Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

До уваги виборців!

 

Новини Львівської обласної державної адміністрації

20.01.2021

 

Молодь Львівщини запрошують до участі у навчальному курсі «Як перейти в онлайн?»

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та Львівський обласний молодіжний центр спільно з Memories events school за підтримки Британської ради в Україні запрошують молодь Львівщини взяти участь у навчальному онлайн-курсі «Як перейти в онлайн?»

Проєктом передбачено 10 інформаційно-практичних занять, з яких  75% - це практика.

Курс допоможе молоді навчитися створювати власні онлайн події та працювати онлайн. Організатори розповідають, ці вміння сьогодні дуже актуальні.

«Наш інформаційно-практичний курс налаштований на допомогу учасникам у створенні власних проектів та подій, де попри лекції, буде також оперативна перевірка домашніх завдань та консультацій із менторами-експертами. Для закріплення отриманої інформації буде відбуватись симуляційна гра, а також після активності учасників під час навчання, можна взяти участь у конкурсі «Найкращих онлайн-подій» та отримати нагороду»,-  зазначила співорганізатор Вікторія Максимів.

Теми навчальної програми:

- Знайомство. Різновиди онлайн-подій.

- Місія неможлива, або як організувати онлайн-подію самотужки.

- Сценарний план та режисура події.

- Платформи та сервіси для онлайн-подій. 

- Як не залишатися у тіні, або як сформувати правильно візуалізацію.

- Коли‌ ‌і‌ ‌як‌ ‌проводити‌ ‌вашу‌ ‌онлайн-подію:‌ ‌аналіз‌ ‌ринку,‌ ‌написання‌ ‌маркетингового‌ ‌т‌а‌ ‌контент‌ ‌плану‌.

- Механізм‌ ‌роботи‌ ‌із‌ ‌соціальними‌ ‌мережами:‌ ‌Facebook,‌ ‌Instagram,‌ ‌ Telegram‌, TikTok.

- Оцінка роботи на онлайн-події.

- Емоційне вигорання, як знайти свою іскру.

На лекційно-практичний курс організатори запрошують: учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів, волонтерів громадських організацій, працівників та волонтерів молодіжних центрів, працівників органів місцевого самоврядування.

Перевага при відборі надається представникам ОТГ Львівщини.

Проект включатиме 10 занять, 2 та 3 рази в тиждень (вівторок, четвер, субота). Дати проведення навчань: 16 лютого, 18 лютого, 23 лютого, 25 лютого, 27 лютого, 2 березня, 4 березня, 9 березня, 11 березня, 13 березня.

Після успішного проходження навчання, кожен учасник школи отримає диплом, за умови відвідування 75% занять, виконуючи всі домашні завдання та захистивши дипломну роботу. ⠀

Зазначимо, що навчання безкоштовне та містить конкурсний відбір за результатами заповненої анкети на участь за посиланням.

Заявки приймають до 10 лютого 2021 року (23:50 год). Результати відбору повідомлять 12 лютого на електронну адресу.

 

Інформація щодо формування ціни на природний газ та як змінити постачальника: роз’яснення департаменту ПЕК

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА надає інформацію з актуальних питань ринку газу у 2021 році.

Реформування ринку газу

З 1 жовтня 2015 року введено в дію Закон України «Про ринок природного газу», яким визначаються правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатного до інтеграції з ринками природного газу держав - сторін Енергетичного Співтовариства.

Закон передбачає, з одного боку, державне регулювання монопольних ринків (транспортування, розподіл, зберігання природного газу), з іншого − розвиток вільної добросовісної конкуренції на товарному ринку природного газу.

Що таке розподіл природного газу?

Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», розподіл природного газу – господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов’язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу.

Відповідно до Методики визначення та розрахунку тарифів на послуги розподілу природного газу (постанова НКРЕКП від 25.02.2016 № 236) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановлює тарифи на розподіл газу.

Найбільшими статями видатків структури тарифу на послуги з розподілу газу є:

- придбання технологічного газу;
- фонд оплати праці;
- податки;
- робота аварійної служби та поточні ремонти;
- компенсація витрат за 2014-2019 років.

З чого складається ціна на природний газ для потреб населення?

З 1 серпня 2020 року роздрібна ціна на природний газ, зокрема для побутових споживачів, вільно встановлюється між постачальником та споживачем, тобто є договірною і складається: оптова ціна на газ (ціна на січень встановлена на основі ціни газу на європейських хабах за грудень) + вартість транспортування (136,57 грн за 1000 м3) + націнка постачальника (нефіксована та необмежена) + ПДВ.

18 січня 2021 року, за дорученням Президента України, прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 25 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», зокрема, в частині встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр (на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року), що в середньому становить зниження ціни на 30%. При цьому для частини українців це зменшення становитиме майже 40%.

Крім того, ті громадяни, які наразі мають річні контракти нижче за 6,99 грн/кубометр залишаться з цінами, зазначеними в контрактах, а Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заплановано переглянути тариф на розподіл газу.

Чому потрібно сплачувати доставку газу?

Всі споживачі завжди платили за доставку газу. Плата за обслуговування мереж - це не плата за користування. Це плата за те, щоб газ завжди був підведений, завжди був під тиском, працювала аварійна служба і техніка. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розділила цю плату рівними частинами на 12 місяців, щоб споживач отримував менше навантаження в опалювальний період. Раніше основна частина розподілу припадала на зимові місяці, коли йде підвищення споживання природного газу.

Розділення платежів на 12 місяців дало змогу знизити фінансове навантаження на споживача.

Чому приходять дві квитанції на газ?

До січня 2020 року вартість доставки газу була включена в ціну газу і сплачувалась в тому ж рахунку, що і газ. З 1 січня 2020 року плата за доставку вилучена з рахунків за газ. Всі споживачі отримують окремі рахунки: один за газ, другий – за розподіл природного газу.

Це дає можливість обирати того постачальника, який може запропонувати кращу ціну, й окремо платити за його доставку до своєї оселі.

Хто забезпечує та несе відповідальність за роботу газорозподільних мереж?

Щоденне утримання та обслуговування всієї системи газорозподільних мереж, незалежно від форми власності, забезпечують оператори ГРМ (відомі також як облгази). Для цього оператори ГРМ організовують та забезпечують роботу аварійно-диспетчерської служби 104, ремонти та модернізацію газопроводів, встановлення та повірку лічильників газу. Оператор ГРМ несе відповідальність за стабільну роботу закріпленої газової мережі. Регулярні перевірки його діяльності проводить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — державний регулятор.

Чому за доставку газу мають сплачувати ті, хто платив за труби або має котел на твердому паливі?

Для того, щоб кожний споживач міг постійно отримати послугу з газопостачання, необхідно щоб був постійний тиск в газових мережах, щоб працювали ремонтні бригади, а також здійснювати належне обслуговування газових мереж.

Як можна змінити постачальника газу?

На сьогодні є два варіанти як це зробити: або йти до центру обслуговування клієнтів нового постачальника, або подати заявку онлайн на сайті газової компанії.

Якщо розглядати цей процес детальніше, тоді:

Крок 1: Вам необхідно обрати нового постачальника.

Тоді подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника із завчасно підготовленим пакетом документів, серед яких:

документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);
документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

Постачальник також має право попросити й інші документи, перелік яких повинен розмістити в себе на сайті (наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу, тощо).

Заяв про від’єднання від попереднього надавача послуг не потрібно – договір про постачання газу зі старим постачальником розривається автоматично з моменту укладання договору із новим контрагентом.

Крок 2: Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу. Новий постачальник має право відмовити споживачеві у підписанні договору за наявності боргів перед старим постачальником. Процедура розгляду заяви може тривати максимум
21 день. Новий постачальник має право мовчазної відмови, тож пам’ятаємо: якщо відповіді протягом трьох тижнів немає, вважається, що зміна постачальника не відбулася, а подана заява-приєднання анулюється.

Крок 3: Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із таким рахунком, тоді слід звернутися до суду.

Перед тим, як обрати нового постачальника газу, рекомендуємо перевірити, чи компанія має право на постачання газу. Це можна зробити, зайшовши на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), потім вибрати розділ «Ліцензування - Ліцензійний реєстр НКРЕКП» та у розділі «статус ліцензії» перевірити її чинність.

 

Президент України доручив провести аудит усіх тарифів в областях

Глава держави доручив заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику, провести повний аудит наявних тарифів у місті Києві та в усіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому.
 
«Враховуючи появу в публічному просторі різних спекулятивних заяв щодо формування тарифів на рівні міст і сіл країни, а також безпідставні спроби окремих представників місцевої влади обґрунтувати перед суспільством додаткове зростання тарифів понад рівень, який уже викликає значні питання з точки зору справедливості»,-  йдеться в повідомленні Офісу Президента.  
 
Передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.

Окрему увагу приділять таким специфічним непрозорим «тарифним проектам» окремих очільників міст, як стягнення коштів за евакуацію авто, за користування загальнодоступними частинами громадського простору тощо.

«Завданням усіх представників системи державної влади є робота в інтересах громадян. Нагадуємо, що якість управлінської роботи на місцях не може вимірюватися листуванням та згадками у ЗМІ, а має конкретне вираження у платіжках. Враховуючи також, що Кабінет Міністрів зі свого боку запропонував усім категоріям громадян можливість для суттєвого зниження ціни на газ та опалення»,-  зазначили в Офісі Президента.

 

Для очищення доріг від снігу використали майже 1500 тонн піщано-сольової суміші

В області для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу задіяли 132 одиниці техніки. Використали 1440 тонн ПСС для механізованої та ручної підсипки.

Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 86 одиниць техніки та використала 1236, 7 тонн піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 46 технічних засобів та використав  203, 7 т ППС.

Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху.  У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".

 

До переліку лікарських засобів у межах Програми «Доступні ліки» додали нові препарати для лікування серцево-судинних захворювань

За ініціативою Міністерства охорони здоров’я України Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою «Доступні ліки». Додали 3 нових препарати.

«З огляду на значне поширення неінфекційних хвороб, серед яких перше місце посідають серцево-судинні захворювання, МОЗ розширює доступ пацієнтів до первинної та вторинної профілактики, а також лікування серцево-судинних захворювань. На державному рівні пацієнтам забезпечується відшкодування лікарських засобів за Програмою “Доступні ліки”, і до наявних 25 позицій, внесених до переліку, ми додали ще 3»,-  розповіли у Міністерстві.

Це «Варфарин» (антикоагулянт), «Ніфедипін» (антигіпертензивний препарат), «Ацетилсаліцилова кислота» (антиагрегант).

Зазначимо, що Програма «Доступні ліки» реалізується згідно із затвердженим переліком лікарських засобів для лікування неінфекційних захворювань. В межах Програми передбачено реімбурсацію, механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для пацієнтів, які страждають від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.

 

Надання послуг соціального характеру у ЦНАП: рекомендації експертів

Експерти напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації щодо надання послуг соціального характеру у ЦНАП. 

Документ містить відповіді та наступні питання:

- Які адміністративні послуги належать до послуг соціального характеру?

- Чому необхідно інтегрувати у ЦНАП адміністративні послуги соціального характеру?

- Інструменти інтеграції адміністративних послуг соціального характеру у ЦНАП та їх особливості;

- Моделі інтеграції адміністративних послуг соціального характеру (АПСХ) у ЦНАП;

 • які послуги надаються при застосуванні різних моделей 

 • через кого надаються послуги

 • як передаються документи (ЦНАП, ВРМ, старостати)

- Переваги та виклики кожної моделі;

- Окремі індивідуальні рішення щодо інтеграції адміністративних послуг у ЦНАП;

- Окремі організаційні заходи щодо надання адмінпослуг через ЦНАП.

«Адміністративні послуги соціального характеру є одними з найбільш витребуваних серед населення і органи місцевого самоврядування мають про це пам’ятати. Незважаючи на безоплатний характер надання, ці послуги обов’язково мають бути доступними у ЦНАП, адже пов’язані з багатьма життєвими ситуаціями, за якими більшість громадян звертається упродовж життя. Також їх потребують багато вразливих груп населення. При цьому, інструменти і моделі інтеграції цієї групи послуг застосовуються залежно від особливостей відповідного органу місцевого самоврядування та бачення найоптимальнішого способу їх надання через ЦНАП. Пріоритетом, при цьому, є максимальна зручність і доступність для громадян», - зазначили автори рекомендацій.

Рекомендації доступні-за посиланням.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року органи соціального захисту населення втратили повноваження приймати документи мешканців громад для надання адміністративних послуг соціального характеру.  Чинним законодавством передбачено впровадження з 01.01.2021 моделі прийому документів для призначення різних видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг в районах виключно через посадових осіб територіальних громад.

 

Активну молодь запрошують до участі у квесті «Во Єдино!» приуроченому відзначенню Дня Соборності України

 

22-24 січня 2021 року з нагоди відзначення Дня Соборності України та 102‑ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у Львові проведуть квест «Во Єдино!».

Організаторами аматорського спортивно-інтелектуального змагання є Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

«Квест - це гарна можливість не тільки показати свої вміння та навички, але й отримати класні емоції та враження від гри, а також перевірити свої знання з історії Українського державотворення, зокрема історію проголошення Соборної України», - зазначають у департаменті.

Долучитися можуть усі охочі. Для цього необхідно мати команду (2‑4 людини) та попередньо заповнити google-форму - за посиланням.

Всього буде 10 локацій квесту. Всі вони розташовані недалеко від центру Львова. На кожній з них буде розміщена наліпка з QR-кодом, скануючи та переходячи за яким, учасники отримають наступне завдання.

Комунікація з учасниками квесту відбуватиметься  за допомогою чат-бота у соціальній мережі Telegram. Саме туди команди надсилатимуть фото з місць розташування пунктів квесту, на яких були та скріншоти трекера з маршрутом та часом проходження квесту.

Команда під час проходження квесту має включити трекер або будь-який додаток для бігу, що фіксуватиме пересування. У чат-бот також надсилатимуть результати та іншу додаткову інформацію.

Три команди з найкращим часом проходження і стануть переможцями.

Контактна особа: Уляна Кирилів, тел. 0990745397.

 

19.01.2021

 

Львівщина забезпечена киснем майже на 90%

За попередню добу на Львівщині госпіталізували 100 пацієнтів. Коронавірусну інфекцію підтвердили у 197 осіб.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, ситуація на території Львівщини залишається напруженою, але стабільною.

«Кількість пацієнтів на період січня, період новорічних та різдвяних свят залишається сталою і коливається у межах 100-120 осіб щоденно. Ліжок у стаціонарах області є достатньо. Киснем Львівщина забезпечена на 88%, а це приблизно 3,5 тис ліжок», - зазначив посадовець.

Нагадаємо, 128 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях, 38 знаходяться на ШВЛ. За увесь час COVID-19 підтверджено 67692 осіб. Померло 1958 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 55257 осіб.

Станом на 19 січня, у стаціонарах Львівщини знаходиться 1224 людини, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні – 85, у Центрі легеневого здоров'я – 92, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 120, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12, у ОКЛ – 23, у ЛШМД – 222, у 1 МКЛ – 50, у 5 МКЛ – 54, у 8 МКЛ – 67, у 1-му пологовому будинку – 4, у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ" АТ "Укрзалізниця" – 16.

У розрізі районних медичних закладів: у Стрийській міській лікарні – 62, у Стебницькій міській лікарні – 39, у Рудківській лікарні – 36, у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи – 69, у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ – 31, у Сокальській ЦРЛ – 25, у Жовківській ЦРЛ – 24, у Жидачівській ЦРЛ – 36, у Самбірській ЦРЛ – 30, у Буській ЦРЛ – 34, у Пустомитівській ЦРЛ – 37, у Перемишлянській ЦРЛ - 56.

За словами директора департаменту, загалом завантаженість ліжкової мережі на території Львівської області складає 31%.

«Період святкувань продовжується, тому не можемо розслаблятися, бо кількість контактів між людьми зростає. І ризик того, що кількість пацієнтів, які потребуватимуть, зокрема стаціонарної допомоги, також збільшиться», – додав Орест Чемерис.

 

Максим Козицький долучився до Чину освячення води

Сьогодні, у день Водохреща Господнього, на площі Ринок духівники освятили воду.

“Сьогоднішній день є особливим, він дає розуміння, що людина не одна, ми “одягнуті у Христа” і сяємо світлом. Дуже важливо ним ділитися із ближніми. Багато людей, на жаль, не відчувають цієї радості, і ми можемо її подарувати. Ми причащаємось водою, приходимо до ближніх і ділимось своєю присутністю. Щоб ця вимушена ізоляція не стала для нас можливістю бути на самоті, даруйте сьогодні радість, бо Йордан – дуже велике свято, Бог об’явився. “Ти є Син Мій улюблений” - найбільший меседж нинішнього дня”, - зазначив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

До спільної молитви долучився голова Львівської ОДА Максим Козицький.

“Дякую отцям за відчуття свята. Ви показуєте єдність, якої так часто не вистачає нашому світу. Вітаю усіх із святом Богоявлення Господнього. Нехай освячена вода дарує усім здоров’я, добробут та мир”, - зазначив очільник області.

Упродовж дня мешканці можуть прийти на площу Ринок і набрати свячену воду з резервуару.

 

На програму розвитку мережі й утримання автомобільних доріг планують скерувати 150 мільйонів гривень

На реалізацію Програми розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2021 – 2023 роки з обласного бюджету заплановано скерувати 150 млн гривень.

«Метою програми є проведення робіт ремонту доріг Львівщини, зниження рівня дорожньо-транспортних пригод,  застосування сучасних матеріалів, новітніх технологій та удосконалення системи контролю за якістю виконання робіт. А також співпраця з місцевими громадами у плануванні ремонтних робіт на дорогах загального користування державного та місцевого значення», -  зазначив директор департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Орест Шуліковський.

За його словами, з Державного дорожнього фонду для Львівської області у 2021 році передбачено ще 891,5 млн гривень.

“За цей фінансовий ресурс плануємо відремонтувати в області близько 50 кілометрів доріг місцевого значення. Зокрема, завершити роботи на дорогах Бориня-Боберка, Перемишляни-Чемеринці-Плугів, Рава-Руська – Гайок. Окрім того,  програмою передбачений  - розвиток придорожньої інфраструктури, а саме будівництво велодоріжок, хідників, облаштування місць габаритно-вагового контролю та придорожніх сервісів”, - наголосив Орест Шуліковський. .

Ще один напрям -  підвищення рівня безпеки дорожнього руху шляхом виконання заходів, спрямованих на зменшення кількості ДТП. Передбачається  освітлення  пішохідних переходів та транспортних розв’язок, а також організація відеонагляду на автошляхах.

Зазначимо, торік на ремонт автомобільних доріг  місцевого значення Львівщина отримала загальний фінансовий ресурс  з обласного та державного бюджету у сумі понад 1,7 млрд гривень. За ці кошти відремонтували 250 кілометрів доріг, серед яких – Мшанець – Стрілки, Ясенів – Золочів,  Східниця – Верхнє Синьовидне,  Боберка – Бориня, Славське – Хащованя, Турка – Східниця, Славське – Вигода. Також відновили 10 мостових переходів, наймасштабніший об’єкт – міст у Крушельниці.

Для забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення торік встановили майже 800 дорожніх знаків, горизонтальну дорожню розмітку на протяжності 350 кілометрів, металеве бар’єрне огородження протяжністю понад 5500 метрів, а також пішохідних переходів - 2700 м. кв.

 

 

57 ДТП на автошляхах Львівщини за минулу добу: водіїв закликають не втрачати пильності

57 дорожньо-транспортних пригод, дві з них – з потерпілими. Таким є стан аварійності на автодорогах Львова та області за минулу добу. Про це інформують у відділі комунікації поліції у Львівській області.

Найбільше ДТП у Львові – 37, ще 20 – на дорогах області. Внаслідок ДТП одна особа загинула, ще п’ятеро – були травмовані.

За наслідками пригод було складено 55 адміністративних протоколів за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Нагадаємо, що в області триває інформаційна кампанія з метою привернення уваги водіїв до проблеми дорожньо-транспортного травматизму. Це інформаційні борди розміщені на центральних автошляхах області. Ініціатори кампанії – департамент внутрішньої та інформаційної політики за підтримки департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА.

В такий спосіб водіїв закликають бути уважними та не порушувати правила дорожнього руху.

 

Для очищення доріг області від снігу використали понад 130 тонн піщано-соляної суміші

Для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу на Львівщині задіяли 29 одиниць техніки.

Для підтримки дорожнього полотна у належних умовах використали 135,9 т піщано-соляної суміші для механізованої та ручної підсипки.

Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху.  У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".

Нагадаємо, що в області триває інформаційна кампанія з метою привернення уваги водіїв до проблеми дорожньо-транспортного травматизму. Це інформаційні борди розміщені на центральних автошляхах області. Ініціатори кампанії – департамент внутрішньої та інформаційної політики за підтримки департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА.

В такий спосіб водіїв закликають бути уважними та не порушувати правила дорожнього руху.

 

Працюючі громадяни, які мають ускладнення від COVID-19, можут пройти реабілітацію за кошти Фонду соціального страхування

Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини, призводити до інвалідності.

За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України.

Пройти курс відновного лікування за кошти ФССУ після перенесеної коронавірусної хвороби застраховані особи можуть  на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів.

Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду. Зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.

Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.

Після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом. 100% вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

У разі наявності питань або потреби в консультації щодо проходження реабілітації за кошти Фонду, застраховані особи можуть звертатись до управління виконавчої дирекції ФССУ у Львівській області (далі – Управління) та його структурних підрозділів (відділень Управління) за територіальною ознакою.

Вчасна реабілітація осіб зі складними патологічними станами є одним із головних чинників упередження настання інвалідності та подальшого відновлення порушених функцій організму, соціально-побутового і професійного відновлення хворого.

Переліки санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації можна переглянути на сайті Фонду за посиланням.

Звертаємо увагу, що усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб. На лікування направляються пацієнти, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.

Крім цього, для застрахованої особи, яка направляється на реабілітаційне лікування, ФССУ фінансує надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

 

18.01.2021

Для усіх побутових споживачів ціна на газ становитиме 6,99 гривні за метр кубічний, - рішення Уряду

Кабінет Міністрів за дорученням Президента України ухвалив  рішення, відповідно до якого ціна на газ для побутових споживачів становитиме 6,99 гривні за метр кубічний, тобто знизиться на 30%.

Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив під час позачергового засідання Уряду сьогодні, 18 січня.

Зазначимо, що встановлена Урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати.

На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Водночас деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 грн і навіть вище. Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%», — зауважив Денис Шмигаль.

Крім того, Глава Уряду доручив Міністерству енергетики, Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерству юстиції та іншим центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проект постанови про запровадження державного регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону.

Водночас Денис Шмигаль наголосив, що рішення про державне регулювання ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

«Адже підхід, коли ціну газу регулює попит і пропозиція, працює в усіх розвинених країнах. Газ стає таким самим товаром, як хліб чи послуги інтернету. Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював», — підкреслив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр також зауважив, що поки ринок газу продовжує формуватися, держава підтримає людей, особливо пенсіонерів та вразливі категорії населення. Він додав, що рішення про державне регулювання ціни тимчасове і буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця дії карантинних обмежень.

«За цей час Уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, аби ринкові правила запрацювали повною мірою. Такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи», — зазначив Денис Шмигаль.

 

Децентралізація в дії: кожна громада області матиме свій ЦНАП

29 листопада минулого року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі». Він вніс суттєві зміни в організацію надання адміністративних послуг. Про це нагадують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Так, зокрема центри надання адміністративних послуг утворюються:

- Київською, Севастопольською міською, районною у місті Києві, Севастополі державною адміністрацією;

- міською, селищною, сільською радою.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону встановлено завдання утворити центри надання адміністративних послуг органам місцевого самоврядування:

- до 1 січня 2022 року – населених пунктів, які станом на 1 січня 2020 року були адміністративними центрами районів;

- до 1 січня 2023 року – населених пунктів, що представляють інтереси територіальних громад з населенням понад 10 тис мешканців;

- до 1 січня 2024 року – населених пунктів, що представляють інтереси територіальних громад з населенням менш як 10 тис мешканців.

«Адміністративні послуги є важливим елементом реформи децентралізації, адже органи місцевого самоврядування отримують додаткові повноваження щодо їх надання. Для населення ж зручніше отримати ту чи іншу послугу у своїй громаді ніж їхати в районний центр», - зазначили у департаменті економічної політики.

Та додали, що надзвичайно важливо, упродовж перехідного періоду не допустити погіршення для громадян та бізнесу доступу до адміністративних послуг.

Відтак, Львівська ОДА рекомендує міським, сільським та селищним радам скористатися інструкцією «Як створити ЦНАП?», яка підготовлена командою Мінцифри спільно з проєктом SURGe, що фінансується урядом Канади, впроваджується Alinea International. Інформаційний матеріал доступний за посиланням.

 

На розвиток громадянського суспільства та інформпростору в області цьогоріч передбачили 47,1 млн гривень

Наприкінці грудня минулого року в області затвердили Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області. Вона діятиме упродовж 2021-2023 років.

Розробив її департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Як розповіли у департаменті, шляхом надання фінансового ресурсу, програма створює можливості для підтримки та розвитку регіонального кінематографу, друкованих видань, видавництв, інститутів громадянського суспільства. Вона розроблена із врахуванням тенденцій розвитку громадянського суспільства, які постали в сучасних глобалізаційних та інформаційних умовах.

Так, у Програмі закладено можливості, як і для стартапу молодих творчих режисерів, так і співфінансування малобюджетних фільмів різнопланового жанру. На ці проекти передбачено 1 млн грн. Підтримка надається на конкурсній основі за рішенням спеціально створеної комісії.

«До прикладу, торік, в межах цієї програми, ми підтримали фільм-мюзикл «В.о. Святого Миколая». Це український кінопродукт, який демонструє, що сучасне дитяче українське кіно може бути доступним, цікавим, популярним», - розповіли у департаменті.

На підтримку та розвиток друкованих періодичних видань, газет, журналів у програмі передбачено 1,1 млн грн.

Підтримка друкованих ЗМІ реалізується через проведення двох конкурсів «Четверта влада». Один - для редакції районних та міських друкованих засобів масової інформації Львівської області, інший - конкурс для періодичних видань для дітей та юнацтва, інвалідів, видань, що цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, а також періодичним виданням літературно-художнього напряму.

Переможці можуть отримати компенсацію на поліграфічні послуги безпосередньо пов’язані з виготовленням видання. Так торік загалом фінансово підтримали 40 періодичних видань. Така підтримка дозволяє не лише зберегти розмаїття друкованих періодичних видань області, а й забезпечити популяризацію здобутків національної культури і мистецтва, сприяти висвітленню в періодичних виданнях культурологічного напряму, збереження і відтворення культури національних меншин в Україні, покращити поліграфічне та дизайнерське оформлення видань.

Зокрема, у 2020 році, підтримку отримало одне з найстаріших літературно-мистецьких видань -  журнал «Дзвін», а також  журнал «Вісник наукового  товариства ім. Шевченка», журнал «Визвольна боротьба. Героїка України», газета «Апостольська Чота. Вісник», журнал «Пам’ятки Львівщини», газета Львівської обласної асоціації інвалідів «Благовіст» та інші.

Для підтримки вітчизняного книговидання, промоцію та популяризацію української книги у Програмі передбачено 2,4 млн грн. Зокрема, це фінансування передбачає проведення літературно-мистецького конкурсу «Кращі книги Львівщини», проведення книжкових виставок-ярмарків, у тому числі й Book Forum Lviv.

На розвиток громадянського суспільства у Львівській області в межах програми виділять - 1,2 млн грн.

«Варто зазначити, що запроваджений конкурс проєктів серед інститутів громадянського суспільства, яким надається фінансова підтримка на реалізацію заходів, зокрема у 2021 році - 700 тис грн, матиме вплив на життя людей, адже це один з елементів провадження змін. Відтак, щороку визначаються пріоритетні завдання, які є актуальні та соціально значущі для розвитку Львівщини, на реалізацію яких будуть спрямовані проєкти»,-  зазначили у департаменті.

Зокрема, у 2020 році, в межах проведення конкурсу проєктів серед інститутів громадянського суспільством реалізовано 30 проєктів, що були профінансовані на суму 446,35 тис грн. Проведення яких спрямовано на соціально-економічний розвиток та культурно-просвітницьку діяльність.

Серед громадських організацій, які отримали фінансову підтримку минулого року - БО «БТ «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів», ГО «Контрфорс», ГО «Дрогобич Добрий Дім», ГО «Життєва палітра», БО «БФ «Кузик Уляни», ГО «Військово-патріотичний вишкіл «Патріот» та інші.

Окрім цього, результатом проведення таких конкурсів є підвищення прозорості використання бюджетних коштів, збільшення довіри громадськості до обласної адміністрації та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства.

Додамо, що Регіональна програма сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області спрямована на забезпечення умов становлення інформаційного суспільства, створення нових можливостей для реалізації громадянських прав, вільного розвитку незалежних ЗМІ, підвищення суспільного запиту на книжкову продукцію, утвердження в області громадянського суспільства як гарантії демократичного розвитку держави.

 

«Хочемо максимально залучити молодь до громадських об’єднань та ініціатив», - Андрій Ковальський про програму «Молодь Львівщини» у 2021 році

Враховуючи пріоритетність реформи децентралізації, сьогодні важливим є залучення до процесу прийняття інноваційних рішень молоді в новоутворених громадах та розвиток молодіжної інфраструктури.   

На всеукраїнському рівні Міністерством молоді та спорту України розроблено модель реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації. Ключовим є тристороння взаємодія: місцевої влади, молодіжних рад та молодіжних просторів.   

Львівською обласною радою вже затверджена обласна програма «Молодь Львівщини», яка напрацьована у відповідності до Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки. Бюджет програми у 2021 році  - 2,5 млн грн. Це на 500 тис грн більше ніж у попередній рік.   

Серед завдань програми: конкурс молодіжних проектів, культура волонтерства серед молоді, залучення молоді до процесів ухвалення рішень, мобільність молоді, підготовка фахівців, які працюють з молоддю та ін.   

«Під час роботи над програмою ми опитували молодь з громад Львівщини щодо їх потреб та запитів. За результатами визначили, що 54,7% опитаних не були залучені до діяльності громадських об’єднань, ініціатив, рухів. Тому в основу програми закладено проект «Участь молоді в місцевих громадах», яким передбачено навчання з електронних форм участі молоді, інструменти участі, розвиток молодіжних рад, які напряму працюватимуть з депутатськими комісіями», - зазначив Андрій Ковальський, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики.   

Також дослідження виявило, що 24,7% молоді ніколи не займались волонтерською діяльністю. Для вирішення цього питання в програмі передбачено реалізація проекту щодо розвитку молодіжної інфраструктури за методикою БУР-таборів, які мають показовий ефект по всій Україні. До слова, БУР - це волонтерський молодіжний рух, який діє з 2014 року. Учасники руху мандрують між громадами України, підсилюючи місцеву молодь та допомагаючи створювати молодіжні простори, відновлювати інфраструктуру в парках, занедбаних будинках культури та домівок для потребуючих сімей. 

«Плануємо цього року відновити 10 таких місць та просторів. Також молодь в громадах за цим проектом працюватиме над напрацюванням стійких волонтерських груп. Через три роки ми запланували повне картування громад з метою визначення найпроблемніших місць, де молодь матиме змогу вкласти свої знання і час задля їх відновлення. Такі проекти будуть супроводжуватись навчанням про волонтерство та командними вправами», - каже чиновник.   

Важливою складовою нової програми є профільне навчання для молодіжних працівників у новоутворених територіальних громадах. Важливо, щоб кожен працівник пройшов сертифіковану програму базового тренінгу «Молодіжний працівник», яка дає розуміння та правильні орієнтири роботи з молоддю. Важливо, що навчання за цією програмою безкоштовне для учасників. Також додатково працівники навчатимуться за програмою Британської Ради - «Активні громадяни», партнером якої є наш Львівський обласний молодіжний центр.   

Одним із ключових завдань обласної програми «Молодь Львівщини» на наступні роки є розвиток мережі молодіжних центрів на території Львівської області, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю.   

«Станом на кінець 2020 року на Львівщині вже створено 27 молодіжних просторів. Наша мета у новій програмі - це ефективний менеджмент і розвиток наявних центрів, а також формування нових ініціативних груп, які працюватимуть над запуском майбутніх просторів», - зазначив Андрій Ковальський. 

Зауважимо, що молодіжний простір - це місце, де молодь може напрацьовувати соціальні ініціативи для своєї громади, можливості для особистого розвитку, навчання, творчості. Варто наголосити, що такі простори створюються в громадах на базі бібліотек, будинків культури, школах. На Львівщині ініціатором таких просторів завжди була ініціативна група молодих людей, яка разом у співпраці з владою працювала над залученням коштів, партнерів, донорів для розбудови таких місць. Саме завдяки їх аткивності громади отримують безліч якісних проектів. Зокрема, маємо добрий приклад об‘єднання громади у с. Вільшаник, де вже створено на базі простору не лише молодіжні активності, але соціальну пекарню ДоброДій.

Важливим пріоритетом у молодіжній політиці на Львівщині незмінно залишається національно-патріотичне виховання, зокрема, можливість участі молоді області у всеукраїнських заходах, регулярні екскурсії у військові частини та підприємства оборонної галузі, курси домедичноїдопомоги, виставки, перегляд патріотичних фільмів та багато іншого.   

«З 2015 року національно-патріотичне виховання визначене в Україні як пріоритетний напрям. На Львівщині у різних заходах національно-патріотичного спрямування найчастіше долучаються саме учасники бойових дій та молодь. Важливо під час реалізації нової програми показати молоді військову службу, як можливість реалізувати себе, а також доповнити курсами навчання домедичної допомоги. Плануємо залучити понад 3000 молодих осіб, які пройдуть ці курси, а також підготувати 70 молодіжних фахівців, які матимуть навички тренера у цьому напрямку», - зазначив Тарас Назарків, головний спеціаліст відділу молодіжної політики, відповідальний за розвиток цього напрямку.   

Серед масштабних заходів, до яких залучатимуть молодь з усієї України, - ювілейний XV Всеукраїнський фестиваль «Зашків», присвячений 130 річниці від дня народження Євгена Коновальця. У червні, протягом трьох днів, учасники матимуть змогу відчути дух патріотизму на малій Батьківщині полковника Коновальця, приміряти форму тих часів, пройти патріотичний квест, відвідати різноманітні гутірки, школи виживання та вдосконалити навики першої домедичноїдопомоги.   

Вже в січні поточного року департамент внутрішньої та інформаційної політики оголосить конкурс молодіжних проектів, на яких передбачено фінансування у розмірі 1 000 000 грн з обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021 - 2023 роки. За детальною інформацією просимо слідкувати на сайті Львівської ОДА та на фейсбук сторінці відділу молодіжної політики  https://www.facebook.com/molodlv.   

«Тенденція популярності молодіжної політики та діяльності громадських організацій збільшується із кожним роком. Минулого року на конкурс молодіжних проектів подали аж 116 заявок. Ми мали 42 переможні проекти . Тому саме на напрям конкурсу проєктів виділяється значна частина бюджету – 1 000 000 грн», - розповів Андрій Ковальський.   

Аби отримати детальнішу інформацію щодо конкурсу та інших молодіжних ініціатив - звертайтеся до департаменту внутрішньої та інформаційної політики, управління внутрішньої та молодіжної політики, відділу молодіжної політики за номером телефону: 261-27-40.

 

16.01.2021

Школи перевірятимуть на якість дистанційного навчання

Державна служба якості освіти здійснить моніторинг діяльності закладів загальної середньої освіти, зокрема, щодо якості освіти під час дистанційного навчання. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Хочу підкреслити, що дистанційне навчання не зможе повністю замінити очну форму. Дистанційна освіта в усьому світі на сьогодні є рятівним елементом для того, щоб навчання було якісним. Однак вона є додатком до очної форми навчання як розширення власних можливостей набуття додаткових компетенцій», – сказав Міністр.

Відтак, за словами Сергія Шкарлета, міністерство намагатиметься повернути дітей за парти. 

«Ми будемо намагатися повернути дітей за парти, адже учні мають соціалізуватися та отримувати повний комплекс необхідних знань. Проте, все буде залежати від епідеміологічної ситуації. Чим краще ми будемо дотримуватися карантинних заходів, тим швидше зможемо повернутися до повноцінного життя», – наголосив він. 

Окрім цього, Сергій Шкарлет зазначив, що на І квартал 2021 року передбачено аудит використання коштів субвенцій, головним розпорядником яких є МОН. Зокрема, йдеться про  аудит субвенції «Нова українська школа», що буде проводити Рахункова палата України. 

Також він нагадав, що для допомоги вчителям, учням та їхнім батькам під час дистанційного навчання зараз функціонує електронна платформа «Всеукраїнська школа онлайн». На цей сайт завантажено 800 еталонних уроків, за допомогою яких вчитель може організувати для учнів освітній процес. 

«Учителі, які розробляли уроки для Всеукраїнської школи онлайн, пройшли відповідний відбір. Матеріали були якісно та фахово перевірені за низкою параметрів. Це один із порятунків вирівнювання якості освіти», – зазначив Сергій Шкарлет. 

Нагадаємо, що показники відвідуваності платформи «Всеукраїнська школа онлайн» продовжують зростати. За перший тиждень роботи відбулося понад 2 мільйони взаємодій із ресурсом. Станом на 11 січня цей показник сягнув 5 мільйонів.

 

До уваги мешканців області: Львівська регіональна комісія з реабілітації надає телефонні консультації

При Львівській обласній державній адміністрації функціонує Львівська регіональна комісія з реабілітації, яка є постійно діючим органом, що утворений відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Комісією здійснюється прийом та попередній розгляд заяв про присвоєння статусу «реабілітований» або «потерпілий від репресій». Обґрунтовані висновки подаються до Національної комісії з реабілітації, яка приймає остаточне рішення.

На час дії карантинних обмежень, відповідно до Постанови КМУ від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», прийом громадян тимчасово обмежно.

Консультації з питань процедури отримання статусу відбуваються виключно за номерами телефонів: 2999 106, 2 999 555.

Заяву встановленого зразка та всі необхідні документи необхідно надсилати на поштову адресу Львівської регіональної комісії з реабілітації: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 403.

Детальнішу інформацію можна отримати за номерами телефонів: 2 999 106, 2 999 555.

Контактні особи: Швайко Ірина Миколаївна та Калакун Наталія Григорівна.

 

В Україні стартував прийом робіт на Міжнародну премію імені Івана Франка

З 15 січня 2021 року Фонд Франка вже вшосте розпочав приймати наукові роботи на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка.

Рекомендувати наукову працю на здобуття Премії може або академічна установа, заклад вищої освіти України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, або лауреати Премії попередніх років.

Обов’язковою умовою для участі у конкурсі є заповнення електронної  форми.

Монографії мають бути опубліковані у 2018-2020 роках та мати ISBN.

Три друковані примірники наукової роботи з автографом автора слід надіслати на поштову адресу Комітету Премії (01054, м. Київ, вул. Володимирська, 48А, оф. 15).

Наукові роботи, які претендують на Премію мають мати міжнародне значення, належати до соціально-гуманітарних дисциплін і ґрунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.

Комітет премії прийматиме наукові праці з 15 січня до 1 березня 2021 року. З умовами участі у конкурсі на здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка можна ознайомитися за посиланням.

Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреати Премії отримують грошову винагороду та золотий знак. Урочиста церемонія нагородження лауреата відбувається щороку 27 серпня – у День народження Івана Франка на його батьківщині у м. Дрогобич.

Нагадаємо, у 2016 році Премію здобув Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви. У 2017 році лауреатами стали професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер та академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій. У 2018 році перемогу здобула професорка Українського католицького університету та Українського вільного університету Ярослава Мельник та доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі. У 2019 році нагороду дістала докторка філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні. У 2020 році лауреатом став професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк.

 

Для очищення доріг Львівщини від снігу використали понад 750 тонн піщано-соляної суміші

Для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу на Львівщині задіяли 85 одиниць техніки.

Для підтримки дорожнього полотна у належних умовах використали 753,3 т піщано-соляної суміші для механізованої та ручної підсипки.

Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 52 одиниці техніки та використала 470 т піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 33 технічні засоби та використав  283,3 т ППС.

Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху.  У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".

 

Комплексна програма підтримки учасників АТО (ООС): у пріоритеті – гідне соціальне забезпечення бійців та їхніх родин

В умовах війни гідне соціальне забезпечення та надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО (ООС), членам їх родин є в пріоритеті обласної влади та громадськості. Саме з цією метою у Львівській області департамент соціального захисту населення облдержадміністрації розробив, затвердив та впродовж трьох років реалізує Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні.

На забезпечення виконання Програми у 2021 році з обласного бюджету передбачають фінансування у розмірі 40,2 млн грн.

«Завдання, які ми реалізовуємо у межах Програми, є надзвичайно актуальними. На жаль, ми продовжуємо жити в умовах війни на Сході країни. У Львівській області постійно збільшується кількість людей, що потребують підтримки. Саме тому є ряд питань, які вимагають першочергового вирішення. Насамперед, йдеться про забезпечення на умовах співфінансування житлом учасників АТО (ООС),  про надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат родинам Героїв Небесної Сотні на житлово-комунальні послуги. Важливою є психологічна підтримка учасників АТО (ООС)», - акцентувала директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк.

Відтак, за час дії Програми у 2018-2020 роках на умовах співфінансування надано допомогу у придбанні житла 80 учасникам АТО. Зокрема, у 2020 році з обласного бюджету на ці цілі використано близько 12 млн грн.

Також у межах програми 226 дітей, батьки яких загинули в зоні АТО (ООС), щомісячно отримують соціальну виплату в розмірі 2,5 тис грн.  

Цьогоріч, як і в минулі роки, робитиметься акцент на надання такої соціальної послуги, як психологічна підтримка та подолання наслідків травмуючих подій, що призвели до алкогольної та наркотичної залежності учасників АТО (ООС).

За минулий рік у межах Програми та реалізації даної послуги було надано допомогу 60 учасникам АТО. Окрім психологічної реабілітації, ветерани отримали й ресоціалізацію та соціальний супровід після проходження програми.

Серед заходів Комплексної програми - підтримка учасників АТО (ООС) з числа внутрішьо переміщених осіб. У 2020 році на вирішення їх побутових проблем було скеровано 1,2 млн грн - грошову допомогу отримали 154 особи.

Загалом, Програма на 2021-2023 роки є послідовним продовженням Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018-2020 роки, на реалізацію якої у 2020 році використано понад 35 млн гривень.

 

15.01.2021

 

"Соборність очима дітей": школярів Львівщини запрошують взяти участь у конкурсі малюнку

Львівська обласна державна адміністрація запрошує дошкільнят та шкільну молодь Львівщини взяти участь у конкурсі дитячого малюнку з нагоди Дня Соборності.

22 січня з нагоди 102 річниці Дня Соборності України у Львівській області відбудеться низка заходів.

Відтак, з метою залучення молодого покоління та піднесення патріотизму і відчуття самобутності у творенні єдиної соборної Української держави, департамент внутрішньої та інформаційної політики оголосив конкурс дитячого малюнку "Соборність очима дітей". 

Вікові категорії дітей, які можуть приймати участь у зазначеному конкурсі:

 • 1. До 6 років;

 • 2. Від 6 до 10 років;

 • 3. Від 10 до 14 років.

Щоб взяти участь у конкурсі дитячого малюнку, необхідно:

 • Намалювати малюнок з нагоди Дня соборності України;

 • Виставити його до 22 січня 2021 року в соціальній мережі Facebook;

 • В пості з малюнком зазначити прізвище, ім'я дитини та вікову категорію, а також написати тег #Соборна_Україна;

 • Позначити в дописі департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Малюнки, які матимуть найбільшу кількість вподобань отримають подарунки від департаменту внутрішньої та інформаційної політики.

Для кожної категорії дітей буде визначено 1,2 та 3 місце.

Результат конкурсу буде оголошено 23 січня 2021 року в соціальній мережі Facebook на сторінці департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Також малюнки, які переможуть в конкурсі, будуть опубліковані на офіційній сторінці Львівської обласної державної адміністрації.

Водночас повідомляємо, що з нагоди 102-ї річниці Дня Соборності України заплановано провести онлайн-лекцію «Соборна Україна», вікторину в соціальній мережі Facebook на сторінці департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, а також квест спільно з Молодіжним націоналістичним конгресом.

                                                                                                                                                             Юлія Перик

 

Де зігрітися: на території області працюватимуть пункти обігріву

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов, а саме зниженням температури та снігопадами, на Львівщині розгорнуть 112 пунктів обігріву або пристосованих під такі пункти приміщень.

«Це приміщення, які можна використати для обігріву населення та відстою техніки на території області», - пояснюють у департаменті з питань цивільного захисту.

Організовують такі пункти обігріву органи місцевого самоврядування на своїх територіях.

Туди можуть звернутися усі, хто потребує допомоги, у тому числі й люди із транспортних засобів, що вимушено зупинились у снігових заметах чи на автомобільних дорогах загального користування.

 

Усі теплопостачальні підприємства працюють у посиленому режимі роботи у зв'язку з погодними умовами

У зв’язку із значним погіршенням погодних умов та значного зниження температури зовнішнього повітря, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації проводить інтенсивну роботу з теплопостачальними підприємствами щодо недопущення нештатних та аварійних ситуацій через складні погодні умови.

"Всі теплопостачальні підприємства області переведені у посилений режим роботи. В області  для ліквідації наслідків негоди та аварійно-відновлювальних робіт сформовано на базі підприємств, що забезпечують життєдіяльність населення, 116 бригад та залучено 368 одиниць спеціалізованої техніки", - зазначив  керівник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

У разі виникнення питань, пов’язаних з житлово-комунальним господарством, просимо звернутися на «гарячу лінію» області за номером телефону «112» та безпосередньо у департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства за номером телефону 276-17-94.

 

«Згуртовуємо людей довкола національної ідеї та історичної пам’яті», - голова Львівської ОДА

Одним із пріоритетних напрямів розвитку Львівщини є відновлення та збереження національної пам'яті. Відзначення державних, регіональних та місцевих свят, пам’ятних дат дозволяють зробити значимими для суспільства ключові події загальнонаціональної історії та культури.

Обласні обранці затвердили комплексну програму «Розвиток культури, підвищення туристичної привабливості, збереження національної пам’яті, культурної спадщини та промоції Львівської області на 2021 – 2023 роки». Одним із важливих напрямів цієї програми є відновлення, збереження національної пам’яті, на який у 2021 році скерують понад 7 млн грн.

Відповідно до програми, заплановано відзначення державних свят, ювілеїв, видатних подій загальнодержавного та регіонального рівня, знаменних дат місцевого значення, а також  вшанування пам’ятних дат та пам’ятних місць за кордоном. Проводиться пошук, дослідження, ексгумації і перепоховання осіб, які загинули чи померли внаслідок депортацій, політичних репресій та воєн, впорядкування і збереження розташованих на території області поховань і меморіальних цвинтарів.

Протягом 2021 року заплановано провести 13 заходів з нагоди відзначення державних свят, встановлених указами Президента України, 12 заходів для вшанування знаменних дат місцевого значення. Також заплановано здійснити 15 поїздок на територію Республіки Польща з метою проведення пам’ятних заходів.

«Водночас і надалі плануємо підтримувати ініціативи громадських організацій, зокрема ветеранських, молодіжних. Також плануємо і вшанування пам'яті визначних осіб, відзначення пам’ятних місць за кордоном. У 2020 році не вдалось зреалізувати пам’ятні заходи на території Республіки Польща через карантинні обмеження. Тож сподіваємось, що у 2021 році нам вдасться їх здійснити. Адже тут збереглися важливі для нас, українців, історичні місця. Це і українські цвинтарі, церкви, є також численна українська громада», – зазначив директор департамент внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.

У 2021 році виповнюється 130 років від народження полковника армії УНР, коменданта УВО, голови Проводу українських націоналістів, першого голови ОУН Євгена Коновальця. Заплановано урочистості з нагоди  25 річниці  Дня Конституції України, урочистості з нагоди 30 річниці незалежності України.

«Програма сприятиме згуртуванню громадян довкола національної ідеї та історичної пам’яті, ідеї збереження державності, примноження її сил, матеріальних і духовних багатств, - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. - Україна сьогодні переживає найважче випробовування у своїй новітній історії – війну за територіальну цілісність і державний суверенітет. 6 років тому  сталось наймасштабніше вторгнення на територію України військ російської федерації. З того часу це найбільші та найболючіші втрати українських військових за часів незалежної України. Відтак важливим є проведення заходів з вшанування пам'яті тих, хто віддав життя, захищаючи територіальну цілісність нашої держави».

 

195 одиниць техніки очищують дороги Львівщини від снігу

Для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу на Львівщині задіяли 195 одиниць техніки.

Для підтримки дорожнього полотна у належних умовах використали 2145,7 т піщано-соляної суміші для механізованої та ручної підсипки.

Про це інформують у департаменті дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації.

“Ми докладаємо всіх зусиль, щоб дороги місцевого значення були відкритими для проїзду, незважаючи на снігопад. У випадку погіршення погодних умов кількість техніки буде збільшено”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 126 одиниць техніки та використала 1697,0 т піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 69 технічних засобів та використав  448,7 т ППС.

Найближчими днями температура повітря території Львівської області коливатиметься від -10 до -4 градусів за Цельсієм. Синоптики прогнозують опади у вигляді снігу. 

Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху.  У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".

 

14.01.2021

 

Торік на “гарячу” лінію області найчастіше зверталися щодо транспорту та комунального господарства

Як розповів директор Львівського обласного контактного центру Тарас Роп'яник, упродовж 2020 року найбільше мешканці зверталися на “гарячу” лінію області щодо транспорту, а також стану дорожнього покриття.

Окрім того, жителі скеровували свої запити з приводу вирішення проблемних питань у сфері комунального господарства.

“Набравши короткий номер “112”, громадянин може не лише отримати допомогу екстрених служб, а й звернутись зі своїми проблемами до органів виконавчої влади. Усі звернення, що стосуються роботи органів виконавчої влади, оператори контактного центру реєструють і спеціальною базою даних направляють до виконання у міста, райони та структурні підрозділи обласної державної адміністрації”, - зазначив Тарас Роп’яник. 

Зазначимо, що  упродовж минулого року працівники служби "112" опрацювали 134 тисячі 461 звернення мешканців Львівської області. 

Коли мешканець Львівщини звертається на “112”, оператор цієї служби, залежно від тематики звернення, з’єднує заявника (методом трансферу) з відповідними екстреними службами: “101”, “102”, “103”, “104” або з “гарячою” лінією області. 

Так, з загальної кількості звернень за 2020 рік 2157 звернень скерували на екстрену службу “101”, 18018 звернень - на “102”, 13668 звернень - на “103”, 1756 звернень - на “104”, 98862 звернення - на «Гарячу лінію області».

Із прийнятих дзвінків за попередній рік 97108 заявникам надали відповіді, ще 1 754 звернення перебувають на розгляді.

Нагадаємо, що “гаряча” лінія області працює цілодобово.

 

На Львівщині реалізовуватимуть пілотний проект з аеромедичної евакуації

Міністерство охорони здоров’я запускає проєкт щодо створення єдиного аеромедичного простору, який передбачає цивільну медичну евакуацію тяжкохворих.

Про це повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

МОЗ ініціює запуск двох пілотних проєктів з аеромедичної евакуації – у Львові та Києві. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф майже 4 місяці проводить спільну з МОЗ роботу над втіленням пілотного проєкту з аеромедичної евакуації пацієнтів в Україні.

«Ми будемо піонерами з реалізації цього проєкту. Наша зона відповідальності охоплюватиме увесь Карпатський регіон та окремі області західної частини нашої держави. Розпочинаємо підготовку наших команд медиків, які забезпечуватимуть медичну допомогу на відповідних повітряних суднах екстрених служб реагування», - розповів керівник Центру Андрій Васько.

За словами Андрія Васька, команда Центру проявила ініціативу й активно долучилася до формування державної політики в цьому напрямі, обговорення нормативно-правових документів та підготовки обґрунтування доцільності такого виду медичної допомоги.

 

На Львівщині прогнозують морози: як уникнути переохолодження

Найближчими днями температура повітря на Львівщині знизиться, місцями синоптики прогнозують 15-20 градусів морозу.

За таких умов зростає ризик отримати переохолодження чи обмороження.

Нагадуємо про правила безпеки у морозну погоду:

- одягайтеся тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофт замість однієї теплої. Так ви не спітнієте. При мінусовій температурі повітря це дуже небезпечно. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт

- обирайте взуття з товстою підошвою

- захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, а ніс та вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром

- поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне

- пийте достатньо рідини. Якщо ви плануєте довгу прогулянку - візьміть з собою термос з чаєм

- заходьте кожну годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці

- зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг

- не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню

- відмовтесь від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин

- не торкайтесь металу та відмовтесь від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру у місці контакту

- якщо ви плануєте довгу поїздку або прогулянку, слідкуйте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена

Ознаки переохолодження: тремтіння, «воскові» плями, оніміння, виснаження, втрата пам’яті, нечітка вимова, млявість, сонливість. У дітей ознаки переохолодження можна помітити, якщо шкіра яскраво-червона та холодна, а вони самі дуже мляві. Якщо ви помітили такі симптоми - негайно зверніться до лікаря.

Перша допомога при переохолодженні проста – зайти у тепле приміщення, зігрітися, випити теплий напій та поїсти. Якщо ж температура тіла нижча за 34 градуси, то потрібна госпіталізація. Обмороження може завдати серйозної шкоди організму, а важкі випадки можуть призвести навіть до ампутації.

НЕ МОЖНА чіпати обморожені ділянки тіла, розтирати шкіру снігом, опускати уражені кінцівки у гарячу воду та прикладати їх до батареї. Це може призвести до більшого ураження.

 

З 16 січня обслуговування має відбуватись українською мовою

Вже за два дні, 16 січня 2021 року, набирає чинності  стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», основною вимогою якої є використання української мови під час обслуговування споживачів.

Зазначені норми закону стосуватимуться усіх громадян України, а також суб’єктів господарювання усіх форм власності, які здійснюють обслуговування споживачів.

Звертатися до клієнта іншою мовою можна лише на його прохання.

У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою можна звернутися із письмовою скаргою до Уповноваженого із захисту державної мови: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua. За повторне протягом року порушення на суб'єктів господарювання накладуть штраф - 5100 - 6800 грн.

«Українська мова – одна з основ нашої державності. Кожен на своєму місці має робити все можливе для її утвердження і популяризації. Борімося за нашу мову!»,-  зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Додамо, що в рамках спільної ініціативи Уповноваженого із захисту державної мови та громадської спільноти «Мова об`єднує!», на замовлення ГО «Український світ» виготовлено інформаційні матеріали (відеоролики, аудіоролик, постери) з метою поширення їх в якості соціальної реклами центральними та місцевими телеканалами, радіостанціями, популярними інтернет-ресурсами, а також усіма зацікавленими інституціями і громадянами у доступний для них спосіб.

 

13.01.2021

 

Обласна програма конкурентоспроможності покликана підтримати місцевих підприємців та залучити інвестиції на Львівщину

Департамент економічної політики Львівської ОДА розробив проєкт цільової обласної програми конкурентоспроможності Львівської області. Її планують реалізувати упродовж 2021-2023 років.

Програма визначає майже десяток пріоритетних завдань щодо інвестиційного розвитку, підтримки малого та середнього бізнесу, інноваційного розвитку, інституціональної та аналітичної підтримки регіональної політики. Її завданням є забезпечення високого рівня економічного розвитку та конкурентоспроможності Львівської області.

Серед завдань, які передбачають підтримку бізнесу, насамперед - здешевлення кредитів для представників малого бізнесу Львівської області, підтримка підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС), додаткове відшкодування відсотків за кредитами отриманих за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» для малих підприємств під час карантинних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також надання інноваційних, маркетингових ваучерів та ваучерів на консалтингові послуги.

Так, до прикладу в межах програми підприємці можуть отримати відшкодування відсотків за кредитами, які вони беруть для розвитку свого бізнесу. Це може бути придбання устаткування, обладнання, модернізація технологічного процесу виробництва, розробка нових видів продукції тощо. Важливим є те, що підтримка передбачена саме для малого бізнесу.

«Основною проблемою розвитку малого та середнього бізнесу у Львівській області залишається обмежений доступ до кредитних коштів, через високі кредитні ставки фінансово-кредитних установ  України. Мета даного завдання здешевити кредити для представників малого бізнесу Львівської області», - наголосили у департаменті економічної політики.

Зокрема, цьогоріч для відшкодування за кредитами у проєкт програми заклали фінансовий ресурс, який би дозволив підтримати майже сотню малих підприємців.

Програма передбачає і підтримку підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС). Тут підприємці, які мають статус учасника АТО, можуть отримати компенсацію частини відсотків за кредитами, а також разову грошову виплату на реалізацію стартап-проєкту на придбання устаткування, обладнання, інших засобів виробничого призначення.

«Підприємництво – це важлива сфера для розв’язання проблем зайнятості для учасників бойових дій та АТО. Реалізація цього завдання дає можливість їм розпочати та розвинути власну справу»,-  зазначили у департаменті.

Серед завдань, які вже реалізовувались в межах програми у попередні роки, та заплановані на цей рік – ваучерна підтримка бізнесу. Це надання інноваційних, маркетингових ваучерів та ваучерів на консалтингові послуги – права на безповоротну фінансову допомогу для суб’єктів малого підприємництва - юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. До цього ваучерна підтримка реалізовувалась за кошти державного бюджету України в рамках проекту секторальної підтримки ЄС «Інструменти розвитку бізнесу» (2018-2020 роки). Оскільки проект завершився, цьогоріч ваучерну підтримку планують надати за кошти обласного бюджету.

«У Львівській області є значна кількість малих підприємств, в яких відсутнє розуміння маркетингу та необхідності отримання якісних консалтингових послуг. Компанії виготовляють гарні та якісні продукти, проте не вміють продавати це на ринку. У них відсутні якісні вебсторінки, бренди, маркетингові матеріали, що впливає на здатність компаній продавати свій товар. Також низьким є рівень інноваційності малого бізнесу – компанії повільно впроваджують нові бізнес-моделі, виходять на нові ринки, сертифікують власну продукцію.

Дуже часто підприємці не мають достатньо коштів для отримання якісних маркетингових, консалтингових послуг, а також для впровадження інновацій, що знижує їхню конкурентоздатність, не дозволяє правильно побудувати організаційну структуру власного бізнесу та правильно обрати маркетингову стратегію, шукати ринки збуту для своїх товарів та послуг. Всі ці фактори не дозволяють масштабувати власний бізнес мікро-, малим підприємцям»,  - розповіли у департаменті.

У 2019 році 20 підприємців отримали допомогу шляхом надання ваучерної підтримки, у 2020 – понад 30. Цьогоріч ж планують надати пів сотні ваучерів.

Серед нових завдань програми - додаткове відшкодування відсотків за кредитами отриманих за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» для малих підприємств під час карантинних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Це дозволить додатково компенсувати відсотки за кредитами до ставки 0% протягом одного року на реалізацію інвестиційних проектів та поповнення обігових коштів.

Також - підтримка стартап-проєктів підприємців початківців.

«Інновації – ключовий пункт для економічного зростання та збільшення продуктивності, тому одне з основних завдань програми – підтримати перспективні стартап-проекти Львівської області, молодих підприємців на всіх етапах розвитку: від розробки ідеї до її комерціалізації»,-  пояснили у департаменті.

Відтак, надати фінансову допомогу планують для реалізації 25 стартап проектів упродовж 2021 року.

Серед нових завдань програми також - підтримка проєктів регіонального, економічного та інноваційного розвитку Львівської області. Тут передбачене безповоротне співфінансування  на реалізацію проєктів-переможців конкурсного відбору проектів регіонального розвитку.

«Програма є комплексною і передбачає різносторонню підтримку бізнесу, що є надзвичайно важливим, особливо під час карантинних обмежень. Також важливими напрямками програми є підтримка проєктів регіонального, економічного та інноваційного розвитку Львівської області, проведення заходів, які покращують інвестиційний клімат області, сприяють позитивній динаміці надходжень іноземних інвестицій у регіон та зростанню експорту», - зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

 

 

З ініціативи Президента тарифи на газ для населення буде знижено

Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на газ для українців.

«Ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, а це означає – в економічному плані теж», – наголосив Володимир Зеленський.

На нараді після тривалого обговорення було ухвалене рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.

«Сьогодні на нараді під керівництвом Президента України досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%», – сказав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 

За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.

«Тобто з першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень», – повідомив Юрій Вітренко.

«Окрім цього, є низка рішень по цінах за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про прийняття відповідного законопроекту і зниження ціни в галузі розподілу газу і зменшення цієї абонплати», – додав Денис Шмигаль.

«Однак пам’ятайте, що ми зберігаємо реформу. Ці зміни – не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки – це ідеологія лише карантинних заходів», – наголосив Володимир Зеленський.

 

На Львівщині розпочалась підготовка до вакцинації проти ковіду

У Міністерстві охорони здоров’я розробили Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 і проведення масової вакцинації в Україні у 2021-2022 роках.

Вакцинальна кампанія відбуватиметься у кілька етапів. Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання в Україну 1 913 316 доз вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.

«Зараз триває робота над формуванням мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. До кожної бригади входитимуть лікар, два фахівця середнього медичного персоналу та водій. Вакцинація відбуватиметься у тимчасових пунктах щеплення», - розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Також МОЗ розробило загальні логістичні сценарії для імунізації населення проти COVID-19. Імунізація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні налічується 11 346 таких пунктів). Крім цього, будуть створені мобільні бригади з імунізації.

За умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації мобільні бригади в усіх регіонах будуть здатні здійснювати приблизно 190 тис. щеплень на тиждень. Планується й створення орієнтовно 50 тимчасових центрів вакцинації, які будуть оснащені необхідним обладнанням для повного циклу здійснення вакцинації.

Координувати процес впровадження вакцини проти COVID-19 та проведення кампанії з вакцинації буде оперативний штаб МОЗ із реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Його очолює Міністр охорони здоров’я. На регіональному рівні координувати заходи з імунопрофілактики будуть регіональні координатори. Вони визначатимуться в кожній області та у м. Києві на запит МОЗ.

 

За незаконну вирубку ялинок на Львівщині оштрафували майже 50 осіб

Упродовж новорічно-різдвяних свят в області реалізували 5100 ялинок із державних лісгоспів. Під час рейдів лісівники та правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 48 осіб, загальна сума штрафів - 60 тисяч гривень.

Про це повідомив керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

«В охороні хвойних насаджень брали участь 60 рейдових бригад до складу яких входили 153 людини державної лісової охорони, 52 працівники поліції та 5 працівників Держекоінспекції. Загалом ялинкова кампанія на Львівщині пройшла організовано. Вжитими заходами вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування новорічних ялинок та забезпечити наших мешканців новорічними красунями і тим самим принести їм радість свята та хороший настрій в Новому 2021 році», - зазначив Анатолій Дейнека.

За його словами, штраф за незаконно зрубану новорічну ялинку становить від 519 грн. (Постанова КМУ від 23.07.2008р. №665) та адміністративний штраф від 510 грн (стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Нагадаємо, 27 грудня близько 7.30 у місті Старий Самбір, під час патрулювання території обслуговування, поліцейські екіпажу сектору реагування патрульної поліції територіального підрозділу поліції виявили мікроавтобус «Мерседес», завантажений ялинками.

 

Пробне ЗНО – можливість психологічно підготуватись до основної сесії», - Олег Паска

Досвід попереднього року, коли через пандемію скасували пробне оцінювання, продемонстрував потребу потренуватись перед основним тестуванням.

Багато випускників, які мали добрі результати в школі, робили помилки під час тестування, адже не мали розуміння того, як насправді відбувається зовнішнє незалежне оцінювання.

Про це сьогодні йшлося під час брифінгу у Львівській ОДА.

«Учні, які не проходили пробне ЗНО мають стрес на основній сесії. Умови для них є новими, а психологічний аспект має значення. Не кожен знає, що при вході його обстежуватимуть на наявність засобів зв’язку, розсаджуватимуть учасників на достатній відстані один від одного. Це впливає на випускників, тому варто пройти пробне тестування, аби психологічно підготуватись до основного оцінювання», - пояснив директор департаменту освіти на науки Львівської ОДА Олег Паска.

Учасникам пропонують повправлятись під час онлайн тренування, та підготуватись до формату питань на основній сесії. Однак навіть онлайн тестування не допоможе випускникам зрозуміти процедуру та атмосферу ЗНО.

«Закликаємо пройти пробне оцінювання, на яке якраз триває реєстрація. Перш за все, треба побачити в яких умовах відбувається оцінювання, як відбувається допуск в пункт тестування. Крім того, чудовим бонусом буде доступ до всіх зошитів. Випускники області зможуть побачити свій результат на рівні всіх учасників ЗНО в Україні. Після тестування, яке відбудеться 10 квітня, можна буде побачити вичерпне пояснення фахівців центру оцінювання якості освіти щодо тих завдань, які були на пробному», - розповів заступник керівника Львівського обласного центру оцінювання якості освіти Андрій Миляник.

Діти також не мають досвіду виконання завдань впродовж трьох з половиною годин.

«Учні могли звикнути до поодиноких випадків спарених уроків, тривалістю півтори години, однак тестування триватиме значно довше, це для них досвід невідомий. Тому вміти себе налаштувати, організувати свій час – це корисний досвід, який вони можуть здобути під час пробного ЗНО», - додав Андрій Миляник.

 

Понад 50 одиниць техніки очищають дороги Львівщини від снігу

Станом на сьогодні на автомобільних дорогах місцевого значення Львівщини працює 52 одиниці техніки.

З метою утримання доріг у належному стані використали 420,7 тонн піщано-сольової суміші для механізованої та ручної посипки.

"Ми просимо мешканців нашої області, а також гостей звертатися на гарячу області "112" у разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг", - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко.

Як повідомили на Фейсбук-сторінці Львівського гідрометцентру, в зв’язку із проходженням атмосферних фронтів з північного заходу та подальшим надходженням холодного арктичного повітря очікується зміна погодних умов: 13 січня мокрий сніг та сніг, 14 – 15 січня сніг, 16 – 17 січня поступове припинення опадів. На дорогах ожеледиця. Приріст снігового покриву. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху.

 

Львівська ОДА закликає бути обережними через сніг та ожеледицю на дорогах

Сьогодні на Львівщині – мокрий сніг, вітер, на дорогах – ожеледиця.  З 14 січня прогнозується різке похолодання: вдень – мінус 2-7 градусів, а вночі –  подекуди до мінус 15 градусів. Пік морозів припаде на період від 15 до 19 січня.

Зважаючи на ускладнення погодних умов, просимо водіїв обирати помірну швидкість та дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами.

При ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях. Варто звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці.

Під під час ожеледиці на дорозі:

 • дотримуйтесь швидкісного режиму, дистанції та відмовтесь від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій;

 • при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;

 • не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманними ліхтарі;

 • в умовах погіршення погодних умов з інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами.

Поради пішоходам:

 • не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу, ходіть не поспішаючи;

 • будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;

 • враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази;

 • обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом.

Коронавірус за добу підтвердили у 277 мешканців області, у Львові 167

За попередню добу в області провели 1348 досліджень на коронавірус, з них - 277 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 65566 осіб. Померло 1914 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 52299 осіб. Детальніше>>>

 

12.01.2021

Молодь Львівщини запрошують на онлайн-тренінг від Британської ради «Активні громадяни»

Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА спільно із Львівським обласним молодіжним центром та ЛММГО «Станиця Львів Пласту – НСОУ» за підтримки Британської ради в Україні запрошують молодь Львівщини взяти участь у локальному онлайн-тренінгу «Активні громадяни».

«Активні громадяни» – це програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. «Ми прагнемо, щоб молодь Львівщини не була байдужою до долі власної громади, а ставала рушієм позитивних змін. Програма «Активні громадяни» від Британської ради допоможе учасникам краще зрозуміти себе та потреби своєї громади, адже жоден проєкт соціальної дії не може реалізовуватися без розуміння для чого ми його робимо», - зазначила менеджерка напрямку залучення ресурсів Львівського обласного молодіжного центру Христина Мокрій.

Вона додала, що методологія навчання у програмі застосовується у 40 різних країнах, відтак для молоді Львівщини вже запланували серію онлайн-тренінгів, які відбуватимуться упродовж січня-березня 2021 року. Основним результатом стане написання командами разом із ментором проєктів соціальної дії, що будуть спрямовані на покращення життя громади Львівщини. Детальніше>>>

 

Максим Козицький обговорив пропозиції до обласних цільових програм із представниками ОТГ

З ініціативи Львівської ОДА в області тривають обговорення пропозицій до обласних цільових програм та змін законодавства про старост.

Сьогодні обговорення відбулись із громадами колишніх Пустомитівського, Городоцького, Перемишлянського, Жовківського та Кам’янка-Бузького районів. «Ми окреслимо найважливіші питання, обговоримо, чим облдержадміністрація може бути корисною в роботі ОТГ, як ми бачимо нашу подальшу співпрацю. Закликаю вас бути ініціативними, адже перед вами зараз багато викликів. Ви повинні зберегти і забезпечити безперебійну роботу шкіл, лікарень, мережі спортивних і культурних закладів тощо. Це велика праця і відповідальність. Вкотре наголошую, що Львівська ОДА завжди готова підставити плече і поділитися досвідом. Особисто проконтролюю, щоб дорога, яка веде до діючого чи потенційного виробництва, була зроблена. Щоб реставрували замок, який не просто буде окрасою села чи міста, а стане новим простором для культурно-мистецького життя. Біля якого громада облаштує гарну площу, подбає про добре освітлення. Туристи, яких притягуватиме замок, відвідають місцеві крамниці, переночують в зелених садибах. Звичайно, що й дорогу туди відремонтуємо», - звернувся до присутніх голова Львівської ОДА Максим Козицький. Детальніше>>>

 

11.01.2021

Державна екологічна інспекція перевіряє ставки, які передали в користування громадянам

Працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області здійснили заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства при користуванні водними об’єктами (ставками) на території Жовківського та Сокальського районів Львівської області.

Як проінформували у Державній екологічній інспекції у Львівській області, за результатами проведених рейдових виїздів державні інспектори виявили факти бездозвільного водокористування, внаслідок чого нараховано збитки заподіяні державі на суму 5 646 грн. Львівська облдержадміністрація організовує аукціони з продажу права оренди водних об’єктів. Відтак, у 2020 році передали в оренду 58 водних об’єктів та залучено 640, 908 тисяч гривень орендної плати. "Насамперед передача в оренду водних об’єктів дає значний економічний аспект для розвитку громад, на території яких знаходяться водойми. Це і надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів від сплати орендної плати, розвиток рибництва і створення нових робочих місць. А наявність господаря у водойми забезпечує раціональне використання водних об’єктів та належний контроль за якістю вод. Відповідно з метою перевірки дотримання орендарями вимог природоохоронного законодавства та утримання водних об’єктів у належному санітарному стані та гідрологічному режимі працівниками Держекоінспекції у Львівській області проводяться заходи державного нагляду», - зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко. Зазначимо, заходи державного контролю в цьому напрямку триватимуть і надалі. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 160 мешканців області, у Львові 78

За попередню добу в області провели 229 досліджень на коронавірус, з них - 160 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 64977 осіб. Померло 1877 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 50081 особа. Детальніше>>>

 

Уже понад 50 тисяч мешканців області одужали від коронавірусу

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 160 осіб. Госпіталізували 45 осіб, скерували на самоізоляцію – 229 людей. 129 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 31 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 64977 осіб. Померло 1877 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 50081 людини. Знаходиться хворих в стаціонарах 1325, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 93 у Центрі легеневого здоров'я - 101 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 124 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 10 у ОКЛ - 27 у ЛШМД - 260 у 1 МКЛ - 60 у 5 МКЛ - 48 у 8 МКЛ - 70 у 1-му пологовому будинку – 9 у Львівській клінічній лікарні... Детальніше>>>

 

08.01.2021

Зимовий карантин пом'якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун – Президент

Перед впровадженням в Україні загально-національного посиленого карантину Президент Володимир Зеленський провів планову селекторну нараду за участю урядовців, керівників силових відомств. Учасники заходу обговорили, які саме кроки здійснюватиме уряд, які обмеження і в який час діятимуть у країні.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що вже третій день поспіль спостерігається тенденція до зростання кількості хворих. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що світовий досвід показує: у країнах, де не діяв жорсткий карантин під час різдвяних і новорічних канікул, відбувається зростання кількості хворих упродовж 14 днів, оскільки на свята населення активно переміщується. Він додав, що епідеміологи констатують скорочення інкубаційного періоду коронавірусу в Україні до семи-восьми днів і «молодшання» хвороби. Очільник МОЗ також нагадав про сезонне зростання кількості хворих на грип узимку. «Впроваджуючи відзавтра більш жорсткий карантин, ми уникнемо великого зростання хворих як на коронавірус, так і на звичайний сезонний грип. Таким чином зменшимо й навантаження на лікарні, адже одні й ті самі заклади лікують хворих на кожну з цих недуг», – сказав Максим Степанов. Детальніше>>>

 

В Україні запровадили локдаун

В Україні запроваджено локдаун. Посилені карантинні обмеження триватимуть з 00:00 8 січня до 00:00 25 січня.

«З 8 по 24 січня в Україні будуть запроваджено посилені карантинні обмеження, назвемо їх «зимові канікули заради безпеки». Це робиться для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити після новорічних свят», - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Детальніше>>>

 

06.01.2021

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 324 мешканців Львівщини, у Львові 240

За попередню добу в області провели 1384 досліджень на коронавірус, з них - 324 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 63610 осіб. Померло 1841 людина. Одужали від коронавірусної інфекції 48901 особа. Детальніше>>>

 

05.01.2021

Мале Карпатське коло: ЛОДА реалізує 34 проекти з будівництва, ремонту доріг місцевого значення та мостів

Для розбудови Малого Карпатського кола департамент дорожнього господарства Львівської ОДА реалізує 34 проекти з капітального ремонту та будівництва нових доріг, а також реконструкції мостів. Про це проінформував сьогодні під час наради із представниками Служби автомобільних доріг та головами ОТГ заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

 “У частині нашої відповідальності передбачено реконструкцію 5 наявних доріг, серед яких Славське – Вигода, Славське – Хащованя, Хітар – Тухля, Бориня – Мохнате та Бориня – Боберка. Окрім того, плануємо будівництво трьох нових автошляхів. Це дорога, яка з’єднає Івано-Франківську область із дорогою Славське – Вигода протяжністю 11 кілометрів. Нове будівництво автошляху від с. Нижнє Студене Закарпатської області до дороги Славське – Хащованя – 8, 5 кілометрів. А також, зведення дороги в обхід залізничних мостів, що з’єднає автошляхи Сколе – Славськ і Славське – Вигода протяжністю понад кілометр. Якщо говорити про реконструкції мостових переходів, то ми реалізуємо 26 проектів”, - наголосив Юрій Бучко. За його словами, щодо будівництва нових доріг на сьогодні укладені договори на виготовлення передпроектної документації. Завершити виготовлення планують у лютому. Детальніше>>>

 

85% ліжкової мережі області забезпечено киснем

Станом на сьогодні заповненість ліжкової мережі медзакладів області становить 34,8 %. Про це сьогодні, 5 січня, під час брифінгу розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«З 1 січня ліжкова мережа розширилась. На базі центру легеневого здоров’я розгорнули додаткових 200 ліжок. Відтак, станом на зараз у нас є 3945 ліжкомісць. З них З341 ліжок забезпечено киснем – це 85% від усієї ліжкової мережі», - заначив Орест Чемерис. Він також зазначив, що за попередню добу в області провели 1111 досліджень на коронавірус, з них - 371 позитивний. На сьогодні у стаціонарах лікують 1373 хворих. 136 пацієнтів – у реанімаційних відділеннях, 26 з них підключені до апаратів ШВЛ.

«Попри те, що кількість людей, які лікуються у стаціонарах дещо зменшилась, вкотре наголошую, що ковід молодшає – про це говорить вік пацієнтів, які поступають на лікування у стаціонари. Захворювання протікає у більш серйозних формах, з важкою пневмонією», - зазначив очільник департаменту охорони здоров’я. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1373 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 371 особи. Госпіталізували 141 особи, скерували на самоізоляцію – 565 людей. 136 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 26 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 63286 осіб. Померло 1818 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 48472 осіб. У 706 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1373, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 101 у Центрі легеневого здоров'я - 109 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 127 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 9 у ОКЛ - 28 у ЛШМД - 243 у 1 МКЛ - 66 у 5 МКЛ - 58 у 8 МКЛ - 71 у 1-му пологовому будинку – 8 у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ" АТ "Укрзалізниця" - 18 у Стрийській міській лікарні - 57 у Стебницькій міській лікарні - 32... Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 371 мешканця області, у Львові 270

За попередню добу в області провели 1111 досліджень на коронавірус, з них - 371 позитивний.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 63286 осіб. Померло 1818 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 48472 осіб. Детальніше>>>

 

04.12.2021

«Найближчим часом питання фінансування ЛОРТА має бути вирішене», - ЛОДА

Львівський державний завод «Львівське об’єднання радіотехнічної апаратури» (ЛОРТА) майже місяць працював в обмеженому режимі роботи. Причина – відсутність фінансування оборонного замовлення.

На підприємстві були заблоковані рахунки, відтак графік роботи був обмежений. Через борги відключили електроенергію. Заборгованість перед підприємством становить 11 млн грн. «Ми неодноразово звертались в Кабінет Міністрів, Міністерство оборони щодо питання виплати по оборонному замовленню. Адже це робота важливого підприємства, зарплата працівників. Найближчим часом питання фінансування має бути вирішене. Електроенергію на підприємство подали ще 31 грудня, завод готовий до роботи», - наголосив перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик. Детальніше>>>

 

За добу на автошляхах Львівщини 52 ДТП: водіїв закликають не втрачати пильності

52 дорожньо-транспортні пригоди, дві з них - з потерпілими. Таким є стан аварійності на автодорогах Львова та області за минулу добу. Про це інформують у відділі комунікації поліції у Львівській області.

Найбільше ДТП відбулось у Львові – 35. Ще 17 автопригод стались на дорогах області, Внаслідок ДТП троє осіб були травмовані. За наслідками інших пригод працівники поліції склали 50 адміністративних протоколів за ст.124 (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1373 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 352 осіб. Госпіталізували 52 осіб, скерували на самоізоляцію – 492 людей.

137 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 31 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 62915 осіб. Померло 1799 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 47073 осіб. У 544 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1373, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 106 у Центрі легеневого здоров'я - 98 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 124 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12 Детальніше>>>

 

31.12.2020

У Львівській ОДА напрацьовують орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2021 рік

Відповідно до вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», обласна державна адміністрація щороку складає Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю, з урахуванням пропозицій інститутів громадянського суспільства.

Відтак, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА ініціював обговорення на офіційному сайті облдержадміністрації у рубриці «Консультації з громадськістю» проекту Орієнтовного плану проведення електронних консультацій з громадськістю на 2021 рік у Львівській обласній державній адміністрації. Свої пропозиції представники інститутів громадянського суспільства можуть подати до 14 січня 2020 року на електронну скриньку: depinfoloda@gmail.com. «Проведення регулярних консультацій (діалогу) із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави створює сприятливі умови для ефективної взаємодії громадянського суспільства з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на засадах публічності, прозорості та партнерства»,- наголосили у департаменті.

 

29.12.2020

Вперше за роки незалежності держава замовляє у «Антонова» три нові українські літаки Ан-178, які отримає армія – Володимир Зеленський

За участю Президента України Володимира Зеленського відбулося підписання Меморандуму між Міністерством оборони та Державним підприємством «Антонов» про співпрацю щодо будівництва літаків для потреб Збройних сил України.

На першому етапі йдеться про три нові військово-транспортні літаки Ан-178, які отримають ЗСУ. Вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів. Сьогодні ж у присутності Президента було підписано і відповідний контракт на закупівлю Ан-178. «Ці нові літаки будуть побудовані українськими громадянами, з українських комплектуючих, для українських інтересів. Власне так, як це й повинно бути», – наголосив Глава держави перед церемонією підписання документа, яка відбулася на ДП «Антонов». Володимир Зеленський зазначив, що багато міжнародних партнерів виявляють значний інтерес до літаків сімейства «Ан», зокрема до військово-транспортних зразків.

 

Різдво в час карантину: рекомендації від медиків, як безпечно провести святковий період

Наближається період Новорічно-Різдвяних свят. Зазвичай у цей час люди збираються компаніями чи сім’ями, щоб разом зустріти Новий Рік та Різдво. Проте, цьогоріч звичний спосіб життя змінила пандемія коронавірусу.

Як убезпечити себе та близьких у рекомендаціях керівника Львівського обласного лабораторного центру Наталії Іванченко. Детальніше>>>

 

28.12.2020

Максим Козицький вручив п‘ятьом спортсменам звання «Майстрів спорту України» з плавання

Голова Львівської ОДА Максим Козицький вручив посвідчення «Майстер спорту України» з плавання спортсменам Львівської області.

«Вітаю вас з присвоєнням цього почесного спортивного звання. Ваші імена вже вписані в історію українського плавання, 200-ліття цього святкуємо цього року. І це велика гордість для Львівщини. Дякую вам за вашу працю, наполегливість, силу волі – це великий приклад як для молодих спортсменів, так і для всіх нас. Ви демонструєте, що все в житті реально і можна досягти великих успіхів, коли вірити у свої сили і працювати над собою. Бажаю вам подальших перемог – і в спорті, і в житті. Долайте нові спортивні вершини, здобувайте нагороди і прославляйте нашу Львівщину і Україну. Дякую тренерам за якісну підготовку спортсменів, за те, що мотивуєте, надихаєте, даєте настанови. Бажаю міцного здоровя, продуктивних тренувань і багато приводів гордитися своїми вихованцями і собою» - зазначив очільник області.

Так, посвідчення отримали: Пономаренко Олександр – виконав норматив «Майстра спорту України» на зимовому чемпіонаті України з плавання (абсолют) в м. Харків у 2020 році.

Неодноразовий чемпіон і призер області, багаторазовий учасник чемпіонатів України та міжнародних змагань. Детальніше>>>

 

Наступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії

Наступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії. Про це поінформували у Держенергоефективності.

«У 2021 році таку затребувану серед населення програму, як «теплі кредити», продовжено для індивідуальних будинків. При цьому, розширено перелік обладнання, на яке можна залучити кредит. Тепер учасники програми можуть отримати відшкодування 35% суми кредиту на встановлення електроакумуляторів, електрозарядок та інтелектуальних лічильників електроенергії», - зазначили у відомстві. Та додали, що взяти участь у програмі «теплих кредитів» дуже легко та просто. Абсолютно виключені будь-які контакти з чиновниками, мінімізовано бюрократію. Відшкодування становить до 2 місяців. Додаткову підтримку надає місцева влада. Саме через це програма стала дуже популярною і щороку попит на неї у рази перевищує пропозицію. Популярність програми підтверджують і у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

 

24.12.2020

Уряд послабив карантинні обмеження у новорічну ніч

Уряд дозволив у новорічну ніч роботу закладів громадського харчування до 7 години ранку 1 січня.

Відповідні зміни внесено до вже чинних карантинних обмежень, які діють по всій території України з 19 грудня.

Нагадаємо, що обмеження, зокрема, забороняють:

- Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.

- Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.

- Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.

- Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос).

- Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00.

У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 07:00.

Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

Обмеження, які продовжують працювати без змін (забороняється):

- Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу... Детальніше>>>

 

Максим Козицький взяв участь у відзначенні 83-ї річниці з дня народження В'ячеслава Чорноволаа

Сьогодні, 24 грудня, на Львівщині відбулись урочисті заходи з нагоди 83-ої річниці від дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола.

Вшанувати його пам'ять біля пам’ятника видатному українцеві зібралися представники влади та громадськості. Розпочалися урочистості покладанням квітів до пам’ятника В'ячеславу Чорноволу та громадським віче. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 466 мешканців Львівщини, у Львові 334

За попередню добу в області провели 1574 досліджень на коронавірус, з них - 466 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 58372 особи. Померло 1689 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 43133 осіб. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1406 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 466 осіб. Госпіталізували 115 осіб, скерували на самоізоляцію – 1539 людей.

136 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 34 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 58372 осіб. Померло 1689 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 43133 осіб . У 1654 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1406, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 104 у Центрі легеневого здоров'я - 147 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 129 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 7 у ОКЛ - 33 у ЛШМД - 202 у 1 МКЛ - 60 у 5 МКЛ - 65 у 8 МКЛ - 80 у 1-му пологовому будинку – 9 у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ" АТ "Укрзалізниця" - 9 у Стрийській міській лікарні - 53 у Стебницькій міській лікарні - 45... Детальніше>>>

 

23.12.2020

Експерти визначали туристичний потенціал Золочівської громади

Львівські туроператори, фахівці з туристичного супроводу й експерти галузі відвідали Золочівську міську територіальну громаду задля дослідження її туристичного потенціалу.

«Розвиток туризму є одним зі стратегічних напрямків роботи міської ради, - каже Ігор Гриньків, голова Золочівської міської ОТГ. - Після суттєвого збільшення території громади, важливим є відкриття для туристів не лише самого міста Золочева, бо донедавна відвідували лише замок у місті. Важливо показати потенціал наших сільських територій – витоки Західного Бугу у Верхобужі, унікальні культові споруди в Білому Камені, Червоному, Сасові, Плугові та інших сільських громадах, повстанські стежки періоду національно-визвольних змагань, мальовничу красу наших озер, гір (Білої, Святої, Сторожихи)».

У межах поїздки експерти, а серед них іпредставниця управління туризму та курортів обласної державної адміністрації, відвідали село Вороняки й 100-річний будинок під солом’яною стріхою, центр космічного зв’язку й церкву святого Миколая в селі Сасів, Гологірський хребет і руїни костелу родини Ожаровськиху селі Червоне. Також мали екскурсію вечірнім Золочевом. Детальніше>>>

 

Максим Козицький вручив грошову нагороду призерці Чемпіонату Європи з художньої гімнастики

Голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із львів‘янкою Каріна Сидорак, чемпіонкою та срібною призеркою Чемпіонату Європи 2020 з художньої гімнастики.

Максим Козицький привітав спортсменку з перемогою та вручив сертифікат на грошову винагороду у розмірі 18 тис гривень. "Для того, аби досягнути таких висот, необхідно дуже важко працювати та йти у житті на багато жертв. Спортсмени завжди досягають тих цілей, які ставлять перед собою. Я бажаю, щоб та перемога, яку ви вже здобули, - була лише початком. Ставте перед собою все нові і нові цілі. Нехай усі труднощі буде легко долати. А це точно вдається тим людям, які люблять те, що роблять, горять і живуть своєю справою. Ми пишаємось вами", - зазначив очільник області. Детальніше>>>

 

21.12.2020

В Україні стартувала урядова інформаційна кампанія щодо євроінтеграції «EUКраїна»

Сьогодні, 21 грудня, стартує інформаційна кампанія «EUКраїна». Проект ініційовано Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проекту ЄС «Association4U».

Мета інформаційної кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції та продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців. «Євроінтеграція – це про реальні позитивні зміни в житті людей, в які втілюються реформи та зобов’язання Уряду в межах Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, – коментує старт кампанії Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. – Європейська інтеграція стосується всіх аспектів нашого життя – це краща освіта, більші можливості для українського бізнесу, зручні адміністративні послуги, захищені права споживача, якісні продукти на полицях магазинів. Кожен українець може пришвидшити рух України до ЄС, якщо буде слідувати європейським стандартам та цінностям. Саме тому ми запускаємо нову інформаційну кампанію, аби розповісти українцям, як імплементувати євроінтеграцію в кожен аспект нашого щоденного життя». Детальніше>>>

 

Інтерв'ю Володимира Зеленського The New York Times

Повний текст інтерв'ю Президента України Володимира Зеленського The New York Times. Розмова відбулася 16 грудня 2020 року.

– Пане Президенте, добрий день. Дякую за ваш час. З прийдешнім вас. Які плани на 2021 рік, які головні проблеми потрібно буде вирішувати в Україні?

– Ви почали з найскладнішого питання. Раніше я жив глобальними планами. Коли став Президентом України, крім стратегічних, великих напрямків, на жаль, ми всі з вами отримали ковід, і ми всі живемо сьогоднішнім днем. Щоранку я прокидаюся й отримую моніторинги: з сьомої ранку окремо від Міністерства охорони здоров'я, окремо від Прем'єр-міністра, окремо від РНБО отримую (інформацію. – Ред.) з різних регіонів, де скільки людей захворіло, де скільки, на жаль, померло. Я вимагаю, щоб у мене були детальні цифри – хто помер, який вік, скільки медиків, яка кількість поліцейських, який відсоток учителів, усіх контактних людей, ті, хто потенційно мають більше контактів і можуть бути носіями. І, звісно ж, кількість дітей – хворих і померлих. Але, слава богу, статистика щодо дітей і в нас, і в усьому світі мінімізована, тому що діти легше все переносять. Детальніше>>>

 

Термін подання заяв на отримання одноразової матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам продовжили до 31 грудня

Уряд продовжив термін подання заяв на отримання одноразової матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам до 31 грудня.

Зокрема, для отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8000 грн необхідно заповнити електронну заяву через мобільний додаток Порталу Дія за посиланням. .Для отримання одноразової допомоги застрахованим особам заява заповнюється ВИКЛЮЧНО в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Нагадуємо: Хто має право на допомогу? Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 190 мешканців області, у Львові 44

За попередню добу в області провели 323 дослідження на коронавірус, з них - 190 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 56 953 осіб. Померло 1643 людини. Одужали від коронавірусної інфекції 41 830 осіб.

 

20.12.2020

Коронавірус за добу підтвердили у 321 мешканця області, у Львові 83

За попередню добу в області провели 767 дослідження на коронавірус, з них - 321 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 56763 особи. Померло 1640 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 41635 осіб. Детальніше>>>

 

19.12.2020

Привітання голови Львівської ОДА Максима Козицького із Днем Святого Миколая

Від щирого серця вітаю мешканців Львівщини з Днем Святого Миколая!

Сьогодні всі ми повертаємося в дитинство і, як тоді, очікуємо на справжнє диво та казку. Бажаю не втрачати віри у здійснення мрій протягом усього життя!

У цей день важливо ділитися любов’ю і теплом зі своїми ближніми. Провідаймо своїх батьків, згадаймо про одиноких літніх сусідів, про дітей-сиріт та тих, які позбавлені батьківського піклування. Нехай Святий Миколай завітає до кожного, хто його чекає!

Голова Львівської ОДА Максим Козицький

18.12.2020

Понад 200 млн грн скерували з держбюджету на виплату зарплати гірникам Львівщини

Сьогодні 18 грудня, поступили кошти за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі». Фінансовий ресурс у сумі 219 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам ДП «Львівугілля».

Кошти вже надходять на особові рахунки працівників. Завдяки цим коштам 100% виплатять заробітну плату усім працівникам держпідприємства за жовтень та листопад 2020 року.

Нагадаємо, що у листопаді ВРУ підтримала рішення про зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в частині ринку природного газу. Ними передбачалось виділення 1,4 млрд грн на виплату зарплати гірникам України до кінця року та погашення заборгованості, що виникла на даний момент. Йшлося в тому числі й про державні шахти Львівщини, які є у складі ДП «Львівугілля». Детальніше>>>

 

Ще одна опорна лікарня отримала комп’ютерний томограф

Комп’ютерний томограф вартістю понад 12 млн грн днями привезли у приймальне відділення Стрийської центральної районної лікарні. Обладнання поставлено в рамках програми «Велике будівництво».

«Комп’ютерний томограф забезпечить своєчасну діагностику і, відповідно, негайну якісну медичну допомогу хворим у невідкладних станах. Це гострі інсульти, черепно-мозкові травми, пошкодження хребта, тазу. Це саме ті випадки, де встановлення діагнозу в першу годину поступлення у лікарню має вирішальне значення щодо життя пацієнта», - розповів директор КНП "Стрийська ЦРЛ" Олексій Ігнатов. В межах Програми «Велике будівництво» передбачена реалізація проектів з покращення матеріально-технічної бази та ремонтів опорних закладів охорони здоров’я області. У Стрийській районній лікарні будівельні роботи уже виконані на 75 відсотків. Їх планують завершити до кінця року. Детальніше>>>

 

17.12.2020

Дітям-сиротам Буського та Золочівського районів передали подарунки

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування Буського та Золочівського районів отримали подарунки до Дня святого Миколая.

Сьогодні, 17 грудня, заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень передав телевізори та іграшки дітям-сиротам та дітям, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу або є під опікою. Телевізори – це подарунок Львівщині від Міністерства цифрової трансформації України та Офісу Президента. У Буському районі їх отримали 3 дитячі будинки сімейного типу, ще 3 – сім’ї опікунів, в яких, крім підопічних, виховується троє і більше дітей, 2 – прийомні сім’ї. На Золочівщині телевізори отримали 2 дитячі будинки сімейного типу, 3 – сім’ї опікунів. Іграшки, які подарували дітям, були конфісковані на Одеській митниці. Президент України Володимир Зеленський запропонував роздати їх дітям, які цього потребують. Уряд підтримав Главу держави. Відповідно до постанови Кабміну, усі іграшки пройшли сертифікацію і є безпечними для дітей. Детальніше>>>

 

Понад 40 тисяч мешканців області вже одужали від коронавірусу

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 458 осіб. Госпіталізували 113 осіб, скерували на самоізоляцію – 1445 людей. 126 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 27 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 55291 особи. Померло 1591 людина. Одужали від коронавірусної інфекції - 40179 осіб. У 1558 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1498, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 120 у Центрі легеневого здоров'я - 148 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 126 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 7 у ОКЛ – 38 у ЛШМД - 213 у 1 МКЛ - 84 у 5 МКЛ - 63 у 8 МКЛ - 96 у 1-му пологовому будинку – 14 у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ" АТ "Укрзалізниця" - 5 у Стрийській міській лікарні - 70 у Стебницькій міській лікарні - 39... Детальніше>>>

 

До Дня святого Миколая дітям-сиротам на Львівщині подарують майже 5 тисяч іграшок

Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та є під опікою чи піклуванням, сьогодні передадуть 4 тисячі 966 іграшок.

Іграшки були конфісковані на Одеській митниці у минулому році. Власник відмовився від конфіскованого товару. Президент України Володимир Зеленський запропонував роздати іграшки дітям, які цього потребують. Уряд підтримав Главу держави. Вартість майже 5 тисяч одиниць для Львівщини становить 417 тисяч 805 гривень. Зазначимо, що відповідно до постанови Кабміну, усі іграшки пройшли сертифікацію і є безпечними для дітей. Детальніше>>>

 

16.12.2020

Верховна Рада схвалила проект Держбюджету-2021 Верховна Рада схвалила проект Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» у другому читанні та в цілому.

«Цього року підготовка проекту бюджету2021 Міністерством фінансів відбувалась у принципово іншій економічній ситуації в Україні та світі.

Стартовими позиціями були дефіцит бюджету 7,5% ВВП, невиконання планових показників за доходами 44 млрд грн, спалах пандемії та коронакриза. При доопрацюванні документау до ІІ читання для нас було важливо зберегти визначені Президентом та Урядом пріоритети, які були підтримані народними депутатами, і при цьому знизити рівень дефіциту держбюджету, дотримавшись принципів збалансованості та реалістичності», – зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Мінфіном ґрунтовно опрацьовано близько 2,5 тисячі правок народних депутатів. Значну їх частину враховано – з огляду на пріоритетність видатків, наявні можливості ресурсної частини бюджету та стан національної економіки. Загалом у рамках Бюджетних висновків враховано парламентські ініціативи на суму 14 млрд грн. Детальніше>>>

 

У лікарню швидкої медичної допомоги доставили перший комп’ютерний томограф

У межах Великого будівництва триває реконструкція приймальних відділень. Опісля будівельних робіт усі відділення забезпечать новою медичною технікою. Сьогодні перший комп’ютерний томограф уже привезли у Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги.

"Загалом на Львівщину згідно із розподілом на усі роботи виділено 72 млн грн. Після усіх робіт Міністерство охорони здоров’я закупить необхідне медичне обладнання. На цю мету Львівщина отримає 69,4 млн грн. Приємно, що перша поставка уже відбулась. До кінця року подібне обладнання отримають ще чотири опорні лікарні", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Детальніше>>>

 

На рейс Інтерсіті+ «Київ – Славське» продано майже 3 700 квитків

15 грудня перший рейс за маршрутом «Київ – Славське» здійснив потяг Інтерсіті+ № 745/746.

На цей маршрут станом на 14 грудня реалізовано 3 680 квитків – і це тільки від початкової до кінцевої станції, повідомили у Львівській залізниці. «Щоб поїхати на лижі в Карпати з Києва тепер не обов’язково гнати машину увесь день, – наголосив Юрій Холод, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації. – Достатньо вранці сісти в потяг, а вже в обід будете в горах. Зі Львова потяг заїде до Славського за 2 години. Взагалі зв’язок із Карпатами є стратегічним для туризму України. Залізничний зокрема. Тут «туристичний магніт» Львівщини – «Сколівські Бескиди», гірськолижний магніт, Славське, з великою кількістю витягів та інфраструктурою, яка дозволяє приймати одночасно тисячі туристів.

Тому вкрай важливо, щоб сполучення з цими локаціями було якнайкращим». Детальніше>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 600 мешканців області, у Львові 372

За попередню добу в області провели 1442 дослідження на коронавірус, з них - 600 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 54833 особи. Померло 1562 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 39564 особи. Детальніше>>

 

15.12.2020

Завтра в області прогнозують туман та ожеледицю на дорогах

Ввечері 15 грудня та вранці 16 грудня на дорогах Львівщини буде сильний туман та ожеледиця.

Як повідомляє ДСНС Львівщини, синоптики оголосили у області штормове попередження. За даними синоптиків Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у середу, 16 грудня, у Львові та області буде хмарно, без істотних опадів. Вночі та в першій половині дня очікується туман видимістю 200-500 метрів, на дорогах ожеледиця. Температура вночі від 3° морозу до 2° тепла, вдень 1-6° тепла.

Водіїв просять бути вкрай обережними та уважними під час керування автомобілем – при ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях.

Варто звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці. На дорозі дотримуйтесь швидкісного режиму та дистанції, при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму; не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі.

 

Зміни до Бюджетного кодексу: парламент зберіг місцевий акциз на пальне

Сьогодні, 15 грудня, Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №4100-д від 05.11.2020.

Серед найголовніших бюджетних питань - збереження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне. Парламент під час розгляду Законопроєкту №4100-д підтримав відповідні поправки народних депутатів.

«Збереження зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне є компромісним рішенням ухваленим з розумінням необхідності зміцнення фінансової спроможності громад на початковому етапі становлення нового адміністративно-територіального устрою»,- пояснив керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

Та додав, що водночас основним бюджетоутворюючим податком для громад має бути ПДФО, який сьогодні складає майже дві треті загальної суми доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів з державного бюджету). Детальніше>> 

 

"Комплексну програму підтримки аграріїв реалізували у повному обсязі в межах виділених коштів", - Людмила Гончаренко

У департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулося останнє засідання конкурсної комісії щодо визначення учасників обласної Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2020 рік.

Завдяки обласній підтримці у 2020 році суб’єкти господарювання отримали кошти за наступними напрямами:

- підтримка шляхом компенсації відсотків за кредитами та договорами лізингу – 26 заявників на суму 1,7 млн грн;

- підтримка у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів – 19 заявників на суму 4,9 млн грн;

- підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного обладнання – 3 заявника на суму 191,0 тис. грн;

- підтримка органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації – 11 заявників на суму 194,5 тис грн;

- підтримка суб'єктів бджільництва та пасічників у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного племінного матеріалу бджіл та паспортизації пасіки – 29 заявників на суму 21,5 тис грн; ... Детальніше>>>

 

Майже 90% медиків Львівщини одужали від коронавірусу

Станом на 14 грудня в області одужало 3735 медиків з 4314-ти захворілих на COVID-19.

Серед них: лікарі – 1508, середній медичний персонал – 1710, молодший медичний персонал – 663, інший персонал – 443. За весь період пандемії найбільша кількість випадків хворих на COVID-19 серед медиків була у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. Це 335 медичних працівників.

Так, до прикладу, у Львівській обласній клінічній лікарні захворіло 210 медиків, 218 медиків у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у Львівському обласному госпіталі інвалідів воєн та репресованих – 61. «Серед медиків, які захворіли на COVID-19, вже 87% одужали. Це приємна новина, адже медичні працівники повертаються до виконання своїх професійних обов’язків та продовжують рятувати життя пацієнтів.

Сподіваюся, що така тенденція на одужання продовжуватиметься й надалі», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

 

До Львова прибув перший рейс Інтерсіті+ «Київ – Славське»

Сьогодні, 15 грудня, об 11:09, на головний залізничний вокзал Львова прибув потяг Інтерсіті+, який прямує із Києва до карпатського селища Славське, відомого гірськолижними курортами.

Зупинка потяга на головному вокзалі Львова триває 20 хвилин, також Інтерсіті+ зупиняється на станції «Підзамче», поблизу центру міста. До кінцевої станції, Славського, перший рейс швидкісного потяга із Києва прибуде о 13:20. По дорозі зупинятиметься у містах Стрий і Сколе.

«Призначення Інтерсіті+ на цей маршрут саме взимку дуже актуальне, адже в Славському й довкола селища є багато гірськолижних курортів і зовсім не дарма місцева громада позиціонує себе лозунгом «гори вражень», – акцентував Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації. – Чудові краєвиди, велика кількість цікавих атракцій, роблять цю місцевість особливо привабливою для туризму. І не тільки взимку. Тому сподіваємось, що Інтерсіті+ за цим маршрутом курсуватиме постійно». Детальніше>>>

 

14.12.2020

Кабмін запровадив перелік карантинних обмежень, які діятимуть з 19 грудня

З 19 грудня 2020 року по всій території України будуть діяти нові обмеження.

Зокрема нові обмеження забороняють: Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів. Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій. Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.

Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 01:00.

Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми. Детальніше>>>

 

Авіаперевізники відновлюють більше 20 рейсів зі Львова

Авіакомпанії поступово відновлюють перельоти зі Львова. Про це повідомляють у пресслужбі Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького. «Wizz Air, Ryanair та SkyUp відновлюють більше 20 напрямків зі Львова», - йдеться в повідомленні.

Куди можна полетіти зі Львова взимку:

SkyUp: Львів – Стамбул: це новий напрямок зі Львова для авіакомпанії. Стартують 18 грудня по понеділках і п’ятницях; Львів – Прага: старт з 20 грудня, а з 17 січня рейси тричі на тиждень: вівторок, четвер, неділя; Львів – Париж Бове: рейси з 22 грудня. З 19 січня курсуватимуть двічі на тиждень: по вівторках і п’ятницях; Львів – Неаполь: рейс 20 грудня.

З 18 січня рейси по понеділках і п’ятницях; Wizz Air: Львів - Щецин, Польща: старт – 18 грудня. Рейси 18.12, 25.12, 4.01 та 8.01; Львів – Катовіце: рейси 18.12, 25.12, 8.01, а з 11.01 по 26.03 рейси по понеділках; Львів – Братислава: старт 19 грудня. Рейси 25. 01, 5.01 , 9.01, 12.01 та 16.01; Львів - Лісабон: рейси з 13 січня по середах;... Детальніше>>>

 

У середу на Львівщині звучатимуть сирени

З метою перевірки рівня готовності територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення 16 грудня 2020 року у період з 14:50 год. до 14:55 год. проводитиметься навчальне оповіщення населення м. Львова та області сигналами цивільного захисту.

Будуть увімкнені електросирени. Звучання електросирен означає сигнал “Увага всім!”. Почувши його, негайно увімкніть теле- та радіоприймачі (телевізійні канали “UA:Львів”, “1 Західний”, радіостанція “UA:Українське радіо” 103,3 МГц) і прослухайте повідомлення цивільного захисту.

Повідомлення цивільного захисту передаються упродовж 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім!”. Детальніше>>>

 

На Львівщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні Львівщина разом з усією Україною вшановує пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме 14 грудня офіційно завершилось будівництво саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, представники влади міста, громадськість поклали квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що на вулиці Морозній у Львові.

«Сьогодні ми вшанувуємо учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це день тих, хто, жертвуючи своїм життям та здоров'ям, героїчно рятували людство від вбивчої дії атома. Завдяки зусиллям ліквідаторів вдалося локалізувати загрозу під укриттям. Саркофаг є не лише нагадуванням про вашу мужність та відвагу, але й роздільною лінією між старою системою цінностей і новими умовами життя. Пам'ятаємо ваш подвиг! Дякуємо за нашу безпеку!», - звернувся до присутніх Максим Козицький. Детальніше>>>

 

Мешканців Львівщини закликають подавати заявки на участь в аукціоні з оренди ставків

23 грудня об 11.00 відбудуться земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами.

Зокрема, цього дня на аукціон виставлять ставки:

1. Ставок площею 0,6460 га, який розташований на території Воле-Баранецької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 0,7387 га;

 2. Ставок площею 0,2813 га, який розташований на території Воле-Баранецької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 0,3644 га;

3. Ставок площею 1,3216 га, який розташований на території Воле-Баранецької сільської ради (за межами населеного пункту) Самбірського району, на земельній ділянці площею 1,5518 га; Детальніше>>>

 

13.12.2020

Коронавірус за добу підтвердили у 182 мешканців області, у Львові 105

За попередню добу в області провели 377 досліджень на коронавірус, з них - 182 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 53844 особи. Померло 1512 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 38201 особа. Детальніше>>>

 

11.12.2020

Ryanair анонсував відкриття нового авіарейсу зі Львова до Італії

Авіаперевізник Ryanair анонсував відкриття ще одного рейсу зі Львова до Італії.

У літній розклад авіакомпанії включили новий рейс зі Львова до аеропорту Тревізо, що розташований поряд з Венецією. Польоти розпочнуть 30 березня 2021 року. Їх виконуватимуть щовівторка та щосуботи. Час у дорозі становитиме близько 2 годин. Виліт з аеропорту Тревізо - о 14:30. У Львів літак прибуватиме о 17:20. Зворотні вильоти зі Львова виконуватимуть о 17:45. В аеропорт Тревізо літак прибуватиме о 18:35. Оператором на маршруті виступить дочірній підрозділ Ryanair – Malta Air.

Зазначимо, з урахуванням нового напряму, маршрутна мережа Ryanair зі Львова в Італію включатиме дев'ять аеропортів: Барі, Болонью, Бергамо, Неаполь, Палермо, Пізу, Рим, Турин та Тревізо. Детальніше>>>

 

200 тис тонн вугілля на-гора: шахта «Червоноградська» достроково виконала річний план з видобутку

Гірники відокремленого підрозділу «Шахта «Червоноградська» державного підприємства «Львіввугілля» достроково виконали річний план з видобутку.

Шахтарі видобули 200 тисяч тонн вугілля. Як розповіли на підприємстві такого показника вдалось досягти завдяки продуктивності шахтарів «Червоноградської». Так, середньодобовий видобуток вугілля по шахті склав 700 тонн за добу при плані 600 тонн за добу. З відмінним результатом привітав шахтарів перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, який подякував гірникам за важку, проте надзвичайно важливу працю попри складні умови, забезпечення енергетичної безпеки області та країни загалом.

 

10.12.2020

Володимир Зеленський про річницю саміту «Нормандської четвірки» в Парижі: Україна показала всьому світу, що зацікавлена у мирі, але рух має бути двостороннім

На прямих переговорах лідерів держав – учасниць Нормандського формату можна досягти найбільш відчутних результатів щодо просування до миру на Донбасі, наголошує Президент України Володимир Зеленський.

«Шлях до миру завжди тернистий. Але це шлях, яким мають пройти обидві сторони. Активність України в процесі переговорів показала всьому світу та, головне, мешканцям на Донбасі, що саме ми зацікавлені в мирі, а Росія блокує виконання домовленостей», – зазначив Глава держави. Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до нового етапу розведення військ і розмінування нових ділянок, а також до чергового раунду взаємного звільнення утримуваних осіб. Детальніше>>>

 

«Ми - за фаховість, конструктив та розуміння результату», - Іван Собко під час засідання комісії

Проект обласного бюджету Львівської області на 2021 рік сьогодні презентували в межах засідання постійної комісії з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань.

Новоутворену комісію із особливостями формування бюджету і джерелами його наповнення ознайомив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. «Розгляд проекту державного бюджету наступного тижня дасть можливість затвердити обласний бюджет. У результаті адміністративної реформи є один важливий чинник, який ми повинні враховувати: об’єднані територіальні громади є дуже диференційовані по своїй платоспроможності. Найзаможніша громада області – Славська ОТГ - має показник платоспроможності у 2,5 раза більший, ніж середній по області. Бюджет Львівщини 2021 року буде доволі амбітним та складним до виконання, тому облдержадміністрація спільно із обласною радою мусять ретельно працювати над цим питанням»,- розповів Олег Демків. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 540 мешканців області, у Львові 265

За попередню добу в області провели 1642 дослідження на коронавірус, з них - 540 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 51915 особи. Померло 1427 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 35755 осіб. Детальніше>>>

 

Під час дії додаткових карантинних обмежень робота транспорту не зупинятиметься

Під час дії додаткових карантинних обмежень, що плануються у січні 2021 року, робота громадського транспорту в Україні не зупинятиметься.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій за підсумками засідання Уряду. «Робота транспорту не зупинятиметься під час дії додаткових карантинних обмежень у січні 2021 року. Автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів у кількості місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. А під час авіаподорожей за кордон перевіряйте умови в'їзду/виїзду, встановлені для українських громадян країною, куди прямує пасажир», - наголосив Міністр. Детальніше>>>

 

09.12.2020

Проект обласного бюджету винесуть на громадське обговорення Львівська облдержадміністрація подала до Львівської обласної ради проект рішення "Про обласний бюджет Львівської області на 2021 рік".

Уже від завтра постійні комісії обласної ради розпочнуть слухання проекту бюджету.

За підсумками слухань відбудеться громадське обговорення основного фінансового документа на наступний рік. Опісля, узагальнений документ буде винесено на розгляд сесії ЛОР. «Маємо підстави прогнозувати, що в кінці грудня обласна рада затвердить обласний бюджет. Уже з 1 січня 2021 року всі галузі працюватимуть чітко і системно. Наступним етапом роботи облдержадміністрації та обласної ради буде прийняття нових обласних програм на 2021-2023 роки», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Детальніше>>>

 

На Львівщині представили механізми протидії алкоголізму та наркоманії

У понеділок, 8 грудня у Львові та Варшаві (Польща) відбулась міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Підготовка та впровадження Стратегії з протидії алкоголізму та наркоманії у Львівській області».

Учасники, зокрема, обговорили питання проведення профілактичних заходів щодо протидії алкоголізму та наркоманії та напрацювали шляхи вирішення проблем. Відтак, представили проєкт Стратегії з протидії алкоголізму та наркоманії у Львівській області. До роботи конференції долучився заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Ми виробили чіткий план Стратегії з протидії алкоголізму та наркоманії у Львівській області. Ми мусимо розуміти, що без щоденної чіткої роботи, ми не досягнемо мети. Вірю, що ця спільна робота дасть позитивний результат. Особливо це важливо зараз, в часи пандемії, коли перед нами постає багато викликів», - зазначив Тарас Грень. Детальніше>>>

 

«Зламати «Дію»: Мінцифри запустив багбаунті з призовим фондом 1 млн грн

Стартував перший етап багбаунті мобільного застосунку «Дія», другий етап планують провести наступного року. Про це поінформували у Міністерстві цифрової трансформації України.

«1 мільйон гривень або 35 тисяч доларів тим, хто знайде вразливість у Дії. Це буде челендж для білих хакерів з усього світу на платформі Bugcrowd»,- розповіли у відомстві. Тестування триватиме до 15 грудня. «Мета Мінцифри — зробити так, щоб українці були впевнені в захищеності своїх персональних даних та довіряли нашим сервісам. Ми постійно підтверджуємо захищеність застосунку», - зазначили у Міністерстві.

Призовий фонд 1 мільйон гривень. Це можливість для білих хакерів з усього світу «зламати» копію застосунку і знайти уразливості в Дії 2.0. «Умови багбаунті прості: чим серйозніша вразливість, тим більша виплата. У кожній категорії складності може бути кілька спеціалістів, які знайдуть уразливості. Тому комісія розробників прийматиме рішення щодо виділення коштів після того, як баги будуть виявлені. У будь-якому разі ми уважно розглянемо кожну вразливість і баг та нагородимо кожного хакера, який знайде недоліки в тестовому застосунку Дія»,- пояснили у Мінцифри. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 588 мешканців області, у Львові 351

За попередню добу в області провели 1184 дослідження на коронавірус, з них - 588 позитивних. За увесь час COVID-19 підтверджено у 51375 осіб.

Померло 1404 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 34626 осіб. Детальніше>>>

 

08.12.2020

Понад три тисячі гектарів сільськогосподарських земель державної власності передали ОТГ

Понад три тисячі гектарів сільськогосподарських земель державної власності передали територіальним громадам Львівщини.

Передачу земель здійснили відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Землі сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів передали у комунальну власність 7 громадам, а саме: Великолюбінській, Жовтанецькій, Кам’янко-Бузькій, Розвадівській, Щирецькій, Лопатинській та Новокалинівській. Загальна площа переданих Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області земельних ділянок становить 3164,7 гектарів. Акти прийому-передачі земельних ділянок у комунальну власність громад головам ОТГ вручив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький. Детальніше>>>

 

На Сколівщині до водоспаду Гуркало ремонтують дорогу

В урочищі «Велика річка» Крушельницького лісництва проводять ремонт дороги природоохоронного і рекреаційного призначення до облаштованого рекреаційного пункту «Водоспад Гуркало». Про це повідомили на Фейсбук – сторінці Національного природного парку "Сколівські Бескиди".

“Водоспад «Гуркало» відомий на Львівщині туристичний об’єкт, улюблене місце відпочинку відвідувачів парку, але під’їзна дорога до нього на даний час в незадовільному стані, проїхати легковим автомобілем складно. Ремонт цієї дороги значно покращить умови відпочинку туристів. Крім того покращиться доступ до лісових насаджень та їх протипожежний захист”, - зазначили у повідомленні. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1569 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 612 осіб. Госпіталізували 123 осіб, скерували на самоізоляцію – 710 людей. 143 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 40 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 50787 осіб. Померло 1383 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 33862 осіб. У 833 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1569, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 107 у Центрі легеневого здоров'я - 141 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 144 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 17 у ОКЛ - 30 у ЛШМД - 237 у 1 МКЛ - 82 у 5 МКЛ - 90 у 8 МКЛ - 107 у 1-му пологовому будинку - 11 у Стрийській міській лікарні - 77... Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 612 мешканців області, у Львові 447

За попередню добу в області провели 1362 дослідження на коронавірус, з них - 612 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 50787 осіб. Померло 1383 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 33862 осіб. Детальніше>>>

 

07.12.2020

Ми повинні бути готовими з алгоритмами дій при вакцинації – Президент на нараді щодо ситуації з СОVID-19

Президент Володимир Зеленський тримає на контролі підготовку до закупівлі вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19 та масової вакцинації українців.

Про це та про ситуацію з поширенням і протидією пандемії говорили на традиційній селекторній нараді під головуванням Глави держави. «Ми повинні бути готовими з алгоритмами дій при вакцинації. Держава має визначитися, хто буде вакцинуватися першим, скільки пацієнтів зможуть прийняти лікарні за місяць, а головне – допомогти медзакладам з вакцинацією. Адже таку масову вакцинацію у світі робитимуть вперше», – наголосив Володимир Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за минулий тиждень кількість тих, хто захворів на COVID-19, суттєво зменшилася. Загалом з 30 листопада до 6 грудня було виявлено 89 322 хворих. Для порівняння, позаминулого тижня було 96 936 недужих. Детальніше>>>

 

Дорожники відремонтували 6-кілометровий Східницький перевал

Дорожники завершили ремонт ділянки Східниця- Борислав протяжністю 6 кілометрів на автомобільній дорозі Східниця-Пісочна.

“Цей відрізок дороги створював небезпеку для водіїв, особливо взимку. Після ремонту маємо якісну автомобільну дорогу з усіма необхідними засобами організації дорожнього руху: горизонтальною розміткою, дорожніми знаками, бар’єрним огородженням. Вартість ремонтних робіт майже 95 млн гривень. Це кошти державного бюджету. Переконаний, ремонт цієї дороги збільшить туристичний потік в гірському регіоні”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Зазначимо, в межах президентської програми «Велике будівництво» у 2020 році завершили ремонт на двох ділянках дороги Т-14-02 (Східницький перевал та Дрогобич – Пісочна), загальною протяжністю майже 40 км. Детальніше>>>

 

Заробітна плата в області зросла на майже 15%

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у жовтні цього року становила 10862 грн.

Як інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області, цей показник є у 2,2 раза вищим від рівня мінімальної заробітної плати, та на 14,5 % вищим у порівнянні з жовтнем 2019 року.

За одну відпрацьовану годину працівникові нараховували у середньому 78,46 грн. Індекс реальної заробітної плати з урахуванням зміни споживчих цін у жовтні 2020 року відносно жовтня 2019 року становив 111,1 %. Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА номінальна заробітна плата – це сума грошей, яку отримує працівник за виконану роботу. Одним з чинників, який його формує є обсяг мінімальної заробітної плати, кількість штатних працівників тощо. Детальніше>>>

 

Кількість підтверджених випадків коронавірусу на Львівщині перетнула позначку 50 тисяч

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 344 осіб. Госпіталізували 47 осіб, скерували на самоізоляцію – 15 людей. 144 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 43 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 50175 осіб. Померло 1373 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 33275 осіб. У 62 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1636, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 106 у Центрі легеневого здоров'я - 144 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 145 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 19 у ОКЛ – 32 у ЛШМД - 242 у 1 МКЛ - 82 у 5 МКЛ - 102 у 8 МКЛ - 111 у 1-му пологовому будинку - 11 у Стрийській міській лікарні - 82... Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 344 мешканців області, у Львові 164

За попередню добу в області зафіксовано 344 позитивних на коронавірус тестів. За увесь час COVID-19 підтверджено у 50175 осіб.

Померло 1373 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 33275 осіб. Детальніше>>>

 

04.12.2020

У стаціонарах області лікують 1657 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 675 осіб. Госпіталізували 111 осіб, скерували на самоізоляцію – 1565 людей. 140 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 36 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 48819 осіб. Померло 1325 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 31946 осіб. У 1676 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1657, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 116 у Центрі легеневого здоров'я - 144 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 153 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12 у ОКЛ – 27 у ЛШМД - 260 у 1 МКЛ - 79 у 5 МКЛ - 107 у 8 МКЛ - 102 у 1-му пологовому будинку - 12 у Стрийській міській лікарні - 87... Детальніше>>>

 

Від приватизації двох спиртових підприємств області державна скарбниця поповниться на понад 100 мільйонів гривень

Суходільський і Лопатинський спиртові заводи пройшли процедуру приватизації, вже укладені відповідні договори. Прогнозовані надходження до бюджету - понад 110 мільйонів гривень.

«У Львівській області вже проведено 2 аукціони. Це Суходільський і Лопатинський спиртзаводи. Стартова ціна Лопатинського - 18,7 млн грн, продали об’єкт за 50 млн грн. По Суходільському при стартовій ціні у 21,7 млн грн, об’єкт був проданий за 60,3 млн грн»,- розповів начальник регіонального відділення Фонду держмайна України по Львівській, Закарпатській та Волинських областях Владислав Калинець. Цього року також планують провести ще два аукціони по спиртових підприємствах. Це Воютицький спиртовий завод, який розташований у Самбірському районі, тут стартова ціна буде 32 млн грн. А також Великолюбінський спиртовий завод. Підприємство розташоване у Городоцькому районі. Його стартова ціна – 29 млн грн. Аукціон по цих двох об’єктах запланували на середину грудня. Детальніше>>>

 

“Обласний перинатальний центр готовий на 99 відсотків”, - Юрій Холод

Будівництво та устаткування другої черги Львівського обласного перинатального центру майже завершене. Про це повідомив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод під час виїзної наради у медичний заклад.

У корпусі виконали всі ремонтні роботи, встановили сантехніку та завезли ліжка. У палатах встановили кнопки виклику медичного персоналу, в операційних частково вмонтували необхідне медобладнання. “Львівський обласний перинатальний центр - це медустанова європейського зразка. Для нас надзвичайно важливо якнайшвидше завершити другу чергу будівництва - гінекологічний корпус. Реконструкцію центру розпочали 2013-го, а першу чергу об’єкта здали у 2018 році. Ми плануємо завершити всі роботи вже в січні 2021 року. На зиму корпус буде опалюватися, а до кінця січня сюди мають завезти решту обладнання та оформити всі необхідні документи для відкриття другої черги центру“, - зазначив Юрій Холод. Детальніше>>>

 

03.12.2020

На Львівщині освітили майже 100 кілометрів доріг державного значення

Цьогоріч у Львівській області освітили 96 кілометрів доріг державного значення та 275 пішохідних переходів. Освітлення доріг провели в межах заходів з підвищення рівня безпеки руху за рахунок коштів державного бюджету.

“На автомобільних дорогах встановлюють LED освітлення, яке не засліплює водіїв та має автоматичну систему ввімкнення. Окрім того, LED-світильники забезпечують якісне освітлення самої дороги, є енергоощадні та мають дуже довгий термін служби гарантійної. До прикладу, за такою технологією освітили відремонтовану цьогоріч дорогу Львів-Пустомити-Меденичі”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Детальніше>>>

 

На Львівщині завершилась інформаційна кампанія щодо підтримки сімей патронатних вихователів

У 2020 році в Україні розпочали реалізацію ІІ етапу ДІ-реформи, яка передбачає практичні заходи щодо розвитку в громадах різноманітних послуг в тому числі і патронату.

Міністерство соціальної політики України упродовж жовтня-листопада 2020 року оголосило про проведення «Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії в межах популяризації послуги патронату для дитини». У Львівській області кампанія стартувала 6 листопада і тивала до 27 листопада у 20 районах та 9 містах обласного значення. "Створення патронатних сімей - це перший крок до того, щоб кількість інтернатних закладів поступово зменшувалась", - зазначив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

За цей час в області інформаційні матеріали про патронат розмістили на 29 біг-бордах та 29 сіті-лайтах. Детальніше>>>

 

Найкращих студентів області відзначили преміями

У "Львівській Політехніці" сьогодні нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії.

Премії вручали у галузі природничих і технічних наук. «Ви – найбільш достойні студенти Львівщині. Кожен з вас уже почав займатися науковою роботою. Тільки навчаючись і займаючись дослідження, ви зможете досягти того, що плануєте. На вас чекає довгий важкий шлях. Пандемія перервала вашу комунікацію з викладачами, але й надала можливість опанувати інші навики: самостійність та креативність. Йдіть до мети спокійно і цілеспрямовано», - наголосив під час нагородження ректор "Львівської Політехніки" Юрій Бобало. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1656 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 667 осіб. Госпіталізували 120 осіб, скерували на самоізоляцію – 1628 людей. 137 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 33 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 48144 осіб. Померло 1301 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 31485 осіб. У 1748 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1656, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 112 у Центрі легеневого здоров'я - 140 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 158 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12 у ОКЛ – 26 у ЛШМД - 261 у 1 МКЛ - 84 у 5 МКЛ - 103 у 8 МКЛ - 104 у 1-му пологовому будинку - 13 у Стрийській міській лікарні - 90... Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 667 мешканців області, у Львові 426

За попередню добу в області провели 1796 дослідження на коронавірус, з них - 667 позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 48144 осіб. Померло 1301 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 31485 осіб. Детальніше>>>

 

02.12.2020

Понад дві тисячі робочих місць: українські інвестори в області побудують потужний торговельний комплекс

Керівництво компанії “Епіцентр” планує побудувати у Сокільниках Пустомитівського району потужний торговельний комплекс. На підприємстві створять 2200 робочих місць. Про це йшлося сьогодні під час зустрічі очільників компанії із головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким.

“Це буде сучасний торговельний центр із відкритими фасадами, де побудуємо перший регіональний логістичний комплекс за аналогією логістичних складів компанії Amazon. Адже сьогодні торгівля без логістики неможлива. У будівництво плануємо залучити 2,9 мільярди гривень. У торговельному центрі працюватиме 700 людей і ще півтори тисячі – у фулфілмент-центрі. Ми сплачуватимемо майже 200 мільйонів гривень податків щорічно у бюджети різних рівнів”, – зазначив генеральний директор компанії “Епіцентр” Петро Михайлишин. Новий логістичний центр має зменшити навантаження на працівників торгового центру, а також збільшить точність та швидкість виконання онлайн замовлень. Детальніше>>>

 

Регіональна комісія обрала 37 проектів, які можуть реалізовуватись наступного року за кошти ДФРР

Сьогодні відбулось засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Комісія погодила узагальнений перелік проєктів, які будуть фінансуватись за кошти ДФРР у 2021 році. Для участі у конкурсному відборі подали 243 проєктні заявки на загальну суму понад 5,9 млрд грн. Серед яких найбільше проєктів, а це 72 %, спрямовані на розбудову соціальної інфраструктури сфери освіти, медицини, спорту. «У порівнянні з попередніми роками збільшилась кількість інноваційних та туристичних проєктів - 11% та 17% відповідно. Водночас, хотілося б, щоб інноваційних проєктів подавалося більше», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.  Детальніше>>>

 

В Україні змінились деякі правила дорожнього руху

Майже тиждень, з 24 листопада, в Україні діють зміни до правил дорожнього руху, які затвердив Кабмін 11 листопада.

Зміни до правил ПДР, зокрема, стосуються пішоходів, велосипедистів і пасажирів таксі. Для водіїв та пасажирів: Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати. Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими. Детальніше>>>

 

Перші вибори на Львівщині у 2021 році відбудуться уже 24 січня

У неділю, 24 січня, обиратимуть Мурованського сільського голови Львівського району.

Таку постанову прийняла Мурованська сільська територіальна виборча комісія. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. Раніше сільська ТВК визнала Зіновія Петруха особою, обраною Мурованським сільським головою на місцевих виборах 25 жовтня, такою, що не набула повноважень Мурованського сільського голови, у зв'язку зі смертю 31 жовтня.

Виборчий процес повторних виборів Мурованського сільського голови стартує з 5 грудня. Додамо, що станом на 30 листопада, у Мурованській сільській громаді мешкає 7207 виборців. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 586 мешканців області, у Львові 398

За попередню добу в області провели 1536 дослідження на коронавірус, з них 586 - позитивних.

За увесь час COVID підтверджено у 47477 осіб. Померло 1276 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 30811 осіб. Детальніше>>>

 

Медики Жовківської лікарні спрацювали правильно, адміністрація – ні: попередні висновки комісії

У Жовківській центральній районній лікарні впродовж двох днів працювала комісія департаменту охорони здоров'я. Були відібрані пояснення у медичних працівників, які на момент події перебували у лікарні, та представників адміністрації.

«Комісія опрацювала надану інформацію та дійшла до висновку, що медичні працівники, які були на чергуванні, надали у повному обсязі усю необхідну медичну допомогу пацієнтам у момент відключення електроживлення. Водночас під час вимкнення енергії адміністрація лікарні не вчинила жодних дій для того, аби підключити хірургічний корпус, де знаходиться реанімація, до резервного живлення», - розповів директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис.

Відповідно, на власника лікарні, а саме на Жовківську районну раду, підготували лист з ініціативою звільнення керівництва лікарні. Детальніше>>>

 

01.12.2020

Юрій Холод став заступником голови Львівської обласної ради

Сьогодні, 1 грудня, стартувала перша сесія Львівської обласної ради VІІІ скликання. Обласні обранці урочисто склали присягу депутата Львівської обласної ради. За результатами голосування - новообраною головою Львівської обласної ради стала Гримак Ірина Ярославівна.

За її кандидатуру свої голоси віддав 61 депутат. Першим заступником призначили Гірника Євгенія Володимировича.

Ще одним заступником призначили Холода Юрія Ігоровича, який на сьогодні є заступником голови Львівської обласної держадміністрації. Детальніше>>>

 

З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили працівників прокуратури

Сьогодні, 1 грудня, своє професійне свято відзначають працівники прокуратури України. Урочистості також відбулись у Львівській обласній прокуратурі.

З професійним святом працівників та ветеранів органів прокуратури привітав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Органи прокуратури були, є і будуть одним з ключових державних органів, які стоять на захисті прав та свобод людини і громадянина, суспільних і державних інтересів. Сьогодні Україна проходить етап важливих змін. І тут важливими є міцні інституції, зокрема органи прокуратури, ... Детальніше>>>

 

30.11.2020

Сьогодні стартував конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2021 році

Премія імені Леся Курбаса присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України.

На здобуття Премії висувається театральна постановка, прем’єра якої відбулася у 2020 році. Висування театральних постановок на здобуття Премії у 2021 році стартує сьогодні, 30 листопада і триватиме до 30 грудня цього року. «Ні для кого не секрет, що театральний потенціал Львівщини щороку росте.

Навіть у цей непростий 2020 рік, попри всі труднощі, які виникали через карантинні обмеження, наші театри не припинили дивувати глядачів новими прем’єрами. Нові театральні постановки вражають нас несподіваними, модерними, інтелектуальними мистецькими підходами. Гадаю, більшість наших театральних режисерів гідні цієї премії, тому щиро рекомендую подаватися», - зазначила заступниця директора департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор. Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах. Детальніше>>>

 

Громадянське суспільство та органи влади запрошують до участі у конкурсі кращих проєктів

За ініціативою Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) та проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» стартувала інформаційна кампанія «Громадянське суспільство та влада - кращі практики співпраці». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

В межах кампанії презентують проєкти організацій громадянського суспільства, «втілені у життя» разом з органами виконавчої влади. Також проведуть конкурс «Громадянське суспільство та влада - кращі практики співпраці» - це історії про кращі спільні проєкти та співпрацю між громадянським суспільством та виконавчою владою. До участі у конкурсі запрошують представників інститутів громадянського суспільства та органи виконавчої влади. Важлива умова - результатами проведення спільних проєктів стали позитивні зміни в суспільстві. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 442 мешканців області, у Львові 215

За попередню добу в області провели 784 дослідження на коронавірус, з них 442 - позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 46088 осіб. Померло 1236 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 29068 осіб Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1838 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 442 осіб. Госпіталізували – 61 особа, скерували на самоізоляцію – 15 людей. 141 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 42 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 46078 осіб. Померло - 1236 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 29068 осіб. У 76 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1838, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 134 у Центрі легеневого здоров'я - 166 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 180 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 15 у ОКЛ – 32 у ЛШМД - 267 у 1 МКЛ - 93 у 5 МКЛ - 107 у 8 МКЛ - 108 у 1-му пологовому будинку – 19 у Стрийській міській лікарні - 102 Детальніше>>>

 

28.11.2020

У Львові понад дві тисячі вогнів запалили у пам'ять про жертв голодоморів

Сьогодні, 28 листопада, Україна і увесь світ вшановують пам’ять мільйонів наших громадян, які загинули під час голодоморів. У Львові, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, представники влади, громадськості та небайдужі львів'яни хвилиною мовчання вшанували пам'ять закатованих голодом українців.

До заходу долучився голова Львівської ОДА Максим Козицький. "Мільйони людей прирекли на голодну та жахливу смерть тільки через, те що вони були українцями. Три голодомори нищівно пройшлись Україною упродовж 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років. Багатий та працелюбний український народ було знищено. Тоталітарна система позбавляла будь-якого шансу на виживання. Ми повинні зберегти нашу пам’ять про трагічне минуле та передати правду майбутнім поколінням про штучні Голодомори, для того, щоб вони більше ніколи не повторились. Детальніше>>>

 

27.11.2020

У стаціонарах області лікують 1838 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 898 осіб. Госпіталізували – 129 осіб, скерували на самоізоляцію – 1694 людей. 143 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 45 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 44509 осіб. Померло - 1209 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 28419 осіб. У 1823 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1838, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 149 у Центрі легеневого здоров'я - 170 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 172 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 10 у ОКЛ – 37 у ЛШМД - 269 у 1 МКЛ - 92 у 5 МКЛ - 100 у 8 МКЛ - 103 у 1-му пологовому будинку – 20 у Стрийській міській лікарні - 100 Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 898 мешканців Львівщини, у Львові 461

За попередню добу в області провели 1987 досліджень на коронавірус, з них 898 - позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 44 509 осіб. Померло 1209 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 29 419 осіб. Інформація про населені пункти, у яких проживають хворі з підтвердженим COVID-19, - тут.

 

24 млн гривень з держбюджету отримають аграрії, що займаються садівництвом

Аграрії Львівщини, які працюють у галузі садівництва, отримають 24 мільйони гривень з держбюджету.

Про це зазначили під час засідання Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з розгляду заявок сільгоспвиробників для надання фінансової підтримки за державною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» для розвитку галузей садівництва, виноградарства і хмелярства. “Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації подав документи для визначення обсягів компенсації за придбаний садивний матеріал плодово-ягідних культур, винограду, хмелю та проведені роботи із спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення, які виконали 15 агровиробників”, - наголосила керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко. Детальніше>>>

 

До переліку ковідних лікарень планують залучити ще один заклад

У випадку погіршення епідситуації певні медичні заклади будуть повністю переводити на ковідний профіль. Серед таких – 8-ма лікарня та госпіталь у Винниках. Про це сьогодні під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Проблем у наданні медичної допомоги особам, які потребують госпіталізації із ковідом, наразі нема. Однак ми внесли пропозиції щодо розширення госпітальної бази. Ці пропозиції погоджені і розглянуті міністром. Відтак, до лікування хворих залучать іще Львівську клінічну лікарню на залізничному транспорті. Окрім того, Фтизіопульмонологічний центр можна розгорнути до 500 ліжок», - зазначив заступник. Триває також робота із розширення кисневої мережі. «Системно працюємо над тим, аби мати резерви у випадку потреби. Уже понад 64% ліжок оснащені киснем.

Також виділили з обласного бюджету 1 млн грн Фтизіопульмонологічномуцентру на придбання додаткових концентраторів», - розповів Іван Собко. Детальніше>>>

 

З 1 грудня збільшиться мінімальна пенсія

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з 1 грудня 2020 року відбудеться підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1712 до 1769 гривень.

У зв’язку з цим з 1 грудня, незалежно від факту працевлаштування, будуть перераховані такі виплати: мінімальні розміри пенсій, за наявності страхового стажу у чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011– 25 років стажу у чоловіків, та 20 – у жінок. Розмір пенсійної виплати зазначених осіб становитиме 1769 грн (до цієї дати – 1712 гривень); максимальна пенсійна виплата, яка встановлюється на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, розмір якої збільшується з 17120 до 17690 гривень; мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника, мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій; підвищення до пенсії та доплати до мінімального розміру, які обчислюються у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і призначені відповідно до законів України «Про статус і соціальний захист ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про підвищення престижності шахтарської праці»; пенсія за особливі заслуги перед Україною, яка обчислюються у відсотковому відношенню від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Детальніше>>>

 

26.11.2020

На Львівщині вводять в експлуатацію новий WiM комплекс для зважування вантажівок в русі

Мінінфраструктури продовжує влаштування сучасних комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion (“Зважування у русі”) для захисту доріг від руйнування вантажівками.

На Львівщині WiM комплекс встановили у с. Гірне Стрийського району. Зараз він працює в тестовому режимі. «Зважування в русі» WіM – це розумна система, завдяки якій можна виявити чи перевантажений транспорт під час руху. Автоматично зчитується номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, навантаження на кожну вісь. Таким чином фіксуються фури, які руйнують дороги. “Укрінфрапроект облаштував 8 WiM на М-21, Н-01, Н-26, Р-15, Н-16, Н-09 та М-24. Триває їх калібрування. По одному WiM на трасі Київ-Чоп у Львівській області калібрування вже завершено. На 12 майданчиках Укрінфрапроекту триває монтаж. У підсумку до кінця року отримаємо близько 50 комплексів «Зважування у русі», щоб кошти платників податків йшли на нові дороги, а не ремонт старих», - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій. Детальніше>>>

 

Мешканцям області нагадують основні правила поведінки при пожежі

Як свідчить сумна статистика, в осінньо-зимовий період кількість пожеж у житловому секторі різко зростає. Разом з цим збільшується і кількість загибелі у них громадян.

Вчора на Бродівщині в одноповерховому дерев’яному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинув 49-річний чоловік. Обставини події встановлюються. У департаменті з питань цивільного захисту звертаються до мешканців області із проханням бути надзвичайно обачними.

Якщо виявили займання чи пожежу, треба чітко повідомити диспетчеру "101" адресу, під’їзд, надати якомога більше конкретної інформації, де саме горить. А, за можливості, зустріти пожежний автомобіль і вказати місце, де відбулося займання. Детальніше>>>

 

На Львівщині відбудеться Форум перекладачів: запрошують усіх охочих

Уже за тиждень, 5-6 грудня, у Львові проведуть Форум перекладачів. Подія відбудеться онлайн, відтак долучитись зможе кожен охочий.

Ідея Форуму виникла декілька років назад, розповіла ідейниця та організатор Богдана Синякевич. «Спершу ми проводили невеличкі читання і зустрічі перекладачів. Побачили, що на такий формат є попит. Окрім цього, тоді у Львові не було багато подій саме для перекладачів і у нас виникла ідея зробити щось схоже до форуму або фестивалю. Цей захід упродовж декількох днів мав би об’єднати понад десяток подій присвячених темі перекладу»,- зазначила організаторка. Детальніше>>>

 

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 737 особи.

Госпіталізували – 125 осіб, скерували на самоізоляцію – 1860 людей. 146 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 42 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 43611 осіб. Померло - 1195 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 28062 осіб. У 1985 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1838, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 142 у Центрі легеневого здоров'я - 170 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 172 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12 у ОКЛ – 37 у ЛШМД - 259 у 1 МКЛ - 93 у 5 МКЛ - 105 у 8 МКЛ - 101 у 1-му пологовому будинку – 19... Детальніше>>>

 

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 737 особи.

Госпіталізували – 125 осіб, скерували на самоізоляцію – 1860 людей. 146 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 42 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 43611 осіб. Померло - 1195 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 28062 осіб. У 1985 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1838, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 142 у Центрі легеневого здоров'я - 170 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 172 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12 у ОКЛ – 37 у ЛШМД - 259 у 1 МКЛ - 93 у 5 МКЛ - 105 у 8 МКЛ - 101 у 1-му пологовому будинку – 19... Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 737 мешканців області

За попередню добу в області провели 1749 дослідження на коронавірус, з них 737 - позитивних.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 43611 особт. Померло 1195 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 28062 особи. Інформація про населені пункти, у яких проживають хворі з підтвердженим COVID-19, - тут.

 

25.11.2020

Математика є обов’язковою для випускників шкіл для отримання атестату

До 15 грудня виші навчальні заклади мають сформувати правила прийому для вступу та визначити, які предмети потрібні на ту чи інші спеціальності. Тоді ж молодь зможе зорієнтуватися, які предмети має здавати під час зовнішнього незалежного оцінювання наступного року.

Як розповіла керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк у ЗНО-2021 внесли зміни. Зокрема вони стосуються таких предметів як українська мова та література, а також математика. Зокрема, вперше за увесь час українська мова винесена окремим предметом. Учасник ЗНО може обрати, що йому здавати: українську мову чи українську мову і літературу. Це різні предмети. «Відповідь на запитання, що обирати, учень має шукати самостійно. До прикладу на спеціальність «архітектура і містобудування» потрібно результати з предмету «українська мова і література», а на спеціальність «будівництво і цивільна інженерія» - «українська мова».

Зрозуміло, що українська мова і література є ширшим. Відтак, якщо учасник думає подавати документи на обидві спеціальності, то важливо розуміти, що в українській мові і літературі є також завдання з української мови»,- зазначила Лариса Середяк. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 824 мешканців області, у Львові 388

За попередню добу в області провели 1557 досліджень на коронавірус, з них 824 - позитивних.

За увесь час COVID підтверджено у 42874 осіб. Померло 1183 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 27590 осіб. Детальніше>>>  

 

«Сімейний патронат – це шлях, який попереджує потрапляння дитини в інтернат», - Володимир Лис

У 2020 році в Україні розпочали реалізацію ІІ етапу ДІ-реформи, яка передбачає практичні заходи щодо розвитку в громадах різноманітних послуг в тому числі і патронату.

У всіх районах та містах обласного значення Львівщини до 27 листопада триває інформаційна-просвітницька кампанія в межах популяризації послуги патронату над дитиною.

Тож ми детальніше розпитали про патронат у керівника служби у справах дітей Володимира Лиса. - Хто такі патронатні сім‘ї і для чого їх створювати? - Патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Її завдання - мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки такій формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. Патронат над дитиною не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, він має на меті вирішення родинних проблем шляхом тимчасової опіки над дитиною. Детальніше>>>

 

24.11.2020

«Левову частку нашої економіки будують фахівці професійно-технічної освіти», - Іван Пикус

Наприкінці жовтня у регіоні на одне вільне робоче місце претендувало 6 безробітних. За одну вакансію боролися 13 службовців, 8 осіб без професії та 4 робітники.

За інформацією Львівського обласного центру зайнятості найбільше пропозицій роботи на ринку праці – для робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин та – кваліфікованих робітників з інструментом.

Знайти роботу за фахом випускнику закладу професійної (професійно-технічної) освіти набагато простіше, ніж юристу чи менеджеру. Тенденції у розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на Львівщині, роль професійної освіти в економічному зростанні регіону та рівень працевлаштування випускників – у розмові із начальником відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іваном Пикусом. - Професійно-технічна освіта в певний час, і подекуди ще донині, вважалась малопрестижною та меншовартісною.

Чи змінюються ці думки в суспільстві? - У нашому пострадянському суспільстві досі зберігається стереотип, що дитині треба дати вищу освіту, але при цьому рідко беруть до уваги потенціал чи навики, вподобання дітей. Довго це було пов’язано з тим, що до людей з професійної освіти було викривлене ставлення, часто доводилось чути цькування, що то бурса чи ПТУ. Може це було пов’язано з зовнішнім виглядом і наповненням самих закладів,... Детальніше>>>  

 

Укравтодор планує реалізувати в області два проєкти щодо будівництва та утримання доріг

Два масштабних проєкти, які стосуватимуться будівництва та утримання доріг, планують реалізувати в області. Про це під час брифінгу «Велике будівництво».

Звідки йдуть гроші на ремонт доріг Львівщини» розповіла директорка Команди підтримки реформ при Укравтодорі Олександра Азархіна. Зараз Укравтодор спільно з міжнародними партнерами напрацьовує проєкт «Зелений кілометр». “Це українська адаптація американського проєкту Adopted highway. У США все відбувається наступним чином: є ділянка дороги, відтак певна приватна компанія або громадська організація чи публічна особа займаються додатковим утриманням цієї дороги: прибирає сміття, висаджує квіти, підфарбовує тощо. Такі проєкти хочемо робити по всій країні на в’їзді до великих обласних центрів. Одним із перших розглядаємо Львів. Хочемо, щоби на в’їздах в місто, на дорогах державного значення з’явився цей «зелений кілометр», - розповіла директорка Команди підтримки реформ при Укравтодорі. Інший проект стосується розвитку прикордонної інфраструктури. Детальніше>>>

 

Житлові субсидії: що змінилось під час карантину

Вже звична для багатьох справа – оформлення субсидій, у час пандемії коронавірусу ускладнюється. Незважаючи на карантин та початок опалювального сезону, подавати заяви на отримання субсидій на оплату комуналки можна.

Як це зробити, максимально убезпечивши себе, які з’явилися нововведення та які є винятки з правил при призначенні допомоги, - все роз’яснили у відділі житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

Кому автоматично перепризначать субсидії? Всім, хто отримував субсидії в минулому опалювальному періоді, на наступний сезон їх продовжать автоматично. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1855 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 771 особи. Госпіталізували – 200 осіб, скерували на самоізоляцію – 848 людей. 147 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 39 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 42050 осіб. Померло - 1176 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 27222 осіб. У 1048 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Знаходиться хворих в стаціонарах 1855, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 147 у Центрі легеневого здоров'я - 165 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 181 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12 у ОКЛ – 38 у ЛШМД - 270 у 1 МКЛ - 89 у 5 МКЛ - 98 у 8 МКЛ - 98 у 1-му пологовому будинку – 18 у Стрийській міській лікарні - 114 у Стебницькій міській лікарні - 63.... Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 771 мешканця області, у Львові 336

За попередню добу в області провели 1566 досліджень на коронавірус, з них 771 - позитивне.

За увесь час COVID підтверджено у 42050 осіб. Померло 1176 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 27222 особи. Детальніше>>>

 

23.11.2020

На Старосамбірщині реставрують старовинну ратушу ХХ століття

Старовинну ратушу, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення і має понад сто років, реставрують у селі Нове Місто Старосамбірського району. Як розповів голова Добромильської ОТГ Петро Куляс, ця споруда у стилі модерн є дуже цікавою. Збудована у 1910 році, ратуша слугувала приміщенням магістрату містечка (нині села) Нове Місто.

“У двадцятих – тридцятих роках минулого століття Нове Місто мало статус містечка і тут був розташований магістрат. У радянський час у будівлі функціонували народний дім і бібліотека. Після реконструкції ми плануємо повернути попередню назву “магістрат”, на першому поверсі відкрити краєзнавчий музей, на другому - старостат, адже Нове місто матиме статус старостинського округу. На вершині ратуші облаштуємо місця для відпочинку мандрівників з видом на костел, який розташований поруч і теж є пам’яткою архітектури державного значення”, - зазначив Петро Куляс. Детальніше>>>

 

Фонд соцстраху виплатив 9,5 мільйонів гривень родинам померлих від ковіду медиків

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Львівській області виплатило одноразові допомоги для шести родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 на загальну суму 9 млн 459 тисяч гривень.

Фонд соцстраху України реалізує державне завдання та здійснює соціальний захист застрахованих осіб, у тому числі медичних працівників, які постраждали внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 під час виконання професійних обов’язків. Медичні працівники, які захворіли на COVID-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їх смерті, мають право на страхові виплати, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним з виробництвом. Детальніше>>>

 

Львівські майстри стендової стрільби вибороли Кубок України

Учора, 22 листопада, в Одесі завершився фінал Кубку України зі стендової стрільби на траншейному стенді. Львівщину на цих змаганнях представляли спортсмени Школи вищої спортивної майстерності Олександр Білько та Олександр-Олесь Шлюз.

Вони тренуються під керівництвом Сергія Тюртюбека. Олександр Білько виборов золото змагань, а Олександр-Олесь Шлюз піднявся на третю сходинку п’єдесталу. Окрім цього, Олександр Білько завершує рік на першій позиції національного рейтингу. Серед жінок не було рівних львів'янці Надії Булгаковій. Зазначимо, що участь у змаганнях взяли за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1893 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 400 осіб. Госпіталізували – 87 осіб, скерували на самоізоляцію – 33 людей. 156 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 36 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 41279 осіб.

Померло - 1150 людей. Одужали від коронавірусної інфекції - 26874 осіб.

У 536120 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. У стаціонарах - 1893 пацієнтів, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 154 у Центрі легеневого здоров'я - 170 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 173 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 11 у ОКЛ – 35 у ЛШМД - 268 у 1 МКЛ - 91 у 5 МКЛ - 101 у 8 МКЛ - 101 у 1-му пологовому будинку – 19 у Стрийській міській лікарні - 118 у Стебницькій міській лікарні - 78 у Рудківській лікарні - 66 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 120 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ - 58 у Сокальській ЦРЛ - 45 у Жовківській ЦРЛ - 43 у Жидачівській ЦРЛ - 48 у Самбірській ЦРЛ - 35 у Буській ЦРЛ - 46 у Пустомитівській ЦРЛ - 53 у Перемишлянській ЦРЛ - 60.

 

Коронавірус за добу підтвердили у 400 мешканців області, у Львові 143

За попередню добу в області провели 940 досліджень на коронавірус, з них 400 - позитивні.

За увесь час COVID підтверджено у 41279 осіб. Померло 1150 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 26874 особи. Детальніше>>>

 

21.11.2020

«Моя Україна встала з коліна, вона подолає всі стіни»: діти із Львівщини вшанували Героїв Небесної Сотні (ВІДЕО)

Сьогодні, 21 листопада, Львівщина разом з усією Україною відзначає День Гідності та Свободи. Згадують тих, хто у час революційних подій 2013-2014 років продемонстрував силу духу українського суспільства.

Зокрема, захід вшанування провели біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові. Його відкрили торік у серпні. Це перший такий Меморіал в Україні. В межах заходу презентували фотовиставку львівських та київських фотографів. 20 світлин відтворюють події Майдану. На світлинах «оживають» барикади, згоріла техніка, польова кухня. Також це люди, які не побоялись і в той час стали на захист європейського руху країни, кожен у власний спосіб. Всі вони - символи Революції Гідності. Участь у презентації фотовиставки взяли заступники голови Львівської ОДА Іван Собко та Юрій Холод. Детальніше>>>

 

20.11.2020

#Читайнакарантині: на сайті ЛОДА - нова рубрика #Читайнакарантині – нова щотижнева рубрика від департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Автори, видавці, рецензенти, бібліотекарі – розповідатимуть про найцікавіші книги, які сподобаються і дітям, і дорослим. Щотижня усім, хто любить друковане слово і жити не може без книг, рекомендуватимуть до прочитання одну із них.

Це праці, які Львівська ОДА підтримує в межах проєкту «Найкращі книги Львівщини». «Карантин змінив образ мислення та спосіб проводження вільного часу у більшості людей у світі. Ми стараємося обмежувати відвідування розважальних закладів, менше ходимо в гості. Зараз, в цю холодну і похмуру пору, переважно залишаємося вдома. А це чудова нагода почитати. Аби підтримувати видавців та авторів, щороку Львівська облдержадміністрація організовує конкурс. Найкращі книги підтримуємо фінансово. Це сучасні праці, новинки, а також дуже популярні книги, які з року в рік перевидають видавництва. Є серед них і класика української літератури, монографічні дослідження історії України тощо. Хочемо, щоб якомога більше жителів Львівщини знали про них», - розповів керівник департаменту Андрій Ковальський. Цього року ЛОДА підтримала понад двісті книг. Детальніше>>>

 

У Яворові зустріли бійців 24-ї бригади, які повернулися з Донбасу

У Яворові на Львівщині зустріли бійців 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, які повернулися із зони проведення ООС. Бригада виконувала бойові завдання у районі Світлодарської дуги.

«Наша бригада 6 місяців перебувала у зоні проведення ООС, повністю виконала поставлені завдання та повернулась у пункт постійної дислокації. Тут стоять справжні патріоти, які довели це не один раз в боях проти агресора. Усі вони готові до виконання будь-якого завдання. Усьому особовому складу хочу сказати, що я пишаюсь тим що керую такою бригадою. Слава Україні!», - сказав командир 24 бригади ім. Короля Данила Сергій Поступальський. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1898 пацієнтів із Covid-19 За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 687 осіб.

За добу госпіталізовано – 148 осіб. Скеровано на самоізоляцію – 1545 людей. 156 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 41 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 39916 осіб. Померло 1119 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 25922 осіб. У 1693 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 687 мешканців області, у Львові - 306

За попередню добу в області провели 2046 досліджень на коронавірус, з них 687- позитивних.

За увесь час COVID підтверджено у 39916 осіб. Померло 1119 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 25922 особи. Детальніше>>>

 

19.11.2020

«У час ковіду ми змогли спільними зусиллями не обділити жодної програми», - Іван Собко

Пандемія коронавірусу вплинула на недофінансування дохідної частини обласного бюджету, а те, своєю чергою, - на брак у розмірі понад 250 мільйонів гривень на фінансування запланованих проектів.

«Маємо зізнатись громаді, що були певні обставини, через які ми не доотримали 250 млн в обласний бюджет. Наша спільна заслуга - у мудрому, виваженому, професійному балансі. Нам вдалось не «оголити» жодної програми. В час ковіду, мине зняли коштів ні з культури, ні з освіти, ні, тим паче, з медицини», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. За його словами реформа децентралізації посприяла тому, що дві третини громад області профіцитні або цілком платоспроможні. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 651 мешканця Львівщини, у Львові - 317

За попередню добу в області провели 1941 дослідження на коронавірус, з них 651 - позитивних. За увесь час COVID підтверджено у 39229 осіб.

Померло 1109 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 25379 сіб. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1899 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 651 особи. За добу госпіталізовано – 144 осіб. Скеровано на самоізоляцію – 1866 людей.

137 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 44- на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 39229 осіб. Померло 1108 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 25379 осіб. У 2010 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. У стаціонарах - 1899 пацієнтів, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 153 у Центрі легеневого здоров'я - 147 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 184 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 10 у ОКЛ – 35 у ЛШМД - 259 у 1 МКЛ - 89 у 5 МКЛ - 93 у 8 МКЛ - 97 у 1-му пологовому будинку – 15 у Стрийській міській лікарні - 115... Детальніше>>>

 

2 грудня відбудеться земельний аукціон з продажу прав оренди на земельні ділянки державної форми власності

Аграрії Львівщини завпрошують взяти участь в земельному аукціоні з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності (за межами населеного пункту).

До продажу права оренди на земельних торгах пропонується право оренди земельних ділянок, що розташовані: - на території Бишівської сільської ради Радехівського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 5.5341 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 2677.22 грн. Місце проведення торгів Львівська область, м. Львів, пр. В.Чорновола,4. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола,4. Детальніше>>>

 

18.11.2020

Юрій Холод відзначив найкращих працівників служби у справах дітей

До Дня соціального працівника та з нагоди прийняття Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року Конвенції про права дитини у Львівській обласній державній адміністрації нагородили найкращих представників Служби у справах дітей.

«За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу захисту прав та найкращих інтересів дітей», – йдеться у тексті Подяк. Нагороди вручив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. «Шлях, який ви для себе обрали, є важким, але таким потрібним для людей. Ви підтримуєте та стаєте на захист тих, хто найбільше цього потребує – дітей», – наголосив заступник голови Львівської ОДА. Детальніше>>>

 

ІТ-потенціал області презентували під час швейцарсько-української конференції

За сприяння Посольства України у Швейцарії у партнерстві з Українсько-Швейцарською Бізнес Асоціацією та Global Message Services відбулась онлайн-конференція «Швейцарсько-український ІТ-міст».

Львівщина до заходу долучилася онлайн. Як розповіли у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА розглянули три блоки питань: швейцарсько-українське співробітництво в галузі ІТ Smart City, можливості української ІТ-галузі. А також - сучасні ІТ-тренди. Як зазначив керівник департаменту, сьогодні в області напрямок ІТ активно розвивається, здебільшого офіси українських та міжнародних компаній зосереджені у Львові. «Акцентуючи увагу на можливостях української ІТ-галузі, особливо у місті Львові, можна сказати, що факторами успішності її розвитку є наближеність міста до країн ЄС, розвиток авіасполучень, наявність висококваліфікованих кадрів, сприятливий інвестиційний клімат, співпраця індустрії з освітніми закладами та владою міста, а також стрімкий розвиток ІТ-інфраструктури», - розповів Роман Шепеляк. Також додав, що з метою координації роботи ІТ-компаній, було створено Львівський ІТ Кластер. Це об’єднання компаній у напрямку інформаційних технологій, які разом зі школами, університетами і місцевою владою розвивають бізнес-середовище галузі. Детальніше>>>

 

Максим Козицький зустрівся із родинами Героїв Небесної Сотні

Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із членами родин Героїв Небесної Сотні. На зустрічі також були присутні постраждалі учасники революції та волонтери. Говорили про соціальне забезпечення та підтримку родичів загиблих активістів, а також про належне вшанування пам’яті Героїв у День Гідності та Свободи.

Батьки загиблих та поранені під час революції ставили питання, які їм досі не вдавалось вирішити. Зокрема, скаржились на брак у аптеках необхідних ліків, які мають право безоплатно отримати за рецептами лікарів та затримки із щорічним медичним обслуговуванням. Також просили про посилення соціального супроводу членів сімей Героїв та постраждалих учасників Революції Гідності. «Цього року завершується дія програми соціальної підтримки Героїв Небесної Сотні, за якою родини отримували відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги та доплати до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні. Ми просимо залучити нас до розроблення нової програми на наступні кілька років. Це дасть можливість їх сім’ям отримати додаткові соціальні гарантії», - сказала сестра Героя Небесної Сотні Леся Лисак. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1924 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 607 осіб. За добу госпіталізовано – 151 осіб. Скеровано на самоізоляцію – 2068 людей.

129 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 36 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 38577 осіб. Померло 1094 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 25105 осіб. У 2219 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. У стаціонарах 1924 пацієнти, з них: у Львівській обласній інфпекційній лікарні - 157 у Центрі легеневого здоров'я - 151 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 188 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 11 у ОКЛ – 37 у ЛШМД - 241 у 1 МКЛ - 91 у 5 МКЛ - 100 у 8 МКЛ - 92 у 1-му пологовому будинку – 18 у Стрийській міській лікарні - 121.... Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 607 мешканців Львівщини, у Львові - 274

За попередню добу в області провели 1528 досліджень на коронавірус, з них 607 - позитивних.

За увесь час COVID підтверджено у 38577 осіб. Померло 1094 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 25105 осіб. Детальніше>>>

 

17.11.2020

Хворіє дедалі більше молоді: пульмонологи розвінчують міфи про ковід

За увесь час від початку пандемії коронавірус підтвердили у майже 38 тисяч мешканців області. Зокрема за останню добу госпіталізували 146 осіб.

Медики зазначають, що попри погіршення епідеміологічної ситуації, люди продовжують легковажити засобами протидії та профілактики захворювання, відтак ставлять під загрозу власне здоров’я. Про міфи, пов’язані із коронавірусом, розповіла під час брифінгу експерт департаменту охорони здоров'я з пульмонології Надія Рудницька.

«Вірус небезпечний лише для людей старшого віку або ж із супутніми патологіями». Медик зазначила, що сьогодні в Україні й надалі існує хибна думка, що не обов’язково дотримуватись правил карантину, оскільки попри заходи профілактики, все населення, або ж принаймі його 80 %, перехворіє на коронавірус. Помилковою є і думка, що вірус небезпечний лише для людей старшого віку або ж тих, які мають супутні патології.

Надія Рудницька наголошує: молодь теж хворіє і захворювання проходить дедалі важче. Детальніше>>>

 

Будівництво північної об’їзної Львова: для викупу земельних ділянок передбачили 16 мільйонів гривень

Для будівництва північної об’їзної Львова необхідно викупити земельні ділянки та 8 будинків у 43 мешканців районів, де пролягатиме об’їзд. Усі власники згодні продати землю та житлові об’єкти, що розташовані на ній.

Для викупу передбачили 16 мільйонів гривень. Про це зазначив сьогодні під час наради із головами РДА та Службою автомобільних доріг заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. “Північну об’їзну побудуть в межах населених пунктів, починаючи з села Бірки через Завадів, Зашків, Гряду і до Малих Підлісок. Для цього влітку провели перемовини з власниками земельних ділянок цих населених пунктів, станом на сьогодні маємо усі згоди та проводимо експертну оцінку для викупу цих об’єктів. До кінця місяця знатимемо викупну вартість. Відповідно до постанови Кабміну передбачено 16 мільйонів для процедури викупу. Відтак, голови райдержадміністрацій повинні дотримуватись напрацьованого плану викупу земельних ділянок. До кінця року усі договори купівлі-продажу необхідно укласти”, - наголосив Юрій Бучко. Детальніше>>>

 

Фонд соціального страхування виплатив 1,5 млн гривень для родини сімейної лікарки зі Львівщини

Для родини сімейної лікарки зі Львівщини, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області перераховало допомогу на рахунок сім’ї 16 листопада. Кошти надійдуть на рахунок сім'ї впродовж декількох банківських днів Загалом, станом на сьогодні, виплачено одноразові допомоги для шести родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.

 

Сьогодні відзначають Міжнародний день студента

Голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав студентів зі святом – Міжнародним днем студента, який відзначають сьогодні, 17 листопада.

«Студенти – потужна рушійна сила. Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності… Це ви творили їх. Приходили першими, щоб інші йшли за вами. Будьте вільними і стійкими, сміливими і розсудливими, відкритими до нового і шанобливими до минулого. Насолоджуйтеся молодістю і користайте з усіх можливостей та перспектив. Навчайтеся і збагачуйте світ новими ідеями. Ми пишаємося вами!», - сказав Максим Козицький. Детальніше>>>

 

У стаціонарах області лікують 1934 пацієнтів із Covid-19

За попередню добу в області коронавірус підтвердили у 504 осіб. За добу госпіталізовано – 146 осіб. Скеровано на самоізоляцію – 934 людей. 143 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 36 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 37970 особи. Померло 1081 людина. Одужали від коронавірусної інфекції 24902 осіб. У 1080 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. У стаціонарах 1934 пацієнти, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 155 у Центрі легеневого здоров'я - 153 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 193 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 12 у ОКЛ – 36 у ЛШМД - 242 у 1 МКЛ - 97 у 5 МКЛ - 100 у 8 МКЛ - 89 у 1-му пологовому будинку – 18 у Стрийській міській лікарні - 117 у Стебницькій міській лікарні - 93 у Рудківській лікарні - 80 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 129 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ - 70 у Сокальській ЦРЛ - 44 у Жовківській ЦРЛ - 47 у Жидачівській ЦРЛ - 43 у Самбірській ЦРЛ - 45 у Буській ЦРЛ - 48 у Пустомитівській ЦРЛ - 67 у Перемишлянській ЦРЛ - 56. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 504 мешканців Львівщини

За попередню добу в області провели 1325 досліджень на коронавірус, з них 504 - позитивних. За увесь час COVID підтверджено у 37970 осіб.

Померло 1081 людина. Одужали від коронавірусної інфекції 24902 осіб. Детальніше>>>

 

16.11.2020

До уваги виробників електричної енергії, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом: НКРЕКП затвердила зміни до Правил ринку

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕК) затвердила зміни до Правил ринку.

Зміни врегульовують питання відшкодування не відпущеної електричної енергії виробниками, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до Правил ринку» розробили з метою виконання положень законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Він передбачає визначення механізму здійснення відшкодування не відпущеної електричної енергії виробниками, що здійснюють продаж за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, у разі виконання команди диспетчера на зменшення навантаження (відшкодування) та методику розрахунку обсягу не відпущеної електричної енергії виробником, який здійснює продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом або за аукціонною ціною, у результаті виконання команд оператора системи передачі. Детальніше>>>

 

Максим Козицький привітав працівників медіасфери з професійним святом

Сьогодні, 16 листопада, своє професійне свято відзначають працівники телебачення, радіо та зв’язку. Привітав працівників телерадіокомпанії «Перший Західний» голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Режисери, диктори, ведучі, оператори, редактори, журналісти та всі інші представники цієї галузі, щиро вітаю вас! Дякую за професіоналізм, креативність та стійкість. Зараз ми перебуваємо не лише у стані війни за наші території з Росією. Ми воюємо також на інформаційному фронті. Дякую усім, хто доносить правду серед потоків дезінформації та фейків. Це щоденна боротьба, в якій ви мужньо тримаєте удар. Особлива подяка всім, хто в роботі керується розумом та совістю. І не йде жодні компроміси. Бажаю Вам позитивних новин, успішних проєктів. Невичерпної енергії, творчих ідей, натхнення, здоров’я, задоволення від роботи!», - зазначив очільник області та вручив працівникам телерадіокомпанії цінні дарунки. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 572 мешканців області

За попередню добу в області провели 995 досліджень на коронавірус, з них 572 - позитивних.

За увесь час COVID підтверджено у 37466 осіб. Померло 1066 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 24488 осіб. Детальніше>>>

 

У Золочеві відкрили барельєфи визначному діячу Василю Вишиваному

У неділю, 15.11.2020 р. у Золочеві, урочисто відкрили два меморіальні барельєфи Василю Вишиваному. Скульптурні композиції розмістили на будівлі Навчального центру Національної гвардії України.

Меморіальний барельєф містить портрет визначного діяча, друга його частина описує звання, а також приналежність Василя Вишиваного до міста. Барельєф розробила творча група викладачів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Детальніше>>>

 

15.11.2020

Максим Козицький привітав працівників сільського господарства із професійним святом

Сьогодні професійно свято відзначають працівники сільського господарства.

Аграріїв Львівщини привітав голова облдержадміністрації Максим Козицький: «Щиро дякую за вашу працю. За те, що невтомно трудитеся на рідній землі. Бажаю міцного здоров’я, миру і достатку. Гарної погоди та щедрих врожаїв!» Очільник області зазначив, що цього року на Львівщині додатково задіяно понад 12 тисяч гектарів землі і є суттєвий приріс виробництва фруктів, ягід та овочів.

За кількістю сільськогосподарських тварин наша область входить в ТОП-5 регіонів України. «Розвиток аграрного сектору завжди буде пріоритетним напрямком для Львівщини. Цього року на підтримку агровиробництва з обласного бюджету виділили 18 мільйонів гривень – найбільше в Україні», - додав голова ОДА. Детальніше>>>

 

14.11.2020

"Рішення міських комісій ТЕБ і НС не звільняють від відповідальності за порушення карантину", - Андрій Годик

Постановою № 1100 від 11 листопада цього року Уряд вніс зміни до Постанови КМУ від 22.07.2020 №641. Згідно з цим документом Кабмін скасував адаптивний карантин та запровадив «карантин вихідного дня».

Як пояснив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик «карантин вихідного дня» - це додаткові карантинні обмеження, які діятимуть в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка з 14.11.2020 до 30.11.2020. Постанова набрала чинності та є обов’язковою до виконання. Вона не потребує додаткових рішень, у тому числі рішень міських комісій ТЕБ та НС.

«Рішення міської комісії ТЕБ і НС не є підставою для невиконання Постанови КМУ. І що важливо, не звільняє від юридичної відповідальності за невиконання карантинних обмежень. Сьогодні деякі міські голови заявляють, що не будуть дотримуватись рішення Уряду, мотивуючи це підтримкою бізнесу. Насправді ж вони закликають бізнес до порушення законодавства, в той же час залишаючи його сам на сам з юридичними наслідками», - зазначив Андрій Годик. Детальніше>>>

 

13.11.2020

В Україні розробляють дорожню карту водневої енергетики

Цього року Євросоюз затвердив Водневу стратегію для кліматично-нейтральної Європи до 2050 року, у якій, зокрема, визначено Україну пріоритетним партнером завдяки її потенціалу з виробництва «зеленого» водню та наявної інфраструктури, з’єднаної з ЄС.

«Україна ставить перед собою амбітні кліматичні цілі щодо декарбонізації енергетики, промисловості і транспорту. Тому використання «зеленого» водню є інструментом, що може забезпечити виконання поставлених цілей. Міністерство вже розробляє дорожню карту водневої енергетики України. Нами окреслено короткострокову, середньострокову та довгострокову перспективи транспортування водню», – наголосила Ольга Буславець.

Короткострокова перспектива: водень, що транспортується у невеликих кількостях у газоподібному стані в цистернах, за допомогою вантажних автомобілів, що використовують дорожню інфраструктуру. Детальніше>>>

 

Медики закликають бути уважними: вірус ковіду виділяється за 2 дні до появи симптомів

Коронавірус в області набирає обертів. До прикладу за минулу добу інфекцію методом ПЛР підтвердили у 465 мешканців області. Та медики наголошують: бути обережними потрібно не лише людині із лабораторно підтвердженим захворюванням, чимало навколишніх сьогодні є інфікованими, проте не мають симптомів.

«Дуже багато людей навколо нас є інфікованими. Частина з них про це не знає, оскільки вірус виділяється ще за 2 доби до появи перших клінічних симптомів», - розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. Така людина поширює вірус. Тому важливо, щоб інфіковані люди були виявлені та отримали медичну допомогу. Медик закликає при появі симптомів, які характерні для коронавірусу, обмежити контакт із навколишніми та звернутись до свого лікаря.

«Велике прохання до всіх мешканців Львівщини: якщо у вас піднялася температура, виник кашель, надзвичайно сильна загальна слабкість, відчуття важкості в грудях - не йдіть на роботу, не сідайте в маршрутку, не спілкуйтеся зі знайомими, друзями. Адже ви в чей час можете виділяти вірус і становити небезпеку для навколишніх»,- наголосила Наталія Іванченко Вона, додала, що чимало людей пов’язують таку симптоматику із застудою, переохолодженням чи іншими захворюваннями, проте насправді вже можуть бути активними носіями. Детальніше>>>

 

Коронавірус за добу підтвердили у 465 мешканців області

За попередню добу в області провели 3595 досліджень, 465 - позитивні.

За увесь час COVID підтверджено у 36000 осіб. Померло 1035 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 23728 осіб. Підтверджені випадки інфікування тут

 

Для підтвердження одужання від коронавірусу ПЛР-тест не потрібний

На сьогодні згідно з нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України та рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я для того, щоб вважати людину такою, що одужала від коронавірусу, не потрібно робити повторне лабораторне обстеження.

Про це зазначають медики та додають, вірус ще може залишатись в організмі, але не є достатньо сильним, щоб інфікувати навколишніх. «Як тільки ми почали працювати з коронавірусом, для того, щоб визнати людину такою, яка одужала від захворювання, потрібно було два рази робити повторне обстеження, яке показувало, що людина не виділяє інфекції. Потім перейшли на один ПЛР тест з мінусовим результатом. Сьогодні ж говорять про те, що цього робити не варто взагалі. Не тому, що Міністерство економить на нашому з вами здоров’ї, а тому, що наука йде вперед», - розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Пацієнта вважають здоровим, якщо пройшло 14-ть днів від початку хвороби і якщо упродовж останніх трьох днів цього терміну людина немає клінічних ознак захворювання. Детальніше>>>

 

12.11.2020

Кількість оплачуваних лікарняних у Львівській області зросла на понад 20% за один місяць

Управління виконавчої дирекція Фонду соціального страхування України у Львівській області фіксує значне зростання кількості листків непрацездатності, що надаються на оплату до Фонду.

Динаміка збільшення числа лікарняних і днів непрацездатності застрахованих осіб спостерігається з початку осені. Відповідно зростають видатки Фонду на фінансування допомог по тимчасовій втраті працездатності. У жовтні 2020 року страхувальниками надано заяви-розрахунки на фінансування 29 007 листків непрацездатності на суму 91,9 мільйона гривень, при цьому кількість днів непрацездатності становить – 283 400 днів.

За звітними даними у жовтні поточного року кількість лікарняних листків у порівнянні з вереснем збільшилась на 23,3%, на 21,5% зросла кількість днів непрацездатності, сума витрат зросла на 21,0% або на 16,0 млн грн.

У порівнянні з показниками жовтня 2020 року до жовтня 2019 року кількість листків непрацездатності збільшилась на 54,1%, кількість днів непрацездатності збільшилась на 54,1%, сума коштів збільшилась на 87,4% або на 42,9 млн. грн. Детальніше>>>

 

На умовах співфінансування придбали 22 квартири сім’ям учасників АТО (ООС), до кінця року закуплять ще 5

Цього року 22 сім’ї українських захисників придбали житло завдяки обласній програмі на умовах співфінансування. Для цього в обласному бюджеті передбачили понад 10 млн грн. Ще 5 учасників АТО (ООС) закуплять житло до кінця року.

"Закупівля житла відбувається в рамках Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні. Ця програма діє з 2018 року", - розповіла директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. Відтак, за словами Натілії Кузяк, упродовж 2018-2020 років, відповідно до обласної програми, покращено житлові умови 68 сімей учасників АТО (ООС) та однієї сімʼї Героя Небесної Сотні.

Нагадаємо, що придбати житло на умовах співфінансування можуть: 1.Члени сімей Героїв Небесної Сотні (батьки, дружина); ... Детальніше>>>

 

В Україні пропонують затвердити нову методику оцінки землі Кабінет Міністрів України пропонує затвердити нову уніфіковану методику нормативної грошової оцінки (надалі - НГО) земельних ділянок – повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Про це йдеться у проєкті постанови Кабміну, який розміщено на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Так, проєктом постанови передбачено затвердити нову уніфіковану методику НГО земельних ділянок. В той же час, затверджена до набрання чинності новою методикою технічна документація з НГО земель або земельних ділянок зберігатиме чинність до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з НГО земельних ділянок. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 547 мешканців Львівщини

За попередню добу з підозрою на коронавірус госпіталізували 162 особи. Скерували на самоізоляцію 1923 людей.

157 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 45 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 35535 осіб. Померло 1023 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 23177 осіб. У 2085 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. За минулу добу підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 547 мешканців області. У стаціонарах - 2089 пацієнтів, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 168 у Центрі легеневого здоров'я - 166 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 201 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 13 ... Детальніше>>>

 

11.11.2020

Сьогодні Польща відзначає День незалежності: очільник області висловив вітання з цієї нагоди

Сьогодні, Польща святкує День незалежності. Це національне свято, яке щорічно відзначають 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від Росії, Німецької імперії та Австро-Угорської імперії 1918 року. Свято припадає на день завершення Першої світової війни.

З цієї нагоди голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав Генерального консула Республіки Польща у Львові Елізу Дзвонкевич та весь польський народ. «Щиро вітаю польську громаду Львівщини та весь польський народ з Днем Незалежності Республіки Польща! Омріяна свобода далася вам нелегко. Її потрібно було виборювати, жертвуючи життям багатьох поколінь. І це, мабуть, найголовніше, що нас об’єднує. Ми гордимося сусідством і дружніми стосунками з успішною, сильною державою, яка є членом Європейського Союзу і НАТО, будує партнерські стосунки з країнами всього світу»,- зазначив очільник області. Максим Козицький також висловив сподівання на подальшу співпрацю між Україною, зокрема Львівщиною та Польщею. Детальніше>>>

 

Сьогодні – Міжнародний день енергозбереження

Щорічно 11 листопада відзначають Міжнародний день енергозбереження.

У цей день в усіх країнах, де відзначають це свято, відбуваються заходи, спрямовані на те, щоб поінформувати людей про способи енергозбереження та існуючі відновні джерела енергії, розповісти, чому потрібно економити, заощаджувати енергію, щоб її уберегти. Адже роблема енергозбереження пов’язана не тільки з економічними питаннями — зниження собівартості продукції при виробництві чи витрат на енергоресурси в побуті, це важливий елемент боротьби зі змінами клімату.

У Львівській області значна увага приділяється проблемі енергозбереження та енергоефективності. Реалізуються дві програми енергозбереження — «Енергозбереження для населення Львівщини» та «Енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини».

З метою підвищення енергоефективності бюджетних установ в області реалізується «Програма енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини». Протягом 2016-2019 років в рамках Програми здійснено комплексні заходи з підвищення енергоефективності у 12 установах. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 684 мешканців Львівщини

За попередню добу з підозрою на коронавірус госпіталізували 170 осіб. Скерували на самоізоляцію 2406 людей.

147 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 44 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 34988 осіб. Померло 1012 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 22667 осіб. У 2576 пацієнтів медики вперше взяли ПЛР-проби. За минулу добу підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 684 мешканців області. У стаціонарах - 2092 , з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 168 у Центрі легеневого здоров'я - 162 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 206 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 14 у ОКЛ – 47 у ЛШМД - 268 у 1 МКЛ - 107 у 5 МКЛ - 96 у 8 МКЛ - 119 у 1-му пологовому будинку – 15 у Стрийській міській лікарні - 134... Детальніше>>>

 

10.11.2020

«Усі пацієнти, хворі на коронавірус, отримують необхідну медичну допомогу», - Орест Чемерис

Про ситуацію із захворюваністю на коронавірус в області розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Як він зазначив, хвороба не збавляє темпу. Високою залишається як кількість щоденних підтверджених випадків методом тестування, так і число викликів швидкої допомоги до мешканців із підозрою на ковід чи вже з підтвердженим захворюванням.

«Ситуація залишається достатньо напруженою. До прикладу, за попередню добу підтверджено 550 випадків коронавірусної хвороби, проведено понад 1800 тестувань методом ПЛР та приблизно 1,5 тисячі тестувань методом ІФА»,- розповів Орест Чемерис.

На стаціонарному лікуванні в медичних закладах області перебуває 1143 особи, з них 149 - у реанімаційних відділеннях, 39 - на апаратах ШВЛ. Детальніше>>>

 

Нові можливості для розвитку молоді: триває реєстрація на Soft Skills Club

Молодь Львівщини запрошують до участі у клубі з розвитку особистісних навичок. Soft Skills Club - офлайн-подія, яка допоможе молоді покращити свої комунікативні навички, задля кращої взаємодії з оточенням.

Організатори заходу, а це громадська організація «Міжнаціональний центр неформальної освіти» спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, розповідають: учасники зможуть прокачати свої навички, налагодити командну комунікацію та поєднати навчання з саморозвитком, нетворкінгом та відпочинком. «Одним із завдань тренінгу є вироблення такої навички, як мобільність, здатність швидко адаптовуватись до змін та правильно реагувати на них. Та найголовніше – під час заходу молодь перебуватиме у середовищі людей, які хочуть розвиватися»,- зазначають вони. Детальніше>>>

 

У Львові попрощались із 20-річним Героєм Олегом Свинариком

Сьогодні у Львові біля пам’ятника Шевченкові відбулось прощання із новітнім Героєм Олегом Свинариком.

20-річний боєць 80-ї десантно-штурмової бригади загинув вранці 7 листопада на Луганщині. Хлопець родом із села Арламівська Воля Мостиського району. У серпні 2019 року добровільно виявив бажання нести службу за контрактом та був призваний Мостиським РВК.

У зоні бойових дій перебував впродовж місяця. Олег Свинарик – 329-й воїн з Львівщини, який віддав своє життя, захищаючи територіальну цілісність України.

У загиблого залишися батьки і два брати. Висловлюємо щирі співчуття рідним. Детальніше>>>

 

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 194 особи.

Скеровано на самоізоляцію 1071 особу. 149 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 39 - на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 34304 осіб. Померло 995 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 21679 осіб. У 1265 осіб медики вперше взяли ПЛР-проби. За минулу добу підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 550 мешканців області.

У стаціонарах - 2143 пацієнтів, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 175 у Центрі легеневого здоров'я - 189 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 206 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 14 у ОКЛ – 46 у ЛШМД - 279 у 1 МКЛ - 104 у 5 МКЛ - 91 у 8 МКЛ - 122 у 1-му пологовому будинку – 17 у Стрийській міській лікарні - 131 у Стебницькій міській лікарні - 102 у Рудківській лікарні - 81 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 124... Детальніше>>>

 

09.11.2020

Уже понад дві тисячі мешканців області щепились від цьогорічних штамів грипу

Мешканці області активно розкуповують вакцину проти цьогорічних штамів грипу. На Львівщину надійшли вакцина французького виробника, що захищатиме від чотирьох штамів вірусу грипу, та трикомпонентна вакцина виробництва Південної Кореї.

Про це повідомила експерт департаменту охорони здоров'я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко.

"Уже 2005 осіб зробили щеплення від грипу, зокрема, більше ніж тисяча із них – це особи із групи ризику. Цьогоріч в Україні очікується чотири штами грипу. Перший - АH1N1 - має нову назву і є новим, він виявлений і типований у 2019 році. Другий - AH3N2 - виявлений 2019 року у Гонконгу. Третій - це грип B лінії Вікторія, теж виявлений торік. Четвертий, грип B, знайомий епідеміологам із 2013 року. Найбільших клопотів медики очікують від перших двох штамів. Вони доволі агресивно себе проявляють, адже грип В має легший перебіг", - акцентувала епідеміолог.

Львів’яни можуть купити вакцину у 1-й міській аптеці на вул. Фредра, у 44-й комунальній аптеці на вул. Симоненка та у мережі кількох приватних клінік. Вартість вакцин коливається у межах 240 – 350 гривень. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 465 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 75 осіб. Скеровано на самоізоляцію 900 осіб.

148 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 42 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 33754 осіб. Померло 989 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 20987 осіб. У 975 осіб медики вперше взяли ПЛР-проби. За минулу добу підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 465 мешканців області. У стаціонарах - 2150 пацієнтів , з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні - 186 у Центрі легеневого здоров'я - 180 у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 201 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 15 у ОКЛ – 49 у ЛШМД - 274 у 1 МКЛ - 101 у 5 МКЛ - 98 у 8 МКЛ - 121 у 1-му пологовому будинку – 22 у Стрийській міській лікарні - 131 у Стебницькій міській лікарні - 101 у Рудківській лікарні - 72 у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 125 у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ - 74 у Сокальській ЦРЛ - 56 у Жовківській ЦРЛ - 78 у Жидачівській ЦРЛ - 55 у Самбірській ЦРЛ - 44 у Буській ЦРЛ - 41 у Пустомитівській ЦРЛ - 69 у Перемишлянській ЦРЛ - 57. Детальніше>>>

 

На потреби області минулого тижня скерували понад 190 мільйонів гривень

Впродовж тижня з обласного бюджету виділено 192,5 мільйона гривень.

Із зазначених видатків на ремонт доріг скерували 35,4 млн грн. На капітальне будівництво об'єктів соціально-культурного та житлового-комунального призначення скерували 19,4 млн грн, на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду обласним закладам охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом – 11 млн грн. Також на природоохоронні заходи скерували 1,7 млн грн, на заходи з протипожежної безпеки, ремонт приміщень і придбання обладнання та комп'ютерної техніки обласними закладами освіти – 1,6 млн грн, на придбання обладнання для харчоблоків обласними закладами освіти – 1,6 млн грн; придбання медичного обладнання для обласної інфекційної клінічної лікарні – 1,5 млн грн; відшкодування відсотків за кредитами, отриманими фізичними особами на заходи з енергозбереження, – 0,8 млн грн; одноразові виплати родинам загиблих в АТО – 0,5 млн грн; реконструкцію вуличного освітлення – 0,5 млн грн; закупівлю медикаментів для дітей з невиліковними хворобами та людей з серцево-судинними захворюваннями – 0,4 млн грн; будівництво водопроводу в с. Синьків Радехівського району – 0,3 млн грн; надання житлових кредитів окремим категоріям громадян – 0,2 млн грн; поповнення бібліотечних фондів – 0,2 млн грн; капітальний ремонт даху Грушківського психоневрологічного інтернату – 0,2 млн грн; придбання житла для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, – 0,2 млн гривень. Детальніше>>>

 

На Львівщині почав діяти новий поділ на епідемічні зони Сьогодні вступило в дію нове епідемічне зонування.

У «червоній» зоні – Пустомитівський, Сокальський, Миколаївський, Перемишлянський райони. На територіях із «червноним» рівнем епіднебезпеки діятимуть обмеження, передбачені пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641.

Зокрема, забороняється:

1) відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю стану здоров'я учнів (вихованців);

2) приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів "автоконцертів";

3) приймання відвідувачів у кінотеатрах (крім "автокінотеатрів");... Детальніше>>>

 

08.11.2020

Коронавірус за добу підтвердили у 301 мешканця області

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 122 осіб. Скеровано на самоізоляцію 373 особи.

156 пацієнтів лікують у реанімаційних відділеннях. 44 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 33283 осіб. Померло 976 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 20736 осіб. У 495 осіб медики вперше взяли ПЛР-проби. За минулу добу підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 301 мешканця області. У стаціонарах - 2067 пацієнтів. У Львівській обласній інфекційній лікарні - 182, у Центрі легеневого здоров'я - 169, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 200, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 15, у ОКЛ – 50, у ЛШМД - 266, у 1 МКЛ - 50, у 5 МКЛ - 95, у 8 МКЛ - 118, у 1-му пологовому будинку – 20, у Стрийській міській лікарні - 138, у Стебницькій міській лікарні - 105, у Рудківській лікарні - 69, у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 122, у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ - 74, у Сокальській ЦРЛ - 60, у Жовківській ЦРЛ - 72, у Жидачівській ЦРЛ - 54, у Самбірській ЦРЛ - 41, у Буській ЦРЛ - 44, у Пустомитівській ЦРЛ - 67, у Перемишлянській ЦРЛ - 56. Детальніше>>>

 

06.11.2020

Верховна Рада ввела штрафи за нехтування масками

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні прийняла за основу і в цілому урядовий законопроєкт №3891, яким вводить штрафи за порушення маскового режиму під час карантину. Штраф становитиме від 170 до 255 гривень.

Раніше порушення маскового режиму каралося загальною статтею за порушення карантину. Рішення підтримали 262 народних депутати. У пояснювальній записці зазначається, що українці стали нехтувати рекомендаціями в частині носіння в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті масок (респіраторів). Ухваленим законом доповнюється стаття 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративною відповідальністю за порушення маскового режиму. Детальніше>>>

 

Львівщина стала лідером за кількістю пацієнтів, які одужали від коронавірусу

Сьогодні Львівщина стала лідером серед областей України за кількістю пацієнтів, які одужали від коронавірусу за добу. Їх - 2405.

Загалом від початку епідемії COVID – 19 побороли недугу 18 тисяч 600 мешканців області. Про це розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Приємно бачити, що сьогодні в області кількість осіб, які одужали, в декілька разів перевищила кількість захворілих: 2405 і 356 відповідно. Одужання пацієнтів для нас пріоритет. Ми продовжуємо й надалі вести боротьбу з короновірусною хворобою. Зараз у всіх закладах, що лікують ковідних пацієнтів, триває робота з розширення кисневої мережі. Збільшення кисневих точок надалі пришвидшить одужання пацієнтів»,- зазначив Орест Чемерис.

Також знизились показники захворюваності на коронавірус і серед медичних працівників області. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 356 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 145 осіб.

Скеровано на самоізоляцію 2030 осіб. 151 людину лікують у реанімаційних відділеннях. 55 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 32425 осіб. Померло 955 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 18 601 осіб. У 2175 осіб медики вперше взяли ПЛР-проби.

За минулу добу підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 356 мешканців області. Детальніше>>>

 

05.11.2020

На автомобільній дорозі Ясенів – Золочів влаштовують асфальтобетонне покриття

На автомобільній дорозі загального користування місцевого значення Ясенів - Золочів в межах с. Підгірці влаштовують вирівнюючий шар асфальтобетонного покриття.

“Роботи проводять швидкими темпами. Цей автошлях з’єднує дороги міжнародного значення М-06 Київ-Чоп та М-09 Тернопіль-Львів-Рава- Руська. В межах поточного ремонту заплановано відремонтувати близько 5 км цієї дороги”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Окрім того, цей маршрут є важливим, бо веде до замків “Золотої Підкови”. Роботи виконує підрядна організаціє ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл".

Нагадаємо, у напрямку на Золочів також ремонтують автомобільну дорогу Хильчиці – Ясенівці. Детальніше>>>

 

Більшу частину робіт з перенесення магістрального водогону Гірне-Дрогобич виконали

Два місяці тому розпочали перенесення магістрального водогону Гірне-Дрогобич на іншу ділянку. Станом на сьогодні підрядники виконали більшу частину робіт. Хід робіт на об’єкті перевірив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Восени 2017 року в Дрогобицькому районі утворилось провалля земної поверхні, внаслідок неналежного виконання умов консервації рудника власником “Стебницького гірничо-хімічне підприємства “Полімінерал”. У 2018 році Львівська ОДА звернулась до Кабміну щодо виділення коштів для перенесення водогону. Детальніше>>>

 

У школах області триває ремонт їдалень

Харчоблоки понад сотні шкіл Львівщини відремонтують та обладнають новим устаткуванням. В області триває освоєння освітньої субвенції за напрямом «Ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти». На реалізацію проектів заплановано скерувати понад 27 млн грн.

Станом на початок листопада уже укладено угод на понад 20 млн грн. «До кінця року в 106 школах області мають запрацювати оновлені їдальні. На жаль, у попередні роки цьому не приділяли достатньої уваги, і багато харчоблоків були в аварійному стані. Надзвичайно важливо створити для людей, які там працюють, нормальні умови для роботи, а також зробити процес приготуванням їжі таким, що відповідає усім санітарно-гігієнічним вимогам. Зараз уже завершені роботи у Червонограді, Яворівському районі, Зимноводівській, Магерівській та Щирецькій ОТГ», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Детальніше>>>

 

За два тижні об‘їзну Стебника відкриють для проїзду транспорту

Дорожники завершили будівництво вулиці Чорновола у Стебнику, яка слугує об’їзною міста. Ремонтні роботи проводили впродовж місяця. Дорога протяжністю понад 2 кілометри.

«Близько 50 років ніхто не звертав уваги на цю дорогу. Цьогоріч з державного бюджету ми залучили близько 20 мільйонів гривень. Після утворення провалля, щоб добратись до Трускавця, Уличного, Доброгостова, необхідно було проїжджати через Стебник. Це створювало незручності для мешканців міста. Тепер можна буде їхати в об’їзд. Ця дорога є артерією Дрогобицького району, вона також скорочує майже на 5 кілометрів відстань до Стебницької міської лікарні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Сьогодні він оглянув хід робіт на дорозі в межах поїздки на Дрогобиччину. Відтак, дорожники повністю розпушили старе покриття, облаштували основу ЩПС та два шари асфальту. Щоб відкрити автошлях для проїзду, необхідно влаштувати розмітку та дорожні знаки. Роботи проводила підрядна організація «Шляховик -Т».

 

На придбання та ремонт житла для дітей-сиріт цього тижня скерували понад 2 млн грн

Цього тижня обласний бюджет отримав черговий транш для продовження проектних, будівельно-ремонтних робіт, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних.

А також для забезпечення житлом дітей-сиріт. Загальна сума траншу - 2,6 млн грн. З них для оплати робіт із продовження будівництва малого групового будинку передбачено 1,8 млн грн, на придбання житла для дітей-сиріт – 0,8 млн грн. "Цей транш дасть можливість продовжити будівельні роботи малого групового будинку на Яворівщині. А також за нього ми плануємо придбати два житлові об'єкти для двох дітей-сиріт у Ходорівській ОТГ. Активно працюємо над тим, аби якнайбільше дітей отримали власні домівки, де зможуть збудувати міцну і люблячу власну родину", - наголосив керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 430 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 183 осіб. Скеровано на самоізоляцію 2010 осіб.

139 людей лікують у реанімаційних відділеннях. 48 - на ШВЛ. За увесь час COVID підтверджено у 32069 осіб. Померло 939 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 16197 осіб. У 2193 осіб медики вперше взяли ПЛР-проби. За минулу добу підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу у 430 мешканців області.

На сьогодні у стаціонарах перебуває 2108 хворих. 191 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 178 - в Центрі легеневого здоров'я, 134 - у 8 МКЛ, 97 у 1 МКЛ, 72 у 5 МКЛ, 201 - у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих, 135 - у Стрийській міській лікарні, 72 - у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ, 103 - в Стебницькій міській лікарні, 61 - у Сокальській ЦРЛ, 74 - у Рудківській лікарні, 113 - у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи, 269 - у ЛШМД, 10 - у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ", 72 - у Жовківській ЦРЛ, 17 - 1-му пологовому будинку, 56 - у Жидачівській ЦРЛ, 47 - у Самбірській ЦРЛ, 40 - у Буській ЦРЛ, 50 - у ОКЛ, 63 - у Пустомитівській ЦРЛ, Перемишлянська ЦРЛ - 54. Детальніше>>>

 

04.11.2020

Львівський бронетанковий завод модернізував найбільшу за часи незалежності України партію пожежних танків

Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", завершило капітальний ремонт та модернізацію майже півтора десятка пожежних танків ГПМ-54. Упродовж 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десяти таких пожежних машин.

Це найбільша партія відновлених та модернізованих пожежних танків, яку замовили та отримали наші військові за період незалежності України. Про це повідомили на офіційному сайті "Укроборонпрому". "Аби приступити до відновлення даних пожежних машин, нам довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію. На основі спільного рішення з Міністерством оборони України, ми розпочали цей довготривалий та трудомісткий процес разом з Конструкторсько-технологічним центром озброєння ЗСУ ще у 2018 році. Менше ніж за рік було допрацьовано технологічну та конструкторську документацію для проведення капітального ремонту і модернізації пожежних машин та запущено процес виробництва. А за останні півтора роки підприємством відновлено більше двох десятків пожежних танків", - розповів директор Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук. Детальніше>>>

 

03.11.2020

За увесь час в ОХМАТДИТі від коронавірусу пролікували понад три сотні маленьких пацієнтів

Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» - медзаклад, який надає екстрену та високоспеціалізовану медичну допомогу дітям з області, зокрема малечі, яка захворіла на коронавірус. Від початку пандемії медики вже пролікували 305 маленьких пацієнтів.

Про це сьогодні, під час брифінгу розповіла керівник закладу Олександра Бурда. «На сьогодні в нас перебуває 12-ть хворих. Вчора ми виписали 4-х. У середньому упродовж доби в нашому медзакладі може перебувати до 18-20 хворих. За період карантину в ковідній зоні проліковано 305 пацієнтів»,- зазначила вона. Медик поділилась, що упродовж останніх трьох місяців в середньому в ковідній зоні лікується 80 хворих дітей. Відсоток позитивних – зростає. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 433 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 195 осіб.

Скеровано на самоізоляцію 1900 осіб. Знаходиться в стаціонарах 2036 хворих. 179 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 180 - в Центрі легеневого здоров'я, 127 - у 8 МКЛ, 90 у 1 МКЛ, 52 у 5 МКЛ, 208 - у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих, 129 - у Стрийській міській лікарні, 68 - у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ, 109 - в Стебницькій міській лікарні, 65 - у Сокальській ЦРЛ, 73 - у Рудківській лікарні, 94 - у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи, 266 - у ЛШМД, 14 - у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ", 67 - у Жовківській ЦРЛ, 16 - 1-му пологовому будинку, 54 - у Жидачівській ЦРЛ, 40 - у Самбірській ЦРЛ, 39 - у Буській ЦРЛ, 50 - у ОКЛ, 62 - у Пустомитівській ЦРЛ, Перемишлянська ЦРЛ - 54. 127 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 49 на ШВЛ.

Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 433 мешканців Львівщини. За увесь час COVID підтверджено у 31134 осіб. Померло 901 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 12706 осіб.  Детальніше>>>

 

У Мінсоцполітики повідомили, коли в Україні можуть ввести обов’язкові пенсійні накопичення Накопичувальні пенсії допоможуть детінізувати ринок праці в Україні.

Про це повідомляють у міністерстві соціальної політики України. «Сьогодні у нас падає коефіцієнт заміщення – зараз він 29%, колись був 57%, а в подальшому буде менше 20%. Тобто людина в майбутньому, маючи зарплату 10 000 гривень, отримає солідарну пенсію не більше 2 000 гривень.

Це ми всі маємо усвідомлювати і чесно про це говорити», - заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна. За її словами, змінити ситуацію можна, підвищуючи податки, єдиний соціальний внесок, а також забирати ресурс на виплату пенсій з інших соціальних видатків. При цьому міністр вважає, що люди повинні мати стимули, щоб показувати всю свою зарплату. "Часто можна почути: «Знижуйте тіньову економіку, повертайте мігрантів». 20 років держава цим займається і 20 років ніхто ще не дав людям стимулів, за яких вони хотіли б повернутись, легалізуватись. Якщо ми подивимось на досвід інших країн, то вони створювали стимули, за яких вигідно показувати всю свою заробітну плату – це пенсійні накопичення та медичне страхування", - зазначила Марина Лазебна. Детальніше>>>

 

02.11.2020

На Львівщині почав діяти новий поділ на епідемічні зони

Сьогодні вступило в дію нове епідемічне зонування.

У «червоній» зоні – Пустомитівський та Сокальський райони.

На територіях із «червноним» рівнем епіднебезпеки діятимуть обмеження, передбаченими пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641. Зокрема, заборонено:

1) відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

2) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів «автоконцертів»;

3) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);

4) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

5) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

6) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: - торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом; Детальніше>>>

 

Навчання у школах області розпочались на всіх територіях, крім «червоних»

Із понеділка навчання на території «червоних» епідзон відбуватиметься дистанційно. На Львівщині до таких територій потрапили, за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, Пустомитівський та Сокальський райони.

Що стосується інших територій, то всюди вихід з канікул відбувся у звичному режимі. «Якщо територія не потрапила до червоної зони, але в якійсь школі є інфіковані учні чи вчителі, заклад має ухвалити рішення про дистанційне навчання. Кожен заклад самостійно ухвалює рішення про перехід на ту чи іншу форму навчання. Ситуація із захворюваністю сильно непокоїть, адже ті дані, які ми отримуємо від департаменту охорони здоров’я, свідчать про зростання кількості хворих», - акцентував директор департаменту освіти та науки Олег Паска. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 463 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 92 осіб.

Знаходиться в стаціонарах 2010 хворих. 193 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 180 - в Центрі легеневого здоров'я, 124 - у 8 МКЛ, 97- у 1 МКЛ, 206 - у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих, 131- у Стрийській міській лікарні, 68 - у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ, 114 - в Стебницькій міській лікарні, 60 - у Сокальській ЦРЛ, 76 - у Рудківській лікарні, 87 - у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи, 267 - у ЛШМД, 18 - у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ", 66 - у Жовківській ЦРЛ, 15 - 1-му пологовому будинку, 60 - у Жидачівській ЦРЛ, 40 - у Самбірській ЦРЛ, 40 - у Буській ЦРЛ, 50 - у ОКЛ, 61 - у Пустомитівській ЦРЛ, Перемишлянська ЦРЛ - 57. 156 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 47 на ШВЛ.

Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 463 мешканців Львівщини. За увесь час COVID підтверджено у 30700 осіб. Померло 891 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 12125 осіб. Детальніше>>>

 

02.11.2020

На Львівщині почав діяти новий поділ на епідемічні зони

Сьогодні вступило в дію нове епідемічне зонування.

У «червоній» зоні – Пустомитівський та Сокальський райони.

На територіях із «червноним» рівнем епіднебезпеки діятимуть обмеження, передбаченими пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641. Зокрема, заборонено:

1) відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

2) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів «автоконцертів»;

3) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);

4) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

5) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

6) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: - торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом; Детальніше>>>

 

Навчання у школах області розпочались на всіх територіях, крім «червоних»

Із понеділка навчання на території «червоних» епідзон відбуватиметься дистанційно. На Львівщині до таких територій потрапили, за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, Пустомитівський та Сокальський райони.

Що стосується інших територій, то всюди вихід з канікул відбувся у звичному режимі. «Якщо територія не потрапила до червоної зони, але в якійсь школі є інфіковані учні чи вчителі, заклад має ухвалити рішення про дистанційне навчання. Кожен заклад самостійно ухвалює рішення про перехід на ту чи іншу форму навчання. Ситуація із захворюваністю сильно непокоїть, адже ті дані, які ми отримуємо від департаменту охорони здоров’я, свідчать про зростання кількості хворих», - акцентував директор департаменту освіти та науки Олег Паска. Детальніше>>>

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 463 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 92 осіб.

Знаходиться в стаціонарах 2010 хворих. 193 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 180 - в Центрі легеневого здоров'я, 124 - у 8 МКЛ, 97- у 1 МКЛ, 206 - у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих, 131- у Стрийській міській лікарні, 68 - у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ, 114 - в Стебницькій міській лікарні, 60 - у Сокальській ЦРЛ, 76 - у Рудківській лікарні, 87 - у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи, 267 - у ЛШМД, 18 - у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ", 66 - у Жовківській ЦРЛ, 15 - 1-му пологовому будинку, 60 - у Жидачівській ЦРЛ, 40 - у Самбірській ЦРЛ, 40 - у Буській ЦРЛ, 50 - у ОКЛ, 61 - у Пустомитівській ЦРЛ, Перемишлянська ЦРЛ - 57. 156 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 47 на ШВЛ.

Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 463 мешканців Львівщини. За увесь час COVID підтверджено у 30700 осіб. Померло 891 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 12125 осіб. Детальніше>>>

 

01.11.2020

Коронавірус за добу підтвердили у 407 мешканців області

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 135 осіб.

Знаходиться в стаціонарах 1978 хворих. 188 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 179 - в Центрі легеневого здоров'я, 121 - у 8 МКЛ, 94 - у 1 МКЛ, 204 - у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих, 133- у Стрийській міській лікарні, 65 - у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ, 113 - в Стебницькій міській лікарні, 62 - у Сокальській ЦРЛ, 75 - у Рудківській лікарні, 97 - у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи, 250 - у ЛШМД, 16 - у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ", 66 - у Жовківській ЦРЛ, 15 - 1-му пологовому будинку, 60 - у Жидачівській ЦРЛ, 40 - у Самбірській ЦРЛ, 37 - у Буській ЦРЛ, 49 - у ОКЛ, 59 - у Пустомитівській ЦРЛ, Перемишлянська ЦРЛ - 55 Детальніше>>>

 

Двом десяткам амбулаторій області передали обладнання для телемедицини

На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету.

Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. «Вартість одного комплекту становить 106 тисяч гривень. Співфінансування до наданих державою коштів становить лише 10 відсотків. Проте навіть ці незначні кошти вдалось вишукати не усім. Без співфінансування від базових бюджетів ми не зможемо всім амбулаторіям передати такі комплекти. Це відповідальність місцевої влади. На їх совісті здоров'я українців. Першим амбулаторіям, які виділили співфінансування, ми передали набори. Такі заклади ми поставимо за приклад для тих, хто ще не знайшов можливості виділити 11 тисяч на подібні комплекти», - наголосив під час передачі заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Детальніше>>>

 

Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки

Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 102-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. Детальніше>>>

 

АРХІВ НОВИН

 
вересень - жовтень 2020 року 1 вересня - 31 жовтня
липень - серпень 2020 року 1 липня - 31 серпня
травень - червень 2020 року 1 травня - 30 червня
березень - квітень 2020 року 1 березня - 30  квітня
січень - лютий 2020 року 1 січня - 29 лютого
грудень 2019 року 1-31
листопад 2019 року 1-30
жовтень 2019 року 1-31
вересень 2019 року 1-30
серпень 2019 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
липень 2019 року 1-7 8-14 15-21 22-28 29-31
червень 2019 року 1-2 3-9 10-16 17-23 24-30
травень 2019 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
квітень 2019 року 1-7 8-14 15-21 22-28 29-30
березень 2019 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-31
лютий 2019 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-28
січень 2019 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
грудень 2018 року 1-9 10-16 17-23 24-31  
листопад 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-30
жовтень 2018 року          
вересень 2018 року 1-7        
серпень 2018 року 1-5 6-12 13-19 20-26 27-31
липень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-29 30-31
червень 2018 року 1-3 4-10 11-17 18-24 25-30
травень 2018 року 1-6 7-13 14-20 21-27 28-31
квітень 2018 року 1-8 9-15 16-22 23-30  
березень 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-31
лютий 2018 року 1-4 5-11 12-18 19-25 26-28

   

Земельні ділянкииии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація