Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

01.03.2019

 

Сьогодні, 01 березня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з головами місцевих рад району, а саме: Гончарівської, Єлиховецької, Княжівської, Куровицької, Перегноївської, Підлипецької, Скварявської, Словітської, Струтинської, Червоненської та Ясеновецької сільських рад спільно з керівниками та представниками Українського Аграрного Холдингу, ФГ «Кухарського П. М.», ФГ «Згода».

Основна мета зустрічі – це спільне вирішення проблемних питань, які виникають в сільськогосподарських підприємств та керівництва місцевих рад. «Нам потрібно, щоб населені пункти району були комфортними для проживання. Тоді тут залишатимуться люди, працюватимуть на рідній землі, на наших агропідприємствах та виробництвах – які, до речі, вже пропонують конкурентну зарплату. В такий спосіб ми не тільки збережемо село, ми його відродимо і доведемо, що це вагома складова економічного розвитку району та країни»,- підкреслив під час зустрічі Володимир Йосипович.

Такі зустрічі триватимуть впродовж лютого і охоплять усі місцеві ради та сільськогосподарські підприємства.

 

Гвардійці Навчального центру завітали до Золочівського коледжу НАУ

Агітаційна група Навчального центру проводила роботу серед студентів Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету, що знаходиться у селі Новоселище. В ході спілкування гвардійці розповіли про завдання Національної гвардії України, ознайомили із правилами прийому на військову службу за контрактом, довели положення про соціальний і правовий захист та грошове забезпечення.

Всім хто зацікавився службою в Національній гвардії України було надано агітаційні матеріали: буклети, брошури з інформаційним матеріалом та контактними телефонами кадрових органів. Окрім цього військовий оркестр Навчального центру НГУ порадував концертною програмою студентів та педагогічний колектив навчального закладу. Впродовж півторагодинної програми митці сцени виконували українські, патріотичні та зарубіжні твори.

Також військовослужбовці виконали попурі на відомі музичні композиції видатного композитора, Народного артиста України Ігоря Білозіра.

 

Військовий оркестр Навчального центру завітав до жителів Поморян

Військові музиканти порадували своєю творчістю жителів селища Поморяни. У їх виконанні звучали українські пісні, урочисті марші, твори відомих світових композиторів та популярні сучасні попурі. Своєю грою військовослужбовці створили справжню радісну атмосферу. Військовий оркестр Навчального центру по завершенню концертної програми залишив незабутні та приємні спогади усім присутнім і подарував їм святковий настрій. Крім цього головний старшина Навчального центру НГУ старший прапорщик Володимир Лінчевський ознайомив старшокласників та студентів професійного ліцею із правилами прийому на військову службу за контрактом, довів положення про соціальний і правовий захист та грошове забезпечення військовослужбовців.

Всім хто зацікавився службою в Національній гвардії було надано контактні телефони посадових осіб Навчального центру, які безпосередньо відповідають за цей напрямок роботи.

 

Шановний роботодавцю!

Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує, що відповідно до вимог Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” з 01.01.2019 року встановлено заробітну плату у місячному розмірі 4173 гривні, у погодинному 25.13 гривні. Нагадуємо, що роботодавець зобов’язаний: ü оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.

Також слід подати до органу ДФС повідомлення про новоприйнятого працівника до початку його роботи; ü забезпечити ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та витрат на оплату праці працівника; ü виплачувати заробітну плату працівнику в порядку, визначеному законодавством, з дотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці відповідно до статті 12 Закону України “Про оплату праці ”.

Інформуємо Вас про те, що у 2019 році, у зв’язку із зростанням мінімального розміру заробітної плати, збільшилася відповідальність за порушення законодавства про працю, яка передбачена статтею 265 КЗпП України. Відповідно до вимог абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України – у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час розмір штрафної санкції складатиме 125190 гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Відповідно до абзацу 3 частини 2 статті 265 КЗпП України – у разі порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, штрафна санкція складатиме 12519 гривень. Відповідно до вимог абзацу 4 статті 265 КЗпП України – у разі недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, штрафна санкція складатиме 41730 гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед бізнесом, Головне управління Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно-роз’яснювальну допомогу у межах компетенції. Консультації можна отримати у Громадській приймальні за адресою: м. Львів, вул. Валова 31, к.207 або зателефонувавши за номером (032) 235-48-42.

Окрім цього, можна надіслати листа на адресу: 79005, м. Львів, пл.Міцкевича, 8; 13lv@dsp.gov.ua.

 

Яких гарантій позбавлений неоформлений працівник?

Передусім слід зазначити, що належно задекларована праця у тому разі, якщо:

• роботодавець уклав з працівником трудовий договір;

• офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу;

• офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату;

• сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе:

- гарантованого державою розміру заробітної плати;

- виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати;

- офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;

- виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

- допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу та соціального страхування;

- трудового та страхового стажу, який необхідний при розрахунку розміру пенсії.

Слід наголосити, що Головне управління Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно-роз’яснювальну допомогу у межах компетенції. Консультації можна отримати у Громадській приймальні за адресою: м. Львів, вул. Валова 31, к.207 або зателефонувавши за номером (032) 235-48-42.

Окрім цього, можна надіслати листа на адресу: 79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8; 13lv@dsp.gov.ua. Також корисна інформація розміщена на офіційному веб- сайті ГУ Держпраці у Львівській області.

Отже, ГУ Держпраці у Львівській області закликає працівників подбати про своє майбутнє та не погоджуватися на працю без належного оформлення трудових відносин.

 

Про доплати пенсіонерам до 2410 гривень

У березні - квітні цього року за рішенням Уряду пенсіонерам, у яких мінімальний розмір пенсії, виплачуватимуть індексацію у сумі 2410 гривень. Проте не всім, хто отримує мінімальну пенсію, виплатять 2410 грн. Індексацію отримають лише ті, хто підпадає під дві вимоги.

Перша. На індексацію 2410 грн. можуть сподіватися лише ті пенсіонери, які мають жінки – 30 років, чоловіки – 35 років страхового стажу, а також ті, хто вийшов на пенсію до 2011 року і має відповідно 20 і 25 років стажу. Якщо стаж менший індексації не буде.

Друга. Якщо після осучаснень мінімальних пенсій (мінімальна пенсія зараз становить 1497 грн., осучаснення проводиться у березні) пенсійні виплати зростуть не суттєво і будуть меншими, ніж 1669,20 грн., то тоді такому пенсіонерові виплатять індексацію у розмірі 2410 грн., тобто, 1205 грн. у березні і 1205 грн. у квітні. Але коли після перерахунку пенсія виявиться вищою за 1669,20 грн., наприклад, 1670 грн., індексації не буде. У березні суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожного будуть різні., бо вони напряму залежать від розміру заробітної плати і страхового стажу кожного пенсіонера. Що вищою була зарплата і більший стаж, то й сума осучасненої пенсії буде більшою. Утім, будуть пенсіонери, в яких після березневого перерахунку пенсії можуть зрости всього на 5, 20, 40 гривень. Тому уряд ввів ще одну новину: тим пенсіонерам, у кого пенсійні виплати після осучаснення зростуть від 1 копійки до 100 гривень, усім додадуть 100 гривень. Тобто, якщо пенсійні виплати після осучаснення зростуть на 5, 15, чи 70 гривень, у таких пенсіонерів пенсія зросте на 100 гривень. Формулу, за якою проводять осучаснення пенсій у березні 2019 року, будуть використовувати надалі щороку. Попереду у 2019 році ще два перерахунки пенсій – у липні і грудні, у зв'язку із зростанням прожиткового мінімуму.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Легалізація трудових відносин

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками. Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується. Незважаючи на роз’яснення в пресі та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників належним чином на сьогодні є серйозною проблемою.

Громадяни погоджуються на будь-які умови роботодавця, при цьому втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема: субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, втрачають трудовий стаж. Отримуючи заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівник втрачає своє законне право на щорічну відпустку, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплату лікарняних листів, страхових виплат і т д. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

Погоджуючись на “тіньову” зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. Все це сприяє погіршенню якісних характеристик робочих місць, недостатньому введенню в дію нових робочих місць, особливо для кваліфікованих кадрів, що в свою чергу збільшує обсяги та рівень безробіття, знижує продуктивність праці і конкурентоспроможність виробництва, що значно зменшує доходи та може призвести до банкрутства підприємства. У разі з’ясування фактів зайнятості працівників без належного оформлення роботодавцями трудових відносин та (або) виплати ними працівникам заробітної плати не офіційно («в конвертах»), за результатами розгляду письмових звернень громадян відповідна інформація надсилається до податкових органів, органів Пенсійного фонду та Територіальної державної інспекції праці для вжиття в межах компетенції відповідних заходів реагування до посадових осіб.

Кодекс законів про працю України (КЗпПУ) ст.24 передбачає право громадян на працю, - тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою. Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Відповідно до ст. 21 КЗпПУ, трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об'єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, на участь в управлінні підприємством, установою, організацією, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством, та інші права, встановлені законодавством. Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі (ст. 24 КЗпПУ). При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.

Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я. Умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними (ст 9 КЗ пПУ). Шановні роботодавці ! Закликаємо Вас зробити крок назустріч працівникам – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам зареєструвати належним чином трудові відносини з своїми найманими працівниками, у випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення оптимального та благоприємного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

 

28.02.2019

 

Сьогодні, 28 лютого 2019 року під час засідання сесії Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський прозвітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району у 2018 році

Голова райдержадміністрації наголосив на багатьох аспектах розвитку району як в соціально-економічному так і в культурному. Зокрема, впродовж 2018 року за рахунок коштів усіх фондів охорони навколишнього природного середовища використано 7,8 млн. грн. та проведено природоохоронні заходи на території 9 місцевих рад.

Найбільші проекти реалізовувалися Глинянською міською радою (будівництво каналізаційної мережі в м. Глиняни, освоєно 3309,8 тис. грн. з державного фонду ОНПС) та Золочівською міською радою (реконструкція каналізаційного колектора по вул. Набережній і напірного колектора від КНС-1 до КОС м. Золочева, освоєно 4200,0 тис. грн.).

Впродовж 2018 року в електронній системі закупівель "ProZorro" проведено 237 закупівель на суму 101,58 млн.грн., з них 82 тендерні закупівлі на суму 87,05 млн.грн. та 155 допорогових закупівель на суму 14,53 млн.грн. Економія по закупівлях склала 9,59 млн.грн., з них по тендерних закупівлях – 8,04 млн.грн., по допорогових – 1,55 млн.грн.

Для впровадження енергозберігаючих заходів 118 сімей скористалися "теплими кредитами" на суму 3,8 млн. грн. На виконання Урядової програми "Доступні ліки" з державного бюджету використано 1423,9 тис. грн. на придбання медикаментів за рецептами лікарів для лікування окремих категорій захворювань. У Скварявському НВК відкрито дошкільний підрозділ на 25 місць, що дало можливість збільшити рівень охоплення дітей дошкільною освітою до 70,5%.

У 2018 році до фінансування з районного бюджету пропонувалося 40 районних цільових програм, профінансовано 31 програму на загальну суму 23999,3 тис. грн.

 

27.02.2019

 

Робота ініціативної групи по підготовці до установчих зборів з обрання Громадської ради при райдержадміністрації

27 лютого 2019 року у райдержадміністрації проведено засідання ініціативної групи по формуванню Громадської ради при райдержадміністрації. У засіданні взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин. Голова ініціативної групи, головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ганна Чекайло прозвітувала про проведену роботу та повідомила про 15 кандидатів від інститутів громадянського суспільства, які делегували своїх представників для участі в установчих зборах по формуванню Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Голова ініціативної групи повідомила, що на попередньому засіданні визначено дату проведення установчих зборів – 04.03.2019 року о 15.00 год. в приміщенні сесійної зали районної ради. Члени ініціативної групи погодили дану дату.

Також рекомендовано кандидатам на членство в громадській раді на установчих зборах підготувати коротку розповідь про свою громадську організацію та її діяльність.

 

Районний етап з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

27 лютого 2019 року у приміщенні актового залу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбувся районний етап з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». У цьому навчальному році інтелектуальна гра була проведена у два тури: І-ий у січні - лютому 2019 року в освітніх округах; ІІ-ий 27 лютого 2019 року. Участь у фінальному турі взяли 9 команд шкіл району: - Золочівського економічного ліцею; - Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3; - Ремезівцівського НВК; - Поморянської ЗОШ І-ІІІ ст.; - Зозулівського НВК; - Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3; - Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1; - Білокамінського НВК; - Словітського НВК. Журі в складі методиста РМК Питльованого А.М., директора ЦДЮТ Петришин О.А., Методиста ЦДЮТ Яблонської Л.М. визначили переможцями: І місце – команду Золочівського економічного ліцею ; ІІ місце – команду Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ; ІІІ місце – команду Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№4.

Команди-переможці були нагороджені цінними подарунками та грамотами відділу освіти.

 

У Золочеві відбудуться заходи з нагоди 205-ї річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка

Сьогодні, 27 лютого 2019 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення 205-ї річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка. Головуюча запропонувала провести заходи 7 березня о 12.00 год., біля пам’ятника Великому Кобзареві. До обговорення проведення заходів долучилися: керівник Районного Народного дому Олег Леськів, голова районного товариства ім. Т. Г. Шевченка «Просвіта» Ярина Сухецька, секретар Золочівської міської ради Олег Сидорович, методист відділу освіти райдержадміністрації Марія Паздірська, фахівець районної ради Оксана Стефанишин та заступник директора з виховної роботи Галина Болюбаш.

В ході проведення зустрічі затверджено програму проведення заходів. 07 березня 2019 року о 12.00 год. біля пам’ятника Т. Г. Шевченку відбудеться літературно-мистецьке дійство, молитва в пам'ять про Кобзаря, за участю духовенства, покладання квітів і квіткових композицій до підніжжя пам’ятника. 10 березня 2019 року о 16.00 год. у Районному Народному домі відбудеться мистецький вечір «Із вічності дивитимусь на вас».

Також в ході проведення зустрічі дано доручення скерувати листи правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід проведення заходів, Золочівській міській раді - впорядкувати площу біля пам’ятника, відділу культури та туризму – забезпечити озвучення заходів.

 

23-24 березня 2019 року ГО «Львівська округа Пласту – національна скаутська організація України» організовує базовий тренінг про Пласт для громадськості.

Програма передбачає:

- Лекції про те, що таке Пласт;

- мета, стратегія, історія структура найбільшої скаутської організації України;

- мотивація волонтерської праці;

- розвиток пластуна через проходження різних вишколів.

Учасниками можуть бути особи, які бажають займаються волонтерською діяльністю, розвиватися, чи допомагати розвиватися молодому поколінню.

Розмір внеску - 200 грн.

Відділ молодіжної політики департаменту внутрішньої

та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації

26.02.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 26 лютого 2019 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Екскурсія для молоді до друкарні

Сьогодні, 26 лютого 2019 року, з метою орієнтації дітей у виборі майбутньої професії, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) проведено профорієнтаційну екскурсію у КП «Золочівська районна друкарня» за участю школярів-дев’ятикласників Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Екскурсію провела майстер цеху, поліграфіст Кошинська Галина Василівна.

Екскурсія в друкарню – це дивовижна подорож у світ поліграфії. Спершу відвідувачі почули розповідь про процес виготовлення матриці для друкування газети. Далі учням показали різноманітне обладнання для поліграфічної роботи, процес підготовки друкарського верстата і друкування газети.

А ще під час екскурсії була можливість спостерігати за процесом створення друкованої продукції.

 

У райдержадміністрації продовжуються зустрічі керівництва райдержадміністрації з головами місцевих рад та керівниками агропідприємств району

Сьогодні, 26 лютого 2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з головами місцевих рад району, а саме: Поморянської, Бортківської, В. Вільшаницької, Єлиховицької, Княжівської, Перегноївської, Полянської, Ремезівцівської, Полянської, Скварявської, Сновицької, Червоненської, Ясенівцівської рад спільно з керівниками та представниками Західна агровиробнича компанія (Войтко В., Безпалько М.), ФГ Кухарського М. П., ФГ «Бортків» (Магера В.), ФГ «Якторів».

Основна мета зустрічі – це спільне вирішення проблемних питань, які виникають в сільськогосподарських підприємств та керівництва місцевих рад.

«Розвиток сільського господарства на будь якій території неможливий без налагоджених взаємовідносин між представниками влади та аграрного бізнесу. Влада працює з усіма сільгоспвиробниками які розташовані на території району. З кожним підприємством визначені напрямки співпраці, серед яких пріоритетними являються: підтримка закладів освіти і охорони здоров’я, благоустрій населених пунктів, дорожнє будівництво та розвиток фізичної культури і спорту. Наша основна мета –це зручні умови життя для людей. Тоді тут залишатимуться люди, працюватимуть на рідній землі, на наших агропідприємствах. В такий спосіб ми не тільки збережемо село, ми його відродимо і доведемо, що це вагома складова економічного розвитку району та країни»,- підкреслив під час зустрічі Ігор Миколайович.

Такі зустрічі триватимуть впродовж лютого-березня і охоплять сільськогосподарські підприємства та усі місцеві ради.

 

25.02.2019

 

23 лютого, стартувала Рада регіонального розвитку області за участі керівництва держави

Відтак, під час заходу презентували план розвитку Львівщини до 2021 року. За дорученням Президента України Петра Порошенка кожна область в розрізі кожного населеного пункту сформувала перспективний план розвитку територій на 2019 – 2021 роки. Нагадаємо, що подібні розгляди плану розвитку відбулись у кожному районі Львівщини, відтак, такі слухання здійснили і у кожному населеному пункті. Обговорення планів розвитку тривали більше двох місяців. На підставі пропозицій сформували загальний план розвитку Львівської області.

Нагадаємо, що у кожному регіоні країни повинні бути розроблені плани перспективного розвитку територій.

Ці плани будуть містити позиції із основних інфраструктурних проектів, об'єктів соціальної та житлово-комунальної сфери, що повинні бути відремонтовані, збудовані, доведені до відповідного рівня експлуатації протягом 2019 – 2021 років.

У заходів взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Нездельський.

 

Сьогодні, 22 лютого 2019 року першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні були присутні суб’єкти господарської діяльності з числа «групи ризику», які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4173 грн. Заслухано вісім суб’єктів господарювання району, які працюють у різних галузях економки. Ігор Миколайович наголосив, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки. У засіданні взяла участь начальник відділу нагляду за додержанням законодавства про працю Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба, яка повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

Опісля було проведено семінар на тему: «Роз’яснення щодо випадків порушення діючого трудового законодавства в частині оплати праці».

 

21.02.2019

 

Сьогодні, 21 лютого 2019 року, в рамках неформальної освіти, для учнів-старшокласників ЗОШ №4 I-III ст. м. Золочева проведено лекцію-зустріч на тему: «Духовність та література – поняття невіддільні». Запрошена лектор зустрічі Ольга Кіс – відома поетеса, лауреат Всеукраїнської літературної премії «Благовіст» у номінації «Поезія», лауреат Шашкевичівської премії, автор чотирьох поетичних збірок: «Галера суєти», «Співні мої хористки», «Тривання таєни» та «Числа пророчі», начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА.

Духовність — це моральна сила, яка дозволяє не приєднуватися до натовпу, який продається за кращий шмат, дозволяє собі брати хабарі, дивиться на світ через дірку у своїй кишені. Духовній людині не вистачає повітря у світі, де руйнується все — і краса, і почуття. Але вона знаходить у собі силу жити й любити цей світ. Духовна людина — це лагідність і вдячність.

Духовність — це освіченість, яка дає найголовніше — світогляд, позитивне світосприйняття. Освіченість завжди починається з книг і бібліотек. Вивчаючи визначні твори, людина почуває себе порошинкою у Всесвіті. Читаючи безперервно, за списками і без них, інтелігентна людина з жахом усвідомлює, що майже нічого не знає, адже читання — це велика насолода, це спілкування з людьми великими та духовними, це велика пристрасть, жагу від якої важко втамувати, бо книги завжди надихають, дають силу жити. А ще — це можливість завжди почувати себе учнем, скільки би тобі років не було.

В ході зустрічі із шкільною молоддю поетеса Ольга Кіс декламувала красиві вірші із своїх збірок поезій, розповіла дітям про свою роботу, як драматурга, а саме написання п’єси «Мій Роден», постановка якої відбулася у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької у Львові.

Наприкінці зустрічі відповідала на запитання школярів про те, у скільки років вона почала писати перші свої вірші, про улюблених нею зарубіжних та українських письменників, про твори, що їй подобаються тощо. Також вона похвалила учнів за те, що вони цікавляться прозою, поезією, драматургією письменників рідного краю.

 

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання колегії.

Сьогодні, 21 лютого 2019 року у сесійній залі Золочівської районної ради. На колегії були присутні запрошені члени бюджетної комісії Золочівської районної ради, голови та бухгалтери місцевих рад, керівники бюджетних установ та депутати Львівської обласної ради.

На колегії заслуховувалися такі питання:

- про виконання районного та зведеного бюджету Золочівського району за 2018 рік;

- про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік;

- про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2018 рік;

- про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2018 рік (затвердження проектів Програм)

- про внесення змін в «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018 – 2019 роки».

- про затвердження ставок орендної плати на землі державної власності.

Прийнято рішення колегії розглянути всі вищезазначені питання на сесії районної ради.

 

Доброго дня! Ми з дружиною виховали двох дітей, нині вони вже дорослі і живуть окремо, але нам хочеться подарувати любов та тепло дитині з дитячого будинку. В Інтернеті міститься багато різної інформації, однак немає розуміння, що за чим робити, куди звертатися та які документи необхідно зібрати? Буду вдячний за поради.

З повагою, Сергій Стеценко

Що таке усиновлення? Згідно з українським законодавством усиновлення - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України).

Хто підлягає усиновленню? Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як:

• діти-сироти; • діти, позбавлені батьківського піклування; • діти, батьки яких дали згоду на усиновлення. Хто може бути усиновлювачем? Законодавством України визначено коло осіб, які можуть бути усиновлювачами: • дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини; • особа має бути старша за дитину не менш як на 15 років. У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років; • подружжя; • особи, які проживають однією сім'єю; • якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка. При цьому кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, необмежена.

Чи є якісь переваги у праві на усиновлення? Так, переважне право над іншими усиновити дитину має громадянин України, в сім'ї якого виховується дитина; який є родичем дитини; якщо усиновлювачем є чоловік матері або дружина батька дитини; якщо особа усиновлює одразу кількох дітей, які є братами та/або сестрами. Крім того, переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

Як стати на облік потенційним усиновлювачам? Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, здійснює служба у справах дітей. Щоб стати на облік потенційним усиновлювачам потрібно подати: • заяву про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі; • копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу заявника; • довідку про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС; • копію свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі); • висновок про стан здоров'я кожного заявника; • засвідчену нотаріальну письмову згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя); • довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС; • копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Що робить служба у справах дітей? Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства, проводить бесіду із заявниками, складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі. Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей із заявою про бажання усиновити дитину. Служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Висновок подається в суд разом з іншими документами.

На що ще потрібно звернути увагу? Усиновлення дитини здійснюється за письмовою згодою: батьків дитини, засвідченою нотаріально, піклувальників, опікунів або закладу охорони здоров’я чи навчального закладу, де перебуває дитина. Також усиновлення здійснюється і за згодою самої дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити У разі відсутності дозволу опікуна, піклувальника на усиновлення дитини, така згода може бути надана органом опіки та піклування. Суд своїм рішенням може постановити проведення усиновлення без дозволу органу опіки і піклування, якщо буде встановлено, що усиновлення дитини відповідає її інтересам. Роз'єднання братів і сестер при усиновлені, не допускається.

Як звернутися до суду? Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Також до заяви додаються: • копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; • медичний висновок про стан здоров’я заявника; • довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; • документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; • інші документи, визначені законодавством. Судові витрати, пов’язані з розглядом справи про усиновлення, сплачуються заявником.

*Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішення суду про усиновлення.

Чи можна змінити прізвище та ім’я дитини після усиновлення? За окремим клопотанням заявника, суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини. Однак, дата народження дитини може бути змінена не більш, як на 6 місяців.

Здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей

Нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей здійснюється службами у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів до досягнення ними 18 років. Крім того, щороку протягом перших 3-х років після усиновлення дитини перевіряються умови її проживання та виховання.

В подальшому така перевірка здійснюватиметься один раз на 3 роки до досягнення дитиною 18 років.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями? Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

20.02.20199

 

У Золочеві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2019 року з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у місті Золочеві на площі Незалежності біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу відбулися заходи та панахида пам’яті про Героїв Небесної Сотні. Вшанувати відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України прийшли керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість, військовослужбовці.

Герої Небесної Сотні пожертвували своїм життям за наше майбутнє і вони є для українців тим моральним еталоном, тим дороговказом, який не дає нам відступити від нашої мрії жити гідно. Революція Гідності має привести до Країни Гідності. Воїни Небесної Сотні не дають нам забути про це.

Під час заходу прозвучали вірші, було виконано музичні композиції. Завершилися заходи покладання лампадок до стели Героям Небесної Сотні.

 

Просвітницька зустріч з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2019 року, у читальній залі районної бібліотеки ім. І. Франка відбулася просвітницька зустріч із громадськістю району, молоддю з нагоди пам’яті Героїв Небесної Сотні за участі майданівців Богдана Барана та Оксани Амарій, священника Ореста Галана.

У заходів взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. «У Золочівському районі із перших днів протистоянь, уже розпочав свою роботу Штаб національного спротиву, який тоді базувався на основі районної ради. Дуже мені сьогодні приємно бачити серед нас Богдана Барана, який уособлює в собі миротворця, майданівця та воїна сьогоднішньої війни на сході. Дуже вдячний, що сьогодні проходить такий потрібний нам усім захід, а особливо приємно бачити на ньому молодь. Ми маємо згадувати ці події, історична пам'ять повинна постійно бути серед нас. На Золочівщині є багато майданівців, але потрібно сьогодні і згадати про духовенство району. Священики цілодобово молилися спільно з людьми, люди часто віддавали останні кошти аби допомогти майданівцям. Дякуючи згуртованості людей, тоді, стало зрозуміло, що український народ є непереможний. Дай нам Боже, щоб якнайшвидше закінчилася війна і настав мир, проживати у розквітлій європейській державі та гордитися, що ми українці»,- сказав у вступному слові Володимир Йосипович.

Молодний історик Золочівщини Тарас Криницький провів екскурс в історичне минуле подій п’яти річної давності та нагадав присутнім про те, як усе починалося. Акцентував увагу молі на правильному виборі пріоритетів у житті, національно-патріотичному розвитку підростаючого покоління українців. Валентина Патрик, вчитель історії Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 розповіла про важливість історичних подій 2013-2014 років та провела паралель із сьогоднішніми подіями в Україні. Отець Орест Галан, настоятель храму “Всіх святих землі української” Української Православної Церкви розповів про свої особисті спогади, про ті дні коли він спільно із своїми синами провів на майдані.

На завершення молодь провела читальний флеш-моб «Пам’ятаємо подвиг наших героїв».

Модератором зустрічі виступила Ольга Боса – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. відбулась за ініціативи відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

 

Заборгована заробітна плата: права працівників на оплату праці

Право кожного працівника на своєчасне одержання винагороди за працю захищає стаття 43 Конституції України. Таке право на підставі укладеного трудового договору реалізується також відповідно до ст. 21 Закону України «Про оплату праці». У випадку затримки виплати заробітної плати працівник має право відповідно до ст. 34 Закону «Про оплату праці» звернутись до роботодавця з вимогою компенсувати втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари й тарифів на послуги. При отриманні відмови від роботодавця виплатити заробітну плату або інші виплати, працівник може звернутись до суду з позовною заявою про стягнення заборгованої заробітної плати та відшкодування завданої її невиплатою шкоди.

Примусове стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та інших витрат, пов’язаних із трудовими правовідносинами, здійснюється органами державної виконавчої служби на підставі виконавчих документів (виконавчих листів та наказів, що видаються судами на підставі судових рішень) у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Після отримання судового рішення про стягнення заборгованої заробітної плати працівникам необхідно звернутись у місцеві відділи державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області за місцем реєстрації підприємства-боржника для відкриття виконавчого провадження. Тільки у цьому випадку, якщо буде відкрито виконавче провадження, стягнення заборгованої заробітної плати на користь заявника буде відбуватись у першочерговому порядку.

Важливо знати! Працівники за позовами про стягнення заробітної плати чи заявою про видачу судового наказу звільняються від сплати витрат на вчинення виконавчих дій.

 

Про отримання субсидій готівкою

З 1 березня 2019 року за рішенням Уряду монетизовані житлові субсидії пенсіонерам виплачуватимуть органи Пенсійного фонду України. Всі, кому субсидію призначено з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року.

Відповідно у квітні надійдуть кошти для розрахунку за послуги, спожиті у березні, у травні – за квітневу комуналку. Виплата житлових субсидій здійснюється Міністерством соціальної політики України через Пенсійний фонд України шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об'єкти поштового зв'язку. Виплата субсидій у готівковій формі здійснюється одночасно з виплатою пенсій згідно встановленої дати виплати.

Пенсіонери, які отримують пенсію через банківські установи, одержать житлову субсидію на свій банківський рахунок. Ті, хто одержує пенсію через поштове відділення, також отримають і житлову субсидію.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

19.02.2019

 

У райдержадміністрації розпочалися зустрічі керівництва райдержадміністрації з головами місцевих рад та керівниками агропідприємств району

Сьогодні, 19 лютого 2019 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з головами місцевих рад району, а саме: Білокамінської, Гологірської, Жуківської, Ремезівцівської, Струтинської та Шпиколоської сільських рад спільно з керівниками та представниками ТзОВ «Барком», ТзОВ «Агро-МХП», ПА «Вороняцькі лани».

Основна мета зустрічі – це спільне вирішення проблемних питань, які виникають в сільськогосподарських підприємств та керівництва місцевих рад. «Нам потрібно, щоб населені пункти району були комфортними для проживання. Тоді тут залишатимуться люди, працюватимуть на рідній землі, на наших агропідприємствах та виробництвах – які, до речі, вже пропонують конкурентну зарплату. В такий спосіб ми не тільки збережемо село, ми його відродимо і доведемо, що це вагома складова економічного розвитку району та країни»,- підкреслив під час зустрічі Володимир Йосипович.

Такі зустрічі триватимуть впродовж лютого і охоплять усі місцеві ради та сільськогосподарські підприємства.

 

18.02.2019

 

У Золочеві вшанували пам’ять загиблих у Афганістані

17 лютого 2019 року з нагоди 30-ї річниці виводу військ з Афганістану у Золочеві вшанували пам’ять загиблих воїнів у Афганістані. Розпочалися заходи урочистостями в приміщенні Золочівської міської ради. Після цього, учасники заходу пройшли урочистою ходою до пам’ятника «Учасникам локальних війн». У заходах взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад, воїни-інтернаціоналісти, громадськість та військовослужбовці. Вшановуючи пам'ять воїнів-інтернаціоналістів керівництво району та громадськість поклали вінки та квіти до пам’ятника Учасникам локальних війн.

Священнослужителі провели спільну екуменічну панахиду за померлими героями. У заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«На цей час в Україні налічується 330 тисяч ветеранів радянських війн, включно з Афганістаном, та 37 тисяч військових, що виконували миротворчі місії після 1992 року. Війни – найбільші трагедії в історії людства. Та найтрагічнішою за кількістю втрат і тривалістю була війна в Афганістані.

Сьогоднішня дата приурочена до 30-х роковин виведення радянських військ з Афганістану. Майже десять років 160 тис українців, кожен четвертий з 600 тисячної армії, були змушені брати участь у чужій війні, де не було й натяку на український інтерес. Золочівська земля також понесла втрати, це засвідчують 7 надгробків над молодими хлопцями, яких привезли в цинкових гробах з чужого мусульманського краю. Поранення, стреси наклали відбиток на життя тих, що повернулися додому, але афганці не здаються, вони були і залишаються вірними синами Батьківщини. Громадський рух афганців впродовж усіх років незалежності не залишився осторонь важливих для держави подій.

Серед героїв – ветеранів, які віддали життя, захищаючи Батьківщину, легендарний командир "афганської" сотні Самооборони Майдану – старший сержант Олег Міхнюк, якому посмертно було присвоєно високе звання Героя України. З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від азійських загарбників, багато з них, на жаль, загинуло. Вітаючи воїнів-афганців 15 лютого 2019 року, Президент України Петро Порошенко зокрема сказав: «Ви, шановні ветерани, були в перших рядах тих, хто виступив на захист суверенітету та цілісності нашої держави. Бойовий досвід ветеранів-афганців став надзвичайно цінним для українських Збройних Сил, був часом незамінним у перші, найтяжчі місяці війни», - наголосив під час виступу Володимир Йосипович.

 

Поете - пророче і сину народний,

Ти гордий, достойний, бо ти благородний,

Бо свіжеє листя лаврове навколо

Вінком оточає твоє горде чоло.

В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких повиті невмирущою любов’ю і славою. Таким для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах.

У неділю, 17 лютого 2019р., в Золочівському районному Народному домі ім. І. Білозіра, відбувся районний огляд –конкурс читців,присвячений пам’яті Великого Кобзаря «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів». У конкурсі взяли участь 42 читці різних вікових категорій . Виконувались твори Т.Г.Шевченка, твори українських поетів, письменників, присвячених Великому Кобзарю, власні твори, присвячені Т.Г.Шевченку.

Конкурсантів оцінювало компетентне журі в складі: Ольга Кіс – відома поетеса, лауреат Шашкевичівської премії,начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА ; Катерина Тихонова – поетеса, волонтер, член громадської ради при РДА; Наталія Калуцька – керуюча справами Золочівської районної ради; Олег Леськів – директор районного Народного дому ім.І.Білозіра; Тетяна Вітка – методист драматичного жанру РНД; Тетяна Козловська – методист музичного жанру РНД.

Виступи учасників оцінювались за 5- ти бальною системою і такими критеріями: - художньо – виконавський рівень і самобутність; - артистичність і культура виконання; - інтерпретація твору. Переможцями конкурсу стали: у молодшій віковій категорії - лауреат І ступеня – Дарія Швець (НД смт.Поморяни) лауреат ІІ ступеня - Марія Чорнобай (НД с.Сновичі) лауреат ІІІ ступеня - Анастасія Литвин (НД с.Гончарівка) у середній віковій категорії - лауреат І ступеня – Соломія Вороновська (НД с.Білий Камінь)) лауреат ІІ ступеня – Ольга Трач (НД с.Солова) лауреат ІІІ ступеня – Ліза Капітанець (НД с.Солова) у старшій віковій категорії - лауреат І ступеня – Іванна Вишинська (РНД) лауреат ІІ ступеня – Галина Бойко (НД с.Червоне) лауреат ІІІ ступеня – Марія Сеньків (НД с.Городилів)

Всі учасники огляду конкурсу за сприяння Золочівської РДА та Золочівської райради нагороджені дипломами та художньою літературою. Ведучий конкурсу - Лауреат І ступеня обласного огляду – конкурсу читців у 2018р. Семен Ничвид.

 

15.02.2019

 

У Золочівській ЗОШ І-ІІІ с. №3 проведено зустріч з учасником АТО

Сьогодні, 15 лютого 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою національно-патріотичного виховання проведено зустріч з учасником АТО (ООС) Зеновієм Герасимяком, військовослужбовцем 44-ї окремої артилерійської бригади в приміщенні Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, батьком п’яти дітей.

Пан Зеновій розповів молоді про свої воєнні будні на Світлодарській дузі, в яких умовах вони проживали з побратимами та як доводилося проводити військові операції. Учні були вражені тим, що пан Зеновій, батько п’яти дітей, знайшов у собі мужність і сили піти на війну. Спогади полинули з вуст пана Зеновія про своїх побратимів, які загинули у 2014-2015 роках на війні. Але на даний час, військові з його бригади повертаються живими.

Під час зустрічі було наголошено, що на війні обов’язково повинна бути артилерія, як основний складовий елемент для знешкодження противника. Особливу увагу військовослужбовця, перебуваючи у селі Переїзне, було звернуто на те, що місцеві жителі спілкувалися на українській мові, незважаючи на особливості цього регіону. Найбільшу радість та сльози на очах викликали у військових дитячі листівки зі святами, які школярі передають в зону АТО (ООС). «Проводячи паралель між військом 2014 та військом 2019 є багато позивних змін в кращу сторону. Належне медичне забезпечення, харчування тощо, елементи які вкрай важливі на війні. Держава дбає про своїх військовослужбовців», - наголосив пан Зеновій. З патріотичним настроєм, схвильованими поглядами молодь слухала розповідь військового. Запрошений учасник АТО почув від педагогічного колективу та учнівської молоді щирі слова подяки і шани. Український народ неможливо подолати.

Завершилася зустріч врученням книги пану Зеновію про Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича та спільним виконанням Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна».

 

Як індексуватимуть пенсії?

З 1 березня 2019 року заплановано проведення індексації пенсійних виплат. Індексацію буде проведено на виконання положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій", який вступив в дію з 1 жовтня 2017 року. Така індексація пенсій в Україні запроваджена вперше. Індексація відбудеться на базі так званої оновленої заробітної плати. Це середній заробіток за період 2014-2016 років, з якого за даними персоніфікованого обліку було сплачено єдиний соціальний внесок. Він становить 3764,40 грн. Із жовтня 2017 року після ухвалення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій" саме на основі цієї суми було здійснено перерахунки виплат з 01.10.2017 року. З того ж часу для визначення розміру пенсій не може застосовуватися нижчий показник, який множать на коефіцієнти стажу й заробітної плати, що в кожної людини індивідуальні. Саме цей показник 3764,40 грн. помножать на відповідний коефіцієнт. Він становитиме суму таких показників: 50% інфляції за 2018 рік і 50% приросту зарплати, з якої сплачено єдиний соціальний внесок у 2018 році.

Індексуватиметься частина пенсійної виплати, що розрахована за формулою відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Ніякі доплати до пенсій або ті частини виплати, які призначено за іншими законами (наприклад, "Про державну службу"), не індексуватимуться. Показники зарплатної бази, інфляції та зростання заробітної плати однакові для всіх пенсіонерів.

Сума підвищення пенсії внаслідок індексації залежатиме від індивідуальних коефіцієнтів страхового стажу й заробітку кожної людини. І чим більшими були стаж людини та її заробіток, тим вищим стане розмір пенсійної виплати після індексації. Індексація пенсій відбуватиметься автоматично. Тому приходити до органів Пенсійного фонду громадянам не має потреби.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

14.02.2019

 

Голова райдержадміністрації провів зустріч з учасниками АТО

14 лютого 2019 року у сесійній залі районної ради голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з учасниками АТО та сімями загиблих - померлих учасників АТО. Присутні 52 чоловік. Розпочинаючи зустріч, Володимир Йосипович наголосив, що адміністрація та районні служби намагаються зарадити у всіх проблемах, які можливо вирішити на місцевому рівні.

«Ми відповідальні перед нашими Героями. Багато хлопців із Золочівщини взяли до рук зброю та пішли захищати нашу країну. На даний час створено комунікації з учасниками АТО (ООС), фахівці соціальних служб проводять координацію роботи з відповідними службами та органами влади з метою надання допомоги у вирішенні проблемних питань. Здійснено 2502 дзвінка. Таке спілкування також сприяє вчасному інформуванню про майбутні події або заходи», - зазначив голова райдержадміністрації.

Перед присутніми виступив Віктор Зарічний, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства,який надав інформацію про вільні земельні ділянки для будівництва та про розроблення кварталів житлової забудови у районі.

Ігор Погребняк, начальник відділу Головного управління Держгеокадастру у Львівській області наголосив на наданні земельних ділянок учасникам АТО.

Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення, проінформував про те, які програми по соціальному захисту учасників АТО будуть діяти у 2019 році. Під час зустрічі наголошено на реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області щодо підтримки підприємницьких ініціатив учасників АТО. Від учасників АТО прозвучала пропозиція щодо врахування до пенсії по віку період перебування в АТО у потрійному розмірі.

Підводячи підсумки зустрічі голова райдержадміністрації наголосив, що у 2018 році 4 сім’ї учасників АТО (осіб з інвалідністю та переселенці) забезпечили свої сім’ї на умовах спів фінансування житлом.

 

Профорієнтаційна екскурсія у ТзОВ «Електроконтакт Україна»

Сьогодні, 14 лютого 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) проведено профорієнтаційну екскурсію у ТзОВ «Електроконтакт Україна» за участю школярів-дев’ятикласників Золочівського економічного ліцею. Основний вид діяльності підприємства – це виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів різних марок на основі комплектуючих деталей(проводка, джгути, кабелі), які постачають іноземні виробники. Проводка забезпечує усі функції автомобіля (світло, відкриття багажника, підігрів сидіння тощо), загалом усе це необхідно, щоб автомобіль працював, був життєспосібним. Мета проведення екскурсія – це орієнтація молоді на вибір професії, а саме на даному підприємстві побачити увесь процес «із середини».

З метою ознайомлення присутніх із новітніми технологіями та майбутнім вибором професії цю екскурсію провів майстер виробничого навчання Золочівського виробничого підрозділу Юрій Олекса. Це можливість не лише бути звичайним працівником, але й в майбутньому стати інженером з проектування і складання кабельних мереж. «Ви побачите не лише як працюють люди, ви побачите, як працюють механізми, на яких ви можливо колись працюватимете», - наголосив спікер.

Юрій розповів учням про умови праці, забезпечення новітнім оснащенням цехів, матеріальним заохоченням та перспективою кар’єрного зростання працівників. Молодь відвідала робочі цехи ТзОВ «Електроконтакт» та на власні очі побачила процес складання проводок до автомобілів як звичайного вжитку так класу люкс.

Присутніх вразила стабільність, точність, чистота, яка є на підприємстві, а також заохочення для працівників. Це вагомі показники для вибору професії підростаючого покоління. Юрій Олекса також розповів про дозвілля, яке підприємство частково фінансує для робочих бригад.

 

13.02.2019

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І. М. 13.02.2019 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., запрошені Гривнак Л. В. – архітектор, Коцур Р. В. – архітектор, Царик Ж. П. – головний спеціаліст управління АПК, громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області, Демський В. П. – голова Словітської сільської ради, Ковальська Г. В. – землевпорядник Словітської сільської ради, Семчишин М. Й. – депутат Словітської сільської ради, Ярова М. Р. – голова Струтинської сільської ради.

Розглянуто: – Генеральний план села Словіта та села Якторів Золочівського району Львівської області. Замовник – Словітська сільська рада.

За результатами розгляду проекти генеральних планів села Словіта та села Якторів Золочівського району Львівської області після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням сесії Словітської сільської ради.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальні плани території індивідуальної житлової забудови кварталу № 5 та № 8 у с. Вороняки Золочівського району Львівської області. Замовник – Вороняцька сільська рада. – Детальний план території індивідуальної житлової забудови кварталу на вул. Івасюка у с. Монастирок Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада.

– Детальний план території індивідуальної житлової забудови кварталу «К-9» у с. Золочівка Золочівського району Львівської області. – Детальний план території с. Кийків Золочівського району Львівської області. Замовник – Струтинська сільська рада. За результатами розгляду дані детальні плани території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням відповідних сільських рад.

– Детальний план території господарського двору в урочищі «За колгоспом» на території Великовільшаницької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

Профорієнтаційна екскурсія у Навчальний центр Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 13 лютого 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання організовано профорієнтаційну екскурсію у Навчальний центр НГУ за участю студентів-старшокласників Білокамінського НВК. Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військової частини та орієнтації молоді у виборі майбутньої професії. Навчальний центр Національної гвардії України з радістю відкрив свої двері та продемонстрував особливості військової служби українській молоді. Візит розпочався із перегляду у клубі фільму про Навчальний центр, по завершенню якого гості відвідали справжнє казармене приміщення, щоб побачити на власні очі, як живуть військовослужбовці. В ході екскурсії учням продемонстрували роботу тренажеру по підготовці екіпажу БТР-4Е, на якому відвідувачі спробували себе в ролі командира-навідника та оглянули бойовий модуль БМ-7 (Парус).

В мультимедійному тирі їм випала нагода виконати навчальні вправи з АК-74. В класі військової інженерії для молоді провели заняття по вибухонебезпечним пристроям.Також старшокласникам було продемонстровано елементи із загального курсу дресирування собак. На завершення екскурсії і цікавого показу учні щиро подякували гвардійцям за чудове і прекрасне дійство.

 

Просвітницька зустріч з нагоди відзначення з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30- річчя виводу військ з Афганістану

Сьогодні, 13 лютого 2019 року, у читальній залі районної бібліотеки ім. І. Франка відбулася просвітницька зустріч із громадськістю району, молоддю з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30- річчя виводу військ з Афганістану Історики Золочівщини Володимир Сивак, Андрій Козюра провели екскурс в історичне минуле тих часів та розповіли учасникам заходу про події 1979-1989 років, як усе починалося та яка участь українського народу у війні в Афганістані. Чому українці брали участь у цій війні? Тому, що це є міжнародне зобов’язання. В Афганістані воювали понад 160 тисяч громадян України. 30 років тому – 15 лютого 1989 року – останній радянський солдат покинув територію Афганістану. Реальні цифри втрат Радянський Союз приховував. Ця війна забрала життя майже півтора мільйони осіб, серед них понад трьох тисяч українців. Семеро мешканців Золочівщини повернулись додому у цинкових домовинах. Відчиняти труни рідним забороняли, хоча робили вони це таємно і жахались, побачивши понівечені останки синів, чоловіків, батьків.

Під час проведення зустрічі до присутніх звернувся декан УГКЦ о. Михайло Сукмановський, який сам пройшов війну у Косово. Розповів історію свого рідного брата, який служив в Афганістані. Найважче йому було втрачати друзів. Війна завершилась, але спогади досі живі, як і повоєнний біль. «Особливо, коли їхати з «грузом-200» і дивитись в очі батьків, рідних. Сам ти живий… Це було дуже боляче. Вже все позаду мене. Дуже тяжко мені моєму братові звикати до мирного життя у перший рік. Таке враження було, що він ніколи з Афганістану не виїжджав, снились погані сни. Ота участь у бойових діях з тобою залишається назавжди. Страху немає, а закарбовується пам’ять на все життя», – розповів отець Михайло про свого брата.

Говорячи про біль Афгіністану Ольга Боса (Кіс) – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса Золочівщини прочитала власну поезію про Афганістан та Чорнобиль. Перед присутніми виступив учасники бойових дій Афганської війни, заступник голови ради воїнів-афганців «Пам’ять» Золочівщини Петро Попович, який розповів про роботу організації та про проблеми, які виникають у учасників бойових дій. Чимало воїнів-афганців сьогодні воюють на Донбасі. Вони першими відгукнулися і створили батальйон та воювали на Донбасі, захищаючи український народ від агресора. На завершення заходу учасники бойових дій подякували районній владі за виділені кошти для районної організації воїнів-афганців «Пам’ять».

 

Лекція для молоді району щодо креативності у відновленні історичної пам’яті

Сьогодні, 13 лютого 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, працівниками відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації організовано лекцію для молоді району. Лекцію провів історик Золочівського коледжу НУ «Львіська політехніка» Андрій Козюра на тему: «Креативність молоді у відновленні локальної історії Золочівського краю» для студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка». Спікер лекції історик Андрій Козюра розповів про те, що Україна першою відгукнулася на заклик Організації Об’єднаних Націй допомоги у локальних війнах. На жаль не всі миротворці повернулися з місій живими за період незалежності держави і до сьогодні. Україна бере на себе зобов’язання участі у миротворчих місіях. Гарантія міжнародних партнерів та любов до України забезпечують нашій державі підтримку у світі. Наголосив на тому, щоби не спекулювали у часі неоголошеної війни на тому, що воїни-інтернаціоналісти їдуть на інші війни. Історик повідомив, що на базі коледжу створено пошукову групу «Усна історія, як історичне джерело».

Студенти приносять свої науково-пошукові доробки з теми: «Інтерв’ю з воїном-інтернаціоналістом» , де глибинно пізнають увесь трагізм людей, які стикаються щодня з труднощами та їх долають. На завершення лекції Андрій Козюра зазначив, що наша українська молодь, вихована у національно-патріотичному дусі, яка першою стала на захист батьківщини під час Революції Гідності продемонструвала свою готовність жити у власній державі.

Молодь знає і розуміє важливість допомоги іншим державам у скрутні хвилини, адже світова спільнота , згідно домовленостей, гарантує нам свою допомогу.

 

12.02.2019

 

Сьогодні, 12 лютого 2019 року, в приміщенні райдержадміністрації відбувся тренінг для фермерів на тему «Управління фінансами сільськогосподарських підприємств». Участь у тренінгу взяли керівники та представники сільськогосподарських підприємств району. Мета заходу – допомогти фермерам отримати фінансування для розвитку їхнього бізнесу, ознайомивши їх із концепціями фінансів в аграрному підприємстві та вимогами у зв’язку із залученням коштів.

 

Сьогодні, 12 лютого 2019 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, провів зустріч з керівниками сімейних ферм. Розпочинаючи зустріч Ігор Нижник наголосив на тому, що сімейні ферми є інструментом розвитку власного бізнесу населення з метою реалізації власної продукції та створення робочих місць. Робота сімейної ферми дає змогу ставати суб’єктом відносин щодо розвитку власного бізнесу та зайнятості населення. Зеновій Леськів, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, під час виступу повідомив, що програми допомоги дрібним товаровиробникам в основному передбачені впершу чергу фермерським господарствам.

В минулому році у межах реалізації підтримки дрібних товаровиробників надано допомогу коштами: з районного бюджету 519,5 тис. грн., обласного – 1790,0 тис. грн., державного – 3127,0 тис. грн.

 

Екопросвітницькі заходи проведені в районі до Міжнародного дня водно-болотних угідь

До відзначення 2 лютого Всесвітнього дня водно-болотних угідь, екоосвітяни природоохоронних установ: НПП «Північне Поділля» провели ряд екопросвітницьких заходів з метою поширення інформації про важливість екосистем водно-болотних угідь у протидії змінам клімату.

Зокрема, для ліцеїстів, школярів, студентів району та всіх небайдужих до збереження довкілля презентували цікаві лекції, провели екологічіні уроки та цікавезні майстер-класи щодо збереження водно-болотних угідь, а саме:

- Обстеження водно-болотних угідь ландшафтного заказника «Верхобузький» с.Верхобуж Золочівського району на предмет надґрунтового рівня води на окремих площах болота;

- «Ми не безсилі» у протидії зміни клімату. Водно-болотні угіддя допомагають нам»; - «Унікальність ландшафтного заказника «Верхобузький».

У проведених заходах взяли участь учні та вчителі Золочівського економічного ліцею, представники відділу освіти Золочівської РДА, Золочівської районної бібліотеки ім.Івана Франка. Організатори заходу розповіли про основні аспекти важливості водно-болотних угідь для забезпечення нашого майбутнього, про їхню цінність та величезний вплив на формування міських зелених зон, про значну роль в розволоженні повітря та зменшенні впливу повеней. Екоосвітяни НПП «Північне Поділля» підготували майстер-клас з виготовлення ароматичних еко-мішечків з чебрецю, ромашки, меліси, м’яти- трав, які працівники парку підготовили заздалегідь. Це альтернатива аерозолів, які ми можемо приготувати вдома та зробити невеличкий внесок у збереження водно-болотних екосистем. Своєрідним підсумком проведення екопросвітницької роботи були запитання та цікаві бачення молоді щодо виріщення проблем необхідності збереження унікальності природних комплексів та їх охорони.

Управління агропромислового розвитку

Золочівської райдержадміністрації

08.02.2019

 

Затверджено план проведення заходів з нагоди відзначення 30-ї річниці виводу військ з Афганістану

Сьогодні, 8 лютого 2019 року начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату Золочівської райдержадміністрації Ольга Боса провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення 30-ї річниці виводу військ з Афганістану. Перед присутніми виступив заступник голови Золочівської районної ради воїнів-афганців «Пам’ять» Петро Попович, який повідомив про план проведення заходів у Львові та районі.

«У Львові основні заходи відбудуться 15 лютого, у заходах візьмуть участь представники від організації», - наголосив Петро Попович. До обговорення проведення заходів у Золочеві та районі долучився начальник відділу культури та туризму Микола Решітник, заступник начальника Навчального центру НГУ з виховної роботи Олександр Загородний, члени Золочівської районної ради воїнів-афганців «Пам’ять», представник Золочівської районної ради та відділу освіти райдержадміністрації. В ході проведення зустрічі затверджено програму проведення заходів.

Програма проведення заходів з нагоди відзначення 30-ї річниці виводу військ з Афганістану:

13 лютого 2019 року о 14.00 год. - просвітницька зустріч з воїнами –афганцями в читальній залі районної бібліотеки.

15 лютого 2019 року: з 10.00 год. покладання вінків та квітів на могили загиблих у селах Підлипці, Сновичі, Ремезівці, Якторів, Бортків та місті Глиняни.

17 лютого 2019 року: 12.00 год. у сесійній залі міської ради загальні збори воїнів-афганців; 12.30 год. – урочиста частина; 13.00 год. – хода від міської ради до пам’ятника учасникам локальних війн (сквер Зелений Яр, біля Миколаївської церкви м. Золочева); 13.30 год. – поминальні заходи біля пам’ятника учасникам локальних війн (сквер Зелений Яр, біля Миколаївської церкви м. Золочева).

 

Профорієнтаційна екскурсія у Золочівський районний військовий комісаріат в рамках національно-патріотичного виховання

Сьогодні, 8 лютого 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання проведено профорієнтаційну екскурсію у Золочівський районний військовий комісаріат за участю студентів Золочівського професійного ліцею. Метою даної екскурсії було ознайомлення молоді з роботою військового комісаріату задля орієнтування та вибору професії військовослужбовця, а також з метою національно-патріотичного виховання молодого покоління. Фахівець військомату Назар Партика прочитав студентам лекцію про важливу та почесну професію військового, а також ознайомив присутніх з особливостями роботи усіх підрозділів військкомату.

 

Молодь Золочівського професійного ліцею зустрілася з учасником АТО

Сьогодні, 8 лютого 2019 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою національно-патріотичного виховання у співпраці з військовим комісаріатом проведено зустріч з учасником АТО (ООС) Зеновієм Гарасимяком, командиром взводу 44-ї окремої артилерійської бригади в приміщенні Золочівського військового комісаріату. Це спілкування є важливим для того, щоб ми пам’ятали про сучасні події в нашій країні. Пан Зеновій розповів молоді про основні завдання бригади. Підрозділи бригади були направленні для виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції відразу по її формуванню восени 2014 року.

В тому числі, 1-й гаубичний артилерійський дивізіон бригади (без 3-ї батареї), входив до Дебальцевського угрупування військ. З початку 2015 року військова частина отримала постійне місце дислокації у м. Тернопіль на фондах розформованої у 2013 році 11 окремої гвардійської артилерійської бригади. Основне озброєння бригади буксируємі гаубиці 2А65 «Мста-Б», гармати 2А36 «Гіацинт-Б», протитанковий дивізіон озброєний 100-мм гарматами МТ-12 «Рапіра» (2А29).

Зі щирими поглядами та патріотичним настроєм молодь слухала розповідь військового. Тепер вони знають, що український солдат по-справжньому оберігає їх спокій, аби не зважаючи на власні життєві труднощі вони зростали в мирі та вчились на своїй рідній землі. Хочу сказати, наголосив пан Зеновій, що місцеве населення в основному підтримувало нас, але завжди потрібно любити свою батьківщину і вміти її захистити. Я бажаю вам стати висококваліфікованими працівниками», – підсумував пан Зеновій.

 

06.02.2019

 

Просвітницька зустріч з громадськістю з нагоди 90-річчя ОУН

Сьогодні, 6 лютого 2019 року, у читальній залі районної бібліотеки ім. І. Франка відбулася просвітницька зустріч з громадськістю району з нагоди відзначення 90- річчя ОУН. Доповідачі зустрічі – це історики Володимир Зубар, Тарас Криницький. Модератором зустрічі виступила Ольга Боса – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса Золочівщини. Яка наголосила, що 3 лютого 2019 р. виповнилося 90 років створення Організації Українських Націоналістів.

В новітній історії України, після спаду активності Української національної революції 1917 року, ОУН стала провідною та об’єднуючою політичною силою української нації в послідовній, безкомпромісній, жертовній боротьбі за відновлення Української Самостійної Соборної Держави. ОУН – концентрація історичного досвіду, модерної національної ідеї та системного пасіонарного чину української нації у споконвічному прагненні до власної державності, це приклад високоорганізованої боротьби за право на самовизначення, за право жити на рідній землі за своїми законами, що уклалися нацією протягом тисячоліть. Створення ОУН вмотивовано об’єктивною потребою вироблення нових підходів, нової стратегії і тактики боротьби за власну державу.

Провідні теоретики ОУН окреслили ідейні й програмові засади ідеології українського націоналізму — незнищенного суспільного руху, світогляд якого ґрунтується на інтересі нації і держави. Метою зустрічі є обговорення з громадськістю процесу історичного досвіду боротьби українства за свободу, відродження історичної пам’яті національної самосвідомості, української мови та культури – надважливе завдання для українських націоналістів.

Зустріч з громадськістю до 90-річчя ОУН відбулась за ініціативи відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. До обговорення долучилися і громадські діячі – це о. Юрій Юречко, Христина Присяжна, Володимир Дідула. Своїми спогадами про розповіді батьків часів ОУН, поділився з громадою 92 річний Ярослав Безпалько – почесний голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая.

Пан Ярослав, своєю активною громадською діяльністю заслужив визнання не лише серед оточуючих людей, але й був нагороджений 12-ма почесними грамотами та 8-ма медалями визвольних змагань. Учасник війни, ветеран праці. За активну життєву позицію та значний вклад у національне відродження духу, пошуки історичної правди був обраний Головою братства ОУН-УПА. Зробив вагомий внесок у пошук та впорядкування могил полеглих воїнів УПА. Також пан Ярослав акцентував увагу присутніх на тому, що військовим підрозділом ОУН була Української повстанської армії (УПА) - найбільший український збройний рух опору в ті часи. Тому зараз, зазначав пан Ярослав, коли є війна на Сході нашої держави, ми теж маємо потужне військо, яке боронить нашу землю від ворога. Нація консолідувалася на засадах захисту країни і патріотизму. Наш Президент Петро Порошенко, як головнокомандувач держави створив сильну армію і кропіткою роботою наших дипломатів забезпечується міжнародна політико-дипломатична підтримку незалежності України.

На завершення заходу п. Ярославу подарували український прапор.

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Про роботу Золочівського бюро правової допомоги у 2018 році Минулого року до центрів та бюро правової допомоги надійшло понад 623,8 тис. звернень від українців. Це на 10% більше, ніж у 2017 році. Захист у кримінальних провадженнях отримали понад 91,1 тис. осіб.

«Потреба в отриманні правової допомоги, особливо в цивільних та адміністративних судових спорах, постійно зростає. Адже підвищується правова грамотність українців, вони краще знають свої права. Наше завдання – забезпечити якісні послуги правової допомоги усім, хто її потребує», – говорить директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Основними клієнтами місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги є малозабезпечені громадяни, які не можуть собі дозволити оплатити послуги юриста чи адвоката. Минулого року від цієї категорії надійшло майже 65% письмових звернень про надання БВПД. Практично кожне шосте звернення, з яким торік зверталися українці для отримання правової допомоги, стосувалося сімейного права. Крім того, багато звернень надходило з питань соціального забезпечення, спадкового, житлового та земельного права.

Що стосується роботи Золочівського бюро правової допомоги, то у 2018 році також збільшилась кількість звернень громадян з правових питань : зареєстровано 1765 звернень (у 2017 році - 1423). Прийнято 184 рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (складення документів процесуального характеру та представництво інтересів осіб в судах), в тому числі в розрізі категорій громадян: ветеранам війни (учасникам АТО) – 13 рішення; особам з малозабезпечених сімей – 122 рішення; особам з обмеженими можливостями – 36; дітям – 5; особам, які постраждали від домашнього насильства – 8. З метою представництва інтересів клієнтів адвокатам видано 153 доручення, а працівникам бюро – 40 наказів.

Такі показники роботи є одними з кращих у Львівській області. Захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правосуддя – місія системи безоплатної правової допомоги Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

04.02.2019

 

Питання до Міністра

Доброго дня, пане Міністре. Через місяць чекаємо з дружиною на первістка, хочемо дізнатися як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини? Іван Самойлов Що потрібно зробити після народження дитини? Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня народження дитини зареєструвати народження дитини в органі ДРАЦС за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження дитини (усною або письмовою) подається:

• паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;

• документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

• паспорти батьків або одного з них;

• документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері);

• за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

Мін’юст створив умови для максимального спрощення доступу громадян до адміністративних послуг. Найпопулярнішою послугою була і залишається видача свідоцтва про народження безпосередньо у пологових будинках. У 2018 році батьки понад 162 тисяч немовлят скористалися цією послугою. Інформація про заклади охорони здоров’я, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua.

Як зареєструвати місце проживання новонародженої дитини?

Батьки зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом 3 місяців з дня державної реєстрації її народження. Дитина віком до 10 років може бути зареєстрована за адресою лише одного з батьків. При цьому, згода власника або інших осіб, які проживають на цій житлової площі, не потрібна. Де здійснюється реєстрація місця проживання? Реєстрація місця проживання здійснюється органами місцевого самоврядування або у «Центрі надання адміністративних послуг». За бажанням батьків документи можуть бути подані органам ДРАЦС під час проведення державної реєстрації народження дитини. Реєстрація місця проживання новонародженої дитини також може здійснюватися на підставі направлених органами соціального захисту населення даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

У разі звернення о місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції і не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Які документи потрібні?

• письмова заява встановленої форми;

• свідоцтво про народження дитини (оригінал і копія);

• паспорт того з батьків, за яким визначено місце реєстрації дитини (оригінал і копія);

• квитанція про сплату адміністративного збору.

Де отримати документи? Якщо документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу ДРАЦС або до органів соціального захисту населення, оформлена органом реєстрації довідка про реєстрацію місця проживання дитини повертається до відповідного органу ДРАЦС або за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі надання адміністративних послуг, надіслана поштою, про що робиться відповідна відмітка в даних про новонароджену дитину.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

31.01.2019

 

31 січня 2019 року у приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації. Провів засідання голова координаційної ради – перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Нижник. Розпочинаючи зустріч начальник відділу сімейної політики управління соціального захисту райдержадміністрації Іван Божаківський повідомив присутніх про порядок денний засідання та наголосив на тому, що пропонуємо сьогодні розглянути питання: про погодження плану роботи Координаційної ради на 2019 р.; про механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та надання потерпілим практичної допомоги; про організацію роботи щодо виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року в Золочівському районі у 2019 році.

В ході проведення обговорень питань порядку денного вирішено: Управлінню соціального захисту населення, районному ЦСССДМ, службі у справах дітей райдержадміністрації, відділу освіти, Золочівському ВП ГУНП у Львівській області, районній лікарні, керівникам професійних закладів району з метою виконання завдань у сфері протидії насильству забезпечити:

1. ефективне виявлення та узгоджене реагування на факти вчинення насильства з урахуванням результатів оцінки ризиків, що загрожують постраждалій особі, своєчасне взаємне інформування суб’єктів та направлення постраждалої особи до відповідних служб;

2. взаємне інформування про факти насильства проводиться не пізніше однієї доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти з подальшим письмовим підтвердженням;

3. дієву допомогу і захист постраждалих осіб, забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної насильством, з урахуванням віку, стану здоров’я, статі, релігійних переконань, етнічного походження, спеціальних потреб таких осіб;

4. належне розслідування фактів насильства, своєчасне та ефективне вжиття щодо кривдника спеціальних заходів у сфері протидії насильству та контроль за їх виконанням, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності;

5. забезпечити реалізацію заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації №2 від 02.01.2019р. та інформувати управління соціального захисту населення районної державної адміністрації до 1 липня та 30 грудня упродовж 2019-2020 років.

Під час засідання звернуто увагу на питання організації роботи щодо виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року в Золочівському районі у 2019 році.

За підсумками доручено районному ЦСССДМ, службі у справах дітей райдержадміністрації, відділу освіти, управлінню соціального захисту населення, Золочівській районній філії Львівського обласного центру зайнятості:

1.1 організувати проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення обізнаності населення, особливо молоді, щодо сучасних проявів торгівлі людьми, а також засобів і методів, що використовуються торгівцями людьми; профілактичних заходів щодо протидії торгівлі людьми;

1.2 відповідно до розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації від 16 серпня 2016 року № 293 інформувати управління соціального захисту населення районної державної адміністрації до 1 липня та 30 грудня упродовж 2019-2020 років про реалізацію заходів на виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року в районі.

 

30.01.2019

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 30 січня 2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питання тимчасового призупинення навчального процесу в загальноосвітніх та дошкільних закладах району.

В ході проведення засідання доповіли з даного питання керівники районних служб, а саме: начальник Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень - І.С.Білас; головний спеціаліст відділу освіти - А.В.Левкович; заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства - М.М. Горшинський; начальник Золочівського РУ ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області - Л.Є. Овод.

Обговоривши стан справ з даного питання та керуючись інформацією відділу освіти райдержадміністрації та Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень, враховуючи виражену тенденцію зростання захворюваності на ГРЗ та ГРВІ на підставі розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 13.03.2017 року № 186/0/5-17 «Про затвердження комплексних заходів з попередження масового поширення грипу та гострих респіраторних інфекцій серед населення області на 2017-2021 роки», з метою переривання ланцюга передачі інфекції та поширення захворюваності відділу освіти райдержадміністрації вжити заходи обмежувального характеру, а саме: тимчасово призупинити начальний процес в загальноосвітніх навчальних закладах на період з 31 січня по 8 лютого 2019 року.

 

Проведено засідання колегії

Сьогодні, 30 січня 2019 року, у райдержадміністрації відбулося засідання колегії. Провів засідання голова райдержадміністрації Володимир Недзельський. Під час засідання колегії виступив Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, який повідомив, що потрібно внести зміни у «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018-2019 роки» у зв’язку із збільшенням кількості пільговиків та ціни на газ, а також належним забезпеченням твердим паливом членів сімей загиблих та померлих учасників АТО та учасників АТО (ООС) і надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям померлих учасників АТО (ООС).

В ході проведення обговорення вирішено дане питання подати на розгляд сесії районної ради.

 

Зустріч з працівниками соціальної сфери, відповідальними за комунікацію з демобілізованими учасниками АТО

Сьогодні, 30 січня 2019 року, у приміщенні актової зали районної ради відбулася зустріч з відповідальними за комунікацію з учасниками АТО. «Комунікація з учасниками антитерористичної операції має бути не ситуативною, а системною для отримання позитивного результату в забезпеченні соціальними гарантіями осіб даної категорії. Для комплексного вирішення проблем учасників АТО та членів їх сімей необхідно забезпечити взаємодію всіх служб та структурних підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – наголосив у своєму виступі голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який розпочав зустріч.

В ході проведення наради було обговорено шляхи та методи комунікацій, обговорили актуальні проблеми в галузі соціального захисту та шляхи їх вирішення. Під час виступу начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний. Підсумком проведеної наради визначено необхідність на районному рівні постійно забезпечувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи стосовно пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції, передбачених як з державного так і з місцевого бюджетів, із широким залученням до цієї роботи громадськості та засобів масової інформації.

 

Профорієнтаційна екскурсія у ВАТ «Золочівська швейна фабрика»

Сьогодні, 30 січня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації проведено профорієнтаційну екскурсію у ВАТ «Золочівська швейна фабрика» за участю школярів Золочівської ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Основний вид діяльності підприємства - пошиття легкого жіночого одягу. На даний час фабрика співпрацює з Британським брендом NEW LOOK, іспанським брендом ZARA та іншими. П. Світлана Кудерявець, інспекторі відділу кадрів, розказала та показала присутнім всі етапи виробництва: від закрою до готового виробу. Аудиторія молоді мала змогу ознайомитися із швейним обладнанням: швейними машинками, оверлками, машинками для розкроювання тканин, закрійними ножами, парогенераторами та ін.

Відвідуючи кожен цех учні задавали багато запитань, на котрі отримували цікаві та пізнавальні відповіді. На власні очі вони могли побачити спеціальну машину для розкроювання тканин, яка дуже точно розмежовує тканини у величезних сувоях із мінімальною кількістю відходів.

Наприкінці екскурсії п. Світлана розповіла учням про переваги роботи у сфері легкої промисловості та запросила тих, хто бажає, отримати професію швеї в навчальних закладах України і працювати на у рідному місті на ВАТ «Золочівська швейна фабрика».

 

Проведено просвітницький захід з нагоди 101-річниці пам’яті Героїв Крут

29 cічня 2019 року у Золочівському районному Народному домі відбувся учистий захід приурочений 101 річниці бою під станцією Крути «Пам’яті героїв Крут». Організаторами заходу виступали викладачі та студенти ВСП Золочівський коледж НУ «Львівська політехніка», керівництво та працівники будинку культури і Золочівська РДА. Захід мав просвітницько-поминальний характер, що було зумовлено тематикою та сценічним показом, який демонстрували на сцені студенти та викладачі коледжу.

 

Інтерактивний тренінг у бібліотеці

У суботу 26 січня 2019р. в Золочівській центральній районній бібліотеці ім. І.Франка навчали громадянській освіті. У читальному залі відбувся інтерактивний тренінг "Ми - активні!" в рамках проекту "Змінотворець". Спікер - Софія Сергійчук.

Курс покликаний розбудовувати мережу активних громадян в Україні, налагоджувати контакти всередині громад і готувати основу для сталої взаємодії громадянського суспільства, органів влади і бізнесу. Будуймо разом свідому та активну громаду!

 

Алгоритм дій для отримання земельної ділянки учасником АТО

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжуємо роз`яснювати громадянам про їх права. Сьогодні це досить актуальна тема сьогодення, а саме що робити учасникам АТО для отримання у власність земельної ділянки.

З чого почати: p>

• Обрати земельну ділянку на сторінці публічної кадастрової карти України (яка позначена білим кольором) та перевірити чи вона вільна. Далі-звернення до територіального управління Держгеокадастру або до сільської ,селищної, міської ради за місцем розташування ділянки. p>

Отримання дозволу на виділ земельної ділянки: Щоб його отримати, подати такі документи:

• Копія паспорта та ідентифікаційного коду;

• Графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки;

• Погодження землекористувача(у випадку вилучення землі, яка перебуває у користуванні інших осіб);

• Копію посвідчення УБД/копію довідки про участь в АТО/витяг наказу;

• Клопотання в довільній формі із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та орієнтовних розмірів.

Куди звертатись:

• Якщо земельна ділянка у комунальній власності-до сільських, селищних,міських рад;

• Якщо у державній власності-до районних адміністрацій;

• Якщо земля сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування-до територіальних органів Держгеокадастру. Процес відведення земельної ділянки Щоб розпочати процес, необхідно обрати землевпорядну організацію та укласти договір про розробку проекту землеустрою щодо відведення землі.

Вже готовий проект погодити з:

• місцевим управлінням Держгеокадастру;

• в окремих випадках- з іншими організаціями;

• місцевим відділом архітектури та містобудування (якщо ділянка знаходиться у межах населеного пункту чи на ній планується будівництво).

Висновок про погодження додається до проекту землеустрою. Кінцевий результат:

• зареєструвати земельну ділянку у Державному земельному кадастрі, отримати кадастровий номер.

• Отримати рішення органу, який передає у власність земельну ділянку, про передачу обраної ділянки у власність.

• Зареєструвати право власності на землю у державного реєстратора прав чи нотаріуса.

 

28.01.2019

 

В навчальних закладах району й надалі проводяться військово-медичні вишколи для учнівської та студентської молоді

Сьогодні, 28 січня 2019 року, медики військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провели медичний вишкіл з надання невідкладної допомоги в приміщенні спортивної зали Золочівської ЗОШ №3. Учні Золочівської школи № 3 пройшли практичне тестування та взяли участь у відпрацюванні поставленого їм завдання в невеликих групах, а саме – надання першої допомоги при епілепсії та анафілактичному шоку: симптоми, невідкладна допомога, профілактика. Молодь освоїла основні навички під час допомоги потерпілим.

Заняття провели медики військового госпіталю, Андрій Федецький (лікар-хірург) та Юлія Матрієвська (лікар анестезіолог). За час вишколу молодь отримала багато теоретичних на практичних знань. Зокрема лікарі, передали молодшому поколінню навички з військової тактики, учасники вишколу закріпили свої знання. Сьогодні дуже важливо в умовах зовнішньої агресії займатися військово-патріотичним вихованням молоді.

На сьогодні є суспільний та державний запит на подібні заходи. Так, даний вишкіл був проведений за ініціативи фахівця з молодіжної політики райдержадміністрації Ольги Марусин та сприяння керівництва і лікарів Військового госпіталю Національної гвардії України, за що ми їм велика вдячність.

Проведення таких медичних вишколів є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

28 січня 2019 року в райдержадміністрації відбулося засідання Ініціативної групи по формуванню нового складу громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Під час засідання було окреслено мету сьогоднішньої зустрічі та план проведення зустрічі. Ініціативна група визначила дату, час та місце проведення установчих зборів, обрали голову ініціативної групи та відповідальну особу за збір та реєстрацію документів.

Серед учасників ініціативної групи була присутня начальник юридичного відділу райдержадміністрації Мар’яна Купин, яка наголосила, що одним із проявів демократичного суспільства є створення при органах виконавчої влади громадських рад, які мають можливість брати активну участь в управлінні державними справами, подавати органам виконавчої влади пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у тій чи іншій сфері.

Підводячи підсумки зустрічі головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ганна Чекайло зазначила, що документи для участі у установчих зборах по формуванню громадської ради інститути громадянського суспільства можуть подавати до 4 лютого 2019 року.

 

24.01.2019

 

Про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє, що на виконання пункту 11 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та відповідно до пункту 18 Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (далі-Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018року №105, наказом Міністерства Аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №552 затверджено технічну документацію із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка вступила в силу з 01.01.2019 року. Згідно із пунктом 22 Порядку дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації за формою згідно з додатком 3 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017р. №262, зареєстрованим у Міністерства юстиції України 31 травня 2017 року №679/30547.

Отже, з 01.01.2019 року для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки можна отримати виключно через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

 

У райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян

Сьогодні, 25 січня 2019 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями району з питань: повернення грошового вкладу в АТ «Ощадбанк», надання житлової субсидії та забезпечення постійним житлом.

 

Першим заступником голови райдержадміністрації надано роз’яснення та рекомендації з піднятих питань.

Сьогодні, 25 січня 2019 року першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні були присутні суб’єкти господарської діяльності з числа «групи ризику», які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн.

Ігор Миколайович наголосив, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки. У засіданні взяв участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Володимир Гуцол, який повідомив про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосив на цивільно-правових відносинах.

 

25 січня 2019 року першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі будівництва щодо детінізації заробітної плати, переваг задекларованої праці та відповідальності за порушення трудового законодавства. На зустрічі було надано роз'яснення щодо розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення" від 05.09.2018 № 649-р.

Під час зустрічі було наголошено, що офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки. Члени Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати надали роз'яснення та консультації суб'єктам господарювання щодо застосування норм законодавства про працю. У 2019 році контролюючі заходи по виявленню осіб, які працюють без оформлення трудових відносин чи працюють за договорами цивільно-правового характеру, які мають ознаки трудового договору, будуть продовжені.

Нагадуємо, що з 01 січня 2019 року мораторій на здійснення перевірок (обстежень) підприємств, установ чи організацій та фізичних осіб-підприємців щодо дотримання трудового законодавства знято.

 

У райдержадміністрації проведено оргкомітет з нагоди відзначення 101-річниці Героїв Крут

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету з нагоди відзначення 101-річниці Героїв Крут, сьогодні, 24 січня 2019 року. В засіданні оргкомітету взяли участь керівники районних служб.

Розпочинаючи засідання оргкомітету Галина Леонідівна повідомила: «29 січня в Україні вшановують День пам’яті Героїв Крут - 101 річниця, загиблих у бою на підступах до Києва юнаків, котрі у 1918 році боронили столицю від більшовицької армії та стали на захист української державності. Крути - це не лише героїчна сторінка нашої історії, приклад для живих, перемога для майбутнього, збереження нашого духу, ідентичності, нашої національної суті». Продовжуючи засідання оргкомітету керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, почергово надала час для виступу учасникам засідання.

За підсумками засідання оргкомітету вирішено, що 29 січня 2019 року о 13.00 год. В районному народному домі відбудеться просвітницький літературно-мистецький захід за участю громадськості та молоді району.

 

Про організацію проведення обговорення перспективного плану розвитку населених пунктів наголосив під час наради-семінару голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, сьогодні, 24 січня 2018 року. Провів нараду-семінар голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський за участю голів місцевих рад. Особливу увагу, під час наради-семінару було звернуто на розгляді питання організації обговорення перспективного плану розвитку населених пунктів.

«Президент України Петро Порошенко доручив представникам місцевих органів влади розробити плани перспективного розвитку територій на наступні три роки. І саме для створення плану перспективного розвитку Золочівщини, ми маємо обговорити з мешканцями та затвердити ряд першочергових завдань, відповідно до яких мають з’явитися першочергові об’єкти, які стануть видимими для всіх маркерами розвитку району», – зазначив під час наради-семінару Володимир Йосипович. Під час наради-семінару також розглянуто питання: про укладання декларацій на медичне обслуговування населення; про реалізацію програми «Доступні ліки» для жителів села; про організований збір та вивіз твердих побутових відходів у районі.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 24 січня 2019 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах; про доцільність позбавлення батьківських прав; про надання згоди на влаштування у прийомну сім’ю. «Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосив Володимир Йосипович під час засідання.

 

До уваги фізичних осіб - підприємців

Пенсійний фонд України нагадує, що фізичні особи - підприємці за 2018 рік "за себе" подають звіт по єдиному соціальному внеску (Додаток 5) за оновленою формою. Дане оновлення форм звітності було внесено наказом Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511. А саме, тепер Таблиця 1 (Таблиця 1. Нарахування єдиного внеска на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) подається як підприємцями на спрощеній системі оподаткування, так і на загальній системі. Таблиця 2 (Таблиця 2. Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства) призначена лише при наявності спецстажу. Якщо такий відсутній, то дану Таблицю подавати не потрібно.

Особливості заповнення Додатку 5.

1) У колонці 2 Таблиці 1 обов’язково вказується код категорії застрахованої особи: 5 – якщо працювали на загальній системі оподаткування; 6 – якщо працювали на спрощеній системі оподаткування.

2) У колонці 3 Таблиці 1 вказується: • платниками на загальній системі: - Сума чистого доходу, заявлена в податковій декларації, поділена на кількість місяців, протягом яких платник перебував на обліку як платник єдиного внеску. • платниками на спрощеній системі: - Самостійно визначена сума доходу (від 0 до максимальної величини бази нарахування єдиного внеску).

3) У колонці 4 Таблиці1 вноситься сума в межах від мінімальної до максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Тобто: - якщо в графі 3 вказано значення від 0 до мінімальної заробітної плати, то в графу 4 вноситься сума мінімальної зарплати; - якщо значення графи 3 - від мінімальної до максимальної заробітної плати, то графа 4 повинна відповідати графі 3; - якщо сума в графі 3 перевищує максимальну величину бази нарахування ЄСВ, то в графу 4 вноситься максимальна величина бази нарахування ЄСВ.

У титульному аркуші звіту обов’язково повинні бути вказані періоди перебування на певній системі оподаткування (загальній/спрощеній). При цьому, незалежно від фактичної дати початку і кінця перебування на будь-якій системі оподаткування (мається на увазі випадки початку або припинення підприємницької діяльності в середині місяця), в поле Початок періоду завжди повинна стояти 01 число місяця, а в поле Кінець періоду відзначається останній календарний день місяці (оскільки відповідно до Закону 2464 єдиний внесок сплачується за повний місяць).

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

23.01.2019

 

До уваги роботодавців!

Відповідно до вимог ч. 2, 3 ст. 119 КЗпП України, працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України"Про військовий обов'язок і військову службу"і"Про альтернативну (невійськову) службу","Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів. За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Названа норма передбачає, що між працівником, призваним на військову службу в особливий період, та роботодавцем зберігаються трудові відносини, а він лише увільняється від виконання повноважень.

За зверненням працівника, як правило, у письмовій формі, та доданої повістки, роботодавець зобов’язаний забезпечити виконання вимог законодавства про працю, в частині гарантій працівникам на час виконання державного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

За недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України, відповідно до вимог статті 265 КЗпП України, роботодавцеві доведеться сплатити штраф у 10-ти кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

 

22.01.2019

 

У Золочеві відзначили 100-річчя від Дня Соборності України.

День Соборності – свято України, яке щороку відзначають 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. Сьогодні на площі Незалежності у м. Золочеві відбулось мистецьке дійство «100-річчя Соборності» із зачитуванням Універсалу Української Центральної ради та проведенням екуменічної молитви за Україну духовенством району усіх конфесій.

У заходах взяли участь: керівництво району, шкільна та студентську молодь, військовослужбовці та громадськість району. Мистецьку атракцію з розгортанням державного прапора України розпочали учасники танцювального колективу «Первоцвіт» районного Народного Дому, а згодом приєдналися військовослужбовці.

Керівництвом району до підніжжя пам'ятника В'ячеславу Чорноволу покладено корзини та букети квітів.

На завершення заходу військовим духовим оркестром Нацгварції України було виконано гімн Українських січових стрільців «Ой у лузі червона калина…».

 

Золочів'яни взяли участь у заходах з нагоди Дня Соборності України у Києві.

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Саме сьогодні, з нагоди Дня Соборності України на Софіївській площі у Києві відбувся урочистий захід за участі Президента України Петра Порошенка та перших осіб держави. У цьому важливому заході взяли участь представники громадських організацій, державні службовці, молодь, інтелігенція Золочівщини.

День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина і Луганщина – це Україна. Кожен з нас має бути гідним тих великих українців, які і політично, і зі зброєю в руках боролися за право України бути державою. Сьогоднішні реалії засвідчують, що процес державотворення незворотній. Україна є на мапі світу і наш рух вперед уже не зупинити. Тож успіх побудови демократичної та міцної країни залежить від наших спільних зусиль, від дотримання принципів незалежності, від усвідомлення власної відповідальності за наше майбутнє.

 

18.01.2019

 

Круглий стіл до Дня Соборності України

17 січня 2019 року у читальній залі Золочівської районної бібліотека ім. І. Франка, відбулась зустріч з громадськістю до 100-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР.

Доповідачі зустрічі – це вчителі з історії міських шкіл, Петро Шуневич, Соломія Мельник, Марія Лісна, Тетяна Тихонова, Володимир Сивак, Оксана Ходачок розповіли про історичні передумови проголошення Акта злуки, проголошення Акта злуки, Уроки Соборності, а також про 100-річчя Соборності і Золочівщину.

Модератором зустрічі виступила Ольга Боса – начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса Золочівщини. Яка наголосила, що День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

«Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї. Отож, зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме, 21 січня 1990 року став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної держави України. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель. А поразка УНР нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною. Боротьба за Українську державу триває донині. Наші кордони порушено, наших синів убивають на війні зі споконвічним ворогом нашої незалежності – російськими окупантами Жертви українського народу незліченні, але вони дають нам віру і переконання в тому, що вільній, заможній, соборній Україні – бути. Сьогодні як ніколи мусимо об'єднатися – помислами, ідеями, щоденною працею, служінням, громадянськими вчинками навколо Соборної України, бо як писав Євген Коновалець, "У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії», - наголосила Ольга Володимирівна.

Метою зустрічі є обговорення з громадськістю процесу історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність та державність, особливість подій того часу та їх історичне значення, формування національної свідомості, патріотизму і відповідальності за долю України.

Зустріч з громадськістю до 100-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНРУ (День Соборності України) відбулась за ініціативи відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

До обговорення долучилися і громадські діячі – це Олег Сидорович, керівник Золочівської районної організації «Громадсько-патріотичного об’єднання «Український чин» та о. Ярослав Малий. Актуальним і тематичним був виступ Ігоря Войтовича, який виконав під акомпанемент гітари дві посвяти Генералу Курмановичу та Генералу Тарнавському, уродженцям Золочівської землі.

В кінці заходу учасники підвели підсумки, що сила країни – саме в її єдності, яка залежить від зусиль кожного її громадянина. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Слава Україні! Героям Слава!

 

У кожному населеному пункті Золочівського району сформують перспективний план розвитку території

У вівторок, 15 січня, у Золочівському районі стартувало обговорення плану розвитку населених пунктів. За дорученням Президента України Петра Порошенка кожна область в розрізі кожного населеного пункту сформує перспективний план розвитку територій на 2019 – 2021 роки. Подібний розгляд плану розвитку відбувся під час засідання Ради регіонального розвитку Золочівщини. «Формуючи перспективні плани розвитку територій, слід передбачити розвиток всіх сфер та напрямів діяльності, враховуючи при цьому реалізацію розпочатих реформ»,- зазначив під час зустрічі регіонального розвитку у селі Княже голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Відтак, такі слухання тепер відбуватимуться у кожному населеному пункті району.

Станом на 18 січня проведено зустрічі у чотирьох населених пунктах району (Княже, Великий Полюхів, Жуличі, Почапи).

З графіком зустрічей можна ознайомитись тут.

Обговорення планів розвитку триватимуть більше двох місяців. На підставі пропозицій сформують загальний план розвитку Золочівського району.

 

17.01.2019

 

Сьогодні, 16 січня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду щодо проведення мистецького дійства «100-річчя Соборності», в рамках відзначення Дня Соборності України та розробки заходів щодо відзначення Дня Європи.

Обговоривши з членами наради питання проведення мистецького дійства «100 річчя Соборності» вирішено захід провести на площі Незалежності 22 січня о 14.00 год.

Керівник апарату зазначила: «Мета відзначення Дня Європи в Україні – це формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України; ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями; популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді; залучення населення району до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС; поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей».

Підводячи підсумки обговорення даного питання вирішено основні заходи провести 17.05.2019 року на площі Незалежності м. Золочева.

 

15.01.2019

 

Сьогодні, 15 січня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня Соборності України. В ході проведення засідання оргкомітету було визначено провести просвітницькі заходи у місцевих радах району із запрошенням істориків, обговоренням історичних передумов ЗЛУКИ УНР і ЗУНР, подій на Софійській площі у 1919 році, подій на Золочівщині у 1918-1919 роках та уроки соборності для сучасної України.

Також, 17.01.2019 року у читальній залі районної бібліотеки відбудеться круглий стіл з обговорення із громадськістю процесу історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність та державність, особливість подій того часу та їх історичне значення, формування національної свідомості, патріотизму і відповідальності за долю України. Заплановано виконання пісень про генералів Тарнавського та Курмановича, які мають відношення до тогочасної Золочівщини.

Вирішено провести 20.01.2019 р., урочисту академію за участю громадськості, влади з покладанням квітів до пам’ятних знаків пов’язаних з історією України цього часу. Доручено відділу освіти провести у навчальних закладах виховні години інші заходи з народи Дня Соборності України.

 

 

Сьогодні, 15 січня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів райдержадміністрації з питань: виконавської дисципліни, підготовки до подання щорічної декларації (оновлення ключів), дотримання графіку відпусток, участь у заходах до Дня Соборності України (100-річчя ЗУНР) тв. Виконання індивідуальної програми підвищення рівня професійної компетентності державного службовця.

 

11.01.2019

 

Сьогодні, 11 січня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з питання належного відзначення в районі Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Участь у нараді взяли представники відділу культури та туризму райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації та відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Під час наради було обговорено формат проведення зустрічей, які мають бути просвітницькими за участі істориків та громадськості з метою обговорення процесу історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність та державність, особливість подій того часу та їх історичне значення, формування національної свідомості, патріотизму і відповідальності за долю України. Вирішено провести круглий стіл у читальному залі районної бібліотеки 17.01.2019 року о 15.00 год. за участі громадськості, влади, істориків, молоді.

 

«Держава працює заради людей»: Володимир Недзельський вручив документи на житло

Сьогодні, 11 січня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський і перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник урочисто вручили пакет документів, що посвідчують право власності на житловий будинок, який був придбаний райдержадміністрацією для осіб з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Будинок придбано у селі Колтів Золочівського району.

«Сьогодні завдячуючи ініціативі Президента України ми маємо унікальну можливість. Отримавши з державного бюджету України 378,6 тис. грн., 290 тис. грн. з обласного бюджету, 200 тис. грн. з районного та 200 тис. грн. з бюджету м. Золочева, ми придбали два житлових будинки. Це свідчить про відповідальність всіх гілок влади, які працюють в країні і на території Золочівщини. Це свідчить про те, що саме поєднання зусиль із розбудови нашої нації, підтримки наших дітей, підтримки наших дітей-сиріт – це відповідальна позиція Президента України. Я певен, що незважаючи на будь-що, ми зможемо у 2019 році отримати ще більше субвенцій з державної казни. Тому вітаю тебе Христино і усіх інших із сьогоднішньою подією» - сказав голова Золочівської райдержадміністрації.

«Хочу подякувати керівництву району, що отримала документи на житло і є неймовірно щаслива. Дякую усім близьким людям, які підтримували мене протягом всіх цих років. Я думаю, якщо всі, хто займає владні посади будуть працювати на благо людей, то дуже скоро у нас все налагодиться», - поділилась враженнями Христина, щаслива власниця житла.

 

Роз’яснення Держпраці щодо збільшення покарання за порушення трудового законодавства у 2019 році

Із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати зростуть і штрафні санкції за порушення законодавства про працю. За найбільш серйозні порушенням недобросовісним роботодавцям доведеться розпрощатися з немаленькою сумою.

Наприклад, за використання нелегальної праці, відповідно до статті 265 КЗпП, передбачена відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного незадекларованого працівника, і з 2019 року вона становитиме 125 тис.190 грн. Роботодавцям варто звернути увагу, що при виявленні одного нелегального працівника, доведеться заплатити штраф, якого б вистачило на сплату ЄСВ за цього ж працівника більше ніж на 11 років.

З метою недопущення порушень трудового законодавства інспекторами праці у 2018 році було здійснено більше 36 тис. відвідувань інформаційного характеру, під час яких роботодавців та працівників було поінформовано про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

Тож, у наступному році роботодавцям потрібно ґрунтовно задуматися над офіційним працевлаштуванням власних працівників, адже економічну вигоду від використання задекларованої праці та сплати усіх належних податків і зборів видно неозброєним оком.

Сума штрафних санкцій згідно статті 265 КЗпП України станом на 01.01.2019 (мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2019 становить 4173 грн)

 

Вид порушення Сума штрафних санкцій
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків 125 190 грн
Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі 12 519 грн
Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці 41 730 грн
Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” 41 730 грн
Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні 12 519 грн.
Вчинення дій, передбачених абзацом шостим цієї частини, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини 417 300 грн
Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами 4173 грн

 

09.01.2019

 

Щодо застосування ОСББ/ЖБК внесків на управління багатоквартирним будинком з 01.01.2019

Враховуючи законодавчі зміни, які відбулися останнім часом у житлово-комунальній сфері, а також зважаючи на вимоги чинної нормативно-правової бази з питань соціального захисту населення, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України інформує.

До 10 червня 2018 року на законодавчому рівні було визначено послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. При наданні пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи) застосовувався механізм, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 № 860 «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)».

Зокрема, згідно з вимогами пункту 1 зазначеної постанови Кабінету Міністрів України передбачалося, що для надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи), застосовується розмір внесків, що спрямовуються на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири), визначений загальними зборами об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельного кооперативу), але не більше найвищого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування для будинків такої самої поверховості, а у разі їх відсутності – не більше найвищого тарифу на такі послуги, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування. 10.06.2018 введено в дію Закон України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон) в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком.

При цьому Закон України від 24.06.2004 № 1875 «Про житлово-комунальні послуги» визнано таким, що втратив чинність з 10.06.2018 в частині норм, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління будинком, спорудою або групою будинків, ремонту приміщень, будинків, споруд (пункт 2 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону). Згідно із статтею 5 Закону до житлово-комунальних послуг віднесено житлову послугу – послугу з управління багатоквартирним будинком). Відповідно до вимог цього Закону, а також Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» наразі в Україні відбуватиметься перехід від послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирним будинком.

Абзацом п’ятим пункту 9 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Кабінету Міністрів України доручено забезпечити в межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону. Водночас статтею 22 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об’єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об’єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.

У зв’язку з цим, відповідно до вищенаведених вимог законодавства, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26.07.2018 606 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. №860». Зазначена постанова Кабінету Міністрів України набирає чинності з 1 січня 2019 року.

У зв’язку із цим передбачається, що соціальний захист населення, що проживає в будинках, де створено ОСББ та ЖБК (надання пільг та житлових субсидій) здійснюватиметься виходячи з витрат на управління багатоквартирним будинком. Звертаємо увагу, що з 1 травня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022». Цією постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», визначивши для громадян, які отримують пільги чи субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, соціальну норму житла та соціальний норматив оплати житлової послуги – послуги з управління багатоквартирним будинком, а також витрат на управліннябагатоквартирним будинком – для громадян, що проживають у будинках, де створено ОСББ/ЖБК.

Згідно з формулою, передбаченою у підпункті 9 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, соціальний норматив витрат на управління багатоквартирним будинком (граничний розмір) станом на 01.12.2018 становить 5,69 грн./м2. Враховуючи зазначене, для громадян, що проживають у будинках, де створено ОСББ/ЖБК, пільги та субсидії для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком мають надаватися виходячи із соціальної норми житла та соціального нормативу витрат на управління багатоквартирним будинком (граничного розміру), встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409.

Отже, з метою забезпечення соціального захисту населення, ОСББ/ЖБК, які наразі використовують для розрахунків з мешканцями відповідних будинків внески на утримання будинку і прибудинкової території мають забезпечити їх перегляд (визначивши внески на управління багатоквартирним будинком) враховуючи вимоги законодавства та нормативно-правової бази. Прийняття рішень про встановлення внесків на управління багатоквартирним будинком здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

 

До райдержадміністрації завітали Різдвяні Вертепи

Сьогодні, 9 січня, до райдержадміністрації завітали два вертепи. Привітати керівництво та колектив райдержадміністрації з Різдвяними святами прийшли гвардійці Навчального центру Національної гвардії України та молодіжний хор православної церкви Святої Софії. Учасники вертепу виконали міні-імпровізації релігійних подій , з виступом традиційних героїв та привітали присутніх колядками і віншуваннями, бажаючи кожному довгих літ щасливого життя.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський з радістю спостерігав за дійством, яке подарувало атмосферу справжнього свята та піднесений настрій, незабутні враження та море позитивних емоцій.

Керівник району щиро подякував гостям за надану можливість доторкнутися до біблійних подій та згадати духовні і релігійні традиції. Побажав всім миру, міцного здоров’я, благополуччя, здійснення усіх мрій у новому році.

 

04.01.2019

 

«Формуючи перспективні плани розвитку територій, слід передбачити розвиток всіх сфер та напрямів діяльності, враховуючи при цьому реалізацію розпочатих реформ»,- зазначив під час Ради Регіонального Розвитку голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Сьогодні, 4 січня 2019 року, в сесійній залі районної ради відбулося Засідання Ради Регіонального розвитку, за участю голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського, голови Золочівської районної ради Олега Банаха, голів місцевих рад, депутатів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників громадськості. Наше спільне завдання – обговорення та прийняття рішень щодо подальшого розвитку району. І кожна громада має визначити свої пріоритети розвитку шляхом обговорення їх з жителями та сформувати перелік першочергових проектів, які будуть в подальшому реалізовуватися з допомогою держави.

Очільник району проінформував, що для подальшого розвитку території необхідно забезпечити ефективне використання бюджетних коштів шляхом концентрації ресурсів на визначених пріоритетах. Реалізовувати інфраструктурні проекти можна за допомогою різних джерел. Це кошти державного фонду регіонального розвитку, Програми секторальної бюджетної підтримки Європейського Союзу, субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій, кошти Програми мікропроектів місцевого розвитку та інших обласних програм.

Перспективний план розвитку базується на основі досягненого у минулі роки. Адже кожен реалізований проект дає поштовх до нових починань.

«Створення належних умов для задоволення культурних, інтелектуальних і духовних потреб населення району та підвищення якості культурно-мистецьких послуг – це завдання наступних років. Адже завдяки діяльності закладів культури створюється національний культурний продукт та формується цілісний інформаційно-культурний простір. Сучасні бібліотеки мають стати центрами інформування населення з усіх галузей знань. Тому необхідні комплексні підходи до проектів, які б ми хотіли реалізувати у наступних роках», – зазначив Володимир Недзельський.

Завершуючи захід, голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський наголосив на пріоритетних завданнях розвитку району, продовженню реформ, започаткованих Президентом України Петром Порошенком у децентралізації влади, медичній та освітній галузях.

 

03.01.2019

 

Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 3 січня 2019 року у райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів засідання голова районної комісії з питань ТЕБ і НС, голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський. На засіданні розглянуто питання про готовність органів місцевого самоврядування, підприємств житлово-комунального господарства та транспорту до протидії загрозам у зв’язку з ускладненням погодних умов та безпечного святкування Різдвяних свят.

В ході засідання виступали керівники та представники житлово-комунальної сфери, транспорту, медицина, поліції. Під час виступів було повідомлено, що очікується значне погіршення погодних умов. Пройдуть опади у вигляді снігу, місцями сильні опади, хуртовини, на дорогах ожеледиця, пориви вітру 15-20 м/с. Очікується утворення снігового покриву. Температура повітря знизиться до мінус 2-20°С.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив, що з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та своєчасної ліквідації їх можливих наслідків керівництву районних служб, органів місцевого самоврядування, підприємствам житлово-комунального господарства та транспорту необхідно активізувати роботу, а саме:

- перевести органи управління, сили, районні спеціалізовані служби цивільного захисту до функціонування у режимі готовності до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій під час погіршення погодних умов;

- забезпечити проведення цілодобового моніторингу обстановки в межах підпорядкованих адміністративних територій;

- вжити необхідних заходів щодо забезпечення руху автотранспорту на автодорогах загального користування місцевого значення в повсякденному режимі. Забезпечити виїзд на маршрути пасажирських перевезень.

 

У Скваряві відкрили НВК

Сьогодні, 3 січня 2019 року у селі Скварява Золочівского району урочисто відкрили та освятили навчально-виховний комплекс, який відремонтували до стандартів сучасного зразка. Оновлене приміщення зі зручними умовами відтепер стане другою домівкою для 25 скварявських дошкільнят. Урочиста подія відбулася за участю голови районної державної адміністрації Володимира Недзельського, голови Золочівської районної ради Олега Банаха, сільського голови с. Скварява Ігоря Кузьми, Народного депутата України Тараса Батенка, працівників школи та громадськості.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський відзначив, що найкраща інвестиція – це інвестиція у дітей. Тож у цьому напрямку активно працює влада. Так на відновлення садочку залучено 200 тис. грн. з державного бюджету і 310 тис. грн. з бюджету Скварявської сільської ради. Загалом до кінця року заплановано відкрити ще одну групу.

Скварявські діти підготували для гостей та найрідніших глядачів святкову програму.

 

01.01.2019

 

Уже стало традицією щорічне спільне богослужіння – подяка за прожитий рік Богові.

Сьогодні, 31 грудня 2018 року усі спільно молилися, дякуючи Господу за щасливо прожитий 2018 рік на площі Незалежності, біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу у місті Золочеві.

В останній день року на богослужіння прийшли голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, працівники райдержадміністрації та районної ради, представники політичних партій, громадських організацій, громадськості, молоді, гостей міста - парафіяни усіх конфесій, аби подякувати Господу за прожитий рік і попросити милостей на наступний. Віруючі підносили свої щирі молитви до Бога, щоб уберіг наш народ і всю Україну від лиха та негараздів і послав благословенний мир.

Священики звернулися до всіх словами проповіді, побажавши добра, мудрості і терпіння кожній родині, злагоди та спокою в країні: «Нехай Господь благословить усіх нас миром, щастям, здоров’ям і любов’ю. Божої вам помочі і благодаті в усіх благих починаннях!».

Перед присутніми виступив голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 «Маю велику радість вітати вас напередодні Нового 2019 року та Різдва Христового! Ми сьогодні зібралися разом, щоб подякувати Творцеві та одні одним за цей минулий рік. Він був і результативним, і героїчним, але водночас і тривожним, з втратами та нездійсненими сподіваннями. Таке життя… Та всі ми своєю щоденною працею, молитвою і навіть незреалізованими добрими намірами стояли на боці добра і правди, на боці щасливого і мирного майбутнього України. Це означає, що нам під силу вирішувати складні завдання і приносити добрі плоди, бути мудрими та успішними.

Мені, як і кожному з вас, сьогодні боляче згадувати наші втрати на війні. Та перед світлою пам'яттю наших захисників, що полягли, як герої, і перед тими, що колядуватимуть в окопах, ми зобов'язані щодня трудитися для розбудови сильної, багатої держави, в якій житимуть їхні діти. Цьогорічний український поступ говорить мовою статистики, та мені не хочеться озвучувати цифри, кілометражі, об'єми. Адже пересічний громадянин має просто почуватися комфортно і може навіть не знати державних урядовців.

Найбільші наші досягнення – мають глобальний вимір. Це створення помісної автокефальної Церкви та направлення багатовікової кривди, заподіяної нам підступною Москвою. Це визнання ворогом України не тільки Путіна і його оточення, а й всієї Російської Федерації. Це модернізація нашої армій і введення військового стану. Це виконання закону про збільшення частки української мови на радіо та телебаченні. І все це разом означає вікову мрію нашого народу – "Геть від Москви!"

Перед нами стоїть ще багато викликів, невирішених завдань, адже будувати свою державу, про яку мріяли покоління співвітчизників, справа дуже відповідальна. Наступний рік на Львівщині проголошений роком одного з головних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття Степана Бандери. Першого січня виповнюється 110-річниця від дня його народження. І це теж ставить нас перед вибором: чи виважено приймати українську дійсність як державний народ, чи сіяти відчай і паніку, потураючи ворогам.

Я сьогодні засилаю особливі вітання нашим бійцям, що в цю мить боронять наш спокій на східних рубежах України, і тим, що вже повернулися до мирного життя. Ми сьогодні солідарні і шлемо найщиріші вітання зі світлим Різдвом Христовим та Новим Роком сім'ям загиблих учасників АТО на Сході.

Велика дяка і вітання волонтерам і небайдужим золочівянам! Дякую військовослужбовцям військових частин, дислокованих у Золочеві, за співпрацю і великий внесок у нашу близьку перемогу над російським окупантом.

Дякую нашим підприємцям, що створюють робочі місця, наповнюють бюджет, легалізують заробітну плату і тим самим роблять великий внесок в економічну національну безпеку держави. Дякую представникам інтелігенції, священикам за виховання народу з високою духовністю, з новим складом розуму, з оновленою свідомістю. Дякую робітникам та хліборобам за сумлінне служіння своєю працею потребам суспільства. Дякую за співпрацю представникам громадських організацій. Дякую всім вам, за розуміння, підтримку, за конструктивну критику, за те, що ми з вами разом – в цей непростий історичний час для України!

Повторю вслід за Святим Августином: "Боже, дай нам терпіння, щоб змиритися з тим, чого змінити ми не можемо. Дай нам мужності зробити все, що в наших силах. І дай мудрості, щоб відрізнити перше від другого."

Бажаю всім нам доброго, радісного та щедрого Нового року! Нехай Вифлеємська зоря торкне Ваші серця сяйвом любові, непроминаючої надії і благословенного миру. Міцного здоров'я, здійснення мрій, невичерпного оптимізму, світлої Різдвяної радості Вам і Вашим родинам!», - зазначив під час виступу Володимир Йосипович.

 

Громадськість міста та району, молодь взяли участь у флеш-мобі «Зродились ми великої години» та виконали гімн Організації Українських Націоналістів в рамках відзначення 110-ї річниці від дня народження Степана Бандери, визначного ідеолога українського націоналізму та проголошення 2019 року на Львівщині Роком Степана Бандери – відео.

 

29.12.2018

 

Колективи Золочівської райдержадміністрації та Золочівської районної ради привітали з прийдешнім Новим 2019 роком

Сьогодні, 29 грудня 2018 року сесійній залі районної ради голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова Золочівської районної ради Олег Банах привітали колективи із Новим 2018 роком. Завершується 2018 рік, який був наповнений багатьма важливими та складними подіями в житті нашої держави, що матимуть історичний вплив на подальшу долю України. Напередодні Нового Року хочемо побажати, щоб рік наступний був щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї країни, був роком перемог України як сучасної демократичної та європейської держави, роком економічного відновлення та зростання, роком національної злагоди та єдності. Нехай ці світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну українську домівку мир і злагоду, добробут, затишок і щастя!

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація