Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського відділу ГУ ПФУ у Львівській області

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

01.11.2019

 

На Золочівщині відзначили 101 річницю ЗУНР

Сьогодні, 1 листопада 2019 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, голова районної ради Олег Банах взяли участь у заходах з нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення ЗУНР, які відбулися біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України» міста Золочева. Духовенство у спільній екуменічній молитві згадали світлу пам'ять усіх Героїв, які загинули за волю і незалежність України. З виступом до присутніх звернувся о. Юрій Галабуда, який закликав присутніх до духовної єдності у боротьбі за Українську державу.

У заходах взяли участь військовослужбовці, колективи організацій району, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, громадськість, які прийшли вшанувати учасників національно-визвольних змагань.

Продовжилися заходи виступом учителя історії Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 Володимира Сивака. «Сьогодні ми вкотре зібралися біля пам’ятника «Борцям за волю України, аби засвідчити прагнення українського народу до волі, свободи і єдності. Вічна слава героям і слава Україні», - зазначив у виступі Володимир Андрійович. Учитель історії розповів присутнім про перебування ЗУНР у м. Золочеві, наголосив на прагненні вчителів у ті часи вступати до українського війська та боронити свою державу. Закінчилися заходи покладанням лампадок та квіткових композицій в пам'ять про загиблих учасників національно-визвольних змагань та виконанням Маршу української армії «Зродились ми великої години».

 

29.10.2019

 

Конкурс навчальних проектів «Життя без сміття-2019»

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації оголошує проведення з 01 листопада до 30 листопада обласного екологічного конкурсу навчальних проектів «Життя без сміття-2019» за участю учнів 1-9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

Щорічно 15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки. У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро з двох основних причин. З одного боку, запаси природних ресурсів не безмежні, а їх нераціональне використання призводить до втрат цих ресурсів. З іншого боку, однією з причин глобального потепління називають «парниковий ефект», в тому числі через накопичення відходів. Відходи потрібно грамотно утилізувати, а ще краще — переробляти, даючи використаній сировині друге життя.

З метою привернення уваги до цієї теми, зважаючи на визначальну роль екологічної освіти в питанні формування ставлення людей до природи і раціонального використання природних ресурсів, департамент екології та природних ресурсів ініціював проведення конкурсу навчальних проектів «Життя без сміття-2019».

Метою конкурсу є:

• формування в дітей та молоді дбайливого ставлення до природи, розвитку дослідницьких навиків, командної роботи та екологічної культури, насамперед у питанні поводження з відходами та раціонального використання природних ресурсів;

• привернення уваги до актуальної екологічної проблеми сучасності – засміченості та знайдення шляхів вирішення цієї проблеми

• творчі змагання, можливість застосування креативність і винахідливість;

• встановлення зворотного зв’язку із молоддю, популяризації серед дітей причин та наслідків нераціонального використання природних ресурсів, що сприяють виникненню негативних явищ у навколишньому середовищі.

На екологічний конкурс подаються навчальні проекти (презентація, відеоролик), які відображають поточний результат, який отримано в ході реалізації проекту, чим він є корисним для збереження навколишнього природного середовища.

У проекті повинні бути описані методи, які застосовувалися для його реалізації, яку користь можна отримати від переробки вторсировини. Реалізований захід повинен виконувати спонукальну роль до переробки вторинної сировини іншими особами, бути зрозумілим для кожного і простим у застосуванні.

До роботи додається короткий опис, в якому потрібно зазначити: прізвище, ім‘я, по батькові автора; вік автора (авторів); клас, у якому навчається автор; повну назву і адресу навчального закладу; номер телефону керівника навчального проекту та навчального закладу. Навчальні проекти можуть виконуватися як індивідуально, так і колективно.

Конкурс проводиться у період з 01.11.2019 по 30.11.2019.

1. Конкурсні роботи приймаються з 01.11.2019 по 30.11.2019

2. Журі Конкурсу розглядає подані учасниками конкурсні проекти та визначає переможців з 01.11.2019 до 30.11.2019.

Результати оголошуються через 10 робочих днів після оголошення конкурсу.

Учасники Конкурсу подають конкурсний проект у департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації (вул. Стрийська, 98, м.Львів) на електронному носії або надсилають на електронну скриньку: biores_lviv@ukr.net

За детальною інформацією звертатися до департаменту екології Львівської облдержадміністрації за тел. 238-73-99, 238-73-83.

 

Перший заступник голови Золочівської райдерж-адміністрації Ігор Нижник, 25 жовтня 2019 року, у приміщенні райдерж-адміністрації провів зустріч з представниками Львівського обласного об’єднання обслуговуючих кооперативів «Рівноправність».

У зустрічі взяли участь спеціаліст з якості молока Оксана Сеньків, агроном по якості кормів Микола Шпех, начальник управління департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігор Вус, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Зеновій Леськів.

Під час зустрічі обговорено питання про створення молочних ферм в районі та їх участі у кооперації.

 

28.10.2019

 

Народний хор села Сасів відсвяткував своє 60-ти річчя

27 жовтня святкував свій ювілей Народний хор "Надбужжя" (Народного дому с.Сасів). 60 років - це поважний вік, але це не межа. Співали діди, співали батьки і дай Боже, щоб ця ниточка поколінь не переривалась ніколи. Бо піснею можна сказати все. Возвеличити і принизити, похвалити і висміяти, вилити біль і радість.

Так, дай Боже вам, учасники хору, міцного здоров’я. Щоб з ваших вуст не переставала звучати музика, музика душі і слова. І ще низько вклоняємось вам за вашу працю і за хвилини радості подаровані людям!

 

25.10.2019

 

Проведено особистий прийом громадян району першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником

Сьогодні, 25 жовтня 2019 року, Ігор Нижник зустрівся з жителями району з таких питань:

- щодо об’єднання дороги по вулиці Привокзальній у селі Вороняки та облаштування водовідвідної канави;

- щодо відновлення електро- та газопостачання до будинку.

З порушених питань громадянам надано роз’яснення.

 

 

24.10.2019

 

З нагоди відзначення 101 річниці ЗУНР у Золочеві заходи відбудуться біля Пам’ятного хреста «Борцям за волю України»

Про це, вирішено сьогодні, 24 жовтня 2019 року під час засідання оргкомітету, який відбувся у приміщенні райдержадміністрації під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Галини Семчишин. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету визначено провести заходи 1 листопада 2019 року о 12.00 год. у м. Золочеві біля Пам’ятного хреста «Борцям за волю України». Районним службам та відділам райдержадміністрації доручено провести підготовчі заходи, а саме: відділу культури та туризму райдержадміністрації - забезпечити озвучення заходу, відділу освіти райдержадміністрації  - запросити до виступу вчителя історії; відділу організаційної роботи та інформаційної діяльності райдержадміністрації запросити духовенство району до участі у заході, а відділу поліції та медичній службі – забезпечити охорону громадського порядку та медичний супровід. 

 

У райдержадміністрації проведено засідання колегії

Сьогодні, 24 жовтня 2019 року, у райдержадміністрації проведено засідання колегії першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником. Під час засідання колегії розглянуто питання:

- про виконання районного бюджету Золочівського району за 9 місяців 2019 року (довідка додається);

- про внесення змін до «Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу району на 2019 рік»;

- про внесення змін в «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018 – 2019 роки».

З усіх порушених питання під час засідання колегії прийнято позитивні рішення.

 

 

23.10.2019

 

На Золочівщині привітали Матерів-героїнь

Почесне звання України «Мати-героїня» у нашій державі було встановлено з метою посилення уваги до проблем народжуваності і зміцнення інституту сім’ї, відзначення  кращих матерів, які забезпечують належні умови для всебічного розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я і духовного розвитку. Це звання є найвищою державною нагородою для багатодітних матерів.

Згідно з «Положенням про почесні звання України» затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476 почесним званням України «Мати-героїня»  відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Враховуючи вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття освіти, розвитку творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, за материнську самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.

Виплата за почесне звання України « Мати-героїня» проводиться з 2008 року. З цього часу 556 жінок Золочівщини отримали статус  «Матері-героїні» та одноразову грошову винагороду у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого з 1 січня року. У 2019 році розмір виплати становить 19210,00 гривень.

Указом Президента України від 6 травня 2019 року № 190/2019 почесне звання «Матері-героїні» присвоєно трьом матерям Золочівського району:

1. Гонтар Галині Василівні, жительці села Коропець, яка народила  і виховала 6 дітей; з них до 8 річного віку 5 дітей.

2. Ваврикович Світлані Ярославівні, жительці села Коропець, яка народила і виховала до 8-річного віку 5 дітей.

3. Зозулі Наталії Богданівні, жительці села Зозулі, яка народила і виховала до 8-річного віку 5 дітей.

Привітали жінок із почесним званням, сьогодні, 23 жовтня 2019 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний та голови місцевих рад, де проживають Матері-героїні.

 

Районний етап XIX Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю конкурсу «Сурми звитяги»

З метою пропаганди серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності, а також на підтримку  бойового духу наших воїнів на фронті з російським агресором 16 -17 жовтня 2019 року у районному Народному домі ім.. І. Білозіра відбувся районний етап фестивалю-конкурсу «Сурми звитяги».

Участь у районному конкурсі взяли учнівські колективи 36 загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідно до наказу відділу освіти Золочівської райдержадміністрації від 18.10.2019 року № 211 «Про підсумки проведення районного етапу фестивалю-конкурсу «Сурми звитяги»» та керуючись положенням про відділ освіти, відповідно до Положення про проведення XIX дитячо-юнацького фестивалю – конкурсу «Сурми звитяги», з метою пропагування  серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу визначено переможців у номінаціях:

«соло»

І місце –Денегу Анастасію, ученицю 9 класу ОЗ Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІ місце –  Чорнобай Марію ученицю 3 класу Сновицького НВК;

ІІІ місце – Магулку Ростислава, учня 7 класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.№1, Вульчак Дарину, ученицю 9 класу Шпиколоського НВК, Фірак Христину, ученицю 9 класу Червоненської ЗОШ І-ІІІ ст., Гнатів Соломію, ученицю 8 класу Словітського НВК, Савчука Миколу, учня 9 класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №1.

«ансамблі»

І місце – ансамбль «Колорит» ЦДЮТ;

ІІ місце – ансамбль «Іскорки радості» Золочівський НВК «Школа радості»;

ІІІ місце – ансамбль «Росинка» Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3.

«живопис»

І місце - Козич Юлію, вихованку ЦДЮТ;

І місце - Чепелюк Марію, вихованку ЦДЮТ ;

ІІ місце - Федунь Соломію, ученицю 6 класу Підгайчиківської ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІІ місце - Патунчак Анастасію, ученицю 9 класу Скварявської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІІ місце - Балашків Вікторію, ученицю 9 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.  №3

«графіка» 

І місце - Чепелюк Марію, вихованку ЦДЮТ;     

І місце - Петровича Юліана, учня  9 класу Підгайчиківської ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІ місце – Галас Ярину, ученицю 10 класу Золочівського економічного ліцею

ІІІ місце - Кобильник Христину,  ученицю 9 класу   Жуличівської ЗОШ І-ІІ ст.

"художнє читання та авторська поезія"

І місце – Бойко Вікторію, ученицю 11 класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №2.

 

 

22.10.2019

 

Сьогодні, 22 жовтня 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів  засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання комісії розглядалося питання щодо відкриття опалювального сезону в дошкільних навчальних закладах району.

За результатами засідання комісії прийнято рішення з 23 жовтня 2019 року розпочати опалювальний сезон в ДНЗ району, а також рекомендовано головам місцевих рад розглянути клопотання щодо доцільності початку опалювального сезону в ДНЗ на підпорядкованих ними територіях.

 

 

21.10.2019

 

У навчальних закладах району продовжуються заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 21 жовтня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) організовано лекцію для учнів Золочівського економічного ліцею та Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1.

Лекцію для учнів10-Б класу провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги на тему: «Цивільний шлюб та шлюб «на віру», правові аспекти».

Під час виступу доповідач на прикладах наголошувала молоді на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Розповіла про громадянський шлюб та відповідальність кожного із членів пари перед законом. Наводила приклади про шлюбні відносини із іноземцями.

 

Зустріч поколінь «Дорогами вкраденого дитинства»

Пам'ять має бути. Ми повинні говорити про пам'ять. У когось вона сформувалася вже на генетичному рівні, особливо в тих родинах, які постраждали під час проведення сумнозвісної операції "Вісла". Але від нас усіх залежить, щоб генетична пам'ять окремих родин стала національною пам’яттю усіх українців. Для цього треба не забувати, а розповідати своїм нащадкам про цю подію.

У приміщенні Золочівської ЦРБ ім. І. Франка громадською організацією "Родинне дерево" було організовано зустріч поколінь "Дорогами вкраденого дитинства" 18 жовтня 2019 року.

На захід були запрошені депортовані з українських етнічних земель наші земляки, у яких операція "Вісла", яка була проведена з особливою жорстокістю, забрала дитинство. Жоден підручник історії не замінить живу розповідь тих, хто пережив ці драматичні події.

У заході взяли участь представники ГО "Родинне дерево", земляки, родини яких були депортовані під час проведення операції "Вісла", представники духовенства, студенти Золочівського коледжу Національного університету "Львівська політехніка" (викладач Яворська І. П.), учні Золочівської ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 (вчитель Сивак В. А.). 

 

 

17.10.2019

 

17 жовтня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання норм трудового законодавства та рекомендовано суб'єктам господарювання підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Було наголошено  на змінах в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, належне оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, меншому встановленого законодавством розміру.

Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці. За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

 

15.10.2019

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 15 жовтня  2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питань:

1. Про готовність об’єктів житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та культури району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2019/2020 року.

2. Про хід підготовки дорожніх служб району до дій в умовах осінньо-зимового періоду 2019/2020 року.

3. Про посилення протипожежного режиму та запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2019-2020 року.

4. Про затвердження плану дій Золочівської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування під час несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

5. Про створення районного штабу керівництва з ліквідації можливих наслідків надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду 2019-2020 року.

6. Про протипожежне водопостачання в районі.

7. Про попередження пожеж на торфополях.

Розглянувши питання згідно порядку денного комісія прийняла відповідні рішення.

 

14.10.2019

 

У музеї-криївці вшановано вояків Української Повстанської Армії

Делегація Золочівського району взяла участь у панахиді пам’яті борцям за волю України – воякам УПА. Цьогоріч відзначається 77-ма річниця з Дня створення Української Повстанської Армії.

 Захід відбувся 14 жовтня 2019 року біля села Гавареччина Золочівського району.

 У поминальному богослужінні взяли участь керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради, воїни УПА, громадськість та молодь району.

Завершилися заходи виступами дітей Білокамінського НВК.

 

 

Святковий захід у міському парку відпочинку «Здоров’я» з нагоди відзначення ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня 2019 року, у парку «Здоров’я»  м.Золочева відбувся святковий захід за участю дітей шкіл міста Золочева, гуртів «ВКС» та «Січ».

Розпочався захід із панахиди за загиблими захисниками України. Громадськість і присутні захисники молитвою вшанували пам'ять героїв новітньої війни. Опісля було процитовано книгу о. А. Зелінського «Соняхи».  Молодь і діти міських шкіл подарували учасникам заходу свої творчі виступи, а гурти «ВКС» та «Січ» додали учасниками події національно-патріотичного духу.

 

 

13.10.2019

 

В Золочівському районі відбулася урочиста академія та святковий концерт «Під покровом Пресвятої Богородиці» в рамках святкування Дня захисника України.

У районному Народному домі ім.І.Білозіра до Дня захисника України, 77-ї річниці УПА, Дня козацтва  пройшла урочиста академія «Під покровом Пресвятої Богородиці», 13 жовтня 2019 року.

У заходах взяли участь керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість. 

 

 

11.10.2019

 

В рамках відзначення Дня захисника України у районі проводяться зустрічі з учасниками АТО (ООС)

У навчальних закладах району проведено багато зустрічей з учасниками АТО.

Школярі та студенти зустрічалися із земляками-захисниками, які розповідали історії перебування у зоні АТО, про нелегкі будні на Сході України. Діти багато запитували про життя військових. Хлопцям було важко розповідати про трагічні події війни, натомість вони охоче говорили про побратимів, дружбу і згадували смішні випадки. 

 

 

Незабутня зустріч з останніми воїном УПА села Вороняки

Земляче мій! В броню уклав

Ти свій талант, натхнення, душу –

Пройшовши крізь огонь і стужу,

Для нас героєм ти постав.

Нещодавно учні Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ступенів разом із заступником директора з виховної роботи Гнатів О.Б. та вчителем музики Огоновським В.В. відвідали  Кіндрат Надію Михайлівну - останнього воїна УПА нашого села. Ця мужня жінка , дбаючи про волю нашої України , була засуджена до відбуття покарання у тюрмі та виправно-трудових таборах терміном на двадцять п’ять  років. Відсидівши п’ять з половиною років, Надія Михайлівна знову стала на захист нашої держави. Вона і до сьогодні зберігає  на стіні червоно-чорний прапор з тих далеких часів. І дуже радіє, що ми маємо свою церкву, свою державу.

Теплі привітання від учнів  лунали на адресу нашого воїна. На завершення зустрічі усі разом заспівали повстанську пісню «Червона калина».

 Ми хотіли б побажати повстанцям та всім учасникам визвольних змагань, щоб вони і надалі були такі веселі, здорові, жили ще дуже довго. Адже  ці люди до кінця залишились вірними своїй присязі, не зрадивши ідеалів національного визволення УПА.

 

Екскурсія для молоді Золочівського ЗОШ № 4 у майстерню по виготовленню свічок 

Сьогодні, 11 вересня 2019 року, з метою орієнтації молоді у виборі майбутньої професії, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) організовано профорієнтаційну екскурсію у майстерню по виготовленню свічок.

У реабілітаційно-катехитичному центрі при парафії Бл.М.Чарнецького, пані Оксана Сукмановська провела екскурсію для школярів Золочівської ЗОШ №4 по виготовленню найрізноманітніших свічок з  використанням спеціальних форм. Пані Оксана, спеціаліст по виготовленню свічок, розповідала різні тонкощі роботи. Усі присутні зрозуміли, що процес виготовлення свічок має на меті згуртовувати людей. І тому кожен зможе відчути себе митцем, і в майбутньому вилити власноруч унікальну свічку своїми руками та виготовляти для людей потрібні і також естетичні речі – свічки.

 

Що потрібно знати заробітчанам про призначення пенсії

На сьогоднішній день доволі часто заробітчани стикаються із проблемою, коли вони втрачають право на призначення пенсії в Україні. Вони або працювали в іншій державі неофіційно, або працювали в тій країні, з якою Україна не уклала угоди про соціальні гарантії, або якщо й працювали легально в державі, що має угоду з Україною, то не потурбувались про необхідні документи.

Тож що потрібно знати тим, хто збирається працювати або вже працює за кордоном?

Перше, про що потрібно пам'ятати в будь-якому разі – це страховий стаж. Якщо після роботи за кордоном ви маєте намір жити в Україні, то маєте знати й про те, що пенсію вам призначатимуть за українськими законами. Тому для права на її призначення потрібен страховий стаж. І тут, залежно від країни, в якій ви працювали, є нюанси.

Для забезпечення соціальних гарантій своїх громадян, зокрема на пенсійне забезпечення, Україна укладає відповідні угоди з іншими країнами. Сьогодні їх більше двадцяти. Це держави колишнього Радянського Союзу і держави СНД (Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Російська Федерація, Молдова, Грузія, Азербайджан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан), держави Прибалтики (Латвія, Литва, Естонія), держави ближнього та далекого зарубіжжя (Польща, Чехія, Словаччина, Болгарія, Іспанія, Португалія).

Частину цих угод, а саме угоди з країнами колишнього Радянського Союзу, укладено за територіальним принципом, частину – за пропорційним.

Територіальний принцип передбачає, що стаж, якого людина набула, працюючи в цих країнах, зараховують і в Україні. Суть пропорційного принципу, за яким Україна співпрацює з іншими державами у тому, що Україна окремо нараховує людині пенсію за "український" стаж згідно зі своїм законодавством, а інша держава нараховує пенсію за частину "свого" стажу за своїми законами. Для визначення права особи на пенсію буде взято до уваги стаж іншої держави. І якщо пенсіонер проживає в Україні, інша держава пересилає йому свою частину коштів в Україну і навпаки, якщо пенсіонер живе в іншій країні, то Україна переказує кошти за місцем проживання.

Тобто якщо ви працювали в країнах колишнього Радянського Союзу, наприклад, у Росії, Казахстані чи Узбекистані,  а на пенсію виходите в Україні, також пропрацювавши тут певний період, то "закордонний" стаж вам додадуть до "українського". І в підсумку потрібно буде мати достатню кількість стажу для призначення пенсії, зокрема у 2019 році це 26 років. Але треба пам'ятати й про те, що щороку кількість стажу, необхідна для призначення пенсії, збільшуватиметься (2020 року це буде 27 років, 2021-го – 28 років), доки страховий стаж досягне 35 років.

Тож для підтвердження свого стажу роботи в цих країнах потрібно мати документи. У разі потреби Пенсійний фонд допомагає майбутнім пенсіонерам в отриманні відповідних документів, надсилаючи запити  в ці країни. З іншого боку, треба бути готовим і до того, що інформацію з документів, які ви надаєте, у Фонді також будуть перевіряти через запити.

Золочівський відділ обслуговування

громадян (сервісний центр) головного

управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

 

10.10.2019

 

У Золочівському відділі поліції відбувся День відкритих дверей.

8 жовтня у Золочівський відділ поліції завітали учні 7-9-х класів місцевих шкіл.

“У відділі поліції хлопців та дівчат зустріла інспектор ювенальної превенції Золочівського відділу поліції майор поліції Оксана Березіна, яка ознайомила дітей із роботою правоохоронців. Спочатку діти мали змогу побачити, як працівники чергової частини приймають повідомлення та як здійснюється реагування на звернення громадян.

Далі майор поліції розповіла школярам про специфіку роботи працівників ювенальної превенції та інших служб. Розказала про найпоширеніші види правопорушень які трапляються за участі неповнолітніх, а також про відповідальність яка передбачена у разі скоєння правопорушень.
В подальшому школярів чекала зустріч із старшим дільничним офіцером поліції Золочівського відділу поліції Василем Кобилком, який одним із перших побував в зоні АТО. В 2014 році пішов добровольцем зведеного загону МВС, а в подальшому перебував на сході в числі добровольців батальйону Львів. Загалом капітан поліції провів 7 ротацій в зоні АТО, нагороджений нагрудним знаком «Ветеран АТО» та нагрудним знаком «За відвагу та мужність». Капітан поліції розповів про своє перебування на сході, а також продемонстрував учням зразки індивідуального захисту поліцейських. “- повідомляють у  Золочівському ВП.

Школярі мали можливість приміряти на себе екіпірування правоохоронців і на декілька хвилин відчути себе у ролі поліцейського.

 

На Золочівщини учнівська молодь відвідує ветеранів УПА

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України та 77-му річчя створення УПА. Учні навчальних закладів міст і сіл району беруть і долучаються до загальнообласної акції «Дякуємо ветеранам УПА».

Відтак, учні 9-А класу Золочівської ЗОШ І-ІІІст.№4 разом з класним керівником Заяць Анастасією Ярославівною побували в гостях у Марії Іванівни Шептицької – учасника УПА- та привітали її з річницею створення УПА та святом Покрови. Зустріч пройшла в теплій обстановці. Пані Марія розповіла школярам про створення УПА, а також про той нелегкий шлях, який довелося пройти їй та її побратимам. Зі сльозами на очах Марія Іванівна дякувала учням за квіти, солодощі й теплі, щирі слова побажань.
     Ми низько кланяємося вам, дорога Маріє Іванівно, за те, що Ви зробили для нашої України. Нехай Матір Божа завжди опікується Вами і посилає міцне здоров’я.

На завершення зустрічі п.Марія привітала всіх з прийдешнім святом та заспівала «Многая літа».

Також учні навчальних закладів району з метою патріотичного виховання, висловлення поваги і посилення турботи  про людей похилого віку відвідають учасників бойових дій, а саме: Ярослава Безпалька, Марію Шептицьку, Івана Сербая, Володимира Колтуна, Стефанію Дацків, Надію Кіндрат, Ярославу Зайдлец. 

 

 

09.10.2019

 

Цікава та захоплююча екскурсія для студентів Золочівського коледжу ЛНАУ у Начальному  центрі Національної гвардії України

Сьогодні, 9 жовтня 2019 року,  студенти  Золочівського коледжу ЛНАУ з метою національно-патріотичного виховання та Дня захисника України прибули у Навчальний центр НГУ на екскурсію.

Цікавою розповіддю  про історію виникнення частини та її героїв зустріла у Музеї бойової слави Навчального центру  бібліотекар Лариса Динилюк. У вправності володіння зброєю у навчальному тирі спробували себе молоді хлопці та дівчата коледжу.

Студенти відвідали навчальні приміщення Навчального центру також ознайомилися із роботою кінологів та їх підопічних. Кульмінацією екскурсії був сюрприз підготовлений Навчальним центром, а саме перебування у приміщенні військового оркестру. Студенти мали змогу прослухати у виконанні оркестру музичні композиції та соліста Навчального центру Національної гвардії України.   

Студенти у захопленні провели день у Навчальному центрі НГУ та окремі з них виявили бажання, у майбутньому, прибути на військову службу у Навчальному центрі Національної гвардії України. 

 

 

Проведено підсумкове засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва

Сьогодні, 9  жовтня 2019 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету визначено провести заходи 13 та 14 жовтня.

13 жовтня 2019 року о 16.00 год. в районному Народному домі відбудеться урочиста академія та святковий концерт, а 14 жовтня 2019 року святкування відбудеться по двох локаціях,  а саме – об 11.00 год. біля Криївки села Гавареччина, Золочівського району, відбудуться заходи з нагоди 77-ї річниці УПА (о 10.15 год. від районного центру зайнятості буде відправлятися автобус до Криївки села Гавареччина та у зворотному напрямку);

о 14.00 год. у парку «Здоров’я»  м. Золочева відбудеться святковий захід за участю дітей шкіл міста Золочева, гуртів «ВКС» та «Січ» (див. програму).

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід під час проведення заходів.

 

У райдержадміністрації проведено засідання з відповідальними місцевих рад району за субсидії

Сьогодні, 9  жовтня 2019 року, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Алла Хома провела нараду із відповідальними місцевих рад району за субсидії.

Було наголошено, що з 1 жовтня 2019 року запроваджено новий механізм фінансування житлових субсидій та виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Відвідування воїна УПА на Золочівщині

В рамках святкування Дня захисника України, 77- ми річчя створення УПА учні Гончарівської ЗОШ І-ІІ ступенів відвідали учасника національно-визвольної боротьби у часи ІІ світової війни Сербая Івана Семеновича. Перець Діана, Шидловська Валентина, Войтович Марта, Драбчак Яна разом з педагогом-організатором Стецик Ганною Володимирівною привітали пана Івана з наступаючим святом – Днем захисника України, Днем українського козацтва, Днем створення УПА, вручивши йому квіти та пам’ятний сувенір. Ця зустріч була надзвичайно теплою та зворушливою. Іван Семенович згадав ті буремні роки своєї молодості, як він провів у тюрмі 5,5 років, а після смерті Сталіна був звільнений по амністії. Пан Іван дуже зрадів, що школярі відвідали його та обдарував їх солодощами. Ми повинні пам’ятати про таких людей, дякувати їм, адже у нашому селі залишився тільки один воїн УПА, жива легенда, яка знає історію не з книжок, а є очевидцем цих подій.

 

 

08.10.2019

 

Сьогодні, 8 жовтня 2019 року у райдержадміністрації, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника комісійно проведено розгляд заяви гр. Горшинської О. М., матері загиблого учасника АТО  щодо надання Ясеновецькою сільською радою земельної ділянки для будівництва садибного будинку. Вирішено повідомити заявницю про те, що сільською радою буде  розглядатися її заява на черговій сесії місцевої ради у ІІІ декаді місяця по виділенні земельної ділянки.

 

Студенти та учні навчальних закладів району відвідають Навчальний центр НГУ в рамках відзначення Дня захисника України

Впродовж трьох днів, починаючи з 8 по 10 жовтня молодь навчальних закладів району відвідає Навчальний центр НГУ в рамках відзначення Дня захисника України.

Сьогодні, 8 жовтня 2019 року  учні  Золочівського професійного ліцею  завітали у Навчальний центр Національної гвардії України на екскурсію з метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

 Розпочалися відвідини військової частини із лекції про історію військової частини, яку прочитала бібліотекар пані Лариса. Опісля учні переглянули відеоролики про Національну гвардію України в клубі та спробували себе у вправності володіння зброєю у навчальному тирі.

Учні відвідати навчальні приміщення Навчального центру також ознайомилися із роботою кінологів та їх підопічних.

 Проведення таких заходів  є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

 

07.10.2019

 

Особливості та умови укладення шлюбу неповнолітніми

Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука все частіше трапляються випадки, коли молоді люди приймають рішення зареєструвати шлюб до досягнення ними встановленого законодавством шлюбного віку.

Частиною 1 статті 21 Сімейного кодексу України (далі – СК України) передбачено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану

Відповідно до статті 22 СК України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Для отримання неповнолітніми права на шлюб, їм необхідно звернутися до суду. Так, відповідно до ч. 2 ст. 23 СК України за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Згідно ч. 3 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) справи про надання права на шлюб розглядаються у порядку окремого провадження.

Проте, на відміну від більшості інших категорій справ, що розглядаються в порядку окремого провадження, ЦПК України точно не встановлюється підсудність справ про надання права на шлюб, зміст заяви, зміст рішення, порядок відкриття провадження по справі та розгляд справи.

Тож заява про надання права на шлюб повинна відповідати вимогам, передбаченим ст.175 ЦПК України. Разом з тим, у заяві про надання права на шлюб необхідно зазначити прізвище, ім’я, по батькові особи, з якою передбачається реєстрація шлюбу.

Також у заяві про надання права на шлюб доцільно викласти обставини, які обґрунтовують відповідність укладення шлюбу інтересам неповнолітньої особи. До таких обставин можна віднести, зокрема, фактичне створення сім’ї, народження в такій сім’ї дитини, вагітність неповнолітньої жінки.

 

 

03.10.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 жовтня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про визначення способів участі одного з батьків у вихованні дитини; щодо визначення місця проживання малолітнього; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Міжнародний семінар у Центрі космічних досліджень та зв’язку м. Золочів (відео)

З 3 по 5 жовтня 2019 року у Центрі космічних досліджень та зв’язку м. Золочів відбувається Міжнародний семінар «RT-32 ZOLOCHIV: ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ, Співпраця ЄС, радіоастрономічні кордони”.

 

02.10.2019

 

На Золочівщині стартував осінній призов громадян на строкову військову службу

Про це йдеться в розпорядженні райдержадміністрації «Про чергові призови громадян України на військову службу у 2019 році» від 28.02.2019 р. № 43. З 1 жовтня в районі стартує кампанія з осіннього призову на строкову службу, яка триватиме до 31 грудня.

Призвуть на військову службу чоловіків, яким виповнилося 20 років, але не старше 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку.

Юнаки 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі, оформивши контракт.

Відзначається, що відправляти строковиків в зону ООС не будуть.

 

01.10.2019

 

Засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва

Сьогодні, 1 жовтня 2019 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету визначено провести заходи 13 та 14 жовтня.

13 жовтня 2019 року о 16.00 год. в районному Народному домі відбудеться урочиста академія та святковий концерт, а 14 жовтня 2019 року святкування відбудеться по двох локаціях.

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід під час проведення заходів.

 

Про стан підготовки до опалювального сезону 2019-2020 року на території Золочівського району.

З метою підготовки підприємств, установ, організацій та житлово-комунального господарства Золочівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 24 травня 2019 року № 140 "Про підготовку до опалювального сезону 2019-2020 року".

Затверджено першочергові заходи щодо своєчасної підготовки житлово-комунального господарства Золочівського району до опалювального сезону 2019-2020 року та створено районну робочу групу з координації та вирішення проблемних питань з підготовки об’єктів життєзабезпечення до роботи в осінньо-зимовий період та входження в опалювальний сезон 2019-2020 року. До початку опалювального сезону необхідно підготовити 58 котелень, в т. ч.10 – комунальних котелень, та 48 – відомчих котелень (освіта).

Станом на 01.10.2019р. підготовлено на 100 %. Підготовка теплових мереж: 8,85 км, в т. ч. 8,59 км – мережі комунальних котелень місцевих рад та 0,26 км – мережі відомчих котелень, з них 0,16 км при наявності фінансування (МОЗ) та 0,1 км (освіта). З них підготовлено 100 % комунальних мереж. Закупівля вугілля – потреба 61 т. Закупівля вугілля передбачається на жовтень місяць поточного року. Закупівля дров паливних – потреба 5650 м куб.

На даний час щоденно проводиться закупівля дров паливних ТзОВ «Золочівенергоресурс» та ТзОВ « Золочівенергоінвест» (55 %). Ремонт водопровідних мереж – 0,8 км, фактично підготовлено 100 %. Ремонт каналізаційних мереж – 0,1 км, фактично виконано 100 %. Підготовка водопровідних насосних станцій – 3, підготовлено 100 %. Підготовка каналізаційних насосних станцій – 3, підготовлено 100 %. Підготовка каналізаційних очисних споруд – 1, підготовлено 100 %. Підготовка свердловин – 8, в т. ч. 6 – комунальних, 2 відомчих (лікарня). Підготовлено на 100%. Комплексна підготовка житлових будинків: 292, з них -173 ОСББ, житловий фонд комунальної форми власності-116, ЖБК-3.Підготовлено 100 %. Підготовка об’єктів соціально - культурного призначення – 70 од., в т. ч. 52 школи, 10 дитячих садочків, 8 лікарень . Підготовлено 100 %. Капітальний ремонт вулиць і доріг -76,00 тис. кв.м. 100 %.

Також, Золочівською райдержадміністрацією щомісячно станом на 10 та 25 число подавалися контрольні планові показники в Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації з підготовки до опалювального сезону 2019-2020 року за формами ЖКГ- (зима), та щотижнево фотофіксація, згідно виконаних робіт.

 

28.09.20199

 

28 вересня 2019 року у Центрі космічних досліджень та зв’язку біля м. Золочева відправили мрії маленьких українців у космос в рамках проекту «Здійсни мрію» 1+1 медіа.

Два роки команда ТСН збирала дитячі малюнки з найпотаємнішими мріями дітей з усієї України. Малюнки дитячих мрій збиралися під час всеукраїнського арт-марафону «Моя дитяча мрія» в турі по містах і онлайн, зокрема, на уроках мрій в школах і лікарнях країни. Мрії українських дітей полетіли до зірок зі швидкістю майже 3 мільйони метрів на секунду і подолають відстань близько 400 трильйонів кілометрів.

Ведуча ТСН Лідія Таран сказала присутнім про те, що у всіх мрій є продовження, вони реалізуються, якщо робити певні кроки. Також до Центру космічних досліджень і зв’язку запросили дітей, для яких організували Космічний Урок від команди Центру, у межах якого розповіли про особливості роботи: чим займаються, що передають і приймають з супутників, що відстежують і контролюють та ін.

Начальник Центру космічних досліджень та зв’язку м. Золочева Віктор Ожінський розповів, що спеціальне програмне забезпечення кодувало оцифровані дитячі малюнки та відправляло їх у космічний простір.

 

27.09.2019

 

З 25.09.2019 року по 29.09.2019 року в м. Одеса проводиться Кубок України з боча.

Вихованці Золочівського районного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю прийняли участь та здобули перемогу, зайнявши:

2-ге місце - Александрович Люба

3-тє місце - Борисяк Марта

Під супроводом батьків, тренера Кучер І.С. та директора Гураля Б.О. наші спортсмени щасливими повертаються додому.

 

25.09.2019

 

Молодіжний проект «Ідея змінює країну»

З 27 вересня 2019 року Львівська обласна державна адміністрація та Львівський обласний молодіжний центр розпочинають традиційний молодіжний проект «Ідея змінює країну».

«Ідея змінює країну» – це комплекс тренінгів з проектного менеджменту для молоді в районах Львівської області. Мета – сформувати у молодіжному середовищі високу громадську свідомість, активізувати молодих людей Львівщини, розвинути суспільно-активне молоде покоління у районах та містах області. Автори кращих проектів візьмуть участь у фінальному дводенному Форумі ідей (м. Львів. Упродовж 2 місяців відбудеться 10 поїздок у 43 населених пункти. Прогнозоване охоплення проекту понад 2 000 молодих людей, на яких сумарно чекає 80 годин інтенсивної роботи.

Програма проекту насичена тренінгами, лекторіями та базується на інтерактивних підходах у роботі з молоддю. Як показує попередній досвід, завдяки реалізації цього проекту молодь починає налагоджувати діалог та активізувати роботу в громаді. Тренінги триватимуть до 22 листопада.

Відповідно до попереднього маршруту у місто Золочів молодіжний проект завітає 6 листопада 2019 року.

 

ЗНАЙ ТА КОРИСТАЙСЯ БПД!

Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука, безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

ПАМ`ЯТКА: Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги ВАЖЛИВО: що в себе включає безоплатна первинна допомога: • надання правової інформації; • надання консультацій і роз'яснень з правових питань; • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

ВАЖЛИВО: безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як: • захист; • здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; • складення документів процесуального характеру.

ПАМ`ЯТКА: згідно із статтею 14 Закону право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб:

1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;

2-1) внутрішньо переміщені особи;

2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання;

4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт;

5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;

8) особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

У разі якщо особа не належить до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, працівники центру сприятимуть в отриманні такої допомоги від громадських правозахисних організацій.

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: хто такі присяжні, як ними стати та які справи розглядаються за їх участю? Статтею 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Хто такі присяжні? Присяжний – це особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може бути присяжним? Присяжними можуть бути: • громадяни України; • віком від 30 до 65 років; • які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду; • володіють державною мовою.

Хто не може бути присяжним? Присяжними не можуть бути: • особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного; • особи, які мають незняту чи непогашену судимість; • особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення; • народні депутати України, члени, Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності. Крім того, голова суду увільняє від виконання обов’язків присяжного: • особу, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім’ї похилого віку; • керівника або заступника керівника органу місцевого самоврядування; • особу, яка через свої релігійні переконання вважає для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя; • іншу особу, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вона посилається.

До розгляду яких справ залучаються присяжні? У цивільних справах розглядають справи про: • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною; • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою; • усиновлення; • надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; • примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу. У кримінальних справах розглядають справи про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі. Які обов’язки присяжних? При розгляді справ у суді присяжні зобов’язані: • справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; • дотримуватися правил суддівської етики, • виявляти повагу до учасників процесу; • не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання; • виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.

Які гарантії мають присяжні? Гарантії присяжних на час виконання ними обов'язків у суді: • зарахування часу виконання присяжними обов'язків у суді до трудового стажу*; • збереження всіх гарантій та пільг за місцем роботи; • заборона звільнення присяжних з роботи або переведення на іншу роботу без їх згоди; • виплата винагороди за час проведений в суді; • відшкодування витрат на проїзд, наймання житла, виплата добових; • застосування до присяжних заходів безпеки у разі потреби.

*Роботодавець зобов'язаний увільнити присяжного від роботи на час виконання ними обов'язків в суді.

Які особливості оплати праці присяжних? Присяжному за час виконання ним обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу до якого належить: • ознайомлення присяжного з матеріалами судової справи, в якій він бере участь як присяжний; • участь присяжного в судовому засіданні; • перебування присяжного в нарадчій кімнаті; • час очікування присяжним початку судового засідання, який визначено в процесуальному документі, у разі зміщення графіку засідань у суді (з часу, визначеного у процесуальному документі, до фактичного початку судового засідання). Виплата винагороди присяжному здійснюється на підставі письмової заяви присяжного.

Як стати присяжним? • Особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних. Саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними. • У разі відповідності такої особи встановленим у законі вимогам місцева рада своїм рішенням включає її до списку присяжних. Список присяжних направляється у відповідний суд. • Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі. • Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. • Неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачено адміністративну відповідальність. • Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік або на більший строк для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

Більше про інститут присяжних можна дізнатись на сайті проєкту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» http://pravo.minjust.gov.ua та за «гарячою» телефонною лінією Державної судової адміністрації України 0 800 501 492

 

24.09.2019

 

ДО УВАГИ БАТЬКІВ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ, у яких виховуються четверо і більше дітей

З метою забезпечення реалізації Комплексної програми соціальної підтримки багатодітних сімей, у яких виховуються четверо і більше дітей віком до 18 років (включно), а також діти, які навчаються у вищих навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах на денній формі навчання (до 23 років), надається одноразова грошова допомога на придбання навчального приладдя школярам/студентам цих сімей.

Для отримання допомоги одному з батьків багатодітної сім'ї необхідно звернутися в управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації (м. Золочів, вул. Пачовського 7, каб. 26) до 20 листопада 2019 року з такими документами: копія паспорта та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера одного з батьків, копії свідоцтв про народження дітей (школярів, студентів), довідка про склад сім'ї, копія свідоцтва про шлюб, копія посвідчення батьків багатодітної сім'ї, реквізити особового банківського рахунку, копія рішення суду про встановлення над дитиною опіки та піклування (надають особи, які не були членами сім'ї, але перебувають на утриманні).

 

20.09.2019

 

Святкування 68-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України

У п’ятницю, 20 вересня 2019 року в Золочівському районному Народному домі імені І.Білозіра відбулись урочисті заходи з нагоди святкування 68-ї річниці заснування Навчального центру Нацгвардії України. У святкуванні взяли участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова Золочівської районної ради Олег Банах, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, секретар Золочівської міської ради Олег Сидорович. У цей святковий день військові капелани та священнослужитель привітали військовослужбовців із святом та прочитали молитву. Хвилиною мовчання вшанували полеглих військовослужбовців у боротьбі за територіальну цілісність.

З нагоди святкування 68-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України, за старанність, особисту взірцевість, сумлінне виконання службового обов’язку грамотами Золочівської райдержадміністрації та районної ради нагороджено кращих військовослужбовців. Розпорядження голови райдержадміністрації зачитала керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

З вітальним словом виступили: начальник Навчального центру Національної гвардії Михайло Кулик, депутат Львівської обласної ради Зеновій Шептицький. Привітати військовослужбовців та службовців Навчального центру прибули командири інших військових частин, ветерани військової служби.

По завершенню офіційної частини військовослужбовці, службовці Навчального центру та гості мали можливість переглянути цікаву святкову концертну програму.

 

19.09.2019

 

У Навчальному центрі Національної гвардії України провели День відкритих дверей

Учні Золочівських міських шкіл та шкіл, які знаходяться неподалік міста Золочева завітали у Навчальний центр Національної гвардії України на екскурсію з метою національно-патріотичного виховання. Познайомитися із приладдям, побачити зразки зброї, загалом побачити на власні очі життя військових школярі та молодь мали нагоду сьогодні, 19 вересня 2019 року.

Розпочалися відвідини військової частини із презентації військових медичних машин, вантажівок, бетеерів. Тут під контролем інструкторів школярі мали змогу оглянути бронетехніку зовні та всередині. Учні мали нагоду особисто ознайомитися та сфотографуватися з усіма експонатами, відвідати навчальні приміщення Навчального центру та переглянули відеоматеріали про Національну гвардію.

 

19 вересня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання норм трудового законодавства та рекомендовано суб'єктам господарювання підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Роксолана Блажевська розповіла про зміни в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, належне оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, меншому встановленого законодавством розміру.

Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці. За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

19 вересня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів провів галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі будівництва щодо детінізації заробітної плати, переваг задекларованої праці та відповідальності за порушення трудового законодавства. На зустрічі було надано роз'яснення щодо розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення" від 05.09.2018 № 649-р, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

 

18.09.2019

 

У навчальних закладах району тривають заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 18 вересня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано лекції та тренінги для учнів Золочівського економічного ліцею та Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 2. Лекцію для студентів Економічного ліцею провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги на тему: «Шлюбні відносини та громадський шлюб в правовому аспекті».

Під час виступу доповідач на прикладах наголошувала молоді на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Розповіла про громадянський шлюб та відповідальність кожного із членів пари перед законом.

 

У Золочівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 2 для учнів десятого класу було проведено лекцію з елементами тренінгу практичним психологом Золочівського інклюзивно-ресурсного центру Ліаною Реплянською на тему: «Впровадження Інклюзивної освіти у навчальних закладах району та нові форми освіти». Фахівець розділила присутніх учнів-старшокласників на групи та використовуючи елементи тренінгу дала дітям зрозуміти як вони повинні поводитися у суспільстві.

 

Нещодавно, 12 вересня 2019 року у Червоненському ВПУ сільським головою Червоненської сільської ради було проведено лекцію на тему: «Історія успіху. Василь Зозуля – наймолодший голова місцевої ради на Львівщині». Лектор свого часу навчався у цьому навчальному закладі і став прикладом для учнів, як треба застосовувати знання і розвиватися, не боятися бути ініціативним і креативним. Обирати в житті пріоритети і прагнути їх обов’язково виконати. Загалом заходи з неформальної освіти в районі будуть проводитися впродовж навчального року та охоплять усі навчальні заклади району на різну тематику.

 

17.09.2019

 

У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

Сьогодні, 17 вересня 2019 року, у райдержадміністрації проведено засідання колегії першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником. Одним із важливих питань, які розглянуті на засіданні, було питання про початок нового 2019-2020 навчального року. Під час виступу начальник вілліоу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик зазначив, що Відділом освіти райдержадміністрації, педагогічними колективами закладів освіти району проведено належну роботу з питань їх підготовки до нового навчального року, зокрема, поліпшення умов навчання учнів та зміцнення матеріальної бази освітніх установ району. Так, до початку навчального року у всіх навчальних закладах району проведено поточні ремонти класних, рекреаційних і сантехнічних приміщень. У кожному закладі освіти району проведено ремонт спортивних майданчиків, обстежено спортивні споруди з питань безпечного перебування на них дітей.

У період 20-22 серпня відділом освіти райдержадміністрації проведено огляд стану готовності закладів освіти району до нового навчального року і до роботи в осінньо-зимовий період за участю працівників Золочівського районного ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області та Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень. Під час обстеження встановлено готовність навчальних закладів району до початку 2019-2020 навчального року.

Також під час засідання колегії розглянуто питання: про затвердження Програми заходів до дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів, дітей пільгових категорій, дітей військових, які перебували чи перебувають у зоні АТО, дітей тимчасово переселених осіб із зони АТО та Криму, які проживають чи навчаються в навчальних закладах на території Золочівського району»; про підсумки проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2019 року; про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік; про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік за перше півріччя 2019 року; про проект Програми сприяння у створенні на базі Золочівського військового комісаріату територіального центру комплектування та соціальної підтримки на 2019 рік; про проект «Програми щодо розроблення технічної документації з проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Вороняки Золочівського району Львівської області у 2019 році»; про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж I півріччя 2019 року. Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації за I півріччя 2019 року.

З усіх порушених питання під час засідання колегії прийнято позитивні рішення.

 

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЕКСКУРСІЯ У ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Студенти-юристи Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» відвідали Золочівський районний суд Львівської області, сьогодні, 17 вересня 2019 року.

Мета проведення екскурсії – це виховання у підростаючого покоління довіри до судової системи, підвищення рівня знань у сфері права та ознайомлення з принципами судочинства. В рамках проведення заходів з неформальної освіти у районі, а також орієнтації молоді у виборі майбутньої професії у Золочівському районному суді для молоді було прочитано лекцію на тему: «Поняття, причини боулінгу. Відповідальність за цькування». Лекцію прочитала помічник судді Софія Лень. Керівник апарату суду Світлана Вонс розповіла студентам про керівництво апаратом суду, забезпечення організації роботи структурних підрозділів суду, взаємодію фахівців суду у виконанні завдань, покладених на апарат суду. Студенти мали змогу дізнатися як вносяться дані до Єдиного державного реєстру судових рішень, здійснюється пошук інформації щодо розгляду потрібної справи. Про це розповіла заступник керівника апарату суду Марія Гавришків. Також молодь мала змогу бути присутніми на судовому засіданні у кримінальній справі під керівництвом голови Золочівського районного суду Петром Пилип»яком.

Прокурор Золочівської місцевої прокуратури Роман Рогальський, який був представником від прокуратури у кримінальній справі, розповів молоді про різні види діяльності співробітників прокуратури, а також про моральні якості, обов’язкові для представників цієї професії. Опісля студенти оглянули приміщення. Варто відзначити, що яскраве враження студенти отримали від спілкування з головою суду Петром Пилип»яком. Зокрема, дізналися про судову реформу, принципи побудови судової системи, види судів загальної юрисдикції та судових інстанцій.

Також суддя розповів майбутнім юристам про особливості своєї професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною. Суддя зазначив, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Наприкінці зустрічі, працівники суду побажали майбутнім правникам наполегливості та успіхів у навчанні.

 

13.09.2019

 

13 вересня 2019 року у Золочівській райдержадміністрації проведено тренінг щодо здійснення публічних закупівель в електронній системі Prozorro. Начальник відділу державних закупівель департаменту економічної політики Львівської ОДА Леся Бордун та виконавчий директор Центру громадського моніторингу та досліджень Юрій Кузько довели до відома розпорядників бюджетних коштів та суб'єктів господарювання-потенційних учасників закупівель Золочівського, Бродівського та Перемишлянського районів актуальну інформацію щодо проведення електронних закупівель.

 

12.09.2019

 

Проведено позачергове засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 12 вересня 2019 року. Під час засідання комісії учасники розглянули питання про відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківського права в рамках ст. 170 Сімейного кодексу України. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

11.09.2019

 

В навчальних закладах району розпочали проводяться військово-медичні вишколи для учнівської та студентської молоді

Сьогодні, 11 вересня 2019 року, медики військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провели медичний вишкіл з надання невідкладної допомоги в приміщенні спортивної зали Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст.

Учні школи взяли участь у відпрацюванні поставленого їм завдання в невеликих групах, а саме – надання першої допомоги при епілепсії та анафілактичному шоку: симптоми, невідкладна допомога, профілактика. Молодь освоїла основні навички під час допомоги потерпілим.

За час вишколу учні збагатилися теоретичними та практичними знаннями. Зокрема лікарі, передали молодшому поколінню навички з військової тактики, учасники вишколу закріпили свої знання. Сьогодні дуже важливо в умовах зовнішньої агресії займатися військово-патріотичним вихованням молоді. На сьогодні є суспільний та державний запит на подібні заходи. Так, даний вишкіл був проведений за ініціативи фахівця з молодіжної політики райдержадміністрації Ольги Марусин та сприяння керівництва і лікарів Військового госпіталю Національної гвардії України, за що ми їм велика вдячність. Проведення таких медичних вишколів є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

Увага !!! Зміни до Порядку реєстрації колективних угод (договорів)

Постановою КМ України від 21 серпня 2019 року № 768 вносяться зміни щодо Порядку повідомної реєстрації галузевих ( міжгалузевих ) і територіальних угод, колективних договорів :

1. Колективні договори, зміни та доповнення до них підлягають повідомній реєстрації районними державними адміністраціями (управління соціального захисту населення райдержадміністрації), виконавчими органами сільських, селищних та міських рад ( далі- реєструючий орган) згідно з цим Порядком. Повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення угод ( договорів), внесення до них змін і доповнень.

2. Сторони угоди (договору) подають реєструючому органу на повідомну реєстрацію один примірник колективної угоди ( договору), разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа ( фотографії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

3. Під час повідомної реєстрації реєструючий орган вносить відповідний запис до реєстру колективних договорів, змін і доповнень до них.

4. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди (договору), повертати на доопрацювання, витребувати додаткові документи та встановлювати вимоги до оформлення угод ( договорів).

5. Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди ( договору) до реєструю чого органу.

6. Не пізніше наступного робочого дня після реєстрації угоди (договору) реєструючий орган письмово інформує суб’єкта, який подав на реєстрацію угоду (договір).

7. Примірник угоди (договору), поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новою угодою (договором).

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації

10.09.2019

 

Сьогодні, 10 вересня 2019 року у Золочівській районній державній адміністрації відбулася нарада, щодо газозабезпечення навчальних закладів району у навчальному 2019-2020 роках.

Основними питаннями на нараді було те, що для того, щоб підключити газ у школах району-необхідно дотримуватися відповідних правил безпеки. Вимагається своєчасне виконання планових робіт щодо перевірки димових та вентиляційних каналів. Також закуплення сигналізаторів газу-приладів газового контролю, які призначені для безперервного контролю концентрації природнього побутового паливного газу та чадного газу. Цей прилад видає попереджувальні звуки у разі досягнення цими газами концентрацій, які можуть виявитися небезпечними для здоров’я та життя людей.

 

Сьогодні, 10 вересня 2019 року відбулося позачергове засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації І. Нижника. Розглядалося питання про роботу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі за конкретним фактом виявлення домашнього насильства. Координаційна рада зобов’язала службу у справах дітей райдержадміністрації підготувати документи на позачергове засідання комісії з питань захисту прав дітей щодо вилучення дітей із сім'ї та позбавлення батьківських прав батьків, які ведуть аморальний спосіб життя.

 

У Золочівському професійному ліцеї молодь навчали юридичної грамотності правильно будувати шлюбні відносини

Сьогодні, 10 вересня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано лекцію для молоді Золочівського професійного ліцею на тему: «Шлюбні відносини молоді».

Лекцію для студентів ліцею провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги. Доповідач основну свою увагу, під час виступу, зосередила на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Наводила безліч прикладів створення таких відносин, як в Україні так поза її межами. Також роз’яснила правові аспекти для молоді в питанні ранніх шлюбів, наголосила на відповідальності обох сторін під час укладення офіційних відносин.

 

У райдержадміністрації проведено засідання Громадської ради

Сьогодні, 10 вересня 2019 року, в приміщенні адмінбудинку Золочівської районної ради проведено засідання Громадської ради. Провів засідання голова – Петро Вислободський. Громадська рада розглянула два питання. Перше – щодо природоохоронної діяльності у районі, а друге стосувалося безпеки дорожнього руху на території району. Про діяльність НПП «Північне Поділля» на території Золочівщини розповів директор парку Андрій Кийко, наголосивши на збереженні різних видів рослин і тварин у парку, залученні молоді до природоохоронної роботи.

З питання заходів безпеки по дорожньому руху у районі доповів заступник начальника Золочівського райвідділу поліції Григорій Марець, який надав статистику щодо порушень руху на дорогах, відповів на запитання членів ради щодо руху скутеристів, підвищення швидкості у населених пунктах, встановлення «лежачих поліцейських» тощо.

Також на засіданні виступила головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Ганна Чекайло, яка повідомила, що 14 вересня у селі Богутин відбудеться толока на садибі батька січового стрілецтва Кирила Трильовського та закликала громадськість взяти участь у заходах.

 

До відома населення району!

З метою недопущення виникнення спалаху захворювань гострою кишковою інфекцією керівникам підприємств харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі:

1. Зареєструвати в Управлінні Держпродспоживслужби Золочівського району потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчові продукти.

2. Привести підпорядковані підприємства, заклади у відповідність до вимог чинного законодавства для роботи, в тому числі у весняно-літній період, забезпечити належний санітарно-технічний стан виробництва, дотримання технологічних та температурних режимів під час виготовлення, зберігання та реалізації харчової продукції

3. Забезпечити проведення виробничого контролю якості та безпечності продукції, що виготовляється та реалізується населенню, зокрема дитячому, відповідно до вимог НТД та в атестованих лабораторіях.

4. Забезпечити проведення гігієнічного навчання та перевірку рівня гігієнічної грамотності працівників, не допускати до роботи осіб без своєчасно та у повному обсязі пройдених медичних оглядів.

5. Забезпечити 2-тижневий запас миючих та дезінфікуючих засобів, що дозволені до використання в Україні на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі.

6. Вживати заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час обслуговування масових заходів (весілля, ювілеї тощо)

7. Забезпечити в санітарних вузлах відповідні умови для дотримання правил особистої гігієни, зокрема наявність рідкого мила, електрорушників чи одноразових паперових рушників, диспансерів для туалетного паперу

8. Проводити роботу щодо впровадження і дотримання процедур, які забезпечують виконання загальних принципів гігієни харчових продуктів (застосування системи НАССР).

9. Забезпечити здійснення лабораторного контролю води на об,єктах громадського харчування та торгівлі на санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники .

10. Проводити регулярне і якісне очищення територій в тому числі прилеглих

11. Забезпечити проведення заходів спрямованих на боротьбу з переносниками інфекційних хвороб (дератизація ,дезінфекція, дезінсекція).

12. При організації святкування урочистих подій, забороняти доступ сторонніх осіб у виробничі приміщення, реалізацію страв виготовлених в домашніх умовах.

13. Дотримуватись строків реалізації продукції, товарного сусідства, температурного режиму при зберіганні товарів, асортиментного переліку страв, дозволених до приготування в літній період.

14. При приготуванні продукції, дотримуватись потоковості технологічного процесу.

 

09.09.2019

 

Екскурсія для студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» на підприємство «Електроконтакт Україна»

Сьогодні, 9 вересня 2019 року, з метою орієнтації молоді у виборі майбутньої професії, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано профорієнтаційну екскурсію у ТзОВ «Електроконтакт Україна» за участю студентів-програмістів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка». Основний вид діяльності підприємства – це виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів різних марок на основі комплектуючих деталей(проводка, джгути, кабелі), які постачають іноземні виробники.

З метою ознайомлення присутніх із новітніми технологіями та майбутнім вибором професії екскурсію провів майстер виробничого навчання Золочівського виробничого підрозділу Юрій Олекса. Юрій розповів студентам про умови праці, забезпечення новітнім оснащенням цехів, орієнтацію підприємства на кабельні мережі до електроавтомобілів.

Молодь оглянула різні цехи ТзОВ «Електроконтакт» та на власні очі побачила процес складання проводок до автомобілів як звичайного вжитку так і класу люкс. Деякі із студентів зацікавилися інформацією про завод та у майбутньому планують сюди прийти на роботу.

 

Народний дім селища Поморяни є одним із переможців конкурсу «ТОП-10 Народних домів» Львівщини

В області завершився конкурс «ТОП-10 Народних домів», метою якого є виокремлення та нагородження найкращих народних домів області, надання їм коштів на розвиток. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу складає у 2019 році 600 тис грн., на один Народний дім – 60 тис грн. Народний дім селища Поморяни Золочівського району увійшов в десятку лідерів та отримає 60 тис. грн. і реалізує ці кошти на затуплення сценічних костюмів, дзеркал для залу.

«У 2020 році Народні доми району братимуть активніше участь у написанні проектів, і ми сподіваємося на більше учасників та переможців. Кошти, можна використати на осучаснення, закупку нових музичних інструментів, тощо», - повідомив начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник.

 

08.09.2019

 

У Золочеві вшанували 75- ті роковини з початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

 

8 вересня 2019 року, керівництво району взяли участь у заходах з нагоди вшанування пам’яті примусово виселених українців із території сучасної Польщі. Рішення щодо встановлення на Львівщині Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння прийняли, 17 квітня, під час сесії Львівської облради. Відповідно до цього документу, заходи відбуватимуться у другу неділю вересня, цього року це 8 числа. Також заходи цього року відбуватимуться і на державному рівні у м. Києві.

Заходи відбулися біля пам’ятника «Родинне дерево», що знаходиться у м. Золочеві. Священнослужителі згадали українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі (Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини) відслуживши екуменічну молитву. Продовжилися заходи громадським Вічем, читанням поезії та виконанням патріотичних пісень.

 

03.09.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 вересня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про надання згоди щодо встановлення опіки над дитиною-сиротою, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Дітей «Рідного дому» з нагоди свята Першого дзвоника пригостили святковим обідом

Сьогодні, 3 вересня 2019 року двадцять один вихованець Районного дитячого будинку «Рідний дім» (с. Сасів) провели прекрасний день – завітали на святковий обід у кафе «Романтик» (кер. Л. Сембай). У супроводі фахівців «Рідного дому» і працівників служби у справах дітей райдержадміністрації діти також почули багато цікавих розповідей про історію виникнення свята. Керівник служби у справах дітей Олександр Суддя і пані Леся Сембай привітали дітей з початком навчального року, побажали їм успіхів у навчанні.

«Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у своєму житті», - сказав вітаючи дітей Олександр Суддя. На завершення п. Леся разом із своєю онукою подарували дітям кошик солодощів та фруктів.

 

Завершує свою роботу виставка про злочин Голодомору

Впродовж двох тижнів у фойє районного Народного дому відбувалося експонування інформаційно-просвітницьких стендів «Про злочин голодомору», розроблених Українським інститутом національної пам’яті. Виставку відвідало багато золочів»ян, дітей, молоді, зокрема у День Державного прапора, День Незалежності України, під час заходів з нагоди п’ятої річниці 146-го окремого відновлювального ремонтного полку, тощо.

Сьогодні, 3 вересня виставку переглянули вихованці Районного дитячого будинку «Рідний дім» в рамках національно-просвітницького виховання. Працівник районної бібліотеки Інна Джигур розповіла про історичну минуле цієї події. Дана виставка завершує свою роботу у Золочеві і продовжить експонування у м. Перемишляни. Також Інститутом національної пам’яті розроблено виставку під назвою: «З історії герба України», яка завітає до нас у Золочів 14 жовтня та триватиме до 27 жовтня.

 

2 вересня у Золочівському коледжі Львівського національного аграрного університету відбулося свято - «День знань».

Свято вдалося яскравим, емоційно насиченим. Отець Роман прочитав молитву, освятив та благословив студентів, співробітників на щасливий початок нового навчального року.

Студентів, батьків та усіх присутніх привітав перший заступник голови Золочівської РДА Нижник Ігор Миколайович. Він наголосив на важливості аграрного сектору для розвитку України та необхідності здобуття освіти, адже, хто не озброєний знаннями, той не має перспективи. З теплим вітальним словом виступив директор коледжу, кандидат сільськогосподарських наук Павлюк М.В. Він також вручив грамоти співробітникам та студентам коледжу за особливі досягнення в минулому навчальному році.

Студенти-першокурсники прийняли присягу та пообіцяли гідно пронести звання студента коледжу через усе своє життя. Зворушливим був виступ куратора Галабуди Л.М. За гарною, давньою українською традицією вона засіяла першокурсників зерном на щастя, на здоров'я, на творчу працю. Своїх молодших колег привітали голова студентської ради Кухта Олеся та Кравець Юрій.

Завершилось свято виконанням Гімну коледжу. Новий навчальний рік стартував. Тож нехай він усім нам принесе нові знання та творчі здобутки, а Україні – довгоочікуваний мир.

 

30.08.2019

 

Проведено особистий прийом громадян району першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником

Сьогодні, 30.08.2019 року, Ігор Нижник зустрівся з жителями району з таких питань:

- квартирного забезпечення.

- невиплати монетизованої субсидії, нарахованої померлому;

- очищення містків, які замулені і заблоковані сміттям;

- вирішення спірного земельного питання по встановленню межі;

- відключення водопостачання сусідом;

- правильності надання дозволу на приватизацію.

З порушених питань громадянам надано роз’яснення.

 

У райдержадміністрації вивчають подані заяви щодо забезпечення житлом захисників територіальної цілісності держави

30 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання постійно-діючої комісії з розгляду заяв на забезпечення житлом загиблих військових бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ групи з числа військових, які брали безпосередньо участь в АТО, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України.

На засіданні виступив начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який сказав, що на розгляд комісії поступила одна заява на забезпечення житлом відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

За підсумками засідання вирішили затвердити розрахунок вартості житла учаснику АТО відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Що повинен знати споживач при придбанні товарів в інтернет-магазинах? В наш час дуже популярною стала купівля товарів через інтернет-магазини. Такий вид торгівлі має низку переваг, зокрема значно економить час, сили та гроші покупця. Але й тут є свої «підводні камені».

Багато з нас не замислюються над тим, яку інформацію про магазин та які документи про товар необхідно вимагати від продавців інтернет-магазинів при здійсненні купівлі. Для того, щоб захистити себе від недобросовісних продавців при купівлі в інтернеті перед покупкою обов'язково з'ясуйте: • найменування та місцезнаходження продавця; • основні характеристики продукції (розмір, колір, матеріал виготовлення); • ціну товару та наявність додаткових платежів; • порядок прийняття претензій, умови гарантії та поставки; • порядок повернення/ обміну.

Забезпечити свою покупку в Інтернеті можна за допомогою:

- Відправлення товару з післяплатою. Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні та за додаткову плату надсилаються продавцеві. При післяплаті можна оглянути товар прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він не підійшов.

- Повернення оплати через банк. Якщо Ви оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не відправив куплений товар - зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування. Якщо через банк повернути гроші не вдалося - звертайтеся із позовом про відшкодування коштів до суду.

Щоб повернути/обміняти придбаний в Інтернет-магазині товар:

1. Збережіть документ, що підтверджує оплату/отримання товару.

2. Переконайтеся, що товар зберігся у первісному вигляді.

3. Протягом 14 днів з дня купівлі зверніться до продавця з вимогою повернути/обміняти товар.

4. Повідомте, як можна забрати товар – витрати за пересилку покладаються на продавця або за домовленістю сторін.

Якщо продавець відмовляється прийняти/ обміняти товар переконайтеся, що володієте інформацією про суб'єкта господарювання, який здійснив продаж, та зверніться із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби України чи до суду за місцем свого проживання. Судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.  

 

29 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні Робочої групи розглянуто питання стану виплати заробітної плати працівникам виробничого підрозділу АТ «Троттола».

Представники підприємства ознайомили Робочу групу з ситуацією, яка склалася за даний час на виробництві та окреслили шляхи вирішення існуючих проблем.

 

29.08.2019

 

24 серпня 2019 року у м. Золочеві відбувся тенісний турнір «Кубок Золочева», присвячений Дню Незалежності України. Молоді тенісисти змагалися у трьох вікових категоріях: до 12, 14, 16 років. Переможцями турніру стали - в категорії до 12 років став – Грицьків Володимир, в категорії до 14 років – Рущак Юрій , в категорії до 16 – Галай Віталій.

Переможці змагань отримали кубки, та грамоти. Організаторами турніри були Золочівська РДА та тенісний клуб «Олімп».

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація