Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

31.07.2018

 

Відтворення лісів: в області висадили понад 12 мільйонів саджанців дерев

Незважаючи на короткі весняні агротехнічні строки державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства посаджено 973,1 га лісових культур, що становить 120,4% до плану весни. Поряд з цим проведено доповнення існуючих лісових культур на площі 1533 га.

Під час проведення таких робіт висадили понад 12 мільйонів штук сіянців та саджанців деревних порід, зокрема,сосни звичайної, ялиці білої, модрини європейської, дуба звичайного, бука лісового, клена явора, вільхи чорної та інших.

На лісових ділянках, пройдених вибірковими та поступовими рубками головного користування, завдяки застосуванню природозберігаючих технологій лісозаготівель вдалося досягнути якісного природнього відновлення лісу на площі 1051 га. На площі 284 га проведено заходи зі сприяння природньому відновленню.

Відтак, у першому півріччі поточного року на землях держлісфонду було відтворено ліси на площі 2024,1 га.

 

Дім Франка запрошує на тематичну екскурсією Франковим садом

Дім Франка запрошує поласувати грушками з дерева, яке власноруч посадив Іван Франко 116 років тому.

У програмі: тематична екскурсія-прогулянка Франковим садом, яку проведе старша наукова працівниця, завідувачка експозиційного відділу Віола Чернієнко, частування грушевими смаколиками, музика, співи.

Екскурсія розпочнеться найближчої п`ятниці, 3 серпня, о 16:00.

 

Для дітей учасників АТО та військовослужбовців організували вишкільні табори

ЛОМГО «Українська молодь - Христові» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації провела два заходи, а саме: християнський військово-вишкільний табір «Захисник» та літній наметовий вишкільний відпочинковий табір "Дивоцвіт".

Цього року учасниками табору «Захисник»  були діти учасників АТО, діти військовослужбовців та молодь, яка хотіла для себе відкрити образ християнського воїна, загалом 50 дітей із 7 областей України.

Комендант табору військовий капелан о. Ростислав Височан зазначив, що «Захисник» стає певною системою у духовно-патріотичному вихованні молоді. Саме наголос на духовному аспекті доповнює звичну програму патріотичного виховання. Щоденна Божественна Літургія, вечірня молитва на вервиці, духовні вправи відкривають ідентичність воїна-християнина як захисника тих, кого він любить, як людини високих принципів та ідеалів, як воїна честі, який не лише декларує, але й живе моральними цінностями, як спадкоємця своїх славних попередників, як побратима, який ніколи не залишає тих, кому вірний, як практикуючого християнина, який дотримується християнських норм життя та не зловживає військовою силою.

Табір "Дивоцвіт" – це християнський табір для дітей та молоді з різних районів Львівської області. Під час діяльності табору було організовано молитовні групи, тренінги та лекції, які провадили катехити та священики. Участь у таборі стала чудовою нагодою, щоб об’єднати молодь, поділитися досвідом служіння та праці у спільноті, нагадати, що ми є родиною, але не звичайною, а родиною у Христі!

Під час таборування відвідували гору Писана, подорожували на гору Тростян, пройшли творчі майстер класи з: декупажу, виготовлення гіпсових масок, пап'є-маше, розпису по склі, фітодизайну, плетіння чоток, прослуховували гутірки з: біоетики,  літургіки, переглядали художні фільми, та  відпочивали при ватрі після закриття таборового дня.

 

Фестиваль культури об’єднає лемків з різних областей України та закордону

Упродовж трьох днів, 3-5 серпня, на Тернопільщині триватиме XІХ Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини». У заході візьмуть участь  представники із різних областей України та закордону.

Зокрема Львівщину запрезентують мистецькі колективи - ансамбль пісні і танцю «Лемковина», м. Львів, ансамбль «Яворина», м. Дрогобич, лемківський хор «Радоцина», м. Пустомити.

У програмі Фестивалю:

 3 серпня (п’ятниця)

9.00-18.00 – огляд експозиції Музею лемківської культури і побуту.

15.00-20.00 – концертна програма. Запалення малої ватрочки.

4 серпня (субота)

9.00-18.00 – огляд експозиції Музею лемківської культури і побуту

11.00 – урочиста хода учасників фестивалю містом. Покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, Пам’ятного знаку депортації

Лемківське село

12.00 – огляд містечка народних промислів, традиційної лемківської кухні, експозицій у музейних приміщеннях

13.00 – урочисте відкриття ХІХ Всеукраїнського фестивалю лемківської культури. Запалювання ватри. Театралізований літературно-музичний пролог

14.30 – привітання керівників і представників державних і громадських установ та організацій України, області, району та міста

15.00 – концертна програма

15.30 – презентація книжок на лемківську тематику, тематичні конкурси, спортивні ігри та змагання

19.00 – концерт Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки

23.00 – молодіжна забава

5 серпня (неділя)

9.00-18.00 – огляд експозиції Музею лемківської культури і побуту

10.00 – Служба Божа біля каплички на Ватряному полі

12.00 – концертна програма

17.00 – урочисте закриття Фестивалю 

 

Енергетики продовжують відновлювати електропостачання у населених пунктах області

Станом на 16:00 год 31 липня тимчасово без електропостачання залишаються 20 населених пунктів (12 повністю та 8 частково) з числа тих, що були знеструмлені на ранок 31 липня через пошкодження в електричних мережах області внаслідок негоди.

Аварійні бригади ПрАТ"Львівобленерго" відновили електропостачання населених пунктів у Буському, Жидачівському, Золочівському, Пустомитівському та Сколівському районах.

Продовжують роботи з ліквідації пошкоджень в електромережах у Бродівському, Жовківському, Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському, Самбірському районах, а також в міських електромережах Львова.

Окрім цього, внаслідок грози з шквальними поривами вітру, що пройшла над територією області у другій половині дня, через спрацювання у період з 15:30 год до 16:40 год автоматики захисту електромереж відключено від електропостачання 17 населених пунктів: Пустомитівський район – 9, Стрийський район – 3, Буський район – 5.

Зазначимо, ліквідація пошкоджень в електромережах триває.

 

16 серпня – аукціон з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами

З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, ефективного та раціонального використання водних об’єктів Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації оголошує земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами, які відбудуться о 11.00 16 серпня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Департаментом екології та природних ресурсів підготовлено лоти (ставок та земельна ділянка, на якій він розташований) до продажу права оренди на земельних торгах, а саме:

Ставок площею 6,4767 га, який розташований на території Бердихівської сільської ради (за межами населеного пункту) Яворівського району, на земельній ділянці площею 9,1214 га;
Ставки площею 0,8422, який розташований на території Ланівської сільської ради (за межами населеного пункту) Стрийського району, на земельній ділянці площею 1,2282 га;
Ставок площею 0,5460 га, який розташований на території Дашавської сільської ради (за межами населеного пункту) Стрийського району, на земельній ділянці площею 0,6890 га.

Останній день прийому заяв - 10.08.2018р. до 14 год.30 хв

З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланнями:

Яворівський район, Бердихівська сільська рада (за межами населеного пункту).

Стрийський район, Ланівська сільська рада (за межами населеного пункту).

Стрийський район, Дашавська сільська рада (за межами населеного пункту).

 

До Стратегії розвитку Львівщини за напрямком розвиток громадянського суспільства подали на розгляд 11 заявок

Сьогодні, 31 липня, у приміщенні Молодіжного центру розглянули проектні ідеї до Плану заходів з реалізації у 2019-2020 роках Стратегії розвитку Львівської області за напрямком розвиток громадянського суспільства.

Загалом від департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА подали 5 заявок. Це - “Розвиток громадянського суспільства”, “Підтримка та розвиток молоді Львівщини”, обласний проект "Інформування громади Львівської області", обласний проект "Книжковий дворик мандрує Україною", а також відзначення пам’ятних дат та пам’ятних місць українського державотворення ХХ століття.

Також 6 заявок подали представники громадськості.

Зазначимо, що за результатами відбору у відповідних робочих групах кращі проектні ідеї увійдуть до Плану заходів з реалізації Стратегії, адже цей документ є основою для розробки програмних документів області та проектів регіонального розвитку з метою їх подальшого фінансування за рахунок бюджетних та позабюджетних джерел.

 

Олеський замок запрошує на ІІІ Міжнародний фестиваль меду "Надбужанські медобори"

У неділю, 12 серпня, на території музею-заповідника «Олеський замок» у Буському районі, відбудеться традиційний, вже третій Міжнародний фестиваль меду «Надбужанські медобори». 

Участь у фестивалі візьмуть пасічники Буського та сусідніх районів, гості з Латвії, Польщі та Італії. Біля підніжжя замку працюватиме мистецький майданчик з концертною програмою, у «Містечку майстрів» проводитимуть майстер-класи, відбуватимуться вікторини, виставки старожитніх речей, пов’язаних з бджолярством.

На виставці-продажі продуктів бджільництва охочі зможуть придбати мед, пилок, прополіс, пергу. Відбудеться також дегустація страв та напоїв із меду: млинців, медівників, медового квасу тощо.

А бджолярі, як досвідчені, так і початківці, зможуть придбати різноманітний реманент для своєї пасіки.

Також організатори готують для учасників та гостей сувенірну продукцію з емблемою свята: чашки, значки, кулькові ручки. Мета фестивалю – демонстрація, дегустація та продаж продуктів бджільництва кращими пасічниками району та області, вшанування професії пасічника та любителів меду посередництвом засобів мистецтва.

Програма фестивалю:

12:00 год - відкриття виставки-продажу продукції бджільництва, реманенту бджолярів, тематичних сувенірів.

14:00 год - офіційне відкриття фесту:

- урочиста молитва

- Славень фестивалю

- виступи представників влади, поважних гостей.

14:30 год - святкова мистецька програма: пісні, танці. гумор.

14:30-19:30 год - креативне навчання в Містечку майстрів (майстер-класи).

Завершиться фестиваль о 20:00 год.

 

Шаховим турніром на Яворівщині вшанували 153-тю річницю від дня народження Андрея Шептицького

Нещодавно у селі Прилбичі Яворівського району відбувся шаховий турнір, присвячений 153-й річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Загалом у турнірі змагалось 28 юних шахістів.

Ініціатором турніру на батьківщині митрополита Андрей Шептицького виступив Новояворівський шаховий клуб, за сприяння сільського голови села Прилбичі Романа Вороняка.

Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії благословив шахістів на добрі починання та успішний турнір.

На відкритті був присутній голова Яворівської районної ради ВолодимирСичакта його заступник Володимир Мацелюх.

Переможцями серед хлопців стали:

1. Глова Маркіян

2. Серафим Владислав

3. Шуліга Максим

Серед дівчат:

1. Підляська Софія

2. Козлова Дарія

3. Губка Франческа

Серед шахістів 4 розряду:

1. Ковалишин Дмитро

2. Гузій Андрій

3. Синицька Анна

Серед початківців:

1. Підгайний Віталій

2. Забіяка Данило

3. Наконечний Юрій

 

Президент підписав Закон, спрямований на удосконалення функціонування системи державної підтримки культури

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності Українського культурного фонду», прийнятий Верховною Радою України 3 липня 2018 року.

Закон має на меті удосконалення функціонування системи державної підтримки культури, створення сприятливих умов для реалізації програм державної політики України в культурній сфері.

Документ також уточнює правовий статус Українського культурного фонду, удосконалює процедури, пов’язані з підтримкою проектів цим фондом.

Закон забезпечує узгодження у законодавчому полі норм стосовно державної підтримки реалізації культурних та мистецьких проектів, а також конкретизує окремі положення щодо запроваджених у 2017 році Законом «Про Український культурний фонд» нових підходів до фінансування проектів у сферах культури та мистецтв, які базуються на застосуванні якісно нових принципів відбору таких проектів, зокрема на конкурсній основі висококваліфікованим експертним середовищем.

Законом вносяться зміни до Законів України «Про культуру», «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про Український культурний фонд».

 

На Львівщині боротимуться з нелегальними заправками

У понеділок, 30 липня, під час апаратної наради голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка доручив начальнику Головного управління ДФС у Львівській області Ігорю Кондро вирішити проблему масової появи нелегальних заправок на Львівщині.

«Станом на сьогодні задокументовано діяльність 12 нелегальних заправок. Відтак, визначено географію цих заправок, відкриті кримінальні провадження, тривають слідчі дії», - повідомив під час доповіді Ігор Кондро.

Олег Синютка доручив керівнику ГУ ДФС області провести перевірки спільно з правоохоронцями і вирішити проблему нелегальних заправок на Львівщині до 20 серпня.

 

На Львівщині стартує Чемпіонат України з літнього біатлону

Впродовж, 31 липня – 5 серпня, на території Навчально-спортивної бази зимових видів спорту Міністерства оборони України «Тисовець» триватиме Чемпіонат України з літнього біатлону серед юніорів та юніорок.

Програма змагань

31.07. – день приїзду, офіційне тренування

1.08. – спринт (лижоролери):

- юніори – 10 км

- юніорки – 7, 5 км

2.08 – гонка переслідування (лижоролери):

- юніори – 12, 5 км

- юніорки – 10 км

3.08 – офіційне тренування

4.08 – мас-старт (лижоролери):

- юніори – 12, 5 км

- юніорки – 10 км

5.08 – змішана естафета (лижоролери):

- юніори + юніори – 2 х 6 км + 2 х 7,5 км

Нагородження переможців та призерів. 

 

Енергетики відновлюють електропостачання знеструмлених внаслідок негоди населених пунктів

В області тривають роботи з відновлення електропостачання населених пунктів, що були знеструмлені внаслідок негоди.

За оперативною інформацією департаменту цивільного захисту Львівської ОДА, станом на 12:00 год тимчасово без електропостачання залишаються 40 населених пунктів -  25 повністю та 15 частково з числа тих, що були знеструмлені на ранок 31 липня через пошкодження в електричних мережах області внаслідок негоди.

Аварійними бригадами ПрАТ"Львівобленерго" відновлено електропостачання населених пунктів у Золочівському та Пустомитівському районах.

Продовжуються роботи з ліквідації пошкоджень в електромережах у Бродівському, Буському, Жовківському, Жидачівському, Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському,  Самбірському та Сколівському районах, а також в міських електромережах Львова.

До ремонтних робіт залучили 22 бригади ПрАТ "Львівобленерго" у складі 91 осіб та 25 одиниць техніки.

 

На Львівщині відбудеться конкурс “Населений пункт найкращого благоустрою”

До початку вересня  учасники конкурсу серед сіл, селищ мають подати матеріали районним конкурсним комісіям.

До кінця вересня обласна конкурсна комісія визначить переможців конкурсу (1 місце – один населений пункт, 2 місце – два населених пункти, 3 місце – три населених пункти).

Про це йшлося сьогодні, 31 липня, під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки із головами РДА та міськими головами міст обласного значення.

Усі заходи з благоустрою в населених пунктах мають завершити до кінця серпня.

 

На Львівщині триває реалізація інфраструктурних проектів

На інфраструктурні проекти цього року передбачено 1 472,9 млн грн. Загалом ці кошти заплановано скерувати на 2 081 проект.

Лідерами в кількості проектів, що реалізуються у 2018 році за бюджетні кошти є Пустомитівський, Кам’янка-Бузький, та Золочівський райони області. З міст обласного значення - це м. Львів, м. Дрогобич, м.Червоноград.

Про це йшлося сьогодні, 31 липня, під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки із головами РДА та міськими головами міст обласного значення.

У розрізі галузей найбільше коштів передбачили на освіту. Це 721 проект вартістю 460,7 млн грн.Також значний фінансовий ресурс скеровують на галузь охорони здоров’я (170 проектів вартістю 241,7 млн грн), ЖКГ (408 проектів вартістю 208,3 млн грн) та спорт (250 проектів вартістю 137,0 млн грн).

Серед джерел фінансування кошти ДФРР, бюджет розвитку, обласні програми (інфраструктурна частина, включно з дорогами), а також субвенція на соціально-економічний розвиток.

 

У проекті “Рука допомоги” взяли участь майже тисяча осіб

На Львівщині станом на сьогодні 966 осіб стали учасниками проекту “Рука допомоги”, з них 399 працевлаштували, 38 осіб беруть участь у громадських роботах та прийняли 105 рішень про надання фінансової допомоги.

Про це йшлося сьогодні, 31 липня, під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки із головами РДА та міськими головами міст обласного значення.

“Участь у проекті можуть взяти малозабезпечені особи, внутрішньопереміщені  та суб’єкти підприємницької діяльності, які працевлаштували двох малозабезпечених, внутрішньопереміщених або учасників АТО”,  – зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА  Віктор Степанюк

Також він зазначив, що на відкриття власної справи збільшили розмір  безвідсоткової  фінансової допомоги до 70480 тис гривень.

“Важливо, що сума, яку потрібно після трьох років повернути зменшується  на суму податків і зборів, яку людина впродовж цього часу заплатила. А якщо підприємець працевлаштує двох осіб не менше як на два роки, то взагалі нічого не повертає. Це хороший спосіб легалізувати зайнятість”, – додав Віктор Степанюк.

Зазначимо, проект “Рука допомоги” втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Детальнішу інформацію щодо участі у проекті можна отримати у департаменті соціального захисту Львівської ОДА або за номером 261-31-07. 

 

Робітничі професії – найзатребуваніші на ринку праці Львівщини

У базі даних обласної служби зайнятості станом на 30 липня налічувалося 9,2 тисячі вакансій із різними вимогами та заробітними платами. Серед них – пропозиції працевлаштування із винагородою у понад 12 тисяч гривень.

Про це повідомив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

«В основному високий заробіток працедавці пропонують представникам робітничих професій, і тільки невелика частина високооплачуваних вакансій є для спеціалістів з вищою освітою, тобто для інженера-конструктора, головного технолога, начальника цеху, головного інженера, головного механіка, інженера-електроніка та ін.», – зазначив Василь Барилюк.

За його словами, для прикладу, операторам виробничої лінії працедавець готовий платити 20 тис грн.

Шліфувальникам-полірувальникам виробів із каменю пропонують 18 тис грн, 13-16 тис грн оцінюється праця водіїв автотранспортних засобів.

Від 12 тисяч стартує зарплата бетонярів, підсобних робітників, електриків дільниці у будівельній фірмі, а також токарів, електрогазозварників і різних механізаторів: трактористів, машиністів котка самохідного, авторейдера або екскаватора.

На аналогічний заробіток можуть розраховувати і фахівці легкої промисловості, зокрема, прасувальники, розкрійники та швачки.

Нагадаємо, що за статистичними даними, якими оперує обласна служба зайнятості, на початку липня 2018 року на Львівщині найбільший попит був на операторів автоматичних і напівавтоматичних ліній верстатів та установок (627 вакансій), швачок (510), водіїв автотранспортних засобів (485) та монтерів кабельного виробництва (276).

 

Вільні державні землі залучатимуть до обробітку через аукціони

В області за результатами аудиту земель сформували електронну базу даних земель в розрізі кожної сільської ради та відповідної інформації щодо форми власності усіх ділянок.

Відтак, за підсумками аудиту органи місцевого самоврядування вже подали до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області клопотань на 1222 земельні ділянку про включення їх до переліку земельних ділянок с/г призначення для продажу прав оренди на них на земельних торгах, зокрема з функціональним призначенням для товарного с/г виробництва, під ведення фермерського господарства та органічного виробництва.

Про це йшлося сьогодні, 31 липня, під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки із головами РДА та міськими головами міст обласного значення.

Найбільше клопотань подали у Старосамбірському, Сокальському та Жовківському районах.

Нагадаємо, на сайті облдержадміністрації  розроблено та розміщено банер, за посиланням якого можна отримати  відомості про всі земельні ділянки, що виставлені на торги, а також, що плануються бути виставленими.

 

На Львівщині триває другий етап прийому документів на дотацію за утримання молодняка великої рогатої худоби

В області триває другий етап прийому документів на дотацію за утримання молодняка великої рогатої худоби. Це спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився в господарствах фізичних осіб.

Як розповіла сьогодні, 31 липня, під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки із головами РДА та міськими головами міст обласного значення т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко за травень-червень вже 3204 фізичні особи-власники тварин подали документи для отримання другого траншу дотації.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: за досягненням віку 4 місяці - 300 гривень за голову, 8 місяців – 700 гривень, 12 місяців - 1 500 гривень. Загалом при досягненні молодняком 12 місячного віку кожен власник тварини може отримати 2500 гривень.

Нагадаємо, що для отримання дотації власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування наступні документи:

- копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації  і реєстрації тварин;

- копію паспорта особи – власника тварини;

- копію довідки  або договору про відкриття рахунку в банку;

- копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Подати необхідні документи для отримання другого траншу дотації власники тварин можуть до 30 серпня.  

Детальніше у презентації за посиланням

 

Сьогодні на Старосамбірщині стартувала Літня школа іконопису

Сьогодні, 31 липня, у монастирі св. Онуфрія в с. Лаврів Старосамбірського району розпочалась Літня школа іконопису.

У межах школи,  діти віком 12-16 років з різних районів Львівщини та діти зі Сходу України ознайомляться з українською іконою, а саме: технікою, іконографією та символами, практичними навиками іконопису, а також навчаться працювати в команді, комунікувати.

У програмі  також передбачили екскурсії, під час яких молодь порине у етнографію краю та познайомиться місцевими пам’ятками сакрального і духовного значення.

Також на учасників очікує відпочинкова та розважальна програма, духовне збагачення та відновлення.

Триватиме Літня школа іконопису до 10 серпня.

Зазначимо, організатором Літньої школи іконопису є БФ “Карітас СДЄ УГКЦ” за підтримки департаменту соціального захисту населення, департаменту внутрішньої та інформаційної політики, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

 

На Львівщині продали право оренди майже сотні земельних ділянок

На 98 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 1617 тисяч гектарів продали права оренди у 2017 році та у 2018, станом на 30.07.2018 року.

Про це йшлося сьогодні, 31 липня, під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки із головами РДА та міськими головами міст обласного значення.

Загальна вартість проданих прав оренди становить 4 272 тис.грн.

Найбільше прав оренди реалізували у Бродівському, Буському та Городоцькому районах.

Іще 46 прав оренди підготували до продажу на загальну суму 468 тис.грн.

Детальніше про продаж права оренди земельних ділянок тут

 

Професійна освіта: найзатребуванішими на ринку праці залишаються робітничі професії (+відео)

Ринок праці переорієнтувався і потребує кваліфікованих робітничих кадрів. Сьогодні на Львівщині функціонує 51 заклад професійної (професійно-технічної) освіти, який готує фахівців у сферах легкої промисловості, сільського господарства, деревообробки, художнього ремесла, харчової промисловості і сфери послуг, автомобільного та залізничного транспорту, будівництва.

Навчання здійснюється за 235 спеціальностями із 21 напряму економічної діяльності.

На базі закладів професійної освіти створено і функціонує 14 сучасних навчально-практичних центрів, з них 3 – створено у 2017/2018 навчальному році.

З 1 вересня 2018 року у всіх закладах професійної освіти Львівської області впроваджуватимуть елементи дуальної форми навчання, що передбачає організацію освітнього процесу у форматі: теоретичне навчання – 30%, виробниче навчання та виробнича практика на підприємстві – 70% навчальних годин.

Для популяризації професійно-технічної освіти  департамент внутрішньої та інформаційної політики спільно із департаментом освіти і науки Львівської ОДА сворили промоційні ролики. 

 

Модернізація виробництва – запорука розвитку лісової економіки

Підприємства Львівського ОУЛМГ продовжують оновлення техніки та модернізацію деревообробних цехів. 

Про це повідломили в Обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

За 6 місяців поточного року підприємствами управління лісового та мисливського господарства за рахунок власних коштів здійснено капітальних інвестицій у розвиток виробництва на суму 28,1 млн.грн, в тому числі:

- придбали основних засобів на 23,0 млн грн, з них - техніки та обладнання на суму 18,7 млн грн, зокрема Бродівським ЛГ придбано новий форвардер Амкодор-2662, Сколівським ЛГ та Старосамбірським ЛМГ придбано італійські трактори Ландіні ДТ-110 та австрійські лісовозні причепи RW-12 Бінденбергер з гідроманіпуляторими , Боринським ЛГ – вітчизняний трактор КИЙ-14102 та лісовозний причіп  Веймер RDM-4WD. Лісовозні причепи з гідроманіпуляторами придбані також Буським ЛГ та Славським ЛГ.

Парк лісовозних автомобілів поповнили Бродівський, Радехівський та Жовківський лісгоспи.

Деревообробного обладнання закупили на 3 млн грн, проведено модернізацію та покращення основних засобів на 2,5 млн грн;

інші капітальні інвестиції склали 2,6 млн грн.

 

Вихованці дитячого притулку протягом тижня навчалися англійської мови

З 23 по 30 липня для вихованців притулку для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації волонтери організації «Армії Спасіння» з Вінтона (Великобританія) організували відпочинковий англомовний табір.

На добровільних засадах вони вже не перший рік допомагають закладу. Цього разу волонтери організували тижневий табір, під час якого дітям організували веселе дозвілля.

Діти майстрували, показували казки та вистави, проводили час на вулиці із рухливими іграми та екскурсіями. Протягом тижня, діти  практикували знання англійської мови з її безпосередніми носіями.

 

Президент підписав Закон, яким встановлено основні принципи та вимоги до органічного виробництва

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», ухвалений Верховною Радою 10 липня.

Реалізація норм Закону забезпечить удосконалення й гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів та сприятиме створенню прозорих умов господарювання, зменшенню недобросовісної конкуренції, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту.

Законом встановлюються основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукції. Також визначено правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями державної політики у зазначених сферах.

 

В області відновлюють електропостачання знеструмлених унаслідок негоди населених пунктів

В області тривають роботи з відновлення електропостачання населених пунктів, що були знеструмлені внаслідок негоди.

За оперативною інформацією департаменту цивільного захисту Львівської ОДА, станом на 8:00 годину 31 липня, знеструмленими залишаються 39 населених пункти області  - повністю, а також частково – 18 у десяти районах області.

Зокрема, найбільше у Бродівському, Кам'янка-Бузькому, Перемишлянському районах Львівської області

Зазначимо, що до відновлення енергопостачання залучили 25 бригад ПАТ "Львівобленерго" у складі 98 осіб та 29 одиниць техніки.

Окрім того, енергетики також продовжують ліквідовувати точкові пошкодження мереж в окремих населених пунктах області.

 

За результатами конкурсу проектів місцевого розвитку відібрали більше тисячі мікропроектів

Уже декілька років в області реалізувують Програму проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку, яка має на меті поліпшити матеріально-технічний стан об’єктів соціальної інфраструктури в населених пунктах, благоустрій територій та інші пріоритети.

Особливістю цієї програми є те, що обласний бюджет допомагає органам місцевого самоврядування, які на її виконання залучають кошти громади та спонсорські кошти на паритетних умовах.

В поточному році в результаті конкурсу відібрано 1007 мікропроектів на суму 123 млн грн з обласного бюджету та 130 млн грн з місцевих бюджетів. Зокрема, в галузі освіти передбачено реалізувати 411 проектів, в галузі охорони здоров’я - 90, культури - 188, житлово-комунальному господарстві (вуличне освітлення) - 112 та в інших пріоритетах – 206 проектів.

Так на сьогоднішній день місцевим бюджетам перераховано 17,8 млн грн, а освоєно лише 7,5 млн. грн., що становить 6,3 відсотків до річних призначень.

Слід зазначити, що в місті Бориславі та Перемишлянському районі виконані роботи становлять лише 2 % до річних призначень, ОТГ Підберізці та Щирець – 3 %, містах Львові, Дрогобичі та Трускавці, а також в Кам`янка-Бузькому районі - 4 %, Пустомитівському районі -5%, Старосамбірському районі – 8%,  Новому Роздолі – 9%, Сокальскому  районі – 11%, ОТГ Ходорова та Рудки – 15 % та Стрийському районі - 18 %. Не виконувалися роботи в місті Стрию та Мостиському районі, а також у Вільшаницькій, Воле-Баранецькій, Дублянській, Луківській, Новострілищанській, Новоміській, Давидівській, Шегинівській, Велико-Любінській, Магерівській, Волицькій, Солонківській, Кам`янка-Бузькій та Мурованській об’єднаних територіальних громадах.

 

 

30.07.2018

 

На Самбірщини закінчили ремонт дороги Кружики-Нагірне

На Львівщині тривають ремонтні роботи на автомобільних дорогах місцевого значення загального користування.

Як повідомили у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації, ремонтні роботи завершили на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С141409 Кружики-Нагірне, що у Самбірському районі.

Відтак, у межах с. Кульчиці здійснили ремонтні роботи з фрезерування, влаштування основи ЩПС та вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття загальною протяжністю 1,5 км.

Зазначимо, що ремонт автомобільної дороги виконала підрядна організація ТДВ "ШРБУ 88" 

 

На Львівщині паспортизували понад 850 об’єктів культурної спадщини

На Львівщині продовжують паспортизовувати пам'ятки архітектури. Відтак, станом на сьогодні з 1716 об'єктів культурної спадщини архітектури  Львівщини паспортизували 862, що становить 50,2 %.

Як повідомили у департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА, серед лідерів у паспортизації об’єктів культурної спадщини – Стрийський район, міста Моршин, Червоноград та Трускавець.

Зазначимо, паспортизацію пам’яток проводять у межах програми “Охорона та збереження культурної спадщини”.

 

В області розпочали ремонт автомобільної дороги Шегині-Боляновичі

На Львівщині тривають ремонтні роботи на автомобільних дорогах місцевого значення загального користування.

"Ми розпочали ремонтні роботи на автомобільній дорозі С140111 Шегині-Боляновичі. Зокрема, від с. Шегині в сторону с. Баличі", - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської обласної державної адміністрації Роман Кокотайло.

Зазначимо, що ремонтні роботи на цій автомобільні дорозі виконує підрядна компанія "ОНУР".

Нагадаємо, що ремонтні роботи виконуватимуть за рахунок коштів обласного бюджету.

 

У Львівській області на 39% зменшилась незаконна вирубка лісу

У першому півріччі цього року на підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства суттєво зменшилась незаконна вирубка лісу, а саме на 421 кбм, що становить 39% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Із загальної кількості 669 кбм незаконно зрубаної деревини, працівники державної лісової охорони встановили 172 лісопорушники, які незаконно зрубали 349 кбм деревини, що становить 52 відсотки.

Добровільно лісопорушники відшкодували збитки у 117 випадках на суму 394,4 тис гривень.

Усі інші невідшкодовані порушення, а саме - 121 випадок, були задокументовані та передані в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування.

 

Львівська ОДА шукає кадри

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців:

- посада державного службовця категорії «Б» – начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи;
- посада державної служби категорії «В» – головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи.

Для участі у конкурсі необхідно подати наступні документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, (зі змінами)), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

- копію (копії) документа (документів) про освіту;

- оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

- заповнену особову картку встановленого зразка;

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (надається у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті НАЗК).

Документи на посаду начальника відділу приймають до 14 серпня, на посаду головного спеціаліста – до 10 серпня.

Контактна особа – Дар`я Шевченко, тел.: (032) 235-47-76, е-mail: donloda@ukr.net.

Переглянути детальнішу інформацію про конкурс можна тут.

 

У межах National Moth Week екоосвітяни спостерігали за метеликами

National Moth Week відбувається у всьому світі впродовж останнього тижня липня. Він присвячений красі, життєвим циклам та місцям проживання метеликів. Відтак, у 2018 році –  цей перілод припав на 21-29 липня. 

27 липня працівники відділу еколого- освітньої роботи НПП «Північне Поділля» спільно із  Золочівською командою «UNICORN» (в межах роботи Міжрегіонального інноваційного проекту з профорієнтації учнівської молоді) вирушили у мандрівку ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Сасівська», що на Золочівщині з метою спостереження за лускокрилими (метеликами).

National Moth Week надає всім унікальну можливість стати вченим-аматором і зібрати наукові дані про метеликів.

Через партнерські зв'язки з основними онлайн-сховищами біологічних даних учасники National Moth Week, надавши дані своїх спостережень, можуть допомогти оновити карту поширення метеликів та надати необхідну інформацію про біорізноманіття метеликів навколо земної кулі.

У ході заходу учасники ближче познайомились із світом метеликів: дізнались особливості їх біології та екології, навчились впізнавати розповсюджені види у природі.

 

В області триває підготовка до опалювального сезону

За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації, в межах підготовки до опалювального сезону 2018/19 років у Львівській області виконали 50% запланованих заходів.

Відтак, у сфері теплопостачання підготували 649 котелень, замінили 5,65 км теплових мереж, а також замінили 10 котлів.

Окрім того, у житловому фонді Львівської області підготували 9386  будинків. Провели ремонт покрівель у 3338 будинках, також підготували 1214 об’єктів соціально–культурного призначення.

У сфері водопостачання  здійснено ремонт та заміну – 17,4 км водопровідних мереж та 5,8 км каналізаційних мереж.

Зазначимо, що у  вересні  робоча група перевірить стан готовності та якості виконання робіт з підготовки до опалювального сезону 2018/19 років.

 

В області завершили фінансування пенсій за липень

27 липня Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області завершило в повному обсязі фінансування пенсій та грошових допомог за поточний місяць.

Загальна сума видатків на виплату пенсій і грошових допомог за липень склала  1,6  млрд гривень.

 

"Історія успіху": молодь Львівщини запрошують на серію тренінгів

У четвер, 2 серпня, у межах серії тренінгів "Історія успіху" у Львівському обласному молодіжному центрі відбудеться зустріч з  Юліаном Садохою.

Юліан Садоха - молодий, талановитий архітектор-дизайнер та візуалізатор. У 21 рік він створив власну компанію.

SUBURBIA - креативна агенція, яка спеціалізується на створенні реалістичних архітектурних візуалізаціях. На її рахунку більше 100 проектів по всьому світу для різного типу замовників 

Відтак, вже о 18 годині Юліан Садоха поділиться з присутніми життєвим досвідом, а саме:

- Як розпочати працювати в такій сфері;

- Які труднощі можуть стояти на обраному шляху і як їх подолати;

- Як позиціонувати себе на ринку;

- Які його особисті цілі та як їх досягати.

Реєстрація за посиланням

Контактна особа : Катерина, тел.: 0 (63) 263 03 62.

 

Американка з Львівщини презентуватиме Модель ООН

У п'ятницю, 3 серпня, американка з Львівщини, Анастасія Шибітов, презентуватиме Модель ООН.

Під час своєї презентації Анастасія розповість про те, що таке Модель ООН, ознайомить з перевагами реалізації програми Моделі ООН в освітніх установах.

Окрім того, у межах презентації вона ознайомить присутніх з тим як розпочати програму модель ООН у вашій школі, про можливість встановлення міжнародних зв'язків з її школою через програму Модель ООН та про способи розширення вашої шкільної англійської програми в рамках Модель ООН.

зазначимо, що Анастасія Шибітов, учениця 11 класу в Saint Ignatius College Prep у Чикаго, Іллінойс, США приїхала до Львова, щоб розповісти про програму “Модель ООН” у багатьох школах міста Львова, познайомити підлітків з новими можливостями і відкриттями у житті. Незважаючи на те, що Настя народилась у США, вона перш за все українка. Її батьки народились у Львові, але іммігрували до Сполучених Штатів.

Допомогти Анастасії приїде Єлизавета Федоровська, співзасновниця ГО «Платформа Нової Дипломатії» та голова Молодіжної Консультативної Групи ООН в Україні з м. Київ. Єлизавета в свою чергу поділиться досвідом реалізації Моделі ООН в деяких українських містах і розкаже «що можна зробити вже сьогодні», адже ця програма – це чудова нагода відшліфувати власні ораторські навички, отримати досвід справжніх дебатів, приміряти на себе роль світових лідерів та краще зрозуміти як працює найбільша світова політична організація. Завдяки такому елементу як моделювання та імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники у якості делегатів дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх можливого вирішення завдяки механізмам ООН.

Подія відбудеться у Львівському обласному молодіжному центрі о 16:30 год.

Організатори - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Платформа Нової Дипломатії, Львівський обласний молодіжний центр

 

Інформаційною акцією “Лабіринт можливостей” мешканців області закликали до боротьби з торгівлею людьми

Сьогодні, 30 липня, інформаційною акцією “Лабіринт можливостей” мешканців області закликали до боротьби з торгівлею людьми.

Заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук зазначила, акцію проводять з метою проінформувати населення про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці.

У межах заходу, кожен охочий зміг пройти побудованим з 254 коробок лабіринтом і  відповісти на запитання щодо працевлаштування за кордоном. Під час виходу із лабіринту кожен учасник дізнається, чи достатньо він знає інформації про подорожі і роботу за кордоном.

“Тішить, що Україна за результатами щорічного звіту держдепартаменту США займає сьогодні другу групу серед країн, які докладають максимальних зусиль для того, щоб на місцевому рівні вживати заходи боротьби із торгівлею людьми. На Львівщині станом на сьогодні встановлено 26 статусів мешканцям як такі, що постраждали  від  торгівлі людьми. Ці особи мають першочергове право на надання психологічної, соціальної, медичної допомоги, на отримання одноразової грошової допомоги і за бажанням можуть перебувати на обліку у центрі соціальних служб”, – наголосила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

Як зазначила оперуповноважений управління боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми Вікторія Тимчишин, важливо, щоб мешканці при пошуку роботи за кордоном ретельно перевіряли інформацію про роботодавця, не підписували документи незрозумілою мовою, а також уникали оголошень на інформаційних дошках.

“Щоб не стати жертвою торгівлі людьми важливо перевіряти організацію, яка пропонує роботу, інформація  про неї міститься у реєстрі Міністерства соцполітики і є у вільному  доступі на сайті. Аби захистити себе важливо підписувати контракт у якому буде повна інформація про умови роботи, соціальне, медичне страхування, умови репатріації мігранта. Потрібно уникати абстрактних формулювань в контракті. Ніколи не віддавати оригінал паспорта роботодавцю” - розповіла Вікторія Тимчишин.

Зазначимо, у парку “На валах” акція триватиме впродовж дня,  а також впродовж тижня поблизу прикордонних пропусків волонтери роздаватимуть буклети у яких зазначено, куди звертатись,  якщо людина потрапила у ситуацію торгівлі людьми.

 

Для реалізації творчих проектів Президент України призначив гранти митцям Львівщини

Підписано розпорядження про призначення грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів.

Відтак, гранти Президента України призначено молодим діячам зі Львівщини, зокрема:

Івану Уривському – режисеру для створення і реалізації творчого проекту "Перехресні стежки" на базі Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса (м. Львів) у розмірі 125 тисяч гривень;

Назару Скрипнику – композитору для створення і реалізації творчого проекту "451" для симфонічного оркестру, live-електроніки та перформансу на базі комунального закладу Львівської обласної ради "Львівська обласна філармонія" (м. Львів) у розмірі 85 тисяч гривень.

 

На Львівщині відбудеться тиждень підтримки грудного вигодовування

З 1 по 7 серпня у межах Всесвітнього тижня грудного вигодовування у Львівській області триватиме Тиждень підтримки грудного вигодовування «Підтримаємо грудне вигодовування разом».

Відтак, у середу, 1 серпня, у Львівському державному обласному перинатальному центрі, вул Дж. Вашингтона, 6, відбудеться науково-практичний семінар «Грудне вигодовування. Проблеми з молочною залозою: причини, профілактика, лікування» - для лікарів акушер-гінекологів пологових стаціонарів та жіночих консультацій. Початок о 12.00 год.

Окрім того, у четвер, 2 серпня, відбудеться лекція на тему «Як забезпечити успішне грудне вигодовування» для  майбутніх матерів та Акція «День відкритих дверей у Львівському державному обласному перинатальному центрі». Початок о 12.00 год.

Також у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний  центр, вул. Дністерська, 27, у п’ятницю, 3 серпня, відбудеться обласний науково-практичний семінар «Практичні аспекти організації грудного вигодовування» – для акушерок та дитячих медсестер.

 

Львів’янин Дмитро Озимок виборов «срібло» у складі юніорської каное-четвірки на чемпіонаті світу

Нещодавно завершився чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное серед молоді (U-23) та юніорів, який відбувався з 26 до 29 липня у болгарському місті Пловдів.

Загалом збірна команда України на цих змаганнях завоювала 4 медалі, з них одну виборов представник Львівщини Дмитро Озимок.

У юніорській каное-четвірці на дистанції 500 метрів третю медаль для України вибороли: Дмитро Озимок (Львів), Олександр Яцюк (Луцьк), Павло Семенюк (Ковель), Ілля Шаргородський (Южне). Вони фінішували з другим результатом, поповнивши скарбничку срібною нагородою.

 

На Львівщині військовослужбовці позмагались у Всеукраїнському чемпіонаті з багатоборства (+відео)

Вчора, 29 липня, на Львівщині відбувся ІІ-й Всеукраїнський чемпіонат на здобуття титулу “Найбільш фізично підготовлена команда військовослужбовців Десантно-штурмових військ ЗСУ”. Кращі бійці Десантно-штурмових військ змагались на унікальній кросфіт-арені просто неба. Підтримати бійців прийшли сотні мешканців та гостей області.

Команди із п’яти учасників виконували різноманітні завдання, які мали на меті продемонструвати, хто найсильніший десантник. Відтак, до Львова на змагання приїхали десантники із Миколаєва, Житомира, Гвардіська та 81-ї окремої мобільної бригади.

За підсумками змагань Львівська 80-та окрема десантно-штурмова бригада ЗСУ здобула третє місце. На другу сходинку піднялась команда 79-ої бригади з Миколаєва, а перемогу здобули десантники 95-ої бригади з Житомира.

Вітаємо учасників та переможців!

 

Вітання Президента працівникам торгівлі з нагоди професійного свята

Шановні друзі!

Вітаю вас із професійним святом — Днем працівників торгівлі.

Торгівля є однією з найбільш динамічних галузей української економіки, яка безпосередньо впливає на формування іміджу країни та покликана задовольняти повсякденні потреби кожного громадянина.

Завдяки вашій нелегкій праці, професіоналізму, відповідальності та відданості обраній справі стає комфортнішим життя наших співвітчизників, впроваджуються сучасні інформаційні технології й технічні досягнення, підвищується якість товарів та послуг.

Нехай і надалі ваші зусилля будуть спрямовані на забезпечення високих темпів розвитку торговельної мережі, підтримку національного товаровиробника, поліпшення сервісу й збільшення економічного потенціалу держави.

Бажаю вам міцного здоров’я, добробуту і нових успіхів у роботі.

Петро ПОРОШЕНКО

 

Львівська область поглиблює співпрацю із німецькими експертами у земельних питаннях

Сьогодні, 30 липня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із представниками проекту «Німецько-український агрополітичний діалог», аби узгодити напрями співпраці та залучення німецьких експертів у питання врегулювання земельної галузі на Львівщині.

Очільник області ознайомив гостей із досягненням регіону в процесі інвентаризації земель та способах допомоги фермерам з допомогою проведеного аудиту.

«Півтори року тому на Львівщині, не чекаючи централізованої вказівки, розпочався процес обліку усіх наявних земель сільськогосподарського призначення. В цьому питанні варто відзначити позитивну співпрацю департаментів агропромислового розвитку, економічної політики та Головного управління Держгеокадастру у Львівській області. Співпраця із проектом «Німецько-український агрополітичний діалог», дозволить пришвидшити цей процес та створити своєрідний атлас земель», - наголосив Олег Синютка.

Гості, своєю чергою, розповіли голові облдержадміністрації про мету та завдання проекту, а також відзначили високий рівень співпраці із Україною, що триває уже 4 роки.

«Важливим елементом економічного зростання регіону є облік землі, тому у нашому проекті є окремий відділ, що займається цим питанням. Наша ціль – допомогти втілити німецький досвід у цій сфері. Ідея планування розвитку сільських територій повинна передбачати наявність певних інструментів, зокрема, каталог земель. Це дозволить мати розуміння, яка сільська місцевість потребує більшої допомоги, ніж інша», - зазначив керівник проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» Фолькер Зассе.

У межах зустрічі сторони зійшлися на думці про доцільність та актуальність співпраці не лише на міждержавному рівні, а й між регіональними представництвами та дрібними фермерами.

Окрім того, під час розмови порушили питання проведення інвентаризації лісів та створення подібного атласу.

 

За кошти ДФРР на Львівщині реалізують понад 70 інфраструктурних проектів

За кошти державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) цьогоріч в області планують реалізувати 74 інфраструктурні проекти. На цю мету передбачено виділити 286,3 млн грн.

Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Лідерами із кількості проектів стануть Пустомитівський та Самбірський райони області, з міст обласного значення - Львів та Дрогобич.

Проекти стосуються як реконструкції навчальних, медичних закладів, так і великих будівництв за даним напрямком.

Нагадаємо, що загалом на Львівщині реалізують понад 2 тисячі інфраструктурних проектів, на які з різних джерел фінансування передбачено 1 млрд 450 млн грн.

 

Вітання Президента військовослужбовцям, працівникам та ветеранам Сил спеціальних операцій Збройних Сил України

Шановні воїни!

Дорогі ветерани!

Вітаю вас із Днем Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Українські спецпризначенці були й залишаються елітою Збройних Сил України, які, ризикуючи своїм життям, демонструють високий професіоналізм, героїзм та незламність духу під час виконання широкого спектра завдань в найнебезпечніших та найскладніших бойових умовах, зокрема, і в тилу ворога.

Ваші обличчя завжди залишаються за кадром фотокореспондентів і телеоператорів, але увесь Український народ знає, що воїни нового формату добре підготовлені й загартовані та майстерно роблять свою роботу, на практиці реалізуючи власне кредо переваги якості над кількістю.

Ви — гордість нашої країни, сила Українського війська та гідні продовжувачі його славетних традицій.

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за мирне майбутнє України. Вічна їм слава!

Щиро дякую всім військовослужбовцям, працівникам та ветеранам Сил спеціальних операцій Збройних Сил України за відданість обов’язку і Вітчизні.

Переконаний, що ви й надалі надійно стоятимете на варті незалежності та територіальної цілісності України.

Слава Силам спеціальних операцій Збройних Сил України!

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО

АРХІВ НОВИН

 
липень 2018 року 1-8 9-15      
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація