Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

31.03.2018

 

На Львівщині відзначили орнітологів

Напередодні Міжнародного дня птахів на Львівщині відзначили фахівців з орнітології.

Подяки голови Львівської ОДА отримали завідувач відділу ландшафтного та біотичного різноманіття Державного природознавчого музею НАН України Андрій Бокотей, провідний інженер Державного природознавчому музеї НАН України Юрій Струс, доцент кафедри лісівництва НЛТУ України Ельвіра Різун, директор Львівського обласного дитячого еколого-натуралістичного центру Андрій Кийко, директор Зоологічного музею імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка Ігоря Шидловський, завідувач відділу Прикладної музеології Державного природознавчого музею Національної академії наук України Наталія Дзюбенко.

Також відзначили  інженера І-ї категорії з авіаційної орнітології у міжнародному аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького - Тараса Лисачука,  зберігача фондів Зоологічного музею, асистента кафедри Зоології Львівського національного університету імені Івана Франка - Андрія Затушевського та інженера з авіаційної орнітології І-ї категорії у ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького Наталію Юр’єву.  

Довідково

Міжнародний день Птахів традиційно відзначають 1 квітня. Він відзначається в межах програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Цей день — гарна нагода привернути увагу суспільства до вивчення і збереження птахів, поширення наукових знань про них.

Міжнародний день птахів має давню історію, оскільки відзначається з 1906 року, після підписання та набуття чинності «Міжнародної конвенції з охорони птахів, корисних в сільському господарстві».

«Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних в сільському господарстві» була підписана 19 березня 1902 року. Її підписали уряди Німеччини, Австро-Угорщини, Бельгії, Іспанії, Франції, Греції, Люксембургу, Монако, Португалії, Швеції та Швейцарії. Конвенція набула чинності 12 грудня 1905 року і стала першою міжнародною конвенцією в області захисту навколишнього середовища.

18 жовтня 1950 року в Парижі було підписано «Міжнародну конвенцію про охорону птахів». На відміну від попереднього документа, конвенція розглядала вже всі види птахів, а не тільки корисні для сільського господарства.

Зазначимо, що одним з ключових законодавчих інструментів збереження біорізноманіття та одним з найстаріших законодавчих документів у галузі охорони довкілля в Європейському Союзі є Пташина директива, яка прийнята ще у 1979 році. Цей документ є основою для розбудови мережі охоронюваних територій.

Угода про асоціацію з Європейським Союзом вимагає якнайшвидшого впровадження в Україні Пташиної та Оселищної директив.

 

Організація Української Молоді «Спадщина» відзначила своє 30-річчя

Сьогодні, 31 березня, у Львівському театрі ляльок, відбулись урочистості з нагоди відзначення 30-річчя заснування Організації Української Молоді «Спадщина».

Привітав спадщанців і відзначив подякою голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Сьогодні нам є чим гордитися. Це створена 240-тисячна професійна українська армія, це поставлені на противагу ворогу українські системи залпового вогню і багато інших здобутків, які ми з вами зробили власними зусиллями. І я переконаний, що серед багатьох людей та справ, які зроблені, гордо стоїть організація «Спадщина». Закликаю вас бути активними задля нашої спільної перемоги», - наголосив Олег Синютка.

Участь у заході взяли активні члени організації, колишні учасники та друзі «Спадщини». Серед них співзасновник організації, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

«Нації формуються на культурі, але є один важливий фактор, який допомагає цій культурі перемагати та поширюватися. Це - дух, навіть своєрідна відчайдушність. І саме цей дух і відчайдушність творили героїчні зміни і у всесвіті у і нашій країні. І коли ми зібралися 30-ть років назад, саме мої побратими мали дух і неймовірну відчайдушність в той період кинути виклик всьому навколо», - розповів Андрій Парубій.  

В межах заходу підбили підсумки 30-річної діяльності Організація Української Молоді «Спадщина».

Довідково  

Ідея створення організації виникла у серпні 1987 року у чотирьох студентів медучилища: Тараса Родцевича, Богдана Малєрика, Тараса Говзана та Ярослава Кашуби. Згодом до них приєднались Андрій Клімашевський, Андрій Холодян, Василь Бурий і Микола Кацал, Андрій Парубій.

Перші установчі збори щодо створення підпільної молодіжної організації, яка б боролася за визволення України, відбулися на квартирі в Миколи Кацала 28 березня 1988 року. У травні того ж року у містечку Комарно на могилі героїв УСС і УПА побратими прийняли урочисту присягу на вірність Україні та національній ідеї.

Першим програмним документом організації став «Декалог українських Націоналістів», переданий їм колишнім бійцем УПА Михайлом Вітром.  Гербом ОУМ «Спадщина» обрали стилізовану традиційну українську восьмикутну зірку, в центрі якої розміщений тризуб. Зірка, - символ традицій і тяглості поколінь, а тризуб — відданність українській ідеї.

 У грудні 1988 року спадщанці охороняли антирадянський мітинг , саме тоді організація вперше відкрито заявила про своє існування та продемонструвала патріотичну позицію. На той час організація займалась збором спогадів ветеранів УПА та створенням співочих колективів, які виступали в селах, на підприємствах, виконували козацькі та повстанські пісні, намагаючись пробудити національну свідомість. Спадщанці вели пошук та відновлення могил воїнів УПА та УСС, зокрема на горі Маківка та Ключ, брали участь в охороні політичних мітингів, через що неодноразово мали сутички з силовими структурами.

У 1989-1990 році самотужки видавали газету «Спадщина» (усього 15 чисел). У Львові виготовляли макет, який літаком відвозили у Прибалтику, де він роздруковувався, і готові матеріали таємно переправляли назад до Львова.

1 січня 1990 року на честь уродин Степана Бандери спадщанці вперше підняли червоно-чорний прапор над Високим замком.

29 березня 1990 року  В. Боднар  поклав музику  на слова А.Парубія  і так з’явився гімн організації — «В спадок залишили нам батьки наші славні».

У серпні 1990 р. було проведено перший наметовий табір біля села Сопіт, на місці куреня УПА «Бойків». У січні 1991 року «Спадщина» відновила відзначення бою під Крутами. Вулицями міста урочистою ходою зі смолоскипами пройшли 300 членів організації.  

Після здобуття Україною незалежності потреба у радикальних діях відпала, і постало питання: «Що ж робити далі?» Порадившись, більшість тодішніх членів організації вирішили, що потрібно спрямувати свою діяльність на витворення нової генерації української молоді, що здатна творити сильну сучасну Українську державу. У зв’язку з такою зміною пріоритетів діяльності організації, у лютому-березні 1992 року був проведений перший набір юнацтва віком 13-14 років по школах Львова.

«Спадщина» зробила вагомий внесок у популяризацію та поширення українського рукопашу «Гопак».

З 1999 року налагодили співпрацю з національно-орієнтованими молодіжними організаціями в Європі. Відтак було проведено спільні табори в Франції та Україні. У січні 2001 року відбулась поїздка вертепних груп центральною Україною. У 2003 р. ОУМ «Спадщина» започаткувала конкурс вертепів між молодіжними організаціями Львова.

У 2008 році, під час святкування 20-ої річниці з часу створення «Спадщини», було презентовано однострій, який і зараз залишається  зовнішньою ознакою приналежності до організації. Спадщанці носять однострій на офіційних заходах, таборових шикуваннях тощо.

Серед діяльності організації традиційними залишились відвідування маршів та мітингів, зокрема кожного року юнацтво та провід беруть участь у марші до Дня Героїв.

Спадщанці показали активну громадянську позицію на Революції гідності у 2013 році, зокрема, вони одними з перших стали учасниками мітингу 24 листопада. Безпосередньо під час зимових події на Майдані члени «Спадщини» брали участь в координації та створені загонів Самооборони не лише в Києві, а й у Львові; займалися пошуком та забезпеченням протестувальників необхідними речами , проводили агітаційні роботу. 

Зараз організація активно підтримує військових в зоні АТО, а деякі спадщанці стали учасниками бойових дій на Сході України.  За роки свого існування ОУМ «Спадщина» модернізувала свою діяльність, успішно відповідаючи на виклики часу.

 

Понад 50 млн гривень - на потреби області

Відповідно до замовлень головних розпорядників коштів обласного бюджету, департамент фінансів Львівської ОДА упродовж тижня профінансував 51,2 млн гривень.

Поряд з поточними видатками виділялись кошти на вивезення твердих побутових відходів у м. Львові в сумі 2,7 млн грн, реконструкцію будівель і систем теплопостачання ліцею ім.Героїв Крут - 0,8 млн грн, реалізацію програми з надання житлових кредитів окремим категоріям громадян у Львівській області - 0,1 млн грн.

Окрім цього, на заходи з рятування на водах скерували - 0,2 млн грн та підтримку розвитку агропромислового виробництва у Львівській області, у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес планів - 2,7 млн гривень.

 

Новокалинівська бригада армійської авіації відзначила 74-річчя

Сьогодні, 31 березня, у місті Новий Калинів на Самбірщині, відбулись урочистості з нагоди 74-ї річниці створення військової частини А3913. Участь у заходах взяли військовослужбовці 12-тої окремої бригади армійської авіації, яка базується на території військової частини.

З вітальним словом до військових авіаторів звернулась заступник керівника апарату Львівської ОДА Оксана Томашук.

«Упродовж останніх років ви проявили надзвичайну мужність, а головне відданість і любов до Батьківщини. Ви одними із перших стали на захист східних кордонів України і показали, що в Україні є боєздатна армія», - наголосила Оксана Томашук. 

Також Оксана Томашук нагородила військовослужбовців цінними дарунками та грамотами від голови Львівської обласної державної адміністрації.

На завершення військові пройшлись урочистим маршем та винесли бойовий прапор.

Довідково

Військова частина створена у 1944 році в м. Ніжин Чернігівської області, як авіаційний полк дальньої авіації. У роки Другої світової війни військові льотчики з честю виконували бойові завдання по звільненню народів Східної Європи від фашистських загарбників. У повоєнний час полк дислокувався в Монголії, м. Хабаровську на півострові Сахалін, в містах Олександрії та Чернівцях. Останнім часом постійне місце дислокації бригади на теренах Львівської області.

Особовий склад підрозділу знаходиться у постійній бойовій готовності до виконання відповідальних завдань. Так протягом 1979-1988 року ескадрильї полку брали участь у наданні допомоги народу Афганістану. У 1986 році особовий склад полку брав участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

З 1995 року і до сьогодні військовослужбовці полку беруть участь у миротворчих операціях в колишній Югославії, Сьєра-Леоне, Іраку та Ліберії, Демократичній республіці Конго.

3 2000 року по 2004 рік окремі екіпажі на вертольотах Мі-8 приймали участь у гасінні пожеж в Туреччині, Португалії. Протягом цього часу за мужність і героїзм понад 500 військовослужбовців отримали бойові нагороди.

У 2016 році 7 окремий полк армійської авіації було переформовано в 12 окрему бригаду армійської авіації.

З березня 2014 року частина зведеного авіаційного загону 7 окремого полку армійської авіації залучена для бойового чергування на аеродромі "ЧОРНОБАЇВКА" (ХЕРСОН), а зведений авіаційний загін полку вибув для несення бойового чергування на аеродром "ЧЕРНІГІВ" та аеродром "МИРГОРОД".

В подальшому зведений авіаційний загін залучався до несення бойового чергування на аеродромах "ДНІПРОПЕТРОВСЬК", "ЧУГУЇВ" та площадках "ДОВГЕНЬКЕ" Харківської обл., "ОРЕХОВЕ", "ПОБЄДА", "СВАТОВЕ", «СЄВЄРОДОНЕЦЬК» Луганської обл., "КРАМАТОРСЬК" Донецької області та залучався до бойового застосування в зоні АТО (ведення бойових дій, евакуація поранених та загиблих до Харківського та Дніпропетровського військових госпіталів та доставка боєприпасів, ПММ, продуктів харчування та інших матеріальних засобів в Луганський та Донецький аеропорти, бойового застосування поблизу н.п.Слав'янськ, Рубіжне).

Зведений авіаційний загін бере участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

За час проведення АТО понад 60 військовослужбовців частини нагороджені Державними нагородами, з них 7 посмертно.

У 2016 році 7 окремий полк армійської авіації переформували в 12 окрему бригаду армійської авіації.

 

На Львівщині військовим пенсіонерам перерахують пенсії

На обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області перебувають 30,7 тис пенсіонерів силових структур. З них пенсії перерахують - 30,3 тис осіб.

Перші виплати, за період з 01.01.2018 по 31.03.2018, органи Фонду провели за додатковими відомостями березня 2018 року 10065 пенсіонерам на суму 46 658,7 тис грн. Середній розмір підвищення становить – 1545,24 гривень.

Як інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області перерахунки пенсій всім решта пенсіонерам будуть здійснюватись впродовж квітня по мірі надходження довідок про грошове забезпечення від силових міністерств та відомств.

Зазначимо, що у квітні всі військові пенсіонери відповідно до рішення Уряду отримають доплати до пенсій за січень-березень, а з травня Уряд розпочинає системну виплату вже підвищених військових пенсій. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Довідково

Рішення про підвищення пенсій військовим пенсіонерам є наступним кроком впровадження пенсійної реформи в Україні. Наприкінці 2017 року Уряд напрацював рамковий проект закону з цього питання і передав його до подальшого опрацювання в Раду національної безпеки та оборони, адже будь-які питання військового спрямування згідно з законодавством потрібно погоджувати з цим органом. Разом з тим обговорення документа потребує часу. Саме тому, в лютому Уряд схвалив рішення, яке дозволило розпочати процес підвищення військових пенсій. Рішення є тимчасовим і діятиме до моменту ухвалення закону, який закріпить не тільки системне підвищення пенсій військовим, а й окреслить систему пенсійного забезпечення для військових, які сьогодні проходять службу у силових органах.

Пенсійний фонд з другої половини березня розпочав виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям. Пенсії будуть підвищуватись поетапно. На першому етапі, починаючи з 1 січня 2018 року, пенсії для військовослужбовців підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть у середньому ще на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще в середньому на 750 грн. Таким чином, за два роки військові пенсії зростуть приблизно удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.

 

Туристичний потенціал Львівщини презентували на міжнародній виставці

Туристичні та курортні пропозиції Львівської області упродовж трьох днів презентували на міжнародній туристичній виставці UITT: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм».

Зокрема, в межах міжнародної виставки під час ділової програми представили туристичний потенціал міста Трускавець, КГК «Лісова Пісня», а також відвідувачі заходи мали змогу продегустувати карпатські чаї «Карпатські полонини».

Окрім цього, за результатами промотуру до смт. Славське та с. Волосянка, нагородили українських журналістів за кращі статті про гірськолижні курорти Львівщини. Журналісти отримали сертифікати на відпочинок від відпочинкових комплексів Львівської області «Пансіонат Славський», «Вежа Ведмежа» та «Ковальська садиба».

Зазначимо, що цьогоріч у виставці взяли участь 366 компаній з України, Албанії, Болгарії, Греції, Грузії, Єгипту, Ізраїлю Індії, Італії, Іспанії, Китаю, Кіпру, Куби, Мальти, Мальдівської Республіки, Малайзії, Марокко, Словаччини, Словенії, США, Палестини, Туреччини, Тунісу та Шрі-Ланки.

 

На Жовківщині відкрили відділ прикордонної служби «Рава-Руська»

Сьогодні, 31 березня, у селі Річки Жовківського району, після модернізації запрацював відділ прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону.  

Із відкриттям прикордонників привітала та нагородила відзнаками керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

«Прикордонник – це людина, яка першою визначає друг чи ворог стоїть перед нашою країною. Прикордонники – це люди із гострим розумом, твердим серцем і навиками психолога. Ви – наш захист і, без сумніву, важлива ланка в системі зміцнення національної безпеки, захисту політичних, економічних і військових інтересів незалежної України. Віримо, що спільними зусиллями український прапор майорітиме на усіх рубежах нашої держави», - наголосила Маріанна Вільшинська.

До складу модернізованого відділу увійшли відділ прикордонної служби «Грушів» та «Салаші». Окрім цього, на базі відділу створили ще два відділи – типу В, які охороняють лише зелений кордон та типу А, що здійснюють виключно пропускні операції пунктів пропуску.

«Відбувся чіткий розподіл між військовослужбовцями, які здійснюють пропускні операції в пункті пропуску типу А і типу В – люди, які лише охороняють зелений кордон. І є ще також тип Б, військовослужбовці, які здійснюють і пропускні операції і охороняють зелений кордон. За рахунок цього збільшилась щільність охорони державного кордону», - розповів начальник відділення інспекторів прикордонної служби тип А «Рава-Руська» майор Юрій Барбіч.

Також у рамках урочистого заходу гості оглянули приміщення відділу прикордонної служби, а також  подивилися на озброєння та техніку прикордонників.

Зазначимо, що Львівський прикордонний загін охороняє державний кордон з Республікою Польща на ділянці протяжністю 219 кілометрів 500 метрів.

 

Бібліотеки шкіл Львівщини поповняться багатотомником енциклопедії Наукового товариства імені Шевченка

В рамках реалізації проекту «Поповнення бібліотечних фондів шкіл Львівщини», школярі області отримають комплект енциклопедії «Наукове товариство імені Шевченка». Сертифікат на книги сьогодні, 31 березня, директору департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомирі Мандзій вручив голова Товариства Роман Кушнір під час пленарного засідання XXIX Наукової сесії Наукового товариства імені Шевченка.

«Енциклопедія НТШ – це проект, який розпочався у 2012 році. І у 2013-2014 роках завдяки нашим зусиллям, підтримці Львівської ОДА та благодійників, ці енциклопедії розійшлися по більшості шкіл Львівщини. Коли ж вийшов другий і третій том виникла потреба так само передати його учням», -  зазначив Роман Кушнір.

Багатотомне видання передадуть бібліотекарям шкіл Львівщини.

«Дуже важливо у час, коли учні все більше інформації отримують із електронних носіїв та в мережі інтернет, популяризувати українську книгу. Книга – це не лише помічник та порадник у навчанні, це джерело істин та мудрості, історія героїв та самих авторів, зрештою історична книга – це життя держави, боротьби її громадян та уроки для кожного, хто сьогодні є частиною державотворчого процесу. Діти та молодь – майбутнє нашої держави, а без знання минулого немає майбутнього», - наголосила Любомира Мандзій.  

Зазначимо, що енциклопедія «Наукове товариство ім. Шевченка» — перше багатотомне видання про найдавніше наукове громадське товариство в Україні. Це «книга знань», яка репрезентує цілісний і багатовимірний образ інституції: мету і завдання, структуру, основні видання, персоналії, а також установи, що працювали при НТШ упродовж 1873—2012 років. Окремо в Енциклопедії фіґурують крайові НТШ і їх осередки, які діють за кордоном. Енциклопедія охоплює історію усіх сфер життя інституції і її контакти з різними національними, закордонними науковими установами та навчальними закладами.

 

«НТШ дало великий поштовх відродженню та незалежності України», - Олег Синютка

Сьогодні, 31 березня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка, стартувало Пленарне засідання XXIX Наукової сесії Наукового товариства імені Шевченка. Творчість Кобзаря та низка актуальних суспільних питань об’єднали членів НТШ, представників влади та громадськості.

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. У вітальному слові очільник області відзначив важливий внесок НТШ у розбудову незалежності України та наголосив на тих викликах, які сьогодні стоять не лише перед літературним середовищем, а й усім суспільством.  

«Під час свого заснування НТШ дало великий поштовх, який потім перетворився у відродження України і врешті решт здобуття Україною незалежності. Спочатку Україна була проголошена державою і на фоні цих паростків незалежності відновлено було НТШ. Сьогодні ми маємо новий етап  і на нас лежить велика відповідальність. Дуже важливо розуміти, щоб без озброєної, нагодованої та одягненої армії, не можна говорити про українську науку, адже в Російській імперії українська наука ніколи б не розвивалась.  Сьогодні ми маємо боєздатну армію, яка здатна мобілізуватись у найкоротші терміни та захистити українських громадян. Також сьогодні ми маємо завдання вибудувати дієздатні та професійні інституції української держави і тут важлива допомога. Ваші думки та переконання необхідні суспільству, адже від нашої активної позиції та участі в суспільному житті залежить майбутнє України», - наголосив Олег Синютка.

В межах засідання свої доповіді презентували Михайло Шалата, Сергій Світленко, Микола Литвин, Іван Монолатій, Григорій Никифорчин, Наталія Хобзей. Серед тем – козаколюбство у поетичній творчості Тараса Шевченка, Західно-Українська Народна Республіка в контексті європейської геополітики, а також життя і творчість Олега Романіва та Олекси Горбача.

Також усі охочі мали змогу ознайомитися з науковими та науково-довідковим  виданнями Наукового товариства імені Тараса Шевченка на виставці, розгорнутій у фойє Львівського університету.

Довідково

Наукове товариство ім. Шевченка (НТШ) - перша українська національна академія наук. Товариство створене в 1873 році у Львові за ідеєю подвижників відродження Сходу і Заходу України, розшматованої на той час двома чужинецькими імперіями - Росією та Австро-Угорщиною. Об'єктивні передумови для виникнення Товариства в столиці Галичини створював стимульований Шевченковою духовною спадщиною поступ українського національного відродження за обставин заборон українського розвитку на теренах царської Росії (зокрема після Валуєвського циркуляру 1863 р.) та більш ліберального ставлення до українства в Австро-Угорській імперії. Це була перша в українській історії суспільна установа, яка, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння Україні, присвоїла собі Його ім'я (початкова назва інституції - Товариство ім. Шевченка).

Після першого етапу розвитку, пов'язаного з розбудовою видавничої літературної діяльности Товариство за оновленим статутом, прийнятим у 1892 р., перетворюється в справжню багатопрофільну академію наук (з незмінним пріорітетом до проблем українознавства).

Упродовж більшої частини історії НТШ його структуру визначали три секції: Історично-філософська, Філологічна та Математично-природописно-лікарська. Від 1892 р. з появою першого тому "Записок НТШ" а далі й інших серійних наукових збірників, розпочалася наукова розбудова Товариства. Особливий науковий та організаційний поступ здійснено під головуванням Михайла Грушевського (1897-1913): великого розмаху набрав випуск численних серійних і монографічних видань, придбано декілька великих будинків, розпочато створення музеїв, бібліотеки та архівів. Академічний статус Товариства закріплено запровадженням елітарного корпусу провідних вчених - дійсних членів НТШ, до якого крім видатних подвижників української науки приєднано велику когорту славетних вчених Європи. У цей період з'явилось ряд фундаментальних збірників та монографій, пов'язаних зі студіями української історії, словесності та етнографії (зокрема багатотомна "Історія України-Руси" Михайла Грушевського). Інтелектуально-організаційне осердя НТШ в період тогочасного дуже плідного етапу діяльности Товариства, створювала "золота трійця" в особі Михайла Грушевського (голова Товариства, історик), Іван Франко (голова Філологічної секції) та Володимир Гнатюк (науковий секретар, наукові зацікавлення - фольклор і етнографія).

Перша світова війна радикально змінила долю НТШ. В час нетривалої російської окупації Львова (1914-15) Товариство було закрите, знищені його колекції та друкарня. Також наступне післявоєнне відродження НТШ проходило в умовах польських репресій та економічної дискримінації. Проте Товариство продовжувало свою діяльність, виходили "Записки НТШ" та інші збірники. Набули значної ваги наукові напрямки пов'язані зі стислими науками, формувалися нові музеї та природні заповідники. Вийшла друком перша Українська Загальна Енциклопедія. Набула особливого світового значення бібліотека україніки НТШ.

В 1940 році після приходу у Львів більшовиків Товариство було розгромлене, його музеї та колекції розчленовані між різними установами, окремі діячі репресовані та навіть фізично знищені (Р. Зубик, К. Студинський, П. Франко, В. Старосольський, І. Фещенко-Чопівський). Проте вже після війни численні діячі НТШ, що подалися в еміґрацію, на своєму з'їзді в Баварії у 1947 р. відновили діяльність НТШ. У зв'язку з міграцією переміщених осіб у різні країни вільного світу в діаспорі утворилося чотири краєві центри НТШ: в США (з 1947 р.), Канаді (1949) та Австралії (1950); західноєвропейський осередок НТШ переселився в Сарсель під Парижем, де під проводом проф. В. Кубійовича сформувався Інститут Енциклопедії Українознавства. Упродовж останніх п'ятидесяти років діаспорні крайові Центри НТШ достойно представляли у світі вільну українську науку, в першу чергу українознавство.

В період так званої перебудови і з наближенням розвалу СРСР вчені Львова - 21 жовтня 1989 р. відновили діяльність НТШ в Україні, як суспільного сектора української науки. Упродовж років нової Української незалежности НТШ перетворилося в загальноукраїнську суспільну академію з центром у Львові. Діяльність Товариства охоплює 6 наукових секцій та 35 комісій, а також 15 територіальних осередків, переважно в обласних центрах України. У частково відзисканих будинках розташована адміністрація Товариства, бібліотека, сесійні приміщення, Дослідно-видавничий центр НТШ, що включає комп'ютерний осередок, друкарню та "Українську книгарню наукового Товариства ім. Шевченка". Найвагомішим здобутком відродженого Товариства є активна видавнича діяльність, вона включає випуск численних серійних видань, зокрема "Записок НТШ". 

 

Понад 560 тис грн – на підтримку дітей загиблих учасників АТО та Героїв Небесної Сотні

У березні на виплату щомісячної соціальної допомоги дітям, батьки яких загинули (померли) внаслідок участі  в антитерористичній операції та подій на Майдані з обласного бюджету виділили - 562,7 тис гривень.

Зокрема допомогу у розмірі 2,5 тисячі гривень отримають 208 дітей.

Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА загалом на соціальну підтримку родин загиблих учасників АТО та Героїв Небесної Сотні з обласного бюджету за три місяці 2018 року скерували понад 1,5 млн гривень.

 

 

30.03.2018

 

Відтепер мешканці області можуть створити власну поштову марку

Сьогодні, 30 березня, у відділенні «Укрпошти», що розташоване на вул. Словацького,1, запрацювала нова дільниця «Власна марка».

Відтепер мешканці можуть замовляти власну поштову марку в регіональній дільниці.

«Я хочу подякувати Вам за те, що у наших реаліях, ви працюєте та розвиваєте пошту. Я переконаний, що з таким підходом до праці у нас є майбутнє», - зазначив під час відкриття начальник управління транспорту і зв'язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА Тарас Оприск.

Власну поштову марку можна виготовити упродовж 1-2 годин, якщо її макет одразу погоджують з клієнтом. Створення регіональних дільниць «Власна марка» – черговий крок шанувальникам поштових мініатюр та ексклюзивних подарунків.

Зауважимо, що персоніфікована поштова марка з’явилась 16 років тому, а ідея її створення виникла у Австралії. В Україні таку марку почали друкувати у 2007 році.

З  нагоди відкриття на Львівщині нової дільниці урочисто погасили поштову марку.

Унікальний продукт від Укрпошти «Власна марка» – це можливість приготувати друзям ексклюзивний подарунок; спосіб привітати колег з професійним чи державним святом; нагода відзначити й зафіксувати на пам’ять важливі події свого життя; можливість оплачувати свою особисту чи комерційну кореспонденцію Власними поштовими марками (власне зображення, логотип компанії або її новий продукт тощо).

Детальнішу інформацію про «Власну марку» можна переглянути тут.

 

Ярмарок «Добрі традиції Галичини» мандрує районами Львівщини

Ярмарок сільськогосподарської продукції «Добрі традиції Галичини» розпочала мандрівку районами Львівщини. Зокрема, сьогодні, 30 березня, свою сільськогосподарську продукцію виробники, місцеві фермери та підприємства харчової промисловості презентували у місті Мостиська.

Відвідувачі ярмарку мали змогу придбати м’ясні та ковбасні вироби, молочну продукцію, мед та продукти бджільництва, хлібобулочні та кондитерські вироби, паски, печериці, консервацію, яблука, саджанці та насіння.

Окрім цього,  господарі для майбутнього врожаю придбали саджанці,  насіння та мінеральні добрива.

 

Термін подання документів для отримання дотації на корів продовжили до 1 травня

За інформацією Міністерства аграрної  політики та продовольства України, рішенням Уряду продовжено термін подання документів до 1 травня поточного року для отримання 1500 гривень на корову в рік. Пролонгація термінів надасть можливість скористатися державною підтримкою максимальній кількості аграріїв.

Для отримання дотації за корів аграрії, які є юридичними особами подають до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на  1 липня) до Міністерства аграрної політики та продовольства України такі документи:

- заявку (в електронному та паперовому вигляді);

- довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

- копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня та 1 липня поточного року;

- довідку, чинну на дату подання заявки про відсутність заборгованості з податків і зборів.

 

Гірникам Львівщини виплатили частину заробітної плати за лютий

29 та 30 березня на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти в сумі 12,7 млн грн від реалізації вугільної продукції. Фінансовий ресурс у повному обсязі скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА завдяки цим коштам працівникам ДП «Льввівугілля» виплатили 10% зарплати за лютий.

«Упродовж лютого - березня департамент провів вагому роботу по співпраці з Міненерговугілля та Міністерством фінансів України щодо наближення фінансування по розроблених спільно із державним підприємством «Львіввугілля» двох інвестиційних проектах. Реалізація цих проектів дозволить стабілізувати видобуток і покращити якісні характеристики з видобутку вугілля», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник.

Це - проекти «Технічне переоснащення ВП «Шахта «Відродження» та «Оснащення нових лав ВП «Шахта «Степова».

 

На Львівщині триває активна робота із запобігання незадекларованої праці

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці.

У будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку. Не можна виключати й того, що роботодавець ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати.

Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.

Тобто, незадекларована праця створює замкнене коло, коли роботодавець, не оформлюючи легально працівників, намагається ухилитися від податків, але тим самим наражається на додатковий податковий тягар.

Упродовж 2017 року під час заходів контролю з питань додержання законодавства про працю виявлено 5177 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, з них 2427 працівників без оформлення трудового договору та 2750 працівників, які виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових. 5338 працівників були допущені до роботи  з порушенням вимог статті 24 Кодексу законів про працю України, без повідомлення органів Державної фіскальної служби України.

До суду направлено 274 протоколи про адміністративне правопорушення, винесено 314 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 209 млн 96 тис гривень.

Державна служба України з питань праці проводить активну інформаційно- роз’яснювальну роботу, консультує роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафи. Інспектори праці беруть участь в нарадах, семінарах в установах і організаціях, на підприємствах, в публічних заходах, інформуючи громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

Держпраці наголошує, що офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

 

"Укрпошта" презентувала новий автопарк та комп’ютеризоване відділення на Львівщині

Сьогодні, 30 березня, Львівська регіональна філія ПАТ "Укрпошта" презентувала в області новий автопарк та комп’ютеризоване поштове відділення. 

Під стінами Львівської обласної державної адміністрації організували виставку нового автотранспорту. Відтак, можна було побачити 12 нових поштових авто, серед яких представили машини міського та районного сполучення, а також новий транспорт кур'єрської доставки.

"Якість наданої послуги завжди залежить від комфорту роботи персоналу. Перш за все, вітаю працівників "Укрпошти" із таким значним поповненням арсеналу. Переконана, що перші 20 автомобілів нового стандарту, які сьогодні приїхали на Львівщину, не лише полегшать роботу працівників пошти, але й дозволять нашим мешканцям отримувати свої посилки у зручних умовах і без затрат часу – вдома чи на роботі", - зазначила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

В. о. генерального директора Укрпошти Ігор Смілянський, розповідаючи про перспективи та плани розвитку компанії наголосив: «Сьогодні керівництво "Укрпошти" визначило стратегічною метою розвиток компанії. Ми провели найшвидшу корпоратизацію державного підприємства, продовжуємо налагоджувати та прискорювати логістичні процеси, впроваджуємо нові продукти та послуги, вкладаємо значні інвестиції в технології. Лише за останній рік закупили власним коштом нових авто більше, ніж за останні 5 років. 50 новеньких автомобілів будуть працювати на маршрутах Львівщини. Окрім цього, впроваджуємо програму оновлення інфраструктури відділень. Також плануємо збудувати перший автоматизований сортувальний комплекс саме на Львівщині, оскільки Львів — центр сполучення України і Європи».

Наразі "Укрпошта" розпочала реалізацію проекту масштабної комп’ютеризації відділень зв’язку по всій Україні, і на Львівщині зокрема.

Протягом квітня–травня "Укрпошта" планує під’єднати до мережі більше 500 відділень.

Зазначимо, що на Львівщині у межах проекту планується комп’ютеризувати майже 200 ВПЗ.

Одне з таких оновлених комп’ютеризованих відділень уже запрацювало у с. Пасіки-Зубрицькі.

 

Геннадій Зубко наголосив на важливості перевірок стану пожежної безпеки у місцях масового перебування людей

Сьогодні, 30 березня, відбулось засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка. Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, голови регіональних штабів з ТЕБ та НС.

Зокрема під час засідання Віце-прем’єр-міністр наголосив на важливості перевірок стану пожежної безпеки у місцях масового перебування людей.

«Ще раз наголошую, що дотримання державних будівельних норм вже при експлуатації також є обов’язковим, як і при здачі в експлуатацію. Тому що зараз у погоні за квадратними метрами, додатковою комерційною площею, яку можна здавати в оренду, знову закриваються протипожежні виходи, що перешкоджає видаленню диму і вентиляційних шахт і інші речі, які ми спостерігаємо. Превентивні заходи є обов’язковими і якщо потрібно долучайте Національну поліцію на місцях для допуску працівників служби надзвичайних ситуацій для перевірок», - наголосив Геннадій Зубко.

Окрім цього, порушили питання проведення заходів з безпечного пропуску льодоходу, повені та паводку, а також щодо запобігання і протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2018 року. Також серед важливих питань комісії - стан інфраструктури захисних споруд цивільного призначення.

Нагадаємо, 28 березня, Уряд вирішив провести масштабні перевірки громадських закладів України на стан пожежної безпеки, зокрема перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів тощо.

Відтак упродовж квітня-травня поточного року на території Львівської області відбудуться позапланові перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей. За результатами цих перевірок проведуть публічне засідання обласної комісій з питань ТЕБ та НС.

 

Львівщина та Азербайджан продовжують співпрацю у сфері освіти

Днями на Львівщині з робочим візитом перебувала делегація освітян з Республіки Азербайджан на чолі з секретарем Республіканської ради освіти Азербайджану Боюкагою Мікаіллі.

Нагадаємо, що старт для співпраці надало підписання 16 лютого 2016 року Меморандуму про співпрацю між департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та Республіканською радою освіти Азербайджану.

У рамках програми візиту делегації відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Науково-практичні основи міжнародного співробітництва вчителів: погляд на майбутнє». Розпочався захід на базі Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. У ході роботи учасники поділилися досвідом та напрацюваннями, націленими на міжнародне співробітництво і підвищення якості освіти шляхом співпраці з закордонними партнерами.

Другий день роботи конференції проходив у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка. Відтак, відбулося підписання 12 угод про співпрацю між представниками шкіл, установ та організацій Львівської, Івано-Франківської областей та Радою освіти Республіки Азербайджан. Окрім цього, Боюкага Мікаіллі презентував свою книгу «Під одним небом», присвячену дружнім відносинам азербайджанського та українського народів.

Під час перебування на Львівщині освітяни з Азербайджану також ознайомилися з діяльністю середньої загальноосвітньої школи № 21 м. Львова, загальноосвітніх навчальних закладів м. Мостиська, Пнікутського та Твіржанського НВК, Львівської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 28 з поглибленим вивченням німецької мови.

 

Координаційний центр міжнародного діалогу Україна-ЄС презентували під час круглого столу

Сьогодні, 30 березня, під час круглого столу презентували Координаційний центр міжнародного діалогу Україна-ЄС.

Участь у заході взяв т.в.о директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок.

“Призначення Координаційного центру міжнародного діалогу Україна-ЄС є гостро актуальним, оскільки євроінтеграція – це цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції Гідності”, – зазначив Тарас Олійничок.

Зазначимо, центр створений на базі факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І. Франка з метою сприяння розвитку потенціалу України в напрямку активізації міжнародної співпраці шляхом налагодження дво- та багатостороннього співробітництва з міжнародними науковими, дослідницькими, аналітичними інституціями та організаціями, а також вищими навчальними закладами країн-членів Європейського Союзу

 

4 квітня – останній день подачі заявок на участь у аукціоні щодо оренди ставків

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації повідомляє, що о 11.00 11 квітня відбудуться земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами.

Зокрема, цього дня на аукціон буде виставлено наступні ставки:

1. Ставок площею 1,7236 га, який розташований на території Соколівської сільської ради (за межами населеного пункту) Буського району, на земельній ділянці площею 2,3310 га;

2. Ставок площею 17,1307 га, який розташований на території Великосілківської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 17,1307 га;

3. Ставок площею 0,0883 га, який розташований на території Гуменецької сільської ради (за межами населеного пункту) Пустомитівського району, на земельній ділянці площею 0,6554 га;

4. Ставок площею 0,1167 га, який розташований на території Гуменецької сільської ради (за межами населеного пункту) Пустомитівського району, на земельній ділянці площею 0,7124 га;

5. Ставок площею 1,4496 га, який розташований на території Липовецької сільської ради (за межами населеного пункту) Перемишлянського району, на земельній ділянці площею 2,3069 га;

6. Ставок площею 9,1954 га, який розташований на території Зубівмостівської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 11,0163 га.

Нагадуємо, останній день подачі заявок на участь – 4 квітня до 16:30 год.

Аукціон з продажу права оренди земельної ділянки разом із водним об’єктом відбудеться у Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

Детальну інформацію про лоти та проведення земельних торгів можна отримати на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за посиланням: 

Буський район, Соколівська сільська рада (за межами населеного пункту)

Кам’янка-Бузький район, Великосілківська сільська рада (за межами населеного пункту)

Пустомитівський район, Гуменецька сільська рада (за межами населеного пункту)

Кам’янка-Бузький район, Зубівмостівська сільська рада (за межами населеного пункту)

Перемишлянський район, Липовецька сільська рада (за межами населеного пункту)

 

«Рука допомоги»: на Львівщині активізують роботу із започаткування власної справи

29 березня під головуванням першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського відбулась координаційна нарада з працівниками центрів зайнятості населення та начальники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міськвиконкомів міст обласного значення щодо активізації роботи з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

У нараді також взяла участь Інна Шинкаренко – координатор з комунікативної роботи Консорціуму, керуючий партнер «Агенства стратегічних рішень «Голуб і Шинкаренко».

Головною темою були  проблемні питання, які виникають в процесі реалізації пілотного проекту «Рука допомоги».

За підсумками наради дали конкретні доручення щодо активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи серед потенційних учасників пілотного проекту (членів малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб та суб’єктів підприємницької діяльності).

Особливу увагу звернули на залучення додаткового фінансового ресурсу через інші проекти, для тих учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу для розвитку підприємницької діяльності.

 

Львівська обласна клінічна лікарня отримала сучасний реанімобіль для немовлят

Сьогодні, 30 березня, відділенню інтенсивної терапії  новонароджених Львівської обласної клінічної лікарні передали сучасний реанімобіль для перевезення дітей, народжених передчасно.

За словами медиків, реанімобіль обладнаний надсучасним медичним устаткуванням, що дозволяє безпечно перевозити новонароджених високого перинатального ризику.

“Машина має спеціальний інкубатор, де перебуватиме дитина, є апарат штучного дихання, монітор, який відстежує щохвилинно життєві функції новонародженого, валіза із необхідним обладнанням для термінової допомоги, інфузіомат, він подає усі необхідні ліки. Також автомобіль має звукоізоляцію, машина дозволяє транспортувати дітей, яким потрібно надати допомогу у стаціонарі третього рівня, це діти вагою від 500 грам при народженні”, - розповіла завідуюча відділом інтенсивної терапії недоношених новонароджених Львівської обласної клінічної лікарні Зоряна Салабай.

Автомобіль закупила компанія «Віннер Груп Україна». Як зазначив голова правління Петро Рондяк, це не останній подарунок компанії для лікарні.

“Сьогодні передаємо перший автомобіль, створений на базі Ford Transit. Другу швидку передамо у червні. Ми дбаємо про Україну, наша місія – підтримка дітей і молоді, а також бійців АТО”, - зазначив Петро Рондяк.

В.о генерального директора Львівської клінічної лікарні Михайло Гичка зазначив, що окрім реанімобілів, компанія має намір провести ремонт неонатологічного корпусу та закупити сучасне обладнання.

“Нам приємно мати такого друга партнера, я надіюсь що ця співпраця буде продовжена. Компанія має намір  провести реконструкцію цілого корпусу із заміною мереж та подальшою поставкою новітнього обладнання”, - розповів Михайло Гичка.

 

Цього року на Львівщині реалізують 31 програму розвитку, - Олег Синютка

В області у 2018 році передбачено реалізувати 31 обласну програму, виконання заходів яких спрямовані на економічний та соціальний розвиток області.

Усього на виконання заходів цих програм передбачено виділити з обласного бюджету 1 млрд 395,3 млн грн.

«Львівщина – це регіон, який у багатьох речах показує приклад. Цьогоріч ми реалізуємо 31 обласну програму на загальну суму 1 мільярд 395 мільйонів гривень, а це майже на 30% більше фінансування, ніж минулого року. Це реальні заходи та проекти і праця кожного мешканця області», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Станом на 15.03.2018 фінансувались 12 програм, на виконання заходів яких було спрямовано 51 млн гривень.

З усіма програмами можна ознайомитись в інфографіці

 

Розвиток Карпатських регіонів - у центрі роботи спільного засідання Комітетів Верховної Ради України

Сьогодні, 30 березня, у м. Івано-Франківськ відбулось спільне засідання Комітетів  Верховної Ради України.

У межах засідання комітетів ВРУ з питань транспорту, бюджету, фінансової політики і банківської діяльності та економічної політики народні депутати, міністри та голови ОДА гірських областей обговорили розвиток Карпатського регіону, зокрема туристичної інфраструктури. Мова йшла про будівництво доріг, запровадження нових залізничних маршрутів та авіарейсів.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка під час свого виступу зосередив увагу, зокрема, на розбудові автомобільних доріг та мостових переходів Карпатського регіону, забезпечення виконання обсягів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2018 році, а також будівництві нових прикордонно-митних пунктів пропуску та під’їздів до них.

 

На Жовківщині тривають публічні дебати щодо об’єднання територіальних громад

Сьогодні, 30 березня, на Жовківщині відбуваються публічні дебати на тему: «Навіщо громадам об’єднуватися?». Організатор заходу - швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Відтак в межах заходу учасників ознайомили із теорією та практикою реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади, а також децентралізації владних повноважень. Окрім цього, в межах дискусій присутні у залі, за допомогою спеціального пульту, мають можливість одразу голосувати за ту чи іншу сторону обговорення.

У дебатах беруть участь голови та депутати місцевих рад, представники педагогічних та медичних колективів районів Львівщини. Серед учасників заходу також представники Львівської обласної державної адміністрації та голови об’єднаних громад Львівщини.

Дискусія торкається перспектив розвитку освітньої сфери та сфери охорони здоров’я об’єднаної громади, а також можливостей для активізації місцевого економічного розвитку об’єднаних громад.

 

Розвиток підприємств області в центрі зустрічі у Львівській ОДА

Сьогодні, 30 березня, у Львівській ОДА відбулася зустріч щодо розвитку підприємств Львівщини. Зокрема порушили питання приватизації державних підприємств.

«Результати  приватизації, яка мала місце в 90-2000-х роках, є досить неоднозначні. На прикладі Львівської області є чимало підприємств, які були приватизовані в різні періоди і по цих підприємтвах ситуація склалася по різному. З позитивного це  підприємство «ОДВ-Електрик»у Новому Роздолі, зараз тут працює 1,5 тисячі осіб та Львівський завод «РЕМА». Також у 2017 році відновив свою діяльність Жидачівський целюлозно-паперовий завод, який демонструє, що ми маємо здатність відновлювати промисловість Львівщини», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Як наголосив Роман Филипів, у процессах приватизації чи то державного чи коммунального майна важливим є контроль відповідних документів.

«Тут ми повинні разом і регіональна влада, і органи місцевого самоврядування і громадськість, насамперед контролювати процеси підготовки відповідних документів і контролювати виконання цих угод», - наголосив Роман Филипів.

Також в межах заходу зосередили увагу на питанні Дрогобицького солеварного заводу з точки зору промислового, туристичного та культурного розвитку.

Серед учасників заходу - представники Львівської ОДА, регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області, підприємств та Громадської ради при Львівській ОДА.

 

Впровадження першого етапу реформи деінституалізації розглянули під час наради в Києві

Сьогодні, 30 березня, розпочалась Всеукраїнська нараді 'Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки в системі соціального захисту населення”.

Участь у заході взяли Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна, начальники служб у справах дітей, директори департаментів соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, директори будинків-інтернатів.

“Реформа деінституалізації передбачає, щоб кожна дитина мала сім’ю та отримувала послуги за місцем проживання.  Нам необхідно докласти усіх зусиль, щоб ввести сучасний підхід до соціалізації та допомоги дітям, які сьогодні знаходяться в інтернатних умовах”, – зазначив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис.

Відтак, учасники розглянули виконання I -го етапу Національної стратегіїх реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. 

 

2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря, до якого завжди можна звернутись за допомогою

Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я і вже з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря

Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату.

Якщо ви вже маєте лікаря, до якого звертались за допомогою і задоволені результатом, або лікаря, що лікує членів вашої родини, і ви йому довіряєте, ви зможете підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає – запитайте у друзів, родичів, колег, чи можуть вони когось вам рекомендувати. Розпитайте знайомих про лікарів, які працюють у найближчій до вашого місця проживання поліклініці чи амбулаторії. Прив’язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте вам буде зручно, якщо лікар практикує поруч.

Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».

Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.

До обов’язків вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.

Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.

Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично.

Кінцевого терміну підписання декларації немає. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Але не відкладайте це на кінець року. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.

Якщо ваш лікар у відпустці чи на лікарняному, адміністрація медзакладу, в якому він працює, визначає лікаря, що впродовж цього часу виконуватиме обов’язки основного фахівця.

Якщо ви захворіли під час перебування в іншому місті, ви не залишитесь без допомоги. Вам потрібно звернутись до найближчого закладу з надання первинної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення не потрібно.

 

Стартував збір проектних ідей до плану заходів Стратегії розвитку Львівщини

Розпочинається збір проектних ідей до Плану заходів з реалізації у 2019-2020 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року.

За результатами відбору у відповідних робочих групах кращі проектні ідеї увійдуть до Плану заходів з реалізації Стратегії, адже цей документ є основою для розробки програмних документів області та проектів регіонального розвитку з метою їх подальшого фінансування за рахунок бюджетних та позабюджетних джерел.

Стратегія розвитку Львівської області на період до 2020 року доступна за посиланням.

Усі небайдужі до розвитку Львівської області можуть скерувати свої пропозиції до 1 червня 2018 року на електронну адресу program.loda@gmail.com згідно з визначеною формою, яка додається

 

На Жидачівщині завершився районний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя»

У спортивному залі Жидачівської гімназії ім. О. Партицького відбулися районні фінальні змагання ІІ етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя».

Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямів діяльності Міжнародного олімпійського комітету – заохотити дітей та молодь всього світу долучитись до спорту, а також залучити їх до активних занять фізичною культурою та спортом і адаптувати до здорового способу життя.

У районному фіналі взяли участь школярі Жидачівського НВК, Жидачівської гімназії ім. О. Партицького, Жидачівської ЗОШ № 2 та Бережницької ЗОШ Жидачівського району.

За результатами змагань команди розмістилися в такому підсумковому порядку: Жидачівський НВК, Жидачівська гімназія ім. О. Партицького, Жидачівська ЗОШ №2 та Бережницька ЗОШ.

Зазначимо, обласний фінал «Олімпійського лелеченя» розпочнеться 27 квітня у місті Львові.

 

На Львівщині презентують виставку Параски Плитки-Горицвіт

31 березня вперше в історії музеїв Івана Франка у Криворівні та Нагуєвичах відбудеться презентація другої частини виставки Параски Плитки-Горицвіт.

У межах програми -  екскурсія, розповіді про біографії та долі гуцулів у добу Франка та непросту епоху самобутньої гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт.

Довідково:

Параска Степанівна Плитка-Горицвіт (Горицвіт — мистецький псевдонім)  - українська гуцульська художниця, фотограф, письменниця, казкарка, народний філософ. 

Народилася в сім'ї Штефана (Степана) Плитки, відомого у Косывському повіті коваля, людини освіченої, що знала кілька мов. Мати - Ганна, талановита ткаля та вишивальниця. Згодом сім'я перебралася до Криворівні. Параска закінчила лише чотири класи школи, однак завдяки батькові знала різні мови (зокрема, німецьку), тому під час Другої світової війни працювала перекладачем у сільській канцелярії.

Параска все життя вивчала і досліджувала Гуцульщину, залишивши по собі великий доробок про історію, культуру і духовність краю. Сусідка Василина Харук пригадує Параску як жінку, закохану у природу, яка зберігала і добре знала гуцульські звичаї, обряди, говірку, вважаючи, що мова - це найбільше багатство народу.

 

 

29.03.2018

 

“Ми повинні докласти усіх зусиль, аби зберегти важливу історичну пам'ятку – Успенський собор Давнього Галича”, – Оксана Стоколос-Ворончук

Cьогодні, 29 березня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулось засідання круглого столу «Проблеми дослідження та збереження Успенського собору давнього Галича».

Участь у засіданні взяла заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

Під час заходу учасники порушили питання збереження фундаменту Успенського собору давнього Галича

“Кожна територія України є потенційно привабливою, сьогодні є доцільність розробки державної програми збереженя історико-культурної спадщини, яка сприятиме відродженню та популяризації пам'яток нашої держави таких як Галицький Успенський собор”,- зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Підсумком заходу стала резолюція, у якій учасники виклали пропозиції  збереження пам’ятки, зокрема здійнити комплексне дослідження об’єкту та прилеглої території за участю спеціалізованих інституцій та дослідників,  розробити Державну програму збереження і ревіталізації історико-культурного середовища Національного заповідника “Давній Галич”.  

 

У Львові відкрили виставку «Реліквії єврейського світу Галичини»

28 березня в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (м.Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття унікальної масштабної виставки з фондів Музею етнографії та художнього промислу «Реліквії єврейського світу Галичини», присвячене 85-ій річниці Виставки єврейського художнього промислу.

Експозиція виставки «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекція мекслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.

Проект відбувся за фінансової підтримки Всеукраїнського благодійного єврейського фонду Хесед-Ар’є та Центру єврейських студій Університету Норсвестерн ім. Родини Краунів.

Зазначимо, виставку розгорнули у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини. Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей ліквідували, а в лютому 1940 р. Його збірку передали Музею художнього промислу. Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. Успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.

 

Молодь України обміняється досвідом із молоддю з Польщі та Литви

Цьогоріч молодь із України має нагоду обмінятися досвідом із молоддю з Польщі та Литви. Для участі в обмінах інститутам громадянського суспільства, навчальним закладам, комунальним установам, які працюють з молоддю, необхідно подати заявку на конкурс проектів спрямовану на підтримку співробітництва молоді та розбудови дружніх взаємин між народами цих країн.

Серед пріоритетів здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю на 2018 рік є зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і толерантності серед молоді, отримання вмінь необхідних для активної участі в громадській і професійній діяльності, зміцнення співпраці та обміну досвідом у галузі технічної та спеціалізованої освіти, підтримка громадянської активності серед молоді, в тому числі пропагування підприємництва і волонтерства, відкривання спільного минулого, боротьба з упередженнями і стереотипами в розумінні спільної історії та у сучасних відносинах.

Пріоритетами здійснення обмінів молоддю України та Литви на 2018 рік є розповсюдження європейських цінностей серед молоді обмін досвідом європейської та євроатлантичної інтеграції, зміцнення співробітництва між Україною та Литовською Республікою в рамках Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ та НАТО; діяльність щодо визнання, підтримки та просування історичної та культурної спадщини серед молоді, розповсюдження цінностей та програм ЮНЕСКО та інших інституцій Організацій Об’єднаних націй, відзначення 70-річчя Загальної декларації прав людини; набуття компетенцій, необхідних для активної участі у суспільному (громадському) і професійному житті, підтримка громадянської активності серед молоді, у тому числі підприємництва та володтерства, просування та розповсюдження інформації щодо сторіччя Литовської державності, поширення інформації про події української революції 1917-1921 рр. за незалежність України.

Проекти та заходи у рамках здійснення обмінів молоддю реалізовуватимуться у форматі семінарів, тренінгів, зустрічей, дискусій, конференцій, таборів, форумів та інших заходів.

 

«Під одним небом»: у Львові презентували книгу азербайджанського автора про Західну Україну

У межах проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Науково-практичні основи міжнародного співробітництва вчителів: погляд на майбутнє» 24 березня у дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація книги «Під одним небом», автором якої є секретар Ради освіти Республіки Азербайджан, письменник, журналіст Боюкага Мікаіллі.

«Це книга друга України. Протягом невеликого терміну часу він декілька разів відвідав Україну: проаналізував побачене, поспілкувався з нашими людьми та зробив висновки. Побачене та почуте надихнуло автора, і це натхнення вилилося в книжечку «Під одним небом»», - розповіла директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій.

Сам же ж автор наголошує, що «дана книга – це вираження любові та побажання миру всьому людству». Книга присвячується дружнім відносинам азербайджанського та українського народів.

Довідково:

«Під одним небом» – ця книга розповідає про українську культуру, мистецтво, освіту, архітектуру, національно-духовні цінності, традиції та звичаї етнічних українців, що живуть на заході країни – бойків, лемків, гуцулів, містить багату фактографічну базу даних, зібрану автором і почерпнуту з історичних джерел, бесід із місцевими жителями і спостережень. Автор досліджував із педагогічно-методичної точки зору вищі, середні та середньоспеціальні навчальні заклади міст і сіл Львівської, а також Івано-Франківської областей, та діяльність музеїв. Первозданна краса Карпат, чудовий світ самобутньої культури карпатців представлені в книзі барвисто й образно. Автор, описуючи динаміку розвитку української освіти, не залишив без уваги її історію, авторські школи, які зіграли значну роль у розвитку української освіти, і науково-педагогічну діяльність видатних педагогів і психологів.

 

Навчальні установи Львівщини підписали угоди про співпрацю з Республікою Азербайджан

24 березня у дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося підписання 12 угод про співпрацю між представниками шкіл, установ та організацій Львівської, Івано-Франківської областей та Радою освіти Республіки Азербайджан.

Зокрема, з боку української сторони угоди підписали директори таких закладів: Верхньосиньовидненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Сколівської районної ради, Львівської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 28 з поглибленим вивченням німецької мови, Львівської спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 37 з поглибленим вивченням французької мови, Навчально-реабілітаційного центру «Левеня», Львівської обласної Малої академії наук, Навчально-методичного центру освіти м. Львова, Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Львівського академічного обласного театру ляльок, а також 4 представники Івано-Франківської області.

Захід відбувся в рамках проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Науково-практичні основи міжнародного співробітництва вчителів: погляд на майбутнє». Відтак, секретар Ради освіти Республіки Азербайджан Боюкага Мікаіллі та директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій вручили учасникам сертифікати за участь у роботі конференції.

Нагадаємо, що 16 лютого 2016 року між Радою освіти Республіки Азербайджан та департаментом освіти і науки ЛОДА було підписано меморандум про співпрацю на п'ятирічний термін. Сторони дійшли згоди, що невід'ємною частиною співробітництва будуть організація конференцій, семінарів, засідань, круглих столів, виконання спільних освітніх досліджень, проектів та програм, обмін досвідом між вчителями, викладачами, науковцями та адміністративним персоналом, а також учнями і студентами.

Загалом Рада освіти Республіки Азербайджан уже підписала 24 угоди про співпрацю між представниками шкіл, установ та організацій Львівської та Івано-Франківської областей, а також налагоджує співпрацю з Республікою Польща.

 

Данські інвестори мають намір інвестувати у Львівщину

Сьогодні, 29 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками данської компанії, яка є однією з провідних світових постачальників продукції для тваринницьких господарств.

Очільник області ознайомив інвесторів із інвестиційним кліматом області, агропромисловим розвитком і запевнив, що Львівщина – безпечний регіон для ведення бізнесу.

“За три роки у нас не було фактів, які б свідчили про несприятливий інвестиційний клімат. Якщо ви вирішите розвивати бізнес тут, усі питання, щодо дозволів, виділення землі та інше за нами. Щодо працівників, то в області є кваліфіковані кадри. В регіоні функціонує ветеринарна Академія, яка є найкращим вузом не лише в Україні, але й Європі”- зазначив Олег Синютка.

Власник компанії Медс Расмусен розповів про діяльність своєї компанії і намір побудувати тваринницьку ферму в Україні.

“Ми хочемо створити тваринницьку ферму в Україні, нам потрібна площа 22 гектари, на цьому місці збудуємо першу ферму, як тільки ми її запустимо, розпочнемо будівництво другої. Також ми хочемо запустити фабрику, яка буде займатись виготовленням кормів для тварин. На одній фермі зможемо працевлаштувати до 130 працівників. Ми можемо брати на роботу людей, які мають низький рівень освіти”, – зазначив Медс Расмуссен.

Відтак, Львівська ОДА надала перелік земельних ділянок необхідної площі

 

«Французька весна в Україні» стартує уже 2 квітня

З 2 до 29 квітня відбуватиметься 15-та «Французька весна в Україні» – фестивальний ювілей під знаком спільних ініціатив і новаторських проектів. Урочисте відкриття місячних атракцій відбудеться в Італійському дворику історичного музею. 

Спільні франко-українські проекти знайдуть своє продовження у художніх виставках, фотопроектах, муралах, концертах. Численні французькі гості «Французької весни» будуть діалогувати з українськими митцями, глядачами, слухачами, як через творчість на сценах чи у галерейних залах, так і безпосередньо під час зустрічей та обмінах думками. Серед давноочікуваних гостей варто зазначити братів Давіда та Стефана Фоенкіносів, які приїдуть презентувати новий фільм і українське видання перекладеної двома десятками мов книги «Ніжність». 

Традиційно на кіноманів чекатимуть Довгі ночі короткого метра в «Планеті кіно». Де глядач 6 годин у сутінках насолоджуватиметься підбіркою найкращих французьких короткометражок. Їх публіка бачила на кінофестивалях у Каннах, Нью-Йорку та Торонто.

А також серед цікавинок: виставка гобеленів з палацової колекції французьких королів та сольний концерт Максима Зеккіні, що гратиме на фортепіано деякі твори лише лівою рукою.

З детальнішою програмою заходів можна ознайомитися тут

 

Львівщина ділиться досвідом реалізації проекту «Рука допомоги»

29 березня у Львові відбулась міжвідомча нарада з реалізації пілотного проекту «Рука допомоги» із залучення до роботи непрацюючих членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Для обміну досвідом та новими ідеями зібралися представники Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості, Консорціуму під головуванням ISS GROUP s.r.o., структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та центрів зайнятості, об’єднаних територіальних громад, а також учасники проекту.

Як реалізовується експеримент на території Львівської області та про його результати проінформувала директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталія Кузяк. Про ефективні механізми залучення до пілотного проекту працездатних непрацюючих отримувачів державної соціальної допомоги і ВПО розповіла присутнім Уляна Дорош – начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Окрім цього поділилися своїм досвідом представники Харківської та Полтавської областей.

 

Національно-патріотичне виховання: робоча група напрацьовуватиме Проект програми

Сьогодні, 29 березня, у Львівському обласному молодіжному центрі відбулась зустріч з представником Міністерства молоді та спорту України – начальником відділу національно-патріотичного виховання Миколою Ляховичем.

Відтак, Микола Ляхович зустрівся з робочою групою, яка напрацьовуватиме Проект програми національно-патріотичного виховання.

«Головне завдання національно-патріотичного виховання – це формування української громадянської ідентичності.  Коли ми говоримо про національно-політичне виховання, то маємо на увазі державну політику, яка стосується цього питання. У жодному разі воно не повинно бути задіяним з конкретними політичними силами, які використовують цю тему для просування власних інтересів», - наголосив Микола Ляхович.

Під час зустрічі порушили питання основних завдань, мети та концепції заходів, які будуть відображені у Програмі.

 

На Львівщині провели Ярмарок кар’єри для майбутніх аграріїв

Сьогодні, 29 березня, на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, провели ювілейний «10-й Ярмарок кар’єри майбутніх фахівців АПК – 2018». За підсумками ярмарку підписали понад два десятка договорів про працевлаштування та надання місць практики на підприємствах.

Участь у заході взяла студентська молодь, випускники навчальних закладів, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, обласного центру зайнятості, викладачі та науковці.

«Розвиток сільськогосподарського виробництва не можна уявити без забезпечення його кваліфікованими спеціалістами. Адже від рівня кваліфікації, вдалого підбору кадрів залежить майбутнє підприємства, а відтак і забезпечення харчової безпеки області та всієї країни в цілому. Вже зараз агросектор - один із небагатьох, який піклується і конкурує в питанні релокації на всіх рівнях. Підприємства  пропонують умови проживання, компенсацію за харчування і переїзду, таким чином «вбирають» співробітників із різних секторів, вибирають кращих із кращих», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської Ода Наталія Хмиз.

В межах заходу порушили питання організації системи навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

«Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА готовий сприяти працевлаштуванню та проходженню виробничих практик студентів в аграрних підприємствах області. Для збільшення зацікавленості готові також організовувати поїздки для студентів аби ті мали можливість ознайомитись із роботою агропідприємств області і тим самим собі відповіли на запитання чи вартує займатись сільським господарством і наскільки це  цікаво та прибутково буде для них»,  - додала Наталія Хмиз.

Зазначимо, що Ярмарок кар’єри – поєднання інтересів двох зацікавлених сторін: підприємства, які можуть знайти необхідних фахівців, сформувати мобільний кадровий резерв та молодих людей, що мають нагоду успішно презентувати свій творчий потенціал і розпочати трудове життя.

 

Передмістя — територія комфортного проживання: на Львівщині розвиватимуть приміські території

28 березня заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак та т.в.о директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Оксана Ткачук взяли участь у презентації для громадськості Холдинговою компанією “ЕКО-ДІМ” проектів забудови територій у селах Лисиничі та Горішній Пустомитівського району, об'єднаних назвою “Передмістя — територія комфортного проживання”.

На ділянках, розташованих на землях Лисиничівської сільської ради на стику із землями м. Львова в районі вул. Тракт Глинянський планується будівництво багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими громадськими приміщеннями.

Важливо, що на території проектування і в околицях відсутні промислові, складські та чи комунальні об’єкти, які могли би мати негативний вплив на загальний екологічний стан навколишнього середовища.

На двох ділянках запроектовані групи багатоквартирних житлових будинків, які розташовані по периметру ділянок із виділенням в центрі, у внутрішньоквартальному просторі – дитячих фізкультурно-ігрових, відпочинкових майданчиків та стоянок для легкових автомобілів мешканців цього кварталу. Поверховість житлових будинків – 4, 8, 9,10 поверхів.

Передбачено також будівництво комплексу споруд для обслуговування автотранспорту: багатоповерхового наземного відкритого паркінгу на 600 машиномісць, автомийки, станції обслуговування автомобілів та адміністративно - побутового корпусу.

Розміщення будинків, споруд, прибудинкових майданчиків та автостоянок виконане у відповідності до діючих норм та правил, в тому числі щодо забезпечення інсоляції , протипожежних та санітарних вимог.

Прибудинкові майданчики обладнуються устаткуванням, призначеними для відпочинку та розвитку дітей, відпочинку та занять фізкультурою для дорослих, а також для господарських потреб мешканців.

Вільні від забудови і заміщення ділянки передбачено озеленити шляхом посіву газонів і квітників та висадки дерев і кущів. Тротуари, проїзди і під’їзди запроектовано замостити бруківкою.

У цьому проекті реалізовано тенденції, які спостерігались протягом останніх років на ринку новобудов - квартири класу економ .Тобто мешканців нового житла цікавлять такі критерії як комфортабельність, інфраструктура та ціна. Завдяки прогресивній концепції даний житловий комплекс максимально відповідатиме цим критеріям.

У забудові в с. Горішній буде реалізовано новий підхід до ідеї житлового кварталу, віддаленого від центру міста. Це буде житловий комплекс європейського зразка, створений для комфортного проживання:

  • малоповерхова впорядкована забудова

  • максимальнопродуманий та комфортний спільний відпочинковий та ігровий простір простір

  • витіснення транспорту за межі міжбудинкових територій

  • відкритість архітектур

Проект “Передмістя — територія комфортного проживання” - це прикладом співпраці облдержадміністрації з місцевими органами влади та забудовником Холдинковою Компанією “ЕКО-ДІМ”, спрямований на покращення соціальної інфраструктури населених пунктів. Його реалізація забезпечить впорядкування територій, які довший час не використовувалися, створить комфортні умови проживання як для мешканців сіл так і багатьох наших громадян, які придбають житло у новобудовах передмість.

 

Інформація щодо спеціального водокористування Івано-Франківської дільниці: дозвільні документи

Інформація щодо наявних дозвільних документів та обсяги спожитої води ТзОВ "Енергія-Тепловодосервіс", Івано-Франківська дільниця.

Дозвіл на спеціальне водокористування № Укр-1124 ДЕП-17/Льв. ГДС виданий  від 10.02.2017 терміном дії до 10.02.2020. Ліміт забору підземних вод встановлено на термін дії дозволу в об’ємі440,845 тис.м3/рік. Підприємство забезпечує господарсько-побутове та виробничі потреби смт. Івано-Франкове Яворівського району. Водовідведення здійснює на власні очисні споруди з метою очищення і скиду в р. Верещиця. Відповідно до «Звіту про використання води» підприємством забрано з підземних вод: у 2016 -   0,142 млн.куб.м/рік та у 2017 - 0,153 млн.куб.м/рік.

ТзОВ «Енергія-Тепловодосервіс» в смт. Івано-Франкове  видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонрними джерелами №4625855300-5 від 27.02.2015з необмеженим строком дії. На території підприємства розташована котельня, яка обігріває приміщення школи в холодний період року.

ТзОВ «Енергія-Тепловодосервіс» в смт. Івано-Франкове  видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонрними джерелами №4625855300-20 від 13.06.2017 з необмеженим строком дії. На території підприємства розташована котельня, яка обігріває приміщення Івано-Франківської районної лікарні №2 в холодний період року.

 

Попередити біду: на Львівщині перевірять стан пожежної безпеки у всіх місцях скупчення людей

Львівська обласна державна адміністрація спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій у Львівській області проведуть перевірку місць скупчення людей на предмет дотримання норм пожежної безпеки Львівщини.

Упродовж квітня-травня поточного року на території області відбудуться позапланові перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей.

«Потрібно працювати на випередження і унеможливити допущення трагедії у місцях, де перебувають люди: школи, громадські заклади, торгові центри. Спеціальна комісія перевірить кожен об’єкт на території області на дотримання норм пожежної безпеки. Мета перевірки не штрафувати чи притягувати до відповідальності, а виявити проблему і швидко її усунути», - зазначила заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак.

 «За результатами цих перевірок ми проведемо публічне засідання обласної комісій з питань ТЕБ та НС», - додала Ірина Гримак

 Нагадаємо, 28 березня, Уряд вирішив провести масштабні перевірки громадських закладів України на стан пожежної безпеки, зокрема перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів тощо.

 

“Наша позиція – підтримка дрібного і середнього товаровиробника”, - Олег Синютка

Розвиток кооперативного руху, державна та регіональна підтримка агровиробників, реалізація програми U-LEAD – ключові теми семінару «Практики сільського розвитку: сімейні ферми, кооперація, дорадництво та ОТГ”, який розпочався сьогодні і об’єднав представників агропромислової сфери.

Участь у заході взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, голова Львівської ОДА Олег Синютка, директори департаментів агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зосередив увагу на підтримці дрібного і середнього товаровиробника.

“Наша принципова позиція – ми стоїмо на стороні дрібного та середнього виробника і використовуємо усі юридичні, адміністративні та інші  важелі, щоб підтримати саме такого виробника. Тому що він не тільки стане конкурентоспроможним, підтримає українське село і збереже  селянина, який не поїде на заробітки за кордон, а відчуватиме себе власником на землі і дасть поштовх для розвитку села як такого. На сьогодні ми маємо 30 сімейних молочних ферм і зараз стоїть питання, що у травні ми спільно з Урядом Канади повинні підписати угоду про будівництво першого в області кооперативного молокопереробного заводу, вартістю понад 1,6 млн доларів. Я думаю, що такий проект закриє другу ланку після вирощування молочного стада і це дасть результат для подальшого розвитку”, - зазначив Олег Синютка.

Очільник області наголосив, що спільними зусиллями фермерів Пустомитівського району учасників агротуристичного кластеру «ГорбоГори» за підтримки Львівської ОДА, Львівської обласної ради, Пустомитівської РДА та Пустомитівської районної ради у 2018 році в м. Пустомити відкрили кооперативний фермерський магазин «ГорбоГори», що стало вагомим кроком у  розвитку сільськогосподарської кооперації.

“Дуже важливо, що це не лише успішний проект, це хлопці, які пройшли війну і які віддавши свій обов’язок Батьківщині, повернулись назад до мирного життя і не опустили руки, а об’єднались. Ми частково підтримали цей проект створенням кооперативного магазину за рахунок коштів обласного бюджету, сьогодні це підтримка секторальної програми ЄС”, - розповів Олег Синютка.

Також Олег Синютка повідомив, що на Львівщині успішно проводять аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

“Ми провели повністю аудит земель сільськогосподарського призначення на території Львівської області. Сьогодні повинні виступити єдиним фронтом щоб не допустити будь-яких рейдерських речей, що стосуються землі і забезпечити реальну оціночну вартість”, - зазначив Олег Синютка.  

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета проінформував, що у 2018 році фінансова підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації становить 1 млрд гривень. Також передбачено ще 1 млрд гривень  на  часткову компенсації вартості придбаної с/г техніки та обладнання українського виробництва.

“Якщо раніше державна підтримка була зосереджена на великі господарства, то цьогоріч державною підтримкою зможуть скористатись більше 100 тис господарств і домогосподарств, тобто перелік збільшується. Також передбачено для аграріїв відшкодування 1,5 облікової відсоткової ставки НБУ по кредитах (це до 25 %), буде відшкодовуватись 80% вартості вітчизняного насіння (без урахування ПДВ), але не більше ніж 30 тис.одному господарству, відшкодовуватиметься придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва (без урахування ПДВ) – 25% і також додатково ще 15% для фермерських господарств”, - зазначив Віктор Шеремета.

Також заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета відмітив позитивним напрямом в області організацію земельних аукціонів лише для ведення фермерських  господарств. 

Директор агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз зазначила, що у межах обласної програми на підтримку дрібних та середніх сільськогосподарських товаровиробників цьогоріч передбачено майже 20 млн грн, ще близько 4  млн грн – у районних бюджетах, зокрема 1 млн грн буде спрямовано на підтримку ягідних кооперативів шляхом компенсації до 70% вартості закуплених саджанців малини.

“Кооперативи – це форма, яка може дати розвиток селу. На Львівщині діє понад 30 сільськогосподарських кооперативів. Близько 11 зараз – це молочарські, також плодоовочеві, зернові, з обробітку землі. Найбільше молочарських кооперативів у Бродівському, Буському, Стрийському районах. Сьогодні ми маємо підтримку як Міністерства аграрної політики та продовольства України, так і Львівської обласної ради”, - розповіла Наталія Хмиз.

За її словами, цьогоріч  області планують створити ще близько 10 сільськогосподарських кооперативів.

 

Спільна заява лідерів країн Нормандської четвірки

Лідери країн Нормандської четвірки підтверджують їхню відданість імплементації Мінських домовленостей у всіх її вимірах (безпековому, політичному, гуманітарному та соціально-економічному). Вони розглянуть можливі шляхи прискорення імплементації домовленостей у найближчі місяці.

У цьому зв’язку вони привітали домовленість щодо поновлення з 30 березня 2018 року режиму припинення вогню з нагоди Великодніх свят, досягнуту Тристоронньою контактною групою 26 березня 2018 року. Лідери підкреслили важливість її ретельного дотримання та забезпечення ефективного моніторингу і верифікації з боку СММ ОБСЄ.

На тлі успішного звільнення близько 300 осіб 27 грудня 2017 року, вони закликали докладати більше зусиль з метою звільнення решти відповідно до формули «всіх на всіх».

 

У Львівській ОДА відбувся семінар із написання громадських проектів

Сьогодні, 29 березня, пройшов тренінг для представників громадськості на тему: «Написання громадських проектів».

Спікером виступив Святослав Сурма, координатор розвитку благодійного фонду «Фонд громад «Рідня».

Під час тренінгу учасникам розповіли основні аспекти написання громадських проектів: структура, проблема-результат, а також як правильно визначити мету та завдання проекту, які взаємодії у сферах: влада, громадськість, підприємництво, приватні особи. 

Основний посил: бачити майбутнє проекту і працювати на розвиток громадянського суспільства.

Зазначимо, тренінг відбувся за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

 

«Реальна боротьба з корупцією – запорука збільшення інвестицій», - Олег Синютка (+відео)

Сьогодні, 29 березня, у селі Ставчани Пустомитівського району на Львівщині відкрили нові виробничі потужності ПП «Оліяр». Компанія займається виробництвом рафінованої соняшникової олії, і є одним з найбільших виробників олії у Західній Україні.

«Це сучасне виробництво завдяки інвестиціям у сумі 100 мільйонів гривень збільшить кількість працівників до 800 чоловік. Для нас, звичайно важливо бачити і реальний приклад боротьби з корупцією. Тому що завдяки роботі ДАБІ, офісу супроводу інвестиційних проектів разом із жорстким контролем правоохоронних органів та прийняттю виважених рішень, ми маємо можливість залучати інвестора і створювати додаткові робочі місця. Адже реальна боротьба з корупцією – запорука збільшення інвестицій», - наголосив під час огляду потужностей виробництва голова Львівської ОДА Олег Синютка.

До складу виробничих потужностей підприємства входять олійноекстракційний завод, завод рафінації і дезодорації та цех фасування. Компанія провела реконструкцію олійноекстраційного заводу, де встановили сучасне обладнання провідних світових виробників, яке вирізняється енергозбереженням і зводить до мінімуму шкідливий вплив на навколишнє середовище, але при цьому зберігаються високі показники продуктивності та якості продукції.

 «Державна архітектурно-будівельна інспекція сьогодні змінює формати і ми стаємо ближчими до забудовників та інвесторів. Ми робимо все для того, щоби створювати якомога більше таких об’єктів, які сьогодні створюють нові робочі місця. Це демонструє нашим західним партнерам, що в Україні дійсно змінюються формати», - зазначив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

Потужність заводу з виготовлення рафінованої олії – 300 тонн на добу. За потужністю виробництва компанія посідає 3-є місце в Україні серед виробників рафінованої соняшникової олії.

На новому олійноекстраційному заводі діє елеватор для зберігання насіння олійних культур місткістю 34 400 м3.

Сума залучених коштів у  реконструкцію та модернізацію олійноекстраційного заводу становить 4 млн євро.

 

На Львівщині відбувся UGV TECHNOLOGY DAY

Сьогодні, 29 березня, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся UGV TECHNOLOGY DAY.

Уже третій рік поспіль Укргазвидобування збирає представників існуючих і потенційних підрядних компаній для ознайомлення із виробничими планами на поточний і подальші роки, технічними політиками на наступні декілька років, а також із важливою інформацією у сфері закупівлі.

«Сьогодні ми разом з державною компанією «Укргазвидобування» проводимо таку практичну нараду, на якій розглянемо можливості бізнесу Львівщини у прийнятті участі у практичній частині роботи компанії. Мова йде про поставки тої чи іншої продукції, послуг на всіх етапах роботи «Укргазвидобування». Дуже приємно, що ця компанія є присутньою в нашій області. Львівщина була здавна колискою нафтогазовидобутку не лише України, але й усього світу. Фахівці, які розвивають цю галузь на теренах Львівщини упродовж минулого століття та сьогодні своїми знаннями спричинились до енергетичної незалежності України», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Окрім того він додав, що газова галузь для Львівщини насамперед це надходження до бюджету, майже тисяча робочих місць. Адже 10 свердловин ввели  в експлуатацію у минулому році, цьогоріч планують ще 13.

З метою залучення національних виробників до участі у процедурах закупівель найбільшої газовидобувної компанії України розпочали серію регіональних зустрічей із потенційними постачальниками.

«Ми можемо спостерігати стабілізацію та зростання обсягу газовидобутку на теренах Львівщини. Це є наш спільний внесок у енергетичну безпеку України», - наголосив Ростислав Замлинський.

Програма заходу складалась з тематичних блоків, серед яких:

1. Потреби ПАТ «Укргазвидобування» у послугах та обладнанні, що пов’язані з геологорозвідувальними роботами.

2. Потреби ПАТ «Укргазвидобування» у послугах підрядників у сфері видобутку, зокрема, бурових підрядників, внутрішньосвердловинне обладнання, бурове та лабораторне обладнання, обладнання у сфері інтенсифікації видобутку, капітального ремонту свердловин, інші послуги сфери видобутку.

3. Потреби ПАТ «Укргазвидобування» в послугах та обладнанні, що пов’язані з наземною інфраструктурою: підготовка та транспортування вуглеводнів, експлуатація ДКС, капітальне будівництво, автотранспортна та спеціальна техніка тощо.

«Якщо б такі зміни, які зараз відбуваються у нафтогазовій галузі, відбувалися і в інших сферах, то кожен з нас відчув би позитивні зміни. Сьогодні усі присутні тут мають унікальну можливість налагодити тісну співпрацію як з органами влади, так і з «Укргазвидобуванням», - розповів начальник газопромислового управління «Львівгазвидобування»Олександр Сендега.

Варто зауважити, що сьогодні, 29 березня, Львівська обласна державна адміністрація, Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» та Львівський національний університет імені Івана Франка підписали тристоронній Меморандум про співпрацю.

У межах Меморандуму сторони співпрацюватимуть у сфері  розвитку нафтогазової промисловості.

Окрім того, здійснюватимуть дослідження у сфері нафтогазової промисловості, розроблятимуть інноваційні методи і наукові технології оцінки перспективної нафтогазоносності.

 

Львівщина - у трійці лідерів із будівництва, - голова ДАБІ Олексій Кудрявцев

Сьогодні, 29 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка провів нараду з представниками провідних будівельних компаній.

Очільник області ознайомив будівельників із інвестиційним розвитком Львівщини, динамікою відкриття нових підприємств і наголосив, що первинне будівництво сприятиме розвитку економіки регіону.

«Проблеми, які є на Львівщині, мають вирішуватись якнайшвидше. Сьогодні ми маємо фаховий склад Держбудконтролю на Львівщині, що готовий до співпраці з бізнесменами», - наголосив Олег Синютка.

Окрім того, учасників наради ознайомили із новим підходом в дозвільній системі, в тому числі процедурою реєстрації об'єктів, контроль за самим будівництвом, видачею та перевіркою містобудівних умов, контроль за видачею технічних умов та технічною інвентаризацію об’єктів.

«Будівельна галузь рухає країну вперед. Львівщина завжди міцно трималась трійки лідерів за об’ємом будівництва, адже це – західні ворота нашої держави. Кому, як не Львівській області демонструвати новації у різних сферах, зокрема у будівельній галузі. А ми, зі свого боку, змінюємо формати і стаємо більш допоміжним, консультаційним органом, аби малий і середній бізнес відчували допомогу і мали можливість створювати нові робочі місця, зводити об’єкти та здавати їх в експлуатацію», - зазначив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

У межах зустрічі порушили питання щодо посилення контролю за новоутвореними органами, а також проанонсували електронну послугу із реєстрації СС1 без втручання посадової особи. Нагадаємо, поняття класу наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва поділяються на об’єкти з незначними (СС1), середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

 

Теорія і практика оплати праці: у Львівській ОДА відбувся семінар щодо особливостей розрахунку середньої заробітної плати

29 березня представники управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА у межах проекту «Оплата праці: теорія і практика» вперше провели семінар-навчання щодо зміни у законодавстві з оплати праці та особливостей розрахунку середньої заробітної плати.

Семінар зібрав представників більш як трьох десятків підприємств та установ Львівщини. Окрім навчання, учасники проекту обмінювались досвідом, практичними навичками та теоретичними напрацюваннями. 

 

У Франковому виші підписали Меморандум про співпрацю у сфері розвитку нафтогазової промисловості

Сьогодні, 29 березня, Львівська обласна державна адміністрація, Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» та Львівський національний університет імені Івана Франка підписали тристоронній Меморандум про співпрацю.

Зазначимо, що у межах Меморандуму сторони співпрацюватимуть у сфері  розвитку нафтогазової промисловості.

«Нафтогазовидобуток для Львівщини є дуже важливою галуззю. Адже наша область була здавна колискою нафтогазовидобутку, мабуть, напевне, усього світу. Ті дослідження та фахові розробки, які здійснювалися на початку минулого століття, стали основою для того, щоб ряд сьогоднішніх країн успішно розвивався. На території Львівської області «Львівгазвидобування» успішно працює. Ми можемо спостерігати стабілізацію та зростання обсягу газовидобутку. Це є наш спільний внесок у енергетичну безпеку України», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Окрім того, у межах Меморандуму здійснюватимуть дослідження у сфері нафтогазової промисловості, розроблятимуть інноваційні методи і наукові технології оцінки перспективної нафтогазоносності.

«Дуже важливо, щоб ми спільно та єдино розвивали цю та інші галузі. Дуже приємно, що «Укргазвидобування» у числі перших компаній, які відгукнулися на ініціативу Львівської ОДА щодо інтеграції науки, освіти у сектор економіки. Найважливіше – це підготовка молодих кадрів у розвиток тої чи  іншої галузі. Від молодих людей залежить те, яким чином розвиватиметься регіон та країна», - додав Ростислав Замлинський.

Відтак, Львівська обласна державна адміністрація сприятиме у проведенні профорієнтаційних заходів серед учнів і студентів закладів освіти з метою залучення кращих випускників до навчання за спеціалізацією «Геологія нафти і газу».

Директор з питань геології ПАТ «Укргазвидобування» Мирон Фірман, наголосив, що «Укргазвидобування» зацікавлене у якісному навчанні кадрового потенціалу геологів, які захочуть вчитися далі, переймати практику фахівців із світовим іменем і ставати спеціалістами міжнародного рівня.

Також Сторони розроблять і вдосконалять зміст польових навчально-виробничих практик студентів та реалізують їх на об’єктах ПАТ «Укргазвидобування» та забезпечать проведення спільних науково-практичних заходів: конференцій, виставок, презентацій, семінарів, круглих столів тощо.

 

На Львівщині напрацьовують систему підтримки для сімей, діти з яких повертаються з інтернатних закладів

26 - 27 березня на базі Інформаційно-ресурсного Центру імені Митрополита Андрея Шептицького тривав двохденний семінар-тренінг на тему: "Громада, дружня до дитини та її родини: організація системи підтримки для сімей, діти з яких повертаються з інтернатних закладів", організований Благодійною організацією «Львівська освітня фундація» за підтримки служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації.

 «Основною метою  тренінгу є актуалізація внутрішнього ресурсу громади для забезпечення необхідних публічних послуг родинам, яким повертають дітей з інтернатних закладів та тих родин, які перебувають у складних життєвих обставинах», – наголосив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА  Володимир Лис.

Упродовж двох днів учасники семінару визначали ключові потреби дітей та відповідальних за них дорослих щодо послуг, необхідних для відновлення всіх функцій родини для безпечного розвитку дітей, можливості кожної громади щодо підтримки родин в складних життєвих обставинах, ознайомлювались з прикладами інших громад, які мають успішні кейси допомоги родинам з дітьми, вчилися складати плани подальших дій, які необхідні для забезпечення права дитини на проживання дитини в родині.

У роботі семінару взяли участь представник  Національного офісу "Ді-реформи", уповноваженого Президента України з прав дитини – Сергій Кур'янов, представники БО "Львівська освітня фундація" , "Карітас – Львів" УГКЦ, ГО "Рій", керівник бакалаврської програми "Соціальна педагогіка" Українського католицького університету, керівник ГО "Регіональний центр навчання та розвитку"( м. Маріуполь),  представники служби у справах дітей обласної державної адміністрації, Львівського обласного центру соціальних  служб для сім'ї, дітей та молоді, служб у справах дітей  Яворівської, Кам'янко – Бузької, Жидачівської,  Пустомитівської, Жовківської  районних державних адміністрацій та представники міського у м. Львові і районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Яворівського, Кам'янко – Бузького, Жидачівського,  Пустомитівського, Жовківського районів області.   

 

У Львові відбувся семінар стосовно енергоефективного будівництва та модернізації житлового фонду

Сьогодні, 28 березня, в межах Весняного будівельного Форуму 2018 відбулась конференція «Перспективи впровадження інноваційних технологій Європейського типу у житловому будівництві».

Представники управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА презентували основні напрацювання у сфері підвищення ефективності використання енергоресурсів та розвитку альтернативних джерел енергії у Львівській області.

Зокрема, учасників конференції ознайомили з механізмами Програми енергозбереження для населення, яка реалізується в області ще з 2007 року та передбачає відшкодування з обласного бюджету 5%-15% річних відсоткової ставки за кредитами, отриманими на впровадження енергоощадних заходів.

Враховуючи постійне зростання попиту населення на використання альтернативних джерел енергії, присутніх поінформували про нововведення у Програму – починаючи з 2018 року за рахунок коштів обласного бюджету мешканцям Львівщини здійснили відшкодування 10% тіла кредиту на встановлення приватних сонячних електростанцій.

Відтак, використання зазначених механізмів  – шлях до енергоефективного будівництва та модернізації житлового фонду. 

Довідково:

У межах Програми енергозбереження для населення за період 2007-2017 років 36,5 тис. мешканців області впровадили енергоощадні заходи у своїх домівках, загальна сума вкладених інвестицій – 522 млн грн., з обласного бюджету за цей період відшкодовано 63,5 млн гривень.

У приватних домогосподарствах на сьогодні встановлено 184 сонячні установки загальною потужністю 2,6 МВт.

 

Питання якості та контролю – у пріоритеті, - Олег Синютка зустрівся із головою ДАБІ Олексієм Кудрявцевим

Сьогодні, 29 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексієм Кудрявцевим.

Під час зустрічі обговорили питання якості, контролю та нагляду, яким повинна приділятись особлива увага, передусім щодо будівництва соціальних та інфраструктурних об’єктів, протидії незаконній забудові та вирішенні будівельних конфліктів.

Відтак, важливим напрямком роботи ДАБІ залишається прозора комунікація з усіма учасниками містобудівної діяльності – забудовниками, громадськістю та владою.

«ДАБІ має бути максимально відкритою до громадян, що будують власні оселі чи бізнес, а також органів місцевої влади, які працюють над розбудовою територій», - Олексій Кудрявцев.

«Сьогодні пріоритетним форматом взаємодії влади та бізнесу мусить бути партнерство – для розвитку економіки, створення додаткових робочих місць, вирішення інфраструктурних і соціальних питань», - додав Олег Синютка.

Сторони зійшлись на думці, що Центральний апарат Держархбудінспекції та територіальні органи повинні працювати як злагоджений механізм для сприяння забезпеченню потреб громадян у якісній інфраструктурі та розвитку економіки країни загалом.

 

Триває обласний мистецький фестиваль «Від школи до школи»

27 березня відбувся концерт в межах обласного фестивалю гостинності «Від школи до школи», за участі викладачів та учнів Дашавської музичної школи ім. Ф. Колесси.

Відтак, учні та викладачі Дашавської музичної школи ім. Ф. Колесси побували з концертною програмою у Доброгостівській дитячій музичній школі.

Зазначимо, фестиваль започаткував департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА з метою обміну досвідом серед мистецьких шкіл області, пожвавлення та активізації концертної діяльності шкіл. 

 

 

28.03.2018

 

На Львівщині стартував Весняний будівельний форум - 2018

Сьогодні, 28 березня,  стартував Весняний будівельного форуму - 2018  у виставковому центрі «Південний - ЕКСПО»

Т.в.о директора департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Оксана  Ткачук привітала учасників форуму і зазначила, що  на форумі представлені новітні матеріали та технології у сфері будівництва, розвитку енергозберігаючих технологій, інновації у суміжних галузях, адже прогрес будівельної галузі є локомотивом розвитку економіки в цілому.

У межах заходу презентують XXXVII Міжнародну виставку «Буд-ЕКСПО-весна» та XIII Спеціалізовану виставку «Вікна. Двері. Дах».

У Форумі беруть участь 120 компаній, які представлять всі можливості будівельного ринку з різних куточків України та Європи.

Упродовж чотирьох днів відвідувачі заходу матимуть можливість ознайомитися із різноманітними послугами та продукцією ринку будівництва.

 

«Фермери та кооперативний рух зуміють відродити наше село», - Олег Синютка

Сьогодні, 28 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка прозвітував про здобутки Львівщини у 2017 році перед громадськістю. Зокрема йшлося про агропромисловий розвиток області.

Відтак, торік на Львівщині вперше в Україні розпочали аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення. З метою уникнення використання земель із порушенням земельного законодавства у Львівській області розробили алгоритми ефективного використання земель сільськогосподарського призначення та створили єдину електронну систему даних земель с/г призначення в розрізі сільських рад. Загалом за результатами аудиту вже визначили 51,2 тис га невикористовуваної ріллі.

«Нам сьогодні дуже важливо не допустити будь-яких рейдерських речей, що стосуються землі. Друге – це забезпечити, щоби власники або користувачі землі мали якомога більший дохід від тої землі, яку вони використовують, або ж яку передають в обробіток третім особам. Ми повинні бути номер один в Україні – регіоном, який показує перспективність фермерських, кооперативних форм обробітку і використання землі над агрохолдингами. Тільки фермери та кооперативний рух зуміють відродити наше село. Наскільки ми зуміємо розвинути кооперативний фермерський рух, настільки сильною буде аграрне майбутнє України і Львівщини зокрема», - зазначив Олег Синютка.

Загалом на Львівщині діє 30 с/г кооперативів, в яких налічується близько 1000 членів, з яких 11 молочарських, 8 плодоовочевих, 5 зернових, 4 з обробітку землі та 2 м’ясних.

Зокрема спільними зусиллями фермерів Пустомитівського району учасників агротуристичного кластеру за підтримки Львівської ОДА у 2017 році в області створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», що стало вагомим кроком у  розвитку сільськогосподарської кооперації.

«Дуже важливо, що це не лише успішний проект, це чоловіки, які пройшли війну і які віддавши свій обов’язок Батьківщині, повернулись назад до мирного життя і не опустили руки, а об’єднались і для себе та для своїх побратимів власними руками створили успішний бізнес. І це найкращий приклад для тих понад 11 тисяч хлопців, які пройшли війну та забезпечили нам на Львівщині можливість поступального розвитку і які сьогодні мають право на особливе ставлення до них суспільства», - наголосив Олег Синютка.

Додамо, що торік на Львівщині відкрили 11 молочних сімейних ферм, які утримують 150 голів корів, овечу ферма «Меринос Захід» на 300 голів та забійний цех ПП «Глиняни Агро» потужністю 250 голів свиней за добу. Відтак, Львівщина посідає 2 місце серед регіонів України за темпами збільшення поголів’я птиці. На підтримку аграріїв області у 2017 році з бюджетів усіх рівнів спрямували 63,6 млн грн.

Окрім цього, на Львівщині закладено нових плодово-ягідних насаджень на площі 445 га. У 2017 році в області оновили машинно-тракторний парк сільськогосподарських підприємств на 185 одиниць. 

 

Перинатальний центр введуть в експлуатацію після призначення сесією облради керівника, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 28 березня, під час публічного звіту перед громадськістю щодо здобутків Львівщини у 2017 році повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Я думаю, що ті завдання, які ми ставимо перед собою є абсолютно реальними до виконання. Львівський перинатальний центр на сьогоднішній день готовий до введення в експлуатацію. Я переконаний, що після того, коли на сесії Львівської облради розглянуть питання стосовно призначення відповідних керівників цього закладу, ми введемо його в експлуатацію. І це, насправді, буде найсучасніший заклад даного профілю та типу на території України», - наголосив Олег Синютка.

Зазначимо, що будівля Львівського перинатального центру готова до відкриття, усі будівельні роботи завершені, замовлено медичне обладнання та меблі. 

Нагадаємо, що 8 лютого Прем’єр-міністр України Володимир Гроймсан в межах робочого візиту на Львівщину відвідав Львівський перинатальний центр і проінспектував стан будівельних робіт.

 

Цьогоріч на Львівщині відкриють 13 нових свердловин

Цьогоріч на території Львівської області відкриють 13 нових свердловин.

Про це повідомив сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський під час огляду установки комплексної переробки газу дотискуючої компресорної станції «Держів» Стрийського нафтогазопромислу.

“Минулого року було введено в експлуатацію 10 нових свердловин, крім того  спільно з облрадою  дано спеціальні дозволи на розробку п’яти нових родовищ. Плануємо відкрити ще 13 нових свердловин”, – розповів Ростислав Замлинський.

Також він зазначив, що впродовж цього року спостерігається зростання видобутку газу порівняно з минулим роком.

“Той газ, що видобувається тут, надходить в домогосподарства Львівщини. Майже 700 млн м3 видобувають на родовищах Львівської області, тобто більшу частину спожитого газу видобувають в межах області. Стратегія розвитку "Укргазвидобування" передбачає видобування 20 млрд м3 до 2020 року, це стільки, скільки потрібно для забезпечення населення та бюджетної сфери”, – зазначив Ростислав Замлинський.

Директор з підготовки та транспортування газу ПАТ “Укргазвидобування” Олександр Гордієнко анонсував відкриття першого в Україні віртуального газопроводу у Закарпатській області.

“Віртуальний газопровід – перспективний новий проект ПАТ “Укргазвидобування”. Віртуальні газопроводи - це один із методів видобування газу в складних районах, де ніхто не добував ще газ, це болота, гори, де нема підводів газопроводів, станцій. Це встановлення компресорних станцій в горах, планується туди підводити  під’їзні дороги і звідти вивозити газ як натуральний так і зріджений. Цього року з літа ми плануємо почати видобуток газу і тоді ми зможемо побачити, які запаси на яких глибинах у нас є”, – зазначив Олександр Гордієнко.

Окрім того він зазначив, цьогоріч більше 6 млрд грн витратять на  закупівлю спецтехніки для обробки свердловин.

“Крім віртуальних газопроводів великі кошти вкладатимуться у свердловини. Повністю закуповуємо парк спецтехніки для гідророзробок та інших робіт, що досі не проводили на свердловинах. Цього року плануємо більше 6 млрд грн. вкласти у закупівлю спецтехніки для обробки свердловин. Це все відбуватиметься в межах Стратегії - 2020, щоб повністю у 2020 році ми були не лише енергетично незалежні, а й мали змогу експортувати газ”,  – повідомив Олександр Гордієнко.

Як розповів директор газопромислового управлівння “Львівгазвидобування” Олександр Сендега, на цей рік запланований приріст видобутку газу за рахунок інтенсифікації та  нових технологій.

""Львівгазвидобування"   займається експлуатацією 40 родовищ, ми є на території 5 областей України, найбільший видобуток газу у Львівській області. На цей рік запланований приріст видобутку газу за рахунок нових технологій. Це пов’язано із роботою контюбінгової установки, промивки, кислотних обробок, механізованого видобутку газу. За 2 останні роки зроблено багато, це нові компресори, техніка, система буріння, тобто йде повне оновлення виробництва у межах Стратегії – 2020”, – зазначив Олександр Сендега.

Зазначимо, у 2017 році на компресорній станції «Держів» Стрийського нафтогазопромислу встановили і пустили в роботу два види найсучаснішого обладнання: установку осушки газу і два нових компресорних агрегати ARIEL.

 

Для нас дуже важливо, щоб кожна дитина мала власну сім’ю, - Олег Синютка

У минулому році нові сім’ї знайшли 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 276 дітей влаштували під опіку та піклування.  Про це сьогодні, 28 березня, під час публічного звіту перед громадськістю щодо здобутків Львівщини у 2017 році повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Сьогодні для нас дуже важливо, щоб кожна дитина мала власну сім’ю. Я переконаний, що не існує «чужих» дітей»,  - наголосив  Олег Синютка.

У 2017 році в області створили 10 прийомних сімей, в які влаштували на виховання та спільне проживання 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Ще 8 дітей цієї категорії влаштували у функціонуючі прийомні сім’ї.

4 новостворені дитячі будинки сімейного типу відкрили свої двері перед 18 дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування. Також у вже функціонуючі дитячі будинки сімейного типу влаштували 13 дітей зазначеної категорії.

Минулоріч придбали 30 домівок: загалом 48 діток-сиріт та діток, позбавлених батьківського піклування, отримали власне житло.

 

Львівщина – лідер 2017 року із ремонту та будівництва об’єктів соціальної інфраструктури

Торік в області за кошти як державного, так і обласного бюджету реалізували понад 1800 проектів регіонального розвитку вартістю понад 1 млрд грн. Це мікропроекти з дрібного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури, а також масштабні будівництва на десятки мільйонів гривень. Зокрема, 417 шкіл, 200 народних домів, 148 дитячих садків, 84 сільських медичних закладів.

Про такі результати роботи, сьогодні, 28 березня, під час публічного звіту про здобутки Львівщини у 2017 році, розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Велика кількість відремонтованих та споруджених об’єктів соціальної інфраструктури у минулому році – це заслуга абсолютно всіх органів влади, починаючи від сільських та селищних рад, завершуючи державними органами влади. Найбільше наше досягнення в цьому напрямку – це конкурс мікропроектів. Те що ми минулого року суттєво збільшили кількість коштів з обласного бюджету і цього року ця сума коштів сягнула поза 100 мільйонів, говорить про те, що активні громади будуть мати фінансовий ресурс для того, щоб суттєво покращити свою інфраструктуру», -  наголосив Олег Синютка.

Зазначимо, що торік бюджет становив 32 мільярди гривень. З них: соціальні видатки – 29 %, соціально-культурна сфера – 46 %, видатки розвитку – 16 %. За рік вдалось збільшити приріст доходів обласного бюджету на 33%, податки на доходи фізичних осіб зросли на 44%.

Економія бюджетних коштів завдяки системі «Prozorro» становить 1410 млн гривень. 

 

Якість нашої освіти сьогодні на високому рівні, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 28 березня, під час звіту перед громадськістю розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Ми пишаємося нашими дітками та вчителями. Львівщина є другою після Києва за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Це говорить про те, що наше майбутнє, якість нашої освіти сьогодні на високому рівні. Нам слід ставити перед собою завдання конкурувати не лише з іншими регіонами України, але й європейськими вишами та регіонами», - зазначив Олег Синютка

Відтак, минулоріч 5 випускників набрали 400 балів та 38 випускників по 200 балів.

У 2017 році  в області відкрили 8 новозбудованих шкіл: Сторонянська середня школа, Наварійська загальноосвітня школа, Гамаліївська загальноосвітня школа, Сокільницька початкова школа, школа села Нижньої Яблуньки, приватна школа «Еколенд», Пристанська середня школа, школа «Вільних та небайдужих».

Окрім того, відремонтували 417 шкіл, 148 дитячих садків.

Львівщина лідер в Україні у створенні додаткових місць для дошкільнят. У 2017 році на території області відкрили 8 закладів дошкільної освіти та створили майже 3 тисячі місць для дошкільнят.

Львівщина лідер серед областей із закупівлі «школяриків». В області у 2017 році закупили 68 автобусів для школярів, що становить 83 % від потреби.

На території області у 2017 році створили 5 навчально-практичних центрів з інклюзивним навчанням, залучили до навчання 324 дитини.

 

«Акція «Купуй Галицьке» дала можливість нашим виробникам суттєво покращити свої позиції», - Олег Синютка

В області триває публічний звіт голови Львівської ОДА Олега Синютки про досягнення області за 2017 рік. Зокрема, як наголосив під час звіту очільник області акція «Купуй Галицьке. Вироблено на Львівщині», яку торік проводили в області, дозволила місцевим виробникам суттєво збільшити частку реалізації товарів.

Зокрема за підсумками акції реалізація товарів місцевих виробників у середньому зросла на понад  45%.

Зазначимо, що учасниками акції "Купуй Галицьке! Вироблено на Львівщині" є  35 виробників продовольчих товарів Львівщини. Продовольчі  товари промарковуються  спеціальним брендовим логотипом у  магазинах та супермаркетах торгових мереж "Рукавичка", "Арсен", "Вопак", "Близенько", "Свій маркет".

Загалом торік промисловість в області зросла на 5,1 %, аграрний сектор - на 5,4 %, експорт – на 26,2 %, будівництво - на 6 %, роздрібна торгівля - на 12,4 %.

 

У 2018 році понад 100 млн гривень скерують на покращення безпеки на дорогах області

Про це сьогодні, 28 березня, під час публічного звіту перед громадськістю щодо здобутків Львівщини у 2017 році повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

"Для нас дуже важливим є питання безпеки. Ми пишаємося тим, що ми є однією із декількох областей України, що перемогли у секторальному Проекті на підтримку безпеки на дорогах. Зазначу, що у цьому році понад 100 млн гривень скерують на покращення безпеки на дорогах", - наголосив Олег Синютка.

У минулому році на Львівщині впровадили заходи з підвищення безпеки на автошляхах. Сума секторальної підтримки ЄС на 2018 рік – майже 120 млн грн.

У 2017 році в області освітили 150 пішохідних переходів, встановили 5 світлофорів та облаштували 7 місць для вантажно-габаритного контролю.

"Упродовж двох років ми суттєво рухаємося уперед. У 2016 році ми відремонтували 500 км доріг. У 2017 році ця цифра сягла 600 кілометрів ", - наголосив Олег Синютка.

Нагадаємо, що у 2017 році в області відремонтували 600 км автодоріг із залученням з різних бюджетів рекордної суми по Україні – понад 3 млрд гривень (за два роки на Львівщині відремонтовано понад тисячу кілометрів доріг).

Ключові дороги міжобласного значення - Львів-Тернопіль, Львів-Самбір-Ужгород, Бориня-Мохнате, Східниця-Верхнє Синьовидне, Львів-Пустомити-Меденичі, Львів-Радехів-Луцьк.

Пасажиропотік  Львівського аеропорту зріс на 46,9%, кількість рейсів на 35,7%. У 2017 році відкрили 10 нових напрямків, загалом зі Львова курсує 33 авіарейси.

Нагадаємо, що у 2017 році Львівський аеропорт отримав статус «мільйонника».

Зазначимо, що в області завершили і частину пан’європейського транспортного коридору.

Зокрема, завершено роботи зі спорудження Бескидського тунелю. Наразі ведуться монтажні роботи з облаштування колійної мережі. Завершення всього комплексу робіт передбачене на травень 2018 року.

 

Львівщина була, є і буде твердинею українських цінностей, - Олег Синютка під час публічного звіту

Про це сьогодні, 28 березня, під час публічного звіту перед громадськістю щодо здобутків Львівщини у 2017 році повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

"Львівщина була є і буде твердиною українських цінностей. Усі ті речі, які ми на сьогоднішній момент пропагуємо, спрямовані на те, щоб утверджувати українськість як у нашому народному сегменті, так і в модерновому сегменті нашої культури ", - зазначив Олег Синютка.

На Львівщині у 2017 році відкрили 2 народних доми, 2 мистецькі школи, 3 музеї та 2 бібліотеки.

У 2017 році провели ремонт у 294 народних домах,  у 52 народних домах оновили звукопідсилюючу апаратуру, сценічний одяг тощо на суму 1 млн грн.

Вперше у галузі культури у минулому році закупили музичні інструменти та технічні засоби для мистецьких шкіл на суму 1 млн грн, 64 музичні інструменти закупили для 26 шкіл, 165 художніх комплектів для 42 шкіл, 25 мультимедійних засобів для 25 шкіл.

Окрім того, відкрили мультимедійний інклюзивний музей. Крім того, реалізували проект «Муза для незрячих» (школа гри на лірі) та запровадили обмін досвідом працівників культури Львівської та Луганської областей.

Мистецькі проекти, орієнтовані на підтримку воїнів АТО: 21 проект «Український Донбас» (м. Северодонецьк, Рубіжне, Сватово, Білокуракіно, Новоайдар, Попасна Луганської області), 52 мистецьких проекти на Яворівському полігоні, до 75-річчя УПА 32 фестивалі «Пісні Перемоги» та одночасно заходи у 987 народних домах та на Яворівському полігоні.

У 2017 році на Львівщині відбулося найбільше мистецьких заходів: 155 проектів за кордоном, вперше масштабне святкування Дня незалежності України у Кракові та 43 країни світу на наймасштабнішому форумі з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців. Вперше на Львівщині відбувся Етно-фестиваль гостинності, який охопив 22  мистецькі проекти, 20 районів області та тривав 9 тижнів. Загалом у 2017 році на території області провели 74 фестивалі та охопили всі райони Львівщини.

 

«Можливості достойних заробітків тут, в Україні – одна з ключових речей 2017 року», - Олег Синютка звітує перед громадськістю

Торік в області відкрили 84 нові виробничі потужності. Про це сьогодні, 28 березня, під час звіту перед громадськістю розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Торік в області відкрили 84 нових виробництва. Практично ми вийшли у 2017 і підтримуємо цю динаміку у 2018 році, коли щотижня на Львівщині ми відкриваємо два нових виробництва. І тих 8 тисяч робочих місць, які створені на Львівщині, є відповіддю на той виклик, який є сьогодні ключовий  в соціальному напрямку. Ми повинні дати людям добрий заробіток тут на Львівщині, для того аби унеможливити їхнє бажання шукати роботу за межами країни. Можливості достойних заробітків тут в Україні це одна з ключових речей, які були у 2017 році і яка залишиться у 2018 році», - наголосив Олег Синютка.  

Серед найбільших нових відкриттів - ТзОВ «Бадер-Аунде Україна», ТзОВ «Електроконтакт», КрагелюндФеніче Холдинг АпС, ТзОВ «Галіція Грінері», ТзОВ «Карпатський вітер», ТзОВ «Ліг Агро»,  Бистрицьке газове родовище.

Сума залучених інвестицій  у нововідкриті потужності – понад 150 млн доларів. Прямі іноземні інвестиції залучені в область – 52, 4 млн доларів.

Зазначимо, що торік свою роботу продовжив офіс супроводу інвестора, який здійснював постійний супровід понад 400 інвестиційних проектів, база інвестиційних об’єктів складала понад 700 земельних ділянок та площ, на яких раніше розташовувались промислові та інші споруди.

 

Розпочався публічний звіт Олега Синютки перед громадськістю

Сьогодні, 28 березня, у Львівському Палаці Мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17) голова Львівської ОДА Олега Синютка розпочав зустріч із громадськістю , аби розповісти про здобутки Львівської області у 2017-му році. 

Підсумки року побудовані за основними показниками Стратегії розвитку регіону.

Зокрема, йдеться про конкурентоспроможну економіку, якість життя, розвинуте село, відкриті кордони, туристичну привабливість регіону.

Пряму трансляцію звіту голови Львівської ОДА Олега Синютки можна переглянути у прямому ефірі «Першого Західного» за посиланням та на сайті "Твоє місто" тут 

 

Як отримати закордонний паспорт: роз'яснення

За інформацією Державної міграційної служби, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років - строком на 10 років.

Як отримати послугу

1. Подати до підрозділу ДМС необхідні документи (у разі проживання за кордоном подати документи до відповідної дипломатичної установи);

2. у разі оформлення паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

3. перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені, та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних;

4. звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши паспорт громадянина України для внесення відповідної відмітки, або відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Вартість послуги та пільги

Увага! Інформація про платежі на цій сторінці актуальна лише для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у підрозділах міграційної служби. При оформленні цього документу у консульських установах України за кордоном сплачується консульський збір.

Оплачується адміністративний збір, який розраховуєхться як сума вартості адміністративної послуги та вартості бланку

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп., у тому числі:

Вартість адміністративної послуги – 253 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)

Бланки паспорта громадянина України для виїзду за кордон виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства (абзац другий частини першої статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»).

З метою реалізацій вимог вказаного вище Закону ДМС щорічно укладає договори на виготовлення бланків паспорта громадянина України для виїзду за кордон з Державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів, яким встановлюється вартість такого бланка документу.

У 2016 році вартість бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить – 304 грн. 32 коп.

У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення,сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:

Вартість адміністративної послуги - 506 грн. (Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)
Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») – 304 грн. 32 коп.

У разі термінового (протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством) оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., у тому числі:

Вартість адміністративної послуги - 506 грн.(Постанова КМУ від 2 листопада 2016 р. N 770)
Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг») 304 грн. 32 коп.

Подача заяви

Заява подається особисто або законним представником

Необхідні документи

Відповідно до вимог Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152 (із змінами), для оформлення паспорта для виїзду за кордон у разі тимчасового виїзду за кордон особа подає:

- заяву-анкету;
- паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);
- свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла 14-річного віку);
- документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
- у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Особи що досягли 18 років, та оформлюють паспорт громадянина України для виїзду за кордон вперше (або в порядку обміну паспорта оформленого до 2007 року) подають документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків у разі його наявності.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, що не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній - дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, що не досягла шістнадцятирічного віку додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:

- документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
- договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї;
- договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
- рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
- рішення суду про встановлення опіки (піклування);
- договору про патронат.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон в разі виїзду на постійне проживання за кордоном додатково подається:

- свідоцтво про народження (для дітей до шістнадцятирічного віку);
- довідку про сплату податку з доходів фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, або про відсутність податкових зобов’язань;
- засвідчені в установленому порядку заяви батьків, які залишаються в Україні (або копія рішення суду про позбавлення батьківських прав чи визнання їх безвісно відсутніми), а в разі наявності неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, також від їх законних представників - про відсутність у них вимог щодо стягнення аліментних платежів або засвідчену в установленому порядку копію постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, якщо стягнення аліментів проводилося за рішенням суду. У разі смерті зазначених осіб заявник подає копії відповідних свідоцтв, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану. У разі неможливості подання свідоцтва про смерть батьків чи рішення суду про визнання їх безвісно відсутніми заявник віком понад 65 років подає засвідчену в установленому порядку заяву з мотивованим викладенням причин. Зазначені в цьому підпункті документи не подаються в разі виїзду до держав, з якими Україною укладено договори про правову допомогу в цивільних, сімейних та кримінальних справах;
- засвідчену в установленому порядку заяву другого з батьків, який залишається в Україні, про відсутність неврегульованих аліментних зобов’язань - у разі виїзду дитини з одним із батьків;
- оформлену письмово і засвідчену нотаріально згоду дитини віком від 14 до 16 років на виїзд з України на постійне проживання.

Термін розгляду заяви

Заяви про оформлення паспорта розглядаються протягом не більш як 20 робочих днів з дня подання документів, за виключенням наступних випадків:

При терміновому оформленні (за заявою особи) із сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги - до 7 робочих днів.
Якщо поїздка пов'язана з терміновим лікуванням від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, - протягом трьох робочих днів.
У разі виїзду на постійне місце проживання (еміграція) – 3 місяці.
У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини - громадянина України паспорт оформляється у строк до 10 робочих днів.

Результат отримання послуги

Отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Строк дії документу, що є результатом отримання послуги

Для громадян віком до 16 років - 4 роки, для громадян віком понад 16 років - 10 років з дати видачі

Підстави для відмови у наданні послуги

Надання послуги неможливе у разі не подання необхідних документів.

 

Данські фахівці презентували пілотний проект ефективного використання енергоресурсів для міст Львівщини

Сьогодні, 28 березня, у Львівській облдержадміністрації представники Данського енергетичного агентства презентували пілотний проект зі стратегічного енергетичного планування в сфері теплопостачання для міст Львівської області.

Серед пілотних міст області –  Дрогобич, Самбір, Стебник та Борислав.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, який зазначив, що надзвичайно важливим є те, що Львівщина стала першим пілотним регіоном у реалізації данської програми щодо енергетичного планування та впровадження моделі оцінки системи централізованого теплопостачання.

Він зазначив також, що в області реалізується ряд проектів щодо підвищення ефективності використання енергоресурсів та розвитку альтернативних джерел енергії, зокрема в межах Програми енергозбереження для населення за період 2007-2017 років 36,5 тис мешканців області впровадили енергоощадні заходи у своїх домівках, загальна сума вкладених інвестицій –         522 млн грн, з обласного бюджету за цей період відшкодовано 63,5 млн гривень. Активно в області розвивається також альтернативна енергетика – на сьогодні у приватних домогосподарствах встановлено 184 сонячні установки загальною потужністю 2,6 МВт.

Директор департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко повідомив, що між Державним агентство енергоефективності та енергозбереження України, Енергетичним Агентством Данії та обласною державною адміністрацією налагоджено тісну співпрацю у сфері підвищення ефективності використання енергоресурсів та оптимізації використання централізованого теплозабезпечення міст. Він наголосив, що Львівщина входить в десятку лідерів щодо кількості встановлених сонячних електростанцій у приватному секторі, також в області працюють 7 сонячних електростанцій потужністю 26,4 МВт та встановлено 19 котелень на біомасі потужністю 19,3 МВт, 3 вітрові електростанції потужністю 33,9 МВт.

Головний  радник українсько-данського енергетичного центру Андерс Крістенсен  подякував керівництву області та Держенергоефективності за плідну співпрацю у сфері підвищення енергоефективності.

Опісля представники Данського енергетичного агентства Грегарс Ларсен та Юлія Рибак  розповіли про результати спільної роботи з містами області, яку було розпочато у 2017 році та представили стратегічні моделі підвищення ефективності централізованого теплопостачання для пілотних міст.

Реалізація спільного проекту стане ефективним інструментом для прийняття місцевими органами самоврядування рішень щодо модернізації систем теплопостачання, оптимального вибору типу генерації тепла, а також для залучення інвестицій в енергоефективні проекти.

 

Представників ОТГ Львівщини навчали проектному менеджменту

Департамент економічної політики Львівської ОДА спільно із Львівським Центром розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), що діє за підтримки програми «U-LEAD з Європою», провів навчальний семінар для представників об’єднаних територіальних громад Львівської області.

Участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський, в. о. директора Львівського ЦРМС Тарас Баранецький та представники об’єднаних територіальних громад.

«Цього року сума коштів, що виділяється зі всіх бюджетів на проекти регіонального розвитку 35 об’єднаних громад Львівщини, сягне 200 мільйонів гривень», - зазначив Ростислав Замлинський, - Це серйозний ресурс для реалізації справді важливих для громад проектів».

Під час семінару спеціалісти, які займаються проектним менеджментом ОТГ, вивчали особливості підготовки проектів для отримання субвенцій на розвиток інфраструктури ОТГ, а також процес супроводу інвестиційних проектів. Окрім цього, розглянули проблемні питання містобудування та архітектури.

 

Глава Уряду наполягає на проведенні масштабних перевірок громадських закладів на пожежну безпеку

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Державній службі з надзвичайних ситуацій, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та іншим органам провести масштабну перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів на предмет дотримання норм пожежної безпеки. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Кабінету Міністрів. 

«У російському місті Кемерово сталася страшна трагедія, загинули діти. Хотів би висловити співчуття родичам загиблих», - сказав Володимир Гройсман. 

Він підкреслив, що подібні події треба попереджувати, а для цього потрібна система контролю.

«Уряд ухвалив рішення дозволити ДСНС перевіряти місця скупчення людей на предмет безпеки, але очевидно, що роботу потрібно розширити. Даємо доручення ДСНС, Мінрегіону, іншим органам та місцевій владі розпочати масштабну перевірку торгових центрів, кінотеатрів, шкіл, садочків, клубів, – всіх міст, де перебувають люди, - сказав Прем’єр-міністр. - Власники таких закладів зазвичай в гонитві за збагаченням використовують кожен сантиметр площі, аби заробити зайву гривню чи долар. Але я всіх попереджаю: зробіть самоперевірки закладів і зробіть все, аби підвищити рівень безпеки». 

Глава Уряду запропонував скласти список об’єктів для перевірок і вже за місяць озвучити результати попередніх перевірок. «І мені не потрібні штрафи! Мені потрібна безпека людей», - сказав Глава Уряду. 

Довідково:

25 березня в російському місті Кемерово згорів торгово-розважальний комплекс «Зимова вишня». За офіційними даними, загинули понад 60 людей, в тому числі понад 40 дітей. За даними журналістів та очевидців трагедії, кількість загиблих набагато більша. Попередні результати розслідування події довели, що центр був зданий в експлуатацію без погодження через невідповідність нормам протипожежної безпеки.

 

У Львівській політехніці стартували Дні Латвії

Сьогодні, 28 березня, в Національному університеті «Львівська Політехніка» стартували Дні Латвії. Захід присвячений 100-річчю Латвійської Республіки і 25-літтю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Латвією.

«Серед Балтійських країн з Латвією в нас склалися найтісніші стосунки. Можливо це сталося тому, що 100 років тому ми разом виборювали нашу Незалежність і, на превеликий жаль, були потім окуповані Росією, чи може коли розпочалась «Весна народів» і ми разом тоді працювали. І дуже важливо пам’ятати і 88-91 роки коли співпраця між Україною і Латвією була по особливому тісною. Сьогодні ми зі зброєю в руках боронимо не тільки нашу землю, ми боронимо увесь цивілізований світ. Війна на Сході України йде за цінності, які в України і Латвії є однакові»,- зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Також очільник області висловив вдячність латвійському народу за підтримку та розуміння між державами України та Латвії.

«Все світове співтовариство сьогодні демонструє синхронні дії по висилці російських дипломатів і це є ще однією демонстрацією того, що українці і латвійці є разом. І сьогодні нам потрібно навчитись в Латвії – вірити в себе. Україна має велике майбутнє і в цьому майбутньому добрим прикладом є наші партнери та друзі – представники братнього народу Латвії», - додав Олег Синютка.

Відзначення Днів Латвії у Львівській Політехніці розпочалось урочистим відкриттям виставки «Розповідь про Ригу довжиною в 100 років».

«На сьогоднішній виставці ви можете побачити столицю Латвії, як вона виглядала 100 років тому і як вона виглядає сьогодні. У нас, як і у Львові, було багато історичних подій, перша незалежність, радянська окупація, німецька окупація, потім повернення радянської влади, боротьба за незалежність, і зараз вже понад 25 років Рига є столицею незалежної Латвії. Було багато змін, але люди продовжували жити, працювати і все те можна побачити на картинах», - Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.

Також професор Ерікс Єкабсонс провів відкриту лекцію-дискусію «Війна за незалежність Латвії 1918-1920 років та зв’язки з Українською Народною Республікою».

Окрім цього, відбудеться круглий стіл та презентація дослідження «Аудит двосторонніх відносин між Латвією та Україною» та оголошення результатів конкурсу студентських есе «Латвія очима української молоді: візії, асоціації, символізація».

 

На Львівщині відбудеться перший молодіжний медіа-марафон

Команда випускників навчальної програми  Львівського обласного молодіжного центру «Стань журналістом у молодіжному просторі» з 15 по 29 квітня організовує перший молодіжний медіа-марафон на Львівщині.

Мета заходу - зацікавити молодь до висвітлення інформації та спробувати себе у якості журналіста.

Медіа-марафон організовують для молоді віком 16-24 років.

Усі охочі матимуть можливість попрацювати журналістом протягом двох тижнів.

Відтак, для учасників підготували п'ять завдань, на виконання яких відведено по два дні. Результат виконаної роботи потрібно буде підтвердити, написавши пост на особистій сторінці у соціальній мережі "Фейсбук" з особливим хештегом.

Ті учасники, які виконають усі завдання та докладуть максимум зусиль, стануть переможцями та отримають подарунки.

Для того, щоб стати учасником медіа-марафону необхідно у обов'язковому порядку заповнити анкету за посиланням. Дедлайн заповнення анкети - 10 квітня. Територія - Львів і Львівська область.

Контактні особи: Христина - тел.: 0662191080, Василина - тел.: 0689042815.

 

Львівщина презентує свій туристичний потенціал на UITT: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм»

Сьогодні в м. Київ стартувала найбільша в Україні туристична виставка UITT: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм», яка працюватиме впродовж 3-х днів. Це 24-та щорічна туристична виставка, в якій приймають участь міжнародні туристичні організації, національні і регіональні туристичні комітети, представники держструктур, медіа та туристичного бізнесу. У 2017 році дану виставку представили 318 компаній-учасниць, 30 країн світу, 19402 фахівців, 30 міст і регіонів України.

Цього року на стенді Львівщини презентують туристичні та курортні пропозиції представники управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, Сколівщина, Яворівщина, Трускавець та Дрогобич, а також санаторно-курортні та готельні комплекси області:КГК «Лісова Пісня», ТОВ «Українська готельна група», Львівський холдинг «Акурат».

У межах ділової програми виставки відбудуться дискусії щодо розвитку внутрішнього та в’їзного туризму.

 

НАТО – не лише щит, який боронитиме Україну, але й запорука добробуту нашого життя, - Олег Синютка

Сьогодні, 28 березня, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся семінар «Україна-НАТО: формула безпеки».

«Для всього світу ми повинні чітко продемонструвати, що єдина можлива сьогодні річ, яка буде гарантувати безпеку нашої держави – це участь у Північноатлантиичному альянсі. НАТО -  це не лише сучасні системи розвідки. НАТО – це стандарти безпеки, освіти, управління. Якщо ми не усвідомимо, що НАТО це не просто великий щит, який буде разом зі всією Єропою охороняти Україну. Північноатлантичний альянс є запорукою добробуту нашого життя», - зазначив Олег Синютка.

Очільник області додав: «Львівщина повинна стати прикладом для інших областей. Сьогодні на Львівщині є відповідальність за ту поведінку, за ті реформи та стандарти, які ми сьогодні маємо , вони повинні бути прийнятні  для всієї України. Це є наша відповідальність і наша велика можливість.  Для цього нам слід пам’ятати, що на нас дивляться інші, що з нас беруть приклад та розуміти, що ми повинні бути найкращими: в освіті, безпеці, військовій підготовці. Тоді у нас обов’язково все вийде».

У межах семінару продемонстрували відеофільм «Альянс свободи».

Окрім того, присутніх ознайомили з сутністю кібернетичної безпеки в політиці НАТО, зокрема як НАТО допомагає Україні у сфері кіберзахисту.

Також порушили питання юридичних підстав для вводу військового контингенту НАТО та того, чи впливає НАТО на економічний розвиток та ін.

Зазначимо, що Львів став першим містом, де семінар «Україна-НАТО: формула безпеки» триватиме упродовж двох днів. Такі семінари вже прослухали у Тернополі, Харкові, Дніпрі, Одесі та Чернівцях. У планах – Сєверодонецьк,  Краматорськ та Запоріжжя.

 

Департамент міжнародного співробітництва запрошує на роботу

Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби – головного спеціаліста відділу промоції управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Департаменту (на умовах строкового трудового договору на період перебування основного працівника у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку).

Вимоги до кандидатів на посади державної служби:

- наявність вищої освіти не нижче ступеня  молодший бакалавр, бакалавр;
- вільне володіння державною мовою;
- професійні знання;
- якісне виконання поставлених завдань;
- командна робота та взаємодія;
- технічні вміння та особистісні компетенції.

Документи, необхідні для участі в конкурсі:

1.  Копія паспорта громадянина України.

2. Письмова заява або з використанням комп’ютерної техніки (із проставленням власноручного підпису) про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі.

3.  Письмова заява, в якій повідомляє, що до нього (неї) не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», і надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно нього (неї), відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки.

4.  Копія (копії) документа (документів) про освіту.

5. Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

6. Заповнена особова картка встановленого зразка (затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби  від 05.08.2016  №156);

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (роздрукована декларація кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

Документи подаютьсяза адресою: м. Львів,вул. В.Винниченка, 18, каб.111, тел.: 261-30-78, контактна особа – Анна Мельник.

Термін подання документів: 15 днів з дня оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби, а саме, до 18.00 год. 11.04.2018 р.

Перший етап конкурсу (тестування на знання законодавства) відбудеться ­­­13.04.2018 р. о 11.00 год. за адресою м. Львів, вул. В.Винниченка,18.

 

Львівщина приймає національні змагання з триатлону

12-14 квітня 2018 року в басейні Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у місті Львові (вул. Клепарівська, 39-а) та на території стадіону «Арена-Львів» (вул. Стрийська, 199) відбудеться відкритий чемпіонат України з триатлону (в приміщенні).

Цей захід проводиться під егідою Міністерства молоді та спорту України за вагомого сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Федерації триатлону України, Львівської обласної федерації триатлону, ДП «Арена Львів» та Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України у м. Львові.

Цьогорічний чемпіонат України є одним з етапів відбору кращих атлетів-триатлоністів до складу національної збірної команди України в новій олімпійській командній дисципліні – естафета-мікст (змішана команда), яка розпочне подальшу підготовку та участь в кваліфікаційних рейтингових змаганнях до Ігор ХХХІІ Олімпіади 2020 року в Токіо.

В змаганнях візьмуть участь понад 150 найсильніших триатлоністів в різних вікових групах, які представлятимуть збірні команди 10 областей України та м. Києва.

ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ:

12 квітня  

15.00 - Проходження мандатної комісії.

16.00-17.30 - Засідання суддівської комісії, зал засідань велотреку НСБ ЛВС МО України.

13 квітня

Плавання. 25-ти метровий закритий басейн.

09.30 - Старт I-го запливу на дистанції 0,1 км (юнаки), 0,3 км (дорослі, юніори.

18.00 – Старт I-го забігу на дистанції 500 м (юнаки).

14 квітня

Велоперегони

09.00. - 09.20. Транзитна зона для I-го старту.

09.30. Старт I-го заїзду на дистанції 8,0 км велогонка+2,0 км крос  (старт ІІ-го і подальших заїздів орієнтовно через кожні 40 хв.).

14.00 Нагородження призерів та переможців змагань.

 

 

27.03.2018

 

Олег Синютка зустрівся із головою Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимиром Ставнюком

Сьогодні, 27 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із  головою правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Володимиром Ставнюком.

Сторони, зокрема обговорили питання розвитку інвестиційного співробітництва та визначення наявних інвестиційних можливостей та проектів. За словами Володимира Ставнюка, стратегія Державної інноваційної фінансово-кредитної установи передбачає співінвестування  бізнесу разом зі світовими кредитними фондами. Відтак, участь інноваційної установи в спільному кредитному проекті дає інвесторам розуміння того, що держава також бере на себе кредитні ризики та гарантує підтримку бізнесу на всіх етапах проекту.

У межах зустрічі голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк наголосив, що сьогодні підприємництво якісно розвивається на території Львівщини області. Це зумовлено відкритістю та ефективністю інвестиційної політики у регіоні.

 

На Львівщині відбувся Всеукраїнський семінар "Український кордон – 2018"

Сьогодні, 27 березня, відбувся  Всеукраїнський семінар, спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), "Український кордон – 2018".

Участь у заході взяла заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, представники, які відповідають за координацію та розвиток "Сокіл" ("Джура") та громадськість.

Під час семінару відбувалась підготовка тренерів-вихователів для організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") за додатковим напрямком "Джура-Прикордонник" у прикордонних районах України.

“Події на сході нашої країни свідчать, що ми недостатньо приділяли уваги національно-патраотичному вихованню та вивченню історії. Вважаю, що саме "Джура-Прикордонник" активізує молодь не чекати, а вставати і змінюватись. Молоді люди повинні вміти захищати кордони країни, аби бути опорою у будівництві мирного життя”, - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Зазначимо, семінар триватиме до 29 березня.

 

У Куликові запрацює центр професійно-технічної освіти

Сьогодні, 27 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із в. о. голови Центрального апарату Державної служби зайнятості Валерієм Ярошенком та директором Львівського обласного центру зайнятості Василем Барилюком.

Під час зустрічі обговорили питання покращення ситуації на ринку праці Львівщини.

«Я переконаний, що служба зайнятості повинна бути установою, яка мотивує людей до самозайнятості, заохочує підприємців до створення робочих місць, надає можливість безробітним опановувати затребувані на ринку професії», - наголосив Олег Синютка.

У межах зустрічі сторони також обговорили питання створення у Куликові на Жовківщині центр професійно-технічної освіти. Така установа із застосуванням методів профдіагностики активізує  профорієнтаційну роботу серед школярів для того, аби молодь обирала професії, затребувані роботодавцями, зокрема у аграрній галузі. 

Також сторони наголосили на важливості підвищення заробітної плати для того,  щоб зберегти трудовий потенціал.

Керівник Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко також зупинився на питанні перетворення служби у сервісну установу, важливості використання новітніх методів роботи, проведення профорієнтаційної роботи серед учнівства, підтримки  підприємницьких ініціатив, стимулювання бізнесу до створення нових робочих місць, тощо.

 

Міжнародний день театру: на Львівщині тривають святкування

Сьогодні, 27 березня, у всьому світі відзначають Міжнародний день театру. З цієї нагоди у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької відбулись урочистості.

З професійним святом театралів привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Я дуже вас люблю, тому що ви - справжні. Ви ніколи не розмінюєтеся на дрібниці. Ви справжні тому, що ви є українцями не лише за своєю формою та змістом, ви українські по суті. У той час, коли наші хлопці тримають в руках зброю, ви так само її тримаєте та робите усе для того, щоб ми ніде не похитнулися. Щоб ми не скривили ні душею, ні справою, ні серцем. І за це я вам безмежно дякую. Нехай Божа іскорка, що є у ваших серцях та Божа допомога, що допомагає творити вам чудеса, ніколи вас не покидає", - зазначив Олег Синютка.

Указом Президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, культурно-освітній розвиток української держави,вагомі трудові досягнення , багаторічну сумлінну працю орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня нагородили народну артистку України Зелізну Дарію.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток культури та мистецтва та з нагоди 100-річчя з часу заснування Національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької подякою Прем’єр-Міністра України нагородили кращих представників театрального мистецтва.

Окрім того, за високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сучасного українського театрального мистецтва та з нагоди Міжнародного дня театру подяку голови Львівської обласної державної адміністрації оголосили найкращим представникам галузі.

Опісля вручення нагород, заньківчани представили на розгляд глядачів  святковий театральний капустяник.

 

На Львівщині відзначили працівників театру

Сьогодні, 27 березня, світова спільнота відзначає Міжнародний день театру. З цієї нагоди у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулись урочистості.

В межах заходу за високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва голова Львівської ОДА Олег Синютка нагородив відзнаками працівників театрів області.

«Актори – це ті, хто мають Божу іскорку і презентують своє мистецтво для багатьох, глядач натомість прагне долучитись до надзвичайного, невимовного та прекрасного. Львівщина – щаслива в Бога, адже тут живуть люди, які мають витончені відчуття, неперевершений смак, і для такого глядача Всевишній подарував нам когорту надзвичайно талановитих театралів. І всюди, де ми говоримо про Львівщину, чи то в Україні чи за кордоном, ми завжди наголошуємо на тому, що наша область – це край надзвичайно творчих людей, які дарують свій талант іншим. Низький уклін вашій праці», -  зазначив Олег Синютка.

Почесні грамоти та подяки голови облдержадміністрації отримали Юрій Федчук, Надія Крат, Олег Коваль, Василь Сидорко, Євген Петров, Галина Стричак, Ігор Лев, Наталія Пелех, Алла Шкондіна, Володимир Мельніков, Тамара Горгішелі, Назарій Павлик, Мар’яна Бовцайло, Жанна Мурая, Володимир Чухонкін, Людмила Осташ, Петро Радейко, Богдан Стасишин.

«Ми належимо до тої обраності, яка несе величезну силу енергії в культуру, власне через яку відбувається народ, нація, країна. Нашим інструментом є підсвідомість, фантазія, душа, власне тіло. І з того інструментарію виникають ті образи, які часто залишаються в історії назавжди», -  зазначив генеральний директор та художній керівник Львівської Національної опери, народний артист України Василь Вовкун.  

Додамо, що Всесвітній день театру - міжнародний день вшанування театру як надбання культури і вшанування всіх робітників театру від театральних режисерів, акторів і сценографів до білетерів. Ініціатива святкування Всесвітнього дня театру належала Міжнародному інституту театру.

 

На Львівщині представили директора обласного центру зайнятості

Сьогодні, 27 березня, на Львівщину з діловим візитом прибув в. о. голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко. Під час зустрічі з керівним складом обласного та базових центрів зайнятості він представив колективу директора ЛОЦЗ Василя Барилюка.

В. о. голови Державної служби зайнятості назвав здобутки Львівської області, наголосивши, що це один з регіонів, де разом із зменшенням чисельності безробітних, зріс рівень зайнятості, збільшилася база вільних робочих місць і вакантних посад. Він також озвучив основні пріоритети та завдання на найближчий час. А це – перетворення служби у сервісну установу, використання таких новітніх методів роботи як кейс-менеджмент і профілювання безробітних, активізація профорієнтаційної роботи серед учнівства із застосуванням методів профдіагностики для того, аби молодь обирала професії, затребувані на ринку праці, організація для безробітних професійного навчання на дуальній основі, підтримка підприємницьких ініціатив, стимулювання бізнесу до створення нових робочих місць, ведення серед громадськості інформаційно-роз’яснювальної роботи з метою поширення відомостей про переваги офіційного працевлаштування та ризикипраці в тіні.

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук привітала Василя Барилюка та висловила слова вдячності заступнику директора ЛОЦЗ Оксані Іванчук за те, що вона зуміла сформувати і втримати сильну команду, згуртувати довкола себе тих, у кого горять очі, хто прагне працювати на результат.

«Ситуація в нашій країні непроста, ми живемо в період війни, у час змін, тому дуже важливо акумулювати всі найкращі надбання і від реформи у сфері освіти, і в галузі охорони здоров’я, адже все це позначається на рівні зайнятості. Тому зичу вам роботи, яка приносить задоволення, підштовхує до нових звершень. Завжди пам’ятайте, що ми – не вічні, після нас прийдуть інші і запитають, що ти зробив, який слід після себе залишив», – резюмувала Оксана Стоколос-Ворончук.

Василь Барилюк поділився своїми думками щодо того, як змінити на краще ситуацію на ринку праці. Відтак, за його словами, щоб зберегти трудовий потенціал і не відчувати кадрового голоду, підприємства повинні підвищити найманому персоналу рівень заробітної плати.

 

Львівщина налагоджує співпрацю з Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польща

Сьогодні, 27 березня, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зустрівся із делегацією Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща.

Участь у зустрічі із польської сторони взяли Член Маршалківського уряду  Вармінсько-Мазурського Воєводства,  Голова партії  «Громадянська платформа» у м. Ольштин Марчин Кухчинський, директор департаменту міжнародної співпраці  Маршалківського уряду  Вармінсько-Мазурського Воєводства  Лукаш Бєлевський, директор департаменту координації промоції  Маршалківського уряду  Вармінсько-Мазурського Воєводства Ришард Цецот.

Ростислав Замлинський привітав  гостей на Львівщині та відзначив відкриття 26 березня нового авіарейсу Львів-Гданськ.

У межах зустрічі присутніх ознайомили з інвестиційним потенціалом Львівщини. Окрему увагу закцентували на відкритті нових виробничих потужностей на території області.

«У минулому році ми відкрили понад 80 нових виробничих потужностей на загальну суму прямих інвестицій у понад 60 млн доларів. Сумарні інвестицій склали 150 млн доларів. Відтак, нам вдалося створити понад 8 тисяч робочих місць. У цьому році динаміка продовжується. Кожного тижня ми відкриваємо на Львівщині два нових підприємства», - зазначив Ростислав Замлинський.

Окрім того, Ростилав  Замлинський  поінформував іноземну сторону про основні досягнення Львівщини у деревообробній, туристичній, інфраструктурній, економічній та аграрній галузях.

Відтак, перший заступник голови Львівської ОДА запросив гостей відвідати цьогорічну Міжнародну виставку «AGROPORT WEST LVIV 2018», що відбуватиметься на Львівщині упродовж 19-21 квітня.

«Я впевнений, що це є наше спільне завдання, з одного боку розвивати агробізнес, а з іншого – робити ринок харчових продуктів безпечним», - зазначив Ростислав Замлинський.

На зустрічі також порушили питання реформи децентралізації, зокрема створення на території області об’єднаних територіальних громад.

«На території Львівської області діє 35 об’єднаних територіальних громад. Реформа децентралізації на Львівщині триває. На території області впродовж минулого року ОТГ реалізували 245 різноманітних проектів», - наголосив Ростислав Замлинський.

Марчин Кухчинський  висловив сподівання на подальший розвиток двостороннього співробітництва та зміцнення взаємних контактів.

 

На Львівщині стартує благодійна акція «Великодній кошик для захисників»

Львівський обласний молодіжний центр спільно з волонтерами розпочинає благодійну акцію «Великодній кошик для захисників». Усю зібрану гуманітарну допомогу організатори передадуть військовослужбовцям із зони АТО, які проходять лікування у Львівському військовому госпіталі.

Відтак небайдужих мешканців Львівщини просять приносити продукти харчування довгого зберігання (консервація, чай, кава, солодощі), засоби особистої гігієни, білизну, шкарпетки, листи, малюнки та інші речі у Львівський обласний молодіжний центр за адресою: м. Львів, вул. Винниченка 12, 2 поверх з понеділка по п’ятницю з 11:00 до 20:00 год.

Збір триває до 5 квітня. Контактна особа - Вероніка 0970414426.

 

У Львівській обласній клінічній лікарні відкрили осучаснений операційний блок

Сьогодні, 27 березня, урочисто відкрили осучаснений операційний блок хірургічного відділення № 2 Львівської обласної клінічної лікарні із заміною всіх електромереж, водопостачання та водовідведення, мереж подачі кисню та вуглекислого газу для проведення малоінвазивних втручань.

Оновлену операційну оглянув голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

За словами медиків, осучаснення операційного блоку дасть можливість покращити якість надання медичної допомоги та збільшити кількість операційних втручань. Операційна хірургічного відділення є унікальною за своєю будовою, дає можливість візуалізації навчального процесу для студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, курсантів післядипломної освіти, лікарів-інтернів. В Європі така можливість є у Відні та Львові. Кожного року у відділенні проводиться 1700-1800 операційних втручань, з них близько 40% - це малоінвазивні операційні втручання.

 

Зі Львова – в Ольштин: польська авіакомпанія запустила новий рейс

Сьогодні у міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відбулось урочисте відкриття нового авіасполучення Львів – Ольштин (Республіка Польща).

Літаки курсуватимуть по вівторках і суботах. Виліт зі Львова планується о 01:40, приземлення в аеропорту "Ольштин-Мазури" - о 02:15. У зворотному напрямку рейс відлітатиме о 03:10, приземлення у Львові - о 05:35.

Перельоти виконуватимуться літаками Bombardier Q400, розрахованими на перевезення 78 пасажирів.

Зазначимо, аеропорт "Ольштин-Мазури" (Шимани) є найновішим із 15 польських аеропортів. Його відкрили в січні 2016 роки після масштабної реконструкції.

 

У Сокільниках відкрили дахову сонячну електростанцію

Сьогодні, 27 березня, у Сокільниках Пустомитівського району відкрили сонячну електростанцію на даху підприємства "Арт-Енерго". Сонячна електростанція потужністю 65 кВт збільшить частку альтернативної енергії та знизить використання вуглеводневих енергоносіїв при виробництві електричної енергії.

Участь в офіційному відкритті СЕС взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

“Сьогодні альтернативна енергетика є одним із основних напрямів діяльності Львівської облдержадміністрації. На Львівщині вже працюють 6 сонячних електростанцій потужністю майже 30 МВт. Сьогодні працюють 3 вітрові електростанції загальною потужністю понад 30 МВт. Упродовж цього року ми очікуємо 5 нових сонячних електростанцій, які відкриються на території Львівської області, а також 2 вітрові електростанції. Дуже приємно, що до розвитку альтернативної енергетики долучились і приватні особи. Майже 200 приватних домогосподарств встановили дахові сонячні електростанції, що також генерують альтернативну енергетику, долучаються до енергетичної безпеки нашої країни. Це стало запорукою спільної позиції обласної державної адміністрації та обласної ради по впровадженню Програми енергозбереження для населення, де виділено кошти для підтримки таких приватних ініціатив. Розвиток інвестиційного напрямку є в пріоритетним. У Львівській ОДА створили відділ супроводу інвестора. Зараз ми може бачити результати цієї роботи. У минулому році ми відкрили понад 80 нових виробничих потужностей на загальну суму прямих інвестицій у понад 60 млн доларів. Сумарні інвестицій склали 150 млн доларів. У цьому році динаміка продовжується",  - зазначив Ростислав Замлинський.

Сонячна станція складається з фотоелектричних модулів потужність кожного  275 Вт.  Орієнтовна кількість виробленої електроенергії в рік – близько 72 600 кВт/год.

"За 1 рік ми реалізували цей проект і маємо станцію, яка генерує електроенергію і яка реалізується в енергомережі по «зеленому тарифу. Щодо схеми роботи, то це підприємство все одно споживає електроенергію і платить за неї, а вся вироблена передається в електромережу. Термін окупності становить від 5 до 6 років", – зазначив директор “Арт- Енерго” Ярослав Бойко.

Зазначимо, сума залучених інвестицій у будівництво СЕС становить 1,3 млн грн. 

 

Олег Синютка представить громадськості здобутки Львівщини у 2017-му році

28 березня у Львівському Палаці Мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17) голова Львівської ОДА Олега Синютка зустрінеться із громадськістю, аби розповісти про здобутки Львівської області у 2017-му році. 

Підсумки року побудовані за основними показниками Стратегії розвитку регіону. Зокрема, йдеться про конкурентоспроможну економіку, якість життя, розвинуте село, відкриті кордони, туристичну привабливість регіону.

Початок о 18:00 год.

Запрошуємо громадськість та представників ЗМІ!

 

Відкриття нового авіарейсу – ще одна ознака нашої доброї співпраці, - Маріанна Вільшинська під час зустрічі із делегацією Поморського Воєводства Польщі

Сьогодні, 27 березня, керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська та перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус зустрілись із делегацією Поморського Воєводства, Республіка Польща.

Участь у зустрічі із польської сторони взяли член Правління Поморського воєводства Павел Орловський, Бюро міжнародного співробітництва Маршалківства Поморського воєводства Республіки Польща Віолетта Димарська, а також Радник Сейму Поморського воєводства Республіки Польща Яцек Бендиховскі.

Маріанна Вільшинська привітала гостей на Львівщині та відзначила відкриття 26 березня нового авіарейсу Львів-Гданськ.

«Відкриття нового рейсу – ще одна ознака нашої доброї співпраці, розвитку двостороннього співробітництва, яке необхідно активізовувати», - наголосила керівник апарату Львівської ОДА.

Маріанна Вільшинська також поінформувала іноземну сторону про основні досягнення Львівщини за підсумками 2017 року та про впровадження реформ на території області. Керівник апарату також окреслила Львівщину як сприятливий регіон для ведення бізнесу та надходження інвестицій.

«Львівщина - область із практично нульовим рівнем корупції,  високим потенціалом для розвитку та наявними  інтелектуальними й високоосвіченими трудовими ресурсами, що в комплексі формує перспективи для економічного зростання», - наголосила Маріанна Вільшинська.

Член Правління Поморського воєводства Павел Орловський висловив сподівання на подальший розвиток двостороннього співробітництва та зміцнення взаємних контактів.

Сторони також обговорили можливості активізація співпраці у галузі економіки, освіти і науки, стажування представників ОТГ Львівщини у Поморському воєводстві, можливість оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій населення з Львівщини, зокрема дітей учасників АТО в Поморському воєводстві. Також наголосили на активізації співпраці у галузі охорони здоров’я, культури та туризму. Запропонували також здійснення спільних інформаційних заходів та обмін досвідом з протидії торгівлі людьми і нерегульованої міграції.

 

На базі Львівської політехніки запрацює магістерська програма з публічного управління ОТГ

У Львівській політехніці відбудеться відкриття магістерської програми «Публічне управління об’єднаними територіальними громадами» спільно з Львівською обласною державною адміністрацією. Про це сьогодні, 27 березня, під час брифінгу повідомив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

«Дуже важливим є те, що Національний університет «Львівська політехніка» відгукнулась для того, аби відкрити відповідний магістерський курс, щоб підготувати кадри, які значно інституційно зміцнять ті чи інші об’єднані територіальні громади», - зазначив Ростислав Замлинський.

Вибірковий блок «Публічне управління об’єднаними територіальними громадами» спрямований на допомогу державним службовцям та службовцям органів місцевого самоврядування в підвищенні їхньої кваліфікації, стажування та професійного росту. 

«Ми маємо досвід такої підготовки. Цьогоріч ми вперше у межах цієї спеціальності розробили нову освітню програму, що передбачає підготовку фахівців з публічного управління об’єднаними територіальними громадами», - зазначив проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Олег Давидчак.

Окрім того він також додав, що ця програма містить відповідні дисципліни та блоки. Розрахована на 30 місяців підготовки.

«Ми пропонуємо зручну форму навчання – вечірню та заочну. Ми підготуємо фахівців, які зможуть більш, ніж фахово вирішувати проблеми, які виникають  перед об’єднаними територіальними громадами», - додав Олег Давидчак.

НУ «Львівська політехніка» співпрацює з Вищою професійною школою державного управління Тюрингії (Німеччина), а, відтак, у слухачів курсу буде можливість навчатися за кордоном.

«У нашій навчальній програмі передбачено безкоштовне стажування в Німеччині, зокрема місцевих вишах, де студенти зможуть здобути безцінний досвід. Але найголовніше – незабутній міжнародний досвід», - наголосив   завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Назар Подольчак.

Зазначимо, що на території Львівської області діє 35 об’єднаних територіальних громад. Реформа децентралізації на Львівщині триває.

«Дуже важливо вжити додаткових заходів щодо підготовки якісних та кваліфікованих фахівців, які потім реалізовуватимуть реформу децентралізації на території тої чи іншої об’єднаної територіальної громади. І , безпосередньо, мешканці матимуть можливість побачити реальний ефект цієї реформи», - підсумував Ростислав Замлинський.

 

«НАТО – це стандарти життя у всіх сферах», - Олег Синютка під час семінару «Україна-НАТО: Формула Безпеки»

Сьогодні, 27 березня, у Національному університеті «Львівська Політехніка» стартував Регіональний семінар «Україна-НАТО: формула безпеки». Захід об’єднав представників влади, наукового та студентського середовища.  

«Сьогодні 86 % мешканців Львівщини бачать майбутнє України в Європейському Союзі і 80 % в системі Північноатлантичного оборонного альянсу. Але для цього нам потрібно пройти велику і складну дорогу. Ми сьогодні горді від того, що зусилля Президента України на зовнішньо-політичному напрямку привели до визнання Північноатлантичним блоком України, як країни аспіранта і це є великим кроком до подання заявки і підписання плану дій по вступу України в НАТО. Наше завдання сьогодні - згуртувати людей, розказати і пояснити, що тільки перехід на стандарти НАТО в усіх сферах життя дасть можливість Україні відчувати себе безпечною і дасть можливість вирішити глобальні проблеми, як зовнішньополітичного характеру, так і питання внутрішнього розвитку та безпеки», -  зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Як наголосив очільник області НАТО – це високі стандарти у всіх сферах життя.

«НАТО - це не тільки військова потуга, НАТО – це стандарти життя у всіх сферах. І дуже важливо для присутніх почути сьогодні саме цю сторону. Коли ми говоримо про Північноатлантичний Альянс ми також говоримо і про освіту, систему державного управління, технології та всі сторони нашого життя. І лише тоді ми зрозуміємо, яким є той вибір, який пропонує сьогодні Президент України», - додав Олег Синютка.     

Учасникам заходу презентують діяльність НАТО, зокрема базові принципи, механізми прийняття рішень. Присутнім також представили фільм «Альянс Свободи».

«Російська агресія проти України кардинально змінила настрої українців щодо Альянсу. Міфи, які насаджувались ще за радянських часів та активно підтримувались російською пропагандою почали руйнуватись. Якісне впровадження реформ сектору безпеки та оброни, а також активна компанія з інформатизації широких верств населення дасть нам можливість досягти членства в організації колективної оборони. Це принесе мирне майбутнє нашій державі, стабільний розвиток, а також партнерство з провідними державами», - наголосила голова Постійної делегації України ПА НАТО Ірина Фріз.

Зазначимо, що Львів став першим містом, де семінар «Україна-НАТО: формула безпеки» триватиме упродовж двох днів. Такі семінари вже прослухали у Тернополі, Харкові, Дніпрі, Одесі та Чернівцях. У планах – Сєверодонецьк,  Краматорськ та Запоріжжя.

 

“Меморандум реалізує нашу мрію – прогресивне суспільство не лише в Україні, а й на загальноєвропейському ринку”, - Олег Синютка

Сьогодні, 27 березня, Львівська облдержадміністрація підписала Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою.

Як зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка, підписання Меморандуму - це важливий крок розвитку інвестиційного співробітництва та визначення наявних інвестиційних можливостей та проектів.

“Ця подія є знаковою для Львівщини. Старання Львівської політехніки отримують сьогодні визнання на загальноукраїнському рівні. Приємно, що Державна інноваційна фінансово-кредитна установа  -  структура, яка створена Урядом, щоб реалізовувати найкращі проекти знаходить своє бачення на Львівщині. Цей Меморандум дасть можливість молодим активним людям, які мають свої ідеї мати підтримку на державному рівні і в кінцевому результаті реалізувати нашу мрію – прогресивне суспільство конкурентне не лише в Україні, а й на загальноєвропейському і світовому ринку”, – зазначив Олег Синютка.

Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Володимир Ставнюк наголосив, що Меморандум створений на підтримку українських науковців та винахідників.

“Держава  повертається  на підтримку наших науковців, винахідників. Львівський регіон є базовим регіоном, зокрема такі виші як Львівська політехніка та ЛНУ ім. Івана Франка. Бюджетом передбачено перші 50 мільйонів гривень на підтримку Фонду розвитку винахідництва і ці кошти використовуватимуть через нашу установу. Ми хочемо, щоб максимальна кількість науковців залишалась в Україні. Сподіваємось, що після підписання Меморандуму наші науковці отримають додаткову фінансову підтримку, залишатимуться і працюватимуть в Україні”, – наголосив Володимир Ставнюк.  

Також у межах заходу презентували потенціал Tech StartUp School Національного університету “Львівська політехніка” та інші StartUp проекти.

 

У четвер відбудеться пряма телефонна лінія з питань пенсійного забезпечення

У четвер, 29 березня, в головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області відбудеться «пряма телефонна гаряча лінія» з питань пенсійного забезпечення громадян.

На питання мешканців Львівщини упродовж 12:00 – 14:00 год. відповідатиме  начальник головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська.

Телефон «прямої гарячої лінії»: (032) 255-38-97.

Нагадуємо, що «пряма телефонна гаряча лінія» з керівництвом головного управління Фонду області проводиться щомісячно в останній четвер з 12:00 до 14:00 години.

 

Стали відомі номінанти Відзнаки за професіоналізм та милосердя Орден Святого Пантелеймона

26 березня відбулося засідання Регіональної ради Львівської області «Відзнаки за професіоналізм та милосердя Орден Святого Пантелеймона - Львівська область», яка здійснює конкурсний відбір 2017-2018 рр.

Голова Олег Дуда ознайомив раду із поданими кандидатурами на нагороди, відмітив сильні та слабкі сторони учасників, презентував їх діяльність. До обговорення долучилися Ігор Бойко, Жанна Ліщенко, Борис Білинський, Роман Сліпецький, Ірина Шевчук та Юрій Білий, які відмітили високий рівень організації та вагомі здобутки претендентів. Своїм досвідом також поділилася минулорічна учасниця та переможниця у номінації «Найкращий медичний працівник» Мирослава Савчак. Після палких дискусій та голосування було визначено наступних претендентів від Львівщини на:

1. Номінацію «Найкращий лікар» – Соловей Любомир Ярославович – завідувач анестезіологічно-реанімаційного відділення №2 у Львівській обласній клінічній лікарні.

2. Номінацію «Найкращий медичний працівник» – Омельченко Христина Миколаївна – палатна медична сестра відділення щелепно-лицевої хірургії у Львівській обласній клінічній лікарні.

3. Номінацію «Новатор охорони здоров'я» – Юрочко Федір Богданович – дитячий отоларинголог у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ».

4. Номінацію «За досягнення у міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» перемогу здобули одразу два номінанти – Панґрацці Арнальдо – професор Міжнародного богословського інституту Каміліанум та Клаус Екснер – німецький хірург з клініки пластичної та естетичної хірургії у Франкфурт-на-Майні.

5. Номінацію «Взірець служіння суспільству» – Федоренко Сергій Мирославович – головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні.

6. Номінацію серед молоді (до 35 р.) медаль «За лікарське мистецтво» –Бешлей Дмитро – хірург кардіохірургічного відділення у Львівській обласній клінічній лікарні.

7. Номінацію серед молоді (до 35 р.) медаль «За турботу і ласку до хворого» – Руслана Кончак – старша медична сестра поліклінічного відділення з денним стаціонаром клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Центрального клінічного госпіталю державної прикордонної Служби України.

8. Номінацію серед молоді (до 35 р.) медаль «За наукові розробки в медицині» – Ростислав Білий – професор кафедри цитології, гістології та ембріології Львівського національного медичного університету.

Щиро вітаємо усіх учасників та бажаємо обраним претендентам подальшої перемоги на національному рівні.

 

«Майбутнє лісу у твоїх руках»: на Львівщині триває акція

В області впродовж минулого тижня відбувалися різноманітні ознайомчо-пізнавальні заходи в межах акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

21 березня 2018 року, з нагоди Міжнародного дня лісу, працівники ДП «Сколівське лісове господарство” провели навчальну лекцію-урок у класі біології для учнів 7-8 класів Сколівської академічної гімназії та членів учнівського лісництва.

Відзначають Міжнародний день лісу з метою привернення уваги суспільства, особливо молоді, до важливості лісів для всього людства, а також на необхідності дбайливо і з пошаною до них ставитися.

Школярі також поділилися з лісівниками своїми здобутками в охороні природи. За порадою і при допомозі вчителів-наставників вони створили шкільний екологічний патруль, який слідкує за чистотою, благоустроєм.

Відтак, діти просять власників домогосподарств наводити і підтримувати порядок на вулицях. У Сколівській академічній гімназії вже багато років працює учнівське лісництво.

У межах заходів «Майбутнє лісу в твоїх руках» в школах Бродівського району відбулася акція «Будиночок для птаха». У весняну пору року юні природолюби - учні загальноосвітніх шкіл допомагають лісівникам дбати про пернатих друзів: де необхідно, вивісити штучні будиночки для птахів, оберігати їх від браконьєрів, не турбувати під час гніздування і насиджування яєць.

Найбільш активними виявилися школярі учнівського лісництва Бродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Мета акції – практична допомога птахам: виготовлення та розвішування шпаківень на території школи і шкільного лісництва; залучення до природоохоронних акцій дітей та молоді; інформування населення про актуальність екологічних питань. Відтак, розвішали 100 шпаківень, які діти виготовили на уроках праці. Старшокласники разом з лісівниками Бродівського лісництва повісили шпаківні в масивах Бродівського лісництва.

Долучились до Акції «Будиночок для птаха» і на Жовківщині. Члени Соснівського шкільного лісництва (учні з 6,7,8 та 9 класів Червоноградської ЗОШ №14) виготовили 15 шпаківень. Ці «хатинки» для птахів вони розмістили у лісі.

Окрім того, для школярів організували екскурсію цехом, в якому добувають лісове насіння.

Так, 23 березня ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відвідали учні 7-А класу, середньої загальноосвітньої школи №41 м. Львова. У цей час у насіннєвому центрі відбувається переробка шишок сосни звичайної. Отож, відвідувачі мали можливість своїми очима побачити як проходить виробничий процес та спостерігати за роботою цеху переробки на практиці. 

Також 23 березня в лісорозсаднику ДП «Боринське лісове господарство» відбулася екскурсія для учнів 8-9 класів Завадівського та Боринського НВК та Лосиненської ЗОШ в межах «Майбутнє лісу у твоїх руках» та в межах Марафону актуальних робітничих професій, що проводить Турківська районна філія Львівського обласного центру зайнятості.

Школярам розповіли про особливості діяльності підприємства, про основні функції лісу та його значення в житті людини та ознайомили із специфікою роботи в лісовій галузі. Оглянувши теплиці та короби учні побачили як вирощується декоративний садивний матеріал для озеленення (процес живцювання) та сіянці, які використовують для створення лісових культур - від насінини до трьохрічних сіянців. 

 

Аграрії отримають дотації на утримання поголів'я великої рогатої худоби

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року №107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» Міністерством аграрної політики та продовольства України надаватиметься дотація  юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, що провадять діяльність у галузі тваринництва та утримують ідентифікованих і зареєстрованих корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності.

Зокрема, програмою держпідтримки передбачено компенсацію у 1500 грн юридичним особам за утримання корів (станом на 1 січня і 1 липня) по 750 грн двома траншами.

Для одержання  І - траншу дотація за утримання корів  подаються документи:

  •  довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

  •  копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня поточного року;

  •  довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів.

  • заявка встановленої форми.

Заявка подається до Міністерства аграрної політики та продовольства України до 1 квітня в електронному вигляді (скановані копії усіх документів) на email: info@minagro.gov.ua та у  паперовому вигляді за адресою 01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24.

Зазначимо, що документи, надіслані на інші електронні адреси не будуть зареєстровані в системі електронного документообігу міністерства.

 

Заява Президента України щодо видворення з української території 13 російських дипломатів

У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Велика Британія) Україна, у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Бо як відомо, наші дипломатичні стосунки з РФ де-факто заморожені.

Росія вкотре підтвердила своє зневажливе ставлення не лише до суверенітету незалежних держав, а й до цінності людського життя. Україна відчуває це щодня в окупованому українському Криму та на Донбасі.

Тому, як ніколи, важливо не обмежуватися символічними жестами. Наступний крок – збільшення ціни для Москви за вчинені міжнародні злочини, включно через посилення персональних, фінансових та економічних санкцій.

Наша спільна відповідь Кремлю і надалі має бути рішучою та жорсткою для недопущення нових людських трагедій та забезпечення поваги до норм міжнародного права.

 

 

26.03.2018

 

Львівщину представили на виставці «GLOBALnie International Tourism Fair» в Катовіце

Представники управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, спільно із санаторно-курортними комплексами Трускавця та Східниці представили туристичний потенціал Львівщини  у місті Катовіце, на 24 міжнародній виставці GLOBALnie 2018 в якій брало участь понад 200 учасників з Польщі та з за кордону. За підсумками організаторів виставку відвідало близько 8 тисяч візитерів з різних країн.

Представники управління туризму та курортів облдержадміністрації ознайомили усіх відвідувачів Львівського стенду із можливостями оздоровлення, рекреації та екскурсійними програмами.

Туристичні компанії Польщі зацікавлені в організації туристичних програм Львівщиною, зокрема місцями історико-культурної спадщини, а також можливістю відпочинку та лікування у Трускавці та Східниці. Відтак, під час виставки досягнуто домовленостей щодо організації промоційного туру за  участі представників Краківської Туристичної Асоціації та представників туристичних агентств до  курорту Трускавець.

 

На Львівщині тривають виїзні засідання Експертної ради Мінкультури з питань етнополітики

Сьогодні, 26 березня, у межах виїзних засідань Експертної ради Міністерства культури України з питань етнополітики у Львівській ОДА відбулась зустріч з керівниками організацій національних спільнот Львівської області та місцевою інтелігенцією з метою обговорення проблем етнополітики та презентації проекту концепції.

До експертів із вітальним словом звернувся голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він наголосив на важливості дієвої співпраці організацій етнонаціональних спільнот та органів державної влади на всіх рівнях для досягнення соціальної стабільності в державі, збереження етнонаціонального миру та злагоди, подолання дискримінації за національною ознакою, тощо.

Зазначимо, виїзні засідання Експертної ради Міністерства культури України з питань етнополітики відбуватимуться на Львівщині упродовж двох днів.

 

У департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА шукають кадри

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантних посад:

- категорії «Б» завідуючий сектору містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації;

- категорії «В» провідний спеціаліст відділу регулювання земельних відносин управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації;

- категорії «В» адміністратор сектору містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.

Вимоги до професійної компетентності кандидатів на зайняття посад:

- на зайняття посад державної служби категорії «Б» завідуючий сектору: вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче магістра; досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років; вільне володіння державною мовою. Детальніше за посиланням.

- на зайняття посад державної служби категорії «В» провідний спеціаліст: вища освіта за освітнім ступенем молодшого бакалавра або бакалавра; досвід роботи не обов’язковий; вільне володіння державною мовою. Детальніше за посиланням.

-на зайняття посад державної служби категорії «В» адміністратор сектору: вища освіта за освітнім ступенем молодшого бакалавра або бакалавра за напрямками геодезія, картографія або ГІС спеціаліст; досвід роботи не обов’язковий; вільне володіння державною мовою. Детальніше за посиланням.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнена особову картку встановленого зразка;

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, може додати до заяви про участь у конкурсі інші документи, крім вищевказаних, у тому числі документи про підтвердження досвіду роботи.

Документи необхідно подати до 9  квітня 2018 року за адресою: м. Львів. вул. Винниченка, 18, каб № 114.

Дата, час і місце проведення конкурсу:

- на посаду завідуючого сектору містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації: 13.04.2018 о 14:15 год, за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб № 114.

- на посаду провідного спеціаліста відділу регулювання земельних відносин управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації: 13.04.2018 о 12:15 год за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб № 114

- на посаду адміністратора сектору містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації: 13.04.2018 об 11:15 год за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб № 114.

 

“На Львівщині позитивна динаміка реформи децентралізації”,- Геннадій Зубко

Сьогодні, 26 березня, відбулась відеоконференція віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка з представниками регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування.

“На Львівщині позитивна динаміка реформи децентралізації. Львівський підрозділ установи Центру розвитку місцевого самоврядування одним з перших подав оптимістичні цифри щодо об’єднання громад, які готуються до виборів у жовтні 2018 року, йдеться про більше 10 громад”, - зазначив Геннадій Зубко.

Також під час відеоконференції порушили питання утворення первинної медичної ланки та удосконалення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості.

 

До Дня довкілля на Львівщині проведуть загальнообласну толоку

Щороку в третю суботу квітня в Україні відзначають День навколишнього середовища. З цієї нагоди, у суботу, 31 березня, на Львівщині проведуть загальнообласну толоку.

Відтак департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає підприємства, установи, організації, мешканців Львівщини активно долучатися до загальнообласної толоки шляхом очищення від сміття прибудинкових територій, територій парків, скверів, алей, проведення упорядкування та благоустрою русел і берегів річок,  каналів, джерел, водойм, здійснення висадки нових зелених насаджень, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

«У сучасному світі необхідно звертати увагу людей на те, що природу рідної землі потрібно берегти. Люди повинні пам’ятати, що життя на Землі залежить від діяльності людини й потребує постійної уваги та підтримки. Важливо не лише прибрати сміття раз на рік, а постійно виховувати в собі культуру охорони довкілля», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Зазначимо, що День довкілля встановлений Указом Президента України від 6 серпня 1998 року № 855.

 

Завершилось проведення аукціонних торгів необробленою деревиною

Завершилось проведення аукціонних торгів необробленою деревиною заготівлі другого кварталу 2018 року. Відповідно лісогосподарські підприємства завершили формування виробничої програми.

Отже, у другому кварталі планується до заготівлі 184,7 тис. м3 деревини, в т. ч. 139,9 тис. м3 від рубок головного користування.

На власну переробку буде використано 49,1 тис. м3 необробленої деревини; на власні потреби – 4,3 тис. м3; для потреб соціальної сфери – 35,8 тис. м3 лісопродукції.  Усі підприємства передбачили у своїх програмах забезпечення паливними дровами об’єкти соціальної сфери, для місцевого населення – діловою деревиною для ремонтів та будівництва житла, для забезпечення потреб учасників АТО та їх сімей.

Для потреб деревообробної промисловості на аукціонні торги було виставлено 81,6 тис. м3 необробленої деревини, з якої було реалізовано 70 тис. м3, або 85,8 %. Це свідчить про досить високий попит на необроблену деревину на внутрішньому ринку.

З метою більш повного забезпечення переробників сировиною, у квітні – травні місяці планується проведення додаткового аукціону з продажу необробленої деревини заготівлі другого кварталу.

 

Рівень захворюваності на грип в області знизився

За минулий 12 тиждень (19.03-25.03) в області захворіло на грип та гострі респіраторні  інфекції 10 891 особа, що на 1 521 випадок менше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 429,2 при епідемічному порозі 601,2.

З початку епідсезону з 02.10.17р. в області захворіло на гострі респіраторні  інфекції 268 914 осіб. Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари  госпіталізовано  5 302  особи  (1,9%). 

У м. Львові  захворіло відповідно 4 160 (12 тиждень) та 4 099 (11 тиждень) осіб, інтенсивний показник на останньому тижні був 537,5 при епідпорозі 961,9. Перевищення епідемічних порогів у вікових групах не зареєстровано. 

Протягом 12 тижня було госпіталізовано з діагнозом ГРІ в інфекційні стаціонари області 264 особи (2,4%), у тому числі 199 дітей віком до 17 років.

 

Медики Львівщини закликають пройти обстеження на туберкульоз та ХОЗЛ

26 березня на Львівщині розпочалася профілактична акція «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання», яка триватиме до 20 квітня. Символічно акція приурочена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, який за рішенням ВООЗ, відзначається щорічно 24 березня. Гаслом цього дня у 2018 році є: "Розшукуються: Лідери за світ вільний від туберкульозу".

Прес-конференція відбулась за участі т.в.о. заступника директора департаменту Андрія Васька та головних позаштатних спеціалістів департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з фтизіатрії Любомира Рака та з пульмонології Надії Рудницької. 

«Вперше за 25 років ми досягли зменшення туберкульозу майже вдвічі. Зараз ця цифра становить 55 випадків на 100 тис. населення, коли раніше відмічалось 86 на 100 тис. населення. Такого результату вдалось досягти завдяки вчасному ранньому виявленню та стовідсотковій забезпеченості препаратами, як на стаціонарному так і на амбулаторному рівні. Також змінились підходи до лікування», - зазначив Любомир Рак.

Головний фтизіатр області повідомив, що за минулий рік в області було виявлено 1356 хворих на всі форми туберкульозу, з них на туберкульоз легень – 1163, і тільки 110 випадків позалегеневих форм туберкульозу. Смертність від туберкульозу зменшилась, у 2017 році – 249 випадків проти 257 – у 2016. Слід відзначити, що в рамках реалізації на Львівщині міжнародного проекту «Challenge TB (PATH)» було поставлено квантіфероновий тест та Hain-тест для визначення на молекулярно-генетичному рівні мікобактерію туберкульозу та чутливості до препаратів І та ІІ ряду.

Що стосується дітей, то на Львівщині минулого року було виявлено 49 випадків захворювання на туберкульоз проти 59 у 2016 році. Ситуація цього року покращилась у зв’язку з наявністю вакцини.

«Минулого року в області ХОЗЛ було вперше виявлено у 1403 осіб, хронічний бронхіт – у 2326.  Метою проведення таких акцій є можливість виявлення хворих на ранніх стадіях ХОЗЛ, оскільки запущені випадки складніше лікувати та потребують великих затрат. Дуже важливо знайти обструкцію і почати лікування на ранній стадії, використовуючи персоналізований підхід до кожного пацієнта», – продовжує головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з пульмонології Надія Рудницька.

Андрій Васько відмітивши основні симптоми туберкульозу (кашель, підвищена температура, нічна пітливість, погіршення самопочуття, втрата ваги без видимих на це причин), закликав вчасно проходити обстеження. Було наголошено на важливій ролі сімейного лікаря у лікуванні, а також профілактиці туберкульозу та ХОЗЛ. «Вже впродовж 10 років департамент охорони здоров’я проводить такі акції аби вчасно виявити та лікувати хворих на туберкульоз та ХОЗЛ. Я запевняю вас, що в нас вміють виявляти і лікувати. Не зволікайте своїм здоров’ям. При виявленні вищезгаданих симптомів прийдіть та обстежтесь».

Нагадаємо, що впродовж минулорічної акції було проведено 71 238 флюорографічних обстежень, виявлено – 42 хворих на туберкульоз; 988 мікроскопічних обстежень харкотиння, виявлено мікобактерії туберкульозу у 174.

Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Туберкульоз – не вирок!

 

"Наукові розробки в поєднанні з економікою дадуть позитивні результати", - Олег Синютка

Сьогодні, 26 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із науковцями у межах розширеного засідання Вченої ради Інституту біології клітин Національної академії наук України.

Під час зустрічі очільника області ознайомили із ситуацією із науковими публікаціями та рівнем залучення міжнародних та українських грантів у розвиток науки.

Окрім того, порушили питання рівня прикладного застосування розробок Інституту біології клітин у медицині, зокрема, у боротьбі з онкологією, а також в аграрному секторі під час виробництва кормів.

«Львівщина останніми роками активно розвивається, і ми можемо з впевненістю стверджувати, що динаміка розвитку області у різних сферах набирає обертів. Єфективне використання коштів – не менш важливий пункт, ніж пошук цих коштів. Якщо наука може запропонувати прогресивні та ефективні розробки, їх обов’язково треба впроваджувати. Реальний сектор економіки готовий до співпраці з наукою. Є підприємці, які готові брати на себе ризик впровадження експериментальних розробок», - зазначив у розмові з науковцями Олег Синютка.

Очільник області запевнив учених, що депутатський корпус підтримає фінансування науки, а в обласний бюджет можна внести зміни на користь розвитку наукових розробок.

Відтак, представники Інституту мають сформувати перелік пропозицій, аби ознайомити обласну владу зі своїми розробками.

 

Гірникам продовжують виплату заробітної плати за лютий

Сьогодні, 26 березня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти у сумі 30 млн грн від реалізації вугільної продукції. Увесь фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати гірникам.

Загалом на сьогоднішній день гірникам виплатили 45, 8 % від фонду заробітної плати за лютий.

Окрім цього, як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, з метою дотримання безпечних умов праці шахтарів,  у березні оголошено тендер на закупівлю 660 ізолюючих саморятівників та 2178 світильників рудникових головних на загальну суму майже 9 млн грн.

 

Триває конкурс на громадську посаду бізнес-омбудсмена у Львівській області.

Кандидат на посаду бізнес-омбудсмена повинен подати такі документи:

- заяву;

- біографічну довідку у довільній формі, яка має містити відомості про наявність у кандидата досвіду роботи у сфері підприємництва та виду діяльності протягом 5 останніх років;

- рекомендаційний лист від органу (органів) самоорганізації бізнесу: бізнес-асоціацій, об’єднань підприємців тощо. 

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425 або на електронну адресу: torg.loda@gmail.com. Детальну інформацію також можна отримати за телефоном: 2-999-279.

 

Авіакомпанія Wizz Air вікрила три нові рейси зі Львова у Гданськ, Катовіце та Дортмунд

Сьогодні, 26 березня, авіакомпанія Wizz Air та Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького відкрили три нові рейси – Львів-Гданськ, Львів-Катовіце, Львів-Дортмунд.

«Польща є стратегічним партнером не лише для області, а й для всієї України. І наша географія польотів із країною-партнером є на сьогодні, мабуть, найкращою у порівнянні з іншими країнами. Гданськ - це для нас новий напрямок і це буде так зване продовження автомагістралі GO Highway та Via Carpatia, які саме через Львівщину повинні поєднати два порти Гданська та Одеси. І цей проект, який був розпочатий минулого року саме на Львівщині, цьогоріч продовжиться і в інших областях України. Ми маємо суттєве підсилення авіасполучення і це стане добрим початком нашої географії з Гданськом та іншими містами Польщі», - зазначив т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

Регулярні рейси здійснюватимуть двічі на тиждень.

«Над цим маршрутом ми працювали близько року. Велися перемовини та серйозна робота щодо обміну досвідом. І дуже тішить, що серед нових напрямків, які відкриває компанія Wizz Air, є саме місто Гданськ», - наголосила Генеральний директор Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяна Романовська.

За її словами, на сьогодні аеропорт пропонує вже 7 нових напрямків до Польщі. В планах до кінця року збільшити цю кількість до 10.

Зазначимо, що торік Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького відкрив 9 нових напрямків, а також прийняв 1 млн 80 тис пасажирів, що на 46% більше, аніж за аналогічний період 2016 року.

 

3 млн гривень – на виготовлення містобудівної документації у 2018 році

З обласного бюджету на виготовлення містобудівної документації у 2018 році передбачено 3 млн гривень.

Про це проінформувала сьогодні т.в.о. директора департаменту архітектури і містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Як зазначила Оксана Ткачук, Комплексна обласна програма розвитку території Львівської області на 2016-2020 роки, затверджена рішенням обласної ради від 29.03.2016 №148 і складається із 4 розділів. Один із них – «Виготовлення містобудівної документації» - розроблення  генеральних планів  населених пунктів та детальних планів територій.

З обласного бюджету на виготовлення містобудівної документації у 2018 році передбачено 3 000 000 гривень (субвенція місцевим бюджетам на умовах спів фінансування)  для:

Плани ОТГ (8) - 400 000 гривень;

Генеральні плани населених пунктів (97) – 2  580 000 гривень;

Детальні плани території -20000 гривень.

При цьому території, які станом на 26 березня не забезпечили співфінансування зазначених заходів з місцевих бюджетів, можуть втратити фінансування  на розроблення містобудівної документації з обласного бюджету на 2018 рік.

 

27 березня – Міжнародний день театру

27 березня світ відзначає Міжнародний день театру. У цей день  Львівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Ю. Дрогобича презентує у м. Броди 3 вистави. Глядачі побачать вистави «Мати-наймичка» І. Тогобочного, «Звідки беруться діти» А. Крима, а юні глядачі переглянуть музичну казку «Вінні Пух» А. Мілна.

У Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса заплановано концерт "Під дахом театру" за участі гуртів: «Курбаси», «Миклухо Маклай» та «Lirwak».

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва  з 22 по 27 березня спільно з продюсерським центром «Open Doors» проводить Міжнародну лабораторію для  молодих режисерів «Відкриті двері». Також відбудеться показ вистав «Петя та Вовк» (Космін Матей, Румунія), «Руда сімейка» (Марія Грунічева, Україна), «Човен. Дирижабль. Я.» (Кіра Малініна, Україна), «Аліса в країні чудес» (Йоханна Коппел, Естонія).

Виставка театральних афіш відбудеться з 24 по 28 березня 2018 року у Львівському академічному обласному театрі ляльок спільно з Національним лісотехнічним університетом.

О 18.00 год у Національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться святковий капустяник.

 

Ви першими дали відсіч російській агресії проти України і підставили братерське плече Збройним Силам – Президент нацгвардійцям

Президент Петро Порошенко відвідав Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів Національної гвардії України та привітав особовий склад НГУ з професійним святом.

Глава держави наголосив, що рівно 4 роки тому у березневі дні народилося легендарне військове формування, бійці якого першими стали на захист територіальної цілісності і недоторканості держави. «Ви першими дали відсіч російській агресії проти України. Ви першими підставили братерське плече Збройним Силам України, які тоді лише почали відроджуватися», - наголосив Петро Порошенко на урочистому заході з нагоди відзначення 4-ї річниці НГУ.

Глава держави нагадав, як 13 березня 2014 року було проголосовано Закон про відновлення Національної гвардії України, потім відбулось прийняття першої присяги першим батальйоном Нацгвардії, який сформувався на базі сотень самооборони Майдану.

«І от вже чотири роки поспіль Національна гвардія України залишається вкрай важливою складовою об’єднаних сил, яка виконує відповідальні бойові завдання», - наголосив Президент. Він зауважив, що зараз змінюється формат операції з повернення контролю над захопленими територіями відповідно до Закону щодо реінтеграції Донбасу – повернення окупованої Росією частини Донбасу до складу України. «В цих умовах роль Національної гвардії у визволенні Донбасу залишатиметься незмінно важливою», - підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко звернувся до нацгвардійців: «Виконуючи свій обов’язок перед народом, ваші побратими не шкодують ані сил, ані здоров’я, ані життя». Він зазначив, що за час проведення антитерористичної операції 794 бійці Національної гвардії отримали поранення. «І ми завжди будемо пам’ятавати  чотирьох патріотів – гвардійців, які на площі Конституції (біля Верховної Ради України – ред.) віддали своє життя за мир та спокій українських громадян», - також додав він.

За його словами, 182 військовослужбовця посмертно нагороджені державними нагородами. «Троє з них – генерал-майор Сергій Кульчицький, лейтенант Богдан Завада та солдат Євген Тельнов удостоєні вищої державної нагороди України – високого звання Герой України», - сказав він.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав життя за Україну.

По завершенні урочистої частини Главі держави також продемонстрували практичні заняття нацгвардійців у тренувальному центрі.

 

Львів’янка Лариса Лабарткава здобула «срібло» на 48 годинному пробігу

Нещодавно в Білорусії завершилися змагання 48 годинного пробігу «Самоперевершення». Участь у цьому складному випробуванні взяла й представниця Львівщини Лариса Лабарткава, яка за 48 годин подолала дистанцію 212 км та посіла 2 місце серед жінок та в загальному заліку виявилася на 6 місці.

Змагання відбувалися в складних умовах, адже температура досягала 16-20 градусів морозу, що сповільнювало біг, але Лариса Лабарткава не зійшла з дистанції. На цих змаганнях вона була найстаршою учасницею за віком, маючи 69 років.

Після тривалого забігу учасників чекали призи, нагородна атрибутика та святковий концерт.

Загалом Лариса Лабарткава має неабиякий досвід участі у 48 годинних пробігах, змагалася свого часу на цій дистанції у чотирьох країнах світу: в Росії посіла 1 місце, в Білорусії отримала «срібло», в Молдові посідала 4 місце, а в рідній Україні здобувала «бронзову» медаль.

 

Аграрії Львівщини отримають 23 мільйони гривень на розвиток бізнесу

У 2018 році на фінансову підтримку аграріїв Львівщини з обласного бюджету виділять 19,6 млн грн, що є одним з найбільших обсягів підтримки серед областей України. Також передбачено  кошти у районних бюджетах в сумі 3,4 млн грн, з них профінансовано 0,3 млн грн.

Про це повідомила сьогодні директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

За її словами, ввели новий напрям підтримки для сільськогосподарських кооперативів, членами якого є селянські, фермерські господарства, які здійснюють діяльність з вирощування малини. А також збільшили фінансову підтримку у вигляді пільгових кредитів на зворотній основі на реалізацію бізнес-планів в аграрному секторі до 14,9 млн грн.

В основному районні програми спрямовані на підтримку галузі тваринництва (1,4 млн грн). Найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв виділено у Яворівському (700,0 тис грн, Жовківському (600,0 тис грн) та у Пустомитівському (500 тис грн) районах.

 

На Львівщині відбудеться семінар про оплату праці

У четвер, 29 березня, департамент соціального захисту Львівської ОДА організовує семінар-навчання «Оплата праці:теорія і практика».

В межах навчання розглянуть актуальні питання в оплаті праці, зміни у законодавстві та особливості розрахунку середньої зарплати.

Семінар відбудеться о 10:00 на вул.. Митрополита Шептицького, 10, кім.312.

 

СБУ нарешті стала дієвим механізмом для захисту безпеки держави та її громадян – Президент привітав із 26-ю річницею Службу

«Кожен рік із 26-ти, протягом яких працює Служба безпеки України, є по-своєму важливим і по-своєму особливим. Але, нема навіть про що дискутувати, саме останні чотири – найважливіші, найскладніші, переламні. М'язи, які СБУ наростила за ці роки, вселяють страх у ворогів і впевненість в українське суспільство. СБУ нарешті стала дієвим механізмом для захисту безпеки держави та її громадян», - наголосив Президент Петро Порошенко на урочистостях з нагоди  26-ї річниці створення Служби безпеки України.

Глава держави зауважив, що нинішня річниця Служби безпеки збіглася в часі із процесом переформатування антитерористичної операції. «АТО для вас стала не просто школою життя, а самим життям. Хочу нагадати, що першими своє життя у 2014 році віддали саме працівники Служби. Назавжди у лавах Служби залишаться її офіцери та працівники, які своїми життями пожертвували заради України», - сказав Петро Порошенко.

Присутні вшанували хвилиною мовчання працівників СБУ, які віддали своє життя захищаючи Україну.

Президент також підкреслив, що внесок СБУ в проведення АТО важко недооцінити, як, втім, і важко недооцінити боротьбу Служби з російським агресором. «На вашому рахунку – сотні викритих інформаторів та сотні затриманих бойовиків, десятки локалізованих диверсій та попереджених терактів. Лише в минулому році десятки терористичних актів і диверсій були зупинені Службою безпеки», - зазначив він.

За його словами, підрозділами Центру спецоперацій «Альфа» в районі проведення АТО здійснено понад сім тисяч спеціальних та оперативно-бойових заходів, у тому числі із недопущення проникнення диверсійно-розвідувальних груп углиб країни. СБУ затримала 591 особу, причетну до терористичної діяльності, збору розвідінформації та сприяння бойовикам та російським  окупантам.

«Викрито та притягнуто до відповідальності десятки сепаратистів. Тих, хто зазіхав на цілісність нашої країни, брав участь у так званому незаконному референдумі, розхитував ситуацію на Донбасі, у Харкові, Одесі, Дніпрі, у Києві та інших містах України. Лише 2017 року за статтею «Державна зрада» Кримінального кодексу України винесено вирок 13 зрадникам», - констатував Президент.

Він також зазначив, що у рамках протидії ворожій пропаганді заборонено в’їзд на територію України майже ста «специфічним» громадянам РФ. «Йдеться про духовних нащадків Геббельса, які беруть участь в інформаційній війні проти України, вдаючи із себе журналістів, блогерів, експертів. Судами винесено 36 обвинувальних вироків власникам та адміністраторам спільнот і сторінок «ВКонтакте», «Одноклассниках» і навіть Фейсбуці за вчинення злочинів, передбачених статтею 109 Кримінального кодексу України. Це – «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»,  - зауважив Глава держави.

Петро Порошенко також підкреслив, що робота Служби із протидії економічним злочинам спрямовувалась, передусім, на перекриття фінансових потоків живлення тероризму. «2017 року набрали законної сили обвинувальні вироки стосовно 11 осіб, причетних до фінансування тероризму. І можу сказати, що судові позови, які відкриті в міжнародних судах проти Російської федерації за порушення Конвенції із протидії фінансування тероризму, значною мірою також базуються на матеріалах Служби безпеки України», - зазначив він.

Водночас, Глава держави підкреслив: «Зміни, пов’язані з переформатуванням АТО, жодним чином не означають зменшення ролі СБУ в регіоні. Закон про реінтеграцію Донбасу встановлює спеціальний порядок здійснення заходів із забезпечення безпеки, відсічі та стримування російської агресії. Це допоможе сконцентрувати зусилля на пріоритетній складовій роботи Служби – на контррозвідці, посиливши її не лише в районі зіткнення, але й посиливши контррозвідувальні заходи по всій території України».

«Таке посилення є важливим особливо зараз, коли ми бачимо, чим менше пострілів у зоні бойових дій, тим більша активність ворога у тилу. Агресор наполегливо намагається змістити епіцентр гібридної війни як найближче до серця України. А серце – це наша древня столиця, красень Київ», - сказав Петро Порошенко.

Він нагадав, що протягом останніх місяців СБУ провела дві масштабні операції, які «варті сторінок у підручниках для майбутніх спецслужбістів».  «Спочатку було блискуче викрито та легально задокументовано зв'язок так званого табору протесту під Верховною Радою з малоросійською політичною еміграцією в Росії, яка сидить під ковпаком ФСБ РФ. І, що важливо, отримано переконливі докази і перекрито фінансовий канал між Дніпром та Москва-рікою, яким вони переправляли ці «тридцять срібняків», - сказав Президент.

«Ще більш важливо, і за це, пане Голово, Вам і всьому особовому складу особлива подяка – ви майстерно викрили оте вороже кубло, яке готувало масштабні теракти в Києві з численними жертвами, як вони це називали «керований хаос», готували державний переворот, заколот в Україні в інтересах Російської федерації», - наголосив Глава держави.

«Такі результати роботи СБУ стали можливими лише внаслідок системних змін, які поетапно посилювали функціональні спроможності Служби із захисту інтересів громадян та держави від зовнішніх і внутрішніх загроз», - підсумував Президент.

Глава держави також вручив державні нагороди співробітникам Служби за особисті заслуги у зміцненні національної безпеки, мужність, зразкове виконання службового обов’язку та з нагоди Дня Служби безпеки України.

 

Звершилося традиційне масове зимове сходження «Говерляна-2018»

Майже 500 учасників здійснили цієї суботи масовий зимовий похід-сходження на найвищу вершину Український Карпат і найвищу точку України г. Говерлу, висота якої понад 2 тис. метрів. Усі учасники "Говерляни-2018", серед яких була й чисельна група представників спортивного туризму з Польщі, успішно завершили сходження, маршрут якого проліг зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище "Заросляк".

Цьогорічне сходження було присвячене 100-річчю ЗУНР, 100-річчю від дня створення Товариства Червоного Хреста України та на вшанування пам’яті альпініста – Героя України Юрія Вербицького, відомого львівського туриста Ореста Копійчука.

Організаторами цього походу на г. Говерлу – справжній символ України – були Львівський туристично-альпіністський центр «Скеля» (Михайло Сидоров), Львівська обласна федерація спортивного туризму (Тарас Пахолюк) за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, гірської рятувальної служби Львівщини, обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Після завершення походу на заключному шикуванні організатори відзначили активних учасників сходження. Зокрема, грамоти й подяки за активну й масову участь отримали спортивні туристичні осередки Львівського ТАЦ «Скеля», Жовківського району (Лука Павлюк), м. Трускавця (Ольга Мотика) та м. Соснівки Червоноградської міської ради (Павло Савчук), а також гості з Польщі на чолі з Міхалом Рачинськи та ветерани спортивного туризму зі столиці України.

Особливі оплески пролунали для наймолодших та найстарших за віком учасників сходження, серед яких виявилися: Олександра Шатинська (6 років), Кирило Дунін (7 років); Юрій Маслов (81 рік, Київ), Анастасія Дольнікова (78 років, Миргород), Василь Абрамчук (77 років, Львів).

При цьому усі учасники сходження отримали іменні свідоцтва від оргкомітету зимового сходження «Говерляна-2018».

 

Президент: Новітній пріоритет СБУ – контррозвідувальний та антитерористичний захист держави

Президент Петро Порошенко переконаний, що на сьогоднішній день Служба безпеки України підвищила свою професійність та ефективність і може ділитись унікальним досвідом протидії гібридній загрозі із країнами – партнерами України. Про це Президент сказав на урочистостях з нагоди  26-ї річниці створення Служби безпеки України.

«Як Глава держави бачу, що Служба безпеки насправді змінюється, зростає професійність та ефективність СБУ, підвищує Служба авторитет серед провідних партнерських спецслужб.  Сьогодні СБУ не тільки вчиться, але й вчить сама як протидіяти гібридній загрозі, підривній роботі російських спецслужб. Вона має чим поділитись із своїми партнерами у сфері кібернетичної безпеки та протидії інформаційним війнам, які є важливою для росіян складовою гібридної війни», - підкреслив Петро Порошенко, додавши, що недарма Росія викидає мільярди доларів для фінансування своїх пропагандистських і дезінформаційних потужностей.

За словами Президента, цей досвід має особливе значення не лише для України, але й для країн – потенційних об’єктів російської агресії. «І надзвичайно важливо, щоб це розуміння, нарешті, прийшло до наших партнерів. Бо у 2014 році цю загрозу багато хто з них ставив під сумнів», - зауважив він.

«Реагуючи на зростання рівня тероризму, модернізовано структуру і завдання Центру спеціальних операцій «А», на виконання мого доручення. Сьогодні його особовий склад проходить підготовку за методиками, що успішно застосовуються у країнах – членах ЄС і НАТО», - також відзначив він.

«Новітній пріоритет СБУ – контррозвідувальний та антитерористичний захист критичної інфраструктури держави. Ми  удосконалимо контррозвідувальний режим із залученням інших складових сектору безпеки й оборони держави», - наголосив Президент, нагадавши, що відповідну концепцію затвердив у жовтні 2017 року. 

Окремо Глава держави акцентував на посиленні аналітичної складової роботи Служби, яка була повністю знищена 2013 року і працювала в інтересах Росії. «Зараз нами створено Ситуаційний центр з виявлення та аналізу загроз, започатковано інститут оперативних аналітиків. Активно впроваджуються новітні інформаційні технології», - зазначив він.

Глава держави також додав, що вже зареєстровано законопроект про Національне бюро фінансових розслідувань, яке позбавить всі інші правоохоронні органи, в тому числі і Службу безпеки, і Національну поліцію, і Генпрокуратуру, НАБУ, всі правоохоронні органи, крім цього бюро, можливостей втручатися в діяльність бізнесу. Він зауважив, що у НАБУ залишиться таке право, якщо мова буде йти про  кошти державного бюджету. «Питання боротьби з економічною злочинністю, безумовно, важливі, але у Служби є і інші важливіші пріоритети: боротьба з тероризмом, диверсіями, забезпечення безпеки держави, як головна функція, та забезпечення безпеки громадян», - підкреслив Петро Порошенко.

Він висловив сподівання, що цей Закон буде ухвалено поточного року, і це відкриє нову сторінку в стосунках влади та бізнесу, і прикрих історій, які, на жаль,  поки що трапляються у стосунках правоохоронних органів із підприємцями, більше не станеться.

Глава держави привітав офіцерів та співробітників СБУ із 26-ю річницею створення Служби та подякував кожному за віддану службу Україні. «Маєте по праву пишатися СБУ, співробітниками Служби і роботою в ім'я перемоги та заради майбутнього нашої рідної України», - сказав він.

По завершені урочистостей Глава держави ознайомився із можливостями снайперської, контрзасадної підготовки та діями тактичних груп зі звільнення заручників та надання медичної допомоги.

 

В області триває аудит земель сільськогосподарського призначення

З метою організації ефективного використання земель та уникнення їх використання із порушенням земельного законодавства в області триває аудит земель сільськогосподарського призначення.

Як зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз, велику увагу приділяють задіянню вільних земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення  з метою передачі їх в оренду місцевим фермерським господарствам та агропідприємствам через аукціони.

“Завдяки впровадженому  моніторингу  введення земель сільськогосподарського призначення і обіг, в області спостерігається активне відновлення спадщини та успадкування земельних ділянок спадкоємцями, а також ініціатива органів місцевого самоврядування в частині законодавчо встановленого обов’язку подачі заяви до суду про визнання певних земельних ділянок, що не мають спадкоємців  “відумерлою спадщиною””, – розповіла Наталія Хмиз.

 

Вихованці Винниківської школи-інтернату представлятимуть Львівщину на всеукраїнських змаганнях Football for kids

Днями у Львові у спортивному комплексі “Динамо” відбувались фінальні змагання з футзалу серед дітей з числа соціально-незахищених категорій, багатодітних сімей, вимушених переселенців із зони проведення АТО, тощо.

За підсумками районних відбіркових змагань до фіналу вийшли 3 команди: збірні учнів Жовківської, Стрілківської та Винниківскої шкіл-інтернатів, які у фінальних змаганнях визначали представника області для участі у всеукраїнському фіналі. У підсумку перше місце посіла команда Винник, срібло та бронзу здобули вихованці школи-інтернату м. Жовква та школи-інтернату с. Стрілки Старосамбірського району Львівської області відповідно. Таким чином школярі Винник представлятимуть область на фіналі всеукраїнських змагань “Football for kids”.

Переможці та призери отримали кубки та медалі, а також пам’ятні сувеніри на згадку про турнір. Організатори турніру – Головне управління Національної поліції у Львівській області, департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації, фізкультурно-спортивне товариство “Динамо”, Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

 

На Львівщині триває місячник озеленення та благоустрою

В області стартував місячник озеленення та благоустрою.  Прибирання територій розпочали 12 березня. 

Відтак, найкраще роботи з упорядкування територій парків, скверів, алей провели у Городоцькому, Кам’янка-Бузькому, Перемишлянському районах та м. Моршин.

Слід зауважити, що у Стрийському, Яворівському, Мостиському, Жовківському районах і місті Самбір ліквідували всі стихійні сміттєзвалища, які зафіксували раніше.

Найбільше впорядковано джерел у Стрийському, Жовківському, Золочівському, Жидачівському районах.

Зазначимо, місячник з озеленення завершиться 5 квітня. 

 

Яворівський НПП співпрацюватиме з ведмежим притулком «Домажир»

В адміністративному приміщенні Ведмежого притулку Домажир відбулася робоча зустріч представників притулку та Яворівського національного природного парку, на якій підписано угоду про співпрацю.

Сторони домовились налагодити узгоджені та перспективні дії для ведення організованого туризму, екопросвітницьких заходів, відпочинку та надання інших видів рекреаційних послуг, а також проводити на належному рівні іміджування установ, наявної в них рекреаційно-туристичної інфраструктури та визначні місця Розточчя з метою масового залучення туристів.

 –  Наша співпраця дасть змогу туристам відчути позитивні емоції, які дарує Розточчя, - каже директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк. – Ми запрошуємо туристів відвідати Ведмежий притулок Домажир та далі мандрувати територією Яворівського НПП, де можна ознайомитися із центром розведення дикого коня-тарпана, пройтись вздовж берегів річки Верещиця, Янівських ставів та пізнати світ водоплавних птахів, зробити прогулянку ботанічними, науково-пізнавальними стежками, обабіч яких зростають унікальні червонокнижні любка дволиста, лілія лісова, та багато інших рідкісних рослин.

– Можливості для розвитку різних видів туризму на наших об’єктах надзвичайно великі, - наголосив директор Ведмежого притулку Домажир Ігор Николин. – Тому плануємо, аналізуємо пропозиції аби кожному туристу незалежно від віку і захоплень було цікаво розважатись у природному середовищі, пізнати його, та найголовніше, оздоровитись.

В угоді передбачена співпраця у сфері організаційно-господарської діяльності щодо створення спільних туристичних маршрутів, розважальної і соціально-культурної інфраструктури. Крім цього, особлива увага зосереджена на заходах, спрямованих на охорону навколишнього середовища.

 

АРХІВ НОВИН

 
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25  
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація