а09.
Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

   

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

09.12.2018

 

Робитиму все можливе задля звільнення українських моряків з російського полону – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що використовував і надалі використовуватиме всі можливі засоби, аби звільнити українських моряків, які були захоплені у полон Росією.

Глава держави повідомив, що задля досягнення цієї мети навіть звернувся до очільника Української православної церкви московського патріархату.  «Вчора і позавчора я мав розмову з предстоятелем Української православної церкви московського патріархату блаженнійшим Онуфрієм. Звернувся до нього з проханням негайно зв'язатися з Москвою для того, щоб по лінії церкви вжити відповідних заходів для того, щоб повернути (наших моряків - ред.). Я не буду зупинятися перед будь-якою можливістю для того, щоб повернути наших солдат. Ми будемо молитися і сподіватися, що це відбудеться якнайскоріше», - заявив Глава держави в інтерв'ю телеканалу «Перший західний» на Львівщині.

Президент також повідомив, що одразу ж після отримання інформації про обстріл українських кораблів запросив розмову з президентом Росії Володимиром Путіним «для того, щоб отримати пояснення дій російських Збройних Сил».

«Ви знаєте, що Путін уникає розмови», - зауважив Петро Порошенко. Він зазначив, що після такої реакції Росії, зв'язався з низкою світових лідерів та керівників міжнародних організацій. Зокрема, відбулися переговори Президента України з очільником НАТО Єнсом Столтенбергом, Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Державним секретарем США Майком Помпео,  Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом і багатьма іншими лідерами країн світу та міжнародних організацій.

Глава держави вкотре підкреслив, що жоден російський суд не має жодної юрисдикції над українськими моряками, адже відповідно до Женевської конвенції вони є військовополоненими.

«Вони мають бути негайно звільнені. В іншому випадку Росія буде притягнута до відповідальності», - сказав він.

Президент наголосив, що Україна також вимагає негайного звільнення українських кораблів та негайного відкриття Керченської протоки і Азовського моря, припинення часткової окупації Азовського моря.

 

На Львівщині стартував Перший Міжнародний конкурс скрипалів Мирослава Скорика

Сьогодні, 9 грудня, на базі Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка та Львівської національної філармонії стартував Перший Міжнародний конкурс скрипалів Мирослава Скорика.

У конкурсі беруть участь 25 скрипалів з різних країн світу: Франції, Швейцарії, Китаю та України (м. Львова, Києва, Дніпра, Кропивницького, Кривого Рогу, інших). Переможців обиратимуть у  двох групах: І група – учасники віком до 18 років; ІІ група – учасники віком до 30 років.

Голова журі – Герой України, Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Народний артист України, Академік Національної академії мистецтв України, професор Мирослав Скорик

Конкурс триватиме до 14 грудня, проводять захід під патронатом голови Львівської обласної державної адміністрації.

Організатори: Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка,  Національна академія мистецтв України; Львівська обласна державна адміністрація та Львівська національна філармонія.

 

На Перемишлянщині презентували мистецький проект "Ремінісценції.UA"

Сьогодні, 9 грудня, у Перемишлянах представили проект балету "Життя"  - "Ремінісценції.UA".

Проект "Ремінісценції.UA" - це історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії  України, про те, хто, як і навіщо упродовж багатьох століть нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. 

Режисер та автор проекту – Народна артистка України Ірина Мазур.

""Ремінісценції.UA" - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяції. Унікальність цього історично-музичного проекту у тому, що сучасними сценічними засобами ми розповідаємо глядачеві 300-літню історію нищення України російською імперією... Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій - про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас -  про Віру, Життя, Кохання, Надію, Боротьбу за Україну", - зазначила Ірина Мазур. 

Мета "Ремінісценції.UA" - повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України.

Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!».

 

 

08.12.2018

 

«Нам потрібна єдність країни, яку творять такі люди як керівник Заслуженої академічної капели України «Трембіта» Микола Кулик»,- Президент України

Сьогодні, 8 грудня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся творчий вечір Миколи Кулика - директора-художнього керівника Заслуженої академічної капели України «Трембіта» з нагоди 60-річного ювілею «Modus vivendi».

Художнього керівника Заслуженої академічної капели України «Трембіта» Миколу Кулика привітав Президент України Петро Порошенко.

«Дуже небагато таких людей у світі, і Микола Васильович став художнім керівником та головним диригентом  "Трембіти" ще тоді, коли не відродилася Україна і несе цю високу місію більше 28 років, приносячи насолоду кожному. Ми зараз бачимо, скільки багато робиться, щоб відновилося українське військо, героїчне, як на мене, найкраще, найпатріотичніше і найпрофесійніше у світі. І для того, щоб українське військо мало можливість боронити державу найкращим чином, нам потрібна єдність країни, а єдність країни без таких людей як Микола Васильович неможлива. І та роль та місія, яку  роблять такі люди як Микола Васильович є надзвичайно важливими і для мене як для Президента і Верховного Головнокомандувача Збройних сил України», - зазначив Петро Порошенко. 

Глава держави присвоїв Миколі Кулику почесне звання "Народний артист України".

«За особистий внесок у державне будівництво, культурно-освітній розвиток української держави, вагомі трудові досягнення та  багаторічну сумлінну працю постановляю присвоїти почесне звання "Народний артист України" Миколі Васильовичу Кулику -директору-художньому керівникові Комунального закладу Львівської обласної ради  "Заслужена академічна капела України «Трембіта»»,- йдеться в Указі Президента. 

У програмі прозвучали оригінальні твори Миколи Кулика, його обробки й аранжування творів для капели «Трембіта», деякі у співпраці з Романом Мельником.

Також глядачі мали змогу почути кращі пісні «Проект Івасюк», «УПА», програм «Богородичні пісні», «Василь Барвінський - Crossover music» та ін.

Серед солістів виступали Оксана Муха, Світлана Мамчур, Ірина Доля,Олеся Бубела, Ольга Верхоляк, Вікторія Ященко, Мар'ян Шуневич, Олег Лановий, Ігор Коцаба, Руслан Скоролітній, Сергій Борута.

 

Такі проекти – як політичне щеплення від «русского мира» – Президент переглянув виставу «Ремінісценції.UA» про історію боротьби українців за свою державу

Під час робочої поїздки на Львівщину Президент Петро Порошенко відвідав і переглянув сучасну постановку «Ремінісценції.UA» режисера-хореографа, народної артистки України Ірини Мазур. Вистава розповідає про 300-літню історію боротьби українців за свою державу у протистоянні з Російською імперією.

Глава держави висловив переконання, що такі вистави мають важливе значення для збереження історичної пам’яті про становлення української державності. «Я впевнений, що це має увійти в історію як політичне щеплення від «русского мира». Як символ відродження української нації. Як проект, який варто подивитися для того, щоб зрозуміти, яка величезна відповідальність лягає зараз на плечі всієї української нації. На плечі Президента, на плечі Уряду і Верховної Ради, але й на плечі кожної людини, яка має за високу честь називати себе українцем», - звернувся він до глядачів.

«Для того, щоб нагадати, яку високу ціну заплачено за те, щоб ми зараз, об'єднавшись, мали можливість відродити і будувати нову Українську державу», - зазначив Петро Порошенко. Глава держави зауважив, що 5-10 років тому більшість українців не знали що таке розстріляне відродження, що трапилося з представниками нашої нації в радянських таборах на Соловках, що таке «бойчуківці» і чому Микола Хвильовий твердо заявив: «Геть від Москви! - Дайош Європу!».

Президент висловив переконання, що нова українська армія, створена за 4,5 роки, безвізовий режим, який ми отримали здійснивши реформи в країні і є «остаточним прощавай Російській імперії і Радянському союзу». Відродження української мови, у тому числі завдяки мовним квотами, які захищають її розвиток, відродження української культури – це є втіленням заклику: «Геть від Москви!».

«Геть від Москви!» - це і рішення Вселенського православного Синоду про надання автокефалії українській помісній православній церкві і Томосу», - додав він.

«Нам треба пам'ятати події, які відбулися 100 років тому. Господь тоді нам дарував державу... І все могло відбутися 100 років тому. Але не відбулося, бо єдності не було. Почалися чвари, протистояння всередині України. А яку ціну за це заплатила наша велика нація ви бачили зараз», - сказав Президент наголосивши, що в ті часи було загублено життя мільйонів українців, саме через роз’єднаність нашого суспільства.

«Сьогодні українська армія, українські волонтери, український народ і українська нація сто відсотків не просто дають відсіч російській агресії, а будують нову державу», - наголосив Петро Порошенко.

«Єдине, що нам потрібно – єдність українського народу, єдність української еліти і відповідальність української влади і кожного українця за подальшу долю нашої держави, за майбутнє нашої України», - також наголосив Президент.

Він підкреслив, що саме тому ініціював зміни до Конституції щодо членства України в Європейському Союзі і НАТО. «Це буде зобов'язання кожного представника влади, починаючи від Президента, Уряду, Парламенту рухати нашу державу вперед до Європи. І ми точно це зробимо», - зауважив Петро Порошенко.

Глава держави додав: «Ми не дамо можливості Кремлю і Московії підірвати нас з середини. Бо вони зрозуміли, що на фронті Україну не переможеш. Тому треба зробити спробу всередині, п'ятою колоною нас підірвати – або московською церквою, або популістами, або зрадниками».

«І жодна агресія ні в Чорному, ні в Азовському морях, ні вздовж нашого кордону не зможе перешкодити нам захистити державу, будувати Україну і рухати її в Європу»,- підкреслив Петро Порошенко.

Президент також зауважив, що з часу оголошення воєнного стану, резервісти, ветерани АТО з різних куточків нашої країни заявили про готовність повернутися до лав Збройних Сил, щоб захистити Батьківщину. «Це є символ того, як змінилася наша країна. Україна змінюється. Ми йдемо до перемоги. Ми точно не дамо ворогу жодного шансу», - сказав Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що прибув на виставу не з пустими руками – з відзнакою для однієї із солісток постановки Софії Федини, яку нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Петро Порошенко відзначив внесок артистки у підтримку українських військових. «Людина, з якою пліч-о-пліч були на Майдані, яка провела багато часу на фронті, допомагаючи українським десантникам, людина, яка має Божу ласку і талант», - сказав про артистку Глава держави та привітав її з нагородою.

Глава держави також зазначив, що сьогоднішній перегляд вистави та відчуття доброї, фантастичної атмосфери глядацької зали – один із тих моментів життя, які запам’ятовуються. «Задля таких моментів варто жити. Бачити об'єднану Україну, об'єднану нашу залу, бачити тверду віру в нашу перемогу», - сказав він.

 

Глава держави: Закон про українську мову має бути на всі покоління українців

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості підтримки, забезпечення розвитку і захисту української мови. Про це Глава держави сказав на урочистому зібранні з нагоди 150-річчя заснування Товариства «Просвіта» в ході робочої поїздки до Львівської області.

«Не вкладається в голові, як же сталося, що вже в незалежній Україні українській мові пробиватися крізь вікові шари тотальної русифікації випало так важко? 23 роки ми не могли знайти шляхи, які б підтримували, забезпечували розвиток і захищали українську мову.  Як в незалежній Україні міг бути  ухвалений закон в одному логічному ряду із Валуєвським циркуляром та Емським едиктом. Природно, що Конституційний Суд скасував той закон від 2012 року», - зауважив Петро Порошенко.

«Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він дійсно потрібен, хоча скажу чесно, я не був прихильником того, щоби його розгляд відбувався в переддень виборчої кампанії. Не хочу, щоб хтось спекулював на цій темі. Бо мова – це точно не тема для спекуляцій», - підкреслив Глава держави.

Президент особливо наголосив: «Стратегічний для України закон має бути позбавлений будь-якої кон’юнктури. Закон про українську мову має бути на віки, на століття, на покоління українців».

Цей закон має бути узгоджений з європейськими моделями мовної політики з огляду, на наше майбутнє членство в Євросоюзі, зауважив Президент, додавши, що переконаний і не має жодного сумніву в цьому.

«Докорінний злам в мовній політиці стався в 2014 році після Революції Гідності. З перших днів президентства, після обрання нової Верховної Ради на дострокових виборах 2014 року українська влада впроваджує в життя ефективні і результативні кроки із подолання наслідків русифікації та посилення і зміцнення позицій української мови», - сказав Президент. 

Петро Порошенко нагадав, які дискусії точилися при прийнятті закону про мовні квоти на радіо і телебаченні, як говорили і про недостатню кількість українського продукту, і про його нібито «неформат».  Він додав, що в 2013 році частка україномовних пісень на радіостанціях становила менше 5%, Тепер – 55%, і це навіть значно більше, ніж вимагає закон.

За його словами, українці почали слухати українські пісні. «Перевиконання радіостанціями мовних квот говорить про одне – їхнє запровадження повністю відповідає суспільному запиту», - додав він. Президент зазначив, що українські співаки та музиканти виявилися спроможними швидко цей попит задовільнити. «А мова наша українська просто стала модною на радіо», - зауважив Президент.

Після першого вдалого кроку, пов’язаного з радіо, почали вирішувати мовне питання і на телебаченні, зазначив Глава держави. Водночас він зауважив, що підсумки підбивати зарано, але прогрес – очевидний. Українською почали знімати серіали власного виробництва.

Петро Порошенко також зазначив, що і частка школярів, які здобувають освіту українською мовою, становить 91%, а частка першокласників – 95%. «Після ухвалення нового Закону «Про освіту» ви бачили і чули, який ми витримали натиск з боку сусідів. Хочу наголосити, що мовна стаття освітнього закону повністю відповідає європейським практикам, що підтвердив висновок Венеціанської комісії», - також сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що після ухвалення законів на підтримку кінематографу почало відроджуватися вітчизняне кіно, і відроджується воно саме українською мовою. «Цей ренесанс стає можливим завдяки фінансовій підтримці держави, а також іншим талановитим митцям, режисерам, акторам, які отримали можливість для реалізації творчого потенціалу в найрізноманітніших жанрах», - сказав він.

Президент також зауважив, що одна із найсвіжіших стрічок цієї осені встановила касовий рекорд для вітчизняного фільму: півтора місяці демонстрації, понад 50 мільйонів гривень від продажу квитків і шістсот тисяч глядачів.

«Особливі зусилля докладаємо до створення патріотичних кінострічок. Бо нам є про що знімати, є героїзм українського війська, є щирість і відкритість українських волонтерів, є, насправді, вчинки українських громадян, вселенського масштабу», - сказав Петро Порошенко. Він повідомив, що 69 кінопроектів відповідного спрямування, які пройшли конкурсний відбір, отримають державну фінансову підтримку.

Президент зауважив, що рекордсмен вітчизняного прокату воєнна драма Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги» має один сценарний прийом. «Напевно, ви звернули увагу, що в україномовній в цілому картині російською мовою говорять не лише «сєпари», не лише росіяни. І це свідомо. Бо дуже важливо продемонструвати, що зі зброєю в руках Українську державу, українську землю боронять і російськомовні українці. Нею говорять і українські герої фільму, які водночас є і героями оборони Донецького аеропорту», - зауважив він.

«Це не видумка сценариста. Це є правда. І вони теж патріоти України. І саме тому наша мовно-гуманітарна політика, розвиток української мови органічно поєднує з повагою до прав громадян України, які спілкуються російською, кримськотатарською,  польською, румунською, болгарською, словацькою і багатьма іншими мовами. Держава не втручається в мовну політику приватного спілкування. А в публічній сфері при незмінній повазі до державного статусу української – ми залишаємо широкий простір для використання інших мов», - сказав Петро Порошенко.

«Але державна мова, з повагою до неї, буде лише одна – це буде наша українська мова», - підкреслив Президент.

Він особливо наголосив, що хоче, щоби ці слова почули і тут у Львові, і на Луганщині, і на Донеччині, і в Криму, і в Севастополі, в інших регіонах. «Тому що ми єдина країна, а українська мова ще більше зміцнює дорогоцінну єдність української політичної нації. Історія вчить нас, що найбільша наша сила - у єдності. І саме вона є найефективнішою зброєю у протистоянні з ворогом», - підкреслив Президент.

Глава держави також зазначив, що і книжкова продукція українською мовою почала активно розвиватися, чому сприяло, в тому числі і рішення про обмеження ввезення в Україну книг із Росії. «Україномовні книги та брошури становлять 78% від загальної кількості накладів, що видаються в Україні. Відсоток добрий, але загальними обсягами тиражів я вкрай незадоволений. За кількістю книжок на душу населення ми все ще пасемо задніх. Протягом найближчих років Уряд зобов’язаний виправити цю ситуацію», - також наголосив він.

 

Діяльність Товариства «Просвіта» назавжди вписана в історію українського державотворення – Президент привітав зі 150-річчям створення Товариство

«Нас зібрала у цій залі визначна дата. Рівно 150 років тому, 8 грудня 1868 року у Львові було засноване Товариство «Просвіта». Абсолютно без перебільшення можна сказати, що ця дата і ця назва назавжди вписані в історію державотворення. Бо та подія означала створення нашої національної домівки поверх тогочасних кордонів, коли наша Вітчизна була ще поділена між різними імперіями. Імперії згодом впали. А ми були, ми, українці є і ми будемо», - звернувся Президент Петро Порошенко до присутніх на урочистому зібранні з нагоди 150-річчя заснування Товариства «Просвіта» в ході робочої поїздки до Львівської області.

Глава держави зазначив, що Діячі «Просвіти» піднялися над імперськими кордонами і побачили єдиний український народ зі своїм історичним корінням, власною мовою, оригінальними культурними традиціями. «Єдність українського народу від Карпат по Кубань та його окремішність від народів польського та російського», – кредо діяльності «Просвіти», яке сформулював на її перших зборах Анатоль Вахнянин. Від нього Товариство не відступило ні на йоту. І не дарма 150 років «Просвіти» так перегукується із століттям Злуки, що наближається», - зауважив він.

За його словами, «просвітяни» - тисячі й тисячі учителів, панотців, студентів, лікарів, підприємців, службовців дали нам приклад того, що не слова, а віра та тяжка праця творять націю та державу. Але з діяльністю Товариства пов’язали себе і видатні українці  Іван Франко, Леся Українка, Микола Лисенко, Михайло Грушевський, Михайло Коцюбинський, Борис Грінченко, Юрій Федькович.

Глава держави зазначив, що зусиллями діячів Товариства зводилося на ноги українське громадянське суспільство, народжувалася сучасна нація: «Засновувалися різноманітні спілки та рухи. Масово відкривалися бібліотеки, школи та публічні читальні. Працювали курси навчання для неписьменних, друкувалися книги та підручники. Було започатковано діяльність народного театру, музеїв та друкарень, різних курсів і шкіл. Проводилися народні свята, зʼїзди і краєзнавчі походи».

«Вихована «Просвітою» патріотична молодь готувалася взяти до рук зброю для боротьби за незалежність України. З товариством пов’язане створення «Соколу», «Січі», «Пласту», - додав Президент та зауважив, що просвітницька робота з полоненими з наддніпрянської України під час Першої світової давала свій результат – тисячі їх поверталися додому вже не малоросами, а свідомими українцями, які стали згодом до лав війська, що боронило УНР.

«Так, перша у ХХ столітті українська держава, ослаблена внутрішніми чварами політиків, впала під навалою з півночі. Україну знову поділили чужі країни. Національне відродження в УРСР розстріляли і виморили голодом. Це була та ціна, яку наш великий народ заплатив за відсутність єдності в української еліти. І Голодомор, що був геноцидом українського народу, і концентраційний табори НКВС і багато іншого…  Але в українців залишилась велика надія, і цю надію берегла «Просвіта». В роки Другої світової виховане товариством нове покоління патріотів знову стало на боротьбу за свободу і незалежність України», - сказав Президент.

За його словами, на збережених і переданих новому поколінню історичних прикладах героїзму в боротьбі за незалежність України вчимо зараз і нову українську армію, нові Збройні Сили, справжнє патріотичне українське військо. «В України є нова армія – добре підготовлена, оснащена зброєю, професійна, патріотична, з умінням достатнім, щоб стримати російську агресію. Вона вже входить до числа найкращих армій Європи, переходить на стандарти НАТО, набуває досвіду і вміння перемагати», - сказав він.

Петро Порошенко додав, що цього року офіційним вітанням наших Збройних Сил стало: «Слава Україні! Героям слава!». «Це неймовірна гордість, яку ти відчуваєш за свій народ. І вчора, коли я приймав великого друга українського народу Президента Литовської Республіки Далю Грібаускайте і ми обходили стрій Почесної варти Президент звернулася до наших воїнів: «Слава Україні!», - розповів Глава держави.

«Ці слова об’єднують нас з усіма поколіннями, які боролися за самостійну Україну», - сказав він.

Глава держави також зауважив, що у новітній історії України справу «Просвіти» продовжило Товариство української мови імені Тараса Шевченка, яке очолив Дмитро Павличко. «Я хочу скористатися цією можливістю і подякувати всім ветеранам-«просвітянам», які  здобували незалежність України», - сказав Президент.

Глава держави зазначив, що «просвітяни» завжди робили і продовжують робити велику справу, бо їх небайдужості, досвіду, сил та енергії Українська держава потребує і зараз.

Президент вручив високі державні нагороди членам Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Президент на Львівщині вшанував пам'ять героїв, які загинули у боротьбі за Україну

У рамках робочої поїздки до Львівської області Президент Петро Порошенко вшанував пам'ять героїв, які загинули у боротьбі за Україну.

Петро Порошенко встановив лампадку до пам'ятника Героям Небесної Сотні та ставши на коліно хвилиною мовчання вшанував пам’ять тих, хто загинув захищаючи європейське майбутнє України.

Глава держави також уклоном голови вшанував пам'ять українців, що віддали життя за свою державу, біля пам’ятника мужнім героям, що розташований у селі Жовтанці. На честь героїв на пам'ятному знаку зроблено напис: «Здобудеш Українську державу, або загинеш у боротьбі за неї. Героям України – вічна слава».

Також Петро Порошенко відгукнувся на пропозицію служителів місцевої церкви і разом із жителями селища взяв участь у молитві за всіх борців за волю і незалежність України у храмі Успіння пресвятої Богородиці. Настоятель храму, отець Ярослав подякував Главі держави за зусилля задля створення в Україні єдиної автокефальної церкви. «З Божою допомогою ми бачимо, що цей час настає і будемо молитися, щоб 15 грудня Божа ласка і Святий дух зійшов на наших архієреїв і вони вибрали єдиного предстоятеля», - сказав він.

«Хай Бог дарує вам здоров'я, добра, спокою нашій державі», - звернувся він до Президента.

Глава держави зазначив, що дуже радий тому, що порушив графік поїздки і мав можливість помолитися разом із присутніми.  «Я дуже радий сьогодні бачити всіх вас. Бачити у цьому храмі, спільно помолитися за Україну, скористатися цією можливістю, щоб подякувати і священикам вашої церкви, які щоденно моляться за Україну, за перемогу нашого війська, моляться за владу, моляться за український народ», - сказав Петро Порошенко.

Рішення Вселенського Патріархату про надання Томосу про автокефалію українській православній церкві Глава держави назвав справжнім дивом, яке сталося з Божою поміччю. Петро Порошенко зазначив, що це не просто нова церква, на яку український народ чекав тисячу років. «Це об'єднання всіх церков. І це диво, коли ієрархи, які десятки років не спілкувалися між собою, Господь їх зібрав і благословив і вони направили звернення до Його Всесвятості, щоб він дарував нам автокефалію», - зауважив Президент.

Петро Порошенко підкреслив: «Вірю, що й нашим ієрархам церков Господь пошле мудрість і ми з вами будемо мати церкву».

«Прошу вас, моліться за те, щоб це відбулося, бо це не просто подія церковного життя. Це подія створення духовної незалежності нашої держави. Незалежності від Москви», - закликав Петро Порошенко присутніх віруючих.

«Цей Томос і ця церква для того, щоб українці об'єдналися. Для того, щоб Україна була єдина. Бо коли вона єдина – вона непереможна», - сказав Петро Порошенко. Він подякував кожному з присутніх за їх молитви. Президент також подякував місцевим жителям за зустріч і можливість поспілкуватися, додавши, що дуже зворушений їх прийомом.

 

Ми створюємо ще один стовп української незалежності – Президент про заснування єдиної української православної церкви

«Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. І саме тому це так важливо. І не тільки для майбутніх чи сучасних вірних цієї церкви. Це важливо для кожного українця. Бо ми з вами ще один стовп української незалежності створюємо», - підкреслив Президент Петро Порошенко під час участі в урочистому зібранні з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта» в ході робочої поїздки до Львівської області.

Глава держави наголосив, що всі розуміють, що автокефалія це є державницьке питання, це питання нашої, незалежності. «Врешті-решт це є питання нашої національної безпеки. Саме під цим кутом слід розглядати інші аспекти гуманітарної політики, які віддаляють нас від імперії, від колоніального минулого, які зміцнюють національну ідентичність», - зауважив він.

Петро Порошенко зазначив, що лише тиждень –  після сотень років очікувань і десятків років боротьби – зараз відділяє Україну і українців від Об’єднавчого собору, на якому буде засновано, створено українську автокефальну помісну православну церкву, яка буде визнана світовим православ’ям і яка буде незалежна від Москви.

Він нагадав, що кілька років тому розпочалися переговори зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. «Маємо результат. Його Всесвятість та Синод, перш за все підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, що була проведена ще 17 столітті. Це було незаконно і неканонічно. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну», - підкреслив Президент.

«Рішення про надання автокефалії Православній Церкві України -  ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує – написано. Об’єднавчий собор – призначено. І зараз колосальна відповідальність лягає на ієрархів церков», - наголосив Петро Порошенко.

Він зауважив, що і держава, і він як Президент свою справу зробили. «Можливо навіть більше, ніж могли», - додав Петро Порошенко, зауваживши, що і Його Всесвятість Варфоломій свою справу зробив. «Можливо навіть більше, ніж міг, враховуючи той шалений тиск і погрози, які сьогодні йому надходять з Москви», - також підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що після того як Синод Вселенського Патріархату прийняв рішення щодо надання автокефалії українській церкві, в Росії негайно була скликана рада безпеки РФ з одним питанням – загроза Російській православній церкві в Україні. «Я впевнений у тому, що українці самі дадуть собі раду без вказуючого перста з Московії, віл президента Росії і від Кирила», - наголосив Петро Порошенко. Він підкреслив, що для українців є неприйнятним, коли в храмах відбуваються молитви за російську владу, за російських військових, які щоденно вбивають українців. «Це неможливо прийняти і не приймемо», - зауважив він.

 

Реванш проросійських сил на виборах може заблокувати наш рух до Європи – Президент

Президент Петро Порошенко закликає не допустити реваншу проросійських сил в Україні, аби не дати їм шансу розвернути рух України до Євросоюзу та НАТО в протилежний бік. Про це Президент сказав під час участі в урочистому зібранні з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта» в ході робочої поїздки до Львівської області.

«Завдяки перемозі Революції Гідності Україна зробила вирішальний крок до свого майбутнього. Високопосадовці ЄС, лідери країн-партнерів і союзників не раз наголошували, що за чотири роки Україна наблизилася до Євросоюзу більше, ніж за попередні двадцять три. На Брюсельському саміті НАТО цього року всі глави держав та урядів Альянсу, які брали слово, твердо закликали надати перспективу членства для України і Грузії. Це вони підтвердили, ухвалене ще у 2008 році в Бухаресті рішення, що двері Альянсу для України відчинені», - наголосив Президент.

Він нагадав слова Миколи Хвильового: «Геть від Москви! – Дайош Європу». «Геть від Москви!» - це безвіз, який є рубіконом, остаточне «прощавай» Російській імперії та Радянському союзу. Вже стали мемом слова, які я в день запровадження безвізу виголосив у своїй промові на Європейській площі: «Прощай, немытая Россия!», - зауважив Президент.

За його словами, добре ілюструє слова «Геть від Москви!» і Угода про асоціацію з Євросоюзом, яку Президент підписав у перший місяць перебування на посаді, тією ручкою, яку Президент Литви Даля Грібаускайте привезла з Вільнюсу. «Угода, яка мала бути підписана у листопаді 2013 року (у Вільнюсі – ред.), і не підписання якої вивело мільйони українців на майдани і вулиці під час Революції Гідності», - зауважив Президент.

«Геть від Москви!» - це Томос.  «Геть від Москви!» - це сильна українська армія. «Геть від Москви!» - це відмова від російського газу. Що дозволило нам виграти 4,5 млрд доларів у російського «Газпрому». Чомусь попередня влада боялася йти на ці кроки…», - також зазначив Петро Порошенко.

«Геть від Москви!» - це україномовний культурний продукт. «Геть від Москви!» - це повернення до власної історії», - сказав Президент.

Глава держави наголосив: «Геть від Москви!» - це є моя пропозиція, яка внесена до Верховної Ради із закріплення курсу до ЄС та НАТО в Конституції України, як невідворотного процесу. Бо ми розуміємо, що лише членство в Європейському Союзі та НАТО незворотно й остаточно гарантує нашу незалежність від Росії».

Водночас Президент підкреслив: «Але, на жаль, це чітко розуміють і наші вороги. Тому вони планують реванш на президентських і парламентських виборах, щоб заблокувати наш рух до Європи. А якщо пофортунить – так ще й розвернути Україну назад».

Петро Порошенко висловив впевненість, що «навіть нетривала зупинка на нашій дорозі до Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу автоматично означала би наше повернення у сферу впливу Росії».

«Запобігти такому сценарію – це священний обов’язок всіх українських патріотів. Я наголошую, що я сам зроблю для цього все можливе. Але в цій боротьбі дуже розраховую на вашу підтримку, кожного з вас. Бо це не лише справа Президента, це спільна, загальноукраїнська справа. І спільна, загальноукраїнська відповідальність. Це як: «Свій до свого по своє», - сказав Президент.

 

Президент підпише закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

Президент Петро Порошенко підпише, прийнятий Верховною Радою закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Про це Глава держави повідомив  під час участі в урочистому зібранні з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта» в ході робочої поїздки до Львівської області.

«Звичайно, є певний символізм в припиненні, нарешті, дії Договору про так звану дружбу з Росією. Відповідний закон я вніс до Верховної Ради, він позавчора був проголосований і в понеділок мною буде підписаний. Це історична подія. Рівно як і вихід із СНД», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що за останні роки в Україні проведено  декомунізацію з масовим «ленінопадом» і забороною комуністичної партії, яка винна в Голодоморі, Великому терорі, денаціоналізації та багатьох інших злочинах.

«Кілька років тому, за моєї ініціативи, нарешті, на державному рівні ми визнали армію УНР та УПА учасниками національно-визвольних змагань. А буквально позавчора Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким борцям за незалежність України у XX столітті присвоєно офіційний, державний статус учасників бойових дій – на рівні з тими героями, які нині боронять країну від російської агресії», - також зазначив Президент, додавши, що ще чотири роки тому складно було уявити собі, що це може бути буде зроблено так швидко.

«То ж ви розумієте, що за мною діло не стане, і я цей закон підпишу, щойно він надійде до мене з парламенту. Негайно», - запевнив Глава держави. 

 

У Великих Мостах понад 400 прикордонників-строковиків присягнули на вірність українському народу

Сьогодні, 8 грудня, у Великих Мостах Сокальського району 430 прикордонників–строковиків присягнули на вірність українському народу.

Привітатав військових заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

“Українська армія – це потужний щит, те військове формування, яке спроможне виконувати будь-які завдання і в мирний час, і в час війни. Це приклад мужності та звитяги. Сьогодні ви стаєте захисниками нашої країни і у ваші обов’язки входить все те, що написано у тексті присяги. У ваше серце  повинні вкарбуватись слова “Служу народу України”. Ви є захист, броня і слава нашої країни”, - зазначив Роман Филипів.

У межах заходу відбулись мистецькі виступи за участі військового оркестру Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби.

Зазначимо, уже незабаром новобранців розподілять по різних прикордонних загонах. 

 

На Львівщині відзначають 150-річчя товариства "Просвіта"

Сьогодні, 8 грудня, в області відбуваються урочисті заходи з нагоди відзначення 150-річчя з дня заснування товариства "Просвіта". 

Відтак, громадськість поклала квіти до пам'ятника "Просвіті". Опісля колона вирушила до пам'ятника Тарасу Шевченку, де також вшанували членів товариства. 

 Товариство "Просвіта" виникло 1868 року як противага антиукраїнським течіям у культурному житті. Перші збори товариства відбулись 8 грудня ( за новим стилем - 20 грудня) у Львові. Головою товариства обрали професора Анатолія Вахнянина. 

Нагадаємо, сьогодні також відбудуться урочистості з нагоди 150-річчя "Просвіти" у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. Участь у заході візьме Президент України Петро Порошенко. 

 

На Львівщині відбувся II етап XIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Сьогодні, 8 грудня, у Львівському національному  університеті імені Івана Франка відбувся  II обласний етап XIX Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика серед студентів закладів вищої освіти. 

Конкурс проводили відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 р. №168 та з метою утвердження статусу української мови як державної.

У другому обласному етапі взяли участь 103 студенти з усієї області. 

Зазначимо, відповідно до умов конкурсу, переможці обласного етапу будуть представляти Львівщину на  фінальному (загальноукраїнському) етапі конкурсу, який відбудеться на початку 2019 року. 

 

 

07.12.2018

 

Задля розвитку галузі на Львівщині діє кластер машинобудування

У Львівській області в межах реалізації ініціативи «Львівський промисловий ХАБ» свою діяльність здійснює кластер машинобудування.

Основним завданням цього кластеру є налагодження стійкого внутрішнього ринку та загальної координації суб’єктів підприємництва, підготовка кадрів робітничих професій та формування конкурентоспроможної політики Львівщини.

Львівщина  є передовим регіоном в економічному розвитку та відкритим для інновацій.

Засновниками кластеру стали провідні підприємства Львівської області, які готові підтримувати та розвивати інноваційну діяльність, підвищувати конкурентоспроможність регіону.

Метою кластеру є:

 • сприяння у створенні умов для залучення інвестицій;

 • підвищення якості та ефективності підготовки кадрів у ПТНЗ та ВНЗ на основі кластерної моделі діяльності підприємств та закладів освіти;

 • сприяння розвитку сучасної теоретичної і практичної бази будівельної галузі;

 • організація у встановленому законом порядку курсів, семінарів, виставок з метою підвищення професійного рівня;

 • розповсюдження досягнень науки, технічних знань, передового досвіду про ефективні технології, впровадження заходів зниження витрат, екологічно чисті технології;

 • співпраця з органами державної влади та місцевого самоврядування з питань сприяння розвитку сфери будівельної галузі;

 • регулярне розповсюдження інформації про проблеми галузі, останні досягнення, іноземний досвід;

 • підтримка та розвиток інноваційної діяльності, передових досліджень серед учасників Кластеру шляхом формування механізму генерування та розвитку ідей, їхнього перетворення в перспективні дослідження та проекти та ін.

Національно-патріотичне виховання: маже 30 тисяч дітей з усієї України відвідали музеї області

Сьогодні, 7 грудня, відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  при Львівській обласній державній адміністрації.

У межах засідання присутніх поінформували про проведену роботу у напрямку національно-патріотичного виховання у жовтні - листопаді 2018 року. 

Відтак, за словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, за цей період музеї області  відвідали 29 955 дітей з усієї України,  з районів Львівщини   – 12 098 учнів, а з міст обласного підпорядкування Львівщини – 8 691 учнів.

Окрім того,  у Народних домах області відбулось  6 856 заходів, 3 949 концертів і творчих вечорів, а також організували зустрічі з учасниками АТО – 255.

Також здійснили ознакування історико-культурних об'єктів на Львівщині, зокрема у 2018 році  - 10 історико-культурних об'єктів. Ще 19  історико-культурних об'єктів запланували ознакувати до кінця 2018 року. Усі встановлені інформаційні таблиці будуть двомовними.

В області  для бібліотек закупили сучасну літературу національно-патріотичного спрямування: 1309 примірників книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» видавництва «Фоліо», 1309 примірників книги о. Ореста-Романа Сала  «Прагрення волі», 2862 примірників книги «Західно-Українська народна республіка 1919-1923» видавництва «Манускрипт-Львів».Разом 5 480 примірників книг на суму 920 тис грн.

Директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський ознайомив присутніх із організацією систематичних зустрічей молоді з учасниками АТО. Відтак, відбулись: 

 • зустріч молоді з Добровольцем батальйону «Львів» бійцем АТО та сьогодні успішним бізнесменом Миколою Стецьківим, зустріч молоді з військовослужбовцями 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, 

 • зустріч молоді з курсантами Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, 

 • зустріч молоді з переможцями міжнародних змагань «Ігри Нескорених» (Invictus Games) та ветеранами антитерористичної операції на сході України, 

 • зустріч молоді «Новітня військова історія: ті, хто тримає мирне небо», 

 • зустріч молоді на тему: "Майдан - момент, що змінив хід історії" до відзначення 5-ї річниці Революції Гідності, 

 • зустріч з істориками та громадськістю до 100-річчя ЗУНР на тему: «Західноукраїнська Народна Республіка: історичний вимір українського державотворення».

На виконання обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки у жовтні-листопаді спільно з громадськими організаціями здійснили  ряд заходів та проектів національно-патріотичного виховання, серед яких: обласна теренова гра «Легенда УПА», «Повстанська ватра 2018», патріотична освітня програма “Уроки Мужності”. Окрім того, відбулись відкриті уроки у школах та вуличні лекції до 100-річчя ЗУНР на тему: «Галичани у війні 100 р. тому та сьогодні: щоб своєму правнуку порадив вояк Галицької Армії».

За інформацією департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, у напрямку національно-патріотичного виховання у жовтні - листопаді 2018 року заклади загальної середньої освітиобласті активно залучали учнів до переглядів фільмів патріотичної тематики. Найактивніше в області переглядають кінофільм «Кіборги». Також популяними є «Дебальцево», «Два дні в Іловайську», «Нескорений», «Залізна сотня», «Холодний Яр. Воля України – або смерть», «Легіон. Хроніка УГА».

Заклади загальної середньої освіти області долучилися до відзначення Дня Збройних сил України. Учні були активними учасниками акцій «Свічка Захисника», «Свічка солдату», «Привітай воїна з Днем Збройних Сил України», «Діти воїнам АТО». 

 

На Львівщині вже затвердили 13 місцевих бюджетів

В області триває процес затвердження місцевих бюджетів на 2019 рік. Відтак, станом на 7 грудня вже затвердили 13 місцевих бюджетів. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Бюджети затвердили у місті Львові, Самбірському районі. Окрім того затвердили 3 міських бюджети міст районного значення  (м.Винники, по 1 у Буському та Городоцькому районах) та 9 сільських (3 – у Радехівському, 2 – Пустомитівському, по 1 – у Городоцькому, Золочівському, Яворівському районах).

Нагадаємо, що вчора, 6 грудня, презентували проект обласного бюджету на 2019 рік. Деталі за посиланням.

 

Майже 235 млн грн на потреби області за тиждень

Упродовж тижня з обласного бюджету профінансували 234,2 млн грн. Відповідно до замовлень головних розпорядників забезпечили виплату заробітної плати, профінансували захищені та інші першочергові видатки установ обласного підпорядкування. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Водночас виділили кошти на реалізацію мікропроектів місцевого розвитку – 2,6 млн грн, вивезення твердих побутових відходів з м. Львова – 1,9 млн грн, охорону навколишнього  природного середовища – 0,8 млн грн, охорону та збереження культурної спадщини Львівщини – 0,4 млн грн, ремонт та утримання автомобільних доріг – 43,5 млн грн, реконструкцію водопроводу в населених пунктах області – 0,7 млн грн, капітальний ремонт даху Львівського обласного лікувально-діагностичного кардіологічного центру – 0,5 млн гривень.

Окрім цього, профінансували придбання: комп’ютерної та навчальної техніки для професійно – технічних закладів області – 0,9 млн грн, апаратно – студійного комплексу для ТРК «Перший західний» – 1,6 млн грн, агіографічного обладнання для Обласної клінічної лікарні – 23,1 млн грн., комп’ютерної техніки та комплектуючих, серверного обладнання в рамках програми «Елетронна Львівщина» – 1,3 млн грн, книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» – 0,2 млн гривень.

Також спрямували додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров′я бюджетам міст, районів та об′єднаних територіальних громад в сумі 47,8 млн гривень.

 

На Львівщині обрали лауреатів найпрестижнішої премії Львівщини

Сьогодні, 7 грудня, обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Премія присуджується щорічно. Переможців визначає журі.

Премією відзначають найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.

За результатами засідань Журі визначило лауреатів Обласної премії  у 2018 році.

21 грудня відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреатів Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури. Лауреатам вручать дипломи та премії по 20 000 грн. Визначені такі переможці:

Премія імені Святослава Гординського – Маркович Костянтин

Премія імені Іларіона і Віри Свенціцьких – Куценяк Оксана, Зарубій Емілія

Премія імені Маркіяна Шашкевича –

Премія імені Богдана Лепкого –  Гургула Ігор

Премія імені Михайла Возняка –  Микитюк Володимир

Премія імені Бориса Романицького – Вовкун Василь, Риндзак Тадей, Коваль Василь, Наєнко Сергій

Премія імені В’ячеслава Чорновола – Козак Євген

Премія імені Станіслава Людкевича – Цись Роман

Премія імені Івана Труша – Сипняк Петро

Премія імені Анатоля Вахнянина – Шимчук Роксоляна

Премія імені Олени Кульчицької – Мигаль Станіслав, Пилипів Ігор

Премія імені Івана Левинського – Малярчук Костянтин

Премія імені Бориса Возницького – Бевз Микола, Гетьманчук Сергій

Премія імені Зеновія Флінти –  Ковалевич Ігор

Премія імені Василя Пилип'юка – Іутін Олексій.

 

Стартував флешмоб #ягодуюптахів

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА розпочинає флешмоб #ягодуюптахів сезону 2018/2019. Захід організували, щоб допомогти птахам у той період, коли їм самостійно складно знайти їжу.

Умови флешмобу: потрібно опублікувати фото на тему підгодівлі тварин, оригінально його підписати та опублікувати його у соціальній мережі Facebook з хештегом #ягодуюптахів та позначити в дописі департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації. Також фото на тему «Я годую птахів» можна надсилати на сторінку у соціальній мережі або на пошту: lodaeko@gmail.com.

Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають значно дуже багато енергії, що отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх підходящим кормом. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, несолене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука тощо. Для птахів-кочівників (снігур, дрізд, щиголь, вівсянка), які не звикли до годівниць та перелітають в пошуках свого основного корму рекомендуємо ще з осені не збирати плоди з дерев повністю, а залишати декілька на гілках.

За креативність та проявлену ініціативу учасники отримають заохочувальні подарунки.

 

Платники податків Львівщини сплатили до Державного бюджету понад 12 мільярдів гривень

У січні-листопаді 2018 року платники податків Львівщини сплатили до загального фонду Державного бюджету України 12 186,7 млн грн податків, зборів, інших обов’язкових платежів. Це на 37,2 % більше аніж у січні-листопаді минулого року. Про це інформують у Головному управлінні ДФС у Львівській області. 

Відтак, за 11 місяців цього року до Державного бюджету надійшло основних бюджетоформуюючих податків: податку на додану вартість – 3 963,6 млн грн, податку на прибуток підприємств – 1 461,9 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 2 263,0 млн грн, акцизного податку із вироблених в Україні товарів – 1 992,6 млн грн.

Упродовж січня-листопада 2018 року сплатили 9 731,9 млн грн єдиного внеску, що на 1 634,6 млн грн або на 20,2 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 

На Стрийщині відкрили ще один дитячий садочок

Сьогодні, 7 грудня, у  с. Лисятичі Стрийського району Львівської області відкрили заклад дошкільної освіти «Ластівка». Садочок розпочали будувати в 2015 році. 

У нововідкритому садку буде функціонувати 3 групи з денним режимом перебування дітей.

У сучасному дошкільному навчальному закладі окрім  спалень, роздягалок для малечі облаштували яскраві ігрові кімнати, музичний кабінет, харчоблок та закупили споруди для спортивних та ігрових майданчиків.

Керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська зазначила, що Президент України вважає дошкільні заклади освіти інвестицією у майбутнє, бо ці маленькі діти будуть майбутніми будівничими нашої України

Для повноцінного функціонування садочка «Ластівка» створили нову матеріально-технічну базу, закупили усе необхідне обладнання та матеріали. З 2015 року на побудову садочка з державного, обласного, районного та сільського бюджетів було виділили 11 млн 786 тис грн.

Зараз на Стрийщині уже функціонує 32 заклади дошкільної освіти, що охоплює 1386 дітей.

До кінця 2018 року на Львівщині в експлуатацію планують ввести новостворені заклади дошкільної освіти у Дрогобицькому районі (60 місць) та  Сколівському районі (60 місць). Також до кінця року запрацюють додаткові групи при закладах освіти у Городоцькому, Дрогобицькому, Золочівському, Стрийському районах, що дасть змогу збільшити відсоток охоплення дітей дошкільною освітою до 89%.  

 

З 1 березня 2019 року ринок природного газу перейде на добове балансування

Сьогодні, 7 грудня, у Львівській ОДА відбулась нарада щодо добового балансування природного газу.

Серед учасників заходу - представники департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, ПАТ «Львівгаз», ТОВ «Львівгаз збут», Головного управління статистики, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Як йшлося під час наради відповідно до постанови НКРЕКП від 30 листопада 2018 року № 1573 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 27 липня 2018 року № 788» з 1 березня 2019 року передбачається перехід ринку природного газу України на добове балансування.

«З 1 березня 2019 року всі суб’єкти ринку природного газу України починають працювати за правилами добового балансування, обов’язковою умовою яких є  включення їх до Реєстру споживачів будь-якого постачальника у період фактичного споживання природного газу, а також за умови відсутності повідомлення про припинення постачання природного газу споживачу від постачальника Оператору газорозподільної мережі», -  роз’яснив заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Грет. - Крім того, ще однією з важливих умов є подача номінації (планових обсягів споживання газу) на кожну добу, а не на місяць, як це було раніше».

 

На Львівщині для 30 дітей з інвалідністю організували поїздку в резиденцію Миколая

Сьогодні, 7 грудня, 30 дітей з інвалідністю з навчально-реабілітаційного центру «Джерело» вирушили до резиденції святого Миколая на території дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка», що на Жовківщині.

 "До Дня святого Миколая управління спільно із партнерами вирішили організувати активне дозвілля для вихованців центру «Джерело». Уже давно виникла ідея додати діткам різдвяно-новорічної атмосфери. Це перша поїздка, загалом буде 7 виїздів до резиденції Миколая, тому усі охочі діти зможуть гарно провести час і отримати солодкі подаруночки", - розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Під час святкування для гостей підготували зустріч зі Святим Миколаєм та його помічниками, самостійне виготовлення новорічних сувенірів у майстерні Святого Миколая, квест галявиною казок, солодкі пригощання та вручення подарунків від партнера Львівської кондитерської фабрики «Світоч».

“Такі зустрічі є необхідними для дітей, бо кожного року Миколай приходить до нашого центру, а цьогоріч молодь поїхала до нього в резиденцію, тому це свято запам’ятається на багато років", - зазначила інструктор навчально-реабілітаційного центру «Джерело» Романія Сковрінок.

Захід організовують з метою популяризація локацій для активного та змістовного дозвілля в Різдвяно-Новорічний період, а також забезпечення дозвілля для дітей з інвалідністю з навчально-реабілітаційного центру «Джерело».

Окрім того, за словами Наталії Табаки в управлінні напрацьовують проект на секторальну підтримку, аби створити необхідні умови для подорожей осіб з інвалідністю.

 

Львівщина – серед областей з перевиконанням мовних квот на радіо

4 грудня Національна  рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумкам виконання радіостанціями законодавчих вимог щодо обов’язкової частки україномовних пісень та ведення передач українською мовою за два роки: листопад 2016 – жовтень 2018.

Відтак, середній показник пісень українською мовою на місцевих та регіональних радіостанціях за другий рік дії мовних квот склав 48%.

У листопаді 2017- жовтні 2018 року показник пісень українською мовою на території Львівської області  склав 52%.

Зазначимо, що середній показник ведення передач українською мовою та місцевих та регіональних радіостанціях за другий рік дії мовних квот склав 92%.

Цей показник у Львівській області за період від листопада 2017 року до жовтня 2018 року становить 98%.

Презентацію «Два роки дії мовних квот на радіо (листопад 2016 – жовтень 2018)» можна переглянути тут.

 

На Львівщині порушили питання розвитку органічного виробництва

У четвер, 6 грудня, у Львові відбувся семінар «Сезон 2018 – виклики в  органічному ягідництві». В межах заходу порушили питання розвитку органічного виробництва.

«Органічні продукти харчування набувають все більшої ваги. Львівщина має значний потенціал для виробництва органічної сільськогосподарської продукції, її експорту, споживання на внутрішньому ринку. Заплановано, що в у 2019 році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки передбачається надання фінансової підтримки суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва», - зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало.

Також під час семінару обговорили питання ризиків в органічному ягідництві, технології вирощування органічних ягідних культур та проблеми боротьби з основними хворобами ягідних культур.

Організатори  заходу -  ЛМГО «Екотерра».

Довідково

В Україні загальна площа земель органічного виробництва становить 421 тис га, в тому числі площа органічного виробництва ягід - понад 2,5 тис га. У Львівській області сертифіковано 25 операторів органічного виробництва, в тому числі 8 операторів займаються органічним ягідництвом на площі 125 га. Зокрема вирощують малину, полуницю, смородину, лохину, порічку.

 

На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького

Сьогодні, 7 грудня, Львівщина вшановує пам'ять отця Михайла Вербицького. Зокрема представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому та виконали Державний гімн України.

Опісля відбулось громадське віче.

«Я впевнений, що люди, які прийшли сьогодні вшанувати пам'ять отця Михайла Вербицького, достеменно знають хто є автором Національного, а тепер Державного гімну України. Також я хочу подякувати присутнім тут дітям, адже переконаний, що ви сьогодні разом із дорослими людьми, які давно зробили вибір у житті, пройшли через відновлення української державності, Помаранчеву Революцію, Революцію Гідності, а тепер захищають Україну кожен на своєму місці від Російської агресії, сьогодні наберетесь сили, натхнення, мужності і цей день для кожного з вас стане великими святом. Хай на цій дорозі вас завжди супроводжує добра доля і дорогі дітки завжди пам’ятайте, що за нашу землю, державу, віру, та мову завжди треба боротися і тоді ми обов’язково переможемо. Слава Україні!»,-  зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Наші урочистості, які розпочались тут сьогодні, біля пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому будуть завтра продовжені на місці його вічного спочинку, адже отець Михайло Вербицький не тільки творець величної мелодії нашого Національного Державного гімну, це галицький видатний композитор, який так би мовити взяв на себе ту нішу творення поважної музики в середині 19 століття, між Бортнянським і Лисенком, який продовжив українську музичну школу.  Завтра біля могили отця Михайла Вербицького у селі Млини на березі річки Шкло будуть продовжені ці урочистості і ми вклонимось тлінному праху і вічній пам’яті отця Михайла Вербицького»,- зазначив  голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа.

На завершення усі присутні виконали церковний гімн «Боже Великий Єдиний».

Довідково:

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські. 

 

У межах робочого візиту Олег Синютка відвідав школу у Бібрці

Сьогодні, 7 грудня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка спільно з директором департаменту освіти та науки ЛОДА Любомирою Мандзій у межах моніторингу запровадження реалізації державної концепції «Нова українська школа» відвідали шкільний навчальний заклад у м. Бібрка Пустомитівського районну.

Олег Синютка поспілкувався з вчителями школи щодо проблем та розвитку навчального закладу.

Нагадаємо, для створення необхідних умов для «Нової української школи» цьогоріч для Львівщини із держбюджету виділили 99,4 млн грн. Ще близько 23 млн грн становить співфінансування з місцевих бюджетів.

 

На Львівщині стартувала Міжнародна молодіжна конференція

Сьогодні, 7 грудня, у Львові розпочалась Міжнародна молодіжна конференція «Молодь і держава: партнерство заради розвитку молоді».

Таку конференцію на Львівщині організували вперше за десятиліття існування політики Східного партнерства Європейського союзу. У відкритті конференції взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Львівщина – найвдаліше місце для такої конференції, і для нас це велика честь і, водночас, велика відповідальність. Саме молоді люди забезпечать можливості держави для стабільного розвитку. Молодь в Україні творить іншу країну, інше суспільство та іншу націю. Разом із партнерами із Східної Європи вони повинні створити інший світ, де є повага до особистості, повага до закону, якому непритаманна агресія та є спільне розуміння європейських цінностей», - звернувся до молоді Олег Синютка.

Участь у конференції беруть понад сто осіб, серед яких представники молодіжних консультативних рад, молодіжні активісти і представники Програми Східного Партнерства і Європейського Союзу, міжнародні експерти, представники влади місцевого і регіонального рівнів (Регіон Східного партнерства), представники міжнародних установ.

У програмі конференції – дебати між представниками молоді з країн Східного партнерства та представниками молодіжних організацій, філософські тематики щодо довіри між молоддю та урядами і місцевою владою.

Серед результатів конференції, що триватиме до 8 грудня, буде формування драфтових рекомендацій щодо наступних кроків співпраці між країнами Східного партнерства як з точки зору регіону, так і кожної окремої країни.

 

Сьогодні у Львові звучатимуть сирени

З метою забезпечення постійної готовності системи оповіщення населення, працівники департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації у взаємодії з фахівцями ЛФ ПАТ “Укртелеком”, вживають необхідних заходів з поточного обслуговування та перевірки працездатності електросирен.

У зв’язку із заміною лінії керування електросиренами, сьогодні, 7 грудня, з 11.00 до 12.00 проводитиметься короткочасне включення електросирен за адресами: м. Львів, вул. Вітовського, 55, вул. Героїв Майдану, 32.

Включення електросирен з метою перевірки триватиме до 1 хвилини. Просимо мешканців та гостей міста Львова зберігати спокій.

 

З початку роботи «Prozorro» Львівщина зекономила 3,4 млрд гривень

З початку впровадження системи електронних закупівель «Prozorro», а саме з 1 серпня 2016 року, Львівська область зекономили 3,4 млрд гривень.

Про це повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів у межах Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

Економії коштів вдалось досягти в тому числі завдяки проведенню допорогових закупівель в системі Prozorro на товари та послуги понад 50 тис грн, роботи від 100 тис грн та впровадження системи моніторингу допорогових закупівель.

Зазначимо також, що з початку роботи системи «Prozorro» участь у закупівлях взяли 19, 6 тисяч учасників.

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації продовжує роботу над підвищенням рівня знань розпорядників бюджетних коштів щодо здійснення публічних закупівель в електронній системі «Prozorro». Відтак, здійснює серії  навчальних семінарів для представників районних, селищних та сільських рад та об’єднаних територіальних громад.

 

 

06.12.2018

 

На Львівщині акцією «Свічка Захисника» вшанували загиблих Героїв

6 грудня вся Україна відзначає День Збройних сил України. З цієї нагоди у населених пунктах області відбулась акція «Свічка Захисника».

Громадськість, молодь, учні шкіл та всі охочі долучились вшанували пам’ять загиблих та поклали лампадки до військових меморіалів, пам’ятних знаків та могил борців за волю та незалежність України усіх часів та періодів історії.

Нагадаємо, сьогодні також на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО військовослужбовців.

На місці поховання новітніх Героїв після виконання Державного Гімну України відслужили поминальну панахиду. 

 

Львівщина – перспективний майданчик для розвитку легкої промисловості, - Марко Тозон

Сьогодні, 6 грудня, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зустрівся із Почесним консулом України у місті Падуї Марком Тозоном.

Протягом зустрічі сторони порушили питання подальшого співробітництва в сфери легкої промисловості, відновлювальної енергетики тощо.

Перший заступник ознайомив гостей із економічним потенціалом регіону та динамікою залучення іноземних інвестицій в різні сфери Львівщини.

«Львівщина має чималий досвід у співпраці з іноземними інвесторами. Приємно відзначити, що співпраця з Італійською Республікою поглиблюється і набирає обертів. Бізнес-клімат в регіоні надзвичайно сприятливий, і це розширює географічну мережу наших партнерів. Окрім того, Львівщина володіє чималим кадровим потенціалом, адже та кількість студентів професійно-технічних закладів, що є в області, дозволяє залучати молодих фахівців у різні сфери економіки», - наголосив Ростислав Замлинський.

Гості, своєю чергою, висловили зацікавлення у відкритті нових виробничих потужностей на Львівщині підприємства, що виготовляє одяг та взуття для відомих брендів.

«Ми довго досліджували ринок і дійшли до висновку, що Львівщина найкращий майданчик, аби переносити сюди виробництво. На Львівщині багато переваг, і нам би дуже хотілося, щоб наша співпраця була успішною. Попри те, що Україна не входить до складу Євросоюзу, у вас є розуміння європейського ведення бізнесу та великий досвід у цьому напрямі», - зазначив Марко Тозон.

В межах зустрічі сторони порушили питання розвитку дистриб`юторської мережі та можливостей залучення виробників текстильної продукції до інтернет-платформи продажу.

 

Цьогоріч у міжнародних виставках взяли участь 57 підприємств-експортерів Львівщини

За 10-ть місяців цього року у міжнародних виставках взяли участь 57 підприємств-експортерів Львівщини. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Зокрема підприємства презентували свою продукцію в різних галузях промисловості: машинобудуванні, деревообробці, харчовій, меблевій, металообробній, поліграфічній, хімічній та легкій промисловості.

Нагадаємо, що у Львівській ОДА працює сектор з просування експорту на супроводі якого вже  перебуває 70  підприємств-експортерів. Основним завданням сектору є пошук нових ринків збуту, врегулювання різноманітних технічних питань і бар'єрів, роз’яснення питань сертифікації та процедури проходження митного контролю, вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання, що виникають у процесі здійснення ними зовнішньоекономічної діяльності.

Додамо, що за 9-ть місяців 2018 року експорт товарів підприємствами Львівської області становив 1365,4 млн доларів, зріс на 20 %. Зовнішньоторговельні операції здійснювалися з партнерами із 159 країн світу. Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 1103,1 млн доларів (80,8% від загального обсягу) та збільшився порівняно з січнем–вереснем 2017 року на 26,5%.

 

Шахтарям Львівщини виплатили майже 30 % зарплати за жовтень

Сьогодні, 6 грудня, на рахунки ДП «Львівугілля» поступили кошти від реалізації вугільної продукції. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Фінансовий ресурс у сумі 17 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Відтак, працівникам ДП «Львіввугілля» виплатили 49,1 млн грн, що становить 29 % заробітної плати за жовтень.

 

До Дня Збройних сил України військово-патріотичний гурт "Кулі" презентував музичний альбом(+відео)

Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних сил України у Палаці залізничників військово-патріотичний гурт "Кулі" презентував музичний альбом.

Гурт привітала Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз.

“Нам потрібен мир заради миру, перемога миру на нашій землі, такою має бути наша позиція, якщо ми хочемо бути незалежною суверенної державою. Ви доносите прості істини до людей і ми вдячні вам”, – зазначила Ірина Фріз.

Також із вітальним словом виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“За чотири роки ми маємо іншу країну, армію та народ. Від нас залежить дуже багато, щоб кожен на своєму місці робив усе, щоб перемогти ворога.Я переконаний, наш синьо-жовтий прапор майорітиме і над Донецьком, Луганськом,  Севастополем і над Сімферополем.Ми пройдемось переможним маршем і у Криму, і у Донбасі і на всю державу зазвучить Марш нової української армії і на весь голос лунатиме горде “Слава Україні””, – наголосив очільник Львівщини.

Учасники Революції Гідності, а пізніше – бійці першого батальйону нацгвардії імені Кульчицького Зиновій Медюх та Максим Перев’язко за чотири роки бойових дій дали більше тисячі концертів на передовій - від Станиці Луганської і до Маріуполя.

У репертуарі гурту і патріотичні, і народні пісні, зокрема «Мамо не плач», «Хлопчина з майдану», «Дівчина з майдану», «Доброго вам дня», «Слава Україні», «Лента за лентою» тощо. 

Зазначимо, що гурт "Кулі" - учасники проекту "Пісні війни", а також лауреати фестивалю "Пісні, народжені в АТО".

 

В області презентували книжку перекладів Ігоря Калинця з Юрія Герасимовича

Сьогодні, 6 грудня, у Львівському музеї історії релігії відбувся творчий вечір Ігоря Калинця, який присвячений пам'яті Ірини Стасів-Калинець, у день її народження.

Відтак, на заході презентували нову книжку перекладів Ігоря Калинця з Юрія Герасимовича, польсько-українського поета, у творчості якого провідне місце займає тема лемківської трагедії в час примусового виселення їх з етнічних земель, яка отримала назву "Ігор Калинець. Переклади з Юрія Гарасимовича".

У події візяв участь заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

"Основа у тому, щоб ми знали своє коріння, пам'ятали про своє минуле та ніколи про нього не забували. Адже той, хто не знає свого минулого - не заслуговує на майбутнє, а той, хто не відає шани своїх предків і сам не заслуговує на пошану.  У творчості Юрія Герасимовича ми дійсно можемо почерпнути і краще зрозуміти те середовище українства, лемків, середовище, яке ми точно не маємо права забути. Я хочу подякувати пану Ігорю за те, що виє і за те, що робите. За вашу працю. І сьогодні, у День Збройних сил України, пам'ять про наше минуле дає нам сили для того, щоб творити майбутнє", - зазначив Роман Филипів.

Для присутніх звучали лемківські пісні у виконанні Наталії Кухар, а Микола Мох, харківський актор,прочитав поезію Ігоря Калинця.

У своєму виступі Ігор Калинець зачитав передсмертні записки Юрія Герасимовича, у яких він згадує, що завжди відчував себе українським поетом, незважаючи на те, що і писав польською мовою. А також про те, що він заповів розвіяти свій прах над українською землею, бо по-справжньому любив її усім серцем.

Участь у творчому вечорі також взяли молоді львівські поети Ростислав Кузик і Назар Данчишин та  редакторка першого видання книжки поета Юрія Герасимовича Наталія Ступко.

 

Школярі Львівщини долучились до відзначення Дня Збройних сил України

Сьогодні, 6 грудня, Львівщина відзначає День Збройних сил України. З цієї нагоди у містах і селах області відбуваються різноманітні заходи. Долучились до відзначення і школярі закладів загальної середньої освіти. Про це інформують у департаменті освіти Львівської ОДА.

Учні області взяли участь у акціях «Свічка Захисника», «Свічка солдату», «Привітай воїна з Днем Збройних Сил України», «Діти воїнам АТО». Зокрема, учні Великогорожанівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миколаївського району в межах акції «Свічка Захисника» запалили лампадки на могилі захисників України, які віддали своє життя за волю Україну та вшанували пам'ять полеглих у війні героїв хвилиною мовчання.

Також школярі області підготували відеопривітання, листівки до Дня Збройних сил України та організували флешмоби на підтримку полонених українських моряків. Окрім цього, у навчальних закладах відбулись зустрічі з воїнами АТО та ООС, випускниками, які здобули та здобувають військовий фах, військовими капеланами, перегляд та обговорення фільмів, тематичних роликів щодо історії українського війська.

Нагадаємо, що сьогодні загиблих Героїв вшанували на Личаківському кладовищі та відбулась Божественна Літургія у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.

 

На Яворівщині вшанували загиблих Героїв

Сьогодні, 6 грудня, в Яворівському районі відбулася акція «Свічка Захисника», на могилах поклали квіти та запалили лампадки пам’яті, молитвою вшанували пам’ять військових, які віддали життя за Україну.

Заходи розпочались з урочистостей в 184 навчальному центрі, де представники районної влади привітали всіх військових з Днем Збройних Сил України та положили квіти до військових меморіалів.

На могилах загиблих місцеві священнослужителі відправили панахиди, де всі присутні молитвою та хвилиною мовчання вшанували пам'ять про героїв. На завершення військовий оркестру 184 навчального центру виконав Гімн України.

 

Канадські військові ділитимуться досвідом із офіцерами академії Сухопутних військ

Сьогодні, 6 грудня, в Національній академії Сухопутних військ відбулась зустріч із командувачем Сухопутних військ Збройних сил Канади генерал-лейтенантом Жан-Марком Лантьє.

У зустрічі взяв участь перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

Командувач Сухопутних військ Збройних сил Канади генерал-лейтенант Жан-Марк Лантьє перебуває  на Львівщині другий день.

Після відвідування Міжнародного центру миротворчості та безпеки канадська делегація прибула до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де обговорили подальшу співпрацю з питань підготовки офіцерських кадрів.

Також, гості ознайомились із особливостями навчального процесу, оглянули навчальну матеріально-технічну базу та інфраструктуру академії.

 

У День Збройних Сил на Личакові вшанували пам'ять загиблих Героїв

Сьогодні, 6 грудня, з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України відбулася низка урочистих заходів.

Зокрема, на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО військовослужбовців.

Розпочалися заходи із покладання квітів та запалення лампадок на могилах осіб, що загинули під час Революції Гідності, генерала С. Кульчицького та полковника А. Соколенка, борців за волю України на полі почесних поховань № 67.

Опісля цього, колона у складі представників влади, духівництва, громадських діячів та військових, вирушила до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України під музичний супровід на полі почесних поховань № 76.

На місці поховання новітніх Героїв після виконання Державного Гімну України відслужили поминальну панахиду. 

 

Українська армія готова адекватно, швидко та ефективно відповісти на будь-який виклик та загрозу – Президент

«Для мене як Президента і Верховного Головнокомандувача почесно, важливо і приємно сьогодні, у День Збройних Сил, бути разом з вами – елітою українського війська, мужніми і сильними воїнами», - звернувся Президент Петро Порошенко до військових десантників під час робочої поїздки на Житомирщину.

Глава держави привітав військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та побажав їм та їхнім сім’ям міцного здоров’я, добробуту, незламності духу та нових успіхів і перемог на благо нашої країни.

«Я тут, щоб вкотре подякувати вам за самовіддане ратне служіння Вітчизні. Силою та волею, хоробрістю та мужністю, відданістю Україні аж до самопожертви позначений ваш бойовий шлях упродовж чотирьох з надлишком років російської агресії проти нашої держави»,  - сказав він.

Президент додав: «Не на бенкетах і у концертних залах, не на урочистих прийомах ви звикли зустрічати це свято. А в окопах на передовій, у навчаннях на полігонах, у постійному вишколі і тренуваннях».

«Вдивляючись у ваші загартовані, мужні обличчя, дорогі мої побратими, ще раз і ще раз переконуюся: нікому не вдасться здолати Україну. Ми готові зі зброєю в руках захищати власну землю, боротися за кожен її клаптик, і нікому її віддавати не збираємось», - також сказав Верховний Головнокомандувач.

За його словами, вже перший тиждень дії воєнного стану показав, наскільки це було своєчасне і правильне рішення. «Воно дає нам можливість ще більше нарощувати бойову спроможність підрозділів Збройних Сил, укріплювати нашу оборону, перевіряти резерви, здійснювати передислокацію», - підкреслив Президент.

Він зауважив, що збори резервістів, які тривають у ці дні в областях, у яких діє правовий режим воєнного стану, продемонстрували високу готовність і бажання наших громадян стати на захист держави. До деяких військкоматів прийшло у два, іноді у три рази більше резервістів, ніж потрібно.

«Це – показник того високого авторитету, яким користується українська армія. Це – індикатор того, наскільки якісно за минулі роки вона змінилася, наскільки зміцнів дух патріотизму серед українців»,- переконаний Глава держави.

Президент повідомив, що декілька днів тому, перебуваючи на Гончарівському полігоні, проінспектував хід злагодження однієї з наших механізованих бригад. А два тижні тому спостерігав за діями українського десанту у ході тактичного навчання. Зокрема, під час відпрацювання дій із захоплення переправи та ведення бою десантно-штурмовим підрозділом з метою захоплення важливого рубежу. 

«Результати цих навчань підтвердили високий рівень навченості наших воїнів та їх готовність до виконання завдань оборони держави будь-якої складності. Задоволений рівнем взаємодії, які продемонстрували усі учасники маневрів. А реальний противник, повинен чітко усвідомити: ціна його агресивних дій буде дуже і дуже високою», - підкреслив Президент.

Глава держави звернувся до всіх військовослужбовців Збройних Сил України: «Українська армія довела, що вона є і буде надійним фундаментом нашої незалежності, що вона готова адекватно, швидко та ефективно відповісти на будь-який виклик, відвести будь-яку загрозу».

«І зараз, коли ми прискорили, у зв’язку із воєнним станом, бойове злагодження, виконуючи завдання Верховного Головнокомандуючого про передислокацію і захист рубежів України, я хочу від імені українського народу висловити щиру вдячність усім, хто носить горде звання – військовослужбовець Збройних Сил України, за ваше сумлінне виконання військового обов’язку, за вашу відвагу, героїзм та самопожертву, яку ви щодня демонструєте у війні з російським окупантом», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави окремо подякував за службу ветеранам, тим, хто вже має бойовий досвід, і у будь-яку мить готовий стати у стрій та підтримати побратимів.

Президент також підкреслив, що український народ ніколи не забуде тих наших воїнів, які поклали своє життя на вівтар України. «І не пробачимо ворогу жодної краплини пролитої української крові», - сказав він.

 

Олег Синютка привітав зі святом військовослужбовців ракетно-зенітних та радіотехнічних військ

Сьогодні, 6 грудня, відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних сил України у військовій частині 4623 та 1463 в Кам'янка-Бузькому районі.

Привітати військовослужбовців обох частин приїхав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Від вас залежить спокій та безпека двох з половиною мільйонів мешканців області. Увесь народ та влада працює над тим, що укріпити наше військо та дати вам можливості в гідних умовах з якісним озброєнням виконувати свою роботу. В День Збройних сил хочу вам нагадати, що тільки  разом ми добре зробимо справу розбудови нашої держави, уся країна пишається вами та вашою відвагою. Перемога буде за нами, наша земля буде під українським прапором», - звернувся до військових Олег Синютка.

Окрім того, за сумлінне виконання службових обов`язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних сил України подяку голови облдержадміністрації та цінні подарунки вручили шістьом військовослужбовцям, а військові частини забезпечили телевізійною технікою.

 

До новоствореної Ради ветеранів увійде по одному представнику від кожної області, - Ірина Фріз

При Міністерстві у справах ветеранів України створили консультативно-дорадчий орган - Раду ветеранів, до складу якої мають увійти по одному представнику від кожної області. Про це повідомила сьогодні, 6 грудня, під час брифінгу Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз.

«З головою консультативно-дорадчого центру при Міністерстві Володимиром Лагутою ми звернулися до членів зібрання стосовно того, щоб було обрано одну особу, яку делегують  від області до факультативно-дорадчого центру  при Міністерстві у справах ветеранів.

Щоб ми не очікуючи, не витрачаючи зайвий час на створення Громадської ради, вже будували стратегічну комунікацію з районами, з областями для того, щоб відчувати, які пріоритетні проблеми потребують вирішення термінового, які потрібні для залучення або навіть отримання досвіду», - наголосила Ірина Фріз.

Окрім того, Міністр відзначила Львівщину як область, де успішно функціонують волонтерські та ветеранські організації.

«У вас дуже міцні як волонтерські, так і ветеранські організації та є дуже успішні результати їхньої діяльності, які впринципі може впроваджувати наше Міністерство», - додала Ірина Фріз.

Серед перших кроків, після затвердження Положення про Міністерство у червні 2019 року,

Ірина Фріз назвала  утворення консультативно- дорадчого центру ради ветеранів на чолі з головою ради Володимиром Лагутою.  Також максимально активізують  діяльність з розробки Єдиного державного реєстру ветеранів, який  має стати базою для створення онлайн-платформи «Е-ветеран».

«Ці два проекти будуть організовані за підтримки міжнародних партнерів, тому що ми не можемо витрачати час, очікуючи на бюджетне фінансування, тому залучимо партнерів до розробки цих технічних продуктів. Це те ,на чому ми зосередимося у першу чергу», - резюмувала Ірина Фріз.

У межах брифінгу, Міністр у справах ветеранів України наголосила, що робитиме усе залежне для того, щоб не розділяти ветеранів за війнами чи операціями, у яких вони брали участь.

«Я наполягатиму на тому, щоб Міністерство у справах ветеранів України займалося усіма ветеранами без виключення.  Ми маємо припинити ділити і розподіляти ветеранів на різні війни, на різні операції.  Ми маємо об’єднувати ветеранів для того, щоб впроваджувати ідеологічно програму щодо вшанування ветеранів. «Завдяки тобі» - це має бути ідеологія в державі, коли ми шануємо і поважаємо усіх без винятку, без розмежування, адже тільки єднання допомагає досягати результатів», - додала Ірина Фріз.

 

Ми маємо припинити розділяти ветеранів на різні війни, на різні операції, - Ірина Фріз

Сьогодні, 6 грудня, у Львівській ОДА Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз зустрілась із  учасниками АТО та ООС, а також з громадськими організаціями, які опікуються воїнами.

Ірина Фріз зазначила, що при Міністерстві створили консультативно-дорадчий орган - Раду ветеранів, яку очолив учасник АТО з Житомира Володимир Лагута. До складу Ради мають увійти по  одному представнику від кожної області.

“Цей орган має стати керівним у стратегічній комунікації з ветеранськими організаціями на місцях, тому ми звертаємось до  всіх обласних регіональних ветеранських організацій, щоб ви на власному рівні опрацювали питання обрання однієї особи до цього координаційно-дорадчого центру, який триматиме руку на пульсі діяльності Міністерства і давати інформацію щодо конкретних питань, які потребують першочергового вирішення ”,   -  зазначила Ірина Фріз.

Глава відомства запевнила, що розділяти кадрових військових і мобілізованих ветеранів не будуть. Також вона зазначила, що в Україні недоцільно поділяти ветеранів за різними війнами і миротворчими операціями.

“Я наполягатиму на тому, щоб Міністерство у справах ветеранів України займалося усіма ветеранами без виключення. Ми маємо припинити ділити і розподіляти ветеранів на різні війни, на різні операції. Ми маємо об’єднувати ветеранів для того, щоб впроваджувати ідеологічно програму щодо вшанування ветеранів. «Завдяки тобі» - це має бути ідеологія в державі, коли ми шануємо і поважаємо усіх без винятку, без розмежування, адже тільки єднання допомагає досягати результатів”,- зазначила Ірина Фріз.

Ірина Фріз розповіла, що у Міністерстві планують  створити Єдиний державний реєстр ветеранів та провести соціологічне опитування серед ветеранів.

“Ми плануємо звертатись до міжнародних партнерів та ІТ-компаній для створення Єдиного державного реєстру ветеранів. Він є базовим стосовно учасників АТО(ООС), пільговиків  миротворчих операцій та ветеранів інших війн. Це має бути об’єднано в одну базу, яка стане фундаментом для розробки онлайн –платформи “е- ветеран””,- наголосила Ірина Фріз.  

У межах зустрічі присутні ставили запитання щодо соціального захисту воїнів-добровольців, сімей померлих та загиблих бійців АТО тощо.

Зазначимо, Міністерство у справах ветеранів  створили 28 листопада.

 

У Гарнізонному храмі молилися за військовослужбовців

Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних сил України, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла високопреосвященіший владика Ігор - архієпископ та митрополит Львівський УГКЦ  молився Божественну Літургію разом із військовослужбовцями та капеланами Львівського гарнізону.

Окрім того, о 13.45 годині відбудеться поминальна молитва за воїнами, що загинули під час проведення АТО/ООС на сході України.

Додамо, що 6 грудня 2018 року минає 7 років із дня відкриття та освячення Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у місті Львові. 

 

Відбулись громадські слухання проекту обласного бюджету на 2019 рік

Сьогодні, 6 грудня відбулись громадські слухання проекту обласного бюджету на 2019 рік.

Про особливості формування бюджету на 2019 рік розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Зокрема серед особливостей формування бюджету він виокремив: відсутність надходжень від митних платежів, зменшення нормативу відрахувань рентної плати за лісові ресурси, збільшення ставок рентної плати за лісові ресурси, підвищення ставки на викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення у 2019 році, запровадження механізму монетизації пільг і субсидій, фінансування первинної медицини, надання коштів на відшкодування вартості лікарських засобів через Національну службу здоров`я, врахування у розподілі освітньої субвенції поділу класів.

Відтак 52 % структури доходів обласного бюджету складатимуть соціальні субвенції, 19 % - податки і збори, 13 % - медична субвенція, 6 % - додаткова дотація, 5 % - будівництво доріг, 3 % - освітня субвенція,  0,2 % - базова дотація, 2 % - інші.

На реалізацію обласних програм планують виділити понад 1,5 млрд грн. Серед програм: «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг, організація та безпека дорожнього руху»,  «Заходи для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові», «Надання медичної допомоги мешканцям Львівської області», «Проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку», «Розвиток освіти Львівщини», «Охорона навколишнього природнього середовища», «Соціальна підтримка окремих категорій громадян», «Розвиток фізичної культури та спорту Львівщини , «Енергозбереження для бюджетної сфери» , «Безпечна Львівщина», «Підтримка та розвиток агропромислового виробництва», «Енергозбереження для населення», «Розвиток культури Львівщини», «Зовнішнє освітлення населених пунктів Львівської області», «Забезпечення житлом дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа», «Розвиток лісового господарства».

Загалом обсяг обласного бюджету на 2019 рік прогнозують в межах 14,5 млрд грн.

Детальніше щодо проекту обласного бюджету на 2019 рік за посиланням.

 

На Львівщині зросла номінальна заробітна плата

За даними Головного управління статистики у Львівській області номінальна заробітна плата одного штатного працівника в економіці у ІІІ кварталі 2018 року порівняно з ІІІ кварталом 2017 року збільшилась на 26,8% і становила 8389гривень.

Такий рівень заробітної плати у 2,2 рази перевищив розмір мінімальної заробітної плати (3723 грн.) та у 4,5 рази установлений прожитковий мінімум для працездатних осіб (1841,0 грн.).

Найбільше підвищення розміру заробітної плати у ІІІ кварталі 2018 року порівняно з відповідним періодом минулого року відбулось у таких сферах: операції з нерухомим майном– на 73,0%, професійна, наукова та технічна діяльність – на 37,0%, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – на 35,7% та інші.

Серед адміністративно-територіальних одиниць рівень номінальної заробітної плати перевищив середній рівень по економіці області у місті Львові (9049 грн.), Стрийському (10319 грн.), Кам’янка--Бузькому (9488 грн.) і Сокальському (9017 грн) районах.

 

Представники загальноукраїнського туристичного порталу відвідали Львівщину

5 грудня  відбулась зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Романа Филипіва  із представниками туристичного порталу Zruchno.Travel  в межах промоційного туру Львівщиною.

Роман Филипів привітав учасників делегації.

Окрім того, він наголосив, що завдяки Міжнародному аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького,  наша область має зручне сполучення. Водночас відмітив і динаміку вкладень в дорожню інфраструктуру , зокрема, відновлення дорожнього покриття та зручність доїзду до туристичних об`єктів, що позитивно впливає на розвиток туризму в області.

Також, у межах зустріч сторони поспілкувалися про перспективу розвитку гірськолижного курорту у смт Славську.

Зазначимо, що під час промоційного туру теренами Львівської області представники туристичного порталу  Zruchno.Travel ознайомилися з роботою західного реабілітаційно-спортивного центру «Національного комітету спорту інвалідів України».

Представники також оглянули церкву Собору Пресвятої Богородиці в с. Матків, внесену у список світової спадщини ЮНЕСКО, державний історико-культурний заповідник «ТуСтань», м.Дрогобич, а також гірськолижнні курорти Славське та Буковиця.

Також учасники промоційного туру відвідали козячу міні-ферму «Дві Катерини», яка є однією із локацій проекту «Гастромандри Львівщиною».

Довідково:

Проект Zruchno.Тravel було створено за ініціативи Асоціації індустрії гостинності України. На порталі Zruchno.Travel зібрана найбільша кількість об'єктів індустрії гостинності країни, як комерційних, так і некомерційних: пам'ятники історії і архітектури, природної спадщини, музеї і храми, ресторани і готелі, кінні клуби і човнові станції, сільські садиби і апартаменти ‒ на сьогодні в базі більше 50 000 об'єктів. Родзинка порталу ‒ спеціальний проект «52 вікенди». Щотижня для кожного зареєстрованого користувача Zruchno.Travel  підбираються ідеї для найближчого вікенду з урахуванням переваг і індивідуальних особливостей кожного.

Zruchno.Travel – це загальна платформа, створена за підтримки зацікавлених держструктур і широкої громадськості для розвитку туризму в Україні. Крім того Zruchno.Travel – це справжня туристична соціальна мережа, де кожен може завести свою сторінку, залишати коментарі, писати блоги про відпочинок в Україні або ж додавати нові об’єкти.

Основною місією проекту є розвиток культури внутрішнього туризму в Україні. Створюючи зручні сервіси та партнерські програми, команда проекту  прагне звернути увагу на об`єкти, покращити якість інфраструктури навколо, допомогти бізнесу і зацікавити мандрівників.

 

У Львівській ОДА презентували проект обласного бюджету на 2019 рік

Сьогодні, 6 грудня, у Львівській ОДА презентували проект обласного бюджету на 2019 рік.

«Верховна Рада затвердила Закон України «Про Державний бюджет». Бюджетний процес, як в Україні, так і на Львівщині вже стартував. Станом на вчора затверджено 8 місцевих бюджетів, бюджет міста Львова і ряд сільських та селищних бюджетів. У показниках бюджету на 2019 рік нам вдалось зберегти належну соціальну складову, проіндексувати ряд видатків соціального характеру, а також в умовах досить консервативного пронозу надходжень податків і зборів на наступний рік, вдалося також зберегти і навіть збільшити блок фінансування капітальних видатків та програм. Прогноз обласного бюджету 2019 року обліковується в межах 14,5 млрд грн. Важливим є той факт, що ми передбачаємо зростання видатків на заробітну плату  працівникам бюджетної сфери в середньому трошки більше 10 %, збільшуються інші першочергові утриманські видатки прогнозного показника інфляції 7,4 % зростання. Також фонд, який спрямовується на реалізацію обласних програм перевищує 1,5 млрд грн»,-  розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Як зазначив Олег Демків планово значний фінансовий ресурс скерують на ремонт та будівництво доріг, реалізацію програм та мікропроектів.

«Із переліку програм найбільший фінансовий ресурс спрямовується на дороги – будівництво, реконструкція, ремонт доріг. Якщо разом із субвенцією із державного бюджету це буде понад 1 млрд гривень і ще біля 0,5 млрд грн передбачено для Львівщини в Державному бюджеті. На жаль, в закону «Про Держбюджет» не пролонговано реалізацію митного експерименту на Львівщині. А це кошти 50 % від яких цільово спрямовувались на дороги. Але ми сподіваємось, що все таки запрацює цей експеримент,- розповів Олег Демків. - Зберігаються цікаві програми у сфері розвитку культури, також у напрямку придбання шкільних автобусів, плануються також видатки по розвитку інтернат них закладів. У сфері охорони здоров’я – закупівлі автомобілів швидкої допомоги. Залишино ресурс по реалізації мікропроектів  - 130 млн грн. Загалом є 30 програм на загальний фінансовий ресурс понад 1,5 млрд грн».

Детальнішу інформацію щодо проекту обласного бюджету на 2019 рік можна переглянути за посиланням.

 

В Національній академії Сухопутніх військ відкрили сучасний універсальний тренажерний комплекс

Сьогодні, 6 грудня, в академії Сухопутніх військ відкрили новостворений універсальний тренажерний комплекс, який включає 5 окремих спортивних залів. У відкриття взяв участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою.

Зал кардіотренувань, призначений для тренування серцево-судинної та дихальної системи військовослужбовців, окрім своєї основної функції буде використовуватись також для занять із військовослужбовцями, які проходять реабілітацію після поранень.

У залі гирьового спорту курсанти тренуються у силових вправах та зміцнюють силову витривалість. Також у залі проводяться тренування збірних команд академії з гирьового спорту. У тренажерному залі розміщено 68 сучасних тренажерів для тренування всіх груп м’язів. У залі кросфіту курсанти опановують вправи за системою фізичної підготовки, передбачені програмою навчання за досвідом Збройних сил США.

У п’ятому залі – залі боксу – встановлено професійний ринг для проведення спарингів. Також зал використовується для занять з рукопашного бою та різноманітних єдиноборств. Перепускна спроможність комплексу дозволяє одночасно займатись спортом 120 військовослужбовцям.

До створення цього сучасного тренажерного комплексу долучилося Міністерство оборони України.

 

Упродовж 2015-2018 років на Львівщині залучили майже 355 млн євро міжнародної технічної допомоги

У період з 2015 по 2018 роки на території Львівської області залучили 354,8 мільйонів євро міжнародної технічної допомоги.

Зокрема, у 2018 році реалізують 37 проектів, на які скерували фінансовий ресурс у сумі  - 76,5 мільйонів євро.

Варто зауважити, що проекти реалізують і в об’єднаних територіальних громадах, зокрема у Сколівській ОТГ – «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», який розрахований на 2018-2020 роки.

«Громади почали подавати проекти не лише на фінансування з обласного чи державного бюджету, але і за кошти міжнародної технічної допомоги. До прикладу Славська ОТГ реалізує проект – це будівництво велодоріжок. Бюджет 38 млн гривень – це кошти, які безпосередньо отримає громада», - додав Ростислав Замлинський.  

Відтак, окрім будівництва велодоріжки завдовжки 6,8 км між гірськолижним курортом Славське та селом Волосянка, проект передбачає прокладання велотраси на горі Погар завдовжки 2140 метрів. На базі цієї інфраструктури планують організувати велоквест.

 

В Академії сухопутних військ відзначили День Збройних Сил України

Сьогодні, 6 грудня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України.

Участь у заході взяли голова Львівської ОДА, делегація Сухопутних військ Збройних сил Канади на чолі з командувачем Сухопутних військ генерал-лейтенантом Жан-Марк Лантьє, військовослужбовці Академії.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка подякував делегації за можливість проводити спільні навчання військовослужбовців.

У межах урочистостей присутні вшанували загиблих Героїв. Також сьогодні відбудеться святкова Літургія у Гарнізонному храмі Петра і Павла.

 

Аграрії Львівщини працюють над покращенням технологічних умов вирощування та утримання птиці

Сьогодні, 5 грудня т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку  Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко з робочим візитом відвідала ТзОВ «Свірж» та ФГ «Під’ярків» Перемишлянського району, які спеціалізуються на вирощуванні курей-бройлерів.

ТзОВ «Свірж» утримує близько 60 тис голів птиці, за 2017 рік підприємством вироблено 394 тонни м’яса птиці. З метою покращення технологічних умов вирощування та утримання птиці у 2018 році підприємством проведено реконструкцію пташників.

ФГ «Під’ярків» утримає близько 35,0 тис голів птиці. За 2017 рік господарством вироблено 261 тонна м’яса птиці. У 2018 році  фермерське господарство отримало фінансову підтримку у вигляді компенсації відсотків за кредитами, залученими у банківських установах, кредитних спілках у національній валюті в розмірі  200  тис грн з обласного бюджету відповідно до Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва на селі у  2016-2020 роках.

 

На Львівщині тривають роботи зі збереження родючості грунтів

У середу, 5 грудня, відзначали Всесвітній день грунтів. Ґрунти – це головне багатство держави й планети, це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Важливою властивістю ґрунтів є їх родючість. Завдяки їй ґрунти є основним засобом виробництва в сільському господарстві, головним джерелом сільськогосподарських продуктів та інших рослинних ресурсів, основою забезпечення добробуту населення. 95 % продовольства виробляється на ґрунтах.

Грунти виконують багато інших важливих функцій: участь у малому і великому кругообігу води, кругообіг поживних речовин, джерело сировини, середовище життя живих організмів, джерело виробництва будівельних матеріалів, джерело лікарських засобів і генетичних ресурсів, регулювання кліматичних умов, сховище вуглецю тощо.

Варто відзначити, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, який потребує постійної компенсації енергетичних втрат, що відбуваються внаслідок відчуження врожаю. Тому охорона ґрунтів, раціональне використання, збереження та підвищення їх родючості - неодмінна умова дальшого економічного прогресу суспільства.

В Львівській області активно проводяться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів. Кошти обласного бюджету у вигляді дотації на площу угідь, на яких проводяться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів, надаються суб’єктам господарювання в галузі сільського господарства в рамках реалізації обласної програми «Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки».

Фінансова підтримка надається учасникам Комплексної програми - переможцям конкурсу на такі заходи:

- на площу розкислення ґрунтів (вапнування) шляхом внесення вапнякових меліорантів у розмірі до 500 грн на один га, але не більше фактичних витрат на один га вартості вапнякових меліорантів;

- на площу збагачення ґрунтів біологічним азотом після використання інокулянтів азотфіксуючих мікроорганізмів у розмірі до 160 грн на 1 га;

- на площу сидерації ґрунтів після проведення посівів сидеральних культур у розмірі до 350 грн на один га.

 Максимальна сума дотації протягом бюджетного року для одного суб’єкта господарювання-юридичної особи складає 200 тис. грн, для фізичних осіб-підприємців - 100 тис. гривень.

 

Вітання Президента військовослужбовцям, працівникам та ветеранам Збройних Сил України

Шановні воїни!

Сердечно вітаю вас із Днем Збройних Сил України — святом, яке уособлює мужність і незламність захисників рідної землі.

Україна пишається своїм військом і довіряє йому. Наші боєздатні Збройні Сили — це здобуток і заслуга мільйонів українців-патріотів, які зробили неймовірне — збудували армію і зупинили агресора.

Щодня, спираючись на всенародну підтримку, зростає вишкіл українських воїнів, які зі зброєю в руках забезпечують мир та спокій українських громадян.

У цей складний для нашої історії час вважаю за важливе звернутися до молоді України із закликом: «Виконай свій громадянський обов’язок! Захисти Україну! Отримай необхідні військові навички та вміння для захисту нашої держави! Вступи на військову службу за контрактом!»

Від імені Українського народу висловлюю щиру вдячність усім, хто вже носить горде звання — військовослужбовець Збройних Сил України, за Ваше сумлінне виконання військового обов’язку, відвагу, героїзм та самопожертву, яку ви щодня демонструєте у війні з російським окупантом.

Світла пам’ять героям, які віддали своє життя за Україну. Їх подвиг вічно житиме в наших серцях та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Вітчизні.

Переконаний, що Збройні Сили України й надалі надійно стоятимуть на варті незалежності та територіальної цілісності України, а висока професійна майстерність наших воїнів у поєднанні з потужною зброєю і військовою технікою й надалі залишатимуться могутнім гарантом обороноздатності держави.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, мирного неба та непохитної віри у нашу перемогу.

Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

 

Олег Синютка відзначив волонтерів Львівщини

5 грудня на Львівщині відбулись урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера. Привітав волонтерів області голова Львівської ОДА Олег Синютка, який наголосив, що волонтери, це ті люди, які першими стали разом із воїнами на захист рідної землі.

«Якби не було вас, сьогодні б ми не мали те, що маємо. Дякую за те, що ви є», - зазначив Олег Синютка.

Відтак, за активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги захисникам батьківщини очільник області вручив почесні грамоти та подяки Роману Федишину, Ірині Паньчук, Ігорю Букаю, Юліану Арату, Василині Батько, Олександрі Возняк, Андрію Остроушку, Уляні Кузик.

Зазначимо, що Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку -  один з міжнародних днів ООН присвячений особам, що займаються волонтерством.

Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку», закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

 

 

05.12.2018

 

На пішохідних переходах Львівщини облаштовують світлофорні об‘єкти

З метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху, зниження аварійності на вулично-дорожній мережі Львівської області завершено облаштування світлофорного об‘єкта на пішохідному переході на автодорозі Н-10 Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига в с. Станків.

Як повідомили у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА, у 2016 році було освітлено 50 пішохідних переходів з найвищим рівнем дорожньо-транспортного пригод, у 2017 році таких переходів було освітлено 150. 

Зазначимо, що цього року планується освітлити  понад 60 пішохідних переходів на автомобільних дорогах загального користування.

На сьогодні роботи з влаштування освітлення пішохідних переходів на автомобільних дорогах загального користування Львівщини тривають .

 

На Львівщині стартували Всеукраїнські ігри з єдиноборств – Ukrainian Combat Games 2018

Сьогодні, 5 грудня, у Палаці спорту «Галичина» відбулось урочисте відкриття Всеукраїнських ігор з єдиноборств – Ukrainian Combat Games 2018.

Участь в відкритті взяв заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів та начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як.

"Я хочу полякувати за те, що такий захід відбувається у Львові. Львівщина своїми традиціями та спортивною школою вже давно зарекомендувала себе як одна із найкращих в Україні. Найголовніше, що у нас є бажання розвивати спорт на теренах Львівської області. Я дякую спортсменам за те, що берете участь в цьому заході. Бажаю, щоб у вашій спортивній кар'єрі було якогомога більше успіхів, перемог. Спорт - це сила, краса здоровий спосіб життя", - зазначив Роман Филипів.

Окрім того, Роман Филипів вручив посвідчення "Майстер спорту України міжнародного класу" Олені Овчинніковій. 

Відтак, у 2018 році такі змагання відбуватимуться вдруге і передбачають шість поєдинків з джиу-джитсу, самбо, кіокушинкай карате, боротьби на поясах Алиш, карате та фрі-файту.

За нагороди змагатимуться провідні спортсмени України, зокрема чемпіон Всесвітніх ігор 2017 року з карате, який тричі очолював рейтинг змагань K1 Premier League Станіслав Горуна, а також чемпіон Всесвітніх ігор 2017 року з джиу-джитсу, чемпіон Європи 2017 року та чемпіон світу серед молоді 2017 року Богдан Мочульський.

У програмі змагань передбачені показові виступі представників черліденгу, ушу, хортингу, капоейро та айкідо.

Зазначимо, що цей Всеукраїнський проект організований під патронатом громадської організації «Спортивний комітет України»

Довідково:

Ukrainian Combat Games – це мультиспортивний шоу-турнір, де на одній арені збираються кращі представники бойових мистецтв. Всеукраїнські ігри єдиноборств беруть свій початок з 2011 року, коли було проведено перший турнір подібного формату. Саме Україна стала першою державою, в якій провели національний формат Всесвітніх ігор з бойових мистецтв.

 

Молодіжна громадська організація «Вирій» здійснила мандрівку «Місцями пам`яті Закерзоння»

Днями молодіжна громадська організація «Вирій» здійснила мандрівку «Місцями пам`яті Закерзоння».

Під час заходу вшанували пам`ять борців за волю України та мирного українського населення, яке трагічно загинуло впродовж 1945-1947 рр. на теренах Закерзоння.  В селі Лази, біля Ярослава оглянули місце де стояла церква св. Миколая (розібрана в кінці 1950-их рр.) та цвинтар, на якому вшанували пам’ять жертв операції «Вісла»,  табору в Явожні та добровольців, які загинули у лавах УПА та відділах самооборони.

Молодь відвідала село Сурохів, в якому оглянула греко-католицьку церкву святої Параскеви, збудовану за проектом професора Олександра Лушпинського в стилі українського модерну. У селі Цетуля вшанували пам’ять членів українського підпілля, зокрема вояків УПА. На місцевому цвинтарі села Молодич вшанували пам’ять, поклали квіти та запалили свічки біля пам’ятника «Воякам УПА, полеглим у 1945–1957 рр» та «Молодицьким парафіянам, що трагічно загинули у 1945–1947 рр».

Учасники оглянули  інтер’єри  та екстер’єри церкви св. Димитрія з мурованою дзвіницею в Старому Дикові. Саме в цій церкві у 2007 році проходили зйомки фільму «Катинь».

На парафіяльному цвинтарі села Жапалів помолилися за померлих та поклали квіти до  могили провідника ОУН, кущового самооборонного куща села Суха Воля і ближчої округи – Івана Козелка.

Окрім того, члени делегації взяли участь в літургії в греко-католицькому храмі Преображення Господнього в місті Ярослав. Після літургії делегація поспілкувалася з парохом Христофором Блажиєвським, який розповів про історію храму та чудотворну ікону Милосердя Двері, яка знаходиться в храмі.

Після літургії делегація із Львівщини попрямувала до Верхрати, Монастиря та Вербиці де вшанувала пам`ять борців за волю України. Вже в сутінках учасники делегації буквально відшукали місце, де була криївка крайового провідника Західних Окраїн Українських Земель (Закерзоння) Ярослава Старуха. На місці криївки ще у 2012 році був пам'ятний хрест з табличкою. Станом на сьогодні хреста вже немає.

 

До Дня Збройних сил України для родин учасників АТО організували мистецьку зустріч

Сьогодні, 5 грудня, у Палаці залізничників «Рокс» відбулися урочистості, присвячені Дню Збройних Сил України, які організували для родин загиблих та померлих учасників АТО.

Вечір розпочався хвилиною мовчання за полеглими героями та маршем Нової української армії у виконанні курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

У заході взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Ми не вперше збираємося у цьому залі із вами, з найближчими людьми наших героїв. На жаль, Львівщина заплатила високу ціну за те, щоб ворог не знищив нашої держави. Ту ціни кожен з нас повинен пам’ятати щодня. Закликаю вас: про те, що вас турбує, завжди говорити вголос. Найгірше для усіх нас – це ваш німий докір. Ніколи не мовчіть, тоді ми зможемо разом знайти вихід. Адже ви саме ті люди, які мають право висловлювати свої думки, і ви люди, до яких дослуховують», - звернувся до родин учасників АТО Олег Синютка.

В межах урочистого заходу презентували мистецьку частину за участю Оксани Мухи, Ігоря Богдана, Мар’яна Шуневича.

 

Цьогоріч 28 дітей-сиріт та осіб з їх числа отримають квартири за кошти державного бюджету

Цьогоріч  28 дітей-сиріт та осіб з їх числа отримають 21 квартиру за кошти державного бюджету. Про це йшлося сьогодні під час селекторної наради під головуванням заступника Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександри Чуркіної.

Участь у нараді також взяли Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, представник  Комітету з питань сімї молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України Юрій Молоканов.

У межах наради наголосила на важливості використання субвенції з державного бюджету у повному обсязі.

Зазначимо, цьогоріч в області планують розпочати будівництво малого групового будинку у с. Бірки Яворівського району за кошти субвенції.

 

У Крушельницькому лісництві відкрили еколого-просвітницький центр

Сьогодні, 5 грудня, в Крушельницькому лісництві НПП «Сколівські Бескиди відбулося урочисте відкриття еколого-просвітницького центру.

Зазначимо, що центр споруджено за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

В урочистостях з нагоди відриття еколого-просвітницького центру НПП «Сколівські Бескиди» взяли участь начальник відділу біоресурсів, заповідної справи та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Інеса Шемелинець, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, представники природоохоронних установ та громадськості.

В цьому осередку  забезпеченні максимально комфортні умови для перебування відвідувачів.Відтепер, кожен відвідувач Центру може поглиблювати свої знання та вдосконалюватись в напрямку екологічної культури та освіти. Шлях до високої екологічної культури лежить через ефективну екологічну освіту. В сукупності ці два процеси сприяють підвищенню екологічної свідомості, формуванню почуття відповідальності за охорону та збереження довкілля, навиків та досвіду у розв’язанні екологічних проблем

 

Майже 14 тисяч звернень за листопад опрацювала «Гаряча лінія області»

Упродовж листопада  служба "112" опрацювала  13 911 звернень мешканців Львівської області.

З цієї кількості звернень 57 було скеровано на екстрену службу 101, 1701 звернень - на 102, 1948 звернень - на 103, 174 звернень - на 104, 10 031 звернень - на «Гарячу лінію області».

На «Гарячу лінію області» громадяни найчастіше звертались з питань транспорту, дорожнього покриття, комунального господарства.

Із прийнятих  дзвінків  за місяць  8941 заявникам надано відповіді, ще 1090 звернень перебуває на розгляді.

 

У Львові відбувся випуск слухачів курсу «Менеджмент безпеки бізнесу» для військовослужбовців

Сьогодні, 5 грудня, відбувся урочистий випуск слухачів курсу «Менеджмент безпеки бізнесу» у межах Програми НАТО-Україна з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців. Виконавець курсу – Львівський інститут Міжрегіональної Академії Управління Персоналом (ЛІ МАУП) спільно з ГО «Західний регіональний центр сприяння перепідготовці та соціальній адаптації військовослужбовців».

Привітав випускників заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.

«Довгі роки у нашій державі чомусь складалось так, що армії приділялось дуже мало уваги – у плані фінансування, укомплектації, обороноздатності тощо. Біда спіткала нашу країну, тому ми по-іншому стали відноситись до військовослужбовців. Але за свої вчинки ми мусимо відповідати завжди. Народ, який не будує свою армію, рано чи пізно будуватиме чужу. У цьому контексті програми, які реалізує регіональний центр сприяння перепідготовці та соціальній адаптації військовослужбовців є дуже правильними. Більше 4000 військових, які вже скористались цією програмою отримали відповідні знання, які зможуть використати у майбутньому. Зазначу також, що облдержадміністрація теж реалізовує низку подібних програм, щоб люди, які закінчили свою кар’єру у лавах Збройних сил України, мали можливість здобути інший фах для реалізації себе у інших сферах життя», - наголосив Роман Филипів.

Навчання проходило у Львівському інституті МАУП, курс тривав 350 годин. Після завершення навчання свідоцтва та міжнародні сертифікати отримали 33 слухачі.

Додамо, що метою Програми НАТО-Україна з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців є підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.

 

«Галичанка» зіграє останні домашні матчі у 2018 році

Цієї п’ятниці та суботи, 7-8 грудня, «Галичанка» приймає у Львові «Бровари» в межах 6 туру чемпіонату України жіночої Суперліги сезону 2018/2019.

Матчі відбуватимуться у спорткомплексі ЛНУ ім. І. Франка (вул. М.Черемшини, 31). Початок ігор: 7 грудня (п’ятниця) о 17:30, 8 грудня (субота) – об 11:00. Вхід – вільний.

У 6 турі також зіграють -  в Ужгороді «Карпати» і «Дніпрянка», а в Миколаєві  «Реал» і «Спартак». Нагадаємо, що поточну  турнірну таблицю очолює чинний чемпіон України -  «Галичанка» Львів.

 

Керівники дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини навчались заходам безпеки при виявленні вибухо-небезпечних предметів

Сьогодні, 5 грудня, в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбувся навчальний семінар «Заходи безпеки при виявленні вибухо-небезпечних предметів або таких що їх нагадують» для керівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.

Організаторами виступило управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА спільно з Львівським навчальним центром підготовки поліцейських.

З вітальним словом до учасників виступив заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Андрій Тур.

Під час семінару майор поліції Львівського навчального центру підготовки поліцейських Володимир Мороз продемонстрував зразки саморобних вибухівок та ознайомив учасників з особливостям огляду місця події та правилами поводження із вибухонебезпечними предметами.

 

На Львівщині триває вакцинація проти сказу для диких м'ясоїдних тварин

На Львівщині з 1 грудня проводиться обробка лісів проти сказу для диких м'ясоїдних тварин. Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.

У населених пунктах з літаків над лісами розкидаються дози-приманки, які унеможливлять зараження м’ясоїдних тварин сказом.

Польоти відбуваться по визначених паралельних лініях, із відстанню між ними орієнтовно один кілометр. Брикети величиною, як сірникова коробка, розкидатимуть з літака. Вміст цього брикета – кісткове борошно, в середині якого міститися вакцина.Дана вакцина абсолютно не шкідлива для людей, тварин і навколишнього середовища.

Вакцинація проводиться відповідно до наказу ГУ ДПСС у Львівській області «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з проведенням імунізації диких м’ясоїдних тварин у буферній зоні у 2018 року».

 

В Академії сухопутних військ відзначили День Збройних Сил України

Сьогодні, 5 грудня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України.

Військових привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Напередодні Дня Збройних сил України я вітаю Вас не вперше, але кожного разу цей виступ звучить по-новому. Щороку багато чого міняється. За рік є багато зрушень вперед. Ми з вами, напевно, як ніхто інший, розуміємо, що ціна повернення окупованих територій військовим шляхом коштує надто дорого. Звичайно, нашу землю ми повернемо, чого б це не вартувало і як би тяжко нам не було. Але сьогодні ми маємо шанс повернути нашу землю політико-правовим шляхом. Сьогодні увесь цивілізований світ згуртувався навколо України. Під прапорами Російської Федерації відкрито здійснено акт  агресії проти України. У відповідь на це в Україні введено воєнний стан – не для того, щоб обмежити чиїсь права чи свободи, а для того, щоб ви – воїни, як ніхто інший, відчули свою необхідність. Український народ розраховує і покладається на вас. Кріпіть свою військову міць, чекайте того моменту, коли ми повинні стати на повний зріст і піти вперед. Сьогодні зовсім інша армія, інші військові, інша сила. І той шлях, на яки й ми стали – наш, український шлях, ми обов’язково пройдемо для того, щоб замайорів наш прапор над Луганськом, Донецьком, Сімферополем та Севастополем – цей час наблизити треба нам із вами. Слава Україні!», - наголосив Олег Синютка.

Також очільник області відзначив військових подяками облдержадміністрації за сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності країни та з нагоди Дня Збройних Сил України.

У межах заходу відбувся концерт за участі Академічного хору імені Верьовки.

 

В області тривають заходи щодо вдосконалення роботи закладів фізичної культури та спорту

Управління фізичної культури та спорту продовжує роботу щодо вдосконалення роботи закладів фізичної культури та спорту.

Чергове засідання з тренерсько-викладацьким складом відбулось сьогодні у Львівській школі вищої спортивної майстерності.

У нараді брали участь: начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, директор Львівської школи вищої спортивної майстерності Петро Климчук, начальник Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МОУ Руслан Сеник, начальник відділу спорту та проведення заходів управління фізичної культури та спорту ЛОДА Уляна Штангрет.

Під час засідання порушили питання результатів учнів у змаганнях обласного та всеукраїнського рівня, а також окреслили перспективи подальшого функціонування відділень школи.

В межах зустрічі відзначили чемпіонку Кубку світу з велосипедного спорту Олену Старікову, яка виборола на змаганнях у Берліні «бронзу» у спринті на 200 метрів та «золото» в гіті на 500 метрів. Також нагороджено тренера спортсменки Євгена Болібруха.

Довідково:

Львівська школа вищої спортивної майстерності розвиває 15 видів спорту: бокс, боротьба вільна, важка атлетика, велоспорт, веслування на байдарках і каное, карате, легка атлетика, настільний теніс, санний спорт, стрільба кульова, стрільба з лука, стрільба стендова, сучасне п’ятиборство, триатлон, фехтування. Загалом у школі тренується 170 спортсменів постійного складу та 34 змінного, і працює 47 тренерів.

 

У Турці відкрили інклюзивно-ресурсний центр

Сьогодні, 5 грудня, у  Турківській гімназії №1 відбулося відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Турківської районної ради, покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. 

«Сьогодні право на здобуття освіти дітьми з особливими потребами гарантовано державою. І, я щиро переконана, що колектив цього центру буде прикладати максимум зусиль, щоб дітям і їхнім батькам було комфортно і затишно. Цього року це уже десяте офіційне відкриття інклюзивно-ресурсного центру на Львівщині», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. 

Також директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Марія Гоголевська, висловила слова вдячності державі за можливість допомагати особливим дітям та за всебічну підтримку і допомогу у втіленні в життя цієї можливості. 

ІРЦ розміщений у трьох кімнатах із капітальним ремонтом та всім необхідним обладнанням. Для цього з місцевого бюджету було виділено 100 тис грн, а також скеровано субвенцію 251, 88 тис з державного бюджету на придбання обладнання ІРЦ.

Працюватиме у центрі практичний психолог та вчитель-логопед, які допомагатимуть дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися. 

Завданнями центру передбачено: надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо програми навчання дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання, а також надання консультативно-психологічної допомоги батькам.

 

Для ліцеїстів із Луганщини та Волині організували святкову програму

З нагоди Дня Збройних Сил України департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації організував для ліцеїстів Львівщини, Луганщини та Волині 5-денну мистецьку програму.

У межах святкування студенти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут, Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні та Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою відвідали Гарнізонний храм, побували на творчих вечорах, ознайомилися з умовами навчання у Національній академії сухопутних військ.

Також візьмуть участь у екскурсії музеями Львівщини, відвідають Оперний театр, будуть присутні на виставі в театрі М.Заньковецької, побувають на презентації альбому гурту "КУЛІ" та відвідають святковий концерт з нагоди свята за участі солістів Львівської Національної філармонії.

 

Військових медиків привітали з Днем Збройних сил України

Сьогодні, 5 грудня, у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбулись урочистості з нагоди Дня Збройних сил України.

Присутніх привітала директор департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак.

"Шановні колеги, щиро вітаю вас зі святом - Днем Збройних сил України. Військові медики - це не просто передовий загін української армії. Це ті люди, які зберігають життя,  рятують життя, інколи, і ціною власного. Нам надзвичайно приємно, що ми маємо такий Центр. Військово-медичний клінічний центр Західного регіону - це без сумніву одна з кращих клінік у нашій державі загалом і не тільки у військовій медицині. Хочу вкотре подякувати вам. Спасибі за те, що ви є, що ми можемо працювати, вчитися, розвиватися, обмінюватися досвідом. За те, що у Львові сьогодні є спокій та впевненість у завтрашньому дні. І сьогодні у нас є сильна армія, яка нас боронить, та сильна медицина. Зі святом ", - зазначила директор департаменту. 

Окрім того, за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних сил України Почесними грамотами облдержадміністрації та цінними подарунками відзначили кращих військових медиків.

 

Студенти Львівщини переглянули фільм «Позивний «Бандерас»

5 грудня у кінотеатрі ТЦ «Форум Львів» в межах національно-патріотичного виховання відбулася демонстрація одного із кращих українських воєнних кінофільмів – «Позивний «Бандерас», який переглянули студенти Львівщини.

«Позивний «Бандерас» – український військовий детективний фільм режисера Зази Буадзе. В основу стрічки лягли щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО.

У ядрі сюжету – фронтова осінь 2014 року. На передову вирушає група розвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном «Бандерасом» Саєнком і люто намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника «Ходока». 

Показ фільму організовано за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

 

Президент закликає світ посилити санкції проти Росії та збільшити присутність НАТО в Чорному та Азовському морях

Президент Петро Порошенко закликав західний світ посилити санкції проти Росії та збільшити присутність НАТО в Чорному та Азовському морях. Про це він сказав в інтерв’ю міжнародній інформаційній агенції Bloomberg.

Глава держави подякував світовим лідерам за підтримку України в тяжкі часи російської агресії.

«Заяви США, G7, Європейського Союзу, інших союзників та дуже сильні слова – це потужна підтримка України. Але попри ці потужні заяви західних партнерів, Путін продовжує діяти. І в цій ситуації ми повинні мати більш тісну координацію і також діяти», - сказав Петро Порошенко.

«Діяти – не означає оголошувати війну. Точно ні. Ми – мирна країна і я – людина миру. Ми просто хочемо захистити наш суверенітет і територіальну цілісність та незалежність. Але діяти – означає запровадження нових санкцій проти Росії, пакет санкцій за Азов», - зазначив Президент.

«Ми маємо збільшити присутність НАТО в Чорному морі, можливо і в Азовському морі. Це було б дуже добре і ми розраховуємо на це і запрошуємо кораблі НАТО для того, щоб забезпечити стабільність. Тому що це новий вид війни – гібридна війна, яка включає в себе кібератаки на західні демократії, кампанії по дезінформації, спроби атак на різні країни під час виборів, ембарго українських товарів, припинення постачання природного газу і, головне - використання збройних сил проти суверенних і незалежних держав, включаючи Україну», - сказав Петро Порошенко.

 

У Львові відбулось засідання «Бібліотека – платформа для соціальної взаємодії у форматі «all inclusive»

Сьогодні у приміщенні URBAN-бібліотеки (бібліотека-філія № 8 Львівської МЦБС для дорослих), що на вул. Устияновича, 4, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека провела засідання інтер@ктивної студії «Метод-профі» на тему: «Бібліотека – платформа для соціальної взаємодії у форматі «all inclusive» для працівників організаційно-методичних відділів ЦБС та працівників бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Методисти області мали можливість обговорити важливі питання з бібліотечного життя: культурна дипломатія між регіонами України як невід’ємна частина діяльності ЦРБ, бібліотека – центр розвитку громади в режимі доступу 24/7, мультифункціональність та інклюзивність простору бібліотек: трансформація задля розвитку громади, осередок формування громадянського середовища через культурно-просвітницькі проекти ЦРБ та інші.

 

Президент: Зростання місцевих бюджетів – свідчення успішного втілення децентралізації

Під час Форуму місцевого самоврядування Президент Петро Порошенко зазначив, що місцеві бюджети за чотири роки реформи зросли у 3,4 рази.

«Цього року частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України вперше нарешті перевищила той показник, про який ми свого часу мріяли», - сказав Президент. Він зауважив, що це відбулося і тепер частина місцевих бюджетів з урахуванням субвенцій та субсидій перевищує державний бюджет.

Глава держави підкреслив, що  у 2018 році частка місцевих бюджетів вже складає 52% в зведеному бюджеті країни.

«Це дуже символічна і дуже принципова цифра. Це означає, що наша програма децентралізації, яка була обіцяна мною ще під час президентської кампанії, яка була повністю реалізована українським Урядом (працює - ред.). Кожен день відбуваються зміни», - підкреслив Петро Порошенко та подякував Прем’єр-міністрам Арсенію Яценюку і Володимиру Гройсману, а також Верховній Раді і особисто Голові ВРУ Андрію Парубію за законодавчу підтримку цього процесу.

Президент також підкреслив важливість надання Міністерством фінансів відкритого публічного доступу до місцевих бюджетів.

«Тепер громада зможе побачити та належно оцінити і заробітні плати керівників, і суми на депозитах. Це яскрава відповідь на твердження окремих голів про те, що грошей немає на дитячий садок, ремонт доріг чи інші потреби громади», - сказав Петро Порошенко та наголосив, що ця відкритість дасть можливість жорстко  вимагати змін у житті міст і сіл, наполягати на використанні коштів для вирішення найгостріших проблем.

Глава держави також зазначив, що обсяг державної підтримки на розвиток громад та розбудову інфраструктури місцевих громад вже збільшився у порівнянні з 2014 роком у 39 разів.

 

Мін’юст інформує про запобігання та протидію домашньому насильству

Міністерства юстиції інформує про дії у разі, коли чоловік піднімає руку на дружину.

Перш за все, порада всім громадянам, які зазнають насильства, в жодному разі не мовчати. Агресор не одумається і не втихомириться. Чим довше мовчати про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки.

Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати». За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.

Міністерством юстиції України спільно з народними депутатами було розроблено й прийнято Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.

Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?

Стосовно кривдника може бути винесено терміновий заборонний припис, який зобов’язує залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи терміном до 10 днів.
Інші можливі механізми захисту від домашнього насильства – обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників. Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.
Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути 680 грн, тривалість громадських робіт збільшення 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб.
Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років. Але дані норми почнуть діяти з 11 січня 2019 року.

Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:
– уповноважених підрозділів органів поліції,
– загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,
– служби у справах дітей за місцем свого проживання,
– скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас виникнуть питання з цього приводу - телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах всієї України. Там ви зможете отримати консультацію і правовий захист.

 

У Львові відбудеться творчий вечір Ігоря Калинця, присвячений пам’яті Ірини Стасів-Калинець

У четвер, 6 грудня, о 16:00 год у Львівському музеї історії релігії відбудеться творчий вечір Ігоря Калинця, присвячений пам’яті Ірини Стасів-Калинець.

У день народження Ірини Стасів-Калинець на заході презентують нову книжку перекладів Ігоря Калинця з Юрія Гарасимовича, польсько-українського поета, у творчості якого провідне місце займає тема лемківської трагедії в час примусового виселення їх з етнічних земель.

У події візьмуть участь молоді львівські поети Ростислав Кузик і Назар Данчишин, редакторка першого видання книжки Наталія Ступко, а також вишукана молода співачка Наталія Кухар, яка виконає маловідомі лемківські народні пісні. Спеціальний гість – Микола Мох, харківський актор, який прочитає поезію Ігоря Калинця.

 

На Львівщині відбудеться творчий вечір поетеси Ірини Вовк

Сьогодні, 5 грудня, у виставковій залі Львівського музею історії релігії відбудеться ювілейний творчий вечір поетеси, драматурга, сценаристки, авторки 24 літературно-художніх видань Ірини Вовк.   

У творчому вечорі візьмуть участь органіст Віталій Півнов, пісняр Орест Цимбала, співочий дует Леся Шкап’як і Олена Крилова – акторки Першого українського театру для дітей та юнацтва, церковний хор «Осанна» та Молодіжний експериментальний театр аматорів «МЕТА».

Серед нових видань поетеси - двотомник поезії та драматургії «Сонцетони», збірка громадянської лірики «Непроминальність, або Енколпіони для душ» та збірка філософської лірики «Туга за Єдинорогом» – усі побачили світ у львівському видавництві «Сполом» (2017–2018 рр.).

Творчий вечір завершиться фрагментом авторської інсценівки «У прихистку Божої ласки: Мати і Син», де Ірина Вовк озвучить графиню Софію з Фредрів Шептицьку, а Роман Гринько озвучить Романа-Андрея Шептицького.

 

Цьогоріч на Львівщині реалізують понад 1000 проектів місцевого розвитку

У 2018 році на території Львівської області реалізують понад 1000 проектів місцевого розвитку на загальну суму 121,5 мільйони гривень.

Зокрема, цьогоріч у галузі освіти реалізують 416 проектів. Загальна вартість мікропроектів понад 100 млн гривень.

Зазначимо, що у 2017 році на Львівщині реалізували 620 проектів місцевого розвитку, а сума видатків склала 69,8 мільйони гривень.

У період з 2016 по 2018 рік вдалось реалізувати  2311 проекти на загальну суму

245,2 мільйони гривень. Кількість учасників склала – 4417.

 Зазначимо, що 3 грудня стартував прийом заявок на участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Пріоритетами у конкурсі на 2019 рік є будівництво, капітальний ремонт, реконструкція будівель, а також придбання обладнання та інвентарю для:

- Шкіл

- Закладів дошкільної освіти

- Сфери охорони здоров’я (районні та міські комунальні лікарні, некомерційні комунальні підприємства, центри первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії сімейної медицини, ФАПи)

- Культури (народні доми, будинки культури, бібліотеки, музеї, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (ПСМНЗ), музичні та мистецькі школи)

- Вуличне освітлення (будівництво, капітальний ремонт, реконструкція вуличного освітлення комунальних доріг та пішохідних доріжок)

- Інші пріоритети (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентарю, облаштування об’єктів ПЗФ

- Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентарю, благоустрій території.

Заявки приймають до 31 січня 2019 року.

Гранична вартість проекту становить не більше ніж 500 тис  грн. Гранична субвенція з обласного бюджету для проекту становить 200 тис грн.

 

Пауерліфтери Львівщини вибороли нагороди на чемпіонаті Європи в Литві

З 23 листопада до 2 грудня у литовському місті Каунас тривав чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу.

У надважкій ваговій категорії +120 кг львів’янин, майстер спорту України міжнародного класу Павло Наконечний виборов срібну нагороду в сумі триборства. Зокрема, на цих змагання Павло зустрівся зі своїм давнім суперником Люком Річардсоном. У кожній вправі спортсмени боролися до останнього. У присіданнях зі штангою Павло підкорив вагу 380 кг, показавши другий результат у ваговій категорії. А у жимі лежачи Павло відігрався та встановив новий рекорд Світу 245,5 кг.

Також у тязі становій Павло встановив новий рекорд Світу 385 кг. Але в останньому підході в тязі становій Павлу не підкорилась вага 386 кг, що призвело до програшу за власною вагою. Таким чином, в активі нашого богатиря 2 срібні малі медалі, 1 мале золото та срібна нагорода у сумі триборства.

Майстер спорту України Павло Мисник, у жимі лежачи продемонстрував 180 кг, що дозволило йому посісти третє місце у ваговій категорії до 83 кг серед юніорів.У тязі становій Павло підкорив 290 кг. Відтак, в активі спортсмена бронзова нагорода в окремій вправі у ваговій категорії до 83 кг серед юніорів.

 

Олена Старікова – чемпіонка етапу Кубку світу з велосипедного спорту

У Берліні завершився III етап Кубку світу з велосипедного спорту на треку.

У складі збірної команди України спортсменка зі Львівщини Олена Старікова виборола дві медалі.

Зокрема, у спринті на 200 метрів виборола «бронзу» (10,670) та «золото» в гіті на 500 метрів (33, 210).

Вітаємо велосипедистку та її тренера Євгена Болібруха!

 

В області порушили питання фінансової підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу

4 грудня відбулось чергове засідання обласної комісії по Комплексній програмі підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки, на якій розглядали заявки за напрямами: «Розкислення грунтів (вапнування) шляхом внесення вапнякових меліорантів» та «Фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів».

На виконання заходу «Розкислення грунтів (вапнування) шляхом внесення вапнякових меліорантів» із обласного бюджету виділено 480 тис гривень. За результатами конкурсу 3 господарства області отримають фінансову підтримку  в сумі 210 тис гривень на виконання цього заходу програми.

Станом на сьогодні негативним в господарствах є кислі грунти. Показник кислотності здійснює великий вплив на розвиток кореневої системи та живлення рослин через засвоєння поживних речовин.

Комплекс позитивних змін, що відбуваються в кислих ґрунтах під впливом вапнування, докорінно поліпшують їх родючість та підвищують урожайність сільськогосподарських культур.

 У 2018 році за напрямом «фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів» виділено 12,9 млн грн, з яких  набули право на  одержання пільгових кредитів  28 переможців бізнес-планів на загальну суму 9,8 млн грн. Ще 4 сільгоспвиробники захистили свої бізнес-плани на комісії і отримають 1,19 млн грн пільгових кредитів.

Слід відзначити, що цей напрям підтримки аграріїв є унікальною можливістю залучення дешевих фінансових ресурсів для реалізації проектів, адже пільгове кредитування передбачає одну з найнижчих відсоткових ставок за користування кредитними коштами в Україні у розмірі 5 % річних. Також передбачається можливість відстрочення повернення основної суми зобов’язання до одного року. На сьогоднішній день по цьому напрямі  доступно ще  1,9 млн грн.

Заявки та бізнес-плани подаються до Львівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за адресою: м. Львів, вул. Пекарська, 95, до 10 грудня 2018 року.

 

Відкрито реєстрацію на молодіжну зустріч «Галицький авангард 2018»

14 грудня відбудеться шоста традиційна зустріч молодіжних громадських організацій та організацій, які працюють з молоддю Львівської області.

У програмі заходу:

- нагородження молодіжних громадських організацій та організацій, які працюють з молоддю у різних номінаціях;
- підбиття результатів діяльності відділу молодіжної політики та молодіжних громадських організацій за 2018 рік (у формі креативної відеопрезентації або слайд-шоу тривалістю до 3 хв.);
- реалізація обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки у поточному році;
- фуршет, неформальне спілкування.

Громадським організаціям, які бажають взяти участь в зустрічі, необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням.

Для участі у зустрічі просимо делегувати не більше 3-х представників від організації.

Вимоги до оформлення презентації:

- таймінг 3 хв;

- кількість слайдів: до 8;

- до 15 слів на слайді; 

- фотографії хорошої якості, що якнайкраще висвітлюють діяльність організації у 2018 році;

- мінімум 4 фотографії до заходу;

- лаконічна структура самої презентації;

- завершальний слайд - контакти організації.

Основна мета заходу полягає в підведенні підсумків року, що завершується, налагодженні подальшої співпраці та підвищенні ефективності роботи між департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та молодіжними громадськими організаціями Львівщини. За детальною інформацією просимо звертатися до Софії Курман, телефон: 0685121268.

Початок реєстрації учасників 14 грудня о 17:00 год. Офіційне відкриття розпочнеться о 17:30 год. Деталі про захід та локацію усі відібрані учасники отримають на електронну скриньку.

За бажанням представники громадських організацій можуть презентувати свою діяльність за 2018 році та плани на 2019 рік у вигляді презентації.

 

 

04.12.2018

 

На Львівщині розпочався проект «Різдвяний конвой»

На Львівщині з 4 до 6 грудня триватиме проект «Різдвяний конвой» - діти із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, отримають пакунки з подарунками. 4500 гостинців сформували родини з Німеччини.

Подарунки передадуть дітям з усіх районів області та міст обласного значення.

Сьогодні «Різдвяний конвой» завітав до дітей з Пустомитівського, Самбірського та Старосамбірського районів. Завтра заплановані поїздки до Сколівського, Турківського, Дрогобицького, Миколаївського та Стрийського районів.

Проект реалізовують представники з Німеччини «WPK WeihnachtspackchenkonvoigGmbH» у партнерстві з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» за підтримки та сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

 

У Києві відбулось відкрите засідання щодо державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Сьогодні, 4 грудня, відбулось відкрите засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відтак, на засіданні ухвалили рішення НКРЕКП «Про затвердження Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Львівгаз» на 2019-2028 роки».

У засіданні взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації  Роман Филипів та головний інженер ПАТ «Львівгаз»  Богдан Гук.

«В частині амортизації, всі кошти спрямовані на підтримання мереж систем газопостачання в належному стані. Найбільша їх частина спрямована на реконструкцію та заміну газопроводів. Також передбачено 27 млн грн. на заміну індивідуальних лічильників», – зазначив Богдан Гук.

Як повідомив заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації Михайло Грет, згідно з інвестиційною програмою ПАТ «Львівгаз» на 2019 рік передбачили заходи на суму 63,4 млн грн.

 

На Львівщині стартувала ялинкова кампанія

Сьогодні, 4 грудня, у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася міжвідомча виробнича нарада за участю правоохоронних, природоохоронних органів, державних лісогосподарських підприємств та представників облдержадміністрації, на якій йшлося про проведення ялинкової кампанії 2018-2019 рр. на Львівщині.

Отож, лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства цьогоріч заготовлять 10,5 тисяч новорічних ялинок. Однак, якщо через високий попит такої кількості виявиться замало, то підприємства зможуть заготувати ялинки додатково, оскільки на ялинкову кампанію 2018-2019рр. їм дозволено реалізувати 14,6 тис штук ялинок.

Не заготовляти відразу весь дозволений ліміт лісгоспи вирішили базуючись на досвіді попереднього року – минулоріч держлісгоспи продали трохи більше 6 тисяч штук новорічних ялинок. І щоб не готувати надмір ялинок, вирішили заготовити менше, а решту – поступово за потребою.

Для реалізації новорічних ялинок лісівники облаштують торгівельні майданчики в районах області, також проводитимуть реалізацію з дворів лісництв, лісгоспів, на ринках районного та місцевого значення, а також у Львові у спеціально визначених міською радою місцях торгівлі новорічними ялинками. Ціни на ялинки у держлісгоспах коливатимуться від 100 до 200 грн, залежно від висоти дерева

Нагадуємо, що легально заготовлені новорічні ялинки обов’язково повинні бути промаркованими пластиковими бирками або самоклейними стрічками зі штрих-кодом. За ним кожен може перевірити походження ялинки, ввівши код на сайті .

Для кращої організації ялинкової кампанії та попередження випадків незаконної заготівлі і реалізації новорічних ялинок Львівське ОУЛМГ спільно з Головним управлінням національної поліції у Львівській області, Управлінням патрульної поліції у Львові та Державною екологічною інспекцією у Львівській області видали наказ (від 27.11.2018р.) «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період», яким визначений порядок реалізації та перевезення новорічних ялинок.

Також, з ініціативи Львівського ОУЛМГ, Голова Львівської облдержадміністрації видав розпорядження «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2019 року».

На автодорогах, залізничних та автобусних станціях будуть створені тимчасові пости з працівників лісової охорони, правоохоронних органів, органів екобезпеки для перевірки законності придбання та перевезення новорічних ялинок.

Обласна адміністрація, лісівники, поліція та екологічна інспекція закликають усіх дотримуватися законодавства і не займатися незаконною рубкою чи реалізацією новорічних ялинок. Відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008р. №665 сума відшкодування за незаконно зрубану новорічну ялинку залежить від діаметра зрубаного дерева і становить мінімум 453 грн. Також у разі виявлення, порушник додатково повинен заплатити адміністративний штраф від 85 грн.

 

У військовому ліцеї імені Героїв Крут відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України

Сьогодні, 4 грудня, у Військовому ліцеї імені Героїв Крут відбулися урочистості з нагоди святкування Дня Збройних Сил України.

З професійним святом ліцеїстів та військовослужбовців привітала директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій.

«Щаслива, що маю нагоду привітати Вас з цим Днем, адже саме він є символом відродження української армії. І я вірю, що в подальшому цей стрімкий розвиток не зупиниться. Бажаю Вам усім здоров’я, мудрості, Божого благословення, радості і незламності духу. Бо лише разом однією великою українською родиною ми зможемо захистити і навести лад у нашій державі», - зазначила під час виступу директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій.

Додатково в межах святкування тижня Збройних Сил України, львівський ліцей приймав гостей з Волині та Луганщини. Керівник навчального закладу, полковник Юрій Гусар зазначив, що навчальний заклад цього року реалізував давно задумані плани щодо обміну досвідом між викладачами та ліцеїстами навчальних закладів інших областей України.

Також серед почесних гостей святкування були герої України, учасники АТО та духівництва. Найкращих ліцеїстів, педагогів та вихователів було нагороджено грамотами та подячними листами.

 

Запрошуємо молодь Львівщини до участі в конкурсі

Головне управління Держпраці у Львівській області запрошує учнів та студентів віком від 6 до 18 років до участі у першому етапі VIII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», який проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2019 році.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок. Роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки. Приймають лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам Конкурсу. Детальні умови Конкурсу, критерії оцінювання конкурсних робіт описані у Положенні про VІІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» з нагоди відзначення Дня охорони праці Україні у 2019 році. 

Художні твори учасників для підбиття підсумків Конкурсу  на Львівщині необхідно надіслати до Головного управління Держпраці у Львівській області не пізніше 25 лютого 2019 року за адресою: 79005, м. Львів, площа Міцкевича, 8 (VIІ поверх).

Важливо!

Малюнки повинні відповідати наступним вимогам:

–  на Конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

– розмір роботи не має бути більшим за формат А-2.

– роботи не потрібно оформляти рамкою, паспарту, наклейками тощо.

– на зворотному боці кожної конкурсної роботи необхідно зазначити розбірливо українською мовою:

 • назву роботи;

 • прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора;

 • місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адрес (при наявності);

 • сферу діяльності батьків;

 • назву навчального закладу;

 • прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника.

Роботи, що посядуть І, ІІ і ІІІ місця у першому відбірковому турі Конкурсу будуть нагороджені відповідними дипломами та подарунками. Художні твори переможців, які посядуть І місце будуть надіслані  до ДП Редакція журналу «Охорона праці» для участі у фіналі Конкурсу.

Відповідальна за організацію та проведення першого етапу VІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на Львівщині – завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції Галина Ільницька, тел.:(032)235-58-75.

 

В області відбудеться Міжнародна наукова-практична конференція щодо спектру алкогольних порушень плоду

За підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, 6-7 грудня  у конференц-залі стоматологічного центру Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького відбудеться Міжнародна наукова-практична конференція на тему  «Спектр алкогольних порушень плоду (Fetal Alcohol Spectrum Disorder – FASD): міждисциплінарний підхід».

Захід відбудеться за участі Державної агенції з вирішення проблем пов’язаних з алкоголем (Польща, Варшава).

Серед учасників також будуть: директор Державної  агенції розв’язання алкогольних проблем  (PARPA. Варшава, Польща) Кшиштоф Бжуска, ректор Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, академік Національної Академії медичних наук України Борис Зіменковський, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак та директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.

Початок заходу:  10:00 година.

Адреса: м. Львів, вул. Пекарська 69а.

Програма заходу додається.

 

11 грудня – останній день подачі заявок на участь у аукціоні щодо оренди ставків

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації повторно повідомляє, що об 11.00 годині 11 грудня відбудуться земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами.

Зокрема, цього дня на аукціон буде виставлено наступні ставки:

 • Ставок площею 0,4689 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 0,6252 га;

 • Ставок площею 1,8502 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 2,1590 га;

 • Ставок площею 0,4348 га, який розташований на території Лютовиської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 0,7836 га;

 • Ставок площею 1,0573 га, який розташований на території Новоміської сільської ради (за межами населеного пункту) Старосамбірського району, на земельній ділянці площею 1,7224 га;

 • Ставок площею 1,0297 га, який розташований на території Новосілко-Опарської сільської ради (за межами населеного пункту) Миколаївського району, на земельній ділянці площею 1,2736 га;

 • Ставок площею 0,9202 га, який розташований на території Бишівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 1,4924 га;

 • Ставки площею 10,5624 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 11,3717 га;

 • Ставок площею 17,5668 га, який розташований на території Оглядівської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району, на земельній ділянці площею 21,1153 га.

Нагадуємо, останній день подачі заявок на участь – 02 листопада 2018 року (до 16:30 год.).

Аукціон з продажу права оренди земельної ділянки разом із водним об’єктом відбудеться у Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Детальну інформацію про лоти та проведення земельних торгів можна отримати на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за посиланням: 

 • Старосамбірський район, Лютовиська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28503.

 • Старосамбірський район, Лютовиська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28500.

 • Старосамбірський район, Лютовиська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28501.

 • Старосамбірський район, Новоміська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28464.

 • Миколаївський район, Новосілко-Опарська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28462.

 • Радехівський район, Бишівська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28451.

 • Радехівський район, Оглядівська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28426.

 • Радехівський район, Оглядівська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/28444.

Стартував тренінг-семінар в межах програми Erasmus +

Cьогодні, 4 грудня, в Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького розпочав  роботу  міжнародний тренінг-семінар в межах програми Erasmus+ «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агро-продовольчого сектору Східної Європи» (Ag-Lab), у якому взяли участь вчені з Грузії, Молдови, Словенії, Польщі, Франції, Італії і України.

Зокрема, з доповіддю виступила координатор проекту (УЛ) Марія Клопчич (Словенія), яка розповіла про проект. А також про те, що на конкурс було подано 756 заявок, серед яких було  виділено багато найкращих  а також велику кількість дуже добрих проектів.

ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького також взяв участь у цьому конкурсі програми Erasmus+ і став переможцем. Тепер фахівці університету разом із своїми колегами з вищих закладів освіти Європи будуть реалізовувати проект щодо поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики. У межах цього проекту ЛНУВМБ імені С.З.Ґжицького отримає відповідне обладнання для лабораторій і викладачі та студенти університету матимуть змогу походити стажування в університатах Європи, які  автоматично є партнерами з  реалізації цього проекту.

Як розповів керівник відділу міжнародної співпраці університету, професор Василь Стефаник, учасники тренінгу-семінару працюватимуть протягом чотирьох днів за насиченим графіком. Вони роглянуть чимало тем, які стосуються лабораторних досліждень у сфері виявлення фальсифікатів у продуктах харчування, поділяться між собою методами досліджень та інформацією про найновіше обладнання у цій сфері, звітуватимуть про впровадження магістерських програм, придбання обладнання, розповсюдження діяльності, контакти з лабораторіями  та конкретні завдання і зроблять відповідні висновки.

Крім того, учасники тренінгу-семінару побувають  у Львівській державній обласній лабораторії ветеринарної медицини та лабораторіях Львівського науково-дослідного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок.

 

Для державних службовців територіальних органів водно-земельних ресурсів організують курси підвищення кваліфікації

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації повідомляє про проведення курсів підвищення кваліфікації, посадових осіб та спеціалістів з питань реалізації державної водогосподарської та земельно-екологічної політики за темою: «Екологічні компенсаторні заходи експлуатації водних ресурсів Карпатського регіону».

Тема рекомендована для державних службовців територіальних органів водно-земельних ресурсів та фахівців в басейні р. Дністер (на прикладі р. Верещиця).

Курси з зазначеної теми проводять ведучі фахівці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України, які мають досвід наукових, проектних і експлуатаційних робіт з вищезазначеної тематики.

Дата проведення курсів: 12 грудня 2018 року (реєстрація відбудеться з 9 до 10 години, заняття з 10 до 17 години).

Місце проведення: актовий зал Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації (м. Львів, вул. Стрийська, 98).

До 05.12.2018 необхідно підтвердити участь слухачів та надати відомості про них (назва організації, ПІБ, посада, телефон, е-mail) для отримання  ними свідоцтва про підвищення кваліфікації.

 

На пішохідних переходах Львівщини облаштовують світлофорні об‘єкти

З метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху, зниження аварійності на вулично-дорожній мережі Львівської області завершено облаштування світлофорного об‘єкта на пішохідному переході в смт Великий Любінь на автомобільній дорозі Н-13 Львів-Самбір-Ужгород.

Як повідомили у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА, у 2016 році було освітлено 50 пішохідних переходів з найвищим рівнем дорожньо-транспортного пригод, у 2017 році таких переходів було освітлено 150. 

Зазначимо, що цього року планується освітлити  понад 60 пішохідних переходів на автомобільних дорогах загального користування.

На сьогодні роботи з влаштування освітлення пішохідних переходів на автомобільних дорогах загального користування Львівщини тривають .

 

"Львівський бронетанковий завод готовий збільшити виробничі потужності для забезпечення обороноздатності держави", - Юрій Бровченко

Сьогодні, 4 грудня, з робочим візитом на Львівщині перебуває заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

У межах візиту заступник міністра відвідав ДП «Львівський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

Відтак, Юрій Бровченко детально ознайомився з виробничими потужностями підприємства.

«Приємно бачити, що одне з стратегічних підприємств з виробництва та ремонту бронетанкової техніки активно працює та готове збільшити виробничі потужності для забезпечення обороноздатності та збереження життя нашим захисникам на сході країни. Львівщина останніми роками демонструє стрімку динаміку розвитку, завдяки чому створює вектор градації для усієї країни», - зазначив Юрій Бровченко.

Під час візиту на ДП «Львівський бронетанковий завод» заступник міністра також відзначив потенціал, перспективи та всі можливості  підприємства для максимального завантаження і залучення підприємства  з метою вирішення завдань обороноздатності та  економічного зростання країни.

Довідково:

Основною сферою діяльності ДП «Львівський бронетанковий завод» є ремонт і модернізація танків Т-72, Т-64, гусеничних пожежних машин ГПМ-54, інженерних машин розгородження ІМР-2 та броньованих машин розмінування БМР-1. Фахівці заводу також здійснюють ремонт танкових двигунів та комплектуючих до танків Т-72.

Останніми роками на підприємстві інтенсивно виготовлять нових зразки БТОТ, а саме: проведено державні випробування дослідного взірця та налагоджено виготовлення тактичної бойової колісної машини «Дозор –Б», гусеничної броньованої пожежної машини ГПМ-72,  бойової ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ «Лев». Розроблено технічну документацію і виготовлено дослідний взірець тягача БТС-4ЛБТЗ.

 

Олег Синютка привітав «Електрон» зі 100-річчям

Сьогодні, 4 грудня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулись урочистості з нагоди 100-річчя від дня заснування ПрАТ «Концерн-Електрон».

Зі святом присутніх привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Настав час плече до плеча, серцем до серця постояти за нашу землю, за нашу державу. Ми є свідками того, як спільними зусиллями всього українського народу ми відродили, створили нову українську армію. Ми є свідками того, як відроджується наша національна цервка. Ми обов'язково побачимо, як у всіх сферах нашого життя буде звучати наша рідна українська мова. Я переконаний, що ми обов'язково крок за кроком будемо утверджувати нашу економічну незалежність. А старим-добрим королівським Львовом курсуватимуть сучасні, комфортабельні та рідні кожному львів'янину «Електрони», - зазначив очільник Львівщини.

Також Олег Синютка зачитав привітання Президента України Петра Порошенка з нагоди ювілею підприємства.

Окрім того, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток галузі економіки та з нагоди 100-річчя від дня заснування ПрАТ «Концерн-Електрон» кращим працівникам оголосили Подяки голови облдержадміністрації, а також нагородили Почесними грамотами облдержадміністрації.

Довідково:

Підприємство спеціалізується на виробництві продукції науково-технічного, промислового та побутового призначення. Концерн «Електрон» успішно впроваджує виробництво інноваційних продуктів та технологій в галузі автомобільного та електротранспортного машинобудування.

Країни, які є найбільшими експортерами продукції – Білорусія, Китай, Німеччина, США, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Болгарія, Корея, Румунія, Франція.

В сукупності на підприємствах корпорації працевлаштували 756 працівників.

До складу концерну входять кілька підприємств, зокрема: ТзОВ СП «Електронтранс» - виробництво міського електротранспорту – низькопідлогових трамваїв, тролейбусів та електробусів підвищеної комфортності.

Також СП ТОВ «Сферос-Електрон», що спеціалізується на автономних рідинних підігрівачів, ресиверів, паливних баків, кермових колонок для транспортних засобів. Встановлення кліматичних систем, вентиляційних та сонячних люків, завод «Полімер-Електрон»  - виготовлення виробів різного рівня складності з полімерних матеріалів та пінополістиролу. Інструментальне виробництво. 

 

На Львівщині відбудуться Всеукраїнські змагання «Ukrainian Combat Games» з єдиноборств

У середу, 5 грудня, у Палаці спорту «Галичина», що у Львові на вулиці Керченській, 8, стартують Всеукраїнські змагання «Ukrainian Combat Games» з єдиноборств.

На одній з найяскравіших подій в українському спорті відбуватимуться потужні поєдинки з джиу-джитсу (файтинг), самбо (бойовий розділ), кіокушинкай карате, боротьби на поясах Алиш, карате та фрі-файту.

Змагання триватимуть з 18 до 20 год.

Довідково:
Ukrainian Combat Games – це Всеукраїнські ігри з єдиноборств, які беруть свій початок з 2011 року, коли було проведено перший турнір подібного формату. Україна стала першою державою, завдяки зусиллям Спортивного комітету України, в якій провели національний формат Всесвітніх ігор з бойових мистецтв. У 2018 році було вирішено вперше поділити види спорту, представлені на UCG, на дві частини: рингові та ті, що проводяться на матах і татамі.

 

Андрій Ковтун – новий начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну

Сьогодні, 4 грудня, у Малехові під час зборів колективу  представили нового начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну Андрія Ковтуна.

Привітала нового начальника керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

“Cьогодні, коли у країні війна, важливо, щоб кожен на своєму місці робив усе для розбудови держави. Плідної вам праці і мудрих управлінських рішень”, - зазначила Маріанна Вільшинська

Андрій Ковтун призначений на посаду 3 грудня наказом Держводагенства України №263 – ОС за погодженням з Львівською ОДА.

Зазначимо, з 2014 року Андрій Ковтун обіймав посаду заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну.

 

Олег Синютка привітав працівників статистики із професійним святом

Сьогодні, 4 грудня, відбулися урочистості з нагоди Дня працівників статистики. Зі святом фахівців галузі привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Ваша праця непроста та складна. Але коли приймаються управлінські рішення, база даних, розрахунки та всі результати вашої роботи вкрай необхідні. Львівська статистика є однією з найкращих в Україні: і з точки зору потенціалу, і з точки зору тих обсягів, які ви виконуєте. На основі ваших даних ухвалюють дуже багато рішень. Тому ви дуже важливі люди для економіки, для розвитку та для нашої спільної пермоги», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, а багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників статистики Подяку голови облдержадміністрації оголосили  п’ятьом фахівцям Головного управління статистики у Львівській області.

 

Прийом заявок на регіональний конкурс "Благодійна Львівщина-2018" триває

У Львівській області стартував регіональний етап Національного конкурсу «Благодійна Україна - 2018», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. На Львівщині партнером асоціації є  Громадська організація «Центр ділового партнерства». 

Національна експертна рада конкурсу за результатом оцінювання заявок  визначить у 2019 році переможців і лауреатів Конкурсу окремо по Львівщині. Вшанування відзнакою «Ангел добра» і дипломами відбудеться двічі: на урочистій церемонії «Благодійна Львівщина-2018» у Львові (регіональний етап конкурсу) та на головній церемонії «Благодійна Україна – 2018» у м. Києві.

Асоціація благодійників України та Громадська організація «Центр ділового партнерства» запрошують доброчинців, меценатів, волонтерів  Львівської області номінуватися або номінувати своїх колег на участь в Національному конкурсі «Благодійна Україна».  У конкурсі можуть брати участь благодійники, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2018 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку. Заповнену заявку (у форматі word) та додаткові до неї матеріали в електронному вигляді необхідно надіслати на електронну адресу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2018»: konkurs.blago@gmail.com до 15 березня 2019 року. Додані до заявки оцифровані фотографії, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які характеризують діяльність благодійника або хід реалізації благодійного проекту (ініціативи), можуть позитивно вплинути на кінцеву оцінку конкурсної заявки та визначення переможців і лауреатів конкурсу.

Заповнюючи заявку обов’язково вкажіть номінацію, у якій хочете взяти участь. У цьому році є 16 основних, 3 індивідуальні та 4 спеціальні номінації: 

Основні колективні номінації:

1.Благодійність великого бізнесу.

2.Благодійність середнього та малого бізнесу.

3.Корпоративна благодійність.

4.Колективне волонтерство.

5.Всеукраїнська благодійність.

6.Регіональна благодійність.

7.Місцева благодійність.

8.Благодійність в охороні здоров’я.

9.Благодійність в освіті та науці.

10.Благодійність в культурі та мистецтві.

11.Благодійність в соціальній сфері.

12.Благодійність в захисті України.

13.Благодійність неурядового сектору.

14.«Добро починається з тебе».

15.Благодійна акція року.

16.«Платформа добра».

Індивідуальні номінації:

1.Благодійник року.

2.Волонтер року.

3.Меценат року.

Спеціальні номінації:

1.Народний благодійник.

2.Медіа про благодійність

3.Благодійність медіа

4.Допомога з-за кордону.

Перед тим як обрати номінацію, ознайомтеся із Положенням "Про Національний конкурс «Благодійна Україна», або окремо з витягом з Положення «Конкурсні номінації», де описана кожна із номінацій.

За детальнішою інформацією звертайтеся за тел.: 067-164-04-11; e-mail: konkurs.blago@gmail.com, сайт: http://blagoukraine.org/.

Регіональний партнер конкурсу у Львівській області: Громадська організація «Центр ділового партнерства». Контакти: тел. (098) 638-95-07, e-mail: oksa05@gmail.com. 

 

З 1 грудня 2018 року підвищено пенсії

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 грудня 2018 року підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1435 до 1497 гривень.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у зв’язку з цим, з 1 грудня 2018 року перераховано пенсії:

 • особам, які отримують мінімальний розмір пенсії (за наявності страхового стажу у чоловіків більше - 35 років, у жінок - 30 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 у чоловіків - 25 років, у жінок - 20 років).

Розмір пенсії зазначених осіб становить 1497 грн. (до цієї дати -  1452,00 гривень).

 • особам, які отримують мінімальний розмір пенсії (за наявності страхового стажу у чоловіків менше - 35 років, у жінок - 30 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 у чоловіків - 25 років, у жінок - 20 років).

Розмір пенсії зазначених осіб становить 1497 грн (до цієї дати - 1435,00 гривень).

 • особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР» перераховано надбавку до пенсії. Розмір цієї надбавки збільшиться з 177,70 грн до 185,30 грн (10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.12.2018 складає 1853 гривні).

 • особам, які отримують максимальний розмір пенсії на рівні  10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії збільшиться з 14350 грн до 14970 гривень.

 • особам, які отримують доплату за понаднормовий стаж, надбавки, підвищення, які обчислюються у відсотковому відношенню від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Даний перерахунок проведено автоматизованим способом, тому додатково звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно.

Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за матеріалами, які містяться у пенсійній справі.

Довідково:

У результаті проведеного перерахунку пенсії збільшилися у 527,8 тис пенсіонерів, сума додаткових коштів  становить 16.5 млн гривень.

Необхідну інформацію щодо перерахунку пенсій можна отримати за телефоном гарячої лінії: (032) 255-38-97.

 

12 грудня - електронні земельні торги з продажу права оренди земельних ділянок державної власності

12 грудня відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельний аукціон відбуватиметься на електронному майданчику ДП «СЕТАМ» .

До продажу права оренди на земельних торгах пропонується право оренди 2 земельних ділянок розташованих у Золочівському районі Львівської області, загальною площею 41,4 га:

 • Золочівський район, Новосілківська сільська рада, площа земельної ділянки – 26,4 га. Цільове призначення: для сінокосіння і випасання худоби. Стартовий розмір річної орендної плати – 17027,17 грн.

 • Золочівський район, Великовільшаницька сільська рада, площа земельної ділянки – 15 га. Цільове призначення: для сінокосіння і випасання худоби. Стартовий розмір річної орендної плати – 14387,73 грн.

Контактна інформація особи, в якої можна ознайомитися з документами:  Чорнобай Ірина Петрівна , телефон: +380676757377.

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна на офіційному сайті Держгеокадастру

 

Для дитини, позбавленої батьківського піклування, знайшли домівку

У дитячий будинок сімейного типу в c. Завада Мостиського району влаштували на спільне проживання та виховання дитину, позбавлену батьківського піклування.

«Варто зазначити, що у цьому дитячому будинку сімейного типу  виховується троє рідних братів та сестра дівчинки, яку влаштували. Відтепер у сім’ї проживатимуть 6 дітей-вихованців», - повідомив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

У Мостиському районі функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 6 дитячих будинків сімейного типу в яких виховується 41 дитина зазначеної категорії.

 

На Львівщині відбудеться творчий вечір директора-художнього керівника Заслуженої академічної капели України «Трембіта» Миколи Кулика

8 грудня у Національному академічному українському драматичний театрі імені Марії Заньковецької відбудеться творчій вечір Миколи Кулика - директора-художнього керівника Заслуженої академічної капели України «Трембіта» з нагоди 60-річного ювілею «Modus vivendi».

У програмі - кращі музичні аранжування, анонси творів нових програм  за участі камерного оркестру, рок-бенду та хору заслуженої академічної капели України «Трембіта».

Серед солістів: Оксана Муха, Світлана Мамчур, Ірина Доля,Олеся Бубела, Ольга Верхоляк, Вікторія Ященко, Мар'ян Шуневич, Олег Лановий, Ігор Коцаба, Руслан Скоролітній, Сергій Борута.

Ведуча вечора – Ірина Швайківська. Початок о 18:00 год

 

У Буську презентували книгу про сучасних українських Героїв «Воїни миру»

У понеділок, 3 грудня, напередодні Дня Збройних сил України, в актовій залі НВК «Буська ЗОШ І ст. – гімназія-інтернат ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка відбулася презентація книги «Воїни миру», присвяченій героїчному подвигу учасників бойових дій на Сході України, жителів Бущини.

На зустріч прибули воїни АТО Генза Ігор, Бондаренко Сергій, Друзь Володимир, Томачук Ігор, Міллер Іван, Колодницький Віталій, Зайло Андрій.

З вітальним і подячним словом до тих, хто поділився своїми болючими спогадами, хто боронив мирне небо над країною, звернулися Тетяна Сай, заступник голови Буської РДА і Роман Фурда, заступник голови районної ради, учасник АТО. 

Збірка «Воїни миру» – результат спільної роботи працівників районного інформаційно-методичного центру, педагогів та учнів закладів загальної середньої освіти району. Вона народилася в творчих пошуках, болючих переживаннях, бо ввібрала в себе жахливі спогади недавніх воїнів АТО, розповіді про них із уст дітей, школярів Буського району, педагогів – їхніх наставників, щоб стати широким форматом виховання учнівської молоді, переконливим доказом того, що колишні випускники шкіл, онуки й правнуки надбужанських звитяжців, гідно продовжили їхній славний літопис.

«Воїни миру» – книга, адресована широкому загалу читачів, складається з інтерв’ю із чоловіками та юнаками, які пройшли крізь пекло Авдіївки, Мар’їнки, Іловайська, Дебальцевого, Курахового, Слов’янська, Маріуполя, Попасної, Широкіного, Донецького аеропорту та інших «гарячих» точок. 

Книга присвячена усім тим, хто відстоював територіальну цілісність України і тим, хто не повернувся до рідної домівки, а також тим, хто був поряд із героями – військовим капеланам, медикам і волонтерам. До книги включено фотоматеріали, надані воїнами та волонтерами.
На презентації книги були присутні працівники відділу освіти і відділу культури, військовий комісар Ігор Томачук, директор центру патріотичного виховання молоді Володимир Луженцов, члени районного осередку «Просвіта».

 

На Львівщині стартує Міжнародна молодіжна конференція «Молодь і держава: партнерство заради розвитку молоді» (+аудіо)

Упродовж 6-8 грудня у Львові триватиме Міжнародна молодіжна конференція «Молодь і держава: партнерство заради розвитку молоді»

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.

“Ми проводимо таку конференцію на Львівщині вперше за десятиліття існування політики східного партнерства Європейського союзу. В області ми намагаємось особливу увагу приділяти молоді і це бачать наші міжнародні партнери та представники у Києві. Ця конференція – це визнання роботи в галузі молоді, бо кінцеві результати, які ми плануємо напрацювати чітко співпадають з напрямками роботи, які здійснюємо в галузі молодіжної політики на Львівщині. Міжнародний захід дасть змогу напрацювати майданчик для подальшої комунікації і втілення нових проектів на міжнародній арені”, - зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Участь у конференції візьмуть 135 осіб, це представники молодіжних консультативних рад, молодіжні активісти і представники Програми Східного Партнерства і Європейського союзу, міжнародні експерти, представники влади місцевого і регіонального рівнів (Регіон Східного партнерства), представники міжнародних установ.

“У програмі конференції – дебати між представниками молоді з країн Східного партнерства та представниками молодіжних організацій, філософські тематики щодо довіри між молоддю та урядами і місцевою владою”, - наголосила експерт Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства Марина Симонова.

За її словами, серед результатів конференції буде формування драфтових рекомендацій щодо наступних кроків співпраці між країнами Східного партнерства як з точки зору регіону, так і кожної окремої країни.

Зазначимо, організатори конференції Єврокомісія, Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй, Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Робоча Група 4 “Контакти між людьми” (Україна).

 

«Інклюзивний туризм в дії»: для дітей з інвалідністю організують поїздку в резиденцію Миколая (+аудіо)

У п‘ятницю, 7 грудня, діти з інвалідністю з навчально-реабілітаційного центру «Джерело» вирушать до резиденції святого Миколая на території дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка», що на Жовківщині.

Під час святкування для гостей підготували зустріч зі Святим Миколаєм та його помічниками, самостійне виготовлення новорічних сувенірів у майстерні Святого Миколая, квест галявиною казок, солодкі пригощання та вручення подарунків від партнера Львівської кондитерської фабрики «Світоч».

«До Дня святого Миколая управління спільно із партнерами вирішили організувати активне дозвілля для вихованців центру «Джерело». Уже давно виникла ідея додати діткам різдвяно-новорічної атмосфери», - розповіла начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Захід організовують з метою популяризація локацій для активного та змістовного дозвілля в Різдвяно-Новорічний період, а також забезпечення дозвілля для дітейз інвалідністю з навчально-реабілітаційного центру «Джерело».

Окрім того, за словами Наталії Табаки в управлінні напрацьовують проект на секторальну підтримку, аби створити необхідні умови для подорожей осіб з інвалідністю.

 

Цьогоріч на Львівщині реалізували понад 2 тисяч об’єктів соціальної інфраструктури

У 2018 році на території Львівської області реалізували 2 тисячі 327 об’єктів соціальної інфраструктури на суму 1789,2 млн гривень.

«У 2015 році ми розробили план детального будівництва, за цей час зреалізували понад 6 тисяч проектів. Якщо зупинитись на джерелах, найбільші капіталовкладення надходили з бюджету розвитку та проектів місцевого розвитку. За останні роки - 8,5 млрд грн інвестували у дорожню інфраструктуру», - зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації  Роман Филипів.

Окрім того, він додав: «Нам вдалось у галузі освіти зреалізувати більше проектів, ніж є загальноосвітніх шкіл. Це пов’язано із тим, що в одній школі могли реалізовувати кілька проектів. За останні роки маємо стабільні темпи зростання економіки Львівщини - і по індексу зростання промисловості, сільського господарства, експорту товарів та зростанню реальної заробітної плати. Відкриваються нові потужності, створюються нові робочі місця, залучаються іноземні інвестиції. Понад 6 тисяч інфраструктурних проектів, понад 1700 км відремонтованих доріг і понад 12 млрд грн інвестували в інфраструктурний розвиток».

Зазначимо, що до кінця року планують зреалізувати ті проекти, на які виділено фінансування.

За словами Романа Филипіва, розпочався конкурс інвестиційних проектів регіонального розвитку, що фінансується за кошти ДФРР,  який триватиме до 19 грудня.

Окрім того, згідно з прийнятим бюджетом на 2019 рік, субвенція на соціально-економічний розвиток – 250 млн грн, субвенція на інфраструктуру ОТГ – 70 млн грн, бюджет ровитку – 100 млн грн, програмний ресурс по обласних програмах – 382 млн грн. сумарно Львівщина виходить на майже 3 млрд грн, враховуючи фінансування із дорожнього фонду.

«Розробляли карту пріоритетного будівництва для того, щоб розуміти які об’єкти перш за все потребують ремонту чи реконструкції. Співпраця, консультація та обговорення з громадою пріоритетних напрямів має бути у центрі нашої діяльності. Плани мають пройти відповідне обговорення в громадах. Ми повинні почути думку громад. Після обговорення повинні спланувати дорожню карту перспективного розвитку Львівщини до 2021 року, в яку будуть занесенні основні об’єкти», - додав Роман Филипів.

 

Вероніка Марченко – найкраща спортсменка Львівщини за підсумками листопада 2018 року

Традиційне щомісячне голосування членів колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та членів виконкому відділення НОК України у Львівській області визначило найкращою спортсменкою Львівщини за підсумками листопада 2018 року Вероніку Марченко.

Це почесне звання Вероніка Марченко здобула завдяки успішному виступу на чемпіонаті світу серед військовослужбовців зі стрільби з лука, який відбувся з 11 до 16 листопада 2018 року в м. Тегеран (Ісламська Республіка Іран).

На цьому чемпіонаті спортсмен-інструктор Навчально-спортивної бази літніх видів спорту (м. Львів), старший сержант Вероніка Марченко виборола бронзову нагороду в особистому заліку зі стрільби з лука.

Урочисте нагородження спортсменки відбудеться найближчим часом. 

 

Участь людей з інвалідністю в житті суспільства є однією з ключових передумов становлення України як європейської держави – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що ніколи раніше влада не приділяла стільки часу і стільки уваги проблемам осіб з інвалідністю. І питання забезпечення активної участі осіб з інвалідністю у суспільному житті є одним із важливих питань, якими опікується влада.

«Забезпечення наскрізної участі людей з інвалідністю в житті соціуму є однією з ключових передумов становлення України як європейської держави. Це тест, це лакмусовий папірець. Якщо ми йдемо в Європу, якщо ми вносимо конституційні зміни про майбутнє членство в ЄС та НАТО, ми маємо відповідати певним критеріям. І хочу окремо наголосити – цей критерій один із основних. І саме тому це так важливо. І саме тому це справа Президента. І саме тому я зараз на цій нараді», - сказав Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що протягом 2017-2018 років Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продемонструвало абсолютно глибоке розуміння проблем, які постають перед людьми з інвалідністю, а також дуже активну позицію на виконання і звернень Президента, і звернень Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю, і в співпраці з громадськими організаціями для того, щоб ці позиції вирішувати.

Президент підкреслив, що Україна з першого дня незалежності прагнула якнайповніше реалізувати права людини, які стали основним змістом нашої Конституції. Разом з усім міжнародним співтовариством Україна продовжила створення системи захисту прав тих людей, які потребують цього захисту точно найбільше, зокрема осіб з інвалідністю. Для цього десять років тому була підписана Конвенція про права осіб з інвалідністю, яка є визначальним міжнародно-правовим документом для органів влади під час формування та реалізації державної політики у сфері прав людей з інвалідністю.

«З того часу Міжнародний день осіб з інвалідністю став і для органів влади, і для органів місцевого самоврядування, для громадських організацій і для всіх громадян дуже гарною нагодою певного підведення підсумків що зроблено до цього і накреслення планів на майбутнє – що нам зараз треба зробити», - констатував він.

«Ми даємо оцінку державній політиці – наскільки ми наблизилися до повної реалізації прав і просто, знаєте, не гучних лозунгів, а просто повсякденних потреб осіб з інвалідністю і як широко суспільство відкриває можливості для реалізації їхніх прагнень, надій, сподівань. Я хочу нагадати всім – йдеться не про одну, не про тисячу і не про десяток тисяч людей. Йдеться про 2 млн 630 тис наших співгромадян», - також підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що останнім часом Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю і особисто її керівник Валерій Сушкевич на всіх міжнародних майданчиках привертає увагу до такого тяжкого наслідку російської агресії як порушення прав осіб з інвалідністю.

«Проте хочу окремо наголосити – агресія аж ніяк не припиняє наших зусиль із забезпечення прав осіб з інвалідністю по всій території нашої держави. І це є абсолютно моя чітка вказівка, що ми маємо працювати предметно і тому наша сьогоднішня нарада присвячена дуже конкретному питанню: створенню безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю», - підкреслив Президент.

Водночас Глава держави запропонував не робити акцент лише на доступності до фізичного оточення, хоч доступність у широкому розумінні є одним з основних восьми ключових принципів Конвенції про права осіб з інвалідністю.

«Йтиметься про доступність у широкому сенсі цього слова, про її значущість у всіх без винятку сферах життєдіяльності та про спрямування на реалізацію принципу доступності роботи всіх без винятку органів влади», - сказав Петро Порошенко.

 

 

03.12.2018

 

В області здійснили інвентаризацію поголів’я ВРХ

Забезпечення ефективного використання коштів, передбачених у державному бюджеті на спеціальну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах населення, є актуальним як для тваринництва України в цілому, так і для Львівської області.

З метою отримання достовірної інформації про наявність тварин та можливості більш цілеспрямовано довести інформацію до власників тварин про надання бюджетних дотацій за утримання молодняка ВРХ, відповідно до доручення Голови Львівської обласної державної адміністрації № 50/0/6-18 від 11.09.2018 спільно з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівської філії Державного підприємства «Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин»  із залученням представників сільських, селищних або міських рад в районах області створено робочі групи та проведено інвентаризацію поголів’я ВРХ в господарствах населення.

За підсумками  інвентаризації поголів’я ВРХ в господарствах населення, слід зазначити, що спільною тенденцією для всіх районів області є значна наявність непроідентифікованих тварин, що становить 34 % від наявного поголів’я ВРХ станом на 01.09.2018 р.

Зважаючи на значний відсоток непроідентифікованого поголів’я, звертаємо увагу власників тварин на необхідність дотримання норм чинного законодавства, а саме проведення ідентифікації та реєстрації худоби в термін до 7-ми днів від народження тварини.

Довідково:

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварини, власник повинен звернутися до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства, або до обласної філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Послуга з ідентифікації і реєстрації тварин включає:

- прикріплення вушних бирок з нанесеним на них ідентифікаційним номером;

- заповнення реєстраційного документа;

- проведення реєстрації тварини в Єдиному державному реєстрі тварин;

- оформлення та видачу ідентифікаційного документа на тварину.

Вартість послуги для фізичних осіб становить 34,00 грн за голову.

 

Львівський обласний кардіоцентр отримав ангіографічну систему

У п’ятницю, 30 листопада 2018 року в КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр» була доставлена ангіографічна система Optima IGS 330 для надання цілодобової допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда.

Подія відбулась в межах виконання постанови КМУ № 185 від 21 лютого 2017р. «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання», розпорядження КМУ № 275 від 3.04.2017р. про план пріоритетних дій уряду до 2020 року, у якому задекларовані заходи із запобігання серцево-судинних захворювань, зокрема, впровадження проекту із створення та розвитку «Регіональних реперфузійних мереж»,  наказу МОЗ України № 975 від 29.08.2017 «Про удосконалення системи кардіологічної допомоги у закладах охорони здоров’я України» та розпорядження ЛОДА від 10.05.2018 №798/0/5-18 «Про розподіл агіографічного обладнання».

За 9 місяців 2018р. у Львівському обласному кардіологічному центрі було проліковано 1068 пацієнтів з гострим інфарктом міокарду. Впродовж цього періоду у лікарні було проведено: коронароангіографій – 1576 (при інфаркті - 486) та стентувань – 602 (при інфаркті - 355). Встановлення нової агіографічної системи дозволить збільшити кількість інтервенційних втручань як ургентних, так і планових, що сприятиме зниженню рівня смертності від серцево-судинних захворювань.

 

Співпраця МВС із громадянським суспільством: в області відбувся круглий стіл

Сьогодні, 3 грудня, за ініціативи Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл "Співпраця Міністерства внутрішніх справ із громадянським суспільством у реалізації антикорупційної політики України".

У межах роботи заходу порушили питання проблем антикорупційного законодавства України та практики його застосування в сучасних умовах, а також методів запобігання корупції та подолання негативних наслідків корупційних проявів.

Участь у круглому столі взяли представники органів державної влади, працівники правоохоронних органів державної влади, працівники правоохоронних і правозахисник органів, науковці закладів вищої освіти і наукових установ, представники громадських організацій України та іноземних держав, ЗМІ.

Серед учасників заходу - заступник керівника апарату Львівської обласної державної адміністрації Оксана Томашук.

Зокрема, Оксана Томашук ознайомила присутніх із запобіганням корупції у місцевих органах виконавчої влади.

 

На Львівщині військово-патріотичний гурт "Кулі" презентує музичний альбом до Дня Збройних сил

6 грудня, у День Збройних сил України у Палаці залізничників військово-патріотичний гурт "Кулі" презентує музичний альбом.

Учасники Революції Гідності, а пізніше – бійці першого батальйону нацгвардії імені Кульчицького Зиновій Медюх та Максим Перев’язко за чотири роки бойових дій дали більше тисячі концертів на передовій - від Станиці Луганської і до Маріуполя.

У репертуарі гурту і патріотичні, і народні пісні, зокрема «Мамо не плач», «Хлопчина з майдану», «Дівчина з майдану», «Доброго вам дня», «Слава Україні», «Лента за лентою» тощо. 

Зазначимо, що гурт "Кулі" - учасники проекту "Пісні війни", а також лауреати фестивалю "Пісні, народжені в АТО".

Початок заходу о 16:00 год

 

В області розпочали фінансування пенсій за грудень

Сьогодні, 3 грудня, головне управління Пенсійного фонду України  у Львівській  області розпочало фінансування пенсійних виплат за поточний  місяць.

За перший день  фінансування  на  виплату пенсій  спрямували 66,1 млн грн, що становить 3,9 %  місячної  потреби.

Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюватиметься  з 4 по 25 грудня.

 

На Львівщині відзначили переможців XІХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги»

Сьогодні, 3 грудня, у Львівському національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відзначили переможців XІХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги».

Переможців привітав заступник директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ігор Гайдук.

У цьогорічному фестивалі взяли участь близько 12000 учасників, у заключному етапі фестивалю – близько 2500 учасників.

Найбільшу активність та високий виконавський рівень на Львівщині виявили учні загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Жовківського, Миколаївського, Золочівського, Сокальського, Старосамбірського, Мостиського, Радехівського, Яворівського районів,      мм. Трускавця, Червонограда, Дрогобича, Шевченківського та Залізничного районів міста Львова.

Окрім Львівщини, у конкурсі взяли участь представники з Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Закарпатської, Донецької, Запорізької, Рівненської, Полтавської, Кіровоградської, Миколаївської областей та міста Києва

 

Понад тисячу кандидатів зареєстровано на перших місцевих виборах 23 грудня

23 грудня на Львівщині відбудуться перші місцеві вибори у п’ятьох об’єднаних територіальних громадах - Радехівській та Бібрській міських, Меденицькій і Лопатинській селищних, а також у Зимновідській сільській.

За словами начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, територіальні виборчі комісії загалом в області зареєстрували 1040 кандидатів у депутати і 31 кандидата на посади міських, селищних і сільського голів.

Всього на території Львівщини 23 грудня обиратимуть 130 депутатів – по 26 в кожній із п’яти ОТГ.

Найбільша конкуренція очікується в Радехівській і Бібрській міських ОТГ. В них зареєстровано, відповідно, 318 і 312 кандидатів у депутати.

Найменше бажаючих стати депутатом у Меденицькій селищній ОТГ – 100.

Із 31-го кандидата на посади голів, восьмеро балотуватиметься на посаду Зимновідського сільського голови, по семеро – на посади Радехівського та Бібрського міських голів, п’ятеро на посаду Лопатинського селищного голови і четверо на посаду Меденицького селищного голови.

Серед зареєстрованих на посади голів 18 кандидатів (58%) є партійними висуванцями. Вони представляють 7 політичних партій. 27 зареєстрованих кандидатів (87%) є чоловіками.

 

На Львівщині посилять контроль за діяльністю посередників у працевлаштуванні за кордоном

Станом на 01.11.2018 у Львівській області 96 компаній займаються працевлаштуванням громадян за кордоном і мають відповідні ліцензії на таку діяльність, які видані Міністерством соціальної політики України.

Більша частина згаданих суб’єктів господарювання порушують ліцензійні умови провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. З огляду на це обласна державна адміністрація здійснює низку заходів щодо врегулювання діяльності згаданих компаній.

Зокрема, скеровано звернення до Міністерства соціальної політики України з ініціативою анулювати ліцензії суб’єктам господарювання, які порушують ліцензійні умови та запропоновано посилити контроль за діяльністю посередників у працевлаштуванні за кордоном.

На даний час час Верховною Радою України у першому читанні прийнято проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном». Згаданий законопроект готується до повторного другого читання.

Законопроектом суттєво посилюється контроль за діяльністю посередників у працевлаштуванні за кордоном, надаються повноваження Міністерству соціальної політики на здійснення позапланових перевірок ліцензіатів у разі виникнення ризику ситуації потрапляння осіб у ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, виявлення у загальнодоступних інформаційних ресурсах інформації, що свідчить про порушення ліцензіатом  вимог щодо провадження діяльності із посередництва у працевлаштуванні за кордоном тощо.

Принагідно інформуємо, що однією з підстав анулювання ліцензії суб’єктам господарювання, що займаються працевлаштуванням за кордоном,  є обґрунтоване звернення громадянина про порушення його прав.

З огляду на це, у разі порушення згаданими компаніями Ваших прав, звертайтеся до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  (конт. тел.2613107).

 

Гандбольна «Галичанка» двічі здолала польську «Корону»

Наприкінці минулого тижня львівська "Галичанка" приймала на домашньому майданчику польську "Корону гандбол Кельце" (Korona Handball Kielce).  Команди зіграли два товариські матчі, переможцем яких стали господарі.

«Галичанка» - Korona Handball Kielce - 32:29 (17:15) та 29:28 (16:13).

Найкращим бомбардиром серед гандболісток обох команд була «галичанка» Тетяна Поляк, яка забила 17 м’ячів за два  матчі.

У цих матчах набували досвіду і майстерності молоді гравчині «Галичанки», в їх числі і новенькі.  Нагадаємо, що лідери команди у той самий час змагалися у Словаччині в складі національної збірної України на кваліфікаційному турнірі до чемпіонату світу-2019.

 

Україна вживає заходів для протистояння загрозі повномасштабного вторгнення Росії - Президент

Україна вживає всіх доступних заходів, які можуть упередити повномасштабне вторгнення Російської Федерації на її територію, наголошує Президент Петро Порошенко. Одним із таких є запровадження воєнного стану в 10 областях після відкритої агресії російських військових на українські кораблі. При цьому Президент особливо підкреслив, що це здійснюється для попередження агресії та мінімізації її наслідків та для захисту найголовнішого права людини – права на життя.

«Україна вживає власних заходів для протистояння загрозі повномасштабного вторгнення Росії на українську територію. І коли хтось каже, що ми мали використовувати інші, сухопутні шляхи для того, щоб перетягувати суходолом українські кораблі… Що це означає, шановні політикани? Запропонувати віддати Керченську протоку росіянам? Визнати незаконний статус окупації? Куди ви далі підете і як далі будете торгувати українською землею?», - сказав Глава держави під час виступу на Форумі «70 років Загальній декларації прав людини: порядок денний для України».

«Для захисту суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави я запровадив своїм Указом воєнний стан в 10 областях України, які межують, які є прикордонними з Російською Федерацією, а також в тих, які розташовані на узбережжі Чорного і Азовського морів», - додав Петро Порошенко нагадавши, що він діятиме 30 днів.

Президент вкотре підкреслив, що це захід, спрямований в першу чергу на захист українського народу, який не торкнеться обмеження конституційних прав громадян. «Ще раз хочу наголосити - це превентивний крок, який жодним чином не спрямований на згортання конституційних прав і свобод громадян. Він вводиться лише для того, щоб розширити можливості Збройних Сил і всього сектору безпеки, включно з Національною гвардією, яку в цих умовах ми маємо право залучати для того, щоб швидко реагувати на загрози, що наростають», - сказав він, нагадавши про інформацію надану розвідкою щодо збільшення кількості російських військ вздовж нашого кордону і в окупованому Криму.

«І всі можливості, що дає воєнний стан органам влади, будуть використані для посилення охорони державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з Автономною Республікою Крим», - додав Президент. Серед таких він назвав скорочення термінів бойового злагодження бригад, проведення передислокації відповідних підрозділів для посилення оборони кордону, військові навчання та навчальні збори з резервом першої черги в областях, де оголошено воєнний стан. Також в рамках заходів посилюється охорона та оборона об’єктів критичної інфраструктури, у першу чергу це атомні та гідроелектростанції, вживаються всі необхідні заходи для посилення протиповітряної оборони.

«Наголошую, що все це здійснюється для попередження агресії та мінімізації її наслідків, для захисту найголовнішого права людини – права на життя», - підкреслив Глава держави.

«Воєнний стан – то є превентивний захід на термін у 30 днів. І цей час буде використаний аби зміцнити нашу оборону і нашу здатність захистити громадян від удару ворога. Ми не дамо повторити лютий-березень 2014 року. я дуже сподіваюся, що ми зможемо обмежитися переліченими заходами і його продовження не буде потрібно», - додав він.

Петро Порошенко нагадав, що російська агресія триває понад чотири роки. Та попри це ворогу не вдалося зломити нас, констатував він. «Більше того, Україна вже отримала велику моральну перемогу – ворогу не вдалося змусити нас поступитися нашими цінностями. Як би не було складно, ми не вдаємося до згортання прав людини, до обмеження прав і свобод громадян», - підкреслив він.

«Ми йдемо своїм шляхом. Цей шлях – до Європи, до єдиного простору високих цінностей, серед яких засадничими є права людини. Наголошую, Україна буде в Євросоюзі, Україна буде в НАТО. Бо спільними зусиллями український народ подолає усі випробування. Агресор обов’язково понесе відповідальність за скоєне, а верховенство права запанує на звільненій території, як і на всій території України», - резюмував Глава держави.

 

У грудні триватимуть безоплатні консультування громадян із земельних питань у Пустомитівському районі

У вівторок, 4 грудня приміщенні Борщовицької сільської ради (с.Борщовичі, вул. Степана Бандери, 88 Пустомитівського району Львівської області) відбудеться безоплатна консультація для громадян із земельних питань. Консультація триватиме із 10.00 по 13.00.

Консультація для громадян буде безкоштовною. ЇЇ  надасть головний спеціаліст відділу «Пустомитівського бюро правової допомоги» Першого Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  а отримати консультацію зможуть також мешканці інших населених пунктів, які приїдуть до приміщення Борщовицької сільської ради у зазначений у час. 

Нагадуємо, що виїзні консультації громадян із земельних питань у сільській місцевості відбуваються в рамках Проекту Світового банку та Євросоюзу «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції.

 

Росія масово порушує норми Загальної декларації прав людини на окупованих нею українських землях - Президент

Навіть ще кілька років тому світова спільнота була переконана, що реалізація принципів Загальної декларації прав людини є точно незворотною, у світі створені міжнародно-правові механізми для їх захисту, а Рада Безпеки ООН зможе запобігти їх порушенню. Однак, виявилося що у 21-му столітті Росія - держава-постійний член Ради Безпеки ООН здійснила анексію Криму і вчинила агресію, окупувавши частину території України. Окрім цього, норми Загальної декларації прав людини масово порушуються на українських територіях, що знаходяться під окупацією Росії. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час участі у Форумі до 70-річчя ухвалення цього документа.

«На жаль, виявилося що це абсолютно не так. У 21-му столітті РФ, держава-постійний член Ради Безпеки ООН, здійснила анексію Криму і вчинила агресію, окупувавши частину території України. Норми Загальної декларації прав людини масово і послідовно порушуються на українських територіях, що знаходяться під окупацією Росії», - сказав Петро Порошенко.

«З початку збройної агресії Російської Федерації проти України, за даними ООН 10 тисяч людей вбито, понад 23 тисячі зазнали поранення. Численні випадки умисних вбивств та позасудових страт, викрадення та кидання людей у підвали або утримання в нелюдських умовах російських в’язниць, катування, пограбування та інші злочини, зафіксовані різними об’єктивними міжнародними організаціями у їх звітах та представлені світу», - констатував Глава держави.

«Саме Росія несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Про це зазначено в абсолютній більшості міжнародних документів, які ухвалені авторитетними міжнародними організаціями, зокрема, такими як Організація Об’єднаних Націй, Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Парламентська Асамблея Ради Європи та численні інші організації», - наголосив Президент.

Ситуації у незаконно анексованому Росією Криму Петро Порошенко приділив окрему увагу. «Якщо коротко характеризувати ситуацію з правами людини на території Криму, то це – свавілля, безправ’я, тотальна мілітаризація. Але тут коїться ще один злочин. Нищиться цілий народ - кримські татари. Окупаційна влада прагне зробити те, що не вдалося Сталіну – знищити лідерів, оголосивши Меджліс «екстремістською організацією», зруйнувати ідентичність і розчинити корінний народ Криму в російському «плавильному котлі», - наголосив Президент.

Він нагадав, що у грудні минулого року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію щодо порушення прав людини на окупованому півострові. Проект резолюції, внесений з ініціативи Петра Порошенка, підтримали 70 держав світу.

Президент нагадав, що Загальна декларація прав людини була ухвалена Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 10 грудня 1948 року. «То був час, коли людство щойно пройшло через жахіття Другої світової війни. Тоді людство почало будувати новий повоєнний світ. В його основу було покладене розуміння, що життя, рівність і свобода людей є найбільшими цінностями і що міжнародне співтовариство має будувати надійні механізми для захисту цих цінностей», - сказав він.

«Необхідно було зробити все заради створення світу, в якому люди будуть мати свободу слова і переконань, будуть вільні від страху і нужди - саме так звучить основний, ключовий і принциповий меседж Декларації», - додав Петро Порошенко.

Глава держави назвав промовистим той факт, що вже тоді делегація Радянського Союзу утрималася під час голосування за цей важливий документ. «Імперія, що вчинила такі злочини як Голодомор - геноцид українського народу, депортацію кримськотатарського народу, та скоїла незчисленну кількість інших злочинів проти людяності, не могла прийняти саму ідею цінності окремої людини», - сказав він зазначивши, що «володарі Кремля передбачали, напевно, силу ідей, покладених в основу Декларації, і боролися проти них». «Ці ідеї ширилися світом, їх не могла спинити жодна «залізна завіса», яку того часу побудував Кремль. Правозахисний рух підривав основи імперії», - констатував Президент.

Він також зазначив, що цього року виповнилося 30 років з дня створення Української Гельсінської Спілки, яка першим своїм завданням визначила «сприяти ознайомленню широких кіл української громадськості саме з Декларацією прав людини».

 

На Львівщині відзначили Міжнародний день осіб з інвалідністю

Сьогодні, у Міжнародний день осіб з інвалідністю, в області стартував форум “Державна політики та соціальний захист осіб з інвалідністю:досягнення та виклики сьогодення”.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що цей день – це можливість привернути увагу суспільства до проблем, які кожного дня переживають люди з інвалідністю.

“Сьогодні наше суспільство інше, аніж було декілька років тому. Крок за кроком ми побудуємо суспільство, де комфортно буде будь-кому. Для цього потрібна віра, що ми змінюємо державу і друге не сподіватись на когось окрім себе, а гідно працювати на своєму місці”,  – наголосив очільник Львівщини.

За багаторічну працю, високий професіоналізм, активну громадську діяльність та  з нагоди Міжнародного дня інвалідів учасників громадських організацій, що представляють інтереси людей з інвалідністю, нагородили подяками облдержадміністрації.

У межах форуму впродовж дня відбуватимуться дискусійні панелі щодо реалізації прав осіб з інвалідністю у працевлаштуванні, права на здобуття освіти дітей з інвалідністю тощо.

 

На Львівщині планують створити два кризових центри для жертв домашнього насильства

У Червонограді та Трускавці мають намір створити два кризових центри для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Про це йшлося сьогодні, 3 грудня, під час апаратної наради у Львівській облдержадміністрації.

«Між Львівської облдержадміністрацією та Фондом ООН у галузі народонаселення у 2018 році підписано Меморандум, що передбачає фінансову підтримку Фонду у створенні на території Львівщини кризових центрів для жертв домашнього насильства. Зі сторони Львівської області виконано всі умови і зобов’язання щодо підготовки реалізації проекту», - розповіла директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Після того, як притулки запрацюють, їх на утримання візьмуть органи місцевої влади. Наразі триває процедура погодження фінансування з фонду ООН для того, аби можна було розпочати ремонті роботи у знайдених приміщеннях.

У таких кризових центрах надаватимуть соціально-психологічну, медичну, юридичну допомогу тощо.

 

35 тисяч доз – область забезпечена вакцинами проти кору

Про це сьогодні, 3 грудня, повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак.

Медичні заклади області безперебійно забезпечені комбінованою вакциною для профілактики кору, паротиту та краснухи.

Відтак, забезпеченість області склала 118% від річної потреби.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації в області є 35 тисяч доз вакцин проти кору.

Зазначимо, що серед дорослого населення груп ризику вакциновано проти кору 1718 осіб.

Закриття загальноосвітніх шкіл на карантин у зв’язку з реєстрацією випадків кору не є ефективним засобом, оскільки тривалий період з моменту зараження до перших проявів хвороби (14-21 день).

Лише проведення вакцинації нещеплених у стислі терміни з моменту контакту з хворим може запобігти поширенню інфекції в колективі.

 

В області демонтували 20 незаконних АЗС

Станом на 3 грудня, в області демонтували 20 нелегальних АЗС. Про це інформують у Головному управлінні ДФС у Львівській області.

Найбільше незаконних АЗС ліквідували у місті Львів, а також у Самборі, Червонограді, Стрию, Городоцькому, Жовківському, Золочівському, Пустомитівському, Старосамбірському та Стрийському районах.

Загалом в області виявили понад 100 нелегальних АЗС, закрили 43, по 8-ми відкрито кримінальні провадження.

Довідково:

Відповідно до ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України (далі – ККУ) незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, – караються штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із ч. 3 ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» ККУ дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

На Львівщині працюють 4 мобільні бригади допомоги жертвам домашнього насильства

За десять місяців роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, в межах області здійснили 327 виїздів, під час яких охопили більше тисячі осіб. 

Про це йшлося сьогодні, 3 грудня, під час апаратної наради у Львівській облдержадміністрації.

«Львівщина – єдиний регіон на Західній Україні, де запрацювали мобільні бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства.  В кожній бригаді є два соціальних працівники і психолог, які виїжджають на місце вчинення домашнього насильства. З сім’єю, яка потребує підтримки, працюють працівники цієї бригади і повністю супроводжують її в медичних, освітніх, психологічних та юридичних питаннях», - наголосила директор департаменту соціального захисту Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Мобільні групи працюють у Золочівському, Жидачівському та Сокальському районах, а також є одна обласна бригада.

За словами Наталії Кузяк, кількість зареєстрованих звернень щодо домашнього насильства збільшилась на 15%.

 

На Львівщині вшанують учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У п’ятницю, 14 грудня, з нагоди відзначення Дня ліквідаторів аварії на ЧАЕС на Львівщині відбудуться урочисті заходи. Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА.

Зокрема, керівництво області та громадськість покладуть квіти до пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля». Опісля у пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, рятуючи світ від атомного лиха, отці відслужать чин панахиди. Також учасники заходу спільно виконають Гімн України.

Окрім цього, у кінопалаці імені О. Довженка відбудеться зустріч із учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та громадськими організаціями.

Нагадуємо, що саме 14 грудня офіційно завершилось будівництво саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

 

На Самбірщині відкрили ще одне футбольне поле

Відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям відбулось у селі Ралівка на вулиці Галицькій, 1, що на Самбірщині.

Начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, привітав мешканців із новою спортивною спорудою та висловив сподівання, що завдяки подібній інфраструктурі на Львівщині поповняться ряди майбутніх чемпіонів у спорті.

«На Самбірщині існує синергія усіх гілок влади. Про що свідчить успішна реалізація великої кількості проектів в районі. Сподіваюсь, що час, який ви проведете на цьому майданчику додадуть вам сили, наснаги та впевненості, що ми в змозі збудувати сильну та незалежну державу», – додав Роман Хім’як.

Додамо, що для будівництва цього об’єкту з обласного бюджету спрямували 550 тисяч гривень, решта  - кошти місцевої громади. Загальна кошторисна вартість становить 1 млн 597 тис грн.

Нагадаємо, 25 листопада, футбольне поле відкрили у селі Підгайчики Рудківської ОТГ.

 

В області стартує прийом заявок для участі в конкурсі проектів місцевого розвитку на 2019 рік

Сьогодні, 3 грудня, стартує прийом заявок на участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Пріоритетами у конкурсі на 2019 рік є будівництво, капітальний ремонт, реконструкція будівель, а також придбання обладнання та інвентарю для:

- Шкіл

- Закладів дошкільної освіти

- Сфери охорони здоров’я (районні та міські комунальні лікарні, некомерційні комунальні підприємства, центри первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії сімейної медицини, ФАПи)

- Культури (народні доми, будинки культури, бібліотеки, музеї, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (ПСМНЗ), музичні та мистецькі школи)

- Вуличне освітлення (будівництво, капітальний ремонт, реконструкція вуличного освітлення комунальних доріг та пішохідних доріжок)

- Інші пріоритети (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентарю, облаштування об’єктів ПЗФ

- Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентарю, благоустрій території.

Заявки приймають до 31 січня 2019 року.

Гранична вартість проекту становить не більше ніж 500 тис  грн. Гранична субвенція з обласного бюджету для проекту становить 200 тис грн.

Подати заявку для участі у Конкурсі можна на онлайн-платформі за посиланням.

Додамо, що до кінця року в області планують реалізувати понад 1000 проектів, на це передбачено фінансування у сумі 252 млн грн, з них станом на 28 листопада профінансували 224 млн грн.

 

"Момент кохання": в області відбулась моновистава за участі Євгена Нищука

2 грудня у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбулась благодійна моновистава «Момент кохання» за участі  Міністра культури України, Народного артиста Євгена Нищука.

Проект “Момент кохання” створено за оповіданням  Володимира Винниченка “Момент” і концептуально задуманий як моновистава з використанням мультимедійних засобів виразності.

Твір Володимира Винниченка є відправною точкою і креативним приводом до розмови про найвищий момент у житті кожної людини. Через сповідь мужчини, що пережив незабутній момент зустрічі з коханням, перед нами постає узагальнений, символічний і разом з тим дуже конкретний образ коханої, яку він зустрів за таких драматичних обставин.

Моновистава “Момент кохання” являє собою сповідь або, як визначив режисер жанр вистави – “слідчий експеримент”, впродовж якого в’язень сумління згадує дивовижний епізод свого життя – зустріч з Панною. Герой на очах у глядача переживає всі етапи їх “моменту кохання”. Перехід кордону, покладений в основу сюжету, стає приводом і провокацією реконструкції минулого, акцентуючи увагу на можливості подолання внутрішніх кордонів і меж, в які поставлена особистість у сучасному суспільстві.

Режисер-постановник, автор сценографічної ідеї - народний артист України Тарас Жирко. Ідея проекту– народний артист України Євген Нищук. Пластичне вирішення – Ольга Семьошкіна. Композитор – народний артист України – Роман Гриньків. Художник з костюмів – Наталія Рудюк.

Дійові особи та виконавці:

В’язень сумління - народний артист України Євген Нищук; панна у спогадах - Інна Цимбалюк.

Довідково:

Зібрані кошти від моновистави «Момент кохання» будуть передані на реабілітацію актора  Національного академічного музичного драматичного театру ім. Заньковецької Олеся Федорченка.

Влітку актор Олесь Федорченко  потрапив у ДТП на трасі Львів-Мукачево, поблизу села Тухолька. Мотоцикл наїхав на розлите мастило. Внаслідок цього мотоцикл занесло на зустрічний автобус. «Заньківчанин» сильно травмував внутрішні органи, голову і пережив ампутацію ноги.  Вартісне лікування триває.

Євген Нищук зіграв у виставі у свій вихідний день без оплати гонорару.

 

Проект "Ремінісценції.UA" представили на Мостищині

2 грудня на Мостищині представили проект балету "Життя"  - "Ремінісценції.UA".

Проект "Ремінісценції.UA" історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії  України, про те, хто, як і навіщо у продовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. 

Режисер та автор проекту – народна артистка України - Ірина Мазур.

"Ремінісценції.UA" - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція… Унікальність цього історично-музичного проекту - у тому, що сучасними сценічними засобами ми розповідаємо глядачеві 300-літню історію нищення України російською імперією... Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій - про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас -  про Віру, Життя, Кохання, Надію, Боротьбу за Україну!

Мета "Ремінісценції.UA" - повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України.

Тисячолітня традиція державності, історія, мова й національна культура – це наша непереможна зброя у сучасній гібридній війні з російською імперією. Руйнуючи саркофаг імперської  брехні, ми заповнюємо інформаційний вакуум Своєю Історією - Історією Правди.   Саме цей інформаційний арсенал має бути на озброєнні в кожного, хто вірить у перемогу України!

Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!».

 

На Львівщині створили 25 інклюзивно-ресурсних центрів

Про це сьогодні, 3 грудня, повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій.

Відтак, за її словами, в області за рішеннями районних та міських рад створили 25 інклюзивно-ресурсних центри. Офіційно відкрито інклюзивно-ресурсні центри у: Бориславі, Дрогобичі, Стрию, Буському, Городоцькому, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Сокальському, Стрийському районах.

Інклюзивно-ресурсні центри - це заклади, які повинні надавати допомогу, реабілітаційні послуги, робити супровід дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18  років.

“У 2018 році Львівщині виділили субвенцію 8,2 млн гривень на забезпечення освітніх потреб дітей, які навчаються на інклюзії. Використання коштів можливе у співвідношенні 35 % на обладнання, що можуть закуповувати заклади освіти для цих діток у класи, а 65% - на реабілітаційні та корекційні послуги. Відтак інклюзивним навчанням плануємо забезпечити 134 дошкільників у 60 закладах дошкільної освіти,  545 дітей шкільного віку у 423 інклюзивних класах”, – зазначила Любомира Мандзій.

 

У Нагуєвичах освятили пам’ятний хрест воїнам УГА

2 грудня в селі Нагуєвичі на території кладовища церкви Святого Миколая освятили пам’ятний хрест військового цвинтаря-меморіалу воїнів УГА.

«Стрільцям Української Галицької армії, героїчно полеглим у боротьбі за волю України у 1918-1919 роках» - саме такий надпис викарбували на хресті.

На цій знаковій події на кладовищі зібралися мешканці села, працівники Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», представники влади, товариства «Просвіта», духовенство.  

Відтак, відбулась панахида за Героїв, що загинули за волю України та чин освячення. Очолив молитву єпископ Дрогобицький і Самбірський УПЦ КП владика Яків.

Звертаючись до присутніх, він сказав: «Сьогодні зібрала нас сумна історія, минувшина нашого українського народу. Ми повинні, зобов’язані молитися за цих мучеників, які віддали життя своє, ми повинні пробуджувати патріотизм і сподівання своєї христової науки боронити землю, боронити свої рідних і близьких. Нехай пам'ять і історія священна буде увіковічена їх іменами на небесах, що вони боролися за наше світле, за наше теперішнє».

Також до присутній звернувся отець-капелан Михайло Коліщак.

Опісля, до підніжжя меморіалу керівники району та громадськість поклали квіти.

«Надзвичайно важливо, що пройшло сто років, а ми, українці, про них пам’ятаємо. Я переконаний, що кожний український військовий, який зі зброєю в руках захищає українську державу буде знати, що про його побратимів, які загинули в російсько-українській війні, що зараз триває українці будуть пам’ятати, доти, доки будуть українці, поки буде Україна. Це надзвичайно важливо», - відзначив відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті, директор меморіально-пошукового підприємства «Доля» Святослав Шеремета.

На завершення всі присутні виконали духовний гімн «Боже великий, єдиний…».

 

На Форумі Ідей визначили переможців

У неділю, 2 грудня, завершився фінал обласного проекту «Ідея змінює країну» - Форум Ідей. 

25 фіналістів пвпродовж двох днів працювали над власними ініціативами за методикою проектного менеджементу. Зокрема, вивчали основи командоутворення та піар проекту із Веронікою Кашинською (журналіст, радіоведуча); пізнавали корисність зв‘язків, пошук партнерів та ресурсів із Андрієм Фендиком (голова  Крайової Управи Спілки Української Молоді в Україні), заповнювали проектну заявку разом із Василем Шатруком (директор Львівського обласного молодіжного центру) та практикували публічний захист проектів із Софією Курман (Львівська облдержадміністрація).

У вечірній час учасники працювали в групах із менторами - спеціалістами у сферах урбаністики, культури, створенні молодіжних просторів та неформальної освіти. Під час цієї інтерактивної сесії Роман Матис (начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА), Ірина Гаврилюк (заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій), Василь Шатрук та Ярина Мірко (ГО «Міжнаціональний центр неформальноіюї освіти) індивідуально пропрацювали кожен проект учасників.

Опісля публічного захисту проектів, конкурсна комісія обрала трьох переможців.

 У підсумку:

 І місце - Світлана Тригуб, Кам‘янко-Бузький район із довготривалим проектом з назвою "Творчість єднає" з виготовлення виробів рукоділля дітьми в дитбудинках; в подальшому створення єдиної сторінки проекту в соцмережі для обміну цих виробів на мрії дітей (соціальний бартер).

ІІ місце -  Ярина Бущак, Старосамбірський район із проектом «Клас мрії», метою якого є розпис стін класу в найбільш потрібні учням формули та теорії (те, що учні використовують кожного дня під час навчання), створення інтерактивної шахматної підлоги та стельової карти зоряного неба.

ІІІ місце - Данило Сташків, Самбірський район із проектом «Smart City Sambir» - створення інтераткивної карти із QR - кодами визначних місць Самбора.

Нагадаємо, що проект «Ідея змінює країну» тривав упродовж жовтня-листопада 2018 року.

Організатори проекту - департамент внуттрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, ЛОО Спілки Української Молоді в Україні та Львівський обласний молодіжний центр.

 

 

01.12.2018

 

На Золочівщині представили проект "Ремінісценції.UA"

Сьогодні, 1 грудня, на Золочівщині представили проект балету "Життя"  - "Ремінісценції.UA".

Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Ми почали цей проект на Львівщині з 14 жовтня - Дня Покрови Пресвятої Богородиці, українського козацтва, створення УПА, а також Дня захисника України. Те, що ви сьогодні побачите на сцені - це важка та складна правда. Правда нашої історії, правда про нас з вами. Ту зневіру, яку нам так старанно насіювали, потрібно забрати, а відродити гордість та впевненість. Сьогодні, 1 грудня, цей проект демонструють у нас, на Золочівщині. В цей день у нашій історії є ще дві події: 27-ма річниця референдуму за Незалежність України та початок Революції Гідності. Ми прийшли до вас, глядачів, з нашою історією, щоб у тяжкій правді ми зрозуміли, що відступати назад не можна. Наш шлях лише уперед - в Європейський Союз, у Північноатлантичний Альянс", - зазначив він.

Проект "Ремінісценції.UA" історично-музичне, мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії  України, про те, хто, як і навіщо у продовж багатьох століть, нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації. 

Режисер та автор проекту – народна артистка України - Ірина Мазур.

"Ремінісценції.UA" - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція… Унікальність цього історично-музичного проекту - у тому, що сучасними сценічними засобами ми розповідаємо глядачеві 300-літню історію нищення України російською імперією... Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій - про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас -  про Віру, Життя, Кохання, Надію, Боротьбу за Україну!

Мета "Ремінісценції.UA" - повернути українцям втрачені сторінки власної історії, реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України.

Тисячолітня традиція державності, історія, мова й національна культура – це наша непереможна зброя у сучасній гібридній війні з російською імперією. Руйнуючи саркофаг імперської  брехні, ми заповнюємо інформаційний вакуум Своєю Історією - Історією Правди.   Саме цей інформаційний арсенал має бути на озброєнні в кожного, хто вірить у перемогу України!

Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє!».

 

На Львівщині вп'яте відчинила двері офіційна резиденція святого Миколая

Сьогодні, 1 грудня, відбулось офіційне відкриття Головної офіційної резиденції святого Миколая. 

Резиденція святого Миколая уже вп'яте відчиняє двері напередодні новорічно-різдвяних свят.

Участь у святі взяла заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

Також у гості до святого сьогодні завітали 270 діток з Великолюбінського навчально-реабілітаційного центру та Роздільський дитячого будинку-інтернату (для хлопчиків).

Уже з 2 та по 19 грудня малюки та дорослі мають змогу відчути новорічну атмосферу в казковому будиночку і поспілкуватися зі справжнім Чудотворцем. 

Розташована резиденці за адресою: м.Львів, вул. Старознесенська, 70 (Kavalier Boutique Hotel).
У канцелярію Чудотворця можна зателефонувати за номером: (‭‎093)170 - 40- 50.

 

Збройні Сили України отримали модернізовані бойові літаки, гелікоптери та безпілотники

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко передав озброєння та військову техніку командирами військових підрозділів та бойових машин. Глава держави вручив відповідні сертифікати на техніку.

«Кожна одиниця нової бойової техніки – це вагомий внесок у національну обороноздатність і у безпеку наших громадян. Сьогодні українські льотчики отримують нову та відремонтовану авіаційну техніку. Серед них – винищувачі, навчально-тренувальні літаки, гелікоптери та безпілотники», - повідомив Глава держави.

При цьому він зауважив, що на початку листопада підрозділи Протиповітряної оборони Сухопутних військ та Зенітних ракетних військ провели стрільби із зенітних ракетних комплексів. Усі ці комплекси було відновлено на підприємствах «Укроборонпрому».

«Стрільби довели майстерність наших воїнів», - зазначив Верховний Головнокомандувач.

Глава держави оглянув передану техніку та поспілкувався з військовими. Крім того, Президент ознайомився зі зразками авіаційної техніки виробництва ДП «Антонов», зокрема військово-транспортний літак АН-132-D та АН-77.

Президент також зазначив, що український літак АН-77 має авіоніку провідних світових виробників і цей літак суттєво наближений до стандартів НАТО. «Цей літак має стати основою військово-транспортної авіації України. І не лише України. Його характеристики дозволяють кардинально розширити боєздатність десантно-штурмових військ. Адже вони зможуть використовувати навіть малопідготовлені шістсотметрові злітні смуги», - наголосив Президент.

До складу Збройних Сил України було передано кілька бойових літаків, а саме багатоцільові винищувачі Міг-29 та важкі багатоцільові високоманеврові всепогодні винищувачі Су-27. До військ також були передані бойові та транспортні гелікоптери навчально-тренувальні і навчально-бойові літаки Л-39 та безпілотні авіаційні комплекси Spectator М.

Уся військова техніка та озброєння пройшли ремонт та модернізацію на вітчизняних підприємствах оборонно-промислового комплексу.

 

Ми йдемо своїм шляхом - Президент привітав українців із 27-ю річницею референдуму за Незалежність України

Президент Петро Порошенко звернувся до українців з нагоди 27-ї річниці Всенародного референдуму за Незалежність України. «1 грудня 1991 року ми переконливо відповіли на одне із найважливіших питань в нашій історії: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». «Так!» - вигукнули тоді понад 90%», - наголосив Президент.

Він підкреслив, що рішення про державну самостійність набрало більшість голосів в усіх регіонах, включно з Кримом та Севастополем.

«Юридично вийти із складу імперії було не так складно. Куди важче виявилося позбутися колоніального минулого де-факто. Понад два десятки років ми рухалися зиґзаґами. День – на схід, день – на захід. Як не багатовекторність, так позаблоковість», - зазначив Петро Порошенко.

«І все змінилося в 2014-му. Тепер ми йдемо своїм шляхом. І лише членство в Європейському Союзі та НАТО остаточно й безповоротно зніме загрозу нашого повернення до «тюрми народів», якою колись абсолютно справедливо нарекли Російську імперію», - наголосив Президент.

Глава держави підкреслив, що Угода про асоціацію та безвізовий режим з Євросоюзом, створення боєздатної армії і відмова від російського газу, зміцнення позицій української мови і повернення до власної історії, закріплення курсу на ЄС та НАТО в Конституції України – все це частина нашої державницької стратегії.

«Її влучно описують дві крилаті фрази українського письменника минулого століття Миколи Хвильового: «Геть від Москви!» - «Дайош Європу!», - сказав Президент. При цьому він підкреслив, що «про це ж – автокефалія та Томос».

«Це не стільки церковне питання, скільки питання нашої державності, нашої незалежності, нашої національної безпеки», - підкреслив Петро Порошенко.

 

 

В області триває фінансування медичної галузі

Учора, 30 листопада, з обласного бюджету за рахунок медичної субвенції на лікування хворих нефрологічного профілю виділено 7,5 млн грн, закупівлю препаратів інсуліну - 7,1 млн гривень.

Також, на погашення заборгованості з оплати праці працівникам закладів охорони здоров’я міста Борислава профінансовано 4,8 млн грн., Дрогобича – 8,7 млн грн., Самбора – 11,1 млн грн., Мостиського – 0,4 млн грн., Старосамбірського – 0,7 млн грн., Турківського – 2,1 млн грн. районів. Загалом на цю мету виділено 27,8 млн гривень.

 

Ваша думка неодмінно повинна бути підкріплена щоденною працею, - Олег Синютка під час Форуму ідей

Сьогодні, 1 грудня, стартував перший день Форуму ідей.

Зазначимо, що Форум ідей – це підсумок обласного проекту “Ідея змінює країну”, який тривав протягом двох місяців.

Участь у заході беруть 25 кращих учасників обласного проекту «Ідея змінює країну».

Присутніх привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Я дуже хочу, щоб обов’язково ваші ідеї втілилися у реальність. Ніколи не опускайте руки. Тому, що той, хто зупиняється – неодмінно програє. Я хотів би привітати тих, чиї проекти стануть переможцями. А тим, чиї проекти необхідно буде доопрацювати, у бажаю у жодному випадку не зневірюватися, а наполегливо працювати далі. Усе залежить тільки від вас, від того наскільки ви у цьому житті зможете чітко відстояти власну ідею. Але пам’ятайте, що ваша думка неодмінно повинна бути підкріплена щоденною працею», - зазначив очільник Львівщини.

Нагадаємо, що перші зустрічі із старшокласниками та молодими активістами Львівської області стартували в жовтні 2018 року.

За цей час організували 11 поїздок у райони Львівської області, близько 50 тренінгів для майже 2000 молодих людей.

Цьогоріч учасники запропонували 1177 ідей проектів, за результатами яких, було відібрано кращі, які учасники і представлять на Форумі.

Відтак, впродовж двох днів молодь буде працювати над своїми проектами, а ментори та експерти допоможуть їм належним чином оформити та презентувати свої ідеї під час відкритого захисту. 

Серед поданих ідей, зокрема, представлені такі: «Клас мрії», «Фестиваль вуличної їжі», «Мистецька студія», акція «Краще віддай, а не викидай», «Дошка ідей», «Creative school», «Креативна студія», «Острів дитинства», «Тренінгова школа», «Школа бізнесу», «Танець твого настрою», «Міні-табір для жіночого розвитку», «Центр активної молоді», «Інтерактивна карта міста», «Мистецька виставка», «Поезія в місті», та ін.

Триватиме Форум ідей до 2 грудня.

Організатори - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, ЛОО Спілки Української молоді в Україні та Львівський обласний молодіжний центр.

 

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня 2018 року минає 30 років з моменту організації першого Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Це означає 30 років активних дій і боротьби за забезпечення загального доступу до лікування та профілактики ВІЛ/СНІДу.

Цьогорічна кампанія, яка присвячена цьому Дню, закликає дізнатись свій ВІЛ-статус і вірусне навантаження.

Особи, що живуть з ВІЛ та не знають свого ВІЛ-статусу, не можуть розпочати лікування. Якщо людина, що живе з цією хворобою, не знає свого вірусного навантаження, вона не може оцінити ефективність лікування, не може повноцінно піклуватись про своє здоров’я та зупинити передачу вірусу. Водночас, ВІЛ-негативні особи, знаючи свій статус, можуть отримати більше знань та навичок, щоб і надалі залишатися ВІЛ-негативними.

Нагадаємо, що з 26 листопада по 17 грудня 2018 року на Львівщині триває загальнообласна інформаційно-просвітницька кампанія щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

За словами директора Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яни Служинської, за 9 місяців поточного року в області взято на облік 365 ВІЛ-позитивних людей. Станом на 01.10.2018 року у закладах охорони здоров’я області перебуває на обліку 3703 ВІЛ-позитивних, у тому числі 1269 хворих на СНІД. Спостерігається пізнє звертання ВІЛ-позитивних людей за медичною допомогою. «Слід зазначити, що однією з основних причин смертності від СНІДу є пізнє звертання ВІЛ-інфікованих до лікаря і, як наслідок, пізня діагностика та призначення адекватного лікування».

Більшість вважають, що СНІД – це вирок, невиліковне захворювання, що хвора людина стає ізольованою від світу. Сьогодні ВІЛ-інфекція є хронічним захворюванням, яке не приводить до смерті, а ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям, працювати, народжувати здорових дітей. Сьогодні ВІЛ-інфікованими є переважно ті люди, які ведуть активний спосіб життя, які навчаються, працюють на престижних роботах.

Якщо 5 чи 20 років тому переважна більшість пацієнтів – це були активні споживачі ін’єкційних наркотиків, то сьогодні ВІЛ-інфекція вийшла до загального середовища. Пацієнтами є абсолютно соціально адаптовані групи населення, тобто це люди, які не вживають наркотики, а інфікувалися статевим шляхом, оскільки не використовували засоби захисту.

Специфічних проявів ВІЛ-інфекції немає, тому запідозрити, що людина хвора – складно. Єдине, на що людина повинна опиратися, коли вирішує здати тест на ВІЛ-інфекцію – це на епізоди небезпечної поведінки в минулому.

Зазначаємо, що тестування на ВІЛ-інфекцію є абсолютно безкоштовним та конфіденційним. Обстеження проводиться в кабінетах «Довіра» Львівського обласного центру громадського здоров’я (за адресою: м. Львів, вул. М.Лисенка,45) або поліклініках за місцем проживання (кабінет інфекційних захворювань). Години роботи: з 09:00 до 15:00. Також обстежитися можна у нещодавно відкритому пункті швидкого тестування на ВІЛ “AHF Checkpoint Lviv” (м.Львів, вул. Антоновича, 20).

Для того, щоб не захворіти на ВІЛ-інфекцію потрібно: завжди використовувати презервативи при сексуальному контакті; відмовитись від незахищених сексуальних контактів з ВІЛ-позитивним партнером, а також з партнером, чий ВІЛ-статус Вам не відомий, використовувати лише стерильні шприци, голки, інструменти для пірсингу або тату.

30 листопада, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ,  відбувся прес-брифінг у межах акції «Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ».

 

На Львівщині завершився третій модуль у межах проекту «Академія директорів»

Сьогодні, 1 грудня, у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу завершився третій навчальний модуль у межах проекту «Академія директорів».

Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Дякую вам за щирість. Ви є справжніми з дітьми, а це та риса, яка притаманна педагогу. Ви щодня відкриваєте для них свої серця, і повірте, що вони це відчувають. "Академія директорів" - це сьогодні те місце, де ви не лише можете здобути нові знання, але обмінятися думками та поділитися досвідом з іншими. Ви віддані тій професії, яку обрали, за що вам особлива вдячність. Пам'ятайте, що усе тепло, добро та любов, яку ви вкладаєте у дітей, обов'язково повернеться назад»,- зазначив очільник Львівщини. 

Окрім того, директори освітніх закладів мали можливість поспілкувалися з Олегом Синюткою та змогли поставити свої запитання.

Упродовж трьох днів директори загальноосвітніх шкіл Львівщини брали участь у тренінгах, лекціях та майстер-класах.

«Директор - це та людина, яка повинна завжди прагнути до кращого. Проект «Академія директорів» дає можливість згенерувати нові ідеї та побачити ефективні рішення щодо покращення освітнього процесу свого навчального закладу. Адже, технології з кожним днем йдуть в перед, а це означає, що отримані знання сьогодні, допоможуть покращити та змінити педагогічні колективи завтра», – розповіла директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Зокрема, у межах третього навчального модуля, говорили про ситуаційне лідерство, як розвивати та управляти брендом школи, а також порушили питання «теорії поколінь» вчителів у школі.

Нагадаємо, що «Академія директорів» – проект ініційований департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Захід вперше провели у 2017 році у співпраці з ГО «Центр соціальних інновацій.

 

АРХІВ НОВИН

 
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація