Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

24.02.2018

 

Сьогодні 98-річчя святкує президент Європейського Конгресу Українців Омелян Коваль

Сьогодні, 24 лютого, своє 98-річчя святкує український громадський діяч, член проводу Організації Українських Націоналістів, один із президентів Світового Конгресу Українців Омелян Васильович Коваль.

Львівська обласна державна адміністрація щиро вітає Омеляна Васильовича та зичить міцного здоров'я, невичерпної енергії, щастя, мирного неба та добробуту.

Довідково:

Омелян Васильович Коваль (псевдо «Дир», «Дем'ян») народився 24 лютого 1920 року у селі Рахиня (тепер Долинський район Івано-Франківська область). Закінчив кооперативні курси у місті Долині.

З 1938 року член ОУН. 1 липня 1941 року брав участь у проголошенні в Долині Акту відновлення Української держави. Ув’язнений гестапо та перебував у Тюрмі на Лонцького у Львові. Пізніше сидів у в’язниці Монтелюпіх у Кракові, а звідти відправлений 20 липня 1942 року до концтабору Аушвіц, з першою групою 25 українських політв'язнів, названих «Bandera Gruppe», серед яких він був наймолодшим і в якій між іншими були Василь Бандера, Степан Ленкавський і Петро Мірчук. Член редколегії таборового альманаху. Після евакуації Аушвіцу 18 січня 1945, відправлений до концаборів у Мавтгавзен, Мельк і Ебензе. 6 травня звільнений американцями.

Після Другої світової війни закінчив студії в Лювенському католицькому університеті (магістр економічно-консульських наук) і став активним громадсько-політичним діячем української діаспори у Бельгії, Європі та світі.

З 1951 по 1963 рік очолює Спілку української молоді (СУМ) у Бельгії, з 1958 протягом 20 років очолює Центральну (світову) Управу СУМ і опісля "Центральну виховну раду" СУМ. У 1962 році засновує журнал для молоді "Крилаті" і в 1964р. видавництво та друкарню в Брюсселі. Друкуються там і виховні матеріали для СУМ і книжки і часопис "Вісті" Українського Допомогового Комітету в Бельгії (УДК) - головної української громадської організації в Бельгії у другій половині ХХ століття. Від 1951 до 1987 є генеральним секретарем УДК під проводом Др. Володимира Поповича. Після від'їзду В. Поповича до Франції, очолює УДК від 1987 до 2005.

Був секретарем (1970-1991) і головою (1991-2006) Головної Ради Українських Громадських Організацій Бельгії (ГРУГОБ), одним із президентів Європейського Конгресу Українців (1992-1995) а згодом почесним головою, довголітнім членом Ради директорів Світового конгресу українців.

Омелян Коваль ніколи не вносив подання на отримання бельгійського громадянства. Мав статус біженця ООН (Женевська Конвенція). Після незалежності України попросив громадянство України, яке отримав із дружиною Іванною-Катериною Куропась у 1997 році.

У 2009 році видав "Ювілейний Альманах (1945-2005) Українського Допомогового Комітету й організованого українського громадського життя в Бельгії".

Літом 2013 року разом з дружиною Іванною повернувся до України, проживають у Львові. Дружина Іванна відійшла у вічність 15 березня 2016 року у Львові. Після відправлення св. літургії у соборі св. Юра, була похована на Личаківському цвинтарі.

16 грудня 2016 р. у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів) відбулася презентація книги Омеляна Коваля «Спомини мого життя».

 

Допитливі та активні - Олег Синютка зустрівся із молоддю Львівщини

Сьогодні, 24 лютого, у Львівському обласному молодіжному центрі голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся із молоддю Львівської області.

Підтримка молодіжних ініціатив, поїздки, відпочинок, соціальні мережі, молодіжна політика в регіоні - лише  незначна частка запитань порушених у дружній бесіді молодих лідерів і очільника області.

У неформальній обстановці Олег Синютка поділився міркуваннями про те, чого не слід забувати молоді.

«Завжди залишайтеся собою та гордіться тим, що ви – українці. Не забувайте про те, що ви молоді люди, тому не тратьте на марно час та старайтеся використовувати його з користю, адже молодість дуже швидко минає», - зазначив голова Львівської облдержадміністрації.

У межах зустрічі також розглянули питання освіти, створення нових робочих місць та відкриття нових виробничих потужностей на території Львівської області.  

Зустріч з молоддю Львівщини тривала понад годину.

Нагадаємо, що 9 грудня Олег Синютка в межах освітнього візиту «Мандрівка до міста зі змістом – Львів» голова Львівської ОДА зустрічався із молодіжними лідерами Донецької області.

 

Погіршення погодних умов: 24-27 лютого працюватимуть пункти обігріву

У зв’язку з погіршенням погодних умов у Львівській області, на час зниження температури повітря 24-27 лютого працюватимуть пункти обігріву:

Центр обліку та нічного перебування бездомних осіб на вул. Кирилівській, 3а, працює  щоденно, без вихідних, який забезпечений потребуючих гарячими напоями, харчуванням швидкого приготування, за необхідності видається одяг.

Працівники Центру обліку та нічного перебування бездомних осіб звертаються до усіх бути небайдужими і повідомляти про факти та місця перебування бездомних осіб чи скеровувати їх безпосередньо до Центру обліку та нічного перебування бездомних громадян - тел.: 233 14 79 або 233 10 49, вул. Кирилівська, 3а.

Окрім цього,  працюватимуть ще денні пункти обігріву.

Пункт обігріву за адресою вул. Личаківська, 56 працюватиме  на час значного пониження температури повітря. Пункт обігріву забезпечений гарячими напоями та харчуванням швидкого приготування.

Пункт обігріву на вул. Сербській, 15 може розмістити до 25 осіб.

У приміщенні Комунального закладу соціального захисту «Соціальний готель» на вул. Городоцькій, 163а організували пункт обігріву, який забезпечуватиме потребуючих  гарячими напоями та харчуванням швидкого приготування.

 

Учасники АТО з числа внутрішньо переміщених осіб на Львівщині отримають житло

Сьогодні, 24 лютого, голова Львівської облдержадміністрації зустрівся з учасниками антитерористичної операції з числа внутрішньо переміщених осіб.

Участь у нараді взяли заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович та член Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Микола Греков.

У межах наради Микола Греков повідомив усіх присутніх, що уже цього року у Львівській області учасники АТО з числа внутрішньо переміщених осіб зможуть отримати житло.

«Зараз ми знаємо, що у Львівській області є понад 60 осіб, які потребують у придбанні житла. Я думаю, що у цьому році більша частина людей у Львівській області зможуть його отримати», - зазначив Микола Греков.

Зазначимо, що таких осіб на території Львівщини налічується 64.

«Львівська область готова у якомога коротші терміни, після погодження відповідних нормативних документів, забезпечити усе від нас залежне для того, щоб закупити житло для учасників АТО з числа внутрішньо переміщених осіб», - зазначив Олег Синютка.

У свою чергу Наталія Федорович  повідомила присутніх про те, що у 2018 році утримуються дві нові бюджетні Програми, які стосуються житла, виділення компенсації для придбання житла. На ці Програми передбачили фінансовий ресурс у розмірі 25 мільнів гривень, які скерують на надання житла для учасників АТО з числа внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, що у цьому році Львівська обласна державна адміністрація прийняла в обласному бюджеті Програму щодо надання допомоги учасникам АТО з числа внутрішньо переміщених осіб.

Відтак, передбачена грошова допомога у розмірі 8 тисяч гривень на кожну таку сім’ю.

 

79 одиниць снігоприбиральної техніки очищують дороги Львівщини від снігу

За оперативною інформацією департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА, станом на 24 лютого, на автомобільних дорогах Львівщини працює 79 одиниць техніки.

З метою утримання доріг у належному стані використали 306,3 т піщано-сольової суміші.

"Також до робіт з очищення автомобільних доріг від снігу залучили 187 робітників. Ми просимо мешканців нашої області, а також гостей звертатися на гарячу області "112" у разі виявлення нерозчищених або непосипаних доріг", - зазначив т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло.

Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху.

 

 

23.02.2018

 

Городоччина фестивальна – торік в районі відбулось два масштабні фестивалі

У 2017 році на Городоччині відбулись два масштабні фестивалі. Це - український щорічний музичний фестиваль «ZAXIDFEST» та благодійний рок-фестиваль Woodstock Ukraine. Про це сьогодні, 23 лютого, під час звіту, розповів голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк.

Окрім того, в районі торік провели 2061 тематичних вечорів, 161 концертів та вистав, 47 виставок декоративно-прикладного мистецтва, 275 театралізованих свят, заходів для дітей, 878 вечорів відпочинку для молоді, ХIII Міжрегіональний фестиваль- конкурс мистецтва Закерзоння «Пісні незабутого краю», І «Етно-фестиваль гостинності». Загалом - 3 433 культурні заходи.

Також провели реконструкцію та капітальні ремонти 10 об’єктів культури на суму 2362,9 тис грн.

 

Торік на Городоччині відкрили відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Торік, у Городоцькому районі на Львівщині, у територіальному центрі обслуговування відкрили відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів. На сьогодні на обслуговуванні установи перебуває 24 дитини з інвалідністю. Про це сьогодні, 23 лютого, під час звіту, розповів голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк.

Також, як зазначив Володимир Ременяк, в районі розвинутий волонтерський рух. Зокрема вже понад 200 волонтерів долучаються до допомоги одиноким непрацездатним громадянам похилого віку та людям з інвалідністю. Волонтерські осередки діють в м. Городку, м. Комарно та с. Суховоля, та допомагають бійцям АТО та дитячим будинкам.

Додамо, що торік на Городоччині надали 3 813 допомог сім’ям з дітьми на загальну суму 50 130,7 тис грн, 902 допомоги малозабезпеченим сім’ям на суму 15 764,4 тис грн, 925 допомог особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю на суму 17 843,9 тис грн, 309 допомог на догляд за особою з інвалідністю 1 та 2 групи на суму 6 693,2 тис грн., допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, в будинках сімейного типу та прийомних сім’ях на суму 961,2 тис грн, 2719 разових допомог до 5 травня ветеранам війни на суму 2 151,1 тис грн, допомогу на оздоровлення, компенсацію на харчування та оплату додаткових відпусток громадянами, які постраждали від   Чорнобильської  катастрофи на суму - 438,5 тис грн.  

 

У Городоцькому районі торік реконструювали та провели ремонти у понад 100 об’єктах соціальної інфраструктури

У 2017 році у Городоцькому районі на Львівщині провели будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти на 101 об’єкті. Роботи провели на  суму - 52 203,5 тис грн.

Зокрема добудували вже до існуючих корпусів терапевтичний корпус на 50 ліжок Городоцької центральної районної лікарні.

«Тут буде розміщено неврологічне, кардіологічне, реанімаційне відділення, а також томограф. Близько 1700 осіб в рік з Городоцького та прилеглих районів зможуть отримати якісну медичну допомогу», - розповів голова Городоцької РДА Володимир Ременяк.

На ці будівельні роботи освоїли 6 415,8  тис грн, з них коштів ДФРР – 3 626,7 тис грн, субвенції з державного бюджету – 2 418,2 тис грн, районного бюджету – 370,9 тис грн.

Також торік збудували ДНЗ в смт Великий Любінь проектною потужністю  – 150 дитячих місць. Освоїли - 11 767,5 тис грн.

 

Торік на Городоччині відремонтували понад 57 кілометрів доріг

Упродовж 2017 року у Городоцькому районі на Львівщині відремонтували 57,8 км дорожнього покриття на суму 405,9 млн грн. Про це сьогодні, 23 лютого, під час звіту, розповів голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк.

Зокрема провели капітальні ремонти автомобільної дороги «Львів-Самбір-Ужгород» на ділянці від межі Городоцького району до м.Рудки протяжністю 26 км та автомобільної дороги «Миколаїв–Городок–Жовква–К.Бузька–Бібрка» від межі Городоцького району до м.Комарно протяжністю 9км.

Окрім цього, здійснили середній поточний ремонт доріг загального користування: Городок – Малий Любінь, Великий Любінь – Комарно, Мильчиці – Вишня, Городок – Угри, Зушичі – Воля Бартатівська, Кліцько – Підзвіринець, Коропуж – Романівка, Городок – Зелений Гай, Попелі – Градівка, Мшана – Суховоля.

Також провели ремонт комунальних доріг протяжністю 2, 5км, зокрема вул. Л. Українки у м. Городок, вул. Вчительська у смт. В.Любінь, вул. Щирецька у м. Комарно, вул. Центральна у с. Галичани, вул. Яблунева у с. Стоділки.

Загалом торік на Городоччині провели капітальний ремонт доріг державного значення протяжність – 35км, середньо-поточний ремонт доріг загального користування протяжністю – 20,2 км,  та капітальний ремонт комунальних доріг протяжністю – 2,5 км. 

 

Для школярів Городоччини торік закупили 2 шкільні автобуси

У 2017 році для школярів Городоччини придбали 2 автобуси «Школярик» на суму 3360 тис грн. Зокрема з обласного бюджету виділили – 2550 тис грн, районного бюджету – 810 тис грн.

Також торік продовжили будівництво 3 шкіл – ЗОШ у с. Суховоля, с. Братковичі та с. Дубаневичі. Освоїли - 10 241,9 тис грн. Про це сьогодні, 23 лютого, під час звіту розповів голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк.

У напрямку дошкільної освіти завершили капітальний ремонт нежитлового приміщення під ДНЗ в с. Долиняни та відкрили дві нові групи для дошкільнят в Городоцькому НВК №5, що дозволило залучити до навчання 50 дошкільнят.

Також торік провели ремонт водопроводу у Заверещицькому НВК, Березецькій ЗОШ та Градівській ЗОШ, завершили капітальний ремонт Вишнянської ЗОШ І-ІІ ст.

Окрім цього, у 15-ти навчальних закладах замінили віконні блоки на енергозберігаючі металопластикові, провели капітальний ремонт дахів у Грімненській ЗОШ, Шоломиницькій ЗОШ , Добрянський НВК.

 

У 2017 році обсяг промислової продукції на Городоччині зріс на понад 25 %

Торік темп зростання обсягу реалізації промислової продукції у Городоцькому районі на Львівщині у порівнянні з 2016 роком становив 25,6%. Про це сьогодні, 23 лютого, під час звіту розповів голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк.

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами Городоцького району в 2017 році склав 2027,2 млн грн, що становить 2,5% від загальнообласного показника.

У промисловому комплексі району 99,6% від усієї реалізованої продукції займає продукція переробної галузі. Зокрема: 37 % -  виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів  (ТзОВ «Яблуневий Дар», ТОВ «НВП «Абсолютний Стандарт»», ТзОВ «Хінкель-Когут»), 29,6% -  виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (ТзОВ «Ельпласт-Львів», ТзОВ «Інсталпласт», ТзОВ «Грин-ПЕТ», ТзОВ «Озон», ТзОВ «Керамбуд»), 24,4% -текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (ТзОВ «Бадер Україна», ДП «Сан-Гарден»).

 

Звіт Городоцької РДА - торік в районі створили понад 800 нових робочих місць

Сьогодні, 23 лютого, про роботу проведену у 2017 році, прозвітував голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк. Участь у звіті взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. 

Зокрема, як розповів Володимир Ременяк у 2017 році на Городоччині створили 811 нових робочих місць. 

«Торік ми організували кваліфікований супровід 19 інвесторів на всіх етапах підготовки та реалізації проекту. Обсяг прямих іноземних інвестицій з наростаючим підсумком з початку інвестування у Городоцькому районі зростає та становить 15,7 млн доларів. Темп зростання обсягів прямих іноземних інвестицій у районі  становить 9,7%»,  - зазначив Володимир Ременяк.

Обсяг капітальних інвестицій за 9 місяців 2017 року на Городоччині склав 386,8 млн грн. Темп його зростання  у порівнянні з відповідним показником 2016 року становить 3%.

 

У Трускавці відбудеться чемпіонат України з гірських автоперегонів

Наприкінці березня на Львівщині відбудуться 1 та 2 етап автоперегонів «Гран-Прі Трускавця».

Про це сьогодні йшлося на засіданні організаційного комітету з підготовки та проведення змагань.

Змагання складатимуться з 2-х днів і відкриються 23 березня урочистим заходом на центральній площі Трускавця. Перший етап Чемпіонату України з гірських перегонів стартує вулицями міста 24 березня.

Суть гірських перегонів полягає у швидкісному підйомі. Перед стартом відбудеться ознайомлення з трасою та кваліфікаційні заїзди. До заліку результату перегонів ідуть по два з трьох кращих фінальних заїздів кожного з учасників.

Оскільки траса змагань проходить через центр міста, на період змагань буде обмежено рух пішоходів певними ділянками і перекрито автомобільне сполучення.

 

Ще одна дитина, позбавлена батьківського піклування, знайшла сім'ю

22 лютого у м. Трускавець у прийомну сім’ю влаштували дитину, позбавлену батьківського піклування.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

За його словами, у цій прийомній сім’ї вже виховується 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, одна з яких є рідною сестрою влаштованій дитині.

Зазначимо, що у м. Трускавець функціонує дві прийомні сім’ї, у яких виховується 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

На Львівщині відбудеться відкритий чемпіонат Львова з баскетболу

«Відкритий чемпіонат Львова з баскетболу» на вихідних  знову збере всіх учасників на матчі чергового, десятого туру.

У суботу, 24 лютого, на паркеті зійдуться БК «Солевари» з Дрогобича та «Lviv Warriors». Також виявлятимуть сильнішого БК «Львів»-УАД та BC «VitaAgro» - учасники всеукраїнських змагань в межах Першої ліги. Початок матчів о 14:15 та 15:45.

Наступного дня відбудеться ще два матчі. Об 11:20 силами поміряються БК «Скіф»  та BC «SemiPro». Заключним матчем туру стане протистояння БК «Пивомани» та «EliteClub», який розпочнеться о 13:00. Усі матчі проходять на паркеті ОДЮСШ, що в Стрийському парку.

Центральний матч туру – протистояння двох команд, що представляють Львів на всеукраїнському рівні. БК «Львів»-УАД та BC «VitaAgro» підходять до очної зустрічі із різним настроєм. Якщо перші – лідери і прагнуть продовжити переможну серію, то для других матч – шанс піднятись вище свого 5 місця в турнірній таблиці. 

 

Найкращий захист від кору - вакцинація

У Львівській області станом на 23 лютого на кір захворіло 538 осіб, з них 397  дітей (згідно первинних діагнозів).  З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 308 осіб, з них 209 дітей.

Найбільше випадків зареєстровано у м.Львові – 286 осіб, з них 220 діти.

Дієвим профілактичним засобом є щеплення. Його можна зробити як  дітям, так і дорослим. 

Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Спеціального лікування нема. 

 

Уряд полегшив процедуру закупівлі продукції львівського «Електрону»

Виробникам автобусів, трамваїв і тролейбусів, в тому числі львівському заводу «Електорон», полегшили участь у публічних закупівлях. Про це повідомив під час робочої поїздки у Львівську область Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

«Під час публічних закупівель замовники не могли попередньо оплатити транспорт, де строк поставки виходив за межі поточного бюджетного року. Це ускладнювало роботу виробників і зменшувало можливості для замовників, які хотіли б закупити новий транспорт. Тепер ми врегулювали цю норму, щоб підтримати національного виробника та сприяти оновленню транспорту умістах. Якщо купити для міст України 100 трамваїв та 50 автобусів чи навпаки, то 60% локалізації виробництва дозволяє повернути в місцеві бюджети мінімум 90 млн грн, - наголосив Степан Кубів.

За словами Степана Кубіва, раніше замовники могли здійснювати передоплату при закупівлях трамваїв, тролейбусів, автобусів, електробусів та інших транспортних засобів тільки у тому випадку, якщо вони будуть поставлені упродовж поточного бюджетного періоду. Постачальники, зазвичай, не могли виготовити замовлення вчасно, не могли бути впевнені у тому, як закінчиться закупівля і розпочати виготовлення продукції наперед.

Нагадаємо, у лютому 2017 року Уряд вже ухвалив рішення щодо збільшення обов’язкового авансового платежу за поставки тролейбусів, автобусів, електробусів та трамваїв до 70%, а також збільшив строки, за які виробник може поставити продукцію комунальному підприємству. 

 

Представників малого та середнього бізнесу запрошують на тренінг

Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України спільно з Проектом USAID "Трансформація фінансового сектору" проводить тренінг для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта».

Тренінг відбудеться 26 лютого на вул. Коперника 18а о 10:00.

Тренінг буде зосереджений саме на практичних інструментах та прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств, а тому буде корисним тим, кого цікавить як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку, як отримати обладнання та мати привабливий баланс для банків,а також що є вигідною альтернативою банківському кредиту.

Для охочих взяти участь у навчанні треба зареєструватися за посиланням

 

Рука допомоги: цьогоріч збільшили суму виплати учасникам проекту

Цьогоріч учасникам проекту “Рука допомоги”, який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку збільшили суму фінансової допомоги на започаткування власної справи  до  70 тис гривень.  

Про це повідомила сьогодні під прес-конференції заступник начальника управління - начальник відділу оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин Львівської ОДА Любов Жук.

“Пілотний проект “Рука допомоги” передбачає три напрями підтримки малозабезпечених та переселенців - це працевлаштування таких осіб, залучення до громадських робіт, і надання фінансової допомоги на відкриття власної справи. Цьогоріч суму фінансової допомоги збільшили до 70 тис. гривень. Це безвідсоткова допомога, і що важливо, сума до повернення при цьому зменшується на суму сплачених за три роки податків. Якщо ж учасник пілотного проекту працевлаштує на своєму підприємстві двох осіб з числа малозабезпечених чи вимушено переміщених осіб, то кошти повертати взагалі не потрібно”, – розповіла Любов Жук.

За словами Любові Жук, з моменту дії проекту у Львівській області нову роботу знайшли 221 осіб, 23 особи залучили  до участі в громадських роботах. Ще 41 колишніх безробітних малозабезпечених отримали позитивне рішення про надання поворотної фінансової допомоги, з них 20 - вже отримали фінансування на відкриття власної справи.

Цьогоріч долучитись до проекту можуть і мешканці трьох об'єднаних територіальних громад.

“Уряд продовжив строк дії пілотного проекту до кінця 2018 року, окрім пілотних областей, а саме Львівської, Полтавської, Харківської, цьогоріч приєднається ще три ОТГ у Житомирській, Чернігівській та Донецькій областях”, – зазначила координатор з комунікаційної роботи проекту “Рука допомоги” Інна Шинкаренко.

Свої бізнес-ідеї учасники проекту реалізували у різноманітних напрямках. Це вирощування квітів, відкриття ветеринарного кабінету, піцерії, виготовлення сирів.

““Рука допомоги” – це проект, який підштовхнув реалізувати свої мрії швидше, ми з чоловіком захистили бізнес- проект, отримали 64 тис гривень фінансової допомоги і відкрили  крамницю “Антураж”, у якій можна придбати ікони, вишиванки, вироби ручної роботи і плануємо розвивати цю справу”, – розповіла учасниця проекту Катерина Новицька.

Загалом у 2017 році учасниками проекту стали понад 600 членів малозабезпечених сімей та переселенців, які мешкають в області.

 

Дошкільнята Бродівщини навчилися виготовляти квіти з паперу

Екоосвітяни Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели для дошкільнят ДНЗ №1 м.Броди, що у Львівській області, екологічно-освітній захід «Гіацинти – весняні квіти» – майстер-клас з виготовлення первоцвітів із гофрованого паперу.

На початку заходу працівники парку розповіли вихованцям садочка про перші квіти, які проростають з-під снігу, їх природоохоронну цінність. Також діти послухали розповідь про Червону книгу України, її роль та значення. 

Після розповіді, працівники НПП «Північне Поділля» провели для дошкільнят майстер-клас з виготовлення гіацинтів із гофрованого паперу. За результатами наполегливого старання під час майстер-класу малюки зуміли створити прекрасні композиції і кожен із них подарує свій витвір найдорожчій людині – своїй мамі.

 

Діти з Львівщини оздоровлюватимуться у центрах «Артек» та «Молода гвардія»

Цього тижня, 117 дітей, що належать до пільгових категорій населення, поїхали оздоровлюватися до Міжнародного дитячого центру «Артек» та Українського дитячого центру «Молода гвардія».

У дитячих центрах діти перебуватимуть 21 день.

Метою зміни в МДЦ «Артек» є формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, ідеалів свободи, соборності та державності. Під час зміни діти будуть залучені до різноманітних програм інноваційного освітнього та культурно-мистецького центрів, дитячих студій спортивно-туристичного спрямування, фестивалів, конкурсів, тощо.

Основними завданнями програми зміни є історична ретроспектива боротьби українського народу за свою незалежність та волю, свобода як основна особистісна та державна цінність, визвольні змагання українського народу в минулому та сьогоденні.

Головними подіями зміни будуть: круглий стіл «Пам’яті Небесної Сотні»; дискусійний клуб патріотичного спрямування «Свобода як основна особистісна та державна цінність» та Фестиваль патріотичної пісні.

Діти відвідають історичні місця визвольних змагань та вшанують пам’ять героїв Небесної сотні.

В УДЦ «Молода гвардія» ігрова модель зміни представлена у вигляді Академії сучасного українства «Україна починається з тебе», що передбачає ряд  освітньо-виховних заходів різного рівня та форми реалізації, що сприятимуть збагаченню знань дітей з історії нашої держави, мотивуватимуть до саморозвитку, самовдосконалення та активної громадянської позиції, будуть націлені на формування екологічної свідомості та набуттю навичок здорового способу життя.

У рамках зміни пройде цикл тематичних заходів із вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні: кінолекторій з подальшим обговоренням фільму «Майдан – духовний простір нації», урок мужності «Герої вільного народу», флеш-моб «У єдності наша сила», вечір пам’яті «Герої не вмирають».

Для отриманням путівок необхідно звертатися до структурних підрозділів з питань  соціального захисту населення районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міст обласного значення за місцем проживання. Довідка за тел. 032 255-44-53

 

Морози на Львівщині: як уникнути переохолодження

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології,  у зв'язку з надходженням холодної арктичної повітряної маси, на Львівщині протягом 24-27 лютого 2018 року очікується значне зниження температури атмосферного повітря, а саме:

24 лютого - вночі 10-15, місцями 18-200 морозу; вдень 5-10 морозу;

25 лютого - вночі 13-18, місцями 21-23 морозу; вдень 8-13 морозу;

26 лютого - вночі 16-21, місцями 24-27 морозу; вдень 10-15 морозу;

27 лютого - вночі 14-19, місцями 22-25 морозу; вдень 8-13 морозу.

За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням.

Щоб уникнути цього необхідно:

- насамперед, не зловживати спиртними напоями;

- обмежити перебування на вулиці та пересування поза межами населених пунктів, особливо після вживання спиртних напоїв;

- відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів;

- для перебування на вулиці використовувати відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові), лице і руки змастити жирним кремом або риб’ячим жиром;

- за можливості відмовитись на період стійких морозів від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності - користуватись громадським транспортом.

У разі, якщо Ви запланували подорож автомобілем у ці дні, завчасно подбайте про наступні речі:

  • необхідно вчасно замінити шини на “зимові”  і обов'язково якісні; 

  • взяти із собою начиння для підзарядки акумулятора, мішечок піску, трос; 

  • обов’язково теплий одяг, навіть якщо ви не збираєтесь надовго виходити із авто;

  • термос із гарячими напоями (кавою, чаєм);

  • повністю заряджений мобільний телефон із достатнім залишком коштів на рахунку – для екстрених дзвінків.

Попередьте про заплановану подорож своїх рідних, друзів або тих, до кого Ви збираєтесь їхати, та періодично підтримуйте з ними телефонний зв'язок.

Пам’ятайте про короткі номери для звернення за допомогою “101” та “112”.

 

Львівський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення відзначив 20-ліття

Сьогодні, 23 лютого, Львівський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення відзначив своє 20-ліття. Диспансер надає амбулаторно-поліклінічну, консультативно-діагностичну допомогу населенню постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС.

Із ювілеєм працівників закладу привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Хочу привітати вас із дорогою, яку ви вже пройшли, дорогою в 20-ть років. Дякую вам за те, що ви своєю працею рятували і продовжуєте допомагати тим людям, які у 1986 році ціною власного життя та здоров’я проявивши героїзм врятували мільйони життів», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.  

Львівський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення працює з лютого 1998 року.

«Перше завдання, яке я поставив перед собою і перед медичним персоналом, що це мають бути медики високої медичної кваліфікації, а також з теплою душею і добрим серцем. Адже я знав, що люди, які потерпіли від аварії на ЧАЕС, потребують особливого підходу. І сьогодні медичний заклад, на мою думку, є найкращим по медичному обслуговуванню чорнобильців», -  розповів перший лікар диспансеру Петро Яковлєв.

В диспансері працює поліклінічне відділення, ведеться амбулаторний прийом за 16-ма лікарськими спеціальностями, кабінет УЗД, ендоскопічний кабінет, кабінети функціональної діагностики, клініко-біохімічна лабораторія, маніпуляцій ний кабінет, кабінети фізичної реабілітації та фізіотерапії, відділення медичної статистики та ведення Національного реєстру.

На диспансерному обліку знаходиться 6 955 постраждалих.  

 

Рейтинг районів Львівщини – найкращі Стрийський, Городоцький, Пустомитівський

У рейтингу районів на Львівщині лідерами є Стрийський, Городоцький, Пустомитівський райони.

Такі результати оприлюднили сьогодні, 23 лютого, під час наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення.

За словами директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Романа Филипіва, у той же час аутсайдерами у цьому рейтингу стали Сколівський, Турківський  та  Старосамбірський райони.

Серед міст обласного значення рейтинг очолює Трускавуць та Моршин, останні місця посіли Дрогобич та Червоноград.

Як зазначив Роман Филипів, серед основних критеріїв у роботі райдержадміністрацій та міських виконкомів, на основі яких сформовано рейтинг, є фінансові показники, робота промислової галузі, охорони-здоров’я, розвиток культури, дошкільна та позашкільна освіта, ринок праці, інвестиції, якість освіти. 

 

На Городоччині запрацювали нові виробничі потужності текстильного підприємства

Сьогодні, 23 лютого, у Городку на Львівщині дали старт новим виробничим потужностям підприємства “Сан Гарден”.

Участь у відкритті взяли Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, керівництво та працівники підприємства ДП “Сан Гарден” є частиною великої європейської групи SUN GARDEN – німецької компанії з виробничими потужностями у країнах Східної Європи, яка є лідером на ринку виробництва ліжок, матраців, домашнього текстилю і декору.

В Україні ДП “Сан Гарден” виробляє ковдри, подушки та наматрацники.

«Львівська ОДА створила сприятливі умови інвестицій в Україну та Львівщину, зокрема у Городоцький район. 4 мільйони 300 тисяч гривень інвестицій у підприємство. Сьогодні дано факт запуску нового обладнання: інноваційного, інвестиційного, сучасно модернізованого. Це посилить та подвоїть експорт продукції на ринки Європи. 100% продукції йде на експорт – це безпека нашої грошової одиниці, гарантії ринку та ріст економіки через осучаснення та модернізацію», - наголосив Степан Кубів.

Окрім того він додав, що в єдності - сила та перемога не лише нашої країни, але й економіки.

Основними ринками збуту продукції підприємства є Німеччина, Польща, Скандинавія.

«Підтримка Президента та Уряду України дає нам можливість продовжити темп 2017 року. Кожного тижня у 2018 році на Львівщині відкривають два нових виробництва. Ми впевнені, що це дасть нам можливість підняти заробітну плату та найголовніше – повернути людей, які сьогодні шукають щастя за кордоном. Я дякую Уряду за послідовну підтримку товаровиробника та за сприятливий інвестиційний клімат, який нам вдається реалізовувати на Львівщині», - зазначив Олег Синютка.

На ринку Львівщини ДП “Сан Гарден” працює з 2004 року. У 2017 році компанія ввела в експлуатацію новий цех з виробництва матраців.

Сума залучених інвестицій у новозбудований цех становить понад 4 млн євро.

Станом на 31.12.2017 року, у компанії працює 131 робітник. Середньомісячна заробітна плата - 8000 грн.

Варто зазначити, що у 2018 році компанія планує додатково працевлаштувати до 100 працівників.

 

У Палаці Потоцьких презентують виставку «Венеція – стан душі»

Уперше експонуватимуться разом живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України. 

Твори найкращих ведутистів Франческо Ґварді, Бернардо Беллотто, Луки Карлеваріса, Каналетто вражають рівнем майстерності. Портретна галерея захоплює глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П'єтро делла Веккіо та інших.

Відкриття виставки «Венеція – стан душі» відбудеться 24 лютого 2018 року о 17.00.

 

Головам ОТГ роз`яснили як подолати дефіцит місцевих бюджетів

Сьогодні, 23 лютого, відбулася нарада першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського із головами об’єднаних територіальних громад області.

На нараді порушили питання затвердження бюджетів, проведення заходів щодо подолання дефіциту місцевих бюджетів на оплату праці та оптимізацію чисельності працюючих бюджетних установ.

«Якщо говорити про обласний бюджет минулого року, то темпи його виконання та перевиконання дозволили нам багато чого втілити. А темпи приросту добавлених показників 2017 року вищі, ніж середні по Україні. Це дозволяє стверджувати, що реформа децентралізації дала свої результати», - зазначив Ростислав Замлинський.

Окрім того, в межах зустрічі зупинились на реалізації інфраструктурних проектів об’єднаними територіальними громадами, закцентували увагу на освітній субвенції, що має бути скерована на розвиток освітнього середовища та нагадали представникам ОТГ про семінари та тренінги для інспекторів праці.

Голови територіальних громад також мали змогу поставити запитання керівникам профільних департаментів та отримати фахове роз’яснення з різних питань.

 

Майже 14 млн гривень - на придбання житла для дітей-сиріт Львівщини

Сьогодні, 23 лютого, за участі заступника голови обласної державної адміністрації Оксани Стоколос – Ворончук відбулось засідання обласної комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області.

На засіданні комісії розглянули пропозиції щодо придбання житла для одинадцяти осіб зазначених категорій у Жовківському, Кам'янка – Бузькому та Перемишлянському районах.

Остаточне рішення щодо придбання житла, приймуть після обстеження членами обласної комісії зазначених об'єктів.

На придбання житла для дітей-сиріт з Львівщини виділили майже 14 млн грн з державного бюджету, в обласному бюджеті на купівлю житла передбачено 6,9 млн грн.

 

Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів відвідав Музей Героя Небесної Сотні Івана Бльока

Сьогодні, у межах робочої поїздки на Львівщину Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та голова Львівської ОДА Олег Синютка  відвідали Музей Героя Небесної Сотні Івана Бльока у Городку.

Степан Кубів ознайомився із експозицією музею, яка складається із стендів, присвячених Майдану, світлин та особистих речей Івана Бльока. Перший віце-прем’єр-міністр України подарував книжки Музею. 

У музеї знаходяться такі експонати особистих речей Героя  України Івана Бльока: воєнний білет, мисливський білет, гаманець, особиста  сумка, окуляри, саморобний бронежилет, каска, зірка Героя України, медаль від Філарета, к ниги про Небесну  Сотню тощо.

Зазначимо, музей відкрили 24 серпня 2017 року до Дня Незалежності України. 

Довідково:

Іван Бльок - підприємець, учасник Євромайдану. Помер від кулі снайпера на вулиці Інститутській, є одним із загиблих протестувальників, названих «Небесною сотнею». Герой України.

 

Підтримував і буду підтримувати українського, а особливо львівського товаровиробника, - Олег Синютка

Про це сьогодні, 23 лютого, заявив на брифінгу голова Львівської ОДА Олег Синютка під час огляду виробничих потужностей ПАТ «Концерн Електрон» спільно з Першим Віце-прем'єр-міністром України Степаном Кубівим.

"Це антиукраїнська політика тих очільників, які хочуть сьогодні на терени Львова та України привести машинобудівну закордонну продукцію, а не ту, яка виробляється на концерні "Електрон". Я вважаю, що це є неприпустимо. Це шовінізм у економіці та просування антиукраїнських речей у економіку", - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, він додав: " Я переконаний, що суспільство сьогодні спільно з Урядом повинно об'єднатися на підтримку українського та, зокрема, львівського товаровиробника. Адже на наших просторах повинні їздити «електрони», а на наших дорогах  не припустимо лобіювати виробників інших країн".

 

Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів ознайомився із роботою ПАТ “Концерн Електрон”

Сьогодні, 23 лютого, Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у межах робочої поїздки на Львівщину ознайомився із роботою ПАТ “Концерн Електрон”.

"Спектр країн, які сьогодні є в кооперації, говорять про те, що  наші освічені люди можуть формувати конкурентну продукцію. Якщо купити для міст України 100 трамваїв та 50 автобусів чи навпаки, то 60% локалізації виробництва дозволяє повернути в місцеві бюджети 90 млн грн. Важливим також те, що для автобуса, трамвая і електроавтобуса повинні бути якісні сервісні центри. Наш електроавтобус, який відповідає принципам зеленої енергетики говорить про те, що екологічний технологічний інноваційний підхід відповідає євростандартам. Випробування показали, що він економнійший в 10 разів від дизеля. 200 грн треба для того щоб електробус їздив 24 години, тоді як авто на паливі потребує 2,5 тис грн. Це свідчить про пріоритетність. Ми не повинні купувати вживані автобуси що побували на дорогах європи, а робити ставку на виробництво українського товару", - зазначив Степан Кубів.

Підприємство спеціалізується на виробництві продукції науково-технічного, промислового та побутового призначення. Концерн «Електрон» успішно впроваджує виробництво інноваційних продуктів та технологій в галузі автомобільного та електротранспортного машинобудування.

Країни, які є найбільшими експортерами продукції – Білорусія, Китай, Німеччина, США, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Болгарія, Корея, Румунія, Франція.

"Ми пишаємось відродженням електрону. Так само як Антонов наш флагман в повітрі, то електрон наш флагман на шосе. Це майже тисяча працівників в півтори рази вища від середньої по області зарплата, це десятки мільйонів сплачених податків та реальне сполучення існуючого бізнесу та тої кваліфікованої частини суспільства та молодих людей випускників ПТУ. На базі електрону відбулась спільна нарада машинобудівників із представниками профтехучилищ і бачимо молодь, яка проходить тут виробничу практику і які стануть основою нашого економічного зростання та зупинить відтік молоді за кордон", - наголосив Олег Синютка.

В сукупності на підприємствах корпорації працевлаштували 756 працівників.

"За останні п’ять років ми отримали абсолютно сучасне законодавство, імплементоване до європейського. Наша продукція є високотехнологічна, конкурентоспроможна на ринках і щоб далі рухатись нам потрібно забезпечити державні цільові програми у цих напрямках. Ми сьогодні маємо можливість виготовляти технологічно нову продукцію, на нашій продукції усі категорії людей мають безпечно пересуватись. Я закликаю усіх переходити до українських виробників", – зазначив директор ПАТ “Концерн Електрон” Юрій Бубес.

 До складу концерну входять кілька підприємств, зокрема: ТзОВ СП «Електронтранс» - виробництво міського електротранспорту – низькопідлогових трамваїв, тролейбусів та електробусів підвищеної комфортності.

Також СП ТОВ «Сферос-Електрон», що спеціалізується на автономних рідинних підігрівачів, ресиверів, паливних баків, кермових колонок для транспортних засобів. Встановлення кліматичних систем, вентиляційних та сонячних люків, завод «Полімер-Електрон»  - виготовлення виробів різного рівня складності з полімерних матеріалів та пінополістиролу. Інструментальне виробництво. 

 

На Золочівщині діти із екоосвітянами виготовляли годівнички

Працівники відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» організували та провели спільно із школярами Червоненської ЗОШ та ліцеїстами Золочівського економічного ліцею Львівської області екологічно-освітній захід «Годівничка для птахів своїми руками».

З огляду саме на вторинне використання предметів екоосвітяни виготовляли годівнички з пластикових пляшок, консервних банок та годівниці-пряники. Годівниці видались досить оригінальні та стильні. 

До слова, департамент екології в організував флешмоб у навчальних закладах області, в межах якого  проводять екологічні уроки на тему «Допомога пташкам взимку», майструють колективно годівнички та розміщують їх на шкільних подвір’ях та на території дошкільних навчальних закладів.

 

На Городоччині презентують театралізоване військово-історичне дійство «Вовчухівська офензива»

25 лютого у селі Вовчухи Городоцького району відбудеться театралізоване відтворення бою Галицької Армії проти польських підрозділів. Захід присвячений 100-річчю проголошення Західної Української Народної  Республіки та вшануванню пам’яті загиблих вояків.

Відтак, о 10:00 год  проведуть Службу Божа в сільських храмах села Вовчухи. Опісля, відбудеться панахида за загиблими вояками Галицької Армії на сільському кладовищі.

О 14:00 год презентують театралізоване військово-історичне дійство «Вовчухівська офензива». Театралізоване військово-історичне дійство розпочнеться о 14:00 біля місцевого Народного дому.

Організатори заходу ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» та Львівська обласна державна адміністрація.

 

Ветеран лижного спорту Львівщини Оксана Заліско – серед кращих в Кубку світу з марафонських лижних перегонів

У Німеччині завершилися змагання за Кубка Світу з лижних перегонів на марафонській дистанції (45 км).

Успішно на трасах Обераммергау виступила представниця Львівщини Оксана Заліско, яка зайняла 2 місце в особистому заліку серед спортсменок вікової групи Д-60 з результатом 02:42:20  класичним стилем.

Загалом у змаганнях взяли участь 866 учасників на дистанціях класичного стилю та 420 учасників на дистанціях вільного стилю, які представляли команди 21 країни світу. 

 

Визначили переможців Всеукраїнського юнацького турніру з тенісу «Зимовий Трускавець»

З 19 по 23 лютого у м. Трускавець, в ігрових залах дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» та санаторію «Карпати» проводили  ХVІ Всеукраїнський юнацький турнірі з тенісу «Зимовий Трускавець» серед юнаків і дівчат до 12 та до 16 років.

Цього року учасниками турніру були тенісисти з 14 міст ( 7 областей України ): Донецьк, Дніпро, Одеса, Київ, Хмельницький, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Хуст, Мукачево, Свалява, Львів, Стрий, Трускавець.

За результатами проведених поєдинків призерами та переможцями Всеукраїнського турніру з тенісу «Зимовий Трускавець» стали:

Одиночний розряд:

Хлопці  до 16 років: 1 місце – Шолош Лев (Львів); 2 місце – Медюх Марко (Стрий); 3 місце – Шолудько Іван (Львів); 

Хлопці до 12 років: 1 місце – Колесниченко Олександр (Львів); 2 місце – Риштий Павло (Трускавець); 3 місце – Гнідець Віталій (Львів);

Дівчата до 16 років: 1 місце – Микитин Яна (Трускавець); 2 місце – Граб Еліна (Чернівці);  3 місце – Карпяк Вікторія (Трускавець);

Парний розряд:

Хлопці до 12 років: 1 місце – Колесниченко Олександр / Явір Данило (Львів); 2 місце – Гойда Юрій (Рівне) / Риштий Павло (Трускавець); Дівчата до 16 років: 1 місце – Микитин Яна / Карпяк Вікторія (Трускавець); 2 місце – Балушинська Вікторія / Чад Каріна (Львів).

 

Триває робота з напрацювання нормативно-правової бази, яка регулюватиме сферу управління відходами

Триває робота над підготовкою національного та регіональних планів і нової законодавчої бази, що дозволить втілити на практиці доктрини Національної стратегії управління відходами, яку було ухвалено Урядом у 2017 році.

Стратегія сформувала  нову державну політику вирішення проблем з відходами. Станом на сьогодні триває робота над підготовкою національного та регіональних планів щодо практичної реалізації Стратегії.

Крім того, у Мінприроди триває робота з напрацювання нової нормативно-правової бази, яка регулюватиме сферу управління відходами.

Нагадаємо, у 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

Нова Стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також Стратегією передбачено впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

 

У Народному домі Золочівщини відкрили перший в районі Молодіжний центр

У селі Струтин Золочівського району у Народному домі урочисто відкрили перший в районі Молодіжний центр.

У приміщенні Молодіжного центру встановили комп’ютерне обладнання та апаратуру для проведення молодіжних заходів.

Центр сприятиме формуванню творчого і  професійного   розвитку молоді, залучення активної  молоді  до продукування  нових програм та ініціатив, спрямованих на розвиток сільської громади.  

Для запрошених гостей виступали молодіжні ансамблі, учні та молоді вчителі Струтинської загальноосвітньої школи I-II ступенів. 

 

У Славському відбудеться Кубок із гігантського слалому

У Славську протягом останніх років відбувається «Кубок Славська». Це гірськолижні змагання, в яких можуть брати участь всі, хто зареєструється протягом лютого.

До змагань закликають долучатися місцевих жителів, гостей селища, всіх хто цікавиться гірськолижним спортом. До організації долучається Славська селищна рада, спортивна школа «Динамо», оперативно-рятувальна служба та спонсори.

Змагання організовує спортивна школа. У 2017 року кількість учасників сягала 80, а перший «Кубок Славська» відбувся  у 2002 році. Змагання відбудуться на горі Тростян, членський внесок – 150 грн.

 

 

22.02.2018

 

Завершився конкурс з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства

Сьогодні, 22 лютого, завершився прийом заявок від інститутів громадянського суспільства для участі у конкурсі проектів у межах регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2018 році.

Варто зазначити, що конкурс з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства тривав понад місяць – із 23 січня до 22 лютого.

Відтак, усього зареєстрували 71 проект.

Нагадаємо, що загальний обсяг фінансування Конкурсу становить 550,0 тис грн.

Максимально можливий обсяг бюджетного фінансування проекту (заходу) становить 75% від загальної суми кошторису витрат на реалізацію програми та не може перевищувати 40 тис грн.

 

Ситуація із АЧС на Львівщині контрольована

Сьогодні, 22 лютого, у приміщенні Львівської регіональної державної лабораторії ветмедицини, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській ОДА. Участь у заході взяли начальники районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, голови надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях та керівники мисливських господарств.

Присутні заслухали інформацію щодо здійснення заходів з питань профілактики та недопущення АЧС свиней у Львівській області у 2017 році. Відтак торік  у свійських тварин відібрали та провели аналізи 1175 проб та 489 досліджень патологічного матеріалу диких кабанів.

Як зазначили під час заходу завдяки спільній роботі дотичних служб ситуація з АЧС на Львівщині є контрольованою.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський наголосив присутнім на важливості проведення роз’яснювальної роботи серед громад області щодо АЧС.

«На Львівщині на сьогоднішній день не зафіксовано випадків АЧС. Попри те, наголошую на важливості проведення органами місцевого самоврядування, зокрема головами сільських, селищних рад, депутатами роз’яснювальної роботи серед громад з метою недопущення АЧС в області. Важливо донести правдиву інформацію до всіх мешканців області. Адже попередити ситуацію краще аніж долати наслідки», - зазначив Ростислав Замлинський.

За підсумками засідання комісії зобов’язали посилити контроль за утилізацією відходів, отриманих під час розробки впольованих тварин, а також за знищенням виявлених решток загиблих диких кабанів, забезпечити проведення заходів з врегулювання чисельності мисливських тварин з обов’язковим залученням спеціалістів ГУ ДПСС у Львівській області, а також  дотримуватися вимог біобезпеки під час полювання та/або під час проведення будь-яких інших заходів, пов’язаних із відстрілом та вилучення даних тварин (або виявлення їх решток) із природного середовища.

 

На обласний конкурс проектів місцевого розвитку цьогоріч подали рекордну кількість заявок

Цьогоріч на участь у Конкурсі проектів місцевого розвитку зареєстрували рекордну кількість – 2057 заявок. Таку велику кількість проектів подали вперше. Сьогодні, 22 лютого, під час засідання Конкурсна Рада затвердила перелік зареєстрованих заявок та допустила їх до оцінювання. 

«Важливим є те, що цьогоріч ми спостерігаємо таку високу активність районів області у поданні заявок на конкурс проектів місцевого розвитку. Конкурс росте, розвивається. Тішить, що громада демонструє активність та бажання покращити життя в містах та селах Львівщини», - наголосила заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак.

За її словами, з усієї кількості проектів 731 подано міськими, селищними радами, ОТГ та структурними підрозділами райдержадміністрацій, 1326 – ініціативними групами, громадськими організаціями, благодійними фондами та ОСББ. Найактівнішими у поданні проектів були Яворівський, Сокальський, Жовківський, Стрийський, Старосамбірський райони. Серед міст – Львів, Дрогобич, Червоноград.  Найбільше серед ОТГ заявок подали Кам’янка-Бузька, Мостиська, Підберізцівська, Ходорівська та Магерівська.

За пріоритетами лідирують школи, культура, а також вуличне освітлення та інші пріоритети.

Загальна вартість проектів – 501,8 млн грн, з яких 242,9 млн грн – кошти з обласного бюджету, ще 85,5 млн грн – небюджетний внесок конкурсантів. 

 

Аграрії Львівщини готуються до весняно-польових робіт

Сьогодні, 22 лютого, під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулась скайп-нарада за участю керівництва усіх областей України, з питань підготовки до проведення весняно-польових робіт та забезпеченості товаровиробників матеріально-технічними ресурсами у 2018 році.

У нараді взяли участь представники структурних підрозділів агропромислового розвитку, керівники регіональних центрів наукового забезпечення АПВ НААН України, спеціалісти із фітосанітарної безпеки, захисту рослин та реєстрації сільськогосподарської техніки територіальних органів Держпродспоживслужби та інших служб АПК.

Максим Мартинюк наголосив на важливості державної підтримки аграрного сектору на 2018 рік, яка становить 6 380,7 млн грн.

Про стан підготовки до проведення весняно-польових робіт на Львівщині поінформував перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

Зокрема в області цьогоріч посівна площа збільшиться на 13,4 тис га і становитиме за всіма  категоріями господарств 690,2 тис га. Площа під зерновими культурами збільшиться на 2,8 тис га, під технічними на 5,7 тис га, під овочевими – на 0,4 тис га  та кормовими на 4,0 тис га. У структурі посівних площ зернові культури займатимуть – 43,2 %, технічні – 25 %, картопля і овочі близько 18 %, кормові- 14 %.

На даний час сільськогосподарські виробники області активно нагромаджують матеріально-технічні ресурси, щоб провести весняно-польові робіти в оптимальні терміни.

Зазначимо, що на виконання Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області у 2018 році з обласного бюджету виділили 19,6 млн грн. 

 

Минулоріч на Старосамбірщині реконструювали 13 народних домів

Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту Старосамбірської районної держадміністрації повідомив голова Орест  Бонк .

Виконання робіт на об'єктах фінансувалось за рахунок коштів державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Відтак, реконструкцію та капітальний ремонти здійснили у народних домах с. Стара Ропа, с. Воля, с. Волошиново, с. Велика Лінина, с. Трушевичі, с. Чаплі, с. Княжпіль, с. Ріп’яна, с. Стрільбичі, с. Поляна, с. Губичі, с. Муроване, с. Надиби.

Загалом у 2017 році реалізували 27 проектів на загальну суму 4603,228 тис грн.

У 2018 році планують реалізувати ще 10 проектів, на які скерують фінансовий ресурс у розмірі 2084,тис гривень.

 

На Старосамбірщині торік облаштували 4 спортивні майданчики

Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту Старосамбірської районної держадміністрації повідомив голова Орест Бонк.

Відтак, у межах реалізації реалізації Програми “Спортивний майданчик” на 2017-2020 роки на Старосамбірщині встановили один майданчик із штучним покриттям в с. Торчиновичі та ще 3 тренажерні майданчики у с.Терло, м. Старий Самбір та у м. Добромиль.

Зазначимо, що у межах реалізації Обласної програми «Спортивний майданчик на 2017-2021 роки» на Львівщині у 2017 році з обласного бюджету використали 23 млн 922,7 тис гривень. 

Відтак, у 2017 році в області облаштували 15 майданчиків зі штучним покриттям, для 10-ти - зробили основи.

Окрім того, на Львівщині за минулий рік облаштували 63 спортивних майданчики з тренажерним обладнанням. 4 майданчики очікують монтаж тренажерів.

 

Вакцинація - найкращий захист від кору

У Львівській області станом на 22 лютого на кір захворіло 529 осіб, з них 390 дітей (згідно первинних діагнозів).

Ріст захворюваності відбувається в основному за рахунок дитячого населення, питома вага захворілих дітей становить 75%, серед захворілих дітей – 74,3% невакциновані.

З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 301 особа, з них 203 дітей.

Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Спеціального лікування нема.

 

У 2017 році на Старосамбірщині ввели в дію 6 вітрових установок

Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту Старосамбірської районної держадміністрації повідомив голова Орест Бонк. 

Відтак, у жовтні минулого року на території Старостамбірського району ввели в дію 6 вітрових установок ТзОВ «Карпатський вітер».

Варто зауважити, що обсяг реалізованої продукції у 2017 році склав 44,6 мільйони гривень.

За словами голови Старосамбірської районної державної адміністраці, у планах на 2018 рік - будівництво сонячної електростанції.

Зазначимо, що торік на Львівщині втричі збільшили потужність «зелених» електростанцій.

Відтак, загальна потужність сонячних електростанцій в області у 2017 році становила 25, 5 МВт, вітрових – 33,5 МВт. Як розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник цей показник є втричі більшим, аніж у 2016 році.

 

«Доступні ліки»: Старосамбірський район у повному обсязі використав кошти Урядової програми

Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту Старосамбірської районної держадміністрації повідомив голова Орест Бонк.

У межах виконання Урядової програми "Доступні ліки" у Старосамбірському районі використали 100% виділених коштів.

Зокрема, на Старосамбірський район скерували кошти у сумі 1 мільйон 192 тисячі гривень.

Нагадаємо, у 2017 році 756 аптечні заклади долучились до участі у програмі, на реалізацію Урядової програми виділили 45 млн 513,6 тис гривень.

Мета програми – забезпечити кожного громадянина України доступними та життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і запобігатимуть виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

 

Сімнадцятьом учасникам проекту «Рука допомоги» нададуть фінансову допомогу

Департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації організував та провів засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

На засіданні розглянули бізнес-плани 17 учасників пілотного проекту із числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, які виявили бажання організувати підприємницьку діяльність шляхом отримання фінансової допомоги.

За підсумками розгляду члени комісії ухвалили рішення щодо надання фінансової допомоги на організацію підприємницької діяльності 17 учасникам проекту із міст Львова (2 внутрішньо переміщені  особи), Стрия (1 малозабезпечена особа),  Трускавця (1 малозабезпечена особа), Моршина (1 малозабезпечена особа) та Бродівського району (1 малозабезпечена особа), Дрогобицького району (2 малозабезпечені особи), Кам’янка-Бузького району (1 внутрішньо переміщена особа), Самбірського району (2 малозабезпечені особи), Радехівського району (1 малозабезпечена особа), Пустомитівського району (1 малозабезпечена особа і 1 внутрішньо переміщена особа), Золочівського району (1 малозабезпечена особа),  Жидачівського району (1 малозабезпечена особа) та Буського району (1 малозабезпечена особа).

Загалом, розпочати підприємницьку діяльність бажають 13 членів малозабезпечених сімей та 4 внутрішньо переміщені особи.

Цим учасникам закуплять обладнання для організації фермерського господарства, ветеринарної амбулаторії, салону краси, студії мистецтв, вирощування огірків, виготовлення тротуарної плитки, комплексного рекламно-маркетингового супроводу клієнтів, вирощування троянд у теплиці, електромонтажних робіт, надання манікюрних та перукарських послуг, роздрібної торгівлі продовольчими товарами, надання фото та відео послуг, вирощування малини, вирощування салату на гідропоніці, тепличного господарства, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.

 

Торік на Старосамбірщині реалізували 56 мікропроектів

У межах проведення у 2017 році обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2016-2020 роки, у Старосамбірському районі реалізували 56 мікропроектів.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту Старосамбірської районної держадміністрації повідомив голова Орест Бонк.

Загальна сума реалізованих заходів склала 10261,076тис грн, у тому числі з обласного бюджету  - 5015,936 тис грн.

Відтак мікропроекти реалізували у таких напрямах:

–«Народні доми» –13;

–«Вуличне освітлення» –24;

–«Освітня галузь» –9;

–«ДНЗ» –4;

–«Інші пріоритети» –6.

 

Торік на Старосамбірщині реалізували 56 мікропроектів

У межах проведення у 2017 році обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2016-2020 роки, у Старосамбірському районі реалізували 56 мікропроектів.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту Старосамбірської районної держадміністрації повідомив голова Орест Бонк.

Загальна сума реалізованих заходів склала 10261,076тис грн, у тому числі з обласного бюджету  - 5015,936 тис грн.

Відтак мікропроекти реалізували у таких напрямах:

–«Народні доми» –13;

–«Вуличне освітлення» –24;

–«Освітня галузь» –9;

–«ДНЗ» –4;

–«Інші пріоритети» –6.

 

«Галичанка» зіграє з «Реалом» у 9 турі жіночої Суперліги України

Цієї суботи та неділі, 24-25 лютого, відбудуться матчі 9 туру чемпіонату України з гандболу сезону 2017/2018 рр. жіночої Суперліги.

Львівська «Галичанка» на виїзді зіграє два матчі з миколаївським «Реалом». Матчі відбудуться: 24 лютого (субота) о 18 год., 25 лютого (неділя) об 11 год.

Напередодні виїзду до Миколаєва тренери львів’янок Тетяна Штефан та Анжела Савченко оголосили склад команди на ігри 9-го туру. На жаль, не змагатиметься основний воротар Марія Гладун, яка травмувалася у попередньому турі.

 

Два навчальні заклади Турківщини отримали сучасну комп’ютерну техніку

Сьогодні, 22 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка передав сучасну комп’ютерну техніку двом начальним закладам Турківщини.

Відтак, 7 ноутбуків отримав Завадівський навчально-виховного комплекс І-ІІ ступенів у якому навчається 119 школярів, з них - 16 дошкільнят.

10 ноутбуків очільник області передав для Вовченського НВК І-ІІІ ступенів. У цьому закладі освіту здобувають 143 учні, з них – 22 дошкільнят. 

 

У Львівській ОДА шукають кадри

Департамент фінансів Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття  посад:

- провідного спеціаліста відділу фінансів інвестиційних програм управління доходів та фінансів виробничої сфери - 1 посада категорії В

- спеціаліста  відділу фінансів місцевих органів влади та бухгалтерського обліку управління фінансів невиробничої сфери - 1 посада категорії В

Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду:

Вища фінансово - економічна освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем  магістра, спеціаліста, молодшого бакалавра або бакалавра , вільне володіння державною мовою.

Бажано стаж роботи за фахом на державній службі.

Для участі в конкурсі необхідно подати такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- письмову заяву на участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби до якої додається резюме у довільній формі;

- письмову заяву, в якій особа повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною трерьою або четвертою статті1 Закону України “Про очищення влади” та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копії документів про освіту;

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

- заповнену особову картку встановленого зразка із відповідними додатками;

- декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за  минулий рік ;

 - інші документи за бажанням претендента;

Термін прийняття документів  до 16.00 -16 березня  2018 року.

 У конкурсі можуть приймати  участь особи з інвалідністю

 Документи подавати за адресою:  м. Львів, вул. Костюшка, 8,

 Відділ інформаційно - комп’ютерного та кадрового  забезпечення  к.406

 За додатковою інформацією звертатися за телефоном   255-36-85.                                    

Мешканців Львівщини попереджають про погіршення погодних умов

За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у зв'язку з надходженням холодної арктичної повітряної маси на Львівщині 24 – 27 лютого очікується зниження температури повітря.

24 лютого вночі 10 – 15°, місцями 18 – 20° морозу; вдень 5 – 10° морозу.

25 лютого вночі 13 – 18°, місцями 21 – 23° морозу; вдень 8 – 13° морозу.

26 лютого вночі 16 – 21°, місцями 24 – 27° морозу; вдень 10 – 15° морозу.

27 лютого вночі 14 – 19°, місцями 22 – 25° морозу; вдень 8 – 13° морозу.

 

Мешканцям Турківщини медичну допомогу надає 15 закладів охорони здоров’я

У Турківському районі на Львівщині діє 15 медичних закладів. Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту за 2017 рік розповів голова Турківської РДА Олександр Лабецький.  

Це Турківська комунальна центральна районна лікарня, Боринська комунальна міська лікарня, 7 сільських лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 6 сільських лікарських амбулаторій.

Окрім цього у Турківському районі діє 55 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Також для мешканців району функціонує  3  ліжка  гемодіалізу. Зокрема торік зробили 1226 процедур.

 

Торік у Турківському районі відкрили загальноосвітню школу

У 2017 році у селі Нижня Яблунька Турківського району відкрили загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

Про це повідомив сьогодні під час звіту голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький.

Також провели реконструкцію навчального корпусу Лосинецької ЗОШ І-ІІ ст. з будівництвом котельні, навчального корпусу Лімнянському НВК ім. Романа Мотичака у с. Лімна, провели ремонт системи опалення і заміни вікон Верхньояблунського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. та інших начальних закладів.

Як повідомив Олександр Лабецький, за рахунок коштів державного бюджету придбали шкільний автобус загальною вартістю 1567,8 тис. грн.

Також забезпечили комп’ютерною технікою Присліпський НВК І-ІІ ступенів.

 

Всесвітні Бойківські фестини та Європейські Дні добросусідства, - торік на Турківщині провели низку масових заходів

У 2017 році у Турківському районі організували десятки масових заходів. Серед найбільших - Шості Всесвітні Бойківські фестини, Третій еко-культурний фестиваль “День Дністра”, районний фестиваль патріотичної пісні, приурочений 103-й річниці Першого бою Українських Січових Стрільців на Ужоцькому перевалі, Європейські Дні добросусідства у с. Лопушанка, районний огляд вертепів, районний фестиваль “Проживайте без біди до другої коляди” та районний фестиваль-конкурс коломийки “Ой легонька коломийка".

Про це повідомив голова Турківської РДА Олександр Лабецький під час звіту про виконану роботу.

«Проведення таких заходів вкрай необхідне. Зокрема, фестиваль Всесвітні бойківські фестини вперше організували 1992 року. За шість фестивалів на Турківщину з’їхалося більше 900 тисяч людей», - наголосив голова Турківської РДА Олександр Лабецький.

Зазначимо, у Турківському районі працюють 59 народних домів, 56 бібліотек, Культурний центр “Україна”, Народний музей “Бойківщина”, також функціонують 15 народних колективів. Відтак, за словами Олександра Лабецького, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій та співфінансування з районного бюджету у 2017 році придбали музичну апаратуру на загальну суму 327,44 тис грн.

 

30 мільйонів гривень – залучили минулоріч на ремонт та будівництво соціальних об'єктів Турківщини

Про це сьогодні, 22 лютого, під час звіту повідомив голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький.

Відтак,  у 2017 році, порівнюючи з попередніми роками, вдалося залучити рекордну суму коштів – понад 30 млн гривень, які скерували на капітальний ремонт та будівництво соціальних об'єктів району.

Зазначимо, що у 2016 році ця сума склала 27,8 млн гривень.

Зокрема, у 2017 році влаштували огорожу для спортивного майданчика на території  Бітлянського навчально-виховного комплексу в с. Бітля загальною вартістю – 151,747 тис грн; виконали капітальний ремонт приміщення Верхньогусиненського навчально-виховного комплексу, на який скерували 80,982 тис грн,

Окрім того, виконали роботи з влаштування системи водопостачання в Шандровецькому НВК Турківського району, зокрема пробурували свердловину  глибиною 42,5 м - 82,4 тис грн.

Також здійснили капітальний ремонт приміщення Яворівської загальноосвітньої школи I—II ступенів та ін.

 

На Турківщині прозвітували за рік роботи

На Львівщині тривають публічні звіти керівників районних держадміністрацій про результати роботи за 2017 рік. Відтак, сьогодні, 22 лютого, прозвітував голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький. У звіті взяв участь голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Цей рік, не кажучи вже про те що виплачені заробітні плати в тому числі і за грудень, ми починаємо маючи на рахунку Львівської області 500 млн грн. Тут і 60 млн грн на освіту і 300 млн грн на сільські амбулаторії. Тобто сьогодні перед нами стоять зовсім інші виклики, які стояли на початку 2015 року.  Сьогодні стоїть питання як зробити так, щоб люди відчули, починаючи від революції закінчуючи війною, що ці всі речі недаремні. І важливо ефективно використати всі ті кошти та можливості які на сьогоднішній день є», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, продемонстрували плани районної влади на 2018 рік. Зокрема, ремонт дороги Турка-Східниця, створення інтерактивної туристичної платформи Турківщини, покращення покриття території районна мережами мобільного зв’язку та інтернету. 

 

“Опорні школи – це точки розвитку освіти”, - Олег Синютка під час семінару-наради з директорами опорних шкіл Львівщини

Сьогодні, 22 лютого, у Рудківській СЗШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного відбувся семінар-нарада з директорами опорних шкіл Львівщини.

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Ви є дуже важливі люди на Львівщині, адже саме від вас залежить, які знання отримають наші діти. Опорні школи – це точки розвитку освіти, якщо ми на базі ваших шкіл забезпечимо сталий розвиток, то все інше відбуватиметься набагато швидше. Коли я спілкуюсь з іноземними інвесторами, які хочуть розвивати бізнес на Львівщині, то для них є важливою освіта і ми для них є освічені люди, але сьогодні важливо це не втратити”, - зазначив Олег Синютка.

Під час наради розглянули освітню реформу та зміни у навчальному процесі. 

 

Торік на Турківщині збудували десятки кілометрів доріг, - звіт РДА

Торік на Турківщині відремонтували десятки кілометрів доріг. Про це під час звіту про виконану роботу за рік розповів голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький.

«Великий обсяг робіт виконано з ремонту доріг району. Упродовж трьох останніх років проведено капітальний ремонт, більше як 68 км дорожнього полотна. Для порівняння,  за  останні 70 років у районі було заасфальтовано близько 135 км доріг», - наголосив  Олександр Лабецький.

За його словами, за кошти в сумі 3 млн грн, що передбачені обласною «Програмою розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2017 рік», проведено поточний ремонт доріг: Турка – Ільник, Бориня – Боберка, Мохнате-Красне та Нижнє Висоцьке – Карпатське.

За рахунок додаткового фінансування на експлуатаційне утримання проведено наступні роботи:

- Верхнє Висоцьке – Гусне – розпушування, грейдерування, підсипання щебенем;

- Нижнє – Верхнє – грейдерування та засипання гравійно-щебеневою сумішшю;

- с.Верхнє, с.Яворів – грейдерування, розпушування дорожнього полотна;

- Турка – Лопушанка – грейдерування, а на ділянці Горішня Турка – Каплунівка – влаштування промоїн методом просочування;

- с.Дністрик Дубовий, с. Присліп – грейдерування;

- Верхнє – Верхній Турів – Соколіки – грейдерування та засипання гравійно-щебеневою сумішшю;

- Турка – Нижня Яблунька – розпушування основи, грейдерування, підсипання щебенем і відфрезованим асфальтом та очищення кюветів.

За рахунок додатково виділених коштів з обласного бюджету завершено роботи з будівництва моста в селі Закичера загальною вартістю 1 млн 400 тис грн.

У 2017 році завершено ремонт автомобільної дороги Львів-Самбір-Ужгород по влаштуванню другого шару із асфальтобетонного покриття протяжністю 38 км, встановлено водостічні лотки та бар’єрну огорожу орієнтовною вартістю понад 80 млн грн.

 

Лікарню у Зимній Воді не закриватимуть, - Ігор Хрунь

Лікарню у селі Зимна Вода на Пустомитівщині не закриватимуть. На цьому наголосив голова Пустомитівської РДА Ігор Хрунь.

«Про закриття мова у жодному разі не йде. На базі амбулаторії, яка функціонує сьогодні, створять окреме відділення Пустомитівської центральної районної лікарні, яка буде додатково технічно та кадрово підсилена, щоб кожен мешканець мав можливість отримати якісну медичну допомогу. У новому відділенні працюватиме весь медперсонал, який на сьогодні працює в амбулаторії», - зазначив Ігор Хрунь.

За його словами, якість лікування в такому медичному закладі буде значно вища.

Нагадаємо, сьогодні зранку кілька мешканців села Зимна Вода висловили збентеження через буцімто закриття дільничної лікарні і влаштували акцію протесту на дорозі Львів-Городок. 

 

На Львівщині вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного

Сьогодні, у Рудківській СЗШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного вшанували пам'ять Героя.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка оглянув музей Новітніх Героїв, який функціонує у навчальному закладі.

Зазначимо, 30 травня 2014 року на фасаді Рудківській СЗШ І-ІІІ ступенів встановили меморіальну дошку пам’яті про Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного. Також на території школи споруджено капличку “Cвятої пам’яті Володимиру Жеребному та Небесної  Сотні”.

Довідково:

Володимир Жеребний народився  6 жовтня  1985 року в селі Вишня  Городоцького району, на Львівщині. Громадський активіст, працівник Вишнянського коледжу Львівського НАУ, учасник Євромайдану. 

Помер від кулі снайпера на вулиці Інститутській, є одним із загиблих протестувальників, названих Небесною Сотнею, Герой України.

З 1991 по 2001 Володимир Жеребний навчався у місцевій Рудківській СЗШ, потім - у Вишнянському коледжі Львівського національного аграрного університету. Після закінчення коледжу, залишився у ньому працювати, заочно закінчив Львівський національний аграрний університет. Працював у Вишнянському коледжі Львівського НАУ.

Володимир був активним учасником Євромайдану, від перших днів протестів перебував у Києві. Після майже місячного перебування на барикадах, на декілька днів приїхав додому і згодом, на роботі оформивши відпустку без збереження заробітної плати, знову повернувся на Майдан Незалежності - 5 лютого 2014, автобусом із Самбора.

Вранці  20 лютого Володимира Жеребного було вбито на вулиці Інститутській - снайпер влучив йому в шию, в сонну артерію, та голову. Того ж дня до Києва, завдяки допомозі активістів Рудок, за тілом загиблого, каретою швидкої допомоги виїхали його батьки та Вишнянський сільський голова.

Поховали Героя 23 лютого 2014 року у м. Рудки Самбірського району Львівської області.

Нагороджений званням Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” посмертно. 

 

Відтепер на «Гарячу лінію області» можна звернутись онлайн

Для зручності мешканців області у Львівській ОДА створили онлайн-платформу для звернення на «Гарячу лінію». Для подання звернення необхідна лише наявність електронної пошти.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час брифінгу, розповів директор Львівського обласного контактного центру Тарас Роп’яник.

«Торік ми прийняли 115 тисяч звернень на Гарячу лінію області. І справді є дні, коли телефонні лінії перезавантажені і мешканці області вимушені чекати для подання звернення. Створивши цей онлайн-ресурс ми даємо можливість заявникам суттєво скоротити час подання звернення», - зазначив Тарас Роп’яник.

Звернення можна подати через електронну форму. Опісля заявник проходить нескладну процедуру реєстрації та формує текст звернення. Зверненню автоматично присвоюється реєстраційний номер, після чого його скеровують до виконавця.

«Онлайн платформа зберігає дані заявника під час реєстрації, а відтак економить мешканцю в подальшому час на ідентифікацію в процесі подання звернення. Окрім цього, при потребі, заявник може сам  визначати тематику звернення та територію, якої воно стосується», - додав Тарас Роп’яник.

Звернутися на «Гарячу лінію» області онлайн можна за посиланням.

Довідково

Львівський обласний контактний центр створений згідно з розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 27 серпня 2012 року №568/0/5-12. Основним завданням центру є опрацювання звернень громадян, які надходять на “Гарячу лінію області” та “Урядову гарячу лінію”.

З 5 березня 2015 року у Львівській області запрацював пілотний проект “Єдина служба допомоги населенню 112”. Це спільний проект обласної державної адміністрації, обласної ради, головного управління ДСНС, МВС, Департаменту охорони здоров’я, ПрАТ “Львівгаз” та Львівського обласного контактного центру. Мета пілотного проекту – створити єдиний номер телефону для вирішення всіх звернень громадян.

На сьогодні, набравши короткий номер 112, громадянин може не лише отримати допомогу екстрених служб, а й звернутись зі своїми проблемами до органів виконавчої влади. Коли мешканець Львівщини телефонує на 112, оператор цієї служби, залежно від тематики звернення, з’єднує заявника (методом трансферу) з відповідною екстреною службою 101, 102, 103, 104 або з “Гарячою лінією області”. Всі звернення, що стосуються роботи органів виконавчої влади, оператори контактного центру реєструють і спеціальною базою даних направляють до виконання у міста, райони та структурні підрозділи обласної державної адміністрації. Гаряча лінія області працює цілодобово.

 

На Сколівщині відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Володимиру Березі

У Тухольківському НВК відбулось урочисте відкриття меморіальної  дошки  колишньому  учневі  навчального закладу,  учаснику АТО Володимирові Березі, який загинув, захищаючи рідну землю на її східних теренах.

Учасники  заходу схилили  голови перед світлою пам’яттю Героїв Небесної Сотні і всіх новітніх  захисників, які віддали своє життя за самостійність і незалежність України, вшанувавши їх хвилиною мовчання.

Родині загиблого Героя подарували книгу «Вони воювали за Україну», в  якій вшановано  пам'ять 225 військовослужбовців зі Львівщини.

Почесну місію відкриття меморіальної дошки Володимиру Березі  виконали його племінники. Чин освячення  меморіальної дошки  та спільну молитву відслужив настоятель  місцевої  церкви, декан Тухольківського  деканату УГКЦ, о. Роман Качала.

Літературно-пісенну програму урочистого заходу представила учнівська молодь Тухольківського НВК.

Довідково:

Народився Володимир Береза  02 червня 1976 року в с.Тухолька. Дитячі роки провів у рідному селі. До Тухольківської СШ пішов у 1982 році. У школі він зарекомендував себе доброзичливим, чесним, старанним, ввічливим учнем. Середню школу закінчив 1993 році. З 16 листопада 1994 року по 20 травня 1996 року служив в Збройних силах України. Після служби повернувся до села і влаштувався працювати до столярного цеху радгоспу «Верховина». Брав активну участь у житті села, долучився до будівництва нового храму св. Йосафата. Працював  на тимчасових заробітках.

Був призваний до лав ЗСУ  Сколівським РВК під час  шостої хвилі мобілізації. Загинув 11 квітня 2016 року в с.Трудове Новоайдарського району Львівської області. 

 

Військова прокуратура визначила стратегічні напрями діяльності

Сьогодні, 22 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка взяв участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів Західного регіону «Про стан запобігання та протидії злочинності у 2017 році».

В межах наради учасників ознайомили із  результатами роботи військової прокуратури Західного регіону України за минулий рік та відзначили пріоритетні напрями діяльності, які варто активізувати у 2018 році.

У ході заходу присутні відзначили взаємодію військової прокуратури та правоохоронних органів щодо вжитих заходів, спрямованих на забезпечення законності у військових формуваннях та стабілізації криміногенної ситуації в регіоні.

«Позитивна і злагоджена робота правоохоронних органів та всіх гілок влади дають підстави стверджувати, що на Львівщині вдається забезпечити стабільну ситуацію в громадському суспільному житті.  Реакція людей – це лакмусовий папірець нашої роботи. Перед нами сьогодні стоять складні завдання, але ми маємо фаховий склад усіх підрозділів. Спільна позиція дозволить досягти тих результатів, над якими ми працюємо останніми роками», - зазначив Олег Синютка.

Під час наради присутні зійшлися на думці, що пріоритетним напрямом у діяльності правоохоронних органів є боротьба з корупцією на різних рівнях.

Військовою прокуратурою регіону у співпраці з оперативними підрозділами СБУ та Нацполіції України у 2017 році розслідувано та скеровано до суду 78 кримінальних проваджень, пов’язаних з корупцією.

Окрім того, упродовж 2017 року прокуратурою регіону розслідувалось 2651 кримінальне провадження. З них скеровано до суду 754 обвинувальних актів.

За результатами наради ухвалили рішення щодо подальшої координації діяльності всіх структур, що дасть можливість в найкоротші терміни покращити результати роботи, усунути наявні недоліки та порушення закону на теренах Західного регіону України.

 

Львівщину відвідали діти із Луганщини

На запрошення соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну» до Львова на триденний відпочинок приїхала група дітей із Луганської області.

Розпочали малюки із Луганщини свій триденний тур відвідинами найбільшого спортивного об’єкта міста – стадіону «Арена Львів». Тут для них відчинили двері і конференц-зал, і музей, і переодягальня для футболістів. Діти мали можливість відчути себе справжніми футболістами.

Після цікавої екскурсії стадіоном на дітей чекав наступний етап їхньої активної мандрівки. Зокрема, маленькі гості завітали до розважального центру, де, одягнувши ковзани, вийшли на лід – спробувати себе в ролі фігуристів.

Також на дітей у Львові чекала і ціла низка інших розваг. Зокрема, в перший день перебування в місті малеча побувала на творчих майстер-класах.

У наступний день перебування діти відкрили для себе всю красу одного із найкращих театрів – Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької. Також на малюків чекав перегляд цікавого виступу акробатів, жонглерів та клоунів у Львівському державному цирку.

Сповнені позитивними враженнями дітлахи повернулася на рідну Луганщину.

 

Львівському музичному коледжу подарували портрет Василя Барвінського

У Львівському музичному коледжі імені С. Людкевича у день 130-річчя музиканта, Митця і Громадського діяча Василя Барвінського відбувся святковий концерт.  

Участь у дійстві взяли члени родини Василя Барвінського та родин його найближчого оточення, друзі з коледжу ім. В. Барвінського в Дрогобичі, громадськість, молодь.

Львівському музичному коледжу імені С. Людкевича вручили подарунок – портрет Василя Барвінського роботи Євгена Безніска від департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Цей навчальний заклад по-особливому відзначав 130 річницю від дня народження Василя Барвінського, оскільки саме Барвінський був директором Музичного Інституту ім. Лисенка, у 1915-1948 рр. він був справжнім керівником культурного розвитку українців у ті часи.

Довідково:

Василь Барвінський (20.02.1888 - 9.06.1963) був найбільш відомим представником західноукраїнської музичної культури першої половини ХХ-го сторіччя. Композитор, піаніст, педагог, музикознавець, громадський діяч широкого профілю, найбільше працював над  розвитком музичної освіти і концертного життя. 

 

Німецькі інвестори планують побудувати на Львівщині підприємство на 1000 робочих місць

Сьогодні, 22 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з представниками німецької компанії Pоlipol з виробництва м’яких меблів.

Очільник області ознайомив інвесторів із сприятливим інвестиційним кліматом Львівщини і розвитком інфраструктури.

“Понад 80 нових виробництв відкрили торік в області, ми активно інвестуємо кошти в інфраструктуру, це дороги, соціальна інфраструктура. Також Львівщина є найкращою з точки зору експорту. Якщо ви вирішите інвестувати у Львівщину, ми забезпечемо всі умови, щоб ви відчували себе комфортно”, – зазначив Олег Синютка.

Під час зустрічі німецькі інвестори ознайомили із діяльністю компанії і виявили намір побудувати на Львівщині підприємство з виробництва м’яких меблів на 1000 робочих місць.

“Проект запланований від одного до чотирьох років, у кінцевій фазі плануємо створити 1000 робочих місць, нам потрібна земельна ділянка площею 20 гектарів. Також важлива освіта, ми готові навчати працівників і створити умови, щоб працівники не мігрували. Заробітня плата, яку ми готові пропонувати -  500-600 євро”, – зазначив представник компанії “Polipol” в Україні Герберт Вітвер.

У відповідь Олег Синютка наголосив, що на Львівщині є достатньо земельних ділянок великої площі і ознайомив із діючими підприємствами в області такими, як “Леоні”, “Бадер”, “Фуджікура”, які успішно розвиваються.

“В області є достатня кількість робочої сили, щодо освіченості працівників, то в регіоні є технічні училища, де готують кваліфікованих робітників, зокрема це НУ “Львівська політехніка”, і це найкращий університет східної Європи, а взагалі на території області є 125 тисяч студентів, з них 20% це технічні працівники”, – зазначив Олег Синютка.

Відтак, сторони прийняли рішення ознайомитись із земельними ділянками в регіоні і визначити можливі варіанти розташування майбутнього підприємства.

 

Мешканців області запрошують до участі у конкурсі двійників Кобзаря

Цьогоріч Львівщина відзначить 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди в області відбудеться низка заходів. Однією із родзинок святкувань стане конкурс двійників славетного Кобзаря.

Відтак мешканців області запрошують долучитись до заходу і спробувати свої сили у конкурсі.

«Запрошуємо усіх, хто відчуває візуальну схожість із Кобзарем долучитися до конкурсу. Обмежень щодо участі немає, відтак кожен може спробувати свої сили», - зазначила  директор департамету з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Усім, хто бажає долучитися до змагання, потрібно звернутись у департамент з  питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

 

В Україні створять 5 округів держекоінспекції

Cхвалена Урядом Концепція, якою передбачено створення нової інтегрованої природоохоронної системи, кардинально змінить підхід до здійснення функцій нагляду і контролю за дотриманням законодавства у сфері довкілля.

В цьому переконаний Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Створення 5-ти міжрегіональних територіальних округів замість 12 територіальниї органів Держекоінспекції дасть можливість оптимізувати структуру та підвищить ефективність та якість роботи екоінспекторів.

Всі ухвалені рішення спрямовані на  формування дієвої природоохоронної системи в Україні. 

 

У Львові відбудеться один з етапів футзального турніру NEYMAR JR’S FIVE 2018

У Львові відбудеться один з етапів футзального турніру NEYMAR JR’S FIVE 2018. Змагання відбуваються в усіх куточках світу і є за початкованими зіркою світового футболу бразильцем Неймарем.

Шлях до третього Світового фіналу Neymar Jr's Five уже розпочався для гравців із понад 60 країн, в тому числі і України, які вирішили боротися за світову славу.

Минулого року понад 100 000 гравців із 53 країн взяли участь у турнірі Neymar Jr’s Five, а цього року ще більше команд зможуть продемонструвати свої навички у Світовому фіналі, що відбудеться на стадіоні Instituto Projeto Neymar Jr у Прая-Гранді, Бразилія.

Українські відбіркові турніри та Національний Фінал Neymar Jr’s Five пройдуть з 4 березня по 16 червня у шести містах: Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Вінниці та Києві. В результаті чого визначать найкращу команду України, яка отримає квиток на Світовий Фінал у Бразилії!

Правила залишаються без змін. Змагатись у чемпіонаті можуть усі охочі - від аматорів до професіоналів, хлопці та дівчата, віком від 18 до 25 років (у команді також допускаються два гравці, старші 25 років). Формат той же — 10-хвилинний інтенсивний матч 5 на 5, ніяких воротарів, і втрата гравця щоразу, коли суперник забиває гол.

Цього року в Україні пройде ще більше відбіркових турнірів. В містах буде проведено по два відбори: СТУДЕНТСЬКИЙ - у закритому спортивному залі, та ЗАГАЛЬНИЙ - для всіх бажаючих на відкритому полі. Взяти участь можна буде тільки в одному з двох, за чим пильно стежитимуть організатори. Старт 4 березня зі Львова, а далі - Одеса, Дніпро, Харків, Вінниця та Київ (детальний перелік всіх турнірів дивіться на сайті чемпіонату 

За результатами кваліфікацій 16 кращих команд змагатимуться в Національному Фіналі у Києві, команда-переможець якого забезпечить собі квиток до Бразилії, де боротиметься за звання Чемпіона Світу. Дізнатися про українські відбіркові турніри та правила Neymar Jr’s Five можна за посиланням www.neymarjrsfive.com. Тут можна і зареєструвати свою команду. Чемпіонат проходить за підтримки Асоціації Футзалу України та Асоціації футзалу Львівщини.

Довідково.

Neymar Jr’s Five — це авторський турнір з міні-футболу світової легенди  Неймара, в якому гравці віком від 18 до 25 років з усіх куточків світу разом віддаються спільній пристрасті: футболу. Це динамічне, технічне і цікаве змагання. Понад 60 країн із 6 континентів проведуть відбіркові турніри, де гравці змагатимуться зі спільною мрією -  пройти шлях від локального відбору до національного фіналу, та здобути квиток на Світовий фінал, який вже втретє проходитиме на стадіоні Instituto Projeto Neymar Jr у Прая-Гранді, Бразилія.

 Фото та відео з Neymar Jr’s Five 2017 в Україні за посиланнями: http://win.gs/2HtHniW, https://www.youtube.com/watch?v=dOeEYXHRZso

 

Поціновувачів поезії Кобзаря запрошують до участі у «Вільному мікрофоні»

У п'ятницю, 9 березня, на площі біля пам'ятника Тарасові Шевченку діятиме «Вільний мікрофон». Відтак кожен поціновувач поезії Кобзаря зможе продекламувати улюблений вірш.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час брифінгу розповіла директор департаменту  питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

«До участі у «Вільному мікрофоні» ми запрошуємо всіх хто любить слово, поезію Тараса Шевченка. Він передбачає, що кожен, хто має бажання прочитати свій улюблений вірш, матиме змогу це зробити саме у день народження великого Кобзаря», - зазначила Мирослава Туркало.       

«Вільний мікрофон» діятиме упродовж всього дня.

 

Область відзначить день народження Кобзаря наймасштабнішим виконанням Заповіту

9 березня Львівщина відзначатиме день народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди в області запланували встановити рекорд наймаштабнішого виконання Заповіту.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час брифінгу розповіла директор департамету з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

«Одночасно на площах, усюди де є пам’ятники Кобзарю, відбуватимуться заходи. Окрім покладання квітів, ми запланували запросити хорові колективи для спільного виконання Заповіту. Ми вже анонсуємо про цю подію в Книгу рекордів України і дуже сподіваємось, що задумане нам вдасться», - зазначила Мирослава Туркало.    

Загалом очікують близько тисячі учасників, які долучаться до встановлення рекорду. Зазначимо, на території області встановлено 196 пам'ятників Тарасові Шевченку. 

 

Мешканці геріатричного пансіонату відвідали виставу "Різдвяна ніч"

21 лютого у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької 14 жителів геріатричного пансіонату переглянули виставу «Різдвяна ніч».

“Розуміємо свій людський обов’язок бути турботливими і милосердними до людей, які потребують уваги. З метою збагачення духовних і культурних цінностей людей поважного віку цього року на жителів Львівського геріатричного центру чекає активна мистецька програма», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації”, - зазначила Мирослава Туркало.  

Захід відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій, систематично відбуваються мистецькі заходи, майстер-класи, виїзди жителів геріатричного центру в театри Львівщини.

 

Ветерани лижного спорту Львівщини успішно виступили на міжнародних змаганнях в Польщі

В Устриках Дольні (Польща) завершилися міжнародні змагання з лижних перегонів «XXXI Bieszczadzki Bieg Lotników» під патронатом НОК Польщі.

Змагання відбувалися на трасі імені Станіслава Нагайовського на дистанціях 20 км для чоловіків та 10 км для жінок класичним стилем.

Загалом у лижних переганах взяли участь понад 300 учасників, з поміж яких відзначилися й ветерани спорту Львівщини. Зокрема:

Олександр Ченікало - 3 місце у категорії «Оpen» з часом 01:02:59 (час переможця 01:00,0 – Богуслав Грач, Польща);

Оксана Заліско - 1 місце у віковій категорії 60+;

Василь Крупський - 2 місце у віковій категорії 70+;

Богдан Добрянський - 4 місце у віковій категорії 20-29 років;

Анатолій Шевчук - 7 місце у віковій категорії 60+.

Переможці та призери  нагороджені медалями, кубками та цінними призами.

 

 

21.02.2018

 

На Львівщині відбудуться змагання з лижних перегонів

У суботу 24 лютого 2018 року з метою популяризації лижного спорту у Львівській області відбудуться обласні особисто-командні змагання з лижних перегонів серед збірних команд районів області, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад за програмою ХХVІІ спортивних Ігор Львівщини та ХІ обласних ігор ветеранів спорту.

Змагання відбудуться на лижних трасах у смт. Брюховичі поблизу Львова. 

Командна першість визначатиметься у кожній кваліфікаційній категорії («Дорослі», «Ветерани») в загальному заліку серед збірних команд міст обласного значення, районів області та ОТГ.

 

«Започаткувати власну справу краще, ніж поневірятись по заробітках», - учасник АТО Михайло Стефаниця

Участь у програмі підвищення конкурентоспроможності Львівської області стала для учасника АТО Михайла Стефаниці кроком до чергової перемоги.

Повернувшись із зони АТО, житель села Годині, що на Мостищині, продав авто, позичив грошей у друзів та купив міні-навантажувач. Технікою Михайло Стефаниця цікавився із дитинства, тож вирішив до цього навантажувача, що уже почав приносити прибуток, докупити самоскид з маніпулятором. Реалізувати цей задум допоміг кредит, що вдалось отримати завдяки програмі конкурентоспроможності Львівської області.

«Я сам відважився на такий проект, і радим би іншим АТОвцям теж спробувати власні сили. Поневірятися по заробітках – це шлях внікуди. Будучи в  АТО, під Сартаною, до мене прийшло розуміння, що за нас ніхто нічого не зробить, тож треба ризикувати, працювати і будувати ту державу, яку ми хочемо», - поділився роздумами Михайло Стефаниця.

Михайло Стефаниця єдиний у Мостиському районі фахівець із такою технікою. Тож, може надавати послуги із канав для каналізацій, фундаментів, дренажних робіт, вирівнювання території під бруківку тощо. Інколи у новоспеченого бізнесмена виникають клопоти із ремонтом техніки. Та, за його словами, ця стаття витрат йому не страшна, адже на техніці розуміється добре та залагоджує усі поламки своїми руками.  А от кредит у розмірі 300 тисяч підприємець мусить покрити власними заробітками. За програмою Львівська ОДА покриває бізнесмену частину відсотків.

«Одним із завдань програми є відшкодування з обласного бюджету відсотків за кредитом. Якщо сьогодні банки пропонують середню відсоткову ставку 21%, то обласний бюджет покриває учаснику програми 14 відсотків. Відтак, до погашення учаснику залишається 7 %. Окрім того, завдання програми спрямоване не так до отримання фінансового результату, як до соціальної адаптації учасників АТО», - зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Андрій Кісера.

У планах АТОвця найняти для допомоги спеціаліста, аби мати змогу динамічніше виконувати роботу. А також планує податися на ще один конкурс інвестиційних проектів, адже хоче у майбутньому розширяти бізнес.

Довідково:

Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО інформує про оголошення конкурсу інвестиційних проектів з 1 лютого 2018 року.

Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

- мати статус учасника АТО;

- мати офіційну прописку на території Львівської області;

- створити бізнес-план (інвестиційний проект);

- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

 

На Львівщині урочисто відзначили Всесвітній день екскурсовода

Сьогодні, 21 лютого, світ відзначає Всесвітній день екскурсовода. З цієї нагоди для понад 100 представників туристичного супроводу організували екскурсію  у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Учасники заходу  відвідали  музей, церкву, навчального корпусу. Також присутніх ознайомили із наявною на території академії військовою технікою.

Із святом екскурсоводів привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

"Ви повинні знати, наскільки ви важливі люди. Ви несете цікаві знання, історію, вносите велику лепту в економіку Львівщини. Дуже хочу, щоб ваші знання, ваші вміння і досвід сприяли, щоб усі наші туристи залишились задоволеними, захопленими, із знанням правдивої історії і бажанням повернутись. Важливо, щоб ви відчували підтримку влади, тому що ту роботу, яку ви робите, переоцінити неможливо",– зазначив Олег Синютка.

Окрім того, за багаторічну сумлінну працю, високий профіоналізм та з нагоди Всесвітнього дня екскурсовода кращих працівників галузі Олег Синютка відзначив почесними грамотами та подяками голови Львівської облдержадміністрації.

 

Мешканців Львівщини навчали написанню проектної заявки для залучення коштів МТД

Упродовж двох днів, 20-21 лютого, у Львівській ОДА провели семінари із курсу «Підготовка проектів до програм міжнародної технічної допомоги». Організатори заходу - департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва  Львівської ОДА у співпраці з ГО «Європейський діалог».

Головною темою семінарів стала підготовка проектної заявки для участі в програмах міжнародної технічної допомоги. Окрім цього розглянули питання стратегії розвитку та планування в громаді, проаналізували Проект «Нові точки зростання для сталого розвитку гірських територій Львівської області».

«Кожна з груп учасників першого дводенного семінару отримала домашнє завдання практичного характеру, а тому наступні семінари органічно поєднають компонент аналізу попередніх напрацювань учасників, і, звичайно ж, не менш важливі теоретичні теми для вивчення», - розповів т.в.о директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок.

Учасники семінару визначилися із темами проектів, які будуть готувати під час даного курсу, а також проаналізували їх актуальність, економічні вигоди та соціальний вплив, детально описали діяльності заплановані в межах проекту.

 

Львівщина та Азербайджан налагоджують багатовекторну співпрацю

Сьогодні, 21 лютого, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся з  Надзвичайним та Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні Азером Худаяром оглу Худієвом.

«Дякуємо, що уже 25 років ваша країна є нашим стратегічним партнером. А також за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, адже це питання є для нас дуже важливим», - наголосив Олег Синютка.

Перебуваючи на Львівщині із робочим візитом, Посол подякував голові облдержадміністрації за можливість зустрітися та узгодити питання двостороннього співробітництва.

«Україна є для нас братньою країною. Ми пишаємося, що ваша держава є нашим стратегічним партнером. Відтак, ми зацікавлені у поглибленні нашої співпраці », - наголосив Азер Худієв.

В межах зустрічі Олег Синютка ознайомив гостей із досягненнями Львівщини в економічній, енергетичній, туристично-рекреаційній, інфраструктурній та ІТ-сферах.

Зокрема, докладно зупинились на розвитку енергетики та розбудові інфраструктури, а також покращенні логістичних сполучень із Європою.

 

На Львівщині відбулись додаткові аукціонні торги з продажу необробленої деревини

На товарно-сировинній біржі «Галконтракт» відбулись додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2018 року. Торги ініційовані державними лісогосподарськими підприємствами з метою максимальної реалізації додаткового обсягу деревини, що планується ще до заготівлі у першому кварталі цього року.

Торги відбулись у дві сесії - в електронному виді та торги з голосу. В них взяли участь 89 покупців необробленої деревини.

Як інформують у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства за результатами торгів на першій сесії продали 72,8 % від виставленого обсягу, а на другій – 96,2%.

Переглянути результати додаткових торгів в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів можна тут.

Зазначимо, торги необробленою деревиною заготівлі другого кварталу 2018 року відбудуться 12 березня. Наразі державні лісогосподарські підприємства формують лоти для аукціонних торгів.

 

Для безробітних запрацював новий сайт Державної служби зайнятості

У лютому для безробітних у тестовому режимі запрацював новий інтернет-ресурс Державної служби зайнятості. На сайті в режимі онлайн можна записатися на прийом до спеціалістів, дистанційно отримати профорієнтаційні послуги, відвідати кабінет безробітного чи працедавця, електронним шляхом подати звітність, переглянути статистичні дані, ознайомитися з новинами того чи іншого регіону.

Довідатися про ситуацію як на загальноукраїнському, так і обласних ринках праці можна у підрозділі «Аналітика та статистика» рубрики «Діяльність». Для прикладу у параграфі «Інфографіка» у вигляді слайдів опублікований цифровий матеріал про основні напрями діяльності служби зайнятості за певний період часу. Інформація дозволяє самостійно відслідкувати динаміку змін у сфері зайнятості, дізнатися основні тенденції, підтверджені цифрами.

У меню «Публікації» розміщені аналітичні матеріали з описом ситуації на ринку праці, надання соціальних послуг з метою працевлаштування окремим групам безробітних, зокрема, особам з інвалідністю, вимушеним переселенцям, учасникам антитерористичної операції, молоді, жителям села та ін.

А з професійним складом зареєстрованих безробітних, розміром заробітної плати, що вказаний у вакансіях, та працевлаштуванням громадян суб’єктами господарювання, що надають посередницькі послуги у сфері зайнятості, можна ознайомитися у закладці «Статистичні дані у розрізі професій».

Інтернет-ресурс доступний за посиланням.

 

Шахтарям Львівщини повністю виплатили зарплату за грудень

Гірникам ДП «Львіввугілля» повністю виплатили зарплату за грудень. Окрім цього, шахтарям виплатили понад 50 % зарплати за січень.

«Упродовж січня – лютого наш департамент провів вагому роботу щодо погашення боргів по заробітній платі шахтарям Львівщини. Багато зусиль було спрямовано на плідну співпрацю з Міненерговугілля, Міністерством фінансів та Міністерством економіки України заради досягнення позитивного результату, а саме виділення коштів на покриття боргів», - зазначив директор паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник.

Нагадаємо, що упродовж минулого тижня шахтарям виплатили 57,6 млн грн частково з коштів отриманих від реалізації продукції, а частково з перерозподілених коштів з державного бюджету за програмою здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектора вугільної промисловості.

Вже на початку цього тижня на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації вугільної продукції в розмірі 20,0 млн грн. Весь фінансовий ресурс спрямували на виплату заробітної плати шахтарів. 6,2 млн грн – на повне погашення боргу по зарплаті за грудень 2017, та 14,0 млн грн – на виплату заробітної плати за січень 2018, що, враховуючи попередні виплати за січень склало 50,4 % від фонду заробітної плати.

 

Аграріїв запрошують відвідати XІ спеціалізовану виставку «АгроТехніка-2018»

З 28 лютого до 2 березня на «Арені Львів» (вул. Стрийська, 199) розпочинає роботу XІ спеціалізована  виставка  «АгроТехніка-2018».

Експозицію виставки складатиме сільськогосподарська техніка, обладнання, комплектуючі, добрива, засоби захисту рослин, насіння польових та овочевих культур, сучасні технології і проекти у сільському господарстві. Всього у виставці прийме участь близько 90 підприємств з різних областей України.

Упродовж двох днів у межах роботи виставки проводитимуться конференції для сільськогосподарських виробників та підприємств харчової промисловості з актуальних питань, а саме: фінансова підтримка аграрного сектору економіки у 2018 році; земельні правовідносини; практичні поради виробникам аграрного сектору економіки для участі в системі закупівель ProZorro; додаткові фінансові можливості для аграріїв через аграрні розписки; інноваційні рішення в аграрному бізнесі тощо.

Запрошуємо усіх охочих взяти участь у заходах.

Вхід вільний.

Попередня реєстрація  за тел. 235-56-23.

 

Уряд схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям

Кабінет Міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн. Рішення представив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Він наголосив, що рішення не потребує внесення змін у діюче законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який сьогодні обговорюється на різних майданчиках.

«Ми розпочали дискусію про пенсії військовослужбовцям восени. Це надзвичайно важливий закон, який встановлює справедливість щодо військових. Я обіцяв з 1 січня підвищити пенсії, і я пам’ятаю про це. Але дискусії щодо проекту закону тривають. І вони можуть тривати місяць і два, - сказав Володимир Гройсман. – Я пам’ятаю, що обіцяв. Тож сьогодні ми приймаємо рішення про підвищення пенсій для військовослужбовців – у середньому на 1,5 тис. грн. Нарахування розпочнуться з сьогоднішнього дня».

Глава Уряду повідомив, що рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінфіну. «Рішення ухвалено, і процес розпочнеться. А тим часом я закликаю всі сторони працювати над тим, аби винайти новий закон, який відновить соціальну справедливість щодо військовослужбовців», - додав Прем’єр-міністр.

 

В області огляд водіїв на стани алкогольного сп’яніння проводять усі центральні районні лікарні

На Львівщині усі центральні районні та міські лікарні проводять огляди водіїв на стани алкогольного сп’яніння. У місті Львові це лише два заклади.

Про це сьогодні під час прес-конференції розповіла директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.  

«Наказом департаменту охорони здоров’я ми вчергове засвідчуємо те, що усі центральні районні та міські лікарні Львівської області проводять освідчення водіїв. Зокрема у місті Львові це два заклади охорони здоров’я - комунальна лікарня швидкої медичної допомоги і 8-ма міська клінічна лікарня. Ми маємо проблему із освідченням водіїв виключно у місті Львові. Всі центральні районні лікарні забезпечені тестами та аналізаторами для оглядів», - розповіла Ірина Микичак.

Як зазначила Ірина Микичак напруга щодо ситуації із оглядом водіїв на стани сп’яніння у місті Львові з’явилася у зв’язку із закриттям наприкінці 2016 року кабінету медичного огляду водіїв, який працював на вулиці Науковій. «Вважаємо, що рішення про закриття кабінету було однозначно правильним. Оскільки це був кабінет, який монополізував освідчення водіїв. Ми мали десятки скарг на результати роботи цього кабінету», - додала Ірина Микичак.

Як наголосила директор департаменту охорони здоров'я області, освідчення водіїв може проводити кожен медичний працівник із вищою освітою незалежно від кваліфікації. Відтак заклади охорони здоров'я м. Львова не повинні бути винятком.

«Незалежно від спеціальності кожен медичний працівник із вищою освітою має знання із елементарних правил освідчення водія. Просто потрібно правильно сформувати бригаду і вчасно викликати працівника для проведення освідчення», - додала Ірина Микичак.

«Два медичні заклади у місті Львові, які здійснюють огляд водіїв на стани сп’яніння, дійсно виконують великий обсяг роботи. Але є дуже багато міських лікарень, які працюють цілодобового. І там не потрібно нічого особливого. Лише тести та обладнання для визначення стану сп'яніння, який коштує 3 тисячі», - зазначила Мирослава Кабанчик, головний лікар Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень. 

Зазначимо, що за інформацією Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень, торік в області провели 7759 медоглядів на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння.

 

Культурно-мистецька освіта в області: на Львівщині відкрили нову мистецьку школу

У м. Дубляни на Жовківщині відкрили ще одну нову дитячу мистецьку школу.

За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало, відкриття дитячих мистецьких шкіл має велике значення для збереження, популяризації та розвитку культури.

Нагадаємо, що у 2017 році відкрили дві нові мистецькі школи. Це, зокрема, Давидівська музична школа у Пустомитівському районі із філіями у с. Пасіки-Зубрицькі, с. Давидів, с. Кротошин та с. Чишки. У новоствореній школі створено 14 робочих місць для викладачів, до навчання залучили 139 дітей. Також торік відкрили Судововишнянську музичну школу у Мостиському районі – створено 13 робочих місць для викладачів, навчається у новоствореній школі 114 дітей.

 

У Львівській ОДА стартував конкурс на підтримку регіонального кінематографу

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки оголошує конкурс на підтримку регіонального кінематографу. 

Конкурс має на меті популяризацію та розвиток регіонального кінематографу як пріоритетного напряму державної політики в гуманітарній сфері.

Початком конкурсу вважається дата оприлюднення цього оголошення. Триватиме він 30 календарних днів з дня його оголошення. Заявки приймаються упродовж 14 календарних днів.

Для участі заявники мають подати такі документи:

- заяву на ім’я директора департаменту про включення до обласної програми підтримки регіонального кінематографу на відповідний рік в довільній формі;

- кошторис на створення документально-історичного і патріотичного кіно в довільній формі;

- сценарний план фільму в довільній формі.

До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи (громадські організації, спілки), зареєстровані на теренах Львівської області та які не отримують фінансування /співфінансування з районних, обласного, державного бюджетів.

Документи подавати за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб 401, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Більш детальну інформацію про умови проведення конкурсу можна дізнатися на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації або за номером: 261 27 75.

 

Представників кінематографічних організацій запрошують до участі у конкурсі підтримки вітчизняного кіно

Сьогодні,  21 лютого, представників кінематографічних організацій ознайомили із умовами конкурсу підтримки вітчизняного кіно, який реалізує департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА у межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства.

За словами начальника відділу інформації та поліграфії департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Володимира Трача, цьогоріч на реалізацію конкурсу передбачено 700 тис гривень з обласного бюджету.

“Участь у конкурсі можуть брати лише юридичні особи, або громадські організації, які мають статус юридичних осіб. Для цього потрібно подати заяву, визначити кошторис на створення документального фільму, а також сценарний план фільму”, – зазначив Володимир Трач.

Цьогоріч однією із ключових тем для створення фільмів є національно-патріотичне виховання.

Фінансування передбачене лише на оренду техніки, реквізиту, транспортні послуги, монтажні та звукозаписувальні послуги

Зазначимо, у 2017 році із 8 кінопроектів, поданих на конкурс, шість фільмів отримали фінансування з обласного бюджету у сумі 400 тис гривень. Серед обраних кінострічок - документальний фільм «Духовна музика України», документально-ігровий фільм «Українці у Польському війську. Від Судової Вишні до Львова», патріотичний мультфільм «Як Українці на Москву ходили», документально-ігровий фільм «Михайло Вербицький: Серце запалене любов’ю», мотиваційний пригодницький фільм «Інтернет-наркоман», а також короткометражний художній фільм на соціально-історичну тематику «Переселені душі»

 

5 готельно-відпочинкових комплексів Львівщини стали фіналістами International Hospitality Awards 2017

Найкращі готелі за версією International Hospitality Awards 2017 оголосили під час офіційної церемонії нагородження, яка відбулася в Києві у межах конференції International Hospitality Conference.

Мета Премії - створення конкурентного середовища для виявлення кращих готелів в межах 28 номінацій, які складаються сумарно згідно з даними аудиторської компанії і відгуками гостей.

Цьогоріч зареєструвався 21 готель з Польщі, Угорщини, Болгарії, Румунії, Грузії, Словаччини, Молдови, України, Австрії, Чеської Республіки, Хорватії, Чорногорії, Сербії, Боснії і Герцеговини, Албанії, Македонії, Словенії, Греції, Литви, Латвії та Естонії.

Фіналістами International Hospitality Awards 2017 від Львівщини стали готельний комплекс «ТАОР Карпати» (с.Ластівка Турківського району) в номінаціях «Найкраща програма для корпоративної та соціальної відповідальності» та «Найкращий зелений готель», також цю номінацію отримав готель-парк «Древній Град» (Пустомитівський район), номінацію «Найкраща місцева мережа» отримала мережа готелів «365», один з готелей якої знаходиться у м. Трускавець. Номінацію «Найкраща маркетингова кампанія» - «Edem Resort & Spa» (с.Стрілки, Перемишлянський район) та «Найкращий медичний готель» - «Mirotel Resort & Spa» (м. Трускавець).

Довідково:

Організатор заходу - Клуб готельєрів та рестораторів Hoteliero - в 2011 році заснував Премію Ukrainian Hospitality Awards. Через 5 років проведення Премії на території України, прийняли рішення про вихід на міжнародний рівень і запуск International Hospitality Awards.

 

"Українські художники в лавах Січових Стрільців": сьогодні на Львівщині стартує тематична виставка

Сьогодні, 21 лютого, о 16:00 год  в Історичному комплексі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться тематична екскурсія "Українські художники в лавах Січових Стрільців".

Високі ідеали служіння своєму народові, готовность до боротьби за його визволення від чужих режимів знайшли втілення у творчості провідних митців першої третини ХХ століття, більшість із яких були безпосередніми учасниками визвольних змагань – Осипа Куриласа, Івана Іванця, Лева Геца, Юліана Буцманюка та ін.

Під час ескурсії можна ознайомитись зі знаковими творами мистців-січовиків, які на початку ХХ століття з великим успіхом експонувалися на виставках в залах Національного музею у Львові. За радянських часів імена цих художників були викреслені з національної культури, їхню спадщину знищували, а доля багатьох складалася трагічно. 

В експозиції НМЛ "Українське мистецтво ХХ ст" під час екскурсії ви зможете дізнатись більше про мистецькі об’єднання в лавах УСС, а також оглянути унікальні живописні та графічні твори січовиків, що були врятовані від знищення в радянський час. 

 

На Львівщині відбулась акція з підгодівлі косуль, оленів та лосів

Працівники Золочівського науково-дослідного природоохоронного відділення Національного природного парку «Північне Поділля» організували акцію з підгодівлі диких тварин на заповідних територіях установи.

З огляду на те, що погодні умови нещодавно стали суворішими ­– почались морози, випало багато снігу ­– дикі тварини, зокрема косулі, олені, лосі не завжди можуть знайти достатньо їжі в природному середовищі.

Відтак, природоохоронці розвісили кормові віники у місцях локації тварин та наповнили годівниці сіном.

 

Через негоду та ожеледицю водіїв закликають додатково подбати про безпеку на дорогах

На Львівщині очікується морозна погода. На дорогах збережеться ожеледиця. За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із дорожньо-транспортними пригодами.

У зв’язку із погіршенням погодних умов учасників дорожнього руху закликають до уважності та обережності.

Водіям варто бути обачними при проїзді мостів та естакад, відмовитися від ризикованих маневрувань, у жодному випадку не перевищувати швидкість, дотримуватись безпечної дистанції та правил паркування, аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки.

Усім учасникам дорожнього руху слід бути максимально уважними і обережними, зокрема:

- пішоходам – не перебігати дорогу у невстановленому місці, а в ожеледицю триматися подалі від проїжджої частини дороги;

- водіям – не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти, тому наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.  

Крім того, за можливості варто утриматися від поїздок на дальні відстані, а тим, хто виїхав, бути вкрай обережними. 

 

На Львівщині відкрили фотовиставку про дітей політв’язнів

20 лютого у Центрі Шептицького презентували фотовиставку «Доросле кримське дитинство» до четвертої річниці окупації Криму.

Фотовиставка складається із 16 світлин дітей, що залишились без батьків і близьких родичів, яких було ув’язнено за політичними мотивами.

Також під час  дискусії спікери представили сучасний стан справ у Криму.

Автором фотографій є журналіст Антон Наумлюк, який докладно висвітлює всі судові процеси, в тому числі на території Криму та спілкується з родинами політв’язнів.  

 

Мешканців Львівщини запрошують на прем’єрну комедію у театрі імені Марії Заньковецької

У суботу, 24 лютого, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться прем’єрний показ вистави  «За двома зайцями», режисер - Орест Огородник.

У виставі братиме участь майже весь акторський склад. На глядачів чекатиме море несподіванок та позитивних вражень.

Довідково:

У п’єсі розповідається про цирульника Свирида Голохвостого, який намагається розбагатіти, одружившись із багатою міщанкою Пронею Сірко, і, водночас, залицяється до бідної дівчини-красуні Галі. У творі порушується проблема соціальної нерівності, висміюється життя українських русифікованих міщан Києва.

 

У Шевченківському гаю презентували «Смак українських Карпат»

На території музею народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" презентували гастрономічні смаколики «Смак українських Карпат».

Туристичним групам пропонують продегустувати та придбати екологічну продукцію Карпатського регіону: сири, м'ясо, ковбаси, олію з насіння маку, амаранту, тощо. Тут також можна знайти і чаї, згущене молоко і повидло, яке називають леквар.

Громадська спілка «Карпатський смак» об’єднує 4 області України, та таким чином популяризують культуру виробництва та споживання натуральних продуктів, а також розвивають гастрономічний туризм в Карпатах.

 

Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій – Президент

Підписуючи Закон України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», Президент Петро Порошенко чітко наголосив: «Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій».

Глава держави зазначив, що підтвердженням цьому є його тверда позиція, а також позиція Міністерства закордонних справ, Парламенту, народних депутатів, відповідних міністерств і відомств у рішучому відстоюванні цього питання. «Боротьба за розгортання класичної миротворчої місії відповідно до рішення Ради безпеки ООН, яка б дозволила забезпечити безпековий компонент відновлення суверенітету над окупованим територіями України», - зазначив він  та наголосив, що це рішення підтримується понад 75% українців.

Президент також поінформував членів Воєнного кабінету про результати своїх переговорів в рамках участі у Мюнхенській безпековій конференції з Міністром оборони США, зустрічі з Прем’єр-міністром Великої Британії, Головою Європейської Комісії та перспективи отримання Україною оборонної зброї. При цьому Петро Порошенко зазначив, що «є певні позитивні результати щодо модернізації Збройних Сил України».

Крім того, Глава держави повідомив, що за підсумками засідання Ради національної  безпеки і оборони цього тижня буде передано до Верховної Ради законопроект «Про Національну безпеку».

«Це теж рамковий Закон, який на продовження прийняття Стратегічного оборонного бюлетеня є свідченням наших рішучих і глибинних реформ в секторі оброни і безпеки, гармонізації нашої співпраці з країнами НАТО і самим Північноатлантичним Альянсом», - підкреслив Петро Порошенко.

Члени Воєнного кабінету також заслухали доповідь Міністра оборони України щодо його візиту до США.

 

Визначили переможців обласних змагань бадмінтону за програмою комплексних спортивних Ігор Львівщини-2018

Завершилися командні змагання з бадмінтону серед збірних команд районів області, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад за програмою ХХVІІ спортивних Ігор Львівщини, ХІ обласних ігор ветеранів спорту та VI спортивних ігор серед людей з інвалідністю під егідою управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, обласних центрів «Спорт для всіх» та «Інваспорт», асоціації ветеранів спорту та обласної федерації бадмінтону.

У змаганнях взяли участь 49 збірних команд, серед яких у категорії «Дорослі» - 26 команд, у категорії «Ветерани» - 18 команд та 5 команд змагалося за перемогу в кваліфікаційній групі спортсменів з інвалідністю. Всього в ігровому залі обласної ДЮСШ перемогу виборювали 142 спортсмени.

Серед кращих виявилися:

в категорії «Дорослі» 1 місце посіла команда Галицького району міста Львова, 2 місце виборола команда м.Дрогобич, а 3 місце за командою зм.Стрий.
в категорії «Ветерани» «золото» здобула команда Галицького району м.Львова, «срібло» отримала команда з м.Стрий та «бронзу» виборола збірна Жовківського району.
в категорії «Спортсмени з інвалідністю» перемогу святкували представники Миколаївського району, 2 місце посіла команда міста Нового Роздолу, а замкнули трійку призерів бадмінтоністи Самбірського району.

Усі переможці та призери були нагородження кубками, медалями та грамотами від Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». 

 

 

20.02.2018

 

На Пам`ятному Віче вшанували Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, на площі перед памʼятником Тарасові Шевченку відбулося віче Памʼяті, присвячене 4-ій річниці вшанування Героїв Небесної Сотні.

Вшанування розпочалося спільною молитвою.

"Ми сьогодні вшановуємо не тільки полеглих на Майдані, сьогодні ми дякуємо їхнім братам і сестрам, їхнім дружинам і батькам, їхнім матерям. А також братам, сестрам, матерям тих, хто зараз захищає нашу Державу у війні", - наголосив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возняк.

У знак вшанування Героїв Небесної Сотні також відбулася акція «Запали свічу».

"Якби існувала градація героїчності, то наші хлопці займали би там найвищі сходинки. Інколи нам здається, що всі ці втрати даремні. Але зміни є, хоч не такі масштабні як ми сподівалися, але вони є. А щоб зміни були ще більшими треба нам почати міняти свою ментальність. Адже ми до кінця не вірили, що нам удасться досягти результату, та ми його досягли", - зазначив під час віче учасник Революціїї Гідності Ігор Чабан.

В межах вечора виступили капела «Дударик», Софія Федина, Ірина Доля, Максим Перевʼязко.  

Нагадаємо, сьогодні на Львівщині відбулася ще низка заходів із вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Зокрема, покладання квітів та запалення лампадок на могилах осіб, що загинули під час Революції Гідності.

На проспекті Свободи - площі, де 4 роки тому повстав львівський Євромайдан, відбулася Всеукраїнська тиха акція «Ангели памʼяті», для якої діти Герої Небесної Сотні  разом з учнями мистецьких шкіл Львівщини створили паперових ангеликів як символ памʼяті.

Окрім того, у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили погруддя Герою Небесної Сотні Ігорю Костенку .

 

Державний архів підготував онлайн-виставку до Дня Героїв Небесної Сотні

Для гідного вшанування Героїв Небесної Сотні Державний архів підготував онлайновий варіант тематичної виставки «Небесна Сотня воїнів Майдану”.

За словами директора Державного архіву Львівської області Ірини Мартенс, документи і матеріали представлені на даній виставці відтворюють патріотизм та національну гідность українців.

З метеріалами онлайн-виставки  можна ознайомитись за посиланням.

 

Представниця Львівщини Оксана Заліско – переможець Кубка світу з лижних перегонів серед ветеранів спорту

Нещодавно у м.Ламур (Франція) завершилися змагання Кубка Світу з лижних перегонів серед ветеранів спорту, що відбувалися на двох 60-кілометрових дистанціях: класичним стилем та вільним стилем. 

В особистому заліку вікової групи Д-7 представниця Львівщини Оксана Заліско на дистанції 60 км класичним стилем виборола перше місце з результатом 04:32:38.

Загалом у змаганнях взяли участь 800 спортсменів-ветеранів із 19 країн світу.

 

У 2017 році в Львівській області реконструювали 3 заклади охорони здоров’я

Минулого року на виконання робіт на об’єктах у галузі охорони здоров’я, зокрема їх реконструкцію та будівництво, скерували кошти у сумі - 90 мільйонів 332 тисячі гривень.

Про це сьогодні, 20 лютого, під час звіту повідомив т.в.о. начальника управління - заступник начальника управління капітального будівництва Львівської ОДА Олег Пелих.

Відтак, за ці кошти здійснили реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру, на яку виділили 70 мільйонів гривень.

«У кінці березня ми плануємо відкриття Львівського обласного клінічного перинатального центру. Це надзвичайно важливий об’єкт у сфері охорони здоров’я», - зазначив Олег Пелих.

Окрім того, відбулась реконструкція ще двох медичних закладів, серед яких:

  • пологове відділення на 30 ліжок Бродівської центральної лікарні у м.Броди – 19 млн 142 тис гривень;

  • амбулаторія сімейної медицини у с. Суховоля Бродівського району – 660 тис гривень.

Варто зазначити, що у 2018 році запланували будівництво акушерського корпусу на 30 ліжок в м. Миколаєві.

 

Понад 17 млн гривень – на будівництво та реконструкцію освітніх закладів

У 2017 році на виконання робіт на об’єктах у галузі освіти скерували кошти у сумі - 17 мільйонів 376 тисяч гривень.

Про це сьогодні, 20 лютого, під час звіту повідомив т.в.о. начальника управління - заступник начальника управління капітального будівництва Львівської ОДА Олег Пелих.

Цей фінансовий ресурс скерували на реконструкцію з надбудовою мансардного поверху колишньої контори Стародобротвірського СТ під приміщення дитячого дошкільного закладу в с. Старий Добротвір – 400 тисяч гривень.

Також добудували загальноосвітній шкільний заклад  I-III ступенів на 300 учнів в с. Батятичі Кам’янка-Бузького району – 1 млн 436 тис гривень.

Окрім того, завершили будівництво СЗШ I-II ст на 150 учнів з двома дошкільними групами по 15 дітей і фельдшерським пунктом в с. Пристань Сокальського району, на що з державного фонду регіонального розвитку скерували 6 мільйонів 340 тисяч гривень.

«Цей об’єкт – один із найдовших довгобудів Львівської області. Його будівництво розпочалось у 1991 році. Завдяки зусиллям Львівської ОДА та підрядній організації, минулого року ми відкрили цей заклад», - зазначив Олег Пелих.

У 2017 році реконструювали  дошкільний навчальний заклад в с. Нагуєвичі Дрогобицького району – 1 мільйон 500 тисяч гривень. 

Минулоріч відбулося будівництво загальноосітньої школи I-III ступенів на 360 учнівських місць в с. Нижня Яблунька Турківського району на що передбачили 4 мільйони 500 тисяч гривень.

На реставрацію даху навчального корпусу ЛНУ ім. І.Франка на вул. Грушевського, 4, яка відбувалась минулого року, виділили кошти у сумі - 3 мільйони 200 тисяч гривень.

 

Жителів Львівщини закликають не зривати первоцвітів

З метою організації заходів щодо охорони першоквітучих рослин, мешканцям Львівщини, що відповідно до законодавства за порушення порядку придбання і збуту об’єктів рослинного світу, які занесені до Червоної книги України чи порушення вимог щодо охорони таких видів рослин, знищення або незаконне вилучення їх з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації звертається до мешканців та гостей Львівщини із закликом бережливого ставлення до ранньоквітучих весняних рослин та формування почуття відповідальності за все, що діється навколо нас.

Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти зазвичай є червонокнижними видами (білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий) і відіграють важливу роль в житті лісу.

Побачивши продаж первоцвітів - звертайтеся у Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370 чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.

 

Цьогоріч в області відкриють ще 3 будинки сімейного типу

У 2017 році на території Львівської області збудували один будинок дитячого сімейного типу, а ще 3 планують спорудити цьогоріч та відкрити упродовж серпня-вересня.

Про це сьогодні, 20 лютого, під час звіту повідомив т.в.о. начальника управління - заступник начальника управління капітального будівництва Львівської ОДА Олег Пелих.

Минулоріч в області відкрили будинок сімейного типу в с. Бірки Яворівського району на що з обласного бюджету виділили кошти у сумі – 500 тисяч гривень. У ньому вже проживає сім’я, що виховує 10-ох діток.

Також будівництво відбудеться у м. Золочів, на що з державного бюджету скерували понад 1 мільйон 900 тисяч гривень та у с. Наварія Пустомитівського району, де сума коштів є тотожною.

У 2018 році будинок сімейного типу збудують і у м. Радехів. Сума коштів, які витратять на спорудження - 1 мільйон 131 тисяча гривень.

«Будинки сімейного типу у м. Золочів, с. Наварії та м. Радехів плануємо відкривати у кінці серпня – на початку вересня цього року. Львівщина – пілотна область в Україні, де у межах цільової програми ми не закуповуємо квартири для таких сімей, а будуємо для них житло», - зазначив Олег Пелих.

Варто зазначити, що у 2017 році управління виконало роботи по інших об’єктах у сфері соціального захисту населення, зокрема збудували пам’ятні знаки на могилах загиблих під час антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні. Відтак, на ці види робіт минулоріч з обласного бюджету виділили 1 мільйон 514 тисяч гривень.

 

Громадськість закликають взяти участь в електронних консультаціях щодо Антикорупційної програми

Відділ взаємодії з правоохоронними органам, запобігання корупції та оборонної роботи апарату Львівської обласної державної адміністрації проводитиме консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення шляхом електронних консультацій щодо Антикорупційної програми Львівської обласної державної адміністрації на 2018 рік.

Консультації з громадськістю проводитимуть з метою збору пропозицій при розробці проекту Антикорупційної програми Львівської обласної державної адміністрації на 2018 рік.

План заходів стосуватиметься сільського і міського населення, службовців органів державної влади та місцевого самоврядування, представників інститутів громадянського суспільства, громадських активістів.

Строк подання пропозицій та зауважень: 20 лютого - 6 березня  2018 року.

Контактна особа: Юревич  Юрій Олександрович, тел. 2999-344.

Електронна скринька для подання пропозицій в режимі електронного листування: pravovd@loga.gov.ua

Письмові пропозиції надсилати за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 126; відділу взаємодії з правоохоронними органам, запобігання корупції та оборонної роботи апарату.

Результати обговорення буде оприлюднено після 7 березня  2018 року на веб-сайті Львівської обласної державної адміністрації.

 

Найкращий захист від кору - вакцинація

Станом на 20 лютого в області на кір захворіло 484 особи, з них 360 дітей (згідно первинних діагнозів). За останню добу зареєстровано 18 нових випадків.

Ріст захворюваності відбувається в основному за рахунок дитячого населення, питома вага захворілих дітей становить 75%. З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 270 осіб, з них 185 дітей.

Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Спеціального лікування нема.

 

У Червонограді впроваджують енергоощадні технології

З метою зменшення викидів парникових газів відбувається пошук варіантів економії традиційних ресурсів для вироблення енергії та впровадження енергоефективних та енергоощадних технологій.

Міністерство екології та природних ресурсів України виділило «Кіотські кошти» в сумі 21 050 660 грн для реалізації проекту «Впровадження технологій для забезпечення зниження рівня забруднення атмосферного повітря на об’єктах соціальної сфери Червоноградської міської ради шляхом реконструкції».

Департамент екології і природних ресурсів у 2017 році виділив кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на підтримку проекту, зокрема, на виготовленння проектно-кошторисної документації проекту на загальну суму 560,0 тис. грн.

Проект передбачає реконструкцію індивідуальних теплових пунктів на об’єктах соціальної сфери у м. Червоноград Львівської області, що забезпечить скорочення викидів парникових газів на 512,21 т/рік.

 

Методи підготовки проектів до програм міжнародної технічної допомоги розглянули під час семінару

Сьогодні, 20 лютого, відбувся перший семінар із курсу: “Підготовка проектів до програм міжнародної технічної допомоги” за організації департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Тема першого семінару “Підготовка проектної заявки”. Тренер Олександр Софій, окрім основної теми, висвітлив питання напрацювання кожною з громад стратегії розвитку та планування в громаді, приклади проектів Львівської області. Присутні дізналися про ключового “гравця” у сфері залучення МТД - донора, а також його вимоги і пріоритети фінансування.

Учасники семінару визначилися із темами проектів, які будуть готувати під час даного курсу, в групах проаналізували проект «Нові точки зростання для сталого розвитку гірських територій Львівської області».

 

Дуже символічно, що переміг український проект – Президент взяв участь у презентації архітектурного проекту-переможця «Меморіал Героїв Небесної Сотні»

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко взяв участь у презентації проекту-переможця номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей революції Гідності».

Глава держави відзначив, що іноземні представники журі Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу роблять зараз для України надзвичайно важливу справу щодо визначення переможців конкурсу Меморіалу Героїв Небесної Сотні і Музею Революції Гідності.

Президент зазначив, що минуло вже 4-ри роки від трагічних подій 18-20 лютого 2014 року, коли Україна втратила 107 найкращих своїх синів та  доньок – Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за те, щоб зупинити свавілля, за те, щоб перемогти. «Перемогти у боротьбі за Україну», - сказав він.

«За ці чотири роки дуже багато зроблено. Лише за останній рік українці отримали право безвізових подорожей до Європейського Союзу, підписана, ратифікована і вступила в дію Угода про асоціацію Україна-ЄС, заради підписання якої у листопаді-грудні 2013 року мільйони українців вийшли на потужні багатомільйонні акції», - наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що важко було уявити собі, коли починались ці акції, до чого дійде влада і які злочинні накази будуть відданні для того, щоб «Беркут» (спецпідрозділ МВС – ред.) відкрив вогонь по хлопцям і дівчатам без зброї, які хотіли лише одного – жити в нормальній країні, яка б рухалась, а точніше, повернулась до родини європейських народів.

«В ці дні ми згадуємо наших Героїв Небесної Сотні. Багато місяців було присвячено роботі із організації  Меморіалу і Музею, і я вдячний нашим шановним друзям з Німеччини, всесвітньо відомим архітекторам, які мають величезний досвід у організації подібних конкурсів. Конкурс зі створення Музею і Меморіалу, який точно дивиться у майбутнє. Бо саме так бачили майбутнє України і саме так дивився кожен із Героїв, яких ми сьогодні згадуємо», - сказав Президент.

Він додав: «Цим Меморіалом, цим Музеєм ми маємо остаточно відійти від Радянського союзу, від радянських традицій».

Президент нагадав, що  на Майдані незалежності в Києві були виставлені всі проекті, які  брали участь у конкурсі.  «Я навмисно не висловлював свою позицію, коли дивився на Майдані представлені зразки. Деякі мені не подобались. Деякі надихали. Але дуже важливо, щоб це брало за серце кожною, хто до них підійде», - зауважив Петро Порошенко. Він також відзначив важливість думки родин Героїв Небесної Сотні.

«Я точно виступаю не як Президент, і не просто як громадянин, а як людина, яка була на Майдані з першого до останнього дня. Ми не ховались і не тікали з Майдану. І у найважчі часи ми були там, де небезпечно», - додав Петро Порошенко. Він також нагадав про події, які розгорнулися після подій на Майдані, зокрема, анексію Криму та агресію Росії проти України на Сході нашої держави.

«Сьогодні перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні ми обіцяємо, що Україна буде об’єднаною і об’єднана Україні звільнить кожен клаптик української землі як на Сході, так і в Криму. Про це треба пам’ятати заради кожного з Героїв Небесної Сотні, кожного з 2348 військовослужбовців Збройних Сил України, інших силових підрозділів, і кожного з  понад 7 тисяч цивільних українців, які віддали своє життя під час  російської агресії. Ми зробимо все для того, щоб Україна була об’єднаною», - наголосив Глава держави.

В свою чергу, дружина Президента Марина Порошенко зазначила, що у ці дні ми вчетверте переживаємо роковини тих сумних, але доленосних подій Революції Гідності, коли найкращі сини і доньки України вийшли захищати наше європейське майбутнє і віддали за це найдорожче - своє життя. Час спливає, але пам’ять береже подвиг Героїв Небесної Сотні.

«Сьогодні ми зібралися у цій залі для того, щоб оголосити найкращий проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні, який увіковічнить пам’ять про них. Це дуже важливо для нашої сучасності. Але не менш важливо – для наступних поколінь», - сказала вона.

Дружина Президента підкреслила: «Я впевнена, що проект-переможець буде символізувати гідність, хоробрість та непереможність українського народу. А головне – буде виконувати місію єднання та свідчити про наше спільне прагнення розвивати Україну як сильну, європейську та прогресивну державу».

Голова журі Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу Матіас Зауербрух повідомив, що у фінальній частині конкурсу взяли участь 9 проектів з різних країн, включно з Україною, та оголосив фіналістів конкурсу архітектурного проекту Меморіалу Героїв Небесної Сотні, які зайняли перші три місця. Ними стали два архітектурні проекти з Німеччини та один з України. Переможцем конкурсу став проект двох львів’янок Ірини Волинець та Марії Процик.

«Ми мали дуже цікавий, насичений день вчора з дуже багатьма дискусіями, які надихали нас і наших українських партнерів. Ви усі були свідками цього», - розповів Матіас Зауербрух про процес відбору переможців та привітав переможців.

«Це дуже символічно, що переміг український проект», - підсумував Глава держави та подякував всім учасниками за небайдужість, щире ставлення до цієї надзвичайно почесної місії.

 

Мінмолодьспорту співпрацюватиме із ERYICA для кращого розуміння інформаційних потреб та тенденцій молоді в Україні

У вівторок, 20 лютого, на НСК «Олімпійському» розпочалась установча зустріч з представниками Європейської агенції інформаційної та консультативної підтримки молоді ERYICA щодо реалізації проекту з інформування та консультування молоді в Україні та подальшої співпраці.

Упродовж 2018 року у співпраці з Міністерством молоді та спору України ERYICA надаватиме експертну допомогу та підтримку сектору молодіжної роботи в Україні в напрямі підвищення доступності інформаційних та консультаційних послуг для молоді, розвитку відповідних служб на базі молодіжних центрів тощо.

Участь у заході взяли заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, директор Львівського обласного молодіжного центру Андрій Ковальський, а також представники Асоціації молодіжних центрів України, активних молодіжних центрів і просторів, громадських об'єднань з різних регіонів України.

Розпочинаючи зустріч Олександр Ярема висловив вдячність представникам ERYICA в особі пані Єві Рейни та пані Джесіки Волкер за співпрацю та наміри щодо підтримки України в питаннях інформування та консультування молоді.

Олександр Ярема презентував гостям сучасний стан молодіжної політики і молодіжної роботи в Україні та основні досягнення у молодіжній сфері, протягом 2017 року, зауваживши, що Мінмолодьспорту впроваджує використовуючи кращі європейські практики. Зокрема, на основі конкурсу "Європейська молодіжна столиця" було започатковано Національний конкурс" і минулої п'ятниці визначили місто-переможця – молодіжною столицею України 2018 року стало місто Львів.

У свою чергу Микола Мовчан відзначив, що одним із завдань на шляху до європейської інтеграції є розвиток мобільності молоді, сприяння участі української молоді у європейських молодіжних програмах. Він також розповів майбутнім партнерам про основні кроки Мінмолодьспорту, що здійснюються з метою поглиблення міжнародного співробітництва у молодіжній сфері у двосторонньому форматі з країнами-членами ЄС.

Пані Єва Рейна детально поінформувала пресутніх про основні засади та принципи роботи ERYICA, яка єнезалежнаєвропейською організацією, і працює для активізації європейського та міжнародного співробітництва в галузі молодіжної інформаційної роботи та послуг.

Вона розробляє, підтримує та просуває якісну молодіжну інформаційну політику на всіх рівнях з метою задоволення інформаційних потреб молоді та застосування принципів Європейської молодіжної інформаційної хартії.

ERYICA прагне захистити право молодих людей на повну та достовірну інформацію, яка допомагає їм у виборі, з яким вони стикаються у своєму житті, а також сприяє їх автономії, здатності критично мислити та брати активну участь у житті суспільства.

Протягом дня учасники обговорять план дій на рік та ряд питань партнерства, зокрема очікувані результати та можливі виклики.

 

У «Сколівських Бескидах» підбили підсумки роботи за минулий рік

Впродовж 2017 року науковці НПП «Сколівські Бескиди» проводили інвентаризацію флори, фауни, грибів та ідентифікацію старовікових лісів, фенологічні спостереження.

В межах співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством (Німеччина) реалізовується проект «Збереження карпатських пралісів», який передбачав проведення обстеження лісів на предмет виявлення старовікових лісів та пралісів.

На території парку обліковано 10 еколого-пізнавальних стежок та маршрутів, 2 веломаршрути, 2 автомаршрути, 8 рекреаційних зон, 2 туристичні притулки, 3 еколого-просвітницькі центри, 3 шкільні лісництва.

За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 р. було створено та облаштовано рекреаційну зону в урочищі «Колодка», проведено ремонт лісівничих еколого-просвітницьких центрів в Крушельницькому та Бутивлянському лісництвах, створено та облаштовоно Інформаційно-екологічний пункт у рекреаційній зоні «Водоспад на р. Кам'янка».

В межах програми розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП «Сколівські Бескиди» спеціалісти природоохоронної установи провели низку заходів, спрямованих на розвиток екологічної свідомості серед учнівської та студентської молоді.

Лісовідновлення у 2017 р. було проведено на площі 24,3 га, з них ділянки заліснено шляхом посадки лісових культур на площі 11,6 га, а 12,7 га – залишено під природне заліснення.

Службою державної охорони території ПЗФ постійно ведеться нагляд за появою шкідників та хвороб лісу для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку по лісових масивах. Крім цього постійно проводиться патрулювання лісових масивів в тому числі рейдовими бригадами, з метою недопущення самовільних порубок лісу, порушення правил пожежної безпеки. 

 

У четвер відбудеться пряма телефонна лінія з питань пенсійного забезпечення

У четвер, 22 лютого 2018 року, у головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області відбудеться «пряма телефонна гаряча лінія» з питань пенсійного забезпечення громадян. 

На питання мешканців Львівщини упродовж 12:00 – 14:00 год відповідатиме заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Марія Білецька.

Телефон «прямої гарячої лінії»: (032) 255-38-97.

Нагадуємо, що «пряма телефонна гаряча лінія» з керівництвом головного управління Фонду області проводиться щомісячно в останній четвер з 12:00 до 14:00 години.

 

На Львівщині відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку

Сьогодні, 20 лютого, у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили погруддя Герою Небесної Сотні,  Герою України Ігорю Костенку.

Вшанувати пам'ять Героя прийшли представники влади, духовенство, академічна спільнота, рідні і друзі Ігоря Костенка.

Почесну місію відкриття пам’ятника Героєві України виконали сестра Ігоря Костенка Інна Костенко та випускник географічного факультету, бойовий побратим, учасник Революції Гідності Володимир Дітчук.

Опісля священики провели чин освячення пам’ятника. Присутні поклали квіти.

"Більшість із нас тут невипадково. Але по-справжньому, що таке втрата, знають тільки матері. У материнських очах по-справжньому видно, що чорне – це чорне, а біле – це біле. Кожен для себе таким чином зможе прийняти рішення, що він робить не так і що треба робити далі. Адже відповідь ми даватимемо перед Богом та перед нашими матерями. Щоб кожен з нас не розміняв своє життя на дрібниці. Пам’ятаймо про тих, хто поклав свої життя за наше майбутнє", - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Із присутніми спогадами про сина поділилась мати  Героя Небесної Сотні Оксана Костенко:

"Я щиро вдячна, що у цей скорботний для мене день стільки людей прийшло, аби віддати шану моєму синові. Пам'ятаю, день, коли ми побачили, що він є у списках зарахованих на навчання в університеті. Мій син закохався у Львів, і завдяки своєму синові, я так само полюбила це місто. Дякую за те, що ви поселили його назавжди в цьому місті. Він хотів жити і працювати в Україні, робити для неї добро. Таких, як мій син, є багато, і я вірю, що наша Україна, процвітатиме. Я хочу, щоб в Україну і нарешті настав мир. Щоб перестали плакати діточки, матері, дружини. Бережіть своїх рідних, цінуйте кожен прожитий день разом". 

Хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» виконав пісню "Не пора".

 

Збірна команда Львівщини успішно виступила в чемпіонаті України зі стрибків на акробатичній доріжці

Збірна команда Львівської області у складі 8 спортсменів, представників акробатичних шкіл Львова та Дрогобича, взяла участь у чемпіонаті України зі стрибків на акробатичній доріжці, які відбулися 13-17 лютого 2018 року в місті Миколаєві. Загалом за нагороди змагалися понад 100 спортсменів із різних регіонів України.

У загальнокомандному заліку збірна команда Львівської області посіла 3 місце, поступившись командам Миколаївської та Вінницької областей.

Зокрема, дрогобиччанин Віталій Войтів став абсолютним чемпіоном цьогорічного чемпіонату, здобувши усі три золоті медалі в індивідуальному заліку (у багатоборстві, у першій та у другів вправах).

Також у командному заліку чоловіча команда Віталій Войтів, Ігор Буштин, Олег Мазурик та Михайло Лесишин вибороли І місце. Усі вони вихованці Дрогобицької ДЮСШ ім. І. Боберського, тренери: Р. Веклюк, О. Жгута, Т. Вагіла.

У командному заліку жіноча збірна Львівщини у складі Ліліани Кіцери (Львів, тренери Б. Голотко, Р. Кізло), Анна-Марії Вагіли, Аліна Мисишин та Катерина Ярема (Дрогобич, тренери О. Жгута, Ж. Жгута) посіла 3 місце. 

Окрім цього індивідуальних змаганнях Михайло Лесишин виборов бронзову медаль у другій змагальній вправі. Серед жінок Анна-Марія Вагіла здобула срібну медаль у другій вправі, а Ліліана Кіцера – бронзову медаль у першій вправі. 

 

Лісокультурна Рада розглянула проекти лісових культур та природного поновлення

У приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання «Лісокультурної Ради Львівського ОУЛМГ». До складу лісокультурної Ради входять науковці, головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, інженери лісових культур та працівники лісового відділу управління.

На засіданні лісокультурної Ради розглянули проекти лісових культур 15 державних лісогосподарських підприємств загальною площею 991,4 га та проекти природного поновлення загальною площею 1133,3 га на 2018 рік.

Широке їх обговорення дозволяє найефективніше використати потенціал лісокультурної площі. Розгляд проектів за участі науковців підкреслює надзвичайно важливий зв'язок науки і виробництва в питаннях відновлення лісів та дозволяє лісівникам пересвідчитись у правильності своєї роботи, їхні зауваження та пропозиції завжди знаходять своє втілення на практиці.

 

Львівщина долучилась до тихої акції «Ангели пам’яті»

Сьогодні, 20 лютого, на площі біля пам'ятника Тарасу Шевченкові відбулась тиха акція «Ангели пам'яті».  В межах заходу діти розмістили на площі понад 300 ангелів.

Паперові ангелики є символом пам’яті за загиблими Героями Небесної Сотні.

Для тихої акції діти Героїв Небесної Сотні спільно з учнями Львівського художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв упродовж тижня виготовляли паперових ангеликів.

Захід відбувся за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. 

«Сьогодні мешканці Львівщини з великою вдячністю та шаною згадують Героїв Небесної Сотні, котрі стали символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І ці паперові ангелики – це втілення дитячого бачення про тих Героїв, які віддали своє життя в час Революції Гідності захищаючи ідеали демократії, права і свободи людини, та європейське майбутнє України», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Зазначимо, ангели пам’яті сьогодні "злітають" не лише у Львові, а й у Києві, Рівному і Коломиї. 

Нагадаємо, що о 18:00 год  навпроти пам’ятника Тарасу Шевченку відбудеться віче пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

Понад 127 млн гривень – на потреби області

За  тиждень з обласного бюджету виділили 127,8 млн гривень, що забезпечило повноту та своєчасність виплати заробітної плати в бюджетній сфері, оплату спожитих енергоносіїв, придбання  медикаментів та продуктів харчування.

Поряд з поточними видатками виділялись кошти на заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення в сумі 0,7 млн грн, заходи з організації рятування на воді - 0,4 млн грн, запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха – 0,4 млн гривень.

Також надали субвенцію державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів в сумі 1,9 млн гривень.

 

На Личаківському кладовищі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У вівторок, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять новітніх Героїв України.

На полі почесних поховань № 67 представники влади, громадських організацій, учасники Революції Гідності та учасники АТО, родини героїчно загиблих, студентська молодь поклали квіти та віддали шану Героям Небесної Сотні та новітнім борцям за незалежність.

Присутні запалили лампадки на могилах Героїв Небесної Сотні Андрія Дигдаловича, Юрія Вербицького, Володимира Бойківа, Богдана Ільківа, а також генерал-майора Сергія Кульчицького та полковника Андрія Соколенка.

Опісля представники духовенства відслужили чин панахиди.

«У цей сонячний день ми зібрались на тому місці, де поховані наші Герої, щоб вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за волю України. Триває перший тиждень Великого посту, у який прийнято просити прощення, без якого немає справжньої любові. Ми зараз на цьому місці, тому що маємо віру в те, що ці наша Герої не вмирають. Сьогодні ми просимо у них прощення. Ви злетіли у небеса, а ми залишились тут, на землі, для того, щоб засвідчити, що ваша справа, ваш поступ був за те, щоб ми жили краще. Сьогодні схиляємо перед вами наші голови, просимо прощення і молимося за вас», - наголосив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк).

Супроводжував урочистості хор, який виконав пісню «Пливе кача по Тисині». Саме цю пісню вперше виконали на київському Майдані під час Революції Гідності. Також усі присутні виконали Державний Гімн України. 

 

Звернення Президента до Українського народу у зв’язку з Днем Героїв Небесної Сотні

Дорогий Український народе!

День Героїв Небесної Сотні — це день вшанування пам’яті наших відважних співвітчизників, які ціною власного життя дали можливість Україні бути незалежною, демократичною, відкритою світові державою, а усім нам — змогу самим творити своє майбутнє.

З гордістю і вдячністю віддаємо шану тим, чия самопожертва стала запорукою перемоги Революції Гідності, торжества незламного українського духу над підступними спробами нас упокорити.

Подвиг безстрашних лицарів, озброєних лише бруківкою та любов’ю до України, чотири роки тому згуртував увесь цивілізований світ на підтримку нашого вибору і нині продовжує надихати мільйони українських патріотів на рішучу боротьбу проти гібридних викликів «русского мира».

Маємо лише один правильний шлях — звільнення від агресора окупованої частини Донбасу та повернення анексованого Російською Федерацією Криму.

Зберігаючи відданість ідеалам гідності та свободи, ми повинні утверджувати національну єдність, розбудовувати демократичну сильну і процвітаючу країну, зміцнювати наше військо та високо цінувати кожну мить життя у незалежній європейській Україні.

Слава Героям Небесної Сотні!

Слава Україні

 

На Львівщині стартував ХVІ Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу «Зимовий Трускавець»

Упродовж 19 - 23 лютого в ігрових залах дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» та санаторію «Карпати» у місті Трускавці триватиме ХVІ Всеукраїнський юнацький турнірі з тенісу «Зимовий Трускавець» серед юнаків і дівчат віком до 10 та до 16 років.

Цьогоріч для участі в турнірі прибули молоді тенісисти з 14 міст України: Донецьк, Дніпро, Одеса, Київ, Хмельницький, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Хуст, Мукачево, Свалява, Львів, Стрий, Трускавець.

Це традиційні змагання, які проводиться у курортному місті з 2002 року. Організатори турніру – Львівська обласна федерація тенісу, Трускавецька міська рада, санаторій «Карпати» та ДЮСК «Спортовець».

 

На Львівщині відзначать 130-річчя від дня народження одного з найбільш знаних українських митців Василя Барвінського

У вівторок, 20 лютого, о 17:00 год у львівському Палац Потоцьких відзначатимуть 130 років з дня народження одного з найбільш знаних українських митців – Василя Барвінського. Композитор, піаніст, педагог та діяч, який понад 30 років працював директором Музичного інституту ім. м. Лисенка, Василь Барвінський мав надзвичайний вплив на культурне життя Західної України.

20 лютого на пошану Василеві Барвінському виступлять знані львівські віртуози — творче подружжя Оксани Рапіти та Мирослава Драгана (фортепіано), скрипаль Марко Комонько та сопрано Наталія Дитюк.

Вступне слово — від почесного академіка, доктора мистецтвознавства професора Стефанії Павлишин.

Окрім того, 23 лютого, о 19:00 год у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт «Присвята Василеві Барвінському – до 130 річчя від дня народження».

Довідково.

Василь Барвінський (1888-1963) був видатним композитором і музично-громадським діячем всеукраїнського та європейського значення. Його діяльність – це одна з найважливіших сторінок музичної історії Львова у ХХ столітті. 30 років він стояв на чолі української консерваторії. Своєю самовідданою діяльністю спричинився до розквіту української музики у Львові передвоєнного часу. І сьогодні рівнем музичної освіти і концертного життя, який ми маємо, великою мірою завдячуємо Василеві Барвінському.

Як громадський діяч Василь Барвінський, нехтуючи власним часом, здоров’ям і безпекою, допомагав багатьом львів’янам у часи радянської та німецької окупації. За всю цю діяльність, як визначна особистість української культури, був скараний радянськими органами. Композитор відбув у каторжних умовах на засланні 10 років, не маючи права творити музику. але і в час переслідування він явив зразок людської і національної гідності.

Метою радянських органів було знищити цей зразок, витерти з пам’яті людей творчість, діяльність, самé ім’я Барвінського. не дозволялося згадувати про нього в книжках, виконувати його твори. У подвір’ї консерваторії (будівля нинішньої філармонії) було здійснено варварський злочин – спалено рукописи його творів.

 

 

19.02.2018

 

Торік фестиваль "Зашків" на Жовківщині об'єднав близько 5 тис учасників

Упродовж  16-18 червня минулого року у селі Зашків відбувся фестиваль патріотичної пісні, присвячений 126-ї річниці від дня народження полковника Євгена Коновальця. Захід об’єднав близько 5 тис учасників.

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур. 

У межах фестивалю відбувались інтелектуальні дискусії, велопробіг «Від Степана до Євгена», показові виступи вихованців кінологічного навчального Центру, ніч кіно, концертна програма патріотичної молодіжної музики та інше.

Також музичну творчість презентували відомі колективи Жовківського району та села Зашків.

 

У 2017 році у Жовківському районі відкрили 4 спортивні майданчики

Торік у Жовківському районі відкрили 4 спортивні майданчики, три із тренажерним обладнанням.

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур.

Майданчики із сучасним тренажерним обладнанням відкрили у с. Мервичі, с.Туринка та смт. Магерів. Окрім того у Куликові запрацював спортивний майданчик із штучним покриттям.

 

Президент підписав Закон щодо забезпечення будівництва меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до пункту 62 Розділ V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо спорудження меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні».

«Спорудження Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні можливе тільки за адресою «Алея Героїв Небесної Сотні». Ні в якому іншому місці. Це святе місце не лише для кожного з нас, хто там був і тримав оборону, а для кожного українця в Україні і світі» , - наголосив Президент.

Документ спрямований на забезпечення спорудження на земельних ділянках в районі Алеї Героїв Небесної Сотні у місті Києві меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні.

16 березня 2017 року набрав чинності Закон щодо заходів із забезпечення вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Територія, яка буде охоплена будівництвом та облаштуванням меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні, складатиметься із декількох земельних ділянок комунальної власності, а також частини земельної ділянки державної власності, що перебуває в постійному користуванні державного підприємства «Готель «Україна».

Законом уточнюється, що положення частини третьої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не поширюватимуться на надання земельних ділянок в користування Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності для будівництва, експлуатації та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

 

На Жовківщині прозвітували за рік роботи

На Львівщині розпочалися публічні звіти керівників районних держадміністрацій про результати роботи за 2017 рік.

Відтак, сьогодні, 19 лютого, прозвітувала голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур. У звіті взяв участь голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Хоч звіти голів райдержадміністрацій ніде юридично не прописані, я переконаний, що люди мають знати чим влада займається. Символічно, що в ці дні ми відзначаємо річницю Небесної  Сотні. Початок цього року мав би бути іншим ніж 3 роки тому, коли ми мали заборгованість з виплати зарплати. Цей рік ми починаємо з коштами на освіту, медицину та інші проекти», - зауважив Олег Синютка.

Окрім того, продемонстрували плани районної влади на 2018 рік. Зокрема, відкриття заводу з виробництва оптоволоконної продукції, побудова двох вітрових електростанції та сонячної електростанції.

 

9 проектів з охорони навколишнього природного середовища реалізували торік у Жовківському районі

У 2017 році на Жовківщині реалізували 9 проектів з охорони навколишнього природного середовища на загальну суму 3163,02 тис гривень.

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур.

Як зазначила голова Жовківської РДА провели заходи з захисту від підтоплення території Добросинської сільської ради, здійснили рекультивацію сміттєзвалища для покращення екологічного стану на території Магерівської селищної ради, реконструкцію елементів благоустрою міського парку у м. Жовква.

Також провели заходи із захисту від підтоплення території Грибовицької сільської ради.

 

У 2017 році на Жовківщині реорганізували фельдшерсько-акушерські пункти

У Жовківському районі реорганізували фельдшерсько-акушерські пункти сіл Нова Скварява та Гряда у лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур.

Також провели ремонти у низці закладів охорони здоров’я. Зокрема здійснили поточний ремонт ФАПів у с. Кам’янка-Липник та с.Рата, відремонтували стерилізаційне відділення та клініко-діагностичну лабораторію Жовківської ЦРЛ, у відділенні паліативної допомоги Рава-Руської РЛ провели ремонти 4 палат та санвузла.

Як зазначила Надія Щур, за рахунок державного бюджету по програмі Світового Банку «Онкопревенція» отримано 18 комплектів комп'ютерного обладнання для закладів охорони здоров’я Жовківського району

 

Торік у Жовківському районі відкрили три навчальні заклади

У 2017 році на Жовківщині відкрили 3 заклади освіти, це ДНЗ у с. Куликів та с.Мервичі, а також створений опорний навчальний заклад на базі Магерівської ЗОШ І-ІІІ cтупенів.

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур.

Також провели ремонти у 38 начальних закладах, це реконструкція ДНЗ с.Звертів, ремонт водопроводу та каналізації  будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Сопошин, ремонт шатрового даху з впровадженням енергозберігаючих технологій приміщень спортивного, актового залів та майстерні Гійченської ЗОШ І-ІІІ ступенів тощо.

Окрім цього, у межах програми “Школярик” торік закупили для району 4 шкільних автобуси. 

 

У 2018 році на Жовківщині відкриють нове підприємство на 350 робочих місць

У 2018 році на Жовківщині відкриють нове  підприємство у галузі виробництва сільськогосподарської техніки.

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур.

За її словами, потенційним інвестором виступає датська фірма, сума потенційних інвестицій -7,5 млн.євро.

Відкриття нового підприємства передбачає створення 350 робочих місць.

 

На Львівщині відкрили перший завод із переробки меду

Сьогодні, 19 лютого, у селі Сопошин Жовківського району, відкрили перший на Львівщині завод з переробки меду та продуктів бджільництва ТзОВ «РЕНОМА». Підприємство є експортером українського меду, та сприяє підтримці і розвитку регіональних пасічників.

Участь у відкритті спільно з керівництвом та працівниками підприємства взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Дуже важливо, щоб виробники сільськогосподарської продукції, виробники, які працюють в агропромисловому комплексі, мали якнайбільшу додану вартість. А додана вартість створюється від кінцевого продукту, тим паче, якщо цей продукт є затребуваним на ринку, - наголосив Олег Синютка. - Це єдине підприємство такого ґатунку у області. Інвестиції сягають 20 мільйонів гривень. Тут створять 50 нових робочих місць з хорошою заробітною платою. Це добра опора для громади села – місця, де зможуть працювати люди і податки до місцевого бюджету. Це один із трьохсот проектів, які супроводжує облдержадміністрація для того, щоб інвестори з не мали клопотів із адміністративними бар’єрами та організацією роботи».

До складу виробничих потужностей підприємства входить цех приймання сировини, цех переробки меду та гомогенізації, склад готової продукції, механічна майстерня, котельня з економічними та екологічними котлами.

«Мед від пасічника потрапляє до нас в цех прийому. Після цього перевозиться в цех і подається в камеру декристалізації. Мед розігрівається в камері декристалізації до температури 38-39 градусів упродовж певного технологічного часу. Після цього мед наливається у ванну розкристалізації і там, де залишились якісь брили меду, у ванні просідає і насосом перекачується через фільтр в гомогенізатор. Там він гомогенізується за допомогою шнекового механізму і приводиться до однорідного стану, який має однакові фізико-хімічні властивості», - розповів директор підприємтва «РЕНОМА» Михайло Баранівський.

Підприємство виготовляє гомогенізований акацієвий, липовий, гречаний, соняшниковий, різнотрав’я, та ріпаковий мед.

«Родзинкою нашого заводу є сортовий мед. Мало яке підприємство сьогодні в Україні експортує партіями сортовий мед. А саме - акацію, липу, гречку. Здебільшого експортують різнотрав’я, соняшник», - додав Михайло Баранівський. 

Мед виготовлений на підприємстві експортується в Польщу, Австрію, Італію, Канаду. Кожна партія має експертний висновок.

Підприємство має можливість регулярно поставляти поліфлорний (зібраний з різних видів рослин) або монофлорний мед (зібраний з одного виду рослин) загальним обсягом до 500-1000 тонн в рік.

В планах – створення органічної та промислової пасіки, започаткування виробництва фасованого меду, налагодження виробництва інноваційних лікувально-профілактичних засобів на основі продуктів бджільництва та екологічно безпечних препаратів для бджіл.

 

Торік у Жовківському районі відкрили 12 нових підприємств.

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур.

Зокрема у галузі тваринництва – 4 сімейні ферми та фермерське господарство “Хутірець”, у галузі садівництво та ягідництво - СОК “Агросвіт”, ТзОВ “Гідбері” та інші,  у галузі рослинництво - ПП “Агро-грейн”, ФГ “Ар-фарм”, ТзОВ “Еко ВАМ Агро” .

За словами голови Жовківської РДА у 2018 році запланована підтримка з районного бюджету на галузь АПК - 600 тис грн (приріст поголів”я корів, підтримка сімейних ферм, компенсація вартості обладнання для ферм). Також 23 підприємства перебуватимуть на супроводі.

 

Торік на Жовківщині відремонтували 34 кілометри доріг

Торік провели ремонт на 14 дорогах Жовківщини, відтак відремонтували 34 кілометри. 

Про це повідомила сьогодні під час звіту голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур.

За її словами, відремонтували  дороги Немирів-Добросин в межах с. Городжів, Любеля-Крехів в межах с. Добросин, Куликів-Костеїв, Жовква-Мокротин-Сулимів, Боянець-Купичволя.

 

Майже 29 млн гривень – на соціальний захист дітей-сиріт

Цьогоріч з державного бюджету у межах державних бюджетних програм на соціальний захист дітей-сиріт виділили 925 723,2 тис гривень.

«На Львівщині грошове забезпечення виплатять батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у сумі 29 млн 945 тисяч гривень», - зазначив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.

Ці кошти – це субвенція на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батьків-вихователів і прийомних батьків за надання соцпослуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.

Окрім того, з державного бюджету також виділили субвенцію на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа у сумі - 517 млн 726 тис гривень.

З яких 13 млн 850 тис гривень – передбачили на Львівську область.

 

Найкращий захист від кору – вакцинація

Станом на 19 лютого в області на кір захворіло 466 осіб, з них 348 дітей (згідно первинних діагнозів). Ріст захворюваності відбувається в основному за рахунок дитячого населення, питома вага захворілих дітей становить 75%.

З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 256 осіб, з них 176 дітей. Найбільше випадків зареєстровано у м.Львові – 272 особи, з них 209 дітей (згідно первинних діагнозів).

Нагадаємо, кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Спеціального лікування нема.

 

Державний архів області реставрував понад 11 тисяч документів

У 2017 році працівниками Державного архіву області проведено реставрацію 11 819 документів з паперовою основою.

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор Державного архіву області Ірина Мартенс.

“Також провели ремонт понад 11 тисяч документів, оправили та підшили 1404 документи”,- зазначила Ірина Мартенс.

За її словами, торік перевірили 60683 документів, на державне зберігання прийняли 311 одиниць управлінської документації та 2235 одиниць особового складу. Окрім того, провели експертизу цінності документів, що зберігаються в архіві. 

 

Представники Львівщини успішно виступили на Кубку світу зі спортивної акробатики

Протягом 15-17 лютого 2018 року у м. Пуурс (Бельгія) відбувся Кубок світу зі спортивної  акробатики.

До складу  збірної команди України увійшли 6 спортсменів зі Львова та  Дрогобича.

Чоловіча акробатична груп – Яруш Тарас, Пуш Юрій, Кукурудз Станіслав  та Кукурудз Владислав (м.Львів, ДЮСШ № 5, тренери: Кукурудз К., Бенько Г., Бойко А.М, Бойко А.Б.) – посіли 1 місце.

Жіноча акробатична пара – Табачинська Олександра, Пилип’як Юлія (Дрогобицька ДЮСШ ім.І.Боберського, тренери: Жгута Ж., Жгута О., Дмитрієв С.) – 2 місце.

 

У навчальних закладах Львівщини вшановують Героїв Небесної Сотні

До Дня Героїв Небесної Сотні у закладах загальної середньої та позашкільної освіти області відбудеться низка виховних і тематичних заходів.

Зокрема, впродовж тижня у школах проводяться тематичні уроки, вечори пам’яті, виховні години, конференції, семінари, присвячені Дню Героїв Небесної Сотні, а також зустрічі учасників Революції Гідності, учасників АТО з учнівською молоддю.

У вівторок, 20 лютого, учні та педагоги візьмуть участь у покладанні квітів до могил Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі. Початок – о 10:00 год.

О 14:00 год. у Львівському обласному Будинку вчителя пройде круглий стіл за участі педагогів та членів Львівського обласної організації Національної спілки письменників України.

О 15:00 год. розпочнеться радіоміст вихованців дитячої радіостанції імені В. Мархасіна «Герої Небесної Сотні в наших серцях» Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Також о 15:00 год. відбудеться круглий стіл за участі лідерів обласного учнівського парламенту та учнів Львівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 1 імені Б.І. Антонича.

Окрім цього, 20 лютого відбудеться флеш-моб із запаленням свічок за участі гуртківців Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

Торік на території області видали понад 1100 містобудівних умов і обмежень

На території області запрацював реєстр містобудівних умов і обмежень в межах містобудівного кадастру.

Про це повідомила директор департаменту архітектури  і містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

За її словами, упродовж 2017 року видали 1107 містобудівних  умов і обмежень для проектування об’єкта будівництва.

“Ці люди, що отримали містобудівні умови і обмеження – це потенційні інвестори і території повинні забезпечити супровід їх проектів”, – підкреслила Оксана Ткачук.

 

Галина Мельник та Станіслав Горуна – призери етапу всесвітньої серії з карате

Протягом 16-18лютого 2018 року в м. Дубаі (ОАЕ) відбувся черговий старт року для національної збірної команди України з карате - "Karate1 PremierLeague - Dybai 2018".  В цьому представницькому турнірі взяли участь близько півтисячі спортсменів з понад 30 країн світу.

Реноме світових лідерів підтвердили представники Львівщини, вихованці львівського клубу одноборств «Юніон» Галина Мельник, виборовши «срібло» у ваговій категорії 68 кг та Станіслав Горуна, який здобув бронзову нагороду у найпрестижнішій категорії турніру -75 кг.

Відзначимо, в подібних турнірах можуть брати участь спортсмени, які входять до ТОП-100 рейтингу WKF. Участь в них важлива для здобуття рейтингових очок, що має велике значення для потрапляння на Олімпійські ігри-2020 в Токіо.

 

На Львівщині презентують книжку Віктора Янкевича «Тенета»

У середу, 21 лютого о 17:30 у читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (Бібліотека на Ринку – площа Ринок, 9) відбудеться презентація книги Віктора Янкевича «Тенета» за участі автора та спеціального гостя – українського прозаїка, поета, літературознавця, краєзнавця, журналіста Сергія Синюка.

Соціальний детектив Віктора Янкевича «Тенета» не тільки розкриває небезпечні сторони віртуального світу, але й показує шляхи порозуміння між поколіннями, людської і людяної взаємодопомоги.

Дебютний роман Віктора Янкевича має всі ознаки якісного детективного твору: напружений сюжет, правдиві реалії та несподівана розв’язка. «Тенета» − це також зразок, «чоловічої» прози, де сильні персонажі змагаються з жорстокими обставинами, перемагають чи програють, але не здаються і йдуть далі. 

Організатори запрошують усіх відвідати захід та поспілкуватись з Віктором Янкевичем та Сергієм Синюком.

 

У 2017 році Львівський архів зробив майже 10 тисяч скан-копій документів з історії Польщі та України

Проект із оцифровування документів архів Львівської області  проводить спільно із з Державним архівом у м. Перемишль (Республіка Польща). Це дозволило отримати страхові копії для резервного фонду архіву, а також застосувати їх у наукових конференціях та семінарах.

В межах проекту оцифровування документів із Фундацією культури і Спадщини Польських вірменів у Варшаві вдалось оцифровувати більше 12 тисяч аркушів.

«У межах договору про співробітництво між Державною архівною службою України та Меморіальним музеєм Голокосту США на виконання доручень Кабміну, у 2017 році оцифровано 14526 аркушів документів. Дослідження, цифрове відтворення і використання архівних документів дозволить дослідникам швидше знаходити інформацію, що стосується  Голокосту та довоєнної та повоєнної історії єврейських громад України», - зазначила під час звіту Ірина Мартенс.

У наступному році проект  «Електронна Львівщина», що передбачає оцифровування частини описів та іншого довідкового апарату архіву мають намір продовжувати проекти, що розпочали у 2017 році. В межах цієї роботи  оцифровані документи розміщатимуть  їх електронні версії на веб-сайті архіву.

 

На Львівщині зменшується кількість безробітних

У січні 2018 року за сприяння служби зайнятості в області роботу шукали 17,2 тисяч безробітних, що на 3,6 тисячі менше, ніж в аналогічному періоді торік.

Найбільша частка вільної робочої сили зосереджена у Львові – 23%, ще 26%  – мешканці Самбірщини, Старосамбірщини, Жидачівщини, Золочівщини та Турківщини. Порівняно з відповідним періодом попереднього року, цьогоріч у всіх районах, окрім Дрогобицького та Турківського, зменшилися обсяги зареєстрованого безробіття.

Серед осіб, котрі визнані безробітними, 19,2% складають ті, хто відноситься до законодавців, вищих державних службовців, керівників і менеджерів, 14,4% – колишні працівники сфери торгівлі, 13,4% – робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин, 12,8% – професіонали, 12,5% – фахівці, 11,3 % – кваліфіковані робітники з інструментом. Решта – представники найпростіших професій, технічні службовці та кваліфіковані робітники сільського господарства.

Кількість вільних робочих місць, заявлених працедавцями, порівняно з січнем торік, збільшилася на 2,3 тис і становила 11 тис одиниць. Станом на 01.02.2018 року актуальними залишалися 6210 вакансій, у тому числі 4519 – для робітників, 1113 – для службовців, 578 – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки.

У січні за сприяння служби зайнятості працевлаштували 3,7 тис жителів області, з них 2,9 тис або 79,3% повернулися у трудові колективи до набуття статусу безробітного. Для підвищення рівня конкурентоспроможності 1 тисяча клієнтів центрів зайнятості охоплено професійним навчанням, 117 – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

 

1 млн 300 тис гривень – на заходи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді області

Відповідно до календарного плану,  Міністерство молоді та спорту України передбачило фінансування на заходи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки.

Відтак, цьогоріч на Львівську область передбачили кошти у сумі 1 мільйон 300 тисяч гривень. 

Цей фінансовий ресурс, зокрема, скерують  на реалізацію Всеукраїнського табіру «Джура» – «Український кордон», а також Молодіжного фестивалю «Зашків».

Окрім того, відповідно до Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2016-2020 роки у цьому році передбачили фінансування трьох заходів на теренах Львівської області: Всеукраїнський форум Української академії лідерства, Молодіжну модель ООН, Всеукраїнську зустріч молодіжних центрів. Сума коштів - 652 тисячі гривень.

 

Торік Державний архів області організував 20 тематичних виставок

У  2017 році Державний архів області організував 20 тематичних онлайн-виставок, присвячених визначним історичним подіям та датам.

Про це повідомила сьогодні під час звіту директор Державного архіву області Ірина Мартенс.

“Організували онлайн-виставки на веб-сайті архіву до Дня Незалежності України, до Дня визволення України від нацистських загарбників, також  відбулась масштабна виставка про історичне минуле архіву до 100 - річчя утворення архівної системи в Україні”.

Також Ірина Мартенс зазначила, що Державний архів Львівської області є першим архівом в Україні, який підготував до друку спеціальний довідник “Державний архів Львівської області. Фонди періоду окупації України нацистською Німеччиною (1941-1944 роки)”.

 

Лучники Львівщини з чемпіонату світу у приміщенні повернулись з нагородами

У складі національної збірної з-поміж 12 членів української команди – 7 представляють львівську школу стрільби з лука. При цьому усі семеро спортсменів повертаються додому з нагородами.

Зокрема, у змаганнях серед жінок у командній першості «бронзові» нагороди вибороли львів’янки Соломія Трапезнікова та Вероніка Марченко. Медаль такого ж ґатунку у командній першості серед чоловіків здобув Георгій Іваницький.

Представники Львівщини відзначилися і в юніорській категорії: Олександр Панциру та Роман Шеремет у командній першості піднялися на другу сходинку п’єдесталу. При цьому в індивідуальних змаганнях О. Панциру посів третє місце, а Р. Шеремет фінішував шостим. Українки-юніорки у командній першості здобули «бронзу» - серед них представниці Львівської області Орися Дідич та Жанна Наумова (при цьому О. Дідич - 5-е місце особисто, а Ж. Наумова 6-е місце особисто).

Варто відзначити, що юніор Іван Кожокар (Чернівецька область) став чемпіоном світу в особистій першості.

 

В обласних бібліотеках відбуваються творчі зустрічі з відомими людьми

У читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (Бібліотека на Ринку – площа Ринок, 9)  відбудеться зустріч з Янушем Юхницьким. Зустріч в межах проекту «Театр в бібліотеці» запланована на 20 лютого о 14:30 год.

21 лютого о 13:00 год. до Львівської обласної бібліотеки для дітей завітає Оксана Муха.

Довідково:

Януш Юхницький — український театральний актор. Актор Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької у Львові. Народний артист України (2009).

Оксана Муха — українська співачка і скрипалька, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик. За її плечима — співпраця з провідними українськими та зарубіжними композиторами, хоровими капелами «Дударик», «Трембіта», симфонічними оркестрами, рок-гуртами, солістами.

 

Перевищення епідемічних порогів на Львівщині не зафіксовано

За минулий 7 тиждень (12.02-18.02) в області захворіло на грип та  гострі респіраторні  інфекції 16 362 осіб, що на 2 707 випадки більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 647,8 при епідемічному порозі 766,0.

З початку епідсезону з 02.10.17р. в області захворіло на гострі респіраторні  інфекції 199 262 осіб, в т.ч. 121 065 дітей до 17 років (60,7%). Із загального числа захворілих, в інфекційні стаціонари госпіталізовано  3 683  осіб  (1,8%). 

У м. Львові  захворіло відповідно 5 686 (7 тиждень) та 4 827 (6 тиждень) осіб, інтенсивний показник на останньому тижні був 737,0 при епідпорозі 998,5. Перевищення епідемічних порогів у вікових групах не зареєстровано. 

Протягом 7 тижня було госпіталізовано з діагнозом   ГРІ в інфекційні стаціонари області 384 осіб (2,3%).

Станом на 16.02.2018р. у Львівській області отримали щеплення проти грипу 3 887 осіб, в т.ч. з групи ризику 3 435 осіб.

 

Управління капітального будівництва Львівської ОДА шукає кадри

Управління  капітального будівництва обласної державної адміністрації  оголосило  конкурс на зайняття вакантних посад:

- головного спеціаліста  відділу технагляду і проектних робіт;

- головного спеціаліста  економічно-договірного відділу;

-  головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку і звітності та забезпечення господарської діяльності.

Термін прийняття документів - 15 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу на офіційному сайті Національного агентства з питань державної служби.

Дата,час і місце проведення конкурсу – 5 березня 2018 року  о 11.00 год  за адресою: м. Львів. вул. Чайковського,17, 3-й поверх, каб. 5.

Контактна особа - Васьків Ірина Валеріївна.

Номер телефону для довідок: (032) 2610955.

Посадові обов’язки, спеціальні вимоги та перелік документів, необхідних для участі в конкурсі  на заміщення вакантних посад оприлюднені на сайті  Національного агентства України з питань державної служби

 

Триває конкурс з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства

У департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА триває конкурс з визначення проектів у галузі сімейної політики, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році.

Проекти, що подають для участі у конкурсі, мають бути спрямовані на реалізацію таких цілей та пріоритетних завдань:

Підвищення в суспільстві престижу сім’ї, утвердження пріоритетності сімейних цінностей;

Запобігання торгівлі людьми, її первинна профілактика.

Конкурсна пропозиція складається державною мовою та має містити:

1) заяву про участь у конкурсі за формою встановленого зразка, за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (у разі наявності);

2) копії свідоцтва про реєстрацію громадської організації, статуту (положення), скріплені печаткою (у разі наявності);

3) копію документа, виданого територіальним органом ДФС не раніше ніж за 30 днів до дати оголошення проведення конкурсу, що підтверджує включення (на момент подання конкурсної пропозиції) інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

4) опис проекту та кошторис витрат, необхідних для реалізації проекту, за формою встановленого зразка;

5) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (у разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);

6) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема досвід виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення, інформація щодо наявності бюджетних правопорушень протягом останніх  двох років.

Загальний обсяг фінансування Конкурсу становить 150,0 тис грн.

Максимально можливий обсяг бюджетного фінансування проекту становить 75% від загальної суми кошторису витрат на реалізацію програми та не може перевищувати 25 тис грн.

Рівень виконання проекту (заходу) повинен бути обласний. Обласний рівень виконання проекту (заходу) - провадження проектної діяльності у більш як половині районів області та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області.

Конкурсні пропозиції можуть подаватися інститутами громадянського суспільства, зареєстрованими в установленому порядку не пізніше ніж за два роки до оголошення проведення конкурсу.

Конкурсні пропозиції приймають з 7 лютого до 12 березня 2018 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 9-00 до 18-00 год. за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 113.

Контактний телефон (032) 255-47-96, e-mail: simploda@gmail.com.

Конкурс проводиться до 2 квітня 2018 року.

Із повним текстом оголошення можна ознайомитися тут.

 

Гірникам Львівщини продовжують виплату заробітної плати

За минулий тиждень ДП «Львіввугілля» отримало 30 млн грн від реалізації вугільної продукції. Весь фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати.

Загалом станом на сьогодні гірникам вже виплатили 40% від фонду заробітної плати за січень.

Окрім того, відповідно до програми здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектора вугільної промисловості, гірникам Львівщини здійснили виплату за грудень 2017 року у сумі 37,6 млн грн. 

 

Завтра презентують виставку однієї картини Олега Мінька «Діти Крут»

У вівторок, 20 лютого, о 16:00 год у Національному музей-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться відкриття виставки однієї картини Олега Мінька «Діти Крут» – прем’єра картини визначного українського шістдесятника.

Виставкою однієї картини Олега Мінька Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» у співпраці із донькою художника Іриною Мінько-Муращик уперше вводить твір «Діти Крут» у культурний обіг.

Презентація, приурочена пам’яті Героїв Небесної Сотні, відбудеться в експозиційному просторі музею (II поверх) за адресою: Львів, вул. С. Бандери, 1 (вхід з вул. К. Брюллова).

Полотно «Діти Крут» стане центральним експонатом загального музейного проекту «У дзеркалі української революції», що охоплює дискретне висвітлення сторіччя самостійницьких змагань та відстоювання здобутків модерної демократичної державності.

Невідоме досі ширшому загалу поціновувачів мистецтва полотно одного із найяскравіших представників шістдесятництва у вітчизняній культурі однозначно засуджує російську військову агресію 1918 року супроти України, визнаною на той час незалежною державою, та водночас звеличує подвиг крутянців.

Довідка

Олег Мінько народився 3 серпня 1938 року у місті Макіївці на Донеччині. 1959 року вступив до Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва на відділ художнього ткацтва (зараз Львівська національна академія мистецтв). Від 1982 року працював в академії викладачем, був професором, завідувачем кафедри текстилю. Заслужений художник України (1972) та Народний художник України (2009).

Учасник міжнародних виставок у Лондоні, Жешуві, Гельсінкі, Філадельфії, Чікаго, Вашингтоні, Бонні, Вроцлаві, Варшаві, Гданську та Берліні.

Один із перших в Україні художників-модерністів, представник українського безпредметного малярства, який виробив свій стиль, позначений особливим підходом до форми та кольору.

Митець створив понад 600 художніх творів, які посідають почесне місце у музеях України, США, Канади, Росії, Німеччини, Бельгії та приватних колекціях.

 

Торік на Львівщині понад 400 проектів отримали інвестиційний супровід

Станом на 19 лютого у Львівській області 417 проектів отримали інвестиційний супровід, з них 317 на районному рівні.

Про це повідомив начальник відділу супроводу інвестиційних проектів департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Любомир Титаренко.

За його словами, територіальний супровід інвестиційних проектів на районному рівні передбачає об’їзд території району для виявлення нових об’єктів будівництва, комунікації зі сільськими, селищними, міськими радами, консультації з суб’єктами господарювання.

Також проводять навчання відповідальних осіб за супровід інвестиційних проектів у РДА та МВК.

 

На Львівщині відбулися ХІХ Всеукраїнські змагання з легкоатлетичних стрибків «Меморіал Олексія Дем’янюка»

В області відбулися ХІХ Всеукраїнські змагання з легкоатлетичних стрибків «Меморіал Олексія Дем’янюка». Змагання присвячені пам’яті відомого українського львівського легкоатлета, майстра спорту міжнародного класу зі стрибків у висоту, учасника Ігор ХХІІ Олімпіади 1980 року - Олексія Дем’янюка.

Участь у змаганнях взяли 100 учасників, серед яких юні спортсмени-початківці, а також відомі легкоатлети – учасники і призери Ігор Олімпіад, чемпіонатів світу та Європи.

В межах заходу відбувся юнацький та юніорський турніри зі стрибків у висоту, Гран-прі серед жінок та чоловіків, а також відзначення кращих легкоатлетів.

Так, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський привітав та нагородив відзнаками кращих представників легкоатлетичного активу Львівщини.

Відзначив кращих спортсменів і спортивний клуб «Висота». Ними визнані переможці та призери чемпіонатів України та міжнародних змагань в різних вікових номінаціях: Дмитро Дем’янюк, Сергій Слісенко, Вадим Кравчук, Владислав Лавський, Марко Бондарук, Анастасія Матвійок, Ілона Заскалько.

Крім спортсменів нагороди отримали також і тренери. Наставники переможців змагань відзначені грошовими винагородами та отримали Кубок пам’яті Миколи Вальчука, заслуженого тренера України, який був засновником львівської школи стрибків у висоту.

За підсумками змагань переможцем змагань серед чоловікв став фіналіст Олімпійських ігор, призер чемпіонату світу у приміщенні і чемпіонату Європи херсонець Андрій Проценко. Кращою в змаганнях серед жінок стала Юлія Чумаченко (Миколаїв).

Турнір проводиться під егідою Львівської обласної державної адміністрації за організації СК «Висота», національної та обласної федерацій легкої атлетики, відділення НОК України у Львівській області, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

 

На Львівщині зустріли переможців Кубку України з волейболу

18 лютого на головному вокзалі Львівської залізниці урочисто зустріли гравців та тренерський штаб волейбольної чоловічої команди Львівщини «Барком-Кажани», які повернулися із перемогою у фінальному матчі розіграшу Кубку України з волейболу серед чоловічих команд сезону-2017/2018.

За почесний трофей в Черкасах боролися два гранди українського волейболу - чинний чемпіон харківський "Локомотив" та володар трофею минулого сезону львівський клуб "Барком-Кажани". У підсумку перемогу вибороли «кажани», вигравши у «залізничників» три сети поспіль – 3:0 (27:25, 25:19, 25:17).

Підопічні тренера Угіса Крастіньша здобувають Кубок України другий рік поспіль.

Додамо, що «Барком-Кажани» став третім клубом після «Локомотива», черкаського «Азоту» і харківської «Юракадемії», що перемагав в Кубку України більше одного разу.

Довідково:

ВК "Барком-Кажани" – заснували у 2009 році. Команда брала участь у першості вищої аматорської ліги України сезону 2009/2010 рр. та в турнірах різного рівня. У 2010 році «Барком» потрапила в Першу лігу чемпіонату України серед чоловіків, а в сезоні 2011-2012 стала Чемпіоном України, та виборола путівку до Вищої Ліги. Знаковим для команди став травень 2013 року, який ознаменувався виходом «Баркому» у волейбольну Суперлігу. Відтак «баркомівці» стали першою волейбольною командою Львівщини, яка за останні 20 років потрапила до найвищого волейбольного дивізіону. У серпня 2013 року команда змінює назву на «Барком-Кажани». В 2016 році «Барком-Кажани» виграють Суперкубок України з волейболу – перший офіційний трофей в Україні. В 2017 році - Кубок України з волейболу серед чоловіків та срібні медалі чемпіонату України.

 

Тиха акція «Ангели памʼяті» і спільна молитва: завтра Львівщина вшанує Героїв Небесної Сотні

У вівторок, 20 лютого, о 18:00 на площі перед памʼятником Тарасові Шевченку відбудеться віче Памʼяті, присвячене 4-ій річниці вшанування Героїв Небесної Сотні.

Вшанування розпочнеться спільною молитвою.

Опісля на площі, де 4 роки тому повстав львівський Євромайдан, відбудеться Всеукраїнська тиха акція «Ангели памʼяті», для якої діти Герої Небесної Сотні  разом з учнями мистецьких шкіл Львівщини створили паперових ангеликів як символ памʼяті.

У знак вшанування Героїв Небесної Сотні також відбудеться акція «Запали свічу».

Передбачені виступи Дзевислави Мамчур-Калинець, Софії Федини, Ірини Долі, Максима Перевʼязка.  

Нагадаємо, 20 лютого на Львівщині відбудеться ще низка заходів із вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. 

Зокрема, о 10.00 відбудеться покладання квітів та запалення лампадок на могилах осіб, що загинули під час Революції Гідності, генерала С. Кульчицького, полковника А. Соколенка та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища та панахида. 

О 12.00 - відкриття погруддя Герою Небесної Сотні Ігорю Костенку у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Запрошуємо усіх небайдужих долучитись, аби спільно вшанувати пам'ять новітніх Героїв України.

 

АРХІВ НОВИН

 
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

     

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація