Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини Львівської обласної державної адміністрації

22.06.2017

 

Керівникам Городоцького та Дрогобицького районів провели семінар із благоустрою

22 червня, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації провів виїзний семінар із благоустрою для керівників міських, селищних та сільських рад Городоцького та Дрогобицького районів. Раніше семінари відбулися у Бродівському та Буському районах.

Під час семінару учасникам наголосили на важливості дотримання законодавства України у сфері благоустрою та розповіли про інструменти контролю за дотриманнями правил благоустрою населених пунктів.

До кінця липня семінари проведуть у всіх районах Львівської області.

Також департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА розробив пам’ятку про дотримання правил благоустрою населених пунктів та відповідальність за їх порушення. Інформаційну брошуру розповсюдять серед мешканців Львівщини. 

 

Держкомісія з ТЕБ та НС затвердила план заходів щодо поводження з ТПВ у Львові

«Учора у м. Львові був створений публічний майданчик щодо напрацювання організаційних і технічних заходів для подолання ситуації з ТПВ у місті. Ця ситуація склалася не за рахунок техногенної ситуації, а в першу чергу – бездіяльності місцевої влади, яка повинна була забезпечити організацію,вивіз і утилізацію сміття», - на цьому наголосив під час засідання оперативного штабу з ТЕБ та НС Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми повинні чітко відрізняти, що є надзвичайна ситуація в країні і, що є доведення до надзвичайної ситуації. Коли ми бачимо ситуацію по Авдіївці, Балаклеї, відключенню водопостачання в с.Васильківка сотень тисяч мешканців – ми розуміємо, що ці ситуації є дійсно надзвичайними. Тому головне питання наразі прибрати політику і зайнятися організаційними заходами щодо вивезення накопиченого сміття зі Львова. Запропонований план заходів стосується львівської міської влади, ОДА, державних органів влади та територіальних органів та в першу чергу направлений на забезпечення безпеки львів’ян», — наголосив Геннадій Зубко.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка під час засідання зауважив: «За результатами комісії ми розробимо план-графік, узгодимо з міськими головами терміни і обсяги приймання сміття. Наприкінці дня плануємо зібрати перевізників ТПВ для узгодження графіків вивозу сміття зі Львова».

За словами Олега Синютки, двічі на тиждень буде засідати обласна комісія з надзвичайних ситуацій і щоденно відбуватимуться наради з перевізниками ТПВ.

Крім того, голова Львівської ОДА поінформував, що сьогодні, 22 червня, він звернувся до міського голови Львова щодо делегування функцій з вивозу ТПВ Львівській облдержадміністрації. «Ми готові взяти на себе такі організаційні заходи: у короткостроковій перспективі – очистити місто, у середньотерміновій – налагодити системний вивіз сміття, у 2019 році ввести в експлуатацію комплекс з утилізації і переробки ТПВ на території Львова і Львівщини», - сказав він.

Слід зазначити, що доручення міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС є обов’язковими для виконання.

План заходів відповідно до протоколу:

1. Львівській обласній державній адміністрації, іншим місцевим органам виконавчої влади, спільно з Львівській міськрадою невідкладно забезпечити оперативну координацію заходів щодо вивезення твердих побутових відходів зі міста Львова.

2. До 23 червня 2017 року провести розрахунки можливостей наявних полігонів області щодо прийому накопичених об’ємів ТПВ з м. Львова та розподілити об’єми для вивезення ТПВ у розрізі кожного полігону та перевізника;

3. До 23 червня 2017 року розробити та надати для виконання Львівській міській раді графік вивезення твердих побутових відходів з м. Львова, накопичених на 463 перевантажених контейнерних майданчиках.

4. До 5 липня 2017 року забезпечити виконання заходів з вивезення твердих побутових відходів з м. Львова

5. Львівській міській раді рекомендувати у зв’язку з довготривалою бездіяльністю розглянути питання щодо делегування функцій з організації і забезпечення утилізації сміття до Львівської ОДА. Це рішення повинна прийняти міська рада.

6. Рекомендувати Львівській міській раді забезпечити невідкладне підписання відповідних договорів і фінансування на вивезення ТПВ з переповнених контейнерних майданчиків м. Львова.

7. Рекомендувати Львівській міській раді прийняти активну участь в сходах громад та участі в міських сесіях щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед учасників Меморандуму.

8. Рекомендувати органам місцевого самоврядування (учасникам меморандуму), на території яких розташовані полігони/звалища твердих побутових відходів забезпечити прийом та захоронення твердих побутових відходів, які утворились у м. Львові.

9.Львівській обласній адміністрації підготувати звернення до Кабінету Міністрів України з проханням про виділення підтримки соціально-економічного розвитку тих міст Львівської області, що безпосередньо приймають участь у Меморандумі.

10.Розглянути питання щодо виділення в межах області земельної ділянки для розміщення тимчасового полігону ТПВ.

«Сьогодні у розпорядженні Львівської міської ради ТЕЦ-2 і 124 га землі, які можуть бути також розглянуті як тимчасові полігони та в подальшому стати майданчиком для створення сміттєспалювального заводу відповідно до проекту, що напрацьовується з міжнародними фінансовими організаціями», – зазначив Геннадій Зубко.

11. Львівській міській раді підготувати та подати встановленим порядком комплект документів для будівництва тимчасового полігону з розміщення ТПВ на території ТЕЦ-2 м. Львова.

12. Львівській міській раді надати до Генеральної прокуратури України конкретні факти перешкоджання законному вивезенню з м. Львова твердих побутових відходів на полігони у межах Львівської області або на полігони на території інших областей відповідно до укладених угод (договорів).

13. Обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій проводити не рідше двох разів на тиждень засідання зазначеної комісії з питань організації (в межах області) роботи із вивозу твердих побутових відходів з м. Львова.

14. ДНС, Мінрегіон, Національна поліція забезпечити проведення моніторингу та щоденне інформування КМУ з виконання заходів щодо забезпечення вивезення ТПВ.

15. МОЗ щоденний моніторинг ситуації щодо санітарно-епідеміологічної ситуації у м.Львові та інформування КМУ. Також доповідати з точки зору заходів, які мають бути виконанні для запобігання поширення інфекційних захворювань.

16. ДСНС, Нацполіція, Львівська ОДА повинна забезпечити сприяття для вивезення ТПВ.

17. Нацполіції забезпечити безпеку руху. Кількість рейсів і вантажу, який потрібно перевозити, необхідна допомога для правильної організації роботи. Також необхідні додаткові заходи для забезпечення безпеки при організації цієї роботи.

«Ці заходи, які ми запропонували, і план дій, який вчора був напрацьований, до 23 червня потрібно опрацювати і подати на рівень оперативного державного штабу», – наголосив Геннадій Зубко.

 

 

На започаткування власної справи учасникам АТО видаватимуть до 300 тисяч грн. кредиту

Будь-яку ідею – від вишивки на одязі до ландшафтного парку – можна втілити в життя. У цьому впевнені організатори третьої хвилі бізнес-інкубатора «Новий відлік». Днями ГО «Клуб ділових людей» разом із Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки Львівської облдержадміністрації оголосили про початок прийому заявок від учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб на участь у бізнес-проекті.

«Проект, перш за все, допомагає змінити мислення. Адже в процесі навчання учасники розуміють, що не достатньо просто шукати роботу, треба цю роботу створювати: започатковувати власний бізнес і мати змогу допомагати іншим», - наголосила керівник Західноукраїнського представництва Фонду «Відродження» Оксана Дащаківська.

«Якщо хтось думає, що бізнес у Львові перенасичений і нічого нового вигадати неможливо, можу запевнити – це не так. Треба не боятись починати власну справу», - зауважив переможець другої хвилі проекту «Новий відлік», власник підприємства із вирощування органічної ягоди Микола Стецьків.

Зазначимо, що цьогорічна хвиля бізнес-інкубатора передбачає 5-тижневий курс для  учасників, конкурс бізнес-планів, 4-місячний експертний бізнес-супровід для 15 переможців, а також – можливість отримати компенсацію частини відсотків за кредитами. На відшкодування відсотків Львівська ОДА виділяє 3 млн грн..

Аби зареєструватися, треба подати заявку за посиланням http://www.bc-club.org.ua/novyy-vidlik-3.html або телефоном: +38 (096) 458 64 26

 

Благодійники передали обладнання для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр отримав апарат для неінвазивної вентиляції легень від Фонду вільних і небайдужих та West Ukrainian Business Club.  Вартість апарату 250 тис грн. У Центрі цю технологію лікування запровадять вперше. Вона дозволить суттєво покращити якість життя дітей, хворих на муковісцидоз. 

Як повідомила керівник Львівського обласного центру надання допомоги хворим на муковісцидоз Людмила Бобер, на даний час у Львівській області на обліку перебуває 60 дітей та 20 дорослих із цим рідкісним захворюванням. 

 

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни відбулись поминальні заходи

Аби вшанувати жертв війни біля пам'ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг - 328»  зібралися посадовці, громадські діячі, представники духовенства та небайдужі львів’яни.

«Сьогодні, коли на сході України ми боремося із російською агресією, коли зі зброєю в руках відстоюємо нашу Незалежність і ціною власного життя захисники на Сході виборюють для нас майбутнє, наш святий обов’язок пам’ятати про полеглих героїв і про героїв живих», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Урочисті заходи розпочалися  із покладання квітів  та лампадок до пам’ятного знаку на території колишнього концентраційного табору. Опісля хвилини повчання відбувся екуменічний молебень за загиблими під час Другої Світової війни. 

 

Львівська ОДА просить делегувати функції з управління ТПВ у місті Львові

Львівська ОДА звертається до влади міста Львова із вимогою передати функції управління вивозу ТПВ з міста Львова. Про це сьогодні, 22 червня, під час брифінгу заявив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. 

"Делегування повноважень обласній адміністрації забезпечить вивезення твердих побутових відходів зі Львова і унеможливить будь-яку небезпеку для мешканців міста. Ми вже двічі брали на себе відповідальність із вивезення сміття зі Львова, після цього ситуація ускладнювалась, тому щоразу здійснити такий вивіз стає складніше. Такі речі необхідно робити системно, лише тоді це дасть відповідний результат", - наголосив голова Львівської ОДА.

За словами Олега Синютки, обласна адміністрація бере на себе зобов’язання у 20-тиденний термін очистити перенакопичені сміттєві майданчики, а в подальшому налагодити системний вивіз ТПВ з міста Львова, повернути та координувати перевізників ТПВ. Окрім того, зобов’язується побудувати до 2019 року сучасний завод з вторинної переробки та утилізації ТПВ.

Львівська міська влада повинна прийняти рішення про передачу функцій по управлінню ТПВ Львівській ОДА, передбачити субвенцію з міського бюджету для вивозу сміття обласному бюджету в розмірі 300 млн грн з розрахунку на рік та передати у тимчасове управління на період здійснення повноважень із вивозу ТПВ Львівською ОДА комунальне підприємство "Львівспецкомунтранс".

 

413 об’єднаних територіальних громад: результат децентралізації в Україні

Реформа децентралізації – найбільш успішна у країні. 413 громад вже об'єдналися, з них - 159 два роки поспіль впроваджують реформу. Площа, яку охоплює реформа децентралізації в Україні перевищує територію Угорщини або Португалії.

Про це розповів Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час зустрічі «Реформа місцевого самоврядування і децентралізація влади в Україні: успіхи та перспективи».

Віце-прем’єр-міністр наголосив на важливих досягнення бюджетної та податкової децентралізації в Україні.

«Урядом прийнято бюджетну резолюцію, яка засвідчила просування реформи і її можливості у збільшенні бюджетів місцевих громад. Так, на 2017 закладено 170 млрд гривень доходів місцевих бюджетів, на 2018 – 248 млрд, на 2019 – 270 млрд гривень, на 2020 – 284 млрд гривень. Тобто сьогодні об'єднані громади мають можливість працювати ефективно, планувати і реалізувати проекти, які покращують якість інфраструктури ОТГ і місцевого самоврядування», — зауважив Генадій Зубко.

Також  Віце-прем’єр-міністр наголосив на важливості ефективного використання залучених коштів та співпраці із європейськими партнерами у реформі.

Львівщину на зустрічі представив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області Андрій Бринь.

 

На Львівщині керівників ОТГ перевірять на фаховість

З 26 червня по 6 липня відбуватиметься анкетування жителів сільських територій та новостворених ОТГ близько одинадцятьох районів Львівщини.

У межах  Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014 – 2018 роки у 2017 році за фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації громадська організація «Академічний простір» розпочинає анкетування керівників та членів об’єднаних територіальних громад на предмет виявлення фахового рівня кадрового забезпечення.

Проект «Загрози та ризики забезпечення формування кадрового потенціалу об`єднаних територіальних громад» має на меті визначити фаховий рівень кадрового забезпечення ОТГ, зрозуміти потреби та напрацювати практичні рекомендації, спрямовані на підвищення управлінських навичок керівників та членів ОТГ.

Організатори сподіваються, що цей проект допоможе впровадити сучасні європейські методи управління у виконавчі органи влади ОТГ.

 

На Львівщині визначать найкраще спортивне село

У середу, 28 червня, у селі Солонка Пустомитівського району відбудуться  фінальні обласні спортивні ігри команд сільських, селищних рад «Краще спортивне село Львівщини – 2017».

Учасники змагатимуться у таких видах спорту як волейбол, шахи, шашки, гирьовий спорт, настільний теніс, легкоатлетичний крос, футзал.  

Під час заходу вручать стипендії «Найспортивніша сільська дитина Львівщини».

Нагадаємо, що минулоріч загальнокомандну першість вибороли господарі змагань – с. Солонка. 

 

Залучення польських інвестицій у розвиток Львівської області : результати наради-семінару

21 червня 2017 року під егідою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів» Міністерства економічного розвитку Республіки Польща в межах Програми польської допомоги задля розвитку та Проекту «Підтримка впровадження державної регіональної політики в Україні» Програма U-LEAD з Європою відбувся всеукраїнський семінар-нарада для керівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, що опікуються регіональним розвитком.

Під час наради обговорили, зокрема, можливості співпраці з Офісом залучення та підтримки інвестицій UKRAINEINVEST, практичні аспекти залучення інвестицій, польський досвід у сфері будівництва індустріальних парків та деталі регіонального розвитку в регіоні.

У семінарі взяли участь Міністр регіонального розвитку В’ячеслав Негода, перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, заступник директора департаменту зовнішньої допомоги Міністерства закордонних справ Польщі Марек Куберскі та керівник сектору Представництва Європейського союзу в Україні Домінік Папенхайм.

 

 

21.06.2017

 

Всіх охочих запрошують взяти участь у грі MindGame

У межах святкування Дня молоді, у сквері «На Валах» (вул. Винниченка, перед Львівською облдержадміністрацією) відбудеться командна гра MindGame.

Це спеціальна інтелектуально-розважальна гра, яка складається з цікавих запитань усіх можливих галузей знань. Більшість питань вирішуються логікою, кмітливістю, протиріччям, здогадками тощо.

Учасники матимуть змогу розширити свій світогляд, дізнатись щось нове та актуальне, розвинути свої розумові здібності та повеселитися.

Основа гри - позитивна атмосфера, де усі рівні, незалежно від знань та можливостей.

Все що потрібно - зібрати командну від 4 до 6 осіб, зареєструвати її на гру за посиланням до 18:00 год 23 червня..

Гра розпочнеться о 17:30 год 25 червня 2017 року у сквері «На Валах».

Нагадаємо, що День Молоді на Львівщині цьогоріч організовують молодіжні громадські організації спільно з Львівською обласною державною адміністрацією та Львівським обласним молодіжним центром.

Контактна особа: Софія Курман, 0685121268.

 

Без громадських слухань вирішити проблему з львівським сміттям – нереально, - Олег Синютка

«Важливо припинити витрачати сили і кошти на політичний піар навколо львівського сміття. Львів має 700 млн гривень на рахунках. Ці кошти мають бути використані, аби вирішити проблему мешканців міста», – на цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час робочої поїздки до Львова.

«Якщо ми сьогодні справді прагнемо корисних якісних рішень для справді європейської львівської громади, то мусимо прибрати політику», - підкреслив Геннадій Зубко.

Він наголосив, що органи місцевого самоврядування Львова мають виконувати покладені на них повноваження. «Важлива умова – налагодження прямої комунікації міського голови Львова із головами інших міст Львівщини у вирішенні проблеми. Держава не буде тиснути на органи місцевого самоврядування. Тільки відверте спілкування може наблизити до вирішення проблеми», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка додав, що без громадських слухань вирішити проблему з львівським сміттям – нереально. «Треба їхати до людей, брати участь у громадських слуханнях, вислуховувати незадоволення мешканців, переконувати їх і виконувати ту роботу, яку повинна виконувати влада», - підкреслив очільник області. 

 

Олег Синютка закликав припинити голодування під Львівською міською радою

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка закликав припинити акцію протесту під Львівською міською радою.

«Усі посадовці, дотичні до сміттєвої проблеми, працюють над її вирішенням, тому я наполягаю на тому, щоб молоді люди не продовжували голодування», - зазначив Олег Синютка.

 

Дітям Самбірщини проведуть літній мистецький табір

Упродовж чотирьох днів,  29 червня - 2 липня, молодь Самбірщини візьме участь у мистецькому таборі. В межах проекту «Мистецьке таборування при Народних домах Львівщини» молоді люди із Чайковичів, Сусоліва та Погірців стануть учасниками цікавих майстер-класів, а також отримають духовні настанови.

Молодь навчиться виготовляти ляльки-мотанки, фігури із повітряних кульок, вироби із солоного тіста, а також вправлятимуться у різних техніках малювання. Студенти Львівської духовної семінарії проведуть з учасниками духовні науки.

Завершиться табір Великим родинним святом із концертом та флеш-мобом.

Таборування спільно проводитимуть БО «Львівська освітня фундація», Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, відділ культури Самбірської РДА.

Нагадаємо, проект «Мистецьке таборування при Народних домах Львівщини» відбувається вже втретє, цьогоріч організатори охоплять таборуванням 10 сільських громад області.

 

Визначаємо у Львові маршрутну карту щодо ресурсів, відповідальних осіб та термінів, – Геннадій Зубко

«Потужна і креативна громада Львова потребує допомоги держави у вирішенні проблем зі сміттям. Але при цьому держава не може переглядати чи скасовувати реформу децентралізації, яку реалізує вже три роки. Бюджетна і податкова децентралізація передбачає делегування повноважень і відповідальності», – наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час робочої поїздки до Львова.

Він повідомив, що відпрацьовується маршрутна карта, яка визначає відповідальних посадових осіб і встановлює терміни. Таким чином буде забезпечено публічне звітування: хто, що і на якому етапі виконує.

За його словами, маршрутна карта визначає першочергові дії, а також короткотермінові і довготермінові заходи.

«Насамперед маємо визначити потреби у спеціалістах, перевізниках і техніці, необхідних для вивезення сміття з міста. Наразі на сміттєвих майданчиках Львова знаходиться близько 6 тисяч тонн сміття. Питання потрібно вирішувати. Зростає температура і зростає можливість інфекційних захворювань. Необхідно організувати роботу таким чином, аби утримувати ситуацію до завершення будівництва полігону», – зауважив він.

За словами Геннадія Зубка, у короткострокових планах – з’ясувати можливості будівництва тимчасового полігону на території Львівської області або Львова.

«Перед приїздом ми пропрацювали питання по кожному сміттєзвалищу по районах у Львові. Є питання щодо Сихівського, Франківського, Шевченківського районів, які найбільше потерпають від неорганізованої роботи із вивезення сміття. Маємо визначену кількість полігонів поблизу Львова. Відпрацьовано питання у рамках підписаного Меморандуму із міськими головами Львівщини щодо можливості вивезення сміття до наявних полігонів», – повідомив Зубко. Він також висловив подяку міським головам Львівщини за активну роботу із виконання укладеного Меморандуму.

Також Геннадій Зубко заявив, що активно долучиться до того, щоб сусідні області підставили плече Львову, підписавши договори на прийом ТПВ.

У свою чергу голова Львівської ОДА Олег Синютка переконаний, що  сьогодні всім разом треба об’єднатися для забезпечення вивезення сміття з території Львова, припинити переводити суто господарське питання у політичну площину з намаганнями отримати політичні дивіденди шляхом надання неправдивої інформації в інформаційний і громадський простір. «Упевнений, що після сьогоднішньої наради міський голова Львова обов’язково повинен поїхати безпосередньо до громад тих населених пунктів, які можуть прийняти ТПВ з обласного центру. Ми готові від облдержадміністрації також взяти участь у таких зустрічах, щоб переконувати громади у тому, що іншого виходу сьогодні для порятунку Львова – не існує», - заявив очільник області.

Крім того, Олег Синютка наголосив, що на території, яку ОДА передала в користування місту біля ТЕЦ-2, треба облаштувати необхідні можливості, щоб врегулювати проблему вивозу ТПВ зі Львова не одноразово, а на постійній основі аж до будівництва сміттєпереробного заводу.

 

Вокальні перлини Миколи Колесси зазвучать у Львівській філармонії

21 червня у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт «Вокальні перлини Миколи Колесси».

Заслужена артистка України – Наталія Дитюк у фортепіанному супроводі Олени Владиславської  представлять глядачам  цикли народних пісень, композиції на слова Лесі Українки, колисанки «Дитячі сни». Родзинкою вечора стане виконання циклу «В країні квітучої вишні» на слова Ішікави Такубору у перекладі Богдана Стельмаха. 

Довідково.

Микола Колесса – український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи. Відомі музичні твори: 1-а і 2-а симфонії, «Українська сюїта», «Симфонічні варіації», сюїта «В горах», фортепіанні: «Картинки Гуцульщини», «Три коломийки», «Гуцульський прелюд», «Про Довбуша». Камерно-вокальні композиції, обробки народних пісень та наповнені фольклорним колоритом твори композитора стали цілим пластом в українській музичній культурі.

 

На Львівщині відновили транскордонну карпатську трасу

Днями відбулася чергова транскордонна акція із відкриття старої карпатської траси Перемишль – Нижанковичі – Хирів – Загуж. Під час заходу активісти ГО «linia102.pl» перетнули українсько-польський кордон на дрезині по залізничній лінії 102 у с. Нижанковичі.  Українські  журналісти та волонтери здійснили перетин кордону та відвідали с. Мальховичі.     

Окрім цього, презентували благодійний проект з облаштування комп’ютерного класу із швидкісним Інтернетом у «Нижанковицькому професійному ліцеї» від благодійників.

Громадську ініціативу підтримала Львівська облдержадміністрація, Старосамбірська райдержадміністрація, Львівська митниця ДФС, Західне регіональне управління держприкордонслужби України, ПАТ «Кредобанк».

Захід став продовженням транскордонних акцій «Миколай без кордонів» та «З linia102.pl – на Закарпаття».

Довідково:

Транскордонні акції мають на меті привернути увагу до важливості розвитку транскордонного співробітництва не лише поблизу вже функціонуючих пунктів пропуску, але й потенційних. У випадку с. Нижанкович, ініціатива стосується залізничної колії 102, яка є найкоротшим шляхом міжнародного сполучення для мешканців Старосамбірського району та Перемишльського повіту РП.

Відповідно до Міжурядової угоди у формі обміну нотами щодо внесення змін до абзацу 3 Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про створення на українсько-польському державному кордоні міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Нижанковичі – Мальховичі» та в рамках реалізації Договору між урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту (100 млн. євро) на умовах пов’язаної допомоги на 2018 – 2020 роки заплановані будівництво пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» для автомобільного та пішого руху, а також дорожньої інфраструктури у напрямку до пункту пропуску з української сторони. У пункту пропуску здійснюватиметься спільний контроль на польській території.

 

Сьогодні кількасот музикантів влаштували Свято музики

Сьогодні упродовж дня мешканці Львова та області можуть безкоштовно слухати музику на 50 локаціях. Щороку організатори заохочують до участі нові колективи, що у межах Свята можуть не боятися випробувати себе перед велелюдною публікою.

Свято музики (FetedelaMusique) – це ініціатива, що стартувала у Парижі 1982 року, і наразі охоплює понад 120 країн і 700 міст світу. Щороку 21 червня, у день літнього сонцестояння, музиканти і аматори вільно виходять на вулиці своїх міст, аби пограти для перехожих. Ідея Свята – вільне поширення музики та самовираження музикантів у просторі міста.

 За ці роки на Святі музики у Львові відзначилися Сашко Положинський (Тартак), Женя Галич (o.Тorvald), Антитіла, DRUMТИАТР, ГИЧ Оркестр, Бурдон, LemkoBluegrassBand, GreenSilence та інші.

 

Третя хвиля програми підтримки малого бізнесу стартувала у Львівській області

В межах бізнес-інкубатора «Новий відлік» внутрішньо переміщені особи, демобілізовані учасники АТО та члени їх сімей зможуть започаткувати власний  бізнес. До кінця місця триватиме прийом заявок, з яких оберуть 60 учасників  для навчання інтенсивному бізнес-курсу та написанню проектів.  Наприкінці року 15 найвдаліших бізнес-проектів буде втілено в життя.  Про це сьогодні розповіли учасники прес-конференції з нагоди презентації третьої хвилі бізнес-інкубатора «Новий відлік»

«Економісти, звісно, розглядають цей проект як можливість створення нових підприємств, нових робочих місць, наповнення бюджету податками, але ми повинні розуміти, що тут не стільки економіки, скільки соціального ефекту, аби допомогти учасникам АТО та переміщеним особам  гідно жити і працювати», - наголосив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Цьогорічний проект відрізняється від попередніх тим, що Львівська облдержадміністрація взяла на себе частину видатків. Залучивши проект до Програми підвищення конкурентної  спроможності Львівської області , ЛОДА  відшкодовуватиме частини відсотків за кредитами, взятими учасниками АТО для заснування власного бізнесу.

«Завдяки підтримці облдержадміністрації, проект стає більше стійким та самоокупним,в майбутньому зможе тривати на постійній основі і, таким чином, учасники проекту матимуть додаткову мотивацію», - зазначив голова клубу ділових людей Микола Савуляк

Зазначимо, що подавати заявки на участь в проекті можуть не лише мешканці Львова та області, а й усіх охочі із території заходу України, що підпадають під критерії програми.

 

На Сокальщині створили нову прийомну сім’ю

У селі Заболоття Сокальського району створили нову прийомну сім'ю, в яку влаштували на виховання та спільне проживання 2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації  Володимир Лис.

Варто зазначити, що у Сокальському районі вже функціонує 9 прийомних сімей, в яких виховується 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 3 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 21 дитина.

 

Депутат зі Львівщини виборола «срібло» на Всеукраїнській спартакіаді

Днями у м. Чорноморську Одеської області завершилися фінальні змагання Всеукраїнської спартакіади серед народних депутатів Верховної Ради України, обласних, районних, міських (міст обласного підпорядкування), сільських та селищних рад. Збірна депутатів Львівської області у загальнокомандному комплексному заліку посіла 8 місце. Індивідуальну нагороду виборола депутат Любов Орищишин.

Депутат Жовківської районної ради Любов Орищишин посіла друге місце в турнірі з шахів. 13 місце виборов Ігор Ільницький - сільський голова с Свидниця Яворівського району. Загалом у змаганнях з шахів у командному заліку команда шахістів Львівщини посіла 5 сходинку.

Нагадаємо, депутати різних рівнів змагались у п'яти видах спорту: футзал, волейбол, настільний теніс, шахи і шашки.

У змаганнях взяли участь понад 400 учасників – представників 17 збірних команд областей України.

Переглянути підсумкові командні результати депутатської команди із Львівщини можна тут.

 

Боксер зі Львівщини виборов ліцензію на участь у Чемпіонаті світу-2017

У Харкові триває європейська першість з боксу, на якій спортсмени виборюють право на участь у цьогорічному Чемпіонаті світу.

За підсумками п'яти днів змагань вісім українців стали володарями «перепустки» на світову першість, яка наприкінці літа відбудеться в Гамбурзі. Ліцензію на участь у чемпіонаті виборов і представник Львівщини – Назар Куротчин.

У п'ятницю, 23 червня, учасники змагань проведуть півфінальні бої, а в суботу, 24 червня, розіграють медалі у всіх вагових категоріях.

 

Експертів та підприємців Львівщини ознайомили зі змінами до законодавства щодо містобудівної діяльності

Сьогодні, 21 червня, Львівська обласна державна адміністрація спільно з ДАБІ у Львівській області організували зустріч, з метою роз’яснення внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності в частині отримання дозвільних документів.

Зустріч відбулась за участі представників структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади, експертного та бізнес середовищ.

У межах заходу роз’яснили Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», та презентували зміни правил подачі документів для отримання дозволів на виконання підготовчих та будівельних робіт, а також введення закінчених об’єктів в експлуатацію.

Зокрема, обговорили скасування визначення категорії складності об’єктів будівництва, введення поняття оцінки об’єктів за класами наслідків (відповідальності) та дозвільні документи необхідні для кожного типу наслідків.

Під час зустрічі підприємці мали змогу поставити запитання експертам, представникам ДАБІ та облдержадміністрації.

Як зазначив начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис, управління активно супроводжує інвестиційні проекти і готове в подальшому продовжувати допомагати компаніям в комунікації з органами влади. 

 

Прем'єр-міністр мешканцям Львова: Ніхто не залишать вас один на один з проблемою утилізації сміття

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до мешканців міста Львова та запевнив їх в тому, що питання утилізації сміття буде вирішено, яке є актуальним для міста понад рік, і Уряд не залишить містян один на один з небезпекою. Про це Глава Уряду сказав в ході засідання Уряду.

«Звертаюся до мешканців Львова: ніхто не залишить вас один на один з цією проблемою, будемо допомагати», - сказав Глава Уряду і додав, що оскільки проблема вийшла на загальнодержавний рівень, то наразі є сенс продумати можливість будівництва низки переробних комплексів в містах України. «Це важливо», - підкреслив Володимир Гройсман.

Він нагадав, що сьогодні до Львова поїхав Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, який спільно з групою урядовців, голів міст області займатиметься розробкою системного рішення «сміттєвої проблеми» Львова.

«Я направив профільного Віце-прем’єра, керівника ДСНС аби допомогти львів’янам, - сказав Глава Уряду. – Зараз головне аби місцева влада визначила новий полігон, зробила документацію, інвестувала туди кошти».

 

Сьогодні у Львові маємо напрацювати чітку антикризову маршрутну карту з вирішення проблеми сміття, - Геннадій Зубко

«Сьогодні у Львові маємо напрацювати антикризову маршрутну карту, визначити людські і технічні ресурси, відповідальних і час, потрібний для вирішення проблеми сміття у місті», - про це заявив на своїй сторінці у Фейсбук Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального, розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у рамках робочої поїздки до Львова.

«Держава завжди приходить громадам на допомогу, якщо є надзвичайна ситуація. Так було в Авдіївціта Балаклеї. І так буде завжди, якщо люди потребуватимуть допомоги. Але наразі  надзвичайної ситуації у Львову не має. Водночас креативна й інноваційна громада міста потребує допомоги. І ми разом здатні вирішити цю проблему», -  зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що із цього питання потрібно прибрати політичний піар. «Це – господарське питання, яке потрібно вирішувати з управлінським досвідом», - підкреслив він.

Нагадаємо, що сьогодні у Львові під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України відбудеться нарада за участі керівництва профільних міністерств та відомств щодо впорядкування питань поводження з твердими побутовими відходами.

 

Учасники АТО їздитимуть безкоштовно: зміни у пільгових перевезеннях

Про це сьогодні, 21 червня, на прес-конференції щодо транспортних перевезень пільгових категорій населення Львівської області повідомив в.о. директора департаменту транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Роман Кокотайло.

«Для учасників бойових дій, не лише учасників АТО, а й людей, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, перевозитимуть безкоштовно. Це є наша соціальна відповідальність перед тими особами, які захищали або захищають цілісність і суверенність нашої держави», - зазначив Роман Кокотайло.

Усі інші соціальні категорії людей, які мають право пільгового проїзду відповідно до Законів України також безкоштовно їздитимуть у транспорті.

Винятком стануть пенсіонери, які з 1 липня їздитимуть у маршрутках зі знижкою у 50%.

«Для того, щоб не зупинити транспортні перевезення на території області, ми досягнули консенсусу з перевізниками - транспортні підприємства надаватимуть їм знижку», - наголосив Роман Кокотайло.

Як очікувалось раніше, монетизації пільг на проїзд не запровадять.

«З 1 липня монетизація пільг не розпочнеться у Львівській області як пілотний проект, оскільки Уряд розглядає монетизацію пільг в комплексі із пенсійною реформою» - додав він.

Голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка повідомив, що перевізники були рішуче налаштовані припинити пільгові перевезення, але їм вдалось досягнути домовленостей, згідно з якими у другому кварталі вони здійснюватимуть перевезення всіх пільгових категорій у звичному режимі.

«Оскільки монетизації не відбулося, ми провели кілька раундів переговорів з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою і вийшли на певну формулу, згідно з якою працюватимемо з 1 липня», - додав Іван Велійка.

 

Область отримала понад 26 млн грн на виплату державних допомог

Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету в сумі 26,2 млн грн на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, а також тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.

За словами директора департаменту фінансів Львівської ОДА Олега Демківа, зазначені кошти в повному обсязі забезпечують виплату допомог одержувачам у червні поточного року.  

Слід зазначити, що з початку року Львівщина отримала субвенцію на такі потреби в сумі 1 млрд 896 млн грн, що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 203,7 млн грн або 12%.

 

Збірна команда Львівщини з медалями повертається з чемпіонату України зі спортивної акробатики

Збірна команда Львівської області у складі 12 спортсменів – вихованців Дрогобицької ДЮСШ ім. І. Боберського успішно виступила у чемпіонаті України зі спортивної акробатики, що відбувся 13-16 червня у м. Вінниця. 

Загалом участь у чемпіонаті України взяли 186 спортсменів, які представляли збірні команди 12 областей України та м. Києва.

Серед чоловічих груп за програмою КМС: Назар Стеців, Тарас Орищак, Ростислав Стеців, Максим Строган – вибороли 2 місце.

Серед чоловічих пар за програмою І спортивного розряду: Максим Гула, Богдан Іваник – посіли 2 місце.

Серед жіночих груп у віковій категорії 11-16 років: Валерія Хамандяк, Оксана Білинська, Ганна Шуптар посіли 6 місце; Ярина Лазарови,  Ірина Гівчак, Марія Даців виявилися сьомими.

 

Понад 430 тис грн – на потреби учасників АТО та родин Героїв Небесної Сотні

З обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 433,4  тис грн.

Як повідомили в департаменті фінансів облдержадміністрації, ці кошти дозволять виплатити одноразову адресну допомогу 61 воїну з числа демобілізованих із зони АТО (по 3 тис грн) та щомісячні соціальні виплати – 88 дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тис грн). На встановлення пам'ятного знаку на могилі загиблого під час АТО скеровано 32 тис грн.

Усього з початку року з обласного бюджету на виплату одноразової допомоги демобілізованим із зони АТО виділили 1 млн 686 тис грн, щомісячної соціальної виплати дітям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні – 3 млн 127,1 тис грн,  встановлення пам'ятних знаків на могилах загиблих під час АТО – 159,9 грн.

 

Новороздільський індустріальний парк включили до Реєстру індустріальних (промислових) парків

Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 15.06.2017 № 889 до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено індустріальний парк "Новороздільський індустріальний парк".

Як зазначили у департамнті економічної політики Львівської облдержадміністрації, метою створення "Новороздільського індустріального парку" є стимулювання економічного розвитку м. Новий Розділ Львівської області і регіону загалом, а також зростання рівня якості життя населення.

В "Новороздільському індустріальному парку" вироблятимуть матеріали для упаковки та споживчої хімії, енергоефективні та інші матеріали, природні екстракти, впроваджуватимуть екоощадні технології.

Зазначимо, земельна ділянка індустріального парку розташована на півночі міста Новий Розділ і має загальну площу 46,4 га. Відстань від об’єкту до центру міста Новий Розділ становить 2,8 км. Відстані до митних переходів: Мостиська – 114 км. (траса М11), Рава-Руська – 129 км. (траса Е372), Чоп – 242 км. (траса М06).

 

Сьогодні на Львівщині увімкнуть сирени

З метою перевірки рівня готовності технічного стану територіальної системи централізованого оповіщення 21 червня в період з 14:50 до 15:00 департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації проводитиме навчальне оповіщення населення Львова та області за сигналами цивільного захисту. Відтак, увімкнуть електросирени.

Звучання електросирен – означає  сигнал цивільного захисту “Увага всім !”. Почувши його, негайно увімкніть гучномовці проводового радіомовлення,  налаштуйте ефірні радіоприймачі в УКХ та FM-діапазоні на хвилю “Першого каналу Українського радіо”, “Львівського радіо” та “Українського радіо “Культура”, а телеприймачі переключіть на канал “Першій національний” Національної телекомпанії України або “12-й канал” обласного телебачення і прослухайте подальше повідомлення департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.

Повідомлення цивільного захисту передають протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім !”.

У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення –  навчальна, практичні заходи відпрацьовувати не будуть.

Для визначення рівня озвучення звуковими сигналами території Львова, Стрия, Дрогобича, Самбора, Трускавця та Червонограда проведуть електронне опитування мешканців міст: достатньо перейти за посиланням на опитування та відповісти на декілька нескладних запитань.

Звертаємо увагу, що доступ за посиланням для опитування буде актуальним у період з 15:00 год 21 червня до 24:00 год 22 червня поточного року.

Запрошуємо мешканців зазначених міст області долучитись до перевірки.

 

 

20.06.2017

 

На Львівщині стартували перші громадські слухання: у Сокальському районі громаді презентували проекти сміттєпереробних заводів

Сьогодні, 20 червня, на Львівщині розпочались громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробних заводів.

Пропозиції побудови комплексів з утилізації ТПВ презентували інвестори на Сокальщині. На розгляді для можливого розміщення заводу в районі дві земельні ділянки: у селі Романівка (на території Тартаківської міської ради) та Сілець (за межами населеного пункту).Інвестори пропонують технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива, сміттєспалювання з глибинною переробкою.

Нагадаємо, впродовж місяця до 15 липня інвестори презентуватимуть місцевим громадам проекти комплексів з утилізації ТПВ.

 

Голова Львівської ОДА зустрівся із родинами Героїв Небесної Сотні

У вівторок, 20 червня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із членами родин Героїв Небесної Сотні щодо вирішення питань соціального забезпечення та підтримки родичів загиблих активістів Революції Гідності, а також належного вшанування пам’яті патріотів.

Так, у межах зустрічі батьки загиблих ставили найболючіші питання, які їм досі не вдавалось вирішити. Основні проблеми – вирішення їхніх медичних проблем,  вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, перейменування вулиць тощо.

Також родинам Героїв представили проект облаштування громадського простору пам’яті Героїв Революції Гідності у Львові.

Загалом родичі загиблих та учасники Революції Гідності порушили цілу низку нагальних проблем. Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив на необхідності проведення регулярних зустрічей з сім’ями загиблих Героїв, наступна відбудеться вже у липні.

 

Міграційна служба області щодня опрацьовує більше 2 тисяч заявок на вироблення біометричного паспорта

Попит на вироблення біометричного паспорта за підсумками останніх шести місяців зріс більш як удвічі в порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

Такі дані озвучив т.в.о. начальника головного управління ДМС у Львівській області Ігор Дашавець під час круглого столу на тему «Безвізовий режим – черговий крок до європейської інтеграції України».

У міграційній службі прогнозують, що зростання заяв на вироблення біометричного паспорту зберігатиметься до вересня.

Зазначимо, що для активізації роботи, районні відділи ГУ ДМСУ у Львівській області підсилять новими комплектами відповідного обладнання.

 

На Львівщині відбулось перше засідання енергетичного штабу

Сьогодні, 20 червня, відбулося перше засідання штабу з енергетичної безпеки Львівської області. У засіданні взяли участь керівники найбільших енергетичних підприємств області.

У вступному слові голова Львівської ОДА, Олег Синютка зазначив, що рішення про утворення штабу було прийнято ним після консультацій на рівні уряду України, після зустрічей з прем’єр-міністром та віце-прем’єр-міністром, у тому числі через продовження надзвичайного стану в енергетиці та входження у літній пік споживання електричної енергії.

«Сьогодні ми маємо три головних завдання в галузі енергетики: безпека, взаємодія і координація між владою та підприємствами паливно-енергетичного комплексу, політична стабільність на регіональному рівні» - наголосив очільник області.

Учасники штабу обговорили основні напрямки забезпечення стабільної роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу. Зокрема потребу у збільшенні видобутку вугілля, модернізації та переоснащенні шахт, забезпечення безпечних умовах праці.

Нагадаємо, що рішенням голови Львівської ОДА 12 червня створено Штаб з енергетичної безпеки Львівської області, який є тимчасовим консультативно-дорадчим органом. Штаб утворено з метою сприяння забезпеченню стабільної роботи підприємств паливно-енергетичної галузі та енергетичної безпеки Львівської області, узгоджених дій територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, що провадять господарську діяльність у галузях паливно-енергетичного комплексу.

Головою Штабу є голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. 

 

Молодь Львівщини запрошують взяти участь у танцювальному флешмобі

25 червня у межах святкування Дня молоді у парку «На валах» відбудеться танцювальний флешмоб.

Старт – о 15:30 год.

Участь у флешмобі можуть взяти усі охочі, попередньо зареєструвавшись за посиланням.

Репетиція відбудеться 22 червня з 19:30 до 21:30 год.

Організатор – Львівський  обласний молодіжний центр.

Нагадаємо, що День молоді на Львівщині цьогоріч організовують молодіжні громадські організації спільно з Львівською обласною державною адміністрацією та Львівським обласним молодіжним центром.

Офіційне відкриття о 15.00 год у парку «На валах» (вул. Винниченка, 18, навпроти Львівської ОДА).

Контактна особа: Анна Лозова, 0978632934.

 

Виставку про ЗУНР покажуть у районах Львівщини

За фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації громадська організація «Творча спілка митців «Національ» Миколаївського району з 9 по 16 червня проводила  показ виставки про ЗУНР у Львівському Музеї визвольної боротьби України.

Виставку розробили з нагоди відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917-21 років.

У ній представлено 12 стендів, які розкривають військові та державотворчі аспекти історії Західно-Української Народної Республіки.

Виставка орієнтована на школярів, її показуватимуть у бібліотеках та школах області.

З метою підвищення рівня знань про українську воєнну історію, виховання патріотичної свідомості громадян, виставка про ЗУНР вирушить у райони Львівщини.

З 23 червня по 2 липня показ відбудеться у Будинку культури міста Рава-Руська (вул. Я. Мудрого, 8).

 

Ви можете звести міцний місточок між Львівщиною і Словаччиною, - Олег Синютка – новопризначеному Генконсулу Словаччини

Про безвізовий режим для України, співпрацю в галузях туризму і культури говорили сьогодні, 20 червня, голова Львівської ОДА Олег Синютка та новопризначений Генеральний консул Словацької Республіки у м. Ужгороді Мірослав Мойжіта.

На початку зустрічі Олег Синютка в особі Генконсула подякував народу Словаччини за підтримку, яку сьогодні відчуває Україна. «Переконаний, якби не добра позиція Словаччини, Україна не мала би сьогодні безвізу», - наголосив очільник області.

Голова Львівської ОДА під час розмови зауважив, що Львівщина розраховує на всебічну плідну співпрацю з Мірославом Мойжітою. «Упевнений, що Ви можете звести дуже міцний місточок між Львівщиною і Словаччиною», - додав Олег Синютка.

У свою чергу Генеральний консул Словацької Республіки у м. Ужгороді запевнив, що займатиметься поглибленням культурного та економічного співробітництва між Львівщиною та Словаччиною.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили можливість залучення туристів зі Словаччини на курорти Львівщини, домовилися про обмін творчими колективами та підтримали ідею організації промоційних турів нашою областю для закордонних журналістів.

 

Молодь Львівщини запрошують взяти участь в навчально-пізнавальному проекті «Гостинець»

13 - 16 липня на навчально-спортивній базі «Тисовець» Сколівського району, що на Львівщині, відбудеться кампус «Гостинець» - навчально-пізнавальний проект, що популяризує серед молоді цінність сім’ї та сприяє розвитку близьких стосунків.

«Гостинець» – простір можливостей для самопізнання, цікаві знайомства, інтерактивна взаємодія в команді, нові стратегії комунікацій, базові психологічні знання про стосунки в парі та закономірності їх розвитку.

У межах реалізації проекту відбудеться широка інформаційна кампанія регіонами Львівщини з метою привернення уваги широкої аудиторії до проблеми розлучень та їх кількості серед молодих сімейних пар, нетерпимості та зневаги,  які проявляють пари одне до одного у кризових ситуаціях.

З метою інтеграції досвіду, формат розроблено в тріаді: юнаки – молодь – молоді сім’ї, для кожної категорії створено окрему освітньо-пізнавальну програму з частковою спільною інтерактивною взаємодією.

Учасники кампусу «Гостинець» отримають:

– навики кращого розуміння іншої людини;

– пізнання стратегій розвитку та побудови стосунків;

– психологічні знання і навики, з допомогою яких успішно вирішуються конфліктні ситуації;

– мотивацію до розвитку фізіологічної, психологічної та духовної складових особистості;

– усвідомлення психофізіологічних відмінностей між статями, потреби власного розвитку та визначальних психологічних критеріїв любові, стосунків та щасливого подружжя;

– вміння бережно проявляти свої почуття до близьких людей;

– можливість драйвового відпочинку та нові знайомства.

Для участі потрібно зареєструватися за посиланням

Учасники забезпечуються: проживанням; харчуванням; якісно наповненою програмою від психологів, психотерапевтів, духівників та тренерів; роздатковими матеріалами та подарунками.

Організатори - ГО «Платформа Розвитку Стосунків» у партнерстві з Департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, спілкою Української Молоді в Україні – Львів, Центром Студентського Капеланства ЛА УГКЦ та Львівським обласним молодіжним центром за підтримки  ТзОВ «Галицька здоба».

Більше про проект та можливості участі Ви можете дізнатись на офіційних сторінках #PlatoRoSt у соцмережах.

Контактні особи: Ольга Матвійчук, тел.: 067-77-62-930; Оксана Бриндзак, тел.: 093-23-90-882; Станіслав Безушко, тел.: 067-26-12-058. 

 

Як повернути працездатних безробітних на ринок праці: результати круглого столу у Львівській ОДА

Сьогодні, 20 червня, у Львівській облдержадміністрації  провели «круглий стіл» на тему: «Нові можливості для кожного: як повернути працездатних безробітних на ринок праці».

Учасники - голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, представник Світового банку в Україні Катерина Петрина, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко, представники Державної служби зайнятості України.

В умовах збільшення кількості вакансій та зменшення обсягів зареєстрованих безробітних на фіксованому ринку праці мають місце проблемні питання, які пов’язані не з браком кадрів для заповнення вакансій, а лежать в площині недостатньої мотивації безробітних до працевлаштування.

Із вступним словом до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Олег Синютка.

Міжнародним досвідом у питаннях працевлаштування безробітних поділилася координатор проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», представник Світового банку в Україні Катерина Петрина.

Мета проекту - залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. З огляду на це, метою проведення «круглого столу» є необхідність  вироблення ефективних механізмів залучення (повернення) на ринок праці працездатних безробітних отримувачів державних соціальних допомог.

Учасники «круглого столу» обговорили механізми підвищення мотивації працездатних безробітних до працевлаштування. Зокрема, одним з таких механізмів, на думку учасників дискусії, є запровадження більш жорсткого підходу до питання пошуку підходящої роботи для безробітних, розширення критеріїв пошуку підходящої роботи, здійснення виплати допомоги з безробіття за страховим принципом, шляхом приведення градації тривалості виплати та розмірів допомоги з безробіття у відповідність до наявного страхового стажу безробітних та скорочення загальних термінів таких виплат.

Напрацьовані пропозиції викладені у Резолюції круглого столу та стануть  основою для прийняття нових нормативно-правових актів.

 

На Львівщині стартував проект Світового банку з працевлаштування малозабезпечених безробітних

На Львівщині розпочали втілювати пілотний проект щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності під назвою «Рука допомоги».

Про це сьогодні, 20 червня, повідомили під час прес-брифінгу координатора проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" з боку Світового банку Катерини Петрини, голови Львівської ОДА Олега Синютки та директора Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка.

«Дуже важливо, що на Львівщині реалізовується пілотний проект, який  дає можливість безробітним, а особливо внутрішньо переміщеним особам, отримати нові можливості для започаткування власного бізнесу і для реалізації себе як особистості», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Суть проекту – створення з використанням міжнародного досвіду нових механізмів повернення на ринок праці довготривалих безробітних, які сьогодні отримують від держави допомогу, та людей, яким довелося покинути зону конфлікту на Сході країни.

«Мета проекту – активізувати людей, дати їм можливість вийти зі скрутного становища і не забути про те, що є люди, які потребують допомоги», - зазначила представник Світового банку в Україні Катерина Петрина.

Крім того, передбачається активізація вже діючих інструментів працевлаштування, зокрема громадських робіт та фінансового стимулювання роботодавців. Серед нових механізмів, які успішно зарекомендували себе в розвинених країнах, у межах проекту «Рука допомоги» малозабезпеченим безробітним надаватимуть безвідсоткову фінансову допомогу на відкриття власної справи.

Очікується, що середній розмір безвідсоткової поворотної фінансової допомоги на відкриття власного бізнесу становитиме близько 60 тис гривень.

Окрім того, після затвердження заявок та бізнес-планів комісією, створеною при Львівській ОДА, вчорашні безробітні отримають оплату рахунків на обладнання та матеріали, які необхідні для відкриття власної справи. При цьому нові підприємці зможуть отримувати безкоштовні консультації з юридичних та податкових питань.

Зараз у Львівській області 14 осіб працевлаштували, а 7 – залучили для участі в оплачуваних громадських роботах. Комісія з реалізації пілотного проекту, створена  розпорядженням голови Львівської ОДА, розглянула перші сім заяв на отримання фінансової допомоги для відкриття власної справи.

Нагадаємо, що проект «Рука допомоги» реалізується Міністерством соціальної політики України за сприянням Світового банку.

 

Львівщина приймає серію фінальних ігор чемпіонату України з водного поло

З 23 до 25 червня у відкритому плавальному басейні навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у м. Львові (вул. Клепарівська, 39-а) відбудуться ігри фінальної частини чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд.

За 1 та 2 місця національного чемпіонату змагатиметься львівське «Динамо» та харківський «Слобожанець».

Нагадаємо, що після перших двох ігор харківські ватерполісти ведуть в серії до трьох перемог з рахунком 2:0. Тож львів’янам для здобуття золотих медалей чемпіонату необхідно перемагати тричі поспіль.

Розклад проведення фінальних ігор:

          23.06 (п’ятниця)

19:30 год -  «Динамо» Львів – «Слобожанець» Харків

          24.06 (субота) за потреби

19:30 год - «Динамо» Львів – «Слобожанець» Харків

          25.06.2017 (неділя) за потреби

14.00 год.           «Динамо» Львів – «Слобожанець» Харків

 

Правом перетину кордону по безвізу на Львівщині скористався кожен п’ятий мандрівник

Майже 7 тисяч людей на Львівщині перетнули кордон із Євросоюзом за безвізом. Із них відмову отримали лише 13 осіб, переважно ті, які мали проблеми із міграційним законодавством. Такі попередні підсумки озвучили сьогодні, 20 червня, під час круглого столу на тему «Безвізовий режим – черговий крок до європейської інтеграції України».

 «Ми повинні розуміти, що з моменту повноцінного вступу у дію угоди про асоціацію  із ЄС, яка набуде чинності із вересня, такий рух громадян через кордон однозначно збільшуватиметься, і ми повинні бути до цього готові», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Разом з тим, запити громадян на отримання віз не знизились. За інформацією Чеського і Польського Генеральних консульств люди досі звертаються за освітніми та  робочими візами, оскільки безвіз не дає права навчатись чи працювати у країнах Євросоюзу», - наголосила директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА Поліна ЛІ.

Серед іншого обговорили  перспективи малого прикордонного руху, розвиток транскордонного співробітництва та можливу візову лібералізацію з іншими країнами.

 

Стартував обласний етап дитячо-юнацької патріотичної гри «Сокіл»

 У місті Сколе розпочався обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Упродовж тижня учасники з 37 районів, міст та об’єднаних територіальних громад Львівщини змагатимуться у військово-тактичній, медичній підготовках, вікторинах та туристських естафетах.

У межах гри учасники змагатимуться у стройовій підготовці, перетягуванні канату, стрільбі, долатимуть смугу перешкод, надаватимуть першу долікарську допомогу. Переможці обласного збору представлять Львівщину на всеукраїнському етапі гри «Сокіл».

Зазначимо, захід відбувається за сприяння департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації.

Довідково:

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») започаткована у 2003 році. Учасниками гри є учні віком від 7 до 18 років, які навчаються в школах, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах. Мета гри «Джура» – виховання юних патріотів України на засадах національної гідності та активної громадянської позиції, а також здорового способу життя. Гра проходить у три етапи, під час яких відбуваються різні види змагань: військово-тактична підготовка, медична підготовка, конкурси, вікторини з історії України, туристські естафети та ін.

 

У львівському питанні не повинно бути політики. Це питання надання якісних послуг своїй громаді, - Геннадій Зубко

«Ситуація, яка склалась у Львові є викликом для реформи децентралізації. Адже ми передаємо повноваження, можливості, ресурси і фінанси на місця, але разом з тим держава завжди приходь на допомогу будь-якому органу місцевого самоврядування, коли є виклик, коли є надзвичайна ситуація. Так було в Авдіївці, Балаклії, інших містах. Важливо, щоб органи місцевого  самоврядування були спроможні і працювали,  щоб надати свій громаді  якісну  послугу у будь-якому напрямку. Тож виникає питання: або на місцях здатні вирішувати питання, або ми повертаємось у часи до реформи? У львівському питанні не повинно бути політики, це питання господарське, питання надання місцевою владою якісних послуг мешканцям громади» - на цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, звертаючись до голів ОДА, представників регіональних органів влади та місцевого самоврядування, виступаючи на панельній дискусії з децентралізації.

Він зазначив, що потужна і креативна громада Львова сьогодні опинилися заручником управлінської ситуації і їй потрібна допомога. Віце-прем’єр-міністр переконаний, що органи місцевого самоврядування мають довести спроможність, маючи кошти і повноваження, вирішувати внутрішні питання, що стосуються безпосередньо інтересів громади, вирішувати пріоритетні питання громади. «Ми зробимо усе, що залежить від Уряду в частині координації дій і допомоги Львову. Кошти у Львова є – 369 млн гривень на залишках казначейських рахунків міста. Можливості будувати новий проект також є. ЄІБ має у шорт-листі проект із будівництва Львівського сміттєвого полігону. Але це – також і питання часу. Але проблему потрібно вирішувати сьогодні. Необхідно налагодити комунікацію і співпрацю із навколишніми громадами, а також – із сусідніми, з інших областей, де зможуть під час будівництва тимчасово приймати сміття», - зауважив Геннадій Зубко.

За його словами, питання співпраці громад не можливо вирішити адміністративним шляхом. «Тому закликаю усі зацікавлені сторони, зокрема, Асоціацію міст України, як координаційний орган із значними повноваженнями, долучитися до цієї співпраці й розробити відповідну маршрутну карту з вирішення проблеми», - підкреслив Геннадій Зубко.

Додамо, що завтра, 21 червня, Львівщину з робочим візитом відвідає Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

 

Завтра на Львівщині відбудеться фінал Міжнародного конкурсу хореографів «Балет Фест 2017»

Завтра, 21 червня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться Фінал ІІІ Міжнародного конкурсу хореографів «Балет Фест 2017».

У фіналі конкурсу хореографів представлять хореографічні постановки у різних танцювальних стилях. Це роботи більше 20-ти хореографів України й закордону. 

Виконавці – балетна трупа Львівської Національної Опери.

Проект організований із метою виявлення нових тенденцій у сучасному сценічному танці, відкритті молодих талановитих хореографів.

Початок заходу  - 18:00 год.

 

«Літня література» запрошує на семінар-навчання

Упродовж 20 – 26 червня у Славському триватиме виїзний семінар-навчання юних літераторів «Літня література». Відомі письменники та видавці поділяться письменницькою майстерністю та секретами успіху в літературі.

Програма семінару складається з лекційних і творчих занять, а також передбачає проведення майстер-класів, видання тематичного альманаху, виступ перед мешканцями та гостями Славського та інше.

Учасники «Літньої літератури» дізнаються про теоретичні аспекти літературної творчості та оволодіють практичним інструментарієм письма.

Варто зазначити, що захід організований за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації та Львівської організації Національної спілки письменників України.

 

На Львівщині представлять унікальну роботу Альфонса Мухи

20 червня, у Музеї етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України, відбудеться Чеський Музичний Салон «У гості до Альфонса Мухи».

Сьогодні шанувальникам плакатного мистецтва представлять реставрований твір чеського митця Альфонса Мухи. Робота «Глибоке вшанування від Нестле» присвячена ювілею коронації Британської королеви Вікторії і експонується вперше за 100 років.

В межах музичного салону лунатиме камерно-інструментальна музика Чехії. Професори, студенти, випускники Львівського Музичного коледжу ім. С. Людкевича та Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка виконають композиції Бедржиха Сметани, Антоніна Дворжака, Вітезслава Новака, Зденека Фібіха. 

 

Четверо представників Львівщини готуються до участі в «Іграх Нескорених»

На Львівщині триває підготовка національної збірної команди України, яка цьогоріч візьме участь у «Іграх Нескорених» (Invictus Games) у м. Торонто. Всього до національної команди увійшло 30 учасників, з них 4 – представники Львівщини.

Дмитро Сидорук, Роман Паньченко та Катерина Михайлова, які змагатимуться пріоритетно у стрільбі з лука, увійшли до основного складу української збірної, Дмитро Афанасьєв – у резерв.  

В межах підготовки військові спортсмени Львівщини тренуються на Навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України у місті Львові, спортивному стрілецькому клубі «Медін» Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького  та спортивному комплексі бази олімпійської підготовки «Динамо» обласної організації ФСТ «Динамо» України.

Навчально-тренувальні збори національної збірної команди України заплановано провести 3-16 липня та 6-20 вересня на водно-веслувальній базі ЦСК ЗС України у м. Києві.

Довідка:

«Ігри Нескорених» (Invictus Games) –  це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, отриманими під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях братимуть команди від країн-членів НАТО, а також стратегічних партнерів Альянсу. 

 

19.06.2017

 

Шанувальників спорту запрошують на «Олімпійський день – 2017» у Добротвір

Упродовж двох днів, 23-24 червня, за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та відділення НОК України у Львівській області в смт Добротвір Кам'янка-Бузького району триватимуть обласні спортивно-масові заходи «Олімпійський день-2017».

Цьогоріч свято відбудеться під гаслом «Олімпійський день на шляху до Пхьончхан» та буде присвячене ХХІІІ зимовим Олімпійським іграм 2018 року в Пхьончхані.

Усі учасники матимуть змогу насолодитися показовими виступами спортсменів, візьмуть участь у майстер-класах від провідних олімпійців Львівщини, дитячих конкурсах, вікторинах та спортивних розвагах, зустрінуться зі спортивним активом області, паралімпійцями, ветеранами спорту. 

Крім того, під час заходу відкриють сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям та відзначать кращих фахівців галузі.

Початок обласного спортивного свята об 11:00 год. у смт Добротвір, веслувальна база місцевої ДЮСШ «Добротвір» (вул. Озерна, 4). 

 

Мешканців Львівщини запрошують на мандрівку до Жовкви

У межах календаря мандрівок Львівщиною у суботу, 24 червня, відбудеться одноденна подорож до Жовкви та сходження на гору Гарай. Учасників заходу весь час супроводжуватимуть професійні гіди-провідники та Гірська оперативно-рятувальна служба.

Організовує сходження на гору управління туризму та курортів облдержадміністрації спільно з туристичним клубом імені Дем`яновича та туристичним клубом «Росинка». 

Виїзд зі Львова до Жовкви о 10:00 год. від Львівської ОДА (вул. Винниченка, 18). Повернення до Львова – цього ж дня о 19:00 год.

Усім охочим здійснити сходження необхідно попередньо зареєструватися за тел.: 0932388965. Кошти за переїзд та харчування оплачують учасники заходу – 150 грн.

Довідково:

Гора Гарай – ботанічна  пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Жовківського району Львівської області, на південний захід від міста Жовква. Статус надано з метою збереження унікального насадження модрини польської, розташованого на горі Гарай.

 

Канадські благодійники передали медичне обладнання на понад 10 млн гривень

Вісім надсучасних спеціалізованих приладів, більшості з яких немає в медичних закладах Львова і Львівської області, відтепер використовуватимуться  в щоденній роботі нейрохірургічного відділення.

Нейрохірургічне відділення міської дитячої клінічної лікарні отримало від канадських меценатів українського походження медичне обладнання, загальною вартістю понад 10 мільйонів гривень.

Таке обладнання дасть змогу укомплектувати операційні на рівні передових світових клінік та дозволить виконувати надскладні операції дітям з мінімальним травматизмом та надавати максимально якісну допомогу. Тепер діти будуть легше переносити операції та швидше повертатися до звичного життя.

«Нашою метою є допомогти дітям пізнати світ краще. Ми хочемо дати таку можливість всім дітям, незалежно від місця їх проживання. І ми дуже горді, що ці добровільні пожертви  зможуть внести такі великі зміни, покращити якість життя українців, допомогти їм рухатися далі», - зазначив Тед Джерард, виконавчий директор Фундації SickKids (Канада).

Джеймс Темертей, голова доброчинної Фундації Temerty (Канада) наголосив, що завдяки цій допомозі українці зможуть робити операції тут, в Україні, а не шукатимуть  допомогу за кордоном. «Сподіваюся, що це буде приклад також для українських інституцій, щоб вони зрозуміли цю культуру філантропії», - додав він.

«Ми дуже вдячні за таке сучасне обладнання, яке є унікальним не тільки для нашого регіону, але й для держави в цілому. Завдяки людям доброї волі, сім’ї Темертеїв з Канади та співпраці з SickKids Hospital  тепер маємо його тут. Дякую усім за цей подарунок, за допомогу і дітям, і лікарям»,- зазначив Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської ОДА.

Серед важливого обладнання вдалося отримати апарат, за допомогою якого визначають глибину наркозу; спеціальний мікроскоп, що дозволить покращити мікрохірургічні втручання; особливий УЗД апарат, спеціально створений для операцій на головному та спинному мозку.

 

Активну молодь запрошують на OpenYouthForum

Триває реєстрація на молодіжний форум OpenYouthForum, що відбудеться 11-13 липня в м. Пустомити. Учасники віком 16-20 років зі всієї України, а також представники США об’єднаються, щоб упродовж трьох днів отримати важливі навики зі створення молодіжних проектів.

Мета форуму - об’єднання активної молоді з власною ідеєю та баченням її реалізації в проектах, які створять позитивні зміни в Україні та світі. Допомогою для втілення цієї мети стануть теоретичні та практичні навички в створенні, плануванні та реалізації проектів, які отримають учасники на OpenYouthForum 2017.

Цьогоріч на учасників форуму чекає насичена програма: інтерактивні тренінги на тему особистого лідерства, навчання проектного менеджменту, неформальне спілкування, організоване дозвілля, методи реалізації власних ідей: як перейти від ідеї до дії, а також вироблення спільного алгоритму успішного написання проекту від учасників OpenYouthForum за допомогою інструментів фасилітації.

Зареєструватись на подію можна за посиланням.

Організатори заходу - ГО «МО «Молоді лідери України».

Переглянути відео про OpenYouthForum 2016 можна тут.

Детальніша інформація за посиланням, а також у Facebook та Instagram.

 

На вуглеводних підприємствах Львівщини осучаснять обладнання

Наприкінці минулого тижня Львівщину із робочим візитом відвідав генеральний директор ТОВ «Сані Україна» Гуань Цінбай.

Підприємець ознайомився із роботою ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля».

Під час технічного огляду, учасники зустрічі обговорили майбутню співпрацю: поставки обладнання для технічного переоснащення державних вуглеводних підприємств Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, зокрема в частині технічного обладнання шахти «Степова».

 

На Львівщині визначились кращі команди із пляжного волейболу

17-18 червня у селі Заріччя Жидачівського району у межах проведення обласних комплексних спортивних ігор відбулися змагання з пляжного волейболу серед ветеранів спорту.

Участь у змаганнях взяли 8 чоловічих команд, які представляли збірні команди м. Самбір, м. Новий Розділ, Миколаївського, Жидачівського, Сокальського, Самбірського, Городоцького та Радехівського районів, а також 9 жіночих команд із Сокальського, Бродівського, Буського, Жидачівського, Миколаївського, Радехівського, Самбірського районів, м. Самбір та м. Новий Розділ.

Зазначимо, змагання відбулись за підтримки управління фізичної культури та спорту Львіської облдержадміністрації, обласного центру «Спорт для всіх», асоціації ветеранів спорту Львівщини

Підсумкові результати серед чоловічих команд:

1 місце – м. Самбір
2 місце – Городоцький район
3 місце – м. Новий Розділ

Підсумкові результати серед жіночих команд:

1 місце – Бродівський район
2 місце – м. Самбір
3 місце – Сокальський район

 

Мешканців Львівщини запрошують на "Сімейне свято полуниці"

У суботу, 24 червня, на полі кооперативу «Агрофрут» у с. Підгородище Перемишлянського району Львівської області відбудеться «Сімейне свято полуниці». 

У межах заходу відбудуться оглядини полів вирощування полуниці та демонстрація техніки. Присутні матимуть можливість отримати практичні навички кооперації і переробки.

На святі також планують провести родинні змагання із збирання та поїдання полуниці, конкурси. Учасники отримають призи. Це чудова нагода відпочити разом із близькими та згуртуватися завдяки спільній діяльності.

Захід проводиться за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Час проведення - з 11:00 до 17:00 год.

Інформацію для відвідувачів можна отримати за телефоном департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації: 255-05-72 або 095-2608388.

Вхід вільний!

 

Збірна Львівщини візьме участь у Всеукраїнській «Колосіаді»

Збірна команда Львівської області в складі 15 представників сільського спорту представлятиме нашу область у Всеукраїнській «Колосіаді». Змагання триватимуть упродовж 22 – 25 червня в Скадовську Херсонської області.

У програмі «Колосіади» –  змагання з волейболу, футзалу, настільного тенісу, шахів, шашок, більярду, гирьового спорту та дартсу.

Варто зазначити, що в змаганнях мають право брати участь тільки спортсмени-аматори, які постійно проживають і зареєстровані у сільських адміністративних районах.

Змагання серед очільників об’єднаних територіальних громад сіл і селищ, сільських, селищних голів і старост приурочили до Дня Конституції України.

 

Будувати по-новому: в Україні спростили дозвільну систему на будівництво

10 червня 2017 року набув чинності Закон України № 1817-19 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який змінює порядок набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт, а також введення об’єкту в експлуатацію закінчених об’єктів.

Відтак законом скасовано визначення категорії складності об’єктів будівництва. Оцінюватимуть об’єкти за класами наслідків (відповідальності): незначні наслідки - СС1, середні наслідки - СС2, значні наслідки - СС3. Віднесення об’єкта до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією за погодженням із замовником будівництва. Правильність визначення класу наслідків (відповідальності) перевіряється під час проведення експертизи проектів, якщо здійснення такої експертизи є обов’язковим відповідно до закону.

Документом також внесено зміни до законодавчих актів у сфері містобудівної діяльності, які передбачають заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) - виконання будівельних робіт на підставі повідомлення.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів із незначними наслідками, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви, натомість об’єктів із середніми та значними наслідками - на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.

Окрім цього, законодавством визначено перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

 

На Львівщині створять музей художниці Софії Караффи-Корбут

У селі Куткір Буського району, звідки родом відома художниця-графік Софія Караффа-Корбут, тривають роботи з облаштування музею її творчості. 

В приміщенні сільської книгозбірні уже зробили ремонт, придбали експозиційні вітрини. Частково вони уже наповнені експонатами – оригінальними малюнками художниці, репродукціями її ілюстрацій, книгами та авторською керамікою. 

Довідка:

Софі́я Петрі́вна Кара́ффа-Ко́рбут (Софія-Романа-Роксоляна) (23 серпня 1924 - 29 листопада 1996) — українська художниця-графік. Проілюструвала майже 60 творів українських письменників. 

 

Свято культури русинів-українців відбулося у Словаччині

Упродовж 16 – 18 червня у словацькому місті Свидник тривало 63 Свято культури русинів-українців, засноване понад 60 років тому для популяризації фольклору цієї національної меншини.

Варто зазначити, що цьогорічний фестиваль передбачав, окрім іншого, конкурс дитячого малюнка на асфальті, зустріч письменників, гумористичну програму, ярмарок та виступи фольклорних колективів. Культуру ж Львівщини представляв заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина».

Недільна програма вже традиційно розпочалася літургіями у старовинних храмах Свидника, а на завершення фестивалю розрізали святковий торт.

Довідково:

Русини-українці як національна меншина у Словаччині – корінні  жителі українського етносу Закарпаття, західна частина якого – Пряшівщина – нині є складовою частиною Словацької Республіки. Під тиском асиміляції кількість українців Словаччини постійно падає. Якщо в 1846 році  українців було більше 187 тисяч осіб, то в останньому переписі  2001 року – 35 тисяч.

 

Львівщина приймає юніорський чемпіонат України з плавання

Упродовж 21 – 24 червня у відкритому 50-метровому басейні Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України у Львові (вул. Клепарівська, 39-а) відбудеться чемпіонат України з плавання серед юніорів.

Змагання проводяться за підтримки Міністерства молоді та спорту України, федерації плавання України, управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної федерації плавання.

Варто зазначити, що в представницьких змаганнях очікується участь майже 600 найсильніших молодих плавців національного рівня.

Початок змагань щоденно об 11:00 год. Вхід вільний.

 

Рівень підготовки Львівщини до опалювального сезону – понад 30%

Сьогодні, 19 червня, відбулась селекторна нарада із головами облдержадміністрацій під керівництвом глави Уряду Володимира Гройсмана з питань підготовки всього паливного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.

Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, на сьогодні рівень підготовки до опалювального сезону 2017/2018 по соціальним об’єктам Львівщини відповідає плану та складає понад 30%.

У межах наради прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав місцеву владу ретельно підійти до виконання планів по програмах енергоефективності. Не менш важливим, за словами Глави Уряду, є й організація розрахунків за енергоресурси та комунальні послуги.

 

На Львівщині знищено більше 450 га борщівника Сосновського

З початку року на Львівщині провели заходи зі знищення борщівника Сосновського на площі 468,493 га. Найбільші осередки бур`яна зафіксовано у Турківському (219 га) та Старосамбірському (116 га) районах. Роботу із запобігання поширенню шкідника провели в межах Бродівського, Буського, Городоцького та Пустомитівського районів.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації моніторить поширення цієї рослини та вживає заходів для боротьби з борщівником Сосновського на території області: знищує рослини на полях, вздовж берегів річок та транспортних шляхів.

Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію. Якщо борщівник Сосновського росте поряд, намагайтеся його знищити, але обов’язково застосовуйте наступні поради:

 - ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може пройти значний період часу;

 - пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;

 - найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;

 - ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

 

Мешканців Львівщини запрошують долучитися до святкування Дня Молоді 2017

25 червня у парку «На валах» відбудуться заходи, присвячені цьогорічному Дню Молоді.

Захід спрямований на самореалізацію молоді, презентацію діяльності громадських організації та корисного проведення дозвілля.

У програмі:
- майстер-класи: з малювання кавою, графіті, каліграфії, латиноамериканських танців;
- маcштабний танцювальний флешмоб;
- розважальна гра MindGame;
- Challenge «Стань з дивану»;
- вікторина;
- квест "Стежками Лева"
- вуличний університет;
- лабіринт-театр;
- скеледром;
- гра AngryBirds;
- музичний концерт;
- кіноперегляд просто неба.

Організатори запрошують усіх охочих взяти учать в розважально-інтелектуальній грі MindGame  - зареєструватися можна за посиланням

Також до Дня Молоді проведуть активний квест “Стежками Лева”, до участі запрошується молодь віком 14-24 років. Для цього потрібно зібрати команду, у складі капітана та 4-9 учасників, та зареєструватись за посиланням.

День Молоді 2017 на Львівщині цьогоріч організовують молодіжні громадські організації спільно з Львівською обласною державною адміністрацією та Львівським обласним молодіжним центром.

Розпочнеться захід о 15.00 год у парку «На валах» (вул. Винниченка, 18, навпроти Львівської ОДА).

 

«Інвесторів цікавлять можливості та інвестиційний клімат, який може запропонувати ОТГ», - Роман Матис про інвестиційний потенціал Львівщини

Днями, у Львівській ОДА у співпраці з проектом «Підтримка впровадження державної регіональної політики в Україні» програми «U-LEAD з Європою» провели практичний семінар з актуальних питань підготовки проектів, що фінансуються за кошти державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Під час семінару обговорили стан залучення інвестицій у Львівську область, субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, необхідні кроки для підготовки та успішної реалізації проектів, зокрема: проектні заявки, гранти, управління проектним циклом.

«Інвесторів перш за все цікавлять можливості та інвестиційний клімат, який їм може запропонувати ОТГ. Для того, щоб мати чітке уявлення про можливості ОТГ, пропонувалось заповнення спеціальних форм, у яких із легкістю можна відфільтрувати, наприклад, земельні ділянки, саме того цільового призначення, яке цікавить інвестора»,- зазначив Роман Матис, начальник управління інвестиційної політики департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації. А також додав, що найближчим часом планується використання електронних каталогів у всіх ОТГ.

Також під час семінару представники Мінрегіону, Львівської ОДА, об’єднаних територіальних громад та представників Львівського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» обговорили актуальність створення центрів безпеки у громадах, сучасних ЦНАПів, сімейних амбулаторій, нового освітнього простору.

 

Понад 530 млн грн податку на прибуток – від великих платників податків Заходу

Упродовж п’яти місяців у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС забезпечили надходження 531 млн грн податку на прибуток підприємств.  Планові показники перевиконали на 134 млн грн.

Так, до державного бюджету спрямували – 484 млн грн, а до обласної скарбнички – 47 млн грн. Зокрема, у травні великі підприємства, які перебувають на обліку в інспекції, сплатили  268 млн грн податку на прибуток.

Крім цього, державні унітарні підприємства з початку року спрямували до Державного бюджету України  частину чистого прибутку (дивідендів) у розмірі 52 млн грн. Скарбниця додатково отримала на 4 млн грн більше. 

 

Як впровадити міжнародні клінічні протоколи – медики Львівщини зустрілись із заступником міністра охорони здоров’я

Вихідними відбулася робоча зустріч медиків Львівщини із заступником Міністра охорони здоров’я України Олександром Лінчевським. Обговорили проблемні питання запровадження нових міжнародних клінічних протоколів, їх переваги та використання у лікарській практиці.

«Підписання наказу, який дозволяє закладам охорони здоров'я використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи, це дійсно важливий крок на шляху реформування системи охорони здоров'я України. Міністерство юстиції провело державну реєстрацію наказу Міністерства охорони здоров’я, який дає можливість українським лікарям використовувати міжнародні протоколи лікування та найпередовіші методики надання медичних послуг», - зазначив заступник Міністра.

Учасники висловили зауваження щодо складнощів дотримання міжнародних стандартів в українських реаліях, а також на важливості розроблення протоколів державною мовою.

Також, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак наголосила на недосконалості законодавства щодо регулювання оплати праці лікарів-консультантів ЕМД. Заступник міністра запропонував підготувати відповідного листа, на підставі якого МОЗ усуне цю проблему.

 

Творчі колективи Львівщини відвідали з концертами 184-й Навчальний центр

Нещодавно військовослужбовці 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відвідали  концерти у 5-ти військових містечках.

Міський Народний дім міста Радивілів Рівненської області виступив у військових містечках «Гвардійське» та «Немирів», а 58-й Будинок офіцерів міста Львів привітали «Центральне» та «Острог».

 У програмі – вокальні та хореографічні номери.

До військового містечка «Базове» завітали учасники художньої самодіяльності Городоцького відділу культури: народний жіночий ансамбль «Берегиня», дівчата з вокального гурту Народного дому села Мшанка, Андріана Денека. Гурт «Веселий ярмарок» у складі Галини Глушко та Назара Сеника демонстрували глядачам гумореску.

Колектив «Галичина» Городоцького Народного дому, вражав військовослужбовців танцювальними номерами.

Після концерту на колективи чекала щира вдячність військовослужбовців. Від імені керівництва 184-го Навчального центру  артистам вручили грамоти за участь в культурному житті центру. 

 

Майже 57 млн грн – на зарплату бюджетникам

Упродовж минулого тижня, відповідно до замовлень головних розпорядників коштів, профінансовано 92,2 млн гривень.  Із них  56,8 млн грн виділено на виплату заробітної плати працівникам обласних бюджетних установ.

Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської облдержадміністрації.

Окрім цього, на утримання закладів охорони здоров’я, що фінансують з обласного бюджету, виділено 14,0 млн гривень. 

Також виділено 12,1 млн грн на реалізацію обласних програм, зокрема, на фінансування робіт, пов’язаних з ремонтом доріг загального користування державного та місцевого значення.

Іще 2,6 млн грн. передбачено на соціальні видатки, зокрема на стипендії учням, пільгові пенсії працівникам інтернатів та виплати родинам учасників АТО.

 

 

18.06.2017

 

Зі Львова до Берліна літаком – менше ніж за 600 гривень: Wizz Air відкрила новий авіарейс

Сьогодні, 18 червня, компанія-авіаперевізник Wizz Air розпочала виконувати рейси з Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького за новим маршрутом до Берліна, Німеччина.

Рейси вартістю від 579 грн виконуватимуть двічі на тиждень, по середах та неділях.

Розклад рейсів Берлін-Львів: середа та неділя о 12:15 год та о 13:50 год; Львів-Берлін: середа та неділя о 14:20 год та о 16:00 год.

Зазначимо, першим рейсом до Берліна зі Львова подорожували 173 особи, а це 90% від можливої завантаженості літака.

Довідково.

Wizz Air – найбільший лоукост авіаперевізник у Центральній та Східній Європі, пропонує рейси по більш ніж 500 маршрутах з 28 баз, з’єднуючи 140 напрямків в 42 країнах. Флот авіакомпанії складається із 80 літаків Airbus A320 та A321. Компанія Wizz Air стала вибором 23 млн пасажирів за результатами фінансового року, який закінчився 31 березня 2016 року. Авіакомпанія продовжує розширювати свою діяльність в Україні та пропонувати пасажирам більше можливостей для подорожей за лоукост тарифами. 

 

Українці та поляки спільно вшанували пам'ять полеглих Героїв

У неділю, 18 червня, на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять полеглих героїв України та Польщі.

У межах заходів Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща, Міністр Культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотр Глінські, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло спільно поклали квіти та запалили лампадки біля польського військового меморіалу у Львові, меморіалу Української Галицької армії, а також вшанували пам’ять борців за незалежність України на Полі Почесних поховань №67  та учасників антитерористичної операції на сході України на Полі Почесних поховань №76.

Також запалили лампадки на місцях поховань видатних діячів України та Польщі, що знайшли свій спочинок на Личаківському кладовищі.  

Зазначимо, напередодні представники влади вшанували пам'ять розстріляних на Вулецьких пагорбах учених.

 

 

17.06.2017

 

Пішов із життя видатний європейський політик Гельмут Коль

Пішов з життя відомий політик, колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль.

Екс-канцлер Німеччини помер у віці 87 років. 

Слід нагадати, що Гельмут Коль був почесний доктором Національного лісотехнічного  університету України.

У  четвер, 22 червня відбудеться вечір пам'яті, приурочений політику, а також експозиція із уривками книги, де Коль згадує Україну.

Довідково.

Гельмут Коль підтримував розширення Євросоюзу. Був канцлером протягом 16 років. Це єдиний німецький керманич, який був на цій посаді чотири терміни поспіль.

 

На батьківщині Євгена Коновальця триває традиційний фестиваль «Зашків»

У с. Зашків Жовківського району триває одинадцятий традиційний фестиваль «Зашків», який приурочили до 126-ї річниці від дня народження полковника ОУН Євгена Коновальця. Цьогоріч фестиваль відбувається під гаслом «Джерело духу».

За словами організаторів, мета фестивалю – формування патріотичної позиції, розвиток принципів громадянського суспільства, української ідентичності, вдосконалення тіла та духу, стимуляція молоді до здорового способу життя.

Привітала гостей «Зашкова» заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

«Сьогоднішній фестиваль – це діалог крізь століття. Будьмо гідні наших славних предків, адже, як і в часи Коновальця, сьогодні нам доводиться відстоювати право на свободу та незалежність зі зброєю в руках, - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук. - Тут через патріотичне слово, пісню, бойове мистецтво гартуються молоді люди – майбутнє нашої держави». 

На гостей фестивалю чекали військові навчання, інтелектуальні дискусії, показові виступи вихованців кінологічного навчального Центру, футбол босоніж, форум української книги, концерт патріотичної молодіжної музики, а також  ніч кіно.

У  концертній програмі «Зашкова 2017» – виступи гуртів «Друже Музико» (Одеса), «Жива», «Залізний Хрест», «Рай Із Твоїх Снів», «ЛТК», «Holly Loud», «Guys Band», а також Юлії Качули (Крим),  Міли Моравської,  Зиновія Медюха. Хедлайнер – гурт "Тінь Сонця".

Організатори заходу: молодіжні громадські організації Львівщини, Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Жовківська районна державна адміністрація, Жовківська районна рада, Зашківська сільська рада.

 

Львівщина попрощалась із відомим галеристом Юрком Бойком

У суботу, 17 червня, на Львівщині попрощались із відомим галеристом, менеджером мистецтва, громадським діячем, волонтером Юрком Бойком.

Прощання  відбулось у храмі Пресвятої трійці на вул. Тершаківців. Поховали відомого галериста на Личаківському кладовищі на Полі № 21.

Юрко Бойко був одним із засновників «Товариства Лева», Народного руху України, засновником Української Галицької партії. Також входив до кола ініціаторів молодіжного мистецького об’єднання «Шлях» (1989 р.). На початку 1990-х років Бойко брав участь в організації багатьох виставок, інсталяцій та перформенсів.

1995 року Бойко створив у Львові відому мистецьку галерею «Ґердан» (на вул. Руській). У 2000 році Юрка Бойка, за результатами експертного оцінювання, визнали найвпливовішим діячем Львова у галузі мистецтва.

Юркові Бойкові було 58 років. За останні два роки він переніс три складні операції на серці.

 

«Не біжіть до лікаря! Біжіть разом з лікарем!»: на Львівщині стартував щорічний забіг здоров'я

Сьогодні, 17 червня, у парку «Високий замок» кілька десятків медичних працівників Львівщини пробігли 3 км забігу «Здоровий лікар – здорова нація», приуроченого до професійного свята – Дня медичного працівника. Гасло заходу – «Не біжіть до лікаря! Біжіть разом з лікарем!»

Учасниками пробігу стали  лікарі та члени їх родин, а також усі охочі.

Перед початком усі учасники заповнили спеціальні анкети, а також пройшли медичну перевірку, виміряли артеріальний тиск та пульс.

Цього року в межах забігу діяли три дистанції: 3 км – загальна дистанція, 500 м – для учасників віком від 8 до 14 років, 100 м – для найменших учасників віком до 7 років.

Зазначимо, забіг «Здоровий лікар – здорова нація» відбувся вже четвертий рік поспіль. За підтримки Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА захід організувало Українське лікарське товариство у Львові.

 

На Львівщині стартував велопробіг «Від Степана до Євгена»

У межах фестивалю «Зашків –Джерело духу» десятки велосипедистів дали старт масштабному велопробігу «Від Степана до Євгена» пам’яті полковника Євгена Коновальця. Виїзд учасників відбувся від пам’ятника Степанові Бандері у Львові.

Маршрут велопробігу «Від Степана до Євгена»: Львів (пам’ятник Степанові Бандері – вулиця Бандери – вулиця Коперника – проспект Свободи – площа Різні – проспект Чорновола – вулиця Липинського – вулиця Хмельницького) – Великі Грибовичі – Великий Дорошів – Зашків (садиба Коновальця).

Усіх учасників, які фінішують велопробіг у селі Зашків, чекають приємні сюрпризи та дипломи учасників. На фестивальному полі працює велопарковка.

Зазначимо, організатори велопробігу – молодіжний оргкомітет фестивалю «Зашків – Джерело духу», ГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» за підтрики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

 

 

16.06.2017

 

29 державних нагород від Президента отримали учасники АТО із Львівщини

Президент України Петро Порошенко упродовж 2016-2017-го років відзначив державними нагородами України 29 учасників антитерористичної операції, з них 5 нагороджені посмертно.

Військовослужбовці, які сьогодні боронять терени України є героїчним прикладом особистої мужності, самовідданості, а також невмирущого духу. Це воїни, які залишають власний комфорт, роботу, сім’ї заради рідної землі. Це герої, які жертвують найдорожчим – власним життям та віддають своє серце країні. Вони, ті, які попри випробування надихають інших не здаватися та досягати перемоги.

 Орденом за мужність III ступеня посмертно нагороджені Богдан Муштук, Василь Мельник, Сергій Вознюк, Віктор Коренівський та Роман Сусяк.

Медалі «Захиснику Вітчизни» отримали 13 військовослужбовців  Михайло Марко, Олег Каплун, Юрій Жуковець,  Віталій Міловський,  Роман Ільчишин,  Мирослав Головчук, Михайло Сорокач, Андрій Ріпак, Павло Савлик, Владислав Кучинський, Роман Блощичак, Михайло Турчин, Петро Красуцький, Назар Цар, Андрій Патрика. 

Також орденом «За мужність» III ступеня нагороджені Зіновій Галятовський,  Ігор Пелех,  Олег Юрдига,  Мар’ян Каптованець, Мар’ян Козак, Олександр Чучвага, Ігор Орлевич, Тарас Павлишин, Ігор Ребко. 

 

На Львівщині відзначають 200-річчя Оссолінеуму

Сьогодні, 16 червня, у Львівській наукові бібліотеці України ім. В. Стефаника  відбулося відкриття ювілейної виставки «Оссолінеум: Львівські збірки».

Виставку відкрили у межах відзначення 200-річчя заснування Національного Закладу імені Оссолінських у Львові.

Участь у відкритті взяли Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща, Міністром Культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотр Глінські, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі, директор Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцкі, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, заступник генерального директора Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України Василь Ферштейн.

На виставці представили одразу чотири експозиції: «Оссолініана у стародрукованому фонді відділу рідкісної книги», «Національний заклад імені Оссолінських у Львові: документи відділу рукописів», «Періодику Осолінеуму у фондах відділу періодичних видань ім. Мар’яна та Іванни Коців», «Україніка у графічній колекції колишнього музею Любомирських».

Окрім того, відбулись LXXI Оссолінська зустріч із Першим віце-прем’єр-міністром Республіки Польща, міністром культури  і національної спадщини професором Пьотром Глінські.

У вказаній Оссолінській зустрічі також взяв участь директор Національного Закладу імені Оссолінських у Вроцлаві д-р Адольф Юзенко.

 

З нагоди Дня медичного працівника відзначили фахівців спортивної медицини

16 червня у Львівському обласному лікарсько-фізкультурному диспансері відбулися урочисті збори працівників диспансеру та фахівців спортивної медицини Львівщини з нагоди Дня медичного працівника.

Привітати спортивних лікарів та працівників медичної сфери прийшли начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода, начальник обласного центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв, головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Степна Середа.

Грамотами управління за багаторічну плідну працю з пропаганди спорту  і здорового способу життя та з нагоди Дня медичного працівника відзначено лікаря спортивної медицини Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Олену Шмалей; масажиста Львівського обласного лікарсько - фізкультурного диспансеру Олександра Герасімова; лікаря СДЮШОР з гірськолижного спорту ЛОО ФСТ «Динамо» Миколу Антонюка; головного фтизіатра Західного регіону Міністерства оборони України, підполковника медичної служби Юрія Гдулевича; медичну сестру Львівської школи вищої  спортивної майстерності Любов Івах; завідувача медичної частини Львівського училища фізичної культури Зиновія Полянського; лікаря СДЮШОР «Богатир» ЛОО ВФСТ «Колос» Володимира Дребота; лікаря дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Галичина» Людмилу Орлову; медичну сестру Львівського державного університету фізичної культури Ольгу Бережанську. А Почесною грамотою департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації нагороджено лікаря з лікувальної фізкультури Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Світлану Курбатову; а медичний реєстратор диспансеру Ольга Павлишин отримала подяку департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Окремі фахівці були також відзначені й грамотами обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Додатково. 

На Львівщині у галузі фізичної культури та спорту працюють близько 130 медичних працівників (у тому числі 53 осіб у Львівському обласному лікарсько - фізкультурному диспансері). Завданням працівників спортивної медицини є контроль за станом здоров’я спортсменів, проведення лікувально-профілактичних та реабілітаційно-відновлювальних заходів всім категоріям спортсменів, медичне обслуговування спортивно-масових заходів.

 

На Львівщині знову курсують веловагони

Спеціалізовані вагони під потреби велосипедистів розпочали літній сезон зі Львова до Мукачева та Ужгорода.

Про це повідомили в управлінні туризму та курортів Львівської облдержадміністрації.

«Найважливішим є те, аби туристи були задоволені. Гірські території стали, ще більш доступнішими  для любителів велопрогулянок. Тепер велосипедистам буде зручно та комфортно разом зі своїми двоколісними друзями подорожувати до того місця, де вони хочуть активно відпочити» – зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Пасажири, які подорожують із велосипедами, при купівлі квитків у касах повинні вказати, що перевозять велосипед, та оформити квитанцію.

 

У Львівській ОДА створили Платформу промислових підприємств області

Платформа сприятиме суб’єктам підприємницької діяльності Львівщини швидко та якісно знаходити контрагентів або ж налагоджувати ринки збуту.

За словами директора департаменту економічної політики облдержадміністрації Романа Филипіва, Платформа промислових підприємств області створена для налагодження внутрішнього ринку Львівщини та формування тісних і надійних економічно-торговельних зв’язків.

Із пропозиціями та зауваженнями до роботи сервісу – звертатися за тел.: (032) 2999-251 або на електронну адресу: industry.loda@gmail.com.

Ознайомитися з Платформою промислових підприємств області можна – тут.

 

Найкраща спортсменка Львівщини за підсумками квітня Анастасія Возняк отримала почесну відзнаку

15 червня 2017 року в презентаційній залі Національного університету «Львівська політехніка» відзначили найкращу спортсменку Львівщини за підсумками спортивного квітня 2017 року - майстра спорту України міжнародного класу з художньої гімнастики Анастасію Возняк та її тренера Олени Єресько.

Анастасія Возняк отримала почесну відзнаку, власну марку виготовлену на замовлення відділення та грошову премію від спонсора Концерну «Хлібпром». Окрім цього у Львові розміщено бігборд із зображенням найкращої спортсменки Львівщини за підсумками квітня 2017 року Анастасії Возняк.

Нагадаємо, що цього почесного титулу одна з кращих представниць художньої гімнастики Львівщини, вихованка львівської КДЮСШ "Здоров'я" (ФСТ "Динамо"), студентка столичного училища фізичної культури удостоєна завдяки здобутим медалям на етапах Кубка світу з художньої гімнастики.

Зокрема, 21-22 квітня 2017 року у місті Ташкент (Узбекистан) відбувся черговий етап Кубка світу з художньої гімнастики, за підсумками якого національна збірна команда України, до складу якої входить львів’янка Анастасія Возняк, здобула дві нагороди у фіналах в групових вправах: «срібло» у вправі з двома скакалками і трьома м’ячами та «бронзу» у вправі з п’ятьма обручами.

Довідково.

Возняк Анастасія Романівна – народилася 9 грудня 1998 року у місті Львові. Брала участь у чемпіонатах світу, починаючи з Чемпіонату світу з художньої гімнастики 2014 року. На Перших Європейських іграх 2015 року в Баку вона виборола срібну медаль у групових вправах зі стрічками та бронзову медаль у групових вправах з булавами та обручами. Учасниця літніх Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро — 7 місце у груповому багатоборстві.

 

На Львівщині очікується ускладнення погодних умов

Сьогодні, 16 червня, на території Львівської області в другій половині дня очікується ускладнення погодних умов.

Як повідомляють у департаменті з питань цивільного захисту облдержадміністрації, у регіоні – місцями грози, град, пориви південно-західного вітру та шквали 15 – 20 м/с. 

 

Медиків Львівщини привітали із професійним святом

Напередодні Дня медичного працівника, який в Україні відзначають у третю неділю червня, у Львівській філармонії відбулись святкові заходи.

Із професійним святом медиків Львівщини привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Охорона здоров’я сьогодні переживає непростий час: ми повинні зберегти професіоналів, водночас, ми не можемо обійтись без реформування та впровадження сучасних методів управління, - зазначив Олег Синютка. - У тих непростих умовах, які склались на сьогодні, кожне врятоване життя – це особисте досягнення медика. Працівники охорони здоров’я – це більше, ніж професія. Щодня ви робите велику справу, рятуючи людське життя і здоров’я».

Також Олег Синютка вручив почесні грамоти облдержадміністрації найкращим працівникам медичних установ Львівщини. Також за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей, створення умов для їх всебічного розвитку та високий професіоналізм звання «Заслуженого лікаря України» присвоїли завідувачеві відділення патології недоношених Львівського обласного неонатального центру Ользі Децик.

 

Дітям із прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу організували безкоштовний літній табір

Упродовж 12 – 15 червня громадська організація «Care in Action – Турбота в дії» організувала безкоштовний відпочинок у таборі для дітей із прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу Львівщини.

Як повідомив начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис, члени цієї організації спільно з волонтерами організували для 75 дітей, а також їх прийомних батьків і вихователів масу пізнавальних, веселих, оригінальних ігр.

Окрім того, на території готельно-відпочинкового комплексу «Бухта Вікінгів» учасники табору покаталися на конях і велосипедах, спробували свої сили на канатній лазанці, пограли у футбол та волейбол.

Варто зазначити, що служба у справах дітей співпрацює з ГО «Care in Action – Турбота в дії» у реалізації ще декількох проектів, зокрема персонального наставництва «Ангел – охоронець», а також допомоги та підтримки сімей у кризових ситуаціях, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

 

Давайте активізуємо роботу зі створення сучасної ефективної системи реабілітації ветеранів АТО – Президент лікарям

Президент Петро Порошенко подякував медикам, які допомагають загоювати рани та повертатися до повноцінного життя українським військовослужбовцям, що отримали поранення під час антитерористичної операції.

«Кожна країна, яка пережила агресію знає, що це таке. І давайте активізуємо роботу зі створення сучасної ефективної системи реабілітації ветеранів АТО. У цій справі ми можемо спиратися – підтверджую вам це, бо ми досягли відповідних домовленостей – на підтримку наших партнерів по НАТО», - зазначив Глава держави на заходах до Дня медичного працівника.

Президент також підкреслив, що і в України вже накопичився власний унікальний досвід. «Тому чекаю від вас, шановні фахівці, нових інноваційних рішень, які я особисто готовий повністю підтримати», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент наголосив, що для нього переконливим показником потенціалу української медицини є створення у надзвичайно короткі терміни нової системи медичної допомоги воїнам, що захищають Україну від російської агресії.

Глава держави зазначив, що три роки тому не було йоду та зеленки, бинтів, кровоспинних препаратів тощо. За його словами, зараз українська військова медицина готова до вирішення складних завдань, і це сталося тому, що вона спирається на досвід і потенціал всієї української медицини.

Петро Порошенко нагадав, що нещодавно зустрічався з військовими лікарями, які працюють на Донеччині, і побачив як добре організована військова медицина – медики готові до найгіршого сценарію, щоб врятувати життя українських воїнів. «Є чіткі схеми, можливості надання унікальної медичної допомоги, відпрацьовані маршрути евакуації», - зазначив Президент.

Петро Порошенко подякував за самовіддану і фахову працю всім медичним працівникам, в тому числі присутнім лікарям районних лікарень Донецької і Луганської областей, Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечнікова, інших медичних закладів, які врятували сотні життів солдат і мирних громадян, поранених окупантами.

 

Військових лікарів нагородили з нагоди Дня медика

З нагоди Дня медичного працівника, що традиційно відзначають в Україні у третю неділю червня, військових медиків 66 мобільного шпиталю привітали із професійним святом.

У час, коли на сході України триває боротьба за територіальну цілісність, вище за людську вдячність лікарям не існує нічого.  Жертвуючи не лише своїм часом та комфортом, а й подекуди своїм життям, військові лікарі, наче ангели, вдихають життя у наших захисників. Висококваліфіковані лікарі, медсестри, санітари, парамедики і просто волонтери медичних служб стоять на сторожі здоров’я та життя цвіту української нації.

В урочистостях взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Усі знають, ви повернули до життя не одного героя, витягуючи уламки з понівечених тіл. Те, що ви зробили на фронті наближує час, коли над Донецьком і Луганськом ми побачимо синьо-жовтий прапор» , - зазначив Олег Синютка, привітавши лікарів та вручивши їм нагороди.

Зокрема, за сумлінне виконання службових обов'язків і високий професіоналізм та з нагоди професійного свята нагороджено подяками, почесними грамотами та подарунками 4-х військових медиків.

Довідково:

У 66-ому госпіталі Міністерства оборони України служать офіцери з Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, кандидати медичних наук. А також лікарі, які викладають на кафедрах в різноманітних медичних інститутах, голови відділень обласних і районних лікарень. Військові реанімобілі везуть у госпіталь поранених із Пісків, Авдіївки, Дебальцевого та інших «гарячих» точок. Працює на передовій 66-ий медичний шпиталь із лютого 2015 року.

 

Завершився другий етап проекту «Взаємодія задля перемоги!»

У четвер, 15 червня, завершився другий етап проекту «Взаємодія задля перемоги!», організованого департаментом міжнародної технічної допомоги і міжнародного співробітництва Львівської ОДА спільно з громадською організацією «Центр громадянських ініціа

тив».

За словами директора департаменту Поліни Лі, консультації передбачали здійснення аналізу вже готових напрацьованих проектних заявок учасників-представників міст і ОТГ області, зокрема правильність написання усіх ключових пунктів заявок: проблеми, мети, цілі, завдання, заходів, очікуваних результатів, бюджету.

Крім того, тренери і працівники департаменту допомагали учасникам із підбором відповідних до тематики проектів грантодавців, а також правильний механізм оформлення ідеї в проект.

Серед проектних заявок, які були розглянуті, варто відзначити  «Гендерний портрет міста – крок до успішної громади», «Розробка та впровадження туристичного маршруту «Стежки Миколаївщини», «Школа діабету Дрогобича», проект із реставрації палацу графа Фелікса Бадені та облагородження припалацової зони та багато інших.

Додамо, що під час консультацій учасники продемонстрували вагомі результати і ґрунтовні знання, засвоєні протягом першого етапу проекту. Крім того, були запропоновані цікаві ідеї проектів, що вирізняються актуальністю і гостротою проблем.

 

Відійшов у вічність відомий галерист Юрко Бойко

Учора вночі у Києві після операції на серці помер відомий львівський галерист, менеджер мистецтва, громадський діяч, волонтер Юрко Бойко.

Юрко Бойко був одним із засновників «Товариства Лева», Народного руху України, засновником Української Галицької партії. Також входив до кола ініціаторів молодіжного мистецького об’єднання «Шлях» (1989 р.). На початку 1990-х років Бойко брав участь в організації багатьох виставок, інсталяцій та перформенсів.

1995 року Бойко створив у Львові відому мистецьку галерею «Ґердан» (на вул. Руській). У 2000 році Юрка Бойка, за результатами експертного оцінювання, визнали найвпливовішим діячем Львова у галузі мистецтва.

Юркові Бойкові було 58 років. За останні два роки він переніс три складні операції на серці.

 

Львів’янка виборола золото міжнародного турніру з художньої гімнастики

Днями у виставковому центрі «Шувар-Експо» відбувся XIV міжнародний турнір з художньої гімнастики «Шуварочка». Загалом у змаганнях взяли участь майже двісті учасниць. Переможницею за програмою майстрів спорту стала львів’янка Крістіна Пікалова. 

Окрім того, серед кандидаток в майстри спорту перше місце посіла львівська гімнастка Вікторія Щербій.

Переможців та призерів нагородили дипломами, медалями та подарунками. 

 

Львівський боксер Назар Куротчин виступить у чемпіонаті Європи з боксу

Головний тренер національної збірної команди України Дмитро Сосновський оголосив склад спортсменів, які виступлять на чемпіонаті Європи з боксу. Серед них львів’янин Назар Куротчин, який змагатиметься у ваговій категорії до 49 кг.

Так, Україна вперше отримала право на проведення чемпіонату Європи з боксу серед чоловіків.

Нагадаємо, 16 червня в Харкові вперше стартує чемпіонат Європи з боксу серед чоловіків за участю понад 400 спортсменів із 39 країн. Україну представлятимуть 10 спортсменів.

 

На Львівщині відбулася світова прем’єра симфонії, присвяченої воїнам АТО

Твір відомого сучасного українського композитора Олександра Яківчука Симфонія №8 «Нескорені» написаний як присвята Героям, які захищають східні рубежі України.

У четвер, 15 червня, у Львівській обласній філармонії відбулася світова прем’єра твору у виконанні військових музикантів зведеного духового  оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та 2-ї Галицької бригади Західного територіального управління Національної гвардії України під керівництвом військових диригентів підполковника Богдана Катриняка та Романа Вовка.

Симфонія – це 18 хвилин повноформатного симфонічного твору, присвячена подвигу оборонців Донецького аеропорту, Дебальцівського плацдарму та інших Героїв.

У концертній програмі, яка збіглася із 65-річним ювілеєм композитора, у виконанні військових оркестрів та Галицького академічного камерного хору прозвучали також інші відомі твори українських та закордонних композиторів.

 

Терміни розгляду звернень із «Гарячої лінії області» найчастіше порушує місто Львів

Станом на сьогодні, 16 червня, виконавцями Львівської міської ради порушено терміни розгляду 430 звернень, що надійшли на «Гарячу лінію області».

За словами директора Львівського обласного контактного центру Тараса Роп’яника, найчастіше львів’яни звертались на «гарячу лінію» питань будівництва і благоустрою та комунального господарства. 

 

У Мінську Мартин Кравців кваліфікувався на участь у Кубку світу з шахів

Гросмейстер Мартин Кравців посів 10 місце в особистому чемпіонаті Європи з шахів, що дає право нашому земляку взяти участь у Кубку світу.

За результатами змагань, в яких взяли участь майже 400 шахістів із 38 країн, троє українських шахістів пройшли до шахового Кубку світу: львів'янин Мартин Кравців, луганчанин Олександр Арещенко й шахіст із Краматорська Юрій Кузубов.

Нагадаємо, збірна України з шахів оголосила склад на командний чемпіонат світу, який відбудеться 16 – 27 червня в Ханти-Мансійську. До складу збірної потрапило четверо мешканців Львівщини.

 

Заступник держсекретаря Кабміну Сергій Кушнір проінспектував Грибовицьке сміттєзвалище

У четвер, 15 червня, заступник держсекретаря Кабінету Міністрів України Сергій Кушнір, перебуваючи з робочою поїздкою на Львівщині, відвідав полігон твердих побутових відходів поблизу села Великі Грибовичі Жовківського району.

Як повідомляють у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, держсекретар проінспектував проведення протиаварійних заходів із посилення дамб відстійників фільтрату, а також робіт із запобігання горіння териконів та зменшення викидів газоподібних продуктів горіння в атмосферу в зоні впливу породного відвалу (поблизу збагачуальної фабрики м. Червоноград ПАТ «Львівська вугільна компанія»).

 

Науковці України та Польщі обмінялися досвідом з актуальних питань розвитку сільських територій

У четвер, 15 червня, в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» у Львові науковців і експертів з України та Польщі об’єднав круглий стіл «Рoзвиток сільських територій: польський та український досвід».

Польську сторону представляли науковці Інституту розвитку села та сільського господарства Польської академії наук, які презентували власні позитивні практики підтримки та розвитку фермерства, реалізації проектів розвитку.

Під час засідання обговорили досвід стимулювання впровадження енергоефективних проектів на підприємствах агропродовольчого підкомплексу, дотримання природоохоронного законодавства при веденні господарської діяльності, розвиток сільського зеленого туризму та інше.

Не оминули польські колеги і питання формування ринку земель сільськогосподарського призначення, детально охарактеризувавши досвід європейської держави.   

 

Представники «Інваспорту» Львівщини успішно виступили на Кубку Європи в Італії

Нещодавно у м. Ольбія (Італія) завершився Кубок Європи зі стрільби з лука серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату. На старт представницьких міжнародних змагань вийшли спортсмени з 14 країн.

Із 12 спортсменів збірної команди Львівщину представляли 9 спортсменів. Саме вони внесли вагомий внесок у національну скарбничку, здобувши такі відзнаки:

- Тарас Чопик посів ІІ місце у стрільбі з класичного лука в особистому заліку;

- Сергій Атаманенко, Іван Дзядик та Павло Назар вибороли І місце у стрільбі з блочного лука у командних змаганнях;

- Наталя Репета посіла ІІ місце у стрільбі з блочного лука у команді.

Тренери спортсменів: Любомир Стрельбицький, Моніка Сімунс, Костянтин Школьний, Олег Ільяшенко, Вадим Резніков.

 

Львівщина збільшила експорт товарів на майже 20%

У січні – квітні 2017 року Львівська область збільшила обсяги продажу товарів за кордон на 19,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як повідомляють у Головному управлінні статистики у Львівській області, у січні – квітні експорт товарів підприємствами Львівської області становив 472,4 млн  доларів США, а це на 19,4% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Найбільші обсяги експортованої продукції припали на Польщу (25,4% від загальнообласного експорту), Німеччину (12%), Чехію (6,8%), Данію (6,5%).

Серед товарів, які експортувала Львівщина у січні – квітні цього року, переважали електротехнічне обладнання та їх частини (25,5% від обсягу експорту області), меблі (11,3%), деревина і вироби з неї (9,4%), зернові культури (7,9%), цукор і кондитерські вироби з нього (6,3%), жири та олії (6,1%).

 

15.06.2017

 

Львівщину з робочим візитом уперше відвідав Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща Пьотр Глінські

Сьогодні, 15 червня, відбулась зустріч голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки із Віце-прем’єр-міністром Республіки Польща, Міністром Культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотром Глінські.

Під час зустрічі Олег Синютка висловив подяку владі та народові Республіки Польща за підтримку територіальної цілісності, суверенітету України, євроінтеграційних прагнень нашої держави, а також співпрацю у сфері культури та реалізацію спільних проектів.

Очільник області висловив впевненість, що жодні провокації, які відбулись в минулому не вплинуть на двосторонні відносини між Україною та Польщею.

У межах зустрічі сторони обговорили низку інфраструктурних проектів, серед яких: відкриття нових залізничних сполучень між країнами та побудова автомагістралі, яка сполучить Балтику та Чорне море.

На зустрічі наголосили на важливості реалізації спільних проектів у межах реалізації програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, зокрема у сфері культури та збереження об’єктів культурної спадщини.

Окрім того, у ході зустрічі обговорили ініціативу щодо проведення досліджень українських та польських вчених щодо вивчення спільної  історичної спадщини.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив на важливості розвитку прикордонної інфраструктури, зокрема озвучив необхідність створення нових пунктів пропуску через українсько-польський кордон на території Львівської області.

Участь у зустрічі взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі, директор Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцкі,  представник МЗС  України у м. Львові Вячеслав Войнаровський, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Поліна Лі, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій  облдержадміністрації Христина  Береговська, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. 

 

Цьогоріч на Львівщині побудують ще одну потужну вітрову електростанцію

Вітрова електростанція ВЕС «Старий Самбір-2» потужністю 20,7 МВт розпочне свою роботу восени. Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА також очікується будівництво ще однієї ВЕС у Радехові.

Відтак на Львівщині вже діють два об’єкти вітрової енергетики ВЕС «Старий Самбір-1», кожна потужністю по 6,6 МВт, які у 2016 році виробили 23,1 млн. кВт/год.

Також з нагоди Всесвітнього дня вітру голова Львівської ОДА Олег Синютка відзначив кращих працівників та дослідників галузі вітрової енергетики.

 

На Львівщині міжнародним музичним марафоном вшанують пам’ять Василя Сліпака

Марафон «W LIVE. Тихі дні любові і миру» відбуватиметься у Львові з 29 червня до 1 липня і буде присвячений пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака, який загинув в зоні АТО влітку 2016 року. 

Музичні події відбуватимуться протягом 3-х днів на різних локаціях Львова і поєднають у собі оперну, фортепіанну і хорову музику.

З детальнішою програмоою заходів можна ознайомитися тут.

Довідково:

Василь Сліпак - український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій на Сході України.Кавалер ордена «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка».

 

55,7 мільйонів гривень субвенцій на соціально-економічний розвиток територій області

Сьогодні, 15 червня , відбулась зустріч голови Львівської облдержадміністрації з головами райдержадміністрацій та головами місцевих рад Львівської області.

Учасники зустрічі, зокрема, розглянули питання реалізація інфраструктурних проектів за рахунок коштів капітальних вкладень у 2017 році. Відтак, загальний обсяг субвенцій у 2017 році на соціально-економічний розвиток територій у Львівській області складає 55,7 мільйонів гривень.

Серед питань, які розглянули, - закупівлі в системі «Prozorro» проведені в першому кварталі 2017 року, проаналізували розподіл витрат за процедурою звітування та «допороговими» закупілями.

Голова департаменту економічної політики Роман Филипів закликав присутніх звертатися до довідкової платформи цін на найважливіші товари області, які можна знайти на офіційному сайті Львівської облдержадміністрації за посиланням.

Також на зустрічі обговорили питання використання земель сільськогосподарського призначення: розглянули структуру посівної площі за категоріями господарств, механізми аудиту земель сільськогосподарського призначення, приклади реєстру земельних ділянок тощо.

У ході зустрічі увагу закцентували на правилах благоустрою територій населених пунктів: загальні положення, притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил благоустрою. Відтак повідомили, що сума накладених штрафів у 2017 році становить – 198 007 грн.

 

Педагогів запрошують до участі в конкурсі «Освітній Оскар – 2017»

Освітян з усіх куточків України запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі-огляді педагогічної майстерності «Освітній Оскар – 2017» від видавництва «Шкільний світ».

Конкурс покликаний знайти й поширити найкращий інноваційний досвід останніх років у галузі освіти України, що відповідає сучасним реаліям, зокрема Концепції Нової української школи, а також відзначити обдарованих дітей і педагогів на державному рівні.

Конкурс проводять в три етапи:

- етап 1 – приймання робіт: 1 червня – 1 листопада 2017 року;

- етап 2 – визначення переможців та письмове запрошення на церемонію нагородження (грудень 2017 року);

- етап 3 – церемонія нагородження в Києві (січень 2018 року).

Учасників, які посядуть перші місця, нагородять спеціальними дипломами та цінними подарунками. Інші учасники отримають грамоти.

З умовами проведення конкурсу-огляду можна ознайомитися – тут.

 

Розвиток експортного потенціалу тваринної продукції обговорили під час комітетських слухань

Днями у Нововолинську Волинської області відбулися комітетські слухання «Розвиток експортного потенціалу національних виробників продукції тваринного походження», які провів Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Від  Львівської області участь у слуханнях взяли директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз та керівники сільськогосподарських підприємств.

Виступи учасників заходу стосувалися діючих процедур доступу на ринки різних країн для національних виробників, рівня відповідності національної лабораторної мережі вимогам ЄС, діяльності державних органів щодо нарощування обсягів експорту, а також перспектив отримання Україною права експорту продукції тваринного походження до розвинених країн світу.

 

Через аукціон продали понад 20 тис м³ необробленої деревини

Нещодавно на «Українській універсальній біржі» під час спеціалізованих аукціонних торгів продали 20 054 м³ деревини, що становить 45,2% від виставленого обсягу.

Як повідомив директор Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, за результатами ІІІ кварталу із виставлених 96 405 м³ реалізували – 61 068 м³ необробленої деревини, що становить 63,4% від виставленого обсягу.

Для продажу усієї необробленої деревини через аукціон лісогосподарські підприємства візьмуть участь у додаткових торгах, які відбудуться 20 липня 2017 року.

 

На Львівщині відбулось перше виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики

У Львівській ОДА відбулося перше виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики під головуванням очільниці Комітету Ніни Южаніної.

На засіданні обговорювали питання зміни державної політики щодо субсидій, як збільшується база оподаткування саме в львівському регіоні щодо податку на доходи фізичних осіб, скільки фізичних осіб змогли легально працевлаштуватись тощо.

"Найважливіше, що ми запропонували – це наша позиція стосовно реформування податкової фіскальної і митної служби, збереження тих податкових надходжень, які сьогодні закріплені за місцевими бюджетами, і наші пропозиції по боротьбі з контрабандою, тінізацією податків. Це ті пропозиції, які потрібно прийняти на загальнодержавному рівні, щоб покращити ситуацію", - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка .

За словами Ніни Южаніної, у 2016 році надходження податку на доходи фізичних осіб зріс в порівнянні з минулим роком на 48 %. Таке збільшення надходжень відбулось завдяки зменшенню тиску на фонд зарплати, тобто зміні ставки єдиного соціального внеску із 40 до 22 %.

"Ми розуміємо, що саме зниження податкового навантаження на фонд заробітної плати – це запорука відбілювання зарплат", - зазначила Ніна Южаніна

Зазначимо, на засідання запросили представників бізнесу Львівської області, які поспілкувались із головою Комітету та народними депутатами, задали питання, які їх турбують та висловили власні пропозиції.

"Та дискусія, яка зараз відбувалась є позитивною з усіх сторін. Ми почули для себе як аналізує регіон свої здобутки. Ми намагалися розібратись чи це здобутки виключно за рахунок зміни підходів до роботи, чи за рахунок тих норм, які були прийняті на законодавчому рівні. Ми почули від підприємців найголовніші, найболючіші питання", - наголосила Ніна Южаніна.

За її словами, ті, хто не встиг задати свої питання зможуть звернутись до Комітету і обов’язково отримують відповідь і підтримку.

 

Львівський обласний центр зайнятості у червні пропонує 5,2 тисячі вакансій

На початку червня у міських та районних центрах зайнятості Львівщини зареєстровано 16,4 тис безробітних, яким пропонується 5,2 тис вакансій. Відтак за одне робоче місце змагаються 3 особи.

«За п’ять місяців цього року нам вдалося працевлаштувати 23,9 тис.осіб, що на 4,8 тис. більше ніж в аналогічному періоді торік, – розповіла в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. – Понад третину з них (8,2 тис.) становили безробітні, а решта осіб були забезпечені місцем праці до набуття статусу безробітного. Завдяки механізму компенсації працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску до трудової діяльності повернулися 692 безробітних, ще 80 – започаткували власну справу, отримавши стартовий капітал у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття».

Професійне навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації отримали  5,6 тис мешканців Львівщини, з котрих 85,7 % вже поповнили трудові колективи. Програмою ваучеризації скористалися 6 осіб віком понад 45 років.

Загалом, упродовж січня-травня комплекс соціальних послуг із працевлаштування отримали 33, 2 тис. мешканців області, на 9,8 тис. одиниць збільшилося число задекларованих працедавцями вакансій.

Нагадаємо, що у Львівській області реалізовується пілотний проект щодо залучення до роботи членів малозабезпечених родин і вимушено переміщених осіб. Експеримент передбачає не тільки працевлаштування як на постійній, так і тимчасовій основі тих, хто перебуває у стані бідності, але й підтримку їхніх підприємницьких ініціатив. Майбутнім бізнесменам надаватиметься поворотна безвідсоткова фінансова допомога для закупівлі обладнання та витратних матеріалів для організації власної справи, максимальний розмір якої становить майже 64 тис. грн.

 

15 червня – Всесвітній день вітру

Щороку 15 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день вітру.

Мета проведення Дня вітру - це підвищення розуміння суспільства потенціалу та невичерпності вітрових ресурсів і позитивних ефектів, які дає використання відновлюваних джерел енергії.

На сьогодні вітер є одним найперспективнішніх альтернативних джерел енергії.

Вітрова енергетика активно розвивається і на Львівщині. На території області працюють 2 об’єкти вітрової енергетики загальною потужністю 13,2  МВт. За  2016 рік об’єктами ВЕС вироблено 23,1 млн. кВт*год., на 9,1 млн. (65%) більше, ніж у 2015 році, а у 2017 році у Львівській області планують ввести в експлуатацію 2 об’єкти вітрової енергетики загальною потужністю 26,2 МВт, а в перспективі ще 2 об’єкти на 73 МВт.

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації вітає підприємців, науковців, а також всіх причетних до розвитку вітрової енергетики.

 

У середу на Львівщині увімкнуть сирени

З метою перевірки рівня готовності технічного стану територіальної системи централізованого оповіщення 21 червня в період з 14:50 до 15:00 департамент з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації проводитиме навчальне оповіщення населення Львова та області за сигналами цивільного захисту. Відтак, увімкнуть електросирени.

Звучання електросирен – означає  сигнал цивільного захисту “Увага всім !”. Почувши його, негайно увімкніть гучномовці проводового радіомовлення,  налаштуйте ефірні радіоприймачі в УКХ та FM-діапазоні на хвилю “Першого каналу Українського радіо”, “Львівського радіо” та “Українського радіо “Культура”, а телеприймачі переключіть на канал “Першій національний” Національної телекомпанії України або “12-й канал” обласного телебачення і прослухайте подальше повідомлення департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.

Повідомлення цивільного захисту передають протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім !”.

У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення –  навчальна, практичні заходи відпрацьовувати не будуть.

Для визначення рівня озвучення звуковими сигналами території Львова, Стрия, Дрогобича, Самбора, Трускавця та Червонограда проведуть електронне опитування мешканців міст: достатньо перейти за посиланням на опитування та відповісти на декілька нескладних запитань.

Звертаємо увагу, що доступ за посиланням для опитування буде актуальним у період з 15:00 год 21 червня до 24:00 год 22 червня поточного року.

Запрошуємо мешканців зазначених міст області долучитись до перевірки.

 

Збірна Львівщини виборола ІІІ місце у підсумку чемпіонату України з легкоатлетичних багатоборств

У підсумку ІІІ місце на чемпіонаті України з легкоатлетичних багатоборств посіла збірна Львівської області та шосте – у командному заліку з 26 представлених. Чемпіонат, який відбувався у Луцьку, зібрав понад 530 учасників.

Так, чемпіоном України з десятиборства став Василь Іваницький (тренер Любов Петринець). Він набрав 7 624 очки за підсумком десяти видів і пройшов відбір до складу збірної України на командний Чемпіонат Європи з багатоборств, що відбудеться 1-2 липня в Таллінні.

Першість у бігу на дистанції 3 000 метрів з перешкодами виборов Роман Ростикус (тренер Віталій Тарнакін). Він подолав дистанцію за 9:00.70.

На цій же дистанції серед жінок «бронзу» здобула Оксана Райта, яка показала на фініші час 10:26.22.

Ще одну нагороду приніс команді Дмитро Дем'янюк в стрибках у висоту з результатом 2.24 м. Він є володарем рекорду командних чемпіонатів Європи (2.35 м.), який встановив ще у 2011 році.

Обидва переможці увійшли до складу національної збірної команди, що представлятиме Україну на командному чемпіонаті Європи у Франції (Лілль) 24-25 червня.

Також на п'єдестал пошани в стрибках у висоту піднявся Вадим Кравчук. Він встановив особистий рекорд – 2 м 21 см, і з цим результатом став бронзовим призером командного чемпіонату України.

 

У музеї Франка тривають Дні східної культури

Майстер-класом з традиційного японського мистецтва ориґамі стартували Дні Сходу та східної культури в Музеї Франка у Львові.

Анастасія Ворончихіна із Львівського клубу японської культури Nihonbu показала всіх охочим, як вправлятися у цьому мистецтві.

Сьогодні, 15 червня, у межах Днів східної культури у Домі Франка відбудеться «Ex Oriente Lux! – Зі Сходу світло!» – зустріч з імамом Львівського ісламського культурного центру Муратом Сулеймановим.

Зустріч запланована о 15:00 год у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка (вул. Івана Франка, 152).

На зустрічі в музеї поговорять про іслам, про Львів – місто трьох релігій, триватиме міжрелігійний діалог. Науковці музею, розкажуть про ісламознавчі зацікавлення Івана Франка, зокрема, його переклади з класичної арабської літератури і науковий реферат «До питання про перекази про Магомета у слов’ян».

Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада отримав ім'я видатного мусульманського діяча світової величини, який народився і виріс у цьому місті. Мухаммад Асад (ім'я при народженні — Леопольд Вайс; народився в 1900 році у Львові) зробив величезний внесок у розвиток ісламу в усьому світі. Вирішивши ознаменувати початок нового життя іншим ім'ям, вчений відобразив у ньому вплив пророка Мухамеда на своє світосприйняття.  Щодо прізвища, то в ньому він намагався зберегти своє львівське коріння — «Асад» у перекладі з арабської означає «Лев».

 

Понад 2 млн грн спрямують з обласного бюджету на проекти міжнародної технічної допомоги

Під час засідання Програмної ради з питань співфінансування з обласного бюджету проектів міжнародної технічної допомоги у І-ІІ кварталі в межах «Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2015-2018 роки» заслухали п’ять проектів, що претендували на співфінансування.

На засіданні головували перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

У результаті обговорення затвердили такі проекти:

 – проект «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється» та проект «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у містах Самборі та Жовкві», що реалізовуються за підтримки Регіональної програма добросусідства в сфері сталих міських демонстраційних проектів (SUDEP) - Східний регіон у партнерстві з Фондом Східна Європа;

- проект «Створення багатоцільового навчально-виробничого комплексу трансформенного типу «Мозаїка», що реалізовується за підтримки Програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Крім того, під час засідання розглянули запити щодо фінансування розробки проектно-кошторисної документації (ПКД) для проектів потенційних реципієнтів міжнародної технічної допомоги, а саме:

- КЗ ЛОР «Львівський історичний музей» (проект «Львів – Люблін: спільний туристичний простір») ;

- КЗ ЛОР "Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Тустань» ("Світ Карпатських розет - заходи для збереження культурної унікальності Карпат");

- Національний академічний український драматичний театрі ім. Марії Заньковецької (проект «Театри разом: польсько-українська платформа культурного співробітництва»);

- Бориславська міська рада (проект «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі і України»);

- Самбірська міська рада (проект Спільні проблеми – спільні рішення: довготривала опіка над старшими особами в польській та українській частинах карпатського Єврорегіону»).

Варто зазначити, що рішення комісії було позитивним для усіх запитів.

Додамо, що загальна сума бюджетних коштів на реалізацію проектів і розробку ПКД – 2 млн 029 тис 758 грн.

 

Швейцарська фірма «Tehnica Schweiz Impex» планує відкрити на Львівщині деревообробне підприємство

Будівельна компанія «Tehnica Schweiz Impex» із Швейцарії планує відкрити на Львівщині підприємство з обробки деревини за технологією, яка в області ще не представлена. Про це стало відомо під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з директором та засновником «Tehnica Sсhweiz Impex» Сімоном Краттігером.

Як повідомив іноземний гість, майбутнє підприємство займатиметься виготовленням конструкцій із зрощеного клеєного бруса, який використовується для спорудження різноманітних будівель: відпочинково-розважальних закладів (готелів, спа-центрів, спортзалів, басейнів, торгових центрів, ресторанів і т.д.), будівель для сільського господарства, великих залів для зібрань, будинків приватного типу тощо.

Крім того, директор компанії розповів про проект впровадження лінії із виготовлення дерев’яних кількашарових плит X-LAM для спорудження багатоповерхових будинків.

Олег Синютка запевнив Сімона Краттігера, що Львівщина – комфортний регіон для інвестування. «Ми зацікавлені, щоб ви розвинули виробництво в нашій області. Усі, хто починає сьогодні працювати в галузі деревообробки, стають успішними», - підкреслив голова Львівської ОДА.

Варто зазначити, що «Tehnica Schweiz Impex» успішно співпрацює з фірмами «Скіфи» (м. Кам’янка-Бузька) та «Добробут» (м. Сколе). Основною метою співпраці з українськими підприємствами є імпорт не сировини, а певних напівфабрикатів чи готової продукції.

 

Спортсменів «Інваспорту» Львівщини відзначили стипендіями

Вдруге кращих спортсменів з інвалідністю Львівщини відзначили стипендіями канадського Фонду імені Володимира Кузя за підсумками спортивного сезону 2016 року.

Участь у церемонії взяли начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода, член ради Національного комітету спорту інвалідів України Ярослав Грибальський, начальник Львівського регіонального центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв, начальник управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Антон Нікулін, почесний ректор Львівського державного університету фізичної культури Мирослав Герцик, провідні спортсмени та тренери Львівського регіонального центру «Інваспорт», дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Галичина» та інші.

З поміж дев’яти номінантів були оголошені кращі представники «Інваспорту» Львівщини у трьох категоріях. Серед них:

- чемпіон світу з шашок-100 серед спортсменів з порушеннями зору Іван Фідик (м.Дрогобич) – у номінації «Кращий спортсмен з інвалідністю 2016 року»;

- призер чемпіонату України 2016 року з лижних перегонів серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату Василь Кравчук (с. Тухолька Сколівського району) – у номінації «Спортсмен з інвалідністю – відкриття 2016 року»;

- титулований паралімпієць Львівщини, представник стрільби з луку на візку Богдан Носевич (м. Львів) – у номінації «За відданість параолімпійському спорту».

Нагородження відбулось за ініціативи Львівського регіонального центру «Інваспорт» та управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

Розпорядниця Фонду імені Володимира Кузя Віра Маначій та почесні гості церемонії вручили спортсменам відзнаки та грошові премії.

Довідково:

Володимир Кузь (1913-1993р.р,) – громадський та спортивний діяч української діаспори Канади. Опинившись на чужих землях він ніколи не забував про свою Батьківщину. Завжди підтримуваві пропагував українську культуру. Окрім цього, він викладав історію України, займався рідною мовою і завжди намагався допомогти землякам. Разом з Вірою Маланчій переклав з англійської на українську мову книгу Юрія Купченка «Вершник з України».

Після смерті заповів використати нагромаджені ним кошти для створення фонду на суспільні потреби для української молоді.

Його волю у 1997 році реалізували громадяни Канади українського походження Віра Маланчій – племінниця та похресниця В.Кузя та Богдан Колос - його учень і товариш.

Щороку Фонд Володимира Кузя визначає в різних осередках України стипендіатів за успіхи в навчанні, спорті, високий рівень національної свідомості та активну громадську позицію.

 

Студенти Академії лідерства завершили стажування у Львівській ОДА

Вісьмох учасників львівського відділення Академії лідерства нагородили сертифікатами про успішне завершення програми навчання  "Реалізуй себе у владі". Студентів зі всієї України, залучали до роботи департаментів у сферах культури, туризму, спорту, економіки, архітектури, агропромислового комплексу та освіти.

Очільники департаментів протягом двох місяців ділились досвідом зі студентами, а ті, своєю чергою, мали можливість реалізовувати свої ідеї. Найсумлінніших стажерів, які пройшли навчання, мають намір зарахувати до кадрового резерву облдержадміністрації.

Довідково:

Мета проекту "Реалізуй себе у владі" - це формування кадрового потенціалу для органів виконавчої влади за рахунок ініціативних, обдарованих та кваліфікованих фахівців; оновлення кадрового резерву молодими працівниками; активізація розвитку особистісних якостей, шляхом залучення молоді до державної служби; надання можливості талановитим людям долучатись до роботи в галузі державного управління, а також сприяння прозорості діяльності Львівської облдержадміністрації.

 

Президент: Професія військового лікаря - одна з найважливіших для безпеки держави і особливо під час військової агресії

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки на Донеччину відвідав 66 військовий мобільний госпіталь та подякував медикам, які надають допомогу пораненим та  рятують чимало українських захисників, а також привітав їх за професійним святом - Днем медика.

«В найгостріші моменти, коли був аеропорт (Донецький аеропорт - ред.), Дебальцево, поранені і ті, хто готувалися до евакуації, були врятовані руками військових медиків. Фах лікаря є одним із найбільш шанованих, а професія військового доктора – одна з найважливіших для безпеки держави. Найбільше це відчувається зараз, в цей час, коли на Сході України триває військова агресія Російської Федерації проти вільної, незалежної та суверенної України», - наголосив Глава держави.

Президент відзначив медиків, які самовіддано виконують професійний обов’язок в умовах бойових дій, під ворожими кулями й снарядами надають медичну допомогу українським воїнам, часто-густо ризикуючи власним життям. За словами Глави держави, в зоні бойових дій та на передньому краї оборони безпосередню участь у наданні медичної допомоги взяло більше 3,5  тис. військових медиків, з них більше 200 отримали поранення. 248 військових медиків були нагороджені високими державними нагородами. 

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих 38 військових медиків. Серед них 25-річний Герой України Ігор Зінич, який мав право на ротацію і можливість поїхати додому, але відмовився і залишився, щоб допомагати побратимам. «У нього була дуже важлива роль – він рятував "кіборгів" в Донецькому аеропорту, 40 побратимам врятував життя, а себе не вберіг. Царство тобі небесне, Ігорю, і вічна пам'ять. Ми схиляємо голови перед лікарями, фельдшерами, медичними працівниками, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок», - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави відзначив масштаби роботи воєнної медицини. Так, від початку військової агресії проти України медичну допомогу у лікувальних закладах Міноборони отримали більше 10 тисяч українських воїнів, 86 тис. тисячам учасників бойових дій було забезпечено фахову діагностику та надано кваліфіковане лікування. За словами Президента, 3 700 офіцерів та солдат пройшли медико-психологічну реабілітацію в санаторно-курортних закладах Міністерства оборони - більшість з них виявили бажання після якісної допомоги, яку надали українські лікарі, повернутися в свої частини і продовжити службу.

Петро Порошенко особливо відзначив колективи Військово-медичного клінічного центру Західного регіону та 66-го військового мобільного госпіталю, які  під час загострення бойових дій в районі Дебальцевого та на Світлодарській дузі врятували  життя десяткам поранених і травмованих військовослужбовців. «Переконаний, що Покровськ стане рідним для вашого мобільного шпиталю, і на модернізованій базі колишньої Вузлової лікарні Донецької залізниці працюватиме кращий військовий гарнізонний госпіталь, - з новітнім медичним обладнанням та висококваліфікованим персоналом», - наголосив Президент. Глав держави нагадав, що на початку агресії у військових не було навіть аптечок, кровоспинних засобів, ліків і багато чого ще, а також санітарних автомобілів, евакуаційної авіації.

Президент наголосив на важливості професійності, навиків та патріотизму медиків. «Від щирого серця вітаю всіх лікарів з Днем медика. Мужності Вам, сил всім,  хто продовжує змагатися зі смертю за життя наших воїнів. Продовжує змагатися і перемагає», - зазначив Петро Порошенко.

 

12.06.2017

 

Фестиваль «Зашків – 2017» – твоя локація для інтелекту, духу і тіла

Упродовж 16 – 18 червня з нагоди 126-ї річниці від дня народження полковника Євгена Коновальця у с. Зашків Жовківського району під гаслом «Джерело духу» триватиме традиційний фестиваль «Зашків».

Про програму заходу та родзинки фестивалю розповіли сьогодні, 12 червня, т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Ольга Березюк, виконавчий директор фестивалю Андрій Ковальський, режисер заходу Наталка Криничанка та комендант Андрій Федорняк.

За словами Ольги Березюк, цього разу «Зашків» буде іншим, пронизаний надзвичайно цікавою програмою, яка відрізнятиметься від програм попередніх років. «Фестиваль проводиться вже одинадцятий рік поспіль і має на меті вшанувати ім’я Євгена Коновальця. Програма Фестивалю – актуальна для молоді різного віку, асоціюється з духом високого патріотизму, здоровим способом життя, високими моральними цінностями та розвитком української культури і духовності», - зауважила вона.

Андрій Ковальський, звертаючись до патріотів, запросив їх приїздити на фестиваль, щоб відвідати землі Євгена Коновальця, вклонитися на могилі його батьків та відвідати Історико-меморіальний музей першого голови ОУН.

У свою чергу Наталка Криничанка розповіла, що на гостей «Зашкова» чекають військові навчання, інтелектуальні дискусії, велопробіг «Від Степана до Євгена», показові виступи вихованців кінологічного навчального Центру, ніч кіно, концертна програма патріотичної молодіжної музики та інше.

Як повідомив Андрій Федорняк, охорону фестивалю забезпечуватимуть працівники поліції, приватна охорона та волонтери.

Варто зазначити, що організаторами заходу є молодіжні громадські організації Львівщини, Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Жовківська районна державна адміністрація, Жовківська районна рада, Зашківська сільська рада.

Програма фестивалю:

16 червня – 20:00 символічне запалення ватри. Спів під гітару.

17 червня – з 10:00 – велопробіг "Від Степана до Євгена", військові навчання, інте-лектуальні дискусії, школа виживання, футбол босоніж, форум української книги, ніч кіно та багато іншого.

16:30 – показові виступи вихованців кінологічного навчального центру західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

17:00 - 19:00 – вітальна програма від колективів Жовківського району та села Зашків.

19:00 – урочисте відкриття фестивалю за участі представників влади, воїнів АТО, волонтерів, громадських діячів та ін..

20:00 – концертна програма фестивалю за участі гуртів: «Друже Музико», «Жива», «Залізний Хрест», «Рай Із Твоїх Снів», «ЛТК», Юлія Качула, «Holly Loud», «Guys Band», Зеновій Медюх та хедлайнера фестивалю – гурту «Тінь Сонця».

Місце проведення – підніжжя гори Берекавиці у селі Зашків Жовківського району. Усю необхідну інформацію можна знайти – тут.

 

Майже 84 мільйони гривень спрямував на оборону країни великий бізнес Західного регіону

За п’ять місяців 2017 року підприємства, які перебувають на обліку у Львівському управлінні Офісу ВПП ДФС, сплатили до державного бюджету 83,7 мільйонів гривень військового збору, що на 64,7 мільйонів гривень перевищує показники відповідного періоду минулого року.

Зокрема, у травні цього року надходження військового збору склали 17 млн. грн., що на 13 мільйонів гривень більше ніж було перераховано у травні минулого року.

 

Збірна Львівщини успішно виступила в чемпіонаті України з вільної боротьби

Вихідними в Житомирі завершився чемпіонату України з боротьби, де учасники змагались у вільній боротьбі, жіночій та греко-римській боротьбі. Цьогорічний чемпіонат України був одним з етапів національного відбору для подальшої участі у Чемпіонаті Світу.

Вже традиційно в авангарді турнірної таблиці в змаганнях серед жінок була збірна команда Львівської області, основу якої склали вихованки Львівського училища фізичної культури. З-поміж 18 обласних команд, які змагались у вільному стилі боротьби, збірна Львівщини в загальнокомандному заліку виборола першу сходинку турнірної таблиці здобувши 4 «золотих», 2 «срібні» та 7 «бронзових» нагород.

 

На Львівщині завершився тренінг навчальної програми «Молодіжний працівник»

Упродовж 9 – 11 червня у Пустомитах державні службовці молодіжної галузі та представники молодіжних громадських організацій Львівщини підвищували кваліфікацію щодо налагодження ефективного діалогу між держструктурами та громадянським суспільством.

Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, а в процесі інтерактивних занять та командної роботи знаходили партнерів для реалізації спільних проектів у молодіжній галузі. Крім того, присутні дізналися про найкращі світові практики реалізації молодіжної політики і компетенції молодіжного працівника.

Варто зазначити, що базовий тренінг навчальної програми «Молодіжний працівник» відбувався за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації. Детальніше про програму та графік проведення тренінгів можна дізнатися – тут.

 

У Львівській обласній філармонії зазвучить лютнева музика XVII століття

Сьогодні, 12 червня, у Львівській обласній філармонії у межах ювілейного XV фестивалю Люстро Львова відбудеться концерт Style Luthe. Під час заходу австрійський музикант з Відня – Бернгард Гофштьоттер виконає старовинні твори барокового композитора Сільвіуса Леопольда Вайса, а також ознайомить слухачів із французькою лютневою музикою XVII століття.

Пошановувачів лютні запрошують о 17:00 год. за адресою: м. Львів, вул. Чайковського, 7. Довідково: Бернгард Гофштьоттер – лютніст з Відня. Спочатку освоїв скрипку та правничі науки, які вивчав у різних університетах. Згодом отримав диплом випускника класу лютні у Королівській консерваторії Гааги. Продовжував навчання на майстер-класах у Кьольні та Страсбурзі. Тепер Бернгард Гофштьоттер активно виступає у Konzerthaus Wien (Відень) і Mozarteum Salzburg (Зальцбург), а також гастролює країнами Європи і Азії.

 

На Львівщині обрали двох сільських голів

В неділю, 11 червня, відбулися позачергові вибори Галичанівського сільського голови Городоцького району і позачергові вибори Калинівського сільського голови Яворівського району.

За попередніми результатами виборів, новими сільськими головами стали два позапартійні самовисуванці. Як повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Федір Алєйніков, середня явка на виборах у Львівській області склала майже 45%.

Посадовець додав, що позачергові вибори сільських голів були призначені Верховною Радою України у зв’язку із достроковим припиненням повноважень попередніх сільських голів.

 

11.06.2017

 

Делегація зі Львівщини вшанувала пам'ять загиблих воїнів УГА і УНР, похованих на військовому цвинтарі в Пикуличах

Цьогорічне Свято національної пам'яті розпочалося молитвою у Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Опісля літургії понад 1000 учасників, українців зі всієї Львівщини та українська громада в Польщі, пройшли пішою ходою Перемишлем на військовий цвинтар у селі Пикуличі. Тут спочивають вояки Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії.

"Сто років тому, вояки, які знайшли тут вічний спочинок, виборювали українську державу. Ми, сьогоднішнє покоління, повинні вшанувати пам’ять цих людей. Засвоїти урок історії, коли українці і поляки були роз’єднаними, Україна не стала незалежною державою, а Польщу поглинув комунізм. Я переконаний, що сьогодні, на цьому місці, символічно кується спільна українсько-польська перемога та спільне європейське майбутнє. Воно відобразиться у нашій перемозі на Сході України проти російського агресора", - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Нині в групових могилах поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР, в двох братніх могилах спочиває 47 українських патріотів, вояків і старшин УПА. Довідково: До Першої світової війни на теренах Пикулич були побудовані військові казарми, як запліччя фортеці Перемишль.

Після розпаду Австро-Угорщини три поза казармові об'єкти використовували як табори для полонених, здебільшого українських вояків. У 1919 році в таборі перебувала максимальна кількість полонених - близько 30 тисяч осіб. Брак будь-який санітарних умов та довготривале погане харчування спричинило спалах епідемії тифу, турберкульозу та інших хвороб. Як наслідок, щодня помирало близько 100 осіб. Хворобами заражалося і місцеве населення Пикулич, навколишніх сіл та Перемишля. Стривожена місцева влада вимагала від комендатури табору виправити небезпечну ситуацію. Лише на початку 1921 року табір було ліквідовано. До весни 1920 року померлих ховали на прилеглих до табору полях. Після протестів селян для поховань вибрано місце старої австрійської порохівні на південній околиці Пикулич. Упорядкуванням цих місць українці, долучилися й місцеві селяни та молодь з гімназії. 1-го листопада 1921 року на цвинтарі відбулася перша панахида. До 1922 року цвинтар повністю впорядкували. У роботах взяли участь близько 10 тисяч осіб.

На початку 1924 року були ексгумовані та перенесені на територію цвинтаря останки захоронень із сусідніх полів в Пикуличах, Бакончицях і на теренах Засяння. Через кілька років цвинтар облагородили і на кургані, написаному на одній зі спільних могил, встановили пам'ятник заввишки 8 метрів у вигляді хреста із написом: "Борцям за волю України". Автор пам'ятника - Олена Кульчицька.

Щороку 1-листопада, аж до 1946 року, з Перемишля до цвинтаря ходила релігійна процесія і відправлялася панахида за загиблими героями - борцями за свободу України. У наступні роки під час Зелених Свят тут проводилися релігійно-патріотичні маніфестації українців Перемишля та прилеглих територій. Після Другої світової війни цвинтар і хрест знищили.

У 1989 році цвинтар відбудували. Відновили й традицію спільного молебню польських і українських влад на цвинтарі. Назву "Український військовий цвинтар" встановлено 1994 році. У 2000 році цвинтар збільшено, 7 липня на його територію урочисто перепоховано останки 47 членів УПА, що загинули під час боїв 1946 року в селах Бірча, Лішня та околиць.

 

В Україні запрацював безвізовий режим

У ніч з 10 на 11 червня на МПП "Рава-Руська" відбулися урочистості у зв'язку із початком дії безвізового режиму із країнами ЄС. У заходах взяли участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, заступник начальника Західного регіонального управління Руслан Краснопортко, керівник представництва МЗС у західному регіоні В.Войнаровський, представники митниці ДФС, представники місцевої та районної влади, польські прикордонники.

О 1 годині ночі гімном України та Європейського Союзу символічно відсвяткували старт безвізу. У вітальному слові голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що це історичний момент для українців, адже за це право народ заплатив великою ціною - життями Героїв Небесної Сотні та воїнів-героїв АТО. Олег Синютка висловив переконання, що вже зовсім скоро Україна стане повноправним членом великої європейської родини та НАТО.

Нагадаємо, що від сьогодні, 11 червня, набуло чинності рішення Ради Європейського Союзу про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до 30 країн Євросоюзу та Шенгенської зони. З умовами отримання безвізового режиму для громадян України можна ознайомитися тут.

 

10.06.2017

 

Майже 200 молодих фахівців стали випускниками Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

У суботу, 10 червня, у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбувся випуск молодих фахівців. Цього року випускниками стали 187 осіб. В урочистостях з нагоди випуску взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор Микола Чечоткін, студенти та працівники ЛДУ БЖД, представники територіальних управлінь ДСНС, Академії сухопутних військ, Львівського державного університету внутрішніх справ, військових частин ЗСУ та Національної гвардії України.

Із вітальним словом до випускників звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Надзвичайно важливим для Вас є усвідомлення того, що від сьогодні ви, як офіцери, повинні самостійно приймати рішення, рішення від яких буде залежати не тільки ваша доля, не тільки майбутнє ваших родин, сімей, а й життя багатьох людей», - наголосив голова Львівської ОДА. Також голова Львівської ОДА вручив випускникам дипломи про вищу освіту.

Зазначимо, що упродовж свого існування навчальний заклад підготував понад 35 тис фахівців. Серед випускників є відомі вчені, державні діячі та керівники різного рангу.

 

09.06.2017

 

Група експертів політологічних центрів США перебуває на Львівщині

У межах візиту до Львівської області експерти політологічних центрів США на чолі з президентом Американської ради зовнішньої політики Германном Першнером поспілкувалися з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою. Сторони обговорили стан проведення реформ, децентралізацію, залучення інвестицій у Львівщину та соціально-економічну ситуацію в країні.

На початку зустрічі Олег Синютка в особі Германна Першнера подякував усьому американському народу за допомогу і підтримку, яку відчуває наша країна в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність. «Ми сьогодні на Сході країни воюємо не тільки за територію, а й за ваші та наші спільні цінності», - наголосив, звертаючись до гостей, очільник області. Голова Львівської ОДА також розповів про спільні тренування військовослужбовців з України і країн НАТО на Яворівському полігоні, а також акцентував на важливості ухвалення рішення американським урядом щодо надання Україні летального оборонного озброєння в контексті російської агресії.

Відповідаючи на запитання експертів стосовно потенційних напрямків інвестування у Львівщину, Олег Синютка зауважив, що галузі інфраструктури, альтернативної енергетики, деревообробки, а також промисловість, зокрема нафтогазова очікують на інвесторів. «Я просив би, щоб від Вас пішов сигнал американському бізнесу, що на Львівщині – безпечно, а інвестувати в нашу область – дуже вигідно», - сказав він. Президент Американської ради зовнішньої політики підкреслив, що зустрічі з українцями є дуже важливими для нього, оскільки він таким чином отримує більше знань і аргументів, щоб переконливіше відстоювати позиції України.

«Я завжди вірив у те, що чим більше американців буде знати про Україну, тим сильнішою буде позиція вашої країни в світі», - заявив Германн Першнер.

 

За п’ять місяців Львівщина поповнила державну скарбницю майже на 4 млрд грн

Платники податків Львівщини у травні цього року забезпечили надходження до загального фонду Державного бюджету в сумі 722,6 млн грн. Це на 244,8 млн грн або на 51,3% більше, ніж у травні минулого року.

Як повідомили в ГУ ДФС у Львівській області, за п’ять місяців 2017 року надходження до загального фонду Держбюджету склали 3 млрд 880,4 млн грн. Це на 48,2% або на 1 млрд 262,4 млн грн більше, ніж у січні – травні минулого року.

 

На виплату державних допомог – понад 290 млн гривень

Львівська область отримала черговий транш субвенції з державного бюджету в сумі 299,3 млн грн на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, а також тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.

За словами директора департаменту фінансів Львівської ОДА Олега Демківа, зазначені кошти в повному обсязі забезпечують виплату допомог одержувачам у червні поточного року. Слід зазначити, що з початку року Львівщина отримала субвенцію на такі потреби в сумі 1 млрд 869,8 млн гривень, що більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 209,9 млн грн.або 12,6 %.

 

Сім’я Корнова з Сокальщини – призер Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

Нещодавно в Бердянську завершився фінал Всеукраїнського фестивалю «Мама, тато, я - спортивна сім’я». Команду Львівської області представляла родина Корнова у складі батька Андрія, матері Тетяни та доньки Юлії.

Команди змагалися в чотирьох комплексних естафетах – «Стрітбол», «Єралаш», «Смуга перешкод», «Слалом», а також відповідали на запитання вікторини. Із загальною сумою 122 бали команда Львівської області посіла ІІІ місце серед 21 команди. Наших представників змогли обійти лише команди Донецької та Луганської областей, які посіли І та ІІ місця відповідно.

 

Туристично-рекреаційний потенціал Львівщини презентували у Вірменії

Делегація Львівщини у складі представників управління туризму та курортів Львівської ОДА, авіакомпанії МАУ та туристичного бізнесу відвідала Республіку Вірменію з ознайомчим туром. Львівські туроператори презентували туристичні пакети Львівщинт за різними напрямками туризму. Особливу увагу приділили медичному туризму, а саме бальнеологічним курортам області.

Також, вірменських туроператорів зацікавили місця вірменської спадщини, сторони розглядали варіанти поєднання різних видів туризму з програмою їх відвідування. Українським туристам також пропонуватимуть пакети духовного та активного туризму та розглянули можливості розробки турів з поєднанням відпочинку у Грузії. На бізнес зустрічі присутні висловили готовність залучати на Львівщину новий потік туристів із Вірменії.

Сторони обмінялися контактами та домовились про двосторонню співпрацю. Зазначимо, приймаючою стороною української делегації виступив Державний комітет по туризму при уряді Республіки Вірменія, який забезпечив ознайомчу програму для учасників туру, а також організував бізнес зустрічі з зацікавленими компаніями та організаціями, представленими на туристичному ринку Вірменії.

Організатором рекламного туру є авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» за підтримки посольства Вірменії в Україні і посла Андраніка Манукяна.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року керівники провідних вірменських ЗМІ ознайомились із туристичним потенціалом Львівщини.

 

У травні великий бізнес Львівщини поповнив держбюджет на 726 млн гривень

З початку року за результатами роботи по супроводженню великих платників податків Львівське управління Офісу ВПП ДФС забезпечило збір платежів до Загального фонду Державного бюджету в розмірі 2 млрд 705 млн гривень. Зокрема, упродовж травня великий бізнес сплатив до загального фонду державного бюджету 726 млн гривень.

У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 1 млрд 494 млн гривень, акцизного податку – 530 млн гривень та податку на прибуток – 484 млн гривень, що на 104 млн гривень більше від доведених показників.

 

Каратистка з Львівщини Катерина Крива змагатиметься на Всесвітніх Іграх – 2017

Днями Всесвітня федерація карате (WKF) оприлюднила офіційний список учасників змагань із карате на Всесвітніх спортивних Іграх (The World Games 2017), що триватимуть упродовж 20 – 30 липня у Вроцлаві.

Ліцензії для участі у цій олімпіаді серед неолімпійських видів спорту, що проводиться під патронатом МОК, вибороли дві українських спортсменки Аніта Серьогіна з Чорноморська (куміте – 61 кг) та Катерина Крива з Львівщини (куміте – 50 кг). Згідно з регламентом змагань у кожну категорію змагань відібрали вісім найкращих каратистів світу, які будуть боротися між собою за титул найсильнішого спортсмена чотириріччя.

Суперницями нашої спортсменки будуть представниці Франції, Туреччини, Японії, Австрії, Польщі, Алжиру та Австралії. Нагадаємо, що Національний олімпійський комітет України за підсумками травня 2017 року назвав Катерину Криву найкращою спортсменкою України, а її наставника Ігоря Богдана – найкращим тренером.

Варто зазначити, що це почесне звання 25-річна спортсменка отримала завдяки блискучому виступу на травневому чемпіонаті Європи, що має статус олімпійського, де вона виборола дві золоті нагороди – в особистих та командних змаганнях.

 

Свято грації та краси - «Шуварочка-2017» відбудеться 10-11 червня

Цієї суботи та неділі, 10-11 червня, Львів прийматиме щорічний, вже 14-ий за ліком, міжнародний дитячий турнір з художньої гімнастики «Шуварочка». Змагання традиційно выдбуватимуться у виставковому центрі «Шувар-Експо» за адресою вул.Хуторівка 4Б.

Засновницею турніру та головним суддею змагань є Ірина Староста – львівський тренер з художньої гімнастики. Змагання проводяться ще з 2003 року саме з її ініціативи та під патронатом Романа Федишина, засновника групи компаній «Шувар». У цьогорічній «Шуварочці» візьмуть участь 16 команд. З українських шкіл будуть представниці Львова, Одеси, Дніпра, Чернівців, Чернігова, Білої Церкви, Рівного, Ужгорода тощо. Завітають до Львова і закордонні грації – з польських міст Катовіце та Лодзь.

Учасниці поділені на одинадцять вікових категорій: у наймолодшій змагатимуться дітки чотирьох-п’яти рочків (2012 р.н.), у найстаршій - досвідчені майстри спорту 2001 р.н. та старші. У кожній віковій групі визначать чемпіонку та призерок.

Відповідно до класифікаційної програми Федерації гімнастики України кожна вікова група демонструватиме майстерність у певних видах програми. Будуть представлені як вправи без предмета, так і з предметами - скакалкою, обручем, м’ячем, булавами, стрічкою.

 

08.06.2017

 

На Львівщині за місяць вакцинували 300 жінок проти папіломавірусу

За місяць на Львівщині понад 300 жінок вакцинувались проти вірусу папіломи. Вакцинацію проти папіломавірусу проводять в кабінеті щеплень Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Про це сьогодні, 8 червня, заявили спеціалісти під час прес-конференції «Не втрать свій шанс! Вакцинуйся від папіломавірусу вже сьогодні!». Під час заходу медичні працівники Львівщини не лише розповіли про інфекційний збудник та його вплив на здоров’я людини, але й про механізми боротьби з недугою.

«У Львівській області за минулий рік виявлено 233 випадки раку шийки матки, з них 34 - у занедбаній стадії (14,6%). Вікова категорія від 40-44 років найбільше підлягає ризику. 80 % жінок з раком шийки матки, мали папіломавірус. Для боротьби з такою недугою має працювати два механізми – вакцинація та скринінг. Єдиний спосіб уникнути захворювання – зробити щеплення", - зазначила Світлана Струк, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з онкогінекології. «Вакцина являє собою елементи оболонки папіломавірусу, тому вона сама по собі не провокує утворення ракових клітин. Після внутрішньом'язового введення в крові виробляються антитіла, які назавжди залишаються в організмі людини.

Щеплення здійснюють в кілька етапів, для більшої ефективності рівномірного виділення антитіл. Завдяки обласній програмі закуплена вакцина, планується охопити близько 2250 дівчаток, віком від 11-14 років. У вас є безцінна можливість вберегтися від смерті. Скористайтесь шансом», - додала Наталія Тімко, головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Довідково: Папіломавірус людини – широко розповсюджений інфекційний збудник, що викликає ряд захворювань шкіри та слизових оболонок. При пов’язаних із вірусом патологіях сечостатевої системи порушуються показники загального та місцевого імунітету, що може бути причиною генералізації інфекційного процесу або загострення основних проявів хвороби. Сьогодні доведено, що найбільш небезпечними є штами папіломавірусу, які спричиняють рак шийки матки. Щеплення проти раку шийки матки (папіломавірусу) здатне виключити найменшу ймовірність розвитку ракових клітин. Вакцини проти найбільш небезпечних типів вірусу зареєстровані в усіх країнах Європейського Союзу, США та Канаді.

Протягом 5,5 років після вакцинації зберігається 100% захист від передракових уражень шийки матки.

 

Львівщина отримає майже 70 млн грн субвенції на формування інфраструктури ОТГ

У середу, 7 червня, Уряд ухвалив рішення, яким передбачається спрямувати 1,5 млрд грн субвенції з державного бюджету в місцеві бюджети на формування інфраструктури 366 об’єднаних територіальних громад України.

Зокрема, Львівщина для 22 ОТГ отримає 68 млн 118 тис грн. Ще 3 ОТГ, які не перебували на прямих міжбюджетних відносинах станом на 1 січня цього року, претендуватимуть на державні кошти при затвердженні додаткових субвенцій на 2017 рік.

Як повідомляють у департаменті економічної політики Львівської ОДА, субвенція направлена на підвищення якості надання послуг, створення ЦНАПів, відбудову соціальних об’єктів, шкіл, дитсадочків, реконструкцію та ремонт вулиць, доріг, мостів, об’єктів водопостачання, впровадження енергоефективних заходів, закупівлю транспортних засобів тощо. Крім того, субвенція спрямована на розбудову інфраструктури з врахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Нагадаємо, що минулого року з державного бюджету 20 ОТГ Львівщини отримали майже 46 млн грн на реалізацію 141 проекту. Усього ж в цих об’єднаних територіальних громадах у 2016 році з різних джерел фінансування реалізували 159 проектів на загальну суму – 75,3 млн грн. Зауважимо, що станом на сьогодні на Львівщині функціонує 25 ОТГ.

 

Щоб врятувати дитячі життя, молоді лікарі Львівщини проведуть футбольний турнір

Напередодні Дня медичного працівника, 11 червня о 12.00 годині, Рада молодих лікарів Львівщини при Департаменті охорони здоров’я ЛОДА проведе благодійний футбольний міні-турнір. Кошти виручені під час турніру будуть перераховані на потреби Мобільного хоспісу для дітей.

Змагання відбудеться за підтримки Української футбольної асоціації медиків Львівщини та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру за адресою: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 130 (спорткомплекс «Електрон»).

 

Львівщина - лідер за кількістю учасників ювілейного математичного конкурсу «Кенгуру»

У двадцятому Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», який відбувався у березні 2017 року, взяли участь 31 372 учні Львівської області. Серед областей України Львівщина є лідером за кількістю учасників конкурсу.

Найбільше учнів загальноосвітніх навчальних закладів районів і міст обласного значення залучено до конкурсу у Сихівському (2 604 учасники), Залізничному (2 386), Шевченківському (2 179) і Франківському (1 896) районах м. Львова, Яворівському районі (1 756), Личаківському районі м. Львова (1 450), Городоцькому (1 430), Кам’янка-Бузькому (1 358) і Пустомитівському (1 357) районах, Галицькому районі м. Львова (1 173) та Золочівському районі (1 100). Також було залучено до конкурсу 113 учнів у Новокалинівській ОТГ та 45 – у Новострілищанській ОТГ. Найбільшу активність (понад 15 %) у конкурсі проявили учні 5 -7 класів.

Серед областей України Львівщина є лідером за кількістю учасників конкурсу. За належну організацію заходів з підготовки та проведення Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру – 2017» (весна) відзначено подякою департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації 98 шкільних, районних і міських координаторів конкурсу.

 

Туристичні надбання Львівщини представили на виставці у Харкові

Днями у Харкові в презентацiйно-виставковому центрі «Радмир Експохолл» провели туристичну виставку «Харківщина: туристичні відкриття», на якій Львівщина представила свої санаторно-курортні заклади, карпатські готелі та пансіонати. Львівщина презентувала лікувально-оздоровчий комплекс «Київська Русь» - Східниця, пансіонат Славський, готельний комплекс «Двір Княжої Корони», «Наливки зі Львова».

Під час виставки відвідувачі ознайомились із туристично-рекреаційними можливостями представників туристичного бізнесу, взяли участь у презентаціях тематичних видів туризму, відпочинку в туристичних комплексах, а також стали учасниками ділових та розважальних програм із майстер-класами, конкурсами, розіграшем турів вихідного дня та екскурсії з промоційним туром Харківською областю. Загалом понад 120 учасників взяли участь у виставці. Свої рекреаційні можливості презентували 25 районів Харківської області, а також представники із 11 регіонів України. Захід відвідало понад 15 тисяч осіб.

 

На виплату соціальної допомоги дітям-сиротам – майже 1,7 млн грн

Сьогодні, 8 червня, з державного бюджету Львівщина отримала 1 млн 668,8 тис грн субвенції на виплату державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною».

Як повідомив директор департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Олег Демків, кошти вже передали міським і районним бюджетам. Усього ж з початку року на цю ж мету виділили 9 млн 758,3 тис грн. Отримані кошти забезпечують у повному обсязі проведення виплат державних соціальних допомог і грошового забезпечення відповідно до зареєстрованих в органах державної казначейської служби фінансових зобов’язань.

 

07.06.2017

 

Аграріям частково компенсують вартість сільськогосподарської техніки

У Державному бюджеті України передбачили 550 млн грн на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва у розмірі 20%.

Як повідомляють у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у розмірі 20% надаватимуть сільськогосподарським товаровиробникам за умови, що питома вага сільськогосподарської продукції становить не менше 75% вартості всієї продукції (товарів), поставлених такими виробниками протягом 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно. Із переліком техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, можна ознайомитися на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Після оприлюднення наказу Мінагрополітики «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва», сільгоспвиробникам для отримання часткової компенсації необхідно звернутись із заявкою до державного банку (ПАТ «Ощадбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Укрексімбанк»), через який здійснювалась оплата. Із переліком необхідних документів для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва можна ознайомитися – тут.

 

В межах проекту «Взаємодія задля перемоги» провели виїзну консультацію

Сьогодні, 7 червня, департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА спільно із ГО «ЦеГрІн» провели виїзну консультацію у Миколаївській районній державній адміністрації. Це першавиїзна консультація другого етапу в межах проекту «Взаємодія задля перемоги!».

Учасниками консультації стали 14 представників райдержадміністрацій та громадськості з Миколаєва, Дрогобича, Трускавця. "Сьогодні розпочався другий етап проекту, перша виїзна консультація була проведена у Миколаївській районній державній адміністрації. На цьому етапі представники районів та громад представили наступні проекти: «Гендерний портрет міста – крок до успішної громади», «Розробка та впровадження туристичного маршруту «Стежки Миколаївщини», «Школа діабету Дрогобича», - розповіла Поліна Лі, директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації. – Зокрема, було детально проведено аналіз кожного проекту, визначено сильні та слабкі сторони та підібрано потенційні міжнародні фонди для їх подачі».

Зазначимо, що упродовж квітня-травня вже провели шість семінар-тренінгів з підготовки та подання проектів, а у червні планують провести ще чотири виїзні консультації для проведення роботи щодо проектної діяльності на місцях в районах.

 

На Львівщині популяризуватимуть творчість авторів Гімну України

На Львівщині створили оргкомітет з представників громадськості, науковців, дослідників та мистецтвознавців. Новостворений комітет має на меті популяризувати постаті творців Гімну. Учасники круглого столу «Творці Національного і Державного Гімну України Михайло Вербицький та Павло Чубинський» висловили пропозиції щодо створення музичних конкурсів для молодих музикантів, видання посібника для різних музичних інструментів в академічному форматі, започаткування традиції проведення щорічних науково-практичних столів у день пам’яті Михайла Вербицького та розробки тематичних квестів, ігор і театральних постановок для дітей.

Окрім того, члени оргкомітету ухвалили рішення щодо розширення фестивалю музичної спадщини Михайла Вербицького «У музиці – молитва, у молитві – музика», що уже двічі відбувався у селі Завадові.

 

До 325-річчя Червонограда презентуватимуть дві виставки

Цьогоріч Червоноград святкує своє 325-річчя. Колектив Червоноградської філії Львівського музею історії релігії (Палац Потоцьких) до ювілею міста підготував виставки.

У межах святкування музейники презентуватимуть дві виставки місцевого художника, геолога та краєзнавця Сергія Солодкого. Перша – виставка одного експоната – макет-реконструкція (відтворений у мініатюрі) палацово-паркового комплексу Потоцьких середини XVIII століття. Палац був збудований власником міста Францішеком Салезієм Потоцьким у 1756-1762 роках за проектом французького архітектора П’єра Ріко де Тірреджеллі (Тірреґайля). Сьогодні це лише десята частина того, що було збудовано в 1760-х роках. Створення макета первинного вигляду Палацу Потоцьких – результат копіткої роботи митця та ретельного аналізу, здійсненого істориками та краєзнавцями, інших комплексів схожої архітектури.

"Графічні роботи представлятимуть експонати другої виставки художника. Їхня тематика різноманітна. Тут є пейзажі «Калабаня», «Місток», «Лісова печера», «Вітряк», натюрморти «Ірис», «Яблука», «Млин», портрети «Місячний князь», диптих «Дружина», зображення старих церков. Привертає увагу портрет Блаженнішого Любомира Гузара" - зазначила очільниця депатраменту з питань культури,національностей та релігій Христина Береговська.

Урочисте відкриття виставок «Палацово-парковий комплекс Потоцьких у Кристинополі», «Чорно-біла веселка у графіці Сергія Солодкого» червоноградського митця відбудеться у неділю, 11 червня, о 14 годині в Палаці Потоцьких або в так званому Кристинопільському замку Червонограда. Виставка «Чорно-біла веселка у графіці Сергія Солодкого» відбуватиметься протягом літа. Макет палацово-паркового комплексу Потоцьких перебуватиме в постійно діючій експозиції.

 

На Личаківському кладовищі вшанували Маркіяна Шашкевича

Сьогодні, 7 червня, на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять отця Маркіяна Шашкевича – українського письменника, громадського і культурного діяча, провісника національного відродження на західноукраїнських землях.

Представники області, Шашкевичівської комісії, діячі мистецтва, науковці та громадськість взяли участь у чині панахиди, опісля ж поклали квіти до могили митця. Захід відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

 

 

06.06.2017

 

Дрогобич та Трускавець отримали містобудівні повноваження

До процесу децентралізації системи держархбудконтролю приєдналися ще два міста на Львівщині – Дрогобич та Трускавець. Відповідні акти приймання-передавання справ 6 червня підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Таким чином на сьогодні вже 4 населені пункти Львівської області перебрали на себе функції держархбудконтролю. Загалом же можливістю отримати повноваження, необхідні для вдосконалення містобудівних процесів, скористались 70 українських міст та селищ. Дрогобич і Трускавець – у числі лідерів у регіоні за економічними показниками і мають всі передумови для подальшого інтенсивного розвитку. Як зазначив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, ефективна реалізація нових містобудівних повноважень стане додатковим імпульсом для покращення якості життя громад Трускавця і Дрогобича.

«Це прискорить розбудову промислової, соціальної та житлової інфраструктури, допоможе створити нові робочі місця та залучити привабливі інвестиційні проекти», – підкреслив Олексій Кудрявцев.

З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, мешканці Трускавця та Дрогобича можуть звертатися до новоутвореного органу держархбудконтролю у своєму місті. У Трускавці новоутворена Інспекція знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, каб. 16. У Дрогобичі – за адресою: м. Дрогобич, пл. Ринок, 1, каб. 49, 51.

 

Покращення бізнес-клімату допоможе залучити інвестиції у будівельну галузь,- голова ДАБІ Олексій Кудрявцев

6 червня у Трускавці за участі Голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки та Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева відбулась нарада щодо перспектив розвитку містобудівної галузі на Львівщині та взаємодії між представниками будівельного бізнесу і місцевої влади.

В обговоренні взяли участь голови міст обласного значення та представники будівельних компаній, що працюють у Львівській області. Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев відзначив, що сьогодні розвиток будівельної галузі визначають три складові, зокрема, новий закон № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який набуває чинності вже з 10 червня, децентралізація системи держархбудконтролю та дерегуляція бізнесу. Також Голова Держархбудінспекції підкреслив важливість відкритого діалогу між забудовниками та органами влади на місцях для реалізації масштабних інфраструктурних проектів та встановлення сприятливого бізнес-клімату. «Безпосереднє завдання місцевої влади – створити на своїх територіях всі умови, необхідні для ведення цивілізованого та прозорого будівельного бізнесу», - сказав він.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка відзначив, що результат децентралізації держархбудконтролю залежить від того, як місцева влада, яка отримала відповідні повноваження, зуміє використати їх на користь громади. «Сьогодні ми маємо можливість спостерігати на практиці передачу повноважень від центральних органів влади до місцевих – це є реалізація політики, яку проголосив Президент України та Уряд, – зазначив Олег Синютка. – Громада повинна сьогодні, з одного боку, допомагати владі на місцях, а з іншого – вимагати від неї конкретних рішень». Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев підкреслив, що зустрічі в подібному розширеному форматі вже довели свою ефективність. Раніше регіональні наради щодо актуальних та проблемних питань у будівництві відбулися у Тернопільській та Хмельницькій областях. «Пряме спілкування – це найбільш дієвий спосіб виявити можливі недоліки у сфері держархбудконтролю на місцях та разом виробити механізми для їх усунення, – сказав Олексій Кудрявцев. – Адже розвиток якісної, сучасної та безпечної інфраструктури – обопільна відповідальність бізнесу і держави».

 

Міжнародні пункти пропуску готові до роботи в умовах безвізового режиму

Про готовність служб та прикордонних районів Львівщини до запровадження безвізового режиму говорили сьогодні, 6 червня, під час наради під керівництвом першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського. Участь в обговоренні взяв Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі.

Як розповів начальник Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимир Єгоров, безвізовий режим передбачає можливість громадянами України відвідати 30 країн Європи. «Українці мають дозвіл перебувати в країнах Євросоюзу з метою подорожей, лікування, проведення ділових зустрічей, відвідування родичів, участі в форумах та інше. Візовий же режим в’їзду зберігається для трудових мігрантів і студентів», - наголосив він.

За словами Володимира Єгорова, усі міжнародні пункти пропуску, розташовані на Львівщині на українсько-польському кордоні, обладнані комплексами прикордонного біометричного контролю і готові до роботи в умовах безвізового режиму. За прогнозом Західного регіонального управління Державної прикордонної служби, з 11 червня очікується незначне збільшення (орієнтовно до 10%) кількості осіб, що перетинатимуть кордон.

Крім того, Служба автомобільних доріг у Львівській області, Львівська митниця ДФС, Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького, «Львівська залізниця» та прикордонні райдержадміністрації поінформували про стан готовності до запровадження безвізового режиму.

Підбиваючи підсумки наради, Ростислав Замлинський наголосив, що від злагодженої роботи всіх служб залежить наскільки люди відчують реальні зміни.

«Наше завдання – зробити процедуру перетину кордону з нашої сторони максимально сприятливою», - резюмував перший заступник голови Львівської ОДА.

Нагадаємо, що дія безвізу з ЄС для українців розпочнеться в ніч на 11 червня 2017 року.

 

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА запрошує на роботу

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантних посад:

- головного спеціаліста відділу організації заходів та проектів управління внутрішньої та молодіжної політики, на умовах строкового трудового договору на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основного працівника;

- головного спеціаліста відділу прес-служби управління інформаційної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації (2 посади).

Вимоги до професійної компетентності кандидатів на посаду державної служби: вища освіта ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, без досвіду роботи, вільне володіння державною мовою.

Для участі у конкурсі слід подати такі документи:

- копія паспорта громадянина України;

- письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби), до якої додається резюме у довільній формі;

- письмова заява, в якій кандидат повідомляє, що до нього не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно нього відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

- копія (копії) документа (документів) про освіту; - посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

- заповнена особова картка встановленого зразка; - декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Термін прийняття документів – до 15 червня. Документи необхідно подати за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 410, до 15 червня.

Детальнішу інформацію можна дізнатись за контактним телефоном: 299-92-39

 

На освіту та медицину Львівщини - понад 90 млн гривень

З початку червня Львівська область отримала з державного бюджету медичну та освітню субвенцію в обсягах 61,4 млн гривень та 29,1 млн гривень відповідно. Загалом з початку року для закладів освіти надійшли субвенційні кошти у сумі 156,7 млн гривень, для установ охорони здоров’я - 675,2 млн гривень.

Отримані кошти забезпечують першочергові видатки з утримання установ охорони здоров’я, зокрема виплату заробітної плати, придбання медикаментів, продуктів харчування, а також виплату заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

 

Представниця Львівщини– серед призерів відкритого Кубку Європи з дзюдо

Нещодавно, в столиці Румунії, м. Бухарест, завершився черговий етап відкритого Кубка Європи з дзюдо серед чоловіків та жінок.

Представниця Львівщини, Василина-Ірина Кириченко, виборола срібну нагороду Кубку. У ваговій категорії +78 кг національні кольори захищали відразу троє представниць України: Василина-Ірина Кириченко (Львівська область) Галина Тарасова (Запорізька область) та Анастасія Сапсай (Черкаська область).

У наполегливій боротьбі спортсменка з Львівщини, вихованка спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 2 Василина-Ірина Кириченко здобула "срібло", здолавши на шляху до п’єдесталу візаві з Італії – Елізу Марчіо, а також господарку татамі, румунку Беату Кабат і лише у поєдинку за золоту нагороду поступилась старшій та досвідченій колезі по збірній Галині Тарасовій.

 

01.06.2017

 

Львівщина проводжатиме в останню путь Блаженнішого Любомира скорботною траурною процесією

З Блаженнішим Любомиром прощатимуться на Львівщині два дні – 1 та 2 червня. Так від сьогодні частково перекривають рух у Львові, на вулицях, що межують з собором св. Юра.

Зокрема, за даними поліції, у суботу, 3 червня, у зв’язку з траурною процесією, буде перекрито центр міста зранку та до 15.00 год, а також ситуативне перекриття руху за маршрутом ходи: вул. Листопадового Чину, Ген. Григоренка, Гнатюка, пр. Свободи, пл Міцкевича, пл Галицька, пл. Соборна, пл. Митна, вул. В. Винниченка. Також з 18.30 1 червня, перекритими будуть: вул. Листопадового Чину від вул. Б. Лепкого, а також прилеглі до неї – вул. Гоголя та вул. І. Огієнка від вул. Городоцької; вул. Матейка та вул. Новаківського від вул. К. Рилєєва; вул. Устияновича від вул. Професорської; вул. Озаркевича та вул. Шептицьких до вул. Сєченова; вул. Митрополита Андрея до вул. Митрополита Ангеловича.

В суботу, 3 червня, віряни проводжатимуть Блаженного Любомира до Києва – містом прямуватиме траурна процесія. Відтак, буде перекрито центр міста зранку та до 15.00 год, а також відбудеться ситуативне перекриття руху за маршрутом траурної ходи: вул. Листопадового Чину, Ген. Григоренка, Гнатюка, пр. Свободи, пл Міцкевича, пл Галицька, пл. Соборна, пл. Митна, вул. В. Винниченка. Опісля траурний кортеж попрямує до Києва.

 

Аграріїв Львівщини запрошують відвідати Міжнародну агропромислову виставку «Агро – 2017»

Упродовж 7 – 10 червня на території Національного комплексу «Експоцентр Україна» (м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 1) відбуватиметься ХХІX Міжнародна агропромислова виставка «Агро - 2017».

Як повідомляють у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, у межах роботи виставки традиційно працюватимуть уже відомі спеціалізовані виставки: - «Animal’Ex 2017» – спеціалізована виставка тваринництва та ветеринарної медицини. - «Рослинництво і агрохімія 2017» – міжнародна спеціалізована виставка. - «FishExpo-2017» – спеціалізована виставка рибного господарства та рибальства. - «Біопаливо 2017» – спеціалізована виставка відновлюваних джерел енергії та виробництва біопалива. - «ЕкспоАгроТех 2017» – спеціалізована виставка сільськогосподарської техніки, обладнання та запасних частин, зрошувального обладнання, засобів механізації сільгоспвиробництв, продовольчого машинобудування, обладнання для тваринництва та птахівництва, кормовиробництва тощо. - «Organic 2017» – спеціалізована виставка екологічно безпечних продуктів і технологій. Особлива увага приділяється новинкам сільськогосподарської техніки та устаткуванню, високопродуктивним породам свійських тварин, сучасним технологіям для всіх галузей сільського господарства.

Окрім того, під час роботи виставки відбуватимуться науково-практичні заходи (конференції, круглі столи, брифінги), презентації та дегустації різноманітної продукції. Департамент агропромислового розвитку запрошує підприємства та організації агропромислового комплексу Львівщини, а також усіх зацікавлених взяти участь у Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2017».

Більш детальну інформацію щодо ділової програми виставки можна отримати за посиланням http://agroexpo.in.ua/business.

 

На Львівщині розпочали фінансування пенсій за червень

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області розпочало фінансування пенсій за червень 2017 року.

Зокрема, за перший день фінансування на виплату пенсій спрямували 57,4 млн грн або 4,5% місячної потреби.

 

Більше 260 тисяч гривень – для учасників АТО та родин Небесної сотні

Із обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділили 261,5 тис гривень.

Як повідомили в департаменті фінансів Львівської ОДА, ці кошти дозволять виплатити допомогу 2 родинам загиблих під час проведення антитерористичної операції (по 100 тисяч гривень), одноразову адресну допомогу 18 воїнам з числа демобілізованих із зони АТО (по 3 тисячі гривень) та щомісячні соціальні виплати 3 дітям загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тисячі гривень).

Всього з початку року з обласного бюджету на виплату одноразової допомоги родинам загиблих під час проведення антитерористичної операції виділено 1 млн 300 тис грн, демобілізованим із зони АТО воїнам – 1 млн 350 тис грн, щомісячної соціальної виплати дітям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні – 2 млн 606,2 тис гривень.

 

На Львівщині учасники АТО отримали у власність більше 5 тис земельних ділянок

Із початку запровадження ініціативи щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками у Львівській області військовослужбовці, їх сім`ї отримали у власність 5 956 земельних ділянок, загальною площею 1 624 гектари.

Ділянки призначені для будівництва, садівництва, ведення особистого селянського господарства. Із цієї кількості рішень головне управління Держгеокадастру у Львівській області видало 3 928 наказів про надання військовослужбовцям у власність земельних ділянок, загальною площею 1163 гектари. Землі розташовані поза межами населених пунктів. Учасники АТО приватизували ділянки переважно для ведення садівництва (3 354 земельні ділянки), особистого селянського господарства (506 земельних ділянок) та індивідуального дачного будівництва (68 земельних ділянок). Також ГУ Держгеокадастру у Львівській області надало учасникам АТО та членам їх сімей 3 571 дозвіл на розробку документації із землеустрою.

Зараз триває процес оформлення ділянок у власність. Варто зазначити, що найбільше видано наказів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо земельних ділянок для учасників АТО у Пустомитівському (1 242), Жовківському (1 099) та Бродівському районах (648) Львівської області. Ще 2 028 земельних ділянок, в межах населених пунктів, військовим надали за рішенням місцевих рад Львівщини. Ці землі військові використають переважно для будівництва індивідуальних житлових будинків (1 566 земельних ділянок). Зауважимо, що ознайомитися з переліком пропонованих земельних масивів для надання у власність учасникам АТО, іншою важливою інформацією можна на сайті Держгеокадастру Львівщини, у рубриці «Учасникам АТО» .

 

У Держархіві Львівщини підготували онлайн виставку «З історії Львівської політехніки»

Фахівці Державного архіву у Львівській області підготували онлайн версію тематичної виставки «З історії Львівської політехніки».

Як повідомила директор Держархіву Ірина Мартенс, під час підготовки виставки виявили цікаві документи, серед яких: оголошення ректорату «Про умови прийому студентів на навчання у 1918/19 навчальному році у Вищій політехнічній школі», повідомлення ректорату Вищої політехнічної школи Міністерству віросповідання та освіти про утворення в освітньому закладі лісотехнічного факультету, звіт Ради механічного факультету Вищої політехнічної школи у Львові від 18 жовтня 1920 р., звіт Ради факультету будови машин Вищої політехнічної школи у Львові від 4 листопада 1920 року, проект Меморіалу у справі утворення державного інституту геодезії,статут товариства «Друзів молоді Львівської політехніки», статут дослідної станції Львівської політехніки, регламент діяльності студентів політехніки.

Онлайн варіант виставки можна переглянути на офіційному веб-сайті архіву та на офіційний сторінках «Архіви Львівщини», «Державний архів Львівської області» та офіційній сторінці групи «Державний архів Львівської області» у соціальній мережі Facebook.

 

Минулоріч в області профінансували 40 програм на 860 млн грн

У 2016 році на Львівщині реалізовувалося 40 обласних програм, на виконання заходів яких з обласного бюджету виділили 887 млн грн. Про це сьогодні, 1 червня, повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський під час засідання сесії обласної ради. За його словами, рівень фінансування програм склав 97% або 860 млн грн, касові ж видатки (реально закупили товарів, робіт і послуг) становлять – майже 794 млн грн.

«Тобто 90% від передбачених коштів були реально інвестовані в регіональний розвиток», - пояснив посадовець. Варто зазначити, за рахунок коштів обласного бюджету в 2016 році відремонтували майже 110 км доріг, освітлили 50 пішохідних переходів, 22 млн грн – додатково інвестували в агропромисловий комплекс, відремонтували 9 км газопроводу і 7 км водопроводів та інше. «Завдяки реалізації обласних програм до загальної суми 887 млн грн вдалося додатково залучити 1 млрд 100 млн грн з інших джерел фінансування, у тому числі небюджетних», - поінформував Ростислав Замлинський.

Додамо, що минулого року завершилося виконання п’яти довгострокових програм: розвитку освіти Львівщини, боротьби з онкологічними захворюваннями, «Спортивний майданчик», енергозбереження для населення, забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків області.

У 2017 році триває реалізація 21 довгострокової програми, які працювали і в попередніх роках.

 

Діти учасників АТО відвідали цирк у Міжнародний день захисту дітей

Сьогодні, 1 червня, за підтримки департаменту соціального захисту населення з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у межах соціального проекту «Мій тато захищає Україну!» у Львівському державному цирку відбуваються святкові вистави «Львівський цирк – країна щастя».

На вистави запросили дітей учасників антитерористичної операції; дітей, батьки яких загинули у зоні проведення антитерористичної операції; дітей Героїв Небесної Сотні та інших пільгових категорій з усієї області. «Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу на дітей, які є поруч, з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися», - зазначила начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Уляна Дорош.

Перед виставою на площі біля цирку відбувся флешмоб – діти склали цьогорічний девіз свята «Щасливе дитинство в мирній країні» та випустили повітряні кульки в небо. З нагоди свята діти отримали солодкі подарунки.

   

Земельні ділянкии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація