Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського відділу ГУ ПФУ у Львівській області

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

31.12.2019

 

Золочівщина подякувала спільною молитвою за прожитий рік

Подячні молитви мають величезне значення для духовного життя людей. Їх головна мета – донести подяку до Господа Бога за щастя і спокій у кожній родині, у кожній хаті та в Україні.

Сьогодні, 31 грудня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич спільно із золочів’янами та гостями міста, духовенством різних конфесій у спільній молитві подякували Господу за щасливо прожитий 2019 рік на площі Незалежності у місті Золочеві.

Священики звернулися до всіх зі словами проповіді, побажавши добра, мудрості і терпіння кожній родині, злагоди та спокою в країні: «Нехай ці спільні молитви за єдність і мир укріпляють наше спільне прагнення у відстоюванні правди, у поверненні миру на українську землю, у творенні єдності у наших душах, у наших спільнотах, у нашому краю та в Україні загалом!».

З вітальним словом, у цей передноворічний день, до учасників заходу звернувся голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич. «Всечесні отці, дорогі краяни! Вже за декілька годин 2019 рік піде у історію. Якщо аналізувати рік з державної позиції, то 2019 році українці закріпили в Конституції свій зовнішньополітичний курс на членство в Європейському союзі та НАТО. Ми зробили свій цивілізаційний вибір і йдемо цим шляхом. Шановні краяни, я дякую усім за підтримку і висловлюю сподівання на підтримку у наступних періодах. Я хочу щиро привітати вас з прийдешнім новим роком та Різдвом Христовим. Побажати, аби у ваших родинах завжди панувала атмосфера любові, затишку, благополуччя. Нехай новонароджений Син Божий дарує кожному здоров’я, гармонію в душі, а Україні - перемогу, успіх і процвітання», - зазначив у вітальному слові голова райдержадміністрації.

З привітаннями виступили голова районної ради Олег Банах та міський голова міста Золочева Ігор Гриньків.

 

27.12.2019

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом

Сьогодні, 27 грудня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян. До голови райдержадміністрації звернулися жителі району з питань: щодо відновлення автобусної зупинки біля станції Зарваниця; щодо перспектив у виробництві молока та молочної продукції; земельне питання.

Василь Маркевич з порушених питань надав жителям району роз’яснення. За підсумками проведення прийому дано доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації про результати повідомити громадян.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у роботі Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації

Сьогодні, 27 грудня 2019 року в сесійній залі Золочівської районної ради відбулося чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. У засіданні взяв участь голова райдержадміністрації Василь Маркевич. Про пророблену роботу Громадської ради у 2019 році доповів голова Громадської ради при райдержадміністрації Петро Вислободський. Перед членами Громадської ради виступив голова райдержадміністрації Василь Маркевич, який запропонував членам ради при формуванні плану роботи на 2020 рік зосередитися на таких блоках, як спорт, молодіжна політика, культура та освіта.

Повідомив членів ради про важливий пріоритет на даний час – це підписання угоди медиків району з Національною службою здоров’я України, було також наголошено на проведенні ремонту доріг у районі, децентралізаційному процесі.

Члени Громадської ради зосередилася на обговоренні та пропозиціях щодо затвердження плану роботи на 2020 рік.

 

Сьогодні, 27.12.2019 року, відбулося засідання районного конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування. Розглядалося питання "Про результати проведення конкурсу з визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Золочівського району, оголошеного в газеті "Народне слово" від 03.10.2019 року №41 (9691)".

За результатами розгляду та підрахунку балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів, прийнято рішення про визнання переможців конкурсу.

Переможцем конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Золочівського району визнано:

Номер маршруту  Назва маршруту / оборотні рейси згідно з графіками руху Перевізник-претендент переможець конкурсу
№420 Золочів АС – Сновичі ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс"
№434 Золочів АС – Надільне ч/з Поморяни, Богутин з заїздом в с. Нестюки ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс"
№465 Золочів АС – Бібщани ч/з Ремезівці ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс"
№460 Золочів АС – Мала Вільшанка ч/з Бортків, Скнилів Претендентів на маршрут не було

Інформація щодо підприємства-переможця ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс":
- код ЄДРПОУ 33764362,
- директор Богдан Миколайович Наливайко,
- адреса 80700, Львівська обл., Золочівський район, місто Золочів, вул. Львівська, 54.  

 

24.12.2019

 

З нагоди відзначення 82-ої річниці від дня народження Героя України В'ячеслава Чорновола у м. Золочеві покладено квіти.

Сьогодні, 24 грудня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин і керуюча справами районної ради Наталя Калуцька поклали корзину квітів до підніжжя пам’ятника видатному діячеві українського державотворення В. Чорноволу.

 

 З метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах району в передноворічний період 2020 року та впорядкування централізованої реалізації новорічних ялинок, на виконання розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 09 грудня 2019 року № 1429/0/5-19 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2020 року», районною мобільною рейдовою групою 24.12.2019р. за участю представників райдержадміністрації, Золочівського ГУ НП у Львівській області, ДП «Золочівське лісове господарство» громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області (Державної екологічної інспекції у Львівській області) проведено обстеження-перевірки щодо продажу новорічних ялинок в межах та за межами відведених місць для торгівлі в м.Золочеві. Розпродаж новорічних ялинок здійснюється згідно із документацією у спеціально відведених місцях по вул.Базарна та вул. Кривоноса (прилегла територія до КП «Золочівський ринок»).

 

23.12.2019

 

Зустріч голови районної державної адміністрації з духовенством району

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич сьогодні, 23 грудня 2019 року, зустрівся з духовенством району. Метою зустрічі було обговорення напрямків співпраці у вирішенні соціально-важливих питань для жителів району.

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич, звертаючись до представників релігійних конфесій зазначив, що районна влада з шаною і повагою ставиться до їхньої діяльності, бо саме священнослужителі сьогодні мають чи не найбільший вплив на думку своїх прихожан та до них неабияк дослухаються.

Також в ході зустрічі було прийнято рішення провести спільну Подячну молитву 31 грудня о 15.00 год на площі Незалежності, у м. Золочеві.

На завершення розмови голова райдержадміністрації подякував представникам конфесій за позицію, яку вони відстоюють та зазначив, що районна влада відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства та до всебічної підтримки релігійних громад.

 

23 грудня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич спільно з головою Золочівської районної ради Олегом Банахом взяли участь у святі до Дня Святого Миколая - захисника, наставника і покровителя дітей, яке відбулося в Золочівському районному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. Запрошені привітали вихованців Центру зі святом, вручили святкові подарунки та побажали завжди йти впевнено до досягнення мети та вірити в дива, які творить Святий Миколай.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Сьогодні, 23 грудня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю керівника апарату райдержадміністрації Галини Семчишин та представників районних служб. Під час засідання комісії учасники розглянули питання про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дітей з багатодітної сім’ї. Розглянуто матеріали справи, заслухано учасників засідання.

 

20.12.2019

 

Скаути і Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру голові райдержадміністрації

Діти з Католицького скаутства (м. Золочів) та Пластуни Золочівщини передали голові Золочівської райдержадміністрації Василю Маркевичу Вифлеємський вогонь миру. Уже понад 10 років молодь привозить в Україну цей символ злагоди, добра та благополуччя. Приймаючи вогонь миру голова райдержадміністрації зазначив: «Дуже важливо знати про таку річ як Вифлеємський вогонь миру, який дає нам надію на завтрашній день. Бачачи вас, і ваші молоді усміхнені обличчя я не переживаю за завтрашній день, цей символ дарує нам впевненість у тому, що завтра усе буде добре».

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з керівниками автотранспортних підприємств, що здійснюють автомобільні пасажирські перевезення на території району, сьогодні 20 грудня 2019 року.

Учасники наради розглянули питання: щодо перевезення пасажирів на міському маршруті «Центр-залізничний вокзал», питання автостанційного обслуговування пасажирів, питання перевезення пільгових категорій громадян.

19.12.2019

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з учасниками АТО, сьогодні, 19 грудня 2019 року, з питання розвитку у районі системи військово-патріотичного виховання. За підсумками зустрічі вирішено зустрітися на початку 2020 року та напрацювати певні кроки у розвитку даного напрямку.

 

В Україні здавна шанують Миколая Чудотворця – захисника, наставника і покровителя дітей. Він дарує віру у здійснення найзаповітніших мрій, вселяє у дитячі душі світлі почуття. День Святого Миколая на Золочівщині пройшов під яскравим і добрим знаком уваги до дитини.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич у цей святковий день, 19 грудня 2019 року завітав до дітей з дитячого будинку «Рідний дім» села Сасів. Керівник району, спільно з головою районної ради Олегом Банахом та керівником районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Наталею Маркевич привітав діток зі святом, вручив святкові подарунки та побажав зростати здоровими та вірити в дива, які творить Святий Миколай.

 

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник спільно з заступником начальника районного центу соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Оксаною Дужою привітали вихованців дитячого будинку сімейного типу, що знаходиться у місті Золочеві та привітали діток зі святом і вручили подарунки.

 

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, сьогодні, 19 грудня 2019 року, з нагоди свята Миколая вручила подарунки дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, які навчаються у навчальних закладах району.

Дані подарунки передбачені та реалізовуються в межах районної Програми. Галина Леонідівна побажала молоді успіхів у навчанні, та наголосила, що молитва до Святого Миколая завжди оберігатиме їх у майбутньому.

 

18.12.2019

 

У селі Ремезівці урочисто відкрити амбулаторію сімейної медицини На Золочівщині у селі Ремезівці відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини, за кошти субвенції з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та за участі місцевого бюджету. Урочисте відкриття відбулося 18 грудня 2019 року за участі заступника начальника Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрія Васько, керівника Управління капітального будівництва Львівської ОДА Олега Пелиха, депутата обласної ради Зеновія Шептицького, голови районної ради Олега Банаха, депутатів депутатського корпусу районної ради. У відкритті взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич. «Сьогодні, у цей день мені приємно відкривати даний соціальний об’єкт від медицини. Ця галузь дуже важлива для нас і для нашого району, зокрема це тільки перший крок, перша ластівка нової якісної медицини на теренах нашого району. Бажаю вам успіхів та шануйте своїх лікарів», – сказав голова райдержадміністрації Василь Маркевич під час привітання. Нагадаємо, що на Золочівщині функціонує 12 амбулаторій і ще одна новозбудована, яка сьогодні урочисто відкрита для населення.

Дана амбулаторія буде проводити медичне забезпечення таких населених пунктів: Шпиколоси, Ремезівці, Жуків, Кропивна, Підгір’я.

Так, загальна кошторисна вартість Ремезівцівської амбулаторії становить – 7 млн. 700 тис. грн.

 

У районному Народному домі ім. І. Білозіра відбулася вистава до Дня СВЯТОГО МИКОЛАЯ.

Сьогодні, 18 грудня 2019 року у районному Народному домі ім.Ігоря Білозіра у постановці молодіжного театру «Край» (керівник К. Тихонова) продемонстровано виставу-пригоду для дітей Золочівського району. Актори молодіжного театру «Край» подарували багато позитивних емоцій діткам та гарний настрій напередодні свята Миколая.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич привітав працівників Золочівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану з професійним святом, сьогодні, 18 грудня 2019 року.

З нагоди святкування Дня працівників органів реєстрації актів цивільного стану голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівником Михайлом Леськівим та передав подяку за багаторічну та сумлінну працю, кваліфіковане професійне обслуговування, надання якісних послуг у сфері державної реєстрації колективу Золочівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

«Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята! Кожного дня працівники відділів РАЦС самовіддано служать обраній справі, вносять вагомий внесок у розвиток діяльності органів реєстрації актів цивільного стану. Приходячи в РАЦС люди завжди знаходять розуміння і кваліфіковане професійне обслуговування. Так і тримайте надалі, успіхів вам у праці», - зазначив голова райдержадміністрації Василь Маркевич під час привітання.

 

17.12.2019

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів прес-конференцію з представниками місцевих засобів масової інформації, 17 грудня 2019 року у приміщенні читального залу районної бібліотеки.

У зустрічі взяли участь редактор газети «Народне слово» Володимир Дідула, редактор суспільно-політичного часопису «Наша українська справа» Леся Горгота з журналістом Іриною Домарецькою, кореспонденти інформаційного порталу «Золочів.нет» Наталя Гевко та Юрій Даниленко.

Василь Богданович окреслив пріоритетні напрямки діяльності на посаді голови райдержадміністрації, зупинився на питаннях залучення інвестицій в район, підвищення його інвестиційної привабливості, підтримки медичної галузі, розвитку економіки, відповів на питання журналістів. На завершення голова райдержадміністрації висловив представникам ЗМІ вдячність за співпрацю та побажав творчих успіхів.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із делегацією освітян із Луганщини в рамках проєкту "Схід і Захід разом", сьогодні, 17 грудня 2019 року.

Очільник району привітав учасників зустрічі, побажав отримати багато вражень від історичної та культурної спадщини Золочівщини. Висловив сподівання на подальшу інтеграцію. Під час зустрічі було вручено подарунки - гаварецьку чорнодимлену кераміку та книги. Проєкт реалізується за підтримки Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», Єврорегіон «Карпати-Україна», Львівської обласної ради, департаменту освіти і науки ЛОДА, департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та Міністерства освіти і науки України. Як відомо, проєкт «Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти» реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програма підтримки секторальної політики – підтримка регіональної політики України.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич привітав працівників державної виконавчої служби з професійним святом.

З нагоди святкування Дня працівника виконавчої служби голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівником виконавчої служби Ольгою Дитюк та передав подяку за багаторічну та сумлінну працю, високий професіоналізм під час виконання посадових обов’язків колективу Золочівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області. «Ваша праця відповідальна, оскільки потребує виняткового професіоналізму та надзвичайної відданості справі. Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні довірою і повагою громадян України! Бажаю вам професійних звершень.», - зазначив голова райдержадміністрації Василь Маркевич під час привітання.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у роботі сесії Золочівської районної ради

17 грудня 2019 року відбулося засідання ХLVII сесії Золочівської районної ради. Пленарне засідання провів голова районної ради Олег Банах. У президію був запрошений голова райдержадміністрації Всиль Маркевич. Згідно запропонованого порядку денного депутати розглянули 17 питань.

На сесії доповіли: про стан законності, боротьби із злочинністю та результати діяльності на території Золочівського району у 2019 році - керівник Золочівської місцевої прокуратури Володимир Купецький; про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Оксана Залуцька; про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2019 рік та про районний бюджет Золочівського району на 2020 рік – начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра.

Під час розгляду питання затвердження районного бюджету Золочівського району на 2020 рік виступив голова райдержадміністрації Василь Маркевич, який зазначив про те, що особливу увагу треба приділити нашій медичній службі району та мобілізувати кошти з метою придбання медичного обладнання, що є основною умовою підписання угоди з Національною службою здоров’я України.

 

16.12.2019

 

Сьогодні, 16 грудня 2019 року під керівництвом голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича проведено засідання районної комісії ТЕБ та НС.

Розглянуто питання готовності дорожніх служб району та міста Золочева до роботи в зимовий період 2019-2020 років.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів зустріч з депутатами Львівської обласної ради Мирославою Бабінською та Юрієм Сидоровичем, сьогодні, 16 грудня 2019 року. Під час зустрічі обговорено питання реалізації Перспективного плану Золочівського району в рамках адміністративно-територіальної реформи.

Порушено питання забезпечення медичним інвентарем НКП "Золочівська ЦРЛ", а також залучення інвестицій у Золочівський район.

 

13.12.2019

 

Сьогодні, 13 грудня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник у складі делегації від Золочівського району, взяв участь у зустрічі голови облдержадміністрації з членами родин військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції.

 

12.12.2019

 

Сьогодні, 12 грудня 2019 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів робочу нараду по питанню водопостачання населених пунктів питною водою Струтинської, Підлипецької, Червоненської місцевих рад щодо входять у депресійну лійку Плугівського водозабору.

На нараді вирішено звернутися з клопотанням в Львівську обласну раду, Львівську облдержадміністрацію та Львівську міську раду щодо продовження терміну дії рішення Львівської міської ради № 591 від 26 червня 2019 року про відшкодування послуг водопостачання сіл Підлипці, Кийків, Лука, Червоне ЛМКП «Львівводоканал». Також дане питання планується розглянути на черговій сесії Золочівської районної ради.

 

12 грудня 2019 року працівником служби у справах дітей спільно з психологом ЗРЦСССДД та інспектором ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області було прочитано лекції на тему: «Булінг, секстінг», «Все про насильство», «Шкідливість вживання алкоголю та тютюнопаління» у Ясенівській ЗОШ.

Також учні школи проявили свої знання з правознавства і активно дисконтували з гостями на дані теми.

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І. М. 12.12.2019 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., Запрошені: Директор ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» - Ямелинець А. С., голова Княжівської сільської ради – Орецька Л. Т., землевпорядник Княжівської сільської ради – Рукавець В., землевпорядник Єлиховицької сільської ради – Максимишин М. П., землевпорядник Великовільшаницької сільської ради – Гнип І. П.

Розглянуто генеральні плани:

– Проект генерального плану села Княже Золочівського району Львівської області розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М.), замовник – Княжівська сільська рада. За результатами розгляду генерального плану села Княже Золочівського району Львівської області після доопрацювання зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Княжівської сільської ради.

– Проект генерального плану села Городилів Золочівського району Львівської області розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М.), замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду генерального плану села Городилів Золочівського району Львівської області після доопрацювання зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

– Проект генерального плану села Зозулі Золочівського району Львівської області розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М.), замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду генерального плану села Зозулі Золочівського району Львівської області після доопрацювання зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів енергетичної інфраструктури – сонячної електростанції у с. Велика Вільшаниця Золочівського району Львівської області. Замовник – Великовільшаницька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Великовільшаницької сільської ради.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Золочівська у с. Луг Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

 

11.12.2019

 

Сьогодні, 11 грудня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич за участю керівника підприємства-перевізника, представників структурних підрозділів райдержадміністрації, Колтівського сільського голови провів нараду з питання забезпечення належної якості пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах Золочівського району. Розглядалося питання відновлення автобусного сполучення до с. Кругів Колтівської сільської ради, питання фінансування проїзду пільгових категорій громадян, а також  питання функціонування автостанцій у м. Золочів.

 

10.12.2019

 

Круглий стіл з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 10 грудня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич за участю представників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, членів ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» провів «круглий стіл» з ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Під час розмови з присутніми Василь Богданович зазначив, що райдержадміністрація робить усе можливе для покращення матеріально – побутових умов ліквідаторів, забезпечення всіма соціальними пільгами згідно законодавства України.

Під час зустрічі із членами чорнобильської організації було порушено ряд питань щодо пільгового перевезення, пільгових медикаментів, тарифів на воду. Обговорювались також проблемні питання ліквідаторів та варіанти рішення таких питань.

Присутні ставили запитання, на які начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний та  інші представники районних служб, надали фахові роз’яснення на кожне із поставлених учасниками-ліквідаторами запитань.

 

День Збройних сил України у навчальних закладах району

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

З глибокою шаною і вдячністю щиро вітаємо всіх військовослужбовців з професійним святом та бажаємо усім вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх ваших мрій і побажань та мирного неба над Україною. Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.

Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

Учні 9 та 11 класів Словітського НВК побували на могилі, вшанувавши пам’ять загиблого воїна АТО Олега Юрдиги. Всі учні зрозуміли основне – тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.

Також ряд патріотичних заходів проведено у навчальних закладах району. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність Батьківщини понад усе.

Учням та молоді розповідали про історію народження свята, якими якостями мають володіти справжні солдати, закріпили знання про різні роди військ, також було переглянуто ряд презентацій «Захисники України», тематичних плакатів у міських школах. Проведено багато зустрічей з військовослужбовцями, які розповіли малечі про свою професію і службу в лавах Збройних сил України.

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю, суверенність та неподільність нашої держави. З глибокою шаною і вдячністю щиро вітаємо всіх військовослужбовців з професійним святом та бажаємо усім вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх ваших мрій і побажань та мирного неба над Україною.

 

Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує: 09.12.2019 року Золочівським районним судом розглядалась позовна заява подана органом опіки та піклування Золочівської райдержадміністрації щодо позбавлення батьківських прав мешканки Золочівського району відносно трьох малолітніх дітей.

У судовому засіданні залучено працівників служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації, ЗРЦСССДМ також працівників ювенальної превенції Золочівського районного відділу поліції. 10.12.2019 року комісією в складі працівників служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації, практичного психолога ЗРЦСССДМ, інспектора ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області, представників органів місцевого самоврядування здійснено виїзди у сім»ї, які потрапили в складні життєві обставини в ході яких обстежено матеріально-побутові умови проживання дітей, про що складено відповідні акти, проведено ряд профілактичних бесід з батьками, попереджено батьків про адміністративну та кримінальну відповідальність по ст.184 КУпАП та ст.166 КК України.

 

В рамках Всеукраїнського тижня права Золочівське бюро правової допомоги консультує

WikiLegalAid - правнича українська Wikipedia Кожна людина, маючи лише доступ до інтернету, може отримати правову консультацію через довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid. Інформаційний ресурс WikiLegalAid за адресою wiki.legalaid.gov.ua був презентований суспільству 13 грудня 2018 року і за рік своєї роботи став незамінним помічником для багатьох юристів та осіб, які цікавляться правом та новелами законодавства.

У базі правових консультацій міститься більше 1500 консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються клієнти до системи БПД. Окрім правової інформації, у WikiLegalAid можна побачити не лише посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення WikiLegalAid (wiki.legalaid.gov.ua) – інформаційна платформа, що функціонує за принципом Wikipedia.

Інформація постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики. Цією базою можуть користуватись як юристи-практики, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультації підготовлені так, щоб бути зрозумілими не лише фахівцям, а й людям без юридичної освіти.

Доступ до всієї інформації, що міститься в базі, є безкоштовним для користувачів платформи. Єдина умова – наявність інтернету. Незалежно від того, де знаходиться людина, вона може отримати якісну правову інформацію.

З 2016 року цей ресурс існував як «внутрішній», виключно для працівників системи БПД. За три роки було накопичено багато інформації, яка використовувалась під час консультування клієнтів, і саме ця інформація стала основою формування довідково-інформаційної платформи. Тепер скористатися базою правових консультацій може кожен охочий.

Головна сторінка WikiLegalAid оновлена, стала більш зручною для користувачів. Для отримання інформації треба ввести у вікні пошуку на головній сторінці слово або його корінь. На екрані з’явиться перелік консультацій, що містяться в базі.

Знайти необхідну інформацію можна також через структуру категорій WikiLegalAid за галузями права.

Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» - це дієвий інструмент, спрямований на підвищення правової свідомості та освіченості населення.

 

09.12.2019

 

Сьогодні, 9 грудня 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів друге засідання районної комісії з розгляду заяв дітей-сиріт та осіб з їх числа, на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень

За результатом засідання комісії було прийнято рішення щодо надання згоди на використання коштів державного бюджету на придбання житла дитині, яка позбавлена батьківського піклування.

 

08.12.2019

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ЗОЛОЧІВ’ЯНКИ ІРИНИ ЯВОРСЬКОЇ

8 грудня 2019 року, у читальному залі районної бібліотеки  відбулася презентація книги «ДИВО-ПАПОРОТЬ-ЦВІТ» поетеси, активного громадського діяча громадської організації  «Союз Українок», заступника голови Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації Ірини Яворської.  

Як розповіла автор, ця книга – це спроба за допомогою рідного слова відтворити глибинні почуття, що струменять із зболеного, чутливого серця нашого сучасника.  Вірші ,які увійшли у збірку відверті і сповідальні , вони не переобтяжені надмірностями  модерних асоціацій, однак метафоричні і образні.

Привітати поетесу прийшли рідні, близькі, представники громадських організацій, колеги-поети, молодь, громадськість.

Слова вдячності за чудові вірші висловив під час презентації отець Василь Саган, член громадської ради при Золочівській райдержадміністрації.

Багато вітальних слів прозвучало від молоді, читачів та громадських активістів. Впродовж усього заходу автор читала власну поезію, яка переносила слухачів у світ пізнання глибоколіричної поезії.

 

В рамках святкування Дня волонтера, золочівські волонтери відвідали музей гаварецької кераміки у селі Гавареччина Золочівського району. 

 

07.12.2019

 

7 грудня 2019 року з нагоди вшанування пам’яті автора Державного Гімну України отця Михайла Вербицького відбулися заходи у с. Млини Республіки Польща.

Зокрема, у церкві Покрови Пречистої Богородиці проведено панахиду.

Опісля, біля каплиці-пантеону, де похований о. Михайло Вербицький, покладено квіти, прочитано молитву та громадське віче.

У заходів взяла участь делегація із Золочівського району, під керівництком керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Галини Семчишин.

 

7 грудня 2019 року у Золочівському ОЗЗСО№1 відбулося відкриття Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Знавців рідної української мови привітав голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич.

Перший такий конкурс відбувся у 2000 році - році, коли наша країна відзначала дев’яту річницю проголошення незалежності. Це був рік, коли сам меценат приїхав до Києва, аби вручити нагороди його переможцям. На жаль, уже благородного мецената нема на цьому світі, але справа – конкурс, який він започаткував, триває. Тепер він носить ім’я засновника – «українця, який не схотів бути бідним», - так писав про нього виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький. Петро Дмитрович Яцик – канадійський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході. Метою Конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу, національно-патріотичного виховання учнівської молоді та підвищення рівня знань учнів з української мови. А ще він задуманий як міжнародний конкурс юних знавців української мови і повинен охопити всіх українських дітей світу, які з любов'ю і шаною ставляться до української мови і хочуть її знати.

Учасниками конкурсу є діти та молодь з Бразилії, Австралії, Канади, США, Росії, Казахстану – словом, тих країн, де є українська діаспора. Конкурс має чотири етапи: шкільний (кількість учасників не регламентована), район-місто (допускаються конкурсанти, які відповідають певним критеріям знань).

До третього туру допускаються знавці мови, які отримали найвищий бал у попередньому етапі. Четвертий заключний етап міжнародним, на ньому відзначаються найкращі. І їм салютує уся Україна та діаспора, а нагороди вручає сам Президент.

У Конкурсі взяли участь учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району. Уже 19–років у районному етапі Конкурсу свої знання рідної мови продемонстрували близько 2500 учнів загальноосвітніх шкіл.

Слід відзначити, що його учасники шанують та люблять мову, вміють використовувати набуті теоретичні знання на практиці, добре володіють художнім словом.

 

06.12.2019

 

Відзначення Дня Збройних сил України у військовій частині А 2562

Сьогодні, 6 грудня 2019 року у актовій залі військової частини А 2562 проведено урочисті з нагоди Дня Збройних сил України. День Збройних сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Цей день святкується щороку 6 грудня — у день прийняття в 1991 році Закону України “Про Збройні сили України”. Україна, враховуючи необхідність забезпечення власної воєнної безпеки та оборони, усвідомлюючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародної стабільності, як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава має Збройні сили України із необхідним рівнем їх бойової готовності та боєздатності.

Завдання наших Збройних сил захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Привітали військовослужбовців із святом голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

За сумлінне виконання службових обов'язків та з нагоди Дня Збройних сил України нагороджено грамотами Золочівської райдержадміністрації та районної ради кращих військовослужбовців.

 

04.12.2019

 

У сесійній залі районної ради представлено голову Золочівської районної державної адміністрації

Відповідно до розпорядження Президента України Володимира Зеленського від 2 грудня 2019 року №436/2019-рп головою Золочівської районної державної адміністрації призначено Маркевича Василя Богдановича.

Сьогодні, 4 грудня, в сесійній залі районної ради відбулося представлення нового керівника райдержадміністрації.

Очільника району представила керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, яка зачитала текст розпорядження Президента України. У своєму виступі керівник апарату Львівської облдержадміністрації наголосила на важливості плідної співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування громадськості.

«Ми вітаємо Вас, бажаємо Вам сили, терпіння, мудрості, а колективу адміністрації, усім територіальним підрозділам,- будьте дружні, лише у підтримці одні до одних буде позитивний результат роботи і район буде у числі перших. Бажаю, щоб голова став сильним лідером у вашому районі», - наголосила Маріанна Вільшинська.

У свою чергу, Василь Богданович подякував за високу довіру, а також запевнив, що зробить усе можливе задля подальшого розвитку Золочівського району.

«Сьогодні я бачу у пріоритеті роботи якісну адміністративно-територіальну реформу, процес переходу від одного устрою до іншого, сучасного, більш нового, який має бути зрозумілим, чітким і безболісним. Для якісної роботи мають бути залучені інвестиції. Особливий акцент хотів би поставити на роботі з громадянами. Я закликаю усіх до конструктивного і відкритого діалогу. Потрібно всім об’єднатися, - громадянам, громадським організаціям, депутатам усіх рівнів, владі і виконувати спільну мету: сильна і процвітаюча країна, заможні громадяни і безпека», - наголосив Василь Маркевич.

 

03.12.2019

 

«Різдвяний конвой» у Золочеві

Обласною державною адміністрацією у співпраці з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» та партнерами з Німеччини «WPK Weihnachtspackchenkonvoi gGmbH» реалізується на Львівщині проект «Різдвяний конвой».

Сьогодні, 3 грудня 2019 року у Золочів прибув «Різдвяний конвой» з Німеччини. Цей проект традиційно відбувається у перший тиждень грудня. З нагоди «Різдвяного конвою» у районному Народному домі відбулось свято для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Для дітей, їхніх батьків та опікунів з концертом виступили учасники колективу «Древо».

Діти, їхні батьки та опікуни не лише насолодились мистецькими номерами концерту, а й отримали подарунки від німецьких волонтерів. Адже гості підготували 380 гостинців для малечі міста та району. Зазначимо, що протягом року в німецьких садочках, школах та компаніях пакували подарунки для дітей із соціально незахищених категорій, вразливих родин. Зібране доставили спеціальними різдвяними вантажівками в Україну. Цей проект дістав назву «Різдвяний конвой».

Щиро подякували зарубіжним волонтерам з «Різдвяного конвою» начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Суддя та директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Наталя Маркевич. Проект реалізовують представники з Німеччини «WPK Weihnachtspackchenkonvoig GmbH» у партнерстві з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» за підтримки та сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 грудня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про надання згоди на влаштування малолітнього до закладу релігійної організації «Родинний дім «Покрова»; про розгляд заяви щодо надання згоди на зняття з реєстрації малолітньої дитини; про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; про розгляд заяви щодо встановлення порядку спілкування з дитиною; житлові питання.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

28.11.2019

 

Для учнів Золочівського економічного ліцею проведено лекцію з елементами тренінгу на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити: як вберегтися від захворювань. Соціально-небезпечні захворювання – виклики сучасного суспільства».

Сьогодні, 28 листопада 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з лікарем-інфекціоністом кабінету «Довіра» НКП «Золочівська ЦРЛ» Мартою Менько в актовій залі Золочівського економічного ліцею проведено лекцію з елементами тренінгу на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити: як вберегтися від захворювань. Соціально-небезпечні захворювання – виклики сучасного суспільства».

У заході прийняли участь учні 8, 9 та 10 класів спільно з вчителями навчального закладу. Лікарем було представлено проблему поширення ВІЛ-інфекції та гепатитів в контексті сучасних тенденцій, озвучено статистичні здані за останні роки в районі, проаналізовано динаміку зростання інфікованих в світі. Марта Миколаївна проінформувала учнів про шляхи інфікування, пояснила, як ВІЛ-інфекція/СНІД та гепатити різних форм передаються, яка різниця між поняттями ВІЛ та СНІД, навела вражаючі приклади з життя, щодо необережності інфікування молодими людьми при відвідуванні косметологічних кабінетів (татуаш, пірсинг, татуювання, манікюр, педикюр), стоматкабінетів тощо. Метою лекції є підвищення обізнаності студентів щодо шляхів передачі ВІЛ, гепатитів B та C та популяризації відповідальної поведінки, а зокрема Марта Миколаївна закликала проходити тестування. «Первинна профілактика – основа розвиненої системи громадського здоров’я. Моя сьогоднішня лекція є унікальним прикладом того, як потрібно реалізовувати профілактичні заходи, спрямовані на здоров’я всього населення», – зазначила лікар.

 

Сьогодні, 28 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання спеціальної комісії для вжиття заходів щодо запобігання зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників. Під час засідання комісії виступила директор Золочівської РФ ЛОЦЗ Галина Коменда, яка проінформувала про ряд вакантних посад, які постійно оновлюються у базі даних районної філії.

 

Сьогодні, 28 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання колегії. Під час засідання колегії розглянуто питання:

- про проект районного бюджету Золочівського району за 2020 рік;

- про проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік;

- про роботу суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті та надання потерпілим практичної допомоги;

- про розгляд звернень Золочівської районної ради та відділу освіти райдержадміністрації.

Особливу увагу присутніх було звернуто на роботу суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті та надання потерпілим практичної допомоги про яку доповів начальник відділу сімейної політики управління соціального райдержадміністрації Іван Божаківський.

Обговоривши дане питання вирішено звернути більше уваги на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення обізнаності громадян району щодо сучасних проявів домашнього насильства та насильства за ознакою статі; забезпечити дотримання усіма посадовими особами, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству у сферах охорони здоров'я, освіти, соціального захисту та профілактики злочинності, чинного законодавства з метою захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які зазнали жорстокого поводження, життю та здоров'ю, яким загрожує небезпека. З усіх інших порушених питання прийнято відповідні рішення.

 

27.11.2019

 

Сьогодні, 27 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністарції Ігор Нижник провів планове засідання районного конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування. З питань, що обговорювалися, прийнято відповідні рішення.

 

26.11.2019

 

Сьогодні, 26 листопада 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду щодо перебування на Золочівщині «Різдвяного конвою».

Обговорено під час наради організаційні питання супроводу учасників проекту та визначено приміщення для проведення зустрічі. Проект «Різдвяний конвой перебуватиме на Львівщині і діти із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, отримають пакунки з подарунками, які сформували родини з Німеччини.

Проект реалізовують представники з Німеччини «WPK WeihnachtspackchenkonvoigGmbH» у партнерстві з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» за підтримки та сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

 

25.11.2019

 

25 листопада в Україні розпочинається акція "16 днів проти насильства"

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Щорічна акція “16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року.

Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Основні завдання акції “16 днів проти насильства”: - привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; - активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні; - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому. Відповідно до рішення Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації від 20 листопада 2019 року в освітніх закладах району передбачено проведення інформаційно-просвітницьких бесід, тренінгів; дискусій, а також оформлення інформаційних куточків з питань попередження насильства в сім’ї, торгівлі людьми тощо та організувати їх виконання; організовуватимуться зустрічі учнів та студентів з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, правоохоронних органів щодо забезпечення прав неповнолітніх, роз’яснення їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій, роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, вчинення кримінальних правопорушень проти особистості тощо.

З 25 листопада до 10 грудня 2019 року з 10.00 до 12.00 год. працюватиме "гаряча телефонна лінія" з питань насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми (телефон 4-32-89).

 

23.11.2019

 

23 листопада 2019 року на площі Незалежності, біля пам'ятника В.Чорноволу, в місті Золочеві відбувся поминальний захід у зв’язку з роковинами Голодомору 1932-1933 років.

Священнослужителі району провели спільну панахиду за загиблими та у глибокій скорботі молитвою згадали жертв голодоморів. Проведено Всеукраїнську «хвилину мовчання», поминальний передзвін у храмах.

В акції "Засвіти свічу" взяли участь: керівництво району та працівники райдержадміністрації, районної і міської рад, громадськість, військовослужбовці та молодь. Учасники молодіжного театру «Край» провели захід «Не погасне біль ГОЛОДОМОРУ».

На фасадах будинків установ та організацій приспущено державні прапори з чорними стрічками.

На підвіконнях помешкань громадян горіли свічки пам'яті за жертвами голодоморів.

Завершилися заходи викладанням символічного хреста із запалених лампадок.

 

22.11.2019

 

Сьогодні, 22 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів особистий прийом громадян. Під час прийому розглядалося колективне звернення жителів с. Червоне щодо нищення дороги з с. Княже до с. Червоне великовантажними машинами двох агрофірм. А також розглядалося земельне питання жителя с. Скварява Наквацького А.М.

За результатами зверненнь надано роз’яснення та прийняті відповідні рішення.

 

21.11.2019

 

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи.

21 листопада 2019 року, у місті Золочеві на площі Незалежності відбулися заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи, які розпочалися із молитви за тих хто віддав життя за Україну, за Героями Небесної Сотні У заході взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної ради та міської ради, депутати місцевих рад, представники громадських організацій, волонтери, освітяни, молодь району, гості та жителі міста, військовослужбовці.

Під час громадського Віча виступив учасник Революції Гідності, депутат районної ради Станіслав Федина, депутат обласної ради, волонтер Мирослава Бабінська, студентка Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету, голова ради студентського самоврядування Олеся Кухта.

Біля дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні було покладено квіти та запалено лампадки.

На завершення заходу прозвучав Марш української армії «Зродились ми великої години» у виконанні військового оркестру Національної гвардії України.

 

20.11.2019

 

Сьогодні, 20 листопада 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду щодо організації заходів для урочистого відкриття амбулаторії монопрактики у селі Ремезівці, Золочівського району, котре відбудеться 29 листопада поточного року.

 

Сьогодні, 20 листопада 2019 року, у сесійному залі Золочівської районної ради відбулось командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Золочівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту Золочівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області при виконанні заходів цивільного захисту із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в екстремальних умовах мирного часу і особливого періоду та ліквідації їх наслідків». У навчанні прийняли участь: районна комісія з питань ТЕБ і НС, районна комісія з питань евакуації та районні спеціалізовані служби.

 

20 листопада 2019 року фінансовим управлінням районної державної адміністрації проведено семінар-нараду з головами та бухгалтерами місцевих рад.

На нараді обговорювались питання по виконанню місцевих бюджетів за 2019 рік та складання і затвердження місцевих бюджетів на 2020 рік. Крім цього, працівники фінансового управління та місцевих рад фінансово долучились до ремонту будинку в селі Словіта учасника АТО, який перебуває на лікуванні у зв’язку із бойовим пораненням.

 

Учора, 19 листопада 2019 року, у спортивному залі Сасівського НВК відбулося спортивне свято для вихованців районного будинку "Рідний дім" під назвою: "Ти зможеш, якщо зміг я".

У заході взяла участь заступник начальника обласного центру фізичного здоров’я населення Ірина Підлужна . Юні учасники були поділені на дві команди: "Атлети" та "Вікторія".

У безкомпромісній боротьбі, в більше ніж 10 естафетах перемогу здобула команда "Вікторія".

Переможці та усі учасники свята отримали кубки, медалі та 10 комплектів ракеток для гри в настільний теніс.

 

У райдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради

20 листопада 2019 року відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації. На засіданні розглянули такі питання:

1) про виконання заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству в районі у 2019 році;

2) про виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми у 2019 році.

3) про проведення щорічної акції "16 днів проти насилля" у Золочівському районі.

Було проаналізовано роботу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а також роботу щодо виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми у 2019 році.

Координаційною радою запропоновано у подальшій роботі відповідним службам більше уваги звернути на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення обізнаності громадян району щодо сучасних проявів домашнього насильства та насильства за ознакою статі; забезпечити дотримання усіма посадовими особами, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, чинного законодавства з метою захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які зазнали жорстокого поводження, життю та здоров'ю, яким загрожує небезпека. Більше уваги приділити роботі з дітьми працівників-мігрантів, дітьми внутрішньо переміщених осіб, дітьми-сиротами та іншими категоріями дітей, які потребують соціального захисту, особами, що є їх батьками чи опікунами, особами, залученими до найгірших форм праці, безробітними, особами, що мають намір працевлаштуватися за кордоном щодо сучасних проявів торгівлі людьми (дітьми), а також засобів і методів, що використовуються торгівцями людьми; роз’ясненню можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях.

 

19.11.2019

 

Відбулася нарада з питань фінансування оплати праці лікарів, що працюють в медичних комісіях при Золочівському районному військовому комісаріаті.

Сьогодні, 19 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з начальником фінансового управління райдержадміністрації Галиною Мудрою, заступником головного лікаря НКП «Золочівська районна центральна лікарня» Антоном Луговим, військовим комісаром Золочівського РВК Михайлом Саєнком, головним спеціалістом відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи Оксаною Казьмір.

За результатами проведеної наради вирішено винести на розгляд сесії районної ради питання про затвердження фінансування на оплату праці медикам, які працюють в комісіях при райвійськоматах.

 

Відбувся молодіжний тренінг «Збережімо екологію рідного краю» в рамках неформальної освіти та проекту «Життя без сміття 2019»

Сьогодні, 19 листопада 2019 року, в Золочівському економічному ліцеї, в рамках неформальної освіти та конкурсу «Життя без сміття 2019» проведено тренінг на тему: «Збережімо екологію рідного краю».

Даний конкурс був організований Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації та присвячений Всесвітньому дню вторинної переробки. Метою проведення даного заходу є формування в підростаючому поколінні дбайливого ставлення до природи, привернення уваги до актуальної проблеми сучасності – засмічення, знайдення шляхів подолання даної проблеми. Лектором даного тренінгу виступила громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області Жанна Царик.

Під час проведення тренінгу обговорювалося питання поводження з відходами та раціонального використання природних ресурсів, а також причини та наслідки нераціонального використання природних ресурсів, що сприяють виникненню негативних явищ у навколишньому середовищ.

Діти задавали багато цікавих питань та висловлювали свої думки, як зберегти екологію Золочівщини.

 

Сьогодні, 19 листопада 2019 року, в рамках проведення профорієнтаційних екскурсій для учнів Золочівського економічного ліцею було організовано та проведено (спеціалістом з молодіжної політики апарату райдержадміністрації Ольгою Марусин, спеціалістом відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Жанною Царик, начальником еколого-освітнього відділу НПП «Північне Поділля» Мирославою Єргуньовою та вчителем Золочівського економічного ліцею Іриною Бірулін) пізнавальну екскурсію «Моя майбутня професія еколог» на території сміттєзвалища ТПВ (полігон та сортувальна лінія ТПВ), яке розташоване на території Єлиховецької сільської ради Золочівського району.

Директор сміттєсортувальної лінії ТзОВ «Еко Баланс Золочів» Богдан Бундз розказав учням про вид діяльності підприємства, а саме: збір, вивіз та сортування твердих побутових відходів. Він розказав, що вторинна сировина сортується на такі категорії: пет-пляшки ( окремо по кольорах, поліетеленова плівка, склобій (коричневий, зелений, прозорий), металобрухт, макулатура, тетра паки, тверді пластмаси та ін.) та реалізується в подальшому.

Діти змогли на власні очі побачити, як працює сортувальна лінія, де відбувається попереднє сортування ТПВ, пресування та відправлення на вторинну переробку, а органіка вивозиться на полігон ТПВ і якою важкою є праця людей, котрі там працюють. Також Богдан Бундз наголосив на тому, що чистота, культура і порядок у місті – ознаки того, що його мешканці добрі господарі і патріоти свого міста. Тому у кожного з нас повинна бути практика сортування сміття в щоденному житті, це є важливим аспектом збереження екології свого краю.

 

18.11.2019

 

Звітність по єдиному соціальному внеску та виправлення помилок

Формування та подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначено Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435 зі змінами.

Роботодавці, які використовують працю найманих працівників на умовах трудового договору (контракту), договору ЦПХ або на інших умовах, зобов`язані формувати та подавати Звіт з ЄСВ протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Слід зауважити, що звітність формується та подається незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам. У разі виявлення помилки у звіті необхідно до закінчення терміну подання звіту повторно сформувати та подати звіт у повному обсязі до ДФС.

Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та Реєстру застрахованих осіб. Якщо помилку виявлено в реквізитах, за винятком сум, після закінчення звітного періоду необхідно подавати скасовуючі документи. В такому випадку страхувальник повинен сформувати та подати до органу ДФС звіт за місяць, в якому необхідно зробити корегування:

- титульний аркуш з переліком таблиць звіту, які корегуються;

- відповідну таблицю із зазначенням типу форми "скасовуюча" з відомостями, які були помилкові;

- відповідну таблицю із зазначенням типу форми "початкова" із зазначеними правильними відомостями.

При цьому таблиця 6 додатку 4 повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні періоди, не може містити таблиць 1-4 додатка 4. Якщо потрібно лише скасувати відомості, зазначені в таблиці 5 та 7 додатка 4, необхідно подати тільки скасовуючі документи.

Також звертаємо увагу на те, що кожен роботодавець має можливість самостійно отримувати електронні довідки про страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків за своїх працівників. Даною послугою можуть користуватися користувачі веб-порталу ПФУ. Сервіс є безкоштовним і може бути корисним кожному роботодавцю, як великим корпораціям, так і малому бізнесу.

Звіт з помилками - це відсутність інформації про стаж та заробіток в облікових картках Ваших працівників!

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні, 7 або за телефоном 4-24-43.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

14.11.2019

 

Відбулася XLVI сесія Золочівської районної ради VII скликання.

Сьогодні, 14 листопада 2019 року, на розгляд сесії районної ради було винесено 15 питань. Одним із найактуальніших було питання про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Золочівська районна стоматологічна поліклініка» Золочівської районної ради Львівської області. По даному питанню було прийнято позитивне рішення.

Також в ході сесії заслуховувалася інформації: про виконання районного бюджету Золочівського району за 9-ть місяців 2019 року , Золочівського відділу поліції Головного управління Національної полоції у Львівській області про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Золочівського району за 2019 рік, а також звіт про роботу відділу культури та туризму райдержадміністрації.

 

13.11.2019

 

10 листопада 2019 року у парковій зоні (територія між районним Народним Домом та райдержадміністрацією) відбулися майстер-класи для дітей учасників АТО та усіх бажаючих по виготовленню квітів з гофрованого паперу, плетіння осінніх вінків та фейс-арту. Дійство відбувалося в рамках впровадження проекту "Життя після конфлікту: підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей", який реалізовується Міжнародною організацію з міграції в Україні (МОМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Модераторами проекту виступили військовослужбовці: А. Костюк, О. Воронюк. Партнери проекту: Золочівська центральна районна бібліотека ім. І. Франка, військові частини: А- 2562, 3080 (військовий госпіталь) та Навчальний центр Національної гвардії України.

А також Золочівський районний військовий комісаріат, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, місцеві органи влади, релігійні громади району, ветеранські організації, меценати.

Свято продовжилось цікавим тренінгом "Мовний калейдоскоп. Свято українського слова" приуроченим до Дня української писемності та мови, котрий організували та провели працівники районної центральної бібліотеки ім. І.Франка, Все дійство відображалося в незабутній осінній фотосесії.

 

Сьогодні, 13 листопада 2019 року, за участю першого заступника голови райдержадміністрації Ігора Нижника відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Петро Кобелька та члени містобудівної ради: Віктор Зарічний, Ігор Погребняк, Олег Грабовський, Олександра Сембай, Роман Кушнір.

В ході засідання було розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території для реконструкції будівлі школи під багатоквартирний житловий будинок на вул. Галана, 54а у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада.

– Детальний план території для влаштування скверу «Культури і відпочинку імені блаженного священномученика Олексія Зарицького» на вул. Шевченка у с. Зарваниця Золочівського району Львівської області. Замовник – Струтинська сільська рада.

За результатами розгляду детальні плани території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької та Струтинської сільської ради.

– Детальний план території для будівництва навчально-оздоровчого корпусу в навчально-оздоровчому таборі «Політехнік-4» на території Єлиховицької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

11.11.2019

 

Сьогодні, 11 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання постійно-діючої комісії з розгляду заяв щодо забезпечення житлом пільгових категорій населення.

За результатом засідання комісії було прийнято рішення щодо виділення коштів з державного бюджету на придбання житла дружині загиблого учасника АТО.

 

08.11.2019

 

Сьогодні, 8 листопада, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з представниками Навчального центру Національно гвардії України, військової частини А 2562, відділу освіти райдержадміністрації з питання участі шкіл району у акції під назвою «Гвардійська родина – тобі, Україно». Зазначена акція передбачає збір гуманітарної допомоги та її передачу постраждалим в ході бойових дій жителям районів Луганської та Донецької областей, та присвячена святкуванню Дня Святого Миколая.

Головні зусилля акції спрямовані на учнів та вихованців спеціалізованих закладів для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьків. За підсумками наради скеровано листа щодо проведення благодійної акції на відділ освіти райдержадміністрації та рекомендовано учнівським та педагогічним колективам долучитися до акції.

 

Робоча нарада очільника департаменту ОДА з керівниками господарств Золочівщини

Керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА в рамках проведення виїзних нарад у райони області завітала у Золочівський район.

Відтак, сьогодні, 8 листопада, Юлія Шопська, керівник департаменту спільно з начальником відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяною Борушок здійснили виїзд у Золочівський район. В приміщенні райдержадміністрації спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником провели спільну зустріч-нараду з керівниками господарств району та обговорили питання їх діяльності, поточний стан справ на підприємствах. Опісля наради Юлія Шопська завітала на сільськогосподарські підприємства району.

 

Лекція з елементами тренінгу для школярів до Дня української писемності та мови

Сьогодні, 8 листопада, у Золочеві в бібліотеці для дітей відбувся захід «Бринить, співає рідна мова» до Дня української писемності та мови. Фахівці дитячої бібліотеки для учнів молодшої школи Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №1 провели лекцію з елементами тренінгу. Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

 

07.11.2019

 

Сьогодні, 7 листопада 2019 року, в приміщенні сесійної зали Золочівської районної ради за участі керівництва Львівської обласної державної адміністрації відбулося обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Золочівського району. В обговоренні взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керівники органів місцевого самоврядування, депутати районної та обласної рад, громадськість, засоби масової інформації району.

Розпочалося обговорення із виступу першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Василя Лозинського, який повідомив про те, що як відомо, в Україні задекларовано новий етап реформи децентралізації. Він передбачає завершення процесу об’єднання громад та формування нових районів. Під час виступу було аргументовано перспективність об’єднання територіальних громад.

Т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда презентував проектну модель адміністративно-територіального устрою області базового та районного рівня Золочівщини. «Наразі уряд нічого остаточно не затверджував. Той проєкт, що розроблений на основі наших пропозицій, зараз обговорюється в районах. Ідеться про шість районів і 67 ОТГ. На сьогодні ще діє перспективний план, затверджений раніше, в якому запропоновано 85 ОТГ», – сказав під час зустрічі Степан Куйбіда.

Нагадаємо, що має місце поділ території Львівщини на шість районів: Львівського, Дрогобицького, Самбірського, Червоноградського, Золочівського і Стрийського. За його словами, план відштовхується від спроможності громад з врахуванням інфраструктури та рівновіддаленості населених пунктів від адміністративного центру.

Опісля презентації голови місцевих рад, громадські активісти, депутати мали можливість виступити та донести власне бачення громад щодо процесу та конфігурацій об’єднання.

«Після циклу обговорень, враховуючи думки кожної громади, ми хочемо сформувати і в подальшому відстоювати те бачення, що мають мешканці Львівської області», - зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський.

 

06.11.2019

 

Цьогоріч проект «Ідея змінює каїну» знову завітав до Золочева

Сьогодні, 6 листопада 2019 року, у місто Золочів завітав молодіжний проект «Ідея змінює країну». Тренер Руслан Юрків, Львівського обласного молодіжного центру захопив молодь своєю розповіддю про проект. Зустріч відбулася у читальному залі районної бібліотеки ім. І. Франка за участі студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» і старшокласників шкіл міста.

Програма спілкування з молоддю включала інтерактивне навчання, лекцію та групові вправи, які дали змогу учасникам створити власну креативну ідею та знайти можливості її практичного втілення. В ході зустрічі тренер розділив учасників на три команди, кожна з них презентувала свої команді ідеї відносно запропонованих предметів. У підсумку організатори оберуть найкращі ідеї, а їхні автори зможуть взяти участь у підсумковому заході – Форумі ідей, який відбудеться у у м. Львові. Важливо відмітити, що більша частина учасників наголошує на створенні молодіжних центрів та вільних просторів як комунікативного проектного майданчику. Було проведено опитування за анкетуванням, де молодь вказувала свої пропозиції ідей. Мета даного заходу – активізувати молодих людей Львівщини, сформувати і розвинути суспільно-активне молоде покоління.

 

На Золочівщині вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича

В рамках відзначення 208-ї річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича у музеї-садибі села Підлисся, Золочівського району учні, вчителі Білокамінського НВК, громадськість вшанували пам'ять священика, громадського діяча, поета та патріота-українця Маркіяна Шашкевича, сьогодні, 6 листопада 2019 року.

Мета заходу – це утвердження громадянської свідомості, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, вшанування культурного надбання Золочівщини, збереження та популяризація творчості Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича.

 

04.11.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 4 листопада 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про визначення способів участі у вихованні онуки; про надання згоди на зняття з реєстрації малолітньої дитини; про надання згоди на продовження терміну перебування дитини у дитячому будинку «Рідний дім»; щодо влаштування малолітнього сина у районний дитячий будинок «Рідний дім»; щодо продовження терміну перебування дітей в патронатній сім’ї.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених. «Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Учнівська та студентська молодь району відвідали виставку «З історії герба України»

Молодь золочівських шкіл відвідали виставку українських гербів у районному Народному домі. Учні отримали цікаву інформацію про історію горботворення, переглянувши інформаційно-просвітницькі стенди.

 

01.11.2019

 

На Золочівщині відзначили 101 річницю ЗУНР

Сьогодні, 1 листопада 2019 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, голова районної ради Олег Банах взяли участь у заходах з нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення ЗУНР, які відбулися біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України» міста Золочева. Духовенство у спільній екуменічній молитві згадали світлу пам'ять усіх Героїв, які загинули за волю і незалежність України. З виступом до присутніх звернувся о. Юрій Галабуда, який закликав присутніх до духовної єдності у боротьбі за Українську державу.

У заходах взяли участь військовослужбовці, колективи організацій району, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, громадськість, які прийшли вшанувати учасників національно-визвольних змагань.

Продовжилися заходи виступом учителя історії Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 Володимира Сивака. «Сьогодні ми вкотре зібралися біля пам’ятника «Борцям за волю України, аби засвідчити прагнення українського народу до волі, свободи і єдності. Вічна слава героям і слава Україні», - зазначив у виступі Володимир Андрійович. Учитель історії розповів присутнім про перебування ЗУНР у м. Золочеві, наголосив на прагненні вчителів у ті часи вступати до українського війська та боронити свою державу. Закінчилися заходи покладанням лампадок та квіткових композицій в пам'ять про загиблих учасників національно-визвольних змагань та виконанням Маршу української армії «Зродились ми великої години».

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація