Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

До уваги виборців!

 

Новини

01.07.2020

 

За підсумками позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій інформуємо!!!

Рішенням позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 30 червня 2020 року №28, беручи до уваги інформацію департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо епідемічної ситуації у Львівській області враховуючи те, що Львівська область залишається регіоном із значним поширенням COVID-19 у зв’язку з перевищенням нормального значення двох наступник ознак, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500:

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, складає 45,5% від загальної кількості (при нормі менше ніж 50%);

- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу протягом останніх семи днів складає 87,2 на 100 тисяч населення (при нормі більш ніж 24);

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 19,0% (при нормі менш як 11%);

- показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить 24,9% (при нормі менш як 10%) прийнято не послаблювати карантинні заходи на території області, відповідно карантинні заходи не послаблені і на території району.

Питання щодо послаблення карантинних заходів на території району буде розглядатися опісля їх розгляду на наступному позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке заплановано провести в термін до 07.07.2020 року.

Рішенням комісії визначено суб’єктам господарювання, які надають послуги з пасажирських перевезень забезпечити виділення додаткових одиниць транспорту для зменшення навантаження на маршрутний транспорт у часи пікового навантаження.

Рішенням комісії визначено суб’єктам господарювання, які надають послуги громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках обмежити час роботи закладів до 22 години.

 

З нагоди відзначення Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич підписав розпорядження про нагородження грамотами військовослужбовців за сумлінну службу, проявлений героїзм та з нагоди 28-річниці створення Навчального центру Національної Гвардії України:

Батурчика Романа Григоровича – сержанта, інструктора 1 навчальної роти 1 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України;

Болюбаша Володимира Ярославовича – лейтенанта, командира групи інструкторів (технічного та тилового забезпечення) 3 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України;
Весну Тараса Ігоровича – командира 4 навчальної роти 2 навчального батальну Навчального центру Національної гвардії України;

Запотічну Марію Миколаївну – сержанта військової служби за контрактом – начальника лабораторії 5 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України;

Лупиху Дмитра Івановича – старшого прапорщика, сержанта – інструктора 3 навчальної роти 1 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України;

Мелимук-Варварук Наталію Павлівну – сержанта, начальника радіостанції групи забезпечення навчального процесу 4 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України;

Мирзу Володимира Богдановича – сержанта – інструктора 9 навчальної роти 3 навчального батальну Навчального центру Національної гвардії України;

Савчука Ореста Зіновійовича - майора, начальника модуля (циклу) лідерського курсу 2 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України;

Фартушного Вадима Славовича – викладача модуля (циклу) спеціальної підготовки 5 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України;

Чучмана Ігоря Ярославовича – сержанта, інструктора 1 навчальної роти 1 навчального батальйону Навчального центру Національної гвардії України.

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації з Днем заснування Навчального центру Національної гвардії України

Шановний пане командире, панове офіцери, прапорщики, військовослужбовці!

Прийміть найщиріші вітання з Днем створення Навчального центру Національної гвардії України. 28 років тому Ви утвердили своє право бути господарем у власному домі, особовий склад не раз підтвердив вірність присязі, сумлінно виконуючи поставлені завдання.

Між райдержадміністрацією та Навчальним центром Національної гвардії України склалися дружні відносини, зокрема підписано угоду про шефство і співробітництво, проводиться спільна діяльність, надається взаємна допомога з питань військо-патріотичного виховання молоді.

Надійність, відповідальність, висока фаховість і дисциплінованість, готовність до співпраці, готовність завжди прийти на допомогу – характерно для гвардійців. Спокійно і надійно почувають себе жителі району, бо ж поруч є опора і надійний захист.

Особовий склад Навчального центру приймає участь у військових операціях, виконує службово-бойові завдання в АТО та ООС, фахівці готові виступити на боротьбу із злочинністю, стати на захист правопорядку, прибути туди, де небезпечно, де допомоги чи порятунку потребують наші громадяни.
Дякую родинам наших захисників – за мужність, терпіння, підтримку та вміння чекати в ці нелегкі часи неоголошеної війни на Сході нашої держави.

Переконаний, що Ви й надалі будете з честю примножувати бойову славу та традиції незламних захисників Батьківщини, зразково виконувати свій конституційний та військовий обов’язок, удосконалювати бойову майстерність, бути готовими гідно реагувати на нові виклики та загрози.

Бажаю усім здоров'я, щастя, миру, успіхів у нелегкій, але такій благородній справі стояти на захисті своєї Вітчизни, свого народу, оберігати його.

Хай береже Вас Господь і дає наснагу на великі звершення !

Слава Україні!

З повагою голова Золочівської райдержадміністрації Василь МАРКЕВИЧ

 

 

30.06.2020

 

30 червня 2020 року, під керівництвом першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Нижника проведено засідання комісії з питань призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньопереміщеним особам. Комісією розглянуто 117 заяв.

За рішенням комісії, 13 з них надано пільги з оплати житлово-комунальних послуг за фактичним місцем проживання.  7 – надано право на призначення житлової субсидії  з порушенням 30-ти денного терміну про повідомлення зміни складу сім’ї. 1 заява – надано право на призначення житлової субсидії на фактично проживаючих осіб.  9 заяв надано право припинено житлову субсидію згідно поданих заяв. 6 заяв надано право на призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

 

28.06.2020

 

Шановна молодь!!!

Прийміть щирі вітання зі святом – Днем молоді!

Бути молодим прекрасно, але пам’ятайте, що молодість зобов’язує бути неупередженим, відповідальним, сміливим, вірити в свої сили і знати, що немає нічого недосяжного.

Сучасні й освічені, Ви – майбутнє України, які впевнено заявляєте про себе у різних сферах життя.
Саме Вам, нинішнім юнакам та дівчатам, жити і творити в Україні, бути рушійною силою суспільних перетворень.

Молодість – безцінний дар. Його треба приймати з вдячністю та використовувати всі переваги цієї прекрасної пори життя.

Переконаний, що Ваш патріотизм, молодечий запал і соціальна активність сприятимуть інтелектуальному розвитку нашої нації.

Нехай здійсняться всі Ваші мрії та реалізуються найсміливіші плани.

Зі святом!

 

Голова райдержадміністрації                                                                          Василь Маркевич

 

28 червня ми відзначаємо одне з головних державних свят - День Конституції України.

Вітаю Вас з цим величним святом! Основний Закон затвердив незалежність нашої держави, право народу жити у власній суверенній соборній країні, - є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості.

Конституція визначила найціннішим - життя людини, її здоров'я, честь і гідність, надала кожному громадянину можливості для самоорганізації, свободу слова та віросповідання.

Час плине надто швидко, і швидко змінюється світ навколо нас. Нові стандарти життя вимагають і нових підходів у системі державотворення. Та у будь-яких обставинах маємо знати, пам'ятати і керуватись єдиним для всіх законом - Конституцією України.

Від усього серця бажаю Вам міцного здоров'я та творчого натхнення, добробуту і затишку у ваших родинах, гідності та усвідомлення захищеності своїх прав, всього того, що дає нам Конституція - і високе звання громадянина Української держави.

З Днем Конституції України!

 

Голова райдержадміністрації                                                                          Василь Маркевич

 

 

26.06.2020

На передодні Дня Конституції України, сьогодні 26 червня 2020 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник нагородив грамотами райдержадміністрації представників служб району за активну громадянську позицію, сумлінне виконання службових обов’язків на стаціонарному карантинно-контрольно-пропускному пункті в селі Підгородне та з нагоди Дня Конституції України. А також, оголошено подяку начальнику Золочівського РЕМ Миколі Адамику та сільському голові Підгородненської сільської ради Василю Саламаку.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 26 червня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян.

На прийом звернулися жителі міста Золочева та села Ясенівці з питань: щодо заблокування пенсійного рахунку в АТ «Ощадбанк»; щодо ремонту дороги Ясенівці – Залісся.

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич з порушених питань надав жителям району роз’яснення. За підсумками проведення прийому дано доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації про результати повідомити громадян.

 

25 червня 2020 року, в рамках святкування Дня молоді в районному Народному домі ім. Ігоря Білозіра відбувся запис святкового концерту, за участю молодих талантів району. Заступник голови Золочівськогої райдержадміністрації  Віктор Олійник привітав зі святом та нагородив грамотами і відзнаками молодих, активних людей району. Запис концерту можна переглянути у соціальній  мережі фейсбук на сторінці відділу культури, молоді та спорту Золочівської райдержадміністрації 28 червня 2020 року.

 

Мешканцям Золочівщини нагадуємо про небезпечний борщівник: як боротися

Мешканців Золочівського району Львівської області закликаєм долучатися до боротьби з борщівником Сосновського.

Однією із перших рослин, яка проростає навесні є борщівник Сосновського. Він швидко розкидає своє велике листя, ще до появи інших трав, чим і затінює поверхню ґрунту, на якій після його заселення рослини інших видів більше не ростуть.

Борщівник Сосновського – небезпечний вид рослин, який в деяких місцевостях став справжнім стихійним лихом, завдаючи відчутної шкоди господарствам на полях, луках та городах. Крім того, ця рослина несе загрозу життю і здоров’ю людей: під час контакту зі шкірою людини викликають важкі дерматити та хімічні опіки ІІ ступеня. Борщівник має високу здатність до розмноження: одна рослина дає до 100 тис. насінин, які можуть проростати протягом декількох років. Тому в боротьбі з ним дуже важливо не допускати дозрівання й розсіву насіння. Оскільки, борщівник є небезпечним видом, необхідно регулярно вживати заходів, щоб запобігти його поширенню.
    Так, для боротьби з борщівником Сосновського, який тільки починає проростати, використовують метод зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту. Рідше застосовується хімічний метод боротьби (в основному раундапом). Першу обробку проводять коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей. Однак, необережне використання такого методу може призвести до ураження інших рослин, мікроорганізмів, комах, забруднення водойм.
    Найкращим методом знищення цієї рослини є скошування молодого борщівника протягом вегетаційного періоду, хоча б два рази, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація та повторне цвітіння. Також цю рослину можна знищувати хімічним методом. Насіння борщівника розноситься вітром і переноситься водою, тому зарості його часто зустрічаються уздовж берегів річок і узбіч доріг.     Райдержадміністрація закликає всіх небайдужих долучитися до боротьби з цим високоінвазійним видом-окупантом використовуючи безпечні методи боротьби та виводити її з своїх садів та полів.

Зазначаємо, що для зменшення негативного впливу борщівника на навколишнє природне середовище і здоров’я населення Львівщини видано розпорядження голови облдержадміністрації від 26.05.2017 № 450/0/5-17 «Про здійснення в області комплексних заходів щодо боротьби з борщівником Сосновського», завдяки якому у кожному районі області створено комісії з координації виконання заходів щодо боротьби з борщівником

Заходи щодо знищення борщівника  починаючи з весни і до осені, зобов’язані проводити всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких розповсюджена дана рослина.

У Золочівському районі проводиться скошування борщівника на територіях Бортківської, Поморянської, Великополюхівської, Єлиховецької, Жуківської, Заставнянської, Княжівської, Новосілківської, Перегноївської, Підгайчиківської, Підлипецької, Полянської, Руди-Колтівської, Скварявської,  Словітської, Червоненської, Шпиколосівської  місцевих рад місцевих рад .

Не будьмо байдужими та долучаймось до боротьби з борщівником Сосновського. 

 

 

25.06.2020

 

Сьогодні, 25 червня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич, провів зустріч з директором Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Юлією Шопською з питання реалізації районної Програми «Склянка молока», якою передбачено безоплатне постачання натурального молока для дітей молодших класів закладів загальної середньої освіти міста Золочів. Учасники зустрічі обговорили механізм реалізації даної програми щодо фінансування та постачання продукції.  У зустрічі взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник.

 

25 червня 2020 року, заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник провів спільну нараду з керуючою справами Золочівської районної ради Наталією Бартків щодо забезпечення медикаментами трьох дітей району, хворих на захворювання дихальної системи (муковісцидоз). У нараді взяли участь начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Вікторія Шумакова, заступник головного лікаря КНП «Золочівська ЦРЛ» з охорони материнства та дитинства Михайло Горшинський, а також батьки хворих дітей. За результати обговорення дано роз’яснення щодо забезпечення хворих дітей засобами реабілітації та можливості оздоровлення в спеціалізованих реабілітаційних центрах за кошти державного бюджету. Також, вирішили, спільно з органами місцевого самоврядування, вишукати можливість надання фінансової допомоги даним сім’ям; провести заходи по забезпеченню дітей безкоштовними ліками відповідно до "Районної програми щодо пільгового забезпечення за рецептами лікарів, окремих груп населення за певними категоріями захворювань".

 

Збережіть батьків та рідних від COVID-19

Щоб зупинити епідемію — продовжуємо дотримуватися правил. Згідно з Протоколом засідання ТЕБ та НС від 22.06.2020р. № 21 Золочівського району, враховуючи протокол засідання ТЕБ та НС від 22.06.2020р. № 26 у Львівській області, було прийнято рішення щодо продовження карантинних заходів на території Золочівського району з 22 червня 2020 року по 31 липня 2020 року.

Відомо, що є можливість зараження COVID-19 від людини з безсимптомним перебігом хвороби, тобто будучи носієм. Більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ, особливо це характерно для ранніх стадій захворювання. Коронавірусною інфекцією можна заразитися від людини, яка має лише незначний кашель, а інших скарг не зазначає. Тривають дослідження щодо поширеності таких випадків.

Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO), основним механізмом передачі нової коронавірусної інфекції є краплинний, на другому місці контактний. Найбільш вразливі ланки це люди похилого віку та особи ізхронічними захворюваннями, тому піклуймося про літніх батьків та сусідів, не будьте байдужими:

- попросіть своїх батьків та сусідів похилого віку залишатися вдома;

- дізнайтесь чи по сусідству є люди похилого віку або люди з інвалідністю, яким потрібна допомого;

- частіше цікавтесь самопочуттям людей похилого віку, за потреби допоможіть зв’язатися із сімейним лікарем або придбати необхідні ліки;

- якщо ви доглядаєте за людьми похилого віку або особами з інвалідністю подбайте, щоб у них завжди були ліки та продукти першої необхідності.

Подбайте про безпеку своїх дітей, поясніть прості правила та забезпечте комфортне навчання та відпочиноквдома. Будьте правильним прикладом для своїх дітей.

Не забувайте про дотримання правил гігієни та фізичної дистанції —  оскільки вони досі залишаються дієвими способами захиститися і запобігти поширенню COVID-19.

Відділення організації епідеміологічних досліджень Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України».

 

24.06.2020

23 червня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник спільно з спеціалістом управління дорожнього господарства Департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації  Юліаном Левом та головним інженером ТзОВ «Дрог-Буд Україна» Вікторем Багрієм здійснили об’їзд населених пунктів Ясенівці, Залісся, Єлиховичі, Монастирок, Гологори, Гологірки щодо визначення наслідків негоди в частині розмивання комунальних доріг та доріг загального користування. В ході проведеного обстеження визначили шляхи відновлення дорожнього покриття.   

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області інформує:

Страховий стаж, що треба знати кожному?

Питання матеріального забезпечення після досягнення пенсійного віку цікавить кожного. Найголовнішими факторами, які впливають на формування розміру пенсійної виплати, є величина зарплати, сума сплачених внесків та тривалість набутого страхового стажу.

Страховий стаж – це період трудової діяльності, впродовж якого щомісячно здійсненні відрахування з офіційно задекларованих заробітків, тобто сплачений єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний.

Саме своєчасна та в повному обсязі сплата єдиного соціального внеску дає право на зарахування періодів роботи до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Для впевненості в зарахуванні періодів роботи до стажу необхідно контролювати ситуацію щодо сплати страхових внесків, що легко зробити в особистому кабінеті на веб-порталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Реєстрація на веб-порталі є безкоштовною та здійснюється тільки один раз.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м.Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

 

23.06.2020

 

Шановні колеги!

Вітаю Вас з нагоди Професійного свята – Дня державної служби України!

Без сумніву, саме на Вас покладена основна відповідальність за стан справ у розбудові нашої України, за втілення в життя всіх найголовніших функцій держави.

Від ваших щоденних наполегливих зусиль, професіоналізму, мудрості, принциповості, сумління та ініціативності значною мірою залежать темпи та якість соціально-економічних перетворень у районі та країні загалом, моральне та фінансове благополуччя людей, а відтак і піднесення позитивного іміджу держави на міжнародному рівні.

Від усієї душі бажаю Вам, шановні колеги, наснаги, терпіння, сили волі, міцного здоров’я та нових здобутків у справі сумлінного служіння народу України.

 

З повагою,

голова Золочівської райдержадміністрації                                                 Василь Маркевич

 

ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

23 червня 2020 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, голова Золочівської районної ради Олег Банах,  керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин привітали державних службовців району з професійним святом - Днем державної служби.

За сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята державним службовцям вручено грамоти.  

Привітати державних службовців прийшли начальник Навчального центру Національної гвардії України, полковник Михайло Кулик та начальник військового госпіталю 3080 Національної гвардії України, підполковник Наталія Стефанів.  

Методист районного Народного дому ім. Ігоря Болозіра Тетяна  Козловська подарувала присутнім чудовий святковий настрій.

 

На позачерговому засіданні  комісії з питань ТЕБ та НС, яке відбулося 22 червня 2020 року, під головуванням голови райдержадміністрації Василя Маркевича розглядалося питання: про стан забезпечення санітарно-епідемілогічного благополуччя населення, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів.

За результатами розгляду питання порядку денного позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій:

Вирішили:

Враховуючи рішення позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 22 червня 2020 року № 26, беручи до уваги інформацію департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо епідемічної ситуації у Львівській області:

Продовжити з 22 червня 2020 року по 31 липня 2020 року на всій території Золочівського району із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні (Львівській області), карантин у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19).

Обласною комісією з питань ТЕБ і НС прийнято рішення не послаблювати карантинні заходи на території області відповідно не послаблюються карантинні заходи і на території району, та встановити, що на період дії карантину забороняється: перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно; перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус; самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації; відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб, крім участі у державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішньому незалежному оцінюванні, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”, а також здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, зокрема тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден; відвідування закладів дошкільної освіти; проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, навчально-тренувального процесу спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів; діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; робота закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів (крім розміщених у них магазинів), діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, крім: діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, у тому числі під тентами, на верандах, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і використання відвідувачами, крім часу приймання їжі, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; діяльності закладів, які надають послуги з розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників відповідно до подання керівника закладу культури та за рішенням власника (органу управління) без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно. За рішенням власника (органу управління) дозволяється прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (захист обличчя, очей, рук) та використання відвідувачами респіраторів без клапанів видиху або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях (у тому числі приміщеннях, призначених для зйомки аудіовізуальних творів (студії, павільйони), за умови обмеження кількості осіб, які здійснюють кіно - та відеозйомку в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом, залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; проведення у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб), без глядачів за умови використання учасниками засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно; відвідування установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);  відвідування пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають в таких пунктах; закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації, крім:

надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

Визначити, що термін виконання попередніх рішень обласної та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з розгляду питання «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2», який було визначено до 22 червня 2020 року або особливого розпорядження, продовжено до 31 липня 2020 року або особливого розпорядження.

Встановити, що: з 23.06.2020 на території області та району дозволяється здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості не більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

 Регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом на приміському, міжміському, внутрішньообласному сполученні, відновлюються лише за умови укладення між організатором перевезень та перевізником окремого правочину (чи додатку до діючого правочину), яким визначено вимоги до здійснення перевезень в умовах карантинних обмежень.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами, під час перевезення.

Розглянути питання щодо послаблення карантинних заходів на території району після їх розгляду на наступному позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  до 30.06.2020 року.

Рекомендувати суб’єктам господарювання на період дії карантину внести зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 8, 9, 10 чи більш пізній годині.

Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності: оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; поштова та кур’єрська діяльність; тимчасове розміщування та організація харчування; страхова діяльність; освіта; надання соціальної допомоги; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Рішенням комісії створено постійну мобільну групу з числа представників  райдержадміністрації, районної ради, Золочівської міської ради, Золочівського районного відділу Головного управління Національної поліції у Львівській області, Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області,  з метою  контролю і реагування щодо дотримання протиепідемічних заходів на території району.

 

22.06.2020

22 червня 2020 року голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Одним з питань порядку денного було – ліквідація наслідків негоди на території району.

За результатами засідання дано доручення окремим головам місцевих рад району організувати прочистку та поглиблення водовідвідних канав комунальних доріг.

 

19.06.2020

Напередодні Дня медичного працівника голова райдерж-адміністрації Василь Маркевич привітав колектив військового госпіталю Навчального центру Національної Гвардії України.

«Сьогодні висловлюю найтепліші слова вдячності Вам, - представникам найгуманнішої у світі професії, усім тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини — її життя. Адже здоров'я нації є базовою умовою нормального розвитку країни, - її благополуччя», - у вітальному слові зазначив голова райдержадміністрації. Також в урочистостях взяв участь командувач Національної гвардії України, генерал-лейтенант Микола Балан, який нагородив відомчими нагородами 15 медичних працівників госпіталю, за високу професійну майстерність та надання кваліфікованої медичної допомоги.

 

Шановні медичні працівники!

Сьогодні висловлюю найтепліші слова вдячності Вам, - представникам найгуманнішої у світі професії, усім тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини — її життя. Адже здоров'я нації є базовою умовою нормального розвитку країни, - її благополуччя.

Ваша праця завжди потрібна людям. Протягом тисячоліть люди, які рятують від хвороб і гоять рани, користуються постійною любов’ю та повагою. Ви стоїте на варті здоров'я народу, повертаєте надію людям, допомагаєте зціленню хворих. Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення.

Тож у переддень професійного свята прийміть найщиріші  слова вітання і побажання великого щастя, благополуччя Вам і Вашим родинам. Хай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці - доброта, а у справах - мудрість та виваженість

Нехай ваша нелегка праця, яка повертає людям здоров’я, приносить радість та людське щастя. Нехай збудуться всі Ваші задуми, а віра і оптимізм завжди залишаються з Вами!

Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею, а кожна мить життя радує своєю неповторністю!

Зі святом Вас! Щастя, добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!

 

Голова районної

державної адміністрації                    Василь Маркевич

 

 

 

 

Шановні фермери!

Сердечно вітаємо Вас із професійним святом!

Фермер - не тільки професія, а життєве покликання. Ваша праця - не просто робота на землі, а дбайливе господарювання, спосіб життя, колосальна напруга сил і повна самовіддача. У фермерстві втілилися кращі риси господарювання – працьовитість, стійкість, природна кмітливість і завзятість, активна громадянська позиція, соціальна відповідальність і патріотизм. Ваш трудовий подвиг, служіння землі та найблагороднішій професії - хлібороба й годувальника - залишаються взірцем для багатьох.

Бажаємо вам щедрих ланів,  нехай засіки повняться відбірним зерном, а ваші сім’ї – достатком і благополуччям. Оптимізму Вам, невичерпної енергії та творчої наснаги, мудрих рішень, успіхів і перемоги у всіх починаннях!

Нехай свята хліборобська праця продовжує приносити Вам шану від людей і добробут родині! Гордо несіть по життю звання Українського Фермера!

 

Голова районної

державної адміністрації                    Василь Маркевич

 

 

18.06.2020

 

Сьогодні, 18 червня 2020 року, районною комісією з визначення розмірів збитків власникам землі, землекористувачам та орендарям Золочівського району, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Віктора Олійника, на звернення ДПТНЗ «Червоненське ВПУ» проведено обстеження земельної ділянки навчального господарства Червоненського ВПУ. На даній ділянці ЛМКП «Львівводоканал» проводилися ремонтні роботи щодо усунення прориву водогону, що спричинило до пошкодження посівів гречки.

Комісією рекомендовано ЛМКП «Львівводоканал» провести відшкодування нанесених збитків ДПТНЗ «Червоненське ВПУ».

  

За дорученням голови райдержадміністрації Василя Маркевича продовжується моніторинг ситуації в сім'ях, що опинились в складних життєвих обставинах, надання їм соціальної підтримки та попередження загрози життю і здоров'ю дітей, зокрема тих, які на час карантину повернулись з інтернатних закладів у свої родини.

Так, сьогодні, 18 червня 2020 року працівниками служби у справах дітей спільно з центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, старшим інспектором сектору ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області перевірено умови проживання 3 сімей, в яких виховується 12 дітей. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виховання та догляду за дітьми, а також щодо безпеки неповнолітніх під час літніх канікул.

 

17.06.2020

Сьогодні, 17 червня 2020 року, заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник провів попередню нараду з начальником фінансового управління райдержадміністрації Галиною Мудрою, начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Олександром Суддею, з питання забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

 

17 червня 2020 року голова райдержадміністрації Василь Маркевич спільно з начальником управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Романом Хім’яком, начальником обласного центру здоров’я населення «Спорт для всіх» Вадимом Климовичем та головним спеціалістом відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Андрієм Стельмахом оглянули об’єкти спортивної інфраструктури Золочівщини.

У результаті досягнуто домовленості щодо співпраці та покращення спортивної інфраструктури району через реалізацію комплексної обласної програми розвитку фізичної культури та спорту та інших програм.

           

17 червня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації  Ігор Нижник спільно з начальник управління водного господарства Ігорем Савчуком, сільським головою Великовільшаницької сільської ради Ігорем Волошином провели комісійне обстеження наслідків стихійного лиха (сильних зливових дощів), що спричинили формування селевих потоків, в результаті яких розмито сільську дорогу села Гологірки та нанесено матеріальну шкоду окремим жителям сіл Гологірки та Гологори. Також, проведено обстеження дорожнього моста на автодорозі Красне – Чемеринці між населеними пунктами Гологори та Зашків.

 

16.06.2020

Сьогодні, 16 червня 2020 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядок денний винесено питання: щодо проведення ЗНО, проведення оздоровлення та відпочинку дітей в умовах карантину; щодо водозабезпечення населення; щодо запобігання масових пожеж, які виникають унаслідок самовільного випалювання рослинності або її залишків; наслідків стихійного лиха у населених пунктах. За результатами розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

 

16 червня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник  провів засідання Координаційної ради з питань сімейної політики при районні державній адміністрації.

Члени Координаційної ради розглянули та прийняли відповідне рішення з питання роботи суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та надання  потерпілим практичної допомоги продовж першого півріччя 2020 року.

 

 

15.06.2020

Сьогодні, 15 червня 2020 року, перший заступник голови райдержадміністрації – керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в районі Ігор Нижник провів нараду щодо створення в районі мобільних груп для контролю за дотриманням режиму самоізоляції особами, що підлягають такій.

 

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.
Станом на 15.06.2020 р. нових поступлень із підозрою на COVID-19 у Золочівському районі не надходило.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» в районі зафіксовано один новий випадок на захворювання COVID-19 – с. Кривичі.

Загалом від початку пандемії у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівусну хворобу - 16.

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!

 

12.06.2020

 

Розпочато купальний сезон!

Спекотна погода спонукає населення активно вирушати на відпочинок до водойм. Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів.

Але купання – це не лише відпочинок, але й певна небезпека. З початку року на водних об’єктах Львівської області загинуло 18 осіб та врятовано 2 особи. Аналіз статистичних даних свідчить, що причиною загибелі людей на воді є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними.

Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму. Купатись потрібно на пляжах у місцях колективного відпочинку, де є необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей. Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводить судома, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати – не соромтесь, кличте на допомогу. Пірнати можна лише там, де є достатня для цього глибина, прозора вода, рівне дно.

Не пірнайте у мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу, вниз головою. Категорично забороняється:

- заходити у воду в нетверезому стані;

- запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд, предметів, які для цього не призначені;

- використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

- допускати у воді ігри з хапанням за руки та ноги;

- подавати фальшиві сигнали біди;

- засмічувати воду та берег;

- тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж по пояс;

- залишати дітей біля води без нагляду.

Перш ніж зайти у воду, подумайте: чи це вам піде на користь, чи на шкоду. Не беріть з собою на пляж спиртні напої.

Запам’ятайте: алкоголь і вода – несумісні речі!

Сектор з питань оборонної роботи,

цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами 

 

Шановні мешканці Золочівського району!!!

З метою перевірки готовності територіальної системи централізованого оповіщення 17 червня 2020 року в період з 14:50 год. до 14:55 год. департаментом з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації проводитиметься навчальне оповіщення населення м. Львова та області сигналами цивільного захисту.

Будуть увімкнені електросирени. Звучання електричних сирен означає сигнал "УВАГА ВСІМ!". Почувши зазначений сигнал негайно увімкніть теле- та радіоприймачі і прослухайте подальше повідомлення департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації. Повідомлення цивільного захисту передаються протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу "УВАГА ВСІМ!" У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення навчальна, практичні заходи відпрацьовуватися не будуть.

Просимо населення зберігати спокій!

 

У Золочеві вшанували пам'ять Євгена Коновальця

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та голова Золочівської районної ради Олег Банах, в рамках відзначення 129-ти річчя від дня народження Євгена Коновальця, вшанували пам'ять полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів і запалили свічки біля Пам’ятного Хреста «Борцям за волю України» в м. Золочеві.

Постать Євгена Коновальця (1891—1938) символізує спадковість традицій української національно-визвольної боротьби. Участь у буремних подіях 1917—1921 років стала для майбутнього провідника УВО-ОУН не лише школою національно-визвольної боротьби, але й принесла йому визнання як одного з чільних воєначальників армії УНР. Командування військовим формуванням Січових стрільців зробило ім`я Євгена Коновальця відомим для усіх борців за незалежність України. Євген Коновалець народився 14 червня 1891 року в родині вчителів у невеличкому с. Зашків Львівського повіту Галичини, що на той час входила до складу Австро-Угорщини.

Родина Коновальців користувалася щирою пошаною серед односельчан за багатолітню педагогічну працю і непідробну любов до рідного краю. Полковник Армії УНР Євген Коновалець був убитий 23 травня 1938 р. у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС, проведеної Павлом Судоплатовим. Він зумів увійти в довіру до Коновальця, який вірив в існування в СРСР міцного підпілля. Це “нелегальне угруповання” і представляв за легендою Судоплатов під псевдонімом “Павлусь Валюх”.

Він передав Коновальцю вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок “від друзів”. Поховано Коновальця на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі.

На могилі часто відбуваються урочисті заходи пам'яті за участі українських дипломатів та військовиків.

 

11.06.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич відвідав Великовільшаницьку сільську раду в рамках проведення консультацій щодо розвитку території.

Сьогодні, 11 червня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич оглянув заклади соціальної інфраструктури Великовільшаницької сільської ради. Відтак, голова райдержадміністрації побував у приміщеннях сільської ради, загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., пункту здоров’я, сільської бібліотеки, Народного дому села Велика Вільшаниця та оглянув матеріально-технічну базу.

Під час спілкування з сільським головою Ігорем Волошиним порушено питання ремонту комунальних доріг, були окреслені важливі питання та пріоритети розвитку, зосереджено увагу на основних сферах життєдіяльності села.

За період проведення зустрічей голови райдержадміністрації з керівництвом органів місцевого самоврядування та керівниками бюджетних устав району, голова райдержадміністрації Василь Маркевич відвідав 17 місцевих рад району.

 

Державна служба зайнятості інформує:

 

 

10.06.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на 10 червня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило. За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» станом на 10.06.2020 р. загалом від початку пандемії у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівусну хворобу - 14.

В Золочівському районі проводиться ІФА – тестування (імуно-ферментний аналіз) – це метод лабораторної діагностики, що дозволяє визначати специфічні антитіла та антигени у крові пацієнта для підтвердження чи спростування можливого захворювання на коронавірус. За інформацію КНП «Золочівська ЦРЛ» проведено 360 таких обстежень. У 14 осіб виявлено наявність антитіл до COVID-19.

Дотримуйтесь умов карантину!!! Разом ми можемо зупинити ланцюжок інфікування та перемогти COVID-19. Ми часто відкладали «на потім» плани та бажання, на які бракувало часу. І з настанням карантину у багатьох випадках стало зрозуміло, що річ не у часі.

На карантині ми дещо переосмислили, частіше почали радіти простим речам. Усвідомили, як цінно купувати запашну каву дорогою на роботу та обіймати друзів. Складаючи плани на «після карантину», пам’ятайте, що все це попереду, а зараз найважливіше - не втрачати пильності, бо безтурботність може коштувати дуже дорого.

І наша щоденна мантра: мийте руки, тримайте дистанцію, піклуйтеся про близьких.

 

09.06.2020

 

За інформацією Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про довідки ОК-5 та ОК-7 онлайн.

Пенсійний фонд України рекомендує реєструватись на веб-порталі Пенсійного фонду www.pfu.gov.ua та замовляти довідки "Індивідуальні відомості про застраховану особу" форми ОК-5 та ОК-7 з QR-кодом. Для отримання таких довідок необхідно авторизуватися в особистому кабінеті веб-порталу за електронним цифровим підписом або за допомогою Інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID.

Наступним кроком - зайти в розділ "Запит на отримання електронних документів", обрати тип звернення та заповнити всі пункти, далі натиснути "Відправити до ПФУ". Отримати довідку можна в розділі "Звернення", вибравши завдання зі статусом "Виконано". >

Документ у форматі PDF можна не лише зберегти, але і видрукувати. Електронні довідки з QR–кодом є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органах ПФУ.

Користуйтеся сучасними онлайн сервісами Пенсійного фонду України та бережіть себе.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

Щодо підготовки джерел теплової енергії та теплових господарств споживачів до роботи в опалювальний період

З метою належної та своєчасної підготовки джерел теплової енергії, теплових мереж і теплових пунктів до роботи в опалювальному періоді 2020 – 2021 років, попередження технологічних порушень на енергетичному обладнанні та мережах під час проходження опалювального періоду Держенергонагляд нагадує про необхідність виконання заходів згідно з вимогами Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – ППТГ до ОП), затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 № 620/378, а саме:

Для теплопостачальних організацій:

- затвердити розпорядчим документом плани організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств, що знаходяться у власності або господарському віданні (за договором), до роботи в опалювальному періоді з призначенням відповідальних осіб за їх виконання; - розробити та затвердити графіки проведення профілактичних робіт, ремонтів і заміни устаткування; - забезпечити укладення на наступний опалювальний період договорів на постачання палива, електричної енергії та водопостачання; - розробити та затвердити графіки обмеження відпуску тепла та теплоносія у разі обмеження постачання паливно-енергетичних ресурсів, в умовах надзвичайних ситуацій та при ліквідації технологічних порушень в системах теплопостачання; - уточнити приєднані теплові навантаження, виконати перерахунок гідравлічного режиму (за необхідності), провести контроль відповідності розмірів встановлених розрахункових лімітних звужувальних пристроїв у споживачів теплової енергії, їх пломбування; - забезпечити розробку температурного графіка центрального регулювання відпуску теплової енергії, режимних карт роботи теплового обладнання і мереж; - провести ремонтні та профілактичні роботи на теплових, тепловикористальних установках і мережах у необхідних обсягах; - провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових та гідравлічних режимах роботи систем теплопостачання; - виконати гідравлічні випробування котлоагрегатів, тепловикористальних установок, теплових мереж, систем опалення та ГВП власних об’єктів на щільність та міцність, провести їх промивку; - виконати шурфування теплових мереж або застосувати інші методи контролю їх стану з метою з’ясування ступеню корозійного пошкодження трубопроводів; - відновити антикорозійне покриття та теплову ізоляцію на трубопроводах теплових мереж; - привести у справний технічний стан обладнання теплових пунктів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики; - укомплектувати відповідні підрозділи обслуговуючим персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації технологічних порушень у системах теплопостачання; - укомплектувати робочі місця виробничого персоналу оперативною та технічною документацією; - забезпечити накопичення палива відповідно до технологічних потреб; - провести перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період за участю представників Держенергонагляду в установлені терміни згідно вимогами розділу Х ППТГ до ОП.

Для споживачів теплової енергії:

- затвердити розпорядчим документом плани організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств, що знаходяться у власності або господарському віданні (за договором), до роботи в опалювальному періоді з призначенням відповідальних осіб за їх виконання; - уточнити приєднані теплові навантаження, виконати перерахунок гідравлічного режиму (за необхідності); - забезпечити відповідність розмірів встановлених розрахункових лімітних звужувальних пристроїв, їх пломбування теплопостачальною організацією; - провести ремонтні та профілактичні роботи на тепловикористальних установках, теплових мережах, системах теплоспоживання у необхідних обсягах; - провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових та гідравлічних режимах роботи систем теплоспоживання; - виконати гідравлічні випробування теплових мереж, систем опалення та ГВП на щільність та міцність, провести їх промивку; - виконати шурфування теплових мереж або застосувати інші методи контролю їх стану з метою з’ясування ступеню корозійного пошкодження трубопроводів; - відновити антикорозійне покриття та теплову ізоляцію на трубопроводах теплових мереж; - привести у справний технічний стан обладнання та засоби вимірювальної техніки вузлів керування, розташованих у теплових пунктах; - укомплектувати відповідні підрозділи обслуговуючим персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації відмов у системах теплоспоживання; - укомплектувати теплові пункти та робочі місця обслуговуючого персоналу технічною документацією; - провести перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період за участю представників Держенергонагляду в установлені терміни згідно з вимогами розділу Х ППТГ до ОП.

У термін до 01.07.2020 надати копію розроблених заходів та розпорядчого документa, яким ці заходи вводяться в дію, до управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Львівській області.

Заздалегідь письмово повідомити управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Львівській області щодо термінів роботи комісії з визначення стану готовності підпорядкованих теплових господарств до роботи в опалювальний період з наданням розпорядчого документа щодо затвердження складу комісії.

Крім того, рекомендуємо у разі потреби звернутися до управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Львівській області стосовно залучення державних інспекторів до огляду (оцінки) технічного стану енергетичного устаткування з метою надання рекомендацій щодо визначення оптимальних обсягів ремонтних та профілактичних робіт.

 

08.06.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» у с. Стінка станом на 8 червня 2020 року підтверджено 1 випадок захворювання на COVID-19. Загалом від початку пандемії у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівусну хворобу - 14.

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!

 

07.06.2020

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з Днем Святої Трійці

Дорогі краяни!

З нагоди величного християнського свята Святої Трійці, яке з прадавніх часів серед нашого народу величають ще й Зеленими святами, прийміть найщиріші побажання щастя, добра і любові. У день П'ятидесятниці Святий Дух зійшов на апостолів, окрилив і надихнув їх нести у світ істину, правду і любов до ближнього.

Нехай Свята Трійця і надалі приносить Вам радість, надихає на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує кожному сімейний затишок і добробут, несе щастя і впевненість у майбутньому, береже кожного з нас на дорозі правди і взаєморозуміння.

Веселих і радісних свят!

З повагою p>

Голова Золочівської райдержадміністрації

Василь МАРКЕВИЧ

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з Днем працівників водного господарства.

Шановні працівники водного господарства!

Своєю наполегливою працею Ви на високому професійному рівні реалізуєте державну політику в сфері охорони та раціонального використання і відтворення водних ресурсів, розвитку меліорації земель, захисту населених пунктів від шкідливої дії вод, отриманню вагомих урожаїв на меліорованих землях. Ваш високий професіоналізм та вміння й надалі будуть запорукою ефективної роботи водогосподарського комплексу.

Успіхів у праці, нових творчих ідей!

З повагою

Голова Золочівської райдержадміністрації

Василь МАРКЕВИЧ

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 7 червня 2020 року виявлено 5 підозр на COVID-19.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» загалом від початку пандемії у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівусну хворобу - 13.

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!

 

05.06.2020

На Золочівщині вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича

Сьогодні, 5 червня, з нагоди 177-ї річниці з дня смерті видатного культурно-просвітнього діяча, речника відродження західноукраїнських земель о. Маркіяна Шашкевича голова Золочівської райдержадміністрації Маркевич Василь поклав квіти до підніжжя пам’ятника Будителя Галичини у м. Золочеві та пам’ятника отцеві у с. Підлисся. У покладанні квітів взяли участь представники органів місцевого самоврядування, вчителі а також громадськість міста. Про священика Маркіяна Шашкевича та його духовне життя розповів присутнім о. Тарас Жуковський, а колектив вчителів Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ № 2 ім. М. Шашкевича, висвітлили життєві сторінки поета. Продовжились заходи в музеї-садибі Маркіяна Шашкевича у с.Підлисся постановкою літературно-музичної композиції «Пам’ятаємо Тебе, Маркіяне…» та покладанням квітів.

Довідково: Народився о. Маркіян Шашкевич 6 листопада 1811 року в селі Підлисся Золочівського повіту у сім’ї священика. У 1838 закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету, та, закінчивши семінарію — парафіяльним священиком по селах Львівщини, а саме у Гумниськах, Нестаничах і Новосілках(Буський район). Під час навчання в семінарії Шашкевич спільно з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем згуртував національно свідому молодь (І. Білинський, Ф. Мінчакевич, М. Козловський, А. Величковський, Г. Ількевич та ін.), яка стала на боротьбу за національно-культурне відродження на західних землях, зокрема за відродження народної мови в письменстві й церковних проповідях («Руська трійця»). 7.06.1843 – дата смерті о.Маркіяна, якого поховали у чужий гробівець на місцевому цвинтарі с.Новосілки. 1893р. – перенесення праху Шашкевича на Личаківський цвинтар у Львові. 1911р. – встановлення пам’ятного мережаного Хреста на Білій горі біля с. Підлисся. 1986р. – відкриття музею-садиби у с.Підлисся. 1990р. – відкриття пам’ятника Шашкевичу та музею “Русалка Дністрова” у Львові.

 

Сьогодні, 5 червня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у робочій нараді на території Золочівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. № 1 з питання реалізації проекту по Програмі обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив. За рахунок коштів цієї програми за напрямком – спорт, реалізовується проект «Сильна здорова нація - тренажерний комплекс для учнів. Придбання обладнання». Обговорили шляхи залучення коштів для облаштування основи під спортивні споруди.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 5 червня 2020 року нових підозр на COVID-19 не виявлено. За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» загалом від початку пандемії у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівусну хворобу - 13.

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!

 

04.06.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

За інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" станом на 4 червня 2020 року виявлено 6 підозр на COVID-19 у с. Солова. Взято зразки для проведення ПЛР-тестів. За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» ще один зафіксовано випадок на коронавірусну хворобу - с. Перегноїв, загалом у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівусну хворобу - 13.

Дотримуйтесь умов карантину!

 

Зміни щодо призначення допомог на дітей фізичним особам-підприємцям, - повідомляє управління соціального захисту населення

Золочівської райдержадміністрації Міністерство соціальної політики зазначає, що Урядом 01.06.2020 схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 432 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 22 квітня 2020 р. № 329” (далі ‒ постанова), якою урегульовано питання отримання допомоги на дітей фізичним особам ‒ підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, з числа осіб, які: згідно законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (пенсіонери та особи з інвалідністю); зареєструвались як фізичні особи ‒ підприємці у січні-березні 2020 року. Звертаємо увагу, що допомога на дітей зазначеним особам, які звернулись за її призначенням у травні-червні 2020 року, призначається та виплачується, починаючи з травня 2020 року.

При цьому зазначені особи при зверненні за допомогою на дітей не надають довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).

Водночас постановою уточнено право на отримання допомоги на дітей особами, які до березня 2020 року (включно) змінили та перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку, а також встановлено право звернення за допомогою лише одного з батьків (опікунів), з яким проживає дитина.

 

03.06.2020

 

Голова райдержадміністрації зустрівся із керівниками бюджетних установ Шпиколоської та Жуківської сільських рад.

В рамках проведення консультацій щодо розвитку територій продовжуються зустрічі голови райдержадміністрації Василя Маркевича з керівниками бюджетних установ, підприємств, організацій місцевих рад району з виїздом на об’єкти, дотримуючись карантинних умов.

Сьогодні, 3 червня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ та сільськими головами Жуківської та Шпиколоської сільських рад. Оглядаючи об’єкти Жуківської сільської ради голова райдержадміністрації завітав у місцеву раду, Жуківську загальноосвітню школу І ступеня, оглянув Народний дім, бібліотеку, та поштове відділення с. Жуків, пункт здоров’я. Медичне забезпечення на території сільської ради здійснюється пунктом здоров’я, що знаходиться у с. Жуків. У 2020 році за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив планується до реалізації проект «Реконструкція покрівлі пункту здоров’я села Жуків», загальною вартістю 446,234 тис. грн.

Підводячи підсумки виїзної зустрічі у Жуківській сільській раді, голова райдержадміністрації Василь Маркевич наголосив на перспективах розвитку сільської території, рекомендував активно долучатися до програм підтримки агропромислового комплексу ініційованими Департаментом АПК Львівської ОДА.

Опісля, голова райдержадміністрації Василь Маркевич завітав у Шпиколоську сільську раду, де оглянув приміщення навчально-виховного комплексу, Народного дому, бібліотеки, пункту здоров’я. У 2020 році за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив уже стартувала реалізація проекту «Капітальний ремонт приміщення пункту здоров’я в с. Шпиколоси», загальною вартістю 299,133 тис. грн., ведуться роботи.

На завершення виїзної зустрічі у Шпиколоській сільській раді, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зазначив на участі у екологічних проектах з метою отримання коштів на проведення природоохоронних заходів щодо розчистки русла річки Золота Липа, яка протікає через село Шпиколоси.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

За інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" станом на 3 червня 2020 року виявлено 7 підозр на COVID-19 на території Глинянської міської ради. Взято зразки для проведення ПЛР-тестів.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» у Золочівському районі станом на 3 червня 2020 року зафіксовано 1 випадок з підтвердженням на захворювання COVID-19, с. Туркотин. Загалом у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівусну хворобу - 12.

Дотримуйтесь умов карантину!

 

Сьогодні, 3 червня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання функціонування на території району регулярних спеціальних пасажирських перевезень автомобільним транспортом.

 

02.06.2020

 

Департамент АПК проводить онлайн семінари щодо актуальних питань аграрної галузі

Сьогодні, 2 червня 2020 року, керівник Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська провела онлайн семінар із представниками райдержадміністрації та головами місцевих рад щодо актуальних питань аграрної галузі, за допомогою програмного забезпечення ZOOM. У райдержадміністрації групу учасників очолив перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

Директор департаменту Юлія Шопська розповіла учасникам наради умови участі у програмах підтримки агропромислового комплексу. «На Львівщині реалізовується 5-річна Комплексна програма підтримки агропромислового розвитку, на яку щорічно виділяється найбільший ресурс серед областей України -18 млн. Також, цього року з державного бюджету на підтримку АПК у 2020 році виділено 4,0 млрд. грн.»,- зазначила Юлія Шопська. Зокрема кошти держави передбачені на наступні напрями:

1. Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 1,2 млрд. грн;

2. Здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1,0 млрд. грн;

3. Підтримка галузі тваринництва – 1,0 млрд. грн; - дотація за наявні бджолосім’ї - відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів - відшкодування вартості тваринницьких об'єктів - компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів

4. Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 400,0 млн. грн;

5. Програма підтримки розвитку фермерських господарств – 400,0 млн. грн. - бюджетна дотація за утримання корів; - доплата на користь застрахованих осіб - членів/голови СФГ без набуття статусу юридичної особи ЄСВ; - часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами; - бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – новоствореним фермерським господарствам; - фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; - фінансова підтримка на поворотній основі; - часткова компенсація витрат, пов’язаних із сертифікацією органічного виробництва».

Керівник департаменту закликала до розповсюдження інформації про програми підтримки. «З Програмою та Порядком використання коштів обласної програми можна ознайомитись на сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми», а за додатковою інформацією звертатись за тел. 255-05-70, 225-65-08 та 255-05-72» - зазначила Юлія Шопська.

В ході онлайн-семінару обговорено земельні питання, зокрема основні положення Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 № 2498- VIII.

Також порушили тему правового використання земельних ділянок та оформлення правовстановлюючих документів. Окрім того, під час онлайн наради обговорили питання створення громадських пасовищ та покрокової інструкції оформлення та передачі земель під таке пасовище, а також норми обігу (ринку) земель сільськогосподарського призначення. З метою поінформованості представників органів місцевого самоврядування з нововведеннями законодавства, а також щодо розвитку аграрного сектору сільських територій на час карантину заплановано проводити такі онлайн-семінари й надалі.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» у Золочівському районі станом на 2 червня 2020 року зафіксовано 2 нових випадки підтвердження на захворювання COVID-19, с. Розворяни і с. Солова.

Загалом у Золочівському районі підтверджених випадків на коронарівус - 11.

Дотримуйтесь умов карантину!

 

01.06.2020

 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей голова райдержадміністрації Василь Маркевич вручив дітям гостинці

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей.

Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Захист прав дітей, особливо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, що опинились в складних життєвих обставинах – це одне із важливих пріоритетних завдань соціальної сфери. Важливо, щоб кожна дитина виховувалась в сім'ї, відчувала батьківське тепло та любов.

Сьогодні, 1 червня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич відвідав дітей ДБСТ, який з у м. Золочеві уже понад 12 років успішно функціонує та в якому знайшли справжній родинний затишок 10 дітей, позбавлених батьківської опіки.

Діти отримали святкові гостинці. Також у цей день відвідано дитячий будинок «Рідний дім» (с. Сасів), у якому проживає 27 вихованців.

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з Міжнародним днем захисту дітей.

Любі діти, шановні дорослі!

Щороку в перший день літа ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч із дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги. Об’єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю всієї держави. Саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

Висловлюючи вдячність батькам за виховання у дітях високих моральних та духовних цінностей, патріотизму та порядності, зичу бути хорошим прикладом для підростаючого покоління. Щастя всім, чистого і мирного неба, світлих і неповторних вражень, здоров’я та вдачі на життєвих дорогах!

 

До уваги жителів району!

Рішенням позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 1 червня 2020 року № 22 з урахуванням інформації департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо епідемічної ситуації у Львівській області, по нижче зазначених показниках:

- інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) по області складає 13,6;

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, складає 22% від загальної кількості;

- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу протягом останніх семи днів складає – 15,6 на 100 тисяч населення – прийнято рішення продовжити карантинні заходи на території області до окремого рішення комісії з питань ТЕБ та НС. Відповідно продовжено карантинні заходи на території Золочівського району до окремого рішення районної комісії з питань ТЕБ та НС.

Розглянули питання щодо послаблення карантинних заходів на території району після їх розгляду на наступному позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 05.06.2020.

 

30.05.2020

Голова Золочівської райдержадміністрації Маркевич Василь зустрівся з керівником Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлією Шопською.

Спільно обговорено програми державної та обласної підтримки суб'єктів агропромислового комплексу, відвідано новозбудований будинок сімейного типу, який в найближчому часі буде наповнений дитячим теплом і радістю.

Також очільник департаменту оглянула педагогічну ферму с. Підгір'я, будівництвом якої опікується о. Михайло Сукмановський.

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з Днем міста Золочева

Дорогі золочів’яни!

День міста – особливе свято для кожного його мешканця, свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитись назавжди у місті з особливим колоритом, прадавніми традиціями, неймовірною природою, славною історією і подіями сьогодення. Воно об’єднує всіх, кому дороге місто – його вулиці, будівлі, площі, парки, сквери і храми. Хочу, щоб кожен мешканець відчував себе потрібним і важливим діячем, щоб кожен любив своє місто і намагався зробити свій внесок у загальне благо, щоб розвивалися всі сфери життєдіяльності і задоволені всім залишалися люди.

Нехай кожен житель буде щасливим від того, що тут живе.

Від щирого серця у цей святковий день висловлюю слова подяки всім, хто нелегкою щоденною працею розбудовує рідне місто, забезпечує спокій і порядок в ньому, лікує його мешканців, учить дітей, вирощує хліб, прибирає вулиці і робить місто охайним.

Нехай Господь своєю щедрою рукою завжди благословляє наше місто, Ваші оселі та родини, дарує нам мир, спокій та порозуміння.

Місто Золочів унікальне, неповторне, різнобарвне і квітуче!

 

29.05.2020

 

До уваги жителів району!

Рішенням позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 29 травня 2020 року № 21 з урахуванням інформації департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо епідемічної ситуації у Львівській області, по нижче зазначених показниках:

- інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) по області складає 14,5;

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, складає 21% від загальної кількості;

- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу протягом останніх семи днів складає – 86 на 100 тисяч населення –

прийнято рішення щодо продовження карантинних заходів на території області. Відповідно продовжено карантинні заходи на території Золочівського району. Про це повідомив голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич за підсумками засідання позачергової комісії ТЕБ та НС, сьогодні, 29 травня 2020 року.

На засіданні комісії наголошено на тому, що динаміка захворюваності на Covid-19 у Львівській області не сприяє послабленню чи зняття карантинних заходів в регіоні. Питання щодо послаблення карантинних заходів на території району буде розглядатись після їх розгляду на наступному позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 01.06.2020.

 

Золочівських військових медиків, які повернулися із зони ООС, голова райдержадміністрації відзначив подяками

Сьогодні, 29 травня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, начальник військового госпіталю Національної гвардії України - підполковник медичної служби Наталія Стефанів зустріли мобільну оперативну медичну бригаду військового госпіталю Національної гвардії України, які повернулися із зони проведення ООС.

На території військового госпіталю голова райдержадміністрації Василь Маркевич за високий патріотизм, сумлінне виконання службових обов'язків під час забезпечення лікувально – евакуаційних заходів у зоні проведення АТО та ООС вручив медикам подяки: лікарю бригади, начальнику хірургічного відділення - майору медичної служби Ігорю Хоміцькому; фельдшеру мобільної оперативної медичної бригади - прапорщику Мирославі Фрейнак; водію-санітару автомобільного відділення солдату за контрактом Павлу Колішевському.

Голова райдержадміністрації відзначив високий професійний рівень та самовідданість золочівських військових медиків на зазначив: «Хочу подякувати всім, хто долучився до забезпечення лікувально-евакуаційних заходів в зоні ООС, адже всі ми прекрасно знаємо, що наявність медика в бою, вселяє впевненість військовослужбовцям, про те, що в будь який момент їм нададуть кваліфіковану медичну допомогу. Вітаю наших воїнів з поверненням, разом до перемоги!».

Після ротації мобільна бригада перебуватиме у районі постійної дислокації та повернеться до виконання службових обов'язків військового госпіталю Національної гвардії України. Медичні працівники військового госпіталю з перших днів російської збройної агресії проти України на її східних територіях беруть участь у забезпеченні (підсиленні) лікувально – евакуаційних заходів на найбільш загрозливих напрямках у зоні проведення антитериростичної операції, а далі, з лютого 2018 року, у районі проведення Операції об’єднаних сил. Основними завданнями бригад є надання якісної невідкладної, з елементами кваліфікованої, медичної допомоги військовослужбовцям Національної гвардії України при виконанні ними службових (бойових) завдань у районі проведення ООС, надзвичайних ситуаціях, під час припинення масових заворушень з порушення громадської безпеки і порядку, при забезпеченні громадської безпеки під час проведення мітингів, походів, демонстрацій та інших масових заходах, що створюють небезпеку для життя та здоров’я громадян.

З червня 2014 року медичні працівники військового госпіталю у складі мобільних оперативних медичних бригад безперервно здійснили понад 50 ротацій у район проведення ООС з певними інтервалами заміни бригад.

 

Голова райдержадміністрації зустрівся із керівниками бюджетних установ Вороняцької та Коропецької сільських рад.

В рамках проведення консультацій щодо розвитку територій продовжуються зустрічі голови райдержадміністрації Василь Маркевич з керівниками бюджетних установ, підприємств, організацій місцевих рад району з виїздом на об’єкти, враховуючи карантинні умови. Сьогодні, 29 травня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ та сільським головою Вороняцької сільської ради.

Голова відвідав Вороняцьку загальноосвітню школу I-III ступеню на 320 учнів, збудовану у 2012 році; оглянув приміщення амбулаторії групової практики с. Вороняки, ознайомився з роботою Народного дому та бібліотеки.

У 2020 році Вороняцька сільська рада реалізовує проект за рахунок коштів Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області по реконструкції вуличного освітлення, який розпочато у 2019 році. Крім цього, планується до реалізації ряд проектів за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив. Підводячи підсумки виїзної зустрічі у Вороняцькій сільській раді, голова райдержадміністрації Василь Маркевич наголосив на перспективах розвитку села; наголосив на підтримці проєкту «Нового будівництва дошкільного дитячого закладу загального типу на 90 місць та облаштування спортивно-оздоровчих майданчиків» поданого на конкурс проектів з ДФРР на 2021 рік.

Опісля, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ Коропецької сільської ради. Оглянув приміщення Народного дому та бібліотеки с. Коропець.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на 29 травня 2020 року, виявлено 3 особи (м.Золочів) з підозрою на захворювання COVID-19. Взято зразки для проведення ПЛР-тестування.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» помер чоловік, який проживав у с. Солова. Пацієнт перебував на лікуванні у 8 міській клінічній лікарні міста Львова. Позитивний результат тесту, який підтвердив у нього наявність коронавірусу, отримали учора, 28 травня. У чоловіка були супутні захворювання, зокрема, ішемічна хвороба серця.

Нагадуємо, що загалом у Золочівському районі на захворювання COVID-19, підтверджено 9 випадків.

Дотримуйтесь умов карантину!

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича зі святом останнього дзвоника

Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки! Вітаю вас із чудовим святом – Днем останнього дзвоника!

Відзначати завершення навчального року – це добра традиція, сповнена тепла і вдячності. Це свято об’єднує нас і дарує посмішки, гарний настрій та світлі надії. На жаль, у час поширення пандемії – це свято перенесено у он-лайн простір. Хочу звернутися до випускників навчальних закладів. Нехай школа завжди зігріває ваші серця приємним спогадом про дитинство і юність, місце, де ви знайшли друзів на все життя, де ви вперше пережили радість перемог, відчули мудрість наук, загартували характери і навчилися відповідальності.

Хочу висловити щиру подяку вчителям за високе служіння обраній справі, за невтомний творчий пошук, доброту і щедрість ваших душ; батькам — за повсякденні турботи, за віддане тепло своїх сердець. Своєю любов’ю та невтомною працею ви допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.

Щастя всім, миру, добра, міцного здоров’я та успіхів!

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з Днем миротворців

Шановні миротворці! Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня миротворців Організації Об’єднаних Націй!

Сьогодні як ніколи миротворча діяльність є вкрай важливим засобом збереження миру та стабільності в неспокійних регіонах нашої планети. Беручи активну участь у миротворчій діяльності в багатьох країнах світу, українські миротворчі підрозділи стали невід’ємною складовою миротворчих сил ООН. Схиляємо голови перед героями, які загинули, виконуючи благородну місію захисту миру, запобігаючи і ліквідуючи загрозу життю людей!

Сьогодні, у непростий для України час, військовослужбовці з досвідом миротворчої діяльності, надалі мужньо і професійно виконують поставлені завдання. У цей святковий день, щира Вам подяка за відвагу, терпіння, стійкість, мужність і героїзм, проявлені у боротьбі за мир.

Слава воїнам-миротворцям! Слава Україні!

 

28.05.2020

 

Сьогодні, 28 травня, директор Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска з робочою поїздкою перебуває у Золочівському районі.

Під час перебування у районі проведено зустріч з головою Золочівської районної державної адміністрації Василем Маркевичем, обговорено нагальні питання, що наразі вирішуються в освітній галузі.

У ході візиту обговорювались проекти, які вже вдалося реалізувати або ж розпочати, та ідеї, які планують втілити в життя. Особлива увага була зосереджена на питаннях функціонування опорних навчальних закладів та покращення їх матеріально-технічної бази, зокрема Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 і Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №2, оскільки створення опорних шкіл, оснащення їх сучасними засобами навчання започатковує нову систему якісної освіти для дітей. Предметно говорили і про проблеми та шукали шляхи їх вирішення.

На завершення візиту директор Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска огляне територію дитячого позаміський закладу відпочинку «Сокіл», де буде обговорено перспективи розвитку, даного об’єкту.

 

"Золочівська стежина" Івана Франка

Сьогодні, 28 травня - день пам’яті українського письменника, мислителя та громадського діяча Івана Яковича Франка.

Згадуючи Каменяра в контексті краєзнавства не можемо оминути таких фактів:

- у 1911-1913 рр. Іван Франко (в рамках відзначення 40-літнього ювілею творчої діяльності) виступає з читанням поеми «Мойсей» у багатьох містах Галичини та Буковини – Львові, Дрогобичі, Збаражі, Тернополі, Станіславові (нині Івано-Франківськ), Стрию, Бродах, Перемишлі, Коломиї, Чернівцях, Турці та ін. Ці виступи були особливо хвилюючою частиною ювілейних урочистостей;

- у 1911 р. Іван Франко відвідав і місто Золочів, де у театральному залі одного із будинків читав "Мойсея";

- ювілейні виступи давалися І. Франкові дуже нелегко, бо стан здоров’я поета на той час значно погіршився. Так, надзвичайно гіркі хвилини пережив він у Золочеві. Зі спогадів Івана Лизанівського (особистого секретаря І. Франка у 1910-1912 рр., родом із с. Заріччя Золочівського повіту): «Увечері, під час вечері, один із присутніх українців, А. Скобельський, зворушений до глибини появою Франка й тим вражінням, яке він справив на масу, пропонує І. Франкові лікувати його на свій кошт. Але для Франка се дуже важка річ». «Ні, ні, – заявив Франко, – хвороба скоро пройде, через якийсь час руки виздоровіють». Він пройшов кілька разів по кімнаті: «Я ще попрацюю, я ще дам Україні геніальні твори»; збереглися також свідчення Михайла Західного, в той час вчителя у Золочеві, згодом адвоката й відомого громадсько-політичного діяча: «Поява поета в Золочеві, його огненні слова так сильно вплинули на публіку, що в короткім часі по підйомі духа д-р Теодор Ваньо на ліцитації (аукціоні) купив дім польського касина з театральним залом (в котрім рецитував «Мойсея» Франко) на власність Товариства ім. Маркіяна Шашкевича в Золочеві»;

- на фасаді будинку, стіни якого пам'ятають Івана Яковича, встановлено пам'ятний барельєф (зараз - це будинок Золочівської районної спілки споживчих товариств);

- недалеко від цього будинку, у сквері, розташована камя"яна брила, де майбутньому має бути споруджено пам'ятник великому сину українського народу, генію думки і слова Івану Яковичу Франку";

- Золочівська центральна районна бібліотека гордо носить ім'я Івана Франка;

- його іменем названо вулицю, провулок та сквер у нашому місті. P. S. Читаймо "Мойсея" і не тільки!

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на ранок 28 травня 2020 року, виявлено 4 особи (м.Золочів) з підозрою на захворювання COVID-19. Взято зразки для проведення ПЛР-тестування. Нагадуємо, що загалом у Золочівському районі на захворювання COVID-19, підтверджено 8 випадків: 4 - с. Заставне, 4 - м. Золочів.

Дотримуйтесь умов карантину! Будь здорові!

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з Вознесінням Господнім.

Шановні віряни! Вітаю Вас з Великим християнським святом - Вознесінням Господнім.

Вознесіння Господнє належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане із святом Воскресіння Ісуса Христа та святкується на сороковий день після Великодня. Ця подія – вознесіння Христа на небо – показує нам, як людина у відповідності зі своєю природою і сутністю долає смерть і знаходить безсмертя душі.

Хай це величне свято наповнить Ваші серця світлими почуттями віри, надії і любові.

Хай слово Боже надасть усім натхнення на добрі справи заради Золочівщини та усієї України.

Бажаю міцного здоров’я, радості довголіття та щедрих Божих благодатей!

 

27.05.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із керівниками бюджетних установ Ремезівцівської та Бібщанської сільських рад.

В рамках проведення консультацій щодо розвитку територій продовжуються зустрічі голови райдержадміністрації Василя Маркевича з керівниками бюджетних установ, підприємств, організацій місцевих рад району з виїздом на об’єкти, враховуючи карантинні умови.

Сьогодні, 27 травня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ та сільським головою Ремезівцівської сільської ради Василем Гевком. Голова оглянув новозбудовану, з житлом для сімейного лікаря, амбулаторію моно-практики с. Ремезівці. На виконання Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», наказу МОЗ України та міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги» амбулаторія збудована за рахунок коштів державного бюджету та відкрита у грудні 2019 року і проводитиме медичне забезпечення населених пунктів Ремезівці, Підгір’я, Шпиколоси, Жуків, Кропивна. Амбулаторія забезпечена автомобілем підвищеної прохідності.

Голова райдержадміністрації відвідав Ремезівцівський навчально-виховний комплекс I-III ступеню. У 2020 році, за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив, Ремезівцівська сільська рада реалізовує проєкт «Капітальний ремонт по заміні віконних та дверних блоків у Ремезівцівському НВК», загальною вартістю 213,512 тис. грн.. Також, очільник району ознайомився з станом приміщень Народних домів сіл Ремезівці та Підгір’я, бібліотеки с. Ремезівці. За рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив у 2019 році реалізовано проекти «Капітальний ремонт приміщення Народного дому в с. Ремезівці», загальною вартістю 212,158 тис. грн. та "Реконструкція приміщень Народного дому в с. Підгір’я", загальною вартістю 277,639 тис. грн.

Крім цього, у 2020 році Ремезівцівська сільська рада реалізовує ще ряд інших проектів за рахунок коштів Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення; за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив; за рахунок коштів обласної Програми розвитку фізичної культури та спорту.

Підводячи підсумки виїзної зустрічі у Ремезівцівській сільській раді, голова райдержадміністрації Василь Маркевич наголосив на залученні інвестицій у даний регіон.

Опісля, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ Бібщанської сільської ради. В ході зустрічі оглянуто приміщення Народного дому і бібліотеки села Бібщани.

У 2019 році за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив реалізовано проект «Реконструкція Народного дому з заміною вікон та дверей в с. Бібщани» загальною вартістю 104,374 тис. грн. Також, Василь Маркевич ознайомився з матеріально-технічним забезпеченням та станом приміщення пункту здоров’я с. Бібщани.

Підводячи підсумки виїзної зустрічі у Бібщанській сільській раді, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зазначив на необхідності проведення робіт по заміні вікон у приміщенні пункту здоров’я. Також обговорено питання ремонту доріг комунальної власності.

 

Розпочалася підготовка до відкриття дитячого будинку сімейного типу м.Золочева.

Пріоритетними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є сімейні форми, одна з яких – дитячий будинок сімейного типу.

Сьогодні, 27 травня 2020 року, працівниками Золочівської райдержадміністрації та структурних підрозділів проведено прибирання приміщення та прибудинкової території ДБСТ, що знаходиться у м. Золочеві по вул. Львівська, 48 В.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич оглянув хід проведення робіт, адже в найближчому часі планується відкриття цього дитячого будинку сімейного типу та влаштування на спільне проживання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

 

26.05.2020

Сьогодні, 26 травня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів робочу нараду щодо створення нових заповідних об'єктів у межах району, що дасть можливість збільшити площу природно-заповідного фонду Золочівського району за участю лісокористувачів, користувачів мисливських угідь, мисливствознавців району, фахівців природно-заповідної справи НПП "Північне Поділля", ДП"Золочівського лісового господарства", місцевих рад.

Під час засідання заступником голови було доведено перелік пріоритетних завдань, які визначені у розроблені Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №385 (далі – Державна стратегія). Відповідно до Державної стратегії, показник заповідності в межах Львівської області та Золочівського району до кінця 2020 року повинен становити 19,5% до площі області та району. Станом на сьогоднішній день цей показник становить 11,96 %.

Одним із пріоритетних завдань райдержадміністрації є територіальна охорона, що полягає у збереженні цінних природних комплексів, екосистем, які мають наукову, екологічну, соціальну, оздоровчу та ландшафтно-естетичну цінність району. З метою визначення пріоритетних ділянок для заповідання, які розташовані в межах району, учасниками наради проведено обговорення пропозиції щодо створення, розширення мережі території та об’єктів природно-заповідного фонду району сформованих НПП "Північне Поділля" та окремих місцевих рад району на підставі наукового обгрунтування.

За підсумками засідання вирішено: учасникам наради провести повний аналіз поданих пропозицій по об'єктах передбачених до заповідання на території Золочівського району, за результатами якого скласти перелік земельних ділянок для заповідання.

 

Сьогодні, минає шість років як відбувся перший бій за Донецький аеропорт.

26 травня 2014 року відбувся перший бій між українськими оборонцями та проросійськими бойовиками за встановлення контролю над Донецьким аеропортом. Того дня ворог відступив, зазнавши важких втрат і на кілька місяців відмовився від штурму летовища. Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні пекельних боїв. Українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону стратегічного об’єкту з неймовірною стійкістю і відвагою до 22 січня 2015 року.

Оборона летовища стала символом незламності та бойового духу наших воїнів, тому захисники отримали почесне ім’я «кіборги». Багато бійців із Золочівщини ризикували своїм життям на війні, обороняючи нашу землю. Серед оборонців Донецького аеропорту був і наш земляк «кіборг», золочів»янин - Володимир Бяложевський. Володимир в серпні 2014 року був мобілізований до Збройних сил України, як сержант 80-ї львівської аеромобільної бригади. Героїчно обороняв Донецький аеропорт разом з побратимами в період найзапекліших боїв. У 2017 році мобілізувався. За цей час служби обороняв Констатинівку, Піски, Донецький аеропорт та інші населені пункти на сході України. У 2015 році отримав нагрудний знак «За оборону Донецького аеропорту», у лютому 2016 року указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, отримав відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції», нагрудний знак «Ветеран війни», медаль «Князь Лев». «Кіборги» вистояли, не вистояв бетон» - такий вислів увійде в історію у січні 2015 року.

Дякуємо Володимиру та іншим захисникам за мужність та відвагу, адже завдяки таким воїнам у нас сьогодні мир і спокій.

 

Президент триматиме на особистому контролі закупівлі засобів індивідуального захисту, які здійснюватиме МОЗ

За інфомацією Офісу Президента. Президент України Володимир Зеленський триматиме на особистому контролі закупівлі засобів індивідуального захисту, які здійснюватиме Міністерство охорони здоров’я.

Про це йшлося на традиційній селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу. Глава держави не погодився з тим, що українські лікарні наразі забезпечені всім необхідним у достатній кількості. «Ми отримуємо сигнали, що не все є в лікарнях. Попри цифру уряду, що начебто медзаклади забезпечені на 70%, деяких засобів там немає. Якщо антисептиком медики забезпечені на 600%, то одноразових халатів є лише 16%, а одноразових захисних окулярів і щитків – взагалі 4%, костюмів біозахисту – 51%. Отже, лікарні не забезпечені. Щоб говорити про 70% забезпеченості, нам треба мати всіх товарів по 70%», – наголосив Володимир Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що уряд поставив собі завдання забезпечити тримісячний запас засобів захисту для медиків. У пріоритеті будуть ті постачальники, які зможуть поставити медзасоби найближчим часом. Служба безпеки України повідомила, що розпочато кримінальні провадження проти шести несумлінних компаній – учасниць закупівель, які, серед іншого, не постачали товари після отримання грошей, демонстрували погану якість тощо.

 

25.05.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на 25 травня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, - не надходило.

Нагадуємо, що загалом у Золочівському районі на захворювання COVID-19, методом ПЛР-тестування, підтверджено 8 випадків: 4 - с. Заставне, 4 - м. Золочів.

Дотримуйтесь умов карантину!

 

25 травня в Україні відзначають День філолога.

Професійне свято вчителів, викладачів української мови та літератури і всіх тих, хто має філологічну освіту. Філологи району щодня стоять на варті наших культурних і духовних цінностей, допомагають сучасному суспільству зберігати актуальні знання рідної мови.

За інформацією відділу освіти Золочівської райдержадміністрації повідомляємо, що учителями проведено XX конкурс з української мови ім. Петра Яцика. Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя, піднесення престижу української мови серед молоді. Переможцями конкурсу є учні Золочівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 ім. Степана Тудора, Золочівського економічного ліцею, Золочівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, Шпиколоського НВК та Білокамінського НВК. Також проведено Х Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім. Т. Шевченка. Він проводиться щорічно з метою вшанування пам’яті та творчої спадщини Тараса Шевченка. Виховання в учасників конкурсу гордості за свій народ, любов до рідного краю, виявлення творчо-обдарованої молоді. Перемогу у конкурсі здобули учні Зозулівського НВК, Ремезівцівського НВК, Золочівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 ім. Степана Тудора, Золочівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.

Щороку, 21 лютого, ми відзначаємо день рідної мови, починаючи з 2000 року. З цією метою проводиться конкурс читців поезії Ліни Костенко, присвячений 90 річчю від дня народження. У конкурсі взяли участь школярі усіх загальноосвітніх закладів району. Переможцями визначено учнів: Золочівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 ім. Маркіяна Шашкевича, Золочівського економічного ліцею, Тростянецької ЗОШ І-ІІ ст.., Верхобузької ЗОШ І-ІІ ст.

 

23.05.2020

 

ВАСИЛЬ МАРКЕВИЧ ВШАНУВАВ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ УСІХ ІСТОРИЧНИХ ПЕРІОДІВ. ГОЛОВА ЗОЛОЧІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВАСИЛЬ МАРКЕВИЧ, В ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ УКРАЇНИ, СЬОГОДНІ, 23 травня 2020 року, запалив лампадку біля пам'ятника Борцям за волю України м. Золочева.

Саме сьогодні, 23 травня в Україні відзначають Свято Героїв, започатковане 1941 року Організацією українських націоналістів. Свято Героїв встановлене на честь борців за волю України – від князів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків до українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН. Також у цей день вшановують жертв політичних репресій, учасників революції Гідності, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО (ООС). Це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.

 

Минає восьма річниця з дня загибелі Бориса Возницького.

23 травня 2012 року загинув Борис Возницький, багаторічний директор Львівської національної галереї мистецтв, яка з 2013 року носить його ім’я. Борис Григорович - це Українець з великої літери. Створив найбільший музей на Україні, який складався з сімнадцяти окремих музейних відділів та заповідників. Герой України, Лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка, Заслужений працівник культури України та Польщі, мав Відзнаки Президентів, Ордени за заслуги, був Почесним громадянином п’яти міст, почесним доктором наук та Академіком, першим Президентом IKOMу від України і далі.

Неймовірно великий внесок Борис Григорович зробив для Золочівського замку. Ми завжди будемо пам'ятати про Бориса Григоровича Возницького та його вклад у розвиток музейної справи. Світла та вічна пам’ять.

 

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Станом на 16.00 год. 23 травня 2020 року, за інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» у Золочівському районі підтверджено 4 випадки захворювання на коронавірус методом ПЛР-тестування (м. Золочів).

Загалом в Золочівському районі методом ПЛР тестування підтверджено 8 випадків - с. Заставне-4, м. Золочів - 4, захрорювання на коронавірусну хворобу - COVID-19.

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!!!

 

22.05.2020

 

На виконання рішення позачергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС від 22 травня 2020 року протокол №20 і рішення позачергового засідання районної комісії з питань ТЕБ і НС від 22 травня 2020 року протокол №14 встановлено з 22 травня 2020 року по 22 червня 2020 року на всій території Львівської області та Золочівського району карантин у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 COVID-19.

Про це повідомив голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич за підсумками засідання позачергової комісії ТЕБ та НС, сьогодні, 22 травня 2020 року. На засіданні комісії наголошено на тому, що динаміка захворюваності на Covid-19 у Львівській області не сприяє послабленню чи зняття карантинних заходів в регіоні.

“Ми розуміємо, що українці втомились від карантинних заходів, однак статистика свідчить лише про приріст захворюваності на Львівщині. Вкотре наголошую на дотриманні заходів гігієни і особливої безпеки", - наголосив Василь Богданович.

Динаміка госпіталізованих в стаціонари пацієнтів з підозрою/позитивних на COVID-19 на Львівщині за останні 7 днів складає - 314-326-338-346-362-394-404. Відмічається ріст на 90 пацієнтів що потребують стаціонарного лікування (за інформацією Львівської облдержадміністрації).

Прийнято рішення не послаблювати карантинні заходи на території області. Відповідно карантинні заходи не послаблені і на території Золочівського району. Рішення про послаблення карантинних заходів на території району буде прийматись відповідно до рішень про послаблення карантинних заходів на території області та у разі відповідності Львівської області як регіону з сприятливою епідемічною ситуацією відповідно до критеріїв, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392.

 

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів чергове засідання комісії служби у справах дітей, сьогодні, 22 травня 2020 року.

«Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я», - сказав Василь Маркевич під час засідання комісії.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: щодо визначення способів участі у вихованні дитини; про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дітей; про призначення опікуна на малолітньою; житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

Василь Маркевич вклонився Великому Кобзареві та поклав квіти до підніжжя пам’ятника.

Сьогодні пам'ятний день - 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Голова райдержадміністрації Василь Маркевич, з нагоди перепоховання Шевченка на радній землі, поклав квіти до пам’ятника Великому Кобзареві у м. Золочеві.

Вклоняючись Великому Кобзареві, ми маємо пам’ятати: наш обов’язок – зберегти та передати майбутнім поколінням сильну і незалежну українську державу. Таку Україну, про яку мріяв великий Син нашого народу.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Станом на 22 травня 2020 року, за інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" загалом 7 особам з с. Городилів та 1 особі м. Золочева, під час проведення експрес-тестів, виялено позитивний результат. Для підтрердження чи спростування результату взято зразки на проведення ПЛР-тестування, яке визначить чи є особи хворими на коронавірус - COVID-19.

Щодо раніше зафіксованих 13 випадків з підозрою на захворювання COVID-19, - проводяться ПЛР-тестування, очікуємо результатів. Загалом в Золочівському районі методом ПЛР тестування підтверджено 4 випадки (с. Заставне) захрорювання на коронавірусну хворобу.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» у Золочівському районі, станом на 22 травня 2020 року на самоізоляції перебуває 3 особи, які прибули із-за кордону.

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!!!

 

21.05.2020

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич спільно з колективом райдержадміністрації вітають з Днем вишиванки!!!

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Вітаєм з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – Днем вишиванки.

Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби. Бажаєм укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни! Слава Україні!

 

Соціальна робота із вразливими сім’ями та дітьми – це одне із пріоритетних завдань в районі.

На виконання доручення голови райдержадміністрації Василя Маркевича, відповідно до планів роботи служби у справах дітей, 21 травня 2020 року здійснено комісійний виїзд працівників служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та старшого інспектора сектору ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області, на територію Поморянської селищної ради. Перевірено умови проживання 5 сімей, в яких виховується 12 дітей.

З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виховання та догляду за дітьми, а також щодо безпеки неповнолітніх під час літніх канікул. Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич наголошує, що на шляху розбудови нашої держави як соціальної, демократичної, європейської інституції одним із її пріоритетних завдань має стати сприяння розвитку сім’ї як основної ланки суспільства і провідного інституту формування особистості, найкращого середовища для зростання дитини та забезпечення гідної старості. Тому спільне завдання – проводити постійну профілактичну роботу і впроваджувати новітні форми та методи роботи, аби підвищити правосвідомість батьків та уникнути негативних фактів у подальшому.

Лише завдяки спільній та скоординованій роботі органів державної влади та соціальних служб району зменшиться кількість сімей з певними негативними проявами.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Станом на ранок 21 травня 2020 року, за інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" загалом 6 особам з с. Городилів та 1 особі м. Золочева, під час проведення експрес-тестів, виялено позитивний результат. Для підтрердження чи спростування результату взято зразки на проведення ПЛР-тестування, яке визначить чи є особи хворими на коронавірус - COVID-19.

Щодо раніше зафіксованих 13 випадків з підозрою на захворювання COVID-19, - проводяться ПЛР-тестування, очікуємо результатів. Загалом в Золочівському районі методом ПЛР тестування підтверджено 4 випадки (с. Заставне) захрорювання на коронавірусну хворобу.

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!!!

 

20.05.2020

 

ЗАПРОШУЄМО ПРИЙТИ НА РОБОТУ У ВИШИВАНЦІ!!!

День вишиванки у 2020 році припадає на 21 травня. У це свято українці по всьому світі одягаються у вишиванки. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Запрошуємо керівників органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій району спільно із колективами прийти у цей день, 21 травня, на роботу у вишиванці.

ОРГКОМІТЕТ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Станом на ранок 20 травня 2020 року, за інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" 4 особам з с. Городилів взято зразки на проведення ПЛР-тестування, яке визначає чи є особа хворою на коронавірус. Щодо раніше зафіксованих 13 випадків з підозрою на захворювання COVID-19, - проводяться ПЛР-тестування, очікуємо результатів. Загалом в Золочівському районі методом ПЛР тестування підтверджено 4 випадки (с. Заставне), а експрес-тестуванням - 4 (с. Городилів).

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!!!

 

19.05.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич прозвітував про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району.

За прийняття звіту голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району за 2019 рік та делегованих районною радою повноважень проголосували всі присутні депутати районної ради, сьогодні, 19 травня 2020 року на засіданні LІІ сесії районної ради VІІ скликання.

За словами очільника району, упродовж 2019 року в районі продовжувалися системні реформи в усіх сферах життєдіяльності. Незважаючи на пандемію, яка наклала свій відбиток, в районі забезпечено зменшення негативних проявів та уповільнення темпів економічного спаду, а також досягнуто конкретних позитивних результатів соціально-економічного розвитку. Під час звіту, Василь Богданович презентував інформацію про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використані кошти державного бюджету; підбив підсумки діяльності районної державної адміністрації впродовж минулого року з усіх стратегічних напрямків, детально зупинившись на бюджетних питаннях, інвестиціях, реалізації проектів, соціальному захисті населення та на конкретних справах, що втілені в життя в галузях освіти, медицини, культури.

На завершення своєї промови Василь Маркевич висловив сподівання на подальшу конструктивну та плідну співпрацю райдержадміністрації та депутатів районної ради, спрямовану на соціально-економічний розвиток Золочівського району.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Станом на 17.00 19 травня 2020 року, за інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" під час проведення експрес-тестування у районі виялено 4 особи з COVID-19 - с. Городилів. Взято зразки на проведення ПЛР-тестування. Щодо раніше зафіксованих 13 випадків з підозрою на захворювання COVID-19, - проводяться ПЛР-тестування, очікуємо результатів. Загалом в Золочівському районі методом ПЛР тестування підтверджено 4 випадки (с. Заставне), а експрес-тестуванням - теж 4 (с. Городилів).

Дотримуйтесь умов карантину і будьте здорові!!!

 

Службою у справах дітей райдержадміністрації проводиться моніторинг ситуації в сім'ях, які опинились в складних життєвих обставинах, надання їм соціальної підтримки та попередження загрози життю і здоров'ю дітей, зокрема тих, які на час карантину повернулись з інтернатних закладів у свої родини.

Відтак, сьогодні, 19 травня 2020 року працівниками служби у справах дітей спільно з центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, старшим інспектором сектору ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області перевірено умови проживання 11 сімей, в яких виховується 23 дитини. Охоплено територію Сновицької, Шпиколоської, Підлипецької, Полянської сільських рад. Загалом, від початку введення карантинних заходів на території району комісією відвідано 67 сімей, в яких виховується 172 дитини.

 

Заступник голови Золочівської райдержадміністрації провів засідання оргкомітету.

Сьогодні, 19 травня 2020 року, заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник провів засідання оргкомітету щодо святкування Дня вишиванки, відзначення річниці перепоховання Т. Г. Шевченка, Свята Героїв. На засіданні оргкомітету були присутні: керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, секретар Золочівської міської ради Олег Сидорович, заступник голови Громадської ради Ірина Яворська, директор районного Народного дому Олег Леськів, начальник організаційного відділу районної ради Надія Явна, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту Андрій Стельмах, методист РМК відділу освіти райдержадміністрації Леся Сабадаш, головний спеціаліст відділу фінансово-господарського забезпечення та інформаційної діяльності Ганна Чекайло.

В ході проведення засідання оргкомітету визначено, що з дотриманням карантинних умов відбудуться заходи до Дня вишиванки у четвер, 21 травня 2020 року впродовж дня, а саме запропоновано прийти на роботу у вишиванці працівникам підприємств, установ, організацій району. Заходи з перепоховання Т. Г. Шевченка – покладання квітів та запалення лампадок, відбудуться, у п’ятницю, 22 травня 2020 року о 12.00 год. біля пам’ятника Великому Кобзареві.

До Свята Героїв України, у неділю, 24 травня 2020 року о 16.00 год. буде проведено он-лайн концерт присвячений героям усіх історичних періодів під назвою "Благословенна та держава, що має відданих синів".

 

18.05.2020

 

Там, за вікном нуртує сьогодення,

А тут, де тиша ніби вкопана стоїть,

По-своєму святкові і буденні

«Законсервовані» миттєвості століть.

Щоб ми могли своє вчорашнє знати.

Мов книгу знань, щоб погортали час,

Довірливо очима експонатів

Минуле наше дивиться на нас.

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Musems – Міжнародна рада музеїв) розглянулась пропозиція про встановлення цього свята і з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства. Музеї є центром спільноти та невід’ємною частиною глобальної мережі, яка зберігає та продукує знання про наше минуле, аби ми могли знайти відповіді на питання чому? як? … Музеї – це концентрат спогадів, життів, моментів, поглядів, знань, випадковостей, які супроводжують наше життя. За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій». Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Окрасою Золочівщини є музей-заповідник «Золочівський замок», який входить до туристичного маршруту «Золота підкова України» і являє собою відділ Львівської галереї мистецтв. Дякуємо працівникам музею за їх важку працю в царині збереження мистецьких цінностей і вітаємо усіх з професійним святом.

Кілька цікавих фактів про музеї: Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур; музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році; Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.

 

18 ТРАВНЯ: ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Операція радянських військ з вигнання нацистських окупантів з території Кримського півострова почалася 8 квітня 1944 року і завершилася в ніч на 13 травня. Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину.

В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід. Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання.

Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників. З часу проголошення незалежності Україна взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову № 792 відповідно до якої 18 травня в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, визнано депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу є важливим ще й тому, що на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим масового поширення набули прояви релігійної та національної нетерпимості до громадян України, в тому числі організація етнічно і політично вмотивованих переслідувань кримських татар, їхніх інституцій, таких як Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу.

 

15.05.2020

 

У райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС під головуванням голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича щодо введення послаблення карантинних обмежень з 15 травня 2020 року, а також щодо відновлення на території району непродовольчих ринків.

Засідання проведено сьогодні, 15 травня 2020 року, за участю членів комісії. Членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуто питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

За рішенням комісії на території району відновлюється робота непродовольчих ринків за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів за принципом роботи продовольчих магазинів. Зазначені зміни вступають в дію після набуття чинності відповідних змін до ПКМУ від 11.03.2020р. № 211.

 

Сьогодні, 15 травня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання районної постійно діючої комісії з координації виконання заходів щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до водних об'єктів для загального водокористування на території Золочівського району.

Під час засідання головою комісії було проінформовано про прийняті зміни до законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного та безоплатного доступу громадян до водойм для загального водокористування прийняті Верховною Радою України 29.10.2019р. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до водних об’єктів для загального водокористування», який введений в дію з 21.02.2020р.

При проведенні засідання комісією обговорено результати проведення обстеження водних об'єктів, які розташовані в межах району, на предмет виявлення огорож або інших конструкцій на земельних ділянках прибережних захисних смуг водойм.

Після засідання проведено комісійне обстеження водних об'єктів на території Золочівської міської ради, за результатами якого складено відповідний акт.

 

Карантинний блокпост у селі Підгородне припиняє свою роботу.

Золочівська райдержадміністрація повідомляє, що з 00.01 год. 16 травня 2020 року припиняє свою роботу стаціонарний карантинний контрольно-пропускний пункт у селі Підгородне Золочівського району.

У звичному режимі буде відновлено рух на автодорозі М-09 Тернопіль-Львів-Рава-Руська.

Райдержадміністрація висловлює щиру подяку усім хто долучився до організації та роботи пропускного пункту, а саме: медикам, нацгвардійцям, поліції, рятівникам, сільському голові с. Підгородне, підприємцям, працівникам Золочівського РЕМ.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на ранок 15 травня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, - не надходило.

Щодо раніше зафіксованих 13 випадків з підозрою на захворювання COVID-19, - проводяться ПЛР-тестування, очікуємо результатів.

Не наражайтесь самі і своїх рідних і близьких на небезпеку. Краще обмежитись карантинними заходами і ще трохи потерпіти. Бажаємо усім гарного здоров’я та витримки.

Дотримуйтесь умов карантину, будьте здорові!

 

14.05.2020

 

Для інформування населення району!

Доводимо до відома населення району постанови Головного державного санітарного лікаря України:

- від 9.05.2020р. №16 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19»

- від 9.05.2020р. №17 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19».

- від 9.05.2020р. №20 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях та салонах краси на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19».

- від 9.05.2020р. №18 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при роботі закладів громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19».

Золочівське районне управління Головного Управління

Держпродспоживслужби у Львівській області

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із керівниками бюджетних установ Поморянської селищної ради.

В рамках проведення консультацій щодо розвитку територій продовжуються зустрічі голови райдержадміністрації Василя Маркевича з керівниками бюджетних установ, підприємств, організацій місцевих рад району з виїздом на об’єкти. Відтак, Василь Богданович відвідав третю місцеву раду району, враховуючи карантинні умови.

Сьогодні, 14 травня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ та селищним головою Поморянської селищної ради Володимиром Басом. Голова оглянув Дільничну лікарню і Амбулаторію моно-практики селища Поморяни, що розташовані в одному приміщенні. Амбулаторія надає медичні послуги в таких населених пунктах: смт. Поморяни, с. Торгів, с. Богутин, с. Бібщани, с. Нестюки, с. Коропець. Ліжкова мережа Поморянської дільничної лікарні - 25 терапевтичних ліжок, крім того при лікарні організовано Пункт швидкої допомоги від центру медицини катастроф.

Також на території місцевої ради у с. Богутин розташовано Пункт здоров’я. Голова райдержадміністрації відвідав бібліотеки у селищі Поморяни і с. Богутин; Поморянський професійний ліцей; Поморянський ЗЗСО І-ІІІ ступеня, який за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив реалізовує проект "Придбання обладнання та інвентарю для Поморянського ЗЗСО І-ІІІ ступеня" загальною вартістю 101,2 тис. грн.; дошкільну установу, де також реалізовується проект "Реконструкція санвузла та душової дитячого садка в смт. Поморяни" загальною вартістю 280,387 тис. грн. за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив.

Голова райдержадміністрації ознайомився з станом приміщеннь Народних домів селища Поморяни та Богутин. За рахунок коштів Програми капітального будівництва об`єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення у смт. Поморяни реалізовується проект - "Реконструкція даху будинку культури смт. Поморяни", загальною вартістю 1000,0 тис. грн. У селі Богутин, де розташований будинок батька Січового стрілецтва – Кирила Трильовського, - реалізовується проект - "Реконструкція житлового будинку для облаштування меморіального музею Кирила Трильовського в с.Богутин", загальною вартістю 1497,0 тис. грн.

У 2020 році Поморянська селищна рада реалізовує ще ряд інших проектів:

За рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив - проєкти:

- "Облаштування території з улаштуванням пішохідних доріжок та огорожі на вул.Загребелля в смт. Поморяни" загальною вартістю 293,786 тис. грн.

- "Капітальний ремонт коридору 1-го поверху Поморянської дільничної лікарні" загальною вартістю 299,889 тис. грн.

Підводячи підсумки виїзної зустрічі у Поморянську селищну раду, голова райдержадміністрації Василь Маркевич наголосив на залученні інвестицій у даний регіон, розвитку дрібного фермерства, а також на зміцненні матеріально-технічної бази Поморянського професійного ліцею, що забезпечить потік студентів у заклад, адже робітничі професії на ринку праці користуються популярністю.

 

13.05.2020

Сьогодні, 13 травня 2020 року, у приміщенні сесійної зали Золочівської районної ради проведено спільну нараду райдержадміністрації та районної ради з наступним порядком денним:

- про фінансову підтримку КНП «Золочівська ЦРЛ»;

- про оптимізацію медичної мережі;

- про захворювання на коронавірусну інфекцію в районі;

- про списання автотранспорту КНП «Золочівська ЦРЛ»;

- різне.

У нараді взяли участь: Віктор Олійник – заступник голови райдержадміністрації, Олег Банах – голова районної ради, Ганна Самчкуашвілі – головний лікар КНП «Золочівська ЦРЛ», Галина Мудра – начальник фінансового управління райдержадміністрації , Петро Сербан – заступник головнго лікаря з господарської частини КНП «Золочівська ЦРЛ», Мирослава Романишин – бухгалтер КНП «Золочівська ЦРЛ», голови депутатських фракцій Золочівської районої ради.

За підсумками проведення наради вирішено профінансувати закупівлю калоприймачів та наркотичних засобів для онкохворих громадян за рахунок очікуваної економії бюджетних коштів за спожиті енергоносії. Також в подальшому проводити заходи по оптимізації штатної чисельності КНП «Золочівська ЦРЛ» з метою недопущення заборгованості по заробітній платі і забезпечення в повному обсязі видатків на медикаменти і господарські утримання.

 

Продовжується виконання доручення голови райдержадміністрації Василя Маркевича щодо моніторингу ситуації в сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальної підтримки та попередження загрози життю і здоров'ю дітей, зокрема тих, які на час карантину повернулись з інтернатних закладів у свої родини.

13 травня 2020 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, старшим інспектором сектору ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області обстежено 9 сімей, в яких виховується 21 дитина. Охоплено територію міста Золочева, Великополюхівської, Перегноївської, Куровицької сільських рад.

Загалом за час впровадження карантину відвідано 56 сімей, в яких виховується 149 дітей. Усім сім'ям вручено продовольчі набори, які люб’язно надали власники продуктових крамниць м. Золочева.

 

13 травня 2020 року, під керівництвом першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Нижника проведено засідання комісії з питань призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньопереміщеним особам. Комісією розглянуто 18 заяв.

За рішенням комісії, прийнятим на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарств, житлова субсидія буде надана 12 сім’ям, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям отримають 1 сім’я, пільгами за фактичним місцем проживання скористаються 5 сімей учасників бойових дій АТО.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на 13 травня 2020 року за інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" зафіксовано два випадки з підозрою на захворювання COVID-19. Взято зразки для проведення ПЛР тестування.

Дотримуйтесь карантину, залишайтеся вдома!

 

Сьогодні, 13 травня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання підготовчих заходів до чергового призову громадян на строкову військову службу, роботу військової лікарської комісії, та фінансування заходів за умов, визначених ПКМУ від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Ігор Нижник зазначив, що призов буде проводитися з дотриманням карантинних умов. Під час наради було наголошено на тому, що підготовчі заходи (вивчення морально-ділових якостей та стану здоров’я призовників, рівня освітньої підготовки) будуть проведені до 1.06.2020 р., а поставка на обласний збірний пункт планується у два етапи: 1-7.06.2020р. та 21-27.07.2020 р.

Порушувалося питання довозу призовників, а також питання фінансування проведення заходів. Враховуючи те, що держава перебуває в умовах карантину наголошувалося на забезпеченні призовної дільниці індивідуальними засобами захисту, безконтактним термометром, експрес-тестами. Відповідно до затвердженого графіку Золочівським міжрайонним відділом ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» буде проведено антисептичну обробку службових приміщень.

 

12.05.2020

Привітання голови Золочівської районної державної адміністрації Василя Маркевича до Міжнародного дня медичної сестри.

Шановні медичні сестри Золочівщини! Прийміть щирі вітання з професійним святом - Міжнародним днем медсестри, яке відзначається 12 травня!

Вашу професію обирають люди зі світлою душею і великим серцем, в якому знайдеться місце для кожного пацієнта та колеги. Ви завжди поряд у найважливіші хвилини – коли людей спіткає біда. Ваші лагідні руки, усміхнені очі та добрі серця вселяють надію і допомагають здолати хвороби. Від вашої вправності під час здійснення медичних маніпуляцій залежить здоров’я пацієнтів, а часто і їх життя. Привітна посмішка медичної сестри, бадьорі слова так само необхідні хворим, як і ліки.

На даний час медичні сестри разом із лікарями знаходяться на передовій боротьби з COVID-19. Ризикуючи своїм здоров’ям, наражаючись на небезпеку інфікування, ви надаєте медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною хворобою.

Щодня боляче чути про кількість захворілих медиків в Україні, але радісно – про кількість людей, що одужали завдяки зусиллям медичних працівників.

Дякую всім медичним сестрам за безсонні ночі чергувань, за чуйність та милосердя, за самовіддану працю! Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю!

Плідної творчої роботи, доброго здоров’я, миру та злагоди, успіхів у благородній справі охорони здоров’я!

 

Сьогодні, 12 травня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання підготовчих заходів до організації призову громадян на строкову військову службу за умов, визначених ПКМУ від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Під час наради обговорювалися питання роботи військової лікарської комісії.

За підсумками зустрічі вирішено провести завтра, 13.05.2020 р. о 10.00 год. нараду з питань, які стосуються організації призову та фінансування заходів.

 

Запроваджено інформаційну онлайн платформу „Допомога поруч” для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину

Кабінет Міністрів України 8 квітня 2020 року прийняв постанову № 287 “Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення”, якою передбачено надання допомоги пенсіонерам та одержувачам соціальних виплат в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги та задоволення їх соціально-побутових потреб в умовах карантину.

Для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину створено інформаційну платформу “Допомога поруч”, https://dopomoga.msp.gov.ua, - онлайн платформу, де кожен може зробити заявку про того, кому потрібна допомога.

Насамперед, це – одинокі громадяни похилого віку, одинокі люди з інвалідністю, неповні сім’ї з дітьми до 14 років, зокрема з дітьми з інвалідністю та інші. А всі небайдужі, благодійні та громадські організації, бізнес, волонтери, органи державної влади та місцевого самоврядування, об’єднають зусилля, аби допомогти вразливим категоріям населення. Львів’яни та мешканці області можуть звернутися на “гарячу” телефонну лінію “Допомоги поруч” за номером 112 та залишити інформацію про потребу в продуктах харчування, засобах особистої гігієни, побутовій хімії, транспортних послугах для доставки цих товарів тощо.

Щодня на онлайн платформі розміщуватиметься інформація про потребу в допомозі та звіт про її надання.

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

10.05.2020

 

У райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС щодо введення послаблення карантинних обмежень з 15 травня 2020 року.

Під головуванням Василя Маркевича, голови Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 10 травня 2020 року, у райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС за участю районних служб.

Членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуто питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Зважаючи на характер розповсюдження територією області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, значне збільшення підтвердження кількості хворих за останні дні та враховуючи рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 10.05.2020 р. № 18 і рішення районної комісії з питань ТЕБ та НС від 10.05.2020 р. № 12 встановити, що заходи з послаблення карантину на території району вступають в дію з 15.05.2020 р. або після стабілізації на території області епідемічної ситуації.

 

Дорогі матері! Шановні і милі наші жінки!

Щиро вітаю вас з прекрасним і світлим святом – Днем Матері!

Велике начало закладене у слові Матір. Їй Богом визначено бути уособленням вищих земних чеснот – добра, вірності, любові. Материнський образ, тепло і ласка, що супроводжують людину з перших її хвилин на землі – найдорожча святиня. Адже Мама - це наймиліше для кожного слово незалежно від плину часу, яке зігріває серце найсвітлішими і найтеплішими почуттями. Це образ, який випромінює любов і ласку, терпіння і доброту, самовіддану жертовність. Для матері ми завжди залишаємось дітьми, навіть, якщо вже давно вийшли з дитячого віку - вона повсякчас прагне огорнути нас своєю турботою, опікується усіма нашими негараздами, хоча почасти сама більше потребує допомоги. Для неї назавжди залишаються в пам'яті недоспані над дитячою колискою ночі, наш перший несміливий крок і перші слова. I поки є на світі матері, доти невмируще життя на землі і вічно житиме поміж нас безмежна любов і ласка, турбота і самопожертва, ніжність і доброта.

Велика вдячність матерям, які народили та виховали справжніх і вірних синів своєї Батьківщини – Героїв України, багатодітним матерям та жінкам, які стали турботливими неньками для дітей-сиріт.

Тож у цей прекрасний день бажаю всім матерям здоров'я та щастя. Нехай у цей світлий день відійдуть від вас труднощі і негаразди, нехай ваше життя наповниться світлими земними радощами, лагідним теплом рідної домівки, а під блакитним небом незалежної України панує мир і злагода.

Зі святом Вас, наші рідні матері! Здоров'я Вам, земної втіхи на довгі-предовгі літа!

Голова райдержадміністрації

Василь Маркевич

Вітальний концерт, створений з архівних матеріалів, можна переглянути тут

 

Інформація щодо соціального захисту матерів у Золочівському районі

На обліку управління соціального захисту населення перебувають:

- 56 жінок-учасників бойових дій АТО, які виховують неповнолітніх дітей.

- 556 жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати–героїня».

Станом на 01.04.2020 управлінням соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації надано соціальну підтримку у вигляді соціальних допомог сім’ям з дітьми, а саме:

- допомога при народженні дитини - 1935 (на суму 6 млн. 10 тис. грн);

- допомога на дітей одиноким матерям - 266 (на суму 1 млн. 250 тис. грн);

- допомога багатодітним сім’ям – 540 (на суму 3 млн. 48 тис. грн);

- допомога при усиновленні дитини – 4 ( на суму 10,3 тис. грн);

- допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 2 (на суму 262,6 тис. грн).

15 розлучених матерів, які самостійно виховують дітей, отримали тимчасову допомогу на час несплати аліментів на суму 51,1 тис. грн.

Урядом надано можливість відшкодування вартості послуг на догляд за дитиною до трьох років «Муніципальна няня». Так, послугою «Муніципальна няня» станом на 01.04.2020 року скористалися 2 жінок, які виховують дітей віком до трьох років (на суму 6,1 тис. грн).

 

08.05.2020

 

Привітання голови Золочівської районної державної адміністрації Василя Маркевича з Днем пам’яті і примирення та Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Шановні краяни!

Сердечно вітаю Вас з Днем пам’яті та примирення і Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Пам’ять про Другу світову війну непідвладна часу. Народ України один із тих, хто втратив неймовірно велику кількість своїх синів і доньок в цій трагедії світового масштабу. Не шкодуючи ані душі, ані тіла народ України героїчно та мужньо виборював для світу свободу від нацистських загарбників. Ці закарбовані в історії події пробуджують в кожному з нас почуття гордості за подвиг нашого народу.

Ми пишаємося славою тих, хто приніс очікуваний мир світу та Україні, і схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у Другій світовій війні. Через 75 років від дня Великої Перемоги народ України знов захищає здобуту свободу та цілісність держави, проявляючи мужність і героїзм як в роки Другої світової війни.

Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!

Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині!

Тільки разом, у порозумінні та злагоді, натхненно та згуртовано, ми збудуємо сильну, заможну, непоборну Україну!

Вітальний концерт, створений з архівних матеріалів, можна переглянути тут

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич вшанував пам'ять загиблих у роки Другої світової війни та поклав квіти до пам’ятних місць загиблим у роки війни на Золочівщині.

Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті та примирення, - виповнюється 75 років Перемоги над нацизмом у Європі та 75 років завершення Другої світової війни. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшановуючи загиблих на фронтах Другої світової війни сьогодні, 8 травня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич поклав квіти до пам’ятних місць загиблим у роки Другої світової війни. У покладанні квітів взяли участь: заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, голова Золочівської районної ради Олег Банах, міський голова м. Золочева Ігор Гриньків, командуванням військових формувань, що дислокуються у районі, ветерани. Розпочалися заходи із покладання квітів до Меморіалу «Вічний вогонь» та пам’ятника «Жертвам політичних репресій» у м. Золочеві.

Вшанування пам'яті та героїзму людей, які боролися з нацизмом у роки Другої світової війни, продовжилося покладанням квітів до Меморіалу слави у Навчальному центрі Національної гвардії України. Завершилися заходи покладання квітів та запаленням лампадок до місця бою з німецько-фашистськими загарбниками (Колтівський коридор) с. Єлиховичі.

 

Інформація про соціальний захист ветеранів війни.

До Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні управління соціального захисту населення повідомляє наступне.

На даний час у Золочівському районі проживає 949 ветеранів війни та 168 членів сімей загиблих та жертв нацистських переслідувань у Другій світовій війні. З метою вирішення значної кількості питань соціального захисту ветеранів Другої світової війни в районі реалізується Комплексна цільова програма соціальної підтримки населення на 2020 рік, яка спрямована на посилення соціального захисту ветеранів Другої світової війни.

Виплачено щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань:

- 949 ветеранам Другої світової війни на суму 540 тис. грн.;

- 168 – членам сімей загиблих учасників і жертв нацистських переслідувань на суму 145,8 тис. грн.

За 2019 рік чотирьом ветеранам придбано путівки на санаторно-курортне оздоровлення за рахунок коштів державного бюджету; Компенсацію на бензин, ремонт автомобілів і транспортне обслуговування за 2019 рік отримали 5 ветеранів Другої світової війни на суму 952,29.

В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на обслуговуванні перебуває 632 ветерана Другої Світової війни. Всіх їх на період карантину забезпечено продуктовими наборами. Крім догляду вдома, їм надаються такі види послуг: стаціонарного догляду, натуральної та грошової допомоги, соціальної реабілітації та адаптації, консультування.

 

07.05.2020

 

Заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник, сьогодні, 7 травня 2020 року, відвідав дитячий будинок сімейного типу, який знаходиться у м. Золочеві по вул. Львівська, 48 "в", де зможуть виховуватись 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, оглянув стан приміщення до введення в експлуатацію.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич відвідав підприємство з виробництва високоточних спеціальних засобів та обладнання для оборонної промисловості (ФОП Вах В. Д.), яке працює у м. Золочеві та ознайомився з його діяльністю.

 

06.05.2020

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела перегляд проекту он-лайн концерту, який підготували фахівці відділку культури, молоді та спорту і районного Народного дому з нагоди святкування Дня пам"яті і примирення та Дня матері.

 

Сьогодні, 6 травня 2020, впродовж дня заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник провів зустрічі з керівниками та представниками управління соціального захисту населення, КНП «Золочівська ЦРЛ», відділу освіти райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру СССДМ, відділу культури, молоді та спорту, районного Народного дому.

Обговорено перспективний план роботи кожного зокрема підрозділу.

 

АНОНС

З нагоди 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 75-ї річниці завершення Другої світової війни, 8 травня 2020 року, з 10.00 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятних місць загиблим у роки Другої світової війни. У церемонії покладання квітів візьме участь голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич спільно з головою Золочівської районної ради Олегом Банахом, міським головою м. Золочева Ігорем Гриньківим, командуванням військових формувань, що дислокуються у районі.

 

Сьогодні, 6 травня, виповнюється 100 років завершення Першого Зимового походу Армії Української Народної Республіки - однієї з найгероїчніших і найуспішніших бойових операцій часів Української революції 1917–1921 років.

Перший Зимовий похід – таку назву отримав військовий рейд Армії Української Народної Республіки під проводом Михайла Омеляновича-Павленка тилами російських Добровольчої та Червоної армій взимку-навесні 1920 року. Він тривав п’ять місяців – з 6 грудня 1919 по 6 травня 1920 років. Учасники походу подолали більше 2500 кілометрів територією сучасних Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей, провівши понад 50 успішних боїв. Біля села Писарівка сучасного Ямпільського району Вінницької області передові відділи Армії УНР під командуванням генерала Михайла Омеляновича-Павленка зустрілись з розвідувальними підрозділами 2-ї Стрілецької дивізії полковника Олександра Удовиченка, що наступали з заходу спільно з польськими союзниками і вже спільно звільняли Україну від московсько-більшовицьких загарбників. Бажаючі можуть долучитися до публічної онлайн-дискусії «Перший Зимовий похід Армії УНР: відчайдушна самопожертва чи успішна військова операція?» (до 100-річчя завершення Першого Зимового походу Армії УНР (1920-2020).

Дата: 6 травня 2020 року. Час: 18:00 год. Трансляція буде доступна на сторінці Український інститут національної пам'яті Facebook – https://www.facebook.com/uinp.gov.ua/

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із керівниками бюджетних установ Сновицької сільської ради.

В рамках проведення консультацій щодо розвитку територій продовжуються зустрічі голови райдержадміністрації Василя Маркевича з керівниками бюджетних установ, підприємств, організацій місцевих рад району з виїздом на об’єкти. Сьогодні, 6 травня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ та сільським головою Сновицької сільської ради Петром Зайцем, враховуючи карантинні умови.

Голова оглянув Пункт здоров’я села Сновичі, який знаходиться у 4-ох кімнатах. Радіус обслуговування даного пункту - 5 км.; місцеву бібліотеку; Сновицький НВК, який реалізовуватиме у 2020 році за рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив проект «Капітальний ремонт по заміні віконних та дверних блоків у Сновицькому НВК», загальною вартістю 128,858 тис. грн.; приміщення Народний дому села Сновичі.

У 2020 році місцева рада за рахунок коштів Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення реалізувала проект «Реконструкція даху Народного дому с. Сновичі», загальною вартістю 850,0 тис. грн. Також, хід будівництва храму української греко-католицької церкви. Підводячи підсумки виїзної зустрічі у Сновицьку сільську раду, голова райдержадміністрації Василь Маркевич наголосив на розвитку дрібного фермерства у цьому регіоні, адже саме виробництво сільськогосподарської продукції забезпечить розвиток економіки даної території.

В ході зустрічі обговорювалося питання виділення земельних ділянок учасникам АТО (ООС).

 

05.05.2020

 

Сьогодні, 5 травня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич представив колективу Золочівської районної державної адміністрації заступника - Віктора Володимировича Олійника (розпорядження №39/к від 05.05.2020 року).

До функціональних обов"язків заступника голови райдержадміністрації належать питання щодо реалізації державної політики у галузі соціального захисту населення, охорони здоров"я, освіти, культури та спорту, туристичної діяльності та молодіжної політики, у справах дітей.

 

Продовжується виконання доручення голови райдержадміністрації Василя Маркевича щодо моніторингу ситуації в сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальної підтримки та попередження загрози життю і здоров'ю дітей, зокрема тих, які на час карантину повернулись з інтернатних закладів у свої родини.

05 травня 2020 року службою у справах дітей спільно з центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді обстежено 14 сімей, в яких виховується 24 дитини, а також відвідано вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім". Охоплено територію Колтівської, Руда-Колтівської, Сасівської, Єлиховицької сільських рад. Загалом за час впровадження карантину, службою у справах дітей та Золочівським ЦСССДМ, за участю представників органів місцевого самоврядування, відвідано 47 сімей, в яких виховується 128 дітей. Усім сім'ям вручено продовольчі набори, які люб’язно надали власники продуктових крамниць м. Золочева.

Об'їзди проводились на території Глинянської міської ради, Поморянської селищної ради, Струтинської, Підгородненської, Єлиховицької, Словітської, Великовільшаницької, Підгайчиківської, Гологірської, Білокамінської, Ремезівцівської, Червоненської, Княжівської, Сасівської, Колтівської, Руда-Колтівської сільських рад.

 

Сьогодні, 5 травня, заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник спільно з керівником апарату райдержадміністрації Галиною Семчишин, за участі керівника районного Народного дому Олега Леськіва і головного спеціаліста відділу культури, молоді та спорту Андрія Стельмаха провів робочу зустріч щодо належного відзначення Дня пам’яті і примирення, 75-тих роковин Перемоги над нацизмом у Європі, Дня матері.

Під час зустрічі обговорено технічне забезпечення проведення он-лайн концерту до вказаних свят. За підсумками домовлено зустрітися у середу, 6 травня, для перегляду напрацювань районним Народним домом та відділом культури, молоді та спорту райдержадміністрації.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на 5 травня 2020 року зафіксовано одне поступлення громадянина з підозрою на захворювання COVID-19. Взято зразки для проведення ПЛР тестування. Нагадаємо, що за інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» 477 осіб, які прибули із-за кордону, перебувають на самоізоляції. Дотримуйтесь карантину, залишайтеся вдома!

 

04.05.2020

Сьогодні, 4 травня 2020 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела робочу зустріч щодо забезпечення он-лайн-концерту з нагоди святкування Дня пам’яті і примирення та Дня матері.

Обговорено пропозиції учасників щодо кількості номерів (вокальних, танцювальних тощо).

 

5 травня 2020 року, за дорученням голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича заплановано комісійний виїзд працівників служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації спільно із Золочівським районним ЦСССДМ до органів місцевого самоврядування, а саме (Колтівська, Руда-Колтівська, Сасівська, Єлиховецька сільські ради) у сім"ї з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на 4 травня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, - не надходило.

Нагадаємо, що за інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» 477 осіб, які прибули із-за кордону, перебувають на самоізоляції. Пом’якшення карантину відбудеться скоро. Та дехто вирішує зробити це вже зараз, на власний розсуд. Нехтує життям та здоров’ям своїм та оточуючих. Замість того, щоб порушувати режим, зробіть все те, на що після карантину не вистачатиме часу. Адже потім будете шкодувати. Будьте здорові!

 

НБУ закликає:

1. Утримайтеся від відвідування банків, переходьте на онлайн платежі!

Здоров'я та добробут громадян - пріоритетне завдання Національного банку України в цей непростий час!

Отримання фінансових послуг на час карантину має відбуватися безпечно для здоров’я громадян. Банки працюють в звичайному режимі та продовжують безперебійно обслуговувати клієнтів у повному обсязі, частково перевівши обслуговування в дистанційну форму. Адже належна робота банківської системи в період карантину – необхідна умова функціонування української економіки та її швидкого одужання після епідемії та карантину. Деякі банки відкоригували чи скоротили графік роботи відділень. Зокрема, це пов’язано з тим, що вони проводять технологічні перерви для провітрювання, дезінфекції та вологого прибирання. Проте Національний банк закликає громадян утриматися від відвідувань відділень банків та користуватись банківськими послугами онлайн, адже перебування в людних закритих приміщеннях збільшує ризик підхопити вірус.

Особливо ми хочемо звернутися до молодого покоління. Якщо у вас є старенькі батьки, бабуся з дідусем чи інші родичі похилого віку, допоможіть їм розібратися в новітніх онлайн послугах банків, щоб вони змогли, до прикладу, сплачувати комунальні послуги, уникаючи місць громадського скупчення не наражаючи себе на небезпеку зараження COVID-19. Якщо такої можливості немає, – не проблема. На період карантину можна не здійснювати комунальні платежі, а сплатити їх вже після завершення карантину. Водночас вам не загрожує ані штрафи чи пеня, ані відключення води, електроенергії чи газу. Передайте цю інформацію своїм батькам, бабусі з дідусем чи знайомим похилого віку. Також звертаємо увагу та просимо повідомити усім своїм рідним і знайомим, що Національний банк не телефонує та не надсилає смс громадянам.

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

Бережіть себе!

2. Готівку на карантин! Національний банк України закликає громадян обмежити використання готівки під час розрахунків на період карантину.

У світі наразі немає наукового підтвердження, що банкноти передають вірусну інфекцію COVID-19 більше, ніж такі побутові речі як ключі від квартири чи мобільний телефон. Але й немає доказів, що вони цілком безпечні. Адже гроші активніше за будь-які речі подорожують із рук в руки, за день готівка змінює десятки власників, проходить сотні рук. Тому будьте обачними і максимально переходьте на безготівкові розрахунки, безконтактні та мобільні платежі за допомогою смартфонів. У випадку використання готівки дотримуйтеся правил дезінфекції, рекомендованих МОЗ України та ВООЗ – мийте руки або обробіть руки дезінфектором. Зі свого боку НБУ працює в двох напрямах - зробити користування готівки безпечнішим, а безготівкові платежі – дешевшими, ніж готівкові. Для реалізації першого напряму – НБУ постійно безкоштовно підкріплює банки готівкою.

Перш за все, НБУ видає свіжу готівку із власних запасів, сформованих до поширення коронавірусної інфекції на території України. Запаси готівки Національного банку є достатніми для забезпечення потреб економіки країни. Готівка ж, яка надходить у НБУ від комерційних банків, спочатку зберігається в окремому сховищі впродовж щонайменше 14 днів, після цього під час пакування піддається температурному шоку (160 градусів за Цельсієм). Щодо другого напряму - безготівкових платежів – НБУ тимчасово скасував тарифи в Системі електронних платежів та продовжує працювати над зниженням вартості безготівкових розрахунків. Тож, відправте готівку на карантин та розраховуйтеся безготівково! А за можливості сплачуйте за покупки та послуги онлайн.

Бережіть себе!

3. Потрібні кредитні канікули – зателефонуйте до вашого банку!

Маєте кредит, а через карантин не можете його погашати? Розуміючи складність ведення бізнесу, а також необхідність вимушених відпусток громадян за власний рахунок в умовах карантину, Національний банк передбачив так звані «кредитні канікули» – особливий пільговий період обслуговування кредитів для населення та бізнесу в період дії карантину та після його завершення. Здійснювати ці заходи рекомендовано Національним банком усім банківським установам з метою допомогти позичальникам, які постраждали від поширення коронавірусу та впровадження надзвичайної ситуації й карантину, пережити ці складні часи та стати на ноги після їх завершення. Перша частина пільгових умов – це відстрочення платежів за кредитами. Позичальники можуть сплатити їх вже після завершення карантину, а банки не будуть нараховувати штрафи чи пеню за невчасні платежі.

Однак позичальники мають розуміти, що це – не прощення боргу, а відтермінування оплати тіла та процентів за кредитом. Відсотки продовжують нараховуватися протягом карантину й після карантину їх треба буде сплатити. Друга частина пільгових умов – це заходи для полегшення погашення та обслуговування боргу вже після завершення карантину. І НБУ, і банки розуміють, що бізнесу та громадянам буде складно виплатити одразу всі платежі, що накопилися після карантину, особливо, якщо їх дохід постраждав від запровадження карантину. Тому НБУ рекомендував банкам, а банки вже активно пропонують своїм клієнтам реструктуризацію кредитів. Громадянам, ФОПам та малому бізнесу банки можуть запропонувати зміну графіка платежів, звільнення від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним подовженням кредиту, капіталізацію відсоткових платежів тощо. Головне – реструктуризація не може передбачати погіршення умов кредиту. Для середнього та великого бізнесу банки застосовують індивідуальні підходи залежно від фінансового стану компанії та того, наскільки суттєво компанія постраждала від карантину.

Проте такі умови можуть отримати лише позичальники, які сумлінно сплачували кредит до 1 березня. Канікули не застосовуються автоматично. Тому, якщо вам потрібні кредитні канікули, зверніться до свого банку. Але не їдьте до відділення, спілкуйтеся з банком онлайн і бережіть себе!

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку.

Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

4. Не вдається купити іноземну готівку? Не біда. Національний банк уже більше року як дозволив проведення операцій із валютою онлайн.

Ви можете купити чи продати валюту за допомогою інтернет-банкінгу вашого банку. Непотрібно бігти до банку чи обмінного пункту. Неможливість купити долари США та іншу іноземну валюту в касах банків, що спостерігалася останніми тижнями, пов’язана з нестачею валютної готівки в банків через перебої з авіасполученням. Але НБУ працює над вирішенням цієї проблеми. Національний банк вже забезпечив поставку з-за кордону в Україну валютної готівки в євро та доларах США і з 19 березня щотижня проводить по декілька операцій із продажу готівкової валюти за безготівку. За цей період НБУ продав банкам понад 370 млн дол. США та 42 млн євро. і продовжить забезпечувати банки готівковою іноземною валютою, доки проблема не вирішиться. Водночас Національний банк закликає українців мінімізувати контакти з готівковою іноземною валютою, адже вона завозиться з-за кордону і через високий попит населення може не встигати проходити 2-тижневий карантин до потрапляння в руки людей.

Не варто без нагальної потреби (на витрати в іноземній валюті) купувати валюту, знімати її з банківських вкладів. За потреби, купуйте валюту онлайн через інтернет-банкінг. Бережіть себе!

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку.

Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

5. Закінчився термін дії картки – не хвилюйтеся, продовжуйте користуватися своєю карткою.

Якщо у вас платіжна картка, строк дії якої закінчується під час карантину, непотрібно звертатися до відділення банку для її перевипуску – банки можуть вам подовжити строк її дії дистанційно. Наприкінці березня Національний банк звернувся до комерційних банків та платіжних систем із проханням забезпечити продовження терміну дії картки без необхідності відвідувати відділення банку. Більшість банків моментально відгукнулись на цю ініціативу запровадили пролонгацію терміну дії карток.

Якщо у вас є питання щодо своєї банківської картки, зателефонуйте до контакт-центру вашого банку. Національний банк закликає молоде покоління розповісти про це своїм рідним та близьким похилого віку й закликати утриматись від відвідування банків.

Просимо усіх громадян максимально утриматися від використання готівки. Оплачуйте онлайн! Бережіть себе! З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку.

Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

30.04.2020

У райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС щодо відновлення роботи Золочівського ринку.

Під головуванням Василя Маркевича, голови Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 30 квітня 2020 року, у райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС за участю районних служб. Членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуто питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

За результатами розгляду питання порядку денного позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на виконання протоколу обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 30 квітня 2020 року № 16, постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 (зі змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 313), рекомендовано Золочівській міській раді розглянути питання щодо відновлення роботи КП «Золочівський ринок» з вівторка, 5 травня 2020 року в частині торгівлі сільськогосподарською продукцією в тому числі харчовими продуктами.

Для забезпечення належної роботи на ринку має бути забезпечено виконання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, при здійсненні торгівлі сільськогосподарською продукцією в тому числі харчовими продуктами, встановлених постановою головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року № 14.

Фахівцями Золочівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області буде здійснюватися контроль за дотриманням КП «Золочівський ринок» протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянкики | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2020 Золочівська районна державна адміністрація