Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

25.03.2018

 

На Львівщині вшанували пам'ять В’ячеслава Чорновола

Сьогодні, 25 березня, минає 19 років із дня трагічної загибелі в автокатастрофі українського політика, публіциста, літературного критика, Героя України В’ячеслава Чорновола.

Вшанувати його пам'ять біля пам’ятника видатному українцеві зібралися представники влади, духівництва, правоохоронних органів та громадськості.

«У ХХ столітті Україна мала три видатні потужні постаті , що змінили хід української історії. Серед них митрополит Андрей Шептицький, провідник Степан Бандера та, звісно ж, В’ячеслав Чорновіл.  Він прагнув не лише відновлення української держави, а й створення саме української України. Тільки тоді, на його думку, може відбутися наша держава», - зазначив під час вшанування соратник В’ячеслава Чорновола Михайло Косів.

В межах вшанування відбулося покладання квітів та лампадок до пам’ятника Чорноволу та громадське віче.

 

 

24.03.2018

 

Це перемога кожного мешканця Львівщини, - Олег Синютка, «Регіональний лідер року» загальнонаціональної програми 2017

Сьогодні, 24 березня, в Національній опері України, у місті Києві відбулось вручення нагород загальнонаціональної програми "Людина року 2017".

Цьогоріч програма "Людина року" повернула номінацію Регіонального лідера. Серед трьох претендентів на здобуття премії – нагороду здобув голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Це особлива мить. Це мить визнання Львівщини. Краю, де живуть і працюють особливі люди – талановиті, надзвичайного хисту, вміння та люди по-особливому патріотичні. У цій нагороді, насправді, праця кожного з двох з половиною мільйонів мешканців Львівщини», - зазначив Олег Синютка.

Так, окрім голови Львівської ОДА Олега Синютки, лауреатами номінації стали голова Київської ОДА Олександр Горган та голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Нагадаємо, загальнонаціональна програма «Людина року» — програма, яка передбачає присудження титулу «Людина року» в Україні за професійні і суспільно значимі досягнення. Програма заснована в 1995 році.

Проект охоплює всі регіони України. Лауреатів програми визначають шляхом експертного опитування, остаточне рішення приймає Вища академічна рада програми. 

 

На Личакові вшанували пам’ять Ігоря Білозіра

Сьогодні, 24 березня,  у день народження видатного українського артиста, лідера ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять композитора.

До могили митця прийшли покласти квіти директор департаменту культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало, близькі та друзі композитора, студентська молодь та громадськість.

"Цей день особливий і такий ж сонячний, яким і був сам Ігор Білозір. Треба було віддати життя, життя великої людини за українське - українську пісню, слово. Це велика жертва, але вона не була марною. Це той урок, який ми маємо пройти усі разом, щоб ще раз утвердитися в тому, що ми українці і лише нам будувати свою державу і творити власну історію самостійно. У Ігоря Білозора була пісня та талант від Бога і вони сьогодні живуть вічно, попри всі війни та незгоди", - зазначила Мирослава Туркало.

Біля могили митця провели чин панахиди, а Львівська державна академічна хорова капела "Дударик" виконала твори композитора Ігоря Білозора.

Довідка:

Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові у Галичині. Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Перші музичні композиції І. Білозіра виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся у 1969 році на Львівському радіо в передачі «Мандрівний меридіан».

Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді.

Від 1977 року — керівник ВІА «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу, від 1979 — художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії, що виконує більшість його пісень донині.

Побитий 8 травня 2000 року у кав'ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. Внаслідок завданих травм 28 травня 2000 року помер у лікарні. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле № 2).

 

 

23.03.2018

 

Архітектор представив проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові

Сьогодні, 23 березня, під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки із учасниками Революції Гідності архітектор Михайло Хохонь представив проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні, який хочуть встановити на Сихові, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

“Ідея меморіалу - показати сплеск гніву, який зібрався у людей у той час на Майдані. У центрі споруди – меморіал Героям Небесної Сотні як символ України, від нього відходять промені як уособлення ключових дат Революції Гідності. Позаду пам’ятника облаштовано музей, попереду площа для відпочинку, культурних заходів, а також передбачається облаштування доріжок, озеленення і реконструкція сухого фонтану”, – розповів Михайло Хохонь.

Як зазначив голова громадського комітету Олександр Ворона,  ідея спорудження пам’ятника виникла у травні 2014 року, конкурсна комісія рекомендувала цей проект у 2017 році.

 

Учасників Майдану прирівняли до учасників бойових дій

Учасникам Революції Гідності, які включені у перелік Міністерства охорони здоров’я України на отримання виплат, доступні такі ж пільги, як і ветеранам війни. На цьому сьогодні, 23 березня, під час зустрічі очільника області з майданівцями, наголосив заступник директора департаменту соціального захисту населення ЛОДА Віктор Степанюк.

«На учасників Майдану, які включені в списки МОЗ, поширюється дія Закону України, яка регулює надання пільг учасникам бойових дій. До основних пільг відноситься 75 % знижка  на оплату житлово-комунальних послуг, право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, разова виплата до 5 травня. Повний перелік пільг, а їх є понад 25, визначений в статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», - наголосив Віктор Степанюк.

Зазначимо, що зміни до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вступили в дію наприкінці лютого 2018 року.

 

На Львівщині розглядають можливість запровадження «Єдиного вікна» для майданівців

В області розглядають можливість запровадження «Єдиного вікна» для надання допомоги постраждалим учасникам  Революції Гідності. Таку ініціативу озвучили сьогодні, 23 березня, під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з постраждалими майданівцями.

«Єдине вікно» функціонуватиме на базі Львівського обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках, та стане платформою співпраці державних органів, представників медичної, правоохоронної та соціальної сфери для надання комплексної допомоги постраждалим під час Революції Гідності.

«Наші переконання змінили історію України. І дуже важливо зараз не залишатись осторонь проблем тих, хто постраждав під час Революції Гідності, відстоюючи права і свободи людини, та європейське майбутнє України», -  наголосив Олег Синютка.

Додамо, що в межах зустрічі очільника області із постраждалими майданівцями порушили питання про надання статусу, забезпечення державними та обласними  соціальними гарантіями, встановлення інвалідності та медичного забезпечення учасників Революції Гідності.  

 

В межах Програми секторальної підтримки в області реалізують низку проектів

За кошти секторальної бюджетної підтримки ЄС на Львівщині упродовж 2018-19-х років реалізують більше десятка проектів. Про це сьогодні, 23 березня, в межах інформаційної сесії «Нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини», розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Це проекти у напрямку інноваційної економіки, інвестицій, сільського розвитку, розвитку людського потенціалу, туризму, загальноукраїнська солідарність.

«Перший проект передбачає відшкодування відсотків за кредитами, які надаються суб’єктам малого бізнесу. Він є продовження Обласної цільової програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області. Сюди ж включена підтримка підприємницької ініціативи учасникам АТО. Надзвичайно важливим проектом є моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів. Зокрема цей проект нас підштовхнув до ще однієї ініціативи – створення Львівського освітньо-промислового хабу. Ми вже провели декілька зустрічей із суб’єктами підприємницької діяльності і можемо сказати, що вже на виході є три промислові кластери: в будівельній індустрії, приладобудуванні та галузі легкої промисловості», - зазначив Роман Филипів.

Окрім цього, проекти: нові точки зростання для сталого розвитку гірських територій Львівської області, історико-культурний парк «Древній Звенигород», розробка інтегрованої стратегії просторового розвитку територій уздовж державного кордону України та Польщі, інформаційно-аналітична підтримка підвищення енергоефективності та інвестиційно-інноваційного розвитку господарського комплексу Львівської області.

Серед нових проектів - агротуристичний кластер Горбогори, будівництво школи в селі Оброшине Пустомитівського району, Велокарпатія, створення сучасного центру культури і дозвілля Великолюбінської ОТГ.

Загалом Львівщина подала понад 90 проектів на конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за кошти секторальної бюджетної підтримки ЄС.

«Львівська область пройшла досить тривалий але продуктивний процес підготовки проектів, які були подані на конкурс проектів, що будуть фінансуватись за рахунок секторальної підтримки ЄС. Загальний бюджет цього конкурсу 634,3 млн грн і в результаті роботи усіх областей, в тому числі центральних органів виконавчої влади, було підготовлено і подано 542 проекти. Проміжним результатом нашої праці стало те, що Львівська область подала 94 проекти і це в рази більше аніж усі інші регіони», - додав Роман Филипів.

 

Представників ОТГ навчали реалізовувати молодіжну політику на місцях

Сьогодні, 23 березня, відбулася зустріч з відповідальними за реалізацію молодіжної політики у районних державних адміністраціях та об’єднаних територіальних громадах.

В межах зустрічі, що відбулась у Львівському обласному молодіжному центрі, презентували проект щодо цифр, фактів та акцентів щодо проведення молодіжної політики на місцях.

«Віднайти людей, заохотити їх і зробити лідерами, які поведуть за собою інших, – це складне завдання. Але молодь може зробити таке, що не під силу нікому. Успіх молоді – це наш спільний успіх. Зуміємо скерувати молодь до об’єднання та розбудови – можемо бути спокійними за майбутнє держави. А разом ми це зробити зможемо», - зазначив під час зустрічі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Під час зустрічі порушили також питання актуальність створення молодіжних просторів, як місць для самореалізації молоді, проведення профорієнтаційних екскурсій та заходів неформальної освіти для молоді, необхідність посилення роботи щодо військово-патріотичного виховання дітей та молоді, а також можливість залучення фінансового ресурсу, для проведення заходів на місцях (на прикладі Львівської облдержадміністрації та Міністерства молоді та спорту України).

 

Завершили фінансування пенсій за березень

23 березня відповідно до графіка поденного фінансування пенсійних виплат на поточний місяць, головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області завершено в повному обсязі фінансування пенсій та грошових допомог за березень.

Загальна сума видатків на виплату пенсій і грошових допомог за березень поточного року склала 1615,0 млн. грн., в т.ч. на виплату підвищенних пенсій військовослужбовцям - 20,6 млн гривень.

Перерахунок пенсій військовослужбовцям триває. 

 

Львівщина отримала майже два мільйони гривень на виплату допомоги дітям-сиротам

У березні Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Грошове забезпечення виплатили батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 1 млн 892,1 тис грн.

Як повідомив начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Володимир Лис, отримані кошти скерували з обласного міським і районним бюджетам для використання за цільовим призначенням.

Загалом від початку року Львівщина отримала таку соціальну допомогу в сумі  - 5 млн 704,5 тис грн.

 

Завершився молодіжний проект «Курс свідомих «Включайся!»

Сьогодні, 23 березня, в межах курсу для молоді «Включайся!» для учасників було проведено заняття із навиків самооборони та важливості особистої безпеки.

Під час тренінгу, інструктори з тактики управління патрульної поліції Львівської області – Павло Цабан та Павло Бесага, розповіли учасникам про юридичну безпеку, а також наголосили на ключовому завданні самооборони - збереженні життя та втечі від нападника.

Молодь мала змогу отримати теоретичні та практичні навички особистої безпеки, освоїли основні техніки захисту та відпрацювали прийоми уникнення нападу.

Важливо, що під час заняття, учасники мали змогу відпрацювати прийоми у змодельованих патрульними ситуація.

Нагадаємо, що в межах курсу свідомих «Включайся» упродовж трьох днів учасники вивчали ключові навики особистої безпеки: психологію стресу в небезпечних ситуаціях, домедичну допомогу та ефективну самооборону.

Організатори курсу - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, Управління патрульної поліції Львівської області, ГО «Курси першої домедичної допомоги «САВ» та Львівський обласний молодіжний центр.

 

Львівщина представляє туристичний та курортний потенціал на «GLOBalnie 2018» в Катовіцах

Сьогодні, 23 березня, в Катовіцах (Республіка Польща) стартувала масштабна туристична виставка «GLOBalnie 2018», де Львівська область вперше представляє свої туристичні та курортні пропозиції.

Міжнародна туристична виставка вже більше двох десятків років є однією з найбільших туристичних подій в Польщі, яка щороку збирає понад вісім тисяч візитерів.

Впродовж трьох днів з 23 до 25 березня 2018 року на « GLOBalnie 2018» зберуться професіонали туристичного ринку національного та міжнародного рівня, які представлятимуть екстремальний, гірськолижний, дитячий, діловий, медичний, екологічний, оздоровчий туризм, курорти, санаторії, а також авіакомпанії та багато іншого.

 

На Львівщині оголосили конкурс проектів на підтримку соціально незахищених категорій населення

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації оголошує конкурс з визначення мікропроектів, розроблених громадськими та благодійними організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка.

Проекти (програми, заходи), що подаються для участі у конкурсі, мають бути спрямовані на підтримку:

-  осіб з інвалідністю;

-  осіб з вадами зору;

-  осіб з вадами слуху;

-  дітей та молоді з інвалідністю;

- бездомних громадян та осіб, які відбули покарання та повернулися з місць позбавлення волі;

- родин загиблих учасників АТО та Героїв Небесної Сотні;

- учасників АТО та їх сімей;

- осіб похилого віку;

- ветеранів війни, учасників бойових дій та учасників національно-визвольних змагань, осіб потерпілих від політичних репресій та в’язнів концентраційних таборів;

- дітей сиріт;

- осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи;

- внутрішньо переміщених осіб;

-  багатодітних сімей.

Громадська чи благодійна організація може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.

У межах конкурсу можуть бути підтримані такі види діяльності:

- проведення конференцій, панельних дискусій, круглих столів, конгресів, симпозіумів, тренінгів, курсів, навчальних семінарів, фестивалів, виставок;

- випуск поліграфічної продукції;

- розробка та друк методичних матеріалів;

- організація та проведення інформаційних кампаній;

- проведення культурно-просвітницьких заходів;

- оздоровлення та відпочинок;

- реабілітаційні заходи (соціальна, фізична реабілітація);

- соціальна адаптація;

- проведення інформаційних кампаній в тому числі створення соціальних роликів та телепередач;

- організація дозвілля;

- психологічна реабілітація, адаптація.Громадська організація може подати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.

За рахунок бюджетних коштів фінансуватимуть не більше 70% вартості програми (проекту, заходу). Обсяг фінансової підтримки становитиме до 50 тис. грн. У разі визнання проекту переможцем Конкурсу, конкурсна комісія визначає обсяги бюджетних коштів для виконання кожного проекту з дотриманням принципу відповідність кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту), заходу соціально-господарській кон’юнктурі на території Львівської області.

Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі. Усі документи (кожна сторінка), що містяться у конкурсній пропозиції, повинні скріплюватися печаткою Організації.

Конкурсні пропозиції приймають до 6 квітня щоденно, окрім вихідних та святкових днів, з 10-00 до 17-00 год. за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, к. 404.

Контактна особа – Собашкевич Наталія Андріївна, спеціаліст департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, тел.: (032) 255-41-68, e-mail: dszn.proekt@gmail.com  

 

В області стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад

Сьогодні, 23 березня, в межах інформаційної сесії «Нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини» оголосили старт Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад. Конкурс паралельно реалізовуватиметься одразу у 4 областях – Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій.

«Департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва виконується Регіональна програма з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018-2020 роки. У рамках програми передбачається проведення конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад. Бюджет конкурсу відповідно до програми - 2 млн грн, максимальний бюджет проекту - 250 тис грн.. Мінімальний розмір власного внеску - 20% від загального бюджету», - зазначив т.в.о. директора департаменту Тарас Олійничок.

В межах конкурсу реалізують проекти в межах однієї області, а також міжобласні.

Серед пріоритетних напрямків - транскордонне співробітництво, популяризація історико-культурної спадщини, збереження природної спадщини, розвиток інформаційно-комунікаційних технологій.

Учасниками Конкурсу можуть бути органи місцевого самоврядування, самоорганізації населення, громадські організації та благодійні фонди.  

 

Співпраця заради туристів: у «Домажирі» відбулась зустріч керівників і спеціалістів господарів та Яворівського національного природного парку

В адміністративному приміщенні ведмежого притулку «Домажир» відбулася робоча зустріч керівників і спеціалістів господарів та Яворівського національного природного парку. У межах зустрічі підписали угоду про співпрацю – сторони домовились налагодити узгоджені та перспективні дії для ведення організованого туризму, екопросвітницьких заходів, відпочинку та надання інших видів рекреаційних послуг, а також проводити на належному рівні іміджування установ, наявної в них рекреаційно-туристичної інфраструктури та визначні місця Розточчя з метою масового залучення туристів.

В угоді передбачена співпраця у сфері організаційно-господарської діяльності щодо створення спільних туристичних маршрутів, розважальної і соціально-культурної інфраструктури. Крім цього, особлива увага зосереджена на заходах, спрямованих на охорону навколишнього середовища.

"Наша співпраця дасть змогу туристам відчути комплекс позитивних емоцій, які дарує Розточчя, - наголосив директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк. - А це найголовніше для туристів, яких запрошують відвідати ведмежий притулок «Домажир», ознайомитися із центром розведення дикого коня-тарпана, пройтись вздовж берегів річки Верещиця, Янівських ставів та пізнати світ водоплавних птахів, прогулятись ботанічними, науково-пізнавальними стежками".

"Можливості для розвитку різних видів туризму на наших об’єктах надзвичайно великі, - додав директор Ведмежого притулку Домажир Ігор Николин. - Тому плануємо, аналізуємо пропозиції, аби кожному туристу незалежно від віку і захоплень було цікаво розважатись у природному середовищ, пізнати його, та найголовніше, оздоровитись".

 

На потреби області виділили за тиждень 80,6 млн гривень

Зазначене фінансування видатків дозволило забезпечити соціальні потреби населення та життєдіяльність бюджетних установ обласного підпорядкування.

Поряд з поточними видатками виділялись кошти на вивезення твердих побутових відходів у м. Львові в сумі 2,5 млн грн, відшкодування відсотків за кредитами, отриманими мешканцями на енергозбереження – 2,1 млн грн, також надано кошти в розмірі 8,9 млн грн на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Окрім того, було надано 2,4 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток для капітального ремонту приміщень пологового корпусу Львівської обласної клінічної лікарні.

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних  посад:

головного спеціаліста відділу інвестиційної та кошторисної діяльності управління дорожнього господарства;

головного спеціаліста відділу інвестиційної та кошторисної діяльності управління дорожнього господарства;

провідного спеціаліста відділу інвестиційної та кошторисної діяльності управління дорожнього господарства.

Кваліфікаційні вимоги:

- бакалавра, молодшого бакалавра;

- досвід роботи не обов’язковий;

- вільне володіння державною мовою.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

Копію паспорта громадянина України.
Письмову заяву на участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби до якої додається резюме у довільній формі.
Письмову заяву, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону
Копію (копії) документа (документів) про освіту.
Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.
Заповнену особову картку встановленого зразка.
Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»).

Документи приймають за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб.455 до 16:45 год. 06 квітня 2018 року. Контактний тел: 2999-367

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням

 

На соціальну підтримку учасників АТО – понад 260 тисяч гривень

Цими днями з обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділено 264,6 тисяч гривень.

Вказані кошти спрямовано на виплату соціальної допомоги дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні з розрахунку 2,5 тисячі гривень кожній дитині.

З початку року на виплату соціальної допомоги дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні виділено 1,4 млн гривень. Загалом на реалізацію цієї  обласної програми у 2018 році передбачається 27 млн гривень.     

 

Підвищення конкурентоздатності на ринку праці – ключове питання круглого столу з освітянами та управлінцями

Сьогодні, 23 березня, у приміщенні НУ «Львівська Політехніка», відбувся круглий стіл на тему «Підвищення конкурентоздатності на ринку праці органів місцевого та державного управління в умовах децентралізації». Організатори заходу – Громадська рада при Львівській ОДА та Департамент внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.

«Реформа децентралізації - це платформа, на яку потрібно далі накладати всі інші дії, заходи і стратегії. Це реформа освіти, охорони здоров’я, дорожнього господарства і всі інші реформи, які необхідні для цілісного розвитку території і області та країни в цілому. За 2017 рік в ОТГ тільки з основних інфраструктурних джерел було вкладено понад 170 млн гривень. Цими громадами було зреалізовано 245 інфраструктурних проектів і сьогодні дуже важливо піднімати питання пов’язані з кадровою політикою територіальних громад. В цьому контексті велику роль відіграють і вищі навчальні заклади, професійно-технічні навчальні заклади і громади. І тут потрібно говорити про підготовку нових фахівців, які би поповнили кадрове забезпечення і місцевого самоврядування і державної влади», - зазначив Роман Филипів.

Відтак порушили питання процесу децентралізації та стану кадрового резерву в об’єднаних територіальних громадах, а також готовність випускників ВИШів до державної служби в умовах децентралізації.

Захід об’єднав управлінців, освітян, наукове середовище, студентів та представників профспілок державних служб.  

 

Діти учасників АТО з Львівщини пройдуть тижневу реабілітацію у Грузії

Сьогодні, 23 березня, 10 дітей учасників АТО із Львівщини поїхали в Грузію на відпочинок.

Тижневу реабілітацію діти Героїв пройдуть у курортному місті Бакуріані, де на них чекає цікава відпочинково-розважальна програма.

Як повідомили у департаменті  соціального захисту населення Львівської ОДА, до Грузії вирушили діти із Городоцького, Миколаївського, Жидачівського, Кам'янка-Бузького, Бродівського, Пустомитівського, Яворівського та Мостиського районів Львівської області.

Зазначимо, поїздку організували у межах соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну» за підтримки та сприяння Львівської обласної державної адміністрації, Посольства України в Грузії та Міністерства освіти Грузії.

 

«Кажани» їдуть до Чернігова на матч плей-офф

Волейбольний клуб «Барком-Кажани» їде до Чернігова. 24 березня там відбудеться матч Чемпіонату України плей-офф з ВК «Буревісник-ШВСМ».  Гра стартує о 12:00 годині у СЗ НУ “Чернігівський колегіум” ім. Т. Шевченка, вул. Гетьмана Полуботка, 53.

Натомість у середу, 28 березня, львів’яни прийматимуть чернігівчан у Львові з матчем-відповіддю. Початок гри – о 17.30 годині у ПС «Галичина». Квитки на матч можна придбати вдень матчу в касі «Галичини». У випадку нічийного рахунку, додаткова гра у Львові відбудеться 29 березня, о 11.00 годині.

За результатами регулярних матчів  ВК «Барком-Кажани» посідає другу сходинку турнірної таблиця Чемпіонату України з волейболу.

 

Цьогоріч Львівщина та Луганщина продовжать освітні обміни

Сьогодні, 23 березня, в межах інформаційної сесії «Нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини», оголосили старт Конкурсу освітніх обмінів між закладами Львівської та Луганської областей.

«Перші обміни між освітянами відбулись у 2016 році. За цей період обміни набули зовсім іншого характеру: це і особисті контакти і набутий педагогічний досвід, запозичені освітні методики. Цього року участь у конкурсі можуть брати не лише школи, це і відділи освіти, громадські організації, педагоги тощо. Від учасників конкурсу ми очікуємо партнера на Луганщині і ініціативу. В свою чергу -  забезпечимо всебічну підтримку», - зазначила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Серед передбачених заходів – обмінні візити педагогічних працівників, візити між учнями закладів освіти, спільні національно-патріотичні проекти, проведення тренінгів, зустрічі молоді, промоційні проекти.

Проектні заявки можна подати до 15 травня.

 

На Львівщині стартував фестиваль – конкурс «Лемківська писанка»

Сьогодні, 23 березня, в Українському Католицькому Університеті  стартував фестиваль-конкурс «Лемківська писанка»

У межах фестивалю  відбуваються майстер – класи з писанкарства під керівництвом народних майстрів. Другий день розпочнеться фольклорним святом в  ДШНМ. Традиційно відбуватимуться круглі столи за участю наукових працівників музеїв, дослідників Лемківщини, художників, мистецтвознавців, педпрацівників ДШНМ і гостей фестивалю:

 • «Народні традиції та звичаї лемків, їх розвиток у сучасній культурі та побуті»;

 • «Лемки в етнокультурному просторі України»;

 • «Великодні традиції та закодоване письмо лемківської писанки»;

 • «Творчість Богдана – Ігора  Антонича та її контексти»

В останній день фестивалю  учасники спільно з парафіянами Лемківської церкви , що у Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького у  Львові, візьмуть участь в  урочистому  Богослужінні. 

 

«Ініціатива обмінів покликана об’єднати та краще пізнати культуру заходу та сходу України», - Мирослава Туркало

Сьогодні, 23 березня, стартує Конкурс культурних обмінів між закладами Львівської та Луганської областей. Про це, під час інформаційної сесії «Нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини», розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

«Ініціатива  обмінів  покликана об’єднати та краще пізнати культуру заходу та сходу України. І такий досвід минулого року приніс свої результати. До прикладу окрім напрацювання особистих контактів між працівниками культури обох областей, торік колектив музичного коледжу з Дрогобича перебував з візитом в Сєвєродонецькому музичному училищі. Також коледж культури і мистецтв співпрацює із школою мистецтв у місті Щастя і там вже створені два хореографічні колективи в репертуарі яких є галицькі постановки. 21 проект ми реалізували завдяки програмі «Український Донбас»», - наголосила Мирослава Туркало.

Заявки на конкурс можуть подавати - музеї, театри, філармонії, концертні організації, мистецькі колективи, народні доми, заповідники, культурно-просвітницькі центри, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади та мистецькі студії, структурні підрозділи з питань культури райдержадміністрацій та міст обласного значення, а також громадські організації, що діють у галузі культури у співпраці з аналогічними установами, закладами та організаціями Луганської області.

Прийом заявок до 15 травня.

 

На Львівщині відзначили річницю створення Національної Гвардії

Сьогодні, 23 березня, відбулись урочистості з нагоди четвертої річниці створення Національної гвардії України.

У святковому дійстві взяла участь заступник керівника апарату Львівської ОДА Оксана Томашук.

«Насправді 4 роки - це невеликий відлік, але ви за цей час пройшли значний шлях: від створення до вдосконалення. Ви одні із перших стали на захист нашої незалежності. Ми пишаємось вами і покладаємось на вас», - привітала нацгвардійців Оксана Томашук.

Окрім того,  за сумлінне виконання службових обов’язків, відданість українському народові, мужність і героїзм, проявлені під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції, та з нагоди Дня Національної гвардії України Почесною грамотою облдержадміністрації та Подякою голови облдержадміністрації нагородили вісьмох нацгвардійців.

 

Представники Львівської ОДА ознайомились із системою запобігання та протидії насильству у Румунії

Делегація з Львівщини взяла участь у навчальній поїздці до Румунії з питань запобігання та протидії насильству за ознакою статі та домашньому насильству.

Учасниками навчальної поїздки є представники Львівської облдержадміністрації - заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк, начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Уляна Дорош.

Впродовж навчального візиту учасники вивчають румунську систему запобігання та протидії насильству: законодавче забезпечення, стратегії попередження та реагування, роль і роботу правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я та спеціалізованих служб підтримки для постраждалих і кривдників.

Також ознайомлюються з найкращими практиками у запобіганні та реагуванні на домашнє насильство, які можуть сприяти більш ефективній міжвідомчій взаємодії в Україні.

Одним із головних здобутків Румунії у сфері протидії ґендерно - зумовленому насильству є впровадження підходу, що орієнтований на постраждалих, у роботу усіх ланок системи реагування.

Навчальна поїздка організована у межах проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», який фінансується урядом Великої Британії.

 

Стартував конкурс обмінів між ЗМІ Львівської та Луганської областей

Сьогодні, 23 березня, в межах інформаційної сесії «Нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини», оголосили старт Конкурсу обмінів між засобами масової інформації Львівської та Луганської областей. Конкурс спрямований на зміцнення міжрегіональної співпраці та загальноукраїнської солідарності шляхом створення спільних медійних продуктів.

«Інформаційна складова є зараз однією з найважливіших і саме завдяки інформаційним кампаніям ми доносимо важливу інформацію. Медійний обмін дозволяє охопити широку аудиторію. У нас в області дуже сильна журналістика, це і радіо, телебачення, видання і я вірю, що цей проект матиме успіх», - зазначила т.в.о.директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

У межах обміну передбачено створення спільних медійних продуктів, навчання регіональних журналістів, організація освітніх прес-турів для регіональних медіа, громадських журналістів та блогерів, підтримка конструктивного діалогу щодо міжрегіональної співпраці через залучення до теле- і радіопрограм представників місцевої влади, незалежних експертів та журналістів.

Участь у конкурсі можуть взяти ЗМІ, медіа-організації, органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади, недержавні організації, які працюють над проектами, пов’язаними з медіа. Обов’язковою умовою участі є співпраця з аналогічними установами, закладами та організаціями Луганської області.

Проектні заявки можна подати до 15 травня. Реалізація проектів-переможців конкурсу – червень-листопад.  

 

Служба безпеки України святкує 26-річчя

Сьогодні, 23 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка взяв участь в урочистостях з нагоди 26-ої річниці створення Служби безпеки України.

Заходи розпочалися виконанням Гімну та хвилиною мовчання за полеглими співробітниками СБУ.

«Завдяки Службі безпеки ми сьогодні маємо зовсім іншу державу, ніж мали 4 роки тому. СБУ демонструє як працювати і на мирній території України, і на тимчасово окупованій частині. Українці переконалися, що можуть покластися на Службу безпеки. Ми дякуємо вам за те, що ви є, що ви стоїте на сторожі нашого спокою. Українська спецслужба на своєму місці, і робить самі ті речі, які є в інтересах українського народу. Пройде трохи часу, і ми уже будемо говорити не про війну і боротьбу з корупцією, а про те якою могутньою і сильною є наша держава. І в цьому буде ваша заслуга», - привітав зі святом працівників Служби безпеки Олег Синютка.

Окрім того, за досягнення вагомих результатів в оперативно-службовій діяльності та з нагоди відзначення 26-ї річниці створення Служби безпеки України Почесною грамотою облдержадміністрації та цінним подарунком нагородили трьох старших офіцерів Управління Служби безпеки України у Львівській області.

 

На Львівщині відбулась акція, приурочена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом

Сьогодні, 23 березня, у парку “На валах” навпроти Львівської облдержадміністрації Благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» організували акцію, приурочену Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

До акції долучились керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська та директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

У межах акції відбувся флеш-моб "Квітни, не хворій” #ЗупинимоТуберкульоз, під час якого організатори дарували посадовцями у сфері охорони здоров’я Львівської області букети білих ромашок як символ чистих легень.

“Така акція привертає увагу суспільства до цієї хвороби, що туберкульоз можна вилікувати при вчасному зверненні до лікаря”, – зазначила Маріанна Вільшинська.

Як повідомив головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з фтизіатрії Любомир Рак, на Львівщині за останні роки знизились показники захворювання на туберкульоз.

“Якщо в найгірші роки на Львівщині хворіло на туберкульоз впродовж року  2 – 2,5 тисяч людей, то за 2017 рік захворіло 1356 осіб. У нас по всіх показниках є зниження захворюваності, у тому числі і дітей, минулого року захворіла 41 дитина, на важкі форми туберкульозу жодна дитина не захворіла. Смертність від туберкульозу зменшилась у 2017 році – 249 проти 257 осіб у 2016. Завдяки реалізації на Львівщині міжнародного проекту «Challenge TB (PATH)» було поставлено квантіфероновий тест та Hain-тест для визначення на молекулярно-генетичному рівні мікобактерію туберкульозу та чутливості до препаратів І та ІІ ряду, - розповів Любомир Рак.

Зазначимо, така акція відбувається в 11 регіонах України.

 

Авіаквитки мають бути доступними для більшості українців – Президент під час підписання контрактів з авіакомпанією Ryanair

Президент Петро Порошенко взяв участь у церемонії підписання контрактів між ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ДП «Міжнародний аеропорт «Львів імені Данила Галицького» та авіакомпанією Ryanair.

Глава держави подякував керівництву компанії Ryanair, українській команді. «Дуже приємно, що ми почали цю фантастичну співпрацю», - сказав він. Президент наголосив, що приділяє багато уваги питанню доступності авіаквитків, оскільки це не просто можливості перевезення за дуже конкурентними тарифами сотень тисяч, якщо не мільйонів українських громадян.

«Це як знак якості – якості інвестиційного клімату, якості умов для конкуренції. Я дуже мріяв про це, коли 11 червня ми відкривали символічні двері в Європу, коли запроваджували безвізовий режим», - наголосив Глава держави. Він нагадав, що це відбувалося на Закарпатті за участі Президента Словаччини.

«І тоді перше питання було – дуже важливо, що ми отримали безвіз, але як отримати дешеві можливості за конкурентними цінами подорожувати до Європи. Відповідь дуже проста – створіть конкуренцію на ринку авіаперевезень. Бо залізниця сьогодні вже працює і квитки є доступними, автобусне сполучення – розширюється, і авіаквитки, безумовно, мають бути доступними для більшості українських громадян», - зауважив Петро Порошенко. За словами Глави держави, Ryаnair буде здійснювати польоти за 10 напрямками з Києва і 5 напрямками зі Львова.

Президент привітав всіх українців з цією можливістю. «Середня вартість квитка для України буде нижче 40 євро. Це дуже конурентні ціни. І компанія розраховує за перший рік перевезти мільйон українців», - зазначив Президент.

За словами Президента, аеропорт «Бориспіль», за інформацією його керівника Павла Рябікіна, перевіз минулого року 10,5 млн пасажирів. Він також зауважив, що аеропорт Львова перевіз 1 млн пасажирів. «Декілька років тому ми про це навіть мріяти не могли», - зазначив він.

Водночас, Президент наголосив, що це не все, що збирається робити Ryanair в Україні. «Моя команда ретельно обговорили з ними можливість створення тут ІТ-центра Ryanair. Україна славиться своїми ІТ-шниками. І навіщо їм їхати у Варшаву, Вроцлав, Дублін, в Естонію, коли дуже конкурентна робота і сотні робочих місць можуть бути створені в Україні?», - сказав він

Крім того, ведуться  переговори про можливе створення центру обслуговування і це також важливо для остаточного закріплення Ryanair в Україні.

«Але найголовніше для українців, які отримали безвізовий біометричний паспорт, з яким не потрібно стояти довгі черги в посольствах, консульствах чи візових центрах, в Інтернеті купивши за 10 чи 19 євро квиток Ryanair, на власні очі можуть переконатися у правильності вибраного нами шляху розвитку - європейського розвитку України», - підкреслив Петро Порошенко.

Він висловив переконання, громадяни України підтримають пропозицію Президента про внесення у Конституцію і остаточне, незворотнє закріплення в Основному законі європейського і євроатлантичного напрямку розвитку нашої держави. «Бо краще один раз побачити ніж сто раз почути. І можливість у цьому переконатися, можливість це побачити на власні очі на сьогоднішній день стає набагато реальнішою», - зазначив він.

При цьому Президент зауважив, що єдине про що він шкодує, що для запуску першого рейсу буде потрібен певний час, близько півроку. За його словами, перші польоти очікуються приблизно у жовтні, бо для України потрібно закупити окремі літаки, створити всю необхідну інфраструктуру і сервіс.

«Мене попросили дуже обережно висловлюватись про подальші кроки розвитку. Але я все ж таки скажу про це - я звернувся до наших партнерів Ryanair із проханням проаналізувати і створити конкурентні можливості перевезень пасажирів всередині країни. Я також отримав дуже позитивну і схвальну відповідь», - розповів Глава держави.

Президент зауважив, що конкуренція - це рух вперед. «А Ryanair дуже сильний конкурент і приємно, що він сьогодні підтверджує конкурентність українського ринку авіаперевезень саме звідси - з «Борисполя», з Києва, з України», - сказав він.

В свою чергу, головний виконавчий директор компанії Рейнеір Майкл О’Лірі подякував Президентові, його команді та Уряду за підтримку і сприяння у виході компанії на український ринок.

«Нам дуже приємно бути сьогодні в Києві і фінально оголосити про новую інвестицію в Україну», - сказав Майкл О’Лірі. Він повідомив, що компанія оголошує 10 нових рейсів з Києва та 5 рейсів зі Львова. «Я хочу запевнити Президента, що це лише початок серйозних інвестицій в Україну, які ми плануємо швидко збільшити», - підкреслив Майкл О’Лірі.

Він підкреслив, що таке рішення стало можливим завдяки діям Президента, українського Уряду щодо запровадження безвізового режиму для українців і відкрило можливість приходу в нашу країну такого потужного лоукост-авіаперевізника як Рейнеір. Майкл О’Лірі також зазначив, що компанія очікує, що 40% пасажирів становитимуть відвідувачів України з країни Європи.

Головний виконавчий директор підкреслив, що переговори з українським Урядом були напруженими і, в результаті «Україна перемогла Ірландію». Однак, Глава держави наголосив, що це ситуація «win-win», коли виграють обидві сторони.

Майкл О’Лірі також зазначив, що крім міжнародних перевезень компанія розглядає можливість запуску внутрішніх рейсів в Україні та відкриття нових напрямків з різних міст нашої країни до європейських країн.

 

В області презентують нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини

Сьогодні, 23 березня, у сесійній залі Львівської облради стартувала інформаційна сесія «Нові конкурсні та проектні можливості для громад Львівщини». Учасникам сесії презентують підсумки участі Львівської області у конкурсі проектів в рамках Програми секторальної підтримки регіонального розвитку та проекти-переможці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» у рамках зазначеної Програми, зокрема «Карпатська мережа регіонального розвитку» та «Схід і Захід разом: будуємо довіру з шкільної парти».

Серед учасників заходу - голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Хочу, щоб і надалі наша співпраця із Львівською обласною радою приносила позитивні зміни. Ми лідируємо серед областей Карпатського регіону. Переконаний, до цього проекту найближчим часом зможемо залучити, окрім Польщі та Румунії, й інші сусідні країни. Наша лідируюча функція – це не лише можливості, але й важливі обов’язки. Для нас важливі конкретні результати в конкретних проектах. У порівнянні із іншими області ми України, Львівщина – значно попереду. Але нам потрібно зробити ще дуже багато для того, щоб люди відчули, що зміни і зрушення є», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

У межах заходу дадуть офіційний старт чотирьом великим конкурсам, які адмініструватиме Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна»: конкурс освітніх обмінів між закладами Львівської та Луганської областей, конкурс культурних обмінів між закладами Львівської та Луганської областей, конкурс обмінів між засобами масової інформації Львівської та Луганської областей, а також конкурс ініціатив місцевих карпатських громад.

 

Сьогоднішня велика угода з Ryanair відкриє європейські обрії для ще більшої кількості українців, - Президент

Сьогодні, 23 березня, керівники аеропортів «Бориспіль» та «Львів» Павло Рябікін та Тетяна Романовська підписали угоду про співпрацю з директором авіакомпанії Ryanair Майклом О’Лірі. Перші рейси заплановані на жовтень.

Із важливою для розвитку інфраструктури України угодою підписантів привітав Президент України.

«Сьогоднішня велика угода з Ryanair відкриє європейські обрії для ще більшої кількості українців. Авіакомпанія продає найдешевші квитки у Європі, середній тариф, як мене поінформували, складає 49 євро. Компанія здійснює 1800 маршрутів в 34 країни світу. Природно, що домовитися з подібним гігантом не так просто. Отож, вітаю сторони із досягненням угоди на засадах взаємної вигоди і комфорту для пасажирів», — зазначив Петро Порошенко.

За словами Президента України, Ryanair відкриє 10 напрямків з Києва і 5 напрямків зі Львова в Європу. Найдешевші квитки коштуватимуть від 10 євро. У планах компанії –  за перший рік перевезти близько 1 млн українців. Перші польоти заплановані на жовтень.

 

“Активне громадянське суспільство - складова сильної країни”, - Маріанна Вільшинська

Сьогодні, 23 березня, стартував ІІ Всеукраїнський Форум громадських організацій “Партнерство і порозуміння задля активного та відповідального громадянського суспільства”.

Учасників заходу привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

“Активне громадянське суспільство - складова сильної країни. Обмінюйтесь цікавими ідеями, втілюйте їх, бо українці завжди були і є думаючою незалежною нацією і тільки разом, своєю наполегливою працею, знаннями зможемо збудувати успішну державу”, – зазначила Маріанна Вільшинська.

Під час форуму відбудеться низка майстер-класів та дискусійні панелі.

Зазначимо,захід організований за підтримки Львівської облдержадміністрації. Форум триватиме до 24 березня.

 

В Жовкві відбудуться змагання обласного фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

24-25 березня 2018 року у місті Жовква відбудуться змагання львівського обласного фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я» за програмою ХХVІІ спортивних Ігор Львівщини та ІV Спортивних ігор серед людей з інвалідністю.

Загалом,  змагання спортивних сімей у межах Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім'я» відбуваються у три етапи:

І етап – на місцевому рівні (у містах, районах та ОТГ Львівщини);

ІІ етап – змагання серед переможців І етапу на першість Львівської області (фінал Львівського обласного фестивалю);

ІІІ етап – всеукраїнський фінал.

Участь у змаганнях від кожної команди беруть 3 сім’ї (3 особи: дитина, мати, батько в кожній сім’ї), з яких одна сім’я виконує всі комплексні естафети, в т.ч. естафети на воді, друга виконує 5 комплексних естафет лише у спортзалі, а також одна сім’я з дитиною з ураженням опорно-рухового апарату, яка бере участь у трьох адаптованих естафетах.

Змагання відбудуться на спортивній базі Жовківської ДЮСШ (вул. Воїнів УПА, 22). У програмі змагань – різноманітні естафети за участю членів всієї сім’ї.

Урочисте відкриття змагань відбудеться 24 березня 2018 року об 11.30 год.

Варто зауважити, що переможець обласних змагань у Жовкві отримає право представляти Львівщину у всеукраїнському фіналі національних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я».

 

Більше двох сотень знавців французької та німецької мов зі всієї України зберуться у Львові, щоб визначити найкращих

З 25 до 30 березня 2018 року триватиме IV (заключний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з французької та німецької мов. Відбуватимуться інтелектуальні змагання у Комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. 

Зокрема, участь в олімпіаді з французької мови візьмуть 116 школярів, з німецької – 119. 

Зазначимо, що переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році визначать вже в травні цього року, про що Міністерство освіти і науки України видасть відповідний наказ.

 

Четверо молодих регбістів Львівщини зіграють у чвертьфінальному матчі чемпіонату Європи

Тренерський штаб регбійної збірної України серед гравців віком до 18 років (U 18) оголосив остаточну заявку на чвертьфінальний матч чемпіонату Європи, який відбуватиметься на регбійних полях Польщі.

До складу національної  збірної ввійшли й четверо представників школи регбі Львівщини: Данило Гапон, Орест Адамик, Тарас Серафин та Юрій Колосовський.

24 березня 2018 року молоді українські регбісти зіграють зі збірною Польщі.  Початок матчу о 13:00 годині за київським часом.

Загалом у складі заявлено 26 гравців: Любомир Безнощук, Олександр Шкварок (обидва Івано-Франківськ), Володимир Федорець, Ілля Ботнарюк, Михайло Олексик, Данило Коровін, Максим Міхєєв, Вадим Ніщемний, Микола Коваленко, Вадим Нестеренко, Вадим Шевченко, Ярослав Кравчук, Максим Лобанець, Владислав Цвік, Давид Вівчарик, Владислав Кабанець, (всі Київ), Олег Мірошниченко (Рівне), ДанилоГапон, Орест Адамик, Тарас Серафин, Юрій Колосовський (всі Львів), Микита Петров, Микита Мітін, Артем Заровний (всі Одеса), Євген Давидов, Вадим Удальцов (обидва Харків).

 

Дитячі змагання з футзалу відбудуться у Львівському палаці спорту «Динамо»

У суботу, 24 березня, у Львівському палаці спорту "Динамо" (вул. Д. Вітовського, 53), відбудуться змагання з футзалу.

У змаганнях візьмуть участь діти, які перебувають у конфлікті з законом, діти із багатодітних та малозабезпечених сімей, вимушених переселенців із зони АТО та діти, батьки яких загинули під час проведення АТО в межах всеукраїнської акції "FOOTBALL FOR KIDS".

Планується участь п’яти дитячих команд. Початок змагань о 10:00

Урочиста церемонія відкриття розпочнеться об 11:00 годині.

 

Глава держави підписав Закон щодо удосконалення законодавчого врегулювання будівництва доріг на умовах концесії

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг», прийнятий Верховною Радою України 27 лютого 2018 року.

Реалізація Закону сприятиме створенню умов для залучення інвестицій на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг на умовах концесії.

Законом передбачено внесення змін до Законів України «Про концесії», «Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг», «Про автомобільні дороги», «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», «Про відчуження земельних ділянок інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», спрямованих на удосконалення законодавчого врегулювання будівництва та експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення на умовах концесії.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

22.03.2018

 

На Львівщині попрощались із загиблим прикордонником

Сьогодні, 22 березня, в останню путь провели сержанта з Сокальщини Ігоря Дулька. 22-річний прикордонник загинув біля смт. Майорськ.

Попрощалися з військовослужбовцем у Бродах, після чого процесія перейшла у Великі Мости через Львів.

Чин похорону відбувся в церкві Благовіщення Пресятої Богородиці.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.

 

Школярів області ознайомили із роботою малих гідроелектростанцій

Сьогодні, 22 березня, за ініціативи департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, учні загальноосвітніх шкіл Львівської області відвідали Новошицьку та Явірську МГЕС. Захід присвячений відзначенню Всесвітнього дня води.

Як розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник, метою екскурсії є популяризація відновлюваної енергетики серед молоді Львівщини.

В межах заходу учнів ознайомили з принципом роботи малих гідроелектростанцій та процесом виробництва електроенергії.

 

Представники підприємств та громадських організацій об’єднують зусилля задля розвитку малої гідроенергетики в області

Сьогодні, 22 березня, у Львівській ОДА відбувся круглий стіл «Стан та перспективи розвитку малої гідроенергетики на Львівщині». Участь у заході  взяли керівники підприємств, установ та громадських організацій.

«Дуже важливим є розвиток малої гідроенергетики за умови використання сучасних екологічно-дружніх технологій, а також з метою збереження біологічного різноманіття флори та фауни річок Львівщини», - наголосив директор департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник.

Також Михайло Мельник висловив подяку керівникам ТОВ «Енергоінвкст» та ТОВ «Акванова Інвестмент» за сприяння проведення екскурсій на гідроелектростанції для учнів загальноосвітніх шкіл Львівської області.

Нагадаємо, що 22 березня вся планета відзначає Всесвітній день води. Головне завдання цього дня - нагадати кожному жителю про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.

 

Курс свідомих «Включайся!»: молодь освоїла навики домедичної допомоги

Сьогодні, 22 березня, у Львівському обласному молодіжному центрі відбувся другий етап курсу для молоді – тренінг із освоєння теоретичних і практичних навиків надання домедичної допомоги.

Під час заходу учасники освоїли як зупиняти критичну кровотечу та діяти при непритомності, навчились надавати серцево-легеневу реанімацію, рятувати при удавленні та судомах, як діяти при інсультах та інфарктах.

Навчання для молоді в межах курсу «Включайся!» провели інструктори громадської організації «Курсу першої домедичної допомоги «САВ»: голова організації - Василь Кашуба, а також Григорій Мацишин і Олександр Буштин.

Нагадаємо, що тренінговий курс для молоді «Включайся!» – спільний проект департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, громадської організації «Курсу першої домедичної допомоги «САВ» та патрульної поліції Львівської області.

 

Увагу громадськості до туберкульозу привернуть флешмобом

У п`ятницю, 23 березня, у парку “На валах” навпроти Львівської облдержадміністрації представники Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» організують акцію, приурочену Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

Під час акції відбудеться флеш-моб "Квітни, не хворій” #ЗупинимоТуберкульоз, який передбачає вручення лідерами ТБ-спільнот букетів білих ромашок (символу чистих легень) посадовцями у сфері охорони здоров”я Львівської області, а також публічна дискусія “Міфи та факти про туберкульоз”, поширення інформаційних матеріалів на відповідну тематику серед населення.

Метою акції є привернення уваги громадськості до потреб людей, яких торкнулася епідемія туберкульозу, подолання стереотипів щодо можливостей інфікування та лікування, актуалізації підтримки та розвитку потенціалу ТБ-спільнот місцевою владою.

Акція відбудеться в 11 регіонах України.

Діяльність здійснюється в межах виконання проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм.

 

На Львівщині стартувала наукова конференція з питань міжнародної безпеки

Сьогодні, 22 березня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка, стартувала міжнародна наукова конференція «Трансформація міжнародної безпеки: сучасні виклики та загрози». Захід об’єднав науковців, викладачів, працівників органів державного управління та місцевого самоврядування України та закордону, студентів та аспірантів, які займаються науковими дослідженнями у сфері політичних, економічних, правничих, соціологічних та історичних наук.

«Україна зацікавлена бути частиною системи колективної безпеки і свідченням цього є постійне проведення на Львівщині у міжнародному центрі миротворчості та безпеки спільних військових навчань»,  - зазначив під час вступного слова т.в.о. директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок.

У перший день в межах пленарного засідання «Система міжнародної безпеки в умовах новітніх загроз»  дискутували про сучасні польсько-українські відносини, систему безпеки Європи і Євразії, а також розглянули НАТО в гібриді.   

Продовженням заходу стане розгляд учасниками конференції геополітичних концепцій  сучасної міжнародної безпеки у другий день 23 березня.

 

В межах програми конкурентоспроможності відібрали 13 інвестиційних проектів

20 березня 2018 року відбулося засідання експертної комісії з відбору інвестиційних проектів в межах Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області.

Переможцями конкурсу стало 11 суб’єктів малого підприємництва, які здійснюють діяльність в галузі деревообробки, меблевого виробництва, харчопереробки та 2 учасника АТО.

Зокрема, в галузі деревообробки працюють 2 суб’єкти підприємницької діяльності, у меблевому виробництві – 4, у харчопереробці - 5. Учасники АТО займаються підприємництвом у сфері деревообробки та вантажних перевезень.

З обласного бюджету учасникам Програми відшкодовується  частина відсотків за кредитами, взятими ними для ведення  підприємницької діяльності.

Новий конкурс для участі у Програмі розпочався 21 березня і триватиме до 21 квітня 2018 року.

За консультаціями щодо участі у Програмі звертатись в департамент економічної політики за телефоном: (032) 2-999-279.

 

На Львівщині відбувся вечір домрової музики

У  приміщенні Львівського музичного коледжу  ім. С.П. Людкевича відбувся концерт ‘‘Вечір домрової музики’’.

Організатор концерту викладач методист вищої категорії відділу народних інструментів Струтинський Станіслав Євстахійович.

Протягом п’яти років Струтинський С.Є. проводить концерти студентів  свого класу з метою пропагування інструменту домри і мандоліни.

У програмі концерту  сольні  номери, дуети, тріо і квартети. В ансамблі малих форм були залучені такі інструменти як гітара, арфа, бандура, скрипка.

 

6 тисяч мешканців області отримали відшкодування за Програмою енергозбереження

В області триває реалізація Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 роки. Зокрема, цього тижня приблизно 6 тисяч мешканців, які вже скористалися Програмою у 2017 році, отримали відшкодування з обласного бюджету в обсязі 2,1 млн гривень.

Загалом від початку року загальне відшкодування по Програмі складає - 4,2 млн грн.

«Механізм кредитування за Програмою є надійним фінансовим інструментом, яким можуть скористатися мешканці області для того, щоб зробити своє помешкання не тільки комфортним для проживання але і енергоефективним, що особливо актуально враховуючи постійне підвищення вартості енергоресурсів», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник.

Нагадаємо, що суть механізму полягає в тому, що мешканці області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки  з обласного бюджету. Упродовж двох місяців 2018 року вже 114 сімей скористалися Програмою.

Додамо, що для розвитку відновлювальної енергетики на Львівщини починаючи з 2018 року за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється відшкодування 10% тіла кредиту для мешканців на встановлення приватних сонячних електростанцій. На ці цілі в обласному бюджеті передбачено 2 млн гривень.

Водночас у 2018 році розширюється географія районних та міських програм здешевлення «теплих» кредитів та збільшується обсяг фінансування з місцевих бюджетів.

На сьогодні в районах та містах Львівської області діють 16 таких програм. В місцевих бюджетах на їхню реалізацію передбачено 12,9 млн гривень.

Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА також найближчим часом відновлять дію урядової програми «теплих кредитів». Державні банки – Ощадбанк,  Укргазбанк, Укрексімбанк та Приватбанк поновлять кредитування як для ОСББ/ЖБК, так і для фізичних осіб. На ці цілі з державного бюджету виділено 400 млн гривень.

 

«Шкільні батли»: стартують зйомки другої програми нового сезону

У четвер, 22 березня, у львівському палаці спорту «Динамо» (вул. Вітовського, 53) стартували зйомки другої програми нового сезону «Шкільних батлів» - проекту, організованому відділенням Національного олімпійського комітету у Львівській області у тісній співпраці з управлінням фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

У програмі змагань – спортивні естафети, вікторина та конкурс капітанів команд. У перших змаганнях нового сезону взяли участь школярі СЗШ №3 Борислава та Перемишлянська НВК «СЗШ-гімназія». Гостем першої програми нового сезону був представник санного спорту, учасник зимових Олімпійських ігор в Південній Кореї Антон Дукач.

У другій програмі змагань візьмуть участь дитячі команди Хлопчицької СЗШ (Самбірський район) та ЗОШ №1 з м. Кам’янки-Бузької. Гостем другої програми буде гірськолижниця Оля Книш, також учасниця останніх зимових Олімпійських ігор.

Нагадаємо, переможцем проекту «Шкільні батли» минулого сезону стала дружня команда СокальськоїЗОШ №3. У суперфіналі змагань сокальчани перемогли школярів з Радехова та Бродів, які також у напруженій боротьбі зуміли пробитися до найголовнішої битви сезону. Участь у першому 8-серійному проекті, у якому школярі демонстрували свої спортивні навики та інтелектуальні здібності, взяли 17 команд з різних куточків Львівщини. 

Завдяки наполегливій роботі команди відділення НОКу України у Львівській області та обласного спортуправління, цього року запланована участь у змаганнях не тільки школярів з Львівщини, а з Донецької, Луганської та Івано-Франківської областей. Кожен з учасників «Шкільних батлів», незалежно від результатів змагань, отримає подарунки від організаторів й, безумовно, незабутні спортивні емоції.

 

Олег Синютка представив програму розвитку гірських територій на нараді під головуванням Глави Уряду

Сьогодні, 22 березня, під час наради з питань розвитку гірських населених пунктів, яка відбулася  у межах робочої поїздки прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на Івано-Франківщину, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка виступив із презентацією «Розвиток гірських територій. Проблеми. Пропозиції. Рішення».

Олег Синютка, зокрема зупинився на проблемних питаннях розвитку гірських територій області, необхідності залучення інвестицій та покращення умов ведення бізнесу, розбудови транспортної  та дорожньої інфраструктури, покращення загосподарьованості земель тощо.

Для вирішення проблемних питань очільник Львівщини запропонував ряд рішень, які умовно можна розділити на два підходи. Перший, «квотний» підхід передбачає запровадження квотного принципу при розподілі державних програм та інфраструктурних субвенцій з метою покращення стану доріг, комунікацій, збільшення покриття мобільним зв’язком та інтернетом. Квотний підхід доцільний для покращення надання базових послуг населенню та зменшення розриву в розвитку гірських територій та решти області. Другий, «проектний» підхід в управлінні гірськими територіями важливий для посилення конкуренції, створення нових точок зростання та зростання спроможності місцевої влади.

В межах цих підходів було запропоновано цільову  фінансову підтримку будівництва та ремонту доріг на основі програмно-цільового підходу до розв'язання проблем соціально-економічного розвитку, створення сприятливого інвестиційного середовища в регіонах. Окрім того Олег Синютка запропонував вирішення деяких із наявних проблем шляхом вдосконалення фінансової підтримки фермерських господарств – спрощення та пом'якшення критеріїв та процедур для сільгоспкооперативів гірської зони, а також державної підтримки агротуристичних кластерів гірських територій, підтримки деревообробної галузі та доступу мешканців гірських територій до якісних медичних послуг.

 

22 березня – Всесвітній день води

22 березня Всесвітній день води святкує вся планета. Головне завдання цього дня - нагадати кожному жителю про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.

Кожен з нас повинен зробити добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів: закрити кран на кухні чи у ванній кімнаті для  збереження десятка літрів чистої води; викинути випиту пляшку води не в річку, а в спеціальний сміттєвий контейнер; очистити джерело, яке повністю замулене і може просто пересохнути. Не відмовляйтесь від добрих справ, адже спільними зусиллями ми збережемо природу.

За сумлінну працю,  високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів нагороджено подякою голови обласної державної адміністрації фахівців у цій галузі: Жовтянського О.М., Логина В.О., Вовк З.І.

 

«Ніхто не залишиться без допомоги», - заступник Міністра охорони здоров'я на зустрічі із представниками медіа області

Сьогодні, 22 березня, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров’я України  Олександра Лінчевського із журналістами обласних медіа. У центрі зустрічі - складові медичної реформи, серед яких автономізація медичних закладів, обов’язки та кваліфікація лікарів, взаємодія лікар-пацієнт, професійне ліцензування. Окрім цього, порушили питання реформи медичної освіти та проблему трансплантації в Україні.

«Автономізація медичних закладів дозволяє керівнику закладу розпоряджатись грошима, які приходять, він самостійно робить те, що є кращим, а відтак, до прикладу, зекономлені кошти можна в подальшому скерувати  для лікарні та пацієнтів. Також головний лікар через цей же механізм може реагувати на потреби пацієнтів. Поліклініка, яка є автономізованою, сама стає господарником, й вирішує і фінансові, і організаційні питання і це дуже важливо. І тоді набагато простіше відбувається комунікація: ви приходите в поліклініку і поліклініка має змогу і всі інструменти відреагувати на потребу пацієнта», - зазначив Олександр Лінчевський.

Окремо зупинились на питанні підписанні декларацій із сімейними лікарями, яке стартує вже 1 квітня.  

«Ніхто не запізниться, ніхто не залишиться без допомоги. Пацієнт завжди зможе підписати пізніше декларацію із лікарем. Більше того, якщо вам не подобається та поліклініка де ви підписали, ви через день можете передпідписати з іншою»,- наголосив Олександр Лінчевський.

«Дотепер фінансувався заклад і це гальмувало будь-який розвиток. Фінансуватися має не будинок, не кількість ліжок чи ставок, фінансуватися має допомога. Новий механізм фінансування передбачає фінансування там де працюють, там де допомагають», - додав заступник Міністра.

Як зазначив Олександр Лінчевський, зміни в національній системі охорони здоров'я не можливі без змін у сфері медичної освіти. Відтак, складовими цих змін він назвав встановлення мінімального прохідного балу ЗНО не нижче, аніж 150 для вступу на медичні спеціальності, механізм широкого конкурсу, а також єдиний державний кваліфікаційний іспит.

 

Департамент економічної політики запрошує на роботу

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на зайняття вакантних посад державної служби департаменту економічної політики:

-начальника відділу регіонального розвитку управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації, на умовах строкового трудового договору, на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника;

Вимоги: вища освіта ступеня магістра, спеціаліста, економічного, юридичного спрямування, досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б", "В", або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності не менше двох років.

-головного спеціаліста відділу регіонального розвитку управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації, на умовах строкового трудового договору, на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника;

-провідного спеціаліста відділу регіонального розвитку управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації, на умовах строкового трудового договору, на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника.

Вимоги: вища освіта ступеня бакалавра, мол. бакалавра економічного, юридичного спрямування

-завідувача сектору фінансового аналізу управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації.

Вимоги: вища освіта ступеня магістра, спеціаліста, за напрямками економіка, фінанси, фінансовий облік та аудит, досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б", "В", або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності не менше двох років.

-головного спеціаліста сектору фінансового аналізу управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації;

-головного спеціаліста сектору фінансового аналізу управління фінансового аналізу та регіонального розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації.

Вимоги: вища освіта ступеня бакалавра, мол. бакалавра, економіка, фінанси, фінансовий облік та аудит.

-головного спеціаліста відділу супроводу інвестиційних проектів управління інвестиційної політики департаменту економічної політики облдержадміністрації.

Вимоги: вища освіта ступеня бакалавра, мол. бакалавра, економічного, юридичного спрямування.

Кінцевий термін прийняття документів до 18.00 год. 5 квітня 2018 року.

Дата проведення конкурсу: 11 квітня 2018 року о 10.00 год., вул. Винниченка,18 каб. 418. Додаткова інформація за тел. 2613059

Перелік документів:

копія паспорта громадянина України;
письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі;
письмова заява, в якій повідомляється, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;
копія (копії) документа (документів) про освіту;
заповнена особова картка державного службовця затверджена Наказом Національного агентства України з питань державної служби 05.08.2016 № 156;
посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;
Е-декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або  місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до рішення НАЗК від 06.09.2016 року № 19.

 

Відбувається закупівля путівок для оздоровлення та відпочинку дітей

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації інформує про підбір дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на оздоровлення та відпочинок до дитячих центрів «Артек» (м.Київ, Пуща-Водиця) та «Молода гвардія» (м.Одеса).

Путівки до вказаних дитячих центрів закуповуються Міністерством соціальної політики України за кошти державного бюджету.

Відповідно до планів-графіків для Львівської області передбачено:

до ДП «УДЦ «Молода гвардія» на ІІІ тематичну зміну «Мрій. Дій. Досягай» з 07 до 27 квітня 2018 року включно – 65 бюджетних путівок;
до ДПУ «МДЦ «Артек» на ІІІ тематичну зміну «Ярмарок професій» з 11 квітня до 1 травня 2018 року включно,– 63 бюджетні путівки.

До дитячих центрів у період з кінця вересня до середини травня направляються діти віком від 8 до 16 років включно.

Безоплатні путівки надаються:

 • дітям-сиротам;

 • дітям, позбавленим батьківського піклування;

 • дітям з інвалідністю, здатним до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань);

 • дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

 • дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

 • дітям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

 • дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

 • дітям із малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

 • дітям із багатодітних сімей (при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей, у яких виховуються діти зазначеної категорії, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством).

Для отримання путівок необхідно звертатися до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та відповідальних структурних підрозділів виконавчих комітетів міст обласного значення.

Виїзд дітей до ДП «УДЦ «Молода гвардія» заплановано на 06 квітня 2018 року, до ДПУ «МДЦ «Артек» на 10 квітня 2018 року.

Інформація про IІ тематичні зміни знаходиться на сайтах дитячих центрів: moloda-gvardiya.com.ua, artek.ua.

Довідкова інформація за телефоном: (032) 255-47-96.

 

У Львівській ОДА шукають кадри

22 березня 2018р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Прес-служба ОДА, Відділ кадрової роботи та нагород апарату ОДА

Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних  посад:

- головного спеціаліста відділу експлуатаційного утримання автомобільних доріг та штучних споруд управління дорожнього господарства;

- головного спеціаліста відділу експлуатаційного утримання автомобільних доріг та штучних споруд управління дорожнього господарства;

- головного спеціаліста відділу транспорту, зв’язку та телекомунікацій управління транспорту та зв’язку.

Кваліфікаційні вимоги:

- бакалавра, молодшого бакалавра;

- досвід роботи не обов’язковий;

- вільне володіння державною мовою.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

Копія паспорта громадянина України.
Письмову заяву на участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби до якої додається резюме у довільній формі.
Письмову заяву, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону
Копію (копії) документа (документів) про освіту.
Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.
Заповнена особова картка встановленого зразка.
Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»).

Документи приймають за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб.455 до 18:00 год. 04 квітня 2018 року. Контактний тел: 2999-367

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням

 

На Львівщині реалізовуватимуть проект «Гідна старість»

На Львівщині розпочинається співпраця з Міжнародним Благодійним фондом «Let's help» в межах програми «Гідна старість».

Метою програми є створення гідних умов перебування самотніх літніх людей в закладах геріатричного типу, зокрема створення атмосфери рідного дому, та привернення уваги суспільства до їх проблем і потреб.

Програма передбачає реалізацію наступних проектів:

Комфортне життя;

Здорове життя;

Насичене життя.

З 19 до 22 березня 2018 року представники Міжнародного Благодійного фонду «Let's help» відвідали  12 закладів Львівської області, які надають соціальну послугу стаціонарного догляду особам похилого віку та з інвалідністю. Представники мали змогу ознайомитися з умовами проживання та поспілкуватися з підопічними, виявити їхні потреби.

В межах співпраці заплановано підписання договорів.

 

На Львівщині ввели в експлуатацію нові виробничі потужності пакувального підприємства

Сьогодні, 22 березня, у Сокільниках ввели в експлуатацію новий виробничий цех СП ТзОВ "РосанПак".

Виробнича база підприємства складається з парку найсучасніших термоформувальних машин, та постійно поновлюється новими. Це дає змогу виготовляти упаковку будь-якої складності та виконувати найвибагливіші індивідуальні замовлення клієнтів щодо конструкції упаковки.

«Підприємство з іноземними інвестиція, нові виробничі потужності якого ми сьогодні відкрили, має свою історію, і за час свого функціонування напрацював десятки представництв по Україні та є одним із провідних експортерів. Географія експорту поширюється як на Європу, так і на країни Азії. Продукція має попит і на внутрішньому ринку. Це такий хороший приклад того, як із невеликого підприємства суб`єкт господарювання перетворився в потужну компанію», - зазначив під час відкриття директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.

Виробничий цех, який відповідає європейським вимогам, надає всі необхідні умови для впровадження нових сучасних технологій виробництва упаковки.

Завойовуючи ринок споживачів, "РосанПак" створив широку мережу продажу по всій країні, яка налічує 10 представництв в Україні, а також розгорнув експортну діяльність в багатьох країнах Європи.

Довідково:

СП ТзОВ "РосанПак" - засноване 2 лютого 1998 року за підтримки відомого канадського виробника пластикової упаковки. Починаючи з маленького колективу, фірма розрослася до великого сучасного підприємства, ставши лідером в галузі пакування на ринку України.

Діяльність "РосанПак" неодноразово була відзначена на престижних українських та міжнародних виставках. Підприємство нагороджено найвищими відзнаками підприємництва України і Європи та отримало сертифікат системи управління якістю, яка відповідає вимогам ДСТУ ISO9001-2001.

Підприємство забезпечує роботою 450 працівників.

 

Львівщина отримала черговий транш субвенції на виплату у березні державних допомог

Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державних допомог в сумі 27,7 млн. грн, який повністю передано місцевим бюджетам.

Зазначені кошти забезпечать у повному обсязі виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, за березень поточного року.

З початку року на зазначену мету з державного бюджету місцевим бюджетам переховано субвенцію в сумі 933,7 млн гривень.

 

Уряд передав сільськогосподарську землю поза межами населених пунктів ще 6 об’єднаним громадам

Кабінет Міністрів України продовжує розпочатий в лютому поточного року процес передачі землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад і розраховує на відповідальність місцевого керівництва та ефективне використання наданого ресурсу.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань розвитку гірських населених пунктів, яка відбулася в рамках робочої поїздки Глави Уряду на Івано-Франківщину. 

«У 2014 році ми розпочали процес децентралізації. І громади вже відчувають, наскільки вони зміцніли. Але вони мають бути повноцінними і з точки зору земельних ресурсів. Уряд знайшов механізм, як передати землі об’єднаним громадам, і ще 6 ОТГ сьогодні отримали землі у свою власність. Плануємо завершити цей процес до кінця року», - сказав Глава Уряду.

Під час наради документи про передачу земель підписали керівники Заболотівської селищної ОТГ та Космацької сільської ОТГ (Івано-Франківської області); Нижанковицької селищної ОТГ, Грабовецької сільської ОТГ (Львівської області); Вижницької міської ОТГ, Вашківецької міської ОТГ (Чернівецької області). За даними Мінагрополітики, громади отримали понад 2,4 тис. га земель.

«Хотів би попросити голів ОТГ, щоб управління землями та коштами відбувалося публічно. Місцеві мешканці мають знати, як використовується кожна гривня», - наголосив Володимир Гройсман.

Глава Уряду також нагадав, що Держгеокадастр, Мінагрополітики та Мін’юст мають «набирати обертів», оперативно формувати та реєструвати земельні ділянки і права на них аби завершити роботу до кінця року.

Довідково

Наразі в Україні створено 665 ОТГ, які вже підписали меморандуми про передачу земель з регіональними органами Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

Наприкінці січня поточного року Прем’єр-міністр повідомив, що Кабінет Міністрів знайшов оптимальне юридичне рішення і готовий вже з лютого розпочати процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. З 1 лютого структури Держгеокадастру були  позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад.

27 лютого земельні ділянки загальною площею 7 810,93 га у комунальну власність отримали Городищенська сільська ОТГ Луцького району Волинської області (926,48 га); Гірсівська сільська ОТГ та Приазовська селищна ОТГ Приазовського району Запорізької області (798,48 га та 705,16 га відповідно); Смирновська сільська ОТГ Більмацького району Запорізької області (1 568,74 га); Помічнянська міська ОТГ Добровеличківського району Кіровоградської області (70,57 га); Оболонська сільська ОТГ Семенівського району Полтавської області (2 950,42 га); Наталинська сільська ОТГ Красноградського району Харківської області (791,08 га).

100% земельних ділянок на території зазначених ОТГ були сформовані та відомості про них були внесені до Державного земельного кадастру, що дало змогу здійснити передачу у стислі терміни – протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного звернення головним управлінням земельної служби. Процедура не потребувала витрат з Державного бюджету.

 

До Міжнародного дня таксиста в області нагородили найкращих представників галузі

Сьогодні, 22 березня, з нагоди Міжнародного дня таксиста у Львівській обласній державній адміністрації нагородили найкращих представників галузі області.

Зі святом присутніх привітав в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА Роман Кокотайло.

"Я маю сьогодні честь привітати Вас із професійним святом. Бажаю ніколи не зупинятися на досягнутому та працювати на благо людей та України в цілому. Успіхів у всіх Ваших починаннях", - зазначив Роман Кокотайло.

Відтак, за активну роботу, сумлінне виконання своїх обов'язків, а також з нагоди професійного свята Міжнародного дня таксиста почесною грамотою Львівської облдержадміністрації нагородили п'ятьох найкращих  представників сфери приватних перевезень.

 

Львівщина вшанує пам'ять Героя України В'ячеслава Чорновола

У неділю, 25 березня у Львові відбудуться заходи, присвячені вшануванню пам’яті Героя України – В’ячеслава Чорновола.

Відтак, о 12.00 керівництво області та міста покладуть квіти та запалять лампадки біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу у сквері біля Львівської обласної державної адміністрації.

Опісля відбудеться чин панахиди, а також громадське віче.

Участь у заходах візьмуть ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та учні спеціалізованої середньої загальноосвітньої школа № 46 з поглибленим вивченням англійської мови ім. В. Чорновола.

 

Усіх охочих запрошують до участі у традиційному сходженні на Говерлу

У суботу, 24 березня, відбудеться традиційне сходження на найвищу вершину українських Карпат «Говерляна-2018».

Управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації спільно з обласною федерацією спортивного туризму та туристсько-альпіністським центром «Скеля» запрошують усіх охочих до участі у традиційному масовому сходженні на гору Говерла «ГОВЕРЛЯНА-2018». Цьогоріч сходження відбудеться 24 березня 2018 року. Такі традиційні сходження відбуваються вже понад 50 років.

Похід та сходження, зокрема, буде здійснюватися зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище «Заросляк».

Учасниками сходження можуть бути усі фізично здорові та активні особи віком від 14 років, які є прихильниками здорового способу життя, спорту та туризму, бажано з навичками участі у зимових походах вихідного дня (діти молодші 14 років – тільки у супроводі дорослих). Перед початком сходження кожен учасник отримує інструктаж із техніки безпеки та правил поведінки, а під час сходження зобов’язаний неухильно виконувати розпорядження штабу, інструкторів та членів пошуково-рятувального загону.

Очолює сходження та прокладає маршрут на вершину, здійснюючи контроль за безпеку руху, штурмова група, яка складається з досвідчених інструкторів-альпіністів.

Учасники піднімаються на вершину кожен у своєму загоні. Загальний час сходження (підйом і спуск) близько 8 годин.

Учасникам сходження потрібно мати:теплий вітронепроникний костюм, куртку, шапку, рукавиці, сонцезахисні окуляри, теплі шкарпетки, черевики типу «вібрам» з бахілами, запасний змінний одяг, взуття, харчі для споживання у вагоні потяга та в польових умовах, термос з гарячим чаєм, сухофрукти, яблука, лимон, солодощі тощо. У випадку відсутності необхідного спорядження учасник до сходження допускатися не буде.

Збір та реєстрація учасників сходженняпередбачається у п’ятницю, 23 березня о 21 годині в центральному залі головного залізничного вокзалу станції Львів. Учасники «Говерляни-2018» організовано розсаджуються у вагони спеціального поїзда, який відправлятиметься зі Львова о 22 годині і прибуде на станцію Ворохта Івано-Франківської області о 5.00 годині ранку 24 березня.

Далі туристів автобусами організовано підвезуть зі станції Ворохта до верхів’я ущелини, звідки почнеться пішохідна частина сходження.

Після завершення сходження та спуску з вершини учасників «Говерляни» автобусами організовано підвезуть до потягу на станції Ворохта (спеціальний поїзд увесь час стоїть в очікуванні на станції у Ворохті). Відправлення спеціального поїзду зі станції Ворохта з учасниками «Говерляни» - 24 березня о 22.00 годині.

До Львова спеціальний поїзд прибуде 25 березня о 4-5.00 годині ранку (орієнтовно).

Участь у сходженні є добровільною та фінансується за рахунок учасників або організацій. Організаційний внесок від учасника сходження – 650 грн. 

Попередні групові заявки від туристських клубів, осередків фізичної культури та спорту, підприємств, навчальних закладів та інших організацій для резервування місць у спеціальному поїзді подавати до Львівської обласної організації спортивного туризму (м. Львів, вул. Залізнична, 16) до голови оргкомітету Михайла Сідорова за телефонами 096-608-90-54, 093-624-16-62, 261-31-95.

 

На Львівщині створять каталог фахівців туристичного супроводу

Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації розпочало роботу над створенням каталогу фахівців туристичного супроводу Львівщини.

Для налагодження ефективної взаємодії екскурсоводів, гідів-перекладачів та гірських провідників запрошують заповнити анкету за посиланням:  https://goo.gl/forms/nG0OhGb52p1OILCo1.

Зареєсторовані учасники регулярно отримуватимуть на електронну пошту інформацію про професійні навчання, тренінги, відкриття тощо.

За результатами анкетування буде сформовано каталог фахівців туристичного супроводу, який буде розміщено на сайті: www. lviv-region.travel із детальною інформацією, де кожен турист буде мати змогу обрати гіда відповідно до своїх уподобань.

 

Стартував щорічний VI Всеукраїнський форум місцевого самоврядування

Сьогодні, 22 березня, розпочався щорічний VI Всеукраїнський форум місцевого самоврядування.

Присутніх привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.

"Вітаю Вас на відкритті VI Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування. Дуже символічно, що цей форум відбувається саме у Львові. Впровадження реформи децентралізації посилило можливості місцевого самоврядування в розвитку як території, так і держави  в цілому. З року в рік ми спостерігаємо зростання  місцевих бюджетів в Україні, і за час реформи вони зросли у 2,5 рази із загальних власних доходів", - зазначила Маріанна Вільшинська.

Окрім того, вона також закцентувала увагу на тому, що отримавши повноваження необхідно не просто працювати над збільшенням дохідної часитини місцевих бюджетів, але і щоб вигоду від децентралізації отримали громадяни по всій країні і Львівщини зокрема. На депозитах органів місцевого самоврядування Львівщини знаходиться понад півмільярда гривень.

Форум місцевого самоврядування - це територія для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку місцевого самоврядування за участі провідних вітчизняних та іноземних експертів, міських голів та народних депутатів.

 

В Трускавці відбудеться Чемпіонат та Кубок України зі спортивного орієнтування

Упродовж 28 березня – 2 квітня 2018 року відбудеться серія офіційних національних змагань.

Змагання відбуваються під егідою Мінмолодьспорту України й за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації у місті Трускавці.

У серії змагань заплановано чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки), Кубок України (етапи), Всеукраїнські змагання серед вихованців ДЮСШ та позашкільних закладів.

Головний суддя змагань, суддя національної категорії  – Василь Березовський (м. Київ).

 

Сільськогосподарські підприємства області наростили обсяги виробленої продукції

У січні–лютому 2018 року обсяг сільськогосподарського виробництва у Львівській  області порівняно з січнем–лютим 2017 року зріс на 2,4%.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Львівській області.

Сільськогосподарські підприємства наростили обсяги виробленої продукції на 7,3%.

Порівняно з січнем–лютим 2017 року з тваринницької продукції зросло виробництво м’яса на 6,9%, скоротилось виробництво молока на 1,8%, яєць – на 2,2%.

 

На Львівщині відбувся перший етап молодіжного проекту «Курс свідомих «Включайся»

У перший день спільного проекту департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації і патрульної поліції Львівської області «Курс свідомих «Включайся» учасники працювали з психологічними аспектами стресостійкості.

Захід проводили Наталія Мінєєва (незалежний тренер патрульної поліції від ОБСЄ, практичний психолог) та Анна Лозова (психолог, тренер, сертифікований практик НЛП).

Два десятки львів’ян, серед яких студенти, працівники соціальних служб, комунальних установ протягом дня вивчали джерела походження стресу, фактори стресогенних ситуацій, пропрацьовували індивідуальні методи виходу з кризових ситуацій.

Програма тренінгу включала елементи арттерапії, роботу в парах, моделювання ймовірних ситуцій, що розбалансовують психологічну рівновагу людини, методику ментальних карт тощо.

До слова, під час фінальної рефлексії учасники тренінгу поділились своїми враженнями від пройденого курсу і значна частина з них зізнались, що ніколи раніше не працювали в такій груповій динаміці або навіть не мали уявлення в який спосіб тренери будуть з ними працювати. Це дає підстави вважати, що проведення проекту другий рік поспіль має вмотивовані запити від молоді.

 

 

21.03.2018

 

У суботу на Львівщині відбудеться акція "Година Землі"

У суботу, 24 березня, з 20.30 год. до 21.30 год. відбудеться загальносвітова кампанія Година Землі 2018.

В межах акції закликають людей по всій планеті вимкнути світло на одну годину - Годину Землі, як символ стурбованості за майбутнє Планети та єдності у бажанні захистити природу.

У 2008 році ця акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей з 35 країн світу. Україна вже 9 рік поспіль приєднується до кампанії, яка має на меті привернути увагу населення планети до необхідності збереження навколишнього середовища та ощадливого використання ресурсів

У 2017 році вже більше 60 міст нашої країни приєдналися до світової спільноти, вимкнувши світло на відомих спорудах та закликавши жителів до активних дій за майбутнє Планети.

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА закликає кожного мешканця, організацію та комерційну установу  Львівщини долучитися до кампанії шляхом вимкнення необов’язкового освітлення та електричних приладів на 60 хвилин у своїх домівках чи офісах, розказати друзям та знайомим про Годину Землі і впроваджувати практики енергозбереження у повсякденному житті.

 

В області розпочали виплату підвищених пенсій колишнім працівникам силових структур

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” та на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих уповноваженими органами силових відомств, Головним управлінням Фонду  проводиться перерахунок пенсій.

Станом на 21 березня до головного управління Фонду надійшло  5 902 довідки для перерахунку пенсій, зокрема:

з Міністерства оборони України – 5 591
з Державної прикордонної  служби України – 284
з Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації – 27

На сьогоднішній день проведено виплату підвищених пенсій 2233 пенсіонерам силових відомств на суму 10,7 млн. грн. за період з 01.01.2018 по  31.03.2018.

Необхідну інформацію щодо перерахунку пенсій можна отримати за телефоном гарячої лінії: (032) 245 81 24

 

Конкурс інвестиційних проектів для учасників АТО розпочинається сьогодні

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО інформує про оголошення конкурсу інвестиційних проектів з 21 березня 2018 року.

Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- мати статус учасника АТО;

- мати офіційну прописку на території Львівської області;

- створити бізнес-план (інвестиційний проект);

- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:

- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

- очікувані ринки збуту продукції та послуг.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації з 21 березня по 21 квітня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.

Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками та кредитними спілками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».

Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.

Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної ради.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 2-999-279.

 

Департамент охорони здоров'я визначив переможця закупівель обладнання для інвазивних методів лікування

У межах спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей" субпроекту "Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлиних технологій" Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА визначив переможця по пакету закупівлі № ICB 4.1.10 «Обладнання для інвазивних методів лікування, для ультразвукових та променевих методів діагностики в установах охорони здоров’я області», який проводився на кошти економії, отриманої за результатами проведення попередніх торгів. 

Відтак, придбають УЗД-апарати, цифровий мамограф вищого класу та ендоскопічні відеосистеми. 

Із повідомленням про присудження договорів можна ознайомитись за посиланнями українською та англійською мовами.

Довідково: 

Спільний зі Світовим банком проект МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» спрямований на підтримку реформування системи охорони здоров’я та націлений на досягнення трьох основних завдань: боротьбу з неінфекційними захворюваннями, з акцентом на профілактику; поліпшення якості та ефективності медичної допомоги; оптимізацію та реструктуризацію лікарень і амбулаторних послуг вторинного рівня. 

Проект реалізовується у 2015-2020 роках у 8-ми областях України: Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Полтавській, Рівненській та Львівській областях. 

У Львівській області субпроект “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій” спрямований на покращення стану здоров’я жіночого населення Львівської області у сфері протидії злоякісним новоутворенням. 

Закупівлі субпроекту проводяться за правилами Міжнародного банку реконструкції та розвитку за кошти позики “Проект Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” уряду України та МБРР № 8475-UA. 

З інформацією про субпроект можна ознайомитись на сайті Проекту та на сторінці департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА

 

Потенціал Львівщини представили на виставці інвестиційного менеджменту у Франкфурт-на-Майні

20 та 21 березня відбулась Виставка інвестиційного менеджменту у Франкфурті, Німеччина.

Досвідом створення індустріальних парків і вільних економічних зон для компаній, що прагнуть розширити свій бізнес ділилися топ-менеджери, державні службовці, представники муніципалітетів, консультанти, дипломати, інвестори, комісари та представники бізнес-асоціацій.

“Великі можливості відкриває Україна для іноземних інвесторів, але найбільші та найвигідніші з них розташовані безпосередньо біля кордонів з Європейським Союзом — на Львівщині”, - зазначив начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис.

Виставка інвестиційного менеджменту (ІМЕ) - це міжнародна подія, яка проводиться вже втретє, була заснована з метою об'єднання інвесторів та власників проектів для залучення прямих іноземних інвестицій. В центрі уваги - Україна, Центральна Європа, Південно-Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія.

ІМЕ є платформою для комунікації інвесторів, міжнародних фінансових інституцій та ознайомлення з можливостями державних та приватних інвестиційних проектів, з метою забезпечення реалізації перспективних проектів в таких галузях: енергетика, інфраструктура й логістика, гірничодобувна промисловість, малі і середні підприємства, ІТ, а також державно-приватне партнерство (PPP).

 

Президент увів у дію рішення РНБОУ «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики»

Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року «Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз національній безпеці у сфері міграційної політики».

З метою забезпечення національної безпеки, нейтралізації загроз у сферах міграції та громадянства Рада національної безпеки і оборони України схвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо удосконалення окремих положень» та запропонувала Президентові внести його на розгляд Верховної Ради України.

Кабінету Міністрів України також доручається забезпечити у місячний строк розробку та внесення на розгляд Парламенту низки проектів Законів України. Зокрема, Уряду доручено підготувати зміни до Законів України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та «Про прикордонний контроль» щодо запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в'їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну, а також визначення повноважень державних органів щодо здійснення такої перевірки.

Крім того, Кабміну доручено підготувати зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів, сприяння в наданні інших послуг, а також за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні.

Уряд також має забезпечити у місячний строк удосконалення механізму координації реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами, передбачивши, зокрема заходи із забезпечення належного функціонування чотирирівневої системи контролю за в'їздом та перебуванням в Україні іноземців та осіб без громадянства, врегулювання відповідних процедур і механізму взаємного доступу до інформаційних систем уповноважених державних органів.

РНБО також доручила Уряду затвердити план заходів на 2018 – 2021 роки з реалізації Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 482-р, передбачивши запровадження стосовно іноземців, насамперед громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства, які походять із держав міграційного ризику, механізму попередньої перевірки підстав для в'їзду в Україну з використанням електронного повідомлення про намір відвідати Україну.

Також, згідно рішення РНБО, має бути підготовлений і затверджений у двомісячний строк порядок реєстрації іноземців, осіб без громадянства та їх паспортних документів у пунктах пропуску через державний кордон України, а також внесення відомостей про іноземців або осіб без громадянства, їх паспортних даних до відповідного реєстру; порядок інформаційної взаємодії суб'єктів національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців і осіб без громадянства, зокрема щодо здійснення верифікації та ідентифікації особи; порядок заповнення і використання імміграційної картки, зокрема під час перевірки підстав для в'їзду в Україну, продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на її території.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

У Музеї Шептицького відбулося святкування 80-річчя Андрія Бокотея

Сьогодні, 21 березня, професор, народний художник України, академік Національної академії мистецтв України Андрій Бокотей святкує своє 80-річчя.

Привітати ювіляра у музеї ім. Андрея Шептицького прийшли представники духівництва, влади, колеги-митці, студенти та поціновувачі творчості майстра гутного скла.

«Треба бути щасливим у Бога та добрим сином свого народу, щоб бути настільки обдарованим.  Ваш талант розгорівся з іскори Божої і плекався вашою працелюбністю. Ми щасливі, що живемо з вами в одному часі, в одному місті. Та мудрість і ті знання, що є у вас, сьогодні мусять бути втілені у нові звершення», - привітав із ювілеєм Андрія Бокотея голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Окрім того, за сумлінну працю та з нагоди 80-річчя народному художникові України Андрію Бокотею оголосили подяку голови Львівської облдержадміністрації.

Ювіляр щиро подякував усім за привітання та нагородив лауреатів премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів. Також з нагоди ювілею відбулося відкриття Виставки однієї композиції, представлена у залах Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.  

Довідково:

Андрій Андрійович Бокотей народився 1938 р. в селі Брід на Закарпатті. 1965 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер ЛНАМ), кафедра кераміки. Дійсний член Національної академії мистецтв України (2000), Лауреат національної премії України ім. Тараса Шевченка (2002), народний художник України (2007), заслужений діяч мистецтв України (1989), професор (1996).

З 1965 р. – викладач кафедри художньої кераміки ЛДІПДМ. У 1972-1988 рр. – на творчій роботі. У 1991–1992 рр. – голова Львівської організації Спілки художників України. З 1993 р. – доцент кафедри художнього скла ЛДІПДМ. У 1992–1996 рр. – завідувач кафедри художнього скла ЛДІПДМ. У 1996–2000 рр. – проректор з навчальної роботи ЛАМ. У 2000-2015 рр. – ректор ЛНАМ. З 2015 р. керівник Західного науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України.

Голова міжнародних симпозіум гутного скла у Львові (1989, 1992, 1995, 1998, 2001, 2004, 2007, 2010, 2014). Учасник численних персональних і групових виставок в Україні, Китаї, США, Франції, Бельгії, Ізраїлі, Польщі, Росії, Литві, Естонії, Латвії, Угорщині, Голландії, Данії, Фінляндії, Норвегії.

Нагороди: 1989 р. – Срібна медаль Академії мистецтв СРСР; 2009 р. – Кавалерський хрест Ордена «За заслуги» Республіки Польща; 2013 р. – Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (2013), Орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня (2016).

 

21 березня - Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Дата проведення Міжнародного дня людини з синдромом Дауна - 21-й день третього місяця – обрана не випадково і символізує трисомію 21-ї хромосоми, яка зумовлює синдром Дауна.

Цього року міжнародним лозунгом Дня є #WhatIBringToMyCommunity (Чим я можу допомогти своєму співтовариству). Основна мета заходів – підвищення обізнаності громадськості про особливості людей з синдромом Дауна, надання їм можливості бути залученими в суспільно-політичне та культурне життя суспільства.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з медичної генетики Надія Гельнер, протягом 2017 року у Львівській області із 489 дітей, народжених з різноманітними вродженими вадами розвитку та хромосомною патологією, 20 народилося з синдромом Дауна.

Синдром Дауна — одна з найбільш поширених форм генетичної патології, пов'язана з присутністю додаткової хромосоми в клітинах людини. Ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Ризик народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері та, меншою мірою, але все-таки залежить і від віку батька. Одним із чинників ризику є також близькоспоріднені шлюби.

Синдром Дауна, крім характерної зовнішності, пов'язаний також із множинною патологією внутрішніх органів: до 75% осіб із синдромом Дауна страждають на порушення слуху (найчастіше — приблизно у 60% випадків — внаслідок порушення функції середнього вуха), 45% мають вроджені вади серця, часто приєднується патологія зору, нервової системи, шлунково-кишкового тракту, щитоподібної залози тощо. Раннє виявлення цих порушень та своєчасне лікування дозволяють значно покращити перспективи майбутнього розвитку, навчання та соціальної адаптації таких дітей, а також прогнози щодо стану здоров'я і тривалості життя.

Пацієнти з синдромом Дауна навчаються і, за умови застосування відповідних методик, можуть певною мірою розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, а й читати, рахувати та писати, іноді їм доступні і спеціальні знання. Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей з синдромом Дауна коливається від 20 до 75 (нормою вважають IQ більш ніж 70).

Людям з синдромом Дауна притаманна відкритість, життєрадісність та добродушність. Вони можуть бути обдаровані художніми, музичними, артистичними, спортивними талантами. Відзначається, що чим більше такі діти спілкуються з однолітками, чого вони найчастіше щиро прагнуть, тим менш помітним стає відставання їх у психічному та фізичному розвитку.

 

На Львівщині відбулась зустріч із польськими бізнесменами

Сьогодні, 21 березня, у  Львівській Торгово-промисловій палаті відбулася Бізнес-Місія м. Лодзь, Польща.

Делегація  на чолі з представниками торгової палати м. Лодзь складалась з 12 компаній зі сфери легкої промисловості (виробництво тканини, фурнітури, пошиття одягу), сільськогосподарської (бджільництво, добрива), машинобудівної галузей тощо.

Учасників заходу - підприємства Львівщини представив директор департаменту економічної політики облдержадміністрації Роман Филипів. Він наголосив, що співпраця українського і польського бізнесу є взаємовигідною для наших регіонів. Відбувалися зустрічі В2В підприємств Львівської області з польським бізнесом.

 

Студентів області ознайомили із кар’єрними можливостями на ринку праці

Сьогодні, 21 березня, за сприяння Львівської ОДА, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Ярмарок кар’єри. Свої пропозиції для молоді Львівщини презентували декілька десятків компаній.

«Сьогодні можливостей дуже багато. Зокрема, на Львівщині за минулий рік створено 8 тисяч нових робочих місць і це найвищий показник в Україні. Щотижня в області відкриваються 2 нові підприємства. Відтак, якщо є бажання працювати в Україні, то така можливість сьогодні дійсно є і держава цьому сприяє. Дуже важливо, щоб це сьогодні почули студенти, які є рушійною силою суспільства. Потрібно навчатись, працювати на рідній землі та будувати успішну країну», - зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

У межах ярмарку студенти отримали практичні поради щодо вибору місця праці, інформацію про програми практики, стажування та вакансії від провідних компаній. Також випускники університету та студенти позмагались у конкурсі на найкраще резюме.

«Університет дає величезні можливості, та це не лише час на навчання, а й час на здобуття досвіду, який ви можете реалізувати після завершення навчального закладу. І саме цей досвід дозволяє здобути такі навики як компетентність та конкурентоздатність. А реалізація отриманих знань та навичок залежать від бажання кожного з нас», - наголосила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Зазначимо, що під час Ярмарку на одному із стендів спудеям презентували можливості участі у проекті «Реалізуй себе у владі».  Цей проект вже понад два  роки успішно діє у Львівській ОДА. Відтак кожен студент, який має мрію реалізувати себе як державний службовець, може пройти стажування у структурному підрозділі облдержадміністрації, та за умови успішного стажування працевлаштуватись в майбутньому. Зокрема упродовж 2016-2017 років стажування у Львівській ОДА пройшли 300 студентів вишів, з них 40 стали державними службовцями.

Додамо, що Ярмарок кар’єри – своєрідна платформа співпраці роботодавців, студентів, викладачів, органів влади та самоврядування для пошуку нових моделей взаємодії трикутника «держава-освіта-бізнес» з метою їх зближення в реаліях сучасного ринку праці.

 

Спортсменка зі Львівщини бронзова призерка всесвітньої серії з карате «PremierLeagueKarate1»

16-18 березня 2018 року в м. Роттердам (Нідерланди) відбувся третій турнір серії Karate 1 PremierLeague, яку проводить Всесвітня федерація карате (WKF). У цьому представницькому турнірі взяли участь близько тисячі спортсменів з-понад 50 країн світу.

Реноме лідера національної збірної вкотре підтвердила представниця Львівщини, вихованка львівського клубу одноборств «Юніон» Галина Мельник, здобувши бронзову нагороду у ваговій категорії -68 кг.Почавши з перемоги над суперницею з Тайпея (4:0), Галина потім з таким же рахунком перемогла перший номер світового рейтингу, чемпіонку світу 2014 року АлізеАжьє з Франції. Потім була перемога над Мариною Ракович з Чорногорії (1:0) та поразка за рівного рахунку 2:2 від Мирослави Копунової зі Словаччини. У втішних сутичках Г. Мельник була сильнішою за Моніку Стефановську з Македонії (3:0) та Меліссу Братич з Канади (3:3).

Варто зауважити, що Галина Мельник з початку змагального сезону стрімко піднялася з 30-ї позиції світового рейтингу на 15-ту, здобувши свою другу нагороду на дорослому татамі. Нагадаємо, що з другого етапу Прем'єр-ліги в  Дубаї Мельник привезла срібну нагороду.

Відзначимо, в подібних турнірах можуть брати участь спортсмени, які входять до ТОП-100 рейтингу WKF. Участь в них важлива для здобуття рейтингових очок, що має велике значення для потрапляння на Олімпійські ігри-2020 в Токіо.

Наступний етап Прем'єр-ліги відбудеться в Рабаті (Марокко) 6-8 квітня.

 

Жовква приймає чемпіонат України з шашок серед юніорів та юнаків

Упродовж 22 - 29 березня  2018 року в приміщенні готелю «Стиль» у м. Жовква  триватиме чемпіонат України з шашок серед юніорів та юнаків (шашки-64, класична, швидка, блискавична гра).

22 березня о 15-30 год.відбудеться урочисте  відкриття турніру, а о 16-00 год. початок  І  туру (класична гра).

 

Школярі Львівщини – срібні призери Ґімназіади України з фехтування

У фінальних змаганнях I Ґімназіади України з фехтування учнівська збірна Львівської області посіла друге загальнокомандне місце, поступившись одноліткам Миколаївської області.

Бронзу у загальнокомандному заліку виборола команда м. Київ.

В особистому заліку серед у фехтуванні на шпагах до трійки призерів серед хлопців увійшли представники м. Києва та Львівської області, серед дівчат кращими стали вихованці фехтувальних шкіл м. Києва, Дніпра та Ужгорода.

Призові місця у фехтуванні на рапірах розділили між собою представники Миколаївської та Львівської областей, у шаблі кращими виявилися миколаївці та хмельничани. Загалом за перемогу у ґімназіаді, яка проводиться вперше, змагалися школярі 2001 – 2003 років народження.

Представники команд 11 областей та м. Київ визначали кращих у фехтуванні на рапірах, шпагах та шаблях.

“Нові спортсмени з’являються не з’являються ні звідки. Для того, щоб досягати висот у професійному спорті, треба загартовувати спортивний характер змалку, тому започаткування змагань Ґімназіади України може стати поштовхом до появи нових спортивних зірок. А ще, переможці Ґімназіади України братимуть участь у Всесвітній гімназіаді, яку у травні цього року прийматиме Марокко”, – зазначив Анатолій Ігнатович, співорганізатор змагань, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Переможці та призери змагань нагороджені кубками та медалями, а усі учасники змагань на згадку отримали книжки львівських видавництв, придбані в межах регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 роки.

Нагадаємо, що Ґімназіада відбувалась з 15 по 18 березня у навчально-спортивному комплексі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Організатором заходу виступили Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України спільно із Львівської обласною федерацією фехтування за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Уже незабаром Львівщина прийматиме фінальні змагання Гімназіад серед школярів України ще з двох видів спорту – карате та стрільби з лука.

 

Представниця Львівщини Надія Сухарина виборола медаль Чемпіонату Європи серед ветеранів легкої атлетики

Другу срібну медаль для збірної команди України  здобула Надія Сухарина (Ж 40+), яка представляє Львівську область.

Перемогу вдалось вибороти у другий змагальний день 12-го Чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні серед спортсменів категорії «Мастерс», що триває у Мадриді, зі спортивної ходьби на дистанції 3 000м

Змагання в Іспанії триватимуть до 24 березня 2018 року за участю понад 4 тисяч спортсменів з понад 30 країн Європи.

 

На Львівщині відбудеться виставка Маріупольської школи мистецтв

Художнє відділення Маріупольської школи мистецтв було засновано в 1992 році. На сьогодні в відділенні майже 300 учнів отримують основи професійних знань (рисунок, живопис, композиція, декоративно-прикладного мистецтво, скульптура та історія образотворчого мистецтва).

Творчі роботи учнів гідно, на високому рівні  були представлені на експозиціях виставок  в Україні, Австрії, Болгарії, Греції, Індонезії, Індії, Кіпрі, Китаї, Польщі, Франції, Хорватії, Фінляндії, Чехії.

Учні відділення беруть участь і перемагають на багатьох  Міжнародних, Всеукраїнських, міських конкурсах. Понад 150 учнів продовжили своє навчання у спеціалізованих мистецьких вищих учбових закладах України та за кордоном.

Виставка "В прагненні миру"відбувається  у межах проекту "Україна  у нас єдина", організаторами якого є: ГО "Центр розвитку української культури та самоорганізації", Львівська Дитяча Школа Народних Мистецтв, за  підтримки:  Львівської обласної державної адміністрації, Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України.

На виставці представлені понад 40 творчих робіт в техніках акварель, гуаш, пастель, кольорові олівці, кулькова ручка учнів віком від 10-16 років. Незважаючи на тривожний стан у місті (близькість лінії військового розмежування) більшість робіт дітей пронизані натхненням, оптимізмом, позитивом та вірою в добре майбутнє.

Робота 11-річної Анастасії Журавльової "Є речі,які не можна знищити" отримала  Гран-прі, дві медалі,сертифікат-подяку за вагомий внесок в розвиток культури та дружби між народами у Парижі( Франція) на Міжнародному конкурсі "Діти проти війни", де серед 185 тисяч конкурсантів з 47 країн як ПОСОЛ МИРУ дуже гідно представила не тільки улюблене місто  Маріуполь, а й Україну.  Малюнки "Ігнатій Маріупольський" Анастасії Журавльової та "Шлях греків до Маріуполя" Світлани Корльченко розповідають про засновника міста Ігнатія Маріупольского.

 

Лісівники Львівщини закликають приєднатись до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

У 2012 році Генеральною Асамблеєю ООН офіційно проголошено 21 березня Міжнародним днем лісів. Цього року Міжнародний день лісів проходитиме під загальним гаслом «Ліси та населені пункти».

Саме з цього дня 21 березня стартує акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка  триватиме до 21 квітня - Дня Довкілля.

У 2018 році лісівникам Львівщини необхідно виконати значний обсяг робіт із лісовідновлення. Заплановано створити лісові культури на площі  991,4га та забезпечити природне поновлення лісу на площі 1133га. Тому під час проведення заходів Акції усі охочі отримують додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до процесу садіння дерев.

Щороку учасниками Акції є учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій, громадськості, органів влади та засобів масової інформації.

У 2017 році активно долучились до заходів Акції депутати Львівської обласної ради, працівники структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації, прокуратури області та члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ. У цей період лісівники спільно з усіма бажаючими також підтримали  такі заходи акцій: «За чисте довкілля», «День зустрічі птахів», всесвітню ініціативу "Дерева миру", акції «Отчий ліс» у ДП «Старосамбірське ЛМГ» та "Посади калину - символ України" на території НПП «Сколівські Бескиди».

Проведення Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2018», відзначення Міжнародного дня лісів та Дня Довкілля приверне увагу кожного громадянина до нашого спільного завдання – зберегти й примножити природні багатства рідної Землі. 

На даний час вже виявили бажання долучитись до заходів Акції учасники Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Вони планують приєднатись до посадки лісових культур на одному з державних лісогосподарських підприємств Сколівського району. А також члени Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Більш детально з основними заходами Акції, часом і місцем проведення,  можна ознайомитись у «Орієнтовному плані проведення заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках – 2018» підприємствами Львівського ОУЛМГ», який розміщено на сайті  обласного управління.

Плани заходів Акції. Щоб долучитися до заходів Акції необхідно звернутися безпосередньо до лісгоспу або до обласного управління за телефоном відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ 297-61-21.

Лісівники Львівщини запрошують Вас долучитись до заходів Акції і посадити своє дерево!

Довідково:

Сама традиція святкування Дня лісу була заснована ще в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісівництва, яка одразу ж була підтримана Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства. День лісу відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

 

Олег Синютка публічно прозвітує про здобутки Львівщини у 2017-му році

28 березня о 18:00 год у Львівському Палаці Мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17) відбудеться публічний звіт голови Львівської ОДА Олега Синютки про здобутки Львівської області у 2017-му році. 

Підсумки року побудовані за основними показниками Стратегії розвитку регіону. Зокрема, йдеться про конкурентоспроможну економіку, якість життя, розвинуте село, відкриті кордони, туристичну привабливість регіону.

На Львівщині – інвестиційний клімат.

В регіоні відкрили понад 80 нових виробничих потужностей.

Найбільші з них: ТзОВ «Бадер-Аунде Україна», ТзОВ «Електроконтакт», КрагелюндФеніче Холдинг АпС, ТзОВ «Галіція Грінері», ТзОВ «Карпатський вітер», ТзОВ «Ліг Агро»,  Бистрицьке газове родовище.

В області створили понад 8 тисяч робочих місць.

Сума залучених інвестицій  у нововідкриті потужності – понад 150 млн доларів. Прямі іноземні інвестиції залучені в область – 52, 4 млн доларів.

Свою роботу продовжив офіс супроводу інвестора, який цьогоріч здійснював постійний супровід понад 400 інвестиційних проектів, база інвестиційних об’єктів складала понад 700 земельних ділянок та площ, на яких раніше розташовувались промислові та інші споруди.

Львівщина – регіон економічного зростання

Промисловість в області зросла на 5,1 %, аграрний сектор - на 5,4 %, експорт – на 26,2 %, будівництво - на 6 %, роздрібна торгівля - на 12,4 %. Зокрема, з метою популяризації місцевих товаровиробників та збільшення частки товарів, вироблених на Львівщині, у роздрібному товарообороті у 2017 році, Львівська обласна державна адміністрація організувала акцію «Купуй Галицьке. Вироблено на Львівщині» Відтак, за підсумками акції реалізація товарів місцевих виробників у середньому зросла на понад  45%.

На Львівщині відремонтували найбільшу кількість об’єктів соціальної сфери

Бюджет області у 2017 році становив 32 мільярди гривень. З них: соціальні видатки – 29 %, соціально-культурна сфера – 46 %, видатки розвитку – 16 %. За рік вдалось збільшити приріст доходів обласного бюджету на 33%, податки на доходи фізичних осіб зросли на 44%.

У 2017 році в області за кошти як державного, так і обласного бюджету реалізували понад 1800 проектів регіонального розвитку вартістю понад 1 млрд грн – від мікропроектів з дрібного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури до масштабного будівництва на десятки мільйонів гривень. Зокрема:

417 шкіл, 200 народних домів, 148 дитячих садків, 84 сільських медичних закладів.

Економія бюджетних коштів завдяки системі «Prozorro» становить - 1410 млн гривень.

Львівщина лідирує у створенні альтернативних джерел енергії

У 2017 році в області відкрили 5 сонячних та 1 вітрову електростанції загальною потужністю 48,8 МВт.

 Сонячні електростанції: ТОВ «Синтез Солар» (дахова та наземна), «Лео-Солар-Енерджі», «Озерна», СЕС «Енергетичні поля СЕС Терновиця 2 та 4», «Цетуля Солар» та вітрова електростанція «Старий Самбір – 2». Зокрема, ТОВ «Синтез Солар» є найпотужнішою в Україні. Також цього року ввели в експлуатацію 95 сонячних установок приватних домогосподарств потужністю 1,3 МВт, сума залучених інвестицій – 1,5 млн євро.

На території області у 2017 році відкрили 2 газові родовища та ввели в експлуатацію 1 нафтову свердловину.

На Львівщині «теплими кредитами» скористалися понад 7,5 тисяч мешканців. На впровадження енергоощадних заходів залучили 185 млн грн кредитних коштів, що на 56,7% більше, ніж у 2016 році.

З метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації у Сокальському районі Львівської області завершили роботи із гасіння терикону ПАТ «Львівська вугільна компанія».

На модернізацію шахт Львівщини залучили рекордну суму грошей

У 2017 році на модернізацію шахт скерували 62 мільйони гривень.

За ці кошти придбали сучасне обладнання, що в свою чергу збільшило видобуток на 10%. З метою забезпечення безпеки шахтарів закупили 179 саморятівників на загальну суму 1,7 мільйона гривень.

На Львівщині зросла заробітна плата шахтарям до 10 тисяч гривень.

Львівщина - лідер у будівництві доріг

У 2017 році в області відремонтували 600 км автодоріг із залученням з різних бюджетів рекордної суми по Україні – понад 3 млрд гривень (за два роки на Львівщині відремонтовано понад тисячу кілометрів доріг).

Ключові дороги міжобласного значення: Львів-Тернопіль, Львів-Самбір-Ужгород, Бориня-Мохнате, Східниця-Верхнє Синьовидне, Львів-Пустомити-Меденичі, Львів-Радехів-Луцьк.

У 2017 році в області освітили 150 пішохідних переходів, встановили 5 світлофорів та облаштували 7 місць для вантажно-габаритного контролю.

На Львівщині впроваджують заходи з підвищення безпеки на автошляхах. Сума секторальної підтримки ЄС на 2018 рік – майже 120 млн грн.

Львівський аеропорт отримав статус «мільйонника».

Пасажиропотік зріс на 46,9%, кількість рейсів на 35,7%. У 2017 році відкрили 10 нових напрямків, загалом зі Львова курсує 33 авіарейси.

В області завершили частину пан’європейського транспортного коридору.

Завершено роботи зі спорудження Бескидського тунелю. Наразі ведуться монтажні роботи з облаштування колійної мережі. Завершення всього комплексу робіт передбачене на травень 2018 року.

Інформатизація: понад 90 % області покрито стільниковим зв’язком та 74 % території мережею 3G.

Маршрутки онлайн: на Львівщині запустили диспетчерський пункт.

Для зручності пасажирів в області у 2017 році створили диспетчерський пункт з можливістю отримання інформації про знаходження транспортного засобу, який рухається по обраному маршруту, та перегляду орієнтовного часу прибуття на ту чи іншу зупинку.

На Львівщині відкрили найбільше шкіл по Україні

Цього року в області відкрили 8 новозбудованих шкіл: Сторонянська середня школа, Наварійська загальноосвітня школа, Гамаліївська загальноосвітня школа, Сокільницька початкова школа, школа села Нижньої Яблуньки, приватна школа «Еколенд», Пристанська середня школа, школа «Вільних та небайдужих».

Відремонтували 417 шкіл, 148 дитячих садків.

Львівщина лідер в Україні у створенні додаткових місць для дошкільнят. У 2017 році на території області відкрили 8 закладів дошкільної освіти та створили майже 3 тисячі місць для дошкільнят.

Львівщина лідер серед областей із закупівлі «школяриків». В області у 2017 році закупили 68 автобусів для школярів, що становить 83 % від потреби.

Львівщина - лідер в Україні за результатами ЗНО 2017. 5 випускників набрали 400 балів та 38 випускників по 200 балів.

На території області у 2017 році створили 5 навчально-практичних центрів з інклюзивним навчанням, залучили до навчання 324 дитини.

На Львівщині закупили сучасне медичне обладнання з діагностики онкопатологій

На Львівщині закупили унікальне медичне обладнання для обстеження онкопатологій на загальну суму 10 мільйонів доларів. Завдяки співпраці зі Світовим банком в області реалізують субпроект «Онкопревенція». Діагностика на цьому обладнанні для мешканців Львівщини виключно безкоштовна.

В межах реалізації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» створили 6 міжрайонних скринінгових центрів у містах Львові (обласний і міський), Дрогобичі, Самборі, Стрию та Червонограді. Вартість медичного обладнання -  8,0 млн доларів.

У межах Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки 31,9 млн грн скерували на здійснення енергоощадних заходів у пологовому корпусі Львівської обласної клінічної лікарні, Львівському обласному центрі репродуктивного здоров’я населення, Львівському державному ліцеї з посиленою військовою підготовкою ім. Героїв Крут; Львівській обласній лікарні відновлювального лікування №3 м. Соснівка, Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, Львівського обласному клінічному діагностичному центрі. В результаті дії програми у бюджетній сфері області на 44 % зросла кількість котелень на альтернативному паливі.

На Львівщині проведено ремонт сільських амбулаторій

За кошти, акумульовані з різних бюджетів, у 2017 році вдалося відремонтувати 84 сільські медичні заклади.

Нові музеї, народні доми, мистецькі школи, фестивалі – розвиток культури на Львівщині

На Львівщині у 2017 році відкрили:

 - 2 народних доми, 2 мистецькі школи, 3 музеї, 2 бібліотеки.

У 2017 році провели ремонт у 294 народних домах,  у 52 народних домах оновили звукопідсилюючу апаратуру, сценічний одяг тощо на суму 1 млн грн.

Вперше у галузі культури:

- закупили музичні інструменти та технічні засоби для мистецьких шкіл на суму 1 млн грн, 64 музичні інструменти закупили для 26 шкіл, 165 художніх комплектів для 42 шкіл, 25 мультимедійних засобів для 25 шкіл.

- відкрили мультимедійний інклюзивний музей. Крім того, реалізували проект «Муза для незрячих» (школа гри на лірі).

- запровадили обмін досвідом працівників культури Львівської та Луганської областей.

Мистецькі проекти, орієнтовані на підтримку воїнів АТО: 21 проект «Український Донбас» (м. Северодонецьк, Рубіжне, Сватово, Білокуракіно, Новоайдар, Попасна Луганської області), 52 мистецьких проекти на Яворівському полігоні, до 75-річчя УПА 32 фестивалі «Пісні Перемоги» та одночасно заходи у 987 народних домах та на Яворівському полігоні.

Фестивальний рік: на Львівщині відбулося найбільше мистецьких заходів: 155 проектів за кордоном, вперше масштабне святкування Дня незалежності України у Кракові та 43 країни світу на наймасштабнішому форумі з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців. Вперше на Львівщині відбувся Етно-фестиваль гостинності, який охопив 22  мистецькі проекти, 20 районів області та тривав 9 тижнів. Загалом у 2017 році на території області провели 74 фестивалі та охопили всі райони Львівщини.

На Львівщині один з найкращих показників в Україні із забезпечення житлом дітей – сиріт

Нові сім’ї знайшли 53 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 276 дітей влаштували під опіку та піклування. Цьогоріч в області створили 10 прийомних сімей, в які влаштували на виховання та спільне проживання 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Ще 8 дітей цієї категорії влаштували у функціонуючі прийомні сім’ї.

4 новостворені дитячі будинки сімейного типу відкрили свої двері перед 18 дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування. Також у вже функціонуючі дитячі будинки сімейного типу влаштували 13 дітей зазначеної категорії.

Придбали 30 домівок: загалом 48 діток-сиріт та діток, позбавлених батьківського піклування, отримали власне житло.

Львівщина – один з провідних регіонів із забезпечення земельними ділянками учасників АТО

На Львівщині надали 14 тисяч земельних ділянок  учасникам АТО.

Комунікація з учасниками АТО: у кожному районів відбуваються зустрічі з демобілізованими. Також в області реалізовується проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги». За його сприяння в області вже працевлаштували 177 осіб, 22 особи взяли участь у громадських роботах, 14 бізнес-проектів отримали фінансову допомогу.

Вперше на Львівщині відбулась рекордна кількість офіційних спортивних міжнародних змагань

Цьогоріч на території області відбулось 26 офіційних міжнародних спортивних змагань та 250 обласних спортивно-масових заходів. Найвагоміші спортивні події: Кубок світу з лижних перегонів та біатлону серед спортсменів з інвалідністю, Чемпіонат світу з радіокерованих моделей, міжнародні автоперегони «Ралі Галіція» та міжнародний фестиваль ретроавтомобілів «Leopolis Grand Prix».

Загалом спортсмени із Львівщини вибороли 120 медалей. Серед найгучніших спортивних досягнень: золота медаль Х Всесвітніх ігор (World Games-2017): Станіслав Горуна (карате), 1 золота та 3 срібні медалі III Ігор Нескорених (Invictus Games) для військовослужбовців та ветеранів військових дій (Торонто): Роман Панченко, Дмитро Сидорук, Катерина Михайлова (стрільба з лука).

На Львівщині запровадили номінацію «Спортсмен місяця». Щоквартальне вручення грошових премій спортсменам Львівської області, які стали переможцями та призерами офіційних змагань міжнародного та державного рівня з олімпійських видів спорту, на загальну суму 1,5 млн грн.

На Львівщині модернізовують житлово-комунальну інфраструктуру

На Львівщині діє програма «Питна вода» – забезпечення 43,5 тисячі мешканців у 18 населених пунктах області якісним питним водопостачанням. Крім того, зменшили втрати води та споживання електроенергії на 10%. Вдалось  збудувати та реконструювати  23,7 км водопроводів.

У межах Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області вдалось покращити зовнішнє освітлення та забезпечити комфортне проживання 33,1 тисячі мешканців області в 24 сільських населених пунктах. Як результат – збудували та реконструювали 100,3 км мереж зовнішнього освітлення. Також замінили 3,1 тисяч  енергозберігаючих світильників та ламп.

У 2017 році ефективно реалізовується газифікація населених пунктів. Уже вдалось газифікувати 5 сільських населених пунктів та забезпечити природнім газом  6,7 тисячі сільських мешканців області, у тому  числі 1340 домоволодінь (добудовано 14,7 км газопроводів).

Партнер у розбудові Львівщини - активна громадськість

На Львівщині активна громадськість. В області найбільша громадська рада при Львівській ОДА.  Львівщина – одна з областей, де активно реалізовується розвиток громадянського суспільства. Спільно з інститутами громадянського суспільства в області реалізували 19 проектів.

Крім того, для представників громадських організацій проводились безкоштовні тренінги. Також цьогоріч в області відбувся Другий щорічний Форум громадських організацій Львівщини «Партнерство та розвиток».

У межах реалізації молодіжної політики у 2017 році відбувся 61 молодіжний проект (захід), до якого вдалось залучити понад 30 тисяч молодих людей. У пріоритеті молодіжних організацій – розвиток національно-патріотичного виховання. Одними із ключових молодіжних проектів стали: «Ідея змінює країну», молодіжний фестиваль «Зашків 2017», молодіжна зустріч «Галицький авангард».

На Львівщині найвища динаміка збільшення екологічного обласного фонду

На Львівщині триває будівництво каналізаційних колекторів. Цьогоріч в області збудували каналізаційні колектори протяжністю понад 6 км в 7 населених пунктах, зокрема: м. Сокаль, м. Новояворівськ, м. Червоноград, Домажирська с/р Яворівського району, с. Пасіки-Зубрицька Давидівської ОТГ, с. Гребенів Сколівського району та смт Брюховичі.

Цьогоріч провели роботи з будівництва/реконструкції систем перекачування та очищення побутових стоків у 6 населених пунктах Львівської області. Вони відбулися у м. Дрогобичі, м. Моршині, м. Бібрці, м. Новий Калинів, м. Великі Мости, Лопатинській селищній раді Радехівського району.

На Львівщині придбали 20 одиниць спецтехніки для ТПВ, з них 18 сміттєвозів та  2 ескалатори. Що стосується реалізації політики у сфері твердих побутових відходів, на Львівщині збудували 2 карти складування відходів площею 6810 куб. м на полігоні ТПВ у м. Золочеві.

Триває процес ліквідації незаконних сміттєзвалищ. В області  рекультивували 4 га земель, порушених внаслідок захоронення ТПВ, у Миколаївському та Жовківському районах, закрили 52 сміттєзвалища площею 16 га.

В області тривають протипаводкові заходи. З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 році активно скеровували кошти на виконання природоохоронних заходів, завдяки чому в області розчистили понад 40 км русел річок. Саме завдяки цим заходам від підтоплення захистили 50 населених пунктів.

Львівщина перша в Україні розпочала аудит землі

На Львівщині вперше в Україні розпочали аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення. З метою уникнення використання земель із порушенням земельного законодавства у Львівській області розробили алгоритми ефективного використання земель сільськогосподарського призначення. Створено єдину електронну систему даних земель с/г призначення в розрізі сільських рад. Загалом за результатами аудиту вже визначили 51,2 тис. га невикористовуваної ріллі.

Один із пріоритетів Львівщини - розвиток аграрного сектору. 

У 2017 на Львівщині відкрили 11 молочних сімейних ферм, які утримують 150 голів корів, овеча ферма «Меринос Захід» на 300 голів та забійний цех ПП «Глиняни Агро» потужністю 250 голів свиней за добу. Відтак, Львівщина займає 2 місце серед регіонів України за темпами збільшення поголів’я птиці.

На підтримку аграріїв області у 2017 році з бюджетів усіх рівнів спрямували 63,6 млн грн.

На Львівщині розширили площі плодово-ягідних насаджень – 121 га. У 2017 році в області оновили машинно-тракторний парк сільськогосподарських підприємств на 185 одиниць. 

В області розвивається кооперативний рух. Спільними зусиллями фермерів Пустомитівського району учасників агротуристичного кластеру за підтримки Львівської ОДА у 2017 році в області створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», що стало вагомим кроком у  розвитку сільськогосподарської кооперації.

Аграрна промоція: на Львівщині відбулось 95 аграрних подій, серед яких «Агротехніка-2017», «AGROPORT WestLviv-2017», «Кращий господар Львівщини», «HoReCaSHOWLviv-2017», «Євроагро 2017».

Львівщина представлена на міжнародній арені

Підписано 9 міжнародних угод: Меморандум про співпрацю з Українським культурним товариством «Просвіта» (Аргентинська Республіка), Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Меморандум про взаєморозуміння з Конгресом українців Канади – Провінційною радою Альберти (Канада), Меморандум про взаєморозуміння з Департаментом економічного розвитку та торгівлі Уряду провінції Альберта (Канада), Угоду про міжрегіональне співробітництво з провінцією Сичуань (Китайська Народна Республіка).

Львівщина закупила патріотичну літературу для україномовних шкіл за кордоном. Українською літературою забезпечили 7 шкіл за кордоном. 

Львівщина – привабливий туристичний регіон

На Львівщині зросли туристичні потоки на 15%. Цьогоріч Львівщину відвідали близько 3,0 млн туристів з України, Польщі, Азербайджану, Молдови, Білорусі, Ізраїлю, Німеччини та інших країн.

Туристичний збір збільшився на 22 % і становив 10,5 мільйона гривень, з них 47 % - місто Львів, 53 % - Трускавець, Борислав, Моршин, Пустомитівський і Сколівський райони та інші.

Туристична промоція: 100 журналістів та 36 туроператорів з України, Китаю Ізраїлю, ОАЕ, Сербії, Польщі та інших країн стали учасниками 12 промотурів Львівщиною.

 

Вперше на Львівщині відбудеться показ документального фільму «Золота підкова Бориса Возницького»

Сьогодні, 21 березня, вперше у Львові відбудеться показ фільму «Золота підкова Бориса Возницького». Фільм відзнятий земляками Бориса Возницького. Ініціатором створення стрічки є відомий архітектор, просвітянин міста Дубно Олег Супрун. Він звернувся з ідеєю написання сценарію та участі у зйомках до краєзнавців та письменників Миколи та Любові Пшеничних, режисера народної кіностудії «Дубно» Миколи Величковського.

Значна кількість людей ділилася своїми незабутніми спогадами про видатного патріарха музейництва, Героя України Бориса Возницького, допомагали фотоматеріалами, документами. У фільм увійшли матеріали з особистого архіву Бориса Возницького, які надала його донька Лариса Разінкова Возницька.
Автори фільму хотіли увічнити пам’ять земляка, розповісти про нього, як про людину унікальну, що усе своє життя присвятив порятунку національної спадщини.

Борис Возницький належить до тої плеяди музейних працівників, діяльність яких помітною сторінкою увійшла в історію культури, де посідає чільне місце. Неординарність, віртуозність і далекоглядність підходів у розбудові музейної справи знайшли своє втілення в цілому ряді зреалізованих проектів. За 50 років діяльності Бориса Возницького , який очолював галерею, музей став одним з найбагатіших музеїв України, колекція якого збільшилася в одинадцять разів творами світового та національного мистецтва, від найдавніших до наших днів. Борис Возницький – постать знакова, завдяки таким зберігаються пам’ятки епохи, плекається культура, забезпечується майбутнє.

Демонстрація фільму відбудеться у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» о 13.00 ( кімната 226).

 

На Львівщині підбили підсумки аукціонів другого кварталу 2018 року

Завершився процес аукціонних торгів необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі другого кварталу 2018 року. Торги проходили у кілька етапів.

Основні торги діловою деревиною для лісопиляння відбулись 12 березня і проводила їх ТБ «ТСБ «Галконтракт». У торгах взяли участь 147 учасників. На торги виставлено 28364 м3 необробленої деревини, з якої було реалізовано 25039 м3, або 88,3% від виставленого обсягу. Попит на необроблену деревину залишається на високому рівні. Найнижчий відсоток продаж (66%) спостерігається у пиловника ялицевого. Інші сортименти були реалізовані або повністю 100 %, або 77 і вище відсотків. 

Наступні торги відбулись 13 березня у формі електронних. Їх також проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт». Для покупців були виставлені дрова та техсировина для виробництва колотих дров, технологічної тріски та для енергетичних потреб.

Участь в електронних торгах взяли 23 учасники. Із виставлених 26743 м3 лісопродукції було реалізовано 22950 м3, або 85,8 % від виставленого обсягу. Продаж продукції відбувся із незначним ростом цін, в основному на 1 – 2 %, лише по чотирьох лотах на дрова твердих порід ціни піднялись на 10 – 15 %.

14 березня відбулись спеціалізовані електронні торги для великих переробних плитних, фанерних та целюлозних підприємств. Торги проводила ТБ «Українська універсальна біржа». На торги підприємствами виставлялось 26467 м3 необробленої деревини, в т. ч. 2841 м2 фанерної сировини вільхи та берези, 2715 м3 балансів хвойних порід та 19521 м3 технологічної сировини для виробництва плитних матеріалів. 

 

25 березня в Україні стрілки годинника переводять на літній час

Традиційно, в останню неділю першого весняного місяця в Україні переходять на літній час.

У 2018 році це станеться у ніч з 24 на 25 березня. О 3:00 годині стрілки годинника необхідно перевести на одну годину вперед. Відтак, на всіх годинниках після переходу має показувати 4:00 ранку.

Така щорічна процедура проводиться задля заощадження споживання електроенергії.

Графік роботи автобусних станцій, аеропортів і залізничних вокзалів за традицією буде адаптований.

Зазначимо, що переведення годинників на літній час на території України здійснюється щороку з 1981 року. Вважається, що це приводить до більш ефективного використання світлого часу доби в літній період.

 

Жителів Львівщини просять допомогти лелекам

У зв’язку з несприятливими погодними умовами, які становлять загрозу для птахів, екологи просять мешканців Львівщини забезпечити їх охорону та збереження. 

Оскільки, лелеки зараз потерпають від холоду та мають обмежений доступ до кормової бази, виникає потреба у їх підгодівлі. Доцільно постелити сіно/солому біля місць перебування лелек (на відстані 15-20 метрів), на яку викладати корм.

Звертаємо увагу, що лелеки ковтають їжу цілком, тому краще, щоби їжа була подрібнена (напр., риб'ячі голови чи шматочки м'яса: краще прісноводних риб чи дрібні карасики), субпродукти птахівництва (курячі голови, шийки, серця чи печінку) і тваринництва (яловичина: обрізки, кишки – трохи подрібнені), шматочки курячого або м'яса яловичини, а також поставити ємність з водою. Обов’язково має бути їжа тваринного походження, до якої можна досипати в помірних кількостях зерно чи висівки.

Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які слабо не реагують на людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Не будьте байдужими! Допоможіть лелекам!

 

 

20.03.2018

 

Німецька компанія готує проект консервації рудника «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал»

На виконання рішення Львівської обласної ради створено робочу групу з розслідування обвалу, який утворився внаслідок діяльності  ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал.

За результатами роботи робочої групи та наданих доручень  проведено геологорозвідувальні та топографо-геодезичні роботи в межах здійснення моніторингових досліджень, в тому числі вздовж автомобільної дороги Східниця-Пісочне. За результатами спостережень поблизу автодороги виділено дві аномальні зони, де прослідковуються стабільні незначні просідання.

Окрім того,  встановлено систему для відслідковування в режимі реального часу ймовірних підземних обвалів та проведено обстеження території гірничого відводу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» з метою виявлення фактів потрапляння вод річки Вишниця та інших поверхневих вод у підземні виробітки рудника №2. Фактів потрапляння поверхневих вод у підземні виробітки рудника не виявлено.

«Стебницькому ГХП «Полімінерал»  надано від наукових інститутів пропозиції для розробки нового проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушень земель, який включатиме, в тому числі, заходи екологічного характеру.

Проведено наради щодо підготовки проектно-кошторисної документації із перенесення об’єктів інфраструктури за межі карстового провалля ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» та надано відповідні доручення.

Службою автомобільних доріг у Львівській області підготовлено та подано на погодження до Державного агентства автомобільних доріг України технічне завдання на виготовлення передпроектної документації для будівництва нової ділянки автомобільної дороги в обхід зони впливу рудника № 2.

Станом на сьогодні німецька компанія «K-UTEC» проводить аналітичний аналіз наданих матеріалів та готує пропозицію для укладання договору з ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» по розробці концепції та нового проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушень земель. Орієнтований термін розробки проекту -  кінець червня 2018 року.

 

Львівщина співпрацюватиме із Індією у медичній, освітній та аграрній сферах

Сьогодні, 20 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Маноджем Кумаром Бхарті.

На початку зустрічі очільник області подякував послу за візит та за організацію Днів індійської культури, що відбулися на Львівщині восени.

У межах зустрічі порушили питання поглиблення співпраці між двома країнами, зокрема, розширення взаємодії Індії із Львівщиною у різних галузях.

«Можливості нашої співпраці із Індією до кінця не використані. Це стосується не лише культурного та освітнього напряму, а й альтернативної енергетики, фармацевтичної галузі та агропромислового розвитку», - зазначив Олег Синютка.

Посол, своєю чергою, висловив пропозицію щодо організації поїздки представників бізнес-середовища Львівщини до Індії задля налагодження спрівпраці із тамтешніми підприємцями,  а також домовились про участь індійських бізнесменів, що уже розпочали власну справу в Україні, на агрофорум, що відбудеться на Львівщині у квітні.

«Львівщина – важливий партнер для Індії з точки зору економічного розвитку, оскільки цей регіон дуже прогресивний у багатьох галузях. Ми можемо розширювати наші відносини на тому міцному фундаменті, що вдалось збудувати протягом останніх трьох років. Ми спостерігаємо важливі досягнення для обох країн у різних сферах, але напрямів для розвитку співпраці ще дуже багато, тож нам варто зосередитись на їх використанні», - зауважив Манодж Кумар Бхарті.

Окрім того, обговорили можливість поширення індійської аюрведи як альтернативної медицини в Україні та розширення співпраці у сфері вищої освіти. Сторони узгодили також можливість збільшення туристичних потоків та зійшлися на думці в доцільності інформування індійських школярів про вищі навчальні заклади Львівщини.

 

Цьогоріч в області планують створити ще 10 ОТГ

На території Львівської області функціонує 35 об’єднаних територіальних громад. Цьогоріч очікують створення ще 10. Про такі результати децентралізації на Львівщині розповів сьогодні, 20 березня, під час сесії Львівської обласної ради, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Як зазначив Ростислав Замлинський, 15 ОТГ утворилось у 2015 році, 7 у 2016 та 13 у 2017. Наразі є висновки та очікують кінцевих рішень від 7 ОТГ, відтак, до кінця року планують створення до 10 нових об’єднаних громад. В середньому одну ОТГ формують 4 органи місцевого самоврядування, тобто 4 ради.

«У 2015 році ми бачили, що ініціативу здебільшого проявляли невеликі сільські селищні ради, які формували ОТГ і відповідно середня чисельність однієї ОТГ складала 4,5 тисячі населення. У 2016-17 роках, завдяки проведеній реформі та заходам пов’язаних із роз’ясненнями із залученнями депутатів різного рівня, ми побачили, що активізувалися значно більші громади і відповідно середня чисельність громад утворених у цей період становить в середньому 11 тисяч мешканців»,  - зазначив Ростислав Замлинський.

За його словами, дохідна частина вже створених ОТГ становить 1,7 млрд грн.

«Це на 150 млн грн більше аніж сукупні місцеві бюджети усіх сільських, селищних, міських та міст районного значення бюджетів. Доходи зросли від моменту об’єднання в середньому в 3,6 рази і це добре видно у розрахунках на 1 мешканця», - додав Ростислав Замлинський.

Наголосив перший заступник голови Львівської ОДА і на якісній зміні у видатковій частині створених ОТГ.

«Кожна четверта гривня видатків ОТГ скерована на видатки капітального характеру. У 2016 році зреалізовано 159 об’єктів на загальну суму 75 млн грн, у 2017 році – 245 об’єктів на суму 174 млн грн. Важливим є те, що  упродовж цього року ми плануємо відкриття трьох великих дитячих садочків загальною чисельністю майже 500 місць»,  - наголосив Ростислав Замлинський.

 

«Урочище Солониця»: в області створять ландшафтний заказник місцевого значення

Відповідне рішення прийняли сьогодні, 20 березня, під час XV чергової сесії Львівської обласної ради.

Заказник створюється з метою збереження цінних лісових та лучних екосистем, червонокнижних та регіонально рідкісних видів рослин і тварин та мережі гідрологічних об’єктів.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Урочище Солониця» проектовано на території Великолюбінської селищної ради за межами населеного пункту орієнтовною площею 86,0 га (без вилучення території у землекористувача). 

Згідно геоботанічного районування територія належить до Розтоцького округу букових, буково-соснових, дубово-соснових, ялицевих та дубових лісів, заплавних луків та евтрофних боліт, Центральноєвропейської провінції широколистяних лісів. В урочищі поєднуються два головні типи рослинності: лучно-болотна рослинність та лісова.

Пропонована до заповідання територія є одним із ареалів поширення махаона (Papilio machaon), подалірія (Iphiclides podalirius), бджоли-тесляр фіолетової (Xylocopa (Xylocopa) violacea), горностая (Mustela erminea), мідянки (Coronella austriaca Laurenti), нічниці ставкової (Myotis dasycneme) та вечірниці малої (Nyctalus leisleri), які занесені до Червоної книги України.

Зазначимо, що відповідно до ст. 11 Закону України «Про червону книгу України» охорона та відтворення об’єктів Червоної книги України забезпечується органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, що є суб’єктами використання тваринного та рослинного світу, власниками об’єктів Червоної книги України, у межах яких перебувають рідкісні і такі, що знаходяться під загрозою зникнення, види тваринного та рослинного світу, занесені до Червоної книги України, зокрема завдяки пріоритетному створенню заповідників, інших територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

 

У зоні АТО загинув військовослужбовець з Сокальщини Ігор Дулько

Біля смт. Майорськ загинув 22-річний сержант-прикордонник з Сокальщини Ігор Дулько.

Усіх небайдужих запрошують провести бійця у останню дорогу. Збір відбудеться завтра, 21 березня, в селі Гамаліївка о 8.45 годині. Попрощатися з військовослужбовцем у Бродах можна буде близько 10-ї години. Далі процесія перейде у Великі Мости через Львів.

Чин похорону відбудеться о 12.00 годині в церкві Благовіщення Пресятої Богородиці.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.

 

В області відбувся марафон написання листів на підтримку політв'язнів

Сьогодні, 20 березня, у музеї «Територія Терору» відбувся марафон написання листів політв'язням Кремля.

Марафон організували у межах акції «Свободу політв'язням Кремля».

Позаяк, організатори ознайомили присутніх з методичними правилами написання листів, серед яких: не згадувати політику, агресію, писати російською мовою та ін.

«Наш музей працює з темою терору як в історичному зрізі, так і в період сьогодення – для нас ця тема є пріоритетною. У нас відбувся показ фільму «Сильні духом». Наступного тижня запланована виставка, що присвячена пам’яті Аміни Акуєвої. Сьогодні ми пишемо листи політв’язням Кремля. На даний момент близько 70 осіб є ув’язненими у РФ. На сьогоднішній захід ми запрошували як представників шкіл: директорів, завучів, школярів та усіх небайдужих», - директор меморіального музею «Територія Терору»  Ольга Гончар.

У межах заходу присутніх ознайомили з історіями Кремлівських бранців. Відтак, кожен, хто вирішив написати листа, обирав для себе політичного в’язня, чиєю історією перейнявся найбільше та кого хотів підтримати.

«Саме привернення уваги до цієї теми шляхом написання листів, проведення публічних акцій, у тому числі створення фільмів, по-перше, не дає забути про цю проблему українському суспільству. Так само як і українська влада не дасть забути про це світові», - зауважив радник Міністра закордонних справ, в минулому - український політв'язень Юрій Яценко.

Зазначимо, що усі бажаючі зможуть залишити свої листи у скриньках, які розміщуватимуться у музеї «Територія Терору», Львівському органному залі та у кінотеатрі «Супутник», що на Левандівці.

 

У Городоцьму районі провели аудит діяльності водопровідно-каналізаційного господарства

Сектор внутрішнього аудиту апарату Львівської облдержадміністрації провів позаплановий внутрішній фінансовий аудит та аудит відповідності за темою: «Оцінка діяльності підприємства щодо дотримання актів законодавства, законності та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності при формуванні тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» у комунальному підприємстві «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство»  за період з 01 січня 2017 року по 28 лютого 2018 року.

Впродовж 2017 року КП «Городоцьке ВКГ» надавало послуги з централізованого водопостачання та водовідведення за тарифами, встановленими рішенням виконавчого комітету Городоцької міської ради від 13.11.2014 № 300 «Про затвердження тарифів на послуги водопостачання.

Проведеним аналізом встановлено, що діючі у 2017 році тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення були збитковими. Окупність тарифів на централізоване водопостачання за 2017 рік склала 84,9 %, на централізоване водовідведення 80,3 %.

Основною причиною збитковості тарифів є понаднормативні втрати питної води, що виникли, зокрема, через тривалий термін експлуатації водопровідних мереж – понад 46,2 роки,  зношеність водогонів на 80 %, значну аварійність внаслідок різкого підвищення тиску, що зумовлює виникнення скритих витоків води через стики і стінки трубопроводів, а також несанкціонованого (необлікованого) відбору води абонентами за рахунок крадіжок. По КП «Городоцьке ВКГ» за 2017 рік вони склали 151,8 тис. м. куб або 15,7 % від кількості поданої води, за умови реалізації яких підприємство мало б можливість додатково отримати доходів на загальну суму 1 841,3 тис. гривень.

Планові тарифи на 2018 рік затверджені рішенням виконавчого комітету Городоцької міської ради від 25.01.2018 № 6 «Про встановлення тарифів на послуги, які надаються КП «Городоцьке ВКГ» з централізованого водопостачання і водовідведення та послуг з централізованого водопостачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та, відповідно,  становлять:

- для мешканців будинків, що перебувають у приватній власності, суб’єктів господарювання, які отримують послугу безпосередньо з мереж централізованого водопостачання – 11,74 грн/м³ без ПДВ (зросли на 0,66 грн/м³  або 5,95%),  з централізованого водопостачання - 12,80 грн/м³ без ПДВ (зросли на 0,88 грн/м³ або 7,38%);

- для мешканців багатоквартирних будинків на послуги з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) –       12,46 грн/м³ без ПДВ (зросли на  0,65 грн/м³ або 5,50 %), з централізованого водовідведення – 13,23 грн/м³ без ПДВ (зросли на 0,56 грн/м³ або 4,41 %).

За наслідками аудиту рекомендовано  КП «Городоцьке ВКГ»  привести тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення у відповідність до вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869, привести  тарифи на комунальні послуги до економічно обгрунтованого рівня та подати на розгляд органів місцевого самоврядування.

 

Понад 8 млн на водопостачання, газифікацію та зовнішнє освітлення населених пунктів

Сьогодні, 20 березня, під час сесії Львівської обласної ради, депутати проголосували за внесення змін до показників обласного бюджету на 2018 рік. Відтак на реалізацію Програми «Питна вода» скерували - 2 000 тис грн, Програму газифікації населених пунктів - 2 260 тис грн, Програму освітлення населених пунктів - 3 830 тис грн.

Зазначимо, що торік природнім газом забезпечили 6,7 тис сільських мешканців області, в т ч. 1340 домоволодінь. Газифікували 5 сільських населених пунктів, добудували 14,7 км газопроводів.

Також у 2017 році покращили зовнішнє освітлення 33,1 тис мешканцям 24 сільських населених пунктах області, збудували та реконструювали 100,3 км мереж зовнішнього освітлення.

Окрім цього, забезпечено якісним питним водопостачанням 43,5 тис мешканців 18 населених пунктів області, збудовано та реконструйовано 23,7 км водопроводів.

 

Торік на Львівщині відкрили інклюзивний музей та організували більше сотні мистецьких заходів

На Львівщині у 2017 році відкрили 2 народні доми, 2 мистецькі школи, 3 музеї та 2 бібліотеки. У 2017 році провели ремонт у 294 народних домах, у 52 народних домах оновили звукопідсилюючу апаратуру, сценічний одяг тощо на суму 1 млн грн.

Про це сьогодні, 20 березня, під час сесії обласної ради прозвітував перед депутатським корпусом голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Вперше у галузі культури закупили музичні інструменти та технічні засоби для мистецьких шкіл на суму 1 млн грн, 64 музичні інструменти закупили для 26 шкіл, 165 художніх комплектів для 42 шкіл, 25 мультимедійних засобів для 25 шкіл.

Окрім того, відкрили мультимедійний інклюзивний музей та реалізували проект «Муза для незрячих» (школа гри на лірі), а також запровадили обмін досвідом працівників культури Львівської та Луганської областей.

Мистецькі проекти, орієнтовані на підтримку воїнів АТО: 21 проект «Український Донбас» (м. Северодонецьк, Рубіжне, Сватово, Білокуракіно, Новоайдар, Попасна Луганської області), 52 мистецьких проекти на Яворівському полігоні, до 75-річчя УПА 32 фестивалі «Пісні Перемоги» та одночасно заходи у 987 народних домах та на Яворівському полігоні.

Фестивальний рік: на Львівщині відбулося найбільше мистецьких заходів: 155 проектів за кордоном, вперше масштабне святкування Дня незалежності України у Кракові та 43 країни світу на наймасштабнішому форумі з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців. Вперше на Львівщині відбувся Етно-фестиваль гостинності, який охопив 22  мистецькі проекти, 20 районів області та тривав 9 тижнів. Загалом у 2017 році на території області провели 74 фестивалі та охопили всі райони Львівщини.

 

На Львівщині ветеранам УПА та репресованим збільшили розмір допомоги

Сьогодні, 20 березня, рішенням сесії Львівської обласної ради збільшили розмір допомоги ветеранам УПА та репресованим. На це у 2018 році додатково виділили 3 млн грн.

Зокрема, цьогоріч одноразову адресну допомогу ветеранам Української повстанської армії та реабілітованим за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» збільшили на 250 грн і вона становить 1250 грн.

Нагадаємо, що ці виплати надаються одноразово до Дня створення Української повстанської армії (14 жовтня) або до Дня Незалежності України в залежності від категорії осіб.

Виплати планують здійснити у межах обласної Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки.

Додамо, що загалом рішенням сесії на сферу соціального захисту додатково скерували 7 200 тис грн. Окрім збільшення допомоги, кошти скерували на придбання медикаментів, матеріалів і обладнання для будинків інтернатів, ремонт даху їдальні та галереї в Підбузькому будинку-інтернаті, придбання промислових пральних машин і холодильників для будинків-інтернатів.

 

З бюджету області додатково виділили понад 11 млн гривень на придбання «Школяриків»

Сьогодні, 20 березня, рішенням сесії, залишок освітньої субвенції в сумі 12 млн 598 тис грн спрямували на Програму розвитку освіти області. Зокрема, на придбання шкільних автобусів виділили – 11,3 млн грн, ще 1,3 млн грн скерували на облаштування спортивної інфраструктури.

Окрім цього на оздоровлення дітей інтернатних закладів-  2 100 тис грн, заходи в галузі освіти - 1 500 тис грн.

Загалом внесеними змінами до показників обласного бюджету на 2018 рік на галузь освіти і науки скерували 16 млн 478 тис грн.

 

На забезпечення мовлення в населених пунктах Луганської області – 790 тис грн

Сьогодні, 20 березня, на сесії прийняли зміни до показників обласного бюджету. Відтак, на реалізацію Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства області скерували 5140 тис грн.

Зокрема на забезпечення мовлення в населених пунктах Сватове, Біловодськ, Марківка Луганської області - 790 тис грн, розширення території мовлення в аналоговому режимі в м. Львові та області - 1 500 тис грн, підтримка інноваційних проектів реорганізації регіональних ЗМІ – 850 тис грн.

Окрім цього, цьогоріч проведуть конкурс медійних обмінів між Львіською та Луганською областями на що виділили 300 тис грн.

 

Для потреб області придбають 5 додаткових карет швидкої допомоги

Сьогодні, 20 березня, під час сесії, депутати проголосували за внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2018 рік. Зокрема виділили 11,5 млн грн на придбання 5-ти автомобілів швидкої медичної допомоги.

Окрім того, додатково виділили 13400 тис грн на введення в експлуатацію єдиної диспетчерської та 5124 тис грн співфінансування видатків з державного бюджету на придбання агіографічного обладнання. Також 11382 тис грн спрямують для функціонування перинатального центру після введення його в експлуатацію.

Зокрема, залишок коштів медичної субвенції, що склався на кінець 2017 року в сумі 14028,9 тис грн спрямували на ремонт приміщень обласної клінічної лікарні – 1556,7 тис грн, спеціалізованого дитячого медичного центру – 2547,8 тис грн, ендокринологічного центру – 78,2 тис грн; облаштування пожежної сигналізації психіатричної лікарні – 300 тис грн; придбання медичного обладнання для лікарні “ОХМАТДИТ” – 2230 тис грн, спеціалізованого дитячого медичного центру – 2130,1 тис грн, кардіоцентру – 516,6 тис грн, обласної інфекційної лікарні – 516,1 тис грн, центру екстреної медичної допомоги – 1872,4 тис грн, діагностичного центру – 340,3 тис грн, диспансеру радіаційного захисту населення – 1140 тис грн, центру репродуктивного здоров'я – 100 тис. грн; комп’ютерної техніки для фтизіопульмонологічного центру та шкірвендиспансеру – 151,5 тис грн та 41,5 тис грн відповідно; енергозберігаючих паливних котлів для бази спецмедпостачання та протитуберкульозного диспансеру – 78,5 тис. грн; медикаментів та продуктів харчування – 60,8 тис грн; проведення інших господарських видатків закладів охорони здоров’я – 368,4 тис гривень.

Невикористані в минулому році та повернуті до бюджету розвитку кошти в сумі 5128,1 тис грн виділити фтизіопульмонологічному центру на придбання рентгенапаратури (3703,4 тис грн) та проведення ремонту зовнішніх водоканалізаційних мереж і насосної станції (1424,7 тис грн).

У рамках виконання комплексної програми «Надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2018- 2020 рр» на надання медичної допомоги онкохворим учасникам АТО скерували - 773 тис грн.

За рахунок субвенцій, що передаються з обласних бюджетів Вінницької та Івано-Франківської областей, збільшили видатки на утримання онкологічного центру на 595 тис. грн, обласної клінічної лікарні – 300 тис. грн, лікарні відновного лікування “Говерла” – 1117 тис. гривень. На проведення поточного ремонту та господарські видатки з утримання відділення лікарні відновного лікування в с. Дубляни з бюджету Новокалинівської ОТГ надається субвенція обласному бюджету в сумі 200 тис. гривень.

На фінансування об’єктів охорони здоров’я згідно з програмою капітального будівництва виділили 10000 тис грн.

 

На сесії прийняли зміни до показників обласного бюджету

Сьогодні, 20 березня, на XV сесії Львівської облради депутати проголосували за внесення змін до показників обласного бюджету на 2018 рік. Зокрема 165,1 млн гривень перехідних залишків та 2,2 млн гривень субвенцій з інших бюджетів скерували на сферу освіти і науки, охорони здоров’я, соціального захисту, спорту та інші.

Зокрема на сферу освіти і науки направили понад 16 млн грн. Кошти скерують на оздоровлення дітей інтернатних закладів, заходи в галузі освіти, оснащення робочих місць в установах комп'ютерною технікою для впровадження системи "Клієнт Казначейства-Казначейство". Окрім цього, залишок освітньої субвенції спрямували на Програму розвитку освіти: облаштування спортивної інфраструктури - 1,3 млн грн, придбання шкільних автобусів - 11,3 млн грн.

Понад 74 млн гривень виділили на сферу охорони здоров’я. Це ремонт приміщень установ охорони здоров’я та їх фінансування, придбання карет швидкої медичної допомоги, утримання перинатального центру. Окрім цього, у межах виконання комплексної програми «Надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2018- 2020 рр» надання медичної допомоги онкохворим учасникам АТО - 773 тис грн, надання послуг з медико-соціального супроводу пацієнтів, які приймають замісну підтримувальну терапію та споживачів ін’єкційних наркотиків – 50 тис грн.

7 млн 200 тис грн скерували на соціальний захист. Відтак збільшили розмір одноразової грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії та реабілітованим громадянам за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» на 250 гривень. Уточнений розмір цієї допомоги становитиме 1250 гривень. Виплати планують здійснити у межах обласної Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки на що збільшили видатки на 3 млн грн.

Окрім того, 1 млн 200 тис - на культуру, 3 млн 350 тис - на спорт, 5 млн 140 тисяч - на реалізацію Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства області.

На програму «Газифікація населених пунктів у Львівській області на 2016-2018 роки» спрямували 2260 тис грн, «Питна вода» на 2012 – 2020 роки у Львівській області – 2000 тис грн, «Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017 - 2020 роки» – 3830 тис гривень.

Також департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА виділили - 5 300 тис грн на реалізацію Програми енергозбереження для бюджетної сфери, а департаменту фінансів збільшили видатки на 13000 тис гривень на реалізацію Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017-2020 роки.

 

На Львівщини успішно тривають спортивні Ігри

17 березня 2018 року у плавальному басейні Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи успішно відбулися особисто-командні змагання з плавання у межах ХХVІІ обласних комплексних Ігор Львівщини серед збірних команд районів області, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад за програмою ХХVІІ спортивних Ігор Львівщини, ХІ обласних ігор ветеранів спорту та ІV спортивних ігор серед людей з інвалідністю.

Змагання проведено обласним центром «Спорт для всіх» за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, відділення НОК України у Львівській області, обласної Асоціації ветеранів спорту та КЗ ЛОР «Львівський регіональний центр з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт».

Загалом у змаганнях взяли участь 55 команд, серед яких у категорії «Дорослі» - 24 команди, у категорії «Ветерани» - 23 команди та 8 команд у категорії «Люди з інвалідністю». Всього у обласних фінальних змаганнях взяли участь 139 осіб.

 

Олег Синютка представив звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка прозвітував перед обласною радою про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області у 2017 році.

Зокрема очільник області розповів про ключові досягнення минулого року, серед яких будівництво понад 600 кілометрів доріг, відкриття 84 нових підприємств та 8 нових шкіл, ремонт 1800 об’єктів інфраструктури, відкриття об’єктів альтернативної енергетики.

Опісля голова ЛОДА також відповів на запитання.

Депутати затвердили звіт голови Львівської обласної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області у 2017 році. За таке рішення проголосував 51 депутат.

 

Перевищення епідемічних порогів на Львівщині не зафіксовано

За минулий 11 тиждень, з 11 до 18 березня, в області захворіло на грип та гострі респіраторні інфекції 12 412 осіб, що на 415 випадків більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 491,4 при епідемічному порозі 622,7.

З початку епідсезону з 02.10.17 року в області захворіли на гострі респіраторні інфекції 258 023 осіб. Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари  госпіталізували 5 038  осіб (1,9%).

У м. Львові захворіли відповідно 4 099 (11 тиждень) та 3 871 (10 тиждень) осіб, інтенсивний показник на останньому тижні був 531,3 при епідпорозі 963,1. Перевищення епідемічних порогів у вікових групах не зареєстровано. 

Упродовж 11 тижня госпіталізували з діагнозом ГРІ в інфекційні стаціонари області 384 осіб (3,1%).

 

Виконання ремонтних робіт на об'єктах інфраструктури області у 2017 році – абсолютний рекорд за часи незалежності, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 20 березня, під час звіту про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області у 2017 році повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Минулого року ремонтні роботи здійснювалися на 1836 об’єктах, що є абсолютним рекордом серед всіх років за період незалежності України», - зазначив Олег Синютка.

У 2017 році в області відремонтували 600 км автодоріг із залученням з різних бюджетів рекордної суми по Україні – понад 3 млрд гривень (за два роки на Львівщині відремонтовано понад тисячу кілометрів доріг).

Ключові дороги міжобласного значення - Львів-Тернопіль, Львів-Самбір-Ужгород, Бориня-Мохнате, Східниця-Верхнє Синьовидне, Львів-Пустомити-Меденичі, Львів-Радехів-Луцьк.

Окрім того, у 2017 році в області освітили 150 пішохідних переходів, встановили 5 світлофорів та облаштували 7 місць для вантажно-габаритного контролю.

Також на Львівщині впровадили заходи з підвищення безпеки на автошляхах. Сума секторальної підтримки ЄС на 2018 рік – майже 120 млн грн.

Пасажиропотік  Львівського аеропорту зріс на 46,9%, кількість рейсів на 35,7%. У 2017 році відкрили 10 нових напрямків, загалом зі Львова курсує 33 авіарейси.

Нагадаємо, що у 2017 році Львівський аеропорт отримав статус «мільйонника».

Зазначимо, що в області завершили і частину пан’європейського транспортного коридору.

Зокрема, завершено роботи зі спорудження Бескидського тунелю. Наразі ведуться монтажні роботи з облаштування колійної мережі. Завершення всього комплексу робіт передбачене на травень 2018 року.

 

Львівщина входить у трійку найбільш динамічних областей у розвитку агропромислового комплексу, - Олег Синютка

У 2017 на Львівщині відкрили 11 молочних сімейних ферм, які утримують 150 голів корів, овечу ферма «Меринос Захід» на 300 голів та забійний цех ПП «Глиняни Агро» потужністю 250 голів свиней за добу. Відтак, Львівщина посідає  2 місце серед регіонів України за темпами збільшення поголів’я птиці. На підтримку аграріїв області у 2017 році з бюджетів усіх рівнів спрямували 63,6 млн грн.

Про це розповів сьогодні, 20 березня, під час звіту про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області у 2017 році голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

На Львівщині закладено нових плодово-ягідних насаджень на площі 445 га. У 2017 році в області оновили машинно-тракторний парк сільськогосподарських підприємств на 185 одиниць. 

В області розвивається кооперативний рух. Спільними зусиллями фермерів Пустомитівського району учасників агротуристичного кластеру за підтримки Львівської ОДА у 2017 році в області створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», що стало вагомим кроком у  розвитку сільськогосподарської кооперації.

Відтак, за словами очільника області, Львівщина входить в трійку найбільш динамічних областей у розвитку агропромислового комплексу.

Загалом на Львівщині діє 30 с/г кооперативів (із зареєстрованих 62), в яких налічується близько 1000 членів, з яких 11 молочарських (близько 700 членів), 8 плодоовочевих (близько 60 членів), 5 зернових (близько 55 членів),4 з обробітку землі (близько  200 членів) та 2 м’ясних (до 10 членів).

В межах аграрної промоції на Львівщині відбулось 95 аграрних подій, серед яких «Агротехніка-2017», «AGROPORT WestLviv-2017», «Кращий господар Львівщини», «HoReCaSHOWLviv-2017», «Євроагро 2017».

Львівщина перша в Україні розпочала аудит землі. На Львівщині вперше в Україні розпочали аудит земельних ділянок сільськогосподарського призначення. З метою уникнення використання земель із порушенням земельного законодавства у Львівській області розробили алгоритми ефективного використання земель сільськогосподарського призначення. Створено єдину електронну систему даних земель с/г призначення в розрізі сільських рад. Загалом за результатами аудиту вже визначили 51,2 тис. га невикористовуваної ріллі.

 

Львівщина - серед областей-лідерів із залучення інвестицій, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 20 березня, під час звіту про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області у 2017 році повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Якщо говорити про інвестиції та виробництво, то у нас є добрий показник надходження іноземних інвестицій на загальноукраїнському рівні, де Львівська область входить у п’ятірку найкращих областей», - зазначив Олег Синютка.

Минулоріч в регіоні відкрили понад 80 нових виробничих потужностей.

Найбільші з них - ТзОВ «Бадер-Аунде Україна», ТзОВ «Електроконтакт», КрагелюндФеніче Холдинг АпС, ТзОВ «Галіція Грінері», ТзОВ «Карпатський вітер», ТзОВ «Ліг Агро»,  Бистрицьке газове родовище.

Відтак, в області створили понад 8 тисяч робочих місць.

Упродовж 2017 року в економіку Львівщини іноземними інвесторами вкладено 61,6 млн.доларів США інвестицій, що на 5,2% більше, ніж у 2016 році. Вкладення в економіку області здійснили інвестори з 32 країн світу.

Минулоріч у відкриття об’єктів альтернативної енергетики інвестували 60 млн доларів.

Серед відкритих об’єктів альтернативної енергетики – СЕС «Озерна» потужністю 9,9 МВт, ВЕС «Старий Самбір-2» - 20,7 МВт, СЕС «Лео-Солар-Енерджі» - 1 МВт, СЕС «Синтез Солар» - 1,44 МВт, СЕС «Терновиця» 2 та 4 – 5, 9 МВт. Окрім того в області запрацювали 105 дахових СЕС – 1,4 МВт.

Свою роботу продовжив офіс супроводу інвестора, який у 2017 році здійснював постійний супровід понад 400 інвестиційних проектів, база інвестиційних об’єктів складала понад 700 земельних ділянок та площ, на яких раніше розташовувались промислові та інші споруди.

«Дуже правильним є супровід інвестиційних проектів, який працює у Львівській ОДА. Станом на 1 березня у нас на супроводі є 502 інвестиційних проекти. Ту динаміку, яку ми взяли минулого року – кожного тижня  вводили в дію по два нових виробництва, - цілком реально не лише продовжити у 2018 році, але й зберегти у 2019 році», - додав Олег Синютка.

 

Депутатський корпус позитивно оцінив виконання обласних програм

У 2017 році завершилася реалізація 6 обласних довгострокових програм, розпорядниками коштів яких виступали окремі структурні підрозділи та апарат облдержадміністрації. Зокрема, це стосується комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян, обласної цільової програми забезпечення молоді, програми з організації та безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, програми розвитку туризму та курортів, програми з організації рятування на водах програми «Електронна Львівщина».

Кошти Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014 – 2017 роки скеровувались на надання та виплату допомог і компенсацій, соціальне обслуговування та підтримку осіб з особливими потребами, фінансову підтримку громадських та благодійних організацій, діяльність яких має соціальну спрямованість.

У межах реалізації цільової програми забезпечення молоді житлом у Львівській області на 2013-2017 роки надано 7 житлових кредитів молодим сім’ям.

У межах реалізації Програми з організації та безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктів Львівської області на 2015-2017 роки. освітлено пішохідні переходи на автомобільних дорогах загального користування державного значення в населених пунктах області на 202 об’єктах, влаштовано 5 світлофорних об’єктів та 15 точок відеонагляду за автомобільними дорогами загального користування, а також влаштовано 7 місць габаритно-вагового контролю та придбано основні технічні засоби для облаштування пересувних пунктів вагового контролю.

"На цю програму було передбачено 20,2 мільйона гривень. Програма зарекомендувала себе з позитивного боку. В тих місцях, де було встановлені світлофори та освітлення, рівень ДТП зменшився на 20%", - зауважив під час доповіді директор департменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

У межах реалізації Програми розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2014-2017 рр провели 16 промотурів для ЗМІ та організовано 26 туристично-привабливих заходів. Окрім того, реалізовано Мікропроект «Створення інноваційних транскордонних туристичних продуктів та спільна промоція Львівщини, Підкарпатського і Люблінського воєводств» PL-BY-UA.

Кошти скеровувались також на розвиток туристично-рекреаційної інфраструктури та підвищення професійного рівня працівників туристично-рекреаційної сфери.

Кошти Обласної цільової програми з організації рятування на водах Львівської області на 2015-2017 роки скеровувались на підготовку населення і фахівців до дій щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах.

Кошти Програми «Електронна Львівщина» на 2015-2017 роки скеровувались на упровадження технологій е-урядування, створення та підтримку функціонування регіональної захищеної мультисервісної мережі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, створення регіонального ДАТА-Центру, підтримку працездатності та забезпечення функціонування існуючих систем, а також на впровадження електронної медичної карти пацієнта та медичної інформаційної системи для ефективного обліку і звітності на усіх рівнях.

 

Для художників-склярів заснували премію професора Андрія Бокотея

У середу, 21 березня, професор, народний художник України, академік НАМУ Андрій Бокотей святкує своє 80-річчя. З нагоди ювілею, маестро гутного скла запрошує на відкриття Виставки однієї композиції, яка буде представлена у залах Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

В межах ювілею також засновано першу премію професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів. Нагородження переможців відбудеться під час відкриття виставки в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького.

Лауреат І премії матиме змогу взяти участь у ІІ Міжнародній конференції художників-склярів у м. Нінгбо, КНР (покриття витрат на подорож та побут на території Китаю). Переможці ІІ та ІІІ премії отримають грошові винагороди у розмірі 20 000 грн. та 10 000 грн. відповідно. Конкурсні роботи всіх трьох переможців увійдуть до колекції Музею скла в Нінбо, КНР.

Довідково:

Андрій Андрійович Бокотей народився 1938 р. в селі Брід на Закарпатті. 1965 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер ЛНАМ), кафедра кераміки. Дійсний член Національної академії мистецтв України (2000), Лауреат національної премії України ім. Тараса Шевченка (2002), народний художник України (2007), заслужений діяч мистецтв України (1989), професор (1996).

З 1965 р. – викладач кафедри художньої кераміки ЛДІПДМ. У 1972-1988 рр. – на творчій роботі. У 1991–1992 рр. – голова Львівської організації Спілки художників України. З 1993 р. – доцент кафедри художнього скла ЛДІПДМ. У 1992–1996 рр. – завідувач кафедри художнього скла ЛДІПДМ. У 1996–2000 рр. – проректор з навчальної роботи ЛАМ. У 2000-2015 рр. – ректор ЛНАМ. З 2015 р. керівник Західного науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України.

Голова міжнародних симпозіум гутного скла у Львові (1989, 1992, 1995, 1998, 2001, 2004, 2007, 2010, 2014). Учасник численних персональних і групових виставок в Україні, Китаї, США, Франції, Бельгії, Ізраїлі, Польщі, Росії, Литві, Естонії, Латвії, Угорщині, Голландії, Данії, Фінляндії, Норвегії.

Нагороди: 1989 р. – Срібна медаль Академії мистецтв СРСР; 2009 р. – Кавалерський хрест Ордена «За заслуги» Республіки Польща; 2013 р. – Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (2013), Орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня (2016).

 

Обласний бюджет 2017 року з надходжень податків і зборів до загального фонду виконано на 105,2%

Надходження податків і зборів до загального фонду обласного бюджету у 2017 році становило 1658 млн грн., тоді як у 2016 році на 33% менше.

Торік на Львівщині всього мобілізувано податків і зборів 37,7 мільярдів гривень. До місцевих бюджетів надійшло 13,3 млрд грн., а до держбюджету - 24,4 млрд грн (митні – 13,9; податкові та інші – 10,5).

Про це сьогодні під час сесії Львівської обласної ради повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Олег Демків в межах звіту про виконання обласного бюджету за 2017 рік.

У структурі видатків обласного бюджету у 2017 році міжбюджетні трансферти з держбюджету зайняли 61%, видатки споживання 23%, а видатки розвитку 16%.

Окрім того, на реалізацію 43 обласних програм торік було передбачено 1105 млн грн, профінансовано 1076 млн грн (97%).

У міжбюджетних трансфертах бюджетам міст і районів області 100-відсотково забезпечено виконання стабілізаційної дотації, виплату допомоги дітям сиротам та компенсації за придбане житло учасникам АТО.

 

Гірникам розпочали виплату заробітної плати за лютий

У понеділок, 19 березня, ДП «Львіввугілля» отримало 15 мільйонів гривень від реалізації вугільної продукції.

Цей фінансовий ресурс у повному обсязі скерували на виплату заробітної плати гірникам Львівської області за лютий місяць.

Загалом, станом на сьогодні гірникам виплатили 12% від фонду заробітної плати за минулий місяць.

 

 

19.03.2018

 

«Сильні духом»: в області відбувся допрем’єрний показ фільму

Сьогодні, 19 березня, в Центрі Шептицького відбулась акція «Свободу політв’язням Кремля».

У межах акції відбувся допрем’єрний показ фільму «Сильні духом».

Участь у показі взяв голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому - політичний в'язень Ахтем Чийгоз.

«Це, напевне, ті речі, які може відчути людина, коли вона опиняється у певних життєвих обставинах. У вас є найголовніше, що є у людини – стержень. За це Вам великі слова вдячності. Ви довели усьому світові, що громадяни України сильні та незламні, а наша держава відноситися з повагою до усього світу», - наголосив Олег Синютка.

Фільм українського режисера В'ячеслава Бігуна "Сильні духом" – це кіносповідь першого українського політв'язня Юрія Яценка, якому через рік вдалося вирватися з в'язниці РФ.

«Як тільки Юрій вийшов з в’язниці з Росії, я одразу зв’язався з ним. Він одразу відгукнувся та вже невдовзі ми розпочали знімати. Перші зйомки відбувалися у серпні 2015 року у музеї-тюрмі на Лонцького. У листопаді 2017 ми зробили першу версію фільму. Всю документалістику ми хотіли передати глядачам через погляд, очі», - зазначив режисер фільму В’ячеслав Бігун.

Фільм українського режисера В'ячеслава Бігуна здобув спеціальну почесну відзнаку кінофестивалю «Скарб Солідарності» за «професійність та високу мистецьку якість».

«Режисер запропонував зняти фільм про історію мого ув’язнення. Зараз ми уже завершили короткометражну версію фільму. Надалі ми сподіваємося робити повний метр документального кіно. Потрібно було затрачати багато сил та енергії, зважаючи, що мені довелось відновлювати у своїй пам’яті болючі для мене моменти. Родзинкою фільму буде інформація, про яку ніхто раніше не чув», - радник Міністра закордонних справ, в минулому - український політв'язень Юрій Яценко.

 

Експорт товарів підприємствами Львівщини зріс на понад 30%

У січні 2018 року експорт товарів підприємствами Львівської області становив 135,3 млн доларів , імпорт – 173,4 млн доларів.

Порівняно з січнем 2017 року експорт зріс на 34,3% (на 34,5 млн доларів), імпорт – на 42,5% (на 51,7 млн доларів), - повідомили у департаменті економічної політики Львівської ОДА.  

 

Важкоатлетка зі Львівщини Діана Нагорнюк – бронзова призерка Кубка України 2018 року

У Чернігові завершився Кубок України з важкої атлетики. У змаганнях взяли участь важкоатлети 22-х областей України.Команду Львівщини представляла збірна у складі 3 жінок та 4 чоловіків.

Серед жінок у ваговій категорії до 48 кг змагалася майстер спорту Заяць Ольга.

Цікавим видався виступ дебютантки національних змагань Васьків Ірини. Найкращим виявився виступ досвідченої важкоатлетки, багаторазової призерки національних змагань Нагорнюк Діани. Цікаво, що команда жінок Львівщини на Кубку України зупинилася за крок до командного п’єдесталу та вперше за останнє десятиріччя посіла високе 4 місце. Переможницями стали традиційно сильні важкоатлетки Харківщини, другими стали донеччанки і трійку призерів замкнули представниці Рівненської області.

У змаганнях найсильніших чоловіків Львівщину представляли 4 спортсмени.Також відразу двоє представників Львівщини змагалися у ваговій категорії до 94 кг.

Команда чоловіків завершила змагання із 13-м результатом. Переможцями Кубку України стали важкоатлети Харківської області, другими фінішували спортсмени з Волині, а третіми донеччани.

 

Представники Львівщини успішно виступили на чемпіонаті світу з риболовного спорту

Упродовж 16-17 березня 2018 року на Самарканському озері поблизу м. Терміта у в Казахстані тривав 15-й чемпіонат світу з ловлі риби з льоду (15 thWorldIceFishingChampionship-2018).

Визначити кращих зі спортивної ловлі риби з льоду в Казахстан приїхали національні збірні 13 країн світу: Білорусі, Латвії, Литви, Польщі, Казахстану, Росії, Молдови, Естонії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Сполучених Штатів Америки та України.

Збірна команди України виступала у складі 7 спортсменів, з-поміж яких і двоє представників Львівської області - Музичка Ігор та Хвас Павло, а також представники інших областей - Корзенков Дмитро, Новгородський Дмитро, Новгородський Ігор, Зейко Олексій, Стадніченко Віталій.

Збірна команда України посіла 4 командне місце, поступившись призерам світової першості, й випередивши польську збірну (5 місце), а українець Олексій Зейков особистому заліку фінішував на третьому місці.

За результатами напруженої й цікавої спортивної боротьби перше місце посіла збірна команда Росії, друге – команда спортсменів-рибалок із Латвії, на третьому місці опинилися литовці.

 

Олег Синютка зустрівся з іноземним інвестором

Сьогодні, 19 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся з віце-президентом компанії «INTEC Energies GmbH» та  «AVIASTAR INVEST CORP» Григорієм Шимширьяном.

У межах зустрічі Олег Синютка ознайомив присутніх з інвестиційним кліматом Львівщини.

Зокрема закцентував увагу на тому, що в області спостерігається позитивна динаміка із створення робочих місць. Зокрема, у 2017 році в області з’явилось понад 8 тисяч нових вакансій. 

«Ми зберігаємо той темп, який започаткували у минулому році. Відтак, і надалі продовжуємо відкривати на Львівщині нові підприємства», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, на зустрічі розглянули питання виробництва на території Львівщини багатоцільових легких літаків компанії та виробництва вертольотів модельного ряду SW.

Довідково:

Компанія «AVIASTAR INVEST CORP»  (США), партнер компанії DISTAR, (Чеська Республіка) з виробництва багатоцільових легких літаків і компанії South West Florida Aviation Inc.,(США), з виробництва вертольотів модельного ряду SW, є ініціатором і керуючою компанією в спільних з Державним підприємством «Укроборонпром» проектах (на основі підписаних Меморандумів) зі створення на території України на базі авіаційних підприємств спільного виробництва легких пілотованих та безпілотних літаків вантажопідйомністю до 450 кг, а також середніх багатоцільових вертольотів SW.

«АВІАСТАР» ексклюзивно представляє в Україні компанію «INTEC Energies GmbH» (Німеччина, Берлін),  яка є розробником і власником ультрасучасних технологій переробки твердих побутових відходів.

В даний час «АВІАСТАР» має можливість і певні домовленості про залучення інвестицій в Україну для організації  фінансування проектів «INTEC» по будівицтву сміттєпереробних заводів.

 

Олег Синютка зустрівся із переможцями конкурсу молодіжних проектів у 2018 році

Сьогодні, 19 березня, у Львівському обласному молодіжному центрі голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із з переможцями конкурсу молодіжних проектів у 2018 році.

Участь у заході взяти представники 36-ти громадських організацій, які стали переможцями у конкурсі молодіжних проектів з Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки.

«Ви робите дуже важливу справу, ви не погордили звернутись до держави і отримати від неї допомогу у тому, що робите. Звичайно, будь-який проект має право на життя. На конкурс подались більше ста проектів, переміг практично кожен третій – у  такій конкуренції, я переконаний, перемогу здобули кращі з кращих. Сьогодні це потрібно реалізувати, продемонструвати високі стандарти роботи, зокрема у вихованні військово-патріотичної свідомості. Не тому, що зараз така ситуація в державі, а тому якщо ми усвідомимо, що Україна – це ми з вами, разом йтимемо до розвитку, незалежності, добробуту», - звернувся до присутніх голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Опісля переможцям конкурсу провели навчальний семінар щодо укладення договорів, порядку подання звітності та моніторингу.

Нагадаємо, на конкурс молодіжних проектів подали 105 проектів, 100 з яких допустили до відкритого захисту. За підсумками оцінювання конкурсних пропозицій, переможцями визначено 36 громадських організацій, які реалізують 46 проектів. Нагадаємо, що загальна сума підтримки конкурсних пропозицій становить 750 000 грн.

Організатор конкурсу – департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

 

Львівщина прийматиме національний чемпіонат з гірських автоперегонів

Упродовж 30 березня – 1 квітня 2018 року на території Дрогобицького району (с. Модричі) та м. Трускавця відбудуться перший та другий етапи Чемпіонату України з гірських автоперегонів.

Досвідчені спортсмени, які мали можливість ознайомитися зі схемою та ландшафтом, зазначають – це один з найскладніших етапів за всі 20 років проведення гірських перегонів в незалежній Україні. У списках учасників обов’язково значитимуться прізвища чемпіонів та справжніх метрів українського автоспорту.

Етапи у Трускавці та с. Модричі Дрогобицького району мають стати справжнім святом для спортсменів і глядачів. Активне сприяння  організаторам виявила й місцева влада, як у підготовці спортивної складової, так і у створенні справжніх фан-зон з величезними моніторами, на яких усі охочі зможуть стежити за стартом та перебігом змагань.

 

Сьогодні розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання

19 березня у Львівській обласній бібліотеці для дітей розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Традиційно наприкінці березня в усіх книгозбірнях України проходить такий тиждень. Під час нього у бібліотеці ще активніше вируватиме життя і відбуватиметься багато цікавих заходів - презентацій, книжкових виставок, творчих зустрічей, майстер-класів, читань.

Програма:

Понеділок, 19 березня

11:00 Літературний сніданок (для наймолодших читачів)

14:00  Відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання.«Читаємо на канапі» з  актором Дмитром Наумцем + авторський майстер-клас

Вівторок, 20 березня

Обласний День дитячого читання + Міжнародний день щастя

10:00 Книжковий дитячий садок «Левеня» : казкотерапіядля наймолодших читачів

10:45 Зустріч із письменницею Любов’ю Відутою

11:00 Time – проект «Добрий календар»: літературний лабіринт «У пошуках щастя»

Впродовж дня: до 100 -річчя від дня народження В. Сухомлинського читаємо твори письменника

Середа, 21 березня

Всесвітній день поезії

13:00 Поетичний слем «Прочитано серцем»- творча зустріч із львівськими поетами.

Четвер, 22 березня

10:30  Клуб для немовлят «Леопузики» : читаємо з пелюшок для наших діточок

18:00  Поетично - музична зустріч «Весніє щастя у моїй душі»у рамках проекту «Літературні зустрічі на Винниченка, 1»

П’ятниця, 23 березня

16:00  У майстерні дитячої ілюстрації «Мальована книга» читаємо та малюємо ілюстрації до твору Фелікса Зальтена «Бембі» з нагоди 95-річчя книги.

Неділя, 25 березня

13:00  Майстерня Ч.З. виготовляємо книжкові закладки

14:00 Літературний клуб для підлітків «Читацькі марципани»: святкуємо день народження ЕннШирлі («Енн із Зелених дахів» Люсі-Мод Монтгомері)

 

У Львівській ОДА визначили переможця конкурсу на вивезення ТПВ з міста Львова

16 березня завершився конкурс на надання послуг з вивезення (збирання, зберігання і перевезення) твердих і великогабаритних побутових відходів з територій житлового фонду комунальної власності м. Львова.

Конкурс проводився по восьми комунальних підприємствах Франківського району.

За підсумками розгляду конкурсних пропозицій та їх оцінювання конкурсна комісія визначила переможцями ТОВ «АВЕ Львів» (ЛКП «Затишне», ЛКП «Львівський ліхтар», ЛКП «Сокільницьке» та     ЛКП «Південне») та ТОВ «Спецавтотранс» (ЛКП «Вулецьке», ЛКП «Сонячне», ЛКП «Навколо базару» та ЛКП «Магістральне»).

У найближчий час департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації підпише відповідні угоди між департаментом, переможцями конкурсу та комунальними підприємствами м. Львова.

 

На Стрийщині ввели в експлуатацію нові виробничі потужності сучасного меблевого підприємства

Сьогодні, 19 лютого, на Стрийщині відкрили нові потужності  ТзОВ “Меблевий комбінат “Стрий”. Компанія є одним із найбільших і найсучасніших українських виробників меблів із масиву деревини.

Підприємство обладнане унікальним високопродуктивним італійським імпортним обладнанням, на якому працюють кваліфіковані спеціалісти.

«Люди, які працюють в Україні і тримаються разом, заслуговують на повагу. Тут працюють кваліфіковані спеціалісти на якісному обладнанні і гідною зарплатою. Мають можливість працювати і заробляти вдома, поряд із родиною, дітьми. Держава крок за кроком робить правильні речі. І ми не можемо опускати руки, бо разом з вами у нас все вдасться», - зазначив під час відкриття голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Меблеві вироби виготовляються з якісної місцевої лісосировини твердолистих порід: дуба, бука, ясеня, опоряджених екологічно чистими та якісними оздоблюваними матеріалами.

«Такі підприємства і людей, які на них працюють, треба всіляко підтримувати. Це відкриття підприємства - приклад того, як має розвиватись деревообробна галузь. Наша продукція може конкурувати на світовому ринку. Ми зі свого боку всіляко спрятимемо розвитку та роботі підпииємства. На Львівщині ми завжди вирішуємо базові питання розвитку галузі. Ми можемо пишатися подібними підприємствами і запевняю, що ми працюватимемо і надалі над відкриттям таких підприємств, адже це добробут країни та її громадян», - наголосив під час відкриття голова Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

Загальна сума інвестицій у нові виробничі потужності складає близько 1 млн євро. На підприємстві працевлаштовано 175 осіб. В 2018 році підприємство планує розпочати другу чергу реконструкції виробничих приміщень, що дасть можливість збільшити кількість робочих місць та обсягів випуску продукції.

 

В області відбудеться тренінг із оцінки впливу на довкілля для представників бізнесу

24-25 квітня Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) спільно із Львівською торгово-промисловою палатою організовують тренінг, присвячений запровадженню в Україні інституту оцінки впливу на довкілля.

Квітневий тренінг відбуватиметься для представників бізнес-середовища, які бажають розібратися у деталях нового механізму і навчитися його правильно використовувати на користь собі, громаді та довкіллю. До участі у тренінгу запрошуються представники суб’єктів господарювання, проектантів та їх організацій, які планують у майбутньому працювати із інструментом оцінки впливу на довкілля.

Закон України “Про оцінку впливу на довкілля” вводить сучасну прогресивну та ефективну процедуру оцінки впливу на довкілля (надалі – ОВД) на заміну радянського інституту державної екологічної експертизи. Ця процедура покликана іще на ранньому етапі оцінити усі можливі впливи планованої діяльності на довкілля, розглянути можливі альтернативи та допомогти, в тому числі, інвестору обрати оптимальний з економічної та екологічної точок зору варіант. Крім того, всеохоплююча прозорість механізму екологічної оцінки зводить до мінімуму корупційні ризики в процесі отримання дозвільних документів на здійснення підприємницької діяльності.

Початок заходу: 24 квітня 2018 року, о 9:30 год.

Місце проведення: м. Львів, Євроготель (вулиця Тершаковців, 6А).

До участі у тренінгу запрошуються представники бізнес середовища, які здійснили попередню реєстрацію до 15 квітня 2018 року та отримали повідомлення від ЕПЛ про підтвердження їхньої участі у заході. Учасникам, що отримають підтвердження їхньої участі, ЕПЛ забезпечить безкоштовним проживанням і харчуванням під час тренінгу.

Посилання для реєстрації.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: (032) 225 76 82 або е-mail: office@ epl.org.ua. 

 

У Львові відбулась Міжнародна конференція з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні

У суботу, 17 березня у м. Львові відбулася Міжнародна конференція з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні, під час якої керівник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака презентувала заплановані заходи з гарантування безпеки туристів у межах реалізації Програми розвитку туризму, курортів і рекреації у Львівській області на 2018 рік.

Організатором конференції виступила громадська організація Асоціація гірських провідників «Ровінь» в рамках реалізації проекту «Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників», що реалізується за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

У межах програми міжнародної конференції булопредставлено діяльність спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій в частині  управління гірськими рятувальниками, презентовано діяльність гірських рятувальних служб з Польщі, Словаччини, Чехії. Також, дискутували щодо перспективи розвитку діяльності громадських рятувальних формування в Україні.

В заході взяли участь:

«Гірська оперативна рятувальна служба» - Львівська область;

Громадська організація «Гірський рятувальний центр», м. Івано-Франківськ;

Гірська добровільна рятувальна служба – Група Криніцка (Польща);

Гірська рятувальна служба Пенінського національного парку (Словаччина);

Гірська служба Чеської Республіки (Єзерські гори).

Довідково.

Метою проекту є налагодження співпраці та посилення комунікації між гірськими рятувальниками та гірськими провідниками Івано-Франківської та Львівської областей (Україна), Прешівського краю (Словаччина), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), а також Єзерських гір (Чехія).

Проект передбачає створити платформу для сталого діалогу та ефективної співпраці гірських провідників та рятувальників, що працюють у транскордонних гірських регіонах України, Словаччини, Чеської Республіки та Польщі для обміну інформацією та досвідом, передачі стандартів та найкращих практик у рятувальних та пошукових заходах в горах / печерах/ річках. Спільні навчання дозволять розробляти спільні дії в надзвичайних ситуаціях: лавини, гірські повені тощо; створити механізми обміну інформацією (запобігання аваріям, реагування, допомога). Зібрана та поширена серед туристів та гірських провідників інформація про пошуково-рятувальні пункти, пункти швидкої допомоги, туристичні притулки в гірських районах України, Польщі, Словаччини, Чехії буде корисна для тисячі туристів, які подорожують у Карпатах.

 

На Львівщині інсценізували «Сон» Тараса Шевченка

З нагоди відзначення 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Народному домі села Пасіки Зубрицькі відбулася інсценізації твору «Сон» Кобзаря за участі студентів факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка.

Захід відбувся за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

«Більше століття березневі дні називаємо шевченківськими і вклоняємось величній постаті геніального поета, пророка і проповідника українського народу. Величаємо Його в думках, у прочитанні творів, у показі вистав, у присвяченні поезій, картин, у концертах та академіях. Протягом року у народних домах Львівщини за участі студентів відбуватимуться вистави, читання поезій та мистецькі вечори присвячені Кобзареві» - повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало.

 

Виправні установи торік виготовили продукції на понад 6 мільйонів гривень

Упродовж 2017 року підприємствами виправних установ для потреб населення та організацій Львівщини виготовлено товарної продукції на суму 6 882,4 тис грн.

Це дозволило додатково залучити до праці 117 засуджених, оскільки праця є однією із форм виховання свідомості засуджених, підготовка до загальноприйнятої поведінки у суспільстві після звільнення.

Підприємства виправних колоній області загалом виробляли продукції для шахтних підприємств регіону, продукції комунального призначення (автобусні зупинки, урни для сміття, дитячі майданчики), для освітніх закладів області дитячі стільці та металеві лавки для Львівського державного університету внутрішніх справ.

Основна господарська діяльність підприємств зосереджена на виготовленні та реалізації продукції дерево- та металообробки, будівельних матеріалів, легкої промисловості (швейні вироби), каменеобробки, шахтного обладнання, альтернативних видів палива, інженерно-технічних  засобів  охорони, систем відеоспосткркження (відеокамери, ресівери та блоки живлення), продукції  комунального  призначення та надання широкого спектру промислових послуг замовникам.

 

В області торік зросла орендна плата за землю

У 2017 році на 17,2 тис га збільшили площу орендованих земельних часток (паїв) у порівнянні з 2016 роком. Також торік підвищився % нарахування оренди від нормативно-грошової оцінки землі з 4,5 % (1140 грн/га) до 5,8% (1504 грн/га).

Як розповіли у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА  середня ставка оренди у Львівській області за 2017 рік становить 1504,3 грн/га, що є вищою на 135,3 грн/га ніж середня оренда по Україні.

 Найвища ставка оренди в Золочівському, Радехівському та Кам’янка-Бузькому районах. Найнижча – у Сколівському та Старосамбірському.  

За 2017 маркетинговий рік нарахована орендна плата за земельні частки (паї) становить 502,1 млн грн, що є на 141,2 млн грн більше ніж у 2016 році.

Станом на березень в загальному по області виплата орендної плати господарствами становить 100,2 %.

Зазначимо, що відповідно по п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №105 «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель с/г призначення та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» Міністерству аграрної політики та продовольства, Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру доручено забезпечити проведення до 31 серпня 2018 р. загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель с/г призначення.

 

Лісівники закликають мешканців Львівщини підгодовувати перелітних птахів

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до всіх користувачів мисливських угідь області, та до всіх громадян кому не байдужа доля перелітних птахів, залучитися до їхньої підгодівлі та охорони.

Сьогодні кожен мисливець, кожен еколог, студент, природолюб, кожен учень шкільного лісництва має стати прикладом для інших громадян, та довести своїми діями небайдужість до птахів, які опинилися на грані виживання, залучити до цієї справи рідних, друзів та знайомих.

При низьких температурах, сніговому покриві та замерзлих водоймах птахи не в стані самостійно добути собі природні корми, які стають для них практично недоступними. А ще гірше, що на снігу їм не сховатися, сніг обмежує їхні маскувальні можливості, і їм важко уникати нападів хижаків. Ще в гіршому становищі опиняться перелітні птахи, особливо ті, які уже прилетіли. В першу чергу це лелеки та водоплавні зокрема дикі качки та гуси.

Птахи найбільше потребують кормів, тепла і захисту. Щоб вижити, вони змушені скупчуватись поблизу населених пунктів, збиватися у зграї в пошуках корму і захисту. В такій ситуації вони стають легкою здобиччю, як для хижаків, так і для браконьєрів. 

Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. Сухі комахи взимку – це свято для багатьох пернатих. Підійдуть також: зварене круто і натерте на тертці яйце, шматочки сирої яловичини, сир, порізане на скибочки яблуко, ягоди з компоту тощо. На час гніздового періоду непогано помістити в годівниці кальцієву підгодівлю, яку зазвичай дають домашнім птахам: шкаралупа курячих яєць або шматки штукатурки. Не можна підгодовувати пернатих смаженою, гострою, жирною, кислою або зіпсованою їжею. 

 

На Львівщині понад 600 осіб зголосилися до участі у проекті «Рука допомоги»

Станом на сьогодні, 19 березня, 654 особи із числа тимчасово переміщених та малозабезпечених, виявили бажання отримати фінансову допомогу  на підприємницьку діяльність.

Більше сотні із них подали заявку на фінансову допомогу. Найбільша кількість охочих розпочати власну справу на Яворівщині.

Нагадаємо, цьогоріч учасникам проекту “Рука допомоги”, який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку збільшили суму фінансової допомоги на започаткування власної справи  до  70 тис гривень.  

 

Із квітня стартує кампанія із вибору лікаря

Уже із квітня мешканці Львівщини можуть розпочати вибір лікаря первинної допомоги, із яким зможуть підписати Декларацію. Серед фахівців, із якими можна укласти угоду – сімейний лікар, педіатр або терапевт.

Аби підписати договір, треба на сайті e-Health ознайомитись із переліком закладів та лікарів, взявши необхідні документи, звернутись до закладу, вказати прізвище обраного лікаря та надати документи для введення в електронну базу,а також забрати свій примірник декларації.

Для підписання договору пацієнту знадобляться паспорт або свідоцтво про народження, ідентифікаційний код та номер телефону.  

Декларація підписується безстроково, тобто не потрібно буде перепідписувати її щороку, а якщо пацієнт вирішить підписати угоду з іншим лікарем, він зможете зробити це у будь-який час. Окрім того, для підписання декларації не має значення прописка пацієнта.

 

Львівська “Енергія” – володар Кубка України 2018 року з футзалу

18 березня у запорізькому Палаці спорту “Запоріжалюмінбуд” львівська “Енергія” здобула впевнену перемогу в національному футзальному дербі й вп'яте у своїй історії стала володарем Кубка України.

У фінальному матчі найкраща футзальна команда Львівщини з рахунком 5:3 перемогла Івано-франківський “Ураган”.

18 березня 2018 року. Кубок України. Фінал. Запоріжжя, ПС “Запоріжалюмінбуд”.

“Ураган” (Івано-Франківськ) - “Енергія” (Львів) — 3:5 (2:2).

Голи: Корсун (7), Сімка(19), Горбатий (39) - Кузь (4, 7, 25), Легендзевич (24, 38)

“Ураган”: Іваняк — Кіндратів (к), Сімка, Зварич, Шотурма, Микитюк, Лисенко, Корсун, Цілик, Пелех — Біров, Колток, Швед.

“Енергія”: Кардаш — Федюк (к), Кузь, Танський, Струк, Коваль, Радевич, Легендзевич, Ковальчук, Гасюк — Пітуля, Войтович, Писько, Абрамчук.

Попередження: Зварич (13), Микитюк (25), Пелех (29) - Коваль (27).

Арбітри: Є. Гордієнко (Одеса), Д. Куций (Харків), А. Ноєв (Запоріжжя).
Хронометрист: В. Беляєв (Запоріжжя).Спостерігач арбітражу: С. Кравцов (Київ).

 

У травні в області відбудеться Дитячий форум

Упродовж трьох днів, 10-13 травня, у Львівському палаці мистецтв триватиме Дитячий форум. Окрім книжкового ярмарку на форумі презентують музеї, театри, бібліотеки, авторів, художників та музикантів з усієї України. Також малечу потішать різноманітні майстер-класи та квести.

У межах форуму для маленьких відвідувачів та їх батьків проведуть декілька сотень заходів на різноманітних просторах, серед яких література, мистецтво, музика, кіно, мандри.

Як зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк, основною цільовою дитячою аудиторією цьогорічного форуму є діти 1-7 класів. Відтак, заходи розмежують за трьома віковими категоріями - 3 – 4 років, 5 – 8 років та 9 – 14 років.

Довідково

ГО «Форум видавців у Львові» діє з 1994 року, здійснюючи культурні, освітні та соціальні проекти, спрямовані на заохочення читання та просування літератури, на розвиток книговидавництва та бібліотечного сектору, підвищення культурного та освітнього рівня дітей та молоді.

«Форум видавців у Львові» приділяє багато уваги просуванню читання поміж дітей та молоді: читання презентується як спосіб успішної соціальної адаптації, яка сприяє формуванню високорозвиненої особистості, здатної інтегруватися у світове співтовариство.

Серед основних проектів ГО «Форум видавців»:

- Форум видавців у Львові (відбувається з 1994 року):

- Книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль

- Конкурс «Найкраща книга Форуму»

- Конкурс дитячого читання «Книгоманія» (відбувається у всіх областях України, починаючи з 2002 року)

- Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

- Львівський міжнародний дитячий фестиваль (відбувається з 2007 року) та Форум видавців

 

Ви для нас є символом незламності, - Олег Синютка зустрівся із політв'язнем Ахтемом Чийгозом

Сьогодні, 19 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся з політичним в’язнем, українським кримськотатарським політиком, заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, головою Бахчисарайського регіонального меджлісу Ахтемом Чийгозом.

«Ви для нас є символом незламності. Невідомо, хто та як повів би себе, якби потрапив у таку ситуацію. Ви довели не лише нам, але й усьому світу, що ви є символом мужності», - наголосив Олег Синютка.

Окрім того, очільник Львівської області також додав, що ми повинні зробити все можливе для того, щоб повернути Крим.

У межах зустрічі Ахтем Чийгоз закцентував увагу на тому, що для кримських татар є дуже важливою боротьба у Криму та те, щоб увесь світ не залишався осторонь та допоміг кримсько-татарському народу повернути батьківщину.

«Я сам особисто бачив ставлення нашого лідера, нашого Президента. Коли мені говорити, що твій Президент Петро Порошенко, я бачив як вони ненавидять його. Коли я перебуваю у закордонних поїздках, зустрічаюся з високими представниками, спекулювати на тих проблемах, що зараз є в Україні, ми не можемо. Ми самі їх бачимо, наше суспільство достатньо виросло в боротьбі, щоб поступово впоратися з цим. Але не бачити особистої боротьби та особистої війни Президента сьогодні – це не чесно», - зазначив під час зустрічі  Ахтем Чийгоз.

Також він додав, що завданням номер один, яке зараз стоїть на порядку денному – це, у першу чергу, збереження людських життів.

Довідково:

Ахтем Чийгоз - український кримськотатарський політик, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, голова Бахчисарайського регіонального меджлісу, депутат Бахчисарайської районної ради. Брат кримськотатарського політика Рустема Чийгоза. заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу,

У 2012 році Ахтем Чийгоз балотувався по одномандатному округу до Верховної Ради України, однак посів друге місце, поступившись представнику Партії Регіонів Григорію Грубі.

Ахтем Чийгоз, як і більшість кримських татар, підтримав мітинги народу на Майдані Незалежності в Києві наприкінці 2013 року.

29 січня 2015 року Ахтема Чийгоза було затримано представниками силових структур російської окупаційної влади. Йому інкримінували частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації («організація масових заворушень»), що передбачає позбавлення волі строком на 10 років. Як запобіжний захід було обрано утримання під вартою тривалістю три тижні. Причиною арешту стала участь заступника голови Меджлісу в мітингу перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

11 вересня 2017 року Верховний суд анексованого Криму засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв'язнем Ільмі Умеровим були видані Туреччині та звільнені від відбування покарання.

 

АРХІВ НОВИН

 
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18    
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація