відеоролик.

У коротких відео кожен із них розповідає про те, що для нього особисто означає це свято.

"Дорогі друзі! Ви знаєте, в історії України було стільки трагічних і печальних моментів, і чомусь дуже багато людей на тих моментах акцентують. Але мені здається, що треба шукати в історії України такі події як Соборність. Сто років – це такий класний та потужний вияв нашої єдності, нашої згуртованості , нашої соборності. Акцентуймо на цих речах! Об’єднуймося навколо наших успіхів,  перемог,  шукаймо зараз у новітній історії України те, довкола чого ми можемо гуртуватися. Подивіться як останніми роками ми об’єдналися довкола національної ідеї, довкола розвитку нашої музики та кіно, довкола утвердження української мови на всій території України. Мені здається, що Соборність – це те, довкола чого нам треба гуртуватись. Це те, про що нам треба згадувати, це той урок історії, який нам треба брати до уваги і рухатися далі, вперед, розуміючи, що ми, українці, - сильна, крута і єдина нація", - автор проекту "Пісні війни" Галина Гузьо.

Зазначимо, що ролик поширюватимуть у на сторінці львівської обласної державної адміністрації та у соціальних мережах.

Довідково:

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».  Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

 

Львівщина має зовнішньоторговельні операції із партнерами із 165 країн світу. Найбільші частки експортованої продукції припали на Польщу (27,5% від загальнообласного експорту) та Німеччину (12,7%).

Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 1374,0 млн дол (79,3%) та збільшився порівняно з січнем–листопадом 2017 року на 23,6%.

Разом з тим, рівень зовнішньоекономічної співпраці підприємств Львівської області з Російською Федерацією знижується.

За останніх чотири роки, 67 суб’єктів господарювання перестали експортувати товари в  Російську Федерацію, а саме за такими товарними групами: машинобудування, пластмаси, електрообладнання, металоконструкції.

 

Львівські майстри кульової стрільби – переможці чемпіонату України 2019 року

11-16 січня 2019 року  на  спортивно-стрілецькому комплексі навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України відбувся відкритий чемпіонат України зі стрільби кульової в приміщенні.

Організатор - Міністерство молоді та спорту України, за сприяння Львівської обласної державної адміністрації, Федерації стрільби України, Львівської обласної федерації стрілецького спорту та Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міністерства оборони України.

Варто зазначити, що у Львові учасники цього чемпіонату змагались у вправах зі стрільби з пневматичного та малокаліберного пістолетів. Поряд із цим у Києві визначали кращих спортсменів  у вправах зі стрільби з гвинтівки.

Національний чемпіонат є одним з етапів відбору кандидатів до складу збірної команди України, яка братиме участь в подальшій підготовці до відбіркових змагань та боротьбі за право участі в чемпіонаті Європи зі стрільби кульової, що відбудеться 16-25 березня 2019 року в хорватському місті Осієк.

За результатами змагань численна кількість нагород національного чемпіонату в активі спортсменів Львівської області.

 

На Львівщині відбулись урочистості з нагоди відзначення 150-річчя Івана Труша

Сьогодні, 18 січня, виповнюється 150 років від дня народження великого українського художника Івана Труша. З цієї нагоди в області відбулись урочисті заходи.

Представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника Іванові Трушу, що на вулиці Івана Франка, 168. Опісля відбулось богослужіння на могилі художника, що на Личаківському кладовищі.

Також о 15 год заплановано спецпогашення художньо-маркованого конверта, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Труша.

Нагадаємо, раніше  в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького  відкрилася виставка «Ретроспектива» з нагоди ювілею митця.

 

Школярі з Радехівщини відвідали Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України

За ініціативи керівництва Радехівської райдержадміністрації у четвер, 17 січня, понад 120  учнів старших класів загальноосвітніх шкіл району відвідали Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України.

Масштабний захід відбувся з метою активізації національно-патріотичного виховання молоді. Школярі з Радехівщини мали змогу ознайомитися із історією Кінологічного навчального центру, умовами проживання військових, засобами спеціального військового епікірування, які використовують українські прикордонники, оглянути військову автотехніку і технічні засоби, які використовують мобільні підрозділи прикордонної служби.

Досвідчені військовослужбовці продемонстрували учням як розбирати, чистити та збирати бойову зброю, яка використовуються охоронцями кордону при цілодобовому чергуванні. А високопрофесійні інструктори розповіли їм про основи підготовки до бою та про способи ведення патрулювання державного кордону. Найбільше школярам сподобалися показові виступи собак, які допомагають прикордонникам у затриманні порушників державного кордону України, виявленні зброї та наркотичних речовин.

 

Вокально-інструментальний ансамбль "Ватра" відсвяткував 40-річчя

У середу, 16 січня, свій 40-річний ювілей відсвяткував вокально-інструментальний ансамбль "Ватра".

Різдвяно-новорічна програма "Від Миколая - до Йордану" відбулась у приміщенні львівського цирку.

Серед святкового розмаїття пісень, що прозвучать, – колядки та щедрівки. Також були представлені маловідомі авторські колядки Ігоря Білозіра, написані в останній період творчості.

Концерт відбувся за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

 

На Львівщині відкрили ще одну сімейну ферму

На території Заболотцівської сільської ОТГ у с. Руда Брідська Бродівського району 17 січня 2019 року відкрили ще одну сімейну молочну ферму Наталії Яцинки.

На фермі утримується 8 корів, 5 голів молодняка ВРХ з перспективою збільшення поголів’я до 15 корів. Для утримання  ВРХ проведено ремонт тваринницького приміщення із вкладенням власних коштів та коштів, отриманих з державного бюджету на дотацію за утримання молодняка ВРХ.

В приміщенні зроблено сучасні освітлення та вентиляція, гумові килимки для корів. Обладнання для облаштування своєї ферми сім'я отримала від канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

Новостворена сімейна ферма отримала в подарунок від проекту технічної допомоги доїльний апарат та  пристрій для визначення якісних показників проб молока «Екомілк».

 

Торік під час профілактичних рейдів виявили 111 дітей без належної опіки батьків(+аудіо)

Упродовж 2018 року працівники служб у справах дітей спільно з представниками органів внутрішніх справ та соціальних служб провели 1254 профілактичних рейди і виявили 111 дітей.

Про це повідомили сьогодні, 18 січня, під час брифінгу.

“96 дітей вилучили з вулиці і 15 діток із неблагополучних сімей. Під час профілактичних рейдів обстежили 1873 сім’ї, ініціювали притягнення до відповідальності  339 батьків. Відтак, 57 дітей повернули у сім’ю, 37 до навчальних закладів і 17 – у притулок”, – зазначив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Начальник сектору ювенальної превенції ГУ Національної поліції у Львівській області Віктор Новачук зазначив, що у результаті перевірок до адміністративної відповідальності притягнули 310 неповнолітніх.

“З них 160 – за паління в громадських місцях, 87 неповнолітніх притягнули за розпивання алкогольних напоїв, за дрібне хуліганство – 33 особи і 7 за насильство у сім’ї”, – розповів Віктор Новачук.

За його словами, за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну притягнули до відповідальності 56 підприємців.

 

Олег Синютка закликав розгорнути прапори з нагоди Дня Соборності

Сьогодні, 18 січня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із учасником трьох антарктичних експедицій Ігорем Диким перед подорожжю полярника на станцію "Академік Вернадський" в Антарктиді.

В межах зустрічі Ігор Дикий розповів про свої попередні антарктичні експедиції, умови перебування у вічних холодах, а також про наукові відкриття, що вдалось зробити під час досліджень.

Очільник області побажав науковцю успіху у його роботі та закликав розгорнути серед снігів мису Марина прапор Львівщини.

 "Частинка Львівщини та України має залишатись на шостому континенті світу. Прошу також усіх жителів області, 22 січня, у День 100-річчя Соборності, розгорнути державний стяг України. І нехай вся Львівщина замайорить жовто-блакитними барвами", - зазначив Олег Синютка.

Зазначимо, 24-та Українська антарктична експедиція вирушить на крижаний континент взимку 2019. Ігор Дикий - єдиний представник Львівщини, який пройшов відбір до участі в експедиції. Загін зимівників формується з 12 осіб: 7 науковців, 3 особи інженерно-технічного персоналу, лікар та кухар.

До слова, 21 січня, Ігор Дикий зустрінеться також із молоддю у Львівському обласному молодіжному центрі о 16:00.

 

В області відбулась нарада щодо підтримки виробників медової продукції

17 січня відбувся семінар-нарада з виробниками продукції бджільництва Львівщини за участю Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, громадських спілок пасічників Львівщини, виробників та науковців.

Як зазначають у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, на Львівщині бджільництвом займається 12 сільськогосподарських підприємств та 5,1 тис фізичних осіб, які утримують 66,3 тис бджолосімей. Виробництво меду становить 996 тонн.

У бджільництві важливим показником є не тільки виробництво меду, а і  додаткових продуктів бджільництва – прополісу, квіткового пилку, маточного молочка, бджолиної отрути, які є основою виготовлення низки цінних лікувальних препаратів та продуктів харчування. Завдяки бджолозапиленню підвищується врожайність сільськогосподарських культур на 30-60% і навіть вище, залежно від виду рослин та умов запилення.

Тому, пріоритетне значення у бджільництві надається нарощуванню валового виробництва продукції із застосуванням інтенсивних та промислових технологій, що суттєво вплине на збільшення виробництва товарної продукції та її асортимент.

«Для бджолярів у 2019 році передбачена фінансова підтримка з державного та обласного бюджетів, яка сприятиме підвищенню продуктивності пасік  та збільшення  товарного виробництва  продукції.

Зокрема, з державного бюджету підтримка надається через механізм відшкодування відсотків за  залученими у виробництво кредитами по програмі підтримки галузі тваринництва. В обласному бюджеті передбачено фінансування згідно Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016 – 2020 роки шляхом часткового відшкодування вартості придбання племінного матеріалу бджіл, відшкодування відсотків за  залученими у виробництво кредитами, надання пільгових кредитів на реалізацію бізнес-проектів»,  – про це розповів начальник управління сталого розвитку сільськогосподарського виробництва, інфраструктури та земельних відносин департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Вус.

В межах наради також обговорювались питання організаційної діяльності спілок пасічників Львівщини в сфері реєстрації пасік та боротьби з отруєнням бджіл, вимог санітарного законодавства щодо безпечного застосування пестицидів та агрохімікатів в агропромисловому секторі

 

Мешканців Львівщини запрошують долучитися до Йорданських святкувань

19 січня святкується завершальне свято новорічно-різдвяного циклу - Водохреща. У цей день у містах і селах Львівщини святять воду та пірнають в освячену ополонку. Добірка локацій на Водохреща де скупатись в ополонці та скуштувати смачних пампушків.

Місто Золочів

19 січня о 10:00 год. на святкування Водохреща запрошують у м. Золочів в парк Здоров`я до озера Молодіжного. Усіх мешканців та гостей міста чекає театралізоване дійство за участі духового оркестру та невеличкий ярмарок смаколиків.

Місто Сколе

19 січня о 11:00 год. в рекреаційному пункті «Павлів потік» усіх запрошують доєднатися до збереження давніх традицій, звичаїв та обрядів, розділити радість Христового Хрещення, спільно із вертепом та колядками повернутися у двотисячолітнє історичне минуле, а у купанні поєднатися із великою силою природи – водою. У програмі свята передбачено освячення води, купання в ополонці, спільні колядки та щедрівки біля вогнища. Після купання всіх відвідувачів чекає запашний карпатський чай.

Місто Трускавець

19 січня пірнути в ополонку трускавчани та гості міста зможуть на «Козацькому хуторі». Тут буде виставлено палатку, у якій усі бажаючі матимуть змогу переодягнутися, після пірнання зігрітися і посушитися. Безпосередньо на Йордан чергування нестимуть 4 надзвичайники та 1 одиниця техніки, які будуть забезпечені необхідним рятувальним спорядженням.

Смт. Східниця

19 січня о 12:00 год. усіх запрошують окунутися в освячену, кришталево чисту воду річки Східничанка та отримати незабутні враження від колоритного фестивалю вертепів «Різдвяна зірка».

Водохреща у Яворівському районі

19 січня о 12:00 год. у відпочинковому осередку «Верещиця» (с. Верещиця Яворівського національного природного парку) відбудеться традиційне святкування Водохреща. З року в рік на Йордан до Яворівського НПП приїжджають тисячі людей різного віку, як із Львівщини, так із інших областей України, адже тут святкування набуває особливого духу та атмосфери. У програмі свята відбудеться: освячення води, купання в оболонці, купання в ополонці, виступи вертепів та фольклорних колективів, спільні колядки та щедрівки біля ватри, конкурс пампушків.

19 січня о 12:00 год. біля Танкового озера (територія Яворівського полігону) пройде велике святкування. Усіх бажаючих розділити радість Хрещення Господнього запрошують зануритись в освячену воду. Програма свята також включатиме: виступи оркестру 184 Навчального центру, оркестру 24 бригади ім. Данила Галицького та оркестру «Гармонія», гостей заходу частуватимуть кулішем, ухою та чаєм.

19 січня о 14:00 год. в с. Івано-Франкове запрошують на Свято Водохреща. Святкування відбудеться на Громадському ставі, окрім богослужіння та освячення води включатиме невеличкий ярмарок із солодащами, кулішем та трав`яними чаями.

19 січня о 14:00 год. в с. Солуки відбудеться благодійний волонтерський ярмарок Водосвяття.

19 січня о 14:00 год. усіх запрошують на традиційне Йорданське купання у Щеплотах, на Грушівському озері: зануритись в ополонці, приєднатись до гучної коляду, скуштувати гарячий чай та солодкі пампушки.

Село Суховоля, Городоцький район

19 січня о 11:30 год. на Суховільському озері, що знаходиться біля церкви Івана Богослова відбудеться традиційне святкування з нагоди Свята Водохреща. В програмі: освячення води, купання, ватра, частування гарячим чаєм, а також спільна гучна коляда.

Смт. Куликів, Жовківського району

19 січня о 12:00 год. селище святкує Водохреща. Окрім освячення води та купання в ставку гості зможуть пригоститись смачними пампушками та зігрітись трав`яним чаєм.

С. Кавське, Стрийський район

19 січня з 13:00 до 17:00 год. в с. Кавське запрошують на Йорданське купання і фестиваль печеного м'яса «М'ясо-Фест»: освячення води, купання в ополонці, загальна коляда та частування шашликом.

Смт. Лопатин, Радехівський район

19 січня о 12:00 год. поруч з смт. Лопатин на території гостинного двору «Райський куточок» відбудеться Йорданське театралізоване дійство «Ой на річці, на Йордані»: освячення води, загальна коляда, різдвяні розваги, частування чаєм та солодащами.

С. Велике Колодно, Кам'янка-Бузький район

19 січня о 14:00 год. святкування Водохреща в с. Велике Колодно відбудеться на території озера біля Костелу. Під час свята запрошують пірнути в ополонку, почастуватись гарячими стравами та напоями.

 

Молоді лідери завітали до Львівської ОДА з Різдвяним вертепом

Студенти Львівського осередку Української академії лідерства завітали сьогодні, 18 січня, у Львівську обласну державну адміністрацію з колядками, щедрівками та різдвяним вертепом.  

Присутнім подякував голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Щиро дякуємо вам. Кожного року все більше та більше людей збираються у цих стінах з колядою. Дивлячись на вас, розумію, що після нас прийдуть достойні люди - молоді, талановиті, успішні та креативні. Нехай Господь дарує вам багато радості та успіхів», - наголосив очільник Львівщини.

Зазначимо, що Українська академія лідерства — навчальний заклад формату «школа лідерів». В академії навчаються учні-випускники шкіл та студенти коледжів, училищ чи закладів вищої освіти.

 

Для громадських організацій відбудеться навчання щодо умов конкурсів проектів

21 січня у Львівській обласній державній адміністрації відбудуться навчання для представників інститутів громадянського суспільства Львівщини щодо умов участі у конкурсі проектів у межах обласних програм "Молодь Львівщини" на 2016-2020 роки та Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018 - 2020 роки.

Під час заходу потенційні учасники конкурсу дізнаються:

 • законодавчі вимоги процедури проведення конкурсу;

 • хто може брати участь у конкурсі;

 • пріоритетні напрямки проектів у 2019 році;

 • вимоги до заповнення конкурсної документації;

 • критерії оцінки проектів;

 • приклади успішних проектів попередніх років.

Нагадаємо, що для реалізації ініціатив громадськості цьогоріч на конкурс проектів з обласної програми "Молодь Львівщини" на 2016-2020 роки передбачено 1000 тис грн. Максимальна сума фінансування окремого проекту з обласного бюджету – 40 тис грн.

З Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2019 рік передбачено 700 тис грн. Максимальна сума фінансування окремого проекту з обласного бюджету – 35 тис грн.

Зустріч розпочнеться о 16:00 в 412 ауд. Львівської облдержадміністрації (вул. Винниченка, 18).

Контактні особи: Софія Курман, 0685121268; Христина Швец, тел.: (093)2394702.

 

 

17.01.2019

 

Дві установи охорони здоров'я Львівщини - одні з перших серед закладів третинного рівня уклали договори з НСЗУ

Комунальні некомерційні підприємства Львівської обласної ради "Львівський обласний спеціалізований центр радіаційного захисту населення"  та "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр" є одними з перших в Україні серед установ третинного рівня надання медичної допомоги, що уклали договори з Національною службою здоров'я України.

Як повідомляють у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, це дає можливість мешканцям підписувати декларації з сімейним лікарем ЛОСЦРЗН та педіатрами ЗУСДМЦ.

Сімейним лікарем ЛОСЦРЗН активно укладаються декларації з дорослим населенням, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС, членами їх сімей і мешканцями Львова та області.

Педіатри ЗУСДМЦ також розпочинають підписання декларацій.

 

Трускавець прийматиме перший етап світового Кубка з хортингу

Змагання World horting cup триватимуть з 23 до 28 січня 2019 року на базі санаторію «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2). За попередньою інформацією очікується майже 250 спортсменів із Словаччини, Чехії, Білорусії, Йорданії, Таджикистану, Азербайджану, Йорданії, України.

Змагання відбудуться у 6 вікових категоріях: 8-9, 10-11, 12-13, 14-15, 16-17, 18 років і старші та у розділах «Двобій», «Сутичка», «Форма», «Показовий виступ».

Організатори змагань: Міністерство молоді та спорту України, управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, Всесвітня федерація Хортингу, Міжнародна федерація Хортингу, Європейська федерація Хортингу, Українська федерація Хортингу, Львівська обласна федерація хортингу, Трускавецька та Дрогобицька міська рада, ГКК «Карпати» м. Трускавець.

Офіційне відкриття Кубку Світу з хортингу – 25 січня 2019 року о 12 год.

Довідково:

Хортинг – вид спортивних єдиноборств, створений в Україні, що позиціонується не лише як бойове мистецтво, а як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання. Походження слова «хортинг» – від назви острова Хортиця, де була Запорізька Січ.

 

Аукціон з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами відбудеться 19 лютого

З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, ефективного та раціонального використання водних об’єктів Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації оголошує земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами, які відбудуться о 11.00 год. 19 лютого 2019 року за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Департаментом екології та природних ресурсів підготовлено лоти (ставок та земельна ділянка, на якій він розташований) до продажу права оренди на земельних торгах, а саме:

Ставки площею 2,2245 га та 1,7023 га, які розташовані на території Увинської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 5,1603 га;

Ставок площею 0,9202 га, який розташований на території Бишівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 1,4924 га;

Ставок площею 10,5624 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 11,3717 га;

Ставок площею 17,5668 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 21,1153 га;

Ставок площею 2,7585 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 2,9178 га;

Ставок площею 0,4348 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 0,7836 га;

Ставок площею 2,6355 га, який розташований на території Грімненської сільської ради (за межами населеного пункту) Городоцького району, на земельній ділянці площею 2,8322 га;

Ставок площею 0,8193 га, який розташований на території Вільшаницької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 1,0357 га;

Ставок площею 1,6797 га, який розташований на території Потелицької сільської ради (за межами населеного пункту) Жовківського району, на земельній ділянці площею 1,8321 га;

Ставок площею 17,1307 га, який розташований на території Великосілківської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 17,1307 га;
Ставок площею 1,0297 га, який розташований на території Новосілко-Опарської сільської ради (за межами населеного пункту) Миколаївського району, на земельній ділянці площею 1,2736 га.

Останній день прийому заяв - 13.02.2019р. до 16 год.30 хв

З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланнями:

Радехівський район, Увинська сільська рада (за межами населеного пункту)

Радехівський район, Бишівська сільська рада (за межами населеного пункту)

Радехівський район, Оглядівська сільська рада (за межами населеного пункту)

Радехівський район, Оглядівська сільська рада (за межами населеного пункту)

Старосамбірський район, Лютовиська сільська рада (за межами населеного пункту)

Старосамбірський район, Лютовиська сільська рада (за межами населеного пункту)

Городоцький район, Грімненська сільська рада (за межами населеного пункту)

Самбірський район, Вільшаницька сільська рада (за межами населеного пункту)

Жовківський район, Потелицька сільська рада (за межами населеного пункту)

Кам’янка-Бузький район, Великосілківська сільська рада (за межами населеного пункту)

Миколаївський район, Новосілко-Опарська сільська рада (за межами населеного пункту).

 

Львівська залізниця у 2018 році оновила понад 320 км колії

Упродовж 2018 року підрозділи служби колії регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» виконали комплекс колійних ремонтних робіт на дільницях загальною довжиною 323,7 км.

Фахівці провели реконструкцію майже 62,7 км колії, капітальним ремонтом оновлено понад 52,7 км колії, середнім ремонтом упродовж минулого року охоплено 125,1 км колії. На 83,2 км залізничного шляху виконано комплексно-оздоровчий ремонт.

Крім того, торік колійники Львівської магістралі вклали майже 37 км нових рейок, ще 25 км колії замінено старопридатними. Упродовж 2018 року в колійному господарстві замінили 26 комплектів стрілочних переводів на нові та 15 – старопридатними, середнім ремонтом відновлено ще 53 комплекти стрілочних переводів.

 

Львівщина презентувала свої туристичні можливості на міжнародній виставці у Брно

Цього тижня з 17 до 21 січня Львівщина презентує свої туристичні можливості на міжнародній  туристичній виставці REGIONTOUR, м. Брно Чеська Республіка.

Представники управління туризму та курортів облдержадміністрації здійснюють промоцію Львівського регіону як дестинації найрізноманітніших можливостей відпочинку та комфортної території для інвестицій.

Даний захід є масштабним майданчиком представлення туристичної галузі Центральної та Східної Європи з акцентом на туризм в регіонах. В межах виставки також відбудуться презентаційні прес-конференції туристичних регіонів різних країн, спеціалізовані семінари, що охоплюють тематики сільського туризму, пішохідного туризму, концепцій якості менежменту та послуг, проблематики підприємництва в готельному і ресторанному бізнесі.

Зазначимо, що стенд Львівщини відвідав консул-керівник Консульства України в місті Брно Іван Холостенко.

 

Ми повертаємось до своїх корінь, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 17 січня, розповів голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у ефірі телеканалу «Прямий».

«Сьогодні уже дуже багато сказано про церкву. Але давайте повернемося до подій трьохсотлітньої давності. Це період, який історики назвали руїною. У нас забрали церкву тоді, коли держава була в руїні. І ми повернули собі Українську церкву тоді, коли держава є на підйомі», - зазначив очільник Львівщини.

Окрім того, він додав: «На Львівщині є 56 конфесій, які визнавали себе приналежними до Московського патріархату. Станом на сьогодні уже 12 таких громад висловили бажання перейти в Незалежну церкву України. Ми повертаємося до своїх корінь».

 

Вшанування українців за кордоном - позиція сильної держави, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 17 січня, заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка у ефірі телеканалу «Прямий».

«У Львові немає жодних проблем,які б носили міжнаціональний, міжетнічний чи міжрелігійний характер. Сьогодні Львівщина настільки консолідована область, що там просто нереальні будь-які заворушення чи конфлікти. Усі ті речі, які відбуваються, я переконаний, сплановані диверсантами країни-агресора з метою посварити українців та поляків. Цього не станеться ніколи», - наголосив очільник Львівщини.

Окрім того, він зауважив , що у 2018 році Міністр закордонних справ Павло Клімкін відвідав Павлокому і вшанував тих українців, які стали жертвами Другої світової війни. А Президент України Петро Порошенко відкрив пам’ятник і помолився разом з тисячами українців, які з’їхалися звідусіль до села Сагринь.  

«Це демонстрація, що Українська держава буде вболівати і турбуватися   про всіх українців, які в силу різних обставин опинилися сьогодні за межами нашої держави. Це позиція сильної держави», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

 

Шахтарям погасили заборгованість із зарплати за листопад

Сьогодні, 17січня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації готової вугільної продукції в сумі 24 млн.

 Про це повідомили у департаментів паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Фінансовий ресурс в повному обсязі було скеровано на виплату заробітної плати шахтарям за листопад 2018 року.

Завдяки цим коштам вдалося повністю погасити заборгованість із заробітної плати за листопад 2018 року перед працівниками ДП «Львіввугілля».

 

«Динамо» стартує в міжнародній Карпатській лізі сезону-2019

Цієї п’ятниці, 18 січня, ватерпольне «Динамо» виїздить до Литви. Львівські ватерполісти стартують у міжнародній Карпатській лізі сезону-2019. Перші матчі у новому році для чемпіона України будуть одразу міжнародного масштабу.

У межах Ліги «динамівці» змагатимуться з командами Словаччини (“Хорнетс Кошице”), Польщі («Лодзь»), Литви (“Zaibas” Електренай) та Білорусі (“РЦОП” Мінськ).

Карпатська ліга-2019 матиме п’ять турів, які відбуватимуться у різних країнах. В межах кожного туру визначатиметься переможець, якого нагороджуватимуть кубком, а вже за сумою п’яти турів з’ясується чемпіон міжнародної Карпатської ліги водного поло.

На перший тур львів’яни відправлять до Литви переважно молодший склад клубу і кількох досвідчених гравців основи.

А з 23 січня динамівці, які входять до збірної команди України, проходитимуть збір у Кам’янському. І вже 29 січня у Харкові національна збірна України, основу якої складатимуть гравці «Динамо», зіграє черговий матч в межах Світової ліги – Україна-Нідерланди.

Нагадаємо, що збірна України з водного поло вперше за всю історію свого існування бере участь у Світовій лізі.

 

Збірна України з волейболу у фінальному турніру Євро-2018 зіграє з Польщею та Нідерландами

Як повідомляє Національний олімпійський комітет України, відбулося жеребкування першого етапу фінального турніру чоловічого чемпіонату Європи з волейболу, який відбудеться з 12 по 29 вересня 2019 року в чотирьох країнах – Франції, Бельгії, Нідерландах і Словенії.

Україна потрапила до групи D, де зіграє з Нідерландами, Польщею, Чехією, Естонією, Чорногорією.

Нагадаємо, що збірна України з волейболу вперше з 2005 року вийшла до фінальної частини Євро.

У складі збірної на кваліфікаційному турнірі виступало четверо гравців львівського волейбольного клубу «Барком-Кажани»: Горден Брова, Олег Шевченко, Юрій Семенюк, Євген Кісілюк. А Угіс Крастіньш, який очолює «синьо-жовтих», є наставником «Кажанів».

 

Великі платники податків перерахували до державного бюджету майже 3 мільярда гривень ПДВ

За підсумками роботи за дванадцять місяців 2018 року великі платники, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС спрямували до державного бюджету майже 3 мільярда гривень податку на додану вартість.

Про це повідомили у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС.

Зокрема, у грудні до бюджету надійшло 244 мільйони гривень.

Слід зазначити, що з початку 2018 року суб’єктам господарювання Західного регіону відшкодовано з державного бюджету 3,1 млрд гривень податку на додану вартість. Зокрема, у грудні 2018 року – відшкодування склало 169 мільйонів гривень. 

 

Студенти мистецького коледжу заколядували для держслужбовців

Сьогодні, 17 січня, із колядою та віншуванням до Львівської ОДА завітав дівочий хор Львівського коледжу культури та мистецтв.

Студентському хору подякував заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.

«Хочу у вашій особі подякувати вашим педагогам, і звичайно вам. Бажаю кожному з вас довіри, підтримки, поваги та впевненості у кожному дні», - сказав Роман Филипів.

 

Підприємців Львівщини запрошують взяти участь у торговій місії до Німеччини

Підприємців Львівщини запрошують взяти участь у торговій місії до м. Нюрнберг, Німеччина.

Сектор з просування експорту Львівської обласної державної адміністрації запрошує компанії Львівщини взяти участь у торговій місії до Німеччини, яка відбудеться з 13 по 16 лютого 2019 року.

Програмою передбачено:

 • зустрічі в форматі B2ВB/B2G;

 • відвідання провідних підприємств регіону для обміну досвідом;

 • відвідання  виставки  органічної продукції BioFach 2019 .

Участь у місії відкрита для усіх компаній, зацікавлених у виході на ринок Німеччини.

Організатори місії: Сектор з просування експорту Львівської обласної державної адміністрації, Посольство України в Німеччини.

Довідково:

Участь у програмі торгової місії для українських компаній безкоштовна. Учасники самостійно покривають дорожні витрати та витрати із перебування в Німеччині.

За детальною інформацією просимо звертатися за тел.: (032)299-92-79 та електронною скринькою: loda.export@gmail.com

 

Увага: тимчасові зміни у залізничному сполученні Чернівці – Сокиряни

Львівська магістраль інформує про тимчасові зміни у залізничному сполученні Чернівці – Сокиряни.

У зв`язку із виконанням колійних ремонтних робіт на перегоні Ларга–Васкауци зазнає тимчасових змін розклад руху поїзда №968/967, що курсує у сполученні Чернівці–Сокиряни–Чернівці.

У періоди 21-26 та 28-31 січня 2019 року цей поїзд курсуватиме лише до станції Ларга та зворотно.

Львівська залізниця звертається до пасажирів із проханням урахувати зміни у графіку руху поїзда під час планування поїздок на вказані періоди.

 

Четверо важкоатлетів-ветеранів стали чемпіонами Кубку України

У столиці, на базі спортивного комплексу загальноосвітньої школи №205, відбувся Відкритий чемпіонат міста Києва та Кубок України серед ветеранів з важкої атлетики. В межах змагань переможцями та призерами стали такі представники Львівської області.

Організатори - Міністерство молоді та спорту України, Федерація важкої атлетики міста Києва, Всеукраїнська асоціація майстрів важкої атлетики України.

Серед призерів:

- Михайло Василів (м. Стрий), група М-70 (8 вікова група) вагова категорія до 67 кг, переміг у  Кубку України серед ветеранів;

- Михайло Бурко (м. Стрий), 5 вікова група, М-55, категорія до 81 кг, переможець Кубку України серед ветеранів та став третім у загальній першості Відкритого чемпіонату Києва.

Сергій Братко (Енергетик Львів) 1-ша вікова група, М-35, вагова категорія 67 кг, переможець Кубку України серед ветеранів та став третім у загальній першості Відкритого чемпіонату Києва.

- Павло Даниленко (Енергетик Львів), 1-ша вікова група М35, вагова  категорія до 73 кг , переможець Кубку України та чемпіон відкритої першості Києва.

Головний суддя змагань – Володимир Іващенко (Федерація важкої атлетики міста Києва). Головний секретар - Ігор Томченко (віце-президент Всеукраїнської асоціації майстрів важкої атлетики України).

 

Стартував конкурс на здобуття літпремії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

10-го січня на засіданні організаційної управи Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди, яку призначають у галузі національного державотворення за найкращу поетичну збірку патріотичної тематики, було прийнято рішення  офіційно оголосити прийом творів на 2019 рік.

Партнери конкурсу: Львівська Обласна Рада, Львівська облдержадміністрація,  Національний університет «Львівська політехніка» та видавництво «Коло».

До розгляду прийматимуться збірки поезій українською мовою, що були опубліковані протягом останніх трьох років.

До розгляду не будуть допущені твори, що вже були відзначені іншими літературними преміями!

Творчі  доробки на здобуття Премії подають члени Національної спілки письменників України,  обласні організації національних творчих спілок, літературно-мистецькі об’єднання, товариства, фонди та громадські організації культурно-мистецького спрямування із зазначенням короткої характеристики твору та його автора, а також критичних рецензій, відгуків тощо про твір із поданням трьох примірників збірки поезій.

Наголошуємо, що здобувачі Премії не обмежені проживанням на території Львівської області.

Присудження Премії передбачається не тільки трьом авторам-переможцям, а й кращому в номінації «Молода надія» з юної літературної когорти.

Преміальний фонд Премії цьогоріч  становить 50 тисяч гривень.

Вручення Премії відбуватиметься у Львові в останній тиждень  травня а також  презентація антології патріотичної поезії ( том – 3) під назвою «КАЛИНОПИС».

Матеріали (збірки поезій) на здобуття Премії подаються претендентом або уповноваженою ним особою не пізніше 15 квітня поточного року у Львівську обласну організацію НСПУ за адресою: 79006, м. Львів-центр, вулиця Соломії Крушельницької, 17 з приміткою: «На конкурс патріотичної поезії». 

Контактний телефон: 067-713-68-74.

 

Державні лісогосподарські підприємства Львівщини реалізували 6,9 тисяч різдвяних ялинок

Ялинкова кампанія 2018-2019 років на Львівщині завершилася. Відтак, лісівники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підсумували свої передсвяткові роботи.

Впродовж ялинкової кампанії 2018-2019 років лісогосподарські підприємства реалізували 6,9 тис ялинок.

Продавали різдвяні деревця породи сосна, ялина та ялиця біла. Всі дерева реалізовували зі спеціальними бирками чи самоклейними стрічками, які містили інформацію про походження ялинок. Весь процес реалізації відбувався відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2019 року» від 04.12.2018р. № 1298/0/5-18, яке було підготовлене з ініціативи Львівського ОУЛМГ. 

Окрім цього, для організованого проведення ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок, Львівське ОУЛМГ, Головне управління національної поліції у Львівській області, Управління патрульної поліції у м.Львів та Державна екологічна інспекція у Львівській області видали спільний наказ від 27.11.2018 року №176/199-і/6463/41/12/01-2018/32 “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період”, який визначив порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.

Щодо заходів з охорони хвойних молодняків під час ялинкової кампанії, то головним їхнім результатом стало те, що вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування ялинок та забезпечити мешканців новорічними красунями, принісши їм радість свята та хороший настрій у новому році. За лісопорушення впродовж ялинкової кампанії до адміністративної відповідальності притягнуто 85 порушників. На них накладені штрафні санкції на загальну суму понад 49,4 тис грн.

 

Президент присвоїв звання «Матері-героїні» десятьом жінкам зі Львівщини

Президент України Петро Порошенко підписав указ щодо присвоєння почесного звання «Мати-героїня» українським матерям, серед яких десять – зі Львівщини.

Нагороди матерям-героїням Львівщини  вручив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

 «Присвоєння почесного звання – гідна подяка матерям з великої букви, берегиням домівок та вихователькам майбутнього нашої держави. Те, як ви виховуєте дітей, опікуєтесь ними та вкладаєте всі свої сили, достойне подиву. Незважаючи на те, що зараз важкі часи для нашої країни, ви не боїтесь народжувати маленьких українців, які згодом продовжать нашу справу розбудови держави. Нехай ваші діти зростають в добрі, любові, добробуті», - звернувся до матерів Ростислав Замлинський.

Відтак, за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку присвоїли почесне звання «Мати-героїня» матері п’яти дітей Світлані Адамович, матері восьми дітей Вернер Мар’яні, матері п’яти дітей Давидюк Галині, матері шести дітей Дробіт Зоряні, матері п’яти дітей Камільовській Наталії, матері п’яти дітей Ковальчук Надії, матері п’яти дітей Падун Марії, матері шести дітей Хваліботі Оксані, матері п’яти дітей Чорній Світлані, матері п’яти дітей Пригоді Марті.

 

У музеї народної архітектури та побуту відбудеться Свято пампуха

На Водохреща, 19-20 січня, У музеї народної архітектури та побуту імені К.Шептицького відбудеться ювілейний фестиваль Свято пампуха. 

Свято Пампуха — щорічний зимовий фестиваль у Львові, який проводиться з метою популяризації традиційної української страви — пампуха.
Всі гості свята стануть частиною давніх галицьких звичаїв, насолоджуватимуся виступами найкращих вуличних вертепів та дитячих ансамблів. Ну, і звичайно, в програмі свята апетитні частування для відвідувачів.

На фестивалі представлять свою духмяну апетитну продукцію господині та виробники. Тут можна буде скуштувати пампухи із найрізноманітнішими начинками: від традиційного маку з горіхами, ружі, повидла до шоколаду, згущеного молока та інших смаколиків. Посеред галявини стоятиме високий стовп, на якому висітимуть подарунки, а всі бажаючі зможуть спробувати їх дістати.

"Під час свята відбудеться традиційний конкурс на швидкісне поїдання пампухів, визначать і найкращу господиню. Окрім того, буде конкурс на кращі костюми для вертепу, виступи народних ансамблів, різноманітні змагання. На території музею розгорнеться пампуховий ярмарок" , - зазначили організатори.

 

До 150-річчя Івана Труша погасять художньо-маркований конверт

У п'ятницю, 18 січня, виповнюється 150 років від дня народження великого українського художника Івана Труша. З цієї нагоди відбудеться ряд урочистих заходів.

Відтак, у програмі святкувань: 

11.00 - Покладання квітів до пам’ятника Іванові Трушу (вул. Івана Франка, 108).
13.00 - Заупокійне богослужіння на могилі Івана Труша (Личаківське кладовище, поле №1).
15.00 - Спецпогашення художньо-маркованого конверта, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Труша (Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, проспект Свободи, 20).

Нагадаємо, раніше  в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького  відкрилася виставка «Ретроспектива» з нагоди ювілею митця.

 

До 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР підготували тематичну виставку

З нагоди святкування 100-річчя проголошення Акта Злуки між УНР і ЗУНР  Державний архів Львівської області підготував тематичну виставку «100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки».

Виставку можна переглянути на офіційному сайті архіву за посиланням. А також експонується у виставковому центрі архіву.

Основу виставки становлять статті із часописів «Нова Рада», «Стрийський вістник» та «Республіка».

Інформативним є екземпляр часопису «Вістник державних законів Західної области Української Народної Республіки» від 31  січня 1919р. Важливими джерелами, у яких відображено процес Соборності є привітання центрального комітету Української національно-демократичної партії, розпорядження Державного секретаріату внутрішніх справ та Самбірської окружної військової команди, протокол зібрань вчителів Рудківщини, повідомлення про скликання Національної Ради в Станіславові та інші.

Довідково:

Проголошення Соборності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Акт Злуки був наслідком об’єднавчого руху, який тривав від середини ХІХ століття на українських землях, що були в складі різних держав – Російської та Австро-Угорської імперій. Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.

Акт Злуки уособлює споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став виявом волі українців до етнічного та територіального визнання, свідченням самоідентифікації та становлення нації. 

 

Мешканців Львівщини попереджають про погіршення погодних умов

Згідно з інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології, на усіх території Львівської області та у м. Львові упродовж  18 - 20 січня на дорогах збережеться ожеледиця.

18 січня вдень місцями пориви західного вітру 15 – 20 м/с - І рівень небезпечності, жовтий.

Окрім того, у зв'язку iз снігопадами і хуртовиною 18 сiчня в горах Львiвської областi зберiгається значна снiголавинна небезпека.

Департмент цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації, закликає мешканців області при можливості залишатись вдома та вертається до водіїв з проханням бути уважними під час руху по дорогах області та, за можливості, утриматися від поїздок приватним автотранспортом.

 

Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда - у двадцятці закладів за рівнем фінансування НСЗУ

В області Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда першим підписав договір з НСЗУ і перейшов на нову модель фінансування. Станом на сьогодні більше 84,5% населення уже обрали свого лікаря з числа лікарів  цього медзакладу.

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.

«Всі ті зміни, що сталися в первинній медицині Червонограда, а також ті зміни, що будуть в майбутньому - є результататом довіри, підтримки та спільного руху. Великий успіх, що ми маємо такі приклади в області. Таких прикладів з кожним днем більшає. Ми поставили собі за мету підвищити рівень медичної допомоги пацієнтам та забезпечити кращі умови роботи для медиків. І ми спільно наближаємось до цієї мети», - наголосив т.в.о заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

5 червня у  першій хвилі підписання договорів Підприємством укладено угоду з Національною службою здоров'я України, і з 1 липня Центр перейшов на  нову систему фінансування, яка вже забезпечила збільшення обсягу фінансування закладу майже на 90% порівняно із фінансуванням за рахунок медичної субвенції.

«Співпраця, безумовно, запорука успіху і якісного результату. Наш Центр був створений у 2017 році. Рішення себе виправдало на 100%, це вирішило багато проблем. За цей час ми змогли виконати значний обсяг роботи. За рік нашої роботи змінилось дуже багато як в плані надання медичних послуг для мешканців, так створення комфортних умов для лікарів. Зі зміною фінансування змінилось все. Тож нам вдалось закупити багато необхідних речей, однак ми і надалі працюватимемо над підвищення рівня якості надання послуг», - зауважила директор КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Червонограда" Анна Ярмола.

З метою стимулювання  працівників задіяних у безпосередньому наданні послуг первинної медичної допомоги  та зростання кількісних і якісних показників їх роботи, впровадили систему преміювання. Відтак, преміювання лікаря  та медичної сестри залежить від кількості осіб, що обрали цього лікаря, підписавши декларацію .

Як результат, заробітна плата лікарів, та середнього медичного персоналу (медичних сестер) зросла у 2,5-3 рази. Вже зараз, заробітна плата лікаря , з яким пацієнтами підписано максимально дозволену кількість декларацій, після оподаткування становить 16500грн, а медичної сестри – 9 500 грн.

Для забезпечення повноцінного функціонування підприємства та надання якісної послуги медичного обслуговування населення за кошти місцевого бюджету, та кошти, отримані згідно  укладеного з Національною службою здоров'я України договору проводять заміну  застарілого та закупівлю оснащення закладу.

Відтак, придбано все необхідне обладнання та устаткування, набори лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах, розхідні матеріали одноразового використання та інші засоби, необхідні для надання якісної та повноцінної медичної послуги населенню.

Підприємство повністю комп’ютеризовано. Працівники регулярно проходять навчання. Окрім того, обладнали кімнату для відпочинку медичного персоналу. Планується облаштування ігрової кімнати для дітей та кімнати матері і дитини. Також налагодили роботу електронної черги.

 

До Дня Соборності у школах Львівщини проведуть патріотичні уроки

З нагоди відзначення Дня Соборності України 21-22 січня у загальноосвітніх навчальних закладах Львівської області здійснять ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру.

Серед них - тематичні уроки, відеопрезентації та круглі столи.

Такі заходи відбудуться з метою формування національної свідомості школярів та виховання у них почуття патріотизму.

Про це повідомляє департамент освіти і науки Львівської ОДА.

«Основна мета проведення таких уроків в тому, щоб донести до вчителів та учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави, щоб звернути увагу на тяглість українських державотворчих традицій. Поглибити знання учнів про події Української революції 1917 – 1921 років як важливого досвіду державотворення, а також сприяти формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. 

 

В області відбудеться благодійний фестиваль задля здійснення мрії учасників АТО (+аудіо)

Про це сьогодні, 17 січня, у межах брифінгу розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталія Табака.

Відтак, у суботу, 19 січня, стартує благодійний фестиваль «Мрія на всіх» на підтримку учасників АТО, які отримали важкі поранення в українсько-російській війні та обмежені в пересуванні, проте мають велику мрію побувати в горах.

«Хлопці, які повернулися з війни мають фізичні травми, які їх обмежують і їхню наступну соціалізацію та найголовніше – психологічні травми, які впливають на їхнє життя в суспільстві. Дуже тішимося з того,  що серед їхніх побратимів є такі, які дозволяють їм відкритися, знайти у цьому світі та суспільстві себе, тому що вони діляться своїми проблемами. Така підтримка одне одного дає свої результати», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Наталія Кузяк.

Нагадаємо, що мета заходу — збір коштів для організації походу у гори ветеранів АТО різних груп інвалідності.

«Я переконана, що 19 січня разом зберуться люди, які вміють святкувати, творити та допоможуть реалізувати цю одну мрію на всіх», - додала Наталія Табака.

Зазначимо, що сходження в гори здійснять в партнерстві з On3wheels, які впродовж двох років організовують гірські подорожі для людей з інвалідністю.

Як зазначили засновники проекту Veterans Go, під час заходу відбудеться благодійний показ фільму «Позивний Бандерас», а також аукціон, де можна придбати унікальні вироби, зроблені ветеранами.

Благодійний фестиваль триватиме з 10:00 до 19:00 год у кінотеатрі Lviv Film Center.

«Окрім того, у межах фестивалю відбудеться презентація книги про жінок на війні «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної. У такий спосіб ми хочемо підкреслити роль жінок на війні, адже вони також захищають нашу державу і їх вклад не можна применшувати», - додала співзасновниця проекту Veterans Go.

Також надворі діятиме волонтерська благодійна кухня та анімаційна зона для дітей учасників заходу А для учасників бойових дій надаватимуть консультації, щоб допомоги у відкритті власної справи.

Час: 10.00- 19:00 год.

Місце: Lviv Film Center (вул. Володимира Великого, 14а).

Вхід на ярмарок вільний, вартість квитка в кіно — 50 грн.

 

Для громадських організацій оголосили 6 конкурсів у межах Комплексної програми розвитку культури

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2019 рік, оголосив 6 конкурсів за різними напрямами для отримання фінансової підтримки з обласного бюджету. Подати документи можна до 28 лютого.

Отримати фінансову підтримку можна у таких конкурсах:

-конкурс для презентації потенціалу Львівщини в країнах проживання української діаспори, транскордонна співпраця;

-конкурс «Топ 10 найкращих НД»;

-конкурс мистецьких проектів серед громадський організацій Львівщини;

-конкурс мистецьких проектів серед творчих спілок Львівщини;

-конкурс проектів серед національних товариств Львівщини,

- конкурс «Культурно-мистецьке таборування для населення сільської місцевості та «Веселі канікули» християнсько-мистецького спрямування».

Документи необхідно подати у департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14. Довідки за телефоном: 032 261-25-93.

Положення про конкурси можна переглянути тут

 

Володимир Лялька – новий керівник департаменту ПЕК

Новим директором департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА став Володимир Лялька.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підписав відповідне розпорядження № 9/0/8-19 від 16 січня 2019 року про призначення Володимира Васильовича Ляльки новим керівником департаменту.  

Відтак, Володимир Лялька призначений на посаду директора департаменту з 17 січня.

 

На підтримку учасників АТО (ООС) - понад 33 млн грн

За кошти обласного бюджету й надалі пріоритетним напрямом залишається підтримка учасників АТО (ООС).

У минулому році на різні потреби учасників АТО (ООС) та їхніх родин використали майже 26 млн гривень. На 2019 рік на цю мету затверджено понад 33 млн гривень.

Серед багатьох напрямів у минулому році започатковано компенсацію вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку поранених учасників АТО (ООС) (у тому числі поранених бійців-добровольців АТО), батьків загиблих учасників АТО (ООС), яку отримало 669 осіб.

Розпорядженням голови облдержадміністрації наприкінці 2018 року розширено перелік осіб для отримання компенсації з організації сімейного відпочинку. Впродовж поточного року допомогою зможуть скористатися усі члени сімей поранених, загиблих і померлих учасників АТО (ООС). З цією метою можна звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення за місцем реєстрації або фактичного проживання одержувача послуги.

У межах Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018 – 2020 роки на компенсацію вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку на 2019 рік передбачено 2,6 млн грн. з розрахунку 1,2 тис грн на одну особу.

 

 

16.01.2019

 

«Акт Злуки - історична подія, що показала єднання українців»,- історик Олег Павлишин

Сьогодні, 16 січня, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась зустріч з громадськістю до 100-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР.

 Доцент кафедри Новітньої історії України ім. М. Грушевського ЛНУ імені Івана Франка Олег Павлишин акцентував увагу присутніх на історичних передумовах проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року.

“Об’єднанню передував складний процес формування української нації. Традиційно передумовою вважають ухвалу Головної руської ради 1848 року, що русини від Карпат до Кавказу є єдиним народом. І надалі український рух розвивався у дусі соборності і головне, що цю ідею кристалізувала галицька інтелігенція. Наприкінці ХІХ - початок ХХ століття ідея самостійності вже зафіксована у провідних партіях.  Акт Злуки - історична подія, що показала єднання українців. Ідея соборності мотивувала українських рух і в часи Другої світової війни, часи УПА  до відновлення  державності”,  – зазначив Олег Павлишин.

Історик, дослідник визвольного руху Микола Посівнич, зазначив, що українці сьогодні обороняють свою землю від російського ворога як і у 1917 році.

“Процес творення УГА і сучасної армії у 2014 році є практично однаковим. Це масовий волонтерський рух, піднесення, творення практично з нуля. На жаль, Росія веде проти нас гібридну війну, яка почалась у 1917 році  і  методи не змінились. Соборність відбулась в уяві українців, бо вони побачили, що прийшли поставки зброї, гармат, приїхала авіація і це були  найбільші декларативні моменти”, - розповів історик.

Кандидат біологічних наук,  доцент, завідувач кафедри екології Звенислава Мамчур – Калинець поділилась спогадами про символічну акцію єднання 1990 року “Живий ланцюг”.

“Мільйони людей взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ  через Львів  і Київ. Це все було продумано, якщо у Львові стояло по декілька людей на метр, то ближче до Києва люди стояли на відстані витягнутої руки. Подія була дуже величною, усі люди мали прапори, що тоді було ще рідкістю. За підрахунками до 3 мільйонів людей взяли участь у акції. Це все сьогодні викликає почуття гордості за свою державу”, - розповіла Звенислава Мамчур – Калинець

Зазначимо, захід відбувся за ініціативи департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, 22 січня у День Соборності жителів Львівщини закликають прикрасити свої будинки, подвір’я, балкони чи вікна державним стягом, аби урочисто відзначити важливе для України свято.

 

До нормативно грошової оцінки окремих ділянок с/г призначення внесли зміни

З 2019 року зникла необхідність складання технічних документацій з нормативно грошової оцінки щодо окремих ділянок сільськогосподарського призначення.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє, що відповідно до постанови КМУ від 07.02.2018 р. №105 впродовж 2018 року проводилась робота по проведенню загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка набуває чинності з 1 січня 2019 року.

З 2019 року зникає необхідність складання технічних документацій з нормативно грошової оцінки по окремих ділянках сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів.

Всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдину систему та створено портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок.

Ознайомитись з роботою порталу та замовити витяг з нормативної грошової оцінки сформованої земельної ділянки сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту можна за посиланням.

Окремо слід зазначити, що надання відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення здійснюється відповідно до вимог ст. 20 Закону «Про оцінку земель» у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку в порядку надання адміністративних послуг.

Для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до Наказу Мінагрополітики від 18 грудня 2018 р. № 605 “Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1471/32923, додаток 1 до зазначеного Порядку викладено в новій редакції.

Нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Львівській області становить 21492,00 грн (визначено станом на 01.01.2018).

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 23.11.2018 № 2628 – VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів») індекс споживчих цін за 2017 – 2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків. Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Коефіцієнт індексації важливий при встановленні нормативної грошової оцінки землі, яка використовується при визначенні орендної плати, даруванні та спадкуванні нерухомості.

 

На Львівщині визначили переможців чемпіонату області зі стрільби з лука в приміщенні

Упродовж 10-14 січня в приміщенні стрілецького тиру Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького відбувся чемпіонат Львівської області зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих спортсменів та юніорів.

Цей захід проводився управлінням фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, за сприяння Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького, Львівської обласної федерації стрільби з лука.

За найвищі нагороди та титул чемпіона Львівської області змагались понад 100 спортсменів.

Чемпіонат Львівської області – основний етап відбору до складу збірної команди Львівської області зі стрільби з лука, що братиме участь в чемпіонаті України, який цьогоріч випала честь приймати Львівщині, де спортсмени випробують  себе в одному з етапів національного відбору за право участі в чемпіонаті Європи зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих спортсменів та юніорів, який відбудеться 26 лютого – 02 березня 2019 року в м.Самсун, Туреччина.

За результатами особистої першості переможцями та призерами серед жінок стали:

1 місце  - мс  ТРАПЕЗНІКОВА Соломія – Львівська, ЗСУ, КДЮСШ СКА

2 місце - мс  ЧОРНА Ганна – Львівська, Динамо, КДЮСШ «Здоров’я»

3 місце  - змс ПАЛЕХА Катерина -  Львівська, Динамо, ШВСМ

 

Шахтарям виплачують зарплату за листопад

За поточний тиждень на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації готової вугільної продукції на виплату заробітної плати шахтарям за листопад 2018 року.

Про це повідомили в департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Завдяки цим коштам працівникам ДП «Львіввугілля» загалом виплачено 84% заробітної плати за листопад 2018 року.

 

Основною цінністю Львівщини є люди, - Наталія Табака

Сьогодні, 16 січня, в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось урочисте вручення дипломів випускникам географічного факультету за напрямом «Туризм».

Участь у заході взяла начальник управління туризму та природних курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталія Табака.

"Основною цінністю Львівщини є люди. Саме ми сьогодні творимо нашу державу. Від нас залежить, яким буде майбутнє України, тому ніколи не зупиняйтеся на досягнутому та працюйте задля її процвітання", - зазначила Наталія табака.

Окрім того, вона запросила випускників до співпраці із управлінням та запропонувала долучитися до програми стажування при Львівській обласній державній адміністрації.

Загалом студенти написали понад 60 магістерських робіт, що присвячені дослідженням спеціалізованих видів туризму у всіх районах Львівської області, а також дослідили туристичний та природно ресурсний потенціал 20 районів Львівщини, які описали у 20 магістерських роботах.

Зазначимо, що саме ці матеріали стануть основою в науково-освітньому виданні, яке кафедра туризму підготує у партнерстві із управлінням туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації.

 

Львівська ОДА презентувала конкурси для громадських організацій

Сьогодні, 16 січня, відбулась презентація конкурсів структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації для інститутів громадянського суспільства на реалізацію яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році в межах обласних програм.

Цьогоріч на підтримку проектів передбачено більше 10 млн грн.

«Уже кілька років поспіль вдається залучити можливості громадського середовища для перетворення ідей у реальні справи. Минулого року ми реалізували на Львівщині тисячу мікропроектів. Цей конкурс – величезна можливість для розвитку Львівщини та усіх її мешканців. Спільною працею нам вдається об’єднати можливості та бажання влади і громадських організацій. Наш успіх – це синергія можливостей та втілення потенціалу», - звернувся до представників громадських організацій голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Під час зустрічі оголосили про пріоритетні напрями проектів інститутів громадянського суспільства, вимоги до заповнення конкурсної документації, вимоги до громадських організацій, законодавчі зміни умов проведення конкурсу у цьому році, терміни проведення конкурсів та максимальні суми для одного проекту.

Умови конкурсів презентували департаменти: внутрішньої та інформаційної політикисоціального захисту населення; з питань культури, національностей та релігій; екології та природних ресурсів

 

Наприкінці березня в області відбудеться масштабна аграрна подія «AGROPORT WEST LVIV 2019»

Упродовж 21–23 березня в області триватиме форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2019» та об’єднає представників профільних міністерств і відомств, органів місцевої влади, іноземні делегації та фермерів з усієї України.

Про це йшлося сьогодні, 16 січня, під час зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з генеральним менеджером «Агропорт Україна» Дмитром Титаренком та координатором програм розвитку ФАО в Україні Михайлом Малковим. 

Захід зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, а також промоцію виробничого потенціалу підприємств харчової промисловості Львівської області.

Також у межах форуму  відбудеться Стратегічна сесія «Впровадження цілей Сталого Розвитку на регіональному рівні», а також презентують виставку техніки та технологій з акцентом на західноукраїнських фермерів та аграріїв.

Традиційною подіє стане вручення незалежних премій серед агровиробників регіону – AGROPORT Awards Lviv 2019. Відтак, відзначать господарства і підприємства, що за підсумками року показали кращі результати в одній з 10 номінацій.

 

Львівська область є лідером із кількості закладів зареєстрованих в електронній системі охорони здоров’я

За даними електронної системи eHealth станом на 16 січня 2019 року, в системі зареєструвались 151 медичні заклади, які працюють на території області.

Також в системі eHealth зареєструвались 1 799 лікар та 1 692 507 мешканців, які отримують медичні послуги. Відтак, майже 67 % населення області вже обрали свого лікаря та підписали з ним декларацію.

Нагадаємо, що в Україні триває підписання декларацій із лікарями первинної медичної ланки.

Відтак, для укладення декларації із обраним лікарем мешканцю необхідно обрати заклад та лікаря, з яким хотіли б підписати Декларацію, взявши особисті документи, звернутись до закладу, вказати прізвище обраного лікаря та надати документи для введення даних в електронну форму декларації, в тому числі – номер мобільного телефону та документи, назвати код, який прийшов в смс-повідомлені, перевірити свої дані у роздрукованих примірниках Декларації та підписати їх, забрати свій примірник декларації.

 

 

Журнал "Пам'ятки України: історія та культура" відзначив 50-ліття

Сьогодні, 16 січня, у приміщенні Національного музею у Львові  імені Андрея Шептицького відбулось відзначення 50-річчя журналу «Пам'ятки України: Історія та культура».

Участь в заході взяв директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Андрій Ковальський. 

"Хочу подякувати за ту роботу, яку ведуть редакція журналу, наші музейники та усі присутні тут. За те, що бережемо Україну, нашу культуру і архітектуру, бо розуміємо, що Українська держава у ХХІ столітті змушена відстоювати себе на всіх фронтах. Культурний фрон - є також надзвичайно важливим. Так само як і хлопці, що боронять нас на Сході, ми боронимо нашу церкву та наше слово, наші національні надбання", - зазначив директор департаменту.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток і підтримку діяльності журналу «Пам'ятки України: історія та культура» та з нагоди відзначення 50-річчя від дня заснування Подяку голови Львіської обласної державної адміністрації оголосили колективу редакції журналу, а також Ларисі Возницькій - доцентові кафедри реставрації творів мистецтва у Львівській національній академії мистецтв.

Нагадаємо, «Пам'ятки України: історія та культура» — науково-популярний ілюстрований журнал. Основні теми — національна культура, вітчизняна історія, краєзнавство, пам'яткознавство, українознавство, музейництво, археологія, архітектура, фольклор, етнографія.

Зазначимо, що у межах заходу відбулась презентація нового львівського числа друкованого видання. Серед тем публікацій номера:

 • Невідоме про Бориса ВОЗНИЦЬКОГО – оприлюднення його спогадів з передмовою доньки Лариси ВОЗНИЦЬКОЇ

 • Замах на честь Руслана ЗАБІЛОГО – подробиці останньої сваволі СБУ

 • Володимир МОКРІЙ (1947-2018) – світлої пам’яті реставратора з Божої ласки

 • Портрет старовинного Львова від Оксани ЖЕПЛИНСЬКОЇ та Романа ЗІЛІНКА

 

«Армія – це не збіговисько невдах…», - кіборг Олег Височанський під час фотопроекту «Незламні кіборги» (+аудіо)

У Музеї визвольної боротьби сьогодні, 16 січня, у день пам’яті Героїв-кіборгів, які в січні 2015-го року у найзапекліших боях боронили Донецький аеропорт, відбулась  фотосесія проекту «Незламні кіборги».

 «Таким проектом ми хочемо мотивувати хлопців відкритися, аби суспільство знало що та як відбувалося в аеропорту Донецька. Усе те, що воїни пережили, захищаючи аеропорт, у кожного залишило свої рани в душах та тілах, однак ми постаралися достукатись до кожного. Відтак, хто мав бажання та якийсь месидж, висловив його у цих фотографіях», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

У фотопроекті взяли участь майже два десятки воїнів із Львівщини, а організували проект з метою гідно вшанувати подвиг оборонців Донецького аеропорту.

«В аеропорт я потрапив 6 січня і перебував до 20 січня 2015 року, після чого мене взяли в полон. Перші дні на бойових позиціях було зовсім не страшно, бо ми ще не до кінця розуміли куди  потрапили. Коли йшли бої теж було не страшно. Найбільше лякала тиша. У мене з дитинства була мрія потрапити на війну. Не шкодую про жоден свій крок, і якщо буде ще потреба піду воювати, не замислюючись», - ділиться спогадами оборонець аеропорту, мобілізований під час третьої хвилі Тарас Колодій.

«Подібні проекти важливі ще й тому, що на них ми маємо виховувати молоде покоління. Довгий час усе робилось для того, щоб позиціонувати армію як гурт невдах. Такі позиції треба міняти. Ми настільки швидко заходили в аеропорт, що навіть не встигли перед нами зняти всі розтяжки. Ми розвантажувались від вибухи, тому перші відчуття – це страх. Все чим ти займаєшся в перші дні це постійна боротьба зі страхом. Згодом звикли, опанували його», - згадує старший лейтенант Олег Височанський.

Виставку зі світлинами Героїв експонуватимуть у стінах Львівської облдержадміністрації, після чого її передадуть в Будинок воїна та Музей історії релігії. До проекту долучилися фотографи Сергій Талочко та Альона Ніколаєвич.

 

На Львівщині презентують виставку "Трипілля без меж і кордонів"

Упродовж  січня - травня у Львівському історичному музеї буде експонуватися виставка  "Трипілля без меж і кордонів".

Колекція пам'яток трипільської культури у фондах Львівського історичного музею налічує понад 6 тисяч предметів, чільне місце серед яких посідають пам'ятки із західних областей України.

На виставці репрезентують понад 100 експонатів. Відвідувачів дивуватиме майстерно розписана трипільська кераміка, антропоморфна та зооморфна пластика, знаряддя праці. Серед них - реліквії: ритуальні хлібець і посудина у вигляді упряжі волів із Кошилівців; тринокль - символ сім'ї із Незвиська; "Мадонна" із Сушківки; мідні сокири із Чернівецької області.

Зазначимо, пам'ятки трипільської культури із фондів Львівського історичного музею вже експонували  на виставках в Україні та Польщі. З

Запрошуємо усіх на відкриття виставки, яке відбудеться 17 січня о 14 год. у приміщенні Львівського історичного музею (відділ "Музей історії України") на пл. Ринок 24, виставкова зала, ІV поверх.

Автори виставки: Оксана Куценяк, Емілія Зарубій.

Художнє оформлення, промоція - відділ науково-освітньої роботи і промоції ЛІМ

 

Ми повинні пам’ятати, якою ціною дались нам цілісність та незалежність України, - спортсменка Юлія Ткач

До 100-річчя Соборності України департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації спільно з відомими спортсменами, громадськими діячами, учасниками АТО та іншими видатними особистостями відзняли відеоролик.

У коротких відео кожен із них розповідає про те, що для нього особисто означає це свято.

"День Соборності України – день, коли збулась віковічна мрія українського народу жити в єдності на своїй рідній землі. Завдяки цьому сьогодні спортсмени заходу та сходу, півночі та півдня нашої держави мають змогу представляти Україну на світовій арені, підкорювати найвищі сходинки олімпійського п’єдесталу. Саме нам випала велика честь творити спортивну історію України. Ми маємо велику місію любити і берегти нашу Батьківщину, з гордістю та честю нести прапор нашої держави, і на весь світ співати гімн України. Ми, сини і доньки,  великого народу повинні пам’ятати якою ціною дались нам цілісність та незалежність нашої України, цінувати тих, хто береже її сьогодні. Нехай береже нас всіх Господь! Слава йому за цю країну:  прекрасну та єдину", - зазначила українська спортсменка, чемпіонка світу, дворазова чемпіонка Європи Юлія Ткач.

Зазначимо, що ролик поширюватимуть у на сторінці львівської обласної державної адміністрації та у соціальних мережах.

Довідково:

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».  Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

 

На Львівщині відбудеться благодійний фестиваль на підтримку учасників АТО

19 січня у кінотеатрі Lviv Film Center, що на вул. Володимира Великого 14а відбудеться благодійний фестиваль "Мрія на всіх" на підтримку учасників АТО, які отримали важкі поранення в українсько-російській війні та обмежені в пересуванні, проте мають мрію побувати в горах.

У програмі фестивалю:

10:00 год – відкриття заходу,

11:00 год - показ сімейної комедії '' Пригоди S Миколая'',

12:00 год - початок роботи польової кухні,

13:00 - презентація книги про жінок на війні '' Дівчата зрізають коси'',

14:30 - старт аукціону в кінозалі для всіх охочих,

15:00 - безкоштовний майстер-клас з сальси,

17:00 - показ фільму ''Позивний Бандерас '' 16+,

19:00 - закриття ярмарку.

 

Перелік водойм області, де дозволено купатися на Водохреща

У суботу, 19 січня, вся Україна буде відзначати Водохрещення Господнє — одне з найбільших свят православної та греко-католицької церков. В цей день люди йдуть до найближчих водойм для того щоб заповнити цілющою водою свою тару, а найбільш сміливі пірнають в ополонку.

Департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації закликає під час проведення свята купатися лише в спеціально обладнаних місцях.

На кожному з водних об’єктів будуть чергувати :

 • медичні працівники швидкої допомоги;

 • працівники Головного управління ДСНС у Львівській області;

 • працівники центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області.

На даний час підрозділом ЦРВС обслуговуються 6 водних об'єктів в місцях їх безпосередньої дислокації:

 • м. Золочів - міське озеро;

 • м. Перемишляни - міське озеро;

 • м.Червоноград -  в районі  підвісного моста;

 • озеро «Задорожне» - в районі бази відпочинку «ГОВІ»;

 • озеро « Глинна Наварія» - в районі середньої школи;

 • Яворівське озеро  - в районі с. Цитуля та с. Залужжя.

Окрім цього, працівники центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області будуть задіяні на водоймищах :

 • Яворівський національний парк  - с.Верещиця;

 • Мисливсько-рибальське господарство – с.Старичі.

Для екстренного виклику цілодобово чергує оперативний черговий центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області - тел.: (097)0170020

 

Проект створення ННП «Бойківщина» - на завершальному етапі

Проект створення національного природного парку «Бойківщина» перебуває на завершальному етапі.

«Продовжуємо роботу з розширення територій природозаповідного фонду і подаємо на затвердження Уряду проект Указу Президента України «Про створення НПП «Бойківщина», - про це повідомив Міністер екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Нагадуємо, територія проектованого НПП «Бойківщина» вирізняється високим рівнем біотичного різноманіття та відіграє визначальну екостабілізаційну роль у межах головного Європейського вододілу в басейнах р.Стрий та р.Дністер.

Окрім цього, на території Турківщини зосереджена низка пам’яток історії та архітектури етнографічного регіону Бойківщина, які можуть стати базовими осередками розвитку туристичного та рекреаційного використання.

Передбачається створити національний природний парк на території Турківського району Львівської області загальною площею 12240 га.

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - головного спеціаліста відділу розвитку туризму  та курортів.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра;

- вільне володіння державною мовою;

- досвід роботи не обов’язковий.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, (зі змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

- копію (копії) документа (документів) про освіту;

- заповнену особову картку встановленого зразка;

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції);

- оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування). 

Документи необхідно подати до 18:00 год. 31 січня 2019 року за адресою:м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 457.

Конкурс відбудеться 5 лютого 2019 року об 11:00 год за адресою:м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 436.

Контактна особа: Леся Ферендович, тел: 261 39 37.

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням:

 

Усіх охочих запрошують долучатись до флешмобу #ягодуюптахів

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА запрошує усіх охочих  долучитись до флешмобу  #ягодуюптахів.

У січні до акції долучились  РЛП «Верхньодністровські Бескиди», Яворівський НПП, ДНЗ №2 м. Старого Самбора, НПП «Північне Поділля», Верещицька ЗОШ І ст., Мальчицький НВК "ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ".

“Взимку, не встигнувши впродовж короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Тому не полінуйтеся підкинути пернатим зимувальникам корму, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівсьої ОДА Руслан Гречаник.

Більше фото за хештегом #ягодуюптахів  можна побачити у соціальній мережі Facebook або за посиланням 

 

 

15.01.2019

 

На Львівщині масштабно відзначать 90-річчя створення ОУН

Сьогодні, 15 січня, у Львівській ОДА відбулось засідання оргкомітету щодо урочистого відзначення річниці створення Організації Українських Націоналістів.

Під час зустрічі порушили питання гідного вшанування видатних діячів ОУН та організації низки заходів з нагоди ювілею протягом 2019 року.

"Ми торік достойно відзначили сторіччя створення Західноукраїнської народної республіки, тож маємо добрий початок правильного вшанування своїх звитяжних сторінок. Певна річ до цього активно потрібно долучати молоде покоління: учнів та студентів", - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Відтак, в межах засідання напрацювали попердню програму заходів, серед яких впорядкування могил та місць поховань, відзначення Свята Героїв,  Молодіжний фестиваль «Зашків», вшанування Січовиків Карпатської України, а також Урочиста Академія з  нагоди 90-річчя створення ОУН.

Окрім того, з нагоди відзначення річниці створення ОУН відбуватимуться круглі  столи, наукові конференції, експонування фотодокументальних виставок, конкурси учнівських малюнків, показ художніх та документальних фільмів тощо.

 

Департамент охорони здоров’я запроваджує новації у проведенні атестації лікарів

Департамент охорони здоров’я запроваджує новації у проведенні атестації лікарів.

Про це йшлося сьогодні, 15 січня, під час брифінгу. 

«Аби спростити процедуру подачі документів, департамент охорони здоров’я через соціальні мережі  звернувся з проханням допомогти запровадити нову форму подачі документів. На нашу пропозицію відгукнулася компанія «Doctor ELEKS», з якою ми працювали в проекті «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», - зазначила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

Як розповів директор «Doctor ELEKS» Петро Коновалов, компанія впроваджує проект разом з департаментом охорони здоров’я, щоб лікарі менше часу витрачали на адміністративні справи, а більше уваги приділяли своїм пацієнтам:

«Ми знайомі з досвідом інших країн та пропонуємо медикам Львівщини свої розробки, які вдосконалять процес атестації», - зазначив Петро Коновалов.

Усвідомлюючи важливість об’єднання зусиль щодо професійного формування та розвитку кадрового забезпечення в галузі охорони здоров’я, департамент охорони здоров’я та ТОВ «Doctor ELEKS» уклали Меморандум про співпрацю у сфері технічного вдосконалення процесу атестації медичного персоналу.

Також під час прес-конференції продемонстрували механізм електронної подачі документів на атестацію.

 

В області стартував конкурс на електрифікацію земельних ділянок учасників АТО та ООС

В облдержадміністрації розпочався відбір інвестиційних проектів у межах реалізації Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017 – 2020 роки. Конкурс триватиме до 15 лютого.

Для участі у відборі органи місцевого самоврядування можуть подавати проекти за заходом:

виготовлення проектно-кошторисної документації (технічних умов) на електрифікацію житлових кварталів забудови, першочергово тих, до складу яких включені земельні ділянки у населених пунктах області та поза їх межами учасників ООС (АТО), родин загиблих та внутрішньо переміщених осіб.

Обов’язковою умовою конкурсу є співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел не менше наведених відсотків до коштів обласного бюджету: обласний центр – 50%, міста обласного значення – 30%, районні центри – 20%, селища та села – 10%.

Для участі слід подати:

- детальний план, який складається з графічних та текстових матеріалів, з обов’язковим відображенням на схемах існуючих та проектних інженерних мереж, споруд;

- пропозиції як найменш двох проектних організацій щодо вартості виготовлення проектно-кошторисної документації для визначеного кварталу забудови;

- рішення органу місцевого самоврядування або довідки суб’єкта господарювання (громадських організацій) про підтвердження співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел фінансування та готовності профінансувати проведення експертизи проектно-кошторисної документації;

- рішення органу місцевого самоврядування щодо уповноваження енергопередавальної компанії виконати електрифікацію кварталу, із зазначенням джерел фінансування здійснення електрифікації: за рахунок складової тарифу на передачу електричної енергії або за рахунок поворотної фінансової допомоги;

- довідку про загальну кількість населення, що проживає на території, де реалізується проект та кількість населення житлового кварталу забудови, в т.ч. кількість учасників ООС (АТО), родин загиблих та внутрішньо переміщених осіб;

- довідка про загальну кількість ділянок у житловому кварталі забудови, в т.ч. кількість ділянок, що виділені для учасників ООС (АТО), родин загиблих та внутрішньо переміщених осіб

- довідка про вплив результатів реалізації проекту на розвиток населеного пункту

- інформаційну картку проекту за формою згідно з додатком;

- супровідний лист до документів, що надаються на адресу департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації

Документи на конкурсний відбір прийматиме департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації з 15 січня 2019 року до 18.00 14 лютого 2019 року, за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 6 (ІІІ поверх).

 

Мін'юст інформує про втрату паспорта за кордоном

Згідно з чинним законодавством паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та  підтверджує громадянство України. Мін'юст інформує про те, як діяти  у разі втрати закордонного паспорта перебуваючи за кордоном.

Перш за все необхідно знайти найближче відділення поліції та написати заяву про втрату паспорту.

Якщо ви не розумієте місцевої мови та не володієте англійською,  зателефонуйте до українського посольства чи консульства, щоб вони пояснили поліції ситуацію.

У поліції вам мають видати документ, який підтверджуватиме, що  ви дійсно звертались із такою заявою.  

Далі, зробіть дві фотографії портретного типу.

Наступний крок – це звернення до закордонної дипломатичної установи, тобто до українського посольства чи консульства.

У посольстві або консульстві видають посвідчення особи на повернення в Україну. Для цього заявнику необхідно подати наступні документи:

 • заява;

 • документ, виданий компетентними органами держави перебування, що підтверджує факт звернення особи з приводу втрати документа;

 • інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу заявника, встановити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України;

 • дві фотокартки;

 • квитанція про сплату консульського збору.

Якщо разом із паспортом викрали всі гроші, що буде засвідчено документом з поліції, збір може не стягуватись.

Зазначимо, що посвідчення особи на повернення в Україну може бути видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, у разі втрати ними під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Посвідчення особи на повернення в Україну видається протягом одного робочого дня з дня одержання  закордонною дипломатичною установою України  підтверджуваної інформації з бази даних про особу та її громадянство за місцем проживання в Україні. Отримавши цей документ, ви можете безперешкодно повернутись додому.

Однак, якщо особа, яка заявила про втрату документа, знайде його, вона зобов’язана протягом доби здати знайдений документ для знищення найближчому українському посольстві чи консульстві.   

Поради тим, хто планує подорож за кордон:

 • Занотуйте собі контакти українського посольства або консульства в країні перебування. Контакти всіх консульств можна знайти на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України http://mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/embassies.

 • Зробіть ксерокопію своїх документів і зберігайте їх окремо від оригіналів.

 • Ніколи не залишайте свої документи під заставу та не передавайте їх третім особам.

 • Вивчіть місцевою мовою декілька фраз, які допоможуть зрозуміти місцевим жителям, що ви потребуєте допомоги.

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

Молодь Львівщини ознайомилась із системою державного управління Німеччини

Днями делегація української молоді, серед яких і 3 представники Львівщини, відвідали столицю Німеччини – Берлін в межах німецько-українського обміну молоддю “Інвестиції в майбутнє: вивчення досвіду децентралізації в ЄС задля змін на прикладі Німеччини”.

Упродовж тижня дев’ятеро наших співвітчизників не лише поспілкувались із колегами з Німеччини, що передбачала програма проектів німецько-українських обмінів молоддю, але й здійснили зустрічі щодо вивчення досвіду ефективного державного управління та децентралізації з представниками державних інституцій, закладів вищої освіти, політичних фундацій тощо.

Так, у Міністерстві юстиції та захисту прав споживачів Федеративної Республіки Німеччина учасники проекту поспілкувалися із керівником управління міжнародного правового співробітництва Олександрою Альбрехт та директором одного із департаментів Хорстом Хайтлендом.

У найстарішому університеті Берліну – Гумбольтському університеті, молоді українці та німці понад 2 години говорили про систему освіти Німеччини, взаємодію закладів вищої освіти з владою та систему забезпечення якості із регіональним координатором у справах Центральної та Східної Європи Стефаном Каршем та представником фінансового департаменту університету. Цікавий діалог щодо просування демократії та прав людини, ситуації в Україні, зокрема російської агресії, відбувся з Ральфом Фюксом та Маті Нелісом у Центрі ліберальної сучасності LibMod. Важливими стали зустрічі з німецьким політиком і депутатом попереднього скликання Бундестагу Марілуїзою Бек та керівником відділу програм Східної та Південно-Східної Європи Фонду імені Генріха Бьолля Робертом Сперфельдом. Українська юнь також відвідала Бундестаг, ознайомившись з його структурою та діяльністю, а згодом оглянула культурні пам’ятки німецької столиці.

“Німеччина – країна повної політичної свободи із високим рівнем економічного добробуту та давніми правовими традиціями, де децентралізації як така, відбулась 25 років тому. В межах проекту разом із німецькими колегами ми намагалися отримати якомога більше інформації щодо ефективної системи управління в Німеччині, щоб потім окремі її елементи можна було застосувати в Україні,” – зазначив координатор молодіжного обміну Анатолій Ігнатович.

Подальша діяльність в межах MeetUp-проекту передбачає підготовку рекомендацій щодо імплементації німецького досвіду в Україні в частині окремих елементів регіонального управління.

Зазначимо, що візит організовувався Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Національний студентський союз” за інформаційної підтримки Львівської обласної державної адміністрації в межах програми “MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді“ німецької фундації “Пам'ять, відповідальність та майбутнє” (EVZ).

 

Друковані ЗМІ запрошують до участі у програмі сприяння розвитку інформаційного простору

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки оголошує збір пропозицій щодо надання фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації для дітей та юнацтва, інвалідів, спеціалізованим науковим виданням, що видаються науковими установами та навчальними закладами не нижче третього рівня акредитації і засобам масової інформації, які цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, а також періодичним виданням літературно-художнього напряму.

Початок конкурсу - 15 січня 2019 року. Конкурс триває 60 календарних днів з моменту його оголошення. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється протягом 30 календарних днів.

Заяви подаються до департаменту внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації:м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 401 (4 поверх), щодня з понеділка до п’ятниці, з 10.00 до 17.00 год.

Перелік документів:

заява на ім’я директора департаменту, у якій зазначаються підстави для отримання такої підтримки, а також мета її використання;

детальний кошторис витрат на видання тиражу засобу масової інформації;

копію свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації;

три останні примірники видання, яке претендує на підтримку.

До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області та не отримують фінансування/співфінансування з районних, обласного, державного бюджетів.

Рішення про надання чи відмову у наданні заявникові (засобу масової інформації) фінансової підтримки ухвалюється на засіданні комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради.

Фінансова підтримка засобу масової інформації припиняється у разі встановлення судом порушень засобом масової інформації вимог Конституції України, фактів зловживання свободою діяльності засобів масової інформації, що завдає матеріальної і моральної шкоди юридичним і фізичним особам.

Відновлення підтримки можливе лише після виконання судового рішення у повному обсязі та не раніше, ніж через рік після її припинення.

 

Розпочався відбір інвестиційних проектів у межах реалізації Програми зовнішнього освітлення

У Львівській облдержадміністрації розпочався відбір інвестиційних проектів у межах реалізації Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017 – 2020 роки. Конкурс триватиме до 15 лютого.

Для участі у відборі органи місцевого самоврядування можуть подавати проекти за заходом:

будівництво та реконструкція об’єктів зовнішнього освітлення населених пунктів.

Проекти, які подаються на конкурс, повинні реалізовуватися в сільських та селищних населених пунктах області та відповідати кошторисній вартості від 400,0 тис. грн і не більше 1200,0 тис. гривень.

Обов’язковою умовою конкурсу є співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел з урахуванням індексу податкоспроможності території, до якої належить населений пункт, у такому співвідношенні: до 0,5 включно – 10 % до коштів обласного бюджету; від 0,51 до 0,8 включно – 20 % до коштів обласного бюджету; від 0,81 до 1,0 – 30 % до коштів обласного бюджету; більше 1,0 – 40 % до коштів обласного бюджету.

Для участі слід подати:

- проектно-кошторисну документацію в цінах поточного року затверджену в установленому порядку, яка обов’язково має містити: містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, завдання на проектування, технічні умови, визначення класу наслідків (відповідальності), будгенплан;

- копію позитивного експертного звіту державної будівельної експертизи, проведеної в поточному році;

- документ про затвердження проектно-кошторисної  документації;

- копії наказу про призначення головного інженера проекту та його кваліфікаційного сертифікату;

- рішення органу місцевого самоврядування, на території якого реалізовується проект, про підтвердження співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел фінансування;

- довідку про загальну кількість населення, що проживає на території, де реалізується проект та кількість населення, якому планується покращення стану зовнішнього освітлення при реалізації проекту;

- довідку про розрахунок річної економії електричної енергії від впровадження проекту за умови реконструкції об'єкту;

- довідку про витрати на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертизи проекту із зазначенням джерел фінансування;

- інформаційну картку проекту за формою згідно з додатком;

- супровідний лист до документів, що надаються на адресу департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації

Документи, які подаються на конкурс, підписуються замовником проекту і скріплюються печаткою.

Документи на конкурсний відбір прийматиме департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації з 15 січня 2019 року до 18.00 14 лютого 2019 року, за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 6 (ІІІ поверх).

 

Додатковий аукціон з продажу необробленої деревини відбудеться 30 січня

Львівське ОУЛМГ та Товарна біржа «Товарно-сировина біржа «Галконтракт» повідомляє про проведення додаткового аукціону з продажу необробленої деревини заготівлі 1 кварталу 2019  року державних лісогосподарських підприємств обласного управління.

Дата проведення торгів – 30 січня 2019 р.

Місце проведення реєстрації та аукціонних торгів: м.Львів, Стрийський парк 14, в приміщенні конференц-залу Львівської торгово-промислової палати.

Аукціонні торги з продажу необробленої деревини будуть проводитися у 2 етапи.

1 етап: аукціон у форматі електронних торгів

2 етап: аукціонні торги з голосу.

 

На Львівщині розпочався конкурсний відбір проектів за Програмою газифікації населених пунктів

На Львівщині розпочався конкурсний відбір проектів у рамках реалізації Програми газифікації населених пунктів Львівської області на 2018 – 2020 роки. Конкурс триватиме до 15 лютого.

Для участі у конкурсному відборі органи місцевого самоврядування можуть подавати проекти у напрямках:

завершення розпочатого будівництва підвідних газопроводів до населених пунктів області, першочергово з будівельною готовністю понад 50%;

Обов’язковою умовою конкурсу є співфінансування з місцевих бюджетів та/або інших джерел у розмірі не менше 10% до коштів обласного бюджету.

Для участі в конкурсі подаються документи:

проектно-кошторисна документація в цінах поточного року затверджена в установленому порядку, яка обов’язково має містити: містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, завдання на проектування, технічні умови, визначення класу наслідків (відповідальності), будгенплан;

копія позитивного експертного звіту державної будівельної експертизи проведеної в поточному році;

документ про затвердження проектно-кошторисної  документації;

копія наказу про призначення головного інженера проекту та його кваліфікаційного сертифікату;

документ замовника проекту про підтвердження співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел фінансування;

довідка про будівельну готовність об'єкта;

довідка про кількість населення, що проживає в населеному пункті, де реалізується проект та кількість населення, якому планується надання послуг з газопостачання при реалізації проекту;

довідку про витрати на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертизи проекту із зазначенням джерел фінансування;

інформаційна картка проекту за формою згідно з додатком;

супровідний лист до документів, що надаються на адресу департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації

Документи, які подаються на конкурс, підписує керівник замовника проекту і скріплюються печаткою.

Документи на конкурсний відбір прийматиме департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації з 15 січня 2019 року до 18.00 14 лютого 2019 року, за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 6 (ІІІ поверх).

 

Стартує реєстрація на сертифікацію вчителів початкових класів

Сьогодні, 15 січня, о 15.00 розпочнеться реєстрація педагогічних працівників для участі в сертифікації, яка триватиме до 1 лютого 2019 року. 2019 року в межах пілотного проекту сертифікацію зможе пройти не більше однієї тисячі вчителів початкової школи.

Про це інформує департамент освіти і науки Львівської ОДА.

«Проходження сертифікації є добровільним, реєстрація для участі в ній відбувається виключно за ініціативою та бажанням педагогічного працівника. Також Наказом Міністерства освіти і науки України визначено гарантовану, але необов’язкову кількість місць для вчителів початкової школи з кожного регіону України, які зможуть взяти участь у сертифікації», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій.

З огляду на кількість початкових класів, кількість місць у різних областях варіюється від 15 до 71. З Львівської області зареєструватись для проходження сертифікації у 2019 році зможе 71 вчитель. Педагоги, які пройдуть атестацію, отримають 20% надбавки до зарплати впродовж трьох років дії сертифікату.

Єдина обов'язкова вимога до кандидатів на участь – стаж роботи не менше двох років.

Щоб зареєструватися для участі у сертифікації педагогічних працівників, потрібно створити й заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)», підготувати комплект реєстраційних документів і надіслати його до Львівського регіонального центру оцінювання якості та освіти.

 

На Львівщині розпочався відбір інвестиційних проектів у межах реалізації Програми "Питна вода"

На Львівщині розпочався відбір інвестиційних проектів у межах реалізації Програми "Питна вода" на 2012 - 2020 роки у Львівській області. Конкурс триватиме до 15 лютого.

Для участі у відборі органи місцевого самоврядування можуть подавати проекти у наступних напрямах:

- будівництво, реконструкція та капітальний ремонт систем водопостачання в населених пунктах Львівської області;

- будівництво та реконструкція водозабірних споруд, зокрема, у маловодних населених пунктах та з найбільшими відхиленнями якості води, з перспективою залучення нових абонентів;

- впровадження станцій (установок) доочищення питної води у системах централізованого водопостачання.

Обов’язковою умовою конкурсу є співфінансування з місцевих бюджетів та/або інших джерел з урахуванням індексу податкоспроможності адміністративно-територіальних одиниць у такому співвідношенні: до 0,5 включно – 20 % до коштів обласного бюджету; від 0,51 до 0,8 включно – 30 % до коштів обласного бюджету; від 0,81 до 1,0 – 40 % до коштів обласного бюджету; більше 1,0 – 50 % до коштів обласного бюджету.

Для участі слід подати:

- проектно-кошторисну документацію в цінах поточного року затверджену в установленому порядку, яка обов’язково має містити: містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, завдання на проектування, технічні умови, визначення класу наслідків (відповідальності),  будгенплан;

- копію позитивного експертного звіту державної будівельної експертизи, проведеної в поточному році;

- документ про затвердження проектно-кошторисної  документації;

- копії наказу про призначення головного інженера проекту та його кваліфікаційного сертифікату;

- довідку про приналежність населеного пункту до маловодної території (у разі наявності);

- довідку про загальну кількість населення, що проживає на території, де реалізується проект, та кількість населення, якій планується надання послуг з водопостачання при реалізації проекту;

- висновок територіального органу Державної санітарно-епідеміологічної служби України щодо невідповідності води, яка подається системами централізованого водопостачання, вимогам санітарного законодавства (у разі наявності);

- довідку про витрати на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертизи проекту із зазначенням джерел фінансування;

- рішення органу місцевого самоврядування або довідки суб’єкта господарювання про підтвердження співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел фінансування;

- інформаційна картка проекту за формою згідно з додатком;

- супровідний лист до документів, що надаються на адресу департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації

Документи на конкурсний відбір прийматиме департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації з 15 січня 2019 року до 18.00 14 лютого 2019 року, за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 6 (ІІІ поверх).

 

Новостворені ОТГ області затвердили бюджет на 2019 рік

Завершився процес затвердження бюджетів п′яти новостворених ОТГ на 2019 рік.

Як повідомили у департаменті фінансів Львівської обласної державної адміністрації, однією з перших визначилася з розподілом коштів у поточному році Зимноводнівська сільська об’єднана територіальна громада та 3 січня затвердила бюджет на 2019 рік.

Бібрська, Меденицька та Лопатинська ОТГ затвердили свої бюджети 11 січня.

Окрім того, Радехівська об’єднана територіальна громада – 12 січня поточного року. 

 

Світовий банк запустив проект супутникового моніторингу сільськогосподарських земель на території Львівщини

Світовий банк завершив першу частину пілотного проекту супутникового моніторингу сільськогосподарських земель у Львівській, Київській та Миколаївській областях.

Компанія, що здійснює роботи із дистанційного зондування земель на основі космічних зйомок в межах Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», провела аналіз рослинного покриву земної поверхні. Це дозволило створити карти посівів сільськогосподарських культур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на пілотних територіях.

Космічний моніторинг дозволяє точно оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати урожай на ранніх стадіях та контролювати агрооперації.

Метою Програми є підтримка Уряду України у створенні передумов для прозорого функціонування ринку сільськогосподарських земель та підвищення ефективності використання земельних ресурсів, створення основи для інвестицій у сільськогосподарський сектор та сільську місцевість.

Нагадуємо, що 19.07.2018р, у Києві, відбулось підписання меморандуму про співпрацю між Львівською ОДА та Міжнародним банком реконструкції та розвитку («Світовий банк») в межах реалізації Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Пілотною територією на Львівщині стала Давидівська сільська об’єднана територіальна громада.

 

На Львівщині визначено переможців юнацького чемпіонату області з фехтування на шпагах

Впродовж, 9-11 січня, у спортивному залі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбувався чемпіонат Львівської області з фехтування на шпагах серед юніорів.

Переможцями та призерами змагань стали:

Шпага (юнаки):
1. Білецький Ростислав;
2. Назаревич Владислав;
3. Басін Яків;
3. Грозний-Фіалкович Кирило;

Шпага (дівчата):
1. Смірновська Юлія;
2. Калинка Влада;
3. Юхимчук Варвара;
3. Твердохліб Софія;

Загалом участь у змаганнях взяли 36 фехтувальників.

 

Національна ідея і демократія процвітають лише там, де за них борються, - громадська активістка Ореслава Хомик

До 100-річчя Соборності України департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації спільно з відомими спортсменами, громадськими діячами, учасниками АТО та іншими видатними особистостями відзняли відеоролик.

У коротких відео вони розповідають про те, що для них означає це свято.

"Дорогі українці! Щиро вітаємо Вас з одним із найбільших національних свят – Днем Соборності України. Маємо щастя разом з Вами святкувати100-річчя Дня Злуки. Дякуючи нашим воїнам-лицарям, які захищають наші кордони, маємо відповідальність працювати для України, прикладаючи всіх своїх зусиль, а дякуючи нашим дідам і прадідам, котрі через історію передали нам міцні підвалини Соборної держави. Не втомлюємось працювати і надалі, гуртуючись довкола української влади для процвітання рідної землі. І пам’ятаймо: національна ідея і демократія процвітають лише там, де за них борються", - зазначила лікар та громадський активіст Ореслава Хомик.

Довідково:

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».  Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

 

Великі платники податків торік сплатили понад 326 мільйонів гривень військового збору

За дванадцять місяців 2018 року підприємства, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС, сплатили до державного бюджету понад 326 мільйонів гривень військового збору, що на 94 мільйони гривень більше, ніж було перераховано за наслідками минулого року.

Зокрема, у грудні цього року надходження військового збору склали 39 млн  грн, що на 13 мільйонів гривень більше, ніж було перераховано у грудні  2017 року.

Нагадаємо, що військовий збір утримується за ставкою 1,5% з суми доходу, що є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 163 Податкового кодексу України нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду, без будь-яких вирахувань.

 

«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лауреатів

Комісія з присудження премій Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози  «Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лауреатів 2019 року.

Конкурс відбувається за підтримки Львівської облдержадміністрації, а також Львівської міської ради та видавництва «Астролябія».  

До розгляду приймається видрук рукописів прозових творів українською мовою та переклади українською  іншомовних рукописів, без тематичних обмежень, не опублікованих досі окремою книжкою, подані автором чи уповноваженою особою та електронний варіант до 1-го червня поточного року. Коротка інформація про автора  та контактні телефони обов’язкові.

Матеріали для участі в конкурсі просимо надсилати за адресою: Конкурс «Крилатий Лев», Львівська організація НСПУ, вулиця Соломії Крушельницької, 17 (2-й поверх), Львів, 79000. Тел.:  067-713-68-74; електронна адреса: dyak.oles@gmail.com

 

 

14.01.2019

 

Тепер я гордий, що є частиною Українських Збройних Сил, - переможець Ігор Нескорених Сергій Шимчак

До 100-річчя Соборності України департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації спільно з відомими спортсменами, громадськими діячами, учасниками АТО та іншими видатними особистостями відзняли відеоролик.

У коротких відео кожен із них розповідає про те, що для нього особисто означає це свято.

«Ми не змогли сто років тому, у часи Української Народної Республіки,
сформувати армію, яка б видворила загарбника. Тепер я гордий, що є частиною Українських Збройних Сил. І я хочу, щоб мої побратими в строю стояли поруч з військовими країн НАТО, як колеги та як повноцінні партнери", наголосив учасник АТО, переможець Ігор Нескорених Сергій Шимчак,

Зазначимо, що ролик поширюватимуть у на сторінці львівської обласної державної адміністрації та у соціальних мережах.

Довідково:

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».  Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

 

У фотогалереї Василя Пилип’юка презентували виставку митця "Постаті"

Сьогодні, 14 січня, у фотогалереї Василя Пилип’юка презентували виставку його робіт "Постаті".

Участь у відкритті виставки взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. 

"Ця виставка демонструє знімки видатних людей української культури, зроблені об’єктивом фотомитця Василя Пилип'юка. Що об'єднує їх і усіх нас сьогодні? Усі ми по одну сторону - НАТО, Європейського Союзу та України. Ми прагнемо для своєї країни та нашого народу світлого майбутнього. Майбутнього без війн. І сьогодні особливо важливим є не оступитися і дотриматися цього курсу, адже від усіх нас залежить, у якій країні ми житимемо завтра. Василь Пилип'юк ніколи не прогинався і не озирався назад, а твердо йшов своїм шляхом уперед, тож ми повинні наслідувати його приклад. Разом - до перемоги!" - наголосив очільник області.

Серед видатних постатей, які зафіксовані на світлинах - Ігор Калинець, Дмитро Павличко, Богдан Ступка, Роман Іваничук, Борис Возницький, Левко Лук'яненко, Іван Марчук та інші.

"Я радий, що усі сьогодні зібралися тут в ім'я пам'яті мого батька. Батько завжди буде знами через своє мистецтво, яке ми бачимо щодня. Це перша виставка з серії "Постаті". Тут є зібрані 33 роботи з книги "Долею даровані зустрічі". Це особлива книга, остання книга батька. Тому у мене виникла думка, відкрити у день його народження таку виставку", - зазначив син фотомитця Володимир Пилип’юк. 

Довідково:

Василь Пилип’юк народився у 1950 році в с. Новоселиця на Івано-Франківщині. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, йому присвоєно вчене звання професора. Художник Міжнародної федерації фотомистецтва, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», професор Львівської національної академії мистецтв. Василь Пилип'юк є автором 87 фотоальбомів, значна частина яких присвячена Львову.

 

Жителів області закликають розгорнути синьо-жовті прапори на День Соборності

У вівторок, 22 січня, у День Соборності, на Львівщині відзначатимуть сторіччя Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

У цей день жителів Львівщини закликають прикрасити свої будинки, подвір’я, балкони чи вікна державним стягом, аби урочисто відзначити важливе для України свято.

«Наш прапор – це символ усіх попередніх історичних перемог держави, і символ нашої майбутньої перемоги у російсько-українській війні також. Було б добре, якби область майоріла  синьо-жовтими барвами на усі державні свята», - переконаний голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

 

На природоохоронні заходи в області скерували більше як півмільярда гривень (+аудіо)

Протягом останніх трьох років на території області реалізували понад півтисячі природоохоронних заходів. На це скерували понад 550 млн грн. 

Найбільше коштів задіяли на охорону водних ресурсів, раціональне поводження з ТПВ, в межах якого закупили майже 30 одиниць техніки, а також на розвиток природо-заповідного фонду та на охорону земель.

«Крім державних коштів, триває реалізація природоохоронних заходів за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.  Понад 8 мільйонів євро залучили на 4 проекти за проектом Польща-Білорусь-Україна, будівництво очисних споруд. У 2018 році також інвестори залучили більше півтори мільйона євро на відкриття ведмежого притулку «Домажир». В область також залучено кошти зелених інвестицій на 9 об’єктів охорони здоров’я», - наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Також у 2018 році організували 530 заходів з екологічної освіти.

 

Мешканці області відмітили позитивну роботу служби 112

Сьогодні, 14 січня, під час апаратної наради очільник області Олег Синютка наголосив на позитивній оцінці мешканців області роботи служби 112.

Усе навантаження за роботу служби несе управління надзвичайних ситуацій.

«Приємно чути від мешканців області подяку за роботу служби 112. Дякую тим підрозділам, які тримають на контролі усі надзвичайні події в області. Після дзвінків на службу 112 є відповідна реакція, і це не може не тішити», - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

 

Підприємців Львівщини запрошують взяти участь у торговій місії до Канади

Сектор з просування експорту Львівської обласної державної адміністрації запрошує компанії Львівщини взяти участь у торговій місії до Канади, яка відбудеться у березні 2019 року.

Програмою передбачено:

зустрічі в форматі B2/B2G;
відвідання провідних підприємств регіону для обміну досвідом;
проведення бізнес-форуму; .

Участь у місії відкрита для усіх компаній, зацікавлених у виході на ринок Канади.

Організатори місії: Сектор з просування експорту Львівської обласної державної адміністрації, Посольство України в Канаді.

Довідково:

Участь у програмі торгової місії для українських компаній безкоштовна. Учасники самостійно покривають дорожні витрати та витрати із перебування в Канаді.

За детальною інформацією просимо звертатися за тел. (032)299-92-79 та електронною скринькою loda.export@gmail.com

 

«Наша Україна нехай процвітає…», - студенти-ветеринари засіяли у Львівській ОДА

Сьогодні, 14 січня, у Новий Рік за старим стилем колядували та віншували для державних службовців Львівської облдержадміністрації під час апаратної наради.

Веселий гомін коляди, віншування і святковий настрій подарував працівникам Львівської ОДА камерний склад Народної хорової капели "Варта" Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Гжицького.

Очільник області Олег Синютка подякував колядникам за щирі привітання та побажав усім добра, радості та віри.

Довідково:

Народна студентська хорова капела "Ватра" Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Гжицького продовжує славні мистецькі традиції, започатковані студентським хоровим товариством "Бандурист" (1906 р.) та українським студентським товариством "Ватра" (1913 р.). Хор - постійний учасник багатьох культурно-мистецьких заходів, які проводяться в університеті та за його межами.

 

Лісівники на Львівщині відновили понад 2 тисяч га лісів

Лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підводять підсумки роботи за попередній рік. 

Відтак, забезпечили лісовідновлення на площі 2282 га, з них на площі 1137 га створили лісові культури, а на площі 1145 га забезпечили природнє поновлення. За результатами осінньої інвентаризації - створили  лісові  культури  1-го  класу  якості – 442 га,  2-го   класу  якості – 647 га,  3-го  класу  якості – 48 га.

Окрім того,  здійснили  доповнення  існуючих лісових культур на площі 1738 га, провели догляди за лісовими культурами на площі 9181,0 га.

Відповідно до  «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівська обласна рада із загального фонду обласного бюджету для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу державним лісогосподарським підприємствам виділила 3,5 млн гривень.

За ці кошти, а це 2850 тис грн -  створено 452,1 га лісових культур, іншу частину коштів - 650 тис грн  використано на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення. 

На даний час необхідна потреба у садивному матеріалі для заліснення складає від 12 до 15 млн сіянців у рік. З цією метою на базі ДП «Львівський ЛСНЦ» створив лісорозсадницький комплекс з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою за проектом шведської компанії ВСС . Запроектована річна потужність лісорозсадницького комплексу становить 3,0 – 3,5 млн сіянців у рік.

 

Львівщина лідирує за кількістю зареєстрованих на пробне ЗНО-2019

З початку реєстрації на пробне ЗНО-2019 більшу кількість реєстраційних карток заповнили абітурієнти з Львівщини. Найбільша кількість заявок надійшла зі Львова (1757), Стрия (186), Дрогобича (153) та Яворова (96).

3074 абітурієнтів Львівщини виявили бажання скласти тест з української мови і літератури. На складання тесту з англійської мови уже зареєструвалося 1319 осіб, на математику – 896, історію України – 364 особи.

«Участь у пробному тестуванні дасть можливість пройти пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, а також абітурієнти зможуть об’єктивно оцінити свій рівень навчальних знань, тішить, що саме учні з Львівщини є активними», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій.

Нагадаємо, що участь у пробному ЗНО не є обов'язковою, кожен може долучитися за власним бажанням. Його результати не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не впливають на конкурсний бал під час вступу.

Проходження пробного ЗНО 2019 є платним. У Львівській області оплата за пробне ЗНО з одного предмета складатиме 138 грн. Реєстрація триватиме до 31 січня, а тестування відбудеться 16 та 23 березня.

 

У 2018 році на 8,4 % збільшилась кількість укладених договорів на користування паями

У 2018 році на 8,4 % збільшилась кількість укладених та зареєстрованих договорів оренди на користування земельними частками (паями)  у порівнянні з 2017 роком.

Також торік підвищився відсоток нарахування оренди від нормативної грошової оцінки землі з 5,8 % (1506 грн/га) до 7,3 % (1913 грн/га).

За словами т.в.о.директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмили Гончаренко, середня вартість оренди земельної частки (паю) у Львівській області за 2018 рік становить 1913 грн/га, і є вищою на 27% до минулого року.

Найвища орендна плата за паї спостерігається у Золочівському (2958 грн/га), Радехівському (2418 грн/га) та Бродівському районах (2413 грн/га), нижчий розмір орендної плати за користування земельними частками (паями) у Городоцькому (1233 грн/га), Миколаївському (1294 грн/га) та гірських районах, а саме Сколівський та Старосамбірський (652 грн/га та 803 грн/га відповідно).

«Позитивна тенденція росту виплат оренди за паї населення в інтересах самих господарств, які хочуть закріпитися в сільськогосподарському виробництві Львівщини. Власники паїв повинні отримувати гідну орендну плату за землю та відчувати себе повноправними господарями, а орендарі повинні  виплачувати орендну плату вчасно, сумлінно та в повному обсязі. Від так важливим є  підвищення сільгосптоваровиробниками виплати орендної плати за земельні частки (паї) до рівня 8 – 10% від вартості землі», - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

За 2018 рік нарахована орендна плата за земельні частки (паї) становить 672,4 млн грн, що 170,3 млн грн більше ніж у 2017 році.

Зазначимо,  в загальному виплата орендної плати сільськогосподарськими підприємствами за минулий рік становить 676,9 млн грн. Аграріями області розрахунок з пайовиками проведено на суму 505,9 млн грн (74 %), зерном (34,5 тис. тонн) на суму 169,3 млн грн (25%), менше 2 % - іншою продукцією, наданням різного роду послуг (оранка, культивація) на загальну суму 1,7 млн грн.

 

На Львівщині зросла динаміка надходжень єдиного податку

За підсумками бюджетного року на Львівщині динаміка надходжень до бюджету єдиного податку зросла на 29,2%

Загалом по Україні порівняно з 2017 роком надходження зросли на 26,5%. Серед усіх регіонів позиції Львівщини за цим показником протягом року поступово покращувались і на 1 січня досягнули четвертого місця.

Загалом, у 2018 році в області сплачено 1,8 млрд грн єдиного податку, це 14 % від усіх надходжень загального фонду. План виконано на 106,5%. Порівняно з попереднім роком надходження зросли на 0,4 млрд гривень.

Більш як на 40% досягнуто зростання в Бродівському, Мостиському і Жидачівському районах, а також у Вільшаницькій, Магерівській, Бабинській, Воле-Баранецькій, Волицькій, Великомостівській, Тростянецькій, Судововишнянській, Луківській, Заболотцівській, Солонківській об’єднаних територіальних громадах.

 

Фермерам Львівщини продовжують виплачувати дотацію за утримання молодняка ВРХ

За підсумками  2018 року на Львівщині дотацію отримали 15,3 тис фізичних осіб за утримання 21,8 тис голів молодняка ВРХ в сумі 26,8 млн. гривень.

Як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, така підтримка передбачається і  на 2019 рік, зокрема буде надаватись фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

Для отримання дотації фізичній особі - власнику тварини необхідно:

Крок 1. Звернутись до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства, або до обласної філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» для проведення ідентифікації та реєстрації тварини;

Крок 2. Подати до органу місцевого самоврядування наступні документи:

- копію паспорта  молодняка великої рогатої худоби,  а у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації  і реєстрації тварин;

- копію паспорта особи – власника тварини;

- копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини;

- копію довідки  або договору про відкриття рахунку в банку.

Документи приймають протягом року в порядку черговості. Дотація за молодняк нараховується за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком до 1 травня,  до 1 вересня та до 1 грудня  з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

при досягненні  твариною віку 4-7 повних місяців - 300 гривень;

8-11 повних  місяців – 700 гривень;

12 місяців - 1500 гривень.

Загальна сума дотації на 1 голову молодняка ВРХ при досягненні ним віку  повних 12 місяців становить 2500 гривень.

Отримані бюджетні кошти перераховуються фізичній особі - власнику тварини на відкритий у банку поточний рахунок.

 

Батьків просять повідомляти про відсутність тепла у школах

Сьогодні, 14 січня, у частині шкіл Львівської області уже розпочався навчальний семестр.

Відтак, в цих навчальних закладах триває опалювальний сезон.

«На тих територіях, де за графіком мав розпочатися навчальний семестр, він розпочався. У Новому Роздолі школярі повернуться до навчання через тиждень, однак, заклади дошкільної освіти міста повністю забезпечені теплом», - розповіла директор департаменту освіти Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Аби унеможливити ситуації із відсутністю тепла у школах, батьків просять повідомляти про такі ситуації на "гарячу" лінію області 112.

 

Сніг та ожеледиця: водіїв просять утриматися від поїздок

На Львівщині очікується морозна погода. На дорогах утвориться ожеледиця. Відтак, через негоду, водіїв Львівської області просять утриматися від поїздок.

«Ми закликаємо водіїв нашої області, а також гостей Львівщини, у разі несприятливих погодних умов, відмовитися, за можливості, від поїздок. А перебуваючи за кермом – не заважати роботі дорожньої спецтехніки. Також ми закликаємо усіх учасників дорожнього руху дотримуватися правил ПДР», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск.

Водіям варто бути обачними при проїзді мостів та естакад, відмовитися від ризикованих маневрувань, у жодному випадку не перевищувати швидкість, дотримуватись безпечної дистанції та правил паркування, аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки.

Усім учасникам дорожнього руху слід бути максимально уважними і обережними, зокрема:

- пішоходам – не перебігати дорогу у невстановленому місці, а в ожеледицю триматися подалі від проїжджої частини дороги;

- водіям – не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти, тому наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.

 

Керівники департаментів публічно підсумують рік та презентують плани на 2019-ий

Протягом січня – лютого триватимуть публічні звіти керівників департаментів та структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації.

Про це сьогодні, 14 січня, повідомили під час апаратної наради.

«Та традиція, яку закріпилась на Львівщині, організовувати публічні звіти структурних підрозділів себе виправдовує, попри те, що такого зобов’язання в законах не прописано. Звіти керівників галузей про роботу за минулий рік та про плани на наступний рік повинні бути загальновідомими», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Відтак, першими свою публічну доповідь у понеділок, 28 січня, презентує департамент екології та природних ресурсів, а завершить звітування Державний архів Львівської області 25 лютого.

 

 

Назва

 

Дата

Час

Місце проведення

 1.  

Департамент екології та природних ресурсів

28.01.2019

14:00

Актовий зал департаменту екології та природних ресурсів,

 1.  

Департамент з питань культури, національностей та релігій

30.01.2019

14:00

КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв»

 1.  

Департамент агропромислового розвитку

31.01.2019

 11.00

Музейно - культурний комплекс пивної історії «Львіварня»

 1.  

Управління фізичної культури та спорту

01.02.2019

11:00

Університет фізичної культури

 

 1.  

Служба у справах дітей

04.02.2019

14:00

Сесійна зала Львівської обласної ради

 1.  

Департамент соціального захисту населення

05.02.2019

14.00

Національний університет «Львівська політехніка»

 1.  

Департамент економічної політики

 

06.02.2019

12:00

Велика зала Центру імені Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету,

 1.  

 Департамент фінансів

07.02.2019

11:00

Сесійна зала  Львівської обласної ради

 1.  

Департамент архітектури та розвитку містобудування

08.02.2019

12.00

Будинок архітектора

 1.  

Департамент освіти і науки

11.02.2019

14:00

Будинок вчених

 1.  

Департамент охорони здоров’я

13.02.2019

12.00

КЗК ЛОР Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв»

 1.  

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку

14.02.2019

12.00

Сесійна зала Львівської обласної ради

 1.  

Департамент з питань захисту цивільного населення

15.02.2019

15.00

Сесійна зала Львівської обласної ради

 1.  

 Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва

18.02.2019

15:00

Факультет міжнародних відносин, конференц-зал 205 ауд.вул.Січових стрільців 19

 1.  

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства

19.02.2019

11.00

Сесійна зала  Львівської обласної ради

 1.  

Управління туризму та курортів

20.02.2019

16:00

Інформаційно-культурний центр УКУ ім. Андрея Шептицького

 1.  

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації

20.02.2019

12:00

Актовий зал МН “Дружба” ПАТ “Укртранснафта”

 1.  

Департамент внутрішньої та інформаційної політики

21.02.2019

 

14.00

Сесійна зала Львівської обласної ради

 1.  

Управління капітального будівництва

22.02.2019

18:00

Сесійна зала Львівської обласної ради

 1.  

Державний архів Львівської області

25.02.2019

11:00

ву.  Державний архів Львівської області

 

Кількість чиновників на Львівщині скоротять (+аудіо)

Враховуючи неефективність роботи деяких підрозділів, відбудеться скорочення чиновників апарату та департаментів Львівської ОДА.

Про це сьогодні, 14 січня, повідомили під час апаратної наради.

«Подібне скорочення відбулось у 2016 році, і як показав досвід, такий крок дав позитивні результати. Коли ми зменшили апарат чиновників робота від цього не погіршилась. Тому оптимізація кількості чиновників неминуча», - зауважив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Відповідні рішення ухвалять після публічних звітів керівників департаментів та структурних підрозділів.

 

Олег Синютка підсумує роботу команди та презентує напрями розвитку Львівщини на 2019-тий рік(+аудіо)

Серію публічних звітів структурних підрозділів та департаментів Львівської облдержадміністрації розпочне доповідь очільника області Олега Синютки.

Про це голова Львівської ОДА повідомив сьогодні, 14 січня, під час апаратної наради.

«Я теж хочу вийти до людей, аби вони мали можливість почути мене та поставити свої запитання. Люди зможуть висловити свою думку та почути відповіді на ті питання, які їх цікавлять», - зазначив Олег Синютка.

Відтак, публічний звіт голови ЛОДА відбудеться у суботу, 26 січня, на території Міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького. 

 

У Львівській ОДА презентують понад 14 конкурсів для інститутів громадянського суспільства

У середу, 16 січня,  відбудеться презентація конкурсів структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації для інститутів громадянського суспільства на реалізацію яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році в межах обласних програм.

Під час зустрічі Ви дізнаєтеся про:

 • пріоритетні напрямки проектів інститутів громадянського суспільства;

 • вимоги до заповнення конкурсної документації;

 • вимоги до громадських організацій;

 • законодавчі зміни умов проведення конкурсу у цьому році;

 • терміни проведення конкурсів та максимальна сума для одного проекту;

Презентуватимуть умови конкурсів департаменти Львівської обласної державної адміністрації, зокрема: департамент внутрішньої та інформаційної політики, департамент соціального захисту населення, департамент з питань культури, національностей та релігій, а також департамент екології та природних ресурсів.

Місце проведення: Львівська обласна рада (м. Львів, вул. Винниченка, 16, велика сесійна зала).

Час: 16:00 година.

Контактний телефон: (032) 2 999 555.

До участі запрошують усіх охочих та представників ЗМІ.

 

Державна служба зайнятості на Львівщині підбила підсумки діяльності у 2018-му році

Сьогодні, 14 січня, відбулась розширена нарада Державної служби зайнятості "Про підсумки роботи Державної служби зайнятості за 2018 рік та визначення пріоритетних завдань діяльності у 2019 році".

Участь у нараді взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів та директор департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Наталія Кузяк.

«Не випадково така нарада сьогодні відбувається на теренах Львівської області, адже Львівщина є передовою в Україні. У першу чергу необхідно відмітити те, що за декілька останніх років в області спостерігається приріст промислового виробництва, сільського господарства, надходження прямих іноземних та внутрішніх інвестицій, що зумовлює створення нових робочих місць, а відтак – додаткової потреби у кадрах. У цьому контексті служба зайнятості відіграє провідну роль. 2018 рік продемонстрував нам те, що є відповідні успіхи. У нас збільшилась кількість економічно  активного населення, а це – понад мільйон шістдесят тисяч. Збільшилась також і кількість тих людей, які отримали роботу завдяки діяльності служби зайнятості. Служба зайнятості сьогодні діє на випередження, спілкується та координує свою роботу з бізнесом. Таким чином оцінюючи ситуацію на перспективу у контексті тих професій і кількості кадрів, які будуть необхідні у галузі економіки у майбутньому», - розповів Роман Филипів.

Також заступник голови облдержадміністрації закцентував увагу на загрозах тіньового працевлаштування, важливості професійного навчання для збалансування попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці не лише області, але всієї країни.

«Ми повинні переконати наш бізнес і наше населення у тому, що задля забезпечення розвитку та розвитку нашої держави, ми повинні сплачувати податки. Люди повинні зрозуміти просту істину – найкраще працювати на рідній землі», - додав Роман Филипів.

У межах наради в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко зазначив, що завдяки проактивній політиці щодо впровадження інновацій, служба стала працювати як активний гравець на ринку праці.

 "Ми змогли збільшити торік на 10% кількість працевлаштованих у пошуковий період, а відтак - зекономити значні кошти на виплату допомоги з безробіття", - зазначив  Валерій Ярошенко.

У межах наради увагу зосередили на питаннях створення нових робочих місць, реалізації проектів, які спрямовані на підтримку підприємницьких ініціатив.

Як приклад - Проект "Рука допомоги", де Львівська область досягнула кращих показників. Зазначимо, що Проект надав понад 20 мільйонів гривень поворотної фінансової допомоги безробітним малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним українцям на відкриття бізнесу, а також підприємцям на створення нових робочих місць. Загальна сума фінансової допомоги, що була надана (або надійде найближчим часом) підприємцям-початківцям, склала 13,5 млн гривень. Найбільше підприємців з’явилось у Львівській області - 115 людей.

 

У кожному населеному пункті Львівщини сформують перспективний план розвитку (+аудіо)

У вівторок, 15 січня, стартує обговорення плану розвитку населених пунктів. За дорученням Президента України Петра Порошенка кожна область в розрізі кожного населеного пункту сформує перспективний план розвитку територій на 2019 – 2021 роки.

Подібні розгляди плану розвитку відбулись уже у кожному районі Львівщини, відтак, такі слухання мають тепер відбутися у кожному населеному пункті.

«Люди повинні висловити своє бачення розвитку міста чи села, в якому вони живуть. Влада має людей почути і взяти до уваги їхні пропозиції та пріоритети», - наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Обговорення планів розвитку триватимуть більше двох місяців. На підставі пропозицій сформують загальний план розвитку Львівської області.

Із переліком місць можна ознайомитись тут

 

Мешканцям Нового Роздолу відшкодують збитки, завдані внаслідок прориву водогону

На Львівщині створять робочу комісію та підготують відповідні розпорядження щодо відшкодування збитків мешканцям через вихід з ладу обладнання на міській Новороздільській ТЕЦ.

Про це сьогодні, 14 січня, під час апаратної наради повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Тим людям, в яких прорвані батареї чи підтоплена підлога, ми мусимо компенсувати збитки. Для цього потрібно провести інвентаризацію та закумулювати ресурси на цю мету», - зазначив очільник області.

Зазначимо, роботи щодо відновлення теплопостачання у Новому Роздолі тривали протягом 12 січня. Наразі теплопостачання у місті відновили.

 

Учні Львівщини – переможці першої гімназіади України

У загальному заліку командної першості серед територій переможцем І Гімназіади стала Львівська область, обійшовши м. Київ та Київську область, які, відповідно, зайняли друге та третє загальнокомандні місця.

Програма змагань включала 13 видів спорту: бокс, гімнастика спортивна, гімнастика художня, дзюдо, карате, легка атлетика, петанк, плавання, спортивна аеробіка, стрільба з лука, тхеквондо ВТФ, фехтування та шахи. За перемогу у фіналах змагались 1265 учнів загальноосвітніх навчальних закладів 2000-2004 років народження, з яких 107 учнів представляли Львівську область.

“Львівщині є про що звітувати і чим пишатись. Ми вже увійшли в історію учнівського спорту України, здобувши завдяки злагодженій роботі тренерів ДЮСШ та вчителів фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів абсолютну перемогу у першій гімназіаді України. Але попереду – нові старти, і вже у вересні цього року розпочнуться відбіркові етапи наступної гімназіади, до якої ми розпочинаємо підготовку”, – зазначив начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович.

Під час нагородження переможців заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба відзначив Львівську область як таку, в якій було проведено найбільшу кількість відбіркових обласних змагань – 12 видів.

Зазначимо, що організаторами змагань виступили Міністерство освіти і науки України, Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його обласні відділення, а також Учнівська спортивна спілка України.

АРХІВ НОВИН

 
грудень 2018 року 1-9 10-16 17-23 24-31  
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація