Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

07.09.2018

 

Працівників кінематографу Львівщини привітали із професійним святом

Щороку в другу суботу вересня святкують День українського кіно.

Із професійним святом працівників кінематографу Львівщини привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Тішить, що національне кіновиробництво якісно розвивається, у прокат виходять різножанрові стрічки. Ми організовуємо показ українських фільмів у всіх районах, транслюємо кіно просто неба і бачимо розвиток і цікавість до українського кіно з боку суспільства, - зазначив Олег Синютка. - Дякую за вашу працю, цінуйте ваш талант і спрямовуйте його на благо українського кіномистецтва».

Також кращих представників галузі – акторів, режисерів, продюсерів відзначили подяками голови облдержадміністрації.

Зазначимо, День українського кіно отримав статус офіційного державного професійного свята в 1996 році. Його відзначають щорічно у другу суботу вересня, цього річ – 8 вересня.

 

Мешканці Дрогобиччини мають отримати шанс на якісні послуги, а лікарі – достойні зарплати

Такі зміни можливі лише за умови перетворення закладів охорони здоров’я з комунальних установ в комунальні некомерційні підприємства (КНП). Рішення сесії Дрогобицького району № 246 від 12 червня 2018 року “Про проведення підготовчої роботи до реорганізації закладів охорони здоров’я” не дозволяє комунальним закладам розпочати процес перетворення в КНП.

Лікарні, які не перетворяться в КНП, не зможуть отримувати кошти від Національної Служби Здоров’я України (НСЗУ). Тим самим, будуть позбавлені фінансового ресурсу для збільшення заробітної плати лікарям, покращення матеріально-технічної бази та можливості надання більш якісних медичних послуг населенню.

Натомість, інші медичні заклади у Львівській області (включно з лікарнями міста Дрогобича), активно перетворилися в КНП і вже підписують договори із Національною службою здоров’я України.

Станом на сьогодні 38 медичних закладів області підписали відповідні договори з НСЗУ. Серед них: 29 комунальних закладів і 9 приватних.

Процес  змін в українській медицині триває. Систему можна і треба змінювати. Пацієнти повинні отримувати якісні послуги, а лікарі – достойні зарплати.

Це потребує рішучих дій і реальних кроків з боку місцевої влади. Водночас, це стане можливим лише за підтримки і розуміння громадян.

 

З обласного бюджету впродовж тижня виділили 206,4 млн грн

Крім найнеобхідніших видатків на утримання бюджетних установ обласного підпорядкування, профінансовані інші потреби Львівщини.

Зокрема, на вивезення твердих побутових відходів з м. Львова – 6,9 млн грн,  ремонт та утримання автомобільних доріг - 26,3 млн грн; виконання обласних програм: капітального будівництва – 15,3 млн грн, охорони навколишнього природного середовища – 3,5 млн грн, реконструкцію і будівництво мережі освітлення населених пунктів – 0,8 млн грн, компенсації пільгового проїзду в пасажирському автотранспорті – 0,7 млн грн, допомоги хворим з онкологічними захворюваннями – 2,0 млн грн, підготовку робітничих кадрів профейно-технічними закладами – 2,5 млн гривень.

За кошти державного бюджету, надано місцевим бюджетам субвенції на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 5,4 млн грн, медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги – 0,8 млн гривень. На здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров′я бюджетам міст, районів та об′єднаних територіальних громад надано додаткову дотацію у сумі 36,7 млн гривень.

 

На Львівщині відкрили освітній осередок для навчання молоді

У Буську розпочав роботу унікальний Центр військово-патріотичного навчання молоді.

В матеріально-технічному оснащенні нового освітнього осередку взяли участь військові авіатори з міста Броди, ремонтники з міста Золочів, медичні спеціалісти Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, освітяни Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, військовослужбовці – учасники АТО, представники навчального центру Національної гвардії України.

До занять, перш за все, залучатимуть учнів старших класів місцевих шкіл, які в подальшому планують пов’язати своє життя зі Збройними Силами.

Заняттями розширять та доповнять програму шкільного предмету «Захист Вітчизни». З цією метою для проведення лекційних занять запрошуватимуть діючих військовослужбовців.

 

На Львівщині запрацювали іще три промислові кластери

На території Львівської області розпочали роботу ще три промислові кластери. А саме, приладобудування, машинобудування та металообробки.

«В межах реалізації ініціативи «Львівський промисловий ХАБ» свою діяльність здійснює 7 промислових кластерів, основне завдання яких налагодження стійкого внутрішнього ринку та загальної координації суб’єктів підприємництва, підготовка кадрів робітничих професій та формування конкурентоспроможної політики Львівщини», - зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Андрій Кісера.

Зазначимо, в області вже розпочали діяльність кластер будівельної індустрії, легкої промисловості, поліграфії та деревообробної індустрії. А у планах створити іще кластер меблевого виробництва.

 

На Львівщині відзначили День танкіста

Сьогодні, 7 вересня, на державному підприємстві «Львівський бронетанковий завод» відзначили День танкіста.

Урочистості розпочались із покладання квітів та хвилини мовчання за полеглими на війні українськими військовими.

У відзначенні Дня танкіста взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Ваша щоденна праця – це броня для наших захисників на війні. Кожен на своєму місці має робити те, що у нього виходить найкраще. Без вашої роботи ми не спинили би війну за тисячу кілометрів від Львівщини. Варто пам’ятати, що разом ми досягнемо перемоги та розквіту держави», - звернувся до працівників заводу Олег Синютка.

Окрім того, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності держави та з нагоди Дня танкіста п’ятьом фахівцям заводу оголосили подяку голови облдержадміністрації.

 

У Львові відбудеться третій фестиваль «Вітер На-Дії»

16 вересня у Львові, у Центрі митрополита Андрея Шептицького (УКУ) відбудеться третій всеукраїнський фестиваль “Вітер На-Дії”.

Організатором Фестивалю є Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ разом з Українським католицьким університетом за підтримки Львівської облдержадміністрації.

Фестиваль розпочнеться Літургією у храмі Святої Софії – Премудрості Божої, а завершиться масштабним вечірнім концертом за участі гуртів “PopryVse”, “Беz Обмежень” і “Kerygma Project”.

На території Центру Шептицького будуть діяти тематичні майданчики: духовний, музичний, інтелектуальний та мистецький. Учасники матимуть змогу дізнатися від успішних стартаперів про їхні злети і падіння, від найвідоміших мандрівників про те, як світ змінює їх, а вони світ, розкрити для себе таємниці великої політики, а також про те, як реально поєднувати кар’єру та сім’ю. Окрім цього, безліч майстер-класів, квести та духовних розмов.

Для участі в усіх заходах Фестивалю необхідно зареєструватись за посиланням: http://vnd.in.ua/reyestratsiya/   

Детальніше про подію тут: http://vnd.in.ua/

Контактна особа – Андрій Фендик, тел. (097) 66 55 926.

 

На Львівщині функціонує 153 громадські музеї, - Олег Синютка

На території Львівської області діє 153 громадські музеї. З  них 95 - у містах та селищах, 58 – у селах. У закладах освіти розміщено 84 музеї та музейні кімнати, 53 –у школах, 6 - у гімназіях, 4- у коледжах, 3 – у ліцеях, 6 – у ВПУ, 12 – у ВНЗ. Серед них – 35 громадських музеїв національно-патріотичного спрямування.

"Усі ці музеї створені завдяки ідеї та натхненню місцевих мешканців і підтримуються владою. Дякую усім, хто на громадських засадах будує і розвиває музеї – осередок звичаїв та звитяги, історію сили та перемоги України», - наголосив голова ЛЬвівської ОДА Олег Синютка.

Відтак, у громадських музеях налічується понад 231 тис. експонатів. Щороку музеї області відвідує більше  97 тис. осіб.

Громадські музеї Львівщини:

м. Львів
- Зразковий музей Першої Української дивізії УНА (м. Львів, вул. Замкнена, 6, ЗОШ І—ІІІ ступенів № 34 ім. М. Шашкевича);
- Зразковий музей Митрополита Андрея Шептицького (вул. Замкнена, 6 
ЗОШ І—ІІІ ступенів № 34 ім. М. Шашкевича);
- Музей „Жінка в історії України“ Львівської середньої загальноосвітньої школи № 78 м. Львова (вул. Замарстинівська, 132, —ІІІ ст. № 78);
- Музей українського жіночого руху (вул. Хуторівка, 24 (Сихів) ЛКП „Хуторівка“);
- Музей Ольги Басараб (вул. О. Басараб, 4, ЗОШ І—ІІІ ст. № 49); 
- Музей Української Спілки Ветеранів Афганістану Шевченківської районної організації м. Львова (вул. Городницька, 30);
- Музей „Чорнобиль—пам’ять Львівщини“ (пл. Маланюка, 6);

м. Дрогобич
- Музейна кімната пам’яті Вячеслава Чорновола (м. Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 27, Дрогобицька центральна міська бібліотека ім. В.Чорновола); 
- Музейна кімната Тараса Зозулі, який загинув в АТО 14 вересня 2014 р. (2017, Стебницька ЗОШ І—ІІІ ступенів № 11 ім. Тараса Зозулі, вул. Куліша, 3, смт. Стебник);

м. Самбір
- Музей історії національно-визвольної боротьби ОУН і УПА 40-60-х років ХХ століття (м. Самбір, вул. Генерала Р. Шухевича, 45Б, Самбірська школа-ліцей імені Андрія Струся);

м. Стрий
- Музей Українських Січових Стрільців (2016, Стрийський коледж Львівського національного аграрного університету, вул. Львівська, 169);

Буський район
-Народний музей отця Маркіяна Шашкевича (с. Новосілки, Буський р-н);
-Історико-краєзнавчий музей (смт Красне, Буський р-н, вул. Грушевського,15, культурно-просвітницький центр);

Городоцький район
-Музей історії села Мшани (с. Мшана, Городоцький р-н, Мшанський НВК ім. Степана Тисляка);
-Музей родини Тершаківців (с. Кліцько, Городоцький р-н, вул. Бічна, 40, НД „Просвіта“);
-Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шухевича (с. Грімне, Городоцький р-н, вул. Січових Стрільців, 36); 
-Музей Івана Бльока, Героя Небесної Сотні (2017, Городоцька ЗОШ І—ІІІ ступенів № 3 ім. Івана Бльока, вул. Перемишльська, 28, м. Городок);

Дрогобицький район
-Музей визвольних змагань (с. Дорожів, Дрогобицький р-н, ЗОШ І—ІІІ ст.);

Жидачівський район
-Народний музей Слави Стецько в Юшківцях (с. Юшківці, Жидачівський р-н, вул. С. Стецько,1);

Жовківський район
-Народний музей отця Маркіяна Шашкевича в селі Деревня (с. Деревня, Жовківський р-н, вул. Шевченка, 52, Адміністративний будинок);
-Музей-меморіал Першої світової війни (с. Гійче, Жовківський р-н, вул. Шкільна, 1, ЗОШ І—ІІІ ступенів);
- Музей Степана Бандери Львівського національного аграрного університету (м. Дубляни, Жовківський р-н, вул. В. Великого, 1, ЛНАУ); 
- Громадський краєзнавчий музей „Куликів і Куликівщина“ (смт Куликів, 
пл. Незалежності, 14, 16).

Кам’янка-Бузький район
-Народний історико-краєзнавчий музей Добротвора та навколишніх сіл імені Йосифа Брикайла (смт Добротвір, Кам’янка-Бузький р-н, вул. Спортивна, 2);

Радехівський район
-Народний музей-садиба Маркіяна Шашкевича (с. Нестаничі, Радехівський р-н, вул. Шашкевича, 41); 
-Історико-краєзнавчий музей Радехівщини (пр. Відродження, 10, м. Радехів);

Самбірський район
-Музей національно-визвольних змагань (с. Чуква, Самбірський р-н, вул. Шкільна, НД „Просвіта“); 
-Музей Новітніх Героїв (2016, Опорний заклад „Рудківська СЗШ І—ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного, вул. Лісна, 2, м. Рудки);

Сколівський район
-Приватний історико-краєзнавчий музей Героїв Маківки (с. Тухля, Сколівський р-н, вул. І. Франка, 231А );

Старосамбірський район
-Історико-меморіальний музей Кирила Осьмакa, Президента Української Головної Визвольної Ради (УГВР) (с. Недільна, Старосамбірський р-н, НД); 
-Старосамбірський історико-краєзнавчий музей (м. Старий Самбір, пл. Ринок,6);

Стрийський район
-Народний музей визвольної боротьби ОУН і УПА (с. Кавсько, Стрийський р-н, НД „Просвіта“);
-Музей-садиба Степана Бандери (с. Воля Задеревацька, Стрийський р-н); 
-Меморіальний музей Олекси Гасина-„Лицаря“, Генерал-хорунжого УПА (с. Конюхів, Стрийський р-н, вул. О. Гасина, 157);

Яворівський район
-Громадський історико-краєзнавчий музей (с. Добростани, НД).

Громадські музеї присвячені Героям Небесної Сотні та Героям АТО

Самбірський район:

-Музей Новітніх Героїв (2016, Опорний заклад „Рудківська СЗШ І—ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного, вул. Лісна, 2, м. Рудки);

Городоцький район
-Музей Івана Бльока, Героя Небесної Сотні (2017, Городоцька ЗОШ І—ІІІ ступенів № 3 ім. Івана Бльока, вул. Перемишльська, 28, м. Городок);

Дрогобицький район
-Музейна кімната Тараса Зозулі, який загинув в АТО 14 вересня 2014 р. (2017, Стебницька ЗОШ І—ІІІ ступенів № 11 ім. Тараса Зозулі, вул. Куліша, 3, смт Стебник).

 

Новояворівське вище професійне училище отримало 2,5 млн гривень з обласного бюджету

Цього тижня Новояворівське вище професійне училище отримало з обласного бюджету 2,5 млн гривень. Кошти виділено на придбання техніки, обладнання, матеріалів та устаткування навчальним закладом, який окрім інших спеціальностей проводить підготовку робітничих кадрів за професією електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Зазначаємо, що загалом на 2018 рік на модернізацію закладів профтехосвіти передбачено субвенцію в обсязі 3,1 млн гривень. У переліку одержувачів таких коштів є ще Бориславський професійний ліцей, який отримав 115 тис грн із запропонованих 630.

 

На Жовківщині відзначили День підприємця

6 вересня на Жовківщині відбулась урочиста академія з нагоди відзначення Дня підприємця.

Підприємців району зі святом привітала голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур. Вона також подякувала представникам бізнесу за підтримку армії та учасників АТО.

Опісля учасники заходу переглянули презентацію «Економічна Жовківщина».

Окрім того, в межах урочистостей відзначили переможців ряду номінацій.

За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток підприємництва та з нагоди Дня підприємця кращим підприємцям району оголосили подяку, вручили кубки з відзнакою та подарунки.

Зазначимо, у Жовківському районі налічується 4901 суб’єктів підприємництва.

 

Понад 36 млн гривень – на ремонт автомобільних доріг області

Як повідомляють у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації, перевиконання плану надходжень митних платежів  у серпня становить 159 млн гривень.

Відтак, ці надходження дозволять скерувати до обласного бюджету додаткові 36,5 млн гривень на ремонт автомобільних доріг області.

Нагадаємо, що перевиконання плану надходжень митних платежів  у липні цього року у сумі 77 млн гривень дозволив поповнити бюджет області на 1 млн гривень.

За за обсягом перевиконання плану в серпні Львівщина посіла друге місце серед інших областей України.

 

16 вересня мешканців області та гостей запрошують на Перший Фест-ярмарок до Куликова

16 вересня у місті Куликові, що у Львівській області, відбудеться Перший Фест-ярмарок "Свято ковбаси і хліба в Куликові".

Мета Фест-ярмарку привернути увагу громадкості до продукції народного виробництва, зокрема чим славен Куликів – до «Куликівської ковбаси» і «Куликівського хліба», а також популяризувати культури як в самому Куликові, так і в навколишніх селах.

У програмі Фест-ярмарку святковий концерт за участю різних колективів.

Гості свята зможуть скуштувати найдовшу ковбасу від куликівського виробника.

Опісля, відбудеться загальна дегустація, частування гарячими стравами, які приготують місцеві господині.

Також учасники свята зможуть відвідати ярмарки та виставки, майстер-класи, взяти участь у різноманітних конкурсах, розвагах та ін.

 

На Жовківщині придбали житло для особи із числа дітей, позбавлених батьківського піклування

Вчора, 6 вересня, особі із числа дітей, позбавлених батьківського піклування вручили ключі від однокімнатної квартири у с. Малі Підліски Жовківського району.

Житло придбали у межах Регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Львівській області на 2016 - 2018 роки.

Квартира складається з 1 житлової кімнати, кухні, ванної кімнати, коридору. Загальна площа становить 37,2 кв.м., житлова – 19,3 кв.м.

Вартість квартири становить 455 000 гривень, з яких:

 • з обласного бюджету -  216 000 гривень ;

 • з районного бюджету - 139 000 гривень;

 • з бюджету Дублянської м/р - 100 000 грн.

У межах реалізації Програми у Жовківському районі впродовж  2018 року придбано житло 2 особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитині-сироті.

 

Олег Синютка зустрівся із Віце-президентом Бундестагу Вольфгангом Кубікі

Сьогодні, 7 вересня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із Віце-президентом Бундестагу Вольфгангом Кубікі, аби узгодити питання двосторонньої співпраці.

Очільни області подякував уряду Федеративної Республіки Німеччини за підтримку України у боротьбі за захист своєї незалежності та висловив сподівання на подальшу співпрацю у різних сферах.

Під час зустрічі сторони порушили питання успіху реформ в Україні та їх важливість у економічному зростанні держави.

«Розвиток економіки та боротьба із корупцією – це пріоритети у діяльності української влади. Процес реформування різних галузей в Україні обов’язково приведе до успіху країни. Україна рухається у правильному напрямі, і для нас важливо відчувати підтримку цивілізованого світу на цьому шляху», - зауважив Олег Синютка.

Віце-президент Бундестагу, своєю чергою, відзначив, що процеси реформування потребують часу та розуміння серед громадян, а також наголосив на подальшій підтримці України у її проєвропейских прагненнях.

«Візит до України, і на Львівщину зокрема, для нас дуже важливий. Адже ми хочемо оцінити настрої та ситуацію, що тут панує на власні очі. Ми підтримуємо Україну і вважаємо її частиною європейської сім`ї. Опісля повернення до Німеччини за результати нашої подорожі буде складено звіт», - наголосив Вольфганг Кубікі.

Окрім того, під час розмови обмінялися думками щодо розвитку туристичної галузі Львівщини, а також наголосили на доцільності організовувати освітні обміни між студентами та учнями двох країн.

 

8 вересня - Всесвітній день надання першої допомоги

Щорічно, з ініціативи національних організацій – Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, у другу суботу вересня відзначається Всесвітній день надання першої допомоги (World First Aid Day).    

Перша долікарська допомога — це комплекс швидких та простих  дій, спрямованих на збереження здоров'я і життя потерпілого. Не завжди швидка допомога прибуває першою на місце події. Тому, в умовах дефіциту часу і нерідко за відсутності людей з медичною освітою, вміння кожного з нас надати першу домедичну допомогу потерпілому може зіграти вирішальну роль у порятунку життя людини. Існує ряд професій, які зобов'язують вміти і надавати таку допомогу: поліцейські, співробітники служби надзвичайних ситуацій, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники.

Мета надання першої медичної допомоги – проведення потерпілому необхідних термінових медичних заходів для порятунку його життя, зменшення його страждань і попередження розвитку можливих ускладнень.

Працівники Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф цілодобово забезпечують надання в оптимальному обсязі та в найкоротші терміни, кваліфікованої екстреної медичної допомоги при травмах та раптових захворюваннях, транспортування пацієнтів, що потребують невідкладної допомоги до стаціонарних закладів охорони здоров’я.

 

У Золочеві відбулася екологічна акція «Я люблю свою країну»

4 вересня працівники відділу еколого-освітньої роботи НПП «Північне Поділля» організували екоакцію «Я люблю свою країну» для учнів молодшої ланки Золочівської загальноосвітньої школи №1.

Метою заходу було виховувати у дітей любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, викликати почуття відповідальності за майбутнє нашої планети.

Під час заходу еко-освітяни НПП «Північне Поділля» провели бесіду з школярами про багатства нашої країни, її природу та навколишнє середовище.

В адміністрації НПП зазначають, що ще з раннього дитинства слід формувати в уявленні дитини емоційно-позитивне відношення до живої природи, що нас оточує, навчати бережного і дбайливого ставлення до неї.

Завершальним етапом еко-акції стала кольоротерапія, під час якої малеча розмальовувала свої долоньки різними фарбами та залишала їх відбиток на заздалегідь підготовленій стіні школи. Даний малюнок щодень буде нагадувати малюками про багатство та різноманіття природи нашої країни.

 

Сформовано графік роботи мобільних точок безоплатної юридичної допомоги

З метою належної організації роботи атирейдерського штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя розроблено графік роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги по населених пунктах Львівської області на період з вересня по листопад 2018 року.

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації запрошує громадян та суб’єктів господарювання взяти участь у роботі мобільних точок для отримання безоплатної юридичної допомоги зокрема в  частині земельного законодавства.

Із графіком можна ознайомитися за посиланням.

Додатково нагадуємо номери телефонів «гарячої лінії» оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя у Львівській області: (097)5497118, (098)3226573, (032)2350286

 

На Львівщині відбудеться цикл тренінгів із підвищення рівня медіа грамотності

Громадська організація «Професійна спілка «Медіа-профспілка Львівщини» та громадська організація «Західний інформаційний фронт» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації проведуть цикл тренінгів «Підвищення рівня медіаграмотності ЗМІ Львівщини у контексті протидії інформаційній агресії Росії».

Під час заходу планується спільно із представниками ЗМІ області та міста Львова обговорити існуючі загрози та способи їх нівелювання, та за результатами тренінгів відпрацювати спільне бачення проблематики.

Головною метою цього проекту є унеможливлення використання регіональних ЗМІ у якості інструментів розпалювання антидержавницьких настроїв в інтересах держави-агресора та підвищення рівня медіаграмотності співробітників ЗМІ Львівщини.

Тренінги відбудуться:

Для представників районних ЗМІ Львівської області

– 11 вересня 2018 року, у приміщенні Львівської обласної організації НСЖУ (м. Львів, вул. Соломії Крушельницької, 5/3).

Для представників ЗМІ міста Львів

– 10 жовтня 2018 року, у приміщенні Львівської обласної організації НСЖУ (м. Львів, вул. Соломії Крушельницької, 5/3).

За результатами проведених тренінгів буде підготовлено та опубліковано методичні матеріали, які надалі будуть передані для використання редколегіями регіональних ЗМІ Львівщини та міста Львів у повсякденній діяльності.

 

Представників газової промисловості привітали з професійним святом

Сьогодні, 7 вересня, відбулись урочистості з нагоди Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

Окрім того, ПАТ «Львівгаз» святкує 160-річчя від дня створення.

Зі святом присутніх привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

«Щиро вітаю Вас з нагоди вашого професіного свята. Ваша професія є надзвичайно важливою не тільки для мешканців нашої області, але й  для нашої держави вцілому. Я бажаю вам та вашим сім'ям добра та благополуччя, бажаю усім нам мирного неба. Віримо, що зовсім скоро наші хлопці, наші захисники повернуться з перемогою, а синьо-жовтий стяг замайорить на усіх прикордонних заставах України », - зазначила Маріанна Вільшинська.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особисти внесок у розвиток газового господарства Львівщини, з нагоди 160-річчя ПАТ « Львівгаз» та Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Почесними грамотами голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки нагородили кращих представників галузі.

 

На Львівщині стартував Форум партнерства

У межах VII «Фестивалю Партнерства» сьогодні у Львові стартував ІІI Форум Партнерства, який зібрав делегації воєводств Польщі, керівників структурних підрозділів Львівської ОДА та дипломатів обох країн.

«Форуму партнерства – це платформа для нашої подальшої співпраці, тут ми порушуємо питання, які допоможуть українцям і полякам знайти точки дотику для розвитку стратегій майбутнього. Можливість обміну думками – це важлива складова у спільному розвитку наших прикордонних регіонів. Бажаю гарних вражень, плідних дискусій та зустрічей», - наголосила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

Для участі у Фестивалі до Львова прибули офіційні делегації від польських воєводств та міст-побратимів Львова. Разом із львівськими колегами їхні польські партнери, політичні, громадські та культурні діячі діляться  досвідом. Цього року дебати стосуються культури, туристичного розвитку міст і його впливу на історичні міста та життя мешканців. 

Також на площі Ринок на промо-стендах представлятимуть свої туристичні перлини та освітні програми партнери Львова – польські міста і воєводства. Цьогорічною родзинкою  буде Мобільне велосипедне містечко – місце у якому наймолодші учасники зможуть навчитись безпечно їздити на велосипеді через перехрестя та потенційно небезпечні місця.

У програмі фестивалю заплановані різножанрові виставки–місто Варшава представить фото-виставку "Газетні фотографії Варшава  у 1918-1939 роках", місто Єленя Гура привезе виставку  "Карконоші - перлина сілезьких краєвидів" з фондів Музею в Карконошах, а з міста Кєльце до Львова приїдуть виставки  Магдалени Лесьняк "В мережі" та Рафала Урбанського  "QR - реінтерпретація".

 

У Львові організували наукову конференцію щодо виселення українців з етнічних земель

Сьогодні у Центрі Митрополита Андрея Шептицького Українського Католицького Університету розпочалась Міжнародна науково-практична конференція «Суспільно-історична та політико-правова оцінка тотального виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951рр.»

Участь у відкритті взяла керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

«Ви робите надзвичайно важливу справу. Коли з рідної землі виселяли ваших рідних – хотіли розділити народ України. Адже націю можна знищити лише забравши її мову, віру, рідну землю та домівку. Але український народ є надзвичайно сильний. Українці усвідомили урок історії і ніколи більше не повторять помилок. А ви є прикладом для нашого народу, нашої неосяжної держави», - зазначила Маріанна Вільшинська.

До програми конференції внесено 30 доповідей, із них 3 співдоповіді мають по 2 авторів. Видруковано науковий збірник на 330 сторінок, до якого увійшло 27 статей.

Співорганізатори конференції - Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Світова Федерація Українських Лемківських Об’єднань, Український Католицький Університет, Центр дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса.

Захід відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Українського інституту національної пам’яті, Світового Конгресу Українців, Української Всесвітньої Координаційної Ради, Української Федерації Америки. Конференція організована напередодні Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території так званого Закерзоння, яке вперше за рішенням Львівської обласної ради у другу неділю вересня буде відзначатися на обласному рівні.

 

"Львівщина - двері для входження ірландського бізнесу в Україну", - Посол Ірландії Чарльз Шіген

Сьогодні, 7 вересня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Ірландії в Чеській Республіці та в Україні (за сумісництвом) Чарльзом Шігеном.

Під час зустрічі очільник області подякував уряду та народові Ірландії за підтримку України у її європейському виборі та висловив сподівання на швидке відкриття Посольства Ірландії в Україні.

«Потенціал відносин між нашими державами використовується не повністю. Ті можливості у різних галузях, що має зараз Львівщина, можуть зацікавити підприємців Ірландії. Загальноукраїнські тенденції у сфері альтернативної енергетики спонукають нас до активізації капіталовкладень, тож ми зацікавлені у залученні ірландського бізнесу у цю галузь. Окрім того, агропромислова та туристична сфера дають широке поле для діяльності», - зауважив Олег Синютка.

Також в межах зустрічі сторони обмінялися думками щодо реформ в Україні.

«Львівщина може стати своєрідним портом, через який ірландський бізнес зайде на західну Україну. Одна із причин мого візиту на Львівщину – це висловити свою підтримку реформам в Україні. Вибір народу України іти проєвропейським шляхом дає великі можливості як для України, так і для Європейського Союзу. Особливо важливою у цьому контексті є зміна системи судової влади в Україні, адже існує прямий зв'язок між реформою судової системи та залученими інвестиціями», - наголосив Чарльз Шіген.

Окрім того, сторони зійшлися на думці про доцільність продовження та розширення на Львівщині роботи Консультативної місії ЄС.

 

Аграрії Львівщини отримали чергову підтримку

У 2018 році на фінансову підтримку аграріїв Львівщини з обласного бюджету виділено 19,6 млн грн, що є одним з найбільших обсягів підтримки серед областей України.

29 серпня 2018 року проведено чергове засідання конкурсної комісії на виконання заходів обласної Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки.

Фермери представили бізнес-плани розвитку своїх господарств за напрямами ягідництво, садівництво, овочівництво, молочне скотарство та вівчарство. За результатами засідання чотирьом суб’єктам господарювання надано право на фінансову підтримку у вигляді пільгових кредитів на загальну суму 1,7 млн.грн.

Загалом у поточному році пільговими кредитами скористались 18 суб’єктів господарювання. За рахунок кредитних коштів придбано обладнання для доїння кіз, 6 тракторів,гноєтранспортер, часникову саджалку, зерновоз, саджанці винограду, малини та лохини, племінне поголів’я свиней та корів, встановлено 2 системи крапельного зрошення, посаджено 4 га малини та 4 га суниці садової, створено 20 нових робочих місць.

 

У Грушківському психоневрологічному інтернаті підвищуватимуть енергоефективність

У Грушківському психоневрологічному інтернаті провели виїзну нараду, під час якої порушили питання виконання плану заходів щодо підвищення енергефективності будівель.

Реконструкція об’єкту відбувається у межах Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини.

На сьогодні завершено заміну віконних та дверних блоків на енергозберігаючі та утеплення горища будівель. До кінця місяця планують завершити роботи з утеплення фасадів будівель та встановлення погодозалежного регулювання подачі теплової енергії.

Згідно з попередньо проведеним енергетичним аудитом впровадження енергоощадних заходів дозволить зменшити загальне споживання природного газу в установі до30%.

Окрім цього, завдяки реалізації проекту буде покращено умови перебування для 112 осіб, що проживають в психоневрологічному інтернаті.

 

На Львівщині планують пожвавити розвиток виноградаства

Сьогодні, 7 вересня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із учасниками ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини» задля узгодження спільної роботи в напрямі розвитку галузі.

Під час зустрічі порушили нагальні питання сфери виноградарства, зокрема, щодо сертифікації саджанців, пільгові кредити для купівлі техніки, а також участі у земельних аукціонах.

«Найголовніше зараз скоординувати зусилля для спільної роботи. Разом ми обов’язково досягнемо результату. Виноградарі повинні чітко розуміти, в якому напрямі рухатись, а механізми досягнення мети знайдемо разом. Львівська облдержадміністрація зацікавлена у розвитку цієї галузі, оскільки це шлях до зміцнення економіки регіону та підвищення добробуту людей», - звернувся до виноградарів Олег Синютка.

У межах зустрічі також порушили питання створення кооперативу виноградарів, задля консолідації ресурсів виробників та можливості участі у державних та обласних програмах підтримки.

Окрім того, присутні зійшлися на думці про потребу внесення змін до Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016 – 2020 роки в частині підтримки розвитку виноградарства.

Довідково:

ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини» об’єднала навколо себе майже 50 виробників, які хочуть розвивати галузь виноградарства на території Львівської області в промислових масштабах. Плантації винограду посаджено у Жовківському районі – на площі 2,5 га, а також на території Яворівського району – 1 га та Городоцькому районі – 0,6 га.

 

Заньківчани розпочали 101-ий театральний сезон

Сьогодні, 6 вересня, відбулось відкриття 101-го театрального сезону Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

Відтак, на глядачам представили виставу Івана Рябокляча «Марія Заньковецька».

Режисер-постановник - народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса  Федір Стригун.

Переглянув виставу й голова Львівської облдержастраціїї Олег Синютка.

"Надзвичайно приємно бути сьогодні тут. Я дуже просив би за цей чудовий вечір подякували не тільки нашим чудовим акторам-заньківчанам та вишуканій львівській публіці, але й українському воїнові. Те, що ми сьогодні у Львові маємо можливість насолоджуватися неперевершеним мистецтвом і врешті-решт ходити до своєї церкви, говорити своєю мовою, працювати, навчатись – все це завдяки тим, хто сьогодні під Авдіївкою, Широкіно, Кримським тримає оборону і береже нас", - зазначив після спектаклю Олег Синютка.

Окрім того, згідно з Указом Президента України Петра Порошенка, присвоїли звання:

 • «Народний артист України»  артистці драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Альбіні Сотніковій.

 • «Заслужений артист України» - артистові драми Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької  Олегу Сікиринському, артистові оркестру Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Роману Левчаку.

 • «Заслужений працівник культури України» - начальникові дільниці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Катерині Періг, начальникові дільниці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Ніні Федорченко.

 

06.09.2018

 

Глава держави: Все, що ми бачили на військовому Параді, має негайно надійти у війська. Інакше, це все показуха

Під головуванням Президента Петра Порошенка Рада національної безпеки і оборони розглядає питання військового бюджету.

Глава держави зауважив, що в минулому році було виконано вимогу Воєнної стратегії і Закону про національну безпеку щодо видатків на сектор оборони і безпеки на рівні не менше 5% ВВП. «По факту цього року вони будуть складати 5,36% ВВП… Сподіваюсь, що рівень фінансування цього року буде у відсотках не менше, ніж рівень фінансування у минулому році», - наголосив Президент. Він додав, що не лише закон, але воєнна і геополітична обстановка вимагають від Президента, Уряду, Верховної Ради, ЗСУ й інших силових структур забезпечення цієї планки.

Серед пріоритетів Президент назвав забезпечення надійною зброєю ЗСУ. «Все, що ми бачили на військовому Параді, в тому числі і в якості дослідницьких зразків, має негайно надійти у війська. Інакше, це все показуха. Інакше, цього всього не потрібно», - наголосив Глава держави.

Президент вкотре наголосив, що українська армія є гарантом української незалежності. «Ми звикли раніше говорити, що Будапештський меморандум є гарантом, інше. — Ні. Ми виправляємо ці підходи, і гарантом нашої незалежності є наша армія», - підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко розповів, що силами українського оборонпрому розроблені крилаті ракети, високоточна зброя з підвищеним радіусом дії щодо систем залпового вогню, новітня бронетехніка, новітні кораблі, новітні системи радіоелектронної боротьби, новітні засоби зв’язку і багато іншого, чого досягла завдяки самовідданій роботі протягом останніх чотирьох років українська оборонна промисловість, в тому числі і з залученням досвіду іноземних партнерів.

Крім того, за словами Президента, Україна має скористатися ліцензійними угодами і рішеннями про надання Україні летальної зброї, починаючи від антиснайперських комплексів, які рятують життя українських воїнів, і закінчуючи сучасними з підвищеним радіусом дії контрбатарейними засобами, починаючи від систем протиповітряної оборони і закінчуючи поповненням для наших повітряних сил.

 

Ми не бажаємо пролонгувати договір з країною агресором – Президент про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Президент повідомив, що найближчим часом, а саме до 30 вересня цього року, Російську Федерацію буде поінформовано нотою Міністерства закордонних справ України про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 1997 року.

«Ми не бажаємо пролонгувати договір з країною агресором. Це тверда і принципова позиція моя, як українського Президента, українського Уряду, українського Парламенту і українського народу», - сказав Президент України. При цьому він підкреслив, що «зараз відбувається процес деколонізації України». «Бо Україна, в розумінні російських бонз уявляється як колонія Росії. А колонію треба тримати безправною і бідною», - зазначив Петро Порошенко.

«Є один давній вислів, - авторство його вже складно встановити, він швидше вже став загальною думкою -  договори з Російською Федерацією не варті паперу, на якому вони написані», - сказав Президент. При цьому він зазначив, що «ми неодноразово, починаючи з 2014 року, мали можливість в цьому переконатися».

«Це стосується договорів про газ і надійності постачальника, чи це стосується умов компенсації за виграний нами Стокгольмський арбітраж – угоди, яка була підписана у 2009 році і яка витягла з кишень українців, з українського бюджету десятки мільярдів доларів. Інших договорів, починаючи від міжнародно визнаних кордонів України і закінчуючи договорами зі словами, які сьогодні звучать просто як брутальна насмішка над міжнародним правом – «договір про дружбу, співробітництво та партнерство», - наголосив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що термін дії договору спливає 31 березня 2019 року. «Щоб він не продовжився автоматично, як це передбачено умовами договору, в термін до 30 вересня українська сторона має повідомити сторону російську про його припинення», - зазначив Порошенко.

Президент назвав це рішення «глибоко символічним кроком» та повідомив, що вже запланована спільно з керівниками парламентських фракцій робота у Верховній Раді по відпрацюванню необхідних законотворчих кроків, так само як і роботуа з Урядом по відпрацюванню необхідних відповідних державних процедур.

Глава держави також зазначив, що усі міжнародні організації, включно з Організацією Об’єднаних націй, будуть поінформовані про це рішення.

«Це рішення не емоційне, не спонтанне, воно чітко вивірене і прораховане. Ми реалізуємо нашу стратегію, якою ми керуємося з 2014 року і припиняємо цю угоду. Ніхто наш євроатлантичний напрямок не зупинить», - підсумував Глава держави.

 

Президент закликав Норвегію долучитися до міжнародної кампанії з вимогою звільнення українських заручників на окупованій території та в Росії

Президент Петро Порошенко прийняв Міністра закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сьорейде, яка перебуває в Україні з робочим візитом.

Глава держави та Міністр закордонних справ Норвегії привітали започаткування великого міжнародного інвестиційного проекту із спорудження комплексу вітрових електростанцій у Херсонській області за провідної ролі норвезької компанії NBT.

«Два роки тому, з Прем’єр-міністром Норвегії та послідовним другом України Ерною Солберг ми твердо домовилися щодо однієї дуже простої формули: «українські реформи – норвезькі інвестиції». І цей проект є свідченням того, що ця формула працює», - наголосив Петро Порошенко.

Співрозмовники відзначили, як ніколи раніше, міцне українсько-норвезьке партнерство та готовність зміцнювати двостороннє співробітництво й надалі.

Президент подякував Уряду Норвегії за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Сторони обговорили також подальші кроки задля звільнення українських політичних в’язнів в Росії, зокрема Олега Сенцова, Романа Сущенко, Володимира Балуха, кримськотатарських активістів тощо. «Дякую вам за санкції, які твердо підтримують український суверенітет. І просив би вас докласти зусиль і приєднатися до міжнародної кампанії з вимогою звільнення українських політв’язнів, які знаходяться в російських в’язницях», - наголосив Глава держави.

У свою чергу, Міністр закордонних справ Королівства Норвегія пані Іне Е.Сьорейде запевнила в продовженні санкційної політики щодо РФ. «З боку Норвегії ми повністю підтримуємо ті обмежуючі заходи, які існують щодо Росії… Ми також продовжуємо координацію цих заходів в рамках ЄС і ми повністю погоджуємось з цими заходами», - зазначила вона.

Глава держави подякував за відчутну допомогу Норвегії у подоланні гуманітарних наслідків російської агресії на Донбасі. Президент закликав також розглянути можливість шефства Норвегії над одним із населених пунктів на Донбасі.

У свою чергу, Міністр запевнила, що її країна й надалі підтримуватиме Україну у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності, в тому числі шляхом фінансової підтримки реформ в Україні.

 

На Львівщині відбудеться матч за Суперкубок України з футзалу

Втретє в історії, 8 вересня, у Палаці спорту «Галичина» (м. Львів, вул. Керченська, 8) відбудеться Суперкубок України з футзалу між львівською «Енергією» та херсонським «Продексімом».

Поточний розіграш Суперкубку України з футзалу стане дванадцятим в історії загалом, а також третім для приймаючого міста Львова. Цікаво те, що в одному зі львівських матчів за Суперкубок грала й «Енергія». Було це у 2007 році, втім, тоді «енергетики» зазнали поразки від команди з Єнакієво. 

З часу існування СК «Енергія» боровся за Суперкубок в найпрестижнішому вітчизняному кубку аж 6 разів, але бодай раз підняти трофей над своїми головами їм таки не вдавалось. Тому протистояння з «Продексімом», обіцяє бути неймовірно напруженим.

Початок матчу о 13:00 год.

 

На реконструкцію пологового відділення Бродівської лікарні скерували 1,2 млн грн

Головним розпорядникам перерахували кошти в загальній сумі 15,6 млн грн на фінансування 36 об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, які реалізуються в поточному році по Програмі капітального будівництва.

Зокрема, кошти спрямовано на реконструкцію пологового відділення на 30 ліжок Бродівської ЦРЛ – 1,2 млн грн, реконструкцію будівлі обласної комунальної власності по вул. Короленка, 1а у м. Львові – 4,3 млн грн, реконструкцію діючої системи опалення зі встановленням системи кондиціонування та електроопалення КЗК ЛОР  КМЦ "Львівський палац мистецтв" – 0,9 лн грн, реконструкцію спортивного залу Львівської обласної ДЮСШ по вул. Уласа  Самчука,  8 у м. Львові – 0,9 млн грн, будівництво комплексного природньо-антропогенного об’єкту екологічного та релігійного туризму екскурсійної спрямованості "Стежка митрополита Андрея Шептицького” -  0,4 млн грн, а також як інвестиційна субвенція місцевим бюджетам області для фінансування робіт з будівництва (реконструкції) шкіл, дитячих дошкільних закладів, народних домів, закладів охорони здоров’я та інших об’єктів  житлово-комунального призначення – 7,3 млн гривень.

Крім цього, на проведення 6 природоохоронних заходів в межах реалізації Програми охорони навколишнього природного середовища перераховані кошти департаменту екології та природних ресурсів ОДА в загальній сумі 3,5 млн грн, з них на фінансування реконструкції виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника по вул. Львівська, 10 в смт. Брюховичі – 2,5 млн гривень.

 

Розвиток мистецьких шкіл узгодили на нараді у Львівській ОДА

Сьогодні, 6 вересня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками мистецьких шкіл Львівщини, аби узгодити питання подальшої діяльності закладів.

У межах зустрічі порушили питання рівня охоплення мистецькою освітою дітей шкільного віку, презентували роботу департаменту культури в напрямі розвитку мистецької освіти, а також узгодили нагальні питання, зокрема, довезення дітей на навчання та атестацію педпрацівників.

«Якщо кілька років тому у сфері мистецької освіти, як і у багатьох інших, була проблема відсутності коштів, то тепер постало питання їх ефективного використання. Зараз є велика проблема з правильними управлінськими рішеннями, тож ми повинні спільно працювати над грамотним розвитком цієї галузі», - звернувся до присутніх Олег Синютка.

Представники мистецьких шкіл мали змогу поставити питання та отримати на них фахові відповіді. Під час наради також представили графіки проведення кущових нарад щодо змін до Положення про атестацію педагогічних працівників освіти сфери культури.

Окрім того, 13 колективів мистецьких шкіл нагородили подяками голови облдержадміністрації, проекторами та екранами.

 

Львівщина отримала кошти на придбання устаткування для діагностики та лікування онкологічних хвороб

У межах Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям області, серед основних завдань та заходів є покращення медичної допомоги хворим з онкологічними захворюваннями.

Цього тижня з обласного бюджету виділено кошти на придбання високотехнологічного устаткування для діагностики та лікування онкологічних хвороб (придбання автоматичного бактеріологічного аналізатора вартістю 2 млн грн для  онкологічного центру).

Таким чином Львівщина зробила ще один крок на шляху боротьби з раком та забезпечення можливості використання сучасного устаткування в лікуванні онкологічних хворих.

Додамо, що з початку року на покращення медичної допомоги хворим з онкологічними захворювання виділено майже 7 млн гривень.

 

Львівська область отримала іще 9 мільйонів гривень на "Нову українську школу"

Львівщина отримала майже 9 млн грн на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти „Нова українська школа”.

Останній транш субвенції очікуємо в жовтні.

Загалом, з метою створення нового освітнього середовища на 2018 рік передбачено понад 99 млн грн: на придбання дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, мультимедійного контенту для початкових класів (71 млн грн.), підготовку тренерів-педагогів та підвищення кваліфікації вчителів початкової школи (28 млн гривень).

 

В області впроваджують наближене до природи лісівництво

Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник взяв участь у обстеженні науково-виробничого стаціонару «Моршинський», що знаходиться в межах ДП «Стрийське лісове господарство».

Під час огляду стаціонару всі присутні ознайомилися з способами переформування мішаних одновікових деревостанів у різновікові, багатоярусні, наближені до природи на основі природного поновлення.

Зазначимо, що науково-виробничий «Стаціонар Моршинський» заклав у 2008 році Національний лісотехнічний університет спільно з Львівським обласним управлінням лісового і мисливського господарства на території держлісфонду Задеревацького (колишнього Моршинського) лісництва ДП «Стрийське лісове господарство» на площі 0,8га.

Діяльність в межах стаціонару дозволить відмовитись від суцільнолісосічної системи рубок і перейти на вибіркову, з постійним існуванням лісу та виконання ним ґрунтозахисних, водорегулюючих, середовищетвірних та інших корисних функцій.

 

Сільськогосподарські виробники одержали кошти для покращення генетичного потенціалу тварин

Наказом Мінагрополітики України від 21.08.2018 затверджено розподіл коштів, передбачених для надання часткового відшкодування вартості закуплених племінних тварин. Фінансову підтримку надано 4 господарствам області на загальну суму фінансування 1,3 млн грн,  якими закуплено 284 гол. племінних тварин.

Водночас повідомляємо, що внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107. Зокрема сільгоспвиробникам надали можливість одержувати часткове відшкодування вартості спермопродукції не лише українського походження, а і іноземного.

Державна підтримка надається суб’єктам господарювання у вигляді часткового відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів, які придбані та оплачені у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

Документи для отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин, сперми та ембріонів суб’єкти господарювання подають до 5 листопада поточного року комісії Мінагрополітики України.

Детальніше з умовами надання державної підтримки у галузі тваринництва  можна ознайомитись на сайті Мінагрополітики України у розділі“Підтримка аграріїв”.

 

У Львові триває Форум «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»

Сьогодні, 6 вересня, у Львові розпочав роботу Форум «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» - план дій на 2018-2020 рр.» Це багатостороння міжнародна ініціатива, покликана об'єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

У Форумі взяли участь представники Уряду, Програми ПРООН, а також представники державних структур та ЗМІ, громадські активісти, профільні експерти Львівської, Волинської, Закарпатської, Хмельницької, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

«Публічна політика – це необхідність роботи органів державної влади. Ви висловлюєте ті пріоритети, на які ми маємо правильно реагувати як влада. Місток довіри – це відкритість та прозорість роботи влади. Бажаю корисної, плідної співпраці, натхнення до розробки нових планів та дій, які  ми спільно зможемо реалізувати», - звернулась до учасників директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Під час роботи Форуму учасники дізнавалися про пріоритетні напрямки реалізації ініціативи «Партнерства «Відкритий Уряд» (ПВУ), що вже впроваджені в Україні, ознайомились із заходами, що планують реалізовувати у 2018 -2020 рр. та напрацювали рекомендації щодо поліпшення користування інструментами Відкритого Уряду на місцях.

Організатори Форуму - громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» у партнерстві з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в рамках проекту «Партнерство «Відкритий Уряд» - кроки назустріч співпраці», який реалізується у партнерстві з іншими організаціями громадянського суспільства України.

 

В області реалізують ініціативу «Львівський промисловий ХАБ»

Про це сьогодні, 6 вересня, повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

"З 2016 року ми взяли курс на поновлення наших промислових можливостей, розвиток промислового потенціалу. У нас є непогані результати - у 2017 році ми закінчили рік з позначкою +6% по індексу промислового виробництва, а це означає, що промисловість зростає. Уже станом на сьогодні індекс промислового виробництва у 2018 році складає 4,8%. Усе це зумовлює подальшу роботу стосовно розвитку промислових підприємств, їхньої правильної структуризації, формування нових механізмів і підходів", - зазначив Роман Филипів.

У 2018 році Львівська обласна державна адміністрація розробила ініціативу - «Львівський промисловий ХАБ», у якому вирішили поєднати зусилля промислових підприємств, закладів професійно-технічної освіти та наукових закладів.

"У процесі розробки ми звертали увагу та те проблемне питання, яке є актуальним як для нашої держави, так і для в цілому України – це забезпеченість промислових підприємств робітничими кадрами. В області ми зберегли мережу закладів професійно-технічної освіти. Разом із тим ми повинні переходити на взаємодію промислових підприємств з закладами професійно-технічної освіти. Це перше завдання, яке ми перед собою ставили, розробляючи цю ініціативу", - додав Роман Филипів.

Об’єднання зусиль надасть можливість бути більш конкурентоспроможними і при виході на зовнішні ринки, і при налагодженні ініціативи «Львівський промисловий ХАБ». У першу чергу йдеться про створення кластерів промислових підприємств у галузевому розрізі. Сьогодні ми на фінішній прямій із створення 8-ми.

Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА, станом на сьогодні в області вже розпочали діяльність 4 промислові кластери.

Це - кластер будівельної індустрії, легкої промисловості, поліграфії та деревообробної індустрії.

Також в планах створення кластерів меблевого виробництва, металообробки, машинобудування та приладобудування, які наразі перебувають у процесі реєстрації.

"У структуру ХАБу ми включили 4 наукових центри, які б мали забезпечувати відповідною науковою продукцією ці промислові кластери, промислові підприємства. Мова йде про Центр якості та мобільності робочої сили, Центр інноваційного розвитку, Центр ІТ-забезпечення та адміністрування та Центр конкурентоспроможної промислової політики. «Герпідрядниками» будуть виступати провідні наукові установи і напрацьовувати той продукт, який необхідний для промислових підприємств", -наголосив директор департаменту економічної політики.

Щодо Центру якості та мобільності робочої сили - Львівська ОДА подала відповідний Проект на Програму секторальної підтримки за рахунок коштів ЄС, який переміг. Відтак, Львівська область у  2018 році отримає 3,6 мільйона гривень на дослідження всіх моментів, що пов’язані з підготовкою робітничих кадрів.

А це – вивчення того, наскільки є ефективними програми підготовки робітничих кадрів, куди працевлаштовуються випускники відповідних закладів освіти після закінчення установ, які є застереження для роботодавців щодо підготовки таких кадрів та ін.

Одним із найважливіших напрямків, за словами Романа Филипіва, є напрямок конкурентоспроможної промислової політики. Він здійснюватиметься у співпраці з Українським католицьким університетом, зокрема з  Бізнес-школою УКУ. Відтак, аналітично-адвокаційний центр "Львівський регуляторний хаб" взяв на себе зобов’язання зі здійснення цього важливого компоненту.

«Цей запит на ті перешкоди, які виникають та заважають розвитку конкуренції в цілому, ми отримуватимемо від підприємництва, кластерів,які будуть або є вже сформованими. Мова йде про інвентаризацію нормативно-правових актів, регуляторної бази, зокрема, оцінка її якості та регуляторних перешкод, які виникають у веденні бізнесу. Це все відбуватиметься у якісній комунікації з координаторами кластерів та безпосередньо з бізнесом за сприяння Львівської ОДА. Уся ця робота виливатиметься у чіткі пропозиції до змін нормативно-правових актів», - розповів керівник аналітично-адвокаційного центру "Львівський регуляторний хаб" Тарас Хавунка.

 

Олег Синютка зустрівся з головою правління АТ КБ «ПриватБанк» Петром Крумханзлом

Сьогодні, 6 вересня, у Львівської обласній державній адміністрації відбулась зустріч очільника Львівщини Олега Синютки  з  головою правління АТ КБ «ПриватБанк» Петром Крумханзлом.

Олег Синютка ознайомив гостей із досягненням регіону, зокрема наголосив на сприятливому інвестиційному кліматі Львівщини.

«Для нас також важливо сьогодні, щоб Львівська область була прикладом України у напрямку збереження європейських цінностей», - відзначив Олег Синютка.

Гість, у своєю чергою, розповів голові облдержадміністрації про успіхи банку.

«Результат банку – важливий показник для держави. Сьогодні наш банк є номером один в Україні. Наше завдання, щоб згодом він був у лідерах серед інших європейських банків», - зазначив Петр  Крумханзл .

У межах зустрічі директор Західного регіонального АТ КБ «ПриватБанк» Андрій Якимів відзначив, що Львівщина у лідерах серед інших областей з економії коштів у системи електронних закупівель «Prozorro».

Зазначимо, що З початку 2018 року завдяки впровадженню системи електронних закупівель «Prozorro» на Львівщині зекономили 911,6 млн гривень. Економії коштів вдалось досягти в тому числі завдяки проведенню допорогових закупівель в системі Prozorro на товари та послуги понад 50 тис грн, роботи від 100 тис грн та впровадження системи моніторингу допорогових закупівель.

Відтак, станом на 31 серпня, Львівська область посідає друге місце серед регіонів України по економії коштів.

 

Павло Коростильов виборов Олімпійську ліцензію в Токіо-2020

Військовослужбовець Збройних сил України, вихованець Львівського училища фізичної культури Павло Коростильов на Чемпіонаті світу зі стрільби кульової, що триває у корейському місті Чангвон (31.08-15.09.18), увійшовши до фінального етапу змагань на  7 позиції, зумів покращити своє турнірне становище, здобувши 4 місце з результатом 198.5 очок у фінальній стрільбі з пневматичного пістолету на 10 метрів.

Відтак, спортсмен виборов заповітну ліцензію для України на Олімпійські Ігри 2020 року в Токіо.

Перемогу у цій дисципліні святкував представник збірної Кореї.

Вітаємо спортсмена та тренерів з визначним досягненням, бажаємо успіхів у подальшій боротьбі!

 

Масштабні міжнародні навчання «Rapid Trident» на Львівщині тривають: військові перейшли до практичної фази

На Львівщині триває четвертий день масштабних  міжнародних навчань «Rapid Trident». Сьогодні на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в межах найбільших в Україні спільних сухопутних навчань підрозділів Збройних Сил України та армійських підрозділів іноземних держав триває день високоповажних осіб та кульмінація практичних дій підрозділів країн – учасниць. Відвідали Яворівський полігон керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська та заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Військовослужбовці проведуть спільні маневри з бойовими стрільбами. За сценарієм навчань, українські воїни та військові підрозділи країн-партнерів навчатимуться протидіяти збройній агресії в умовах гібридної війни. Бійці залучатимуть бронетехніку, проводитимуть навчальні стрільби зі стрілецької зброї та здійснюватимуть польоти вертольотів армійської авіації. Механізовані підрозділи за вогневої підтримки танків, ракетних військ і артилерії здійснять форсування водної перешкоди з застосування штатної техніки.

Зазначимо, у міжнародних навчаннях Rapid Trident беруть участь дві з половиною тисячі військових із 14 країн. Зокрема – Великої Британії, Канади, Грузії, Литви, Туреччини, Польщі та Німеччини. Навчання триватимуть майже два тижні.

Навчання триватимуть 3-15 вересня.

 

Працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості привітали із професійним святом

У четвер, 6 вересня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка взяв участь в урочистих заходах з нагоди відзначення в Україні Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

Зокрема, голова ОДА привітав з професійним святом працівників «Львівгазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування».

«Гарантією нашої енергетичної незалежності є українські компанії. Хочу вам подякувати за внесок, які ви приносите у бюджети різних рівнів. Країна розправляє плечі, ми встаємо на ноги, з нами рахуються у світі, з нами конкурують. Ніколи не відступайте від свого, ми мусимо опиратись на свої сили, мусимо рухатись уперед. Переконаний, що українські нафтовики і газовики можуть бути взірцем професіоналізму та компетентності», - зазначив Олег Синютка.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України голова ОДА Олег Синютка нагородив грамотами облдержадміністрації та подяками голови працівників «Львівгазвидобування».

Зазначимо, День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості відзначається в Україні щорічно у другу неділю вересня. Цього року свято відзначають 9 вересня.

 

Працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості привітали із професійним святом

У четвер, 6 вересня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка взяв участь в урочистих заходах з нагоди відзначення в Україні Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

Зокрема, голова ОДА привітав з професійним святом працівників «Львівгазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування».

«Гарантією нашої енергетичної незалежності є українські компанії. Хочу вам подякувати за внесок, які ви приносите у бюджети різних рівнів. Країна розправляє плечі, ми встаємо на ноги, з нами рахуються у світі, з нами конкурують. Ніколи не відступайте від свого, ми мусимо опиратись на свої сили, мусимо рухатись уперед. Переконаний, що українські нафтовики і газовики можуть бути взірцем професіоналізму та компетентності», - зазначив Олег Синютка.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України голова ОДА Олег Синютка нагородив грамотами облдержадміністрації та подяками голови працівників «Львівгазвидобування».

Зазначимо, День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості відзначається в Україні щорічно у другу неділю вересня. Цього року свято відзначають 9 вересня.

 

У Львові стартував Форум першої молодіжної столиці України

Сьогодні, 6 вересня, у Львові розпочався Форум першої молодіжної столиці України, учасниками якого упродовж двох днів стануть більше півтори тисячі осіб.

«Дуже радий бачити нашу гордість – розумну, творчу молодь тут, у Львові – молодіжній столиці світу. Ніколи не зупиняйтесь на тому, що маєте. Ніколи не думайте, що є щось, чого ви не в змозі досягнути, - звернувся до учасників голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Весь світ – перед нами. Ми сильні, незалежні і ми обов’язково переможемо».

Форум Молодіжної столиці України – альтернативний простір для обговорення перспектив підвищення ролі та посилення спроможності молодіжного середовища у забезпеченні розвитку держави, напрацювання рекомендацій для майбутньої всеукраїнської Молодіжної Стратегії.

«Переконаний, що така форма наших зустрічей – неформальна, вільна атмосфера креативу, дозволить із користю і задоволенням проведете свій час. Ми обміняємось думками. Наша молодь – інтелектуальна, вільна, чесна, - це гідне майбутнє для нашої держави », - зазначив Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Наскрізними темами  форуму є актуальні питання участі молоді в місцевому самоврядуванні, обговорення рішень щодо покращення молодіжної мобільності та міграції в рамках навчального процесу тощо. Тема молодіжного підприємництва та працевлаштування молодих фахівців стане частиною загальної дискусії за участі експертів.

Організатори та партнери Форуму: Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, КУ Інститут міста, ПЛАСТ, AISEC, Національна молодіжна рада України, Студентська рада Львова.

 

Львівщину із офіційним візитом відвідає Григорій Купріянович

Завтра, 7 вересня, на офіційне запрошення голови Львівської ОДА Олега Синютки голова українського співтовариства в Любліні Григорій Купріянович відвідає Львівщину.

У межах візиту Григорій Купріянович зустрінеться з керівництвом області, виступить як почесний гість та спікер на ІІІ Форумі партнерства в рамках VІІ Українсько-польського Фестивалю партнерства, а також проведе зустріч з професорсько-викладацьким складом та студентами Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 

На Львівщині відзначать День фізичної культури та спорту

У 2018 році  День фізичної культури і спорту відзначають 8 вересня.

В цей день у м. Львові, на площі біля пам’ятника Івану Франку, об 11:00 годині відбудеться обласне спортивне свято, до участі в якому зголосилися близько 400 осіб – представників 37 федерацій з видів спорту, в тому числі відомі спортсмени, чемпіони та призери Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, заслужені тренери України, фахівці галузі фізичної культури та спорту.

Захід відбудеться за участю керівництва області та представників  Мінмолодьспорту України.

У межах свята – нагородження представників галузі подяками та грамотами Львівської обласної ради, обласної державної адміністрації, Мінмолодьспорту України тощо; масова «Розминка з Олімпійцем»; показові виступи та майстер класи з видів спорту за участю зіркових гостей, вихованців ДЮСШ, юних спортсменів; а також легкоатлетичні змагання за програмою комплексних Ігор Львівщини серед аматорів, ветеранів спорту та осіб з інвалідністю (участь у змаганнях візьмуть збірні команди районів, міст обласного значення та ОТГ).

Традиційно з обласного свята до Дня фізичної культури та спорту розпочинаються, і тривають до кінця вересня, спортивно-масові заходи в усіх районах, містах, сільських та селищних радах області в межах Всеукраїнської акції «Олімпійський тиждень».

Олімпійські уроки відбудуться в усіх загальноосвітніх школах та університетах. Традиційно до заходів залучаються відомі спортсмени, чемпіони та призери Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, заслужені тренери України, фахівці галузі фізичної культури та спорту тощо.

Довідково:

З 1994  року, щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури та спорту в Україні (Указ Президента України від 29 червня 1994 року № 340/9).

 

 

05.09.2018

 

Завтра відбудеться Форум «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»

Завтра, 6 вересня, відбудеться Форум «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» - план дій на 2018-2020 рр.».

«Партнерство «Відкритий Уряд» - це багатостороння міжнародна ініціатива, покликана об'єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

Під час роботи Форуму учасники зможуть:

 • дізнатися про пріоритетні напрямки реалізації ініціативи «Партнерства «Відкритий Уряд» (ПВУ), що вже впроваджені в Україні;

 • ознайомитися із заходами, що планується реалізовувати у 2018 -2020 рр.;

 • напрацювати рекомендації щодо поліпшення користування інструментами Відкритого Уряду на місцях.

У Форумі візьмуть участь представники Уряду, Програми ПРООН, а також представники державних структур та ЗМІ, громадські активісти, профільні експерти Львівської, Волинської, Закарпатської, Хмельницької, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Організатори Форуму - громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» у партнерстві з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в рамках проекту «Партнерство «Відкритий Уряд» - кроки назустріч співпраці», який реалізується у партнерстві з іншими організаціями громадянського суспільства України.

 

Молодь запрошують взяти участь у Національному конкурсі наукових робіт до Дня юриста

З 1 вересня по 8 жовтня Інститут політико-правових та релігійних досліджень до Дня юриста організовує Національний конкурс наукових робіт «Роль молоді у розвитку парламентаризму в Україні».

До участі у конкурсі запрошуються учні-члени Малої академії наук України, студенти вищих навчальних закладів України, аспіранти вищих навчальних закладів та наукових установ України.

Прийом конкурсних робіт здійснюється до 3 жовтня.

Конкурсні роботи разом з заявками встановленого зразка направляються у паперовому та електронному вигляді засобами поштового зв’язку УДППЗ «Укрпошта» на адресу: Інституту політико-правових та релігійних досліджень (03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3) та на e-mail: institute2014@ukr.net з позначкою «На Конкурс».

Додаткова інформація та положення про конкурс за посиланням.

За детальною інформацією звертатись на електронну адресу: institute2014@ukr.net

Конкурс відбувається за підтримки Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, Українського координаційного центру з підвищення правової освіти населення, Координаційної ради молодих юристів міста Києва при Печерському районному відділі державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

 

На Львівщині віддали шану загиблим на Сході України десантникам

Сьогодні, 5 вересня, на території Львівської десантно-штурмової бригади вшанували пам'ять військовослужбовців, які загинули у перший тиждень вересня 2014 року.

Цього дня у 2014 році біля Веселої Гори на Луганщині відбувся бій, під час якого Україна втратила майже 40 своїх захисників.

До пам’ятника загиблим десантникам поклали квіти та відслужили панахиду. Новітніх героїв також вшанували хвилиною мовчання.

Після меморіальних заходів у 80-й ОДШБР, відбувся молебень і покладання квітів до пам'ятника полеглим воїнам біля Військового храму Стрітення ГНІХ УГКЦ, що на вулиці Батуринській у Львові.

 

Об’єкти незавершеного будівництва приватної форми власності: перелік пропозицій для продажу

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації повідомляє про об’єкти незавершеного будівництва приватної форми власності на території області, які пропонуються для продажу.

Відтак, за узагальненою інформацією від райдержадміністрацій, міськвиконкомів щодо намірів продажу об’єктів незавершеного будівництва, на Львівщині таких є 27.

Із докладним переліком можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що загалом на території Львівської області налічується 783 об’єкти незавершеного будівництва. 

 

Цими вихідними на Турківщині відбудеться районний фестиваль меду

У суботу, 8 вересня, на Турківщині у селі Розлуч відбудеться районний фестиваль меду. Уміння і таланти бойківчан і гостей – партнерів фестивалю продемонструють не тільки бджолярі, але і сировари, народні умільці, люди, які працюють в різних напрямках: травники, гіди – туристи, власники агроосель, агроколекціонери.

Мета фестивалю – привернути увагу до Бойківського краю, популяризувати природні та творчі здобутки, сприяти гостям та туристам отримати інформацію про Турківщину.

Організатори запрошують долучитись до святкування і у відпочинку у перлині Львівщини, курортному селі Розлуч недалеко від витоку Дністра, в долині річки Розлучанки. Гості матимуть змогу милуватись мальовничими краєвидами гір та цілющих джерел, почути і побачити насичену концертну програму з пісень, танців, музики, розваг, виставки-продажі цілющих трав, чаїв, продуктів бджільництва, унікальних напоїв, бальзамів молодості, продуктів, м’ясних виробів, різних видів сирів, виготовлених по Швейцарській технології з екологічно чистої продукції, бездріжджовий хліб, різні йогурти домашнього виробництва, сучасні страви бойківської кухні, різноманітні випічки.

Гості фестивалю зможуть придбати турківські сувеніри – картини, різьбу по дереву, вишиванки, писанки, цікаву літературу Турківських і Бойківських письменників, істориків, поетів, диски з піснями з гірського краю.

 

Львівщина - серед лідерів із надходження до загального фонду бюджету

План надходження податків і платежів до загального фонду бюджету області виконано на 105,3%, понад план надійшло 437 млн грн. Виконання забезпечили за всіма основними податками і платежами.

По обласному бюджету рівень виконання плану восьми місяців становить 102,7%, понад план надійшло 36 млн грн. Окрім того, виконання річних планових показників на 1 вересня становить по області 68 відсотків (торік у січні-серпні надійшло 63% від річних поступлень). По обласному бюджету рівень виконання річного плану (66,5 %) перевищує минулорічну динаміку на 2,6 відсоткового пункта.

Порівняно з січнем-серпнем 2017 року надходження до бюджету області зросли на 26% (1,8 млрд грн). За цим показником Львівщина – на третьому місці серед регіонів України.

Державний бюджет Львівщина за поповнила податками і платежами на 19,7 млрд гривень. Це на 27% (4,2 млрд грн) більше, ніж за відповідний період торік. 

 

В Україні підвищено мінімальний розмір аліментів

На початку липня прийнято другий пакет законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту «Чужих дітей не буває». Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих. Про це повідомляють у Головному територіальному управління юстиції у Львівській області.

З 28 серпня, серед інших норм, почала діяти норма, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину.

Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.

Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

З 28 серпня це:

 • 1559 грн для дитини до 6 років,

 • 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.

З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:

 • 1626 грн для дітей менше 6 років,

 • 2027 грн для дітей 6 років і старших.

Для продуктивної роботи з громадянами в рамках нового Закону зусіма органами юстиції загалом, і органами виконання судових рішень Мін’юсту зокрема проведено величезну кількість тренінгів та семінарів, підготовано чіткі покрокові інструкції щодо того, як саме реалізовувати законодавчі новації.

Одне з важливих питань, які поставили як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини.

Орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі передбачено санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

На сьомому «Фестивалі партнерства у Львові» обміняються досвідом щодо туристичного розвитку міст

Вже традиційно у вересні Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові спільно з Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою організовує одну з найбільших українсько-польських подій – VIІ «Фестиваль Партнерства», що відбудеться 7-9 вересня.

"Фестиваль Партнерства" сприяє розвитку культурної співпраці Польщі та України, презентує мистецьке життя польських міст та воєводств і відображає творчу діяльність міста Львова та Львівської області. У межах заходу 12 спікерів вестимуть «живу» дискусію із залом. Обговоримо пріоритети розвитку культури та туризму міст і регіонів, механізми підтримки культурного та туристичного середовища. У цьому контексті окреслимо питання міжнародної технічної допомоги. Очікуємо участь низки українських культурних діячів, представників туристичної галузі та партнерів із польської сторони. Це стане майданчиком для напрацювання нових ідей, проектів, ініціатив", - зазначила т.в.о директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Оксана Благовісна.

Для участі у Фестивалі до Львова прибудуть офіційні делегації від польських воєводств та міст-побратимів Львова. Разом із львівськими колегами їхні польські партнери, політичні, громадські та культурні діячі ділитимуться досвідом на "Форумі Партнерства". Цього року дебати стосуватимуться культури, туристичного розвитку міст і його впливу на історичні міста та життя мешканців. 

"Цей проект підкреслює винятковість контакту з Львівщиною польських партнерів. І цей контакт у плані співпраці органів влади на місцях є чи не найрезультативнішим в Україні. Про це засвідчує кількість міст та воєводств, які цьогоріч приїдуть на фестиваль із Польщі. Програма самого заходу розроблена так, щоб кожна його частина була цікавою та пізнавальною для гостей", - розповів Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі.

За його словами, на площі Ринок розміститься сцена "Фестивалю Партнерства", де протягом 7-8 вересня виступатимуть українські і польські музичні колективи різноманітних напрямів.

Також на площі Ринок на промо-стендах представлятимуть свої туристичні перлини та освітні програми партнери Львова – польські міста і воєводства. Цьогорічною родзинкою  буде Мобільне велосипедне містечко – місце у якому наймолодші учасники зможуть навчитись безпечно їздити на велосипеді через перехрестя та потенційно небезпечні місця.

У програмі фестивалю заплановані різножанрові виставки–місто Варшава представить фото-виставку "Газетні фотографії Варшава  у 1918-1939 роках", місто Єленя Гура привезе виставку  "Карконоші - перлина сілезьких краєвидів" з фондів Музею в Карконошах, а з міста Кєльце до Львова приїдуть виставки  Магдалени Лесьняк "В мережі" та Рафала Урбанського  "QR - реінтерпретація".

 

У Католицькому університеті організують наукову конференцію щодо виселення українців з етнічних земель

У п`ятницю, 7 вересня, о 10:00 год у Великій аудиторії центру Митрополита Андрея Шептицького Українського Католицького Університету в м. Львові, вул. Козельницька, 4 розпочне свою роботу Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Суспільно-історична та політико-правова оцінка тотального виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951рр.»

Конференція відбудеться у межах заходів до Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території т. зв. Закерзоння, який відзначатиметься на Львівщині щорічно у другу неділю вересня, відповідно до рішення сесії Львівської обласної ради.

Організатори: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Світова Федерація Українських Лемківських Об’єднань, Український Католицький Університет, Центр дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса.

Конференція проводиться за підтримки: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Українського інституту національної пам’яті, Світового Конгресу Українців, Української Всесвітньої Координаційної Ради, Української Федерації Америки.

Про організацію конференції в березні-квітні цього року в установленому порядку були повідомлені більшість найвідоміших вищих учбових закладів України, а також науковці Польщі, Словаччини, Канади, США.

Впродовж квітня-червня 2018 року подали заявки на очно-заочну участь в конференції 32 доповідачі: науковці, дослідники, громадські діячі з України, Польщі, Словаччини, Канади. Серед них провідні історики зі світовим іменем: Володимир Сергійчук, Микола Мушинка, о.-доктор Богдан Прах, Іван Патриляк, Богдан Гальчак, Мирослав Сополига, Ярослав Сирник, Юрій Макар та Віталій Макар, Богдан Левик та багато інших визначних науковців.

До програми конференції внесено 30 доповідей, з них 3 співдоповіді мають по 2 авторів. Видрукувано науковий збірник на 330 стор., до якого увійшло 27 статей.

Конференція покликана узагальнити і підсумувати здійснену попередню колосальну науково-дослідницьку роботу, а її висновки повинні послужити основою для встановлення історичної правди про трагедію вигнання автохтонних українців з їх етнічних земель в Польщі у 1944-1951рр. та засудження на державному рівні усіх етапів депортації як злочину проти українців і злочину проти людяності з відновленням прав потерпілих як жертв політичних репресій тоталітарних режимів.

Актуальність цієї конференції тепер особлива, тому що 9 вересня наступного, 2019 року виповнюється 75 років від початку Депортації етнічних українців з земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у Польщі в 1944-1951рр., внаслідок яких потерпіло понад 700 тисяч українців-автохтонів, серед яких близько 250 тисяч лемків.

Одне із найважливіших завдань конференції – сприяти тому, щоб на державному рівні  було висловлено позицію України щодо цих трагічних подій.

 

На матч Україна-Словаччина до «Арени-Львів» курсуватимуть шатл-баси

9 вересня о 16:00 год на стадіоні «Арена Львів» відбудеться футбольний матч Ліги націй між збірними України і Словаччини за порожніх трибун   у зв'язку з рішенням UEFA.

Поблизу стадіону буде організована футбольна фан-зона, під час роботи якої буде організовано концерт з неймовірними гуртами, можливість почастуватись, а також насолодитись грою нашої команди.

Для зручності футбольних уболівальників, які хочуть потрапити на матч Україна – Словаччина, в неділю до стадіону «Арена Львів» курсуватимуть шатл-баси:

- 4 автобуси з пл. Петрушевича (13:20, 13:30, 13:30, 13:40);

- 2 автобуси від Центру Довженка (Сихів) (13:30, 13:40);

- 2 автобуси від Львівської ОДА (13:15 і 13:30).

Нагадаємо, відповідно до рішення Дисциплінарного комітету УЄФА, прийнятого в листопаді 2015-го року, цей поєдинок відбудеться за порожніх трибун. Таким чином, «синьо-жовтих» покарали за кельтський хрест на одному з банерів під час матчу кваліфікації Євро-2016 проти Іспанії 12-го жовтня 2015-го на НСК «Олімпійський» у Києві.

З часу покарання, українська збірна команда проводила всі матчі під егідою ФІФА. Таким чином, матч зі Словаччиною стане першим після тривалої перерви в турнірі, який організовує УЄФА.

 

У Львівській політехніці запрацював новий сучасний цифровий навчально-наукового центр електроприводу

З початком нового навчального року в Інституті енергетики та систем керування Національного університету "Львівська політехніка" відбулося відкриття нового сучасного цифрового навчально-наукового центру електроприводу та систем автоматизації.

До слова, центр обладнав всесвітньовідомий німецький концерн "Сіменс".

Участь у відкритті взяла директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, ректор Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Бобало, представник "Сіменсу" в Україні Мацей Зелінський та інші. 

"Ми також станемо заможною країною, якщо будемо розвивати науково-навчальну базу університетів на основі найновішого обладнання світових фірм", - наголосив на урочистій презентації Юрій Бобало.

У межах презентації оголосили про студентський конкурс на краще програмування процесорів вище згаданої фірми. Відтак, переможець має можливість отримати одну тисячу євро.

 

У Новояворівську відбудеться фестиваль «АртЛіто»

8–9 вересня мешканців області запрошують у Новояворівський міський краєзнавчий музей на Фестиваль громадської активності «АртЛіто».

Розпочнеться фестиваль у суботу, 8 вересня, об 11:00 год.

У програмі – цікаві майстерні, мотиваційні тренінги, історії успіху, народні танці, Тріо бандуристів «Мальованка», настільні ігри, що сприяють розвитку особистих якостей та громади.

Програма:

11:00-12:00 Відкриття фестивалю ArtLito:

 •  Круглий стіл «Мистецькі традиції Яворівщини»

 •  Презентація карти м. Новояворівська

 •  Тріо бандуристів «Мальованка»

12:00-15:00

 • Майстерня стратегічного розвитку Новояворівська - настільна кооперативна гра-стратегія «Світ громад»

 • Майстер-клас «Розмальовування медового пряника»

 •  Тренінг «Побудова команди та роль лідера»

 •  Майстер-клас «Створюємо картини з яєчної шкарлупи»

13:00-16:00

 • Тренінг «Основи фінансової грамотності. Гра «Грошовий потік»

 • Майстер-клас «Малюємо кавою»

16:30-19:00

 •  Настільна кооперативна гра-стратегія «Світ громад»

 •  Майстер-клас «Розпис яворівської забавки»

 •  Майстер-клас народного танцю

19:00 Закриття фестивалю ArtLito

 

Для юристів та адвокатів організували тренінг щодо земельних питань

Спеціальну підготовку юристів та адвокатів щодо питань земельного права для системи Безоплатної правової допомоги розпочали Програма Land Transparenсy та Координаційний центр з надання правової допомоги Мін’юсту.

У триденному тренінгу, який відбувся у Києві, участь взяв 21 юридичний радник системи правової допомоги. Загалом до грудня цього року кваліфікацію підвищать у земельній тематиці близько 400 працівників та адвокатів системи Безоплатної правової допомоги, юристів незалежних правозахисних організацій, юристів та працівників органів місцевого самоврядування, громадських радників, нотаріусів тощо з трьох областей – Київської, Львівської та Миколаївської.

У цей же час було організували також 2-денну робочу зустріч «Методологія підготовки та проведення правопросвітницьких заходів». Уже до кінця жовтня 2018 відбудеться близько 30 виїздів мобільних груп  у райони згаданих областей – для консультування громадян з питань земельних відносин та проведення правопросвітницьких заходів.

Окрім підготовки фахівців та виїзних консультацій, заплановано поширити інформаційні матеріали для власників паїв, фермерів та органів місцевого самоврядування, а також створити та актуалізувати (до серпня 2019) близько 60 типових правових консультацій із земельних питань для бази «WikiLegalAid». 

До переліку питань, які викладалися в ході тренінгу, увійшли, зокрема, такі теми: «Земельна ділянка с/г призначення як об’єкт цивільних прав», «Правочини з земельними ділянками с/г призначення. Особливості приватизації та спадкування земельної ділянки», «Захист прав землевласників та землекористувачів у досудовому та судовому порядку», «Практика ЄСПЛ щодо захисту прав на земельну ділянку. Конституційна скарга як можливість захисту прав», «Екологія землекористування або еколого-правове регулювання раціонального використання земельних ресурсів», «Тенденції земельного законодавства: на що чекати землевласникам та землекористувачам» та блок «soft skills» (навички тренерської роботи). Розгляд кожної теми передбачав роботу з практичними кейсами.

 

З нагоди 100-річчя ЗУНР у Львові відбудеться спецпогашення марки

1 листопада у дзеркальній залі Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться урочисте спецпогашення поштової марки з нагоди 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій. Відмінністю від стандартних поштових штемпелів є зовнішнє оформлення. Спецпогашення має особливе значення для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти.

ДП «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші події погашенням поштових марок та конвертів спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який дійсний лише один день. 

 

 

04.09.2018

 

В області триває ремонт автомобільних доріг місцевого значення загального користування

На Львівщині тривають ремонтні роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.

Зокрема, на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С140902 Випучки-Рудники на ділянці в с.Гірське та в  с.Раделичі здійснили ремонтні роботи дорожнього покриття з фрезерування покриття та ліквідації ямковості з асфальтобетону суцільними картами.

Зазначимо, що роботи виконують за рахунок коштів з обласного бюджету.  

 

В області порушили питання Програми енергозбереження для населення Львівщини

Сьогодні, 4 вересня, департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА організував засідання Круглого столу «Програма енергозбереження для населення Львівщини – сонячні електростанції приватних домогосподарств».

Метою зазначеного засідання є налагодження співпраці кредитно-фінансових  установ та компаній, які здійснюють продаж обладнання та встановлення сонячних електростанцій для приватних домогосподарств області.

Як зазначив т.в.о. директора департаменту ПЕК Львівської ОДА Михайло Грет, станом на 1 вересня, в області – 265 діючих сонячних установок приватних домогосподарств потужністю близько 4.3 МВт, з них 15 - ввели у серпні 2018 р.

З 2018 року в межах «Програми енергозбереження Львівщини на 2017-2020 роки» передбачили підтримку з обласного бюджету мешканців Львівщини, які встановлюють приватні сонячні станції. Передбачено відшкодування 10% тіла кредиту але не більше 25 тис грн. На ці потреби передбачили 2 млн грн на 2018 рік у обласному бюджеті.

Учасники круглого столу надали пропозиції щодо розроблення місцевих (районних, міських) програм, а також напрацювання проекту пропозицій щодо внесення змін у діючу «Програму енергозбереження для населення Львівщини».

 

До 100-ї річниці утворення ЗУНР на Львівщині відтворять події Листопадового чину

1 листопада з нагоди 100 - ї річниці утворення ЗУНР на Львівщині відбудеться театралізоване військово-історичне дійство, під час якого відтворять події Листопадового чину.

“Важливо пам’ятати нашу історію. Таким дійством ми перш за все вшановуємо тих, хто загинув за нашу незалежність у всі часи. Сьогодні молоді хлопці як і 100 років тому захищають нашу країну, і наш обов’язок підтримувати їх, бо в єдності перемога”, - зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

Також на міських цвинтарях відбудуться панахиди біля поховань січових стрільців і вояків Української Галицької армії.

 

Національно-патріотичне виховання: у літній період понад 16 тисяч студентської та учнівської молоді відвідали музеї області

Сьогодні, 4 вересня, відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  при Львівській обласній державній адміністрації.

Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героя Дмитра Урбанського, який загинув у зоні ООС.

У межах засідання  проінформували про проведені заходи у напрямку національно-патріотичного виховання у липні-серпні 2018 року.

Відтак, за словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, упродовж літнього періоду, зокрема червня – серпня, понад 16 тисяч студентської та учнівської молоді відвідали музеї області. Активними були у Стрийському, Дрогобицькому, Перемишлянському, Самбірському районах.

Окрім того, у районах Львівської області демонстрували фільми на військово-патріотичну тематику. Серед кінострічок, що найчастіше презентували – «Кіборги», «Нескорені», «Кіндрат», «Залізна сотня», «Жива» та інші.

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА відзняв промоційний ролик, мета якого – популяризація національно-патріотичного виховання молоді. У 50-тисекундному відеоряді увагу акцентували на вихованні молодого покоління, яке повинне знати свою історію. Головні герої ролика – учасник АТО Богдан Ковальчин та його діти.

«Неабияк важливо сьогодні, щоб наші діти знали історію нашої країни та своїх Героїв. У цьому їм допомагають відвідування музеїв, тому активізувація роботи у цьому напрямку є вкрай важливою», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Нагадаємо, що раніше департамент розробив ролик «Тато – ось мій Герой», який за висновком Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення визначили як «Соціальний» і який уже транслюється на телеканалах області.

У Великих Мостах, що на Львівщині, упродовж 10-18 серпня відбувся Всеукраїнський вишкіл військово-патріотичної гри «Джура – Прикордонник», який об’єднав понад 450 учасників з 52 прикордонних районів 18 областей України. Також організували «Ігри Нескорених» у селі Сприня, військово-вишкільний табір «Захисник».  До слова, з початку нового навчальнного року, в області активізується робота в напрямку національно-патріотичного виховання та відвідування музеїв сучасноі війни.

А у межах відзначення 27-ї річниці Дня Незалежності України у Львівському Будинку вчених організували тематичні зустрічі громадськості з істориками.

 

Конкурс інвестиційних проектів для учасників ООС розпочинається сьогодні

На Львівщині триває конкурс інвестиційних проектів для підтримки підприємницької ініціативи учасників операції Об'єднаних сил. Відтак, підприємці-учасники ООС можуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики Львівської ОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- мати статус учасника ООС;

- мати офіційну прописку на території Львівської області;

- створити бізнес-план (інвестиційний проект);

- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

- очікувані ринки збуту продукції та послуг.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації з 4 вересня по 4 жовтня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками та кредитними спілками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».

Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14% річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної ради.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 2- 999- 279.

Нагадаємо, що конкурс інвестиційних проектів реалізовують в межах Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області.  

 

Сьогодні у Львові прощатимуться із загиблим Героєм

Сьогодні близько 18:00 біля пам’ятника Шевченкові відбудеться прощання із бійцем Дмитром Урбанським.

Похорон відбудеться у м. Славсько завтра о 12:00 завтра, 5 вересня.

Нагадаємо, 1 вересня, у районі проведення Операції Об’єднаних сил, загинув уродженець Славського Дмитро Урбанський, 1998 року народження. У військовослужбовця залишились мама та сестра.

 

З обласного бюджету впродовж тижня виділили 111 млн грн

Виділені кошти дозволили забезпечити функціонування бюджетних установ обласного підпорядкування, провести інші найнеобхідніші видатки.

Поряд з цим виділено кошти на ремонт та утримання автомобільних доріг у сумі 62,2 млн грн; виконання обласних програм: капітального будівництва – 6,2 млн грн, мікропроектів місцевого розвитку – 3,4 млн грн, охорони навколишнього природного середовища – 3,1 млн грн, розвитку освіти Львівщини – 0,6 млн грн, компенсації пільгового проїзду в пасажирському автотранспорті – 1,3 млн грн, ремонту пологового відділення обласної клінічної лікарні - 1,0 млн грн, реконструкції систем теплопостачання ліцею ім. Героїв Крут – 0,9 млн грн, придбання мікроавтобуса для школи вищої спортивної майстерності - 1,3 млн грн, придбання автобусів  закладам освіти області – 0,8 млн грн, охорони та збереження культурної спадщини Львівщини – 0,3 млн грн, організації заходів рятування на водах – 0,2 млн грн, реконструкції водопроводу м. Хирів – 0,1 млн гривень.

 

6 вересня стартує Форум Молодіжної столиці України 2018

Сьогодні, 4 вересня, відбувся брифінг щодо проведення Всеукраїнського форуму Молодіжної столиці України 2018.

Під час брифінгу спікери розповіли про фінальний етап підготовки Форуму.

Нагадуємо, форум Молодіжної столиці України відбудеться 6-7 вересня і його відвідувачами стануть 1500 осіб з різних областей України.

«Зі 100% усіх зареєстрованих учасників на Форум, майже 45% - мешканці Львівської області. Відтак, розуміємо, що нам буде куди рухатися в напрацюванні спільних питань чи вирішенні проблемних моментів у моложіній політиці Львівщини. Важливо також те, що у програмі форуму Молодіжної столиці однією із наскрізних тем є працевлаштування молоді. Для нас це є особливо значимим, адже Львівська обласна державна адміністрація в останні місяці співпрацює з Міністерством молоді та спорту України у напрямку напрацювання проекту Національного плану дій з питань зайнятості молоді», - зазначила провідний спеціаліст відділу молодіжної політики Львівської ОДА Ірина Полєтуха.

Також вона наголосила на тому, що на участь в офіційному відкритті візьме Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Організатори та партнери Форуму – Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, КУ Інститут міста, ПЛАСТ, AISEC, Національна молодіжна рада України, Студентська рада Львова.

 

2019 рік буде роком української культури в Австрії - домовленість Президента України та Федерального канцлера Австрії

Президент Петро Порошенко та Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц домовилися про те, що 2019 рік буде проголошено роком української культури в Австрії. Про це Глава Української держави повідомив під час спільної прес-конференції, яка відбулася за результатами зустрічі.

«Ми домовилися, що 2019 рік ми проголосимо роком української культури в Австрії. Культурна дипломатія є дуже надійним і ефективним інструментом для розвитку відносин між нашими народами, між нашими країнами», - сказав Петро Порошенко.

«Культура – це ключ від серця, точніше – від сердець і України, і Австрії і це зробить ближчими наші народи», - переконаний Президент.

Федеральний канцлер Австрії у свою чергу констатував добрий рівень контактів народів двох країн. «Ми дуже близькі на людському рівні, і я дуже радий, що ми змогли домовитися про спільний рік культури, який наблизить народи України і Австрії», - сказав він. «Обидва народи виграють від цього, це їх збагатить», - переконаний Себастіан Курц.

Президент України також відзначив активізацію нашого політичного діалогу та подякував С.Курцу за дуже теплий прийом під час його візиту до Австрії, зокрема під час зустрічей з Федеральним Канцлером, Федеральним Президентом, Спікером австрійського Парламенту. «На всіх рівнях ми відчували дуже потужну підтримку з боку наших австрійських партнерів», - констатував Петро Порошенко.

 

Україна та Австрія продовжуватимуть співпрацю в економічній сфері на всіх рівнях – зустріч Президента України з Федеральним канцлером Австрії

Під час сьогоднішніх перемовин Президента Петра Порошенка та Федерального канцлера Австрії Себастіана Курца було досягнуто низку домовленостей, а також обговорювалося торгівельне співробітництво двох країн.

«Ми говорили про наші торговельні відносини. Буквально декілька днів тому виповнилася перша річниця з дня вступу в дію Угоди про асоціацію після її ратифікації, і сьогодні в Київ прибула потужна делегація австрійського бізнесу з Тіролю», - констатував Петро Порошенко.

«Ми, безумовно, вітаємо її й вважаємо, що зростання прямих іноземних інвестицій, економічне зростання, яке відбувається в Україні, і початок процесу приватизації є надзвичайно важливим для нашого співробітництва, і впевнений в тому, що ми будемо продовжувати цю ефективну співпрацю на всіх рівнях», - висловив впевненість Глава держави. За його словами йдеться і про діалог на рівні президентів, делегацій.

«Ми чекаємо пана президента з візитом. Я попросив пана Себастіана передати моє запрошення. Також ми запросили австрійську делегацію на роковини Голодомору у листопаді», - додав він.

Себастіан Курц у свою чергу подякував за «хорошу розмову сьогодні» та відзначив традиційно дружні відносини Австрії і України.

«Вони відзначаються співпрацею у дуже багатьох галузях. Австрія є одним із найбільших інвесторів в Україні, й саме сьогодні приїхало декілька австрійських підприємців, які хочуть поглибити свої інвестиції в Україні і будуть проводити з цього приводу в Україні переговори», - констатував Федеральний канцлер.

«У зв’язку з цим ми дуже раді, що є позитивний економічний розвиток в Україні – це дуже добре і для іноземних інвесторів, зокрема австрійців, і це дуже позитивно для людей тут, в країні, і для всієї України», - додав він.

Себастіан Курц також відзначив проведені в Україні реформи, особливо в частині боротьби з корупцією. На його переконання це є важливим для пришвидшення економічного зростання нашої держави, що «є вирішальним для українського населення, для розвитку України».

 

Жодні чемпіонати світу з футболу та «свадьби з казаками» не зупинять російського агресора - Президент

Президент Петро Порошенко за результатами зустрічі з Федеральним канцлером Австрії Себастіаном Курцом подякував Австрії за підтримку України.

«Я дуже вдячний пану Федеральному канцлеру і Австрії за тверду і надійну підтримку України, прийняття рішення по санкціях, підтримки нас у Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних націй, підтримки наших резолюцій. Це позиція надійного партнера, яким на сьогоднішній день є Австрія», - наголосив Глава держави під час спільного підходу до представників ЗМІ.

Петро Порошенко розповів, що австрійській стороні було направлено пропозиції про можливе шевство Австрії над одним із населених пунктів на Донбасі, і нині це питання опрацьовується. «Ми вдячні за те, що Австрія і австрійський Уряд організовують відпочинок дітей з постраждалого Донбасу на території Австрії. Це надзвичайно важливо», - зауважив Президент.

«Під час головування Австрії в ОБСЄ було прийнято надзвичайно важливе рішення за ініціативи пана Федерального канцлера з активізації «Карітас», благодійної і медичної організації для допомоги на Донбасі», - додав Глава держави. Він також відзначив роботу гуманітарної організації «Маленькі серця», яка за фінансування австрійського банкіра Герберта Степіча відремонтувала інтернат для дітей з особливими потребами.

«Це є яскравим свідченням дуже потужної підтримки України з боку офіційного Відня, з боку австрійського Уряду. І чітке розуміння, що жодні чемпіонати світу з футболу, «свадьби з казаками» не можуть зупинити російського агресора. Може бути ефективна скоординована позиція, яку на сьогоднішній день ми з нашим другом паном Канцлером зараз демонструємо», - наголосив Президент України.

У свою чергу, Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц запевнив у подальшій підтримці гуманітарних ініціатив. «Ми погодилися надати ще 1 млн євро для такої організації як «Карітас», яка буде надавати допомогу, принаймні невеличкий внесок у зменшення горя на Сході України», - повідомив він.

 

Ми очікуємо дуже чіткої реакції на російську агресію і продовжуємо санкції проти агресора — Федеральний канцлер Австрії за результатами зустрічі з Президентом України

Президент Петро Порошенко та Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц обговорили ситуацію на Донбасі.

Глава Української держави наголосив на важливості партнерства з Республікою Австрія: «Ми хотіли би бачити Австрію державою, яка допомагає рухатися Україні в напрямку повернення нашої країни в родину європейських народів». При цьому він повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстрований його законопроект про закріплення у Конституції України європейських та євроатлантичних прагнень Українського народу. Сторони також обговорили тему головування Австрії в Європейському Союзі.

Петро Порошенко подякував Австрії за підтримку українських ініціатив та прагнень, «починаючи від ситуації надання Україні макрофінансової допомоги і закінчуючи підтримкою України в питанні продовження санкцій проти Російської Федерації у разі невиконання нею Мінських домовленостей, нестворення безпекових умов для реалізації Мінська».

У свою чергу, Себастьян Курц зауважив: «Я мушу відзначити, що нас це дуже непокоїть, що ситуація досі залишається складною - такою ж, як і раніше. Я зараз говорю як голова Ради Європейського Союзу. Ми очікуємо дуже чіткої реакції на російську агресію, і у зв'язку із цим у червні цього року ми продовжили санкції проти агресора».

Він додав, що потрібен також канал діалогу для того, щоб знайти мирне рішення. Федеральний канцлер Австрії наголосив: "Хотів би звернувся до Росії із закликом повернутися за стіл переговорів. Це повернення потрібне і в Нормандському форматі. Це єдиний формат, який у нас поки що існує, і єдина можливість для того, щоб вести переговори і колись знайти мирне рішення».

 

Медичні заклади Львівщини активно підписують договори з НСЗУ

Медичні заклади на Львівщині активно підписують договори із Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Як інформують у департаменті охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації, станом на сьогодні, 4 вересня, 38 медичних закладів області уже підписали відповідні догорови.

Серед них: 29 комунальних закладів, які почнуть отримувати оплату від Нацслужби за надані ними медичні послуги. А також договори з НСЗУ уклали 9 приватних закладів.

Усі інші заклади повинні укласти контракт з Національною службою здоров’я до кінця 2018 року та перейти на прямі виплати за пацієнтів.

 

Львівська ОДА запрошує на роботу

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - провідного спеціаліста відділу організації заходів та проектів управління внутрішньої та молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики.

Серед вимог – вища освіта не нижче ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, вільне володіння державною мовою.

Перелік документів, необхідних для участі в конкурсі:

1. Копія паспорта громадянина України.

2. Письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 (із змінами)), до якої додається резюме у довільній формі.

3. Письмова заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону.

4. Копія (копії) документа (документів) про освіту.

5. Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

6. Заповнена особова картка встановленого зразка, (особова  картка державного службовця, затверджена Наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156 (із змінами), зареєстрована в Міністерстві юстиції України 
31.08.2016 за № 1200/29330).

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції). Строк подання документів: 15 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань державної служби України (до 18:00 год. 17.09.2018).

Місце, час та дата початку проведення конкурсу: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 403, початок о 10:00 год. 20 вересня 2018 року.

Прізвище, ім'я та по батькові, номер телефону та адреса електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу Маційовська Оксана Зіновіївна +38 (032) 2999239; uwp2@loda.gov.ua

 

На Львівщині відбудуться змагання серед голів сільських рад та об’єднаних територіальних громад

У суботу, 8 вересня, в селі Солонка Пустомитівського району, на спорт базі Солонківської ЗОШ I-III ст. Львівська територіальна організація ВФСТ «Колос» організує Обласні змагання серед голів сільських, селищних рад, голів і старост об’єднаних територіальних громад Львівської області, присвячених Дню фізичної культури та спорту.

Приїзд команд до 10:30 год. Урочисте відкриття об 11 год.

У програмі змагань: футзал (чоловіки), волейбол (чоловіки), теніс настільний (жінки та чоловіки), шахи (чоловіки), шашки (жінки), гирьовий спорт (чоловіки) та дартс (чоловіки і жінки).

Формування команд особистих змагань в ігрових видах відбуватимуться за згодою або жеребкуванням.

 

Підприємців області привітали із професійним святом

Сьогодні, 4 вересня, відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня підприємця.

Кращих бізнесменів в межах зустрічі керівництва федерації роботодавців України із представниками бізнесу Львівської області зі святом привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«За те, що Львівщина є одним з лідерів в Україні за динамікою надходжень до бюджету, варто подякувати нашим підприємцям. Вашими зусиллями наша область також має новостворені робочі місця.  Для нас важливо збільшити обсяги виробництва за рахунок розширення ринку збуту. Окрема подяка нашим бізнесменам за підтримку українського війська. У те, що ми разом зробили за 4 роки, мало хто вірив. Як говорив Президент, завдяки створенню фонду підтримки армії, волонтерства, сплати податків і військового збору – за народом України тепер стоїть висококваліфіковане та добре озброєне військо. Пам’ятайте, що наша держава мусить бути підтримана сумлінною сплатою податків, і тоді усім буде легше жити й працювати», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, в межах урочистостей відзначили переможців обласного конкурсу на звання «Краще мале підприємство Львівщини», «Краща жінка - підприємець Львівщини», «Кращий молодий підприємець Львівщини».

Відтак, за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток підприємництва та з нагоди Дня підприємця тридцятьом підприємцям оголосили Подяку голови облдержадміністрації.

 

Органи місцевого самоврядування повинні створити адміністративні комісії задля недопущення спалювання сухої рослинності

Про створення органами місцевого самоврядування адміністративних комісій та організацію їх роботи в частині недопущення спалювання сухої рослинності розповів сьогодні, 4 вересня, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.

Державна екологічна інспекція у Львівській області з метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти.

Відтак, рейдові групи з числа держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища упродовж пожежонебезпечного періоду здійснюють заходи держконтролю на території області щодо виявлення фактів порушення природоохоронного законодавства, притягнення винних осіб до відповідальності та проведення роз’яснювальної роботи з представниками органів місцевого самоврядування.

У проведенні заходів активну участь приймають громадські інспектори з охорони довкілля. Представники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування можуть у встановленому порядку отримати посвідчення громадського інспектора.

На даний час найактивнішими є інспектори, що складають протоколи за фактом спалювання сухої рослинності є представники Жовківської РДА, Золочівської РДА, Самбірської РДА.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

За словами Миколи Маланича, це означає, що створені органами місцевого самоврядування адміністративні комісії мають право складати протоколи у відповідності до цієї статті та наголосив на необхідності створення таких комісій.

Слід зазначити, що у 2018 році станом на 31.08.2018 за фактом виявлених порушень до адміністративної відповідальності за ст. 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» та ч. 1 ст. 77 КУпАП «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» притягнули 176 осіб на суму 30090 грн.

 

13 вересня відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок

13 вересня відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності(за межами населеного пункту). Земельний аукціон буде проводитисьза адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46.

Початок торгів об 11:00 год.

Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 8:00 год до 10:40 год за зазначеною адресою.

До продажу права оренди на земельних торгах пропонується право оренди 8 земельних ділянок розташованих уЗолочівському та Мостиськомурайонах Львівської області, загальною площею 81га:

 1. Золочівський район, Почапівська сільська рада, площа земельної ділянки – 5,2 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 8404,18грн.

 2. Золочівський район, Почапівська сільська рада, площа земельної ділянки – 6,7 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 8238,34 грн.

 3. Золочівський район, Бортківська сільська рада, площа земельної ділянки – 16,4 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 8788,33 грн.

 4. Золочівський район, Бортківська сільська рада, площа земельної ділянки – 17,2 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 9976,33 грн.

 5. Золочівський район, Глинянська міська рада, площа земельної ділянки – 4,5 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 15884,93 грн.

 6. Золочівський район, Великополюхівська сільська рада, площа земельної ділянки – 12,41 га. Цільове призначення: для ведення фермерського господарства. Стартовий розмір річної орендної плати – 33862,72грн.

 7. Золочівський район, Білокамінська сільська, площа земельної ділянки – 2,6 га. Цільове призначення: для ведення фермерського господарства. Стартовий розмір річної орендної плати – 2596,2грн.

 8. Мостиський район, Судововишнянська міська рада, площа земельної ділянки – 16,2 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 6077,19 грн.

Відповідальна особа:  Цифуляк Оксана Іванівна. Контактні телефони: (032)244-30-92, +380961315421

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна на офіційному сайті Держгеокадастру

 

На "Гарячу лінію" області за місяць звернулись понад 18 тисяч разів

Упродовж серпня 2018  року служба 112 опрацювала 18 311 звернень мешканців Львівської області.

З цієї кількості звернень 91 скерували на екстрену службу 101, 1911 звернень - на 102, 2180 звернень - на 103, 127 звернень - на 104, 14 002 звернень - на «Гарячу лінію області».

Громадяни найчастіше звертались з питань транспорту, дорожнього покриття, комунального господарства.

Із прийнятих дзвінків  за місяць - 12 940 заявникам надали відповіді, ще 1062 звернень перебувають на розгляді.

 

Зміни до Конституції мають не лише закріпити європейський та євроатлантичний напрямок розвитку України, а й закріпити головні досягнення Революції Гідності - Президент

Запропоновані Президентом Петром Порошенком зміни до Конституції, мають не просто закріпити в Основному Законі європейський та євроатлантичний напрямок розвитку України, а й закріпити головні досягнення Революції Гідності. На цьому Глава держави наголосив під час зустрічі з керівниками депутатських фракцій і груп.

«Дуже просив би, щоб ці проекти якомога швидше були розглянуті, включені до порядку денного і спрямовані до Конституційного Суду для того, щоб зробити ті рухи, ті зміни, які відбулися після Революції Гідності, незворотніми і не допустити реваншу», - сказав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що анонсував внесення ним зазначених змін у виступі під час військового параду у День Незалежності. «Я ще раз наголосив, що збираюся внести пропозиції – проект змін до Конституції, які закріплюють незворотність вибраного цивілізаційного вибору українського народу, нашого руху в Європейський Союз і євроатлантичну інтеграцію», - сказав він.

Глава держави також зазначив, що у 2010 році, коли ставилося питання про внесення зміни, лунали пропозиції прибрати із законопроекту позиції про євроатлантичну інтеграцію. «Тоді це пояснювалося тим, що нам потрібен мир. Що саме позаблоковий статус гарантує Україні мир. Хочу нагадати, що російська агресія у 2014 році проти України відбулася за часів дії позаблокового статусу. Це була абсолютно безвідповідальна позиція, абсолютно антидержавна, яка ввела в оману, не захистила. І я думаю, що це ще один аргумент для того, щоб ми твердо вирішили щодо конституційного закріплення європейського і євроатлантичного цивілізаційного вибору Української держави», - наголосив він, говорячи про обгрунтованість зазначених змін.

За словами Глави держави йдеться про зміни до Преамбули, трьох статей Основного Закону України – 85, 102 і 118, та Перехідні положення. За його словами у Преамбулі власне буде зафіксовано цивілізаційний вибір України і «її місце як члена європейської родини» та наш курс на європейську і євроатлантичну інтеграцію. У зазначених статтях – підтримка Верховною Радою та Урядом визначеного напрямку розвитку держави та зобов’язання щодо забезпечення єропейського руху, які бере на себе Президент.

«В Перехідних положеннях ми чітко фіксуємо позицію, що ми вилучаємо норму, на підставі якої в Україні перебував Чорноморський флот – конституційних підстав після прийняття цих змін не буде», - також  підкреслив Петро Порошенко.

Крім того Президент зауважив, що на сьогоднішній день левова частина населення, більше 70%, підтримує європейську інтеграцію, а більше половини українського народу - євроатлантичну інтеграцію. Так само європейський вектор розвитку був підтриманий абсолютною більшістю Парламенту під час ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС та виконання комплексу завдань щодо безвізового режиму, прийняття Закону про національну безпеку, інших законодавчих актів, констатував він. «Тому, на мою думку, буде цілком природньо коли ці пропозиції будуть відповідним чином проаналізовані», - резюмував Глава держави.

 

У вересні на Львівщині відкриють 8 нових футбольних полів

У вересні цього року на Львівщині відкриють 8 нових футбольних полів зі штучним покриттям. Наприкінці 2018-2019 роках у області збудують 32 футбольні майданчики.

На облаштування цих спортивних об’єктів скерують 47 млн гривень. З них 23 млн 558 тис грн передбчено програмою «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», ще 23,5 млн – співфінансування із місцевих бюджетів.

Зазначимо, у 2017 році на території Львівської області за кошти програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» збудовано 18 нових футбольних полів зі штучним покриттям. На реалізацію будівництва з державного бюджету виділили 13,4 млн гривень. 

 

Володимир Муха – новопризначений начальник управління господарсько-технічного забезпечення

Сьогодні, 4 вересня, у межах апаратної наради голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка представив присутнім новопризначеного начальника управління господарсько-технічного забезпечення Львівської ОДА.

Ним став Воломидир Ярославович Муха.

Зазначимо, що Володимир Муха раніше займав посаду Белзького міського голови у Сокальському районі Львівської області. 

 

На Львівщині визначили переможців Міжнародного літературного конкурсу «Крилатий лев»

Перша частина Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози на найкращу книжку року «Крилатий Лев» 2018 завершилася. Журі, у складі якого знані письменники й майстри слова Мирослав Дочинець, Василь Стефак, Юрій Коваль, Надія Мориквас, Олег Фешовець, Надія Ковалик, Богдан Пастух, Ігор Держко та Олесь Дяк визначили переможців.

Лауреатом першої премії за збірку філософсько-психологічних есеїв «Поза сценою українських революцій» та володарем спеціальної відзнаки видавництва «Астролябія» став Ігор Скрипник з Києва.

Друга премія і спеціальна відзнака часопису «Дзвін» присуджена Оксані Довгаль із Львівщини за збірку оповідань «Розмаїті історії Малого Міста».

Володарем третьої премії за історичний роман «Галицька Русь» став письменник із Житомирщини Олександр Кухарчук. У нього ще й спеціальна відзнака під назвою «Сеньйор», яка присуджується найкращому в конкурсі серед знаних письменників.

Диплом і спеціальну відзнаку інтернет-видання «Річ» отримає Елеонора Бельська з Кропивницького за збірку оповідань «Прокатай мене на мотоциклі».

До традиційної десятки також увійшли, а отже отримають дипломи Конкурсу:

Андрій Коваленко з Києва за  роман «Оранжевий годинник», львів’янин Василь Щеглюк за роман «На лезах любові», Наталія Котович з Волині за збірку короткої прози «Все на світі» - вона ж отримає спеціальну відзнаку для молодих авторів, умовно віком до тридцяти п’яти, Юрій Грицишин (Кірнос) зі Львова за повість «Вкрадена Я» (Асистент ангела), Ігор Топоровський з Тернопільщини за збірку новел «Під сузір’ям близнюків» та львів’янин Ігор Гавдьо за повість «Маленька баронеса».

«Твори переможної десятки будуть рекомендовані до опублікування в літературнихчасописах і збірниках, як і найкраща молодь – в спеціальних молодіжних числах часопису «Дзвін», - зазначає голова журі Олесь Дяк.

Організаційна управа «Крилатого Лева» також нагадує про свою готовність до співпраці з провідними видавництвами України. Тож у питанні видання книг в серії «Бібліотека конкурсу Крилатого Лева» просимо звертатися за номером телефону: 067 713 68 74.

Церемонія нагородження і представлення книг переможців відбудеться наприкінці року.

Зазначимо, конкурс відбувається за підтримки Львівської облдержадміністрації.

 

Президент проведе засідання РНБО з питання припинення дії договору про дружбу і співробітництво з РФ

Президент Петро Порошенко планує найближчим часом скликати засідання Ради національної безпеки і оборони щоб до 30 вересня повідомити РФ про припинення дії договору про дружбу і співробітництво.

«Сьогодні це є виключно компетенція Президента України. Я планую найближчим часом з цього приводу, після внесення пропозицій МЗС, провести засідання РНБО і в термін до 30 вересня спрямувати за своїм підписом повідомлення РФ про непродовження дії зазначеної угоди», - повідомив Глава держави під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій та груп.

Він зауважив, що угода не розривається, оскільки це складна і довга процедура, а припиняє свою дію у зв'язку з непродовженням.

Президент наголосив, що це не потребує голосування в Парламенті. «Але безумовно, я би хотів провести з цього приводу відповідні консультації, щоб врахувати позицію і думку Парламенту та рівень підготовки відповідного рішення РНБО», - зазначив Петро Порошенко.

 

Президент закликав Верховну Раду підтримати законопроект про зміни до статуту ЗСУ щодо вітання «Слава Україні»

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій та груп закликав підтримати законопроект щодо зміни статуту Збройних Сил України, які стосуються запровадження військового вітання «Слава Україні».

«Ті з Вас, хто дивилися Парад побачили, що відбулися відповідні зміни у військовому привітанні. Вони були розроблені з урахуванням урядових пропозицій, пропозицій Міністерства оборони. Внесені зміни у статути ЗСУ як відомо є законами. І мені поведінка наших воїнів на Параді - той ентузіазм, коли вони нарешті почали вимовляти «Слава Україні» - лише додали впевненості в тому, що це треба робити зараз вже і негайно», - наголосив Глава держави.

Також, за словами Президента, змінюється позиція, коли ультимативно вимагалося звернення «товариш» і дається можливість звернення «пан».

Глава держави сподівається, що більшість Парламенту підтримає ці зміни.

Президент також підкреслив, що під час військового параду вся країна побачила звіт влади по створенню нової української армії. «Ми бачимо як вона принципово відрізняється від того, що було раніше. І наша армія, яка є гарантом української незалежності, дає сьогодні можливість твердо розраховувати на міць Збройних Сил і інших силових підрозділів по захисту суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави», - додав він.

 

Вселенський Патріархат надаватиме автокефалію без погодження з Москвою – Президент

«Судячи, до речі, з учорашнього рішення Вселенського Патріархату, і Господь з нами, бо вчора було прийнято рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам, і в першу чергу Україні, право на створення помісної соборної православної української церкви». Про це Президент Петро Порошенко сказав під час урочистих заходів з нагоди початку нового 2018/2019 навчального року у ліцеї «Наукова зміна».

Глава держави зауважив, що процес був розпочатий три роки тому і став публічним у квітні після звернення Президента і підтримки цього звернення Верховною Радою, обласними радами, а також після звернення ієрархів православних церков до його Всесвятості Вселенського Патріарха.

Президент зауважив, що незалежна православна церква є одним із важливих елементів незалежної держави.

 

 

03.09.2018

 

На Сході України загинув Герой зі Львівщини

1 вересня у районі проведення Операції Об’єднаних сил загинув уродженець Славського Дмитро Урбанський 1998 року народження. 

У військовослужбовця залишились мама та сестра.

Дмитро Урбанський 25.05.2018 року був призваний в 184 навчальний центр Старичі. Загинув у Калиновому Донецької області.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та  близьким Героя. 

 

На Львівщині триває встановлення інформаційних таблиць до 100-річчя утворення ЗУНР

З нагоди 100-річчя утворення ЗУНР на Львівщині відкриють 30 інформаційних таблиць у населених пунктах, де було проголошено українську владу на Львівщині  у листопаді 1918 року.

Проект таблиці розробила та погодила група істориків та митців Львівщини. Таблиці будуть виготовлені з граніту токівського кар’єру та відкритті у населених пунктах Львівщини до 100-річчя утворення ЗУНР.    

Довідково.

З 1 листопада 1918 року українські військові частини взяли під свій контроль усі головні пункти Львова, ряд населених пунктів Львівщини та Східної Галичини. 13 листопада Українською Національною Радою був затверджений тимчасовий Основний Закон, відповідно до якого за створеною Українською державою закріплювалася назва  Західноукраїнська Народна Республіка. 100-річчю історичних подій державотворення приурочені заходи затверджені розпорядження голови облдержадміністрації від 09.02.2018 № 120/0/5-18.

 

Творчий десант з Жидачівщини відвідав військові містечка

Творчий десант з Жидачівського району 2 вересня відвідав Яворівський полігон,  а саме, військові містечка с.Старичі та с.Остроги.

Концерт був дуже різноплановий. У ньому взяли участь народний ансамбль танцю "Удеч" МБК "Папірник", солісти Районного НД та Гніздичівської об‘єднаної територіальної громади,вокальне чоловіче тріо з НД смт.Журавно.

Розвеселив усіх виступ гуморист МБК "Папірник",учень Жидачівського НВК,  Владислав Посацький з віршованими гуморесками, які викликали щирий сміх та гучні оплески глядачів.        

Традиційним на закінченні концерту було спільне виконання артистами і глядачами улюблених пісень та загальне фотографування на пам’ять про цей теплий, святковий день.

Окрім того колективи та директор Жидачівського РНД нагороджені грамотами за плідну співпрацю, вагомий внесок у військово-патріотичне виховання особового складу 18-го Навчального центру.

 

На Сколівщині завершили руслорегулюючі та берегоукріплювальні роботи р.Магура

За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на території Задільської сільської ради Сколівського району Львівської області виконано природоохоронний захід, який спрямований на відновлення сприятливого гідрологічного режиму та екологічного стану русла річки Магура для захисту від підтоплення житлових будинків та присадибних ділянок на території Задільської сільської ради.

Розчищено русло річки Магура протяжністю 300 м, збільшено пропускну здатність русла, проведено берегоукріплення річки та здійснено захист від зсуву ґрунту. На виконання вказаних робіт з обласного фонду ОНПС виділено кошти у сумі 500 тис грн.

 

На полях Львівщини завершили обмолот ранніх зернових культур

За оперативною інформацією станом на 3 вересня всіма категоріями господарств обмолочено 100,0 % ранніх зернових культур на площі 247,7 тис. га. Із зібраних площ намолочено 1184,1 тис. тонн. Урожайність становить –  47,8 ц/га. 

Із технічних  культур завершено обмолот ріпаку озимого та продовжується збирання ярого ріпаку: намолочено 206,8 тис. тонн за середньої урожайності 30,2  ц/га.

Розпочато збирання пізніх зернових та олійних культур. Вже зібрано14 % гречки на площі 559 га середньою урожайністю 13,4 ц/га.

Поряд із проведенням збиральних робіт аграрії Львівщини ведуть підготовку грунту та  посів озимих культур наступного урожаю. Посіяно ріпака озимого на площі 48,4 тис. га (89,6 % до прогнозу).

 

На Львівщині розпочали фінансування пенсій за вересень

Сьогодні, 3 вересня, головне управління Пенсійного фонду України у Львівській  області розпочало фінансування пенсійних виплат за поточний  місяць.

За перший день фінансування  на  виплату пенсій  спрямовано  64,8 млн  грн, що становить 4% місячної потреби.

Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюватиметься з 4 по 25 вересня.

 

Для підтримки бізнесу на Львівщині працює Сектор з просування експорту

На супроводі Сектору з просування експорту Львівської ОДА вже налічується 48 підприємств-експортерів.

Відтак, 45 підприємств мають намір вийти на нові ринки збуту, ще 3 звернулося з проблемними питаннями щодо їх вирішення. Проблеми полягали у виясненні необхідності проходження фітоконтролю на митниці, питання щодо сертифікації продукції та отримання дозвільних документів. Спільно із залученням відповідних структур та технічних консультантів було надано допомогу експортерам та вирішено питання.

Підприємства запрошують звертатися до сектору з просування експорту в разі виникнення проблемних питань в процесі здійснення експортних операцій.

Керівник Сектору з просування експорту – Христина Каліш, тел.: +38(032)261-27-13, ел.пошта: loda.export@gmail.com.

Основним завданням є пошук нових ринків збуту, врегулювання різноманітних технічних питань і бар'єрів, роз’яснення питань сертифікації та процедури проходження митного контролю, вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання, що виникають у процесі здійснення ними зовнішньоекономічної діяльності.

 

На Бродівщині відкрили три нові тренажерні майданчики

До Дня знань, 3 вересня, на Бродівщині відбулось відкриття одразу трьох тренажерних майданчиків у межах реалізації Обласної програми «Спортивний майданчик» на 2017-2021 роки.

Як повідомила завідувач сектору молоді та спорту Бродівської райдержадміністрації Наталя Гудима, нові тренажерні майданчики з’явились у селах: Суховоля, Накваша та Голубиця.

Для будівництва тренажерного майданчика у Суховільській ЗОШ І-ІІІ ст. з обласного бюджету виділили кошти в сумі 50 тис гривень.

Другий спортивний об’єкт з'явився у селі Накваша на території місцевого стадіону.  Кошти для будівництва цього тренажерного майданчика також виділилил у межах реалізації Обласної програми «Спортивний майданчик» у сумі понад 47 тис гривень. Монтажні роботи здійснили за кошти сільського бюджету.

Ще один тренажерний майданчик відкрили в Голубицькій ЗОШ І-ІІІ ст. З обласного бюджету для будівництва скерували  понад 47 тис гривень.

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади категорії «Б» начальник управління розвитку територій та інвестиційних програм департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.

Серед вимог до професійної компетентності кандидатів на зайняття посад державної служби категорії «Б» начальник управління: вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче магістра за спеціальністю «Архітектура та містобудування»; досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років; вільне володіння державною мовою.

Термін прийняття документів: з 31.08.2018 до 17.09.2018.

Дата, час і місце проведення конкурсу: 21.09.2018  11 год. 15 хв.,

 (м. Львів, вул. Винниченка, 18 каб № 114 Львівська обласна державна адміністрація)

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого  посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

6) заповнена особова картка встановленого зразка;

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»).

8) заява про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Документи необхідно подати за адресою:

79008, м. Львів. вул. Винниченка, 18 каб № 114

Детальнішу інформацію можна отримати за посиланням

 

Нотаріусів Львівщини привітали із професійним святом

Сьогодні, 3 вересня, відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня нотаріату.

Кращих працівників галузі привітала заступник керівника апарату Львівської ОДА Оксана Томашук.

"Існування української правової держави без функціонування нотаріату було б неможливим. Ви щодня своєю нелегкою працею підтримуєте верховенство права, недоторканність прав та свобод громадян. Бажаю вам ніколи не зупинятись на шляху до вдосконалення", - звернулася до нотаріусів Оксана Томашук.

Окрім того, за сумілінне виконання службових обов`язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня нотаріату Почесною грамотою облдержадміністрації нагородили трьох нотаріусів, іще чотирьом фахівцям нотаріальної галузі оголосили Подяку голови облдержадміністрації.

 

Нова школа на Пустомитівщині відкрила двері для більше п’яти сотень учнів

Сьогодні, 3 вересня, із початком нового навчального року запрацювала оновлена школа у с. Оброшин Пустомитівського району. Реконструкцію навчального закладу завершили, як і планували, до вересня.

Зі святом знань школярів привітала заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

"Сьогодні ми з вами зібралися на чудовому святі - ви отримали в подарунок оновлену школу, тож належно оцініть це, гарно вчіться, шануйте працю інших та  гідно несіть звання українця. Адже саме ви, дорогі наші діти, розбудовуватимете нашу державу, і від вас залежить її світле і щасливе майбутнє", - наголосила Ірина Гримак.

До слова, сьогодні в Оброшинській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Лева Шанковського навчаються 544 учні.

Зазначимо, також сьогодні нові школи запрацювали також у селах Верхня Рожанка на Сколівщині та Лосинець у Турківському районі

 

На Сколівщині відкрили нову школу

Сьогодні, 3 вересня, у селі Верхня Рожанка на Сколівщині урочисто відкрили новозбудований Верхньорожанківський ЗЗСО І-ІІ ступенів.

Самі мешканці села Верхня Рожанка назвали новозбудовану школу кольоровою мрією.

«Ще чотири роки тому Україна не мала ким боронитися. Сьогодні українське військо захищає наші кордони, а наші діти із квітами й портфелями поспішають до школи. І так буде завжди. Ніхто ніколи не поставить нас на коліна, - зазначила під час урочистого відкриття освітнього закладу керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. - Сьогодні наші першокласники сядуть  за парти не просто школи, а кольорової мрії. Україна дбає про своє майбутнє: лише у Львівській області із початком нового навчального року відкриваються три нові школи. Шановні учні, будьте мудрими, вчіться, здобувайте знання, не промарнуйте цей час дарма».  

 Сьогодні у школі навчатиметься близько 200 дітей, яким до того доводилось відвідувати уроки у три зміни. Також у закладі загальної середньої освіти села Верхня Рожанка передбачили групу дошкільного віку.

Нагадаємо, що будівництво Верхньорожанківської ЗОШ І-ІІ ступенів розпочали майже 20 років тому.

 

На Турківщині запрацювала новозбудована школа

Сьогодні, 3 вересня, одночасно зі стартом нового навчального року в селі Лосинець на Турківщині відбулося урочисте відкриття новозбудованої Лосиненської ЗОШ І-ІІ ст.

«Сьогодні у Лосинці особливе свято Першого дзвоника. Діти повинні здобувати знання в гідних умовах, і відтепер вони мають таку можливість. Переконаний, що ця школа стане гарним освітнім центром. Я дуже хочу, щоб ви обов'язково пам'ятали, що ми маємо змогу сьогодні святкувати, навчатись, працювати, будувати майбутнє, дякуючи тим, хто стоїть на захисті наших кордонів на Сході України. Ми повинні завдячувати українському воїну, солдату, нашій армії, яка сьогодні за тисячу кілометрів від Львова боронить нашу землю. Армії, яка за декілька років стала сильною і здатна виконати поставлені перед нею завдання», - наголосив під час урочистої церемонії відкриття нового освітнього закладу голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Очільник Львівщини висловив подяку будівельникам та нагородив їх іменними годинниками. Олег Синютка також поспілкувався із керівництвом закладу та учнями й презентував шкільній громаді сучасний багатофункціональний телевізор.

Опісля учні, гості та громада села мали змогу взяти участь у телемості із церемонії відкриття шкіл на Донеччині, Вінниччині та інших населених пунктах України.

Зазначимо, з вересня 2018 року у школі навчатиметься 63 учні. У закладі освіти здійснено заходи щодо створення нового освітнього середовища. Нова школа повністю обладнана та технічно оснащена відповідно до вимог «Нової  української школи»  –  для першокласників створені всі умови для навчання за новими стандартам та вимогами.

 

Новим президентом Федерації баскетболу Львівщини став Роман Іванців

На позачерговій звітно-виборчій конференції Федерації баскетболу Львівщини обрали нового керівника. Зокрема, новим президентом Федерації баскетболу Львівщини став Роман Іванців, який до цього часу перебував на посаді почесного президента.

За Романа Іванціва проголосували одноголосно всі члени Федерації баскетболу Львівщини. Його кандидатуру запропонував екс-президент Федерації баскетболу Львівщини Зеновій Курса, який подав у відставку.

Під час позачергової звітно-виборчої конференції також обрано новий склад керівних органів. Віце-президентом федерації баскетболу Львівщини став Зеновій Курса. На посаді віце-президента також залишився працювати Роман Городечний. Ігор Савицький тепер почесний президент обласної федерації баскетболу, а президент міської федерації – Дмитро Крамар.

Окрім цього, відтепер ревізійну комісію Федерації баскетболу Львівщини очолюватиме Андрій Калічак замість Василя Свідрика.

 

Для аграріїв розробили рекомендації щодо вирощування озимих зернових культур

В умовах зміни клімату аграрії потребують знань про вплив факторів зовнішнього середовища на життя рослин, щоб обґрунтовано застосовувати агротехнічні прийоми, формувати високоврожайні посіви сільськогосподарських культур.

За останні роки кліматичні умови різко змінилися, тому вирощувати озимі зернові культури по однаковій єдиній схемі неможливо, і це вимагає диференційованого підходу з урахуванням розташування посівних площ в різних зонах області (західний Лісостеп, мале Полісся, Передкарпаття, Карпати). 

З метою застосування нових методів  технологічного процесу у ході осінньо-польових робіт науковцями Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН спільно з спеціалістами департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Львівського ОДЦ експертизи сортів рослин для сільгоспвиробників розроблені рекомендації з особливостей технологій вирощування озимих зернових культур під урожай 2019 року.

В рекомендаціях аграрії знайдуть корисну інформацію щодо технологій вирощування озимих культур. 

Ознайомитись з рекомендаціями можна за посиланням

 

Творчі колективи Городоччини відвідали Мостищину

У межах Етно-Фестивалю гостинності цими вихідними Мостищину відвідали творчі колективи Городоччини, також у Перемишлянському районі відбувся мистецький виступ Бродівщини.

Аматорські колективи підготували для глядачів свої найкращі композиції. 

«Усіх нас міцно єднає палка любов до натхненного художнього слова, запального танцю та чаруючої пісні. Концерти такого формату дають можливість не тільки отримати обмін досвідом, пізнати культурну спадщину кожного регіону Львівщини, а й допомагають налагодити співпрацю, яка сприяє розвитку сучасної культури. І можна з впевненістю сказати, що саме культура єднає різні покоління людей, народи і держави, знайомить з джерелами автентичного фольклору, а також закохує у невичерпне багатство галицького колориту», - зазначила директор департаменту з питань культури Мирослава Туркало.

Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика, гуморески.

 

На Львівщині перевиконали митні платежі на більш як 150 млн грн

Cерпневий план мобілізації до державного бюджету митних платежів Львівська митниця виконала на 111 відсотків.

Понад план надійшло 159,2 млн гривень. Це найбільше місячне перевиконання в поточному році.

Отримані кошти планують скерувати на ремонт автомобільних доріг.

 

На Жовківщині відбулись змагання з велосипедного спорту пам’яті Збігнєва Керницького

1 – 2 вересня у Жовкві відбувся XVII Відкритий чемпіонат Львівської області з велосипедного спорту на шосе серед різних вікових груп, присвячений пам’яті Заслуженого тренера України, Майстра спорту Збігнєва Керницького.

Організаторами змагань виступили Жовківська районна державна адміністрація та районна рада, за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та Федерації велосипедного спорту Львівщини.

Наймолодшим учасником велогонки став 11-річний Павло Романовський, а найстаршим – 74-річний Святослав Ковальчук. Загалом 135 велосипедистів розіграли призові місця в 12 групах: у перший день в індивідуальній гонці, а в другий – в груповій.

Серед учасників були спортсмени та аматори спорту з різних міст України. Зокрема, з Дрогобича, Луцька, Жовкви, Миколаєва, Львова, Червонограду, Сокаля, сіл Солонка та Жирівка. Також брали участь велосипедисти з міста Хрубешів Республіки Польща.

Варто зазначити, що в гонках змагались: чемпіон Світу та Європи 2017 року, Майстер спорту міжнародного класу Олег Канака, Заслужений Майстер спорту Юрій Заяць та багато інших відомих в світі та Україні видатних спортсменів-велосипедистів.

Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації висловлює подяку сім'ї Керницьких, службам Національної поліції та медицини, усім спонсорам та меценатам, зокрема, страховій компанії «PZU-Україна», суддям та волонтерам, за надану підтримку в організації змагань.

 

Ефірне телебачення і радіо не працюватиме до 14:00 через профілактику

Сьогодні, 3 вересня, у зв'язку з профілактичними роботами вимкнено обладнання, яке задіяне для розповсюдження телевізійних та радіопрограм.

Згідно узгодженого з замовниками графіку планово-профілактичних робіт на 2018 рік виконується піврічне технічне обслуговування антенно-фідерних систем та пристроїв електроживлення РТПС, РТС, РРС та ЦКУ РТ.

Під час проведення робіт, а саме з 2:00 до 14:00, вимкнено обладнання, яке задіяне для розповсюдження телевізійних та радіопрограм.

З цього приводу в зазначений період повністю або частково буде відсутнє ефірне мовлення як в аналоговому так і в цифровому форматі.

 

ФК «Львів» зіграв у нічию з «Олександрією» у сьомому турі чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги

З перших хвилин розпочалась запекла боротьба між командами ФК «Львів» та «Олександрією» у матчі 7-го туру чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги сезону 2018/2019.

Перший тайм завершився рахунком 2:0 на користь Футбольного клубу «Львів». Зокрема, гравець команди ФК «Львів» Бруно забив на 8 хвилині перший гол у ворота «Олександрії».

Також на 21 хвилині ще один гол у ворота суперника забиває гравець ФК «Львів» Тейлор. Після перерви у другому таймі «Олександрія» провела дві заміни гравців.

У напруженій боротьбі ФК «Львів» поступився «Олександрії», яка забила два голи. Відтак, матч завершився нічийним рахунком 2:2.

 

На Яворівщині стартували міжнародні військові навчання «Rapid Trident-2018»

Сьогодні, 3 вересня, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулося відкриття найбільших в Україні спільних сухопутних навчань підрозділів Збройних Сил України та армійських підрозділів іноземних держав.

До навчань залучатимуть бронетехніку та проводитимуть навчальні стрільби зі стрілецької зброї, а також здійснюватимуть польоти вертольотів армійської авіації.

«Такі навчання дають можливість нашим військовослужбовцям не лише перейняти закордонний досвід, а й поділитися своїм. Українська армія 2014 року стала на шлях відродження і зараз прямує до свого вдосконалення. Наше військо ніколи не зупиниться на цьому шляху. Ми вдячні нашим партнерам, зокрема, зі Сполучених Штатів Америки за цю підтримку. Разом ми сильніші, разом ми переможемо», - зазначила заступник керівника апарату Львівської облдержадміністрації Оксана Томашук.

Готуючись до Rapid Trident, українські військовослужбовці тижнями інтенсивно навчалися в польових умовах. Rapid Trident є кульмінацією щорічних багатонаціональних навчань, які засвідчують підтримку союзників та парнерів Міністерство оборони України та Збройним Силам України.

У 2017 році у навчаннях Rapid Trident взяли участь 2,5 тисяч військовослужбовців з 15 країн світу. Крім України і США у маневрах взяли участь армії з Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії. 

 

 

02.09.2018

 

На Самбірщині запалала ХІІІ лемківська ватра

Сьогодні, 2 вересня, у селі Нагірне відбулась ХІІІ Лемківська ватра «До тебе лину, рідна земле».

Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Ті люди, які зібралися сьогодні, як ніхто інший знають, що таке українська земля, українське слово та молитва. Хоча ми сьогодні є присутніми тут, на Львівщині, але багато наших сердець є там, на Закерзонні. Треба багато зробити для того, щоб на тих землях не втратилася наша історична пам'ять. Нам необхідно робити усе від нас залежне, щоб наша держава процвітала. Давайте щодня, кожен на своєму місці будемо не тільки на словах любити нашу Україну, але й крок за кроком робитимемо усе для того, щоб вона була багатою і сильною", - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, Олег Синютка додав: "Я дуже хочу, щоб ви обов'язково пам'ятали, що ми сьогодні маємо можливість святкувати і радіти життю завдяки тим, хто  за тисячу кілометрів від Львова стоїть на захисті наших кордонів на Сході України".

Очільник Львівщини  також закликав усіх присутніх помолитися, адже саме сьогодні у Константинополі розглядають питання надання Томосу для України. 

У межах заходу запалили святкову ватру, а у мистецькій програмі взяли участь художні колективи Закарпатської, Житомирської, Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей. 

Окрім того, на ХІІ Лемківській ватрі відбувся конкурс на кращий національний стрій, ватряне частування, виступи лемківських музик, виставка-продаж виробів народних умільців, а також дитячі творчий та розважальний майданчики.

Довідково:

На своїх зібраннях лемки розпалювали ватру. Це був символ єднання пам’яті, надії, розвіяні вітром історії. Їхні нащадки і сьогодні запалюють ватри. І горять вони щороку в Ждині, Монастириську, у Словаччині, Сербії, Хорватії, Канаді, Сполучених Штатах.

Вихідці із  Боська, Одрехове та інших лемківських сіл, що  проживають у селі Нагірному, селі Ралівка, місті Самборі та в окрузі стали ініціаторами проведення лемківських зустрічей на Самбірщині. 

Перша ватра у селі Нагірне запалала  5 вересня 2004 року. 

 

Найдовший яворівський пиріг - на Львівщині встановили рекорд України

Сьогодні, 2 вересня, у селі  Карачинів, що на Яворівщині, відбулося свято “Великі обжинки”.

Відтак, в області встановили рекорд України - "Найдовший яворівський пиріг". Його довжина становила понад 120 метрів, а для приготування використали 640 кг картоплі. Традиційну грибну мачанку для пирога приготували учасники АТО.

На свято завітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, директор з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, військовослужбовці Збройних сил України, представники влади, громадські та культурні діячі, громадськість та ін.

"Сьогодні тут ми маємо можливість святкувати і тішитися життю, мріяти. А все тому, що за тисячі кілометрів від Львова стоїть українське військо, українська армія. Озброєна не тільки зброєю, але й українським духом. За нас, за нашу Україну, за єдність нашого народу давайте спільно промовимо: "Слава Україні!", - зазначив Олег Синютка.

Усі присутні спільно помолилися за цьогорічний врожай та мир і спокій в Україні. Також освятили камінь, де у майбутньому збудують новий дошкільний освітній заклад.

Очільник Львівщини зазначив, що упродовж цього року та території Львівської області відкриють 6 нових дошкільних освітніх заклади.

Довідково:

Обжинки — стародавній український народний звичай.

Недарма останній місяць літа на Україні називають серпнем. З приходом серпня для серпів і кіс було завжди багато роботи. Завершували жнива, збіжжя звозили на токи, готувалися до обмолоту. Живе у народі гарний звичай проведення обжинкових свят.

У день завершення косових хліба господарі залишалися вдома, готуючись до приходу женців. З тієї нагоди у хаті варили багаті страви, пекли, прибирали у дворі, в світлиці.

На полі женці доручали вижинати останні стеблі найкращому косареві і найвправнішій в’язальниці. Приготувавши обжинковий сніп, женці качалися по стерні, борюкались, щоб не боліли спини, а земля-матінка давала нові сили до одвічної праці.

Дівчата шукали польові квіти і прикрашали обжинковий сніп. Цей сніп головний косар підносив на руках, повертався лицем до сонця і дякував Господу Богу, що допоміг щасливо докінчити жнива. Усі низько кланялися, хрестилися. Після цього усі гуртом з піснями йшли в село до господаря. Попереду йшла жінка зі снопом, зв’язаним із закрутом, за нею йшов косар з обжинковим снопом, а потім всі інші зі своїм робочим інвентарем. Ставши коло воріт, женці викликали господаря, той відчиняв ворота і просив усіх у двір за святковий стіл.

Сніп передавали господареві, він окроплював його свяченою водою, а потім — усе те, що було на столі, зі словами: “Да освятиться сей хліб насущний!”.

Так наші предки вшановували обряд останнього снопа, дякуючи Богові за врожай.

 

На Пустомитівщині відкрили новий заклад дошкільної освіти

Сьогодні, 2 вересня, у селі Пасіки-Зубрицькі Пустомитівського району урочисто відкрили новий заклад дошкільної освіти.

Участь у відкритті взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Нам необхідно робити добрі справи на благо наших діток. Адже діти - це майбутнє України. І сьогодні, у цей святковий час, коли ми відчиняємо двері нового дошкільного освітнього закладу, нам необхідно пам'ятати, що за тисячі кілометрів від Львівщини наші воїни боронять кордони Української держави. Завдяки їм, ми сьогодні тут, на Галичині, маємо мир, можемо радіти кожному дню і розвиватися", - зазначив очільник області.

Також Олег Синютка закликав усіх присутніх помолитися, адже саме сьогодні у Константинополі розглядають питання надання Томосу для України. 

Зазначимо, що заклад розрахований на 75 діток.

Будівництво закладу дошкільної освіти с.Пасіки-Зубрицькі розпочали ще у 2015 році.

Зазначимо, що витрати на будівництво дитячого дошкільного навчального закладу на вул. Лесі Українки в с. Пасіки-Зубрицькі Пустомитівського району склали понад 18 млн гривень.

Фінансування здійснювалося за рахунок коштів місцевого бюджету, субвенції з державного бюджету місцевим  бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, а також субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій.

 

Ваша майбутня професія потрібна нашій державі, - Олег Синютка у зверненні до першокурсників університету ветеринарії та біотехнологій

Сьогодні, 2 вересня, першокурсники Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького склали урочисту присягу у студенти.

Привітали студентів-першокурсників голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, директор агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, ректор Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.Гжицького Володимир Стибель, доктор Honoris Causa, проректор Жешівського університету Марек Козіровський, начальник ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Євген Баркит та інші.

"Тут панує надзвичайна атмосфера, якою усіх наділяєте ви, студенти. Молоді, натхненні, які вірять у себе, власні сили, переконані у тому, що майбутнє у ваших руках. Я дуже хочу, щоб ви обов'язково пам'ятали, що така можливість вам і тим, хто спокійно живе у нас, на Львівщині, творить добро і робить крок до свого щасливого майбуття, дана усім завдяки тим, хто  стоїть на захисті наших кордонів на Сході України. Ми повинні завдячувати українському воїну, солдату, нашій армії, яка сьогодні за тисячу кілометрів від Львова боронить нашу землю. Армії, яка за декілька років стала сильною і здатна виконати, поставлені перед нею завдання", - зазначив Олег Синютка.

Олег Синютка додав:"Ви стали студентами у той час, коли ваша професія є надзвичайно затребуваною. Динаміка у аграрному секторі  є надзвичайно велика. Нашій країні, родинам і вам потрібна фаховість і професійність. І ви сьогодні маєте можливість її здобути, ви зробили перший крок. Крок за кроком здобувайте нові знання. Ваша майбутня професія потрібна нашій державі".

Також у вітальному слові очільник області подякував професорсько-викладацькому складу за те, що в жорсткій конкуренції між університетами, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького не втратив своїх позицій, набрав нової динаміки, сили та нового поступу.

Опісля, першокурсники урочисто зачитали присягу та виконали студентський гімн «Гаудеамус».

Також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у  розвиток освіти і науки почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України" присвоїли ректорові, професору кафедри паразитології та іхтіопатології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій  імені Степана Ґжицького Володимиру Стибелю.

 

Стартували фінальні змагання Спартакіади Львівщини серед держслужбовців

Сьогодні, 2 вересня, в ігровому залі Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України відбулось урочисте відкриття фінальних змагань Спартакіади Львівщини серед команд державних службовців.

Метою змагань є формування свідомої потреби до занять фізичною культурою та спортом серед працівників державних установ, організація їхнього активного відпочинку, розвиток популярних видів спорту та пропаганда здорового способу життя.

З вітальним словом до учасників виступив начальник управління фізичної культур та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, який побажав учасникам цікавої гри та перемоги.

Зауважимо, що в межах Спартакіади Львівщини держслужбовці змагаються у таких видах спорту: футзал, волейбол, теніс настільний, шашки та шахи.

Змагання з волейболу та футзалу відбуваються в ігровому залі Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України (м. Львів, вул. Генерала Грекова, 1) з 10 до 16 години, а з настільного тенісу, шахів та шашок – у спортивному комплексі Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів, вул. Уласа Самчука, 14) з 10 до 14 години.

Організаторами Спартакіади Львівщини - управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та Львівська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Спартак».

 

 

01.09.2018

 

Львівський державний університет фізичної культури відчинив двері для першокурсників

Сьогодні, 1 вересня, з нагоди Дня знань у Львівському державному університеті фізичної культури відбулись урочисті заходи.

Зі святом усіх привітала керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська.

"Ви сьогодні вступаєте у найкращу фазу вашого життя. Бути студентом означає бути щасливим, вільним, мудрим. Усе, що ви закладете у ці роки навчання - понесете у майбутнє. Пам'ятайте, що у той час, коли армія боронить кордони України, ви бороните її честь. Коли вам пропонуватимуть виступати під прапорами інших країн світу, не забувайте про любов до власної держави. Адже саме тут ви народились, зробили свої перші кроки, промовили перші слова. Мова береже наше серце, віра береже нашу душу", - зазначила Маріанна Вільшинська.

Окрім того, звання "Заслужений працівник освіти" присвоїли проректору з навчальної та виховної роботи Львівського державного університету фізичної культури, професору Федору Музиці.

Довідково:
Львівський державний університет фізичної культури – вищий навчальний заклад IV рівня акредитації.

1946 року на базі технікуму фізичної культури було створено Львівський державний інститут фізичної культури. У 2006 році розпорядженням Кабінету Міністрів України утворено Львівський державний університет фізичної культури. У його структурі є п'ять факультетів: факультет фізичного виховання; факультет спорту; факультет здоров’я людини; факультет туризму; факультет підвищення кваліфікації, перепідготовки, післядипломної та заочної освіти.

Студенти навчаються у трьох корпусах, де окрім навчальних авдиторій є спеціалізовані спортивні зали. Навчально-виховний процес в університеті здійснюють 25 кафедр, на яких працюють 34 професори, доктори наук, 141 кандидат наук, доцент, 50 майстрів спорту та майстрів спорту міжнародного класу, 23 арбітри національної та міжнародної категорії, 7 заслужених працівників фізичної культури і спорту, 2 заслужених працівники освіти України, 1 заслужений діяч науки і техніки України, 13 заслужених тренерів України, 1 заслужений вчитель України, 1 заслужений працівник культури України.

 

Вітання Президента з нагоди початку нового 2018/2019 навчального року та Дня знань

Дорогі друзі!

Щиро вітаю вас із Днем знань і початком нового 2018/2019 навчального року.

Це своєрідний рубіж для кожного з нас, пов’язаний із прагненнями та починаннями, надіями та подальшими здобутками.

І сьогодні цей рубіж особливий: стає масштабною реалізація прогресивних положень нового Закону України «Про освіту», який відкриває шлях до довгоочікуваних системних змін і дає можливість сформувати індивідуальну освітню траєкторію для кожної людини.

Попри російську військову агресію держава в пріоритетному порядку дбає про інтелектуальне збагачення молодих поколінь, від яких залежить добробут і процвітання українського народу та утвердження обраного нами європейського майбутнього.

Переконаний, що позитивні перетворення у сфері вітчизняної освіти відчують і ті, хто вперше переступить шкільний поріг і буде навчатися за принципами Нової української школи, і ті, хто продовжуватиме опановувати нові знання чи торувати шлях професійного становлення B студентській аудиторії.

Висловлюю повагу та подяку усім, хто навчає і виховує та кого вдячні учні і студенти називають високим іменем Учителя. Успіхів вам і радості від вашої шляхетної праці, а вихованцям — перемог і здобутків.

Бажаю усім міцного здоров’я, мирного неба, щедрої долі та нових звершень в ім’я України.

Петро ПОРОШЕНКО

 

ЛНУ імені Івана Франка урочисто розпочав новий навчальний рік

Сьогодні , 1 вересня, у День знань, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулись урочистості з нагоди початку нового навчального року.

Спочатку студенти традиційно помолились у церкві Преображення Господнього.

Участь в урочистій академії з нагоди початку нового навчального року взяла керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська. 

Першокурсники склали урочисту присягу та виконали Студентський гімн "Gaudeamus igitur".

Окрім того, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник вручив студентам першого курсу залікові книжки.

Опісля, відбулась зустріч першокурсників із деканами факультетів та директорами коледжів.

Також сьогодні відбулось урочисте засідання Вченої ради Університету.

 

Майже півтисячі курсантів-першокурсників склали Військову Присягу на вірність українському народові

Сьогодні, 1 вересня, в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся урочистий ритуал складання Військової Присяги на вірність українському народові курсантами-першокурсниками.

Відтак, майже півтисячі юнаків та дівчат, які були зараховані на навчання до одного з провідних вищих військових навчальних закладів – Національної академії сухопутних військ, стали повноправними захисниками рідної землі.

Участь в урочистостях взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, Народний депутат Оксана Юринець та інші.

"Дорогі курсанти, від вашого рішення та вибору залежить не лише ваша особиста доля, але й доля усієї нашої держави. Сьогодні кожен громадянин України вдячний українському військовому, солдату за те, що ми тут, на Львівщині, маємо мир та спокій. Саме українська армія, і в тому числі ви, маєте найбільшу довіру у суспільстві та повагу. Ми гордимося, що сьогодні у цьому складному та важкому світі ми – не самі. Мені приємно на цьому святі вітати представників Збройний сил наших держав-партнерів та союзників, які  розуміють, що український воїн сьогодні на Сході боронить не тільки нашу землю, але й боронить Європу та наші спільні християнські цінності", - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, очільник Львівщини додав: "Пам’ятайте, що сьогоднішній день для вас є надзвичайний, бо людина складає Присягу у своєму житті лише раз. Будьте гідними і пронесіть крізь усе життя слова, які сьогодні пролунають. Слова на вірність Батьківщині. Я переконаний, що серед вас є ті, хто підніме наш синьо-жовтий стяг у Сімферополі та Севастополі та на кожній прикордонній заставі. Будьте вірні своєму військовому обов’язку та славі українського війська. Пишайтеся вашими родинами, бо ваші рідні та вся Україна молиться за вас, за наш спільний успіх та перемогу. Слава Україні!"

Зазначимо, що навчатимуться першокурсники на трьох факультетах й інституті МПЗ за 10 спеціальностями. Зокрема, з них готуватимуть офіцерів для механізованих та танкових військ, командирів артилерійських і ракетних підрозділів, фахівців артилерійської розвідки, офіцерів-вихователів, культурологів, військових диригентів, офіцерів тактичної ланки для інженерних військ ЗСУ та інших формувань України.

 

«Галицька лоза»: на Львівщині стартував Перший Львівський фестиваль винограду і вина

Сьогодні, 1 вересня, взяв свій старт Перший Львівський фестиваль винограду і вина «Галицька  лоза».

Участь у відкритті взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, директор департамент агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації Людмила Гончаренко, директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій та інші.

«Ми вперше на Львівщині розпочинаємо фестиваль виноградарів та виноробів. Ми сподіваємося, що це буде гарним початком, а надалі цей захід стане традиційним. І щорічно ми демонструватимемо той потенціал, який є на Львівщині. Галузь садівництва та виноградарства починає розвиватись. Держава створює усі сприятливі умови, щоб ця галузь процвітала, а наші люди працювали тут, в Україні, на благо своїх сімей та на благо нашої держави», - зазначила Людмила Гончаренко.

Метою заходу є популяризація галузі виноградарства та демонстрації перспектив та можливостей вирощування винограду на Львівщині.

Зазначимо, що фестиваль триватиме до 2 вересня.

Захід організований ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Довідково:

На території Львівської області налічується близько 100 суб'єктів плодово-ягідних господарств.

Площі насаджень: 14,7 тис. га (6,5 % до площ по Україні), з них у сільськогосподарських підприємствах – 2,2 тис. га, господарства населення – 12,5 тис. га.

Навесні 2018 року закладено близько 50 га нових плодово – ягідних насаджень, таку ж площу господарства планують закласти в осінній період.

96 га з усіх площ плодово-ягідних насаджень області займають виноградники, з них у сільськогосподарських підприємствах – 0,11 га решта  - в господарствах населення.

 

Першокурсниками Національного університету "Львівська Політехніка" стали 9 тисяч абітурієнтів

Сьогодні, 1 вересня, у День знань, відбулась урочиста посвята першокурсників у студенти Національного університету "Львівська політехніка".

Зазначимо, що цьогоріч на перший курс в університет вступили 9 тисяч абітурієнтів.

Участь в урочистостях взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Тут панує надзвичайно позитивна атмосфера. Тут зібралися молоді люди, які є щасливими, бо сьогодні  стали студентами. З чим вас і вітаю. Я дуже хочу, щоб ви обов'язково пам'ятали, що така можливість вам і тим, хто спокійно живе у нас, на Галичині, творить добро і робить крок до свого щасливого майбуття, дана усім завдяки тим, хто за тисячу кілометрів від Львова стоїть на захисті наших кордонів на Сході України. Наше військо і армія боронить нашу державу.  І вони обов'язково повернуться до нас так, як це зробила 24-та Королівська бригада", - зазнив Олег Синютка.

Окрім того, очільник Львівщини додав: "Перед вами сьогодні відкриті великі можливості. Не гайте даремно часу, опановуйте сьогодні українську владу, поповнюйте ряди тих, хто є мудрими і професійними, а також тих, хто сьогодні є гордістю України. Адже успішними можна стати лише у нашій державі. Я переконаний, що майбутнє України буде світлим і щасливим, бо ми віримо в нашу державу, у нас, в нашу націю. Ми обов'язково вибудуємо державу, якою будемо пишатися. Дякую вам і Слава Україні!".

У межах заходу першокурсники склали урочисту присягу. Також ректор університету Юрій Бобало вручив символічний студентський квиток та ключ до знань представникам першого курсу.

Згідно з Указом Президента України Петра Порошенка за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки орденом "За заслуги" ІІ ступеня нагородили проректора з економічних питань - головного бухгалтера Національного університету "Львівська політехніка" Анатолія Мороза.

 

АРХІВ НОВИН

 
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26  
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація