Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

08.07.2018

 

Збірна команда Львівщини виборола понад 20-ть нагород на Чемпіонаті та Кубку України з вільної боротьби

Упродовж, 3-6 липня, у спортивному комплексі Хмельницького національного університету відбувався Чемпіонат України серед жінок та Кубок України серед чоловіків з вільної боротьби. Змагання були етапом відбору до Чемпіонату Світу серед дорослих.

Відтак, збірна команда Львівської області у чемпіонаті України серед жінок виборола 17 нагород,  серед яких 4 - золотих, 7  - срібних та 6  - бронзових.

Зазначимо, що мета чемпіонату – популяризація боротьби вільної в Україні, поліпшення навчально-спортивної роботи фізкультурних організації та підвищення спортивної майстерності провідних борців України.

50 кг - Лівач Марія, Сивак Аліна.

53 кг - Рябоволова Вероніка, Ящук Богдана.

55 кг - Шнайдер Ольга, Гусяк Ірина, Сорока Яна, Польова Тетяна.

57 кг - Кіт Тетяна.

59 кг - Боднар Софія.

62 кг - Ткач Юлія, Губко Анна, Боженко Анастасія, Лисак Ангеліна.

68 кг - Черкасова Алла.

72 кг - Вовчак Романа.

76 кг - Шустова Анастасія.

В межах Кубку України серед чоловіків збірна команда Львівської області також завоювала 4 медалі: одну золоту та 3 бронзові нагороди.

61 кг - Блажейко Андрій, Гурський Ярослав.

65 кг - Гурський Віталій.

125 кг - Сидоренко Павло.

Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації щиро вітає збірну команду Львівської області та тренерський склад з успішним виступом.

 

В області відбувся X з’їзд Української Світової Кооперативної Ради

Сьогодні, 8 липня, відбувся X з’їзд Української Світової Кооперативної Ради.

Участі у заході взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

«Дуже важливо, щоб ті українські традиції, які були започатковані ще позаминулого століття Митрополитом Андреєм Шептицьким, зокрема взаємодопомоги, ви і досі підтримуєте та зберігаєте за межами України. Кооперативний рух дає можливість кожному з нас, кожному з його учасників відчути, що він є не один. Кожен українець любить свою землю і дуже важливо продемонструвати, якими ми є успішними на нашій землі. І тільки разом, єдиними і спільними зусиллями рухатися вперед, робити країну ще успішнішою та багатшою. Сьогодні Україна відстоює не лише власну землю, але й цінності демократії, свободи слова та вибору. І у цій боротьбі ми обов’язково вистоїмо, адже з нами Господь і з нами буде перемога», - наголосив Ростислав Замлинський.

Окрім того, він подякував урядам тих країн, з яких прибули учасники з’їзду, зокрема Канади, США, Європейського Союзу за колосальну підтримку нашої країни.

Також Ростислав Замлинський відмітив, що за минулий рік в економіку Львівщині інвестовано понад 150 млн доларів та створили понад вісім тисяч робочих місць. Та закликав Українську Світову Кооперативну Раду брати активну участь у цьому процесі.

У межах засідання відбулися звіт представників Асоціації Кредитних Спілок, фінансовий звіт УСКР, звіт Контрольної та Статутової комісій та ін.

 

Страшні сторінки минулого не повинні бути визначальними для сьогодення і нашого спільного європейського майбутнього – Президент

«Я вірю, що у наших народів – і у народу України, і у народу Польщі – є достатньо мудрості, аби не піддаватися на провокації, спрямовані на перегляд багаторічних спільних здобутків у відносинах між двома народами у питаннях порозуміння та у питаннях примирення», - сказав Президент України Петро Порошенко під час заходів із вшанування пам'яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році,  які відбулися в рамках робочої поїздки до Польщі.

Глава держави додав: «Зараз як ніколи актуальними є слова Івана Павла ІІ, які були виголошені у Перемишлі в липні 1991 року. Він сказав: «Саме сьогодні все нас закликає до примирення, до братерства і до взаємопошани, до пошуку того, що нас українців і поляків об’єднує».

Петро Порошенко також підкреслив, що будь-які прояви використання будь-якими політичними силами історичної пам'яті задля підвищення своїх рейтингів є абсолютно неприйнятними. «Мірятися пролитою кров’ю наших народів і здобувати на трагедії політичні дивіденди – це є ганебно, це є неприйнятно. Це шлях в нікуди. На мою думку, це – зрада пам’яті про невинні жертви нашої спільної трагедії», - наголосив він.

Глава держави також  наголосити, що українська сторона глибоко шануємо пам'ять представників польського народу, які стали жертвами трагічних подій в Україні, зокрема на Волині у 1943-1944 роках. «І сьогодні, схиляючи голову у спільній молитві, щиро звернімося до Господа словами: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Перед пам'яттю невинних жертв Сагрині я закликаю усіх нас – українців і поляків – до християнського прощення», - сказав він.

За його словами, саме до взаємного прощення, а не до помсти, закликають нас з небес усі невинні жертви братовбивчих конфліктів між нашими народами.

«Страшні сторінки минулого не повинні бути визначальними для сьогодення і точно не повинні бути визначальними для нашого спільного європейського майбутнього. Добросусідські зв’язки українців і поляків по обидва береги Бугу нехай стають нерукотворним пам’ятником жертвам тієї трагедії – і запорукою того, щоб братовбивство ніколи більше не буде в нашій спільній історії», - особливо підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив: «І в Україні, і в Польщі пам'ять про кожне трагічно обірване життя повинна остудити «гарячі» голови тих, хто тяжіє до розвішування ярликів, тих, хто розпалює ненависть, тих, хто закликає до помсти».

Президент України особливо відзначив зусилля українців Польщі та керівників українських громадських організацій у підготовці та організації цього заходу. «Хотів би ще раз висловити щиру вдячність українцям Польщі, які сьогодні тут разом з нами. А ми – з ними. Українська держава зараз приділяє особливу увагу діаспорі і особливу увагу українцям Польщі. Ви можете твердо на нас розраховувати», - звернувся він до присутніх. 

Петро Порошенко також подякував українцям Польщі за всі важливі справи, які вони роблять для нашої держави. «Бо у світовій солідарності, яка гуртує народи світу для того, щоб захистити Україну проти російської агресії, незаконної анексії Криму, велику частину роботи робите ви – українці Польщі і українці світу», - підсумував Глава держави.

 

Президент відкрив Меморіал пам'яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Польщі взяв участь у  відкритті у селі Сагринь Меморіалу пам'яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

Глава держави відзначив важливість відкриття Меморіалу. «Наш перший людський і християнський обов'язок пам'ятати про невинних жертв і зробити все можливе, щоб наші народи ніколи не знали  більше розбрату і протистоянь», - наголосив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що здавна український і польський народи були сусідами, яких поєднують спільність культур, традицій, близькість мов, а також єднає досвід спільної боротьби за власну свободу проти іноземних поневолювачів, імперських і тоталітарних режимів. «Нам варто говорити і пам'ятати про цей досвід, згадувати героїв українських і польських, які спільно боролися проти Російської імперії і в 1830 р., і в 1863 р., і в 20-х роках минулого століття. Це та пам'ять, яка нас об'єднує», - підкреслив Петро Порошенко.

«Але є в нашій історії, і ми маємо це визнати, і печальні сторінки. Поряд зі спільними перемогами, поруч з нашою дружбою і братерством найболючішою травмою залишається братовбивчий збройний польсько - український конфлікт 1943-1944 років минулого століття, який залишив глибоку рану і тут, на Холмщині», - зауважив Глава держави.

Він нагадав, що понад 70 років тому українці Сагрині і навколишніх сіл стали жертвою брутальної збройної акції, яку вчинили проти мирних мешканців окремі підрозділи польського підпілля. «І сьогодні ми тут для того, щоб нашою спільною молитвою вшанувати пам'ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули тільки за те, що вони називали себе українцями, за те, що вони ходили до іншої церкви. І разом з ними ми пам'ятаємо всіх, хто був невинно вбитий», - наголосив Президент. Присутні вшанували пам'ять вбитих хвилиною мовчання.

Президент наголосив, що сьогоднішня молитва змушує задуматись і переосмислити те, що може принести зло мільйонам людей.

«Ми рішуче засуджуємо брутальність і насилля як сьогодення, так і минулого. І закликаємо нинішнє і прийдешнє покоління і українців, і поляків не допустити подібної трагедії. Переконаний, що і в польському, і в українському суспільстві є достатньо мудрості аби зрозуміти, що будь-яке протистояння між нами точно послаблює нас саме тоді, коли перед обома нашими країнами постала спільна загроза зі Сходу, коли гібридна війна розгорнута проти України поширюється Кремлем і на всю Європу», - наголосив він.

Глава держави також поклав квіти до Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Воїни роти Почесної варти встановили кошик квітів зі стрічкою національних кольорів України та надписом «Від Українського народу». Президент України поклав букет квітів до Меморіалу та вшанував пам’ять загиблих.

Біля Меморіалу також відбулась панахида за загиблими.

 

Виступ Президента під час відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році у с. Сагринь

Всечесні отці!

Дорога українська громадо!

Шановні вихідці з цього та навколишніх сіл!

Шановні представники товариств «Холмщина»!

Шановні українські і польські патріоти!

Для мене є надзвичайно важливо саме сьогодні бути саме тут у Сагрині з вами на офіційному відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Наш перший людський і християнський обов’язок – пам'ятати про невинних жертв і зробити все можливе, аби наші народи ніколи не знали більше розбрату і протистояння.

Здавна український і польський народи були сусідами, яких поєднують спільність культур, традицій, близькість наших мов. Скажіть, будь ласка, українцю потрібен  перекладач з польської, чи поляку потрібен перекладач з української? Ми дуже добре розуміємо один одного.

Нас єднає також досвід боротьби за власну свободу проти іноземних поневолювачів, проти імперських і тоталітарних режимів. Нам варто весь час говорити і пам’ятати про цей досвід, згадувати українських і польських героїв, які спільно боролися проти Російської імперії і у 1830, і у 1863, і у 20-х роках минулого століття. Це та пам'ять, яка нас об’єднує, яка знайшла свій вираз у мудрих словах: «Без вільної України немає і не буде вільної Польщі».

Але є в нашій історії, і ми маємо це визнати, і печальні сторінки. Поруч зі спільними перемогами, поруч з нашою дружбою та братерством, найболючішою травмою залишається братовбивчий польсько-український збройний конфлікт 1943-1944 років, та й всі 40-х років минулого століття, який залишив глибоку рану і тут на Холмщині.

Понад сім десятків років тому українці Сагрині і навколишніх сіл стали жертвою брутальної збройної акції, яку вчинили проти мирних мешканців окремі підрозділи польського підпілля.

Сьогодні ми тут, щоб нашою спільною молитвою вшанувати пам’ять сотень дітей, жінок, чоловіків, людей старшого віку, які загинули тільки за те, що вони називали себе українцями, за те, що вони ходили до іншої церкви.

Разом з ними ми пам’ятаємо всіх, хто був невинно вбитий. Ми зараз разом з представниками  товариств «Холмщина» з Волині, Львівщини, Тернопільщини, родичі яких проживали на цих землях, вирощували хліб, виховували дітей, плекали рідну мову й культуру. Але одного дня вони були примусово вивезені на інший берег Бугу. 

Прошу вшанувати пам’ять невинно убієнних хвилиною мовчання.

Дорогі мої,

Нашим моральним обов’язком перед нащадками всіх невинно убитих у ті жахливі часи розбрату буде збереження пам’яті про ці трагічні події минулого.

Сьогоднішня наша молитва змушує нас ще раз задуматися й переосмислити те, що може принести зло мільйонам людей.

Ми рішуче засуджуємо брутальність і насилля як сьогодення, так і минулого, та закликаємо нинішнє й прийдешні покоління і українців, і поляків не допустити подібної трагедії.

Я переконаний, що і в польському, і в українському суспільстві є достатньо мудрості, аби зрозуміти, що будь-яке протистояння між нами точно послаблює нас. Послаблює саме тоді, коли перед обома нашими країнами постала спільна загроза зі Сходу, коли гібридна війна розгорнута проти України, поширюється Кремлем і на всю Європу.

Будь-які прояви використання будь-якими політичними силами історичної пам'яті задля підвищення своїх рейтингів є абсолютно неприйнятними. Мірятися пролитою кров’ю наших народів і здобувати на трагедії політичні дивіденди – це є ганебно, це є неприйнятно. Це шлях в нікуди. На мою думку, це – зрада пам’яті про невинні жертви нашої спільної трагедії.

Я вірю, що у наших народів – і у народу України, і у народу Польщі – є достатньо мудрості, аби не піддаватися на провокації, спрямовані на перегляд багаторічних спільних здобутків у відносинах між двома народами у питаннях порозуміння та у питаннях примирення. 

Високі принципи стратегічного партнерства між вільною Україною і вільною Польщею ми ще раз підтвердили з Президентом Польщі Анджеєм Дудою у спільній декларації 24 серпня 2016 року у день відзначення 25-ої річниці нашої незалежності, коли вперше поруч зі мною, Президентом України, на Майдані Незалежності стояв Президент Польщі – нашої братньої країни. І це є той символ, відносин України і Польщі, який я хочу бачити скрізь.

Події на Холмщині, як і низка інших трагічних конфліктів між українцями і поляками в часи Другої світової війни, вимагають ретельних історичних досліджень.

І ці дослідження мають здійснюватися спільно істориками і науковцями, спільно українськими і польськими, базуватися на щирому прагненні встановлення справжньої історичної правди про причини, перебіг та наслідки конфлікту, якою б гіркою не була би правда для кожної із сторін. Наші  народи заробили право знати правду. Але займатися цією правдою мають точно не політики. Мають історики і науковці. І про це ми домовилися і ми ніколи не дамо політизувати ці  сторінки нашої історії.

Шановні і дорогі українці, які сьогодні зібралися в цьому святому місці,

Дорогі поляки, які сьогодні з нами разом тут,

Хочу наголосити, що зараз як ніколи актуальними є слова Івана Павла ІІ, які були виголошені у Перемишлі в липні 1991 року. Він сказав: «Саме сьогодні все нас закликає до примирення, до братерства і до взаємопошани, до пошуку того, що нас українців і поляків об’єднує».

Хочу наголосити, що ми глибоко шануємо пам'ять представників польського народу, які стали жертвами трагічних подій в Україні, зокрема на Волині у 1943-1944 роках.

І сьогодні, схиляючи голову у спільній молитві, щиро звернімося до Господа словами: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

Перед пам'яттю невинних жертв Сагрині я закликаю усіх нас – українців і поляків – до християнського прощення.

Саме до взаємного прощення, а не до помсти, закликають нас з небес усі невинні жертви братовбивчих конфліктів між нашими народами.

Страшні сторінки минулого не повинні бути визначальними для сьогодення і точно не повинні бути визначальними для нашого спільного європейського майбутнього. Добросусідські зв’язки українців і поляків по обидва береги Бугу нехай стають нерукотворним пам’ятником жертвам тієї трагедії – і запорукою того, щоб братовбивство ніколи більше не буде в нашій спільній історії.

І в Україні, і в Польщі пам'ять про кожне трагічно обірване життя повинна остудити «гарячі» голови тих, хто тяжіє до розвішування ярликів, тих, хто розпалює ненависть, тих, хто закликає до помсти. 

Ми проти односторонніх політичних оцінок спільного історичного минулого, оскільки вони не сприяють процесу нашого історичного примирення.

Підтримуємо ініціативи щодо перегляду відомих змін до польського законодавства про інститут національної пам’яті – і розраховуємо, що буде переглянуто також положення, які стосуються оцінки українців.

Ми за фаховий діалог на рівні істориків. І ще раз кажу –ми проти політизації чутливих питань спільного історичного минулого.

Я підтверджую нашу відданість політичним домовленостям, досягнутим на зустрічі з Президентом Дудою  у Харкові у грудні минулого року, щодо розблокування проведення польською стороною пошукових та ексгумаційних робіт на території України.

Сподіваємось, що ближчим часом наші експерти розпочнуть відповідну роботу.

На завершення хотів би ще раз висловити щиру вдячність українцям Польщі, які сьогодні тут разом з нами. А ми – з ними. Українська держава зараз приділяє особливу увагу діаспорі і особливу увагу українцям Польщі. Ви можете твердо на нас розраховувати.  Хочеться висловити слова особливої вдячності керівникам українських громадських організацій за підготовку і організацію цієї нашої зустрічі. Подивіться скільки нас. Подивіться, як нас багато. Подивіться, як ми любимо Україну. Подивіться, як Україна нас об’єднує, бо вона є найкращою.

І я хочу подякувати українцям Польщі за всі ті важливі справи, які ви робите для нашої держави. Бо у світовій солідарності, яка гуртує народи світу для того, щоб захистити Україну проти російської агресії, незаконної анексії Криму, велику частину роботи робите ви – українці Польщі і українці світу.

Гідно вшановуймо разом усіх жертв українсько-польського конфлікту 40-х років ХХ століття.

Нехай Господь упокоїть душі невинно загиблих в оселях праведників!

Вічна їм пам’ять!

 

Українська делегація вшанувала жертв села Сагринь, що було спалене в березні 1944 року

Сьогодні, 8 липня, українці спільно з Президентом Петром Порошенком відвідали Холмщину та вшанували пам`ять жертв українського села Сагринь, що було спалене в березні 1944 року.

У межах вшанування відбулось офіційне відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули у 1944 році у селі Сагринь Люблінського воєводства у Польщі.

Понад дві тисячі учасників спільно помолилися за загиблими українцями в Турковицькому Свято-Покровському православному монастирі.

Опісля, українці  з Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та Об’єднання українців у Польщі поклали квіти та лампадки до  Меморіалу.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

Участь у заході також взяли голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Довідково:

10 березня 1944 року українському селі Сагринь (нині Грубешівський повіт, Люблінського воєводства Польщі) за різними даними загинуло від 800 до 1200 цивільних мешканців, 70% яких – старі, жінки та діти.

 

Ми за фаховий діалог істориків і проти політизації спільного історичного минулого - Президент України закликає до перегляду змін до польського законодавства про інститут національної пам’яті

Президент Перо Порошенко закликає до перегляду змін до польського законодавства про інститут національної пам’яті і також перегляду положень, які стосуються оцінки українців. Про це Глава держави сказав в ході робочої поїздки до Польщі під час відкриття у селі Сагринь Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

«Ми проти односторонніх політичних оцінок спільного історичного минулого, оскільки вони не сприяють процесу нашого історичного примирення. Підтримуємо ініціативи щодо перегляду відомих змін до польського законодавства про інститут національної пам’яті – і розраховуємо, що буде переглянуто також положення, які стосуються оцінки українців», - сказав Петро Порошенко.

Глава Української держави підкреслив: «Ми за фаховий діалог на рівні істориків. І ще раз кажу ми проти політизації чутливих питань спільного історичного минулого».

Президент також підтвердив відданість української сторони політичним домовленостям, досягнутим на зустрічі з Президентом Польщі Анджеєм Дудою у Харкові у грудні минулого року, щодо розблокування проведення польською стороною пошукових та ексгумаційних робіт на території України. «Сподіваємось, що ближчим часом наші експерти розпочнуть відповідну роботу», - додав він.

«Високі принципи стратегічного партнерства між вільною Україною і вільною Польщею ми ще раз підтвердили з Президентом Польщі Анджеєм Дудою у спільній декларації 24 серпня 2016 року у день відзначення 25-ої річниці нашої незалежності, коли вперше поруч зі мною, Президентом України, на Майдані Незалежності стояв Президент Польщі, нашої братньої країни. І це є той символ, відносин України і Польщі, який я хочу бачити скрізь», - зазначив Петро Порошенко.

Він відзначив, що події на Холмщині, як і низка інших трагічних конфліктів між українцями і поляками в часи Другої світової війни, вимагають ретельних історичних досліджень. «І ці дослідження мають здійснюватися спільно істориками і науковцями, спільно українськими і польськими, базуватися на щирому прагненні встановлення справжньої історичної правди про причини, перебіг та наслідки конфлікту, якою б гіркою не була би правда для кожної із сторін. Наші  народи заробили право знати правду. Але займатися цією правдою мають точно не політики. Мають історики і науковці. І про це ми домовилися і ми ніколи не дамо політизувати ці  сторінки нашої історії», - особливо підкреслив Президент.

 

8 липня - Всесвітній день боротьби з алергією

8 липня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день боротьби з алергією, що був заснований у 2005 році за рішенням Всесвітньої організації алергії та Всесвітньої організації  імунопатології.

Заходи мають на меті привернення уваги до проблеми алергії  в сучасному світі, необхідності пошуку нових шляхів профілактики та лікування алергічних захворювань.

Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають прояви алергії, кожні 10 років кількість хворих на алергію подвоюється. Припускають, що якщо темпи поширення цієї групи хвороб залишатимуться такими, то незабаром понад половина населення Землі стануть алергіками. Нерідко люди схильні вважати алергію несерйозним захворюванням або ж пов'язують її симптоми з іншими хворобами. Лікарі наголошують, що подібна непоінформованість може призвести до важких ускладнень.

Алергія - це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза​​, пух тополі тощо), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.

Алергічна реакція може проявляється у вигляді алергічного риніту, сльозотечі (кон'юнктивіту), бронхіальної астми, шкірних реакцій, кропив'янки (свербіж, висипка), набряку Квінке, анафілактичного шоку.

Найчастіше алергія розвиваються у людей віком 20–35 років. Перші прояви алергії значно рідше зустрічаються у зрілому віці, у людей понад 45 років. Однаково часто хворіють і жінки, і чоловіки. Доведена спадкова схильність до алергічних реакцій. Якщо алергічні прояви має один із батьків, у дитини алергія буде з ймовірністю 30%. Якщо ця проблема спостерігається у обох батьків, дитина матиме алергію в 60% випадків.

Алергія не лише значно знижує якість життя, але й може виявитися смертельно небезпечною. Найбільш потужним і загрозливим проявом алергічної реакції є виникнення анафілактичного шоку, що потребує негайної допомоги лікаря та проведення інтенсивної терапії.

Довідково:

Протягом минулого року на Львівщині зареєстровано близько 9500 хворих на бронхіальну астму,  2500 хворих на полінози. За перше півріччя 2018 року смертей від бронхіальної астми не було.

Цього року зростає кількість випадків інсектної алергії (реакція на укуси комах). Пов'язують це з прогресуючою агресивністю комах. У зв'язку з осучасненням лабораторної діагностики, відзначається покращення стану хворих з медикаментозною та харчовою алергією.

Запорукою успішного лікування будь-якої форми алергії є зменшення контактів з алергенами. Застосування протиалергічних препаратів лише тимчасово усуває симптоми захворювання. Необхідною є детальна діагностика, зокрема, проведення алергопроб, та призначення індивідуальної специфічної терапії!

 

 

07.07.2018

 

До 40-ліття понтифікату Йоана Павла II в області відбувся святковий концерт

Сьогодні, 7 липня, з нагоди 40-ліття понтифікату Йоана Павла II у Львівській обласній філармонії відбувся святковий концерт.

Участь у заході взяли: заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, Віце-Маршалок Сенату Республіки Польща Марія Коц, Архієпископ-митрополит Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький, духовенство, громадськість.

Відтак, під час концерту лунали композиції на музику Бартоша Томашека і  Себастьяна Перловскі, тексти - Йоана Павла II та Міхала Заблоцкі.

Для усіх присутніх виступав Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів». 

Довідково:

Іван Павло ІІ - 264-й Папа Римський. Римо-католицький польський єпископ, єпископ-помічник Кракова, а пізніше архієпископ-митрополит Краківський і кавалер Ордену Білого Орла; 6-й суверенний голова міста-держави Ватикан. Святий Католицької Церкви, канонізований 2014 року.

Іван Павло II перебував на чолі католицької церкви протягом двадцяти шести з половиною років, що є другим за тривалістю понтифікатом після Папи Пія IX, що займав цю посаду 32 роки. Іван Павло II — перший в історії Папа-слов'янин, а також перший Папа-неіталієць з часів голландця Адріана VI, що служив з 1522 по 1523 роки.

 

Залишайтеся собою та гордіться тим, що ви – українці, - Олег Синютка під час зустрічі з молоддю

Сьогодні, 7 липня, у парку "Горіховий гай" відбулась неформальна зустріч голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з молоддю.

Підтримка молодіжних ініціатив, поїздки, відпочинок, футбольні вподобання, життєві перемоги та мрії - лише  незначна частка запитань, порушених у дружній бесіді молодих лідерів і очільника області.

У неформальній обстановці Олег Синютка поділився міркуваннями про те, чого не слід забувати молоді.

"Завжди залишайтеся собою та гордіться тим, що ви – українці. Не забувайте про те, що ви молоді люди, тому не тратьте на марно час та старайтеся використовувати його з користю, адже молодість дуже швидко минає. Використовуйте усі можливості, які вам дають. Одна із позитивних рис молодих людей - це те, що вони не бояться змін", - зазначив голова Львівської облдержадміністрації.

Окрім того, Олег Синютка наголосив на тому, щоб молодь навчалась в українських вищих навчальних закладах та працювала в Україні.

У межах зустрічі також розглянули питання національно-патріотичного виховання, молодіжної політики в регіоні, освіти, працевлаштування, створення нових робочих місць та інших.

Зустріч з молоддю Львівщини тривала понад годину.

Нагадаємо, що 24 лютого, у Львівському обласному молодіжному центрі голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із молоддю Львівської області.

 

7 липня - День працівника природно-заповідної справи

Працівники природоохоронних установ області, а це понад 400 працівників, щодня сприяють збереженню природних цінностей та культурної спадщини рідного краю, розповсюджують екологічні знання.

Професійний підхід до власної справи, наполеглива сумлінна праця працівників природоохоронних установ дають змогу з гідністю виконувати існуючі завдання, забезпечити розвиток природно-заповідного фонду області, зберегти для наступних поколінь природні багатства нашої країни.

За сумлінну працю,  високий професіоналізм та з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи, начальником управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації вручено подяки від голови Львівської облдержадміністрації  фахівцям у даній галузі: Сиротюку Ю.Є., Фіцичу І.М., Слободі А.Р., Криницькому Г.Т., Копію Л.І., Сенів М.М.

Довідково:

На території Львівської області функціонує 365 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тис. га, що складає 7,2 % від площі території області.

Заповідання, як метод територіальної охорони природи, залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів і є складовою системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля.

 

 

06.07.2018

 

На Львівщині продовжують ознаковувати місця, пов’язані із сучасними героями та видатними діячами

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації продовжує втілення проекту «Наша історія», мета якого – вшанування сучасних героїв, визначних постатей та промоції історико-культурних об’єктів Львівщини.

Одним із заходів проекту є ознакування місць пов’язаних з героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією.

«Ознакування – це своєрідний культурний міст між давниною і сьогоденням, історією та культурним надбанням, релігією та буденністю. Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави та культури загалом. Тому встановлення інформаційних знаків дасть змогу всебічно розширити пізнавально Львівщину, а саме Львівщину історичну, культурну та мистецьку», - зазначає директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Після проведення відповідних тендерних процедур виготовили 28 інформаційних таблиць та розпочалось встановлення інформаційних знаків історико-культурних об'єктів, зокрема: у с. Новосілки «Музей та остання парафія о. Маркіяна Шашкевича, смт Красне «Могила останнього головнокомандувача, генерал-хорунжого УПА Василя Кука, с. Грімне «Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шашкевича, с. Кліцько «Родинне село Івана Геля, українського правозахисника, дисидента, політика, публіциста, релігійного діяча.

Зазначимо, проект «Наша історія» реалізують у межах «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».

 

На Львівщині відзначили першу річницю з дня створення санаторію «Моршин-Прикордонник»

Сьогодні, 6 липня, у Палаці Культури міста Моршин відбулися урочистості з нагоди відзначення першої річниці з дня створення санаторію «Моршин-Прикордонник» Державної прикордонної служби України.

Привітав присутніх перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Початок роботи санаторію «Моршин-Прикордонник» - це хороший приклад співпраці між органами державної влади, місцевого самоврядування, це приклад того, як держава і суспільство турбується про обороноздатність нашої країни, військовий потенціал. Сьогодні на східних теренах нашої країни ми відстоюємо свою безпеку та свій суверенітет. Але найважливіше ми відстоюємо цінності, які притаманні не лише нам українцям, але й всьому цивілізованому світові. Саме український воїн зупинив російську навалу, саме прикордонники були першими, хто відчув на собі, що таке військова агресія з боку Російської Федерації. Сьогодні ми повинні говорити, що наша армія є могутньої і сильною. Це є результатом роботи і тих реформ, які ініційовані Президентом України Петром Порошенком. Це все є результатом того, що ми разом: волонтери, влада, громадські організації, депутатський корпус – піклуємось про військовослужбовців. Ми є сильні і могутні і можемо дати відсіч і найважливіше ми знаємо тут в тилу, як будувати свою країну», - зазначив Ростислав Замлинський.

Також перший заступник вручив працівникам санаторію подяки від голови Львівської ОДА.

Завершився захід святковим концертом Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України.

 

"Указ Президента зробив значний поштовх у розвитку української мови",-Тетяна Пилипець

Підписаний Президентом України Указ від 31 травня “Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України” зробив значний поштовх у розвитку мови на всій території держави.

Про це йшлося сьогодні під час дискусії “10-ліття української мови: що потрібно зробити, аби в країні був єдиний культурний простір”.

“Ситуація після Указу значно краща, він дав поштовх у розвитку мови, відвідуючи Київ помітно, як у сфері обслуговування  90 %  говорять українською, на сході українські діти розмовляють українською у соціальному житті, щодо шкіл, садочків, то ситуація бажає кращого, але для цього, мабуть, потрібна зміна поколінь”, - зазначила директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець.

Український науковець Ірина Ключковська наголосила, що важливо системно розвивати мову, зокрема популяризувати її за кордоном.

“Не можемо ми говорити про функціонування мови тут, забуваючи про її розвиток за межами зокрема. Мова є важливим фактором для промоції нас як країни, нашої культури, наших здобутків. Якщо українська мова функціонуватиме  за кордоном, то зросте імідж нашої країни і на нас велика відповідальність”, - наголосила Ірина Ключковська.

Під час дискусії учасники висловили пропозиції щодо розвитку української мови, а саме сертифікація викладачів на знання державної мови і заборона викладати російською у вищих навчальних закладах, промоція мови в Україні та за її межами, а також  застосування  української у сферах послуг.

“Великим кроком для розвитку української мови - це Указ Президента, наше завдання - робити не лише маленькі півкроки, а рухатись швидше, кожен на своєму місці”,- зазначив громадський діяч Святослав Літинський.

 

Національно-патріотичне виховання: упродовж травня-червня понад 40 тис студентської та учнівської молоді відвідали музеї області

Сьогодні, 6 липня, відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  при Львівській обласній державній адміністрації.

У межах засідання присутніх проінформували про проведені заходи у напрямку національно-патріотичного виховання у травні-червні 2018 року.

Відтак, за словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало 28 тисяч 700 осіб студентської та учнівської молоді відвідали музеї Львівщини у травні, ще 11 тисяч 719 – у червні.

Окрім того, у районах Львівської області демонстрували фільми на військово-патріотичну тематику. Серед кінострічок, що найчастіше презентували – "Кіборги", "Крути", "Легіон", "Червоний", "Нескорений" про Романа Шухевича, "Кіндрат" про Василя Кіндрацького, презентації "ЗСУ. Шлях відродження", "Бій відлунав", "Українська революція", "Тризуб Нептуна" та інші.

Зазначимо, що за 6 місяців вище згадані кіострічки переглянули понад 75 тисяч дітей, половина з яких - з Львівської області.

До бібліотек Львівської області надійшло 650 інтерактивних ігор "Мандрівка Україною". У перспективі - інтерактивна гра "100 років Революції".

"Нещодавно в області відбувся конкурс "Найкращі книги Львівщини", переможцями якого стали 210 книг, з яких – 22 книги національно-патріотичного спрямування. Відтак, їх видадуть накладом 3000 тисячі примірників. Ці книги розповсюдять серед громадських організацій, творчих профспілок, по районах області тощо", - зазначив начальник відділу молодіжної політики Львівської облдержадміністрації  Юрій Горун.

Окрім того, він також додав, за підсумками конкурсу підтримки регіонального кінематографу 9 з 12 стрічок – національно-патріотичного спрямування.

Також, у межах засідання відбулась презентація історико-стратегічної гри "Невідома війна 1918".  

 

Львівщина приймає міжнародний турнір з тенісу «ITF LION CUP 2018»

З 7 до 14 липня на відкритих кортах Палацу спорту «Україна» (м. Львів, вул. Мельника, 18) відбудеться міжнародний тенісний турнір «ITF LION CUP 2018».

За головні призи турніру змагатимуться найсильніші тенісисти віком до 18 років – не лише з України, а й з 22 країн світу. На престижний тенісний турнір до Львова прибудуть спортсмени зі Словаччини, Латвії, США, Чехії, Італії, Польщі, Туреччини, Норвегії, Ізраїлю, Білорусі, Азербайджану, Іспанії, Казахстану, Швеції, Канади, Китаю, Болгарії, Франції, Грузії та інші.

Загальна кількість учасників становить 128 тенісистів. 64 гравці стартуватимуть у кваліфікації, і стільки ж гравців серед хлопців та дівчат змагатимуться в основній сітці турніру.

7-8 липня на відкритих кортах палацу спорту «Україна» відбудуться кваліфікаційні змагання, а з 9 липня розпочнеться основна сітка.

Початок усіх турнірів о 10:00 год.

 

Завтра на Яворівщині відбудеться етнофестиваль «Яворівська бавниця»

У суботу, 7 липня, у Яворівському національному природному парку на території відпочинкового осередку «Верещиця» відбудеться традиційний етнофестиваль «Яворівська бавниця».

Фестиваль проводиться з метою збереження та примноження українських традицій, звичаїв та обрядів Яворівщини, а також з нагоди відзначення Дня працівника природно-заповідного фонду та 20-річчя створення Яворівського національного природного парку.

У програмі свята:

- виступи народних колективів Яворівщини;

- майстер-класи;

- виставка«Яворівська бавниця»;
- переспіви біля ватри.

Фестиваль розпочнеться 13:00 год у с. Верещиця Яворівського району.

Працюватимуть виїзні заклади харчування.

Зазначимо, до с. Верещиця від Янівського цвинтаря  (вул. Шевченка) м. Львова курсує громадський транспорт.

 

Впродовж тижня з обласного бюджету профінансовано більше 188 млн гривень

Забезпечено в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам обласних бюджетних установ, виділено кошти на господарське утримання бюджетних установ, придбання продуктів харчування та медикаментів згідно із зареєстрованими фінансовими зобов’язаннями.

Поряд з поточними видатками виділялись кошти на вивезення твердих побутових відходів з м. Львова – 8,2 млн грн, утримання та ремонт автомобільних доріг – 11,3 млн грн, проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку – 0,4 млн. грн, ремонт та забезпечення технічної експлуатації ліфтів в установах охорони здоров’я – 5,0 млн. грн, охорону навколишнього природного середовища – 1,0 млн грн, охорону і збереження культурної спадщини Львівської області – 0,1 млн грн, реконструкцію і будівництво мережі освітлення населених пунктів – 0,9 млн грн, підтримку учасників, добровольців АТО та їх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні – 0,4 млн грн, підготовку робітничих кадрів профейно-технічними закладами – 2,5 млн гривень.

Крім цього, надано місцевим бюджетам субвенції, які надійшли з державного бюджету на відшкодування лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 5,4 млн грн, придбання витратних матеріалів для інгаляційної анестезії – 0,1 млн грн, медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги – 0,8 млн грн і спрямовано додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров′я бюджетам

 

Гірникам Львівщини повністю виплатили заробітну плату за травень

Сьогодні, 6 липня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації вугільної продукції. Фінансовий ресурс повністю скерували на виплату заробітну плату гірникам.

Відтак, як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА гірникам повністю виплатили зарплату за травень.

«Сьогодні задля погашення боргів по заробітній платі шахтарям Львівщини ми багато зусиль спрямовуємо на плідну співпрацю з Міненерговугілля. Продовжуватимемо цю працю і надалі», - зазначив т.в.о. директора департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет.

Нагадаємо, що у червні шахти ДП «Львіввугілля» перевиконали план по видобутку рядового вугілля на 13%.

 

Майже 2000 об’єктів на суму понад 1 млрд грн – карта ремонтних робіт та закупівель на 2018 рік

З метою підтримки реформи децентралізації департамент економічної політики Львівської ОДА оприлюднив карту ремонтних робіт та закупівель, яка дозволить мешканцям області зручно та швидко отримати інформацію щодо проектів, фінансування яких здійснюється за рахунок бюджетних коштів протягом 2018 року.

Карта ремонтних робіт та закупівель доступна за посиланням на сторінці департаменту економічної політики

 

В області тривають ремонтні роботи на дорозі Грабовець-Вихопні-Жовтанці

На Львівщині тривають ремонтні роботи на автомобільних дорогах місцевого значення загального користування.

«Зокрема, тривають ремонтні роботи окремих ділянок автомобільної дороги С140845 Грабовець-Вихопні-Жовтанці», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Відтак, підрядна ДП "Львівський облавтодор" виконала роботи з  розпушення покриття, влаштування основи ЩПС, влаштування шару покриття асфальтобетону.

Зазначимо, що ремонтні роботи на окремих ділянках цієї автомобільної дороги здійснюються за рахунок коштів обласного бюджету.  

 

У Львівській ОДА підписали Меморандум щодо покращення інвестиційного клімату області

Сьогодні, 6 липня, відбулось засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при Львівській обласній державній адміністрації.

У межах засідання підписали Меморандум про співпрацю щодо покращення інвестиційного клімату Львівської області шляхом встановлення граничних термінів для надання дозвільних та погоджувальних документів.

Зазначимо, Меморандум підписали між Львівською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Приватним акціонерним товариством «Львівобленерго», Публічним акціонерним товариством «Львівгаз», а також філією Державного підприємства «Укрдержбудекспертиза».

Відповідно до положень цього Меморандуму, сторони забезпечують видачу дозвільних документів у найкоротші гранично допустимі терміни, що встановлені законодавством України, у разі подання повного пакету документів та відповідності документів вимогам чинного законодавства. Зокрема, Львівська обласна державна адміністрація здійснюватиме:

- надання дозволу на розроблення проекту землеустрою у триденний термін;

- затвердження проекту землеустрою у триденний термін;

- надання дозволу на розроблення нормативно-грошової оцінки у триденний термін;

- надання дозволу на розроблення технічної документації зі встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у триденний термін;

- затвердження технічної документації зі встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у триденний термін.

Із текстом Меморандуму можна ознайомитись тут

 

У Пустомитах відкрили оновлений спортивний майданчик зі штучним покриттям

У п'ятницю, 6 липня, у м. Пустомити на вулиці Глинна, 2 відкрили оновлений спортивний майданчик зі штучним покриттям.

За словами начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Романа Хім’яка, відновлення цього об’єкту вдалось завдяки коштам обласної програми «Спортивний майданчик» та за дофінансування з місцевого бюджету.

На урочистому відкритті також були присутні голова постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Петро Жукровський, директор ЛОЦ ФЗН «Спорт для всіх» Вадим Климович, депутат Львівської обласної ради Іван Лобай, голова Пустомитівської міської ради Олег Серняк та мешканці міста.

Церемонія завершилась нагородженням переможців юнацького футбольного турніру.

Кампанія з оновлення та відкриття нових спортивних об’єктів на Львівщині триває.

 

Зеновій Бермес – новообраний бізнес-омбудсмен у Львівській області

Сьогодні, 6 липня, відбулось засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при Львівській обласній державній адміністрації.

У межах засідання Координаційно-дорадча рада обрала нового бізнес-омбудсмена області. Ним став Зеновій Бермес.

Нагадаємо, що відповідно до рішення Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при Львівській обласній державній адміністрації, 7 березня 2018 року оголосили конкурс на громадську посаду бізнес-омбудсмена у Львівській області.

Довідково:

Бізнес-омбудсмен — в Україні — посадова особа, що займається захистом інтересів бізнесу перед органами публічної влади як всередині країни, так і за її межами. Бізнес-омбудсмен виступає інструментом вирішення конфліктів і суперечок між владою і бізнесом, медіатором між державою та бізнес-середовищем. Він діє з метою сприяння прозорості діяльності органів державної влади, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів підприємців.

 

Питання активізації участі сільськогосподарських кооперативів у програмах підтримки порушили під час круглого столу

5 липня департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації організував круглий стіл з діючими сільськогосподарськими кооперативами Львівської області, основною метою якого було додаткове інформування про програми підтримки з державного та обласного бюджетів та залучення кооперативів до участі в них.

У 2018 році в державному бюджеті для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів плодово-ягідного та молочарського напрямів передбачена фінансова підтримка у розмірі 70 відсотків вартості придбаного обладнання (без ПДВ) із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, але не більше ніж  3 млн. гривень на один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.

«На сьогодні вкрай важливо скористатися цим напрямом підтримки для зміцнення матеріально-технічної бази сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що у свою чергу забезпечить нарощування обсягів виробництва конкурентоздатної сільськогосподарської продукції шляхом створення доданої вартості, розширить сферу зайнятості  сільського населення", - зазначив начальник управління сталого розвитку, сільськогосподарського виробництва, інфраструктури та земельних відносин Ігор Вус.

Сільськогосподарські кооперативи також можуть скористатися коштами обласного бюджету в рамках Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки, зокрема отримати пільговий кредит для реалізації бізнес-плану, частково відшкодувати витрати на придбання саджанців малини.

Детально з програми підтримки можна ознайомитися тут

 

На Львівщині презентують фільм про Ігоря Калинця

9 липня у Львівському музеї історії релігії з нагоди уродин Ігоря Калинця презентують фільм “Пан ніхто або Йосиф прекрасний” режисера Олександра Фразе-Фразенка.

“Поціновувачі таланту Ігоря Калинця зможуть більше дізнатись про українського поета і його творчість. У час війни нам важливо популяризувати українську творчість, культуру, історію і залучати до цього молодь”, - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської ОДА Мирослава Туркало.

За словами організаторів, у фільмі відображений один день із життя поета. Сюжет містить архівні кадри виступів та інтерв’ю Ігоря Калинця, зокрема з пам’ятного авторського творчого вечора у Львові 1989 року, де його вітала вщерть переповнена зала з великим синьо-жовтим стягом.

Зазначимо, початок кінострічки о 18:00, вхід безкоштовний.

 

Мешканцям області виділили перший транш дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби

Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації виділив перший транш дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах, станом на 1 травня 2018 року.

У Львівській області дотацією скористались 125 фізичних осіб-власників тварин, які утримують 191 голову молодняка ВРХ на суму 306,6 тис. гривень.

Для отримання  другого траншу дотації фізичні особи-власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування документи:

- копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації  і реєстрації тварин;

- копію паспорта особи – власника тварини;

- копію довідки  або договору про відкриття рахунку в банку;

- копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Зазначимо, дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у сумі: за досягненням віку 4 місяці - 300 гривень за голову, 8 місяців – 700 гривень, 12 місяців - 1 500 гривень. Загалом при досягненні молодняком 12 місячного віку кожен власник тварини може отримати 2500 гривень.

 

На Львівщині урочисто погасили марку в підтримку Олега Сенцова

Урочисте спепогашення марки «Свободу Олегу Сенцову» відбулось сьогодні, 6 липня, у приміщенні «Укрпошти».  

«Хочу подякувати ідейникам і творцям цієї марки. Адже одна справа, коли ти вболіваєш і журишся вдома, інша справа, коли ти виходиш в публічний простір і пропагуєш ті речі, які об’єднують людей по всьому світу. Я переконаний, що така синергія і людська правда приведе до того, що ті люди, яких ми відстоюємо, будуть разом з нами в Україні, такій Україні, яку ми хочемо. По-перше, в наших кордонах, багатій та країні, де будуть жити достойні люди», - зазначив під час урочистостей голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Автор ідеї - львівський журналіст Олег Радик.

«Я дуже сумніваюсь, що цю марку побачить Путін, але я думаю, що її побачить хтось у світі. Не знаю, чи вона зможе допомогти Олегу, але хоча б зможе підняти його моральний дух. Не можна нічого не робити», - наголосив Олег Радик.  

Дизайн марки створили за ілюстраціями Андрія Єрмоленка.

«Ми створили серію плакатів, присвячених Олегу Сенцову, на його підтримку і популяризацію того, що він робить на даний момент. Не лише Сенцова, але і 70-ти політичних в’язнів, які зараз знаходиться у в’язницях Російської імперії.  Найголовніше те, щоб весь світ почув і побачив, що Україні не все рівно, а по друге, що це відбувається, незаконно утримуються люди за гратами Російської імперії», -  розповів Андрій Єрмоленко.

 

Польські інвестори зацікавлені у будівництві на Львівщині переробного заводу

Сьогодні,  6 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з польськими інвесторам щодо будівництва потужностей з переробки побічних продуктів тваринного походження.

Очільник області ознайомив делегацію із роботою діючих підприємств на Львівщині  і запевнив у позитивних тенденціях ведення бізнесу в Україні.

“В області безпечно вести бізнес, щотижня ми відкриваємо два нові виробництва. Якщо ви підтвердити рішення будувати підприємство на Львівщині, все що стосується дозвільних документів, проектування, ми візьмемо на себе. Щодо працівників, якщо ви платитимете зарплату 400- 500 євро, проблем з кадрами не буде”, – зазначив Олег Синютка.

Польські інвестори висловили зацікавлення у будівництві потужностей з переробки продукції тваринного походження.

“Ми  зможемо створити  близько 100 робочих місць, сума залучених інвестицій становила б 25 млн євро. У Польщі у нас є потужне підприємство з оборотом 800 млн євро в рік, яке переробляє 700 тонн продукції тваринного походження в добу”, – наголосили польські інвестори.

Відтак, польські інвестори ознайомляться із сировинною базою в області і приймуть рішення щодо будівництва.

 

За три роки на Львівщині реалізували 3935 проектів розвитку на об'єктах соціальної інфраструктури

У 2015-2017 роках на потреби регіонального розвитку Львівської області виділили майже три мільярди гривень – це кошти обласних програм, державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій і на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад, обласного та місцевих бюджетів, інших джерел.

З них в райони області, села, селища і містечка, потрапило 1,8 мільярда гривень. За ці кошти провели роботи у 1050 населених пунктах на 3935 об’єктах соціальної інфраструктури – від дрібного ремонту та закупівель до масштабних багатомільйонних проектів.

Детальніше ознайомитись із втіленими проектами розвитку у кожному районі області можна за посиланням

 

«Формула успіху незалежної України – триматися разом, бути впевненим у своїй правоті і чітко виконувати військовий обов’язок», - Олег Синютка

Сьогодні, 6 липня, у Львові відбулось розширене засідання військової ради Національної гвардії України. Серед учасників заходу – голова Львівської ОДА Олег Синютка, командувач Національної гвардії України, генерал-полковник Юрій Аллеров.

«Надзвичайно приємно, що Військова Рада проходить у нас на Львівщині. Адже Львівщина, з одного боку знаходиться за тисячу кілометрів від лінії зіткнення, а з іншого боку ми прекрасно усвідомлюємо, що тут, за тисячу кілометрів від фронту, ми мусимо бути форпостом стабільності, впевненості в завтрашньому дні. Адже генерал Кульчицький, полковник Соколенко, солдат Палієв, які віддали своє життя у 2014 році, зробили все, що залежало від військових. І я переконаний, що 288 мешканців Львівщини, які поклали своє життя за нашу незалежність і тисячі Героїв, дали можливість за 4 роки поставити на ноги військо. Сьогодні почалася набагато серйозніша війна, яку науковці називають гібридною, а насправді - це війна за розуми людей, наші переконання. І сьогодні найголовніше, що залежить, це впевненість в тому, що українська армія, Національна гвардія України здатна виконати наказ, який є в інтересах Української держави, українських громадян. І знову настав той час, коли залежить від кожного з нас. Формула успіху незалежної України 21 століття – триматися разом, бути впевненим у своїй правоті і чітко виконувати військовий обов’язок»,  - зазначив Олег Синютка. 

Також учасники засідання військової ради поклали квіти до пам'ятника генерал-майору Національної гвардії України Сергію Кульчицькому та вшанували память загиблих нацгвардійців хвилиною мовчання. 

Присутні також заслухали виступ командувача Національної гвардії України "Про результати службово-бойової діяльності та стану військової дисципліни з'єднань, військових частин, навчальних закладів і установ НГУ у першому півріччі та пріоритетні напрями розвитку Національної гвардії України на друге півріччя 2018 року". 

 

Першокласники Львівщини безкоштовно отримають понад 30 тисяч наборів LEGO

Першокласники Львівщини отримають 30296 наборів LEGO, які допоможуть впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес.

“Це дуже хороша ініціатива The LEGO Foundation, адже діти зможуть з користю проводити вільний час, розвиваючи  уміння та навички, що забезпечать у майбутньому здатність особистості успішно навчатися”,  – зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Нагадаємо, що в березні 2018 року між МОН та The LEGO Foundation підписали  меморандум про взаєморозуміння, який став результатом майже 8-річної співпраці Міністерства з Фондом.

 

Розпочались виплати підвищених пенсій окремим категоріям громадян

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік»   з 1 липня 2018 року підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 1373 грн  до 1435 гривень.

У зв’язку з цим, з 1 липня поточного року перераховано пенсії:

- особам, у яких  страховий стаж менше у чоловіків - 35 років, у жінок - 30 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 у чоловіків - 25 років, у жінок - 20 років.

Розмір пенсії зазначених осіб становитиме 1435 грн. (до цієї дати - 1373,00 грн.)

- особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР» перераховано надбавку до пенсії. Розмір цієї надбавки збільшиться з 170 грн. до 177,70 грн. (10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.07.2018 р. складає 1777 грн.).
- особам, які отримують максимальний розмір пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії збільшиться з 13730 грн. до 14350 грн.

Даний перерахунок проведено автоматизованим способом, тому додатково звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно.

Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за матеріалами, які містяться у пенсійній справі.

Довідково: в результаті проведеного перерахунку, пенсії збільшилися у 49 344 пенсіонерів області, середня сума підвищення склала 62,08 гривні.

Збільшений розмір пенсії  мешканці Львівщини отримають в липні 2018 року.

Необхідну інформацію щодо перерахунку пенсій можна отримати за телефоном гарячої лінії: (032) 255-38-97.

 

Голови комісій Громадської ради прозвітували про виконану роботу

Сьогодні, 5 липня, відбулося засідання Правління Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації.

У межах цього засідання відбувся звіт голів комісій з питань розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства та освіти і науки Громадської ради.

Окрім того, порушили питання щодо створення робочої групи для доопрацювання проекту «Порядку проведення громадських слухань у підрозділах ЛОДА».

Зазначимо, що звіти голів комісій відбуватимуться й надалі.

 

ЄСВ: помилки у звітності призводять до невірного обчислення страхового стажу та розміру соціальних виплат

З метою визначення страхувальників, у яких наявні ризики мінімізації, органами Пенсійного Фонду щомісячно опрацьовуються відомості з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний фонд України, та відповідні інформаційні дані надаються контролюючим органам та органам виконавчої влади.

Найбільш поширеними помилками, виявленими під час аналізу звітності роботодавців по єдиному соціальному внеску (ЄСВ) є:

- не відображено дані про початок та припинення трудових відносин роботодавця із застрахованою особою (ЗО);

- допускаються помилки при проставленні ознак про наявність трудової книжки, про неповний робочий час;

- невірно зазначаються суми перехідних виплат (відпускні, лікарняні);

- невірно відображаються суми донарахованого ЄСВ до мінімального розміру (коли база нарахування ЄСВ (дохід) по застрахованій особі становить менше мінімальної заробітної плати за звітний місяць) тощо.

Наслідком допущених помилок в звітності ЄСВ є недостовірні відомості у реєстрі застрахованих осіб, які прямим чином впливають на правильність обчислення страхового стажу, розрахунок розміру пенсій, допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших соціальних виплат, а також, як вище було зазначено, використовуються для інформування контролюючих органів.

Тож обов’язково перевіряйте правильність відомостей про застрахованих осіб, зазначених в звітності ЄСВ, а у разі виявлення помилок -  виправляйте їх!

Детальну інформацію щодо заповнення Звіту ЄСВ можна отримати в головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області за адресою: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79046 (тел. 255-45-34) або в сервісних центрах Фонду в районах та містах області.

 

 

05.07.2018

 

Координаційна робоча група Львівщини напрацьовує механізм боротьби з контрабандою на кордоні

Сьогодні, 5 липня, у Львівській ОДА відбулось засідання Координаційної робочої групи з питань підвищення ефективності роботи митних органів.

Зазначимо, що 21 червня під час Всеукраїнської селекторної наради з питань боротьби із контрабандними схемами на кордоні України під головуванням Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана голова Львівської ОДА Олег Синютка висловив пропозицію створити координаційну раду, в яку входитимуть представники усіх правоохоронних органів, для синхронізації  дій та створення пропозицій в постійному режимі щодо боротьби з контрабандою.

Очільник Львівщини запропонував створити єдину базу даних, якою зможуть послуговуватися усі служби на кордоні, а також озвучив пропозицію щодо спільного із закордонними колегами догляду вантажів, що в’їжджають на територію України.

«Робоча група була створена з метою надати центральним органам влади пропозиції щодо забезпечення запобігання контрабанді», - зазначив Олег Синютка.

У межах засідання, Координаційна робоча група, до якої увійшли представники Прокуратури  Львівської області, Департаменту захисту економіки Національної поліції України у Львівській області. Львівської митниці Державної фіскальної служби, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, а також Львівської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, поширила низку питань, серед яких:

 • Технічне оснащення митних постів із зобов’язанням кожного працівника мати нагрудні камери для відеофіксації його діяльності;

 • Оголошення відкритого конкурсу на посаду працівників Митної служби;

 • Створення на митних пунктах пропуску окремої спільної з сусідніми державами  смуги руху для  транспортних засобів, що переміщують товари у режимі «TaxFree»;

 • Ініціювання внесення змін до ККУкраїни щодо притягнення до кримінальної відповідальності за товарну контрабанду як декларанта, так і особу, відповідальну за фінансове врегулювання митного оформлення та інші.

За результатами засідання Координаційна робоча група доопрацює пропозиції щодо підвищення ефективності роботи митних органів задля подальшого їх скерування до Кабінету Міністрів України.

 

У Львівській ОДА навчали мовним "ключам" для порозуміння

Сьогодні, 5 липня, в Львівській облдержадміністрації відбувся безкоштовний тренінг для представників громадськості на тему: «Як говорити щоб почули? Мовні ключики для порозуміння».

На тренінгу відпрацьовували навички комунікації, вчились враховувати позиції та інтереси інших, бути продуктивними в діалозі разом.

Також присутні мали змогу не лише теоретично дізнатись про принцип «win-win» (в дискусії доходять до спільної виграшної думки для обох сторін, а не компромісної, яка до кінця не задовольняє нікого), а й застосувати здобуті знання на практиці.

Відтак, учасники поділились на групи та порушили кілька проблемних питань під наглядом та коригуванням ситуації тренером.

Зазначимо, що захід відбувся за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

 

Майже 400 тисяч осіб скористались програмою «Доступні ліки»

Cтаном на сьогодні  у межах  програми “Доступні ліки” медичні препарати отримали 389686 осіб.

У відповідності до показників Державного бюджету України на 2018 рік Львівській області передбачено на реалізацію вказаної програми субвенцію з державного бюджету у сумі 65 млн 302,4 тис гривень.

Мета програми – забезпечити кожного громадянина України доступними та життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності. Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.           

 

Кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики в центрі зустрічі Олега Синютки із головою АБ «Укргазбанк»

Сьогодні, 5 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з головою Правління АБ «Украгазбанк» Кирилом Шевченком. Серед обговорених тем – кредитування сфери розвитку відновлювальної енергетики, агропромислового комплексу, малого і середнього бізнесу.

Зокрема Кирило Шевченко презентував низку програм кредитування та лізингу, яку пропонує АБ «Укргазбанк». Як зазначив голова Правління, пріоритетним для банку є напрямок відновлювальної енергетики.

«Пріоритетним для нас є проекти, спрямовані на розвиток відновлювальної енергетики. Тобто ті речі, які спрямовані на захист довкілля. До прикладу, минулого року це був проект із встановлення фільтруючого обладнання «Запоріжсталь», яке зменшило викиди в атмосферу на 20 %. Також ми маємо унікальні проекти із кредитування приватних господарств під встановлення сонячних панелей», - зазначив Кирил Шевченко.

Окрім того, голова Правління представив проект кредитування сільгосптехніки, який реалізують в Білорусі.

У свою чергу Олег Синютка висловив готовність до співпраці.

«Сьогодні Львівщина впевнено рухається у розвитку альтернативних джерел енергетики. Ми маємо вдалий досвід із реалізації програми «Теплих кредитів», застосування енергозберігаючих технологій домогосподарствами області. Ми готові співпрацювати по тих проектах, де будуть зручні та вигідні умови для мешканців області», - наголосив Олег Синютка.

 

За маршрутом Львів–Сянки–Львів курсуватиме капітально відремонтований поїзд

Сьогодні, 5 липня 2018 року, капітально відремонтований електропоїзд ЕР2Т-7250 вирушив у рейс. Відремонтований рухомий склад обслуговуватиме маршрут приміського поїзда №6025/6018 Львів–Сянки–Львів. Поряд із тим, у цьому сполученні сьогодні буде відновлено курсування поїзда №6023/6024.

Поїзд №6025/6018 курсуватиме щодня, зі станції Львів він вирушатиме о 17:40 і прибуватиме на станцію Сянки о 22:40. Зворотно зі станції Сянки поїзд вирушатиме о 04:48 і прибуватиме на станцію Львів о 9:30 год.

Нагадаємо, що цей електропоїзд нещодавно повернувся на Львівську залізницю після капітального ремонту на «Київському електровагоноремонтому заводі». Під час ремонтних робіт рухомий склад пройшов комплекс модернізації, спрямований на покращення умов перевезень пасажирів та продовження та підвищення надійності експлуатації електропоїздів. Зокрема, для зручності пасажирів замість дерев’яних встановлено блоки сидінь із покращеними ергономічними властивостями, вагони обладнано сучасним економним світлодіодним освітленням, для гарантування безпеки руху у відновлених електропоїздах підвищено надійність ходової частини, замінено застаріле електричне обладнання на сучасне, встановлено нове світлосигнальне обладнання.

Із 5 липня цього року Львівська залізниця відновлює курсування у сполученні Львів–Сянки–Львів поїзда №6023/6024, що вирушатиме зі Львова о 12:38, прибуватиме у Сянки о 16:55 та відправлятиметься зі Сянок о 17:28 із прибуттям до Львова о 22:32.

Також звертаємо увагу пасажирів на зміни у розкладі руху поїзда №6020 Сянки–Львів: відправлення зі Сянок 12:23, Беньова 12:27-12:28, Соколики 12:35-12:36, Турочки 12:43-12:44, Яблонька 12:49-12:50, Н. Яблонька 12:54-12:55, Турка 13:00-13:09, Явора 13:16-13:17, В. Явора 13:21-13:22, Бойківська 13:27-13:28, Волосянка 13:32-13:33, Розлуч 13:37-13:38, Ясениця 13:46-13:47, Лопушанка 13:54-13:55, Стрілки 14:01-14:02, Лужок 14:07-14:08, Бусовисько 14:12-14:13, Терешів Спас 14:18-14:19, Старий Самбір 14:26-14:27, Созань 14:31-14:32, Кар`єр-83 км 14:35-14:36, Турчиновичі 14:39-14:40, Ваньковичі 14:45-14:53, пл. 75 км 14:57-14:58, Самбір 15:06-15:07, пл. 63 км 15:12-15:13, Калинів 15:20-15:21, Конюшки 15:26-15:27, Луки 15:30-15:31, Хлопчиці 15:34-15:35, Новосілки 15:38-15:39, Рудки 15:44-15:45, пл. 39 км 15:48-15:49, Коропуж 15:55-15:56, Хишевичі 16:00-16:01, Комарно 16:07-16:08, Поріччя 16:12-16:13, Любінь Великий 16:18-16:19, Містки 16:25-16:26, Ставчани 16:32-16:33, Оброшин 16:41-16:42, Скнилів 16:49-16:50, прибуття у Львів 17:00.

 

В Україні запрацював перший екологічний бот SaveEcoBot

Вчора, 4 липня, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак та група активістів «Save Dnipro» презентували перший в Україні екологічний бот SaveEcoBot, який агрегує ряд екологічних даних, зокрема, екологічні дані із будь-якої області України про конкретне підприємство.

Програма дозволяє в режимі реального часу отримувати інформацію про оновлення записів у Єдиному реєстрі ОВД, куди надходять дані від суб’єктів господарювання про наміри здійснювати планову діяльність (будівництво, реконструкція тощо). Крім того, екобот моніторить оновлення даних про дозволи на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 та 3 груп, спеціальні дозволи на користування надрами та водокористування, а також інформацію про ліцензії на поводження з небезпечними відходами і дані щодо суб’єктів господарювання із податковим боргом.

«Екологічний бот – це приклад синергії органів влади і громадської ініціативи. Раніше ці реєстри були закриті, окрім реєстру ОВД. Він запрацював півроку тому. Тобто у громадськості не було можливості отримувати необхідну інформацію. Зараз Мінприроди активно працює з відкриттям усіх даних. Це один із головних наших пріоритетів. Ми розраховуємо, що екобот стане помічником у цій історії», - резюмував Остап Семерак.

Він нагадав, що право громадян на отримання екологічної інформації закріплене Конституцією України та багатьма іншими актами екологічного законодавства.

На цьому етапі SaveEcoBot працює в Telegram і найближчим часом буде доступний в усіх інших популярних месенджерах — Facebook Messenger, Skype та Viber.

Користування екоботом є безкоштовним. Для того, щоб скористатися програмою, достатньо підписатися на послугу. Інформація про виявлені зміни надходитиметься в режимі он-лайн.

Ознайомитися із програмою можна на сайті SaveEcoBot www.saveecobot.com або в Facebook: https://www.facebook.com/SaveEcoBot/.

 

eHealth: понад 30 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями

Станом на сьогодні 31/ 2 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями.

Як повідомляють у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, до системи підключені практично усі заклади первинної медичної допомоги в області, 806175 декларацій вже підписали з медиками.

Найактивніше процес укладення декларацій відбувається у Моршині, Бориславі, Червонограді, Трускавці, а також  Дрогобицькому,  Яворівському, Старосамбірському, Сколівському та Городоцькому районах.

Нагадаємо, три комунальні підприємства області вже підписали угоди з  Національною службою здоров’я, це Гніздичівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Моршинська міська лікарня, Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Червонограда.

 

Департамент економічної політики Львівської ОДА запрошує на роботу

Львівська обласна державна адміністрація  оголошує конкурс на зайняття вакантних посад державних службовців департаменту економічної політики облдержадміністрації:

- головного спеціаліста відділу регіонального розвитку управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації, на умовах строкового трудового договору.

Вимоги: вища освіта ступеня бакалавра або молодшого бакалавра, фінансово – економічного спрямування.

- головного спеціаліста сектору фінансового аналізу управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації.

Вимоги: вища освіта ступеня бакалавра або молодшого бакалавра, економіка, фінанси, облік і аудит.

- спеціаліста відділу регіонального розвитку управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації, на умовах строкового трудового договору.

Вимоги: вища освіта ступеня бакалавра або молодшого бакалавра.

Перелік документів:

- копія паспорта громадянина України;
- письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі;
- письмова заява, в якій повідомляється, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;
- копія (копії) документа (документів) про освіту;
- заповнена особова картка встановленого зразка;
- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;
- Е - декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Термін прийняття документів: до 18 липня 2018 року.

Дата проведення конкурсу 24 липня 2018 року.

Додаткова інформація за тел. 261-30-59.

 

Інвестиційний потенціал Львівщини в альтернативній енергетиці презентували делегації німецького бізнесу

У межах конференції «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії» керівник управління інвестиційної політики Львівської ОДА презентував делегації німецького бізнесу інвестиційний потенціал Львівщини.

Роман Матис звернув увагу учасників форуму на те, що говорячи про альтернативну енергетику, варто говорити про комплекс заходів, а не лише будівництво джерел генерації енергії.

Не менш перспективним бізнесом є також будівництво накопичувальних станцій та систем балансування мережі.

Також Роман Матис презентував гостям підходи в роботі управління інвестиційної політики щодо супроводу інвестиційних проектів та можливості для інвестування в альтернативні енергетиці.

Зокрема, наголосив на готовності підтримати будь-який інвестиційний проект, не зважаючи на те, що вже на сьогодні у тиждень супроводжують більше п‘ятиста проектів.

Зазначимо, гостями конференції «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії», яка стартувала сьогодні є заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, президент Energy Watch Group, екс-депутат Бундестагу, автор пакету законів по відновлюваній енергетиці в Німеччині Ханс-Йозеф Фелл та голова Німецько-Українського форуму, президент Schaeffler у країнах Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки, професор Райнер Лінднер.

 

Водіям великогабаритного транспорту нагадують про обмеження руху у спеку

Для збереження дорожнього покриття автомобільних доріг від руйнування великоваговими транспортними засобами у період спекотної погоди, обмежується проїзд територією Львівської області автомобільного транспорту загальною вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн у денний час доби з 10:00 год до 22:00 год у разі підвищення температури повітря понад +28ºС.

Для запобігання деформації дорожнього покриття у вигляді колійності та просідань на автомобільних дорогах загального користування:

- встановлено інформаційні панно: “Увага! Рух великовагового транспорту з 10:00 до 22:00 заборонено при t> +28оС”;

- встановлено дорожні знаки:

- 3.15 “Рух транспортних засобів, маса яких перевищує 24т, заборонено”;

- 3.16 “Рух транспортних засобів, навантаження на вісь яких перевищує 7т, заборонено;

- 7.4.4 “Час доби, протягом якої діє знак” (10:00 — 22:00).

Попри встановлені дорожні знаки та інформаційні панно на автомобільних дорогах загального користування деякі водії та перевізники великовагового  транспорту і надалі порушують правила проїзду автодорогами при високих температурних показниках повітря.

Упродовж місяця у Львівській області перевіряється близько 3000 транспортних засобів, при цьому виявлено 200 порушень.

Служба автомобільних доріг у Львівській області вкотре звертається до водіїв та перевізників великовагового транспорту щодо виконання вимог Правил дорожнього руху в частині дотримання вагових параметрів.

Нагадуємо, в літній період  на дорогах області діє 51 пункт відстою великовантажного транспорту. Пам'ятка для водіїв тут

 

Шляхи підвищення експортного потенціалу області напрацювали під час наради

Сьогодні, 5 липня, відбулась нарада з почесними консулами та головами РДА щодо реалізації експортного потенціалу Львівської області.

"Президент приділяє багато уваги розширенню економічного потенціалу України, яке неможливе без роботи на зовнішніх ринках. Сьогодні у супроводі ми маємо 560 інвестиційних проектів і це хороший показник,  але якщо ми не відкриємо для товарів ринки інших країн, то наш внутрішній ринок не буде рости настільки швидко, щоб ми зберегли тих 5 % росту АПК та промисловості, які маємо за минулий рік і зберігаємо цього, тому важливий супровід експорту, ми маємо більше 1000 підприємств, які займаються експортним потенціалом, ріст експорту по відношенню до минулого року складає 26 %”, - зазначив Олег Синютка.

Директор департаменту економічної політики Роман Филипів ознайомив присутніх із показниками економічного розвитку в області.

“За результатами минулого року спостерігаємо зростання ВРП на понад 3 %,  позитивна динаміка щодо капітальних інвестицій та  надходженні прямих іноземних інвестицій – понад 44 млн доларів за перший квартал поточного року. Львівщина - серед лідерів у всеукраїнських рейтингах щодо розвитку. 40 %  у  ВРП займає експорт,  тому економіка області є експортоорієнтованою. Наша область - одна з найбільш відкритих в Україні, зовнішньоторгівельний оборот за обсягом майже дорівнює валовому регіональному продукту”, - зазначив Роман Филипів.

Відтак під час зустрічі напрацювали можливості підвищення експортного потенціалу області, а саме  налагодження співпраці та комунікації з торгівельними місіями, супровід кожного експортера, зокрема робота з експортерами у районах, а також  промоція регіональної продукції.

 

За кошти медичної субвенції на Львівщині збудують нові амбулаторії

Сьогодні, 5 липня, у Львівській облдержадміністрації відбулась нарада щодо плану будівництва амбулаторій у сільській місцевості.

«На Львівську область виділили субвенцію на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості у розмірі 302 млн гривень.  Ці кошти скерують на різні напрямки, зокрема і на проекти нового будівництва амбулаторій загальної практики сімейної медицини у сільській місцевості», - зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

Зазначимо, що цей Проект координують та  Мінрегіонбуд та МОЗ України. Відтак, є спільний наказ цих двох Міністерств, в межах якого Львівська обласна державна адміністрація сформувала спроможну мережу надання первинної медичної допомоги.

Відтак, у межах цієї сформованої мережі відбуватиметься будівництво нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації визначив перелік об’єктів, що будуть реалізовані у межах цієї субвенції.

Зазначимо, що у межах будівництва нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини передбачено також спів фінансування з місцевих бюджетів.

Будівництво нових та реконструкція сільських амбулаторій – це ініціатива Президента України Петра Порошенка. У планах вже до кінця поточного року ввести у роботу у сільській місцевості до 500 нових амбулаторій  по Україні.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які збудують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбуватиметься таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу.

 

Олег Синютка – серед лідерів всеукраїнського рейтингу голів обласних адміністрацій

Українське суспільно-політичне видання «Кореспондент» оприлюднило рейтинг діяльності голів облдержадміністрації.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка посідає у всеукраїнському рейтингу шосте місце. 

Рейтинг склали, враховуючи показники за суспільно значущими критеріями.

«Одним з головних успіхів Львівщини стала оцінка за кількістю активних підприємств станом на 1.11.2017 та приростом активних підприємств за 12 місяців (9,35%)», - йдеться у повідомленні.

Окрім того, рейтинг включає оцінку інформаційної відкритості, медійності та впливовості, а також бюджет розвитку, податки та збір на доходи фізичних осіб, тощо.

 

Кожна країна має право на незалежну церкву – Президент в інтерв'ю сербському телеканалу РТС

Президент Петро Порошенко в інтерв'ю сербському телеканалу РТС наголосив, що кожна країна має право на незалежну церкву і закликав світ підтримати Україну в наданні автокефалії православній церкві.

«Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена українська церква. В України є мати-церква – Константинополь. А потім Україна була «матір’ю» для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки. А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву. Російська церква - церква країни-агресора. Українська церква - церква для українців. Це велика різниця», - зазначив Глава держави.

Президент зазначив, що створення незалежної церкви підтримує більш ніж половина українців.

«Я сподіваюсь що з Божою поміччю ми отримаємо автокефалію української церкви. Підтримка з боку інших для нас в цьому багато значить», - наголосив Глава держави.

 

Для аграріїв області діє Гаряча лінія щодо незаконного використання земель

Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя. Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номерами Гарячої лінії 0975497118, 0983226573, (032)2350286.

Відтак усі звернення про можливе самовільне захоплення земель, або ж їх неправомірне використання, оперативно перевірятимуть. За результатами перевірок направлятимуть відповідні звернення у правоохоронні органи.

Як зазначили сьогодні, 5 липня, під час засідання штабу у Львівській ОДА, за результатами його роботи відкрили ще три кримінальні впровадження за незаконне володіння землею.

Також в межах діяльності штабу на Львівщині діють мобільні точки доступу до надання безоплатної правової допомоги.

Як поінформували під час засідання штабу за результатами проведеної роботи вже відбулось 18 виїздів у населені пункти області. Понад 500 осіб отримали консультації з питань  порядку укладення договорів оренди, порядку укладання додаткової угоди або розривання, переукладання, внесення змін до договору (у разі смерті орендаря), порядку укладання додаткових угод, щодо відумерлої спадщини, переважного права орендаря на продовження договору оренди, можливості сільською (селищною) радою укладати  один договір оренди на декілька земельних ділянок.

 

Розвиток альтернативної енергетики на Львівщині – у центрі зустрічі Олега Синютки з німецькою делегацією

Сьогодні, 5 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із німецькою бізнес-делегацією, яка бере участь у конференції «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії».

“Це один з важливих форумів в області. На Львівщині ми маємо хороші приклади розвитку відновлювальної енергетики і для нас важливий світовий досвід. Приймати сьогодні людей, які є фахівцями в розвитку відновлювальної енергетики і живить цією справою – велика честь для нас”, – наголосив Олег Синютка.

У межах зустрічі порушили питання українсько-німецької співпраці у галузі альтернативної енергетики.

“Німецько-українські відносини мають добру історію. Для України розвиток відновлювальної енергетики – це економічна незалежність, ми раді ділитись досвідом і підтримувати Україну”,- наголосив автор пакету законів по відновлюваній енергетиці в Німеччині Ханс-Йозеф  Фелл.   

Зазначимо, сьогодні стартувала конференція «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії» участь у якій беруть беруть заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, президент Energy Watch Group, екс-депутат Бундестагу, автор пакету законів по відновлюваній енергетиці в Німеччині Ханс-Йозеф  Фелл та  голова Німецько-Українського форуму, президент Schaeffler у країнах Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки, професор  Райнер Лінднер.

 

На Львівщині найкращі можливості для розвитку альтернативної енергетики, - Олег Синютка

Сьогодні, 5 липня, стартувала конференція «Відновлювальна енергетика – енергія для миру та демократії».

У межах конференції усім присутнім презентували інвестиційні можливості Львівщини в галузі альтернативної енергетики.

«Для мене сьогодні дуже важливо, щоб ви відчули, що на Львівщині є найкращі  можливості для альтернативної енергетики. Ми можемо гарантувати вам декілька речей – безпека бізнесу, особистості та у суспільстві. Адже Львівська область – частина Європи і рівень безпеки тут є таким же як і в решти Східноєвропейських держав.  Ми можемо пишатися тим, що уже третій рік поспіль ріст економіки складає не менше 5%. І це є додаткові можливості для споживання та реалізації виробленої вами потужності. Сьогодні ми потребуємо вашої енергії та ресурсів для того, щоб забезпечити зростання економіки», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Окрім того, під час заходу відбудеться низка Сесій, під час яких учасники спілкуватимуться про те, яким чином зробити відновлювану енергію популярною.

«Українці своїми руками можуть зробити чудеса. Я дуже вірю у цю творчу енергію українців. Я знаю, що українці надзвичайно працьовиті. І це поверне нас до об’єднання зі стихіями та їх енергією. Енергія соця та вітру для нас – це не лише слова. Це наша культура, пісня, мова. Ми готові і хочемо зробити наше життя сонячним. Ми хочемо не знищувати свою землю, а повернути її ресурс», - наголосила співачка та громадський діяч, перша українська переможниця Євробачення, голос та амбасадор чистої енергії України в світі Руслана Лижичко.

Також розглянуть  роль відновлюваної енергетики у енергетичну незалежність України та подискутують про стан та практичний досвід роботи відновлюваної енергетики в нашій державі.

Зазначимо, що участь у конференції також беруть заступник міністра екології та природних ресурсів України з питаньєвропейськоїінтеграції Микола Кузьо, президент Energy Watch Group, екс-депутат Бундестагу, автор пакету законів по відновлюваній енергетиці в Німеччині Ханс-Йозеф Фелл та  голова Німецько-Українського форуму, президент Schaeffler у країнах Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки, професор  Райнер Лінднер .

Нагадаємо, що учора, 4 липня, в актовій залі Національного університету "Львівська політехніка" відбувся прем’єрний показ фільму «Енергія для змін», створеного відомим німецьким режисером Карлом A. Фехнером.

Режисер фільму Карл A. Фехнер наголосив, що фільм створений щоб донести до глядача важливість екологічної енергії, а захід відбувся з метою мотивувати молодих людей до активної участі у впроваджені відновлювальної енергетики та продемонструвати привабливість такої освіти. Під час дискусії студенти мали змогу звернутися до очільників компаній, які працюють у галузі відновлюваної енергетики, для налагодження контактів та діалогу на цю тематику.

 

На Львівщині презентували рейтинг деревообробних підприємств області

У Львівській ОДА відбулась зустріч з керівниками підприємств деревообробної галузі щодо забезпечення лісосировиною підприємств області. В межах зустрічі презентували «Рейтинг деревообробних підприємств Львівської області», розроблений департаментом економічної політики Львівської ОДА.

Рейтинг сформували за 5-ти ключовими показниками: кількість найманих працівників - загальна кількість працюючих на підприємстві осіб, податкове навантаження - співвідношення валового доходу (виручки) до сплачених в бюджет податкових зобов’язань за звітний період, ефективність виробництва - співвідношення доходу від реалізованої продукції до загальної кількості найманих працівників,  середня заробітна плата - середня заробітна плата за підсумком звітного періоду, глибина переробки деревини - співвідношення доходу від реалізації продукції до обсягу переробленої деревини.

«Рейтинг є одним із інструментів забезпечення достатніми об’ємами лісосировини для забезпечення виробничих потреб і стимулювання провідних деревообробників області», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Подальші механізми та способи організаційно-матеріального заохочення кращих деревообробних підприємств напрацьовуватимуть департаментом економічної політики спільно з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Асоціацією деревообробників та лісозаготівельників Львівщини під патронатом Ради лісового сектору, єдиним в Україні консультативно-дорадчим органом регіонального рівня у лісовій сфері.

 

 

04.07.2018

 

Енергетичний розвиток області – Олег Синютка зустрівся із представниками «Укренерго»

Сьогодні, 4 липня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками державного підприємства «НЕК «Укренерго». Серед центральних тем зустрічі – питання кадрів, заробітної плати та інвестиційного розвитку підприємства.

Як зазначив т.в.о. директора  ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук наразі підприємство проводить оптимізацію кадрового ресурсу із збільшенням заробітної плати. Відтак, як він наголосив, першочерговим є залучення кваліфікованих кадрів на всіх ланках роботи підприємства.

Також Всеволод Ковальчук зупинився на інвестиційній програмі Західної електроенергетичної системи ДП «НЕК «Укренерго» згідно з якою запланована модернізація та ремонт електричних підстанцій на території п'яти західних областей України: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської. Згідно з інвестпрограмою на 2018 рік передбачено 173,1 млн грн, з яких 128,9 планують скерувати на Львівщину.  Зазначимо, що Західна ЕС у Львівсьій області експлуатує 8 електропідстанцій потужністю 220-750 кВ та 1301,3 км магістральних ліній електропередавання 220-750 кВ.

У свою чергу очільник області запевнив представників компанії у сприянні забезпечення необхідної координації між сторонами у процесі реалізації інвестпрограми, та наголосив на важливості розвитку магістральних електричних мереж з метою введення нових потужностей - об’єктів альтернативної енергетики у районах області. Як зазначив Олег Синютка збільшення вироблення електроенергії з альтернативних джерел  - це екологічна чистота, невичерпні можливості та енергетична незалежність області та країни в цілому.

Також в межах зустрічі порушили питання організації комплексу заходів, спрямованих на запровадження захисту підстанцій Західної електроенергетичної системи від терористичних та диверсійних небезпек.

 

Мешканців області закликають активніше брати участь у земельних торгах

До уваги громадян, фермерів, сільськогосподарських підприємств Львівщини: Львівська обласна державна адміністрація  запрошує активніше брати участь у земельних торгах у формі аукціону з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для:

-  ведення товарного сільськогосподарського виробництва;

-  для ведення фермерського господарства;

- для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (виробництво органічної продукції).

Земельні ділянки, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами відібрано відповідно до пропозицій районних державних адміністрацій та сільських, селищних, міських рад щодо їх інвестиційної привабливості.

Відомості про земельні ділянки, а також інформацію про виконавця земельних торгів можна отримати за посиланням та за контактним телефоном: (032) 235 13 21.

Нагадуємо, що департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації спільно з ГУ Держгеокадастру розробив каталоги інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності – вільних земельних ділянок, що більші 5 га та включених в перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права оренди яких буде продано на земельних торгах. Саме завдяки каталогам інвестори  зможуть отримати основну інформацію про земельну ділянку, її основні характеристики (площу, вид угідь, кадастровий номер земельної ділянки (у разі наявності), відстань до автомагістралі, відстань до залізниці), а завдяки картографічним  матеріалам інвестор зможе конкретно зрозуміти місце розташування земельної ділянки.
Каталоги висвітлені на сайті Львівської ОДА та на сторінці департаменту агропромислового розвитку.

Із порядоком проведення аукціонів можна ознайомитись тут.

 

На Львівщині презентували фільм німецького режисера «Енергія для змін»

Сьогодні, 4 липня, в актовій залі Національного університету "Львівська політехніка" відбувся прем’єрний показ фільму «Енергія для змін», створеного відомим німецьким режисером Карлом A. Фехнером.

Переглянув кінострічку перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

"Відновлювальна енергетика для Львівщини є  одним із пріоритетів в роботі на території всієї області, а також, що найважливіше, для домогосподарств. Дуже приємно, що ми перетворюємо вітер, сонце, воду в енергію і розвиваємо цю галузь. Сьогодні більше 100 мільйонів євро інвестовані у відновлювальні джерела енергії, майже 240 домогосподарств Львівщини мають свої сонячні електростанції, які акумулюють енергію не лише для себе, а також подають її на ринок. Багато проектів розвиваються на території області за участю наших партне6рів ЄБРР, приватних інвестицій. Це ми бачимо по тих проектах, які реалізуються. Завдяки активним і небайдужим людям, відновлювальна енергетика стає дедалі поширенішою. І це наш спільний внесок у розбудову та безпеку країни. Завдяки нашим Героям ми зупинили російську навалу, завдяки поступальним діям Уряду і Президента України маємо міцну армію. Але нам зараз важливо, щоб кожен на своєму місці робив правильні речі", - наголосив Ростислав Замлинський.

У межах показу також відбулась дискусія за участю відомої української співачки і громадської діячки Руслани Лижичко, президента Energy Watch Group Ханса-Йозефа Фелля, режисера кінострічки Карла A. Фехнера, члена ради Німецько-Українського форуму Євгена Михальченка.

"Наша енергетична свобода є місією кожної людини, якщо ми хочемо бути незалежними. Наша країна має великий потенціал чистої енергії. Нам потрібно відмовитись від енергії олігархів, ми вміємо використовувати ресурс землі і віддавати, що їй належить",- зазначила Руслана Лижичко.

У режимі онлайн до заходу приєдналися студенти і викладачі університетів Херсона, Вінниці, Харкова та Франкфурта-на-Одері.

Режисер фільму Карл A. Фехнер наголосив, що фільм створений щоб донести до глядача важливість екологічної енергії.

"Мир і екологія поєднуються і я радий, що у вашій країні презентуємо цей фільм, для мене він є взірцем. Ви показали, що силою супротиву можна досягти змін у країні. І кожен зможе перейняти у своє життя те, що побачить у фільмі", - зазначив Карл А.Фехнер.

Захід відбувся з метою мотивувати молодих людей до активної участі у впроваджені відновлювальної енергетики та продемонструвати привабливість такої освіти. Під час дискусії студенти мали змогу звернутися до очільників компаній, які працюють у галузі відновлюваної енергетики, для налагодження контактів та діалогу на цю тематику.

 

Яворівський національний природний парк відзначає 20-річчя

Сьогодні, 4 липня, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Максим Василишин взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Природоохоронні, екоосвітні, рекреаційно-туристичні та історико-культурні аспекти  сталого розвитку Розточчя», присвяченій 20-річній діяльності Яворівського національного природного парку.

За словами директора Яворівського НПП Михайла Біляка, Яворівський національний природний парк впродовж 20-річного існування та в силу покладених на нього завдань став одним з центрів організації природоохоронної, науково-дослідної, рекреаційно-туристичної справи, екологічного виховання в регіоні Українського Розточчя.

Природоохоронна установа має позитивні результати в роботі щодо розбудови екологічної мережі Розточанського краю. Завдяки активній міжнародній співпраці – створено українську частину Міжнародного біосферного резервату «Розточчя».

З нагоди відзначення 20-ї річниці з Дня створення Яворівського національного природного парку, за сумлінну працю та високий професіоналізм заступник директора депаратменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації нагородив грамотами кращих фахівців.

 

Президент вносить до Парламенту проект Закону про податок на виведений капітал

Під час зустрічі з представниками бізнес асоціацій та бізнес спільнот Президент Петро Порошенко підписав подання до Верховної Ради про розгляд законопроекту про податок на виведений капітал.

Глава держави нагадав, що це питання ретельно обговорювалось. «Пам’ятаєте як тут були різні думки всередині однієї голови, маю на увазі окремі асоціації, які ніяк не могли визначитись: вони «розумні» чи «красиві». Нам потрібна ваша спільна позиція – ми «за» податок на виведений капітал чи ми «проти» податку на виведений капітал», - звернувся він до учасників зустрічі.

Президент підкреслив, що «цей законопроект не має і не буде входити в жодні протиріччя з Міжнародним валютним фондом». За його словами, документ вступить в дію лише тоді, коли в бюджеті  будуть передбачені відповідні компенсатори: «Бо ми маємо нести відповідальність, що пріоритетні видатки бюджету – маються на увазі видатки на оборону, на соціальні сферу – будуть гарантовано профінансовані».

«Ми маємо на сьогоднішній день дуже чітко обрахувати реальні втрати. І ця робота вже почалася. Я бачу конструктивні результати. І в тексті законопроекту має бути однозначна норма, що він вступає в силу після голосування відповідних компенсаторів. Компроміс тут знайдений», - особливо підкреслив Президент.

Глава держави повідомив, що вивчав досвід країн, де вже працюють подібні Закони. «Я зробив велику роботу: на кожній своїй міжнародній зустрічі, особливо з тими країнами, де Закон про податок на виведений капітал працює, дуже довга була дискусія починаючи від Президента Естонії і завершуючи іншими лідерами», - зауважив він.

«Президент Естонії мені сказала: «Друзі мої, це неправда, коли прийняття цього Закону зменшує бюджетні надходження. І коли вам з посиланням на Естонію кажуть, що ми втратили, я вам кажу: я готова йти на будь-які форуми, для мене Україна не є пустим звуком, я готова захищати ваш Закон про податок на виведений капітал». Я їй вірю», - розповів Петро Порошенко.

За його словами, противники цього Закону «замість того, щоб докладати лобістські зусилля, дискредитуючи цей Закон у проплачених засобах масової інформації», мали б виходити на дискусію, на «круглі столи» і пояснювати.

«А з іншого боку – податки треба платити. Якщо виводити кошти з України на споживання – сплатіть податок до державного бюджету. Це чесно. Чесно по відношенню до держави, чесно по відношенню до платників податків, тим більше, що при економічному зростанні зростають показники прибутку», - наголосив Президент.

Глава держави звернувся до присутніх на зустрічі представників бізнес асоціацій та спільнот із запитанням чи підтримують вони внесення зазначеного законопроекту на розгляд Парламенту: «Скажіть, будь ласка, ця зала, яка для мене є лакмусовим папірцем, вона «за» те, щоб ми вносили проект Закону про податок на виведений капітал, який замінить часто-густо корумпований Закон про податок на прибуток, котрий дає можливість тиску на бізнес? Бо що відносити на видатки, що не відносити ми часто-густо даємо право визначати чиновнику, перевіряючому. Що і створює невизначеність і відповідні позиції для корупції».

«Отже, я задаю питання – ця зала підтримує запровадження і внесення Президентом Закону про податок на виведений капітал з урахуванням позицій про відповідні бюджетні компенсації? Але потім, коли ми будемо разом битися за те, щоб провести цей податок, цей Закон – це не може бути справа лише Президента. Це має бути справа нашої єдиної команди. Тоді ми переможемо так само, як ми перемогли під час голосування і прийняття Закону про валюту. Ви згодні на те, що це буде наш спільний бій за економічну свободу України?», - запитав Президент у представників бізнесу і більшість присутніх на зустрічі відповіли схвально, підтримавши таке подання.

«Тоді разом до бою», - резюмував Президент.

 

На Львівщині триває Всеукраїнський семінар із розвитку «зеленого» туризму для осіб з інвалідністю

З 3 по 5 липня на Львівщині триває Всеукраїнський навчальний семінар «Позитивні результати роботи та перспективи розвитку «зеленого» туризму для осіб з інвалідністю в Україні».

Під час триденного семінару відбудуться панельні дискусії щодо розвитку зеленого туризму для осіб з інвалідністю, екскурсійна програма та ознайомлення з пропозиціями зеленого туризму на Львівщині. В перший день заходу представники управління туризму та курортів облдержадміністрації спільно із представником Товариства «Зелений Хрест» презентували туристичні пропозиції Львівщини, зокрема можливості активного та сільського зеленого туризму в області.

Участь у навчальному семінарі беруть представники обласних представництв «Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів»з Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Черкаської, Чернігівської областей.

Організатором  заходу є Громадська організація інвалідів «Всеукраїнська асоціація працездатних інвалідів» у межах затвердженої Мінсоцполітики України та Фондом соціального захисту інвалідів України Програми заходів на 2018 рік.

 

Президент: Закон «Про валюту і валютні операції» – це акт економічної свободи

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про валюту і валютні операції» під час зустрічі з представниками бізнес асоціацій та бізнес спільнот. Глава держави нагадав, що з моменту останньої зустрічі з бізнесом відбулося кілька значущих для України подій. Зокрема, проведено перше засідання Інвестиційної ради, яка зібрала за одним столом керівників великих світових компаній, ухвалено низку важливих рішень про збільшення обсягів інвестицій в Україну. «Це надзвичайно важливо було чути від об’єктивних інвесторів, які мають абсолютно чіткі і тверді плани щодо інвестицій в Україну», - констатував Петро Порошенко.

Президент особливо підкреслив значення прийняття нового Закону про валюту, який дуже довго обговорювався, у тому числі і на зустрічі з представниками бізнесу. «Я хотів привітати вас з цим ключовим актом економічної свободи. Ще раз наголосити наскільки це було важливо», - сказав Глава держави. Він додав, що цей документ можна порівнювати з ратифікацією Угоди про асоціацію та запровадженням безвізового режиму.

«Якщо Угода про асоціацію та всеохоплюючу зону вільної торгівлі забезпечує вільний рух товарів і послуг, безвізовий режим – це вільні контакти між людьми, коли українці можуть подорожувати країнами Європи, то дуже важливо, що і вільний рух капіталів буде забезпечений саме цим Законом», - додав він.

Петро Порошенко також нагадав, що прийняття цього Закону важко проходило у Верховній Раді і подякував народним депутатам за підтримку і ухвалення рішення, незважаючи на спроби тиску та зриву ухвалення.

«Це плід наших спільних зусиль. Це доведення ефективності нашої спільної, узгодженої роботи, як би хто не протидіяв у Верховній Раді і за її межами, як би хто не намагався шантажувати, «прочавити» щось, що би перешкоджало ефективному функціонуванню Закону «Про валюту і валютні операції» . Ми з вами це зробили. Впевнений, що і цей день увійде в історію як ще одна із свобод України. Я вітаю вас з цим, це наша з вами перемога», - сказав Президент.

Глава держави зазначив, що новий Закон нарешті замінює декрет про валютне регулювання, «який здавався непорушним 25 років, забороняв все і виходив виключно з радянської, «совкової» моделі регулювання валютного ринку».

На переконання Петра Порошенка, імплементація зазначеного Закону для багатьох представників бізнесу врешті дасть відповідь на низку важливих питань. «Починаючи від виведення і виплат дивідендів, і закінчуючи відкриттям рахунків. Починаючи від ефективного захисту на законодавчому рівні валютної позиції, і завершуючи принципом: дозволено все, що не заборонено», - зауважив Президент.

Основною метою Закону України «Про валюту і валютні операції», ухваленого Парламентом  21 червня цього року, є запровадження повної лібералізації на валютному ринку України, вільного руху капіталу та інших валютних цінностей, правового забезпечення єдиної державної політики у сфері валютних операцій на території нашої держави.

Запропонована модель валютного регулювання відповідає міжнародній практиці, зокрема вимогам директиви ЄС 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу та Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Запроваджується принцип «дозволено все, що не заборонено». Впроваджується принцип інформування НБУ про здійснені валютні операції замість обов’язку отримання резидентами/нерезидентами індивідуальних ліцензій/дозволів на здійснення разової валютної операції.

Скасовується можливість зупинення зовнішньоекономічної діяльності та запровадження індивідуального ліцензування до порушників, залишивши лише можливість  штрафних санкцій ДФС.

Замість валютного контролю здійснюватиметься валютний нагляд. При цьому, валютному нагляду підлягатимуть операції на предмет відповідності вимогам валютного законодавства на суму від 150 тис гривень, як того вимагає законодавство про запобігання відмиванню доходів для здійснення обов’язкового фінансового моніторингу.

Закріплюються повноваження Національного банку запроваджувати заходи захисту на валютному ринку за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності та/або фінансової системи держави.

 

На Львівщині тривають засідання робочих груп з відбору проектних ідей для реалізації Стратегії розвитку області на 2019-20 роки

Сьогодні, 4 липня, відбулось перше засідання робочої групи із відбору проектних ідей до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Львівської області на 2019-2020 роки. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Засідання провели по напрямку «Конкурентоспроможна економіка». Відтак представили 34 проектні ідеї, які стосувались підтримки індустріальних парків,розвитку інноваційних хабів, механізмів підтримки та розвитку кластерів, створення мережі Фаблабів Львівщини тощо.

Графік засідань робочих груп з питань відбору проектних ідей до Плану заходів реалізації Стратегії на 2019-2020 роки доступний за посиланням.

 

Олег Синютка звернувся до народних депутатів від Львівщини щодо підтримки вугільної галузі області

Сьогодні, 4 липня, Львівська ОДА скерувала лист народним депутатам міжфракційного об’єднання «Львівщина» щодо державного фінансування вугільної промисловості області.

Зокрема йдеться про підтримку законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі, яким передбачено збільшення фінансування державних вугільних підприємств на 2,8 млрд гривень.

«Законопроект дозволить інвестувати кошти насамперед у безпеку праці гірників, модернізацію обладнання, покриття витрат на собівартість, а це в свою чергу надасть можливість наростити обсяги видобутку, покращити господарську діяльність підприємств вугільної галузі Львівщини, стабілізувати своєчасну виплату заробітної плати, зберегти робочі місця та забезпечити достатній обсяг вугілля для потреб енергетики», - йдеться у тексті звернення.

Зазначимо, що даний законопроект планують розглянути на найближчих пленарних засіданнях ВРУ.

 

Методи протидії наркоманії розглянули під час семінару

Сьогодні, 4 липня, у Патріаршому домі відбувся семінар "Підтримка місцевих громад у підготовці реалізації та оцінці програм профілактики вживання психоактивних речовин та профілактики хімічних та азартних залежностей".

Учасників семінару привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

"Cпільні дії органів влади, церкви, ГО та небайдужих громадян щодо протидії поширення наркоманії допоможе нам у вирішенні єдиного інтегрованого підходу у цій сфері. Адже це не лише створює серйозну загрозу населенню, але й впливає на рівень національної безпеки держави", - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Захід організували з метою протидії та профілактики наркоманії. 

 

Українські компанії запрошують взяти участь у торговій місії до Німеччини

17-20 вересня відбудеться торгова місія української бізнес делегації до Мюнхена. До відбору в делегацію запрошують виробників українських продуктів: цукерок і випічки, готових м'ясних виробів і соусів, соків і джемів, молочних продуктів і конфітюрів, готових до вживання ягід і фруктів та інших продуктів харчування. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Мета торгової місії - забезпечити торгівельні можливості в форматі В2В на ринку Німеччини для українських підприємств сектору готової їжі.

У програмі:

- Встановлення B2B контактів, програма зустрічей з якими буде розроблена у співпраці з професійним німецьким бізнес-консультантом. Знайомство з консультантом відбудеться 10-го липня в Києві. Більше інформації про зустріч: http://preview.mlsendru.com/b5z9k5 

- Вивчення ринкових можливостей для українських компаній в Німеччині

- Знайомство зі стейкхолдерами в Німеччині для початку/розширення експорту, секторальні візити до найбільш успішних компаній в Німеччині для обміну досвідом.

Критерії відбору компанії:

- Компанія є виробником продуктів харчування

- Компанія є зареєстрованим суб'єктом (приватний підприємець або юридична особа) згідно чинного законодавства України

- Компанія є малим або середнім бізнесом - максимум 250 працівників

- Власність підприємства: принаймні 51% акцій компанії належать громадянам України

- Компанія-учасник гарантує покрити логістичні витрати свого представника

- Учасник торгової місії вільно володіє англійською мовою

- Хороша репутація

- Плюс: наявність веб-сайту та маркетингових матеріалів англійською або/та німецькою мовою

Програма реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансується в рамках ініціативи "EU4Business" Європейського Союзу.

Зареєструватись можна до 15 липня за посиланням.

Контактна особа - старший експерт Офісу з просування експорту Ірина Онікієнко, ionikienko@epo.org.ua

Довідково:

Участь у програмі торгової місії безкоштовна для українських компаній, які пройдуть відбір до участі (10 компаній). Бізнес складова організується Офісом з просування експорту та за допомогою німецького бізнес-консультанта. Учасники самостійно покривають витрати на квитки, проживання, харчування. Робоча мова торгової місії та підготовки до неї - англійська.

 

Понад 100 бібліотекарів з усієї області взяли участь у школі культурних студій

На Львівщині триває третя «Школа культурних студій -  навчаємось ефективно впливати на зміни у своїй громаді». Відтак, понад 100 бібліотекарів з районів та ОТГ області беруть участь у різноманітних тренінгах, лекціях, культурному дозвіллі, панельних дискусіях.

Привітав учасників Школи голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Сьогодні наша країна перебуває на етапі змін та реформ. І звісно бібліотечна справа не є винятком. Ця сфера також потребує змін. Та ви повинні завжди пам’ятати, що ваша праця є надзвичайно важливою і потрібною. Вірте в себе і нашу державу», - зазначив Олег Синютка.

Захід відбувається за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

«Дуже важливо для розвитку бібліотек у громадах вийти із звичної зони комфорту, спробувати і запровадити нові цікаві інтерактиви. Бібліотека у співпраці з іншими інституціями має перетворитися на активну локацію для громади. Маємо вже багато позитивних прикладів впроваджених таких ініціатив і вірю, що такі зустрічі сприятимуть комунікаціі і співпраці», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

По завершенню Школи учасники отримають сертифікати.

 

У Самборі запрацювала сучасна сортувальна лінія ТПВ

Сьогодні, 4 липня, на полігоні твердих побутових відходів у місті Самборі дали старт роботі нової сучасної сортувальної лінії.

«Самбірський полігон допомагає місту Львову приймати сміття. Цей полігон одним із перших відгукнувся на наше прохання про допомогу. Львівська обласна державна адміністрація дотрималась своїх обіцянок і сьогодні відкриваємо сортувальну лінію. Я переконаний , що вона працюватиме на благо цього регіону», - зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації Назарій Романчук.

Нагадаємо, що за кошти резервного фонду державного бюджету у 2017 році Львівська облдержадміністрація за результатами відкритих торгів, переможцем яких стало ТОВ «Хаммель-Україна», закупила 3 одиниці ліній для сортування твердих побутових відходів для полігонів Львівської області, в тому числі для полігону у м. Самборі.

Продуктивність лінії для сортування відходів становить 15 т/год. Зазначимо, що вартість однієї лінії для сортування твердих побутових відходів становить 5 млн 473 тис грн.

За словами Назарій Романчука, сміттєсортувальні лінії дають можливість зменшити об'єм сміття, що захоронюватимуть на полігонах майже на 30%. А також покращити екологічну ситуацію на полігоні.

«Ще одну сортувальну лінію ми плануємо поставити на полігоні твердих побутових відходів у місті Новояворівську. Місце для спорудження третьої  обирають», - додав Назарій Романчук.

 

Львівські веслярі успішно виступили на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное

В італійському муніципалітеті Ауронцо-ді-Кадоре відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років.

До складу збірної команди України увійшло вісім львів’ян – Юрій Зуб, Тарас Мазовський, Сергій Нагорний, Дмитро Озимок, Анастасія Горлова, Іванна Андрухів, Ілона Кушнірук та Валерія Терета.

З 10-ти нагород, які здобула українська збірна, 4-ри вибороли львівські спортсмени.

Дмитро Озимок здобув дві «золоті» нагороди: в каное-одиночці на дистанції 200 м та каное-четвірці на дистанції 500 м серед юніорів. Каное-двійка у складі Тараса Мазовського (Львів) та Дениса Філатова (Дніпро) – завоювала «срібло» на дистанції 500 м.

Юрій Зуб посів третє місце на дистанції 200 м у байдарці-одиночці. Анастасія Горлова посіла четверте місце у байдарці-одиночці на дистанції 200 м та п’яте – у байдарці-четвірці на дистанції 500 м. Валерія Терета у каное-одиночці на дистанції 200 м стала шостою. Іванна Андрухів посіла десяте місце у байдарці – двійці. Ілона Кушнірук двічі стала дванадцятою в байдарці-одиночці на дистанції 200 та 500 м.

 

Вітання Президента співробітникам Національної поліції України з нагоди професійного свята

Шановні друзі!

Щиро вітаю вас, вартових громадської безпеки, із професійним святом — Днем Національної поліції України.

Народжені Революцією Гідності і зорієнтовані на захист людських прав, рішуче долаючи нові виклики і загрози, ви спрямовуєте напрацьований досвід на охорону законності та правопорядку у державі.

Ми високо цінуємо співробітників поліції не лише за цілодобове виконання покладених на них обов’язків, але й за активну участь у забезпеченні національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації на сході нашої країни. Самовіддано захищаючи інтереси простих громадян на лінії розмежування, ви також щоденно ризикуєте власним життям у внутрішній війні зі злочинністю.

Український народ надзвичайно вимогливо ставиться до роботи Національної поліції та розраховує, що новий правоохоронний орган — це не лише зміна назви, а насамперед нове наповнення діяльності поліції, у якій не буде місця корупції.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, добра i миру, витримки і наснаги та подальших успіхів у нелегкій, саможертовній службі.

Слава і шана Національній поліції України!

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО

 

Питання безпеки на Львівщині – у центрі зустрічі Олега Синютки та Фредріка Весслау

Cьогодні голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із заступником голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредріком Весслау.

Очільник області відзначив вагомий внесок Консультативної Місії ЄС у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки України, практичну підтримку заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС.

“Окрім військової агресії зі сторони Росії є інформаційна війна, ми воюємо також за цінності, тому ваша підтримка і досвід є важливими для нас.  Ми свідомі, що переможемо не силою зброї, а реформами і підвищенням рівня життя. Не сумнівайтесь, що стандарти українського суспільства відповідають європейським”, - зазначив Олег Синютка.

Під час зустрічі порушили питання роботи Координаційної ради безпеки у Львівській області.

“Для ЄС Україна є одним з найважливіших пріоритетів у планах реформування. Львівщина для нас теж важлива область, тут бачимо потенціал і прогрес. Ми хочемо будувати відносини на засадах партнерства. Ми зацікавлені у підтримці роботи Координаційної ради безпеки, це важливий інструмент для подальшого розвитку країни і залучення громадянського суспільства, бо коли йде реформування, підтримка громади є важливою. Наша місія - наблизити Україну до ЄС”, - зазначив Фредрік Весслау.

Олег Синютка наголосив на скоординованій роботі різних структур, що відповідають за безпеку та налагодженій чіткій координації дій всередині самих структур.

“Мені б хотілось, щоб на кожному засіданні Координаційної ради впроваджували конкретні дії для втілення реформ у суспільстві. Якщо ви нам сприятимете у цьому, то перемога буде швидшою”, - зазначив голова Львівської ОДА.

 

Ветерани-легкоатлети Львівщини – призери чемпіонату України з 48-годинного бігу

1 липня у місті Вінниця завершився чемпіонат України з 48-годинного бігу. Команду Львівщини представляли Ольга Стадник, Лариса Лабарткава та Олексій Сигал.

Львів’янка Ольга Стадник на цьому чемпіонаті встановила новий рекорд траси й виборола 1 місце у віковій категорії 60+, встановивши рекорд України у цій категорії. За відведений час Ольга Стадник змогла пробігти 250,176 км. 69-тирічна Лариса Лабарткава пробігла 229,037 км, а Олексій Сикал подолав 161,786 км.

У командному заліку ветерани спорту Львівської області змогли вибороти «срібло» чемпіонату, поступившись марафонцям з м. Києва.

Загалом у змаганнях взяли участь спортсмени із 17 областей України, а також зарубіжні учасники з Білорусі, Чехії, Естонії та Польщі.

 

На Самбірщині відбудеться V військово-патріотична гра «Ігри Нескорених»

9-15 липня в спортивно-туристичному оздоровчому комплексі «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака в селі Сприня Самбірського району відбудеться V військово-патріотична гра «Ігри Нескорених».

Такі патріотичні змагання, починаючи з 2017 року, набули статусу загальноукраїнських. У «Іграх Нескорених» у 2018 році візьме участь більше ста осіб, хлопців та дівчат віком 15-18 років з різних областей нашої держави. У змаганнях візьмуть участь команди Луганської, Донецької, Херсонської, Полтавської, Житомирської та Львівської областей. Впродовж тижня юнаки та юнки змагатимуться у наступних видах: стрільбі з пневматичної гвинтівки, повстанському біатлоні, перетягуванні линви, розпалюванні багаття, подоланні смуги перешкод, гирьовому спорті, армреслінгу, відуні, виконання повстанської пісні. Відбудеться сходження повстанським історичним маршрутом на гору Діл, де у 1944 році діяла підстаршинська школа УПА, а в минулому відкрито найвищу в Європі дерев’яну Вежу Пам’яті.

Урочисте відкриття змагань відбудеться 10 липня 2018 року.

Організатори: Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації, громадська організація «Агенство регіонального розвитку Самбірщини», Самбірська районна державна адміністрація та Самбірська районна рада.

 

На Стрийщині відбулися командно-штабні навчання з цивільного захисту населення

На Стрийщині провели командно-штабні навчання з цивільного захисту населення. Під час навчання керівники спеціалізованих служб району доповіли про готовність до виконання своїх завдань за призначенням та взяли участь у відпрацюванні організації і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у ході ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Зокрема, з навчальною метою учасники провели  ліквідацію наслідків вибуху кисневих балонів в Стрийській центральній районній лікарні.

Серед учасників заходу – представники департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА. До проведення командно-штабних навчань залучили керівний склад органів управління цивільного захисту Стрийського району, районну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, районну комісію з питань евакуації, спеціалізовані служби цивільного захисту району, сили і засоби районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

«Основна мета навчань - поглиблення знань, набуття практичних умінь і навичок та відпрацювання взаємодії між спеціалізованими службами. Зокрема йдеться про дієвість системи оповіщення населення органів управління і сил, які входять до складу служб, при переведенні у вищі ступені готовності, розрахунок сил і засобів, які необхідні для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, своєчасність і правильність оцінки обстановки та обґрунтованість прийнятих рішень», - розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, заступник керівника командно-штабних навчань Ігор Туз.

До ліквідації умовної надзвичайної ситуації залучили Стрийський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, 8-ДПРЧ Стрийського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, Стрийський відділ поліції ГУ Національної поліції у Львівській області, спеціалізовану медичну службу району, аварійну газову службу та Стрийський РЕМ Львівського ПАТ «Львівобленерго». Органи управління і сили цивільного захисту району відпрацювали практичні дії, відповідні інформаційні, організаційні та розпорядчі документи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Зазначимо, що навчання відбулись відповідно  до Плану основних заходів цивільного захисту  Львівської області на 2018 рік.

 

Збірна команда Львівщини – призер чемпіонату України з веслування на човнах «Дракон»

У Києві завершився чемпіонат України з веслування на човнах «Дракон», який вперше проводився у човнах Д-10 (10 веслярів, барабанщик та стерновий).

Нова локація цьогорічного чемпіонату – Оболонська набережна, стала знаковою для спортсменів Львівщини та принесла чималі успіхи.

Другий рік поспіль львів’яни вибороли всі золоті медалі на дистанціях 200, 500 і 2000 м у категорії Premier.

Також у змішаному класі збірна команда Львівщини здобула дві срібні медалі на дистанції 2000 і 500 м. У категорії Masters 40+ львівські спортсмени здобули золоті медалі на дистанції 200 і 500 мта срібну медаль на дистанції 2000 м.

 

 

03.07.2018

 

У Львові презентували книгу Бориса Кириченка «Мій час»

Сьогодні, 3 липня, у малому залі Львівської обласної філармонії  відбулась презентація першого тому трилогії «Мій час» члена Національної спілки письменників України Бориса Кириченка.

«Мій час» – перший том трилогії, де розповідається про політичні погляди, ділові якості та стиль роботи першого президента, прем’єр-міністрів, перших шести міністрів сільського господарства та ряду інших діячів.

Із презентацією книги привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук:

«Дуже сильна назва книги – «Мій час». У ній, як і у цій книзі – мій час, який був колись, мій час сьогодні, мій час, який буде. Щиро дякую за вашу велику працю й за те, що подарували примірники вашої книги, зі сторінок якої можна почерпнути безцінні знання, бібліотекам Львівщини».

Також Оксана Стоколос-Ворончук вручила Борисові Кириченку подяку голови облдержадміністрації.

Зазначимо, 30 примірників першого тому трилогії та ще по 20 примірників своїх книжок «Планида і Зоря Плютинського», «Притча академіка Юрчишина», «Корсунь-Шевченківський – Корсунь-Сошенківський»  автор передав бібліотекам Львівської області.

Довідково.

Борис Кириченко за фахом інженер-гідротехнік, доктор філософії, кандидат економічних наук, член Національної спілки письменників і Національної спілки журналістів України.

Майже 10 років працював в системі Львівського тресту «Західводбуд» майстром, виконробом, начальником будівельно-монтажного управління. Потім в ЦК КПУ інструктором, першим заступником завідуючого   аграрним відділом, радником з аграрних проблем Посольства СРСР  у Чехословаччині, звідував сектором зовнішньоекономічних зв'язків у ЦК КПРС, був начальником Главку зовнішньоекономічних зв'язків у Міністерстві сільського господарства СРСР.

У 1991 році повернувся до Києва на посаду начальника аналогічного Главку в Мінсільгосппроді України. З 2000 року – економічний оглядач газети «Сільські вісті».

Як журналіст і письменник, зосередився на публіцистиці. У 15 надрукованих книжках аналізує причини соціальних перемін, росту і спаду економіки. Пропонує  структуру управління  економічним життям України. Героями його нарисів стали понад дві сотні осіб.

 

На Львівщині вперше відбувся Національний день ферми

Сьогодні на базі ТзОВ «Молочні ріки» у селі Пониковиця Бродівського району вперше на Західній Україні відбувся Національний день ферми. Захід присвячений детальному вивченню алгоритму заготівлі сінажу з поля до кормового столу.

«На сьогодні постійний обмін знаннями, досвідом та при державній підтримці дозволить аграріям модернізувати тваринницькі комплекси, підвищити продуктивність корів, покращити генетичний потенціал та забезпечити ефективність виробництва продукції тваринництва високої якості, що дасть можливість прибутково розвиватись галузі та господарству», - зазначив т.в.о. директора департаментут агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало.

В межах заходу учасники ознайомились з різними аспектами роботи молочної ферми. Зокрема розглянули питання зниження собівартості виробництва молока, заготівлі якісного сінажу,  силосу та грубого корму. Також учасникам заходу розповіли про усі блоки молочно-товарної ферми ТзОВ «Молочні ріки», роботу кормозаготівельної техніки, ознайомили з методикою правильної заготівлі сінажу та презентували виступи провідних експертів.

Участь у заході взяли власники, керівники провідних сільськогосподарських підприємств, ветеринари та агрономи молочнотоварних ферм, експерти молочної галузі та незалежні консультанти, представники громадських об’єднань і комерційних компаній.

Довідково

ТОВ «Молочні ріки» є одним із підприємств-лідерів молочної галузі в Західній Україні, яке утримує 900 голів високопродуктивного дійного стада на фермах у Бродівському та Сокальському районах і щоденно постачає на переробку 20 тонн молока вищого сорту. Молочна продуктивність корів на підприємстві становить 8400 кг. Також це одне з господарств, що навчилось заготовляти корми високої якості та управляти годівлею.

 

Для підприємців організували семінар щодо оплати праці

Сьогодні, 3 липня, управлінням з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА за участі Головного управління ДФС у Львівській області організував семінар-навчання в межах проекту «Оплата праці: теорія і практика».

Розглядались проблемні питання нарахування та сплати ЄСВ, а також особливості нарахування відпускних.

Семінар зібрав представників трьох десятків підприємств, установ та громадських організацій Львівщини, а також фізичних осіб-підприємців.

Окрім навчання, учасники проекту обмінювались досвідом та практичними навичками. 

 

Фахівців з України запрошують до участі в американській програмі бізнес стажування за напрямком енергоефективності

Фахівців із України, які працюють за напрямком «Енергоефективність та відновлювані джерела енергії в цивільному і комерційному будівництві», запрошують до участі в американській програмі бізнес стажування. Програму реалізуватимуть у межах співпраці Ради голів державних адміністрацій з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США.

Для участі у Програмі стажування запрошують:

- Будівельні компанії, які займаються цивільним і комерційним будівництвом;

- Спеціалісти, які приймають технічні та фінансові рішення в компанії (головні інженери, керівники проектів);

- Асоціації, постачальників і виробників будівельних матеріалів.

У програмі візьмуть участь компанії з Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану і України.

Вимоги до кандидатів:

- Значний досвід роботи в даній галузі;

- Керівна посада в своїй компанії;

- Знання англійської мови необов'язкове.

Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі проведе Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.

Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: програма САБІТ покриває витрати, пов'язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчальних занять; послуги перекладачів в робочі години; медичну страховку на випадок екстреної необхідності і 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування.

Документи необхідні для участі у конкурсі:

- Анкета з фотографією заповнена англійською мовою;

- Копія першої сторінки закордонного паспорту (з анкетними даними);

- Лист рекомендація (англійською мовою).

Документи необхідно надіслати на електронну  адресу: NataIiia.Shknyeyeva@trade.gov, одним файлом у форматі .pdf. Кінцевий термін надсилання анкет - 13 липня.

Детальнішу інформацію про Програму, умови участі, зразок анкети, інструкцію із її заповнення розміщена на офіційному сайті РГДА, у розділі «РГДА», підрозділ «Документи», пункт 13, за посиланням.

Координатор програми SABIT при Посольстві Сполучених Штатів Америки у Києві - Наталія Шкнеєвоїза, Email: NataIiia.Shknyeyeva@trade.gov, тел. + 38 044 521 5222, + 38 063 298 8267, факс: +38 044 521 5430.

Зазначимо, що стажування у США триватиме з 27 жовтня до 17 листопада.

 

На Львівщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні Олега Ушневича та Богдана Ільківа

Сьогодні, 3 липня, у Музеї визвольної боротьби проектом “День народження Героя Небесної Сотні” вшанували пам’ять  Олега Ушневича та Богдана Ільківа, які загинули на Майдані у боротьбі за Україну.

Захід об’єднав рідних загиблих майданівців, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались Герої, а також небайдужих львів’ян.

“Після отаких зустрічей кожен раз по-новому переосмислюєш своє життя. Герої дивляться на нас і ми маємо нести відповідальність за свої вчинки. Дуже важливо, щоб суспільство не забувало тих людей, які змінили хід історії”,   – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка

Спогадами про свого брата Олега Ушневича, який загинув 20 лютого 2014 року поділився Роман Ушневич.

“Олег на Майдані був з перших днів, так як говорив, що вдома його ніщо не тримає. Познайомився там з дівчиною, хотів освідчитись, але не встиг. На Майдані намагався усім допомагати і 18 лютого коли був пораненим йому ще вдалося врятувати життя незнайомому майданівцю,  20 лютого після осколків від гранати ще стояв зі щитом,  тобто готовий боротись до кінця, але життя обірвалось.  – розповів Роман Ушневич.

Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Олександра Рожка, учасника проекту “Пісні війни”, солістки Львівської філармонії Ірини Грех.

 

На Львівщині стартував Дитячий фестиваль "ETNO BOOK - 2018"

Сьогодні, 3 липня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбулося офіційне відкриття Дитячого фестивалю "ETNO BOOK - 2018" Литва-Україна.

Фестиваль організовують  з метою зміцнення культурних зв’язків між Україною та Литвою, сприяння інтеграції української молоді в культурний простір Європи.

«Литва в усіх напрямах підтримує Україну і ми вам за це вдячні. Після перебування на Львівщині ви обов’язково захочете повернутися сюди знову. Молодь, яка потоваришує тут, зможе і надалі розвивати наші відносини, а наші бібліотеки відтепер будуть партнерами», - звернулася до гостей із Литви директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської, подарувавши їм гру «Мандрівка Україною».

Під час урочистого відкриття фестивалю виступив етно-гурту «ЯгОди», який  виконав укpaїнськi автентичнi та народнi балканськi пiснi у  поєднанні  із звучанням різних музичних інструментів. Окрім того? відбулися майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки та частування.

 

На Яворівщині відбудеться Міжнародний фестиваль української пісні «Молода Галичина»

Упродовж 7-12 липня у  Новояворівську відбудеться Міжнародний  фестиваль молодих виконавців української пісні «Молода Галичина»

Про це повідомили сьогодні під час прес-конференції.

“Ми горді, що є партнерами цього фестивалю, який є актуальним не лише у масштабах області, але й України та світу. Учасники, які приїжджають до нас багато дізнаються про нас і несуть інформацію про нашу культуру, історію у світ. Це теплий мистецький захід із талановитою молоддю, відомими культурними діячами і ця комунікація приносить позитивні результати”, - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Цьогоріч учасниками фестивалю є 116 учасників з усіх регіонів України та 13 країн світу.

“Головна тема фестивалю – українська пісня, усі виконавці, незалежно звідки приїхали, виконуватимуть українську сучасну пісню, фольк у сучасній обробці”, - зазначила організатор фестивалю Наталія Коваль.

У межах заходу також відбудуться майстер-класи, розважальні конкурси, творчі зустрічі, екскурсійні події тощо.

 

У Новому Роздолі відбудуться громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

У середу, 25 липня, у Новому Роздолі відбудуться громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території новороздільської «Сірки». Про це під час прес-конференції сьогодні, 3 липня, повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

За його словами, майбутній завод зможе переробляти 276 тисяч тонн відходів на рік.

«Це українсько-польське товариство співпрацює з польськими підприємцями, які подібні комплекси будуть у Польщі. Це є хороший механізм виробництва RDF-палива. Більше того, у них уже є попередні домовленості з цементними заводами у Польщі про те, що вони це RDF-паливо закуповуватимуть», - зазначив Назарій Романчук.

За його словами, відкриття заводу забезпечить створення більше ста нових робочих місця.

 

5 липня відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок державної власності

5 липня відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельний аукціон відбудеться за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46.

Початок торгів об 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів торгів в день проведення з 8-00 год до 10-40 год за зазначеною адресою.

До продажу права оренди на земельних торгах пропонується право оренди п’яти земельних ділянок розташованих у Жовківському та Городоцькому районах Львівської області, загальною площею 73 га:

 • Жовківський район, Купичвільська сільська рада, площа земельної ділянки – 7,6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 4415,71 грн.

 • Жовківський район, Купичвільська сільська рада, площа земельної ділянки – 1,6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 1104,54 грн.

 • Жовківський район, Купичвільська сільська рада, площа земельної ділянки – 0,7 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 416,62 грн.

 • Жовківський район, Туринківська сільська рада, площа земельної ділянки – 19,5 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 8377,38 грн.

 • Городоцький  район, Татаринівська сільська рада, площа земельної ділянки – 43,7 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 28582,05 грн.

Відповідальна особа:  Цифуляк Оксана Іванівна

Контактні телефони: (032)244-30-92, +380961315421

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна на офіційному сайті Держгеокадастру України.

 

Стартувала третя «Школа культурних студій - навчаємось ефективно впливати на зміни у своїй громаді»

3-4 липня за організації департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім.Р.Іваничука відбуваються навчання бібліотекарів районів та ОТГ області «Школа культурних студій».

У програмі: різноманітні тренінги, лекції, практичні завдання, культурне дозвілля, панельні дискусії тощо.

«Метою проведення Школи культурних студій є розвиток творчих ініціатив спрямованих на соціальний, культурний і освітній розвиток  громад Львівщини, налагодження партнерства, підвищення рівня компетентності працівників культури Львівщини, росту їх професійної майстерності», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало.

У культурних студіях навчатимуться понад 100 працівників культури. По завершенню школи культурних студій  працівникам культури вручать сертифікати. 

 

Конкурсна комісія затвердила перелік переможців проекту «Активуйся»

У 2018 році Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА та Львівська освітня фундація оголосили старт нової соціально-культурної програми для малих громад Львівщини під символічною назвою "АктвуйСя",  тобто, активуючи свої ініціативи, активізовуй громаду, в якій живеш. Учасниками програми є Народні доми/Бібліотеки та релігійні громади з локальних малих громад Львівщини.

30 червня 2018 року відбулось засідання конкурсної комісії проекту «Активуйся» в рамках заходів «Культурно - мистецьке таборування для населення сільської місцевості» та програми «Розвиток волонтерства у громадах» Львівської освітньої фундації, до складу якої входили представники департаменту з питань культури, національностей та релігій  Львівської обласної державної адміністрації та БО «Львівської освітньої фундації.

Конкурсною комісією затверджено перелік проектів-переможців, рекомендованих до фінансування.

1 Народний дім с.Велике Колодно / РГ Воздвиження ЧЖХГ

С.Велике Колодно, Жовтанецька ОТГ

2 Бібліотека-філія с.Варяж / РГ Успіння Пресвятої Богородиці

С.Варяж, Сокальський район

3 ГО «Комітет підтримки молодіжного самоврядування» / РГ Богоявління ГНІХ

Смт.Дубляни, Дублянська ОТГ

4 Народний дім с.Павлів / РГ Свв. Ап. Петра і Павла

С.Павлів, Радехівський район

5 Музей "Староскварявський іконостас 16-18 cт." / РГ Свв. Па. Петра і Павла

С.Стара Скварява, Жовківський район

6 Музей-садиба родини Антоничів / РГ Успіння Пресвятої Богородиці

С.Бортятин, Судововишнянська ОТГ

7 Народний дім с.Більче / РГ Косми і Дам’яна

С.Більче, Миколаївський район

8 Жіноча благодійна організація «Наші візії» / Центр творчості для дітей та молоді

М.Жидачів

9 Бібліотека с.Велика Воля / РГ Покрову Пресвятої Богородиці

С.Велика Воля, Миколаївський район

10 Народний дім с.Устя / РГ свмч. Микити

С.Устя, Миколаївський район

 

Республіка Іран запрошує підприємства області до участі у виставках

Посольство України в Ісламській Республіці Іран, що у м.Тегеран запрошує українські компанії до участі у виставкових заходах, зокрема, заплановано проведення таких виставкових заходів:

23-26 серпні 2018 року – виставка присвячена виставковому обладнанню (Stallex 2018);
24-28 липня 2018 року на території провінції Голестан (Іран) відбудеться Шістнадцята спеціалізована виставка в галузях тваринництва, рибних промислів, виробництва морепродуктів тощо;

01-04 вересня 2018 року – Перший міжнародний газовий захід Ірану (1-st International Iran Gas Show) серед країн-видобувачів газу, спрямований для встановлення міжнародних зв’язків у сфері газової галузі;

15-18 вересня 2018 року – Міжнародна виставка напоїв, кави, чаю та суміжних галузей (International exhibition of beverages, coffee, tea and related industries, IBIE 2018), а також Міжнародна виставка молочних продуктів (International Dairy and related, IDE 2018), які відбудуться за сприяння Федерації іранських харчових асоціацій;

24-27 вересня 2018 року – 4-та Міжнародна фармацевтична виставка (4-th International Exhibition on Pharmaceuticals and Related Industries IRANPHARMA EXPO 2018);

17-20 жовтня 2018 року у Вільній Торговельно-Промисловій Зоні Ензелі (Іран) відбудеться друга Міжнародна виставка аграрних продуктів, обладнання харчової суміжної промисловості (2-nd International Exhibition of Agricultural Products, Food Machinery and Related Industries).

6-9 грудня 2018 року – у виставковому центрі «Шахр-е афтаб» («Сонячне місто») на території Ірану відбудеться міжнародна виставка у сфері утилізації відходів за участю відомих міжнародних компаній-виробників обладнання, що сприяє зменшенню різного роду забруднення навколишнього природнього середовища.

У разі зацікавленості українських компаній в участі, Посольство України в Ісламській Республіці Іран готове надати необхідне сприяння.

 

“Національна поліція – стержень чесності, професійності і впевненості”, - Олег Синютка

Сьогодні, 3 липня, відбулись урочистості з нагоди 3-ї річниці Дня  Національної поліції України, який відповідно до Указу Президента відзначають 4 липня.

Поліцейських привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Ми маємо гібридну війну тут, на Львівщині, за тисячу кілометрів від місця, де точаться бойові дії і ви у цій війні - солдати на передовій. Люди, держава розраховують на вас і ми повинні бути разом професійними і зберегти довіру мешканців. Та людина, яка гідно служить і виконує свої обов’язки є під захистом держави. Будьте основою і опорою для української держави, захищайте людей. Національна поліція – стержень чесності, професійності і впевнененості”, - зазначив очільник області.

Опісля Олег Синютка відзначив грамотами облдержадміністрації кращих поліцейських.

 

Львівська ОДА запровадила чіткий контроль зважування сміття: працюють 3 вагових комплекси та онлайн моніторинг (+відео)

З метою забезпечення належного контролю за вивезенням побутових відходів з м. Львова, Львівська обласна державна адміністрація запустила 3 вагових комплекси, які проводять зважування автомобілів, що здійснюють збір та вивезення побутових відходів з м. Львова.

"Ми запустили 3 вагові комплекси, що дають нам розуміння кількості сміття у Львові", - зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

За його словами, Львівська обласна державна адміністрація щоденно відслідковує рух автомобілів підприємств-перевізників, що в свою чергу дало можливість припинити несанкціоноване скидування сміття поза межами полігонів ТПВ.

Окрім того, з 1 січня 2018 року усі автомобілі, які здійснюють вивезення ТПВ обладнані GPS-трекерами.

 

Питання якісної освіти в умовах децентралізації об’єднало представників ОТГ Львівщини

Сьогодні, 3 серпня, Львівський центр розвитку місцевого самоврядування спільно з департаментом освіти і науки Львівської ОДА для представників об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Львівщини провів семінар-тренінг «Стратегія школи в ОТГ» основною темою якого стала «Децентралізація як шлях до якісної освітньої послуги».

Привітав присутніх на заході голова Львівської ОДА Олег Синютка, який відзначив вагомість впливу лідерів громад, які формуються, а також наголосив на важливості росту об’єднаних територіальних громад.

«Сьогодні перед нами у сфері освіти стоїть низка завдань. І ваша роль в цьому процесі є надзвичайно важлива. Зокрема це зміна статусу освіти, а також усвідомлення та розуміння вами свого впливу на суспільство. Лідери громад вносять вагому лепту у переформатування мислення суспільства. І це мислення сьогодні має творити громади з точки зору росту», - зазначив Олег Синютка.

Серед спікерів тренінгу директор департаменту освіти у науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин, директор Баранівецької НВК Воле-Баранецької ОТГ Сергій Пазюк.

«Реформа децентралізації та реформа освіти – є важливими кроками для України. І сподіваюсь, що сьогодні ми зможемо поділитись досвідом, думками та отримати  низку нових напрацювань корисних для ваших громад. Також маю надію, що  ваш досвід стане прикладом і мотивацією для ще не сформованих громад», - зазначила Любомира Мандзій.

Відтак представники ОТГ ознайомились із теоретичною інформацією від тренерів з питань нової української школи та стратегії школи у громадах, а також попрацювали в групах на тему про те, якою повинна бути освіта.

 

На Львівщині ліквідували 44% стихійних сміттєзвалищ (+відео)

Упродовж року Львівська обласна державна адміністрація спільно з Державною екологічною інспекцією ліквідували 98 стихійних сміттєзвалищ.

Про це сьогодні, 3 липня, під час брифінгу повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

"Спільно із екологічною інспекцією нам вдалось ліквідувати 44% стихійних сміттєвзалищ", - зазначив Назарій Романчук.

Загальна площа ліквідованих стихійних сміттєзвалищ –  30 га. 

 

Міська влада Львова не передала в управління Львівській ОДА ЛКП «Львівспецкомунтранс», - Назарій Романчук (+відео)

Міська рада Львова не передала в управління Львівській ОДА ЛКП «Львівспецкомунтранс». Про це під час брифінгу сьогодні, 3 липня, розповів директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

«До цього часу виконавчі органи м. Львова не виконали рішення, проголосоване на сесії Львівської міської ради в частині передачі повноваження управління ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» Львівській облдержадміністрації», - зазначив Назарій Романчук.

 

Львівська область затвердила Стратегію поводження ТПВ до 2030 року (+відео)

У межах затвердженої Стратегії поводження з відходами у Львівській області до 2030 року передбачили налагодження діяльності семи регіональних об’єктів захоронення ТПВ та будівництво 4 сміттєпереробних заводів, а також рекультивація 154 несанкціонованих сміттєзвалищ.  

Нагадаємо, що Стратегію управління відходами у Львівській області до 2030 року 21 грудня затвердили депутати під час позачергової сесії Львівської облради.

За словами директора департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарія Романчука, метою стратегії є створення комплексної системи управління відходами в регіоні, аби забезпечити ефективну роботу у цій галузі та використання відходів як сировини для вторинної переробки та виробництва енергії. Стратегія базується на принципі ієрархії управління відходами та принципі наближеності, що передбачає переробку відходів якнайближче до джерела їх утворення. Окрім того, в стратегії присутня складова попередження, що передбачає вжиття заходів у  разі виникнення ризиків.

Фінансове забезпечення реалізації Стратегії здійснюється за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством в тому числі інвестиційних. Затверджений регіональний план управління відходами є підставою для фінансування з державного, обласного і місцевих бюджетів а також інших джерел, не заборонених законодавством в тому числі інвестиційних при умові передбачення коштів у відповідних бюджетах. Обсяги фінансування Стратегії визначаються під час затвердження (уточнення) показників державного та місцевих бюджетів на відповідний рік, згідно затверджених заходів. Зазначимо, що Стратегія реалізовуватиметься у декілька етапів.

Перший етап Стратегії - здійснення таких загальних заходів щодо забезпечення якісного рівня надання послуг з централізованого збору та вивезення ТПВ у всіх населених пунктах області; підвищення ефективності роботи підприємств, що надають послуги у сфері управління ТПВ; збільшення обсягу утилізації, перероблення ТПВ.

Другий етап Стратегії передбачає здійснення загальних заходів відповідно до Національної стратегії управління відходами серед яки: впровадження механізмів стимулювання населення з метою оптимізації сортування відходів «на місці»; урахування ціни багаторазового використання природних ресурсів та перероблення і утилізації відходів у ціні вартості товарів та продукції, а також розроблення положення про електронну інформаційну логістичну схему управління відходами та ін.

Наступний, третій етап Стратегії, спрямований на здійснення загальних практичних заходів щодо:

- модернізації матеріально-технічної бази суб’єктів господарювання з багаторазового використання, перероблення і утилізації відходів;

- забезпечення функціонування логістичної схеми управління природними ресурсами;

- забезпечення функціонування обласного реєстру джерел утворення відходів, потужностей у сфері управління відходами із застосуванням найкращих доступних технологій та ін.

 

Львівська ОДА зекономила 100 мільйонів на вивезенні сміття – кошти скерували на суспільно важливі проекти (+відео)

Про це  сьогодні, 3 липня,  під час брифінгу повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

«Завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення вдалося зекономити 100 млн грн, які було скерували у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування, що приймають побутові відходи з м. Львова», - наголосив Назарій Романчук.

Він додав, що на компенсацію перевізникам за 12 місяців Львівська міська рада перерахувала Львівській обласній державній адміністрації 300 млн грн, з яких 200 млн грн витрачено на відшкодування додаткових витрат підприємствам-перевізникам.

За рахунок зекономлених 100 мільйонів гривень реалізовано понад 170 заходів соціально-культурного та екологічного спрямування, серед яких ремонт житлового фонду, вулиць, дворів, закупівля спецтехніки, євроконтейнерів для побутових відходів тощо.

Окрім того, 50 мільйонів гривень залучено з резервного державного фонду. Відтак, реалізовано:

- облаштування та реконструкція 4 полігонів

- закуплено 8 одиниць спецтехніки (бульдозери, ескаватори)

- закуплено 3 повноцінні сучасні сортувальні лінії.

 

Львівська ОДА відновила систему сортування ТПВ у місті Львові (+відео)

З метою зменшення кількості сміття, яке захоронюють на полігонах, 1 серпня 2017 року Львівська обласна державна адміністрація відновила систему роздільного збору твердих побутових відходів у місті Львові.

Відтак, перевізники встановили додаткові контейнерні майданчики для збору пластику, паперу та скла.

"Станом на сьогодні, система роздільного збору твердих побутових відходів у місті Львові ефективно працює", - зазначив під час прес-конференції директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

Зазначимо, що з 1 січня 2018 року в Україні встановили заборону на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Окрім того, українців зобов'язують сортувати сміття, адже це передбачено Законом України "Про відходи".

Щоб нагадати мешканцям Львівщини про необхідність сортування сміття, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації презентував мультфільм «Сортуй». У анімаційному фільмі наголошують про шкоду, яку завдають довкіллю  неперероблені пластикові пляшки та про необхідність сортування відходів.

Львівська ОДА закликає мешканців та гостей бути свідомими та сортувати тверді побутові відходи.

 

Річний підсумок управління ТПВ Львівською ОДА: з міста Львова вивезли 226 тисяч тонн сміття (+відео)

У 2017 році Львівська облдержадміністрація двічі (в січні та березні) забезпечувала координацію вивезення ТПВ з метою усунення загрози надзвичайної епідеміологічної ситуації у м. Львові через перенакопичення відходів на контейнерних майданчиках. Про це під час брифінгу сьогодні, 3 липня, повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

За його словами, у січні 2017 року вивезли 2,4 тис тонн (очищено 386 майданчиків), у березні 2017 року – ще 3,5 тис тонн (очищено 599 майданчиків), всього  за цей період вивезли – 5,9 тис тонн ТПВ.

Нагадаємо, у зв’язку з неспроможністю міської влади Львова належно виконувати свої обов'язки щодо вивезення твердих побутових відходів з міста, Львівська ОДА ініціювала рішення щодо передачі повноваження управління сферою ТПВ у Львові. З 1 липня Львівська обласна державна адміністрація координує процес вивезення, захоронення та сортування сміття з міста Львова.

За словами Назарія Романчука, за річний період з м. Львова вивезли 226 тис тонн ТПВ, з яких на полігони області – 85 тис тонн (38%), на полігони за межами Львівської області – 141 тис тонн (62%).

 

30 мільйонів гривень - на виплату заробітної плати шахтарям

Сьогодні, 3 липня, гірники ДП «Львіввугілля» вийшли під стіни Львівської облдержадміністрації, аби узгодити питання виплати заробітної плати. До шахтарів вийшов перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Під час спілкування із шахтарями першому заступнику зателефонував  міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та повідомив, що сьогодні на виплату зарплати гірникам скерують 30 млн грн.

«До кінця тижня на виплату гірникам надійде ще 18 мільйонів гривень. Сьогодні вдасться виплатити 86,6% заробітної плати за травень», - зазначив Ростислав Замлинський.

Фонд заробітної плати за травень становить орієнтовно 135 млн грн.

 

В області вшанували пам’ять професорів, розстріляних у липні 1941-го року

Сьогодні, 3 липня, біля пам’ятника на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка» з нагоди 77-х роковини із дня загибелі вшанували львівських професорів, загиблих у липні 1941 року.

Вшанували пам’ять розстріляної інтелігенції хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника. Опісля, відбувся чин панахиди.

Участь у скорботних заходах взяли: голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павло Ткачук, ректори та професура львівських та польських вишів, громадськість.

Зазначимо, що пам’ятник має вигляд арки з десяти каменів, що символізують десять заповідей Божих.  П’ятий камінь, якому відповідає заповідь «Не вбивай», зміщений і символізує загрозу руйнування цілісності світу при порушенні цієї заповіді. Автор проекту – краків’янин Олександр Сьлівка.

Довідково:

Через тиждень від початку радянсько-німецької війни, 30 червня 1941 року, частини вермахту зайняли Львів. Вже 1-2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, хто був визнаний ворогами Третього Рейху. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е.Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських вищих навчальних закладів. Жертвами нацистів стали відомі науковці, зокрема, викладачі Львівської політехніки: К. Бартель, К.Вайгель, А.Ломницький, Броніслав і Зигмунд Лоншан де Бер’є, С.Пілят, В.Круковський, В.Стозек та інші.

Аналіз архівних документів, дослiджених істориками України та Польщі, дозволяє докладно відтворити обставини знищення цих людей. Як відомо, встановлення «нового порядку» на окупованих землях Гітлер поклав на зловісний репресивний апарат спецслужб рейхсфюрера СС Гіммлера. Напередодні нападу на СРСР шеф Головного управління імперської безпеки обергрупенфюрер СС Г.Гейдріх утворив у Кракові структури, яким доручено діяти у Львові в перші дні його окупації. Серед них були так звана Айнзацгрупа «Ц» та спецгрупа поліції безпеки і СД бригаденфюрера СС Шонґарта. На них було покладено завдання «очистити місто від особливо небезпечних елементів». Група Шонґарта отримала завдання щодо арешту і знищення місцевої професури, оскільки мала певний досвід арештів і ув’язнення краківських професорів восени 1939 р.

Бригаденфюрер діяв у Львові рішуче. Він прибув до міста слідом за фронтовими частинами вермахту 2 липня, а вже наступного дня о 22-й вечора приступив до виконання запланованої акції. Одним із перших був заарештований найвідоміший на той час польський вчений і політик профессор Політехніки Казимир Бартель, який у міжвоєнні роки тричі очолював уряд Польщі. До рук гестапо також потрапили: відомий письменник Тадеуш Бой-Желенський,  професор Роман Ренцький з Львівського медичного інституту, Володимир Серадзький – профессор кримінальної медицини. 

Арештованих вчених привозили і розміщували в бурсі Абрагамовичів на однойменній вулиці (тепер вулиця Т.Бой-Желенського). А вже на світанку о 4.00 год. 4 липня на ближніх Вулецьких пагорбах есесівці розстріляли львівських професорів та окремих членів їхніх родин.

 

На Яворівщині відбудеться наукова конференція щодо розвитку Розточчя

У середу, 4 липня, стартує Міжнародна науково-практична конференція «Природоохоронні, екоосвітні, рекреаційно-туристичні та історико-культурні аспекти сталого розвитку Розточчя».

Конференція, що відбудеться в смт смт Івано-Франкове, збере екологів, науковців та практиків з різних міст та природних парків України.

В межах дискусійних панелей та сесійних засідань порушать питання розвитку системи природоохоронних територій в Карпатському регіоні, збереження ландшафтного різноманіття,  просування туристичних і освітніх продуктів тощо.

 

Розпочалось фінансування пенсій за липень

2 липня Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській  області розпочало фінансування пенсійних виплат за поточний  місяць.

За перший  день  фінансування  на  виплату пенсій  спрямовано 31,4 млн грн, що становить 1,9 % місячної потреби.

Виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюватиметься з 4 по 25 липня.

 

На Львівщині відбудеться ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль «Фольклорний передзвін»

Упродовж 5-7 липня у Львові відбудеться ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль «Фольклорний передзвін».

“Міжнародний фестиваль – це чудова промоція культури, історії Львова та України. В час, коли на Сході точаться бойові дії, є актуальною участь у фестивалі творчих колективів з Львівської, Тернопільської, Донецької та Луганської областей. Це допоможе дітям заприятелювати з однолітками, краще пізнати один одного, покаже єдність України в своїх прагненням і цінностях”, - зазначила директор департаменту з питань культури, нацыональностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

На фестиваль запросили молодіжні фольклорні колективи різних жанрів – танцювальний, вокальний з України (Львівської, Тернопільської, Донецької та Луганської області), Республіки Польща, Словацької Республіки. Фестиваль відбуватиметься у формі культурно - мистецького табору дітей – учасників творчих колективів Польщі, Словаччини та України, на якому молодь вивчатиме польську, словацьку, лемківську, українську пісню і танець з репертуару колективів – учасників фестивалю.

Захід організують за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА

 

Представниці Львівщини стали призерами юніорського чемпіонату Європи з черлідингу

У столиці Фінляндії місті Гельсінкі 2 липня 2018 року завершився чемпіонат Європи з черлідингу серед юніорів.

В складі національної збірної команди України успішно змагалися вихованки Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» України – Василишин Софія, Курашкіна Юліана, Малошенко Анастасія-Анна, Вусатюк Вікторія, Максимів Соломія, Пюрик Тетяна, Лівадова Єлизавета, Новоторова Вікторія, Дзендзелюк Яна, Гопяк Христина, Когут Юлія, Жук Яна, Старко Єлизавета, Кручок Ярина-Устина, Ониськів Катерина, Савронь Анастасія, Талатура Олена та Питлюк Софія, які продемонстрували надзвичайно яскравий виступ і вибороли срібні нагороди.

Варто відзначити, що цього року дівчата зуміли підняти ще на одну сходинку вище, адже минулого року в Празі, вони вибороли бронзові нагороди.

До слова, 3 липня, о 10 годині ранку в Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відбудеться урочиста зустріч срібних призерок чемпіонату Європи з черліденгу серед юніорок.

 

 

02.07.2018

 

Гірникам Львівщини виплатили понад 60 % зарплати за травень

Сьогодні, 2 липня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації вугільної продукції у сумі 40 млн грн. Весь фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Відтак як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА гірникам вже виплатили 64 % зарплати за травень.

Додатково інформуємо, що у червні  гірники шахт ДП «Львіввугілля»  перевиконали план по видобутку рядового вугілля на 13%.

 

"Нова українська школа": на реалізацію концепції виділили майже 100 млн гривень

На реалізацію Нової української школи  з державного бюджету Львівській області виділили кошти у сумі суму 99,4 млн гривень.

Зокрема, для  закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для початкових класів –  71 млн  гривень. Для підготовки тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів – 28,5 млн гривень.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, кошти субвенції скерували місцевим бюджетам області для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, видатків на відрядження вчителів, асистентів вчителів, заступників директорів закладів загальної середньої освіти для проходження підвищення кваліфікації з метою впровадження Державного стандарту початкової освіти та нових методик.

Органи місцевої влади ухвалюють рішення місцевих рад щодо виділення коштів місцевих бюджетів на умовах співфінансування для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для учнів початкової школи.

 

“Бізнес і професійно-технічна освіта мають бути цілісними”, - Олег Синютка

Сьогодні, 2 липня, у департаменті освіти і науки Львівської ОДА  відбулась нарада з керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області щодо впровадження елементів дуальної системи навчання.

Участь у нараді взяв голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Важливо, щоб бізнес і професійно-технічна освіта були цілісними», - підкреслив Олег Синютка.

Також очільник Львівщини зазначив, що важливо пристосувати типове положення про організацію дуальної освіти, яким будуть керуватись заклади освіти для її впровадження до специфіки  економіки та особливостей закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а для цього необхідна цілісна співпраця бізнесу та професійно-технічних навчальних закладів.

Зазначимо, дуальна форма навчання – практико орієнтоване навчання, побудоване на підґрунті соціального партнерства, спрямоване на формування нової моделі професійної підготовки кваліфікованих робітників із обов'язковими періодами виробничого навчання й виробничої практики, що проваджується на базі підприємств, установ, організацій.

 

Мешканців Львівщини запрошують до участі в опитуванні щодо якості життя в області

Департамент економічної політики Львівської ОДА спільно з Головним управлінням статистики у Львівській області розробив опитування щодо якості життя населення Львівщини. Відтак усіх небайдужих запрошують взяти в ньому участь.

Опитування стосується низки сфер. Це медицина,  дошкільна та середня освіта, соціальна та транспортна інфраструктура. Кожній галузі відповідає окрема анкета.

«Сухі» статистичні показники не завжди об’єктивно відображають якість життя населення, а відтак нам сьогодні важливо отримати зворотній зв'язок від мешканців області. Завдання опитування - визначити найбільш проблемні напрямки для розвитку певних галузей, та сформувати опитальні заходи регіональної політики для їх вирішення», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Опитування триватиме до вересня. Анкети для проходження опитування доступні за посиланням.

 

Львівські лучники успішно виступили на юніорському чемпіонаті Європи зі стрільби з лука

У грецькому місті Патрас відбувся чемпіонат Європи зі стрільби з лука серед юніорів та юнаків. Цьогоріч за найвищі нагороди змагались кращі юні лучники, які представляли 40 країн світу.

Збірна команда України у складі львів’янок – Жанни Наумової, Олександри Кукурузяк та Євгенії Чібісової (Сумська обл.) стали переможцями фіналу чемпіонату Європи в командних змаганнях серед юніорок, де їхніми опонентами були представниці збірної Великої Британії. Рахунок становив 6 : 2 на користь української команди. Відтак, у командних змаганнях спортсменки вибороли титул чемпіонок Європи зі стрільби з лука серед юніорок.

Успішно склалась боротьба для наших дівчат і в особистих змаганнях. Львів’янка Жанна Наумова увійшла до фіналу змагань, але у боротьбі за «золоті» нагороди поступилась представниці Туреччини, здобувшив в особистих змаганнях «срібну» нагороду чемпіонату. А спортсменки Олександра Кукурузяк (Львівська обл.) та Євгенія Чібісова (Сумська обл.) завершили особисті змагання на 17 місці.

Також український тандем у складі львів’янки Жанни Наумової разом з харків’янином Микитою Кравчуком, у фінальній сутичці змагань серед змішаних команд з лідерами кваліфікації -  збірною Туреччини, стали срібними призерами чемпіонату Європиз рахунком 6 : 2.

Серед чоловіків кращим українським лучником став Іван Кожокарь, який виборов «срібну» нагороду чемпіонату, поступившись лише лідеру кваліфікації, представнику Туреччини – Мете Газозу.

У харків’янина Микити Кравчука – 9 місце, львів’янин Максим Журило завершив змагання на 33 місці турнірної таблиці.

В командній першості серед юніорів збірна України у складі львів’янина Максима Журила, МикитиК равчука та Івана Кожокаря, поступившись у перестрілці з командою Франції, завершила змагання на 5 місці.

В особистій першості серед дівчат львів’янка Орися Дідич зуміла впевнено подолати суперниць та увійти до фінальної стадії змагань у перестрілці з лідером кваліфікації, представницею Німеччини. 

Львів’янин Олександр Панциру після напруженого півфіналу з двома максимальними перестрілками, двічі  «10» на «10» зумів увійти до фіналу, де з рахунком 6 : 2 здолав представника Нідерландів та виборов «золоту» нагороду чемпіонату Європи зі стрільби з лука  серед кадетів.

За підсумками цих континентальних змагань збірна України зі стрільби з лука здобула: 3 золоті та 3 срібні нагороди, і посіла ІІІ загальнокомандне місце поміж 40 країн Європи. І місце виборола командаТуреччини, а ІІ місце – Велика Британія.

 

Питання безпеки хвостосховищ в басейні річки Дністер порушили в межах проекту транскордонного співробітництва

ОБСЄ у співпраці з Програмою розвитку ООН та Європейською економічною комісією ООН реалізовує проект Глобального екологічного фонду «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер».

Бенефіціаром проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України.

Перший компонент проекту «Детальний аналіз водних ресурсів, пов’язаних з ними екосистем і їх використання» передбачає дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер.

У м. Івано-Франківськ відбулась стартова зустріч за участі всіх сторін Проекту - представників Мінприроди, ОБСЄ, місцевих органів влади та підприємств, на території яких розташовані хвостосховища. На зустрічі порушили питання нагальних питань безпеки хвостосховищ регіону та пропозицій щодо формування відповідних програм (планів) заходів для плану управління річковим басейном Дністра.

 

На Львівщині зросла номінальна заробітна плата

У травні 2018 року середня заробітна плата одного штатного працівника становила 7812 грн. Порівняно з травнем 2017 року номінальна заробітна плата зросла на 26,1%, а реальна (з урахуванням інфляції) – на 12,3%.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області.

Найбільш оплачуваними у травні 2018 року були працівники підприємств та організацій з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (14901 грн); з добування кам’яного та бурого вугілля (13497 грн); з добування сирої нафти та природного газу (12553 грн); фінансової та страхової діяльності (12520 грн); лісового господарства та лісозаготівлі (11926 грн).

 

На потреби області впродовж тижня виділили 59 млн гривень

Впродовж тижня профінансовано в повному обсязі поточне утримання бюджетних установ, проведено соціальні виплати, а також виділено кошти на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в сумі 2,6 млн грн.

На оздоровлення та відпочинок дітей скерували 0,6 млн грн, підтримку розвитку агропромислового виробництва у Львівській області – 0,5 млн грн, реконструкцію будівлі Буківського дитячого будинку-інтернату – 0,3 млн гривень.

На виконання обласних програм охорони навколишнього природного середовища спрямовано 0,5 млн грн; розвитку культури Львівщини – 0,3 млн грн; “Зовнішнє освітлення” – 1 млн грн; соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області – 0,4 млн гривень. Передано місцевим бюджетам субвенцію на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” - 9,7 млн гривень.

Надано субвенцію в сумі 3 млн грн місцевим бюджетам за рахунок залишку освітньої субвенції, що залишилась невикористаною у минулому році, на оснащення закладів загальної середньої освіти районів, міст, ОТГ з поглибленим вивченням природничих та математичних предметів і опорних шкіл.

 

Слідчих Львівщини привітали з професійним святом

Сьогодні у Головному управлінні поліції у Львівській області відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня працівника слідчих органів.

У вітальній промові перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зазначив, що саме від професіоналізму і натхненної праці слідчих залежить правопорядок у суспільстві.

«Ви обрали професію служити народу, захищати закон, забезпечувати спокій в наших оселях. Ви користуєтесь законом і він є основним у вашій роботі. Сьогодні непростий час, ворог використовує різні методи агресії проти нас. Завдяки ініціативі Президента України реформовані Збройні Сили України, які входять в тридцятку найпотужніших в світі. Ви виконуєте функції держави на своєму місці, гарантуєте і забезпечуєте безпеку і, можливо, саме тому Україна піднімається у міжнародному рейтингу безпечності країн, у тому числі для ведення бізнесу. Ми разом, єдиним фронтом повинні збудувати свою державу, місто, громаду», - зазначив Ростислав Замлинський. 

Опісля Ростислав Замлинський нагородив кращих працівників слідчих органів області подяками голови облдержадміністрації.

Зазначимо, слідчі України відзначають професійне свято щорічно 1 липня. 

 

Львівщина підписала перші угоди з Національною службою здоров'я України

Уже з 1 липня в Україні розпочинається фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». До середини липня 161 заклад первинної медичної допомоги: 149 комунальних та 12 приватних установ отримають перші оплати від НСЗУ за єдиним тарифом за надання визначеного пакету послуг.

Львівщина підписала перші угоди з Національною службою здоров'я України:

 • КНП "Гніздичівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини" Гніздичівської селищної ради Жидачівського району Львівської області (керівник - Дарія Паньків);

 • КНП "Моршинська міська лікарня" Моршинської міської ради (керівник - Геннадій Юкшинський);

 • КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Червонограда" (керівник - Анна Ярмола).

Зазначимо, що до 2019 року усі заклади первинної медичної допомоги мають перейти на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за договорами з НСЗУ.

Всесвітня організація охорони здоров’я відзначає, що українська реформа сьогодні є наймасштабнішою у Європі. Тому експерти в охороні здоров’я усього світу уважно спостерігають за тим, як зміни відбуваються у нас.

Те, що реформування відбувається саме зараз, дозволяє Україні одразу впроваджувати сучасні рішення, такі як електронна система охорони здоров’я. Тоді як інші європейські країни йшли до цього поступово. "Ми "перестрибуємо" етапи еволюції європейських країн в таких рішеннях, як електронна охорона здоров'я", - зазначає Павло Ковтонюк, заступник в.о. міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, у квітні розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї».

За інформацією МОЗ України, за 3 місяці свій вибір зробили 10,8 мільйонів людей — це кожний четвертий українець. Це найкраща ілюстрація того, що лікарі і пацієнти готові до змін.

У системі «Електронне здоров’я» зареєстровані понад 22 тисячі лікарів первинної медичної допомоги. Усі вони підписують декларації з пацієнтами. Найбільше сімейних лікарів — понад 14 тисяч. Педіатрів — понад 4 тисячі.

 

 

Питання відновлення цілісності України порушили на науковій конференції

Сьогодні, 2 липня, відбулась науково-практична конференція «Механізм малих кроків», в межах якої порушили питання втілення Стратегії відновлення цілісності України і де окупації Донбасу.

Представники правоохоронних органів, юристи, науковці та представники влади обмінялися думками щодо механізмів  вирішення питання у правовому полі.

«Економічні стимули – це один із найдієвіших важелів зміни суспільних настроїв. Варто показувати мешканцям тимчасово окупованої території як піднялась Україна. Якщо вони бачитимуть вищий рівень життя і чутимуть від українців, що добробут зростає, то вибір буде очевидним. Окрім того, інформаційна політика держави мусить бути зорієнтована на патріотичний розвиток, а військово-патріотичне виховання має починатися в юному віці. Тому важливо підготувати інформаційний та суспільно-психологічний плацдарм для деокупації та реінтеграції Донбасу», - зазначила заступник керівника апарату Львівської облдержадміністрації Оксана Томашук.

Під час конференції учасники взяли участь у дискусійних панелях, зокрема, щодо законодавчого забезпечення врегулювання конфлікту, політологічного аналізу ситуації та комунікаційної стратегії, а також закцентували увагу на усуненні екологічних ризиків та введенні миротворчих місій.

 

На Львівщині відбудеться ювілейний 25-й Форум видавців

19-23 вересня відбудеться ювілейний 25-й Форум видавців у Львові – найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи.

Відтак, сьогодні, 2 липня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулась організаційна нарада з підготовки Міжнародного книжкового форуму видавців у Львові.

Упродовж 5-ти днів гості форуму зможуть відвідати 1000 культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами та придбати книги.

Події Форуму відбуватимуться не лише у Палаці Мистецтв, а й у 50-ти локаціях міста.

Фокусною темою цьогорічного Форуму видавців стане «Ринок свободи».

Також в межах 25 Форуму видавців відбудеться церемонія нагородження видавців 25 найкращих книжок «BFL Best Book Award».

У межах ювілейного Форуму відбудуться: Міжнародний літературний фестиваль, який відвідають автори з 25 країн, Міжнародний бібліофорум, благодійна акція для людей похилого віку «Третій вік: задоволення від читання» та книжковий ярмарок. 

Окрім того, планується, що відвідувачі Форуму видавців зможуть отримати знижки на відвідування музеїв та театрів міста Львова.

Загалом очікують участь у Форумі 250 видавництв з усіх областей України.

Нагадаємо, що відтепер Форум видавців перетворюється на BookForumLviv. Оновлена візуалізація -новий логотип символізує відкриту книгу, яка концептуально поєднує у собі чотири стихії: землю, вогонь, воду і повітря. 

 

Львівщина – серед лідерів у Всеукраїнських рейтингах розвитку

Згідно з рейтингами бізнес-видання «Ділова столиця», періодичного видання «Вісник-рейтинг», а також рейтингового агентства «Єврорейтинг» Львівська область  - у першій п’ятірці.

«Не може не тішити те, що Львівщина в черговий раз у лідерах по даних загальноукраїнських рейтингах. Це результат роботи кожного свідомого мешканця області, а також тих структур та органів, діяльність яких спрямована на покращення життя людей та інвестиційну активність регіону. Тут варто хоча б згадати роботу офісу супроводу інвестора у Львівській ОДА, який торік здійснював постійний супровід понад 400 інвестиційних проектів, база інвестиційних об’єктів складала понад 700 земельних ділянок та площ, на яких раніше розташовувались промислові та інші споруди. І як наслідок – соціально-економічний ефект від залучених інвестицій ми бачимо сьогодні», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Відтак, бізнес-видання «Ділова столиця» оприлюднило щорічний рейтинг діяльності голів облдержадміністрації, де Львівщина посідає друге місце. Як і торік, рейтинг склали, враховуючи показники мирних регіонів (без окупованого Криму окупованого і наполовину Донбасу) за перший квартал поточного року за 20 суспільно значущими критеріями.

«Одним з головних успіхів Львівщини у першому кварталі стало друге місце після Києва за припливом прямих іноземних інвестицій на душу населення. Звичайно, протягом року можуть поліпшити свої показники багато регіони, але і Львівщина не зупиняється на досягнутому і приваблює все нових інвесторів. Зокрема, у Буському районі в травні вже почалося будівництво Кооперативного молокопереробного заводу, інвесторами якого виступили уряд Канади і виробники молока. Збирається збільшити обсяг видобутку нафти на Львівщині і британська компанія Cadogan Petroleum», - йдеться у повідомленні.

Крім того, Львівщина увійшла в четвірку кращих регіонів за динамікою чисельності штатних працівників (зростання на 1,8%) та загальної площі прийнятих в експлуатацію квартир на 1000 жителів, а також у п’ятірку регіонів з найкращою динамікою промисловості (зростання на 8,7%), роздрібної торгівлі (зростання на 9,7%), реальних зарплат (зростання на 11,9%) і найнижчим рівнем безробіття населення працездатного віку (за методологією МОП).

Згідно з рейтингом інвестиційної ефективності областей за І квартал 2018 року агентства «Єврорейтинг», Львівщина посідає 3 місце серед інших областей України. Зазначимо, що попередні позиції Львівської області – у І кварталі 2017 року – 4 місце, 2017 рік – 7 місце.

Серед критеріїв та переліку показників, використаних у дослідженні: капітальні інвестиції, іноземні інвестиції, роботи на душу населення, а також заробітна плата, введення житла в експлуатацію, працевлаштування безробітних та послуги.

5 місце серед інших областей країни займає Львівщина у рейтингу періодичного видання «Вісник-рейтинг». Відтак, серед позитивів, які відмітило видання у нашій області видання – нове житло, демографія, а також капітальні інвестиції.

 

Цьогоріч в області облаштують майже 100 спортивних майданчиків

Цьогоріч в області облаштують 99 спортивних майданчиків, з них 61 з тренажерним обладнанням.

Як повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА на реалізацію обласної програми “Спортивний майданчик” цьогоріч з обласного бюджету виділили 21 млн 250 тис гривень.

“Також у 9 об’єктах  проведемо заміну штучного покриття для спортивних майданчиків, термін експлуатації яких перевищив 10 років”, - зазначив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

 

Завтра стартує аукціон з продажу права оренди земельних ділянок державної власності

3 липня відбудеться аукціон з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту).

Земельний аукціон відбудеться за адресою: м. Львів, вул. Японська,7.

Початок торгів об 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів торгів в день проведення з 8-00 год до 10-40 год за зазначеною адресою.

До продажу права оренди на земельних торгах пропонується право оренди шести земельних ділянок розташованих у Жовківському та Городоцькому районах Львівської області, загальною площею 42,6 га:

 • Жовківський район, Новокам'янська сільська рада, площа земельної ділянки – 4,5 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 3417,48 грн.

 • Жовківський район, Надичівська сільська рада, площа земельної ділянки – 6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 4665,18 грн.

 • Жовківський район, Надичівська сільська рада, площа земельної ділянки – 4,5 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 2077,8 грн.

 • Жовківський район, Туринківська сільська рада, площа земельної ділянки – 6 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 2243,63 грн.

 • Жовківський район, Туринківська сільська рада, площа земельної ділянки – 17.2 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 3780,31 грн.

 • Городоцький район, Братковицька сільська рада, площа земельної ділянки – 4,4 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної орендної плати – 617,59 грн.

Відповідальна особа:  Цемрюк Аліса Сергіївна

Контактні телефони: +380 (63) 258 52 52

Детальніше ознайомитися з запропонованими лотами, переліком земельних ділянок можна на офіційному сайті  Держгеокадастру України.

Наступний земельний аукціон з продажу прав оренди планують організувати 5 липня 2018 року.

 

eHealth: 30 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями

Станом на сьогодні 30 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями.

Як повідомляють у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, до системи підключені практично усі заклади первинної медичної допомоги в області,  763376 декларацій вже підписали з медиками.

Найактивніше процес укладення декларацій відбувається у Моршині, Бориславі, Червонограді, Трускавці, а також  Дрогобицькому,  Яворівському, Старосамбірському, Сколівському та Городоцькому районах.

Нагадаємо, три комунальні підприємства області вже підписали угоди з  Національною службою здоров’я, це Гніздичівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Моршинська міська лікарня, Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Червонограда.

 

У Львівській області зріс обсяг промислового виробництва

Обсяг виробництва промислової продукції у Львівській області у січні–травні 2018 року порівняно з січнем–травнем 2017 року зріс на 5,3%.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області.

Найбільше збільшили обсяги  підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 16,1%), машинобудування (на 11,1%), текстильного виробництва, з виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 9,8%), з виготовлення основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (на 8,8%).

Зменшення обсягів виробництва відбулось на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря ( на 3,4%) та металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання (на 2,5%).

 

У Червонограді відкрили універсальний спортивний майданчик

1 липня неподалік Червоноградського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа I-II ст. – колегiум» № 3 відбулось урочисте відкриття універсального спортивного майданчика.

Участь у відкритті взяли: голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як.

Універсальний спортивний майданчик складається з футбольного поля зі штучним покриттям 42x22, ігрового поля зі штучним покриттям для баскетболу та бігові доріжки.

Зазначимо, що фінансування здійснювалось в межах Державного фонду регіонального розвитку, а також за кошти міського та обласного бюджетів.

Церемонія відкриття спортивного майданчика завершилась дитячо-юнацьким футбольним турніром, а також баскетбольними змаганнями серед дорослих.

Опісля, усіх учасників нагородили грамотами, медалями та кубками.

 

Львівські майстри кульової стрільби на Етапі Кубка Світу здобули ще дві нагороди

Бронзовою нагородою поповнили скарбничку збірної України у вправі МП-5, команда юніорів у складі Максима Городинця, львів'янина Юрія Колесника та Дениса Ворони.

Також тріо українських майстрів у тому ж складі покращили свої здобутки у стрільбі з швидкострільного пістолета у вправі МП-8 - Городинець Максим, львів'янин Колесник Юрій та Ворона Денис стали володарями срібних нагород Кубка світу серед юніорів.

Нагадаємо, першу бронзову нагороду Етапу Кубка Світу зі стрільби кульової серед юніорів, виборола збірна команда України, в складі якої львів’янка Марія-Соломія Возняк (СДЮШОР «Сигнал»).

 

Конкурс інвестиційних проектів для учасників ООС розпочинається сьогодні

На Львівщині триває конкурс інвестиційних проектів для підтримки підприємницької ініціативи учасників операції Об'єднаних сил. Відтак, підприємці-учасники ООС можуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- мати статус учасника ООС;

- мати офіційну прописку на території Львівської області;

- створити бізнес-план (інвестиційний проект);

- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

- очікувані ринки збуту продукції та послуг.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації з 2 липня по 2 серпня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками та кредитними спілками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».

Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14% річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної ради.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 2- 999- 279.

Нагадаємо, що конкурс інвестиційних проектів реалізовують в межах Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області.  

 

 

01.07.2018

 

На Львівщині відбувся благодійний бранч на підтримку семінаристів

Сьогодні, 1 липня,  відбувся благодійний бранч на підтримку студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Семінаристів привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

"Те, що вас підтримують це не просто так, у цьому велика праця, задля майбутнього. Духовна місія є високою, але ми мусимо поклопотати про світське і про державу. Держава, церква, духовне і світське ми мусимо знайти порозуміння, щоб вберегти Україну", - зазначив Олег Синютка. 

Захід організували з метою підтримати Стипендіальну програму, яка діє при «Фундації» і з допомогою якої майбутні священики можуть здобути освіту. 

"Будьте на висоті покликання, відкриті служити, пливіть по течії Божої любові і Господь буде творити чуда. Запрошуйте своїх ближніх приєднатися до цієї доброї справи - служіння Богові", - звернувся до семінаристів Владика Борис Ґудзяк.

Зазначимо, організаторами події є БО «Фундація Духовного Відродження» при ЛА УГКЦ, Львівська духовна семінарія Святого Духа та правлячий архиєрей єпархії святого Миколая з осідком у Чикаго Венедикт (Алексійчук).

 

На Львівщині торік промисловість та аграрний комплекс зросли на 5 % (+ВІДЕО)

Торік в області промисловість та аграрний сектор зросли на 5 %.

Про це зазначив під час інтерв’ю на Прямому телеканалі очільник Львівщини Олег Синютка.

“Минулого року ми маємо на Львівщині плюс 5 % ріст промисловості та плюс 5% ріст аграрного комплексу, у великій мірі через те, що ми зуміли і далі продовжуємо освоювати ринки Європейського Союзу”, - наголосив Олег Синютка.

Також голова Львівської ОДА зазначив, що заробітна плата у сумі 12 -14  тисяч гривень зможе зупинити міграцію людей за кордон.  

“В області більш ніж достатньо кваліфікованої робочої сили і бізнес повинен розуміти, що заробітна плата у сумі 12-14 тисяч гривень є  рівнем, коли люди не виїжджатимуть за кордон”, - розповів очільник області.

За його словами, в області важливо розвивати галузі, які потребують наукоємних речей.

“Сьогодні ІТ- галузь - одна з динамічних точок росту, яка тягне Львівщину вперед, ми є конкурентами на глобальному ринку, перспективним є аграрний комплекс, і ми хочемо, щоб нашою точкою росту стала переробна промисловість з високою складовою наукоємної частини. Ми маємо один з найкращих технічних вузів  Східної Європи – Львівську політехніку. Моя амбіція, щоб Львівщина – це не тільки складальне виробництво з високою питомою вагою ручної праці,  це виробництво з наукоємними застосуваннями новітніх технологій”, - резюмував Олег Синютка.

 

“Альтернативи децентралізації сьогодні немає ”, - очільник Львівщини Олег Синютка (+ВІДЕО)

Завдяки реформі децентралізації в області бюджети громад зросли в декілька разів. Це результати у розвитку інфраструктури, транспорту, енергозбереження.

Про це повідомив  “Ситуація” на Прямому телеканалі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Автором децентралізації є Президент України, тобто владна людина відмовляється від своїх повноважень і делегує місцевим громадам. Ми на Львівщині сповна використовуємо ці можливості, бюджети громад  зросли у два, три, а у деяких і у десять, дванадцять разів”, – зазначив Олег Синютка.

За його словами,  реформа сприяє вирішенню в найкращий спосіб багатьох інфраструктурних і соціальних проблем.

“Децентралізація показує реальні результати у бідівництві доріг, шкіл, садочків, розвитку енергозбереження, ми можемо комунікувати безпосередньо  з людьми в громадах і на моє переконання, більшість скаже, що альтернативи децентралізації немає”,  - підкреслив очільник області.

 

“Конституція – символ держави, закріплення курсу на набуття членства у НАТО - стратегічна безпекова річ і захист України”, - Олег Синютка (+ВІДЕО)

Позиція Президента України  щодо закріплення курсу на Північноатлантичний оборонний альянс - це стратегічна безпекова річ, яка зможе не тільки  використати Україну на захист українського народу, але й використати усю потугу  західного цивілізованого світу на захист України.

Про це зазначив у програмі “Ситуація” на Прямому телеканалі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Більшість українців бачать майбутнє в ЄС і НАТО і сьогодні - це вибір українського народу. Президент сьогодні переймається глобальними українськими державотворчими питаннями, це церква, отримання нею автокефалії, друга річ – закріплення курсу на Північноатлантичний оборонний альянс, це стратегічна безпекова річ, яка зможе не тільки  використати Україну на захист українського народу, але й використати усю потугу західного цивілізованого світу на захист України”, - зазначив Олег Синютка.

Також очільник Львівщини наголосив, що Конституція на сьогодні є визначальним документом, куди буде рухатись держава.

“Конституція – символ держави, і якщо говорити сьогодні - це визначальний момент, у якому напрямі рухатиметься держава. Ми стоїмо на векторальному виборі, або Європа і НАТО, або в іншу сторону і я думаю, це все зійдеться у боротьбі навколо змін до Конституції”, - додав Олег Синютка.

 

АРХІВ НОВИН

 
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація