Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

   

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

15.12.2018

 

Львівщина попрощається із Героєм Віктором Юрківим

13 грудня  після тривалого лікування обірвалось життя Віктора Юрківа на псевдо «Бандера» –  Героя, розвідника Української добровольчої армії із Самбора.

Парастас відбудеться сьогодні, 15 грудня, о 17:00 год у помешканні на вул. Котляревського у Самборі. Похорон розпочнеться там же 16 грудня о 12:00 год, прощатимуться із Героєм у  церкві Святої Трійці на вул. Шевченка. Поховають Героя на міському кладовищі біля Меморіалу Героям України поруч з іншими захисниками України.

Віктор Юрків перших днів військової агресії перебував на фронті. За ці роки він пройшов найгарячіші точки звільнення Карлівки, звільнення Пісок, звільнення Авдіївки, звільнення Красногорівки, Савур-Могилу, Старогнатівку, шахту Бутівку. Ще у 2014 році під Савур-могилою отримав важке поранення, але повернувся на фронт. Помер від хвороби у шпиталі міста Дніпро. Цього місяця відзначав би 50-річчя. Без надійної підтримки залишилася дружина, четверо дітей та онуки Юрія.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Віктора Юрківа з приводу непоправної втрати.

 

Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви – Президент

«Константинопольська Матір-Церква реалізовує приналежну їй згідно з канонами місію - ввести автокефальну помісну православну церкву України як рівну серед рівних до родини помісних православних церков. Вселенський Патріарх остаточно проголосив незаконною московську анексію Київської митрополії, здійснену ще наприкінці 17 століття», - підкреслив Президент Петро Порошенко під час Об’єднавчого Собору.

«Його Всесвятістю було заявлено, що Російська православна церква не має канонічних прав щодо Православної Церкви в Україні. І що наша православна церква не має підпорядкування РПЦ. Наголошую, Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви», - наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що в квітні одразу ж після повернення з Константинополя, після створення дорожньої карти, погодженої з Його Всесвятістю, він звернувся до українського Парламенту щодо підтримки звернення до Його Всесвятості щодо надання українській церкві автокефалії.

Глава держави подякував присутньому на Соборі Голові Верховної Ради Андрію Парубію за «більш ніж переконливу парламентську підтримку звернення Президента».

«І це надзвичайно важливо на нашому шляху», - наголосив Президент.

Петро Порошенко зазначив, що у листопаді цього року Священний Синод Вселенського Патріархату схвалив текст Томосу про надання незалежності українській церкві та прийняв рішення про скликання об‘єднавчого православного Собору. «Нашого Собору, історичного Собору», - додав Президент.

 

Ми здобуваємо духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної - Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що надання автокефалії українській православній церкві подія співставна за значеннням зі здобуттям політичної незалежності України. Про це Глава держави сказав під час Всеукраїнського Помісного Об’єднавчого Собору, який розглядає питання  створення української помісної автокефальної церкви.  

«Питання автокефалії – питання нашої української національної безпеки. Це – питання нашої української державності. Ми здобуваємо, нарешті, духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної. Ми обрізаємо пута, які прив’язують нас до імперії. Ми повертаємося на свою визначену Богом дорогу і йдемо своїм шляхом»,  -сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що сьогоднішній Об’єднавчий Собор відбувається через тисячу років після першого богослужіння в Софії Київській.

«Волею Божою зібралися ми в Святій Софії через тисячу років після того, як стараннями Ярослава Мудрого цей храм був збудований, освячений, і як в ньому вперше пройшло богослужіння. Тут зібралися спадкоємці Хрещення, яке святий рівноапостольний князь Володимир прийняв від Константинопольської Церкви-Матері. Знову, як і тоді, з нами  посланці Вселенського Патріарха, який підтримує нашу мрію про духовну свободу», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що за «тисячу років не один раз підтверджено: щоб утвердити державність, Україні слід позбутися ланцюгів, які поневолюють нас духовно. Які розділяють і роблять нас вільними чи невільними виконавцями чужої волі».

Президент нагадав, що «століття тому, в часи Української національно-визвольної революції гетьман Павло Скоропадський і Симон Петлюра започаткували шлях України до автокефальної православної церкви».

«І багато подій, що засвідчували це велике прагнення, теж проходили саме у цих стінах Святої Софії, або на майдані біля цих стін. Незалежна Україна вклоняється великим предкам і пам’ятає їхній заповіт. Сьогодні все готово, щоб ми виконали цей заповіт. Робимо останній крок на тисячолітньому шляху до святої і великої мети», - сказав він. 

Президент нагадав, що сьогоднішньому Об’єднавчому Собору передували тривалі зусилля як духовної, так і світської влади та мільйонів українського православного люду.

«Протягом кількох десятків років ми не просто молилися, а будували церковні структури, які тепер стають основою незалежної і визнаної української церкви», - сказав Петро Порошенко. Він подякував Президенту України Віктору Ющенку (2005-2010 років), який також присутній на Соборі, за його інтенсивний діалог з Церквою-Матір’ю.

 

Президент до учасників Об’єднавчого Собору: Держава зробила все, що могла - тепер від вас залежить майбутнє і духовна незалежність України

Президент Петро Порошенко подякував Вселенському Патріарху Варфоломію, учасникам Всеукраїнського Православного Об’єднавчого Собору та всім вірянам, які зібралися на площі перед Софійським Собором, за підтримку створення української автокефальної православної церкви.

«Ще раз дякую усім, хто вірив у те, що це можливо, і усім, хто за це боровся, усім, хто не побоявся. Усім, хто відкинув власні амбіції для того, щоб цей день відбувся і церква була створена», - сказав Петро Порошенко.

«Нас об’єднує розуміння, що нині вирішується велике державотворче питання. І я хочу сказати тим, хто зібрався: ви безпосередні учасники становлення української незалежної церкви. Це ви, які сьогодні прийшли на площу, які є в Храмі Святої Софії, творите українську історію, прямо тут і прямо зараз», - наголосив Глава держави. За його словами, саме учасники цієї події понесуть по Україні добру звістку про утворення автокефальної Української православної церкви.

Президент звернувся до всіх учасників Собору: «Це є колосальна відповідальність, яка в ці години лежить на вас. Держава, наголошую, зробила все, що могла. Тепер саме від вас і лише від вас залежить майбутнє України, майбутнє нашої великої нації, наша свобода, наша державна і духовна незалежність. Вам належить ухвалити Статут. Вам належить обрати Предстоятеля, а Томос вже чекає Предстоятеля на Фанарі. Отже, все залежить від вашої здатності домовитися, від вашої здатності почути один одного, почути заради України».

Глава держави процитував слова святого апостола Петра: «Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать!».

«Тож заради Господа і України прийміть ваші найрозумніші зважені рішення. Вірю, що ви – правильні люди, у правильний час і у правильному місці. Бажаю Об’єднавчому Собору успішної роботи», - наголосив Президент.

 

Виступ Президента України на Всеукраїнському Православному Об’єднавчому Соборі

Ваше Високопреосвященство,

Ваші Преосвященства - високоповажні представники Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія!

Ваша Святосте!

Ваші блаженства!

Високоповажні владики!

Шановні учасники Собору!

Дорогі українці!

Волею Божою зібралися ми в Святій Софії через тисячу років після того, як стараннями Ярослава Мудрого цей храм був збудований, освячений, і як в ньому вперше пройшло богослужіння.

Тут зібралися спадкоємці Хрещення, яке Святий Рівноапостольний Князь Володимир прийняв від Константинопольської Церкви-Матері. Знову, як і тоді, з нами  посланці Вселенського Патріарха, який підтримує нашу мрію про духовну свободу.

За тисячу років не один раз підтверджено: щоб утвердити державність, Україні слід позбутися ланцюгів, які поневолюють нас духовно. Які розділяють і роблять нас вільними чи невільними виконавцями чужої волі.

Століття тому, в часи Української національно-визвольної революції гетьман Павло Скоропадський і Симон Петлюра започаткували шлях України до автокефальної православної церкви. І багато подій, що засвідчували це велике прагнення, теж проходили саме у цих стінах Святої Софії, або на майдані біля цих стін.  

Незалежна Україна вклоняється великим предкам і пам’ятає їхній заповіт. Сьогодні все готово, щоб ми виконали цей заповіт. Робимо останній крок на тисячолітньому шляху до святої і великої мети.  

Хочу нагадати, що сьогоднішньому Об’єднавчому Собору вже в нашій новітній історії передували тривалі зусилля як духовної, так світської влади, мільйонів українського православного люду. Протягом кількох десятків років ми не просто молилися, а будували церковні структури, які тепер стають основою незалежної і визнаної Української Церкви.

Хотів би зазначити тут роль Віктора Ющенка, який присутній з нами в цій залі, і який започаткував тоді інтенсивний діалог з Церквою-Матір’ю.

Після вимушеної паузи 2010-14 років ці переговори поновилися, одразу ж з перших днів мого президентства. Вони тривали кілька років, поки під час великодньої зустрічі Президента України з Його Всесвятістю не була погоджена дорожня карта, яка вивела цей процес на фінішну пряму.

Константинопольська Матір-Церква реалізовує приналежну їй згідно з канонами місію - ввести автокефальну помісну православну церкву України як рівну серед рівних до родини помісних православних церков. Вселенський Патріарх остаточно проголосив незаконною московську анексію Київської митрополії, здійснену ще наприкінці 17 століття. Його Всесвятістю було заявлено, що Російська православна церква не має канонічних прав щодо Православної Церкви в Україні. І що наша православна церква не має підпорядкування РПЦ.

Наголошую, Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви!

В квітні одразу ж після повернення з Константинополя, після створення дорожньої карти, погодженої з Його Всесвятістю, я звернувся до українського Парламенту щодо підтримки мого звернення до Його Всесвятості щодо надання нам автокефалії. Я також хочу подякувати присутньому тут Голові Верховної Ради пану Андрію Парубію за більш ніж переконливу парламентську підтримку звернення Президента. І це надзвичайно важливо на нашому шляху!

У листопаді цього року Священний Синод Вселенського Патріархату схвалив текст Томосу про надання незалежності українській церкві та прийняв рішення про скликання об‘єднавчого православного Собору. Нашого Собору, історичного Собору.

Ще раз дякую усім, хто вірив у те, що це можливо, і усім, хто за це боровся, усім, хто не побоявся. 

Усім, хто відкинув власні амбіції для того щоб цей день відбувся і церква була створена. Велика вам подяка!

З глибокою вдячністю вклоняємося Вселенському Патріарху Варфоломію за його неймовірну турботу про Україну. Ми бачимо, яку велику мужність та мудрість втілює в собі Його Всесвятість.

Дякую усім, хто сьогодні зібрався на площі перед Софійським Собором. Зібралися ще о 8 годині ранку і чекали години-години на морозі. Бо вони не є спостерігачами, вони також є творцями нашої нової церкви. Це – віруючі різних українських церков. А хочу наголосити, що нас об’єднує розуміння, що нині вирішується велике державотворче питання. І я хочу сказати тим, хто зібрався: ви безпосередні учасники становлення української незалежної церкви. Це ви, які сьогодні прийшли на площу, які є в Храмі Святої Софії, творите українську історію, прямо тут і прямо зараз. Ви понесете по Україні добру звістку про утворення автокефальної Української православної церкви. І прошу, розкажіть усім про цю історичну подію.

Питання автокефалії – питання нашої української національної безпеки. Це – питання нашої української державності. Ми здобуваємо, нарешті, духовну незалежність, яку можна порівняти із здобуттям незалежності політичної. Ми обрізаємо пута, які прив’язують нас до імперії. Ми повертаємося на свою визначену Богом дорогу і йдемо своїм шляхом.

Звертаюся безпосередньо до всіх вас, учасників Собору, до ієрархів церков. Це є колосальна відповідальність, яка в ці години лежить на вас. Держава, наголошую, зробила все, що могла. Тепер саме від вас і лише від вас залежить майбутнє України, майбутнє нашої великої нації, наша свобода, наша державна і духовна незалежність. Вам належить ухвалити Статут. Вам належить обрати Предстоятеля, а Томос вже чекає Предстоятеля на Фанарі. Отже, все залежить від вашої здатності домовитися, від вашої здатності почути один одного, почути заради України.

Всі ми пам’ятаємо слова святого апостола Петра: «Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать!». Тож заради Господа і України прийміть ваші найрозумніші зважені рішення.

Вірю, що ви – правильні люди у правильний час і у правильному місці. Бажаю Об’єднавчому Собору успішної роботи.

Слава Господу і Слава Україні! 

 

Родини Героїв Небесної Сотні із Львівщини оздоблять Алею Героїв в Києві різдвяними віночками

У суботу, 15 грудня, у Львові зібрались родини Героїв Небесної Сотні, щоб сплести віночки із ялинки, якими згодом прикрасять Алею Героїв Небесної Сотні у Києві.

Таку різдвяну акцію організували у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ.  Також відбулось богослужіння у пам’ять про загиблих.

Готові віночки попрямують до Києва. Там родини Героїв Небесної Сотні прикрасять Алею Героїв Небесної Сотні до новорічних та різдвяних свят. Портрети полеглих оздоблять вінками із ялинкових гілок, а також калини, яку родини зібрали у власних садах напередодні. 

За словами організатора, сестри Героя Небесної Сотні Романа Сеника – Лесі Лисак, така акція продовжує традицію, покликану єднати родини Героїв.

 

Школярі та студенти долучились до Молодіжної моделі Львівської обласної ради

Сьогодні, 15 грудня, стартував цікавий проект для молоді Львівщини – Молодіжна модель Львівської обласної ради. Симуляційні засідання, у яких бере участь  учнівська та студентська молодь віком 15-18 років відбудуться сесійній залі облради  15 та 16 грудня.

«Сьогодні ви маєте можливість відчути, як це – бути законотворцем у Львівській обласній раді. Ви зрозумієте, що усі зміни, які відбуваються у містах, містечках, селах, залежать від кожного з нас. Майбутнє в руках молоді, тому пам’ятайте, що через деякий час ви можете прийти у  цю залу, чи у будь-яку іншу сесійну залу у районі чи селі, як депутат. Мені дуже приємно бачити стільки юних сяючих облич. Бажаю кожному ці два дні провести із максимальною користю», - зазначив під час відкриття першого засідання директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Учасники працюватимуть у постійних депутатських комісіях та прийматимуть рішення у сферах освіти, дорожнього транспорту, медицини, спорту, молодіжної політики тощо. Серед учасників моделі оберуть голову ради та заступників, а також голів профільних комісій та секретаря.

Делегати представлятимуть інтереси своїх громад та напрацьовуватимуть рішення у різних галузях та сферах на засіданні сесії обласної ради. По завершенні проекту учасники напрацюють спільне звернення молоді до керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації.

Основна мета проекту – надати можливість учасникам відчути себе депутатом, долучитися до управлінської діяльності області та допомогти молоді зрозуміти діяльність органів місцевого самоврядування.

Організатор проекту – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та Львівський обласний молодіжний центр.

 

Учасники АТО та ще 4 пільгові категорії і надалі їздитимуть безкоштовно: результат зустрічі з перевізниками

У Львівській обласній державній адміністрації відбулась зустріч з перевізниками, які надають послуги на території Львівської області.

“Тема нашої сьогоднішньої зустрічі - це підписання чи перепідписання Меморандуму, який діє ще з минулого року. Згідно з ним п’ять пільгових категрій мають право перевозитися безкоштовно у приміському, міжміському та міському транспорті”, - зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

Нагадаємо, що 31 травня Львівська обласна державна адміністрація, Львівський обласний осередок Всеукраїнської Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Львівська обласна організація роботодавців транспорту, Львівська обласна організація профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України підписали Меморандум про співпрацю.

Відповідно до документа, суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів на міських, приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування області, забезпечують безкоштовний проїзд в межах Львівської області пільгових категорій громадян, а саме: учасників бойових дій, бійців-добровольців АТО, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих. Окрім того, до цього числа увійшли також особи з інвалідністю 1-ої групи по зору та супроводжуючі особи.

За підсумками зустрічі сторони вирішили перепідписати Меморандум. Відтак, відшкодування витрат перевізників у 2019 році здійснюватиметься за рахунок районних бюджетів, бюджетів ОТГ та міст обласного значення.

 

На Львівщині завершився Перший Міжнародний конкурс скрипалів Мирослава Скорика

У п’ятницю, 14 грудня, у Великій залі Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка відбувся завершальний концерт Першого Міжнародного конкурсу скрипалів Мирослава Скорика.

У конкурсі взяли участь 25 скрипалів з різних країн (Франції, Швейцарії, Китаю) та міст України – Львова, Києва Дніпра, Кропивницького, Кривого Рогу, інших. У ІІІ тур увійшли конкурсанти з України, Франції та Швейцарії.

Привітав лауреатів конкурсу перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Також із вітальним словом виступив голова журі – Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Національної академії мистецтв України, професор Мирослав Скорик.

Після нагородження переможців відбувся концерт за участі лауреатів І премії конкурсу.

Зазначимо, Перший Міжнародний конкурс скрипалів Мирослава Скорика тривав з 9 до 14 грудня на базі Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка та Львівської національної філармонії.

Ідея створення конкурсу належить самому композитору Мирославу Скорику задля підтримки найбільш обдарованих скрипалів світу та пропаганди академічного мистецтва.

До складу журі ввійшли відомі на світовій музичній сцені виконавці: заслужений діяч мистецтв Казахстану, лауреат премії «Тарлан», професор Дусанбай Ксеінов (Казахстан); лауреат міжнародних конкурсів, професор Версальської консерваторії Олександр Брусіловський (Франція); заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри скрипки Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, професор Богдан Каськів (Україна). Величезну організаторську роботу здійснив виконавчий директор конкурсу – заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри скрипки ЛНМА імені М. В. Лисенка Юрій Соколовський.

Конкурс проводився в двох вікових групах:  І група – учасники віком до 18 років; ІІ група – учасники віком до 30 років. Виконавчий директор конкурсу – заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри скрипки ЛНМА імені     М. В. Лисенка Юрій СОКОЛОВСЬКИЙ.

Організатори конкурсу: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка, Львівська обласна філармонія, Національна академія мистецтв України.

 

 

14.12.2018

 

На Львівщині відбулись збори Західноукраїнського офісу ЄБА

Сьогодні, 14 грудня, відбулись щорічні загальні збори Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації.

Присутніх привітав заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

"Ми підсумовували деякі результати 2018 року і приємно зазначити, що промиловість зросла на 3 %, ріст експорту становить плюс 20 %, ріст сільського господарства збільшився на 6 %. За останній рік в область залучено 150 млн євро прямих інвестицій. Ми вдячні Європейській Бізнес Асоціації за співпрацю та ефективну  комунікацію із владою. У Львівській області комфортно та безпечно вести бізнес, ми готові бути надійними партнерами, де влада та бізнес творитиме історію Львівщини",  - зазначив Роман Филипів.

За словами організаторів, збори є підсумком проекту Асоціації  Annual General Membership Day 2018.

Захід проводять з метою створення платформи для налагодження контактів між членами Асоціації, представниками дипломатичних місій та органів виконавчої влади.

 

На Львівщині відбулась шоста молодіжна зустріч «Галицький авангард»

Сьогодні, 14 грудня, відбулась шоста Молодіжна зустріч «Галицький авангард». 

Молодь привітав перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. 

"Молодь і організації, які ви представляєте, є продовженням тих підвалин, які відбудувались у нашій країні за останні 27 років. Починаючи від Революції Гідності, багато хто з вас і сьогодні із зброєю у руках захищають нашу державу. Ви зараз є активними і будуєте свою країну. За останні три роки на Львівщині відремонтували майже 1700 км доріг, відкрили 8 шкіл і ми усі повинні пишатись нашими досягненнями. Курс нашої держави є незворотнім,сьогодні ми маємо озброєну та нагодовану українську армію,яка налічує 260 тисяч чоловік,тоді коли у 2014 налічувала не повних 30 тисяч. Ми є сильна нація і працюючи кожен на своєму місці, обов’язково переможемо", - зазначив Ростислав Замлинський.

Також Ростислав Замлинський відзначив активну молодь подяками та грамотами облдержадміністрації.

Участь у заході взяли близько 70 представників громадських організацій, молодіжних працівників, активістів Львівської області, які успішно реалізували свої проекти у 2018 році, в тому числі спільно з Львівською обласною державною адміністрацією.

Зі словами вітання виступив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський, який наголосив, що мета заходу полягає в підведенні підсумків року, що завершується, налагодженні подальшої співпраці та підвищенні ефективності роботи між департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та молодіжними громадськими організаціями Львівщини

 

BMTS Technology зацікавлений в реалізації інвестиційного проекту на території Львівщини

11 грудня відбулася зустріч представників міжнародного автомобільного постачальника “BMTS Technology” з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою.

Центральним питанням зустрічі стала реалізація інвестиційного проекту із будівництва заводу на території Львівської області в Західній Україні.

Олег Синютка ознайомив потенційних інвесторів, які вже успішно працюють в регіоні, з розвитком економіки, аграрного сектору, інфраструктури, туризму та роботою підприємств із іноземним капіталом.

“Сьогодні хорошу динаміку демонструє Львівський аеропорт. Львів увійшов у сотню найбільш відвідуваних туристами міст світу. Також за останні три роки ми маємо суттєве зростання показників економіки та аграрного сектору. Спільно з Європейським банком ми реалізовуємо кампанію із безпеки дорожнього руху. Всі ці, а також інші показники свідчать про те, що жити та працювати на Львівщині безпечно і комфортно”, - зазначив Олег Синютка.

 Також очільник області запевнив представників компанії у всебічній підтримці у випадку реалізації інвестиційного проекту на території Львівщини.

 У свою чергу представники компанії окреслили можливий план реалізації інвестиційного проекту, серед яких виокремили три етапи.

"Ми хотіли б розпочати свою діяльність відкриттям офісу тут у Львові та найняти до 40 осіб у сфері досліджень та розвитку, а також адміністрування. На другому етапі планується збільшити виробництво деталей для комерційних транспортних засобів, та врешті, ми б хотіли зайнятися виробництвом турбозапчастин для легкових автомобілів”, - сказав Саша Беєр, віце-президент з фінансів компанії “BMTS Technology”.

 

Лоукостер Wizz Air відкрив новий рейс зі Львова до Франкфурта

Сьогодні, 14 грудня, авіакомпанія «Wizz Air» відкрила новий авіарейс зі сполученням Львів-Франкфурт-Львів.

Участь у офіційному відкритті взяв начальник управління транспорту та зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск.

“Сьогодні ми відкриваємо новий напрямок і я сподіваюсь, що це створить нові можливості для розвитку Львівщини. Відкриття нових рейсів – це чергова можливість для наших мешканців швидко та з комфортом дістатися до різних куточків землі”, – зазначив Тарас Оприск

Рейс за цим напрямком буде здійснюватися двічі на тиждень - щопонеділка та щоп’ятниці.

Зазначимо, наступний рейс, який планує відкрити ця авіакомпанія буде здійснюватись до Копенгагена у березні наступного року. 

 

Громади Львівщини та Івано-Франківщини об’єднують зусилля задля туристичного розвитку областей

Сьогодні, 14 грудня, в приміщенні Вигодського «Центру спадщини» відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між громадами Вигоди, Славського та Долини. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.

Меморандум покликаний стати початком для спільного економічного розвитку територій, що є сусідніми на межі двох областей: Львівської та Івано-Франківської. Підписання Меморандуму закладає підвалини для створення Асоціації органів місцевого самоврядування територій, створення її виконавчих органів, залучення експертів та розробки спільного стратегічного плану розвитку субрегіону.

Як інформують в управлінні туризму та курортів сьогодні ці території мають потужний туристично-рекреаційний потенціал та починають активні кроки в розвитку інфраструктури відпочинку. Зокрема, з ініціативи та підтримки «Галнафтогазу» Славська ОТГ розпочала роботу над розбудовою сучасного європейського гірськолижного курорту, який потребує розгалуженої інфраструктури доріг, пішохідних та велосипедних шляхів, оздоровчих та відпочинкових комплексів тощо. Цьогоріч громада вже розпочала проектування та будівництво відповідної автомобільної дороги, що у найближчому майбутньому забезпечить їй доступ до сусіднього долинського району, сіл Сеничів та Вишків.

Зі свого боку Вигодський «Уніплит» активно працює над розвитком сучасного унікального проекту «Карпатський трамвай», що вже став візитною карткою Вигоди, як майбутнього центру новоствореної ОТГ. Тільки минулого року цією туристичною атракцією скористалось більше 30 тис туристів.

Розвиток, відновлення та продовження цього вузькоколійного маршруту вздовж річки Мізунка до села Вишків з одного боку, та будівництво і продовження автошляху з боку Славської ОТГ від села Верхня Рожанка до Вишкова об’єднає зусилля щодо спільного доступу до сусідніх територій та значно вплине на розвиток цих територій.

Ці та інші проекти покликані об’єднати ресурси та зусилля органів місцевого самоврядування, бізнесу та держави, а також відкриває можливості для залучення коштів чисельних проектів міжнародної технічної допомоги у цій сфері.

 

На Яворівщині дитина-сирота отримала власне житло

Сьогодні, 14 грудня, у Новояворівську вручили ключі від власної квартири ще одній особі із числа дітей-сиріт.

Двокімнатну квартиру придбали за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

Зазначимо, вартість квартири становить 670,0 тис грн.

 

У Поповицькому психоневрологічному інтернаті відкрили відділення підтриманого проживання

Сьогодні, 14 грудня, вперше у Львівській області в Поповицькому психоневрологічному інтернаті відкрили відділення підтриманого проживання.

У відділенні підтриманого проживання для осіб з інвалідністю внаслідок  інтелектуальних порушень облаштували кухню й пральню.

Участь у відкритті взяла начальник управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Тетяна Медвідь.

Також відкрили кімнату психологічного розвантаження та релаксації.

 

Гірникам Львівщини повністю виплатили зарплату за жовтень

Сьогодні, 14 грудня на рахунки ДП «Львівугілля» поступили кошти від реалізації вугільної продукції. Відтак, як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА гірникам Львівщини повністю виплатили зарплату за жовтень.

Фонд оплати праці за жовтень становить 147 млн грн.

Нагадаємо, що 12 грудня відбулася нарада в КМУ за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості І.Насалика, Голови Львівської ОДА О.Синютки, народного депутата М. Бондара, голови Профспілки працівників вугільної промисловості В.Турманова, керівництва ДП «Львіввугілля», ПАТ «Центренерго» та ДП «Держвуглепостач», на якій Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон доручив Міненерговугілля невідкладно врегулювати ситуації із виплатою зарплати львівським шахтарям.

 

Львівщина поглиблюватиме співпрацю із Королівством Бельгія

Сьогодні, 14 грудня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом  Королівства Бельгія в Україні Алексом Ленартсом.

Очільник області подякував уряду та народові Королівства Бельгія за підтримку України в її боротьбі з російським агресором, а Надзвичайний і Повноважний Посол у відповідь запевнив голову облдержадміністрації у незмінності цієї позиції та подальше сприяння Україні в її євроінтеграційних намірах.  

Олег Синютка ознайомив Алекса Ленартса із економічним потенціалом регіону та відзначив важливість для обох сторін залучення на Львівщину бельгійського бізнесу.

«Протягом останніх років на Львівщині збільшилась кількість підприємств з бельгійським капіталом, і це демонструє рівень можливостей Львівської області у різних ділянках економіки. Ми зацікавлені у розширенні співпраці із Королівством Бельгія, адже бельгійські підприємства володіють одними з найкращих сучасних технологій», - наголосив Олег Синютка.

В межах зустрічі сторони порушили питання поглиблення співпраці у різних галузях, зокрема агропромисловому комплексі, ІТ-сфері, туристичному секторі тощо.

«Мені багато розповідали про красу та невичерпні можливості Львівської області, і тепер я переконався у цьому сам. У вас є багато можливостей для розвитку зеленого туризму, харчопереробки, а також графічного дизайну. Тож вважаю, що співпрацю та обмін досвідом обов’язково треба розширювати», - відзначив Надзвичайний і Повноважним Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс.

Під час розмови сторони також порушили питання організації промоційних турів Львівщиною для представників бельгійських ЗМІ, а також організації бізнес-місій львівських товаровиробників та підприємців для зустрічі із бізнесменами Бельгії.

 

Майже 729 млн грн військового збору сплатила Львівщина для підтримки української армії

Майже 729 млн грн військового збору сплатила Львівщина для підтримки української армії та підвищення обороноздатності держави за 11 місяців 2018 року.

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління  ДФС у Львівській області у січні - листопаді 2018 року платниками податків Львівщини для підтримки української армії та підвищення обороноздатності держави сплачено 728,8 млн грн військового збору.

Це на 21% або на 126,3 млн грн більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року (у січні - листопаді 2017 року – 602,5 млн грн).

У листопаді до державного бюджету надійшло 70,9 млн грн військового збору. Надходження військового збору у листопаді 2018 року перевищили  минулорічні у тому ж місяці майже на 20% або на 11,7 млн грн (у листопаді 2017 року – 59,2 млн. гривень).

 

На Львівщині встановлять відремонтовані системи централізованого оповіщення

Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації продовжує роботи із забезпечення готовності територіальної системи централізованого оповіщення.

Як раніше повідомлялось, 26 жовтня поточного року департамент  передав для проведення ремонту на одному з енергоремонтних підприємств шість несправних електросирен.

11 грудня здійснили огляд та випробовуванння відремонтованих сирен – сирени справні та готові до використання за призначенням.

Відремонтовані електросирени будуть встановлені у “проблемних” місцях з недостатнім рівнем озвучення на території міста Львова, а також в інших населених пунктах області.

Зокрема, пропонується встановити електросирени на місцевих пожежних командах у новостворених ОТГ, що дасть можливість підключити їх до системи оповіщення області.

 

Представникам бюджетних установ роз’яснили нові правила закупівлі електроенергії

Сьогодні, 14 грудня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського відбувся семінар щодо введення в дію положень Закону України «Про ринок електричної енергії».

Серед учасників заходу представники департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, ПрАТ «Львівобленерго», ТОВ «Львівенергозбут», відповідальні за закупівлю електроенергії з РДА, МВК, ОТГ, Асоціації промисловців та підприємців, водоканалів та теплокомуненерго.

В межах заходу присутнім роз’яснили нові правила закупівлі електроенергії на ринку електричної енергії. Зокрема йшлося про те, що відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» тимчасово на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року включно універсальні послуги надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності.

«У зазначений період на бюджетні установи, незалежно від розміру договірної потужності, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону» – пояснив заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Грет.

Додамо, що за інформацією департаменту, на території Львівської області єдиним постачальником електричної енергії універсальних послуг є ТОВ «Львівенергозбут», тарифи якого є регульованими.

 

В області затверджено 112 місцевих бюджетів на 2019 рік

На території Львівської області продовжується процес затвердження місцевих бюджетів усіх рівнів на 2019 рік.

За оперативними даними депатаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації, станом на 14 грудня 2018 року прийняли 112 місцевих бюджетів на 2019 рік, у тому числі:

 • обласний;

 • 5 міських (міст обласного значення);

 • 5 районних;

 • 5 міських (міст районного значення);

 • 5 селищних;

 • 85 сільських;

 • 6 об’єднаних територіальних громад. 

 

До Міжнародного дня гір провели захід із безпеки зимових мандрів

З нагоди Міжнародного дня гір в Центрі Митрополита Андрея Шептицького управління туризму та курортів Львівської  ОДА організувало захід «Безпека зимових мандрів в горах». Участь у заході взяли понад 120 активних туристів та мандрівників.

Пластун, професійний альпініст, гірський рятувальник, чемпіон України з альпінізму Іван Бандрівський розповів про власний досвід підняття на вершину Матергорн у Пеннінських Альпах. Також спікер порадив, як варто готуватись до гірських сходжень, зокрема які продукти харчування та речі варто брати.

«У професійному лексиконі альпіністів не має поняття «підкорювати гори» тому що їх неможливо підкорити, а тільки піднятись на їхню вершину»,-  зазначив Іван Бандрівський.

Співзасновники гірської оперативної рятувальної служби, рятувальники з багаторічним досвідом Володимир Яворівський та Віктор Бараник розповіли про найпоширеніші види об’єктивних небезпек для туристів у горах, зокрема сходження лавин, несприятливі погодні умови, небезпека на місцевості, стихійні лиха. Також спікери наголосили на таких суб’єктивних факторах, які можуть створювати небезпеку для туристів, як невідповідне спорядження, незнання маршруту, недостатня фізична і психологічна  підготовка, брак технічного оснащення, незнання метереологічних умов.  Володимир Яворівський та Віктор Бараник порадили перед початком сходження не забувати подавати до місцевих гірських рятувальних служб особисті дані та план маршруту мандрівки, а також користуватись GPS навігацією, щоб не заблукати у горах.

«Алгоритмом дій при надзвичайних ситуаціях має бути таким: оцінка ситуації, надання при потребі домедичної допомоги, повідомлення рятувальників, транспортування потерпілого та постійний контакт з рятувальниками», - розповів Володимир Яворівський.

Окрім цього, співзасновник медичного центру фізичної терапії та медицини болю Innovo, фізичний терапевт та сертифікований парамедик Ярополк Пшик розповів, що важливим фактором уникнення травматизму у горах, зокрема обмороження є правильний вибір одягу, який має бути водо- та вітронепроникним.

«Також не треба забувати про такі базові речі, як правильний режим гідратації та харчування. Підготовка до зимового активного туризму має бути систематичною протягом певного періоду часу і саме підготовлене до фізичної активності тіло є найважливішим фактором уникнення травматизму в горах», - зазначив Ярополк Пшик. 

Також Ярополк Пшик продемонстрував відео з комплексом фізичних вправ, які є найефективнішими у підготовці до активних мандрів горами, окрім цього розповів алгоритм дій у наданні першої допомоги при травмах і загрозливих станах.

Експерт туристичного бізнесу, співзасновниця туристичної компанії Karpaty Travel та Karpaty info Ганна Сидоренко розповіла про цілий спектр зимових активностей та розваг у Карпатських горах, які є доступними для туристів. В першу чергу це гірськолижний туризм у таких відомих курортах, як Славське, Волосянка, Тисовець, Орявчик, Плав’я. Також все більшої популярності, за словами Ганни Сидоренко, набуває такий вид зимових розваг, як тюбінг і зовсім недалеко від Львова є такі розважальні комплекси, які можуть бути гарною альтернитовою для тих, хто не має нагоду помандрувати в Карпати.

Модерував зустріч перша людина з інвалідністю, яка піднялась на Говерлу за допомогою спеціально обладнаного крісла «Джульєтка», співзасновник ГО On 3 Wheels, Іван Маслюк.

 

У Старому Самборі відкрили спортивний майданчик зі штучним покриттям

Сьогодні, 14 грудня, у м. Старий Самбір  відбулось відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям та відновленого тренажерного майданчика.

Зазначимо, що побудований майданчик в межах Обласної програми «Спортивний майданчик». Загальна кошторисна вартість становить 1301593 грн.

Відтак, на облаштування майданчика з обласного бюджету виділили 550 тис грн.

Головним виконавцем робіт була підрядна організація ТзОВ «Новий тартак».

Нагадаємо, що розташований спортивний майданчик зі штучним покриттям на вул. Героя України Богдана Сольчаника.

 

На Жовківщині відкрили майданчик зі штучним покриттям

Сьогодні, 14 грудня, у селі Великий Дорошів, що на  Жовківщині, урочисто відкрили майданчик зі штучним покриттям, побудованого в межах Обласної програми «Спортивний майданчик» на 2017-2021 роки.

Майданчик збудували за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Загальна кошторисна вартість проекту 1 853 тис грн. На реалізацію цього проекту з обласного бюджету було виділено 550 тис грн та 1 303 тис грн з місцевого. 

Участь у офіційному відкритті майданчику взяв начальник управління фізичної культури та спорту Львівської обласної ержавної адміністрації Роман Хім'як.

Опісля офіційного відкриття, відбувся перший футбольний матч. Футбольній команді вже традиційно вручили футбольні м’ячі.

 

У Львівській облдержадміністрації відбудеться Форум об’єднаних громад

«Містобудівний кадастр – інноваційна система розвитку ОТГ» - під таким гаслом 20 грудня  в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбудеться Форум об’єднаних громад, присвячений питанню впровадження містобудівного кадастру, який дає перспективу економічного ефекту для розвитку територій.

В Україні вже створено 850 спроможних територіальних громад, які об’єднали близько 4 тисяч місцевих рад та більше семи мільйонів населення. Фінансова децентралізація забезпечила зростання бюджетів об’єднаних громад у 3-7 разів. Крім того, Держава надає і фінансову підтримку для розвитку територій.

Захід має на меті згуртувати місцеве самоврядування громад. Ознайомитись з досвідом використання сучасних ГІС рішень для ОТГ та практичним інструментарієм цих рішень.

Департамент архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації на заході презентує геоінформаційну систему  для об'єднаних територіальних громад на базі програмного комплексу «SOFTPRO: Містобудівний кадастр». Нагадаємо, що Львівщина перша в Україні, здійснила інтерактивну синхронізацію баз даних містобудівного кадастру в службах всіх районів та міст області (на території всієї області створені робочі місця адміністраторів).

ГІС для ОТГ є комплексною системою автоматизації процесів збору, зберігання, обліку, актуалізації та використання даних про майнові та інші об’єкти території громади, що призначена для задоволення інформаційних потреб органів місцевого самоврядування, територіальних органів державної влади, а також підвищення оперативності й ефективності прийняття управлінських рішень щодо раціонального використання майнового комплексу та сталого соціально-економічного розвитку об‘єднаних територіальних громад. 

Якщо Вас цікавить управління ресурсами громади (в тому числі земельними) – Вам необхідно володіти «Посібником», електронну версію якого можна безкоштовно отримати за посиланням.

Окрім того, Ви можете заповнити «Заявку» для безкоштовного отримання усіх матеріалів RDPA (в тому числі журналу «Стратегія розвитку») можна тут.

Дата та час проведення: 20 грудня, початок о 14:00 год.

Місце проведення: Львівська обласна державна адміністрація (вул. Винниченка, 18, каб. 412).

 

Природоохоронці підтримують давні українські традиції

Серед завдань національних природних парків є не тільки збереження та відновлення природної спадщини, а й збереження та примноження історико-культурної спадщини українського народу.

Напередодні свята Святого Андрія у відпочинковому осередку «Оселя Розточчя» Яворівського НПП  та в НПП «Північне Поділля» відбулись етнозаходи «Андріївські вечорниці».

Дійство відбулось за участю студентів художньо-професійного училища ім. Й.П.Станька, які вивчають народні промисли, радо відроджують і примножують культурні традиції свого краю.

Давнє дворище, колоритні господині, сучасна молодь, майстер-класи, традиційні частування стравами розточанської кухні і звичайно українські пісні та колядки – все це створило атмосферу магічності, святковості, радості та тепла.

Працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» свій колоритний етнозахід організували спільно зі школярами старших класів Маркопільського НВК за сприянням працівників відділу культури, національностей, релігій і туризму Бродівської РДА.

Розпочалося свято із дівочих піснеспівів. Уже в дружньому колі, почастувавши хлопців варениками, дівчата розпочали ворожити на свою майбутню сімейну долю.

Найбільше дівчат цікавило, ким буде суджений. Для цього їм належало із зав’язаними очима знайти в одному із чотирьох кутків предмет: молоток – суджений буде господарем, віник – гулякою, дзеркало – вродливий, книжка – розумний. У свою чергу парубки розважали дівчат всілякими забавами –змагалися у спритності та демонстрували свої уміння заплітати дівочу косу.

На завершення Андріївських вечорниць» всі учасники і глядачі заспівали колядку.

 

Покращення прикордонної інфраструктури – це можливість для розвитку, залучення інвестицій та добробут людей, - Олег Синютка

Сьогодні, 14 грудня, стартувала конференція щодо відкриття транскордонного проекту "Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури".

Проект реалізовуватимуть за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 ЄІС.

У відкритті конференції взяв участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«На Львівщині сьогодні існує і крок за кроком працює на покращення команда професійних і чесних людей. Коли справа доходить до інтересів Львівщини, усі інші інтереси відходять на другий план. Це дає можливість не лише реалізовувати цей проект, а й суттєво впливати на ситуацію з дорожньою інфраструктурою в регіоні. Дороги - це можливість для розвитку, залучення інвестицій та добробут людей. Після реалізації цього проекту ми всі будемо тішитись черговому успіху Львівщини. Удосконалення наявної дорожньої інфраструктури – це перший крок до модернізації України, адже приведення експлуатаційного стану українських доріг у відповідність до світових норм і стандартів створить необхідні передумови для соціально-економічного розвитку не лише кожного конкретного регіону, але й усієї держави в цілому», - зазначив Олег Синютка.

Під час конференції презентували проект у сфері модернізації транспортної інфраструктури, порушили питання поглиблення українсько-польської співпраці.

У результаті реалізації проекту відремонтують дорогу Мостиська - Краківець, що сполучає пункти пропуску через державний кордон між Україною та Республікою Польща, а саме "Шегині-Медика” і “Краківець - Корчова”.

У межах програми "Польща-Білорусь-Україна 2014 - 2020" на території Львівщини реалізовуватимуться 26 проектів на загальну суму понад 49,5 млн Євро. Зокрема, за напрямом "Доступність" - 6 проектів на суму понад 13 млн Євро.

Проект має на меті підтримку транскордонних процесів розвитку в українсько-польському прикордонні шляхом покращення транспортної доступності до регіону та дорожньої інфраструктури. Питання вдосконалення стану української дорожньої мережі має набути стратегічного значення не лише для львівського регіону, але й для всієї держави.

 

Кращі практики промоції Львівщина презентувала на засіданні Ради туристичних міст і регіонів України

У Києві відбулось засідання Ради туристичних міст і регіонів України. В межах засідання заходи із розвитку туризму на Львівщині проведені у 2018 році презентувала начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Серед ключових напрямків роботи із промоції Наталія Табака виокремила просування туристичної дестинації Львівщини, підвищення якості регіонального туристичного продукту, розвиток туристично-рекреаційної  інфраструктури, управління людськими ресурсами, проекти розвитку.

«Просування туристичної дестинації ми проводимо шляхом організації туристично-привабливих заходів, промотурів для ЗМІ та бізнесу, участі у міжнародних та всеукраїнських виставках, співпраці з провідними медіа ресурсами та ЗМІ, організації міжнародних зустрічей - B2B, G2B, G2G. Зокрема цьогоріч Львівщину презентували на 14 виставкових заходах, з них 10  - міжнародних, 4 – всеукраїнських. Також ми організували 12 промотурів для представників ЗМІ та бізнесу»,  - розповіла Наталія Табака.

Детальніше переглянути презентацію щодо досвіду Львівщини з промоції регіону  як туристичної дестинації  та розвитку інфраструктури можна переглянути тут.

Окрім Львівщини роботу у напрямку розвитку туризму презентували також представники Київської, Одеської, Волинської, Луцької, Рівненської, Харківської, Чернівецької, Сумської, Полтавської, Криворізької областей.

 

Мін’юст інформує про дії громадян у разі звільнення із причини встановлення групи інвалідності

Міністерство юстиції України інформує про дії громадян у випадку, коли інваліда ІІ групи нещодавно звільнено з роботи із причини встановлення групи інвалідності та відсутності вакансії для осіб з обмеженими можливостями на підприємстві.

Усі люди є рівними у своїх правах. А це означає, що жодна людина не може стати жертвою будь-яких обмежень. Держава гарантує усім без винятку людям, і особам з інвалідністю в тому числі, всі соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи, закріплені у Конституції, законах чи міжнародних договорах, які ратифіковані Верховною Радою.

Коли роботодавець може звільнити працівника?

Роботодавець має право звільнити працівника лише у разі його невідповідності займаній посаді чи виконуваній роботі. Факт встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення.

Що передбачено законодавством?

Чинне законодавство гарантує громадянам з інвалідністю право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю,яка не заборонена законом.

Які обов’язки мають працедавці?

Компанії, організації чи будь-які інші працедавці, які використовують найманих працівників, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця. Так, законодавством встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Якщо в компанії чи на підприємстві працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Що робити якщо особа з інвалідністю не має змоги працювати на підприємстві?

Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати, Державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою про виконання роботи вдома. В окремих випадках на власника підприємства, установи чи організації покладається обов’язок організувати професійне навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідно до медичних рекомендацій. Особи з інвалідністю мають право на встановлення неповного робочого дня або неповного робочого тижня та на створення належних умов праці.

Що забороняється? 

Перш за все, забороняється відмова від укладання трудового договору або просування по службі, звільнення за ініціативи адміністрації, переведення на іншу роботу без згоди працівника з мотивів інвалідності. Винятком тут може бути лише наявність висновку Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про те, що стан здоров’я особи перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує її здоров’ю та безпеці інших осіб. Також забороняється залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт і будь-яка дискримінація за ознакою інвалідності.

Яку відповідальність несе роботодавець у випадку незаконного звільнення особи з інвалідністю?

Щонайменше – накладення штрафу за порушення законодавства про працю. Також порушення трудових прав громадян, у тому числі через дискримінацію за ознакою інвалідності, може бути підставою для відкриття кримінального провадження.

Як захистити себе?

Захист прав свобод і законних інтересів осіб з інвалідністю відбувається в судовому порядку. Якщо судом буде встановлено факт незаконного звільнення з роботи, всі кошти, які особа недоотримала, будуть сплачені роботодавцем на користь працівника за той період часу коли він був незаконно звільнений, заробітна плата буде нарахована у повному обсязі та стягнена за вимушений прогул. Громадянин також має право в судовому порядку оскаржувати висновок МСЕК про визнання чи не визнання його особою з інвалідністю.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас є питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

На Львівщині відзначили ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 14 грудня, у культурно-освітньому центрі імені Олександра Довженка, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та громадськими організаціями.

У межах заходу Олег Синютка вручив нагороди тим, хто проявив високий професіоналізм, мужність і відвагу під час подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.  

«Дуже важливо пам’ятати про подвиг, який ви зробили. І передавати цю пам'ять майбутнім нащадкам», - наголосив Олег Синютка.

Також очільник області вручив орден «За заслуги» III ступеня Ярославу Мусі голові Миколаївської районної організації «Союз Чорнобиль України».

Окрім цього, в межах заходу підбили підсумки обласного конкурсу дитячих малюнків на тему аварії на ЧАЕС та порушили актуальні питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Супроводжував захід виступ Державної заслуженої хорової капели України «Трембіта».

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади:

-  провідного спеціаліста відділу бюджетного фінансування, бухгалтерського обліку і звітності та управління персоналом управління стратегічного планування, підприємництва та фінансового забезпечення департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.

Серед вимог до професійної компетентності кандидатів на зайняття посади державної служби категорії "В": вища освіта за освітнім ступенем молодшого бакалавра або бакалавра. Досвід роботи не обов’язковий. Вільне володіння державною мовою. Вміння надавати пропозиції, їх аргументувати та презентувати; вміння працювати з інформацією, вміння працювати в команді; вміння ефективної координації  іншими, відповідальність, системність і самостійність у роботі, вміння працювати в стресових ситуаціях.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, (зі змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого  посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції).

Строк подання документів: до 17.00 год.  9 січня 2019 року. Місце, час і дата проведення конкурсу:   м.Львів. проспект В.Чорновола, 57, 5-й поверх, каб.57, 15 січня 2019 року, початок о 10.00 год..

Документи необхідно подати за адресою: 79020, м.Львів. проспект В.Чорновола, 57, 5-й поверх, каб.57.       

За додатковою інформацією звертатися за номером 255-05-57. 

 

У Львові сім’ї Героїв Небесної Сотні сплетуть різдвяні віночки

У суботу, 15 грудня, у Львові зберуться родини Героїв Небесної Сотні – вони сплетуть віночки із ялинки та калини, якими згодом прикрасять Алею Героїв Небесної Сотні у Києві.

Така різдвяна акція відбудеться об 11:00 год у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ (вул. Хуторівка, 35).  Також відбудеться богослужіння у пам’ять про загиблих.

Готові віночки попрямують до Києва. Там родини Героїв Небесної Сотні прикрасять Алею Героїв Небесної Сотні до новорічних та різдвяних свят. Портрети полеглих оздоблять вінками із ялинкових гілок, а також калини, яку родини зібрали у власних садах напередодні. 

За словами організатора, сестри Героя Небесної Сотні Романа Сеника – Лесі Лисак, така акція продовжує традицію, покликану єднати родини Героїв.

 

В області запустили мобільний додаток "Саморятівник"

Асоціація гірських провідників «Ровінь» запустила мобільний додаток «Саморятівник», метою є підвищення рівня безпеки громадян Львівщини, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події.

Програма передбачає швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало погано (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік.

Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти службам та своєчасно надати необхідну допомогу.

Після отримання сигналу від потерпілого, спецслужби можуть йому зателефонувати для з’ясування обставин. Передбачена можливість автоматичної публікації сигналу «SOS» від потерпілого на його сторінці у Facebook, щоб його небайдужі друзі допомогли спецслужбам у пошуках.

ВАЖЛИВО! Сигнал може відправлятися з не тільки через оператора мобільного зв’язку, а й через включений на телефоні GPS.

Нагадаємо, що «Асоціація гірських провідників «Ровінь» став проектом-переможцем конкурсу для громадських організацій в межах виконання Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2018 році.

 

Переможець конкурсу для громадських організацій реалізував власний проект

Упродовж жовтня-грудня 2018 року для представників інститутів громадянського суспільства та для соціальних працівників відбувалися цикли тренінгів у межах програми «Вчимося впроваджувати соціальне замовлення на місцевому рівні» у Жовківському, Пустомитівському, Городоцькому, Яворівському, Миколаївському, Перемишлянському, Стрийському, Кам’янко-Бузькому районах.

Проект реалізовувався Благодійною організацією «100% життя» м. Львів» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Під час тренінгів були детально розглянуті види та класифікація соціальних послуг, нормативне обгрунтування їх надання згідно чинного законодавства, методологія вибору надавача соціальних послуг та дослідження потреби у них в межах конкретних територіальних одиниць. Учасникам тренінгів була надана інформація про благодійну організацію «100% життя» м. Львів».

Окремі тренінгові блоки були присвячені розгляду особливостей здійснення закупівель соціальних послуг з використанням електронної системи «Prozorro» та особливостям розрахунку вартості соціальних послуг, правильному звітуванню про їх надання та алгоритму фінансової взаємодії між надавачами соціальних послуг та органами державної влади, які є розпорядниками бюджетних коштів.

Нагадуємо, що благодійна організація «100% життя» м. Львів» є одним із переможців конкурсу для громадських організацій.

 

На «Днях партнерства» громадські організації прозвітують про реалізацію проектів, які фінансувались за кошти обласного бюджету

18 грудня у конференц – залі «Леополіс Хол» відбудуться «Дні партнерства» інститутів громадянського суспільства, на яких представлять проекти громадських організацій - переможців конкурсу Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства.

Цьогоріч переможцями конкурсу стали 34 проекти, на які отримали фінансову підтримку на конкурсних засадах. Підтримка громадських організацій на конкурсній основі показує відкритість влади та дає можливість реалізовувати суспільно-корисні проекти у Львівській області.

Також активні громадські організації, які хочуть розповісти про свою діяльність та про плани на 2019 рік можуть зареєструватись на захід, це дає можливість залучити партнерів та познайомитись із новими дієвими громадськими організаціями.

Якщо Ви не брали участь в цьогорічному конкурсі, але бажаєте презентувати діяльність своєї громадської організації заповніть форму за посиланням  Інформацію потрібно заповнити до 19:00 16 грудня 2018 року та очікувати на підтвердження реєстрації.

Організатор: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Контактна особа: начальник відділу комунікацій з громадськістю департаменту внутрішньої та інформаційної політики Христина Швец, тел.: 2-999-555.

Реєстрація: о 10:00 год.

Початок: о 11:00 год.

Місце проведення: конференц – зал «Леополіс Хол» (торгова галерея «Опера Пасаж» Львів, пр. Свободи, 27, 4-й поверх).

 

На Старосамбірщині 4 дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали ключі від квартир

Сьогодні, 14 грудня, на Старосамбірщині 4 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування вручили ключі від квартир.

Участь у заході взяв начальник Служби у справах дітей Володимир Лис, перший заступник голови Старосамбірської районної державної адміністрації Руслан Пупа, голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька.

Для двох осіб житло придбали у межах Регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Львівській області на 2016 - 2018 роки.

Ще для двох дітей - за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за напрямами та між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

 

На Львівщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 14 грудня, біля пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» за участі керівництва області та представників громадських організацій Львівщини відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

У межах заходів  голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та представники громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля».

“Коли я дивлюсь на молодих людей, які обрали професію рятувальника і думаю, яке треба мати завзяття і силу волі, як треба дякувати батькам за цих людей, які після Чорнобиля все одно обирають цю професію. Бо ніхто і ніколи не застрахований від біди, дай Бог, щоб ніколи ні в Україні, ні світі не повторилась трагедія рівнозначна Чорнобильській. Ми повинні по-особливому подякувати тим людям, які у 1986 затулили собою і Україну, і світ від Чорнобильської біди. Нам треба робити усе, щоб ці атоми, які засіли в їхньому організмі менше боліли. Я б хотів, щоб ті, що тут зібрались ніколи не мовчали. Вірте і не сумнівайтесь, що ми усі вдячні вам, і те, що ви тут – це пам'ять про людей, яких вже немає і також це засторога тим, що кожен на своєму місці має робити усе, що від нього залежить. Робити добре, професійно і з віддачею, тоді не буде не тільки Чорнобиля, але й війни і бід, і ми триматимемось разом, щоб усі відчували нашу силу, а перед сильним завжди схиляють голову”, - зазначив Олег Синютка.

У пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, рятуючи світ від атомного лиха, священики відслужили чин панахиди. Також учасники заходу спільно виконали Гімн України.

 

Катання на ковзанах та равликові перегони: для дітей Пустомитівщини організували активне дозвілля

Сьогодні, 14 грудня, до Дня святого Миколая для дітей з малозабезпечених сімей, що опинилися у важких життєвих обставинах, багатодітних сімей та дітей-сиріт організували активне дозвілля.

Заходи відбуватимуться щомісячно для різних категорій дітей, що опинилися у важких життєвих обставинах.

Сьогодні активний відпочинок організували для 20-ти діток з Пустомитівського району. Відтак, вони  відвідають розважальний центр «Медик», де покатаються на ковзанах.

Також  у Львівській обласній державній адміністрації діти зустрілися з першим заступником голови  облдержадміністрації Ростиславом Замлинським, з яким поспілкувалися та змогли поставити запитання, які найбільше їх цікавили.

Окрім того, відбудеться екскурсія фермерськими господарствами «Карпатський водограй», а також «Західний равлик». Зазначимо, що на останньому  відбудуться равликові перегони.

Зазначимо, що такі заходи планують організовувати регулярно впродовж 2019 року.

Заходи передбачатимуть активний туризм, зокрема, катання на лижах та тюбах у зимовий період, кінні прогулянки та екскурсії екоприродніми локаціями, сходження в гори та сплави на річках у весняну та літню пори року; екскурсії фермерськими господарствами, організація майстер-класів, воркшопів, вікторин тощо.

Організатори – управління туризму та курортів, а також служба у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації.

 

Олег Синютка привітав працівників суду із професійним святом

Сьогодні, 14 грудня, у приміщенні Територіального управління державної судової адміністрації України у Львівській області відбулась урочиста академія з нагоди відзначення Дня працівників суду.

Працівників суду привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Для людей важливо, щоб усі рішення, ухвалені вами, були згідно із законом, тому ніколи не розмінюйтесь на дрібниці. Це вам воздасться сторицею, бо сьогодні важливо, щоб кожен  сумлінно працював на своєму місці і щоб ви статус львівської правничої школи прославляли гідними вчинками", - зазначив Олег Синютка.

Очільник Львівщини відзначив працівників суду подяками та грамотами облдержадміністрації.

Зазначимо, День працівників суду відзначають щорічно 15 грудня.  

 

На Львівщині завершилась Школа молодіжної активності

500 учасників, 10 тренінгів, 10 населених пунктів Львівщини, 3 організатори, 6 місяців спільної роботи партнерів, більше ніж 40 навчальних годин та понад 2 000 км в дорозі тренерів.

Такий шлях був пройдений, щоб 10-11 грудня з нагоди Всеукраїнського тижня права та ювілейного 70-річчя Загальної декларації прав людини в м. Львів відбувся Форум школи молодіжної активності, який проходив у Молодіжному навчальному центрі імені св. Івана Боско. Форум – фінальна частина проекту, участь у якому взяли 25 учнів 9-11 класів з усієї Львівської області, які були найактивнішими під час локальних тренінгів.

Організатори проекту - Львівська обласна державна адміністрація, Управління забезпечення прав людини НПУ та Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП.

Перша частина Форуму була насичена тренінгами від провідних спеціалістів у сфері прав людини. Зокрема, Христина Ковцун – менеджер Школи права УКУ, розповіла учасникам основоположні практичні методи захисту своїх прав та відповідальності за поширення особистої інформації. Маркус - радник з питань верховенства права EUAM Ukraine, попрацював з учасниками Форуму на важливі теми довіри до держави, свободу слова та міжнародних стандартів у сфері дотримання прав людини. А Станісла Безушко - координатор проекту Київський Діалог у м. Львові, поділився досвідом реалізованих проектів та окреслив зміни які відбулись в країні у сфері забезпечення прав людини. Наголосив на тому, що бути відповідальним перед суспільством за власні дії – запорука безпеки в країні.

Протягом двох днів учасники працювали над практичними проблемами та питаннями захисту прав людини, підвищення рівня особистої відповідальності та обізнаності у питаннях права. Програма форуму передбачала також інтелектуальні групові змагання - Pravoquiz, які для молоді провела Ліга студентів Асоціації правників України. Під час вечірнього завдання учасники проводили соціологічне дослідження на тему правової свідомості громадян.

До слова, за результатами дослідження, більше ніж 80% опитаних вважають відповідальними за забезпечення прав людини в країні Президента, а не громадян; понад 60% - чітко окреслили що таке «боулінг», більше ніж 40% назвали найважливішим видом права – право на життя та освіту і 90% респондентів не знали що 10 грудня – це перший день всеукраїнського тижня права.

Другого дня для учасників Школи інспектори Управління патрульної поліції провели інтерактивну екскурсію, де молодь ознайомилась з роботою та технічними засобами поліцейських. Також учасники пройшли тренінг з першої домедичної допомоги та основ самооборони.

Результат проекту - багато позитивних емоцій, насичене обговорення прав людини та їхніх цінностей у сучасному світі, нові знайомства, досвід, бажання навчати та навчатись, 25 свідомих та активних громадян, які готові поширювати набутий досвід у своїх громадах та змінювати своє середовище на основі особистої відповідальності за принципами дотримання та поваги прав кожного з нас.

Всі задоволені результатом: учасники отриманими знаннями, організатори  - бажанням продовжувати свою роботу в цьому напрямку.

Нагадаємо, що під час виїзних тренінгів, спікери роздавали учасникам вхідні анкети, на основі яких виявляли основні проблеми місцевості у сфері порушення прав людини. Загалом, за результатами анкетування, 83% вважає, що права людини – це те, що дозволено громадянам, 17% не могли дати відповіді на поставлене запитання; 91% не назвав жодного нормативного акту, який захищає права людини; понад 80% за стереотипом вважає, що смертна кара існує тільки в Саудівській Аравії; більше ніж 70% на запитання яка була перша Конституція відповіли – Пилипа Орлика; 87% респондентів знають що таке булінг та 88% ствердно відповіли що він присутній у їх школі; зокрема 56% запевнили, що основною причиною булінгу є завоювання авторитету, близько 40% - нудьга і 64% причиною булінгу вважає копіювання моделі жорстокої поведінки.

На основі цих даних, організатори проекту розробляли програму форуму та аплікаційні форми, результати яких підтвердили підвищення знань та обізнаності молоді у порушених питаннях у сфері правової свідомості учасників.

 

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка: «Протягом останніх років Львівщина розвивається динамічно»

Львівщина позитивно вирізняється на тлі всієї України в багатьох добрих справах, у досягненні високих показників у соціально-економічному житті. Деякі подробиці «Урядовий кур’єр» дізнавався в голови обласної державної адміністрації Олега СИНЮТКИ.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка: «Протягом останніх років Львівщина розвивається динамічно»

— Олеже Михайловичу, нещодавно під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України ви зазначили, що політика децентралізації дала Львівщині високі дивіденди.

— Насамперед люди відчули більшу свободу в ухваленні рішень. І це стосується всіх аспектів життя, починаючи від управлінської діяльності й до розпоряджання фінансами та землею. Місцеві громади також отримали значний ресурс — уперше 50 відсотків сукупних доходів зосереджують на власній території. І це той ресурс, за рахунок якого люди можуть не просто декларувати певні речі, а забезпечити втілення тих проектів, яких потребують. Водночас разом з можливостями об’єднані територіальні громади повинні нести відповідальність і фахово зростати.

— Як триває в області процес формування плану перспективного розвитку територій?

— На сесії обласної ради 2015 року ухвалили перший План перспективного розвитку територій. Торік у нього внесли уточнення. Нині на Львівщині 35 об’єднаних територіальних громад. І 23 грудня відбудуться вибори в нових п’яти ОТГ. 18 районів охоплено затвердженим перспективним планом формування спроможних територіальних громад.

Надходження в ОТГ зросли у 3,5 раза на жителя порівняно з тим, який показник був до їхнього об’єднання. Обсяг інвестицій в інфраструктуру цьогоріч становив 141,6 мільйона гривень. Під час реформи з децентралізації в ОТГ створили 17 опорних шкіл, а за три роки закупили 107 шкільних автобусів. У чотирьох громадах уже відкрили ЦНАПи. В ОТГ функціонують сім підрозділів місцевої пожежної охорони.

— Нещодавно на всеукраїнському рівні зазначали, що у Львівській області успішно будують сільські амбулаторії.

— Цього року в країні запрацювала президентська програма з реформування сільської медицини. На Львівщині маємо збудувати 43 сільські амбулаторії. В області вже почали споруджувати перші такі медзаклади. Сподіваюся, що на початку прийдешнього року з поставленим завданням упораємося. Відкриваючи амбулаторії, дбатимемо про житло для медичного працівника та купівлю автомобіля. Уже оголосили тендер на придбання транспортних засобів для амбулаторій, напевно, це будуть або «Сузукі Вітара», або «Рено Дастер» — машини, які мають високу прохідну здатність та невибагливі в обслуговуванні.

— Скажіть коротко, як втілює область медичну реформу загалом.

— Львівщина попереду в перетворенні медичних установ на неприбуткові комунальні заклади. Це дає змогу на місці проводити діяльність, врегульовувати відповідні питання. З іншого боку, сімейні лікарі нині (а в області вже більш як половина жителів підписали угоди з ними) отримують зарплатню 15—16 тисяч гривень. Це також значимий стимул для лікаря. Пацієнти ж мають змогу висувати вищі вимоги до лікаря та отримувати якісні послуги.

— Чи динамічно залучає Львівщина інвестиції?

— В області динаміка залучення інвестицій та створення нових робочих місць відчутна. Ми позитивно вирізняємося на тлі всієї України. Останнім часом з’явилося 23,5 тисячі нових робочих місць, у виробничі потужності залучили прямих іноземних інвестицій понад 221,8 мільйона доларів США, заснували 181 нове підприємство. Є, звісно, підприємства, де працюють 4—5 тисяч людей, а є й такі, основу яких становлять лише кількадесят осіб. Нині на супроводі нашого підрозділу інвестицій 651 інвестпроект.

— Є інвестпроекти й у галузі альтернативної енергетики?

— Львівщина не може конкурувати за кількістю сонячних днів з Південною Україною. Та сприятливий інвестиційний клімат, який створили, супровід інвестпроектів нині визначив Львівщину другою в Україні за створенням потужностей альтернативної енергетики. І певним досягненням передусім вважаю створення енергоострова в Яворівському районі, який об’єднав три сонячні електростанції. Після введення в дію всіх їхня потужність сягатиме 200 мВт. Це найбільший показник у нашій країні. Важливо, що під ці потужності використовуємо землі, не придатні ні для сільськогосподарського виробництва, ні для житлового чи промислового будівництва, адже їх рекультивували після діяльності колишнього яворівського гірничо-хімічного підприємства «Сірка».

— Чи багато охочих серед жителів Львівщини прагнуть скористатися програмою енергозбереження? Як відшкодовує їм обласний бюджет відсотки за кредитами на впровадження енергоощадних заходів?

— Львівщина першою в країні запропонувала не лише для промислових підприємств, а й для жителів допомогу у впровадженні енергоощадних заходів. Завдяки програмам із здешевлення відсоткової ставки та надання безпосередніх прямих кредитів нині наша область — номер один з капіталовкладень в індивідуальні господарства у справі енергозбереження за рахунок використання енергії сонця та вітру.

Суть програми енергозбереження для жителів Львівщини полягає в тому, що краяни отримують кредити на втілення проектів з енергозбереження з відшкодуванням 5—15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. Загалом на впровадження програми 2018 року у скарбниці Львівщини передбачили 15,9 мільйона гривень. В області втілюють і 23 районні та міські програми енергозбереження, географію яких постійно розширюємо. Використовуємо, звісно, й загальнодержавну програму з відшкодування для тих господарств, які використовують альтернативну енергетику.

— Знаю, Львівщина активно розвиває промислові кластери.

— Вважаємо, що нині конкуруємо зі східноєвропейськими країнами, як-от із Польщею, Чехією, Словаччиною. Щоб бізнес обирав Україну, а не інші країни, маємо подбати про сприятливі умови. Одна з таких умов — формування промислових хабів, індустріальних парків. Сприяємо за прикладом ІТ-кластера, кластера туристичної індустрії створенню промислових кластерів. Скажімо, в межах втілення ініціативи «Львівський промисловий хаб» діяльність здійснюють сім промислових кластерів, основне завдання яких — налагодження стійкого внутрішнього ринку й загальної координації суб’єктів підприємництва, підготовка кадрів робітничих професій та формування конкурентоспроможної політики Львівщини. В області вже розпочали діяльність кластери будівельної індустрії, легкої промисловості, поліграфії та деревообробної індустрії. Є намір створити ще й кластер меблевого виробництва. Наступною такою структурою, гадаю, буде об’єднання виробників комплектуючих для автомобільної промисловості.

— Чи впроваджують великі інфраструктурні проекти?

— Протягом останніх років Львівщина розвивається динамічно. Найбільший інфраструктурний проект, який втілили за часи незалежності України на Львівщині, — будівництво Бескидського тунелю. Він завдовжки 1,7 кілометра, на його спорудження витратили 2,2 мільярда гривень. Введення його в експлуатацію дало змогу вдвічі збільшити його пропускну спроможність для вантажних потягів між Україною та Євросоюзом.

Другий за значущістю інфраструктурний проект — газогін, який з’єднає найбільше в Європі газосховище на Львівщині з трубопроводом на території Польщі, який веде до Балтики. Так матимемо змогу альтернативного постачання енергоресурсів в Україну й водночас зберігання газу в наших газових сховищах, що економічно вигідно та гарантує енергетичну безпеку нашої держави.

— Як працює агропромисловий комплекс області?

— Третій рік поспіль аграрний комплекс нашої області зростає у виробничих обсягах. За десять цьогорічних місяців це становить 6,9 відсотка. Варто уваги, що попри традиційне вирощування зернових і технічних сільськогосподарських культур, аграрії всерйоз і відповідально взялися до ягідництва та садівництва. Нині в області понад 60 господарств різної форми власності, які займаються садами. У справі збуту зібраних ягід і фруктів велика підмога — компанія в місті Городок, один з найбільших виробників соків у світі.

Якщо говорити про ягідництво, то дуже важливо, що нині не лише вирішили й врегулювали питання з постачанням продукції для внутрішнього ринку, а й працюємо, щоб вийти на ринки Сінгапуру, Малайзії, арабських країн. Тому йдеться не лише про вирощування ягід, а й розвиток логістики. Міжнародний аеропорт Львів нині нарощує обсяги пасажиропотоку і потужності вантажних перевезень, це для області дуже сприятливо.

— Аграрії області можуть скористатися пільговими кредитами на втілення своїх бізнес-проектів?

— Маємо Комплексну програму підтримки та розвитку агропромислового виробництва області на 2016—2020 роки. Цього року на фінансову підтримку аграріїв Львівщини з обласного бюджету надали 19,6 мільйона гривень. Це один з найбільших обсягів допомоги серед областей країни. Львівщина займає найкращі позиції з використання коштів із держскарбниці на підтримку господарств, які вирощують велику рогату худобу.

— Завершити ж сьогоднішню нашу розмову варто темою доріг.

— Із 1991-го до 2014-го на Львівщині відремонтували 670 кілометрів доріг. Приємно, що показник, якого досягали аж 23 роки, вдалося істотно перевищити впродовж останніх чотирьох, коли в області відремонтувати понад 1700 кілометрів шляхів. Жителі це зауважують. Але завдання щодо завершення ремонту доріг для обласної влади надто важливі. Адже обсяг робіт, які треба виконати на Львівщині, ще значний. 

Микола ШОТ, «Урядовий кур’єр»

ДОСЬЄ «УК»

Олег СИНЮТКА. Народився 14 лютого 1970 р. в с. Куропатники Бережанського району на Тернопіллі. Закінчив Прикарпатський університет ім. В. Стефаника. За першою освітою — історик, за другою — економіст. Обіймав посади голови Івано-Франківського відділення фонду соціальної адаптації молоді України, споживчого товариства «Маслосоюз» (м. Тростянець Івано-Франківської області), виконував обов’язки директора ТзОВ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКАВТОЗАЗ-ДЕУ». Був заступником Івано-Франківського міського голови, а також заступником, першим заступником Львівського міського голови. Очолював департамент економічної політики Львівської міськради. Із грудня 2014 року — голова Львівської обласної державної адміністрації.

 

Автомобільні шляхи Львівщини очищують від снігу

За оперативною інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації, станом на 6:00 годину 14 грудня, на дорогах Львівської області працювало 81 одиниця снігоочисної техніки.

З метою утримання доріг у належному стані використали 398 т піскосуміші.

«Також до робіт з очищення автомобільних доріг від снігу залучили 50 робітників. Ми просимо мешканців нашої області, а також гостей звертатися на «гарячу» лінію області "112" у разі виявлення нерозчищених або непосипаних доріг», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло.

Львівська облдержадміністрація закликає усіх учасників дорожнього руху дотримуватися правил.

 

 

13.12.2018

 

Мешканців Львівщини запрошують проголосувати за кращі роботи школярів в екоконкурсі

Мешканців Львівщини запрошують до участі в інтернет-голосуванні за роботи школярів в творчому конкурсі, який відбувається в рамках проекту «Розвиток екокультури: від особистості до суспільства». Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Голосування проводять в категоріях «малюнки», «плакати» та «презентації» екологічної тематики.

Переглянути малюнки, екоплакати та презентації на екологічну тематику та проголосувати за одну роботу з кожної категорії ( в кожній з трьох вікових груп) можна за посиланням у меню «Конкурс».

Проголосувати за роботи можна до кінця тижня.

 

Ми демонструємо, що в Україні можна бути успішними, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 13 грудня, під час брифінгу повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Це той проект, який насправді повинен бути мультиплікований на всю Україну. Завдяки ініціативі Міністерства соціальної політики у співпраці із Світовим банком ми маємо абсолютно нові підходи, які, я переконаний, мають стати новою моделлю центру зайнятості – пропонувати і мотивувати», - наголосив Олег Синютка.

Зазначимо, що Проект «Рука допомоги» надав понад 20 мільйонів гривень поворотної фінансової допомоги безробітним малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним українцям на відкриття бізнесу, а також підприємцям на створення нових робочих місць.

Загальна сума фінансової допомоги, що була надана (або надійде найближчим часом) підприємцям-початківцям, склала 13,5 млн гривень. Найбільше підприємців з’явилось у Львівській області - 115 людей.

«Ті люди, які уже на Львівщині отримали кредити – не просто започаткували власну справу, а залучили до роботи як найманих працівників ще 78 осіб. Тобто ми бачимо ефект поширення діяльності проекту на все нові сфери. Завдяки «Руці допомоги» ми не тільки мотивуємо людей, створюємо нові робочі місця, отримуємо податки до бюджетів місцевого та загальнодержавного рівнів, але й демонструємо людям, що немає безвихідних ситуацій. Ми демонструємо, що людина тут, в Україні, може бути успішною», - резюмував очільник Львівщини.

 

На Львівщині презентували виставку Івана Труша

Сьогодні, 13 грудня, в Історичному комплексі Національного музею ім. Андрея Шептицького відкрили виставку «Ретроспектива. Іван Труш». Виставку відкривають малярські роботи раннього періоду творчості (1890-і – 1912-ий рр.), що став часом становлення й формування індивідуальної живописної мови Івана Труша.

У відкритті виставки, що відбулося в межах мистецького проекту «Відомий і невідомий Труш» взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева і голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синюка.

«Дуже приємно перебувати сьогодні у Львові, особливо в музеї в річницю його заснування. Твори Труша справляють враження. Деяких краєвидів з його полотен уже не знайти в Україні, але вони залишаться навічно в його творах. Нехай тоді на політичній карті України не було, але вона існувала в серцях українців та у великих творах її талановитих синів. Україна вистояла тоді і зараз, бо вона живе в душах українців, в серцях патріотів», - наголосив Андрій Рева.

«Протягом усього року з нагоди 150-річчя Івана Труша буде багато дискусій та творчих вечорів. Але сьогодні ми мусимо подумати і про те, що притаманно і великому генію, і простому українцю: великий митрополит Андрей Шептицький дав кожному з нас можливість  насолоджуватись і захоплюватись мистецтвом. А за тисячу кілометрів від Львова наша армія стоїть не лише за землю, ми стоїмо за віру, мову і майбутнє. Україна була і буде», - зазначив Олег Синюка.

Галерея портретів (1893–1920-х рр.) представляє найближче оточення художника, розкриває його контакти із представниками тогочасного культурно-громадського середовища. До уваги відвідувачів вперше буде представлено обидва портрети Лесі Українки, що ілюструють малознані епізоди взаємин митця і поетеси, двох непересічних постатей в історії української культури.

Проект «Відомий і невідомий Труш» Національний музей у Львові ім. А. Шептицького започаткував з нагоди 150-річчя від дня народження відомого українського живописця, портретиста, мистецтвознавця Івана Труша.

 

Андрій Рева оглянув «Арсенал Ідей Україна» у Львові

Міністр соціальної політики України Андрій Рева, перебуваючи сьогодні із робочим візитом на Львівщині, оглянув «Арсенал Ідей Україна» у Національному музеї імені Андрія Шептицького.

Програма «Арсенал ідей» - це постійно діюча освітня платформа для дітей, молоді та родин, яка пропонує цикл спеціально розроблених інтерактивних лекцій та активностей, які поєднують науку, мистецтво та інновації.

Програма є соціально спрямованою та передбачає адаптацію активностей для людей з інвалідністю задля сприяння їх інтеграції у соціум.

Проект уже стартував у Харкові та Мелітополі та в подальшому буде розповсюджений у різних містах України. Кожне місто, в якому буде реалізована програма, на благодійних засадах отримує цикл інтерактивних освітніх лекцій, необхідні меблі, техніку й обладнання, адаптоване для людей з інвалідністю. 

 

Проект «Рука допомоги» потрібно поширити на всю Україну, - Андрій Рева

Про це сьогодні, 13 грудня, під час брифінгу повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«Те, що сьогодні відбувається – дуже знаково. Проект, який ми сьогодні реалізуємо спільно з обласною державною адміністрацією, має на меті показати шлях вирішення одних із найгостріших проблем, які сьогодні є в нашому суспільстві - проблеми зайнятості. Не просто робочого місця, а проблеми гідної заробітної плати, праці. Ми сьогодні з вами побачили людей, які розпочали власну справу, які мали ідеї, бажання реалізуватися та ті, яким допоміг цей проект.  243 особи сьогодні по всій Україні, у трьох областях: Львівській, Харківській, Полтавській виявили бажання розпочати підприємницьку діяльність. 213 із них уже утримали відповідну допомогу.  І найбільше таких людей саме у Львівській області – 215», - зазначив Андрій Рева.

Зазначимо, що з початку реалізації проекту «Рука допомоги» малозабезпечені та внутрішньо переміщені особи подали 5,5 тисяч заяв на участь у ньому. Понад дві тисячі осіб вже знайшли для себе постійне місце роботи, близько тисячі – взяли учать у тимчасових роботах на користь громади,  а 243 отримали поворотну фінансову допомогу на започаткування власної справи.

«Ми сьогодні почули, чим займаються люди, який бізнес відкривають. Ми бачимо різні аспекти, які дозволяє вирішити цей проект. Він утримує людей від виїзду за кордон, трудової міграції. Учасники демонструють, як треба боротися за своє місце під сонцем, розвивати свою країну, працювати для неї. Цей досвід, який у нас сьогодні є у трьох областях, ми маємо намір поширити на всю країну. Адже проект показав свою активність та результативність», - наголосив Міністр.

Також він додав: «Ми сьогодні підготували Законопроект, який маємо намір внести в Верховну Раду, щоби ті можливості, які мають наші громадяни у областях, де функціонує проект, поширити і надати можливість всім реалізуватися».

 

У Львівській області оновили усі сервісні центри МВС

У п’ятницю, 13 грудня, відбулась презентація оновленого приміщення сервісного центру МВС у м. Дрогобич, який став останнім у списку сервісних центрів МВС нового взірця у Львівській області. Тут громадянам надаватимуть послуги із реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, видачі та заміни посвідчення водія, довідок про відсутність судимостей тощо.

Адреса територіального сервісного центру центру МВС 4642: м. Дрогобич, вул. Трускавецька,64.

Сервісні центри МВС нового зразка побудовані за принципом прозорого офісу та оформлені в єдиному візуальному стилі. Завдяки технічним зручностям - електронній черзі, сучасній інформаційній системі - процес отримання послуг для громадян значно спростився. Також центри є інклюзивними, обладнані полицями для буккросингу та дитячими куточками для найменших відвідувачів.

Зазначимо, ще сім сервісних центрів МВС нового взірця вже працюють  у регіоні,  у м. Львові, м. Новояворівську, с. Червоне Золочівського р-ну, с. Стрільбичі Старосамбірського р-ну, м. Червонограді, м. Самборі та м. Стрию.

В населених пунктах, де відсутні стаціонарні сервісні центри МВС, за запитом від органів місцевого самоврядування громадян обслуговує мобільний сервісний центр МВС. Графіки його виїздів та маршрути можна знайти на сайті Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області.

Також на сайті Головного сервісного центру МВС можна замовити довідку про несудимість он-лайн, перевірити свої знання з ПДР на безкоштовному тренажері або ознайомитись з інструкцією для тх, хто хоче вперше отримати водійське посвідчення. Сервісні центри МВС постійно працюють над діджиталізацією послуг та сервісів з метою зробили їх більш доступними для громадян. Зокрема, до кінця 2018 року буде запроваджено сервіс персонального електронного кабінету власника авто.

Сервісні центри МВС працюють за графіком: у вівторок – п’ятницю - з 9:00 до 18:00, у суботу - з 9:00 до 16:45. За консультаціями з приводу послуг можна звертатись за телефоном (044)-290 -19-88, а також на офіційну сторінку у Фейсбук.

 

Володимир Кістіон доручив Міненерговугілля невідкладно врегулювати ситуації із виплатою зарплати львівським шахтарям

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України в стислі терміни має врегулювати ситуацію із виплатою заробітної плати шахтарям, що працюють на ДП «Львівугілля».

Відповідне доручення Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон дав в ході наради, яка відбулася вчора в КМУ за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості І.Насалика, Голови Львівської ОДА О.Синютки, народного депутата М. Бондара, голови Профспілки працівників вугільної промисловості В.Турманова, керівництва ДП «Львіввугілля», ПАТ «Центренерго» та ДП «Держвуглепостач».

В.Кістіон повідомив, що ДП «Львіввугілля» за 11 місяців 2018 року видобуло 1 293,7 тис тонн вугілля, що на 66,5 тис тонн вугілля більше, ніж за відповідний період 2017 року.

«Даний обсяг видобутку був достатнім для забезпечення беззбитковості підприємства. Більше того, цьогоріч ДП «Львіввугілля» отримало майже 90 млн грн бюджетних коштів на погашення боргів із заробітної плати та технічне переоснащення шахт. Зарплатна заборгованість, що утворилася за жовтень, має бути ліквідована невідкладно», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

І додав, що у 2017 та 2018 роках Уряд передбачив державні гарантії для фінансування інвестиційних проектів на шахтах «Відродження» (112,2 млн грн) та «Степова» (228,1 млн грн), які, на жаль, не були реалізовані.

«Міненерговугілля має результативніше працювати над реформою вугільної галузі, запустити врешті-решт роботу Національної вугільної компанії. Працювати постійно в пожежному режимі неможливо. Потрібно вже перейти до конкретних кроків, які забезпечать країні необхідні обсяги вугілля та впевненість шахтарям у завтрашньому дні», - резюмував Володимир Кістіон.

 

В області триває фінансування пенсій за грудень

На Львівщині триває фінансування пенсійних виплат за грудень. Про це інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.

Зокрема, станом на 13 грудня на фінансування пенсійних виплат спрямували 822,7 млн гривень, що становить 49,1 % місячної потреби.

Виплата пенсій здійснюється за встановленим графіком через поштові відділення та установи банків.

 

Небайдужих запрошують долучитись до благодійної акції зі збору подарунків для дітей зі Сходу

Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука долучається до благородної ініціативи львівського гурту SECRET FORÉST - збору подарунків для дітей Сходу.

Проект має на меті привернути увагу суспільства до тисяч українських родин, які через певні причини залишаються на лінії вогню. Зібрані кошти підуть на придбання новорічно-різдвяних подарунків для дітей із 50-ти малозабезпечених сімей Авдіївки та Вугледара.

Кожен небайдужий українець може долучитися до акції. Книжки, розмальовки чи іграшки можна принести до 20 грудня у редакцію тижневика Аудиторія (Львівська політехніка, вул. Бандери, 12, к. 229) або  у Львівську обласну бібліотеку для юнацтва ім. Р. Іваничука (пл. Ринок, 9, абонемент, перший поверх).

 

Шахтарям Львівщини виплатили понад 60% зарплати за жовтень

На рахунки ДП «Львівугілля» поступили кошти від реалізації вугільної продукції. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Фінансовий ресурс у сумі 20 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Відтак, працівникам ДП «Львіввугілля» виплатили 89, 2 млн грн, що становить 61 % заробітної плати за жовтень.

 

«Не бійтесь та йдіть до своєї мети», - учасник проекту «Рука допомоги» Іван Федорич

Проект «Рука допомоги» надав понад 20 мільйонів гривень поворотної фінансової допомоги безробітним малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним українцям на відкриття бізнесу, а також підприємцям на створення нових робочих місць.

Загальна сума фінансової допомоги, що була надана (або надійде найближчим часом) підприємцям-початківцям, склала 13,5 млн гривень. Найбільше підприємців з’явилось у Львівській області - 115 людей.

Один із них – Іван Федорич, який навчає дітей робототехніки та програмування у Львові. Колишній малозабезпечений вирішив створити доступні курси для малечі, які допоможуть опанувати основи новітніх технологій.

«Двоє моїх дітей навчаються в школі в молодших класах. І я хотів заповнити прогалини у освіті, створити гуртки робототехніки та програмування. Мої гуртки функціонують у п’яти школах Львова», - зазначив Іван Федорич.

Окрім того, він порадив людям, які тільки планують почати власну підприємницьку діяльність не боятися та йти до своєї мети. Зазначимо, що упродовж 2018 новоспечені підприємці створили 56 нових робочих місць та сплатили до місцевих бюджетів і пенсійного фонду 1,3 млн гривень податків та внесків. Найчастіше учасники обирають бізнес у сфері надання послуг населенню.

Зазначимо, перші учасники пілотного проекту отримали обладнання та матеріали для започаткування власної справи та почали працювати у вересні 2017 року. Станом на 1 грудня 2018 року завдяки Проекту уже 243 учасники проекту захистили бізнес-плани, а 213 з них отримали фінансову допомогу та розпочали підприємницьку діяльність.

 

Завершився прийом документів від фізичних осіб на дотацію з утримання молодняка

На Львівщині завершився третій етап прийому документів для нарахування дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Відтак, за вересень - листопад дотацію нарахували  12,4 тис фізичним особам  за утримання 16,8 тис голів молодняка ВРХ. Сума нарахованої дотації - 15,4 млн гривень.

Всього за період з квітня по грудень для нарахування дотації прийняли документи від 15278 фізичних осіб за утримання 21774 голів молодняка ВРХ на загальну суму 26,8 млн гривень.

Нагадаємо, що цьогоріч нарахування фізичним особам дотації за утримання молодняка ВРХ проводилось з квітня по грудень у три етапи: на 1 травня, 1 вересня та 1 грудня.

 

На Львівщині стартувала підсумкова конференція соціального проекту «Рука допомоги»

Сьогодні, 13 грудня, в області розпочалась підсумкова конференція соціального проекту «Рука допомоги», що впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку . Участь у офіційному відкритті взяв Міністр соціальної політики України Андрій Рева, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та координатор проекту «Рука допомоги» Інна Шинкаренко.

Під час відкриття за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги» Олег Синютка відзначив представників проекту подяками облдержадміністрації.

Зазначимо, проект «Рука допомоги» надав понад 20 мільйонів гривень поворотної фінансової допомоги безробітним малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним українцям на відкриття бізнесу, а також підприємцям на створення нових робочих місць.

Перші учасники пілотного проекту отримали обладнання та матеріали для започаткування власної справи та почали працювати у вересні 2017 року. Станом на 1 грудня 2018 року завдяки Проекту уже 243 учасники проекту захистили бізнес-плани, а 213 з них отримали фінансову допомогу та розпочали підприємницьку діяльність.

 

Фермери Львівщини цьогоріч отримали понад 2 мільйони гривень на розвиток господарств

Під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової відбулась чергова відео-конференція з представниками обласних аграрних відомств щодо державної підтримки розвитку галузі агропромислового комплексу у 2018 році.

Так, у 2018 році на підтримку всіх програм галузі агропромислового комплексу виділено 6,3 млрд. грн., з яких 2,6 млрд. грн вже спрямовано отримувачам  бюджетних коштів.

Урядом зроблена  низка вдосконалень  порядків використання коштів за державними програмами підтримки розвитку агропромислового комплексу, спрощені процедури отримання коштів, розширено перелік банків-партнерів, лібералізовані вимоги до отримувачів. 

Особливу увагу приділили підтримці розвитку фермерських господарств, на що цього року виділено 1 млрд. грн.

Фермерами Львівської області по програмі Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств отримано 2 166,5 тис грн, з яких 15 фермерських господарств отримали часткову компенсацію за придбану с/г техніку, 27 фермерських господарств залучили кредити в державних банках на суму 10,4 млн грн, 9 господарствам нараховано компенсацію за придбане насіння;

5-м фермерським господарствам надано фінансову підтримку у формі пільгового кредиту на загальну  на суму 1,2 млн грн.  

Також програму доповнено двома новими напрямами: бюджетна дотація для новостворених фермерських господарств у розмірі 3,0 тис грн на 1 га землекористування, а також 5,5 прожиткових мінімумів на кожного члена фермерського господарства. На отримання дотацій за цими напрямами у Львівське відділення Укрдержфонду подали документи 178 фермерських господарств на загальну суму -  3 млн. грн .

За державною програмою в галузі тваринництва у Львівську область надійшло 25779,2 тис грн, з яких нараховано дотацію 55 с/г підприємствам за утримання корів на занальну суму 4197,25 тис грн, виплачено відшкодування закупівлі племінних тварин 15  господарствам  на суму  6317,4 тис грн; 10,5 тис. фізичним особам виплачено дотацію за утримання 15,2 тис голів молодняку ВРХ на загальну суму 11,4 млн грн.

Крім того, до Міністерства аграрної політики та продовольства подані документи на виплату останнього траншу дотації 12,4 тис фізичним особам за утримання молодняку ВРХ на загальну суму 15,4 млн грн.

 

Рекордні 1,2 млрд грн податків та зборів надійшли до місцевих бюджетів Львівщини у листопаді

Як повідомили в управлінні моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Львівській області, у листопаді 2018 року платники податків Львівщини сплатили до місцевих бюджетів 1 153,3 млн грн. Це найбільші надходження, порівнюючи з попередніми місяцями 2018 року. Індикативний показник, доведений ДФС України, на листопад 2018 року виконано на 110%, надійшло на 104,6 млн грн більше. Порівнюючи з листопадом 2017 року, надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що контролюються Головним управлінням ДФС у Львівській області, до місцевих бюджетів області зросли на 200,1 млн грн або на 21%.

Так, до місцевих бюджетів з основних бюджетоутворюючих податків сплачено 676,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 120,1 млн грн або на 21,6% більше, ніж у листопаді 2017 року. Також сплачено 82,9 млн грн плати за землю, що порівнюючи з листопадом минулого року на 7,1 млн грн або на 9,4 % більше. Надходження єдиного податку у листопаді 2018 року склали 264,8 млн грн та порівнюючи з минулорічним листопадом вони зросли на 33,5% або на 66,4 млн гривень.

 

До вирішення екологічних проблем Борислава залучатимуть міжнародний досвід

У вівторок, 11 грудня, департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації взяв участь в Бориславському міському палаці культури у дискусії стосовно стану екологічної ситуації міста Борислава, а також щодо залучення міжнародного досвіду та технологій.

За підсумками обговорення, консультант Lamor АВ Расмус Гулдбранд запевнив міського голову Борислава та учасників обговорень, що аудит буде проводитись фаховими незалежними експертами.

Також вирішено надати компанії ТОВ «Ламор Юкрейн» попередні дані для проведення оцінки забруднення навколишнього природного середовища м. Борислав.

 

Завтра відбудеться чергова молодіжна зустріч «Галицький авангард»

Завтра, 14 грудня, відбудеться шоста Молодіжна зустріч «Галицький авангард». До участі запрошено 70 представників громадських організацій, молодіжних працівників, активістів Львівської області, які успішно реалізували свої проекти у 2018 році, в тому числі спільно з Львівською обласною державною адміністрацією.

«Галицький авангард» – це традиційна молодіжна зустріч і є підсумковим річним заходом відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Інформацію про дрес-код та локацію усі відібрані учасники отримають сьогодні на електронні скриньки, а також на всіх запрошених чекають приємні несподіванки від організаторів.

 

 

12.12.2018

 

Прозоре управління земельними ресурсами – у центрі реалізації програми Світового банку

У Києві відбулось засідання підгрупи з питань забезпечення ефективної реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Участь в засіданні взяли представники пілотних областей, де впроваджують заходи для реалізації Програми, органи виконавчої влади, виконавці робіт, а також перший заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Шемелинець Людмила та Клаус Дайнінгер – куратор Програми.

Нагадаємо, що 19 липня 2018 року Львівська облдержадміністрація підписала Меморандум із Світовим банком в межах реалізації Програми "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні".

В межах засідання узгодили попередні результати щодо дистанційного зондування сільськогосподарських земель на території пілотних областей, за словами представників компанії EOS готовність карти класифікації Львівської області становить 93%. Щодо питань проведення кадастрових робіт, то тут процедура первинного накопичення вихідних даних є більш тривалою. Обговорили можливість налагодження спільної роботи в частині виправлення помилок у кадастровій системі та отримання вихідних даних для ефективної реалізації Програми.

Також, куратор Програми Клаус Дайнінгер наголосив на важливості розроблення та запровадження технологій, які б налагодили процес оброблення отриманих кадастрових даних. Відтак, на засіданні ухвалили спільне рішення щодо вивчення можливості автоматизації даних по векторизації, з метою спрощення робіт по Програмі, адже з наступного року територіально збільшиться спектр пілотних об’єктів. 

В свою чергу Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру готова до співпраці та всебічно буде сприяти у наданні інформації в рамках чинного законодавства.

 

На Львівщині відзначили 128-му річницю з дня народження Андрія Мельника

Сьогодні, 12 грудня, Львівщина відзначає 128-мі роковини з дня народження полковника армії УНР, військового і політичного діяча Андрія Мельника.

З цієї нагоди у селі  Воля-Якубова на Дрогобиччині відбулись урочистості. Зокрема? представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіального комплексу Андрія Мельника та запалили лампадки. Опісля відбувся чин панахиди та громадське віче.

«Мені сьогодні випала нагода звернутися до вас з нагоди 128-ї річниці від дня народження полководця, одного із керівників Організації українських націоналістів, непересічної особистості – Андрія Мельника. Символічно, що він народився тут, у Волі Якубовій, на Львівщині. Тут зростав і кріп його дух, тут сформувалась його особистість як патріота та людини, яка переживала за свою державу. І саме звідси почався його шлях. Людина, яка ставила інтереси держави вище, ніж свої особисті, яка вболівала і будувала українське військо. Він на власному прикладі продемонстрував усім, яким чином необхідно здобувати у боротьбі незалежність своєї країни. На превеликий жаль, події столітньої давності і наступних років не змогли нам дати здобути свою державу. Одвічний ворог нашої держави і далі зазіхає на нашу незалежність. Проте сьогодні, як ніколи, ми – єдині. Сьогодні український воїн зупинив російську навалу. Ми спільно разом з вами зупинили цю агресію. Дякуємо нашим воїнам, що саме тут, зараз ми можемо говорити, молитися і згадувати про пам’ять наших патріотів українською мовою. Саме так в єдності і боротьбі ми формуємо нашу країну. Починаючи з кожної оселі, кожного регіону та області», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Продовжив захід мистецький виступ учасника АТО, соліста гурту «Кулі» Максима Перев’язка.

Також з нагоди вшанування 128-ї річниці з дня народження Андрія Мельника у місті Дрогобич презентували фотодокументальну виставку «Андрій Мельник – Воїн, Соборник, Державотворець» в музеї «Дрогобиччина».

 

"До кінця року в області відкриють ще 4 спортивні майданчики", - Роман Хім'як

Cьогодні, 12 грудня, відбулась координаційна рада щодо реалізації в області Національної стратегії з оздоровчої та рухової активності в Україні до 2025 року.

“За останні роки ми зробили чимало для розвитку фізичної культури і спорту на території області. Зокрема варто згадати програму “Сільський спорт”, яка підтримала колективи, що представляли свою діяльність в різних видах спорту, а також інша  програма “Спортивний майданчик”, яка від вчора стала комплексною програмою і у її межах було реалізовано реконструкцію та будівництво футбольних полів, встановлення комплексних спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням”, -  зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як наголосив, що в області відкрили 94 спортивні майданчики, відтак ще 4 планують спорудити до кінця року.

“Всього заплановано облаштувати 98 спортивних майданчиків, з них 30 об’єктів зі штучним покриттям, 61 об’єкт із тренажерним обладнанням. Окрім того, замінили штучне покриття для  7 спортивних майданчиків, термін експлуатації яких перевищив 10 років”, - зазначив Роман Хім’як.

Директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський зазначив, що у межах Національної стратегії з оздоровчої та рухової активності в Україні департамент проводить співпрацю з молодіжними та дитячими громадськими організаціями.

“Співпраця відбулась через конкурс мікропроектів, зокрема підтримали близько 20 проектів, серед яких фестиваль НебуХай, футбольний турнір проти наркотиків, близько 6 велотурів у межах області. Загалом у заходах взяли участь більше 5 тисяч осіб. Окрім того, проводили розповсюдження соціальної реклами, що популяризує здоровий спосіб життя”, - підкреслив Андрій Ковальський.

У межах зустрічі присутні обмінялись думками та напрацювали план заходів задля популяризації спорту та рухової активності  у 2019 році.

 

Вітання Президента військовослужбовцям, працівникам та ветеранам Сухопутних військ Збройних Сил України

Шановні воїни Сухопутних військ!

Дорогі ветерани!

Щиро вітаю вас із професійним святом — Днем Сухопутних військ Збройних Сил України.

Як найчисленнішій і найпотужніший вид Збройних Сил України Сухопутні війська — це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного і тилового забезпечення. Проте сьогодні ми вітаємо справжніх «трударів» війни — українських піхотинців.

Саме вони складають основу більшості механізованих бригад. Саме вони, загартовані в боях із російським агресором, щоденно демонструють стійкість, непереможний характер, відвагу та мужність, доводячи, що немає такої сили, яка може здолати їх волю до перемоги.

Завдяки наполегливій і самовідданій службі Сухопутні війська, поєднуючи в собі професійну майстерність, високий моральний дух особового складу та сучасне озброєння і техніку, зокрема модернізовані та нові БМП і БТРи, є основою бойової могутності Збройних Сил i силою та славою українського війська.

Увесь Український народ вшановує подвиги кращих представників Сухопутних військ — Героїв України Володимира Гринюка, Василя Божка, Андрія Кизила, Василя Зубанича, Євгена Межевікіна, Василя Тарасюка, Сергія Шаптала, Сергія Собка, Сергія Цимбала, Сергія Колодія, Олександра Лавренка, Володимира Гарматія, Миколу Ярового, Євгена Лоскота, Олександра Калуша, Олега Довгого, Олега Міхнюка.

Щиро дякую за сумлінне виконання конституційного обов’язку, відвагу, героїзм та самопожертву, виявлені під час захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Вічна пам’ять та слава героям, хто віддав своє життя за незалежність країни‚ її мир та спокій, світле майбутнє Українського народу. Їх подвиг вічно житиме в наших серцях та слугуватиме взірцем чесного, беззавітного служіння Вітчизні.

Вірю, що ваша 100-відсоткова готовність до негайного виконання завдань щодо захисту незалежності та територіальної цілісності святої української землі й надалі залишатиметься могутнім гарантом обороноздатності нашої держави.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя та добробуту, нових звершень в ім’я нашої перемоги.

Слава Україні! Слава Сухопутним військам Збройних Сил України!

Петро ПОРОШЕНКО

 

Департамент ПЕК запрошує на роботу

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державної служби – заступника начальника управління - начальника відділу розвитку альтернативних джерел енергетики управління енергозбереження.

Кваліфікаційні вимоги – вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра (електроенергетика або теплоенергетика).

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (із змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки й оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції);

8) заява про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Документи приймаються за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб.413а до 18.00 год. 27.12.2018.

Контактний тел: (032) 261-21-91.

Детальнішу інформацію можна дізнатися на сайті Національного агентства України з питань державної служби (Єдиний портал вакансій державної служби).

Місце, час та дата початку проведення конкурсу: 79008, м.Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 413 а, початок о 12:00 год. 03.01. 2019 року.

 

На Львівщині спостерігається стабільний темп зростання економіки, - Роман Филипів

Про це у межах Засідання Ради регіонального розвитку повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

«За останній період часу, як мінімум за останні 2-3 роки, ми маємо стабільні темпи зростання і по індексу промислового виробництва, і по індексу розвитку промислового господарства, експорту товарів», - наголосив Роман Филипів.

Відтак, порівняно з 2014 роком, промисловість зросла на 3,3%, сільське господарство на 6,9%, а експорт товарів збільшився на 20%.

Окрім того, на території Львівської області спостерігається зростання реальної заробітної плати. Зазначимо, що у порівнянні з 2014 роком показник реальної заробітної плати у 2018 році зріс на 13,1%.

«Це однозначно  виливається у нові виробництва, у нові робочі місця, нові мегавати відновлюваної енергетики, а також  прямі іноземні інвестиції», - резюмував заступник голови.

 

Понад 220 нових пішохідних переходів з’являться на Львівщині у наступному році, - Роман Кокотайло(+відео)

На Львівщині реалізовується ряд заходів, які спрямовані на підвищення безпеки на дорогах області. Про це 11 грудня у Львівській обласній державній адміністрації відбулась  завершальна прес-конференція інформаційної кампанії «Не жени, Україно!» повідомив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

«Ми розпочали роботу ще у 2016 році і були першою областю в Україні,  яка мала окремо діючу програму. Загалом за останні 3 роки ми інвестували виключно з обласного бюджету 50 мільйонів гривень саме в інфраструктурні заходи, які підвищують безпеку дорожнього руху», - зазначив Роман Кокотайло.

Відтак, за цей час облаштували понад 270 пішохідних переходів та понад 12 світлофорних об’єктів.

«Цього року ми ввели пілотний напрямок  - це капітальні ремонти залізничних переїздів. І ми розуміємо, що дорожньо-транспортні пригоди, які стаються на залізничних переїздах, на жаль, у більшості призводять до летальних наслідків», - додав Роман Кокотайло.

За його словами, у планах на наступний рік облаштувати на Львівщині ще 226 нових пішохідних переходів, встановити 25 нових «розумних» світлофорів та покращити стан автомобільних доріг області.

Нагадаємо, що за останні 4 роки близько 9 млрд гривень про інвестували з різноманітних джерел на ремонт та реконструкцію автомобільних доріг Львівщини. Відтак,  упродовж чотирьох останніх років  на Львівщині вдалось відремонтувати 1700 кілометрів автомобільних доріг.

 

Особисті селянські господарства отримали чергову допомогу за утримання молодняка

На Львівщині завершили виплату другого траншу дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби. Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації кошти другого траншу дотації в сумі 11,1 млн грн виплатив в повному обсязі.

Дотацію отримали 10,5 тис фізичних осіб  за утримання 15,1 голів молодняка ВРХ згідно з відомостями нарахування станом на 1 вересня 2018 року.

Довідково:

У червні 2018 року виплачені кошти першого траншу  дотації в сумі 306,6 тис. грн. за даними відомостей на 1 травня 2018 року.

Всього за період з травня по грудень  дотацію отримали 10543 фізичні особи за утримання 15218 голів молодняка ВРХ на загальну суму11,4 млн. грн.

Однак нарахування дотації за утримання фізичними особами молодняка ВРХ продовжується. Зараз проводиться нарахування третього траншу дотації згідно з відомостями станом на 1 грудня 2018 року за поданими у вересні- листопаді 2018 року документами.

У 2018 році нарахування фізичним особам дотації за утримання молодняка ВРХ проводилось з квітня по грудень 2018 року у три етапи: на 1травня, 1 вересня та 1 грудня.

 

На Яворівщині презентували перспективний план розвитку району

У вівторок, 11 грудня, на Яворівщині презентували перспективний план Яворівського району 2019-2021 на Раді регіонального розвитку Яворівщини за участі  керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, сільських, селищних та міських голови, керівників окремих підприємств, установ, організацій району.

В межах наради учасників поінформували про перспективи розвитку, децентралізацію, значення бюджету району до реалізації мікропроектів, ідей і їх реалізації.

Фахівці відзначають, що упродовж останніх років Яворівщина розвивається достатньо динамічно. За останні три роки відремонтували багато доріг, відбулись ремонти 900 соціальних об'єктів. 

Під час засідання порушили питання мікропроектів 2019 року, які документи потрібно подати до 31.11.2019 року, щоб не пропустити можливість реалізувати свої ідеї. Процес формування перспективного плану включатиме консультації з громадськістю, бюджетними фахівцями та експертним середовищем.

Нагадаємо, що у кожному регіоні країни повинні бути розроблені плани перспективного розвитку територій. Ці плани будуть містити пропозиції з основних інфраструктурних проектів, об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, що повинні бути відремонтовані, збудовані, доведені до відповідного рівня експлуатації протягом 2019 – 2021 років.

 

На Львівщині підбили підсумки інформаційної кампанії "Не жени, Україно!"

11 грудня у Львівській обласній державній адміністрації відбулась  завершальна прес-конференція інформаційної кампанії «Не жени, Україно!».

Організатори - Міністерство інфраструктури України у партнерстві з проектом, що фінансується ЄІБ, «Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні».

«У час, коли відремонтовані дороги несуть за собою не тільки позитив, але й, на превеликий жаль, часте нехтування елементарними правилами безпеки дорожнього руху, така програма набуває особливої актуальності. Нам потрібно донести до свідомості людей, що дотримання правил дорожнього руху, дотримання правил поведінки на дорогах є надзвичайно важливим», - зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

Окрім того, він додав: «Варто подякувати Європейському інвестиційному банку і іншим суб’єктам, які були дотичні до зародження та реалізації кампанії «Не жени, Україно!» . Це дуже важливо, тому що ці зустрічі, бесіди, інформаційні матеріали, які здійснювалися  у межах кампанії, дали свій результат. Рівень ДТП на дорогах Львівської області, рівень ДТП з негативними наслідками зменшилась більше, ніж на 20%. Ми думаємо, що у цьому контексті ми будемо продовжувати роботу для того, щоб знизити травматизм на дорогах області».

Голова Представництва Європрейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон повідомив  присутніх про проект «Модернізація та підвищення безпеки мережі автомобільних доріг в Україні», що фінансується за кошти ЄІБ.

«Коли ми говоримо про безпеку дорожнього руху, безпеку на дорогах, то ми говоримо про покращення життя людей. Ви дійсно впливаєте на життя багатьох людей в країні і саме тому для нашого банку важливо бути набагато ближчими до мешканців і демонструвати те, що ми робимо. Коли ви сплачуєте за парковку у місті, коли у вас є  безпека серед пішоходів, які можуть вільно пересуватися по місту, то таким чином ви формуєте зовсім інше хороше середовище», - наголосив Жан-Ерік де Загон.

Також він наголосив, що банк здійснив процес належної перевірки та відібрав 5 місць : Львів, Київ, Харків, Одеса та Дніпро та пізніше до проекту долучили Кам’янець-Подільськ.

«Львів став першим містом, яке зреагувало на наші прохання та подало добре підготовану інформацію для нашого проекту. Зараз ми перебуваємо на стадії оцінки цих підпроектів. Загальна сума, яку ми виділимо на область, залежатиме від того,скільки проектів та які саме буде затверджено. Я дума, що остаточна процедура затвердження відбудеться у січні-лютому наступного року», - додав  Жан-Ерік де Загон.

Начальник управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Міністерства інфраструктури України Лідія Єлизарова подякувала європейським партнерам та обласним державним адміністраціям та усім дотичним за реалізацію інформаційної кампанії.

«Ми розуміємо, що найвища цінність у державі – це збереження життя людей. Тому дорожня безпека є одним із пріоритетів. Важливою є інформаційна політика у сфері безпеки дорожнього руху. Сподіваюся, що проведена кампанія стане успішним підґрунтям з реалізації заходів, що спрямовані підвищити безпеку дорожнього руху. Зможе підвищити свідомість суспільства та усі учасники дорожнього руху дотримуватимуться усталених правил»,  - зазначила Лідія Єлизарова.

Зазначимо, що в межах інформаційної кампанії «ВІЧ-НА-ВІЧ» спільно з Патрульною поліцією міста Львова та МО ВГО «Громадський комітет транспортної безпеки у Львівській області» представники департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА відвідали 12 загальноосвітніх шкіл Львівської області . Відтак, здійснили навчання для близько трьох тисяч дітей та двохсот студентів двох навчальних закладів .

 

«Маргарита й Абульфаз» - лауреат міжнародного фестивалю «Молдфест»

На Х Міжнародному фестивалї-лабораторії камерних театрів та вистав малих форм «Молдфест», який тривав з 3 по 9 грудня у Республіці Молдова, гідно репрезентував Україну та свій творчий здобуток колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича.

Відтак, Львівщину та Україну представила провідна актриса театру Олена  Дудич  моновиставою  «Маргарита й Абульфаз» за Світланою Алексієвич.

Моновистава не залишила нікого байдужим та отримала високу оцінку членів журі і глядачів.

 

Понад 5 мільярдів гривень до бюджетів усіх рівнів сплатили великі платники податків західної України

За результатами роботи одинадцяти місяців 2018 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС забезпечено збір платежів до Загального фонду Державного бюджету в розмірі понад 5 мільярдів гривень. Зокрема, протягом листопада цього року великим бізнесом Заходу перераховано 690 мільйонів гривень.

У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 2 млрд 580 млн гривень; податку на прибуток – 799 млн гривень та акцизного податку – 975 млн гривень.

Крім того, до місцевого бюджету великі підприємства спрямували  понад 933 млн гривень. Слід зауважити, що міський бюджет щомісяця додатково отримує мільйони гривень.  Так, з початку року, великий бізнес понад запланованого перерахував 55 млн гривень. 

 

Департамент агропромислового розвитку запрошує на роботу

Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади начальника відділу розвитку кооперації, дорадництва та сільських територій управління продовольства та розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації на умовах строкового трудового договору, на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника.

Серед вимог до професійної компетентності кандидатів на зайняття посади державної служби категорії "Б": вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра (у разі коли особа, яка претендує на зайняття посади державної служби категорії «Б», здобула вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повну вищу освіту) відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту», така освіта прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра). Досвід роботи на посадах державної служби категорій «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років. Вільне володіння державною мовою. Досягнення кінцевих результатів, вміння працювати з великими масивами інформації, вміння працювати при багатозадачності, організація і контроль роботи, вміння працювати в команді та керувати командою, вміння розв’язання конфліктів, аналітичні здібності,  дисципліна і системність, вміння працювати в стресових ситуаціях.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (із змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та згода на проходження перевірки й оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції);

8) заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Строк подання документів: до 17.00 год.  28 грудня 2018 року.

Місце, час і дата проведення конкурсу: м.Львів. проспект В.Чорновола, 57, 5-й поверх, каб.57, 4 січня 2019 року, початок о 10.00 год.

Документи необхідно подати за адресою: 79020, м.Львів. проспект В.Чорновола, 57, 5-й поверх, каб.57.      

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: 255-05-57.  

 

На Львівщині відбувся семінар про застосування оптимальних систем управління відходами

У вівторок, 11 грудня, в департаменті екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації відбувся семінар, організований Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина» та Громадською організацією «Екологічні ініціативи».

Семінар відбувся в межах реалізації проекту «Просування реформи системи поводження з відходами на регіональному рівні в Україні.

На семінарі, де взяли участь представники Львівської, Волинської, Вінницької, Тернопільської, Кіровоградської обласних державних адміністрацій, розглянули пропозиції щодо вибору оптимальних систем управління відходами в усіх областях України.

 

Молодь Львівщини вшанувала загиблих українців у Польщі

У межах заходів транскордонного співробітництва молодь Львівщини здійснили поїздку до місць національної пам’яті українців на території Польщі.

Учасники делегації відвідали пам’ятки української історії та культури, провели низку зустрічей у містах Сяноку, Горлиці та Криниці.

Зокрема, у місті Сяноку спільно з місцевими активістами оглянули українську народну архітектуру у найбільшому у Польщі музеї під відкритим небом.

У місті Горлиці відвідали “Культурний центр ім. Б.І. Антонича”, ознайомилися з експозицією проекту Лемківського Єрусалима під назвою Пеклo Нeбo, яка присвячена творчості видатного художника Юрія Новосельського, та обмінялись досвідом організації проектів.

Також у межах поїздки учасники вшанували пам’ять видатного українського поета, вихідця з Лемківщини — Богдана Ігоря Антонича у селі Новиця, де він народився і ріс.

Зокрема  молодь вшанувала пам'ять українців, переселених під час акції “Вісла”

Також учасники поїздки вшанували пам'ять видатного українського художника-примітивіста лемківського походження — Никифора Дровняка. У місці Криниця відвідали могилу митця, ознайомились із життєвим та творчим шляхом знаменитого українця.

 

Вимагаю припинити звільнення листонош та забезпечити доставку пенсій – Президент під час зустрічі з директором «Укрпошти»

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та Генеральним директором ПАТ «Укрпошта» Ігорем Смілянським наказав забезпечити доставку пенсій, припинити звільнення листонош та зберегти відділення у сільській місцевості.

Глава держави зауважив, що під час попередньої зустрічі 30 жовтня була поставлена низка завдань. «Позиція перша, щоб ми не допустили збільшення тарифів на доставку пенсій. Це аж ніяк не має вплинути на пенсійне забезпечення найвразливіших верств населення», - наголосив Петро Порошенко. Він зауважив, що це має бути здійснено, в тому числі завдяки підписанню угоди між «Укрпоштою» та Пенсійним фондом щодо гарантування доставки пенсій. «Завдання, які ставить Президент – треба виконувати», - додав він.

«Друга позиція, що ми маємо припинити закриття поштових відділень в селах, особливо у віддалених селах. Треба забезпечити їх підтримку за рахунок загального балансу «Укрпошти», - наголосив він. Президент повідомив, що ініціював внесення до державного бюджету 500 млн грн, які мають компенсувати збитки «Укрпошти» для доставки пенсій. Глава держави впевнений, що це має бути точно виконано в частині незакриття відділень на селі.

«Третя позиція – наказую вам припинити звільнення листонош. На сьогоднішній день ці 500 млн грн дозволять вам забезпечити і відповідне підвищення зарплати, і захистити листонош, особливо в селах. Бо це непросто доставка пенсій, це не просто доставка газет, журналів чи поштових повідомлень, або їхнє відправлення. Це є фактично, може, для когось, для людини похилого віку, єдиний зв'язок зі світом», - підкреслив Президент.

Глава держави доручив присутньому на зустрічі Першому заступнику Глави АПУ Віталію Ковальчуку проконтролювати це питання в регіонах.

Президент також звернувся до керівника «Укрпошти»: «Особисто від мене, наполегливо раджу певним чином переглянути власну заробітну плату. Сподіваюсь, що порада Президента буде почута».

Глава держави закликав Міністра інфраструктури проконтролювати питання із доставкою пенсій, збереженням відділень пошти та забезпеченням зарплат листонош.

«Я від своїх вимог не відступлюсь», - наголосив Президент.

У свою чергу, Генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський зазначив, що бере всі доручення до виконання.

 

 

11.12.2018

 

На Львівщині відзначили Міжнародний день гір

Сьогодні, 11 грудня, Львівщина відзначає Міжнародний день гір. З цієї нагоди у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбувся захід «Безпека зимових мандрів в горах».

Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Львівщина має унікальний ресурс, адже п’ята частина  області – це гірська територія. І це ми розуміли коли проводли аналіз території  і окремо після Стратегії розвитку Львівської області 2020 року спільно з депутатами та експертами ми напрацювали Стратегію розвитку гірських територій. Серед завдань стратегії - облаштування туристичних маршрутів, організація гірських велоперегонів,  розвиток велотуризму, ознакування туристичних маршрутів та інші. Важливо і те, що з  1700 кілометрів доріг які ми відремонтували або побудували, 360 з них знаходиться в гірських територіях. Також понад 300 різноманітних інфраструктурних проектів за останні півтори  роки  були реалізовані в гірських територіях. І ця вся інфраструктура потребує загального розвитку і дуже важливо, щоб в цих місцях були ті люди, які і ідейно і практично можуть розвивати цю територію.  Адже потенціал гірських територій – це ще одна можливість для зросту області», - зазначив Ростислав Замлинський.

В межах заходу своїм досвідом та знаннями ділились експерти та мандрівники, які розповіли про те, як організувати та зібратися в похід, важливість безпеки туристів у зимових горах. Окрім цього, спікери розповіли про методи уникнення травматизму під час зимових сходжень та особливості домедичної допомоги при травмуванні.

Зазначимо, що Міжнародний день гір – це міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН. Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року. Свято було проголошено 20 грудня 2002 року на 57-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН, коли підводилися підсумки проголошеного ООН Міжнародного року гір.

У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано світовій спільноті організовувати цього дня заходи, які пропагують значення стабільного розвитку гірських регіонів.

 

Олег Синютка привітав абсолютних Чемпіонів Світу зі спортивних танців

Сьогодні, 11 грудня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із учасниками ансамблю естрадного танцю «Пролісок»  Стрийського районного дому Давидом Комарницьким і Ангеліною Черковською, які стали абсолютними Чемпіонами Світу в європейській та латиноамериканській програмах зі спортивних танців в категорії Ювенали 1.

Танцівники разом із батьками поділились враженням від підготовки та участі у змаганнях. Натомість очільник області привітав переможців  та побажав подальших звершень у спортивних змаганнях.

«Ви – гордість Львівщини та України. Ми завжди за вас вболіваємо і пишаємося Вами», - наголосив Олег Синютка.

Також Олег Синютка вручив Давиду Комарницькому і Ангеліні Черковській герб Львівщини.

Зазначимо, що Давид Комарницький і Ангеліна Черковська єдина пара з України з усіх категорій, яка отримала такі високі звання. Другу сходинку посіла пара з США, третю - Росія.

Змагання відбувались у Франції.

 

За останні 4 роки на Львівщині відремонтували 1700 км автомобільних доріг, - Роман Филипів

Сьогодні, 11 грудня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулась завершальна прес-конференція інформаційної кампанії «Не жени, Україно!».

У межах заходу заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів ознайомив присутніх із результатами роботи Львівської області у галузі дорожньої інфраструктури.

«На ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування  та комунальної форми власності було скеровано колосальні кошти. За останні 4 роки близько 9 млрд гривень проінвестували з різноманітних джерел на ремонт та реконструкцію автомобільних доріг Львівщини», - зазначив Роман Филипів.

Окрім того, він додав, що  упродовж чотирьох останніх років на Львівщині вдалось відремонтувати 1700 кілометрів автомобільних доріг.

 

Проект «Діти з інвалідністю за здоровий спосіб життя» відзначили премією «Social Project Awards»

Проект «Діти з інвалідністю за здоровий спосіб життя» Львівського обласного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Сонечко»  зайняв  третє місце в Україні у конкурсі соціальних проектів та інновацій «Social Project Awards» в номінації «Спорт/здоровий спосіб життя».

8 грудня в Одеському театрі опери та балету відбулась церемонія нагородження переможців, премію вручено директорові Центру Миколі Гарасим’яку.

«Social Project Awards» – це премія у сфері соціальних проектів і соціальних інновацій, основна мета якої популяризувати соціальні проекти і талановитих громадських діячів, які формують майбутнє країни

Як перша і єдина премія подібного роду Social Project Awards спрямована на визнання внеску громадських діячів у розвиток громадянського суспільства України та сприяння піднесенню соціальних проектів в країні.

 

На підтримку співпраці ОТГ – 5 млн грн

Для нової програми підтримки співробітництва територіальних громад у Львівській області на 2019-2020 роки за загальним фондом передбачається 5200 тис гривень.

Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 11 грудня, на позачерговій сесії Львівської обласної ради.

Джерелами фінансування проектів співробітництва територіальних громад будуть кошти обласного бюджету та кошти бюджетів місцевого самоврядування – учасників конкурсу тощо.

Мета програми - забезпечення соціально-економічного розвитку територіальних громад Львівської області із застосуванням механізму співробітництва сільських, селищних, міських рад та об’єднаних територіальних громад шляхом  проведення щорічного конкурсу проектів міжмуніципального співробітництва та навчально-консультаційних заходів з їх дофінансуванням за рахунок субвенції обласного бюджету місцевим бюджетам.

Нова програма покликана сприяти розвитку співпраці органів місцевого самоврядування в реалізації проектів місцевого розвитку, а також підвищення професійного рівня представників органів місцевого самоврядування, громадськості з питань управління проектами та активізувати їх участь в національних і міжнародних програмах.

 

17 млн грн на впровадження енергозберігаючих заходів для населення

На реалізацію обласної програми енергозбереження для населення Львівщини для сплати частини відсотків за отримані населенням кредити на впровадження енергозберігаючих заходів виділили 17000 тис грн. Таке рішення прийняли сьогодні, 11 грудня на позачерговій сесії Львівської обласної ради.

Зокрема на відшкодування тіла кредиту на встановлення приватних сонячних електростанцій скерують 1000 тис грн. Порівняно з очікуваним виконанням  2018 року вказаних видатків планується на 3240,3 тис грн або 22 % більше.

Окрім того, на реалізацію програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки для впровадження енергозберігаючих заходів бюджетними установами передбачили за спеціальним фондом 30500 тис грн. За рахунок зазначених коштів планують здійснити видатки з впровадження енергоощадних заходів у закладах бюджетної сфери обласного підпорядкування (згідно з наявною проектно-кошторисною документацією) на суму 30000 тис грн,  проведення енергетичного аудиту - 200 тис грн та виготовлення (коригування) проектно-кошторисної документації  - 300 тис гривень.

 

На забезпечення житлом дітей-сиріт – 7 млн грн

Сьогодні, 11 грудня, на позачерговій сесії затвердили показники обласного бюджету Львівської області на 2019 рік. Зокрема, у проекті обласного бюджету видатки для служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації передбачили в сумі 57436,8 тис грн.

Відтак, на утримання притулку для дітей виділили - 4085 тис грн, реалізацію заходів державної політики з питань дітей та їх соціального захисту, що проводяться службою у справах дітей -  229,8 тис гривень.

Окрім цього на реалізацію регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Львівській області на 2019 рік передбачили за  спеціальним  фондом  7000 тис гривень.

Видатки за рахунок субвенції з державного бюджету обласному бюджету запланували за загальним фондом в сумі 16563 тис грн на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

Також видатки на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримку малих групових будинків за рахунок субвенції з державного бюджету для місцевих бюджетів передбачили в сумі  29209 тис гривень.

 

У Червонограді відкрили навчально-практичний центр будівельної галузі

Сьогодні, 11 грудня, на базі Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею за кошти обласного бюджету відкрили навчально-практичний центр будівельної галузі.

Центр створили з метою впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій, удосконалення навичок майстрів виробничого навчання та розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.

«Червоноград є стратегічним районом для Львівської області. Тому ми зацікавлені у тому, щоб гірничо-будівельний  кластер розвивався, бо ці робочі професії затребувані на ринку праці. І, звичайно, співпраця і взаємодія  навчальних закладів професійної освіти України з виробниками будівельних матеріалів – це перспективний шлях  розвитку і модернізації професійної освіти в Україні.  І завдання, які стоять перед цим центром полягають у підготовці за сучасними виробничими технологіями учнів та майстрів виробничого навчання, які будуть впроваджувати нові моделі будівельних технологій у Львівській області», - зазначив заступник директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ігор Гайдук. 

Навчально-практичний центр має сучасну навчально-матеріальну базу, що складається з кабінетів професійно-теоретичної підготовки, майстерень та лабораторій. Майстерні та кабінети забезпечені сучасним обладнанням та мультимедійною технікою.

Для відкритя такого навчально-практичного центру з обласного бюджету було виділено 850 тис грн.

Також у межах  проекту «Трансформація професійного навчального закладу» (програми «Польська Допомога») для майстерні технічної обробки деревини придбали деревообробні верстати, загальна вартість яких 900 тис грн.

Викладачі центру є фахівцями високого професійного рівня з вищою та базовою спеціальною освітою, досвідом роботи на потужних підприємствах. Крім того, у навчального закладу налагоджена на високому рівні робота з підприємствами, де студенти можуть отримати не тільки практику, а й майбутнє працевлаштування. 

Сьогодні на Львівщині працює вже 19  подібних навчально-практичних центрів. До кінця 2018 року планують відкрити ще 5 навчально-практичних центрів: один за кошти державного бюджету та п‘ять за чотири обласного бюджету. 

 

"Ми продовжуватимемо співпрацю щодо реалізації проектів підвищення дорожньої безпеки в області", - Жан-Ерік де Загон

Сьогодні, 11 грудня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з Головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком де Загоном.

У межах зустрічі присутні акцентували увагу на підсумках спільно реалізованого проекту "Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні" на вимогу Міністерства інфраструктури України.

"Хочу подякувати вам за проект, який стосується безпеки і фінансується спільно з Європейським інвестиційним банком. За чотири останні роки ми відремонтували на Львівщині  1700 кілометрів доріг,  за попередні 23 було відремонтовано 640 кілометрів. Але з комфортом прийшла і небезпека, люди на жаль не навчені до безпеки на дорогах і звичайно різноманітні засоби та роз’яснювальна робота – речі, які нам необхідні. Хочу, щоб цей проект був найуспішнішим в Україні і ми продовжували наступні проекти. Тим паче, що найбільший інфраструктурний проект – Бескидський тунель, теж реалізовано на Львівщині", - зазначив Олег Синютка.

У відповідь Жан-Ерік де Загон, зазначив, що проект важливий для ЄІБ, оскільки покликаний  покращити безпеку на дорогах та стан довкілля.

"Важливо, що банк може фінансувати такі проекти як головний пріоритет. Львівська область продемонструвала хороші результати і я чекаю нових проектів, які ми зможемо спільно втілити", - зазначив Жан-Ерік де Загон.

 

На Львівщині відзначили дні народження трьох Героїв Небесної сотні

Сьогодні, 11 грудня, у Музеї визвольної боротьби проектом «День народження Героя Небесної Сотні» вшанували пам’ять Романа Варениці, Ігоря Костенка, Сергія Кемського – майданівців, які загинули у боротьбі за Україну.

Захід об’єднав рідних загиблих Героїв, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались герої, а також небайдужих львів’ян.

«Сьогодні Україну, як і 100, і 200 років тому, боронить інтелігенція. Наші Герої – хлопці, які могли розбудовувати, творити нову Україну. Але вони зробили для нас навіть більше, аніж могли. Вони віддали своє життя за вільну Україну. Тепер ми мусимо в пам'ять про наших Героїв шанувати їхній подвиг і продовжити нашу спільну боротьбу», - наголосила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Спогадами про сина ділилась мати Романа Варениці Ганна Варениця.

«Мій син був дуже добрим, готовий був віддати останню сорочку. Роман любив життя, він був дуже світлою людиною, мріяв про краще життя, хотів жити і працювати вдома, в Україні. Мріяв бачити Україну процвітаючою державою. Наші сини своїм життям спинили навалу на нашу землю. А ми мусимо пам’ятати про те, за що вони віддали найдорожче, що є у людини», - розповіла Ганна Варениця.

«Мій син завжди був дуже самостійним, у шкільні роки я ніколи навіть не заглядала у його зошити та щоденники. Сам вступав до університету, працював, знімав житло», - розповіли мама Сергія Кемського Тамара Кемська. Також мати Героя зачитала вірш про події Революції Гідності, написаний її сином.

«Ігор дуже любив і беріг українські традиції. На Святвечір складав список традиційних страв, які мали бути на столі. За цим списком ми готуємо страви на Святий Вечір дотепер. Своє майбутнє мій син бачив тільки в Україні, і сам прагнув розбудовувати сильну заможну державу», - поділилась спогадами про сина мати Ігоря Костенка Оксана Костенко.

Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Назара Савка, Василя Були, Ігоря Богдана.

 

Обсяг витрат на освіту Львівщини наступного року збільшать на понад 3%

В обласному бюджеті на 2019 рік видатки для департаменту освіти і науки облдержадміністрації передбачили в сумі 1291728,4 тис. грн. Порівняно з очікуваним виконанням  2018 року пропонується збільшити обсяг видатків на 43676,6  тис. грн або 3,5%. Зазначені кошти забезпечують функціонування 80 установ підпорядкованих департаменту освіти і науки облдержадміністрації, у яких зайнято понад 7,5 тис. працівників. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 11 грудня, під час позачергової сесії Львівської обласної ради.

У загальному обсязі видатків галузі освітня субвенція становить 382776,2 тис. грн, яка використовується на оплату праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів (224392,7 тис. грн), здобуття повної загальної середньої освіти учнями професійно-технічних навчальних закладів (91389,0 тис. грн), студентами вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації (39934,5 тис. грн) та передбачається як субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам на оплату праці педагогічних працівників 26 інклюзивно-ресурсних центрів області (27060 тис. гривень).

На заробітну плату працівникам обласних установ  у 2019 році планується виділити 473913,5 тис. грн, придбання продуктів харчування для вихованців інтернатних закладів та учнів професійно-технічних училищ  –  42470,3 тис. грн.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоресурсів установ освіти передбачаються у обсязі  82472,3 тис. грн, виплату стипендій учням професійно-технічних навчальних закладів та студентам вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації – 101882,3 тис. гривень.

У межаї реалізації “Програми розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 роки” планується виділити 95200 тис. грн, з них за рахунок залишку освітньої субвенції, що утворився на початок 2019 року – 85000 тис. гривень. Із виділених коштів на Програму „Схід і Захід разом” та „ Змінимо країну разом” планується - 2000 тис. грн; оновлення матеріально-технічної бази професійно технічних та вищих навчальних закладів – 35000 тис. грн; придбання шкільних автобусів – 30000 тис. грн; розвиток спортивної інфраструктури – 6000 тис. грн; оновлення матеріально-технічної бази інтернатних закладів –15000 тис. грн; оснащення позашкільних закладів - 1000 тис. грн; нагородження кращих студентів та  молодих учених, відомих фахівців – 4000 тис. грн; нагородження кращих педпрацівників області – 500 тис. грн; формування професійних середовищ – 200 тис. грн; підготовку педагогічних працівників до впровадження інтерактивних технологій для інтегрованого навчання – 200 тис. грн; заходи національно-патріотичного виховання – 300 тис. грн; навчання державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування – 500 тис. грн; програма з менеджменту управління закладів загальної середньої освіти, вищих навчальних закладів – 500 тис. гривень.

Поряд з цим, у загальному обсязі видатків загального фонду обласного бюджету враховано субвенцію з державного бюджету для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі  11492,6 тис гривень.

Видатки за рахунок власних надходжень установ, підпорядкованих департаменту освіти і науки облдержадміністрації, прогнозуються в обсязі 57013,5 тис. грн, з яких на зарплату з нарахуваннями працівникам, зайнятим обслуговуванням спеціальних коштів, передбачається 7292,8тис. грн, оплату енергоносіїв – 3741,9 тис. грн,  придбання продуктів харчування –  1371,5 тис. грн, капітальні видатки – 1303,1 тис. гривень.

Проект обласного бюджету сформований з урахуванням оптимізації мережі та витрат інтернатних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. За рахунок зменшення поточних видатків передбачаються видатки за спеціальним фондом на капітальні вкладення об’єктів закладів освіти в сумі  20000 тис. гривень.

 

На розвиток української культури передбачили більше 12 мільйонів гривень

У проекті обласного бюджету на 2019 рік видатки для департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації передбачаються в сумі 343284,3 тис. грн. Порівняно з очікуваним виконанням у 2018 році пропонується збільшити обсяг видатків на 48788,8 тис. грн або 16,6 %. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 11 грудня, під час позачергової сесії Львівської обласної ради.

З виділених коштів на заробітну плату з нарахуваннями закладам культури передбачається виділити 72230,1 тис. грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 6646 тис. грн, фінансову підтримку закладів мистецтва, яка в основному використовується на заробітну плату, – 82393 тис. гривень.

Для виконання програми розвитку культури Львівщини передбачається 12434 тис. гривень. Зазначені кошти плануються на популяризацію української мови та культури, підтримку народних домів, музеїв, мистецьких шкіл та мистецьких ініціатив, поповнення бібліотечних фондів, відзначення державних свят та вшанування сучасних героїв, підтримку видатних особистостей, установ та закладів культури обласного підпорядкування, в рамках співфінансування проектів МТД „Світ Карпатських розет”.

На утримання вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації  за загальним фондом передбачається  118640,1 тис. грн, з яких на заробітну плату – 103259,7 тис. грн, оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 3198,4 тис. грн, стипендії – 9413 тис. грн. У зазначеному обсязі враховано кошти освітньої субвенції в сумі 6665,6 тис. грн, яка виділяється з державного бюджету на зарплату педагогічним працівникам, які забезпечують здобуття студентами загальної середньої освіти.

На фінансову підтримку Прикарпатського ансамблю пісні і танцю “Верховина” передбачається надання субвенції міському бюджету м.Дрогобича в сумі 1500 тис. гривень.

Видатки за рахунок власних надходжень установ культури у 2018 році плануються в обсязі 23003,2 тис. грн, що на 20,4% більше очікуваних надходжень поточного року. Зазначені кошти передбачається виділити на зарплату, оплату енергоносіїв та послуг з господарського утримання установ.

За рахунок зменшення поточних видатків департаменту передбачаються видатки за спеціальним фондом на капітальні вкладення об’єктів установ культури в сумі 15000 тис. гривень.

 

На медицину Львівщини передбачили майже два з половиною мільярди гривень

В обласному бюджеті на 2019 рік видатки для департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації передбачаються в сумі  2475106,8 тис гривень. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 11 грудня, під час позачергової сесії Львівської обласної ради.

Видатки на медикаменти для обласних установ охорони здоров’я визначені у сумі  301379,7 тис. грн. У зазначеному обсязі на лікування нефрологічних захворювань враховано  цільові кошти медичної субвенції в сумі 73717,9 тис. грн, субвенції з державного бюджету на придбання витратних матеріалів та лікарських засобів для інгаляційної анестезії – 1242 тис. грн, медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги – 9033,5 тис. грн. Крім цього, на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (шляхом надання субвенції місцевим бюджетам області) заплановано 16366 тис. грн, хворих на цукровий та нецукровий діабет – 54703 тис. гривень. Для придбання продуктів харчування передбачається виділити 55373,9 тис. гривень.

На утримання закладів освіти медичного спрямування із загального фонду обласного бюджету планується виділити 85475,1 тис. грн, з яких для забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями - 64952,8 тис. грн,  оплату комунальних послуг та енергоносіїв 3753,2 тис. грн, 1063,3 тис. грн – харчування студентів пільгових категорій та 9308,3 тис. грн – виплату стипендій. У зазначеному обсязі враховано кошти освітньої субвенції в сумі 9919,5 тис. грн, що спрямовуватимуться на зарплату педагогічним працівникам, які забезпечують здобуття студентами загальної середньої освіти.

У проекті обласного бюджету враховано також субвенції, які передаються міському бюджету м. Моршина на реабілітацію хворих області у Моршинській міській лікарні, в сумі 4502,1 тис. грн. На реалізацію комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям області передбачаються видатки в сумі 203442,8 тис. гривень. Зокрема, на медичну допомогу дорослому населенню заплановано 123487,8 тис. грн.

На забезпечення дітей з інвалідністю медичними препаратами та  виробами медичного призначення у наступному році планується виділити 20255 тис. грн.

Покращення медичної допомоги хворим з онкологічними захворюваннями потребуватиме у наступному році 9900 тис. грн. На забезпечення безпеки пацієнтів та медичного персоналу передбачається 13800 тис. грн, розвиток служби екстреної медичної допомоги – 22200 тис. грн, управління галуззю – 500 тис. грн, співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги – 7500 тис. грн, застосування технологій е-урядування в галузі охорони здоров’я – 5800 тис. гривень.

За рахунок зменшення поточних видатків департаменту передбачаються видатки за спеціальним фондом на капітальні вкладення об’єктів установ охорони здоров’я в сумі 35000 тис. гривень.

 

На Львівщині прийняли обласний бюджет на 2019 рік

Сьогодні, 11 грудня, на позачерговій сесії Львівської обласної ради, депутати прийняли обласний бюджет Львівської області на 2019 рік. Обсяг обласного бюджету за видатками у 2019 році сягатиме 14,5 млрд грн.

Про це сьогодні під час сесії розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.  

Відтак дохідна частина обласного бюджету за структурою на 81 % складається з дотацій і субвенцій - 11,6 млрд грн і на 19 % - податків і зборів (власні доходи) - 2,7 млрд грн. 

«На реалізацію обласних програм виділили понад 1,42 млрд грн. Серед програм: «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг, організація та безпека дорожнього руху», «Надання медичної допомоги мешканцям Львівської області», «Проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку», «Розвиток освіти Львівщини», «Охорона навколишнього природнього середовища», «Соціальна підтримка окремих категорій громадян», «Розвиток фізичної культури та спорту Львівщини , «Енергозбереження для бюджетної сфери», «Безпечна Львівщина», «Підтримка та розвиток агропромислового виробництва», «Енергозбереження для населення», «Розвиток культури Львівщини», «Зовнішнє освітлення населених пунктів Львівської області», «Забезпечення житлом дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа», «Розвиток лісового господарства»,-  зазначив Олег Демків.

У 2019 році планується спрямувати: на дороги – 1 099 млн грн, медицину – 2 475 млн грн, освіту – 1 292 млн грн,соцзахист – 315 млн грн,культуру – 343 млн грн, спорт – 113 млн грн,сільське господарство – 20 млн грн,ЖКГ – 179 млн грн,місцевий розвиток – 130 млн грн,енергозбереження – 49 млн грн, МТД – 30 млн грн, безпеку – 30 млн грн., екологію – 60 млн грн, культурна спадщина – 30 млн грн.

Також цьогоріч в області реалізують нову програму Підтримки співробітництва територіальних громад, на реалізацію якої передбачили– 5,2 млн грн.

 

Понад 1 млрд гривень спрямують у 2019 році на розвиток дорожньої інфраструктури

Сьогодні, 11 грудня, під час позачергової сесії Львівської обласної ради, депутати затвердили показники обласного бюджету на 2019 рік. Відтак, для департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку облдержадміністрації передбачаються кошти в сумі 1098974,4 тис грн, у тому числі за загальним фондом – 370000 тис грн, спеціальним – 728974,4 тис гривень.

Зокрема, фінансовий ресурс спрямують на реалізацію програми розвитку мережі та утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху у сумі 370000 тис грн, що на 32,8 млн грн або 9,7 % більше порівняно з 2018 роком.

Окрім того, за кошти Державного дорожнього фонду обласному бюджету нададуть субвенцію на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, у сумі 728974,4 тис грн, що на 145759,4 тис грн або 25 % більше очікуваного виконання 2018 року.

 

На сесії затвердили план заходів із реалізації у 2019 - 2020 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року

Сьогодні, 11 грудня, на позачерговій сесії Львівської облради депутати затвердили план заходів із реалізації у 2019 - 2020 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року. Як розповів заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів затверджена Стратегія розвитку Львівської області до 2020 року передбачає досягнення п’ятьох стратегічних цілей: конкурентоспроможна економіка, якість життя, відкриті кордони, розвинуте село, туристична привабливість.

До прикладу стратегічна ціль «Конкурентоспроможна економіка» включає в себе 20 проектних ідей. Це «Інструменти розвитку бізнесу Львівської області», «Підтримка індустріальних парків», «Пілотна ініціатива Львівський промисловий хаб», «Створення проектного офісу для надання практичної допомоги представникам бізнесу і науки у розробці інноваційних проектів», «Створення та реалізація комплексної Стратегії Бренду Львівщини», «Розвиток діяльності цифрового інноваційного Хабу з просування технологій Індустрії 4.0 серед виробничих підприємств області», «Аналітичні інструменти для обґрунтування заходів економічної політики в регіоні», «Створення та підтримка діяльності агенції регіонального розвитку (АРР)», «Мережа ФабЛабів Львівщини», «Бізнес-платформа «Бізнес-Ініціатива-Праця»», «Онлайн система супроводу інвестиційних проектів», «Служба експортера», «Відродження Бориславського озокеритового родовища з метою використання озокериту в лікувальній практиці та промисловості», «Використання попутного газу, що одержується НГВУ «Бориславнафтогаз» (м. Борислав) під час видобутку сирої нафти, для виробництва електричної та теплової енергії з низькою вартістю», «Очистка привибійної зони нафтогазонасичених пластів з використанням композиту «ЕМІР» з метою збільшення видобутку вуглеводневої сировини», «Технічне переоснащення шахт», «Високотехнологічний комплекс виробництва синтетичного моторного палива», «Будівництво магістрального газопроводу-інтерконектору «Дроздовичі – Більче Волиця»», «Розвиток відновлювальної енергетики на Львівщині», «Розвиток нафтогазової промисловості».

Кожен з напрямків стосується окремого аспекту, який має значення для економічного розвитку регіону.

Впровадження проектних ідей цієї програми можливе через залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку та фінансування через галузеві державні програми, внесення заходів до обласної програми соціально-економічного розвитку, галузевих регіональних програм, залучення фінансування від проектів та програм міжнародної технічної допомоги суб’єктами регіонального розвитку різних організаційно-правових форм, залучення інвестиційних коштів на впровадження окремих проектних ідей (де це передбачено умовами проекту).

Детальніше по напрямках та заходах Стратегії за посиланням. 

 

Понад 33 млн грн на підтримку учасників АТО та ООС

Сьогодні, 11 грудня, на позачерговій сесії, затвердили показники обласного бюджету Львівської області на 2019 рік. Питому вагу в складі видатків обласного бюджету займають субвенції соціального характеру.

Зокрема на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки передбачили 51219 тис грн. На виплату адресної грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів Української Повстанської Армії та реабілітованим громадянам за статтями 1-2, 1-3 Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» – 24469 тис грн, відшкодування втрат на поховання учасників національно-визвольних змагань – 96 тис грн, надання одноразової допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями до голови облдержадміністрації – 1000 тис грн, одноразової допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями до голови обласної ради та депутатів обласної ради – 17000 тис грн, одноразової адресної допомоги на придбання навчального приладдя дітям із багатодітних сімей – 1749 тис грн, одноразової адресної допомоги сім’ям загиблих на Грибовицькому сміттєзвалищі – 100 тис грн, фінансової підтримки статутної діяльності громадським організаціям інвалідів, ветеранів, політичних в’язнів і репресованих, культурно-просвітницьким організаціям, які виконують соціальні функції та мають статус обласних – 500 тис грн.

Також на дофінансування на конкурсних засадах мікро проектів громадських та благодійних організацій, які фінансуються з різних джерел, щодо покращення якості життя соціально незахищених верств населення області – 800 тис грн, забезпечення надання соціальних послуг особам, звільненим з місць позбавлення волі, з числа кривдників у справах з домашнього насилля (застосування колекційної програми), з числа постраждалих від домашнього насильства (застосування корекційно-реабілітаційної програми), дітям з інвалідністю, паліативно хворим – 600 тис грн, забезпечення інвалідів по зору технічними засобами медичної групи з мовним виводом (глюкометри, термометри, тонометри) та очними протезами – 555 тис грн, заходи соціального спрямування – 150 тис грн, виготовлення бланків посвідчень батьків багатодітних сімей та дитини з багатодітної сім’ї – 200 тис гривень.

Окрім цього, на виконання комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців – добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018-2020 роки скерували 32332 тис грн, з них на придбання житла учасникам антитерористичної операції на умовах співфінансування - 9560 тис грн, що на 4496,2 тис грн або на 88,8 % більше від очікуваного виконання 2018 року.

На надання та виплату одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, і звільненим особам, безпосереднім учасникам АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України – 3537 тис грн, соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в АТО або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО, та Героїв Небесної Сотні – 6390 тис грн, одноразової грошової допомоги на/за встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих/померлих під час АТО та Героїв Небесної Сотні – 4360 тис грн, адресної допомоги на реабілітацію або санаторно-курортне лікування інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь в АТО та Революції Гідності – 4150 тис грн, грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам – учасникам АТО на вирішення матеріально-побутових проблем – 976 тис грн, доплати до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні – 282 тис. грн, психологічну підтримку та подолання наслідків травмуючи подій, що призвели до алкогольної та наркотичної залежності учасників АТО – 190 тис грн, відшкодування витрат, пов’язаних із наданням пільг на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, на послуги зв’язку родинам Героїв Небесної Сотні – 323 тис грн, компенсацію вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку поранених учасників АТО (у т.ч. поранених бійців-добровольців АТО), та членів їх сімей, батьків, дружин і дітей загиблих та померлих учасників АТО, героїв Небесної Сотні – 2564 тис гривень.

Видатки за рахунок власних надходжень установ соціального захисту у 2019 році плануються в обсязі 49120  тис грн, що на 22,2 % більше очікуваних надходжень поточного року. Зазначені кошти передбачається виділити на оплату енергоносіїв, медикаментів, харчування, послуг з господарського утримання, придбання обладнання та капітальний ремонт установ.

За рахунок зменшення поточних видатків передбачаються видатки за спеціальним фондом на капітальні вкладення об’єктів установ соціального захисту в сумі 5000 тис гривень.

 

“Розвиток громадянського суспільства у пріоритеті”,- Андрій Ковальський під час ІІІ Форуму громадських організацій “Партнерство та розвиток”

Сьогодні, 11 грудня, у межах ІІІ Форуму громадських організацій “Партнерство та розвиток” відбулась дискусійна платформа «Маркетплейс» на тему: «Кращі практики співпраці з інститутами громадянського суспільства».

“Основа сьогоднішнього Форуму – це комунікація між представниками влади та представниками громадських організацій.  Громадська позиція, громадянське сформоване суспільство є вкрай важливим. Усі ініціативи, які ви подаєте ми готові підтримувати, бо розуміємо, що громадськість, як ніхто інший, відчуває, що потребує суспільство”,- зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Голова правління БО «100% життя» Дмитро Тигач акцентував увагу на важливості формування партнерських відносин між органами державної влади  з організаціями громадянського суспільства.

“Для нас представники влади – це наші партнери, яким ми пропонуємо певні зміни. Дуже часто громадські організації критикують владу, але не дають пропозицій. Тобто, якщо громадянське суспільство не може запропонувати щось конкретне, то результату не буде. Дуже багато громадських організацій не висловлюють свою думку, бо бояться, що від них щось відберуть”,-наголосив Дмитро Тигач.

Зазначимо, цілі, що ставить перед собою Форум «Партнерство та розвиток» – напрацювання пропозицій спільно з представниками інститутів громадянського суспільства до регіонального плану заходів на 2019 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 — 2020 роки, обмін кращими практиками проектів щодо розвитку громадянського суспільства, обговорення актуальних викликів, що стоять перед громадськістю зараз та як їх вирішувати.

 

На сесії внесли зміни до показників обласного бюджету на 2018 рік та обласних програм

Сьогодні, 11 грудня, на позачерговій сесії Львівської обласної ради внесли зміни до показників обласного бюджету на 2018 рік та обласних програм. Відтак, депутати скерували очікуване перевиконання дохідної частини загального фонду обласного бюджету (72540 тис грн) для збільшення видатків на вирішення окремих проблемних питань, а також здійснення розподілу резерву коштів бюджету розвитку (15000 тис грн) за зверненням головних розпорядників коштів обласного бюджету.

Зокрема, збільшили на 2018 рік показники обласного бюджету за доходами на 72540 тис грн.

Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації збільшили видатки на 11300 тис грн, з них на капітальний ремонт інженерних мереж та приміщень першого, третього та четвертого поверхів пологового корпусу обласної клінічної лікарні - 10850 тисгрн, надання субвенції Стебницькому міському бюджету - 450 тисгрн на придбання ультразвукової діагностичної системи.

Департаменту з питань культури, національностей та релігійзбільшиливидатки за загальним фондом на 267,7 тисгрн на фінансову підтримку КЗК ЛОР КМЦ «Львівський палац мистецтв» для оплати енергоносіїв за рахунок зменшення видатків бюджету розвитку спеціального фонду на цю ж суму на реконструкцію діючої системи опалення зі встановленням системи кондиціонування та електроопалення КЗК ЛОР КМЦ «Львівський палац мистецтв» на вул. Коперніка, 17 у м. Львові, в т. ч. виготовлення ПКД, в межах програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. 

Управлінню фізичної культури та спорту облдержадміністрації збільшили видатки на 250 тис грн для проведення галузевих заходів.

Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації  збільшили  видатки бюджету розвитку спеціального фонду на 17050 тис грн. для реалізації Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, за рахунок передачі коштів із загального фонду. Зокрема, на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру на вул. Дж.Вашингтона у м. Львові - 15000 тисгрн, реставрацію та реабілітацію об’єктів комплексу Пам’ятки архітектури Національного значення 18 стАрхикатедрального Собору Св. Юра у м. Львові – 2050 тис гривень.

Департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації збільшили видатки на 3870 тисгрн, з них за загальним фондом – 100 тисгрн, спеціальним – 3770 тис грн. Зокрема, збільшили видатки розвитку обласного бюджету на 2070 тисгрнна реалізацію програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки», з нихна ремонтно-реставраційні роботи келії Домініканського монастиря у м. Жовкві– 2700 тисгрн, ремонтно-реставраційні роботи дерев’яної церкви Св. Параскеви – пам’ятки архітектури XVIII ст. (ох. № 441/1) у м. Буську Львівської області – 200 тисгрн, реставрацію пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної церкви Собору Пресвятої Богородиці 1724 р. (ох № 435) у с. Лоні Перемишлянського району Львівської області – 800 тисгрн та на встановлення пам'ятного знаку загиблим воякам УСС на горі Ключ біля с. Труханів Сколівського району – 70 тис грн. Видатки за загальним фондом збільшили на 100 тисгрн на поточний ремонт пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної церкви Св. Михаїла в с. Дмитровичі Пустомитівського району.

Департаменту дорожнього транспорту та зв’язку облдержадміністрації збільшили видатки на 20000 тисгрн для проведення ремонтних робіт на автомобільних дорогах у межах реалізації обласної програми розвитку мережі й утримання  автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2018 – 2020 роки.

Департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації збільшили видатки на 300 тисгрн на фінансову підтримку телерадіокомпанії «Перший Західний» у межах реалізації регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки.

Департаменту економічної політики облдержадміністрації збільшили видатки бюджету розвитку спеціального фонду на 4410тисгрнна реалізацію «Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення», що дозволить, з урахуванням внутрішнього перерозподілу коштів, профінансувати найбільш важливі об’єкти.

Окрім цього збільшили обсяг резервного фонду на 15000 тис гривень департаменту фінансів.

 

У Львівській політехніці розглянуть внесок у розвиток архітектури та містобудування Андрія Шуляра

У четвер, 13 грудня, в приміщенні Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться наукова конференція «Андрій Шуляр та його внесок у розвиток архітектури, містобудування, збереження архітектурної спадщини Львівщини. До 100-ліття з дня народження».

Початок роботи конференції  розпочнеться о 10:00 годині. 

Головними напрямками роботи конференції будуть такі теми:

 • Внесок Андрія Шуляра у розвиток архітектури, містобудування, збереження архітектурної спадщини Львова та Львівської області у другій половині ХХ століття.

 • Містобудівний розвиток Львова та міст Львівської області у другій половині ХХ століття.

 • Проблеми та практика пам'ятко-охоронної діяльності радянського періоду Львова та Львівської області (друга половина ХХ століття.)

З більш детальнішою інформацією можна ознайомитися за посиланням

 

У п'ятницю відбудеться XVIII урочиста церемонія конкурсу «Кришталева Цегла»

У п’ятницю, 14 грудня, в м. Люблін (Республіка Польща) відбудеться XVIII урочиста церемонія конкурсу «Кришталева Цегла».

Конкурс є найбільш значимим у Східній Європі та проводиться вже 18 років поспіль, щорічно підсумовуючи реалізацію проектів житлового, громадського, промислового будівництва, реставрації пам’яток архітектури у прикордонних областях Польщі, України, Білорусії.

Об’єкти представлені Львівською обласною державною адміністрацією неодноразово входили до числа переможців та номінантів конкурсу.

Цього року на міжнародному конкурсі «ДІМ 2018» - Кришталева Цегла за кращу будівельну інвестицію з обох боків східного кордону Європейського Союзу Львівщину представлятимуть такі об’єкти:

 • Багатоквартирний житловий будинок із вбудованими громадськими приміщеннями, підземним паркінгом (вул. Нижанківського, 2д, м. Стрий Львівської області).

 • Багатоквартирний житловий будинок з вбудовано-прибудованими громадськими приміщеннями в житловому кварталі (м. Львів, вул. Зелена, 273).

 • Вітроелектростанція «Старий Самбір-2», (м. Старий Самбір – Стрільбичі, Львівської області).

 • Реконструкція нежитлових будівель для розміщення адміністративно-технічного комплексу ОФ ПрАТ«Київстар» (м. Одеса на вул. Бугаївська, 3).

 • Житловий комплекс 5-ти зблокованих житлових будинків (м. Львів, вул. Лисинецька).

 • Багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом  (м. Львів, вул. Бойківська, 306 («Avalon Lux»).

Сьогодні на площі Ринок лунатимуть сирени

З метою забезпечення постійної готовності системи оповіщення населення, працівники департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації у взаємодії з фахівцями ЛФ ПАТ “Укртелеком”, вживаються необхідні заходи з поточного обслуговування та перевірки працездатності електросирен.

У зв’язку із заміною лінії живлення електросирени, сьогодні 11 грудня, з 12.45 до 13.15 здійснюватиметься її короткочасне включення за адресою: м. Львів, площа Ринок, 1, Ратуша.

Включення електросирени з метою перевірки триватиме до 2 хвилин. Просимо мешканців та гостей міста Львова зберігати спокій.

 

На Львівщині стартував третій Форум громадських організацій «Партнерство та розвиток»

Сьогодні, 11 грудня, у конференц-залі Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького стартував ІІІ Форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток».

За словами організаторів, захід створює платформу для ефективної взаємодії та комунікацій між громадськими організаціями та органами влади.

Привітала учасників керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

«Громадянське суспільство за останні роки набирає свого повного змісту. Громадські організації зараз твердо стоять на ногах, їхніми членами є мудрі, виважені, розумні люди, які люблять свою країну, вболівають за її майбутнє. Це професіонали, які докладають своїх зусиль до розбудови України.  Тому закликаю кожного з вас бути критичними до роботи і бажаю плідної, продуктивної праці», - наголосила Маріанна Вільшинська.

Цілі, що ставить перед собою Форум «Партнерство та розвиток» – напрацювання пропозицій спільно з представниками інститутів громадянського суспільства до регіонального плану заходів на 2019 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 — 2020 роки, обмін кращими практиками проектів щодо розвитку громадянського суспільства, обговорення актуальних викликів, що стоять перед громадськістю зараз та як їх вирішувати.

Під час заходу учасники матимуть змогу взяти участь в платформі маркетплейс, нетворкінгу, майстер-класах та запропонувати свої ідеї для налагодження ефективного діалогу між органами влади та громадськістю.

Нагадуємо, що Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки затверджена Указом Президента України №68/2016 та спрямована на підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади, зокрема щодо впровадження реформ, на підтримку ініціативи громадськості, а також з метою налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин органів державної влади з організаціями громадянського суспільства, передусім з питань забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

Організатор: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

 

В облдержадміністрації запрацювала «гаряча» телефонна лінія з питань виборів

У Львівській облдержадміністрації запрацювала «гаряча» телефонна лінія з питань виборів.

Нагадаємо, що вже 23 грудня у чотирьох районах Львівської області, а саме: у Дрогобицькому, Перемишлянському, Пустомитівському і Радехівському - відбудуться перші місцеві вибори. Вони відбудуться у Радехівській та Бібрській міських, Меденицькій і Лопатинській селищних, а також у Зимновідській сільській об’єднаних територіальних громадах.

У зв’язку з цим, у Львівській облдержадміністрації в робочі дні з 9.00 до 18.00 год за номером: (032) 2-999-285 працюватиме «гаряча» телефонна лінія.

За словами начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації Зоряни Павлів, зателефонувавши, виборці можуть повідомити про проблеми зі списками виборців, неотримання іменних запрошень, перешкоди у діяльності виборчих комісій, порушення виборчого законодавства, громадського порядку, надзвичайні ситуації тощо.

Нагадаємо, що загалом проголосувати на перших місцевих виборах 23 грудня 2018 року на території Львівщини зможуть виборці 72 населених пунктів. Це – понад 48,7 тис осіб. Усього ж у зазначених громадах буде обрано 130 депутатів і п’ятьох голів.

 

У Львівській ОДА на супроводі перебуває понад 650 інвестиційних проектів

Упродовж останніх років на Львівщині спостерігається позитивна динаміка в галузі надходження іноземних інвестицій. Про це під час Засідання Ради регіонального розвитку повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

У Львівській обласній державній адміністрації функціонує офіс супроводу інвестора. Відтак, на супроводі в області є 651 інвестиційний проект.

«З них 134 – на обласному рівні, а також 517 – на районних та міських рівнях. Нашим завданням сьогодні є охопити всі можливі об’єкти, щоб створити сприятливий інвестиційний клімат не лише для існуючих інвесторів, але й для потенційних», - додав Роман Филипів.

Зазначимо, що найбільше проектів у Пустомитівському, Яворівському та Самбірському районах.

Кількість ж інвестиційних об’єктів на території Львівської області  - 722.

 

 

10.12.2018

 

Інформаційна безпека – в центрі Міжнародного молодіжного Форуму

Проблематика інформаційної безпеки була в центрі обговорення учасників Міжнародного молодіжного Форуму, який днями відбувся на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Організаторами Форуму виступив Центр міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин у співпраці з Центром інформації та документації НАТО в Україні. У форумі взяли участь провідні експерти у галузі міжнародних відносин, інформаційної політики та міжнародних комунікацій. До роботи Форуму долучилися фахівці Міністерства інформаційної політики України та Міністерства інфраструктури України, експерти з питань захисту інформації. Молодіжний Форум об’єднав представників студентства та молодих науковців низки українських вишів та закордонних університетів.

Відкриваючи роботу Форуму проректор Університету Марія Зубрицька акцентувала увагу учасників форуму на важливості у сучасних умовах обговорення такої важливої проблематики. Особливо ці питання є важливими для державотворення в умовах новітніх викликів та загроз.

З вітальним словом до учасників звернувся директор Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк, який побажав учасникам плідних дискусій та результатів форуму.

До привітань з нагоди відкриття Форуму приєдналися радник Міністра інформаційної політики України Марина Соботюк, Керівник напряму – Реформа державного управління Міністерства інфраструктури України Оксана Лесик, секретар Вченої ради Національної Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Василь Панасюк, доктор Малгожата Пасек – професор Європейського центру Варшавського Університету та директор Центру міжнародної безпеки та партнерства, декан факультету міжнародних відносин Львівського Університету, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський.

Робота Форуму розпочалася з доповіді радника Міністра інформаційної політики України Марини Соботюк, яка презентувала діяльність Міністерства у сфері інформаційної політики та розвитку і реалізації широкого кола програм поширення позитивного іміджу нашої держави тощо. Зокрема було наголошено на важливості залучення студентської молоді до реалізації проектів у сфері інформаційної діяльності, особливо на міжнародній арені.

 

На Львівщині триває робота із детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

На Львівщині  проводять роботу із детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Відтак, суб’єктам підприємницької діяльності наголошують на недопущенню порушення законодавства про працю, використання праці неоформлених працівників, сплати податкових зобов'язань до бюджетів усіх рівнів, а також мінімізації виплати заробітної плати або ж виплати із порушенням мінімальних гарантій, гарантованих законами України.

За підсумком звітних даних за результатами жовтня спостерігається суттєве зменшення суб'єктів підприємницької діяльності -"мінімізаторів"

Нагадаємо, що робочі групи щодо детінізації економіки в частині легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створені та діють у районах та містах обласного значення Львівської області та проводять превентивну роботу, шляхом індивідуального інформування суб’єктів господарювання, які допустили виплату заробітної плати нижче законодавством встановленого мінімуму, а також здійснюють інформаційні заходи щодо дотримання законодавчо встановлених мінімальних гарантій.

Додамо, що у всіх районах Львівської області регулярно проводять засідання районних комісій з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких обговорюють питання підвищення заробітної плати та офіційного працевлаштування найманих працівників.

 

Для молоді організували патріотичний кінопоказ

Сьогодні, 10 грудня, у кінотеатрі ТЦ «Форум Львів» в межах національно-патріотичного виховання відбулася демонстрація одного із кращих українських кінофільмів – «Король Данило», який переглянули студенти Львівщини.

Показ фільму організували за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

"Король Данило" -  історичний бойовик Тараса Химича 2018 року. Сюжет базовано на основі життя історичної постаті короля Данила Романовича.

Зазначимо, у напрямку національно-патріотичного виховання у жовтні - листопаді 2018 року заклади загальної середньої освітиобласті активно залучали учнів до переглядів фільмів патріотичної тематики. Найактивніше в області переглядають кінофільм «Кіборги». Також популяними є «Дебальцево», «Два дні в Іловайську», «Нескорений», «Залізна сотня», «Холодний Яр. Воля України – або смерть», «Легіон. Хроніка УГА».

 

Держава фінансує покращення генетичного потенціалу тварин

Наказом Мінагрополітики України від 22.11.2018 № 561 затверджено розподіл коштів, передбачених для надання часткового відшкодування вартості закуплених племінних тварин.

Фінансову підтримку в сумі 4 млн 984 тис грн отримали  11 суб’єктів господарювання у галузі тваринництва,  яким відшкодовано закупівлю 985 гол. племінних тварин та  вартість 35 доз спермопродукції бугаїв-плідників молочних порід. Це вже другий транш коштів, направлений на виплату у 2018 році.

Довідково:

Перший транш коштів отримали 4 господарства області на загальну суму фінансування 1,3 млн грн,  якими закуплено 284 гол. племінних тварин.

В загальному згідно постанови КМУ від 07.02.2018 №107 (із змінами), відшкодування вартості закуплених племінних тварин отримали 15 суб’єктів господарювання в сумі 6 млн 318 тис грн.

Державна підтримка у 2018 році надавалась суб’єктам господарювання у вигляді часткового відшкодування вартості племінних тварин, спермопродукції та ембріонів, які придбані та оплачені у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року

 

В області реалізують понад 2 тисячі інфраструктурних проектів

Сьогодні, 10 грудня, про це повідомив т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Андрій Кісера.

На інфраструктурні проекти цього року передбачили  1 503,6 млн грн. Зазначимо, що 251,4 млн грн – це фінансовий ресурс, який скерують на обласні програми, де є інфраструктурна частина.

Серед джерел фінансування - кошти ДФРР, бюджет розвитку, обласні програми (інфраструктурна частина, включно з дорогами), а також субвенція на соціально-економічний розвиток.

Загалом ці кошти заплановано скерували на понад 2 тисячі проектів.

Лідерами за кількістю проектів, що реалізуються у 2018 році за бюджетні кошти є Пустомитівський, Кам’янка-Бузький та Золочівський райони області. З міст обласного значення - це м. Львів, м. Дрогобич, м.Червоноград.

У розрізі галузей найбільше коштів передбачили на освіту - понад 700 проектів.

 

Для екстреної медицини придбали додаткових 10 автомобілів

У межах розвитку екстреної медицини на Львівщини, закупили десяток машин швидкої допомоги.

Про це сьогодні, 10 грудня, повідомила під час апаратної наради директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«В обласній службі екстреної медицини уже завершено обладнання центральної диспетчерської, яка до кінця року запрацює у повноцінному режимі. Нові авто і диспетчерська допоможе якісно змінити екстрену медицину», - зазначила Ірина Микичак.

За словами Ірини Микичак на наступний рік закладено кошти на купівлю ще десяти автомобілів.

Окрім того, завдяки реформуванню стаціонарів вдалось закумулювати 16 млн грн, які також скерують на розвиток медичної сфери області.

 

У Млинах вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького

У суботу, 8 грудня, у селі Млини Республіки Польща відбулись урочистості з нагоди 148-річчя з дня смерті українського композитора, автора мелодії Гімну України отця Михайла Вербицького. Участь у заході взяла делегація із Львівщини.

Заходи розпочалися із поминальної молитви в церкві Покрови Пречистої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. Очолив богослужіння о. Богдан Степан із душпастирями УГКЦ м. Перемишля та м. Любачева. Опісля представники делегації поклали квіти до каплиці-пантеону на могилі отця Михайла Вербицького та провели громадське віче.

Опісля, делегація відвідала цвинтар у с. Заліська Воля, де спочивають численні українці з-над Сяну.

Захід відбувся з ініціативи Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» та за сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

Довідково:

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські. 

 

Продовжується проведення безоплатних консультувань громадян із земельних питань у Пустомитівському районі

​У грудні продовжу.ється проведення безоплатних консультувань громадян із земельних питань у  Пустомитівському районі.

 • 11 грудня   приміщенні Раковецької сільської ради (с. Раковець Пустомитівського району Львівської області) відбудеться  безоплатна консультація для громадян із земельних питань. Консультація триватиме 3 години, починаючи від 10.00 до 13.00год.

 • 17 грудня приміщенні Верхньобілківської сільської ради (с. Верхня Білка Пустомитівського району Львівської області) відбудеться  безоплатна консультація для громадян із земельних питань. Консультація триватиме 3 години, починаючи від 10.00 до 13.00год.

Консультації для громадян будуть безкоштовними. Їх  надаватиме головний спеціаліст відділу «Пустомитівського бюро правової допомоги» Першого Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  а отримати консультацію зможуть також мешканці інших населених пунктів, які приїдуть до приміщення відповідних сільських рад у зазначений у  час. 

Нагадуємо, що виїзні консультації громадян із земельних питань у сільській місцевості відбуваються в рамках Проекту Світового банку та Євросоюзу «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції.

 

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією».

«Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу», - підкреслив Президент.

«Інші складові цієї стратегії: це є безвіз, Угода про асоціацію з ЄС, Томос про створення автокефальної незалежної української церкви, вихід з СНД, закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, створення потужної, патріотичної і професійної української армії, підтримка української мови, власна історія і зміцнення нашої національної ідентичності», - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави також повідомив, що від Міністерства закордонних справ України вимагає завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією. «Будемо і надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод», - сказав Порошенко.

Глава держави підкреслив, що також вимагає від Кабінету Міністрів України термінових і дієвих кроків з метою створення міжвідомчого координаційного органу для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки. «Я розраховую, що особливий статус та спеціальні функції дозволять такому органу достатньо ефективно виконувати покладені на нього завдання із захисту національних інтересів України», - підсумував Президент.

Петро Порошенко зауважив, що цей договір не був розірваний раніше заради того, щоб використовувати його положення як базу для наших численних позовів до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій до Росії – як порушниці цього договору та норм міжнародного права. Зокрема, він навів окремі положення цього договору, де зазначається, що сторони «будують  відносини одна з одною на основі принципів  взаємної поваги…, територіальної цілісності, непорушності кордонів…, незастосування  сили, невтручання у внутрішні   справи…, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань…,норм міжнародного права…» .  

Глава держави підкреслив, що на початку 2019 року спливає черговий десятирічний термін,  коли Україна має офіційно визначитися, продовжувати його чи припинити.  За його словами, «вибір очевидний – припинити».

Петро Порошенко також додав, що Україна використала всі можливості цього документу у своїх національних інтересах.

 

Шахтарям Львівщини виплатили понад 40 % зарплати за жовтень

Сьогодні, 10 грудня, на рахунки ДП «Львівугілля» поступили кошти від реалізації вугільної продукції. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Фінансовий ресурс у сумі 22,3 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Відтак, працівникам ДП «Львіввугілля» виплатили 64,2 млн грн, що становить 44 % заробітної плати за жовтень.

 

Творчий десант з Жовківського району відвідав Яворівський полігон

У неділю, 9 грудня, на базі Навчального центру академії сухопутних військ ім. Гетьмана Сагайдачного, що на Яворівщині,  із програмою до Дня Збройних Сил України  виступили аматорські колективи Жовківщини.

У межах мистецької програми колективи презентували народні пісні та танцювальні номери.

Відтак, виступали колектив сучасного танцю «Крик», солістка Жовківського РНД Наталія Полоцька, драматичний колектив НД с. Артасів зі сценкою «Жінки в армію йдуть», вокально-інструментальний гурт «Перелаз», хореографічна студія «STAN», поет, пісняр, Богдан Бовшик, музичний дарунок від братів Василя та Андрія Юрочко.

 

До кінця року на Львівщині планують облаштувати 98 спортивних майданчиків

На Львівщині триває реалізація Обласної програми «Спортивний майданчик». Відтак, станом на сьогодні у населених пунктах області облаштували понад  90 спортивних об’єктів.

“Всього заплановано облаштувати 98 спортивних майданчиків, з них 30 об’єктів зі штучним покриттям, 61 об’єкт із тренажерним обладнанням. Окрім того плануємо замінити штучне покриття для  7 спортивних майданчиків, термін експлуатації яких перевищив 10 років”,- зазначив Роман Хім’як.

Зазначимо, цьогоріч з обласного бюджету на реалізацію Програми виділили 21 млн 250 тис грн, з місцевих бюджетів - 24 млн 998 тис грн.

 

На Львівщині зросла кількість обстежених на виявлення онкопатологій жінок

У межах Проекту Світового банку «Онкопревенція та впровадження сучасних протипухлинних технології» залучили майже 11,3 млн доларів у боротьбу з онкологічними захворюваннями.

Завдяки найсучаснішому обладнанню, що отримала Львівщина, сформували мережу скринінгових центрів та центрів експертного класу, що дало можливість збільшити кількість жінок, які проходять своєчасне обстеження.

Про це сьогодні, 10 грудня, повідомила під час апаратної наради директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«Кількість пацієнток, які пройшли різного роду обстеження на виявлення онкопатологій, збільшилась майже в чотири рази. На ранніх стадіях виявили на 20% більше онокологічних захворювань, ніж торік. Це, звичайно ж, збільшує шанси жінок на успішне лікування. Тому робота у цьому напрямі триватиме і надалі», - зазначила Ірина Микичак.

Окрім того, медичних працівників Львівщини навчають роботі із новим обладнанням.

 

Львівщина – серед лідерів за кількістю підписаних декларацій з лікарями

Львівська область серед усіх областей України перебуває на першому місці за кількістю лікарів, які мають електронний підпис, а також у трійці лідерів за кількістю підписаних декларацій.

Про це сьогодні, 10 грудня, повідомила під час апаратної наради директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«Уже понад півтори мільйона мешканців області підписали декларації з сімейними лікарями, висловивши свою довіру до терапевтів та педіатрів. Найбільше є підписаних декларацій у Моршині разом із приміською територією. Також в лідерах Червоноград, там найбільше по Україні підписаних декларацій», - зазначила Ірина Микичак.

За словами Ірини Микичак, робота із підписання декларацій триватиме і надалі, адже фінансування скеровуватимуть туди, де є підписані угоди.

Зазначимо, третя хвиля підписання декларацій із сімейними лікарями триватиме до 22 грудня.

 

“У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн гривень на створення навчально-практичних центрів”, - Лілія Гриневич

У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн гривень на створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці.

Про це повідомила сьогодні під час круглого  столу на тему «Розвиток професійної освіти» Міністр освіти і науки України Лілії Гриневич.

“Ми проводимо моніторинг затребуваних на ринку праці професій. Вже зрозуміло, що у переліку напрямів відбудуться зміни, зокрема, надзвичайно затребуваною за попередніми даними є професія монтажника з утеплення будівель. Ми сподіваємось, що вдасться за ці гроші створити ще 25 НПЦ, але це також залежатиме від того переліку професій, який ми отримаємо після моніторингу”, - наголосила Лілія Гриневич.

Також вона зазначила, що Міністерство освіти та науки оприлюднило проект розпорядження Уряду про  договір щодо здобуття професійно-технічної освіти за дуальною формою навчання.

“Дуальна освіта – це коли учень близько 30% часу отримує теоретичні знання з професії у закладі освіти. Решту часу він проводить на реальному виробництві, де отримує можливість працювати на сучасному обладнанні, навчитись корпоративній етиці тощо. Зараз наші роботодавці не дуже глибоко зацікавлені в розвитку дуальної освіти. Я дуже прошу роботодавців, представників закладів професійної освіти, управлінців переглянути проект цього договору і упродовж орієнтовно тижня подати нам свої пропозиції. Ми довго працювали над цим документом, залучали і роботодавців, і наших юристів, щоб гарантувати права учнів”, - додала Міністр.

Заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів проінформував, що у Львівські області 30 закладів професійно-технічної освіти впровадили елементи дуальної освіти та наголосив на підсумках  ініціативи  - «Львівський промисловий ХАБ».

"Львівський промисловий ХАБ" - ініціатива, яка розпочалась із перемоги у проекті секторальної підтримки, це спільна робота облдержадміністрації та НУ “Львівська політехніка”. Ми завершили перший етап, під час якого створено 8 промислових кластерів, ми навіть ухвалили рішення про підтримку таких кластерів за кошти обласного бюджету, відтак для кожного виділили  200 тис гривень. Приємно, що суб’єкти господарювання почали самостійну комунікацію із закладами професійно-технічної освіти”, - наголосив Роман Филипів.

Нагадаємо, сьогодні Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в межах робочої поїздки на Львівщину ознайомилась із роботою нового навчально-практичного центру, який відкрили на базі Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва у листопаді цього року.

 

ФК «Львів» обіграв «Олександрію» у 18 турі української Прем`єр-ліги

У неділю, 9 грудня, на стадіоні «Ніка» відбувся футбольний матч 18 туру чемпіонату України Прем`єр-ліги сезону 2018/2019 між командами ФК «Львів» та «Олександрія».

У першому таймі голами у ворота суперника відзначився двічі гравець команди ФК «Львів» Володимир Адамюк.

Другий тайм - гол забив гравець «Олександрії» Антон Шендрик. Матч завершився рахунком 2:1 на користь львівської команди ФК «Львів».

 

“Для нас важливо гарантувати права учня”, - Лілія Гриневич про розвиток дуальної форми освіти

Міністерство освіти та науки оприлюднило проект розпорядження Уряду про  договір щодо здобуття професійно-технічної освіти за дуальною формою навчання.

Про це повідомила сьогодні  під час брифінгу Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

“У цьому договорі визначені обов’язки закладу освіти, роботодавця та учня. Для нас важливо гарантувати права учня. Відтак, учень, підписуючи такий договір, повинен знати, що, коли він бере участь у дуальній формі освіти, він матиме гарантоване місце праці, а роботодавець міг спланувати, як у нього оновлюватимуться кадри на виробництві”, - зазначила Лілія Гриневич.

Зокрема Міністр наголосила, що за три роки в Україні створили 100 навчально-практичних центри за кошти державного бюджету.

“Третій рік поспіль відбуваються інвестиції у обладнання професійно-технічної освіти і для нас критично важливо залучити до розвитку профтехосвіти роботодавців. За ці три роки в Україні створили 100 навчально-практичні центри в Україні за кошти державного бюджету. Обласні адміністрації створювали також центри за кошти від залишків освітньої субвенції. У Львівській області за цей період відкрили 18 навчально-практичних центрів, лише 5 за кошти роботодавців, 6 – за кошти субвенції, а решту - це кошти області”, - наголосила Лілія Гриневич.

Також Міністр наголосила, що в Кабміні обговорюють новий закон про професійно-технічну освіту та паралельно ведуть перемовини з Європейським Союзом про великий проект щодо  модернізації інфраструктури професійно-технічної освіти в України.

 

Дільничним виборчим комісіям передали попередні списки виборців та іменні запрошення

Менш як за два тижні, 23 грудня, у п’ятьох об’єднаних територіальних громадах Львівщини - Радехівській та Бібрській міських, Меденицькій і Лопатинській селищних, а також у Зимновідській сільській - відбудуться перші місцеві вибори.

Вчора відділи ведення Державного реєстру виборців Дрогобицької, Перемишлянської, Пустомитівської і Радехівської райдержадміністрацій завершили передачу дільничним виборчим комісіям попередніх списків виборців та іменних запрошень.

Як повідомила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів, до 12 грудня 2018 року дільничні виборчі комісії зобов’язані надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення.

«При виявленні неточностей чи помилок у запрошенні, зверніться із заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців свого району або до дільничної виборчої комісії, - радить виборцям посадовець. - Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори», кожен виборець може звернутися з питань помилок у попередніх списках виборців себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відмітки про нездатність виборця самостійно пересуватися. Таку заяву слід подавати не пізніше як за п’ять днів до дня голосування, тобто до 17 грудня включно. Вона розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду».

Загалом проголосувати на перших місцевих виборах 23 грудня 2018 року на території Львівщини зможуть виборці 72 населених пунктів. Це – понад 48,7 тис осіб. Усього ж у зазначених громадах буде обрано 130 депутатів і п’ятьох голів.

 

Львівський каратист Станіслав Горуна став переможцем Міжнародного турніру у Шанхаї

У китайському Шанхаї відбувся Міжнародний турнір серії А, який був одним з етапів відбору спортсменів на Олімпійські Ігри в Токіо.

Львівський каратист Станіслав Горуна у ваговій категорії до 75 кг (куміте) переміг хорвата Енеса Гарібовіча (4:0), завоювавши золоту нагороду цього турніру для української збірної.

Варто зазначити, що напередодні фінального поєдинку Станіслав Горуна почергово здолав: білоруса (6:1), чеха (суддівське рішення), росіянина (4:0), гватемальця (3:0) і турка (2:0).

Перемога 29-річного Станіслава значно підвищила рейтинг каратиста в олімпійському рейтингу.

 

Лілія Гриневич ознайомилась із роботою навчально-практичного центру електрозварювання Міжрегіонального вищого професійного училища Львівщини

Сьогодні, 10 грудня, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в межах робочої поїздки на Львівщину ознайомилась із роботою нового навчально-практичного центру, який відкрили на базі Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва у листопаді цього року.

Держава інвестувала у проект 2 млн 300 тисяч гривень. Це дозволило технічно обладнати центр відповідно до сучасних вимог щодо підготовки кваліфікованих робітників. Відтак, придбали 17 зварювальних апаратів австрійської фірми «Fronius», серед яких апарати аргонового, напівавтоматичного, ручного електродугового зварювання, портативну машину термічної різки металу, машину ручної плазмової різки металу, тренажери-симулятори електрозварювальних робіт. Обладнали 15 навчальних зварювальних постів, кабіну підготовки металу до зварювання, пост дефектоскопії зварювальних швів. Також кошти спрямували на забезпечення норм і правил охорони праці та безпеки життєдіяльності при виконанні зварювальних робіт.

За словами Лілії Гриневич, навчально-практичний центр такого рівня допоможе у навчанні висококваліфікованих робітників, затребуваних на регіональному ринку праці, професійно-практичному навчанні незайнятого населення, організації стажування і підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки інших закладів професійної освіти.

Відкриття центру також розширить коло замовників послуг Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва, на базі якого функціонує, з метою збільшення надходжень від виробничої діяльності.

Зазначимо, на сьогодні училище здійснює  освітню діяльність  за такими професіями:

 • монтажних санітарно-технічних систем і устаткування, газозварник;

 • оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;

 • слюсар з ремонту  колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання;

 • слюсар з  ремонту  колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів (категорія «С»), машиніст крана автомобільного;

 • водій автотранспортних засобів (категорія «С»);

 • водій автотранспортних засобів (категорія «В»).

Станом на 1 вересня 2018 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва»  м. Львова навчалось 486 учнів.

 

АРХІВ НОВИН

 
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація