Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

28.02.2018

 

На Львівщині відбудеться ротація військовослужбовців Канади

Сьогодні, 28 лютого заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук зустрілася із командиром канадської об’єднаної оперативно-тактичної групи  Україна-Канада Крісом Рівзом.

В ході зустрічі Оксана Стоколос-Ворончук подякувала в особі гостей уряду Канади за підтримку цілісності України та висловила сподівання на подальшу співпрацю.

«Канада завжди першою підтримувала нас у всіх наших починаннях. Вона першою визнала Україну незалежною державою, підтримує нас у євроатлантичних прагненнях та зараз повсякчас сприяє нашій перемозі», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Під час зустрічі згадали про рішення Канади продовжити мандат військової місії UNIFIER.

«Місія UNIFIER розширює свої кордони і працює по всій Україні, однак ми не забуваємо, що співпраця наша починалась зі Львівщини. Той зв'язок, що ми налагодили із нашими союзниками на Львівщині дозволяє нам рухатись далі», - зауважив підполковник Кріс Рівз.

В межах зустрічі порушили також питання масштабної церемонії передачі повноважень командування між четвертою та п’ятою ротаціями військовослужбовців Канади.

 

Торік на Бущині реалізували інвестиційний аграрний проект

Торік із залученням інвестицій на Львівщині ввели в дію та розширили виробничі потужності 6 аграрних підприємств. Зокрема, среде нарощення виробничих потужностей є відкриття  у Буському районі другої секції теплиці для вирощування салату ТзОВ «Галіція Грінері».

Про це сьогодні, 28 лютого, під час звіту повідомив голова Буської районної державної адміністрації Петро Мороз.

У парниках, зокрема і новому, площею 4800 метрів квадратних, вирощують 6,5 тисяч кілограм салату або 45 тисяч штук на тиждень.

Компанії «Галіція Грінері» - це компанія із 100% -ми інвестицій із Нідерландів, на гроші інвесторів тут уже спорудили дві теплиці, де вирощують різні види салату за методом так званої сухої гідропоніки. Таким чином в Україні салат вирощують лише у цих теплицях на Львівщині.

Уже цього року у ТзОВ «Галіція Грінері» планує  зводити додаткові приміщення уже для вирощування овочів. 

 

Виступ Президента України Петра Порошенка на прес-конференції на тему: «Виклики – 2018»

Шановні журналісти!

Дорогі українці, які дивляться нас он-лайн та по телебаченню!

Відлік нового політичного сезону в Україні традиційно ведеться із лютого, коли розпочинається чергова сесія Верховної Ради України. Формально вона відкрилася ще шостого, але лише вчора розпочалися повноцінні пленарні засідання.

Як Президент разом з усім суспільством очікую від парламенту важливих рішень, - причому вже протягом найближчих тижнів. Рішень з кадрових питань. Йдеться про голосування за голову Національного банку України. Ми маємо звернення наших міжнародних партерів, Міжнародного валютного фонду. Мені дуже приємно, що під час зустрічі фракції пообіцяли підтримати запропонованого мною кандидата на посаду Голови Національного банку України. Це дуже важливо для країни.

Найближчим часом я чекаю і, нарешті, призначення повністю оновленого складу Центральної виборчої комісії. Ми перевищили вже цей термін. Впевнений в тому, що кандидатури, які пройшли ретельне обговорення у фракціях. Також сподіваюсь, що Парламент підтримає мою пропозицію.

Дуже важливо, щоб ми завершили доукомплектування Конституційного Суду. Я днями призначив представників від Президента, які пройшли конкурсний відбір і також чекаю результативного голосування в Парламенті. Важливо, що також відбулося призначення аудитора НАБУ, омбудсмена та нового складу Рахункової палати. Бачите скільки питань треба вирішити вже і зараз. Це потребує консолідованої і об’єднаної позиції парламенту і коаліції.

Я дуже задоволений, що нарешті вчора Парламент включив до порядку денного мій закон про Антикорупційний суд. Сьогодні, як мені повідомили, комітет розглянув мій законопроект і рекомендував його для прийняття у першому читанні. Буду дуже щасливим, якщо на найближчих засіданнях у першому читанні цей законопроект буде прийнятий. Це б відкрило шлях до максимально широкого обговорення цього документу і остаточного його ухвалення на цій сесії вже за декілька тижнів. Єдине що, дискусія не має виходити за рамки Конституції, українського законодавства і врахування рекомендацій Венеціанської комісії, де саме так і зазначено. Впевнений в тому, що зараз це стало вже лакмусовим папірцем і Україна має скласти цей іспит. Всі зараз з нетерпінням чекаємо рішення Верховної Ради.

Не так багато залишилося часу до 1 квітня. Ні, це не те, про що ви подумали. Це – кінцевий термін заповнення електронних декларацій за рік, що минув. Відтак, слід якнайшвидше зробити крок назустріч громадянському суспільству. Я декілька раз наголошував, що законопроекти, які я передав ще минулого літа до Верховної Ради, які передбачають заміну принципів електронного декларовану для антикорупційних активістів, скасування кримінальної відповідальності, перехід на європейські принципи звітності, і зволікати з відповідним рішенням далі нікуди. Збирати голоси за ці законопроекти, рівно як за Антикорупційний суд, не просто. Зі свого боку я зробив все що від мене залежить. Звертаюся до Верховної Ради, звертаюсь до коаліції, щоб переконати народних депутатів підтримати ці надзвичайно важливі рішення.

Я також розраховую і на підтримку самих активістів, засобів масової інформації, парламентської та позапарламентської опозиції - лише об’єднавши зусилля, ми можемо прийти до позитивного рішення.

Під час минулої сесії, з вересня по січень, коефіцієнт корисної дії співпраці з парламентом, на мою думку, виявився достатньо високим. Ухвалили пенсійну реформу, ухвалили освітню реформу, ухвалили медичну реформи. Проголосували надзвичайно важливий закон про сільську медицину, проголосували кодекси і створили новий Верховний Суд, який нарешті почав працювати.

Дуже важливі кроки зроблені в напрямку децентралізації. Децентралізація - одне з моїх ключових передвиборчих зобов’язань, - стала реальністю і вже приносить перші плоди для територіальних громад і в інтересах місцевих громад.

Від багатьох інших реформ більшість українців, на жаль, поки що не відчувають позитивного ефекту, бо життя українців значно не покращилося. Рівень життя, підкошений війною та економічною агресією, тільки-но починає відновлюватися, і темпи надто повільні. І мене, як Президента, це не влаштовує.

Але про те, що зміни помітили, визнали та оцінили у світі, свідчить багато факторів - старт безвізового режиму, яким вже, станом на зараз, скористалися півмільйона українських громадян, які не отримували віз, отримавши біометричні паспорти вільно подорожують світом, до речі - не лише Європейським Союзом.

Я прошу – не слухайте тих, хто намагається накаркати призупинення безвізу. Це – те ж саме коло «прогнозистів», які пророчили, що нам його ніколи не дадуть. Більше того, писали листи, зверталися до країн-членів Євросоюзу, до Європейської Комісії, до Європейської Ради з проханням не надавати нам безвізового режиму.

І більшу частину своєї каденції поклав на те, аби разом з вами вибороти це законне право кожного українського громадянина. І не допущу жодних дій, які б дали підстави поставити його під сумнів!

Більше того, в моїй команді ми зараз обговорюємо пропозицію «заякорити» в Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію. Обидві ідеї, як свідчать опитування громадської думки,  є консолідуючими, користуються широкою підтримкою у суспільстві. В той же час, коли  піднімають голову антиєвропейські політичні сили, які прагнуть реваншу, на мою думку, поправки до Основного закону могли би стати страховкою від будь-яких несподіванок та імперативом для всіх політичних сил на роки вперед. Прагнення до членства в Євросоюзі та НАТО можна було би зафіксувати в Преамбулі до Конституції, для чого достатньо підтримки двох третин конституційного складу Верховної Ради України. Останні голосування законопроектів, які стосуються питань національної безпеки і оборони дають мені підстави для стриманого оптимізму.

Ще одним індикатором позитивного ставлення євроатлантичної спільноти до  України стали надважливі рішення з боку наших партнерів Сполучених Штатів, Канади, багатьох інших країн, які надають нам можливість отримувати сучасну високоефективну оборонну зброю. Пам’ятаєте скільки було розмов, що нам її не дадуть. Всупереч негативним передбаченням багатьох експертів, ми налагодили продуктивний діалог з новою американською адміністрацією, з нашими партнерами з інших країн і тримати Україну серед пріоритетів зовнішньої політики інших ключових наших партнерів нам вдалося. А тим нашим опозиціонерам, які у закутках міжнародних конференцій роблять селфі з російськими послами, хотів би пояснити, що дипломатичні перемоги куються не тільки і не  стільки в конференц-залах, а в кабінетах для переговорів, - часом дійсно важких та виснажливих.  

Владі є чим прозвітувати і в інших питаннях, особливо якщо порівнювати сьогоднішній стан речей з тією багатоплановою катастрофою, в лещатах якої країна перебувала в 2014 році. Але я запросив вас не для того, аби похвалитися про досягнення. Хотів би поговорити про серйозні виклики, які стоять перед країною в поточному році.

Безумовно, ключовим з них продовжує залишатися  – це війна Росії проти України. Ціна агресії для агресора зростає завдяки зміцненню Збройних Сил України і продовженню політики санкцій проти Москви. Це, звичайно, значно зменшує ризик повномасштабної агресії росіян по всіх азимутах, але аж ніяк не зводить цю загрозу до нуля. Тому наша армія має забезпечити безпеку по всій лінії державного кордону. Посилення її бойової спроможності залишиться моїм головним пріоритетом як Верховного Головнокомандувача Збройних Силу України. Наші Збройні Сили слід укріпити настільки, щоби вони були не лише обороноздатними, але й спроможними звільнити окуповані території. Це – наше безумовне право, і воно має бути забезпечене достатнім військовим потенціалом.

Але звичайно ж, пріоритетним, - більш в того, в даний час і безальтернативним – ми вважаємо саме мирний, політико-дипломатичний спосіб відновлення територіальної цілісності. Будемо дотримуватися Мінських домовленостей і наполегливо добиватися розміщення миротворчої місії ООН на прийнятних для України умовах.

Миротворці – важлива складова мирного відновлення суверенітету та територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Хочу всім нагадати, що цю ініціативу я озвучив ще 2015 року, і, на жаль, лише тепер вона здобуває дедалі більшу підтримку серед наших партнерів. Бо левова частина тодішніх країн-членів Ради безпеки ООН була набагато стриманіша. І сьогодні вже  навіть країна-агресор її вже не відкидає, - хоча деталі, які вона наразі пропонує, це саме ті деталі, про які й кажуть, що в них криється диявол.

Дуже важливе прийняття Закону про відновлення державного суверенітету на окупованій частині Донбасу. Цей Закон набув зараз чинності. Найближчим часом, згідно його вимог, я проведу  реорганізацію управління підрозділами Збройних Сил на Сході. 

Хочу привернути вашу увагу, що сьогодні я подав до Верховної Ради ключовий, стратегічний, фундаментальний проект Закону «Про національну безпеку». Хочу наголосити, що він багато місяців розроблявся в тісний координації з нашими партнерами по НАТО. Він передбачає перехід нашого безпекового сектору на стандарти НАТО, впровадження демократичного цивільного контролю за армією, правоохоронними органами  та спецслужбами. І навіть, я дуже довго коливався, але прийняв рішення, що навіть під час війни ми маємо прийняти призначення цивільного міністра оборони, розділити позиції Головнокомандувача і начальника Генерального штабу. Зробити низку величезних реформ для того, щоб перевести країну на стандарти НАТО і імплементувати норми, які зазначено у Стратегічному оборонному бюлетені, який був затверджений Указом Президента.

Лише рухаючись політико-дипломатичним шляхом, можемо розраховувати і на міцність проукраїнської коаліції. Українським дипломатам дуже непросто інколи вдається добиватися продовження санкцій, і ще жодного разу це не сталося автоматично. Наші партнери: глави держав, керівники урядів, лідери правлячих коаліцій, які обстоюють спільні європейські цінності,  часто-густо мають справу з потужною політичною опозицією, з протидією, в тому числі ділових кіл, які зазнають збитків через не допуск на російський ринок. Врешті-решт, визначальною в демократичному суспільстві є позиція виборців, а їм, цілком природно, своя сорочка набагато ближча до тіла, а не наша вишиванка.  

Ще хотів би наголосити, що головним викликом є соціальний: бідність, низький рівень та незадовільна якість життя переважної більшості українців. Люди цим абсолютно природно що розчаровані. Я це незадоволення розумію і повністю поділяю. 

З одного боку, чотирнадцятий рік як згадаєш - здригнешся.  Ми отримали у спадщину нереформовану, відсталу економіку, смертельно хвору банківську систему, де рівень проблемних кредитів перевищував 70% - банківська система фактично була банкрутом, порожній казначейський рахунок, порожній бюджет.

Далі – напад з боку Російської Федерації, незаконна анексія Російської Федерації сьогодні, 28 лютого – саме в цей день рівно чотири роки тому я був у Криму і на власні очі бачив цих маленьких «зелених чоловічків», які оточили кримський парламент і розпочали анексію. І треба було шукати кошти на оборону в умовах, коли в наслідок окупації ми втратили більше двадцяти відсотків промислового потенціалу нашої держави.

Окремим елементів гібридної війни було агресивне закриття для України російського ринку, який колись поглинав більше третини українського експорту. А ще, хотів би наголосити, нам відключили газ, нам перекрили транзит в треті країни. Все це є елементом гібридної війни Російської Федерації проти суверенної і незалежної України.

Але ми вистояли! Та все одно не полишає відчуття, що зробили не все, що могли. Так, ми відновили економічне зростання. Два відсотки плюс до ВВП чи трохи більше двох відсотків – це, звичайно, краще, ніж 15 мінус, чи не так? Але очевидно, що досягнуті темпи є категорично неприйнятними і недостатніми, щоби забезпечити не символічне, а відчутне зростання заробітних плат і пенсій. Їх замало, щоби дати кожному українському громадянину якісну освіту, медицину, гарантувати безпеку.

Безумовно, що економіка – це сфера відповідальності Кабінету Міністрів, українського Уряду, сформованого парламентською коаліцією. Але Президент як гарант конституційних прав і свобод громадян, безумовно, повинен забезпечити спільну і ефективну діяльність Верховної Ради, Кабінету Міністрів, в тому числі і для покращення підприємницького клімату, інвестиційного клімату і залучення інвестицій, модернізації виробництва та прискорення зростання, створення нових робочих місць, підвищення рівня життя. І щоб забезпечити досягнення цих цілей, я готовий до вирішення найскладніших задач, які тільки можуть виникнути на нашій українській політичній шахівниці. А, по-друге, я буду активно користатися президентським правом законодавчої ініціативи.

Хочу привітати, бо сьогодні зранку голова парламентського комітету з питань податкової політики Ніна Петрівна Южаніна завершила разом з великою робочою групою розробку і оприлюднила, нарешті, для широкого громадського обговорення проект закону про Національне бюро фінансової безпеки. Створення цього національного бюро - насамперед як аналітичної структури – ми цим створенням повністю відріжемо всі без виключення інші силові структури від пасовища, на якому вони вже десятиліттями доять український бізнес. На гарматний постріл після прийняття цього закону не можна буде підійти нікому до платника податків. Несплатою податків буде займатися лише це Бюро, а нове покоління підприємців не знатиме, що то таке та податкова міліція, поліція чи інквізиція.

Хочу поінформувати, що в п’ятницю на Нацраді реформ ми розглянемо проект закону «Про валюту». Він замінить декрети початку 90-х, двадцятилітньої давнини… і це на мою думку буде революційний закон, який лібералізує валютне регулювання відповідно до Угоди про асоціацію, приведе його у повну відповідність із нормами Євросоюзу. Зміна філософії: принцип – «дозволено все, що прямо не заборонено законом».

Готовий до внесення до Парламент і законопроект про податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Бо податок на прибуток сьогодні єдиний, при обчисленні якого залишається широкий дуже широкий простір для свавілля з боку перевіряючих і податкових органів. Насправді це не закон, а настрій. Апетит інспектора визначають, що можна віднести на собівартість, а що ні. І я пропоную, щоби оподатковувалась лише та частина, яка виводиться, частина прибутку для споживання, яка не спрямовується на створення чи розширення виробництва.

Це буде дуже сильнодіюча ін’єкція для економічного зростання. І, до речі, щеплення потужне від корупції, бо простота адміністрування позбавить контролера можливості вирішувати, що віднести на собівартість, якою має бути структура видатків та технологія виробництва та інші питання, до яких перевіряючи не повинні мати ніякого відношення.

Концепція законопроектів про Національне бюро фінансової безпеки і про податок на виведений капітал, ви пам’ятаєте, багато з вас були цих зустрічах, ми обговорювали на зустрічі з бізнес-асоціаціями, робили це спільно з урядовцями, була вона і 1 грудня, і пізніше. Там же я озвучив ініціативу про продовження мораторію на перевірки для малого і середнього бізнесу. В Уряді, на жаль, поки що зволікають з цим, але звертаюся до Уряду, щоб врахували ці мої пропозиції.

Ми повинні зробити цей та інші кроки, щоби на ноги знову підвівся середній клас, по якому найсильніше вдарили всі випробування останніх років. І на відміну від найзаможнішого прошарку, він, цей середній клас, не мав жирових запасів, які б дозволили пережити «важкі часи». І на відміну від найбідніших, його обійшли субсидіями. От і виходить, що середина просіла найбільше.

А саме середній клас є гарантом демократичного характеру політичної системи. Саме він є тією скелею, об яку розбиваються каламутні хвилі популізму. В політиці як в звичайному житті: чим важча ситуація, тим менше дослухаються до традиційної медицини, тим більше, що попит на знахарів, ворожок, мольфарів і навіть «апостолів».

Популізм та отаманщина – ще два виклики, які стоять перед нами так само гостро, як і сто років тому, коли Україна через брак внутрішньої єдності стала здобиччю агресора та втратила незалежність. Місія моя, як Президента, місія моєї команди – не допустити повторення тих помилок. Я впевнений, що ця місія – можлива, ба більше – ця місія неминуча і безальтернативна.

Я захищу країну від безвідповідальних популістів, - навіть попри те, що вони уклали таємний союз з контрреформаторами і реваншистами. І деяких професійних борців за «щастя народу» корупціонери-втікачі щедро частують грошима з-за кордону, при чому ж  вкраденими у українців. Ми, на жаль, поки що не все змогли повернути до бюджету, але і ця робота триває.

І я впевнений, дорогі мої, що все буде добре. І щоб додати вам оптимізму я скажу, що сьогодні ми очікуємо декілька добрих новин. Сьогодні європейська комісія має прийняти, або вже прийняла рішення про пропонування Україні нової програми макрофінансової допомоги – ми чекаємо, нарешті, зі Стокгольму. Я маю сподівання, щоб це відбулося саме сьогодні – не виключено, що під час нашої прес-конференції. І я впевнений – все буде добре. Думаю, що перейдемо до запитань.

 

Глава держави: Ключовим викликом залишається війна Росії проти України

Президент Петро Порошенко серед серйозних викликів, які стоять перед країною в поточному році, назвав російську агресію проти України. «Безумовно, ключовим з них продовжує залишатися  – війна Росії проти України», - заявив Петро Порошенко під час прес-конференції.

Глава держави наголосив, що ціна агресії для агресора зростає завдяки зміцненню Збройних Сил України і продовженню політики санкцій проти Москви. «Це, звичайно, значно зменшує ризик повномасштабної агресії росіян по всіх азимутах, але аж ніяк не зводить цю загрозу до нуля. Тому наша армія має забезпечити безпеку по всій лінії державного кордону», - відзначив він.

«Посилення її бойової спроможності залишиться моїм головним пріоритетом як Верховного Головнокомандувача Збройних Силу України. Наші Збройні Сили слід укріпити настільки, щоби вони були не лише обороноздатними, але й спроможними звільнити окуповані території. Це – наше безумовне право, і воно має бути забезпечене достатнім військовим потенціалом», - підкреслив Петро Порошенко.

Водночас, за словами Президента, пріоритетним, більш в того, в даний час і безальтернативним, вважається саме мирний, політико-дипломатичний спосіб відновлення територіальної цілісності. «Будемо дотримуватися Мінських домовленостей і наполегливо добиватися розміщення миротворчої місії ООН на прийнятних для України умовах», - додав він.

Петро Порошенко також відзначив важливість прийняття Закону про відновлення державного суверенітету на окупованій частині Донбасу. «Цей Закон набув зараз чинності. Найближчим часом, згідно його вимог, я проведу  реорганізацію управління підрозділами Збройних Сил на Сході», - зазначив він. 

 

Понад 20 млн гривень склали капіталовкладення Буського району у дороги

Про це сьогодні, 28 лютого, під час звіту повідомив голова Буської районної державної адміністрації Петро Мороз.

Відтак, цей фінансовий ресурс скерували на ремонт автомобільної дороги  Буськ – Вузлове  - 1998,606 тис гривень,  Вербляни –(Київ-Чоп), на яку скерували 1102,6 тис гривень,  Золочів –Красне -  1681,5 тис гривень.

Окрім того,  1526,141 тис гривень  скерували на дорогу Красне – Чемеринці,  Стовпин – (Чаниж-Переволочна) - 815,0 тис гривень, а також Підставки – Боложинів  - 561,2 тис гривень. 

 

У 2017 році на Бущині реконструювали 3 заклади охорони здоров’я

Про це сьогодні, 28 лютого, під час звіту повідомив голова Буської районної державної адміністрації Петро Мороз.

Відтак, здійснили ректсрукцію ФАПУ в с.Боложинів, нежитлової будівлі під амбулаторію сімейної медицини в с.Ожидів, а також Красненської міської лікарні в смт. Красне.

 Загалом на об'єкти соціальної сфери  Буського району у 2017 році  залучили – 19 млн 338 тисяч грн.

Варто зауважити, що минулоріч субвенція із місцевих бюджетів Буського району районному бюджету у сфері охорони здоров’я становила  165,8 тисяч грн.

 

Минулоріч у Буському районі створили 2 опорні загальноосвітні школи

Про це сьогодні, 28 лютого, під час звіту повідомив голова Буської районної державної адміністрації Петро Мороз.

Відтак, опорні школи створили у м. Буськ -  Буська ЗОШ I-III ступенів №1  та у смт. Красне - Красненська ЗОШ I-III ступенів №1.

Окрім того, минуло річ у районі здійснили капітальний ремонт та реконструкцію у семи загальносвітніх закладах.

Зокрема, НВК Соколянської ЗОШ I—II ст. в с. Соколя, ДНЗ закладу “Малюк” в смт. Красне, Петричівської  ЗОШ І- ІІ ст. в с. Петричі, Кутівської ЗОШ І-ІІст. в с. Кути, Буської ЗОШ І-ІІІ ст. в м.Буськ, Олеської ЗОШ І-ІІІ ст. в смт. Олесько.

Окрім того, капітальний ремонт також здійснили у Петричівській ЗОШ І- ІІ ст. в с. Петричі та Буської гімназії.

Загалом на об'єкти соціальної сфери  Буського району у 2017 році  залучили – 19 млн 338 тисяч грн.

 

Торік на Бущині бійці АТО отримали понад 550 земельних ділянок

Про це сьогодні, 28 лютого, під час звіту повідомив голова Буської районної державної адміністрації Петро Мороз.

Відтак, у Буському районі учасникам АТО надали 554 дозволи на отримання земельних ділянок.

Зокрема, 263 ділянки (30,5 га) виділили під житлове будівництво.  Ще 101 ділянку (10,4 га) – під садівництво та для особистого селянського господарства -190 ділянок  (303,1га).

Зазначимо, що у Буському районі налічується 282  демобілізованих учасників АТО.

Усього учасники АТО подали 647 заяв на отримання земельних ділянок.

 

На Бродівщині створюють додаткові місця в дошкільних закладах

В освітній галузі Бродівського району з метою оптимізації шкільної мережі створили  Маркопільське НВК на базі Маркопільської ЗОШ І-ІІІ ст. та відкрили додаткову дошкільну групу на 20 місць у Суховільському ДНЗ.

Реалізувати пілотний проект «Нова українська школа» вдалось на базі опорного закладу – Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст № 3.

Окрім того, з метою створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку в 5 закладах освіти району створено інклюзивні класи і групи. Організували  безпечне, регулярне та безоплатне перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх  навчальних  закладів  у  сільській місцевості до місця навчання.

Придбали 3 шкільних автобуси, а також створили сприятливі умов для особистого становлення і творчої самореалізації дитини в навчальних закладах  шляхом проведення капітальних ремонтів, переоснащення котелень, облаштування кабінетів тощо.

 

Торік у Бродівському районі відбулось понад 5 тисяч мистецьких заходів

Упродовж минулого року на Бродівщині організували 5056 культурно-мистецьких заходів з відзначення державних, національних свят, ювілейних дат та фестивалів.

Зокрема, відбулись святковий концерт з нагоди 203-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка,  «Сільські фестини», районні фестивалі «Свято коляди і пампуха», «Танцюючі черевички», «У молодості сила і краса».

Окрім того, відбулись обласні фестивалі, виїзні концерти, виступи  професійних колективів та виконавців, а також 17 благодійних концертів  у сільських народних домах району.

Поза тим, поповнили матеріальну базу у 9 закладах культури та провели ремонтні роботи у 45 закладах міста та району.

 

На Бродівщині зріс темп наповнення місцевих бюджетів

Бюджети Бродівського району на 2018 рік всіх рівнів затверджені у термін до 25 грудня. Забезпечено виконання доходів по всіх 24-ох бюджетах району (1 районний, 1 міський, 1 селищний та 21 сільський бюджет).

Темп зростання доходів місцевих бюджетів району загального фонду (безтрансфертів)  до 2016  року становить 141,8 %.        

Основним бюджетоутворюючим платежем місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб.   Надійшло цього податку за 2017  рік – 100965,4  тис. грн., що складає 103,3 %  до уточненого  плану.

Темп зростання податку на доходи фізичних осіб до 2016 року  становить 149,3%.

У розрахунку на одиницю населення району надходження по податках та зборах до місцевих бюджетів району  у  2017 року склали  2832,1 грн., та зросли у порівнянні з минулим роком на 142,4 %.

 

На Бродівщині торік реалізували майже 60 проектів регіонального розвитку

У 2017 році на території Бродівського району реалізовували 57 проектів  регіонального розвитку на загальну суму 46,183 млн грн.

Зокрема, в галузі освіти – 31 проект, в галузі охорони здоров’я – 2 проекти, в спортивній сфері – 6 проектів, в галузі культури –3 проекти, в житлово - комунальній сфері – 2 проекти .

А також, з метою охорони навколишнього природнього середовища району проведено 3 заходи, в сфері охорони із збереження культурної спадщини Бродівщини роботи виконувались на шести об’єктах, на розвиток інфраструктури Заболотцівської об'єднаної територіальної громади - 4 проекти.

 

Торік на Бродівщини відбулися майже три десятки спортивних змагань

У галузі спорту упродовж 2017 року 1200 учасників взяли участь у 28 районних змаганнях, 53 учасників здобули призові місця у Чемпіонатах  Світу, Кубках Світу, Чемпіонаті Європи, Міжнародних і Всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту, 18 учасників  стали переможцями Чемпіонатів України з шахів та кікбоксингу.

Понад 300 спортсменів взяли участь у 12 обласних змаганнях. За підсумками обласних ігор Львівщини збірна команда Бродівського району посіла 9 місце.

З метою національно-патріотичного виховання молоді, вперше у Бродах організували волейбольний турнір серед учасників Революції Гідності та учасників АТО.

Окрім того, у межах обласної програми «Спортивний майданчик» облаштували 3 тренажерних майданчики (ще один на завершальному етапі), 1 майданчик із штучним покриттям  та 1 майданчик із штучним та наливним покриттям.

 

На Бродівщині зріс обсяг іноземних інвестицій

Обсяг прямих іноземних інвестицій в наростаючому підсумку на 1 жовтня 2017 року становили 765,1 тис доларів.

Про це повідомив сьогодні, 28 лютого, під час звіту голова Бродівської райдержадміністрації Орест Цигилик. 

За його словами, з метою збільшення динаміки надходження іноземних інвестицій районна влада забезпечує супровід бізнесу з метою вирішення їх проблем, які виникають під час будівництва та реконструкції нових виробничих потужностей, отримання дозвільних документів, вирішення господарських спорів тощо. На сьогодні забезпечено супровід 21 суб’єктам підприємницької діяльності.

Окрім того, створено актуальну електрону Базу інвестиційних проектів та пропозицій району, яка налічує 44 пропозиції вільних приміщень, земельних ділянок та 9 інвестиційних проектів.

Капітальні інвестиції району у січні – червні 2017 року склали 53,855 млн грн, це у півтора рази більше від обсягів попереднього року(35,9 млн грн у січні-червні 2016 року).

 

На ремонт доріг Бродівщини залучили понад 13 млн грн

За рахунок коштів обласного бюджету у 2017році вдалося провести поточний ремонт автодороги Броди-Тернопіль на суму 13 млн грн.

Поза тим, за рахунок коштів, залучених у попередні роки під державні гарантії Держагенством автомобільних доріг, забезпечено співфінансування з обласного бюджету поточного ремонту автодороги Броди-Тернопіль на суму 1,100 млн грн.

Філія Бродівського ДЕД ДП «Львівський облавтодор» виконала роботи на дорогах загального користування: 4 об’єкти загальною вартістю 41,7 тис грн.

Окрім того, виконали ремонтні роботи на дорогах та вулицях комунальної форми власності, зокрема на 20 об’єктах на загальну суму 5497,86тис грн.

 

Львівська ОДА шукає кадри

Львівська обласна державна адміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади:

головного спеціаліста відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання корупції та оборонної роботи апарату Львівської обласної державної адміністрації на умовах строкового трудового договору на час проходження військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу за контрактом.

Кваліфікаційні вимоги:

вища освіта за освітнім ступенем молодшого бакалавра або бакалавра.

досвід роботи не обов’язковий.

Для участі у конкурсі слід подати документи:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, (зі змінами)), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та згода на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5) оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого  посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

6) заповнена особова картка встановленого зразка;

7) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції» та у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань  запобігання корупції)

Документи необхідно подати за адресою:  м. Львів, вул. Винниченка, 18,  каб. 245 до до 17.00 год 16 березня 2018 року

Контактна особа: Мандюк Світлана Юріївна, тел: 0322 999 492, e-mail: sv_mandyuk@loda.gov.ua

Конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста відділу організаційної роботи та контролю апарату обласної державної адміністрації відбудеться 21 березня 2018 року о 10.00 год., м. Львів, вул. Винниченка, 18, Львівська обласна державна адміністрація, каб. 257

 

Четверо велосипедистів представляють Львівщину на чемпіонаті світу з велотреку

Сьогодні, 28 лютого, у нідерландському Апелдорні розпочинається світова першість з велосипедного спорту (трек), в якій беруть участь понад 350 кращих гонщиків Планети з-понад 40 країн.

В складі збірної команди України змагатиметься й четверо велосипедистів Львівщини: Роман Гладиш, Тетяна Клімченко, Ганна Соловей, Олена Старикова.

Відкриють змагання командні гонки в спринті серед чоловіків та жінок й індивідуальні виступи спортсменів в скретч.

У четвер, 1 березня, відбудуться гонки кейрін і скретч. Великій комплексній гонці омніум буде присвячена п'ятниця, а в суботу визначать переможців в індивідуальних змаганнях і спринті. В заключний день змагань пройде кейрін для жінок і Time Trial на 50 км та медісон на 30 км.

Склад збірної України

Чоловіки: Роман Гладиш, Віталій Гринів, Тарас Шевчук, Андрій Винокуров.

Жінки: Любов Басова, Оксана Клячина, Тетяна Клімченко, Ганна Нагірна, Ганна Соловей, Олена Старикова.

Чемпіонат триватиме до 4 березня.

 

Гирьовики Львівщини – серед найкращих на всеукраїнський арені

23- 25 лютого 2018 року в м. Житомирі відбулися Всеукраїнські змагання з гирьового спорту "Гвардійський ривок".

Збірну команду Львівської області представляли спортсмени Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які вибороли три нагороди. Зокрема:

Володимир  Андрейчук - 1 місце, Василина  Данилюк - 3 місце, Олександр  Голіков - 3 місце.

 

На Львівщині стартувала виставка «АгроТехніка-2018»

Cьогодні, 28 лютого, на «Арені Львів» стартувала XІ спеціалізована виставка «АгроТехніка-2018». В експозиції  - сільськогосподарська техніка, обладнання, комплектуючі, добрива, засоби захисту рослин, насіння польових та овочевих культур, сучасні технології і проекти у сільському господарстві.

Одним із першим оглянув зразки сільськогосподарської техніки голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

"Дуже приємно, у нас тут, на Львівщині відбувається чергова, вже одинадцята виставка. Перед початком весняних польових робіт тут аграрії можуть спілкуватись і обмінюватись досвідом. А ті компанії, які мають найкращі взірці техніки - демонструють свою продукцію. Аграрній комплекс сьогодні - чи не найдинамічніша галузь для України. Цього року уряд України заклав у бюджет 6 млрд гривень на підтримку аграрного виробництва. Дуже важливо, щоб  ці кошти пішли на підтримку саме дрібних та середніх арговиробників. Саме тоді ми разом перейдемо до кращих технологій, більшої урожайності, органічних виробництв. Хочу, щоб ця виставка сала доброю дискусією, на основі якої ми змогли б винести свої пропозиції для уряду України", - зазначив під час офіційного відкриття виставки Олег Синютка.

Упродовж двох днів у межах роботи виставки проведуть конференції для сільськогосподарських виробників та підприємств харчової промисловості з актуальних питань, а саме: фінансова підтримка аграрного сектору економіки у 2018 році, земельні правовідносини, практичні поради виробникам аграрного сектору економіки для участі в системі закупівель ProZorro, додаткові фінансові можливості для аграріїв через аграрні розписки, інноваційні рішення в аграрному бізнесі тощо.

Всього у виставці взяли участь близько 90 підприємств з різних областей України.

Зазначимо, виставка «АгроТехніка-2018» триватиме до 2 березня.

 

Поранені учасники Революції Гідності мають соціальні гарантії, прирівняні до учасників бойових дій

Громадянам, включеним до переліку осіб, які під час участі в масових акціях цивільного протесту отримали тяжкі, середньої важкості й легкі тілесні ушкодження, що не призвели до інвалідності, і які звернулися по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року буде надано статус «Постраждалий учасник Революції Гідності» з відповідною видачею посвідчення.

Пільги і соціальні гарантії передбачені ст. 12 Закону, а саме: безкоштовне отримання ліків і препаратів за рецептом лікаря; безкоштовне зубопротезування; безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; 75% знижки за користування житлом і комунальними послугами; безплатний проїзд міським пасажирським транспортом, а раз на два роки або з 50%-ю знижкою щорічно – залізничним або авіаційним транспортом; щорічне медичне обстеження; додаткова двотижнева відпустка зі збереженням заробітної плати; підвищення пенсії на 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб; щорічна разова грошова допомога у визначеному урядом розмірі й інші.

При цьому статус постраждалих учасників Революції Гідності і відповідні пільги не поширюються на працівників міліції, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із подіями Революції Гідності.

Довідково:

На Львівщині є 183 особи, які під час участі в масових акціях цивільного протесту отримали тяжкі, середньої важкості й легкі тілесні ушкодження отримають вищезазначений статус.

Постраждалим учасникам Революції Гідності в період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії, передбачені законодавством, надаються на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення за місцем проживання.       

 

Вакцинація - найкращий захист від кору

У Львівській області станом на 27 лютого на кір захворіло 584 особи, з них 434 дитини (згідно первинних діагнозів).  З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 342 особи, з них 236 дітей.

Найбільше випадків зареєстровано у м. Львові – 305 осіб, з них 234 - діти.

Дієвим профілактичним засобом є щеплення. Його можна зробити як  дітям, так і дорослим. 

Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Спеціального лікування нема. 

 

На Львівщині збільшилась популяція зубрів

За результатами моніторингу, обліку та спостережень за популяцією – на початку 2018 року  на території області нараховується 84 особини зубра, а саме в НПП «Сколівські Бескиди» - 33.  Ці дані свідчать, що упродовж останніх років чисельність зубра на території області зростає.

"У 2009 році завезли перших тварин з Німеччини у кількості  6 особин. Опісля привезли ще 5, 4 з яких з Баварського національного парку та одного з Австрії. Опісля перетримки, їх випустили у дику природу", - зазначив директор Національного природного парку  "Сколівські Бескиди" Василь Бандерич.

Окрім того, він також додав, що за зубрами ведеться постійний ветнагляд, їх підгодовують, здійснюють науковий супровід.

Зауважимо, що 11 особин зубрів завезли у вольєр Майданівського лісництва на виконання «Програми реінтродукції бізона європейського (зубра) в Сколівських бескидах (Українські Карпати)» у межах проекту «Відновлення субпопуляції зубра європейського у Східних Карпатах», які фінансувалися Фондом великих рослиноїдних ссавців (Голландія) та обласним фондом ОНПС упродовж 2009-2010 років. 

Відтак, на даний час уже сформувалось стадо, що налічує 33 особини, з яких 5 народилися у 2017 році.

"Завдяки існуванню цієї природно-заповідної території у нас є можливість збільшити популяцію зубрів, оскільки тут орієнтовно 7 тисяч гектарів лісу, де немає населення. Відповідно зубри можуть вільно розміщуватися та проживати. Окрім того, перевагою є молодий ліс та праліси, угіддя для кормової бази, річка, що слугує водопоєм", - повідомив начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Андрій Сенюк.  

Важливу роль у відтворенні виду відіграє фактор підгодівлі в осінньо-зимовий період.

Ще 51 особина зубрів розташовується у  ДП «Мисливське господарство «Стир».

Зазначимо, що в межах України чисельність зубра становить майже 250 особин.

Бригади застосовували маршрутний облік звірів по слідах на снігу, метод картування слідів та анкетно-опитовий метод. На основі первинних матеріалів опрацювали зведені відомості чисельності фауни по лісництвах, дільницях та по установі в загальному.

У цьому році в «Сколівських Бескидах» зафіксували 414 особин оленя благородного, 411 особин козулі та 112 кабана. З хутрових звірів обліковано 18 особин вовка, 46 особин лисиці, 268 куниці.

Окрім того, облікували 27 особин ведмедя бурого, 23 особини рисі та 10 особин кота лісового.

 

У Львівському обласному молодіжному центрі відбудеться дводенна базова програма "Територія успіху"

17-18 березня у Львівському обласному молодіжному центрі стартує проект, покликаний надати базові навички проектного менеджменту та активізувати молодь Львова та Львівської області до створення власних ініціатив, які в подальшому покликані нести позитивний вплив на спільноту.

Учасниками проекту можуть стати учні 9-11 класів Львова та Львівської області, які найбільш вмотивовані до створення власних ініціатив. Під час участі у проекті будуть розглядатися такі теми як лідерство, робота в команді, тайм-менеджмент, PR та пошук ресурсів, можливості для молоді, робота у програмі фотошоп, мотивація, публічні виступи. Також під час проекту учасники будуть створювати у командах власті проекти, які на завершення буть мати тест-драйв.

Організатори забезпечують роздатковими матеріалами, частково харчуванням та проживанням. Проживання на базі молодіжного центру. Відбір учасників буде відбуватися на конкурсній основі. Дедлайн заповнення аплікаційної форми 12 березня 23:00 год. Зареєструватись на захід можна за посиланням https://goo.gl/feM7mU.

Захід відбуватиметься 17-18 березня за адресою м.Львів, вул. Винниченка, 12 (приміщення Львівського обласного молодіжного центру). Контактні дані організаторів: lomc2001@gmail.com; 093-00-49-028 (Арсен), 093-60-30-411 (Христина).

 

Експорт товарів підприємствами Львівської області зріс на майже 25%

Експорт товарів підприємствами Львівської області у 2017 році становив 1585,3 млн доларів США, імпорт – 2181,9 млн доларів. Порівняно з 2016 роком експорт зріс на 24,3%, імпорт – на 28,4%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі склало 596,6 млн доларів США.

В основному понад 77% товарів експортовано у країни Європейського Союзу. Показник імпорту товарів склав майже 71% від загального імпорту по області.
Головними партнерами в експорті товарів були Польща, Німеччина, Чехія та Данія.

У товарній структурі експорту переважали електротехнічне обладнання та їх частини (25,0% від обсягу експорту області), меблі (12,4%), деревина і вироби з неї (9,7%). Основу імпорту товарів становили: електротехнічне обладнання та їх частини (13,3% від обсягу імпорту області), механічне обладнання (9,3%), пластмаси та полімерні матеріали (7,1%).

 

 

27.02.2018

 

Львівщина - одна з кращих областей щодо придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Про це йшлося сьогодні, 27 лютого,  під час Всеукраїнської селекторної наради з питань використання виділених коштів  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році та порядок використання у 2018 році, а також, про реалізацію I етапу Плану заходів Національної стратегії реформування інституційного догляду дітей на 2017 – 2026 роки.

Під час наради за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та заступника міністра соціальної політики України Олександри Чуркіної, розглянули  використання виділених коштів  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за напрямами та між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад, що створюють згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво та придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

У своєму виступі заступник міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна подякувала областям, зокрема Львівській області за професійну роботу у процесі освоєння субвенції та про підготовчу роботу щодо освоєння коштів у 2018 році.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба зазначив, що при освоєнні субвенції перш за все враховувати інтереси дитини, а також, що зазначене питання перебуває на контролі  в Адміністрації Президента України.

Щодо реалізації I етапу Плану заходів Національної стратегії реформування інституційного догляду дітей на 2017 – 2026 роки,  Микола Кулеба відзначив позитивний приклад Львівської області у проведенні форуму щодо деінституалізації з територіальними громадами, директорами інтернатів, громадськими та релігійними організаціями.

 

На дороги загального користування у Кам'янка-Бузькому районі виділили торік майже 4 млн грн

На дорогах комунальної власності у 2017 році виконано ремонтних робіт на суму  12 млн 441,4 тис грн за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Протягом  2017 року на автодорогах місцевого значення виконано робіт по експлуатаційному утриманню на суму  6 990,3  тис грн.

Відповідно до Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, на 2017 рік, Кам’янка-Бузькому району виділено кошти обласного бюджету в сумі 3 млн. 800 тис. грн. для проведення ремонту доріг загального користування місцевого значення.

Окрім того, в межах  реалізації обласної Програми з організації та безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктах Львівської області на 2015-2017 роки, збудовано світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Львівської, Я.Мудрого та Драгоманова у м. Кам’янка-Бузька.

 

У Кам'янка-Бузькому районі торік 4 дитини, позбавлені батьківського піклування, отримали власне помешкання

У 2017 році придбали 2 квартири для осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Кам'янка-Бузької райдержадміністрації Володимир Кирилич.

Окрім того, протягом 2017 року надали статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування 20 дітям з них 2 – усиновлено та 18 влаштовано під опіку.

 

Ремонт об’єктів охорони здоров’я у Кам'янка-Бузькому районі в пріоритеті районної влади

У Добротвірській міській лікарні  відкрили офтальмологічні кабінети діагностики патології зору та апаратного лікування дітей і підлітків з вадами зору.

В межах стратегії соціального партнерства з Компанією ДТЕК закупили офтальмологічне обладнання на суму 250 тис грн, а також капітально відремонтували приміщення за кошти обласного конкурсу мікропроекту на суму 123 тис грн.

Окрім того, відремонтували  приміщення Кам’янка-Бузької центральної районної лікарні, вартість реалізації проекту у 2017 році - 394,6 тис грн. А також відбувся капітальний ремонт нежитлових приміщень під дитячу  консультацію, вартість робіт у 2017 році  – 607,8 тис грн.

 

У Кам'янка-Бузькому районі розробляють генеральні плани населених пунктів

Відповідно до “Програми комплексного розвитку території Кам’янка-Бузького району на 2016-2020 роки” в 2017 році розроблено генеральні плани населених пунктів району: смт. Добротвір, с. Сілець, с. Перекалки.

Обсяг виконаних будівельних робіт становить 95,6 млн грн., 1,7% до загального обсягу в області.

Окрім того, у 2017 прийняли в експлуатацію більше 13 тис. м²  загальної   площі  житла, що на 27,4% більше до попереднього року. Частка району у загальнообласному обсязі становить 2,3%.

Протягом 2017 року на 58 об’єктах проведено будівельних робіт на суму 30174,6 тис. грн. Для проведення будівельних робіт на об’єктах комунальної власності та учасників бюджетних програм залучено коштів на загальну суму  23242,7 тис. грн.

 

Торік у Кам'янка-Бузький район залучили майже 1 млн євро іноземних інвестицій

Обсяг іноземних інвестицій, залучених в економіку Кам'янка-Бузького району іноземними інвесторами становить 64,2 млн доларів США, що займає 5,2% від обсягу іноземних інвестицій області. В 2017 році у район надійшло майже 1 млн євро іноземних інвестицій.

Обсяг капітальних інвестицій за 9 місяців 2017 року становить 331,8 млн грн (2,7% від загальнообласного обсягу). Відтак, на одного жителя району припадає  5798 грн інвестицій.

Найбільші обсяги капітальних інвестицій залучено ТОВ “СВІСС Кроно”, ТОВ “Райтекс”, ДП «Амбієнте Ферніче Україна»,  ПП «Львів ПАК», ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» та індивідуальне житлове будівництво. 

 

Торік у Кам'янка-Бузькому районі створили майже тисячу нових робочих місць

У 2017 році на території Кам'янка-Бузького району створили 4 нових підприємства, загальна кількість нових робочих місць на яких становить 912 осіб.

В березні у с. Дернів відкрили новий швейний цех на підприємстві ТОВ «Константа ЛТД», що спеціалізується на виготовленні заготовок для меблів, залучено коштів на суму 25 тис.євро. 

В травні 2017 року на підприємстві ПП «Львів ПАК» відбулась презентація безвідходного деревообробного виробництва. На підприємстві облаштовано комплекс виробничих потужностей, запущено котельню на альтернативних видах палива. 

ТОВ «Райтекс» – введено в  експлуатацію нові виробничі приміщення площею 500 м². Основні робочі спеціальності – складальники, плетільники, фарбувальники та полірувальники меблів.  Всього на підприємстві працює 294 працівники.

Окрім того, у селі Колоденці відкрили нові потужності ДП «Амбієнте Ферніче Україна». Вкладено 1 мільйон євро іноземних інвестицій. Підприємство виготовляє меблі із високоякісних, екологічних матеріалів та входить в сотню найкращих виробничих компаній України. Кількість працюючих 567 осіб. Частиною плану розвитку на 2018 рік є збільшення кількості працівників на 250 осіб. 

 

У Кам'янці-Бузькій прозвітували за рік роботи

Сьогодні, 27 лютого, у Камянці-Бузькій відбувся публічний звіт голови райдержадміністрації Володимира Кирилича щодо діяльності у 2017 році.

У звіті взяв участь голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Основними завданнями 2017 року було забезпечення соціальних стандартів, стабільної роботи діючих підприємств у всіх галузях економіки, наповнення бюджетів всіх рівнів, освоєння коштів по проектах регіонального розвитку району, заходів з енергозбереження, стабільне функціонування системи охорони здоров'я, освіти, культури та всіх галузей, які забезпечують належний рівень життя мешканців регіону.

 

На Львівщині відбудеться Всеукраїнський семінар "Український кордон – 2018"

Упродовж 27-29 березня  на Львівщині Міністерство молоді та спорту у партнерстві Державною прикордонною службою України, Львівською облдержадміністрацією та громадськими об’єднаннями проведуть Всеукраїнський семінар "Український кордон – 2018".

Захід спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") за додатковим напрямком "Джура-Прикордонник" у прикордонних районах України.

Всеукраїнський семінар "Український кордон – 2018" відбуватиметься на території  Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України м. Великі Мости Сокальського р-ну Львівської області.

Як потрапити?

1.До участі в заході запрошуються представники прикордонних міст/районів або таких, що знаходяться на розмежувальній лінії з окупованими і неконтрольованими територіями України, які відповідають за координацію та розвиток "Сокіл" ("Джура") та планують взяти участь у Всеукраїнському вишколі “Джура — Прикордонник” у липні 2018 р. Виключення можуть бути лише для діючих клубів "Юний прикордонник".

2. До 10 березня (включно) заповнити форму реєстраціїза посиланням >>>

3. Отримати листа з підтвердженнямта приїхати на захід.Результати відбору будуть повідомлені учасникам не пізніше15-го березня!

Додатково інформуємо, що витратина проїзд, проживання та харчування здійснюються за рахунок організаторів заходу.

З програмою можна ознайомитись тут>>>

Якщо у вас є приклади успішної практики впровадженняВсеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), за додатковим напрямком "Джура-Прикордонник",будь ласка, в загальних рисах викладіть інформацію і відправтеїї на електронну адресу:npvmms@msms.gov.ua.

За додатковими запитаннями звертайтесь до відділу національно-патріотичного виховання за тел.: (044) 289 08 30, або пишіть на електронну адресу:npvmms@msms.gov.ua

 

Львівщина урочисто зустріла учасників Олімпійських Ігор у Республіці Корея

Сьогодні, 27 лютого, потягом з Києва до Львова прибули члени української делегації на ХХІІІ Зимових Олімпійських Іграх в Республіці Корея.

Це гірськолижниця Ольга Книш та її тренер Юлія Шепіленко, які представляли на Оліміпаді Львівську області, а також закарпатський гірськолижник Іван Ковбаснюк,  представники лижних перегонів спортсмен Андрій Орлик та тренер збірної Василь Коваль, які переїжджають до армійської спортивної бази «Тисовець».

Учасників олімпійської збірної на залізничному вокзалі Львова вітали представники управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, федерацій з видів спорту, а також рідні та друзі.

Нагадаємо, львів’янка Ольга Книш змагалася у таких гірськолижних дисциплінах: супер-гігант, гігант та слалом.

«На змаганнях такого рівня, як Олімпіада ще ніколи не стартувала. Можливо, я трошки не справилась із хвилюванням, але на 70% я собою задоволена. Були моменти коли була собою задоволена, і звісно ж, навпаки. Парадокс у тому, що краще далися ті дисципліни, які я тренувала менше. Якщо відверто, то на Олімпіаді у мене було чимало хвилювань, адже представити Україну хотілося якнайкраще», - зазначила Ольга Книш. 

 

Торік на Радехівщині облаштували 2 спортивні майданчики

Про це повідомив сьогодні, 27 лютого, під час звіту голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита.

Відтак, у межах реалізації реалізації Програми “Спортивний майданчик” на 2017-2020 роки на Радехівщині встановили  один майданчик в с.  Корчин та с. Яструбичі. Також провели заміну штучного покриття майданчика в м. Радехів.

 

Рекорд України із найдовшого столу з українськими стравами торік встановили у Радехові

Торік під час Першого західноукраїнського Фестивалю «Куховарня RadoFest» встановили рекорд України із найдовшого столу з українськими стравами. Про це сьогодні, 27 лютого, під час звіту розповів голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита.

Стіл, завдовжки понад 112 метрів, засервірували смаколики української кухні, які кілька днів готували понад 70 господинь з помічниками. Старовинні рецепти страв збирали у різних куточках Радехівщини, щоб показати різноманіття і багатство українських традицій.

Також торік в смт. Лопатин провели перший еко-фестиваль «Осіння феєрія», та конкурс «Голос Радехівщини».

Загалом в районі провели 3405 заходів у галузі культури за участю 250 тис осіб.

 

Торік на Радехівщині 2 дитини, позбавлені батьківського піклування отримали власне помешкання

У 2017 році придбали 2 квартири для осіб з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита.

Загальна вартість квартир - 741650,86 грн, зокрема з обласного бюджету виділили 444990, 00 грн.

Як зазначив Тарас Калита, цьогоріч планують забезпечити житлом 6 дітей з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

У 2017 для школярів Радехівщини придбали 2 шкільні автобуси

Торік  для школярів Радехівщини придбали 2 автобуси «Школярик» на суму 3298,8 млн гривень. Автобуси отримали Корчинська ЗОШ та Радехівська ЗОШ №1.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита.

Також минулоріч здійснили ремонт навчальних закладів.

“Ми провели капітальний ремонт будівлі Лопатинської ЗОШ І-ІІ ст, Нивицької ЗОШ І-ІІ ст, здійснили замощення території Радехівської дитячої музичної школи ім. І. Білозіра в м. Радехів, відремонтували будівлю Корчинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також навчально-виховні комплекси у с. Криве,  Середпільцях, Куликові”, – зазначив Тарас Калита.

За його словами, закупили 10 комп’ютерів для для комп’ютерного класу Радехівської спеціалізованої середньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов на суму 282,6 тис. грн, а також придбали музичні інструменти для  дошкільних навчальних закладів. 

 

Для дітей Радехівщини торік облаштували кабінет охорони зору

У 2017 році на Радехівщині закупили медичне обладнання та інвентар на облаштування кабінету охорони зору для дітей у Радехівській центральній районній лікарні.

Як розповів сьогодні, 27 лютого, під час звіту, голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита придбали 22 одиниці офтальмологічного обладнання на суму 600 тис грн.

Також торік провели реконструкцію та технічне переоснащення лікарської амбулаторії в с. Новий Витків на суму 1100 тис грн, реконструкцію даху поліклініки Радехівської центральної районної лікарні у м. Радехів на суму- 787,8 тис грн.

Окрім цього, в межах реалізації в районі мікропроектів, придбали медичне обладнання для Нововитківської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

 

Понад 75 кілометрів доріг відремонтували торік на Радехівщині

Упродовж 2017 року у Радехівському районі на Львівщині відремонтували 75, 7 км дорожнього покриття.  

Про це повідомив сьогодні, 27 лютого,  під час звіту голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита. За рахунок коштів обласного бюджету здійснили ремонт доріг загального користування Радехів-Нивиці, Торки-Ордів, Павлів-Вузлове.

Також провели роботи  по завершенню ремонту дороги державного значення Львів-Луцьк у м. Радехів.

За рахунок коштів державного бюджету  зробили ремонт автомобільної дороги Броди-Сморжів.

Як повідомив Тарас Калита, цьогоріч у планах здійснити ремонт доріг, що потребують першочергового ремонту, зокрема Радехів-Нивиці, Сокаль-Стоянів, Стремільче - Сморжів, Буськ-Перемишляни тощо.

Також надали пропозиції на ремонт у 2018 році дороги загального користування Синьків-Стремільче на суму 5 млн грн за рахунок коштів обласного бюджету.

 

Торік із залученням інвестицій на Радехівщині відкрили нові виробничі потужності

У 2017 році у Радехівському районі на Львівщині із залученням інвестицій відкрили нові виробничі потужності. Зокрема, торік ввели в дію ткацький цех жаккардових тканин ТзОВ «Сентіо» площею 2300 м.кв. в с. Яструбичі. Це єдине в Україні високотехнологічне виробництво матрацної жакардової тканини з повним циклом виробництва. 

Про це сьогодні, 27 лютого, під час звіту, розповів голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита.

Виробництво включає в себе основонамотувальний  етап, безпосередньо етап ткання та унікальний для  України етап ламінування тканин. До цього моменту даний вид тканин лише імпортували з Китаю, Туреччини та країн ЄС.

Виробнича потужність підприємства становить близько 1500000 метрів тасьми та близько 100000 метрів тканини в місяць.

Також торік відкрили торговий об’єкт «Софія» ФОП Гавор М.М, ввели ввели в дію нову автозаправочну станцію «Ultra» ТзОВ «Елемент-Нафта», та запустили нову деревообробну лінію ДП «Радехівське лісомисливське господарство».

 

У Радехові Бойові Хрести Лицарів ОУН-УПА вручили родичам учасників визвольної боротьби

Сьогодні, 27 лютого, у Радехові відбулося урочисте нагородження родин Лицарів ОУН - УПА.

Нагороди  родинам героїв вручили очільник області Олег Синютка та  голова Координаційної ради з вшанування пам'яті Лицарів ОУН-УПА Микола Посівнич.

“Ескіз бронзового хреста за заслуги зробив партизанський художник, і ці нагороди раніше не були виготовлені. Тільки минулого року, львів’яни, науковці, підприємці вирішили історичну пам’ять відновити. Cьогодні ми маємо честь згадати і вшанувати людей, чиї предки не просто боролись за незалежну Україну, а були нагороджені відзнаками  Головної Визвольної Ради і головного командира УПА”, - зазначив Олег Синютка.

Хрести Бойової Заслуги отримали 5 родин героїв УПА.

“Ці нагороди, які свого часу зробив Ніл Хасевич ми відтворили і наше основне завдання знайти родичів і прямих спадкоємців. Майже 1500 тисячі нагороджених, ці нагороди мають у собі роль пам’яті про борців, які будучи молодими хлопцями, загинули  і не залишили після себе прямих нащадків, є дуже багато винятків, які мають синів і доньок. Тому відновлення пам’яті є запорукою успіху нашої держави”, – наголосив Микола Посівнич.

Зазначимо, що Хрести Бойової Заслуги відтворили за ескізами, які колись розробив Ніл Хасевич.

 

Львівщина налагоджує багатовекторну співпрацю з Республікою Молдова

Сьогодні, 27 лютого, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном. В межах зустрічі порушили питання співпраці у сфері економіки, екології, туризму та культури.

Очільник області висловив подяку за підтримку Республікою Молдова територіальної цілісності та незалежності України.

«Співпраця Україна-Молдова-Грузія і ваша позиція в ООН є сьогодні для нас надзвичайно важливою. Маємо дослідження, що 86 % мешканців Львівщини бачать своє майбутнє у Європейськоому Союзі і 74 % в системі колективної безпеки Північноатлантичного оборонного альянсу. І така  єдність сьогодні допомагає нам розвивати міжнародну співпрацю, а також спільними зусиллями рухатись у правильному напрямку», - наголосив Олег Синютка.

Також Олег Синютка ознайомив представників делегації із економічними досягненнями області.

«Ми продовжуємо динаміку минулого року і щотижня на Львівщині відкриваємо нові підприємства. Минулого тижня – це завод із переробки меду, україно-німецьке підприємство із виробництва матрасів, цього тижня – це елеватор для експорту зернової групи та завод із переробки мясних виробів. На сьогоднішній день ми маємо під супроводом 200 виробництв. Товарна продукція виробника із Львівщини сьогодні впевнено може конкурувати на зовнішніх ринках і ми б хотіли бути представлені і на вашому ринку», - додав Олег Синютка.

Готовність до плідної співпраці засвідчив і Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан.

«Хочу ще раз підкреслити, що як відомо, між нашими країнами є дуже гарний політичний діалог. І він дозволяє нам зміцнювати міжрегіональні стосунки. Гарним початком стало відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова тут на Львівщині. І конкретними спільними проектами ми можемо думати як зміцнювати наші стосунки», - заначив Руслан Болбочан.

Серед запланованих спільних проектів – візит підприємців Львівщини до Республіки Молдова, участь представників Молдови у виставках та заходах на Львівщині, тур молдавських журналістів для промоції та ознайомлення із туристичним потенціалом області. Також у планах напрацювання заходів у напрямку розвитку сталого водокористування, що базується на принципах раціонального використання і охорони водних та інших природних ресурсів і екосистем басейну річки Дністер.

Зазначимо, що у 2015 році представники Урядів України та Молдови високого рівня разом із парламентарями, експертами та представниками неурядового сектору обох країн погодили необхідність обговорення транскордонної стратегії з адаптації до змін клімату та співпраці у басейні річки Дністер. У червні 2017 року Парламент України ратифікував Договір між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер. 

 

У прокуратурі Львівської області розглянули стан протидії злочинності

Сьогодні, 27 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка взяв участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів щодо стану протидії злочинності на території Львівської області упродовж 2017 року.

В межах наради прокурор Львівської області Юрій Квятківський підбив підсумки роботи прокуратури та ознайомив присутніх із рівнем розкриття злочинів на Львівщині, зокрема, відзначив зменшення рівня злочинності в області.

Під час зустрічі порушили питання роботи митниці, усіх правоохоронних органів, судів та надали відповідну кадрову оцінку керівників структурних підрозділів.

Окрім того, наголосили на дотриманні термінів слідчих проваджень, розглянули зміни в законодавстві та закцентували увагу на реформі судової системи.

Поза тим, ознайомили учасників наради із ситуацією із трудової міграцією, в земельному законодавстві, боротьбі із корупцією, бюджетній сфері, а також щодо дорожньо-транспортних пригод, сплату податків та дотримання екологічного законодавства.  

 

Торік на Радехівщині обсяги реалізованої продукції зросли на понад 300 мільйонів гривень

Сьогодні, 27 лютого, голова Радехівської райдержадміністрації Тарас Калита прозвітував про проведену роботу у 2017 році. Участь у звіті взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. 

Зокрема, як зазначив Тарас Калита торік на Радехівщині обсяги промислової продукції підприємствами району зросли на 316 млн грн. Відтак Радехівський район займає друге місце в області за обсягом реалізованої промислової продукції в розрахунку на одиницю населення. Цей показник становить - 51 539,1 грн.

У виробництві промислової продукції найбільших підприємств району питому вагу займають:  ТзОВ «Радехівський цукор» - 47,6 % , ТзОВ «Мебель-Сервіс» - 26,2 %, ДП «Укрспирт» Вузлівське МПД – 5,2 %, інші – 21 %.

 

На Львівщині учасників АТО навчали тонкощам бізнесу у аграрній сфері

26 лютого відбалась зустріч заступника директора - начальника управління та начальників відділів департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації з учасниками АТО, що мають намір займатись садівництвом та ягідівництвом. Це жителі Старосамбірщини Руслан Пукшин, Василь Кіт та Сергій Гаврик.

Потенційні сільськогосподарські виробники ділились своїми планами щодо започаткування та розвитку підприємництва на селі, а працівники департаменту запропонували скористатись обласною та державними програмами підтримки, а також ознайомили з роботою консультаційно-дорадчого центру в сфері агропромислового виробництва. 

Слід зазначити, що Львівщина має успішні приклади того, як колишні бійці знаходять себе в мирному житті та стають прикладом незламності духу для своїх побратимів. Серед них зокрема, голова СОК «ГорбоГори» Антон Мільчевич та голова ФГ «Файна Berry» Микола Стецьків.

 

 

З 1 березня стартує прийом заявок на конкурс культурних та медійних обмінів між закладами Львівської та Луганської областей

Заявки на конкурс можуть подавати: музеї, театри, філармонії, концертні організації, мистецькі колективи, народні доми, заповідники, культурно-просвітницькі центри, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади та мистецькі студії, структурні підрозділи з питань культури райдержадміністрацій та міст обласного значення, а також громадські організації, що діють у галузі культури у співпраці з аналогічними установами, закладами та організаціями Луганської області.

Прийом документів до 15 квітня поточного року.

Організатором конкурсу є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації та Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна". Із детальнішою інформацією можна ознайомитись тут.

 

Аграріїв Львівщини ознайомили із новим фінансовим інструментом

За сприяння Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України та Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» для аграріїв області провели тренінг - «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта».

Учасників тренінгу ознайомили із практичними сферами застосування фінансового інструменту та прикладами залучення коштів  для малих та середніх підприємств. Відтак аграрії області зможуть в подальшому використати набуті знання для фінансового та технічного забезпечення своєї господарської діяльності.

«Покращення та спрощення доступу до фінансування саме малим та середнім агровиробникам є актуальним, адже не завжди у них є необхідне забезпечення для отримання кредитів у банківських установах. На етапі підготовки до посівної кампанії, завжди недостатньо вчасних ресурсів і цей фінансовий інструмент сприятиме вирішенню питання покриття дефіциту коштів. І чим більше у сільгоспвиробників є інструментів для фінансування, тим краще і конкурентніше розвиватиметься цей ринок послуг», - зазначив начальник управління розвитку сільськогосподарського виробництва, продовольства та аграрного ринку департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Ігор Вус.

В роботі тренінгу також взяли участь представники лізингових компаній України, які ознайомили учасників із пропозиціями лізингових послуг.

«Застосування всіх можливих інструментів фінансування сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств є важливим та актуальним для Львівщини. Адже в області щорічно збільшується посівна площа та валове виробництво продукції.  Підвищення ефективності виробництва також можливе за умови технологічного та технічного переоснащення, а це потребує збільшення матеріально-технічних і фінансових ресурсів», - наголосила заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

 

Представники Львівщини успішно виступили на міжнародному турнірі з вільної боротьби

У столичному Палаці спорту завершився ХХІІ Київський міжнародний турнір з греко-римської, жіночої та вільної боротьби, присвячений видатним українським спортсменам-борцям і тренерам.

Вже традиційно у авангарді турнірної таблиці у змаганнях серед жінок була збірна команди України й, зокрема, представниці Львівщини: Ангеліна Лисак (62 кг), Ольга Шнайдер (55 кг), які вибороли срібні нагороди, Ірина Гусяк (53 кг), Алла Черкасова (68 кг), Анастасія Шустова (76 кг) – які стали бронзовими призерками.

Своє реноме лідера та одного з кращих борців світового рівня серед чоловків, підтвердив ще один представник Львівщини, майстер спорту України міжнародного класу Андрій Квятковський, піднявшись на найвищу сходинку п’єдесталу у ваговій категорії до 70 кг.

 

26.02.2018

 

Львівщина розширюватиме співпрацю із Світовим Банком у сфері охорони здоров`я

Сьогодні, 26 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із делегацією Світового Банку, задля узгодження подальших напрямів співпраці та визначенні пріоритетних галузей спільної роботи.

Очільник області подякував гостям за візит та відзначив важливість для Львівської області проектів Світового Банку, зокрема субпроекту “Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області.

«Під час спільної роботи для нас важливо було не лише отримати технічну базу та підвищити рівень наших медиків, а й продемонструвати, що на Львівщині можна досягти надзвичайно високих результатів. З допомогою Світового Банку ми втілили проект, і можемо стати прикладом для інших областей», - зазначив під час розмови Олег Синютка.

Гості, своєю чергою, відзначили прогресивність Львівської області в сфері охорони здоров’я та запевнили у подальшій підтримці регіону з боку Банку у сфері реформування медичної галузі. Зокрема, наголосили на участі Банку в розвитку амбулаторних послуг у сільській місцевості, телемедицини та інших.

«Львівщина  має потенціал для успішної реалізації  проектів, тож це матиме вагоме значення при визначенні напрямів подальшої співпраці та розвитку відносин», - наголосила Директор Світового Банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

В межах зустрічі порушили питання продовження проекту Онкопревенції та можливості втілення нового проекту, який би стосувався серцево-судинних захворювань.

 

В області діє державна програма відшкодування вартості сільськогосподарської техніки

На Львівщині продовжує діяти державна програма відшкодування вартості сільськогосподарської техніки. Зокрема, до 1 березня сільськогосподарські товаровиробники, які придбали техніку та обладнання у грудні 2017 року, подають державним банкам заявки та відповідні документи.

Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва  надаватиметься сільгоспвиробникам у таких розмірах:

- 20 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додатну вартість) за придбану техніку та обладнання у грудні  2017 року;
- 25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання з 1 січня 2018 року.

Також, як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, в рамках держпідтримки для фермерів передбачаються додаткові преференції при купівлі техніки. Крім стандартних 25% компенсації за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки, фермери додатково отримають 15% компенсації – загалом 40%.

Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки або банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належать державі.

Для отримання часткової компенсації сільськогосподарські товаровиробники подають до банку заявку та підтвердні документи щодо придбання техніки та обладнання, а саме:

- копію платіжного доручення;

- акт приймання-передачі техніки та обладнання;

- свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів сформований Мінекономрозвитку і розміщений на офіційних веб - сайтах Мінекономрозвитку та Мінагрополітики.

 

Для календаря “Звитяг і перемог” історики узагальнять перелік найважливіших історичних дат

Сьогодні, 26 лютого, відбулось засідання робочої групи істориків щодо узгодження переліку історичних дат, які увійдуть у календар “Звитяг та перемог”, спрямований на національно-патріотичне виховання молоді.

Участь у засіданні взяв голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

“Нам потрібно кардинально перейти до інших традицій святкувань історичних пам’ятних дат в історії України. Ніхто не відкидає ті дати, які стосуються різних сторінок нашої історії, але я думаю націю потрібно виховувати на перемогах. Я б хотів, щоб ми напрацювали перелік історичних дат, почали їх відзначати і приучували наше суспільство до дат, де проявлена українська перемога. Цьогоріч ми відзначатимемо 100-річчя проголошення ЗУНР і це реальний приклад, як українці діяли швидко, впевнено і досягнули своєї мети”, – зазначив Олег Синютка.

Т.в.о директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк, зазначила, що головний меседж календаря -  національно-патріотичне виховання молоді.

“Мета цього календаря – показати, що у нашій історії були звитяги і перемоги, щоб наше покоління виховувалось на позитивних історичних подіях. Безумовно, ми не будемо виривати з контексту і трагічні сторінки, але щоб молодь бачила, що ми є нація переможців”, -  наголосила Ольга Березюк.

Відтак, під час зустрічі фахівці поділились думками щодо важливих історичних подій у державотворенні і створили робочу групу, яка напрацює проект Календаря “Звитяг і перемог”  і  2 квітня представить його назагал.

Нагадаємо, календар "Звитяг і перемог" прикрасять портрети героїв АТО

 

На виплати дітям-сиротам — майже 2 мільйони гривень

У лютому Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Грошове забезпечення виплатили батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 1 921,4 тис грн.

Як повідомив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис отримані кошти скерували з обласного міським і районним бюджетам для використання за цільовим призначенням.

Загалом від початку року Львівщина отримала таку соціальну допомогу в сумі  - 3 812,4 тис грн.

 

В області завершили фінансування пенсій за лютий

Відповідно до графіку поденного фінансування пенсійних виплат на поточний місяць, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області завершило в повному обсязі фінансування пенсій та грошових допомог за лютий.

Загальна сума видатків на виплату пенсій і грошових допомог за лютий поточного року склала - 1593,8 млн гривень.

Забезпечення виплат здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел фінансування, в установлені терміни.

 

Медики із Львівщини взяли участь у ІІІ Всеукраїнському зимовому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги

У м. Кременець (Тернопільська обл.) відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» та ІІІ Всеукраїнський зимовий чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги з міжнародною участю «Кременецькі медичні ралі-2018».

Свою майстерність на чемпіонаті демонстрували загалом 31 команда, серед яких 18 команд з України та 6 – іноземних (Польща, Литва та Ізраїль). До участі була запрошена бригада Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У програмі проведення змагань були нічні та денні конкурси. Бригади демонстрували практичні навички у наданні допомоги «потерпілому» юнакові під час падіння з висоти 6-ти поверхової будівлі, а також вибирали тактику надання допомоги пацієнту з гіпертонічним кризом та гострим порушенням мозкового кровообігу, скеровували його у правильно обраний спеціалізований заклад охорони здоров’я, проводили серцево-легеневу реанімацію, забезпечували власну безпеку під час виклику, де є озброєна людина. Також завдання передбачали демонстрацію навиків при проведенні медичного сортування з 20-ма «потерпілими», вміння взаємодіяти між диспетчерами та силовиками.

За підсумками змагань команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги посіла 4 - місце та була нагороджена призом за найкраще виконання одного із конкурсів.

В межах чемпіонату відбулась науково-практична конференція, де порушили питання стану служби екстреної медичної допомоги в Україні, проблеми та шляхи вирішення. Також йшлося про історію виникнення конкурсного руху, роль стимуляційного навчання у підготовці висококваліфікованих спеціалістів у медицині до шпитального етапу, організацію системи екстреної медичної допомоги Ізраїлю та інше.

 

Четверо дітей-сиріт знайшли нову родину

У с. Ясенів Бродівського району створили нову прийомну сім'ю, в яку влаштували на виховання та спільне проживання 4 дітей-сиріт. Влаштовані діти є рідними сестрами.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

Загалом у Бродівському районі функціонує один дитячий будинок сімейного типу в якому виховується 9 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та 6 прийомних сімей де проживає 9 дітей зазначеної категорії.

 

Молодь Львівщини переглянула український фільм “Кіборги”

Сьогодні, 26 лютого, у Львівському кіноцентрі відбувся показ фільму “Кіборги” для молоді 10-11 класів Пустомитівського та Яворівського районів.

Понад 300 учнів переглянули художній фільм Ахтема Сеітаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит про оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі.

Зазначимо, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА організовує показ фільму “Кіборги” для молоді з усіх районів Львівщини з метою національно-патріотичного виховання.

 

Головних лікарів навчали як автономізувати медичні заклади

За сприяння департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА відбулося чергове засідання «Академії головних лікарів». В центрі засідання - автономізація медичних закладів та запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я.

Участь у заході взяли керівники територіальних органів управління, головні лікарі закладів охорони здоров’я та представники профспілкових організацій.

«Оскільки є вимога часу, коли зміни відбуваються в медицині, як для пацієнтів так і для керівників, є надзвичайно актуальним питання перетворення закладів у комунальні некомерційні підприємства», - зазначила директор департаменту Львівської ОДА Ірина Микичак.

Про те як автономізувати лікарню та передбачити ризики цього процесу розповіла юридична експертка МОЗ Олена Хитрова. Зокрема, Олена Хитрова зосередила увагу на юридичних аспектах автономізації лікарень, порядку фінансування та організаційних особливостях процесу.

Автономізація закладів первинної медичної допомоги є основним завданням реформи на перше півріччя 2018 року. Перетворення медзакладів  з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства є обов’язковою умовою їхнього приєднання до реформи, адже лише в статусі КНП заклади охорони здоров’я зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

«Хочу зауважити, що комунальні некомерційні підприємства є неприбутковими, тобто метою їх діяльності є не отримання прибутку, а надання послуг з охорони здоров’я населенню», - наголосила Олена Хитрова.

Основними етапами автономізації є: підготовчий етап, перетворення в комунальне некомерційне підприємство (КНП), реєстрація, створення та закріплення статусу і активів.

«Наголошую, що підготовчий етап включає ознайомлення з регламентом відповідної ради, ініціювання розгляду питання і публічне обговорення проекту рішення», - додала Олена Хитрова.

Також порушили питання автономізації закладів, який надає одночасно первинну і вторинну допомогу, нову юридичну назву установи, яким чином відбуватиметься оплата комунальних послуг та чи буде запроваджено правонаступництво та інші питання.

 

Зниження температурного режиму: як уникнути переохолодження

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології,  у найближчу добу 27 лютого очікується значне зниження температури атмосферного повітря, вночі 18 – 23°, місцями 26 – 28° морозу, вдень 8 – 13° морозу.

Щоб уникнути переохолодження та обмороження слід дотримуватись наступних порад:

- одягайтеся багатошарово - надіньте на себе кілька легких речей замість однієї теплої. Одяг має бути вільним. Взуття беріть на розмір більше, аби можна було одягти під нього теплі шкарпетки. Обов'язково одягайте шапку. Через шкіру голови виходить найбільше тепла;

- захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавиці, а ніс   і вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром;

- візьміть з собою запасний одяг, якщо плануєте провести весь день на морозі;

- не виходьте на мороз голодним. Обов’язково поїжте, краще щось висококалорійне. Якщо замерзли, теж обов’язково з’їжте що-небудь. За можливості візьміть із собою термос з чаєм, кавою;

- заходьте кожні півгодини - годину в тепле приміщення, якщо проводите цілий день на вулиці. Ховайтеся від вітру. Мороз у поєднанні з вітром дає сильніше обмороження;

- працюйте руками, рухайте ними, щоб підсилити кровообіг в замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг;

- не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.

Категорично заборонено:

Торкатися до металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло    і так само швидко забирає його у Вас, тому на місці дотику може статися обмороження.

Вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла      і може призвести до швидкої втрати тепла. Крім того, алкоголь послаблює контроль над ситуацією, що заважає вберегтися від ушкоджень у складних умовах.

Перша допомога при переохолодженні не складна – зігрійтеся, посидьте   у теплому приміщенні кілька годин, поїжте. Обов’язково пийте якомога більше рідини - будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла і покращать циркуляцію крові.

У разі обмороження слід терміново звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря.

 

4 березня відбудеться один з етапів футзального турніру NEYMAR JR’S FIVE 2018

У неділю, 4 березня, відбудеться один з етапів футзального турніру NEYMAR JR’S FIVE 2018. Змагання відбуваються в усіх куточках світу і є за початкованими зіркою світового футболу бразильцем Неймарем.

Захід розпочнеться о 10:00 год за адресою: Комплексна навчально-спортивна база /стадіон СКІФ  - Львів, вул.Черемшини,17.

Шлях до третього Світового фіналу Neymar Jr's Five уже розпочався для гравців із понад 60 країн, в тому числі і України, які вирішили боротися за світову славу.

Минулого року понад 100 000 гравців із 53 країн взяли участь у турнірі Neymar Jr’s Five, а цього року ще більше команд зможуть продемонструвати свої навички у Світовому фіналі, що відбудеться на стадіоні Instituto Projeto Neymar Jr у Прая-Гранді, Бразилія.

Українські відбіркові турніри та Національний Фінал Neymar Jr’s Five пройдуть з 4 березня по 16 червня у шести містах: Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Вінниці та Києві. В результаті чого визначать найкращу команду України, яка отримає квиток на Світовий Фінал у Бразилії!

Правила залишаються без змін. Змагатись у чемпіонаті можуть усі охочі - від аматорів до професіоналів, хлопці та дівчата, віком від 18 до 25 років (у команді також допускаються два гравці, старші 25 років). Формат той же — 10-хвилинний інтенсивний матч 5 на 5, ніяких воротарів, і втрата гравця щоразу, коли суперник забиває гол.

Цього року в Україні пройде ще більше відбіркових турнірів. В містах буде проведено по два відбори: СТУДЕНТСЬКИЙ - у закритому спортивному залі, та ЗАГАЛЬНИЙ - для всіх бажаючих на відкритому полі. Взяти участь можна буде тільки в одному з двох, за чим пильно стежитимуть організатори. Старт 4 березня зі Львова, а далі - Одеса, Дніпро, Харків, Вінниця та Київ (детальний перелік всіх турнірів дивіться на сайті чемпіонату 

За результатами кваліфікацій 16 кращих команд змагатимуться в Національному Фіналі у Києві, команда-переможець якого забезпечить собі квиток до Бразилії, де боротиметься за звання Чемпіона Світу. 

Детальніша інформація за посиланням

Довідково:

Neymar Jr’s Five — це авторський турнір з міні-футболу світової легенди  Неймара, в якому гравці віком від 18 до 25 років з усіх куточків світу разом віддаються спільній пристрасті: футболу. Це динамічне, технічне і цікаве змагання. Понад 60 країн із 6 континентів проведуть відбіркові турніри, де гравці змагатимуться зі спільною мрією -  пройти шлях від локального відбору до національного фіналу, та здобути квиток на Світовий фінал, який вже втретє проходитиме на стадіоні Instituto Projeto Neymar Jr у Прая-Гранді, Бразилія.

 

Львівський обласний молодіжний центр запрошує на лекцію з історичної журналістики

У межах навчальної програми "Стань журналістом у молодіжному просторі" Львівський обласний молодіжний центр запускає серію заходів присвячений різним сферам журналістики.

Відтак, 28 лютого о 16 годині відбудеться перша зустріч - відкрита лекція на тему: "Історична журналістика".

Це незвична тема, яка розкриє секрети того, як поєднати історію з новинним світом.

Спікером відкритої лекції стане експерт у згаданій галузі, а також теле- і радіоведуча Галина Терещук.

Зверніть увагу, що вхід на захід відбувається за попередньою реєстрацією .

Кількість місць обмежена.

Контактна особа: Вероніка - 0970414426

 

Де зігрітися: перелік пунктів обігріву на території Львівської області

 

На потреби області виділили за тиждень 79,6 млн гривень

За тиждень з обласного бюджету виділено 79,6 млн грн, що забезпечило повноту та своєчасність виплати заробітної плати в бюджетній сфері, оплату спожитих енергоносіїв, придбання  медикаментів та продуктів харчування.

Поряд з поточними видатками виділялись кошти на реконструкцію Львівського державного обласного клінічного перинатального центру в сумі 16,6 млн грн, вивезення твердих побутових відходів з м. Львова – 6 млн грн, фінансову підтримку засобів масової інформації - 1,8 млн грн, проведення ремонтних робіт у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "Охматдит" - 1.5 млн грн, заходи з організації рятування на водах - 0,5 млн грн, надання загальної середньої освіти спеціальними загальноосвітніми школами-інтернатами, школами та іншими навчальними закладами для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку – 0,4 млн гривень. 

 

XІ спеціалізована виставка «АгроТехніка-2018» стартує на Львівщині

У середу, 28 лютого, на «Арені Львів» розпочне роботу XІ спеціалізована  виставка «АгроТехніка-2018». На виставці презентують сільськогосподарську техніку, обладнання, комплектуючі, добрива, засоби захисту рослин, насіння польових та овочевих культур, сучасні технології і проекти у сільському господарстві.

Всього у виставці прийме участь близько 90 підприємств з різних областей України.

Упродовж двох днів у межах роботи виставки проведуть конференції для сільськогосподарських виробників та підприємств харчової промисловості з актуальних питань, а саме: фінансова підтримка аграрного сектору економіки у 2018 році, земельні правовідносини, практичні поради виробникам аграрного сектору економіки для участі в системі закупівель ProZorro, додаткові фінансові можливості для аграріїв через аграрні розписки, інноваційні рішення в аграрному бізнесі тощо.

Запрошуємо усіх охочих взяти участь у заходах.

Вхід вільний.

Попередня реєстрація за тел. 235-56-23.

XІ спеціалізована виставка «АгроТехніка-2018» триватиме до 2 березня.

 

Морози на Львівщині: теплопостачання житлового фонду виконується на 100%

За оперативною інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, незважаючи на погіршення погодних умов та різке зниження температури в області, опалювальний сезон на Львівщині відбувається у належному режимі.

«Проходження опалювального сезону 2017/2018 на території Львівської області відбувається без збоїв. За таких погодних умов, нашим основним завданням є забезпечити у кожній оселі комфотрні умови для проживання населення. Відтак, опалювальний сезон в області відбувається у штатному режимі», - зазначив т.в.о.директора департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації Тарас Зозуля.

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства проводить посилену роботу з підприємствами теплопостачання щодо недопущення аварійних ситуацій через пониження температурного режиму.

Теплопостачання житлового фонду та об`єктів соціальної сфери в області виконується на 100%.

 

Європейська Бізнес Асоціація поглиблюватиме співпрацю із правоохоронцями задля підвищення безпеки

Сьогодні, 26 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками Європейської Бізнес Асоціації, аби узгодити напрями подальшої співпраці влади і бізнесу в контексті забезпечення безпеки.

У зустрічі також взяли участь керівники правоохоронними та контролюючих органів, зокрема прокуратури, митниці, нацполіції тощо.

Представники Бізнес Асоціації подякували за можливість зустрітися та в колі компетентних осіб порушити питання, що найбільше цікавлять бізнесменів на Львівщині, зокрема, іноземних інвесторів.

«Питання безпеки – як особистої, так і безпеки ведення бізнесу – для Львівської облдержадміністрації принципове та пріоритетне. Задля підвищення ефективності роботи варто впроваджувати та поширювати позитивні спільні практики», - зазначив Олег Синютка.

В межах зустрічі обговорили також нові митні правила та їх вплив на розвиток бізнесу на Львівщині. Поза тим, представники правоохоронних органів наголосили на результативності впровадження технічних засобів та акцентували на актуальності захисту персональних даних та комерційних таємниць.

«Ми розуміємо, що безпека на різних рівнях залежить, перш за все, від самих представників бізнесу. Співпраця Бізнес Асоціації із правоохоронними органами має сприяти підвищенню авторитету одних та інших», - зазначив Голова Регіональної координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Антон Подільчак.

В межах зустрічі зійшлися на думці  про потребу проведення консультацій для бізнесменів щодо захисту особи та бізнесу, а також у проведенні спільних превентивних заходів.

 

На конкурс молодіжних проектів подали більше сотні конкурсних пропозицій

24 лютого завершився прийом заявок на конкурс молодіжних проектів, організатором якого є департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Загалом подали 105 конкурсних пропозицій від 55 молодіжних громадських організацій та організацій, які працюють з молоддю.

Найбільше пропозицій подали у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді - 41 заявка; 19 пропозицій у напрямку здорового та безпечного способу життя; 20 - у сфері неформальної освіти; 21 проект щодо утвердження громадянської свідомості й активної громадянської позиції та 4 - у сфері забезпечення міжнародного молодіжного співробітництва.

На першому засіданні конкурсної комісії буде прийнято рішення щодо участі у другому етапі конкурсу – відкритому захисті, де представники інститутів громадянського суспільства презентуватимуть подані проекти.

Нагадаємо, що обсяг фінансової підтримки одного проекту від департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА становитиме до 40 тисяч гривень, що становить не більше 75% загальної вартості кошторису. Решту 25% має забезпечити організація, що подала заявку.

Результати конкурсу оголосять в термін до 15 березня 2018 року.

 

На Дрогобиччині відзначили ювілей народного артиста України Адама Цибульського

У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича відзначили 70-річчя народного артиста України Адама Цибульського.

Привітатати ювіляра прийшли представники влади, друзі, колеги.  Присутні переглянули відеофільм про Адама Цибульського, а також виставу “Блазні”.

Із 70-річчям ювіляра привітав начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Василь Гладкий та вручив подяку голови облдержадміністрації.

Довідково:               

Адам Цибульський народився 20 лютого 1948 року в с. Бичківці Чортківського району Тернопільської області. Закінчив Теребовлянське культурно-освітнє училище (1968).

1968 рік - актор Тернопільського обласного музично-драматичного театру.

1974 рік - актор Київського музично-драматичного театру  ім. П. Саксаганського,

1976 рік - актор Львівського музично-драматичного театру ім. Ю.Дрогобича.

1994 рік - присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

2011 рік - присвоєно почесне звання «Народний артист України».

2017 рік - лауреат Обласної премії у номінації «Театральне мистецтво і театральна драматургія імені Бориса Романицького».

Створено близько 20 сценічних ролей:

Іван Франко - «Таїна буття», Доменіко - «Шлюб по-італійськи», Сірко - «За двома зайцями», Шпак - «Шельменко-денщик», Міністр «Вертоліт», Макухович - «Кредит для камікадзе» та ін.

Здійснив постановки вистав для дітей:

«Розбійник Гуцик-Буцик», «Кіт у чоботях», «Фізкультура для Баби-Яги», «Курочка Ряба», «Підступний Сірничок», «За дорогоцінним скарбом» та ін.

 

На Львівщині проти грипу вакцинувались майже 4 тисячі осіб

За минулий 8 тиждень (19.02-25.02) в області на грип та  гострі респіраторні  інфекції захворіли 17 508 осіб, що на 1 146 випадків більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 693,2 при епідемічному порозі 1021,9.

З початку епідсезону з 02.10.17р. в області на гострі респіраторні  інфекції захворіли 216 770 осіб, в тому числі 131 996 дітей до 17 років (60,9%). Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари  госпіталізували  - 3 999  осіб  (1,8%). 

У Львові захворіли відповідно 5 316 (8 тиждень) та 5 686 (7 тиждень) осіб, інтенсивний показник на останньому тижні був 689,0 при епідпорозі 1075,3. Перевищення епідемічних порогів у вікових групах не зареєстровано. 

Упродовж 8 тижня з діагнозом  ГРІ в інфекційні стаціонари області госпіталізували 316 осіб (1,8%).

Станом на 23.02.2018р. у Львівській області отримали щеплення проти грипу 3 968 осіб, в т.ч. з групи ризику 3 516 осіб.

 

На Львівщині відзначили ювілей Анни Канич

24 лютого у Львівській філармонії відсвяткували подвійний ювілей - 90-річчя видатної української поетеси-піснярки, заслуженої діячки мистецтв України Анни Канич та 50-річчя її творчої діяльності.

На слова цієї поетеси написали понад 200 пісень, які були і є в репертуарі Оксани Білозір, гурту “Соколи”, відомих естрадних зірок останніх десятиліть, а також численних дитячих колективів.

З-під пера Анни Канич вийшло вісім пісенних, поетичних та прозових збірок.

Привітати ювілярку зібралися співаки й колективи, які виконують пісні Анни Канич.

З нагоди свята поетесу-піснярку привітала заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

Відтак, Оксана Стоколос-Ворончук вручила Анні Канич подяку від голови Львівської облдержадміністраціх Олега Синютки.

У межах творчого вечора, відбулась  презентація нотної збірки “Журавлині пісні” та диску “Магія любові”.

 

Понад 50 дітей – сиріт отримають житло з державного бюджету у 2018 році

Цьогоріч на придбання житла для дітей-сиріт з Львівщини виділили майже 14 млн грн з державного бюджету. Відтак за ці кошти придбають житло для понад 50 дітей.

Про це повідомив сьогодні, 26 лютого,  начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

В обласному бюджеті на купівлю житла для дітей, позбавлених батьківського піклування передбачено 6,9 млн грн.

Нагадаємо, у 2017 році 59 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали житло у власність.

 

«Венеція – стан душі»: у Палаці Потоцьких презентували виставку

У суботу, 24 лютого, у Палаці Потоцьких відбулося офіційне відкриття виставки "Венеція - стан душі".

Відтак, уперше експонуються разом живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України.

У межах виставки усі охочі зможуть ознайомитися з творами найкращих ведутистів Франческо Ґварді, Бернардо Беллотто, Луки Карлеваріса, Каналетто, що вражають рівнем майстерності.

Портретна галерея ж захоплюватиме глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П'єтро делла Веккіо та інших. 

Зазначимо, що виставка триватиме до 12 травня.

 

Департамент паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА шукає кадри

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державної служби - спеціаліста відділу нафтогазової промисловості управління паливно-енергетичного комплексу.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра,

- вільне володіння державною мовою,

- без досвіду роботи.

Для участі в конкурсі необхідно подати такі документи:

1. Копія паспорта громадянина України.

2. Письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі.

3. Письмова заява, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки.

4. Копію (копії) документа (документів) про освіту.

5. Посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

6. Заповнена особова картка встановленого зразка.

7. Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (надається у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті НАЗК)

Документи приймають за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 413а до 17:00 год 7 березня 2018 року.

Контактний тел: (032) 261-21-91.

Детальнішу інформацію можна дізнатися на сайті Національного агентства України з питань державної служби (Єдиний портал вакансій державної служби)

 

На Львівщині відбудуться змагання з важкої атлетики

Кубок пам’яті Олімпійського чемпіона Петра Короля з важкої атлетики триватиме упродовж 2-3 березня 2018 року в залі Львівської середньої загальноосвітньої школи № 97 (вул. І. Миколайчука, 18).

Змагання відбудуться під патронатом НОК України за організаційної підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, управління молоді та спорту Львівської міської ради, Львівської обласної організації ФСТ «Динамо», Львівської обласної федерації важкої атлетики, відділення НОК України у Львівській області.

Головний суддя – Віктор Кінарьов, головний секретар – Сергій Голубов (Львів).

Історія цих змагань розпочалася з 2000 року й турнір відбувався на призи Петра Короля та за його безпосередньою участю як почесного гостя. Уславлений львівський олімпієць помер 2 липня 2015 року після важкої хвороби.

В різні роки переможцями цього турніру були львівські важкоатлети В. Мартинюк, Д. Кравченко, В. Кінарьов, І. Шимечко, В. Рекша, І. Піяйко та ін.

Молоді спортсмени цьогоріч змагатимуться у трьох вікових групах: до 13, до 15 та до 17 років, а також у юніорській категорії.

 

АРХІВ НОВИН

 
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація