Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

01.07.2019

 

Участь молоді Золочівщини  в обласному квесті до Дня молоді

30 червня, Львівщина відзначає День молоді. Команда молоді Золочівського району взяла участь у святкуванні Дня молоді Львівщини.

Райдержадміністрацією спільно з відділом освіти райдержадміністрації організовано команду молоді під керівництвом куратора – Тараса Криницького, які взяли участь в обласному квесті до Дня молоді та здобули почесне друге місце серед багатьох команд Львівщини.

Учасники команди, під час проведення квесту показали свою кмітливість спортивні навики та інтелектуальні здібності. Вітаємо переможців!

 

 

Про підвищення пенсійних виплат з 1 липня 2019 року

У зв'язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що на 01.07.2019 року склав 1564 грн. та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", з 1 липня відбувся відповідний перерахунок пенсій. Перерахунку підлягають мінімальні та максимальні розміри пенсій; доплата за понаднормативний стаж; надбавки та підвищення до пенсій, які розраховуються від розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, постановою 543 доповнено постанову Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", а саме:

установлено, що з 1 липня 2019 року в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"  з урахуванням страхового стажу для жінок 30 років, чоловіків 35 років, та яка не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме:

- за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов'язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях   із   застосуванням   ядерної   зброї   під час проходження військової

- служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія   по   інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою.

Золочівський відділ обслуговування

громадян (сервісний центр) головного

управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

 

 

Доброго дня, пане Міністре! Звертаюся до вас із проханням пояснити, як сплачувати за опалення та гарячу воду. Я – пенсіонер, і ті платіжки, які надходили до мене зимою, є не підйомні. Наскільки мені відомо, нещодавно Уряд зменшив тарифи на тепло. Як ми відтепер будемо платити?

Валентин Соколов

 

Перш за все зауважу, якісні послуги та справедлива плата за них – важлива складова успішного суспільства із сильним середнім класом. Це те завдання, над яким команда Володимира Гройсмана працює всі роки на державній службі, приймаючи рішення, які покликані зробити комунальні послуги доступними для громадян.

Чому населення сплачувало за високими тарифами на опалення?

Громадяни, які мають лічильники газу, отримували платіжки із застосуванням коефіцієнту приведення до стандартних умов. Це суттєво збільшувало вартість газу та стало причиною нарахування заборгованості за попередні періоди.

Чим це викликано?

Ціни на опалення у різних областях України суттєво відрізняються через непрозорість формування тарифів. Тариф встановлюють органи місцевого самоврядування на підставі розрахунків виконавців послуг або Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Оскільки розрахунки у всіх різні - ціна теж різна.

Ми проаналізували тарифи на послуги з теплопостачання по всій Україні і виявилося, що жителі Черкаської, Кіровоградської, Волинської, Рівненської областей сплачують найвищу ціну - від 1795 до 2337 грн за 1 Гкал.

Що було зроблено?

1. У лютому 2019 року Уряд Гройсмана ініціював звернення до НКРЕКП щодо встановлення для облгазів вимоги перерахувати рахунки на природний газ без застосування відповідних коефіцієнтів. Як результат, у квітні платіжки із застосуванням коефіцієнтів перестали надходити громадянам.

2. Кабмін змінив формулу розрахунку ціни природного газу, чим зобов'язав «Нафтогаз» знизити ціну газу для населення.

Що маємо на сьогодні?

Зафіксовано граничну вартість тепла на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн за 1 м2 у разі відсутності лічильника. Таким чином, за нашими розрахунками в середньому тариф на опалення по Україні зменшиться на 14%, а в окремих містах люди платитимуть менше на 25%.

Врегулювано ціну на гарячу воду по всій Україні та встановлено максимальний тариф для населення: 83,66 грн за 1 м3 за наявності рушникосушильників та підключення їх до систем постачання гарячої води. У разі відсутності рушникосушильників - 75,74 грн за 1 м3.

Перерахунок тарифів на послуги з постачання теплової енергії для населення до початку опалювального сезону 2019/2020 років повинен бути здійснений до 01 вересня 2019 року.

Яка роль Міністерства юстиції в цьому процесі?

Спільно з системою Безоплатної правової допомоги ми запускаємо нову ініціативу #ЧеснаПлатіжка та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку», яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».

Нами розроблені чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг. Також ми пояснюватимемо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення.

Додатково за дорученням Глави Уряду до 15 липня Міністерство юстиції оприлюднить повний перелік усіх постачальників комунальних послуг з детальним описом того, хто цими підприємствами керує, і хто є їх реальними власниками. Ви маєте повне право бачити всіх «комунальних баронів», які роками нахабно наживаються на громадянах.

На сайті Урядового порталу та Міністерства юстиції з’явиться калькулятор розрахунку чесної платіжки. Ви самостійно зможете вирахувати, скільки маєте сплачувати за тепло та гарячу воду.

Що потрібно зробити?

1. Перевірити на сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на опалення, чи виконується рішення Уряду;

2. Звернутись до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення;

3. Якщо розрахунок не змінено – звернутись до центрів з надання безоплатної правової допомоги за юридичною консультацією та правовою допомогою.

І насамкінець додам: прийняте Урядом рішення з’явилося не вчора. Це частина планомірної роботи, яка проводиться Урядом Володимира Гройсмана з року в рік. Ми мали серйозні баталії з монополістами – постачальниками послуг. Ми примусили їх знизити ціну на газ. 

Спільними із вами зусиллями ми допоможемо кожному українцю отримати чесну і справедливу платіжку за опалення. Адже наше завдання є дуже простим – з наступного опалювального сезону українці не мають “платити за повітря”. 

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Будь ласка, телефонуйте до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

 

27.06.2019

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ ТА ДНЯ МОЛОДІ НА ЗОЛОЧІВЩИНІ

28 червня Україна святкуватиме День Конституції України.

Сьогодні, 27 червня 2019 року, напередодні свята в приміщенні районного Народного дому відбулася урочиста академія і святковий концерт «Молодь єднає Україну», покладання квітів.

У заході взяли участь керівництво району, працівники держустанов, молодь, громадськість.

«Сьогодні нас зібрала урочиста дата, яка має фундаментальне значення для українського народу, що століттями боровся за свою свободу і незалежність. 23 роки тому, 28 червня 1996 року, на п'ятий рік після проголошення незалежності, українська держава  отримала нову Конституцію  – головний установчий документ держави, фундамент її правової системи.

Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського.

Тож сьогодні як ніколи існує потреба в полум'яних серцях, совісних вчинках задля Батьківщини. Кривава рана України – Донбас і Луганщина, окрім болю, виявила нам великі героїчні вчинки наших співвітчизників, військових і добровольців. Очікування миру, бажання миру і праця задля миру – найбільша наша місія і потреба сьогодення.  Тож я в особливий спосіб вітаю наших мужніх захисників і бажаю усім нам найшвидшого завершення війни!

Вітаю жертовних волонтерів, що за покликом серця розділили тягар війни з державою.

Вітаю ветеранів національно-визвольних змагань,  усіх тих, хто від початку став до праці побудови України.

Вітаю з Днем Конституції усіх її громадян, нас з вами, що живуть на Золочівщині і працюють на її процвітання – матеріальне і духовне!», - сказав у вітальному слові Ігор Нижник, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації.

Цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятників борцям за волю України.

Продовжився захід святковими виступами талановитої молоді Золочівщини.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 27 червня  2019 року.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною; житлові питання; про надання статусу дітей, позбавлених батьківського питання, про доцільність позбавлення батьківських прав, про запровадження послуги з патронату над дитиною, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися в складних  життєвих обставинах та ін.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

 

 

У райдержадміністрації проведено нараду з питання належного проведення жнив у районі в 2019 році

27 червня 2019 року у сесійній залі районної ради проведено нараду  на тему: «Жнива-2019» за участю керівників сільськогосподарських підприємств району, районних служб.

Перед присутніми виступив начальник відділу агропромислового розвитку Зеновій Леськів, який інформував присутніх щодо проведення жнив у районі та наголосив про можливості співпраці аграріїв щодо збереження, належного транспортування урожаю 2019 року.

Було звернуто увагу на питанні застосування пестицидів відповідно до санітарних норм чинного законодавства України.

 Головний державний інспектор відділу нагляду з АПК та СКС ГУ Держпраці у Львівській області Юрій Джижула розповів про охорону праці при проведенні зернозбиральних робіт, а про пожежну безпеку під час жнив наголосив керівник Золочівського районного відділу Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Байовський.

 На нараді також йшлося про захист рослин від шкідників та хвороб, про що вела мову фіто санітарний інспектор Марія Кузьменко.

 Підводячи підсумки наради наголошено на відповідальну підготовку до проведення жнив.

 

ВІДБУЛОСЯ УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ЗОЛОЧІВСЬКОГО СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ

26 червня 2019 року відбулося урочисте відкриття Золочівського сервісного центру Пенсійного фонду України.

Приміщення приведено до єдиного стилю, відповідно до стандартів обслуговування та відповідає вимогам безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

– Мені надзвичайно приємно бути тут разом з вами та відкривати сервісний центр. Я хочу подякувати директору Львівського обласного центру зайнятості Василю Барилюку за надання нам приміщення, а керівництву Пенсійного фонду України - за виділення коштів для створення належних умов прийому громадян. Працівникам побажати натхнення, злагоди, порозуміння, а всім нам мирного неба над головою, – зазначила очільниця Фонду області Галина Недзельська.

Крім того, з вдячністю згадала голову Золочівської районної асоціації інвалідів Львівської області Марію Семенчук, яка була однією з ініціаторів створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

У заходів взяв участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який сказав: «Сьогоднішня урочистість є виявом невпинного, злагодженого  руху державних інституції до людини та її потреб. Золочівське відділення обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від сьогодні офіційно прийматиме громадян за новою адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 7. І мені чомусь спадає на думку, що ця назва вулиці є зобов'язуючою, і що ця наша недавня трагічна та водночас звитяжна історія вимагає від кожного не гарних слів, декларації патріотизму, а чесної, відданої праці.

Переїзд, облаштування Золочівського сервісного центру потребували багато зусиль і це є свідченням того, що тут працюють небайдужі, віддані справі фахівці, справжні патріоти своєї країни і краю. За зміною адреси, без сумніву, стоять зручність, доступність, оперативність та якість надання послуг громадянам.

Співпраця районної державної адміністрації з сервісним центром триває і має перспективу ставати ще пліднішою. Наша спільна мета –  наблизити до населення сучасні послуги та швидкий високоякісний сервіс з пенсійних питань».

Також отець Василь Саган провів молитву за працівників служби, відвідувачів та окропив приміщення святою водою.

 

 

25.06.2019

 

25 червня 2019 року у райдержадміністрації проведено робочу зустріч під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника  щодо ліквідації наслідків стихійного лиха (проливних дощів, граду та поривів сильного вітру), яке склалося 16-17 червня 2019 року на території села Куровичі за участю депутата Золочівської районної ради Мирослави Петрів, голови Куровицької сільської ради Володимира Чорнописа та представників районних служб.

 

25 червня 2019 року у ДПТНЗ «Червоненське ВПУ» відбувся захист дипломних проектів за спеціальністю 208 «Агроінженерія».

У заході взяв участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який процитував слова Монтеля: « Треба багато вчитись, щоб збагнути, що мало знаєш».

Ігор Миколайович привітав  з досягненням чергової важливої вершини, коли результати кропіткої роботи символізуватимуть пропуск у світ нової професії. «Нехай збувається все заплановане, не сповільнюється професійний ріст, бажаю успішного становлення вас, молодих людей, які тут сьогодні захищаються як молодші спеціалісти (механіки)»,- наголосив перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації.

 

21.06.2019

 

ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

21 червня 2019 року, напередодні Дня державної служби, який в Україні відзначають 23 червня голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин привітали державних службовців району з професійним святом - Днем державної служби.

За сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята державним службовцям вручено грамоти.

Привітати державних службовців прийшли депутати Львівської обласної ради Руслан Кошулинський та Мирослава Бабінська. Музичний колектив «Карпатські візерунки» та читач віршів Марія Квас подарували присутнім чудовий святковий настрій.

 

 

20.06.2019

 

19 червня 2019 року у м. Золочеві на міському стадіоні «Сокіл» проходив міжобласний турнір з футболу серед учнів ДЮСШ присвячений всесвітньому Олімпійському дню.

В турнірі прийняли участь ДЮСШ м.Броди, м.Зілізці (Тернопільська область) та дві команди від ДЮСШ м.Золочева. З початком змагань учасників привітав та побажав успіху у змаганнях директор Золочівської ДЮСШ Лісовик Борис Богданович. Перемогу в турнірі святкували юні футболісти ДЮСШ м.Золочева , друге місце посіли Бродівська ДЮСШ та третє місце за ДЮСШ м. Зілізці.

Переможці та призери отримали кубки, медалі та грамоти. Організатором та спонсором турніру виступила Золочівська РДА.

 

19.06.2019

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар

19 червня 2019 року, у сесійній залі районної ради відбулася нарада-семінар з головами місцевих рад району. Провів зустріч голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який ознайомив присутніх із порядком денним наради-семінару.

Про проведення призову на строкову військову службу та відбір громадян на військову службу за контрактом і про проведення навчальних зборів з резервістами доповів Михайло Саєнко т.в.о. військового комісара Золочівського військового комісаріату. Було наголошено на тому, що весняний призов уже завершено і Львівська область поставлені завдання виконала. До лав Збройних Сил України та інших військових формувань призвано з Золочівського району 26 юнаків. Провів аналіз в розрізі місцевих рад, що стосується проведеної роботи з підготовки та організації процесу висняного призозу. Роботу певних місцевих рад Михайло Саєнко визначив відмінною та закликав інших голів місцевих рад активізувати роботу у осінньому та наступних призовах. Закликав керівників органів місцевого самоврядування й надалі проводити агітаційну роботу щодо військової служби за контрактом. Наголошено, що у серпні-вересні цього року відбудуть навчальні збори з резервістами відповідно до Плану проведення навчальних зборів з практичним призовом резервістів оперативного резерву 2 та військовозобов’язаних. Тому голови місцевих рад зобов’язані згідно із законодавством провести оповіщення відповідних осіб.

Про здійснення в Золочівському районі комплексних заходів щодо боротьби з борщівником Сосновського розповіла Жанна Царик, головний спеціаліст управління агропромислового розвитку. Про природні катаклізми: причини виникнення, попередження та ліквідація наслідків у Золочівському районі доповів Юрій Байовський, начальник Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Про проведення лабораторних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» розповів Ігор Білас, завідувач відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Щодо попередження населення про небезпеку від укусів кліщів та плазунів та проведення необхідних профілактичних заходів для учсасників наради розповіли Марта Менько– лікар-інфекціоніст КНП «Золочівська ЦРЛ» та Леся Кучер, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Дердпродспоживслужби Золочівському районі.

 

14.06.2019

 

Відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2019 року N274/2019 щороку у третю неділю червня відзначається День батька. Цьогоріч свято припадає на 16 червня. День батька святкують у 80 країнах світу. Традиція святкувати День батька у третю неділю червня походить із США: там цей день набув статус свята ще у 1966 році, а президент Річард Ніксон зробив його національним.

Сьогодні, 14 червня 2019 року двадцять двоє вихованців Районного дитячого будинку «Рідний дім» (с. Сасів) провели чудовий день – переглянули фільм у кінотеатрі «Галичина», скуштували смачної піци у кафе «Ролекс» та освіжилися у цей спекотний день морозивом Золочівського виробника «Златка».

Захід проведений службою у справах дітей райдержадміністрації та управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації в рамках виконання Указу Президента та святкування Дня батька. Фахівці райдержадміністрації передали дітям вітання від меценатів та спонсорів, завдяки яким відбулися заходи. Також щира подяка спонсорам ТОВ «Горлиця» (кер. Мединська М.), ФОП «Марусин Н.», ТОВ «Молодіжне» (кер.Горбулевич В.)

Святкування Дня батька продовжиться 16-23 червня 2019 року на базі дитячого позаміського закладу відпочинку «Сокіл». Для відпочиваючих дітей у таборі спільно з батьками відбудуться спортивні змагання, конкурси, вікторини, ігротеки.

 

14 червня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Ігор Миколайович наголосив, що від рівня виплати заробітної плати залежить у майбутньому отримання належної пенсії та добробут громадян.

У засіданні взяла участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Вікторія Гумен, яка розповіла про відповідальність за недотримання трудового законодавства та надала консультації учасникам зустрічі. Опісля проведено галузеву зустріч з суб’єктами господарювання району, які працюють у галузі громадського харчування.

На зустрічі обговорювалися питанням переваг офіційного працевлаштування, виплати належної заробітної плати найманим працівникам, необхідності сплати податкових зобов’язань до бюджетів усіх рівнів та дотриманням вимог чинного законодавства про працю.

 

14 червня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання постійно-діючої комісії з розгляду заяв на забезпечення житлом загиблих військових бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ групи з числа військових, які брали безпосередньо участь в АТО, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України.

На засіданні виступив начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який сказав, що на розгляд комісії поступило три заяви на забезпечення житлом відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО, затвердженої рішенням сесії Львівської облради 5.12.2017р. № 552.

За підсумками засідання вирішили надати право участі у конкурсній програмі тим, хто надав заяви та затвердити розрахунок вартості житла для їхніх сімей.

 

12.06.2019

 

12 червня 2019 року в сесійній залі Золочівської районної ради відбулося чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провів засідання голова Громадської ради Петро Вислободський.

У роботі Громадської ради взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка запросила членів ради до участі у поїздці для вшанування національної пам’яті у м. Перемишль Республіка Польща (23.06.2019), закликала до участі у святах та заходах районного значення та запропонувала оновлювати формати святкувань різних заходів, подавати свої пропозиції.

На засідання було запрошено начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігоря Уличного, який розповів про організацію оздоровлення дітей району різних соціальних категорій в період літнього відпочинку. Лікар-інфекціоніст НКП «Золочівська ЦРЛ» Марта Менько спільно з фахівцем Держпродспоживслужби Лесею Кучер повідомили про попереджувальні заходи при укусі кліщем.

Наступне засідання відбудеться 2 липня о 12 год. в сесійній залі Золочівської районної ради.

 

10.06.2019

 

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками та працівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, сьогодні, 10 червня 2019 року, з питання щодо попередження фактів електронних інформаційних загроз. Наголошено, під час наради, на необхідності вжиття належних заходів безпеки з виявлення комп’ютерних вірусів на персональних ЕОМ та зовнішніх носіях інформації, необхідності встановлення надійних паролів та частій їх зміні.

 

ПАМ’ЯТКА НА ЛІТНІ КАНІКУЛИ

Зовсім скоро розпочинаються літні канікули, відпустки. Як завжди, кожен із нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на нас влітку. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) із вини дітей.

Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків. Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі. Закликаємо вас та ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

• Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

• Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики.

• Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

• Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

• Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

• Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

• Не можна брати до рук незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

• Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

• Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

• Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Із метою попередження дитячого травматизму під час літніх канікул особливу увагу зверніть на правила поведінки дітей біля водоймищ та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Правила поведінки на воді:

- купатися необхідно в добре знайомих місцях;

- перше купання повинно бути короткотривалим (до 10 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин за один раз;

- купатися рекомендовано вранці і ввечері;

- не слід купатися наодинці;

- не запливати за буйки чи за огородження;

- не стрибати зі споруд та плавальних засобів, не призначених для цього;

- не запливати на надувних матрацах далеко від берега;

- не купатися без нагляду дорослих;

- не пустувати у воді - це заважає оточуючим і може бути небезпечним;

- не стрибати головою донизу у місцях із невідомою глибиною.

Увага! Вибухонебезпечні предмети!

- До виявлених вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна доторкатись, перекладати, розряджати, ударяти, зберігати.

- Забороняється використовувати заряди для розведення вогню.

- Не можна їх збирати і здавати в металобрухт.

- Знайшовши вибухонебезпечні предмети, потрібно терміново повідомити в міліцію, школу, військомат.

Вогнепальна зброя - не забава!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків. Щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих! Бажаємо Вам гарного відпочинку! Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Що таке трудовий та страховий стаж та як їх підтверджувати

Трудовий стаж – це період роботи до 1 січня 2004 року, який підтверджується записами в трудовій книжці або іншими документами. Чому саме до цієї дати? Тому що з 1 січня 2004 року набув чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у якому запроваджено поняття страхового стажу. Страховий стаж – це період роботи людини, протягом якого вона сама сплачувала або за неї сплачували щомісяця страхові внески до Пенсійного фонду України в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетвориться у страховий стаж.. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески. Тобто, починаючи з 1 січня 2004 року, трудова книжка не є підтвердженням страхового стажу. Проте, роботодавець може і не сплачувати страхові внески. Тобто, запис в трудовій книжці є, а страховий стаж не іде і цей період вже не буде враховуватись при нарахуванні пенсії.

Як же перевірити, чи нараховується вам страховий стаж? Всі дані про страховий стаж, починаючи з липня 2000 року, містяться в системі персоніфікованого обліку. Ці дані можна отримати двома способами:

Перший спосіб. Прийти до будь-якого відділення Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом. Фахівець Фонду видрукує вам дані з бази персоніфікованого обліку. Згідно з ними ви можете перевірити, яку вам нараховували зарплату, скільки сплачували соціального внеску та скільки днів страхового стажу вам зараховано за той чи інший місяць.

Другий спосіб. Якщо ви маєте комп'ютер - можете зареєструватись на веб-порталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua і кожного місяця не виходячи з дому, перевіряти чи зарахували вам страховий стаж.

Що входить до страхового стажу? До страхового стажу входять наступні періоди:

- трудовий стаж до 1 січня 2004 року;

- періоди навчання у вищому/середньо-спеціальному навчальному закладі, в училищах і на курсах підготовки кадрів, курсах підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі з денною формою навчання до 1 січня 2004 року;

- з 1 січня 2004 року періоди офіційної роботи, але за умови обов'язкової сплати страхових внесків;

- період військової строкової служби;

- періоди догляду за дитиною до 3-х років;

- періоди догляду за інвалідом І групи, за дитиною-інвалідом до 16 років, за перестарілим, якому виповнилося понад 80 років;

- перебування на обліку в центрі зайнятості.

Страховий стаж можна "купити". Щоб офіційно придбати страховий стаж, потрібно прийти до фіскальної служби і подати заяву про укладення договору про добровільну сплату страхових внесків. Розмір внеску буде складати 22% від мінімальної заробітної плати, помноженого на два. На сьогоднішній день це 1836,12 грн. (4173*22%*2) щомісячно.

"Купувати" страховий стаж можуть:

- студенти, яким після 1 січня 2004 року навчання не зараховується до страхового стажу;

- безробітні, які і не працюють і не перебувають на обліку в центрі зайнятості;

- люди, які працюють неофіційно і отримують зарплату в "конвертах";

- особи, які працюють за кордоном.

Але якщо ви офіційно працевлаштовані, ви не можете самостійно платити страхові внески. Це повинен робити тільки роботодавець. Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Особливості подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані Сектор з питань запобігання і виявлення корупції (далі – Сектор) є структурним підрозділом Головного територіального управління юстиції у Львівській області (далі – ГТУЮ у Львівській області).

В межах своїх повноважень Сектор забезпечує надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства працівникам ГТУЮ у Львівській області та його структурних підрозділів. Розглянемо один із прикладів роботи Сектору з питань запобігання і виявлення корупції.

До Сектору звернувся працівник одного із структурних підрозділів ГТУЮ у Львівській області із наступним питанням: він збирається продати свій транспортний засіб, вартість якого становить 65000 грн. За виручені від продажу кошти та отриманий подарунок від батьків у розмірі 45000 грн., державний службовець планує придбати новий автомобіль. Працівник хотів уточнити коли він зобов'язаний подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. На зазначене питання спеціалістами Сектору подано фахову консультацію та роз’яснено норми антикорупційного законодавства. Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у відповідності до Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921 грн., тобто 1921 грн.х50 ПМ = 96 050 грн.), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Враховуючи зазначене, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані від продажу автомобіля суб’єкт декларування не подає, оскільки вартість отриманого доходу становить 65000 грн. У строк, передбачений Законом з моменту купівлі автомобіля, вартість якого перевищує 96050 грн., працівник зобов’язаний подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства. Також працівниками Сектору наголошено, що внесення змін у повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування не передбачено.

 

Криміналізація домашнього насильства: що варто знати?

Зі слів очільника львівської юстиції Миколи Станіщука, ще досі побиття чоловіком дружини чи приниження будь-кого з членів сім`ї вважалось таким, що не варто виносити на загал. Все змінилось від 11 січня цього року, коли в Україні набули чинності зміни до Кримінального кодексу, що визнають системне насильство в сім'ї злочином.

ВАЖЛИВО: вже рік діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким розширено коло осіб та визначено 16 категорій людей, щодо яких може чинитися таке насильство. Станом на сьогодні, це не лише дружина, дитина, чоловік, а й колишнє подружжя, люди, які мають спільну дитину чи живуть у громадянському шлюбі, наречені, вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка) тощо.

ПАМ`ЯТКА: дитина, яка стала свідком насильства в своїй родині, також визнається його жертвою і має право на всі відповідні соціальні, медичні, психологічні й правові послуги. Отже, домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, • карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років

ВАЖЛИВО: кримінальний кодекс доповнено обмежувальними заходами, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство. В інтересах потерпілого від злочину, пов’язаного з домашнім насильством, одночасно з призначенням покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, або звільненням з підстав, передбачених цим Кодексом, від кримінальної відповідальності чи покарання, суд може застосувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів, відповідно до якого (яких) на засудженого можуть бути покладені такі обов’язки:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

2) обмеження спілкування з дитиною у разі, якщо домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;

3) заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку з роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;

4) заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв’язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб;

5) направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми. ВАЖЛИВО: обмежувальні заходи застосовуються до особи, яка на момент вчинення домашнього насильства досягла 18-річного віку. Висновок із усього вище сказаного: жертви домашнього насильства отримали більше захисту.

ВАЖЛИВІ ОЗНАКИ БУЛІНГУ ТА АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ТАКОГО ЯВИЩА

Начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук нагадує про типові ознаки боулінгу та куди звертатись у випадку цькування. Отже, типовими ознаками булінгу є:

• систематичність (повторюваність);

• наявність сторін: кривдник, потерпілий, спостерігачі (за наявності);

• дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

ВАЖЛИВО: КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ОСОБІ У ВИПАДКУ БУЛІНГУ:

• в поліцію із заявою про вчинення правопорушення;

• до керівника закладу освіти або вчителя;

• до батьків або дорослих, яким довіряєш;

• до шкільного психолога;

• на Національну дитячу «гарячу» лінію 116 111 (для надання консультації);

• до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 Якою може бути порада батькам: стати для своєї дитини дорослим, якому дитина може довіряти.

ПАМ`ЯТКА:

- треба батькам вчити дітей емоцій щастя та радості;

– в розмові з дитиною говорити про те, що засмучуватися – нормально, але допускати біль від інших – не можна;

– говорити з дитиною про те, що вона відчуває;

- реагувати на емоційні стани дитини, намагатися зрозуміти причину через гру чи інші види спілкування;

– бути в контакті з вчителем, в т.ч. через дитину, адже вона теж має вибудовувати контакт з вчителем як відповідальним безпечним дорослим у школі.

 

06.06.2019

 

6 червня 2019 року в селі Ремезівці на сільському цвинтарі (кладовищі) за участі керівництва Золочівської районної державної адміністрації, Золочівської районної ради воїнів-афганців «Пам'ять», громади села відбулося відкриття та проведення чину освячення пам’ятника Вульчаку Володимиру Михайловичу та панахиди за загиблим в роки радянсько-афганської війни. «Саме так нам бути: - Хрест над останками та щира молитва та неминуча пам'ять у серці».

На території району поховано вісім воїнів, які брали участь у бойових діях та поклали своє життя на території Афганістану - це бійці-герої Володимир Вульчак, Ігор Івашків, Богдан Овчар, Володимир Пелех, Ярослав Пушкар, Василь Мотуз, Сергій Муронов та Володимир Шульган. «Цьогоріч виповнюється 30 років від закінчення десятилітньої радянсько-афганської війни. У тій війні загинуло близько 1,5 млн. афганців (або понад десята частина тогочасного населення країни, за офіційними радянськими даними, 15 тисяч радянських військових, зокрема 3,3 тисячі українців, з них вісім спочивають на цвинтарях Золочівщини). За що вони загинули? Як і безліч інших, - за інтереси чужої імперії. Так траплялося неодноразово в нашій історії. Але це ніяк не мусить зашкодити пам’яті про мужніх синів нашої України. Маємо винести один із навчальних уроків історії для розбудови нашої держави. Маємо бути справжніми патріотами ми отримали добрий вишкіл боронити свою землю, захищати свій народ», - наголосив під час виступу перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

Зі словами співчуття виступили представники громади, духовенства, керівництва Товариства.

 

14-16 червня 2019 року буде проводитись Молодіжний фестиваль «Зашків», який відбудеться у селі Зашків Жовківського району Львівської області. Захід приурочений до 128-ї річниці від дня народження полковника Євгена Коновальця. Фестиваль, який вже став традиційним, проводиться у такому форматі уже тринадцятий рік поспіль, має на меті виховання української молоді у дусі національних традицій, духовності та патріотизму, формування свідомої громадянської позиції, створення умов для самореалізації молоді, заохочує до налагодження дружніх відносин між молодіжними лідерами з усіх областей України.

Молодіжні громадські організації Львівщини були ініціаторами та засновниками фестивалю.

У різні роки на святі збиралось від трьох до десяти тисяч молоді з України та інших країн. Контактна особа – Назарків Тарас Степанович (головний спеціаліст відділу молодіжної політики облдержадміністрації) тел. (096) 82 11 730.

 

05.06.2019

 

4 червня 2019 року у райдержадміністрації відбулась нарада щодо вивчення реального стану антидиверсійної та антитерористичної захищеності об’єктів критичної інфраструктури під головуванням голови райдержадміністрації Володимира Недзельського за участю начальника Бродівського міжрайонного відділу СБУ у Львівській області Зіновія Войтовича, співробітника цього відділу Андрія Ситника, начальника районного ВП ГУ НП у Львівській області Андрія Мархоня та начальника РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Юрія Байовського, а також запрошені керівники підприємств, установ, організацій району, військових частин, які дислокуються у м. Золочеві, керівним складом та працівниками підприємств життєзабезпечення населення Золочівського району, службовими особами місцевих органів влади у сфері житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, дорожнього господарства, транспорту, зв’язку, лісового господарства.

Виступаючи перед присутніми начальник Бродівського міжрайонного відділу СБУ у Львівській області Зіновій Войтович довів до присутніх інформацію стосовно правового поняття слова «диверсія», про відповідальність, яку очікує громадянин за її скоєння (ст.113 Кримінального кодексу України), та наведено позитивні приклади попередження такого виду злочинів органами СБУ. При цьому, було відзначено важливу роль громадськості та наголошено про сприяння всіх присутніх у розповсюдженні Інструкції для громадян щодо першочергових дій у разі виявлення або застосування вибухових пристроїв, розмістивши її у людних місцях на дошках оголошень в установах і організаціях району. Крім того, увагу присутніх загострено на окремих питаннях можливої появи в оточенні об’єктів критичної інфраструктури, військових частин, баз зберігання військового майна та засобів ураження, осіб, поведінка яких може вказувати на окремі ознаки до підготовки або скоєння протиправних проявів, що межують з поняттям «терористичний акт», «диверсія».

Для реалізації протиправних намірів вказаною категорією осіб можуть використовуватись оточення зазначених об’єктів, особливості місцевості, під’їзних шляхів, а також застосовуватись спеціальні засоби, зокрема: відео-фото обладнання, тепловізори, дальноміри, безпілотні літальні апарати (БПЛА) тощо. Наголошено на необхідності тісної взаємодії всіх присутніх на нараді службових та посадових осіб з вказаної проблематики, постійного обміну інформацією, контролю за прилеглими територіями ввірених об’єктів критичної інфраструктури, прилеглими до них лісовими масивами, закинутими приміщеннями тощо.

 

У районній центральній бібліотеці ім. І. Франка відбувся культурно-просвітницький захід для молоді «Без вини покарана» присвячений Дню пам’яті 76-річниці депортації українців з польських земель.

Модератором заходу виступила голова громадської організації українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі «Родинне дерево» Світлана Наливайко. У заході взяли участь історики ( О.Ходачок та А. Козюра), студенти коледжу НУ «Львівська політехніка», спеціаліст з молодіжної політики райдержадміністрації ( О. Марусин),члени організації «Родинне дерево», працівники районної центральної бібліотеки, представники районних ЗМІ. 76 років тому 150 тис. українців, які проживали у Польщі, вигнали зі своїх домівок та "розпорошили" по малозаселених районах країни. Операція з депортації українців отримала назву "Вісла" та продовжувалася з 28 квітня по 29 липня 1947 року. Українське населення з південно-східних регіонів Польщі (Лемківщина, Холмщина, Надсяння й Підляшшя) депортували до північно-західних земель.

З рідних місць було виселено приблизно 150 тисяч українців. Загалом же під час усіх операції з переселення постраждало 700 тисяч українців. Про хронологію тих сумних подій учасникам заходу розповіла учитель історії ЗОШ № 1 I-III ст. м. Золочева Оксана Ходачок .«У 1944-1946 роках із Польщі до УРСР переселили понад 480 тисяч етнічних українців. Використовували різні методи впливу на людей - від психологічного тиску (через пропагандистську агітацію, шантаж, залякування тощо) до фізичної сили із залученням війська. Знання історії, знання тих минулих подій, нажаль, на які впливала політика, побудує в нас адекватного, національно спрямованого громадянина України»- сказала пані Оксана.

Андрій Козюра, викладач історії ВСП Золочівський коледж НУ «Львівська політехніка" під час свого виступу сказав: «Молоде покоління повинно знати свою історію, історію українців, аби ніколи на собі не відчути трагізму тих далеких подій, пострілів, голоду та переселення. Зараз, живучи в країні, де немає переслідування, де є свобода думки і слова, право вибору ми повинні знати, що операція «Вісла» - це був геноцид українського народу, який можна прирівняти до Голокосту над євреями. І тому про цю подію ми повинні згадувати, знати, пам’ятати і на ній вчитися, щоб це більше ніколи не повторювалось. »

Також в ході проведення заходу запрошені гості – члени організації «Родинне дерево» мали можливість поділитися з присутніми, молоддю своїми спогадами, а також спогадами та розповідями своїх батьків про сумні та важкі події того часу. Модератор заходу, п. Світлана Наливайко, подякувала усім присутнім за участь в заході та побажала мирного неба над головою, благополуччя у кожній родині, здоров’я, достатку та добра.

 

04.06.2019

 

В районі розпочато ремонти доріг

Із настанням будівельного сезону розпочинаються ремонтні роботи на дорозі загального користування О140701 Золочів-Красне.

У зв'язку з цим сьогодні, 4 червня 2019 року, відбулася виїзна організаційна нарада за участі першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігора Нижника, головного спеціаліста відділу експлуатації дорожнього господарства Департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської облдержадміністрації Юліана Лева, представника технагляду Юрія Сала та директора підрядної організації ТзОВ "ДрогБуд Україна" Романа Галабуди.

Визначено обсяги та види ремонтних робіт на ділянці Гончарівка-Скварява дороги Золочів-Красне.

 

 

03.06.2019

 

День захисту дітей у м. Золочеві.

2 червня 2019 року у районному Народному Домі ім. І. Білозіра відбувся вокально-танцювальний захід «Майбутнє – це ми» - в рамках відзначення Міжнародного дня дітей. Основною метою заходу було об’єднати різних за віком та статусом дітей району, подарувати їм приємні емоції та дати можливість відчути радість, безтурботність дитинства хоча б на один день.

У заході взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, котрий під час своєї промови сказав: «Сьогодні тут, на цій сцені, ми можемо пересвідчитися, як талановиті діти Золочівського Маркіянового краю реалізовують своє право на шкільну та позашкільну освіту. Ви вже маєте великі досягнення у царині спорту, танцю, співу і образотворчого мистецтва. А ще таким чином прославляєте свою малу Батьківщину, свої школи, родини, батьків».

Також голова райдержадміністрації Володимир Недзельський вручив почесні нагороди голови Львівської обласної державної адміністрації за високі досягнення на Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах керівнику арт-гуртка «Палітра» Галині Гевко та її талановитим вихованцям. Цікаві виступи продемонстрували дитячі творчі вокальні колективи району та танцювальний колектив «Первоцвіт». Також для дітей проводились різноманітні конкурси та вікторини. На завершення концертної програми вокально-хореографічний колектив «Мальви» ( учні ЗОШ № 1 м. Золочева) продемонстрував глядачам красиву душевну композицію «Україна – це ти».

 

Усі учасники заходу отримали від райдержадміністрації солодкі подарунки.

 

У районі відбулися заходи до Дня захисту дітей

Учора, 02.06.2019 р., службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з ЦСССДМ, ювенальною превенцією, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги було проведено святкові заходи з нагоди Дня захисту дітей для вихованців дитячого будинку «Рідний дім» . Під час святкування діти брали активну участь у різних ігрових – розважальних заходах.

Райдержадміністрація висловлює подяку спонсорам, котрі долучилися до проведення даного заходу, а саме: Кудерявець Оксані, Налужному Степану, Бомку Ігореві за організацію святкового частування для 24-ох вихованців дитячого будинку «Рідний дім» у ресторані «Едельвейс», а також Вереді Сергію за смачні ласощі для дітей - морозиво.

 

31.05.2019

 

У ЗНЗ РАЙОНУ ВІДБУЛОСЯ СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Сьогодні, 31 травня 2019 року, школярі нашого району відзначили свято Останнього дзвоника. Останній дзвінок - це чудова шкільна традиція, справжнє свято, хоча його немає в жодному календарі. Воно буває лише раз у житті кожної людини. Велика подяка усім працівникам освіти, які своїми ідеями, натхненнями та працьовитістю творять майбутнє України. Здоров"я усім Вам, добра і благополуччя, щасливої життєвої стежини та вагомих здобутків. Урочисто, святково та по-домашньому затишно відбулося свято Останнього дзвоника у ЗОШ № 1 I-III ст. м. Золочева. Традиційно діти, батьки та вчителі у цей день прийшли до школи у вишиваному одязі. Благословили усіх присутніх священники о.Василій Саган та о.Юрій Галабуда, окропивши свяченою водою. Радості, перемог над складними ситуаціями, здійснення всіх мрій, веселих канікул і нових вражень побажала учнівському й педагогічному колективу директор школи Оксана Пилипчук.

Учні 2-го класу подарували випускникам красивий український танець з рушниками, а цьогорічні випускники школи, у свою чергу, продемонстрували усім присутнім сучасний танцювальний флеш-моб.

Свято не обійшлося без традиційного шкільного вальсу. Учні першокласники на згадку про школу подарували одинадцятикласникам невеличкі приємні подаруночки.

 

Забезпечте своє майбутнє – відмовтесь від заробітної плати «в конверті»

Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - обов'язок кожного роботодавця! Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію - виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного соціального внеску здійснюють із суми, що значно менша за отриману особою. Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України , то такий місяць повністю враховується до страхового стажу і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Багато працівників щиро радіють грошам, отриманим за «темними» відомостями, і не замислюються, що чекає їх у майбутньому. Погоджуючись на «конверт», працівник ризикує залишитися без грошей взагалі. Його може бути звільнено без будь-яких пояснень. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Важливо зрозуміти, що існує заробітна плата «в конвертах», але не існує пенсії «в конвертах».

Пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті» чи маючи інше неоформлене джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім. Подбайте про своє майбутнє та майбутнє найманих працівників – відмовтеся від заробітної плати «в конверті»!

Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - обов'язок кожного роботодавця! Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо неприпустимості випадків виплати заробітної плати «у конвертах», а також виплати заробітної плати в розмірах нижче мінімально встановленої законодавством. Памятайте, до страхового стажу не зараховуються періоди підприємницької діяльності за які не сплачено єдиний внесок! Шановні платники єдиного внеску!

Наголошуємо, що розмір сплаченого єдиного внеску прямо вливає на розмір майбутньої пенсії. Будьте відповідальними перед своїм майбутнім - своєчасно сплачуйте єдиний внесок.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

30.05.2019

 

Сьогодні, 30 травня 2019 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник відвідав з робочим візитом с. Богутин з питання ліквідації наслідків негоди, яка пройшла 28 квітня 2019 року. Супроводжував першого заступника голови райдержадміністрації на час поїздки селищний голова Поморянської селищної ради Євген Бас. Визначено основні заходи на найближчий час. Невідкладним є проведення робіт з поглиблення русла річки Махнівки, оскільки неможливо понизити рівень підгрунтових вод на городах власників земельних ділянок для ведення сільськогосподарського виробництва, та в криницях для їх обеззаражування, а також відновлення під'їзних шляхів до домогосподарств.

2 травня 2019 року відбулося позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, рішенням якої було передбачено провести позачергову сесію Золочівської районної ради щодо виділення коштів Поморянській селищній раді для ліквідації наслідків негоди 28 квітня. Станом на 30 травня кошти ще не виділені.

Основну частину робіт із запобігання масштабних збитків провело ТзОВ "ДрогБуд". При спілкуванні з власниками окремих домогосподарств, жителі висловлювали подяку за оперативну допомогу керівнику ТзОВ "ДрогБуд" Роману Галабуді.

 

Проведено засідання колегії.

Сьогодні, 30 травня 2019 року у райдержадміністрації відбулося засідання колегії, яке провів голова райдержадміністрації Володимир Недзельський. На засідання розглядалося питання «Про виконання дохідної частини зведеного бюджету Золочівського району за перший квартал 2019 року».

При заслуховування питання «Про підготовку до проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2019 року» начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик доповів про виконання відповідних заходів з питань підготовки та організації відпочинку учнів закладів загальної середньої освіти району протягом літнього періоду. Зокрема, про належну підготовку дитячого позаміського закладу відпочинку «Сокіл» (с. Сасів) з круглодобовим перебуванням дітей, який функціонуватиме протягом літнього періоду.

 

29.05.2019

 

Щодо змін у чинному законодавстві з питань надання пільг і житлових субсидій.

До уваги управителів, виконавців комунальних послуг, ОСББ/ЖБК з метою укладення ними договорів з АТ «Ощадбанк» до 1 червня 2019 року для надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг відповідним категорія споживачів в повному обсязі.

На виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (далі-Постанова).

Вказаною Постановою затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі - Порядок), а також внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України. Порядком визначено механізм надання пільг у грошовій формі, операційні дії щодо виплати пільг у грошовій безготівковій формі та у готівковій формі, окреслено перелік пільг, оплата яких здійснюватиметься у грошовій формі.

Згідно з Порядком змінюється не лише підхід до виплати пільг, а й до їх розрахунку. Зокрема, Порядком встановлено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та інформації, отриманої від управителів, виконавців комунальних послуг, ОСББ (ЖБК), щомісяця розраховуватимуть суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, та визначені статтею 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово комунального обслуговування. При цьому пунктом 6 Порядку передбачено, що сума пільги у грошовій безготівковій формі збільшується на розмір комісійної винагороди АТ «Ощадбанк», що становить 0,7 відсотка такої суми.

Відповідно до пункту 7 Порядку виплата розрахованої суми пільги здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ «Ощадбанк» договору. За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ «Ощадбанк».

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою. Під час перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ «Ощадбанк» утримує із сум нарахованих пільг комісійну винагороду у розмірі 0,7 відсотка суми платежу (пункт 12 Порядку).

У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Відповідно до пункту 9 Порядку АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між АТ «Ощадбанк» (його установами) та управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг. Якщо управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклав договорузАТ«Ощадбанк»(йогоустановами)дляперерахуваннясумпільг,він до 1 червня не має права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від пільговиків за відповідні неопалювальний та опалювальний періоди.

Окремо звертаємо увагу на те, що Постановою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21жовтня1995р. №848. Зокрема, пунктом 18-4 зазначеного Положення передбачено, що під час перерахування коштів з рахунка для виплати житлових субсидій на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ «Ощадбанк» утримує з сум нарахованих субсидій комісійну винагороду в розмірі 0,7 відсотка суми платежу. При цьому розмір житлової субсидії у грошовій безготівковій формі збільшується на розмір комісійної винагороди АТ «Ощадбанк», що становить 0,7 відсотка такого розміру.

Звертаємо увагу, що зазначена Постанова застосовується з 1 травня 2019 року, крім пунктів 1 і 3 Постанови та пунктів 3, 4, 6 змін, затверджених Постановою, які застосовуються з 1 жовтня 2019 року.

 

28.05.2019

 

28 травня 2019 року в сесійній залі Золочівської районної ради відбулося чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. На засідання запросили начальника міського комунального підприємства "Золочівводоканал" п. Венгера Михайла.

Йшлося про формування цін на водопостачання та водовідведення для населення та промислових споживачів. Також члени Громадської ради зосередилася на доповненні та затвердженні плану роботи на 2019 рік.

Перед членами Громадської ради виступив голова райдержадміністрації Недзельський Володимир Йосипович. Він націлив роботу Громадської ради на вивчення соціально-економічних проблем мешканців району, зокрема забезпечення життєво необхідними ліками, оздоровлення дітей у літній період, а також стан виконання плану призову у районі. "Така співпраця інститутів громадянського суспільства та виконавчої влади, в центрі якої стоять потреби людей, обов'язково дасть добрі плоди", – зазначив голова.

 

27.05.2019

 

У селі Стутин відкрито футбольне поле зі штучним покриттям

26 травня у селі Струтин Золочівського району, у межах реалізації державної програми "Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України", урочисто відкрили футбольне поле зі штучним покриттям. Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Виступаючи перед присутніми голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: «Сьогоднішнє спортивне свято це дуже важлива подія для села. Це певний підсумок спільної праці органів державної влади, місцевої влади та громади села в надії виховати здорове покоління української нації. Державна програма підсилить ефективність реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація». Там, де держава дбає про молоде покоління, добрі плоди зростання і процвітання держави не забаряться».

 

24.05.2019

 

Особливості обробок пестицидами медоносів

В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур.

Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому. Масова загибель бджіл може призвести до зникнення багатьох видів рослин, у тому числі сільськогосподарських, оскільки майже 80% з них запилюють медоносні бджоли. Також ентомологи довели, що під дією пестицидів у бджіл погіршується пам'ять та інші розумові здібності. Пестициди викликають у бджіл епілепсію.

Найнебезпечніші для комах комбіновані пестициди. Виявилося, що вже через 4 дні після першого контакту з пестицидами близько 30% бджіл втрачало здатність до навчання й починало гірше проходити тести на запам'ятовування запаху квітів. Попередні дослідження засвідчили, що такий пестицид як хлорантраніліпрол негативно впливає на джмелів, а гліфосат може вплинути на здатність бджіл навчатися та орієнтуватися у просторі.

Так результати дослідження американських вчених, опублікованих у журналі Scientific Reports, свідчать про те, що гербіциди та фунгіциди являють собою більший ризик для популяції медових бджіл, ніж вважалося раніше, – інформує видання The International Business Times.

Протягом останніх 3-5 років в Україні посівні площі під ріпак, соняшник збільшуються, а відтак частіше застосовуються інсектициди. При цьому пестициди, якими обробляють поля проти шкідників, не вбивають бджіл, а роблять їх уразливими до кліщів та несприятливих факторів навколишнього середовища. Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище, сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди. Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Оскільки, господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб залежно від внесеного препарату.

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації і до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культурах в період цвітіння не проводять.

Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск та посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами. Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Провідний спеціаліст-державний фітосанітарний інспектор

відділу контролю за обігом засобів захисту рослин

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби У Львівській області

М.В.КУЗЬМЕНКО

 

Сьогодні, 23 травня 2019 року, відбулося засідання комісії для проведення огляду готовності місць масового відпочинку населення на водних об'єктах району до купального сезону під головуванням першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігоря Нижника. Членами комісії проведено огляд місця масового відпочинку на водному об’єкті (озеро «Молодіжне» в парку відпочинку «Здоров'я» по вул. Шашкевича в м. Золочів).

Комісією встановлено, що на водному об'єкті наявний діючий рятувальний пост відповідно до Правил охорони життя та людей на водних об'єктах України; проведено обстеження дна акваторії пляжу; перешкоди, що становлять небезпеку при купанні відсутні; зона для купання обмежена буями та інше.

У Золочівському район для купання визначено лише озеро «Молодіжне» в парку відпочинку «Здоров'я» по вул. Шашкевича. Незабаром розпочнеться купальний сезон, з 1 червня. Тому, члени комісії звертаються до громадян з наступною інформацією.

Розпочинається купальний сезон

Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але купання – це не лише відпочинок, але й певна небезпека. Аналіз статистичних даних свідчить, що причиною загибелі людей на воді є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними.

Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму. Купатись потрібно на пляжах у місцях колективного відпочинку, де є необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей. Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводить судома, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати – не соромтесь, кличте на допомогу.

Пірнати можна лише там, де є достатня для цього глибина, прозора вода, рівне дно. Не пірнайте у мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу, вниз головою.

Категорично забороняється:

- заходити у воду в нетверезому стані;

- запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд, предметів, які для цього не призначені;

- використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

- допускати у воді ігри з хапанням за руки та ноги;

- подавати фальшиві сигнали біди;

- засмічувати воду та берег;

- тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж по пояс;

- залишати дітей біля води без нагляду;

Перш ніж зайти у воду, подумайте: чи це вам піде на користь, чи на шкоду. Не беріть з собою на пляж спиртні напої. Запам'ятайте: алкоголь і вода – несумісні речі.

 

23.05.2019

 

Мешканцям Золочівщини нагадуємо про небезпечний борщівник: як боротися Борщівник Сосновського – небезпечний вид рослин, який в деяких місцевостях став справжнім стихійним лихом, завдаючи відчутної шкоди господарствам на полях, луках та городах. Крім того, ця рослина несе загрозу життю і здоров’ю людей: під час контакту зі шкірою людини викликають важкі дерматити та хімічні опіки ІІ ступеня.

Борщівник має високу здатність до розмноження: одна рослина дає до 100 тис. насінин, які можуть проростати протягом декількох років. Тому в боротьбі з ним дуже важливо не допускати дозрівання й розсіву насіння. Найкращим методом знищення цієї рослини є скошування молодого борщівника протягом вегетаційного періоду, хоча б два рази, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація та повторне цвітіння. Також цю рослину можна знищувати хімічним методом. Насіння борщівника розноситься вітром і переноситься водою, тому зарості його часто зустрічаються уздовж берегів річок і узбіч доріг. Заходи щодо знищення борщівника починаючи з весни і до осені, зобов’язані проводити всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких розповсюджена дана рослина.

У Золочівському районі проводиться скошування борщівника на територіях Бортківської, Поморянської, Великополюхівської, Єлиховецької, Жуківської, Заставнянської, Княжівської, Новосілківської, Перегноївської, Підгайчиківської, Підлипецької, Полянської, Руди-Колтівської, Скварявської, Словітської, Червоненської, Шпиколосівської місцевих рад.

Не будьмо байдужими та долучаймось до боротьби з борщівником Сосновського

 

22.05.2019

 

Як стати користувачем Веб-порталу Пенсійного фонду України?

Хочете контролювати страховий стаж для нарахування пенсії або завжди бути в курсі своїх пенсійних справ? Станьте користувачем електронного Веб-порталу Пенсійного фонду України Онлайн-сервіс надає можливість:

- отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату і сплачені страхові внески із системи персоніфікованого обліку починаючи з 2000 року;

- переглянути дані власної пенсійної справи без відвідування Пенсійного фонду в будь-який зручний час;

- сформувати запит на попередню підготовку документів;

- подати скаргу; - записатися на прийом до фахівців Фонду;

- отримати інформацію про стан розрахунків платників із Пенсійним фондом (для юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців);

- отримати електронні довідки, достовірність яких підтверджується спеціальним QR-кодом;

- одержати СМС-повідомлення:

• пенсіонерам – про результати розгляду звернення за призначенням чи перерахунком, поновленням або припиненням виплати пенсії, про утримання коштів з пенсійної виплати, про необхідність звернення до Пенсійного фонду для підтвердження даних про особу;

• застрахованим особам – щомісяця про сплату/несплату роботодавцем єдиного соціального внеску і про зарахування/незарахування цього періоду до страхового стажу;

- одержати іншу необхідну довідкову інформацію про місцезнаходження, телефони органів Пенсійного фонду, новини тощо. Стати користувачами веб-порталу можна двома способами: - за заявою;

- онлайн-реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Для реєстрації заяви необхідно особисто відвідати орган Пенсійного фонду України та надати паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер). Спеціаліст фонду зареєструє заяву та надасть розписку про одержання заяви та реєстраційний код, який потрібен для реєстрації на Веб-порталі (тому потрібно зберігати в таємниці до моменту закінчення реєстрації).

Для здійснення реєстрації особа має зайти на Веб-портал ПФУ в мережі інтернет, вибрати пункт меню "Реєстрація" і заповнити реєстраційну форму: логін і пароль. Після реєстрації на вказану електронну адресу надійде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації надійде повідомлення з Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації. Для онлайн-реєстрації особі необхідно мати особистий електронний цифровий підпис (ЕЦП). Отримання електронного цифрового підпису відбувається в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК).

Такі пслуги маожуть надавати як недержавні центри сертифікації ключів (за оплату) так і безкоштовно – центри, створені при податкових органах, і, наприклад, Приватбанк. Ключ ЕЦП може бути записано на будь-який електронний носій (CD-RW диски, флеш-накопичавач USB). Для отримання ЕЦП у Державній фіскальній службі потрібно принести в найближче регіональне відділення ДФС такі документи:

- заяву на придбання до договору "Про надання послуг електронного цифрового підпису";

- копію та оригінал ідентифікаційного номеру;

- оригінал паспорта і копії 1-4 сторінок;

 - з'ємні флеш-носії для запису електронного ключа.

Для входу на Веб-портал ПФУза ЕЦП потрібно виконати такі кроки:

- вибрати пункт меню "Вхід" і в закладці "За ЕЦП" ознайомитися зі списком АЦСК, електронний цифровий підпис яких підтримує Веб-портал ПФУ;

- вибрати відповідний АЦСК, вибрати файл ключ, ввести пароль ключа.

Важливо зазначити, що при реєстрації за заявою можна отримати тільки консультаційно-довідкові послуги, а вся інформація, що містить персональні дані, надається лише при вході за ЕЦП.

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

головного управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

 

Сьогодні пам'ятний день - 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.

З цієї нагоди у Золочеві 22 травня, біля пам’ятника Великому Кобзареві, відбулися панахида, покладання квітів і лампадок, вручення грамот, творчі виступи школярів.

Участь у заході взяли представники влади, творчої інтелігенції та громадськості району, молодь району. На початку священнослужителі звершили заупокійну панахиду за спокій душі Кобзаря. По тому учасники заходу поклали квіти до монументу Тарасу Шевченкові. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова Золочівської районної ради Олег Банах вшанували пам'ять про Кобзаря і поклали квіткову композицію до підніжжя пам’ятника Т. Г. Шевченка. Продовжився захід врученням грамот переможцям ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т. Г. Шевченка. Завершився творчими виступами молоді району.

 

21.05.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 21 травня 2019 року.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною; житлові питання; доцільність позбавлення батьківських прав та ін. «Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

 

17.05.2019

 

Карантинні шкідники лісу

Ліси, що мають велике ґрунтозахисне, водоохоронне і кліматичне значення, відіграють велику роль у господарстві країни. Але продуктивність їх часто знижується багатьма факторами і насамперед шкідливою діяльністю комах. Розширення торгівельних відносин України з багатьма країнами світу, у тому числі з недостатньо вивченими щодо карантинного і фітосанітарного стану, істотно збільшує ризик завезення з деревиною та лісоматеріалами нових, невідомих для України шкідників лісу. Розмножуючись у масовій кількості, деякі з них, особливо стовбурові, призводять до часткової або повної загибелі не тільки окремих дерев, але й цілих лісових масивів. Для України небезпечними є неєвропейські види вусачів роду Monochamus. Це імаго завдовжки від 15 до 75 мм, з продовгуватим тілом сірих та чорних відтінків. У самців, зазвичай, вусики довші за тіло у 1,5-2 рази.

Дев’ять видів карантинних шкідників віднесено до списку А-1: Карантинні організми, відсутні на території України та належать до вусачів: Вусач мінливий, Вусач каролінський, Вусач мармуровий, Вусач змінний, Вусач сяючий, Вусач помічений, Вусач тупий, Вусач щитовий, Вусач дрібний.

Ці неєвропейські види вусачів поширені переважно у Мексиці, Канаді, США, Японії, Китаї. Жуки вусачів нападають лише на ослаблені та зрубані дерева, прокладаючи ходи у заболоні, під корою та в деревині. Деревина втрачає свою товарну цінність. Перевагу віддають видам роду Сосна (Pinus), але іноді ушкоджують інші хвойні дерева. Найімовірніший і швидкий шлях проникнення вусачів на територію України — перевезення личинок, лялечок та імаго з різноманітними лісоматеріалами під час торгівлі. Це деревина, дерев’яна тара, пакувальні матеріали, необроблені вироби з дерева, садивний матеріал, який є рослиною-господарем для вусача. Личинки шкідника розвиваються в колодах дерев хвойних порід, які тривалий час знаходяться в лісі, завдаючи значних економічних втрат, прокладаючи ходи в деревині, внаслідок чого вона втрачає свою економічну цінність. Але основна шкодочинність вусачів - здатність переносити соснову стовбурову нематоду. Один жук може бути носієм до 300000 нематод. Самки жука в період відкладання яєць переносять личинок нематод четвертої стадії розвитку із заражених дерев на здорові. Через «зарубки» в корі, спричинені самками, нематоди проникають в деревину. В стовбурі нематоди живляться гіфами грибів, які також переносяться вусачами.

В результаті пошкоджень іноді гине весь ліс на великих площах. Присутність на поверхні кори конічних «зарубок», зроблених самками роду Monochamus для відкладання яєць, вихідні отвори та купки тирси біля стовбурів дерев вказують на заселення дерев вусачами. Під корою знаходяться молоді личинки та ходи, зроблені ними. Літ імаго починається в середині квітня і триває до травня, а за сприятливих умов може тривати до липня. Пік активності – травень. Вихід імаго, зазвичай, відбувається ввечері і вночі.

Для статевого дозрівання імаго необхідно додаткове живлення впродовж 10 днів. Жуки живляться молодими пагонами та корою. Статевозрілі жуки віддають перевагу ослабленим деревам або щойно зрубаним колодам, на яких паруються і відкладають яйця. Самки починають відкладати яйця на початку червня до першої декади вересня. Плодючість однієї самки від 100 до 200 яєць.

Самки мають міцні щелепи (мандибули), якими вони роблять надгризи («зарубки») на корі дерев, куди відкладають яйця. Карантинними методами боротьби є заборона завезення всіх форм деревини хвойних порід із країн поширення соснової стовбурової нематоди. При необхідності вона повинна бути вільна від льотних отворів вусачів та висушена при високій температурі. Однак з нематодами та вусачами необхідно боротися не лише при завезенні деревини. Для тирси рекомендується прогрівання гарячим паром або фумігація. Встановлено, що для знищення шкідника і його переносників ефективним є лише прогрівання при високій температурі з нагріванням всіх дерев’яних предметів до 60ºС. Пакувальний матеріал повинен бути висушеним або знезараженим і відповідати всім вимогам стандарту.

Провідний спеціаліст ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області

Кравчук Валентина

 

16 травня 2019 року у Золочівській районній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань упорядкування обліку юридичних осіб за головуванням першого заступника голови РДА Ігоря Нижника.

На засіданні комісії проведено аналіз інформації щодо юридичних осіб, які внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за переліком Фонду державного майна України. За результатами комісії складено відповідні акти обстеження та висновки.

 

17 травня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання робочої групи з питання забезпечення рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Ігор Миколайович наголосив, що від рівня виплати заробітної плати залежить добробут громадян та отримання у майбутньому належної пенсії. Адже нелегальне працевлаштування, виплата заробітної плати "в конвертах" тягне за собою низку негативних наслідків.

 

17 травня 2019 року у Золочівській районній державній адміністрації відбувся "круглий стіл" з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі торгівлі.

Перший заступник голови райдержадміністрації наголосив, що у поточному році продовжується інформаційна кампанія про недопустимість виплати заробітної плати "в конвертах" та переваги офіційного працевлаштування найманих працівників. Адже обізнаність суб'єктів господарювання щодо вимог трудового законодавства дає змогу забезпечити виконання всіх його норм та вимог, а для найманих працівників – соціальна захищеність та належний рівень життя. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області  Борис Веліахмедов детально проінформував про діючі законодавчі акти та застеріг від протиправних дій щодо нелегального використання найманої робочої сили, а також наголосив на типових помилках при нарахуванні заробітної плати за відпрацьований робочий час.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС НС

Сьогодні, 17 травня 2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питання зсуву підпірної стіни у Заставненському НВК та протипожежного водопостачання в районі. Ситуацію, що виникла внаслідок зсуву підпірної стіни Заставненського НВК визнати такою, що потребує негайного реагування та вжиття невідкладних і вичерпних заходів, з метою недопущення переростання її в надзвичайну. Доручено відділу освіти райдержадміністрації вжити всіх невідкладних заходів щодо проведення демонтажу підпірних блоків.

Про стан справ з протипожежного водопостачання в районі доповів начальник Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Юрій Байовський. Розглянувши та обговоривши дане питання комісією доручено Золочівській міській раді вжити необхідних заходів щодо ремонту пожежних гідрантів та приведення їх в готовність до використання. При перегляді бюджету Золочівської міської ради передбачити кошти на придбання та встановлення нових пожежних гідрантів. Поновити вказівники місць розміщення пожежних гідрантів.

Головам міських, селищної, сільських рад:

- забезпечити безводні населені пункти альтернативними джерелами протипожежного водопостачання;

- провести на підзвітній території інвентаризацію існуючих свердловин. У разі виявлення несправних порушити питання щодо фінансування ремонтних робіт з місцевого бюджету або інших джерел фінансування.

Керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності привести у належний стан об’єктове протипожежне водопостачання.

 

16.05.2019

 

У Золочеві відзначили День Європи

Щороку у третю неділю травня Україна святкує День Європи.

Відзначення Дня Європи у Золочеві дасть змогу ще раз наочно переконатися у тому, що українське та європейське суспільство тісно пов’язані між собою не лише географічно, а й історично та духовно.

Сьогодні, 16 травня 2019 року,у, на площі Незалежності м. Золочева (біля пам’ятника В. Чорноволу) відбувся святковий молодіжний захід присвячений Дню Європи і Дню вишиванки. Розпочався захід із виконання Державного гімну України та гімну Європейського Союзу у супроводі духового військового оркестру Навчального центру Національної гвардії України. З вітальним словом до учасників дійства звернувся голова Золочівської районної ради Олег Банах та керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка привітала присутніх зі святом та повідомила про успіхи молодих і талановитих золочів»ян, а саме було вручено подяку Соломії Мельник куратору команди «Unicorn», вчителю історії Золочівського ОЗЗСО I-III ст. № 2, ім. М. Шашкевича за сумлінну творчу працю, підготовку учнів та яскраву і колоритну презентацію Золочівщини в обласному фіналі проекту з профорієнтації учнівської молоді «ПрофіКемп» та Галині Гевко керівнику арт-гуртка «Палітра» Золочівського центру дитячої та юнацької творчості, арт-гуртка «Сонечко» благодійного Фонду «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами», члену Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації за творчу працю, вагомі здобутки в галузі художнього мистецтва, прославу Золочівщини в Україні і за її межами.

Продовжився захід сольними номерами вокалістів Навчального центру НГУ Ірини Іванчишин і Володимира Українця, виступами танцювального колективу «Первоцвіт» з презентацією європейського та українського танців. Завершився захід музичними композиціями духового військового оркестру Навчального центру Національної гвардії України. Ведуча дійства Катерина Тихонова, керівник МГО «Бужани».

 

Золочівшина відзначає День вишиванки

День вишиванки у 2019 році припадає на 16 травня. У це свято українці одягаються у вишиванки та прогулюються своїми містами. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.

Сьогодні, 16 травня 2019 року, керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради, районних служб, установ, організацій взяли участь у флеш-мобі з нагоди відзначення Дня вишиванки та на сходах адмінбудинку за адресою вул.. Чорновола, 3 спільно виконали Державний Гімн України «Ще не вмерла Україна».

Опісля зробили фото. У цей день фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а й далеко за кордоном. У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Вишита сорочка в українських родинах споконвіку символізувала єдність поколінь та єдність усього народу.

 

15.05.2019

 

Для учнів 11 класів розпочалися розпочались навчальні тренування

Сьогодні, 15 травня 2019 року для учнів одинадцятих класів шкіл міста Золочева розпочалися трьохденні навчання організовані спільно відділом освіти Золочівської райдержадміністрації та Навчальним центром Національної гвардії України. Тренувальне навчання проводилося на території Навчального центру Національної гвардії України (в/ч 3007) по питаннях: тактика сучасного бою, зброя української армії, санітарно-медична підготовка, техніка ведення бою. Молодь була активною та старалася якнайкраще освоїти почутий та побачений матеріал. Уже 16 травня на базі міських шкіл відбудуться підготовчі спортивні змагання присвячені Святу Героїв. А 17 травня учні візьмуть участь у навчальних стрільбах на базі полігону села Сасів.

 

Дрібних сільгосптоваровиробників району запрошують до участі у конкурсі мікрогрантових проектів

Сьогодні, 15 травня 2019 року у сесійній залі районної ради проведено навчально-інформаційний семінар щодо участі у конкурсі мікрогрантових проектів для сільських громад «Село. Кроки до розвитку». Організаторами семінару є Агроіндустріальний холдинг МХП та Клуб Ділових Людей України. Представники організаторів - Анна Приведа та Петро Яніцький розповіли про мету конкурсу «Село. Кроки до розвитку», який спрямований на розвиток сільських територій та сільських громад. Проект у Львівській області проводиться вперше. Переможцями минулорічних конкурсів у Вінницькій, Черкаській, Тернопільській, Івано-Франківській і Хмельницькій областях стали дуже різні проекти, серед яких торгівля, туризм, вирощування фруктів, овочів, ягід та горіхів, розведення бджіл, виробництво козиного і коров’ячого молока.

Слухачами семінару були жителі семи місцевих рад району: Білокамінської, Гологірської, Струтинської, Коропецької, Ремезівцівської, Шпиколоської та Жуківської, де здійснює свою діяльність ПрАТ «МХП».

 

Золочівська районна філія ЛОЦЗ повідомляє, що на виконання пунктів 1, 3 протоколу апаратної наради Львівської обласної державної адміністрації від 06.05.2019 №62/0/7-19 проведено відповідну роботу, а саме:

- інформацію щодо можливості отримання компенсаційних виплат, пов’язаних із сплатою ЄСВ, за працевлаштування певних категорій громадян за направленням служби зайнятості розміщено на стендах у профінформаційному секторі для роботодавців, на сторінці Золочівської РФ ЛОЦЗ у соціальній мережі Facebook, на інформаційному стенді районного управління соцзахисту населення, районного підрозділу фіскальної служби у Львівській області, сільських, селищної та міських рад району, вищезгадану інформацію розіслано на електронні адреси роботодавців, крім того, проводиться інформування роботодавців шляхом іх відвідування фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями та під час проведення семінарів;

- 15 травня 2019 р. директор Золочівської РФ ЛОЦЗ Галина Коменда та начальник відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Гавришків взяли участь у нараді під головуванням заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігора Нижника, з питань організації громадських та інших тимчасових робіт з благоустрою населених пунктів району, в ході якої наголошено на проведенні таких робіт та їх фінансуванні відповідно до законодавства про зайнятість населення. Ініційовано організацію громадських робіт соціального напрямку та таких, які сприятимуть екологічному захисту навколишнього середовища.

 

14.05.2019

 

Проведено чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації

Сьогодні, 14 травня 2019 року, відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради заступник – Ірина Яворська. Учасники засідання опрацювали питання, які будуть розглядатися впродовж року на засіданнях Громадської ради, кожен із членів подавав свої пропозиції. В результаті обговорень затверджено план роботи Громадської ради на 2019 рік.

До учасників засідання звернулася головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації Ганна Чекайло, яка повідомила присутніх про заходи, які відбудуться 16.05.2019 року о 13.00 год. з нагоди відзначення Дня Європи та Дня вишиванки. Запросила присутніх до участі у флеш-мобі з нагоди Дня вишиванки, а саме усім громадянам прийти на роботу у вишиваному одязі.

Продовжилася робота Громадської ради визначенням питань для розгляду на наступному засіданні. Представники громадських організацій мають на меті розглядати питання відпочинку дітей влітку 2019 року та ціноутворення на воду.

Наступне засідання Громадської ради відбудеться 28.05.2019 р. о 15.00 год.

 

Що буде за несплату ЄСВ фізичній особі-підприємцю?

Нагадаємо, яка відповідальність передбачена у разі несвоєчасної сплати ЄСВ фізичним особами-підприємцями. Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону про ЄСВ). Штраф за несплату ЄСВ За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ на підприємців накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ). На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно. Але це ще не все...

Згідно з ст. 165 -1 КпАП несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ фізичними особами – підприємцями або особами, які забезпечують себе роботою самостійно, буде каратися адмінштрафом.

А саме, у сумі:

• що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. • За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

• у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. • За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету

Сьогодні, 14 травня 2019 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин проведення засідання організаційного комітету щодо святкування Дня Європи та Дня вишиванки. Під час засідання оргкомітету керівником апарату наголошено та тому, що 16 травня, День вишиванки, тому рекомендувала присутнім одягнути вишиванку та залучити до цієї акції працівників підприємств, установ, організацій.

Галина Леонідівна запропонувала об’єднати святкування цих двох подій та провести захід 16 травня 2019 року о 13.00 год. на площі Незалежності міста Золочева. Члени оргкомітету погодили дану пропозицію. Продовжилося засідання обговоренням номерів, які будуть включені до сценарію дійства.

Також запропоновано у разі складних погодних умов перенести заходи у сесійну залу Золочівської районної ради.

 

Зустріч з представником ЛРІДУ НАДУ

Сьогодні, 14 травня 2019 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин проведення зустріч з Синицьким Олександром Станіславовичем – кандидатом економічних наук, доцентом, доцентом кафедри, заступником завідувача кафедри менеджменту Львівського регіонального інституту державного управління при Президентові України.

Обговорювали, під час зустрічі, інформацію про можливості здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» за спеціальністю «Публічне адміністрування» у Львівському інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

 

13.05.2019

 

13 травня 2019 року в приміщенні актового залу адмінбудинку проведено семінар – нараду з бухгалтерами місцевих рад по питаннях виконання місцевих бюджетів.

В нараді взяли участь начальник фінансового управління Мудра Галина Зіновіївна, заступник начальника-начальник бюджетного відділу Навроцька Ольга Петрівна, начальник відділу доходів Кмиць Андрій Михайлович, спеціалісти фінансового управління.

 

11 травня 2019 року у м. Золочеві відбувся тенісний турнір, присвячений пам’яті відомого золочів’янина Кирила Трильовського. Перед початком змагань учасників було поінформовано про життя та діяльність нашого земляка.

Молоді тенісисти змагалися у чотирьох вікових категоріях : до 10, 12, 14, 16 років. Переможцями турніру стали - в категорії до 10 років – Лень Ілона, в Категорї до 12 років – Грицьків Володимир, , в категорії до 14 років – Соломинка Дмитро, в категорії до 16 – Галай Віталій.

Переможці та призери змагань отримали кубки, медалі та грамоти. /p>

Організаторами турніри були Золочівська РДА та тенісний клуб «Олімп».

 

ПОЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН ЛЕГКО!

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області розпочинає серію дописів про правила тимчасового виїзду з дитиною за кордон, які було запроваджено завдяки ініціативі ЧужихДітейНеБуває.

ВАЖЛИВО: Ці зміни до законів дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов'язкового отримання нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Нові правила стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував із їх сплатою. Метою такої поїздки мають бути:

✔лікування;

✔навчання;

✔ участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;

✔оздоровлення та відпочинок. Розповідаємо порядок виїзду за кордон, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною. У такій ситуації не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця.

Який алгоритм дій?

1) Повідомте другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом,якщо відоме місце його проживання;

2) Пред’явіть на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини. Працівники прикордонної служби можуть попросити вас пред'явити документи, які підтверджують підстави та строк перебування з дитиною за кордоном. Однак вимагати нотаріально посвідчену згоду на виїзд від другого з батьків не мають права!

ПАМ`ЯТКА: За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

 

Екскурсія на сонячну електростанцію

Учні 9 та 10 класів ОЗ Глинянська ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали сонячну електростанції у м. Глиняни.

Діти із захопленням слухали головного енергетика електростанції п. Юрія, який у цікавій та доступній формі розповів учням про принцип роботи сонячних батарей та про перспективи розвитку сонячної енергетики, як альтернативного джерела відновлювальної енергії. Інвестувати в сонячні панелі вирішила українсько-канадська компанія «Pure power», статутний капітал якої оцінюється в мільйон гривень. Засновниками її є Андрій Табінський та Яро Старк.

Сонячна електростанція потужністю 3МВт. розташована на ділянці площею 10 га. Компанія буде продавати електроенергію державі згідно із «зеленим тарифом».

 

11.05.2019

 

Сьогодні, 11 травня 2019 року першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено зустріч з представниками компанії ТзОВ «Екоенергетика ЛТД» щодо вибору земельної ділянки на території Білокамінської сільської ради з будівництва сонячної електростанції.

У зустрічі взяли участь: начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головний архітектор району Петро Кобелька, Білокамінський сільський голова Володимир Важний, начальник відділу у Золочівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Ігор Погребняк.

Підсумковим результатом наради було подання клопотання ТзОВ «Екоенергетика ЛТД» щодо надання дозволу на виготовлення детального плану території.

 

10.05.2019

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І. М.

10.05.2019 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., Розглянуто детальні плани території: – Внесення змін в детальний план території з метою встановлення меж земельної ділянки для обслуговування водо випускної споруди та рибо збірника в урочищі «За фермою» на території Сасівської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення садівництва для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Горицвіт у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

– Детальний план території ІV житлового кварталу в масиві «Водокачка» для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд у с. Підгородне Золочівського району Львівської області. Замовник – Підгородненська сільська рада.

– Детальний план території індивідуальної житлової забудови кварталу у с. Бонишин Золочівського району Львівської області. Замовник – Ясеновецька сільська рада. За результатами розгляду дані детальні плани території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням відповідних сільських рад.

 

08.05.2019

 

8 травня у місті Золочеві пройшли заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення.

Розпочалися заходи біля меморіалу «Вічний вогонь». Загальна панахида за померлими у Другій світовій війні об’єднала громадськість у молитві за воїнів, що загинули захищаючи нашу країну. Участь у заходах взяли керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, молодь району, громадськість. Біля Меморіалу «Вічний вогонь» учасників заходу захопив своєї проникливістю виступ учителя історії Володимира Сивака, який розповів про події Другої світової війни від очевидця тих подій, свого батька Андрія Сивака, уже нажаль покійного ветерана війни.

Опісля покладено композиції з квітів. Згодом учасники заходу під музичним супроводом духового військового оркестру пройшли святковою колоною до пам’ятника Братської могили жертв політичних репресій 1939-1941 рр. Священнослужителі провели поминальну панахиду за загиблими у Другій світовій війні, як біля меморіалу «Вічний вогонь» так і біля пам’ятника Братської могили жертв політичних репресій 1939-1941 рр.

Про історичні події як тодішньої війни так і сучасної у своїх виступах згадали: військовий капелан о. Юрій Галабуда та керівник НРУ Володимир Зубар.

Продовжилися заходи святковою урочистістю та концертною програмою у Навчальному центрі Національної гвардії України. Виступаючи перед присутніми на території Навчального центру НГУ голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: «Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати подвиг звитяжців старшого покоління та увічнити пам’ять жертв війни. За європейською традицією день 8 травня став Днем пам’яті та примирення, а червоні маки – символом пам'яті всіх жертв озброєних конфліктів. 74-а річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні нагадує нам про страшні жнива смерті: 4 млн. загиблих воїнів з України, 5 млн. жертв серед мирного населення, десятки тисяч сиріт, мільйони людей без домівок. Згадуючи жертв нацизму, ми подумки переносимося в минуле, але нас не полишає біль за новітніми жертвами російського фашизму, нашими Героями, що полягли за рідну землю уже в 21 столітті.

Ми вдячно схиляємо голови перед ветеранами війни, бо розуміємо через яку трагедію Другої світової війни вони пройшли. Бажаю вам, дорогі ветерани, міцного здоров'я, радості, щастя, і запевняю, що держава і надалі буде піклуватися про ваш соціальний захист, забезпечуючи вам підтримку і гідну пошану. Нехай у Ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком! Перемоги і миру нам на нашій рідній землі! Слава Україні!».

Завершилися заходи святковим концертом у музичному супроводі духового військового оркестру, солістів НЦНГУ та частуванням ветеранів.

 

Зустріч голови райдержадміністрації з Володимиром Шовкошитним

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з Володимиром Шовкошитним українським поетом, прозаїком, публіцистом, громадським, політичним та державним діячем, доктором філософії в галузі політології, першим заступником Голови Національної спілки письменників України (НСПУ) з питання перевидання книги «Русалка Дністровая» з ілюстративними матеріалами про Золочівський край, де народився, виріс і працював один із творців цієї книжки – о. Маркіян Шашкевич.

Володимир Шовкошитний під час зустрічі наголосив, що на часі є важливим популяризація творчості українських діячів, про таланти і творчість яких потрібно розповідати не лише в Україні, але й поза її межами. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив, що Золочівщина – це батьківщина видатного сина українського народу, поета, будителя української нації Маркіяна Шашкевича, який народився у с. Підлисся, де нині діє меморіальний музей його імені. Тут, у селі Підлисся, на Білій Горі, де встановлено пам’ятник-хрест до 100-річчя від дня народження поета, щорічно на Маркіянове свято в першу неділю серпня приходять люди із усіх куточків Галичини.

Тому для популяризації творчості М. Шашкевича на теренах не лише України, але й європейського середовища видавництво цієї книги носитиме знакову місію.

 

06.05.2019

 

Пане Міністре!

Я працював столяром на підприємстві майже півроку, отримував “наручно” зарплату, але, як з’ясувалося, офіційно мене ніхто не оформив. Про всі обов’язкові процедури при влаштуванні на роботу я дізнався вже потім, після інциденту. Як мені бути тепер?

В’ячеслав Мурований

Офіційне працевлаштування працівника - гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладання трудового договору. При укладенні трудового договору існують певні вимоги до його форми: трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим, зокрема у випадках, коли на цьому наполягає працівник. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Саме дотримання письмової форми трудового договору при працевлаштуванні дає працівнику можливість здійснювати захист своїх трудових прав в разі невиплати або затримки у виплаті заробітної плати, а також інших порушеннях трудового законодавства з боку роботодавця.

Що розуміється під нелегальним працевлаштуванням? Нелегальним працевлаштуванням слід вважати наймання працівника на роботу без офіційного працевлаштування, тобто без укладання трудового договору. Яка наступає відповідальність за використання найманої праці без укладення трудового договору?

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у разі:

• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

• оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

• виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків.

У такому випадку на роботодавця накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, а це на сьогодні складає 125 190 грн, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Також за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) встановлено адміністративну відповідальність, що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, за грубе порушення законодавства про працювстановлено також кримінальну відповідальність, зокрема, за:

• незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв'язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" іншою особою;

• інше грубе порушення законодавства про працю.

Такі дії караються:

• штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 34 тис до 51 тис грн;

• або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років;

• або виправними роботами на строк до 2-х років.

Які особливості відповідальності роботодавця відносно окремих категорій найманих працівників?

У випадку, коли роботодавець порушує норми законодавства в частині працевлаштуваннящодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, карається:

• штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис до 85 тис грн);

• або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5-ти років;

• або виправними роботами на строк до 2-х років;

• або арештом на строк до 6-ти місяців.

Куди можна звернутись за захистом своїх прав?

У разі якщо роботодавець використовує найману працю особи, допускає її до робочого місця, однак відмовляється укласти трудовий договір, з цим питанням необхідно звернутись до:

• Територіального органу Державної служби України з питань праці

• Суду Для встановлення факту трудових відносин в судовому порядку, рекомендовано мати докази, які підтверджують факт того, що працівник дійсно працював на користь роботодавця - це можуть бути будь-які письмові, фото -, відео -, аудіо докази, покази свідків.

В разі задоволення позову, роботодавець буде зобов’язаний оформити трудові відносини та зробити записи до трудової книжки. Хочу застерегти найманих працівників, які свідомо йдуть на роботу без офіційного працевлаштування. Пам’ятайте, неофіційне працевлаштування та отримання заробітної плати у «конверті» позбавляють Вас гарантованого права на захист з боку держави у тому числі, права на отриманняжитловихсубсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, права на пенсійне забезпечення та матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі відсутності страхового стажу. У свою чергу, Мін’юст долучився до заходів щодо детінізації ринку праці.

Завдяки співпраці з Державною службою України з питань праці зі свого боку ми посилюємо контроль за офіційним оформленням трудових відносин, насамперед, особами, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, у тому числі заборгованість зі сплати аліментів.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

03.05.2019

 

Уродженець Золочівщини Кирило Трильовський – батько Січового стрілецтва

З метою вшанування пам’яті батька січового стрілецтва - уродженця Золочівського краю (село Богутин) Кирила Трильовського; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві молоді, підвищенню суспільної уваги до постатей рідного краю, у читальній залі районної бібліотеки проведено просвітницький захід, сьогодні, 3 травня 2019 року. Організаторами заходу були керівник та працівники відділу організаційного роботи та інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Золочівської райдержадміністрації.

Модератор зустрічі – Ольга Боса (Кіс), прочитала вірші про Кирила Трильовського та наголосила, що саме завдяки організаторським здібностям Кирила Трильовського він виступив як засновник і організатор спортивно-пожежних товариств під назвою "Січ". Згодом ці товариства набули великої популярності і відіграли велику роль в національній активізації українського селянства в Галичині та на Буковині. Всього за життя Трильовський, як публіцист і журналіст, під своїм прізвищем і псевдонімами (Клим Обух, Гайдамака, Кирило Приятель, Радикал, Січовий Батько, Снятинчук та ін. опублікував до 1800 статей у різних часописах, та видав до 80 популярних книжок і брошур, серед яких і такі, як "Про велику французьку революцію" (Коломия, 1913 р.), "Боротьба італійців за свободу та соборність" (Коломия, 1928 р.) та ін.

Учасниками круглого столу були учні Золочівського економічного ліцею.

У просвітницькому заходів взяв участь отець Юрій Галабуда, священик УГКЦ, батько трьох дітей, який повідомив, що саме Кирило Трильовський виріс у духовній родині, (батько був священиком, а мати з роду священиків) де любов до Бога і України були на першому місці. Тому в сучасних сім’ях має також панувати любов до Бога і своєї батьківщини, любов до свого краю. Молоді треба брати приклад з Трильовського, який здобув європейську освіту і повернувся на рідну Україну, задля розбудови її та створення Січового руху.

Молодий історик Золочівщини Тарас Криницький провів екскурс в історичне минуле та розповів про цікаві факти з життя Кирила Трильовського та поєднав їх з сучасним життям молодих людей, закликав брати приклади з тодішнього патріота України та завжди пам’ятати, що ти українець, син чи донька своєї рідної землі.

У просвітницькій зустрічі взяв участь голова ГО «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український чин» Олег Сидорович, який привітав учасників і наголосив, що сьогодні ми вшановуємо визначного мецената, доктора права, громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, засновника товариства «Січ» та січового руху в Галичині. Також Олег Миронович розповів про родинне село К. Трильовського Богутин, зокрема про садибу, де народився і проживав діяч. Було повідомлено, що на проведення капітального ремонту садиби К. Трильовського, яка має бути збережена для наших нащадків, сесією обласної ради було виділено кошти у сумі понад 1 млн. грн. На завершення зустрічі усі учасники заходу виконали стрілецьку пісню на вірші і музику Кирила Трильовського «Гей, там на горі Січ іде».

 

Пенсій у конвертах немає

Питання легального або нелегального працевлаштування і до сьогодні актуальне у нашому суспільстві. Це завжди вибір – між швидкими і, як може здатися на перший погляд, значними заробітками сьогодні та стабільним, впевненим і застрахованим завтра. Спокушаючись на гроші, з яких не будуть сплачені податки, зупиняються на першому варіанті. Та ніхто не враховує того, що ті ж самі несплачені податки просто підуть до кишені роботодавця. Звертаємо увагу усіх громадян на важливість нових вимог до страхового стажу при виході на пенсію після прийняття пенсійної реформи.

З 1 січня 2004 року страховий стаж громадянам України зараховується лише за умови сплати внесків у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, розрахований з мінімальної заробітної плати. Від величини страхового стажу залежить не тільки розмір пенсійної виплати, але й саме право на її призначення. З 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, складає 25 років і надалі він буде поступово збільшуватися. Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році – це 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років. Своєчасна сплата страхових та єдиного соціального внесків безпосередньо впливає на повноту зарахування страхового стажу.

У разі, якщо внески не сплачено або сплачено не в повному обсязі, до страхового стажу найманого працівника або фізичної особи – підприємця буде зараховано періоди роботи пропорційно сплаченим внескам. Це стосується, в першу чергу, працівників підприємств, які систематично порушують вимоги діючого законодавства щодо своєчасної сплати внесків, нарахованих на фонд оплати праці, та фізичних осіб-підприємців, які не сплачують єдиний соціальний внесок в розмірі не меншому за мінімальний.

Наявність заборгованості зі сплати внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і наймані працівники та приватні підприємці у таких випадках ризикують залишитися без права на отримання пенсії. Своєчасна і повна виплата заробітної плати працівникам та повна сплата платежів за єдиним соціальним внеском — це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Роботодавець, який використовує працю найманих працівників, порушуючи при цьому вимоги трудового законодавства, нехай готується до неприємностей з державними контролюючими органами. Чинним законодавством передбачено фінансову та адміністративну відповідальність до недобросовісних роботодавців.

 

02.05.2019

 

Відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 2 травня 2019 року у райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів засідання перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС, перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Нижник. На засіданні розглянуто питання про ситуацію, що склалася на території Золочівського району в наслідок погіршення погодних умов 28 квітня 2019 року. З порушеного питання виступали керівники та представники районних служб.

Ситуацію, що склалась на території Золочівського району внаслідок різкого погіршення погодних умов пов’язаних із сильними опадами 28 квітня 2019 року визнати такою, що потребує відповідного реагування з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. З метою запобігань підтоплень населених пунктів доручено керівництву управління водного господарства провести заходи по розчищенню русла р. Махнівка.

Також керівництву «Дрог-Буд Україна» доручено провести дороги Поморянської селищної ради у належний стан, а саме очищення доріг від намулу, розчистці кюветів, підмостових отворів та водопропускних труб. Враховуючи те, що на Поморянщині негода вирувала найбільше і погодні умови були складними, тому керівництву Поморянської селищної ради доручено провести обстеження та скласти відповідні акти, для часткового відшкодування завданих збитків населенню внаслідок погіршення погодних умов. Прийнято спільне рішення районної комісії звернутися до Золочівської районної ради з метою проведення позачергової сесії районної ради щодо виділення коштів Поморянській селищній раді для ліквідації наслідків негоди 28 квітня 2019 року.

Підводячи підсумки засідання перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив, що необхідно головам місцевих рад проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо страхування майна від стихійних лих природного характеру (підтоплення, пожежі, пориви сильного вітру та ін.).

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Податкова знижка на навчання Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у зв’язку з оплатою нею послуг навчання. Право на отримання податкової знижки мають громадян України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена їх сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені). Увага! Приватним підприємцям податкова знижка не надається. Ще рік тому отримати соціальну пільгу на навчання могли лише студенти-контрактники вищих навчальних закладів або ж їх батьки. Натомість після внесення змін до Податкового кодексу України, ініційованих Мін’юстом в рамках проекту #ЧужихДітейНеБуває, цільова аудиторія значно розширилась. Тепер цим правом можуть скористатися і ті, хто сплачує кошти за своїх дітей у закладах дошкільної або позашкільної освіти. Йдеться про дитячі садки, спортивні та музичні школи.

Важливо, що повернути гроші можна й за додаткові заняття. Єдиний момент: приватні заклади, до яких ваша дитина ходить на гуртки, повинні мати відповідну акредитацію від Міносвіти. Окрім того, слід пам’ятати, що витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Як отримати податкову знижку?

Щоб повернути собі гроші, потрібно буде зібрати пакет документів, до якого входять: • копія паспорта; • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; • довідка про доходи за формою №3; • копія договору із закладом освіти; • копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання; • оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб); • податкова декларацію про майновий стан і доходи; • заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Із вказаним пакетом документів потрібно звернутися до відділення фіскальної служби за місцем проживання до 31 грудня поточного року. Кошти повернуться впродовж 60 днів із моменту подачі всіх необхідних документів.

Оформленням податкової знижки краще займатися тому з батьків, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом із цим не може перевищувати 18% від них.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

26.04.2019

 

26 квітня 2019 року, напередодні світлого свята Воскресіння Христового, керівництво району відвезло пасочки для вихованців районного дитячого будинку “Рідний дім” (с. Сасів) та дитячого будинку сімейного типу “Покрови Матері Божої” (м.Золочів).

Дітей та вихователів вітали із Великодніми святами.

 

ДО ВІДОМА ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ

Нагадуємо, щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому усім отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати Заяву і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.

Увага! Таке поняття, як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду електроенергію, а кошти ,які залишаться після сплати комуналки може використати на свій розсуд.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян отриманих у 3-4 кварталах 2018р.

Субсидію на опалювальний сезон 2019-2020рр на основі доходів 1-2 квартала 2019р.

Якщо станом на травень 2019р у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 грн. субсидію на новий період 2019-2020рр. не призначатимуть.

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація