Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

08.04.2018

 

Великоднє привітання Президента України

Дорогі співвітчизники!

Президент Петро Порошенко: В Україні є дуже добра традиція шанувати Воскресіння як Великдень – воістину Великий День. В силу його надзвичайної значимості це свято більше, ніж просто церковне. І відзначають його не лише християни, і не лише віруючі.

Отож, я вітаю всіх і кожного, чиї серця переповняються радістю у ці чудові дні довгоочікуваної весни.

Воскресіння – це перемога життя над смертю, це перемога правди над брехнею, перемога світла над темрявою, перемога добра над злом.

Це і наша з вами перемога над важкою економічною кризою, що її спричинила російська агресія. Цьогорічний Великдень – це є дуже особливий день, бо разом з ним приходить потроху і впевненість, що найважчі випробування вже точно позаду.

І щоб не втратити добру перспективу, що відкрилася перед нашою країною, слід забезпечити мир. Мир всередині країни. Мир на зовнішніх кордонах.

«Мир вам», - так казав Спаситель. А ще – «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться».

У Вербну неділю я побував в Маріуполі. Там, як ніде більше, знають ціну миру. І моляться за те, щоби він нарешті якнайшвидше настав, остаточно і безповоротно.

Про мир та миротворців розпитували мене і мешканці Волновахи, де тепла зустріч з батьками та дітьми відбувалася у новій школі, яка сама собою і є символом миру.

Забезпечити мир абсолютно неможливо без високопрофесійної армії, яка міцно тримає оборону на страх агресору та на спокій людям. Лише погляньте на цих мужніх воїнів. Хіба вони не вселяють  віру в наші Збройні Сили, надію на мир та любов до України? Рівно як і впевненість в тому, що ми обов'язково переможемо.

До Великодня  передав воїнам паски, які спекла моя дружина Марина. Хлопці, до речі, просили за це дуже подякувати.

Дружина Президента Марина Порошенко:  Це ми маємо дякувати, за те, як вони боронять Україну. Світле Воскресіння Христа – це свято великої віри у перемогу добра над злом. У цей день ми просимо Всевишнього наповнити наші серця почуттям радості, благодаті та очищення. Це час, коли треба забути образи і негаразди. І жити зі світлими думками і добрими намірами. Великдень об’єднує нас у щирій молитві про мир і спокій в Україні. Тож нехай чудо Воскресіння Христового надихає нас на праведні справи.

Президент Петро Порошенко: Свято Воскресіння Христового ми святкуємо всі разом. Бо, нагадаю ще раз, як сказано в Святому Письмі: один Господь, одна віра, одне Хрещення.

Христос воскрес!     

Воістину воскрес!

 

Вітаємо з Великоднем!

З нагоди свята Воскресіння Христового прийміть наші найщиріші вітання!

Зичимо, щоб у ці святкові дні у Ваші домівки прийшов мир, радість, тепло та любов. Нехай у цей особливий час Господь подарує впевненість у завтрашньому дні та осяє світлом любові до ближніх, наповнить серця милосердям та добром.

Нехай Боже благословення буде запорукою миру на нашій землі, духовного відродження нашої держави, здійснення найзаповітніших сподівань.  

З Великоднем!

 

 

06.04.2018

 

На Львівщині відбудеться Міжнародний форум інтелектуальної власності

25 квітня у Львові відбудеться Міжнародний форум інтелектуальної власності.

Захід є важливою подією в сфері захисту прав інтелектуальної власності, оскільки вперше такого роду формат вийшов за межі столичного регіону. Мета Форуму полягає у необхідності оцінити наявний стан прогресу у сфері права інтелектуальної власності та запропонувати перспективні механізми покращення захисту таких прав в контексті обговорення нагальних проблемних питань.

У межах Форуму розглянуть питання щодо належного використання об’єктів права інтелектуальної власності з огляду сучасних вимог економіки та права. Cеред спікерів - викладацький склад, юристи - практики, громадський актив, а також представники держустанов.

Окрім того, під час Форуму учасники та усі охочі матимуть нагоду оцінити результати роботи Центру з надання правової допомоги у сфері захисту прав інтелектуальної власності, який діє з квітня 2017 року і функціонує у якості майданчика співпраці між творчими особистостями, бізнес-сектором та владою.

Зазначимо, організаторами заходу є департамент економічної політики Львівської ОДА спільно з громадським активом, а саме: ВГО «Менеджмент інтелектуальної власності», ГО «Вектор європейського розвитку «Варто»», ВГО «Громадська ініціатива», тощо.

Місце проведення заходу - готель «Rius» (м.Львів, вул. Гнатюка, 12А).

Участь у форумі безкоштовна.

 

Понад 250 млн гривень – на автомобільні дороги загального користування області

Затверджено перелік об’єктів, роботи на яких у 2018 році будуть проводитися за рахунок коштів обласного бюджету відповідно до Програми розвитку мереж утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2018-2020 роки.

Відтак, за інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА на автомобільні дороги загального користування скерують кошти у сумі 251,9 мільйона гривень.

«Окрім того, кошти з обласного бюджету також скерують і на об'єкти доріг комунальної власності, будівництво, реконструкція, ремонти та утримання яких планується проводити у 2018 році, а саме 28,05 млн гривень та на проектно-розшукувальні роботи на автомобільних дорогах загального користування виділять 4,1 мільйона гривень», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

З детальнішим переліком можна ознайомитися тут.

 

На Львівщині стартує соціально-культурний проект «Війна і Мир»

На Львівщині стартує новий соціально-культурного проекту «Війна і Мир». Його ініціатором виступив Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської обласної філармонії у співпраці з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Зокрема, з 27 по 29 квітня цього року відбудуться благодійні концерти-зустрічі в містах Жовква, Жидачів, Стрий, Городок, Самбір.

Разом з оркестром в концертах візьмуть участь виконавиці – Джеймі Зівер (Англія), Софія Федина, Лєна Корнєєва, які виконають відомі українські пісні, серед яких «Ніч яка місячна», «Гуцулка Ксеня», «Шумліа Ліщина», «Два кольори» та інші. У виконанні оркестру також пролунають безсмертні твори сучасного українського композитора Мирослава Скорика.

Важливо, що під час заходів відбудеться знайомство та спілкування з воїнами-добровольцями, які поділяться спогадами про друзів, які віддали своє життя за Україну, та своїми історіями.

Серед них є історія любові, яка об’єднала Україну та Великобританію. Її учасники – волонтер, доброволець із Жовкви Світозар, який воював на сході України у складі 80-тої окремої десантно-штурмової бригади, та співачка, волонтер Джеймі з невеликого міста Солігалл.

Воїн-доброволець з позивним «Бізон» (м. Донецьк): «Так ось, про що я: я хочу, щоб знали про кожного. Час пройде, багато що забудеться, ми так влаштовані. А про хлопців треба розповідати. Щоб ті життя, які покладені за ці руїни (Донецький аеропорт – прим.) , не були забуті, і вони не стали простою статистикою».

Запрошуємо всіх на концерти, які відбудуться:

27.04.2018  
17:00   м. Жовква, Жовківський районний народний дім.

28.04.2018     

15:30   м. Жидачів, Міський будинок культури «Папірник»;

20:00   м. Стрий, Стрийській міський будинок культури.

29.04.2018     

14:30   м. Городок, Районний народний дім.

18:30   м. Самбір, Самбірський народний дім.

Наша дійсність амбівалентна, і кожний бачить її такою, якою хоче бачити. Сьогодні ми – українці - живемо в двох паралельних світах, де кожен сприймає дійсність через призму своїх цінностей, совісті та любові до Батьківщини.

В одному світі – Миру - ми прокидаємось зранку, радіємо чи засмучуємося погодою за вікном, випиваємо традиційну ранкову каву і поринаємо у вир повсякденних справ, планувань, зустрічей з колегами, друзями, розваг та дозвілля з родиною.

А в другому  світі – Війни - такому ж реальному присутні страхи, сльози, невизначеність, віра та надія. В цьому світі реальність інша – щохвилинна небезпека, вибухи та вистріли, поранення та втрати. Там наші воїни, ризикуючи власним життям, боронять наш з вами мирний сон, наші з вами життя і мрії в незалежній та цілісній Україні.

Як поєднати цих два світи і зробити їх зрозумілими і реальними для себе?  Щоб зробити це нам бракує іншого розуміння патріотизму: коли ти можеш бути корисним своїй країні знаннями та вміннями, своїми добрими вчинками та щоденною працею. Як сказав кардинал Гузар, «Ми маємо віддавати – давати у світ добро, милосердя, любов. Я бачу кожну професію як служіння. Лікар, вчитель, письменник, робітник і навіть політик – то служіння іншим. Тільки тоді, коли ми віддаємо, стаємо багатшими. Треба формувати в людях розуміння служіння».

 

“На вас сподівається уся Україна”, - Олег Синютка під час передачі автомобілів поліцейським Львівщини

Сьогодні, 6 квітня, відбулась церемонія передачі нових автомобілів підрозділам Нацполіції Львівщини.

Відтак, автопарк поліції області поповнився 19 транспортними засобами.

Ключі від нових автомобілів вручив патрульним очільник Львівщини Олег Синютка.

“Хочу, щоб ви пам’ятали, що чотири роки тому ми цього не змогли б зробити, а крок за кроком, наша держава міцніє думає і може забезпечити добробут людей. Пам’ятайте,  що ці речі, які ви маєте повинні використати на добро людям, не влади, не для себе і це велика можливість у вашій праці. Україна на вас розраховує. Завжди думайте собі, що там, на лінії зіткнення набагато складніше і коли важко,  там роблять усе, щоб ми тут демонстрували,  що ми сильні і робимо усе для розвитку держави. За вашими спинами люди, які розраховують на вас, бо ви є представники української держави”, – зазначив Олег Синютка.

Відтак, вже завтра нові автомобілі виїдуть на патрулювання.

 

Великдень на Львівщині: де і коли святкуватимуть

Традиційно, на Великдень, по всій Львівщини, в кожному районі біля храмів святкуватимуть Воскресіння Христове та співатимуть Великодні гаївки. Ми підібрали для Вас найцікавіші локації святкування Пасхи у Львівській області.

м. Львів

«Великдень в Гаю», «Святкуймо Воскресіння разом»,

«Фестиваль Писанок» та Великодній Ярмарок

8-9 квітня о 13:00 год., Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) запрошує львів’ян та гостей міста на традиційні фестини «Великдень у гаю». Програма свята наповнена духовним змістом, оповита красою українських традицій:

традиційна гаївка «Кривий танець»;

будуть діяти ряд святкових галявин на яких водитимуть гаївки, веснянки;

забави, конкурси та розваги;

Великодній флешмоб у якому об’єднається понад 1000 осіб в «Алею благословення»;

виступи фольклорних колективів, привітання від християнських спільнот, естрадних виконавців;

15:00-18:00 год.у співпраці з військово-історичною дружиною «Чорна Галич»відбудуться середньовічні забави з лицарями, у програмі яких: показові середньовічні бої, майстер-клас з середньовічного поєдинку, тренувальний майданчик для дітей, представлення обладунків середньовічних лицарів Галицької землі.

15 квітня з 14.00 до 21.00 год. у Музеї народної архітектури та побуту
ім. Климентія Шептицького відбудеться 10-ий ювілейний благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» під гаслом: «Радійте серцем». Програма фестивалю:

концерт української музики;

інтелектуальний майданчик з Роксоланою Шимчук засновницею Етно-галереї автентичного одягу та отцемТихоном Сергієм Кульбакою засновником «Духовно-психологічної порадні»;

майстер-класи;
забави, гаївки, виступи дитячих вокальних та хореографічних колективів;

благодійна лотерея, ярмарок,частування.

З 15 березня до 15 квітня у Львові на площі Музейній проходитиме VIII щорічний «Фестиваль Писанок», де просто неба відкриють Галерею писанокта презентують півсотні півметрових авторських писанок.

З 4 квітня до 13 травня на проспекті Свободи відбуватиметься Великодній Ярмарок. Традиційно на Ярмарку можна придбати сувеніри, прикраси та аксесуари ручної роботи, вишитий одяг, мед і продукти бджільництва, плетені кошики, гаварецьку кераміку, книжки і солодощі. Відвідувачі смакують на Ярмарку львівську каву, гарячий шоколад, карпатський чай і квас.

Виставка вишиванок та писанок у Святопокровському жіночому монастирі
м. Львова (вул. Вічева, 2, графік роботи виставки:10:00 – 18:00 год.). На виставці представлені 1600 писанок роботи сестри Дарії, яка з дитинства займалась писанкарством, вишиванням, іконописом, ткацтвом, вишивки та ікони. В магазині при монастирі можна придбати писанки та вишивки різних авторів зі всієї України.

м. Трускавець

Концерт «Великодній Трускавець»

9квітня о 15.30 год., палац культури ім. Т. Шевченка. В програмі:

виступ колективів дитячої школи мистецтв ім. Р. Савицького;
виступ танцювального колективу «Юність», м. Львів.

10 квітня, Майдан Незалежності. В програмі:

17:00 виставки художніх робіт;
17:45 виступ Народного хору «Воля» та хору церкви св. Іллі;
18:00 виступ української співачки Оксани Мухи;
19:00 велика гаївка.

м. Золочів

«Фестиваль «Українська писанка: краса, що нас об’єднує»

Упродовж Великодніх свят пішохідна зона центральної частини міста Золочеваперетвориться у мальовничий куточок, де витатиме дух українознавства, творчості, натхнення, любові і доброти. Тут буде реалізовано проект «Фестиваль «Українська писанка: краса, що нас об’єднує», в рамках якого влаштують виставку сучасної ексклюзивної експозиції. Золочів`яни та гості міста матимуть можливість милуватись вісімнадцятьма писанками,виконаних традиційними автентичними візерунками.

15 квітня на сцені центральної площі Незалежності усіх запрошують до спільної гаївки, де будуть виступати творчі колективи з районів. В період дії виставки будуть проводитись майстер-класи по розфарбуванню писанок маленьких розмірів (у палатках, розміщених біля адмінбудівлі Золочівської міської ради) із залученням кращих фахівців писанкарства.

м. Дрогобич

фестиваль хорового співу

12 квітня о 16:00 год. у народному домі імені І. Франка м. Дрогобич відбудеться Великодній фестиваль хорового співу «Хваліте Господа з небес».

12 квітня о 14:00 год. біля Стебницького Народного дому (м. Стебник, Майдан Т.Шевченка,5) гостей та мешканців міста запрошують на свято гаївки «Прийшла весна, прийшла красна».

Під час Великодніх свят у м. Дрогобич проходитимуть тематичні екскурсії у відділах музею «Дрогобиччина»: відділ дерев'яної архітектури, церква святого Юра (м. Дрогобич, вул. Солоний ставок, 23) та галерея сакрального мистецтва (м. Дрогобич, вул. Січових Стрільців, 18) де виставлено ряд ікон Божої Матері.

смт. Славське

«Великодні гаївки»

10 квітня о 14:00 год., біля народного дому (вул. Шептицького, 3) усіх запрошують на Великодні гаївки. В програмі заходу:

великодній ярмарок;
майстер-клас «Виготовлення мила»;
майстер-клас «Прикрашення писанок»;
майстер-клас «Прикрашання пряників»;
майстер-клас «Розписування великодніх яєць»;
виготовлення великодніх листівок для людей похилого віку;
веслі ігри.

м. Самбір

«Велично дзвін воскресний залунав»

10 квітня о 15:00 год., на пл. Ринок, усіх запрошують долучитись до  Великодніх гаївок та виступів художніх колективів міста на святі «Велично дзвін Воскресний залунав». Приєднайтесь до українських традицій, співаючи разом великодні гаївки  та обов`язково сфотографуйтесь  біля Великодньої писанки, яку у м. Самбір встановили вперше. Концертна програму заходу відбудеться за участю: народного естрадно-духовного оркестру «Ретро», народного дитячо-юнацького хору «Світанок», колективів Центру позашкільної освіти.

З 1 квітня і до зелених свят у  історико-етнографічномуМузеї «Бойківщина» (м. Самбір, пл. А.Чайковського 4) усіх запрошують відвідати  виставку «Музика писанки». Експозиція налічує близько 60 писанок як традиційних так і авторських робіт майстрині-писанкарки ЗоряниГрегорійчук.

м. Яворів

«Яворівська писанка»

10 квітня з 15:00 до 18:00 у м. Яворів на пл. Ринок 7, усіх дітей та дорослих запрошують зробити писанку своїми руками на святкуванні великодньої  акції «Яворівська писанка». В програмі заходу:

конкурс на кращу писанку;
велика гаївка;
фотосесія;
розіграш цінних подарунків з нагоди 5-тої ювілейної акції.

Контактна особа: Ігор, 0972167907.

Яворівський національний природний парк

«Великдень кличе на забави»

10 квітня о 12:30 год. на центральній площі смт. Івано-Франкове відбудеться святкове дійство «Великдень кличе на забави». В програмі заходу:

веснянки-гаївки;
виступи колективів;
виставка великодніх писанок;
великодні забави.

м. Турка

«Великдень для всіх»

10 квітня культурний центр «Україна» м. Турка запрошує відсвяткувати Пасху разом.Під час заходу «Великдень для всіх» заплановані:

дитяче свято;
великодня виставка: зібрані кошики, писанки, крашанки з усього мальовничого Турківського району.

 

На Львівщині вже 20 органів місцевого самоврядування мають інспекторів праці

1 січня 2017 року на виконання вимог статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” органам місцевого самоврядування делеговано повноваження щодо здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю. Зокрема, виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

Таким чином, на Львівщині делеговано повноваження 44 органам місцевого самоврядування, а саме 9 містам обласного підпорядкування та 35 об’єднаним територіальним громадам. Слід відмітити, що з них, на сьогодні, 37 органами місцевого самоврядування прийнято рішення про  введення посади інспектора праці/покладення обов’язків на діючих посадових осіб, зокрема 8 міст обласного підпорядкування (м. Львів, м. Борислав, м. Дрогобич, м. Моршин, м. Стрий, м. Трускавець, м. Червоноград, м. Самбір) та 29 об’єднаних територіальних громад (Бабинська, Бісковицька, Великолюблінська, Вільшаницька, Воле-Баранецька, Гніздичівська, Грабовецька, Давидівська, Дублянська, Жовтанецька, Заболотцівська, Луківська, Магерівська, Міженецька, Мостиська, Нижанковицька, Новокалинівська, Новоміська, Новострілищанська, Розвадівська, Судовишнянська, Тростянецька, Ходорівська, Чуквянська, Шегинівська, Кам’янка-Бузька, Мурованська, Рудківська, Солонківська ОТГ).

Посвідчення інспектора праці вже отримали 22 представники 20 органів місцевого самоврядування, які на відповідних територіях здійснюють контроль за дотриманням законодавства про працю.

З метою запобігання вчиненню порушень законодавства про працю інспекторами праці активно проводиться превентивно-роз’яснювальна робота для суб’єктів господарювання. Консультації з питань правильного застосування законодавства про працю можна отримати звернувшись як у громадську приймальню ГУ Держпраці, так і до інспектора праці органу місцевого самоврядування.

Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю” підрозділі або за телефоном (044) 288-10-00.

 

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА запрошує на роботу

Департамент екології та природних ресурсів  Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» - провідного спеціаліста відділу регулювання використання водних ресурсів та надр управління регулювання природокористування  департаменту екології та природних ресурсів (на умовах строкового трудового договору на час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) .

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів: вища освіта бакалавра, молодшого бакалавра в галузі знань «Природничі науки»; досвід роботи не потребує; вільне володіння державною мовою.

Для участі у конкурсі слід подати наступні документи:

1) копію паспорта громадянина України;

2) письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з   додатком 2   до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмову заяву, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» та згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

4) копію (копії) документа (документів) про освіту;

5) заповнену особову картку встановленого зразка;

6) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (в електронній формі на сайті НАЗК як претендента на посаду та в друкованому вигляді);

7) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Документи на конкурс слід подати до 18.00 год 20 квітня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

 

 

05.04.2018

 

На Бродівщині озеленили територію школи та створили «Сад героїв»

Школярі Дубєвської  ЗОШ І-ІІІ ст. Бродівського району на чолі зі своїм керівником Надією Прихідько розробили проект озеленення території школи. В межах акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» бродівські лісівники вирішили допомогти здійснити  проект школярів та надали декоративні рослини для озеленення: ялівець козацький, форзицію, тую західну колоновидну.

Школярі старанно озеленювали територію і отримували задоволення від того, що своїми руками вони роблять світ, у якому живуть, іще кращим. Директор  Дуб’євської  школи Надія Прихідько  щиро подякувала лісівникам ДП «Бродівський лісгосп»» за підтримку. Діти запевнили, що тепер будуть брати участь в усіх акціях лісівників.

Також, у вівторок, 3 квітня, у межах всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» і акції «Посади «Сад героїв», ініційованої ДП «Бродівський лісгосп», висадили молоді дерева, працівники держлісгоспу мають намір назвати його в честь героїв України.

Донедавна на цьому місці була стара, занедбана територія. Спільними зусиллями підготували  площу  і посадили саджанці туї колоновидної 40шт. і 4 шт. сформованого декоративного посадкового матеріалу.

Молоді деревця було вирощено бродівськими лісівниками. У планах лісівників району посадити ще не одне  дерево, щоб жителям міста і району колись було приємно помилуватися ними.

 

Львівській ОДА шукають кадри

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної  посади:

Заступника начальника відділу організації автомобільних пасажирських перевезень управління транспорту та зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги:

-  вища освіта за освітньо-кваліфікаційним  рівнем магістра (спеціаліста);

-  вільне володіння державною мовою;

- досвід роботи на посадах державної служби категорії «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності не менше двох років.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

Копія паспорта громадянина України.

Письмову заяву на участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби до якої додається резюме у довільній формі.

Письмову заяву, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону

Копію (копії) документа (документів) про освіту.

Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Заповнена особова картка встановленого зразка.

Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»).

Документи приймають за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб.450 до 18:00 год. 19 квітня 2018 року. Контактний тел: 2999-367

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням

 

Триває прийом заявок на фінансування проектів на підтримку соціально незахищених категорій населення

Триває збір заявок на конкурс мікропроектів, розроблених громадськими та благодійними організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка .

 Проекти (програми, заходи), що подаються для участі у конкурсі, мають бути спрямовані на підтримку:

-осіб з інвалідністю;

- осіб з вадами зору;

- осіб з вадами слуху;

- дітей та молоді з інвалідністю;

- бездомних громадян та осіб, які відбули покарання та повернулися з місць позбавлення волі;

- родин загиблих учасників АТО та Героїв Небесної Сотні;

- учасників АТО та їх сімей;

- осіб похилого віку;

- ветеранів війни, учасників бойових дій та учасників національно-визвольних змагань, осіб потерпілих від політичних репресій та в’язнів концентраційних - таборів;

 - дітей сиріт;

- осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи;

- внутрішньо переміщених осіб;

- багатодітних сімей.

Конкурсні пропозиції приймаються до 6 квітня щоденно, окрім вихідних та святкових днів, з 10-00 до 17-00 год за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, к. 404.

Контактна особа – Собашкевич Наталія Андріївна, спеціаліст департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, тел.: (032) 255-41-68.
Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі. Усі документи (кожна сторінка), що містяться у конкурсній пропозиції, повинні скріплюватися печаткою Організації.

 

“Ми повинні готувати затребуваних фахівців на ринку праці”, - Олег Синютка

Сьогодні, 5 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що відбувається у Вінниці.

Під час виступу Олег Синютка закцентував увагу Державній програмі розвитку професійно-технічної освіти.

“Ті речі, які зроблені у профтехосвіті є правильними і вони сьогодні кардинально рухають систему підготовки кадрів, але настало питання Державної програми розвитку професійно-технічної освіти. Нам потрібно готувати фахівців, затребуваних сьогодні на ринку. Прикладом є успішні європейські країни, де високий відсоток людей здобувають професійно-технічну освіту”, – зазначив Олег Синютка.

За словами Олега Синютки, підготовка кваліфікованих  кадрів та переведення держзамовлення в технічну сферу  є необхідним інструментом залучення інвестицій.

 

Майже 2 млрд гривень субвенції – на формування інфраструктури ОТГ у 2018 році

4 квітня Кабінет Міністрів України затвердив розподіл обсягу субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році.

Розмір субвенції складає 1,9 млрд грн. Кошти розподіляються між 665 об’єднаними громадами, створеними у 2015-17 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення ОТГ з рівною вагою обох цих показників.

Загалом 35 громад області отримають субвенцію в розмірі 77,1 млн грн. Найбільше коштів субвенції у 2018 році отримає Ходорівська ОТГ - 6165,8 тис грн. Найменшу субвенцію матиме Нижанковицька ОТГ - 293,2 тис грн.

Важливо також, що Уряд удосконалив порядок та умови надання субвенції. Зокрема, після набрання чинності постановою громади матимуть два місяці, щоб подати до Мінрегіону проектні заявки на усю суму субвенції.

Кошти субвенції відтепер можна спрямовувати і на капітальний ремонт об’єктів комунальної інфраструктури, а також на капітальний, а не поточний, ремонт вулиць і доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення.

 

На Львівщині оголосили конкурс інноваційних проектів щодо позитивного впливу на клімат

Європейська комісія в межах ініціативи EU4Energy оголосила конкурс для інноваційних підприємств та проектів, які можуть продемонструвати кращі практики позитивного впливу на клімат.

Про це повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА,

В конкурсі можуть взяти стартапи,  громадські організації, дослідницькі центри, університети, та інші організації, які працюють в сфері сталого розвитку та енергозбереження.

Отримати фінансову підтримку можуть проекти освітнього напряму та технологічних рішень, що зменшують використання енергії, скорочують відходи та стимулюють повторне використання відходів, як сировини.

Для участі в конкурсі потрібно заповнити заявку до 15 квітня 2018 року.

Фіналісти конкурсу отримають 30 тис. євро на підтримку своєї ідеї.

 

Індикативи митних платежів потрібно переглянути, - Олег Синютка

Сьогодні, 5 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що відбувається у Вінниці.

Під час доповіді очільник Львівщини наголосив на тому, що дорожня інфраструктура – це базовий елемент стабільності та економічного зростання, тому дуже важливим є перегляд індикативів митних платежів.

«Хочеться наголосити на питанні, що стосується кожного мешканця – це ремонт доріг. Певна річ, Львівщина веде вперед. Торік відремонтували 600 км доріг. Це той, результат, який бачать усі, і за такими речами люди вимірюють реальний результат, реальний успіх Уряду країни. Але якщо ми не переглянемо політику стосовно індикативів митних платежів, то втратимо дуже серйозне джерело надходжень. Всі добре знають, якщо до населеного пункту прокладено дорога, там росте рівень економіки, там росте вартість землі та рівень добробуту мешканців», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, Олег Синютка також порушив питання впровадження інформаційних технологій, зокрема перспектив розвитку широкосмугового доступу до мережі Інтернет.

 

Війна закінчиться нашою перемогою - Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що війна на Сході нашої держави закінчиться перемогою України. Про це він сказав під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ у Вінниці.

«Коли буде мир, коли закінчиться війна - це питання набагато більш складне, але я можу дати відповідь і на це питання. Війна закінчиться нашою перемогою. Я не маю з цього приводу жодного сумніву. Не тільки тому, що ми маємо найкращі Збройні Сили, не тільки тому, що ми боронимо рідну землю, не тільки тому, що українці на сьогоднішній день зруйнували всі сценарії Путіна про «новоросію», «малоросію», розкол держави і все таке інше. А, в тому числі тому, що з нами правда. І у Страсний тиждень можу сказати, що і Господь Бог з нами, тож ми точно переможемо», - сказав Президент.

Відповідаючи на запитання, коли закінчиться АТО, Глава держави сказав: «Дата закінчення АТО буде у травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни відповідно до прийнятого Закону».

Він нагадав, що Верховна Рада підтримала ініційований ним Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», згідно з яким формат АТО припиняється. «Ми запроваджуємо абсолютно нові, більш ефективні заходи застосування Збройних Сил з розширенням наших оборонних спроможностей і робимо це тому, що ми бачимо різке зростання рівня загрози на Сході нашої держави», - констатував він.

За словами Президента, нині спостерігається різке зростання рівня загрози на Сході. «І порох треба тримати сухим. І режим АТО, коли це все керувалося через керівництво СБУ, зараз буде переведено до керівництва Збройних Сил. Мною призначений дуже досвідчений військовий, рішучий, з унікальним бойовим досвідом генерал-лейтенант Сергій Наєв і формат АТО буде переведений у відповідний військовий формат під його керівництвом», - сказав Петро Порошенко.

 

Українська земля повинна належати українцям, - Олег Синютка

Сьогодні, 5 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що відбувається у Вінниці.

Під час виступу Олег Синютка порушив питання підтримки та розвитоку села, дрібного середнього виробника та корпоративний рух. Зокрема, зосередив увагу на перегляді грошової оцінки на землю, оскільки земля та надходження від неї - один із основних бюджетоутворюючих показників, після ПДВ.

 «Ще одна річ – це цілеспрямована політика на укрупнення дрібних земельних паїв, які сьогодні не використовується. Нам треба відкинути популістські закиди і перейти до ринку землі. Українська земля повинна належати українцям і повинні існувати обмеження щодо її продажу», - зазначив Олег Синютка.

 

“Ми повинні завершити об’єднання територіальних громад у 2018 році”, - Олег Синютка

Сьогодні, 5 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що відбувається у Вінниці.

Відтак,  під час доповіді очільник області зазначив, що на Львівщині реформа децентралізації демонструє  позитивні результати.

“Львівщина наростила динаміку і по місцевих бюджетах і по доходах державного бюджету. Позитивною темою є об’єднання територіальних громад, які демонструють вражаючі результати – зростання  дохідної частини місцевих бюджетів, успішні реалізовані проекти. Ми повинні завершити об’єднання територіальних громад і буде правильно, якщо ми це зробимо у  2018 році”, – зазначив Олег Синютка.

Окрім того очільник Львівщини наголосив на прозорості земельних відносин та відкритті ринку землі, припиненні під виглядом вертикально інтегрованих компаній перебирання функцій на центральний рівень, розвитку дорожньої інфраструктури.

 

Я радий вітати переможців конкурсу мікропроектів, а їх цьогоріч близько тисячі, - Олег Синютка

Сьогодні, 5 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що відбувається у Вінниці.

Під час виступу Олег Синютка закцентував увагу присутніх на об’єктах соціальної інфраструктури.

«Я хочу цього року привітати всю Львівщину. У конкурсі мікропроектів перемогли і співфінансуються з обласного бюджету за рахунок тих коштів, які ми отримали, у результаті децентралізації,  близько тисячі різних проектів, що стосуються соціальної сфери», - зазначив Олегг Синютка.

Торік в області за кошти як державного, так і обласного бюджету реалізували понад 1800 проектів регіонального розвитку вартістю понад 1 млрд грн.

Це мікропроекти з дрібного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури, а також масштабні будівництва на десятки мільйонів гривень. Зокрема, 417 шкіл, 200 народних домів, 148 дитячих садків, 84 сільських медичних закладів.

 

"Не рвіть первоцвіти, збережіть красу для нащадків", - екологи

В урочищі "Чорний ліс" на території Великомостівського лісництва ДП "Жовківське лісове господарство" цвіте червонокнижний шафран. Саме привабливість рослини зумовлює її нищівний збір на букети, викопування бульбоцибулин, що призводить до зникнення виду.

На території ДП «Жовківське лісове господарство» мають намір створити новий ботанічний заказник загальнодержавного значення «Малополіський шафран».

"На сьогодні маємо підготовлене клопотання і підтримку від міністерства для створення заказника міжнародного значення. Це дозволить зберегти унікальну квітку Шафран. Окрім того планується що сюди приїжджатимуть туристи та зможуть насолоджуватись цією красою", - зазначив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Андрій Сенюк.

Територія в урочищі "Чорний ліс", на якій росте шафран, є унікальною з огляду на те, що тут є найпівнічніша популяція шафрана Гейфеля в Україні.

"Шафран дуже цікавий науковцям через свою унікальність, дев'ять з 70 видів росте в Україні. Дослідження урочища "Чорний ліс" триває давно. Шафран на цих місцях зростає у зовсім не притаманних для нього умовах. Тут йому вдається зростати у високій вологості. Відтак, можемо стверджувати про унікальний природний феномен", - розповіла професор кафедри ботаніки Львівського лісотехнічного університету Мирослава Сорока. 

Окрім того, вологі підтипи широколистяних лісів не відповідають екологічним вимогам шафрану, саме тому у цьому місці утворився своєрідний ботанічний феномен високої наукової та естетичної цінності.

Зазначимо, шафран Гейфеля охороняють у національних парках "Сколівські Бескиди", Карпатському, Вижницькому, "Синевир", "Подільські Товтри", заповідниках "Медобори" і Карпатському біосферному. 

 

Департамент освіти і науки Львівської ОДА запрошує на роботу

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» – провідного спеціаліста відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки.

Для участі у конкурсі необхідно подати такі документи:

  • копію паспорта громадянина України;

  • письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, (зі змінами)), до якої додається резюме у довільній формі;

  • письмову заяву, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

  • копію (копії) документа (документів) про освіту;

  • оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

  • заповнену особову картку встановленого зразка;

  • декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Документи приймають до 18 квітня 2018 року.

Конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця відбудеться 20 квітня 2018 року о 12:00 год. за адресою: м. Львів, вул. Просвіти, 4а.

Контактна особа – Шевченко Дар`я Олександрівна, тел.: (032) 235-47-76, е-mail: donloda@ukr.net.

Переглянути детальнішу інформацію про конкурс можна тут

 

Директора Львівської обласної клінічної лікарні оберуть 16 квітня

16 квітня прийматимуть рішення по керівнику КЗ ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня».

Зазначимо, що на посаду керівника цього медичного закладу претендують двоє осіб: Михайло Гичка та Наталія Ван Доеверен.

Кандидати на розгляд комісії мають представити власні програми розвитку лікарні на короткострокову та довгострокову перспективу.

Нагадуємо також, що претенденти на очільників комунальних установ області пройшли широке громадське обговорення.

 

Місцева влада має розділити з центром спільну відповідальність за майбутнє країни - Президент

Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку наголосив, що центральна влада віддала на місця багато повноважень та ресурсів. «Подібно до того як держава добровільно розділила з органами місцевого самоврядування важелі впливу, так і місцеві виборні органи мають розділити з центром спільну відповідальність за майбутнє країни», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив, що влада – це не лише Президент, Уряд і Парламент. За його словами, для громадян її уособленням є співробітники ЖЕКів і центрів адміністративних послуг, лікарі, вчителі, поліцейські, місцеві суди. «Ми маємо піклуватися про те, щоб влада була повернута обличчям і піклувалася про людей. Щоб влада була здатна захистити і допомогти людині. Це наше з вами спільне завдання. Я готовий бути з вами чітким партнером», - зазначив Глава держави.

Президент нагадав про реалізацію своєї програми щодо модернізації та розвитку сільської медицини. «14 млн українців живуть в сільській місцевості. Все життя – то в них паспорти забирали чи не видавали, то Голодомором морили, то перекладали на них основний тягар змін в державі. На сьогоднішній день технічні можливості, які існують в світі, дадуть можливість їм в найкоротші терміни доступу до якісних медичних послуг через телемедицину», - наголосив Глава держави. Він додав, що це фінансується за рахунок повернутих коштів у розмірі 1,5 млрд доларів. За його словами, 4 млрд минулого року і 1 млрд цього року спрямовані на сільську медицину. «Це не те, як дехто з вас розуміє – зробимо типовий проект амбулаторію чи пункту, завеземо нове обладнання, купимо автомобіль і все залишиться як було – будуть чекати, коли відвести пацієнта в район чи область, кардинально не змінивши якість медичних послуг, які будуть надаватись через сільську медицину», - наголосив Президент. Він доручив, забезпечити високоякісний інтернет в кожному селі і вдалося забезпечити, щоб людина, яка звернулася за допомогою, її отримала через систему телемедицини.

Глава держави подякував за допомогу Канаді, Німеччині, Світовому банку, США. «Це мають бути нові осучаснені амбулаторії, вони мають постати до кінця року і ніщо не заважає громадам особливо об’єднаним, у яких є ресурс, покращити базовий проект, який розроблений вже за моїм дорученням в Уряді. Передбачені кошти державного бюджету і ми робимо все для того, щоб запустити цей проект якнайшвидше», - наголосив Президент.

Глава держави також відзначив важливість легалізації заробітних плат, що збільшить надходження до місцевих бюджетів. Президент зауважив, що нині роботодавці скаржаться на дефіцит робочої сили. «Вже немає проблеми безробіття, є проблема з точністю до навпаки. Зрозуміло, що це є середньою температурою по палаті – десь людям нема, де працювати, а десь на кваліфіковану робочу силу полють рекрутери, в тому числі і іноземні», - підкреслив Глава держави. За його словами, цьому сприяє підписання Угоди про асоціацію, яка створює вільний рух товарів, послуг, капіталів та робочої сили.

«Україна поступово стає частиною європейського ринку праці. Це є об’єктивним чинником – з цим стикалися всі нові члени ЄС і сусідніх країн. Але цей чинник спонукає власників бізнесу та топ-менеджмент збільшувати зарплати в країні. Хочу сказати, що тенденція є дуже позитивною», - зауважив Президент.

Глава держави закликав роботодавців: «Платіть людям більше, платіть людям легально. Тоді в них буде менша мотивація їхати на заробітки за кордон, руйнувати родини, створювати соціальну напругу та соціальні проблеми». Президент також відзначив, що паралельно спільними зусиллями необхідно створювати для бізнесу сприятливі умови. За словами Глави держави, нині ініційовано декілька важливих законопроектів, зокрема щодо Національного бюро фінансових розслідувань. Петро Порошенко направив листа до Парламенту визначивши цей законопроект як невідкладний. «Прошу активно взяти участь в його доопрацюванні. Всіх», - зауважив Глава держави. Також за дорученням Президента на переговорах з МВФ обговорюється питання обґрунтування необхідності податку на виведений капітал.

«Кожний міський голова зараз уже, нарешті, кожен голова обласної державної адміністрації, кожна місцева рада бореться за інвестора. Мають власні програми або принаймні я хочу, щоб вони мали власні програми залучення інвестицій», - наголосив Глава держави. За його словами, області України в цьому питанні мають різні показники. Президент розповів, що понад 85% загальний обсяг прямих залучених інвестицій припадає на 7 областей.

 

Ухвалення в першому читанні Закону про нацбезпеку сприятиме ефективнішій взаємодії України з НАТО - Президент

Президент Петро Порошенко вітає ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроекту «Про національну безпеку України», адже він дає можливість більш ефективного співробітництва України й Альянсу у захисті територіальної цілісності та незалежності нашої держави.

Під час спілкування із персоналом Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Глава держави повідомив, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні поданий ним проект Закону «Про національну безпеку».

«Щойно мені передзвонили і повідомили, що Парламент підтримав в першому читанні мій законопроект «Про національну безпеку України». Чому це так важливо? Бо цей законопроект відкриває двері для ефективної взаємодії з НАТО», - наголосив Президент і додав, що тепер НАТО з більшою ефективністю допомагатиме нам захищати українську землю.

Петро Порошенко також нагадав, що Україна відбудувала свою армію і створила умови для гідного забезпечення українських воїнів. Все це стало можливим завдяки підтримці як союзників нашої держави, так і її громадян, переконаний Глава держави.

 

Не дозволю політиканам влаштовувати паради суверенітетів - Президент про необхідність конституційних змін щодо децентралізації

«Свого часу чекають конституційні зміни, які ми з Прем’єр-міністром розробили, щодо децентралізації влади. Ясно, що потрібні префекти, бо декого на місцях п’янять нові фінансові можливості й вони починають мнити себе удільними князьками, ніби над ними вже немає ніякої влади», - заявив Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під час робочої поїздки до Вінницької області.

Глава держави також наголосив, що необхідна чітко виписана процедура розпуску Рад. «Бо не так давно деякі безвідповідальні місцеві політикани намагалися запустити щось на кшталт параду суверенітетів. Це я про ініціативу деяких обласних рад щодо угод про розподіл повноважень з українським Урядом. Цього ніколи не буде. Я не дам. І той хто буде бавитись у суверенітет - отримає абсолютно чітку відповідь», - заявив Петро Порошенко.

«Сьогодні вони угод вимагають, а завтра Україну продадуть? Є чіткий розподіл повноважень і чітка відповідальність: чим має займатись депутат сільської ради і сільська рада, депутат районної ради, міської ради, територіальної громади, чим мають займатись український Уряд, Парламент і український Президент», - підкреслив він.

«Впевнений в тому, що розподіл повноважень встановлюється не так званим «угодами», а Законами України й українською Конституцією», - наголосив Петро Порошенко.

Він нагадав, що рівно чотири роки тому, почалася історія децентралізації в Україні, хоча говорили про це всі 26-ть років від дня отримання незалежності, кожна влада обіцяла, що і фінансові ресурси, і права реально перейдуть територіальним громадам, громадянам України.

Він також нагадав, що в квітні 2014 року йшла президентська кампанія і наріжним каменем його президентської кампанії була децентралізація.

«З перших днів були розроблені відповідні проекти законодавчих актів, відчувалась потужна підтримка Уряду, з перших днів була налагоджена ефективна робота Парламенту і децентралізація стала однією з моїх перших пріоритетних реформ. Впевнений в тому, що так буде продовжуватись і надалі», - сказав Президент.

«Чому так важлива децентралізація була саме тоді? Дуже просто. Хочу нагадати, що в квітні, травні, череві 2014 року нам нав’язували ззовні політику федералізації. Пам’ятаєте як хотіли оголосити парад суверенітетів? Суверенітет Харкова, суверенітет Запоріжжя, Донбасу - Луганська, Донецька, Одеси», - зазначив Президент та додав, що сьогодні вже спецслужби надали переконливі докази: хто за цим стояв, як це планувалося, хто фінансував. «Все це було з-за кордону і намагалися продати це українському нарду і українському суспільству як шлях до розвитку нашої держави», - зауважив Президент.

«І ми не мали права дурити людей і наша принципова позиція була - Україна є унітарна держава, український народ тримається разом, ми не дамо розколоти державу, проекти «новоросії», «малоросії» зазнають крах. І нашою альтернативою буде ідея делегування повноважень і фінансових ресурсів обраним на місцях самоврядним органам», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що ця концепція тоді піддавалась критиці. Він подякував Володимиру Гройсману, який разом з ним завжди твердо відстоював цю ідею. «Були дискусії між нами коли ми складали проект змін до Конституції, але знайшли правильне рішення і щодо змін до законодавства і щодо конституційних змін і почали рішуче це імплементувати», - нагадав він.

«Хоча говорили, що це дуже ризиковано: як це, що центральна влада втрачає свої повноваження, що ви робите, як ви можете делегувати владу громадам Але ця політика децентралізації виявилася дієвою проти отрутою проти федералізації, яку намагалася Україні штучно прищепити Росія», - сказав Петро Порошенко.

«Президент, Парламент, Уряд погодилися добровільно віддати частину повноважень. Саме життя довело, що то було правильне рішення», - підкреслив він.

 

Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку

Сьогодні, 5 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка бере участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, що відбувається у Вінниці.

Відтак, у межах наради, Олег Синютка виступить з доповіддю "Регіональні інструменти економічного зростання".

Зазначимо, що у нараді також беруть участь члени Уряду, голови обласних державних адміністрацій, обласних рад, міст, об’єднаних територіальних громад, керівники іноземних дипломатичних представництв, регіональних офісів реформ, представники Асоціації міст України, Української асоціації обласних та районних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, міжнародних організацій, експерти.

 

«Обери свого лікаря»: Нацкампанія на Львівщині відбувається у штатному режимі

З 2 квітня у Львівській області так, як і в Україні загалом, стартувала Національна кампанія «Обери свого лікаря». Відтак, Нацкампаніяв області відбувається в штатному режимі.

Відразу запровадити нову систему реформування галузі непросто, тому проводиться масштабна робота з колективами закладів охорони здоров’я та пацієнтами. Аналізується наскільки вони обізнані у впровадженні медичної реформи. Цей процесс починає змінювати менталітет як медиків, так і пацієнтів.

Нагадаємо, що тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки та проживання. Кожен українець може обирати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а кошти за ваше медичне обслуговування заплатить держава.

Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли - не страшно! Поцікавтеся у родичів, друзів, сусідів,  колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

Лікарів вистачить усім! Закликаємо відповідально і без поспіху обирати своїх лікарів! Терміну закінчення кампанії немає!

 

На Львівщині вшанували пам’ять українського поета Василя Пачовського

Сьогодні, 5 квітня, з нагоди 140-річчя з дня народження, на Львівщині вшанували українського поета, філософа та мислителя Василя Пачовського. Вшанувати пам’ять видатного українця зібралися представники влади, духовенства, громадськість та учнівська молодь.

Присутні поклали квіти та лампадки до могили Василя Пачовського на полі поховань № 1 Личаківського кладовища. Опісля відбувся чин поминальної панахиди.

«У творах Василя Пачовського лунає заклик перетворити сльозливу тугу на крицеву енергію. І сьогодні цей заклик як ніколи актуальний. Сьогодні важливо об’єднатися і згуртуватися, щоб бути достойною опорою для нашої держави», -  зазначила заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк.

На завершення заходу провели громадське віче.

«Коли Пачовський разом із іншими студентами переїхав навчатися у Віденський університет, він змінив свою спеціалізацію із переконанням, що перш ніж лікувати тіло нашого народу, треба вилікувати його душу. І цьому гаслу «лікуванню душі українського народу» він присвятив все своє життя. Це і історичні дослідження, патріотичні та драматичні твори», -  наголосила голова громадської організації «Роде наш красний» Зоряна Васюник.  

Довідково

Василь Пачовський - український поет, історіософ і мислитель, доктор філософії.  Народився в Жуличах біля Золочева.  

Студіював в університетах: медицину – у Львові, історію та мистецтво - у Відні, філософію – у Празі. Вчителював у гімназіях Львова та Відня і був одним з організаторів літературної групи «Молода муза» - гуртка українсько-галицьких поетів, які наслідували західноєвропейський модерністський напрям у літературі, її органом було видавництво «Світ», що діяло в 1906—1909 роках.

У 1915-1918 роках працював у таборах військовополонених українців (Австрія та Німеччина). На заклик «Союзу Визволення України» працював у Перемишлі і Львові.

1919 року переїхав до Ужгорода, де став редактором часопису «Народ». 1920-1929 — професор Ужгородської та Берегівської гімназій. У 1929-33 роках вчителював у Перемишлі. У 1933 році після повернення до Галичини був викладачем місцевого університету. З приходом більшовиків став учителем української мови у середній школі, де вчив ще до війни. Брав участь у засіданнях організаційного комітету письменників Львова у Клубі письменників.

1940 року йому запропонували викладати українську мову у Львівському університеті. Помер поет навесні 1942 року від застуди.

Перша збірка поезій «Розсипані перли» (1901 р.) стала подією у літературному житті того часу. І. Франко присвятив їй розділ у своїй статті «Наша поезія у 1901 році». Збірки «На стоці гір» (1907 р.) та «Ладі й Марені – терновий огонь мій» (1913 р.) поглиблюють мотиви першої. Поезія В. Пачовського стала ланкою зв’язку між раннім українським модернізмом і пізнішою течією – символізмом, представленою найяскравіше ім’ям П. Тичини. У подальших збірках «Огні месті» (вірші 1923-1927 рр),
«Розгублені звізди» (1927 р.), «Дзвін слави князям» (1930-1933 рр), що так і не були видані, образ України стає провідним, причому викристалізовуються різні його аспекти від героїчного до трагічного.

Якщо в його ліриці тема трагедії бездержавності української нації розвивалася поступово, то у драматичних творах вона посіла провідне місце, починаючи вже з п’єси «Сон української ночі» (1903 р.), в якій народна фантастика вигадливо переплітається з історичними натяками та алюзіями без будь-якої хронологічної послідовності, але за логікою розвитку авторської ідеї. Перу письменника належать також п’єси: «Сон­це руїни» (1909р), «Сфінкс Європи» (1914р), «Роман Великий» (1918р), «Гетьман Мазепа» (1933р), незавершена драматична поема «Золоті Ворота».

Ідеї, які письменник утверджував як у поезії, так і в драматичних творах, знайшли свій найповніший вияв у його незавершеній, писаній за зразком «Божественної комедії» Данте драматичній поемі, яку він назвав «містичним епосом», – «Золоті Ворота». Химерно переплітаючи міфологічний пласт з історичним 1917–1922 рр., автор малює монументальне трагічне полотно української душі, у якій борються  два начала: конструктивне державницьке й анархічне руїнницьке.

В. Пачовський не обмежувався художньою творчістю, він автор історичних та історіософських праць «Нарис історії мініатюри по рукописям» (1913р), «Українці як народ» (1917 р.), «Історія Підкарпатської Руси» (1921р), «Срібна Земля» (1938р), «Історія Закарпаття» (1946р) та інші. Йому належить перший переклад сучасною українською літературною мовою «Повісті временних літ» (1938р.

 

Директора Львівського госпіталю ветеранів війни оберуть 16 квітня

16 квітня прийматимуть рішення по керівнику КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи».

Про це повідомили сьогодні, 5 квітня, під час засідання комісії з обрання генеральних директорів комунальних закладів охорони здоров'я. 

Відтак на посаду директора Львівського госпіталю ветеранів війни подалося п’ятеро кандидатів: Колачинський Микола Іванович, Голдун Андрій Богданович, Сав’юк Андрій Петрович, Касян Сергій Васильович, Прикупенко Максим Васильович.

Остаточне рішення щодо призначення кандидатури ухвалять на сесії Львівської обласної ради.

 

Освіта, культура, туризм: Львівщина активізує співпрацю з українською громадою в Сербії

Сьогодні, 5 квітня, керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська зустрілась з представниками Національної ради української національної меншини Сербії.

Маріанна Вільшинська привітала делегацію і наголосила на подальшій співпраці та підтримці української громади.

“Ми дякуємо, що ви підтримуєте українську культуру, українські традиції і сподіваємось, що наша співпраця стане міцнішою”, – зазначила Маріанна Вільшинська.

У відповідь заступник голови Національної ради Мирослав Каленюк запросив українські мистецькі колективи на фестиваль української культури у Сербії, який відбуватиметься 10 червня.

“Це найбільший фестиваль, ми очікуємо танцювальні колективи, щоб  люди побачили якісні виступи, ми можемо також провести екскурсії колективам, організувати два - три концерти”,- зазначив Мирослав Каленюк.

Також під час зустрічі порушили питання організації українознавчих таборів для дітей української діаспори в Сербії і розширення діалогу між туристичними асоціаціями.

 

На "Гарячу лінію" області у березні звернулись понад 11 тисяч разів

Упродовж березня 2018 року служба 112 опрацювала 11 452 звернення мешканців Львівської області.

З цієї кількості звернень 44 скерували на екстрену службу 101, 1528 звернень - на 102, 1907  звернень - на 103, 86 звернень - на 104, 7887 звернень - на «Гарячу лінію області».

На «Гарячу лінію області» громадяни найчастіше звертались з питань транспорту, дорожнього покриття, комунального господарства.

Із зареєстрованих звернень за місяць 7073 заявникам надали відповіді, ще 814 звернень перебуває на розгляді.

 

Глава держави: Децентралізація - питання цивілізаційного вибору та складова євроатлантичного курсу України

Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу нашої держави. Про це сказав Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під час робочої поїздки до Вінницької області.

«Це (децентралізація - Ред.) питання цивілізаційного вибору, політичної культури, і, якщо хочете національної безпеки національної безпеки», - підкреслив Петро Порошенко.

«Погляньмо на це із досить несподіваного ракурсу, з точки зору євроатлантичної інтеграції. Ну, здавалося б, де децентралізація, а де НАТО? І як вона може бути пов’язана з нашим майбутнім членством в Північноатлантичному альянсі? Тим не менше, у Річній національній програмі під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік, яку я своїм Указом затвердив тиждень тому, один із ключових розділів присвячений децентралізації», - зазначив Глава держави.

Він додав: «Тобто, децентралізація в Україні стала частиною наших міжнародних зобов’язань. Чому? Тому, що реалізація стратегічного курсу держави на вступ до НАТО вимагає не тільки модернізації Збройних Сил, що ми надзвичайно ефективно зробили за ці чотири роки, побудувавши нову армію, нові ЗСУ».

За словами Президента, модернізації потребує і прагнення держави жити згідно з демократичними принципами, поважати права й свободи громадянина. «Ще раз наголошую, що децентралізація наближає владу до людини, скорочує час для прийняття і реалізації рішень», - сказав він.

 

Аграрії можуть отримати дотацію на утримання молодняку великої рогатої худоби

Одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва є надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотацій за утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ). Відтак відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» дотація надаватиметьс фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, що народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надаватиметься за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

- за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову;

- за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців - 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк, який досягнув 13 місячного віку становить 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації фізичні особи повинні подати до сільської, селищної, міської ради або  ради об’єднаної територіальної громади наступні документи:

- копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

- копію паспорта особи – власника тварини;

- копію довідки  або договору про відкриття рахунку в банку;

- копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

Документи приймають упродовж року в порядку черговості їх надходження до 1 травня, до 1 вересня, до 1 грудня поточного року.

 

Працівники культури Львівщини обмінялись досвідом з працівниками Луганщини

З 2 по 5 квітня львівська делегація працівників культури, освіти та медіа бере участь у форумі партнерства щодо запровадження конкурсів з культурних, освітніх та журналістських обмінів між Львівською та Луганської областями у межах проекту «Змінимо країну разом».

Серед представників Львівщини – працівники музеїв, бібліотек, народних домів.

Для працівників культури організували культурно - мистецьку програму, під час якої учасники мали змогу налагодити зв'язки для спільної співпраці. Зокрема учасники форуму відвідали майстер-класи, виставки, храмовий комплекс.

 

 

04.04.2018

 

Молодь запрошують до участі у лізі дворового футболу «Футбол у кожен двір»

Розпочалась реєстрація на участь у Львівській лізі дворового футболу «Футбол у кожен двір», яка  триватиме до 10 квітня. У змаганнях можуть взяти участь хлопці та дівчата віком 14 – 15 років із Львівської області.

Ігри будуть відбуватимуться на вуличних майданчиках для міні-футболу міста Львова.

Для участі потрібно зібрати у себе в дворі команду і зареєструватися.

Детальнішу інформацію, щодо реєстрації можна отримати за телефоном: 063 3 587 333 та 097 844 63 93.

 

Керівників перинатального центру та психіатричної лікарні обиратимуть 16 квітня

Засідання комісії з обрання генерального директора КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» та КЗ ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» відбудеться 16 квітня. 

Таке рішення ухвалили сьогодні, 4 квітня, члени комісії.

На керівну посаду Перинатального центру закаду кандидує троє осіб: Ірина Біль, Дзвенислава Москв`як-Лесняк та Марія Малачинська. На посаду директора психіатричної лікарні претендують Олександр Губар та Богдан Чечотка.

 

На Львівщині акцією “Велика українська хода” вшанували захисників України

Сьогодні, 4 квітня, у парку “На валах” у межах акції “Велика українська хода” вивісили  200 прапорів з різних міст України.

Синьо-жовті стяги, які побували у боях на сході, та прапори з різних міст України  почала збирати волонтерка, організатор акції Катерина Валевська. Загальна кількість зібраних прапорів понад два кілометри.

“Акцію проводимо заради миру і перемоги, щоб вшанувати Героїв Майдану, російсько-української війни, від міста до міста, від бригад до батальйонів єднаються прапори, на яких люди пишуть свої побажання, щоб силою думки, віри і молитви зупинити війну. До Львова ми привезли прапори бойових бригад, військових підрозділів, волонтерських спілок, які проїхали усю прифронтову, фронтову зону”, - розповіла Катерина Валевська.

Зазначимо, акцію розпочали на Майдані у Києві  14 вересня 2014 року. 

 

“Ми не здобудемо перемоги у російсько-українській війні, не читаючи української історії”, - Олег Синютка

У межах підготовки до ХI Дитячого форуму, який відбудеться  упродовж 10- 13 травня десятикласники створили соціальний проект "Що читають відомі львів’яни?". Одним із учасників став голова Львівської ОДА Олег Синютка.  

Учні розпитали очільника області про його книжкові вподобання, а також попросили порекомендувати літературу для прочитання молоді.

“Якщо ти читаєш одну і ту ж книгу у різному віці, то сприймаєш її по- іншому. Немає, мабуть, жодної книги, яку б ти прочитав з відтинком у п’ять-десять років і сприймав однаково. Є тільки одна книга, до якої потрібно повертатись – Святе Письмо. Дуже важливо  читати  історичні книги, особливо сьогодні, коли перед нами вибір, щоб подивитись, що було 100 років тому, коли ми мали державність і її втратили.  Сьогоднішній молоді, яка зробила свій європейський вибір, стоїть на захисті держави, потрібно не допустити тих помилок, яке допустило покоління сторічної давнини”, - зазначив Олег Синютка.

Зазначимо, Дитячий форум – один з найбільших фестивальних заходів під час якого представлять літературні новинки для дітей від українських видавців, майстер-класи, спортивні розваги, події для дошкільнят та батьків.

 

За випалювання рослинності хочуть суттєво підвищити штрафи

Мінприроди пропонує збільшити у кілька десятків разів штрафи за самовільне випалювання рослинності. Про це повідомив Міністр екологіі та природних ресурсів України Остап Семерак. 

Він нагадав, що зараз розмір штрафу за подібне порушення становить від 170 до 340 гривень. 

Зокрема,  пропонуються штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За ці ж дії, тільки в межах території та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис. грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

Нагадаємо, восени міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак закликав громадян компостувати, а не спалювати опале листя і стерню.

 

Цьогоріч на Львівщині оздоровлять майже 3 тисячі дітей пільгових категорій

Цьогоріч в області планують оздоровити майже 3 тисячі дітей пільгових категорій. Зокрема на заходи з оздоровлення та відпочинку дітей в обласному бюджеті передбачили 10 128 тис грн, що на 513 тис грн більше аніж торік. Про це йшлося сьогодні, 4 квітня, в межах громадського обговорення щодо закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року.

Відтак закуплять путівки до закладів розташованих на території Львівської області, а також закладів, які знаходяться на узбережжі Чорного моря. Закуповуватимуться путівки на оздоровлення терміном на 21 день, на відпочинок – 14 днів.

Як розповіли у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА путівки надаватимуть безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 10, 20 чи 30 відсотків вартості путівки в залежності від пільгової категорії до якої належить дитина.

Також із зазначеної суми 250 тис грн скерують для закупівлі послуг з відпочинку для дітей з Луганської та Донецької областей на території Львівської області.

Ще 250 тис грн виділять для закупівлі послуг з відпочинку для дітей учасників АТО Херсонської області на території Львівської області, що реалізується в межах програми обміну між областями.

Окрім цього, за кошти державного бюджету для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до кінця року виділять понад 1000 путівок  до Міжнародного дитячого центру «Артек» та Українського дитячого центру «Молода гвардія».

Додамо, що торік за кошти обласного бюджету оздоровились 2 866 дітей пільгових категорій, з них: на території області - 1 776 дітей, на узбережжі Чорного моря - 1 090 дітей.

 

Сергія Федоренка рекомендують призначити на посаду директора інфекційної лікарні

На посаду генерального директора КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» рекомендують призначити Сергія Федоренка. 

Таке рішення ухвалили сьогодні, 4 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Сергія Федоренка проголосували 8 членів комісії. Сергій Федоренко представив членам комісії своє бачення розвитку інфекційної лікарні у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради Сергія Федоренка на посаду генерального директора на 5 років.

 

Державний архів презентував виставку до 150 – річчя із заснування товариства «Просвіта»

Державний архів Львівської області підготував онлайновий варіант тематичної виставки «У силі духу – перемога народу» до 150-річчя із заснування товариства «Просвіта».

За словами директора Державного архіву Львівської області Ірини Мартенс, у Державному архіві міститься значна кількість документів та матеріалів, які висвітлюють діяльність філій та читалень товариства «Просвіта» у 1920 – 1939 на терені Львівського воєводства, а також вищезазначені факти з діяльності товариства «Просвіта» на терені Східної Галичини.

Переглянути онлайновий варіант виставки можна за посиланням.

 

В області розпочали ремонтні роботи дороги на ділянці Сколе-Коростів

Сьогодні, 4 квітня, розпочали ремонтні роботи на автомобільній дорозі державного значення М-06 Київ-Чоп.

«Погодні умови дозволили нам розпочати ремонтні роботи на автомобільній дорозі державного значення, зокрема на ділянці Сколе-Коростів», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Окрім того, він також додав, що у межах проведення ремонтних робіт, запланували регенерацію та укладання конструктивних шарів дорожнього одягу за технологією «холодний ресайклінг», товщиною 16 см з застосування емульсії та цементу. Також - влаштування вирівнюючого шару і асфальтобетонної суміші, товщиною 10 см і влаштування верхнього шару щебенево-мастичного асфальтобетону, товщиною 5 см.

Варто зауважити, що роботи проводяться підрядною організацією «Автомагістраль-Південь» за рахунок коштів передбачених із державного бюджету на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у сумі 100 мільйонів гривень.

 

Юніори Львівщини здобули бронзові нагороди на Чемпіонаті України з важкої атлетики

У курортному містечку Берегове, що на Закарпатті, з 27 до 31 березня, відбулися національні змагання з важкої атлетики серед юніорів. У змаганнях взяли участь понад 80 жінок та 120 чоловіків з 21-ї області України.

Успішним виявився виступ команди юніорів Львівщини, які вибороли третє призове місце (342 оч.). Чемпіонами сталакоманда чоловіків із Харківської області (562 оч.), а другими важкоатлети з Дніпропетровщини (364 оч.).

У складі команди чоловіки Львівщини вибороли 3 бронзові особисті нагороди: Приймак Богдан у ваговій категорії до 77 кг із сумою двоборства 270 кг; Мочернюк Данило у ваговій категорії до 94 кг із сумою двоборства 299 кг та Кінах Тарас у ваговій категорії до 105 кг із сумою двоборства 305 кг.

Команда жінок Львівщини фінішувала із 8-м результатом.

 

ОТГ Львівщини презентували досвід та можливості альтернативної енергетики

В межах XI спеціалізованої виставки «Тепло. Вода. Повітря», відбулася дискусія ««Біржа» інвестиційних запитів ОТГ на енергозбереження та відновлювальні джерела енергії». Організатори заходу - департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, Центр розвитку місцевого самоврядування та Філія інституту ім. Погорілого.

Під час дискусії об’єднані територіальні громади презентували технічні можливості для розвитку виробництва та використання біопалива за допомогою енергетичних рослин, землі для потенційного розташування відновлюваної енергетики, проекти термомодернізації будівель бюджетної сфери, свердловини геотермальних вод, а також проекти малих біогазових установок та створення енергетичних кооперативів.

«Важливим є залучення приватних інвестицій у підвищення енергоефективності бюджетними заходами ОТГ шляхом енергосервісу. Це дозволить заощадити кошти на утримання установ та проведення заходів з енергозбереження», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник.

Також Михайло Мельник наголосив на важливості проведення тендерних процедур через систему PROZORRO на закупівлі послуг енергосервісу, а також пошуку вільних земельних ділянок для вирощування енергетичних культур та розташування об’єктів відновлюваної енергетики.

Окрім цього представників ОТГ ознайомили із розвитком сонячної енергетики на Львівщині, а також змінами в Програмі енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 роки, зокрема щодо відшкодування 10 % тіла кредиту, взятого для встановлення сонячних електроустановок приватних домогосподарств (не більше 25 тис гривень).

 

Олег Синютка закликав львівський бізнес активніше брати участь в публічних закупівлях PROZORRO

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації проаналізував результати публічних торгів і учасників закупівель у системі публічних закупівель PROZORRO у 2017-му році.

Відтак, 48%, що становить понад 6 мільярдів гривень, отримують підрядники з-поза меж Львівщини.

«Для нас важливо, щоб тендери на конкурентних засадах вигравали львівські підприємці. Таким чином, ми зможемо і збільшити заробітну плату на наших підприємствах, і отримати додаткові відрахування в бюджет, за які зможемо відремонтувати і дороги, і школи, і садочки», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Окрім того, Олег Синютка закликав львівських підприємців не сумніватися у чесності та прозорості процедур, надавати найкращу пропозицію за співвідношенням ціна-якість і бути найуспішнішим, а отже  вигравати тендери.

 

“Культурний фронт є важливим для нашої перемоги”, - Марта Качмар

Масштабним проектом “Дякую тобі, Квітко” відзначать 65-річчя з дня народження Квітки Цісик. Про це повідомили сьогодні під час прес-конференції.

“Ми презентуємо проект "Дякую тобі, Квітко".  Це великий банер із зображенням Квітки Цісик.  Другий аспект – це концертний тур містами із оповіданням про історіографію родини, саму Квітку, її здобутки, презентація пісень, біля 10 тис слухачів має відвідати концерти, які представлятиме Оксана Муха спільно з академічним симфонічним  оркестром Львівської філармонії”, – розповів директор Львівської державної академічної чоловічої хорової капели “Дударик” Дмитро Кацал.

Ініціатором проекту є українська співачка Оксана Муха. У квітні-травні вона дасть у містах Західної України близько двох десятків концертів «KVITKA: Два кольори». Концерти у Львові відбудуться 28 та 30 квітня.

“Для мене цей проект – це можливість максимально людям нагадати про Квітку, хто не чув її, запропонувати послухати. 20 років її вже немає, але з кожним новим слухачем Квітка наче оживає, її пісня допомагає людям”, – зазначила Оксана Муха.

Як зазначила директор департаменту з питань культури, національностей  та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало проект спрямований популяризувати виданих діячів української культури.

“Проект буде відбуватись не лише на Львівщині, він охопить три області України і це дуже важливо, бо його побачить якомога більше людей. Місія культури у час, коли на сході ми захищаємо територіальну цілісність країни, популяризувати визначні постаті діячі, які творять і творили українську історію”, – зазначила  Мирослава Туркало.  

За словами Марти Качмар із родини Квітки Цісик, творчість Цісик є культурним фронтом для перемоги.

“Попри усі негаразди, які у нас є, ми повинні сміятись, крізь сльози співати пісні, бо вони тримають нас.  Якщо ми будемо разом, то переможемо на усіх фронтах, а цей культурний фронт є дуже важливим”, – розповіла Марта Качмар.

 

На Львівщині ознакують 40 об’єктів пов’язаних із сучасними героями та видатними діячами

Цьогоріч в області ознакують 40 місць пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. Ознакування проведуть в межах реалізації «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».

Про це сьогодні, 4 квітня, під час брифінгу розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

«Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави, та про внесок яких багато хто не знає. І у нас виникла ідея ознакування місць на дорогах пов’язаних з нашою історією. Це будуть інформаційні таблиці на дорогах загальнодержавного значення із зазначенням події, або ж особистості, яка мала місце в нашій історії», - зазначила Мирослава Туркало.

На ознакування об’єктів в обласному бюджеті цьогоріч передбачено 180 тисяч грн.

«Попередньо з істориками, діячами культури,та районами області ми сформували список із 40 об’єктів, які плануємо ознакувати. До прикладу, не кожен знає, що Яків Головацький був народжений у нас на Львівщині у селі Чепелі Бродівського району. І наше завдання донести цю інформацію до мешканців та гостей області. Сподіваємось, що інші області в майбутньому переберуть нашу ініціативу», - додала Мирослава Туркало.   

Проект ознакування стартує у червні.

Додамо, що з нагоди відзначення 100-річчя Західно-Української Народної Республіки, в області встановлять інформаційні таблички з вказівниками місцерозташування родинних сіл та могил найвідоміших діячів Західно-Української Народної Республіки на Львівщині.

Це такі відомі постаті, як: Андрій Мельник, полковник армії УНР, голова Проводу ОУН (Дрогобицький район, с.Воля Якубова), Віктор Курманович, генерал УГА (Золочівський район, с.Велика Вільшаниця), Олена Степанів, перша в світі жінка-офіцер, чотар УГА (Перемишлянський район, с.Вишнівчик), Григорій Трух, чотар УСС, автор пісні «Ой, у лузі червона калина» (Стрийський район, с.Гірне, могила Миколи Мариновича, генерал-хорунжий УСС (Яворівський район, с.Оселя).

 

Школярі Львівщини здобули перемогу у Гімназіаді України з карате

З 30 березня по 1 квітня у стрілецькому комплексі навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України відбулась Гімназіада України з карате.

Фінальні змагання Гімназіади України з карате завершились нокачі-перемогою львів’ян: школярі Львівщини перемогли в усіх вагових категоріях, впевнено виборовши загальнокомандне перше місце.

Кубок за друге загальнокомандне місце поїхав до Сумської області, а бронзу загального заліку отримали представники загальноосвітніх закладів Волині.

Практично без нагород, але з новим досвідом вирушили додому спортсмени Харківської, Чернігівської та Чернівецької областей, адже змагатися було з ким – участь у заході брали понад 100 учасників, зокрема школярі-каратисти з Йорданії та Республіки Чилі, які перетворили I гімназіаду України з карате у вагому подію міжнародного рівня. Іноземні представники брали участь у спаринг-сесіях з українськими школярами, щоб підвищити власну спортивну майстерність, а українці поєдинки з однолітками з іншим континентів використали, щоб підготуватись до всесвітньої гімназіади у Марокко.

На церемонії нагородження переможців до учасників змагань звернувся заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей: “Карате – це мистецтво перемагати, що уособлює в собі силу духу, гармонію тіла і високу майстерність. Бажаю вам якнайбільше перемог, зокрема і на всесвітній гімназіаді, куди вирушать переможці”. Головний тренер збірної Марокко з карате Дріс Ель Мані відзначив у вітальному слові високий рівень підготовки каратистів-освітян та ефективну роботу освітянського спорту Львівщини, побажавши вдалого виступу українцям на його батьківщині – у Марокко.

Учасників також нагороджували і вітали голова оргкомітету змагань, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович, голови комітету з розвитку карате в системі освіти Української федерації карате Назарій Вітер, головний тренер збірної України з карате Антон Нікулін, президент Львівської обласної федерації карате Ігор Богдан.

Організатором заходу виступили Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, а також Українська федерація карате. Підтримку участі школярів Львівщини у змаганнях гімназіади України надають департамент освіти і науки та управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

 

Мінприроди пропонує збільшити у кілька десятків разів штрафи за самовільне випалювання рослинності. Про це повідомив Міністр екологіі та природних ресурсів України Остап Семерак. 

Він нагадав, що зараз розмір штрафу за подібне порушення становить від 170 до 340 гривень. 

"Навряд чи це серйозно може лякати паліїв торішньої трави. Мінприроди пропонує суттєво підвищити штрафи. Законопроект щодо посилення відповідальності за випалювання рослинності вже передано на погодження до Мін'юсту", - повідомив Міністр. 

Зокрема,  пропонуються штрафи за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3060 до 6120 грн (від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За ці ж дії, тільки в межах території та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), у зоні відчуження розмір штрафів може досягати понад 12 тис грн (від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис грн (від 1200 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

"Маю надію, що наші пропозиції будуть підтримані і це приведе до тями нерадивих господарників, які переконані, що спалюючи суху траву, вони допомагають довкіллю швидше очиститися. Мовчу вже про інші можливі катастрофічні наслідки від цих підпалів", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, восени Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак закликав громадян компостувати, а не спалювати опале листя і стерню.

 

На виплату допомоги ветеранам - понад 80 мільйонів гривень

Львівщина отримала 83,5 млн гривень з державного бюджету для виплати одноразової грошової  допомоги ветеранам. Йдеться про громадян, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", котрих в області налічується понад 90 тис осіб.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації сьогодні, 4 квітня, скерував кошти територіальним органам соціального захисту для проведення виплати.

Слід зазначити, що щорічна разова грошова допомога ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною у 2018 році становить для :

осіб І групи інвалідності в наслідок війни – 3 685 гривень;

осіб ІІ групи інвалідності в наслідок війни – 3 265 гривень;

осіб ІІІ групи інвалідності в наслідок війни – 2 845 гривень;

учасників бойових дій – 1265гривень,

Детальніше про розміри виплат тут

 

Романа Кваснія рекомендують призначити на посаду директора протитуберкульозного диспансера

На посаду генерального директора КЗ ЛОР «Львівський обласний протитуберкульозний диспансер» рекомендують призначити Романа Кваснія.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 4 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Романа Кваснія проголосували 9 членів комісії. Роман Квасній представив членам комісії своє бачення розвитку диспансера у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради Романа Кваснія на посаду генерального директора на 5 років.

 

Школярі на Жовківщині прибрали ліс та долучились до озеленення

У Жовківському лісгоспі тривають заходи в межах акції "Майбутнє лісу у твоїх руках", місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля. За ініціативи працівників Соснівського лісництва було організовано одразу дві такі акції.

Школярі ЗОШ №14, при якій функціонує шкільне лісництво, допомогли у прибиранні лісу. Діти очистили від сміття Соснівське лісництво.

31 березня лісівники Соснівського лісництва спільно з дітьми з молодіжної організації та небайдужими мешканцями озеленили парк біля церкви Св. Петра та Павла. Цього дня активісти висадили понад сто дерев клена гостролистого, липи дрібнолистої, модрини, дуба червоного, горобини.

Дощова погода не стала на заваді учасникам акції, які зробили хорошу справу для свого міста, довкілля, майбутніх поколінь.

 

5,4 млн гривень – на відшкодування вартості лікарських засобів

Вчора, 3 квітня, з державного бюджету обласному бюджету надійшли цільові субвенції на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань.

Відтак, надійшли кошти у сумі 5,4 млн грн, що скерують також і на придбання медикаментів для швидкої медичної допомоги, витратних матеріалів та лікарських засобів для інгаляційної анестезії – 0,9 млн. гривень.

Загалом з початку року установи охорони здоров’я Львівщини отримали цільових субвенцій на суму 25,1 млн гривень.

 

Олімпійське лелеченя: Сокальщину на змаганнях представлятиме команда гімназії імені О. Романіва

Днями успішно завершили дитячі змагання в межах районного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя-2018».

З поміж кращих шкільних команд Сокальщини за результатами спортивних випробувань та олімпійської вікторини визначили трійку призерів: 1 місце – збірна Сокальської гімназії імені Олега Романіва; 2 місце – Сокальська ЗОШ № 4; 3 місце – Сокальська ЗОШ №2.

Переможець ІІ етапу змагань - команда Сокальської гімназії імені Олега Романіва, яка не вперше здобуває право змагатися в обласному фіналі, готується до участі у обласному спортивно-масовому заході «Олімпійське лелеченя», що відбудеться 27 квітня у м. Львові.

 

 

03.04.2018

 

Шахтарям виплатили понад 80 % зарплати за лютий

Сьогодні, 3 квітня, на рахунки ДП «Львіввугілля» вдруге за цей тиждень надійшли кошти в сумі 18 млн грн від реалізації вугільної продукції. Увесь фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Відтак, загалом гірникам вже виплатили 86% від фонду заробітної плати за лютий.

Додамо, що за інформацією департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА, на сьогодні шахтарі ДП «Львіввугілля» забезпечені саморятівниками на 112 %. Зокрема торік на купівлю 3063 саморятівників в межах бюджетної програми виділили  - 25,2 млн грн.

 

Львівська ОДА визначила переможця конкурсу із надання послуг з вивезення ТПВ

Сьогодні, 3 квітня, завершився конкурс із надання послуг з вивезення (збирання, зберігання і перевезення) твердих і великогабаритних побутових відходів з територій житлового фонду комунальної власності м. Львова.

Конкурс проводили по трьох комунальних підприємствах Личаківського району.

За підсумками розгляду конкурсних пропозицій та їх оцінювання конкурсна комісія визначила переможцями ТОВ «Грінера Україна»    (ЛКП «Дім» та ЛКП «Управитель») та ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» (ЛКП «Господар»).

Найближчим часом департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації підпише відповідні угоди між департаментом, переможцями конкурсу та комунальними підприємствами м. Львова.

 

На Львівщині вперше презентують фаянсові вироби Межигір’я

Сьогодні, 3 березня, у Львівському історичному музеї, відбулось відкриття виставки «Великодні мережива Межигір’я». Виставка презентує фаянсові вироби Києво-Межигірської фабрики з фондів Національного музею українського народного декоративного мистецтва у Києві.

Чайний, кавовий і столовий посуд, свічники, прес-пап’є, вази, кашпо, менажниці, рамки для портретів демонструють фаянсове виробництво  1798-1877 років. Окрім цього, глядачі виставки можуть ознайомитись із значним досягненням межигірських майстрів у декоруванні, оглянувши декоративні тарілки з портретами Тараса Шевченка та Пантелеймона Куліша.

Вагому частину виставки складають і  культово-обрядові предмети: лампади, великодні яйця, ікони, хрести.

Зазначимо, що фаянсові вироби Києво-Межигірської фабрики вперше представили на Львівщині.

Довідково

Фаянсове виробництво в Україні нараховує понад двісті тридцять років. Важливим фактором для його розвитку була наявність сировини, багатих традицій та досвіду у галузі керамічного виробництва. Значним поштовхом для власного продукування стало масове ввезення англійського фаянсу. У місцевості між Вишгородом і селом Ново-Петрівцями, на межигірських пагорбах були знайдені значні поклади каоліну. 1798 року на території, де раніше існував Спасо-Преображенський чоловічий монастир, була збудована фабрика – перше на Лівобережжі підприємство з виготовлення фаянсу. 1800 року відбувся перший випуск зразків, а 1811 року для оздоблення виробів почали застосовувати друк. Використання цієї техніки давало можливість створювати продукцію високої якості за відносно невисокою ціною.

Асортимент виробів був дуже різноманітний: чайний, кавовий і столовий посуд, вази, кашпо, набори для письма, набори для вмивання, рамки для портретів, свічники, прес-пап’є, менажниці, форми для бланманже, кронштейни, садові стільці, предмети сакрального призначення, скульптура.

У декоруванні значним досягненням межигірських майстрів були друковані малюнки з пейзажними мотивами, військовою тематикою, побутовими сценами. У 1840 – на початку 1860 років на фабриці випускали декоративні тарілки з портретами Т. Шевченка, П. Куліша, М. Костомарова та інших.

Велику групу складають вироби з кольоровою поливою і рельєфним декором у вигляді листя хмелю, виноградної лози, стилізованого соняшника. На виробах з блакитною або зеленою поливою використовували рельєфний орнамент з дрібних квітів, так званий «mille fleures», який щільно вкривав тло посуду. Цей декор і мотив виноградної лози вважають найбільш характерними для межигірських виробів.

Виготовляли на фабриці і культово-обрядові предмети: лампади, великодні яйця, ікони, хрести. Напередодні свята Великодня такі твори на виставці представлені найбільше.

Лампада – це посудина з єлеєм (олією), яку запалюють перед іконами під час богослужіння,  виготовляли також лампади з гніздами для воскових свічок. Були й такі, в яких можна було використовувати і олію, і свічки одночасно. Лампади значних розмірів призначалися для церков, невеликі – для дому. Переважно сферичної або краплеподібної форми, на раменах – маленькі вушка або дірочки для підвішування, знизу завершувалась кулькою, шишкою або скульптурною фігуркою янгола. У системі декору використовували як скульптурні елементи, рельєф так і образотворчі християнські символи, євангельські сюжети («Воскресіння», «Розп’яття», «Хрещення», «Покрова», «Богоматір», «Ісус Христос», «Спас Нерукотворний»), виконані у техніці друку, іноді у поєднанні з  надполивним розписом. Часто за попереднім замовленням виготовляли лампади значних розмірів з ажурним декором у вигляді хрестів, листя аканта і лавра, зі скульптурним завершенням фігуркою янгола, що тримає перед собою щит. До лампад підвішували писанки.

Межигірські великодні яйця цікаві тим, що у їхньому оздобленні найчастіше використовували народні іконографічні сюжети: «Воскресіння», «Розп’яття», «Хрест страстей Господніх», «Богоматір», «Всевидяче Око», «Чаша» та ін. На одній писанці могло бути два, а інколи і три сюжетних зображення.

До асортименту культових виробів належать також «хатні» ікони для домашнього вжитку. Найбільше у колекції музею ікон із сюжетом «Воскресіння». На них зображений Ісус Христос, який здіймається над відкритою трумною зі стягом у правій руці. До сюжетного ряду ікон Києво-Межигірської фабрики належать «Богоматір», «Тайна вечеря», «Свята Варвара», «Свята Софія». Представлені зразки ікон доволі прості за рівнем виконання, оскільки продукувалися виключно на місцевий ринок, а виготовленням і розписом займалися не іконописці, а майстри фаянсу.

У колекції музею також зберігається невелика група напрестольних хрестів (за формою латинських). На аверсі – барельєфне зображення «Розп’яття», на реверсі – «Всевидяче Око» і голуб (Святий Дух) у променях. Цей мотив є іконографічним Господнім символом.

Києво-Межигірська фаянсова фабрика проіснувала майже 80 років. Незважаючи на те, що продукція підприємства виготовлялася під впливом західно-європейських зразків, місцевим майстрам, завдяки своєрідному формотворенню і системі декорування, вдалося створити свій власний неповторний стиль.

 

На Львівщині презентували міжнародну виставку "Білоруси з Україною в серці"

Сьогодні, 3 квітня, у Львівському Палаці Мистецтв стартувала міжнародна виставка “Білоруси з Україною в серці”.

В експозиції представлено понад 40 робіт. За словами організаторів, це картини, написані білоруськими і українськими художниками у 2015 році у зоні бойових дій, а саме Волновасі, Пісках, Новгородці та інших місцях.

“Виставка створена у пам’ять про загиблих у російсько-українській війні. 5 білоруських і один український художник писали картини у зоні бойових дій, ця виставка побувала в різних містах Україні, двічі в Києві”, - розповіла Анжела Душаєва.

Як зазначив начальник відділу мистецтв департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Василь Гладкий, такі заходи сприяють вихованню суспільства у дусі патріотизму.

“Мистецтво здатне найглибше  розкривати тематику, актуальну для нашої нації. Ці художники розповідають реальність, яка відбувається у нашому житті і закликають до миру. Такі заходи виховують суспільство”, – наголосив Василь Гладкий.

Зазначимо, переглянути виставку можна до 18:00 12 квітня.

 

Обсяг промислового виробництва на Львівщині зріс на понад 14%

У січні–лютому 2018 року порівняно з січнем–лютим 2017 року обсяг промислового виробництва зріс на 14,1%. Обсяги виробництва у добувній промисловості збільшились на 0,5%, у переробній – на 21,3%, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 0,7%.

Про це повідомили у Головному управлінні статистики у Львівській області.

Серед галузей переробної промисловості нарощування випуску продукції відбулось на підприємствах машинобудування (на 41,8%), з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (на 23,0%), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (на 21,1%), основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (на 18,8%), з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (на 8,6%), металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання (на 4,8%).

Водночас на підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції скорочення обсягів виробництва становило 19,0%, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 5,8%.

 

Мирослава Голубінку рекомендують призначити на посаду директора Самбірського протитуберкульозного диспансера

На посаду генерального директора КЗ ЛОР «Самбірський міжрайонний протитуберкульозний диспансер» рекомендують призначити Мирослава Голубінку.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 3 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Мирослава Голубінки проголосували 9 членів комісії. Мирослав Голубінка представив членам комісії своє бачення розвитку диспансера у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради Мирослава Голубінку на посаду генерального директора на 5 років.

 

Любомира Рака рекомендують на посаду директора фтизіопульмонологічного центру

На посаду генерального директора КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» рекомендують призначити Любомира Рака.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 3 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Любомира Рака проголосували 8 членів комісії. Любомир Рак представив членам комісії своє бачення розвитку діагностичного центру у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

"Конкурсна комісія рекомендує Львівській обласній раді призначити Любомира Рака генеральним директором КУ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний центр». Достойна презентація вагомих здобутків реорганізації фтизіатричної служби, створення потужного регіонального Центру легеневого здоров'я", - зазначила під час конкурсу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. 

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради Любомира Рака на посаду генерального директора на 5 років.

 

Львівщина попрощалась з провідником Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олегом Гринюком

Сьогодні, 3 квітня, в останню путь провели провідника Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олега Гринюка.

Чин похорону відбувся у каплиці Івана Хрестителя. Поховали Олега Гринюка на Личаківському кладовищі.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким Олега Гринюка.

Нагадаємо, Олег Гринюк відійшов у вічність у ніч із суботи на неділю, 1 квітня, на 77-ому році життя.

 

Ігоря Ковальчука рекомендують на посаду директора онкологічного центру

На посаду генерального директора КЗ ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» рекомендують призначити Ігоря Ковальчука.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 3 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Ігоря Ковальчука проголосували одноголосно усі члени комісії. Ігор Ковальчук представив членам комісії своє бачення розвитку медичного центру у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

"Величезний управлінський досвід і професійний авторитет, підтримка і визнання колективу та пацієнтів - передумова одноголосного рішення конкурсної комісії. Сподіваюсь ми ще реалізуємо не один амбітний проект для збереження здоров'я наших пацієнтів", - зазначила під час конкурсу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради призначити Ігоря Ковальчука на посаду генерального директора на 5 років.

 

Степана Павлика рекомендують призначити на посаду директора кардіологічного центру

На посаду генерального директора Львівського обласного кардіологічного центру рекомендують призначити Степана Павлика.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 3 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Степана Павлика проголосували 9 членів комісії. Степан Павлик представив членам комісії своє бачення розвитку медичного центру у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

«Одноголосну підтримку висловила конкурсна комісія, рекомендуючи Степана Павлика для призначення на посаду директора Львівського обласного кардіологічного центру. Разом з колегами, створивши цей центр, Степан Павлик впевнено розвиває клініку», - зазначила під час конкурсу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради призначити Степана Павлика на посаду генерального директора.

 

Спалювання сухої трави - загроза не лише для екології, але й людського життя

Навесні, коли сходить сніг і оголюється ґрунт, а температурні показники підвищуються, горе-господарі розкладають вогнища сухої рослинності спалюючи при цьому різний непотріб.

Такі дії часто призводять до неконтрольованого поширення вогню на відкритих територіях, що може перерости у масштабні пожежі в природних екосистемах.

Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.

Департамент з питань цивільного захисту закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.

 

Мар’яну Служинську рекомендують призначити на посаду керівника центру громадського здоров`я

На посаду керівника Львівського обласного центру громадського здоров’я рекомендують призначити Мар’яну Служинську.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 3 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Мар’яни Служинської проголосувало 9 членів комісії. Мар’яна Служинська представила членам комісії своє бачення розвитку центру у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

«Конкурсна комісія також одноголосного рекомендує Мар’яну Служинську на посаду новоствореного Львівського обласного центру громадського здоров'я.  Мар'яна Служинська успішний, креативний керівник. Авторитетний експерт у сфері громадського здоров'я. Представила цілісну концепцію розвитку центру і творення громадського здоров'я в області. Горджуся такими колегами як Мар'яна. Маємо багато важливих проектів у перспективі», - зазначила під час конкурсу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради призначити Мар’яну Служинську на посаду керівника.

 

Романа Пукаляка рекомендують призначити на посаду директора діагностичного центру

На посаду генерального директора КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний діагностичний центр» рекомендують призначити Романа Пукаляка.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 3 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Романа Пукаляка проголосувало 9 членів комісії. Роман Пукаляк представив членам комісії своє бачення розвитку медичного центру у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради призначити Романа Пукаляка на посаду генерального директора на 5 років.

 

Андрія Синюту рекомендують призначити на посаду гендиректора Західноукраїнського дитячого медичного центру

На посаду генерального директора КЗ ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» рекомендують призначити Андрія Синюту.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 3 квітня, під час засідання конкурсної комісії.

За кандидатуру Андрія Синюти проголосувало 9 членів комісії. Андрій Сенюта представив членам комісії своє бачення розвитку медичного центру у середньостроковій і довгостроковій перспективі. 

Відтак, конкурсна комісія рекомендуватиме сесії Львівської обласної ради призначити Андрія Синюту на посаду генерального директора.

 

На лісових господарствах проводять превентивні заходи щодо недопущення виробничого травматизму

В межах Спільних Комплексних Заходів на 2018 рік між Головним управлінням Держпраці у Львівській області та Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, впродовж березня-квітня на підприємствах Львівського ОУЛМГ проводять позачергове навчання та перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб.

Впродовж минулого тижня таке навчання і перевірку знань було проведено у ДП «Турківське лісове господарство», ДП «Бродівське лісове господарство» та національному природному парку «Сколівські Бескиди».

Під час розмови з працівниками лісогосподарських підприємств велися дискусії щодо безпеки праці, зокрема, наскільки випадковими чи закономірними і передбачуваними є випадки травматизму, адже їх не завжди можна спрогнозувати чи передбачити. Необхідно враховувати чинник ризику в профілактиці виробничого травматизму та впливу на ризик причин технічного, організаційного, соціально-економічного та виробничого характеру.

Відмічено, що визначальними причинами травматизму працівників лісогосподарських підприємств є невиконання вимог інструкцій з охорони праці самими потерпілими, невиконання посадових обов’язків, відсутність належного контролю з боку посадових осіб та неякісна підготовка працівників з питань охорони праці (недоліки під час навчання безпечним способам виконання робіт, формалізм під час проведення інструктажів з охорони праці). Вказані причини зумовлено як незадовільним знанням працівниками правил виконання технологічного процесу без порушень правил охорони праці, так і умовами та організацією праці, які сприяють цьому порушенню. Усунення цих причин травмування не потребує матеріальних витрат. І тому діяльність на підприємстві потрібно організувати так, щоб у людини не було можливості вибору між небезпечним і безпечним способом її виконання.

Запрошені фахівці з охорони праці ознайомилися з виробничою, соціально-культурною та рекреаційною діяльністю підприємств, відвідали музей знарядь праці у НПП «Сколівські Бескиди» та надали присутнім консультативно-методичну допомогу з роз’яснення вимог нормативно-правових актів з охорони та безпеки праці. Насамкінець було відмічено, що працівники підприємств Львівського ОУЛМГ з розумінням та відповідальністю підійшли до організації навчання з охорони праці, проявивши свої знання, вміння та навики у питаннях безпеки праці і лише спільна робота по здійсненню превентивних заходів щодо недопущення виробничого травматизму дасть позитивний результат.

 

Для аграріїв області розробили Дорожні карти отримання фінансової підтримки

Для більш спрощеного отримання інформації щодо умов і переліку необхідних документів, які потрібно подавати для отримання фінансової підтримки за рахунок коштів державного бюджету, департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА розробив дорожні карти порядків використання коштів для аграріїв.

Відтак дорожні карти розробили на напрямками: підтримка розвитку фермерських господарств; підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними; підтримка галузі тваринництва; фінансова підтримка сільгоспвиробників (відшкодування вартості придбання с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва).

Детально з дорожніми картами можна ознайомитись за посиланням.

Додамо, що департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА провів навчальні семінари у всіх районах Львівської області з питань підтримки аграрного сектору економіки у 2018 року на яких проінформували аграріїв про обсяги та механізми підтримки з державного та обласного бюджетів.

На підтримку аграріїв з державного бюджету виділено 6,3 млрд грн.  

 

Великдень для Героїв: на Львівщині випікають паски для Захисників України

Сьогодні, 3 квітня, стартувала акція «Великдень для Героїв». У межах заходу родини Героїв Небесної Сотні  випікають паски для Захисників України та  малюють писанки,  якими прикрасять  алею  Героїв Небесної Сотні в Києві.

До акції долучилась директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

“Дуже важливо, що у нас є така гарна українська традиція, коли спільне випікання пасок і важливо, що родини Героїв Небесної Сотні гуртуються і проводять такі заходи, залучають дітей і продовжують українські звичаї”, - зазначила Мирослава Туркало.

Окрім родин, участь у випіканні пасок взяли музиканти вокальної формації «Пікардійська Терція».

Як зазначають організатори, сьогодні планують спекти максимальну кількість пасок, аби кожен захисник відчув родинне тепло.

“Працюватимемо сьогодні допоки вистарчить сил. У мене син і чоловік  на передовій і хочу сказати, що така акція є важливою для бійців, коли ми передаємо їм посилки, для них це свято, це частинка дому, родинного тепла, підтримка усієї України”, – наголосила Леся Лисак.

Зазначимо, акцію «Великдень для Героїв» організовують другий рік поспіль.

 

В області розпочали ремонтні роботи дороги на ділянці Червоноград-Великі Мости

У суботу, 31 березня, розпочали ремонтні роботи на автомобільній дорозі державного значення Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква.

«Погодні умови дозволили нам розпочати ремонтні роботи на автомобільній дорозі державного значення, зокрема на ділянці від Червонограду до Великих Мостів», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Окрім того, він також додав, що у межах проведення ремонтних робіт, запланували влаштування нової основи із щебняно-пісчаної суміші з додаванням цементу та влаштування двох шарів асфальтобетону.

Варто зауважити, що роботи проводяться підрядною організацією «Автомагістраль-Південь» за рахунок коштів передбачених із державного бюджету на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у сумі 65 мільйонів гривень.

 

На Львівщині стартував захист мистецьких проектів

У Львівській ОДА стартував захист конкурсних пропозицій мистецьких проектів. За реалізацію своїх ідей змагаються більше сотні національних товариств, громадських організацій, творчих спілок.

«У період змін у суспільстві на різних рівнях важливим інструментом розвитку є культура. Також вона є інструментом примирення та консолідації зусиль суспільних груп і спільнот. Відтак сьогодні дуже важливо плекати та популяризувати культурні надбання, а також нові сучасні форми розвитку культури», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Відтак сьогодні оберуть переможців проектів у 4-х конкурсах: Конкурс мистецьких проектів серед ГО Львівщини, Конкурс мистецьких проектів серед Творчих спілок Львівщини, Конкурс мистецьких проектів серед Національних товариств Львівщини,  та «Топ 10 Народних домів».

 

Оголошено прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка

Державний комітет телебачення і радіомовлення України  оголошує до 1 травня 2018 року прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені  Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.

Приймаються нові оригінальні публіцистичні твори у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення.

Держкомтелерадіо ініціював збільшення розміру Премії. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2018 № 202 грошова частина  Премії на сьогодні становить 10 тисяч гривень у кожній номінації.

 Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня - в таких номінаціях:

- за кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації;

- за кращий твір у телевізійній сфері;

- за кращий твір у радіомовній сфері;

- за кращу наукову роботу в інформаційній сфері.

Звертаємо увагу,  що одна й та сама кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Премії з двома й більше творами.

На здобуття Премії, подаються:

  •  клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;

  •  примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення;

  •  копія паспорта (у разі висунення на здобуття Премії колективу - копії паспортів кожного члена колективу).

Адреса для подання творчих робіт: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України з поміткою - на здобуття Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності.

Телефон для довідок:  (044) 278-86-96.

 

На Львівщині успішно завершились етапи чемпіонату України з гірських автоперегонів

30 березня  – 1 квітня 2018 року в м. Трускавці та на території Дрогобицького району (с. Модричі) успішно завершилися 1 та 2-й етапи Чемпіонату України з гірських автоперегонів.

Організаторами змагань  виступили: Автомобільна федерація України та Галицький автомобільний клуб під егідою Міністерства молоді та спорту України, за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Дрогобицької райдержадміністрацій та Трускавецької міської ради.

В межах чемпіонату за першість України з гірських автоперегонів змагався 21 екіпаж, представлений кращими українськими спортсменами-автомобілістами  із Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Дніпровської, Київської областей, Черкаської, Чернівецької та м. Києва.

Вперше, в історії гірських гонок стартував екіпаж з Великобританії: пілот Дэвид Холланд на Ford Escort. Екіпажі демонстрували майстерність керування спортивним автомобілем та вміння власного контролю в екстремальних ситуаціях.

Траса 1-й етапу чемпіонату України з гірських автоперегонів у м. Трускавець  була влаштована довжиною 2 800 метрів. Дистанція пролягала центром міста і передбачала різку зміну покриття з асфальту на бруківку, а також крутий розворот автомобілів «ретардери» у центрі  дистанції біля  найбільшої глядацької фан-зони.

Траса 2-й етапу загальною довжиною 3000 метрів проходила через лісовий масив поблизу села Модричі Дрогобицького району.

За звання найвправніших і найшвидших було представлено екіпажі на машинах різних моделей від Subaru Forester — до ВАЗ 210d.

Загалом  у 1 та  2-му етапах  чемпіонату України з гірських автоперегонів розіграно 12 комплектів нагород в індивідуальному та командному заліку. Зокрема, в індивідуальному заліку змагання відбувались в таких залікових групах: А2, А3, А4, А5, А9К, за результатами яких визначались і абсолютні переможці.

Результати 1-го етапу розподілились наступним чином:

В абсолютному заліку перше місце виборов Корзун Антон (м. Київ), ІІ місце здобув Ганджа Борис (Черкаська обл.), ІІІ – Лохман Денис (Київська обл.).

В командному заліку всі призові місця розподілили між собою команди з   м. Києва:

1 «ВИЖЕНКА PS»

2 «VORTEX RACING TEAM»

3 «SBRACING»

Результати 2-го етапу чемпіонату України з гірських автоперегонів:

В абсолютному заліку  переможцем виявився Ганджа Борис (Черкаська обл.), на ІІ місці –  Корзун Антон (м.Київ), на ІІІ – Петренко Володимир       (м. Київ).

В командному заліку:

1 «SBRACING»

2 «ВИЖЕНКА PS»

3 «VORTEX RACING TEAM».

 

На Львівщині рекомендували призупинити опалювальний сезон

Сьогодні, 3 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підписав розпорядження про призупинення опалювального сезону у зв’язку зі значним потеплінням.

«Рішення про призупинення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями, виходячи з середньодобової температури зовнішнього повітря», - зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

Відтак, температура повітря повинна бути не менше +8 °С протягом трьох діб.

Опалювальний сезон на Львівщині закінчиться тоді, коли середньодобова температура не опускатиметься нижче +8 градусів протягом трьох днів підряд.

 

На Львівщині троє дітей знайшли нові сім’ї

29 березня у дитячий будинок сімейного типу «Писанка», який функціонує у с. Потелич Жовківського району довлаштовано 2 дитини, позбавлених батьківського піклування.

Тепер у цьому дитячому будинку сімейного типу уже виховуються 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

Також 30 березня у прийомну сім’ю довлаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. Тепер у цій прийомній сім’ї уже виховуються 3 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зазначимо, що на території Жовківського району функціонує 2 дитячі будинки сімейного типу та 9 прийомних сімей, в яких виховується та проживають 32 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

 

 

02.04.2018

 

Львівщина прощається з Олегом Гринюком

Сьогодні, 2 квітня, Львівщина прощається з провідником Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олегом Гринюком. Парастас відбувся у каплиці Івана Хрестителя.

Зазначимо, що завтра, 3 квітня, Олега Гринюка поховають на Личаківському кладовищі. Чин похорону відбудеться о 13:00 год у каплиці Івана Хрестителя на вул. Пекарській, 52. 

Висловлюємо співчуття рідним та близьким Олега Гринюка.

Нагадаємо, Олег Гринюк відійшов у вічність у ніч із суботи на неділю, 1 квітня, на 77-ому році життя.

 

Покази фільмів, патріотичні ролики, мистецькі заходи: на Львівщині тривають національно-патріотичні заходи

Сьогодні, 2 квітня, під головуванням голови Львівської ОДА Олега Синютки відбулось засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації.

Як розповіла директор департаменту з питань культури національностей та релігій Мирослава Туркало, впродовж березня понад 13 тисяч дітей відвідали музеї, найбільше дітей із  Стрийського і Дрогобицького районів.

Також вона проінформувала про покази патріотичних фільмів у Народних домах області, які відбуватимуться упродовж року. Детальніше із переліком можна ознайомитись тут.

Начальник відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун зазначив, що департаментом внутрішньої та інформаційної політики спільно з Львівським кіноцентром забезпечено показ кінофільму “Кіборги” для молоді.

Відтак, кінофільм упродовж березня переглянули 2440 учнів старших класів з 16 районів Львівської області.

Також Юрій Горун  акцентував увагу на трансляції інформаційних роликів  “Служба у Збройних силах України – обов'язок кожного чоловіка”, які створили з метою національно-патріотичного виховання молодих людей.

 

Львівські школярі здобули командне золото гімназіади України зі стрільби з лука

У фінальних змаганнях I Ґімназіади України з стрільби з лука учнівська збірна Львівської області посіла перше загальнокомандне місце. Друге місце у загальному заліку посіли лучники із Чернівецької області, а бронзу виборола команда м. Київ.

В особистому заліку серед дівчат чемпіонкою стала школярка Львова – Жанна Наумова, яка вже є володаркою ліцензії на юнацьку Олімпіаду. Львів’янин Олександр Панциру опинився у топі змагань, ставши кращим серед хлопців.

Загалом поборотися за перемогу на змаганнях, що відбувались з 27 по 31 березня, та вибороти право представляти Україну на Всесвітній гімназіаді у Марокко, на Львівщину завітали збірні команди семи областей та м. Київ.

Поруч із господарями за перемогу змагались школярі Рівненської, Чернівецької, Сумської, Черкаської, Київської, Харківської областей та м. Києва. Склад кожної з команд – 3 хлопці, 3 дівчини. Лучники виконували олімпійську вправу, змагаючись на дистанції 60 метрів.

Не обійшлося і без зіркових гостей. Підтримати юних “Робін Гудів” завітав Тарас Стадницький, який спільно із головою оргкомітету заходу, начальником Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Анатолієм Ігнатовичем та президентом Федерації стрільби з лука Львівської області Олександром Калініченком вручили усім учасникам змагань книжки львівських видавництв на згадку про Львів. Книжкову продукцію було придбано в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014 – 2018 роки.

Змагання відбувались у стрілецькому комплексі навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України. Організатором заходу виступили Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, Учнівська спортивна спілка України спільно із Федерацією стрільби з лука України.

 

З 1 квітня до 15 червня триватиме сезон тиші

З метою здійснення охорони середовищ існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин, у період з 1 квітня по 15 червня щорічно встановлюється період тиші.

У цей час, відповідно до ст. 39 Закону України "Про тваринний світ", забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовищ існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин. При  цьому зазначені суб’єкти  спільно  з  центральним  органом виконавчої  влади,  що  забезпечує формування державної політики у сфері  охорони  навколишнього  природного  середовища, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового   та   мисливського   господарства,   органом   місцевого самоврядування  вживають заходів щодо визначення місць розмноження диких   тварин  та  своєчасно  інформують  населення  про  правила поведінки, яких необхідно дотримуватися в таких місцях.

За порушення вимог вищезазначеної статті передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Депаратмент екології та природних ресурсів облдержадміністрації закликає до неухильного дотримання закону та дбайливого ставлення до тваринного світу.

 

На Львівщині відкрили виставку "Франція поруч"

Сьогодні, 2 квітня, в межах XV фестивалю "Французька весна в Україні" презентували виставку «Франція поруч».

Виставка пропонує глядачеві зануритися в атмосферу «французького» Львова за допомогою пам’яток зі збірки Львівського історичного музею. Експозиція збудована за хронологічним принципом у вигляді низки тематичних блоків, які демонструють прямі чи опосередковані взаємозв’язки між Францією і Львовом, розкриваючи їх через історичні постаті чи події.

"Те дивовижне мистецтво, що несе нам французьке мистецтво, опанувало душі і серця людей на Львівщині. Французька весна завжди буде в Україні, щораз із більшим натхненням. Ми дякуємо нашим партнерам із Франції за цей культурний проект і, звісно ж, за їхню постійну підтримку незалежності та територіальної цілісності нашої держави", - зазначив під час відкриття виставки голова ЛЬвівської ОДА Олег Синютка.

Виставку завершують керамічні пам’ятки з фабрики львівського архітектора Івана Левинського. Вироби з цього підприємства були представлені у павільйоні «Галичина» на Всесвітній виставці в Парижі 1900 року та були відзначені срібною медаллю у номінації «Декорування інтер’єрів громадських і житлових споруд».

Насолодитись виставкою можуть львів’яни, гості міста та всі охочі.

 

В області для дітей з особливими потребами запрацюють інклюзивно-ресурсні центри

Відповідно до постанови Кабміну в області створять інклюзивно-ресурсні центри для дітей з особливими потребами. Станом на 2 квітня вже прийнято рішення рад про створення таких центрів у м. Львові, Бориславі, Дрогобичі, Самборі, а також у Бродівському, Буському, Городоцькому, Жидачівському, Жовківському, Камянка-Бузькому, Миколаївському, Пустомитівському, Радехівському, Самбірському, Сколівському, Стрийському, Яворівському та Турківському районах Львівщини.

Центри створять для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.

Один інклюзивний центр утворюють не більше як  на 7 тис дітей, які проживають на території району, і не більше як 12 тис дітей, які проживають в місті(районі міста).

 

На Львівщині презентують міжнародну виставку "Білоруси з Україною в серці"

3 квітня о 15:00 год у Львівському Палаці Мистецтв стартує міжнародна виставка “Білоруси з Україною в серці”.

Як повідомив Народний Герой України, співорганізатор заходу Тимур Баротов, виставка картин присвячена пам’яті загиблих бійців, а також добровольцям, які стоять на сторожі української держави.  

“Це виставка картин, написаних білоруськими і українськими художниками у 2015 році у зоні бойових дій, а саме Волновасі, Пісках, Новгородці та інших місцях. Виставка передає атмосферу зони тоді ще антитерористичної операції та незламний бойовий дух добровольців”, - розповів співорганізатор Тимур Баротов.

В експозиції представлено понад 40 робіт. Волонтерська виставка вже побувала у більше, ніж десятьох областях України і двічі у місті Києві .

Зазначимо, переглянути виставку можна до 18:00 12 квітня.

 

Можливості та шляхи розвитку сільських територій в центрі круглого столу у Києві

Напередодні старту VII Міжнародної виставки та форуму з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2018», у Києві  відбувся круглий стіл на тему: «Від сталого до просторового розвитку агропромислового комплексу України». Участь у заході взяли представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН), підприємств та організацій аграрної галузі.

В межах семінару порушили  актуальні питання комплексного розвитку сільських територій, приватно-державної співпраці в просторому розвитку, державної підтримки Міністерством аграрної політики та продовольства України євроінтеграційних проектів та їх реалізації на місцевому рівні.

«Розвинуте село - один із пріоритетів Стратегії розвитку Львівщини, яка є найбільшою за чисельністю сільського населення в Україні. Саме тому сьогодні варто замислитись над технологіями та ресурсами, а також готовністю громад втілювати розвиткові проекти на своїх територіях. Надання фінансової підтримки для малих та середніх агровиробників, проведення аудиту землі, відкриття консультаційно-дорадчого центру для аграріїв – це перші кроки, що реалізовані на Львівщині в рамках комплексного підходу до розвитку сільських територій. Цьогорічний АГРОПОРТ є однією із таких площадок, що забезпечить доступ населення та фермерів до інформаційних ресурсів,  новітніх технологій, це можливість досягнути місцевого економічного розвитку»- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації  Наталія Хмиз.

Нагадаємо, що VII Міжнародна виставка та форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2018» триватиме упродовж трьох днів, 19-21 квітня та об’єднає фермерів з усієї України. Форум є комплексним і складатиметься з виставки техніки і технологій для фермерства, інвестиційної конференції, серії семінарів, круглих столів та зустрічей бізнесу.

Серед тематик форуму – органічне виробництво, земля, як основний ресурс агровиробництва, додана вартість, переробка, а також галузеві – тваринництво, ягідництво.

 

Квітень-червень на Львівщині - місяці охорони нерестуючої риби

На території Львівської області упродовж квітня-червня відбуватиметься операція «Нерест - 2018».

Нерест – особливий період у біоритмі мешканців водойм, який забезпечує функцію розмноження, зумовлений наявністю сприятливих умов існування.

Нерестовий період триватиме в залежності від басейну річки, до якого належить водойма:

 - з 1 квітня до 20 травня –  в басейні річок Західний Буг, Сян та Стир;

 - з 1квітня до 10 червня – в басейні ріки Дністер та на всіх водосховищах і технічних водоймах;

 - з 1 квітня до 30 червня – в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені).

Любительське рибальство дозволено в нерестовий період однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у чітко визначених ділянках водойм області.

Окрім цього, на рибогосподарських водних об’єктах та у прибережних захисних смугах забороняється проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також пересування будь-яких плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.

Водночас повідомляємо, що порушення правил рибальства тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.

 

В області відновили електропостачання знеструмлених унаслідок негоди населених пунктів

За оперативною інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, станом на 17:25 год в області відновили електропостачання у 21 знеструмленому внаслідок несприятлих погодних умов населеному пункті.

Відтак, електропостачання відновили у 12 населених пунктах, що були знеструмлені повністю та у 9, у яких було відсутнім чстково.

До відновлення енергопостачання залучили бригади ПАТ "Львівобленерго".

Наразі триває усунення точкових відключень у низьковольтних електромережах 0,4 кВ.

 

Гірникам Львівщини продовжують виплату заробітної плати за лютий

Сьогодні, 2 квітня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти у сумі 20 млн грн від реалізації вугільної продукції. Увесь фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА завдяки цим коштам працівникам ДП «Льввівугілля» виплатили ще 15% зарплати за лютий.

Додамо, що 12 квітня у Дніпрі за участю представників департаменту, відбудеться Друга міжнародна конференція – «Тенденції та перспективи видобутку, використання вугілля в Україні та світі».

«Участь у міжнародній конференції це - не лише обмін досвідом, а й пошук найкращих шляхів вирішення питань, які сьогодні стоять перед вугільною галуззю України та Львівщини зокрема», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник.

Участь у конференції візьмуть спікери з Німеччини, Великобританії, Польщі та Бельгії.  

 

Гандбольна «Галичанка» позмагається у фінальному етапі чемпіонату України

Дев’ятнадцять перемог у двадцяти іграх – львівські гандболістки завершили перший етап чемпіонату України серед жінок. І з першого місця турнірної таблиці «Галичанка» вийшла до наступного етапу, де змагатиметься із ужгородськими «Карпатами».

30-31 березня  львівська «Галичанка» на домашньому майданчику приймала київський «Спартак». Команди зіграли дві гри в межах десятого туру чемпіонату України жіночої гандбольної Суперліги сезону 2017-2018 років. «Галичанка» здолала столичних гостей з рахунками 28:17 (18:9) та 34:19 (21:9) у першому та другому матчах відповідно.

Найбільшою кількістю результативних ударів за сумою двох ігор у львів’янок відзначилися Наталія Стрюкова, Ілона Гайкова та  Анастасія Баранович.

Отож, після 10-ти турів одноосібним лідером у турнірній таблиці є «Галичанка», в активі якої 38 очок. На другому місці – «Карпати» - 29 очок. Ці команди переходять до групи «А» на  наступному етапі чемпіонату України.

Нагадаємо, що ігри десятого туру завершують перший етап чемпіонату. Надалі команди будуть поділені на дві групи. У тріо «Б» потраплять команди, які посіли 4-6 місця після першого етапу. У групі «А» опиниться перша трійка, яка й розіграє медалі національної першості.

 

На Львівщині відбудеться 2020 FISU World University Shooting Sport Championship

Сьогодні, 2 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус зустрілися із заступником Міністра освіти і науки України Романом Гребою.

Під час зустрічі присутні розглянули Проект програми проведення 2020 FISU World University Shooting Sport Championship.

«Ми раді вітати Вас на Львівщині. Тимпаче, що Ви завітали до нас з хорошими новинами стосовно проведення в області Чемпіонату світу серед студентів з кульової та стендової стрільби», - зазначив Олег Синютка.

Відтак, орієнтовна дата проведення заходу – жовтень 2020 року.

Окрім того, у межах зустрічі сторони порушили питання плану реконструкції спортивно - стрілецького комплексу навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України для проведення чемпіонату світу зі стрільби кульової серед студентів, що відбудеться у 2020 році.

 

Культура, туризм, агропромисловий розвиток: Львівщина активізує співпрацю з Францією

Сьогодні, 2 квітня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон.

Очільник області висловив подяку за непохитну позицію Французької Республіки у підтримці територіальної цілісності і незалежності України.

“Для нас це важливо, бо, на жаль, частина української території залишається окупованою  і я  вдячний за позицію Франції на підтримку України”,  – зазначив Олег Синютка.  

Під час зустрічі Олег Синютка проінформував про розвиток реформ на Львівщині, зокрема освітню, реформу децентралізації, охорони здоров’я.

“Сьогодні важливо, щоб люди не розчарувались у правильності курсу на децентралізацію, на обласному рівні внаслідок цієї реформи ми маємо бюджет розвитку 150 мільйонів, Львів має бюджет розвитку 2, 5 мільярди.  Щодо освіти – це одна з динамічніших реформ зараз. Щодо охорони здоров’я, то напрямок, який заданий в реформі є правильний”, -  зазначив очільник області.

Також Олег Синютка зосередив увагу на співпраці в агропромисловій сфері, зокрема взаємодії Львівської аграрної палати з французькими партнерами.

У відповідь Ізабель Дюмон наголосила на розвитку культурної сфери, промисловості та сприятливому інвестиційному клімату Львівщини.

“Франція підтримує Україну у боротьбі з агресором. Нам важливо розділяти культурні  аспекти разом. Що стосується інвестицій та  французьких підприємств, то Львівська область є найбільш простою. Ті бізнесмени які працюють на Львівщині  підтверджують,  що тут  все гаразд", - зазначила Ізабель Дюмон.

Зазначимо, Надзвичайний та Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон перебуває на Львівщині у зв’язку з відкриттям фестивалю “Французька весна”, який стартує сьогодні.

 

На Львівщині майже 18 тисяч паїв передадуть в оренду фермерам та сільгосппідприємствам

Проведений в області аудит земель сільськогосподарського призначення дає свої результати. Відтак, районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування за підсумками аудиту вже прийняли розпорядження та рішення про передачу в оренду фермерським господарствам та  сільськогосподарським підприємствам 17790 невитребуваних земельних часток (паїв).

Також запущено процес виготовлення технічної документації для громадян на свої паї. 129 громадян переоформили документацію з сертифікату та стали законними власниками своїх наділів, зареєструвавши речові права на них.

«За результатами проведеного аудиту, що ініційований головою Львівської ОДА, ми отримали цілісну картину скільки в області є державної, комунальної, приватної землі. Зокрема інформацію щодо наявності неуспадкованих земельних ділянок пайового фонду, невитребуваних земельних часток (паїв) та кількості земель державної власності, які потребують виставлення на аукціони. Інформацію щодо наявності цих категорій земель маємо розрізі кожної сільської ради»,  - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

Зокрема, за підсумками аудиту органи місцевого самоврядування вже подали до Головного управління  Держгеокадастру у Львівській області 942 клопотання на включення вільних земельних ділянок державної власності до Переліку земельних ділянок с/г призначення для продажу прав оренди на них на земельних торгах, зокрема також для продажу прав оренди земельних ділянок під ведення фермерського господарства. Йде процес виготовлення документації більш ніж на 149 таких ділянок.

Окрім цього, активно відбувається самостійне успадкування земельних ділянок громадянами з метою реалізації права розпорядження своїм майном. Вже зараз спадкоємці оформляють право власності на 13793 неуспадкованіі земельні ділянки, в тому числі за підтримки аграрних підприємств, які провадять свою діяльність на Львівщині.

З метою задіяння вільних земель по закінченню 6-ти місяців з моменту відкриття спадщини, органи місцевого самоврядування уклали договорів оренди на 3578 неуспадкованих  ділянок. Також органами місцевого самоврядування самостійно, а також за допомоги органів прокуратури подано заяви до суду на 330 земельних ділянок, спадкоємців на які відсутні, 44 ділянки за рішенням суду визнано відумерлою спадщиною.

 

Мешканців Львівщини закликають не використовувати пластикові квіти

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації закликає не використовувати пластикові квіти та вінки.

 З настанням Великодніх свят люди традиційно закуповують багато пластикових квітів, щоб занести на могили померлих родичів та близьких.

 Пластикові вінки і квіти не несуть ніякої богословської символіки, це традиція, яка поширилася в радянські часи. Вони виглядають неестетично та ще й завдають великої шкоди довкіллю. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти.

Більшість пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони, їх спалюють, і при цьому виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини, або закопують у землю. Наголошуємо, що термін розкладу пластику становить 100 років.

Пластикова квітка не має нічого спільного з християнською вірою. Це неадекватне вшанування померлих. Душі наших близьких не потребують матеріальних речей, краще допомогти їм молитвою.

 

В області розпочали толоку та озеленення

У суботу 31 березня 2018 року в межах відзначення в області Дня довкілля працівники державних лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства долучились до загальнообласної толоки.

Під час толоки провели комплекс заходів з благоустрою, озеленення садиб територій лісництв та лісгоспів,  впорядкування джерел в межах державного лісового фонду, покращення санітарного стану прилеглих територій.

Також,  в межах весняної толоки було організовано ряд спільних заходів з представниками місцевих органів влади, працівниками інших відомств та громадськістю з прибирання сміття в лісах області.

Працівники ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" разом з дорожньою службою долучились до прибирання та розчистки узбіччя автомобільної дороги Львів-Брюховичі. Всього участь у прибиранні взяло 25 осіб. Внаслідок прибирання було вивезено 10 кбм сміття. 

У Рава-Руському лісництві проведено толоку, за участі голови Жовківської РДА Щур Н.С. та 50 працівників Жовківської центральної районної лікарні, Рава-Руської районної лікарні та  ДП «Рава-Руський лісгосп». Від сміття було прибрано 1100 м берегу річки Рата в лісовому масиві Рава-Руського лісництва ДП «Рава-Руський лісгосп».

З метою підтримання в належному санітарному стані місць для відпочинку працівники відділів та структурних підрозділів Жовківської РДА, апарату РДА, відділу освіти, Служби у справах дітей, окремі депутати Жовківської районної ради, спільно з працівниками Жовківського лісгоспу зголосилися очистити від сміття екологічну стежку на горі Гарай. Понад 30 осіб прийшли прибрати територію. Під час акції учасники назбирали повний віз 100 літрових сміттєвих мішків.

 Нагадуємо,  що на Львівщині триває Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», місячник озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля.

З настанням сприятливих погодних умов активно розпочнуться роботи із садіння лісу, озеленення парків, скверів та інших соціальних об’єктів.  Кожен охочий може долучитись до цих Акцій

 

«Національне бюро фінансової безпеки захистить український бізнес», - Ніна Южаніна

Сьогодні, 2 квітня у Львівській ОДА презентували законопроект № 8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України». Зокрема представили механізм дії, мету та структуру майбутнього бюро.

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка, Голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, автори законопроекту, представники ЛОДА та Громадської ради при Львівській ОДА, бізнесових та громадських організацій.

«За весь час незалежності України, сьогодні умови функціонування бізнесу є далеко не найгіршими. Сьогодні важливо, щоб бізнес відчував себе максимально комфортно», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Як зазначила Ніна Южаніна Національне бюро фінансової безпеки України (НБФБ) – установа покликана стати єдиними органом, який би боровся з економічними злочинами.

«Держава має грати з бізнесом в чесні правила гри. Ми маємо надати можливість бізнесу захищати свою точу зору на етапі всього процесу оскарження. Як адміністративного так і судового, -  зазначила Ніна Южаніна, - Одним із завдань, яке ми ставили перед собою, це - щоб в поле зору нового органу попадали справді системні, організовані злочини в економічній сфері. Задля того ми відійшли від всіх концепцій, які раніше пропонувалися в Україні і почали працювати над тим, які новітні методи кримінальної розвідки, аналізу роботи ми можемо запропонувати тут. Щоб зараз запропонувати ту модель, яка діє і є успішною в Європейських країнах».   

Така модель роботи, на думку Голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, дозволить НБФБ захистити уураїнський бізнес. 

Законопроект передбачає підзвітність НБФБ Верховній Раді України та Президенту України. В структурі планують створити 7 територіальних підрозділів, а також запровадити сучасну систему навчання працівників.

«В структуру НБФБ вводиться тренінгів центр, який проводитиме ґрунтовне навчання та перепідготовку для роботи в новому органі. Інструкторами в тренінговому центрі на перших етапах будуть європейські консультанти. Відбір працівників буде багатоетапний і базуватися виключно на спроможності людей перебудувати свої знання, підходи, вміння», - додала Ніна Южаніна.

Нагадаємо що Проект Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» зареєстровано у Верховній Раді України 19 березня.

Довідково

Авторами законопроекту №8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України» є колектив народних депутатів  - Н. Южаніної,  М. Курячого, А. Герасимова  та ін.

Необхідність прийняття  такого законопроекту  визначена потребою створення ефективних механізмів протидії загрозам фінансової безпеки держави в умовах «тінізації» та криміналізації національної економіки. Одним із таких механізмів є створення  Національного бюро фінансової безпеки України.

Національне бюро фінансової безпеки — це правоохоронний орган, який може замінити податкову міліцію, що з 1 січня 2017 року виявилася поза законом. Одночасно Національне бюро фінансової безпеки України повинно доповнити систему органів протидії загрозам фінансовій безпеці держави, до якої входять Національна поліція України, Служба безпеки України, Прокуратура, Національне антикорупційне бюро України, Державна служба фінансового моніторингу України, Державна аудиторська служба України, Рахункова палата.

Національне бюро фінансової безпеки України створюватиметься як новий орган, наділений виключною компетенцією боротьби з економічними злочинами.

Цей орган має стати єдиним аналітичним центром концентрації та аналізу інформації про стан фінансової системи держави, що збирається державними органами та органами самоврядування.

Бюро має бути новою моделлю організації правоохоронної  діяльності, за аналогією діяльності аналогічних підрозділів правоохоронних органів країн Європейського союзу.

Таке реформування має стати базою для переходу державних контролюючих органів від наглядово-каральної до  профілактично-сервісної моделі роботи.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що його створення відбуватиметься незалежно від перебігу процедур ліквідації податкової міліції, але супроводжуватиметься частковим обмеженням компетенцій Національної поліції МВС України та СБУ в питаннях боротьби зі злочинами у сфері економіки.

Завданням Національного бюро фінансової безпеки (далі - НБФБ) буде:

1) збирання та систематизація інформації у сфері публічних фінансів;

2) виявлення зон ризиків у сфері публічних фінансів шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;

3) оцінка ризиків і загроз фінансовій безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення;

4) складання прогнозів розвитку кримінальних тенденцій в економіці в цілому й у сфері публічних фінансів зокрема та запобігання їх виникненню в майбутньому;

5) виявлення злочинних технологій, схем і механізмів злочинної діяльності  та закономірностей їх функціонування, їх розкриття та розслідування;

6) оцінка чинного законодавства щодо наявності передумов створення схем злочинної діяльності у сфері публічних фінансів, зокрема, у сфері оподаткування, розробка рекомендацій щодо внесення змін до законодавства;

7) складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності прийняття ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері публічних фінансів;

8) боротьба зі злочинністю у сфері оподаткування, митній та бюджетній сферах.

З метою забезпечення незалежності Національного бюро фінансової безпеки України від усіх державних інституцій, мінімізації корупційних ризиків та уникнення впливу на діяльність бюро всіх державних органів  законопроект передбачає його підзвітність Верховній Раді України та Президенту України.

Експерти позитивно оцінюють ту особливість майбутнього правоохоронного органу, що він буде відокремлений від фіскальних органів.

 

На Львівщині зріс рівень зайнятості населення

За результатами вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності кількість зайнятого населення віком 15–70 років у 2017 році становила 1050,8 тис. осіб.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області.

Рівень зайнятості населення віком 15–70 років порівняно з попереднім роком зріс на 0,3 відсоткових пункта та склав 56,2%, а серед населення працездатного віку – на 0,8 відсоткових пункта та 64,8% відповідно.

Рівень безробіття (за методологією МОП) серед економічно активного населення віком 15–70 років у 2017 році порівняно з 2016 роком зменшився на 0,2 відсоткових пунктата становив 7,5%.

 

На Львівщині зросла середня номінальна зарплата

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у лютому 2018 року становила 7037 грн, що у 1,9 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Порівняно з січнем 2018 року вона зросла на 1,3%, з лютим 2017 року - на 28,7%. За одну відпрацьовану годину одному працівникові нараховано в середньому 50,76 грн. 

Індекс реальної заробітної плати у Львівській області (з урахуванням зміни індексу споживчих цін) у лютому 2018 року відносно січня 2018 року становив 100,3%, а відносно лютого 2017 року – 113,1%. За січень – лютий 2018 року порівняно з січнем – лютим 2017 року реальна заробітна плата зросла на 13,1%.

 

Гандболістки ЛУФК достроково здобули титул чемпіонок України

27-29 березня 2018 року в Ужгороді відбувся фінальний тур чемпіонату України з гандболу серед дівчат віком до 17 років (2001-2002 р.н.).

У перший же день змагань, 27 березня, дострокове чемпіонство оформили гандболістки Львівського училища фізичної культури (ЛУФК).  Підопічні Віталія Надича, здобувши перемогу над командою Дніпропетровської області з рахунком 44:28, стали недосяжними для суперниць у турнірній таблиці.

Зазначимо, що працювали гандболістки ЛУФК й у наступні дні – розслабитися ніхто собі не дозволив. Як наслідок, ще дві перемоги: у матчі з Броварами – 34:23 та Херсонською областю – 35:20. І лише тоді зі стовідсотковим результатом дівчата та їх тренер прийняли золоті медалі, Кубок та вітання.

Чемпіонками України стали: Марія Луїза-Воронова, Діана Дмитришин, Ірина Прокоп’як, Ангеліна Овчаренко, Яна Борисевич, Марія Поляк, Христина Майкут, Вікторія Петрушко, Валентина Фроляк, Олександра Коцюба, Олеся Дяченко,  Катерина Козак та Ольга Братковська. Тренер команди – Віталій Надич.

Крім того, воротарку Марію-Луїзу Воронову було визнано кращим гравцем чемпіонату.

Нагадаємо, що саме у ЛУФК виховується резерв для львівської «Галичанки».

Срібними призерками чемпіонату України стали гандболістки Херсонської області, а бронзовими - гандболістки Київської області (БВУФК).

 

Учнівську та студентську молодь запрошують до участі у конкурсі відеопроектів «Чесність починається з тебе»

Учнів та студентів закладів освіти України запрошують до участі у ІІ Відкритому всеукраїнському студентсько-учнівському конкурсі соціальних відеопроектів «Чесність починається з тебе».

Учасникам конкурсу необхідно створити соціальний відеоролик, який мотивуватиме до відповідального, чесного навчання, відображатиме важливість якісної освіти у сучасному суспільстві та неприпустимість толерування випадків недоброчесності (списування, плагіату, хабарництва, кумівства, використання службового становища для особистих цілей тощо) під час академічного процесу та у житті.

Конкурсні номінації для студентів вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти України:

Номінація «Навчайся гідно та відповідально».
Номінація «Зарядись проти корупції».
Номінація «Приз глядацьких симпатій».

Конкурсні номінації для учнів закладів середньої освіти України:

Номінація «Навчайся гідно та відповідально».
Номінація «Корупція – це не круто».
Номінація «Приз глядацьких симпатій».

Конкурсанти можуть самостійно обирати сценарій відео, але організатори пропонують приклади ситуацій для сюжету (приклади ситуацій номінації «Навчайся гідно та відповідально»; приклади ситуацій номінації «Корупція – це не круто»).

Для подачі конкурсного проекту вам необхідно завантажити відеофайл на ресурс обміну файлів FEX.NET та надати пряме посилання, заповнивши заявку. Конкурсні проекти приймаються до 22 квітня.

УВАГА! Проектні пропозиції, які не відповідатимуть технічним вимогам формату, якості зображення, хронометражу, заданій темі, до конкурсу не допускатимуться.

Усі відеоролики, допущені до конкурсу, будуть завантажені на офіційний YouTube канал Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP для відкритого Інтернет-голосування за відеоролик-переможець глядацьких симпатій, яке відбуватиметься з 1 по 14 травня.

Результати конкурсу будуть оголошені 23 травня.

Загальний призовий фонд конкурсу складає 90 тисяч гривень.

Нагороди:

Категорія «Студенти»

1 місце – номінація «Навчайся гідно та відповідально» – 15 000 грн;
1 місце – номінація «Зарядись проти корупції» – 15 000 грн;
2 місце – номінація «Навчайся гідно та відповідально» – 10 000 грн;
2 місце – номінація «Зарядись проти корупції» – 10 000 грн;
3 місце – номінація «Навчайся гідно та відповідально» – 5 000 грн;
3 місце – номінація «Зарядись проти корупції» – 5 000 грн;
1 місце – номінація «Відео глядацьких симпатій» (за результатами You-tube голосування) – 3000 грн.

Категорія «Школярі»

1 місце – номінація «Навчайся гідно та відповідально» – 6 000 грн;
1 місце – номінація «Корупція – це не круто» – 6 000 грн;
2 місце – номінація «Навчайся гідно та відповідально» – 4 000 грн;
2 місце – номінація «Корупція – це не круто» – 4 000 грн;
3 місце – номінація «Навчайся гідно та відповідально» – 2 000 грн;
3 місце – номінація «Корупція – це не круто» – 2 000 грн;
1 місце – номінація «Відео глядацьких симпатій» (за результатами YouTube голосування) – 3 000 грн.

Детальніше з положеннями про проведення II Відкритого всеукраїнського студентсько-учнівського конкурсу соціальних відеопроектів «Чесність починається з тебе» можна ознайомитися тут.

Довідково:

II Відкритий всеукраїнський студентсько-учнівський конкурс соціальних відеопроектів «Чесність починається з тебе» організований Американськими Радами з міжнародної освіти. Конкурс реалізовано в межах проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) та проекту формування академічної доброчесності в школі (SAISS) за підтримки Посольства США в Україні та у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

 

Для дітей на Бродівщині влаштували екологічний майстер-клас

З метою збереження первоцвітів еко-освітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для учнів 1 класу Бродівської школи №3 Львівської області екологічно-освітній захід «Первоцвіти» та майстер-клас з виготовлення крокусів з гофрованого паперу. 

Під час заходу працівники НПП «Північне Поділля» розповіли учням  про важливість та необхідність охорони і збереження природи, зокрема первоцвітів, а також навчили дітей відчувати, розуміти та оберігати цю надзвичайну красу з почуттям відповідального ставлення до природи.

Організатори заходу зазначили, що ранньоквітучим весняним рослинам загрожує небезпека знищення і чи будуть ці рослини існувати надалі залежить від нас з вами. Після цього еко-освітяни НПП «Північне Поділля» продемонстрували як з допомогою гофрованого паперу і дерев’яних шпажок можна зробити альтернативу живим квіткам, створивши їх своїми руками.

Учні були активними та кмітливими, з легкістю впорались з усіма завданнями і виготовили паперові крокуси різних кольорів.

 

Участь у Марафоні актуальних професій взяли майже 5 тисяч старшокласників Львівщини

Добіг кінця весняний Марафон актуальних робітничих професій, що з ініціативи обласної служби зайнятості з 19 березня цього року відбувався на Львівщині під гаслом «Живи і працюй в Україні». Організатори ставили за мету ознайомити шкільну молодь з особливостями роботи працівників різних сфер економіки, які користуються на регіональному ринку праці підвищеним попитом.

Під час масового профорієнтаційного заходу учні загальноосвітніх шкіл мали змогу дізнатися про специфіку робітничих професій, освоївши які, можна баз проблем працевлаштуватися. Йшлося про швачок, кравців, кухарів, пекарів, кондитерів, офіціантів, продавців, водіїв електротранспорту, монтерів кабельного виробництва, електрогазозварників, столярів, перукарів, мулярів, малярів тощо. Загалом старшокласникам презентували  25 професій. А про перспективи працевлаштування хлопці та дівчата довідалися із виступів представників фірм і компаній, які мають потребу у персоналі, а також під час професіографічних екскурсій на виробництво.

Участь у Марафоні актуальних професій взяли 4800 старшокласників Львівщини, освітні послуги їм презентувала 68 навчальних установ, на зустріч з молоддю завітали представники 89 фірм і компаній, які окреслили умови праці, вимоги до потенційних працівників і зарплатні пропозиції. Майбутні випускники побували на 59 підприємствах, де ознайомилися з технологічним процесом, оглянули сучасне устаткування, поспілкувалися з виробничниками, які пов’язали трудову діяльність із тим чи іншим актуальним ремеслом.

Завершився Марафон актуальних професій пізнавально-розвиваючими дійствами, що відбулися у Львівському міському центрі зайнятості. У холі Будинку праці вихованці 7 професійно-технічних училищ провели для понад 600 старшокласників майстер-класи з декорування пряників, сервірування столу, виготовлення коктейлів, художнього накладання шпаклівки. З цікавістю юні відвідувачі спостерігали за роботою майстра-перукаря, столяра, оператора з обробки інформації та програмного забезпечення, штукатура, слухали повчальні історії про шлях до професії своєї мрії, виступи представників училищ, які запрошували майбутніх абітурієнтів на навчання, а також працівників компаній, які пропонували працевлаштування за тим чи іншим фахом. Отримавши нові знання про світ професій, 100 учнів пройшли тестування з метою професійного самовизначення, а 120 взяли участь у тематичних вікторинах, іграх і забавах, наповнених цікавим і корисним змістом. 

 

2 квітня - Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

Вже одинадцятий рік поспіль світ відзначає День поширення інформації про аутизм. Цей день було встановлено 18 грудня 2007 р. Генеральною Асамблеєю ООН. 

Аутизм – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву. Люди з аутизмом хочуть спілкуватися, проте часто не знають як.

Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя.

Діагностувати ризик розвитку аутизму можна вже в 1,5 річному віці дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту.

Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому. 

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту з дитячої психіатрії Алла Петрів, на базі поліклінічного відділення Львівського обласного дитячого психо-неврологічного диспансеру в 2015 році був створений Центр допомоги дітям з розладами спектру аутизму та іншими психічними розладами «Майстерня добра». Для якісного функціонування центру використовується сучасні методи діагностики, рекомендовані міжнародними протоколами, а саме: функціональна діагностика, впроваджується діагностична методика ADOS-2, що дає змогу обстежувати дітей з підозрою на аутизм у віці від 12 місяців.  Саме лікарі первинної ланки мали б діагностувати розлади спектру аутизму, а потім скеровувати на дообстеження у психо-неврологічний диспансер».

Довідково:

1 із 88 дітей має аутизм. При ранньому втручанні та корекційних заходах дитина може бути повністю адаптована до соціального життя.

На 30% зростає кожного року кількість дітей з діагнозом аутизм в Україні.

У 1,5 річному віці дитині можна провести скринінг за спеціальним тестом.

У 4 рази частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток, діагностується аутизм.

 

Львівщина попрощається з провідником Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олегом Гринюком

Завтра, 3 квітня, на Личаківському кладовищі поховають провідника Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олега Гринюка.

Чин похорону відбудеться завтра о 13:00 год у каплиці Івана Хрестителя на вул. Пекарській, 52. Парастас - сьогодні, 2 квітня, о 20:00 год.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким Олега Гринюка.

Нагадаємо, Олег Гринюк війшов у вічність у ніч із суботи на неділю, 1 квітня, на 77-ому році життя.

 

Зменшити швидкість, пристебнути пасок: нам потрібно дотримуватись культури водіння,- Роман Кокотайло

За інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації, за січень-лютий 2018 року кількість дорожньо-транспортних пригод на вулично-шляховій мережі Львівської області зменшилась на 9,75% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Якщо порівнювати минулорічні показники з даними, які ми отримали у цьому році, то упродовж січня-лютого 2018 року на території нашої області на 17,6% також зменшилась кількість ДТП з постраждалими», - зазначив в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Окрім того, він також повідомив, що практично по всій території Львівської області у порівняні з аналогічним періодом минулого  року спостерігається зменшення загальної кількості ДТП на вулично-шляховій мережі.

Львівська обласна державна адміністрація продовжує реалізовувати заходи, що скеровані на підвищення безпеки на автошляхах області.

"Для нас дуже важливим є питання безпеки. Ми пишаємося тим, що ми є однією із декількох областей України, що перемогли у секторальному Проекті на підтримку безпеки на дорогах. Зазначу, що у цьому році понад 100 млн гривень скерують на покращення безпеки на дорогах", - наголосив під час публічного звіту перед громадськістю голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Львівська обласна державна адміністрація вкотре закликає водіїв дотримуватися правил дорожнього руху та бути уважними при кермуванні, щоб уникнути дорожньо-транспортних пригод та зберегти життя.

Нагадаємо, що департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації спільно з Dis-moll production створив серію соціальних роликів "Безпека на дорозі".

 

Анна Музичук здобула «бронзу» на чемпіонаті Європи зі швидких шахів

За підсумками чемпіонату Європи зі швидких шахів, який відбувався у Тбілісі (Грузія), львівська шахістка Анна Музичук стала бронзовою призеркою.

Щирі вітання шахістці висловив Президент України Петро Порошенко. Зокрема, на сторінці у twitter привітав українку такими словами:

«Українка Анна Музичук стала чемпіонкою Європи з бліцу. Найтепліші вітання нашій шахістці!».

Варто зазначити, що Україну на чемпіонаті представляли: Анна Музичук, Анна Ушеніна, Інна Гапоненко та Юлія Осьмак. Змагання відбувались за швейцарською системою в 11 турів, контроль часу був 15 хвилин на всю партію із додаванням 10 секунд за кожний зроблений хід. Відтак, українські шахістки Музичук і Ушеніна набрали по 8 очок з 11-ти можливих. Загалом у турнірі взяли участь 78 шахісток.

 

Почни медичну реформу з себе – обери свого лікаря вже сьогодні!

Від сьогодні стартувала Національна кампанія «Обери свого лікаря». Обрати свого лікаря – означає визначитись з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державу, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має направляти саме у той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

Національна кампанія з вибору лікаря триватиме доти, поки усі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні.

Зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар – 1 800, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Як підписати декларацію з лікарем і які документи потрібні – читайте тут.

Обирайте лікаря незалежно від місця прописки чи проживання. Ці та інші правила чітко окреслені в Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженому наказом МОЗ України.

Ще один важливий документ це Порядок надання первинної медичної допомоги, де є чіткий перелік  послуг, які надаватиме терапевт, педіатр і сімейний лікар, вводить сервісні вимоги для медзакладів «первинки», і  формує нову культуру взаємодії лікаря і пацієнта.

 

На Львівщині зменшилась кількість підприємств-мінімізаторів

В області за підсумками лютого кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які виплачують заробітну плату нижче законодавством встановленого мінімуму, становить - 2118, що на 13,4% менше, ніж у січні 2018 року. Темп надходжень податку на доходи фізичних осіб склав - 134,7.

Як розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів у всіх районах Львівської області регулярно проводять засідання районних комісій з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких обговорюють питання підвищення заробітної плати та офіційного працевлаштування найманих працівників.

Відтак, упродовж січня-березня провели понад 280 засідань, на яких місцевим суб’єктам підприємницької діяльності наголосили на важливості дотримання законодавства про працю, та  підвищення рівня заробітної плати.    

 

Збірна Львівщини очолила національний рейтинг на юніорському чемпіонаті України з боротьби вільної

З 26 до 29 березня у місті Южному Одеської області, відбувся чемпіонат України з боротьби вільної серед юніорів та юніорок 1998-2000 р.н.

Серед 16 обласних команд збірна команда Львівської області, основу якої склали вихованці Львівського училища фізичної культури, в загальнокомандному заліку виборола першу сходинку турнірної таблиці здобувши – 7 «золотих», 5 «срібних» та 6 «бронзових» нагород.

За результатами індивідуальних виступів призові місця розподілилися таким чином:

- перші місця вибороли: Павлова Євгенія (в.к. 53 кг), Демко Христина (в.к. 55 кг), Лисак Ангеліна (в.к. 62 кг), Чудик Оксана (в.к. 65 кг), Вовчак Романа (в.к. 68 кг), Дубовий Євген (в.к. 74 кг), Ідзінський Юрій (в.к. 125 кг);

- другими стали: Винник Марія (в.к. 50 кг), Загайська Ольга (в.к. 53 кг), Винник Соломія (в.к. 55 кг), Боженко Анастасія (в.к. 62 кг), Зелених Катерина (в.к. 65 кг).

- треті – Сивак Аліна, Рябоволова Вероніка (в.к. 50 кг), Сорока Яна (в.к. 55 кг), Рибін Володимир (в.к. 65 кг), Василишин Назар (в.к.79 кг), Курій Максим (в.к. 86 кг).

 

В департаменті охорони здоров’я підсумували роботу акушерсько-гінекологічної служби за минулий рік

В актовій залі департаменту охорони здоров’я відбулася нарада, присвячена аналізу діяльності акушерсько-гінекологічної служби Львівської області за 2017 рік.

Внаслідок проведеної реорганізації ліжковий фонд зменшився порівняно з минулим роком, хоча забезпеченість ліжками і акушерського (4,91 на 10 тисяч населення), і гінекологічного профілю (3,55 на 10 тисяч населення) залишається дещо вищою від середньої по Україні. Тенденція до скорочення кількості гінекологічних ліжок буде зберігатися і надалі завдяки ширшому впровадження лапароскопічних технологій в гінекології. Відомо, що вони суттєво зменшують тривалість перебування пацієнток в стаціонарі після оперативних втручань.

Порушили також питання загальної проблеми погіршення демографічної ситуації, яка безпосередньо відбивається і на кількості жінок репродуктивного віку: у 2017 році на облік по вагітності взято на 2259 (3,8%) жінок менше, ніж у 2016 році. Передчасні пологи, за даними стаціонарів, становлять 4,8% від усієї кількості пологів за рік (по Україні цей показник - 3,3%).

Як і впродовж останніх кількох років, зберігається зростання кількості партнерських пологів; 87,1% пологів по області відбулося в індивідуальних родзалах. Статус «Лікарня доброзичлива до дитини» отримали вже 25 медичних закладів Львівщини. З 2010 року в усіх медичних закладах акушерсько-гінекологічної служби області практикується спільне перебування матері і дитини. На цей час практично всі райони забезпечені сучасними кардіотокографами для оцінки основних показників стану життєдіяльності плода.

Наприкінці наради було зазначено, що саме зараз розпочинається прийом звітів з районів щодо субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», та дано вказівки щодо правильного оформлення звітності.

 

На Львівщині родини Героїв Небесної Сотні пектимуть паски для учасників АТО

3 квітня відбудеться акція «Великдень для Героїв». У межах заходу родини Героїв Небесної Сотні будуть пекти паски для Захисників України та  малюватимуть писанки,  якими прикрасять  алею  Героїв Небесної Сотні в Києві.

До родин долучаться музиканти вокальної формації «Пікардійська Терція», працівники Національного музею Революції Гідності  та інші відомі львів'яни.

У такий спосіб учасники акції віддадуть шану загиблим патріотам України та підтримають  наших Захисників.

Зазначимо, що захід відбудеться о 10:00 годині за адресою: м.Львів вул. Валова – 5, «Kredens Cafe».

 

Львівська обласна організація ФСТ «Україна» підбила підсумки діяльності

В залі засідань Об’єднання профспілок Львівщини відбулася розширена нарада Львівської обласної організації ФСТ «Україна» за підсумками роботи ДЮСШ, СДЮШОР, тренерів-викладачів облорганізації зі спортивної майстерності у 2017 році.

За підсумками роботи у 2017 році подяками були нагороджені найкращі в таких номінаціях

Серед ДЮСШ:

«Іскра»

«Добротвір»

«Галеон»

Серед СДЮШОР:

«Сигнал»

«Локомотив»

«Електрон»

Серед тренерів-викладачів:

Залигін М.В. – велоспорт, ДЮСШ «Іскра»

Каргут А.С. – велоспорт, ДЮСШ «Іскра»

Оліярник В.О. – стрільба кульова, СДЮШОР «Сигнал».

Серед найкращих спортсменів 2017 року нагороджені грамотами:

Серед дорослих:

Гладиш Роман – велоспорт, СДЮШОР «Локомотив»

Серед молоді та юніорів:

Канака Олег – велоспорт, ДЮСШ «Іскра»

Серед юнаків та кадетів:

Лукачук Соломія – велоспорт, ДЮСШ «Іскра.

 

В області тривають роботи з відновлення електропостачання

В області тривають роботи із відновлення електропостачання у населених пунктах, що були знеструмлені внаслідок несприятливих погодних умов.

За оперативною інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації, станом на 2 квітня знеструмленим залишається 21 населений пункт.

12 населених пунктів Львівщини знеструмлені повністю, а ще 9 - частково.

Варто зазначити, що до відновлення енергопостачання залучені бригади ПАТ "Львівобленерго". Відтак, енергетики обіцяють до обіду відновити електропостачання. 

 

 

01.04.2018

 

Вітання Президента з нагоди Великодня

Дорогі співвітчизники!

Сердечно вітаю з Воскресінням Христовим усіх, хто святкує його за григоріанським календарем.

Це величне свято наповнює наші серця світлом, радістю і любов’ю до життя. Воно дарує нам віру в перемогу світла над темрявою та надію на торжество істини.

Сьогодні увесь Український народ просить Бога про мир і єдність для всієї нашої держави. Ми разом захищаємо свою Батьківщину, її соборність і незалежність, нашу свободу та гідність, обравши шлях правди і справедливості.

Бажаю всім благословенного свята Воскресіння Господнього. Нехай у кожній українській оселі панують мир, злагода та благополуччя.

Христос Воскрес!

 

Відійшов у вічність провідник Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олег Гринюк

У ніч із суботи на неділю, 1 квітня на 77-ому році життя відійшов у вічність провідник Львівської обласної Організації Українських Націоналістів Олег Гринюк.

Парастас відбудеться завтра о 20:00 год у каплиці Івана Хрестителя на вул. Пекарській, 52.

Місце та час похорону провідника Львівської обласної Організації Українських Націоналістів наразі уточнюється.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким Олега Гринюка.

 

АРХІВ НОВИН

 
квітень 2018 року 1-8 9-15      
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація