Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

До уваги виборців!

 

Новини

30.04.2020

У райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС щодо відновлення роботи Золочівського ринку.

Під головуванням Василя Маркевича, голови Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 30 квітня 2020 року, у райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС за участю районних служб. Членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуто питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

За результатами розгляду питання порядку денного позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на виконання протоколу обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 30 квітня 2020 року № 16, постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 (зі змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 313), рекомендовано Золочівській міській раді розглянути питання щодо відновлення роботи КП «Золочівський ринок» з вівторка, 5 травня 2020 року в частині торгівлі сільськогосподарською продукцією в тому числі харчовими продуктами.

Для забезпечення належної роботи на ринку має бути забезпечено виконання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, при здійсненні торгівлі сільськогосподарською продукцією в тому числі харчовими продуктами, встановлених постановою головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року № 14.

Фахівцями Золочівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області буде здійснюватися контроль за дотриманням КП «Золочівський ринок» протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

 

До уваги роботодавців району!

Державною службою зайнятості розроблено покрокову інструкцію для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю. Зауважимо, що допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які: зупинили або ж скоротили діяльність через карантин; сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.

Уся інформація і, власне, інструкція з детальним описом кожного кроку - на нашому сайті в розділі «Роботодавцям» - https://is.gd/sCGoBM. Ознайомтесь, будь ласка, з нею.

За детальнішою інформацією звертатись у Золочівську районну філію Львівського обласного центру зайнятості за телефонами: 7-11-08, 7-00-31

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на 30 квітня 2020 року зафіксовано одне поступлення громадянина з підозрою на захворювання COVID-19. Взято зразки для проведення ПЛР тестування.

В Золочівському районі продовжується проведення експрес-тестування, зокрема, сьогодні у Глинянській амбулаторії загальної практики та у віросологічному кабінету центральній амбулаторії м. Золочева.

Нагадаємо, що за інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» 475 осіб, які прибули із-за кордону, перебувають на самоізоляції.

Дотримуйтесь карантину, залишайтеся вдома!!!

 

29.04.2020

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із керівниками бюджетних установ Підгородненської сільської ради.

В рамках проведення консультацій щодо розвитку територій відновлено зустрічі голови райдержадміністрації Василя Маркевича з керівниками бюджетних установ, підприємств, організацій місцевих рад району з виїздом на об’єкти.

Сьогодні, 29 квітня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівниками бюджетних установ та сільським головою Підгородненської сільської ради Василем Саламакою, враховуючи карантинні умови.

Голова оглянув Пункт здоров’я села Підгородне, який знаходиться у спільному приміщенні із сільською радою та у задовільному стані. Радіус обслуговування даного пункту - 1,5 км.; Підгородненську школу (філію Золочівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 – Підгородненського закладу загальної середньої освіти І ступеня), де у 2019-2020 навчальному році у 3-ох класах-комплектах здобувають початкову освіту 21 учень.

Також, голова райдержадміністрації Василь Маркевич оглянув територію і приміщення Народний дому села Підгородне, який збудований у 1918 році. На даний час місцевою радою проведена робота щодо розроблення детального плану території для будівництва та обслуговування Народного дому с.Підгородне, розроблено проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для будівництва та обслуговування Народного дому.

На завершення зустрічі обговорено перспективи будівництва нового Народного дому в селі Підгородне.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич урочисто передав ключі від «Школяриків» двом освітнім закладам району.

Сьогодні, 29 квітня 2020 року, біля приміщення адмінбудинку райдержадміністрації, відбулося урочисте вручення ключів від двох автобусів "Школярик" марки "АТАМАН" головою райдержадміністрації Василем Маркевичем та головою районної ради Олегом Банахом, директорам Скварявської ЗОШ І-ІІІ ст. Андрію Савчуку та Куровицької ЗОШ І-ІІІ ст. Олександрі Долинюк.

"Вітаю дітей та вчителів, які матимуть можливість доїжджати на навчання з комфортом. Такими кроками ми виведемо рівень освіти на вищі щаблі. Бажаю, щоб ця техніка служила довго у цій благородній справі», - сказав голова райдержадміністрації Василь Маркевич.

Довідка: Автобуси були придбані у межах Програми розвитку освіти Львівщини за кошти державного, обласного та місцевого бюджетів на умовах співфінансування. Загалом вартість двох "Школяриків" становить 3 млн 659 тис 592 грн. Кошти на школярики 45% від суми заплатив державний бюджет, 25 % - обласний, 30 % - базовий місцевий бюджет району.

 

28.04.2020

Відвідування сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах у районі продовжується.

З метою проведення моніторингу ситуації в сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальної підтримки та попередження загрози життю і здоров'ю дітей, за дорученням голови райдержадміністрації Василя Маркевича, 28 квітня 2020 року, працівники служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в чергове відвідали сім'ї на території району.

Комісією обстежено 10 сімей, в яких виховується 25 дітей. Охоплено села Білий Камінь, Бужок, Підгір’я, Червоне, Княже. Загалом за час впровадження карантину, службою у справах дітей та Золочівським ЦСССДМ, за участю представників органів місцевого самоврядування, відвідано 33 сім'ї, в яких виховується 104 дитини. Усім сім'ям вручено продовольчі набори, які люб’язно надали власники продуктових крамниць м. Золочева.

Об'їзди проводились на території Глинянської міської ради, Поморянської селищної ради, Струтинської, Підгородненської, Єлиховицької, Словітської, Великовільшаницької, Підгайчиківської, Гологірської, Білокамінської, Ремезівцівської та Червоненської сільських рад.

 

26.04.2020

26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії.

Цього дня світ відзначає трагічну дату – День пам’яті Чорнобильської трагедії. Цей день - пам’ять про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, медиків та інших громадян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навіки залишиться у пам’яті українського народу. 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС внаслідок техногенної катастрофи було зруйновано реактор 4 енергоблоку.

Радіоактивні речовини, що потрапили в повітря, розсіялися не тільки над Україною, а й багатьма країнами Європи. Із перших днів ліквідатори самовіддано взялися долати цю катастрофу, не замислюючись над загрозою власному життю. Назавжди втрачене здоров’я, загублені життя – ось ціна, якою вдалося ліквідувати пожежу на станції. 30-кілометрова територія навколо ЧАЕС стала пусткою. Наслідки Чорнобильської катастрофи ще багато десятиліть нагадуватимуть про небезпеку проведення некотрольованих технічних випробувань та необхідність запобіжних заходів під час освоєння мирного атому.

З нагоди 34-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС за мужність, героїзм, сумлінне виконання обов’язків, вагомий особистий внесок у справі захисту українського народу від наслідків найбільшої техногенної катастрофи сучасності, - нагороджено грамотами Золочівської райдержадміністрації та Золочівської районної ради членів громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» - Ігоря Бурика, Миколу Манченка, Степана Ковалика, Богдана Шевчука, Володимира Рудого, Василя Смоліна, Богдана Солотву, Володимира Веселовича, Володимира Куляна, Анатолія Нікольського.

У зв’язку з карантинними заходами, які тривають в державі, грамоти передані керівництву ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» для вручення громадянам після завершення надзвичайної ситуації в країні, спричиненої коронавірусом.

Пам’ятаймо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам!

Довідка. За інформацією управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації у районі на обліку перебуває 175 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, в тому числі: 1категорії - 46 особи (44-учасники ліквідації,інваліди); 2 категорії - 57 осіб(55-учасників , 2-переселенці); 3 категорії - 33 особи (11-учасників, 22-переселенці); вдів – 9 осіб; дітей – 30 осіб. Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії користуються пільгами на житлово-комунальні послуги. На місцевому рівні діє затверджена сесією районної ради «Комплексна цільова програма соціальної підтримки населення Золочівського району на 2020 рік», відповідно до якої передбачено кошти:

- на виплату матеріальної допомоги - 30,0 тис.грн. (до Дня Чорнобильської катастрофи виплачено згідно розпорядження райради №24 від 09.04.2020р.-15,0тис.грн.);

- на придбання санаторно-курортної путівки для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи-18.0тис.грн.

Впродовж 2019 р. на основі опрацьованих первинних документів зроблено розрахунки та проплачено компенсації громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в сумі 489,9 тис. грн., в т.ч. на:

- Надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС»;

- Компенсації за пільгове забезпечення продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- Допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС”.

Постійно ведеться робота щодо санаторно-курортного лікування постраждалих від Чорнобильської аварії громадян. Порядок звернення громадян щодо забезпечення санаторно-курортною путівкою регламентований Положенням про порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

24.04.2020

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району, станом на ранок 24 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

Загалом, 470 особам в районі проведено експрес-тестування медиками району на виявлення коронавірусу, результати від"мні.

Весь світ у пошуках вакцини від коронавірусної хвороби. В Україні почалися клінічні випробовування препарату, який може зменшити загрозу летальних випадків. Але поки що ліків немає, і хвороба стрімко шириться. Найдієвіший спосіб уберегтися - профілактика та самоізоляція.

Зміцнюйте імунітет. Добре висипайтеся. Харчуйтеся збалансовано. Споживайте багато овочів та фруктів. А купуючи їх, дбайте про безпеку та ретельно мийте після магазину.

Дотримуйтесь карантинних заходів і будьте здорові!

 

Отримуйте довідки про страховий стаж дистанційно.

Пенсійний фонд України нагадує про можливість отримувати довідки про страховий стаж форми ОК-5, ОК-7 та Додаток 9 "Довідка про трудовий та страховий стаж" без особистого звернення до територіальних органів. Щоб отримати дані довідки потрібно лише зареєструватися на веб порталі ПФУ, перейти в категорію "Портал електронних послуг" та "Дані з реєстру застрахованих осіб". Довідка ОК-5 формується за період з 2000 року.

Дана довідка містить відомості про суми заробітку для нарахування пенсії і страховий стаж. Довідка ОК-7 формується за період з 2011 року і містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачують ЄСВ (в межах максимальної величини) та страховий стаж.

Відомості з даної довідки використовують в основному для визначення страхового стажу для нарахування допомоги по безробіттю. Довідка про трудовий та страховий стаж (Додаток 9) формується за період з 2004 року і не містить суми нарахованої заробітної плати. В даній довідці чітко визначено за який період внески сплатили в повному обсязі, а за який частково. Відомості з даної довідки наразі активно використовують роботодавці для визначення страхового стажу для лікарняних.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

 

УВАГА! КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 11 ТРАВНЯ !

На виконання постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211(зі змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 291), протоколу позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 23 квітня 2020 року № 15 та протоколу засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 24 квітня 2020 року № 10 установлено з 12 березня 2020 року до 11 травня 2020 року на території району карантин.

Термін виконання попередніх рішень районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з розгляду питання «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену корона вірусом SARS-CoV-2», який було визначено до 24 квітня 2020 року або особливого розпорядження, продовжено до 11 травня 2020 року або особливого розпорядження.

Рішенням районної комісії ТЕБ і НС рекомендовано обмежити доступ громадян до кладовищ на весь термін карантину, окрім здійснення обрядів поховання. Припинити рух транспорту до кладовищ, крім вантажних автомобілів, спецтехніки та транспортних засобів, задіяних в обрядах поховання. Розмістити на в’їздах до кладовищ оголошення про тимчасове обмеження щодо їх відвідування. Головам місцевих рад, керівникам суб’єктів господарювання, закладів, установ, організацій у межах власної компетенції забезпечити виконання та контроль за дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (зі змінами відповідно до постанов Кабінету Міністрів України № 215 від 16.03.2020; № 239 від 25.03.2020; № 241 від 29.03.2020; № 242 від 20.03.2020; № 255 від 02.04.2020; № 262 від 08.04.2020; № 291 від 22.04.2020).

 

Недоплата єдиного соціального внеску позбавляє найманих працівників страхового стажу.

Пенсійний фонд України нагадує всім роботодавцям про необхідність коректного заповнення звітності та чіткого дотримання норм законодавства щодо нарахування єдиного внеску. Роботодавці мусять бути відповідальними за соціальне забезпечення своїх працівників.

Нагадуємо, що мінімальна сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць (з 01.01.2020 року 4723 грн.) та ставки єдиного внеску (22%). Якщо роботодавець нараховує працівникові заробітну плату меншу за законодавчо визначену мінімальну, то для зарахування повного місяця роботи до страхового стажу зобов`язаний здійснити доплату до мінімального розміру єдиного внеску, який у 2020 році становить 1039,06 грн. Також звертаємо увагу на те, що кожен роботодавець має можливість самостійно отримувати електронні довідки про страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків за своїх працівників за допомогою веб порталу Пенсійного фонду України. Сервіс є безкоштовним.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

23.04.2020

Василь Маркевич: "Захист медиків - це запорука перемоги коронавірусу."

Сьогодні, 23 квітня 2020 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич передав головному лікарю КНП "Золочівська ЦРЛ" Ганні Самчкуашвілі 900 масок та 3 безконтактні термометри, для захисту медиків від пандемічної хвороби COVID-19.

Дані засоби були доставлені в райдержадміністрацію, для передачі медпрацівникам Степаном Бачинським - директором заводу Koudijs Ukraine (колишня назва "Д-МІКС").

Особлива та велика подяка Федіру Шопському - генеральному директору Koudijs Ukraine, який активно включився у допомогу в боротьбі з викликом сьогодення - коронавірусною хворобою COVID-19 та багаторазово допомагає засобами індивідуального захисту медичній системі району.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 23 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило. Загалом 479 осіб, які прибули із-за кордону, перебувають на самоізоляції, частина із них уже пройшли 14 денну добровільну самоізоляцію, а інші ще утримуються від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

В Золочівському районі продовжується проведення тестування, а саме у Золочівській центральній амбулаторії сьогодні проводять тестування бажаючим на виявлення коронавірусної інфекції, також обстежують медпрацівників даної амбулаторії та у стаціонарному відділенні одиноких непрацездатних громадян с. Новоселище Золочівського району територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Завтра, 24 квітня експрес-тестування буде проведено у Грушківському психоневрологічному інтернаті. Дотримуйтесь карантинних заходів і будьте здорові!

 

Райдержадміністрація, Держпродспоживслужба повідомляють про особливості обробок пестицидами медоносів!!!

В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.

Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому. Масова загибель бджіл може призвести до зникнення багатьох видів рослин, у тому числі сільськогосподарських, оскільки майже 80% з них запилюють медоносні бджоли.

Також ентомологи довели, що під дією пестицидів у бджіл погіршується пам'ять та інші розумові здібності. Пестициди викликають у бджіл епілепсію. Найнебезпечніші для комах комбіновані пестициди. Виявилося, що вже через 4 дні після першого контакту з пестицидами близько 30% бджіл втрачало здатність до навчання й починало гірше проходити тести на запам'ятовування запаху квітів. Попередні дослідження засвідчили, що такий пестицид як хлорантраніліпрол негативно впливає на джмелів, а гліфосат може вплинути на здатність бджіл навчатися та орієнтуватися у просторі. Так результати дослідження американських вчених, опублікованих у журналі Scientific Reports, свідчать про те, що гербіциди та фунгіциди являють собою більший ризик для популяції медових бджіл, ніж вважалося раніше, – інформує видання The International Business Times.

Протягом останніх 3-5 років в Україні посівні площі під ріпак, соняшник збільшуються, а відтак частіше застосовуються інсектициди. При цьому пестициди, якими обробляють поля проти шкідників, не вбивають бджіл, а роблять їх уразливими до кліщів та несприятливих факторів навколишнього середовища. Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище, сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними. Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди.

Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Оскільки, господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб залежно від внесеного препарату.

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації і до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культурах в період цвітіння не проводять. Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск та посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Провідний спеціаліст-державний фітосанітарний інспектор

відділу контролю за обігом засобів захисту рослин

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби У Львівській області М.В.КУЗЬМЕНКО

Золочівська райдержадміністрація, Держпродспоживслужба повідомляють: борщівник Сосновського – небезпечна рослина!

Борщівник Сосновського - багаторічна рослина родини зонтичних, що виглядає, наче величезний кріп, і сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло та великі перисті листки. На території України широко поширений у двох західних областях - Львівській і Івано-Франківській. Спочатку борщівник культивували як хороший медонос і силосну рослину, надалі з'ясувалось, що молоко у корів гірке і непридатне для споживання. Тому борщівник переселився у дику природу, засіваючи береги водойм, узбіччя доріг необроблювані ділянки полів, долини річок. Ця рослина мігрує країною вздовж відомчих смуг автомобільних та залізничних шляхів.

Основні шкідливі властивості борщівника Сосновського полягають в тому, що він здатний викликати опіки на шкірі людини. Дотик до рослини або потрапляння його соку на шкіру, не викликає ніяких неприємних відчуттів, як, наприклад, при контакті з кропивою. Але вже через кілька годин або навіть діб розпочнеться свербіж і почервоніння уражених ділянок шкіри, а потім з'являться пухирі, в сонячні дні на шкірі може з'явитися опік 1 - 3 ступеня. При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з'являються виразки, а після загоєння на їх місці ще 2 – 3 роки залишаються темні плями. Ураження борщівником посилюється при сонячному світлі. Але навіть якщо людина доторкнулася до цієї рослини вночі, вже вранці при сонячному світлі будуть з'являтися пухирі. Висока активність борщівника на світлі пов'язана з наявністю в ньому особливих фотодинамічних активних речовин - фуранокумаринів, які підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетового світла і нейтралізують при цьому дію меланіну.

Найсильніші опіки борщівник Сосновського викликає при контакті з вологою шкірою у спекотні сонячні дні. Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Ця рослина, завдяки потужній наземній масі, витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід з території і не дає їм розвиватись. Він легко пристосовується до будь-яких умов, йому не страшні ні заморозки, ні посухи, росте на будь-якому ґрунті. Великі і широкі листки борщівника розпускаються навесні раніше за інші рослини (трави), затінюючи поверхню ґрунту, на якій після його заселення рослини інших видів більше не ростуть. Під борщівником зникає навіть деревна дернина, а восени, коли його листки в’януть, грунт під ним оголюється, зазнає змиву. Так відбувається процес блокування вихідного біоценозу і формування нового.

Насіння борщівника розноситься вітром і водою, а також будь-яким видом транспорту, людьми та тваринами (волосся, одяг, шерсть). Одна рослина борщівника Сосновського дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому вони можуть прорости в ґрунті навіть через 10-12 років! Насіння розсівається в діаметрі 5-6 метрів навколо рослини, проте сухостій з насінням переносить зимові хуртовини, знаходячись над сніговим покривом, сприяючи рознесенню насіння на великі відстані. Оскільки борщівник є небезпечним видом, необхідно регулярно вживати заходів, щоб запобігти його поширенню.

Найдієвіший спосіб знищення борщівника Сосновського це обрізування квітів в період бутонізації і початку цвітіння рослини, але і один з найнебезпечніших – легко забруднитись соком і отримати сильні опіки ділянок тіла. Також систематичне скошування, зрізування товстих коренів на глибині 10-15 сантиметрів. Найефективніший засіб боротьби – хімічний (обробка гербіцидами). При появі першої розетки рослину слід обробити гербіцидами суцільної дії, а саме - препаратами гліфосатної групи, наприклад, раундапом. Агротехнічні заходи у боротьбі з борщівником Сосновського найбільш ефективні після хімічної обробки вегетуючих рослин, тому після внесення гербіциду рекомендується обов’язково проводити оранку (кілька разів за вегетацію). Якщо ж упустили момент і рослина зацвіла, то скошену квітку (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов'язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли він скошений. Якщо ж ви знищуєте борщівник, пам'ятайте, що потрібно одягнути одяг, який буде максимально закритий, закритого типу взуття, а також рекомендуємо користуватися захисними окулярами та маскою для обличчя.

У разі дотику до рослини або потрапляння соку на шкіру, людина не відчуває відразу біль, як при контакті з кропивою. Але вже через кілька годин розпочнеться свербіж, почервоніння ураженої ділянки, а потім з'являються пухирі. При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з'являються виразки. Якщо сік потрапив на шкіру, необхідно промокнути його тканиною, прикрити ділянку пов'язкою і промити великою кількістю води, бажано з додаванням соди. Потім уражене місце змастити засобом від опіків і виключити вплив сонячних променів не менше ніж протягом 2 діб.

Слід зазначити, що у нашому Золочівському районі розроблена і затверджена Золочівською РДА та Золочівською районною радою цільова програма знищення борщівника Сосновського на території населених пунктів району у 2019-2020 роках. Метою розробки цієї програми є систематичне знищення агротехнічним, механічним та хімічним способами борщівника Сосновського, не допускаючи бутонізації та розповсюдження насіння вздовж доріг, по берегах річок, сіножатях, пасовищах, лісах та сільськогосподарських угіддях. Загальний обсяг фінансування програми на 2020 рік становить 78,746 тис.грн місцевих бюджетів сільських рад, у тому числі кошти фондів охорони навколишнього середовища.

Згідно з статтею 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Земельного Кодексу України, знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур'янами, у т.ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Бережіть своє здоров'я та уникайте неприємних зустрічей з небезпечною рослиною!

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів

захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки

ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області М.КУЗЬМЕНКО

22.04.2020

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький відвідав Золочівщину та ознайомився із роботами на ряді об’єктів в районі, які реалізовуються за рахунок коштів ДФРР.

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький спільно з головою Золочівської райдержадміністрації Василем Маркевичем, головою Золочівської районної ради Олегом Банахом, головним лікарем КНП «Золочівська ЦРЛ» Ганною Самчкуашвілі оглянув приміщення КНП «Золочівська ЦРЛ», передав засоби індивідуального захисту для медиків району.

Опісля, очільник області ознайомився із ходом робіт щодо реконструкції Вічевої площі за участі міського голови м. Золочева Ігоря Гриньківа. Даний об’єкт реалізовується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Також, голова облдержадміністрації проінспектував стан робіт на автодорозі Золочів-Ясенів, яка входить у реалізацію проекту «Велике будівництво».

Довідково. У Золочівському районі реалізовуються два проекти за рахунок коштів ДФРР. Це Проект «Реконструкція площі Вічевої (М. Шашкевича) вул. М. Шашкевича та прилеглих вулиць у м. Золочеві Львівської області», вартість об’єкта 60 358,356 тис. грн., у 2020 році з ДФРР передбачено залучити 10 000,00 тис. грн., відповідно з місцевого бюджету 3 000,00 тис. грн. Другий проект – це «Реконструкція будівель головного та терапевтично-інфекційного корпусів Золочівської центральної районної лікарні» на вул. Академіка Павлова, 48 м. Золочів, Львівської області, вартість об’єкта 20 916,460 тис. грн., у 2020 році з ДФРР передбачено залучити 11 441,420 тис. грн., відповідно з районного бюджету 2 909,580 тис. грн.

 

Продовжується виконання доручення голови райдержадміністрації Василя Маркевича, а саме, 22 квітня 2020 року вкотре працівники служби у справах дітей райдержадміністрації, практичний психолог Золочівського РЦСССДМ, представники органів місцевого самоврядування у Золочівському районі відвідали сім'ї, що опинились в складних життєвих обставинах.

Під час обстежень сімей проведено роз’яснювальні бесіди з батьками щодо правил убезпечення своїх родин від інфікування коронавірусною хворобою, а також вручено продовольчі набори та засоби особистої гігієни, які люб’язно надали власники продуктових крамниць міста Золочева. Охоплено територію Поморянської селищної ради.

 

Безконтактні термометри та партію масок передадуть медикам району для захисту від коронавірусної інфекції.

Засоби передали сьогодні, 22 квітня 2020 року, голові райдержадміністрації Василю Маркевичу задля подальшого розподілу по медустановах району та для блок-посту у с. Підгородне.

Директор заводу Koudijs Ukraine (колишня назва "Д-МІКС") Степан Бачинський передав 1000 масок та безконтактні термометри для скринінгу температури.

«Це приклад того, як відповідальний бізнес допомагає нашим медикам. Як підприємство, з власної ініціативи вирішило підтримати тих, хто сьогодні бореться з коронавірусом», - додав голова райдержадміністрації Василь Маркевич. Відтак Золочівська районна державна адміністрація дякує усім небайдужим представникам бізнесу, які скеровують фінансову допомогу задля того, аби наші медичні працівники мали необхідний захист.

 

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 22 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

Нагадаємо, що за інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» загалом, із Золочівського району, від часу започаткування карантину, 11 осіб мали підозру на коронавірус, лабораторні дослідження (ПЛР) у всіх громадян показали від"ємний результат. 470 осіб, які прибули із-за кордону, перебувають на самоізоляції, частина із них уже пройшли 14 денну добровільну самоізоляцію, а інші ще утримуються від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

В Золочівському районі продовжується проведення тестування, а саме у Золочівській центральній амбулаторії сьогодні проводять тестування бажаючим на виявлення коронавірусної інфекції, також обстежують медпрацівників даної амбулаторії.

Дотримуйтесь карантинних заходів і будьте здорові!

 

21.04.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 21 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» загалом 461 особа, яка прибула із-зі кордону, перебувають на самоізоляції, частина із них уже пройшли 14 денну добровільну самоізоляцію, а інші ще утримуються від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

У зв'язку з посиленням карантинних заходів використання захисних масок у громадських місцях є обов'язковим. Але використовувати їх необхідно правильно! Надівайте маску так, щоб вона щільно закривала рот та ніс. Перед цим обов'язково вимийте руки з милом чи обробіть антисептиком. Також не торкайтесь маски руками після того, як наділи її на обличчя.

Дотримуйтесь умов карантину!!!

 

1. НБУ закликає: утримайтеся від відвідування банків, переходьте на онлайн платежі!

Здоров'я та добробут громадян - пріоритетне завдання Національного банку України в цей непростий час.

Отримання фінансових послуг на час карантину має відбуватися безпечно для здоров’я громадян. Банки працюють в звичайному режимі та продовжують безперебійно обслуговувати клієнтів у повному обсязі, частково перевівши обслуговування в дистанційну форму. Адже належна робота банківської системи в період карантину – необхідна умова функціонування української економіки та її швидкого одужання після епідемії та карантину. Деякі банки відкоригували чи скоротили графік роботи відділень.

Зокрема, це пов’язано з тим, що вони проводять технологічні перерви для провітрювання, дезінфекції та вологого прибирання. Проте Національний банк закликає громадян утриматися від відвідувань відділень банків та користуватись банківськими послугами онлайн, адже перебування в людних закритих приміщеннях збільшує ризик підхопити вірус. Особливо ми хочемо звернутися до молодого покоління. Якщо у вас є старенькі батьки, бабуся з дідусем чи інші родичі похилого віку, допоможіть їм розібратися в новітніх онлайн послугах банків, щоб вони змогли, до прикладу, сплачувати комунальні послуги, уникаючи місць громадського скупчення не наражаючи себе на небезпеку зараження COVID-19. Якщо такої можливості немає, – не проблема.

На період карантину можна не здійснювати комунальні платежі, а сплатити їх вже після завершення карантину. Водночас вам не загрожує ані штрафи чи пеня, ані відключення води, електроенергії чи газу. Передайте цю інформацію своїм батькам, бабусі з дідусем чи знайомим похилого віку. Також звертаємо увагу та просимо повідомити усім своїм рідним і знайомим, що Національний банк не телефонує та не надсилає смс громадянам.

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

Бережіть себе!

2. Готівку на карантин!

Національний банк України закликає громадян обмежити використання готівки під час розрахунків на період карантину. У світі наразі немає наукового підтвердження, що банкноти передають вірусну інфекцію COVID-19 більше, ніж такі побутові речі як ключі від квартири чи мобільний телефон. Але й немає доказів, що вони цілком безпечні. Адже гроші активніше за будь-які речі подорожують із рук в руки, за день готівка змінює десятки власників, проходить сотні рук. Тому будьте обачними і максимально переходьте на безготівкові розрахунки, безконтактні та мобільні платежі за допомогою смартфонів. У випадку використання готівки дотримуйтеся правил дезінфекції, рекомендованих МОЗ України та ВООЗ – мийте руки або обробіть руки дезінфектором.

Зі свого боку НБУ працює в двох напрямах - зробити користування готівки безпечнішим, а безготівкові платежі – дешевшими, ніж готівкові. Для реалізації першого напряму – НБУ постійно безкоштовно підкріплює банки готівкою.

Перш за все, НБУ видає свіжу готівку із власних запасів, сформованих до поширення коронавірусної інфекції на території України. Запаси готівки Національного банку є достатніми для забезпечення потреб економіки країни. Готівка ж, яка надходить у НБУ від комерційних банків, спочатку зберігається в окремому сховищі впродовж щонайменше 14 днів, після цього під час пакування піддається температурному шоку (160 градусів за Цельсієм).

Щодо другого напряму - безготівкових платежів – НБУ тимчасово скасував тарифи в Системі електронних платежів та продовжує працювати над зниженням вартості безготівкових розрахунків. Тож, відправте готівку на карантин та розраховуйтеся безготівково! А за можливості сплачуйте за покупки та послуги онлайн. Бережіть себе!

3. Потрібні кредитні канікули – зателефонуйте до вашого банку!

Маєте кредит, а через карантин не можете його погашати? Розуміючи складність ведення бізнесу, а також необхідність вимушених відпусток громадян за власний рахунок в умовах карантину, Національний банк передбачив так звані «кредитні канікули» – особливий пільговий період обслуговування кредитів для населення та бізнесу в період дії карантину та після його завершення. Здійснювати ці заходи рекомендовано Національним банком усім банківським установам з метою допомогти позичальникам, які постраждали від поширення коронавірусу та впровадження надзвичайної ситуації й карантину, пережити ці складні часи та стати на ноги після їх завершення. Перша частина пільгових умов – це відстрочення платежів за кредитами.

Позичальники можуть сплатити їх вже після завершення карантину, а банки не будуть нараховувати штрафи чи пеню за невчасні платежі. Однак позичальники мають розуміти, що це – не прощення боргу, а відтермінування оплати тіла та процентів за кредитом. Відсотки продовжують нараховуватися протягом карантину й після карантину їх треба буде сплатити. Друга частина пільгових умов – це заходи для полегшення погашення та обслуговування боргу вже після завершення карантину. І НБУ, і банки розуміють, що бізнесу та громадянам буде складно виплатити одразу всі платежі, що накопилися після карантину, особливо, якщо їх дохід постраждав від запровадження карантину. Тому НБУ рекомендував банкам, а банки вже активно пропонують своїм клієнтам реструктуризацію кредитів.

Громадянам, ФОПам та малому бізнесу банки можуть запропонувати зміну графіка платежів, звільнення від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним подовженням кредиту, капіталізацію відсоткових платежів тощо. Головне – реструктуризація не може передбачати погіршення умов кредиту. Для середнього та великого бізнесу банки застосовують індивідуальні підходи залежно від фінансового стану компанії та того, наскільки суттєво компанія постраждала від карантину. Проте такі умови можуть отримати лише позичальники, які сумлінно сплачували кредит до 1 березня. Канікули не застосовуються автоматично. Тому, якщо вам потрібні кредитні канікули, зверніться до свого банку. Але не їдьте до відділення, спілкуйтеся з банком онлайн і бережіть себе!

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

4. Не вдається купити іноземну готівку?

Не біда. Національний банк уже більше року як дозволив проведення операцій із валютою онлайн. Ви можете купити чи продати валюту за допомогою інтернет-банкінгу вашого банку. Непотрібно бігти до банку чи обмінного пункту. Неможливість купити долари США та іншу іноземну валюту в касах банків, що спостерігалася останніми тижнями, пов’язана з нестачею валютної готівки в банків через перебої з авіасполученням. Але НБУ працює над вирішенням цієї проблеми. Національний банк вже забезпечив поставку з-за кордону в Україну валютної готівки в євро та доларах США і з 19 березня щотижня проводить по декілька операцій із продажу готівкової валюти за безготівку. За цей період НБУ продав банкам понад 370 млн дол. США та 42 млн євро. і продовжить забезпечувати банки готівковою іноземною валютою, доки проблема не вирішиться. Водночас Національний банк закликає українців мінімізувати контакти з готівковою іноземною валютою, адже вона завозиться з-за кордону і через високий попит населення може не встигати проходити 2-тижневий карантин до потрапляння в руки людей. Не варто без нагальної потреби (на витрати в іноземній валюті) купувати валюту, знімати її з банківських вкладів. За потреби, купуйте валюту онлайн через інтернет-банкінг. Бережіть себе!

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

5. Закінчився термін дії картки – не хвилюйтеся, продовжуйте користуватися своєю карткою. Якщо у вас платіжна картка, строк дії якої закінчується під час карантину, непотрібно звертатися до відділення банку для її перевипуску – банки можуть вам подовжити строк її дії дистанційно.

Наприкінці березня Національний банк звернувся до комерційних банків та платіжних систем із проханням забезпечити продовження терміну дії картки без необхідності відвідувати відділення банку.n lang="en-us"> Більшість банків моментально відгукнулись на цю ініціативу запровадили пролонгацію терміну дії карток. Якщо у вас є питання щодо своєї банківської картки, зателефонуйте до контакт-центру вашого банку. Національний банк закликає молоде покоління розповісти про це своїм рідним та близьким похилого віку й закликати утриматись від відвідування банків.

Просимо усіх громадян максимально утриматися від використання готівки. Оплачуйте онлайн! Бережіть себе! З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку. Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua  

 

17.04.2020

 

За дорученням голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича, вихованці Дитячого будинку сімейного типу, який знаходиться у м. Золочеві, отримають Великодні подарунки - святкові паски.

У зв'язку із карантинними заходами, які тривають, паски були вручені керівником апарату райдержадміністрації Галиною Семчишин та заступником начальника районного центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Оксаною Дужою мамі-виховательці сестрі Мартині, яка передасть гостинця діткам.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 17 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

Дотримуйтесь умов карантину!!! Залишайтесь вдома!!!

За рекомендацією Нацбанку - готівку на карантин! Щодня готівка подорожує між людьми. Ось, скажімо, ваша двадцятка. Вона сьогодні могла приїхати з іншого міста. Сходити на ринок. Покататися в маршрутці. І вже в магазині заскочити до вас у гаманець. Сама або з вірусом.

Під час карантину важливо мінімізувати використання готівки. Платіть за товари та послуги картками або телефоном. Мінімізуйте зняття готівки в банкоматах. Оплачуйте покупки та рахунки онлайн.

Брали готівку – продезінфекуйте руки.

Відправте готівку на карантин! Будьте здорові!

 

16.04.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 16 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

За інформацією Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» загалом, із Золочівського району, від часу започаткування карантину, 9 осіб мали підозру на коронавірус, лабораторні дослідження (ПЛР) у всіх громадян показали відємний результат. 449, які прибули із-зі кордону, перебувають на самоізоляції, частина із них уже пройшли 14 денну добровільну самоізоляцію, а інші ще утримуються від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

В Золочівському районі продовжується експрес тестування на коронавірусну інфекцію. Впродовж 16 та 17 квітня медиками району буде проведено тестування у Бортківській, Скварявській, Гончарівській, Гологірській, Новосілківській, Ремезівцівській та Шпиколоській місцевих радах району відповідно до списків, які постійно оновлюються.

Дотримуйтесь умов карантину!!! Разом ми можемо зупинити ланцюжок інфікування та перемогти COVID-19. Ми часто відкладали «на потім» плани та бажання, на які бракувало часу. І з настанням карантину у багатьох випадках стало зрозуміло, що річ не у часі. На карантині ми дещо переосмислили, частіше почали радіти простим речам. Усвідомили, як цінно купувати запашну каву дорогою на роботу та обіймати друзів. Складаючи плани на «після карантину», пам’ятайте, що все це попереду, а зараз найважливіше - не втрачати пильності, бо безтурботність може коштувати дуже дорого.

І наша щоденна мантра: мийте руки, тримайте дистанцію, піклуйтеся про близьких та залишайтеся вдома навіть на свята.

 

15.04.2020

 

За дорученням голови райдержадміністрації Василя Маркевича 15 квітня 2020 року працівники служби у справах дітей райдержадміністрації відвідали сім'ї, що опинились в складних життєвих обставинах.

Під час обстежень сімей проведено бесіди з батьками щодо правил убезпечення своїх родин від інфікування коронавірусною хворобою, а також вручено продовольчі набори та засоби особистої гігієни, які люб’язно надали власники продуктових крамниць міста Золочева.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на 15 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило. На даний час двом особам, які звернулися раніше до медзакладу м. Львова із території Золочівського району результати експрес-тестів показали від"єий результат.

Дотримуйтесь умов карантину!!! Мінімізуйте соціальні контакти, не збирайтеся великими компаніями, не відвідуйте місць масового скупчення. Найбільш ефективний спосіб не заразитися - дотримуватися режиму самоізоляції. Бережіть себе, залишайтеся вдома!

 

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації інформує:

До відома громадян Золочівського району!

Для допомоги соціально незахищеним мешканцям району, які опинилися в кризовій ситуації та для осіб, які здійснюють перетин державного кордону, в районі запроваджена «гаряча лінія» у робочі дні за телефоном 032-65- 4-25-10.

У вихідні і святкові дні на дзвінки буде відповідати заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома (моб. 067-697-98-31).

 

14.04.2020

Золочівська райдержадміністрація інформує про одноразову виплату до пенсії у розмірі 1000 гривень.

У зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спириченої коронавірусом SARS - CoV-2, постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» зобов’язано Пенсійний фонд України у квітні місяці 2020 року здійснити одноразову виплату грошової допомоги в сумі 1000 гривень пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року. Виплата одноразової виплати буде проводитись у квітні в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 14 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

Шановні жителі району!!! Дотримуйтесь умов карантину!!!

Закінчився строк дії банківської картки? У нас є гарна новина! Не потрібно йти в банк, щоб перевипустити нову. Банки продовжать термін дії карток, строк яких закінчився на карантині. На три місяці. Звернися у свій банк по телефону або онлайн та дізнайся подробиці. Залишайся вдома - спілкуйтеся з банком онлайн. Бережіть себе.

З усіх питань звертайтеся на "гарячу" лінію вашого банку.

Ваше питання не було вирішено? Телефонуйте на "гарячу" лінію Національного банку 0 800 505 240 або надсилайте лист на адресу nbu@bank.gov.ua

 

Спалювати суху рослинність та сміття – заборонено!

Держенергонагляд вкотре звертається до громадян з проханням не спалювати опале листя, суху траву та побутове сміття. Такі дії не тільки шкодять довкіллю, а й несуть загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, що можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття та можуть призвести до пожежі. Як свідчать статистичні дані, основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор.

Так, лише 08 квітня 2020 року співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі – ДСНС) зафіксували 541 випадок загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах. Вогонь охопив 703 гектари землі. Всього з початку 2020 року виявлено 15 491 випадків загорянь, що знищило 17 914 гектарів екосистем. Для прикладу, 06 квітня 2020 року співробітники ДСНС тільки на Кіровоградщині 14 разів ліквідовували пожежі, що виникли внаслідок спалення сухої рослинності та сміття. Випадки зафіксовано у Добровеличківському, Бобринецькому, Знам’янському, Новомиргородському, Кропивницькому, Голованівському, Онуфріївському, Олександрійському, Вільшанському районах та у м. Кропивницький. Загальна площа загорянь склала близько 6 га. Того ж дня рятувальники Миколаївщини загасили 11 підпалів сухостою в області. Пожежі хвойної підстилки виникли у Лісовому господарстві Прибузького лісництва у Вознесенського районі на площі 400 м кв та у Балабанівському лісовому урочищі м. Миколаєва на площі 20 м кв. Їх спричинив навмисний підпал. Не обійшлось і без випалювання сухої трави, сміття, чагарників та очерету, що стались у Новоодеському, Вітовському, Казанківському, Очаківському, Доманівському районах області та у м. Миколаєві. Площа від пожеж, спровокованих ймовірно необережним поводженням з вогнем та підпалом, склала понад 21 га.

Нагадуємо! Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Таке правопорушення карається штрафом від 5 100 грн до 8 500 грн, обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Як повідомлялось раніше, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним. Якщо ви стали свідком пожежі, обов'язково зверніться до правоохоронних органів та ДСНС.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків. Закликаємо громадян відповідально ставитись до природи. Бережіть власне життя, здоров'я та довкілля!

Довідково: За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 км на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає 2 м, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

 

13.04.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 13 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання та громадянам щодо проведення заходів із дезінфекції для запобігання захворювання на COVID-19 .

Коронавіруси (сімейство Coronaviridae) - РНК-віруси розміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпідну оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів відносяться до вірусів з низькою стійкістю. Механізми передачі інфекції - повітряно-крапельний, контактний, фекально-оральний. З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять профілактичну та осередкову (поточну і заключну) дезінфекцію.

Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, що пройшли державну реєстрацію в установленому порядку згідно вимог Постанови КМ України від 3 липня 2006 р. № 908 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. №178) «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів». p>

Реєстр дезінфекційних засобів, антисептиків розміщується на офіційному веб-сайті МОЗ для вільного доступу. Кратність використання деззасобів здійснюється у відповідності до інструкції по застосуванню цих засобів. Обираючи дезінфектанти для проведення заходів з метою недопущення поширення випадків COVID-19 надайте перевагу тим, в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусних агентів. Рекомендується обирати препарати, які не пошкоджують об’єкти обробки, не мають різкого запаху є безпечними для користувачів і навколишнього середовища, прості у приготуванні робочих розчинів та які б забезпечували якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину, короткому часі експозиції. Профілактична дезінфекція має проводитись систематично в місцях ймовірної присутності джерела збудника інфекції.

СПОСОБИ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

1. МЕХАНІЧНИЙ - застосування механічних прийомів видалення збудників інфекційних захворювань (провітрювання, миття).

2. ФІЗИЧНИЙ - застосування високої температури. Низькі температури на патогенну мікрофлору не діють, тільки затримують ріст і є консервантом.

3. ХІМІЧНИЙ - хімічна реакція між вірусом і дезінфектантом, що використовується для дезінфекції. Всі хімічні речовини, які згубно діють на мікробну клітку називаються ДЕЗІНФЕКТАНТАМИ. Хімічний спосіб дезінфекції заснований на забезпеченні контакту між мікробною кліткою й хімічною речовиною. Дезінфекція поверхонь і території у громадських та житлових спорудах. Дезінфекція поверхонь у громадських місцях є надзвичайно важливою ланкою в профілактиці зараження коронавірусом, тому що при акті кашлю, чханні відбувається утворення аерозолів, що складаються із дрібних крапель слини, мікроорганізмів і вірусів. Аерозолі затримуються приміщенні до 30 хвилин і поширюються на відстань до двох метрів. Прибирання необхідно проводити не менше двох разів на день з використанням дезінфекційних або мийно-дезінфекційних засобів.

Під час прибирання знезаражують меблі, обладнання, крани і раковини, дверні ручки, підлогу. Знезараження проводять дворазовим протиранням або зрошенням з наступним протиранням ганчір’ям, зволоженим дезінфікуючим розчином. Знезараженню підлягають також подвір’я, сміттєзбірники, дворові туалети. Профілактична дезінфекція починається негайно при виникненні загрози захворювання з метою попередження проникнення і розповсюдження збудника COVID-19. Цей захід проводиться в місцях масового перебування людей (ринках, вокзалах, транспортних засобах, супермаркетах), на підприємствах, в установах, на відкритих територіях (дороги, тротуари, парки, дитячі майданчики), тобто в місцях імовірної присутності джерела збудника.

Профілактична дезінфекція включає заходи особистої гігієни, часте миття рук з милом або протирання їх шкірними антисептиками, регулярне провітрювання приміщень, проведення вологого прибирання та дезінфекції. Заходи припиняються через 5 днів після ліквідації загрози занесення збудника. У транспортних засобах дезінфекційну обробку необхідно проводити після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів. Протягом дня має проводитись вологе прибирання транспортного засобу. Дезінфекції підлягають:

- Підлога;

- Двері;

- Поручні;

- Сидіння;

- Кабіна водія

Для дезінфекції громадського транспорту (в АТП, депо транспорту, на автовокзалах) необхідно:

- виділити пост для проведення дезінфекції, дезінфікуючі засоби, інвентар та місце зберігання інвентаря, спецодягу;

- визначити особу, яка б слідкувала за рухом і станом транспорту та проводила дезінфекцію, була ознайомлена з правилами приготування робочих дезрозчинів і проведення дезінфекції, застосовувала засоби індивідуального захисту, дотримувалася правил техніки безпеки при роботі з дезінфікуючими засобами;

- санітарна обробка громадського транспорту в ряді випадків для скорочення непродуктивних витрат підприємств, які мають транспорт може використовувати пересувний санітарний пост або виїзд дезінфектора для проведення масової санітарної обробки безпосередньо на підприємстві, на кінцевих зупинках та інших місцях перебування автотранспорту.

Не виключена можливість залучення суб’єктів господарської діяльності, які мають дозвіл на виконання дезінфекційних заходів.

Для міжнародних маршрутів, які прямують з/або через територію країн, в яких виявлені випадки COVID-19, проводяться додаткові дезінфекційні заходи, при яких дезінфекції підлягають всі поверхні салону.

У торгових центрах, супермаркетах, вокзалах, автостанціях та інших місцях масового скупчення людей вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів має проводитись не менше трьох разів за зміну з ретельним провітрюванням.

В офісних приміщеннях деззасобами обов’язково мають оброблятися поверхні, до яких часто торкається велика кількість людей, а саме:

- Ручки дверей;

- Спинки стільців;

- Ручки на дверцятах холодильника;

- Стаціонарні телефони та інші пристрої спільного користування.

Прибирання та дезінфекція у під’їздах проводиться на:

- сходових площадках і маршах, ліфтах, кнопках ліфтів, місцях перед сміттєпроводами;

- біля контейнерів для відходів;

- майданчиках перед входом у під'їзд та догляду за домовим устаткуванням.

Вологе протирання та дезінфекція поручнів, кнопках ліфтів, підвіконь, віконних огорож, сходів на горище, опалювальних приладів, поштових скриньок, шаф для електрощиті проводиться щоденно. Засоби індивідуального захисту працюючих. Для проведення вказаних заходів керівникам органів місцевого самоврядування рекомендовано створити добровільні дезінфекційні загони. Для проведення дезінфекції необхідний респіратор класу FFP2, FFP3 або медичну маску N 95, захисні герметичні окуляри, одноразовий водостійкий халат з довгими рукавами або комбінезон з прорезиненим фартухом, шапочку, 2 пари одноразових рукавиць. Порядок надягання засобів індивідуального захисту: резинові рукавиці, халат, респіратор, захисні окуляри, резинові рукавиці. Порядок зняття засобів індивідуального захисту: резинові рукавиці, халат, захисні окуляри, респіратор, резинові рукавиці. Після кожного етапу зняття засобів захисту проводиться миття і дезінфекція рук. Використані засоби індивідуального захисту необхідно знезаражувати та утилізовувати.

У тих випадках, коли знезараження проводиться автоклавуванням, кип'ятінням, або в дезкамері, знятий одяг поміщають відповідно в баки, бікси або мішки, попередньо змочені в дезрозчині. Після зняття захисного костюма руки оброблюють 70% спиртом та ретельно миють у теплій воді з милом. Рекомендується прийняти душ. Захисний одяг після кожного застосування знезаражують автоклавуванням (1 атм., 30 хв.), замочують у 3% розчині хлораміну протягом 2-х годин, кип'ятять у 2% розчині соди (30 хв.).

Засоби для проведення дезінфекції. Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням з використанням гідропульту або розпилювача рідини. Норми витрат робочого часу на 1м.кв. відображені в інструкціях до препаратів. Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб необхідно провітрити протягом 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу. Для дезінфекції можуть бути використані засоби з різних хімічних груп: 0,2%-0,5% галоїдовмісні препарати (в концентрації активного хлору в робочому розчині не менше 0,06% - «Дез Таб», «Дезанол Хлор», «Хлорантін Актів», «Дезактін», «Соліклор», «Брілліантовий міг», «Вернедор-Плюс»), киснеактивні (перекис водню озон - в концентрації не менше 3,0%), катіонні поверхнево-активні речовини (КПАВ) - ( Біодез-екстра, Велтолен, Вапусан, в концентрації в робочому розчині не менше 0,5%), третинні аміни («Бланідас 300», Бланідас Актив», «Споросепт» в концентрації в робочому розчині не менше 0,05%), полімерні похідні гуанідину (Полісепт, Демос, Біор, в концентрації в робочому розчині не менше 0,2%), спирти (як шкірних антисептиків і дезінфікуючих засобів для обробки невеликих за площею поверхонь - ізопропіловий спирт в концентрації не менше 70% за масою, етиловий спирт в концентрації не менше 75% по масі , а також Дезофаст, Септональ, Септофан, АХД-2000, Стерилліум, Кутасепт та інші). Склад діючих речовин зазначено в Інструкціях по застосуванню.

Європейський центр профілактики та контролю захворювань рекомендує для дезінфекції поверхонь у немедичних установах, де можливе інфікування COVID-19, після попереднього їх очищення нейтральним мийним засобом, використовувати розчин з 0,2% гіпохлориту натрію. Розведіть його у пропорції 1:25 із використанням гіпохлориту натрію з початковою концентрацією 5% (0,4 л гіпохлориту натрію на 10 літрів води). Для поверхонь, які можуть бути пошкоджені гіпохлоритом натрію, необхідно застосовувати етанол із концентрацією 70%, після їх очищення нейтральним мийним засобом. Дезінфекцію приміщень (підлога, стіни), простими дерев’яними меблями, проводять зрошуванням розчином гіпохлориту натрію в концентрации 0,2% по активному хлору із розрахунку 300—500 мл/м2 при експозиції 1 год. По закінчення дезінфекції приміщення обов’язково провітрюють. Дії дезінфекційної бригади.

Дезінфекційні бригади формуються із добровольців, волонтерів, місцевих медичних працівників, тощо. До їх складу 3-4 чоловіки (склад може змінюватись залежно від ситуації). Дезінфекційна бригада повинна бути оснащена усім необхідним для проведення заключної дезінфекції у місцях перебування великого скупчення людей або хворого з підозрою на COVID-19 (після його госпіталізації з місця проживання та імовірного перебування: магазин, клуб, сільська рада, автостанція, школа,тощо ) у максимально короткий термін (спеціальним захисним одягом, дезінфекційною апаратурою, дезінфекційними засобами, ємностями для їх приготування, цератовими або пластиковими мішками та інше).

До дезінфекційних робіт не допускаються особи молодші 18 років, вагітні та годуючи грудьми жінки, а також особи які мають проти покази по стану здоров’я. Обов’язкове проведення інструктажу по правилах охорони праці та техніці безпеки при роботі із деззасобами. Передбачається такий порядок проведення заключної дезинфекції: - одягнення захисного одягу необхідно проводити перед приміщенням де буде проводитись заключна дезінфекція; - апаратуру та необхідні дезінфекційні розчини готують також за межами приміщення, де буде проводитись заключна дезінфекція. У приміщеннях, де буде проводитись дезінфекція, необхідно закрити вікна та двері; - щедро зрошуючи дезінфекційним розчином шлях поперед себе (починаючи з вхідних дверей), до приміщення входять дезінфектори. Один дезінфектор залишається зовні для приготування додаткової кількості дезінфекційних розчинів; - знезараження стін, меблів, побутових предметів, посуду, білизни, санітарно-побутових установок та інше, проводять з використанням дезінфекційних засобів, передбачених діючими інструкціями методом протирання; - знезараженню підлягають також подвір'я, сміттєзбірники, дворові туалети для чого використовують сухе вапно з розрахунку 1 кг на кв.м., 1% хлорновапняне молоко; - по закінченні роботи, захисний одяг замочується у дезінфекційному розчині та у прогумованих мішках направляється на дезінфекцію;

Керівникам підприємств необхідно:

• Проводити роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних засобів профілактики та реагування на виявлення симптомів захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції серед працівників.

• Не допускати працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування населення.

• Роздрукувати або оновити інформаційні постери з профілактики інфікування і поширення коронавірусу із заходами зниження ризику інфікування (техніка миття рук, обробка рук спиртовмісними антисептиками).

• Забезпечити наявність рідких миючих засобів, одноразових паперових рушників, спиртовмістних антисептичних засобів в місцях відпочинку персоналу, сфер обслуговування, закладах освіти та культури.

• Забезпечити наявність засобів індивідуального захисту (медична маска) для кожного працівника, який виходить на маршрут або працює в зонах контакту з розрахунку 1 маска на 3 години роботи. Для утилізації одноразових масок повинні бути передбачені спеціальні урни.

• Заклади торгівлі, культури, освіти та підприємства всіх форм власності повинні бути забезпечені настінними диспенсерами з антисептиками для рук. В приміщеннях повинні проводитися регулярні провітрювання.

• Проводити 4-х разове протирання дезінфекуючим засобом столів, телефонів, клавіатур, підвіконь, дверних ручок.

• Проводити 2 разове вологе прибирання приміщень із застосуванням вищевказаних дезінфікуючих середників.

 

За знищення екосистем району самовільними підпалами сухостою – штрафують!

У Золочівському районі впродовж 11-12 квітня працювали мобільні групи з числа лісокористувачів, мисливців, рятувальників, поліції, спеціалісті природо-заповідної галузі, громадських формувань району та області для протидії підпалам сухої рослинності, виявлено порушників та складено протоколи. Рейдові виїзди-обстеження проведено на території району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою у Червоненській, Вороняцькій, Ясеновецькій, Єлиховецькій, Білокамінській сільських радах та місті Золочеві. Інспекторами комісії складено протоколи про адміністративні правопорушення на громадян у селі Зозулі та м. Золочів по ст.77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків), ст.152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) та направлено на розгляд (винесення постанов) в Державну екологічну інспекцію у Львівській області.

Матеріали по спалених площах скеровані держінспекторами комісії в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, які вчинили підпал.

З метою здійснення моніторингу та контролю за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району райдержадміністрацією спільно з керівникам сільськогосподарських і лісогосподарських підприємств, мисливських товариств, працівниками природо-заповідної галузі, водного господарства, головами місцевих рад постійно проводиться роз’яснювальна робота та моніторингове спостереження за станом довкілля з населенням, керівниками підприємств, установ, організацій щодо заборони спалювання на сільгоспугіддях, присадибних ділянках і приватних територіях стерні, залишків рослинності, трави, листя, твердих побутових та інших відходів та адміністративну відповідальність за невиконання вимог чинного законодавства.

 

10.04.2020

 

Про підвищення пенсійних виплат окремим категоріям населення у 2020 році.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» Пенсійним фондом України з 1 квітня та з 1 травня 2020 року буде проведено наступні перерахунки пенсій:

1) з 1 квітня 2020 року особам, які отримують пенсію і яким виповнилось 80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік (9205 грн.), встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 500 гривень у межах зазначеного розміру. Щомісячна компенсаційна виплата особам, які отримують пенсію та досягли 80-річного віку після 1 квітня 2020 року, встановлюється і виплачується з дати досягнення зазначеного віку. У разі коли після встановлення цієї щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу 20 років у жінок та 25 років у чоловіків, не досягає 2600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

2) з 1 травня 2020 року буде проведено індексацію пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

3) з 1 травня 2020 року особам, у яких місячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), та які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу 30 років у жінок та 35 років у чоловіків, не досягає 2100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) Головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 10 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

 

09.04.2020

 

У КНП "Золочівська ЦРЛ" відбулася робоча зустріч голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з керівництвом медустанови за участі представників фірми Koudijs Ukraine (раніше Д-Мікс) з питання реалізації проекту капітального ремонту лікувально-приймального відділення (в перспективі відділення невідкладної медичної допомоги) КНП "Золочівська ЦРЛ".

Даний проект переможець проектів місцевих ініціатив Львівської облради на 2020 р., загальна вартість становить майже 500 тис. грн.

Учасники зустрічі оглянули приміщення, ознайомилися зі станом робіт, а предстаники фірми Koudijs Ukraine, які також взяли участь у співфінансуванні, вивчили можливості подальшої співпраці.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 9 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

Шановні жителі району!!! Дотримуйтесь умов карантину!!!

 

 

08.04.2020

 

Обласна комісія ТЕБ та НС ухвалила рішення про облаштування постів на в’їздах та виїздах з Львівщини, щоб слідкувати за станом здоров’я подорожуючих.

На території Золочівського району буде облаштовано стаціонарний карантинний контрольно-пропускний пункт у селі Підгороднє, який розпочне свою роботу з 00:01 9 квітня.

Контролюватимуть пересування громадян працівники поліції, ДСНС, Нацгвардії, а також можливе безконтактне вимірювання температури.

Детальніше>>>

 

Продовжуються ремонтні роботи на дорозі загального користування місцевого значення О140103 Ясенів – Золочів (Золочів-Броди).

На даний час проїзд автотранспорту організовано в реверсному режимі (почергово однією смугою руху). 9 квітня, у зв'язку із прокладанням суцільного шару асфальтобетону на ділянці зуп. "Вівсисько" – с. Сасів, дана ділянка буде повністю перекрита для проїзду авто-транспорту.

Просимо усіх учасників дорожнього руху звертати увагу на попереджувальні знаки та з розумінням віднестися до тимчасових незручностей.

 

У райдержадміністрації проведено нараду щодо завершення опалювального сезону.

Сьогодні, 8 квітня 2020 року, начальник відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, житлово-комунального господарства та захисту довкілля - головний архітектор району Петро Кобелька провів нараду з питання завершення опалювального сезону 2019/2020 років. Цього року опалювальний сезон завершується 9 квітня 2020 року, крім стаціонарного відділення КНП "Золочівська ЦРЛ", стаціонарного відділення одиноких непрацездатних громадян у с. Новоселище Золочівського району територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Грушківського психоневрологічного інтернату, районного дитячого будинку "Рідний дім", ДБСТ.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 8 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

Нагадуємо, що на даний час чотирьом особам, які поступили через КНП "Золочівська ЦРЛ" лабораторні тести показали від"ємний результат, захворювання COVID-19 не виявлено. У двох інших осіб, які звернулися до медзакладу м. Львова із території Золочівського району результати тестування теж від"ємні.

За інформацією КНП "Золочівська ЦРЛ" продовжується тестування осіб, які повернулися із-за кордону. Протестовано вже більше 177 осіб, результат експрес-тестів негативний. У сімейних лікарів на самоізоляції перебуває 349 мешканців, які повернулись із-за кордону!

Шановні жителі району!!! Дотримуйтесь умов карантину!!! Мінімізуйте соціальні контакти, не збирайтеся великими компаніями, не відвідуйте місць масового скупчення. Найбільш ефективний спосіб не заразитися - дотримуватися режиму самоізоляції.

Бережіть себе, залишайтеся вдома!

 

07.04.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 7 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило.

Шановні жителі району!!! Під час карантину мінімізуйте соціальні контакти, не збирайтеся великими компаніями, не відвідуйте місць масового скупчення.

Найбільш ефективний спосіб не заразитися - дотримуватися режиму самоізоляції. Бережіть себе, залишайтеся вдома!

 

Задля запобігання поширенню COVID-19 користуйтесь публічними послугами онлайн, – Держенергонагляд

В сучасних умовах поширення коронавірусу, карантину та режиму надзвичайної ситуації закликаємо громадян користуватись публічними послугами дистанційно, оскільки надати показники лічильників, оплатити комунальні послуги тощо можна онлайн. Оператори системи розподілу електричної енергії (ОСР) в усіх регіонах країни припинили доступ відвідувачів до центрів обслуговування клієнтів та інформаційно-консультаційних центрів на період дії карантину. Такі дії зроблено на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання та поширення на території України коронавірусу COVID-19» Обслуговування споживачів ОСР відбувається дистанційно: за допомогою колцентрів та електронних сервісів.

Уся інформація щодо дистанційного обслуговування клієнтів, каналів спілкування, приєднання до електромереж, аварійних відключень, подання показників лічильників тощо розміщена на офіційних вебсайтах підприємств. Звертаємо увагу замовників послуг з приєднання до електричних мереж. Якщо потрібно подати заяву про приєднання електричних установок до електричних мереж разом із копіями необхідних документів – робіть це дистанційно. Пакет документів можна подати поштовим рекомендованим відправленням або в електронному вигляді через офіційний вебсайт ОСР у мережі інтернет із застосуванням електронного цифрового підпису. Також інформуємо, що низка публічних послуг доступна у режимі онлайн. З переліком адміністративних послуг, що надаються центром надання адміністративних послуг (ЦНАП) можна ознайомитися за посиланням.

Якщо у цьому переліку немає послуги, яка вам необхідна – радимо проконсультуватись з ЦНАП чи держорганом за допомогою телефону або онлайн стосовно можливості отримання послуги дистанційно. Зверніть увагу! Прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг, а також строків їх надання. Держенергонагляд закликає українців свідомо та відповідально поставитися до проблеми поширення коронавірусної інфекції.

Не виходити з дому без нагальної потреби, оскільки самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування. Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові!

 

06.04.2020

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області рекомендує людям похилого віку в умовах розповсюдження коронавірусної інфекції мінімізувати соціальні контакти!

Отримати відповіді на нагальні питання щодо призначення, перерахунків та виплати пенсій можливо не виходячи з дому, наприклад, через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua), Контакт-центр Пенсійного фонду (0 800 503 753, 044 281 08 70, 044 281 08 71), гарячу телефонну лінію сервісного центру (03265 43239) та через електронну пошту (zlchv@lv.pfu.gov.ua).

За допомогою онлайн сервісів веб-порталу Пенсійного фонду України, можна: • подати заяву про призначення пенсії в “один дотик”; • подати заяву про перерахунок пенсії; • подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного пенсійного посвідчення (ЕПП); • отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом: ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інші); • подати звернення (пропозицію, тощо); • активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).

Залишайтеся вдома! Не ризикуйте своїм здоров’ям та життям! Бережіть себе – збережете Україну!

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

Впродовж вихідних 4-5 квітня у районі складено три протоколи на паліїв сухої трави.

У Золочівському районі впродовж 4-5 квітня працювали мобільні групи для протидії підпалам сухої рослинності, виявлено порушників та складено протоколи.

Рейдові виїзди-обстеження проведено на території району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою у Вороняцькій, Ясеновецькій, Єлиховецькій сільських радах та місті Золочеві. Інспекторами комісії складено три протоколи про адміністративні правопорушення на громадян у селах Монастирок і Розворяни та м.Золочів по ст.77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків), ст.152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) та направлено на розгляд (винесення постанов) в Державну екологічну інспекцію у Львівській області.

Матеріали по спалених площах скеровані держінспекторами комісії в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, які вчинили підпал. З метою здійснення моніторингу та контролю за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району райдержадміністрацією направлено листи керівникам сільськогосподарських підприємств, головам міських, селищної та сільських рад та зобов’язано постійно вести роз’яснювальну роботу з населенням, керівниками підприємств, установ, організацій щодо заборони спалювання на сільгоспугіддях, присадибних ділянках і приватних територіях стерні, залишків рослинності, трави, листя, твердих побутових та інших відходів та адміністративну відповідальність за невиконання вимог чинного законодавства.

 

М.Лемик. 105 років з дня народження.

Українська історія знає багато особистостей, які цінували ідеали української державності вище за своє життя. Однією з таких постатей був наш земляк Микола Лемик, який народився у с. Солова Золочівського району 105 років тому. Микола Лемик (1915-1941), український політичний діяч, член ОУН.

21 жовтня 1933 року Лемик за наказом проводу Організації Українських Націоналістів убив начальника канцелярії (і одночасно - висопоставленого агента НКВД) консульства СРСР у Львові Олексія Майлова на знак протесту проти штучно організованого радянською владою голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Негайний суд у Львові, який відбувся в жовтні-листопаді 1933 року, засудив Лемика до смертної кари. Через деякий час вирок був замінений на довічне ув'язнення. На початку Другої світової війни був звільнений з тюрми, став одним з організаторів Похідних груп ОУН та їх діяльності в Україні. В жовтні 1941 року був заарештований гестапо і розстріляний у Миргороді (Полтавська обл.) З нагоди вшанування пам’яті Миколи Лемика у районі було заплановано низку заходів. Враховуючи те, що в Україні запроваджено надзвичайну ситуацію, через поширення коронавірусу, заходи відбудуться після закінчення карантину.

 

Продовжуються роботи з покладання суцільного асфальтобетону на дорозі загального користування місцевого значення О140103 Ясенів – Золочів (Золочів-Броди). Станом на 6 квітня на ділянці дороги Сасів-Грабово проїзд здійснюється в реверсному режимі (почергово однією смугою руху), а в цілому дорога відкрита для проїзду автотранспорту. Просимо усіх учасників дорожнього руху з розумінням віднестися до тимчасових незручностей. Про можливі обмеження чи перекриття дороги О140103 Ясенів – Золочів будемо повідомляти додатково.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 6 квітня 2020 року, нових поступлень громадян з підозрою на захворювання COVID-19, не надходило. Нагадуємо, що на даний час чотирьом особам із Золочівського району лабораторні тести показали від"ємний результат, захворювання COVID-19 не виявлено.

Шановні жителі району!!!

Уряд посилив карантинні заходи, українцям заборонили до кінця карантину, окрім запроваджених раніше обмежень: з 6 квітня перебувати в громадських місцях без респіраторів чи захисних масок; громадськими місцями є будівлі чи їхні частини, доступні для населення вільно чи за плату, у тому числі під'їзди, підземні переходи та стадіони; з 6 квітня переміщатися групами більше двох осіб, окрім випадків службової необхідності та супроводження дітей; перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу батьків чи опікунів; відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією людиною чи в разі службової необхідності; відвідувати спортивні та дитячі майданчики; відвідувати заклади паліативної допомоги та соцзахисту; відвідувати місця перебування біженців та осіб без громадянства; перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу; самовільно залишати місця обсервації.

Бережіть себе, залишайтеся вдома!

 

03.04.2020

 

Продовжуються роботи з покладання суцільного асфальтобетону на дорозі загального користування місцевого значення О140103 Ясенів – Золочів (Золочів-Броди). Ремонт проводить підрядна організація ТзОВ «Онур Констукціон Інтернешнл» за рахунок коштів державного дорожнього фонду. З метою дотримання технологічних норм з 1 по 5 квітня повністю перекривається рух автотранспортних засобів на ділянці Золочів-Грабово.

Станом на 3 квітня завершені роботи з прокладання захисного шару асфальтобетону на відрізку Золочів-Єлиховичі, таким чином даний відрізок відкритий для руху автотранспортних засобів, що дозволяє без об'їздів дістатися до сіл Городилів, Єлиховичі, Зозулі, Монастирок. На місці виконання робіт сьогодні, 3 квітня, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів робочу зустріч з головою Єлиховицької сільської ради та представниками ТзОВ «Онур Констукціон Інтернешнл».

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 3 квітня 2020 року не зареєстровано нових випадків з підозрою на захворювання COVID-19. Нагадуємо, на даний час із Золочівського району чотири особи із підозрою на COVID-19 перебувають у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні, стан задовільний. У всіх осіб, експрес-тести показали від’ємний результат.

 

До уваги підприємців та інших суб’єктів господарювання, що здійснюють обіг об’єктів регулювання.

ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ІНСПЕКТУВАННЯ, ОГЛЯДУ, ФІТОСАНІТАРНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ (АНАЛІЗІВ), ПОВТОРНОЇ ФІТОСАНІТАРНОЇ (АРБІТРАЖНОЇ) ЕКСПЕРТИЗИ (АНАЛІЗІВ). Постановою КМУ № 1177 від 15.11.2019р. затверджено: Порядок проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України “Про карантин рослин”, контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів); Порядок ведення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій; Порядок ведення Реєстру виданих фітосанітарних сертифікатів; Перелік об’єктів регулювання для цілей контролю за переміщенням територією України; Перелік об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту; Перелік об’єктів регулювання будь-якого походження, що підлягають державному контролю на основі ризик-орієнтованого підходу, та критерії вибірковості контролю; Вимоги до сейф-пакетів; Визнати такими, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 12.05.2007р. №705.

Провідний спеціаліст-державний фітосанітарний інспектор

відділу карантину рослин управління фітосанітарної

безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області В.Б. Кравчук

Управління соціального захисту населення інформує про особливості надання житлових субсидій під час карантину із запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19):

Урядом 25.03.2020 прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» (далі – Постанова № 247), якою передбачено: заборону припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання; призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019‒2020 років, без їхніх звернень; врахування до доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, які зареєструвалися в службі зайнятості, допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи; збільшення на 50 % соціальних нормативів користування окремими комунальними послугами в місяцях дії карантину; відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлової субсидії з 15 % до 20 %, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 № 878 ,,Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156”.

Враховуючи, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» карантин установлено на всій території України з 12 березня 2020 року, збільшені соціальні нормативи споживання комунальних послуг мають бути застосовані при розрахунку субсидій починаючи з березня 2020 року.

Таким чином, у квітні 2020 року буде проведений перерахунок, розміру житлових субсидій за березень у зв’язку із збільшенням нормативів. Призначення житлових субсидій на наступний період у травні 2020 року домогосподарствам, яким відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2020 № 848 (зі змінами) (далі – Положення), таке призначення проводиться після подання нових заяви і декларації за рішенням комісії на підставі акта обстеження умов проживання, здійснюється без подання документів на розгляд комісії, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що впливають на право отримання субсидії.

Для осіб, яких звільнено в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи за відповідний період. Інші види доходів враховуються відповідно до вимог Положення.

Мінсоцполітики звернулося до Державного центру зайнятості з проханням при зверненні указаних осіб до центрів зайнятості інформувати їх про можливість отримання житлової субсидії та видавати їм довідку про перебування на обліку в службі зайнятості, із зазначенням підстави звільнення (із посиланням на пункт 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю), а також розміру призначеної допомоги по безробіттю.

 

02.04.2020

 

Продовжується об’їзд території району в рамках виконання заходів по благоустрою населених пунктів.

На виконання заходів Skype-конференції від 31.03.2020р. голови Львівської облдержадміністрації, листа Львівської обласної державної адміністрації від 18.03.2020р. № 5/33-280/0/2-20 та розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 12.03.2020 № 160/0/5-20 «Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля» перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник впродовж 2 квітня 2020 року здійснив об'їзд сіл Вороняки, Шпиколоси, Жуків, Ремезівці, Коропець, Бібщани, Поморяни, Сновичі, Поляни, Підлипці, Струтин, Підгороднє щодо проведення благоустрою територій. На даний час тривають роботи з впорядкування територій біля ФАПів, клубів, парків, пам'ятників, придорожніх смуг та магазинів.

Продовжується збір сміття, побілка дерев, ліквідація стихійних звалищах. В загальному роботи проводять належним чином, у встановлені терміни та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог під час карантинних заходів, спричинених коронавірусною інфекцією.

 

У райдержадміністрації проведено нараду з питання відновлення роботи Золочівського ринку

Сьогодні, 2 квітня 2020 року, відбулась нарада у кабінеті голови райдержадміністрації Василя Маркевича за участю голови районної ради Олега Банаха, голови міської ради Ігоря Гриньківа, заступника голови міської ради Богдана Рибахи, начальника Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Людмили Овод, заступника керівника Золочівського відділу поліції Григорія Марця, директора КП «Золочівський ринок» Олексія Розхідченко.

На нараді розглянули та обговорили звернення підприємців Золочівського району про відновлення роботи ринку в м. Золочеві. На нараді прийнято рішення, що згідно вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України №5 від 30.03.2020 року «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби в місцях торгівлі» відсутні умови для відновлення роботи ринку в період надзвичайної ситуації.

 

Мобільні бригади експрес-тестування сьогодні проведуть у Золочівській амбулаторії на вивлення COVID-19.

Нагадаємо, що вчора, 1 квітня одна мобільна група у складі: сімейного лікаря, медичної сестри, провели експрес тестування по визначеному графіку на території Сновицької, Бібщанської та Поморянської сільських рад. Зроблено 32 тестування, всі показали негативний результат. Медичним працівникам проведено інструктаж з техніки безпеки, забезпечено засобами індивідуального захисту, транспортними засобами у повному обсязі. Особам, яким проводитиметься тестування, вручено пам’ятку про необхідність самоізоляції і роз’яснення щодо персональної відповідальності за її порушення.

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 2 квітня 2020 року не зареєстровано нових випадків з підозрою на захворювання COVID-19. Нагадуємо, на даний час із Золочівського району чотири особи із підозрою на COVID-19 перебувають у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні, стан задовільний. У всіх осіб, експрес-тести показали від’ємний результат.

Проводяться додаткові лабораторні дослідження.

Шановні жителі району!!! Під час карантину мінімізуйте соціальні контакти, не збирайтеся великими компаніями, не відвідуйте місць масового скупчення.

Найбільш ефективний спосіб не заразитися - дотримуватися режиму самоізоляції. Бережіть себе, залишайтеся вдома!

 

01.04.2020

Робочою групою проведено об’їзд території району в рамках виконання заходів по благоустрою населених пунктів.

На виконання заходів Skype-конференції від 31.03.2020р. голови Львівської облдержадміністрації, листа Львівської обласної державної адміністрації від 18.03.2020р. № 5/33-280/0/2-20 та розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 12.03.2020 № 160/0/5-20 «Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля» перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник спільно із головним спеціалістом райдержадміністрації - громадським інспектором з охорони довкілля у Львівській області Жанною Царик впродовж 1 квітня 2020 року, здійснили об'їзди сіл Куровицької, Перегноївської, Словітської, Новосілківської, Глинянської, Великовільшаницької, Бортківської, Княжівської, Червоненської, Ясеновецької сільських рад щодо проведення благоустрою територій. На даний час тривають роботи з впорядкування територій біля клубів, ФАПів, парків, придорожніх смуг, пам'ятників та магазинів.

Продовжується побілка дерев, збір сміття, ліквідація стихійних звалищах.

В загальному роботи проводять належним чином, у встановлені терміни та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог під час карантинних заходів, спричинених коронавірусною інфекцією.

Сьогодні, розпочали масове тестування на коронавірус тих, хто нещодавно повернувся із країн поширення COVID-19.

Відтак, 2 мобільні групи у складі: сімейного лікаря, медичної сестри, які провели експрес тестування за визначеними маршрутами на території Золочівського району. Медичним працівниками проведено інструктаж з техніки безпеки, забезпечено засобами індивідуального захисту, забезпечено транспортними засобами у повному обсязі.

Особами, яким проводитиметься тестування, буде вручено пам’ятку про необхідність самоізоляції і роз’яснення щодо персональної відповідальності за її порушення, та сформовано групи ризику поширення інфекції.

 

31.03.2020

Під головуванням голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича проведено засідання районної комісії щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівського району, сьогодні, 31 березня 2020 року.

Розпочинаючи зустріч голова райдержадміністрації закликав присутніх керівників установ, організацій району (лісокористувачів, мисливствознавців, фахівців водної галузі і природо-заповідного фонду, рятувальників, поліції), громадських організацій активізувати роботу по недопущенню самовільних підпалів сухої трави та її залишків на території району відповідно до чинного законодавства та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог під час карантинних заходів, спричинених коронавірусною інфекцією.

В ході зустрічі були обговорені методи проведення моніторингового спостереження за станом довкілля в частині підпалів сухостою. Як раніше повідомлялося, в районі постійно-діюча комісія по виявленню самопалів сухої рослинності. Комісією проводять рейдові виїзди з метою виявлення підпалів та причетних осіб до вчинення злочинів проти природи. Держінспекторами Золочівського РВ ГУ ДСНС Львівській області, Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, інспекторами з охорони довкілля, лісової охорони, мисливствознавцями, громадськими формуваннями виявляються факти самовільного випалювання сухої трави, на порушників складаються протоколи про адміністративні правопорушення статей 41, 77-1, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Підсумовуючи нараду голова райдержадміністрації Василь Маркевич закликав присутніх керівників установ, сільськогосподарських підприємств та голів місцевих рад, спільно з комісією, докласти усіх зусиль щодо недопущення у районі спалювання сухостою.

 

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації інформує: до відома громадян Золочівського району. Для допомоги соціально незахищеним мешканцям району, які опинилися в кризовій ситуації, в районі запроваджена «гаряча лінія» за телефоном 4-25-10.

 

Засоби та заходи для недопущення інфікування COVID - 19.

COVID – 19 - це високо патогенна вірусна інфекція, яка швидко розповсюджується і може призвести до летального випадку.

Захворювання може протікати , як із симптомами ( гарячка, сухий кашель, задишка), так і безсимптомно, тому основним захистом є профілактична дезінфекція в домашніх умовах та правила особистої гігієни із використанням антисептичних засобів (неосептин, мікрасепт, люмакс профі та інші ). Рекомендуємо проводити вологе прибирання із застосуванням хлорвмісних засобів,такі, як : бланідас актив, бланідас 300, госпісепт та інші (згідно інструкції).

Достатньо дотримуватися простих порад, щоб уникнути зараження:

- уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

- не торкайтеся обличчя немитими руками;

- часто мийте руки з милом та обробляйте дезінфекційними засобами;

- ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо та яйця.

У разі виникнення симптомів захворювання потрібно самоізолюватися та зателефонувати сімейному лікарю.

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 31 березня 2020 року направлено двох жителів району з підозрою на захворювання COVID-19 до лікувального закладу м. Львова. Нагадуємо, що двом особам із Золочівського району, які раніше поступили із підозрою на COVID-19 до Львова, проведено експрес-тестування, результати від"ємні. Проводяться додаткові лабораторні дослідження.

В чергове наголошуємо!!! Занотуйте: карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Наполягаємо, щоб ви залишалися вдома. Самоізоляція - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Всіма способами пропагуйте домашній режим. Прості речі рятують життя! Не ставте під загрозу своє здоров’я та здоров’я ваших близьких.

 

30.03.2020

Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує: У м. Золочеві, по вул. Львівській, 48 "в" збудовано дитячий будинок сімейного типу, у якому планується проживання 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

За сприяння голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича, ДБСТ облаштовано: шафою-купе, меблевою стінкою, розкладним диваном, письмовим столом. Завдяки спонсорській допомозі фізичної особи-підприємця у будинку встановлено газову плиту. Цього тижня заплановано монтування карнизів, жалюзів, меблів та розвішування штор. Попереднього тижня проведено роботи по благоустрою території ДБСТ.

Головою райдержадміністрації, керівництвом служби у справах дітей ведеться активна робота щодо залучення небайдужих підприємців з метою наповнення ДБСТ необхідними меблями та речами побутового вжитку. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 147805 грн.

 

30 березня 2020 року під керівництвом першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Нижника проведено нараду з питання організації об'їздів ділянок автомобільної дороги загального користування місцевого значення О140103 Ясенів – Золочів (Золочів-Броди), на яких виконуються ремонтні роботи.

Нагадаємо, ремонт проводить підрядна організація ТзОВ «Онур Констукціон Інтернешнл» за рахунок коштів державного дорожнього фонду.

 

У районі мобільні бригади розпочнуть масове тестування.

Про це повідомив голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич під час наради Оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на Золочівщині, сьогодні, 30 березня 2020 року. Масове тестування будуть проводити для осіб, які повернулися із країн поширення COVID-19. У районі буде працювати 2 мобільні бригади у складі: сімейного лікаря, медичної сестри, водія, які проведуть експрес тестування за визначеними маршрутами на території району. Перелік осіб, які повернулися в Україну, на даний час в районі уже сформовано.

Особам, яким проводитиметься тестування, буде вручено пам’ятку про необхідність самоізоляції і роз’яснення щодо персональної відповідальності за її порушення. Такі ж списки будуть передані поліції для забезпечення та перевірки дотримання умов самоізоляції громадян на карантині.

Після прибуття тестів до району будуть проводитися відповідні роботи.

 

УВАГА! УВАГА! УВАГА! Золочівська райдержадміністрація та КНП «Золочівська ЦРЛ» звертається до пацієнтів.

Шановні громадяни (пацієнти), наполегливо просимо вас при появі у вас ознак гострого вірусного захворювання (висока температура, кашель, нездужання, головний біль та біль у горлі) В ПЕРШУ ЧЕРГУ ТЕЛЕФОНУЙТЕ СВОЄМУ СІМЕЙНОМУ ЛІКАРЮ (він надасть вам рекомендації для подальших дій).

НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ ЛІКАРІВ ДОДАЄМ (список 1, список 2, список 3).

Будь ласка, утримайтесь від походу в амбулаторії !!! Не розповсюджуйте інфекцію.

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 30 березня 2020 року не зареєстровано нових випадків з підозрою на захворювання COVID-19.

Цього тижня кожен з нас може сповільнити стрімке зростання захворюваності, дотримуючись простих правил. Будь ласка, не ставтеся до карантину легковажно та не виходьте з дому без нагальної потреби. У супермаркетах чи аптеках тримайте дистанцію з оточуючими 1,5-2 метри.

Звертаємося до всіх громадян, які повернулися з-за кордону із переконливим проханням: якщо ви недавно прибули з країн з неблагополучною епідемічною ситуацією, то вкрай необхідно перебувати на домашньому карантині в самоізоляції, протягом 14 днів.

Бережіть себе і збережете Україну!

 

27.03.2020

 

За самовільне спалювання сухої трави - порушників штрафують!!!

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено Робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах району. До складу її входять: держінспектори Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області та Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головний спеціаліст райдержадміністрації - громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області, голови місцевих рад (голови адміністративних комісій). Робочою групою-комісією райдержадміністрації проводяться рейди по недопущенню спалюванню сухої рослинності.

Сьогодні, 27 березня 2020 року, комісійно виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості Ясеновецької, Червоненської, Великовільшаницької, Колтівської, Руда-Колтівської, Сасівської, Вороняцької місцевих рад. Станом на сьогоднішній день складено 4 протоколи про адміністративне правопорушення в частині самовільного спалювання сухостою. Інші матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, які вчинили підпали.

Зазначаємо, що згідно ст. 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків.

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.

 

Про протидію домашньому насильству в умовах карантину.

У зв’язку з карантинними заходами відслідковується тенденція до збільшення кількості випадків домашнього насильства. Для людей, які зазнають домашнього насильства, соціальна ізоляція означає залишитися наодинці з кривдником.

З метою упередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми під час запровадження карантину управління соціального захисту населення Золочівської РДА інформує про діючі «гарячі» лінії, куди можна звернутись у випадку домашнього насильства: Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( 03265) 4- 24-55.

Контактні дані спеціально уповноваженого у сфері запобігання та протидії домашньому насильству управління соціального захисту населення Золочівської РДА, (03265) 4-32-89. Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово. Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово.

Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного. Урядовий кол-центр 15-45. Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103.

Оперативна лінія Національної поліції України 102.

«Гаряча лінія» Львівської області 112.

Інформаційно-консультаційна лінія громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» 2-962-962, або з мобільного 067-674-07-70.

Бережіть себе і своїх рідних!

 

Держпродспоживслужба інформує:

Основні правила безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами

Основними аспектами безпеки робіт пов’язаних із застосуванням, транспортуванням, зберіганням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами є неухильне дотримання чинного законодавства України у сфері фіто санітарії. Так згідно ст.4 Закону України «Про захист рослин» основними вимогами щодо захисту рослин є додержання технологій вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, які включають комплекс заходів щодо фітосанітарного моніторингу (обстеження с/г угідь на заселеність шкідливими організмами) та своєчасного проведення профілактичних та винищувальних заходів боротьби з шкідливими організмами за суворого дотримання регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів.

Відповідно до ст. 11 Закону України „Про пестициди і агрохімікати”, а також санітарних правил транспортування, зберігання і застосування пестицидів і агрохімікатів (ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві») та інших нормативних актів (Постанова КМУ №746 від 18.09.1995 «Про затвердження Порядку одержання (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами»).

Відповідно до Закону України „Про пестициди і агрохімікати” поняття пестициди це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур”янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб. На сьогодні асортимент пестицидів є надзвичайно різноманітний, а особливо важливе значення має класифікація їх в залежності від призначення, хімічного складу і патогенних властивостей для теплокровних тварин та людини. Групування препаратів по подібних ознаках облегшує їх реальне застосування.

До роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли попередній медичний огляд, не мають протипоказань по стану здоров`я, засвоїли вступний інструктаж з охорони праці, пройшли навчання в Управлінні фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби України і отримали посвідчення та допуск на право проведення робіт з ними. В подальшому працівники проходять: повторний інструктаж - один раз на три місяці, періодичний медичний огляд - один раз на рік, навчання - один раз на рік. Тривалість роботи з пестицидами першого і другого класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години, з іншими – 6 годин на добу (з доробкою іншої частини робочого дня (2 год.) на операціях, не пов’язаних із застосуванням пестицидів).

До роботи з пестицидами не допускаються особи, які не досягли 18-річного віку, вагітні і жінки, що годують груддю. Діти шкільного та дошкільного віку не допускаються до роботи з пестицидами і на оброблених ними площах. До виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами не допускаються особи:

- які не забезпечені засобами індивідуального захисту;

- вагітні;

- матері, що годують немовлят;

- особи, що мають протипоказання за станом здоров’я.

Працівник зобов'язаний:

- проходити попередні та періодичні медичні огляди;

Працівник має право відмовитися від доручення роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я, або для життя чи здоров’я людей, які його оточують, і навколишнього середовища.

На робочому місці забороняється палити, вживати спиртні напої та інші речовини, що справляють наркотичну дію на організм людини.

Палити та приймати їжу дозволяється тільки в спеціально обладнаних та відведених для цього місцях.

Забороняється змінювати робочий одяг під час роботи (рукавиці, протигаз).

На території України дозволяється транспортувати, зберігати, застосовувати та реалізовувати тільки зареєстровані пестициди і агрохімікати, які внесені у "Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні".

Провідний спеціаліст – державний фітосанітарний інспектор

відділу контролю за обігом засобів захисту рослин

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби у Львівській області                                       Кузьменко М.В.

 

26.03.2020

 

Сьогодні, 26.03.2020 року, розпочалися роботи з ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О140103 Ясенів – Золочів (Золочів-Броди). Заплановано виконати роботи із розпушення існуючого покриття, влаштування шару основи з ЩПС, влаштування вирівнюючого та верхнього шару асфальтобетонного покриття.

Роботи виконуються підрядною організацією ТзОВ «Онур Констукціон Інтернешнл» за рахунок коштів державного дорожнього фонду.

Просимо усіх учасників дорожнього руху з розумінням віднестися до тимчасових незручностей.

 

25.03.2020

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 25 березня 2020 року направлено одного жителя району з підозрою на захворювання COVID-19 до м. Львова, а також другу особу, який перебував на території району.

В чергове наголошуємо!!! Занотуйте: карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Наполягаємо, щоб ви залишалися вдома. Самоізоляція - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Всіма способами пропагуйте домашній режим. Прості речі рятують життя!

Не ставте під загрозу своє здоров’я та здоров’я ваших близьких.

 

24.03.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів прес-конференцію із засобами масової інформації району з питання запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19).

У зустрічі взяли участь: редактор газети «Народне слово» Володимир Дідула, редактор суспільно-політичного часопису «Наша українська справа» Леся Горгота, кореспонденти інформаційного порталу «Золочів.нет» Ярослав та Юрій Даниленки, ведучий радіо «Золочів ФМ» Андрій Чиж. «Загалом за весь час загальна кількість зафіксованих підозр на захворювання COVID-19 у Львівській області становить 113 випадків, а на даний час Львівщині з підозрою на коронавірус є 86 осіб. Зараз на лікуванні у медичних закладах знаходиться - 40 осіб, на самоізоляції - 39 осіб. Протягом минулої доби з підозрою на коронавірусну інфекцію, звернулося 7 осіб.

У період з 21:30 години 23 березня по 8:00 годину 24 березня, в області з підозрою на коронавірусну інфекцію не звернувся жоден пацієнт. Станом на 14.00 год. 24.03.2020 р. у Золочівському районі немає жодного зафіксованого випадку на захворювання коронавірусною інфекцією (COVID-19).

Це статистичні дані. На даний час одним із важливих факторів є виявлення потенційних носіїв інфекції та їхня ізоляція, медичний супровід, обмеження їхніх контактів. В області створено дві госпітальні лінії по боротьбі з епідемією. Що стосується пацієнтів, які будуть звертатися до лікувальних закладів Золочівсього району, потраплятимуть на лікування до львівського куща, тобто їх будуть направляти до Львівської обласної інфекційної лікарні чи інших лікувальних закладів на території м. Львова», - повідомив голова райдержадміністрації Василь Маркевич. Василь Богданович зазначив, що з метою запобігання поширення короновірусу на території як району, так і області запроваджено надзвичайну ситуацію.

Голова райдержадміністрації відповів на актуальні запитання із запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19), а саме: щодо самоізоляції громадян, які повернулися із-за кордону, матеріально-технічного забезпечення КНП «Золочівська ЦРЛ», виділення коштів на медичне забезпечення, роботи працівників на підприємствах під час карантину.

На завершення голова райдержадміністрації повідомив, що в районі організовано спецперевезення працівників життєво-важливих сфер діяльності, а також наголосив, що ми вступаємо у фазу активного контролю за карантинними заходами.

 

23.03.2020

 

Під головуванням Василя Маркевича, голови Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 23 березня 2020 року, у райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС за участю районних служб. Членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуто питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідеміологічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 

У райдержадміністрації проведено засідання протиепізоотичної комісії

Сьогодні, 23 березня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання накладання карантинних обмежень по сказу на с. Бонишин та 5-ти кілометрову загрозливу зону (села Ясенівці, Княже, Червоне) та частину прилеглих мисливських угідь (Золочівська РО УТМР, ТзОВ МГ «Золота липа»)

Під час наради було заслухано інформацію заступника начальника Золочівського РУ Держпродспоживслужби у Львівській області Степана Козака та начальника Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» Ігоря Біласа по питанню виявлення захворювання собаки у м. Золочеві та профілактики і ліквідації сказу на території району. В ході проведення наради проведено обговорення даного питання та вирішено: затвердити план заходів по профілактиці та ліквідації сказу серед тварин і гідрофобії людей в м. Золочеві та 5-ти кілометровій загрозливій зоні (села Ясенівці, Княже, Червоне) та частину прилеглих мисливських угідь (Золочівська РО УТМР, ТзОВ МГ «Золота липа»); накласти карантинні обмеження на м. Золочів, населені пункти прилягаючої 5-ти кілометрової зони та частину мисливських угідь і вважати їх неблагополучними по сказу.

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 23 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19. За інформацією МОЗ України, в Україні зафіксовано 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

За даними ЦГЗ, станом на 22:30 22 березня в Україні є 73 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу виявлено 26 нових випадків. Увага! Увага! Увага! Шановні мешканці Золочівщини! На території Львівської області зафіксовані випадки з підозрою захворювання на коронавірусну інфекцію.

У зв'язку з оголошеними карантинними заходами просимо всіх без гострої необхідності не виходити з будинків і квартир. У разі потреби вийти на вулицю уникайте скупчення людей, користуйтеся громадським транспортом лише у виключних випадках. Зберігайте спокій! Заклади, які здійснюють продаж продуктів, засобів гігієни, лікарських засобів на території району працюють в звичайному режимі. Звертаємо Вашу увагу на те, що у зоні підвищеної небезпеки перебувають особи у віці понад 60 років - перебіг хвороби у них проходить з ускладненням та може призвести до летального результату. Закликаємо вжити заходів, щоб Ваші близькі літнього віку залишалися вдома та були забезпечені всім необхідним.

Запам’ятайте: Ваше відповідальне ставлення до виконання всіх карантинних заходів допоможе зберегти ваше здоров'я та врятувати здоров'я та життя оточуючих. Занотуйте: карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Наполягаємо, щоб ви залишалися вдома.

Самоізоляція - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Всіма способами пропагуйте домашній режим. Прості речі рятують життя! Не ставте під загрозу своє здоров’я та здоров’я ваших близьких.

 

За підпали сухої рослинності карають.

На жаль, з приходом весни, населення області не задумуючись від шкідливості згоряння сухостою – сприяє димовим завісам як на автомобільних дорогах, залізничних шляхах, так і серед населених пунктів. У вогні гинуть тварини, чиї гнізда та нори розташовані в полі, знищується родючий шар ґрунту, насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, також згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання. Спалювання сухої рослинності чи її залишки також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА за участю держінспекторів Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, держінспекторами Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головного спеціаліста райдержадміністрації - громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області, голів місцевих рад (голів адміністративних комісій), якою проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах Золочівського району та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району. Робочою районною комісією райдержадміністрації будуть проводитися рейдові виїзди-обстеження на території міста та району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою.

Держінспекторами Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості Золочівської, Куровицької, Словітської, Струтинської, Великовільшанецької, Червоненської, Ясеновецької, Підлипецької, Вороняцької, Поморянської, Бібщанської та інших місцевих рад. Матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, яка вчинили підпали. Зазначаємо, що згідно ст. 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.

 

20.03.2020

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 20 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19. Станом на 10:00 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні.

Коронавірусна хвороба зафіксована: Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний) Житомирська область - 2 випадки (1 летальний) Київська область - 2 випадки Донецька область - 1 випадок Дніпропетровська область - 2 випадки Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний) м. Київ - 3 випадки.

 

Золочівська райдержадміністрація повідомляє щодо перевезення працівників до медичних закладів району.

Інформуємо, що з метою довозу до місць праці працівників медичних установ, які забезпечують життєдіяльність району на час оголошення карантину, організовано 6 внутрішньорайонних маршрутів, які будуть обслуговуватися місцевим перевізником: /p>

№ 1. Золочівська ЦРЛ - Жуків (ч/з Вороняки, Шпиколоси, Ремезівці, Сновичі, Поляни)

№ 2. Золочівська ЦРЛ – Новоселище (ч/з Плугів, Підлипці, Тростянець, Лука, Зарваниця, Струтин, Підгородне)

№ 3. Золочівська ЦРЛ – Монастирок (ч/з Зозулі, Єлиховичі)

№ 4. Золочівська ЦРЛ – Княже (ч/з Ясенівці, Червоне)

№ 5. Золочівська ЦРЛ - Білий Камінь (ч/з Хильчиці, Почапи, з заїздом в Жуличі, Черемошню, Бужок, Розваж)

№ 6. Золочівська ЦРЛ – Скварява (ч/з Гончарівку) Прийнято взаємопогоджені розклади руху та місця зупинок.

Надавати послуги перевезень згідно укладеного договору буде ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс" (керівник – Богдан Миколайович Наливайко).

 

Щодо проведення благоустрою в населених пунктах району.

У зв'язку з виконанням заходів щодо стабілізації епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-2019, визначених протоколом позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 15.03.2020 №7, загальнообласна толока в рамках відзначення Дня довкілля переноситься.

На виконання листа Львівської обласної державної адміністрації від 18.03.2020р. № 5/33-280/0/2-20 та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12.03.2020 № 160/0/5-20 «Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля», з метою забезпечення чистоти та порядку, підвищення рівня благоустрою населених пунктів Львівської області проводяться заходи у сфері благоустрою територій населених пунктів району з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог під час карантинних заходів, спричинених коронавірусною інфекцією.

 

Центр надання адміністративних послуг Золочівської райдержадміністрації інформує.

З 12 березня в Україні запроваджено тритижневий карантин та низка інших обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу Covid-19. Похід у державний орган, який щоденно обслуговує сотні громадян, створює зайвий ризик поширення коронавірусної інфекції Covid-19. Золочівська районна державна адміністрація закликає громадян утриматися від відвідування ЦНАП та інших надавачів послуг без нагальної потреби у період карантинних заходів. Низка державних послуг доступна онлайн.

Якщо є гостра необхідність отримати певну адміністративну послугу, рекомендуємо проконсультуватися з ЦНАП за телефоном (03265) 4 20 47, або електронною поштою: zolochiv-cnap@i.ua. Нагадуємо, що 17 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про запобігання коронавірусу в Україні. Він встановлює, що перебіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання зупиняється на час карантину. Закликаємо громадян свідомо та відповідально поставитися до ситуації. Бережіть себе та близьких! За підпали сухої рослинності карають.

На жаль, з приходом весни, населення області не задумуючись від шкідливості згоряння сухостою – сприяє димовим завісам як на автомобільних дорогах, залізничних шляхах, так і серед населених пунктів. У вогні гинуть тварини, чиї гнізда та нори розташовані в полі, знищується родючий шар ґрунту, насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, також згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання. Спалювання сухої рослинності чи її залишки також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками. З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА за участю держінспекторів Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, держінспекторами Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головного спеціаліста райдержадміністрації - громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області, голів місцевих рад (голів адміністративних комісій), якою проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах Золочівського району та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району. Робочою районною комісією райдержадміністрації будуть проводитися рейдові виїзди-обстеження на території міста та району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою.

Держінспекторами Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості Золочівської, Куровицької, Словітської, Струтинської, Великовільшанецької, Червоненської, Ясеновецької, Підлипецької, Вороняцької, Поморянської, Бібщанської та інших місцевих рад. Матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, яка вчинили підпали. Зазначаємо, що згідно ст. 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.

 

19.03.2020

 

18 березня 2020 року у райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру  респіраторну хворобу СОVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

За підсумками засідання комісії вирішено:

1. Взяти до відома:

Рішенням Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року (протокол № 104/02-20) ситуація пов’язана із загрозою розповсюдження в Україні гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоУ-2, визначена як медико-біологічна надзвичайна ситуація природного характеру (код 20713 - НС пов’язана з епідеміологічним спалахом небезпечних інфекційних хвороб). Регіон розповсюдження - вся територія України, рівень надзвичайної ситуації - державний.

2. Заборонити:

2.1. Відвідування закладів освіти її здобувачами.

2.2. Проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

2.3. Роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.                                                          

2.4. Регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями).                                                                           

2.5. Перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху.                                                                         

2.6. Перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі.

2.7. Заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.               

3. Рішенням комісії зобов’язано голів місцевих рад, Золочіський відділ поліції ГУ НП у Львівській області, Золочівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області забезпечити організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній адміністративній території вимог постанови КМУ від 11.03.2020 року №211 (у редакції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215), своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів.                                                           

4. Головам     місцевих   рад   спільно    з    КНП   «Золочівська ЦРЛ»  особливу увагу приділити веденню обліку та медичному супроводу громадян, які прибули на адміністративну територію із-за кордону.

 

 

18.03.2020

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

Шановні громадяни, у зв’язку із запобіганням поширенню на території України коронавірусу COVID-19 доводимо до відома  про те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» заборонено з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласного сполучення (крім перевезення легковими автомобілями). Повідомляємо, що виконання вищевказаної постанови є обов’язковим на всій території України.

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення деяких змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) вводиться адміністративна та кримінальна відповідальність у вигляді накладення штрафів, обмеження або позбавлення волі за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.

  

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У  Золочівському районі станом на 18 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19.

У зв'язку з поширенням коронавірусу звертаємося до усіх громадян з проханням дотримуватися правил і рекомендацій компетентних органів на період карантину.

Звертаємося до всіх громадян, які повернулися з-за кордону із переконливим проханням: якщо ви недавно прибули з країн з неблагополучною епідемічною ситуацією, то вкрай необхідно перебувати на домашньому карантині в самоізоляції, протягом 14 днів.

Не піддавайте оточуючих можливій небезпеці і пам'ятайте, що тільки спільними зусиллями ми зможемо запобігти поширенню нового коронавірусу в Золочівщині, районі, області та країні.

Суворі заходи з ізоляції є найбільш дієвим методом запобігання поширенню цього небезпечного захворювання.

Звертаємо Вашу увагу на те, що карантин у навчальних закладах та дошкільних установах - це не канікули. Діти і учні повинні перебувати вдома для того, щоб уникнути небезпечних для себе наслідків, а дорослі повинні це контролювати.

Звертаємося до людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, просимо залишатися вдома. Як показує світовий досвід, а особливо досвід Китаю, де вірус уже істотно пішов на спад, найефективніший спосіб боротьби – бути вдома. Ви повинні розуміти, що хворобу легше запобігти, ніж лікувати.

Намагайтесь уникати контактів з оточуючими.

Кожному з нас слід звернути особливу увагу на дотримання правил особистої гігієни. Не забувати часто мити руки з милом, використовувати дезінфікуючі засоби, уникати контакту з домашніми тваринами і намагатися якомога менше перебувати у місцях масового скупчення людей.

Просимо зберігати спокій та не поширювати паніку. У своїх твердженнях використовувати офіційні джерела інформації.

 

17.03.2020

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує У Золочівському районі станом на 17 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19.

В Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області – чотири випадки, м. Київ - два та в Житомирській – один (один летальний). У зв'язку з поширенням коронавірусу звертаємося до усіх громадян з проханням дотримуватися правил і рекомендацій компетентних органів на період карантину.

Звертаємо Вашу увагу на те, що карантин у навчальних закладах та дошкільних установах - це не канікули. Діти і учні повинні перебувати вдома для того, щоб уникнути небезпечних для себе наслідків, а дорослі повинні це контролювати. Звертаємося до людей похилого віку. Ви повинні розуміти, що хворобу легше запобігти, ніж лікувати.

Намагайтесь уникати контактів з оточуючими. Кожному з нас слід звернути особливу увагу на дотримання правил особистої гігієни. Не забувати часто мити руки з милом, використовувати дезінфікуючі засоби, уникати контакту з домашніми тваринами і намагатися якомога менше перебувати у місцях масового скупчення людей.

Просимо зберігати спокій та не поширювати паніку. У своїх твердженнях використовувати офіційні джерела інформації.

 

У райдержадміністрації проведено засідання протиепізоотичної комісії

Сьогодні, 17 березня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання профілактики сказу та його ліквідації на території району. Під час наради було заслухано інформацію заступника начальника Золочівського РУ Держпродспоживслужби у Львівській області Степана Козака та начальника Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» Ігоря Біласа по питанню виявлення захворювання лисиці на сказ у с.Ясенівці та профілактики і ліквідації сказу на території району.

В ході проведення наради проведено обговорення даного питання та вирішено: затвердити план заходів по профілактиці та ліквідації сказу серед тварин і гідрофобії людей в м. Золочеві, населених пунктах 5-ти кілометрової карантинної зони (с. Ясенівці, с. Підгородне, с. Струтин) та частині прилеглих мисливських угідь Золочівська РО УТМР, ТМІР «Лісівник»; накласти карантинні обмеження на м. Золочів, населені пункти прилягаючої 5-ти кілометрової зони та частину мисливських угідь і вважати їх неблагополучними по сказу.

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомляє:

Відповідно до рішення засідання обласної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської ОДА з 16 березня до особливого розпорядження скасовується проведення особистих прийомів громадян у всіх органах державної влади та місцевого самоврядування та максимально обмежується пересування громадян в громадських місцях. /p>

У зв’язку з цим, Сервісні центри Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області переходять на особливий режим роботи. Прийом громадян буде проводитися за наявності у відвідувача захисної маски та за умови, що вирішити дане питання дистанційно не можливо (оформлення документів для виплати допомоги на поховання та отримання виготовленого пенсійного посвідчення).

Одночасно повідомляємо, що послуги з пенсійного забезпечення можна одержати за допомогою електронної комунікації: на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua), через електронну пошту (zlchv@lv.pfu.gov.ua) та гарячу телефонну лінію (4-32-39), а також звернувшись до Сервісного центру у письмовому вигляді.

За допомогою онлайн сервісів веб-порталу Пенсійного фонду України, можна:

• подати заяву про призначення пенсії в “один дотик”;

• подати заяву про перерахунок пенсії;

• подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного пенсійного посвідчення (ЕПП);

• отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом: ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інші);

• перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»);

• провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;

• подати Анкету застрахованої особи для внесення/ зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;

• подати звернення (пропозицію, тощо);

• активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області закликає - будьте обережними та дотримуйтесь рекомендацій, які містяться на створеній Урядом інформаційній сторінці «Що треба знати про новий коронавірус» (https://covid19.com.ua).

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

16.03.2020

У райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС.

Сьогодні, 16 березня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів позачергове засідання комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участю районних служб. Рішенням комісії створено оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19).

За підсумками засідання вирішено залучити якнайширше інформаційні майданчики для поширення офіційної інформації з питання запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19).

Шановні мешканці Золочівського району, у зв’язку із пандемією коронавірусу у світі та обмежувальними заходами, введеними в Україні, відповідно до постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211, на виконання протоколу позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 15 березня 2020 року №7, протоколу засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 16 березня 2020 року № 4 обмежено доступ до центрів обслуговування клієнтів надавачів комунальних послуг, соціальних послуг та центрів надання адміністративних послуг; запроваджено дистанційний режим роботи працівників та переведено обслуговування клієнтів в онлайн режим.

Золочівська районна державна адміністрація та Золочівська районна рада переходить на режим роботи з обмеженим доступом. Закликаємо відвідувати установу лише для вирішення термінових та невідкладних питань. Усі інші питання просимо вирішувати за допомогою телефонного зв’язку, електронним та звичайним поштовими відправленнями.

Контактні номери телефонів Золочівської районної державної адміністрації: приймальня голови Золочівської райдержадміністрації: (03265) 4-21-16, голови Золочівської районної ради (03265) 4-24-91, черговий адмінбудинку районної ради 4-24-96.

Телефони керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, окремих служб району, установ та організацій району знаходяться у чергового адмінбудинку та на веб-сайті райдержадміністрації.

Всі консультації та роз'яснення Центру надання адміністративних послуг Золочівської райдержадміністрації можна отримати у телефонному режимі за номером (03256) 4-20-47, а також надіслати звернення на ел.адресу: zolochiv-cnap@i.ua.

Керівництво райдержадміністрації та ради працюватиме у звичному режимі.

Заздалегідь приносимо вибачення, за можливі створені незручності.

Серед інших рекомендацій:

- обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб,

- обмежити роботу закладів громадського харчування та торгівельно-розважальних центрів (крім аптек, автомобільних заправних станцій та продуктових магазинів),

- пересування населення між населеними пунктами, а також в громадських місцях без крайньої потреби,

- запровадити дистанційний режим роботи працівників,

- переглянути режим роботи громадського транспорту.

Просимо зберігати спокій та не поширювати паніку.

У своїх твердженнях використовувати офіційні джерела інформації.

№ з/п

Назва організації

Прізвище керівника

номер мобільного телефону

1.

Відділ Держгеокадастру 

Погребняк Ігор Володимирович

0679270692

2.

Золочівський Центр державного земельного кадастру

Папроцька Світлана Михайлівна

0970069121

3.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Рискальчик Наталія Богданівна

0679857705

4.

Архітектурно-планувальне бюро

Сембай Олександра Ярославівна

0677124796

5.

Відділ захисту прав споживачів районної ради

Мудрий Ярослав Володимирович

0677191338

6.

ФОП «Кокодинський М. Ю.»

Кокодинський Микола Юрійович

Лущак Андрій Володимирович (оцінка)

0988387266

 0979608330

7.

Фінансове управління

Мудра Галина Зіновіївна

0678408423

8.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Маркевич Наталія Орестівна

0672525875

9.

Відділ правового забезпечення,  мобілізаційної роботи, звернень громадян та запобігання корупції апарату РДА

Купин Маряна Ярославівна

0974419733

10.

Відділ фінансово-господарського забезпечення та інформаційної діяльності апарату РДА

Сукмановська Світлана Андріївна

0679300676

11.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату РДА

Гучко Роман Юрійович

0677109091

12.

Відділ з питань адміністративних послуг та державної реєстрації РДА

Попадюк Ольга Богданівна

0672848779

13.

Відділ ПЕК, економічного розвитку та с/г РДА

Залуцька Оксана Петрівна

0676734192

14.

Відділ містобудування, архітектури, інфраструктури, ЖКГ та захисту довкілля

Кобелька Петро Петрович

0673715626

15.

Сектор з питань оборонної роботи, ЦЗ та взаємодії з правоохоронними органами РДА

Біла Ірина Іванівна

0972456546

16.

Служба у справах дітей РДА

Суддя Олександр Степанович

0979900689

17.

Головний спеціаліст з документообігу

Франків Світлана Степанівна

0965520401

18.

Головний спеціаліст відділу правового забезпечення,  мобілізаційної роботи, звернень громадян та запобігання корупції апарату РДА

Казьмір Оксана Михайлівна

0679260895

19.

Відділ освіти

Бартошик
Володимир Зіновійович

0976604171

20.

Управління соціального захисту

Хома Алла Зіновіївна

0676979831

21.

Відділ культури, молоді і спорту

Стельмах
Андрій Юрійович

0682444383

22.

Районний народний дім  ім. І.Білозіра

Леськів
Олег Васильович

0976716041

23.

Архівний відділ

Бойко Любов Романівна

0973034290

24.

 

 

КНП "Золочівська ЦРЛ"

 

Самчкуашвілі
Ганна Михайлівна

0961151413

Луговий Антон Григорович

0979723411

25.

Золочівська районна філія Львівського обласного ЦЗ

Коменда
Галина Богданівна

0989792161

26.

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області

Лазорчик
Галина Василівна

0985899577

27.

Золочівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області

Овод
Людмила Євгенівна

0974764774

28.

Золочівський МВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» МОЗ України

Білас Ігор Степанович

0678018011

 

13.03.2020

 

На передодні відзначення Дня добровольця, 13 березня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич, голова Золочівської районної ради Олег Банах зустрілися з бійцем-добровольцем АТО, жителем с. Підгородне Золочівського району Тарасом Попадюком. Очільники району привітали Тараса Попадюка зі святом, подякували за участь та відвагу у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України.

В ході зустрічі Василь Маркевич повідомив про передбачені пільги з місцевого бюджету для бійців-добровольців. Також учасники зустрічі обговорили проблемні питання та шляхи їх вирішення.

 

13 березня 2020 року під керівництвом першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Нижника проведено засідання комісії з питань призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньопереміщеним особам.

Комісією розглянуто 73 заяви. За рішенням комісії, прийнятим на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарств, житлова субсидія буде надана 46 сім’ям, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям отримають 4 сімї, пільгами за фактичним місцем проживання скористаються 6 сімей учасників бойових дій АТО і 4 сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб отримають на наступний шестимісячний термін щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі і на оплату житлово-комунальних послуг.

За результатами проведеної верифікації 10 одержувачам житлових субсидій припинено її виплату.

 

12.03.2020

 

12 березня 2020 року голова райдержадміністрації Василь Маркевич відвідав військову частину А 2562, що дислокується у місті Золочеві. Керівник району оглянув приміщення для ремонту військової техніки, провів спілкування із командиром та особовим складом військової частини, обговорено актуальні питання і пріоритетні завдання, які зараз на часі і потребують співпраці із владою.

 

Сьогодні, 12 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з медичними працівниками району з питання оптимізації персоналу КНП "Золочівська районна центральні лікарня". Вирішено опрацювати озвучені на нараді пропозиції та через тиждень провести повторну нараду.

 

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, сьогодні, 12 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ Полянської сільської ради у приміщенні адмінбудинку сільської ради.

Під час зустріч порушено ряд важливих питань – це ремонт доріг, зокрема дороги до села Махнівці, під’їзної дороги до села Чижів, вуличне освітлення сіл Махнівці, Красносільці; перекриття даху Храму села Поляни (пам’ятка архітектури місцевого значення).

Керівники закладів галузі медицини, освіти та Народних домів та і бібліотек розповіли про стан справ в очолюваних установах.

Опісля зустрічі голова райдержадміністрації оглянув приміщення Полянського НВК, Народного дому та амбулаторії моно-практики села Поляни, бібліотеки та Народного дому села Красносільці.

 

11.03.2020

 

Відбулось засідання оргкомітету з нагоди відзначення 105-ї річниці з дня народження Миколи Лемика.

Сьогодні, 11 березня 2020 року, керівник апарату Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення 105-ї річниці з дня народження Миколи Лемика, уродженця с. Солова, що розташоване на території Куровицької сільської ради, Золочівського району.

В ході проведення засідання оргкомітету було прийнято рішення розпочати відзначення 105-ї річниці з дня народження Миколи Лемика 4 квітня 2020 року поминальною панахидою за участю духовенства та виступом місцевого ансамблю «Соловчанка» біля пам’ятної стелли М. Лемика у с. Солова.

За результатами засідання оргкомітету вирішено:

- провести благоустрій території Народного Дому с. Солова та у кімнаті-музеї Миколи Лемика громадою села (дано доручення голові Куровицької сільської ради Володимиру Чорнопису);

- опрацювати план концертної програми, що буде відбуватися у Народному Домі с. Солова (дано доручення спеціалісту відділу культури та туризму Золочівської РДА Наталії Прокопик разом із завідувачем Народного Дому с. Солова Анною Процак та завідувачем Народного Дому с. Куровичі Ганною Сірант);

- провести наступне засідання оргкомітету 18 березня о 16.00 год.

 

Сьогодні, 11 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь в обговоренні проекту Перспективного плану створення Золочівської ОТГ, яке відбувалося у сесійній залі Золочівської міської ради. В обговоренні взяли участь експерти з Асоціації міст України, начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра, голови місцевих рад району, які згідно Перспективного плану, увійдуть до Золочівської ОТГ.

 

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І. М. 11.03.2020 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради.

У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М.,

Запрошені: Директор ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» - Ямелинець А. С.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території для будівництва та обслуговування господарського двору на вул. Золочівська, 40 у с. Вороняки Золочівського району Львівської області. Замовник – Вороняцька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території після виправлення зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Вороняцької сільської ради.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення індивідуального садівництва для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у с. Єлиховичі садівницьке товариство «Горицвіт» Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

– Детальний план території для реконструкції будівлі (цеху безалкогольних напоїв), будівлі прохідної та будівництва поста охорони для ТОВ «Карпатські мінеральні води» на вул. Солтівського, 2 у с. Струтин Золочівського району Львівської області. Замовник – Струтинська сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Струтинської сільської ради.

– Детальний план території для будівництва тваринницького комплексу по відгодівлі свиней біля села Підлисся на території Білокамінської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано схвалити та рекомендувати до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

10.03.2020

 

Сьогодні, 10 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у виїзному обговоренні проекту Регіонального плану управління відходами до 2030 року у Львівській області, яке проводилося департаментом екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації в сесійній залі Золочівської міської ради.

Участь в обговоренні взяли представники кластеру визначеного Стратегією поводження з відходами Львівської області до 2030 року, зокрема керівники регіону: Бродівської, Буської, Золочівської міських рад, райдержадміністрацій та керівники комунальних підприємств.

Після детального обговорення Регіонального плану управління відходами до 2030 року у Львівській області, представники районів та міст висловили своє бачення щодо розробленого плану. Учасники обговорення надали свої пропозиції до проекту.

 

07.03.2020

 

07 березня 2020 року делегація золочів'яни взяла участь у заходах з нагоди 205-ї річниці від дня народження Михайла Вербицького - творця Державного Гімну України у с. Млини (Республіка Польща) та у вшанування пам' яті українців, загиблих у селі Павлокома (Республіка Польща).

 

06.03.2020

 

У райдержадміністрації створено робочу групу для виявлення та припинення незаконної діяльності пов’язаної із обігом підакцизних товарів, об’єктів грального бізнесу, вирубки та обігу деревини всупереч вимог чинного законодавства.

Сьогодні, 6 березня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, заступник голови робочої групи, провів перше засідання. Присутні детально проаналізували та напрацювали план дій. Відтак, з метою виявлення та припинення незаконної діяльності пов’язаної із обігом підакцизних товарів, об’єктів грального бізнесу, вирубки та обігу деревини всупереч вимог чинного законодавства у районі члени комісії розробити план дій.

 

Первоцвіти – під захист!

Мабуть, ніякі рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Ось-ось з’являються ці тендітні, але дуже сміливі рослини, які сповіщають про прихід весни. Сумно, що весною ці рідкісні рослини використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати ці рослини заборонено, бо їх внесено до Червоної книги.

Більше того, за знищення або незаконне вилучення первоцвітів з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Згідно постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 року “...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн. за одну рослину”. Згідно ст. 88-1 КУпАП: “...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого”.

В рамках операції “Первоцвіт-2020” фахівець з довкілля райдержадміністрації, спільно із представниками Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, державною лісовою охороною ДП «Золочівського лісового господарства», працівниками НПП «Північне поділля», представниками органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями з охорони довкілля, проводить рейдові обстеження території району з метою проведення контролю за недопущенням знищення квітів.

Постійна рейдова робота зосереджена в місцях збору та збуту рослин та шляхах перевезення, а саме:

- в межах проростаючого ареалу підсніжника звичайного Золочівського лісництва ДП «Золочівського лісового господарства»;

- вздовж автодороги Тернопіль-Львів-Рава-Руська між населеними пунктами с.Червоне - с.Словіта.

З метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу інформуємо про те, щоб мешканці Львівщини звертатись у райдержадміністрацію (фахівець з довкілля), Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370, Золочівський ВП ГУНП у Львівській області чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.

Наполегливо просимо зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищуються заради фінансової вигоди, а також пропонуємо органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення щодо охорони червонокнижних рослин, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами.

Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

Бережімо природу навколо нас!

 

Будівельників закликають детінізувати найману працю

На Львівщині стартувала масштабна всеукраїнська кампанія з детінізації зайнятості у будівельній галузі, яка відбуватиметься у два етапи.

До 20 березня проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці. Увагу також приділятимуть питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт. На Львівщині інформаційно - роз’яснювальними заходами планують охопити більше 1000 суб’єктів господарювання сфери будівництва. Звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу до роботодавців не застосовуватимуться. У квітня відбудеться другий етап кампанії - інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

До слова, подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована впродовж 2020 року. Інформаційно, будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників.

За даними Держстату, понад 16% (556,8 тис.осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва. Працюючи нелегально, працівники повністю позбавлені гарантій, зокрема на випадок хвороби, професійного захворювання чи нещасного випадку, пов’язаного з роботою.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків

та з питань Євроінтеграції ГУ Держпраці у Львівській області.

 

Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 на підприємствах та в установах

Поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в країнах Європейського союзу та країнах, що ділять спільний державний кордон з Україною, потребують підвищення рівня обізнаності, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів на підприємствах та в установах на всій території країни.

Загальна інформація про захворювання

Коронавірусна інфекційна хвороба COVID-19 була вперше виявлена в місті Ухань провінції Хубей Китайської народної республіки в грудні 2019 року.

Станом на 2 березня 2020 року в світі зафіксовано понад 89 000 випадків в 67 країнах, в тому числі в країнах, що мають спільний державний кордон з Україною – Білорусі, Румунії та Російській Федерації Вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті. При кашлі чи чханні, а також при простому видиху людина виділяє непомітні краплі, більшість з яких осідають на поверхнях, які оточують наші робочі місця, місця спільного користування, такі як робочі столи, кухонні поверхні та посуд, телефони та клавіатури комп’ютерів. Якщо в цей момент інша людина знаходиться в на дистанції 1 метрa від хворого на COVID-19, вона може вдихнути інфікований матеріал або він може осісти безпосередньо на слизову оболонку рота, очей чи носа, чи просто бути перенесеним до слизової мимовільним рухом чи дотиком до обличчя, які ми несвідомо робимо до 30 разів на годину.

Більшість осіб, що захворіли на COVID-19, мають симптоми, такі як підвищення температури тіла, ломота в тілі, кашель, та швидко одужують. Найбільші ризики несуть люди похилого віку, особи з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, легеневими хворобами та цукровим діабетом.

Завданням роботодавців та організаторів робочих процесів та підприємствах, в установах та організаціях є убезпечення підлеглих і колег в період підвищеного ризику поширення респіраторних хвороб, в тому числі COVID-19. Цього можливо досягнути шляхом підвищення обізнаності та посилення профілактичних заходів з попередження захворювань.

Основні профілактичні індивідуальні заходи

До основних індивідуальних профілактичних заходів належать:

- гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо;

- гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкоджувати відразу після використання;

- утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);

- утримання від дотиків обличчя руками;

- у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідування місць скупчень людей;

- використання медичної маски лише за наявності респіраторних симптомів, перечислених вище, її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

Організація роботи

- проведіть роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних профілактичних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів серед працівників;

- роздрукуйте та/або оновіть інформаційні постери та нагадування персоналу про важливість та техніку миття рук та/або обробку рук спиртовмісними антисептиками (додаються);

- не допускайте працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування громадян;

- передбачте можливості дистанційної роботи та/або компенсації працівникам, які вимушені залишитися вдома в умовах самоізоляції при виникненні симптомів респіраторних хвороб та підвищеної температури;

- мінімізуйте кількість працівників, які контактують з клієнтами/відвідувачами, впровадьте дистанційне консультування/надання послуг та/або надання послуг за принципом «єдиного вікна» там, де це можливо;

- максимально використовуйте можливості телекомунікації та дистанційної роботи, особливо для працівників, які витрачають тривалий час на шлях до роботи громадським транспортом та/або мають хронічні захворювання;

- забезпечте та контролюйте постійну наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів як для персоналу, так і для відвідувачів/клієнтів;

- сплануйте та забезпечте наявність медичних масок для використання особами, в яких починають розвиватися симптоми респіраторних захворювань, таких як нежить або кашель, та проведіть відповідне навчання з їх правильного використання та знешкодження;

- оновіть контактну інформацію щодо закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу при інфекційних хворобах, використовуйте її в роботі та поширюйте серед працівників.

Прибирання

- забезпечте вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів і провітрювання не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення робочого дня/зміни, а для місць підвищеної прохідності, загального масового користування або проведення публічних заходів не рідше, ніж кожні 2 години;

- проводьте ретельне прибирання і обробку поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів/клієнтів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столик, кухонні покриття, переговорні кімнати, конференц-зали, спортивні та розважальні кімнати тощо) спиртовмісними дезінфекційними засобами з мінімальним терміном експозиції;

- забезпечте наявність одноразових серветок та/або серветок зі спритвмісним антисептиком в місцях спільного користування (наприклад, офісних кухнях), для самостійного витирання поверхонь працівниками перед використанням.

Подорожі та відрядження

- переконайтесь, що в вашій організації/підприємстві є найбільш актуальна інформація щодо країн, в яких поширюється COVID-19;

- уважно враховуйте не лише інформацію про обмеження в’їзду та виїзду в країну/регіон та місцеві вимоги, а і можливі ризики в цілому та відмовтесь від участі в заходах, які не є винятково обов’язковими до участі, а також відмовтесь від організації заходів, які створюють ризики для міжнародних учасників або для вас, як організаторів;

- надайте подорожуючим вичерпну інформацію щодо профілактики COVID-19;

- працівники, які повертаються з країн, де зареєстровані випадки COVID-19, повинні ретельно самостійно моніторити власний стан здоров’я та при виникненні симптомів респіраторних хвороб або температури понад 37,3 С повинні самоізолювати себе.

Для отримання актуальної інформації, рекомендацій щодо планування та організації роботи та донесення її до працівників, користуйтесь надійними джерелами:

Розділ веб-сторінки Всесвітньої організації охорони здоров’я, присвячений захисту населення від нового коронавірусу: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

Веб-сторінки МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»: https://phc.org.ua/  https://moz.gov.ua/ 

Сторінки у мережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/phc.org.ua/  https://www.facebook.com/moz.ukr 

 

05.03.2020

 

У Золочівському районі триває широкомасштабна інформаційна компанія щодо оперативної інформації та епідеміологічних заходів запобігання зараженню коронавірусною інфекцією.

Інформацію доведено до директорів навчальних закладів району, керівників органів місцевого самоврядування, Народних домів та бібліотечної системи, духовенства, сьогодні, 5 березня 2020 року, під час ряду зустрічей впродовж дня. В ході наради із керівниками навчальних закладів району голова райдержадміністрації Василь Маркевич проінформував, що виділено 150,0 тис.грн. з районного бюджету на закупівлю одноразових засобів індивідуального захисту, необхідних для забезпечення медичних працівників в період спалаху інфекційних хвороб із невизначеними шляхами передавання та інфікування.

В сесійній залі районної ради відбулася нарада-зустріч членів оперативного штабу КНП «Золочівська ЦРЛ» із головами місцевих рад району, де члени штабу проінформували присутніх про захворювання - коронавірус. Що це за вірус, які його ознаки,чим він небезпечний та чи є лікування.

У Золочівській районній бібліотеці проведено зустріч із працівниками клубних установ району, де перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник довів до відома учасників інформацію щодо рекомендацій для населення при наявності симптомів гострого вірусного захворювання, перебування у місцях поширення коронавірусу. Наголосив про проведення відповідних заходів на місцях.

Голова райдержадміністрації, Василь Маркевич зустрівся із духовенством району у питанні співпраці щодо поширення серед прихожан храмів інформації про запобігання поширення гострих респіраторних захворювань, спричинених коронавірусом COVID – 2019.

 

04.03.2020

 

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, сьогодні, 4 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ, які належать до Струтинської сільської ради у приміщенні адмінбудинку місцевої ради.

Під час зустріч порушено ряд важливих питань – це стан доріг загального користування місцевого значення та комунальних доріг, автобусні перевезення, зокрема пасажирські перевезення по маршруту Золочів-Козаки із заїздом у село Золочівку та село Луг, вуличне освітлення сіл Кийків та Козаки. Керівники закладів галузі медицини, освіти та Народних домів та і бібліотек розповіли про стан справ в очолюваних установах. Голова райдержадміністрації відповів на порушенні запитання.

Опісля зустрічі голова райдержадміністрації оглянув приміщення Народного дому, бібліотеки і школи села Струтин, а також Народні доми сіл Зарваниця та Лука.

 

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету щодо відзначення 206-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

За підсумками засідання вирішено обмежити проведення заходів. У зв’язку із запобіганням поширенню на території району ГРЗ, організаційним комітетом, 4 березня 2020 року, прийнято рішення про перенесення другої частини святкування , а саме літературно-мистецького вечора «Моліться Богові одному, моліться правді на землі», який мав відбутися в районному Народному домі ім. І. Білозіра 9 березня 2020 року о 15.00 год. Про дату і час проведення заходу буде додатково повідомлено.

Перша частина заходу - урочистості біля пам’ятника Тарасу Шевченкові, відбудуться о 14.00 год. 9 березня 2020 року.

 

 

7 ПОРАД ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД НОВОЇ КОРОНОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

1. Регулярно мийте руки Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом. Навіщо це потрібно? Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх з милом вб'є його.

2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх з милом. Навіщо це потрібно? Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, яких ви торкаєтеся.

3. Дотримуйтесь дистанції у громадських місцях Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра (приблизно 3 кроки), особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура Навіщо це потрібно? Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, таку як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

4. По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути вірус. Торкаючись руками до очей, носа або рота, можна перенести вірус зі шкіри рук до організму.

5. При підвищенні температури, появі кашлю і ускладненні дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою Якщо ви відвідували райони Китаю, де реєструється коронавірус 2019 nCoV, або тісно спілкувалися з кимось, у кого після поїздки в КНР спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, повідомте про це медичного працівника. Навіщо це потрібно? Підвищення температури, кашель і ускладнення дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання в поєднанні з підвищенням температури можуть мати найрізноманітніші причини, серед яких може бути 2019 nCoV.

6. Дотримуйтесь звичайних правил гігієни при відвідуванні продуктових ринків, де продається, м’ясо, птиця або інші продукти тваринного походження Після дотику до тварин або продуктів тваринного походження регулярно мийте руки чистою водою з милом; не торкайтеся руками до очей, носа або рота; категорично уникайте будь-яких контактів з тваринами (бродячими котами або собаками, гризунами, птахами, кажанами) уникайте контактів з потенційно зараженими відходами або рідинами тваринного походження на підлозі, або інших поверхнях в магазинах, або ринкових павільйонах.

7. Не вживайте в їжу сирі або ті продукти тваринного походження, які не пройшли належну термічну обробку Відповідно до правил забезпечення безпеки продуктів харчування особливу обережність слід проявляти при поводженні з сирим м'ясом та молоком, щоб уникнути перехресного забруднення продуктами харчування, які не пройшли термічну обробку. У яких випадках слід носити маску. Здоровим людям носити маску слід, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на інфекцію 2019 nCoV.

Якщо ви кашляєте або чхаєте - носіть маску. Маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним антисептиком або миття водою з милом. Якщо ви користуєтеся маскою, вам слід знати правила використання та утилізації одноразових медичних масок. Як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску. Перед тим як одягти маску, обробіть руки спиртовмісним засобом або вимийте їх з милом. Одягніть маску так, щоб вона закривала ніс і рот без проміжків між обличчям і маскою. Не торкайтеся маски під час використання; в разі дотику обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з милом.

Щойно маска матиме ознаки сирості, замініть її на нову, і не використовуйте одноразові маски повторно! Безпечно знімайте маску, тримаючи за гумки ззаду (не торкаючись до передньої частини маски) відразу ж викиньте в смітник з кришкою; обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з милом.

 

03.03.2020

 

Агровиробники отримали свій онлайн сервіс для оперативної взаємодії з органами державної влади

Сьогодні, 3 березня 2020 року, у райдержадміністрації проведено зустріч з сільгоспвиробниками району щодо функціонування Державного аграрного реєстру та з питань у сферах державного реєстру, а також інших питань, що стосуються теми рейдерства. Розпочав зустріч голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич, який представив учасниками зустрічі: керівника Департаменту аграрного розвитку Львівської облдержадміністрації Юлію Шопську, заступника начальника відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Ганну Гнатів та операторів Аграрного реєстру. Юлія Шопська повідомила, що з 5 лютого розпочалися виїзди мобільних груп операторів аграрного реєстру в райони Львівщини. Даний проект реалізується за підтримки Світового банку та проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» у шести пілотних областях України: Львівській, Київській, Черкаській, Одеській, Волинській та Миколаївській.

Мобільні бригади операторів допомагатимуть усім бажаючим зареєструватися. Вони збиратимуть відгуки про функціонал і роботу системи та пропозиції щодо її покращення.

Ганна Гнатів наголосила, що 5 грудня 2019 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», який спрямований на захист від рейдерства у сфері агробізнесу та земельних відносин. Також документ містить важливі зміни до загального корпоративного законодавства, що посилюють наявні інструменти превентивного захисту майна та бізнесу в Україні. Закон, зокрема, спрямований на забезпечення захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню та захопленню підприємств у аграрному секторі економіки, вирішення інших питань у сфері регулювання земельних відносин. У документі прописано вдосконалення процедури держреєстрації земельних ділянок, прав на них, взаємодії Державного земельного кадастру та державного реєстру прав на нерухоме майно. Опісля зустрічі двоє фермерів району виявили бажання і зареєструвалися у Державному аграрному реєстрі.

До слова. Державний аграрний реєстр - це новий безкоштовний онлайн-сервіс для аграріїв. Зареєстровані агровиробники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі, подавати документи на отримання держпідтримки та перевіряти інформацію про себе у чотирьох реєстрах. На етапі пілотування Реєстр об’єднує інформацію з 4-х реєстрів: Державний земельний кадастр, Реєстр юридичних та фізичних осіб, Реєстр речових прав і Реєстр тварин.

Створити свій онлайн кабінет можна не виходячи з дому. Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального електронного цифрового підпису (ЕЦП). Реєстрація безкоштовна та доступна усім без винятку аграріями, навіть якщо користувач не зареєстрований як сільськогосподарський виробник.

 

У презентації книжки "Собор Бориса Возницького", сьогодні, 03 березня 2020 року, взяв участь голова райдержадміністрації Василь Маркевич, який зазначив, що у Золочеві має з"явитися вулиця, яка носитиме ім"я Героя України - Бориса Возницького.

 

02.03.2020

 

Золочівська РДА та Навчальний центр Нацгвардії підписали угоду про співпрацю.

У райдержадміністрації підписано угоду про шефство і співробітництво, сьогодні, 2 березня 2020 року. Угоду підписали голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та начальник Навчального центру Національної гвардії України Михайло Кулик. Ця Угода передбачає встановлення основ співробітництва і взаємодії, спільної діяльності, надання взаємодопомоги з питань військово-патріотичного виховання молоді, підвищення престижу військової служби.

28.02.2020

 

Сьогодні, 28 лютого 2020 року, у райдержадміністрації відбулося засідання колегії та громадські слухання щодо виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік. Головував під час засідання перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник.

Під час засідання колегії розглянуто питання:

- щодо виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік;

- про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік;

- про виконання Програми соціально - економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік;

- про ліквідацію Народних домів та бібліотек-філіалів району;

- Про затвердження проектів Програм (Програми розвитку позитивного іміджу Золочівщини на 2020 рік; Програми покращення ефективності використання нерухомого майна та земельних ділянок, що належать до спільної власності територіальних громад Золочівського району на 2020 рік; Програми «Охорони і збереження культурної спадщини Золочівського району на 2020 рік» (нова редакція). Члени колегії заслухали доповіді відповідальних фахівців з порушених питань та прийняли відповідні рішення.

В контексті проведення громадських слухань, начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра розповіла про виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік із допомогою мультимедійного забезпечення, що дало змогу учасникам отримати якісний інформаційний продукт.

Детально переглянути інформацію про виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік можна на веб-сайті Золочівської райдержадміністрації.

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: kl

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація