Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

01.01.2019

 

Уже стало традицією щорічне спільне богослужіння – подяка за прожитий рік Богові.

Сьогодні, 31 грудня 2018 року усі спільно молилися, дякуючи Господу за щасливо прожитий 2018 рік на площі Незалежності, біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу у місті Золочеві.

В останній день року на богослужіння прийшли голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, працівники райдержадміністрації та районної ради, представники політичних партій, громадських організацій, громадськості, молоді, гостей міста - парафіяни усіх конфесій, аби подякувати Господу за прожитий рік і попросити милостей на наступний. Віруючі підносили свої щирі молитви до Бога, щоб уберіг наш народ і всю Україну від лиха та негараздів і послав благословенний мир.

Священики звернулися до всіх словами проповіді, побажавши добра, мудрості і терпіння кожній родині, злагоди та спокою в країні: «Нехай Господь благословить усіх нас миром, щастям, здоров’ям і любов’ю. Божої вам помочі і благодаті в усіх благих починаннях!».

Перед присутніми виступив голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 «Маю велику радість вітати вас напередодні Нового 2019 року та Різдва Христового! Ми сьогодні зібралися разом, щоб подякувати Творцеві та одні одним за цей минулий рік. Він був і результативним, і героїчним, але водночас і тривожним, з втратами та нездійсненими сподіваннями. Таке життя… Та всі ми своєю щоденною працею, молитвою і навіть незреалізованими добрими намірами стояли на боці добра і правди, на боці щасливого і мирного майбутнього України. Це означає, що нам під силу вирішувати складні завдання і приносити добрі плоди, бути мудрими та успішними.

Мені, як і кожному з вас, сьогодні боляче згадувати наші втрати на війні. Та перед світлою пам'яттю наших захисників, що полягли, як герої, і перед тими, що колядуватимуть в окопах, ми зобов'язані щодня трудитися для розбудови сильної, багатої держави, в якій житимуть їхні діти. Цьогорічний український поступ говорить мовою статистики, та мені не хочеться озвучувати цифри, кілометражі, об'єми. Адже пересічний громадянин має просто почуватися комфортно і може навіть не знати державних урядовців.

Найбільші наші досягнення – мають глобальний вимір. Це створення помісної автокефальної Церкви та направлення багатовікової кривди, заподіяної нам підступною Москвою. Це визнання ворогом України не тільки Путіна і його оточення, а й всієї Російської Федерації. Це модернізація нашої армій і введення військового стану. Це виконання закону про збільшення частки української мови на радіо та телебаченні. І все це разом означає вікову мрію нашого народу – "Геть від Москви!"

Перед нами стоїть ще багато викликів, невирішених завдань, адже будувати свою державу, про яку мріяли покоління співвітчизників, справа дуже відповідальна. Наступний рік на Львівщині проголошений роком одного з головних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття Степана Бандери. Першого січня виповнюється 110-річниця від дня його народження. І це теж ставить нас перед вибором: чи виважено приймати українську дійсність як державний народ, чи сіяти відчай і паніку, потураючи ворогам.

Я сьогодні засилаю особливі вітання нашим бійцям, що в цю мить боронять наш спокій на східних рубежах України, і тим, що вже повернулися до мирного життя. Ми сьогодні солідарні і шлемо найщиріші вітання зі світлим Різдвом Христовим та Новим Роком сім'ям загиблих учасників АТО на Сході.

Велика дяка і вітання волонтерам і небайдужим золочівянам! Дякую військовослужбовцям військових частин, дислокованих у Золочеві, за співпрацю і великий внесок у нашу близьку перемогу над російським окупантом.

Дякую нашим підприємцям, що створюють робочі місця, наповнюють бюджет, легалізують заробітну плату і тим самим роблять великий внесок в економічну національну безпеку держави. Дякую представникам інтелігенції, священикам за виховання народу з високою духовністю, з новим складом розуму, з оновленою свідомістю. Дякую робітникам та хліборобам за сумлінне служіння своєю працею потребам суспільства. Дякую за співпрацю представникам громадських організацій. Дякую всім вам, за розуміння, підтримку, за конструктивну критику, за те, що ми з вами разом – в цей непростий історичний час для України!

Повторю вслід за Святим Августином: "Боже, дай нам терпіння, щоб змиритися з тим, чого змінити ми не можемо. Дай нам мужності зробити все, що в наших силах. І дай мудрості, щоб відрізнити перше від другого."

Бажаю всім нам доброго, радісного та щедрого Нового року! Нехай Вифлеємська зоря торкне Ваші серця сяйвом любові, непроминаючої надії і благословенного миру. Міцного здоров'я, здійснення мрій, невичерпного оптимізму, світлої Різдвяної радості Вам і Вашим родинам!», - зазначив під час виступу Володимир Йосипович.

 

Громадськість міста та району, молодь взяли участь у флеш-мобі «Зродились ми великої години» та виконали гімн Організації Українських Націоналістів в рамках відзначення 110-ї річниці від дня народження Степана Бандери, визначного ідеолога українського націоналізму та проголошення 2019 року на Львівщині Роком Степана Бандери – відео.

 

29.12.2018

 

Колективи Золочівської райдержадміністрації та Золочівської районної ради привітали з прийдешнім Новим 2019 роком

Сьогодні, 29 грудня 2018 року сесійній залі районної ради голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова Золочівської районної ради Олег Банах привітали колективи із Новим 2018 роком. Завершується 2018 рік, який був наповнений багатьма важливими та складними подіями в житті нашої держави, що матимуть історичний вплив на подальшу долю України. Напередодні Нового Року хочемо побажати, щоб рік наступний був щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї країни, був роком перемог України як сучасної демократичної та європейської держави, роком економічного відновлення та зростання, роком національної злагоди та єдності. Нехай ці світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну українську домівку мир і злагоду, добробут, затишок і щастя!

 

28.12.2018

 

Забезпечення соціальних гарантій мобілізованих

Відповідно до частини 2 статті 39 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" в редакції від 08.02.2015 року зі змінами, внесеними Законом України від 15.01.2015 року № 116-VIII, за громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

Як зазначалося вище, згідно з частиною 3 статті 119 КЗпП України мобілізованим працівникам нараховується компенсація в межах середнього заробітку, який розраховується, враховуючи заробітну плату за попередні два місяці (відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

Не проводити виплати середнього заробітку підприємство не має права, оскільки невиплата фактично буде прирівнюватися до затримки виплати заробітної плати. Ще один нюанс треба враховувати роботодавцю при виплаті середнього заробітку.

У випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах, як у розрахунковому періоді, так, і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 № 587 затверджено Порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу. Допомога виплачується громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Під час розрахунку допомоги враховується розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на час призову. Виплата допомоги здійснюється військовими комісаріатами на підставі наказів військових комісарів перед початком проходження строкової військової служби.

Згідно з Кодексом законів про працю України, ч. 3 ст. 119 "За працівниками, яких було призвано під час мобілізації на особливий період, і які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на термін дії укладеного контракту, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, незалежно від підпорядкування і форми власності, й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей”".

 

Дії роботодавця у зв'язку з призовом працівника

Розіб’ємо цю ситуацію на декілька моментів.

1. У яких випадках за призваним працівником зберігається робоче місце? Чи поширюється вимога про збереження робочого місця за працівником на осіб, призваних на строкову службу? За загальним правилом призов або вступ на військову службу є підставою для звільнення співробітника на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України Однак звільнення за даною статтею не допускається у випадку, якщо за працівником зберігається робоче місце і посада згідно з ч.ч. 3,4 ст. 119 КЗпП України.

Зазначимо, що ч. 3 ст. 119 установлено, що гарантії щодо збереження робочого місця поширюються на осіб, які приймаються:

• на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу та військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період;

• на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом оформлення нового контракту, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення. За ними зберігається місце роботи, посада та середній заробіток. Зазначені гарантії також зберігаються за працівниками, які під час військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) і перебувають на лікуванні в медичних установах, а також потрапили в полон або оголошені безвісно відсутніми.

Гарантії зберігаються до дня, що настає за днем їх взяття на облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у випадку закінчення ними лікування в медичних установах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

2. Які документи необхідно оформити для збереження робочого місця за працівником, призваним на військову службу? Підставою для збереження за працівником робочого місця, посади та середнього заробітку є повістка. Порядок видачі повісток регламентовано Положенням про підготовку і проведення призову громадян України на строкову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р. № 352. Наказ про звільнення співробітника від роботи у зв’язку із призовом на строкову службу підприємство повинне оформити з дати, яка зазначена в повістці.

Наказ може бути наступного змісту: «Керуючись ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, наказую звільнити: (прізвище, ім’я по баткові , посада) від роботи з ( такого часу) у зв’язку із призовом на строкову військову службу зі збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку на період проходження строкової військової служби. Підставою для видання даного наказу є повістка з військкомату, оригінал якої додається до наказу». Працівника ознайомлюють з таким наказом під підпис. До трудової книжки запис про звільнення працівника у зв’язку із призовом на військову службу не вноситься. У період відсутності такого працівника в табелі обліку використання робочого часу робляться відмітки з позначенням «ІН» — інший невідпрацьований час, передбачений законодавством.

3. Чим загрожує роботодавцю звільнення працівника, призваного на військову службу? У випадку звільнення такого працівника роботодавця очікують такі наслідки: 1. Відновлення працівника на роботі через суд. 2. Стягнення з роботодавця середнього заробітку за час вимушеного прогулу працівника на підставі ст. 235 КЗпП. 3. Фінансові санкції, передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП. За недотримання гарантій і пільг, належних працівникам, які призиваються на військову службу.

4. Адміністративна відповідальність посадових осіб на підставі ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Управління соціального захисту

населення Золочівської райдержадміністрації

27.12.2018

 

Скаути принесли Вифлеємський вогонь у райдержадміністрацію

Сьогодні, 27 грудня 2018 року, представники організації Католицьке скаутство Європи, яке працює при монастирі ЧСВВ м. Золочева, принесли Вифлеємський вогонь миру до Золочівської райдержадміністрації, щоби засвідчити мир, щоби новонароджений Ісусик приніс усім злагоду та довголіття. Зустріли цей вогонь та прийняли голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. Тарас Гардигура - курінний Золочівського куреня, Мирон Турчиняк - очільник гуртка «Вовченят» м. Золочева, Віталій Тарнавський - гуртковий принесли цей вогонь добра у стіни райдержадміністрації. Теплі слова адресував Володимир Недзельський скаутам за організовану акцію.

«Це надзвичайно гарна традиція, дякую Вам за велику духовність, патріотизм і бажаю досягнути висот скаутського духу, цікавих Вам вишколів, вірних друзів та успіхів у навчанні. Це світло і тепло Вогню увійде в серце кожного мешканця району, в кожну домівку Золочівщини, об’єднає любов’ю за святовечірнім столом всі родини, принесе різдвяну радість захисникам України, тим, хто перебуває далеко від своїх родин», – побажав голова райдержадміністрації.

Додамо, що така символічна акція, коли пластуни та скаути розносять Благодатний вогонь, розпочалась 1988 року в Австрії. Світло із місця народження Христа несуть у лікарні, сиротинці, навчальні заклади, установи. Із запаленням святкового вогню відчувається наближення свят і передріздвяних див!

 

Зустріч голови районної державної адміністрації з духовенством району

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський сьогодні, 27 грудня 2018 року, зустрівся з духовенством району. Метою зустрічі було ближче знайомство та обговорення напрямків співпраці у вирішенні соціально важливих питань для жителів району.

Участь у зустрічі взяли також голова районної ради Олег Банах, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник та керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський акцентував увагу на особливій ролі священиків сьогодні, коли країна перебуває у стані війни. Звертаючись до представників релігійних конфесій він зазначив, що районна влада сьогодні з шаною і повагою ставиться до їхньої діяльності. Саме священики сьогодні мають чи не найбільший вплив на думку своїх прихожан, до них неабияк дослухаються.

«Влада зацікавлена у розвитку церкви, тому що країні потрібні люди з високою духовністю, з новим складом розуму, з оновленою свідомістю. Віруюча людина є скарбом для розвитку держави, адже, така особа по-інакшому працює, по-інакшому думає, по-інакшому навчає і вчиться. Така людина сама зацікавлена у результативності своєї роботи, адже її свідомість підпорядкована не владі, не людям, а Богу. Релігійна людина любить життя і знає його сенс», – зазначив голова райдержадміністрації.

Також Володимир Йосипович повідомив про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району, обговорили бюджет району на 2019 рік. Духовенством порушувалися питання важливі для громадськості, а саме: функціонування автостанції, пільгові перевезення, трудову міграцію, створення нових робочих місць, працевлаштування молоді.

На завершення розмови голова райдержадміністрації подякував представникам конфесій за позицію, яку вони відстоюють та зазначив, що районна влада відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства та до всебічної підтримки релігійних громад.

 

26.12.2018

 

Презентація книжки “Чари Різдвяної ночі” Лесі Рупняк

22 грудня в читальній залі Золочівської районної бібліотеки відбулася презентація книжки “Чари Різдвяної ночі” відомої української журналістки Лесі Рупняк.

Біографічна довідка Леся Рупняк – журналіст, публіцист, культуролог. А найважливіше – наша землячка. Свого часу вона закінчила Золочівську середню школу №2, пізніше – факультет журналістики Львівського державного (нині Національного) університету ім. Івана Франка, стажувалася в Школі міжнародної журналістики (Чікаго). Працювала редактором відділу національного відродження часопису «За вільну Україну», головним редактором львівських тижневиків «Неділя», «Неділя плюс», дитячого журналу «Мавпа Фрузя», спеціальним кореспондентом «Eastern Economist» – першого в Україні американського журналу для інвесторів, а також київських видань – газет «Шлях перемоги», «Закон і обов’язок», «Нація і держава».

Зараз живе у Львові, займається дослідницькою діяльністю в сфері народної обрядовості, публікується в ряді українських і зарубіжних видань.

Під час зустрічі у Золочеві авторка розповіла про бабцю, яка вплинула на те, що Леся Рупняк захопилася літераторством. У книзі описані підготовка до Різдва, українські різдвяні традиції.

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Зміни в законодавстві щодо протидії булінгу (цькуванню) За даними опитувань, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами боулінгу, а близько 40% із тих дітей, хто стикався з випадками боулінгу, ніколи не розповідають про це своїм батькам. При цьому 44% із тих, хто спостерігав як знущаються над однолітками не реагував на такі факти через страх піддатися аналогічному знущанню.

18 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) ”. Цим Законом Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статею 173-4, якою передбачено, що булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосування засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу , внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн.) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Законом визначено покарання за цькування, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, - накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Також передбачено, що неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про випадки булінгу (цькування) учасниками освітнього процесу , тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.)або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

У законі визначено, що соціально-педагогічний патронаж у системі освіти забезпечує профілактику та запобігання булінгу (цькування), надання консультативної допомоги батькам , психологічний супровід здобувачів освіти , які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

Соціально-педагогічний патронаж здійснюється соціальними педагогами.

 

Надання житлових субсидій населенню у грошовій формі

З 1 січня 2019 року впроваджується монетизація субсидій, а саме: вся сума допомоги для нових одержувачів субсидій буде надходити безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку АТ «Ощадбанк». Рахунок буде мати спеціальний режим використання, кошти в першу чергу будуть спрямовані на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду.

Сума, яку отримує субсидіант залежить від них самих. Найбільше зможуть економити сім’ї з утепленими будівлями, лічильниками та енергозберігаючими котлами. За результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку сім’я зможе використовувати на свій розсуд, і ця сума зекономлених грошей залежить виключно від цієї сім’ї.

Монетизація пільг і субсидій відбувається в три етапи:

• З 1 січня 2019 року «Живі кошти на банківський рахунок» надходитимуть тим, хто вперше звертається за субсидією. Усі ті, хто подаватиме документи на субсидію в січні отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

• З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію вже багато років, в тому числі, користується субсидією в літній період;

• З 1 жовтня 2019 року працюватиме повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію, отримуватиме їх готівкою.

При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги залежатиме від двох факторів – від розміру витрат на комуналку і від доходів громадян. Змінюється тільки процедура виплати.

Управління соціального захисту населення Золочівської РДА

Запитання до Міністра

Пане Міністре, вітаю Вас! Напередодні новорічних та різдвяних свят хочу поїхати з дитиною на відпочинок за кордон, але колишній чоловік крім того, що не платить аліменти, так ще й відмовляється надати нотаріальну згоду на виїзд дитини за кордон. Я чула, що є якісь умови для виїзду з дитиною за кордон без його згоди. Будь ласка,поясніть!

Вікторія Іванова

Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання. Як регулюється тимчасовий виїзд дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?

Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів 4 місяці.

А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців. Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби Мін’юсту або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів.

При перетині державного кордону України необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості у другого з батьків зі сплати аліментів. Якщо мова йде про борг для утримання тяжкохворої дитини, то необхідно подати також документ, що підтверджує хворобу дитини або її інвалідність. Окремо хочу зазначити, що ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.

Чи можна тимчасово виїхати з дитиною без дозволу другого з батьків, коли немає боргу зі сплати аліментів?

Вивезти дитину за кордон для подорожі або навчання може лише матір чи батько, яка не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України. При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини та документи, які підтверджують мету виїзду та строк перебування за кордоном. Важливо вчасно повернутися до України з дитиною строком до 1 місяця з дати виїзду.

Як поїхати з дитиною за кордон тому з батьків, хто проживає окремо від дитини?

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів. Для цього потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України. У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон БЕЗ згоди другого з батьків. При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків. Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.

Яке покарання за порушення строку вивезення дитини?

Аби збалансувати права й обов’язки батьків, ми встановили реальну відповідальність для порушників. За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім цього такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон з дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Ще раз хочу подякувати всім, хто підтримував нашу команду на цьому шляху!

Окремо звертаю вашу увагу на те, що ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковою.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишилисьпитання з данного приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центрусистемибезоплатноїправовоїдопомоги за номером 0 (800)213103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро наданнябезоплатноїправовоїдопомоги по всійУкраїніви можете отриматиюридичнуконсультацію та правовий захист.

 

22.12.2018

 

З 22 грудня 2018 року в Золочівському районі було проведено цілу низку заходів з нагоди вшанування пам’яті В’ячеслава Чорновола.

У центральній районній бібліотеці, у читальній залі було підготовлено захід з перегляду фільму «Обличчя української історії : В. Чорновіл», «Поборник правди і свободи». У навчальних закладах району проведено тематичні години.

Довідково. Перший в Україні пам’ятник відомому громадському діячеві, політикові, лідерові Народного Руху України В’ячеславові Чорноволу відкрито на Львівщині у місті Золочеві 15 днів у 1989 році В’ячеслав Чорновіл провів у камері попереднього ув’язнення в Золочеві за організацію перших демократичних мітингів у Львові. Відтак тепер В’ячеслав Чорновіл постав у центрі Золочева у камені.

Пам’ятник споруджений за гроші людей. Автором його є львівські митці Микола Посікіра та Михайло Федик. В’ячеслав Чорновіл зображений у повний зріст, ліва рука на серці, а права затиснута у кулак.

 

21.12.2018

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 21 грудня 2018 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах; про доцільність позбавлення батьківських прав; про надання згоди на влаштування у прийомну сім’ю. «Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства.

Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Семчишин під час засідання.

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 21 грудня 2018 року, відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Перед присутніми виступила та прозвітувала про роботу Громадської ради за 2018 рік Ірина Габрієль.

 

Сьогодні, 21 грудня 2018 року першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні були присутні суб’єкти господарської діяльності з числа «групи ризику», які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн.

Ігор Миколайович наголосив, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

У засіданні взяли участь головні державні інспектори Головного управління Держпраці у Львівській області Вікторія Гумен та Андрій Нор, які повідомили про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

 

20.12.2018

 

Лекція для молоді району щодо обговорення раціонального використання водних ресурсів району, області та світу в цілому

Сьогодні, 20 грудня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, працівниками відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації організовано лекцію для молоді району.

Лекцію провела головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації (фахівець з екологічних питань) Жанна Царик на тему: «Вода - це джерело життя» для учнівської молоді району. Спікер лекції Жанна Царик, фахівець з екологічних питань райдержадміністрації, розповіла про джерела забруднення внутрішніх водойм, про стічні води та методи їх очищення. Охорона водних ресурсів області.

Стан та проблеми, пов'язані з очисткою стічних вод: загальний стан водних ресурсів області та основні тенденції його змін; основні напрями діяльності і заходи, спрямовані на охорону водних ресурсів та реабілітацію водних басейнів району та області.

Спікер також зазначила, що кожна людина повинна дотримуватись простих правил, які зможуть зберегти кожну дорогоцінну краплину води. Закликала до раціонального використання водного ресурсу держави. Учні Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 змогли віртуально відвідати водні артерії України, ознайомитись з басейнами річок держави. Найактивніших учнів нагороджено подарунками.

 

Для молоді проведено профорієнтаційну екскурсію у МКП «Золочівводоканал» (каналізаційно-очисні споруди)

В рамках проведення профорієнтаційних екскурсій для молоді району сьогодні, 20 грудня 2018 року, учні-старшокласники Золочівської ЗОШ І-ІІІ № 3 відвідали територію каналізаційно-очисних споруд м.Золочів, що підпорядковується МКП «Золочівводоканал».

Керівник лабораторії КОС Болехівська Г.А. ознайомила учнів з технологічним процесом очистки стічних вод міста та призначенням даної станції. Провели обстеження очисних споруд. Учні ознайомилися з роботою відділу лабораторно-інструментального контролю КОС. Старшокласники були глибоко вражені і приємно здивовані роботою виробничого процесу міських очисних споруд, технологічним обладнанням комплексу та підходами. p>

Отримана під час екскурсії інформація є важливою складовою орієнтації майбутніх фахівців, а ознайомлення учнів з підприємствами різних сфер діяльності, у тому числі і з комунальними очисними спорудами, розширює їх кругозір, а також дає їм уявлення про необхідність набуття певних знань, умінь і навичок для подальшого працевлаштування!

 

19.12.2018

 

Пане Міністре, вже декілька місяців шукаю роботу але нещастить. Чи маю я право на допомогу по безробіттю та як її отримати?

Володимир Гречко

Кому надається допомога по безробіттю?

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа. Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.u

Як визначається розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:

• до 2 років - 50 %;

• від 2 до 6 років - 55 %;

• від 6 до 10 років - 60 %;

• понад 10 років - 70 %.

• з 1 грудня мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1630 грн. Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:

• перші 90 календарних днів - 100 %;

• протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

• у подальшому - 70 відсотків. Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Який порядок виплати допомоги по безробіттю?

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного - один раз на місяць. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості, де він зареєстрований.

Остаточний розрахунок виплат допомоги по безробіттю здійснюється з урахуванням рішення про припинення виплат і включає нарахування за останній день відвідування центру зайнятості, що входить до визначеного періоду виплати. Який строк надання допомоги по безробіттю? Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби - 180 календарних днів. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) - не може перевищувати 720 календарних днів.

Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?

Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;

2) встановлення факту зайнятості особи;

3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин. У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного, особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів. Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями? Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800)213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

19 грудня 2018 року з вітаннями та подарунками від Святого Миколая дитячий будинок сімейного типу, що на вулиці Шевченка у місті Золочеві, відвідали голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова районної ради Олег Банах та начальник відділу соціальної роботи РЦССДМ Оксана Дужа.

Зі словами вітань та побажань діти отримали дарунки та солодощі від райдержадміністрації та районної ради. На знак подяки вихованці представили увазі гостей театралізований виступ, підготовлений разом з мамою-вихователькою сестрою Мартиною на основі авторських віршів та пісень про Святого Миколая.

Цього ж дня делегація у тому ж складі з подарунками від Святого Миколая завітали до районного дитячого будинку «Рідний дім». Діти отримали у подарунок солодощі та теплі трикотажні вироби. Діти дякували та раділи святу.

 

18.12.2018

 

У районному Народному домі ім. І. Білозіра відбулася свято миколаївська вистава “Чемні діти чекають Святого Миколая”.

Сьогодні, 18 грудня 2018 року у районному Народному домі ім.Ігоря Білозіра у постановці молодіжного театру «Край» (керівник К. Тихонова) продемонстровано виставу-пригоду для дітей Золочівського району “Чемні діти чекають Святого Миколая”.

Особливістю цьогорічної постановки вистави-пригоди було те, що заняття спортом, зміцнює людське здоров’я, а також наголошено, що лише за добрі справи та вчинки можна отримати винагороду, - переконані діти після перегляду вистави. Актори молодіжного театру «Край» подарували багато позитивних емоцій діткам та гарний настрій напередодні свята Миколая.

 

17.12.2018

 

12 грудня 2018 року, з метою патріотичного виховання підростаючого покоління, підвищення іміджу Національної гвардії України начальник Західного відділення комплектування підполковник Прокопів П.М. провів профорієнтаційно-інформаційний семінар з учнями старших класів ЗОШ №3 м. Золочів.

 

Учні-старшокласники відвідали ДП «Золочівський лісгосп»

14 грудня 2018 року, до ДП «Золочівське лісове господарство» завітали старшокласники 9-10 класів Золочівської ЗОШ №4 з метою орієнтації у виборі майбутньої професії та в рамках проведення профорієнтаційних екскурсій, які проводить відділ організаційної роботи, нформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Золочівської РДА (О. Марусин). Ця зустріч учнівської молоді разом з працівниками підприємства носила формат профорієнтаційної екскурсії – обговорення і мала на меті розширити та поглибити знання школярів про світ професій та спеціальностей у Золочівському лісгоспі та загалом у лісовій галузі. Спілкувалися з молоддю інженер з охорони захисту лісу Богдан Гнатяк та головний інженер Владислав Мельницький.

В ході спілкування старшокласники дізнались про історію становлення Золочівського лісгоспу, його структуру, особливості ведення лісогосподарської та лісокультурної справи. Також лектори розповіли, що продукція користується попитом серед країн Євросоюзу, поставляється у Китай та Єгипет.

Школярі ознайомились із специфікою роботи працівників лісової охорони, виробничих підрозділів. Їм розповіли про основні функції лісу та його значення в житті людини. Окрім цього, майбутнім вступникам, провели екскурсію по території підприємства, де вони на власні очі побачили послідовність усіх процесів виробництва пиломатеріалів. p>

Діти та їх наставники ставили багато запитань, на які отримали свої відповіді. Ми сподіваємось, що такі зустрічі впливатимуть на вибір професії у майбутньому. Адже дуже важливо, щоб наша молодь залишалася працювати у своїй країні.

 

Прийняли бюджет Золочівського району на 2019 рік

Під час чергової сесії Золочівської районної ради 14 грудня 2018 року депутати розглянули питання “Про районний бюджет Золочівського району на 2019 рік”. Рішення було прийнято, “ЗА” проголосували 26 депутатів. По даному питанні доповідала начальник Фінансового управління Золочівської районної державної адміністрації Мудра Галина Зіновіївна – детально -https://zolochiv.net/pryynialy-biudzhet-zolochivs-koho-rayonu-na-2019-rik/

 

Зустріч з учасником АТО у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2

У районі, по навчальних закладах продовжують відбуватися зустрічі з учасниками АТО. Так нещодавно, 14 грудня 2018 року, у актовій залі проведено зустріч з Романом Хом’яком, учасником АТО, випускником школи. П. Роман розповів школярам про нелегкі бойові будні, умови життя. Це були цікаві хвилюючі розповіді про бої із сепаратистами, про життя між боями, настрій військових та добровольців. Його емоційна розповідь була наскрізь пронизана любов’ю до України, прагненням українських військових захищати кожну горстку рідної землі. Тільки тепер ми, напевно, усвідомили, що означають такі звичайні слова як незалежний, вільний. Усвідомили, як це бути справжніми патріотами, яке велике значення мають слова нашого гімну, який рідний і дорогий нам наш синьо-жовтий прапор. Слова подяки і шани всього педагогічного колективу та учнівської молоді прозвучали з вуст заступника директора з навчально – виховної роботи Патрик Оксани Григорівни.

 

Сьогодні, 17 грудня 2018 року, перший заступник голови Золочівської РДА Ігор Нижник провів засідання комісії з керівниками районних служби з питання проведення обстеження місць захоронення трупів тварин (худобомогильників) на предмет подальшого використання або виведення з експлуатації. Неналежне поводження з рештками загиблих тварин є загрозою для поширення небезпечних інфекцій, спільних для людини та тварини, як туберкульоз, бруцельоз та інші.

Суб’єкти господарювання, у процесі діяльності яких утворюються побічні продукти тваринного походження, відповідно до ст. 20 ЗУ “Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною” зобов’язані направляти утворені на їх потужностях побічні продукти тваринного походження (в тому числі туші тварин) на оброблення, переробку з метою подальшої утилізації або для здійснення операцій з видалення. Тобто, закон визначає конкретний порядок поводження з рештками тварин і це в жодному разі не може бути розміщення їх у сміттєвих контейнерах чи будь-де просто неба. Відповідно до ч. 2 ст. 25 ЗУ “Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною” суб’єкти господарювання, у процесі діяльності яких утворюються побічні продукти тваринного походження за неналежну утилізацію чи видалення таких об’єктів несуть відповідальність у формі штрафу. /p>

Для юридичних осіб розмір штрафу становить від 23 до 30 мінімальних розмірів заробітних плат (від 73 600 грн. до 96 000 грн.), а для фізичних осіб підприємців – від 8 до 15 мінімальних заробітних плат (від 25 000 грн. до 48 000 грн.). Розглядати справу та накладати штраф мають право головні державні інспектори та їх заступники від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини (Держпродспоживслужби України) та його територіальних органів. Підставою для розгляду такої справи є протокол, який складається державними інспекторами Держпродспоживслужби України та її територіальних органів.

За підсумками засідання комісії дано рекомендацію провести обстеження наявних худобомогильників на території району членами комісії спільно з органами місцевого самоврядування. /p>

 

13.12.2018

 

В рамках неформальної освіти та з метою популяризації Всеукраїнського тижня права серед молоді району для учнів 10-х класів Золочівської ЗОШ №1 проведено правопросвітницький захід, в ході якого здійснено показ фільму на правову тематику та обговорено питання співвідношення права нації, народу та прав людини як особистості під час проведення лекції, сьогодні, 13 грудня 2018 року.

Цього року тиждень права особливий, оскільки відзначаємо сімдесяту річницю з проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. До створення цього універсального документу не існувало ефективного та дієвого механізму захисту основоположних і невід’ємних прав людини.

Особливо гострим стало питання захисту прав людини після Другої світової війни. Увесь світ тоді об’єднався заради однієї спільної мети – створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини.

Захід провели: начальник Золочівського бюро правової допомоги Ольга Сагата, інспектор Золочівського районного сектору філії ДУ “Центр пробації” у Львівській області Зоряна Станішевська та провідний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Марусин.

 

В Митулині проведено зустріч із жителями місцевої ради

11 грудня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Новосілківської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні Народного дому села Митулин.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про централізоване вивезення ТПВ;

- про встановлення навісних дорожніх знаків «Пішохідний перехід» у с. Митулин;

- про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні ліки».

 

Запитання до Міністра

Пане Міністре, звертають до Вас за порадою. Я інвалід ІІ групи, нещодавно була звільнена з роботи із причини встановлення групи інвалідності та відсутності вакансії для осіб з обмеженими можливостями на підприємстві. На мою думку таке звільнення є незаконним. Дуже прошу, порадьте, що мені робити та чи дійсно були підстави для мого звільнення? Дякую.

Олена Дегтярьова

Усі люди є рівними у своїх правах. А це означає, що жодна людинане може стати жертвою будь-яких обмежень. Держава гарантує усім без винятку людям, і особам з інвалідністю в тому числі, всі соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи, закріплені у Конституції, законах чи міжнародних договорах, які ратифіковані Верховною Радою.

Коли роботодавець може звільнити працівника?

Роботодавець має право звільнити працівника лише у разі його невідповідності займаній посаді чи виконуваній роботі. Факт встановлення інвалідностіне може бути підставою для звільнення.

Що передбачено законодавством?

Чинне законодавство гарантує громадянам з інвалідністю право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Які обов’язки мають працедавці?

Компанії, організації чи будь-які інші працедавці, які використовують найманих працівників, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця. Так, законодавством встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Якщо в компанії чи на підприємстві працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Що робити якщо особа з інвалідністю не має змоги працювати на підприємстві?

Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати, Державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою про виконання роботи вдома. В окремих випадках на власника підприємства,установи чи організації покладається обов’язок організувати професійне навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідно до медичних рекомендацій. Особи з інвалідністю мають право на встановлення неповного робочого дня або неповного робочого тижня та на створення належних умов праці.

Що забороняється?

Перш за все, забороняється відмова від укладання трудового договору або просування по службі, звільнення за ініціативи адміністрації, переведення на іншу роботу без згоди працівника з мотивів інвалідності. Винятком тут може бути лише наявність висновку Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про те, що стан здоров’я особи перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує її здоров’ю та безпеці інших осіб. Також забороняється залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт і будь-яка дискримінація за ознакою інвалідності.

Яку відповідальність несе роботодавець у випадку незаконного звільнення особи з інвалідністю?

Щонайменше – накладення штрафу за порушення законодавства про працю. Також порушення трудових прав громадян, у тому числі через дискримінацію за ознакою інвалідності, може бути підставою для відкриття кримінального провадження.

Як захистити себе?

Захист прав свобод і законних інтересів осіб з інвалідністю відбувається всудовому порядку. Якщо судом буде встановлено факт незаконного звільнення з роботи, всі кошти, які особа недоотримала, будуть сплачені роботодавцем на користь працівника за той період часу коли він був незаконно звільнений, заробітна плата буде нарахована у повному обсязі та стягнена за вимушений прогул. Громадянин також має право в судовому порядку оскаржувати висновок МСЕК про визнання чи не визнання його особою з інвалідністю.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0(800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

 

12.12.2018

 

На численні звернення громадян щодо призначення житлових субсидій на опалювальний період 2018-2019 роки роз’яснення подає начальник управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Уличний Ігор Зіновійович

1. Чи має право особа право особа працездатного віку, яка перебувала за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії?

У такому випадку субсидія могла бути призначена на загальних підставах, якби особа працездатного віку протягом періоду, за який обчислюються доходи, мала середньомісячний дохід не менший за мінімальнальну заробітну плату і сплатила ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний сумарно протягом трьох місяців у цей період.

2. Чи має право на призначення житлової субсидії на загальних підставах особа працездатного віку, яка в період врахування доходів отримувала пенсію, в тому числі і пенсію по втраті годувальника, допомогу при народженні дитини і перебувала за кордоном понад 60 днів?

Перебування такої особи за кордоном терміном більше 60 днів не впливає на її право на призначення житлової субсидії

3. Чи маємо право на призначення субсидії домогосподарство, у складі якого є особа, яка перебуває за кордоном більше 60 днів, проте декларує доходи та сплачує необхідні внески до ДФС?

Якщо особа в період, за який враховується доходи, мала середньомісячний дохід більший за мінімальну заробітну плату і сплачувала ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у цей період, субсидія може бути призначена на загальних підставах. У такому випадку перебування такої особи за кордоном терміном більше 60 днів не впливає на право призначення субсидії.

4. Чи можна за рішенням комісії призначити субсидію непрацюючим працездатним особам у сільській місцевості та містах районного значення якщо причина – відсутність можливості працевлаштування?

Положенням про порядок призначення житлових субсидій визначено, що за наявності таких умов житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися. Рішення про призначення (відмову в призначені) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії були відсутні або менше середньомісячної заробітної плати і коли такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном що підтверджується відповідними документами.

5. Особа працює на 0,5 ставки та одержує заробітну плату, меншу ніж розмір мінімальної заробітної плати, при цьому ЄСВ за неї сплачено.

У наведеному випадку особа протягом періоду, за який враховується доходи, має середньомісячний дохід, менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, тому субсидія може бути призначена лише за рішенням комісії.

6. Чи має право домогосподарство на призначення житлової субсидії на фактично проживаючих осіб, якщо члени сім’ї домогосподарства фактично не проживають і не працюють протягом періоду, який враховується для призначення субсидії?

У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства зареєстрованих у житловому приміщені, житлову субсидію можна призначити за рішенням комісії. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховується на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства, а доходи осіб, які не проживають, не враховується в сукупний дохід домогосподарства, але визначають право на призначення субсидії.

У випадках, коли право на призначення субсидії не розглядається в залежності від перебування осіб за кордоном, рішення щодо призначення субсидії на фактично проживаючих осіб приймає комісія виходячи з конкретних обставин, що склалися в домогосподарстві, з урахуванням наявності документів, що підтверджують непроживання особи зі складу зареєстрованих у домогосподарстві, а також акту обстеження матеріально-побутових умов.

7. Які дії управління у разі неповідомлення одержувачем субсидії про зміни у складі сім’ї?

Особа, якій призначено субсидію, зобов’язана протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії: зміну складу зареєстрованих членів домогосподарства, зміну у складі сім’ї члена домогосподарства. Якщо виявлено, що особа не надала своєчасно таке повідомлення, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місця наступного за місцем, в якому це виявлено.

8. Як сплачувати обов’язковий платіж?

Відповідно до Положення громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частину платежу. Якщо вартість фактично використаної послуги менша за обов’язковий платіж, то громадяни сплачують її фактичну вартість. Якщо в наступному місяці більш холодному, використано, наприклад, газу понад норму, яка не перевищує кількість раніше зекономлених кубів; громадяни сплачують обов’язковий платіж, а вартість газу понад норму покривається зекономленою субсидією.

Наприклад: у листопаді 2018 року при нормі 200 куб.м. газу і обов’язкового платежу у 500,0 гривень використано газу на суму 200 грн. В даному випадку домогосподарство оплачує лише 200 гривень ( вартість фактично використаної послуги) а зекономлені куби,а 167 куб.м. можна використати у грудні, січні і оплачувати тільки обов’язковий платіж.

9. На даний час збільшилось кількість звернень щодо непризначення субсидій на опалювальний період. Причина – зміна складу сім’ї (син одружився, а дружина зареєстрована за іншою адресою), раніше субсидія призначалась на фактично проживаючих осіб, доходи членів сім’ї менше мінімальної заробітної плати.

В даному випадку громадяни заново подають заяву на призначення субсидії із задекларуванням змін у складі сім’ї в результаті одруження, а при одержані доходів менше мінімальної заробітної плати - із зверненням на комісію. Рішення комісії про призначення або відмову у призначені житлової субсидії приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Управління соціального захисту населення Золочівської РДА

 

У райдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Сьогодні, 12 грудня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання Координаційної ради з двох питань: про порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою; про підсумки проведення акції «16 днів проти насильства». Також обговорено Постанову КМУ від 22 серпня 2018 р. № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».

 

У райдержадміністрації проведено засідання колегії

Сьогодні, 12 грудня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський за участю членів колегії та Оксани Залуцької, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації провів засідання колегії. Розглянуто питання про Програму соціально-економічного і культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік. Оксана Петрівна повідомила, що цього року, як завжди пропонують додатком Районні програми, яких цього року 29. За підсумками засідання колегії вирішено подати Програму соціально-економічного і культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік на розгляд сесії районної ради, яка відбудеться 14.12.2018 року об 11.00 год.

 

Круглий стіл з ліквідаторами аварії Чорнобильської АЕС

Сьогодні, 12 грудня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський за участю представників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, голови громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» провів «круглий стіл» з ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

У своєму вступному слові Володимир Йосипович зазначив, що райдержадміністрація робить усе можливе для покращення матеріально – побутових умов ліквідаторів, забезпечення всіма соціальними пільгами згідно законодавства України. Під час зустрічі із членами чорнобильської організації було піднято ряд питань, що стосувалось пенсійного забезпечення, надання субсидій, путівок, медичних послуг, ін. Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) детально зупинилась на змінах у пенсійному законодавстві, які є найбільш актуальними, окреслила основні напрямки реформування пенсійної системи, розповіла про законодавчі ініціативи та зміни для тих, хто вже отримує пенсію.

Ознайомила учасників круглого столу з новими законодавчими змінами щодо пільг, прав та пенсій чорнобильців. Обговорювались також проблемні питання ліквідаторів та варіанти рішення таких питань. Присутні ставили запитання, на які начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний, заступник головного лікаря Золочівської ЦРЛ Антон Луговий, надали фахові роз’яснення на кожне із поставлених учасниками-ліквідаторами запитань.

 

11.12.2018

 

Відбулося засідання комісії з питань підготовки дорожніх служб району до роботи в зимовий період

Сьогодні, 11 грудня 2018 року, під керівництвом голови райдержадміністрації Володимира Недзельського відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС по питанні готовності дорожніх служб до дій в умовах зимового періоду 2018-2019 року. У нараді прийняти участь представники дорожніх служб району, поліції, військових частин, ДСНС у Золочіському районі.

Основним питанням, яке розглядалось на комісії це готовність дорожніх служб до роботи в зимовий період, здатність оперативно реагувати на події на автодорогах, що можуть привести до утворення заторів автомобільного транспорту, спричинити суспільний резонанс або набути рівня надзвичайної ситуації вищого рівня.

У разі їх виникнення негайно залучити необхідні сили і засоби для ліквідації на початковому етапі розвитку.

 

10.12.2018

 

Зустріч з працівниками соціальної сфери, відповідальними за комунікацію з демобілізованими учасниками АТО

Сьогодні, 10 грудня 2018 року, у приміщенні актової зали районної ради відбулася зустріч з відповідальними за комунікацію з учасниками АТО. «Комунікація з учасниками антитерористичної операції має бути не ситуативною, а системною для отримання позитивного результату в забезпеченні соціальними гарантіями осіб даної категорії. Для комплексного вирішення проблем учасників АТО та членів їх сімей необхідно забезпечити взаємодію всіх служб та структурних підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», – наголосив у своєму виступі голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який розпочав зустріч. В ході проведення наради було обговорено шляхи та методи комунікацій, обговорили актуальні проблеми в галузі соціального захисту та шляхи їх вирішення.

Підсумком проведеної наради визначено необхідність на районному рівні постійно забезпечувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи стосовно пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції, передбачених як з державного так і з місцевого бюджетів, із широким залученням до цієї роботи громадськості та засобів масової інформації.

 

10 грудня 2018 року у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст №4 відбулася зустріч учнів 8-9 класів з учасником АТО, випускником школи Петром Бучинським.

Хлопець поділився своїми спогадами, як потрапив на схід України, що його спонукало піти воювати добровольцем. Пан Петро охоче вступив в діалог із присутніми та розповів про досвід, який отримав під час служби. Головним здобутком назвав вміння цінувати життя та справжніх вірних друзів. Зауважив, що війна змінює світогляд, заставляє по-іншому оцінювати ті проблеми, які супроводжують наше мирне життя. Була відзначена колосальна допомога волонтерів. Загалом зустріч пройшла в теплій родинній обстановці. Учні повинні знати і шанувати героїв, які захищають нашу державу від агресора. Діти провели мистецький виступ та подякували пану Петру за його мужність і хоробрість.

 

В рамках відзначення Дня волонтера, 9 грудня 2018 року, було проведено відвідини краєзнавчої бібліотеки у Скнилові волонтерами, які працюють на Золочівщині від початку війни на сході. Волонтери перезнайомились між собою. Ділились думками, торкалися експонатів, засипали питаннями господарів. Був чудовий зворотній зв'язок. Зустріч відбулася завдяки господарям Анатолію і Ользі Недільським, голові РДА Володимиру Недзельському, начальнику відділу освіти Володимиру Бартошику.

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

З нагоди Міжнародного дня захисту прав людини В 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано фундаментальні принципи та права: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства і работоргівлі; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю та ін.

Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладання численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. — Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, в 1950 р. — Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, в 1959 р. – Декларацію прав дитини, в 1966 р. — Пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини - Комісія ООН з прав людини, Верховний Комісаріат ООН з прав людини, Уповноважений з прав людини та ін. Запровадження єдиної міжнародної системи захисту прав людини стало одним із найважливіших завдань створеної після завершення Другої світової війни Організації Об’єднаних Націй.

Наріжним каменем у побудові системи захисту прав людини і стало прийняття Загальної декларації прав людини. Спираючись на міжнародно-правові стандарти, проголошені в Декларації, у 1996 році Верховна Рада України прийняла Конституцію України. В ній зазначено, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Конституція України — основний Закон нашої держави — увібрала фундаментальні положення Декларації, зокрема, щодо верховенства прав людини, рівності і непорушності її прав, права людини на свободу і особисту недоторканість, на достатній рівень життя тощо. За оцінкою експертів, положення Конституції України повною мірою відповідають Загальній декларації прав людини. Водночас, на думку провідних міжнародних правозахисних інституцій, українське суспільство є поки що далеким від реального втілення високих ідеалів Декларації.

Велика кількість наших громадян до цього часу не забезпечена мінімальними правами, передбаченими цим Документом. Адже кожна людина має право на життя, особисту недоторканність, рівність перед законом, право на працю та справедливу винагороду за неї, яка забезпечувала б гідні людини та її сім’ї умови існування, захист від безробіття, задовільний життєвий рівень, невтручання в особисте та сімейне життя, недоторканність житла, свободу думки, совісті і релігії, справедливий і неупереджений суд.

Щоб покращити доступ громадян до правосуддя та правової просвіти в м. Буську вул. Петрушевича 8. Тел:(03264) 2-11-12, працює Буський місцевий центр надання безоплатної вторинної правової допомоги, який поширює свою юрисдикцію на Буський, Бродівський, Камянка-Буський, Золочівський та Радехівський райони, де працюють бюро правової допомоги в м. Броди вул. Щурата 8. Тел: (03266) 25-113, м. Кам’янка-Бузька вул. Я. Мудрого 17 б. Тел: (03254)23-069, м. Золочів вул. Валова 4. Тел: (03265) 70-091, та м. Радехів вул. Відродження 7. Тел: (03255) 41-079,

Безоплатна правова допомога стала доступною послугою, якою можуть скористатися всі мешканці нашого краю.

 

06.12.2018

 

Сьогодні, 6 грудня 2018 року у Золочів прибув «Різдвяний конвой» з Німеччини. Цей проект традиційно відбувається у перший тиждень грудня у рамках Міжнародної волонтерської акції «Діти допомагають дітям».

З нагоди «Різдвяного конвою» у сесійній залі районної ради відбулось свято для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Перед хлопчиками та дівчатками, їхніми батьками та опікунами з концертом виступили учасники колективу «Древо». Діти, їхні батьки та опікуни не лише насолодились мистецькими номерами концерту, а й отримали подарунки від німецьких волонтерів. Адже гості вручили 121 гостинець для малечі міста та району.

Зазначимо, що протягом року в німецьких садочках, школах та компаніях пакували подарунки для дітей із соціально незахищених категорій, вразливих родин. Зібране доставили спеціальними різдвяними вантажівками в Україну. Цей проект дістав назву «Різдвяний конвой». Щиро подякували зарубіжним волонтерам з «Різдвяного конвою» керівник апарату Золочівької райдержадміністрації Галина Семчишин та директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Наталя Маркевич. Проект реалізовують представники з Німеччини «WPK Weihnachtspackchenkonvoig GmbH» у партнерстві з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» за підтримки та сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

 

У Золочівському районі проведено акцію «Свічка захисника»

З метою гідного відзначення Дня Збройних Сил України, сьогодні 6 грудня 2018 року на території Золочівського району проведено акцію «Свічка Захисника».

На могилах загиблих військовиків проведено екуменічні панахиди духовенством району. У заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який спільно з молоддю району, громадськістю, місцевою інтелігенцією запалив лампадки на військових меморіалах. Під час акції вшанували пам’ять загиблих воїнів, які боролися за свободу й незалежність нашого народу у попередні часи і тих, що виконують свій військовий обов’язок перед Батьківщиною нині.

У Кривичах проведено зустріч із жителями місцевої ради

4 грудня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Перегноївської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні Народного дому села Кривичі. Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про ремонт моста у с. Кривичі;

- про курсування автобуса Львів - Перегноїв до с. Кривичі;

- про укладання декларацій з сімейним лікарями;

- про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні лики», проведенні на території місцевої ради акції «Свічка захисника», в рамках с Ольга Мудрак, заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

 

Презентація альманаху “Шашкевичів край” в рамках фестин “НАШІ”

2 грудня 2018 року в читальній залі Золочівської районної бібліотеки відбулася презентація альманаху “Шашкевичів край” за участю авторів та читачів. Захід проходив в рамках золочівських фестин “НАШІ”.

Модератором заходу була поетеса Ольга Боса (Кіс).

Детальніше у відео

 

04.12.2018

 

4 грудня 2018 року у спортивному залі Сасівського НВК відбулося спортивне свято для вихованців районного будинку "Рідний дім" "Ти зможеш, якщо зміг я". Гостям заходи стала : Заступник начальника обласного центру фізичного здоров"я населення Ірина Підлужна . Юні були поділені на дві команди: "Чемпіони" та "Пінгвіни". У безкомпромісні боротьбі в більше ніж 10 естафетах перемогу здобула команда ""Чемпіони".

Переможці та усі учасники свята отримали медалі, грамоти та подарунки.

 

Міністр консультує

Мій чоловік, коли вип’є, піднімає на мене руку. Спершу думала, що цього більше не повториться, але за останній рік він мене бив мало не щомісяця. Що мені робити?

Ольга Перш за все, хочу порадити Вам і всім громадянам, які зазнають насильства, в жодному разі не мовчати. Агресор не одумається і не втихомириться. Чим довше ви мовчите про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки. Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати».

За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.

Що зробило Міністерство юстиції для посилення відповідальності агресора?

Ми не могли залишати цю проблему в тому стані, в якому вона перебувала роками. Тому разом з народними депутатами було розроблено й прийнято Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.

Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?

Стосовно кривдника може бути винесено терміновий заборонний припис, який зобов’язує залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи терміном до 10 днів. Інші можливі механізми захисту від домашнього насильства – обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників. Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців. Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути 680 грн, тривалість громадських робіт збільшення 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб. Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років. Але дані норми почнуть діяти з 11 січня 2019 року.

Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до:

– уповноважених підрозділів органів поліції,

– загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб,

– служби у справах дітей за місцем свого проживання,

– скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас виникнуть питання з цього приводу - телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах всієї України. Там ви зможете отримати консультацію і правовий захист.

 

01.12.2018

 

У Золочеві виступив балет «Життя» на сцені районного Народного дому ім. І. Білозіра. Відкрив виступ голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Відомий львівський балет представив проект «Ремінісценції.UA» – десять новел, у яких артисти розкривають маловідомі сторінки історії України.

Танцюристи мовою танцю, пластики і музики нагадали історію розстріляного композитора Леонтовича, зламаного і вбитого художника Бойчука, родини Крушельницьких.

Подякував за чудовий виступ та побажав творчих успіхів артистам голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 

Молоде поповнення військових частин 3027 та 3066 прийняло Військову присягу

01 грудня 2018 року в Навчальному центрі Національної гвардії України близько трьохсот військовослужбовців строкової служби Північного ОТО урочисто присягнули на вірність українському народові та продовжили справу мужніх захисників Вітчизни.

Урочистий захід розпочався із виносу Бойового прапора Навчального центру.

Начальник Навчального центру Національної гвардії України полковник Михайло Кулик в своїй промові привітав усіх із знаменною подією у їхньому житті . В своїй промові він зазначив: «Велика честь для кожного мужчини зі зброєю в руках захищати свою Батьківщину, наполегливо оволодівати військовими знаннями, адже Україні потрібні мужні чоловіки, які прагнуть стати на захист Вітчизни в цей нелегкий час. Сьогодні перед лицем своїх побратимів, батьків та друзів Ви дали присягу бути вірними захисниками Української держави, непохитно стояти на сторожі її свободи та територіальної цілісності».

До слів привітань приєднались керівник апарату Золочівської РДА Галина Семчишин та ветеран Начального центру полковник у відставці Євген Авескулов.

Для пастирського благословення і освячення були запрошені військові священики (капелани) Андрій Кулицький та Юрій Галабуда.

На завершення святкових заходів відбулась зустріч керівного складу Навчального центру НГУ та представників Північного ОТО із батьками та родичами молодих гвардійців.

Група інформації та комунікації Навчального центру НГУ

 

 

30.11.2018

 

Творча зустріч у Золочівському ЦДЮТ.

Відбулась надзвичайно захоплююча зустріч юних художників та педагогів Золочівського ЦДЮТ з  видатною українськю письменницею та художником Катериною Немира. Це надзвичайно чудова, багатогранна творча особистість, яка живе мистецтвом.

Із розповіді дізнались, що зараз п. Катерина працює над новим романом «Перетнути ріку» та книгою «Порадник з образотворчого мистецтва для дітей». Всього, що організувала та над чим  працювала п. Катерина разом із своїм чоловіком (художником) Володимиром  не перелічити – це дитячий фестиваль «Україна у серці моїм», безліч виступів у театрах та творчих колективах, незліченна кількість  виставок та майстер-класів, мистецьких зустрічей та презентацій.

Катерина Немира своїми надзвичайно цікавими розповідями захопила дитячі серденька. Розповіла про своє напрочуд цікаве життя, про те що тривалий  проміжок часу (16 років) проживала у США, але ніколи не залишала мистецтво, бо бачила себе тільки в ньому – це її повітря.

Такі особистості ще більше надихають любити наше українське мистецтво, цінити його, захоплюватись ним та пропагувати. Педагоги та вихованці ЦДЮТ щиро вдячні п. Катерині за цікаву змістовну розповідь.

 

З 25 листопада в Україні проводиться акція "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Щорічна акція “16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Основні завдання акції “16 днів проти насильства”: - привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; - активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні; - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

В управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації працює з 10.00 до 12.00 год. "гаряча телефонна лінія" з питань насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми (телефон 4-32-89).

 

У Золочеві відбулося відкриття нового приміщення суду

Сьогодні, 30 листопада 2018 року, у Золочеві по вулиці Січових стрільців відбулося урочисте відкриття нового приміщення Золочівського районного суду. У відкритті взяли участь: Зеновій Холоднюк- голова Державної судової адміністрації України; Віктор Дейнека – начальник територіального управління ДСА України у Львівській області; Маріанна Вільшинська – керівник апарату Львівської облдержадміністрації; Олександр Ганущин – голова Львівської облдержадміністрації; Володимир Сивак – голова Золочівського районного суду; Володимир Недзельський - голова Золочівської райдержадміністрації; Олег Банах – голова Золочівської районної ради; апарат районного суду, запрошені гості.

Захід розпочався із урочистого перерізання стрічки. Продовжився спільною молитвою та благословенням, тому до слова і запросили секретаря Львівської єпархії, кандидат богословських наук, митрофорний протоієрей Володимир Бачинський. Він побажав творити правосуддя, згідно чинного законодавства та подарував голові Золочівського районного суду Володимиру Сиваку ікону.

У вітальному слові керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська наголосила, - «Шановне товариство, ви добрий початок вже маєте, умови, комфортні для перебування, ми бажаємо вам комфортних умов для психологічного перебування. Ми бажаємо вам, як завжди гострого розуму, гострого слуху, гострого ока, твердої руки і пам’ятати, що ви творите суд на землі. І я хочу вам побажати від імені голови Львівської облдержадміністрації, аби у вас було якнайменше кримінальних справ, і ви тут ніколи ні тепер, ні в майбутньому не розглядали справ державної зради. Успіху вам і хороших починань».

Привітав учасників заходу голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який зазначив, - «Я хочу сказати, що колектив Золочівського районного суду є високопрофесійним, кваліфікованим і я бажаю, щоб вони в цих оновлених приміщеннях могли добре себе почувати, провадити свою діяльність і нехай їм у тому всьому допомагає Господь. Слава всім нам. Слава Україні!»

 

У Золочеві розпочалися Золочівські фестини НАШІ 2018

З 30 листопада по 1 грудня у Золочеві проходять Золочівські фестини «НАШІ». Впродовж трьох днів різні локації передбачені програмою заходу. Сьогодні, 30 листопада 2018 року, у «Книжковій толоці» взяли участь працівники Золочівської райдержадміністрації, яка відбулася у фойє Золочівського районного Народного дому.

Громадяни мали змогу і придбали різні книги видавництв: Урбіно, Піраміда, Старого Лева, Апріорі, Свічадо, Терра інкогніта, Академія, А-БА-БА ГА-ЛА-МА-ГА.

Цього ж дня в читальній залі Золочівської районної бібліотеки відбувся  круглий стіл на тему: “Сучасна культура як важливий націєтворчий чинник та відповідь на виклики сьогодення” за участю гостей: Марії Чумарної, Ярослави Павличко, Катерини Немири, Наталії Матолінець, Анни Хоми, Наталії Гурницької, Богдана Кухти, книгознавця, волонтера Любові Хомчак, волонтера і журналістки Віри Олеш, мисткині Ольги Берези. Участь у круглому столі взяв участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

  

У Малій Вільшанці проведено зустріч із жителями місцевої ради

27 листопада 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Бортківської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні Народного дому села Мала Вільшанка.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про відмову у пільговому перевезенні інваліда I групи;

- про продовження маршруту автобуса Золочів – Красне з відправленням о 08.15 год. до села Мала Вільшанка;

- про ремонт дороги до с. Мала Вільшанка;

-  про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні лики».

Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій та інших соціальних виплат.

 

27 листопада 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Бортківської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників.

 

29.11.2018

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 29 листопада 2018 року, відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання порядку денного, а саме обговорили роботу ради впродовж року, вислухали пропозиції членів ради щодо річного звіту. Перед присутніми виступила головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ганна Чекайло, яка повідомила присутніх про те, що на Золочівщині відбудуться фестини «НАШІ».

Основною метою заходу є належне вшанування відомих людей краю. В рамках фестин відбудеться «Книжкова толока»,  круглий стіл “Сучасна культура як важливий націєтворчий чинник та відповідь на виклики сьогодення” за участю гостей: Марії Чумарної, Ярослави Павличко, Катерини Немири, Наталії Матолінець, Анни Хоми, Наталії Гурницької, Богдана Кухти, книгознавця, волонтера Любові Хомчак, волонтера і журналістки Віри Олеш, мисткині Ольги Берези. А завершаться фестини презентацією в читальній залі Золочівської районної бібліотеки альманаху “Шашкевичів край” за участю авторів та читачів.

Підводячи підсумки зустрічі Ірина Габрієль повідомила, що звіт голови громадської ради відбудеться 21.12.2018 року о 15.00 год. в приміщенні сесійної зали адмінбудинку.

  

Сьогодні, 29 листопада 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації з питання належного документообігу, вчасної подачі контрольних документів та участі у заходах.

 

27 листопада 2018 року, для 9-11 класів Вороняцької  ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Мицко, фахівець з профорієнтацій Золочівської РФ ЛО центру зайнятості та Ольга Марусин, фахівець з молодіжної політики відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації, проведено профорієнтаційний захід на тему: «Правильний вибір професії – важливий вибір». Метою заходу було ознайомлення з можливістю проходження профдіагностичного тестування у дистанційному режимі,  використовуючи спеціальну платформу розвитку кар’єри «Моя професія».

  

27 листопада 2018 року, з метою запобігання дискримінації та насильству, формування навиків відповідальної поведінки начальником Золочівського бюро правової допомоги Ольгою Сагатою, за участю фахівця з профорієнтацій Золочівської РФ ЛО центру зайнятості Ірини Мицко та фахівця з молодіжної політики відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольги Марусин проведено тренінгове заняття з питань протидії домашньому насильству та боулінгу в рамках проекту «Я маю право!» для учнів 8-9 класів Вороняцької  ЗОШ І-ІІІ ст.

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном "булінг"розуміється, як пояснює Ольга Сагата –агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 29 листопада 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питання стану захворюваності на кір у Золочівському районі.

 

 

28.11.2018

 

До уваги всіх застрахованих осіб !

На сьогоднішній день неможливо уявити собі життя без інтернету. Так само і Пенсійний фонд України іде в ногу з часом, запроваджуючи все нові і нові електронні послуги через веб-портал ПФУ.

Даний електронний ресурс дає безкоштовну, унікальну можливість усім небайдужим до свого майбутнього, через мережу інтернет контролювати свої особисті дані, переглядати відомості про свій стаж і заробітну плату, контролювати свого роботодавця наскільки він добросовісно сплачує єдиний соціальний внесок за своїх працівників аби не залишитися без гідного соціального забезпечення. Пенсіонери мають можливість переглядати свої особисті пенсійні справи.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутися в територіальний орган Пенсійного фонду України з паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного номеру, написати заяву та отримати реєстраційний код, що займе лише декілька хвилин часу. Завершити реєстрацію можна в будь-який момент, зайшовши уже безпосередньо на сайт http://portal.pfu.gov.ua, обравши пункт меню "Зареєструватися". Або онлайн - реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-23-05, 4-31-12.

 

У райдержадміністрації проведено заняття з питання ведення військового обліку

Сьогодні, 28 листопада 2018 року, з метою покращення стану військового обліку у районі в сесійній залі райдержадміністрації проведено показові заняття з питань ведення військового обліку на прикладі Ясеновецької сільської ради. Навчання провели фахівці районного військового комісаріату за участю представників органів місцевого самоврядування району відповідальних за ведення військового обліку.  

У рамках проведення заняття ознайомлено учасників заходу із особливостями реалізації Закону України "Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних", указів та доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства оборони України з питань військового обліку. Фахівці військкомату зазначили, що безумовне виконання нормативних актів із ведення військового обліку та бронювання військовозобов'язаних є вагомою складовою забезпечення обороноздатності нашої держави в сучасних умовах захисту її суверенітету й територіальної цілісності, та закликали усіх присутніх з відповідальністю виконувати свої посадові обов'язки.

Фахівці військкомату розповіли  присутнім про призначення, завдання та порядок ведення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних, особливості роботи у даному реєстрі та основні завдання з підготовки до його впровадження у 2019 році.

Також, під час навчання розглянуто питання про організацію та ведення військового обліку військовозобов'язаних в органах місцевого самоврядування, його інформаційно-методичне забезпечення, особливості роботи по оформленню відстрочок від призову на військову службу військовозобов'язаним, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час.

 

Для студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» провели лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити: як вберегтися від захворювань»

Сьогодні, 28 листопада 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з лікарем-інфекціоністом кабінету «Довіра» Золочівської ЦРЛ Мартою Менько в приміщенні Золочівського коледжу проведено лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити: як вберегтися від захворювань».

У заході прийняли участь студенти групи «Право».

Лікарем було представлено проблему поширення ВІЛ-інфекції та гепатитів в контексті сучасних тенденцій, озвучено статистичні здані за останні роки в районі, проаналізовано динаміку зростання інфікованих в світі.

Марта Миколаївна проінформувала учнів про шляхи інфікування, пояснила, як ВІЛ-інфекція/СНІД та гепатити різних форм передаються, яка різниця між поняттями ВІЛ та СНІД, навела вражаючі приклади з життя, щодо необережності інфікування молодими людьми при відвідуванні косметологічних кабінетів (татуаш, пірсинг, татуювання, манікюр, педикюр), стоматкабінетів тощо.

Метою лекції є підвищення обізнаності студентів щодо шляхів передачі ВІЛ, гепатитів B та C та популяризації відповідальної поведінки, а зокрема Марта Миколаївна закликала проходити тестування.

«Первинна профілактика – основа розвиненої системи громадського здоров’я. Моя сьогоднішня лекція є унікальним прикладом того, як потрібно реалізовувати профілактичні заходи, спрямовані на здоров’я всього населення», – зазначила лікар.

 

УВАГА!   ПЕРОРАЛЬНА  ІМУНІЗАЦІЯ!

Золочівське районне  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Львівській області інформує, що з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу тварин на території Золочівського району відповідно до розпорядження Головного Державного ветеринарного інспектора України від 03.09.2018 №100 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні» в Золочівському районі буде проводитись планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом (орієнтовно кінець листопада – початок грудня 2018 року в т.ч. у вихідні дні, в залежності від погодних умов).

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо – кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. 

 

 

27.11.2018

 

Сьогодні, 27 листопада 2018 року, в приміщенні райдержадміністрації відбулася нарада-семінар по   питанню  щодо  змін в  земельному законодавстві та  практики їх застосування, ключових юридичних аспектів ведення агробізнесу за  участю начальник відділу економічного розвитку департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА - Камінська Г.М., начальника управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Курман-Нор О.П.  начальника відділу  Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Погребняк І.В.

У семінарі взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств та представники органів місцевого самоврядування району. На семінарі  проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо фінансування програм підтримки аграріїв області з бюджетів усіх рівнів, державної реєстрація прав власності та інших речових прав громадян та юридичних осіб.

Учасників наради проінформовано, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

 

З метою національно – патріотичного  виховання проведено екскурсію у військовий госпіталь Національної гвардії України

Сьогодні, 27 листопада 2018 року, учні-старшокласники Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та Словітської ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали військовий госпіталь (в/ч 3080) Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання молоді.

У сучасному суспільстві національно-патріотичне виховання молоді є не лише одним із важливих напрямків у навчально-виховному процесі – в сучасних умовах життя воно стало пріоритетним. Сьогодні це питання є особливо актуальним, адже на сході нашої Батьківщини вже який час поспіль проводиться операція об’єднаних сил, у котрій активну участь беруть лікарі нашої військової частини, що розташована у м. Золочеві (військова частина 3080).

Організатори екскурсії у в/ч 3080– це відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Ольга Марусин, Ганна Чекайло). 

Екскурсію провів начальник медичної частини військового госпіталю Національної гвардії України Ковальчук Святослав Анатолійович, який розповів про завдання, функції та структуру госпіталю. Наголосив, що військовий госпіталь є медичним закладом Національної гвардії України, який призначений для виконання завдань із збереження життя та охорони здоров’я військовослужбовців та резервістів Національної гвардії України і є лікувально-профілактичним закладом, який надає кваліфіковану медичну допомогу. Керівництво військовим госпіталем здійснює начальник військового госпіталю Національної гвардії України.

Екскурсія  була цікавою, насиченою та наповненою новими враженнями. Учні відвідали приміщення та оглянули відділи госпіталю. Хлопці та дівчата із задоволенням, гордістю пройнялися глибокою пошаною та повагою до людей, які виконують складну та відповідальну місію рятують життя захисникам Вітчизни.

Святослав Анатолійович розповів декілька історій про випадки в АТО (ООС) з життя бійців, які захопили молодь своєю відвагою та згуртованістю військових там, на передовій. 

Для школярів провели агітаційну розповідь про контрактну військову службу, ознайомили з умовами вступу до вищих військових навчальних закладів. Після пізнавальної екскурсії дітям у бібліотеці військового госпіталю було продемонстровано навчальний фільм. Такі заходи сприяють вихованню почуття любові до Батьківщини та  поваги до професії військових.

 

Проведено засідання колегії

Сьогодні, 27 листопада 2018 року, у райдержадміністрації відбулося засідання колегії. Провів засідання голова райдержадміністрації Володимир Недзельський. Обговорено показники проекту районного бюджету Золочівського району на 2019 рік.

 

Отримуй державні соціальні виплати відповідально

На сьогоднішній день в області близько 300 тисяч громадян отримують державну соціальну підтримку шляхом одержання житлових субсидій, соціальних виплат та компенсацій. Про це інформує департамент соціального захисту

Мета такої підтримки є фінансове забезпечення соціально незахищених верств населення. Проте, як показує практика, є непоодинокі випадки, коли особа користується державною соціальною підтримкою, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати і одночасно працює тривалий час за кордоном, не декларуючи отримані доходи.

Усі державні соціальні допомоги виплачуються за кошти Державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави. Органами соціального захисту населення здійснюються перевірки на предмет виїзду та тривалого перебування за кордоном одержувачів державних допомог. Якщо одержувач державних соціальних виплат тривалий час перебуває та неофіційно працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

До прикладу, у одному із районів Львівщини понад 270 особам, припинено компенсаційні виплати на догляд за інвалідом І групи або престарілими особами старше 80 років, у зв’язку з їх перебуванням за кордоном. По даному факту відкрито кримінальне провадження. Тому, усім одержувачам державних соціальних допомог варто знати, що будь-яка інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є вагомою підставою для повернення одержаних державних соціальних виплат та подальшого скеровування такої інформації до правоохоронних органів.

 

Зустріч з Остапом Дроздовим у Золочівській ЦРБ

25 листопада 2018 року у Золочівській центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч із журналістом, телеведучим, письменником Остапом Дроздовим.

 

 

26.11.2018

 

Отримуй державні соціальні виплати відповідально

На сьогоднішній день в області близько 300 тисяч громадян отримують державну соціальну підтримку шляхом одержання житлових субсидій, соціальних виплат та компенсацій. Про це інформує департамент соціального захисту

Мета такої підтримки є фінансове забезпечення соціально незахищених верств населення. Проте, як показує практика, є непоодинокі випадки, коли особа користується державною соціальною підтримкою, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати і одночасно працює тривалий час за кордоном, не декларуючи отримані доходи.

Усі державні соціальні допомоги виплачуються за кошти Державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави. Органами соціального захисту населення здійснюються перевірки на предмет виїзду та тривалого перебування за кордоном одержувачів державних допомог. Якщо одержувач державних соціальних виплат тривалий час перебуває та неофіційно працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

До прикладу, у одному із районів Львівщини понад 270 особам, припинено компенсаційні виплати на догляд за інвалідом І групи або престарілими особами старше 80 років, у зв’язку з їх перебуванням за кордоном. По даному факту відкрито кримінальне провадження. Тому, усім одержувачам державних соціальних допомог варто знати, що будь-яка інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є вагомою підставою для повернення одержаних державних соціальних виплат та подальшого скеровування такої інформації до правоохоронних органів.

 

 

24.11.2018

 

Громадськість району та міста Золочева вшанувала жертв ГОЛОДОМОРУ

24 листопада 2018 року  поминальні заходи з нагоди 85-тих роковин ГОЛОДОМОРУ розпочалися з ранкових богослужінь у храмах району. Люди з хлібом, колосками та свічками вшановували загиблих у 1932-1933 роках від Голодомору.

На площі Незалежності, біля пам'ятника В.Чорноволу, в місті Золочеві відбулися заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років  – геноциду Українського народу відбувся поминальний захід.

Священнослужителі району провели екуменічну панахиду за загиблими та у глибокій скорботі молитвою згадали жертв голодоморів.

Учасники молодіжного театру «Край», громадської організації «Бужани» з нагоди вшанування пам'яті жертв голодоморів провели захід «Не погасне біль ГОЛОДОМОРУ», акцію «Запали свічку пам'яті».

У заходах взяли участь керівництво та працівники райдержадміністрації, районної і міської рад, громадськість, військовослужбовці, молодь району.

Постраждалих — десятки мільйонів: розстріляних, закатованих у в’язницях, страчених через різні душевні й фізичні тортури, загиблих від мук голоду. Такої кількості жертв не було навіть на війні.

Голодомор 1932-1933 років - безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти.

Проведено Всеукраїнську «хвилину мовчання», поминальний передзвін у храмах. В акції "Засвіти свічу" взяли участь: військовослужбовці, учнівська молодь, громадськість міста. На фасадах будинків установ та організацій приспущено державні прапори з чорними стрічками. На підвіконнях помешкань громадян горіли свічки пам'яті за жертвами голодоморів. Завершилися заходи викладанням символічного хреста із запалених лампадок.

«Я тримаю колоски пшениці – символ Голодомору. На Західній Україні найбільше постраждалих від штучного голоду. Ми, студенти, прийшли сьогодні, щоб показати, що ми пам’ятаємо про ті події», - каже учасниця заходу студентка Ірина.

 

 

23.11.2018

 

Сьогодні, 23 листопада 2018 року головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським проведено засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні були присутні суб’єкти господарської діяльності з числа «групи ризику», які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму.

На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн. Володимир Йосипович  наголосив, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Світлана Ракубовчук повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

  

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 23 листопада  2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями району з питань: ремонту дороги вул.. Широка у селі Вороняки, пасажирських перевезень до села Побіч, щодо відновлення автобусної зупинки у с. Стінка, щодо повернення майна репресованої.

Головою райдержадміністрації надано роз’яснення та рекомендації з піднятих питань та дано доручення головам місцевих і керівникам окремих служб району.

 

У Поморянах проведено зустріч з учасником АТО

Ми – українці! І немає нам життя без України, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це мати, яку не вибирають, як і долю, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі. Сьогодні, як ніколи раніше, актуальною є тема миру в нашій багатостраждальній Україні. Живучи під мирним небом, у злагоді один з одним, ми навіть не замислювалися над тим, що може нести за собою війна. Сьогодні діти нашої матері – України, наші бійці в зоні АТО сумлінно виконують свій обов`язок та показують силу й незламність українського духу.

22 листопада 2018 року у Поморянському професійному ліцеї відбулася тепла зустріч студентів з учасником АТО, який вже повернулись до своїх рідних домівок. З радістю, гордістю і вдячністю студенти привітали Михайла Шафранського, який довгі місяці оберігав наш мир і спокій, захищав нас від зовнішньої агресії, відстоювали честь нашого краю.

Зустріч проведена з ініціативи відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації (фахівця з молодіжної політики О. Марусин) та з метою національно-патріотичного виховання молоді.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять героїв, які віддали своє життя заради Незалежності України, заради миру на нашій землі.

Викладач ліцею подякувала гостеві за подаровану зустріч і побажала йому та сім`ям добра, злагоди, любові та сімейного затишку, а всій нашій країні - мирного неба!

 

 

22.11.2018

 

За участю голови райдержадміністрації Недзельського В. Й. 22.11.2018 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., запрошені Гривнак Л. В. – архітектор, Мисак В. Ю. – голова Ясеновецької сільської ради, Хлібойко Г. – землевпорядник Ясеновецької сільської ради, Волошин І. В. – голова Великовільшаницької сільської ради, Гнип І. П. – землевпорядник Великовільшаницької сільської ради

Розглянуто:

– Генеральний план села Бонишин Золочівського району Львівської області.

Замовник – Ясеновецька сільська рада.

За результатами розгляду проект генерального плану села Бонишин Золочівського району Львівської області після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням сесії Ясеновецької сільської ради.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території з метою впорядкування території та зміни цільового призначення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Крутники у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області.

Замовник – Єлиховицька сільська рада.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд під обслуговування магазину та бару на вул. І. Франка, 3 у с. Струтин Золочівського району Львівської області.

Замовник – Струтинська сільська рада.

За результатами розгляду дані детальні плани території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням відповідних сільських рад.

– Детальний план території господарського двору з метою проведення реконструкції будівлі вівчарика під цех з виробництва взуття на території Заставненської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту).

Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду детальний план території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

– Детальний план території господарського двору в урочищі «За колгоспом» на території Великовільшаницької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту).

Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду даний детальний план території відправлено на доопрацювання.

 

Сьогодні, 22 листопада 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч із фахівцями райдержадміністрації та керівниками районних служб з питання підготовки Перспективного плану розвитку Золочівського району на 2019-2021 роки.

За підсумками  проведення Ради регіонального розвитку було доручено представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки.

Під час даної наради обговорено  пропозиції  та зроблено напрацювання до Перспективного плану розвитку Золочівського району на 2019-2021 роки.

Проводячи нараду Володимир Йосипович зазначив, що кожен член громади повинен мати можливість володіти інформацією про те, що буде зроблено у 2019, 2020 та 2021 році і куди підуть зароблені кошти громади.

 

У Стадні проведено зустріч із жителями місцевої ради

20 листопада 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Скварявської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні Народного дому села Стадня.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про підвезення дітей до Скварявської ЗОШ автобусом «Школярик»;

-  про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення;

- про можливість навчання та працевлаштування безробітних громадян.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні лики», належному відзначенні 85-тих роковин Голодомору.

Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій, а Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

 

 

21.11.2018

 

На площі Незалежності міста Золочева відбулися заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи.

21 листопада 2018 року, у м. Золочеві відбулися заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи - свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. У п’яту річницю Революції Гідності у місті Золочеві на площі Незалежності відбулися заходи, які розпочалися із молитви. Громада Золочева у спільній екуменічній панахиді молилася за тих, хто віддав життя за Україну, за Героями Небесної Сотні та полеглими за незалежність і суверенітет нашої держави під час проведення антитерористичної операції.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова районної ради Олег Банах, керівництво міської ради, депутати місцевих рад, представники громадських організацій, волонтери, освітяни, гості та жителі міста, молодь району, військовослужбовці.

З промовою до учасників заходу звернувся голова райдержадміністрації.

«Я сьогодні, дякую усім і силовикам, і колективу районної ради, політичним партіям, які в ті часи п’ять років тому були єдині в боротьбі за українську державу. Ми радіємо, що наш сьогоднішній зовнішньополітичний вектор є незмінним і надзвичайно проукраїнським, бо ще не було в історії України, щоби  Президент чи керівник зовнішньоекономічного відомства молилися на могилах замордованих українців  на етнічних землях Польщі тощо. І я сьогодні хотів би тут сказати слова Отто Бісмарка, - «Ніколи так не брешуть, як перед виборами, під час війни і після полювання». І хотів би сьогодні всіх закликати: не можемо ми сьогодні в такий складний час ділитися, мати іншу думку, ми маємо бути членами однієї партії, яка називається Україна. Слава Україні!», - зазначив під час виступу Володимир Йосипович.

Під час громадського Віча виступив учасник Революції Гідності Микола Джула, поетеса Золочівщини Ольга Кіс та свої власні вірші прочитав юний поет району Володимир Мищишин.

На завершення заходу біля дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні було покладено квіти та запалено лампадки.

Нагадаємо, День Гідності та Свободи в Україні встановили на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній нашій історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

У райдержадміністрації відбувся семінар по аграрних розписках

Сьогодні, 21 листопада 2018 року, в приміщенні райдержадміністрації відбувся семінар по питанню доступу до фінансових  і матеріально-технічних  ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції за допомогою аграрних розписок. Провела семінар представник проекту міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні» Олени Топій. Семінар відбувся для дрібних фермерських господарств району за участю регіонального директора ТзОВ «Агроарена» (м. Львів) Мирона Партики, який розповів про супровід від посіву до збору урожаю, а саме про засоби захисту рослин, технологію обробітку.

До слова. Аграрна розписка є порівняно новим, проте дієвим фінансовим інструментом, пристосова­ним до по­треб ма­лих і се­редніх сіль­госпви­роб­ників  для залучення швидких і дешевих сезонних грошей у бізнес, так як передбачає спро­ще­ну про­це­ду­ру оформлен­ня до­ку­ментів, ло­яльніші вимоги до застави.

 

Листопад 2013-2014 рр. «Революція гідності», події на Донбасі… Вони тривожать наші душі, не залишають байдужими жодного громадянина країни, і тому кожному з нас потрібно усвідомити, за що боролися  учасники Революції гідності й заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня.

В Золочівській районній бібліотеці  21.11.2018р.  проведено вечір-пам’яті «Наш дух не зламати, свободу не вбити».  Користувачі мали змогу познайомитися з переглядом-посвятою «Хрещення Майданом», на якому було представлено книги  за даною тематикою.

 

19.11.2018

 

На Золочівщині відкрито музей стародруків

18 листопада 2018 року відбулось відкриття музею стародруків в “Краєзнавчій бібліотеці Анатолія Недільського”. Подія відбулася у селі Скнилів, що на Золочівщині. На захід завітав голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«Сьогодні ми є свідками звершення ще однієї важливої справи – відкриття Музею стародруків. Нам неймовірно пощастило мати такого краянина – патріота та інтелектуала, який усі скарби, надбані за життя, приніс у родинне село Скнилів на Золочівщину. Такі люди руйнують стереотипи про провінцію. Скнилів набрав ваги культурно-мистецького центру завдяки Краєзнавчій бібліотеці Анатолія Недільського, яку ми велелюдно, як і сьогодні, відкривали у червні цього року.

Найблагородніший шлях колекціонера, коли він веде до народу.
І віднині ці рідкісні видання стануть надбанням для усієї України, що, своєю чергою, відкриватиме людям нашу чудову землю, родинну колиску Будителя Галичини, поета Маркіяна Шашкевича, Батька січей Кирила Трильовського, генерала УГА Віктора Курмановича, міністра зовнішніх зв'язків в уряді ЗУНР  Василя Панейка, прибрану Батьківщину міністра економіки ЗУНР Теодора Ваня, головнокомандувача УГА Мирона Тарнавського, письменників, науковців. І в цьому ряду стоїть ім'я Анатолія Недільського – книголюба, колекціонера, краєзнавця, що любить Україну не на словах, а втілює цей ще один унікальний культурний проект на батьківському обійсті за власний кошт.

Кожен у житті має простір для реалізації своїх бажань, мрій, а навіть обов'язків. Вибір пана Анатолія, залюбленого в давню українську книгу, заслуговує на глибоку пошану і кличе до наслідування. Тож дозвольте вручити Вам цю подяку.

Успіхів Вам у всьому, вдячних поціновувачів, і звичайно, міцного здоров'я, родинного тепла, натхнення від рідної скнилівської землі!», - зазначив у вітальному слові голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Довівдка. Унікальна краєзнавча бібліотека Анатолія Недільського гостинно відчиняє свої двері для відвідувачів.

У книгозбірні – понад  20 тисяч книг, архіви відомих людей.    Є тут  читальня, літній та зимовий коференц-зали, постійна виставка народних дереворитів, розташована в окремому залі. А крім того, до комплексу належать і два музеї — літературно-краєзнавчий та музей любові — й  кімната для кави, і три кімнати готельного типу, басейн та літня сцена.

Тут можна не лише насолоджуватися читанням, спілкуванням у гарному товаристві. Звідси зручно  рушати в подорож:  до Олеська, Підгірців, Золочева, Буська, Унева зовсім недалеко.

Анатолій Недільський – особистість надзвичайна. Депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання, книголюб, ерудит, колекціонер, власник книгарні «Рідкісна книга», розташованої на вулиці І.Франка у Львові. Чимало українських колекціонерів  за його фаховими порадами формували свої книгозбірні.

Добірку творів красного письменства Галичини кінця ХІХ-початку ХХ століть, придбану в книгарні пана Анатолія, Фонд «Рідна країна» (засновник Микола Томенко) передав до музею М.Старицького у Кліщинцях Чорнобаївського району, що на Черкащині. Таке от символічне духовне єднання Галичини з Правобережям.

Погодьмося, це справді  (сподіваємося, поки що) незвично:   Анатолій Недільський вклав власні, зароблені кошти не у ресторан чи кав'ярню, а в бібліотеку-музей. Та ще й з таким зібранням, яким можуть похвалитися далеко не всі бібліотеки. А побудував комплекс пан Анатолій, до речі, на батьківському обійсті.

 

 

18 листопада 2018 року у Золочівському районному Народному домі відбувся Гала-концерт, що є підсумком конкурсу “Таланти Золочівщини”.

У заході взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який привітав учасників дійства та вручив нагороду переможцю у номінації «Фаворит журі».

Перемогу у конкурсі  «Таланти Золочівщини 2018" здобула Мар'яна Мацідонська.
 

17.11.2018

 

В Золочеві відбулися урочисті заходи з нагоди складання Військової присяги.

Сьогодні, 17 листопада 2018 року в Навчальному центрі Національної гвардії України відбулися урочистості з нагоди складання Військової присяги. В заходах взяли участь командування Навчального центру, представники місцевої влади, духовенство, рідні і близькі військових. Привітати з урочистою присяги військових завітала керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка наголосила, що рада вітати усіх на землі Маркіяна Шашкевича - Будителя Галичини, що складають хлопці сьогодні Військову присягу в епохальні часи, коли Україна зі зброєю в руках відстоює свою незалежність і територіальну цілісність. Закликала завжди бути вірними словам Військової присяги, пам'ятати сьогоднішній день як день непорушної клятви на вірність Україні. Благословили та окропили священною водою військових отці-капелани.

 

 

16.11.2018

 

У рамках неформальної освіти для молоді проведено лекцію

Сьогодні, 16 листопада 2018 року учням дев'ятикласникам Золочівської ЗОШ І-ІІІ №3 проведено лекцію на тему: «Наркоманія: небезпечна недуга та шлях у прірву» в рамках розвитку неформальної освіти у районі. Лекцію для молоді прочитала лікар-нарколог Золочівської ЦРЛ  Ольга Попович.

Основною метою зустрічі було підвищення обізнаності школярів щодо шкідливих наслідків вживання наркотичних засобів та відповідальність за злочини, пов’язані з їхнім незаконним обігом. Дана тема для спілкування обиралась не випадково, адже наркоманія серед неповнолітніх становить серйозну загрозу.

Лікар наголосила, що деякі молоді люди вважають наркоманію розвагою, але вони навіть не підозрюють, яку небезпеку приховує у собі таке дозвілля, які наслідки спричиняє та до яких життєвих трагедій призводить. Їм здається, що любої миті вони можуть покинути вживати наркотики, проте це - залежність, яку майже неможливо побороти. Не менш згубною звичкою є: паління цигарок, адже вона може потягнути за собою паління курильних сумішей, а згодом і наркотичних засобів. Такий небезпечний ланцюжок спотворить  назавжди ваше молоде життя.

Завершила лекцію Ольга Володимирівна тим, що  юнаки повинні вчитися на помилках інших людей та розуміти, що наркоманія – це вічне падіння у безодню, в якій немає дна. Найактивнішим молодим людям було вручено подарунки.

  

Сьогодні, 16 листопада 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з фахівцями  райдержадміністрації з  питання належного відзначення Дня Гідності і Свободи та роковин Голодомору. Проговорено шляхи проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району з метою залучення якнайширшої кількості людей до участі у заходах.

 

Сьогодні, 16 листопада 2018 року головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським проведено засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні були присутні суб’єкти господарської діяльності з числа «групи ризику», які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму.

На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн. Володимир Йосипович  наголосив, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

Проінформовано, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

 

15.11.2018

 

Для молоді проведено профорієнтаційну екскурсію у Золочівський РВ ГУДСНСУ у Львівській області.

В рамках проведення профорієнтаційних екскурсій для молоді району сьогодні, 15 листопада 2018 року, учні 9-тих класів та учні-учасники гуртка «Дитяча пожежна служба» Золочівської ЗОШ І-ІІІ № 2 відвідали Золочівський РВ ГУДСНСУ у Львівській області.

Екскурсія організована відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Ольгою Марусин, Ганною Чекайло з метою орієнтації старшокласників у виборі майбутньої професії, ознайомлення молоді з роботою рятувальників, навчання підростаючого покоління найважливішим правилам безпеки життєдіяльності.

Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Фахівець пожежної частини розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Школярі фотографувались поруч з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. Один із учнів приміряв на себе рятувальну форму. Рятувальники розповідали учням про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на питання, які задавали діти. Під час зустрічі було звернуто увагу учнів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, розказано як правильно діяти у разі пожежі.

Після побаченого і почутого кожна дитина глибше розуміє важливість та героїзм професії пожежника. Ця екскурсія дала можливість познайомити школярів з професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеці життєдіяльності.

Дякуємо співробітникам пожежно-рятувальної служби за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!

 

У Чижеві проведено зустріч із жителями місцевої ради

13 листопада 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Полянської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні Народного дому села Чижів.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про виплату орендної плати за паї;

- про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення;

- про можливість навчання та працевлаштування безробітних громадян.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні лики», належному відзначенні роковин Голодомору та Дня Гідності і Свободи.

Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій.

 

13 листопада 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Полянської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників.

 

 

14.11.2018

 

У Новоселищі проведено зустріч з учасником АТО

Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні ж вона на всіх одна — війна, хоч як би ми її не називали. Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, а хтось допомагає фізично, фінансово чи морально. В прагненні підтримати наших відважних вояків єднаються і дорослі, і діти. Так у багатьох населених пунктах району, щоб віддячити своїм героям-землякам, організовують щирі, по-родинному теплі зустрічі з учасниками АТО.

Саме тому, за ініціативи відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації (фахівця з молодіжної політики О. Марусин) та з метою національно-патріотичного виховання молоді проведено зустріч з учасником АТО Богданом Загурським, сьогодні, 13 листопада 2018 року, за участі студентів Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету. 

Богдан Загурський (Лісоруб) родом із села Плугів, що на Золочівщині.

Під час зустрічі розповідав, як  у зону АТО пішов добровольцем і опинився поблизу Горлівки. Чому «Лісоруб», а тому, що добре володіє сокирою.  

З великим зацікавленням та занепокоєнням студенти слухали розповідь українського  воїна. Молодь задавали багато питань про умови «існування» в місцях бойових дій, чи носять бійці обереги подаровані дітьми, а головне про те, коли закінчиться війна? Боєць  поділився враженнями від пережитого, закликав  молодь виховувати патріотизм у серці ще зі юних літ та вірити у перемогу.

В кінці зустрічі студенти висловили подяку за мирне небо над головою та відвагу і самопожертву у боях за цілісність та незалежність нашої держави.

 

 

13.11.2018

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 13 листопада 2018 року.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про визначення способів участі батька у вихованні та спілкуванні з дітьми; про доцільність позбавлення батьківських; прав  про визначення місця проживання малолітнього; житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- сказав під час засідання Володимир Недзельський.

 

Проект «Ідея змінює каїну» завітав до Золочева

Сьогодні, 13 листопада 2018 року, у Золочів завітав молодіжний проект «Ідея змінює країну». Тренер Ірина Політуха, фахівець відділу молодіжної політики Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації продемонструвала чудове викладання матеріалу.  Зустріч відбулася у читальному залі районної бібліотеки ім. І. Франка за участі старшокласників шкіл міста.

Під час тренінгів спікер вивчала потреби молоді та спільно напрацювали ідеї заходів. Важливо відмітити, що більша частина учасників наголошує на створенні молодіжних центрів та вільних просторів як комунікативного проектного майданчику.  Було проведено опитування за анкетуванням, де молодь вказувала свої пропозиції ідей. Кращих буде запрошено у грудні  до Львова на Форум ідей.

Мета даного заходу – активізувати молодих людей Львівщини, сформувати і розвинути суспільно-активне молоде покоління.

 

 

Минулого місяця повернувся з АТО. Чи я маю я право за земельну ділянку?

Владислав Хоменчук

На які наділи мають право захисники вітчизни?

Учасники бойових дій та особи прирівняні до них мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність  у  таких розмірах:

1)для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

2)для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

3)для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

Куди звертатися для отримання земельної ділянки?

Учасникам АТО необхідно звернутися з клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність або користування:

• сільської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності відповідних територіальних громад);

• обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб;

• районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб (за межами населених пунктів земельні ділянки для городництва, ведення садівництва, ОСГ та будівництва індивідуального житлового будинку вони не передають);

• обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власностіу власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб;

• Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області (якщо питання стосується земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства державної власності).

Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо передачі (надання) земель державної власності, зокрема ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарських потреб, лісів для не лісогосподарських потреб, а також земельних ділянок природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель.

Як виглядає клопотання?

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (в межах норм).

До клопотання додаються:

1) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);

2) копія паспорта та копія ідентифікаційного номера;

3) документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка).

Чиновникам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи.

Рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою або про мотивовану відмову має бути прийнято в місячний строк.

Що може бути підставою для відмови?

Лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у визначеному порядку.

Як проходить відведення земельної ділянки?

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно замовити в землевпорядній організації виготовлення такого проекту.

Виконавцем робіт може бути тільки особа з сертифікатом інженера-землевпорядника. Проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі укладеного із замовником договору. Термін виконання робіт – не може перевищувати 6 місяців.

Проект підлягає погодженню з територіальним органом Держгеокадастру. У випадку розташування земельної ділянки у межах населеного пункту, або якщо на ділянці планується розташування об'єкта будівництва, потрібно отримати погодження з управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки залежно від  її призначення, цінності  та місця розташування може підлягати також погодженню з: структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Строк розгляду: протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту (двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом -- після отримання позитивного висновку такої експертизи).

Підстава для відмови – лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Як зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі?

Необхідно звернутися до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки та надати наступні документи:

1)заяву про внесення відомостей до Державного земельного кадастру;

2)оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (погоджений проект землеустрою, за потреби, позитивний висновок експертизи);

3)документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки, у формі електронного документа.

Строк розгляду такої заяви – 14 днів. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно.

Як провести затвердження проекту землеустрою?

Рішенням про надання земельної ділянки за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюється затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Чи потрібно реєструвати право на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Мін’юсту?

Так, потрібно. Для цього слід звернутися до суб’єкта, уповноваженого на проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме до виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради або до місцевої державної адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг. Державну реєстрацію речових прав на землю здійснюють також юридичні особи, акредитовані Мінюстом, та нотаріуси.

Які документи потрібні:

1) заява встановленої форми, яку формує державний реєстратор;

2) документ, що посвідчує особу;

3) засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки у власність або надання у користування;

4) витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку (подається  у разі, коли в документі, що подається для державної реєстрації, відсутні відомості про її кадастровий номер, а також у разі, коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку);

5) документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

м. Львів, пл. Шашкевича 1, тел. 261-23-66

 

 

12.11.2018

 

З метою національно – патріотичного  виховання проведено екскурсію у кінологічну службу Навчального центру Національної гвардії України

Сьогодні, 12 листопада 2018 року, учні дев’ятого класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ №4 відвідали кінологічну службу Навчального центру Національної гвардії України в рамках національно-патріотичного виховання молоді.

Організатори екскурсії – це відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Ольга Марусин, Ганна Чекайло). 

Тренери продемонстрували дітям виконання собаками різних команд, процес подолання перешкод. Та найбільше емоцій у дітей викликало «затримання» вівчаркою злочинця, у ролі якого виступив один із тренерів.

Серед собак і спеціальні, які виконують команди такі як: затримання чи лобова атака тощо.  Собаки – усі службові, тож легко впорались із завданнями. Адже використовують їх для охорони, конвоювання, пошуку злочинців та вибухівки. Деякі з них брали та братимуть участь у зоні АТО (ООС).

На даний час у кінологічній службі виховується біля 70-ти собак. Також дітям продемонстрували  найкращі здібності у дресируванні чотирилапих друзів, розказали  правила догляду і спілкування з собаками.

Екскурсію повів офіцер-викладач по спеціальній підготовці, лейтенант Матвієць Роман Дмитрович.

У результаті впровадження системи національно-патріотичного виховання у молодого покоління будуть забезпечені розвинута патріотична свідомість і відповідальність, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті.

Також результатом системи національно-патріотичного виховання має стати зацікавленість молоді щодо служби у Збройних силах України, готовність до захисту України та виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів та незалежності України з метою становлення її як правової, демократичної, соціальної держави. Як одним із елементів даного процесу є і професія кінолога-охоронця.

  

В межах Програми енергозбереження провели реконструкцію Грушківського психоневрологічного інтернату

У КЗ ЛОР «Грушківський психоневрологічний інтернат» цьогоріч провели реконструкцію будівлі. Будівельні роботи здійснили у межах реалізації Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки.

«Сьогодні, окрім необхідності захисту зовнішніх кордонів нашої держави на Сході України, ми тут також маємо людей, які в силу певних обставин потребують особливого захисту. Дякую усім, хто долучився до реалізації Програми, адже енергоощадні заходи дозволять не лише покращити побут мешканців інтернату, а й зекономити фінансовий ресурс, щоб в подальшому скерувати його на потреби людей, які тут проживають»,-  зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

Як розповів директор інтернату Микола Ковальчук реконструкція будівлі в межах Програми енергозбереження стала наймасштабнішим проектом за багато років існування притулку.

«15 років тому, коли я прийшов на роботу, опалювалось твердим паливом, яке не забезпечувало нормальної подачі тепла в зимовий період у кімнати, де проживають люди. Ми перейшли на газове опалення та побудували газову котельню. Завдяки цьому проекту ми модернізували нашу котельню, поставили датчики регулювання температури, які контролюють  температуру зовні і з середини автоматично. У нас постійно проживає понад сотня людей і будинок знаходиться у вітровій зоні, відтак утеплення стін, заміна вікон, усі енергозберігаючі заходи дають можливість регулювати і підтримувати необхідну температуру у кімнатах», - розповів Микола Ковальчук.

Відтак, у межах Програми здійснили утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій, замінили віконні блоки на енергозберігаючі та встановили автоматичне погодозалежне регулювання подачі теплоносія.

 «Програма реалізується вже другий рік. У цьому році окрім Грушківського психоневрологічного інтернату, зроблено роботи ще на 5 об’єктах. Наприкінці 2016 року в області збуло запроваджено систему енергомоніторингу, подаються онлайн дані по щодобовому споживанню по кожному об’єкту. І всі об’єкти ранжуються по питомих витратах енергоносіїв на метр квадратний і об’єкти з найбільшими витратами вибираються під модернізацію. Потім проводяться енергетичні аудити, за їх результатами визначається економічний ефект, який можна отримати від впровадження заходів з енергозбереження, після цього проводяться проектні роботи і наступним етапом йде реалізація заходів. Це об’єкти освіти, медицини, соціального захисту», - розповів  начальник управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Андрій Якубовський.

Зокрема у Грушківському інтернаті після проведених заходів з енергозбереження прогнозована економія природного газу буде складати понад 300 тисяч гривень в рік.  

 

 

09.11.2018

 

У рамках неформальної освіти до Дня української писемності і мови проведено тренінг

Сьогодні, 9 листопада 2018 року учням-старшокласниками Золочівської ЗОШ І-ІІІ №1 проведено тренінг на тему: «Говорімо українською правильно!» в рамках розвитку неформальної освіти у районі. Тренінг для учнів провела вчитель української мови і літератури Любов Цюпка. Виступаючи перед учнями Любов Іванівна наголосила на важливості любові до своєї рідної мови. Учні були сформовані у дві групи.

Кожна група представляла свої дослідження застосування мови у побуті. Загалом усі учні були активними під час тренінгу, кожен продемонстрував свої знання та вміння. Прозвучало багато прикладів як говорити правильно, а як не слід.

Довідка. День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

 

До уваги учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності!

Згідно статті 16-2 Закону України «Про відпустки» учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю в наслідок війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Додаткова відпустка, передбачена ст. 16-2 Закону України «Про відпустки» надається незалежно від відпрацьованого часу один раз упродовж календарного року на підставі заяви працівника та посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення заняття "Школа майбутнього пенсіонера", яке відбудеться 14 листопада 2018 року о 11.00 за адресою: м. Золочів вул. Валова, 4.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення "Дня відкритих дверей", яке відбудеться 13 листопада 2018 року за адресою: м. Золочів вул. Валова,4. «Гаряча» телефонна лінія 12 листопада 2018 року відбудеться «Гаряча» телефонна лінія з заступником начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Ольгою Мудрак за телефоном (265) 4-23-05 з 12.00 до 13.00.

 

НА ВЕБ-ПОРТАЛІ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ СТВОРЕНО ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ПЛАТНИКА

Пенсійний фонд України розширив можливості Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України – сучасного способу надання інформації, дистанційного обслуговування громадян за допомогою сучасних електронних сервісів.

Крім особистого кабінету застрахованої особи на Веб-порталі створено і електронний кабінет платника. Ввійшовши на Веб-портал з допомогою електронної печатки, кожна юридична особа отримає можливість переглянути стан сплати єдиного внеску – чи є заборгованість або переплата, відслідковувати подання звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску та інше. Крім того, по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах з цією юридичною особою, є можливість сформувати довідку про трудовий та страховий стаж та довідку ОК-7 для правильного розрахунку лікарняних.

 

Шашкевичівські дні

У рамках вшанування 175 - річчя пам'яті Маркіяна Шашкевича і відходу у засвіти, 125 - річчя перепоховання у Львові та з нагоди дня народження 6 листопада 2018 року у читальному залі Золочівської ЦРБ ім. І.Франка відбувся круглий стіл "Маркіян Шашкевич: сучасний контекст та візія майбутнього" та оформлена виставка - вшанування "Відлуння дзвонів М.Шашкевича". p>

 

07.11.2018

 

В навчальних закладах району й надалі проводяться військово-медичні вишколи для учнівської та студентської молоді

Сьогодні, 7 листопада 2018 року, медики військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провели медичний вишкіл з надання невідкладної допомоги в приміщенні Дитячої спортивної школи міста Золочева. Студенти Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» та учні Золочівського економічного ліцею пройшли практичне тестування та взяли участь у відпрацюванні поставленого їм завдання в невеликих групах, а саме – вміння врятувати життя, коли немає часу на очікування карети швидкої допомоги.

Молодь освоїла прийоми серцево-легеневої реанімації, методів тимчасової зупинки кровотеч, накладання стерильних пов’язок та пов’язок з підручних засобів, виявлення переломів та виготовлення фіксуючих шин з підручних засобів, а також транспортної іммобілізації.

Сьогодні дуже важливо в умовах зовнішньої агресії займатися військово-патріотичним вихованням молоді. На сьогодні є суспільний та державний запит на подібні заходи. Так, даний вишкіл був проведений за ініціативи фахівця з молодіжної політики райдержадміністрації Ольги Марусин та сприяння керівництва і лікарів Військового госпіталю Національної гвардії України, за що ми їм велика вдячність. Проведення таких медичних вишколів є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

У фінансовому управлінні райдержадміністрації тривають тренінги по впровадженню програмно-цільового методу бюджетування на місцевому рівні

Сьогодні, 7 листопада 2018 року начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра провела тренінг для працівників та бухгалтерів місцевих рад району по впровадженню програмно-цільового методу бюджетування на місцевому рівні. Захід спрямований на забезпечення вимог Бюджетного кодексу України щодо запровадження у 2019 році програмно-цільового бюджетування місцевих бюджетів.

Тренінг розпочався 6 листопада та триватиме до 14 листопада. Окрім теоретичного курсу проведено практичні заняття по складанню бюджетних запитів та паспортів бюджетних програм на 2019 рік. Бухгалтери Білокамінської, Бортківської, Вороняцької, Великополюхівської, Перегноївської, Ремезівцівської, Руда-Колтівської та Сновицької сільських рад отримані навики будуть застосовувати у своїй подальшій роботі.

Впродовж 9-14 листопада бухгалтери інших місцевих рад візьмуть участь у тренінгах та здобудуть знання та практичні навики.

 

Голова райдержадміністрації зустрівся з жителями Струтинської сільської ради

6 листопада 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Словітської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців. Провели зустріч у приміщенні Народного дому села Якторів. Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували про:

- скарга про неможливість подання показів газового лічильника телефоном;

- про завершення встановлення вуличного освітлення в с. Якторів;

- про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення;

- про працевлаштування безробітних громадян.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні воїнів АТО (ООС), програмі «Доступні лики», питанні підписання декларацій з сімейними лікарями. Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій, а Ольга Мудрак, заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

 

06.11.2018

 

В рамках відзначення 207-ї річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича у музеї-садибі села Підлисся, Золочівського району проведено молодіжний літературно-мистецький захід на тему: «Маркіян Шашкевич – сівач новітньої пори», сьогодні, 6 листопада 2018 року.

Мета заходу – це утвердження громадянської свідомості, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, вшанування культурного надбання Золочівщини. Під час заходу було виконано літературно-музичну композицію учнями-старшокласниками Білокамінського НВК, а саме: продекламовано вірші М. Шашкевича та про М. Шашкевича, виконано пісні та продемонстровано чудові танці.

У заході взяв участь Михайло Шашкевич, нащадок М. Шашкевича, професор математики, який прибув на Україну з Чекаго, запрошений Західним науковим центром НАНУ країни і МОН України (Євгеній Захарчук). Пан Михайло розповів про постать М. Шашкевича, будителя Галичини, популяризацію його ідей по відродженню державності в Україні.

На завершення учасників молодіжного літературно-мистецького заходу нагороджено солодкими подарунками від Золочівської райдержадміністрації.

 

Шашкевичівські читання у Золочеві

Сьогодні, 6 листопада 2018 року у районному Народному домі відбулися Шашкевичівські наукові читання-2018 «Маркіян Шашкевич: сучасний контекст та візія майбутнього». Розпочав захід Євгеній Захарчук, помічник голови Західного наукового центру НАН України і МОН України, який повідомив, що вперше буде проведено студентські секції, а саме, що молодь прочитає свої роботи про М. Шашкевича (інформаційні повідомлення). Продовжаться читання виступами членів Шашкевичівської комісії, професорами, які з давніх часів плекали шашкевичізнавство, а це Богдан Якимович, Петро Шкрабюк, Феодосій Стеблій.

Михайло Шашкевич (переклад Алла Татаренко). У заході взяла участь начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса рідного краю Ольга Боса (Кіс).

 

Сьогодні, 6 листопада 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник з метою впорядкування роботи лісопильних об’єктів району провів засідання робочої комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об'єктів району, які знаходяться на території Золочівського району, а саме Ремезівцівської, Шпиколоської, Бібщанської, Поморянської, Підлипецької, Глинянської місцевих рад. Членами комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об’єктів району проводилось обговорення питання по проведеному обстеженню лісопильних об’єктів, ознайомленню суб’єктів господарювання з порядком використання лісових ресурсів та обліку деревини на підприємствах, а також обговорювалось питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати суб’єктам господарської діяльності деревообробної галузі. «Робота із надання допомоги суб’єктам підприємницької діяльності буде продовжуватись і надалі, а щодо тих, хто буде працювати із порушеннями чинного законодавства застосують заходи впливу. Наша мета допомогти усім лісопильним об'єктам району упорядкувати документи, надання консультативних рекомендацій”, – зазначив під час зустрічі перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

 

Доброго дня, пане Міністре.

Ми чекаємо через 6 місяців на первістка. Просимо Вас детально пояснити процедуру реєстрації. Бо від батьків допомоги не багато – все з їхнього часу змінилося, а друзі всі говорять по-різному. Дякую. Тоня Симоненко

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини. Заявниками можуть бути як батьки дитини, так й інші особи. Присутність обох батьків є обов’язковою, якщо батьки мають різні прізвища.

Державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини та присвоєнням їй імені, прізвища та по батькові.

Як визначається походження дитини?

Походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.

Походження дитини від батька визначається на підставі свідоцтва про шлюб, якщо на час народження дитини мати перебувала з ним у шлюбі. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за письмовою заявою матері та батька дитини про визнання батьківства або за рішенням суду. При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або відповідного рішення суду, запис про батька провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) для проведення державної реєстрації народження дитини подається:

- паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;

- документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

- паспорти батьків або одного з них;

- документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері);

- за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Як визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини?

При державній реєстрації народження дитині присвоюється прізвище, ім’я та по батькові, які індивідуалізують особу, виділяють її з-поміж інших. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати й батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище. Спір між батьками щодо прізвища дитини може вирішуватися органом опіки або судом. Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки або судом. По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі. Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, в усіх регіонах України надається послуга щодо прийому документів для державної реєстрації народження та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках. Загалом у 477 медичних установах.

За 2016-2017 роки цією послугою скористалися 238 166 громадян.

Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції (https://minjust.gov.ua).

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

 

04.11.2018

 

У Золочівському РНД відбувся святковий концерт заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України "Верховина" в рамках відзначення 100 річчя ЗУНР.

Привітала колектив керівник апарату Золочівської РДА. Галина Семчишин, яка вручила колективу святковий букет та подякувала за чудовий концерт наповнений патріотичними піснями та запальними українськими танцями.

 

02.11.2018

 

Василь Пачовський - славетний син землі галицької

"Не люблю споминів зі свого життя, бо моє життя - це безупинна хуртовина

що не вщухає, а несе мене, як перекотиполе. Моя думка все звертається

вперед а не назад - тому мене більше цікавить майбутнє, як минуле".

В. Пачовський

Василь Пачовський талановитий поет-молодомузовець, драматург, педагог, мислитель, який народився у селі Жуличі що біля Золочева. Цьогоріч виповнилося 140 років від дня народження. Та, на жаль, мало хто знає ім'я цього Великого Українця, а ще менше його творчу спадщину.

В Золочівській ЦРБ ім. І.Франка відбувся вечір-портрет "Василь Пачовський - славетний син землі галицької"за участі ( кандидата фізико-математичних наук інституту прикладних проблем механіки і математики та дослідника життя і творчості В. Пачовського Зоряни Іванівни Васюник.

На зустріч були запрошені студенти І-го курсу Золочівського коледжу ( викладачі Богуш О.М. та Курпіта Л.В.) Присутні мали змогу відкрити для себе нові сторінки із життя та творчості нашого земляка. Мало хто з наших сьогочасних письменників так беззастережно залишився вірний літературі, як Пачовський. Мало хто жив так невтомно як він своїми щораз-то новими задумами, не знеохочений труднощами та невдачами. Не тільки його друзі та ровесники, але все молоде покоління могло вчитись від нього як можна безкорисно, без зависти і без хитань служити літературі та Батьківщині.

 

 

Шановні ветерани! Запрошуємо Вас взяти участь у проекті «Ветерани: від діалогу до працевлаштування».

Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України, організатор – ВГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО». Проект надасть ветеранам АТО чудову можливість поспілкуватися з топовими роботодавцями українського ринку та пройти перше інтерв’ю. Протягом 3 днів у всіх учасників буде унікальна можливість відвідати мотивуючи лекції від успішних ветеранів, отримати навички якісного спілкування з працедавцями, підготувати себе до співбесіди та зрозуміти очікування працедавців. Участь у проекті безкоштовна. Витрати на проживання та харчування іногородніх покриваються організаторами.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/ZDGXtBrWznZeXlG23 

Більш детально про проект можна прочитати тут: http://familyato.org/ua/proekty/pratsevlashtuvannya-veteraniv.html

З усіх питань, що виникають з приводу участі у проекті, звертайтесь на електронну адресу info.familyato@gmail.com

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

БУЛІНГ – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Види булінгу:

- фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень;

- економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;

- психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж;

- сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;

- кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв.

ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ:

- Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину;

- Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти;

- Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації;

- Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона);

- Повідомте керівництво школи про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання. Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини; - Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час.

Якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію!

ЯКЩО ВАША ДИТИНА АГРЕСОР:

- Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з’ясуйте мотивацію її поведінки;

- Уважно вислухайте дитину, з повагою поставтеся до її слів;

- Поясніть дитині, що її дії можуть бути визнані насильством, за вчинення якого наступає відповідальність;

- Чітко і наполегливо попросіть дитину припинити таку поведінку, але не погрожуйте обмеженнями і покараннями. Повідомте їй, що будете спостерігати за її поведінкою;

- Зверніться до шкільного психолога і проконсультуйтеся щодо поведінки своєї дитини під час занять – агресивна поведінка і прояви насильства можуть бути ознакою серйозних емоційних проблем.

Пам’ятайте, дитина-агресор не зміниться відразу! Це тривалий процес, який потребує витримки і терпіння!

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ: Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки.

Пам’ятайте: якщо Ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

 

01.11.2018

 

Відзначення 100- річчя ЗУНР на Золочівщині

Сьогодні, 1 листопада виповнюється 100-річчя з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

З нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР на Золочівщині 1 листопада 2018 року відбулося відкриття двох меморіальних таблиць у м. Золочеві та Пам’ятного Хреста на кладовищі села Гончарівка Золочівського району. У заходах взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної ради, міської ради, громадськість міста та району, молодь, керівники громадських організацій.

Під час заходу проведено панахиду за загиблими Січовими стрільцями та покладено квіткові композиції в пам’ять про загиблих українців. Маємо збагнути і гідно оцінити значущість постатей січовиків в історії творення України.

«Ті буремні події 100-літньої давності, що лягли в підмурок нашої відновленої Незалежності, кличуть нас до усвідомлення високого патріотизму і лицарства, жертовності і відваги, державної мудрості і вміння приймати поразки, щоб згодом вибудовувати на них перемоги. Носіями цих чеснот були славні сини української землі, яких ми сьогодні згадуємо з любов’ю і вдячністю», - сказав під час виступу голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський під час виступу біля Золочівської міської ради.

«Золочівці, що століттями вели наполегливу боротьбу з різними загарбниками за свої права і незалежність, за свою землю, щиро вітали проголошення Західноукраїнської Народної Республіки в листопаді 1918 року. Листопадовий чин у Золочеві очолив 32-річний сотник 35-го австрійського полку Гнат Стефанів.

Вранці 1 листопада 1918 року січові стрільці під його командою встановили в Золочеві українську владу. Отже від 1 листопада 1918 р. до липня 1919 р. на території Золочівщини функціонувала влада ЗУНР. Молода республіка створила Українську Галицьку Армію, зародком якої були Легіони Українських Січових Стрільців (УСС) та підрозділи австро-угорської армії, сформовані з українців. Відновлення української військової традиції на західноукраїнських землях мало історичне значення. З 23 листопада 1918 р. у Золочеві виходив часопис «Золочівське слово» як орган команди Золочівського військового округу. Повітовим комісаром Золочівського повіту став судовий радник і адвокат Михайло Балтарович, комендантом – сотник Ілько Цьокан. Міським комісаром обрано знаного лікаря-єврея Йосифа Ґольда. Делегатами до Української Національної Ради (тимчасового парламенту ЗУНР) обрали членів Національно-демократичної партії – від міста Золочева золочівського декана Стефана Юрика, від повіту – господаря з Розважа Миколу Загульського.

Молода республіка потребувала високоосвічених урядовців. І Золочівська земля зродила таких непересічних патріотів. Василь Панейко, уродженець Золочева, став в уряді ЗУНР на чолі з Костем Левицьким міністром зовнішніх справ. Теодора Ваня – першого українського адвоката у Золочеві вибрано міністром економічних справ. Генерал УГА Віктор Курманович виконував обов’язки міністра військових справ, замість направленого в ролі військового радника української місії в Парижі, полковника Д. Вітовського. Командиром 4-ої Золочівської бригад УГА був і Богуслав Шашкевич – отаман піхоти УГА, онук брата поета Маркіяна Шашкевича. Із Золочевом тісно пов’язана легендарна постать генерала УГА Мирона Тарнавського. Його шлях до головнокомандувача Української Галицької Армії був позначений великим талантом командира, чутливим серцем батька для вояків, великою любов'ю до України.

Кожен клаптик української землі, наче скорботним терням, укритий хрестами, під якими покояться вояки УГА, січовики, що згинули від ворожої кулі, тифу, холоду. Та їхня жертва не марна. Ці невмирущі гени свободи передалися від них нашим воїнам, які сьогодні стримують московського окупанта на Сході України. Така звитяжна історія доби та її великих синів в часи борні за самостійну Україну кличе нас до обов’язку взірцево служити Вітчизні. Вони боролися, щоб ми могли здобути цю справжню благословенну незалежність. І наша пам'ять – є запорукою їхньої невмирущості», - наголосив Володимир Йосипович у своєму виступі.

 

Сьогодні, 1 листопада, відбулося відкриття Пам’ятного Хреста на кладовищі села Гончарівка Золочівського району.

Сьогодні нас зібрала славна і водночас трагічна дата – 100 –річчя від початку змагань українців за свою самостійну державу після розвалу Австро-Угорської імперії. Львівське повстання українців, що обґрунтовано намагалися встановити українську владу на своїх землях, ввійшло в історію як Листопадовий чин. Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель запровадив назву нової держави – Західно-Українська Народна Республіка. Листопадовий чин у Золочеві очолив 32-річний сотник 35-го австрійського полку Гнат Стефанів. Вранці 1 листопада 1918 року січові стрільці під його командою встановили в Золочеві українську владу. Від 1 листопада 1918 р. до липня 1919 р. на території Золочівщини функціонувала влада ЗУНР. Молода республіка створила Українську Галицьку Армію, зародком якої були Легіони Українських Січових Стрільців (УСС) та підрозділи австро-угорської армії, сформовані з українців. Відновлення української військової традиції на західноукраїнських землях мало історичне значення. У рядах високоосвічених урядовців були непересічні особистості з Золочівщини. Василь Панейко, уродженець Золочева, став в уряді ЗУНР на чолі з Костем Левицьким міністром зовнішніх справ. Теодора Ваня – першого українського адвоката у Золочеві вибрано міністром економічних справ. Генерал УГА Віктор Курманович виконував обов’язки міністра військових справ, замість направленого в ролі військового радника української місії в Парижі, полковника Д. Вітовського.

Із Золочевом тісно пов’язана легендарна постать генерала УГА Мирона Тарнавського, який став головнокомандувачем Української Галицької Армії. Командиром 4-ої Золочівської бригад УГА був і Богуслав Шашкевич – отаман піхоти УГА, онук брата поета Маркіяна Шашкевича. Сьогодні ми стоїмо коло Хреста, під яким знайшли вічний спочинок 26 героїв, вояків УГА, що загинули в нерівному бою з польськими окупантами в останній спробі перемогти ворога під час Чортківської офензиви. Та холод, тиф, погане матеріальне забезпечення, байдужість більшості населення, відсутність згоди у верхах та 80-тисячне військо галєрчиків, направлених Антантою проти українців, призвели до великих втрат і болючої поразки змагань за державність. Та ми пам'ятаємо цей подвиг. Жертва славних українських лицарів не марна, вона дала початок національно-визвольним змаганням в лавах Української Повстанської Армії. Кожен клаптик української землі укритий хрестами, під якими покояться вояки УГА, січовики, що згинули від ворожої кулі, тифу, холоду. Та їхні невмирущі гени свободи передалися героям Небесної Сотні, нашим воїнам, які сьогодні стримують московського окупанта на Сході України. За фінансування Львівської обласної державної адміністрації, ініціативи сільського голови Марії Ігорівни Венярської ми сьогодні відкриваємо цей Хрест, як данину пам'яті, як сповнення нашого вічного боргу перед загиблими героями. Така звитяжна історія доби та її великих синів в часи боротьби за самостійну Україну кличе нас до обов’язку взірцево служити Вітчизні, бути єдиними, поборювати власні амбіції задля побудови європейської заможної держави Вони боролися, щоб ми могли здобути цю справжню, благословенну незалежність, щоб ми перемогли в сьогоднішній війні з одвічним українським ворогом. Наша пам'ять – є запорукою їхньої невмирущості.

 

 

Голова райдержадміністрації зустрівся з жителями Струтинської сільської ради

30 жовтня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Струтинської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців. Провели зустріч у приміщенні Народного дому села Золочівка. Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про підвезення дітей автобусом Школярик до кінця села; - про ремонт дороги по вул. Бенівській та Л. Українки у м. Золочеві;

- про зрізування аварійних дерев та впорядкування території біля колишнього м’ясокомбінату; - про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення. Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні воїнів АТО (ООС) з нагоди 100-річчя ЗУНР, програмі «Доступні лики», питанні підписання декларацій з сімейними лікарями, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову.

Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій, а Ольга Мудрак, заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях. Відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати з СПД Струтинської сільської ради.

 

30 жовтня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Струтинської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський надав роз'яснення та консультації суб'єктам господарювання щодо застосування норм законодавства про працю.

 

31.10.2018

 

Військовий госпіталь відзначив 25-ти річчя з часу заснування

31 жовтня 2018 року, військовий госпіталь Національної гвардії України відзначив своє двадцятип’ятиріччя. Урочистості відбулися у Народному домі. Тут зібралися вітати золочівський шпиталь із святом численні гості, представники влади, духовенства. Вітали добрим словом та дарували подарунки, грамоти та подяки. Лікарів військового госпіталю було нагороджено відзнакою Президента України за участь у антитерористичній операції.

Священнослужителі привітали керівництво та присутніх із важливою річницею, побажали усім працівникам військової установи постійного успіху у роботі, наснаги і Божої помочі.

Зі словами вдячності за нелегку, але почесну працю звернулася до учасників свята керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка вручила подяки медикам за високий професіоналізм, сумлінне виконання службового обов'язку в час неоголошеної війни та з нагоди 25-ти річчя військового госпіталю Національної гвардії України. Теплі слова на адресу медиків госпіталю пролунали від гостей заходу, які щиро привітали медичний персонал з професійним святом, побажали міцного здоров’я, професійного росту, подякували за турботу і висококваліфіковану медичну допомогу. Завершилося свято концертом.

 

Сьогодні, 31 жовтня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник з метою впорядкування роботи лісопильних об’єктів району провів засідання робочої комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об'єктів району, які знаходяться на території Золочівського району, а саме Білокамінської, Єлиховецької, Сасівської, Словітської, Великовільшаницької, Колтівської, Руда-Колтівської місцевих рад. Членами комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об’єктів району проводилось обговорення питання по проведеному обстеженню лісопильних об’єктів, ознайомленню суб’єктів господарювання з порядком використання лісових ресурсів та обліку деревини на підприємствах, а також обговорювалось питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати суб’єктам господарської діяльності деревообробної галузі.

«Робота із надання допомоги суб’єктам підприємницької діяльності буде продовжуватись і надалі, а щодо тих, хто буде працювати із порушеннями чинного законодавства застосують заходи впливу. Наша мета допомогти усім лісопильним об'єктам району упорядкувати документи, надання консультативних рекомендацій”, – зазначив під час зустрічі перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

За результатами проведеного обговорення перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації наголосив на проведенні заходів щодо ліквідації виявлених недоліків при проведенні виробничої діяльності лісопильними об’єктами району.

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація