Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

   

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі







Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

23.12.2018

 

Для 500 дітей організували циркову виставу «Новорічне королівство»

500 дітей, які перебувають на обліках в службах у справах дітей Львівської області відвідали циркову виставу «Новорічне королівство».

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

На арені виступали повітряні гімнасти, еквілібристи, клоуни, жонглери та акробати.

Глядачами вистави були діти, батьки яких є учасниками АТО, діти-переселенці, діти-сироти та з малозабезпечених сімей. Циркова вистава стала подарунком до Дня святого Миколая. 

Опісля циркового шоу, усім діткам роздали солодкі подарунки.

 

Молодь вшанувала пам'ять членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина

У неділю, 23 грудня, вшанували  пам’ять членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина.

Зокрема, представники молодіжних громадських організацій поклали лампадки до місця страти Василя Біласа та Дмитра Данилишина.

Розпочався захід символічно о 06:25 год – у годину страти оунівців 86 років назад, на вулиці Городоцькій, де колись розташовувалась тюрма «Бригідки».  

Нагадаємо, 22 грудня пам'ять видатних українців вшанували на Янівському кладовищі.

 

 

22.12.2018

 

В області стартував XVI відкритий обласний турнір з боксу серед чоловіків

Сьогодні, 22 грудня, на Львівщині розпочався XVI традиційний відкритий обласний турнір з боксу серед чоловіків до 22-х років на призи Заслуженого майстра спорту України Андрія Котельника.

Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

«Це велике свято боксу, яке дає можливість спортсменам проявити себе. Це – хороша школа та можливості для того, щоб рухатись далі. Дякую Андрію Котельнику та усім, хто сьогодні докладається до розвитку боксу на Львівщині», - зазначив Роман Филипів.

Відтак, змагання відбуватимуться у 10 вагових категоріях за міжнародними правилами Всесвітньої федерації боксу (АІBA) – 3 раунди по 3 хвилини кожен. Окрім цього, відбудуться боксерські поєдинки команда на команду за участю спортсменів збірних команд Молдови, Румунії та збірної команди України.

У змаганнях візьмуть участь приблизно 40 боксерів не нижче розряду «Кандидат в майстри спорту України» у 10 вагових категоріях.

 

На Дрогобиччині відкрили навчально-практичний центр будівельної галузі

Сьогодні, 22 грудня, на базі Дрогобицького вищого професійного училища №19, відкрили навчально-практичний центр з підготовки робітників за професіями штукатур, лицювальник-плиточник, маляр. Про це інформують у департаменті освіти і науки Львівської ОДА.

Центр створили з метою впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій, удосконалення навичок майстрів виробничого навчання та розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.

Функціональні можливості новоствореного центру презентували учні навчального закладу під час майстер-класів. Зокрема, показали гостям усі етапи покладання плитки та фарбування стін.

«Цей навчально-практичний центр дасть можливість ще краще готувати майбутніх майстрів. Наш регіон веде інтенсивне будівництво, відповідно, такі професії як: будівельник,  маляр, штукатур дуже популярні і потрібні», - зазначив директор Вищого професійного училища №19 Володимир Маринкевич.

У новоствореному центрі діятимуть три майстерні:  малярня, штукатурня та лицювально-плиточна майстерня. Також у центрі буде майстерня практичної та теоретичної підготовки.

На відкриття навчально-практичного центру з підготовки робітників за професіями штукатур, лицювальник-плиточник, маляр з обласного бюджету  виділили 1,05 млн грн. 

«У межах програми «Розвиток освіти Львівщини» на заклади професійної освіти області у 2018 році було виділено 50 млн грн. Таким чином, з одного боку - ми надаємо можливість нашим роботодавцям отримати якісні кадри, а з другого – ми виконуємо найважливішу соціальну функцію. Молодь, отримавши якісну освіту, матиме можливість себе реалізувати у суспільстві», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. 

Також під час відкриття центру за сумлінну працю в галузі професійно-технічної освіти та високий професіоналізм у підготовці матеріально-технічної бази Любомира Мандзій вручила грамоти кращим майстрам Дрогобицького вищого професійного училища №19.

Зазначимо, що сьогодні на Львівщині на базі училищ і ліцеїв працює уже 23 навчально-практичні центри. До кінця 2018 року за кошти обласного бюджету також планують відкрити навчально-практичний центр будівельної галузі у Сокалі. 

 

В області тривають рейдові позапланові перевірки автотранспортних підприємств

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської облдержадміністрації спільно із державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області та працівниками патрульної поліції м. Львова провели рейдову позапланову перевірку автотранспортного підприємства, що здійснює пасажирські перевезення на території Львівської області.

Відтак, перевірка відбулась на підприємстві ТзОВ Львівське АТП -14631 під час випуску транспортних засобів на маршрути.

За результатами перевірки державні інспектори Управління Укртрансбезпеки склали шість актів про порушення вимог транспортного законодавства України. Зокрема, за відсутність вогнегасника, відсутній тахограф або індивідуально-контрольна книжка режиму праці відпочинку водія, неналежний санітарний стан.

Додамо, що рейдові позапланові перевірки розпочали з 6 грудня цього року. За цей період перевірили 9 АТП. До кінця цього року запланували провести ще 2 перевірки.

 

На Жовківщині дитина-сирота отримала власне житло

Сьогодні, 22 грудня, у смт Куликів Жовківського району, вручили ключі від власної квартири особі із числа дітей-сиріт. Про це інформують у Службі у справах дітей Львівської ОДА.

Однокімнатну квартиру придбали за кошти державної субвенції та співфінансування бюджету Мокротинської сільської ради. Вартість квартири становить 405 000 гривень.

Додамо, що упродовж цього року на Жовківщині власне житло отримали 6 дітей-сиріт та осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Загалом їм придбали 4 помешкання загальною вартістю 1 956 600 грн. З них: 842 700 грн - державний бюджет, 530 000 грн - обласний бюджет, 583 900 грн - районний бюджет, бюджети міських, сільських рад.

 

Із професійним святом привітали енергетиків «Західної електроенергетичної системи»

Сьогодні, 22 грудня, на Львівщині відзначають професійне свято працівників енергетики та електротехнічної промисловості - День енергетика.

Святкування відбулись і у відокремленому підрозділі «Західна електроенергетична система» ДП «НЕК «Укренерго» (Західна ЕС).

Подяки від імені голови Львівської ОДА з нагоди професійного свята працівникам вручив заступник директора департаменту паливно-енгергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет.

Довідково:

Відокремлений підрозділ «Західна електроенергетична система» ДП «НЕК «Укренерго» (Західна ЕС)охоплює своєю діяльністю регіональну енергосистему в межах п'яти західних областей України: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської.

Діяльність підрозділів електричних мереж Західної ЕС спрямована на забезпечення: стабільного функціонування об’єднаної енергосистеми України; безперебійного транспортування електричної енергії магістральними та міждержавними мережами; розвитку магістральних та міждержавних електричних мереж; інтеграції електроенергетичного ринку та електричних мереж до ENTSO-E (загальноєвропейської енергосистеми).

Західна ЕС у Львівській області експлуатує:

- 8 електропідстанцій 220 – 750 кВ (на яких встановлено обладнання напругою 6 – 750 кВ, а саме: 32 - автотрансформаторів та трансформаторів, загальною потужністю 5824 МВА, 335 - вимикачі, 712 - роз’єднувачів, 717 - трансформаторів струму, 220 - трансформаторів напруги);

- 1301,3 км магістральних ліній електропередавання 220-750 кВ.

 

На Львівщині відзначили працівників енергетичної галузі

Сьогодні, 22 грудня, на Львівщині відзначають професійне свято працівників енергетики та електротехнічної промисловості  - День енергетика.

Привітав працівників енергетичної галузі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Зокрема, у вітальному слові очільник області наголосив на професійності та важливості праці енергетиків для економіки та промисловості області. Окрім цього, Олег Синютка вручив подяки працівникам ПрАТ «Львівобленерго».

Довідково

ПрАТ «Львівобленерго» — це компанія з глибокими енергетичними традиціями. Сьогодні ПрАТ «Львівобленерго» - це 42 тисячі кілометрів ліній електропередач, 9 тисяч підстанцій, чотири з половиною тисячі працівників, структурні підрозділи у Львові та всіх районах Львівської області, близько 300 млн грн інвестицій і капіталовкладень в надійність електропостачання щорічно, понад 400 млн грн податків за рік до бюджету. 

У ПрАТ «Львівобленерго» впроваджена Система управління якістю ISO 9001:2015, а також Товариство активно реалізовує соціальні проекти.

У 2018 році на базі дирекції та відділень електропостачання ПрАТ «Львівобленерго» створена компанія-постачальник - ТОВ «Львівенергозбут».

 

У Львові запрацювало Територіальне управління Державного бюро розслідувань

Сьогодні, 22 грудня, розпочало роботу Територіальне управління Державного бюро розслідувань.

З цієї нагоди відбувся круглий стіл під головуванням директора Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Будь-які соціологічні дослідження, які сьогодні здійснюють в державі, демонструють нам, що проблемою номер один є війта, а другою – це корупція. Корупція – це реальна загроза безпеці нашої держави. Створення нового підрозділу – це завжди шанс. Для мене створення Державного бюро розслідувань – це величезна можливість для всіх людей, у тому числі двох з половиною мільйонів мешканців Львівщини, дати суспільний запит на боротьбу з корупцією. Ніколи не робіть різниці, адже є закон і є справедливість, а усі інше – похідне та другорядне», - зазначив очільник Львівщини.

Зазначимо, що місією Державного бюро розслідувань є встановлення справедливості у суспільстві шляхом незалежного та всебічного розслідування злочинів задля притягнення винних до відповідальності, незважаючи на їхні посади, зв’язки та ресурси.

Державне бюро розслідувань покликано запобігати, виявляти, припиняти, розкривати і розслідувати злочини, що вчинили вищі посадові особи, службові особи НАБУ та САП та особи, які вчинили військові злочини.

Довідково:

14 січня 2016 року прийнятий Закон «Про Державне бюро розслідувань»,

29 лютого 2016 року Постановою Кабінету Міністрів №127  утворено Державне бюро розслідувань.

Законом України «Про Державне бюро розслідувань» визначено сім територіальних управлінь.  Області закріплені за Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська

 

На Львівщині із професійним святом привітали дипломатів

Сьогодні, 22 грудня, відбулись урочистості з нагоди Дня працівників дипломатичної служби.

Від імені Голови ЛОДА Олега Синютки подяку вручили Першому секретареві Представництва МЗС у Львові Андрію Лехкому.

Довідково: День працівників дипломатичної служби - професійне свято України. Відзначається щорічно 22 грудня.

 

У Бориславі відкрили навчально-практичний центр для підготовки електриків

Сьогодні, 22 грудня, у Бориславському професійному ліцеї відкрили сучасний навчально-практичний центр електротехнічного спрямування. 

Відтепер студенти, які здобувають фах «електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж», «електромонтажник силових мереж та електроустаткування», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» навчатимуться у новій сучасній майстерні з професійним обладнанням. 

У майбутньому спільно з Бориславським центром зайнятості тут також планують організувати навчання та перенавчання дорослого населення регіону.

На технічне забезпечення навчально-практичного центру витратили 630 тис грн, а на капітальний ремонт та  на роботи з енергозбереження з обласного бюджету виділили 1,445 млн грн. 

Участь у відкритті центру взяв начальник відділу професійної освіти департаменту освіти та науки Львівської ОДА Михайло Мураль.

«Відкриття такого центру - це тільки початок роботи. Початок того, над чим тепер прийдеться працювати кожного дня. Ми відкриваємо такі центри не для того, щоб просто відкрити і поставити галочку, що таке у нас є. Ні. Цей центр має стати майданчиком безперервного навчання учнів та перенавчання інших майстрів», - наголосив під час виступу Михайло Мураль. 

Також під час відкриття центру за сумлінну працю в галузі професійно-технічної освіти та високий професіоналізм у підготовці матеріально-технічної бази кращим майстрам Бориславського професійного ліцею вручили грамоти від департаменту освіти і науки Львівської ОДА . 

 

Триває виплата зарплати гірникам за листопад

Сьогодні, 22 грудня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації готової вугільної продукції в розмірі 10 млн грн.

Цей фінансовий ресурс у повному обсязі скерували на виплату заробітної плати гірникам за листопад 2018 року.

Як зазначили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, завдяки цим коштам, працівникам ДП «Львіввугілля» виплатили 14% заробітної плати за листопад 2018 року.

 

Вероніка Марченко – найкраща спортсменка Львівщини за підсумками листопада

Сьогодні, 22 грудня, відбулося урочисте нагородження кращого спотрсмена Львівщини за підсумками листопаду 2018 року.

Традиційне щомісячне голосування членів колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та членів виконкому відділення НОК України у Львівській області визначило найкращою спортсменкою Львівщини у листопаді - Вероніку Марченко.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів та начальник управління фізичної культури облдержадміністрації Роман Хім'як.

"Я думаю, що за всі роки Незалежності нашої країни, спортсмени, а зараз і військові, найбільше доклалися до її розбудови та популяризації у світі. Хочу подякувати Національному олімпійському комітету у Львівській області та усім дотичним до того, що спортсмени нашої області відчувають підтримку, яка допомагає їм творити спортивні результати. Нам сьогодні є ким гордитися та чим пишатися. Тільки вперед - до нових вершин та перемог", - зазначив Роман Филипів.

Це почесне звання Вероніка Марченко здобула завдяки успішному виступу на чемпіонаті світу серед військовослужбовців зі стрільби з лука, який відбувся з 11 до 16 листопада 2018 року в м. Тегеран (Ісламська Республіка Іран).

На цьому чемпіонаті спортсмен-інструктор Навчально-спортивної бази літніх видів спорту (м. Львів), старший сержант Вероніка Марченко виборола бронзову нагороду в особистому заліку зі стрільби з лука.

Зазначимо, що сьогодні виповнюється 28 років від дня заснування  Національного олімпійського комітету України. 

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади категорії «Б» - завідувача сектору соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та внутрішньо переміщених осіб управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра (у разі коли особа, яка претендує на зайняття посади державної служби категорії «Б», здобула вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повну вищу освіту) відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», така освіта прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра);

- досвід роботи на посадах державної служби категорії "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років;

- вільне володіння державною мовою.

Для участі у конкурсі необхідно подати наступні документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (із змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та згода на проходження перевірки й оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції);

8) заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Документи необхідно подати до 17:00 год 10 січня за адресою:  м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10,  каб. 402 

Контактна особа - Надія Іванець, тел: (032) 261 29 60, e-mail: dszn.org@gmail.com

 

На Львівщині вшановують пам’ять членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина

Сьогодні, 22 грудня, Львівщина вшановує пам’ять членів Організації Українських Націоналістів Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Заходи відбулись на Янівському кладовищі.

Зокрема, представники влади та громадськості поклали лампадки до могил Василя Біласа та Дмитра Данилишина на Меморіалі Українських Січових Стрільців. Опісля усі присутні виконали Державний Гімн України.

Продовженням заходу став чин поминальної панахиди на могилах членів ОУН. 

Участь у заході взяла керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська та директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Андрій Ковальський.

Зазначимо, що пам’ять членів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина вшанують також і завтра, 23 грудня. Зокрема, представники молодіжних громадських організацій покладуть лампадки до місця страти Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Розпочнеться захід символічно о 06:25 год – у годину страти оунівців 86 років назад, за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 20 (колишня тюрма «Бригідки»).  

Довідково

Дмитро Данилишин народився 2 квітня 1907 року у місті Трускавець. Закінчив три класи народної школи, та пішов працювати шевцем. Василю Біласу доводиться дядьком.

Василь Білас народився 17 вересня 1911 року, також у Трускавці. Після закінчення семирічної школи працював продавцем. Обоє належали до пластового куреня ім. Івана Богуна у Дрогобичі. Кілька разів Василя Біласа судили за участь у Пласті. У складі п’ятірки ОУН брали участь також у нападах на пошти в містах Трускавець і Борислав та вбивстві депутата польського сейму Тадеуша Голувка.

30 листопада 1932 група ОУН здійснила напад на пошту в м. Городок (нині Львівська область) з метою експропріації коштів. З учасників нападу були затримані, під час відступу з місця подій, Дмитро Данилишин і Василь Білас, згодом заарештували і Мар’яна Жураківського та Зенона Коссака, який не брав безпосередньої участі в акції, але причетний до її організації. Загальне керівництво операцією здійснювали Роман Шухевич і Микола Лебідь. У ході процесу, за браком звинувачень, З. Коссак був виправданий, інші обвинувачені – засуджені до смертної кари (М. Жураківському президент Польщі замінив страту на 15-річне ув’язнення). Д. Данилишин і В. Білас, були страчені 23 грудня 1932 у м. Львів, на території в’язниці «Бригідки». Останніми словами Д. Данилишина були: «Мені тільки дуже жаль, що я не можу ще раз умерти за Україну».

У момент страти в багатьох греко-католицьких церквах Галичини проводили поминальні служби, при цьому польська поліція, остерігаючись масових заворушень, не наважилась втрутитися. Польська влада відмовилася віддати тіла страчених для поховання. Проте пізніше їх таки поховали у м. Львові на Янівському кладовищі.

 

Відбулась серія тренінгів «#EXPRESS_DAY_training»

Учора, 21 грудня, відбувся «#EXPRESS_DAY_training» - серія безкоштовних тренінгів.

Відтак, у межах заходу присутні змогли дізнатися як правильно написати проект, як презентувати себе і взаємодіяти з публікою, а також, що таке ефективна комунікація.

Досвідчені тренери поділилися знаннями на теми:

«Проектний менеджмент» - Олександр Софій – керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог».

«Оволодіти публікою – оволодіти собою» Юлія Міщиха – соціальний працівник, фіналістка ораторського конкурсу Lviv Oratory Open 2018.

«Ефективна комунікація: основні принципи побудови» Наталя Костюк - віце-президент Агенції європейських інновацій, психолог – консультант.

Зазначимо, що тренінги відбуваються за ініціативи департаменту внутрішньої та інформаційної політики.

 

 

21.12.2018

 

Порошенко використав всі сили та мудрість, щоб нам надали Томос, - Святійший і Блаженнійший Філарет І(+відео)

Сьогодні, 21 грудня, у Палаці мистецтв відбувся Форум громадських організацій Львівщини «Повернення до віри батьків».

Участь в заході взяв Святійший і Блаженнійший Філарет І - Патріарх Київський і всієї Руси-України.

Окрім того, Блаженнійший привітав усіх присутніх із наданням Томосу для України.

«Я насамперед вітаю всіх з цією знаменною подією – об’єднанням трьох українських церков у Єдину незалежну православну автокефальну церкву. Ця подія має епохальне значення. Без Єдиної православної церкви, визнаної всім православним світом, Українська держава довго проіснувати не змогла, бо кожна держава повинна мати міцну духовну основу. І цією основою є православна церква, як найбільша в Україні, Греко-католицька церква і інші християнські церкви», - зазначив Філарет.

Патріарх Київський і всієї Руси-України наголосив на важливості єднання українського народу. Також він закцентував увагу та тому, що без міцного духовного фундаменту не можна збудувати державу.

«Наш супротивник добре знає, що якщо не буде міцного духовного фундаменту, якщо ми будемо будувати державу на піску, то будинок цей довго не стоятиме. А треба побудувати на міцному фундаменті. І тому на самому початку Москва, коли не могла мене зламати,  розділила українську церкву, яка була тоді єдиною, на три частини. І ми розуміли, що поки ми не об’єднаємось буде іти боротьба, і тому неодноразово звертались до Вселенського Патріарха з проханням надати статут українській церкві автокефальної, але незважаючи на те, що і всі президенти це підтримували, нічого не могли зробити. Коли змінились умови і став Президентом Порошенко, то він використав всі сили, всю свою мудрість для того, щоб переконати Вселенського Патріарха надати Томос про автокефалію української церкви.  Багато разів зустрічався, переконував і врешті - Вселенський Патріарх погодився», - додав Блаженнійший.

 

Усі ми єдині у захисті своєї Української держави, - Святійший і Блаженнійший Філарет І(+відео)

Сьогодні, 21 грудня, у Палаці мистецтв відбувався Форум громадських організацій Львівщини «Повернення до віри батьків».

Усіх присутніх поблагословив Святійший і Блаженнійший Філарет І - Патріарх Київський і всієї Руси-України.

Відтак, він звернувся до присутніх: «Я насамперед вітаю всіх з цією знаменною подією – об’єднанням трьох українських церков у Єдину незалежну православну автокефальну церкву. Ця подія має епохальне значення. Без єдиної православної церкви, визнаної всім православним світом, українська держава довго проіснувати не змогла, бо кожна держава повинна мати міцну духовну основу. І цією основою є православна церква, як найбільша в Україні, Греко-католицька церква і інші християнські церкви. Наш супротивник добре знає, що якщо не буде міцного духовного фундаменту, якщо ми будемо будувати державу на піску, то будинок цей довго не стоятиме. А треба побудувати на міцному фундаменті. І тому на самому початку Москва, коли не могла мене зламати,  розділила українську церкву, яка була тоді єдиною, на три частини. І ми розуміли, що поки ми не об’єднаємось буде іти боротьба, і тому неодноразово звертались до Вселенського Патріарха з проханням надати статут українській церкві Автокефальної, але незважаючи на те, що і всі президенти це підтримували, нічого не могли зробити. Коли змінились умови і став Президентом Порошенко, то він використав всі сили всю свою мудрість для того, щоб переконати Вселенського Патріарха надати Томос про автокефалію української церкви, то багато разів зустрічався, переконував і врешті Вселенський Патріарх погодився. Але він теж був у складних умовах. Тепер ми святкуємо і торжествуємо. Але ми повинні знати, для того, щоб Україна посіла достойне місце в ЄС треба, щоб ми були єдині. Єдності українцям завжди не вистачало, тому нас поневолювали постійно. Для того щоб ми були вільні, треба єднатись. Оце те, що православні об’єднались – лише початок. Це значить, що ми можемо бути єдиними. Не має значення, що є різні церкви в Україні, але ми всі єдині в захисті своєї Української держави. Бо якщо буде Українська держава - буде церква незалежна. І ми все це в історії бачимо, і пройшли цей шлях. Тому треба нам цінувати цю єдність, на шлях якої ми ступили».

«Ні, ми не повернемось в неволю, Бог дав нам державу і ми будемо берегти цей дар Божий як зіницю ока. Хочу подякувати і Вселенському Патріарху за те, що він проявив мужність і встояв перед тиском Москви. Це теж його велика заслуга. Хочу особливо подякувати Президентові Порошенку, тому що без його участі та мудрості Собор міг би і не відбутися. Але Собор відбувся, три церкви об’єднались, Томос є. 6 січня, напередодні Різдва, Блаженніший Епіфаній отримає і ми українська єдина незалежна церква, будемо будувати свою церкву самі», - наголосив Патріарх.

У межах Форуму  український політик та громадський діяч, Заслужений діяч мистецтв України Михайло Косів виступив із доповіддю  «Про історичне значення надання Томосу».

Також український політик та учасник дисидентського руху Ярослав Кендзьор порушив питання суспільно-політичної ситуація в Україні.

«Львівщина – це той край, який вболіває за все українство, за все християнство. За усе те, що пов’язане із нашою землею та народом. Ми молилися за те, щоб Господь дарував нам Єдину помісну православну церкву в Україні», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Окрім того, очільник Львівщини спільно з заступником голови Львівської облради Андрієм Білоусом вручили Філарету пам’ятну монету, випущену до 100-ліття Західноукраїнської Народної Республіки.

«Сто років тому нам бракувало єдності, щоб створити Українську державу, але сьогодні ми переосмислили помилки і той час. Тепер ми нікому не віддамо нашу землю, наш народ і нашу віру. І обов’язково збудуємо те, про що українці мріяли століттями», - додав Олег Синютка.

 

На Городоччині відбулось засідання Ради Регіонального Розвитку

Сьогодні, 21 грудня, у Городоцькому районі Львівської області відбулось засідання Ради Регіонального Розвитку. Участь у заході взяли керівники району, очільники місцевих громад, представники громадськості, депутати.

«Рада регіонального розвитку – консультативно-дорадчий орган при райдержадміністрації, утворений з метою налагодження ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та бізнесу. Наше спільне завдання – обговорення та прийняття рішень щодо подальшого розвитку району. Кожна громада, шляхом обговорення з жителями кожного населеного пункту, має визначити свої пріоритети і сформувати перелік першочергових проектів, які будуть реалізовуватися в недалекому майбутньому», – зазначив голова Городоцької РДА Володимир Ременяк.

Зокрема, в межах засідання презентували основні досягнення регіону за 2015-2018 роки, аналіз бюджету та тенденції розвитку району. Своїми досягненнями та планами поділилися керівники місцевих громад.

«Сьогоднішнє перше засідання Ради регіонального розвитку Городоцького району дає старт громадському обговоренню Перспективного плану регіонального розвитку Городоччини на 2019-2021 роки», - підсумував засідання Володимир Ременяк.

 

Для соціальних працівників Львівщини закупили велосипеди

Для соціальних робітників районних територіальних центрів соціального обслуговування, які надають соціальні послуги незахищеним мешканцям гірських територій Львівської області, закупили 221 велосипед.

Загалом велосипеди отримають соціальні робітники Дрогобицького, Турківського, Старосамбірського, Сколівського, Самбірського районів.

Соціальні працівники територіальних центрів мають чимало одиноких і хворих людей похилого віку та за день проходять не один кілометр. Нерідко соціальні працівники приносять замовлення підопічних: продукти харчування, ліки, продовольчі товари. Крім цього, їм ще необхідно зробити чимало хатніх справ  вдома у них: прибрати, виконати іншу хатню роботу, допомогти у приготуванні їжі тощо.

Транспорт, який було придбано для соціальних робітників, стане у нагоді під час виконання функціональних обов’язків із надання соціальної допомоги людям похилого віку, особам з інвалідністю, які опинились в складних життєвих обставинах.

Станом на 20.12.2018 згідно умов поставки товару передано 50 велосипедів у Сколівський та 44 велосипеди у Старосамбірський райони.

До кінця 2018 року буде передано усі велосипеди до районних територіальних центрів.

Закупівлю велосипедів здійснено в рамках програми «Нові точки зростання для сталого розвитку гірських територій Львівської області».

 

Виробники свинини Львівщини зустрілись для узгодження важливих питань у розвитку галузі

Сьогодні, 21 грудня, на Львівщині відбулась зустріч виробників галузі свинарства з представниками обласної державної адміністрації, головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Львівської філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин» щодо стану і перспектив розвитку галузі свинарствата заходів запобігання АЧС у Львівській області.

Під час зустрічі порушили питання розвитку галузі у сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення,  забезпечення вимог щодо недопущення занесення збудника АЧС на територію області,  вимог у здійсненні ідентифікації і реєстрації свинопоголів’я, отримання дозвільних  документів на викиди в атмосферне повітря та збереження відходів виробництва.

«Позитивні тенденціїу розвитку свинарства, які виражені у  збільшенні поголів’я свиней та  виробництва м'яса свинини, надання державної фінансової підтримки  з бюджетів усіх рівнів дали поштовх та добрий приклад іншим сільгосппідприємствам у відновленні існуючих та створенні нових виробництв свинини. Не менш важливу роль відіграє забезпечення вимог дотримання ветеринарно-санітарних норм та отримання  усіх дозвільних  документів у веденні виробництва», - наголосила т.в.о.директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

Під час дискусії акцентували увагу на інвестиційних проектах та фінансовій підтримці галузі свинарства у 2019 році.

Довідково:

В області  розведенням та вирощуванням свиней займаються 118 суб’єктів господарювання, з них 74 сільськогосподарських підприємств  та 44 фізичних осіб – підприємців. З числа юридичних осіб 23 утримують більше 1000 голів свиней, фізичні особи-підприємці утримують від 100 до 1000 голів свиней.

 

Енергетиків Львівщини привітали з професійним святом

Сьогодні, 21 грудня, відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня енергетика на Добротвірській теплоелектростанції.

З професійним святом енергетиків привітав перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

“Добротвірська ТЕС завжди була важливим підприємством не лише Львівщини, а й усієї країни. Ви є відомими і за межами України, адже електроенергія експортується в інші держави. За цю роботу вам велика шана і подяка, ви не зупинитесь на досягнутому і будете успішнішими ще більше. Ваш успіх - це ще одна зброя в боротьбі за нашу незалежність. Команда Добротвірської ТЕС також є прикладом соціальної відповідальності бізнесу. Сьогодні важливо розуміти, що від нас залежить наше майбутнє, ми йдемо своїм шляхом і той курс, який обрала наша держава веде нас в європейську сім`ю, звідки наші корені. Всі разом ми дійдемо до перемоги і будемо успішними”, – зазначив Ростислав Замлинський.

Окрім того, пятьом кращим фахівцями галузі Ростислав Замлинський вручив грамоти та подяки облдержадміністрації.

Довідково:

Добротвірська ТЕС – структурний підрозділ ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО (також - Бурштинська та Ладижинська ТЕС), четвертої за величиною теплової генеруючої компанії України.

ДТЕК Західенерго це єдиний українським виробник, здатний постачати електроенергію в країни Центральної та Західної Європи. Сумарна встановлена потужність компанії – 4707 МВт.

Добротвірська ТЕС – ключовий виробник електроенергії в Західній Україні. Встановлена потужність ТЕС складає 510 МВт.

- енергоблок (№ 7) - 150 МВт;

- енергоблок (№ 8) - 160 МВт;

- турбоагрегати (№5 та №6) по 100 МВт.

Основне паливо - вугілля газової групи, резервне - газ і мазут.

Використовують вугілля з Павлоградвугілля та Добропіллявугілля та шахт Львівсько-Волинського басейну.

 

Президент: В Україні створюється система авіаційної безпеки

Президент Петро Порошенко під час церемонії передачі гелікоптерів Airbus для потреб Національної гвардії України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій наголосив на важливості  створення системи авіаційної безпеки України. Нові гелікоптери в рамках реалізації цього проекту будуть передані всім службам, які входять до компетенції Міністерства внутрішніх справ.

«Окремо хочу наголосити на створенні системи авіаційної безпеки. Авіаційної безпеки у будь-якій точці України», - підкреслив Президент.

«Ми зможемо в надзвичайно короткий термін, менше ніж за півгодини, забезпечити авіаційну безпеку всього авіаційного загону», - зауважив Петро Порошенко, говорячи про систему авіаційної безпеки.

Глава держави також зазначив, що відповідно до контракту, Україна отримає всього 55 гелікоптерів цієї компанії.

За інформацією присутнього на церемонії передачі Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова в Україні також буде відкрито Центр технічного обслуговування французько-німецьких гвинтокрилів.

В свою чергу, виконавчий віце-президент компанії Airbus Helicopters Матьє Луво сказав: «Я хочу подякувати усім та відзначити співпрацю між урядом України і Франції та підкреслити ту довіру, яка дозволила нам дуже швидко втілити в життя цей контракт і започаткувати співпрацю з Україною». Він також наголосив, що «від самого початку співпраці Airbus став довгостроковим партнером для України».

На завершення церемонії Глава держави вручив сертифікати на вертольоти командирам авіаційних загонів ДСНС та НГУ та оглянув авіаційну техніку.

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В»:

провідного спеціаліста відділу міжрегіональної співпраці та протокольного забезпечення управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва (на умовах строкового трудового договору на період перебування основного працівника у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами).

Вимоги до кандидатів на посаду державної служби категорії «В»:

наявність вищої освіти не нижче ступеня  молодший бакалавр, бакалавр;
вільне володіння державною мовою;
володіння іноземною мовою на рівні «B2» та вище;
професійні знання;
якісне виконання поставлених завдань;
командна робота та взаємодія;
технічні вміння та особистісні компетенції.

Документи, необхідні для участі в конкурсі:

1. Копія паспорта громадянина України.

2. Письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі.

3. Письмова заява, в якій повідомляє, що до нього (неї) не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», і надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно нього (неї), відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки.

4. Копія (копії) документа (документів) про освіту.

5. Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

6. Заповнена особова картка встановленого зразка (затверджено наказом Національного агентства України з питань державної служби  від 05.08.2016  №156);

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (надається у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті НАЗК).

Документи подаютьсяза адресою: м. Львів,вул. Винниченка, 18, каб.111, тел.: 032 261 30 78, контактна особа – Анна Мельник.

Термін подання документів: 15 днів з дня оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби, а саме, до 4 січня 2019 року 16 год. 45 хв.

Перший етап конкурсу (тестування на знання законодавства) відбудеться ­­­10 січня 2019 року о 11.00 год. за адресою: м. Львів, вул. Винниченка,18 (учасникам конкурсу при собі необхідно мати паспорт громадянина України або інший документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України).

Детальніша інформація про умови конкурсу за посиланням

 

На Стрийщині відкрили два навчально-практичні центри

Сьогодні, 21 грудня, на базі ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище» відкрили навчально-практичний центр деревообробної галузі з облаштованими кабінетами професійно-теоретичної підготовки, майстернями ручної та механічної обробки деревини.

Також навчально-практичний центр має сучасну навчально-матеріальну базу, де учні практикуватимуться на професійному обладнанні. 

На відкриття  центру витратили 867 тис гривень, з яких 567 тис грн – кошти обласного бюджету, решта – кошти училища. 

Педагогічний колектив училища основним завданням центру вбачає підготовку учнів до сучасних ринкових умов праці.

Натомість, у ДНЗ «Вище професійне училище №8» створили навчально-практичний центр електрозварювання та ковальської справи. Тут діятиме майстерня зварювальних апаратів та кузня з усім необхідним обладнанням.

На розвиток матеріально-технічної бази центру електрозварювання та ковальської справи з обласного бюджету виділено 1 млн 200 тис грн.

Директор Вищого професійного училища №8 Віталій Никифорів зазначив, що сьогодні на ринку праці затребувані фахівці, які працюють на сучасному обладнанні, тому профосвіта має внутрішньо змінюватися, щоб якісно навчати учнів. 

«Система профосвіти покликана готувати людину до праці, пробудити бажання і виробити вміння вчитися, удосконалюватися протягом усього життя, тому проект спрямований на підготовку майбутніх висококваліфікованих робітників. Електрозварювальник – одна з пріоритетних професій, яка сьогодні підтримана Урядом», - наголосив під час виступу Віталій Никифорів.

Також під час відкриття двох центрів за сумлінну працю в галузі професійно-технічної освіти та високий професіоналізм у підготовці матеріально-технічної бази  грамоти від департаменту освіти і науки Львівської ОДА вручили кращим майстрам Вищого художнього професійного училища та Вищого професійного училища №8.

Зазначимо, що сьогодні на Львівщині працює вже 21 навчально-практичний центр. До кінця 2018 року планують відкрити ще 3 центри.

«Ми знаємо, що економіка країни завжди трималася  на робітничих професіях. Тому ми повинні постійно працювати і вдосконалюватися, щоб ще більше наблизити роботодавців і професійних спеціалістів.  Відкриття таких центрів дасть неабиякий поштовх до ще більш якісного розвитку професійно-технічної освіти на Стрийщині», - зазначив  начальник відділу професійної освіти департаменту освіти та науки Львівської ОДА Михайло Мураль

 

На українсько-польському кордоні передали Вифлеємський Вогонь Миру

21 грудня на українсько-польському кордоні в пункті пропуску «Рава-Руська – Гребенне» відбулася церемонія передавання Вифлеємського Вогню Миру. 

Українська делегація пластунів та скаутів Європи спільно з місцевою владою Жовківщини та представниками Львівської ОДА зустрілась з польськими скаутами-харцерами на українсько-польському кордоні. 

Традиційно зустріч розпочнеться з привітань обох організацій, виконанням гімну Пласту та гімну польських харцерів.

Опісля пластуни та скаути Польщі заспівали пісню ВВМ, обмінялись подарунками та різдвяними привітами.

Польські харцери передали Вифлеємський вогонь миру колегам з Львівського осередку Національної скаутської організації «Пласт». Далі українські пластуни його передадуть громаді Львова  та поширять у всі куточки країни.

Саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Вогонь долає кордони і єднає християн у переддень Різдва.

Ділення Вифлеємським вогнем миру – міжнародна щорічна скаутська акція, що полягає в поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Цю гарну традицію започаткувала 1986 року австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії і звідти естафета передається до сусідніх країн.

 

Наталія Букса – чемпіонка України з шахів серед жінок

Спортсмени зі Львівщини успішно виступили на чемпіонаті України з шахів серед чоловіків  та серед жінок в м. Києві 10-20 грудня.

Наталія Букса виборола І місце у фінальних змаганнях чемпіонату України з шахів серед жінок, а Мартин Кравців посів 5 місце у фінальних змаганнях чемпіонату України з шахів серед чоловіків.

Вітаємо львівських шахістів та бажаємо подальших перемог.

 

З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили енергетиків

Сьогодні, 21 грудня, на Львівщині відзначили працівників енергетики. Урочистості відбулись у АТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО».

Привітав енергетиків голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Не може не тішити те, що представники вашого колективу в свій час працювали більш як в 11-ти країнах світу. І дійсно фаховіших і професійніших людей, як українські енергетики, знайти дуже складно. Я би дуже хотів, щоб ви обов’язково вірили в державу, вірили у себе і я переконаний, що чим більше ми відірвемось від Москви, тим простіше і краще нам буде рухатись вперед. Дякую вам за вашу професійність»,-  зазначив Олег Синютка.

Також очільник області за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток галузі енергетики та з нагоди Дня енергетика відзначив подяками працівників ВП «Галременерго» АТ «ДТЕК Західенерго».

Довідково

ВП «ГАЛРЕМЕНЕРГО» АТ «ДТЕК Західенерго» - єдине велике енергоремонтне підприємство на Західній Україні, яке спеціалізується в галузі енергетики на виготовленні, ремонті та реконструкції енергетичного обладнання.

Підприємство із 50-річним стажем, яке обслуговує обладнання Бурштинської, Добротвірської та інших ТЕС Компанії ДТЕК. В ВП «ГАЛРЕМЕНЕРГО» працюють 716 висококваліфікованих спеціалістів, які виконують капітальні, середні, поточні ремонти, технічне обслуговування устаткування електростанцій та розподільних пристроїв ТЕС ДТЕК, виготовляють необхідні деталі для теплосилового устаткування, електричних машин, трансформаторів, високовольтних вимикачів.

Основні цехи ВП «ГАЛРЕМЕНЕРГО»: котельно-ремонтний цех, турбінно-ремонтний цех, електро-ремонтний цех.

Працівники котельно-ремонтного цеху виконують роботи будь-якої складності з ремонту і реконструкції котлів, включаючи виготовлення поверхонь нагріву, газоходів, колекторів високого тиску, вузлів обертових механізмів, пальників та інші. У 2017 році працівниками вперше в Україні було проведено демонтаж старого барабана із збереженням його цілісності та встановлення в проектне положення нового барабану.  

Працівники турбінно-ремонтного цеху виконують роботи з ремонту турбінного устаткування, а саме: системи регулювання, вузлів паропроводу, проточної частини, роторів з заміною ущільнень та робочих лопаток, балансування роторів та інші.

Працівники електро-ремонтного цеху виконують роботи з ремонту генераторів потужністю від 100 000 до 300 000 кВт. Вперше в Україні працівниками електро-ремонтного цеху в умовах станції проведена заміна обмотки статора турбогенератора ТГВ-200 із термопластичної на термореактивну (ТГ-7 ДТЕК БУРШТИНСЬКА ТЕС).

 

«Go to global market:можливості та інструменти»: для підприємців та експортерів організували освітній захід

У четвер, 20 грудня, Львівська обласна державна адміністрація спільно з ДУ «Офіс з просування експорту України» організували освітній захід для підприємців та експортерів з елементами практичного семінару «Go to global market:можливості та інструменти» з метою підвищення рівня обізнаності щодо особливостей виходу на зовнішні ринки, засоби та інструменти при експортній діяльності.

В межах заходу учасники ознайомились із методами становлення на внутрішньому ринку від провідних організацій, рекомендаціями щодо виходу на глобальні ринки, можливостями фінансової підтримки бізнесу, історіями успіху українських підприємців та практичними інструментами допомоги бізнесу від експортерів ДУ «Офіс з просування експорту України».

Спікерами були Віта Березяк, керівник відділу франчайзингу «Львівська майстерня шоколаду», яка поділилась досвідом становлення компанії на внутрішньому ринку та досвідом на закордонній арені, а також Руслана Римарська, виконавчий директор ПП «Будьмо здорові», яка презентувала успішні кейси промочування продукції.

 

На Львівщині представники з усієї України вшанують пам’ять В’ячеслава Чорновола

24 грудня представники навчальних закладів, що носять ім’я В’ячеслава Чорновола з усієї країни приїдуть на Львівщину, щоб вшанувати постать видатного громадського діяча та політика у день його народження.  

Загалом – понад 70 осіб з Київської, Житомирської, Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської,

Івано-Франківської, Черкаської, Луганської областей.

Відтак, о 10:00 годині присутні покладуть до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу квіти.

Опісля, об 11:30 годині у Будинку вчених відбудеться круглий стіл на тему: «Роль В’ячеслава Чорновола у становленні молодої особистості в сучасному суспільстві».

Окрім того, у ліцеї № 46 ім. В’ячеслава Чорновола, що розташований на вулиці Науковій, 90 відбудеться відкриття мультимедійного простору «Україна починається з тебе».

Також представники з інших областей України колядуватимуть на Сколівщині.

 

 

20.12.2018

 

На Стрийщині відбулось засідання районної Ради регіонального розвитку

Сьогодні, 20 грудня, відбулась засідання районної Ради регіонального розвитку, під час якого презентували Перспективний план розвитку територій Стрийського району на 2019-2021 роки.

Зустріч відбулася за участі керівника апарату Львівської облдержадміністрації Маріанни Вільшинської, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та районної ради, керівників окремих підприємств, установ та організацій району.

За словами голови райдержадміністрації Василя Зубрицького, за останні роки на Стрийщині спостерігаються стабільні темпи зростання економіки, відкриваються нові потужності, створюються нові робочі місця, залучаються інвестиції, зростає заробітна плата,  відремонтовано багато доріг та соціальних об'єктів. Так, за період 2016-2018 років в Стрийському районі реалізовано понад 210 проектів. На розвиток району залучалися кошти з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, Державного фонду регіонального розвитку, обласного, районного та бюджетівмісцевих рад. 

Керівник району ознайомив присутніх з Перспективним планом розвитку Стрийського району на 2019-2021 роки зазначивши, що спільно з органами місцевого самоврядування сформовано перелік об’єктів соціально-економічної сфери та інфраструктури, які плануються до будівництва, капітального ремонту, модернізації, що охоплює кожне село в Стрийському районі. В план перспективного розвитку включено 127 проектів, в тому числі школи, дитячі дошкільні заклади, заклади охорони здоров’я, Народні доми, спортивні та дитячі майданчики, проекти комунального господарства, дороги, вулиці, мости та вуличне освітлення.

 

Успіх залежить від кожного нас, - Олег Синютка під час засідання Громадської ради при Львівській ОДА

Сьогодні, 20 грудня, відбулось засідання Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації.

«Наша, львівська  Громадська рада відповіла на усі можливі виклики. Усі бачили ту прискіпливу увагу, прикуту до Громадської ради. Ви висловлюєте позицію багатьох людей, тому треба вас слухати, розуміти і вирішувати ці питання. Дуже вас прошу не збавляти своє активності. Я пишаюсь нашою співпрацею. У нас вдається – вся Україна слідує за нами, якщо щось не вдається – багато хто починає сумніватись. За тисячу кілометрів від нас львів’яни стоять, для того, щоб ми мали можливість щось змінювати тут. Тому нам сьогодні треба продемонструвати успіх. А успіх залежить від кожного  нас. Не сійте ніякого смутку, давайте відсіч зневірі. На повний зріст, плече до плеча йдемо вперед, нам все обов’язково вдасться», - наголосив під час відкриття засідання голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Під час засідання представили звіт Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації про проведену роботу за 2018 рік.

«Громадська рада при Львівській ОДА – це найбільша громадська рада в Україні. Цього року ми підписали Меморандум про співробітництво та партнерство із Громадськими радами при Головному управлінні ДФС, управлінні СБУ, ДАБІ, Головному управлінні Держгеокадастру та Територіальному управлінні Держпраці. Це об’єднання зусиль, координація дій і посилення інформаційної діяльності самих Громадських рад, щоб розвиток громадянського суспільства відбувався на кращому, більш європейському рівні. Ми організували Всеукраїнський форум Громадських рад – першого в Україні. Це ще одна ознака того, що ми попереду», - наголосив голова Громадської ради при Львівській ОДА Андрій Болюбаш.

Про співпрацю департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та Громадської ради при Львівській ОДА відзвітував директор департаменту Андрій Ковальський. Він, зокрема окреслив напрямки та можливості для інститутів громадянського суспільства, а також розповів про плани на наступний рік.

«Ваша робота є рушійною силою для змін, які відбувають у нашому суспільстві. Показово, що наша Громадська рада задає тон для усій Україні», - підсумував Андрій Ковальський.

Окрім того, в межах засідання Громадська рада висловила звернення щодо підтримки воєнного стану в Україні та визволення українських моряків з полону, захоплених при обстрілі кораблів в Азовському морі.

 

Львівська обласна Мала академія наук відзначила 40-річчя

Сьогодні, 20 грудня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась урочиста академія з нагоди 40-річчя Львівської обласної Малої академії наук.

Привітав учасників заходу голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Сьогодні у всіх на устах три речі: армія, корупція, церква і кожен десь, мабуть, це трактує по-своєму. Але я б дуже хотів, щоб ви - молоді люди побачили не лише сильну, озброєну армію захисників вітчизни, я б дуже хотів, щоб в армії побачили силу віри в себе. Бажаю, щоб в тому процесі, в якому ви сьогодні перебуваєте, ви обов’язково вірили в себе і тоді вам обов’язково підкоряться будь-які вершини. Друга річ – це річ, яка викликає відразу, це - корупція. Але будьте певні, що ця річ ніколи не зникне сама собою. Нехай корупція стане для вас символом відторгнення всього несправедливого, нечесного, не притаманного. Пам’ятайте, що ви завжди маєте право сказати «ні». І в цьому «ні» бути прикладом для багатьох інших. І третя річ – це церква. Ви ніколи не здобудете успіху, якщо не будете вірити в себе, вірити в свої сили, адже без тих людей, які вірили, що в Україні постане своя церква, ніколи не було б успіху і ця церква  б не постала. Будьте завжди вперті і впевнені в тому, що ви обов’язково зробите, що від вас залежне, не бійтеся казати «ні» всьому чужому і несправедливому і вірте в те, що перед вами можуть підкоритися і ви можете здолати будь-які перешкоди та бар’єри. Тоді ці речі, які ви здобудете в Малій академії наук, обов’язково вас перенесуть на вершину успіху, впевненості в собі, гордості за себе, родину та державу», -  зазначив Олег Синютка.

Також очільник області вручив почесні грамоти методисту академії Тетяні Хомик та керівнику гуртка інформатики Оксані Сторож.

Привітав присутніх і перший президент Львівської Малої академії наук Ігор Юхновський.

«Ви маєте знання. Коли ви вчите ваші уроки, перший раз почитаєте сторінку, другий, зрозумієте, що там написано, намагаєтесь розказати це своїми словами, спершу не можете це розказати, тоді ідете далі і вкінці кінців розкажете весь урок, який вам задано, від початку до кінця. І так по кожному уроку на який ви йдете в школу. З якою думкою ви туди йдете? Ви йдете туди з думкою, що ви є незалежна людина. Талановиті люди – це ті люди, які вміють довго працювати, навчатись цікавого для них і не втомлюватись. Тому я вас вітаю з вашими здібностями талановитих людей», - зазначив Ігор Юхновський

Участь у заході взяли викладачі, випускники, студенти та школярі Малої академії наук.

Довідково

Мала академія наук заснована у жовтні 1978 року за ініціативи вчених Західного наукового центру Академії Наук України та відділу освіти Львівського міськвиконкому як Мала академія наук старшокласників м. Львова «Еврика». Новостворений заклад ставив собі за мету допомогти педагогам у навчально-виховній роботі, пропагувати серед учнівської молоді досягнення науки і техніки, прищеплювати обдарованим дітям навички творчої, науково-дослідницької роботи, сприяти свідомому вибору професії.

Для забезпечення організації роботи МАН у жовтні 1978 року провели конференцію старшокласників і вчителів міста, на якій обрали Президію МАН, куди увійшли вчені, педагоги та учні. Першим Президентом МАН став відомий учений, академік НАН України Ігор Рафаїлович Юхновський, а першими віце-президентами – доктор фізико-математичних наук Богдан Любомирович Пелех, академік НАН України Ярослав Дмитрович Ісаєвич, доктор біологічних наук Костянтин Андрійович Малиновський, доктор хімічних наук Віктор Теофілович Яворський, кандидат технічних наук Роман Федорович Федорів.

Першими дійсними членами і кандидатами МАН стали переможці і призери Республіканських і Всесоюзних олімпіад: 29 старшокласників отримали звання дійсного члена і 54 – кандидата у дійсні члени МАН.

Популярність МАН зростала. На заняття у секціях почали приїжджати учні зі шкіл районів області. В Інституті прикладних проблем механіки і математики організували колектив молодих учених-математиків, які систематично виїжджали у школи районів і проводили заняття з обдарованими школярами.

У 1986 році відкрилася перша філія МАН у Самборі, а згодом створили Стрийську, Бориславську, Дрогобицьку та Червоноградську філії. Матеріали про роботу академії експонувалися на ВДНГ України в Києві (1989 р.).

З 1988 року відповідальним секретарем, а потім директором МАН працює Іванна Антонівна Бородчук.

У Львівській обласній МАН зараз діє 4 відділення: суспільно-гуманітарне, фізико-математичне, хіміко-біологічне та науково-технічне. У структурі відділень працюють 22 секції, в яких діють 64 різнопрофільні гуртки.

 

Мешканців області запрошують переглянути виставку «Давня українська сакральна архітектура»

У середу, 19 грудня, у День святого Миколая в Бродах відкрилась виставка «Давня українська сакральна архітектура».

На виставці експонуються мініатюри історичних храмів українського дерев’яного зодчества XVII-XIX  сторіч, у більшості – із західних областей України, зокрема Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини та етнічних українських земель у Надсянні (Республіка Польща).

Автором виставкових експонатів є Михайло Яськович – художник-експозиціонер Львівського музею етнографії та художнього промислу. У його творчому доробку, як зазначили організатори виставки, понад 500 макетів дерев’яних українських церков у мініатюрі, яких він виставляв на огляд у більше, ніж у 50-ти персональних виставках. Також в експозиції виставки ­– пастелі та графічні роботи митця.

Від сьогодні виставкова експозиція буде відкрита щонеділі й діятиме до кінця січня 2019 року. Завершальним етапом виставки буде благодійний аукціон.

 

У Львівському музеї історії релігії відкрили виставку до 90-річчя Євгена Сверстюка

До 90-річчя від дня народження Євгена Сверстюка у Львівському музеї історії релігії  відкрили виставку «На полі Честі».

Це камерна експозиція. Серед речей: фотографії різних періодів життя, книга-самвидав «Собор в риштуванні», «Український вісник», нагрудник – спеціально вив’язаний Євгенові Сверстюку ув’язненими 36-ї зони.

Окрім того можна почачити диплом і нагрудний знак лауреата Державної премії України імені  Т. Шевченка 1995 року, горнятко, яким він користувався у редакції газети «Наша віра», книги, записники, нагороди та ін.

Зазначимо, що речі для експонування надали - Валерія Андрієвська – дружина Євгена Сверстюка, його друг Василь Овсієнко, Олена Лодзинська – директорка Музею шістдесятництва, колектив редакції газети «Наша віра», Віра Соловйова – директорка видавництва «Кліо».

 

В області розглянули базові принципи та практики свідомого споживання енергії

Cьогодні, 20 грудня, у приміщенні КЗ ЛОР «Львівська обласна клінічна дитяча лікарня «Охмадит» відбувся семінар «Організація діяльності установи на засадах енергоефективності – базові принципи та кращі практики свідомого споживання енергії».

Захід організували в межах проекту  «Підвищення показників мікроклімату та енергоефективності у дитячій лікарні Охматдит у Львові на 65 тис дітей та дитячому садку для 290 дітей у місті Кам'янка-Бузька, Україна», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з німецькою громадською організацією «ChildFund Deutschland» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини та за сприяння Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації.

Під час семінару начальник управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичних ресурсів та енергозбереження Андрій Якубовський ознайомив присутніх з Програмами та проектами у сфері енергозбереження, які реалізуються обласною державною адміністрацією, зокрема, спільно з Фондом Східна Європа.

Окрім цього, з працівники медичного закладу порушили питання  шляхів ефективного використання енергоресурсів у професійній діяльності та в побуті. 

 

На Львівщині відзначать 200-ліття колядки «Тиха ніч»

23 грудня у Львівському музеї історії релігії відбудеться відзначення 200-ліття колядки "Тиха ніч", своєрідного заклику до миру і  спокою. 

У виставковій залі Музею зразковий  вокальний ансамбль "Намисто" Львівського міського палацу культури імені Гната Хоткевича під керівництвом Марії Сергійчук виконають колядку "Тиха ніч"  німецькою, англійською, польською і українською мовами. Звучатимуть й інші колядки та різдвяні пісні різних народів світу.

Двісті років тому, 24 грудня 1818 року, у переддень Різдва під час святкового богослужіння у церкві Святого Миколая, що в Обендорфі (Австрія), прозвучала пісня "Тиха ніч, свята ніч…". Її слова написав молодий католицький священик Йозеф Мор, а музику – органіст  костелу Святого Миколая і шкільний  вчитель Франц Грубер. Виконали різдвяну пісню-колядку самі автори.

"Завдяки своїй глибокій простоті, спів допомагає зрозуміти події Святої ночі. Спаситель Ісус, Який народився у Вифлеємі, демонструє нам любов Бога Отця. Довірмо Йому все своє життя", – сказав папа Франциск 12 грудня 2018 року, під час загальної аудієнції у Ватикані.

Пісня "Тиха ніч" стала символом Різдва для мільйонів людей. Цей своєрідний різдвяний гімн перекладено понад 300 мовами та діалектами. "Пісня за мир в усьому світі" сягає далеко за межі християнського світу і завойовує прихильників з-поміж представників інших релігій. А 2011 року "Тиху ніч" було включено до австрійського списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Початок о 13:00 годині.

Вхід вільний.

 

Для дітей організували благодійну акцію на свято Миколая

Сьогодні, 20 грудня, Львівська обласна державна адміністрація спільно із регіональною філією «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» організували благодійну акцію з нагоди свята Миколая.

Свято влаштували для дітей із малозабезпечених сімей, дітей загиблих воїнів АТО та дітей рятувальників і правоохоронців, що загинули під час виконання службових обов’язків.

У Палаці залізничників Львівської магістралі (РОКС) для малих глядачів організували додатковий сеанс святкової вистави під назвою «Пригоди в країні Казок на Миколая».

Професійне шоу глядачам презентували Заслужені артисти України Ольга Гапа та Олександр Гарбарчук, артисти театру танцю «Життя» під керівництвом Народної артистки України Ірини Мазур, а також самодіяльні колективи та персонал Палацу залізничників Львівської магістралі.

 

Гірникам розпочали виплату заробітної плати за листопад

Сьогодні, 20 грудня, гірникам ДП "Львіввугілля" почали виплачувати заробітну плату за листопад.

За інформацією департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, на рахунки підприємства надійшли кошти за реалізацію вугільної продукції.

Фінансовий ресурс в розмірі 10 млн грн дав можливість виплатити 7 % зарплати шахтарям за листопад.

 

Львівщина перша в Україні здійснила інтерактивну синхронізацію баз даних містобудівного кадастру

«Містобудівний кадастр – інноваційна система розвитку ОТГ» - під таким гаслом сьогодні, 20 грудня,  в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбувається Форум об’єднаних громад, присвячений питанню впровадження містобудівного кадастру, який дає перспективу економічного ефекту для розвитку територій.

Зазначимо, що в Україні вже створено 850 спроможних територіальних громад, які об’єднали близько 4 тисяч місцевих рад та більше семи мільйонів населення. Фінансова децентралізація забезпечила зростання бюджетів об’єднаних громад у 3-7 разів. Крім того, Держава надає і фінансову підтримку для розвитку територій.

Участь у Форумі взяла т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Оксана Ткачук.

«За об’єднаними територіальними громадами є майбутнє . Відтак, ОТГ треба розвиватися і, сьогодні ви зможете ознайомитися з досвідом використання сучасних геоінформаційних систем та практичним інструментарієм цих рішень. Ми у цьому році вже розпочали розробку восьми схем планування по ОТГ», - зазначила Оксана Ткачук.

Захід має на меті згуртувати місцеве самоврядування громад.

У межах Форуму департамент архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації на заході презентував  геоінформаційну систему для об'єднаних територіальних громад на базі програмного комплексу «SOFTPRO: Містобудівний кадастр».

«Львівська область є лідером в Україні, яка запустила в дію, створила інтерактивну синхронізацію баз даних кадастру в службах усіх районах і містах області. на території всієї області створені робочі місця адміністраторів», - наголосив завідувач сектору містобудівного кадастру  департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Юрій Сало.

Також він наголосив, що однією із важливих перспектив ГІС є  можливість бачити, з якою швидкістю та як динамічно розвивається місто чи інший вид діяльності.

ГІС для ОТГ є комплексною системою автоматизації процесів збору, зберігання, обліку, актуалізації та використання даних про майнові та інші об’єкти території громади, що призначена для задоволення інформаційних потреб органів місцевого самоврядування, територіальних органів державної влади, а також підвищення оперативності й ефективності прийняття управлінських рішень щодо раціонального використання майнового комплексу та сталого соціально-економічного розвитку об‘єднаних територіальних громад. 

Довідково:

Під поняттям ГІС (геоінформаційна система) розуміють інформаційно-аналітичні системи, які призначені для збирання, зберігання, аналізу та опрацювання інформації, в тому числі, що має просторову складову (координати).

Наприклад, вся інформація про ОТГ, а саме: топографічні плани і карти на територію, що складають топографічну основу для ведення реєстру активів об’єднаної громади; про природно-ресурсний потенціал; об’єкти соціальної інфраструктури (дошкільні заклади, школи, заклади медичного обслуговування  та інші); про облік земельних ділянок, будинків і споруд та їх власників і користувачів; інженерні мережі; транспортну інфраструктуру; інвестиційні об’єкти; демографію;  екологічний стан тощо, - міститься в базах даних і візуалізується, аналізується за допомогою  геоінформаційних систем.

Окрім того, ГІС у вигляді веб-порталу або геопорталу – це платформа доступу, взаємодії та обміну даними між різними користувачами: службами та структурами, інвесторами та звичайними громадянами.

 

Львівщина серед лідерів щодо кількості поданих заяв до НЗСУ

Станом на 15:00 год 20 грудня 97 медичних закладів подали заяви до НЗСУ і очікують на підписання договору. Про це інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

«НЗСУ перевірила ці заяви і не виявила помилок, відтак ці заклади можуть очікувати на укладення договору, з 97 закладів 80 - некомерційні підприємства,14 фізичні особи-підприємці та 3 приватні заклади охорони здоров‘я», - зазначила директор департаменту охорони здоров‘я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Нагадаємо,подати заяву до НЗСУ медичні заклади можуть до 18:00 год 20 грудня. 

 

Львівщина серед лідерів в Україні із закупівель в системі «Prozorro»

Львівщина займає лідерські позиції у загальноукраїнському рейтингу із закупівель у системі «Prozorro». Зокрема із кількості замовників на 100 тисяч населення за підсумками 11-ти місяців цього року Львівщина посідає друге місце і входить у першу п’ятірку областей України разом із Дніпропетровською, Київською, Одеської та Харківською областями. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

У п’ятірку кращих областей із проведення закупівель Львівщина увійшла і за кількістю учасників та закупівель на 100 тисяч населення, очікуваною вартістю закупівель та кількістю  постачальників на 1 замовника та середньою кількість учасників на 1 закупівлю.

Окрім цього, за підсумками 11-ти місяців цього року Львівщина увійшла у трійку лідерів в Україні за економією коштів в системі електронних закупівель «Prozorro». Окрім Львівщини найбільший фінансовий ресурс за підсумками року зекономили у Київській та Харківській областях. Відтак, за 11 місяців 2018 року за даними «Prozorro» на Львівщині зекономили 1 210 млн грн. Зокрема, провели 48,7 тисяч публічних закупівель на загальну суму 51 095 млн грн.  Економії коштів вдалось досягти в тому числі завдяки проведенню допорогових закупівель в системі Prozorro на товари та послуги понад 50 тис грн, роботи від 100 тис грн та впровадження системи моніторингу допорогових закупівель.

Загалом у рейтингу областей із очікуваної вартості закупівель Львівщина посіла 4 місце, а за кількістю закупівель шосте.

 

Мін'юст інформує про отримання допомоги після втрати роботи

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.u

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:

 • до 2 років - 50 %;

 • від 2 до 6 років - 55 %;

 • від 6 до 10 років - 60 %;

 • понад 10 років - 70 %.

з 1 грудня мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1630 грн.

Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:

 • перші 90 календарних днів - 100 %;

 • протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

 • у подальшому - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного - один раз на місяць. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований. Остаточний розрахунок виплат допомоги по безробіттю здійснюється з урахуванням рішення про припинення виплат і включає нарахування за останній день відвідування центру зайнятості, що входить до визначеного періоду виплати.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.

А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби - 180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) -  не може перевищувати 720 календарних днів.

Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;

2) встановлення факту зайнятості особи;

3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин.

У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного, особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

Що ти знаєш про В'ячеслава Чорновола? Пройди тест та дізнайся більше

З нагоди вшанування пам'яті видатного українця В'ячеслава Чорновола, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА підготував онлайн-тест про знання його біографії, життєвого шляху та діяльності.

Пройти тест може пройти кожен охочий. Відшукати його можна за посиланням.

Нагадаємо, що 24 грудня відбудуться урочистості з нагоди 81-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола. О 10:00 - покладання квітів до пам’ятника В. Чорноволу та громадське віче.

Окрім того, об 11:30 год у Будинку вчених відбудеться круглий стіл «Роль В. Чорновола у становленні молодої особистості в сучасному суспільстві».

Довідково:

В'ячеслав Чорновіл — український політик,  публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації  українського народу, політичний в'язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (посмертно). 

У період з 1990 до 1992 року — В'ячеслав Чорновіл був головою Львівської обласної ради.

 

Галицький академічний камерний хор представлятиме Львівщину на І Всеукраїнському хоровому конкурсі «Щедрик-Фест»

З 26 до 29 грудня 2018 року у м. Покровськ Донецької області відбудеться І Всеукраїнський хоровий конкурс «Щедрик-Фест».

Цей мистецький проект спрямований на інтеграцію Сходу і Заходу України, розуміння необхідності єднання нашої держави.

Проведення конкурсу є частиною ювілейного міжнародного проекту з відзначення 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця та світового тріумфу «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича.

До участі у конкурсі запрошено Галицький академічний камерний хор під керівництвом народного артиста України Василя Яциняка.

Засновниками і організаторами конкурсу є Донецька облдержадміністрація, Покровська міська рада Донецької області у співпраці з хоровим товариством ім. Миколи Леонтовича та Тульчинською міською об’єднаною територіальною громадою Вінницької області.

 

Цьогоріч нагородили 6 переможців конкурсу "Історія, яка нас об’єднує"

У 2018 році тематикою досліджень обрано "Україна в боротьбі за державність та незалежність. До 100-річчя Української революції 1917-1921"; "100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки"; "75-річчя створення Української повстанської армії"; "25-річчя проголошення Незалежності України"; "5-річчя Революції Гідності".

Конкурс організовано з метою сприяння молодим історикам, заохочення суспільного обговорення та правдивого висвітлення історичних подій, консолідації українського суспільства, поглиблення знань з історії України.

Всього обрали 6 переможців:

 • Понипаляк Аліна, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

 • Попович Роксолана, Українська академія друкарства;

 • Пугач Дмитро, Львівський національний університет імені Івана Франка;

 • Твердовський Антон, студент Запорізького національного університету;

 • Ткачук Дмитро, студент Житомирського державного технологічного університету;

 • Труш Марія, студентка  Львівського національного університету імені Івана Франка.

Дослідження переможців публікуватимуть на сайті видання "Історичної правди" та у фахових виданнях.

 

В межах круглого столу розглянули запровадження системного використання аграрних розписок

Сьогодні, 20 грудня у Львові відбувся круглий стіл «Аграрні розписки: отриманий досвід та запровадження системного використання інструменту». Участь у заході взяли фермери, представники банківських установ та кредитних спілок області.

«Впровадження аграрних розписок дозволить малим та середнім сільгоспвиробникам отримати ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин із кредиторами та здешевлення процедури оформлення у порівняння з іншими інструментами», - зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Павло Дигдало.

Відтак, в межах круглого столу порушили питання практичних особливостей використання аграрних розписок. Власним досвідом залучення аграрної розписки на практиці поділились власники фермерських господарств.  Окрім цього представники проекту міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Впровадження аграрних розписок в Україні» ознайомили банки та кредитні спілки з робочою моделлю використання аграрних розписок в цих установах.

Довідково

Проект міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Впровадження аграрних розписок в Україні» реалізується з 2016 року. З початку поточного року суттєво зросла затребуваність аграрних розписок в Україні. Станом на сьогодні їх вже виписали 777, з яких у 2018 році - 595.

Проект «Впровадження аграрних розписок в Україні» у Львівській області почав діяти з січня 2018 року. З цей час вже уклали 21 аграрну розписку на суму 107,7 млн грн.

 

На Стрийщині розглянуть стан розробки та перспективи збільшення видобутку вуглеводнів на Орів-Уличнянському нафтогазовому родовищі

У четвер, 27 грудня, у селі Грабовець Стрийського району, департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації, в межах проекту «ІПВГ – (ініціативи прозорості видобувних галузей): регіональний рівень», проведе нараду щодо стану розробки та перспективи збільшення видобутку вуглеводнів на Орів-Уличнянському нафтогазовому родовищі.

До участі в заході запрошують представників Стрийської, Дрогобицької та Сколівської райдержадміністрацій, голів Грабовецької ОТГ, Орівської, Доброгостівської, Верхньостинавської, Уличненської сільських рад та представників видобувного підприємства НГВУ «Бориславнафтогаз».

Захід розпочнеться о 12:00 год за адресою: Стрийський район, с. Грабовець, вул. Лопатинського, 121.

Додамо, що метою проекту ІПВГ є створення інструментів для прозорого управління видобутком й виробництвом вуглеводневих ресурсів на місцевому рівні та налагодження продуктивної співпраці між трьома сторонами ініціативи: органами державної влади і місцевого самоврядування, суспільством та видобувними компаніями в Львівській області.

 

У Самборі відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр

Сьогодні, 20 грудня, у Самборі в приміщенні Будинку вчителя відкрили новий інклюзивно-ресурсний центр. У закладі працюватимуть із дітьми з порушеннями опорно-рухового апарату, затримку психічного розвитку, порушення інтелектуального розвитку, слуху та зору.

Приміщення центру розташоване на першому поверсі, охоплює 3 кімнати та зал для очікування. Центр оснащений всім необхідним обладнанням для надання психолого-педагогічних висновків та проведення корекційно-розвиткових занять. Також на вході встановили пандус для зручного пересування дітей з особливими потребами.

Працюватиме у центрі психолог, вчитель-реабілітолог, вчитель-дефектолог та вчитель-логопед.  Фахівці закладу проводитимуть корекційні заняття, надаватимуть консультації батькам та складатимуть індивідуальний план розвитку дитини. У Самборі проживає 514 дітей із особливими освітніми потребами.

Директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій зазначила, що відповідно до вимог чинного законодавства, із 1 вересня цього року в країні почала працювати мережа інклюзивно-ресурсних центрів для дітей із особливими освітніми потребами. Це означає, що на 12 тис дітей дошкільного і шкільного віку має бути створений один інклюзивно-ресурсний центр. На Львівщині уже відкрили 11 таких центрів. 

«Цей інклюзивно-ресурсний центр дозволить батькам трішечки по-іншому подивитися на їхню проблему. Бо основна мета ІРЦ – це забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти усім дітям. Також я сподіваюсь, що належну допомогу та підтримку тут зможуть отримати і вчителі», - наголосила Любомира Мандзій.

На здійснення ремонтних робіт та закупівлю корекційних засобів і спеціального обладнання з місцевого бюджету виділили 50 тис гривень, а також із державного бюджету скеровано субвенцію у розмірі 251, 885 тис грн.

 

Українська держава буде утверджена раз і навіки, - Олег Синютка

Сьогодні, 20 грудня, у Львівському національному аграрному університеті у м. Дубляни на Жовківщині відбулась конференція «Степан Бандера: незламний борець за волю України».

«Зібратись тут, в одному з найдостойніших навчальних закладів Львівщини з такої нагоди – це дуже символічно. Тим паче, що цей заклад опікується землею, адже це найцінніше, що є в нашого народу. Ми з діда-прадіда черпаємо силу та енергію з нашої землі. Феномен провідника українських націоналістів Степана Бандери полягає в тому, що йому давала українська земля. Ті речі, які він перейняв від батька-священика та рідної землі, виплекали провідника нації. Зараз ми знову отримали шанс поборотися за українську державу. Ми, українці 21 століття, знову повстали за свою землю. Сьогодні нам вдається набагато більше ніж нашим попередникам, але без них ми цього шансу би не отримали. Українська держава буде утверджена раз і навіки», - наголосив під час відкриття конференції Олег Синютка.

Зазначимо, захід організували  до 110-ї річниці від дня народження Степана Бандери та 20-ї річниці заснування Музею Степана Бандери у ЛНАУ.

 

Практичні інструменти розвитку бізнес-середовища Львівщини розглядають у межах конференції

Сьогодні, 20 грудня, стартувала конференція «Практичні інструменти розвитку бізнес-середовища Львівщини». У її межах присутні спілкуватимуться про специфіку навчання, підбору та мотивації працівників робітничих професій для реального сектору економіки Львівщини.

Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

«2018 рік – дуже продуктивний. Ми ще більше наблизились одне до одного – бізнес і влада. Але ще ми змогли долучити сюди і професійно-технічну освіту. Ми створили 8 кластерів. Бізнес та професійно-технічна освіта повинні жити в унісон. Професійно-технічна освіта сьогодні на першому місці в контексті дуальної освіти, нових програм, підходів тощо. Понад 30 професійно-технічних навчальних закладів Львівщини діють в системі дуальної освіти. У нас відкрито 18 навчально-практичних центрів. Бізнес повинен функціонувати невідривно від професійно-технічних закладів, а останні повинні «жити» невідривно від суб’єктів господарювання і розуміти, що все, що вони роблять – роблять для бізнесу», - зазначив Роман Филипів.

Окрім того, відбудуться тематичні дискусії, де увагу зосередять на підборі, мотивації та контролі персоналу, які є актуальними в тренді на 2019-ий рік.

У межах конференції розглянуть налагодження контактів з великою кількістю представників бізнесу під час нетворкінгу, обміняються  досвідом з вирішення проблемних питань навчання персоналу.

Також порушать питання структурних моделей побудови регіональної економіки та ознайомляться із практичними інструментами допомоги бізнесу для освоєння ринків ЄС.

 

З початку року завдяки «Prozorro» Львівщина зекономила понад мільярд гривень

За підсумками 11-ти місяців цього року Львівщина увійшла у трійку лідерів в Україні за економією коштів в системі електронних закупівель «Prozorro». Окрім Львівщини найбільший фінансовий ресурс за підсумками року зекономили у Київській та Харківській областях. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Відтак, за 11 місяців 2018 року за даними «Prozorro» на Львівщині зекономили 1 210 млн грн. Зокрема, провели 48,7 тисяч публічних закупівель на загальну суму 51 095 млн грн.  

Загалом з початку впровадження системи електронних закупівель «Prozorro», а саме з 1 серпня 2016 року, Львівська область зекономили 3,5 млрд гривень.

Економії коштів вдалось досягти в тому числі завдяки проведенню допорогових закупівель в системі Prozorro на товари та послуги понад 50 тис грн, роботи від 100 тис грн та впровадження системи моніторингу допорогових закупівель.

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації продовжує роботу над підвищенням рівня знань розпорядників бюджетних коштів щодо здійснення публічних закупівель в електронній системі «Prozorro». Відтак, здійснює серії  навчальних семінарів для представників районних, селищних та сільських рад та об’єднаних територіальних громад.

 

На Радехівщині ще двоє дітей-сиріт отримали власне житло

На Радехівщині дитині-сироті та особі із числа дітей-сиріт вручили ключі від квартири.  

Участь у заході взяв начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Володимир Лис, перший заступник голови Радехівської районної державної адміністрації Ігор Мельник, голова Радехівської районної ради Марія Климочко.

Житло придбали за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

 

 

19.12.2018

 

Майже 300 дітей учасників АТО взяли участь у святі Миколая

Сьогодні, 19 грудня, у День святого Миколая для майже 300 діток учасників АТО з Львівської області організували святковий захід. Присутніх привітав та поблагословив отець Роман Кравчек, настоятель собору Святого Юра.

У святі також взяв участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Сьогодні, у День святого Миколая, ми не могли не згадати про дітей наших захисників. Це – діти Героїв, за кожним мужнім, відважним і нездоланним воїном стоїть надійний тил його сім`ї. Ці діти мають зростати у розумінні того, що їхні батьки  - не просто Герої, а найкращі сини та доньки української землі»,- наголосив очільник Львівщини.

Героїв не лише на війні, а й людей, які отримали статус Нескорених – Романа Панченка, Сергія Калитюка та Сергія Шимчака - привітали оплесками, а також вручили цінні подарунки.

У межах заходу з «Різдвяною колядою» виступив Ігор Богдан. Окрім того, дітям продемонстрували новорічну виставу "Таємнця Лісовичка" Львівського обласного академічного театру ляльок.

Зазначимо, що організатори заходу - Почесне консульство Угорщини у м. Львові та Львівській області спільно з Асоціацією АТО Львівщини.

 

Аграріям нагадують про зміни в земельному законодавстві

Із 1 січня 2019 року набуває чинності Закон від 10.07.18 р. № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (далі – Закон № 2498). Закон є надзвичайно довгоочікуваним, оскільки регулює ряд питань, які довгий час залишалися невирішеними у законодавстві.

Одним із цікавих нововведень є те, що згідно з Законом власники земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, можуть обмінюватися такими земельними ділянками,  з метою оптимізації використання земельних ділянок та формування цілісних земельних масивів.

Тобто з 2019 року здійснити міну можна тільки земельними ділянками, розташованими в одному масиві. Тому, якщо ви плануєте оформити міну ділянок, розташованих далеко одна від одної, покваптеся та завершіть укладення угоди до закінчення року.  Власники та орендарі сільгоспземель, розташованих в одному масиві, на період дії договору оренди можуть обмінюватися належними їм правами користування шляхом укладення між собою договорів оренди, суборенди.

Зверніть увагу! Обмін земельної ділянки державної або комунальної власності, розташованої у масиві, на іншу ділянку, розташовану у цьому ж масиві, здійснюється тільки в разі однакової нормативної грошової оцінки цих ділянок або якщо різниця між їхніми оцінками становить не більше 10 %. Таким чином, обмінятися нерівноцінними земельними ділянками стане неможливим. Обмін (міна) земельної ділянки державної або комунальної власності, розташованої у масиві земель сільськогосподарського призначення, на іншу земельну ділянку, розташовану у цьому ж масиві, здійснюється лише у разі, якщо обидві земельні ділянки мають однакову нормативну грошову оцінку або різниця між нормативними грошовими оцінками становить не більш як 10 відсотків.

Що стосується ділянок під польовими дорогами (державної або комунальної власності), які розташовані у масиві, то: вони передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам/користувачам суміжних земельних ділянок на строк 7 років; в оренду передаються дороги тільки за умови забезпечення безоплатного доступу усіх землевласників та користувачів до належних їм земельних ділянок; землевласник/користувач на власний розсуд використовує польову дорогу – для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок або для вирощування сільгосппродукції. Отже, нарешті проблему польових доріг розв’язано. Звертатися для оформлення користування необхідно до розпорядника земель сільгосппризначення згідно зі ст. 122 ЗК (за межами населених пунктів до обласного Держгеокадастру, у межах – до сільської, селищної, міської ради). Передача здійснюватиметься без земельних торгів. Крім того, землекористувач самостійно вирішує, як використовувати дорогу, адже дуже часто дорогу розорюють та засіюють. Прийнятою нормою виключається таке порушення з боку користувача, як засіяння польової дороги, – він має на це право.

Важливим є те, що якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

При цьому необхідно звернути увагу, що у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини за позовом власника невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємця суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. У разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності така земельна частка (пай) може бути виділена в натурі (на місцевості) за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади (за наявності таких земель). Протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передача її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).

Із цими та іншими моментами змін у земельному законодавстві відповідно до нового Закону від 10.07.18 р. № 2498-VIII можна ознайомитись тут

 

Новий Закон державної підтримки у вугільній галузі відкриває можливості для сталого розвитку сектору

У вівторок,18 грудня, у Верховній раді України 230 голосами прийняли Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для забезпечення державної підтримки у вугільній галузі” (реєстр.№ 9049 від 05.09.18), ініціаторами якого стали народні депутати України, зокрема Михайло Бондар та Олександр Домбровський.

Про це повідомили в департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Зміни стосуються перш за все Закону України "Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств" в частині продовження дії до 1 січня 2022 року перехідного періоду, необхідного для сталого розвитку державного вугільного сектору, реалізації затверджених стратегічних заходів із технічного переоснащення шахт та покращення їх техніко-економічних показників.

Крім того, вносяться зміни до Закону України "Про виконавче провадження", які спрямовані на узгодження його положень із положеннями Закону України «Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств», згідно із чим виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій на період дії обставин, визначених статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств" (тобто до 01.01.2022).

Враховуючи, що порядок та умови провадження у справах про банкрутство підприємств, в тому числі гірничодобувних, та окремих шахт визначається вищевказаними Законами України - затвердження згаданих змін дозволить, уникнути правові колізії, що спричиняють чисельні судові процеси між місцевими виконавчими службами та підприємствами, привести у відповідність роботу Автоматизованої системи виконавчого провадження Міністерства юстиції України та відкриває можливості для сталого розвитку державного вугільного сектору, реалізації затверджених стратегічних заходів із технічного переоснащення шахт та покращення їх техніко-економічних показників.

 

На Львівщині відбувся круглий стіл "Вірус поліо сьогодні: як попередити небезпеку"

18 грудня відбувся міжвідомчий круглий стіл на тему: «Вірус поліо сьогодні: як попередити небезпеку. Бар’єри організації проведення профілактичних щеплень у організованих колективах навчально-виховних закладів».

Під час заходу обговорили ситуацію з охопленням вакцинації проти основних імунокерованих інфекцій (поліомієліт, кір, краснуха, паротит, дифтерія, правець, кашлюк, хіб-інфеція, гепатит, туберкульоз) та впив низького охоплення на рівень захворюваності.

«Якщо в нас не буде охоплення вакцинацією 95 % підлягаючого контингенту, ми не зможемо подолати спалах кору і попередити спалахи інших хвороб», -  зазначила в.о. начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Любомира Кутневич.

Також під час круглого столу акцентували увагу, що вакцинація проти поліомієліту на низькому рівні може призвести до циркуляції вакцино-спорідненого вірусу поліо, який може генетично мутувати в таку форму вірусу, яка викликає параліч. Тому дуже важливо, щоб прихильників вакцинації було більше, особливо серед батьків, вчителів та медиків.

 

Львівщина - серед лідерів з реалізації проектів сонячної енергетики

У вівторок, 18 грудня, у Києві за участі  представників Європейського Союзу, Уряду України та представників обласних державних адміністрацій  відбувався Інвестиційний Форум Україна - ЄС з відновлюваної енергетики. Львівську область у зазначеному заході представив начальник управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації Андрій Якубовський.

Метою Інвестиційного Форуму є поширення європейського та світового досвіду у сфері розвитку відновлюваної енергетики та визначення найкращих шляхів для прискорення розвитку «чистої» енергетики в Україні.

Форум відкрив представник Європейської комісії з енергетики Томас Герасимос, який розповів про нову роль відновлюваної енергетики в світі. Також з доповідями виступали Посол ЄС в Україні Хюг Мінагрелі,  в.о. голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, з відео-зверненням -  віце-президент ЄК Марош Шевчович. Відзначено позитивну динаміку розвитку відновлюваної енергетики в Україні.

Львівщина є серед лідерів з реалізації проектів сонячної енергетики, незважаючи на те, що рівень сонячного випромінювання нижчий, ніж у південній та центральній Україні. Львівська область посідає 4 місце в Україні зі встановлення потужності сонячних електростанцій - 122,4 МВт.

За останній час в Україні прийнято багато стратегічних документів. Це і «Енергетична стратегія до 2035», і закон про ринок електричної енергії. Україна продовжує виконання Третього енергетичного пакету та Угоди про асоціацію. Відзначено, що до 2030 частка відновлювальної енергетика має зрости до 11%, до 2035 - до понад 35% зеленої енергетики. Також у планах Уряду є зниження вартості вироблення зеленої енергетики. Адже  відновлювана енергія не тільки сприяє підвищенню рівня енергетичної безпеки і досягненню цілей щодо протидії змінам клімату, але забезпечує підтримку економічного розвитку і зростання у регіонах. Саме тому вона є життєво важливою для майбутнього України в рамках глобального енергетичного ринку.

 

Фізичні особи-власники тварин отримають третій транш дотації за утримання молодняка ВРХ

Наказом Мінагрополітики України від 14.12.2018 №595 затверджено розподіл коштів, передбачених для виплати фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Фінансову підтримку в сумі 15,4 млн грн отримають 12,4 тис фізичних осіб  за утримання 16,8 тис гол молодняка ВРХ, які подали документи у вересні - листопаді поточного року. Це вже третій транш коштів, передбачений для виплати дотації фізичним особам у 2018 році.

Попередніми траншами (на 1 травня та 1 вересня) виплачено дотацію 10,5 тис фізичним особам  за утримання 15,2 тис голів молодняка ВРХ  на загальну суму 11,4 млн гривень.

Всього за період з квітня по грудень нараховано дотації 15,3 тис фізичним особам за утримання 21,8 тис голів молодняка ВРХ на загальну суму 26,8 млн гривень.

Серед усіх областей України Львівщина займає перше місце за кількістю фізичних осіб, які подали документи на дотацію та друге місце за кількістю поголів’я молодняку ВРХ, на яке нараховано дотацію і  за сумою нарахованої дотації.

 

На Львівщині 80-та окрема аеромобільна бригада відзначила День військової частини

Сьогодні, 19 грудня, відбулись урочистості з нагоди 39-річниці створення військової частини А0284.

Розпочались заходи хвилиною мовчання за загиблими військовослужбовцями та покладанням квітів до меморіалу загиблим десантникам.

Із річницею створення частини військовослужбовців привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

"Ви стоїте на сторожі спокою та миру мешканців Львівщини. Не знаючи вас особисто, не бачачи ваших облич, на вас розраховують понад дві з половиною мійльони жителів області. Увесь народ України стоїть за тим, щоб ви мали краще забезпечення, краще озброєння, кращі умови, адже українці вірять у вас і знають: що б не трапилось український солдат стоятиме на своїх позиціях до кінця. Львівщина заплатила високу ціну за перемогу. Ми повинні забрати своє до останнього клаптика – і в Донецьку, і в Луганську, і в Криму. А зробити це ми зможемо тільки разом, тільки в єдності", - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, за сумлінне виконання службових обов’язків, старанність, мужність, ініціативність під час виконання службових обов’язків та з нагоди Дня військової частини А0284 п`ятьом військовослужбовцям від Львівської ОДА передали цінні подарунки.

 

В оперному театрі нагородять найкращу спортсменку Львівщини за підсумками листопада

У суботу, 22 грудня, у дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудеться нагородження найкращої спортсменки Львівщини за підсумками листопада 2018 року Вероніки Марченко, а також її тренера Марії Гавелко.

Це почесне звання Вероніка Марченко здобула завдяки успішному виступу на чемпіонаті світу серед військовослужбовців зі стрільби з лука, який відбувся з 11 до 16 листопада 2018 року в м. Тегеран (Ісламська Республіка Іран). На цьому чемпіонаті спортсмен-інструктор Навчально-спортивної бази літніх видів спорту (м. Львів), старший сержант Вероніка Марченко виборола бронзову нагороду в особистому заліку зі стрільби з лука.

Початок нагородження об 11 год.

Нагадаємо, 3 грудня, кандидатуру Вероніки Марченко підтримали шляхом традиційного щомісячного голосування членів колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та виконкому відділення НОК України у Львівській області.

 

Майже 220 млн гривень - на розрахунки з наданих населенню пільг та житлових субсидій

Львівщині 19 грудня перерахували 218,4 млн грн субвенції з державного бюджету на проведення розрахунків з наданих населенню пільг та житлових  субсидій в оплаті за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

Перерахована субвенція дасть можливість місцевим бюджетам погасити заборгованість з пільг та субсидій на 01.12.2018 року з природного газу в сумі 144,8 млн грн, теплової енергії – 36,6 млн грн., електричної енергії – 14,7 млн грн., послуг водопостачання і водовідведення – 7,1 млн грн. та квартирної плати – 14,6 млн грн.

Окрім цього, за рахунок отриманих коштів буде завершена виплата монетизованих субсидій сім’ям, які мали економію за опалювальний сезон 2017-18 років у еквіваленті 100 м. куб. газу та 150 кВт електроенергії, яка використовувалась на опалення. Для цього місцевим бюджетам перераховується 733,8 тис грн. для подальшого їх спрямування на персональні рахунки громадян, які включені у відповідні списки на виплату. Перші такі виплати в обсязі 71,5 млн грн. були проведені в листопаді ц.р.  

Також зазначаємо, що на звернення обласної державної адміністрації, Урядом 18.12.2018 збільшено для Львівської області обсяг субвенцію з державного бюджету на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу на 12,8 млн грн., поступлення якої очікуємо  найближчими днями. Це дасть змогу в повному обсязі погасити заборгованість місцевих бюджетів з цих виплат на 01.12.2018 року.

 

На Львівщині сформували басейнову раду річок Західного Бугу та Сяну

18 грудня у м. Львові на зборах сформували басейнову раду річок Західного Бугу та Сяну.

Басейнова рада створена відповідно до Водного кодексу України, на основі принципів Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 року, Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 23 жовтня 2000 року про встановлення меж діяльності Співтовариства у сфері водної політики з метою врахування інтересів усіх заінтересованих сторін щодо використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

Басейнова рада річок Західного Бугу та Сяну діє на території Львівської та Волинської областей.

В установчих зборах взяв участь заступник Голови Державного  агентства водних ресурсів України Гвозденко Павло Валерійович.

До складу басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну увійшло 24 особи, які представляють Львівську та Волинську області. Членами басейнової ради стали представники Регіональних офісів водних ресурсів, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, водокористувачів, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, що здійснюють діяльність у межах басейну річок Західного Бугу та Сяну або діяльність яких пов’язана з річковим басейном. 

Головою басейнової ради за рішенням зборів обрали Руслана Гречаника – директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Довідково:

Річка Західний Буг, територія басейну якої знаходиться в межах України, Білорусі та Польщі, є лівою притокою р. Нарев (басейн Вісли). Довжина становить 772 км (в Україні 392 км), площа басейну — 73500 км² (в Україні — 11205 км²). Витік розташований у селі Верхобуж Золочівського району. Протікає річка територіями Буського, Кам’янка-Бузького та Сокальського районів Львівської області.

Річка Сян бере початок на Ужоцькому перевалі (Закарпатська обл.) і на відстані  55 км від с. Сянки до с. Боберка є природним кордоном між Україною та Польщею. Довжина р. Сян – 447 км (у тому числі в межах України 56 км), площа її басейну – 16,8 тис. км2 (у межах України – 2,54 тис. км2 ).

 

Львівщина – друга у рейтингу інвестиційної ефективності областей України

За результатами оновлення рейтингу інвестиційної ефективності областей, що провело агентство «Євро-рейтинг», Львівська область розмістилась на рівні ineА, що відповідає рівню «максимальний».

Оновлення здійснено за даними 3-го кварталу 2018 р. Бальна оцінка інвестиційної ефективності області становить 220 бали.

З метою оцінки інвестиційної ефективності, досліджено динаміку показників, які характеризують як інвестиційну активність в регіоні, так і соціально економічний ефект від залучених коштів. З більш детальною інформацією щодо методології рейтингових досліджень та рейтинговою оцінкою інвестиційної ефективності обласних центрів можна ознайомитися на сайті. Зазначимо, рейтинг інвестиційної ефективності областей є щоквартальним. Найближче оновлення буде здійснено у березні 2019 р.

 

13 суб’єктів господарювання скористалися програмою державної підтримки садівництва

Бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» скористались 13 суб’єктів господарювання Львівської області.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.12.2018 № 598 затверджено розподіл коштів за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» для компенсації витрат на придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду, хмелю, а також компенсації витрат, пов’язаних з будівництвом холодильників з регульованим газовим середовищем.

Фінансову підтримку за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду, хмелю в сумі 12642,6 тис грн отримають 12 суб’єктів господарювання у 7-ми районах Львівської області, а також компенсацію витрат, пов’язаних з будівництвом холодильника з регульованим газовим середовищем в сумі 21992 тис грн отримає 1 господарство у Миколаївському районі.

Забезпечення державної підтримки галузі, дозволить  вийти на нові показники збільшення площ плодово-ягідних насаджень, підвищення врожайності та якості плодів і ягід.

 

Приємно, що ви турбуєтесь про зміцнення української армії і частина ваших досліджень присвячена цьому – Президент юним винахідникам

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з талановитою молоддю оглянув представлені зразки досліджень і розробок та відзначив, що частина з них була присвячена допомозі українським воїнам-захисникам.

«Мені приємно, що зараз ви у віці 15-18 років турбуєтесь як нам зміцнити нашу армію і частина ваших досліджень присвячена (цьому – ред.). Починаючи від електронних розробок і завершуючи каркасним будівництвом, які будуть швидше дозволяти розгортати військові частини армії України. Це правильний шлях і правильний напрямок. І ще – дуже важлива річ», - наголосив Глава держави.

Президент нагадав, що у листопаді Верховна Рада підтримала його пропозицію щодо створення Фонду з підтримки освітніх і наукових програм для молоді. «Для чого він створений? Для того, щоб діти, в тому числі з родин, які мають обмежений ресурс, мали можливість отримати бюджетну фінансову підтримку Фонду, щоб поїхати на курси, навчання за кордон», - наголосив Петро Порошенко. Зокрема, це стосується вивчення мов. Водночас він зауважив, що це не стосується англійської, яка вже стала базовою і зараз її мають знати всі. «Вивчити наприклад арабську, японську, китайську. Це надзвичайно важливо. Продовжити через отримання грандів наукові розробки в найкращих наукових центрах світу не за рахунок коштів бюджетів інших країн, а за рахунок коштів державного бюджету», - сказав він.

«Перед вами відкриваються зараз абсолютно всі двері», - додав Глава держави.

Серед реформ, які відбуваються в державі, Президент також відзначив запровадження нової української школи, яка навчає вчитись, думати і бути креативними. Петро Порошенко нагадав, що за ініціативи Першої леді Марини Порошенко та за підтримки благодійного Фонду Порошенка, разом із залученням коштів державного бюджету була започаткована програма розвитку інклюзивної освіти та медицини.

«Чому? Тому що діти з особливими потребами, які раніше були просто викинуті з суспільного життя, на сьогоднішній день – кожен з вас вже має можливість в цьому переконатися – повертаються до шкіл, стають нормальними членами суспільства, користуються шаною і повагою. Але саме головне – перед ними відкривається великий світ», - наголосив Президент. Глава держави зазначив, що це позитивні зрушення для всіх дітей, адже таким чином вони навчаються жити в цивілізованому європейському суспільстві.

Президент також подякував тим, хто приїхав на зустріч і продовжує займатися наукою і освітою, навіть коли їхні домівки захоплені країною-агресором. «Вони є тим якорем, який тримає український Донбас і забезпечує повернення України і українського суверенітету туди після звільнення, яке обов’язково і дуже скоро буде», - зауважив Петро Порошенко.

Окремо Президент відзначив важливість підтримки молоді, яка хоче себе присвятити творчості. Глава держави зауважив, що за останні 5 років було суттєво збільшено через квоти на радіо і телебаченні кількість україномовного продукту. «У шорт-листі на «Оскар» є український фільм. На «Венеційському бієнале» українці беруть участь..., збирають повні концертні зали і аншлаги на виставах. Це те, чому я радий і що хочу бачити», - сказав він.

Петро Порошенко також відзначив важливе історичне значення створення об’єднаної Православної церви України. «Це церква українська і для всіх вона відкрита. Це диво… і це також є запорукою змін на краще. Де-факто є другою незалежністю – була державна незалежність, а зараз духовна», - наголосив Президент.

Глава держави закликав юних талановитих українців вірити в силу України, українську єдність і силу Господа.

 

Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед – Президент на зустрічі з талановитою молоддю

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко з нагоди Дня Святого Миколая зустрілися з талановитою молоддю та ознайомилися з винаходами та творчими розробками школярів та студентів.

Глава держави зауважив, що для сьогоднішньої зустрічі Маріїнський палац, де зазвичай проводяться державні заходи найвищого рівня, віддано у розпорядження талановитих дітей. «Ви сьогодні найповажніші гості, можливо навіть і не гості, а господарі країни», - сказав Петро Порошенко дітям.

За його словами, сьогодні зібралася молодь, яка представляє все багатство України з абсолютно всіх областей – Луганської, Донецької, Тернопільської, Івано-Франківської та всіх інших.

«Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед. Без цієї впевненості, без цих намагань – нічого не буде. Дуже важливо, що ви вірите у власну перемогу», - підкреслив Президент. Він додав, що юні розробники ще у шкільному віці вже намагаються отримати патенти на свої винаходи, для захисту своєї інтелектуальної власності, бо впевнені що ці винаходи будуть працювати.

«Ще школярами, ліцеїстами, студентами ви робите те, чого до вас не робили представники великої науки. Самі відчуваєте, що Мала академія наук аж ніяк не гірша Національної академії наук, бо творчий потенціал є надзвичайно високим», - сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що всі ці зміни в країні загалом, та в освітній сфері зокрема, стали можливими завдяки тому що п’ять років тому такі ж студенти як ті, що сьогодні присутні на зустрічі, вийшли на Майдан Незалежності аби захистити європейське майбутнє України. «П’ять років тому почалась Революція Гідності, гідності українських людей, які вимагали, щоб країна сама жила за європейськими стандартами, доводила необхідність європейського майбутнього», -нагадав він.

Петро Порошенко особливо наголосив, що за ці п’ять років підписано і ратифіковано Угоду про асоціацію Україна-ЄС, запроваджено режим безвізових поїздок для українців до країн Євросоюзу. Він також акцентував на тому, що безвізовий режим відкриває можливості для українських студентів здобувати освіту за кордонах у кращих європейських університетах.

Марина Порошенко, в свою чергу, зазначила, що саме молоде талановите покоління українців будуть продовжувати створювати незалежну європейську Українську державу. «Ви будете новими лідерами змін», - звернулася дружина Президента до юних винахідників.

Перша леді додала: «Ви дійсно дуже розумні і дуже талановиті. Ви  маєте безліч цікавих і прогресивних ідей і це надихає на віру у щасливе майбутнє нашої країни».

Учасники зустрічі подякували Президентові та Першій леді за підтримку проектів молодих науковців та винахідників.

«Дозвольте мені від імені учасників сьогоднішніх зборів висловити вам щиру подяку за те, що ви піклуєтесь про підростаюче покоління. Останнім часом в Україні було зроблено дуже багато для того, щоб діти з особливими потребами мали більше можливостей. Також реформи в освіті, особливо розвиток початкової школи. А старшокласники відвідують різноманітні семінари та тренінги. Навіть навчаючись за кордоном у нас є бажання повертатися в Україну та розвивати її», - сказала одна з учасниць Анастасія Пишна.

Вона також відзначила роль Президента та Першої леді в «підтримці громадсько активної молоді в подальшому долучалися до розвитку рідної держави» та подякувала за можливість зустрітися та поспілкуватися.

Петро та Марина Порошенки ознайомились із винаходами та пілотними розробками шкільної та студентської молоді в різних сферах, зокрема з методом ранньої діагностики онкозахворювань, моделлю розумних теплиць для вирощування сільгосппродукції, моделлю інноваційної очисної системи для фільтрування води, біологічними методами очищення ґрунтів, обладнанням для вимірювання рівня забруднення повітря тощо. Молоді програмісти представили свої проекти в сфері штучного інтелекту.

Серед проектів, представлених Президенту та Першій Леді, прототип апарату, який визначає рівень освітлення та відстані, що може стати допоміжнім пристроєм для людей з проблемами зору.

Також були представлені розробки молодих науковців, які мають прикладний характер, деякі вже претендують на патентування, зокрема технологія створення каркасних мобільних будинків та лікувальні препарати з природних компонентів.

 

Мінприроди ініціює заборону на використання диких тварин у цирках

Міністерство екології та природних ресурсів України ініціює заборону на використання диких тварин у цирках та введення адміністративної відповідальності за такі дії. Про це повідомив очільник Міністерства Остап Семерак.

«Мінприроди ініціює заборону на використання диких тварин у цирках та введення адміністративної відповідальності за такі дії. Як Міністр екології я вважаю неприйнятним таке використання тварин та виступаю проти популяризації в суспільстві жорстокого поводження з ними», - повідомив він.

Відповідні норми містяться у Проекті закону, який Міністерство подало на розгляд Уряду, зазначив Семерак.

Проект був розроблений Міністерством екології та підтриманий Міністерством культури та Євгеном Нищуком.

 

Винахідники з Львівщини взяли участь у зустрічі Президентського подружжя з обдарованими дітьми

Сьогодні, 19 грудня, з нагоди Дня святого Миколая у Маріїнському палаці Президент України Петро Порошенко та Марина Порошенко організували зустріч з обдарованими дітьми.

У межах зустрічі юні винахідники особисто презентували Петру та Марині Порошенкам свої винаходи.

Серед них - проекти юних львівських школярів, зокрема,  «Розумна теплиця». Федевич Роман НВК Школа комп’ютерних технологій «Львівський технологічний ліцей». 10 клас.

«Мій проект отримав назву «Розумна теплиця». Побутовий користувач може виставляти параметри для регулювання. Серед них – температура – мінімальна та максимальна. Якщо ж вона перевищуватиме показник, то відчиниться вікно. Ще один показник – це датчик вітру. У разі, коли вікно відчинене, щоб запобігти виламуванню вітром вікна, пристрій вимірює критичність вітру та спрацьовує. Таким чином вікно зачиняється», - наголосив розробник Федевич Роман, десятикласник НВК Школа комп’ютерних технологій «Львівський технологічний ліцей».

Окрім того, можна виставити два режими освітлення та поливу. Останній регулюється згідно з прогнозом погоди.

Також представили :

 • Проект  «Утилізація каналізаційних жировмісних сполук – середовища патогенних мікроорганізмів», який стосується розробки способів утилізації каналізаційних відходів за допомогою каналізаційних колодязів біля житлових будинків, які обладнуються пластинчатими фільтрами. Фільтруючим елементом таких фільтрів слугуватимуть відходи пластику.

 • Прототип приладу «Мультифункціональний пристрій для незрячих» Пристрій допоможе незрячим людям та людям з вадами зору визначати кольори, рівень освітленості та відстань до перешкод.

 • Проект  «Нейромережева система для виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи», який включає алгоритм, що  може детально проаналізувати дану йому ЕКГ та виявляти збої у роботі серця із найменшою похибкою. Система реалізована мовою Phyton 3.6.4 із використанням бібліотек для роботи з мережами.

 • Проект «Спосіб виділення індоспіцину з Indigofera spicata», який стосується альтернативного способу одержання індоспіцину  як об’єкта фармакологічних досліджень, зокрема, протипухлинної активності за допомогою екстракції з природньої сировини (стебла рослини Indigofera spicata).

У селі Лавриків на Жовківщині відкрили газопровід(+відео)

Сьогодні, 19 грудня, у селі Лавриків Жовківського району відкрили газопровід. Підвідний газопровід середнього тиску забезпечить природнім газом 450 домогосподарств 7 сіл Лавриківської сільської ради.

«За останні роки всі ми можемо побачити, що в нашій області багато чого змінюється. Десь провели газ, десь побудували дорогу, нову школу, дитячий майданчик. Ці зміни тривають, і головне, що вони помітні», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Одним з перших у домівку газ отримав мешканець села Лавриків Богдан Сало. Чоловік разом із дружиною утримують господарство та до цього часу для обігріву помешкання використовували пічне опалення на дровах, а для приготування їжі газовий балон.

«Це довгоочікуваний для нас газ. З газом набагато легше, адже дрова треба привезти, порізати, порубати, скласти, а газ запалив і в хаті тепло», -  розповів Богдан Сало.      

У 2018 році фінансування проекту проводили в межах реалізації програми газифікації населених пунктів Львівської області на 2018-2020 роки. Відтак, збудували 3,6 км газопроводу загальною вартістю 2 286,8 тис грн, з яких 2041,8 тис грн – кошти обласного бюджету  та  245 тис грн – кошти місцевого бюджету.     

«Сьогодні мешканці села, а це 450 домогосподарств, 7 сіл, які входять в Лавриківську сільську зону, отримують газ. Вони на це чекали понад 10 років і спільними зусиллями, як обласної так і місцевої влади, ми це зробили. Були виділені кошти, зроблені відповідні роботи і сьогодні ми бачимо результат. Це один з проектів, які цього року реалізовувались в межах обласної програми газифікації населених пунктів»,-  розповів директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

Зазначимо, що в межах реалізації програми газифікації населених пунктів Львівської області на 2018-2020 роки  реалізували 5 проектів з будівництва підвідних газопроводів до сіл Лавриків та Бабії Жовківського району, с. Перекалки Кам'янка-Бузького району, с. Блажів Самбірського району, с. Вовче Турківського району. Загальна сума виділених по Програмі коштів становить 7,69 млн грн.

 

Для дітей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні організували свято

Сьогодні, 19 грудня, у Львівському державному цирку до Дня святого Миколая відбулася святкова вистава для дітей Героїв Небесної Сотні та учасників АТО зі всіх районів області.

Для дітей Героїв організатори підготували яскраве шоу – виставу «Новорічне королівство», під час якої малих глядачів розважали гімнасти, еквілібристи, акробати, жонглери, клоуни та дресировані тварини.

У святі взяв участь перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Мужні воїни, які своєю принциповою позицією зі зброєю в руках, дають нам можливість на Львівщині під мирним небом проводити такі святкові дійства для дітей. У такі дні діти мають можливість поспілкуватись, збагатитись духовно, насолодитись життям. Сьогодні в день святого Миколая хочеться поросити в дарунок добробут, мир та злагоду для усіх нас. Кожен на своєму місці щодня наближає нашу перемогу: хтось зі зброєю, хтось з пером в руках, хтось міцним словом. Пам’ятаймо, що тільки єдність нас гуртує і наближає нашу перемогу», - звернувся до дітей та батьків Ростислав Замлинський.

Також діти отримали солодощі та подарунки від святого Миколая.

Таке свято започатковане благодійним товариством «Мій тато захищає Україну» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та департаменту освіти і науки Львівської ОДА та відбувається четвертий рік поспіль.

 

Адвокатів Львівщини привітали з професійним святом

Сьогодні, 19 грудня, відбулись урочистості з нагоди Дня адвокатури України. 

Адвокатів області привітала керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. 

"Живемо у непростий час і кожен з вас на своєму місці покликаний робити дуже важливі речі. Від вас залежать долі людей, ви озброєні правом, законом та словом. І дуже важливо, щоб всі ці знання, можливості та напрацювання ви передали наступним поколінням – учням та послідовникам. Адже від вас залежить, наскільки правовою буде держава", - зазначила Маріанна Вільшинська.

Також вона нагородила кращих адвокатів подяками облдержадміністрації.

 

Львів’яни виконали 380 дитячих мрій в межах благодійної акції «Подаруй дитині свято»

Благодійна акція «Подаруй дитині свято» добігає кінця. Волонтери зібрали 380 листів діток із малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей з інвалідністю, сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування зі Львова та області , а також школи-інтернат №100 для незрячих.

Щодня до Офісу святого Миколая, який розташований у Львівському обласному молодіжному центрі (вул. Винниченка 12, 2-ий поверх), небайдужі львів’яни приносили пакунки для дітей.

«Цьогоріч акція вийшла на новий рівень та стала ще масштабнішою, ніж попереднього року. Адже нам вдалось зібрати 380 листів дітей. Листи ми викладали на сторінку  благодійної акції у соцмережі "Фейсбук" частинами. Першу «порцію» листів розібрали у перші три дні. А це було близько 100 листів. Щодня телефонують бажаючі долучитись до акції та взяти лист котроїсь дитини. Однак, ми змушені відмовляти, адже більше листів немає. Звісно, це нас приємно тішить та мотивує наступного року допомогти ще більшій кількості дітей», - повідомила співкоординаторка Благодійної акції «Подаруй дитині свято» Вероніка Кашинська.

Окрім цього, організатори зазначають, що на дітей, окрім омріяних подарунків, чекає справжнє повноцінне святкування 23 грудня о 14:00 в кінотеатрі ім. О. Довженка.

Нагадуємо, що цього року Благодійна акція «Подаруй дитині свято»відбувається уже всьоме, а координаторами цьогорічної акції є ГО «Львівський молодіжний клуб» спільно зі Студентською радою Львова та Львівським обласним молодіжним центром.

 

Для дітей з числа соціально незахищених категорій покажуть святкову новорічну виставу

У четвер, 20 грудня, у Палаці культури залізничників «РОКС» відбудеться показ новорічної святкової вистави «Пригоди в країні казок на Миколая» для дітей з числа соціально незахищених категорій населення з усієї області. Загалом участь у заході візьме 500 дітей.

«Видовищна, повчальна казка перенесе дітей у дивовижний світ улюблених казкових героїв, що діють у нашому часі та ще й у дивовижних обставинах», - наголосив заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк.

У музичній виставі задіяні  понад два десятки артистів театру танцю «Життя» під керівництвом Народної артистки України Ірини Мазур.

Початок о 16:00 год.

 

Під час аукціону в оренду передали три водні об’єкти на території Львівщини

На земельних торгах у формі аукціону, які відбулися 17 грудня у Департаменті екології та природних ресурсів, передано в оренду три земельні ділянки разом із водними об’єктами:

 • Ставок площею 0,4689 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 0,6252 га., який на даний час увійшов до Воютицької сільської ради Самбірського району;

 • Ставок площею 1,8502 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 2,1590 га., який на даний час увійшов до Воютицької сільської ради Самбірського району;

 • Ставок площею 1,0573 га, який розташований на території Новоміської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 1,7224 га.

Переможці земельного аукціону сплачуватимуть щорічно близько 10 тис. грн. до бюджетів відповідних сільських рад за оренду земельних ділянок разом із водними об’єктами.

Варто зазначити, що надання в оренду водних об’єктів на земельних торгах дає значну кількість позитивних результатів. Йдеться не лише про надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів від сплати орендної плати, розвиток рибництва, створення нових робочих місць, але й про прозорий механізм та вільний доступ учасників до аукціону, ефективне та раціональне використання водних об’єктів, здійснення та забезпечення належного контролю за якістю вод.

Одночасно повідомляємо, що у Департаменті екології та природних ресурсів  підготовлено документацію на ще 11 водних об’єктів, право оренди на які вже невдовзі буде виставлено на аукціон, а саме:

Земельна ділянка разом із водним об’єктом, які розташовані на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району Львівської області, площею 2,9178 га, в тому числі площа водного об’єкта 2,7585 га;

 

Для представників бюджетних установ організували семінар з енергоефективності

У вівторок, 18 грудня у м. Кам’янка-Бузька пройшов семінар «Організація діяльності установи на засадах енергоефективності – базові принципи та кращі практики свідомого споживання енергії».

Захід відбувся в межах проекту  «Підвищення показників мікроклімату та енергоефективності у дитячій лікарні Охматдит у Львові на 65 тис дітей та дитячому садку для 290 дітей у місті Кам'янка-Бузька, Україна», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з німецькою громадською організацією «ChildFund Deutschland» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини та за сприяння Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації.

Під час семінару присутніх ознайомили з Програмами та проектами у сфері енергозбереження, які реалізуються обласною державною адміністрацією, зокрема, спільно з Фондом Східна Європа.

Окрім цього, з працівниками ДНЗ № 4 та №5, а також інших освітніх закладів міста, представниками місцевої влади та громадянського суспільства, батьками дітей, що відвідують дошкільні заклади, порушили питання шляхів ефективного використання енергоресурсів у професійній діяльності та в побуті. 

20 грудня 2018 року такий захід заплановано провести у КЗ ЛОР «Львівська обласна клінічна дитяча лікарня «Охмадит».

 

 

18.12.2018

 

Олег Синютка зустрівся із заступником голови Державного агентства водних ресурсів України Павлом Гвозденком

Сьогодні, 18 грудня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із заступником Голови Державного агентства водних ресурсів України Павлом Гвозденком.

Керівник області та заступник Голови Держводагенства визначили найактуальніші проблеми у сфері водокористування.

Зокрема, під час зустрічі порушили питання перспективи фінансування пріоритетних заходів (захист від підтоплення і затоплення територій, будівництво гідротехнічних, берегоукріплювальних, протизсувних, протиобвальних споруд, питне водопостачання населення, яке проживає в зонах депресійних лійок, заходи для боротьби з шкідливою дією вод) із різних джерел фінансування, в тому числі за кошти міжнародної технічної допомоги.

Нагадаємо, 18 грудня Павло Гвозденко перебуває із робочою поїздкою у Львівській області, де взяв участь у зборах зацікавлених сторін стосовно формування Басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну.

 

Для представників бюджетних установ організували семінари щодо ринку природного газу

Сьогодні, 18 грудня, в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулись три семінар-навчання щодо введення в дію Закону України «Про ринок природного газу».

З метою безперебійного постачання природного газу, уникнення відключень, додаткових нарахувань на семінарі розглядали питання щодо добового балансування природного газу, вибір надійного постачання, встановлення дистанційних приладів обліку.

Навчання відбувались за участі представників бюджетних установ відділів освіти, культури, медицини, соціальної сфери, райдержадміністрацій, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад.

"Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» споживач має право вибору постачальників. Зараз надзвичайно важливо те, щоб всі категорії споживачів мали безперебійне, безпечне та постійне постачання природного газу", – зазначив заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Грет.

У постанові НКРЕКП від 30 листопада 2018 року № 1573 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 27 липня 2018 року № 788» зазначено, що з 01 березня 2019 року передбачається перехід ринку природного газу України на добове балансування

Згідно з новими правилами, споживачам усіх категорій необхідно щодобово до 10:00 год подавати інформацію про фактичне споживання природного газу за попередню добу та прогноз на поточну і наступну добу по кожному вузлу обліку.

 

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького презентували виставку Івана Труша

Сьогодні, 18 грудня, в Національному музеї ім. Андрея Шептицького відкрили виставку «З мандрів. Постаті» в межах мистецького проекту «Відомий і невідомий Труш».

«З мандрів. Постаті» - другий виставковий проект із низки тематичних ювілейних виставок, які презентуватимуть у 2018 - 2019 роках. Експозиція виставки складається з 2 частин: «З мандрів» та «Постаті».

У відкритті виставки взяв участь перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

«Велика честь бути сьогодні у музеї та відкривати виставку Івана Труша. Глибина думки в його полотнах дивує. У тих картинах, які творилися на зламі століть, видатний українець на власному прикладі прославляв українську культуру. Змальовуючи побут та красу України, він доносив до світової спільноти багатогранність нашої держави. Завдяки таким постатям формувалась наша культура. Ми маємо чим пишатися. Пам`ятаймо про великих українців, які на власному прикладі демонстрували, як збагачувати Україну, як її любити, як її прославляти», - зазначив Ростислав Замлинський.

На виставці представили творчий доробок Івана Труша, художника-новатора, який впроваджував нові малярські прийоми і послідовно утверджував переваги пленерного живопису у національному мистецтві.

Проект «Відомий і невідомий Труш» Національний музей у Львові ім. А. Шептицького започаткував з нагоди 150-річчя від дня народження відомого українського живописця, портретиста, мистецтвознавця Івана Труша.

 

Олег Синютка – у трійці кращих голів облдержадміністрацій України

Видання "ДС" склала черговий рейтинг голів обласних державних адміністрацій. Показники підбивають підсумки за три квартали. Голова Львівської ОДА Олег Синютка  посідає третій рядок загальноукраїнського рейтингу  (60 балів). Серед досягнень – відсутність провалів в роботі: за жодним із 20 критеріїв Львівська область не увійшла ані до трійки, ані навіть в шестірку неблагополучних регіонів.

Рейтинг порівнює показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя і наполовину окупованих Донеччини і Луганщини) за 20 суспільно значимими критеріям. Усі цифри взято із зведень Державної служби статистики України і її територіальних органів.

Серед успіхів Львівщини в січні-вересні відмітили друге місце після Києва по припливу прямих іноземних інвестицій – як в абсолютних цифрах ($93, 2 млн), так і в перерахунку на душу населення.
Найбільші інвестиції поступили з Польщі ($42, 8 млн) і Нідерландів ($28, 8 млн). 

Також область пробилася в трійку лідерів позагальній площі прийнятих в експлуатацію квартир на тисячу жителів, в четвірку - по динаміці чисельності штатних працівників (зростання на 1,3% в порівнянні з січнем-вереснем минулого року), увійшла до п'ятірки регіонів з найнижчим рівнем безробіття населення працездатного віку.

 

Експортерів області запрошують до участі у семінарі щодо особливостей виходу на зовнішні ринки

У четвер, 20 грудня, відбудеться семінар для підприємців та експортерів щодо особливостей виходу на зовнішні ринки, засобів та інструментів при експортній діяльності. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

В межах семінару «Go to global market: можливості та інструменти»  учасники дізнаються:

- лайфхаки становлення на внутрішньому ринку від провідних організацій;

- про основні кроки й рекомендації щодо виходу на глобальні ринки;

- можливості фінансової підтримки бізнесу;

- практичні інструменти допомоги бізнесу від експертів ДУ «Офіс з просування експорту України»;

- історії успіху українських підприємців. 

Для участі у заході необхідно зареєструватись за посиланням.

Семінар стартує о 12:30 год за адресою: м. Львів, вул. Князя Святослава, 5, готель-ресторан «Таурус», коференц-зал.

Організатори заходу - Львівська обласна державна адміністрація спільно з ДУ «Офіс з просування експорту» при Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, що у Львівській ОДА діє Служба експортера. Під супроводом Служби на сьогодні перебуває понад 70 підприємств. Як розповів під час Засідання Ради регіонального розвитку заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів серед напрямків роботи інституції – торговельні місії, промоція експортера, пошук нових бізнес-партнерів, запити від іноземних компаній, школа експортера, комунікація на рівні В2G.

 

Олег Синютка зустрівся з Послом Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне

Сьогодні, 18 грудня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Йоана Єрусалимського, Родосу і Мальти Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне.

Піж час зустрічі обговорили діяльність ордену та його структур в Україні. Очільник області подякував Послу за співпрацю.

“Ми розуміємо, що біда на Сході у зв’язку з російською агресією створює нові виклики перед суспільством і допомога надана за вашої участі пораненим бійцям є великою підтримкою усім українцям. Також для нас є важливою допомога дітям і людям поважного віку. Ми зі свого боку підтримуватимемо ваші ініціативи і, щоб наша спільна робота принесла користь Львівщині”, - зазначив Олег Синютка.

Почесний гість розповів про різноманітні програми підтримки й реабілітації, які реалізує Мальтійський Орден в Україні та зокрема області . 

“Ми знаємо, що у такий критичний період, який переживає зараз Україна, найбільше страждають діти. Тому у таких кризових ситуаціях Мальтійська служба допомоги і проявляє свою діяльність. Ми допомагаємо людям, які потребують реабілітації, займаємось шкільними структурами, викладанням для дітей з особливими потребами і теж приділяємо увагу допомозі у кризових сімейних ситуаціях. З 2015 року ми присутні на Сході з програмою по соціальній підтримці, зокрема дітей внутрішньо переміщених осіб”, - розповів  Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне.

У межах зустрічі сторони напрацювали спільні напрямки  подальшої двосторонньої співпраці.

 

Львівщина попрощалась з Ігорем Коцюрубою

Сьогодні, 18 грудня, на Личаківському кладовищі провели в останню путь відомого громадського діяча, волонтера, активного учасника трьох революцій Ігоря Коцюрубу.

Прощання відбулось у Військовому Храмі Стрітення Господнього. 

Ігор Коцюруба був співголовою "Революції на граніті" (1989), головою «Студентського братства» Львівської політехніки (1989–1990), секретарем «Студентського братства» м. Львова (1990–1991), учасником та організатором акції “Україна без Кучми”(2000-2001). 
З початку Революції Гідності (2013-2014) - активний її учасник і до останніх днів, як волонтер, допомагав українській армії. 

Ігор Коцюруба - очільник громадського формування «Патріот», яке втілює ідею військово-патріотичного виховання молоді. Був головою Української ветеранської організації та членом Народної Ради України.

Народився на Луганщині в сім'ї репресованих, що поверталися з заслання на Галичину. 1982 року закінчив СШ № 10 у Червонограді, згодом вступив у СПТУ № 67. Далі у біографії майбутнього громадського діяча була військова строкова служба в Афганістані (1983-1985). Вищу освіту здобував у Львівському політехнічному інституті на інженерно-економічному факультеті (1996). Наприкінці 80-х років Ігор Коцюруба брав активну участь у громадській діяльності, зокрема, у 1990 році один з активних організаторів протесту Студентського Братства.

 

На Львівщині відбулись Дні партнерства інститутів громадянського суспільства

Сьогодні, 18 грудня, на Львівщині відбулись «Дні партнерства» інститутів громадянського суспільства. В межах заходу громадські організації - переможці конкурсу Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства презентували власні проекти, які фінансувались за кошти обласного бюджету.

«Починаючи з 2015 року департамент внутрішньої та інформаційної політики організовує такі конкурси для інститутів громадянського суспільства, який дає можливість реалізовувати свої місцеві ініціативи в районах, селах, ОТГ. Також Дні партнерства – це майданчик для комунікації між громадськими організаціями, можливість для напрацювання спільних проектів. Дякую вам за ваші ініціативи, які були реалізовані упродовж 2018 року та бажаю нових цікавих ідей у 2019 році», - зазначив заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун.

Зокрема у номінації «Всеохопна благодійність» благодійний фонд «Уляни Кузик» цьогоріч провів акцію «Підготуй дитину Героя до школи», в межах якої понад 50 дітей учасників АТО отримали рюкзаки із канцтоварами.

«З 2014 року ми робимо такі проекти, також робимо Свято Миколая та багато інших. Вперше вирішила податися на конкурс мікропроектів в ЛОДА і за підтримки нам вдалось зробити це чудове свято», - розповіла керівник фонду, волонтер Уляна Кузик.

У номінації «Розвиток новітніх технологій на варті безпеки» громадська організація «Асоціація гірських провідників «Ровінь»» запустила мобільний додаток «Саморятівник», метою є підвищення рівня безпеки громадян Львівщини, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події.

Програма передбачає швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало погано (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти службам та своєчасно надати необхідну допомогу.

Також серед проектів у номінації «Підтримка інформаційної гігієни» професійна спілка «Медіа-профспілка Львівщини» провела тренінги із підвищення рівня медіаграмотності ЗМІ Львівщини у контексті протидії інформаційної агресії Росії, у номінації «Регіональна просвітницька діяльність» громадська організація «Європейський діалог» провела заходи із формування регіональної політики, у номінації «Просвітницька діяльність на Львівщині в сфері соціального замовлення» БО «Благодійне товариство» Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» впроваджували тренінги по соціальному замовленню по районах Львівської області.

Окрім цього, в межах Дня партнерства свою діяльність презентували активні громадські організації області

 

В області визначили перевізників на приміських і міжміських автобусних маршрутах

Як повідомляють у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації, визначено перевізників-переможців, які надаватимуть послуги на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування Львівщини.

Нагадаємо, що у п'ятницю, 30 листопада, відбулося завершальне засідання конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Львівської області. 

Зазначимо, що розглядались 72 об’єкти конкурсу. Участь у конкурсі взяли 16 перевізників претендентів. 

Із детальним списком переможців можна ознайомитися тут.

Протокол засідання можна переглянути за посиланням.

 

Відвідати музеї Львівщини можна онлайн

У 2018 році департамент з питань культури, національностей та релігії облдержадміністрації започаткував новий інтерактивний  музейний проект «Відвідай».

Інтерактивний музей «Відвідай» - це унікальна можливість оглянути музей  Львівщини у будь-якому куточку світу, маючи при собі електронний гаджет та доступ до інтернету.

На сьогодні понад 25 музеїв м. Львова та області нанесено на віртуальну карту. Але робота над наповненням карти триватиме і надалі, оскільки  мета проекту – представити історико- культурне надбання музеїв на  Львівщині, зробити музеї доступними для всіх та будь-де.

Проект реалізований у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки.

Розпочати віртуальний тур музеями Львівщини можна перейшовши за посиланням. Окрім того, на сайті Львівської облдержадміністрації розміщений банер "Інтерактивний тур музеями Львівщини", клікнувши на який ви можете розпочати тур.

Серед музеїв, які можна відвідати онлайн:

 • Меморіальний музей Михайла Грушевського, м. Львів

 • Національний музей-меморіал „Тюрма на Лонцького“, м. Львів

 • Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, м. Львів

 • Історико-меморіальний музей полковника Євгена Коновальця, с. Зашків

 • Музей Слави Стецько в Юшківцях, с. Юшківці

 • Меморіальний комплекс „Борцям за волю України“, м. Стрий

 • Меморіальний музей-садиба родини Бандерів, м. Стрий

 • Музей-садиба Степана Бандери, с. Воля Задеревацька

 • Народний музей визвольної боротьби ОУН і УПА, с. Кавсько

 • Музей гетьмана Петра Сагайдачного, с. Кульчиці

 • Музей визвольної боротьби, с. Чуква

 • Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шухевича, с. Грімно

 • Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі », с.Нагуєвичі

 • Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, м. Львів

 • Львівський музей історії релігії, м. Львів

 • Музей «Староскварявський іконостас ХVІ-ХVІІІ ст.», с. Стара Скварява

 • Музей Арсенал, м. Львів

 • Кам’яниця Корнякта, м. Львів

 • Відділ давньої історії України, м. Львів, пл. Ринок, 24

 • Музей-садиба родини Антоничів, с. Бортятин

 • Меморіальний музей Олекси Гасина-„Лицаря“, Генерал-хорунжого УПА, с. Конюхів

 • Музей Новітніх Героїв, м Рудки

 • Музей історії національно-визвольної боротьби ОУН і УПА 40-60-х років ХХ століття, м. Самбір

 • Національний музей у Львові ім. А. Шептицького

 • Українське мистецтво ХХ ст. відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького

 • Сектор «Літературний Львів І половини ХІХ – ХХ ст.»

 • Львівського історичного музею

Потенціал західного регіону презентували на Annual General Membership Day

У п’ятницю,14 грудня, у м. Львові (вул. Садова, 2д, Softserve HQ) відбувся Annual General Membership Day - загальні збори учасників Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації.

Захід відбувся у форматі серії заходів з метою презентації потенціалу західного регіону, а саме: обговорювали вплив безпеки ведення бізнесу з різних точок зору та пробували оцінити можливості для підняття рівня інвестиційного клімату в регіоні, створення платформи для налагодження контактів між членами Асоціації, представниками дипломатичних місій та органів виконавчої влади.

У межах проведення Annual General Membership Day відбулась Конференція “Безпечність та впевненість. Інвестиційний клімат Західної України”, яка дала всім учасникам заходу розуміння, що в Україні є реальні "success stories", що є надійні локальні українських партнери, на яких можуть розраховувати інвестори, а також які ризики для бізнесу існують на сьогодні.

Зокрема, керівник управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації Роман Матис, розповів про діяльність управління та вплив відділів залучення інвестицій та супроводу інвестиційних проектів на підвищення рівня залучення інвестицій у Львівську область, методики розвитку області як інвестиційно привабливого регіону, підвів підсумки роботи від часу створення управління від 2016 до 2018 року, а також поділився планами розвитку інвестиційної політики у 2019 році.

Своєю експертною думкою щодо іміджу України та її сьогодення також ділилися:

- Даніель Крамер, керівник департаменту з питань торгівлі та економічного розвитку Представництва ЄС в Україні;

- Кеті Котрел, Перший секретар з питань енергетики та голова комерційного відділу Посольства Великої Британії;

- Дмитро Панкратов, Координатор торгівлі та бізнесу Посольства Королівства Норвегії в Україні;

- Дмитро Шеренговський, кандидат політичних наук, керівник академічного відділу Українського католицького університету;

- Юрій Резник, директор Klingspor Абразивні Технології;

- Тарас Кицмей, співвласник SoftServe;

- Маркіян Мальський, Почесний Консул Республіки Австрії у Львові, партнер Arzinger law firm.

 

19 грудня – останній день подачі заявок на участь в аукціоні щодо оренди ставків

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації повторно повідомляє, що о 11.00 26 грудня 2018 р. відбудуться земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами.

Зокрема, цього дня на аукціон буде виставлено наступні ставки:

 • Ставки площею 2,2245 га та 1,7023 га, які розташовані на території Увинської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 5,1603 га;

 • Ставок площею 2,7585 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 2,9178 га;

 • Ставок площею 2,6355 га, який розташований на території Грімненської сільської ради (за межами населеного пункту) Городоцького району, на земельній ділянці площею 2,8322 га.

Нагадуємо, останній день подачі заявок на участь – 19 грудня 2018р. (до 16:30 год.).

Аукціон з продажу права оренди земельної ділянки разом із водним об’єктом відбудеться у Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Детальну інформацію про лоти та проведення земельних торгів можна отримати на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за посиланням: 

Радехівський район, Увинська сільська рада (за межами населеного пункту).
Старосамбірський район, Лютовиська сільська рада (за межами населеного пункту).

Городоцький район, Грімненська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28927

 

Автомобільні шляхи Львівщини очищують 107 одиниць техніки

За оперативною інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації, дорожній комплекс активно працює на автомобільних дорогах.

Для забезпечення належного руху транспорту було задіяно 107 одиниці техніки.

З метою утримання доріг у належному стані використали 1250,5 т піскосуміші.

«Також до робіт з очищення автомобільних доріг від снігу залучили понад 35 робітників. Ми просимо мешканців нашої області, а також гостей звертатися на «гарячу» лінію області «112» у разі виявлення нерозчищених або непосипаних доріг», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло.

Львівська облдержадміністрація закликає усіх учасників дорожнього руху дотримуватися правил.

 

У Львівському обласному кардіологічному центрі відбулось протипожежне тренування

У Львівському обласному кардіологічному центрі організували протипожежне тренування.

У ході навчань працівники кардіоцентру відпрацювали елементи евакуації та пожежогасіння.

Зазначимо, до тренувань були залучені працівники та техніка ДСНС Франківського РВ м. Львова.

 

 

17.12.2018

 

На Львівщині відзначили працівників державної виконавчої служби

Сьогодні, 17 грудня, у Головному управлінні юстиції у Львівській області відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня працівника державної виконавчої служби. Привітав виконавців голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Були різні обставини, мінялися керівники, але завжди і виконавча служба і Львівська юстиція вела вперед державу. Дякую, що ви є і, мабуть, ви відчуваєте якою великою є увага до тої справи, яку ви робите. Адже вся ваша праця залишиться майбутнім поколінням, саме тому на вас лежить сьогодні велика відповідальність», - зазначив Олег Синютка.

Також очільник області за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підвищення авторитету органів державної виконавчої служби, високий професіоналізм та зразкове виконання службових обов’язків відзначив подяками працівників Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Зазначимо, що День працівника державної виконавчої служби — професійне свято, яке в Україні щороку відзначають 17 грудня.

 

На Львівщині презентували книгу Степана Заброварного про жіночу вчительську семінарію у Перемишлі

Сьогодні, 17 грудня, у Дзеркальній залі Франкового вишу презентували книгу Степана Заброварного «ІІ Державна жіноча вчительська семінарія в Перемишлі (1872-1936)»

Книга розкриває історію навчального закладу,  який існував у найважливішому західному бастіоні українства – княжому граді Перемишлі.

Автора привітав ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Мельник.

“Книга відтворює прагнення українства у будь-яких умовах до освіти і це генетично закодовано у ментальності людей. Ми повинні бачити процеси українства не лише на території, обмеженій нашими кордонами, вони там де були етнічні землі, де жили українці”,  – підкреслив Володимир Мельник

Книгу видали за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики в рамках конкурсу на підтримку вітчизняного книговидання

“В час російсько-української війни по-особливому важливо знати свою історію. Праця професора Степана Заброварного є свідченням того, що українці споконвіку були освіченою нацією, і сьогодні необхідно, щоб сучасна молодь, цікавилась процесами державотворення, бо маючи знання і тверді переконання, ми зможемо перемогти ворога”, - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський

 

На Львівщині триває флешмоб #ягодуюптахів

За ініціативи департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації у соціальній мережі Facebook розпочався флешмоб #ягодуюптахів, який триває вже другий тиждень.

До флешмобу активно долучились: НРЦ «Довіра» м. Львів, ЗДО"Ставочок" с. Грусятичі, ЗШО I-III cтупенів №3 ім. Героя України Романа Точина м. Ходорів, Ростислава Романовська (м. Стрий). Також за підтримки НПП «Верхньодністровські Бескиди» долучилась  Старосамбірська ЗОШ №2 та за підтримки НПП Північне Поділля - Золочівська ЗОШ №4, Орхівчицький НВК Бродівського району, Бродівська ЗОШ №3.

Окрім цього, у навчальних закладах області  проводять пізнавальні екологічні уроки на тему «Підгодівля птахів взимку», виготовляють колективно креативні годівнички, розміщують їх на шкільних подвір’ях та на території дошкільних навчальних закладів.

Більше фото за хештегом #ягодуюптахів у соціальній мережі Facebook або за посиланням

 

Рекрутинговим компаніям нагадують про важливість дотримання вимог законодавства

Сьогодні, 17 грудня, у Львівському міському центрі зайнятості відбувся семінар для суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність з посередництва у працевлаштуванні, за участі представників департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Львівського обласного центру зайнятості та Головного управління Держпраці у Львівській області.

Учасникам семінару нагадали про вимоги чинного законодавства щодо здійснення діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном, зокрема, детальніше роз’яснено про заповнення та здачу звітності щодо працевлаштованих осіб.

У межах зустрічі присутніх поінформували про проекти нормативних документів, які підготовлені Міністерством соціальної політики України з метою вдосконалення діяльності рекрутингових компаній.

 

Школяр із Борислава став переможцем Всеукраїнського конкурсу музикантів

Всеукраїнський відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття» завершився в Дрогобичі. Упродовж трьох днів за право називатися найкращим змагалися учасники із України і з-за кордону.

Диплом І ступеня виборов вихованець Бориславської дитячої школи мистецтв Максим Костик. Усіх учасників було розділено за віковими категоріями. Серед 24 конкурсантів Максим став найкращим. Для юного музиканта ця перемога є першою. 

Крім музикантів з України, в Дрогобичі, на «Візерунках Прикарпаття» виступали цього року акардеоністи із Білорусі, Литви, Чехословаччини та Італії.

 

У Львівській області зареєстрували перший органічний розсадник

На Львівщині активно розвивається органічне виробництво. Зокрема, цьогоріч на території області зареєстровано перший органічний розсадник.

«Розсадник у Старосамбірському районі займається вирощуванням органічної малини. Це позитивний досвід для регіону, і ми продовжимо роботу у цьому напрямі», - розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

На території області є 25 операторів органічного виробництва. У порівнянні із 2015 роком їх кількість зросла удвічі.

 

Майже 900 розпорядників бюджетних коштів працюють у системі «Клієнт Казначейство»

У системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейство» уже працюють 868 розпорядників бюджетних коштів.

Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації.

 «Іще 200 установ подали, але ще не отримали ключі від органів держказначейства. Тож ми очікуємо подальшого зростання кількості розпорядників, що готові працювати у системі», – зазначив Олег Демків, директор департаменту фінансів.

Найбільше розпорядників бюджетних коштів, що працюють в «Клієнт Казначействі» – у  Яворівському, Жовківському, Бродівському, Стрийському, Буському районах та у м. Львові, Бориславі, Моршині. 

 

В області урочисто відкрили проект «Пантера - Транспорт у районі Перемишля та Нижанкович за спадщину співпраці»

17 грудня  відбулася конференція, присвячена відкриттю проекту міжнародної технічної допомоги Європейського союзу «Пантера - Транспорт у районі Перемишля та Нижанкович за спадщину співпраці».

Зазначимо, що проект реалізовуватиметься на території Львівщини у межах програми «Польща-Білорусь-Україна 2014 - 2020» та має на меті створення передумов для польсько-української економічної соціальної і культурної співпраці між мешканцями Перемишльського повіту і Старосамбірського району шляхом підвищення комунікаційної доступності у периферійних територіях.

Усіх присутніх привітав директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк.

«Маючи найвищий в Європі індекс транзитності, через незадовільний стан доріг Україна не використовує й половини власного транспортного потенціалу. Неякісна транспортна інфраструктура практично унеможливлює низку виробничих процесів, а також суттєво обмежує потенціал міжнародної торгівлі, яка значною мірою залежить від якості та розгалуженості транспортної інфраструктури. Тож прекрасно, що на сьогодні ми маємо такий інструмент вирішення цього надзвичайно важливого завдання, як реалізація транскордонного проекту за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах програми «Україна - Польща – Білорусь», - зазначив Роман Шепеляк.

Окрім того, він зазначив: «Нижанковичі є надзвичайно важливою точкою на карті Львівщини, оскільки цей населений пункт розташований на українсько-польському кордоні. Усвідомлюючи важливість розвитку транспортного сполучення з прикордонням, польська сторона посилено реалізує інфраструктурні проекти, націлені на покращення доступності цих гірських територій шляхом реконструкції залізничної колії та посиленого ремонту доріг. Враховуючи побудову в Нижанковичах нового пункту пропуску, це село незабаром має шанси стати достатньо популярним серед мандрівників по обидва боки кордону».

 

На Львівщині скоротилась кількість необробленої ріллі

З метою ефективного раціонального використання земель, на Львівщині триває аудит земель сільськогосподарського призначення.

За результатами аудиту можна стверджувати, що площа необробленої ріллі скоротилась і становить 47,3 тис га. Найбільше таких земель – у Старосамбірському, Дрогобицькому, Радехівському районах.

«Землі, які не використовують, активно подають на аукціони, кількість яких значно зросла. Цьогоріч на аукціони виставлено 4,2 тисяч гектарів, з яких продали право оренди на 3,4 тис га. Відтак, від аукціонів отримали 8,7 млн грн», - розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

Зараз до продажу прав на оренду готові ще 363 ділянки. Із переліком вільних ділянок можна ознайомитись тут

 

На Львівщині вперше в Україні відбулось молодіжне моделювання обласної ради

15 – 16 грудня у приміщенні Львівської обласної ради відбулась перше молодіжне моделювання сесії Львівської обласної ради. Понад 40 студентів, школярів та громадсько активних людей Львівщини зібрались для того, щоб розглянути питання, які турбують молодь.

На початку засідання Валентин Харлов – керуючий справами Львівської обласної ради, ознайомив молодіжну раду із структурою постійної ради, а також із основними принципами та концепціями роботи влади в Україні та на місцях. Саме тому представники влади провели міні-тренінг з роботи у владних структурах.

Після цього учасників поділили на 2 фракції – лібералів і радикалів для того, щоб створити атмосферу боротьби інтересів і переконань. Також всі були розділені на 2 цільових комісії – комісію з питань молоді та спорту та комісію з питань освіти та науки. Надалі комісії проводили свої засідання окремо один від одного, лише збираючись на зборі всієї молодіжної ради.

Під час засідань, комісія з питань освіти говорила про нову українську школу та сексуальну освіту, а комісія питань молоді та спорту – про молодіжні простори, як засоби активізації молоді на місцях.

Поряд із депутатами працювала команда ЗМІ, яка висвітлювала події та сутички, які відбувались між членами комісій та створювала провокаційні моменти в роботі ради. В кінці першого дня на комісії очікував брифінг – журналісти ставили питання про напрацювання та діяльність комітетів.

Другий день був дуже напруженим – комісії демонстрували свої напрацювання, які були створені ними раніше та затверджували їх шляхом відкритого голосування, як основного принципу демократії. Не зважаючи на міжусобиці та сварки, депутатам вдалося скооперуватись та висловити свої ідеї, які вилились у чіткі положення. Результатом їх роботи стало офіційне звернення Молодіжної Львівської обласної Ради до Львівської обласної державної адміністрації (ЗАВАНТАЖИТИ) із чіткими рекомендаціями щодо заходів, які спрямовані на підвищення громадської свідомості молодого покоління.

Після офіційного закриття сесії Молодіжної моделі Львівської обласної ради учасники вручили один одному сертифікати, що засвідчують їх участь в симуляційній грі.

Подібні симуляційні ігри – неоціненний досвід для кожного учасника цього заходу. Головне, що вони зрозуміли – це те, як важко колегіальному органу сформувати одне рішення, яке б задовольнило усіх. Тепер, коли фундамент закладено, можна братись до реальної молодіжної політики, яка матиме свій ефект.

 

Понад 120 дітей з інвалідністю взяли участь у спортивному святі

17 грудня в спортивному комплексі Львівського державного університету фізичної культури  відбулося спортивне свято для дітей з інвалідністю молодшого віку,  присвячене до Дня Святого Миколая та Нового року.

Захід відбувся з метою залучення дітей з інвалідністю до систематичних занять фізкультурою і спортом, покращення фізкультурно-реабілітаційної роботи серед дітей з інвалідністю, ранньої адаптації дітей в суспільстві та розвитку особистості кожної дитини – повідомив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис.

У змаганнях взяли участь діти, що мають фізичні вади розвитку, віком від 6 до 12 років, які представляли команди спецшкіл – інтернатів та реабілітаційних центрів області.

Всі учасники змагань розподілились на групи та займали місця на різних "спортивних станціях", де випробовували свої сили у різних вправах, а саме: збивання кеглів з відстані 5 метрів, гра у флорбол,  руханка та інші.

Після завершення свята, всім дітям вручили подарунки від служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації та меценатів.

Свято для дітей організував Львівський обласний реабілітаційно-спортивний клуб інвалідів "Галичина" за підтримки служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації.

 

На Львівщині зріс індекс сільськогосподарської продукції

У січні-листопаді 2018 року індекс сільськогосподарської продукції порівняно з січнем-листопадом 2017 року становив 106,0%.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області.

Сільськогосподарські підприємства наростили обсяги виробленої продукції на 13,6%, господарства населення, на які припадає дві третини сільськогосподарського виробництва, збільшили обсяги виробництва продукції на 1,8%.

 

На підтримку аграрного сектору Львівщини скерували майже 100 млн грн

Цьогоріч з державного бюджету на підтримку аграрного сектору  економіки виділили 6,3 млрд грн. Із цих коштів по Україні освоїли 2,6 млрд грн.

На Львівщину скерували 98 мільйонів гривень, що становить 3,5% від обсягу освоєних коштів по Україні. Пріоритетною у підтримці є галузь тваринництва.

«Цьогоріч дотацією фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби охопили 15 200 осіб.  Це найбільша кількість по Україні. Люди отримали від 300 до 2500 грн, в залежності від віку поголів’я», - розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

Окрім того, на програму підтримки садівництва спрямовано 24,2 млн грн, серед найбільш цікавих для аграріїв програм – часткова компенсація сільськогосподарської техніки, надання кредитів тощо.

 

На Львівщині зріс індекс сільськогосподарської продукції

У січні-листопаді 2018 року індекс сільськогосподарської продукції порівняно з січнем-листопадом 2017 року становив 106,0%.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області.

Сільськогосподарські підприємства наростили обсяги виробленої продукції на 13,6%, господарства населення, на які припадає дві третини сільськогосподарського виробництва, збільшили обсяги виробництва продукції на 1,8%.

 

Вирішення проблем учасників АТО – відповідальність суспільства та влади, - Олег Синютка під час апаратної наради

На території Львівщини третій рік здійснюють комунікацію соціальних служб з учасниками АТО шляхом закріплення певної кількості атовців за кожним працівником соціальної сфери.

Відтак, працівники соціальних служб провели опитування учасників АТО щодо нагальних питань, які їх турбують.

«Із більше 11 тисяч опитаних атовців, ми виявили понад 700 проблемних питань. Переважна більшість із них стосуються виділення земельних ділянок, матеріальної допомоги, покращення  житлових умов та працевлаштування», - зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення Віктор Степанюк.

«Усі 762 питання, які турбують наших захисників, із узагальненої статистики мусять трансформуватись у напрям конкретних рішень. Під час зустрічей із учасниками АТО, що будуть відбуватись у кожному районі, ми детально зупинимось на кожному із них, аби влада на місцях адекватно і вчасно реагувала на потреби атовців», - наголосив голова облдержадміністрації Олег Синютка.

 

У Радехові і Львові навчали членів Державних виборчих комісії

15 і 16 грудня у Радехівській райдержадміністрації і Львівській облдержадміністрації відбулися навчання членів дільничних виборчих комісій щодо підготовки і проведення перших місцевих виборів, які наступної неділі, 23 грудня, відбудуться у п’ятьох об’єднаних територіальних громадах Львівщини.

Зазначимо, що вибори відбудуться у Радехівській та Бібрській міських, Меденицькій і Лопатинській селищних, а також у Зимновідській сільській радах.

За словами начальника відділу адміністрування апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, ці навчання відбулися в межах проектів, що реалізуються Центральною виборчою комісією у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні.

Їх провели сертифіковані Центральною виборчою комісією тренери Олег Ільницький і Наталія Ільків. Під час 4-годинних навчань було розглянуто усі аспекти роботи ДВК: приймання та зберігання виборчих бюлетенів, організація роботи ДВК в день голосування, підрахунок голосів виборців та встановлення результатів голосування, оформлення виборчої документації, робота зі списками виборців, тощо.

Додамо, що 24 листопада, у Львівській облдержадміністрації відбулося навчання членів територіальних виборчих комісій щодо підготовки і проведення перших місцевих виборів 23 грудня 2018 року.

 

Мешканців Львівщини запрошують зустріти День святого Миколая в музеях та театрах

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації запрошує жителів та гостей Львівщини відсвяткувати День святого Миколая в музеях, театрах та концертних установах.

На Львівщині з нагоди свята відбудеться безліч цікавих вистав, таких як: «Фізкультура для Баби Яги» за участі Святогого Миколая, «Малюк і Карлсон» за участі Святого Миколая, «Пригоди у країні казок на Миколая»; міні-мюзікл «Рукавичка», Казка про Святого Миколая, Зимова історія кота зі Святим Миколаєм, «Чарівна ніч»,

Окрім того, усіх охочих запрошують на інтерактивну екскурсію «Гість з неба», майстер – клас  «Санчата для Миколая»,  мистецьку подію «Модний Миколай», показ молодих дизайнерів, мюзикл «Миколай крокує до нас».

Довідково:

День Святого Миколая — свято з особливим шармом. За легендою, Миколай був покровителем не тільки дітей, а й мандрівників. Православна гілка християнства дане свято відзначає 19 грудня, а католицька трохи раніше — 6 грудня (католики всі свята з постійними датами святкують на 13 днів раніше, враховуючи різницю між юліанським і григоріанським календарем).

Під покров Миколая потрапляють не лише дітлахи, які у ніч на 19 грудня терпляче чекають від святого дарунків. Угодник Бога ділиться своєю опікою також зі студентами, мандрівниками, водіями, торговцями та моряками. У народі ще кажуть, що святий Миколай береже людей і від стихійного лиха, особливо на воді.

 

В області активно поповнюють бібліотечні фонди

В області діє Комплексна програма розвитку культури Львівщини на  2018 - 2020 роки затверджена на сесії Львівської обласної ради.

Як повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, закупили 12 195 примірників книг (1 578 назви) на суму 1 мільйон 620 тисяч гривень, з них 9 117 примірників книг для районних публічних бібліотек на суму 1 млн 168 тис 450  грн.

“Окрім того, департамент закупив 650 настільних ігор «Мандрівка Україною», 798 книг  (133 комплекти)  шеститомного видання творів Романа Іваничука, 40 книг Українська дивізія ''Галичина'' (Львівщина): історія, спогади, світлини, 3-томне видання 84 (книги), Енциклопеції «Наукове товариство ім.Шевченка», 125 книг альманаху ЗУНР «За Україну за її волю» та 1309 примірників книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» видавництва «Фоліо» для публічних бібліотек області”, - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

За її словами, до кінця року департамент закупить та поширить серед усіх районів, міст обласного значення та ОТГ 1309 примірників книги о. Ореста-Романа Сала «Прагнення волі» видавництва «Коло» та 2862 примірників книги «Західно-Українська народна республіка 1919-1923» видавництва «Манускрипт-Львів». Разом 4 171 примірників книг на суму 676 тис грн.

 

Проект "Ремінісценції.UA" представили на Перемишлянщині

15 грудня у м. Бібрка на Перемишлянщині представили проект "Ремінісценції.UA".

Це історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії  України, про те, хто, як і навіщо у продовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. 

Привітав гостей та артистів перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

"Ремінісценції.UA" - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відео інсталяція. Режисер та автор проекту – народна артистка України Ірина Мазур.

Мета "Ремінісценції.UA" - повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України.

Концепція проекту - "Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!"

 

«Галичанка» – переможець Міжнародного гандбольного турніру у Польщі

14-15 грудня гандбольна «Галичанка» у Кельце (Польща) взяла участь у двадцять першому  Міжнародному турнірі “Меморіал Анджея Ковальчика”. Суперницями львів’янок були дві польські команди: господар турніру – Корона гандбол Кельце та МКС Пьотроковія.

Спочатку, 14 грудня,  львів’янки здолали Пьотроковію з рахунком 37:26 (25:19). У другий ігровий день, 15 грудня, перемогли й господарок змагань: “Галичанка” –  “Корона гандбол Кельце” – 37:25 (22:13).

Результати всіх матчів меморіалу:

Пьотроковія – “Галичанка” Львів – 26:37 (15:19)

Корона Гандбол – Пьотроковія –  26:27 (10:11)

Корона Гандбол – “Галичанка” Львів 25:37 (13:22)

Отож, у підсумку у «Галичанки» перше місце, у Пьотроковії – друге, у Корони – третє.

Ірину Стельмах визнали найкращою гравчинею турніру в складі «Галичанки».

Потішила й друга львівська команда. Нагадаємо, що в межах турніру юніорська “Галичанка”, сформована з гандболісток ЛУФК (Львівського училища фізичної культури), зіграла два товариські спаринги з другою командою Корони гандбол Кельце. В обох зустрічах сильнішими були львівські юніорки – 32:24 (16:9) та 33:22 (16:11). Відзнаку кращого гравця у складі ЛУФК отримала Ірина Прокоп’як. До слова, Ірина поповнила лави «Галичанки» у цьому сезоні.

А вже 17-18 грудня «Галичанка» у Києві достроково зіграє два матчі сьомого туру чемпіонату України - зі столичним "Спартаком". Ці матчі стануть завершальними для "Галичанки" у 2018 році.

Додамо, що саме львівська команда очолює поточну турнірну таблицю Суперліги, випереджаючи найближчого переслідувача на 4 очки.

 

На Львівщині майже 120 тисяч осіб отримали компенсації завдяки монетизації невикористаної субсидії

В області завершується часткова монетизація залишків невикористаних субсидій на оплату опалення.

До органів соціального захисту населення звернулось 117 376 одержувачів житлової субсидії з 136 323 (86,1 %), за компенсацією частини невикористаної субсидії за економе споживання електричного та газового індивідуального опалення на загальну суму майже 73 млн грн.

Як повідомили у департаменті соціального захисту населення, станом на сьогодні компенсацію одержали 116 597 одержувачів на загальну суму  72,2 млн грн, які надійшли з Державного бюджету України. При цьому середній розмір виплати по області становить 617,45 грн.

Нагадаємо, субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно було з 1 липня  до 1 листопада 2018 року подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність. Підприємства – надавачі послуг з газо-, електропостачання до 1 червня поточного року надали органам соціального захисту населення поіменні списки осіб, які мають суми невикористаної субсидії

 

За чотири роки в інфраструктурний розвиток Львівщини інвестували понад 12 млрд гривень

Про це повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів у межах Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

«Що ми разом напрацювали та здобули за ці роки? Понад 6 тисяч інфраструктурних проектів, понад 1700 кілометрів доріг і разом - це понад 12 млн гривень інвестовано в інфраструктурний розвиток Львівщини за останні 4 роки», - зазначив Роман Филипів.

Відтак, на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування  та комунальної форми власності було скеровано колосальні кошти. За останні 4 роки близько 9 млрд гривень проінвестували з різноманітних джерел на ремонт та реконструкцію автомобільних доріг Львівщини. Упродовж чотирьох останніх років на Львівщині вдалось відремонтувати 1700 кілометрів автомобільних доріг.

У 2018 році на території Львівської області реалізували 2 тисячі 327 об’єктів соціальної інфраструктури на суму 1789,2 млн гривень.

Упродовж 2015-2018 років на Львівщині реалізували 6 065 об’єктів, на які скерували  4 134,3 млн гривень.

«У 2015 році ми розробили план детального будівництва, за цей час зреалізували понад 6 тисяч проектів. Якщо зупинитись на джерелах, найбільші капіталовкладення надходили з бюджету розвитку та проектів місцевого розвитку. За останні роки - 8,5 млрд грн інвестували у дорожню інфраструктуру», - наголосив  Роман Филипів.

Окрім того, він додав: «Нам вдалось у галузі освіти зреалізувати більше проектів, ніж є загальноосвітніх шкіл. Це пов’язано із тим, що в одній школі могли реалізовувати кілька проектів. За останні роки маємо стабільні темпи зростання економіки Львівщини - і по індексу зростання промисловості, сільського господарства, експорту товарів та зростанню реальної заробітної плати. Відкриваються нові потужності, створюються нові робочі місця, залучаються іноземні інвестиції».

 

“Будівництво спортивних майданчиків в області реалізували на 95%”, - Роман Хім’як

Станом на сьогодні у Львівській області відкрили 94 спортивні майданчики, до кінця року планують спорудити ще 4.

“Всього заплановано облаштувати 98 спортивних майданчиків, з них 30 об’єктів зі штучним покриттям, 61 об’єкт із тренажерним обладнанням. Окрім того, замінили штучне покриття для  7 спортивних майданчиків, термін експлуатації яких перевищив 10 років”, - зазначив Роман Хім’як.

Зазначимо, цьогоріч з обласного бюджету на реалізацію Програми виділили 21 млн 250 тис грн, з місцевих бюджетів - 24 млн 998 тис грн.

 

Безоплатні консультації громадян із земельних питань проведуть на Пустомитівщині

В області тривають безоплатні консультації громадян із земельних питань. Зокрема, 20 та 26 грудня консультації проведуть на Пустомитівщині.

Відтак, 20 грудня безоплатна консультація для громадян із земельних питань відбудеться у приміщенні Лапаївської сільської ради (с. Лапаївка, вул. Геофізиків, 13), а 26 грудня - у приміщенні Звенигородської сільської ради (с. Звенигород).

Консультації триватимуть з 10:00 до 13:00 год. Консультуватимуть громадян спеціалісти Першого Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Отримати консультацію зможуть також мешканці інших населених пунктів, які приїдуть до приміщення відповідних сільських рад у зазначений у  час.

Нагадаємо, що виїзні консультації громадян із земельних питань у сільській місцевості відбуваються в межах Проекту Світового банку та Євросоюзу «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції.

 

Пластуни передали Олегові Синютці Вифлеємський вогонь миру

Сьогодні, 17 грудня, українські скаути з Пластунського осередку Львівської області зустрілися з очільником області Олегом Синюткою та головою Львівської обласної ради Олександром Ганущином для передачі Вифлеємського вогню миру.

Церемонія передачі, яка існує і підтримується пластунами вже понад  20 років, відбулася у стінах Львівської ОДА. Вже традиційно пластуни заходять в гості до органів влади, аби спільно підтримати такий важливий соціально-інформаційний захід.

«Я надзвичайно вдячний за цей Вогонь, і мені би дуже хотілося, щоб він приніс не лише мир і славу в країну, а й щоб у кожній родині, у кожній українській домівці запанував добробут та спокій», - зазначив під час отримання Вогню Олег Синютка.

Сьогодні Вифлеємський вогонь миру має особливе значення, адже саме мирного неба над головою так довго чекають українці, а ця різдвяна традиція об’єднує всіх і кожного.

Передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започатковано в Австрії, проте завдяки пластунам акція була запроваджена і в Україні. Щороку з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх українців, хто чекає світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із Заходу на Схід, єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

 

Львівський інститут медсестринства і лабораторної медицини – переможець україно-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти в Україні»

Львівський інститут медсестринства і лабораторної медицини вперше став переможцем україно-швейцарського проекту "Розвиток медичної освіти в Україні".

За підтримки проекту у наступні кроки планують: відкриття та оснащення симуляційного центру, впровадження інноваційних технологій, у тому числі системи е-навчання, організацію тренінгів для викладачів, посилення академічної доброчесності, розбудову дослідницьких спроможностей Інституту.

“Цей проект відкриває нові можливості для розвитку медичної освіти та впровадження найкращих практик у навчанні завдяки міжнародній співпраці”, - зазначила директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Проект “Розвиток медичної освіти” фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та впроваджується Швейцарським інститутом тропічного та громадського здоров’я.

Зазначимо, основними партнерами проекту є МОЗ України, Інститут медсестринських наук (м.Базель,Швейцарія), Маастрихтський університет (Нідерланди) та Школа охорони здоров’я Національного університету "Києво-Могилянська академія".

 

144 одиниці техніки очищують від снігу автомобільні шляхи Львівщини

За оперативною інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації, дорожній комплекс активно працює на автомобільних дорогах. Для забезпечення належного руху транспорту  задіяно 144 одиниці техніки.

 З метою утримання доріг у належному стані використали 830,3 т піщано-соляної суміші.

«Також до робіт з очищення автомобільних доріг від снігу залучили понад 40 робітників. Ми просимо мешканців нашої області, а також гостей звертатися на «гарячу» лінію області "112" у разі виявлення нерозчищених або непосипаних доріг», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло.

 Львівська облдержадміністрація закликає усіх учасників дорожнього руху дотримуватися правил.

 

АРХІВ НОВИН

 
грудень 2018 року 1-9 10-16      
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація