Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

03.03.2018

 

У Млинах вшанували автора Гімну України отця Михайла Вербицького

Сьогодні, 4 березня, минає 203-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та поклали квіти. У заходах взяли участь голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гонтарчук, віце-воєвода Підкарпатський та більше тисячі українців зі Львівщини, Тернопільщини, Іванофранківщини та Прикарпатського воєводства. На завершення заходу відбулось віче.  

"Другий день поспіль ми тут, у Польщі, збираємось, щоб вшанувати українську історію. Вчора відзначали трагічний день, коли 366 невинних людей були замордовані в Павлокомі, тільки за те, що вони говорили українською,  молились українською  і любили свою землю. А сьогодні недалеко від Явірника-Руського, поруч із церквою, в якій служив отець Вербицький, ми вшановуємо нашого українського генія. Людину, яка подарувала нам один із наших символів - Гімн. Ті, хто сьогодні тут, і приїжджають щороку вшанувати отця Вербицького, утвердили постулат: кожен українець має за своє життя побувати в святих для нашої нації місцях, зокрема в цім селі, де покоїться автор Гімну. Віддати йому шану означає розуміти хто ми є і куди ми рухаємось. По-справжньому Україна буде там, де говорять українською, де моляться цією мовою і там де є українські могили. Ніхто і нічого в цьому світі нам не страшні, бо за нашими плечима велика історія, а перед нами - велике майбутнє", - наголосив під час промови голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. 

"Це місце, де похований Михайло Вербицький, для кожного українця – особливе. Ми повинні пишатись автором нашого Гімну. А березень для українців взагалі дуже сакральний місяць", - наголосив голова Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа.

Нагадаємо, вчора, 3 березня, у селі Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща українська делегація на чолі з главою МЗС України вшанувала Михайла Вербицького.

Довідково:

Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України "Ще не вмерла Україна" – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком. 
У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.

Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

 

При Почесному консульстві Болгарії відкрили мовну болгарську школу

Сьогодні, 3 березня, при Почесному консульстві Болгарії у Львові відкрили недільну мовну болгарську школу. У школі діти вже вивчають болгарську мову та літературу.

Урочисте відкриття навчального класу відбулось в межах відзначення національного свята – 140-річчя звільнення Болгарії від Османського ярма. Участь у заході взяла заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Український і болгарський народи споріднені не лише за походженням, етнічно, мовно та історично, але багатовіковими відносинами у різних сферах. І ми віримо, що теперішнє головування Болгарії в ЄС забезпечить підтримку поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом, а також зміцненні підтримки ЄС у прагненні українського народу до незалежності та суверенності», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Також в межах заходу Почесний консул Болгарії у Львові пан Віктор Нотевський отримав почесну відзнаку Дипломатичного клубу.

Зазначимо, що Почесне консульство Болгарії у Львові відкрили у вересні 2014 року. Будівля Консульства знаходиться в парку імені Івана Франка. Окрім налагодження культурних зв’язків, консульство надає і болгарські візи.

Окрім Львова консульства Болгарії є в Запоріжжі та Одесі. Посольство Болгарії знаходиться у Києві.

 

3 березня - Всесвітній день дикої природи

Щорічно, 3 березня, відзначають Всесвітній день дикої природи. Передумовою цьому Дню є підписання Конвенції про міжнародну торгівлю природними видами фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення. Серед 173 країн-учасників даної Конвенції є і Україна.

Темою цьогорічного Дня дикої природи є «Великі кішки: хижаки під загрозою».

Природа Львівщини є багатою на рідкісні види тварин і рослин. Відтак з метою збереження рідкісних та зникаючих видів затвердили списки рідкісних та зникаючих видів рослин, які ростуть на території Львівської області та список тварин, занесених до Червоної Книги України, які поширені на території регіону та підлягають особливій охороні.

Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, відзначення Дня дикої природи покликане сприяти приверненню уваги міжнародної спільноти до цінності дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.

 

Львівські майстри кульової стрільби – чемпіони Європи у вправах з пневматичної зброї

У м. Дьор, Угорщина відбувся чемпіонат Європи зі стрільби кульової у вправах з пневматичної зброї, на якому цьогоріч географія команд учасниць склала 48 країн, а загальна чисельність учасників змагань 985 спортсменів.

Вдало виступили  в складі збірної команди України -  львівські майстри кульової стрільби, які повернулись додому з нагородою найвищого гатунку.

Львів’янин Павло Коростильов (ЗСУ) став чемпіоном Європи в командному заліку (пістолет) серед чоловіків.

Двічі за крок до п’єдесталу у стрільбі з гвинтівки по рухомій мішені опинився Ігор Кізима (ЗСУ). У підсумку високе 4 місце турнірної таблиці в командних змаганнях та змаганнях змішаних команд.

Ще одна юна представниця Львівщини Возняк Марія-Соломія (ЗСУ)  завершила змагання також на 4 місці в командних змаганнях серед юніорок у вправі з пневматичного пістолета.

За підсумками чемпіонату Європи зі стрільби  кульової українська національна команда повернулась на батьківщину з ІІ місцем в загальнокомандному заліку маючи в своєму здобутку 19 нагород різного гатунку з яких 5 золотих, 8 срібних та 6 бронзових нагород.

Двічі за крок до п’єдесталу у стрільбі з гвинтівки по рухомій мішені опинився Ігор Кізима (ЗСУ) у підсумку високе 4 місце турнірної таблиці в командних змаганнях та змаганнях змішаних команд.

Ще одна юна представниця Львівщини Возняк Марія-Соломія (ЗСУ)  завершила змагання також на 4 місці в командних змаганнях серед юніорок у вправі з пневматичного пістолета.

За підсумками чемпіонату Європи зі стрільби  кульової українська національна команда повернулась на батьківщину з ІІ місцем в загальнокомандному заліку маючи в своєму здобутку 19 нагород різного гатунку з яких 5 золотих, 8 срібних та 6 бронзових нагород.

 

Майже 250 студентів стали випускниками регіонального інституту держуправління

Сьогодні, 3 березня, у Львівському регіональному інституті державного управління, відбулось вручення дипломів випускникам закладу. У лютому навчання за магістерськими програмами завершили 249 слухачів за спеціальностями «Публічне управління та адміністрування», «Державне управління», «Місцеве самоврядування», «Менеджмент».

Привітала випускників та вручила дипломи заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Сьогодні непростий час, але наша країна йде шляхом змін. І ви є частиною цих змін. Ви – еліта, яка тут на місцях творить майбутнє. І без сумніву, у вас високоосвічених фахівців будуть пропозиції роботи закордоном, та закликаю вас реалізовувати та використовувати набуті знання, потенціал та ідеї тут на рідній землі. Адже спочатку маємо робити те, що потрібно, далі – робіть те, що можете, а потім вже побачите, що ви робите неможливе», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.  

Цьогорічний випуск є останнім випуском магістрів спеціальності «Державне управління» та першим випуском спеціальності «Публічне управління та адміністрування».  

«Сьогодні ті, які отримують диплом державного управління – це 22 випуск і перший випуск, тих які отримують диплом державного магістра з публічного управління та адміністрування. За роки функціонування нашого вузу підготовлено 6 тисяч висококваліфікованих фахівців, з них 4,5 тисячі працюють в державному управлінні та місцевому самоврядуванні. Ми гордимося нашими випускниками, слухачами та викладачами», - зазначив директор Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Володимир Загорський.  

 

Аграрний потенціал Львівщини презентували на конференції у Запоріжжі

Упродовж 1 - 2 березня представники агропромислового розвитку взяли участь у національній конференції «Мільйон із гектара» у Запоріжжі.

Відтак  Львівщину представляли  та виступили з доповідями начальник відділу розвитку землеробства та тваринництва департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Борушок та керівник фермерського господарства «Західний Равлик».

У конференції взяли участь понад 200 професіоналів і новачків сільськогосподарського бізнесу з усіх куточків України. Це виробники зернових, олійних, технічних, овочевих і плодових культур, які бажають диверсифікувати своє виробництво.

У межах заходу розглянули переваги диверсифікованості аграрного виробництва в нинішніх реаліях, вирощування нішевих, високомаржинальних плодоовочевих культур: наскільки виправданим є ризик їхнього впровадження в структуру господарства, питання у правильному підході до ведення бізнесу. Особливу увагу було приділили  органічному виробництв.

Під час другого дня конференції, проведеного на території агросадиб «Хутір Петерсена» та «Аквазоо» відвідувачі мали можливість ознайомитись з діяльністю агросадиб, побачити і відчути традиції козацького краю та спробувати смаколики традиційної кухні.

Нагадаємо, у лютому 2016 року національна конференція «Мільйон із гектара» стартувала у Львові.  

 

На Львівщині урочисто відзначили Всесвітній день письменника

Сьогодні, 3 березня, у Львівській філармонії відбулись урочистості з нагоди Всесвітнього дня письменника.

Із вітальним словом виступила заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

“У цей святковий день хочу побажати вам професійної наснаги, невичерпної енергії задля втілення у життя всіх задумів, планів і мрій, невтомної праці на благо нашої країни. Українським словом ви щоденно підтверджуєте,  що ми нація, яка вміє мислити і боротись за власні цінності”, – зазначила заступник голови Львівської ОДА.

Відтак за багаторічну сумлінну працю,  високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього дня письменника Оксана Стоколос–Ворончук відзначила членів Львівської  обласної організації письменників України  подяками голови облдержадміністрації.

Під час творчого вечора квартет бандуристів виконав низку вокально- інструментальних творів. 

 

Українська делегація на чолі з главою МЗС України вшанувала Михайла Вербицького

Сьогодні, 3 березня, з нагоди 203-Ї річниці від дня народження отця Михайла Вербицького, українська делегація відвідала село Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща, де похований автор мелодії Державного Гімну України. Відтак, Глава МЗС Павло Клімкін, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської облради Олександр Ганущин поклали квіти до могили о.Михайла Вербицького.

Зазначимо, що у п‘ятницю, 2 березня, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького. У межах заходів біля пам’ятника композитору присутні спільно виконали Національний Гімн України.

Нагадаємо, що сьогодні у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбулися скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.

Довідково:

Отець Михайло Михайлович Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.

 

Природоохоронці Львівщини підгодовують диких лебедів

Працівники Національного природного парку «Північне Поділля», взялися за порятунок диких лебедів, яким у морозні дні важко знайти поживу.

Великі благородні білі птахи, у кількості 32 особини, знайшли собі прихисток на водному плесо гідрологічного заказника «Пониківський», що належить до заповідних територій природоохоронної установи.

Саме тут, на водоймі, вода не замерзає через інтенсивність джерел, з яких в цій місцевості формується початок русла річки Стир. Білі дикі лебеді вже давно облюбували це місце для зимівлі. Відтак, природоохоронці активно підгодовують птахів.

 

На Львівщині відбудеться чемпіонат України з біатлону

Упродовж 6 – 11 березня 2018 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України в с. Яворів Турківського району Львівської області відбудеться чемпіонат України з біатлону  серед юніорів та юніорок.

Програма змагань:

6 березня   – день приїзду, офіційне тренування;

7 березня   –  індивідуальна гонка юніори - 15 км., юніорки – 12,5 км;

8  березня  –   естафета  юніори 4 х 7,5 км., юніорки – 4 х 6км;

9 березня   –  офіційне тренування;

10 березня – одиночна змішана естафета юніорка 6км. + юніор 7,5км;

11 березня -  змішана естафета юніорки та юніори  4 х 6 км + 2 х 7.5 км.

Зазначимо, що змагання відбуватимуться під егідою Міністерства молоді та спорту України за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

 

Українська делегація на чолі з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним вшанувала пам'ять жертв трагедії села Павлокома

Сьогодні, 3 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбулися скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року. 

У заходах взяли участь Міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Львівської ОДА Олег Синютка,  голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, представники суспільно-культурних товариств "Надсяння", "Лемківщина", "Любачівщина", члени громадських організацій, Львівська Державна Академічна чоловіча хорова капела «Дударик»,  численна делегація з районів Львівщини,  Івано-Франківщини, Тернопільщини, священослужителі, а також представники молодіжних громадських організацій.

Участь у скорботних заходах взяли понад тисячу осіб.  Розпочали вшанування загиблих із виконання Державного Гімну України. Панахиду провів Владика Євген Попович, Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський.

"Стоїмо тут разом, душа до душі, любимо Бога, Україну і дану Богом землю і згадуємо кожного, хто загинув у Павлокомі. Сьогодні ми сильні, як ніколи, пишаємося нашою історією, нашими героям, нічого не забуваємо, але ідемо вперед. У цьому нам допомагають ті жертви, які полягли задля нашої свободи. Те, що ми робимо зараз – це приклад для усіх, але також приклад  - наша українсько-польська дружба. Ми єдині, як ніколи, цінуймо нашу історію, шануймо кожного українця, що загинув, якщо не будемо пам’ятати, то зрадимо їх усіх, себе. Кожен з тих 366 українців був і є частинкою України", - наголосив під час вшанування глава МЗС Павло Клімкін.

У межах заходів до меморіалу 366-ти жертвам села Павлокома поклали квіти та запалили лампадки, а також провели чин панахиди за загиблими.  Опісля,твідбулося скорботне віче.

"Ми сьогодні тут, бо тут була велика трагедія українців, яка зачепила не лише мешканців Павлокоми, а багатьох з різних сіл та містечок, бо були українцями, молились українською і просили у Бога щастя, помилування по-українськи.  Ми тут щоб продемонструвати усьому світу, що ми добре пам’ятаємо нашу історію, навчені історією і маємо з неї робити висновки. Тільки тоді, коли ми будемо єдині, сильні, нас будуть поважати і рахуватись з нами.  

Я хочу в особі Міністра подякувати Президенту та Уряду, який сказав, що ніколи і ніхто не буде говорити, коли і яких  вшановувати героїв. Ми знаємо, хто такі наші герої, шануємо і поважаємо їх. Ми маємо бути прикладом взаєморозуміння. Тільки ворог хоче, щоб поляки і українці сварились між собою, щоб поміж нами було непорозуміння. Але ми розуміємо, що поляки і українці  повинні йти  плече до плеча вперед, у спільне європейське майбутнє і найбільший друг для поляка є українець, який боронить на Сході не тільки нашу землю, але й усю державу від агресора. Я думаю, що кожен українець розуміє, що найбільшим другом у Європі є поляк, який розуміє українця, який  захищає і розуміє, що тільки спільні україно-польські інтереси дадуть нам велике майбутнє", - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Довідково:

2-3 березня 1945 року відділ польської Армії крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (псевдо-„Вацлав“) разом з групами навколишніх польських сіл напали на село Павловому. Підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.

Людей зганяли до місцевої церкви (від неї тепер залишилася лише дзвіниця), яка послужила збірним пунктом призначених на знищення. Із церкви чоловіків, жінок і дітей виводили до трьох викопаних ям і там розстрілювали. Загинув і місцевий парох о. Володимир Лемцьо, а храм знищили. Три великі ями, наповнені тілами вбитих, стали їхніми спільними могилами. Місцеві римо-католики 1965 р. зруйнували павлокомську церкву до останньої цеглини.

За злочин у с. Павлокомі польського поручника Юзефа Бісса, якого вважають одним з організаторів нападу, комуністична польська влада засудила до 3 років ув’язнення.

Починаючи з 1995 року, щорічно у травні на павлокомському цвинтарі відбуваються релігійні панахиди і громадянські віча за участю українців Перемищини, делегацій товариства «Надсяння» зі Львова, колишніх павлокомців, їхніх дітей та онуків.

Проблема щодо спорудження пам'ятника на місці поховання 366 українців, трагічно загиблих 3 березня 1945 року в селі Павлокома чекала свого вирішення досить довгий час. Польська сторона, в особі Ради охорони пам'яті боротьби та мучеництва Республіка Польща та місцевої влади Підкарпатського воєводства всіляко затягувала вирішення даного питання.

13 травня 2006 року у присутності президентів України Віктора Ющенка і Польщі Леха Качинського відбулося урочисте відкриття на греко-католицькому цвинтарі в центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села.

 

Усіх охочих запрошують піднятись на найвищу вершину українських Карпат

Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА спільно з обласною федерацією спортивного туризму та туристсько-альпіністським центром «Скеля» запрошують усіх охочих взяти участь у традиційному масовому сходженні на гору Говерла «ГОВЕРЛЯНА-2018».

Цьогоріч сходження відбудеться 24 березня. Такі традиційні сходження відбуваються вже понад 50 років.

Похід та сходження, зокрема, буде здійснюватися зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище «Заросляк».

Учасниками  можуть бути усі фізично здорові та активні особи віком від 14 років, які є прихильниками здорового способу життя, спорту та туризму, бажано з навичками участі у зимових походах вихідного дня (діти молодші 14 років – тільки у супроводі дорослих).

Очолює сходження та прокладає маршрут на вершину, здійснюючи контроль за безпеку руху, штурмова група, яка складається з досвідчених інструкторів-альпіністів.

Учасники піднімаються на вершину кожен у своєму загоні. Загальний час (підйом і спуск) близько 8 годин.

Учасникам сходження потрібно мати: теплий вітронепроникний костюм, куртку, шапку, рукавиці, сонцезахисні окуляри, теплі шкарпетки, черевики  на зразок «вібрам» з бахілами, змінний одяг, взуття, харчі для споживання у вагоні потяга та в польових умовах, термос з гарячим чаєм, сухофрукти, яблука, лимон, солодощі тощо. У випадку відсутності необхідного спорядження учасник до сходження допускатися не буде.

Збір та реєстрація учасників  передбачається у п’ятницю, 23 березня о 21 годині в центральному залі головного залізничного вокзалу станції Львів. Учасників «Говерляни-2018» організовано розсаджують у вагони спеціального поїзда, який відправлятиметься зі Львова о 22 годині і прибуде на станцію Ворохта Івано-Франківської області о 5.00 годині ранку 24 березня.

Далі туристів автобусами організовано підвезуть зі станції Ворохта до верхів’я ущелини, звідки почнеться пішохідна частина сходження.

Після завершення сходження та спуску з вершини учасників «Говерляни» автобусами організовано підвезуть до потягу на станції Ворохта (спеціальний поїзд увесь час стоїть в очікуванні на станції у Ворохті). Відправлення спеціального поїзду зі станції Ворохта з учасниками «Говерляни» -  24 березня о 22.00 годині.

До Львова спеціальний поїзд прибуде 25 березня о 4-5.00 годині ранку (орієнтовно).

Участь у сходженні є добровільною та фінансується за кошти учасників або організацій. Організаційний внесок від учасника сходження – 650 грн.

Попередні групові заявки від туристських клубів, осередків фізичної культури та спорту, підприємств, навчальних закладів та інших організацій для резервування місць у спеціальному поїзді подавати до Львівської обласної організації спортивного туризму (м. Львів, вул. Залізнична, 16) до голови оргкомітету Михайла Сідорова за номерами 096-608-90-54, 093-624-16-62, 261-31-95.

 

Представників бізнесу запрошують до участі у тренінгу «Реалізація вимог ЄС щодо технологічного регулювання в Україні»

Упродовж двох днів, 15-16 березня, в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА проведуть семінар-тренінг «Реалізація вимог ЄС щодо технологічного регулювання в Україні». До участі в заході запрошують представників бізнесу, органів місцевого самоврядування та державної служби за напрямками аграрний сектор, харчова промисловість, туризм.

Під час семінару учасниками висвітлять такі теми - зміни у торговельному режимі після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, стимулювання малих та середніх підприємств у наближенні національних вимог до європейських в туристичній сфері, аграрному секторі та харчовій промисловості, міжнародний досвід трансформації систем технічного регулювання та сучасні європейські тренди щодо їх функціонування. 

Практичний аспект семінару включатиме розробку рекомендацій щодо впровадження системи технічного регулювання в Україні, презентацію онлайн-платформи для консультацій. Вона дозволить всім бажаючим залишити свої запитання до експертів та отримати відповіді, формування ініціативних фокус-груп, які працюватимуть над розвитком регіонального аграрно-харчового і рекреаційно-туристичного кластеру (АРТК), а також налагодженням міжрегіональної співпраці.

Тренінг проведуть в межах реалізації проекту «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання», який виконує Сіверський інститут регіональних досліджень під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС  (УС ПГС) та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП).

Участь у заході – безкоштовна. По завершенню учасники отримають сертифікати.

Для участі в семінарі,  необхідно зареєструватись за посиланням.

Контактні особи - Людмила Чабак (0669783411), Тетяна Васильківська (0503715382).

 

Львівська ОДА оголосила конкурс на послуги з вивезення ТПВ з міста Львова

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА оголосив конкурс на послуги з вивезення (збирання, зберігання і перевезення) твердих і великогабаритних побутових відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) з територій житлового фонду комунальної власності міста  Львова, зокрема у Сихівському районі (ЛКП «Дністер», ЛКП «Житловик-С» (Новий Львів), ЛКП «Житловик-С», ЛКП «Бондарівка», ЛКП «Під Зуброю», ЛКП «Старий Сихів», ТзОВ ЖЕП «Стимул-Сихів»).

Отримати конкурсну документацію можна особисто або поштою за адресою: 79008, Львівська область, м. Львів, вул. Винниченка, 6, кабінет 300.

Подати власні конкурсні пропозиції слід до 12:00 год. 2 квітня 2018 року за тією ж адресою.

Розкриття конкурсних пропозицій відбудеться 3 квітня об 11:30 год.

Додаткову інформацію щодо конкурсу можна отримати за посиланням або номером: (032) 261-30-38.

 

Комісія Львівської ОДА закликала мешканців області використовувати газ в економному режимі

Мешканців області закликали зменшити використання газу, а теплопостачальні  організації провести розрахунок температурного режиму при мінімальній подачі тепла до будівель. Відтак,  якщо  температура у приміщеннях становитиме менше 16°C, відділам освіти області рекомендували призупинити навчальний процес до 7 березня включно.

Таке рішення прийняли сьогодні, 3 березня,  під час скайп-наради  з головами РДА.

Зокрема, теплопостачальним організаціям та установам з індивідуальною системою опалення доручили провести розрахунок температури у будівлях і знизити температуру подачі теплоносія до мінімально можливого рівня.

Окрім того, керівникам районних адміністрацій та адміністрацій міст доручили забезпечити моніторинг температурного режиму житлового фонду та об’єктів соціальної сфери.

 

 

02.03.2018

 

12 березня відбудеться відкритий захист проектів розроблених інститутами громадянського суспільства

У понеділок, 12 березня, о 12:00 год відбудеться відкритий захист проектів розроблених інститутами громадянського суспільства.

1 березня відбулось перше засідання конкурсної комісії з визначення проектів (заходів, програм), розроблених інститутами громадянського суспільства, яка складається із представників громадських організацій, депутатського корпусу та представників департаменту внутрішньої та інформаційної політики.

На засіданні конкурсною комісією затвердженого регламент роботи (Рішення 1) комісії та визначено дату (Рішення 4) проведення відкритого захисту конкурсних пропозицій.

До другого етапу конкурсу допущено 68 конкурсних пропозицій (Рішення 2).

Припинено участь у конкурсі трьох громадських об’єднань (Рішення 3) через невідповідність вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 №1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами). Із рішеннями конкурсної комісії можна ознайомитись за посиланням:

Наголошуємо, що захист конкурсної пропозиції здійснює керівник або уповноважений представник учасника конкурсу. Під час захисту проекту (заходу, програми) керівнику (уповноваженому представнику) організації необхідно  використовувати мультимедійну презентацію, яка обов`язково має містити назву, мету, цільову аудиторію проекту, очікувані результати та бюджет проекту. Для виступу керівника (уповноваженого представника) організації на відкритому захисті надається 3-5 хвилин.

Захист відбуватиметься відповідно до порядкового номеру у журналі реєстрації конкурсних пропозицій.

Місце проведення: 412 каб. Львівської облдержадміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18).

Запрошуємо представників інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації.

 

Понад 300 вчителів предмету «Захист Вітчизни» пройшли навчання на базі військових частин

Департамент освіти і науки облдержадміністрації спільно з Львівським обласним військовим комісаріатом організував одноденні навчання для вчителів предмета «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти області упродовж січня – лютого.

Теми навчання: «Тактична підготовка. Бойові двійки, трійки», «Тактична медицина», «Методика занять з практичної стрільби в умовах закладу освіти».

Заняття з вчителями проводили досвідченні інструктори – учасники АТО. Одноденні навчання проходили на базі військових частин Національної Гвардії України у м. Золочеві та с. Раковець Пустомитівського району, військових частин Збройних Сил України у с. Старичі Яворівського району, мм. Стрию, Самборі, Дрогобичі, а також на базі військової частини Державної Прикордонної Служби у м. Великі Мости Сокальського району.

Станом на 22.02.2018 року такі навчання пройшли 332 вчителі предмету «Захист Вітчизни» області. Знання, вміння та навички, отримані під час навчань, будуть використанні при проведенні навчально-польових зборів для учнів закладів загальної середньої освіти.

Зазначимо, що навчання проводилися на виконання Указу Президента України від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», листа Головного управління Національної Гвардії України від 17.11.2017 № 27/22/2-8213 «Про вдосконалення взаємодії з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді» та з метою підвищення фахового рівня вчителів предмету «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти.

 

На Львівщині Павло Клімкін відвідав музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»

Сьогодні, 2 березня, у межах робочої поїздки на Львівщину Міністр закордонних справ України відвідав музей-меморіал "Тюрма на Лонцького".

Міністр ознайомився з екзпозицією музею, оглянув стенди, де відтворено історію в'язниці.

Павло Клімкін оглянув слідчий кабінет, камери, фотолабораторію, автентичні речі, якими користувались повстанці. Біля стели пам'яті із іменами людей, розстріляних 1941 року глава МЗС запалив лампадку і вшанував пам'ять загиблих.

 

У Львівські ОДА розглянули стан та перспективи покращення оплати праці в Україні

Сьогодні, 2 березня, у Львівській ОДА відбувся круглий стіл  "Оплата праці в Україні: стан та перспективи покращення".

У межах круглого столу  група науковців НУ «Львівська політехніка» на ЛНУ ім. Івана Франка запропонували проект,  реалізація якого впродовж наступних 5-7 років повинна забезпечити зростання як валового регіонального продукту, так і підняття рівня заробітної плати, а також сприяти збільшенню ємкості регіонального ринку праці за рахунок створення нових робочих місць в Львівській області.

«Ми повинні переконувати бізнес за результатами таких заходів, що сьогодні зростання заробітної плати поряд з національно-патріотичним вихованням – це ті два напрямки, ключових критерії, які сприятимуть сьогодні тому, щоби найманий працівник залишився в Україні», - зазначив директор департаменту економіки Львівської ОДА Роман Филипів.

У свою чергу, доцент НУ "Львівська політехніка" Богдан Іличок зауважив, що дієвість оплати праці визначається тим, наскільки повно вона виконує свої основні функції, зокрема відтворювальну, стимулюючу, регулюючу, соціальну та формування платоспроможного попиту населення.

У межах круглого столу присутні також поспілкувалися про роль та значення оплати праці та стратегію змін

 

На Пустомитівщині організували централізований вивіз твердих побутових відходів

У 2017 році на території району організовано централізований вивіз твердих побутових відходів в усіх населених пунктах (104 населених пунктів).

Послуги по вивозу ТПВ надають 4 спецпідприємства - ТзОВ «Спецавтотранс» ТзОВ "ДВ-Екосвіт", ТзОВ «Санком-Львів», ТзОВ "АВЕ ЛЬВІВ" та КП «Наше село».

По Дмитрівській (4 населені пункти) та Вовківській (6 населених пунктів) сільських радах надавачем послуг з  вивезення ТПВ було  визначено ТзОВ «Спецавтотранс».

Варто також зазначити, що в районі проводиться роздільний збір ТПВ

На території 13 сільських рад організовано збір ПЕТ пляшок (встановлено 213 контейнерів) і  в 4 сільських радах проводиться збір склотари (встановлено 13 контейнерів)

 

На Пустомитівщині минулого року облаштували 5 майданчиків зі штучним покриттям

Торік облаштували комплекс спортивних споруд відкрито у новозбудованій Наварійській загальноосвітній школі.

Завдяки реалізації обласної програми “Спортивний майданчик” при співфінансуванні з місцевих бюджетів відкрито майданчик із штучним покриттям у смт Щирець, споруджено  тренажерні майданчики у Борщовичах, Наварії, Ставчанах, Ямполі, виконано роботи з будівництва майданчика із штучним покриттям у Чижикові та заміни штучного покриття у Пустомитах на вулиці Глинській.

Триває реалізація державної програми (мінрегіонбуду та федерації футболу України) будівництва п'яти спортивних майданчиків із штучним покриттям у Зимній Воді, Зубрі, Милятичах, Семенівці та Ямполі.

 

Торік дітям, позбавленим батьківського піклування, що переселились із Криму, придбали житло у Пустомитах

У вересні 2017 року було придбано квартиру для дітей, позбавлених батьківського піклування, які переселилися з Автономної Республіки Крим.

Житло — приватизована двокімнатна квартира загальною площею 36,7 м.кв., житловою - 22,6 м.кв., з усіма комунікаціями,  знаходиться на другому поверсі триповерхового житлового будинку в м.Пустомити.

Вартість житла становить 440,0 тис. грн., з них: 230,0 тис.грн - кошти районного бюджету, 209,9 тис. грн. кошти обласного бюджету. Це перший в Україні випадок придбання житла для «дітей-переселенців».

 

Майже 200 дітей учасників АТО із Пустомитівського району оздоровили

Протягом 2017 року охоплено оздоровленням та відпочинком 195 дітей учасників АТО, з них оздоровленням – 97 дітей учасників АТО.

За кошти місцевого бюджету в 2017 році оздоровлено 51 дитину учасника АТО в озоровчо-спортивному таборі «Лісотехнік» с.Рибаківка Миколаївської області. Слід зауважити, що дана Програма діє 4 рік та є єдиною у Львівській області де проїзд та оздоровлення протягом 14 днів повністю фінансується з районного бюджету.

Про це повідомив голова Пустомитівської РДА Павло Городечний під час звіту про діяльність у 2017 році.

За ініціативи райдержадміінстрації та районної ради у співпраці з ГО «ПРАМГ» влітку 2017 року 11 членів сімей загиблих членів сімей АТО та Небесної Сотні мали можливість протягом 10 днів оздоровитись в Греції.

За кошти обласного бюджету оздоровлено:

в дитячих оздоровчих таборах на території України – 37 дітей учасників АТО;
в дитячому реабілітаційно-оздоровчому центрі «Світанок» (Республіка Білорусь) – 4 дитини;
в м.Джонков Любуського воєводства (Республіка Польща) – 2 дитини.

За кошти державного бюджету оздоровлено 3 дітей загиблих учасників АТО, а саме:

в ДПУ «МДЦ «Артек» - 1 дитина;
в ДП «УДЦ «Молода гвардія» - 2 дитини.

 

На Пустомитівщині субсидії отримали понад 20 тисяч сімей

З травня минулого року відбувався перерахунок субсидії без звернення громадян. Для призначення та перерахунку житлової субсидії спеціалісти управління подали запити до уповноважених організацій щодо надання інформації про забезпеченість комунальними послугами, розмір платежів, про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, ДФС про доходи осіб.

Після надходження відповідей на запити проведено перерахунок субсидії на наступний строк відповідно до чинного законодавства. Кількість сімей, які отримують субсидії,  становить 22984.

 У  2017 році нараховано коштів організаціям, що надають житлово – комунальні  послуги, на суму  300651,303 тис. грн.

Окрім того, проводять інформаційно - роз'яснювальна  робота  серед населення щодо спрощеного механізму надання житлових субсидій.

 

"Бадер Україна" піднімає заробітну плату

Начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис відвідав з робочою поїздкою виробництво компанії Bader Україна.

У ході спілкування, керівництво компанії повідомило про те, що уже завершено тривалий і важливий процес, який розпочався  у грудні 2017 року, а саме -  погодження з головним офісом підняття зарплат на підприємствах в Україні.

Відтак, уже з 1 березня 2018 року заробітна плата в компанії зросла на 15%.

"Працівники позитивно сприйняли новину про підняття заробітної плати. Як результат - ми отримали ряд відкликаних заяв на звільнення", - зазначила заступник генерального директора "Бадер Україна" Христина Горішня.

У свою чергу, керівник з HR та комунікацій компанії Андрій Лазорко повідомив: "Хоч сезонна міграція за кордон і надалі є присутня, проте зараз показники є нижчі, ніж за аналогічний період рік тому".

"Позитивним є те, що компанія щомісяця в середньому працевлаштовує 180 осіб за рахунок росту та розширення, а не звільнень. А середня заробітна плата після підняття у 10 000 гривень "на руки" - це вже той бар'єр зарплатні, який змушує громадян задумуватися у доцільності трудової міграції", -  наголосив Роман Матис. 

 

У Пустомитівському районі минулого року виконали будівельних робіт на більш як 500 млн грн.

Підприємства району у 2017 році виконали будівельних робіт на 551,1 млн.грн, що на 0,4 % більше  порівнянні з відповідним періодом минулого року і становило 8,8% від загального обсягу в області.

За цим показником район посів 2 місце серед районів області. 

Про це сьогодні, 2 березня, йшлося під час звіту голови Пустомитівської райдержадміністрації Павла Городечного за присутності голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Обсяг виконаних будівельних робіт на одиницю населення  становить 4620 грн., що на 1,4 % більше  порівнянні з відповідним періодом минулого року та перевищує середньообласний показник на 2157 грн. (середньообласний показник - 2463 грн.).

 

На Пустомитівщині торік ввели в експлуатацію 5 підпримств

Протягом 2017 року на території району реалізовано і введено в експлуатацію значну кількість інвестиційних, соціальних та інфраструктурних об`єктів.

Зокрема, відкрито завод із виготовлення димохідних систем з нержавіючої листової сталі, новий цех із виробництва бетонних оздоблювальних виробів

Також протягом року введено в експлуатацію 5 підприємств.

Окрім того, підприємства району реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 3375,5 млн.грн. За цим показником район посів 3 місце серед районів області.

 

Львівська ОДА та Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні підписали меморандум про партнерство

Управління туризму та курортів Львівської ОДА та Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні підписали меморандум про партнерство та співпрацю. Це стало черговим кроком для ефективного розвитку сільського зеленого туризму на Львівщині.

Меморандум підписали в межах конференції – «Сучасні виклики для сільського зеленого туризму України: правові, освітні, організаційні та ринкові аспекти». Захід відбувся за підтримки проектів - ПРООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку».

Також в межах конференції відбулися дискусії щодо правового забезпечення в сфері сільського зеленого туризму та створення системних стандартів сільського зеленого туризму, прийнятних для господарів і туристів.

Представники від Львівщини презентували новостворений кластер сільського зеленого туризму «Бойківські газди», який націлений на розвиток краєзнавчо-етнографічного, екологічного та відпочинкового туризму на базі співпраці сільських садиб та міні-готелів, закладів харчування, виробників традиційної та екологічної продукції, самодіяльних фольклорних груп, природоохоронних та історико-охоронних установ. Ідея кластеру полягає в добровільному об’єднанні усіх зацікавлених учасників сільського туризму для створення нового туристичного продукту на Сколівщині.

 

На Пустомитіщині торік відкрили нові школи, НВК та дитячий садок

У 2017 році завершено будівництво соціально-культурних об`єктів, що фінансувалися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та коштів місцевих бюджетів.

30 серпня 2017 року за участю Президента України Петра Порошенка відкрили новозбудовану школу-гімназію у селі Наварія та комплекс спортивних майданчиків зі штучним покриттям поруч зі школою.

Торік вдалось також відкрити Гамаліївську ЗОШ та Миклашівський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад”.

Поза тим, відкрито новий дошкільний навчальний заклад на 150 місць в с. Зубра з дитячими ігровими та спортивним майданчиками.

 

На Пустомитівщині відремонтували понад 100 км доріг

Минулого року проведено капітальний та поточний середній ремонт доріг загального користування місцевого та державного значення на території району за кошти державного бюджету на загальну суму понад 300 000,000 тис.грн. Зокрема, ремонт дороги загального користування державного значення Т-14-16 Львів-Пустомити-Меденичі на ділянці Львів-Пустомити та Пустомити- Щирець.

У 2017 році активно проводилися роботи з реконструкції, капітального, поточного середнього ремонтів доріг комунальної власності Пустомитівського району, зокрема використано 5 370,142 тис. грн. виділених з обласного бюджету в межах Програми розвитку дорожньої інфраструктури.

Капітальний ремонт доріг комунальної власності відбувався також за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на суму 16 737,175 тис. грн. на території Пустомитівської міської ради, Скнилівської, Конопницької, Чижиківської, Миклашівської, Солонківської, Зубрянської сільських рад.

Станом на 01.01.2018 року проведено капітальний та поточний ремонти доріг комунальної власності за кошти органів місцевого самоврядування району на суму понад 50 000,0 тис.грн.

 

«Спільна історія має бути предметом діалогу істориків, а не політичних маніпуляцій», - Павло Клімкін

Сьогодні, 2 березня, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуває із робочим візитом на Львівщині. На важливості вшанування полеглих героїв та українсько-польського діалогу Міністр закордонних справ наголосив під час прес-конференції.

«Ніхто не може вказувати нам, яких героїв та які події в нашій історії ми шануємо. Це наше виключне право. Спільна історія, зокрема наша з поляками, має бути предметом діалогу істориків, а не політичних маніпуляцій», - наголосив Павло Клімкін.

«Ми прекрасно розуміємо, якою була наша спільна історія. Поляки іноді ображаються, коли ми кажемо що так чи так було в історії. Але разом з тим і ми маємо поводитись відповідально.  Державницька позиція є дуже чіткою, але тут всередині країни ми маємо право шанувати того, кого вважаємо за потрібне», - додав Міністр закордонних справ.

Павло Клімкін вже зустрівся з керівництвом Львівщини, студентами Львівського національного університету імені Івана Франка, взяв участь у покладанні квітів до поховань Героїв Небесної сотні та учасників АТО на Личаківському цвинтарі, а також до меморіалу воїнам Української Галицької армії та польських військових поховань.

«Я сьогодні приїхав для того, щоб віддати шану українцям, які загинули у трагічних подіях в Павлокомі, завтра ми поїдемо туди. І для мене це не стільки політична, але дуже особиста справа. Такі дати не мають бути забуті», - наголосив Павло Клімкін.

 

У Винниках запрацювала нова пожежна частина

Сьогодні, 2 березня, у м. Винники відбулося урочисте відкриття 61-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Львівській області.

Створення нового підрозділу сприятиме зменшенню випадків травмувань людей та мінімізує матеріальні збитки внаслідок пожеж, адже їх ліквідація розпочнеться на початковій стадії виникнення.

В урочистому відкритті взла участь заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

«Громада сьогодні спроможна правильно господарювати на своїй території та забезпечувати власну безпеку, і має велике майбутнє для розвитку. Я радо вітаю усіх з тим, що сьогодні відкрили 61-у частину рятівників, адже ту службу, яку вони несуть, та ту відданість, яку вони виконують, – це той приклад, перед яким необхідно схилити голову. Це самовіддані люди, які ризикують своїм життям та дбають про нас. Ви демонструєте нам те, як дарувати частинку себе, своїх вмінь та бажань нашій державі», - наголосила Ірина Гримак.

Пожежна частина функціонує на базі закинутого приміщення котельні, яке шляхом добудови упродовж року вдалося реконструювати. Будівля пожежної частини є 3-поверховою. У ній розташовані всі приміщення, необхідні для цілодобового чергування особового складу. Рятувальники із новоствореної пожежної частини гарантуватимуть безпеку мешканців міста Винники та 14 найближчих населених пунктів. На чергуванні щоденно перебуватимуть 6 вогнеборців, а загалом у підрозділі працюватимуть 27 фахівців, які чергуватимуть позмінно цілодобово.

 

“Амбітна і цілеспрямована молодь – майбутнє України”, - Павло Клімкін під час зустрічі із студентами Франкового вишу

Сьогодні, 2 березня, у актовій залі Франкового вишу відбулась зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна із студентами та академічною спільнотою.

Павло Клімкін розповів про специфіку дипломатичної служби і зазначив, що що студенти цього та інших вишів зможуть обійняти високі посади.

“У амбітної молоді є майбутнє в Україні та світі, ми потребуємо ваших знань і конструктивного мислення. Я вважаю, що у вас є великий шанс, приходьте на практику, подивитися на роботу Міністерства з середини і покажете себе. Або ви не схибите і підете далі, або отримаєте безцінний досвід”, - зазначив Міністр закордонних справ України.

Також, під час спілкування розглянули українсько-польські відносини.

“Нам потрібно зрозуміти нашу власну історію, у ній були фантастичні моменти і ми маємо чесно їх зафіксувати. Для кожного українця історія має стати цінністю. Ми самі повинні визначити свої ключові моменти історії. З поляками потрібно вести діалог як з друзями, але чітко і жорстко”, – наголосив Павло Клімкін.

Під час зустрічі Міністр відповів на запитання студентів, що стосувалися стажування у Міністерстві закордонних справ, перспектив розвитку законодавства, відновлення історичної пам’яті.

Зокрема, у межах зустрічі підписали угоду про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Міністерством закордонних справ України. 

 

Аграріїв навчали як використовувати додаткові фінансові інструменти

Вчора, 1 березня, на «Арені Львів» у межах XІ спеціалізованої виставки «АгроТехніка-2018» відбулась конференція: «Додаткові можливості для виробників сільськогосподарської продукції».

На конференції, яку організувалв департамент агропромислового розвитку спільно з департаментом економічної політики Львівської облдержадміністрації, аграріїв навчали як працювати в системі публічних закупівель ProZorro.

Ринок публічних закупівель Львівщини склав понад 40 млрд грн з них - на закупівлі агропромислової продукції припадає понад 21% від оголошеної вартості на торги, а це понад 8 млрд грн бюджетних коштів.

Учасників конференції ознайомили з основними вимогами проведення закупівель відповідно до закону України від 25.12.2016 № 922 "Про публічні закупівлі",  принципами роботи та структурою електронної системи " Prozorro",  методами пошуку оголошених торгів та участі у реверсивному аукціоні, продемонстрували реєстрацію в електронній системі закупівель в якості постачальника, та наголосили на що необхідно звернути увагу при подачі тендерної пропозиції та безпосередній участі в онлайн-аукціоні.

Крім цього, аграрії мали змогу дізнатися про те, як скористатися додатковими фінансовими можливостями через аграрні розписки та приймати інноваційні рішення в аграрному бізнесі.

 

До уваги учасників конкурсу молодіжних проектів: визначили дату проведення відкритого захисту

За рішенням конкурсної комісії від 1 березня 2018 року, відкритий захист конкурсних пропозицій розпочнеться о 9.30 год 6 березня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12, у приміщенні Львівського обласного молодіжного центру.

Припинено участь у конкурсі трьох громадських об’єднань через  невідповідність вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 №1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами) (Рішення 3).

До другого етапу конкурсу допущено 100 конкурсних пропозицій (Рішення 4).

Захист конкурсної пропозиції здійснює керівник або уповноважений представник учасника конкурсу.

Представники громадськості та засобів масової інформації мають право бути присутніми під час відкритого захисту як спостерігачі.

Нагадаємо, на відкритий захист учаснику відводиться до 3 хв на кожну конкурсну пропозицію. Презентація повинна містити назву, цільову аудиторію проекту, коротку програму проекту (заходу), очікувані результати та бюджет проекту.

Контактна особа: 0685121268, Софія.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вшанував на Личаківському цвинтарі Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО

Сьогодні, 2 березня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін в межах свого робочого візиту на Львівщину вшанував пам'ять загиблих на Майдані патріотів.

Лампадки та квіти поклали до могил Героїв Небесної Сотні, що на Личаківському кладовищі.

Окрім того, міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської Обласної ради Олександр Ганущин та консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Мар'ян Орліковський поклали квіти до меморіалу полеглих у зоні АТО українців.

В межах вшанування представники влади поспілкувалися із родичами загиблих учасників АТО, а також поклали лампадки до Меморіалу Української Галицької Армії.

На завершення делегація урочистою колоною перейшла на Польський військовий меморіал, де поклали квіти та лампадки до польських поховань.

 

На Львівщині відзначили 203-тю річницю від дня народження о. Михайла Вербицького

Сьогодні, 2 березня, відбулися заходи з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького.

Вшанували пам’ять видатного українського композитора Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, громадськість.

«Я дуже вдячний за те, що ми разом можемо віддати шану такій людині. Великій людині – велика шана. Все це говорить за себе. Адже Михайло Вербицький створив пісні, які по-справжньому зараз є народними. Те, як ми зараз виконуємо Гімн і є шаною, адже його душа завжди була з Богом і Україною», - зазначив Павло Клімкін.

Відтак, до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому поклали квіти та спільно виконали Національний Гімн України.

Довідково:

Отець Михайло Михайлович Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна».        

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.

 

«Для розв’язання екологічних проблем Львівщини важлива зміна екологічної свідомості»,- Руслан Гречаник

Сьогодні, 2 березня, у Львівській ОДА відбувся круглий стіл «Екологічні проблеми Львівської області та шляхи їх розв’язання на засадах збалансованого розвитку». Актуальні питання екологічної сфери об’єднали представників органів місцевого самоврядування, громадськості, виконавчої влади та науковців.

«Ми не обмежуємось лише громадськими організаціями, адже розуміємо, що розв’язувати ті проблеми, які сьогодні стоять перед нами, маємо спільно – влада, наука, бізнес і громадськість», - зазначила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. 

«На сьогоднішній для розв’язання екологічних проблем Львівщини дуже важливими є зміна екологічної свідомості і жорсткий контроль до дотримання вимог природоохоронного законодавства», - в межах круглого столу наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Руслан Гречаник ознайомив присутніх із екологічною ситуацією в області, зокрема в сферах управління відходами, забруднення атмосферного повітря та водойм, збереження біорізноманіття та економічна складова.

«Торік рекультивовано 4,5 гектари порушених, внаслідок несанкціонованого розміщення відходів, земель у різних районах області, в тому числі розпочато роботи у гірських районах. Департамент постійно проводить роботу із експертної-дозвільної діяльності. Також ми активізували роботу із реконструкції та будівництва очисних споруд. Минулого року ми збудували та реконструювали 5 очисних споруд, збудували декілька кілометрів каналізаційних колекторів», - розповів Руслан Гречаник.

Учасники заходу порушили питання розширення природно-заповідних територій, стан водних ресурсів та лісів області, екологічні та соціально-економічні проблеми поводження з побутовими відходами у м. Львові та Львівській області, сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку природно-заповідного фонду.

Також учасникам заходу запрезентували доповнення до Стратегії розвитку Львівської області до 2020 року, напрацьований експертами Всеукраїнської екологічної ліги.

 

На Львівщині з робочим візитом перебуває Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Cьогодні, 2 березня, під час робочого візиту на Львівщину Міністр закордонних справ України Павло Клімкін  зустрівся з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою та головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним.

Під час зустрічі очільник області ознайомив Міністра закордонних справ України із інвестиційним кліматом Львівщини, зокрема закцентував увагу на створенні нових підприємств.

“Високі заробітні плати можуть зупинити виїзд українців за кордон, на Львівщині діють такі підприємства як «Леоні», «Фуджікура», «Бадер». Буквально вчора на Львівщині ми відкрили підприємство «Лембергміт» з переробки м’яса, достатньо автоматизоване. Окрім того, відкрили у с. Сопошин, що на Жовківщині підприємство з переробки меду. Такими підприємства ми мусимо закріпити людей”,  – наголосив Олег Синютка.

Також під час зустрічі розглянули результати міжнародного співробітництва Львівської області та важливість збереження історичної пам’яті.

“Я дякую за гостинність і якщо ми будемо пам’ятати історію,  вшановувати людей це буде правильно, я вважаю що у нас є своя історична політика, якщо ми почнемо дивитись правдиво на нашу історію”, – зазначив Павло Клімкін.

Також сторони розглянули покращення інфраструктури пунктів пропуску, розширення авіасполучення Львова з містами найближчого закордоння, методи залучення іноземних інвестицій в економіку області.

Зазначимо, що 3 березня Павло Клімкін очолить делегацію українців, яка  вшанує трагічно загиблих у Павлокомі українців.

Довідково:

Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це Динівський повіт Підкарпатського воєводства Республіки Польща). Вперше село Павлокома згадується у документах 1441 року як маєтність перемишльського каштеляна Миколая Кміти. Архівні документи свідчать, що вже 1595 року там існувала парафія східного обряду. Напередодні Другої світової війни с. Павлокома налічувала 1370 мешканців, у тому числі 1190 українців, 170 поляків (із них 100 колоністів) і десятьох євреїв.

2-3 березня 1945 року відділ польської Армії крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (псевдо-„Вацлав“) разом з групами навколишніх польських сіл напали на село Павловому. Підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.

 

Львівський обласний молодіжний центр запрошує на фестиваль літніх таборів 2018

У середу, 7 березня, у Львівському обласному молодіжному центрі (вул.Винниченка, 12) відбудеться фкстиваль літніх таборів. Відтак, усіх охочі зможуть дізнатися, про літні можливості корисного відпочинку, а саме: як долучитись до організації табору, розвинути нові навички, як стати лідером (counselors) для групи, та корисно провести літо 2018.

Розпочнеться фестиваль о 16:30 годині.

У межах заходу організатори літніх таборів представлятимуть англомовні табори, театральні, лідерські та табори волонтерів Корпусу Миру США.

Львівський обласний молодіжний центр запрошує  молодіжні організації, волонтерів Корпусу Миру та активну молодь Львіщини, для того щоб представити Ваш табір або літню програму.

Якщо Ви зацікавлені поділитись інформацією про ваш табір, будь ласка, зареєструйтесь тут.

Детальніша інформація за посиланням

 

3 березня - Всесвітній день письменника - свято усіх літераторів

У переддень свята, 2 березня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбудуться різноманітні заходи, серед них - літературний квест-марафон, та навіть  творчий поєдинок літературних студій . Тут очікують багатьох письменників – і досвідчених, і тих, котрі лише роблять свої перші кроки.

О 12 год відбудеться зустріч дітей дошкільного та молодшого шкільного віку із  поетесою, композитором та співачкою Вікторією Бондаренко, і малюки разом із письменницею читатимуть віршики зі збірки «Сонячні світанки».

Впродовж дня відбуватиметься літературний квест-марафон на абонементі бібліотеки, о 16 год. – святкове заняття у студії дитячої ілюстрації «Мальована книга».

А о 17 годині у великому читальному залі влаштовують творчий батл між літературною студією Львівської обласної бібліотеки для дітей «Джерельце» під керівництвом відомої поетеси Марії Людкевич та дещо молодшою літературно-журналістською студією «На горищі». Керівником цієї студії є Оксана Копак (псевдонім - Оксана Кришталева ) - українська письменниця, журналістка і публіцистка. А ще вона ж – випускниця «Джерельця», яке цього року святкує ювілей – 30 років.

Вже три десятки років  у Львівській обласній бібліотеці діє літературна студія «Джерельце», якою незмінно керує відома письменниця Марія Людкевич. Студійці збираються у неділю двічі на місяць, читають свої твори, обговорюють, висловлюють побажання і зауваження щодо написаного товаришами. Тут панує атмосфера дружби, взаєморозуміння і творчості. На засіданнях також бували знані письменники і поети: Микола Петренко, Олесь Гордон, Роман Іваничук, Ігор Гургула, Ігор Калинець та багато інших.

Літстудія «Джерельце» активно співпрацює із київським журналом «Дніпро», де регулярно публікують твори студійців. Також учасники студії є постійними дописувачами газети «Галицьке юнацтво» та дитячих журналів. Серед випускників «Джерельця» є уже знані письменники, журналісти, деякі з них є членами Спілки письменників України. У творчому доробку «Джерельця» - 4 збірки поезій, і вже готується до друку 5-та. Поетичні твори юних літераторів друкуються на сторінках журналу «Дніпро», виходять окремими збірками. Літстудія «Джерельце» - чудова школа для тих, хто пробує свої сили у письменницькому ремеслі. Тут виховуються справжні майстри пера, які постійно вдосконалюють свій хист і з часом стають професійними літераторами.

 

«Маргарита і Абульфаз»: у Домі Франка презентують моновиставу Олени Дудич

11 березня  о 11:00 год у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбудеться  показ моновистави «Маргарита і Абульфаз» Олени Дудич за романом лауреата Нобелівської премії Світлани Алексієвич «Час Sekond-Нand» Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича.

Це – вражаюча вистава, де історія про велику силу кохання зіткнулася з руйнацією самого поняття «людина». Геноцид вірменів у Баку 1990 року… Жахи погромів… Пожежі… Вбивства… Чи може міжнаціональна ненависть стати на заваді коханню між вірменкою та азербайджанцем?

Знову і знову Маргарита перебирає у пам’яті спогади тих жахливих і все ж сповнених щастя днів…

Довідково:

Олена Дудич – народилась в Україні, закінчила акторський факультет Київського театрального інституту ім. І.Карпенка-Карого. Провідний майстер сцени Могильовського театру драми (Білорусь), де зіграла понад 50 яскравих, різнопланових ролей. Багато знімається у кіно. Нагороджена Державною премією Франциска Скорини. Лауреат багатьох міжнародних театральних фестивалів.

 

Підприємство «Клінгспор» переміщує із Франції на Львівщину частину виробництва

Голова Львівської ОДА Олег Синютка оглянув виробничі потужності ТОВ “Клінгспор” - підприємства з 100% іноземними інвестиціями німецької компанії KLINGSPOR AG у м. Великі Мости Сокальського району.

ТОВ “Клінгспор” є провідним виробником абразивних матеріалів з представництвом в більш ніж 39 країнах. Продукція компанії багато років використовується в металообробній, деревообробній промисловості, будівництві та інших галузях, та завдяки своїй високій якості користується попитом як на європейському, так і на українському ринках. Компанія працює на світовому ринку понад 125 років, а в Україні цього року планує відсвяткувати свою 10 річницю.

Лише за останні чотири роки діяльності на Львівщині підприємство інвестувало в завод понад 7 мільйонів євро.

На сьогодні компанією збудовано виробничі, складські та адміністративні приміщення загальною площею 6,7 тис.м.кв. (м. Великі Мости, Сокальський район), та працевлаштовано понад 200 людей. І вже в цьому році планується переміщення частини виробничих потужностей з Франції в Україну.

Політика компанії спрямована на постійний жорсткий контроль якості. На сьогодні в асортименті абразивів Klingspor понад 50 тисяч найменувань продукції.

Виробничі приміщення компанії переконують ультрасучасним машинним парком та висококваліфікованим персоналом. Високу якість інструментів забезпечують комплексною перевіркою всіх деталей виробництва: від закупівлі сировини до виробництва продуктів та поставки нашим клієнтам.

 

 

01.03.2018

 

У 2017 році на Самбірщині спорудили 4 спортивні майданчики

Торік у Самбірському районі спорудили 4 спортивні майданчики у селах Воля Баранецька та Сприня, Гординя та м. Рудки.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей.

Також збудували спортивний павільйон в с. Ралівка.

Для покращення фізичного виховання найменших жителів району встановили дитячі майданчики в м. Рудки, селах Сіде, Вощанці, Ралівка.

 

Торік на Самбірщині для 2 дітей, позбавлених батьківського піклування придбали житло

У 2017 році двох дітей, позбавлених батьківського піклування із сіл Стрілковичі та Бабина придбали житло.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей.

За його словами, придбали 2 квартири, на які з обласного бюджету виділили 357,5 тис грн, з районного – 100 тис грн, з бюджету Бабинської сільської ради – 200 тис грн.

Також Микола Фрей зазначив, що ще 17 дітей перебувають на квартирному обліку.

 

Львівський підрозділ ДП "Украерорух" відзначив 25-річчя

Сьогодні, 1 березня, відбулося урочисте святкування 25-річчя Львівського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

В межах святкування відбулася концертна програма та неформальне спілкування ветеранів підприємтсва, запрошених гостей та представників влади.

«25 років тому диспетчерів об’єднаного авіазаводу перевели до філії Украерорух. З того дня почався наш розвиток та рух вперед. За ці 25 років відбулося багато змін, багато нововведень, зокрема у нормативно-правовій базі. Зараз є багато нових програм, і зупинятись нам не час. Основне багатство і надбання підприємства – це його кадри. Авіагалузь постійно розвивається, і ми маємо розвиватись разом із нею.», - зазначив під час святкування директор РСП
ПетроМаліцький.

«Наш повітряний простір у безпеці завдяки вам. Та робота яку ви робите приносить користь зараз і приноситиме все більше користі у майбутньому», - наголосив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Роман Кокотайло.

Під час святкування найкращих працівників нагородили подяками голови Львівської ОДА.

Довідково:

Львівський регіональний структурний підрозділ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (скорочена назва – Львівський РСП Украероруху) здійснює аеронавігаційне обслуговування повітряного руху, управління використанням повітряного простору, організацію потоків повітряного руху, метеорологічне обслуговування польотів на маршрутах та у районах польотів, перед польотне інформаційне обслуговування в аеропортах, а також забезпечує експлуатацію наземних засобів зв’язку, навігації, спостереження та автоматизованих систем керування повітряним рухом.

Зона відповідальності Львівського РСП Украероруху – це повітряний простір над Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою, Хмельницькою, Тернопільською, Рівненською, Волинською та Львівською областями.

Підрозділи Львівського РСП Укроаероруху здійснюють обслуговування повітряного руху та експлуатацію радіотехнічних засобів на аеродромах Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Чернівці та Львів.

Серед здобутків Львівського РСП Украероруху – активна участь в розробці, інсталяції та введенні в експлуатацію першої вітчизняної автоматизованої системи керування повітряним рухом "Ксенія" та диспетчерського тренажеру, впровадження обміну даними між РДЦ за протоколом OLDI (протокол обміну цифровими даними між центрами), оновлення радіотехнічних засобів навігації, спостереження і електрозв’язку, організація підготовки та введення скорочених мінімумів вертикального ешелонування в Україні, та участь спеціалістів Львівського РСП в аналогічній програмі в Білорусі, Росії та Азербайджані. Забезпечення безпеки польотів авіаційних перевезень при проведенні фінальної частини Євро-2012.

В травні 2012 року, під час перебування у Львові, позитивний відгук діяльності Львівського РСП Украероруху дали Генеральний секретар ІКАО Раймонд Бенджамін та директор Європейського/Північноатлантичного бюро ІКАО Луїс Фонсека де Альмейда.

З метою вдосконалення обслуговування повітряного руху поряд з існуючим центром побудовано новий центр керування повітряним рухом. Новий центр оснащено автоматизованою системою керування повітряним рухом «Роксолана», диспетчерським тренажером та іншим сучасним радіотехнічним обладнанням, що дозволяє персоналу виконувати поставлені завдання по забезпеченню безпеки польотів. Створено належні умови для роботи та відпочинку.

 

У Львівському обласному молодіжному центрі відбулась лекція “Історична журналістика”

У четвер, 28 лютого, у Львівському обласному молодіжному центрі відбулась перша із серії заходів - лекція на тему: “Історична журналістика”. Авторка друкованих видань та ведуча телебачення Галина Терещук поділилась з молоддю унікальною інформацією щодо висвітлення історичних подій у мас-медіа.

Основну увагу зосередили на еволюції українсько-польських відносин протягом першої половини XX століття, їх політизації, що на даний час створює труднощі на дипломатичному рівні між двома країнами, чинить перешкоди для інтеграції України в Європейський Союз. Спікер також розповіла про роль видатного українця, митрополита Андрея Шептицького в історії України.

“Журналіст під час висвітлення історичних подій повинен керуватися лише стандартами професії, без будь якої політизації та інших чинників, які можуть спотворити їх”– наголосила спікер.

Лекцію відвідали студенти, журналісти та активні громадяни.

Захід організований завдяки волонтерам-журналістам випускникам навчальної програми «Стань журналістом у молодіжному просторі» Львівського обласного молодіжного центру.

 

Реалізація продукції промислових підприємств Самбірщини зросла на понад 48%

За підсумками 2017 року промислові підприємства району продемонстрували зростання реалізації продукції на 48,3 %.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей.

Найбільший вплив на позитивну динаміку забезпечили такі підприємства, як ТзОВ «Самбірська птахофабрика», ТзОВ «Самбірська сонячна станція», ТзОВ «Браш», ПФ «Білаки».

Як зазначив Микола Фрей, в районі активно здійснюється супровід інвестиційних проектів. Вже на сьогодні є напрацювання щодо будівництва сонячних станцій в с. Сіде та смт. Дубляни.

Сформовано базу даних вільних земельних ділянок та виробничих площ, які можуть бути запропоновані під залучення інвестицій.

 

На Львівщині навчатимуть ефективно залучати кошти міжнародної технічної допомоги

Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва  продовжує здійснювати навчально-методичну діяльність у сфері ефективного залучення коштів міжнародної технічної допомоги.

У цьому контексті 6-7 березня 2018 року відбудеться продовження циклу семінарів “Менеджмент проектів міжнародної технічної допомоги” за організації департаменту та за партнерства з ГО “Європейський діалог” в особі керівника аналітичної програми Олександра Софія.

Темою третього та четвертого семінарів є “Розробка бюджету проекту”. Тренер Олександр Софій висвітлить питання сталості результатів проекту, управління ризиками, організаційної структури управління проектом, механізму моніторингу та оцінки проекту, а також  конкретизуються питання бюджету проекту.

Детальний аналіз основних етапів розробки бюджету проекту - те теоретичне підгрунтя, яке тренер проілюструє для слухачів курсу.

 

«Курс свідомих «Включайся!»: на Львівщині стартує проект для молоді

21-23 березня департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та патрульна поліція Львівської області організовує спільний проект для молоді «Курс свідомих «Включайся!».

Тренінговий курс є продовженням спільної роботи патрульних та Львівської ОДА в сфері забезпечення особистої безпеки громадян та підвищення рівня свідомості молоді та відбуватиметься вже втретє.

Курс спрямований на підвищення рівня безпеки та популяризацію безпечного і здорового способу життя, зокрема психологічну оцінку небезпечних ситуацій та можливості самозахисту від злочинних посягань.

Участь у заходах можуть взяти усі охочі віком від 18 до 35 років, попередньо зареєструвавшись за  посиланням.

Програма тренінгу містить триденні навчання:

1 день - психологічні аспекти стресостійкості. Тренер – Наталія Мінєєва (незалежний тренер патрульної поліції від ОБСЄ, практичний психолог), Анна Лозова (психолог, тренер, сертифікований практик/майстер НЛП).

2 день - домедична підготовка (Василь Кашуба, громадська організація «Курси першої домедичної допомоги «САВ»).

3 день - ефективна самооборона (інспектори управління патрульної поліції).

Контактна особа: Софія, тел.: 0685121268.

 

У 2017 для школярів Самбірщини придбали 11 шкільних автобусів

Торік для школярів Самбірського району придбали 11 шкільних автобусів.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей.

“Ключі від нових автобусів отримали 6 ОТГ: Бабинська, Бісковицька, Вільшаницька, Воле-Баранецька, Чукв’янська, Новокалинівська та відділ освіти райдержадміністрації”,  – зазначив Микола Фрей.

Також відкрили дошкільні групи в селах Гординя, Верхівці, Вощанці. Відтак охоплення дітей дошкільним вихованням зрісло до 82 %.

За словами Миколи Фрея, провели роботи по реконструкції дитячих садочків в селах Кульчиці, Підгайчики, Хлопчиці.

 

На Самбірщині прозвітували про виконану роботу

Сьогодні, 1 березня,  відбувся публічний звіт голови Самбірської райдержадміністрації Миколи Фрея про виконану роботу  у 2017 році.

Участь у звіті взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Як повідомив Микола Фрей, основні зусилля районної державної адміністрації були спрямовані на виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району, наповнення дохідної частини бюджетів усіх рівнів, здійснення соціального захисту населення.

Також під час звіту Микола Фрей зосередив увагу на стабільному функціонуванні системи освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту. 

 

Понад 47 кілометрів доріг відремонтували торік на Самбірщині

У 2017 році у Самбірському районі відремонтували 47,4 км доріг на 15 напрямках. На ремонт спрямували 295,5 млн грн коштів державного, обласного та місцевих бюджетів.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей.

Відтак провели ремонт дороги Львів-Самбір-Ужгород, Чернихів-Максимовичі, Гординя-Залужани, Вістовичі, Нагірне-Звір, Шептичі-Михайлевичі, Рогізно-Бірчиці, Містковичі-Бабина.

Також провели ремонтні роботи на напрямках Калинів-Дубляни-Волоща, Дроздовичі-Міжинець-Бісковичі-Заріччя, Звір-Лукавиця, Кружики-Нагірне, Дроздовичі-Міжинець-Бісковичі.

Відремонтовані дороги Острів-Луки, Кружики-Нагірне, Дроздовичі-Міжинець-Бісковичі (Заріччя) та комунальні дороги в с. Ралівка (вул. Поповича), в смт. Дубляни (вул. Січових Стрільців), Рудки (вул. Залізнична).

Окрім того у межах обласної програми «Безпека дорожнього руху» освітили пішохідні переходи на дорозі Львів-Самбір-Ужгород в населених пунктах Рудки, Новий Калинів, Луки, Бабина, Ваньовичі.

 

Понад мільйон гривень відшкодували позичальникам по Програмі енергозбереження для населення Львівщини

В області триває реалізація Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017-20 роки. Завдяки їй мешканці області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки.

 Зокрема, цього тижня позичальникам з обласного бюджету відшкодували 1,1 млн гривень.

«Враховуючи постійне зростання попиту населення на використання альтернативних джерел енергії, починаючи з 2018 року за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється відшкодування 10% тіла кредиту для мешканців Львівщини на встановлення приватних сонячних електростанцій. Загалом на реалізацію Програми у 2018 році передбачено 18 млн грн», - розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник.

До реалізації Програми залучені ПАТ АКБ «Львів», ВАТ «Ощадбанк»,  ПАТ АБ «Укргазбанк» ПАТ «ОКСІ БАНК», та кредитні спілки «Анісія», «Вигода», «Самопоміч», «Довіра», «Єднання», «Бойківщина», «Шанс».

Також в області діють районні програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими з місцевих бюджетів надається додаткова компенсація тіла кредиту чи відсоткової ставки.

На сьогодні в районах та містах Львівської області діють 14 таких програм. В місцевих бюджетах на їхню реалізацію передбачено 12,5 млн гривень.

«Закликаємо мешканців області користуватись пільговими кредитами, втановлювати енергоефективне обладнання та ощадно використовувати енергоресурси в своїх домівках», - додав Михайло Мельник.

 

«Ми починаємо експортувати ту продукцію, яка має вищу додану вартість», - Роман Филипів на Львівському експортному форумі

Сьогодні, 1 березня, в області відбувається Львівський експертний форум. Ділові зустрічі, переговори, огляд міжнародних проектів, інноваційна українська продукція та «жива» дискусія в центрі якої експертна стратегія Львівщини об’єднала  представників торгових палат, бізнесу та науковців.

Про експортну стратегію Львівщини та здобутки експорту розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

«Торік ми мали відповідні показники приросту по багатьох напрямках. Приріст промисловості та сільського господарства плюс 5,7 %, приріс зовнішніх іноземних інвестицій плюс 5,2 % та безумовно приріст експорту – 24,6 %. Експорт Львівщини стає більш структурований. В першу чергу Львівщина експортує найбільше обладнання механізмів машин, потім – це продукція харчової промисловості, легка промисловість, деревообробка, меблі. Це говорить про те, що ми починаємо орієнтуватись на ринки, і починаємо експортувати ту продукцію, яка має вищу додану вартість», - зазначив Роман Филипів.

Також Роман Филипів зупинився на підтримці та стимулювання експортерів.

«Ми можемо зараз говорити про автоматичне відшкодування ПДВ, розтермінування ПДВ при ввезенні обладнання, ті зміни до відповідних урядових документів які стосуються авансових платежів та дали можливість більш комфортно себе почувати в галузі машинобудування»,  - зазначив Роман Филипів.  

Зазначимо, що на Львівщині працює 1088 експортерів, понад 70 % з них працює на ринки Європейського Союзу.  

Додамо, що Львівський експертний форум триватиме до 2 лютого.

 

Львівщина отримала субвенцію на освіту та охорону здоров'я

Львівська область сьогодні отримала з державного бюджету 164,9 млн грн медичної субвенції та 162,1 млн грн освітньої субвенції.

Отримані кошти забезпечують першочергові видатки з утримання установ охорони здоров’я, зокрема виплату заробітної плати, придбання медикаментів, продуктів харчування, а також виплати заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які забезпечують здобуття учнями повної загальної середньої освіти.

Загалом, з початку року з державного бюджету для закладів освіти надійшло субвенційних коштів у сумі 774,1 млн. гривень, охорони здоров’я  ─ 806,2 млн. гривень.

 

Супровід інвестиційних проектів - ключове завдання органів влади всіх рівнів

Відбулася чергова зустріч з представниками бізнесу в регіонах, котрі проходять регулярно для ознайомлення компаній з можливістю отримати фахові консультації та підтримку у вирішенні питань, що виникають в процесі ведення господарської діяльності.

Цього разу зустрічі відбулись у Перемишлянському та Золочівському районах. Начальник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис продемонстрував підприємцям роботу управління по супроводу інвестиційних проектів, розповів як така робота призводить до формування позитивного ділового клімату, познайомив з особою відповідальною в районі за супровід інвестиційних проектів.

Традиційно, на зустрічі були присутні представники Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Департаменту архітектури і містобудування облдержадміністрації, ПАТ «Львівгаз», Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області тощо. Присутні мали можливість одразу озвучити свої запитання до експертів, отримати консультацію, а ті ситуації, які потребують більш грунтовного вирішення, особи відповідальні за супровід інвестиційних проектів взяли їх в опрацювання.

«Наша головна місія, звісно, створення позитивного бізнес клімату на Львівщині. Цього ми досягаємо постійною роботою відділу супроводу інвестицій, пришвидшуючи отримання різного роду дозволів, погоджень тощо, та унеможливлюючи виникнення затягувань будь-яких процесів і процедур. А наше завдання на сьогоднішній зустрічі донести до вас, як до діючого бізнесу, що ви можете мати підтримку від нас у будь-яких ваших ситуаціях. Ми б хотіли, щоб ви зрозуміли, що відтепер маєте до кого звернутися за порадою, консультацією і підтримкою, як на обласному рівні, так і на рівні районів» - зазначив Роман Матис.

Довідково:

У 2017 році супровід надано 130 підприємствам. Типовими питаннями супроводу є:

1. Земельні питання, такі як:

- надання у власність або оренда земельної ділянки;

- розробка Детального плану території;

- оформлення права власності на земельну ділянку;

- зміна цільового призначення земельної ділянки;

- зняття родючого шару грунту;

Вирішено 175 проблемних питань.

2. Питання будівництва:

- отримання містобудівних умов та обмежень;

- отримання дозволу на початок будівельних робіт

- визначення розміру та сплата інвестиційного внеску

- отримання дозволу на здачу в експлуатацію

- реєстрація права власності на об’єкт

Вирішено 215 проблемних питань.

3. Питання недозвільного   характеру:

- Організація нарад з представниками комунальних служб з метою підключення комунікацій

- Кооперація із місцевими дозвільними органами, профільними підприємствами, установами та організаціями щодо діяльності підприємств

Вирішено 70 проблемних питань.

 

На Львівщині відбудеться фотовиставка «Особливі історії особливої молоді»

У вівторок, 6 березня о 19:00, у читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (Бібліотека на Ринку – площа Ринок, 9) відбудеться відкриття фотовиставки Катерини Птахи «Особливі історії особливої молоді»  за участю молоді з особливими потребами, якою опікується БФ «Карітас - Львів УГКЦ».

Фотограф Катерина Птаха – мама, яка виховує особливого хлопчика Влада та невтомно інформує про аутизм. Вона – автор численних фотопроектів, які привертають увагу до нестандартних дітей та дорослих.

Виставка відкриє внутрішній світ молоді з особливими потребами, у якому радість, любов, відкритість і мир.

На виставці Ви також зможете оглянути і придбати вироби, виготовлені їхніми руками: намисто, картини з бісеру і ниток, ткані подушки, листівки. 

 

На Львівщині відбудеться тренінг для тренерів із оцінки впливу на довкілля

14-15 березня 2018 року Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) продовжить серію тренінгів, що присвячена запровадженню в Україні інституту оцінки впливу на довкілля.

У середині березня ЕПЛ планує провести тренінг для представників громадянського середовища, які мають бажання і спроможність передавати отримані знання далі, тобто виступати в якості тренерів для інших активістів та НУО. До участі у тренінгу запрошуються представники НУО, які планують у майбутньому працювати із інструментом оцінки впливу на довкілля, в тому числі поширювати його у громадському просторі та нести у громади.

Закон України “Про оцінку впливу на довкілля” вводить сучасну прогресивну та ефективну процедуру оцінки впливу на довкілля (надалі – ОВД) на заміну радянського інституту державної екологічної експертизи. Основна ідея ОВД полягає у тому, що в процесі прийняття рішення щодо погодження певної діяльності, що може спричинити негативний вплив на довкілля, відповідальний орган отримує повну інформацію про такий вплив і має можливість врахувати екологічні інтереси поряд із економічними та соціальним, і, таким чином, прийняти поінформоване, збалансоване і відповідальне рішення. Одним із обов’язкових джерел надходження такої інформації є громадське обговорення, протягом якого представники громадськості мають можливість подавати будь-які зауваженні і пропозиції до планованої діяльності. Така система, по-перше, зобов’язує державні структури оцінювати екологічні наслідки поряд із економічними та соціальними вигодами від реалізації проекту, і, по-друге, зосереджена на попередженні (уникненні, зменшенні чи компенсації) негативного впливу на довкілля ще на стадії розгляду проекту дозвільним органом.

Початок заходу: 14 березня 2018 року, 09:30.

Місце проведення – м. Львів, Євроготель (вулиця Тершаковців, 6А)

До участі у тренінгу запрошуються представники екологічних неурядових організацій, які здійснили попередню реєстрацію до 10 березня 2018 року та отримали повідомлення від ЕПЛ про підтвердження їхньої участі у заході.

Учасникам, що отримають підтвердження їхньої участі, ЕПЛ забезпечить безкоштовним проживання і харчування під час тренінгу, а також придбає квитки (автобус, Ж/Д купу) до та із міста Львів. УВАГА! Не купуйте квитки самостійно, придбання квитків буде здійснюватися логістичною фірмою.

Посилання для реєстрації тут.

За додатковою інформацією звертайтеся звертайтеся за контактами:

Єлизавета Алексєєва, керівник інформаційно-аналітичного відділу ЕПЛ

Наталія Куць, юрисконсульт, аналітик ЕПЛ

Email: office@ epl.org.ua, тел.: (032) 225 76 82

 

«Український експорт демонструє зростання»,- Наталія Микольська на Львівському експортному форумі

В області триває Львівський екпортний форум. Актуальні питання експорту України та Львівщини обдєнали понад сотню представників торгових палат, бізнесу та науковців.

В центрі заходу – експортна стратегія Львівщини та інноваційна українська продукція як передумова ефективного експорту.

«Львівщина географічно знаходиться достатньо близько до Європейського Союзу, а відтак що стосується товарів, то тут саме ЄС буде одним із перспективних і найбільших ринків для області. Якщо подивитися на структуру виробництва, яка історично склалася, то це можуть бути як галузі машинобудування, так і легка та деревообробна промисловість. Також ми можемо говорити і про креативні індустрії  - мистецькі послуги, продакшн. Якірним для Львівщини є і експорт продуктів харчування, тут виходять на ринок нішеві продукти. І звичайно це сфера інформаційно-комунікаційних технологій, потрібно його розвивати і переводити на створення доданої вартості, а не лише на роботу з аутсорингу», - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

Також Наталія Микольська ознайомила присутніх із системою державної підтримки та просування експорту серед складових якої – запуск роботи Експортно-кредитного агентства, створення Державної установи «Офіс з просування експорту України», посилення економічних відділів в дипустановах (пілотні проекти), запуск роботи Ради з міжнародної торгівлі, розробка та затвердження секторальних та крос-секторальних стратегій.

«Український експорт демонструє зростання. Це зростання не лише до Європейського Союзу, але й географічно – до прикладу Китай, Індія, Туреччина. Також ринок Європейського Союзу стає принципово важливим ринком для якомога більшої кількості підприємств. Для нас важливо зараз на цій хвилі зростання українського експорту  почати працювати над тим, щоб збільшувати кількість експорту продукції і послуг з високою доданою вартістю та почати експортувати на ті ринки, які ми або ще не освоїли, або де є висока маржинальність і де українські компанії можуть заробляти для себе більше грошей», - додала Наталія Микольська.

 

На Львівщині відкрили нові виробничі потужності аграрного підприємства

Сьогодні, 1 березня, у Старому Яричеві відкрили нові виробничі потужності ТзОВ "ЛембергМіт". Це м'ясопереробний цех із єдиним в Україні автоматизованим морозильним складом продукції місткістю 4000 тонн.

Участь у відкритті взяли заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська та заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

"Відкриття будь-якого нового виробництва – це велика перемога, оскільки це нові робочі місця, зростання української економіки. Для нас удвічі більша радість, коли ці підприємства є ще й підприємствами-експортерами. Експортери – це вища ліга бізнесу, це кращі умови праці для працівників, вищі заробітні плати,  можливість розширятися. А також це достатньо висока якість продукції, яку вони пропонують на український ринок. Ще більша радість, коли підприємства відкривають у тих галузях, де Україна була чемпіоном, адже наша держава відома своєю високоякісною продукцією переробки тваринництва. Ми спостерігаємо те, що зараз відбувається відновлення підприємств харчового сектору, і первинна переробка продукції тваринництва – це те, що ми зараз спостерігаємо і повинні підтримувати" ,- наголосила Наталія Микольська. 

Окрім того, вона також додала, що географічне розташування Львівщини, бажання людей тут працювати і навчатися - це те, що зробить наш регіон лідером з точки зору економічного зростання і експорту.

Основний вид діяльності підприємства – виробництво м’ясної сировини. Із введенням в експлуатацію м'ясопереробного цеху площа виробничих потужностей збільшилась до 8 595,15 квадратних метрів, з яких 1200 квадратних метрів, який як зазначалось вище - єдиний в Україні автоматизований морозильний склад продукції.

"Це приклад, коли підприємство нам демонструє свою віру в Україну та Львівщину, тим самим створює нові робочі місця. На ньому зійшлися воєдино, з одного боку, українські інвестиції і новітні європейські технології, які використовуються в агропромисловому комплексі. Будівництво на Львівщині таких сучасних підприємств зміцнює економіку країни, а технології, які тут застосовуються, відповідають високим стандартам", - зазначила  Оксана Стоколос-Ворончук.

Більш, ніж 20 вітчизняних фермерських господарств за прямими контрактами вирощують для підприємства свинину найвищої якості, що підтверджено міжнародними сертифікатами. Відтак, ТзОВ «ЛембергМіт» випускає більше 1500 тонн продукції у місяць.

"Підприємство спеціалізується на забої свинини, її обвалюванні та постачанні сировини як на українські, так і закордонні ринки. У нас є великі можливості, зокрема обвалювання свинини у кількості 100 тонн щодня. Окрім того, також її заморожування у автоматизованій камері. Відповідно, це є перша черга нашого будівництва, запланована і друга черга, де буде така ж камера, оскільки  це – хороший інструмент як для зберігання м’яса, так для його продажу. Наступним нашим кроком стане камера розміром 35 тисяч тонн" ,- розповів директор з виробництва ТзОВ «ЛембергМіт»  Віталій Балух.

Упродовж 2016-2018рр. підприємство залучило інвестицій понад 20 млн грн власними коштами. Свою продукцію експортують у Гонконг, В’єтнам, Грузію, Анголу, Конго. У 2017 році обсяг експортнованої продукції у зазначені країни склав - 299 520,667 кілограм.

Зазначимо,  підприємство створили у 2008 році.  Станом на лютий 2018 року, на підприємстві працює понад 100 робітників.

 

1 березня - Всесвітній день імунітету

Всесвітній день імунітету відзначається за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2002 року з метою покращити поінформованість населення про значення, особливості функціонування імунної системи та способи її зміцнення, насамперед, шляхом корекції способу життя.

Імунітет – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму. На сьогоднішній день можна стверджувати, що значна частина усіх захворювань пов'язана саме з порушенням коректного функціонування імунної системи.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з імунології Христина Ліщук-Якимович, згідно даних порівняльного аналізу надання консультативної допомоги штатними та позаштатними фахівцями з імунології у Львівській області у 2016/2017 роках зросла кількість проконсультованих хворих на 19%. Збільшилась частка пацієнтів з імунологічними порушеннями вірусного, алергічного, аутоімунного  та метаболічного генезу.

Іноді знижена функція імунної системи може бути вродженою (вроджені імунодефіцити), що особливо потребує фахового медичного спостереження та лікування.

Проявами порушень у роботі імунної системи є часті застуди, тривале підвищення температури, хронічна втома, больові відчуття в суглобах і м'язах, збільшення лімфовузлів. Крім того, до ознак імунодефіциту належать часті рецидиви або хронізація захворювань, зокрема отоларингологічних, гінекологічних тощо. Серед тривожних ознак також можна назвати порушення сну, частий біль голови, появу висипань на шкірі.

При правильному лікуванні, усуненні впливу шкідливих факторів та корекції способу життя можливе відновлення функцій імунної системи за рахунок її потужних компенсаторних властивостей.

Здоровий сон, дозовані фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок вкрай позитивно позначаються на стані захисних сил організму! А застосовувати будь-які імуномодулятори, навіть рослинного походження, можна лише за рекомендацією лікаря.

 

На регіональний розвиток Дрогобицького району залучили понад 12 мільйонів гривень

У минулому році для регіонального розвитку Дрогобицького району залучено понад 12 млн 753 тис грн з різних джерел фінансування.

За кошти Державного фонду регіонального розвитку реконструйовано систему теплопостачання в межах впровадження комплексних заходів з енергоефективності в Унятицькій СЗШ– 1297.8 тис. грн;

Для співфінансування програм з районного бюджету використано 177.0 тис.грн.

За рахунок Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення з обласного бюджету розвитку використано 858.9 тис. грн.

Реалізованого 11 мікропроектів у різних сферах життєдіяльності району на загальну суму 2312.44 тис. грн.

На реалізацію 16-ти обласних галузевих програм використано 3029.24 тис. грн. В тому числі, 7 програм за кошти обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища:

- Розчистка та покращення екологічного стану р.Солониця с. Болехівці- 280.15 тис. грн;

- Розчистка та регулювання русла р.Летнянка в смт.Меденичі- 249.132 тис. грн;

- Розчистка та покращення екологічного стану р.Ріпчанка в с. Солонсько- 141.5 тис. грн;

- Проведення заходів для попередження підтоплення с. Довге – 75.8 тис. грн;

- Розчистка та покращення екологічного стану потоку Потокового від підтоплення в с. Верхні Гаї – 62.72 тис. грн.

В межах обласного  конкурсу “Екологічно-чистий населений пункт” реалізовано 2 програми:

- будівництво контейнерних майданчиків для екологічно безпечного збирання та зберігання ТПВ в с. Раневичі-30.0 тис. грн;

- поліпшення технічного стану та благоустрою водойми в с. Верхні Гаї –30.0 тис. грн).

 

На енергозбереження у бюджетній сфері Дрогобиччина залучила більше 9 мільйонів гривень

В Дрогобицькому районі в 2017 році успішно реалізовувалася Програма заходів з енергозбереження у бюджетній сфері. Зокрема, в освітній галузі освоєно 8 млн. 68 тис. грн., що дало можливість зекономити 190 тис. грн.; закладах охорони здоров’я – 1 млн. 355 тис. грн., економія становить 110 тис. грн. Про це у своєму звіті повідомив голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

У восьми навчальних закладах та в п'яти закладах охорони здоров'я проведено ремонт або реконструкцію котелень, систем опалення. В тринадцяти навчальних закладах та у 2-х закладах охорони здоров'я району проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі.

Загалом, на реалізацію заходів з енергозбереження у бюджетній сфері використано 9 млн. 450 тис. грн., економія бюджетних коштів склала 300 тис. грн.

З метою здешевлення кредитів на впровадження енергозберігаючих заходів в 2017 році у відповідності до районної цільової програми «Про відшкодування відсотків населенню Дрогобицького району за надані кредити на впровадження енергозберігаючих заходів» 139 жителям району відшкодовано з усіх джерел фінансування відсотки за отримані кредити в сумі  3 млн. грн.

 

У Дрогобицькому районі торік придбали житло для чотирьох дітей

У 2017 році райдержадміністрацією за кошти обласного, районного та сільських бюджетів (937 тис. грн.) вперше придбано дві квартири для чотирьох дітей, позбавлених  батьківського піклування.

Про це у своєму звіті повідомив голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

Відтак, для дітей придбали трикімнатну квартиру в м. Дрогобич та однокімнатну в м. Червоноград.

 

На Дрогобиччині торік проклали новий вело-маршрут

У галузі туризму в 2017 році здійснено промоцію Дрогобиччини крізь призму  постаті Івана Франка, зокрема, провели промотури новими туристичними маршрутами:  вело-маршрут «Франко-Ровер» та пішохідний  оглядовий маршрут «Нагуєвицький котел».

Також, здійснено промоцію автентичного кулінарного маршруту «Традиційна прикарпатська кухня» за рецептами Ольги Франко.

До рекламної акції цього маршруту був запрошений відомий український телеведучий програми “Смачна країна” Костянтин Грубич, який провів майстер-класи практичної кухні Ольги Франко у найпопулярніших відпочинкових закладах Дрогобиччини, зустрівся з тимчасово переселеними кримськими татарами, які теж демонстрували свою кухню.

 

Посівні площі на Дрогобичиині торік збільшились

Впродовж 2017 року додатково залучено в обробіток с/г підприємствами 1,6 тис.га  земель.

Продано на аукціоні з продажу права оренди  228 га земельних ділянок сільськогосподарського призначення  державної форми власності. Продано на аукціон з продажу права оренди  земельних ділянок державної форми власності загальною площею 667 га.

Посівні площі сільськогосподарських культур  с/г підприємств району у 2017 році, у порівнянні з 2016 р. зросли на 114%. У галузі рослинництва на 244% зросли обсяги вирощування зернових та бобових, на  51% технічних культур, на 104% - картоплі та овочів, на 62% - кормових культур.

У галузі тваринництва спостерігалося збільшення продуктивності молочного стада. Так, при зменшенні поголів'я ВРХ, виробництво молока збільшилося на 110.

 

На Дрогобиччині торік відремонтували 9 народних домів

В минулому році за кошти бюджетів різних рівнів відремонтовано дев’ять народних домів, на що освоєно коштів на 1 млн. 119 тис. грн. Це - народні доми в селах Ріпчиці (231,6 тис. грн.), Раневичі (223,3 тис. грн.), Почаєвичі (500  тис. грн.), Волоща (100 тис. грн.), Михайлевичі (8 тис. грн.), Уріж (30 тис. грн.), Підмонастирок (10 тис. грн.), Грушів (Красне) (4 тис. грн.), Доброгостів (12 тис. грн.).

За кошти обласної програми поповнено бібліотечні фонди бібліотек району на суму 98,4 тис. грн.

Серед культурно-мистецьких заходів району у 2017 році особливо вирізняються фестиваль зимового фольклору “Колядує Франкове Підгір'я” та Всеукраїнське літературно-мистецьке свято “Я син народа, що вгору йде” на вшанування 161-х роковин народження Івана Франка в Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі”.

Минулорічне Франкове свято в Нагуєвичах, окрім різноманітної концертної програми на сцені літнього театру,  було цікаве етно-фестом за участю фольклорних колективів та майстрів народних промислів, науковою презентацією генеалогії роду Франка XVIII ст., презентацією нової експозиції «Прижиттєві видання Франка», відкриттям вело-маршруту «Франко-Ровер» разом з історичною презентацією «Давня вело-вандрівка до Нагуєвич», показом фільму «Жива» за сприяння Трускавецького кінотеатру «Злата» та українських режисерів.

 

На соціальні виплати учасникам АТО торік у Дрогобицькому районі скерували більше півмільйона гривень

У 2017 році чотири сім’ї загиблих учасників АТО та дві сім’ї інвалідів АТО - мешканців Дрогобицького району отримали компенсацію на придбання житла за рахунок субвенції з державного бюджету  на загальну суму понад 4 млн. 559 тис. грн.

Про це у своєму звіті повідомив голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

У 2017 році учасники АТО та їхні родини отримали соціальні виплати в сумі 502,5 тис. грн.

 

На Дрогобиччині торік облаштували 3 спортивні майданчики

Для розвитку фізкультури і спорту в межах Програми «Спортивний майданчик 2017-2021» встановлено та відрито тренажерні  майданчики в селах Уличне, Нижні Гаї та селищі Меденичі.

Серед спортивних досягнень – перемога гирьовика Андрій Лагуш, мешканеця с.Верхні Гаї, у Кубку України в м. Хмельницький. Мешканець дрогобиччини став чемпіоном Європи серед клубів в Ужгороді, призером чемпіонату України-2017 в Полтаві, завоював три золоті медалі на Всеукраїнських змаганнях в Ужгороді.

Учні тренера-викладача з тхеквондо (ВТФ) Івана Харіва  завоювали бронзові медалі у відкритому Чемпіонаті Львівської області.

В Дрогобицькому районі відбулися ралі «IV Зимові Вершини - 2017» в межах етапу національної серії «Кубок Карпат». Загалом, автоперегони на Дрогобиччині набувають щораз більшої популярності. Проведення цих змагань також сприяє промоції регіону в Україні та на міжнародному рівні.

 

На Дрогобиччині прозвітували про діяльність за минулий рік

Сьогодні, 1 березня, у Дрогобичі відбувся публічний звіт голови райдержадміністрації Володимира Шутка щодо діяльності у 2017 році.

У звіті взяв участь голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Основними завданнями 2017 року було забезпечення соціальних стандартів, стабільної роботи діючих підприємств у всіх галузях економіки, наповнення бюджетів всіх рівнів, освоєння коштів по проектах регіонального розвитку району, заходів з енергозбереження, стабільне функціонування системи охорони здоров'я, освіти, культури та всіх галузей, які забезпечують належний рівень життя мешканців регіону.

 

На Львівщині відбудеться Благочинний бал

У Бальній залі Будинку Вчених 23 березня відбудеться Благочинний бал, присвячений Міжнародному дню людини із синдромом Дауна.

В межах балу  відбудеться  презентація парфумів світових брендів, представлення фрагменту театру тіней у виконанні дітей з особливими потребами, презентація новинок із світу автомобілів та аукціон картин відомих львівських художників.

Окрім того, передбачається показ мод та розіграш для гостей балу подарункових сертифікатів.

Бал відбудеться з метою привернути увагу до дітей із синдромом Дауна та придбати медично-технічне обладнання.

 

Фінансова підтримка розвитку культури області: подано рекордну кількість заявок

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки, завершив прийом заявок на 4  конкурси за різними напрямками для отримання фінансової підтримки з обласного бюджету. Подати документи можна було до 28 лютого.

Відтак, цьогоріч на конкурс подали понад 240 заявок, серед яких:

- конкурс для презентації потенціалу Львівщини в країнах проживання української діаспори, транскордонна співпраця, подали понад 70 заявок;
- конкурс «Топ 10 найкращих НД» - понад 60 заявок;
- конкурс мистецьких проектів серед громадський організацій Львівщини - понад 90 заявок;
- конкурс мистецьких проектів серед творчих спілок Львівщини - понад 20 заявок.

Як розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало, з 1 березня стартував ще один конкурс культурних та медійних обмінів між закладами Львівської та Луганської області. Така ініціатива покликана об’єднати та краще пізнати культуру Заходу та Сходу.

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державної служби, а саме:

- спеціаліст відділу розвитку альтернативних джерел енергетики управління енергозбереження (на умовах строкового трудового договору на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника);

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, вільне володіння державною мовою, без досвіду роботи.

Для участі в конкурсі слід подати такі документи:

1. Копія паспорта громадянина України.

2. Письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі.

3. Письмова заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки.

4. Копію (копії) документа (документів) про освіту.

5. Посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

6. Заповнена особова картка встановленого зразка.

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (надається у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті НАЗК).

Документи приймаються за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб.413а до 17.00 години 23 березня  2018 року.

Контактний тел: (032) 261-21-91.

 

Українська делегація вшанує трагічно загиблих у Павлокомі українців

У суботу, 3 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбудуться скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року. 

Участь у заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома візьмуть делегації з 20-ти районів Львівщини, а також представники Тернопільщини та Іванофранкцівщини. Вони покладатимуть квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим українцям та нестимуть Державні прапори України.

Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це Динівський повіт Підкарпатського воєводства Республіки Польща). Вперше село Павлокома згадується у документах 1441 року як маєтність перемишльського каштеляна Миколая Кміти. Архівні документи свідчать, що вже 1595 року там існувала парафія східного обряду. Напередодні Другої світової війни с. Павлокома налічувала 1370 мешканців, у тому числі 1190 українців, 170 поляків (із них 100 колоністів) і десятьох євреїв.

2-3 березня 1945 року відділ польської Армії крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (псевдо-„Вацлав“) разом з групами навколишніх польських сіл напали на село Павловому. Підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.

Людей зганяли до місцевої церкви (від неї тепер залишилася лише дзвіниця), яка послужила збірним пунктом призначених на знищення. Із церкви чоловіків, жінок і дітей виводили до трьох викопаних ям і там розстрілювали. Загинув і місцевий парох о. Володимир Лемцьо, а храм знищили. Три великі ями, наповнені тілами вбитих, стали їхніми спільними могилами. Місцеві римо-католики 1965 р. зруйнували павлокомську церкву до останньої цеглини.

За злочин у с. Павлокомі польського поручника Юзефа Бісса, якого вважають одним з організаторів нападу, комуністична польська влада засудила до 3 років ув’язнення.

Починаючи з 1995 року, щорічно у травні на павлокомському цвинтарі відбуваються релігійні панахиди і громадянські віча за участю українців Перемищини, делегацій товариства «Надсяння» зі Львова, колишніх павлокомців, їхніх дітей та онуків.

Проблема щодо спорудження пам'ятника на місці поховання 366 українців, трагічно загиблих 3 березня 1945 року в селі Павлокома чекала свого вирішення досить довгий час. Польська сторона, в особі Ради охорони пам'яті боротьби та мучеництва Республіка Польща та місцевої влади Підкарпатського воєводства всіляко затягувала вирішення даного питання.

13 травня 2006 року у присутності президентів України Віктора Ющенка і Польщі Леха Качинського відбулося урочисте відкриття на греко-католицькому цвинтарі в центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села.

 

Військовим пенсіонерам перерахують пенсії

З 1 березня 2018 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим особам”, якою передбачено перерахунок пенсій “військовим” пенсіонерам.

Перерахунок пенсій військовослужбовцям (крім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ)

Строк проведення перерахунку -  з 01.01.2018.

Складові грошового забезпечення для перерахунку пенсій – згідно з постановою КМУ від 30.08.2017 № 704 станом на 01.03.2018:

оклад за посадою;

оклад за спеціальним званням;

процентна надбавка за вислугу років.

Порядок виплати перерахованих пенсій:

з 01.01.2018  – 50 відсотків суми підвищення пенсії;

з 01.01.2019 по 31.12.2019 – 75 відсотків суми підвищення пенсії;

з 01.01.2020 – 100 відсотків суми підвищення пенсії.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ

Строк проведення перерахунку -  з 01.01.2016.

Складові грошового забезпечення для перерахунку пенсій – згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 станом на січень 2016:

оклад за посадою;

оклад за спеціальним званням;
процентна надбавка за вислугу років;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення;
премія за січень 2016.

Порядок виплати перерахованих пенсій:

з 01.01.2018 – 100 відсотків суми підвищення пенсії.

Сума перерахованих пенсій за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 виплачується в такому порядку:

- з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно окремою сумою виплачується 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017;

-  з 01.01.2020 щомісячно окремою сумою виплачується 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

Перерахунок пенсій здійснюється на підставі довідок про грошове забезпечення, наданих уповноваженими органами силових міністерств та відомств, і пенсіонерам звертатись до органів Пенсійного фонду не потрібно. Виплата перерахованих пенсій пенсіонерам здійснюється починаючи з березня 2018 року основними та додатковими відомостями по мірі надання довідок про грошове забезпечення.

Необхідну інформацію щодо перерахунку пенсій можна отримати: за телефоном гарячої лінії (032) 245 81 24та на веб-порталі Пенсійного фонду України.

 

На Львівщині жінкам дарували паперові квіти, аби привернути увагу до проблеми зірваних первоцвітів

Сьогодні, у перший день весни, на площі Соборній відбулась акція "Не рви первоцвіти!"

В межах акції студенти разом з екологами дарували жінкам та дівчатам паперові квіти, виготовлені дітьми із мистецьких шкіл Львівщини за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської облдержадміністрації.

«Наша акція, перш за все, скерована на прекрасну половину людства, аби вони попередили своїх шанувальників про те, що первоцвіти дарувати не можна. На щастя, останніми роками свідомість населення росте, фактів масового знищення первоцвітів стає менше, але пильність ніколи не завадить», - зазначив під час проведення акції директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Найближчим часом екологи та правоохоронці також проводитимуть рейди ринками та місцями несанкціонованого продажу рослин. Нагадаємо, за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією квітів. 

 

Громадськість запрошують до участі в обговоренні Антикорупційної програми

Відділ взаємодії з правоохоронними органам, запобігання корупції та оборонної роботи апарату Львівської обласної державної адміністрації запрошує громадськість взяти участь у обговоренні Антикорупційної програми Львівської обласної державної адміністрації на 2018 рік.

Зустріч відбудеться 5 березня о 15:00 годині.

Адреса: м. Львів, вул. В. Винниченка, 18 - кабінет № 412 (4-й поверх).

Для участі необхідно заповнити форму, яка розміщена за посиланням.

 

Львівська ОДА оголосила конкурс на послуги з вивезення ТПВ з міста Львова

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА оголосив конкурс на послуги з вивезення (збирання, зберігання і перевезення) твердих і великогабаритних побутових відходів (крім токсичних та особливо небезпечних) з територій житлового фонду комунальної власності міста  Львова, зокрема у Личаківському районі.

Отримати конкурсну документацію можна особисто або поштою за адресою: 79008, Львівська область, м. Львів, вул. Винниченка, 6, кабінет 300.

Подати власні конкурсні пропозиції слід до 12:00 год 30 березня 2018 року за тією ж адресою.

Розкриття конкурсних пропозицій відбудеться 2 квітня об 11:30 год.

Додаткову інформацію щодо конкурсу можна отримати за телефоном: (032) 261-30-38.

 

Сьогодні стартував Львівський експортний форум

Сьогодні, 1 березня, у Палаці Потоцьких стартував Львівський експортний форум.

Участь у офіційному відкритті взяла Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Експорт становить 50% українського ВВП, це є драйвер економіки, драйвер росту України попри те, що багато говоримо про інвестиції, усі розуміють, що самі інвестиції основним драйвером росту не можуть бути, оскільки ідуть в експортно- орієнтовані галузі. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман одним з топ пріоритетів у 2018 році поставив державну підтримку експорту. За минулий рік ми показали, що ні Уряду не байдуже до того, що робиться з еспортом і бізнес готовий підтримувати урядові ініціативи. Українські експортери повинні стати національними героями у нашій країні. Бути експортером – це мегаскладно, плюс - це люди, які забезпечують валютну виручку в країні. Ми очікуємо активності з боку експортерів, тобто чітких пропозицій, але розраховуємо, що у нас з’являться також сильні позиції промислових асоціацій”, - зазначила Наталія Микольська.

Із вітальним словом виступив очільник області Олег Синютка.

“Найбільше тішить, що на Львівщині структура експортної продукції відрізняється від загальноукраїнської. Якщо на першому місці у загальноукраїнській структурі експорту – це недорогоцінні метали, потім товари рослинного походження, тобто сировина, то у нас це електротехнічні вироби, друге місце - промислові товари і третє - це товари і вироби з деревини. Я тішусь, що ми маємо можливість продемонструвати на рівні України збільшення доданої вартості, тут на території і зовсім іншу структуру експорту. Наш бізнес є достатньо динамічний, Міністерство економіки, Уряд України сьогодні робить позитивні речі і я тішусь, що експортна стратегія України і її моделювання на регіональному рівні зачепило Львівську область”, - зазначив Олег Синютка. 

Зазначимо, що у межах форуму відбудуться панелі.

Зокрема, перша із них - "Експортна стратегія Львівщини – віхи для руху сучасного бізнесу. Інноваційна українська продукція як передумова ефективного експорту".

Також під час форуму експерти обміняються думками щодо Міжнародних проектів як інструментів просування українського експорту.

Нагадаємо, що Львівський експортний форум триватиме до 2 березня.

 

Львівщина виконала план по контрактниках на 102%

Упродовж 2017 року Львівський обласний військовий комісаріат провів значні заходи з комплектування, а саме – план призову на військову строкову службу за 2017 рік, який виконали на 100%.

Відбір кандидатів до вищих навчальних закладів також склав 100%.

Окрім того, відбір кандидатів на військову службу за контрактом виконали на 100% так само, як і призов офіцерів.

Загалом, за підсумками діяльності, Львівський обласний військовий комісаріат посів третє місце в Україні серед усіх обласних комісаріатів.

Планове завдання щодо першого циклу прийому на контрактну службу перевиконали – 106%.

На даний момент триває другий цикл прийому кандидатів на військову службу за контрактом , який виконали на 102%.

 

На Львівщині відзначили розробника програмного комплексу «Містобудівний кадастр» Андрія Черіна

Сьогодні, 1 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка відзначив керівника розробки програмного комплексу «SoftPro: Містобудівний кадастр», кандидата технічних наук Андрія Черіна.

Відтак за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток Геоінформаційної системи містобудівного кадастру Львівської області Олег Синютка вручив подяки Андрію Черіну - керівникові розробки програмного комплексу «SoftPro: Містобудівний кадастр», кандидатові технічних наук.

Окрім того подяку вручили Юрію Салу - головному спеціалістові відділу містобудівного кадастру та земельних відносин управління містобудування та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації.

 

АРХІВ НОВИН

 
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація