Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

30.11.2018

 

На Львівщині поетеса Оксана Винницька презентувала альбом «Крила»

Сьогодні, 30 листопада, у Львівській національній філармонії поетеса, співачка та композиторка Оксана Винницька презентували свій альбом «Крила» .

Авторку альбому привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Нині ми насолоджуємось творчістю людини, яка є справжнім патріотом України, людини, яка у 2014-15 роках, коли російський чобіт став на нашу землю, зробила свій вибір на захист української держави. Оксана Винницька перемогла темряву і стала воїном світла і ми дякуємо за вашу творчість та патріотизм",– зазначив Олег Синютка.

Очільник Львівщини відзначив композиторку подякою облдержадміністрації.

У межах заходу лунали авторські пісні Оксани Винницької, а також композиції у виконанні Віктора Пашника, Ярослава Барана, Андрія Заліска тощо. 

Довідково:

Оксана Винницька народилася у с. Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області. Навчалася в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка на музично-педагогічному факультеті. У 20 років вона втратила зір через хворобу.

 Перша поетична збірка під назвою «Сповідь душі» побачила світ у 2005 році. А у 2008 році вона презентувала другу поетичну збірку «Вічність одного слова» за яку отримала міжнародну премію  ім. Вільгельма Магера в Німеччині.

У творчому доробку Оксани Винницької понад 50 різножанрових пісень та понад 25 сольних концертів у різних містах Західної України.

Окрім своєї творчої діяльності, Оксана Винницька активно займається волонтерською діяльністю. Коштами зі своїх концертів допомагає різним верствам населення. У 2014 та 2015 роках  провела низку благодійних концертів на підтримку поранених воїнів АТО, онкохворих дітей. 

 

З початку року у закладах дошкільної освіти створили майже 2 тисячі додаткових місць

З початку року у закладах дошкільної освіти  Львівської області створили 1929 додаткових місць.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, до кінця календарного року відкриють новостворені заклади дошкільної освіти у Стрийському районі (75 місць), Дрогобицькому районі (60 місць), Сколівському районі(60 місць), м. Львів (115 місць). Також запрацюють додаткові групи при закладах освіти у Городоцькому, Дрогобицькому, Золочівському, Стрийському районах, що дасть змогу збільшити відсоток охоплення дітей дошкільною освітою до 89%.  

“Зокрема  у Яворівському та Кам`янка-Бузькому районі створили  50 додаткових місць для дітей дошкільного віку у закладах дошкільної освіти” , - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

 

Надходження прямих іноземних інвестицій у Львівську область зросло майже удвічі

У січні-вересні 2018 року в економіку Львівщини іноземними інвесторами вкладено 93,2 млн дол. США інвестицій, що у 1,8 раза більше, ніж за відповідний період 2017 року.

Про це повідомили в Головоному управлінні статистики у Львівській області. Вкладення в економіку області здійснили інвестори з 22 країн світу.

Найбільше інвестицій надійшло від партнерів з Польщі (42,8 млн дол США), Нідерландів (28,8 млн дол США),  Австрії (6,8 млн дол США), Швейцарії, а також Данії (4,3 млн дол США).

З обсягу прямих іноземних інвестицій, які надійшли у січні-вересні 2018 року, найбільше спрямовано у фінансову та страхову діяльність – 48,7 млн дол США, професійну, наукову та технічну діяльність – 26,2 млн дол США,  промисловість – 10,3 млн дол США, операції з нерухомим майном  – 4,5 млн дол США .

Серед регіонів України область за обсягом залучених іноземних інвестицій у січні-вересні 2018 року посіла 2-е місце.

 

Номінальна заробітна плата на Львівщині зросла на понад 26%

У жовтні 2018 року середня заробітна плата одного штатного працівника становила 8386 грн. Порівняно з жовтнем 2017 року номінальна заробітна плата зросла на 26,7%, а реальна (з урахуванням інфляції) – на 15,4%.

Про це повідомили в Головоному управлінні статистики у Львівській області.

Найбільш оплачуваними у жовтні 2018 року були працівники підприємств та організацій фінансової та страхової діяльності (16541 грн); з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (15765 грн); з добування кам’яного та бурого вугілля (13401 грн); лісового господарства та лісозаготівлі (12608 грн); державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (12140 грн). Найменший розмір заробітної плати зафіксовано у працівників поштової та кур’єрської діяльності (4560 грн), рибного господарства (4578 грн), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (5303 грн), тимчасового розміщування й організації харчування (5389 грн).

 

У Києві спілкувались про залучення малих виробників до організованого аграрного ринку

Сьогодні, 30 листопада, у Києві відбувся експертний круглий стіл «Залучення малих виробників до організованого аграрного ринку. Сучасний стан та стратегія для України».

З вітальним словом до учасників форуму звернулись заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

«Цей захід є надзвичайно важливий, один із небагатьох заходів де зосереджена увага лише на малих сімейних господарствах. Важливо створити ланцюги обігу сільськогосподарської продукції від виробника до кінцевого споживача, а для цього необхідно провести реєстрацію дрібних товаровиробників», - зазначив Крістіан Бен Хелл.

Метою заходу є обговорити сучасний стан участі малих виробників в організованому аграрному ринку, їх реєстрація як суб’єктів господарювання; визначити перешкоди на шляху до реєстрації ОСГ у економічно активні форми господарювання.

Від Львівщини участь в роботі круглого столу взяв заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Павло Дигдало.

За результатами заходу напрацювали резолюцію, в якій пропонується серед пріоритетних дій Уряду щодо надання державної підтримки протягом 2020-2025 рр. , визначити як ключовий  - розвиток малих виробників та сімейних господарств з метою розширення кола одержувачів державної підтримки до 0,5 - 1 млн осіб, зареєстрованих та формалізованих у державному реєстрі виробників сільськогосподарської продукції.

 

ІТ-компанії Львівщини ознайомились із новинками цифрових технологій Німеччини

У четвер, 29 листопада, за участі представників Уряду України та Федеративної Республіки Німеччина, представників бізнесу у Берліні відбувся 3-й Німецько-Український економічний форум. В межах форуму  порушили питання розвитку цифрових технологій, аграрного сектору, логістику, транспортну інфраструктуру, муніципальну інфраструктуру та енергоефективність.

Відтак, учасники дискутували у панельний дискусіях – «Ukraine NOW: Подолання кризи», «Інновації та можливості: Оцифровка та промисловість 4.0», «Brain&Grains: харчова промисловість  та агробізнес», «Всесвітній ХАБ: Логістика, інфраструктура та транспорт», «Комунальна інфраструктура, енергоефективність та управління відходами».

Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Також в межах Форуму представники IT-компаній  Львівщини відвідали автомобільний кластер Automotive Berlin Brandenburg,Берлінський діловий центр та компанію SAP SE, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення. Зокрема учасники ознайомились із новинками в сфері IT, які пропонує німецький ринок.

 

У листопаді за використання незадекларованої праці винесено постанов на суму понад 3,2 млн грн

У листопаді ГУ Держпраці у Львівській області за використання незадекларованої праці 27 осіб винесено постанови про застосування фінансових санкцій на загальну суму 3 239 тис грн.

Цього місяця були оштрафовані підприємства будівельної галузі, легкої промисловості, сфери інформаційних технологій, надання послуг, торгівлі.

Загалом з початку року на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України оштрафовано 72  суб’єкти господарювання на загальну суму 31 034 тис грн.

ГУ Держпраці у Львівській області наголошує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу та повідомлення територіального органу ДФС.

За використання незадекларованої праці роботодавцю загрожує штрафна санкція у розмірі 111,69 тис грн  за кожного неоформленого працівника.

 

На Львівщині відбувся хакатон присвячений географічним зазначенням в Україні

Сьогодні, 30 листопада, у Львові з ініціативи проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» та за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації відбувся хакатон «Географічні зазначення в Україні», присвячений пошуку можливої назви при ребрендингу алкогольного напою «коньяк» в Україні.

Модератори хакатону – експерти Володимир Зубченко та Іван Гайванович розповіли про основні пріоритети діяльності проекту ЄС в Україні. Також, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України довели до відома всіх учасників, що  відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до початку 2026 року національні виробники повинні відмовитися від використання слова «коньяк» при позначеннi алкогольних напоїв власного виробництва.

Приємною несподіванкою проведеного хакатону було те, що до участі були запрошені також ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини», викладачі та студенти навчальних закладів області, які спільно напрацювали декілька цікавих ідей для ребрендингу назви «коньяк» в Україні.

 

Президент в інтерв’ю Sky News: Маємо чинити тиск для повернення Росії до цивілізованого світу, бо вона є загрозою для всієї глобальної безпеки

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю Sky News наголосив, що очікує від міжнародної спільноти солідарності з Україною і організації тиску для деескалації ситуації та звільнення українських моряків.

«Вже бачив реакцію Президента США Дональда Трампа - він написав у Твіттері, що прийняв рішення, якщо Путін не відреагує на прохання про звільнення солдатів, скасує їхню зустріч. І я думаю це реакція, де Путін в повній ізоляції. Після хімічної атаки у Великій Британії, після терористичної атаки MH17, агресії на сході моєї країни, після Сирії, після всіх цих жахливих речей - Путін в ізоляції», - додав Глава держави.

«Ми повинні організувати тиск, щоб повернути Росію до цивілізованого світу. Тому що це катастрофа, це велика загроза для всієї глобальної безпеки… Це проблема не лише для України. Ми не лише боремося за суверенітет та територіальну цілісність (України – ред.), а ми боремося за свободу та демократію», - сказав Глава держави.

Президент наголосив, що ніхто не знає, де Путін з’явиться завтра. «Можливо, що Путін прийме рішення захищати «Північний потік-2», і тому вирішить атакувати країни Балтії, Скандинавські країни. Для Путіна не існує «червоних ліній», - додав він.

Глава держави підкреслив, що в існуючій ситуації дуже важливо виступати єдиним фронтом - не лише лідери, але і народи всього цивілізованого світу мають виступати разом. «І це надзвичайно важливо для глобальної безпеки», - сказав він.

 

Президент закликав усіх українців молитися за полонених українських моряків

Президент Петро Порошенко під  час робочої поїздки  на Хмельниччину  відвідав храм «Всіх Святих землі Української» Української Православної Церкви Київського Патріархату, де взяв участь у молитві з військовими капеланами та жителями Хмельницька.

Глава держави закликав усіх українців молитися за захоплених росіянами в полон українських моряків та усіх полонених і ув’язнених в російських в’язницях.

«Ви знаєте, що 25 листопада 23 українських героя потрапили в полон до країни-агресора. Українці зараз перебувають в полоні і в окупованому Криму, і в підвалах окупованого Донецька і Луганська як політичні в’язні в московських в’язницях. У мене прохання – моліться за них. Вони потребують і допомоги і підтримки. Вони справжні українські герої», - сказав Президент.

Глава держави наголосив, що він як Президент і вся українська влада буде робити все можливе, щоб їх звільнити.

«Ми підняли увесь світ зараз для того, щоб повернути їх додому. Я хотів би, щоб вони зараз це почули», - сказав Президент.   

Президент після спільної молитви поспілкувався з місцевими мешканцями та ще раз наголосив на важливості для України рішення Вселенського Патріарха щодо надання Томосу про помісну автокефальну православну церкву і проведення Собору. «Україна більше не буде мати церкву, яка керується з Москви. І в українських церквах не будуть більше молитися за російську владу і за російське воїнство, а будуть молитися за Україну і український народ – за його щастя, за волю. І дуже важливо, що Господь почув наші молитви», - зауважив він. Президент подякував мешканцям Хмельницька за підтримку єдиної церкви в Україні.

«Хочу сказати, що це не маленька, а велика наша перемога – перемога поколінь українців. Наголошую, не з 1991 року, і не 332 роки тому, а з Дня Хрещення», – наголосив Глава держави.

 

Львівська залізниця запустить в експлуатацію капітально відремонтований та модернізований електропоїзд

Сьогодні, 30 листопада, в парк моторвагонного рухомого складу регіональної філії «Львівська залізниця» повернувся капітально відремонтований електропоїзд ЕР9Т №747 у складі 10-ти вагонів.

Під час ремонтних робіт на ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» рухомий склад пройшов комплекс модернізації, спрямований на покращення умов перевезень пасажирів. Очікується, що вже наступного тижня відновлений поїзд буде запущений у постійну експлуатацію на дільниці Здолбунів–Львів.

За інформацією служби приміських пасажирських перевезень регіональної філії «Львівська залізниця», під час проведення капітального ремонту в електропоїзді ЕР9Т №747 відновили кузови вагонів зі заміною пошкоджених елементів, встановили нові двері салонів, сталеві двері службового тамбура, перехідних майданчиків, зовнішні розсувні двері.

Салони вагонів обладнали блоками сидінь із покращеними ергономічними властивостями, модернізували систему освітлення вагонів, прожекторних та буферних ліхтарів зі встановленням світильників із світлодіодними елементами. Крім того, встановлено системи оповіщення, електронних маршрутних покажчиків та інформаційних табло в салонах, а також сучасну протипожежну систему та засоби відеоспостереження.

Крім робіт, передбачених нормативною документацією, ремонтники виконали комплекс заходів для продовження експлуатації електропоїзда, зокрема, підвищено надійність ходової частини для гарантування безпеки руху. Поряд із тим, залізничники планують закріпити за оновленим рухомим складом постійні поїзні бригади, що сприятиме належному технічному та естетичному стану електропоїзда.

Зауважимо, що це вже друга «електричка» Львівської залізниці, яка цьогоріч пройшла капітальний ремонт та модернізацію в умовах ПрАТ «КЕВРЗ». Влітку цього року на базі ремонтних потужностей заводу було капітально відремонтовано 10-вагонний склад електропоїзда ЕР2Т №7250 приписки моторвагонного депо Львів.

 

Мешканців області закликають зробити швидкий тест на ВІЛ

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, в межах акції «Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ» відбувся прес-брифінг за участі директора Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яни Служинської.

«Ми підтримуємо акцію. Адже це все робиться для того, щоб поширити інформацію серед населення та налагодити своєчасний зв’язок пацієнта з профільними медичними закладами. За  оціночними даними, у Львівській області перебувають під медичним наглядом 3703 особи. Люди схильні вважати, що ВІЛ-інфекція є лише серед соціально неблагополучних груп, і погано усвідомлюють, що більшість усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина. Ми прагнемо, аби тестування на ВІЛ стало регулярною практикою кожної людини, яка піклується про своє здоров’я та своїх рідних», - зазначила Мар’яна Служинська.

Нагадаємо, що нещодавно у Львові відкрився пункт швидкого тестування на ВІЛ на вул. Антоновича, 20.

Пункт працюватиме як безпечний та дружній простір для проведення швидкого, конфіденційного та безкоштовного тестування на ВІЛ.

 

На Золочівщині відкрили оновлений районний суд

Сьогодні, 30 листопада, у Золочеві відкрили оновлений районний суд. Приміщення суду розташоване на вул. Січових Стрільців, 24. 

Участь у відкритті взяла керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

"Добрий початок для роботи уже є. Комфортні умови повинні сприяти вашій результативній праці. Бажаємо вам гострого розуму, твердої руки, справедливого серця. Пам’ятайте, що ви творите суд на землі. Нехай у вас буде найменше кримінальних справ, і щоб ми ніколи не розглядали справи державної зради", - зазначила Маріанна Вільшинська.

Відтак, збільшилась кількість поверхів суду, зокрема, попередня будівля складалась з 1 поверху, після реконструкції - 2.

Окрім того, також облаштували пандус для людей з інвалідністю, майданчик для транспорту відвідувачів та працівників суду.

Штатна чисельність суддів Золочівського районного суду Львівської області становить 4 особи, працівників – 24.

 

Розпочалось перше засідання з визначення Обласної премії в галузі культури

Сьогодні 30 листопада, у приміщенні Львівської облдержадміністрації відбулося перше засідання Журі з визначення Обласної премії в галузі культури, літератури,  мистецтва, журналістики та архітектури у 2018 році.

Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найбільш престижною творчою відзнакою у Львівській області.

На здобуття обласної премії представляються нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді упродовж останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

На здобуття премії представили 38 подань. Журі визначатиме кращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості.

18 вересня 2018 року рішенням сесії Львівської обласної ради внесено зміни до пункту 3 Положення про Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, доповнивши його пунктом 3.15. Фотомистецтво – імені Василя Пилип'юка (практичні і теоретичні досягнення в галузі сучасного фотомистецтва).

Премія присуджується  в п'ятнадцяти номінаціях.

Премією відзначаються найвизначніші доробки  літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.

Переможців Премії визначать напередодні Нового року.

Підприємства Львівського лісомисливського господарства заготовили рекордну кількість лісового насіння

Одним із пріоритетних питань лісорозведення та розвитку лісового господарства в цілому є заготівля лісового насіння головних лісоутворюючих порід. Заготівля якісного насіння – основа здорового та продуктивного лісу в майбутньому.

Роботи із заготівлі лісового насіння розпочинаються влітку, із заготівлі насіння кісточкових порід, липи та завершуються у січні із заготівлі шишок сосни звичайної. Але найбільше насіння деревних порід лісівники заготовляють восени, коли дозріває насіння ялиці, бука, дуба звичайного, клена, ясеня та інших порід. Обсяги заготівлі насіння основних лісоутворюючих порід визначають виходячи з потреб у садивного матеріалі для лісовідновлення та доповнення лісових культур.

Враховуючи, що урожайні роки у ялиці білої та дуба звичайного бувають один раз в 5-7 років, підприємства Львівського ОУЛМГ в цьому році  заготовили максимальну кількість лісового насіння, зокрема:  ялиці білої – 6926 кг, ялини європейської – 108 кг,  модрини європейської – 164 кг,  сосни звичайної – 250 кг,  дуба звичайного 82 тони. Уся насіннєва сировина хвойних порід була перероблена на спеціалізованому лісонасіннєвому підприємстві «Львівський ЛСНЦ». Частину отриманого насіння лісогосподарські підприємства  висіяли  у  теплицях  та  розсадниках,  іншу  частину залишили на довготермінове зберігання у холодильних камерах Лісонасіннєвого центру, а саме: ялиці білої – 3922 кг, ялини європейської – 80 кг, модрини європейської – 87 кг, сосни звичайної – 425 кг та більше 10 тон  жолудя дуба звичайного.

Процес заготівлі лісового насіння  деревних порід є нелегким, як здається на перший погляд, оскільки період плодоношення у більшості видів дерев є коротким, потребує використання  спеціального обладнання і відповідних навиків.

На супроводі Служби експортера перебуває понад 70 підприємств Львівщини

У Львівській ОДА діє Служба експортера. Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА нещодавно до Служби експортера долучились 19 нових підприємств.

Відтак, під супроводом Служби на сьогодні перебуває 74 підприємства.

Нагадаємо, що серед напрямків роботи інституції – торговельні місії, промоція експортера, пошук нових бізнес-партнерів, запити від іноземних компаній, школа експортера, комунікація на рівні В2G.

Контакти Служби експортера Львівської обласної державної адміністрації: loda.export@gmail.com, +38(032)261-27-13, +38(032)299-92-79, вул. Винниченка, 18, 4 поверх, каб. 425.

 

У Львівській ОДА розпочався тренінг з деінституціалізації

Сьогодні, 30 листопада, у Львівській ОДА стартував тренінг щодо впровадження деінституціалізації.

Учасників привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, яка наголосила, що основна мета реформи зупинити потрапляння дітей в інтернати.

У межах заходу учасників ознайомили із соціальними послугами та формами альтернативного догляду дітей, а також наголосили на завданнях міжвідомчої  робочої групи з реформування системи інституційного догляду.

Тренінг провели з метою посилити потенціал фахівців, залучених до реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

 

Відбувся семінар-навчання щодо нових стандартів на круглі лісоматеріали

У зв’язку із введення в дію з 01.01.2019 р. нових стандартів (ДСТУ), які гармонізовані з європейськими нормами, на лісоматеріали круглі, у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбувся семінар-навчання.

У заході взяли участь: т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Андрій Кісера.

Під час презентації нових стандартів, заступник начальник Львівського ОУЛМГ Юрій Громяк акцентував увагу на основних відмінностях теперішніх стандартів (ГОСТів) та ДСТУ в частині класифікації лісоматеріалів та їх обміру, а також дров’яної деревини для технологічних потреб та дров паливних. В ході презентації підприємці мали можливість поставити чимало запитань, на які отримали кваліфіковані відповіді.

Апробацію нової кваліфікації лісоматеріалів проведуть вже на аукціонних торгах I кварталу 2019 року, які відбудуться 18 грудня 2018 року.

Сторони дійшли згоди, що на аукціонні торги буде виставлено тільки місячний обсяг заготівлі деревини, а в кінці січня 2019 року проведуть додаткові торги на I квартал 2019 року. 

 

#DoLikeОlympians організували в Новороздільському навчально-виховному комплексі

Новороздільський навчально-виховний комплекс ім.В.Труша, за сприянням дирекції і педагогів, бере активну участь у програмі «Healthyschool».

Зокрема, 28 листопада, у рамках проекту «Запроси спортсмена в гості» відбулась низка заходів, серед яких зарядка з олімпійцем #DoLikeOlympians. Розминку для школярів проводили: магістрантка Львівського державного університету фізичної культури ім.І.Боберського Ольга Козак,чемпіонка світу та Європи з боксу, стипендіат НОК України  Вікторія Вірт-Гарасимович та учасниця зимових Олімпійських ігор у Ліллехаммері Христина Опьола-Подгрушна.

Окрім спортивної складової, відбувся й інтерактивний урок та спілкування зі школярами, де діти змогли більше довідатись про наших гостей-спортсменів, поспілкуватись та розповісти про себе, а також переглянути тематичні відеосюжети з олімпійськими цінностями.

Школярі були зацікавленими та позитивними у спілкуванні та активними у спортивних естафетах, конкурсах і танцях, за що всі були відзначені пам’ятними подарунками від НОК України.

Подарунки також отримали Вікторія та Христина, які проводили розминку. Діти підготували для них тематичні малюнки.

 

На площі Двірцевій сьогодні лунатимуть сирени

У відповідності до розпорядження керівництва ПАТ “Укрзалізниця” працівниками регіональної філії “Львівська залізниця” сьогодні, 30 листопада, здійснюватиметься перевірка засобів зв’язку та оповіщення.

У період з 10.20 до 11.20 год здійснюватиметься короткочасний запуск електросирен розташованих за адресою: м. Львів, пл. Двірцева, 1, головний залізничний вокзал.

Просимо мешканців та гостей міста Львова зберігати спокій.

 

Львівщині надійшла додаткова субвенція для соціально-економічного розвитку окремих територій

Відповідно до Урядової постанови із загального фонду державного бюджету  надійшла обласному бюджету додаткова субвенціяна здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 2,9 млн гривень.

Вказані кошти спрямують на придбання медичного обладнання для пологового відділення Львівської обласної клінічної лікарні - 1 млн гривень, придбання медичного обладнання для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру - 1,2 млн гривень, купівлю обладнання для Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні - 0,3 млн гривень, заміну вікон для комунального закладу Львівської обласної ради "Будинок дитини №1" - 0,1 млн гривень та придбання інтерактивного обладнання для Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у м. Львові  - 0,3 млн гривень.

Також бюджетам міст, районів та об'єднаних територіальних громад області буде спрямовано додаткову субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 63,3 млн гривень. 

За рахунок цих коштів будуть придбані дитячі та ігрові майданчики, медичне, музичне та шкільне обладнання, здійснять ремонт, реконструкцію, капітальний ремонт бюджетних установ, здійснять благоустрій та встановлення вуличного освітлення в населених пунктах області. 

 

 

29.11.2018

 

Держава зробила для Томосу все, що могла і мусила зробити – Президент

Президент Петро Порошенко у своєму зверненні до українців з привітанням щодо ріщення про надання Україні Томосу про автокефалію Української Церкви наголосив, що «держава для цього вже все зробила, що могла і мусила зробити».

«Наші переговори тривали не один рік. Все від нього залежне вчинив і Вселенський Престол. Ми, українці надзвичайно вдячні Його Всесвятості Варфоломію за таку любов і таку увагу до України», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що «залишився лише один крок до завершення процесу».

«Тепер вже нашим православним ієрархам належить зібратися і провести Об’єднавчий Собор. Обраному предстоятелю випаде честь отримати Томос із рук Вселенського Патріарха», - повідомив Петро Порошенко.

«Москва – держава та російська церква, ефесбешники та церковники, хто в погонах, хто в рясах, хто в хрестах, хто в лампасах  –  не боялися жодного гріха, аби тільки зірвати це рішення. Але Господь був з нами, бо ми ведемо праведну боротьбу за нашу незалежність, і Томос – це історична подія на цьому шляху», - сказав Президент.

 

Томос - це грамота про нашу духовну незалежність - Президент привітав українців із рішенням Синоду Вселенського Патріархату

Президент України Петро Порошенко привітав українців із сьогоднішнім рішенням Святого Священного Синоду Вселенського Патріархату та повідомив, що Синод затвердив також текст Томосу про надання незалежності українській церкві.

Глава держави також повідомив, що Синодом прийнято рішення про скликання Об‘єднавчого Православного Собору, дату проведення якого незабаром оголосить Патріарх Варфоломій, а учасники Собору оберуть предстоятеля незалежної Автокефальної Православної Церкви України і йому і буде вручено Томос про автокефалію.

«Дорогі українці, сьогодні на Святому Священному Синоді Вселенського Патріархату ухвалені історичні рішення про створення Автокефальної Української Православної церкви», - сказав Президент.

«Томос - це грамота про нашу духовну незалежність. Українська Церква стає однією з п’ятнадцяти самостійних православних церков, із яких і складається Вселенське Православ’я»,  - додав Петро Порошенко.   

 

Звернення Президента щодо рішення Синоду Вселенського Партіархату про схвалення Томосу українській церкві

Дорогі українці,

Сьогодні на Святому Священному Синоді Вселенського Патріархату ухвалені історичні рішення про створення Автокефальної Української Православної Церкви. Схвалено текст Томосу про надання незалежності українській церкві, а також прийнято рішення про скликання об‘єднавчого православного Собору. Дату його проведення незабаром оголосить Патріарх Варфоломій. Учасники Собору оберуть предстоятеля незалежної Автокефальної Православної Церкви України. Йому і буде вручено Томос про автокефалію.

Томос це - грамота про нашу духовну незалежність. Українська Церква стає однією з п’ятнадцяти самостійних православних церков, із яких і складається Вселенське Православ’я.   

Держава для цього вже все зробила, що могла і мусила зробити. Наші переговори тривали не один рік.

Все від нього залежне вчинив і Вселенський Престол. Ми, українці надзвичайно вдячні Його Всесвятості Варфоломію за таку любов і таку увагу до України.

Залишився лише один крок до завершення процесу. Тепер вже нашим православним ієрархам належить зібратися і провести об’єднавчий собор. Обраному предстоятелю випаде честь отримати Томос із рук Вселенського Патріарха.

Москва – держава та російська церква, ефесбешники та церковники, хто в погонах, хто в рясах, хто в хрестах, хто в лампасах – не боялися жодного гріха, аби тільки зірвати це рішення.    

Але Господь був з нами, бо ми ведемо праведну боротьбу за нашу незалежність, і Томос – це історична подія на цьому шляху.  

Слава Богу і слава Україні!

 

Громадські ради Львівщини висловили підтримку щодо введення воєнного стану в Україні

Громадські ради Львівщини та Координаційна рада учасників АТО висловили підтримку щодо введення воєнного стану в Україні. Про це йшлося, сьогодні, 29 листопада, під час позачергового Розширеного засідання Правління Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації за участі голів Громадських рад при органах влади та Координаційної ради учасників АТО.

«Українська влада повинна приймати жорсткі та ефективні рішення, спрямовані на захист та оборону суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, одночасно, спрямовуючи свої сили і на забезпечення конституційних прав та свобод громадян. Рішення про введення військового стану у 10 областях – єдине можливе вірне рішення в умовах, що склалися. І громадськість Львівщини повністю його підтримує», - про це йдеться в проекті тексту звернення.

Також громадські лідери висловили думку щодо необхідності звернення до міжнародних інституцій з проханням вжиття заходів для звільнення з російського полону полонених, захоплених при обстрілі кораблів в Азовському морі та з метою припинення збройної агресії проти України.

«Я дякую, що ви розумієте, чому прийняте таке рішення. Той момент, коли чітко під прапорами Російської Федерації був нанесений удар, ми дали відповідну реакцію. І світ це підтримав також і це сьогодні дуже важливо», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Відповідне звернення Громадські ради скерують Президенту України,  Представництву ООН в Україні, Парламентській асамблеї ради Європи та у Постійне представництво України при Раді Європи.

Також в межах засідання порушили питання щодо незаконного перекриття трас міжнародного значення та прикордонного руху громадянами та автомобілями на іноземній реєстрації, а також проанонсували ідею створення комісії з питань інформаційної безпеки.

Як зазначив Голова Громадської Ради при Львівській ОДА Андрій Болюбаш метою створення комісії є широке інформування громадян з актуальних питань.

«Завданням комісії стане оперативне донесення актуальної інформації. У разі створення такої комісії важливо буде сформувати середовище людей, які будуть там працювати, пропрацювати механізм шляхів її отримання та подальшого розповсюдження. Це має бути консолідоване середовище громадян, журналістів, представників громадських рад та інших», - додав директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

 

Олег Синютка підтримує організацію ІІІ Всеукраїнського джемборі Пласту на Львівщині

Сьогодні, 29 листопада, Олег Синютка зустрівся з комендантом ІІІ Всеукраїнського пластового джемборі Ксенією Балук та станичною станиці м. Львів Іванною Герус.

У межах зустрічі сторони обговорили відзначенння 30-річчя відновлення діяльності НСОУ «Пласт» в Україні.

Зокрема, поспілкувались про можливість організації на Львівщині ІІІ Всеукраїнського Джемборі -  традиційного  злету в таборових умовах.

Відтак, організатори хочуть зібрати пластунів та скаутів усіх вікових категорій та очікують понад дві тисячі учасників.

Зазначимо, що за роки незалежності в Україні відбулося два Джемборі.

Перше Всеукраїнське скаутське джемборі відбулось 15-25 серпня 1996 року поблизу Невицького замку на Закарпатті. У Джемборі взяло участь понад 700 учасників – пластуни України, Словаччини, Польщі, США, Канади та Німеччини, а також представники інших скаутських організацій України, Швеції, Молдови, Данії, Франції та Польщі.

Друге Всеукраїнське скаутське джемборі, яке було приурочене 20-й річниці відродження Пласту в Україні, відбулося 19-23 серпня 2009 року, поблизу села Нирків Заліщицького району Тернопільської області. На нього зареєструвались понад 1300 пластунів зі всіх куточків України, а також із США, Німеччини, Бельгії та Естонії. Серед учасників Джемборі були також скаути з Алжиру, Грузії та Польщі.

Ідея організації заходу на Львівщині є не випадковою, адже саме Львівщина була осередком заснування та відновлення Пласту в Україні .

Попередня дата заходу у 2019 році припадає на 21-24 серпня, а локація запланована неподалік Свіржського замку, що на Перемишлянщині.

Довідково:

В 1989 році в Україні почала відновлювати свою діяльність Національна скаутська організація України «Пласт».

У січні 1989 року при Українському Християнсько-Демократичному Фронті було створено секцію «Пласт».

 

Львівщину представили на українсько-корейському агрофорумі

Сьогодні, 29 листопада, у Києві відбувся «Українсько-Корейський аграрний форум».

З вітальним словом до учасників форуму звернулись заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, віце-президент ТПП України Валерій Король, та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу.

Від Львівщини участь взяли директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк і начальник відділу  продовольства  та аграрного ринку департаменту агропромислового ринку. Катерина Олинець.

Метою заходу є розвиток співробітництва у аграрному секторі економіки та завершення розробки Генерального плану співпраці між  Республікою Корея та Україною.

Під час форуму обговорили можливості залучення інвестицій в аграрний сектор економіки, зокрема, у виробництво сільськогосподарської техніки, вирощування органічних сільськогосподарських культур, а також продовження реалізації спільних проектів не лише в частині торгівлі, а й вкладення інвестицій в галузь рослинництва, тваринництва, зокрема ВРХ.

 

“Перемога у російсько-українській війні залежить від кожного українця”, - Тимур Баротов

Cьогодні, 29 листопада, у Львівському обласному молодіжному центрі відбулась зустріч з громадськістю до Дня Збройних сил України на тему: «Новітня військова історія: ті хто тримає мирне небо»

Український військовик, морський офіцер, капітан ІІ рангу запасу ВМС ЗС України Тимур Баротов зазначив, що сьогодні українська армія є сильнішою, аніж у 2014 році і новітню історію творять як військовослужбовці на передовій, так і  резервісти.

“Єдиним гарантом нашої незалежності є Збройні Сили України. Нам потрібно підтримувати нашу армію, її вдосконалювати, щоб ми змогли зупинити ворога у випадку агресії.   Події у Керченській протоці підтвердили, що Росія не зупиниться, не збирається вести жодні перемовини. Як військовий моряк скажу, що для того щоб зупинити корабель стріляють  по гвинто-рульовій групі, для того, щоб пошкодити корабель вони стріляли в рубку, де перебуває особовий склад. Тобто вони стріляли, щоб вбити українців. Росія з нами не збирається вести жодних перемовин.  У нашій ситуації мир може настати лише у випадку нашої перемоги. Від кожного з нас залежить, чи ми виграємо цю війну”,  - наголосив Тимур Баротов.

Керівник регіонального медіацентру Збройних сил України, полковник Олександр Поронюк, що військові сьогодні є кризовими менеджерами: озброєні, готові до боротьби і несподіваних ситуацій.

“Дуже позитивно, що багато кризових ситуацій проходить через суспільство і проблеми, які виникають усередині армії стають для суспільства відомі. Військовим важливо комунікувати з населенням”, -  зазначив Олександр Поронюк.

Під час розмови присутні ставили різноманітні запитання, зокрема щодо інформаційної війни, реабілітації воїнів, національної свідомості мешканців.

 

У Львівському геріатричному пансіонаті встановили пожежну сигналізацію

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо ремонтних робіт Львівського геріатричного пансіонату  за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

В межах реконструкції КЗ ЛОР "Львівський геріатричний пансіонат" по вул. Медової Печери, 71, встановили пожежну сигналізацію в житловому корпусі № 2.

Завершення робіт передбачає влаштування ліфтів, вентиляції, опалення, внутрішніх робіт тощо

 

У ліцеї імені Героїв Крут триває реконструкція спортивно-культурного комплексу

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо реконструкції приміщень спортивно-культурного комплексу Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Під час ремонтних робіт  налагодили інженерні мережі, внутрішні оздоблювальні роботи, розпочали встановлення керамічної плитки на сходових маршах, демонтували дерев’яну підлогу та встановлюють лаги під нові підлоги в спортивному залі.

Проект реалізується за кошти бюджету розвитку обласного бюджету за Програмою капітального будівництва об`єктів соціально-економічного та житлово-комунального призначення за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету.

Завершення робіт передбачає фарбування стін, встановлення керамічної плитки підлог в коридорах, встановлення дерев’яних підлог, встановлення сантехнічних приладів та світильників і інші супутні роботи.

 

На стадіоні Львівського державного університету фізичної культури встановлюють трибуни

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо влаштування спортивного покриття бігових доріжок і секторів та благоустрою прилеглої території Львівського державного університету фізичної культури за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Відтак, у межах здійснення робіт уже влаштували покриття секторів стадіону на вулиці Черемшини, зокрема, встановлюють трибуни.

Зазначимо, що роботи здійснює підрядна організація ТзОВ «ХоСаРо», з якою уклали договір за результатами тендерної процедури на закупівлю робіт.

Нагадаємо, що сума укладеного договору становить 12 874, 366 тис грн.

 

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі впроваджують заходи з енергозбереження

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо реконструкції комунального закладу «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний  центр» за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

З метою енергозбереження у КЗ ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний  центр» здійснюють реконструкцію лікарні та поліклініки, зокрема виконують роботи з утеплення фасадів.

Окрім того, впроваджують заходи з енергозбереження та енергоефективності будівлі медичного центру. Відтак, здійснюють реконструкція системи теплопостачання та теплового пункту.

Довідково:

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр є комунальним закладом Львівської обласної ради, що надає високоспеціалізовану допомогу дітям та підліткам з гострими та хронічними захворюваннями.

 

На Львівщині завершили фінансування пенсій за листопад

В області завершили фінансування виплати пенсій та грошових допомог за листопад поточного року в повному обсязі.

Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області

На фінансування пенсійних виплат за листопад спрямовано 1,7  млрд гривень.

 

Олег Синютка проінспектував будівництво дитячої турбази Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму

Сьогодні, 29 листопада, відбулась виїзна нарада щодо стану незавершеного будівництва дитячої турбази Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді на вулиці Івана Франка за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Зазначимо, що за результатами тендерної процедури, роботи здійснює підрядна організація ТзОВ "Градобуд-Престиж", яка стала переможцем.

Так роботи здійснюються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Відтак, укладений договір на на загальну суму 8 050, 00 тис грн.

Відтак, підрядник влаштує систему опалення із даховою котельнею, систему водопостачання та водовідведення, систему електропостачання, газопостачання. Також має пофарбувати стіни у житлових номерах, влаштувати у них санвузли, встелити підлоги ламінатом і плиткою. Окрім того, проводитимуть систему забезпечення пожежної безпеки та зовнішнє освітлення, впорядкування території довкола будинку із озелененням.

На першому поверсі будинку розташований хол зі сходовою кліткою, житловими номерами для дітей з інвалідністю та приміщення харчоблоку.

На другому та мансардному ж поверхах розташують відпочинкові номери з санвузлами.

 

Школярів запрошують до участі у всеукраїнському конкурсі «Стежками Каменяра»

Триває прийом робіт для участі у другому Всеукраїнському учнівському літературно-мистецькому конкурсі «Стежками Каменяра». Учасниками заходу можуть стати школярі віком від 6 до 16 років (включно).

Роботи прийматимуть до 15 грудня. Обов’язковою вимогою для участі у конкурсі є заповнення електронної форми за посиланням.

Переможців визначать у 4 номінаціях: «Проза», «Поезія», «Драматургія» та «Краща ілюстрація до творів Івана Франка», кожну – за двома віковими категоріями: 6-11 років і 12-16 років.

Детальніше про вимоги до робіт у кожній з номінацій, перебіг конкурсу, нагородження переможців читайте тут.

Зазначимо, що змагання проводитимуть вдруге за підтримки Міністерства освіти і науки України, спільно з Міжнародним фондом Івана Франка, ГО «Львівське товариство» у м. Києві та Львівським національним університетом імені Івана Франка.

Нагадаємо, що торік у конкурсі взяли участь 1 811 школярів з усіх областей України. Конкурс проводять для того, щоб посилити мотивацію у вивченні учнями шкіл творчості Івана Франка через створення літературно-мистецьких творів у різних жанрах, у яких працював Іван Франко, та дослідити його літературну спадщину, наукову, культурологічну та громадську діяльність.

 

Олег Синютка оглянув хід ремонтних робіт спортзалу Львівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо функціонування Львівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи  за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Комунальний заклад Львівської обласної ради Львівська обласна дитячо-юнацька спортивна школа знаходиться за адресою м. Львів, вул. У.Самчука, 8.

Зазначимо, що спортивна школа розвиває 9 видів спорту: армспорт, бадмінтон, баскетбол, боротьба греко-римська, велоспорт, гандбол, регбі, футбол, теніс настільний. У спортивній школі займається 1050 дітей, працює 42 тренери-викладачі.

Спортивна школа має власну спортивну базу: зал ігрових видів спорту (32х24 м), тренажерний зал (12х8 м) та 8 кімнат для розміщення учасників змагань.

Відтак, за кошти Державного фонду регіонального розвитку, станом на 29 листопада, здійснили реконструкцію даху будівлі,  підготували стіни закладу  до фарбування.

Окрім того, вирівняли підлогу та уклали її гідроізоляцію, уклали шар щебеню, бетону та пінопласту для теплоізоляції підлоги. Також поклали поверхневу плівку та армовану сітку для кінцевого шару бетону.

До кінця 2018 року передбачили облаштування підлоги та пофарбування стін спортивного залу.

 

У Палаці Мистецтв встановили систему опалення

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо реконструкції діючої системи опалення зі встановленням системи кондиціонування та електроопалення у Львівському палаці мистецтв за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Відтак, за кошти Державного фонду регіонального розвитку замінили  систему опалення та частково його запустили.

Зазначимо, що повністю опалення запустять у середині грудня місяця цього року.

Окрім того, виконали роботи з встановлення системи кондиціонування, тривають роботи з встановлення розводки електромережі.

 

Президент розраховує на підтримку ВМС країн НАТО для безпеки судноплавства в Чорному та Азовському морях

В інтерв’ю німецькому виданню Bild Президент Петро Порошенко висловив сподівання, що країни НАТО після агресивної атаки Росії на українських моряків допоможуть забезпечити безпеку судноплавства в акваторії Чорного і Азовського морів.

«Німеччина є одним із наших найближчих союзників, і ми сподіваємось, що країни-члени НАТО готові ввести судна в Азовське море, щоб допомогти Україні. Путін хоче анексувати Азовське море. Єдина мова, яку він розуміє це єдність західного світу. Ми просто не можемо прийняти цю агресивну політику, спочатку був Крим, потім східна Україна, тепер Азовське море. Німеччина також має запитати себе: чого далі забажає Путін, якщо ми не зупинимо його?», - сказав Петро Порошенко.

«Світ повинен говорити одним голосом, і ми повинні негайно запровадити додаткові санкції в умовах ймовірної російської агресії. Путін повинен негайно звільнити наших солдатів і одночасно звільнити море для проходу міжнародних суден»,  - підкреслив Президент та зазначив, що серед кораблів, які не можуть здійснювати вільне плавання є не тільки українські, але й німецькі судна.

 

У Львівському коледжі культури та мистецтв здійснили реконтструкцію електропостачання

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо реконструкції електропостачання та приміщень будівлі за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Зазначимо, що за кошти Державного фонду регіонального розвитку здійснили реконструкцію електропостачання  будівлі.

Окрім того, здійснюють також реконструкцію приміщень Львівського коледжу культури та мистецтв на вулиці Нижанківського.

Зокрема уже замінили вікна, виконали санвузли, сходові, завершують роботи сходової клітки до підвального приміщення, спортзалі, хореографічному залі.

 

Триває візит делегації із Львівщини у Республіку Азербайджан

Триває візит делегації із Львівщини на чолі із заступником голови Львівської облдержадміністрації Романом Филипівом у Республіку Азербайджан.  

Учасники  делегації зустрілися з головою Державного агентства туризму Азербайджанської Республіки Фудом Нагієвим. Опісля відбулась зустріч делегації з керівництвом ВАТ «Торговий дім України».

Окрім того, представники Львівщини поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку в м. Баку.

 

У музеї історії релігії реставрують експозиційні зали

Сьогодні, 29 листопада, відбулась виїзна нарада щодо реставрації експозиційних залів музею історії релігії за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Відтак, виконають загальнобудівельні роботи, зокрема замінять електромережі, сантехнічні роботи. Реставрацію здійснюють за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Зазначимо, що планують здійснити реставраційні роботи в підвалі музею та на 1-му поверсі.  Окрім того, заплановане влаштування підйомника для людей з інвалідністю.

Також задля безпеки здійснять роботи з встановлення системи пожежогасіння.

 

Реконструкція Собору святого Юра: завершено впорядкування верхнього обходу

Сьогодні, 29 листопада,  відбулась виїзна нарада щодо реконструкції Собору святого Юра за участю голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Відтак, завершили роботи з облаштування верхнього обходу навколо Собору.

Нагадаємо, що цьогоріч з державного бюджету на реконструкцію виділили 20 мільйонів гривень з державного бюджету.

Завдяки цьому фінансовому ресурсу також  впорядкують оглядову терасу, прокладуть інженерні мережі. Окрім того, каналізаційні мережі тощо.

Зазначимо, що роботи здійснює ТОВ "Підприємство "Турист". Роботи виконують згідно графіку.

Довідково:

Архикатедральний собор святого Юра у Львові — собор Галицької митрополії УГКЦ, до 1817 при монастирі Чину св. Василія Великого, бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами (1744–1762), вважався головною святинею українських греко-католиків, до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Розташований на Святоюрській горі, за адресою: площа Святого Юра № 5. Висота над рівнем моря — 321 метр.

З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір'я з двома брамами в подвір'ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).

Багатовікову архітектурну історію Святоюрського монастиря умовно можна поділити на два великі періоди відповідно до історії його головної споруди.

Перший період тривав майже півтисячоліття — від початків чернечої оселі приблизно до середини XVIII ст., — завершився руйнацією старого храму.

Другий період розпочався з будівництва нового собору, яке згодом стало новою точкою відліку в цілеспрямованому формуванні майбутнього ансамблю. Завершився він у XIX ст., коли з'явилася остання з існуючих нині будівель.

 

Розпочав роботу Національний освітній проект «Школа сімейного лікаря»

Сьогодні, 29 листопада, у Львові відбувся тренінг «Школа сімейного лікаря», в якому участь беруть не лише сімейні лікарі з Львівщини, а й з Рівненської та Закарпатської областей.

Мета проекту - підготувати сільських лікарів до нових умов роботи та впровадження нових технологій в рамках реформування медичної галузі.

«В межах Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» у Львівській області планується відкрити 43 нові амбулаторії, дообладнати необхідною апаратурою, забезпечити автотранспортом та інтернетом. Станом на зараз, вже підписано 61% декларацій з лікарями. Це говорить про високий рівень довіри до наших лікарів. Добре, що проводяться такі Школи сімейного лікаря, адже зараз, в період змін, надзвичайно важливо навчатись, розмовляти та обговорювати незрозумілі питання. Переконаний, що нас чекає дуже багато роботи. Успіхів усім», - т.в.о.заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

«Ми зібралися тут аби правильно організувати зв’язок між ланками первинної, вторинної та третинної допомоги. А також оцінити ефективність роботи сімейного лікаря, управління якістю медичного обслуговування. Хочу показати вам роль економічного аналізу при планування мережі первинного рівня», - заступник директора ДП «Центр медичної статистики МОЗ» Сергій Дяченко.

Координатор проекту «Школа сімейного лікаря», експерт у сфері eHealth, директор з розвитку порталу для пацієнтів EuroMD, дійсний член ГО «Українська Асоціація Комп’ютерна медицина» Євген Прилипко розпочав тренінг з інтерактивної демонстрації роботи мобільного діагностичного комплексу (телемедицина) в реальному часі із залученням «пацієнта» з аудиторії.

Також участь у Проекті взяли лікар ЗПСМ, регіональний тренер з питань впровадження Міжнародної класифікації ПМД (ICPC-2) Михайло Незнановський «Впровадження ICPC-2 в практиці сімейного лікаря» та директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Червоноград» Анна Ярмола «Менеджмент змін: Як стати «обличчям» медичної реформи?».

 

На Львівщині розпочався третій модуль у межах проекту «Академія директорів»

Сьогодні, 29 листопада,  у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу розпочався третій навчальний модуль у межах проекту «Академія директорів».

Упродовж трьох днів для директорів загальноосвітніх шкіл Львівщини проведуть тренінги, лекції та майстер-класи.

«Директор - це та людина, яка повинна завжди прагнути до кращого. Проект «Академія директорів» дає можливість згенерувати нові ідеї та побачити ефективні рішення щодо покращення освітнього процесу свого навчального закладу. Адже, технології з кожним днем йдуть в перед, а це означає, що отримані знання сьогодні, допоможуть покращити та змінити педагогічні колективи завтра», – розповіла директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Зокрема, говоритимуть про ситуаційне лідерство, як розвивати та управляти брендом школи, а також, обговорюватимуть питання «теорії поколінь» вчителів у школі.

«Академія директорів» – проект ініційований департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністраці. Захід  вперше провели у 2017 році у співпраці з ГО «Центр соціальних інновацій.

 

Бібліотечні фонди Львівщини поповнили рекордною кількістю книг

Львівська обласна адміністрація виділила 1 мільйон 620 тисяч гривень на поповнення бібліотечних фондів.

У межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018 - 2020 роки Львівськими обласними бібліотеками закуплено 12 195 примірників книг (1 578 назви) та передплачено 192 назв періодичних видань на суму 1 мільйон 620 тисяч гривень, з них 9 117 примірників книг закуплено для районних публічних бібліотек на суму 1 млн 168 тис 450  грн.

Департамент з питань культури, національностей та релігій закупив 650 настільних ігор «Мандрівка Україною», 798 книг (133 комплекти) шеститомного видання творів Р.Іваничука, 40 книг Українська дивізія ''Галичина'' (Львівщина): історія, спогади, світлини, 3-томне видання 84 (книги)  Енциклопеції «Наукове товариство ім.Шевченка», 125 книг альманаху ЗУНР «За Україну за її волю» та поширив серед усіх районів, міст обласного значення та ОТГ.

До кінця року буде закуплено та поширено серед усіх районів, міст обласного значення та ОТГ  5 480 книг «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» видавництва «Фоліо», «Прагрення волі» о.Ореста-Романа  Сала  та енциклопедію «Західно-Українська народна республіка 1919-1923» видавництва «Манускрипт-Львів» на суму 920 тис грн.

Як зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, у межах комплексної програми розвитку культури Львівщини у кожну публічну бібліотеку села потрапить 20-30 книг, тому дуже важливо, щоб районний відділ культури підтримав публічні бібліотеки, виділивши кошти на поповнення бібліотечних фондів.

Станом на 26.11.2018 за рахунок місцевих бюджетів оновлено бібліотечні фонди на суму 812 тис 293 грн, з них 757 тис 911 грн на закупівлю сучасної літератури.

 

На Львівщині тривають робочі зустрічі в ОТГ щодо протидії торгівлі людьми

Відповідно до нових змін у законодавстві органи місцевого самоврядування залучатимуть до кола суб'єктів Національного механізму взаємодії, які мають протидіяти торгівлі людьми.

Про це сьогодні, 29 листопада, повідомили під час прес-конференції щодо механізмів боротьби з сучасним рабством в об'єднаних територіальних громадах.

Із серпня подібні робочі зустрічі відбулись уже у п'ятнадцяти ОТГ та п’ятьох містах обласного значення.

«Питання протидії торгівлі людьми надзвичайно важливе та актуальне, особливо в час війни. Сьогодні статус особи, що постраждала від торгівлі людьми, встановили для понад тридцяти осіб. Такі особи уже отримали психологічну, юридичну, соціальну допомогу, однак нам іще є над чим працювати», - зазначила заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

В межах реалізації проекту "Впровадження Національного механізму суб’єктів, які  здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми" у Львівській області відбуваються акції та заходи спрямовані на підвищення обізнаності населення про можливі ризики.

«Деякі люди, які є жертвами торгівлі, навіть не підозрюють про те, що вони постраждали від цього. Такі випадки ми виявляєм періодично, проводячи акції щодо протидії сучасному рабству», - розповіла головний спеціаліст відділу сімейної політики департаменту соцзахисту населення Львівської ОДА Наталія Горун.

У свою чергу, мережа служби у справах дітей працює над унеможливленням тих випадків, що призводять до торгівлі дітьми.

«Серед основних чинників, що так чи інакше призводять до випадків торгівлі дітьми - правова необізнаність, низький рівень життя, брак доступу до інформації. До виявлення таких випадків залучені усі уповноважені структури і час від часу проводимо рейди щодо виявлення дітей та родин, а також ведемо облік, аби мінімізувати рівень потенційного втягнення неповнолітніх до жебрацтва. Робота наших служб націлена на виявлення таких випадків», - наголосив керівник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

 

Мін'юст інформує про збільшення розміру аліментів на утримання дитини

На початку липня Міністерство юстиції домоглось прийняття другого пакету законів у межах проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.

Серед іншого прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.

Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.

Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

З 28 серпня це стало:

 • 1559 грн для дитини до 6 років,

 • 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.

З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:

 • 1626 грн для дітей менше 6 років,

 • 2027 грн для дітей 6 років і старших.

У Мін'юсті наголошують, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

 

Мешканцям області нагадують про небезпеку отруєння чадним газом

З початку 2018 року на території області було зафіксовано 105 випадків отруєння людей чадним газом, внаслідок чого постраждало 225 осіб (з них 72 дитини). На жаль не обійшлося без смертельних випадків – 13 випадків отруєння чадним газом мали летальні наслідки.

Однією з причин нещасних випадків під час використання газу в побуті часом стає недбальство та порушення правил користування газовими приладами, а саме:

 • відсутність провітрювачів у пластикових вікнах;

 • несправність (засміченість чи відсутність тяги) у димових та вентиляційних каналах;

 • встановлення механічних витяжок у приміщеннях, де є газові прилади з відведенням димових газів у димохід;

 • самовільне перепланування приміщень, де встановлені газові прилади;

 • відсутність у приміщеннях сигналізаторів довибухових концентрацій природного газу та мікро концентрацій чадного газу (СО);

 • використання газових приладів не за призначенням, наприклад обігрів приміщень з допомогою газових плит;

 • залишені без нагляду газові прилади під час їх використання, зокрема газові плити, кухонні вогнища та кахельні газові печі;

 • експлуатація газових приладів без автоматики безпеки на газифікованих кахельних печах та кухонних вогнищах;

 • експлуатація газових приладів з несправною автоматикою на протічних водонагрівачах (колонках) та опалювальних котлах;

 • розміщення протічних водонагрівачів (колонок) в приміщеннях ванних кімнат.

Пам'ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам - уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”.

 

На Львівщині стартував Всеукраїнський діловий жіночий форум

Сьогодні, 29 листопада, у Палаці Потоцьких, стартував Всеукраїнський діловий жіночий форум. Захід об’єднав жінок-фахівців у соціальній сфері, сфері бізнесу та політики.

Привітав учасників заходу т.в.о директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Андрій Кісера.

«У своїй роботі ми багато уваги приділяємо ключовим напрямкам розвитку економіки, серед яких інвестиції, експорт, детінізація економіки. І дуже приємно, відвідуючи ті чи інші підприємства, розуміти, що великий відсоток їх розвитку, це справа рук успішних жінок.  Ваш успіх - це позитивний імідж України на міжнародному ринку та всередині країни. Бажаю вам плідного спілкування та напрацювань», -  зазначив Андрій Кісера.

Серед основних напрямків роботи форуму є розгляд можливостей ділової жінки в межах соціальної відповідальності бізнесу, в роботі з усіма групами суспільства та з врахуванням потреби родини.

Відтак, в межах заходу жінки-підприємці, представники профільних бізнес-асоціацій, органів влади та громадських організацій, експерти обміняються досвідом, напрацюваннями та перспективними задумами на майбутнє у сфері розвитку жіночого підприємництва в Україні.

 

Про підтримку розвитку аграрного сектору розповіли аграріям Стрийського району

У середу, 28 листопада, відповіді на питання щодо державних та регіональних програм підтримки розвитку аграрного сектору, а також про актуальні питання в сфері земельних відносин отримали аграрії Стрийського та Дрогобицького району.

З метою залучення сільськогосподарських товаровиробників області до участі в земельних торгах спеціалісти районних управлінь Держгеокадастру надали аграріям вичерпну інформацію щодо проведення земельних аукціонів на період листопад-грудень 2018 року, порядку та механізму проведення електронних земельних торгів, а також про внесення змін до земельного законодавства в частині удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

В ході зустрічі проводилась інформаційно – роз’яснювальна робота щодо фінансування програм підтримки аграріїв області з бюджетів усіх рівнів, зокрема про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств. Також, обговорено низку питань, що стосуються порядку державної реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, механізмів їх пролонгації та державної реєстрації прав власності та інших речових прав громадян та юридичних осіб. Додатково аграріям наголошено на способах захисту своїх прав через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та он лайн сервісу Мін`юсту - SMS MAЯК земля.

 

На Львівщині презентують першу в Україні інстаґрам-книгу «#Чуєш, коли приїдеш додому?»

2 грудня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбудеться презентація першої в Україні інстаґрам-книги Юлії Сливки «#Чуєш, коли приїдеш додому?» видавництва ASTRUM.

 «#Чуєш, коли приїдеш додому?» Юлії Сливки – це збірка історій, які первісно народились в соціальній мережі, а тепер стали повноцінною книгою. Це один із небагатьох взірців української мережевої літератури на сьогодні.

Початок о 14:00 год.

Презентація буде розмовою про небезпеки, принади та перспективи мережевої літератури в Україні, а також про лаштунки створення самої книги, - чому така назва і чому така обкладинка, чому саме ці тексти і як вони народились саме в такому суперечливому просторі.

Презентація у Львові є першою у турі книги «#Чуєш, коли приїдеш додому?» шістьма містами України. У грудні видавництво ASTRUM представить її також у Києві, Рівному, Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому та Красному.

Вхід – вільний та без попередньої реєстрації

 

Введення в експлуатацію одноквартирних будинків збільшилось майже на третину

У січні-вересні 2018 року на Львівщині прийнято в експлуатацію 595,3  тис м2 загальної площі житла (нове будівництво), що на 13,3% більше, ніж за відповідний період попереднього року.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області.

За обсягом прийнятого житла область серед регіонів України посіла 3-е місце. Упродовж січня-вересня 2018 року збудовано 1718 нових житлових будівель на 6553 квартири. Середня площа однієї новозбудованої квартири становила 90,8  м2 загальної площі.

Більше половини від загальної площі житла припадає на багатоквартирне будівництво, прийняття якого збільшилось на 0,8%. Введення в експлуатацію одноквартирних будинків збільшилось на 29,6%.

У Львові здано в експлуатацію 289,2 тис м2 житла (майже половина від загального обсягу), що порівняно з січнем-вереснем 2017 року на 15,1% більше. Суттєві обсяги житла прийняті у Пустомитівському (15,7%), Яворівському (7,7%) та Жовківському (4,5%) районах.

 

Співпрацю у сфері гірничо-видобувної промисловості Львівщини та Німеччини презентували у Берліні

Вчора, 28 листопада, у Берліні відбулось 10-те засідання Українсько-німецької групи високого рівня. У порядку денному засідання: залучення інвестицій в економіку України, співпраця в енергетиці та транспортній інфраструктурі, залучення передових німецьких технологій в енергоефективність, узгоджена система сертифікації продукції, реалізація програми підготовки менеджерів «Fit for Partnership with Germany».

«Сьогодні Німеччина займає перше місце серед торговельних партнерів України, серед країн Європи, за результатами 2017-го року. За перше півріччя 2018-го товарообіг склав 5,4 млрд дол. США (+ 15% зростання порівняно з минулим роком). І на майбутнє ми будемо підсилювати цей показник. Ми говоримо про запровадження можливостей сертифікації і стандартизації німецької продукції, яка виготовляється в Україні. Це дозволить збільшити спроможність продукції, кооперацію між країнами, а також залучити інвестиції. Я вдячний представникам середнього бізнесу Німеччини, які практично за останні 2 роки створили понад 35 тис робочих місць на виробничих потужностях німецького автопрому в Україні», — зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Про потенціал Львівщини у сфері гірничо-видобувної промисловості, співпрацю Львівщини і Німеччини з проблематики калійного рудника на ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», потенційні напрямки співпраці у вугільно-видобувній промисловості розповів перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«В умовах радикальних економічних змін, які відбуваються в Україні, ми прагнемо досягти якісного розвитку відносин з міжнародним співтовариством у всіх сферах. В цьому контексті приділяємо особливу увагу розвитку взаємовигідного співтовариства у сферах раціонального надрокористування  та захисту навколишнього природного середовища, – зазначив Ростислав Замлинський. - Львівська область - адміністративно-територіальна одиниця на заході України, що є однією з найрозвиненіших областей країни із значним економічним, туристичним, культурним та науковим потенціалом. Зокрема на території області знаходяться гірничі підприємства із видобування калійної руди, кам’яного вугілля, нафта та сірки».

Довідково:

Група високого рівня з економічного співробітництва (ГВР) – міжурядова українсько-німецька група. Пріоритетними напрямками двостороннього співробітництва в рамках ГВР є: енергетика, енергоефективність та енергозбереження, комунальна інфраструктура, охорона навколишнього середовища, фінансова та технічна допомога, банківська справа.

З моменту заснування ГВР проведено дев’ять спільних засідань.

Останнє 9-те засідання відбулося 10 жовтня 2016 року у Києві. Українську делегацію очолював Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г. Г. Зубко, німецьку – державний секретар Федерального  міністерства економіки та енергетики Німеччини М. Махніг.

Під час засідання були опрацьовані актуальні питання двостороннього співробітництва за такими напрямами, як економічна ситуація в Україні та проведення реформ, інвестиційне співробітництво, незв’язаний фінансовий кредит: стан реалізації домовленостей, співпраця у сфері енергетики, Програма перепідготовки менеджерів Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини, проблеми німецьких інвесторів при здійсненні господарської діяльності в Україні.

 

 

28.11.2018

 

На Львівщині відбулись громадські слухання щодо призначення директора Перинатального центру

Сьогодні, 28 листопада,  відбулись громадські слухання щодо призначення директора КЗ ЛОР «Перинатальний центр».

У межах громадських слухань свої програми короткотермінової та довготермінової перспективи розвитку закладу представили Ірина Біль, Марія Малачинська, Володимир Лех, Ігор Потапов та Михайло Степанчак.

«Громадське зацікавлення до призначення на цю посаду виявилось доволі високим, тому комісія ухвалила рішення провести громадські слухання. Нам важливо, аби на цю посаду було обрано фахового управлінця, якому довіряє громада», - зазначив т.в.о заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

Представники громадськості мали можливість поставити свої запитання претендентам та почути їхнє бачення та варіанти розвитку Перинатального центру.

Опісля громадських слухань усіх кандидатів запросять на зустріч із колективом, а також відбудеться засідання конкурсної комісії, за підсумками якої обласній раді пропонуватимуть одного кандидата на затвердження.

 

На Львівщині відзначать лауреатів Всеукраїнського літературного конкурсу “Крилатий лев”

6 грудня у Львівському історичному музеї, що на площі Ринок, 6, відбудеться Церемонія нагородження Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози на кращу книжку року «КРИЛАТИЙ ЛЕВ – 2018», а також представлення книг переможців.

За словами керівника та засновника проекту Олеся Дяка, літературний конкурс покликаний визначити кращі рукописи року та популяризувати українську літературу.

Участь у заході візьмуть відомі українські письменники, серед яких і члени журі конкурсу та молоді таланти зі всієї України.

Початок заходу о 16:00 год. Вхід безкоштовний.

Захід відбувається за сприяння Львівської облдержадміністрації.

 

Делегація із Львівщини перебуває із візитом у Республіці Азербайджан

Сьогодні, 28 листопада, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із заступником голови Львівської облдержадміністрації Романом Филипівом у Республіку Азербайджан.

Учасники  делегації поклали квіти до могил загальнонаціонального лідера Гейдара Алірзаогли Алієва та його дружини академіка Заріфи Алієвої на Алеї почесних поховань. Опісля відбувся круглий стіл за участю офіційної делегації Львівського регіону, Посла України в АР, представників ділових кіл Львівщини та Азербайджану. В межах зустрічі окреслили діяльність AZPROMO – Фонду заохочення експорту та інвестицій, презентували експортний та інвестиційний потенціал Львівщини.

Також відбулася зустріч делегації з Головою Державного Агентства по туризму АР Фуадом Нагієвим та зустріч у Міністерстві економіки Азербайджанської Республіки.

В межах зустрічі Роман Филипів ознайомив присутніх із економічним потенціалом області, також сторони обговорили співпрацю у галузі АПК, альтернативної енергетики, реалізації інвестиційних проектів.

Зазначимо, що візит делегації Львівщини  у Республіку Азербайджан триватиме до 29 листопада.   

«Галичанка» у Львові прийматиме польську «Корону»

У четвер та п’ятницю, 29-30 листопада, "Галичанка" у Львові зіграє два товариські матчі з польською командою "Корона гандбол Кельце" 

"Корона гандбол Кельце" другий сезон поспіль змагається у польській Суперлізі, зараз після першого  кола знаходяться на 7-му місці. Середній вік гравців -  22 роки, і  багато з них мають досвід виступів у збірних різних вікових категорій. 

«Галичанка» вже грала з цією командою минулого року в межах міжнародного турніру «Меморіал Анджея Ковальчика». Тоді львів’янки здолали суперниць з рахунком 36:32 (16:13), однак, як бачимо, польки зміцніли, а «галичанки» цього разу гратимуть без кількох лідерів. Адже, як ми вже повідомляли, п’ятеро гравців “Галичанки” у складі національної збірної вирушили до Словаччини на кваліфікаційний турнір до чемпіонату світу-2019. 

 

Лісівників навчали інвентаризації лісових автомобільних доріг

Минулого тижня в ДП «Дрогобицьке ЛГ» та  ДП «Буське ЛГ» фахівці УкрНДІгірліс провели навчання головних спеціалістів лісогосподарських підприємств області із інвентаризації лісових автомобільних доріг.

Про це повідомили у Львівському обласному управлінні лісомисливському господарстві.

Учасники наради-семінару прослухали теоретичний курс навчання та на новозбудованих та відновлених ремонтом лісових дорогах проходили практичні заняття з визначення місцезнаходження та технічного стану доріг, встановлення параметрів лісових автомобільних доріг та штучних споруд розташованих на них.

Результати інвентаризації будуть використані для ухвалення практичних рішень при плануванні лісогосподарських та лісозаготівельних робіт, робіт з утримання і ремонту лісових доріг, а також служитимуть основою для прийняття рішень щодо оптимізації лісотранспортної мережі на підприємствах. 

 

У випадку введення військового компоненту воєнного стану грошове забезпечення військовослужбовців підвищать - Президент

Президент Петро Порошенко під час відвідання 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України наголосив, що у випадку вторгнення Росії і введення військового компоненту воєнного стану буде підвищено грошове забезпечення військових.

«Ми робимо все можливе для того, щоб забезпечити підвищення фінансування. Хочу наголосити, що за моїм дорученням РНБО прийняла рішення про те, що з 1 січня 2019 року рівень грошового забезпечення в армії підвищується мінімум до 10 тис. грн на місяць. Сьогодні доручив підготувати відповідні документи, якщо ми введемо військовий компонент воєнного стану, у випадку вторгнення, підвищення буде з цього дня. Необхідні доплати будуть зроблені і тим, хто воює в зоні операції Об’єднаних сил, і в умовах передислокації, в умовах агресії прошу забезпечити, щоб цей рівень захисту був введений негайно», - наголосив Верховний Головнокомандувач.

Глава держави також наголосив, що модернізація і оновлення техніки, зброї, засобів радіоелектронної боротьби і все, що може захистити Україну, є першим пріоритетом української влади.

Президент також поцікавився умовами перебування в центрі, зокрема харчуванням. «Це також було пріоритетом. Нас дуже намагалися атакувати за це. А хто атакував? Фірми-корупціонери, які постачали всякий непотріб українським воїнам. Ми прийняли вольове рішення і забезпечили … нову систему харчування», - наголосив Глава держави. 

Він також додав, що значна увага приділяється будівіництву житла для військових, в тому числі за рахунок конфіскованих грошей, які були вкрадені у держави Януковичем. Президент розповів, що 184 гуртожитка для 23 тис. контрактників мають побудувати в 2018 році і в першій половині 2019 року.

 

Капітальні інвестиції у Львівській області зросли на понад 7%

Капітальні інвестиції підприємств та організацій Львівщини у січні-вересні 2018 року зросли на 7,2% і становили 15,6 млрд грн. За обсягом капітальних інвестицій Львівська область серед регіонів України посіла 4 місце.

Про це повідомили у Головному управлінні статистики у Львівській області.

Головне джерело фінансування капітальних вкладень - власні кошти підприємств та організацій (59,4% від загального обсягу). З місцевих бюджетів було профінансовано 5,5% капітальних інвестицій, з державного бюджету – 2,7%.

Найбільші обсяги інвестицій вклали у свій розвиток промислові підприємства (34,6%). У будівництво житла інвестовано 3,4 млрд грн, що на 1,5% більше у порівнянні з відповідним періодом попереднього року.

 

Динаміка приросту ПДФО на Львівщині позитивна, - Андрій Кісера

Зі зростанням мінімальної заробітної плати з 1600 грн у 2016 році до 3200 грн у 2017 та 3723 грн у 2018, суттєво збільшилися надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Якщо у 2016 році ПДФО складав 4,9 млд грн; у 2017 – 7,1; то в 2018 – 9 млд грн.

Про це розповів в.о. директора департаменту економічної політики – начальник управління економічного розвитку та стратегічного планування Львівської ОДА Андрій Кісера під час семінару «Управління фінансами в ОТГ» у Львівському ЦРМС, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Динаміка приросту ПДФО на Львівщині позитивна. У перший рік переходу громад на прямі міжбюджетні відносини відбувся стрибок приросту надходжень на 53,1%. Згодом ця частка зменшилася, але зберегла позитивну динаміку і до сьогодні», - наголосив Андрій Кісера.

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Львівській області Володимир Коваль розповів фінансистам із ОТГ про можливості співпраці з місцевими управліннями ДФС щодо ефективного забезпечення надходжень до місцевих бюджетів, зокрема в частині податку на нерухоме майно.

Під час семінару йшлося і про детінізацію заробітної плати та роботу інспекторів з праці в ОТГ, особливості формування бюджетів ОТГ на 2019 рік та про можливості співпраці з територіальними  управліннями ДФС у частині зростання надходжень до місцевих бюджетів. За словами Володимира Коваля, ДФС завершила реорганізацію і на рівні районів управління отримали повноваження як адміністрування податків, так і сервісної служби.

За результатами реорганізації у Львівській області функціонують територіальні органи ДФС: Головне управління, Залізничне, Галицьке і Личаківське районні у місті Львові та Червоноградське, що обслуговує Червоноград, Кам’янку-Бузьку, Радехів, Сокаль і Жовкву; Буське управління, до відання якого належить Броди, Золочів і Перемишляни; Городоцьке управління, що обслуговує Мостиська, Яворів і Пустомити, Самбірське управління, що обслуговує Самбір, Старий Самбір і Турку; Дрогобицьке управління, що обслуговує Борислав і Трускавець та Стрийське управління, до якого можуть звертатися Сколе, Миколаїв і Жидачів.

 

Лучники Львівщини – серед переможців Кубку України зі стрільби з лука в приміщенні

Упродовж 22-26 листопада на території Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України відбувся Кубок України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих спортсменів.

За найвищі нагороди чемпіонату змагались 200 спортсменів, які представляли 13 областей України та м. Києва.

Захід організували в Міністерстві молоді та спорту України, за сприяння Львівської обласної державної адміністрації, Федерації стрільби з лука України та Львівської обласної федерації стрільби з лука.

Кубок України був етапом відбору кандидатів до складу молодіжної національної збірної команди України зі стрільби з лука, яка після підготовки братиме участь у міжнародних змаганнях світової серії зі стрільби з лука в приміщенні, що відбудуться 14-16 грудня 2018 року в місті Рим (Італія).

 

На Львівщині презентують «Лемківський Єрусалим» Михайла Садового

У п'ятницю, 30 листопада, о 14 годині у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) Михайло Садовий презентує свою фотовиставку «Лемківський Єрусалим». Серед представлених світлин "Палала ватра", "Учасники лемківського фестивалю", "Мандруємо до Перемишля", "Молода Лемківщина святкує Великдень у Шевченківському гаю» тощо.  

Михайло Садовий – професійний фотожурналіст. Працював у суспільно-політичному журналі "Україна", фотомистецькому журналі "Світло і тінь". Сьогодні світлини Михайла Садового можна побачити на шпальтах Всеукраїнської транспортної газети "Магістраль". Серед його зацікавлень – Лемківщина, її історія, культура, мова.

Роботи Михайла Садового вирізняються не тільки якісним зображенням, вони сповнені глибоким змістом, вишукані, проникливі,чуттєві. 

На презентацію фотовиставки «Лемківський Єрусалим», а також підтримати Михайла Садового до плебанії отця Василя приїдуть доктор мистецтвознавства Роман Одрехівський, директор Дитячої школи народних мистецтв Галина Вихованська, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України Ольга Кровицька. 

 

На Львівщині презентували нову соціальну гру «Бути жінкою»

У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства» сьогодні, 28 листопада,  у Львівській Медіатеці презентували соціальну гру «Бути жінкою». Гра розповідає про наявні в Україні стереотипи щодо ролі жінки в суспільстві та пропонує гравцям моделі протидії дискримінації.

Привітала учасників заходу начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Уляна Дорош.

«Дякуємо за таку ініціативу, адже я сподіваюсь, що завдяки таким речам вдасться докричатись до тих жінок, які розуміють, що хочуть йти вперед, але десь бояться. Такі заходи є дуже важливі також для молодого покоління, яке формується і навчається позиціонувати себе у суспільстві, позиціонувати себе в майбутньому не лише як матір, берегиню, а як жінку, яка може йти на рівні з чоловіком», - зазначила Уляна Дорош.

Відтак в межах заходу через ігрову механіку учасники пропрацьовували стереотипи щодо ролі жінок в суспільстві та знаходили способи протидії дискримінації. Особистості героїнь у грі відповідають реаліям України, яка перебуває у стані війни, і де жінки активно долучаються, як до громадського активізму, бізнесу, навчання, побудови стосунків та сім’ї, так і до захисту батьківщини у лавах Збройних сил України.

Цільовою аудиторією гри є чоловіки і жінки, які не є експертами та експертками у правах жінок.

Зазначимо, що гра розроблялась упродовж трьох місяців командою українського благодійного фонду Stabilization Support Services в рамках проекту, що реалізується за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду.

Організатори заходу: радниця Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб Оксана Яковець у партнерстві з громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

 

Уже відомі переможці першого етапу проекту «Ідея змінює країну»

Закінчився перший етап обласного проекту «Ідея змінює країну». Упродовж майже двох місяців працівники департаменту внутрішньої та інформаційної політики разом з тренерами, активістами громадських організацій відвідували міста і села Львівщини.

Відтак, здійснили 11 поїздок і 51 тренінг з проектного менеджменту для школярів старших класів. Загалом участь в проекті взяли близько 2 тисяч старшокласників області.

Однією з складових цього етапу є конкурсні заявки учасників, в яких вони подавали свої ідеї соціальних та культурних проектів.

Зазначимо, що в порівнянні з попереднім роком кількість анкет зросла більше, ніж вдвічі, зокрема, комісія проаналізувала 1177 конкурсних заяв, а це 47 осіб на одне місце в другому турі.

Другим етапом проекту «Ідея змінює країну» буде «Форум ідей», що відбудеться у Львові 1-2 грудня. Під час Форуму експерти працюватимуть з 25 конкурсантами над їхніми ідеями, шукатимуть логістичні рішення, вдосконалюватимуть концепції, готуватимуть бюджети, презентації та захищатимуть напрацювання перед конкурсною комісією.

До другого етапу увійшли конкурсанти з Сокальського, Жидачівського, Радехівського, Самбірського, Буського, Золочівського, Яворівського, Турківського, Старосамбірського, Кам’янка-Бузького, Перемишлянського, Дрогобицього, Сколівського, Жовківського, Пустомитівського, Бродівського районів та м. Червоноград.

Нагадаємо, що організаторами проекту є департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, ЛОО Спілки Української Молоді в Україні та Львівський обласний молодіжний центр.

 

13,6 млн грн – за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці на Львівщині

З початку року за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці ГУ Держпраці у Львівській області оштрафовано 63 суб’єкти господарювання на загальну суму понад 13,6 млн грн.

Нагадаємо, за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування  штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення. При цьому, заходи щодо притягнення до відповідальності за таке порушення вживаються незалежно від факту його усунення в ході інспекційного відвідування та не звільняють роботодавців від обов’язку усунення такого порушення.

Звертаємо увагу, що мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна зарплатня, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною першою статті 12 Закону України «Про оплату праці». А саме:

норми оплати праці за роботу в надурочний час;

у святкові, неробочі та вихідні дні;

у нічний час;

за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника;
працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо.

Гарантії в оплаті праці для працівників – оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, тощо.

Гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо.

Водночас  звертаємо увагу суб’єктам господарювання на необхідності нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

 

Олег Синютка оглянув хід робіт із реконструкції дитячого садка у Жовтанцях

Сьогодні, 28 листопада, голова Львівської ОДА Олег Синютка оглянув хід робіт із реконструкції дошкільного навчального закладу "Вишенька" у с. Жовтанці Кам’янка-Бузького району.

Роботи розпочали у липні, відтак проведуть заходи з енергоефективності, зокрема, утеплення даху, зовнішніх стін фасаду, цоколя та горищного перекриття, вогнезахист дерев’яних конструкцій горища, заплановано облаштувати відмостки, заходи зі створення нового освітнього простору (оформлення фасаду, стінописи).

Зазначимо, у дитячому садочку налічується 172 вихованці.

 

У Домі Франка презентували проект, присвячений Каменяреві

Упродовж 24-27 листопада у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбулась презентація проекту «Франко: наживо».

«Франко: наживо» - це оновлена експозиція меморіального музею, де створили інтерактивний музейний простір, залучили мультимедійні технології, запровадили театралізовані екскурсії, дитячі програми та майстер-класи. Інтерактивний музейний простір створює ефект присутності «живого» класика за допомогою упровадження мультимедійних інновацій.

У будинку-музеї чинна експозиція доповнена акустичними ефектами, що створює ілюзію присутності мешканців – ефект «живого будинку».

Нові театралізовані екскурсії «Візит до Франків» та «Франчата про тата» - це спроба наблизити історичну постать до сучасної людини, зазирнути в побут та повсякденне життя генія.

Дитяча програму представляє костюмована екскурсія-гра «Казкосвіт Івана Франка», в якій малюки перевтілюються у казкових персонажів.

 

Лісогосподарські підприємства Львівщини сплатили до держбюджету майже 140 мільйонів гривень

Головною темою чергового засідання колегії Львівського ОУЛМГ стало обговорення поточної роботи лісогосподарських підприємств та закінчення року.

На початку засідання начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека акцентував увагу на прийнятті змін до Бюджетного і Податкового кодексів, які стосуються лісового господарства України, зокрема щодо земельного податку на лісові землі.

Так, загальні обсяги відтворення лісів за період з початку року склали 1815 га. Зокрема, створено 980 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 835 га, що становить 46% від всього обсягу лісовідновлення.

Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 12,7 тис га, в ході яких заготовлено 278 тис кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2,5 тисяч га.

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 661,2 тис кбм деревини, в тому числі на рубках головного користування – 383,5 тис кбм.

В круглому вигляді було реалізовано 547,4 тис кбм деревини. На власних виробничих потужностях перероблено 139,3 тис кбм деревини. Випущено продукції переробки на суму 210 млн грн.

За 9 місяців поточного року збудовано та відновлено 61 км лісових доріг. Обсяг реалізації продукції склав 822,6 млн грн, або 128,2% до відповідного періоду минулого року. На експорт було реалізовано продукції на суму 183,8 млн грн (22,3%) від загального обсягу реалізації.

Станом на 01.10.2018 року чисельність штатних працівників у лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ склала 3205 чол. Обсяг реалізації продукції на одного працівника склав 256,7 тис.грн, або 126,1% до відповідного періоду минулого року.

Підприємствами управління сплачено до зведеного  бюджету 201,4 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 38,5 млн грн більше, ніж  за відповідний період минулого року.

З них до Державного бюджету  сплачено  139,7 млн грн, до місцевого бюджету — 61,7 млн грн.

Крім податків  підприємствами управління за 9 місяців поточного року  сплачено Єдиного соціального внеску в сумі 61,7 млн грн.

Разом сплачено платежів до зведеного  бюджету та Єдиного соціального внеску в сумі 263,1 млн грн, або 32,2% від загального обсягу реалізованої продукції.

Окремо  акцентовано увагу на введенні з 01.01.2019 року нових державних стандартів України (ДСТУ), гармонізованих з європейськими нормами, на лісоматеріали круглі. З 01.01.2019 р. більшість стандартів (ГОСТ) втратять свою чинність. Тому підприємства галузі повинні будуть керуватись національними стандартами, гармонізованими з європейськими.

За підсумками засідання голова колегії Анатолій Дейнека відзначив, що в цілому за звітний період державними лісогосподарськими підприємствами забезпечено виконання усіх планових показників. Необхідно й надалі забезпечити стабільну та ефективну роботу лісогосподарських підприємств.

 

На Львівщині відбудеться перший Фестиваль зі скандинавської ходьби

1 грудня у Стрийському парку на алеї біля ресторану «Супутник» відбудеться перший Фестиваль зі скандинавської ходьби.

Загальне керівництво змаганнями здійснює Львівський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Українська федерація скандинавської ходьби, NordicFitClub «Karpatia», за підтримки компанії «NaturesSunshine» та  СК НУ «Львівська політехніка».

У змаганнях беруть участь всі охочі у таких категоріях:

- «Діти» - 10-15 років;

- «Дорослі» - 16-29 років, 30-49, 50-59, 60-69; 70 і старші;

- «Люди з інвалідністю фізичного та розумового розвитку»;

- «Люди з інвалідністю  - незрячі».

Реєстрація змагань з 10:30 год, початок о 12:00 год.

Контактна особа для отримання додаткової інформації: Оксана Заліско, тел. (067) 732 15 48.

 

У Яворівському НПП продовжують роботи для створення належних умов утримання коней-тарпанів

У Центрі розведення нащадків диких коней – тарпанів Яворівського НПП, продовжують роботи для створення належних умов утримання тварин.

За кошти обласного екологічного фонду тут побудували та облаштували нову конюшню.

Нащадки диких коней мають низку особливостей, зокрема, вони здатні якийсь час перебувати у зимовий період у відкритому природному середовищі. Працівники центру розведення, служби державної охорони та господарського відділу природоохоронної установи власними силами сприяють завершенню робіт щодо зведення піднавісу на території спеціально облаштованого вольєру.

Відтак, цей об’єкт стане місцем перебування тварин у снігову негоду, створить зручність для їх підгодівлі, дозволить економно використовувати різні види кормів, а головне буде доступнішим для багаточисленних відвідувачів в осінньо-зимовий період.

Яворівський національний природний парк  запрошує усіх охочих завітати  до рекреаційно-атракційного об’єкту «Оселя Розточчя».

 

В області відбудеться концерт зведеного симфонічного оркестру студентів Дрогобиччини та Сєвєродонеччини

У четвер в музично-драматичному театрі імені. Ю. Дрогобича відбудеться заключний виступ зведеного симфонічного оркестру студентів Дрогобицького музичного коледжу імені. В. Барвінського та Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв ім. С. Прокоф'єва.

Захід відбудеться в межах проекту Львівської та Луганської обласних рад "Змінимо країну разом".

Проект під такою назвою синхронно стартував на Львівщині та Луганщині. Хоча ідея його реалізації зародилася ще під час першої волонтерської поїздки на Луганщину. Уже тоді всі розуміли, що повинні пропагувати спільні ідеї, як на сході, так і на заході, нашої держави. І робити це потрібно в культурній сфері, в освітній галузі та за допомогою єдиної скоординованої інформаційної політики. Так зародилась ідея проведення постійних обмінів кваліфікованими кадрами між Львівською та Луганською областями.

За понад три десятка волонтерських поїздок вдалось збудувати містки співпраці, які спочатку вилились у точкові форми взаємодії між областями.

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА запрошує  долучитись до цього мистецько-соціального проекту.

 

На Львівщині втретє відбудеться Форум громадських організацій «Партнерство та розвиток»

11 грудня в конференц – залі Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького (м. Львів, вул. Люблінська, 168) відбудеться ІІІ Форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток».

Метою заходу є створення платформи для ефективної взаємодії та комунікацій між громадськими організаціями та органами влади.

Цілі, що ставить перед собою Форум «Партнерство та розвиток» – напрацювання пропозицій спільно з представниками інститутів громадянського суспільства до регіонального плану заходів на 2019 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 — 2020 роки, обмін кращими практиками проектів щодо розвитку громадянського суспільства, обговорення актуальних викликів, що стоять перед громадськістю зараз та як їх вирішувати.

Під час заходу учасники матимуть змогу взяти участь в платформі маркетплейс, нетворкінгу, майстер-класах та запропонувати свої ідеї для налагодження ефективного діалогу між органами влади та громадськістю.

Для участі у Форумі необхідно зареєструватися до 5 грудня 2018 року заповнивши анкету за посиланням.

Участь у форумі безкоштовна, проте кількість учасників обмежена.

Нагадуємо, що Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки затверджена Указом Президента України №68/2016 та спрямована на підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади, зокрема щодо впровадження реформ, на підтримку ініціативи громадськості, а також з метою налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин органів державної влади з організаціями громадянського суспільства, передусім з питань забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

Організатор: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Контактна особа: начальник відділу комунікацій з громадськістю департаменту внутрішньої та інформаційної політики Христина Швец, тел.: 2-999-555.

 

 

27.11.2018

 

Запобігання торгівлі людьми: для осіб з особливими потребами презентували інформаційні матеріали

Сьогодні, 27 листопада, у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбувся навчально-методичний семінар з організації та проведення інформаційно-просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми.

Участь у заході взяли представники навчально-виховних закладів, зокрема психологи і педагоги із спеціальних шкіл, шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів Львівської області, де навчаються, виховуються проживають найбільш вразливі категорії дітей. 

Метою семінару було попередження вразливих верств населення  щодо торгівлі людьми.

На заході презентували комікси «Твоє життя – твій вибір» для роботи з дітьми в закладах опіки та піклування, аудіоролики «Небезпеку видно не одразу» для аудиторії незрячих дітей і дорослих та соціальну відеорекламу.

Усі навчальні матеріали спрямовані на доступне інформування дітей та підлітків про небезпечні ситуації, що можуть призвести до потрапляння в ситуації трудової, сексуальної експлуатації, використання у жебрацтві або злочинній діяльності. Матеріали складені таким чином, що ними зможуть користуватися незрячі і нечуючі особи, а також застосувати в роботі педагоги і психологи, котрі працюють з дітьми з інвалідністю. 

Проект реалізувала громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» у партнерстві та за фінансової підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації в межах конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році.

 

Ларису Лугову обрали Віце-президентом Української бібліотечної асоціації

Віце-президентом Української бібліотечної асоціації обрали Ларису Лугову, директора Львівської обласної бібліотеки для дітей. 

Українська бібліотечна асоціація – це незалежна всеукраїнська громадська організація, що об'єднує на добровільних засадах осіб (громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства), які професійно пов'язані з бібліотечною справою, бібліографічною й інформаційною діяльністю, та зацікавлених осіб у їх розвитку на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод.

Зазначимо, членом Президії УБА Ларису Лугову обрали вже вчетверте.

 

У грудні продовжаться безоплатні консультування громадян із земельних питань у Пустомитівському районі

У грудні у Пустомитівському районі продовжать безоплатні консультації для громадян із земельних питань.

Цього разу їх заплановано у 5 селах – Борщовичі, Раковець, Верхня Білка, Лапаївка, Звенигород. Усі вони триватимуть по 3 години, а стартуватиму з 10.00 години. 

Консультації будуть безкоштовними для громадян. Їх надаватимуть працівники Першого львівського місцевого центру з надання Безоплатної вторинної правової допомоги. А отримати їх можуть також мешканці інших населених пунктів, які приїдуть до приміщення відповідних сільрад у зазначений у Графіку час. 

У вересні-листопаді уже відбулося 16 таких консультацій у 10 інших селах Пустомитівського району.

Виїзні консультації громадян із земельних питань у сільській місцевості відбуваються в рамках Проекту Світового банку та Євросоюзу «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги.

Із детальним графіком можна ознайомитися тут.

 

Мистецький проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ» представили у Городку та Миколаєві

Днями у містах Городок та Миколаїв презентували проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ». 

«Ремінісценції.UA» - це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяції. Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій - про війну, страх, репресії, смерть, але водночас - про віру, життя, кохання, надію, боротьбу за Україну. Проект триває впродовж жовтня-листопада на території Львівщини.

Мистецьку програму презентують  українські артисти Ірина Доля, Софія Федина, Назарій Савко,  а також балет “Життя”. Це мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії  України. Мета  проекту - реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Проект розкриває сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо.

Концепція проекту - «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє".

 

На Львівщині відбувся семінар «Мистецтво створювати бібліотеку»

Сьогодні, 27 листопада, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбувся відкритий обласний семінар «Мистецтво створювати бібліотеку».

В семінарі взяли участь понад 50 бібліотекарів Львівщини, які впродовж дня слухатимуть доповіді, братимуть участь у круглих столах та інтерактивних заходах.

Метою заходу є підвищення фахового рівня заступників директорів централізованих бібліотечних систем та ОТГ з питань обслуговування дітей, сприяння у формуванні позитивного іміджу дитячих бібліотек області та планування роботи на 2019 рік.

 

Львівська національна філармонія запрошує на концерт-лекцію "Йоганн Себастьян Бах"

У вівторок, 18 грудня, о 19:00 год у Львівській національній філармоній відбудеться концерт-лекція "Йоганн Себастьян Бах" в межах унікального музичного проекту "Звуки Львова".

У програмі:

Токата і фуга ре-мінор;

Хорал фа-мінор "Взиваю до Тебе, Господи";

Хорал Соль-мажор (фортепіано та орган);

Арія «Моє вірне серце радіє» з кантати BWV 68 (орган та вокал);

Концерт для органа Соль-мажор, 3-я частина;

Твір - сюрприз

Вкінці вечора на гостей чекає приємний сюрприз – розіграш книжок.

Вхід безкоштовний.

Довідки за телефоном: 066 16 70 488 (Герман), подія у Фб: https://www.facebook.com/events/307134286795415 

 

Львівська ОДА долучиться до проекту Агентства USAID щодо протидії корупції

Сьогодні, 27 листопада, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із керівником проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні  «ВзаємоДія» Робертом Сіверсом.

Роберт Сіверс наголосив, що проект спрямовує свої зусилля на підтримку інституцій-лідерів у протидії корупції.

“Програма працює на національному, регіональному та місцевому рівнях, надаючи допомогу органам влади для зменшення ризиків корупції”, - зазначив Роберт Сіверс.

Очільник Львівщини Олег Синютка  зазначив, що Львівська ОДА зацікавлена долучитись до проекту.

Зазначимо, проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні  «ВзаємоДія»»  реалізується у партнерстві з Агентством USAID.

 

На Львівщині відбувся круглий стіл щодо децентралізації ренти

Сьогодні, 27 листопада, на Львівщині відбувся круглий стіл «Децентралізація ренти: раціональне використання ресурсів регіону». У заході взяли участь представники органів державної влади, видобувних, а також енергетичних компаній, що працюють у Львівській та Івано-Франківській областях, представники органів місцевого самоврядування та об'єднаних територіальних громад, громадськість.

Про вплив децентралізації ренти на розвиток Львівської області розповів заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Грет.

«Децентралізація - це передача повноважень від органів державної влади на місця. Це дозволяє громадам самостійно розпоряджатися ресурсом на користь власних потреб. У травні 2016 року ми провели великий круглий стіл на котрому одним із питань було питання сплати рентних платежів. За його підсумками ми запропонували на Львівщині пілотний проект щодо сплати ренти за видобуванню вуглеводнів. І цей проект отримав розвиток не лише на Львівщину, але й на інші області. Ми отримали наразі 5 %. І ті територіальні громади, які вже об’єдналися мають із тих 5 – 3 % для себе. До прикладу Борислав саме з рентних платежів за січень-жовтень отримав 1,7 млрд грн, які було використано на реконструкцію доріг. Також завдяки сплаті рентних платежів було реалізовано реконструкцію вуличного освітлення у населених пунктах Дрогобицького, Самбірського районів. Також у місті Калинів Старосамбірського району проведено реконструкцію каналізаційної насосної станції. Процес децентралізації сприяє розподілу коштів між бюджетами різних рівнів і забезпечує процес децентралізації влади шляхом надання місцевим громадам більших фінансових можливостей для вирішення питань на місцях», - зазначив Михайло Грет.

В межах заходу порушили питання особливостей реформи децентралізації та її значення для ефективного управління у Львівській області, стан та перспективи розвитку нафтодобувної галузі, енергоменеджменту та енергомоніторингу, перспективи розвитку відновлювальної енергетики.

Також під час круглого столу презентували «Мережу енергоефективних підприємств» та роботу торгово-промислових палат в сфері енерго- і ресурсоефективності, інструменти залучення громади до визначення напрямків використання рентних коштів та питання ренти, як можливості співфінансування проектів місцевого розвитку та розвитку інфраструктури громад.

 

До Дня десантно-штурмових військ відзначили кращих спортсменів 80-ї бригади

Сьогодні, 27 листопада, полковник Збройних сил України, командир 80-ї окремої ДШБ Володимир Шворак спільно з начальником управління фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації Романом Хім’яком відзначили кращих спортсменів 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, які вибороли звання чемпіонів Збройних сил України на Чемпіонаті України з рукопашного бою.

Тренер збірної команди ДШВ з рукопашного бою, солдат Андрій Вихованець, солдати – Микола Леонтюк та Олег Глянцев отримали подарункові сертифікати на спортивне обладнання й інвентар.

 

До уваги водіїв: на дорогах Львівщини працюють пункти відстою автомобілів

У зв’язку з погіршенням погодних умов на триторії Львівської області, зокрема опадами та ожеледицею, дорожні підприємства працюють у цілодобовому режимі.

Окрім того, департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації нагадує про наявність місць відстою транспортних засобів на території Львівщини.

Із переліком можна ознайомитися нижче.

№ п/п

Назва автодороги

Адресна прив'язка км + (ліворуч, праворуч)

Загальна площа майданчика, м2

Кількість машиномісць

Наявність об'єктів сервісу (пункт харчування, торгівля, АЗС, СТО,готель, мотель, кемпінг)

для вантажних автомобілів

для легкових автомобілів

1

М-06 Київ-Чоп

км 441+500

9100

50

130

Стоянка TIR

2

М-06 Київ-Чоп

км 462+500

7200

25

80

АЗС, кафе, стоянка

3

М-06 Київ-Чоп

км 473+450

84000

40

8

Стоянка, кафе, мотель

4

М-06 Київ-Чоп

км  497

2490

30

 

Стоянка

5

М-06 Київ-Чоп

км 499+050

600

10

20

Стоянка

6

М-06 Київ-Чоп

км 518+500

5100

17

35

ТІР Сервіс

7

М-06 Київ-Чоп

км 522+400

25500

9

15

АЗС

8

М-06 Київ-Чоп

км 522+500

57500

13

25

АЗС

9

М-06 Київ-Чоп

км 528+000

1600

11

40

АЗС

10

М-06 Київ-Чоп

км 530+050

600

10

20

АЗС,

11

М-06 Київ-Чоп

км 530+400

16000

80

160

Стоянка

12

М-06 Київ-Чоп

км 537+000

1400

4

8

Стоянка

13

М-06 Київ-Чоп

км 548+900

750

10

20

АЗС

14

М-06 Київ-Чоп

км 553+150

3825

35

40

Стоянка кафе, АЗС

15

М-06 Київ-Чоп

км 557+200

750

10

20

АЗС

16

М-06 Київ-Чоп

км 558+050

1000

12

24

АЗС WOG

17

М-06 Київ-Чоп

км 567+200

2450

10

20

Стоянка, АЗС,мотель

18

М-06 Київ-Чоп

км 578+750

1200

10

30

АЗС

19

М-06 Київ-Чоп

км 612+200

4800

24

96

Стоянка, TIR –сервіс, кафе, мотель

20

М-06 Київ-Чоп

км 620+980

10000

50

130

Стоянка TIR, мотель

21

М-06 Київ-Чоп

км 621+400

17500

30

75

 Стоянка

22

М-06 Київ-Чоп

км 700+800

1500

20

30

Стоянка

23

Під’їзд до м.Львова

км 0+300

2275

25

50

Стоянка

24

Під’їзд до м.Львова

км 1+050

7000

50

100

Стоянка

25

Під’їзд до м.Львова

км 4+850

6480

45

200

 Стоянка

26

М-09 Тернопіль-Львів-Рава Руська

км 160+987

2400

12

40

Стоянка

27

М-09 Тернопіль-Львів-Рава Руська

км 190+787

22500

50

240

Державний кордон

28

М-10 Львів-Краковець

км 10+250

3600

5

10

Стоянка

29

М-10 Львів-Краковець

км 70+320

100000

100

250

Державний кордон

30

Західний обхід м.Львова

км 6+200

6000

30

40

Стоянка, кафе

31

Західний обхід м.Львова

км 12+300

1400

10

20

АЗС, кафе

32

М-11 Львів-Шегині

км 17+300

9480

20

30

Стоянка TIR

33

М-11 Львів-Шегині

км 74+620

9700

12

24

АЗС

34

М-11 Львів-Шегині

км 80+300

9600

130

220

Стоянка TIR

35

М-12 Стрий-Тернопіль-Знам’янка

км 35+100

420

4

12

Стоянка

36

М-12 Стрий-Тернопіль-Знамянка

км 0+250

440

6

15

АЗС

37

М-09 Тернопіль-Львів-Рава Руська

км 38+838

700

8

20

Стоянка

38

М-09 Тернопіль-Львів-Рава Руська

км 71+411

780

10

25

Стоянка

39

Н-09 Мукачеве-Ів.Франківськ-Львів

км 389+800

1664

23

69

Стоянка

40

Н-09 Мукачеве-Ів.Франківськ-Львів

км 429+200

1500

10

32

Стоянка

41

Н-10 Стрий-Ів.Франківськ-Чернівці

км 18+330

252

4

10

Стоянка

42

Н-13 Львів-Самбір-Ужгород

км 48+900

750

30

50

Стоянка, ВАТ Будкераміка

43

Н-13 Львів-Самбір-Ужгород

км 130+900

3000

20

30

Стоянка

44

Н-13 Львів-Самбір-Ужгород

км 156+203

400

18

15

Стоянка

45

Н-17 Львів-Радехів-Луцьк

км 10+000

759

4

7

Стоянка

46

Н-17 Львів-Радехів-Луцьк

км 53+100

180

6

12

АЗС

47

Н-17 Львів-Радехів-Луцьк

км 69+600

400

8

20

Стоянка

48

Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква

км 89+914

528

6

16

Стоянка

49

Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква

км 140+050

1224

4

14

Стоянка

50

Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква

км 157+700

500

5

30

Стоянка

51

Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква

км 155+520

280

6

20

Стоянка

 

Всього :

51 майданчик

 

1171

2647

 

 

Дорожні підприємства області працюють у цілодобовому режимі

У зв’язку з погіршенням погодних умов на триторії Львівської області, зокрема опадами та ожеледицею, дорожні підприємства працюють у цілодобовому режимі.

За інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації, у ніч з 26 на 27 листопада на автомобільних дорогах загального користування державного значення працювали 77 одиниць техніки та 122 працівники.

Окрім того, для очищення дорожнього покриття від снігового покриву та ожеледиці  використали 508 тонн піщано-соляної суміші.  

Внаслідок роботи автомобільні дороги загального користування державного значення очищенні від снігу та оброблені протиожиледними матеріалами. Відповідно, безперебійний рух транспортних засобів автомобільними дорогами забезпечено у повному обсязі.

Одночасно, нагадуємо про наявність місць відстою транспортних засобів на території Львівщини, перелік яких можна побачити тут.

 

Усіх охочих запрошують на захід "Місто у часи тоталітаризму. Львів у 1939-1944 роках"

Сьогодні, 27 листопада, на гуманітарному факультеті Українського католицького університету відбудеться захід “Місто у часи тоталітаризму. Львів у 1939-1944 роках".

Захід проводять у межах супровідної програми до проекту «Вистава «Танго смерті» Валентини Тужиної за мотивами книги Юрія Винничука. Зокрема, розглядатимуть такі теми:

- історія, яка об'єднує і роз'єднує;

- історична пам'ять, спільні герої

- події, задокументовані у хроніці Львова, трагедія Тюрми на Лонцького

Для тих, хто не зможе бути присутнім на заході, у приміщенні гуманітарного факультету УКУ передбачена онлайн трансляція з інтернет-сторінки Львівського театру ляльок.

Проект відбувається за підтримки: кафедри нової і новітньої історії України УКУ в рамках реалізації навчально-дослідної програми "Українське ХХ століття", Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Українського культурного фонду.

Вхід безкоштовний.

 

Головне управління юстиції нагадує підстави, порядок та наслідки позбавлення батьківських прав

Інститут позбавлення батьківських прав залишається виключним, крайнім заходом впливу на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання своїх дітей.

Сімейний кодекс містить виключний перелік підстав позбавлення батьківських прав, якщо батьки:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Для позбавлення батьківських прав необхідно:

 • встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов’язки, злісно не виконує вимоги та рекомендації органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування;

 • звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків;

 • звернутись до суду з заявою про позбавлення батьківських прав.

Суд розглядає справи про позбавлення батьківських прав за заявою:

 • одного із батьків, опікуна, піклувальника, особи в сім’ї якої проживає дитина;

 • закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, в якому вона перебуває;

 • органу опіки та піклування;

 • прокурора;

 • самої дитини, яка досягла чотирнадцяти років.

Справи про позбавлення батьківських прав розглядає суд за місцем реєстрації того з батьків, якого хочуть позбавити прав.

При розгляді судом таких питань є обов’язковою участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи.

Батьки, які позбавлені батьківських прав втрачають наступні права:

1) особисті немайнові права щодо дитини (наприклад, право вирішувати питання виховання дитини та навіть вільно спілкуватися з нею, право давати дозвіл на зміну дитиною свого і’мя прізвища чи імені, право визначати місце проживання дитини та дозволяти чи забороняти її виїзд закордон тощо);

2) перестають бути законним представником дитини (не можуть представляти без окремої довіреності її інтереси в судах чи інших органах);

3) втрачають права на будь-які пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;

4) не можуть бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником (тобто не зможуть усиновити іншу дитину);

5) не можуть одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вони могли б мати у разі своєї непрацездатності; 

6) втрачають інші права, засновані на спорідненості з дитиною (наприклад, їх дитина може бути усиновлена без їх згоди, як батьків);

7) втрачають право на спадкування після дитини (крім випадків, коли це передбачене заповітом дитини).

Слід зауважити, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку утримувати дитину. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Позбавлення батьківських прав призводять до наступних наслідків:

Позбавлення батьківських прав одного з батьків. Дитина залишається жити з другим з батьків. Суд може прийняти рішення про виселення того з батьків, хто позбавлений батьківських прав, з житла, в якому він проживає з дитиною, якщо у нього є інше житло, або примусово поділити житло чи зобов'язати здійснити його примусовий обмін.

Позбавлення батьківських прав обох батьків. Дитина передається під опіку органам опіки та піклування. Ці органи вирішують, яким особам або установам слід передати дитину на виховання. Вони призначають опікуна (піклувальника) (наприклад, дитина може бути передана на виховання бабусі та дідусю, повнолітнім брату та сестри, іншим родичам дитини, мачусі, вітчиму, які виявили таке бажання та звернулися з відповідною заявою) або, враховуючи вік та стан її здоров'я, обирають інші форми влаштування дітей, зокрема: усиновлення, передача дитини до прийомної сім’ї, до дитячого будинку сімейного типу, патронатному вихователю, інших спеціальних закладів для дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Воєнний стан буде застосований виключно у випадку наземної російської воєнної агресії – Президент

Президент Петро Порошенко перед голосуванням депутатів Верховної Ради за запровадження воєнного стану в Україні на 30 діб, наголосив, що воєнний стан буде застосований лише у випадку наземної російської воєнної агресії на території України.

«І зараз, коли нам треба об’єднати зусилля, коли нам треба прийняти надважливе рішення про оголошення воєнного стану, який - я хочу окремо наголосити - буде застосований виключно у випадку наземної російської воєнної агресії. Якщо дай Боже спільними зусиллями нам вдасться уникнути цього сценарію, я наголошую як Президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ – не буде обмеження прав, не буде обмеження свобод», - сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді.

«(Указом – ред.) я попросив дати право Президенту як тільки російський солдат перетне кордон - я не буду втрачати жодної секунди для того, щоб забезпечити захист української землі», - додав Петро Порошенко.

Глава держави також зазначив, що запроваджено воєнний стан буде на 30 діб.

 

Глава держави: Воєнний стан буде запроваджений лише у декількох областях

Президент Петро Порошенко наголошує, що воєнний стан буде введений у декількох областях, лише у випадку наземної операції регулярних військ Росії за межами операції Об’єднаних сил і за межами незаконно анексованого Криму.

«Проектом Закону, яким затверджується Указ, передбачається за підсумками обговорення запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону і вздовж узбережжя Азовського і Чорного морів», - підкреслив Глава держави на засіданні Верховної Ради.

«Саме там, де може бути нанесений удар», - особливо підкреслив Петро Порошенко.

Воєнний стан вводиться в таких областях: Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також внутрішні води Азово-Керченської акваторії.

 

Росії ніхто не вірить – Президент про засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Азовському морі

Президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді наголосив, що сьогоднішнє засідання Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй показало, що Росії ніхто не вірить і є чітко зафіксований факт агресії Російської Федерації проти України на Азовському морі

Президент підкреслив, що як Верховний Головнокомандувач володіє інформацією про ризики і загрози держави після російської агресії проти кораблів Військово-Морських Сил України, яку було абсолютно чітко доведено і на сьогоднішній день представлено в усіх країнах і столицях світу.

Глава держави підкреслив, що сьогодні відбулося екстрене засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Азовському морі, де розглядалися російський і український проект рішення. «Російський з тезою про те, що нібито Україна порушила російський кордон. Знаєте як її розглянули в Нью-Йорку? Відмовились розглядати, бо Росії ніхто не вірить. І це плід нашої роботи на створення світової коаліції на підтримку України. І Україна внесла свій проект, який був підтриманий абсолютною більшістю голосів.», - наголосив Петро Порошенко.

Крім того, за його словами, в Брюсселі, в штаб-квартирі НАТО було прийнято рішення про проведення засідання спеціальної комісії Україна-НАТО після того, як світ побачив, що саме відбулося у Азовському морі і коли наша розвідка представила переконливі докази, перед яким ризиком були українські військові, як відкривали вогонь, як били українські кораблі, і як достойно українські моряки себе поводили.

«Є чітко зафіксований факт агресії Російської Федерації проти України на Азовському морі», - підкреслив Президент.

Глава держави додав: «Чого чекав Путін?.. Путін чекав повернення Цхінвалі... Щоб ось такі от заклики... Для того, щоб ми повторили долю Грузії. Щоб дали привід забезпечити пролиття крові сотен тисяч українців. Для того, щоб втратити підтримку всього світу. І заміть цього залишитись сам на сам зі своїми проблемами».

«Україна пішла абсолютно іншим шляхом. Чотири з половиною роки український воїн і українська армія, український громадянин - платник податків, українська влада і український Парламент, український Уряд і український Президент роблять все можливе для того, щоб захистити рідну землю», - підкреслив Петро Порошенко.

Він зазначив, що зараз Україна потребує об’єднання всіх сил.

 

 

26.11.2018

 

Успішний досвід об'єднаних територіальних громад презентували на Раді регіонального розвитку Львівщини

Сьогодні, 26 листопада, відбулось Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини, де присутніх  ознайомили з ходом реалізації реформи децентралізації на Львівщині, а також представили Перспективний план розвитку Львівської області на 2019-2021 роки.

Окрім того, у межах засідання презентували успішний досвід Давидівської об’єднаної територіальної громади.

Відтак, за словами голови Давидівської ОТГ Володимира Керницького, динаміка зростання бюджету у порівнянні з 2017 роком зросла на 139,7 % та цьогоріч становить 128 085 тисяч гривень.

Серед успіхів громади відмітили:

 • Статут громади – перший у Львівській області

 • Стратегія розвитку громади

 • Вибори старост – вперше серед сільських ОТГ Львівщини  

 • Автобусні зупинки із безкоштовним підключенням до WI-FI

 • Безкоштовний відпочинок для соціально незахищених дітей  

Відеонагляд на центральних вулицях сіл Давидів та Пасіки-Зубрицькі.

Що стосується галузі освіти – у 2018 році відкрили новий дитсадок в селі Пасіки Зубрицькі. Капітальний ремонт фасаду з добудовою та благоустрій території здійснили у дошкільному закладі у с. Чишки. Також здійснили капітальний ремонт фасаду, відкрили нову групу та виконали капітальний ремонт харчоблоку у дошкільному закладі с. Давидів.

З детальною презентацією можна ознайомитися тут.

Окрім Давидівської ОТГ, у межах Засідання свою діяльність презентувала також і Славська об'єднана територіальна громада.

 

Попри воєнний стан Україна не відмовляється від політико-дипломатичного врегулювання ситуації на cході – Президент

Із запровадженням воєнного стану Україна не відмовляється від політико-дипломатичного врегулювання ситуації в тимчасово окупованих районах Донецької та луганської областей, заявив Президент Петро Порошенко.

«Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного врегулювання на сході. Я про це сьогодні детально інформував наших західних партнерів», - сказав Глава держави у заяві щодо підписання ним Указу про запровадження воєнного стану.

Петро Порошенко повідомив, що сьогодні мав низку перемовин з керівниками міжнародних організацій, лідерами країн щодо ситуації, яка сталася у Керченській протоці та дій України. «В мене сьогодні з самого ранку відбулися дуже детальні переговори з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, із Президентом Польщі Анджеєм Дудою, бо Польща представляє зараз позицію Україні і є ініціатором розгляду ситуації на Раді безпеки ООН, і з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель.  І з багатьма іншими вже відбулися і ще продовжаться консультації сьогодні ввечері», - констатував Президент.

«Можу вам сказати, що їхня увага до ситуації і на сході, і безпосередньо в акваторії Азовського моря дуже зросла. Сьогодні нас чують набагато краще, ніж вчора чи позавчора», - додав Глава держави.

 

Потрібно робити те, що є в пріоритеті в громади, - Олег Синютка під час Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини

Сьогодні, 26 листопада, відбулось Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини. 

У межах Засідання присутніх  ознайомили з ходом реалізації реформи децентралізації на Львівщині, а також представили Перспективний план розвитку Львівської області на 2019-2021 роки.

«Потрібно робити те, що є в пріоритеті в громади. Методика проста. Перш за все - визначити пріоритети та зрозуміти, в якому напрямку рухатись, зібрати громаду і узгодити з ними напрям нашої роботи. Оскільки ми поставили собі межі, упродовж двох-трьох місяців сформувати картину перспективного розвитку Львівщини, повинні активніше взятися до роботи. Схоже на те, що уся держава перейде на середньострокове трирічне планування. Послухати людей на місцях і порадитись із ними – основне завдання цього планування», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Нагадаємо, що у  кожному регіоні країни повинні бути розроблені плани перспективного розвитку територій. Ці плани будуть містити позиції із основних інфраструктурних проектів, об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, що повинні бути відремонтовані, збудовані, доведені до відповідного рівня експлуатації протягом 2019 – 2021 років.

У Львівській області процес формування такого Плану перспективного розвитку територій розпочали із засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

 

Нам важливо покращити якість надання медичної допомоги мешканцям Львівщини, - Ірина Микичак

Про це сьогодні, 26 листопада, у межах Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини повідомила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

«Нам важливо не втратити шанс на зростання фінансування і покращити якість надання медичної допомоги мешканцям Львівщини. Ми відчуваємо зростання фінансування на територіях. У Червонограді сьогодні є найбільша в Україні кількість підписаних декларацій, а це зумовлює зростання заробітної плати та закупівлю сучасного медичного обладнання та транспорту», - зазначила Ірина Микачак.

Окрім того, вона закцентувала увагу присутніх на тому, що за сьогодні стартувала нова хвиля підписання угод з Національною службою здоров’я України.

«Хто не підпише угоду до кінця року змушений буде фінансувати первинну медицину з місцевого бюджету. У разі підписання, фінансування на одну дитину становитиме 1 тисячу гривень, тоді коли сьогодні цей показник - 370 грн.  Це потужний фінансовий ресурс», - додала вона.

Окрім того, за словами Ірини Микичак, варто зосередитися на комп’ютеризації закладів охорони здоров’я.

«Країна переходить на електронні рецепти та листи непрацездатності. Ресурс фінансовий повинен іти виключно на покращення медичної допомоги», - резюмувала директор департаменту.

 

Заява Президента України щодо затвердження Указу про введення в Україні воєнного стану

Дорогі українці!

Сьогодні в парламенті буде розглядатися питання надзвичайної ваги, яке безпосередньо стосується вашого захисту, вашої безпеки, безпеки України, її суверенітету і територіальної цілісності.

Згідно рішення Ради національної безпеки і оборони України, ухваленого сьогодні вночі, як Президент і як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України я виконав свій конституційний обов’язок і кілька годин тому своїм Указом запровадив воєнний стан на всій території України з дев’ятої години ранку 28 листопада.

Росія вже п’ятий рік веде гібридну війну проти нашої держави. Але нападом на українські військові катери вона перейшла до нового етапу агресії. Ніхто вже тепер не скаже: «Их там нет». Ніхто не камуфлюється в зелених гуманоїдів чи ополченців. Це зухвала і відверта участь регулярних підрозділів Російської Федерації, їхній демонстративний напад на підрозділ Збройних Сил України. Це якісно інша ситуація, якісно інша загроза.

І ця атака, звичайно, не випадкова. Це –  явно спланований росіянами елемент в ескалації ситуації, яка склалася в акваторії Азовського моря, яка вже триває протягом кількох місяців. І я впевнений, що це ще далеко не кульмінація.

Силовики і дипломати детально поінформували сьогодні на прес-конференції вас про всі обставини вчорашнього інциденту. 

Розвідувальні дані говорять про надзвичайно серйозну загрозу суходольної операції проти України. У мене в руках є  документ розвідки, зведення наших розвідувальних даних.  Тут на кілька сторінок – детальний опис всіх сил противника, які розташовані на відстані буквально в декількох десятках кілометрів від нашого кордону. Готових в будь-який момент до негайного вторгнення в Україну.  Рушниця, що висить на стіні, має рано чи пізно вистрілити. А тут – літаки, вертольоти, танки, ракетні комплекси, бронетранспортери, системи залпового вогню.

Із всіх опцій, які надає закон «Про правовий режим воєнного стану» до Указу, мого Указу «Про запровадження воєнного стану» увійшли лише ті, які стосуються головним чином різних військових заходів – ми маємо посилити охорону прямо зараз. (Заходів – ред.) Які у разі вторгнення дозволять нам якнайшвидше відреагувати, якнайшвидше мобілізувати всі ресурси. Тим більше, що хлопці і дівчата з першої хвилі резерву, які вже мають бойовий досвід, готові вже хоч зараз пакувати рюкзаки і ресурси будуть мобілізовані – і людські, і збройні, і фінансові.

Наголошу, що в Указі я не передбачаю жодних заходів, пов’язаних із обмеженням прав і свобод громадян, впровадженням цензури тощо. Сподіваюся, що і політики, і мас-медіа діятимуть відповідально і адекватно у ситуації, що склалася і не атакуватимуть Україну тезами, які позичені у  російських пропагандистів.

Так само не планую поки що вдаватися до повної чи часткової мобілізації – ця можливість залишається відкритою лише якщо Росія таки вдасться до подальшої ескалації.

Воєнний стан не означає оголошення війни. Він вводиться винятково з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресивності з боку з Росії. Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного врегулювання на Сході. Я про це сьогодні детально інформував наших західних партнерів, а в мене сьогодні з самого ранку відбулися дуже детальні переговори з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, із Президентом Польщі Анджеєм Дудою, бо Польща представляє зараз позицію зараз в Україні і є ініціатором розгляду ситуації на Раді безпеки ООН, і з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, і з багатьма іншими вже відбулися і ще продовжаться консультації сьогодні ввечері. І можу вам сказати, що їхня увага до ситуація і на Сході, і безпосередньо в акваторії Азовського моря дуже зросла. Сьогодні нас чують набагато краще, ніж вчора чи позавчора.

Шановні друзі, дорогі українці.

Наш спільний обов’язок, в першу чергу мій як Верховного Головнокомандувача – захистити Україну. І захист України – це не лише захист території чи військової техніки. Це – насамперед захист людей. Ми маємо бути максимально готові до будь-яких дій з боку нашого агресивного, неврівноваженого і, на жаль, доволі передбачуваного сусіда.

Ідеться, зрозуміло, і про захист людей на право вільного вибору. Лише надійна оборона, лише подвоєння і потроєння наших оборонних зусиль гарантує той мир, який потрібен, в тому числі і для проведення виборів.

РНБО рекомендувала сьогодні запровадити мені воєнний стан на 60 днів. Хочу оголосити вам моє рішення – я буду пропонувати Парламенту запровадити воєнний стан на тридцять днів. Для чого? А щоб воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого з тих, хто про свою партію, про свій політичний інтерес печеться більше, ніж про націю та український інтерес, зараз не залишилося жодних підстав для брудних політичних спекуляцій чи інсинуацій.

Воєнний стан триватиме тридцять днів, і завершиться в середині грудня. Саме в грудні я внесу – на початку грудня – проект рішення Парламенту про дату президентських виборів, які мають відбутися відповідно до Конституції 31 березня 2019 року. Крапка. Як Верховний Головнокомандувач докладу всіх зусиль для того, аби вкластися в цей стислий термін і за місяць витиснути максимум можливостей для підвищення нашої готовності відбити можливий повномасштабний наступ країни-агресора Росії.

Слава Україні!

 

Ми повинні почути думки громад, - Роман Филипів під час Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини

Сьогодні, 26 листопада, розпочалось Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

У межах засідання заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів представив присутнім Перспективний план розвитку Львівської області на 2019-2021 роки.

«У 2015 році ми розробили план детального будівництва, за цей час зреалізували понад 6 тисяч проектів. Якщо зупинитись на джерелах, найбільші капіталовкладення надходили з бюджету розвитку та проектів місцевого розвитку. За останні роки - 8,5 млрд грн. інвестували у дорожню інфраструктуру», - зазначив Роман Филипів.

Окрім того, він додав: «Нам вдалось у галузі освіти зреалізувати більше проектів, ніж є загальноосвітніх шкіл. Це пов’язано із тим, що в одній школі могли реалізовувати кілька проектів. За останні роки маємо стабільні темпи зростання економіки Львівщини - і по індексу зростання промисловості, сільського господарства, експорту товарів та зростанню реальної заробітної плати. Відкриваються нові потужності, створюються нові робочі місця, залучаються іноземні інвестиції. Понад 6 тисяч інфраструктурних проектів, понад 1700 км відремонтованих доріг і понад 12 млрд грн інвестували в інфраструктурний розвиток».

Зазначимо, що до кінця року планують зреалізувати ті проекти, на які виділено фінансування.

За словами Романа Филипіва, розпочався конкурс інвестиційних проектів регіонального розвитку, що фінансується за кошти ДФРР,  який триватиме до 19 грудня.

Окрім того, згідно з прийнятим бюджетом на 2019 рік, субвенція на соціально-економічний розвиток – 250 млн грн, субвенція на інфраструктуру ОТГ – 70 млн грн, бюджет ровитку – 100 млн грн, програмний ресурс по обласних програмах – 382 млн грн. сумарно Львівщина виходить на майже 3 млрд грн, враховуючи фінансування із дорожнього фонду.

«Розробляли карту пріоритетного будівництва для того, щоб розуміти які об’єкти перш за все потребують ремонту чи реконструкції. Співпраця, консультація та обговорення з громадою пріоритетних напрямів має бути у центрі нашої діяльності. Плани мають пройти відповідне обговорення в громадах. Ми повинні почути думку громад. Після обговорення повинні спланувати дорожню карту перспективного розвитку Львівщини до 2021 року, в яку будуть занесенні основні об’єкти», - додав Роман Филипів.

Опісля, обговорення відбудеться також на обласному рівні, а підсумком цієї роботи має стати затвердження плану до 2021 року.

Детальніше із презентацією можна ознайомитися тут.

 

Для переробників деревини організують семінар-навчання

У четвер, 29 листопада, в приміщенні обласного управління о 14.00. год. відбудеться семінар-навчання із введення в дію з 01.01.2019 р. нових стандартів (ДСТУ), гармонізованих з європейськими нормами, на лісоматеріали круглі.

У зв’язку із виконанням Програми діяльності Кабінету Міністрів України в Україні поступово скасовуються всі нормативні документи, розроблені до 1992р. Скасовані майже усі нормативні документи з визначення розмірно-якісних характеристик необробленої деревини, якими на практиці масово користуються українські деревообробні підприємства. Натомість мають бути прийняті шляхом гармонізації або погодження Європейські (переважно), а у разі їх відсутності – міжнародні стандарти.

З 01.01.2019 р. більшість стандартів (ГОСТ) втратять свою чинність. Тому підприємствам галузі повинні будуть керуватись національними стандартами, гармонізованими з європейськими.

Під час семінару буде висвітлено усі особливості нових норм (ДСТУ) із класифікації лісоматеріалів круглих та їх обміру, визначена основна різниця між діючими на даний момент стандартами (ГОСТ) та новими ДСТУ.

Запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь у семінар – навчанні. 

 

Львівщина - серед лідерів у реалізації проектів нового освітнього простору

З початку нового навчального року на Львівщині відкрили свої двері для школярів області три нові навчальні заклади. Відтак, Львівська область - серед лідерів у реалізації проектів нового освітнього простору.

Про це йшлося сьогодні під час селекторної наради щодо реалізації проектів нового освітнього простору.

В експлуатацію ввели навчальні заклади у селі Лосинець Турківського району, Верхня Рожанка Сколівського району, а також відреконструювали школу у селі Оброшине Пустомитівського району.

Окрім того, створили 25 інклюзивно-ресурсних центри, у 10 з яких діти долучені до нового освітнього простору.

Зазначимо, новий освітній простір – проект, який реалізує Мінрегіон спільно з Міністерство освіти і науки України та ініціативною владою на місцях в рамках реформи освіти Нова українська школа.

 

“Львівщина рухається у хорошому напрямку щодо будівництва амбулаторій”,- Геннадій Зубко

На Львівщині триває будівництво сільських амбулаторій, відтак в області планують збудувати 43 заклади первинної допомоги.

Про це йшлося сьогодні під час селекторної наради під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

“Львівська область виконує поставлені перед нею завдання і рухається у хорошому напрямку щодо будівництва амбулаторій”,- зазначив Геннадій Зубко.

На сьогодні наказами Мінрегіону затверджено 512 проектів нового будівництва амбулаторій у всіх регіонах. 

Будівництво нових та реконструкція сільських амбулаторій – це ініціатива Президента України Петра Порошенка. Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які збудують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбуватиметься таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу.

Нагадаємо, будівництво першої амбулаторії вже розпочали на Перемишлянщині

 

Шахтарям виплачують зарплату за жовтень

Сьогодні, 26 листопада, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації готової вугільної продукції, які в повному обсязі було скеровано на виплату заробітної плати шахтарям за жовтень 2018 року.

Про це повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації.

Завдяки цим коштам, працівникам ДП «Львіввугілля» виплачено 10% заробітної плати за жовтень 2018 року.

 

У межах Ради регіонального розвитку розглянули хід реформи децентралізації на Львівщині

Сьогодні, 26 листопада, розпочалось Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

У межах засідання перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський ознайомив присутніх  з ходом реалізації реформи децентралізації на Львівщині.

«Багато із вас пішло на об’єднання і практика показує, що ви зробили правильний вибір. На сьогоднішній день, 35 об’єднаних територіальних громад функціонують на території Львівської області. 18 районів області охоплено затвердженим перспективним планом формування спроможних територіальних громад, зокрема, у Стрийському та Дрогобицькому районах», - зазначив Ростислав Замлинський.

Окрім того, він висловив сподівання, що перші місцеві вибори, які заплановані на 23 грудня, відбудуться успішно.  Нагадаємо, що на цю дату їх призначили у чотирьох районах області – Дрогобицькому, Перемишлянському, Пустомитівському і Радехівському.

«Вагомим показником є надходження об’єднаних територіальних громад. Ми порахували показник на 1 мешканця. Відтак, такі надходження зросли у 3,5 рази на одного мешканця у порівняні з тим, який показник був до їхнього об’єднання», - додав Ростислав Замлинський.

Що стосується сфери освіти, то на Львівщині у ході здійснення реформи децентралізації у ОТГ створили 17 опорних шкіл, а за 3 роки закупили 28 шкільних автобусів. Обсяг інвестицій у інфраструктуру у 2018 році склав 141,6 млн гривень.

Перший заступник голови повідомив, що у Новострілищанській, Ходорівській, Грабовецькй та Тростянецькй ОТГ працює 4 ЦНАПи.

Також у ОТГ функціонує 7 підрозділів місцевої пожежної охорони, а це- Бабинська, Гніздичівська, Жовтанецька, Шегинівська, Мостиська, Чукв’янська та Нижанковицька ОТГ.

Із детальною презентацією можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що у  кожному регіоні країни повинні бути розроблені плани перспективного розвитку територій. Ці плани будуть містити позиції із основних інфраструктурних проектів, об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, що повинні бути відремонтовані, збудовані, доведені до відповідного рівня експлуатації протягом 2019 – 2021 років.

У Львівській області процес формування такого Плану перспективного розвитку територій розпочали із засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

 

На Львівщині стартував Форум з питань захисту у кримінальному провадженні

Сьогодні, 26 листопада, стартував українсько-німецький Форум з питань захисту у кримінальному провадженні.

Українських адвокатів та  німецьких колег привітала керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська і побажала плідної роботи та успішного обміну досвідом.

У межах Форуму  розглянуть  особливості діяльності адвоката у кримінальному провадженні, а також хід досудового розслідування і засоби оскарження справи та її  повторного перегляду.

Зазначимо, форум триватиме до 27 листопада.

 

На Львівщині стартувала загальнообласна інформаційна кампанія щодо виявлення хворих на ВІЛ/СНІД

До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначатиметься 1 грудня,  на Львівщині стартувала загальнообласна інформаційно-просвітницька профілактична кампанія щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Акція триватиме з 26 листопада по 17 грудня 2018 року. Головна мета  - привернути увагу суспільства до цієї проблеми. 

За словами директора Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яни Служинської, за 9 місяців поточного року в області взято на облік 365 ВІЛ-позитивних людей. Станом на 01.10.2018 р. у закладах охорони здоров’я області перебуває на обліку 3703 ВІЛ-позитивних, у тому числі 1269 хворих на СНІД. Спостерігається пізнє звертання ВІЛ-позитивних людей за медичною допомогою. Слід зазначити, що однією з основних причин смертності від СНІДу є пізнє звертання ВІЛ-інфікованих до лікаря, і як наслідок, пізня діагностика та призначення адекватного лікування.

Сьогодні ВІЛ-інфекція є хронічним захворюванням, яке не приводить до смерті, а ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям, працювати, народжувати здорових дітей. Сьогодні ВІЛ-інфікованими є переважно ті люди, які ведуть активний спосіб життя, які навчаються, працюють на престижних роботах.

Якщо 5 чи 20 років тому переважна більшість пацієнтів – це були активні споживачі ін’єкційних наркотиків, то сьогодні ВІЛ-інфекція вийшла із загального середовища. Пацієнтами є абсолютно соціально адаптовані групи населення, тобто, це люди, які не вживають наркотики, а інфікувалися статевим шляхом, оскільки не використовували засоби захисту.

Специфічних проявів ВІЛ-інфекції немає, тому запідозрити, що людина хвора – складно. Єдине на що людина повинна опиратися, коли вирішує здати тест на ВІЛ-інфекцію – це на епізоди небезпечної поведінки в минулому.

Зазначаємо, що тестування на ВІЛ-інфекцію є абсолютно безкоштовним та конфіденційним. Обстеження проводиться в кабінетах «Довіра» Львівського обласного центру громадського здоров’я (за адресою: м. Львів, вул. М.Лисенка,45) або поліклініках за місцем проживання (кабінет інфекційних захворювань). Години роботи: з 09:00 до 15:00. Також обстежитися можна у нещодавно відкритому пункті швидкого тестування на ВІЛ (м.Львів, вул. Антоновича, 20).

Обстежитись можна не лише напередодні 1 грудня, а й впродовж усього року.

 

Стартувала Рада регіонального розвитку Львівщини

Сьогодні, 26 листопада, розпочалось Засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

Нагадаємо, що у кожному регіоні країни повинні бути розроблені плани перспективного розвитку територій. Ці плани будуть містити позиції із основних інфраструктурних проектів, об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, що повинні бути відремонтовані, збудовані, доведені до відповідного рівня експлуатації протягом 2019 – 2021 років.

У Львівській області процес формування такого Плану перспективного розвитку територій розпочали із засідання Ради регіонального розвитку Львівщини.

За словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Романа Филипіва, на Раді буде представлено бачення та підхід до розроблення такого середньострокового дороговказу із виконання робіт на різних об’єктах до 2021 року. Протягом останніх років Львівщина зокрема та країна в цілому розвивається достатньо динамічно. За останні три роки на Львівщині відремонтували понад 1700 кілометрів доріг, відбулись ремонти на тисячах соціальних об’єктів. Однак, потрібно чітко визначити, у що і де на території області треба інвестувати перш за все.

Процес формування перспективного плану включатиме консультації з громадськістю, бюджетними фахівцями та експертним середовищем.

Зазначимо, що серед учасників - керівники структурних підрозділів ОДА, керівники територіальних органів ЦОВВ, міські, сільські, селищні голови, голови ОТГ, керівники обласних організацій, керівники правоохоронних органів, представники громадськості та ЗМІ.

 

Промислове виробництво у Львівській області зросло

Обсяг виробництва промислової продукції у Львівській області у січні-жовтні 2018 року порівняно з січнем-жовтнем 2017 року зріс на 3,3%.

Про це повідомили у Головному управлінні статистики у Львівській області.

Збільшили обсяги  підприємства машинобудування (на 13,4%); з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 9,6%); з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (на 5,6%);  добувної промисловості і розроблення кар’єрів (на 4,9%); з виробництва гумових, пластмасових виробів та іншої неметалевої мінеральної продукції (на 3,0%); з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (на 1,6%).

 

Діти учасників АТО взяли участь у проекті з емоційно-інтелектуального розвитку

Благодійна організація «100% життя» м. Львів» у Львівській обласній бібліотеці для дітей організувала цикл заходів «Світ емоцій» для дітей учасників АТО в межах реалізації проекту «Щасливі діти – щаслива Україна».

Метою заходу є надання підтримки в емоційно-інтелектуальному розвитку дитини-підлітка методом інтерактивного навчання та залученням їх до індивідуальної та групової роботи в особистісному розвитку.

У межах проекту відбулись 2 тренінги 17 та 24 листопада. Під час заходу застосовано передові методи з арт-терапії, з розвитку спонукальної (мотиваційної) сфери дітей-підлітків, програми «Формування позитивного характеру», що включає в себе ряд інтелектуальних та фізичних активностей, які сприяють стійкому покращенню емоційного стану дітей, які опинились у складній життєвій ситуації, у зв’язку з участю одного із батьків у військових діях в зоні АТО. А також працівники Львівської обласної бібліотеки для дітей провели активності та майстер-класи для учасників заходів.

Даний проект є переможцем конкурсу для громадських організацій і проводився за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

 

На Львівщині порушили актуальні питання розвитку гуртових ринків в Європі

У межах заходів ІІІ Міжнародної агропромислової виставки “Євро Агро-2018” у Львові при підтримці Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та ТОВ “РСП “Шувар” відбувся кругдий стіл на тему: “Погляд в майбутнє. Роль гуртових ринків Східної Європи в системі міжнародної торгівлі овочами та фруктами”.

Участь в роботі круглому столі взяли директор німецько-українського проекту “AGRITRADE Ukraine” Андре Пілінг, директор ринку гуртового ринку сільськогосподарської продукції в Німеччині Елін Штейнмеєр, а також керівники ринків з Львівської, Одеської, Херсонської областей та м. Київ.

Із вступним словом до учасників заходу звернулась т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

“Протягом останніх років аграрії Львівщини збільшили обсяги виробництва овочевої продукції, поступово модернізують інфраструктуру, здійснюючи поставки продукції і на європейські ринки та розширюючи асортимент продукції”, - зазначила Людмила Гончаренко.

В межах круглого столу відбулося обговорення актуальних тенденцій розвитку мереж гуртових ринків в Україні та напрацьовано заходи стратегічного характеру для динамізації торгівлі сільськогосподарської продукцією.

 

Понад 100 шахістів змагаються в юнацькому чемпіонаті України з шахів

У приміщенні Львівської обласної шахової федерації триває чемпіонат України з шахів (класичні шахи, сезон 2018-2019 років) серед юнаків та дівчат віком до 14 років – півфінал. 

У змаганнях беруть участь 140 учасників, з них 100 юнаків та 40 дівчат, які представляють 20 регіонів України.

Шахові турніри розпочинаються щоденно о 10 год. Урочисте закриття змагання – 1 грудня о 15 год.

 

У листопаді відновили безоплатні консультування громадян із земельних питань у Пустомитівському районі

У вівторок, 27 листопада, приміщенні Пісківської сільської ради (с.Піски  Пустомитівського району Львівської області) відбудеться  безоплатна консультація для громадян із земельних питань. Консультація триватиме від 10.00 до 13.00.

Консультація для громадян безкоштовна. ЇЇ  надасть головний спеціаліст відділу «Пустомитівського бюро правової допомоги» Першого Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  а отримати консультацію зможуть також мешканці інших населених пунктів, які приїдуть до приміщення Пісківської сільської ради у зазначений у час. 

Нагадуємо, що виїзні консультації громадян із земельних питань у сільській місцевості відбуваються в межах Проекту Світового банку та Євросоюзу «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції.

 

У Львівській ОДА презентували Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд»

Сьогодні, 26 листопада, у приміщенні Львівської облдержадміністрації презентували Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд». Зокрема, обговорили  проект Звіту про реалізацію плану дій у 2016-2018 роках та План заходів Уряду України на 2018-2020 роки.

Участь у заході взяли працівники профільних департаментів Львівської ОДА та представники громадських організацій Львівщини.

“Ми переконані, що й наступний план дій Уряду України на 2019-2020 роки принесе в громади багато важливих та потрібних для пересічного українця й українки ініціатив» - зазначила  голова організації «Центр «Жіночі перспективи»  Любов Максимович.

Захід організовано громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи»  спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації в межах реалізації проекту «Партнерство «Відкритий Уряд» - кроки на зустріч співпраці» в контексті Проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору».

Зазначимо, що в межах реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні, амбітні зобов'язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі. Україна є членом Ініціативи з 2011 року. За цей час Урядом спільно з громадянським суспільством реалізували  вже 3 дворічні плани дій.

 

На Кортумовій горі віддали шану 28-ом розстріляним членам ОУН

Сьогодні, 26 листопада, на Львівщині вшанували пам'ять членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року.

Зокрема, на Кортумовій горі державні діячі та громадськість вшанували пам'ять 28-ох націоналістів покладанням квітів до пам’ятного хреста.

Опісля, здійснили чин поминальної панахиди.

Також відбулось громадське віче.

Історична довідка:

У північно-східній частині Янівського кладовища, на північному схилі Кортумової гори, знаходиться могила 28-ми членів ОУН 1941 р. Андрія П’ясецького– пластуна, вченого, політичного та громадського діяча, та міністра українського уряду Ярослава Стецька. 

Трагічна подія сталася пізньої осені, 25 листопада 1942 року. Гітлерівські окупанти привели на схил Кортумової гори (поряд розташовувався німецький табір для полонених, на цій же горі), що у Львові, українських заручників. Серед заручників було 28 в’язнів тюрми Лонцького. На зустріч зі смертю йшов і 33-річний львівський науковець, міністр лісу уряду Ярослава Стецька – Андрій П’ясецький.

Формальна причина – відповідь за вбивство українськими підпільниками  Сендеги – офіцера німецької поліції (під час втечі із засідки, саме Д. Маївський, провідний член ОУН, відстрілюючись, вбив двох німецьких офіцерів, серед яких і Сендега). Помстою фашистів стають розстріли у Галичині в’язнів тюрем – не тільки членів ОУН, а й близько 100 свідомих українців, громадських діячів, зокрема, 28 в’язнів у Львові.в ОУН, а й близько 100 свідомих українців, громадських діячів, зокрема, 28 в’язнів у Львові.

 

На Львівщині відбулося засідання Ради оборони області

Сьогодні, 26 листопада, у Львівській обласній державній адміністрації відбулося засідання Ради оборони області під головуванням голови Ради оборони області, голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Під час засідання обговорили питання забезпечення безпеки мешканців Львівщини і напрацювали план необхідних заходів на території області у випадку введення воєнного стану.

 

Порошенко і Столтенберг домовилися про термінове скликання надзвичайного засідання Комісії Україна-НАТО

 

На Львівщині презентують нову соціальну гру «Бути жінкою»

У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства» відбудеться презентація гри «Бути жінкою».

Гра розповідає про наявні в Україні стереотипи щодо ролі жінки в суспільстві та пропонує гравцям моделі протидії дискримінації.

Презентація відбудеться 28 листопада  з 11:00 год до 15:30 год в приміщенні Першої Львівської Медіатеки (м. Львів, вул. Мулярська, 2а).

У межах презентації також відбудеться круглий стіл на тему: «Захисти життя – зупини насильство».

Мета гри ­ через ігрову механіку пропрацювати стереотипи щодо ролі жінок в суспільстві та знайти способи протидії дискримінації. Особистості героїнь у грі відповідають реаліям України, яка перебуває у стані війни, і де жінки активно долучаються, як до громадського активізму, бізнесу, навчання, побудови стосунків та сім’ї, так і до захисту батьківщини у лавах Збройних сил України. Цільова аудиторія продукту – чоловіки і жінки, які не є експертами та експертками у правах жінок.

Гра розроблялась упродовж трьох місяців командою українського благодійного фонду Stabilization Support Services в рамках проекту, що реалізується за фінансової підтримки Українського Жіночого Фонду.

Організатори заходу: радниця Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб Оксана Яковець у партнерстві з громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

 

На Жовківщині відкрили сімейну молочну ферму

У п’ятницю, 23 листопада, у селі Хитрейки на Жовківщині відкрили молочну ферму. Господарство – сімейна справа Руслана та Світлани Онишкевич.

Молочним скотарством Руслан Онишкевич займається вже тривалий час. У 2018 році сім’я завершила реконструкцію існуючого приміщення та будівництво нового корівника, що дозволило значно розширити поголів’я корів. 

Як розповідають у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА для реалізації проекту створення сімейної молочної ферми у 2018 році подружжя отримало фінансову підтримку з обласного бюджету у вигляді пільгового кредиту на реалізацію бізнес-плану в сумі 200 тис грн. У межах  співпраці з  проектом технічної допомоги «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізується урядом Канади, сім’я Онишкевичів також отримала безповоротну допомогу в вигляді технічних засобів та обладнання для ферми на суму 100 тис грн. Окрім цього на всіх етапах втілення цього проекту сім’я Онишкевичів отримувала консультаційний супровід дорадників Львівської аграрної дорадчої служби.

На  фермі створені комфортні умови для корів та виробництва молока найвищого гатунку. В господарстві утримуються 40 корів чорно-рябої  молочної та симентальської порід.  Доїння корів проводять механізованим способом доїльними установками, зберігання забезпечує охолоджувач молока ємкістю 500 літрів.

«Вірю, що успішна реалізація цього проекту та подальша робота сімейного фермерського господарства стане взірцем для наслідування односельців, жителів інших сіл», - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Для ведення господарства сім’я використовує 4 га власних сільськогосподарських угідь.  Також господарі мають власну сільськогосподарську техніку  та обладнання для обробітку землі та заготівлі кормів.

 

До 1 грудня триває прийом документів на отримання дотації ВРХ

До 1 грудня фізичні особи – власники тварин можуть подати документи для отримання дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ). Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Зокрема у вересні - жовтні прийняли документи на дотацію від 5012 фізичних осіб за 6607 голів молодняку ВРХ. Відсоток прийнятих документів до всього поголів’я молодняку ВРХ становить 19%. Найбільше власників тварин подали документи у  Старосамбірському та Бродівському районах.

Загалом з початку року прийняли документи на 21423 голів молодняка ВРХ для нарахування та виплати дотації.  Відсоток прийнятих документів до всього поголів’я молодняку ВРХ  становить 60%.

Додамо, що в області налічується 35356 голів молодняка ВРХ, з них до 15 місячного віку проідентифікували 23914 голів (67% до всього поголів’я молодняка ВРХ).

Найвищий відсоток ідентифікації в Перемишлянському (98%) Старосамбірському (95%) та Жовківському (85%)  районах.

 

На Раді оборони області розглянуть план заходів у разі запровадження воєнного стану

Сьогодні, 26 листопада, у Львівській облдержадміністрації відбудеться закрите засідання Ради оборони області, на якій зберуть керівників усіх підрозділів правоохоронних, військових та контролюючих органів.

Про це йшлося під час апаратної наради у Львівській облдержадміністрації.

Усі військовослужбовці Львівського гарнізону відповідно до розпорядження начальника генштабу – головнокомандувача Збройних сил України приведені у повну бойову готовність.

«Від тих людей, які є сьогодні на керівник посадах Львівщини багато чого залежить. Мешканці області повинні відчувати себе у безпеці, і ми докладемо до цього максимум зусиль», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Очільник області також подякував усім учасникам АТО, які висловили готовність у разі необхідності знову стати на захист інтересів держави.

 

На Турківщині відкрили відреконструйований Народний дім

У неділю, 25 листопада, в селі Карпатське, що на Турківщині, відбулося відкриття Народного дому після здійснення реконструкції.

Участь в урочистому відкритті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький та сільський голова Карпатської сільської ради Марія Момоход. 

Присутні мали змогу насолодитися виступами молодих талантів, народних колективів та аматорів Турківського району, зокрема, колективів сіл Рикова, Бітлі та смт Борині.

В кінці заходу голова сільської ради Марія Момоход подякувала усім, хто долучився до реконструкції закладу, гостям та місцевим жителям.

Окрім того, вона зауважила, що відновлений Народний дім стане центром культурно-громадського життя села, який буде збирати дітей, молодь, старше покоління людей, і де завжди буде лунати українське слово, українська пісня, і буде розвиватися наша українська культура.

 

Роман Филипів - новопризначений заступник голови Львівської облдержадміністрації

Сьогодні, 26 листопада, під час апаратної наради у Львівські облдержадміністрації представили нового заступника голови облдержадміністрації Олега Синютки.

Ним став директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

«Призначення Романа Филипіва  - одне з найправильніших та найсправедливіших рішень, адже найкращий директор департаменту має усі необхідні знання та навички, аби обійняти на ступінь вищу посаду», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Призначення Романа Филипіва погоджено в Адміністрації Президента та Кабінеті Міністрів.

 

Президент вимагає від керівництва Росії негайного звільнення українських моряків та кораблів, затриманих у Керченській протоці

Президент Петро Порошенко звернувся до керівництва Російської Федерації з вимогою звільнити українських моряків та кораблі, затримані в Керченській протоці.

«Я звертаюся до керівництва Російської Федерації з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців, які в порушення міжнародного права, брутально були затримані і доля яких невідома», - підкреслив Глава Української держави на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

«Ми вимагаємо терміново їх передати українській стороні разом з кораблями і терміново зробити деескалацію ситуації, яка слалася в Азовському морі - як перший крок, і деескалацію по інших напрямках», - наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що очікує швидкої реакції на його звернення.

 

Це акт агресії проти нашої держави і дуже серйозна загроза – Президент про напад на кораблі ВМС України

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Президент Петро Порошенко підкреслив, що Україна розглядає напад російських військових на кораблі Військово-Морських сил України в районі Керченської протоки як акт агресії.

«Ми розглядаємо це як акт агресії проти нашої держави, як дуже серйозну загрозу», - сказав Президент.

«Для Російської Федерації, на жаль, не існує жодних «червоних ліній», - додав він. 

Глава держави підкреслив, що попри те, що українські кораблі виконували штатну задачу по переміщенню в пункти дислокації на Азовському морі, вони були атаковані російськими військовими кораблями із застосуванням зброї, що призвело до важких наслідків. За попередньою інформацією 6 українських моряків поранено, з них двоє отримали важкі поранення.

За інформацією Начальника Генерального штабу ЗСУ генерала-армії Віктора Муженка попри те, що це була планова і абсолютна законна морська операція, яка не передбачала жодних військових дій, російські військові кораблі в нейтральних водах Чорного моря застосували проти українських військових кораблів зброю на ураження та захопили їх. Він також повідомив, що після цієї атаки та захоплення кораблів зв'язок з українськими кораблями був втрачений.

«Застосування зброї з боку Російської Федерації, атака на українські кораблі була не спровокованою. Це була, як вже сказав Начальник Генерального штабу, звичайна операція по переміщенню кораблів до пунктів дислокації Маріуполь-Бердянськ. Вони не мали ніякої особливої зброї, крім штатної, ніяких особливих завдань», - зазначив Президент.

«Ми маємо неспростовні докази того, що ця агресія, цей напад на кораблі Військово-Морських Сил України був не помилкою, не випадковістю, а цілеспрямованими діями, в тому числі і щодо застосування зброї проти українських моряків, яке мало важкі наслідки», - підкреслив Глава держави. 

Президент також зазначив, що «жодним чином українська влада і українські військове керівництво не були проінформовані про подібну поведінку з боку російських збройних сил».

 

Президент звернувся до ветеранів АТО та ООС: Будьте напоготові

Під час на засідання Ради національної безпеки і оборони, де розглядалось рішення щодо запровадження воєнного стану у зв’язку із нападом російських військових на кораблі Військово-морських сил України в районі Керченської протоки Президент, Верховний Головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко звернувся до українських військовослужбовців.

За словами Глави держави, вже надходять сотні повідомлень про готовність ветеранів антитерористичної операції на сході України долучитися до протидії подальшим можливим агресивним діям Росії.

«Окремо хочу сказати, що вже зараз ми отримали сотні дзвінків від учасників АТО, від наших воїнів, які зараз знаходяться в резерві щодо того, що вони вже пакують рюкзакі і готові виступати на оборону держави», - зазначив Президент.

Уточнюючи рішення про запровадження воєнного стану Президент підкреслив: «Рішення не передбачає негайної мобілізації. Але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги».

«Я звертаюся до вас, шановні ветерани, бути напоготові. Ми маємо в найкоротшій термін забезпечити усі необхідні заходи для того, щоб зупинити ворога і захистити нашу державу», - сказав Верховний Головнокомандувач.

 

Президент звернувся до Верховної Ради з пропозицією про запровадження воєнного стану в Україні

Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента Петра Порошенка схвалила рішення запропонувати Президенту України запровадити воєнний стан строком на 60 діб. РНБО визначила за необхідне ввести в Україні особливий правовий режим для створення умов з відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз для незалежності та територіальної цілісності України.

«У нас була ретельна дискусія Воєнного кабінету. Воєнний кабінет звернувся до мене з пропозицією винести на засідання Ради національної безпеки і оборони одну пропозицію – це підготовка рішення про запровадження воєнного стану і звернення до Верховної ради України для того, щоб вона, завтра по можливості, і відповідні консультації з Головою ВРУ вже проведені, розглянула проект рішення на своєму позачерговому засіданні», - повідомив Президент.

Глава держави зазначив: «Я хочу окремо наголосити, що ми маємо всі неспростовні докази відносно того, що ця агресія, цей напад на військові кораблі ВМС  України був не помилкою, не випадковістю, а цілеспрямованими діями. В тому числі, і щодо застосування зброї проти українських моряків. Застосування зброї мало важкі наслідки, шестеро моряків за попередньою інформацією поранено – частина поранено, частина травмовано. В тому числі, двоє моряків важко поранені».

 

Ми напередодні історичних змін в українському духовному просторі - Президент про отримання автокефалії української церкви

«Ми з вами напередодні історичних змін в українському духовному просторі. Здійснюється мрія, якій не 27 і не 332, а тисяча років. Мрія про автокефальну помісну православну соборну українську церкву. Про зміцнення і новий розквіт Київської духовної традиції, започаткованої Хрещенням Київської Русі-України рівноапостольним князем Володимиром Великим», - сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на ХІ Світовому конгресі українців.

«Константинопольська Церква-Матір рішуче зцілює наслідки давньої несправедливості, порушення клятв і обіцянок з боку РПЦ. Рішення Святого і Святійшого Синоду встановили, що Україна не була і не є канонічною територією Московського патріархату», - зазначив Глава держави, додавши: «Я переконаний і не буде. Нехай не чекають».

Президент подякував всім, хто долучився до цього процесу. «Ми ж правда про це мріяли. Якби рік тому спитати, що ми, в тому числі і на Світовому конгресі українців, будемо говорити, що це питання не десятиліть, і навіть не років і не тижнів, всі б сказали – це диво. І без Божої допомоги тут точно не відбулося. Господь почув молитви мільйонів і надав нам  автокефальну церкву», - сказав Петро Порошенко.

Президент подякував Його Всесвятості Патріарху Варфоломію за рішучі зусилля, за боротьбу і за молитву, яку він здійснював протягом всіх цих років. Також він подякував ієрархам і вірним Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, та ієрархам церкви московського патріархату, які молилися і приєдналися до цього процесу. Глава держави також подякував Верховній Раді, яка підтримала його звернення до Вселенського Патріархату.

«Спільними зусиллями, молитвою і боротьбою Господь нам її дарує найближчим часом. Я в це справді вірю», - сказав Петро Порошенко.

Президент зауважив, що наступного тижня відбудеться чергове засідання Синоду, яке має на меті продовжити цей процес і підготувати його завершення у вигляді Собору в Києві. «Ми сподіваємося і молимося, бо для нашого народу самостійна Церква – це гарантія духовної свободи та запорука суспільної злагоди», - сказав він.

«Мені кажуть, що держава немає втручатися в діяльність церкви. Я повністю з цим погоджуюсь особливо, коли  ця держава іноземна – російська. І ми маємо нарешті припинити це втручання нашими спільними зусиллями», - резюмував Президент.

 

Глава держави: Ми завжди твердо відчували підтримку світового українства євроатлантичної інтеграції України

Завдяки перемозі Революції Гідності Україна зробила вирішальний крок до свого майбутнього. Українці зробили свідомий цивілізаційний вибір і воля всього українського народу – європейська і євроатлантична інтеграція нашої держави. Про це сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на ХІ Світовому конгресі українців.

«Високопосадовці ЄС, лідери країн-партнерів і союзників не раз наголошували, що за ці чотири роки  Україна наблизилася до Євросоюзу більше, ніж за попередні двадцять три. Що реформ за чотири роки зроблено більше, ніж за попередні 23 роки. Хочу наголосити, що ми й далі будемо рішуче йти своїм шляхом – а це шлях до Європейського Союзу, це шлях до НАТО», - сказав Петро Порошенко.

«Від імені українського народу, я як Президент України хочу подякувати Світовому конгресу українців за підтримку процесу набуття чинності Угодою про асоціацію і прийняття рішення про отримання Україною безвізу. В питаннях, що стосуються європейської інтеграції, ми завжди твердо відчували підтримку світового українства – потужної сили, чий голос завжди чутно на захист інтересів України у всьому світі», - підкреслив Глава держави.

Він нагадав, що Верховна Рада на цьому тижні конституційною більшістю схвалила у першому читанні проект змін до Конституції, який був внесений Президентом, схвалений більшістю голосів Конституційним судом. Президент підкреслив, що цими змінами в Основному законі закріплюється напрямок руху України в ЄС і НАТО.

Петро Порошенко подякував Верховній Раді за цей важливий крок у процесі нашої європейської інтеграції. «Ми маємо подякувати кожному з 311 депутатів, які зобов’язали гілки української влади, всіх посадових осіб працювати для того, щоб забезпечити те, у що так само як в Угоду про асоціацію чи в безвіз багато хто не вірив, повноцінне членство в Європейському Союзі і НАТО», - зазначив він.

«Фіксуючи це зобов’язання, ми безумовно розуміємо складність завдання. Але ми вже точно, разом з вами повірили у власні сили. Ми точно переконані у підтримці наших партнерів, за що ми їм дякуємо. Я особисто брав участь у  Брюсельському саміті НАТО. Всі глави держав та урядів Альянсу, які брали слово, твердо і переконливо закликали надати перспективу членства і для України і для Грузії. Вони підтвердили рішення, ухвалене ще у 2008 році в Бухаресті: двері Альянсу для України відчинені», - зазначив Президент.

Глава держави особливо підкреслив, що це той високий рівень підтримки і нам важливо його зберегти, і «спільними зусиллями не допустити розмиття його тими, хто звик оглядатися на позицію Москви». 

«Ще раз наголошую: ми йдемо своїм шляхом. Наш шлях – геть від Москви. Україна ніколи більше не буде колонією російської імперії. Так писав колись Микола Хвильовий: наш шлях – до Європи, до розбудови європейської вільної процвітаючої України», - зауважив він.

При цьому Петро Порошенко зазначив, в боротьбі за незалежність України сформувалася і зміцніла нова армія – патріотична, добре підготовлена, оснащена зброєю і умінням достатнім, щоб стримати російську агресію. «Вона вже входить до числа найкращих армій Європи, переходить на стандарти НАТО, набуває досвіду і вміння перемагати. ЗСУ отримують озброєння від наших партнерів і хочу подякувати всім, хто допомагав Україні і допомагає зараз Україні. Ця допомога надзвичайно необхідна. Допомагає добитися рішень США та інших урядів, про таку важливу підтримку»,- наголосив він.   

Голова Світового конгресу українців Євген Чолій, в свою чергу, наголосив, що під час Революції Гідності українці зробили свій вибір і визначили європейський напрямок розвитку держави. «Цей вибір привів до того, що протягом останніх п’яти років Україна активно реформується, модернізується, українізується, поборює корупцію, розбудовує економіку та стає знаним гравцем на міжнародній арені», - сказав він.

Євген Чолій підкреслив, що протягом цих років СКУ робив усе можливе для підписання і ратифікації Угоди про асоціацію Україна–ЄС та надання безвізового режиму для українців. «Попереду нові важливі завдання, щоб Україна стала повноправним членом Європейського Союзу, а також одержала ПДЧ і відтак членство в НАТО», - зазначив він.

Голова Світового конгресу українців запевнив, що українська діаспора і далі буде невід’ємною частиною українського народу і  продовжуватиме допомагати у розбудові української державності.

Євген Чолій також зауважив, що завершує свою десятирічну каденцію головування у Світовому конгресі українців та подякував за всебічну співпрацю українській владі на чолі з Президентом Петром Порошенком.  

 

Президент закликав СКУ продовжувати протистояти спробам Росії добитися зняття санкцій за незаконну анексію Криму і окупацію Донбасу

Президент Петро Порошенко високо оцінив зусилля Світового конгресу українців із донесення до міжнародної спільноти правдивої інформації про агресивні дії Росії проти України – окупацію частини Донецької та Луганської областей, анексію Кримського півострова

«Я високо оцінюю зусилля Світового конгресу українців у доведенні до світової громадськості правдивої інформації про війну, яку Росія розв’язала проти України. Про політв’язнів, про утиски прав і свобод людини, про утиски українських громадян і в незаконно анексованому Криму, і на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей», - сказав Петро Порошенко.

«Я вдячний вам і закликаю ще енергійніше продовжувати цю роботу, протистояти спробам Росії добитися зняття з неї санкцій за незаконну анексію Криму і агресію на сході нашої держави», - звернувся Президент до учасників конгресу.

«Але, нарешті, весь світ уже навчився вимовляти, що це в жодному разі не конфлікт на сході України, а це – агресія Росії проти суверенної, демократичної, вільної і незалежної України. І це ніякі не «зелені чоловічки» в Криму, а це – незаконна анексія Російською Федерацією українського Криму», - зазначив Глава держави.

Президент також закликав пам’ятати і підтримувати українську громаду в Росії: «Давайте згадаємо про українську громаду в Росії, яка є частиною СКУ. Я закликаю у різний спосіб підтримувати її. В Росії тепер дуже нелегко бути українцем. Може найскладніше, ніж будь-де».

«І кожен українець, який вивішує український прапор, який співає український гімн, який роз’яснює росіянам чий Крим, потребує нашого захисту і нашої підтримки», - зазначив Глава держави.

 

Ми разом творимо зараз нову і вільну Україну – Президент учасникам ХІ Світового конгресу українців

Президент Петро Порошенко взяв участь у ХІ Світовому конгресі українців, який відбувається в Києві. Глава держави привітав українців з різних країн світу – учасників конгресу.

«Ми цінуємо внесок кожного українця, де б він не жив, у справу розбудови нашої держави, підтримки її у світі. Наша єдність і солідарність є запорукою спільної перемоги над російською агресією, зміцнення економіки, подолання бідності, утвердження верховенства права», - звернувся Петро Порошенко до учасників заходу.

«Ми разом з вами, дорогі учасники Світового конгресу українців і закордонним українством, яке ви представляєте, творимо зараз нову і вільну Україну. Ми будемо пишатися нашою спільною працею в ім’я нашого великого українського народу», - наголосив Президент.

Глава держави зауважив, що зовсім скоро всі в державі відзначатимуть 100 років Злуки, коли вперше в новітній історії України наш народ об’єднався в єдиній державі. «Українська революція яскраво спалахнула надією – ніякі нав’язані нам кордони не будуть розділяти єдиний народ. Що ж – тоді, на жаль, не судилося. Але та надія надзвичайно зміцнила почуття обов’язку перед Україною у тих, кого бурі ХХ століття розкидали по світах. Але їхні брати і сестри тут, у великій Україні, завжди знали, що за кордоном живе їхня рідня», - зауважив він.

Президент особливо підкреслив, що був дуже довгий час, коли саме українській еміграції довелося стати хранителем великих пластів національної ідентичності і національної пам’яті. «Ваші предки здійснили колосальну роботу із збереження національної культури, освіти, традицій. Завдяки саме діаспорі марними виявилися зусилля радянської імперії із знищення героїчних сторінок української історії – визвольних змагань 1918-1921 років, боротьби УПА проти нацистського і комуністичного режимів», - сказав Петро Порошенко.

«Все світове українство довгі десятиліття невтомно нагадувало урядам і громадськості про героїчну боротьбу проти поневолення України, про злочини радянської імперії, про переслідування і вбивства кращих синів і дочок нашого народу. Наші співвітчизники за кордоном першими вступили у протистояння з Росією в інформаційній війні, викривали кремлівські «фейкові новини» тоді, коли вони ще так не називалися. Збережена в архівах, книгах, спогадах правда про нашу славну історію – перемогла», - підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко також підкреслив, що сьогодні учасники Світового конгресу українців перебувають в Україні, яка завершує декомунізацію. «З площ зникли ідоли Леніна і його поплічників. Український закон відновив справедливість щодо борців за незалежність України у ХХ столітті, зокрема і воїнів УПА, визнаних тепер на державному рівні», - додав він.

 

В області облаштували понад 90 спортивних майданчиків

На Львівщині триває реалізація Обласної програми «Спортивний майданчик». Відтак, станом на сьогодні у населених пунктах області облаштували понад  90 спортивних об’єктів.

“Всього заплановано облаштувати 98 спортивних майданчиків, з них 30 об’єктів зі штучним покриттям, 61 об’єкт із тренажерним обладнанням. Окрім того плануємо замінити штучне покриття для  7 спортивних майданчиків, термін експлуатації яких перевищив 10 років”,- зазначив Роман Хім’як.

Зазначимо, цьогоріч з обласного бюджету на реалізацію Програми виділили 21 млн 250 тис грн, з місцевих бюджетів - 24 млн 998 тис грн.

 

На Львівщині навчали членів територіальних виборчих комісій

У суботу, 24 листопада, в межах проектів, що реалізуються Центральною виборчою комісією у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні, у Львівській облдержадміністрації відбулося навчання членів територіальних виборчих комісій щодо підготовки і проведення перших місцевих виборів.

Зазначимо, що вибори відбудуться 23 грудня 2018 року.

На цю дату їх призначили у чотирьох районах області – Дрогобицькому, Перемишлянському, Пустомитівському і Радехівському.

За словами начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, навчання провели сертифіковані тренери ЦВК Олег Ільницький і Наталія Ільків.

Серед учасників навчання також були начальники відділів ведення Державного реєстру виборців з районів, у яких відбудуться вибори 23 грудня.

Упродовж понад чотирьох годин присутні порушили такі питання:

1. Організація роботи виборчої комісії і статус члена виборчої комісії.

2.Виборчі округи.

3. Формування складу територіальних виборчих комісій та утворення дільничних виборчих комісій.

4. Навчання членів територіальних і дільничних виборчих комісій.

5. Висування та реєстрація кандидатів у депутати, кандидатів на посаду міського голови.

6. Виборчі бюлетені.

7. Транспортування документів до територіальної виборчої комісії.

8. Встановлення підсумків голосування та результатів виборів.

9. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються місцевих виборів.

10. Строки у виборчому процесі.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія постановою від 12 жовтня 2018 року № 156 призначила на неділю, 23 грудня 2018 року, перші місцеві вибори у Радехівській та Бібрській міських, Меденицькій і Лопатинській селищних, а також у Зимновідській сільській об’єднаних територіальних громадах.

 

Гандболістки «Галичанки» вибороли срібні медалі «Кубка Турчина»

Завершився престижний міжнародний турнір з гандболу серед жінок «Кубок Турчина»-2018.

Національна збірна команда України фінішувала на другому місці. Українки перемогли збірну Австрії та молодіжну збірну України (U-18) і лише одним м’ячем поступилися Іспанії.

У матчі з іспанками, які виступали другим складом, на початку другого тайму наші дівчата вели в рахунку з перевагою у 4 м’ячі, але все-таки програли  - 26:27. Відповідно, переможцем «Кубка Турчина»-2018 стала збірна Іспанії, яка виграла всі матчі. Австрія – третя, юніорська збірна України (U-18) – на четвертому місці. 

Нагадаємо, що у лавах українських збірних змагалися одразу дев’ять гравчинь львівської «Галичанки. Ірина Стельмах (1993 р.н.), Наталія Савчин (1996 р.н.), Ілона Гайкова (1997 р.н.), Олександра Фурманець та Тетяна Поляк (обидві 1999 р.н.) зіграли за головну команду, отож, стали срібними призерками змагань. А Вікторія Салтанюк, Юлія Головко (обидві 2000 р.н.),  Валентина Фроляк (2001 р.н.) та Діана Дмитришин (2002 р.н.) виступали за молодіжну збірну, до того ж Вікторія Салтанюк була капітаном команди.

Результати всіх матчів

22 листопада, четвер

Австрія – Іспанія  - 30:32

Україна – Україна (U-18) – 37:14

 

23 листопада, п’ятниця 

Україна (U-18) – Австрія  - 17:36

Іспанія – Україна – 27:26

 

24 листопада, субота

Україна (U-18) – Іспанія – 13:37

Україна – Австрія – 34:32

 

Підсумкова турнірна таблиця:

1. Іспанія - 6 очок;

2. Україна - 4;

3. Австрія - 2;

4. Україна (U-18) – 0.

Кубок Турчина-2018 завершився грандіозною церемонією. Команди та гравці отримали свої нагороди, а ще – значну порцію позитивного настрою. У врученні призів взяли участь президент Федерації гандболу України Андрій Мельник, а також олімпійські чемпіонки, гравці «Спартака», очолюваного легендарним Ігорем Турчином: Зінаїда Турчина, Лариса Карлова та Людмила Порадник. Пам’ятні відзнаки отримали всі гравці, тренери та судді. І, звичайно, було обрано найкращих гравців Кубка. Гандболістка «Галичанки» Вікторія Салтанюк стала кращим воротарем турніру.

 

Найкращі гравці Кубка Турчина-2018:

 • Воротар - Вікторія Салтанюк (молодіжна збірна України); 

 • Права крайня - Ана Гонсалес (збірна Іспанії);

 • Права півсередня - Сайна Мбенге (збірна Іспанії);

 • Розігруюча - Соня Фрей (збірна Австрії);

 • Лінійна - Ольга Передерій (збірна України);

 • Ліва півсередня - Ірина Компанієць (збірна України);

 • Ліва крайня - Сара Дела Вега (збірна Іспанії);

 • Найкращий снайпер - Ана Гонсалес (збірна Іспанії).

Жіноча збірна України не відпочиватиме, а продовжить підготовку до відбору на чемпіонат світу-2019. Наша команда тренуватиметься на базі в Конча-Заспі, а 28 листопада вирушить до словенського Шаля, де з 30 листопада по 2 грудня змагатиметься у кваліфікаційному груповому турнірі. Додамо, що крім «галичанок» Ірини Стельмах, Наталії Савчин, Ілони Гайкової, Олександри Фурманець та Тетяни Поляк, які грали за дорослу збірну на Кубку Турчина, на зборах в Конча-Заспі залишили ще й капітана «молодіжки» Вікторію Салтанюк.

 

Завершено фінансування пенсій за листопад

23 листопада, відповідно до графіка поденного фінансування пенсійних виплат на поточний місяць, головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області завершило в повному обсязі фінансування пенсій та грошових допомог за листопад.

Загальна сума видатків на виплату пенсій і грошових допомог за листопад поточного року склала 1,7 млрд гривень.

 

АРХІВ НОВИН

 
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація