Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

06.05.2018

 

Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема відвідав «Галицьку лігу КВН»

Сьогодні, 6 травня, заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема відвідав Кубок Бібрки «Галицька ліга КВН». 

Заступник міністра звернувся з вітальним словом до молоді, закликаючи усіх молодих людей завжди пам'ятати, що з допомогою гумору можна здолати будь-які непорозуміння, перешкоди та досягти мети.

"Я щиро вдячний сучасній молоді за те, що вона є. Саме така, якою вона є: весела, дотепна, життєрадісна та оптимістична. Для нам важливо підтримувати усі ваші ініціативи, адже тільки разом ми зможемо досягти поставленої мети", - зазначив Олександр Ярема.

Уже 12 років поспіль у Львові відбуваються різного рівня ігри Галицької ліги Клубу Веселих та Найкмітливіших. Такі змагання сприяють об'єднанню студентської молоді різних навчальних закладів, творчому та загальнокультурному розвитку їх учасників. Усі ігри Галицької ліги проводять лише українською мовою, що сприяє популяризації її серед команд із інших областей. 

 

На Львівщині завершився Всеукраїнський молодіжний форум відповідального лідерства

Сьогодні, 6 травня, біля пам`ятника В`ячеславові Чорноволу урочисто завершився Всеукраїнський молодіжний форум відповідального лідерства. Форум тривав упродовж трьох днів та об’єднав молодих людей з усієї України.

Перший день був присвячений панельним дискусіям про відповідальне лідерство. В межах дискусій порушили питання відповідальності перед собою, сім’єю, громадою та країною.

«Молодь - це наше сьогодення, адже ми живемо саме сьогодні, і тому прямо в цей день треба змінювати світ. Важливо, щоб з`являлись нові молодіжні простори, аби молодь могла здобувати нові знання, нові навички, щоб ставати конкурентоздатними. Нове покоління має бути безпосереднім учасником ухвалення рішень на всіх рівнях. Разом ми зможемо цього досягти», - наголосив під час закриття форуму заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема

Другий день форуму був пов’язаний з волонтерством на фермерських господарствах Львівщини — зокрема, у Жовківському, Кам’янко-Бузькому, Пустомитівському і Радехівському районах. Організатори познайомили учасників з поняттям волонтерства, роботою у сільському господарстві, а також функціонуванням малого та середнього агробізнесу України.

«Ці дні, що пройшли у вас так насичено, мають запам`ятатися вам смаком успіху і смаком удачі. Ви, молодь, завджи маєте розуміти, що за вами останнє слово і саме ви - найголовніші на цій землі», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

У третій день форуму учасники провели соціальне дослідження місць культурного значення громади Львова. За його результатами вони складуть культурне мапування міста.

Під час форуму учасники з різних міст краще познайомилися один з одним, практикували та розвивали комунікативні навички, вміння обґрунтовувати свою позицію, навички командної взаємодії.

В межах закриття форуму кожній команді вручили сертифікат про участь у Всеукраїнському молодіжному форумі відповідального лідерства.

Довідково:

Українська Академія Лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку, новий формат навчання для випускників середніх шкіл, що триває 10 місяців і будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального виховання на основі цінностей. Завдання Академії – відібрати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати найкращу підготовку, інструменти для розвитку, які дозволять розкрити себе, обрати свій шлях і в майбутньому практикувати відповідальне лідерство на благо своєї країни. Проект реалізується за підтримки Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України та фонду Western NIS Enterprise Fund.

 

На Львівщині урочисто відзначили День Львівського училища фізичної культури

Сьогодні, 6 травня, у спеціалізованому залі спортивної гімнастики навчального закладу відбулись урочистості з нагоди Дня Львівського училища фізичної культури.

Присутніх привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

“Ми пишаємося вами, пишаємось тим, що в надскладних умовах війни ваші вихованці-спортсмени з гордістю несуть прапори України на міжнародних аренах. Пишаємось кожним, на честь перемоги якого лунає гімн. Саме здорові духом,  і тілом люди складали опору суспільства. Нехай принципи олімпійського руху: «Швидше, вище, сильніше!» супроводжують вас скрізь і завжди”, – зазначила Оксана Стоколос

У програмі святкування – зустрічі із вихованцями та абітурієнтами, творчий звіт спортивних відділень, а також нагородження кращих спортсменів, випускників, тренерів та педагогів училища.

Зазначимо, що нещодавно Міністерство молоді та спорту України підбило підсумки діяльності спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю у 2017 році. Серед 15 навчальних закладів Львівське училище фізичної культури вдруге поспіль визнано найкращим в Україні.

 

“Львівщина – твердиня українських цінностей”, – Олег Синютка під час церемонії погашення поштової марки із зображенням святого Юрія

Сьогодні, 6 травня, з нагоди храмового празника та Дня міста у Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась святкова літургія та культурно-мистецькі заходи, зокрема спецпогашення поштової марки та урочисте відкриття  ярмарку.

Участь у церемонії погашення сувенірної поштової марки із зображенням святого Юрія  взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Мені б дуже хотілось, щоб українські традиції і Львівщина як твердиня українських цінностей завжди були прикладом для усього світу і щоб кожен українець, мандруючи світом,  ніс добро, злагоду і нашу віру у перемогу, а ті, хто приїжджають до нас  відчували тепло і наші християнські цінності”,  – зазначив Олег Синютка

Опісля присутні долучились до відкриття благодійного Cвятоюрського ярмарку.

Зазначимо, також сьогодні у Митрополичих садах Собору святого Юра стартував суспільно-мистецький соціальний проект - фестиваль «Родинні обереги».

 

Майстер-класи, українські пісні, театралізовані дійства: на Львівщині стартував фестиваль “Родинні обереги”

Cьогодні, 6 травня, у Митрополичих садах Собору святого Юра стартував суспільно-мистецький соціальний проект - фестиваль «Родинні обереги». Цей захід об’єднав давні галицькі традиції та їх сучасне культурно- мистецьке  трактування.

Учасників заходу привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Наша церква є хранителькою родинних цінностей і завдяки церкві ми на Львівщині бережемо родину, сімейні цінності, українські традиції. Я переконаний, будуть сильними наші родини, cімейні стосунки,  тоді будуть рости щасливі діти”, – зазначив Олег Синютка.

У програмі фестивалю - забави, майстер-класи, обрядові театралізовані дійства. Окрім того учасники мали змогу переглянути виступи секції бойового гопака та долучитись до відтворення історичних лицарських боїв

Зазначимо, що захід відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви та з Благословення архієпископа Митрополита Ігоря Возьняка.

 

На Львівщині стартував ХІІІ Міжнародний фольклорний фестиваль «У колі друзів»

Сьогодні, 6 травня, у приміщенні Львівської філармонії стартував Міжнародний фольклорний фестиваль «У колі друзів» присвячений Дню Матері.

Присутніх привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

“Нам важливо у час, коли на сході війна пам’ятати, що саме фольклорні джерела допоможуть нам відродити нашу країну, популяризувати культуру та історію. Дякую вам за вашу працю і що ви продовжуєте традиції”,  – зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Серед  учасників - ансамбль троїстих музик “Кичера” (Прага, Чехія), фольклорний ансамбль “Вонічка” (Прага, Чехія), фольклорний ансамбль “Малі Ґройцовянє” (Вєпш, Польща),  зразковий театр української пісні “Джерельце(Моршин,Україна)Україна), ансамбль народної музики і танцю “Ґорґани” Центру дитячої творчості “Веселка” .

Зазначимо, фестиваль проводять щороку за підтримки  національних меншин  та департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

 

Львівщина відзначила 103-тю річницю перемоги Січових стрільців у бою на Маківці

Сьогодні, 6 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 103-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі  Маківка, що у Сколівському районі Львівщини.

Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України.

«103 роки тому на горі Маківка українці зупинили російську навалу, сьогодні ми відстоюємо нашу державність на сході. Високою є ціна нашої свободи і протистояння. Львівщина заплатила ціною двісті вісімдесяти п'яти хлопців, які навіки залишаться у нашій пам'яті. За чотири роки агресії під керівництвом Президента ми маємо одну з найсильніших армій світу,  маємо світову підтримку дипломатії. Тут, на мирній землі, ми також розбудовуємо нашу країну і важливо, щоб кожен з нас робив свою роботу на місцях  і досягаючи успіху, показував це. Ми  -  нація успішних людей і цим  успіхом маємо пишатись, бо це друга зброя проти російського агресора і вона знищить його зсередини. Ми, українці, знаємо, як обороняти нашу державу і ніхто не буде нам говорити, як це робити. Подвиг цих хлопців, які тут спочили живе у наших серцях назавжди», -зазначив Ростислав Замлинський. 

Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка.  Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців.

Після чину панахиди відбулось громадське віче.

Довідка:

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

 

 

05.05.2018

 

За результатами роботи оперативного штабу відкрили три кримінальні впровадження щодо незаконного використання землі

Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя. Відтак за результатами роботи штабу вже відкрили кримінальні впровадження щодо трьох компаній за незаконне володіння землею.

Про це повідомили сьогодні, 5 травня, під час засідання штабу у Львівській ОДА.

Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номером гарячої лінії 0983226573. Відтак усі звернення про можливе самовільне захоплення земель, або ж їх неправомірне використання, оперативно перевірятимуть. За результатами перевірок направлятимуть відповідні звернення у правоохоронні органи.

Зазначимо, що в межах діяльності штабу на Львівщині діють мобільні точки доступу до надання безоплатної правової допомоги. Отримати правову допомогу можна:

- Жовква – 8 травня, 11:00-13:00 год;

- Радехів – 10 травня, 11:00-13:00 год;

- Кам’янка – Бузька – 10 травня, 14:00-16:00 год;

- Золочів – 15 травня, 11:00-13:00 год;

- Броди – 18 травня, 14:00-16:00 год;

- Яворів – 22 травня, 11:00-13:00 год;

- Пустомити – 25 травня, 10:00 -12:00 год;

- Самбір – 30 травня, 14:00  - 16:00 год;

- Городок – 1 червня, 10:00-12:00 год;

- Перемишляни – 5 червня, 11:00-13:00 год;

- Старий Самбір – 8 червня, 14:00-16:00 год;

- Миколаїв – 12 червня, 10:00-12:00 год;

- Стрий – 12 червня, 14:00-16:00 год;

- Жидачів – 15 червня, 11:00 – 13:00 год;

- Дрогобич – 19 червня, 14:00-16:00 год;

- Мостиська – 22 червня, 11:00-13:00 год;

- Буськ – 25 червня, 11:00-13:00 год. у приміщеннях районних державних адміністрацій.

 

«Балканські барви»: в області відбулося свято музики та танцю

Сьогодні, 5 травня, у Львівському Палаці  мистецтв відбувся фестиваль «Балканські барви».

«Львівщина є великим поліетнічним регіоном. Впродовж багатьох віків тут мирно співіснують та живуть різні нації та народи. І у цьому, мабуть, і є велика радість нашого регіону. Щиро дякую всім учасникам, які мають змогу долучитися до сьогоднішнього фестивалю. Від усієї душі бажаємо вам творчого натхнення та незабутніх вражень», - зазначив під час відкриття начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Василь Гладкий.

У межах фестивалю  відбулась концертна програма за участю колективів з Києва,  Львова та Болграда.

 

На Жовківщині розпочалися етапи Кубка України та Кубка світу «VilgaCup 2018» з авіамодельного спорту

Не вперше в селі Великий Дорошів Жовківського району Львівської області розпочалися етапи Кубку світу «VilgaCup 2018» та Кубку України  з авіамодельного спорту в класах радіокерованих моделей F 3J, F 5J та F 3K.

На урочистому параді відкриття учасників спортивного свята авіамоделістів вітали представники обласної та районної влади, національної та обласної федерації авіамодельного спорту, представники суддівського корпусу.

Турнір триватиме упродовж 5-8 травня 2018 року. Місце проведення: льотна поле з трав'яним покриттям (13 км від центру Львова, координати 49.94197,24.05425).

Кубкові змагання проводяться під егідою Міністерства молоді та спорту України, Міжнародної авіаційної федерації та Федерації авіамодельного спорту України за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Жовківської райдержадміністрації, Великодорошівської сільської ради. Безпосередніми організаторами змагань є Харківська і Львівська обласні федерації авіамодельного спорту. Головний cуддя змагань – Олексій Матусевич(м. Київ).

За перемогу змагаються понад 100 спортсменів із 13 країн світу.

Змагання проводяться в таких класах:

F 3J - радіокеровані планери;

F 5J - радіокеровані планери з електродвигуном;

F 3K - радіокеровані метальні планери.

 

Упродовж тижня з обласного бюджету профінансовано 154 млн гривень

Зазначене фінансування видатків дозволило забезпечити соціальні потреби населення та життєдіяльність бюджетних установ обласного підпорядкування.

Поряд з поточними видатками виділялись кошти на надання медичної допомоги дорослому населенню – 14,2 млн грн, вивезення твердих побутових відходів з м. Львова – 4,2 млн грн, соціальну підтримку окремих категорій громадян, родичам загиблих учасників АТО та демобілізованим учасникам АТО – 2,0 млн грн, охорону навколишнього природного середовища – 0,4 млн грн, підготовку робітничих кадрів профейно-технічними закладами – 3,6 млн гривень.

Також спрямовано кошти на реконструкцію пологового корпусу ЛОКЛ по вул. Некрасова, 4 - 1,0 млн грн, водопроводу в смт Великий Любінь по вул. Грушевського – 0,2 млн гривень.

Крім цього, надано субвенції на відшкодування лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 5,4 млн грн, придбання агіографічного обладнання – 23,1 млн грн та спрямовано додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров′я бюджетам міст, районів та об′єднаних територіальних громад в сумі 36,2 млн гривень.

 

Визначили кращих шахісти за програмою обласної спартакіади «Повір у себе» серед осіб з інвалідністю

3 травня у приміщенні готелю «Волтер» (м. Львів, вул. В. Липинського, 60-а) відбулися змагання обласної Спартакіади "Повір у себе" з шахів серед дітей віком до 15 років з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами слуху та вадами розумово-фізичного розвитку.

Організатор змагань - Львівський регіональний центр фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації. Головний суддя змагань – Іван Ільницький (м.Львів).

За результатами змагань кращими виявилися: Остап Нестеровський, Інна Добрей, Олег Книщук, Марія Далик, Богдан Чепіль, Ангеліна Чевага.

 

На Львівщині тривають роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг

Триває  виконання робіт з експлуатаційного утримання на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, що розташовані на території Львівської області.

Зокрема, роботи уже виконали на таких автомобільних дорогах загального користування місцевого значення:

 • О141604 Червоноград-Перетоки, виконавець – філія  ДП «Львівський облавтодор» Жовківська ДЕД;

 • С140603 Жовква-Мокротин-Сулимів, виконавець – ПП «Рома»;

 • О141803 Стрий-Журавне, виконавець – філія ДП «Львівський облавтодор» Стрийське ДРП;

 • О140901 Розділ-Жирова, виконавець – ТзОВ «ШРБУ-65»;

 • С141305 Радехів-Мукані, виконавець – філія ДП «Львівський облавтодор» Радехівське ДРП;

 • О140401 Дрогобич-Довголука , виконавець – філія ДП «Львівський облавтодор» Дрогобицький РАД;

 • С141308 Радехів-Станин-Павлів, виконавець – філія ДП «Львівський облавтодор» Радехівське ДРП.

Як раніше повідомляли у департаменті дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА, уже затверджено перелік об’єктів, роботи на яких у 2018 році будуть проводитися за рахунок коштів обласного бюджету відповідно до Програми розвитку мереж утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2018-2020 роки.

Відтак, на автомобільні дороги загального користування скерували кошти у сумі 251,9 мільйона гривень.

«Окрім того, кошти з обласного бюджету також скерують і на об'єкти доріг комунальної власності, будівництво, реконструкція, ремонти та утримання яких планується проводити у 2018 році, а саме 28,05 млн гривень та на проектно-розшукувальні роботи на автомобільних дорогах загального користування виділять 4,1 мільйона гривень», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

 

На Львівщині урочисто стартував чемпіонат України з ралі «XVI Ралі Галіція»

4 травня на площі Незалежності у Трускавці відбулось урочисте відкриття І етапу чемпіонату України з ралі «XVI Ралі Галіція».

Під час відкриття організатори привітали учасників чемпіонату України з ралі «XVI Ралі Галіція», а також нагородили призерів 1-го змагального дня.

Нагадаємо, І етап чемпіонату України з ралі «XVI Ралі Галіція» триває на Львівщині впродовж 4-6 травня. Зокрема, на території Дрогобицького, Старосамбірського, Сколівського, Турківського району, в м. Трускавець та м. Борислав. Загальна довжина маршруту «XVI Ралі Галіція» становить 326 км.

Змагання проводтить Автомобільна федерація України та Галицький автомобільний клуб під егідою Міністерства молоді та спорту України, за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Дрогобицької, Сколівської Старосамбірської, Турківської райдержадміністрацій, Трускавецької та Бориславської міських рад.

 

Завтра Ботанічний сад відкриває свої двері для всіх охочих

Завтра, 6 травня,  з 1400 до 1800 у Ботанічному  саду Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться День відкритих дверей «Різноманіття рододендронів у колекції саду».

Адміністрація ботанічного саду запрошує всіх охочих відвідати  установу за адресою вул. Черемшини, 44.

План ботанічного саду за посиланням

 

Мешканців області запрошують взяти участь у тренінгу «Промислова енергоефективність»

Протягом 14-17 травня в м. Суми відбудеться 4-денний навчальний семінар,  розроблений для підвищення спроможності спеціалістів підприємств та консультантів, що працюють у сфері енергоефективності в Україні, а також покращення стандарту проектів, які вони реалізують.

Даний захід відбувається в рамках програми Європейського Банку реконструкції та розвитку (ЕБРР) та фінансується EU4 Business  Initiative       of  the European Union.

Цей курс дозволить його учасникам покращити знання та навички з енергоефективних технологій, поєднати теорію, методології та тематичні приклади, розглянути різні галузі промисловості, включаючи сільське господарство, виробництво цементу та харчових продуктів, скла, паперу, і буде охоплювати:

Енергетичні системи та комунальні послуги у промисловому середовищі;
Когенерація тепла та енергії;
Оцінка та розрахунки викидів парникових газів (ПГ);
Двигуни, Приводи, Стиснене повітря, Насоси;
Котли, Парові системи;
Проведення енергоаудиту: методологія, процес та звітність;
Оцінка капітальних інвестицій та аналіз витрат та вигід заходів з енергоефективності;
Розробка та впровадження заходів з енергоефективності;
Основні елементи консалтингового процесу та управління циклом проекту;
Фактичне проведення енергетичного обстеження на промисловому підприємстві, включаючи демонстрацію портативних приладів.

Учасники будуть розробляти техніко-економічний аналіз заходів енергоефективності. Навчання будуть проводити експерти фірми LDK Consultants Engineers and Planners.

Для участі в тренінгу необхідно заповнити онлайн форму заявки, за  посиланням https://form.jotformeu.com/81093060228349  до 9 травня 2018 року.

Адреса проведення семінару: м. Суми, вул. Покровська, 9/1, Конгрес-центр СумДУ.

 

На полях області завершили посів ранніх зернових та зернобобових культур

Через стрімкий перехід від холодного березня до теплого квітня загалом довелось змістити терміни початку весняно – польових робіт в області на 17 календарних днів, попри те, на полях Львівщинивже завершили посів ранніх зернових та зернобобових культур.

Загалом по області їх посіяли на площі 73,5 тис га, зокрема ярої пшениці 25 тис га, ячменю 26,6 тис га, вівса 15,8 тис га та гороху – 7,6 тис га, повідомляють в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

На сьогодні активно триває посів технічних культур: цукрові буряки посіяно на площі 11,6 тис га (73 % до прогнозу), соняшник – 27,7 тис га (86 % до прогнозу), сою – 27,5 тис га (50 % до прогнозу). В області площі під картоплею вже становлять 93 тис га (99% до прогнозу), овочі – 20,2 тис га (79 % до прогнозу).

Площі під озимими культурами в області займають 238,4 тис га, з них озимі зернові 176,8 тис га, що на 6,3 тис га більше до минулого року. Крім того, озимий ріпак на зерно посіяний на площі 61,2 тис га. Посіви озимих культур підживлені азотними добривами на всій площі посіву. Аграрії проводять технологічні заходи захисту від шкідливих організмів.

Цьогорічні погодні умови вимагають від аграріїв Львівщини в стислі терміни організовано довершити посівну кампанію, так як наростання середньодобових температур відбувається значно швидше (на 1-1,5 місяця) у порівнянні до звичайних умов області.

 

Учасники Всеукраїнського молодіжного форуму відповідального лідерства допомагали фермерам Львівщини

На Львівщині триває Всеукраїнський молодіжний форум відповідального лідерства. Сьогодні, 5 травня, у другий день форуму, організатори ознайомили учасників з поняттям волонтерства, роботою у сільському господарстві, а також функціонуванням малого та середнього агробізнесу України, зокрема Львівщини.

Відтак, молодь допомагала на фермерських господарствах області – зокрема, у Жовківському, Кам’янко-Бузькому, Пустомитівському і Радехівському районах.

За словами організаторів, такий досвід є корисним для учасників форуму, адже вони мають змогу розвивати свої навички роботи у команді та фізичні якості, краще познайомитися один з одним, практикувати та розвивати комунікативні навички.

Зазна третій день форуму учасники проведуть соціальне дослідження місць культурного значення громади Львова та дізнаватимуться, які місця для проведення вільного часу жителі вважають комфортними, а які ні. За його результатами вони складуть культурне мапування міста.

Довідково:

Українська Академія Лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку, новий формат навчання для випускників середніх шкіл, що триває 10 місяців і будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального виховання на основі цінностей. Завдання Академії – відібрати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати найкращу підготовку, інструменти для розвитку, які дозволять розкрити себе, обрати свій шлях і в майбутньому практикувати відповідальне лідерство на благо своєї країни. Проект реалізується за підтримки Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України та фонду Western NIS Enterprise Fund.

 

Володимир Снітинський відзначив 70-ліття

Ректору Львівського національного аграрного університету, доктору біологічних наук, професору, академіку НАН України, дійсному члену Академії вищої школи України, члену Нью-Йоркської академії наук Володимиру Снітинському виповнилось 70 років. Із ювілеєм заслуженого діяча науки і техніки України привітав перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Ви працюєте із молоддю, яка вже сьогодні і без сумніву в майбутньому буде запорукою зросту нашого економічного та аграрного  потенціалу. І ми повинні гордитися такими людьми, адже вони є успішними, а успішні люди творять успішну державу. Ваш внесок є надзвичайно важливим» - наголосив Ростислав Замлинський.

Також перший заступник від імені голови Львівської ОДА Олега Синютки за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 70-річчя від Дня народження вручив Володимиру Снітинському почесну грамоту.

Довідково

Володимир Снітинський народився 5 травня 1948 року на Тернопільщині. У 1972 році закінчив Львівський зооветеринарний інститут (нині Національний університет ветеринарної медицини і біотехнологій ім. С. Гжицького), у 1973 році став аспірантом і через три роки захистив кандидатську дисертацію. 1978 року продовжив свої наукові пошуки як молодший, а з 1980 року - старший науковий співробітник лабораторії вікової фізіології і біохімії Українського НДІ фізіології і біохімії сільськогосподарських тварин. 1988 - Володимир Снітинський призначений завідувачем лабораторії нейрогуморальної регуляції цього інституту (1988- 1993 рр.), 1989 - захистив докторську дисертацію. Упродовж 1993-1998 років працював директором Інституту фізіології і біохімії с.-г. тварин УААН та Інституту землеробства і біології тварин УААН.

У 1998 році Володимир Снітинський очолив Львівський державний аграрний університет. За його ініціативою в університеті розпочалася велика робота щодо реконструкції та оновлення одного із найдавніших в Україні вищих навчальних закладів аграрної освіти. Зокрема, відкрито нові кафедри, спеціальності та спеціалізації, створено низку науково-дослідних інститутів, новаційний та навчально-науково-дослідний центр. Налагоджено тісні контакти з науковими товариствами та навчальними закладами Великої Британії, Німеччини, Польщі, Чехії, Словаччини, США та багатьох інших країн. За ініціативою Володимира Снітинського у навчальному закладі відкрито музеї Степана Бандери, Євгена Храпливого та історії університету, встановлено пам'ятник Степанові Бандері поруч із Академічним корпусом ЛНАУ, де Провідник українських національно-визвольних змагань ХХ ст. здобував вищу освіту. На якісно новий рівень піднесено навчально-виховну роботу, студентське самоврядування, художню самодіяльність і спорт. Університет пишається своїми сімома народними колективами художньої самодіяльності, а студенти-спортсмени ЛНАУ - постійні призери не тільки всеукраїнських, а й міжнародних змагань.

Нині на шести факультетах університету за 13 напрямами навчається понад 11 тисяч студентів. Окрім того, у структурі ВНЗ - 8 коледжів, де навчається понад 8 тис. студентів. Завдяки великим старанням та наполегливості ректора Володимира Снітинського університет набув високого статусу національного. Навчальний заклад став активним учасником Болонського процесу, запровадивши кредитно-модульну систему навчання. У вересні 2008 року в Болоньї ректор підписав документ про вступ ЛНАУ до Великої Хартії Університетів.

Наукова школа академіка Володимира Снітинського - це чотири доктори та понад 30 кандидатів наук. Він автор понад 600 друкованих праць (серед них 6 монографій), член Спеціалізованої ради із захисту докторських дисертацій за спеціальністю "Біохімія", член Експертної комісії в Комітеті з державних премій України в галузі науки і технологій, заступник голови Державного західного наукового центру НАНУ і Міністерства освіти і науки України, голова відділення біологічних, медичних і аграрних наук та секції сільськогосподарських наук, член центральних рад Українського біохімічного та фізіологічного товариств. Серед відзнак та нагород -  орден "За заслуги" ІІІ (2001) та ІІ (2006) ступенів, Почесна грамота Верховної Ради України (2007), ордени Св. Архістратига Михаїла, Св. Андрія Первозваного, Св. Володимира Великого, Св. Юрія Переможця, Св. Кирила і Мефодія та Висока відзнака Папи Римського Бенедикта ХVI (2008).

 

Молодь запрошують на стажування у органах державної влади

Молодь запрошують до участі у проекті «Державотворець» – стажування молоді в органах державної влади. Ви зможете дізнатися як працюють органи влади, отримати нові знання, розвинути свої лідерські якості та долучитися до процесів державотворення.

Проект ініційований Міністерством молоді та спорту України спільно з Українською академією лідерства та за підтримки проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI).

Він складатиметься з трьох етапів, на першому з яких передбачається стажування молоді в Адміністрації Президента України, Секретаріаті Кабінету Міністрів України, міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади.

Учасники стажування мають:
• бути громадянами України;
• вільно володіти українською мовою;
• на момент подання заявки бути віком від 18 до 25 років;
• мати зацікавлення в подальшому розвитку в сфері державотворення; 
• досвід участі в громадській діяльності буде перевагою при відборі.

Відбір кандидатів на стажування здійснюватиметься в два етапи експертною комісією, яку формує Міністерство молоді та спорту України та до якої увійдуть партнери проекту, представники приймаючих на стажування органів державної влади.

Достатньо дорослі, щоб творити державу? Заповнюйте заявку за посиланням

Реєстрація для участі в стажуванні триває до 31 травня 2018 року.

Якщо у Вас є додаткові запитання, Ви можете звертатись до:

Марії Карчевич (тел.: 044 284 30 26);

Ірини Тулякової (тел.: 093 342 21 22);

Гапонюк Андріани (тел.: 099 911 04 71).

 

В області триває Місячник безпеки дорожнього руху

У межах Місячника безпеки дорожнього руху Львівська ОДА спільно з патрульною поліцією міста Львова, Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області проводять рейдові позапланові перевірки.

Зокрема сьогодні, 5 травня, на автовокзалі «Північний» (АС-2 Львів) здійснили контроль роботи перевізників, а саме: на дотримання графіків руху, технічного стану транспортних засобів, наявність дозвільних документів тощо.

 «На Львівщині було прийнято рішення провести Місячник безпеки дорожнього руху, у межах якого ми спільно з працівниками Укртрансбезпеки та патрульної поліції здійснюємо профілактичні заходи, які покликані не допустити та зменшити аварійність на дорогах, а також посилити контроль над пасажирськими перевезеннями у Львівській області», - зазначив начальник управління транспорту та зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск.

Зазначимо, що такі рейди у Львівській області проводять систематично.

«Упродовж всього місяця ми у посиленому режимі контролюватимемо транспортні підприємства, які здійснюють пасажирські перевезення на території Львівської області», - додав Тарас Оприск.

«Ми перевірили 10 автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів. За результатами цих перевірок виявили 6 порушень, про що склали відповідні акти. Зокрема, це порушення технічного стану, неукомплектування транспортних засобів і також відсутність дозвільних документів для здійснення певного виду перевезень», - розповів завідувач сектору контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Роман Бойко.

Львівська обласна державна адміністрація закликає мешканців та гостей дотримуватися правил дорожнього руху та бути обережними під час керування автомобілем.

Нагадаємо, що департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації створив серію соціальних роликів "Безпека на дорозі".

Героєм третьої серії ролику став учасник АТО Микола Маланич. Воїн АТО наголошує: "Де б я не був, я завжди пам'ятаю – мене чекають вдома". Відтак, закликає мешканців Львівщини закликає не перевищувати швидкості на автошляхах. 

Додамо, героєм першого ролику став Тарас Стадницький. Актор закликав водіїв пристібати пасок безпеки у авто.

Героєм другого – народний артист України Федір Стригун, який акцентував увагу на переході на дороги на "зелене" світло.

 

Сьогодні на Львівщині – III Козацький Форум

Сьогодні, 5 травня, літургією в Гарнізонному Храмі Петра і Павла та урочистою посвятою в козаки у Львові розпочався III Козацький Форум.

Гасло цьогорічного форуму – «Козацтво – Минуле – Сьогодення – Майбутнє!»

До учасників Козацького Форуму звернулась керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

«Дуже тішить, що цей Форум відбувається саме у Львові. Символічно, що галицька земля об’єднала козаків усієї України і світу. Дякую за те, що ви продовжуєте нести славу українського козацтва, адже сьогодні це особливо актуально. На Львівщині організована група національно-патріотичного виховання дітей та молоді, просимо і вас долучитись до цієї ініціативи зі своїми ідеями, своїми думками», - наголосила Маріанна Вільшинська.

Учасники Форуму разом із керівництвом Львівської ОДА також поклали квіти до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу. Опісля відбулась дискусія та висунення пропозицій від отаманів “Січі”.

Завершиться Козацький Форум спільним приготуванням та частуванням справжнім козацьким кулішем.

 

«Успішна країна – успішні львів'яни», - Ростислав Замлинський під час урочистих зборів з нагоди Дня міста Львова

Місто Лева – це місто, яке своєю величчю прославляє всю Україну. Але насправді цю велич роблять мешканці, люди, які тут живуть, люди, які свою працею кожного дня в різний етап історичної епохи здобували, були успішними, і тим самим збагачували і прославляли його.

На цьому, сьогодні, 5 травня, наголосив у вітальному слові перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський під час урочистих зборів з нагоди Дня міста Львова.

«Місто завжди відігравало важливу роль в українській державності. Активні, небайдужі українці своєю позицією переконували суспільство і міжнародну спільноту у тому ким ми є, як ми бачимо своє майбутнє і що буде дальше. На превеликий жаль, останні події принесли нам горе. Двоє Героїв Небесної Сотні, 95 учасників АТО навіки залишилися у наших серцях. Ті цінності, за які ми з вами стояли на Майдані, вони зреалізовуються спільними зусиллями. Принципова позиція Президента України Петра Порошенка щодо реформування українського війська забезпечила те, що наша армія сьогодні входить в 30-ку найсильніших армій світу. Підтримка міжнародної спільноти, зона безмитної торгівлі, безвізовий режим, аспіроване членство в НАТО  - це те, чого ми досягли впродовж останніх років. На місцях – це реформа децентралізації, яка ініційована Президентом і є однією з найуспішніших реформ, оскільки дала можливість місцевому розвитку. 2014 рік – понад 400 млн гривень для розвитку Львова, 2018 рік – 2 млрд 400 млн гривень. Це ті кошти, які реально інвестуються в громаду», - зазначив Ростислав Замлинський.

Також перший заступник наголосив, що мешканці міста та області вже сьогодні повинні пишатись тим успіхом, якого досягли та не зупинятись на досягненому

«Ми ще багато маємо зробити, але вже зараз повинні пишатися тим успіхом якого досягли. Ми досягли разом, досягли будівництвом нових доріг, відкриттям нових шкіл, садочків, народних домів. Ми  - нація успішних людей, мешканці успішного міста. Саме успіх – це та наша зброя, яка переможе у нашій боротьбі. Перш за все  - перемогти ворога в собі, наступне – перемога ворога зовнішнього. Переконаний, що спільними зусиллями ми побудуємо міцну країну, сильне місто, сильну область», - додав Ростислав Замлинський.  

 

На Львівщині відбудеться "Молочний форум"

Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА запрошує усіх охочих взяти участь у роботі "Молочного форуму-2018", який відбудеться 23-24 травня на території Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького (м. Львів, вул. Пекарська, 50).

Учасники зможуть  отримати сучасні знання і успішний досвід щодо реальної молочної кооперації, сімейного фермерства, шляхів досягнення ефективності на середніх та великих молочних фермах, інформацію про фінансову підтримку з державного та обласного бюджетів. А також  учасники форуму зможуть взяти участь у майстер класі - "Шлях до успіху молочної ферми ТзОВ "Молочні ріки", ярмарку, конкурсах, дегустація молочних продуктів, демонстраційних візитах до сімейних ферм, в кооперативи, місця доїння на пасовищі, сучасне виробництво високопоживного сіна і сінажу, екскурсіях.                     

Із програмою можна ознайомитись тут.

За детальною інформацією просимо звертатись за телефонами: тел./факс: (032) 252-04-49,тел./факс: (032) 244-18-88 (багатоканальний).     

 

15 тисяч відвідувачів та більше тисячі заходів: Дитячий Форум у Львові стартує наступного тижня

10-13 травня у Палаці Мистецтв (Львів, вул. Коперника, 17) відбудеться Дитячий Форум – одна з найбільших в Україні подій для розвитку та радості дітей. 

Цього року Дитячий форум відбувається у форматі великої гри «8 ключів Буквордсу».

Про Дитячий Форум у цифрах:

15 000 відвідувачів (очікувана кількість)  – дітей від 0 до 13 р., батьків, вчителів, вихователів, бібліотекарів, переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» з 15 областей України та м. Львова, а також з районів та міст Львівської області.

Понад 1000 заходів у програмі Дитячого форуму.

Цього року Дитячий форум об’єднає: 
• 117 організацій
• 32 видавництва
• 32 автори
• 9 ілюстраторів
• 9 культурних менеджерів
• 5 перекладачів
• 10 музеїв
• 7 бібліотек
• 12 театральних студій
• 7 танцювальних студій
• 42 майстри
• 16 науковців
• 17 керівників культурних та освітніх організацій
• 11 спортсменів
• 11 бібліотекарів
Просторова гра-квест «8 ключів Буквордсу»: За легендою, одного весняного ранку за книжковою шафою у Львові знайшли потаємні двері до чарівного королівства Буквордс. Але сталася халепа – загубилися чарівні ключі. Знайти та здобути їх зможе лише справжній Володар – найкмітливіший супергерой.

Тематичні землі:

 «Печера Жахайликів», «Камелот», «Задзеркалля», «Галактична імперія»,    «Зачарований ліс»,«Ігросфера», «Галявина Єдинорогів», «Долина Драконів», Королівський Дитячий садочок.
  Література – печера Жахайликів: У програмі візьмуть участь дитячі письменники, ілюстратори та видавці:  Володимир Арєнєв, Сашко Гаврош, Лариса Денисенко, Мар’яна Савка, Галина Малик, Катерина Міхаліцина, Сергій Прилуцький,  Надійка Гербіш, ГалинаВдовиченко, Ганна Осадко, Таня Стус, Валентина Вздульська, Галя Ткачук, Іван Андрусяк, Олег Ткачук. Також на тематичному просторі  відбудеться видавничий квест за участі видавництв-учасників ярмарку.
ВПЕРШЕ: Спеціальна програма від міських та обласних бібліотек міста Львова, які житимуть у Печері Жахайликів в холі 1 поверху Палацу мистецтв.
     Наука та винахідництво – «Галактична імперія»  Науково-пізнавальні заходи для дітей різних вікових категорій: видовищні наукові експерименти, майстер-класи, лабораторні практикуми, робототехніка, програмування, віртуальна реальність.
  «Камелот» – Спорт, рухливі ігри: різноманітні спортивні заходи, зустрічі з олімпійцями, медичні майстер-класи та все для активного та здорового життя.
  «Задзеркалля» –Музика, театр: майстер-класи з сценічної імпровізації, гри на музичних інструментах, а також зі співу та джазової імпровізації, уроки ораторського мистецтва, вистави, покази фільмів, кулінарні майстер-класи і не тільки.

«Зачарований ліс» – Екологія/мандри: справжній зоопарк, екологічні   майстер-класи, ігри та випробовування для справжніх мандрівників та захисників природи, майстер-класи з пакування наплічника, ботобатли та інше.
Королівський дитячий садочок (простір для дошкільнят): ігри, творчі    майстерки, музичні та танцювальні заходи від центрів дитячої творчості, навчальних центрів та інших організацій для найменших відвідувачів.

«Ігросфера» – постійно діючий простір з настільними іграми від українських та польських виробників. Торік під час Дитячого форуму було розроблено декілька ігор, які вже цього року можна буде придбати. 

«Галявина Єдинорогів» –творчі майстер-класи: майстер-класи з різних видів творчості та рукоділля, малювання картини, створення ілюстрацій до книжок, ліпка улюблених книжкових героїв, виготовлення листівок чи іграшок та багато іншого, «Долина Драконів» – Музейний простір: презентації та майстер-класи від музеїв, тематичні майстер-класи та створення книг, блокнотів і багато цікавинок від музейників.

Повна програма заходів – доступна на сайті bookforum.ua

Квитки продаються на сайті  bookforum.ua

Бонус! При купівлі квитка  кожна дитина отримує подарунковий купон від благодійника Дитячого форуму – Мережі сімейних розважальних комплексів “Ігроленд”. Подарунковий купон діє на будь-які 5 ігор на автоматах у Ігроленді, окрім призових та атракціонів.

Співорганізатори Дитячого форуму: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада,  Львівська міська рада, Львівський Палац мистецтв.

 

Глава держави підписав зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення». Документ був прийнятий Верховною Радою 3 квітня.

Закон визнає такими, що є спроможними об’єднаними територіальними громадами для випадків добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади територіальні громади міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення, а також визначає порядок добровільного приєднання до них територіальних громад сіл та селищ.

Запропоноване у Законі правове регулювання відповідає загальній концепції децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. Зокрема, документом закладаються основи вирішення низки питань, пов’язаних із розбудовою інфраструктури великих міст та можливості скористатися результатами соціально-економічних, культурних та інших проектів, які здійснюються за рахунок видаткової частини міського бюджету значної частини населення відповідних сіл та селищ, які працюють у місті і сплачують до його бюджету податки.

Від об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і села та селища, що є його «супутниками». Для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету. Великі міста отримують нові території для розбудови, в тому числі комфортних зелених жилих районів.

Крім того, таке об’єднання стане потужним поштовхом для розвитку приміської інфраструктури: автодоріг, транспорту тощо.

 

5 травня – Міжнародний день легеневої гіпертензії

День легеневої гіпертензії в Україні, як і в цілому світі, відзначають 5 травня. Символами Міжнародного дня легеневої гіпертензії є метелик та синій колір.

Легенева гіпертензія визначається як патологічний стан, обумовлений стійким підвищенням тиску крові в судинному руслі легеневої артерії з поступовим закриттям просвіту середніх і дрібних судин легенів. Наростання легеневої гіпертензії носить поступовий, прогресуючий характер і в кінцевому результаті викликає розвиток правошлуночкової серцевої недостатності, що може стати причиною смерті. Лікування є дороговартісним, у важких випадках хворі потребують трансплантації органокомплексу серце-ленегі. 

Якщо у пацієнта не виявляють об’єктивних причин легеневої гіпертензії внаслідок інших захворювань, то діагностують ідіопатичну (первинну) легеневу гіпертензію, яка належить до рідкісних, або орфанних захворювань. Серед причин вторинної легеневої гіпертензії важливе місце посідають хронічні хвороби легень, тромбоемболія легеневої артерії, ураження міокарду, вроджені вади серця тощо.

На первинну легеневу гіпертензію частіше хворіють люди віком від 20 до 40 років (переважно жінки), припускають важливу роль генетичних факторів у розвитку даного захворювання.

Як зазначив завідувач відділення дитячої кардіохірургії Львівської обласної клінічної лікарні Миколи Коника, на Львівщині є 39 пацієнтів із легеневою гіпертензією (34 дорослих та 5 дітей). Вони забезпечуються лікуванням за програмою "Покращення медичної допомоги хворим з легеневою гіпертензією", яка входить в обласну (цільову) "Комплексну програму надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2017-2020 рр.".

 

Спортивна делегація військовиків Львівщини візьме участь в національному відборі на участь у «Іграх Нескорених-2018»

11-12 травня у м. Києві відбудуться ІІ Всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених»: національний відбір до складу збірної команди України на участь у Іграх Інвіктус-2018.

Упродовж березня та квітня понад двадцять представників Львівщини – військовослужбовців та ветеранів військових дій, які отримали інвалідність під час виконання службових обов’язків, організовано готувалися до тестування з легкої атлетики, стрільби з лука, плавання, пауерліфтингу, велоспорту та веслування на тренажерах.

До участі в національних змаганнях запрошено 24 представників Львівщини, в тому числі 1 жінку:

1. Афанасьєв Дмитро

2.Бачинський Роман

3. Бой Павло

4. Бубес Юрій

5. Величко Богдан

6. Галушка Ігор

7. Гашків Юрій

8. Грищенко Інна

9. Заставський Олександр

10. Здирко Василь

11. Каламбет Юрій

12. Калитюк Сергій

13. Кальмук Роман

14. Козловський Юрій

15. Кохан Василь

16. Легкодух Віктор

17. Мазанько Олександр

18. Максимкін Віталій

19. Оксентюк Богдан

20. Письменський Антон

21. Саміла Юрій

22. Січко Петро

23. Худий Остап

24. Шимчак Сергій

Офіційне оголошення персонального складу національної збірної команди України для участі в Іграх Нескорених у складі 15 осіб заплановано на 1 червня 2018 року.

Довідково:

У 2018 році Ігри Нескорених відбудуться 20-27 жовтня у місті Сідней, Австралія.

До участі у спортивних змаганнях заявлено 18 країн - Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нова Зеландія, Румунія, Україна, Великобританія, США і вперше – Польща.

В 2018 році команда військовиків України вдруге візьме участь в Іграх Нескорених. Планується, що 15 учасників української збірної змагатимуться в Сіднеї у 6-ти видах спорту: стрільба з луку, легка атлетика, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, плавання.

 

«У колі муз»: у Львові відкрили унікальну виставку творів родини Отковичів

У п’ятницю, 4 травня, у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася мистецька зустріч та відкриття виставки творів родини Отковичів «У колі муз».

Відвідувачі мали змогу побачити твори народного художника України Мирослава Отковича, графіку мистецтвознавиці Зоряни Лильо-Откович, станковий живопис від кандидата мистецтвознавства Тараса Отковича та малярство Наталії Откович.

«Це не просто виставка картин, сьогодні свою творчість презентує ціла родина. Родина, яка є прикладом для усіх, яка  все життя творить для України – країни, яка завжди опиралась на родинні, культурні цінності. Дуже важливо, що такі люди є поміж нас. Побачити, відчути і зрозуміти цю виставку  повинен кожен», - звернулась до присутніх директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало

Виставку супроводжував виступ камерного оркестру та солістів Львівської опери. У ході зустрічі обговорювали актуальні події мистецького середовища Львова, плани митців та участь львівської інтелігенції у мистецькому житті.

 

В області відзначать День Львівського училища фізичної культури

У неділю, 6 травня, відбудеться святкування Дня Львівського училища фізичної культури. Урочистості розпочнуться о 12:00 год у спеціалізованому залі спортивної гімнастики навчального закладу.

У програмі святкування – зустрічі із вихованцями та абітурієнтами, творчий звіт спортивних відділень, а також нагородження кращих спортсменів, випускників, тренерів та педагогів училища.

Почесними гостями свята стануть вихованці училища, чемпіони та призери європейських, світових першостей, Ігор Олімпіад: Андрій Котельник, Тарас Міщук, Юлія Ткач, Анфіса Почкалова, Віталій Вергелес, Павло Коростильов та інші.

Зазначимо, що нещодавно Міністерство молоді та спорту України підбило підсумки діяльності спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю у 2017 році. Серед 15 навчальних закладів Львівське училище фізичної культури вдруге поспіль визнано найкращим в Україні.

 

На Всесвітній літній Гімназіаді-2018 змагаються 11 юних спортсменів Львівщини

В місті Маракеш (Королівство Марокко) за участю більш як 4 тисяч юних спортсменів віком 14-17 років з понад 60 країн світу тривають змагання ХVІІ Всесвітньої літньої Гімназіади, що відбуваються під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту (ISF). Боротьба за нагороди ведеться у 18 видах спорту, 6 із яких вперше внесені в програму шкільних ігор (бокс, велоспорт, гольф, петанк, серфінг, тхеквондо).

Українська дружина представлена у Марокко 123 спортсменами-школярами, які представляють 22 області України й виступають у 17 видах cпорту: стрільба з луку, легка атлетика, бокс, шахи, велоспорт, фехтування, художня гімнастика, спортивна гімнастика, спортивна аеробіка, дзюдо, карате, петанк, плавання, тхеквондо, теніс, боротьба вільна, боротьба греко-римська.

У складі учнівської збірної команди України на цьогорічній Гімназіаді у п’яти видах спорту змагаються й 11 представників Львівщини (6 дівчат та 5 юнаків), серед яких 6 учнів Львівського училища фізичної культури:

Віталій Штурипіта (бокс); Соломія Кміть (карате); Марія Томищ, Тетяна Заяц, Марія Винник, Андрій Білійчук, Юрій Вовк (вільна боротьба); Христина Погранична (художня гімнастика); Жанна Наумова, Олександр Панциру, Микола Чернявський (стрільба злука).

Тренерський склад представлено в Марокко трьома фахівцями: Віталій Галімурка (бокс); Ірина Руда (художня гімнастика); Світлана Колядінцева (стрільба з лука).

Наразі відомо що львівська каратистка Соломія Кміть, здолавши у фіналі ровесниць з Бразилії та Японії, зустрінеться в поєдинку за «золото» з представницею Марокко.

Змагання в Марокко триватимуть до 9 травня.

Довідково:

Всесвітня літня Гімназіада вперше відбулася в 1974 році в Німеччині. Від початку такі змагання проводилася один раз в два роки, потім – один раз у чотири роки. У 2016 році Гімназіаді повернули дворічний цикл.

Загалом Гімназіади проводилися в 11 країнах світу, зокрема у Францїї – чотири рази, в Італії й Туреччині – двічі.

На африканському континенті Гімназіада проводиться вперше.

Основним девізом цьогорічної 17-а літньої Гімназіади є «Освіта через спорт», оскільки змагання зібрали школярів з усього світу, щоб випробувати дух міжнародної конкуренції, чесної гри, дружби та культурної різноманітності.

Збірна України цьогоріч повернулася до участі в цьому престижного світовому спортивному форуму після десятирічної відсутності через нестачу коштів для відрядження своїх представників.

 

5 червня – аукціон з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами

З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, ефективного та раціонального використання водних об’єктів департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації оголошує земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами, які відбудуться о 11.00 год 5 червня за адресою: м.Львів, вул.Стрийська,98.

Департаментом екології та природних ресурсів підготовлено лоти (ставок та земельна ділянка, на якій він розташований) до продажу права оренди на земельних торгах, а саме:

 • Ставок площею 4,4671 га, який розташований на території Потелицької сільської ради (за межами населеного пункту) Жовківського району, на земельній ділянці площею 4,6771 га;

 • Ставки площею 6,1946 га та 0,5537 га, які розташовані на території Гонятичівської сільської ради (за межами населеного пункту) Миколаївського району, на земельній ділянці площею 8,5619 га;

 • Ставок площею 8,7999 га, який розташований на території Бісковицької ОТГ (П’яновицька сільська рада, (за межами населеного пункту)) Самбірського району, на земельній ділянці площею 10,7796 га;

 • Ставок площею 6,8248 га, який розташований на території Бісковицької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 8,5000 га;

 • Ставок площею 2,3737 га, який розташований на території Городищенської сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 2,7524 га;

 • Ставки площею 2,9727 га, 7,2636 га та 5,9546 га, які розташовані на території Залузької сільської ради (за межами населеного пункту) Яворівського району, на земельній ділянці площею 22,1800 га;

 • Ставки площею 8,8835 га, 3,3748 га та 6,5826 га, які розташовані на території Порічанської сільської ради (за межами населеного пункту) Яворівського району, на земельній ділянці площею 21,0877 га.

Останній день прийому заяв - 30 травня до 16:30 год.

З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланнями:

 • Жовківський район, Потелицька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/22838

 • Миколаївський район, Гонятичівська сільська рада (за межами населеного пункту):  http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/22833

 • Самбірський район, Бісковицька ОТГ (Пяновицька сільська рада (за межами населеного пункту):  http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/22839

 • Самбірський район, Бісковицька сільська рада (за межами населеного пункту):

 • Самбірський район, Городищенська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/22835

 • Яворівський район, Залузька сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/22863

 • Яворівський район, Порічанська сільська рада (за межами населеного пункту): http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/22834

Енергоощадність: у ліцеї імені Героїв Крут реконструюють спортивно-культурний комплекс

Представники департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження спільно з департаментом освіти і науки облдержадміністрації провели виїзну нараду у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, в межах якої здійснили моніторинг виконання робіт щодо реконструкції спортивно-культурного комплексу.

Реконструкцію об’єкту розпочали у 2017 році в межах Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини.

У спортивно-культурному комплексі військового ліцею вже замінили віконні блоки  на енергоощадні, частково утеплили фасад та провели роботи із дахового покриття спортзалу. Окрім цього модернізували систему опалення з встановленням індивідуального теплового пункту з регулюванням температури теплоносія.

Як розповів заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет реконструкцію об'єкту планують завершити цьогоріч. Відтак повністю утеплять зовнішні огороджуючі конструкції та встановлять систему вентиляції з рекуперацією повітря.

Згідно з попередньо проведеним енергоаудитом впровадження енергоощадних заходів дозволить зменшити загальне споживання  енергоносіїв установою на 16%.

 

 

04.05.2018

 

Задля активізації участі у «Prozorro» на Львівщині провели зустріч із виробниками товарів, робіт та послуг

Сьогодні, 4 травня, департамент економічної політики Львівської ОДА провів зустріч із виробниками товарів, робіт і послуг Львівщини. У центрі зустрічі - активізація участі у закупівлях в системі «Prozorro». Участь у заході взяли 80 підприємств та організацій області, які працюють у галузі будівництва.

Учасники заходу ознайомились із інформацією про заплановані у 2018 році розпорядниками бюджетних коштів закупівлі.

Окрім того, експерт ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка провів навчальний тренінг для потенційних учасників закупівель, наголошуючи на практичних аспектах здійснення закупівель за бюджетні кошти. Присутні долучились до практикуму підготовки тендерної пропозиції, участі у закупівлях та недопущення помилок.

Зазначимо, що для потенційних учасників, з метою активізації їх участі в закупівлях у системі «Prozorro», департамент економічної політики облдержадміністрації підготував матеріали стосовно проектів області, що реалізуються за бюджетні кошти.

 

На Львівщині нагородили переможців конкурсу «І слово, і пісня, Матусю, Тобі»

Сьогодні, 4 травня, відбулося нагородження переможців XVI фестивалю – конкурсу  «І слово, і пісня, Матусю, Тобі!» .

Конкурс уже понад 10 років відбувається за ініціативи Львівського обласного відділу Союзу Українок та має на меті пошук юних талантів.

У нагородженні переможців взяла участь директор департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської ОДА Мирослава Туркало, яка привітала юних поетів із новими здобутками у творчому житті.

«Сьогодні ми нагородили понад 150 лауреатів XVI фестивалю - конкурсу "І слово, і пісня, Матусю, Тобі!". Ми завжди мусимо пам’ятати, що талановита молодь змінить Україну, треба лише її у цьому підтримувати і вказувати правильний шлях», - зазначила Мирослава Туркало.

Конкурс відбувався у двох номінаціях: пісня про маму, вірш і художнє слово про маму.

 

На Мостищині запрезентують скульптуру Любомира Яремчука «Казка Бортятинського лісу»

У неділю, 6 травня, у с. Бортятин Львівської області у приміщенні музею-садиби родини Антоничів, презентують виставку скульптурних творів заслуженого художника України Любомира Яремчука.

Відвідувачі виставки матимуть змогу оглянути понад 20 скульптурних творів, серед яких «Казка бортятинського лісу», «Весняний етюд», «Омита сонцем», «Політ  уві сні».

Роботи виготовлені із природного матеріалу – вапняку, пісковику, базальту, граніту, мармуру, які в руках майстра набрали різних форм і стали скульптурними витворами.

Також у музейній вітальні садиби відбудеться зустріч з істориком, письменником, публіцистом, головним редактором українського часопису Підляшшя (Польща) «Над Бугом і Нарвою» Юрієм Гаврилюком. Історик ділитиметься своїми роздумами про побачене й почуте на Лемківщині.

Під час зустрічі також порушать питання майбутнього туристичного маршруту «Шляхами родини Антоничів». Це усі місця, де мав парафії батько Богдана-Ігоря – отець Василь, де навчався поет. Маршрут проляже територією України і Польщі.

 

Розклад руху пасажирського поїзда сполученням Львів–Ужгород зазнає тимчасових змін

Розклад руху пасажирського поїзда №829/830 сполученням Львів–Ужгород–Львів зазнає тимчасових змін.

У зв’язку з проведенням робіт із переключення залізничної інфраструктури станції Бескид у новий тунель, із 19 по 25 травня 2018 року буде призупинено рух поїздів на перегонах Лавочне–Бескид–Скотарськ.

У вказаний період не курсуватиме поїзд №829/830 сполученням Львів–Ужгород–Львів:

зі Львова – 19, 20, 21, 22, 23, 24 травня;

з Ужгорода – 20, 21, 22, 23, 24, 25 травня 2018 року.

Залізничники Львівської магістралі просять пасажирів із розумінням поставитися до вимушених змін у розкладі руху цього поїзда та врахувати їх у плануванні подорожей на вказаний період.

 

Львівщина готова до нового порядку призначення субсидій

Сьогодні, 4 травня, відбулась селекторна нарада під головуванням Міністра соціальної політики Андрія Реви щодо нового порядку призначення субсидій та запровадження нової системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

Відтак Міністр соціальної політики проінформував, що з 1 травня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 329 діє нова програма призначення житлової субсидії, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною.

“У зв’язку з введенням нових правил громадянам, які є в групі ризику, з 1 травня потрібно буде звернутися до органів соціального захисту за переоформленням субсидії. Отже, повторно заяву і декларацію потрібно буде подати орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб. Сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати. Також сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї впродовж останнього року, сім’ям, які станом на травень 2018 року мають понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го”, - зазначив Андрій Рева.

Також він наголосив, що відповідно до змін субсидії не призначатимуть, якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше 5 років, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Якщо є наявність заборгованості оплати житлово-комунальних послуг. Доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи - в новій графі "інші доходи".                

Заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук наголосила, що Львівщина готова до нового порядку призначення субсидій.

“Львівщина готова до змін у призначенні субсидій. Ми хочемо просити пришвидшити прийняття механізму обміну і узгодження інформацією між різним гілками влади, ми на місцях пропонуємо створити координаційну групу, наприклад, між департаментом соціального захисту і Міграційною службою, це пришвидшить призначення субсидій”, - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Окрім того, під час наради розглянули питання зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю  та інших окремих категорій населення.

 

На Жовківщині розпочали ремонт дороги місцевого значення

Ділянку від Куликова до кінця села Надичі завдовжки 2,3 км ремонтують відучора. Ділянка була у критичному стані, тому в ході обстеження доріг Жовківського району ухвалили рішення, що це буде перша дорога, що відремонтують суцільним асфальтуванням.

Роботи виконують із перемелюванням існуючого покриття та підсиленням основи, а також із влаштування одного шару асфальту завширшки 6 см.

«В межах експлуатаційного утримання доріг місцевого значення переходимо від аварійної ліквідації ямковості для забезпечення проїзду до великих планових ремонтів за відповідною технологією. Ремонт відбувається за рахунок коштів державного дорожнього фонду, з яких 200 мільйонів гривень спрямовано на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення на території Львівської області», - розповів директор департменту дорожнього господарства, транспорту та зв`язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Відновлення дороги від Куликова до кінця села Надичі вартуватиме майже 6 мільйонів гривень.

«Дорога для цього села може прослужити до 15 років, за умови, що тут не їздитиме великогабаритний транспорт. На цей час ми знали старий шар асфальту, а вкладання нового асфальту триватиме до понеділка. Тут працює 10 машин: асфальтоукладач, грейдер, екскаватор, тобто повний комплекс техніки, що потрібен для таких робіт», - зазначив директор фірми-підрядника ПП «Рома» Роман Демчина.

У планах Львівської облдержадміністрації взятися за ремонт дороги на ділянці від Старого Села до Липника, від Жовкви до Мокротина, а також між населеними пунктами Сопошин - Мацошин, Воля Гомулецька – Малі Підліски.

 

7 травня стартує "Університетська креативна школа"

Громадська організація “Лабораторія ідей” за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації та ЛНУ ім. І. Франка реалізовує проект “Університетська креативна школа/University creative school”.

З 7 по 11 травня  в стінах  Львівського університету  відбуватиметься тиждень соціального підприємництва, що складатиметься з п’яти безкоштовних майстерень з соціального підприємництва від кращих тренерів та власників соціальних підприємств.

У межах школи розповідатимуть про історію, основні поняття та ідеї соціального підприємництва, правові та інституційні передумови соціальної економіки, управління ресурсами, бізнес-планування, джерела фінансування та ідентифікацію ресурсів.

Мета навчання -  популяризувати ідеї соціального підприємництва, формувати середовище молодих фахівців-експертів з соціального підприємництва, забезпечити молодь та студентство необхідними знаннями про соціальне підприємництво та надати інструменти для створення соціальних підприємств.

Учасниками школи зможуть стати 30 відібраних осіб, які попередньо пройдуть реєстрацію та обгрунтують свою участь у школі мотиваційним листом.

Зареєструватись на участь у проекті можна за посиланням.

Проект реалізовується в межах конкурсу молодіжних проектів з Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.

Контактна особа: Христина, тел.: +380977496093, e-mail: laboratoryideas.ifnul@gmail.com

 

Львівський боєць Руслан Телібаєв здобув бронзу на Чемпіонаті України зі змішаних єдиноборств

Нещодавно у місті Дніпро відбувся Чемпіонат України зі змішаних єдиноборств серед дорослих. 

Під час чемпіонату спортсмени змагались у двобоях з найсильнішими бійцями ММА 2018 року. Успішно виступила й збірна команда Львівщини. Зокрема, в особі 19-річного спортсмена Руслана Телібаєва, який суттєво покращив свої навички, і щоразу привозить медалі вищого ладунку зі змагань.

На Чемпіонаті України зі змішаних єдиноборств він впевнено переміг трьох бійців, але згодом поступився за вихід у фінал. Відтак, у підсумку Руслан Телібаєв став бронзовим призером України з ММА. Як зауважують тренери, це вагомий результат у його віковій категорії.

 

На Львівщині відзначають Міжнародний День Легеневої Гіпертензії

Львівщина відзначає Міжнародний День Легеневої Гіпертензії. З цієї нагоди, сьогодні, 4 травня, в Дитячому Центрі Здоров’я імені Анни Мазуренко провели захід для хворих на легеневу гіпертензію та членів їх сімей не лише із Львівщини, а й інших областей України. Почесним гостем заходу став представник посла Норвегії в Україні, радник з питань співпраці та розвитку – Петтер Баук.

В межах заходу  порушили питання  важливості правильного та здорового харчування при легеневій гіпертензії, окрім цього учасники спробували  безпечні та необхідні фізичні вправи. Своїм досвідом із присутніми поділилась представник PHA Europe та Керівник Норвезької асоціації легеневої гіпертензії (PHA Norway) Холл Скара.

«Слід зазначити, що таке тристороннє комплексне поєднання, як правильне харчування, допустимі фізичні навантаження та здоровий емоційний стан – є  додатковими ліками для хворих на легеневу гіпертензію. В Норвегії пацієнти щороку проходять таку реабілітаційну програму», - розповіла організатор заходу Оксана Куліш.

Також завтра, 5 травня, у СЗШ № 46, відбудуться «Ігри навиворіт» за участю пацієнтів, їх родин, а також гостей заходу.

Зазначимо, що реалізація проекту «Соціально-експертний супровід хворих з легеневою гіпертензією та їх сімей», в межах якої відбуваються заходи, здійснюється за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.  

Довідково

Легенева гіпертензія – це швидко прогресуюче захворювання легень, яке призводить до серцево-судинної недостатності, а при несвоєчасному виявленні до трансплантації, або ж смерті. Вартість лікування від 40000 до 120000 грн на місяць, в залежності від функціонального класу захворювання (I-IV). У Львівській області є 39 пацієнтів із легеневою гіпертензією.

 

На шахті «Лісова» ввели в дію нову лаву

У відокремленому підрозділі «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля» ввели в експлуатацію нову лаву. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА.

Потужність пласта – 1,80 м, запаси оцінюють в 26,3 тис тонн вугілля марки Г. Експлуатаційна зольність становить 27,7%.

Лава №166 «біс» відробляється спарено з лавою 166, тобто вугілля з двох лав вивантажується на один штрек. Окрім цього лава обладнана механізованим комплексом 2М-87, видобувним комбайном РКУ-10 і конвеєром СП-250.11.

«Враховуючи, що лава №166 «біс» є низькозольна, це дозволить постачати товарну продукцію споживачам напряму, тобто без послуг збагачувальної фабрики, що зменшує собівартість», - зазначив заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет.

Очікуваний видобуток на травень становить 3540 тонн вугілля.

 

Делегація Львівщини відвідає з візитом Республіку Узбекистан

У травні відбудеться візит делегації Львівщини до Республіки Узбекистан. Про це йшлося сьогодні, 4 травня, під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Абдуалієвим.  

В планах - участь представників делегації в роботі 22-ї Міжнародної виставки і конференції «Нафта і Газ» і 13-ї Міжнародної виставки «Енергетика, енергозбереження, альтернативні джерела енергії, електротехнічне обладнання, інформаційно – вимірювальна техніка, кабелі», а також зустріч з  представниками підприємств експортерів та імпортерів та відвідування виробничих потужностей підприємств Самаркандської області.

«Близькість нашого регіону до Європейського Союзу, розвиток новітніх технологій, висока якість продукції та традиційно високий рівень туристичних і логістичних послуг – це ті чинники, які можуть сприяти розвитку наших бізнесових взаємин. Переконаний, що двосторонні відносини між Україною, та Львівщиною зокрема, і Республікою Узбекистан надалі будуть зміцнюватися. Ми налаштовані, щоб результати цієї поїздки принесли максимальну користь обом сторонам», - зазначив Олег Синютка.

«Офіційна політика нашого Президента спрямована на відкритість країни і для цього є всі підстави. Сьогодні є можливість інвестувати в ті галузі економіки, які дають швидку віддачу. Українські компанії могли б брати участь, до прикладу шляхом партнерства, у цих змінах. Є можливість та варіанти співпраці і ми відкриті до неї. Віримо, що наш візит на Львівщину і ваш візит у Республіку Узбекистан є новим етапом нашої співпраці і однозначно ми будемо рухатися у напрямку постійного діалогу», -  наголосив Алішер Абдуалієв.

Також в межах зустрічі обговорили співпрацю у галузях фармацевтики та туризму.

«В нас сьогодні на високому рівні відбувається підготовка туристичних гідів, а також інших фахівців, які працюють у туристичній сфері. Про туристичну привабливість області свідчить і динаміка приросту аеропорту. За 4 місяці ми маємо 52 % приросту кількості пасажирів, а також це відкриття нових рейсів. І ця динаміка росте і по кількості компаній, і по кількості рейсів», - наголосив Олег Синютка. 

 

Львівська ОДА звернулась до Уряду із питанням підняття штрафів за випалювання сухостою

Сьогодні, 4 травня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулось засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо запобігання та протидії масовим пожежам у лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях у літній період, а також стану підготовки місць масового відпочинку людей на водних об’єктах.

Відтак, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський звернувся до Віце-прем’єр-міністра з пропозицією щодо збільшення штрафів за підпал сухої трави.

«Враховуючи аналіз причин, чому виникають пожежі, основною із них є підпалювання сухостою приватними особами під час проведення робіт власних на полях. Ми зверталися до Мінприроди з ініціативою щодо збільшення суми штрафів, відповідно внесення змін до Кодексу «Про адміністративні правопорушення», зокрема ст. 77. Ми хочемо, щоб цю ініціативу підтримав Уряд», - зазначив Ростислав Замлинський.

У свою чергу, Геннадій Зубко висловив свою підтримку у цьому питанні, а також наголосив на важливості проведення превентивних заходів щодо випалювання сухої рослинності.

Зазначимо, що у засіданні також взяли участь участь Голова ДСНС Микола Чечоткін, представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, голови регіональних штабів з ТЕБ та НС.

 

На Львівщині презентували Диспетчерську службу пасажирських перевезень обласних маршрутів

В області працює Диспетчерська служба пасажирських перевезень обласних маршрутів, яка  здійснює в онлайн-режимі контроль наявності автобусів на рейсі, дотримання ними графіка руху та маршруту.

Про це повідомив сьогодні в.о директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

“У грудні минулого року ми запустили систему у тестовому варіанті, зараз доопрацьовані технічні аспекти роботи Диспетчерської служби, удосконалено програмне забезпечення, яке дозволяє людям відслідковувати рух транспортних засобів і час очікування на зупинці. Увійшли усі маршрути, загалом це 1024 транспортні засоби, 819 відображені у системі, це понад 82 % транспортних засобів”,  - зазначив Роман Кокотайло.

За його словами, для інших перевізників  невдовзі оголосять конкурс  і залучать до системи.

“Серед вимог для участі в конкурсі – наявність GPS-трекера на транспортному засобі і забезпечення  передачі даних до програмного забезпечення, яким користується  Диспетчерська служба”, - додав Роман Кокотайло.

Як зазначив керівник КП «Центральна диспетчерська служба пасажирських перевезень» Остап Чорний, запровадження автоматизованої системи контролю дозволяє оперативно реагувати на порушення  зі сторони перевізників.

“Якщо ми бачимо системні порушення, то відповідно повідомляємо департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку та перевізника. Найбільш поширені порушення – невідвідання точок, які обумовлені в договорі, тобто певної зупинки і недотримання графіку руху. Тоді відповідно накладається штраф, який визначає департамент”, – розповів Остап Чорний.

Зазначимо, відстежити рух пасажирського громадського транспорту можна за посиланням

 

Визначили переможців конкурсу інвестиційних проектів у межах Програми підвищення конкурентоспроможності

3 травня відбулося засідання експертної комісії з відбору інвестиційних проектів у межах Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області.

Переможцями конкурсу стало 6 суб’єктів малого підприємництва, які здійснюють діяльність в галузі деревообробки, меблевого виробництва, харчопереробки та 2 учасника АТО.

Зокрема, в галузі деревообробки працюють 2 СПД, у меблевому виробництві - 2 СПД, у харчопереробці - 2 СПД. Учасники АТО займаються підприємництвом у сфері деревообробки та будівництва.

З обласного бюджету учасникам Програми відшкодовується  частина відсотків за кредитами, взятими ними для ведення  підприємницької діяльності.

Новий конкурс для участі у Програмі розпочався 4 травня і триватиме до 4 червня 2018 року.

За консультаціями щодо участі у Програмі звертатись в департамент економічної політики за телефоном: (032) 2-999-279.

 

На Львівщині стартував Всеукраїнський молодіжний форум відповідального лідерства

Сьогодні, 4 травня, на Арені Львів стартував Всеукраїнський молодіжний форум відповідального лідерства. Захід об’єднав 350 молодих людей з усієї України.

«Дорога молодь, сьогодні для вас дуже важливо розуміти, що від вас залежить. І це розуміння є першим кроком до успіху. Друге – це розуміння власного потенціалу, а також потенціалу та внеску тих людей, які вас оточують. І дуже важливо, у моменти розуміння власного «я» та свого місця у суспільстві, не занепасти духом, а винести урок і впевнено продовжувати рухатись вперед. І тільки тоді ви зможете стати справжніми лідерами. Ви є фантастичні, успішні та команда переможців. Ви - майбутнє України», - зазначив Олег Синютка.

Форум триватиме упродовж трьох днів. Перший день присвячений панельним дискусіям про відповідальне лідерство. Серед спікерів, які говоритимуть про відповідальність перед собою, сім’єю, громадою та країною, представники громадської організації «Центр Протидії корупції», співзасновник кондитерської фабрики «Ярич» Олег Клімчук, засновник академії лідерства у Ізраїлі, колишній заступник міністра освіти Ізраїлю Ерез Ешель.

Другий день форуму пов’язаний з волонтерством на фермерських господарствах Львівщини — зокрема, у Жовківському, Кам’янко-Бузькому, Пустомитівському і Радехівському районах. Організатори познайомлять учасників з поняттям волонтерства, роботою у сільському господарстві, а також функціонуванням малого та середнього агробізнесу України. Крім того, учасники форуму матимуть змогу розвинути свої навички роботи у команді та фізичні якості.

У третій день форуму учасники проведуть соціальне дослідження місць культурного значення громади Львова та дізнаватимуться, які місця для проведення вільного часу жителі вважають комфортними, а які ні. За його результатами вони складуть культурне мапування міста.

Під час форуму учасники з різних міст зможуть краще познайомитися один з одним, практикувати та розвивати комунікативні навички, вміння обґрунтовувати свою позицію, навички командної взаємодії.

Довідково:

Українська Академія Лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку, новий формат навчання для випускників середніх шкіл, що триває 10 місяців і будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального виховання на основі цінностей. Завдання Академії – відібрати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати найкращу підготовку, інструменти для розвитку, які дозволять розкрити себе, обрати свій шлях і в майбутньому практикувати відповідальне лідерство на благо своєї країни. Проект реалізується за підтримки Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України та фонду Western NIS Enterprise Fund.

 

Завдяки службі зайнятості підприємницькою діяльністю вирішили зайнятися майже сто осіб

Служба зайнятості як активний посередник на ринку праці усіляко підтримує підприємницькі ініціативи. Приміром, у січні-квітні поточного року до початкуючих бізнесменів долучилася 51 особа з числа безробітних, яка пройшла відповідне навчання з основ підприємницької діяльності у Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та отримала одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи.

На шлях самостійного господарювання цьогоріч стали також 40 осіб з числа членів малозабезпечених родин і вимушених переселенців, що взяли участь у пілотному проекті «Рука допомоги» і за кошти програми закупили необхідне для ведення бізнесу обладнання та матеріали.

Із них 14 започаткували власну справу у квітні. Кожний із майбутніх підприємців обрав свою нішу, заздалегідь добре вивчивши попит на конкретний вид виробничої діяльності або ті чи інші послуги, які надаватиме населенню.Відповідно до поданих учасниками пілоту бізнес-планів на теренах Старосамбірського району постане поліграфічна фірма, у Сколе – салон з нігтьової естетики, у Миколаєві – перукарня, у Городку – ресторан, у Сокалі – міні-інкубатор з вирощування курей та «Пиріжкова», у Самборі – будівельна організація, на Перемишлянщині – тепличне господарство. У Мостиськах відкриється шиномонтажна майстерня, у Золочівському районі – новий магазин і клінінгова фірма. У Жидачеві будуть виготовляти сучасні меблі, у Стрию – очеретяні плити для утеплення приміщень, а в Дрогобичі надаватимуть послуги у сфері бухгалтерського обліку.

Безвідсоткова фінансова допомога надається терміном на 3 роки членам малозабезпечених родин і вимушено переміщеним особам на поворотній основі у розмірі 40 прожиткових мінімумів. А це з січня – до 70 480 грн.

Поверненню підлягає не весь кредит, а тільки різниця між отриманими коштами і сплаченими податками. Якщо учасник програми забезпечить роботою двох осіб, то отриману допомогу повертати не доведеться. Цьогоріч на донорські кошти можуть також розраховувати суб’єкти господарської діяльності, які в межах пілотної програми створять не менш як два нових робочих місця і працевлаштують на них учасників АТО, переселенців або членів малозабезпечених сімей.

 

Конкурс інвестиційних проектів для учасників АТО розпочинається сьогодні

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО інформує про оголошення конкурсу інвестиційних проектів з 4 травня 2018 року.

Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- мати статус учасника АТО;

- мати офіційну прописку на території Львівської області;

- створити бізнес-план (інвестиційний проект);

- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

- очікувані ринки збуту продукції та послуг.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації з 4 травня по 4 червня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками та кредитними спілками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».

Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14% річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної ради.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 2- 999- 279.

 

Сьогодні розпочинається конкурс інвестиційних проектів для представників малого бізнесу

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області розпочинає конкурс інвестиційних проектів. Він триватиме з 4 травня по 4 червня 2018 року. 

Відповідно до Програми суб’єктам підприємницької діяльності, представникам малого бізнесу, які відповідають вимогам Господарського Кодексу, з обласного бюджету відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами, отриманими в банках, що уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.

Як інформують у департаменті економічної політики ЛОДА, претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- здійснювати господарську діяльність неперервно не менше 24 місяців;

- здійснювати діяльність у межах тих видів діяльності згідно з КВЕД 2010, що підпадають під перелік усіх груп Розділу 16 "Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння", Розділу 31 Групи 31.0 "Виробництво меблів" (крім класу 31.03 "Виробництво матраців") та усіх груп Розділу 10 "Виробництво харчових продуктів".

Для участі у конкурсі суб’єктам малого підприємництва необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, виробничі можливості, кадровий потенціал, фінансово-господарська стійкість;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний приріст виробництва і реалізації продукції (товарів) у результаті реалізації проекту;

- очікуване зниження собівартості виробництва і продукції у результаті реалізації проекту;

- очікувані нові ринки збуту продукції за межами області і країни.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації з 4 травня по 4 червня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики ЛОДА співпрацює з такими банками у межах Програми: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк» ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Ідея банк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».

Максимальна сума кредиту, яку надаватимуть у банках суб’єктам підприємницької діяльності, становить 750 тис грн терміном на три роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної ради.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 2-999-279.

 

На Львівщині відбудеться Міжнародний фольклорний фестиваль «У колі друзів»

Міжнародний фольклорний фестиваль «У колі друзів» присвячений Дню Матері проводять щороку за підтримки  національних меншин  та департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

У програмі фестивалю:

– святковий концерт у Львівській обласній філармонії 6 травня. Початок о 14.30 год;

– участь учасників фестивалю у традиційній міській ході в рамках Дня Міста 05 травня 2018 року. початок о 13.00 год;

– виступи учасників фестивалю на концертному майданчику на пл. Ринок 05 травня 2018 року. початок о 15.00 год.

Учасниками ХІІІ Міжнародного фольклорного фестивалю «У колі друзів» будуть:

– ансамбль троїстих музик “Кичера” (Прага, Чехія)

– фольклорний ансамбль “Вонічка” (Прага, Чехія)

– фольклорний ансамбль “Розмарія” (Пряшів, Словаччина)

– фольклорний ансамбль “Малі Ґройцовянє” (Вєпш, Польща)

– зразковий театр української пісні “Джерельце” (Моршин, Україна)

– львівська обласна німецька молодіжна організація “Дойче Юнге” (Львів, Україна)

– ансамбль народної музики і танцю “Ґорґани” Центру дитячої творчості “Веселка” – господарі фестивалю.

Концертний зал ім. С. Людкевича

Зазначимо, вхід вільний.

 

На Львівщині відбудеться традиційний веломарафон Західної України «Львівська сотка 2018»

У суботу, 5 травня, стартує традиційний наймасовіший аматорський веломарафон Західної України — «Львівська сотка 2018». 

Під час проведення веломарафону передбачено ситуативне перекриття руху транспорту. Маршрут пролягатиме через пл. Ринок — вул. Памви Беринди — просп. Свободи — вул. Академіка В. Гнатюка — вул. Листопадового Чину — пл. Святого Юра — вул. Митрополита Андрея — вул. Митрополита А. Ангеловича — вул. Героїв УПА — вул. Кульпарківська. Фініш у смт. Брюховичі.

За попередньою інформацією, марафон збере більше 1000 велосипедистів із різних куточків України, а також учасників – з Білорусі, Польщі, Данії, США, Бельгії, Австралії, Австрії, Нідерландів, Франції, Угорщини. Старт марафону розпочнеться від площі Ринок о 10 годині.

Програма веломарафону:

7.45-10.15 — реєстрація учасників веломарафону (пл. Ринок, 1)

10.20−10.55 — урочистий парад учасників до місця старту пл. Ринок — вул. Беринди — просп. Свободи — вул. Академіка В. Гнатюка — вул. Листопадового Чину -- пл. Святого Юра — вул. Митрополита Андрея — вул. С. Бандери — вул. Кульпарківська — с. Сокільники.

11.00 год. — загальний страт за маршрутом: Сокільники — Пустомити — Щирець — Комарно — Городок — Страдч — Івано-Франкове — Лозино — Бірки. Фініш у смт. Брюховичі.

13.15 — відкриття фінішу у смт. Брюховичі.

20.00 — закриття фінішу у смт. Брюховичі.

Довідково:

Траса марафону «Львівська сотка 2018» складає дистанцію довжиною у 100 км. Пройдений маршрут фіксується на контрольних пунктах, а кожен учасник, який встигне за 10 годин доїхати до фінішу, отримує медаль переможця.

Організатором заходу виступило громадське об'єднання «Львівський Велоклуб», за підтримки управління молоді та спорту ЛМР, управління фізичної культури і спорту ЛОДА та Львівської обласної федерації велоспорту.

 

У Львівській ОДА відбудеться «Книжкова революція»

У п’ятницю, 11 травня, з 10:00 год до 14:00 год у приміщенні облдержадміністрації (вул. Винниченка, 18) відбуватиметься «Дитячий форум видавців у ЛОДА» та квест «Книжкова революція в ЛОДА».

У межах заходу передбачено проведення різноманітних розвиваючих та розважальних майстер-класів, а сама «Пекельні машини», «Екобібліотека», «3D ручки» Магія 3D», «Видавничий кластер», а також зустрічі із сучасними топовими дитячими письменниками , участь у настільних інтерактивних  іграх, перегляд сучасних коміксів та уроки акторської майстерності, буде розміщено фотозону.

Також заплановано проведення благодійної акції «Подаруй дитині книгу», яка передбачає купівлю сучасних цікавих книг для власного використання та для дітей-сиріт.

 

Львівська «Галичанка» стала чемпіоном України з гандболу

У середу, 3 травня, відбувся заключний матч Суперліги чемпіонату України з гандболу між львівською «Галичанкою» та ужгородськими «Карпатами». Під час матчу глядачі побачили цікаву та інтригуючу гру команд, яка завершилася нічийним рахунком 28:28. Відтак, ГК «Галичанка» офіційно отримала титул Чемпіона України сезону 2017/2018.

Наприкінці гри урочисто привітав гандболісток «Галичанки» т.в.о. начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Андрій Тур та від імені голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, нагородив почесними грамотами керівний та тренерський склад «Галичанки».

Зокрема, за високий професіоналізм, сумлінну і багаторічну працю, вагомий особистий внесок у розвиток фізкультурно-спортивного руху Львівщини, почесними грамотами голови ЛОДА відзначено:

- президента гандбольного клубу«Галичанка» Романа Федишина;

- головного тренера ГК «Галичанка» Тетяну Штефан;

- тренера ГК «Галичанка» Анджелу Савченко.

Нагадаємо, Львівська «Галичанка» четвертий сезон поспіль стає чемпіоном України, є дворазовим володарем Кубка України, дворазовим володарем Суперкубка України й вперше в своїй історії здобула перемогу у міжнародній Балтійській лізі.

 

 

03.05.2018

 

Володимир Кравець – новий керівник управління капітального будівництва Львівської ОДА

Новим керівником управління капітального будівництва Львівської ОДА став Володимир Кравець.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підписав відповідне розпорядження № 140 /0/8-18 від 2 травня про призначення Володимира Івановича Кравця на посаду.

Зазначимо, що сьогодні під час організаційної наради облдержадміністрації відбулось його офіційне представлення.

 

Школярі Львівщини ознайомились із роботою сонячних електростанцій

Сьогодні, 3 травня, з нагоди відзначення Міжнародного дня Сонця, учні загальноосвітніх шкіл Львівської області відвідали сонячні електростанції - СЕС «Озерна» та «Самбірська СЕС».

Учні ознайомились з принципом роботи сонячних електростанцій та процесом виробництва електроенергії.

Як розповів заступника директора департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет метою заходу є популяризація відновлювальної енергетики серед молоді Львівщини.

«Одним із важливих завдань сьогодні є сприяння збільшенню частки відновлювальної енергетики в енергетичному балансі України, а також інтеграції України у світовий тренд переорієнтації енергетики на використання відновлюваних джерел енергії. І популяризація серед населення відновлювальної енергетики є черговим кроком на цьому шляху. Екскурсія на СЕС - це не лише пізнавальний та цікавий захід для дітей та молоді, але й внесок у енергетичну незалежність України», - зазначив Михайло Грет.

 

ОСББ у Львівській області: проблематика та шляхи врегулювання

Сьогодні, 3 травня, в Пустомитівській райдержадміністрації  відбулась нарада з питання популяризації створення в районі об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У нараді взяли участь представник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, керівники Пустомитівської райдержадміністрації, начальники відділів Пустомитівської РДА, голови місцевих рад та діючих ОСББ.

Станом на 1 квітня, у Пустомитівському районі налічується 447 багатоквартирних будинків, з них у 55 створено ОСББ (13,42%). 

Однією з причини повільного створення ОСББ співвласниками багатоквартирних будинків - брак знань законодавства і нормативно-правової бази для ОСББ. Людина схильна боятись і не сприймати того, чого не розуміє і не знає. Також відіграє свою роль незадовільний технічний стан, зношеність житлового фонду. Мешканці бояться брати на себе відповідальність за старі і зруйновані будинки. Продовжують чекати капітального ремонту від міської влади.

Відтак, департамент запропонував:

- щоб мешканці мали можливість звертатись за інформаційною та юридичною підтримкою до місцевої влади (призначити відповідального працівника або утворити відповідний структурний підрозділ), або добре, якщо в місті є відповідна ГО. При цьому доцільно було б проводити періодичні семінари, тренінги, на які слід запрошувати юристів, експертів.

- якщо в місті є позитивний приклад діяльності хоча б одного ОСББ, варто у міській раді організувати зустріч ініціативних груп та інших ОСББ із успішним керівником ОСББ (чи кількома). Обмін досвідом. Можна організувати поїздку в сусіднє місто, якщо своїх нема.

- рекомендовано прийняти міську Програму підтримки ОСББ, де передбачити кошти на капітальний ремонт для тих будинків, де створюється ОСББ.

Наголошуємо, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ.

Крім того, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. - 275 01 51.

 

У Львові відбувся підсумково-показовий майстер-клас з екстреної медичної допомоги

Сьогодні, 3 травня, на базі ВНКЗ ЛОР «Львівський медичний коледж післядипломної освіти» відбувся підсумково-показовий майстер-клас з екстреної медичної допомоги (ЕМД).

Захід організований за підтримки департаменту охорони здоров’я для слухачів груп «Фельдшери (м/с) станцій та відділень швидкої та невідкладної медичної допомоги», «Медичних сестер загальної практики – сімейної медицини» та викладачів з невідкладної медичної допомоги медичних коледжів Львівщини.

Метою майстер-класу є підвищення рівня професійної компетенції  молодших медичних спеціалістів в наданні невідкладної медичної допомоги хворим та потерпілим, а також відпрацювання практичних навичок та вміння діяти в команді під час порятунку.

«Просте накопичення знань і професійна кар’єра перестають бути пріоритетом. Медичні сестри та фельдшери мають вдосконалювати свої знання та вміння, швидко їх оновлювати. Ми стараємось впроваджувати нові форми і методи в післядипломну освіту, створювати не тільки можливості для навчання, а й зацікавити у власному розвитку, професійному вдосконаленні. Я вважаю, що сучасний підхід і капіталовкладення у післядипломну освіту молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів – це запорука ефективної діяльності медичної галузі», - зазначила Леся Вовк, директор Львівського медичного коледжу післядипломної освіти. 

Продемонстрували ситуаційні завдання щодо надання допомоги при серцево-легеневій недостатності, при подвійному ДТП та при потраплянні стороннього предмету у диханні шляхи.

По завершенню заходу учасників нагородили подяками за участь в проведенні підсумково-показового майстер-класу з надання екстреної медичної допомоги.

 

Громадська рада затвердила План роботи на 2018 рік

Сьогодні, 3 травня, відбулось засідання Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації. У межах цього засідання затвердили річний План роботи Громадської ради на 2018 рік.

«Я хочу подякувати Громадській раді за активну роботу. Можу з впевненістю сказати, що так як працюєте ви – не працює жодна Громадська рада у інших областях. Дякую за те, що ви постійно приходите до нас зі своїми ініціативами. Я вкотре хочу наголосити, що ми є відкритими для співпраці і завжди готові підтримати ваші пропозиції», - зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

Окрім того, Ольга Березюк анонсувала організацію з’їзду керівників Громадських рад інших областей України з метою передачі досвіду та обміну думками.

«Я хочу подякувати кожному з вас, адже за цей рік ми сформували справжню і сильну команду. Наша Громадська рада є найбільшою в Україні і складається зі 191 особи. І сьогодні наша команда є сильною, успішною та прогресивною», - наголосив голова Громадської ради при Львівській ОДА Андрій Болюбаш.

Під час засідання присутнім також презентували фільм українського режисера В'ячеслава Бігуна "Сильні духом". Це кіносповідь першого українського політв'язня Юрія Яценка, якому через рік вдалося вирватися з в'язниці РФ.

 

На Львівщині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 3 травня, у Музеї визвольної боротьби проектом “День народження Героя Небесної Сотні” вшанували пам’ять Володимира Топія та Богдана Вайду – майданівців, які загинули у боротьбі за Україну.

Фотографії Героїв, патріотичні пісні, сльози на очах у присутніх – вечір пам’яті об’єднав рідних загиблих майданівців, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались герої, а також небайдужих львів’ян.

«Львівщина заплатила найвищу ціну під час Революції Гідності і платить чималу ціну зараз, під час війни на сході країни. Кожен, мабуть, розмірковував, чому так відбувається. Це через те, що Господь поклав на нас велику відповідальність: перед людьми, державою і нашим майбутнім. Ще більша відповідальність лягла на сімї наших героїв. Усвідомлення цієї відповідальності треба перетворити на користь. Пам’ятайте, що від вашого слова, від вашої думки і від вашого погляду залежатиме доля і майбутнє нашої держави», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Дружина Героя Небесної Сотні Володимира Топія Леся Топій поділилася з присутніми спогадами про чоловіка, який загинув, допомагаючи гасити вогонь у Будинку профспілок. Цьогоріч, 26 квітня, майданівцю б виповнилося 63 роки.

«Чоловік завжди любив дітей, хотів, щоб їх було багато, щоб лунав дитячий сміх. Я вдячна йому за його постійну підтримку, турботу, безвідмовіність. Ми разом берегли традиції, передавали їх внукам. Не можу сьогодні сказати, що Герої Небесної Сотні – це звичайні прості люди. То були обрані люди. Вони ціною свого життя змінили наше бачення світу, своєї державності і навіть самих себе. Тепер коли ми говорим «Героям слава» зовсім по-іншому сприймаємо ці слова. До нас приходить розуміння, що ми маємо право і можливості жити у незалежній вільній та сильній державі», - зазначила Леся Топій.

Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні  Назарія Савка та інших виконавців.

 

Важливою є співпраця усіх трьох ланок – влади, організацій роботодавців та профспілок, - Олег Синютка під час засідання Львівської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

Сьогодні, 3 травня, відбулось підписання Територіальної угоди між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівським обласним об’єднанням організацій роботодавців та профспілковими об’єднаннями Львівської області на 2018-2020 роки. Документ підписали в межах засідання Львівської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

«Сьогодні на Львівщині маємо позитивну динаміку. Вона виражена в трьох вимірах. Перше – це ріст обсягів виробництва, друге – це ріст обсягів інвестицій, адже щотижня на Львівщині ми відкриваємо два нових виробництва. Третє – це ріст величини заробітної плати для мешканців Львівщини. Сьогодні Львівщина займає восьме місце в Україні за величиною середньої заробітної плати. Але ці, а також інші можливості, які на сьогодні має Львівщина, сповна не використовуються і нам необхідно зосередити свою увагу на декількох аспектах. Це детінізація тих процесів, які відбуваються, перепрофілювання економіки та кадрів, підготовка суспільства до змін, в тому числі у сфері власності. І тут дуже важливою є співпраця усіх трьох ланок – влади, організацій роботодавців та профспілок», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Закон про соціальний діалог, організації роботодавців, профспілки і Територіальна угода дає можливість залучити якнайширше коло і роботодавців, і активістів профспілок для участі в управлінні державою. Дуже важливо вповні використовувати цю можливість. Сьогодні для нас надзвичайно важливо зберегти кожне робоче місце, яке дає додатковий продукт», – наголосив голова Львівського обласного об’єднання організацій  роботодавців Іван Ривак.

«Проблеми зайнятості, інвестицій, нових робочих місць, легалізація праці найманих працівників та інші питання – є важливими для нас усіх. У нас в області 32 галузі і це 320 тисяч членів профспілок і є велике поле для діяльності та спільної співпраці», - зазначив голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько.

Метою Територіальної угоди є регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, а також забезпечення конституційних прав, гарантій працівників і власників на території Львівської області.

В межах засідання обрали голову Львівської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. Ним став Роман Дацько.

Також підбили підсумки виконання положень Територіальної угоди між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівським обласним об’єднанням організацій роботодавців та профспілковими об’єднаннями Львівської області на 2015-2017 роки.

 

Упродовж квітня Служба 112 опрацювала понад 10 тисяч звернень

Упродовж квітня служба 112 опрацювала  10 345 звернень мешканців Львівської області. З цієї кількості звернень  126 скеровано на екстрену службу 101, 1763 звернень - на 102, 1972  звернень - на 103, 86 звернень - на 104, 6398 звернень - на «Гарячу лінію області».

На «Гарячу лінію області» громадяни найчастіше звертались з питань транспорту, дорожнього покриття, комунального господарства. Із прийнятих  дзвінків  за місяць  5393 заявникам надано відповіді, ще 1005 звернень перебуває на розгляді.

 

Обережно! На Львівщині активізувались змії

Із настанням спекотної погоди змії покидають свої сховища, щоби погрітися під сонячними променями. На Львівщині поширена небезпечна отруйна змія ­  гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах.

Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 10­15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити.

Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

Від початку цього року у Львівській області зареєстровано 8 випадків госпіталізації людей з діагнозом ­ укус змії  (у Сколівському районі – 2, Мостиському районі-2, Самбірському-1, Городоцькому-1, Жидачівському-1 випадки).

Від укусів змій постраждало 8 осіб, із них одна дитина.

Перша допомога після укусу змії:

- передовсім намагайтесь якнайшвидше протягом 10­15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отруту можна відсмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;

- промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть;

- обмежте фізичні зусилля, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі;

- не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо ­ це ще більше пошкоджує тканину тіла;

- забороняється накладати джгут на кінцівку.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу для надання необхідної медичної допомоги.

Запам’ятайте: ваше життя та здоров’я і ваших рідних залежить від вибору правильної поведінки. Будьте обережні!

 

Львівщина планує взяти участь у China International Import Expo 2018

У листопаді цього року Україна вперше буде представлена національним стендом на China International Import Expo 2018 – найбільшій виставці Китаю з імпорту, яка прийматиме понад 100 країн та понад 150 000 учасників.

Офіс з просування експорту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розробляє концепцію національного стенда та запрошує українські компанії подати заявку на представлення на національному стенді власних продуктів та послуг. Пропозиції не обмежуються галузями, та можуть бути представлені як фізично (якщо це дозволяють розміри стенду), так і віртуально.

Продукти та послуги повинні відповідати наступним критеріям: якість, інноваційність, креативність, експортний потенціал (визначається фахівцями Офісу з просування експорту).

Заявки приймають до 15 червня 2018 року за посиланням.

Після розгляду анкет Організаційний комітет зв’яжеться з вами, щоб детальніше дізнатись про вашу продукцію/послугу. Представлення на національному стенді є безкоштовним.

Додаткову інформацію можна отримати за адресами:

Офіс з просування експорту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України - GoChina@epo.org.ua або за телефоном +38 067 828 20 34 Катерина Співакова.

Сектор з просування експорту Львівської області - loda.export@gmail.com або за телефоном +38 067 958 35 93 Христина Каліш

Довідково

China International Import Expo 2018 - міжнародна виставка, яка проходитиме з 5 по 10 листопада 2018 року у Шанхаї (КНР). Це перша міжнародна виставка Китаю, що орієнтована на імпорт. Для українських виробників це можливість бути серед перших, хто представить свої продукти та послуги цьому ринку та суміжних ринках.

У наступні п’ять років Китай планує імпортувати продуктів і послуг на суму понад 10 трлн доларів США. Серед пріоритетних для імпорту товарів та послуг, з якими Китай запрошує приїхати на виставку: промислове обладнання, побутова техніка, автомобільний транспорт, одяг та споживчі товари, харчова та аграрна продукція, медичне обладнання та продукція, а також послуги у сфері туризму, новітніх технологій, культури та освіти, проектування та дизайну, аутсорсингу.

 

Шахтарям області повністю виплатили зарплату за березень

На рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації вугільної продукції. Фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати шахтарям.

Відтак як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА працівникам ДП «Львіввугілля» повністю виплатили зарплату за березень.

Зазначимо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з 2 квітня підвищило граничну ціну на вугілля, вироблене державними вугледобувними підприємствами. Гранична ціна зросла на 4,5% (на 110 грн/тонна) – до 2535 грн/тонна (без ПДВ і витрат на транспортування).

За даними Міненерговугілля, прогнозна собівартість виробництва вугілля на державних шахтах в 2018 році становитиме 2 937,3 грн за тонну.

 

На Львівщині відкрили потужну дахову сонячну електростанцію

Сьогодні, 3 травня, у смт. Запитів Кам’янка-Бузького району на території ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси» відкрили дахову сонячну електростанцію. СЕС потужністю 500 кВт збільшить частку альтернативної енергії та знизить використання вуглеводневих енергоносіїв при виробництві електричної енергії.

Участь у відкритті СЕС взяв перший заступник голови Львівської ОДИ Ростислав Замлинський.

"Це вже 8 проект по сонячних електростанціях, який реалізується на території Львівщини. Загальна потужність усіх СЕС складає майже 28 МВт. Дуже важливо, що у домогосподарствах встановлюють приватні сонячні електростанції і їхня потужність є майже 3 МВт. Крім того, на території області діють 2 мінігідроелектростанції, також вітрові електростанції, загальна потужність яких майже 50 МВт. Цього року ми плануємо відкрити ще 4 СЕС, ряд нових вітрових електростанцій", - наголосив Ростислав Замлинський.

Це спільний проект ПП «Арт-Енерго» та ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси». Запланована орієнтовна кількість вироблення електроенергії в рік – близько 549 945 кВт/год.

"Сьогодні запустили першу чергу, це 1880 панелей, вони розташовані на усіх 6 дахах нашого підприємства.  Великий плюс сонячної електростанції в  зеленому тарифі, який передбачає продаж енергетики в загальну мережу, а це гарна можливість отримати дохід", - наголосив засновник ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси» Тарас Хавка. 

Зазначимо, сума залучених інвестицій у будівництво СЕС становить понад 14 млн гривень. 

 

"Мир в Україні: від діалогу до примирення" - в області відбулась регіональна конференція

Сьогодні, 3 травня, у Львівській облдержадміністрації відбулась регіональна конференція «Мир в Україні: від діалогу до примирення. Регіональні особливості миробудування на Львівщині».

«Львівщина є особливою. Немає області, де були б в одному місці представленні єпархії декількох християнських конфесій. Це, насправді, накладає на нас дуже велику відповідальність. Сьогодні Україна стоїть на порозі надання автокефалії для православної церкви. Нам потрібно демонструвати єдність та спільність. Я дякую за те, що ми сьогодні маємо можливість спільно молитися, думати і спільними справами творити добрі речі», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Мир починається звучанням у моєму серці. Якщо я прагну миру і маю його у серці, то можу ним поділитися. Я хочу його передавати, шукаю його. Нам не слід чекати проблем і причин для того, щоб говорити про мир. Про нього потрібно пам’ятати завжди. Ми хочемо, щоб через діалог та пізнання одне одного, нам вдалося запобігти різним проблемам», - наголосив директор БФ «Карітас СДЄ» УГКЦ, отець Ігор Козанкевич.

У межах конференції представили Стратегію участі Церков і релігійних організацій у миробудуванні «Україна – наш спільний дім».

Актуальність розробки цієї Стратегії полягає в необхідності реакції церков і релігійних організацій нинішню суспільно-політичну ситуацію в Україні, зумовлену триванням трансформації українського суспільства до демократичних засад і військовим конфліктом на Сході України.

 

«Ми працюємо над тим, щоб спонукати людей стати повноцінними власниками земельних ділянок», - Олег Синютка

Одним із завдань аудиту земель, який розпочали в області минулого року, є законне оформлення земельних ділянок, які перебувають у користуванні селянських господарств.  Про це  в ефірі телеканалу «Перший Західний» розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Земля сьогодні приносить прибуток тим, хто на ній працює. Земля повинна коштувати дорого, щоб сплачувався податок державі, місцевим органам влади і щоб платилася орендна плата за використання паїв тим людям, які сьогодні є власниками чи користувачами землі. І дуже довгий період  часу люди просто обробляли землю без належних на це документів. Ми вже 8 місяців працюємо над тим, щоб після інвентиризації земель спонукати людей оформити право власності на земельну частку (пай) і стати повноцінним власником земельної ділянки», - зазначив Олег Синютка.

Як наголосив очільник області одним із першочергових завдань сьогодні  є державна підтримка фермера.

«Під час свого виступу на Агропорті Президент України дуже чітко сказав, що держава повинна підтримувати фермера. І сьогодні в дискусії велика компанія-фермер я однозначно стою на стороні фермера, тому що він є на місці, допомагає громаді, працевлаштовує людей та швидко реагує на зміни», - додав Олег Синютка.

 Зазначимо, що за результатами аудиту вже сформували електронну базу даних земель в розрізі кожної сільської ради та відповідної інформації щодо форми власності усіх ділянок. Відтак, на території Львівської області у приватній власності перебувають 629 тисяч гектарів землі, у комунальній власності – 88,4 тисячі гектарів, іще 70 тисяч гектарів належать державі. Лідерами за кількістю сільськогосподарських угідь є Жовкіський та Сокальський райони.

Окрім цього частина земель перебуває поза правовим полем. Найбільше незадіяних площ у Старосамбірському, Радехівському, Дрогобицькому та Самбірському районах. Окрім того, значна частина земель на території області є неуспадкованою (25 тисяч гектарів) та невитребуваною (22 тисячі гектарів).

На основі проведеного аудиту розробили спільно з Держгпеокадастром та Управлінням юстиції алгоритми дій, що мають застосовувати у кожному із напрямів. Перш за все, для активізації впровадження державних земель в обіг варто активно застосовувати аукціони. Зараз на Львівщині в реєстрі є 3444 ділянки на загальну площу 52 тисячі гектарів, які можуть бути виставлені на аукціони.

 

На Львівщині тривають заходи спартакіади «Повір у себе» серед осіб з інвалідністю

Нещодавно у Львові відбулися змагання обласної спартакіади "Повір у себе" з настільного тенісу серед спортсменівз ураженнями опорно-рухового апарату, вадами слуху та вадами розумового й фізичного розвитку.

У змаганнях взяли участь близько 40 дітей віком до 15 років зі Львова та районів області. Найкращими були Софія Дзвоник, Олег Васьків, Юліана Лунич, Ірина Корнай, Назар Жукевич, Мар’яна Плечій та Степан Білець.

Незабаром визначаться переможці обласних змагань з боча серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та з шахів з ураженнями опорно-рухового апарату, вадами слуху та вадами розумово-фізичного розвиткусеред дітей віком до 15 років.

Організатор заходів Львівський регіональний центр фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

 

Львівська «Галичанка» востаннє у цьому сезоні зіграє вдома

Сьогодні, 3 травня, гандбольна  «Галичанка» (Львів) востаннє у цьому сезоні зіграє вдома. Підтримайте команду, завітавши на матч.

Уболівальників запрошують на заключний матч Суперліги чемпіонату України з гандболу між лідерками та найпринциповішими суперницями – львівською «Галичанкою» та ужгородськими «Карпатами».

Матч відбудеться у четвер, 3 травня, о 17:45 в палаці спорту «Галичина» за адресою вул. Керченська, 8.

Львівська «Галичанка» четвертий сезон поспіль стає чемпіоном України, є дворазовим володарем Кубка України, дворазовим володарем Суперкубка України й вперше в своїй історії здобула перемогу у міжнародній Балтійській лізі. 

 

Команда з Львівщини перемогла на чемпіонаті України з водного туризму

Впродовж, 26-30 квітня, на річці Чорний Черемош неподалік села Бистрець, Верховинського району Івано-Франківської області відбувся чемпіонат України зі спортивного водного туризму «Черемош – 2018» серед двомісних, чотиромісних катамаранів та рафтів. 

Учасниками змагань були спортсмени з 10 регіонів України. Організатором чемпіонату виступила Федерація спортивного туризму України, за активного сприяння Міністерства молоді та спорту України.

В рамках змагань команда Львівської обласної федерації спортивного туризму здобула три призові місця, з них два перші та одне третє. Перші місця у загальноособистому заліку посіли у класі суден катамарани чотиримісні та суден рафт. Третє місце команда виборола у класі суден катамарани двомісні у загальнособистому заліку.

Зауважимо, що команда Львівської обласної федерації спортивного туризму України є багаторічним переможцем чемпіонату України зі спортивного водного туризму «Черемош – 2018». А за підсумками цьогорічного чемпіонату, троє спортсменів виконали кваліфікаційні вимоги на звання майстра спорту України.

 

Наша єдина стратегія – якісні дороги за допомогою якісного громадського контролю,- Олег Синютка

Сьогодні, 3 травня, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Національним Секретаріатом CoST та Трансперенсі Інтернешнл Україна.

«Ми пишаємося тим, що Львівщина є лідером в проведенні дорожнього будівництва та ремонтних робіт. Минулого року нам вдалось відремонтувати та збудувати понад 600 км доріг і цю позитивну динаміку ми зберігаємо цього року. Ми розуміємо , що надзвичайно важливими є якість проведення ремонтних робіт і пов’язаних з цим дотримання гарантійних термінів та участь громадськості та незалежних експертів у процесі як будівництва, так і постгарантійного обслуговування доріг. Дуже важливо, що ми сьогодні маємо можливість підписати Меморандум про співпрацю. Наша єдина стратегія – якісні дороги за допомогою якісного громадського контролю», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

У межах децентралізації дорожнього господарства на баланс Львівської обласної державної адміністрації було передано 6 526 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення Львівської області.

З метою забезпечення прозорості та публічності дорожньої інфраструктури області, Львівська обласна державна адміністрація виявила бажання приєднатися до роботи порталу CoST «Прозора інфраструктура», на якому всі охочі зможуть отримувати актуальні дані про проведення ремонтів автомобільних доріг місцевого значення в режимі онлайн за посиланням: portal.costukraine.org.

«Прозора інфраструктура» - веб-портал відкритих даних про інфраструктурні проекти, впорядкованих згідно з міжнародними стандартами CoST IDS, на якому дані подані у зручній та зрозумілій для широкого загалу формі, з візуалізацією на карті України.
Завдяки порталу складні дані про інфраструктуру перетворюються на зрозумілу неспеціалістам інформацію, що дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявлення ризиків корупції. Стандарт CoST IDS передбачає моніторинг інфраструктурного проекту на всіх етапах його життєвого циклу: від прийняття рішення про реалізацію проекту та планування до закінчення гарантійного терміну.

«Вперше на обласному рівні ми підписуємо Меморандум про співпрацю. На сьогодні ми розкрили інформацію по понад двох тисячах об’єків ремонту по всій Україні. Відтепер до нашого порталу ми додамо і Львівську облдержадміністрацію, яка вноситиме дані. Це дасть можливість залучити громадськість Львівщини до спостереження за процесом виконання робіт»,- наголосила директор Національного Секретаріату CoST в Україні Наталія Форсюк.

Відтак, дані на портал вноситимуться департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації самостійно, а частина інформації про проект автоматично завантажуваиметься у форми з порталу публічних закупівель Prozorro щотижня (біля 40%).
В межах одного інфраструктурного проекту на порталі розкривається близько 290 інформаційних показників, які вносяться у машиночитному форматі, що дозволяє в автоматичному режимі їх порівнювати.

Прості інструменти аналітики дозволять автоматично порівнювати дані за 5-8 визначеними критеріями.

Завдяки співпраці між Львівською обласною державною адміністрацією, Національним Секретаріатом CoST та Трансперенсі Інтернешнл Україна громадянське суспільство отримає зручний інструмент для здійснення громадського моніторингу та контролю реалізації ремонту доріг, журналісти – зручний доступ до об’єктивної та актуальної інформації про виконання проектів, порівняння та аналізу інформації для підготовки матеріалів або проведення журналістських розслідувань, бізнес – інструмент для аналізу рівня відкритості ринку та корисну статистику про реалізацію інфраструктурних об’єктів, рівень конкуренції тощо, а Львівська обласна державна адміністрація забезпечить новий рівень прозорості при реалізації інфраструктурних проектів та матиме можливість в черговий раз продемонструвати відкритість та інформувати громаду про покращення місцевої інфраструктури.

Довідково:

CoST (Construction Sector Transparency Initiative, Ініціатива прозорості інфраструктури) багатостороння ініціатива із секретаріатом у м. Лондоні (Великобританія), яка об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу в 16-и країнах світу з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, підвищення ефективності використання публічних коштів, моніторингу та зменшення ризиків неефективного управління та корупції.

В Україні Ініціатива CoST розпочала свою активну роботу у 2015 році за підтримки Світового банку та сприяння Уряду України після підписання Меморандуму про співпрацю між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України та Державним агентством автомобільних доріг України.

Станом на травень 2018 року до роботи Ініціативи приєднано Укравтодор, ДП НЕК «Укренерго», КК «Київавтодор».

В березні 2016 року закупівельними організаціями розпочато розкриття інформації за пілотними проектами. Інформацію розкривають 24 обласні служби автомобільних доріг. Станом на березень 2018 року розкрито інформацію за більше 1000 контрактів в сфері будівництва/реконструкції/ремонту автомобільних доріг.

 

Поціновувачів фотографій запрошують до участі у шостому фотоконкурсі «Вікі любить Землю»

1 травня 2018 року розпочався конкурс фотографій природних пам’яток України «Вікі любить Землю». Уже вшосте його організовує «Вікімедіа Україна» для поповнення бази  фотографій пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду України у Вікісховищі з подальшим визначенням найкращих робіт та найактивніших учасників.

«Вікі любить Землю» (WikiLovesEarth) – міжнародний фотоконкурс, метою якого є збір фотографій природних пам’яток під вільною ліцензією, для того, щоб цими світлинами можна було ілюструвати статті у Вікіпедії та інших вікіпроектах. Усього за п’ять років української частини конкурсу, учасники сфотографували понад три тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 60 тисяч фотографій, зроблених на територіях біосферних, природних заповідників, національних природних парків, заказників, пам’яток природи, заповідних урочищ, ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків. Але ще близько 60% об’єктів, зазначених у конкурсних списках заповідних ділянок України, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Участь у конкурсі є вільною та відкритою як для професійних фотографів, так і для любителів. Протягом травня всі охочі можуть подати фотографії власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Обов’язковою умовою участі також є додавання географічних координатів до опису фото.

За результатами оцінок журі буде визначено переможців основних номінацій — «Найкраще фото», «Найбільша кількість сфотографованих об’єктів».  Автори найкращих світлин та чисельних внесків будуть нагороджені цінними призами.

Фотографії тих об’єктів природно-заповідного фонду, які до початку конкурсу не мали фотографій Вікісховищі, отримують додатковий коефіцієнт при підбитті підсумків. Тож фотографи, які звернуть увагу на безсвітлинні об’єкти, відповідно до регламенту фотоконкурсу, мають більше можливостей перемогти в кількісній номінації!

2018 року у «WikiLovesEarth» разом з Україною візьмуть участь понад 25 країн світу: Алжир, Бразилія, Канада, Швеція, Молдова та інші.  Наприкінці літа 10 найкращих робіт українського конкурсу візьмуть участь у міжнародному етапі.

Регламент конкурсу тут

Інфографіка «Як взяти участь» тут.  

Сторінка у Facebook.

Сайт конкурсу.

Е-адреса оргкомітету: wle@wikimedia.in.ua

 

«Кожен п’ятий долар надходить в область від експорту продуктів переробки деревини», - Олег Синютка

Кожен п’ятий долар надходить в область від експорту продуктів переробки деревини. Про це в ефірі телеканалу «Перший Західний» розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Якщо порівняти ситуацію з позаминулим роком, вона суттєво змінилася. Змінилася із точки зору переробки, тому що після заборони вивозу кругляку у нас відкрилося до десятка нових виробництв, де люди отримують суттєві заробітні плати. Другою важливою річчю є те, що кожен п’ятий долар легальної виручки від експорту, який приходить на Львівщину, є від експорту продуктів переробки деревини. Ці речі почали сьогодні розвиватись достатньо динамічно», - зазначив Олег Синютка.

Зазначимо, що торік в області відкрили 84 підприємства, 26 з яких у галузі деревообробки та меблевого підприємства. Окрім цього, збільшилась і кількість найманих працівників та рівень середньої заробітної плати у деревообробній галузі. 

Додамо, що на Львівщині працюють близько 600 лісопереробних підприємств.

 

На Львівщині планують звести новий меблевий комбінат

Сьогодні, 3 травня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із засновником компанії “Фортіво” Фарманом Ісламлі, аби узгодити будівництво нових виробничих приміщень площею 20000 м² на базі ТзОВ “Меблевий комбінат “Стрий”.

Очільник області відзначив актуальність розвитку деревообробної галузі у зв’язку із введенням обмеження на вивіз кругляка та зазначив, що обласна влада сприятиме відкриттю нових фабрик та комбінатів у цій галузі.

«Галузь деревообробки на Львівщині та й в Україні загалом, зараз дуже затребувана. Кожен п’ятий експортний долар надходить у Львівську область від операцій пов’язаних із продукцією деревообробки», - наголосив під час зустрічі Олег Синютка.

Гості ознайомили голову облдержадміністрації із специфікою роботи підприємства та планами розширяти свою діяльність.

«Динаміка розвитку нашого підприємства дає нам можливість розширяти свою діяльність. У нові виробничі потужності плануємо інвестувати 3 мільйони доларів та впровадити новий проект у три етапи. Відтак, на першому етапі запустимо виробництво стільців для збуту у Європі та країнах Близького Сходу. Це дозволить створити більше сотні нових робочих місць», - зазначив Фарман Ісламлі.

Завершити будівництво підприємства планують уже цього року.

 

У Домі Франка відбудеться виставка живопису Ореста Сколоздри

У п’ятницю, 4 травня, о 16:00 год у Домі Франка відбудеться виставка живопису заслуженого художника України Ореста Сколоздри. Художник-пейзажист, якого називають "львівським неоімпресіоністом" вражає потужністю та фактурою мазків, кольорами, неповторністю зображеного.

Від його картин віє силою духу і водночас умиротвореним спокоєм. Роботи Ореста Сколоздри є своєрідним гімном рідній природі, вичаклуваним пензлем чи мастихіном.

Виставка у #ДімФранка унікальна й тим, що тут уперше представлятимуть роботи сина й батька: Ореста Сколоздри, живописця, та його батька – Володимира Сколоздри, відомого скульптора, лауреата Державної премії, який увіковічив у камені визначних українських діячів та письменників, зокрема й Івана Франка. 

Довідково:

Орест Сколоздра народився 1953 року у с. Дроговиж Миколаївського району Львівської обл.

1979 р. закінчив Львівську національну академію мистецтв. Після її закінчення працював головним художником Турбівського склозаводу Вінницької обл. У 1980-х роках працював у Новороздільській школі мистецтв.

Перші виставки були ще під час навчання та у 1979 р. у Львові й Івано-Франківську.

У часник багатьох міжнародних, українських та регіональних виставок. Учасник міжнародної бієнале живопису 2007 року в Києві. Лауреат багатьох міжнародних мистецьких конкурсів. Має звання Митець року-2008.

Член Національної спілки художників України. Заслужений художник України.

 

На Львівщині презентують виставку «Богиня степу» українського художника з Донбасу Петра Антипа

Сьогодні, 3 травня, о 17.00 в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові відбудеться відкриття виставки «Богиня степу» українського художника з Донбасу Петра Антипа.

Виставка стане логічним продовженням першого етапу проекту: «Амазонка – богиня степу», представленого у квітні 2017 року у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ).

Доповнений новими творами живопису, пластики та графічною серією «Амазонки» (2017–2018), проект не лише демонструє нові грані творчості художника й широкий діапазон візуально-образних форм, а насамперед представить його доробок як цілісне мистецьке явище.

Довідково:

Петро Антип - архітектор, скульптор, маляр, графік, громадський діяч. Народився 1959 року в Горлівці Донецької області, Україна.  У 1980 –1984 роках навчався в Пензенському художньому училищі ім. академіка К. А. Савицького.  З 1989 року – член Національної спілки художників України.  1990 рік – стипендіат Спілки художників СРСР.  З 2009 року – заслужений художник України. З 2014 року живе та працює в Києві.

Автор проекту «Фонтан життя» в Запоріжжі (2005), який увійшов до «Історії українського мистецтва» ( 2007); фонтану «Грошове дерево» в Донецьку (2009); пам’ятника Петрові Горлову (1999); співавтор пам’ятників Т. Шевченку в Горлівці й Добропіллі; академіку М. Амосову на Байковому кладовищі в Києві (разом із О. Дяченком, 2003); Федору Єнакієву (2010) та Степанові Руданському в м. Калинівці Вінницької області (2014).
Твори є в музеях, галереях і приватних колекціях України, Росії, США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Швеції. Полотна майстра закуповувала Спілка художників СРСР і Міністерство культури України.
Творчості митця було присвячено п’ять документальних фільмів. Його ім’я ввійшло до каталогу асоціації художників-монументалістів«Погляд»: «Єдність 100 українських митців світу – 100-річчю українських поселень в Канаді» (1995); альбому «Мистецтво України ХХ століття» (2000); «Енциклопедії сучасної України» (2001); «Історії українського мистецтва» (2007); каталогу виставки "DE PROFUNDIS" (“З глибин...”) “Віхи української пластики” (Мистецький Арсенал, 2009) і т.д.

 

«Сільські амбулаторії мають бути збудовані якісно», - Олег Синютка

На Львівщині планують збудувати 70 сільських амбулаторій. Будівництво амбулаторій розпочнуть після погодження Мінрегіонбуд та МОЗ України спроможної мережі надання первинної медичної допомоги та проектів будівництва нових амбулаторій в області.

Про це в ефірі телеканалу «Перший Західний» розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«На сьогоднішній день Мінрегіонбуд затверджено типовий проект, який повинен використовуватися при будівництві амбулаторій. Ми подали в Міністерство регіонального розвитку і будівництва України план розміщення, який повинен бути погоджений. Для того, щоб в конкретному населеному пункті була сільська амбулаторія, повинна бути і відповідна кількість мешканців і можливість для проживання того чи іншого фахівця. Завдання полягає не в тому, щоб просто побудувати будинок, важливо, щоб там були люди, які хочуть постійно жити і працювати в цьому населеному пункті», - зазначив Олег Синютка.

Також очільник області наголосив на важливості якості будівництва нових сільських амбулаторій.

«Тільки тоді, коли ми погодимо перспективний план, ми розпочнемо будівництво 70 амбулаторій. Мені б дуже хотілося, щоб це відбулось цього року, але першочерговим тут для нас є якість, адже ті речі, які будуються мають бути збудовані надовго, а отже якісно», - наголосив Олег Синютка.

Нагадаємо, що амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які збудують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбуватиметься таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу.

 

У Львівському музеї історії релігії відбудеться виставка Володимира Карвасарного

У п'ятницю, 4 травня у виставковій залі Львівського музею історії релігії відкривається виставка графіка, живописця, розробника і втілювача дизайнерських проектів інтер’єрів громадських приміщень, об’єктів історико-краєзнавчого та культурного призначення Володимира Карвасарного.

Митець працює в жанрах тематичної картини, графічного плаката, декоративного панно, дизайну та художнього конструювання. У Музеї він представить плакати мальовані фарбами. Вони вирізняються професійною майстерністю, щирістю, оригінальністю, самобутністю.

Володимир Карвасарний цікавиться творами різних жанрів, стилів, епох. Про це свідчать плакати «Отелло», «Ромео і Джульєтта», «Украдене щастя», «Загибель богів».  Художник пише про найстрашніші в історії людства злочини фашизму і періоду перебудови «комуністичного раю» («Освенцим»), не залишається осторонь проблем, які виникли в новітній історії України («Борцям за волю України присвячується»). Про патріотичну і активну громадську позицію митця свідчать твори «А ми дивились і мовчали…», «Не стане знаку на землі», «Все, що маєм, не шануєм, а втративши, плачем».

Працюючи над темою плаката Володимир Карвасарний постіно шукає нові оригінальні композиційні рішення, новий образний підхід. Тому його полотна носять глибокий особистісний характер, наповнені експресією, внутрішньою динамікою і великою майстерністю.

Відкриття виставки «Володимир Карвасарний. Плакат» відбудеться 4 травня, у п’ятницю, о 16:00 год у виставковій залі Львівського музею історії релігії.

 

Триває набір на міжнародний проект для молоді Львівщини

24-27 травня вже вдруге відбудеться молодіжний візит «TRIPS for ACTION B&V» для активних людей, які займаються розвитком молодіжних ініціатив у Львівській області.

Під час поїздки планується ознайомитись з громадською діяльністю, функціонуванням молодіжних просторів та організацією молодіжної політики Будапешту та Відня.

Під час переїздів разом напрацьовуватимемо ідеї створення локальних молодіжних просторів, а наш автобус перетвориться на молодіжний коворкінг.

Обов'язкові вимоги до учасників:

- наявність біометричного паспорта / дійсної візи  та страхівки на період поїздки

- проживати у Львові або Львівській області

- мати вік від 18 до 25 років

- володіти середнім рівнем англійської

Організатори покривають транспортні витрати, печиво та сік в дорогу.

Орієнтовний внесок учасника - 35 Є, який буде покривати проживання, організаційні витрати.

Останній термін подачі заявки: 06.05.2018. Організатори зв'яжуться з відібраними учасниками до 09.05.2018

Програма поїздки насичена та передбачає інтенсивне навчання за допомогою методів неформальної освіти, тому будьте готові попрацювати задля ефективного результату поїздки та поширення досвіду в майбутньому.

Усі охочі повинні заповнити заявку та виконати творче завдання.

Організатори: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та Львівський обласний молодіжний центр.

Контактні особи: Софія Курман, 0685121268.

 

Українці і поляки спільно відзначили День Конституції Польщі

Сьогодні українці спільно з  польською громадою урочисто відзначили 227-річницю Конституції Польщі 3 травня.

Участь в урочистостях взяли керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, Генеральний консул РП у Львові Рафал Вольскі,  а також молодь та небайдужі громадяни.

Під  супровід  Львівського муніципального оркестру присутні поклали квіти до пам’ятника Адаму Міцкевичу та Тарасу Шевченку. Опісля виконали Державний Гімн України і Польщі.

“Польща одна з перших країн підтримала Україну у боротьбі з ворогом, у нас  є спільна культура і традиції, ми дружні народи і вони святкують спільно з нами, а ми розділяємо їхню радість”,  – зазначила Маріанна Вільшинська.  

 

3 травня – Міжнародний день Сонця

Щорічно в світі 3 травня відзначають Міжнародний день Сонця.

Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії, європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує відзначення Дня Сонця.

Метою проведення заходу є привернення уваги до можливостей використання енергії сонця як поновлюваного джерела енергії та підвищення енергонезалежності і чистоти нашої планети.

З цієї нагоди сьогодні на  Львівщині відкривається чергова дахова сонячна станція потужністю 500 кВт у смт.Запитів Кам’янко-Бузького району спільний проект ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси» та ПП«Арт-Енерго», а також більше 100 учнів загальноосвітніх шкіл області відвідають з екскурсіями сонячні станції : ТОВ «Синтез Солар» м.Борислав, ТОВ «Самбірська сонячна станція» с.Ралівка Самбірського району та ТОВ«Ліг-Агро» с.Цетуля Яворівського району.

Зазначимо, на Львівщині вже працює 7 сонячних електростанції (СЕС), загальною потужністю 26,5 МВт, у що інвестовано більше 30 млн євро. У цьому році очікується введення в експлуатацію ще 5 СЕС, загальною потужністю 48,3 МВт (інвестиції складуть 58 млн євро).

Активно долучаються до розвитку сонячної енергетики і мешканці Львівщини - вже більше 200 приватних домогосподарств області встановили сонячні електростанції. Також для розвитку відновлювальної енергетики на Львівщини починаючи з 2018 року за рахунок коштів обласного бюджету в межах «Програми енергозбереження для населення Львівщини» здійснюється відшкодування 10% тіла кредиту для мешканців на встановлення приватних сонячних електростанцій. На ці цілі в обласному бюджеті передбачено 2 млн гривень.

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження вітає всіх причетних до розвитку сонячної енергетики з Міжнародним днем Сонця та бажає більше світлих сонячних днів!

 

Львівщина серед лідерів областей із впровадження медичної реформи

Львівщина успішно впроваджує медичну реформу. Про це в ефірі телеканалу «Перший Західний» під час зустрічі із відомими журналістами Львівщини розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Медична реформа – це, мабуть, один із найскладніших процесів, які відбуваються. І всі прекрасно розуміють, що так, як сьогодні функціонує система охорони здоров’я, тривати далі не може і обов’язково потрібно було робити кроки вперед.  Якщо говорити про медичну реформу на Львівщині, то ми 100 % не пасемо задніх. І якщо брати до прикладу наш проект «Онкопревенції» - це фінансування за кошти Світового банку боротьби з онкологією, то ми є найкращими серед всіх областей. Якщо говорити про укладення угод із сімейними лікарями - ми в першій п’ятірці по темпах. Якщо говорити про перетворення закладів в некомерційні прибуткові комунальні заклади охорони здоров’я, то на сесії обласної ради одразу були прийняті всі рішення з цього питання. Нам сьогодні не вистачає великої суми коштів, які треба одноразово інвестувати у сферу охорони здоров’я. При всій професійності наших лікарів – якщо в них не буде сучасного обладнання, вони не зможуть конкурувати», - наголосив Олег Синютка.

Зупинився очільник області і на екстреній медичній допомозі та первинній медичній ланці, які як наголосив Олег Синютка, є сьогодні ключовими в межах реформи.

«Екстрена медична допомога – це та допомога, яка може бути необхідна людині будь-якого віку та статусу. Первинна медична ланка – є сьогодні ключовою річчю, адже саме там є найбільша кількість людей, які потребують допомоги. Другою важливою річчю – є екстрена медична допомога. Це швидка медична допомога, яка приїде вчасно та надасть кваліфіковану допомогу нашим мешканцям», - додав Олег Синютка.

 

На Львівщині стартує чемпіонат України з ралі «XVI Ралі Галіція»

Протягом 4 - 6 травня 2018 рокуна території Львівщини (Дрогобицький, Старосамбірський, Сколівський, Турківський райони, м. Трускавець та м. Борислав) стартує І етап чемпіонату України з ралі «XVI Ралі Галіція».

Традиційно чемпіонат України з ралі «Ралі Галіція» приваблює найсильніших пілотів – чемпіонів України з ралі та іноземних спортсменів. У цьогорічних перегонах очікується участь орієнтовно 50 екіпажів – з Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Київської, Дніпропетровської, Полтавської областей, а також за попередніми заявками іноземні спортсмени з Німеччини, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Австрії та Словаччини.

Урочисте відкриття змагань заплановане на 4 травня о 21 годині в місті Трускавець (площа Незалежності).

Головний суддя змагань, директор змагань – суддя національної категорії Сергій Єженков (м. Львів).

Довідково:

Загальна довжина маршруту «XVI Ралі Галіція» становить 326 км, з них 144,8 км - спецділянки. Кількість спецділянок – 10.

Змагання проводить Автомобільна федерація України та Галицький автомобільний клуб під егідою Міністерства молоді та спорту України, за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Дрогобицької, Сколівської Старосамбірської, Турківської райдержадміністрацій, Трускавецької та Бориславської міських рад.

 

 

02.05.2018

 

Ігор Туз - новий керівник департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА

Новим директором департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації став Ігор Туз.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підписав відповідне розпорядження № 135/0/8-18 від 26 квітня 2018 року про призначення Ігоря Ярославовича Туза новим керівником департаменту.

Відтак, Ігор Туз призначений на посаду директора департаменту з 2 травня.

Зазначимо, що сьогодні під час апаратної наради облдержадміністрації відбулось його офіційне представлення.

 

На автомобільний дорозі Шегині-Циків тривають ремонтні роботи

На автомобільній дорозі місцевого значення С141012 Шегині — Циків триває поточний середній ремонт. 

Сьогодні підрядною організацією влаштовується вирівнюючий шар асфальтобетону товщиною 4 см, після чого заплановане влаштування верхнього шару, товщиною 5 см.

Одночасно на цій дорозі проводиться влаштування узбіч.

 

Президент провів зустріч із Помічником Державного секретаря США

Президент України Петро Порошенко прийняв Помічника Державного секретаря США Весса Мітчелла.

Під час зустрічі було обговорено безпекову ситуацію на Донбасі та необхідні першочергові кроки з метою досягнення прогресу у мирному врегулюванні.

Скоординовано підходи щодо реалізації ініціативи з розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Наголошено на відповідальності Росії за повне виконання Мінських домовленостей та відповідно необхідності продовження санкцій проти РФ до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включно з Кримом.

Глава держави закликав американську сторону до більш активного залучення до питання звільнення українських політв’язнів, які утримуються в російських тюрмах, та українських заручників.

Петро Порошенко висловив вдячність американській стороні за тверду і рішучу підтримку у боротьбі з російською агресією. Підкреслено важливість надання Україні військової допомоги та відзначено рішення Вашингтону щодо постачання оборонних озброєнь.

Сторони скоординували кроки із протидії будівництву проекту «Північний  потік - 2».

Петро Порошенко поінформував американську сторону про досягнутий прогрес у реалізації реформ в Україні, зокрема у сфері безпеки і оборони, боротьби з корупцією.

Президент України та Помічник Державного секретаря обговорили питання розвитку двосторонніх політичних контактів та активізації торговельно-економічної співпраці.

 

Лісогосподарські підприємства Львівщини сплатили до держбюджету майже 50 мільйонів гривень

27 квітня відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.  З інформацією про підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за перший квартал 2018 року виступили заступники начальника управління та начальники відділів за напрямами діяльності.

Підприємства Львівського ОУЛМГ у першому кварталі поточного року забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 4,8 тис га, в ході яких заготовлено 109,9 тис  кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 453 га.

За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 243,6 тис кбм деревини, в тому числі на рубках головного користування – 135,3 тис кбм.

В круглому вигляді було реалізовано 179,6 тис кбм деревини. На власних виробничих потужностях перероблено 48,0 тис кбм  деревини. Випущено продукції переробки на суму 75,0 млн грн. Обсяг реалізації продукції склав 282,5 млн грн, або 135,6% до відповідного періоду минулого року.

Підприємствами управління сплачено до зведеного бюджету 67,7 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 18,3 млн грн більше, ніж  за відповідний період минулого року.

З них до Державного бюджету сплачено 48,5 млн грн, до місцевого бюджету — 19,2 млн грн.

Крім податків підприємствами управління за 1 квартал поточного року  сплачено Єдиного соціального внеску в сумі 17,9 млн грн.

Разом сплачено платежів до зведеного  бюджету та Єдиного соціального внеску в сумі 85,6 млн грн.

 

В області розпочали фінансування пенсій за травень

Сьогодні, 2 травня, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області розпочало фінансування пенсійних виплат за травень.

Відтак за перший день фінансування на  виплату пенсій спрямували 30,6 млн гривень.

Як інформують ГУ ПФУ у Л/о виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюватиметься з 4 по 25 травня.

 

Учнівську молодь Львівщини запрошують до участі у Всеукраїнських таборах «Хорунжий»

Упродовж 4 червня – 1 липня у місті Ковелі Волинської області відбудуть чотири Всеукраїнських табори «Хорунжий». В межах заходу - базова військова та домедична підготовка, навчання з організації військово-патріотичних і національно-патріотичних заходів на місцях, історичні гутірки, заняття з самозарадності, сплави, вечірні ватри.

Також учасники освоять військові спеціальності: стрілецьку підготовку, тактико-медичну підготовку, розвідувальну підготовку, курс виживання та орієнтування на місцевості.

Метою заходу є практична підготовка молоді до виконання обов’язку із захисту незалежності й територіальної цілісності України, а також відпрацювання військових навиків, що натомість сприятиме підвищенню престижу військової служби.

Орієнтовні дати проведення таборів:

- «Хорунжий І» – 4-10 червня;

- «Хорунжий ІІ» – 11-17 червня;

- «Хорунжий III» – 18-24 червня;

- «Хорунжий IV» – 25 червня - 1 липня.

Загалом у чотирьох таборах візьмуть участь 280 осіб із областей України та Києва, серед яких – представники військово-спортивних і військово-патріотичних клубів, військових ліцеїв віком від 14 до 18 років.

Витрати на проживання, харчування та проїзд в одну сторону здійснюються за рахунок організаторів.

Інформацію про осіб, які бажають взяти участь у таборі, необхідно подати до 2 травня (охочі взяти участь у таборах «Хорунжий І», «Хорунжий ІІ») та до 15 травня (охочі взяти участь у таборах «Хорунжий ІІІ», «Хорунжий ІV») на електронну адресу: npvmms@msms.gov.ua.

Детальніше про захід можна дізнатися на Facebook-сторінці табору ««Хорунжий» – патріотичний освітній проект Мінмолодьспорту».

Контактна особа – головний спеціаліст відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту Ольга Коновалюк, конт. тел.:(044) 289-08-30.

 

Львівщина планує взяти участь у China International Import Expo 2018

У листопаді цього року Україна вперше буде представлена національним стендом на China International Import Expo 2018 – найбільшій виставці Китаю з імпорту, яка прийматиме понад 100 країн та понад 150 000 учасників.

Офіс з просування експорту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розробляє концепцію національного стенда та запрошує українські компанії подати заявку на представлення на національному стенді власних продуктів та послуг. Пропозиції не обмежуються галузями, та можуть бути представлені як фізично (якщо це дозволяють розміри стенду), так і віртуально.

Продукти та послуги повинні відповідати наступним критеріям: якість, інноваційність, креативність, експортний потенціал (визначається фахівцями Офісу з просування експорту).

Заявки приймають до 15 червня 2018 року за посиланням.

Після розгляду анкет Організаційний комітет зв’яжеться з вами, щоб детальніше дізнатись про вашу продукцію/послугу. Представлення на національному стенді є безкоштовним.

Додаткову інформацію можна отримати за адресами:

Офіс з просування експорту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України - GoChina@epo.org.ua або за телефоном +38 067 828 20 34 Катерина Співакова.

Сектор з просування експорту Львівської області - loda.export@gmail.com або за телефоном +38 067 958 35 93 Христина Каліш

Довідково

China International Import Expo 2018 - міжнародна виставка, яка проходитиме з 5 по 10 листопада 2018 року у Шанхаї (КНР). Це перша міжнародна виставка Китаю, що орієнтована на імпорт. Для українських виробників це можливість бути серед перших, хто представить свої продукти та послуги цьому ринку та суміжних ринках.

У наступні п’ять років Китай планує імпортувати продуктів і послуг на суму понад 10 трлн доларів США. Серед пріоритетних для імпорту товарів та послуг, з якими Китай запрошує приїхати на виставку: промислове обладнання, побутова техніка, автомобільний транспорт, одяг та споживчі товари, харчова та аграрна продукція, медичне обладнання та продукція, а також послуги у сфері туризму, новітніх технологій, культури та освіти, проектування та дизайну, аутсорсингу.

 

На Львівщині порушили проблему використання ГМО в харчових продуктах

На базі Львівського інституту економіки та туризму відбулась дводенна Міжнародна науково-практична конференція. В центрі заходу - проблеми та стан використання генетично модифікованих організмів (ГМО) в харчових продуктах.

У вітальному слові до учасників конференції заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко зазначила на необхідності застосування сучасних наукових підходів для досліджень якості та безпечності продуктів харчування.

«Важливо проводити більше інформаційно-роз’яснювальної роботи серед виробників і споживачів про вплив ГМО на здоров’я людини та екологію»,  - наголосила Людмила Гончаренко.

В межах конференції учасники розглянули проблематику використання генно-модифікованих організмів, методи визначення безпечності і якості продовольчої сировини та продуктів харчування.

Участь у заході взяли науковці, викладачі, аспіранти, магістранти, фахівці харчової промисловості.

 

На Львівщині підпишуть Меморандум про співпрацю між Львівською ОДА, Національним Секретаріатом CoST та Трансперенсі Інтернешнл Україна

3 травня відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Національним Секретаріатом CoST та Трансперенсі Інтернешнл Україна.

В межах децентралізації дорожнього господарства на баланс Львівської обласної державної адміністрації було передано 6 526 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення Львівської області.

З метою забезпечення прозорості та публічності дорожньої інфраструктури області, Львівська обласна державна адміністрація виявила бажання приєднатися до роботи порталу CoST «Прозора інфраструктура», на якому всі бажаючі зможуть отримувати актуальні дані про проведення ремонтів автомобільних доріг місцевого значення в режимі онлайн за посиланням: portal.costukraine.org.

«Прозора інфраструктура» - веб-портал відкритих даних про інфраструктурні проекти, впорядкованих згідно з міжнародними стандартами CoST IDS, на якому дані подані у зручній та зрозумілій для широкого загалу формі, з візуалізацією на карті України.

Завдяки порталу складні дані про інфраструктуру перетворюються на зрозумілу неспеціалістам інформацію, що дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявлення ризиків корупції. Стандарт CoST IDS передбачає моніторинг інфраструктурного проекту на всіх етапах його життєвого циклу: від прийняття рішення про реалізацію проекту та планування до закінчення гарантійного терміну.

Дані на портал вноситимуться департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації самостійно, а частина інформації про проект автоматично завантажуваиметься у форми з порталу публічних закупівель Prozorro щотижня (біля 40%).

 

Національні збірні команди України та Угорщини з регбі-15 зіграли у нічию на стадіоні «Юність»

На стадіоні «Юність» у Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, що на вулиці Болгарській, 4, відбулась календарна гра чемпіонату Європи з регбі-15 (Конференція 1 «Північ») сезону 2017-2018 років між національними збірними командами України та Угорщини.

До цього часу українська збірна посідала II місце у дивізіоні «Conference 1 North», поступаючись литовцям на 8 очок. А сьогодні у поєдинку з командою Угорщини, збірна України завершила гру нічийним рахунком – 19:19.

Нагадаємо,чергова календарна грачемпіонату Європи з регбі-15 (Конференція 1 «Північ»), в якій зіграє національна збірна команда України, відбудеться 5 травня у Латвії.

 

Школярів області запрошують до участі у конкурсі малюнків «Я маю право!»

Учнів загальноосвітніх навчальних закладів Львівської області запрошують до участі у Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «Я маю право!». Переможців обиратимуть у трьох вікових групах з індивідуальної та колективної роботи.

Метою конкурсу є розвиток морально-етичних якостей дітей, формування у них позитивного образу права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини, соціальна підтримка талановитої учнівської молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активне залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності.

Молодша група - діти віком від 6 до 10 років, середня – від 10 до 14 років, старша група – від 14 до 18 років.

На конкурс необхідно подати індивідуально підготовлені малюнки (конкурсні роботи) учнів та учнівських колективів (не більше 3 учнів), пов’язані з загальною тематикою конкурсу. Кожен учасник може подати не більше однієї конкурсної роботи.

Малюнки повинні бути виконані в довільній графічній чи живописній техніці (олівці, фломастери, фарби, авторська техніка, комп’ютерна графіка тощо) у форматі А4.

Конкурсні роботи потрібно надсилати до Головного територіального управління юстиції у Львівській області до 12 травня за адресою: м. Львів, пл. Шашкевича, 1, чи подавати власноручно за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 299.

 

22 травня в Україні стартує ЗНО - 2018

22 травня стартує зовнішнє незалежне оцінювання, відтак в області працюватиме 248 пунктів тестування, залучено до 6 тис педагогічних працівників.

Про це повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

“Спільним наказом департаменту освіти і науки Львівської ОДА і ЛРОЦОЯО від 13 квітня затверджено округи проведення ЗНО. Відповідно до наказу залучено заклади освіти міст: Дрогобича, Львова, Самбора, Стрия, Червонограда, Жовкви, Буська, Бродів, Миколаєва, Сокаля, Мостиськ, Старого Самбора, Яворова, Новояворівська, Кам’янки- Буської, Радехова, Сколе, Турки, Борислава, Золочева, Городка”, - заначила Любомира Мандзій.

Календар ЗНО 2018

Основна сесія 22.05. – математика

24.05. – українська мова та література

29.05. – іноземні мови (іспанська, німецька, французька) 01.06. – англійська мова

04.06.- біологія

06.06. – історія України

08.06. – географія

11.06. – фізика

13.06. – хімія

Додаткова сесія з 02 до 11 липня 2018 року

 Зазначимо, цьогоріч для участі у проходженні ЗНО зареєструвались 21 177 осіб.

 

Дитячий форум у Львові: один з найбільший фестивалів України стартує вже наступного тижня

Упродовж 10-13 травня триватиме «Дитячий Форум у Львові» – один із найбільших фестивалів України, цілковито присвячений дітям.

Форум має на меті показати дітям, що читання – це цікаво, а також розвивати учнів у всіх сферах науки та мистецтва, виховувати соціальну відповідальність серед дітей та підлітків, залучати дітей із малозабезпечених сімей.

Простір Дитячого Форуму поділений на зони за зацікавленями. Це майданчики науки та мейкерства, крафту, літератури, зоокуточок. Щороку частина заходів включає інклюзивні події.  

Цього року відвідувачам запропонують перенестися до чарівного королівства та віднайти «8 ключів Буквордсу» у форматі великої гри. Необхідно врятувати королівство шукаючи ключі, на тематичних землях, де відбуватимуться цікаві майстер-класи, ігри, книжковий ярмарок та ще багато цікавого.

Цільова аудиторія: діти молодшого та середнього шкільного віку, старшокласники, групи учнів з вчителями та бібліотекарями, юні книголюби.

Дати проведення: 10-13 травня 
Час проведення: 10:00-18:00
Місце проведення:Палац Мистецтв, вул. Коперника, 17

Форум заснований та проводиться ГО “Форум видавців” за підтримки Львівської облдержадміністрації. 

 

Обсяг промислової продукції в області зріс на понад 8 %

У січні–березні 2018 року порівняно з січнем–березнем 2017 року обсяг виробництва промислової продукції у Львівській області зріс на 8,7%.  Про це інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області.

Зокрема, найбільше збільшили обсяги підприємства машинобудування - на 29,2%, з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів - на 24,3%.

Окрім цього, високі показники продемонстрували підприємства з виготовлення харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, де обсяг виробництва зріс на 15,4%, а також з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів - на 15,3%.

 

Понад 89 млн грн – на потреби області за тиждень

Упродовж минулого тижня з обласного бюджету виділили - 89,5 млн грн. Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА фінансовий ресурс дозволив забезпечити своєчасну виплату заробітної плати, провести оплату медикаментів та продуктів харчування, інших першочергових витрат на утримання бюджетних установ.

Також на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру скерували - 27,6 млн грн, реалізацію обласних програм розвитку лісового господарства  Львівської області - 2,5 млн грн, забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області - 1,4 млн грн, вивезення твердих побутових відходів у м. Львові - 1,1 млн грн, відшкодування відсотків за кредитами, отриманими на енергозбереження - 0,6 млн грн; реставрацію Собору Святого Юра – 3,8 млн гривень.

Окрім цього, виділили кошти на поповнення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів - 1,4 млн грн, ремонт та утримання автомобільних доріг - 1,9 млн гривень.

 

На Львівщині облаштовують школи елементами безбар’єрності

В освітній галузі Львівщини за останні 3 роки відсоток облаштування елементами безбар’єрності  закладів освіти зріс від 4 % до 36%.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА, станом на сьогодні у 394 закладах освіти облаштовано прилеглу територію для маломобільних груп населення, в тому числі для осіб з інвалідністю

“Пандуси  встановлені у 403 навчальних закладах, у 510 закладах освіти сходи на вході та в середині будівлі відповідають вимогам державних будівельних норм, наявні широкі дверні прорізні двері у 757 навчальних закладах, наявні універсальні кабінки у туалетних кімнатах у  38 закладах освіти, збудовано 1 ліфт. Першочергова увага закладам освіти, в яких відбуватиметься ЗНО”, - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Також Любомира Мандзій наголосила, що місцевими бюджетами за останні  роки збільшено обсяги фінансування для створення елементів безбар’єрності у навчальних закладах районів та міст області.

 

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації запрошує на роботу

Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади:

- головного спеціаліста відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин управління сталого розвитку сільськогосподарського виробництва, інфраструктури та земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації

Серед вимог до професійної компетентності кандидатів на зайняття посади державної служби категорії "В": вища освіта за освітнім ступенем молодшого бакалавра або бакалавра. Досвід роботи не обов’язковий. Вільне володіння державною мовою.  Вміння вирішувати комплексні завдання, вміння надавати пропозиції, їх аргументувати та презентувати, вміння працювати в команді, вміння ефективної координації з іншими, системність і самостійність у роботі,  наполегливість, вміння працювати в стресових ситуаціях.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, (зі змінами), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого  посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

6) заповнена особова картка встановленого зразка (Особова картка державного службовця, затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.08.2016 за № 1200/29330);

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції).

Термін прийняття документів до 18 травня 2018 року.

Місце, час і дата проведення конкурсу:  м.Львів. проспект В.Чорновола, 57, 5-й поверх, каб.57, 23 травня 2018 року, початок о 10.00 год    

Документи необхідно подати за адресою: 79020, м.Львів. проспект В.Чорновола, 57, 5-й поверх, каб.57.       

За додатковою інформацією звертатися за телефоном 255-05-57.  

 

Львівська «Галичанка» запрошує поціновувачів гандболу на тур чемпіонату України

Уже 3 травня львівська команда «Галичанка» офіційно отримає чемпіонський титул у гандбольній Суперлізі й запрошує львів’ян відвідати фінальні матчі чемпіонату України. 

Найцікавіші фінальні матчі найсильніших команд українського гандболу відбудуться у Львові з 1 по 3 травня в палаці спорту “Галичина”, що знаходиться за адресою вулиця Керченська, 8. Вхід вільний.

Розклад матчів фінального туру :

Середа, 2 травня, 12:00 “Дніпрянка” (Херсон) – “Карпати” (Ужгород)

Четвер, 3 травня, 18:00 “Галичанка” (Львів) – “Карпати” (Ужгород)

Після гри 3-го травня усі охочі можуть сфотографуватися з чемпіонками.

Нагадаємо, 29 квітня, “Галичанка” стала чемпіоном України.  В Ужгороді завершився матч другого туру другого етапу жіночої гандбольної Суперліги (група А), в якому львівська “Галичанка” зіграла внічию з місцевими “Карпатами” й достроково оформила перемогу в національному чемпіонаті.  

 

В області триває весняний призов до проходження строкової військової служби

На Львівщині триває призов громадян на строкову військову службу. Відтак вже понад 5 тисяч призовників прибули у військові комісаріати.

Із залучення призовників лідирують Городоцький та Сокальський райони, в аутсайдерах - Жовківський район та міста Львів і Червоноград. 

Як зазначив військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату Олександр Тіщенко, в межах весняної призовної кампанії Львівщина направила до війська понад 66 % призовників від запланованої кількості.

«Робота ведеться планово – оповіщення призовників, прибуття їх на дільниці, збірні пункти та відправки до війська. Слід наголосити на тому, що на сьогоднішній день багато призовників приходять до районних військових комісаріатів не чекаючи повістки. Здебільшого юнаки хочуть служити в елітних військах. Одразу відповім, що набір в такі військові частини триває і досі – бажаючим потрібно звернутися до районного військового комісаріату», - зазначив Олександр Тіщенко.

Призов на строкову військову службу триватиме до 31 травня. Загалом, понад 770 юнаків з Львівщини поповнять лави Збройних Сил України та інших військових формувань під час призовної кампанії «Весна-2018».

Нагадаємо, що звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році затверджено Указом Президента України від 15 лютого 2018 року №33/2018. Згідно з указом, у 2018 році чергові призови громадян України на строкову військову службу відбудуться у квітні-травні та жовтні – листопаді.

На строкову військову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

 

Давні галицькі традиції та їх сучасне трактування: в області відбудеться фестиваль «Родинні обереги»

6 травня у Митрополичих садах Собору святого Юра відбудеться суспільно-мистецький соціальний проект - Фестиваль «Родинні обереги».

Цей захід має на меті об’єднати давні галицькі традиції та їх сучасне культурно- мистецьке  трактування.

Просвітницька місія охоплює різні ланки як культурних, освітніх так і історичних етапів розвитку безцінного національного скарбу- традицій та обрядів.

Українська вишиванка, стародавня хустка, обрядові пісні, байки, дух українського лицарства- усе це буде подано у цікавих забавах, майстер-класах, обрядових театралізованих дійствах, які й будуть об’єднані у програмі даного заходу. Ми маємо на меті запросити знаних артистів, акторів даного сегменту, а також народних умілець, аматорські та професійні дитячі колективи, які доносять та вміло поєднують культурну спадщину у сучасності.   

Уся мистецька програма буде спланована таким чином, щоб кожен, у незалежності від соціальної чи фізичної спроможності міг долучитися до даного дійства, зануритись у казковий світ мистецтва за допомогою пісні, танцю, відтворення історичних лицарських боїв, театру, цікавих українських звичаїв нашого регіону.

Великою просвітницькою місією є актуальна необхідність звернути увагу суспільства щодо прийняття та толерантного ставлення до дітей та молоді з особливими потребами. Народжені під одним сонцем, усі ми різні і кожен з нас приносить у цей світ своє світло та свою барву. Розуміння цінності кожного життя та людської розмаїтості- важливий етап духовного росту суспільства. Людське життя ,як веселка: «Завжди серед дощового неба та сірих хмар з’явиться сонце, яке зігріває кожне серце, даруючи веселку, і від того теплого, доброго, яскравого світла життя стає кольоровим, цікавим, повноцінним…»

У програмі заходу:

 • Обрядові дійства;

 • Майстер-класи;

 • Відтворення історичних лицарських боїв;

 • Змагання стронгменів;

 • Виступи секції бойового гопака;

 • Розваги, конкурси;

 • Анімаційна програма для дітей;

 • Театралізоване дійство;

 • Виступи дитячих аматорських колективів;

 • Велика Концертна програма Зірок театру та естради. 

Зазначимо, що захід відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви та з Благословення архієпископа Митрополита Ігоря Возьняка.

Телефони для контакту: 067 679 1390 -  Галина Царьова, 067 670 8306 – Дана Мехедова.

Початок заходу о 13:00 годині.

 

Мешканців області запрошують відсвяткувати перемогу на горі Маківка

У неділю, 6 травня, у Сколівському районі відзначатимуть 103-тю річницю перемоги Українських Січових Стрільців над російською армією на горі Маківці. У межах святкування визначної дати відбудеться масове сходження на верхівку гори, а також урочистості біля Меморіалу Січовим Стрільцям.

Про це повідомили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Мешканців Львівщини, а також гостей з інших регіонів України запрошують долучитися до святкування, яке розпочнеться о 13:00.

Довідка:

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

 

Етнофестиваль гостинності: понад 600 учасників творчих колективів презентували свої мистецькі програми

29 квітня у межах  Етнофестивалю гостинності у Жовківському районному Народному домі відбувся концерт за участі кращих колективів художньої самодіяльності Сокальського району.

Радехівщина презентувала своє мистецтво на Золочівщині. Стрийщина відвідала з культурною програмою Сколівщину. В Народному домі Рудки презентувала мистецтво Городоччина. В Перемишлянах відбувся мистецький виступ колективів Бущини.

Понад 600 учасників творчих колективів презентували свої мистецькі програми, а також представили чудову колекцію автентичних вишитих костюмів, кераміку та художні роботи.

 

На Львівщині зріс обсяг будівельних робіт

Підприємства Львівщини у січні-березні 2018 року виконали будівельних робіт на 1062,0 млн грн, що на 1,3% більше порівняно з січнем-березнем 2017 року. 

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівськй області.

За обсягом будівельних робіт область серед регіонів України посіла 6 місце,за темпом зростання будівельної продукції - 10 місце. 

Обсяги будівельних робіт на будівництві інженерних споруд зросли на 6,7%, нежитлових будівель – на 3,4%, а на будівництві житла скоротились на 6,2%.

 

В області відбудеться Всеукраїнський молодіжний форум відповідального лідерства

Міністерство молоді та спорту України спільно з Українською академією лідерства та за підтримки Львівської обласної держадміністрації організовують Всеукраїнський молодіжний форум відповідального лідерства. Подія об’єднає 350 молодих людей з усієї України та відбудеться 4-6 травня у Львові та Львівській області.

Перший день форуму відбудеться на «Арені Львів» та буде присвячений панельним дискусіям про відповідальне лідерство. Серед спікерів форуму, які говоритимуть про відповідальність перед собою, сім’єю, громадою та країною, будуть представники громадської організації «Центр Протидії корупції», співзасновник кондитерської фабрики «Ярич» Олег Клімчук, засновник академії лідерства у Ізраїлі, колишній заступник міністра освіти Ізраїлю Ерез Ешель.

Другий день форуму пов’язаний з волонтерством на фермерських господарствах Львівщини — зокрема, у Жовківському, Кам’янко-Бузькому, Пустомитівському і Радехівському районах. Організатори познайомлять учасників з поняттям волонтерства, роботою у сільському господарстві, а також функціонуванням малого та середнього агробізнесу України. Крім того, учасники форуму матимуть змогу розвинути свої навички роботи у команді та фізичні якості.

У третій день форуму учасники проведуть соціальне дослідження місць культурного значення громади Львова та дізнаватимуться, які місця для проведення вільного часу жителі вважають комфортними, а які ні. За його результатами вони складуть культурне мапування міста.

Під час форуму учасники з різних міст зможуть краще познайомитися один з одним, практикувати та розвивати комунікативні навички, вміння обґрунтовувати свою позицію, навички командної взаємодії.

З детальною програмою можна ознайомитися за посиланням

 

Львівщина серед лідерів областей із кількості закладів, що зареєструвались в системі eHealth

Важливим елементом переходу на нову модель надання первинної медичної допомоги є підключення закладів до системи «Електронного здоров'я» (eHealth). Відтак сьогодні у Львівській області  до цієї системи вже підключили 184 заклади охорони здоров'я первинного рівня.

Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА у Бродівському, Городоцькому, Жовківському, Перемишлянському, Пустомитівському, Сколівському, та Стрийському районах до системи підключені усі заклади первинної медичної допомоги. Також завершують процес підключення у Дрогобицькому, Самбірському та Миколаївському районах. Разом з тим у Турківському, Радехівському, Золочівському, Буському та Яворівському районах підключено від одного до трьох закладів.

Серед міст повністю підключені - Львів, Борислав, Дрогобич, Моршин та Трускавець. В інших містах цей процес ще не завершили.

Найактивніше до системи eHealth залучаються лікарі у Сколівському, Самбірському, Городоцькому та Стрийському районах, а також у містах Львові, Бориславі, Моршині та Трускавці.

Не менш важливою складовою реформування медичної галузі є залучення населення до процесу укладання декларацій із сімейними лікарями. Відтак найактивніше процес декларування відбувається у Бориславі, Моршині та Трускавці. 

 

На Львівщині перевірили понад 300 лісопильних об’єктів

В області функціонує 626 лісопильних об’єктів, 319 з яких перевірили станом на 26 квітня.

Про це повідомив сьогодні начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

“Ми перевірили 319 суб’єктів господарювання, за результатами яких 41 працює без порушень, недоліки виявили у 223, зокрема, це відсутність дозволів Держпраці, непрацевлаштовані працівники, необхідність упорядкування та обгородження території лісопильних об’єктів тощо. Наша мета допомогти усім лісопильним об'єктам упорядкувати документи”, – зазначив Анатолій Дейнека.

За його словами, робота із надання допомоги суб’єктам підприємницької діяльності буде тривати і надалі, а щодо порушників чинного законодавства застосують заходи впливу.

 

Формат АТО зруйнував плани Росії в Україні – Президент

Президент Петро Порошенко під час наради із військовим керівництвом  щодо початку операції Об’єднаних сил наголосив, що формат проведення антитерористичної операції зруйнував плани Росії в Україні.

«До сьогоднішнього дня, до 30 квітня 2018 року, основним інструментом для відсічі агресії РФ у нас в Україні була широкомасштабна антитерористична операція», - наголосив Глава держави. Він зауважив, що формат АТО в 2014 році був розроблений та введений тодішнім керівництвом країни для забезпечення ефективної координації дій всього сектора оборони і безпеки в режимі відсутності відповідного законодавчого забезпечення, достатніх сил армії та ЗСУ для відсічі агресору. В той же час, запровадження АТО дозволило в короткі терміни привести у відповідний бойовий стан всі наявні можливості сектору оборони і безпеки, а також дало можливість провести президентські, парламентські та місцеві вибори в 2015 році.

«Цей формат зруйнував плани РФ. Одним із ключових елементів гібридної війни було те, щоб не визнавати нову українську владу і намагатися нав’язати світові формат, що в Україні відбувся державний заколот, який не був підтриманий народом. Одразу ж, з перших днів плани РФ були зруйновані, забезпечено вільне волевиявлення громадян і проведення демократичним шляхом всіх необхідних державних процедур», - наголосив Глава держави.

За словами Петра Порошенка, за чотири роки АТО завдяки загальнонаціональній солідарності, мужності та патріотизму українців зробила і виконала поставлені завдання.

Президент нагадав, що під час незаконної анексії Криму і агресії Росії на Донбасі українські Збройні Сили фактично вступали в бій з коліс – особовий склад не мав речового, медичного, харчового і бойового забезпечення, не мав зброї та військової техніки. «Роками знищувався оборонний потенціал України. Так званими «міністрами оборони» і політичним керівництвом країни розпродавалися за безцінь оборонний потенціал держави. Зараз ми вже можемо, нарешті, навести конкретні факти: були розпродані ракетні системи, системи протиповітряної оборони, значна кількість боєздатної бронетехніки, боєприпаси. Розпродавалися військові містечка, військові шпиталі. Розпродавалися за 30 срібляників», - наголосив Глава держави.

Президент зауважив, що в перші декілька місяці забезпеченням військових займався волонтерський рух, в якому взяло участь 80% українців. Завдяки тим, хто кинув своє цивільне життя і пішов допомагати армії, хто мобілізувався, хто записався добровольцем, хто забезпечував харчуванням, бронежилетами, «розгрузками», медичними аптечками і всіма необхідними елементами, вдалося Україні протриматися.

Президент наголосив, що вже через декілька місяців після його обрання в тісній координації з РНБО, Парламентом, Урядом завдяки мужності і героїзму воїнів ЗСУ, СБУ, Національної гвардії, прикордонників, Національної поліції було звільнено більше 200 населених пунктів, які раніше були окуповані російсько-терористичними військами. «Дві третини території Донбасу, починаючи з блискучої операції по звільненню Слов’янська, потім був Лисичанськ, Сєвєродонецьк, звільнений Маріуполь, пішли далі – Краматорськ, Костянтинівка. Ще раз наголошую 200 населених пунктів були звільнені в перші місяці, починаючи з травня і закінчуючи серпнем», - нагадав Президент.

Глава держави підкреслив, що АТО була спрямована проти терористів, озброєних російською зброєю і підготовлених російськими працівниками ФСБ, які почали свої дії з Криму і потім, по завершенні анексії, були перекинуті на територію Донбасу. За його словами, в серпні 2014 року регулярні частини збройних сил РФ перетнули державний кордон, хоча раніше, розуміючи, що Україна зв’язана міжнародним правом і не може нанести артилерійський ракетний удар по території РФ, росіяни зі своєї території обстрілювали артилерійським вогнем реактивних систем залпового вогню українські позиції.

«Це порушує будь-які норми і правила введення війни. Порушує всі міжнародні конвенції. І після вторгнення на нашу територію регулярних підрозділів збройних сил РФ, що підтверджується величезною кількістю доказів – починаючи від полонених російських солдат і завершуючи супутниковими даними розвідки про перетин кордону, починаючи від об’єктивної агентурної інформації і завершуючи фото- і відеодоказами, агресія перейшла у кардинально іншу фазу», - зауважив Президент.

 

Глава держави: Протистояння агресії РФ завершиться, коли звільнять останній клаптик української землі на Донбасі і в окупованому Криму

Президент Петро Порошенко під час наради із військовим керівництвом щодо початку операції Об’єднаних сил наголосив, що протистояння агресії Росії завершиться тоді, коли буде звільнений останній клаптик української землі на Донбасі та в окупованому Криму.

«Можете задати мені питання: а коли закінчиться протистояння агресії? Я вам дам абсолютно чітку відповідь: АТО закінчилося, а протистояння агресії, відсіч російському агресору завершиться тоді, коли буде звільнений останній клаптик української землі. При чому як на території Донецької і Луганської областей, так і на території окупованого Криму. Це принципова наша позиція», - наголосив Глава держави.

Президент зауважив, що лунали пропозиції відрізати Донецьк, Луганськ та Крим і подарувати їх ворогу. «А далі рухатись по визначеному кимось шляху. Ні. Україна буде боротися за кожний клаптик землі і за кожного українця, який зараз знаходиться на окупованій території в жахливих гуманітарних умовах – страшенного безробіття, відсутності повноцінного доступу до систем освіти, охорони здоров’я, відсутності пенсійного забезпечення», - наголосив Глава держави.

Президент підкреслив: «Вже дуже швидко стало зрозуміло, чим загрожує для кожного українця, який опинився на окупованій території, «русская весна» і «русский мир» - комендантська година, що не так – одразу в «подвал». Різке падіння рівня життя, пограбування, вбивства, знущання над українськими заручниками, незаконні збройні формування і інше».

 

Авіакомпанія Wizz Air запустила новий рейс Львів-Лондон

Авіакомпанія Wizz Air запустила новий рейс до Львова з лондонського аеропорту Лутон. Завдяки цьому вдалось відновити напрямок з одним з основних ділових та культурних центрів Європи, який здійснювався близько 10 років тому і був закритий у 2009 році.  

«Цей напрямок ми довго очікували і дуже багато працювали над його відкриттям. Лондон дуже цікавий для нас. Адже це – столиця бізнесу, культури та освіти. Нагадаю, що у 2008-2009 роках Wizz Air вже здійснював рейс у Лондон. Але, оскільки завантаженість його була дуже низькою, цей рейс закрився. А от сьогоднішні показники говорять, що він має дуже гарні перспективи. Сьогодні ми маємо фактично 100% загрузку - 173 пасажирів зі 180 місць на приліт. Так само і на відліт – 179 пасажирів. І це для нас дуже гарна новина. Адже це вперше у нас перший рейс повністю завантажений», - зазначила генеральний директор Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» Тетяна Романовська. 

Відзначимо, що літаки з львівського аеропорту імені Данила Галицького у лондонський Лутон відправлятимуться тричі на тиждень: по вівторках, четвергах і суботах. Вартість квитка стартує від 659 гривень.

«Дуже важливо поєднати Львів з трьома основними фондовими столицями світу: Лондоном, Нью-Йорком та Токіо. Сьогодні перший крок вже зроблено. І зараз треба працювати над тим, щоб зробити у Львові таку четверту бізнес-столицю. Дякую за пророблену роботу Тетяні Романовській і хотілося б щоби ви вже на осінь з’єднали нас з другою столицею – Нью-Йорком», -  наголосив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Додамо, що окрім Лондона, зараз Wizz Air виконує зі Львова рейси у Вроцлав, Берлін, Гданськ, Катовіце, Дортмунд.

Загалом, станом на травень Wizz Air виконуватиме 15 рейсів в тиждень (з врахуванням Лондона тричі на тиждень), а з червня їх стане вже 19.

 

«Барком-Кажани» повернулись додому з чемпіонством над харківським «Локомотивом»

30 квітня на головному залізничному вокзал потягом «Констянтинівка-Івано-Франківськ» прибули Чемпіони України з волейболу «Барком-Кажани».

Завдяки їхній злагодженій командній грі та тренеру Угісу Крастіньшу – Львів став новою волейбольною столицею України.

Нагадаємо, 29 квітня, у п’ятому матчі фінальної серії плей-офф Чемпіонату України з волейболу, львівські «Кажани» обіграти харківський «Локомотив». Зокрема, рахунок матчу у Харкові становив 3:1 (25:23, 18:25, 25:19, 25:19) на користь «Барком-Кажани».

Додамо, що у двох домашніх матчах фіналу плей-офф «Локомотив» поступився львівським «кажанам» (3:1 ( 18:25, 25:23, 25:17, 25:21) та 3:0 (26:24, 27:25, 25:20), однак відвоював перемогу у двох виїзних матчах у Львові. Відтак, на гру 29 квітня у Харків команди вийшли із загальним рахунком 2:2 (у фіналі плей-офф Чемпіонату України команди грали до 3 перемог). Відтак, у підсумку «Барком-Кажани» вибороли третю перемогу, ставши переможцями Чемпіонату України з волейболу.

АРХІВ НОВИН

 
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація