Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

02.05.2019

 

Відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 2 травня 2019 року у райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів засідання перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС, перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Нижник. На засіданні розглянуто питання про ситуацію, що склалася на території Золочівського району в наслідок погіршення погодних умов 28 квітня 2019 року. З порушеного питання виступали керівники та представники районних служб.

Ситуацію, що склалась на території Золочівського району внаслідок різкого погіршення погодних умов пов’язаних із сильними опадами 28 квітня 2019 року визнати такою, що потребує відповідного реагування з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. З метою запобігань підтоплень населених пунктів доручено керівництву управління водного господарства провести заходи по розчищенню русла р. Махнівка.

Також керівництву «Дрог-Буд Україна» доручено провести дороги Поморянської селищної ради у належний стан, а саме очищення доріг від намулу, розчистці кюветів, підмостових отворів та водопропускних труб. Враховуючи те, що на Поморянщині негода вирувала найбільше і погодні умови були складними, тому керівництву Поморянської селищної ради доручено провести обстеження та скласти відповідні акти, для часткового відшкодування завданих збитків населенню внаслідок погіршення погодних умов. Прийнято спільне рішення районної комісії звернутися до Золочівської районної ради з метою проведення позачергової сесії районної ради щодо виділення коштів Поморянській селищній раді для ліквідації наслідків негоди 28 квітня 2019 року.

Підводячи підсумки засідання перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив, що необхідно головам місцевих рад проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо страхування майна від стихійних лих природного характеру (підтоплення, пожежі, пориви сильного вітру та ін.).

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Податкова знижка на навчання Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у зв’язку з оплатою нею послуг навчання. Право на отримання податкової знижки мають громадян України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена їх сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені). Увага! Приватним підприємцям податкова знижка не надається. Ще рік тому отримати соціальну пільгу на навчання могли лише студенти-контрактники вищих навчальних закладів або ж їх батьки. Натомість після внесення змін до Податкового кодексу України, ініційованих Мін’юстом в рамках проекту #ЧужихДітейНеБуває, цільова аудиторія значно розширилась. Тепер цим правом можуть скористатися і ті, хто сплачує кошти за своїх дітей у закладах дошкільної або позашкільної освіти. Йдеться про дитячі садки, спортивні та музичні школи.

Важливо, що повернути гроші можна й за додаткові заняття. Єдиний момент: приватні заклади, до яких ваша дитина ходить на гуртки, повинні мати відповідну акредитацію від Міносвіти. Окрім того, слід пам’ятати, що витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Як отримати податкову знижку?

Щоб повернути собі гроші, потрібно буде зібрати пакет документів, до якого входять: • копія паспорта; • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; • довідка про доходи за формою №3; • копія договору із закладом освіти; • копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання; • оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб); • податкова декларацію про майновий стан і доходи; • заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Із вказаним пакетом документів потрібно звернутися до відділення фіскальної служби за місцем проживання до 31 грудня поточного року. Кошти повернуться впродовж 60 днів із моменту подачі всіх необхідних документів.

Оформленням податкової знижки краще займатися тому з батьків, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом із цим не може перевищувати 18% від них.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

26.04.2019

 

26 квітня 2019 року, напередодні світлого свята Воскресіння Христового, керівництво району відвезло пасочки для вихованців районного дитячого будинку “Рідний дім” (с. Сасів) та дитячого будинку сімейного типу “Покрови Матері Божої” (м.Золочів).

Дітей та вихователів вітали із Великодніми святами.

 

ДО ВІДОМА ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ

Нагадуємо, щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому усім отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати Заяву і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.

Увага! Таке поняття, як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду електроенергію, а кошти ,які залишаться після сплати комуналки може використати на свій розсуд.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян отриманих у 3-4 кварталах 2018р.

Субсидію на опалювальний сезон 2019-2020рр на основі доходів 1-2 квартала 2019р.

Якщо станом на травень 2019р у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 грн. субсидію на новий період 2019-2020рр. не призначатимуть.

 

24.04.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 24 квітня 2019 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах; графіку зустрічей батька з дітьми; доцільність позбавлення батьківських прав. «Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

23.04.2019

 

Зарплата для пенсії: якщо втрачено документи

Заробітна плата – один із ключових показників, який впливає на розмір майбутньої пенсії. Що робити, якщо з підтвердженням заробітку для обчислення пенсії за період до 1 липня 2000 року виникають проблеми?

Буває так, що людині важко знайти документальне підтвердження того, що вона протягом певного періоду своєї трудової діяльності одержувала певну зарплатню. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 №919. Цей Порядок застосовується в таких випадках:

- у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв'язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи причин;

- у разі якщо страховий стаж особи починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 місяців, тобто коли законодавством передбачена обов'язковість подання довідки про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв, а немає інших 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000 року, за які особа може подати довідку про заробіток;

- для підтвердження заробітку, одержаного тільки за основним місцем роботи;

- для призначення пенсії, а не для її перерахунку.

Існує механізм визначення заробітку для призначення пенсії в разі втрати первинних документів про нарахування особі заробітної плати. За наявності підприємства, установи, організації, у яких працювала особа, або їх правонаступника заробіток визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу).

У разі якщо на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника немає відповідної професії (посади), заробіток визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи.

У разі повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробіток визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.

Довідку про заробіток у цих випадках надає підприємство, установа, організація, у яких працює (працювала) особа, або їх правонаступник.

За бажанням особи, якій призначається пенсія, коефіцієнт заробітної плати (доходу) за кожен місяць, за який втрачено первинні документи про нарахування та виплату їй заробітної плати (доходу), визначається виходячи з мінімальної заробітної плати за відповідний період. Відсутність на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника документів про нарахування та виплату заробітної плати (доходу), а також час і причини, що призвели до втрати таких документів, підтверджуються довідкою роботодавця, правонаступника вищого рівня, Національного банку України щодо ліквідованих банків або відповідної архівної установи.

У разі якщо підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, заробітна плата для призначення пенсії визначається виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченою відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія. Такі довідки видають управління праці та соціального захисту населення районних державних адміністрацій

Чи впливатиме робота на виборчій дільниці на розмір пенсії чи субсидії?

Робота членів виборчих комісій, котрі виконують свої повноваження у виборчій комісії на платній основі, а також членів виборчих комісій (зокрема, пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день виборів, у день повторного голосування та дні встановлення підсумків голосування оплачується у визначеному Кабінетом Міністрів України розмірі та у порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, за рахунок коштів Державного бюджету України, що надаються на підготовку та проведення виборів. Умови оплати праці членів виборчих комісій визначено постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 №966.

Оплата праці членів виборчих комісій, що є пенсіонерами, не може бути підставою для обмеження розміру отримуваної ними пенсії.

Оплата праці членів виборчих комісій, зокрема в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, котрі проживають разом із ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Водночас постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 №226 "Про Порядок оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України" передбачено, що членам виборчих комісій протягом усього періоду повноважень виборчої комісії на їх вимогу видається довідка про виконання обов'язків члена виборчої комісії з виборів Президента України для подання на вимогу органів державної служби зайнятості, Пенсійного фонду України тощо за формою згідно з додатком 3 до зазначеної постанови.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

22.04.2019

 

Молодь запрошують на стажування у органах державної влади

Молодь запрошують до участі у проекті «Державотворець» – стажування молоді в органах державної влади. Ви зможете дізнатися як працюють органи влади, отримати нові знання, розвинути свої лідерські якості та долучитися до процесів державотворення. Проект ініційований Міністерством молоді та спорту України спільно з Українською академією лідерства та за підтримки проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI). Він складатиметься з трьох етапів, на першому з яких передбачається стажування молоді в Адміністрації Президента України, Секретаріаті Кабінету Міністрів України, міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади.

Учасники стажування мають:

• бути громадянами України;

• вільно володіти українською мовою;

• на момент подання заявки бути віком від 18 до 25 років;

• мати зацікавлення в подальшому розвитку в сфері державотворення;

• досвід участі в громадській діяльності буде перевагою при відборі. Відбір кандидатів на стажування здійснюватиметься в два етапи експертною комісією, яку формує Міністерство молоді та спорту України та до якої увійдуть партнери проекту, представники приймаючих на стажування органів державної влади.

Достатньо дорослі, щоб творити державу? Заповнюйте заявку за посиланням. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlDDV3bMYgz-SNWn6yELrKm3ryhEV_QRHsMGgWuoebyHaA5w/closedform

Реєстрація для участі в стажуванні триває до 31 травня 2018 року.

Якщо у Вас є додаткові запитання, Ви можете звертатись до: Марії Карчевич (тел.: 044 284 30 26); Ірини Тулякової (тел.: 093 342 21 22); Гапонюк Андріани (тел.: 099 911 04 71).

 

Звітність по ЄСВ для виборчих комісій

Виборчі комісії, як бюджетні установи, подають обов`язкову звітність відповідно до чинного законодавства. Звіт по єдиному соціальному внеску, Додаток 4, формується на підставі первинної бухгалтерської документації. Щодо заповнення Таблиці 5 звіту ЄСВ. Якщо з членом виборчої комісії уклали договір ЦПХ, то такі відомості необхідно відобразити в даній Таблиці, крім реквізитів 12 – 15, 18 та 19.

Особи, які залучені до роботи в виборчих комісіях і з якими не укладався договір ЦПХ, в Таблиці 5 звіту з ЄСВ, не відображаються. Щодо заповнення Таблиці 6 звіту по ЄСВ. Всі застраховані особи, які залучені до роботи в виборчих комісіях по договору ЦПХ або без нього , відображаються з кодом застрахованої особи "64". За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

Шановний Павле Дмитровичу! Маю до Вас питання. В мене - донька, якій зовсім скоро виповниться 18 років, вона навчається на першому курсі в університеті. Її батько справно платить аліменти, але запевняє, що коли їй виповниться 18ть, припинить платити. Чи може донька розраховувати на його підтримку упродовж навчання?

Світлана Шевченко

-Хто має право на утримання? Українським законодавством передбачено, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання (незалежно від форми) і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

-Яким чином стягуються кошти на утримання? Аліменти на утримання повнолітніх дочки або сина, які продовжують навчання, можуть виплачуватись у добровільному або судовому порядку.

Існують два способи сплати аліментів у добровільно порядку:

Перший: батьки укладають між собою договірпро сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. Якщо розмір аліментів визначено у твердій грошовій сумі, до договору необхідно включати умови про індексацію, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Другий: один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Однак така заява може бути ним відкликана.

-Хто може звернутись до суду? До суду можуть звернутися той з батьків, з ким проживає дитина, або безпосередньо дочка або син, які продовжують навчання. Позовна заява про стягнення аліментів подається до місцевогосуду за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача чи позивача.

-Які документи необхідні? До суду подається, зокрема: • позовна заява; • копія паспорта (позивача та дитини); • копія свідоцтва або рішення суду про розірвання шлюбу; • копія свідоцтва про народження дитини; • довідка з навчального закладу про те, що дитина перебуває на навчанні; • довідка про заробітну плату одного з батьків, з якого передбачається стягнення аліментів (за наявності) При звернені до суду із позовом про стягнення аліментів, позивач звільняється від сплати судового збору. Яким може бути розмір аліментів? Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням: • стану здоров'я та матеріального становища дитини та платника аліментів; • наявності у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; • інших обставин, що мають істотне значення. Водночас суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

-Чи можна змінити розмір аліментів? Так, згодом розмір аліментів може бути зменшено або збільшено за рішенням суду. Це залежить від зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я позивача або відповідача.

-Коли припиняється право на утримання? Право на утримання повнолітніх дочки, сина припиняється у разі припинення ними навчання. Разом з тим поновлення навчання, за умови недосягнення 23-річного віку, дозволяє звернутися з новим позовом до суду про стягнення аліментів.

-Яка відповідальність за прострочення сплати аліментів? При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 % заборгованості.

Принагідно хочу нагадати, що завдяки ініціативі Міністерства юстиції України було прийнято пакети законів #ЧужихДітейНеБуває, якими передбачено ряд обмежувальних заходів та фінансових санкцій, які застосовуються до «горе» батьків. Згідно з ними, якщо особа заборгувала аліменти дитині понад 4 місяці (понад 3 місяці у разі, якщо дитина є тяжкохворою або дитиною з інвалідністю), державний або приватний виконавець виносить постанову про застосування обмеження до боржника щодо виїзду за кордон, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання. Разом з цим, особа включається до «ганебного» списку Єдиного реєстру боржників. Далі, якщо заборгованість по сплаті аліментів складає понад 1 рік, боржнику доведеться сплатити штраф у розмірі від 20 до 50 % від суми заборгованості.

Окремо Мін’юст співпрацює з Державною службою з питань праці та Державною службою зайнятості задля влаштування безробітних,стосовно яких відкрите виконавче впровадження по стягненню аліментів.Результат співпраці - майже 500 працевлаштованих боржників. Таким чином, боржникимають можливість добровільно сплачувати кошти на утримання своїх дітей.

-Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями? Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

18.04.2019

 

УВАГА !!! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Африканська чума свиней, або, скорочено, АЧС — це інфекція. Після зараження у тварин починається лихоманка, переходить у геморагічний діатез і призводить до некрозу органів. Історія появи Саме захворювання не надто добре вивчено. Вперше АЧС була описана під час падежу худоби в ПАР, на початку минулого століття. Вважається, що джерелом інфекції стали дикі кабани. З Африки разом з інфікованими свинями вірус переїхав до Португалії, відразу ж поширившись на худобу іспанських фермерів. Після другої світової війни АЧС впевнено пройшлася по країнах Латинської Америки і до кінця двадцятого століття дісталася до Азії, звідки впевнено зробила крок у Східну Європу.

У Росії перша спалах епідемії африканської чуми пройшла в 2007 році. Було зафіксовано понад 500 вогнищ хвороби і знищено більше мільйона голів худоби. Джерелом розповсюдження заразної вірусу стали пасовища і додаються в підживлення харчові відходи. На даний момент точно визначена природа збудника АЧС. Це генетичний вірус із сімейства Asfarviridae, здатний мутувати і видозмінюватися, підлаштовуючись під умови, на відміну від збудника звичайної класичної чуми — вірусу з сімейства Flaviviridae.

Збудник АЧС стійкий до таких чинників, як:

• діапазон температур, не гине при заморожуванні;

• гниття, тому загиблого поголів’я потрібно спалювати;

• Висушування. Вірус зберігає активність, з-за цього не можна використовувати заражені пасовища, навіть після посух або випалювання.

• Вперше цей вірус був виявлений в ПАР, однак швидко поширився по всьому світу.

• Ознаки захворювання

• В лабораторних умовах вірус африканської чуми свиней проявив себе наступним чином:

o інкубаційний період від 5 до 20 днів;

o чотири типи перебігу хвороби: гостра, надгостра, підгостра та хронічна.

Однак з практичних спостережень у реальних умовах інкубація АЧС може триває до 3-4 тижнів, при цьому зовні уражене вірусом тварина нічим не буде відрізнятися від здорового. Ознаки африканської чуми у свиней залежать від форми, в якій протікає захворювання. Вона, в свою чергу, безпосередньо випливає з підвиду збудника зараження.

• Ознаки захворювання залежать від того, який формою АЧС захворіло тварина.

Гостра Інкубаційний період цієї форми, згідно зі спостереженнями, триває від доби до тижня. Після чого з’являються: різке підвищення температури до 42 градусів; гнійні білуваті виділення з ніздрів, вух і очей, з різким запахом; пригнічений стан тварини, байдужість і слабкість; яскраво виражена задишка; парез задніх ніг; блювання; пронос з кров’ю, що змінюється запорами; на тонких ділянках шкіри — за вушками, на животі, під щелепою раптово виникають синці, чорні синці. Гостра форма АЧС супроводжується різким погіршенням стану тварини і швидкою смертю.

Досить часто в самому початку прогресії африканська чума супроводжується пневмонією, можливо, маскується під неї. Вагітні свиноматки при зараженні неминуче абортують. Хвороба триває протягом тижня максимум.

Безпосередньо перед смертю у хворої свині різко падає температура тіла, вона впадає в коматозний стан, практично відразу ж агонізує і вмирає.

Надгостра Найпідступніша форма цієї недуги. Клінічна картина відсутня повністю, не спостерігається ніяких ознак нездужань. Тварини навіть не кашляють. Просто вмирають. Раптово і вмить. За словами фермерів – стояла, їла, впала і померла.

Підгостра При такому варіанті розвитку недуги свиня хворіє до місяця, інкубаційний період точно не визначений. У тварини проявляються:

§ скачки температури;

§ пригнічений стан;

§ напади лихоманки;

§ порушення серцевої діяльності.

§ Підгостра форма АЧС складно діагностується, так як має симптоми, схожі з іншими поширеними захворюваннями.

При перших ознаках цієї форми вірусу фермери зазвичай починають лікувати тварину так само, як і від пневмонії або лихоманок, досить довго не розуміючи, що свиня стала жертвою АЧС. Буквально до тих пір, поки не починається масовий падіж. Як правило, при цій формі АЧС свині вмирають несподівано, в результаті серцевої недостатності чи розриву серця.

Хронічна Інкубація не визначено, саме захворювання гранично складно діагностувати. Справа в тому, що при хронічній формі збудник чуми маскується цілим букетом вторинних бактеріальних інфекцій.

Для клінічної картини при цій формі характерні:

§ ускладненість при диханні;

§ рідкісні напади лихоманки і кашель;

§ порушення серцевої діяльності;

§ виразки та рани на тілі, які не загоюються, зовні схожі з трофічними виразками людей;

§ тварина істотно відстає в набирання ваги, якщо хворіє порося, то на обличчя загальна затримка розвитку;

§ часто розвивається тендовагініт через ураження вірусом синовіальних оболонок;

§ запальний процес в сухожиллях призводить до появи і швидкого прогресування артриту.

§ При хронічній формі захворювання збудник чуми маскується під інші бактеріальні інфекції. Вірус немов ховається під змінюють один одного явними й легко диагностируемыми інфекціями. Логічно, що фермери починають лікувати ті захворювання, які бачать і вони самі, і зоотехніки. Тваринам проводять курси від запалень, від вагінітів, від артриту, від серцевих хвороб, навіть від грипу. При цьому перевірений і дієвий лікування не дає жодних результатів. Це самий перший привід для того, щоб насторожитися і провести тести на африканську чуму.

При хронічній формі діагностувати справжню причину загибелі поголів’я, на жаль, зазвичай вдається лише посмертно, в ході клінічних досліджень на місцях падежу худоби. Тривалість хвороби в такому її вигляді також точно не визначена. Гинуть заражені свині або від однієї з видимих інфекцій, або від зупинки серця.

Основними визначеними на сьогодні моментами, при спостереженні яких фермерам варто затурбуватися, є:

§ поява цианозных плям на тварин. Це самий точний дороговказ для тваринника на те, що потрібно перестрахуватися і викликати ветеринарну службу; § зміна поведінки, апатичність, млявість – привід ізолювати тварину;

§ кашель. Якщо є побоювання щодо можливості зараження чумою, це привід провести повне обстеження свинки;

§ замутніння оболонки очей майже завжди передує виділення гною, тобто, віщує гостру форму АЧС.

§ Для діагностування захворювання проводиться комплексне обстеження всього поголів’я свиней.

Лікування при АЧС На даний момент для цієї напасті не існує лікування. Симптоми хвороби свиней африканською чумою не мають чіткої виразності, тим більше, немає препаратів, здатних зупинити постійно мутилюючий вірус.

В даний час відсутні ефективні препарати, здатні вилікувати тварину від АЧС. Більше того, ситуація навколо цього захворювання досить двозначна. Спроби вилікувати тварин з цим діагнозом офіційно категорично заборонені, хворі свині підлягають негайному безкровного знищення та подальшої утилізації. Така позиція продиктована крайньою небезпекою вірусу-збудника, відсутністю препаратів, чия ефективність була б підтверджена хоча б лабораторними випробуваннями, поруч інших факторів.

Потрібно відзначити, що дослідження, що проводяться по африканській чумі свиней, на особливому контролі у держави, і вони сьогодні пріоритетними, оскільки саме цей вірус призводить до серйозних економічних втрат у тваринництві. Але поки вакцини не існує, фермерам залишається намагатися уникнути зараження своєї худоби і приймати профілактичні заходи.

Шляхи зараження Передбачаються наступні варіанти переходу вірусу і його проникнення в організм свині:

§ при контакті;

§ трансмісивним шляхом;

§ через механічних переносників.

Контакт хворої тварини зі здоровим дозволяє збудникові перейти через слизові ротової порожнини, тріщинки на шкірних покривах, продукти життєдіяльності худоби, загальні годівниці і поїлки.

§ Хвороба передається при контакті тварин, комахами і через механічних переносників. Трансмиссивно хвороба передається через комах, які переносять віруси, в тому числі і чуми. Укуси кліщів, гедзів, зоофильных мух, навіть бліх можуть представляти небезпеку і стати джерелом зараження. Особливо чреваті наслідками контакти з кліщами.

Механічно вірус-збудник можуть переносити дрібні гризуни, тобто, миші і щури; кішки, собаки; птахи, як домашні, такі, як гуси або кури, так і «сусіди» людини: одна ворона цілком здатна заразити цілий свинарник.

Джерелом хвороби для свиней, тобто, переносником геному африканської чуми, цілком може бути людина, що побував у місцях епідемії. За спостереженнями фермерів, в період спалаху епідемії 2007-2008 років, піддавшись паніці, багато викликали ветеринарні служби без особливих на те підстав. І після візиту зоотехніків починався забій худоби.

Сьогодні, на щастя, про вірус відомо набагато більше, і подібний розвиток подій виключено. Профілактичні заходи Африканська чума свиней, як вже говорилося, недостатньо вивчена, однак основні рекомендації для профілактичних заходів все ж визначені. Будь-яка хвороба, і чума не виняток, передбачає два напрямки для профілактики:

§ заходи проти поширення інфекції;

§ заходи для попередження зараження.

Чи небезпечна свиняча чума для людей? Згідно всім практичних спостережень і лабораторних досліджень відомі зараз штами вірусу-збудника африканської чуми свиней не представляють ніякої загрози для здоров’я людини. М’ясо свині-переносника вірусу при термічній обробці понад 80 градусів також не представляє ніякої небезпеки. Саме тому свиней, які знаходяться за зоною безпосереднього карантину, чиє зараження під питанням, забивають на консерви Але у зв’язку з недавніми подіями в Криму — з локалізацією там вогнища епідемії африканської чуми свиней і, можливо, виявленням нового штаму вірусу, з яким ще не стикалися в нашій країні — головний ветеринарний лікар Росії висловив побоювання, що постійно мутилюючий геном АЧС в майбутньому зможе стати небезпечним і для людини. Зараз АЧС безпечна для людини, але вірус постійно піддається мутації. Сьогодні набагато рідше зустрічаються сверхострые і гострі форми епідемій.

В основному хворі свині страждають від хронічного виду розвитку інфекції. А це говорить не стільки про мутації АЧС, скільки про те, що імунітет кнурів підвищується, а їх власні організми, передаючи нащадкам інформацію про генетичну загрозу, все ж формують антигени. У цілому прогноз на появу вакцини і в майбутньому успішну боротьбу з цим захворюванням досить оптимістичний.

У випадку підозри виникнення Африканської чуми свиней просимо повідомляти Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області за тел. 4 – 52 – 90

 

17.04.2019

 

Орієнтація молоді у виборі майбутньої професії: учні Золочівського економічного ліцею відвідали ДП "Укрспирт" Струтинське МПД та Карпатські мінеральні води

Щоб допомогти молоді у виборі майбутньої професії та зорієнтувати їх на актуальні на ринку праці професії та спеціальності, фахівцями відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Ольгою Марусин, Ганною Чекайло) постійно проводяться профорієнтаційні заходи для учнівської та студентської молоді району. Сьогодні, 17 квітня 2019 року, учні дев’ятого класу Золочівського економічного ліцею спільно з класним керівником Іриною Бірулін побували на екскурсії у двох підприємствах, які працюють на території Золочівського району: ДП "Укрспирт" Струтинське МПД та Карпатські мінеральні води. Спочатку молодь ознайомилася з роботою ДП "Укрспирт" Струтинське МПД.

Екскурсію провів заступник керівника з технічних питань Володимир Навроцький, який розповів, що завод працює з 1905 року, впродовж років проводилася розбудова території заводу. Колись виробництво спирту проводилося із картоплі та цукрового буряка, а сьогодні із зерна пшениці та кукурудзи. Повідомив, що уже із початку 60-х років спирт виготовляли із вищим ступенем очистки. Загалом, необхідно відмітити, що під час перебування на території заводу діти відвідали різні стадії виробництва, на власні очі побачили з якої сировини виробляється продукція, оглянули процес бродіння тощо. Також студенти побували у лабораторії, де проводяться різні досліди на відповідність стандартам.

Мали змогу побачити як вимірюють температуру спирту та як визначають його міцність. Підприємство Карпатські мінеральні води знаходиться поряд із ДП "Укрспирт" Струтинське МПД. Гостей приємно зустрів керівник підприємства Михайло Олійник, який провів презентацію заводу та ознайомив з історією заводу, починаючи з 1996 року.

Компанія розпочала свою діяльність на ринку мінеральних вод у 1996 році з першим розливом мінеральної природної столової води ТМ «Карпатська Джерельна», і в червні 2002 року була реорганізована в завод по виробництву мінеральної води і безалкогольних напоїв «Карпатські мінеральні води».

В 2002 році компанія розпочала виробництво солодких газованих напої в ТМ «Фруктова Джерельна» і ТМ «Соковинка», а в 2016 – енергетичного напою ТМ «Dragon».

Сьогодні група компаній «Карпатські мінеральні води» є потужним гравцем українського ринку природних мінеральних вод і безалкогольних напоїв. Компанія зайняла і надійно утримує одну з провідних позицій завдяки сучасній і високотехнологічної стратегії ведення бізнесу. На даний час компанія є одним із лідерів на ринку, обіймаючи почесне третє місце по Україні. Діти оглянули приміщення заводу та отримали у подарунок солодку і мінеральну воду та кукурудзяні палички «Щенячий патруль». Цікавились школярі рівнем заробітної плати на підприємстві, яка є досить високою для нашого регіону.

Проведення профорієнтаційних екскурсій на підприємствах допомагає учням у формуванні уявлення про майбутню професію та є дієвим чинником у виборі цікавої, творчої та високооплачуваної професії.

 

16.04.2019

 

На Золочівщині відкрили інклюзивно-ресурсний центр

Сьогодні, 16 квітня, у Золочеві відкрили інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), де надаватимуть комплексну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами, а також проводитимуть з ними корекційні заняття. Участь у відкритті взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах.

«Нас сьогодні тут зібрала велика любов, без якої не можна зробити жодної доброї справи, не можна змінити світ на краще. Розвиток і соціалізація діточок – надзвичайно важливе питання. Такі центри забезпечують однакові можливості на здобуття дошкільної та середньої освіти усім дітям. Хочу подякувати усім, хто хоч на краплину своєю працею, своїм здоров’ям долучився до цієї доброї справи. Програма, започаткована дружиною Президента покликана, перш за все, зробити наш світ добрішим. Зробити циї діток повноправними членами суспільства – це справа не лише вихователів та батьків, це стосується кожного з нас», - наголосив Олег Синютка.

Перед присутніми виступила керівник центру Галина Вороньчак, яка сказала, що є переконана, що і діти, і батьки знайдуть в установі допомогу і підтримку, тепло і увагу, адже нашим основним завданням є максимальне сприяння тому, щоб діти з особливими потребами реалізувалися у суспільстві, відбулося залучення дітей у загальноосвітній простір. В інклюзивно-ресурсному центрі працюють 5 фахівців: директор, 2 практичні психологи, вчитель-логопед та вчитель-реабілітолог. На облаштування приміщень Золочівського інклюзивно-ресурсного центру використано 251844 грн. коштів державної субвенції та 35000 грн. спонсорської допомоги.

Зазначимо, у закладах загальної середньої та дошкільної освіти Золочівського району за інклюзивною формою навчання навчається 14 дітей з особливими освітніми потребами. У 12 класах закладів загальної середньої освіти та в 1 групі закладу дошкільної освіти організовано інклюзивну форму навчання. Загалом інклюзивну форму навчання в закладах освіти Золочівського району організовано з 2013 року.

 

ПЕРЕВАГИ ЦЕНТРІВ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ДЛЯ ГРОМАДЯН:

• Широкий спектр послуг в одному місці: від реєстрації актів цивільного стану (народження, шлюбу) до державних допомог (житлових субсидій тощо);

• Зручний режим роботи(не менше 7 годин щодня, без перерв, до 20 год не менше одного дня протягом тижня). Багато ЦНАПів працюють у суботу.;

• Не стягують додаткових платежів;

• Більшість адміністративних послуг можна отримати у будь якому ЦНАПі незалежно від місця реєстрації(наприклад, закордонний паспорт);

• За один візит можна отримати кілька різних послуг (наприклад, зареєструвати народження, місце проживання та подати документи на отримання державної допомоги). КОРИСНІ ПОРАДИ:

• Замовляй закордонний паспорт завчасно- за 20 робочих днів;

• Замовляй державну реєстрацію нерухомості за 5 днів ( різниця з терміновою послугою за 2 години-у 50 разів)

• Державне мито за реєстрацію шлюбу складає лише 85 копійок (інші платежі/послуги не обов`язкові);

• За консультації, надання бланків та інформації не може стягуватись жодної плати.

ВАЖЛИВО: Якщо при зверненні в ЦНАП твою заяву не реєструють та пропонують принести додаткові документи, які не передбачені законодавством, вимагай реєстрації заяви та офіційної відповіді.

 

14.04.2019

 

Вулицями Золочева пройшла велелюдна екуменічна Хресна Дорога

Кожного року у Золочеві проходить екуменічна Хресна Дорога. Цього року віряни зібралися на спільну молитву 14 квітня.

Традиційний маршрут хресної дороги: пам’ятник о. М. Шашкевичу, пам’ятник Т. Шевченку, храм св. Миколая, поліклініка, Навчальний центр Національної гвардії України, суд, меморіал «Вічний вогонь», вул. Січових Стрільців (пам’ятник жервам політичних репресій), перехрестя вулиць Шашкевича та Домбровського, перехрестя вулиць Шашкевича і Симоненка, СБУ – прокуратура, сквер Івана Франка, “Джерело”, Скульптура біля замку, Каплиця.

 

13.04.2019

 

Всесвітній день довкілля був установлений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй у 1972 році. Цього дня проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань, трудові колективи беруть  участь в прибиранні територій,  упорядкуванні громадських місць, скверів тощо.

Сьогодні, 13 квітня 2019 року керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради,  приєдналися до загальнорайонної толоки впорядкувавши територію прилеглу до адмінбудинку.

Учасники Дня довкілля відмітили, що сміття, у порівнянні з минулими роками, значно поменшало – і це є  вагомим показником зрілості суспільної свідомості наших краян.

 

 

12.04.2019

 

26 квітня світ відзначає трагічну дату – День пам’яті Чорнобильської трагедії. Цей день - пам’ять про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, медиків та інших громадян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навіки залишиться у пам’яті українського народу.

Напередодні відзначення цієї трагічної дати, сьогодні, 12 квітня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів «круглий стіл» на тему: «Соціальний захист учасників Чорнобильської катастрофи».

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний проінформував присутніх про виплати постраждалим від аварії на ЧАЕС, про допомоги на оздоровлення громадянам, про пільги на медичне обслуговування тощо. На засіданні «круглого столу» розглянуто такі питання:

- про стан забезпечення лікарськими засобами ліквідаторів та потерпілих;

- питання пільгового перевезення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- про пенсійне забезпечення учасників ліквідації на Чорнобильської катастрофи;

- про шляхи покращення медичних послуг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи, що проживають у Золочівському районі;

- щодо забезпечення компенсаційних виплат, пільг та допомог учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи.

Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) повідомила про пенсійне забезпечення даної категорії громадян.

 

11.04.2019

 

Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля

З метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення, затверджено розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 12 березня 2019 року № 61 "Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля".

Відповідно до розпорядження, з 18 березня до 18 квітня 2019 року в районі триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а 13 квітня 2019 року передбачено проведення загальнорайонної толоки.

В рамках проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою в населених пунктах району проводяться роботи по приведенню до належного санітарного стану парків та скверів, дитячих та спортивних майданчиків, очищенню придорожніх смуг та прибережних смуг рік і водоймищ, упорядкуванню прибудинкових територій, територій підприємств, установ та організацій, проводяться санітарна побілка, підрізка дерев і кущів та інші заходи з благоустрою.

Також в ході проведення заходів з благоустрою здійснюється висадження дерев та кущів на території міст, селища та сіл, парків та скверів, вздовж придорожніх смуг та в межах лісофонду. Так ДП «Золочівський лісгосп» в межах лісофонду висаджено 120 100 саджанців дерев та Золочівським ДЛГП «Галсільліс» - 13 360 саджанців дерев.

 

Екскурсія для молоді району у Навчальний центр Національної гвардії України

Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін. Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості.

Впродовж 10-11 квітня 2019 року учні Гончарівської ЗОШ І-ІІ ст. та Скварявської ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали Навчальний центр Національної гвардії України, в рамках національно-патріотичного виховання молоді. Захід організовано фахівцями відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло). Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військової частини та орієнтації молоді у виборі майбутньої професії.

Військовий медик Навчального центру Національної гвардії України продемонструвала прийоми тактичної медицини, фахівець з кадрової роботи розповів про військові спеціальності та переваги служби у НГУ, розмір заробітної плати тощо. Учні переглянули фільм про здобутки Національної гвардії України, співпрацю із іноземними військовиками. Події, що зараз відбуваються в Україні, беззаперечно засвідчують – найгостріше постає сьогодні питання, пов’язане з вихованням патріотизму та формуванням національної свідомості молодого покоління.

Діти довідались, як проходить фізична підготовка військовослужбовців та відпочинок, мали змогу відчути на собі – що це таке. Сповнені яскравих емоцій та вражень діти надовго запам’ятають екскурсію до Навчального центру.

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на забезпеченого військового-захисника.

 

Сьогодні, 11 квітня 2019 року першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 4173-5500 грн.

Ігор Миколайович наголосив, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

Учасники засідання підбили підсумки вжитих заходів щодо підвищення рівня оплати праці та детінізації ринку праці та узгодили план подальших дій.

 

10.04.2019

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар

10 квітня 2019 року, у сесійній залі районної ради відбулася нарада-семінар з головами місцевих рад району. Провів зустріч перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який ознайомив присутніх із порядком денним наради-семінару.

Розпочинаючи зустріч перший заступник голови райдержадміністрації закликав присутніх до конструктивного діалогу, а також наголосив, що незабаром, а саме 21 числа відбудуться вибори Президента України, тому потрібно звернути увагу на доопрацювання проблемних питань, щодо належної готовності приміщень, також зазначив, що з приходом весни з’явилось багато господарських питань у місцевих радах, які потребують негайного вирішення.

Про усунення виявлених недоліків під час обстеження виборчих дільниць наголосив під час виступу Андрій Мархонь, начальник Золочівського відділу поліції. Доповідач провів аналіз стану справ в розрізі місцевих рад району, наголосивши на тих радах, які мають усунути виявлені недоліки у визначені законодавством терміни.

Про організацію робіт з розроблення проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів та внесення до Державного земельного кадастру відомостей про їх межі, фінансування робіт розповів начальник відділу у Золочівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Ігор Погребняк.

Особливу увагу присутніх було звернуто на реалізацію екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території Золочівського району в рамках проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля. Жанна Царик, головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомила про виконання природоохоронних заходів у 2019 році за рахунок коштів місцевих, обласних та державних програм. З обласного бюджету (фонду ОНПС) виділені кошти в сумі 299,00 тис. грн. Поморянській селищній раді на виготовлення ПКД на реконструкцію парку призамкової території смт. Поморяни. Завдяки коштам ДФРР у 2019 році буде реалізовано вісім природоохоронних заходів на понад 3 млн. грн. Двома місцевими радами району (Глинянська і Золочівська) скеровано запити у Міністерство екології та природних ресурсів України на фінансування п’ятьох природоохоронних заходів за рахунок державного бюджету «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення природоохоронних заходів на об’єктах комунальної власності» на суму 21 млн. 874 тис. грн.

Акцентуючи увагу на організації роботи по впорядкуванні території району Оксана Чіпак, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, закликала присутніх подавати інформацію, а особливо фото фіксацію проведення робіт по кожній місцевій раді зокрема.

«Звертаюся до вас, керівники органів місцевого самоврядування. Залучайте активного громадськість, депутатський корпус місцевих рад, керівників установ, організацій та сільськогосподарських підприємств, які знаходяться на вашій території до наведення порядку на об’єктах інфраструктури, парках, скверах, кладовищах, лісах, лісосмугах, водних об’єктах тощо. Добрий господар наводить порядок протягом року, не чекаючи місячника благоустрою»,- зазначив під час виступу перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

 

09.04.2019

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 9 квітня 2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питання розгляду клопотання ДП «Золочівський лісгосп» щодо вирубки сухостійних аварійних дерев на території ДПЗВ «Сокіл» і питання про готовність місць масового відпочинку населення на водних об’єктах району під час купального сезону 2019 року.

З питання вирубки сухостійних аварійних дерев на території ДПЗВ «Сокіл» доповіли про стан справ провідний інженер охорони і захисту лісу ДП «Золочівський лісгосп» – Богдан Гнатяк та директор ДПЗВ «Сокіл» – Ірина Андрейко. За підсумками розгляду питання доручено ДП «Золочівський лісгосп» вжити відповідних заходів щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з падінням сухостійних аварійно-небезпечних дерев згідно акту обстеження лісового насадження в Зозулівському лісництві. Щодо розгляду питання готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах району під час купального сезону 2019 року доповів головний інженер Золочівського МВЖКП Михайло Коровецький.

Виступаючи перед присутніми перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник сказав, що щороку з 1 червня розпочинається літній сезон масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

З метою створення належних умов для відпочинку та недопущення загибелі людей на водних об’єктах необхідно організувати виконання певних заходів міським, селищному, сільським головам.

За підсумками засідання доручено головам місцевих рад:

- взяти на особистий контроль питання організації на адміністративних територіях роботи з недопущення випадків загибелі людей на водних об’єктах, які використовуються для відпочинку населення;

- активізувати роботу щодо визначення та облаштування на адміністративних територіях місць масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Розробити перспективні плани щодо обладнання місць організованого відпочинку населення на воді, особливу увагу звернути на територію пляжів;

- організувати підготовку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах з виконанням у повному обсязі вимог, визначених Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 24 вересня 2012 року №1214;

- встановити на всіх водних об’єктах адміністративних територій, які не підготовлені до літнього сезону відпочинку на воді 2019 року та в яких купатися заборонено, інформаційні таблички “Купатися заборонено”;

- обов’язково завчасно повідомляти райдержадміністрацію про усі фізкультурні, спортивні, та інші заходи (масового гуляння тощо) на воді, про час, характер заходу, що здійснюється, загальну кількість учасників та список осіб, які забезпечують охорону життя людей на воді (склад рятувального поста), та які плавзасоби залучаються для забезпечення безпеки масових заходів.

Відділу освіти райдержадміністрації організувати проведення комплексу занять та інструктажів в закладах освіти з доведення правил поведінки на воді та порятунку, надання першої медичної долікарської допомоги потерпілому. Також на шкільних батьківських зборах розглянути питання проведення безпечного відпочинку дітей під час літніх канікул на водних об'єктах.

Управлінню Держпродспоживслужби у Золочівському районі посилити контроль по забезпеченню санітарно-епідеміологічного благополуччя територій в місцях масового відпочинку людей на водних об’єктах району.

 

Екскурсія у Золочівський районний суд Львівської області

З метою орієнтації у виборі майбутньої професії та в рамках проведення профорієнтаційних екскурсій, які проводить відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Золочівської райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) учні-ліцеїсти десятого класу Золочівського економічного ліцею завітали у Золочівський районний суд.

Молодь ознайомили з роботою суддів та їх помічників і навіть запросили бути присутніми на одному із засідань. Учні отримали інформацію про систему судів України. Зокрема, дізналися про принципи побудови судової системи, види судів загальної юрисдикції та судових інстанцій. Голова Золочівського районного суду Петро Пилип”як та суддя Золочівського районного суду Марія Бакаїм розповіли молоді про особливості суб'єктного складу учасників адміністративного процесу.

Дана екскурсія сприяє вихованню у підростаючого покоління довіри до судової системи, підвищення рівня знань у сфері права та ознайомлення з принципами судочинства. Під час екскурсії юні відвідувачі побачили роботу співробітників Золочівського районного суду, відвідали робочі кімнати та дізналися про кількість розглянутих справ впродовж попереднього та цього року.

Наприкінці зустрічі, в залі засідань молодь мала змогу зробити фото та відчути себе учасниками судових процесів.

 

05.04.2019

 

Молодь району відвідала Навчальний центр Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 5 квітня 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання організовано профорієнтаційну екскурсію у Навчальний центр НГУ за участю учнів Струтинської ЗОШ І-ІІ ст. та Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст. Цікаве та пізнавальне спілкування із солдатами військової частини супроводжувалось екскурсією по казармам, навчальним кабінетам. У клубі Навчального центру молодь мала змогу переглянути фільм про Національну гвардію України. Діти довідались, як проходить фізична підготовка військовослужбовців та відпочинок, мали змогу відчути на собі – що це таке. Сповнені яскравих емоцій та вражень діти надовго запам’ятають екскурсію до Навчального центру.

Старший помічник начальника відділення кадрів , майор Андрій Голота ознайомив молодь із особливостями професії «військовослужбовець».

Військовий медик Наталя Щигорєва ознайомила дітей із прийомами тактичної медицина і розповіла як в польових умовах необхідно швидко реагувати та рятувати людські життя за допомогою медичних засобів.

Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військової частини та орієнтації молоді у виборі майбутньої професії. Учнівська молодь побачила внутрішній зміст професії, отримала інформацію із першоджерел, поспілкувалась з професіоналами своєї справи.

 

04.04.2019

 

Допомога багатодітним сім’ям

З 1 квітня 2019 року для покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей у таких сім’ях відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» кожна багатодітна сім’я отримає на третю,четверту та наступних дітей до 6 років щомісячну допомогу від держави у розмірі 1700 гривень. Призначається вона з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною шестирічного віку включно. Зазначена допомога призначається з 1 квітня 2019 року і тим громадянам, які звернуться за нею у період з квітня по червень 2019 року.

Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України подаються:

- Заява одного з батьків, з якими постійно проживає дитина;

- копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

- копії посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

- копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналу).

Вказані документи подаються заявником особисто. Управління соціального захисту населення Золочівької РДА

 

Для керівників сільськогосподарських підприємств Золочівщини представлено програми підтримки агропромислового комплексу з місцевого, обласного та державного бюджетів у 2019 році

Сьогодні, 4 квітня 2019 року, у приміщенні районного Народного дому відбулася зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та фізичних осіб підприємців Золочівського району щодо належної підтримки агропромислового комплексу з місцевого, обласного та державного бюджетів у 2019 році.

Для слухачів було представлено Комплексноу програму підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки. Презентувала програму Галина Камінська – начальник відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Цьогоріч розпочалась реалізація державної програми підтримки агропромислового виробництва, на реалізацію якої виділили 5,9 млрд грн. Про це проінформувала доповідач. Відтак з метою належної реалізації програм підтримки агропромислового комплексу за рахунок коштів Державного бюджету України та інформування і участі сільськогосподарських виробників області в програмах департамент розробив дорожні карти.

У дорожніх картах зазначено покроковий механізм отримання аграріями області фінансової підтримки для розвитку бізнесу, зокрема в галузі рослинництва, тваринництва та оновлення технічної бази, розвитку сільськогосподарської кооперації, підтримка фермерських господарств та інші. Начальник управління агропромислового розвитку Зеновій Леськів розповів про підтримку аграріїв з районного бюджету. На 2019 рік виділено 100,0 тис. грн.. на розвиток насінництва – 38,0 тис. грн. та 62,0 тис. грн.. на розвиток сімейних молочних ферм.

Нагадаємо, у Львівській області на 2019 рік у межах програми передбачено 20,6 мільйонів гривень на підтримку сільськогосподарських товаровиробників. Уже традиційні напрями підтримки Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки, такі як відшкодування відсотків за залученими кредитами, надання пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів, дотацію на заходи з збереження і відтворення родючості грунтів у 2019 році розширено новими напрямами підтримки.

Зокрема передбачено підтримку для суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва, бджільництва, рибництва.

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 4 квітня 2019 року, відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради заступник – Ірина Яворська. У засіданні ради взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який наголосив на важливості двохстороннього зв’язку влади та громадськості. «Для Золочівщини є стабільним сталий розвиток громадянського суспільства, розвиток демократії. І, звісно, наш народ, наше населення має давні корені і традиції інтеграції в Європейський Союз і відстоювання європейських цінностей. І це саме те, що український народ відстоював на Майдані і продовжує сьогодні зі зброєю в руках захищати на Сході країни. І це не лише наші цінності - це цінності усієї Європи», - зазначив Володимир Йосипович. Окрім того, голова відмітив, що на Золочівщині реалізують багато ініціатив за підтримки саме держави, які є успішними. Серед них: економічна складова децентралізації, зокрема, залучення інвестицій та розвиток підприємницького капіталу та інші.

«Перед нами сьогодні стоїть багато викликів, але конкретними справами і діями ми можемо досягнути неабияких результатів», - додав Володимир Йосипович.

Перед присутніми виступила начальник відділу правового забезпечення та мобілізаційної роботи Мар’яна Купин, яка повідомила про юридичні аспекти під час формування Положення про Громадську раду.

 

03.04.2019

 

Управління соціального захисту населення Золочівської районної державної адміністрації інформує

Пунктом 16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами), визначено, що у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ «Ощадбанк» та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Відповідно до пункту 186 Положення невиплачені протягом трьох місяців одержувачам готівкові кошти житлової субсидії повертаються Пенсійним фондом України та АТ «Ощадбанк» на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі. У разі невиплати житлової субсидії у готівковій формі у зв’язку зі смертю, при формуванні реєстрів одержувачів житлової субсидії у поточному місяці для її виплати у готівковій формі, включаються до них суми невиплаченої житлової субсидії для їх виплат новим уповноваженим представникам домогосподарств, до яких належали померлі.

Таким чином, домогосподарства, яким призначено житлову субсидію, і до складу яких належав померлий, отримають невиплачену житлову субсидію у готівковій формі у наступних періодах. В усіх інших випадках право успадкування третіми особами нарахованих сум житлової субсидії у готівковій формі, яка не була виплачена одержувачу житлової субсидії у зв’язку зі смертю, не передбачено.

Щодо отримання коштів субсидій через АТ «Ощадбанк» іноземцями, які на законних підставах перебувають на території України, і які включені до реєстрів одержувачів житлових субсидій у готівковій формі:

Відповідно до пункту 186 Положення виплата житлових субсидій у готівковій формі особам, які не одержують пенсії, здійснюється Мінсоцполітики через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Система термінових переказі» «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Виплата грошових переказів через платіжну систему «Система термінових переказі» «Швидка копійка» або зарахування таких коштів на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк», регулюються нормативно-правовими актами АТ «Ощадбанк» та Національного банку. При цьому, жодних обмежень щодо виплати особам, які не ідентифіковані як громадяни України, платіжна система «Система термінових переказі» «Швидка копійка» не має.

 

02.04.2019

 

У начальних закладах району проводяться зустрічі з учасниками АТО в рамках національно-патріотичного виховання молоді

З метою національно – патріотичного виховання на Золочівщину завітали представники добровольчого батальйону ОУН Антон Петрівський та Зеновій Станішевський, щоб донести до підростаючого покоління необхідність бути патріотами, любити свою землю, захищати її в тяжкі часи, як робили наші предки, як роблять зараз наші діди, батьки, брати.

Антон Петрівський провів урок патріотизму «М. Лемик. Історія героя». Боєць розповів про те, що український юнак, уродженець Золочівщини Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова. Вчинок Миколи Лемика був виправданий – це була відповідь на мільйони українських жертв у Радянському Союзі. Внаслідок цього атентату світ дізнався про Голодомор 1932-33 рр., що, можливо, комусь таки врятувало життя.

А.Петрівський наголосив, що молоде покоління обов’язково повинно бути причетним до подій, які відбуваються в країні, мати активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів. Бійці провели лекції впродовж 1-2 квітня у Золочівському коледжі НУ «Львівська політехніка», Золочівському економічному ліцеї, Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

Також ще планується проведення лекцій та обговорень у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

 

01.04.2019

 

21 березня 2019 року за сприяння Золочіської райдержадміністрації у приміщенні спортивного залу Вороняцької ЗОШ I-III ступенів відбувся II етап районного спортивно-масового заходу «Олімпійске лелечення».Участь у заході взяли 6 найкращих команд району: Золочівська ЗОШ I-III ступенів №2, Золочівська ЗОШ I-III ступенів №4, Великовільшанецька ЗОШ I-III ступенів, Вороняцька ЗОШ I-III ступенів, Золочівський НВК «Школа радості», Білокамінський НВК.

На початку змагань кожна команда представляла свою школу, потім команди змагалися в естафетах на спритність та кмітливість, завершальним етапом боротьби стало змагання з перетягуванням канату.

У напруженій і безкомпромісні боротьбі перемогу з мінімальною перевагою здобула команда Вороняцької ЗОШ I-III ступенів №2, друге місце – команда Золочівчької ЗОШ I-III ступенів № 2, третє місце - команда НВК «Школа радості».

Усі учасники, глядачі та вболівальники отримали масу позитивних емоцій. Переможець змагань та призери отримали грамоти, кубки та медалі.

 

28.03.2019

 

Відповідно до доручення голови облдержадміністрації згідно протоколу наради від 12.02.2019 № 22/0/7-19 відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації було опрацьовано питання щодо переліку підприємств, які не можуть в законний спосіб оформити право користування земельними ділянками у зв’язку із зволіканнями, або відмовою органів місцевого самоврядування, та переліку підприємств, які відмовляються у законний спосіб оформити право користування земельними ділянками з метою ухилення від сплати податку на землю.

Сьогодні, 28 березня 2019 року, згідно графіку проведення нарад під керівництвом голів районних державних адміністрацій та міст обласного значення до листа заступника голови Львівської облдержадміністрації від 22.03.2019р. №5/33-263/0/2-19 у райдержадміністрації проведено нараду з керівниками (їх уповноваженими особами) підприємств, установ та організацій, щодо оформлення права користування земельними ділянками.

Нараду провів перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Миколайович Нижник за участю начальника управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації Зіновія Васильовича Леськіва, начальника відділу Держгеокадастру у Золочівському районі Львівської області Ігора Володимировича Погребняка, головного державного ревізора-інспектора відділу податків і зборів з юридичних осіб Буського управління Головного управління ДФС у Львівській області Романа Ярославовича Москаля, начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головного архітектора району Петра Петровича Кобельки.

В ході проведення наради було надано роз’яснення щодо укладання договорів та проінформовано учасників як оформити право користування земельними ділянками.

 

Профорієнтаційна екскурсія у Навчальний центр Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 28 березня 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання організовано профорієнтаційну екскурсію у Навчальний центр НГУ за участю студентів Золочівського професійного ліцею. Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військової частини та орієнтації молоді у виборі майбутньої професії. Військовий медик Навчального центру Національної гвардії України продемонстрував прийоми тактичної медицини, фахівець з кадрової роботи розповів про війської спеціальності та навчання у Навчальному центрі.

Також студенти мали змогу переглянути фільм про здобутки Національної гвардії України, співпрацю із іноземними військовими.

 

Сьогодні, 28 березня 2019 року Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови райдержадміністрації, голова районної призовної комісії Ігор Нижник провели нараду з питання організації та проведення весняного призову на строкову військову службу у Збройні Сили України та інші військові формування у 2019 році.

У нараді взяли участь головний спеціаліст відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Микола Сагатий; військовий комісар районного військового комісаріату підполковник Петро Вінгольц; заступник військового комісара, начальник відділення комплектування майор Олександр Двораковський; заступник головного лікаря з експертизи непрацездатності КНП «Золочівська центральна районна лікарня» Адам Мокринський; лікар-дерматолог КНП «ЗЦРЛ», голова медичної комісії Василь Карнидал. Володимир Недзельський розпочинаючи нараду сказав, що відповідно: Указу Президента України від 30.01.2019р.№ 22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 19.02.2019р. №113/0/5-19 «Про чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» в квітні-червні проводиться весняний призов громадян на строкову військову службу та відправка молодого поповнення у війська. Згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 28.02.2019р. № 43 «Про чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» протягом лютого-березня місяця в Золочівському районному військовому комісаріаті проводились підготовчі заходи щодо оповіщення, вручення повісток, проведення медичного огляду, обстеження, лікування та вивчення призовників, які підлягають черговому призову на строкову військову службу весною 2019 року.

Голова райдержадміністрації наголосив про кримінальну відповідальність за скоєння посадових злочинів. Володимир Йосипович закликав усіх учасників наради, що пов’язані з підготовкою та проведенням призову, тісно взаємодіяти між собою, з метою належного проведення весняної призовної кампанії.

Військовий комісар районного військового комісаріату Петро Вінгольц прозвітував про проведену роботу щодо підготовчих заходів призову на строкову військову службу весною 2019 року, а також наголосив про деякі проблемні питання щодо медичного огляду призовників та їх розшуку, які були проаналізовані учасниками наради.

Перед присутніми виступив перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, який наголосив: «Ми зібралися з питань чергового призову на військову службу весною. Якщо взяти до уваги військову агресію проти нашої країни, то цілком очевидно, що така зустріч є надзвичайно важлива. Попередні призови виявили певний негативний досвід, тож постало питання проаналізувати та запобігти його повторенню. Саме з цією метою ми ініціюємо сьогодні зустріч представників виконавчої влади і інших відповідальних структур, щоб донести до суспільства факт чергового призову громадян та не допустити непорозумінь щодо проведених заходів, пов'язаних з призовом громадян на строкову військову службу. Усі ми прагнемо жити в суспільстві, де діє верховенство закону. Тож тільки в правовому полі мають вирішуватися і питання призову. Жодного примусу, а лише гідне виконання конституційного обов'язку захищати свою Батьківщину. Жодного моралізування, а лише дотримання закону. Така наша позиція – і державницька, і громадянська».

В ході проведення обговорення даного питання дано доручення керівникам районних служб щодо організації злагодженої роботи під час весняного призову 2019 року.

 

27.03.2019

 

Профорієнтаційна екскурсія у Навчальний центр Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 27 березня 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання організовано профорієнтаційну екскурсію у Навчальний центр НГУ за участю студентів Червоненського ВПУ. Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військової частини та орієнтації молоді у виборі майбутньої професії. Фахівці Навчального центру Національної гвардії України розповіли молоді про особливості військової служби, ознайомили з навчальними приміщеннями.

Також студенти мали змогу переглянути фільм про Національну гвардію України.

 

26.03.2019

 

Геоінформаційна система Львівської області (ГІС) https://gis.loda.gov.ua – сучасна комп'ютерна технологія, що дозволяє поєднати модельне зображення території (електронне відображення карт, схем, космо-, аерозображень земної поверхні) з інформацією табличного типу (різноманітні статистичні дані, списки, економічні показники тощо).

Будь-яка просторова інформація – це те, з чим людина стикається практично кожен день незалежно від сфери своєї діяльності. Це може бути схема метро або план будівлі, топографічна карта або схема взаємозв'язків між офісами компанії, атлас автомобільних доріг або контурна карта та багато іншого. ГІС дає можливість накопичувати й аналізувати подібну інформацію, оперативно знаходити потрібні відомості та відображати їх у зручному для використання вигляді. Варто зазначити, що ГІС базується на основі містобудівного кадастру та ведеться з урахуванням даних земельного кадастру.

Запровадження ГІС містобудівного кадастру передбачає створення динамічної бази даних про існуючу забудову з конкретизацією прив'язки об'єктів до певної території чи земельної ділянки. Кадастр базується на картографічній основі у системі координат УСК-2000. На сьогодні Львівщина перша в Україні, здійснила інтерактивну синхронізацію баз даних містобудівного кадастру, на території області у всіх районах та містах обласного значення ведеться містобудівний кадастр. Таким чином інформація щодо містобудівної документації, а саме генеральних планів населених пунктів знаходиться у відкритому доступі.

Через ГІС видаються містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва, будівельні паспорти забудови земельної ділянки та інше, такі реєстри є на ГІС. Дана ГІС призначена для місцевих органів виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, що здійснюють керівництво у сфері містобудування та архітектури, щодо сталого розвитку населених пунктів, а також задоволення інформаційних потреб у сфері містобудівної діяльності організацій, підприємств, громадських об'єднань та громадян на основі формування, інтегрування, постійного оновлення і ефективного використання геоінформаційних ресурсів про територію населеного пункту.

ГІС є дієвим інструментом при вирішенні таких основних завдань:

- прогнозування розвитку, планування і забудови територій;

- обліку земельних ділянок, будинків і споруд та їх власників і користувачів;

- регулювання земельних відносин на території населеного пункту та відведення земельних ділянок;

- розвиток соціальної, інженерної й транспортної інфраструктури;

- визначення зон економічної та нормативної грошової оцінки земель, обґрунтування розмірів оподаткування й вартості земельних ділянок, будинків і споруд;

- експлуатації об’єктів комунального господарства та інженерних систем життєзабезпечення населення, моніторингу стану цих об’єктів, формування програм їх розвитку і реконструкції;

- оцінювання стану та розвитку транспортної мережі, телекомунікацій і відповідної інфраструктури, підготовлення проектів розвитку транспортної мережі на території населеного пункту;

- обліку та охорони пам’яток архітектури і містобудування, регенерації історичних поселень;

- моніторингу дотримання зонінгових вимог, умов та обмежень при забудові та іншого використання земель;

- обліку природних ресурсів та ландшафтів на території населеного пункту, планування їх використання, охорони та відтворення;

- екологічного моніторингу стану навколишнього середовища (фізичне, хімічне, біологічне забруднення атмосфери, ґрунту, підґрунтя, поверхневих і підземних вод з урахуванням джерел забруднення, масштабів і повторюваності);

- визначення впливу навколишнього середовища на стан здоров'я населення, розробка програм поліпшення навколишнього середовища;

- прогнозування та оцінка наслідків ухвалених рішень в сфері охорони навколишнього середовища;

- інформаційна підтримка діяльності органів системи попередження та дій в надзвичайних ситуаціях, у тому числі створення бази даних потенційно небезпечних об'єктів природного і техногенного характеру, оцінювання й прогнозування можливого виникнення та наслідків надзвичайних ситуацій;

- поліпшення інвестиційної привабливості території за рахунок геоінформаційної підтримки інвестиційної діяльності;

- інформаційна підтримка розвитку туристичної привабливості та туризму на території населеного пункту;

- районування території населеного пункту в процесі підготовки й проведення виборів, перепису населення та інших статистичних спостережень;

- інформування громади про стан довкілля на території населеного пункту, цільове використання територіальних ресурсів та плани розвитку населеного пункту.

Банер Геоінформаційна система Львівської області розміщений на нашому офіційному сайті Золочівської районної державної адміністрації у Львівській області.

Начальник відділу містобудування, архітектури

та житлово-комунального господарства

Золочівської райдержадміністрації – головний архітектор району

Петро Кобелька

25.03.2019

 

25 березня у Золочеві вшанували пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола

Віче, панахида та покладання квітів відбулись у Золочеві з нагоди 20 річниці від Дня загибелі В’ячеслава Чорновола. Розпочалися заходи із поминальної панахиди, яку відслужили священнослужителі усіх конфесій району. Про відомого політика, громадського діяча, провідника національно-демократичного руху, Героя України та багатогранну особистість йшлося у виступі лідера партії НРУ, Володимира Зубара.

У заході взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах. працівники Золочівської райдержадміністрації, районної та міських рад, члени НРУ, лідери політичних партій, громадських організацій, працівники підприємств, установ, організацій, громадськість міста зібралися на площі біля пам’ятника В.Чорновола, щоб вшанувати пам’ять Героя України.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський у своєму виступі наголосив, що ми сьогодні вшановуємо постать В’ячеслав Чорновола, який двадцять років тому говорив про запровадження реформ, про європейський вибір нашої держави. І сьогодні, стоячи на місці вшанування його великої постаті, мусимо бути як ніколи відповідальними. Маємо розуміти, що незабаром перед нами знову буде вибір.

31 березня, ми маємо зробити правильний вибір, по перше ми всі маємо прийти на виборчі дільниці, для того щоб зробити цей вибір. А по друге,- заради пам’яті про великого українця, ми можемо змінити курс нашої держави. Це те, що він говорив – європейське майбутнє, курс в Європу, в НАТО – це сильна армія, це є сильна економіка. Будемо ж добрими наслідниками його доброї справи. До підніжжя пам’ятника поклали квіти представники влади району.

Довідково: В'ячесла́в Макси́мович Чорнові́л (24 грудня 1937 с. Єрки Київської області — 25 березня 1999, Бориспіль Київської області) — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно).

Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975). Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р. 25 березня 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем загинув. Автомобілем “Тойота” він повертався з Кіровограда і на великій швидкості врізався в КамАЗ, що розвертався. Разом з І. Світличним, І. Дзюбою, Є. Сверстюком, А. Горською, М. Плахотнюком, Л. Танюком, В. Стусом В’ячеслав Чорновіл був одним із лідерів та активним діячем дисидентського руху. Чорновіл був одним із ініціаторів створення Української Гельсінської Групи. Видавав самовидавний “Український Вісник”. Був декілька разів ув’язнений за “антирадянську пропаганду”. Покарання у 1967-1969, 1972-1979, 1980-1988 роках відбував у таборах суворого режиму та на засланні. 10 вересня 1989 рік Чорновіл створив Народний Рух України за Перебудову (пізніше Народний рух України, НРУ). У 1995 році В'ячеслав Чорновіл став членом української делегації в Парламентській Ассамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

 

Навчальний центр Національної гвардії України урочисто відзначив п’яту річницю створення Національної гвардії України

Сьогодні, 25 березня 2019 року, за участю керівника апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанни Вільшиської, голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського у районному Народному домі відбувся урочистий захід з нагоди відзначення п’ятої річниці заснування Національної гвардії України. У своєму привітанні керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Богданівна привітала гвардійців та членів їхніх родин зі святом, побажала міцного здоров’я, щастя, віри у перемогу над ворогом та мирного неба.

«Шановні військовослужбовці! Надзвичайно приємно сьогодні вітати вас усіх у цьому залі і особливо наших друзів-військових з Канади, де знаходиться чи не найбільша діаспора українців. Сьогодні ми святкуємо п’яту річницю Нацгвардії і треба відмітити, що встановлення Національної гвардії відбувалося в той час, коли був анексований Крим, коли почалася агресія України, коли була розвалена армія і в самий самий важкий момент гвардійці стали на захист своєї держави. Ми тішимося з того і так по доброму називаємо «наші гвардійці» тут в нас в районі. Ми дякуємо вам за ваш великий вклад у зміцнення суверенітету нашої держави,оборону нашої держави. Ми дякуємо за участь в усіх районних заходах і заходах Львівщини. Великий вагомий внесок має духовий військовий оркестр Нацгвардії під час проведення заходів. Тож щиро вітаємо вас зі святом і бажаємо щоби у вас ніколи не гасла іскорка, яка віщує про перемогу України про світле майбутнє української європейської держави, яка говорить про те, що усе в нас буде добре, бо у нас є справжня армія і справжній український народ», - зазначив у вітальному слові Володимир Йосипович Недзельський.

Загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність української держави присутні вшанували хвилиною мовчання. Кращих військовослужбовців було народжено грамотами Львівської облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради.

Для гостей заходу, що прийшли вшанувати гвардійців, було продемонстровано концертну програму, в змісті якої переважала військово-патріотична тематика.

 

22.03.2019

 

Менше 20-ти днів залишилось до Всесвітньої екологічної акції «Година Землі»

Година Землі «народилася» у Сіднеї, Австралія, у 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилися більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Вже 10-ий рік поспіль Україна активно підтримує всесвітній кліматичний рух та прагнення до сталого майбутнього. Цього року хвиля Години Землі прокотиться світом 30 березня.

Тема цьогорічної кампанії продовжує закликати встановити власний Connect2Earth («лови зв'язок з Землею») та підкреслює, що люди почали втрачати зв’язок з планетою, який нам так потрібно відновити. Година землі закликає нас діяти щодня, роблячи невеликі кроки, які разом зможуть вирішити проблеми нашого спільного дому. Разом ми змінюємо світ! Ти з нами?

 

22 березня 2019 року головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським проведено Галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі торгівлі щодо детінізації заробітної плати, переваг задекларованої праці та відповідальності за порушення трудового законодавства.

На зустрічі було надано роз'яснення про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення. Законодавством передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

На сьогодні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це завдання районної влади, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету.

Водночас проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної та особливої уваги, оскільки негативними чинниками, які впливають на надходження до бюджету є «тіньова» зайнятість та «конвертні» зарплати. Члени Робочої групи надали роз'яснення та консультації суб'єктам господарювання в галузі торгівлі щодо застосування норм законодавства про працю.

З суб’єктами господарювання обговорено питання щодо підняття мінімальної заробітної плати та виплати заробітної плати не нижче встановленого законодавством рівня, легалізації найманої праці, сплати всіх видів податків, виплати заробітної плати на рівні середньої зарплати в галузі торгівлі, про недопустимість виплати заробітної плати «в конвертах».

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 22 березня 2019 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі житлові питання. «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказав під час засідання Володимир Йосипович.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 22 березня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями району з питань: приватизації земельної ділянки; засмічення старого русла річки Золочівка; виділення земельної ділянки (паю); оплати за газ (велика сума до оплати); виділення земельної ділянки у селі, як учаснику АТО. Також до голови райдержадміністрації звернулися жителі села щодо відновлення ранкового рейсу до села Городилів.

 

Головою райдержадміністрації надано роз’яснення та рекомендації з піднятих питань та дано доручення головам місцевих і керівникам окремих служб району.

 

Сьогодні, 22 березня 2019 року першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засідання були запрошені суб’єкти господарської діяльності, які у січні 2019 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше або на рівні законодавчого встановленого мінімуму.

На засіданні розглянуто причини виплати заробітної плати нижче законодавчого встановленого мінімуму та проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 4173 грн.

Заслухано суб’єкти господарювання району, які працюють у різних галузях економки. Ігор Миколайович наголосив, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

У засіданні взяла участь начальник відділу нагляду за додержанням законодавства про працю Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба, яка повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах. Також сьогодні головою райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з суб’єктами господарювання району, які працюють у галузі роздрібної торгівлі. На зустрічі обговорювалися питанням переваг офіційного працевлаштування, виплати належної заробітної плати найманим працівникам, необхідності сплати податкових зобов’язань до бюджетів усіх рівнів та дотриманням вимог чинного законодавства про працю.

 

ТИ МАЄШ ПРАВО ЗНАТИ ПРО ПОРУШЕННЯ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», повідомляє про найбільш поширені порушення під час проведення виборів:

• видача бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України; • спроба голосувати особою без законних на те підстав;

• наявність сторонніх осіб на дільниці, в кабіні (кімнаті) для таємного голосування; • винесення бюлетеня за межі виборчої дільниці;

• масове підвезення виборців до дільниці;

• несанкціоноване фотографування бюлетенів;

• роздавання грошей або подарунків за голосування;

• пошкодження виборчих скриньок;

• вкидання бюлетенів у великій кількості у виборчу скриньку;

• отримання виборчого бюлетеня від іншої особи, крім члена комісії;

• передача бюлетеня сторонній особі.

ПАМ`ЯТКА: за вчинення таких порушень до особи застосовуються серйозні покарання, передбачені Кримінальним кодексом України, починаючи від штрафу і закінчуючи позбавленням волі.

 

21.03.2019

 

В навчальних закладах району й надалі проводяться військово-медичні вишколи для учнівської та студентської молоді

Сьогодні, 21 березня 2019 року, медик військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провів медичний вишкіл з надання невідкладної допомоги в приміщенні спортивної зали Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Учні Золочівської школи № 4 пройшли практичне тестування та взяли участь у відпрацюванні поставленого їм завдання в невеликих групах, а саме – надання першої допомоги при епілепсії та анафілактичному шоку: симптоми, невідкладна допомога, профілактика. Молодь освоїла основні навички під час допомоги потерпілим. За час вишколу молодь отримала багато теоретичних на практичних знань.

Зокрема лікар, передав молодшому поколінню навички з військової тактики, учасники вишколу закріпили свої знання. Сьогодні дуже важливо в умовах зовнішньої агресії займатися військово-патріотичним вихованням молоді. На сьогодні є суспільний та державний запит на подібні заходи. Так, даний вишкіл був проведений за ініціативи фахівця з молодіжної політики райдержадміністрації Ольги Марусин та сприяння керівництва і лікарів Військового госпіталю Національної гвардії України, за що ми їм велика вдячність.

Проведення таких медичних вишколів є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

20.03.2019

Золочівське бюро правової допомоги консультує

 Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!

Постановою Верховної Ради України від 26.11.2018 року призначено чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року. Кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос.

Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах. Забороняється застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця. Забороняється контроль за волевиявленням виборців. Фотографування, відео фіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняється і є порушенням таємниці голосування. Членам виборчих комісій, іншим особам забороняється вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

Особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Державного реєстру виборців, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру. Така особа подає письмову заяву за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, і пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України), копія якого додається до заяви. Дільнична виборча комісія з виборів Президента України звичайної виборчої дільниці наступного дня після отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Виборець має право ознайомитись із цим списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Кожен виборець має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Реєстру чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього писку виборців неправильностей, у тому числі не включення, неправильного включення або виключення із списку виборців, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися. Заява про уточнення попереднього списку виборців може бути подана не пізніше як за п’ять днів до голосування. Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається.

Голосування на виборах Президента України проводиться 31 березня 2019 року з 8 до 20 години без перерви. На закордонних виборчих дільницях голосування відбувається за місцевим часом країни, де утворено ці дільниці. Для отримання виборчого бюлетеня для голосування в день виборів громадянин надає члену дільничної виборчої комісії документ, який підтверджує особу та громадянство України (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, військовий квиток – виключно для військовослужбовців строкової служби).

За умов пред’явлення виборцем одного із зазначених документів, а також наявності його у списку виборців та після того, як ним буде поставлено підпис за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня , член дільничної виборчої комісії видає виборцю виборчий бюлетень. Виборчі бюлетені заповнюються виборцями особисто в кабіні для таємного голосування.

Виборець, який унаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів. У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку у квадраті навпроти прізвища кандидата, за якого він голосує.

Якщо у виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку або не поставлено жодної позначки, то такий бюлетень вважається недійсним. Заповнений виборчий бюлетень виборець особисто опускає до виборчої скриньки.

У разі якщо виборець, заповнюючи бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена дільничної виборчої комісії, який видав цей бюлетень, з проханням видати інший. Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на зіпсований і лише один раз. Рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються підготовки та проведення виборів Президента України, можуть бути оскаржені до відповідної виборчої комісії в передбаченому Законом порядку або до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

 

19.03.2019

 

Для чого кожній особі потрібен веб-портал Пенсійного фонду України?

Пенсійний фонд України продовжує знайомити з сучасними сервісами та можливостями, що створюються фондом для людей. На сайті Пенсійного фонду функціонує веб-портал, який дозволяє отримувати певні послуги "не виходячи з дому".

На порталі можна отримати інформацію про свій страховий стаж, про розмір заробітної плати, з якого сплачено єдиний соціальний внесок, пенсіонери можуть записатися на прийом до спеціалістів Пенсійного фонду на певні дату та час, отримати доступ до своєї електронної пенсійної справи, а також отримати ряд інших послуг. Зареєструватись на веб-порталі Пенсійного фонду України можна двома способами.

Перший спосіб: подання заяви для реєстрації на веб-порталі. Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутися в будь який сервісний центр Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом, для того, щоб особисто написати заяву та отримати реєстраційний код для входу на цей ресурс. Зайшовши на веб-портал ПФУ в мережі Інтернет, необхідно завершити реєстрацію: вибрати пункт меню "Реєстрація" в закладці "Реєстрація за заявою" і заповнити реєстраційну форму.

Після реєстрації на введену Вами електронну адресу надійде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації надійде повідомлення з веб-порталу про успішне завершення реєстрації.

Другий спосіб: онлайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП). Для онлайн-реєстрації на веб-порталі необхідно мати особистий електронний цифровий підпис (ЕЦП). Отримання електронного цифрового підпису відбувається в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). Для авторизації за допомогою ЕЦП потрібно виконати такі кроки:

- на екранній формі "Вхід" у закладці "За ЕЦП" ознайомитися зі списком АЦСК, вибрати відповідний АЦСК, обрати файл ключа та ввести пароль ключа.

Реєстрація на веб-порталі є безкоштовною та здійснюється тільки один раз.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39, 4-24-43.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Профорієнтаційна екскурсія у Навчальний центр Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 19 березня 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання організовано профорієнтаційну екскурсію у Навчальний центр НГУ за участю старшокласників Зозулівського НВК. Навчальний центр Національної гвардії України з радістю відкрив свої двері та продемонстрував особливості військової служби українській молоді. Візит розпочався із перегляду у клубі фільму про Навчальний центр, було продемонстровано медичний вишкіл, опісля оглянули приміщення Нацгвардії.

На завершення екскурсії учні щиро подякували гвардійцям за чудове і прекрасне дійство. Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військової частини та орієнтації молоді у виборі майбутньої професії.

 

Екскурсія учнів Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 у Нацгвардію

У сучасному суспільстві патріотичне виховання молоді є не лише одним із важливих напрямків у навчально-виховному процесі – в сучасних політичних умовах воно стало пріоритетним. Сьогодні це питання є особливо актуальним, адже на сході нашої Батьківщини уже який час поспіль проводиться антитерористична операція, у котрій активну участь беруть українські військові.

Сьогодні, 20 березня 2019 року семикласники Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, за попередньою домовленістю з керівництвом Навчального центру Національної гвардії України прибули на екскурсію з метою якнайширше дізнатися про історію, принципи служби у військах. У клубі Навчального центру учням було продемонстровано прийоми тактичної медицини. Але для хлопчаків найбільш вражаючою була розповідь і показ різної зброї. Солдати продемонстрували перед учнями збірку і розбірку зброї, дали її технічну характеристику.

Дітей переповнювали емоції після екскурсії, вони жваво обговорювали побачене, ділилися враженнями, дехто висловив мрію стати військовим. Як би там не було, хочеться, щоб мрії кожної дитини збулися у мирній Україні і в мирний час.

 

18.03.2019

 

На Верецькому перевалі вшанували пам’ять січовиків Карпатської України

Сьогодні, 17 березня, у с. Климець Сколівського району на Верецькому перевалі відбулися заходи з нагоди вшанування пам’яті січовиків Карпатської України. Участь у заході взяли перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Делегацію золочівського району очолив голова райдержадміністрації Володимир Недзельський. Зазначимо, на меморіальному кладовищі Січовиків Карпатської України вже спочиває 22 Герої. Також відбулось скорботне віче.

Довідково: 1939 році на землях Закарпаття Августином Волошином було проголошено Українську незалежну державу. Військовим органом Карпатської України була мілітарна організація "Карпатська Січ". Всередині березня 1939 р., Угорщина продовжила окупацію Закарпаття. Найбільша битва розгорнулась 15 березня на Красному полі - рівнині, що лежала на правому березі Тиси поблизу Хуста. В цьому бою загинуло близько 230 січовиків. Як свідчать дослідження, частину захоплених в полон січовиків - вихідців з Галичини, угорці передали полякам. 17 березня 1939 року полонених колонами по 70-80 осіб привели на Верецький перевал. Наступного ранку, групами по 10-20 осіб, їх вели вздовж лінії кордону ліворуч і праворуч на півтора-два кілометри та розстрілювали в різних місцях. Загальна кількість січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі, могла становити від 500 до 600 осіб. Такі дії поляків пояснюються тим, що більшість розстріляних на Верецькому перевалі галичан були членами і симпатиками ОУН, а отже – потенційними противниками польської окупаційної влади. Тема Карпатської України ожила в часи проголошення Української незалежності. Проте, незважаючи на певні старання ентузіастів, усі місця поховань січовиків до сьогодні достеменно не встановлені. У жовтні-листопаді 2008 р.

Комунальне підприємство Львівської обласної ради "Доля" провело пошук місць поховань вояків Карпатської Січі на Верецькому перевалі. Дослідження проводилися в околиці сіл Жупани Сколівського р-ну Львівської області та Верб'яж Воловецького р-ну Закарпатської області. Загальна кількість виявлених в людських останків склало 10 осіб. 14 вересня 2009 року останки бійців Карпатської Січі, виявлені біля Верб'яжа, були перепоховані. 4-6 серпня 2011 року були проведені роботи з ексгумації останків січовиків на Верецькому перевалі на території с. Лази. У результаті ексгумації виявлено 7 людських останків. 20 серпня 2011 року останки семи стрільців Карпатської України були урочисто перепоховані на меморіальному цвинтарі на Верецькому перевалі, де раніше знайшли свій спочинок десять українських героїв.

17 березня 2016 року на меморіальному кладовищі січовиків Карпатської України, біля с. Климець Сколівського району (Верецький перевал), були урочисто перепоховані ще 5 вояків, що були розстріляні у 1939 році польськими прикордонниками. Останки січовиків віднайдено та ексгумувано у 2015 році в с. Сянки на Турківщині. За свідченнями старожилів, українські вояки були закатовані польськими прикордонниками у березні, а опісля таємно поховані біля с. Сянки.

У радянські часи місце поховання було забуте.

 

Про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року

20 лютого 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році". Даною постановою затверджено Порядок здійснення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі – Порядок), яким визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії.

З 1 березня 2019 року шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, з урахуванням якої обчислено пенсії, на коефіцієнт 1,17 проводиться перерахунок пенсій, призначених відповідно до таких законів України: - "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон 1058); - статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі відшкодування фактичних збитків; - "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їхніх сімей). Згідно з Порядком перерахунку підлягають пенсії, призначені за зверненнями, що надійшли по 31 грудня 2018 року, окрім осіб, яких на дату здійснення перерахунку переведено з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на умовах, визначених абзацом третім частини третьої статті 45 Закону 1058.

Тобто, за винятком осіб, яким під час переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовано показник середньої заробітної плати за 2016-2017 роки. Також перерахунку підлягають пенсії осіб, які в період із січня по березень 2019 року звернулися вперше за призначенням (переведенням) пенсії відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі відшкодування фактичних збитків.

Поточного року перерахунок пенсій у зв'язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався для обчислення пенсії станом на 1 жовтня 2017 року на коефіцієнт 1,17. Під час проведення перерахунку пенсій у зв'язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) застосовується величина оцінки одного року страхового стажу, яка дорівнює 1%. Водночас якщо після проведеного перерахунку розмір пенсії зменшується, перерахунок не здійснюється. Пенсія підлягатиме перерахунку під час наступного збільшення показника середньої заробітної плати.

Порядком також передбачено застосування збільшеного показника заробітної плати, з урахуванням якої обчислено пенсії, під час проведення наступних перерахунків пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (окрім умов, визначених абзацом третім частини третьої статті 45 Закону 1058) під час обчислення пенсій відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Постановою №124 передбачено, що для осіб, у яких за результатами перерахунку, проведеного шляхом збільшення показника середньої заробітної плати на 1,17, розмір пенсії підвищується на суму від 0,01 до 100 грн., встановлюється доплата таким чином, щоб сума підвищення не була меншою за 100 грн.. Зазначена доплата враховується під час подальших перерахунків. Окрім того, Постановою №124 передбачено встановлення певній категорії осіб одноразової доплати до пенсії в розмірі 2410,17 грн. (прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 оку (1497 грн.), збільшеного на коефіцієнт 1,61).

Право на одноразову доплату до пенсії мають особи: - які одержують пенсію, призначену відповідно до Закону 1058; - котрі мають страховий стаж: чоловіки – 35, жінки – 30 років; особам, пенсію яким призначено до 1 жовтня 2011 року, потрібно мати: чоловікам – 25, жінкам – 20 років страхового стажу; - розмір пенсії яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Батьківщиною, і доплати до 100 грн.) не перевищує 1669,20 грн. (40% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2019 року (4173 грн.).

Одноразова доплата виплачується рівними частинами в березні та квітні 2019 року. Одноразова доплата не залежить від факту проведення перерахунку пенсії шляхом підвищення показника середньої заробітної плати на 1,17. Порядком передбачено, що осіб, які одержують пенсії, обчислені, зокрема, відповідно до законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальних захист журналістів", у разі доцільності з 1 березня 2019 року автоматично переводять на пенсію за Законом 1058.

Водночас, якщо особа, яку автоматично переведено на пенсію за Законом 1058 виявить бажання продовжувати одержувати "спеціальну" пенсію, то за її зверненням буде поновлено виплату пенсії за Законом, за яким вона одержувала таку пенсію до переведення.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Як себе убезпечити, купуючи товар по інтернету

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», Головне територіальне управління юстиції у Львівській області надає покрокову інструкцію щодо обміну/повернення товару, придбаного в інтернеті.

• необхідно зберегти документ-підтвердження про оплату товару;

• протягом 14 днів (з дня здійснення купівлі товару) звернутись до продавця з вимогою повернення/обміну товару;

• варто переконатись, що товар збережено у первісному вигляді;

• повідомити про те, як можна забрати товар: витрати за пересилку покладаються на продавця або за домовленістю.

У випадку відмови продавцем прийняти/обміняти товар:

• варто переконатись, що знаєте інформацію про суб`єкта господарювання, який здійснює продаж товару;

• необхідно звернутись із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби.

ПАМ`ЯТКА: СУДОВИЙ ЗБІР ЗА ПОЗОВАМИ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ НЕ СТЯГУЄТЬСЯ

 

15.03.2019

 

В рамках профорієнтаційних екскурсій молодь відвідала Карпатські мінеральні води

Сьогодні, 15 березня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) проведено профорієнтаційну екскурсію у Карпатські мінеральні води за участю старшокласників Золочівської ЗОШ №3.

Гостів приємно зустрів керівник підприємства Михайло Олійник, який провів презентацію заводу та розповів історичні факти про завод. Компанія «Карпатські мінеральні води» є національним виробником мінеральних вод і безалкогольних напоїв вже більше ніж 15 років. 20 серпня 1996 року розпочав роботу цех по розливу напоїв, який в червні 2002 року було реорганізовано у завод по виробництву мінеральної води і безалкогольних напоїв «Карпатські мінеральні води».

Підприємство «Карпатські мінеральні води» розташоване на великому Струтинському родовищі прісних підземних вод в екологічно чистому районі Західної України. Струтинське родовище належить до Волино-Подільського артезіанського басейну. Вода видобувається з двох артезіанських свердловин глибиною 90 метрів і проходить фільтрацію лише від механічних домішок, тому в ній збережені всі природні властивості.

Діти оглянули приміщення заводу та отримали у подарунок воду солодку та мінеральну.

 

Школярі Сасівського НВК відвідали Навчальний центр Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 14 березня 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання організовано профорієнтаційну екскурсію у Навчальний центр НГУ за участю старшокласників ОЗ Сасівський НВК І-ІІІ ст. та вчителів навчального закладу. Учні прибули на екскурсію з метою якнайширше дізнатися про Навчальний центр і в майбутньому обрати професію військового. Молодь оглянула загальні приміщення: навчальні кімнати, місця проживання військових, їдальню, клуб - де можна провести дозвілля. Згодом випала нагода поглянути на бойові машини.

На завершення екскурсії учні щиро подякували гвардійцям за чудове і прекрасне дійство.

 

Профорієнтаційна екскурсія у ТзОВ «Електроконтакт Україна»

Сьогодні, 14 березня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) проведено профорієнтаційну екскурсію у ТзОВ «Електроконтакт Україна» за участю старшокласників Білокамінського НВК.

Основний вид діяльності підприємства – це виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів різних марок на основі комплектуючих деталей(проводка, джгути, кабелі), які постачають іноземні виробники. З метою ознайомлення присутніх із новітніми технологіями та майбутнім вибором професії цю екскурсію провів майстер виробничого навчання Золочівського виробничого підрозділу Юрій Олекса. Юрій розповів учням про умови праці, забезпечення новітнім оснащенням цехів, матеріальним заохоченням та перспективою кар’єрного зростання працівників.

Молодь відвідала робочі цехи ТзОВ «Електроконтакт» та на власні очі побачила процес складання проводок до автомобілів як звичайного вжитку так і класу люкс.

 

14.03.2019

 

Сьогодні, 14 березня 2019 року, голова Золочіської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів публічний звіт про проведену роботу та окреслив перспективи на 2019 рік. На звіті був присутній заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів. Так, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив, що політика відкритих дверей щодо інвесторів у аграрний сектор забезпечила використання 100% орних земель. Посівні площі збільшилися на 13,2 %.

На Золочівщині створено 7 сімейних молочних ферм. У результаті збільшення виплати орендної плати надходження податку на доходи фізичних осіб становлять понад 7% від загальної суми усіх надходжень до бюджету району. У 2015-2018 р.р. реалізовано 800 проектів, освоєно 243 млн. грн. У 2017-2018 р.р. придбано 3 житлові будинки у селах Стадня, Велика Вільшаниця, с. Колтів та квартиру в м. Глиняни для восьми осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, забезпечення належних умов праці, ефективного використання енергоресурсів профінансовано 19,5 млн. грн.: проведено капітальні та поточні ремонти у 50 Народних домах, у 2 музичних школах та у 26 бібліотеках. Діяльність галузі освіти району спрямована на всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових та фізичних цінностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору. У 52 закладах загальної середньої освіти району навчається 6963 учні. Проведено оптимізацію закладів загальної середньої освіти та створено 3 опорних заклади – опорний заклад Глинянська ЗОШ І-ІІІ ст., опорний заклад Сасівський НВК та Золочівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 ім. М. Шашкевича, на базі яких діє 8 філій.

В рамках реалізації державної програми "Нова українська школа" зміцнено матеріально-технічну базу перших класів закладів освіти та закуплено сучасні меблі і обладнання за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів на суму 3148 тис. грн. Підвіз школярів до місця навчання та додому здійснюється шкільними автобусами. Впродовж 2017-2018 року закуплено 3 шкільні автобуси, загальною вартістю 4379,8 тис. грн.

Упродовж 2017-2018 років для восьми осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування придбали три житлові будинки та квартиру. Придбано 3 житлові будинки у селах Стадня, Велика Вільшаниця, с. Колтів та квартиру в м. Глиняни”. За словами голови райдержадміністрації, цьогоріч планують забезпечити житлом чотирьох осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування однієї родинної групи.

Під час зустрічі порушувалися питання громадськістю щодо ремонту доріг, впорядкуванням сміттєзвалища, створення спортзалу, ремонту даху спортивного залу після буревію, обслуговування спортивних майданчиків, функціонування медичної амбулаторії.

Підвів підсумки заступник голови облдержадміністрації та закликав усіх буди єдиними, як громадськість, так і органи місцевого самоврядування, районні ради, райдержадміністрації.

 

13.03.2019

 

Профорієнтаційна екскурсія у Навчальний центр Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 13 березня 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання організовано профорієнтаційну екскурсію у Навчальний центр НГУ за участю старшокласників Плугівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військової частини та орієнтації молоді у виборі майбутньої професії. Навчальний центр Національної гвардії України з радістю відкрив свої двері та продемонстрував особливості військової служби українській молоді. Візит розпочався із перегляду у клубі фільму про Навчальний центр, було продемонстровано медичний вишкіл, опісля оглянули приміщення Нацгвардії. На завершення екскурсії учні щиро подякували гвардійцям за чудове і прекрасне дійство.

 

У районній бібліотеці відбувся захід з нагоди відзначення Дня українського добровольця

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову "Про встановлення Дня українського добровольця". Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначається День українського добровольця.

Сьогодні, 13 березня 2019 року, у районній бібліотеці відбувся просвітницький захід – круглий стіл для молоді району «Зустріч із Золочівськими добровольцями» з відзначення Дня українського добровольця. Модератор зустрічі - директор Золочівського економічного ліцею Андрій Заброцький, наголосив, що саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Учасниками круглого столу були лідери учнівського самоврядування міських шкіл та Золочівського економічного ліцею.

На зустрічі були присутні перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керуюча справами Золочівської районної ради Наталя Калуцька. Під час заходу учасники переглянули фільм про героїчні подвиги добровольців. Модератор заходу запросив до слова добровольців присутніх на зустрічі – Тараса Попадюка та Петра Бучинського.

Захисники розповіли про боротьбу добровольців за свій народ та свою державу і територіальну цілісність на сході України. Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник виступив перед присутніми та наголосили на важливості бійці добровольчих батальйонів, які першими виступили на захист країни під час неоголошеної війни на сході нашої держави. Звернувся до молоді району із закликом до мужності та героїзму, проявляти свою любов до батьківщини і сприяти в подальшому зміцненню патріотичного духу молоді в суспільстві. Ігор Миколайович, на завершення заходу вручив добровольцям книги та синьо-жовті прапори України – символи українського народу.

 

Профорієнтаційна екскурсія для молоді району у Карпатські мінеральні води

Сьогодні, 12 березня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) проведено профорієнтаційну екскурсію у Карпатські мінеральні води за участю школярів-старшокласників Золочівської ЗОШ №4.

Гостів приємно зустрів керівник підприємства Михайло Олійник, який провів презентацію заводу та теоретично ознайомив із 5-ма технологічними лініями, розповів про історію створення даного підприємства, а також учні побачили на власні очі приміщення, де працюють фахівці. Учням, як можливо майбутнім працівникам, було цікаво, про це свідчить велика кількість запитань, які вони мали змогу задати і отримати відповідь на них протягом екскурсії.

Адже теорія без практики неможлива і навпаки.

 

12.03.2019

 

Обрано керівний склад Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації

Сьогодні, 12 березня 2019 року відбулося перше засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. На засіданні виступив голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який сказав, що наступним кроком для створення сприятливих умов для подальшого розвитку громадянського суспільства в районі є новостворена Громадська рада при райдержадміністрації.

Під час засідання проінформовано, що на підставі статей 6, 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» із змінами, внесеними до неї, розглянувши протокол засідання Установчих зборів по формуванню складу громадської ради при Золочівській районній державній адміністрації від 4 березня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації затвердив своїм розпорядженням від 05 березня 2019 року № 47 новий склад громадської ради при райдержадміністрації. Відтак до неї увійшло 15 представників інститутів громадянського суспільства Золочівщини.

Під час засідання було обрано керівний склад ради. Очолив Громадську раду Петро Вислободський - голова Благодійного фонду «Сприяння розвитку Золочівського коледжу Львівського НАУ «Джерело», заступником обрали Ірину Яворську – член правління Золочівської районної організації «Союз українок», а секретарем члени ради обрали Наталю Гевко - член громадської організації «Золочів.нет».

Зазначимо, що Громадська рада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. Строк повноважень Громадської ради діє протягом двох років.

Наступне засідання призначено на 21 березня 2019 року о 14.30 год., приміщення райдержадміністрації.

 

11.03.2019

 

Зустріч з учасником АТО

У Гончарівській ЗОШ І-ІІ ст. відбулася зустріч з випускником школи, учасником АТО Стецем Василем Романовичем. Василь розповів, що служив в 146 ремонтно-відновлювальному полку, в зоні АТО був 2 роки, вони з товаришами ремонтували бойову техніку, брав участь в бойових діях. Він виступив на лінійці перед всіма учнями школи, відвідав початкові класи, а також побував у 7 та 9 класах. Діти із захопленням слухали розповіді нашого земляка. Учні задавали гостю питання про його службу. Школярі питали: «Чи не страшно було на війні?».

На що Василь відповів: «Страшно, але ти розумієш, що це твій обов’язок і треба йти до кінця, не зважаючи ні на що.». Учні аплодували гостю, вигукуючи : «Наш герой!». Це щира правда, адже завдяки мужності і відвазі таких хлопців ми тут не відчуваємо всіх жахіть цієї війни.

Директор школи Доліновська О.Є. подякувала Василю Романовичу за теплу зустріч, побажала здоров’я, щастя, Божого благословення, а також всім мирного неба над головою.

 

07.03.2019

 

У місті Золочеві урочистими заходами відзначили 205-ту річницю від дня народження Великого Кобзаря.

7 березня 2019 року у м. Золочеві біля пам'ятника Т.Г. Шевченкові відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування Великого Кобзаря. Участь у заходах взяли керівництво району, громадські діячі, духовенство, учнівські та педагогічні колективи навчальних закладів, військовослужбовці. Молодь Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 декламували вірші Кобзаря. Священнослужителі відслужили молитву за Україну.

Захід проходив під музичним супроводом та виконанням пісень на вірші Т. Г. Шевченка. Військовослужбовці Навчального центру Національної гвардії України, родом з різних областей України, декламували вірші Кобзаря та виконали пісню. Вшанували пам’ять великого українця покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку. Сьогодні Україна самостверджується для себе і для світу під знаком Шевченка. Під знаком Шевченка наш народ повертає собі національну свідомість і гідність. Адже, як і наш, Шевченків ідеал – Україна великої сім'ї, «вольної, нової», без зла. Слово поета возвеличує,облагороджує, формує наші душі. Саме через Шевченка ми усвідомлюємо себе як націю.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Управління поліції охорони у Львівській області запрошує мешканців Львова та області на службу в поліцію на посади:

- поліцейських (грошове забезпечення від 10000 грн.); та на роботу на цивільні посади:

- охоронників об'єктів усіх форм власності (заробітна плата від 6000 грн.);

- водіїв автотранспортних засобів груп реагування (заробітна плата від 6500 грн.);

- електромонтерів охоронно-пожежної сигналізації, інженерів технічної охорони, інженерів-програмістів (заробітна плата від 7000 грн.);

- чергових пульта пункту централізованого спостереження (заробітна плата від 6500 грн., робота для жінок з денними та нічними змінами).

Вимоги до кандидатів: повна загальна середня освіта, фізичне здоров’я, позитивне проходження професійно-психологічного відбору, відсутність судимості.

Звертатись за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 44, відділ кадрового забезпечення, телефони (032) 252-33-07, (067)320-15-92

 

06.03.2019

 

Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 6 березня 2019 року у райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів засідання голова районної комісії з питань ТЕБ і НС, голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський. На засіданні розглянуто питання:

- про посилення протипожежного захисту об’єктів, населених пунктів, лісів, торфовищ та сільгоспугідь у пожежонебезпечному весняно-літньому періоді 2019 року та відповідальність керівників за спалювання сухої трави, листя та інших горючих матеріалів;

- про виконання робіт пов’язаних із вилученням і знищенням вибухонебезпечних предметів;

- про протиправну торгівлю первоцвітами,  занесеними у Червону книгу України на території району.                                                                                     

В ході засідання виступали керівники та представники районних служб.

З порушених питань прийнято відповідні рішення та дано доручення.

 

 

На численні звернення громадян управління соціального захисту населення інформує

Пунктом 3 статті 11 Закону України « Про житлово-комунальні послуги встановлено, що з 1 січня 2019 року передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом  Міністрів України.

На виконання вказаного вище Закону Кабінетом Міністрів України внесено ряд змін, відповідно до яких з 1 березня 2019 року працюватиме два  механізми надання житлових субсидій, які передбачають перерахування коштів у безготівковій формі на рахунок для виплати житлових субсидій в АТ «Ощадбанк» так і виплату готівкових коштів безпосередньо одержувачам субсидій.

З 1 січня 2019 року у безготівковій формі надаються житлові субсидії тим господарствам які вперше звернулися за її отриманням ( звернулися за  призначенням субсидії у 2019 році і яким призначено субсидію з 2019 року).

Виплата зазначених житлових субсидій здійснюється шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів одержувачів субсидій.

Зекономлені субсидії споживач зможе отримати після завершення опалювального сезону.

Так, за підсумком опалювального сезону суми невикористаних коштів перерахуються на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ «Ощадбанк», що відкриваються банком одержувачу житлової субсидії на підставі укладеного між Мінсоцполітики  та АТ « Ощадбанк» договору, тобто без звернення одержувачів субсидій.

Разом з тим, з березня 2019 року запроваджується механізм виплати субсидії у готівковій формі кожному одержувачу субсидії, якому призначено субсидію з 2018 року. Це громадяни, які звернулись за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року, а також ті, що звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року і виплата житлових субсидій  у готівковій формі здійснюватиметься:

 * Особам, які одержують пенсії - Мінсоцполітики через Пнсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», де особа одержить  одночасно з виплатою пенсії;

 * особам, які не одержують пенсії – Мінсоцполітики через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка», або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в  АТ «Ощадбанк». Для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером.

 Враховуючи те, що субсидії призначаються в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», кошти споживачів, зекономлені у разі споживання комунальних послуг у обсязі меншому ніж соціальні нормативи у кожному розрахунковому періоді (місяці), залишатимуться у розпорядженні одержувача субсидії.

Житлова субсидія – це державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг і важливим є питання  першочергове спрямування отриманих громадянами коштів на оплату житлово-комунальних послуг.

Отже, у березні отримавши субсидію готівкою за лютий, одержувачам слід самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію та  оплатити витрати на послуги управління багатоквартирним будинком. Таку субсидію одержувачі отримають у квітні за березень, у травні за квітень.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не буде впливати на субсидію наступного місяця, однак якщо станом на травень 2019 року у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги на суму більшу 340 гривень, субсидію на сезон 2019- 2020 р. р. не буде призначено.

З 1 березня таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Нагадаємо, що перепризначення субсидії на новий період буде проводитись за новим зверненням громадян. Автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься лише тих, хто звернувся за нею вперше у 2019 році.

 

Управління соціального захисту населення Золочівької РДА

 

 

У Золочеві відзначать День добровольця

Сьогодні, 6 березня 2019 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з питання належного відзначення Дня українського добровольця.

 Головуюча розповіла, що з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову "Про встановлення Дня українського добровольця". Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначається День українського добровольця.

Під час проведення обговорень визначено провести просвітницький захід 13 березня о 12.00 год. в приміщенні районної бібліотеки за участю добровольців, молоді, військових капеланів.

Також в ході проведення зустрічі дано доручення районним службам та відділам райдержадміністрації провести підготовчі заходи з метою належного проведення заходу.

 

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію!

З березня 2019 року змінюється механізм виплати житлових субсидій. Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватись готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року буде виплачено:

пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);

особам, які не одержують пенсію, - АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером).

 Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання  державної підтримки.

  

"Лікарняні" відображаємо в Звіті з ЄСВ

Досить часто трапляється ситуація, коли працівник увесь місяць або частину місяця хворів, йому за цей місяць були нараховані "лікарняні", але пізніше з`ясувалося, що сума "лікарняних" була обчислена неправильно – завищена, а тому необхідно зменшити (сторнувати) суму лікарняних" за попередній місяць. Якщо обчислена правильно сума "лікарняних", що припадають на весь місяць, або місячний дохід виявляються менше мінімальної заробітної плати, то виникає додаткова база нарахування ЄСВ (різниця між мінімальною заробітною платою й фактично нарахованим доходом).

В такому разі в таблиці 6 Звіту про ЄСВ за місяць, в якому виправляється помилка, необхідно, крім доходів поточного місяця, відобразити в окремому рядку зменшення (сторнування) суми "лікарняних" за попередній місяць і в окремому рядку – додаткову базу нарахування ЄСВ з кодом типу нарахувань 13, з кодом застрахованої особи – 29.

Звертаємо увагу, що в таблиці 6 Звіту по ЄСВ, згідно з пунктом 9 розділу IV Порядку №435, код типу нарахувань 13 застосовується для сум різниці між мінімальною заробітною платою й фактично нарахованим доходом за попередні місяці тільки в таких випадках :

- при нарахуванні "лікарняних" за попередні місяці;

- при нарахуванні "декретних" за попередні місяці.

Отже, при нарахуванні або сторнуванні "лікарняних" за минулі періоди, коли виникає додаткова база нарахування ЄСВ, то вона відображається з кодом типу нарахувань 13, а не 2.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

   

Золочівський відділ обслуговування

громадян (сервісний центр) головного

управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

 

05.03.2019

 

Сьогодні, 5 березня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником зустрілися з головами місцевих рад району, а саме: Глинянської міської ради та Заставненської, Великополюхівської, Перегноївської сільських рад спільно з керівником ПП «Західний Буг» Володимиром Верещуком.

Основна мета зустрічі – це спільне вирішення проблемних питань, які виникають в сільськогосподарських підприємств та керівництва місцевих рад. Голова райдержадміністрації акцентував увагу на основних питаннях, які турбують населення відповідних територій, а саме: стан дорожнього покриття доріг загального користування та сільськогосподарських доріг; виплата орендної плати пайовикам; дотримання санітарних норм та правил при проведенні обробітку сільськогосподарських земель; оплата праці працівникам господарства; соціальний внесок у розвиток території місцевих рад землі яких орендує господарство.

«Нам потрібно, щоб населені пункти району були комфортними для проживання. Тоді тут залишатимуться люди, працюватимуть на рідній землі, на наших агропідприємствах та виробництвах – які, до речі, вже пропонують конкурентну зарплату. В такий спосіб ми не тільки збережемо село, ми його відродимо і доведемо, що це вагома складова економічного розвитку району та країни»,- підкреслив під час зустрічі Володимир Йосипович. Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник відзначив високий рівень заробітної плати в даному підприємстві. Такі зустрічі триватимуть впродовж березня і охоплять усі місцеві ради та сільськогосподарські підприємства району.

 

За підпали сухої рослинності карають!!!

На жаль, з приходом весни, населення району не задумуючись від шкідливості згоряння сухостою – сприяє димовим завісам як на автомобільних дорогах, залізничних шляхах, так і серед населених пунктів. У вогні гинуть тварини, чиї гнізда та нори розташовані в полі, знищується родючий шар ґрунту, насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, також згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання. Спалювання сухої рослинності чи її залишки також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено робочу групу - комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА за участю держінспекторів Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, держінспекторами Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головного спеціаліста управління АПР - громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області, голів місцевих рад (голів адміністративних комісій), якою проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах Золочівського району та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району.

Робочою районною комісією райдержадміністрації проводяться рейдові виїзди-обстеження на території міста та району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою. Виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості Золочівської, Підгайчиківської, Ясеновецької, Червоненської, Гончарівської, Білокамінської та інших місцевих рад. Матеріали щодо встановлення власників та користувачів земельних ділянок опрацьовують адміністративні комісії місцевих рад. Інспекторами комісій складаються протоколи про адміністративне правопорушення по ст.77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків) та направляються на розгляд адміністративних справ(винесення постанови) в Державну екологічну інспекцію у Львівській області.

Матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, які вчиняли підпали. Зазначаємо, що згідно ст. 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків.

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.

 

Первоцвіти – під захист!

Мабуть, ніякі рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Ось-ось з’являються ці тендітні, але дуже сміливі рослини, які сповіщають про прихід весни. Сумно, що весною ці рідкісні рослини використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати ці рослини заборонено, бо їх віднесено до Червоної книги. Більше того, за знищення або незаконне вилучення первоцвітів з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Згідно постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 року “...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн. за одну рослину”.

Згідно ст. 88-1 КУпАП: “...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого”.

В рамках операції “Первоцвіт-2019” Управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації, спільно із представниками Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, державною лісовою охороною ДП «Золочівського лісового господарства», Золочівського ДЛП «Галсілліс», працівниками НПП «Північне поділля», представниками органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями з охорони довкілля, та ЗМІ проводить рейдові обстеження території району з метою проведення контролю за недопущенням продажу квітів. Постійна рейдова робота зосереджена в місцях збору та збуту рослин та шляхах перевезення, а саме: - в межах проростаючого ареалу підсніжника звичайного Золочівського лісництва ДП «Золочівського лісового господарства»; - вздовж автодороги Львів- Кіровоград- Знамянка між населеними пунктами с.Червоне - с.Словіта; - в межах КП «Золочівського ринку» та прилеглих територій в м.Золочів.

Райдержадміністрація з метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просить мешканців Львівщини звертатись у райдержадміністрацію, Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370, Золочівський ВП ГУНП у Львівській області чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.

Тому ми наполегливо просимо зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищуються заради фінансової вигоди, а також пропонуємо органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення щодо охорони червонокнижних рослин, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами.

Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом. Бережімо природу навколо нас!

 

04.03.20199

 

Відбулися Установчі збори з формування Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 4 березня 2019 року в залі засідань районної ради за участі представників інститутів громадянського суспільства були проведені Установчі збори для формування нового складу Громадської ради при Золочівській районній державній адміністрації. Головувала на зборах керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин..

Керівник ініціативної групи Ганна Чекайло, повідомила про підготовчу роботу по проведенню засідання, про забезпечення в повному обсязі виконання поставлених перед ініціативною групою завдань: призначено дату проведення зборів, їх порядок денний; проведено прийом та реєстрацію документів від ІГС району; сформовано відповідно до отриманих заявок список учасників установчих зборів, запрошено представників ІГС на засідання установчих зборів.

Під час проведення зборів було визначено кількісний склад Громадської ради при райдержадміністрації (15 представників громадських організацій) і сформовано її персональний склад шляхом відкритого голосування.

Кожен представник на членство в Громадській раді доповів про діяльність організації, яка його делегувала.

Одноголосним рішенням до складу Громадської ради при райдержадміністрації увійшли:

Громадська організація «Центр громадського захисту «Самооборона»  - Мерещак Артур-Роман Геронінович – член ГО «Центр громадського захисту «Самооборона»;

Золочівська районна організація «Союз Чорнобиль Україна» - Гураль Богдан Орестович – голова Золочівської районної організації «Союз Чорнобиль Україна»;

Суспільно-культурна громадська організація українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі «Родинне дерево» - Наливайко Світлана Миколаївна – голова суспільно-культурної громадської організація українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі «Родинне дерево»;

Благодійний фонд «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами»  - Гевко Галина Іванівна – соціальний працівник Благодійного фонду «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами»;

Громадська організація «Золочівська ватра» - Ничвид Тетяна Леонідівна – член Громадської організації «Золочівська ватра»;

Золочівський обслуговуючий кооператив «Галицький» - Цибульська Ольга Борисівна – голова Золочівського обслуговуючого кооперативу «Галицький»;

Золочівське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка - Сухецька Ярина Дмитрівна – голова Золочівського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;

Громадська організація «Золочів.нет»  - Гевко Наталія Василівна – член громадської організації «Золочів.нет»;

Благодійний фонд «Сприяння розвитку Золочівського коледжу Львівського НАУ «Джерело» - Вислободський Петро Йосифович – голова Благодійного фонду «Сприяння розвитку Золочівського коледжу Львівського НАУ «Джерело»;

Громадська організація «Відродження села Княже»  - Хоманський Роман Володимирович – голова правління громадської організації «Відродження села Княже»;

Золочівська районна організація «Союз українок» - Яворська Ірина Павлівна – член правління Золочівської районної організації «Союз українок»;

Громадська організація «Золочівська районна спілка ветеранів АТО «Золочів-Січ» - Хом’як Роман Ярославович – член громадської організації «Золочівська районна спілка ветеранів АТО «Золочів-Січ»;

Благодійний фонд «Карітас-Золочів УГКЦ» - Сукмановська Оксана Іванівна - соціальний працівник Благодійного фонду «Карітас-Золочів УГКЦ»;

Золочівська організація захисту дітей-інвалідів, молоді, їх батьків «Промінь Надії» - Борисяк Любов Ярославівна – член Золочівської організації захисту дітей-інвалідів, молоді, їх батьків «Промінь Надії»;

Релігійна організація «Релігійна  громада Української Автокефальної Православної Церкви парафії Свв. Мцц. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії у м. Золочів Львівської області» - Василь Саган – настоятеля парафії релігійної організації «Релігійна  громада Української Автокефальної Православної Церкви парафії Свв. Мцц. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії у м. Золочів Львівської області».

Перше засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації визначено провести 12 березня 2019 року о 15.00 год. в сесійній залі районної ради на якому будуть обирати керівний склад ради.

 

 

02.03.2019

 

2 березня 2019 року делегація золочів’ян взяла участь у заходах з вшанування 74-ї річниці трагедії села Павлокома та вшанувала пам’ятать видатного громадського діяча, священика і композитора автора мелодії українського Гімну – Михайла Вербицького у селі Млини в Польщі.

 

Ці заходи відбулися з нагоди 204-ї річниці від Дня народження Михайла Вербицького.

 

Відвідали церкву у якій служив отець Михайло Вербицький. Відбулася панахида та покладання квітів.

 

Детальніше дивіться у відео.

 

01.03.2019

 

Сьогодні, 01 березня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з головами місцевих рад району, а саме: Гончарівської, Єлиховецької, Княжівської, Куровицької, Перегноївської, Підлипецької, Скварявської, Словітської, Струтинської, Червоненської та Ясеновецької сільських рад спільно з керівниками та представниками Українського Аграрного Холдингу, ФГ «Кухарського П. М.», ФГ «Згода».

Основна мета зустрічі – це спільне вирішення проблемних питань, які виникають в сільськогосподарських підприємств та керівництва місцевих рад. «Нам потрібно, щоб населені пункти району були комфортними для проживання. Тоді тут залишатимуться люди, працюватимуть на рідній землі, на наших агропідприємствах та виробництвах – які, до речі, вже пропонують конкурентну зарплату. В такий спосіб ми не тільки збережемо село, ми його відродимо і доведемо, що це вагома складова економічного розвитку району та країни»,- підкреслив під час зустрічі Володимир Йосипович.

Такі зустрічі триватимуть впродовж лютого і охоплять усі місцеві ради та сільськогосподарські підприємства.

 

Гвардійці Навчального центру завітали до Золочівського коледжу НАУ

Агітаційна група Навчального центру проводила роботу серед студентів Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету, що знаходиться у селі Новоселище. В ході спілкування гвардійці розповіли про завдання Національної гвардії України, ознайомили із правилами прийому на військову службу за контрактом, довели положення про соціальний і правовий захист та грошове забезпечення.

Всім хто зацікавився службою в Національній гвардії України було надано агітаційні матеріали: буклети, брошури з інформаційним матеріалом та контактними телефонами кадрових органів. Окрім цього військовий оркестр Навчального центру НГУ порадував концертною програмою студентів та педагогічний колектив навчального закладу. Впродовж півторагодинної програми митці сцени виконували українські, патріотичні та зарубіжні твори.

Також військовослужбовці виконали попурі на відомі музичні композиції видатного композитора, Народного артиста України Ігоря Білозіра.

 

Військовий оркестр Навчального центру завітав до жителів Поморян

Військові музиканти порадували своєю творчістю жителів селища Поморяни. У їх виконанні звучали українські пісні, урочисті марші, твори відомих світових композиторів та популярні сучасні попурі. Своєю грою військовослужбовці створили справжню радісну атмосферу. Військовий оркестр Навчального центру по завершенню концертної програми залишив незабутні та приємні спогади усім присутнім і подарував їм святковий настрій. Крім цього головний старшина Навчального центру НГУ старший прапорщик Володимир Лінчевський ознайомив старшокласників та студентів професійного ліцею із правилами прийому на військову службу за контрактом, довів положення про соціальний і правовий захист та грошове забезпечення військовослужбовців.

Всім хто зацікавився службою в Національній гвардії було надано контактні телефони посадових осіб Навчального центру, які безпосередньо відповідають за цей напрямок роботи.

 

Шановний роботодавцю!

Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує, що відповідно до вимог Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” з 01.01.2019 року встановлено заробітну плату у місячному розмірі 4173 гривні, у погодинному 25.13 гривні. Нагадуємо, що роботодавець зобов’язаний: ü оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.

Також слід подати до органу ДФС повідомлення про новоприйнятого працівника до початку його роботи; ü забезпечити ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та витрат на оплату праці працівника; ü виплачувати заробітну плату працівнику в порядку, визначеному законодавством, з дотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці відповідно до статті 12 Закону України “Про оплату праці ”.

Інформуємо Вас про те, що у 2019 році, у зв’язку із зростанням мінімального розміру заробітної плати, збільшилася відповідальність за порушення законодавства про працю, яка передбачена статтею 265 КЗпП України. Відповідно до вимог абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України – у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час розмір штрафної санкції складатиме 125190 гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Відповідно до абзацу 3 частини 2 статті 265 КЗпП України – у разі порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, штрафна санкція складатиме 12519 гривень. Відповідно до вимог абзацу 4 статті 265 КЗпП України – у разі недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, штрафна санкція складатиме 41730 гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед бізнесом, Головне управління Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно-роз’яснювальну допомогу у межах компетенції. Консультації можна отримати у Громадській приймальні за адресою: м. Львів, вул. Валова 31, к.207 або зателефонувавши за номером (032) 235-48-42.

Окрім цього, можна надіслати листа на адресу: 79005, м. Львів, пл.Міцкевича, 8; 13lv@dsp.gov.ua.

 

Яких гарантій позбавлений неоформлений працівник?

Передусім слід зазначити, що належно задекларована праця у тому разі, якщо:

• роботодавець уклав з працівником трудовий договір;

• офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу;

• офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату;

• сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе:

- гарантованого державою розміру заробітної плати;

- виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати;

- офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;

- виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

- допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу та соціального страхування;

- трудового та страхового стажу, який необхідний при розрахунку розміру пенсії.

Слід наголосити, що Головне управління Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно-роз’яснювальну допомогу у межах компетенції. Консультації можна отримати у Громадській приймальні за адресою: м. Львів, вул. Валова 31, к.207 або зателефонувавши за номером (032) 235-48-42.

Окрім цього, можна надіслати листа на адресу: 79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8; 13lv@dsp.gov.ua. Також корисна інформація розміщена на офіційному веб- сайті ГУ Держпраці у Львівській області.

Отже, ГУ Держпраці у Львівській області закликає працівників подбати про своє майбутнє та не погоджуватися на працю без належного оформлення трудових відносин.

 

Про доплати пенсіонерам до 2410 гривень

У березні - квітні цього року за рішенням Уряду пенсіонерам, у яких мінімальний розмір пенсії, виплачуватимуть індексацію у сумі 2410 гривень. Проте не всім, хто отримує мінімальну пенсію, виплатять 2410 грн. Індексацію отримають лише ті, хто підпадає під дві вимоги.

Перша. На індексацію 2410 грн. можуть сподіватися лише ті пенсіонери, які мають жінки – 30 років, чоловіки – 35 років страхового стажу, а також ті, хто вийшов на пенсію до 2011 року і має відповідно 20 і 25 років стажу. Якщо стаж менший індексації не буде.

Друга. Якщо після осучаснень мінімальних пенсій (мінімальна пенсія зараз становить 1497 грн., осучаснення проводиться у березні) пенсійні виплати зростуть не суттєво і будуть меншими, ніж 1669,20 грн., то тоді такому пенсіонерові виплатять індексацію у розмірі 2410 грн., тобто, 1205 грн. у березні і 1205 грн. у квітні. Але коли після перерахунку пенсія виявиться вищою за 1669,20 грн., наприклад, 1670 грн., індексації не буде. У березні суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожного будуть різні., бо вони напряму залежать від розміру заробітної плати і страхового стажу кожного пенсіонера. Що вищою була зарплата і більший стаж, то й сума осучасненої пенсії буде більшою. Утім, будуть пенсіонери, в яких після березневого перерахунку пенсії можуть зрости всього на 5, 20, 40 гривень. Тому уряд ввів ще одну новину: тим пенсіонерам, у кого пенсійні виплати після осучаснення зростуть від 1 копійки до 100 гривень, усім додадуть 100 гривень. Тобто, якщо пенсійні виплати після осучаснення зростуть на 5, 15, чи 70 гривень, у таких пенсіонерів пенсія зросте на 100 гривень. Формулу, за якою проводять осучаснення пенсій у березні 2019 року, будуть використовувати надалі щороку. Попереду у 2019 році ще два перерахунки пенсій – у липні і грудні, у зв'язку із зростанням прожиткового мінімуму.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Легалізація трудових відносин

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками. Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується. Незважаючи на роз’яснення в пресі та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників належним чином на сьогодні є серйозною проблемою.

Громадяни погоджуються на будь-які умови роботодавця, при цьому втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема: субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, втрачають трудовий стаж. Отримуючи заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівник втрачає своє законне право на щорічну відпустку, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплату лікарняних листів, страхових виплат і т д. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

Погоджуючись на “тіньову” зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. Все це сприяє погіршенню якісних характеристик робочих місць, недостатньому введенню в дію нових робочих місць, особливо для кваліфікованих кадрів, що в свою чергу збільшує обсяги та рівень безробіття, знижує продуктивність праці і конкурентоспроможність виробництва, що значно зменшує доходи та може призвести до банкрутства підприємства. У разі з’ясування фактів зайнятості працівників без належного оформлення роботодавцями трудових відносин та (або) виплати ними працівникам заробітної плати не офіційно («в конвертах»), за результатами розгляду письмових звернень громадян відповідна інформація надсилається до податкових органів, органів Пенсійного фонду та Територіальної державної інспекції праці для вжиття в межах компетенції відповідних заходів реагування до посадових осіб.

Кодекс законів про працю України (КЗпПУ) ст.24 передбачає право громадян на працю, - тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою. Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Відповідно до ст. 21 КЗпПУ, трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об'єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, на участь в управлінні підприємством, установою, організацією, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством, та інші права, встановлені законодавством. Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі (ст. 24 КЗпПУ). При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я. Умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними (ст 9 КЗ пПУ). Шановні роботодавці ! Закликаємо Вас зробити крок назустріч працівникам – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам зареєструвати належним чином трудові відносини з своїми найманими працівниками, у випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення оптимального та благоприємного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

 

28.02.2019

 

Сьогодні, 28 лютого 2019 року під час засідання сесії Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський прозвітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району у 2018 році

Голова райдержадміністрації наголосив на багатьох аспектах розвитку району як в соціально-економічному так і в культурному. Зокрема, впродовж 2018 року за рахунок коштів усіх фондів охорони навколишнього природного середовища використано 7,8 млн. грн. та проведено природоохоронні заходи на території 9 місцевих рад.

Найбільші проекти реалізовувалися Глинянською міською радою (будівництво каналізаційної мережі в м. Глиняни, освоєно 3309,8 тис. грн. з державного фонду ОНПС) та Золочівською міською радою (реконструкція каналізаційного колектора по вул. Набережній і напірного колектора від КНС-1 до КОС м. Золочева, освоєно 4200,0 тис. грн.).

Впродовж 2018 року в електронній системі закупівель "ProZorro" проведено 237 закупівель на суму 101,58 млн.грн., з них 82 тендерні закупівлі на суму 87,05 млн.грн. та 155 допорогових закупівель на суму 14,53 млн.грн. Економія по закупівлях склала 9,59 млн.грн., з них по тендерних закупівлях – 8,04 млн.грн., по допорогових – 1,55 млн.грн.

Для впровадження енергозберігаючих заходів 118 сімей скористалися "теплими кредитами" на суму 3,8 млн. грн. На виконання Урядової програми "Доступні ліки" з державного бюджету використано 1423,9 тис. грн. на придбання медикаментів за рецептами лікарів для лікування окремих категорій захворювань. У Скварявському НВК відкрито дошкільний підрозділ на 25 місць, що дало можливість збільшити рівень охоплення дітей дошкільною освітою до 70,5%.

У 2018 році до фінансування з районного бюджету пропонувалося 40 районних цільових програм, профінансовано 31 програму на загальну суму 23999,3 тис. грн.

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація