Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

08.09.2019

 

У Золочеві вшанували 75- ті роковини з початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

 

8 вересня 2019 року, керівництво району взяли участь у заходах з нагоди вшанування пам’яті примусово виселених українців із території сучасної Польщі. Рішення щодо встановлення на Львівщині Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння прийняли, 17 квітня, під час сесії Львівської облради. Відповідно до цього документу, заходи відбуватимуться у другу неділю вересня, цього року це 8 числа. Також заходи цього року відбуватимуться і на державному рівні у м. Києві.

Заходи відбулися біля пам’ятника «Родинне дерево», що знаходиться у м. Золочеві. Священнослужителі згадали українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі (Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини) відслуживши екуменічну молитву. Продовжилися заходи громадським Вічем, читанням поезії та виконанням патріотичних пісень.

 

03.09.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 вересня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про надання згоди щодо встановлення опіки над дитиною-сиротою, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Дітей «Рідного дому» з нагоди свята Першого дзвоника пригостили святковим обідом

Сьогодні, 3 вересня 2019 року двадцять один вихованець Районного дитячого будинку «Рідний дім» (с. Сасів) провели прекрасний день – завітали на святковий обід у кафе «Романтик» (кер. Л. Сембай). У супроводі фахівців «Рідного дому» і працівників служби у справах дітей райдержадміністрації діти також почули багато цікавих розповідей про історію виникнення свята. Керівник служби у справах дітей Олександр Суддя і пані Леся Сембай привітали дітей з початком навчального року, побажали їм успіхів у навчанні.

«Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у своєму житті», - сказав вітаючи дітей Олександр Суддя. На завершення п. Леся разом із своєю онукою подарували дітям кошик солодощів та фруктів.

 

Завершує свою роботу виставка про злочин Голодомору

Впродовж двох тижнів у фойє районного Народного дому відбувалося експонування інформаційно-просвітницьких стендів «Про злочин голодомору», розроблених Українським інститутом національної пам’яті. Виставку відвідало багато золочів»ян, дітей, молоді, зокрема у День Державного прапора, День Незалежності України, під час заходів з нагоди п’ятої річниці 146-го окремого відновлювального ремонтного полку, тощо.

Сьогодні, 3 вересня виставку переглянули вихованці Районного дитячого будинку «Рідний дім» в рамках національно-просвітницького виховання. Працівник районної бібліотеки Інна Джигур розповіла про історичну минуле цієї події. Дана виставка завершує свою роботу у Золочеві і продовжить експонування у м. Перемишляни. Також Інститутом національної пам’яті розроблено виставку під назвою: «З історії герба України», яка завітає до нас у Золочів 14 жовтня та триватиме до 27 жовтня.

 

2 вересня у Золочівському коледжі Львівського національного аграрного університету відбулося свято - «День знань».

Свято вдалося яскравим, емоційно насиченим. Отець Роман прочитав молитву, освятив та благословив студентів, співробітників на щасливий початок нового навчального року.

Студентів, батьків та усіх присутніх привітав перший заступник голови Золочівської РДА Нижник Ігор Миколайович. Він наголосив на важливості аграрного сектору для розвитку України та необхідності здобуття освіти, адже, хто не озброєний знаннями, той не має перспективи. З теплим вітальним словом виступив директор коледжу, кандидат сільськогосподарських наук Павлюк М.В. Він також вручив грамоти співробітникам та студентам коледжу за особливі досягнення в минулому навчальному році.

Студенти-першокурсники прийняли присягу та пообіцяли гідно пронести звання студента коледжу через усе своє життя. Зворушливим був виступ куратора Галабуди Л.М. За гарною, давньою українською традицією вона засіяла першокурсників зерном на щастя, на здоров'я, на творчу працю. Своїх молодших колег привітали голова студентської ради Кухта Олеся та Кравець Юрій.

Завершилось свято виконанням Гімну коледжу. Новий навчальний рік стартував. Тож нехай він усім нам принесе нові знання та творчі здобутки, а Україні – довгоочікуваний мир.

 

30.08.2019

 

Проведено особистий прийом громадян району першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником

Сьогодні, 30.08.2019 року, Ігор Нижник зустрівся з жителями району з таких питань:

- квартирного забезпечення.

- невиплати монетизованої субсидії, нарахованої померлому;

- очищення містків, які замулені і заблоковані сміттям;

- вирішення спірного земельного питання по встановленню межі;

- відключення водопостачання сусідом;

- правильності надання дозволу на приватизацію.

З порушених питань громадянам надано роз’яснення.

 

У райдержадміністрації вивчають подані заяви щодо забезпечення житлом захисників територіальної цілісності держави

30 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання постійно-діючої комісії з розгляду заяв на забезпечення житлом загиблих військових бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ групи з числа військових, які брали безпосередньо участь в АТО, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України.

На засіданні виступив начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який сказав, що на розгляд комісії поступила одна заява на забезпечення житлом відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

За підсумками засідання вирішили затвердити розрахунок вартості житла учаснику АТО відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Що повинен знати споживач при придбанні товарів в інтернет-магазинах? В наш час дуже популярною стала купівля товарів через інтернет-магазини. Такий вид торгівлі має низку переваг, зокрема значно економить час, сили та гроші покупця. Але й тут є свої «підводні камені».

Багато з нас не замислюються над тим, яку інформацію про магазин та які документи про товар необхідно вимагати від продавців інтернет-магазинів при здійсненні купівлі. Для того, щоб захистити себе від недобросовісних продавців при купівлі в інтернеті перед покупкою обов'язково з'ясуйте: • найменування та місцезнаходження продавця; • основні характеристики продукції (розмір, колір, матеріал виготовлення); • ціну товару та наявність додаткових платежів; • порядок прийняття претензій, умови гарантії та поставки; • порядок повернення/ обміну.

Забезпечити свою покупку в Інтернеті можна за допомогою:

- Відправлення товару з післяплатою. Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні та за додаткову плату надсилаються продавцеві. При післяплаті можна оглянути товар прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він не підійшов.

- Повернення оплати через банк. Якщо Ви оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не відправив куплений товар - зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування. Якщо через банк повернути гроші не вдалося - звертайтеся із позовом про відшкодування коштів до суду.

Щоб повернути/обміняти придбаний в Інтернет-магазині товар:

1. Збережіть документ, що підтверджує оплату/отримання товару.

2. Переконайтеся, що товар зберігся у первісному вигляді.

3. Протягом 14 днів з дня купівлі зверніться до продавця з вимогою повернути/обміняти товар.

4. Повідомте, як можна забрати товар – витрати за пересилку покладаються на продавця або за домовленістю сторін.

Якщо продавець відмовляється прийняти/ обміняти товар переконайтеся, що володієте інформацією про суб'єкта господарювання, який здійснив продаж, та зверніться із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби України чи до суду за місцем свого проживання. Судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.  

 

29 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні Робочої групи розглянуто питання стану виплати заробітної плати працівникам виробничого підрозділу АТ «Троттола».

Представники підприємства ознайомили Робочу групу з ситуацією, яка склалася за даний час на виробництві та окреслили шляхи вирішення існуючих проблем.

 

29.08.2019

 

24 серпня 2019 року у м. Золочеві відбувся тенісний турнір «Кубок Золочева», присвячений Дню Незалежності України. Молоді тенісисти змагалися у трьох вікових категоріях: до 12, 14, 16 років. Переможцями турніру стали - в категорії до 12 років став – Грицьків Володимир, в категорії до 14 років – Рущак Юрій , в категорії до 16 – Галай Віталій.

Переможці змагань отримали кубки, та грамоти. Організаторами турніри були Золочівська РДА та тенісний клуб «Олімп».

 

29 серпня 2019 року в сесійній залі районної ради відбулася нарада, ініційована адміністрацією КНП «Золочівська центральна районна лікарня», з метою обговорення і вирішення поточних проблем закладів охорони здоров’я району.

На цю зустріч були запрошені депутати районної ради, голови місцевих рад, представники закладів охорони здоров’я району. Вів нараду голова Золочівської районної ради Олег Банах. Адміністрацією КНП «Золочівська ЦРЛ» запропоновано шляхи вирішення приведення медичної мережі до Плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги Львівської області, затвердженої розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 17.05.2018 року №465/0/5-18. Зокрема запропоновано: виведення з структури 10 ФАПів; виведення 32,5 посад молодших медичних сестер з штатного розпису пунктів здоров’я та ФАПів; введення в штати закладів освіти району посад сестер медичних для медичного обслуговування учнів та студентів з подальшим фінансуванням за рахунок коштів районного бюджету; забезпечення комп’ютеризації медичних закладів (вторинки) з метою укладання електронних договорів медичного закладу з Національною службою здоров’я.

В обговоренні цих питань взяли участь депутати районної ради Володимир Зубар, Станіслав Федина, Мирослава Петрів, Василь Ляшовський, головний лікар КНП «Золочівська ЦРЛ» Ганна Самчкуашвілі, заступники головного лікаря Тетяна Кубішин, Антон Луговий, Павло Сербан та інші представники закладів охорони здоров’я, голови місцевих рад. Учасники наради висловили свої думки щодо вирішення цих проблем. Були пропозиції спільно з місцевими радами, депутатами районної ради та представниками закладів охорони здоров’я організувати громадські обговорення в громадах щодо закриття ФАПів, скорочення посад молодших медичних сестер.

Також домовлено на черговій сесії районної ради, запланованої на третю декаду вересня, розглянути питання, які продиктовані другим етапом медичної реформи.

 

28.08.2019

 

Військова частина А 2562 відзначила 5-ти річчя з часу створення

Сьогодні, 28 серпня 2019 року, відбулися урочистості з нагоди створення військової частини А 2562. На свято до військовослужбовців завітала Оксана Томашук - заступник керівника апарату Львівської облдержадміністрації.В заходах взяли участь та із святковою промовою виступили: перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, голова районної ради Олег Банах та міський голова міста Золочева Ігор Гриньків.

У вітальному слові Ігор Нижник зазначив: «Це п’ятиріччя непросте, воно ввійде в українську історію як трагічний час тривання російсько-української війни, розв’язаної російськими агресорами, як час творення з руїн боєздатної армії, як час звитяжної боротьби з ворогом. Українська армія пройшла горнило випробувань, зміцніла, набула безцінний бойовий досвід і впевненість у своїх силах. Вважаємо за велику довіру, що ремонтно-відновлювальний полк дислокується на Золочівщині. Хочу сьогодні висловити вам, пане командире, і всьому особовому складу Окремого ремонтно-відновлювального полку велику вдячність за Ваш патріотизм і любов до своєї землі. Це найперше, що спонукає чоловіка боронити її, професійно і віддано виконувати свій військовий обов'язок, плекати бойовий дух. Пишатися і молитися, підтримувати таке мужнє і прекрасне військо – ось обов’язок кожного громадянина. І громадяни краю, де народився Батько січового стрілецтва Кирило Трильовський, Будитель Галичини Маркіян Шашкевич люблять вас, пишаються вами і моляться за вас».

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих на Сході України.

Під час заходу до присутніх з промовою звернувся військовий капела, о. Михайло Сукмановський, який поблагословив військових та подарував ікону, як оберіг для наших захисників. Грамотами та подяками Львівської облдержадміністрації, Золочівської райдержадміністрації та Золочівської районної ради було відзначено кращих військовослужбовців.

Святковий настрій учасникам свята подарували місцеві творчі колективи, солісти та молодь танцювального колективу «Первоцвіт».

 

 

27.08.2019

 

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016, з метою ознайомлення з міжнародним досвідом у сфері культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики обговорення перспективи реалізації спільних культурно-освітніх проектів з 8 по 18 жовтня 2019 року відбудеться міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейські цінності й орієнтири у системах освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики» до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії, Словаччини (програма додається).

Взяти участь у міжнародній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, співробітники закладів культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, громадських організацій, гуманітарної сфери й інші зацікавлені спеціалісти.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників семінару. За підсумками семінару видаються сертифікати міжнародного зразка. Для участі у поїздці необхідно мати закордонний біометричний паспорт. Кількість місць обмежена.

Додаткова інформація та реєстрація учасників за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01, 063-737-40-47, 067-407-77-98, 063-147-43-10, 050-447-49-68, 093-214-64-17.

Орієнтовний план міжнародної культурно-освітньої поїздки «Європейські цінності й орієнтири у системах освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики» до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії, Словаччини, 8-18 жовтня 2019 року:

Дата

Час

Захід

 

8 жовтня 2019 року (вівторок)

8.30

Виїзд з м. Ужгород

8.30-20.00

Перетин державного кордону Україна-Словаччина.

Переїзд до м. Брно (Чехія)

20.00-22.00

Екскурсія «Брно –  історичний центр Моравії: погляд крізь віки»

22.00-22.30

Поселення у готель

9 жовтня 2019 року (середа)

7.00-8.00

Сніданок, звільнення готелю

8.30-10.30

Перша сесія семінару «Сучасний стан систем освіти, культури, охорони здоров’я Чеської Республіки: тенденції реформування та розвитку галузей»

10.30-18.00

Переїзд до м. Нюрнберг (Німеччина)

18.00-20.00

Екскурсія «Нюрнберг – неофіційна столиця Німеччини, її духовне серце»

20.00-21.00

Вечеря

21.00-21.30

Поселення у готель

10 жовтня 2019 року (четвер)

7.00-8.00

Сніданок, звільнення готелю

8.00-11.30

Переїзд до м. Гейдельберг (Німеччина)

11.30-13.00

Друга сесія семінару «Презентація системи освіти Німеччини на прикладі Гейдельбергського університету – провідного вищого навчального закладу Європи»

13.00-14.00

Обід

14.00-17.00

Екскурсія «Гейдельберг – туристична перлина Німеччини, місто філософської думки й інтелігентної витонченості», вільний час

17.00-23.00

Переїзд до м. Реймс (Франція)

23.00-23.30

Поселення у готель

11 жовтня 2019 року (п’ятниця)

7.00-9.00

Сніданок, звільнення готелю

9:00-13:00

Екскурсія «Гейдельберг – туристична перлина Німеччини, місто філософської думки й інтелігентної витонченості»

13.00-14.00

Обід

14.00-19.00

Переїзд до м. Руан (Франція)

19.00-22.00

Екскурсія «Руан – історичний центр Нормандії», вільний час

22.00-22.30

Поселення у готель

12 жовтня 2019 року (субота)

7.00-8.00

Сніданок, звільнення готелю

8.00-11.00

Переїзд до м. Етрета (Франція)

11.00-14.00

Екскурсія «Етрета – місто французької закоханості на узбережжі Ла-Маншу» (Франція).

14.00-15.30

Переїзд до м. Довіль (Франція)

15.30-18.30

Екскурсія «Довіль – місто-курорт французької рив’єри» (Франція)

18.30-22.00

Переїзд до м. Париж (Франція)

22.00-22.30

Поселення у готель

 

13 жовтня 2019 року (неділя)

  7.00-9.00

Сніданок

9.00-12.30

Екскурсія «Париж – місто закоханості, неперевершеної витонченості, ілюзій та фантазій»

13.00-14.30

Відвідування французької парфумерної фабрики «Fragonar»

15.00-20.00

Вільний час

20.00-21.00

Повернення у готель

14 жовтня 2019 року (понеділок)

7.00-8.00

Сніданок, звільнення готелю

8.00-14.00

Екскурсія «Париж – місто особливої атмосфери, вишуканості та культури», вільний час

14.00-22.00

Переїзд до м. Страсбург (Франція)

22.00-22.30

Поселення у готель

15 жовтня 2019 року (вівторок)

7.00-8.00

Сніданок, звільнення готелю

8.00-12.00

Екскурсія «Страсбург – місто Європейського Парламенту, Ради Європи, Європейського суду з прав людини, світової спадщини ЮНЕСКО», вільний час

12.00-17.00

Переїзд до м. Аугсбург (Німеччина)

17.00-19.00

Екскурсія «Аугсбург – столиця Швабії – одне з найстародавніших міст Німеччини»

19.00-20.00

Вечеря

20.00-20.30

Поселення у готель

16 жовтня 2019 року (середа)

7.00-8.00

Сніданок, звільнення готелю

8.00-14.00

Переїзд до м. Лінц (Австрія)

14.00-15.00

Обід

15.00-17.00

Третя сесія семінару «Сучасний стан і перспективи розвитку систем освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики Республіка Австрія»

17.00-21.00

Екскурсія «Лінц – адміністративний центр федеральної землі Верхня Австрія», вільний час

21.00-21.30

Поселення у готель

17 жовтня 2019 року (четвер)

7.00-8.00

Сніданок, звільнення готелю

08.00-11.00

Переїзд до м. Відень (Австрія)

11.00-15.00

Екскурсія «Відень – столиця Австрії – місто фантазій і симфоній», вільний час

15.00-22.00

Переїзд до м. Попрад (Словаччина)

22.00-22.30

Поселення у готель

 

18 жовтня 2019 року (п’ятниця)

07.00-08.00

Сніданок, звільнення готелю

8.00-8.30

Підбиття підсумків міжнародної культурно-освітньої поїздки, вручення сертифікатів

8.30-11.00

Екскурсія «Високі Татри – цілющі гори Словаччини»

11.00-18.00

Переїзд до м. Ужгород (залізничний вокзал)

 

“Е-пенсія” - признач пенсію в “один дотик”.

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в “один дотик” через вебпортал електронних послуг Фонду.

Сервіс передбачає:

- подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом);

- після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Сервіс призначення пенсії в “один дотик” є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг. Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Довідково: на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Це, зокрема:

- налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

- отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);

- отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

- кабінет страхувальника, через який можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж»

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

23.08.2019

 

На Золочівщині відбулося святкування ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

23 серпня 2019 року у м.Золочеві, на площі біля адміністративного будинку районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України. З святковою промовою перед учасниками заходу виступили  перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, голова районної ради Олег Банах та секретар міської ради Олег Сидорович.

Піднімали Державний Прапор України діти з особливими потребами  спільно з підполковником Євстахієм Моспаном від Національної гвардії України та молодшим сержантом Світланою Радовець – від Збройних сил України.

У своєму вітальному слові перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зазначив:

«Українська національна символіка відома в усьому світі і утвердилася на всіх материках планети. Та є на тілі України болюча рана, це місце, де триває війна.  Там жовто-блакитний стяг є чимось більшим за символ. За нього платять кров'ю. Ми пам'ятаємо тих героїв, які не давали скидати українські прапори з державних будівель Донеччини і Луганщини.  Ми пам'ятаємо тих героїв, хто в окупації дозволяв собі виявляти свою приналежність до України бодай синьо-жовтою стрічечкою і теж поплатився за це життям. Гордімося тим, який мудрий і талановитий наш народ  і яка красива наша земля. Нехай нам ніколи не забракне відповідальності за свою долю, бо тільки так ми здобудемо достойне заможне майбутнє під нашими українськими синьо-жовтими прапорами».

Цьогоріч на свято завітали діти з особливими потребами, які своїми досягненнями  прославляють Золочівський край.

В урочистостях взяли участь: військовослужбовці, працівники держустанов району, діти та молодь, жителі та гості міста.

Під час урочистостей отець-капелан Андрій Кулицький прочитав молитву за Україну.

Патріотичною та мистецькою частиною святкування Дня Прапора був флеш-моб «Наш прапор синьо-жовтий – то прапор УКРАЇНИ» танцювального колективу «Первоцвіт» (керівник Ю.Сидорович).  Танцюристи подарували глядачу чудову танцювальну програму із сучасних та народних номерів. Учасники флеш-мобу на завершення заходу утворили  синьо-жовтий прапор. 

Опісля заходу керівник МГО «Бужани» Катерина Тихонова для дітей з особливими потребами та їхні батьків організувала святкові розваги.

Велика подяка спонсорам, організаторам заходу та інформаційним партнерам: торговій марці «Златка» (кер. С.Вереда) за надане морозиво, торговій марці «Карпатська джерельна» (кер. М. Оліник) за надану воду, підприємцю І. Бартківу за надані солодощі та соки.; ГО «Золочів.нет» за інформаційний супровід, газетам «Народне слово» та «Наша українська справа».

 

У м. Золочеві відбувся районний молодіжний квест «Моя Золочівщина» присвячений Дню Незалежності України.

Сьогодні, 23 серпня 2019 року, вперше у м. Золочеві відбувся цікавий квест за участю 5-ти молодіжних команд, а саме: команда «Червоні» ( шкільна молодь Скварявської ЗОШ I-III ст. та Гончарівської ЗОШ I-II ст.), команда «Фіолетові» ( Золочівський економічний ліцей), команда «Жовті» (Білокамінський НВК I-III ст.), команда «Зелені» ( ЗОШ I-III ст.№2 м. Золочева) та команда «Сині» ( клуб велосипедистів м. Золочева).

Квест проводився з метою започаткування спортивно-інтелектуальних змагань та розвитку молодіжного руху у районі, а також вивчення історії рідного краю. П’ять команд – учасників квесту мали змогу проявити себе у кмітливості та знаннях, вмінню швидко подолати відстань за допомогою велосипедів. В молодіжному районному квесті здобули перемогу:

1 місце – команда «Фіолетові» ( Золочівський економічний ліцей);

2 місце – команда «Червоні» (шкільна молодь Скварявської ЗОШ I-III ст. та Гончарівської ЗОШ I-II ст.)

3 місце - команда «Зелені» ( ЗОШ I-III ст.№2 м. Золочева).

Призерів та учасників квесту від імені райдержадміністрації нагороджено грамотами та цінними подарунками, а від спонсорів смачними солодощами.

 

14.08.2019

 

Сьогодні, 14.08.2019 р. керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з розгляду заяв дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, про придбання житла. За результатами засідання комісії прийнято відповідні позитивні рішення.

 

13.08.2019

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Ігора Нижника сьогодні, 13 серпня 2019 року, відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради.

У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Петро Кобелька та члени містобудівної ради: В. Зарічний, І. Погребняк, О. Грабовський, О. Сембай, Р.Кушнір, а також запрошені: Б. Кмиць – голова Вороняцької сільської ради та О. Крутник – голова Єлиховицької сільської ради.

Розглянуто:

Детальний план території для будівництва та обслуговування дошкільного закладу загального типу на 90 місць та влаштування спортивно-оздоровчих майданчиків на вул. Шкільній у с. Вороняки Золочівського району Львівської області. Замовник - Вороняцька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Вороняцької сільської ради.

Детальний план території для реконструкції будівлі школи під багатоквартирний житловий будинок на вул. Галана, 54а у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території вирішили направити на доопрацювання.

Детальний план території по зміні цільового призначення частини земельної ділянки в урочищі «Лісничівка» у с. Руда-Колтівська Золочівського району Львівської області. Замовник – Руда-Колтівська сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Руда-Колтівської сільської ради.

Детальний план території з метою проведення реконструкції виробничо-складських приміщень з добудовою виробничо-складського корпусу з допоміжними спорудами на території Ясеновецької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

 

12.08.2019

 

Запитання до міністра

Доброго дня!

Місяць тому з моєю подругою стався неприємний випадок. В Інтернет-магазині замовила кофтину, на вимогу продавця наперед перерахувала кошти, але досі її так і не отримала. Вона писала на сторінку Інтернет-магазину, але відповіді так і не дочекалася. Порадьте, будь ласка, що робити у такій ситуації?

Дінара Хайраджи

Інтернет-магазин - це засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину. Що має бути обов’язково зазначено на сайті Інтернет-магазину? Законодавством передбачений перелік обов’язкової інформації, яка зазначається на сайті Інтернет-магазину, зокрема:

• повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця;

• місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання фізичної особи - підприємця;

• адреса електронної пошти та/або адреса Інтернет-магазину;

• ідентифікаційний код для юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи - підприємця, або серія та номер паспорта для фізичної особи - підприємця, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має відмітку в паспорті;

• якщо діяльність передбачає отримання ліцензії – необхідно зазначити відомості про таку ліцензію, зокрема серія, номер, строк дії та дата видачі;

• порядок формування кінцевої вартості товару щодо включення (невключення) певних податків у вартість товару;

• інформація про вартість доставки.

Зазначу, інформація про найменування, адресу, контакті дані є вкрай необхідним, щоб споживачу було повністю зрозуміло хто є контрагентом, до кого можна звернутися із вимогами.

Як укладається договір в Інтернет-магазині?

Договір, який укладено в Інтернет-магазині, вважається електронним правочином. Для укладення електронного правочину обов’язково на сайті повинні зазначатися найменування товару, а також його вартість.

Після укладення договору в Інтернеті, покупець повинен отримати від продавця оперативне підтвердження отримання замовлення. Таким підтвердженням може розглядатися, наприклад, електронний лист із підтвердженням та зазначенням товару, що придбається, його характеристик, ціни, умов оплати та доставки, а також посилання на інші умови договору, що можуть бути розміщені на сайті Інтернет-магазину.

Крім підтвердження отримання замовлення, по факту виконання договірних зобов’язань (наприклад) продавець повинен обов’язково надати вже підтвердження вчинення правочину, якими можуть бути електронний документ, квитанція, товарний чи касовий чек, квиток, талон.

При чому, такий документ обов’язково повинен містити порядок обміну чи повернення товару, найменування продавця адреса та контакті дані, а також гарантійні зобов’язання.

Як можна замінити товар?

Закон України «Про захист прав споживачів» дозволяє продавцю використовувати у договорі стандартну умову про можливість заміни товару за його відсутності іншим. Про це покупця повинні повідомити перед укладенням договору. Продавець може замінити товар тільки тоді, коли одночасно виконуються три умови:

• інший товар відповідає меті використання замовленого;

• має таку ж або кращу якість;

• його ціна не перевищує ціни замовленого товару.

Як можна повернути товар?

Договір купівлі-продажу, укладений через Інтернет, покупець може розірвати протягом 14 днів із моменту підтвердження інформації про укладення договору від продавця або з моменту одержання товару. Якщо згадане підтвердження не відповідає наведеним вище вимогам, покупець вправі розірвати договір протягом 90 днів від дати отримання інформації. Продавець може виправитися і надіслати нове, правильне підтвердження. За таких умов покупцю дозволено відмовитися від договору протягом 14 днів з моменту одержання уточненого повідомлення.

Якщо продавець відмовляється прийняти або обміняти товар?

У такому випадку, переконайтеся, що володієте інформацією про суб'єкта господарювання, який здійснив продаж та зверніться із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби України чи до суду за місцем свого проживання. Зверніть увагу, судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується!

Коли товар не можна повернути?

Повернути продукцію в магазин і отримати назад свої гроші можна далеко не за всі товари. Наприклад, поверненню не підлягають продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни.

Крім того, повернути не можна:

• парфюмерно-косметичні вироби;

• пір'яно-пухові вироби;

• дитячі іграшки м'які та гумові надувні;

• зубні щітки;

• розчіски, гребенці та щітки масажні;

• рукавички;

• тканини, тюлегардинні і мереживні полотна;

• білизна натільна;

• білизна постільна;

• панчішно-шкарпеткові вироби;

• друковані видання;

• вироби з натурального та штучного волосся (перуки);

• товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо);

• інструменти для манікюру, педикюру;

• ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Більш детальний перелік наведений у постанові КМУ від 19 березня 1994 р. N 172 «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»».

Як захистити себе при купівлі товарів через Інтернет?

Забезпечити свою покупку в Інтернеті можна за допомогою:

• Відправлення товару з післяплатою. Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні та за додаткову плату надсилаються продавцеві. При післяплаті можна оглянути товар прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він не підійшов.

• Повернення оплати через банк. Якщо Ви оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не відправив куплений товар - зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування. Якщо через банк повернути гроші не вдалося - звертайтеся із позовом про відшкодування коштів до суду.

Куди скаржитися на шахраїв в Інтернеті?

Якщо Ви стали жертвою Інтернет-шахрайства – не соромтеся, а звертайтеся у правоохоронні органи. В Управлінні по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України можна оформити електронну заяву про випадок правопорушення: www.cyberpolice.gov.ua Якщо гроші були переведені шахраєві через платіжну онлайн систему, то варто звернутися в службу підтримки цієї платіжної системи. Є ймовірність, що після цього рахунок шахрая заблокують. У випадку ж з Інтернет-магазинами потрібно написати скаргу на адресу продавця. Якщо претензія буде проігнорована, то потрібно буде подати заяву в правоохоронні органи або звернутися в прокуратуру.

Зауважте, що власники Інтернет-магазину не є недосяжними. Сайт знаходиться на хостингу, а це припускає наявність паспортних даних власника.

Якщо на ресурсі вказано юридичну адресу, то ви можете відразу подати в суд і відстояти свої права споживача.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

Сьогодні, 12 серпня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з питань роботи міждисциплінарної команди в процесі підтримки послуги патронату над дитиною. На нараді були присутні представники районних соціальних служб, освіти, медицини, голова Вороняцької сільської ради та патронатний вихователь.

В ході проведення наради відбулося узгодження дій із забезпечення найкращих інтересів дітей, влаштованих у сім’ю патронатного вихователя, а також розглядалася методика комплексної підтримки їх у подальшому.

 

09.08.2019

 

Відбувся оргкомітет щодо проведення районного молодіжного квесту до Дня Незалежності України.

Сьогодні, 09 серпня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету по підготовці проведення районного молодіжного квесту. В оргкомітемі взяли участь: спеціаліст з молодіжної політики райдержадміністрації Ольга Марусин, спеціаліст з фізичної культури та спорту райдержадміністрації Андрій Стельмах, куратор квесту - вчитель історії та правознавства Золочівського економічного ліцею та Скварявської ЗОШ Тарас Криницький, заступник директора дитячо-юнацької спортивної школи Петро Черниш, голова ГО «Золочівнет» Юрій Даниленко. Під час засідання оргкомітету обговорювалися питання з підготовки квесту, а саме: формування команд, локацій проведення, розроблення маршрутів, можливості забезпечення всіх учасників квесту велосипедами, а також інтелектуальная частина квесту.

За результатами оргкомітету прийнято рішення зібратися учасникам оргкомітету 15 серпня 2019 р. з напрацьованими напрямками роботи по підготовці проведення квесту.

 

Відбулося засідання оргкомітету по підготовці святкування Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

Сьогодні, 09 серпня 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор нижник провів засідання оргкомітету, на якому були присутні : духовенство, заступники командирів військових частин, керівний склад Громадської ради, представники ЗМІ, працівники відділів райдержадміністрації, районної та міської рад, керівник ГО «Золочівський спортивно-танцювальний клуб». В ході проведення оргкомітету були розглянути усі пропозиції та враховано думки усіх членів оргкомітету щодо відзначення цих державних свят .

Шляхом голосування усіх членів оргкомітету вирішено провести церемонію підняття Державного Прапора України на території адмінбудинку Золочівської районної ради 23 серпня 2019 року о 9.00 год, залучивши до церемонії підняття прапора дітей з особливими потребами, свято завершити флеш-мобом у виконанні танцювального колективу «Первоцвіт».

А також вирішили, що святкування Дня Незалежності України буде проводитись на площі Незалежності у м. Золочеві, 24 серпня 2019 року, початок о 17.00 год.

 

06.08.2019

 

Сьогодні, 06 серпня 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник та керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин зустрілися з головою Громадської ради Петром Вислободським.

На зустрічі обговорювалися проблемні питання Золочівщини, а також заслуховувалася громадська думка та перелік заходів щодо святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України. За результатами зустрічі вирішено пропозиції від громадськості винести на засідання оргомітету.

 

Бізнес-форум «Україна-Казахстан, Центральна Азія».

Інформуємо про те, що 5 вересня 2019 року у м. Нур-Султан, Республіка Казахстан відбудеться українсько-казахстанський бізнес-форум «Україна-Казахстан, Центральна Азія». Організаторами заходу виступлять Посольство України в Казахстані, ТПП України, Торговий дім «Україна - Азія», Національна компанія «КА2АКН ШУЕ8Т», Асоціація експортерів та імпортерів «ЗЕД». До участі у форумі запрошуються підприємства галузі машинобудування, сільське господарство та продукти харчування, ІТ сфера. В рамках форуму відбудуться зустрічі В2В українських та казахстанських компаній. Окрім цього, у програмі передбачено тренінги для учасників з української делегації з актуальних питань ЗЕД, відвідування АТ «Компанія «КА2АКН ШУЕ8Т», вільної економічної зони м. Нур-Султан, презентація Торгового дому «Україна-Азія», а також у разі індивідуального запиту від учасників організація окремої ділової програми в рамках візиту (зустріч з органами місцевої влади, організаціями та компаніями).

Вартість участі в Форумі складає 1 480 або 1 380 доларів США за одно- або двомісне розміщення. До вартості входить: переліт Київ-Нур-Султан-Київ, розміщення в RadissonHotelAstana 5*, логістика відповідно до програми, сніданок та вечеря, участь у діловій програмі, презентація компанії в експозиції Форуму, екскурсійна програма, організація зустрічей в рамках Форуму. Кінцевий термін подачі заявок - 15 серпня 2019 року.

У разі зацікавлення в участі у вказаному форумі, просимо повідомити відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації у термін до 12:00 год. 15 серпня 2019 р. за електронною адресою 1ода.їогц@цтаі1.сот. Додатки: 1.Програма бізнес-форуму «Україна-Казахстан,Центральна Азія». 2. Анкета учасника-візиту.

 

Запитання до міністра

Доброго дня, пан Павло! Мій неповнолітній племінник, вчинив крадіжку, він жалкує про скоєне, але злочин є злочин і кримінальна справа вже відкрита. Підкажіть, будь ласка, яка кримінальна відповідальність передбачена для неповнолітніх?

Людмила Бевз

 

З якого віку особи підлягають кримінальній відповідальності?

Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років.

Які види покарань застосовуються до неповнолітньої особи?

До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань як штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт або позбавлення волі. Крім того, до неповнолітніх можуть бути застосовані додаткові покарання у вигляді штрафу та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

У чому полягають особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх?

Для неповнолітніх передбачені особливі, менш суворі, більш гуманні умови кримінальної відповідальності та покарання, порівняно з дорослими злочинцями, а саме:

• за певних умов допускається можливість звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності із застосуванням до нього примусових заходів виховного характеру;

• скорочено види покарань та обмежено строки встановлених покарань;

• передбачено більш м’які вимоги (умови) для звільнення від кримінального покарання;

• зменшено строки після спливу яких до неповнолітнього можливе застосування умовно-дострокового звільнення, а також строки погашення і зняття судимості.

Які особливості при призначенні покарання?

Суд, окрім того, що враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання, також враховує умови його життя та виховання, вплив дорослих, рівень розвитку та інші особливості особи неповнолітнього. Також неповнолітній вік особи, сам по собі, є обставиною, що пом’якшує покарання. Вона обов’язково має враховуватись при призначенні покарання незалежно від того, чи досяг підсудний на час розгляду справи повноліття.

Чи може бути неповнолітній звільнений від відбування кримінального покарання?

Так, українське законодавство передбачає таку можливість, але за певних умов. По-перше, неповнолітня особа може бути звільнена від покарання з випробуванням. Проте, таке звільнення є можливим якщо особу засудили до арешту чи позбавлення волі. Іспитовий строк встановлюється тривалістю від 1 до 2 років. По-друге, неповнолітнього може бути звільнено від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру.

Якщо неповнолітній вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, його може бути звільнено. Проте, має бути визнано, що внаслідок щирого каяття та подальшої бездоганної поведінки він, на момент постановлення вироку, не потребує застосування покарання. У цьому разі суд застосовує примусові заходи виховного характеру:

• застереження;

• обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;

• передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання;

• покладення на неповнолітнього, який досяг 15-ти річного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодувати заподіяні майнові збитки;

• направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує 3 років.

Але варто пам’ятати, у разі ухилення неповнолітнього, що вчинив злочин, від застосування до нього примусових заходів виховного характеру ці заходи скасовуються і він притягується до кримінальної відповідальності.

У яких випадках неповнолітню особу можуть засудити до позбавлення волі?

Позбавлення волі на певний строк є найсуворішим покаранням і може застосовуватися за:

• вчинений повторно злочин невеликої тяжкості ‒ на строк не більше 1 року 6 місяців; • злочин середньої тяжкості ‒ на строк не більше 4 років;

• тяжкий злочин ‒ на строк не більше 7 років;

• особливо тяжкий злочин ‒ на строк не більше 10 років;

• особливо тяжкий злочин, поєднаний з умисним позбавленням життя людини, ‒ на строк до 15 років.

За яких умов неповнолітні можуть звільнятися від кримінальної відповідальності?

До неповнолітнього можуть бути застосовані загальні види звільнення від кримінальної відповідальності:

• у зв’язку з дійовим каяттям;

• у зв’язку примирення винного з потерпілим;

• у зв’язку з передачею винного на поруки;

• у зв’язку із зміною обстановки.

Також до неповнолітнього може бути застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Проте, останній вид застосовується тільки до тих, кого було засуджено до позбавлення волі. Окремо зазначу: Міністерство юстиції є координатором усіх напрямів роботи, пов’язаної з реформуванням сфери правосуддя для дітей в Україні. Так, в Україні впроваджена Національна стратегія реформування правосуддя для дітей на період до 2023 року в межах якої нами розроблено законопроект «Про правосуддя, дружнє до дитини» та стартував проект «Від мрії до дії», мета якого – профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Додатково Мін’юст спільно з Генпрокуратурою запустили пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» на базі системи надання БПД у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях. Ключові умови застосування Програми – додаткові заходи, які допоможуть неповнолітньому будувати соціальні зв’язки, знайти нове захоплення та змінити свою поведінку. Для цього залучаються спеціалізовані установи та психологи, які мають досвід ресоціалізації дітей.

Далі, за результатами Програми відновлення, якщо неповнолітній відшкодує шкоду і примириться з потерпілим, кримінальне провадження закривається. При цьому неповнолітній пройде програми ресоціалізації.

І, насамкінець додам, за статистикою Генпрокуратури, у 70% випадках неповнолітній правопорушник, який потрапив за грати на строк більше одного року, потрапляє у в’язницю повторно. Тож, відновне правосуддя дає шанс повернутися до нормального життя.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист. /p>

 

Газлайтинг як різновид психологічного насильства: що варто знати

Очільник Львівської юстиції Микола Станіщук роз`яснює те, що психологічне насильство полягає у словесних образах, погрозах, приниженнях, переслідуванні, залякуванні, обмеженні волевиявлення особи, контролі у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю. Психологічне насильство не завжди проявляється у видимій словесній агресії.

Особливо небезпечною формою психологічного насильства та маніпуляції є газлайтинг (англ. – gaslighting), метою якого є змусити потерпілого сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам'ять та розсудливість. Кривдник поступово переконує потерпілу особу, що саме вона є маніпулятором, агресором, неадекватною людиною, провокує конфлікти.

Потерпіла особа під впливом такої поведінки кривдника починає сумніватись у правильності своїх дій, почувається винною у всьому, погоджується з винуватцем у тому, що є «поганою мамою/поганим батьком», «копією своєї мами/батька» (у негативному сенсі), «робить життя близьких токсичним» та ін. Газлайтинг може продовжуватись невизначений час, викликати у потерпілої особи психічні зриви, а згодом і розлади. Ідентифікувати це явище непросто. Тому потрібно ретельно проаналізувати ситуацію вдома і, якщо щось не так, звернутись за допомогою до спеціалістів – фахівців системи безоплатної правової допомоги та психологів.

Контакти центрів з надання безоплатної правової допомоги: http://bit.do/e3rhY

 

НЕ відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні!

Продовжуємо ділитись позитивним досвідом зі сплати боргів по аліментах. Головне територіальне управління юстиції у Львівській області повідомляє, що на виконанні у державного виконавця Бориславського міського відділу Державної виконавчої служби перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів з боржника на користь одної дитини в розмірі 700 грн. щомісячно починаючи з 07.07.2014 і до досягнення ними повноліття. Боржник не сплачував аліменти з часу їх присудження та станом на 01.07.2019 утворив заборгованість по аліментах на користь стягувача в сумі 27810 гривень.

Враховуючи те, що сукупний розмір заборгованості по сплаті боржником аліментів , перевищував суму відповідних платежів за шість місяців, державним виконавцем, згідно ст.71 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови, а саме:

- про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі ;

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами- до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

- про встановлення тимчасового обмеження у праві користування вогнепальною, мисливською , пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання- до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

У липні місяці 2019 року боржником була сплачена на депозитний рахунок вся сума заборгованості , яка відповідно були перерахована стягувачу.  

 

05.08.2019

 

Сьогодні, 05.08.2019 р. перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів наради з керівниками відділів, управлінь та структурних підрозділів щодо обговорення та вивчення проблемних питань Золочівського району, а також окреслення шляхів їх вирішення.

 

05.08.2019

 

4 серпня 2019 року відбулося щорічне літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна» біля Пам’ятного Хреста на Білій горі с. Підлисся, на якому вшановували пам’ять отця Маркіяна Шашкевича. Відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив преосвященний владика, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Володимир Груца. У святі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, освітяни, духовенство, молодь.

Після цього відбулися виступи художніх колективів місцевих громад, гурту SofiBand 2018 та духового оркестру Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ.

Детальніше у відео

 

02.07.2019

 

Проведено особистий прийом громадян району першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником сьогодні 02.08.2019 року.

Ігор Нижник зустрівся з жителями району з таких питань:

- про об’єднання дороги по вулиці Привокзальній у с. Вороняки та облаштування водовідвідної канави.

- щодо реєстрації місця проживання жительки Молдови. 

По даних питаннях надано роз’яснення та рекомендації, з також дано доручення головам місцевих рад і керівникам окремих служб району.

 

2 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у червні 2019 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання норм трудового законодавства та рекомендовано суб'єктам господарювання підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам.

 

31.07.2019

 

Нагородження молодіжної команди – учасників обласного квесту до Дня молоді

Сьогодні, 31 липня 2019 року, у приміщенні райдержадміністрації відбулось нагородження районної молодіжної команди, котрі здобули II-ге місце в обласному квесті до Дня молоді серед багатьох команд Львівщини. Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин під час нагородження сказала: «Я тішуся, що у нашому районі є така активна молодь, котра прославляє свої школи, місто, наш район знаннями, кмітливістю, фізичної підготовкою, вмінням працювати у команді. Ми дякуємо вам за участь, а особливо вашому куратору – Тарасові Криницькому за роботу пов’язану з підготовкою та організацією команди. Бажаю вам і в подальшому успіхів та великих здобутків для нашого району!».

Учасникам команди було вручено грамоти райдержадміністрації, солодощі та цінні подарунки.

 

30.07.2019

 

Створення екосистеми політики у молодіжній сфері

Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з ЮНІСЕФ та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні створює перелік ефективних інструментів для роботи з молоддю. Проект реалізується у рамках ініціативи «Створення екосистеми політики у молодіжній сфері», яка складається з трьох основних елементів: політика, аналітика, практика, та відповідає на такі основні питання: що таке молодіжна політика, які нормативно-правові акти регулюють молодіжну політику на різних рівнях, хто є провайдерами молодіжної політики, які існують дослідження, аналітичні данні, соціологічні дослідження, опитування у молодіжній сфері та ін.

База даних ефективних інструментів забезпечить обмін досвідом та створить комунікаційну платформу між різними провайдерами у молодіжній сфері та буде доступна онлайн. Інструментом може бути проект/методологія/підхід/алгоритм, який ви використовуєте для роботи з молоддю.

Інструменти стосуються таких сфер:

- громадянська залученість та участь;

- неформальна освіта,

- інтелектуальний розвиток, підготовка фахівців, які працюють з молоддю, розвиток молодіжних центрів;

- зайнятість молоді;

- здоровий спосіб життя;

- культурний розвиток;

- інші напрями.

Пошук ефективних інструментів для роботи з молоддю триває до 1 серпня 2019 року. Форму можна знайти за посилання: https://cutt.ly/PCJkaT.

Деталі: https://www.facebook.com/youthdepukraine/posts/1454806764688606.

 

Проведено "круглий стіл" з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

30 липня 2019 року в приміщенні Золочівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості проведено "круглий стіл" з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. У заході взяли участь провідний спеціаліст відділу сімейної політики управління соціального захисту населення Лариса Малиновська, заступник директора Золочівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Лілія Саханевич, заступник директора Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Дужа, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Суддя, старший дільничний офіцер поліції Золочівського відділу поліції Ольга Стебницька, громадськість Золочівщини. Під час проведення "круглого столу" висвітлено питання протидії торгівлі людьми, а саме: загальні правила безпечних поїздок за кордон; яку допомогу можуть отримати особи, які постраждали від торгівлі людьми; до кого звернутися по пораду та допомогу. Учасники заходу переглянули відеоролики пов’язані з торгівлею людьми та її запобіганню.

 

Запитання до Міністра

Доброго дня, шановний Міністре!

Звертаюсь до Вас з проханням роз’яснити процедуру державної реєстрації фізичних осіб-підприємців.

Які документи необхідно підготувати і чи можу я зробити це онлайн?

Сергій Никоненко

З чого почати?

Перш за все, необхідно обрати код запланованої діяльності за Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД). Перелік КВЕДів можна знайти на сайті Державної служби статистики України http://kved.ukrstat.gov.ua.

Далі, необхідно підготувати заяву та інші документи для реєстрації себе, як фізичної-особи підприємця. Одночасно, заявник може обрати спрощену систему оподаткування та/або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість (ПДВ).

Куди звернутися? Реєстрацію фізичних осіб - підприємців уповноважені здійснювати суб’єкти державної реєстрації:

• виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (у разі прийняття відповідною радою рішення про набуття таких повноваженнь), Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;

• нотаріуси;

• акредитовані суб'єкти (підприємства, які мають акредитацію Міністерства юстиції України).

Державна реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження фізичної особи в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя. Тобто, якщо особа, яка бажає зареєструватися як фізична особа-підприємець мешкає на території Київської області, вона може звернутися до будь-якого суб’єкта державної реєстрації в межах Київської області. Якщо документи для державної реєстрації подані в електронній формі, то державна реєстрація на підставі таких документів проводиться незалежно від місця знаходження фізичної особи в межах України.

Як подати документи? Існують дві форми подання документів для державної реєстрації:

1. Паперова форма. Документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.

2. Електронна форма. Документи подаються заявником через портал електронних сервісів за посиланням: https://online.minjust.gov.ua.

Як проводиться державна реєстрація ФОП онлайн?

Зареєструвати ФОП онлайн можна дуже швидко і без зайвої бюрократії. Для цього потрібно зробити наступне:

• зареєструватися на сайті;

• увійти в персональний кабінет;

• сформувати заяву;

• підписати заяву шляхом накладення власного кваліфікованого електронного підпису (КЕП);

• відправити заяву;

• отримати документ.

До заяви додаються оригінали електронних документів для державної реєстрації., опис поданих заявником документів для державної реєстрації, сформований за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру (ЄДР). Зауважу, що сформовані заяви з додатками за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру блокуються для можливості редагування. Моментом прийняття заяви та документів вважається дата і час реєстрації заяви у ЄДР.

Також, звертаю увагу, що у разі якщо відповідно до законодавства для проведення реєстрації ФОП необхідно подати документи, що підлягають нотаріальному посвідченню (наприклад нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, або нотаріально посвідчений договір про створення сімейного фермерського господарства), реєстрація здійснюється на підставі документів, поданих в паперовій формі. Це пояснюється тим, що державний реєстратор за заявою в електронній формі проводить державну реєстрацію виключно на підставі оригіналів електронних документів для державної реєстрації,

Який строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації?

Розгляд документів здійснюється протягом 24 годин після їх надходження, крім вихідних та святкових днів.

Які вимоги до оформлення документів?

Документи, які подаються для державної реєстрації ФОП, повинні відповідати таким вимогам:

• документи мають бути викладені українською мовою та додатково, за бажанням заявника, - іншою мовою (крім заяви про державну реєстрацію). Документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на українську мову із засвідченням вірності перекладу.

• текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами);

• документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;

• документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством;

• заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена

Скільки це коштує?

Реєстрація фізичної особи - підприємця здійснюється безкоштовно.

Чи може бути відмовлено в державній реєстрації ФОП?

Так, існують підстави за якими може бути відмовлено у реєстрації ФОП, зокрема:

• документи подано особою, яка не має на це повноважень;

• у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;

• не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;

• наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;

• наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як ФОП;

• подані документи суперечать вимогам законів.

Повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів.

Відмова у державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів. Після усунення причин, що були підставою для відмови у державній реєстрації, заявник може повторно подати документи для державної реєстрації.

Чи можна оскаржити рішення про відмову у проведенні державної реєстрації ФОП?

Так, до Міністерства юстиції України та до його територіальних органів можуть бути оскаржені рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації, протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю. Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги стосовно державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність у межах території, на якій діє відповідний територіальний орган. Також, звичайно, рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до суду.

Що потрібно робити далі після реєстрації?

Після того, як фізична особа зареєструвалася підприємцем їй потрібно звернутися до органів Державної фіскальної служби для подальшої реєстрації як платника податку.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

29.07.2019

 

Механізми захисту від домашнього насильства

Друзі, сьогодні хочемо нагадати вам про механізми захисту від домашнього насильства, які були передбачені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Терміновий заборонний припис

✔ Підстава: ініціатива поліції або заява постражалої особи

✔ Передбачає для кривдника:

- зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

✔ За невиконання припису - штраф, громадські роботи або адміністративний арешт.

✔ Термін дії припису - до 10 діб. Обмежувальний припис

✔ Підстава:заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.

✔ Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин.

✔ Передбачає для кривдника:

- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);

- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;

- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування пострждалої особи;

- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;

- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

✔ Термін застосування - до 6 місяців.

 

28.07.2019

 

У неділю, 28 липня, в с. Червоне Золочівського району на території військового кладовища відбулися заходи із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Відбулися церемонія покладання квітів до символічних таблиць біля каплиці, проведення чину панахиди за військовиками, які полягли на полі бою під час «Бродівського оточення», проведення Скорботного Віча, а також перепоховання віднайдених останків воїнів Першої української дивізії «Галичина».

 

24.07.2019

 

Проведено засідання оргкомітету з питання відзначення щорічного літературно-мистецького свята «Світло Маркіяна»

Провів засідання оргкомітету перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який відбувся сьогодні, 24 липня 2019 року.

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід проведення заходів, а пожежно-рятувальній – дотримання правил пожежної безпеки під час проведення заходів. У рамках налагодження ефективної співпраці між органами виконавчої влади та Навчальним центром Національної гвардії України буде проведено забезпечення заходу посадковими місцями та матеріально-технічними засобами.

Голові Білокамінської сільської ради доручено провести впорядкування території музею-садиби М. Шашкевича та біля пам’ятного Хреста на Білій горі, а дорожній службі – провести обкошення території. Цьогоріч заходи відбудуться 4 серпня о 12.00 год.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує:

Для учасників АТО/ООС створено Теlеgrаm-канал «Інформпортал АТО Львівщини»

З метою забезпечення належного інформування учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил) Львівщини про новини у ветеранській сфері, актуальні державні та обласні програми підтримки зміни у законодавстві, гранти та анонси заходів створено Теlеgrаm-канал «Інформпортал АТО Львівщини».

 

Запитання до Міністра

Доброго дня! Я – українка, але тривалий час мешкаю за кордоном. Щоб оформити дозвіл на проживання у цій країні, мені необхідно легалізувати деякі документи. Знайомі порадили звернутися до Мін’юсту. Розкажіть, будь ласка, як поставити апостиль на документах?

Марина Соломатіна >Марина Соломатіна

У 2002 році Україна приєдналася до Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Ця Конвенція поширюється на офіційні документи, які були складені на території однієї з Договірних держав і мають бути представлені на території іншої Договірної держави. Станом на 2018 рік вже 118 країн приєдналися до Гаазької Конвенції, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства закордонних справ: https://mfa.gov.ua/ua.

Що таке апостиль?

«Apostille» – це спеціальний штамп на офіційних документах, які були складені на території України, яким відповідно засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ.

Хто може проставляти апостиль?

В Україні повноваженнями проставляння апостилю наділені:

• Міністерство юстиції України - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України;

• Міністерство освіти і науки України - на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;

• Міністерство закордонних справ України на всіх інших видах документів. Хто може звернутися за проставленням апостилю? Особа, яка підписала документ, або будь-який пред'явник документа. Звернутися з проставлення апостилю на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України можна двома шляхами:

• особисто з заявою до територіальних органів Мін'юсту;

• надіслати поштою до Мін’юсту або його територіальних органів (виключно з-за кордону та для проставлення апостилю на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану).

Які документи підлягають апостилізації?

Апостиль може бути проставлений на офіційних документах, які були складені на території України, і які мають бути представлені на території іншої держави, а саме:

• на документах, які виходять від органів судової влади України;

• на документах, які виходять від органів прокуратури України, органів юстиції;

• на адміністративних документах;

• на документах про освіту та вчені звання;

• на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;

• на офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів. Однак, ці Правила не поширюються:

• на документи, видані закордонними дипломатичними установами України;

• на адміністративні документи, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій.

Які документи необхідно подати?

Для проставляння апостилю подається:

• оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;

• документ про оплату послуги з проставлення апостиля (документ, що підтверджує право заявника на звільнення від сплати).

На яких документах апостиль не проставляється?

Апостиль не проставляється на:

• оригіналах паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень особи;

• оригіналах, копіях (фотокопіях) нормативно-правових актів, роз’яснень та правових висновків щодо їх застосування, документах, що мають характер листування.

Скільки це коштує?

Вартість послуг з проставлення апостилю на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України становить:

• для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн);

• для юридичних осіб - 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Який строк розгляду заяви?

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюються Мін'юстом у строк до 2-х робочих днів. У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності строк розгляду документів на проставлення апостиля може бути продовжено до 20 робочих днів.

Куди звертатися для проставлення апостиля?

Прийом та видачу документів, на яких повноваження з проставлення апостиля надано Мін’юсту, здійснюють усі відділи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Окремо зазначу - проставлення апостиля значно спрощує процес легалізації документів для країн-учасниць Конвенції. Проте, якщо країна – не учасник Конвенції, проставляння апостилю неможливо. У цьому випадку для завірення документів застосовується процедура консульської легалізації.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

24 липня 2019 року у позаміському таборі відпочинку "Сокіл" відбулися спортивно масові - заходи в рамках Всеукраїнської акції "Олімпійське літо – 2019". Гостями свята була заступник директора обласного центру здоров'я населення "Спорт для всіх" Ірна Підлужна та головний спеціаліст обласного центру здоров'я населення "Спорт для всіх" Любов Феджора.

Вихованці табору привітали гостей спортивною зарядкою під музичний супровід. Юні спортсмени змагалися у таких видах спорту : футбол, настільний теніс, шахи, біг на60 та 100 м, стрибки на скакалці. Усі переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями, а також в подарунок табору від обласного центру "Спорт для всіх" та Золочівської РДА було передано 3 футбольних та 3 волейбольних м’ячі, а також сітка для гри у волейбол.

 

23.07.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 23 липня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про надання згоди на призначення опікуном над дітьми-сиротами, про надання згоди на укладення договору про надання послуг з патронату над дитиною з патронатним вихователем, про визнання способів участі матері у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених. «Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Проведено виїзну розширену нараду з питання належної підготовки до вшанування пам’яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені».

28 липня 2019 року на військовому цвинтарі, що між селами Червоне і Ясенівці Золочівського району відбудуться поминальні заходи.

Сьогодні, 23 липня 2019 року, у нараді під головування першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігоря Нижника взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, фахівець дорожньої служби ТзОВ «ДРОГ-БУД», представники Золочівського відділу поліції, начальник відділу культури райдержадміністрації Микола Решітник, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Зеновій Леськів. Нарада проведена на військовому кладовищі, що між селами Червоне – Ясенівці Золочівського району. Дорожньою службою проведено обкошення території прилеглої до кладовища.

В рамках налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва між органами виконавчої влади та Національною гвардією України до заходів 28 липня буде залучено військовослужбовців Навального центру Національної гвардії України, з метою національно-патріотичного виховання, вшанування пам'яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені» .

 

19.07.2019

 

Відділ агропромислового розвитку інформує:

Під час весняно-літнього періоду, у зв’язку з підвищенням температури  повітря значно зростає ймовірність виникнення пожеж.   Громадяни іноді самовільно, з порушенням правил пожежної безпеки розводять багаття, проводять спалювання стерні,  сухої трави і побутового сміття, що призводить до виникнення пожеж  на великих площах.

Шкода від спалювання сухої рослинності чи її залишків:

• Втрата найбільш родючого поверхневого шару ґрунту, адже згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус. Також щорічні випалювання призводять до зміни видового складу рослинності, зокрема, сіножаті перетворюються на плантації грубого бур’яну;

• При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Разом із сухою рослинністю може згоряти і сміття (пластикові пляшки, пакети), що призводить до онкологічних захворювань;

• Виникнення небезпеки лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів із фатальними наслідками;

• Знищуються безхребетні тварини, гинуть гнізда із кладками птахів. Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч із місцем спалювання

Відповідальність за самовільне спалювання сухої рослинності  чи її залишків

Стаття 77-1. Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 245, Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

 

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації повідомляє –ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЦЕ МОЖЕ ТРАПИТИСЯ З КОЖНИМ!

2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила  30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Вчинення такого злочину карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

Торгівля людьми – означає здійснювання з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману,  або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. За оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян шукати роботу за кордоном. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від цього злочину, є жінки та діти.     Найпоширенішими злочинами такого роду для України є сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей. За даними Міжнародної організації з міграції, в Україні зростає кількість жертв трудової експлуатації.  Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню проінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Ви повинні знати свої права й бути готовими їх захистити. Якщо Ви плануєте їхати на роботу за кордон, Вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНИХ ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН

1. Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

2. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь – яких інших документів, пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того залишіть копії своїм рідним  або друзям в Україні.

3. Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне надійне місце проживання. Повідомте рідним та друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця.

 4. Будьте готові до надзвичайних ситуацій! Занотуйте контактну інформацію посольства консульства України в країні, до якої збираєтесь, та негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

 5. Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми. В Україні діють деякі злочинні групи, які продають людей у рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування. Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.

 ЯКУ ДОПОМОГУ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ОСОБИ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ? Особи, постраждалі від торгівлі людьми, залучаються до програми медично - психологічної реабілітації та отримують можливість розпочати нове життя в Україні. Звернувшись до організацій, які надають відповідні послуги, постраждалі особи можуть конфіденційно та безкоштовно отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу, допомогу із навчанням та працевлаштуванням, оформити статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми та отримати одноразову матеріальну допомогу.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ПО ПОРАДУ ТА ДОПОМОГУ ?

1. Національна гаряча лінія з попередження торгівлі людьми: т. 0 800 500 335 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів, 116 123 - безкоштовно для абонентів мобільних телефонів

2.Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації, відділ сімейної політики (м. Золочів, вул. Пачовського 7): т. (032-65)-4-32-89

3. Золочівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (м. Золочів, вул. Чорновола 3): т. (032-65)-4-24-55

 4. Особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть звернутися до громадської організації "Західноукраїнський центр "Жіночі перспективи" (м. Львів, пр. Червоної Калини, 36, офіс 315) т. (032)-295-50-6.

 

 

18.07.2019

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 18 липня 2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питань  стану протипожежної безпеки під час проведення жнив у 2019 році та щодо   вжиття   заходів   для   попередження  виникнення  загорань    і випадків самовільних підпалів на місцях складування твердих побутових відходів.

Обговорюючи питання стану протипожежної безпеки під час проведення жнив у 2019 році комісія вирішила забезпечити проведення спільних рейдів щодо дотримання (виконання) вимог пожежної безпеки на полях на полях зернових культур, елеваторах, зерно- приймальних пунктах та інших місцях зберігання зерна. До рейдів залучати громадського екологічного інспектора, представників засобів масової інформації.

Актуальним питанням сьогодення є питання вжиття   заходів   для   попередження  виникнення  загорань    та випадків самовільних підпалів на місцях складування твердих побутових відходів.    

Розглянувши дане питання комісія доручила головам місцевих рад вживати заходів з метою попередження виникнення загорань (проводити обкошування та оборювання) та випадків самовільних підпалів на місцях складування твердих побутових відходів (на раніше організованих місцях відведених для збору твердих побутових відходів) у населених пунктах на підпорядкованих адміністративних територіях.

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Золочівське бюро правової допомоги консультує

З 1 січня в Україні почала діяти соціальна програма «Муніципальна няня». З її допомогою уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років. На даний час розмір компенсації становить 1626 гривень на місяць – це прожитковий мінімум на дітей віком до шести років.

Отже, хто ж така муніципальна няня?Це будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка може надавати послуги няні, з якою укладено угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Тобто це няня, яка надає послуги відповідно до договору, декларує свої доходи та платить податки. Це не поширюється на доглядальниць, які просто беруть оплату готівкою та за домовленістю.

Право на «муніципальну няню» мають батьки або опікуни дітей до трьох років, які уклали офіційну угоду з нянею.

Як скористатися послугою? Для цього потрібно самостійно знайти няню та укласти у письмовій формі договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. У договорі щодо догляду за дитиною є низка важливих умов, яких потрібно дотримуватись при підписанні. Тому при оформленні таких документів краще звертатися до юристів.

Після цього протягом місяця після підписання договору з нянею, батьки повинні прийти до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (УСЗН) за місцем проживання та подати такий пакет документів:

• паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації)

• ідентифікаційний код (копія та оригінал)

• свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал)

• опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал)

• договір, укладений з нянею (копія та оригінал)

• документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо)

• заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня» (зразок заяви надають у відділенні УСЗН)

• заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку (зразок заяви надають у відділенні УСЗН).

Документи розглядають протягом десяти робочих днів, потім погоджують виплату компенсації або відмовляють. Про рішення повідомляють упродовж трьох робочих днів після його ухвалення.

Щоб отримати компенсацію, батькам чи опікунам щомісяця до 5 числа потрібно надавати в УЗСН докази оплати послуг няні. Виплати проводяться щомісяця на той рахунок, який був вказаний у пакеті документів.

Якщо цього не зробити або надіслати чеки пізніше – держава не буде виплачувати компенсацію «муніципальної няні» за поточний місяць. Виплати продовжаться із наступного місяця, якщо батьки вчасно подадуть документи, що підтверджують оплату послуг.

Компенсацію виплачують на той період, на який було укладено договір із муніципальною нянею. Якщо договір розривають достроково, батьки зобов’язані повідомити про це у відділення УСЗН протягом одного робочого дня. Виплата компенсації також припиняється у разі переїзду батьків або якщо няня завершує свою діяльність.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

 

15.07.2019

 

На Золочівщині розпочався християнський табір УГКЦ для молоді району

З 15 липня розпочав свою роботу християнський табір УГКЦ, який покликав до себе близько 150 дітей.

 «Бажаю, щоб ви весело і цікаво провели свій час, збагатилися корисними знаннями і духовно, зустріли нових друзів.  Нехай відпочинок у таборі додасть здоров’я, гарного настрою, сил та енергії напередодні нового навчального року», - побажав молоді модератор табору о. Юрій Галабуда.

Табір має на меті розвинути та поглибити знання дітей  про велику любов Бога до кожного особисто. Програма табору  досить насичена, і буде дуже весело, цікаво і корисно, як для душі так і для тіла.

Отець Юрій Галабуда, також наголосив для молоді, що сьогодні на державному рівні відзначається День українського миротворця.

«Нині в 14 миротворчих операціях на чотирьох континентах проходять службу понад 88 тисяч військовослужбовців, поліцейських і цивільних співробітників з 124 країн. Мета кожної місії полягає в порятунку людських життів, запобіганні масовим злочинам і створенні основи для побудови миру. За роки участі у міжнародній миротворчій діяльності Україна увійшла в першу двадцятку держав-миротворців. Участь військовослужбовців Збройних Сил України в операціях з підтримання миру під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил у країнах Європи, Середньої Азії, Африки сприяє зростанню авторитету нашої Держави як надійного партнера і впливового суб’єкта в системі європейської і світової безпеки»,-  повідомив військовий капелан, о. Юрій Галабуда під час лекційної бесіди.

 

Як протидіяти домашньому насильству: Закон вже діє

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області нагадує про те, що відповідальність за те, щоб зробити приховане помітним, покладається на нас всіх:  від органів влади, які приймають та забезпечують реалізацію законів про заборону насильства до окремих громадян, які просто не повинні мовчати, якщо вони стають свідками або мають підозру, що сталося насильство чи порушення прав людини.

Насильство проти дітей може мати різні форми, у тому числі домашнє насильство, воно завдає непоправимої фізичної та психологічної шкоди дітям.

ВАЖЛИВО: дитина, яка постраждала від домашнього насильства  - це особа, яка не досягла 18 років та зазнала домашнього насильства у будь-якій формі або стала свідком (очевидцем) такого насильства;

Хочемо ознайомити із реальним прикладом того, що Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» діє!

В Єдиному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82235033 можна ознайомитись із  прикладом винесеного судового рішення:

05.06.2019 року Мостиським районним судом Львівської області винесено рішення по справі щодо винесення обмежувального припису.

Суд заборонив кривднику 3 місяці перебувати у будинку, де спільно проживає подружжя і неповнолітня дитина та наближатися до нього на 300 м. Будинок є спільною власністю подружжя, зареєстрований на чоловіка кривдника. Жінка потерпала від домашнього насильства чоловіка-тирана протягом багатьох років, побої та знущання призвели до розладу здоров’я, насильство відбувалось на очах її малолітньої дитини. Починаючи з 2018 року почала звертатися до поліції за захистом від насильства, однак вжиті заходи не були ефективними. Позиція кривдника зводилась до заперечення вчинення насильства та «провокаціях» потерпілої, і навіть психологічного тиску зі сторони жінки.

Враховуючи наведене, орієнтуємось на потреби постраждалої особи, створюємо прецеденти щодо невідворотності покарання для кривдника та запобігання новим інцидентам домашнього насильства!

 

Новий електронний сервіс: відтепер зареєструвати ТОВ можна онлайн

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області інформує про нову електронну послугу, яка має на меті максимальне спрощення умов ведення бізнесу.

Сьогодні вже є можливість в ОНЛАЙН зареєструвати ТОВ.

Який алгоритм дій особи?

Крок 1. Увійдіть в особистий кабінет в Онлайн будинку юстиції online.minjust.gov.ua  за допомогою електронного підпису.

Крок 2. Заповніть опитувальник, який автоматично згенерує заяву, статут та рішення зборів відповідно до вибраних вами опцій.

Крок 3. Підпишіть згенеровані документи електронним підписом та подайте заяву.

ПАМ`ЯТКА: онлайн-послуга забезпечить:

· онлайн-реєстрацію ТОВ з можливістю формування необхідної редакції модельного статуту шляхом вибору відповідних пунктів або використання редакції за замовчуванням.

· Можливість одночасного подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування.

· Можливість одночасної реєстрації платником податку на додану вартість.

· А також для чинних ТОВ, що працюють на підставі власної редакції установчих документів, – можливість переходу на роботу на підставі нового модельного статуту.

  ВАЖЛИВО: така Е-послуга реалізована у вигляді покрокової анкети з детальними підказками та не потребує сканування документів, оскільки для проведення реєстрації вони створюються автоматично на порталі та мають бути завірені електронними підписами всіх засновників.

Таким чином, зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, тепер можна за кілька хвилин в режимі онлайн та без складних бюрократичних процедур.

 

 

12.07.2019

 

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками та працівниками райдержадміністрації  щодо застосування на практиці Типової інструкції з діловодства в  міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, сьогодні, 12 липня  2019 року.

  

Про основні аспекти реалізації ДІ-реформи та її регіональний вимір йшлося 11 липня, під час II Львівського соціального форуму.

Про ключові завдання та очікувані результати присутнім розповів Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

У роботі Форуму взяв участь начальник служби у справах дітей Олександр Суддя, начальник районного центру соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді Наталя Маркевич, начальник управляння соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний, директор районного будинку «Рідний дім» Наталя Тимчук.

 

 

11.07.2019

 

11 липня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у травні 2019 року виплатили заробітну плату найманим працівникам  менше законодавчого встановленого мінімуму.  Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Вікторія Гумен розповіла про зміни в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, належне оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, меншому встановленого законодавством розміру. Роботодавці дали пояснення  щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам. За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства. 

 

Сьогодні, 11 липня 2019 року, Центральною виборчою комісією з метою забезпечення діяльності дільничних виборчих комісій, у рамках проектів, що реалізуються Центральною виборчою комісією у співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні у сесійному залі районної ради було проведено навчання членів дільничних виборчих комісій щодо підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

 

 

09.07.2019

 

На Золочівщині тривають жнива

Аграрії району розпочали жнива із обмолоту озимого ячменю – культури, яка дозріває першою. Про це інформують у відділі агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Відтак, станом на 9 липня у всіх категоріях господарств зібрано 1583 га озимого ячменю (77,2%), намолочено 9647 тонн збіжжя при урожайності 60,9 цнт./га в т. ч.  сільськогосподарськими підприємствами району зібрано 1333 га (78,4%) намолочено 8047 тонн збіжжя при урожайності  60,7 цнт./га, озимого ріпаку зібрано 180 га (4,1%) намолочено 490 тонн при врожайності 27,2 цнт./га.

 «Цьогоріч приємно, що Золочівський район увійшов у п’ятірку лідерів по збиранню озимого ячменю з показником у Золочівському районі - 1,6 тис. га (82%).  Хочу зазначити, що в господарствах всіх категорій Золочівського району збиратимуть урожай ранніх зернових культур на площі 16682 га. Це найбільш відповідальний і напружений період для аграріїв, і важливо провести його організовано, в оптимальні терміни»,-  повідомив Зеновій Леськів начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

 

08.07.2019

 

Доброго дня, пане Міністре! Так трапилося в моєму житті, що потребую звернутися до адвоката за консультацією. Я сирота, працюю, але отримую мінімальну зарплату і платити за послуги адвоката не в змозі. Знайомі розповіли мені про те, що можна отримати державну безкоштовну правову допомогу. Розкажіть, будь ласка, що це і чи маю я право на таку допомогу?

Катерина Прибережна

 

Право на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією України можливість отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість для певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу, у випадках передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу»

Що таке безоплатна правова допомога?

Це правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, які не заборонені законом. Безоплатна правова допомога  може бути первинною або вторинною.

У чому різниця  між первинною та вторинною правовою допомогою?

Безоплатна первинна правова допомога (далі - БППД) полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

 БППД включає такі види правових послуг:

· надання правової інформації;

· надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

· складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

· надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога (далі - БВПД) полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг:

· захист від обвинувачення;

· здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

· складання документів процесуального характеру.

Хто має право на безоплатну первинну правову допомогу?

Отримати  безоплатну правову допомогу  можуть громадяни України та іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці,  чи особи, які потребують  додаткового захисту, які перебувають під юрисдикцією України.

Хто може отримати безоплатну вторинну правову допомогу?

Право на БВПД мають такі категорії осіб:

· особи, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів (4014 грн) для непрацездатних осіб;

· діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;

· внутрішньо переміщені особи та громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

· особи, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт;

· особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

· особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

· ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту;

· особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

· особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Чи може бути відмовлено  у наданні безоплатної вторинної правової допомоги?

Так, існують підстави для відмови в наданні безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема:

· особа не належить до жодної з категорій осіб, які можуть претендувати на надання БВПД; 

· надання неправдивих відомостей про себе або фальшивих документів,  з метою віднесення до однієї із категорій осіб, які мають право на БВПД;

· вимоги особи про захист або відновлення її прав є неправомірними;

· особі раніше надавалася БВПД з одного і того ж питання;

· особа використала всі національні засоби правового захисту у справі, з якої звертається за наданням БВПД.

Як отримати допомогу?

Отримати правову допомогу можна, особисто звернувшись до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги. Контакти центрів та бюро ви можете знайти за адресою www.legalaid.gov.ua 

Додатково для надання правових консультацій для вас цілодобово функціонує  контакт-центр системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Окремо зазначу, що система надання безоплатної правової допомоги - це один з найуспішніших проектів Уряду Володимира Гройсмана.

Зараз в Україні працює 428 бюро правової допомоги, 23 регіональних та 84 місцевих центрів, загалом 535 точок доступу до правових послуг. Фактично, відділення мережі представлені по всій країні: від великого міста до найменшої ОТГ.

Ми постійно працюємо над розширенням доступу до послуг. Починаючи з листопада минулого року, особи з вадами слуху отримали можливість звернутися до контактного центру системи надання безоплатної правової допомоги та отримати консультації і роз’яснення з правових питань.

Більше того, використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) значно спрощує доступ до документів, які підтверджують право людини на безоплатну вторинну правову допомогу.

Система безоплатної правової допомоги розвивається і на сьогодні є однією з найуспішніших систем безоплатної правової допомоги в Європі.

 

49200 грн. боргу чи суспільно корисні роботи вибирати тобі!

Продовжуємо ділитись позитивним досвідом зі сплати боргів по аліментах.

Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука, на виконанні у державного виконавця Дрогобицького міськрайонного відділу державної виконавчої служби  перебуває  виконавче провадження про  стягнення аліментів  з боржника  на користь  двох дітей в розмірі 2000 грн. щомісячно починаючи з 12.04.2017 і до досягнення ними повноліття.

31.07.2017 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження щодо виконання  виконавчого документа.

Боржник не сплачував аліменти з часу їх присудження, відмовлявся працевлаштовуватись, та станом на 01.05.2019 утворив заборгованість по аліментах на користь стягувача в сумі 49200 грн.

У відповідності до вимог чинного законодавства державним виконавцем вживались заходи примусового характеру щодо сплати аліментів на утримання дитини.

20.03.2019 державним виконавцем складено протокол відносно боржника за вчинення адміністративного правопорушення згідно ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, за результати  розгляду якого Дрогобицьким міськрайонним судом накладено на боржника стягнення у вигляді 120 год. суспільно-корисних робіт.

16.05.2019 до відділу надійшла заява від стягувачки про те, що боржник сплатив їй особисто готівкою 49200 грн. заборгованості по аліментам, 7440 грн трафу та 2000 гр. поточних аліментів за травень!!!!

21.05.2019 державним виконавцем винесено постанову про скасування заходів примусового характеру щодо боржника.

Станом на 26.06.2019 боржник відпрацьовує суспільно-корисні роботи на КП ДМР «Комбінат міського господарства».

23.05.2019 року державним виконавцем винесено постанову про скасування заходів примусового виконання.

Державним виконавцем у відповідності до вимог чинного законодавства та в межах законодавчих ініціатив Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває боржнику  повторно роз’яснено порядок сплати аліментів  та зобов’язано неухильно дотримуватись вимог закону щодо виконання виконавчого документа про сплату аліментів на утримання неповнолітніх дітей.  

  

У неділю, 7 липня 2019 р. в приміщенні Золочівському замку відбувся вечір-реквієм «Недоспівана пісня»  в пам'ять за загиблими та замордованими українцями в 40-ві роки  в тюрмі НКВД. 

Вечір-реквієм розпочався з панахиди за участю духовенства та громадськості міста. Вшанування пам’яті невинно убієнних відбулося за участю Народних, аматорських хорів та окремих виконавців району, а саме:

- Народний хор «Благовіст» Народного дому с. Вороняки (кер. З Дмитрак),

- Дитячий хор  церкви Миколи Чарнецького м. Золочів ( кер.Л.Венгер),

- Хор  церкви Архистратига Михаїла с. Підгороднє ( кер.З.Володимир),

- Хор  церкви Воздвиження Чесного Хреста с. Єлиховичі ( кер.Н.Якимів),

- Вокальний колектив церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Золочева (кер. М.Грицина),

- Солістка І.Лукаш,

- Народний хор «Промінь» Народного дому с.Зозулі (дир.Я. Каркулевський),

- Народний хор «Вознесіння» районного Народного дому (кер.Л.Мурин),

Ведучою заходу була методист районного Народного дому ім. І.Білозіра Марія Квас.

 

 

07.07.2019

 

7 липня 2019 року минає річниця від смерті Левка Лук'яненка, українського дисидента, політв'язня, Героя України, співзасновника та першого голови Української Гельсінської спілки.

Левко Лук’яненко – дисидент, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради, автор «Акту проголошення незалежності України» від 24 серпня 1991 року. Удостоєний звання Герой України.

З цієї нагоди, 4липня 2019 року, в сільській бібліотеці села Білий Камінь Золочівського району проведено захід: «Політв'язень і «Батько незалежності" - Левко Лук'яненко» -  година вшанування пам'яті річниці українського політв'язня, народного депутата чотирьох скликань Верховної ради та Героя України, співавтора" Акта проголошення незалежності України".

5 липня 2019 року, в читальній  залі Золочівської ЦРБ ім.І.Франка відбулася презентація книжкової виставки " Батько Незалежності України: Левко Лук'яненко".

Довідково.

Левко Лук'яненко написав такі книжки:

Лук'яненко Л. Що далі?. — 1989.

Лук'яненко Л. Сповідь у камері смертників. — 1991.

Лук'яненко Л. За Україну, за її волю…. — 1991. (брошура)

Лук'яненко Л. Вірую в Бога і в Україну. — К. : МП «Пам'ятки України», 1991.

Лук'яненко Л. Не дам загинуть Україні!. — К. : Софія, 1994.

Лук'яненко Л. Народження нової ери. — 1997.

Лук'яненко Л. На землі кленового листу. — 1998.

Лук'яненко Л. З часів неволі. — 2005.

Лук'яненко Л. З часів неволі. Сосновка-7. — 2007.

Лук'яненко Л. З часів неволі. Спогади та роздуми . — ВД «Світлиця», 2009. — 446 с. — 1000 прим.

Автор численних брошур та статей.

Лук'яненко планував завершити серію мемуарів про 15-річне ув'язнення «З часів неволі» четвертою книгою з вірогідною назвою «Країна Моксель ХХ сторіччя»

 

 

04.07.2019

 

«Гаряча» телефонна лінія

12 липня 2019 року відбудеться «Гаряча» телефонна лінія із заступником начальника відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №16 головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Іриною Шевчук за телефоном (03265) 4-23-68 з 11.00 до 13.00 год.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)  управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення "Дня відкритих дверей", яке відбудеться 11 липня 2019 року за адресою:  м.Золочів вул.Героїв  Небесної  Сотні,  7, 1 поверх.

 

ОГОЛОШЕННЯ!!!

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)  управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення заняття "Школа майбутнього   пенсіонера",  яке   відбудеться   10 липня 2019 року за адресою: м.Золочів вул. Героїв Небесної Сотні, 7, 1 поверх.

 

Золочівський відділ обслуговування

громадян (сервісний центр) головного

управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

 

Як правильно припинити підприємницьку діяльність

Кожен підприємець повинен бути готовим до закриття бізнесу. У такому випадку йому доведеться пройти процедуру ліквідації ФОП. Як це зробити?

У бізнесі слід бути готовим до того, що з нього потрібно буде вийти. Причини можуть бути різними, починаючи від невигідних податкових реформ і закінчуючи рішенням повернутися в статус найманого працівника. Тоді доведеться пройти процедуру ліквідації фізособи-підприємця — ФОП. Як це зробити?

Крок 1. Подача заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Для початку процедури завершення бізнес-діяльності необхідно подати заяву державному реєстратору за місцем прописки про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності у вигляді форми №12, затвердженої наказом Мін'юсту №3268/5 від 18 листопада 2016 року.

Подаючи цю заяву, необхідно пред'явити паспорт.

Надати заяву можна в паперовому вигляді або в електронному форматі. Щоб подати заяву в паперовій формі, потрібно прийти до реєстратора. Можна надіслати документи поштою, але тоді підпис потрібно завірити нотаріально.

У цифровому вигляді заяву можна подати за допомогою електронних сервісів, наприклад, "Будинку юстиції" Мін'юсту або порталу iGov. Для цього потрібно мати електронний цифровий підпис — ЕЦП.

Державними реєстраторами можуть бути нотаріуси, акредитовані суб'єкти державної реєстрації, а також виконавчий орган сільської чи міської ради, якщо місцеві депутати наділили свій виконавчий орган функціями державної реєстрації юридичних осіб та фізосіб-підприємців.

Якщо ФОП був зареєстрований в АР Крим, місті Севастополі та населених пунктах, де органи влади поки не можуть виконувати свої повноваження, подати заяву про припинення бізнес-діяльності громадяни можуть будь-якому суб'єкту державної реєстрації на території України.

Якщо попереду нема офіційних свят і вихідних, то реєстратор повинен розглянути заяву протягом 24 годин з моменту її прийняття.

Якщо реєстратор не помітить причин для відмови або паузи в розгляді документів, то він внесе запис до ЄДР про завершення підприємницької діяльності, після чого інформація про це з'явиться на сайті електронних сервісів Мін'юсту.

Далі інформацію про припинення діяльності ФОП отримають Держстат, ДФС і Пенсійний фонд України, які повинні зняти заявника з обліку. Крім того, Держстат передає в ЄДР дату і номер запису про зняття з обліку, після чого взаємодія громадянина з ним повністю припиняється.

Крок 2. Зняття з обліку в податковій службі.

ДФС обліковує громадянина як платника податків, зборів та ЄСВ. У фіскальну службу відомості про припинення підприємницької діяльності надходять в день підтвердження відповідної заяви.

Однак державна реєстрація про припинення діяльності не знімає з громадянина відповідальності за виконання ним своїх зобов'язань. До нього також можуть застосовуватися санкції за їх невиконання. Наприклад, погашення грошових зобов'язань або податкового боргу буде проходити за рахунок його майна.

Втративши статус підприємця, громадянин все одно повинен відзвітувати за останній період і заплатити решту податків і зборів.

Крок 3. Подача останньої ліквідаційної звітності.

Фізособа-підприємець може використовувати загальну або спрощену системи оподаткування. Залежно від цього він може бути платником ПДФО і військового збору або єдиного податку.

В рамках останньої звітності та розрахунків з бюджетом за ПДФО та військовим збором на загальній системі оподаткування фізична особа повинна надати податкову декларацію за останній податковий період, де показують тільки доходи від підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня реєстрації заяви про припинення підприємницької діяльності.

Кінцевим базовим податковим періодом є проміжок часу з першого дня після закінчення попереднього базового податкового періоду до останнього дня календарного місяця, в якому була проведена реєстрація про припинення діяльності, йдеться в пункті 177.11 Податкового кодексу.

Для ФОП із загальною системою оподаткування податковим періодом є календарний рік. Заплатити ПДФО і військовий збір за підсумками наданої звітності потрібно протягом десяти календарних днів, що настають після останнього дня відповідного граничного строку її подання.

Для подання останньої звітності та розрахунків з бюджетом за єдиним податком кінцевим податковим періодом є той, коли відповідний контрольний державний орган отримав з ЄДР повідомлення про закриття ФОП.

Для першої та другої груп ФОП з єдиним податком звітним періодом є календарний рік, для третьої групи — календарний квартал. Перша і друга групи подають звіт протягом 60 календарних днів, що настають після останнього календарного дня звітного року, третя — протягом 40 календарних днів.

Перша і друга групи з єдиним податком платять його шляхом авансового внеску не пізніше 20 числа включно поточного місяця. Якщо припиняється діяльність, то нарахування за єдиним податком здійснюються до останнього дня включно календарного місяця, у якому ліквідована реєстрація.

ФОП з єдиним податком з третьої групи потрібно заплатити податок за підсумками останньої квартальної звітності протягом десяти днів після максимального строку подання податкової декларації за податковий квартал.

Якщо ФОП — платник ПДВ, то у ДФС за місцем реєстрації потрібно подати заяву про скасування реєстрації платника ПДВ за формою №3-ПДВ.

Якщо підприємець використовував реєстратор розрахункових операцій, то в ДФС потрібно написати заяву про анулювання його реєстрації за формою №4-РРО. Одночасно слід дати довідку центру сервісного обслуговування про розпломбування РРО та повернути регулятору реєстраційне посвідчення.

Також проводиться анулювання книги обліку розрахункових операцій на РРО на підставі відповідної заяви. Якщо ФОП виробляв алкогольні напої, тютюнові вироби або торгував ними, йому потрібно подати заяву в довільній формі до контрольних органів про скасування цієї ліцензії.

Крок 4. Зняття з обліку платника ЄСВ.

Відповідальна особа контрольного органу, отримавши інформацію від державного реєстратора про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, повинна ухвалити рішення про те, проводити чи не проводити позапланову перевірку з нарахування та сплати єдиного соціально внеску — ЄСВ.

У зв'язку з цим потрібно уважно поставитися до останнього звіту і розрахунків з бюджетом за ЄСВ, який ФОП платить за себе, із зазначенням типу форми "ліквідаційна". У цьому випадку останній звітний період починається з дня закінчення попереднього звітного періоду і триває до дня реєстрації ліквідації.

Крок 5. Закриття корпоративного банківського рахунку.

ФОП повинен проінформувати про свою ліквідацію банк та інші фінансові установи, де у нього є рахунки, зазначено в пункті 69.7 Податкового кодексу.

Для закриття рахунку потрібно надати в банк заяву в довільній формі, вказавши там назву банку, ПІБ, реєстраційний номер облікової картки власника рахунку, номер рахунку та дату написання заяви. Підписати заяву повинен сам ФОП або нотаріально довірена людина.

Якщо це передбачено в договорі, заяву можна подати в електронному форматі, використовуючи можливості сервісів "клієнт-банк", "клієнт-інтернет-банк". Встановлених законом термінів на закриття рахунку в банку немає.

 

 

03.07.2019

 

3 липня 2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації  Ігор Нижник провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізуються на території району. Під час наради розглянуто проблемні питання, які виникають у суб'єктів господарювання в процесі будівництва чи реконструкції об'єктів підприємницької діяльності та накреслено шляхи їх вирішення.

На супроводі у районі перебуває 12 інвестиційних проектів.

«Супровід інвестиційних проектів полягає у регулярному контакті власниками підприємств з місцевими органами державної влади, дозвільними органами щодо врегулювання проблемних питань різного характеру», - сказав під час наради перший заступник.

 

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації нагадує про необхідність своєчасної та в повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і погашення наявної заборгованості.

Починаючи з 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які не отримали дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці року, та не завершили процедуру припинення підприємницької діяльності зобов'язані сплачувати єдиний внесок  не менше мінімального страхового внеску за місяць: у 2017 році не менше 704 грн. за місяць, у 2018 – не менше 819,06 грн. за місяць, у 2019 – не менше 918,06 грн за місяць .

Так, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 №2464-VI із змінами передбачено накладення штрафу у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум та на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу .

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску діючим  платникам та тим які  подали заяви на припинення підприємницької діяльності  можна особисто звернувшись до ДФС у Золочівському районі та за телефоном  03(265)7-10-34 або через «Електронний кабінет».

 

Що таке електронне пенсійне посвідчення і чи варто його оформляти?

Електронне пенсійне посвідчення – це пластикова картка, яка є одночасно банківською карткою і посвідченням. За рішенням Кабінету Міністрів України такі посвідчення почали видавати ще 2016 року внутрішньо переміщеним особам. А з минулого року отримати таке посвідчення може кожен пенсіонер. Електронне пенсійне посвідчення може оформити тільки той пенсіонер, який одержує пенсію через відділення Ощадбанку. Таке посвідчення видає банк, і термін його дії як банківської картки визначає саме банк.

Для того, щоб отримати таке посвідчення необхідно подати заяву до відділу Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання. Тобто, в будь-якій частині країни, де на цей час мешкає пенсіонер. Також необхідно до заяви додати фотографію. Забрати електронне пенсійне посвідчення можна в обраному людиною відділенні Ощадбанку.

Електронне пенсійне посвідчення містить дані про особу, що підтверджують її статус пенсіонера. Відповідно, пред'явивши посвідчення, пенсіонер може скористатися пільгами, що передбачено його статусом: це безкоштовний проїзд у громадському транспорті, знижки в магазинах, аптеках тощо.

Пенсійні посвідчення, які видавались до цього часу, продовжують діяти. Примусово міняти старі посвідчення на нові не планується. Сам пенсіонер приймає рішення, за якою формою йому отримати пенсійне посвідчення. Якщо особа бажає повноцінно використовувати всі електронні сервіси Пенсійного фонду чи інших органів влади, мати власний цифровий підпис та мати єдиний документ за допомогою якого можна і отримати пенсію, і підтвердити статус пенсіонера,  то  вибір  за  електронною   платіжною   карткою.   Обов'язковим є отримання електронного пенсійного посвідчення лише внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії.

Золочівський відділ обслуговування

громадян (сервісний центр) головного

управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

01.07.2019

 

Участь молоді Золочівщини  в обласному квесті до Дня молоді

30 червня, Львівщина відзначає День молоді. Команда молоді Золочівського району взяла участь у святкуванні Дня молоді Львівщини.

Райдержадміністрацією спільно з відділом освіти райдержадміністрації організовано команду молоді під керівництвом куратора – Тараса Криницького, які взяли участь в обласному квесті до Дня молоді та здобули почесне друге місце серед багатьох команд Львівщини.

Учасники команди, під час проведення квесту показали свою кмітливість спортивні навики та інтелектуальні здібності. Вітаємо переможців!

 

 

Про підвищення пенсійних виплат з 1 липня 2019 року

У зв'язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що на 01.07.2019 року склав 1564 грн. та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", з 1 липня відбувся відповідний перерахунок пенсій. Перерахунку підлягають мінімальні та максимальні розміри пенсій; доплата за понаднормативний стаж; надбавки та підвищення до пенсій, які розраховуються від розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, постановою 543 доповнено постанову Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", а саме:

установлено, що з 1 липня 2019 року в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  з урахуванням страхового стажу для жінок 30 років, чоловіків 35 років, та яка не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме:

- за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов'язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях   із   застосуванням   ядерної   зброї   під час проходження військової

- служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія   по   інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою.

Золочівський відділ обслуговування

громадян (сервісний центр) головного

управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

 

 

Доброго дня, пане Міністре! Звертаюся до вас із проханням пояснити, як сплачувати за опалення та гарячу воду. Я – пенсіонер, і ті платіжки, які надходили до мене зимою, є не підйомні. Наскільки мені відомо, нещодавно Уряд зменшив тарифи на тепло. Як ми відтепер будемо платити?

Валентин Соколов

 

Перш за все зауважу, якісні послуги та справедлива плата за них – важлива складова успішного суспільства із сильним середнім класом. Це те завдання, над яким команда Володимира Гройсмана працює всі роки на державній службі, приймаючи рішення, які покликані зробити комунальні послуги доступними для громадян.

Чому населення сплачувало за високими тарифами на опалення?

Громадяни, які мають лічильники газу, отримували платіжки із застосуванням коефіцієнту приведення до стандартних умов. Це суттєво збільшувало вартість газу та стало причиною нарахування заборгованості за попередні періоди.

Чим це викликано?

Ціни на опалення у різних областях України суттєво відрізняються через непрозорість формування тарифів. Тариф встановлюють органи місцевого самоврядування на підставі розрахунків виконавців послуг або Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Оскільки розрахунки у всіх різні - ціна теж різна.

Ми проаналізували тарифи на послуги з теплопостачання по всій Україні і виявилося, що жителі Черкаської, Кіровоградської, Волинської, Рівненської областей сплачують найвищу ціну - від 1795 до 2337 грн за 1 Гкал.

Що було зроблено?

1. У лютому 2019 року Уряд Гройсмана ініціював звернення до НКРЕКП щодо встановлення для облгазів вимоги перерахувати рахунки на природний газ без застосування відповідних коефіцієнтів. Як результат, у квітні платіжки із застосуванням коефіцієнтів перестали надходити громадянам.

2. Кабмін змінив формулу розрахунку ціни природного газу, чим зобов'язав «Нафтогаз» знизити ціну газу для населення.

Що маємо на сьогодні?

Зафіксовано граничну вартість тепла на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн за 1 м2 у разі відсутності лічильника. Таким чином, за нашими розрахунками в середньому тариф на опалення по Україні зменшиться на 14%, а в окремих містах люди платитимуть менше на 25%.

Врегулювано ціну на гарячу воду по всій Україні та встановлено максимальний тариф для населення: 83,66 грн за 1 м3 за наявності рушникосушильників та підключення їх до систем постачання гарячої води. У разі відсутності рушникосушильників - 75,74 грн за 1 м3.

Перерахунок тарифів на послуги з постачання теплової енергії для населення до початку опалювального сезону 2019/2020 років повинен бути здійснений до 01 вересня 2019 року.

Яка роль Міністерства юстиції в цьому процесі?

Спільно з системою Безоплатної правової допомоги ми запускаємо нову ініціативу #ЧеснаПлатіжка та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку», яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».

Нами розроблені чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг. Також ми пояснюватимемо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення.

Додатково за дорученням Глави Уряду до 15 липня Міністерство юстиції оприлюднить повний перелік усіх постачальників комунальних послуг з детальним описом того, хто цими підприємствами керує, і хто є їх реальними власниками. Ви маєте повне право бачити всіх «комунальних баронів», які роками нахабно наживаються на громадянах.

На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції з’явиться калькулятор розрахунку чесної платіжки. Ви самостійно зможете вирахувати, скільки маєте сплачувати за тепло та гарячу воду.

Що потрібно зробити?

1. Перевірити на сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на опалення, чи виконується рішення Уряду;

2. Звернутись до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення;

3. Якщо розрахунок не змінено – звернутись до центрів з надання безоплатної правової допомоги за юридичною консультацією та правовою допомогою.

І насамкінець додам: прийняте Урядом рішення з’явилося не вчора. Це частина планомірної роботи, яка проводиться Урядом Володимира Гройсмана з року в рік. Ми мали серйозні баталії з монополістами – постачальниками послуг. Ми примусили їх знизити ціну на газ. 

Спільними із вами зусиллями ми допоможемо кожному українцю отримати чесну і справедливу платіжку за опалення. Адже наше завдання є дуже простим – з наступного опалювального сезону українці не мають “платити за повітря”. 

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Будь ласка, телефонуйте до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 

27.06.2019

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ ТА ДНЯ МОЛОДІ НА ЗОЛОЧІВЩИНІ

28 червня Україна святкуватиме День Конституції України.

Сьогодні, 27 червня 2019 року, напередодні свята в приміщенні районного Народного дому відбулася урочиста академія і святковий концерт «Молодь єднає Україну», покладання квітів.

У заході взяли участь керівництво району, працівники держустанов, молодь, громадськість.

«Сьогодні нас зібрала урочиста дата, яка має фундаментальне значення для українського народу, що століттями боровся за свою свободу і незалежність. 23 роки тому, 28 червня 1996 року, на п'ятий рік після проголошення незалежності, українська держава  отримала нову Конституцію  – головний установчий документ держави, фундамент її правової системи.

Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського.

Тож сьогодні як ніколи існує потреба в полум'яних серцях, совісних вчинках задля Батьківщини. Кривава рана України – Донбас і Луганщина, окрім болю, виявила нам великі героїчні вчинки наших співвітчизників, військових і добровольців. Очікування миру, бажання миру і праця задля миру – найбільша наша місія і потреба сьогодення.  Тож я в особливий спосіб вітаю наших мужніх захисників і бажаю усім нам найшвидшого завершення війни!

Вітаю жертовних волонтерів, що за покликом серця розділили тягар війни з державою.

Вітаю ветеранів національно-визвольних змагань,  усіх тих, хто від початку став до праці побудови України.

Вітаю з Днем Конституції усіх її громадян, нас з вами, що живуть на Золочівщині і працюють на її процвітання – матеріальне і духовне!», - сказав у вітальному слові Ігор Нижник, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації.

Цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятників борцям за волю України.

Продовжився захід святковими виступами талановитої молоді Золочівщини.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 27 червня  2019 року.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною; житлові питання; про надання статусу дітей, позбавлених батьківського питання, про доцільність позбавлення батьківських прав, про запровадження послуги з патронату над дитиною, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися в складних  життєвих обставинах та ін.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

 

 

У райдержадміністрації проведено нараду з питання належного проведення жнив у районі в 2019 році

27 червня 2019 року у сесійній залі районної ради проведено нараду  на тему: «Жнива-2019» за участю керівників сільськогосподарських підприємств району, районних служб.

Перед присутніми виступив начальник відділу агропромислового розвитку Зеновій Леськів, який інформував присутніх щодо проведення жнив у районі та наголосив про можливості співпраці аграріїв щодо збереження, належного транспортування урожаю 2019 року.

Було звернуто увагу на питанні застосування пестицидів відповідно до санітарних норм чинного законодавства України.

 Головний державний інспектор відділу нагляду з АПК та СКС ГУ Держпраці у Львівській області Юрій Джижула розповів про охорону праці при проведенні зернозбиральних робіт, а про пожежну безпеку під час жнив наголосив керівник Золочівського районного відділу Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Байовський.

 На нараді також йшлося про захист рослин від шкідників та хвороб, про що вела мову фіто санітарний інспектор Марія Кузьменко.

 Підводячи підсумки наради наголошено на відповідальну підготовку до проведення жнив.

 

ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ЗОЛОЧІВСЬКОГО СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ

26 червня 2019 року відбулося урочисте відкриття Золочівського сервісного центру Пенсійного фонду України.

Приміщення приведено до єдиного стилю, відповідно до стандартів обслуговування та відповідає вимогам безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

– Мені надзвичайно приємно бути тут разом з вами та відкривати сервісний центр. Я хочу подякувати директору Львівського обласного центру зайнятості Василю Барилюку за надання нам приміщення, а керівництву Пенсійного фонду України - за виділення коштів для створення належних умов прийому громадян. Працівникам побажати натхнення, злагоди, порозуміння, а всім нам мирного неба над головою, – зазначила очільниця Фонду області Галина Недзельська.

Крім того, з вдячністю згадала голову Золочівської районної асоціації інвалідів Львівської області Марію Семенчук, яка була однією з ініціаторів створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

У заходів взяв участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який сказав: «Сьогоднішня урочистість є виявом невпинного, злагодженого  руху державних інституції до людини та її потреб. Золочівське відділення обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від сьогодні офіційно прийматиме громадян за новою адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 7. І мені чомусь спадає на думку, що ця назва вулиці є зобов'язуючою, і що ця наша недавня трагічна та водночас звитяжна історія вимагає від кожного не гарних слів, декларації патріотизму, а чесної, відданої праці.

Переїзд, облаштування Золочівського сервісного центру потребували багато зусиль і це є свідченням того, що тут працюють небайдужі, віддані справі фахівці, справжні патріоти своєї країни і краю. За зміною адреси, без сумніву, стоять зручність, доступність, оперативність та якість надання послуг громадянам.

Співпраця районної державної адміністрації з сервісним центром триває і має перспективу ставати ще пліднішою. Наша спільна мета –  наблизити до населення сучасні послуги та швидкий високоякісний сервіс з пенсійних питань».

Також отець Василь Саган провів молитву за працівників служби, відвідувачів та окропив приміщення святою водою.

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація