Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

02.11.2018

 

Василь Пачовський - славетний син землі галицької

"Не люблю споминів зі свого життя, бо моє життя - це безупинна хуртовина

що не вщухає, а несе мене, як перекотиполе. Моя думка все звертається

вперед а не назад - тому мене більше цікавить майбутнє, як минуле".

В. Пачовський

Василь Пачовський талановитий поет-молодомузовець, драматург, педагог, мислитель, який народився у селі Жуличі що біля Золочева. Цьогоріч виповнилося 140 років від дня народження. Та, на жаль, мало хто знає ім'я цього Великого Українця, а ще менше його творчу спадщину.

В Золочівській ЦРБ ім. І.Франка відбувся вечір-портрет "Василь Пачовський - славетний син землі галицької"за участі ( кандидата фізико-математичних наук інституту прикладних проблем механіки і математики та дослідника життя і творчості В. Пачовського Зоряни Іванівни Васюник.

На зустріч були запрошені студенти І-го курсу Золочівського коледжу ( викладачі Богуш О.М. та Курпіта Л.В.) Присутні мали змогу відкрити для себе нові сторінки із життя та творчості нашого земляка. Мало хто з наших сьогочасних письменників так беззастережно залишився вірний літературі, як Пачовський. Мало хто жив так невтомно як він своїми щораз-то новими задумами, не знеохочений труднощами та невдачами. Не тільки його друзі та ровесники, але все молоде покоління могло вчитись від нього як можна безкорисно, без зависти і без хитань служити літературі та Батьківщині.

 

 

Шановні ветерани! Запрошуємо Вас взяти участь у проекті «Ветерани: від діалогу до працевлаштування».

Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України, організатор – ВГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО». Проект надасть ветеранам АТО чудову можливість поспілкуватися з топовими роботодавцями українського ринку та пройти перше інтерв’ю. Протягом 3 днів у всіх учасників буде унікальна можливість відвідати мотивуючи лекції від успішних ветеранів, отримати навички якісного спілкування з працедавцями, підготувати себе до співбесіди та зрозуміти очікування працедавців. Участь у проекті безкоштовна. Витрати на проживання та харчування іногородніх покриваються організаторами.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/ZDGXtBrWznZeXlG23 

Більш детально про проект можна прочитати тут: http://familyato.org/ua/proekty/pratsevlashtuvannya-veteraniv.html

З усіх питань, що виникають з приводу участі у проекті, звертайтесь на електронну адресу info.familyato@gmail.com

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

БУЛІНГ – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Види булінгу:

- фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень;

- економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;

- психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж;

- сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;

- кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв.

ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ:

- Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину;

- Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти;

- Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації;

- Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона);

- Повідомте керівництво школи про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання. Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини; - Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час.

Якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію!

ЯКЩО ВАША ДИТИНА АГРЕСОР:

- Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з’ясуйте мотивацію її поведінки;

- Уважно вислухайте дитину, з повагою поставтеся до її слів;

- Поясніть дитині, що її дії можуть бути визнані насильством, за вчинення якого наступає відповідальність;

- Чітко і наполегливо попросіть дитину припинити таку поведінку, але не погрожуйте обмеженнями і покараннями. Повідомте їй, що будете спостерігати за її поведінкою;

- Зверніться до шкільного психолога і проконсультуйтеся щодо поведінки своєї дитини під час занять – агресивна поведінка і прояви насильства можуть бути ознакою серйозних емоційних проблем.

Пам’ятайте, дитина-агресор не зміниться відразу! Це тривалий процес, який потребує витримки і терпіння!

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ: Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки.

Пам’ятайте: якщо Ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

 

01.11.2018

 

Відзначення 100- річчя ЗУНР на Золочівщині

Сьогодні, 1 листопада виповнюється 100-річчя з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

З нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР на Золочівщині 1 листопада 2018 року відбулося відкриття двох меморіальних таблиць у м. Золочеві та Пам’ятного Хреста на кладовищі села Гончарівка Золочівського району. У заходах взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної ради, міської ради, громадськість міста та району, молодь, керівники громадських організацій.

Під час заходу проведено панахиду за загиблими Січовими стрільцями та покладено квіткові композиції в пам’ять про загиблих українців. Маємо збагнути і гідно оцінити значущість постатей січовиків в історії творення України.

«Ті буремні події 100-літньої давності, що лягли в підмурок нашої відновленої Незалежності, кличуть нас до усвідомлення високого патріотизму і лицарства, жертовності і відваги, державної мудрості і вміння приймати поразки, щоб згодом вибудовувати на них перемоги. Носіями цих чеснот були славні сини української землі, яких ми сьогодні згадуємо з любов’ю і вдячністю», - сказав під час виступу голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський під час виступу біля Золочівської міської ради.

«Золочівці, що століттями вели наполегливу боротьбу з різними загарбниками за свої права і незалежність, за свою землю, щиро вітали проголошення Західноукраїнської Народної Республіки в листопаді 1918 року. Листопадовий чин у Золочеві очолив 32-річний сотник 35-го австрійського полку Гнат Стефанів.

Вранці 1 листопада 1918 року січові стрільці під його командою встановили в Золочеві українську владу. Отже від 1 листопада 1918 р. до липня 1919 р. на території Золочівщини функціонувала влада ЗУНР. Молода республіка створила Українську Галицьку Армію, зародком якої були Легіони Українських Січових Стрільців (УСС) та підрозділи австро-угорської армії, сформовані з українців. Відновлення української військової традиції на західноукраїнських землях мало історичне значення. З 23 листопада 1918 р. у Золочеві виходив часопис «Золочівське слово» як орган команди Золочівського військового округу. Повітовим комісаром Золочівського повіту став судовий радник і адвокат Михайло Балтарович, комендантом – сотник Ілько Цьокан. Міським комісаром обрано знаного лікаря-єврея Йосифа Ґольда. Делегатами до Української Національної Ради (тимчасового парламенту ЗУНР) обрали членів Національно-демократичної партії – від міста Золочева золочівського декана Стефана Юрика, від повіту – господаря з Розважа Миколу Загульського.

Молода республіка потребувала високоосвічених урядовців. І Золочівська земля зродила таких непересічних патріотів. Василь Панейко, уродженець Золочева, став в уряді ЗУНР на чолі з Костем Левицьким міністром зовнішніх справ. Теодора Ваня – першого українського адвоката у Золочеві вибрано міністром економічних справ. Генерал УГА Віктор Курманович виконував обов’язки міністра військових справ, замість направленого в ролі військового радника української місії в Парижі, полковника Д. Вітовського. Командиром 4-ої Золочівської бригад УГА був і Богуслав Шашкевич – отаман піхоти УГА, онук брата поета Маркіяна Шашкевича. Із Золочевом тісно пов’язана легендарна постать генерала УГА Мирона Тарнавського. Його шлях до головнокомандувача Української Галицької Армії був позначений великим талантом командира, чутливим серцем батька для вояків, великою любов'ю до України.

Кожен клаптик української землі, наче скорботним терням, укритий хрестами, під якими покояться вояки УГА, січовики, що згинули від ворожої кулі, тифу, холоду. Та їхня жертва не марна. Ці невмирущі гени свободи передалися від них нашим воїнам, які сьогодні стримують московського окупанта на Сході України. Така звитяжна історія доби та її великих синів в часи борні за самостійну Україну кличе нас до обов’язку взірцево служити Вітчизні. Вони боролися, щоб ми могли здобути цю справжню благословенну незалежність. І наша пам'ять – є запорукою їхньої невмирущості», - наголосив Володимир Йосипович у своєму виступі.

 

Сьогодні, 1 листопада, відбулося відкриття Пам’ятного Хреста на кладовищі села Гончарівка Золочівського району.

Сьогодні нас зібрала славна і водночас трагічна дата – 100 –річчя від початку змагань українців за свою самостійну державу після розвалу Австро-Угорської імперії. Львівське повстання українців, що обґрунтовано намагалися встановити українську владу на своїх землях, ввійшло в історію як Листопадовий чин. Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель запровадив назву нової держави – Західно-Українська Народна Республіка. Листопадовий чин у Золочеві очолив 32-річний сотник 35-го австрійського полку Гнат Стефанів. Вранці 1 листопада 1918 року січові стрільці під його командою встановили в Золочеві українську владу. Від 1 листопада 1918 р. до липня 1919 р. на території Золочівщини функціонувала влада ЗУНР. Молода республіка створила Українську Галицьку Армію, зародком якої були Легіони Українських Січових Стрільців (УСС) та підрозділи австро-угорської армії, сформовані з українців. Відновлення української військової традиції на західноукраїнських землях мало історичне значення. У рядах високоосвічених урядовців були непересічні особистості з Золочівщини. Василь Панейко, уродженець Золочева, став в уряді ЗУНР на чолі з Костем Левицьким міністром зовнішніх справ. Теодора Ваня – першого українського адвоката у Золочеві вибрано міністром економічних справ. Генерал УГА Віктор Курманович виконував обов’язки міністра військових справ, замість направленого в ролі військового радника української місії в Парижі, полковника Д. Вітовського.

Із Золочевом тісно пов’язана легендарна постать генерала УГА Мирона Тарнавського, який став головнокомандувачем Української Галицької Армії. Командиром 4-ої Золочівської бригад УГА був і Богуслав Шашкевич – отаман піхоти УГА, онук брата поета Маркіяна Шашкевича. Сьогодні ми стоїмо коло Хреста, під яким знайшли вічний спочинок 26 героїв, вояків УГА, що загинули в нерівному бою з польськими окупантами в останній спробі перемогти ворога під час Чортківської офензиви. Та холод, тиф, погане матеріальне забезпечення, байдужість більшості населення, відсутність згоди у верхах та 80-тисячне військо галєрчиків, направлених Антантою проти українців, призвели до великих втрат і болючої поразки змагань за державність. Та ми пам'ятаємо цей подвиг. Жертва славних українських лицарів не марна, вона дала початок національно-визвольним змаганням в лавах Української Повстанської Армії. Кожен клаптик української землі укритий хрестами, під якими покояться вояки УГА, січовики, що згинули від ворожої кулі, тифу, холоду. Та їхні невмирущі гени свободи передалися героям Небесної Сотні, нашим воїнам, які сьогодні стримують московського окупанта на Сході України. За фінансування Львівської обласної державної адміністрації, ініціативи сільського голови Марії Ігорівни Венярської ми сьогодні відкриваємо цей Хрест, як данину пам'яті, як сповнення нашого вічного боргу перед загиблими героями. Така звитяжна історія доби та її великих синів в часи боротьби за самостійну Україну кличе нас до обов’язку взірцево служити Вітчизні, бути єдиними, поборювати власні амбіції задля побудови європейської заможної держави Вони боролися, щоб ми могли здобути цю справжню, благословенну незалежність, щоб ми перемогли в сьогоднішній війні з одвічним українським ворогом. Наша пам'ять – є запорукою їхньої невмирущості.

 

 

Голова райдержадміністрації зустрівся з жителями Струтинської сільської ради

30 жовтня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Струтинської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців. Провели зустріч у приміщенні Народного дому села Золочівка. Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про підвезення дітей автобусом Школярик до кінця села; - про ремонт дороги по вул. Бенівській та Л. Українки у м. Золочеві;

- про зрізування аварійних дерев та впорядкування території біля колишнього м’ясокомбінату; - про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення. Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні воїнів АТО (ООС) з нагоди 100-річчя ЗУНР, програмі «Доступні лики», питанні підписання декларацій з сімейними лікарями, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову.

Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій, а Ольга Мудрак, заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях. Відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати з СПД Струтинської сільської ради.

 

30 жовтня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Струтинської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський надав роз'яснення та консультації суб'єктам господарювання щодо застосування норм законодавства про працю.

 

31.10.201888

 

Військовий госпіталь відзначив 25-ти річчя з часу заснування

31 жовтня 2018 року, військовий госпіталь Національної гвардії України відзначив своє двадцятип’ятиріччя. Урочистості відбулися у Народному домі. Тут зібралися вітати золочівський шпиталь із святом численні гості, представники влади, духовенства. Вітали добрим словом та дарували подарунки, грамоти та подяки. Лікарів військового госпіталю було нагороджено відзнакою Президента України за участь у антитерористичній операції.

Священнослужителі привітали керівництво та присутніх із важливою річницею, побажали усім працівникам військової установи постійного успіху у роботі, наснаги і Божої помочі.

Зі словами вдячності за нелегку, але почесну працю звернулася до учасників свята керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка вручила подяки медикам за високий професіоналізм, сумлінне виконання службового обов'язку в час неоголошеної війни та з нагоди 25-ти річчя військового госпіталю Національної гвардії України. Теплі слова на адресу медиків госпіталю пролунали від гостей заходу, які щиро привітали медичний персонал з професійним святом, побажали міцного здоров’я, професійного росту, подякували за турботу і висококваліфіковану медичну допомогу. Завершилося свято концертом.

 

Сьогодні, 31 жовтня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник з метою впорядкування роботи лісопильних об’єктів району провів засідання робочої комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об'єктів району, які знаходяться на території Золочівського району, а саме Білокамінської, Єлиховецької, Сасівської, Словітської, Великовільшаницької, Колтівської, Руда-Колтівської місцевих рад. Членами комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об’єктів району проводилось обговорення питання по проведеному обстеженню лісопильних об’єктів, ознайомленню суб’єктів господарювання з порядком використання лісових ресурсів та обліку деревини на підприємствах, а також обговорювалось питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати суб’єктам господарської діяльності деревообробної галузі.

«Робота із надання допомоги суб’єктам підприємницької діяльності буде продовжуватись і надалі, а щодо тих, хто буде працювати із порушеннями чинного законодавства застосують заходи впливу. Наша мета допомогти усім лісопильним об'єктам району упорядкувати документи, надання консультативних рекомендацій”, – зазначив під час зустрічі перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

За результатами проведеного обговорення перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації наголосив на проведенні заходів щодо ліквідації виявлених недоліків при проведенні виробничої діяльності лісопильними об’єктами району.

 

Впродовж серпня – вересня 2018 року жителі Золочівського району пройшли підготовку, як кандидати у патронатні вихователі.

31 жовтня 2018 року розпочався завершальний етап, який передбачає двохденне навчання усіх представників суб’єктів соціальної роботи, які будуть залучатися до функціонування сім’ї патронатних вихователів.

У навчанні Мультидисциплінарної команди за Програмою підготовки патронатних вихователів взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Семчишин Г.Л., директор Львівського ОЦСССДМ Бордіян Я.І. директор Золочівського РЦСССДМ Маркевич Н.О.

 

30.10.2018

 

Сьогодні, 30 жовтня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела огляд місць встановлення Меморіальних таблиць, в рамках відзначення 100- річчя ЗУНР. У зустрічі взяли участь: начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації - головний архітектор району Петро Кобелька, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник, заступник начальника Навчального центру Національної гвардії України по роботі з особовим складом Володимир Удовиченко. Під час зустрічі обговорено організаційні питання та визначено перелік робіт, які необхідно провести до дня відкриття таблиць.

Додатково повідомляємо, що 1 листопада виповнюється 100-річчя з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

З нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР на Золочівщині 1 листопада 2018 року відбудуться заходи:

- відкриття Меморіальної таблиці на кладовищі м. Золочева (вул. Січових стрільців) о 13.00 год.;

- відкриття Меморіальної таблиці на фасаді Золочівської міської ради о 14.00 год.;

- відкриття Пам’ятного хреста на кладовищі села Гончарівка Золочівського району о 15.00 год.

Запрошуємо громадськість міста та району вшанувати пам'ять українців, які загинули в боях за незалежність України.

 

29.10.2018

 

Відбулося урочисте відкриття Місцевої пожежної команди Бортківської сільської ради

29 жовтня 2018 року у селі Бортків відбулося відкриття місцевої пожежної команди. Відтепер про безпеку жителів на території 6 населених пунктів дбатиме місцева пожежна команда. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова Золочівської районної ради Олег Банах відзначили людей, що долучилися до цієї події подяками. Після офіційного відкриття за християнським звичаєм, було проведено обряд освячення приміщення, пожежної техніки та самих рятувальників, аби тут завжди панував мир і злагода, а пожежі на інші негаразди оминали стороною. На обслуговуванні місцевої пожежної команди буде знаходитися автомобіль із усім необхідним пожежно-технічним обладнанням.

Голова сільської ради Володимир Потюк спільно із начальником Золочівського райвідділу ГУ ДСНС Юрієм Байовським побажали гідно виконувати свій професійний обов’язок усім рятувальникам.

 

Колектив «ПОРИ РОКУ» відзначив 15-ти річчя

У неділю, 28 жовтня 2018 року, колектив «Пори року» відзначив своє 15-ти річчя з часу створення.

У заході взяла участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка вручила від імені голови Золочівської райдержадміністрації подяку за сумлінну творчу працю, вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва в районі, плекання любові до культурних традицій Золочівського краю. Також подякувала колективу за не однократну участь у районних заходах. Побажала нових професійних здобутків і невичерпної енергії на многії літа. Захід відбувся у районному Народному домі ім. І. Білозіра. Ювілейний концерт колективу “Пори року” зачарував усіх слухачів високим рівнем виконавської майстерності, різноманітністю та складністю виконання, теплотою звучання. Кожен виступ супроводжувався бурхливими довготривалими аплодисментами та вигуками - “Браво!”.

 

До уваги роботодавців та застрахованих осіб!

Питання легалізації заробітної плати та детінізації ринку праці в області є одним із пріоритетних завдань. Адже лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Нагадуємо, що з 1 січня 2018 право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років (кожного наступного року кількість необхідних років страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік та з 1 січня 2028 року становитиме 35 років). Тому питання щодо накопичення в Реєстрі застрахованих осіб інформації про стаж, заробітну плату та сплачені внески є дуже актуальним.

Проте, мають місце випадки, коли страхувальники допускають помилки при формуванні звітності про застрахованих осіб. Наслідком допущених помилок в звітності ЄСВ є відсутність відомостей у реєстрі застрахованих осіб або недостовірні дані, які прямим чином впливають на правильність обчислення страхового стажу, розрахунок розміру пенсій, допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших соціальних виплат. Тож обов’язково перевіряйте правильність відомостей про застрахованих осіб, зазначених в звітності ЄСВ, а у разі виявлення помилок - виправляйте їх! Зазначаємо, що застраховані особи можуть ознайомитись з даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, в органах Пенсійного фонду України при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Зручно також скористатись послугою СМС-інформування. Для цього необхідно здійснити он-лайн реєстрацію за електронно-цифровим підписом на порталі Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) або особисто звернутися до органу ПФУ та подати заяву для реєстрації на Веб-порталі електронних послуг чи на отримання інформаційного СМС-повідомлення.

Одночасно повідомляємо, що на Веб-порталі електронних послуг додано нові он-лайн сервіси і для страхувальників. Зокрема, наявна інформація щодо поданих звітів та стану розрахунків із ПФУ. Також надано можливість формувати в електронному вигляді (за наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП)) довідки про страховий стаж своїх працівників. Щоб отримати довідку через Веб-портал слід авторизуватися за ЕЦП, в закладці «Запити на отримання електронних документів» обрати тип звернення («Дані про трудовий та страховий стаж» або «Довідка ОК-7»), заповнити новий запит на отримання документів даними свого працівника, підписати звернення ЕЦП страхувальника та відправити до ПФУ.

Для отримання Довідки перейти до розділу «Звернення» та вибрати останнє виконане завдання.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області

26.10.2018

 

Нагородження переможців районного конкурсу на кращий малюнок.

Сьогодні, 26 жовтня 2018 року, у райдержадміністрації відбулось нагородження переможців районного молодіжного конкурсу на кращий малюнок серед учнівської молоді району в рамках святкування Дня захисника України та Дня Українського козацтва.

Переможцями у темі «Ангели-охоронці спокою і миру» ( тема присвячена Дню захисника України) стали: I місце - Огоновська Христина ( ЗОШ № 4 I-III ст. м. Золочева); II місце – Ільчук Наталія ( Золочівський економічний ліцей); III місце – Фалатович Анна ( Бортківська ЗОШ I-II ст.);

Переможцями у темі «Український козак – очима дітей» ( тема присвячена Дню Українського козацтва) стали: I місце – Блашків Вікторія (ЗОШ № 3 I-III ст. м. Золочева); II місце – Чепелюк Марія (ЗОШ № 2 I-III ст. м. Золочева); III місце – Татунчак Анастасія (Скварявська ЗОШ № 2 I-III ст.)

Також нагороди у категорії «Приз глядацьких симпатій» здобули: у темі «Ангели-охоронці спокою і миру» Софія Довгань ( Білокамінський НВК) у темі «Український козак – очима дітей» Ярина Галас (Золочівський економічний ліцей.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин вручила переможцям конкурсу грамоти райдержадміністрації та подякувала всім учасникам конкурсу, котрі старалися та малювали, намагалися втілити у своєму малюнку глибину заданої тематики, показати цікавий образ за допомогою фарб та олівців. Члени конкурсного журі Володимир Дідула та Петро Кобелька вручили переможцям подарунки та побажали в подальшому успіхів та натхнення, творчих здобутків у сфері образотворчого мистецтва та у навчанні в цілому.

Також члени журі відзначили малюнки інших учасників конкурсу, котрі не здобули перемогу у конкурсі, але заслуговують уваги та подяки за виконання: Юлії Шири ( Куровицька ЗОШ I-III ст.), Біль Віри, Третяка Романа, Грицули Олесі, Буличевої Анастасії, Чупашко Анастасії, Уличної Роксолани, Чиж Марії (ЗОШ № 1 I-III ст. м. Золочева), Зельманович Дарії (ЗОШ № 4 I-III ст. м. Золочева), Стадник Ірини, Біль Юлії, Кваса Андрія ( Сновицький НВК), Сахман Анастасії, Деберної Олени, Дорохова Артура, Муц Діани ( Золочівський економічний ліцей); Кудрат Марії, Пуківського Максима ( Поморянська ЗОШ I-III ст), Сокульської Лілії, Ткача Василя, Чепака Богдана, Чубатої Мар’яни, Чепак Марія,( Полянський НВК); Дмитра Гавришківа ( Білокамінський НВК), Романа Сенчука ( Ясеновецький НВК), Каваль Вікторії, Курило Руслана (ЗОШ № 2 I-III ст. м. Золочева), Івасько Лілії, Ремез Валентини, Вельган Христини, Бораковської Руслани, Тмченко Христини ( Червоненська ЗОШ I-III ст.), Титаренка Вадима, Ремез Валентина ( Вороняцької ЗОШ № I-III ст.)

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 26 жовтня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями району із житлових питань, ремонту фасаду Народного дому села Підлипці, пасажирських перевезень по маршруту Тростянець- Новоселище – Плугів та призначення субсидії на тверде паливо. Головою райдержадміністрації надано роз’яснення та рекомендації з піднятих питань та дано доручення головам місцевих і керівникам окремих служб району.

 

26 жовтня 2018 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам. За результатами засідання членам Робочої групи дані відповідні доручення, а запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

26 жовтня 2018 року головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі промисловості щодо детінізації заробітної плати, переваг задекларованої праці та відповідальності за порушення трудового законодавства. На зустрічі було надано роз'яснення щодо розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення" від 05.09.2018 № 649-р, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Члени Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати надали роз'яснення та консультації суб'єктам господарювання щодо застосування норм законодавства про працю.

 

На Львівщині триває робота щодо детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

В межах Львівської області продовжує свою діяльність Обласна робоча група з питань реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, в рамках якої заслуховують бюджетоутворюючі підприємства області на предмет дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та відповідальность за їх порушення. Відповідні превентивні заходи проводились із підприємствами Жидачівського, Дрогобицького, Городоцького, Старосамбірського, Мостиського, Яворівського, Золочівського, Сокальського районів та продовжуватимуться і надалі, як інформують в департаменті економічної політики Львівської обласної державної адміністрації. За період з 01.10.2018 до Головного управління ДФС У Львівській області 641 суб’єкт господарювання подав повідомлення про прийняття 1356 найманих працівників на роботу, при цьому дані суб’єкти протягом 9-ти місяців 2018 року не звітували про використання найманої сили.

Основними досягненнями Львівщини в боротьбі з «тіньовою» економікою є зменшення кількості суб’єктів господарювання («мінімізаторів»), котрі виплачують заробітну плату на рівні нижчому ніж законодавчо встановлений. Відтак, у порівнянні із січневим показником 2018 року кількості «мінімізаторів», за допомогою проведення численних превентивних заходів із суб’єктами господарювання на предмет дотримання чинного законодавства про працю та необхідності сплати податкових зобов’язань до бюджетів усіх рівнів, скоротився більше аніж на 700 одиниць ( з 2446 у січні до 1731 у серпні). Слід також відмітити і зменшення кількості суб’єктів господарювання, що виплачуть заробітну плату на рівні до 4000 грн (так звана «група ризику). Разом з тим, за підсумком проведеної роботи, спостерігається позитивний показник темпу надходження податку на доходи фізичних осіб, який за підсумком вересня 2018 року склав 127,1%, податку на землю – 105,4%, єдиного податку – 128,5%, а темп зростання надходжень доходів місцевих бюджетів склав – 117,7%.

Слід звернути увагу, що під патронатом Львівської обласної державної адміністрації здійснюється загальна координація силових та контролюючих органів області з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Розпорядженням передбачається проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Реалізація норм розпорядження надасть можливість зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

За інформацією ЛОДА

 

До уваги роботодавців та застрахованих осіб!

Питання легалізації заробітної плати та детінізації ринку праці в області є одним із пріоритетних завдань. Адже лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії. Нагадуємо, що з 1 січня 2018 право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років (кожного наступного року кількість необхідних років страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік та з 1 січня 2028 року становитиме 35 років).

Тому питання щодо накопичення в Реєстрі застрахованих осіб інформації про стаж, заробітну плату та сплачені внески є дуже актуальним. Проте, мають місце випадки, коли страхувальники допускають помилки при формуванні звітності про застрахованих осіб. Наслідком допущених помилок в звітності ЄСВ є відсутність відомостей у реєстрі застрахованих осіб або недостовірні дані, які прямим чином впливають на правильність обчислення страхового стажу, розрахунок розміру пенсій, допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших соціальних виплат. Тож обов’язково перевіряйте правильність відомостей про застрахованих осіб, зазначених в звітності ЄСВ, а у разі виявлення помилок - виправляйте їх!

Зазначаємо, що застраховані особи можуть ознайомитись з даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, в органах Пенсійного фонду України при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Зручно також скористатись послугою СМС-інформування. Для цього необхідно здійснити он-лайн реєстрацію за електронно-цифровим підписом на порталі Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) або особисто звернутися до органу ПФУ та подати заяву для реєстрації на Веб-порталі електронних послуг чи на отримання інформаційного СМС-повідомлення. Одночасно повідомляємо, що на Веб-порталі електронних послуг додано нові он-лайн сервіси і для страхувальників. Зокрема, наявна інформація щодо поданих звітів та стану розрахунків із ПФУ. Також надано можливість формувати в електронному вигляді (за наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП)) довідки про страховий стаж своїх працівників.

Щоб отримати довідку через Веб-портал слід авторизуватися за ЕЦП, в закладці «Запити на отримання електронних документів» обрати тип звернення («Дані про трудовий та страховий стаж» або «Довідка ОК-7»), заповнити новий запит на отримання документів даними свого працівника, підписати звернення ЕЦП страхувальника та відправити до ПФУ.

Для отримання Довідки перейти до розділу «Звернення» та вибрати останнє виконане завдання.

Головне управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

24 жовтня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Гологівської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців. Провели зустріч у приміщенні Народного дому села Майдан – Гологірський.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували: - про ремонт дороги Гологори – Майдан-Гологірський, - про руйнування дороги великогабаритним транспортом, - про додатковий рейс автобуса Львів – Майдан-Гологірський, - про нарахування субсидій, - про працевлаштування безробітних громадян. Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні воїнів АТО (ООС) з нагоди 100-річчя ЗУНР, програмі «Доступні лики», питанні підписання декларацій з сімейними лікарями, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову.

Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій, а Галина Коменда, начальник районного центру зайнятості надала консультацію по питаннях працевлаштування.

 

У Плугівському НВК 24 жовтня 2018 року практичним психологом Шумінською І. І. було запрошено Мицко Ірину Олександрівну,провідного фахівця з профорієнтаціїного відділу активної підтримки безробітних Золочівської районної філії ЛОЦЗ та Чорну Ольгу Ігорівну заступник начальника відділу « Золочівське бюро правової допомоги Буського МЦ з НБВПД».

Ольга Чорна провела бесіду на тему: «Торгівля людьми». Метою заходу було ознайомити учнів з поняттями, причинами та наслідками торгівлі людьми, а також по темі Сьогодні, у зв'язку з досить важкою соціально-економічною обстановкою в Україні, актуальною є проблема торгівлі людьми. Жертвами стають маленькі діти, підлітки, чоловіки і жінки. Саме тому у школі активно проводиться роз'яснювальну роботу шляхом інформуванням учнів про проблему торгівлі людьми, про риски, пов'язані з нелегальною роботою за кордоном, оскільки легше попередити проблему, чим боротися з її наслідками.

Під час заходу «Торгівля людьми. Сучасне рабство» учні 5-10 класу переглянули документальний фільм «Станція призначення-життя», який ґрунтований на реальних історіях людей, постраждалих від торгівлі людьми. Ольга Ігорівна розповіла, куди можна звернутися по допомогу, також, дала рекомендації, дотримуючись яких дій, діти можуть уникнути неприємних і жахливих ситуацій. Учні зробили необхідні висновки і здобули необхідні знання з даної проблеми. Ірина Мицко провела профорієнтаційну бесіду на тему: «Робітничі професії: перспектива завтрашнього дня».

• Де навчають робітничих професій? У коледжах, професійних ліцеях, професійно-технічних училищах, на виробництві або в спеціальних центрах Державної служби зайнятості. Варто відзначити, що вступити до таких навчальних закладів в деякому сенсі легше, адже потрібно складати лише вступні іспити, а не проходити ЗНО.

• В яких галузях найбільш затребувані робітничі професії? В металургійній, деревообробній, суднобудівельній, в житлово-комунальному секторі, у автосправі.

• Які з робітничих професій мають найбільший потенціал у найближчі роки? За даними Міністерства соціальної політики, а також обласних центрів зайнятості, у найближчі кілька років буде особливо відчутним попит на трактористів, кухарів, електрогазозварників, токарів, слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв та продавців.

Слід додати, що, відповідно до статистики, лише кожен п’ятий українець працює за обраною спеціальністю. А це значить, що нерідко абітурієнти обирають „модні” чи „престижні” професії, слухаючи поради друзів, батьків чи просто наслухавшись реклами. В ідеалі, працювати потрібно за фахом, який не лише якнайкраще відповідає характеру і людини, а й приносить моральне задоволення.

 

25.10.2018

 

Запитання до міністра:

У нас в містечку на Кіровоградщині вже понад 5 років немає нотаріуса. Найближчий – за 50 кілометрів. Чув, що Мін’юст придумав як вирішитицю проблему. Чи це справді так?

Роман Марчук Дійсно, Міністерство юстиції виступило з ініціативою щодо роботи у віддалених селах та містечках, де немає нотаріусів, Уповноважених осіб. Фактично, це наші співробітники, які б надавали українцям окремі найбільш затребуванінотаріальні послуги, такі як оформлення спадщини і дарування. Розповім детальніше про цю ініціативу та розроблений Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості» (№9140).

Чому ця ініціатива важлива? Всі ми добре знаємо, як нині виглядає українське село. Так, звичайно, є невеликі населені пункти, де живе чимало молоді, влітку чи не кожні вихідні весілля, на велосипедах по вулицях гасають діти, а у школі важко знайти вільне місце.

Та чи багато таких? На жаль, ні. У переважній більшості сіл основа населення – люди старшого віку. З 11,7 мільйонів пенсіонерів близько 5 млн проживають саме у селах. Це люди, які все життя тяжко працювали на землі. Це люди, які пережили війну й віддали всі свої сили на відновлення нашої країни. Нині ж вони не можуть отримати найпростіших державних послуг: переоформити землю чи будинок на онуків, скласти заповіт, отримати необхідну довідку чи копію документів.

Чому, спитаєте ви? Тому, що в більшості сіл надати їм цю послугу немає кому. А здоров’я, щоб поїхати навіть до найближчого райцентру, в цих людей вже немає.

Який масштаб проблеми? З 1160 посад державних нотаріусів, до яких здебільшого і звертаються сільські жителі, адже не мають коштів на недешеві послуги приватного нотаріуса, вільними є понад 300. У 122 районах відсутні державні нотаріуси, а в 55 районах немає жодного нотаріусавзагалі. Фактично, доступу до нотаріальних послуг, які гарантовані державою, не мають жителі чверті України.

Ось кілька прикладів з життя. У місті Маневичі на Волині державний нотаріус відсутній. Більшість жителів району мають статус постраждалих від чорнобильської катастрофи і відповідні пільги. Вони мають 200-300 кілометрів їхати, щоб знайти державного нотаріуса і оформити законні права. Мешканці села Бережівка у Чернігівській області їздили до Ічні, де працював нотаріус. Однак він пішов з посади на початку року. Найближчий державний нотаріус у місті Борзна – за 100 кілометрів від села. Але прямого автобуса до цього міста немає. Тому жителям доводиться їздити близько 200 кілометрів до Чернігова. У районному центрі Семенівка на Полтавщині відсутній будь-який нотаріус. Люди займають чергу, щоб мати можливість потрапити до нотаріуса з питанням оформлення спадщини і черга вже розтягнулася на 8 місяців.

Що треба змінювати? Хоча Міністерство юстиції й відповідальне за роботу нотаріату, нотаріуси є незалежними самозайнятими особами. Ми не можемо примусити того чи іншого нотаріуса йти працювати в державну нотаріальну контору. Тим більше ми не можемо примусити приватних нотаріусів їхати в села й надавати свої послуги там. Однак і залишати ситуацію в нинішньому стані ми не маємо права. Адже не нормально, коли в країні, яка бачить себе частиною Європейського Союзу, громадяни не можуть отримати найпростіші сервіси, гарантовані державою.

Що ми пропонуємо? Передбачити законом створення нової категорії працівників юстиції для здійснення обмежених нотаріальних дій, які працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах. Фактично – це діючі працівники головних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і лише після того отримають повноваження для надання таких послуг:

• Оформлення права спадщини.

• Оформлення договорів довічного утримання, заповітів

• Видача свідоцтв про народження і смерть.

• Засвідчення вірності копій документів.

• Посвідчення довіреностей, видача дублікатів нотаріальних документів.

Що це дасть? У тих селах та селищах, де немає жодного нотаріуса, наші спеціалісти можуть стати справжнім рятівним кругом для місцевого населення.Вони надаватимуть лише найпопулярніші соціальні послуги, якими користуються громадяни. Це дасть можливість не їздити українцям по кількасот кілометрів, не чекати місяцями в чергах. Якість їхньої роботи, як і якість роботи нотаріусів та реєстраторів, контролюватиме Мін’юст. До них будуть такі самі вимоги, як і до інших співробітників відповідної сфери.

Чому зараз маніпулюють інформацією? Однак, є й ті, хто не бажає піти на зустріч українському селянину. Є ті, хто хоче мати зиск навіть з соціальних проектів. Є ті, хто боїться конкуренції.Саме тому й розповсюджуються всі ті міфи, які з’явилися навколо законопроекту №9140. Які я хочу прокоментувати окремо. Законопроект не може відкривати можливості для рейдерських захоплень, оскільки рейдерство не відбувається при оформленні спадщини селян в сільській місцевості. А оформлення договорів купівлі-продажу та корпоративних прав НЕ ВКЛЮЧЕНО до їхнього функціоналу. Він не руйнує основи децентралізації в Україні, адже надає селянам можливість оформити дарування у власному селі. І щойно там за ініціативи місцевої влади запрацюють сільські нотаріуси, чи приїдуть працювати приватні, діяльність наших уповноважених осіб одразу припиниться.

Немає чого боятися й щодо корупційних ризиків та зловживань.Рівень корупційних ризиків з боку державних службовців точно не буде більшим, ніж ризики зловживань з боку державних реєстраторів, державних або приватних нотаріусів. Повідомлення про правопорушення у сфері державної реєстрації та нотаріату до Мін`юсту надходять постійно, на що відомство реагує в рамках Закону. Уповноважені особи працюватимуть у ВИЗНАЧЕНІЙ МІСЦЕВОСТІ, категорія – НЕ ВИЩЕ села або району.

Ми ні в якому разі не ставимо під сумнів безспірність вчинення нотаріальних дій та знижувати їх якість Мін’юст здійснює державне регулювання нотаріальної діяльності, контроль за організацією нотаріату та нотаріальної діяльності Уповноважених осіб.

Нотаріальні дії будуть вчиняти особи:

- Із вищою юридичною освітою.

- Необхідним досвідом роботи від 3 років.

- З відповідно обладнаним робочим місцем.

Впевнений, що наша спільна з народними депутатами ініціатива допоможетисячам людей, які проживають у віддалених селах та населених пунктах країни, отримувати якісні державні послуги у сфері реєстрації прав спадщини та дарування.

 

24.10.2018

 

Для молоді проведено профорієнтаційну екскурсію у Струтинському спиртзаводі

Сьогодні, 24 жовтня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Ольгою Марусин, Ганною Чекайло) організовано екскурсію для учнівської молоді з метою орієнтації старшокласників у виборі майбутньої професії, ознайомлення з технологією виробництва спирту, у ДП "Укрспирт" Струтинське МПД.

У заході взяли участь 30 учнів-старшокласників та вчителі хімії Золочівської ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Екскурсію провів заступник керівника з технічних питань Володимир Навроцький, який розповів, що завод працює з 1905 року, впродовж років проводилася розбудова території заводу. Колись виробництво спирту проводилося із картоплі та цукрового буряка, а сьогодні із зерна пшениці та кукурудзи.

Повідомив, що уже із початку 60-х років спирт виготовляли із вищим ступенем очистки. Загалом, необхідно відмітити, що під час перебування на території заводу діти відвідали різні стадії виробництва, на власні очі побачили виробництво продукції.

Також студенти побували у лабораторії, де проводяться різні досліди на відповідність стандартам.

 

23.10.2018

 

Визначено переможців конкурсу малюнків «Ангели-охоронці спокою і миру» та «Український козак – очима дітей»

Сьогодні, 23 жовтня 2018 року, у райдержадміністрації відбулося засідання журі районного молодіжного конкурсу на кращий малюнок серед учнівської молоді району в рамках святкування Дня захисника України, Дня Українського козацтва. Конкурс проведений з метою вшанування історичної пам’яті українського народу; консолідації молоді під час процесів державотворення; виявлення кращих виконавців з художнього мистецтва; популяризація творів образотворчого мистецтва; державної підтримки кращих молодих художників-початківців. Роботи виконано у двох темах: «Ангели-охоронці спокою і миру» та «Український козак – очима дітей».

Оцінювали роботи: керівник апарату райдержадміністрації (Галина Семчишин); член Національної спілки художників України (Віталій Гайдар); член Національної спілки художників України (Михайло Галютяк); головний редактор районної газети «Народне Слово», член Національної спілки художників України (Володимир Дідула); начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації - головний архітектор району (Петро Кобелька), член Національної спілки архітекторів України.

Роботи учасників та переможців обох конкурсів будуть розміщені у приміщенні райдержадміністрації. Урочисте нагородження авторів кращих учнівських робіт відбудеться 26 жовтня 2018 року, в приміщенні райдержадміністрації.

 

Сьогодні, 28 вересня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник з метою впорядкування роботи лісопильних об’єктів району провів засідання робочої комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об'єктів району, які знаходяться на території Золочівського району. Членами комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об’єктів району проводилось обговорення питання по проведеному обстеженню лісопильних об’єктів, ознайомленню суб’єктів господарювання з порядком використання лісових ресурсів та обліку деревини на підприємствах, а також обговорювалось питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати суб’єктам господарської діяльності деревообробної галузі.

«Наша мета допомогти усім лісопильним об'єктам району упорядкувати документи, надання консультативних рекомендацій”, – зазначив під час зустрічі перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. За його словами, робота із надання допомоги суб’єктам підприємницької діяльності буде продовжуватись і надалі, а щодо тих, хто буде працювати із порушеннями чинного законодавства застосують заходи впливу.

За результатами проведеного обговорення перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації наголосив на проведенні заходів щодо ліквідації виявлених недоліків при проведенні виробничої діяльності лісопильними об’єктами району.

 

Молодіжний проект «Ідея змінює країну» стартує на Львівщині

З 10 жовтня до 23 листопада у всіх районах Львівської області будуть відбуватимуться навчальні сесії, тренінги в межах молодіжного проекту «Ідея змінює країну». «Ідея змінює країну» – це комплекс тренінгів з проектного менеджменту для молоді в районах Львівської області. Мета – сформувати у молодіжному середовищі високу громадську свідомість, активізувати молодих людей Львівщини, розвинути суспільно-активне молоде покоління у районах та містах області.

Автори кращих проектів візьмуть участь у фінальному дводенному Форумі ідей (м. Львів) Упродовж 2 місяців відбудеться 11 поїздок у понад 50 населених пунктах. Прогнозоване охоплення проекту понад 2 тис молодих людей, на яких сумарно чекає 50 годин інтенсивної роботи.

Програма проекту насичена тренінгами, воркшопами, лекторіями та базується на інтерактивних підходах у роботі з молоддю. Учасники проекту - активна молодь 10-11 класів. Як показує попередній досвід, завдяки реалізації цього проекту молодь починає налагоджувати діалог та активізувати роботу в громаді.

Організатори - Львівська обласна державна адміністрація, ЛОО Спілки української молоді в Україні, Львівський обласний молодіжний центр.

 

19.10.2018

 

Шановні підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування!

Кабінетом Міністрів України 03.10.2018 прийнято постанову № 793 «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», якою визначено, що підприємницька діяльність із застосуванням спрощеної системи оподаткування та фіксованого податку зараховуються до трудового стажу підприємця для призначення пенсії за період:

• з 01.01.1998 по 31.12.2003 на підставі довідки про реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності;

• а з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи — за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів.

 

16 жовтня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Великовільшаницької сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців. Провели зустріч у приміщенні Народного дому села Велика Вільшаниця.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про облаштування автобусної зупинки в с. В. Вільшаниця;

- про ремонт доріг комунальної власності;

- про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні воїнів АТО (ООС) з нагоди Дня захисника України, програмі «Доступні лики», питанні підписання декларацій з сімейними лікарями, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову.

 

18.10.2018

 

До відома суб'єктів господарювання району!

5 вересня 2018 року прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України № 649-р "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення". Розпорядженням передбачається проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільних комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Реалізація норм розпорядження надасть можливість зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Золочівська райдержадміністрація рекомендує роботодавцям, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин, забезпечити виконання вимог трудового законодавства відповідно до Кодексу законів про працю України.

 

В Навчальному центрі відбувся випуск інструкторів бойової підготовки та інструкторів фізичної підготовки і спорту

У Навчальному центрі Національної гвардії України відбулись урочисті заходи з нагоди закінчення навчального періоду та випуску інструкторів бойової підготовки другого рівня та інструкторів фізичної підготовки і спорту. За традицією церемонія випуску проводилась на території музею-заповідника «Золочівський замок».

Заходи розпочались із вшанування хвилиною мовчання побратимів, що віддали своє життя відстоюючи незалежність та цілісність Батьківщини на східних рубежах нашої держави. Начальник Навчального центру полковник Михайло Кулик в своїй промові звернувся до особового складу:" Завдання Навчального центру здійснювати підготовку професійних інструкторів. Ви набули знання та навички, які будете передавати у своїх військових частинах. Від імені всього особового складу вітаю вас із цим незабутнім у вашому житті днем."

Після оголошення наказу про затвердження результатів іспитів кращим інструкторам було вручено грамоти, а інструкторам фізичної підготовки та спорту, які виконали норми ВСК,> вручено відповідні значки.

До привітальних слів приєдналися Голова Золочівської РДА Володимир Недзельський, а також ветеран Навчального центру полковник у відставці Євген Авескулов. До гвардійців з Божим благословенням звернулись військові священики (капелани) отці Андрій Кулицький та Юрій Галабуда. У їх словах прозвучали лише найкращі побажання на подальшу службу та життя. /p>

По закінченню молитви вони окропили всіх присутніх свяченою водою.

На завершення урочистостей військовий оркестр привітав гвардійців виконанням патріотичних пісень. Нехай їм щастить!

Група інформації та комунікації Навчального центру НГУ

 

Сьогодні, 18 жовтня 2018 року, відбулася щорічна акція „Walk for Freedom/Хода за свободу” з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Акція спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить. Цей захід не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка проходить вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві. Минулого року до акції приєдналося 400 міст в 50 країнах світу.

В Україні в 2018 році до цієї благородної акції долучаються усі обласні центри та міста країни. На площу Незалежності м. Золочева прибули громадяни міста та району аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – сучасного рабства.

 

 

Сьогодні, 18 жовтня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи щодо виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення ремонтно-будівельних робіт хати Кирила Трильовського, уродженця Золочівщини, батька Січового стрілецтва.

У засіданні взяли участь секретар оргкомітету Олег Сидорович, головний спеціаліст відділу культури та туризму Ірина Григорович, Поморянський селищний голова Володимир Бас, член ГО «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український Чин» Мирослава Чепак.

В ході проведення засідання Робочої групи обговорено план дій щодо припинення руйнування будівлі (хати), а саме захисту даху та встановлення спеціальних дерев’яних заслон з метою збереження в безпеці вікон та дверей.

 

17.10.2018

 

Делегація освітян з Луганської області у райдержадміністрації

На Золочівщину прибула делегація освітян з Луганщини, з с. Містки Сватівського району (під керівництвом директора школи Скляренко Н.І.). У рамках проекту «Змінимо країну разом» відбулася знакова зустріч: почесних гостей зі Сходу України приймали педагоги та жителі Західної України.

Сьогодні, 17 жовтня 2018 року, відбулася зустріч з головою Золочівської райдержадміністрації Володимиром Недзельський в приміщенні адмінбудинку.

З вітальним словом звернувся до гостей голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, який сказав, що проект «Змінимо країну разом» - це не просто проект, а проект єднання нації. Саме завдяки таким зустрічам приходить усвідомлення, що ми живемо під одним небом, на одній землі, ім’я якій – Україна. І поки ми єдині, ми непереможні!

Як прийнято у нас в народі, гостей зустрічають щирими поетичними рядками. Тому на зустрічі була присутня поетеса Золочівщини Ольга Кіс, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Золочівської райдержадміністрації. Розповіла про взаємозв’язки між літераторами Львівщини та Луганщини, про альманах «Шашкевичів край», який голова райдержадміністрації вручив представникам делегації на згадку про Золочівщину – край Будителя Галичини.

Атмосфера зустрічі була просякнута національним духом. Начальник відділу освіти Володимир Бартошик наголосив, що гості мали змогу побувати у музеї ткацтва і килимарства Глинянщини. Це принесло нашим гостям багато нових вражень і позитивних емоцій. Був проведений майстер клас з килимарства під керівництвом Ірини Пилипів та Ольги Шульги, де кожен учасник делегації мав можливість своїми руками виткати фрагмент килиму. Є особливе місце на наших західних теренах – Унівська Лавра.

Колеги зі Сходу відвідали Унівський монастир. Цікава екскурсія, знайомство з історією монастиря, молитва біля Чудотворної ікони - це та духовна їжа, якої так прагне людська душа.

Проект реалізується в рамках Програми “Змінимо країну разом”, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” та фінансується за кошти обласного бюджету Львівської області.

 

16.10.2018

 

Відображаємо в таблиці 5 Звіту з ЄСВ переведення працівника на іншу посаду

Пенсійний фонд України повідомляє, що за допомогою оновленої таблиці 5 додатку 4 звіту по єдиному соціальному внеску, вирішено впроваджувати в життя функціонування електронної трудової книжки. Саме тому, відомості по застрахованих особах в звітності по ЄСВ повинні відповідати кадровим документам та даним в Класифікаторі посад, професій та тарифних розрядів. Одним із нововведень в таблиці 5, є відображення переведення працівника на іншу посаду в межах одного страхувальника. Запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу в того самого страхувальника потрібно вносити в таблиці 5 додатку 4 в такому самому порядку, як і в разі прийняття на роботу.

Тобто під час переведення працівника на іншу посаду заповнюють два рядки:

1) в першому рядку відображається припинення роботи на попередній посаді (графу 17 "Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин" не заповнюють);

2) в другому рядку – початок роботи на іншій посаді, на яку переведено працівника. В обох рядках в графі 16 "Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин. переведення на іншу посаду" заповнюють однакові реквізити наказу (номер і дату), а графа 17 залишається пустою, оскільки дія трудового договору не припиняється.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12, 4-23-05.

 

У Золочівській ЦРЛ відкрилося відремонтоване пологове відділення

12 жовтня 2018 року у Золочівській центральній районній лікарні відбулося освячення після ремонту пологового відділення. Представникам влади та пресі продемонстрували приміщення після ремонту. А також показали матусь, які народили у Золочеві цими днями. Зокрема є п’ять породіль. Хочеться відзначити, що у Золочеві народилася загалом 6 дітей, серед яких є двійня (хлопчик вагою 2550 г та дівчинка – 2950 г), дівчинка вагою 5100 г. У заході взяла участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин. Обласний акушер-гінеколог, в. о. головного лікаря Львівського перинатального центру Потапов Ігор Андрійович сказав, що пам’ятає, як були часи, коли тут відбувалося 900 пологів за рік і він має надію, що відновиться така славна народжуваність. Також відзначив рівень медицини Золочівщини, як високий.

Головний лікар Золочівської ЦРЛ Ганна Самчкуашвілі подякувала усім, хто посприяв аби було зроблено ремонт. Заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів зазначив, що тут працюють фахові лікарі, і він це з впевненістю може сказати, бо його дружина народжувала у Золочівській лікарні. Священики о. Степан Проць та о. Степан Галай освятили пологове відділення. Отож, акушер-гінекологи Золочівської ЦРЛ запрошують молодих мам народжувати у покращених умовах.

 

У рамках неформальної освіти та з метою національно-патріотичного виховання 12 жовтня 2018 року молодим людям із організації БУР було проведено лекцію на тему: «Нам пора для України жить!».

Лекція проведена о. Юрієм Галабудою, військовим капеланом на території Навчального центру Національної гвардії України. «Проходячи біля «Обеліску слави», який знаходиться на території Навчального центру НГУ, сьогодні, хочеться згадати всіх відомих і невідомих героїв, котрі своєю самовідданою боротьбою наблизили світлу мить незалежності, котрі поклали життя і здоров’я на вівтар української державності. Бог і час, у який жили ці люди, не залишили їм іншого вибору… Щасливі ми з вами, що народилися саме в Україні. Та національна гідність, патріотизм і жертовність в ім’я власного народу має також зародитись, ще з першим вимовленим словом МАМА, щоб згодом на повні груди гордо заявити: «Я – українка, ти – українець, ми народились українцями на світі.» І тільки незрадлива, невмируща любов материнського серця, Боже благословення, зможе виховати справжнього українця-патріота», - сказав під час лекції о. Юрій.

 

Сьогодні, 11 жовтня 2018 року, у приміщенні Золочівської районної філії ЛОЦЗ з метою національно-патріотичного виховання відбувся семінар щодо служби в армії на контрактній основі в лавах Національної Гвардії України, який провів начальник Західного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру НГУ Петро Прокопів. Присутніх ознайомлено з порядком оформлення на військову службу за контрактом, з правилами вступу на службу у військовому резерві, а також з можливістю навчання у Національній академії НГУ.

Під час проведення заходу присутнім роздано відповідні інформаційні буклети, дано відповіді на поставлені запитання. Крім цього, слухачам також роздані листівки ""Ні" - зарплаті у конвертах" та наголошено на необхідності офіційного оформлення трудових відносин. На завершення заходу директор Золочівської РФ ЛОЦЗ Галина Коменда привітала усіх присутніх з прийдешніми святами – Днем захисника України та Днем Українського козацтва, яке відзначають 14 жовтня – у День Покрови Пресвятої Богородиці, а представнику Національної Гвардії України вручила подяку за високий професіоналізм, сумлінну та багаторічну співпрацю із службою зайнятості, побажала міцного здоров’я та наснаги в роботі задля слави нашої рідної України!

 

14.10.2018

 

Делегація Золочів'ян взяли участь у молебні, який відбувся на Софіївській площі м. Києва, 14 жовтня 2018 року.

З Днем Захисника України та Покровою українців привітав Президент і предстоятелі всіх конфесій християнських церков в Україні. "Без Божого благословення, без заступництва Благословенної Святої Діви Марії неможливо подолати жодну ворожу навалу", – сказав Петро Порошенко.

Кілька тисяч людей молилися за незалежність та добробут України. Так віряни подякували Вселенському патріарху за рішення про незалежність української церкви. Не забули й оборонців держави, яким побажали щасливого повернення з фронту.

 

В Золочівському районі відбулися заходи до Дня захисника України.

Зокрема, у районному Народному домі ім.І.Білозіра до 76-ї річниці УПА та Дня козацтва  пройшла урочиста академія «Сила нескорених».

«Вельмишановні учасники урочистої академії! У день Покрови Пресвятої Богородиці, Богородиці-Покрови запорізької Січі, що здавна є одним із найулюбленіших українських свят, ми відзначаємо День захисника України, День українського козацтва та 76-ті роковини створення Української Повстанської Армії. Це свято символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників та оборонців України - українського козацтва, ветеранів Української Повстанської Армії, учасників національно-визвольних змагань, оборонців та визволителів рідної землі, що впродовж багатьох віків боролися за її свободу і своє право називатися українцями у вільній суверенній державі. Козаки казали: "Покрий нас чесним своїм Покровом та захисти нас від усякого зла!".

Коли чекати допомоги було нізвідки, заступництва Богородиці просили і наші повстанці у лісах і криївках. УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику червоної та коричневої чуми, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Через УПА пройшло понад сто тисяч осіб – національно-свідомих, мужніх чоловіків та жінок. Цей приклад безпрецедентної боротьби бездержавної армії є винятковим прикладом мужності для сучасних воїнів, що стримують ворога на Сході України, аби ми могли провадити мирне життя.

День захисника України в умовах війни з російським окупантом набув реального, а навіть трагічного змісту. Під ворожими обстрілами гинуть та зазнають важких поранень кращі українські військові. Непоправні втрати понесла й Золочівська земля. Та ці жертви недаремні. Імена сучасних незламних воїнів – учасників Операції Об'єднаних Сил вписано у літопис українського воїнства поряд з іменами учасників національно-визвольних змагань, героїчних воїнів УПА. Як тоді, так і тепер в горнилі боротьби гартується наша національна гідність і незалежність. Як тоді, так і тепер мужні українці кладуть своє життя на вівтар Вітчизни. Як тоді, так і тепер їхнім гаслом є: "Бог і Батьківщина".

На території Золочівщини розташовані дві доблесні військові частини: Навчальний центр Національної гвардії України, де військові з усієї України здобувають в цей непростий час військової інтервенції необхідні знання і при першій необхідності вирушають на передній край, та ремонтний батальйон, що має в послужному списку величезну кількість відремонтованої техніки, а значить врятованих людських життів. Внесок військових частин у стримування ворога, у настання перемоги заслуговує на велику вдячність і шану. Ми розуміємо ціну служіння людини у камуфляжі, відвагу і мужність справжніх чоловіків.

Наша держава в останні роки зробила величезний поступ в модернізації армії. Вона сьогодні – найсильніша армія в Європі, що здатна зупинити ворога. За словами Президента України Петра Порошенка тільки в 2018 році в армію передали приблизно 1900 одиниць нового або модернізованого озброєння. "Армія боронить землю, мова боронить серце, а церква – душу", – вважає Президент. Військова підтримка США, яка надходить в Україну, свідчить про прагнення великих світових держав підтримати нас, бо на нашому боці правда. Європейці теж розуміють, що Україна – це форпост Європи, тому важливими є і політичні рішення та санкції, що допомагають нам вистояти в боротьбі з загарбником, який не мислить своєї імперії без України.

Сьогоднішнє свято дає надію і віру в мирне, щасливе майбутнє. Та сьогодні нам належить також пом'янути своїх героїв. Тож схилімо голови перед подвигом мужніх воїнів національно-визвольних змагань та воїнів сучасної українсько-російської війни. Вічна пам'ять захисникам України, що віддали за неї найдорожче – своє життя. Низький уклін їхнім скорботним родинам. Щира дяка за мужність і самовідданість, за високий патріотизм та неоціненний внесок у наближення перемоги над російськими окупантами оборонцям на Сході та волонтерам.

Хочу висловити найщиріші вітання нашим воїнам УПА, які є символом нескореності і моральним авторитетом для всіх нас. Бажаю добра та любові, мирного сонячного неба, щастя та радості, козацького здоров'я, наснаги в розбудові європейської заможної України! Нехай Покров та опіка Божої Матері завжди буде з вами і вашими родинами! Слава Україні!», - сказав Володимир Недзельський, голова Золочівської райдержадміністрації під час урочистої академії.

Під час урочистої академії було вручено військовослужбовцям грамоти.

 

12.10.2018

 

Сьогодні, 12 жовтня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з делегацією освітян і молоді Луганщини в рамках програми «Змінимо країну разом»! в частині конкурсу освітніх обмінів між закладами Львівської і Луганської областей. Перемогу від Золочівщини здобули Глинянська ЗОШ І-ІІІ ст. та Сасівський НВК.

Довідка.

Програма «Змінимо країну разом»! фактично передбачає проведення трьох конкурсів: конкурс освітніх обмінів між закладами Львівської і Луганської областей, конкурс культурних обмінів між закладами Львівської і Луганської областей та конкурс обмінів між засобами масової інформації Львівської і Луганської областей. Загальний бюджет фінансування на усі 3 конкурси – 3 мільйони 600 тисяч гривень. Половина фінансується з обласного бюджету Львівщини, половина з бюджету Луганської області. Але усі вимоги до проведення цих конкурсів уніфіковані – вони спільні для обох областей.

На конкурс освітніх обмінів загалом передбачено 2 мільйони гривень (по мільйону з обох обласних бюджетів). Максимальний розмір бюджету одного проекту не може перевищувати 50 тисяч гривень і кожен заявник повинен внести своїх 10% у реалізацію такого проекту. Потенційними аплікантами цього конкурсу можуть бути заклади загальної середньої освіти, структурні підрозділи з питань освіти райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та міст обласного значення, а також громадські організації.

 

У музеї-криївці вшановано вояків Української Повстанської Армії

Делегація Золочівського району взяла участь у панахиді пам’яті борцям за волю України – воякам УПА. Цьогоріч відзначається 76-та річниця з Дня створення Української Повстанської Армії. Захід відбувся 12 жовтня 2018 року у селі Гавареччина Золочівського району, біля музею-криївки. У поминальному богослужінні взяли участь керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради, воїни УПА, громадськість та молодь району.

Виступаючи перед громадою голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив: «УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику червоної та коричневої чуми, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Через УПА пройшло понад сто тисяч осіб – національно-свідомих, мужніх чоловіків та жінок. Цей приклад безпрецедентної боротьби бездержавної армії є винятковим прикладом мужності для сучасних воїнів, що стримують ворога на Сході України, аби ми могли провадити мирне життя. День захисника України в умовах війни з російським окупантом набув реального, а навіть трагічного змісту. Під ворожими обстрілами гинуть та зазнають важких поранень кращі українські військові. Непоправні втрати понесла й Золочівська земля. Та ці жертви недаремні.

Імена сучасних незламних воїнів – учасників Операції Об'єднаних Сил вписано у літопис українського воїнства поряд з іменами учасників національно-визвольних змагань, героїчних воїнів УПА. Як тоді, так і тепер в горнилі боротьби гартується наша національна гідність і незалежність. Як тоді, так і тепер мужні українці кладуть своє життя на вівтар Вітчизни. Як тоді, так і тепер їхнім гаслом є: "Бог і Батьківщина".

Завершилися заходи виступами дітей Білокамінського НВК. Детальніше>>>

 

Школярі завітали на День відкритих дверей у Навчальний центр Національної гвардії України в рамках святкування Дня захисника України

Учні Золочівських шкіл завітали у Навчальний центр Національної гвардії України на екскурсію з нагоди Дня захисника України та з метою національно-патріотичного. Познайомитися із життям військових школярі та молодь мали нагоду сьогодні, 12 жовтня. Розпочалися відвідини військової частини із презентації бетеерів, військових медичних машин, вантажівок. Тут під контролем інструкторів школярі мали змогу оглянути бронетехніку зовні та всередині й сфотографуватися. У заходів взяла участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчиши та працівники райдержадміністрації. Учні мали нагоду особисто ознайомитися та сфотографуватися з усіма експонатами, відвідати навчальні приміщення Навчального центру.

 

Сьогодні, 12 жовтня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні були присутні суб’єкти господарської діяльності, які у серпні 2018 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації розповів під час засідання про реалізацію проекту «Рука допомоги». За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

11.10.2018

 

З метою національно-патріотичного виховання та профорієнтаційної роботи 11 жовтня 2018 року начальник Західного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України підполковник Прокопів П.М., учасник АТО відвідав ЗОШ № 1 м. Золочева. Для учнів 9 класу було проведено зустріч з учасником АТО Петром Прокопівим. У ході спілкування слухачам було надано вичерпну інформацію щодо перспективи служби у підрозділах Національної гвардії України та умови вступу до Національної академії НГУ. «Патріотизм учнівської молоді повинен грунтуватися на знанні історико-культурних традицій, народу, героїзмі його захисників, воїнів Київської Русі, українського козацтва, січових стрільців тощо.»,- зазначив доповідач під час промови доповідач.

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Захист права дитини на належне утримання

3 липня депутати Верховної Ради України проголосували за прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання». Новий закон посилює відповідальність за несплату аліментів та збільшує термін звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти. У разі вчинення повторного адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачене застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на термін 240-360 годин. Щодо осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, передбачене покарання у вигляді адміністративного арешту строком до 10 діб, а в разі злісного ухилення — кримінальну відповідальність і покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років.

Особи, які мають намір входити до складу уряду, а також обіймати посади заступників міністра чи реєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад, тепер повинні подавати заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців. Документом передбачається автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням про стягнення аліментів в порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком України.

Згідно з новим законом визначено мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Запроваджені нововведення вводять в дію норму, яка дозволяє виїзд дитини за кордон строком до 1 місяця з тим з батьків, з яким дитина проживає. Це важлива новація, адже до цього часу деякі батьки не лише не платять аліменти, але й вдаються до шантажу колишнього чоловіка або жінки тим, що не дають дозволу на виїзд дитини за кордон. Як наслідок, маленькі українці втрачають можливості відпочивати, оздоровлюватися, навчатися чи лікуватися поза межами України.

З іншого боку, обмежений термін виїзду є запобіжником у ситуаціях, коли один з батьків назавжди або принаймні на довгий час забирає дитину в іншу країну. Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Сьогодні, 11 жовтня 2018 року у рамках відзначення Дня захисника України та з метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління в районному центрі зайнятості відбувся захід за участю учасників АТО.

У заході взяла участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин. Вітаючи учасників антитерористичної операції з Днем захисника України, Галина Леонідівна відзначила, що для нею дуже почесно спілкуватися зі справжніми героями, які захищають свою країну.

– Я безмежно вдячна вам за ваш подвиг і за те, що ви зробили для наших дітей, – наголосила керівник апарату.

– Хочу ще раз подякувати усім вам за героїзм і самопожертву. Ви дали зрозуміти усьому світові, що ми вміємо не тільки ростити хліб, а й у разі потреби взяти до рук зброю і довести усім, що Україна – це наша земля, яка належить нам і нашим дітям, і що ми нікому не віддамо жодного її клаптика, – підкреслила Галина Леонідівна, вітаючи захисників.

– Бажаю вам усім бути здоровими і миру в нашій країні та в наших серцях.

Щоб привітати учасників антитерористичної операції зі святом, до зали нарад центру зайнятості також завітала Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) та учні Золочівської ЗОШ №2 І-ІІІ ст., які привітали наших героїв святковим концертом.

 

Сьогодні, 11 жовтня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання оргкомітету щодо вшанування пам’яті Кирила Трильовського, уродженця Золочівщини, батька Січового стрілецтва. У засіданні оргкомітету взяли участь представники громадськості, фахівці райдержадміністрації.

В ході проведення засідання оргкомітету окреслено план дій щодо вшанування постаті Кирила Трильовського, а саме збереження будівлі, де проживав засновник товариства «Січ», випуск монети, запуск спортивних змагань, а також внесення святкування 155-ти річчя від Дня народження Кирила Трильовського у державний календар пам’ятних дат.

 

Урок мужності та патріотизму в ліцеї 14 жовтня ми відзначаємо День захисника України.

Саме тому напередодні свята в Золочівський економічний ліцей завітав представник Навчального центру Національної гвардії України майор Сидорович Роман Орестович. Під час зустрічі учні дізналися про особливості проходження військової служби, роль Збройних сил України в умовах конфлікту на Сході.

Ліцеїстам було запропоновано переглянути відеоролик, головна ідея якого – захист територіальної цілісності держави. Майор Роман Сидорович розповів дітям про перебування взоні АТО. Слов’янськ, Дружківка, Краматорськ, околиці Донецька – місця виконання бойових завдань Золочівських воїнів Національної гвардії України.

На завершення зустрічі гість відповів на запитання молоді і запросив педагогів та їх вихованців на екскурсію в Навчальний центр.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 11 жовтня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії.

Про готовність об’єктів житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та культури району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018/2019 року.

Про хід підготовки дорожніх служб до дій в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 року.

Про посилення протипожежного режиму та запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2018-2019 року.

Про затвердження плану дій Золочівської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування під час несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

Про створення районного штабу керівництва з ліквідації можливих наслідків надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду 2018-2019 року.

Розгляд клопотання начальника ДПРЧ-13 ГУ ДСНС України у Львівській області про виділення бензини з матеріально-технічного резерву райдержадміністрації для відшкодування втрат на ліквідацію пожеж.

З підняти питань прийнято рішення.

 

10.10.2018

 

Сьогодні, 10 жовтня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з керівниками районних установ, які здійснюють роботу по комунікації з учасниками АТО (ООС). В ході проведення наради розглянуто шляхи вдосконалення та напрацьовано алгоритм дій щодо результативної комунікації з учасниками АТО (ООС).

Керівники мали змогу повідомити голову райдержадміністрації про найбільш важливі питання, які турбують саме цю категорію громадян.

В свою чергу, Володимир Йосипович запевнив, що є багато питань, які потребують вирішення на вищому рівні, тому від інформацію донесе до керівництва області на найближчій нараді. За підсумками зустрічі вирішено, що такі наради потрібно проводити щомісячно і успіх процесу комунікації залежатиме від злагодженої та тісної роботи представників громадянського суспільства, соціальних служб, а також органів державної влади.

 

Сьогодні, 10 жовтня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання профілактики сказу та його ліквідації на території району.

Під час наради було заслухано інформацію заступника начальника Золочівського РУ Держпродспоживслужби у Львівській області Степана Козака та начальника Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» Ігоря Біласа по питанню виявлення захворювання лисиці на сказ у с.Ясенівці та профілактики і ліквідації сказу на території району.

В ході проведення наради проведено обговорення даного питання та вирішено: затвердити план заходів по профілактиці та ліквідації сказу серед тварин і гідрофобії людей в с.Ясенівці, населених пунктах 5-ти кілометрової карантинної зони (м.Золочів, с.Залісся, с.Бонишин, с.Княже, с.Хильчиці, с.Вороняки та частині прилеглих мисливських угідь ( ТзОВ МГ «Золота липа» та Золочівська РО УТМР ) »; накласти карантинні обмеження на село Ясенівці, населені пункти прилягаючої 5-ти кілометрової зони та частину мисливських угідь і вважати їх неблагополучними по сказу.

 

9 жовтня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Підлипецької сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців. Провели зустріч у приміщенні Народного дому села Тростянець. Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували: - про руйнування доріг лісовозами - про організоване вивезення сміття - про проведення вуличного освітлення у населених пунктах - про ремонт доріг комунальної власності місцевої ради. Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні воїнів АТО (ООС) з нагоди Дня захисника України, програмі «Доступні лики», питанні підписання декларацій з сімейними лікарями, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову.

Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій, а Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

 

9 жовтня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Підлипецької сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників.

 

09.10.2018

 

11 жовтня 2018 року відбудеться семінар-навчання на тему: ОПЛАТА ПРАЦІ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Семінар III на тему: “НОВАЦІЇ ЩОДО ПОРЯДКУ ЗДІЙСНЕННЯ РОЗРАХУНКУ ТА ФІНАНСУВАННЯ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ОФОРМЛЕННЯ”

Попередня реєстрація учасників семінару за телефоном (032)261-31-07 відділ оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА

Семінар відбудеться о 14.00 год. за адресою: м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 кім.312

 

Запитання до Міністра

Пане міністре, вже кілька місяців не можу знайти роботу. Чи маю я право на допомогу по безробіттю?

Іван Степанюк

Кому надається допомога по безробіттю?

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації. Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості. Посилання ви зараз бачите на екрані.

Як визначається розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:

• до 2 років - 50 відсотків;

• від 2 до 6 років - 55 відсотків;

• від 6 до 10 років - 60 відсотків;

• понад 10 років - 70 відсотків.

• мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1440 грн

Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:

• перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

• протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

• у подальшому - 70 відсотків.

Люди, які мають страховий стаж менший за шість місяців, або були звільнені з попереднього місця роботи за некомпетентність мають право на допомогу в розмірі 544 грн.

Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 липня - 1841 гривня).

Який строк надання допомоги по безробіттю?

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби - 180 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) - не може перевищувати 720 календарних днів.

Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?

Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:

1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;

2) встановлення факту зайнятості особи;

3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;

4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин. У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.

Якщо у вас залишились питання, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

 

Сьогодні, 9 жовтня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, які відповідальні за кадрову роботу з питання надання консультативної допомоги державним службовцям категорії Б та В щодо результатів діяльності державних службовців.

«Метою оцінювання, відповідно до цього Типового порядку, є визначення якості виконання державним службовцем поставлених завдань, а також прийняття рішення щодо його преміювання, планування службової кар’єри, визначення потреби у професійному навчанні. Оцінювання має проводиться з дотриманням принципів об’єктивності, достовірності, доступності та прозорості, взаємодії та поваги до гідності», - зазначила під час наради Галина Леонідівна.

Надія Шимків, фахівець з персоналу зазначила, що керівники повинні дотримуватися порядку послідовних дій щодо підготовки і проведення оцінювання результатів службової діяльності. Фахівець узагальнила їх у такі етапи: 1. Визначення завдань і ключових показників; 2. Видання наказу; 3. Оціночна співбесіда; 4. Визначення результатів оцінювання та їх затвердження.

 

08.10.2018

 

Засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, 76-ї річниці УПА, Дня козацтва

Сьогодні, 8 жовтня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету.

«14 жовтня 2014 року прийнято Указ Президента України № 806, яким установлено День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. В ході проведення обговорень визначено програму проведення заходів.

За підсумками засідання затверджено програму проведення заходів.

Програма проведення заходів з нагоди відзначення Дня захисника України 76-ї річниці УПА,
Дня козацтва

12 жовтня 2018 року

– панахида біля музею-криївки у с. Гавареччина, Золочівського району. Початок о 12.00 год. та літературно-мистецький захід.

- День відкритих дверей для молоді району у Навчальному центрі Національної гвардії України. Початок об 11.00 год.

14 жовтня 2018 року:

– 15.00 год. - урочиста академія «Сила нескорених», яка відбудеться у районному Народному домі ім.І.Білозіра.

Запрошуємо громадськість району до участі.

Також під час оргкомітету виступив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний, який зазначив, що святкування розпочнеться 13 жовтня о 15.00 із запланованого відкриття Будинку воїна на вулиці Короленка у Львові. Цього ж дня о 16.00 у дворику облдержадміністрації зберуть на неформальну зустріч наших захисників.

Було наголошено і на тому, що 14 жовтня о 14.00 на проспекті Свободи відбудеться марш захисників України за участі представників військових з’єднань, які дислоковані на території Львівської області, волонтерів, бійців, які пройшли українсько-російську війну.

На цей марш також запрошено воїнів УПА. Після цього о 16.00 будуть заходи із вшанування біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам.

Також у парку «На валах» буде відтворення подій Другої світової війни, пов’язаних з УПА.

 

05.10.2018

 

Золочівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1 святковим концертом відзначила 165-ту річницю з дня заснування. Урочистості з нагоди ювілею ЗОШ №1 відбулися у актовій залі школи, годні, 5 жовтня 2018 року.

Так, аби привітати школу з ювілеєм, прийшли представники влади, учні, вчителі, випускники навчального закладу, які не бачилися протягом багатьох років, а також колишні педагоги, які протягом багатьох років вкладали свою душу у навчання та виховання дітей. У заході взяли участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова районної ради Олег Банах, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса рідного краю Ольга Боса (Кіс).

Багато щирих теплих слів було сказано почесними гостями, які висловили щиру подяку педколективу, привітали школу з ювілеєм, побажали нових звершень та перемог. За 165-річний період школа пройшла довгу дорогу випробовувань, реформ, але, не зважаючи ні на що, навчала дітей і давала гарні знання. За високі досягнення у педагогічній роботі, значний особистий внесок у справу національно-патріотичного виховання молодого покоління, примноження інтелектуального потенціалу держави та з нагоди 165-річчя заснування начального закладу педагогічному колективу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 вручено подяку. rgin: 0 10px">

 

04.10.2018

 

4 жовтня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський у сесійній залі районної ради зустрівся з учасниками АТО.

У зустрічі взяли участь голови місцевих рад району, керівники районних соціальних служб.

Розпочав зустріч голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який сказав про те, що є багато змін у законодавстві та прийнято ряд важливих програм на рівці області та району щодо соціального захисту учасників АТО. Сьогодні присутні голови місцевих рад, керівники структурних підрозділів, які коротко ознайомлять вас із змінами і розглянемо проблемні питання, які виникають у вас.

Під час зустрічі було повідомлено про те, що у рамках обласної Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області підприємцям-учасникам АТО можуть відшкодовуватися відсотки за банківськими кредитами, виданими на розвиток бізнесу. Максимальна сума кредиту – 300 тис. грн. терміном на 3 роки, розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14% річних.

Підводячи підсумки зустрічі голова райдержадміністрації наголосив, що найбільш проблемним питання і надалі залишається забезпечення земельними ділянками. Земельні ділянки вичерпуються, і було б добре, щоб надавалася грошова компенсація на її придбання. Але це питання не вирішує район. Звернувся до голів місцевих рад подати інформацію про земельні ділянки, які можуть отримати учасники бойових дій АТО.

 

Небезпечний карантинний шкідник посівів західний кукурудзяний жук.

Західний кукурудзяний жук,далі ЗКЖ (Diabrotica vigifera vigifera Le Conte) один з найнебезпечніших карантинних шкідників.

Рослини господарі. D. Virgifera пошкоджує рослини родини злакових,кукурудзи,бобових,гарбузових,складноцвітих. Географічне розповсюдження.Цей небезпечний шкідник кукурудзи походить з Північноі Америки. Вперше в Європі виявлений в 1992 році на невиликому полі в районі Белграда біля міжнародного аеропорту Сурчин,що,як вважається,пов”язано з інтенсивним перевезенням військовоі техніки із США.Здатність імаго жуків до далеких активних перельотів(у середньому до 80 км/рік)практично унеможливлює зупинення його поширення. На даний період кукурудзяний жук зареєстрований у Хорватіі,Босніі,Герцоговині,Болгаріі,Угорщині, Румуніі,Німеччині,Словаччині,Швейцаріі,Італіі,,Франціі,Сербіі,Чехіі,Польщі..

У серпні- вересні 2001року,за допомогою феромонних пасток було виявлено поодиноких ЗКЖ у Закарпатській області. Вперше імаго західного кукурудзяного жука у Львівській області у 2005році було відловлено в пастках з феромоном у Старосамбірському районі.

В 2018 році було проведено моніторинг цього шкідника візуально та при допомозі феромонних пасток. Морфологічні та біологічні особливості.Цикл розвитку шкідника включає;яйце,личинку,лялечку,імаго.За 1 рік проходить повну стадію розвитку,тобто 1-е покоління(генерацію).Західний кукурудзяний жук зимує в стадіі яйця.Яйця витримують температуру до мінус 10С. Молоді личинки живляться переважно кореневими волосками та тканинами коренів рослини.

Розвиваючись, личинки проникають в коріння ,живляться серцевиною тканини,яка містить судинні пучки.

Личинки третьоі генераціі з товстого кореня можуть потрапляти в стебло.

Личинки третього віку заляльковуються в земляних колисочках. Імаго -жуки завдовжки до 5-6мм,з переважно блідим жовто-чорним забарвленням тіла.Відродження імаго спостерігається з третьоі декади липня.Жуки живляться приймочками,знищують молоде зерно качанів кукурудзи та паренхіму листка.Білуваті поздовжні смуги на листках вказують на іх пошкодженість. Шкодничість.Сильно пошкоджені рослини в”януть і передчасно засихають.Стебло в прикориневій частині деформується.Рослини вилягають,якщо коринева система зруйнована більше ніж на 50%.Коли зникає пилок та пасма засихають ,імаго перелітає на поля інших рослин-господарів.

Способи поширення.Встановлено,що перенесення яєць та личинок жуків можливе транспортом,залишками грунту.,знаряддями праці.Жуки мігрують самостійно,іх розповсюдженню сприяє вітер.

Карантинні заходи.

1.Забороняється вивезення ураженого підкарантинного матеріалу.

2.Обов”язковий карантинний догляд та фітосанітарна експертиза.

3.Для своєчасного виявлення шкідника необхідно проводити обстеження посівів в період вегетаціі візуально,феромонними пастками,жовтими клеевими пастками.харчовими принадами,шляхом відбору грунтових проб.

Державний фітосанітарний інспектор Держпродспоживслужби у

Львівській області Кравчук В.Б.

 

Для старшокласників Золочівської ЗОШ №1 проведено заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 4 жовтня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі та з нагоди 165-ти річчя заснування Золочівської ЗОШ №1, керівником відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації в приміщенні школи проведено дві лекції. Перша на тему: «Реалізація творчої особистості», а друга «Дорости до себе: реалізація особистості». Аудиторію були учні дев’ятого та одинадцятого класу.

Спікер Ольга Боса, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації, поетеса рідного краю Ольга Кіс, розповіла молоді про те, як людина має у дорослому житті мати свої особисте я, і ні на кого не рівнятися. Досягати вершин своєю особистою працею. Учні-старшокласники ставили цікаві запитання письменниці. Вона, в свою чергу, ділилася переживанням та сподіваннями. Поетеса розповіла дітям про своє дитинство, перші вірші. Школярі з радістю спілкувалися та слухали твори. Зустріч дітей із письменницею була щирою і неймовірно емоційною.

 

Отримуй державні соціальні виплати відповідально

На сьогоднішній день в області близько 300 тисяч громадян отримують державну соціальну підтримку шляхом одержання житлових субсидій, соціальних виплат та компенсацій. Мета такої підтримки є фінансове забезпечення соціально незахищених верств населення. Проте, як показує практика, є непоодинокі випадки, коли особа користується державною соціальною підтримкою, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати і одночасно працює тривалий час за кордоном, не декларуючи отримані доходи. Усі державні соціальні допомоги виплачуються за кошти Державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави. Органами соціального захисту населення здійснюються перевірки на предмет виїзду та тривалого перебування за кордоном одержувачів державних допомог. Якщо одержувач державних соціальних виплат тривалий час перебуває та неофіційно працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

До прикладу, у одному із районів Львівщини понад 270 особам, припинено компенсаційні виплати на догляд за інвалідом І групи або престарілими особами старше 80 років, у зв’язку з їх перебуванням за кордоном. По даному факту відкрито кримінальне провадження.

Тому, усім одержувачам державних соціальних допомог варто знати, що будь-яка інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є вагомою підставою для повернення одержаних державних соціальних виплат та подальшого скеровування такої інформації до правоохоронних органів.

 

У Погорільцях проведено зустріч із жителями місцевої ради

3 жовтня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельский зустрівся з жителями Підгайчиківської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні Народного дому села Погорілці.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували: - скарга про неможливість подання показів електроенергії та газового лічильників телефоном; - про відкриття прогулянкової групи у с. Погорільці; - про ремонт дороги Куровичі – Рогатин; - про заміну дерев’яних опор та перепад електричної напруги у помешканнях; - про нарахування субсидій; - про пенсійне забезпечення.

Володимир Йосипович надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні лики», недопущенні спалюванні сухої рослинності, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову та належному відзначенні свята Дня захисника України. Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації надала роз’яснення що призначення субсидій, а Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

 

03.10.20188

 

Сьогодні, 3 жовтня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин спільно з представником районної ради Наталією Блажейко, керівним складом Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Іриною Панькевич, Лесею Костів, Ганною Михайлишин комісійно обстежили 5-ті класи, оскільки звернулися батьки одного з цих класів щодо зношеності меблів.

Після огляду встановлено, що в усіх п’ятих класах меблі у задовільному стані, школа належно підготовлено до навчального року.

 

Питання до Міністра: Пане Міністре, після звільнення за згодою сторін мені не виплатили частину коштів, які я заробив. Що мені робити?

Олександр Іванко

Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

При звільненні працівника виплата всіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.

Що робити, якщо не дійшли згоди?

Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату:

• в позасудовому порядку;

• в судовому порядку.

Як вирішити спір у позасудовому порядку? Звернутися із заявою до комісії по трудових спорах (у разі її створення) без обмежень будь-яким строком. Трудовий спір підлягає розгляду, якщо працівник самостійно або з участю профспілкової організації не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом. Комісія зобов’язана розглянути спір у десятиденний строк з дня подання заяви.

Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа, в тому числі адвокат.

Чи можна оскаржити рішення комісії?

У разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах можна оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії. Пропуск вказаного строку не є підставою відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропуску поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті.

В разі коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається, і залишається в силі рішення комісії по трудових спорах. Чи довго чекати виконання рішення комісії? Рішення комісії по трудових спорах підлягає виконанню у триденний строк після закінченні 10 днів, передбачених на його оскарження.

У разі невиконання власником або уповноваженим ним органом рішення комісії по трудових спорах у встановлений строк працівникові комісією по трудових спорах підприємства, установи, організації видається посвідчення, що має силу виконавчого листа. На підставі посвідчення, пред'явленого не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю, державний виконавець чи приватний виконавець виконує рішення комісії по трудових спорах у примусовому порядку.

Що необхідно знати, щоб звернутися до суду?

Для стягнення заборгованості працівник може звернутися до суду в порядку:

• наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною);

• позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

Яка процедура в рамках наказного провадження?

Судовий наказ може бути видано у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати. Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача. Працівник має право звернутися до суду без обмеження строку.

Які документи необхідно подати і скільки це коштує?

Заява подається у письмовій формі та має містити докази: перебування заявника у трудових відносинах із боржником (наприклад: засвідчені копії наказу про прийняття на роботу, копія трудової книжки, копія трудового договору між роботодавцем і працівником, довідка з місця роботи тощо); підтвердження суми, яка стягується (будь-який належно оформлений документ, що вказує на розмір нарахованої заробітної плати та компенсації за порушення строків її виплати, зокрема, довідка бухгалтерії боржника, розрахунковий лист чи копія платіжної відомості тощо).

При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати судовий збір не сплачується.

Як довго чекати рішення?

У разі прийняття судом ухвали про відкриття провадження, суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог. Судовий наказ набирає законної сили протягом 3 днів після закінчення десятиденного строку, які виділяються позивачу на подання заяви про відміну ухвали. На підставі судового наказу стягувач повинен звернутися до державної виконавчої служби з метою його примусового виконання.

Яка процедура звернення у рамках позовного провадження?

У разі наявності спору щодо розміру заборгованості працівник може звернутися з позовною заявою до суду за місцем розташування підприємства чи місцем проживання/перебування позивача без обмеження строків. Позивачі звільняються від сплати судового збору.

Чи передбачене відшкодування за час затримки розрахунку при звільненні?

Суд стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку. Якщо розрахунок не проведений до розгляду справи – по день постановлення рішення. Відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності. У разі спору про розмір виплат вимоги про відповідальність за затримку підлягають задоволенню у повному обсязі, якщо спір вирішено на користь позивача.

При частковому задоволенні позову працівника суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку з урахуванням спірної суми, на яку той мав право, частки, яку вона становила у заявлених вимогах, істотності цієї частки порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи.

Як довго чекати рішення щодо стягнення заробітної плати?

Судове рішення про виплату заробітної плати підлягає негайному виконанню, якщо сума заборгованості не перевищує 1 місяць. Суд, ухвалюючи рішення, може допустити негайне виконання судового рішення в разі стягнення всієї суми заборгованості із заробітної плати.

 

02.10.2018

 

Сьогодні, 2 жовтня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів робочу зустріч з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником, начальником відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольгою Босою, начальником відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головним архітектором району Петром Кобелькою з питання встановлення меморіально-інформаційних таблиць в рамках реалізації проекту «Відновлені імена героїв».

В районі буде встановлено дві меморіальні таблиці у місті Золочеві та пам’ятний знак у селі Гончарівка з нагоди відзначення 100-річчя Західно-української народної республіки.

В ході проведення засідання обговорено деталі та дати встановлення меморіально-інформаційних таблиць, які виготовив ТзОВ «Алмаз1».

 

Майже 100 військових меморіалів, могил та пам’ятних знаків є на обліку в районах Львівщини

Майже 100 військових меморіалів, могил та пам’ятних знаків, пов’язаних з Українською Повстанською Армією, Українськими Січовими Стрільцями, Українською Галицькою Армією та історією козацтва є на обліку в районах Львівської області.

“В час російсько-української війни, коли молоді хлопці на Сході захищають кордони і віддають своє життя за незалежність країни, наш обов’язок - знати свою історію, бо хто не знає минулого, той не зможе мати майбутнього. На території Львівщини є чимало цікавих історичних пам’яток, які розкривають певні історичні сторінки у становленні нашої держави і дуже і важливо залучати молодь, щоб молоді люди знали своїх героїв, які стали прикладом віри в себе, віри в свою Батьківщину та віри в перемогу. Українці споконвіку були і є освіченою нацією і тільки спільними зусиллями ми зможемо здолати ворога”, - зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

Детальніше ознайомитись із переліком меморіалів, могил та пам’ятних знаків, які розташовані в районах Львівщини можна за посиланням.

 

01.10.2018

 

Сьогодні, 1 жовтня 2018 року, у Золочівській музичній школі відбулася творча зустріч з нагоди Дня музики за участю золочів"янки, заслуженої артистки України Лілії Коструби. У заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який привітав колектив музичної школи із Днем музики та вручив подяку за високий професіоналізм, великий внесок у розвиток музичної освіти та всебічне виховання учнівської молоді.

"Шановні Маріє Іванівно, дорогі педагоги, учні та гості! Сьогодні прекрасний день - Всесвітній день музики, він просякнутий музикою, натхненний музикою, і ми маємо чудову нагоду відсвяткувати його в цьому чудовому колі. Основоположник німецької романтичної опери Карл Вебер писав, що музика – це справжня загальна людська мова. Ось цією мовою ми будемо сьогодні радісно спілкуватися. Як заходить розмова про музичну школу, я завжди пригадую свою науку. З висоти прожитих років розумієш, що музика робить людину чутливішою до прекрасного, добрішою і щасливішою. Тож хочу сьогодні подякувати педагогам, що вони не тільки вчать гри на інструментах, але водночас виховують культурне освічене майбутнє України. Дякую талановитим учням, які прославляють Золочівщину своїми здобутками. Сьогодні в нас є особлива гостя разом зі своїми вихованцями, Заслужена артистка України Лілія Коструба, випускниця музичної школи, чудова співачка і педагог, наша шанована землячка. Ваша прихильність до рідного краю, шановна Ліліє Олександрівно, свідчить про Ваше шляхетне серце. Ми завжди радіємо Вашим успіхам, а сьогодні вітаємо Вас зі ще одним чудовим днем, Днем народження. Народитися у Всесвітній день музики і все життя жити музикою, прикрашати світ музикою, популяризувати творчість забутих митців – це особливий Божий задум, який чудово зреалізувався в Вашій особі! Бажаю Вам і усім присутнім щасливих і радісних прийдешніх днів, здійснення мрій і задумів, міцного здоров'я і всім нам – миру в Україні! Зі святом!", - сказав Володимир Йосипович

 

У селі Ушня відбувся фестиваль

30 вересня 2018 року у селі Ушня Золочівського району відбувся ІІ фестиваль «У колі «Родинного дерева», зорганізований громадською організацією українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі (Лемківщини, Холмщини, Любачівщини, Надсяння). У заході взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Виступаючи перед учасниками свята Володимир Йосипович наголосив: «Вельмишановні друзі, організатори та учасники Фестивалю!Бути сьогодні з вами в колі родинного дерева – означає ще раз згадати про корені талановитого українського народу Закерзоння, любуватися гіллям, що виросло вже тут, на Галичині. Це дуже важливо і шляхетно берегти пам'ять про лемківську культуру, популяризувати її, не дати замовкнути цим особливим пісням, які так зворушують серце.

Сьогоднішня подія свідчить, що родинне дерево – гідні нащадки цієї частинки України, що примусово покинула свою землю, але не забула її. Серцем всякої справи є талановиті, небайдужі люди. Я хочу виокремити серед них пані Світлану Наливайко. Ваша громадська організація є важливим чинником у громадському і культурному житті району. Участь у важливих заходах, поїздки в Польщу задля вшанування і спогадування нашої трагічної історії не обходяться без "Родинного дерева".

Пані Світлана є членом Громадської ради – дорадчого органу при райдержадміністрації. Все це заслуговує на шану та слова вдячності Вам, Світлано Миколаївно, та всім членам "Родинного дерева". Доля мальовничого села Ушня – незвичайна, трагічна і водночас світла, бо дала прихисток гарним людям, працьовитим і патріотичним, стала їм Батьківщиною і колискою їхнім дітям. Тож я бажаю усім мешканцям села, організаторам та учасникам Фестивалю змістовно і весело провести час, найкращим – дістати свої заслужені призи, а всім нам зігріти свої серця біля варти, пісні та згадки про неповторний край, що не зітреться з нашої пам'яті. Дякую всім! Слава Україні!».

 

30.09.2018

 

У неділю, 30 вересня 2018 року, у Золочівському районному Народному домі ім.І.Білозора золочів'яни та мешканці району вітали мистецькі колективи Перемишлянщини з програмою “Сопілки калинової земля», у рамках ІІ обласного етнофестивалю.

Привітала перемишлянців керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин. За доброю українською традицією було вручено керівнику апарату Перемишлянської райдержадміністрації коровай.

Теплими оплесками вітали глядачі хореографічні та вокальні композиції, а також дотепну гумореску. Завершився захід чудовою патріотичною піснею про Україну.

 

28.09.2018

 

28 вересня 2018 року за головування першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації І.М. Нижника відбулася зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у деревообробній галузі.

На зустрічі наголошувалося на необхідності приведення установчих документів у відповідність до вимог чинного законодавства, а також на обов'язковості легалізації найманих працівників шляхом офіційного працевлаштування та виплати їм заробітної плати не нижче мінімальної.

 

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 28 вересня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями району із земельних питань, облаштування зупинки у селі Стінка, релігійного питання та призначення субсидії на тверде паливо. Головою райдержадміністрації надано роз’яснення та рекомендації з піднятих питань. Також доручено фахівцю зі звернень райдержадміністрації підготувати листа у Підлипецьку сільську раду щодо приватизації земельної ділянки для обслуговування житлового будинку у селі Плугів.

 

Сьогодні, 28 вересня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні були присутні суб’єкти господарської діяльності з числа групи ризику, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму.

На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба наголосила, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

Доповідач повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

Опісля було проведено нараду семінар з суб’єктами господарювання району.

 

27.09.2018

 

На Золочівщині вручили перші «пакунки малюка»

З 1 вересня 2018 року для кожної новонародженої дитини передбачено «Пакунок малюка». Це визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року №512 «Щодо отримання одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка»».

Відтак на сьогодні на Золочівщині в межах загальнодержавної програми є 7 сімей, які отримали «Пакунок малюка», а 4 з них було вручено батькам сьогодні, 27 вересня в приміщенні Золочівської райдержадміністрації. «Пакунки малюка» вручили батькам голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та начальник управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Ігор Уличний.

Як роз’яснили в управління соціального захисту, загалом передбачено, що надання допомоги “пакунок малюка”, її доставка до пологових будинків здійснюється згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проектних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів.

Комплектування допомоги “пакунок малюка” здійснюється згідно з переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженим Мінсоцполітики. Вартість одного пакунка становить 5 тис. гривень.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив, що відповідно до рішення Кабміну тепер передбачена така допомога, яка неодмінно стане у нагоді кожній сім’ї та висловив сподівання, що такий пакунок допоможе батькам на першому етапі, дозволивши сконцентрувати сімейний бюджет на чомусь іншому, адже у пакунку 30 найменувань товарів.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 27 вересня 2018 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про надання згоди на влаштування дитини та переведення іншої дитини у районний дитячий будинок «Рідний дім»; про визначення способів участі батька у вихованні та спілкуванні з дітьми; про визначення місця проживання малолітнього; житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- сказав під час засідання Володимир Недзельський.

Після розгляду заяв та документів, членами комісії були прийняті рішення, спрямовані на захист прав та законних інтересів дітей.

 

Скажи «Ні» ! Зарплаті в «конвертах»!

Важливою проблемою нині є легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Легалізація заробітних плат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, що приховуються від держави. Якщо роботодавець віддає Вам заробітну плату « в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці або, якщо Ваша заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше тієї суми, що знаходиться «в конверті» - Вас обкрадають!

Не думайте, що для Вас це не має значення! Знайте, що через Вашу мовчазну згоду Ви втрачаєте:

- Офіційну щомісячну заробітну плату, із розрахунку якої буде призначатися трудова пенсія по новому пенсійному законодавству, а при роботі без договору – і весь трудовий стаж;

- Заробітну плату під час щорічної відпустки (відпускні) і саму відпустку, що належить Вам по закону;

- Грошову компенсацію за невикористані дні відпустки;

- Суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням цін;

- Всі доплати, що передбачені трудовим законодавством: за роботу в нічний час, за понаднормові роботи і роботу у святкові дні тощо;

- Допомогу по тимчасовій непрацездатності на час лікарняного ( лікарняні), а жінки ще й допомогу по вагітності та пологам;

- Суму належного щомісячного відшкодування збитку у випадку трудового каліцтва або профзахворювання (регрес), а також одноразової виплати допомоги ( в т.ч. родині у випадку смерті працівника);

- Вихідну допомогу (середньомісячну заробітну плату) при звільненні працівника під час скорочення штатів;

- Допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від Вашої офіційної середньомісячної заробітної плати;

- Можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо;

- Інші можливості повернути через звернення до суду належні Вам суми грошової допомоги, компенсації і взагалі пред’явити претензії роботодавцю, те що Ви працюєте на нелегальному положенні.

Якщо Ви думаєте, що це все «не для Вас» - це велика помилка!!! Життя є життя! Не давайте себе обманути! Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують вимоги: ст.43 Конституції України; ст.24 Кодексу Законів про працю України, згідно з якої працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору на підприємстві, установі, організації або фізичною особою; вимоги Закону України «Про оплату праці».

Тому пам’ятайте: нелегальна заробітна плата обов’язково матиме негативні явища, а саме: для роботодавців – штрафи та кримінальну відповідальність, для працівників – відсутність соціальних гарантій та соціальну незахищеність.

Управління соціального захисту населення

Золочівської райдержадміністрації

26.09.2018

 

Соціальна підтримка та нелегальне працевлаштування за кордоном

Тема трудової міграції населення та наслідків зовнішньої нелегальної трудової міграції для економіки області є надзвичайно актуальною.

Обласною державною адміністрацією вживається низка заходів з метою запобігання нелегальному працевлаштуванню за кордоном та попередженні трудового рабства та інших неприємних ситуацій, у яких може опинитися трудовий мігрант.

Важливо наголосити що існують випадки, коли тривалий час особа працює за кордоном, не сплачує жодних податків, проте, користується державною соціальною підтримкою, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати за кошти Державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави.

Найперше це стосуються компенсаційних виплат на догляд за інвалідом І групи або престарілими старше 80 років. Громадяни оформляють згадану виплату, але догляд не здійснюють, оскільки, до прикладу,  перебувають на заробітках за кордоном.

Обов’язковими умовами одержання зазначених виплат є умова перебування згаданих осіб на території України, оскільки це є підставою здійснення фактичного догляду при одержанні компенсації та чинником, який визначає статус малозабезпеченої сім’ї.

Аналогічна умова присутня у механізмі призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Зокрема, житлову субсидію не може бути призначено у разі, коли член домогосподарства або член сім’ї із складу домогосподарства перебуває неофіційно за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Також слід зазначити про допомогу малозабезпеченим сім’ям, яка надається сім’ям, які з поважних або незалежних від неї причин мають низькі доходи. Зазначене допомога призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території  України.

Варто знати, що якщо одержувач зазначених виплат і субсидій перебуває та працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

Слід відмітити, що органами соціального захисту населення постійно проводиться перевірка щодо виїзду за кордон одержувачів допомог. Зокрема, здійснюються запити до державної прикордонної служби, здійснюються акти обстеження стосовно факту здійснення догляду тощо. Також інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є важливим фактором що призводить до поверненню одержаних коштів їх у добровільному або судовому порядку та подальше скеровування такої інформації до правоохоронних органів.

 

Щодо призначення житлової субсидії без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні

До Міністерства соціальної політики надходять численні звернення від народних депутатів України та громадян щодо відмови у призначенні житлової субсидії. Однією з основних причин звернень є відмова у призначенні житлової субсидії без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні.

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постаново Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329) житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично  проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи  яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються  також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Водночас житлову субсидію може бути призначено без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації.

У таких випадках субсидія призначається за рішенням комісій, утворених районними, районними у м. Києві держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі-Комісія) на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

За рішенням Комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.

Для прийняття обґрунтованого рішення Комісією структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові підтверджуючі документи , зокрема стосовно місця проживання/роботи відмінному від адреси домогосподарства.

Такими підтверджуючими документами можуть бути, зокрема, довідка, що підтверджує місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання; довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні(будинку); акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, складений селищною, сільською або міською радою; акт житлово-експлуатаційної організації про фактично проживаючих осіб; договір оренди  житла в іншому місці тощо.

При цьому існують ситуації коли громадяни не можуть надати підтверджуючі документи, тому звертаємо увагу, що у такому випадку рішення  Комісією можуть прийматися на підставі складеного соціальним інспектором акту обстеження матеріально-побутових умов проживання домогосподарства, у якому зафіксовано факт не проживання окремих осіб із числа зареєстрованих.

Слід зауважити, що позитивні рішення Комісією у такому випадку не можуть бути прийняті лише щодо виключення із складу домогосподарства членів однієї сім’ї, а також непрацюючих працездатних осіб, які (за яких) не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і які перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.

Управління соціального захисту населення

Золочівської райдержадміністрації

 

Сьогодні, 26 вересня 2018 року у райдержадміністрації відбулася робоча зустріч, яку провів голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський з питання вивчення напрямків належного і безпечного водопостачання Словітської ЗОШ І-ІІІ ст. У зустрічі взяли участь: Словітський сільський голова Володимир Демський, головний бухгалтер навчального закладу, начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик.

 

Сьогодні, 26 вересня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з керівниками Золочівської ЦРЛ, Управління Державної казначейської служби України у Золочівському районі, фінансового управління райдержадміністрації з питання ходу виконання Урядової програми «Доступні ліки». Під час зустрічі  обговорили проблемні питання з приводу забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет, забезпечення ліками хворих на епілепсію, а також забезпечення ліками учасників АТО (ООС).

 

«Протягом літнього періоду на базі пришкільних таборів було охоплено змістовним відпочинком 1053 дітей», - зазначив під час засідання колегії райдержадміністрації, сьогодні, 26 вересня,  начальник відділу освіти Володимир Бартошик.

Сьогодні, 26 вересня 2018 року у райдержадміністрації відбулося засідання колегії, яке провів голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Під час доповіді про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2018 року начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик, наголосив, що протягом літнього періоду на базі закладів загальної середньої освіти було організовано роботу 37 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей, а саме мовних таборів та таборів християнського спрямування.

Так, протягом червня місяця у районі працював 31 мовний табір, в яких було охоплено 785 учнів. Завдяки організаторській діяльності педагогічних колективів закладів освіти у мовних таборах працював 21 волонтер, а всього до їх роботи було залучено 155 педагогів.

На базі Великовільшаницької, Колтівської, Вороняцької, Червоненської ЗОШ І-ІІІ ст., Сасівського, Плугівського НВК працювали табори християнського спрямування (за сприянням релігійних громадам) якими було охоплено 268 дітей. 

Таким чином протягом літнього періоду на базі пришкільних таборів було охоплено змістовним відпочинком 1053 дітей.

 

Про стан оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році, зокрема забезпечення путівками, під час засідання колегії наголосив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний. 

Сьогодні, 26 вересня 2018 року, під час засідання колегії райдержадміністрації заслухано інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігоря Уличного. Загалом цього року за кошти районного бюджету оздоровилося 257 дітей та 95 дітей за кошти обласного бюджету відповідних соціальних категорій.   У 2018 році на оздоровлення та відпочинок дітей Золочівського району з районного бюджету було виділено 709,80 тис. грн.

 

Про строкову військову службу розповів під час наради-семінару з головами місцевих рад району Олександр Двораковський, заступник Золочівського військового комісара, сьогодні, 26 вересня 2018 року.

Провів нараду-семінар голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський за участю голів місцевих рад.

Особливу увагу, під час наради-семінару було звернуто на розгляд питання щодо проведення призову на строкову військову службу.

Доповідач, Олександр Двораковський, заступник військового комісара Золочівського військового комісаріату, наголосив на тому, як і раніше, в 2018 році в Україні проводяться  дві хвилі закликів в армію — весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Осінній призов, відповідно до Указу Президента, цьогоріч триватиме з 1 жовтня до 31 грудня 2018 року. Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Підводячи підсумок розгляду даного питання голова райдержадміністрації наголосив на активізації роботи голів місцевих рад, а саме проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи з молоддю на території місцевих рад. 

 

  

У Сасові проведено зустріч із жителями місцевої ради

25  вересня 2018 року, перший заступник голови  Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Сасівської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні місцевої ради.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про ремонт дороги Золочів-Ясенів;

- про ремонт дороги д села Бір;

- про пільгові перевезення.

Ігор Миколайович надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні лики», недопущенні спалюванні сухої рослинності, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову.

Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації надала роз’яснення що призначення субсидій, а Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

 

25 вересня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Сасівської  сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів. Перший заступник голови  райдержадміністрації Ігор Нижник  наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників.

 

25.09.2018

 

"Консультує Міністр юстиції України" на тему: "Позбавлення батьківських справ"

Доброго дня! Шановний міністре, скажіть, будь ласка, чи можна якось позбавити батьківських прав одного із батьків, який зовсім забув про дитину?

Інститут позбавлення батьківських прав залишається виключним, крайнім заходом впливу на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання своїх дітей.

Що може стати причиною позбавлення батьківських прав?

Сімейний кодекс містить виключний перелік підстав позбавлення батьківських прав, якщо батьки:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Що потрібно для позбавлення батьківських прав?

Для позбавлення батьківських прав необхідно: ® встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов’язки, злісно не виконує вимоги та рекомендації органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування; ® звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків; ® звернутись до суду з заявою про позбавлення батьківських прав.

Хто може звернутися до суду?

Суд розглядає справи про позбавлення батьківських прав розглядаються за заявою:

1. одного із батьків, опікуна, піклувальника, особи в сім’ї якої проживає дитина;

2. закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, в якому вона перебуває;

3. органу опіки та піклування;

4. прокурора;

5. самої дитини, яка досягла чотирнадцяти років.

Справи про позбавлення батьківських прав розглядає суд за місцем реєстрації того з батьків, якого хочуть позбавити прав. При розгляді судом таких питань є обов’язковою участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи.

Які права втрачають батьки, позбавлені батьківських прав?

1) особисті немайнові права щодо дитини (наприклад, право вирішувати питання виховання дитини та навіть вільно спілкуватися з нею, право давати дозвіл на зміну дитиною свого і’мя прізвища чи імені, право визначати місце проживання дитини та дозволяти чи забороняти її виїзд закордон тощо);

2) перестають бути законним представником дитини (не можуть представляти без окремої довіреності її інтереси в судах чи інших органах);

3) втрачають права на будь-які пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;

4) не можуть бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником (тобто не зможуть усиновити іншу дитину);

5) не можуть одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вони могли б мати у разі своєї непрацездатності;

6) втрачають інші права, засновані на спорідненості з дитиною (наприклад, їх дитина може бути усиновлена без їх згоди, як батьків);

7) втрачають право на спадкування після дитини (крім випадків, коли це передбачене заповітом дитини).

Слід зауважити, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку утримувати дитину. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Якими будуть наслідки позбавлення батьківських прав?

Позбавлення батьківських прав одного з батьків. Дитина залишається жити з другим з батьків. Суд може прийняти рішення про виселення того з батьків, хто позбавлений батьківських прав, з житла, в якому він проживає з дитиною, якщо у нього є інше житло, або примусово поділити житло чи зобов'язати здійснити його примусовий обмін. Позбавлення батьківських прав обох батьків. Дитина передається під опіку органам опіки та піклування. Ці органи вирішують, яким особам або установам слід передати дитину на виховання. Вони призначають опікуна (піклувальника) (наприклад, дитина може бути передана на виховання бабусі та дідусю, повнолітнім брату та сестри, іншим родичам дитини, мачусі, вітчиму, які виявили таке бажання та звернулися з відповідною заявою) або, враховуючи вік та стан її здоров'я, обирають інші форми влаштування дітей, зокрема: усиновлення, передача дитини до прийомної сім’ї, до дитячого будинку сімейного типу, патронатному вихователю, інших спеціальних закладів для дітей, позбавлених батьківського піклування.

Інформаційний ролик "Як боротись з домашнім насиллям" - https://www.youtube.com/watch?v=AP1Z7ICPStw 

 

23.09.2018

 

У неділю, 23 вересня 2018р., у м. Перемишляни в рамках ІІ обласного Етнофестивалю гостинності відбулася презентація ювілейного, авторського вечора поета, композитора, виконавця , музиканта і керівника Народного вокально – інструментального ансамблю «Зорепад» Золочівського РНД Ігоря Войтовича. У заході взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

В концертній програмі брали участь: Народний вокально - інструментальний ансамбль «Зорепад» у складі: Ігор Войтович, Олександр Войтович, Ігор Курач, Богдан Мартинюк; гурт «ВКС» у складі Володимира Сивака, Ігоря Войтовича, Ігоря Курача; Народний жіночий ансамбль «Пори року» (керівник Ірина Весна); тріо бандуристів районного Народного дому у складі: Ірини Муц, Ірини Вар’янко, Лілії Крамарової; солісти Тетяна Козловська, Ігор Курач, Микола Решітник; гуморист Михайло Стречик. Ведуча програми Тетяна Вітка, звукорежисер Олег Войтович. У фойє Народного дому перемишлянці мали змогу оглянути виставку робіт народного умільця, майстра дерев’яної скульптури та коренепластики, золочів’янина Андрія Маркевича,а також відео – агітаційні та наочні матеріали Навчального центру Національної Гвардії України який дислокується в м.Золочеві.

 

21.09.2018

 

Святкування 67-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України

У п’ятницю, 21 вересня 2018 року в Золочівському районному Народному домі імені І.Білозіра відбулись урочисті заходи з нагоди святкування 67-ї річниці заснування Навчального центру Нацгвардії України. У святкуванні взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, заступник голови районної ради Андрій Леськів, заступник міського голови Василь Гавришків. У цей святковий день військові капелани та священнослужитель привітали військовослужбовців із святом та прочитали молитву.

З нагоди святкування 67-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України, за старанність, особисту взірцевість, сумлінне виконання службового обов’язку грамоти Золочівської райдержадміністрації та районної ради нагороджено кращих військовослужбовців. Розпорядження голови райдержадміністрації зачитала керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

З вітальним словом виступили: начальник Навчального центру Національної гвардії Михайло Кулик, заступник голови районної ради Андрій Леськів та заступник голови міської ради Василь Гавришків. Привітати військовослужбовців та службовців Навчального центру прибули командири інших військових частин, ветерани військової служби.

По завершенню офіційної частини військовослужбовці, службовці Навчального центру та гості мали можливість переглянути цікаву святкову концертну програму.

 

20.09.2018

 

ОБЕРЕЖНО! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ! Африканська чума свиней (АЧС) — це інфекційне вірусне захворювання свиней (диких і свійських), що характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму господарств, які утримують та вирощують свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

АЧС – чи не найнебезпечніша з усіх хвороб свиней, оскільки її занесення супроводжується:

• високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати усе, навіть потенційно, інфіковане стадо (або поголів’я в населених пунктах в зоні захисту);

• запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств та обмежень у сфері торгівлі свинарською продукцією, що впливає на ціни та доступність свинини для споживачів;

• комплексом витрат на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, втратами внаслідок міжнародних торговельних обмежень, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Нагадаємо, що ця хвороба не є небезпечною для людини, але разом з тим є дуже заразною для домашніх та диких свиней! У випадку підозри на захворювання АЧС власник та/або спеціалісти ветеринарної медицини, які обслуговують дане господарство, зобов’язані негайно повідомити про це Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області і до прибуття спеціалістів у господарстві вжити заходів щодо недопущення розповсюдження збудника хвороби (заборона переміщення тварин, сировини та продукції тваринного походження, а також обслуговуючого персоналу). Клінічні ознаки хворих на Африканську чуму свиней:

• раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;

• підвищення температури тіла до 40.5-42°C;

• зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку;

• ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок;

• червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, мошонці, вухах, п’ятачку та кінцівках (необхідно відрізняти від бешихи та класичної чуми свиней; Хвороба охоплює 40-65 % поголів’я тварин, 85-100 % з яких гине впродовж 6-13 діб.

Як відбувається зараження свиней:

1. Шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині).

2. Опосередковано: – через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби; диких кабанів, бродячих тварин, птахів, мух та обслуговуючий персонал. – при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

Вірус АЧС залишається життєздатним:

• в м’ясі від хворих тварин – до 155 днів;

• у гною та ґрунті – до 3 місяців;

• у трупах свиней – до 2,5 місяців;

• у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців;

• в солонині – до 1 року;

• в замороженому м’ясі – до 3 років.

САМОЛІКУВАННЯ ТВАРИН ЗАБОРОНЕНО!!!

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

– утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи;

– не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам; – не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин

– не купувати тварин у місцях стихійної торгівлі;

– не утримувати свиней в домашніх господарствах мисливцям, працівникам лісу та працівникам свиноферм;

– не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС на територію району забороняється ввезення з територій, неблагополучних щодо АЧС: • домашніх свиней і диких кабанів; • яйцеклітин/ембріонів домашніх свиней і диких кабанів; • сирого м’яса домашніх свиней і диких кабанів; • усіх видів м’ясних продуктів, отриманих від домашніх свиней і диких кабанів, які не піддавались обробленню, що гарантує знешкодження вірусу АЧС; • продуктів тваринного походження (із свиней), призначених для годівлі тварин або для використання у сільськогосподарських та промислових цілях, у фармацевтичних або хірургічних цілях, патологічного матеріалу і біологічних продуктів (із свиней); • кормів рослинного походження для годівлі свиней (без термічної обробки, що гарантує знешкодження вірусу АЧС).

У випадку підозри виникнення Африканської чуми свиней просимо повідомляти Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області за тел. 4 – 52 – 90

 

За підпали сухої рослинності карають.

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА за участю-держінспекторів Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, держінспекторами Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головного спеціаліста управління АПР-громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області, голів місцевих рад (голів адміністративних комісій), якою проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах Золочівського району та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району. Інформація щодо запобігання пожеж в екосистемах постійно доводиться до населення через Інтернет сторінку Золочівської райдержадміністрації, інформаційний портал Золочів-Нет, рекомендаційні листи (керівникам сільськогосподарських підприємств та місцевим радам) та через розповсюдженя пам’яток, попереджень мешканцям району про нанесену шкоду довкіллю та здоров»ю людей самовільними підпалами.

Робочою районною комісією райдержадміністрації та комісією Золочівської міської ради за участю ГФ з охорони громадського порядку «Міська Варта» у м. Золочеві проводяться рейдові виїзди-обстеження на території міста та району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою. Виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості м.Золочів, Підгородненської, Золочівської, Ясеновецької, Княжівської, Червоненської, Великовільшанецької, Гончарівської, Скварявської, Почапівської, Єлиховицької, Сасівської та інших місцевих рад.

Матеріали щодо встановлення власників та користувачів земельних ділянок опрацьовують адміністративні комісії місцевих рад. Інспекторами комісій складено протоколи про адміністративне правопорушення на громадян м.Золочів, м.Глиняни, с.Княже, с.Ясенівці, с.Вороняки по ст.77-1(самовільне випалювання рослинності або її залишків) та направлено на розгляд адміністративних справ(винесення постанови) в Державну екологічну інспекцію у Львівській області.

Матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення особи, яка вчинила підпал.

 

19.09.2018

 

В Розважі проведено зустріч із жителями місцевої ради

18 вересня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Білокамінської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні народного дому села Розваж.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про нарахування субсидій;

- про пенсійне забезпечення;

- про оприлюднення категорій пільговиків у автобусах.

Володимир Недзельський надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), програмі «Доступні лики», недопущенні спалюванні сухої рослинності у жаркий період, проведенні підготовчих заходів до осіннього призову.

Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації надала роз’яснення що призначення субсидій, а Галина Лазорчик, начальник Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

18 вересня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Білокамінської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників.

 

ГУ Держпраці у Львівській області вкотре звертається до роботодавців щодо належного оформлення трудових відносин.

Вигідніше офіційно оформити працівника, аніж у випадку виявлення незадекларованої праці заплатити штраф. Наголошуємо, що сьогодні за одного неофіційно працевлаштованого працівника штраф складає 111 690 гривень. А за ці кошти можна офіційно виплачувати 1 працівнику впродовж року заробітну плату не меншу, ніж середню по області. При цьому звертаємося до працівників, які з певних причин досі працюють неофіційно.

Слід зазначити, що неоформленого працівника роботодавець позбавляє права на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, допомогу по безробіттю, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві тощо.

При цьому «нелегальний» працівник втрачає трудовий стаж. Відтак такі громадяни позбавлені соціального захисту при досягненні пенсійного віку.

Шановні роботодавці, подбайте про своїх працівників та про їхнє майбутнє! Не наражайте свій бізнес на штрафи, оформляйте працівників належним чином!

Консультації щодо належного оформлення трудових відносин можна отримати у Громадській приймальні ГУ Держпраці у Львівській області за тел. 032 235-48-42.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

ІНСТРУКЦІЯ З ОТРИМАННЯ ДОВІДОК

З QR-КОДОМ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Якщо вам потрібно отримати довідку від Пенсійного фонду України, уже не треба звертатись до його відділень особисто. Її можна замовити та роздрукувати через Веб-портал електронних послуг Фонду https://portal.pfu.gov.ua.

Дані довідки дійсні для отримання субсидій, пред'явлення у банках, оформлення документів у центрах надання адміністративних послуг.

 

18.09.2018

 

25 вересня - 20 листопада 2018 року Центр «Розвиток КСВ” і Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту України розробили програму Skills Lab: власна справа. «Skills Labs: власна справа» - програма розвитку бізнес-навичок для молоді з виробничими та технічними спеціальностями (студентів професійно-технічних навчальних закладів, коледжів та технікумів).

30 учасників Програми після 2 місяців навчання зможуть:

1. створювати ідеї для старт-апу;

2. розуміти юридичні та фінансові питання ведення власної справи;

3. розробляти стратегію маркетингу та продажів;

4. користуватися інструментами розвитку бізнесу;

5. створювати та презентувати проекти.

Участь безкоштовна, реєстрація триватиме до 18 вересня: https://goo.gl/GMhrHS.

Заняття відбуватимуться щосуботи з 12:00 год у Львівському обласному молодіжному центрі (вул. Винниченка, 12).

З питань щодо проекту пишіть на електронну адресу aa@csr-ukraine.org - Анна Аранжій, координатор

Партнери проекту: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та Львівський обласний молодіжний центр.

Контактна особа від департаменту: Софія Курман, тел.: 068 512 12 68.

 

25 вересня - 20 листопада 2018 року Центр «Розвиток КСВ” і Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту України розробили програму Skills Lab: Успішна кар’єра. Для участі в проекті необхідно зареєструватися за посиланням: https://goo.gl/2XeymB. До участі запрошують молодь віком 16-35 років, яка шукає роботу або яка хоче ефективно спланувати власний кар’єрний шлях.

Участь безкоштовна, реєстрація триватиме до 18 вересня, потім - етап відбору.

Офіційне відкриття проекту 25 вересня у приміщенні Львівської ОДА. Зазначимо, що заняття відбуватимуться по вівторках та четвергах у Львівському обласному молодіжному центрі (вул. Винниченка, 12) з 17:00 год.

Питання щодо проекту пишіть на електронну адресу aa@csr-ukraine.org - Анна Аранжій, координатор.

Партнери проекту: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та Львівський обласний молодіжний центр.

Контактна особа від департаменту: Софія Курман, тел.: 068 512 12 68.

 

У червні-липні 2019 року в місті Ізмаїл Одеської області, неподалік навчального центру Держприкордонслужби, протягом 8-10 днів відбуватиметься Всеукраїнський вишкіл Джура-Прикордонник – 2019 для молоді у формі наметового таборування.

До слова, цьогоріч вишкіл проходив на Львівщині, на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України (м. Великі Мости, Сокальського р-ну). У ньому взяли участь більше 450 осіб з прикордонних районів (18 областей) і районів, через які проходить розмежувальна лінія з окупованими і непідконтрольними районами. Лінк на статтю, яка розміщена на офіційному сайті Мінмолодьспорту: http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/39585.

Сторінка «Джура-Прикордонник» в соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/DzhuraPrykordonnyk/ та подія про проведення Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник-2019» в м. Ізмаїл https://bit.ly/2NaIjza.

Організатори вишколу: Міністерство молоді та спорту України та Державна прикордонна служба України.

 

17.09.2018

 

17 вересня рятувальники Золочівщини та всієї країни відзначали професійне свято - День рятівника. Це свято об’єднує людей мужніх, відданих справі і присязі, людей, які завжди готові прийти на допомогу тим, хто цього потребує. В актовому залі пожежної частини м. Золочева відбулися святкові заходи присвячені Дню рятівника. З вітальним словом до присутніх звернулись голова районної державної адміністрації Володимир Недзельский, заступник голови районної ради Андрій Леськів, начальник Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Юрій Байовський.

Виступаючи перед присутніми, голова райдержадміністрації зазначив: «Професія рятувальника почесна і дуже небезпечна. Майже щодня працівники служби 101 ризикують своїм життям для порятунку інших. Ви неодноразово демонстрували свій професіоналізм, звитягу та готовність негайно прийти на допомогу заради спасіння життя та здоров’я людей. Бажаю кожному з вас не втрачати того вогню, що палає в серці кожного рятувальника, який штовхає на подвиги та заставляє рухатись вперед, натхнення, незламності духу та залізної сили волі на шляху до покорення вершин та своїх мрій».

Кращих пожежників за сумлінне виконання службових обов’язків та досягнуті успіхи у справі попередження і реагування на надзвичайні ситуації відзначили почесними грамотами. Щирі слова, які звучали в цей день, підтвердили, що це свято - знак подяки та поваги за відданість своїй справі, за вагомий внесок у благородну справу захисту життя і здоров’я, охорону навколишнього середовища і збереження матеріальних надбань держави.

Безперечно, професія рятувальника, складна і відповідальна, кожен працівник Служби 101 з гідністю і честю виконує свою роботу, а інакше й бути не може, тому що служити Батьківщині, допомагати людям є почесним обов’язком.

 

Золочівський коледж Львівського НАУ відзначив 60-річчя

Нещодавно, 13 вересня 2018 року Золочівський коледж Львівського національного аграрного університету відзначив 60-річчя. Дорогих гостей зустрічали короваєм. Після цього провели молитву за участі архієпископа Львівського Української греко-католицької церкви Ігоря Возняка. Продовжилися урочистості у актовій залі коледжу. Привітати зі святом прибув ректор Львівського аграрного університету, керівники коледжів, представники влади. З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«Шановний високопреосвященний владико, шановне високоповажне товариство, студентство. Я направду, переповнений гордістю за наш коледж і маю сьогодні за честь вітати коледж з ювілеєм від імені голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, керівника Департаменту агропромислового комплексу Людмили Гончаренко. Тішуся, що власне на Золочівщині, землі Маркіяна Шашкевича є такий прекрасний коледж, який має свої традиції, який окрім високого рівня підготовки спеціалістів. Ми сьогодні можемо констатувати, що у стінах закладу проводиться високий рівень національно-патріотичного виховання молоді. Ми завжди пам’ятаємо і повторюємо той день, коли студенти коледжу першими вийшли під час Революції Гідності і пішою ходою ішли у Золочів. Ми дуже тішимося, що вони продовжують традиції славетних золочів»ян вихідців з нашого краю. Ми знаємо лише одного, Кирила Трильовського, уродженця села Махнівці, який є засновником Січового Стрілецтва, і невідомо, яким би повернулася історія, якби не Січове стрілецтво. Хотів би побажати усім викладачам і студентам коледжу, щоб ваша життєва нива була засіяна зерном любові, радості, достатку, всіляких гараздів. Нехай настане довгоочікуваний мир. Слава коледжу! Слава Україні»,- зазначив у вітальному слові голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

За багаторічну сумлінну працю та з нагоди 60-ти річного ювілею коледжу біло нагороджено почесними грамотами та подякою голови Львівської облдержадміністрації, голови Львівської обласної ради, Департаменту агропромислового розвитку, райдержадміністрації, районної ради, управління агропромислового розвитку керівника та кращих фахівців навчального закладу.

На завершення святкування відбувся концерт за участі студентів, викладачів та прихильників Золочівського коледжу.

 

14.09.2018

 

Сьогодні, 14 вересня 2018 року, Оксана Залуцька - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації провела засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності з числа групи ризику, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. На засіданні проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Роксолана Блажевська наголосила, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати більшу ніж мінімальну, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки.

Суб'єктам господарювання рекомендовано підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Крім цього роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

 

Сьогодні, 14 вересня 2018 року, у райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі будівництва. Метою проведення зустрічі є вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання, що виникають в процесі здійснення ними господарської діяльності. А також неухильне дотримання ними вимог трудового законодавства та виплата належного рівня заробітної плати.

 

ЯК НАЛАШТУВАТИ СЕРВІС СМС-ІНФОРМУВАННЯ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Активувати послугу смс-інформування можна на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього за допомогою електронно-цифрового підпису увійдіть до особистого кабінету на Веб-порталі. За допомогою смс-повідомлення Пенсійний фонд надаватиме інформацію про стан призначення чи перерахунку пенсії, сплату роботодавцем єдиного соціального внеску.

 

Консультація Міністра юстиції на тему: «Стоп насильству в сім’ї».

Вітаю, пане Павле! Моя кума вже не один рік мучиться зі своїм чоловіком. Той як вип’є постійно піднімає на неї руку. Вона боїться щось робити, бо переживає, що все одно ніхто їй не допоможе, а після того як вона напише заяву буде ще гірше. Скажіть, що і як їй треба зробити?

Олександра Коптунова

Перш за все, хочу порадити і Вашій кумі, і всім жінкам й іншим українцям, які зазнають насильства, ні в якому разі не мовчати. Забудьте про всі сподівання, що агресор одумається і втихомириться. Навпаки, чим довше ви мовчите про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки.

Наскільки ця проблема актуальна для України?

Історично склалося, що цю проблему в нас намагалися замовчувати, адже не хотіли «виносити сміття з хати». Це підтверджувала й народна мудрість, яка казала «б’є – значить любить». Через це багатьом поколінням, передусім жінок і дітей, доводилося регулярно терпіти побої й знущання тиранів, будучи фактично жертвами фізичного насильства.

За даними Міністерства внутрішніх справ, упродовж 2017 року до поліції надійшло понад 110 тисяч заяв та повідомлень про домашнє насильство. І це при тому, що за статистикою усього лише 10-15% постраждалих від домашнього насильства звертаються за допомогою. Тому можна лише уявити, скільки реально жінок страждають від побоїв. Більше того, за експертними оцінками, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть через такого роду знущання.

Що зробило Міністерство юстиції для посилення відповідальності агресора?

Ми не могли залишати цю проблему в тому стані, в якому вона перебувала роками . Тому було розроблено й прийнято Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Він деталізує види насильства, визначаючи фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Окрім цього, було внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, які запровадили кримінальну відповідальність за домашнє насильство в будь-яких його проявах.

Якого покарання слід очікувати тим, хто вчиняє домашнє насильство?

Якщо дії правопорушника будуть кваліфіковані як адміністративне правопорушення, то йому на перший раз загрожує штраф від 170-340 грн, громадські роботи від 30 до 40 годин або ж адміністративний арешт на строк до 7 діб. У разі вчинення тих самих дій протягом року штраф може сягнути і 680 грн, тривалість громадських робіт збільшення 60 годин, а адміністративний арешт становитиме вже 15 діб. Також за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність. У цьому випадку санкції значно суворіші, з тюремним ув’язненням. Зокрема, особі може бути присуджено громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років.

Куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства?

Постраждалі від домашнього насильства можуть звернутися до: – уповноважених підрозділів органів поліції, – загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, – служби у справах дітей за місцем свого проживання, – скористатися послугами адвокатів нашої системи безоплатної правової допомоги. Стосовно кривдника вже на цьому етапі може бути застосовано обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи, а також направлення для проходження програми для кривдників. Ці заходи забороняють кривдникові мешкати з постраждалою особою в одному приміщенні та будь-яким чином взаємодіяти з нею на термін до 6 місяців.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання - телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103. Там ви зможете отримати поради і правовий захист.

 

12.09.201888888888

 

12 вересня 2018 року, у сесійній залі районної ради відбулася нарада-семінар з головами місцевих рад району. Провів зустріч голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який зачитав присутнім порядок денний наради-семінару.

На нараду прибули представники правоохоронних органів району, голови місцевих рад, керівники агропідприємств, керівники підприємств лісової галузі району.

Розпочинаючи зустріч голова райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на питанні недопущення рейдерських захоплень земель сільськогосподарського призначення. «Хочу наголосити, що у нас в районі таких випадків не має. Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель. Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номерам гарячої лінії 097-5497118»,- повідомив Володимир Йосипович.

Про стан справ у лісовій галузі району доповів Руслан Круть, начальник ДП «Золочівський лісгосп». Про внесення змін до Податкового кодексу України в частині плати земельного податку за лісові ресурси розповів Сергій Рибась, начальник відділу спадкування юридичних осіб Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Особливу увагу присутніх було звернуто на недопущення спалювання сухої рослинності у містах і селах району, головний спеціаліст управління агропромислового розвитку Жанна Царик наголосила на порушенні законодавства, штрафах та їх розмірах.

При виконкомах місцевих рад зобов’язані налагодити свою роботу адміністративні комісії, тому доповідач закликала голів місцевих рад активізувати роботу у даному напрямку. Під час наради-семінару перед присутніми виступив заступник головного лікаря Золочівської ЦРЛ Антон Луговий, який повідомив про те, що необхідно додаткове фінансування для забезпечення хворих інсуліном, тому закликав голів місцевих рад долучитися до вирішення даного питання. Також наголосив на тому, щоб громадяни пришвидшили процес підписання декларацій з лікарями у визначені законодавством терміни.

 

12 вересня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з керівником громадської організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомиром Горбачем з питання перепоховання 50-ти останків вояків, які загинули в часи Першої та Другої світових війн. Під час зустрічі виступив Червоненський сільський голова Василь Зозуля, який повідомив, що рішенням виконкому надано згоду на перепоховання віднайдених останків на території Меморіального комплексу, який знаходиться на території Червоненської сільської ради .

У нараді взяли участь фахівці із земельних питань, які повідомили, що правовстановлюючі документи відсутні, тому рекомендовано розпочати процедуру виготовлення установчих документів, а саме виготовлення детального плану території для будівництва Меморіального комплексу (кладовища) з перепоховання останків загиблих воїнів на території Червоненської сільської ради (за межами населеного пункту) в урочищі Кутівець.

Проводячи зустріч, голова райдержадміністрації наголосив, що відповідно до чинного законодавства Меморіальному комплексу необхідно буде присвоїти певний статус, тому на часі є виготовлення правовстановлюючих документів за сприяння Львівської обласної ради.  

 

У межах фестивалю “Вітер На-Дії” діятиме мобільний освітній центр

16 вересня у Центрі митрополита Андрея Шептицького (УКУ) відбудеться третій Всеукраїнський фестиваль “Вітер На-Дії”. У межах Фестивалю діятиме мобільний освітній центр. Відтак, усі охочі зможуть дізнатися як виглядатиме освіта майбутнього, а також як сучасні винаходи допомагають людям та що таке віртуальна реальність. Це та багато іншого можна буде побачити біля спеціального автомобіля, який на фестиваль прибуде аж з Польщі завдяки Міністерству молоді сім'ї та спорту та програмі Erasmus+. Зазначимо, що організатори Фестивалю - Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ разом з Українським католицьким університетом за підтримки Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що Фестиваль розпочнеться Літургією у храмі Святої Софії – Премудрості Божої, а завершиться масштабним вечірнім концертом за участі гуртів “Popry Vse”, “Беz Обмежень” і “Kerygma Project”.

На території Центру Шептицького діятимуть три тематичні майданчики: духовний, інтелектуальний та мистецький. Для участі в усіх заходах Фестивалю необхідно зареєструватись за посиланням

 

11.09.2018

 

У Почапах проведено зустріч із жителями місцевої ради

11 вересня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Почапівської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні народного дому села Почапи.

Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували:

- про здачу великої рогатої худоби та свиней на забій приватними господарствами;

- про графік роботи державного нотаріуса у Золочівському районі.

Володимир Недзельський надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), безпеці дорожнього руху, програмі «Доступні лики», роботі міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних і юридичних осіб щодо припинення публічного відтворення у закладах ресторанного господарства, клубах, на підприємствах, в установах, організаціях, громадському транспорті, закладах культури на підпорядкованій території аудіовізуальних творів російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, недопущенні спалюванні сухої рослинності у жаркий період. Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації надав роз’яснення що призначення субсидій, а Ольга Мудрак, заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) надала консультацію по пенсійних питаннях.

 

10.09.2018

 

У Золочеві вшанували пам'ять примусово виселених українців із території

Закерзоння 9 вересня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, взяв участь у заходах з нагоди вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння. Рішення щодо встановлення на Львівщині Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння прийняли, 17 квітня, під час сесії Львівської облради. Відповідно до цього документу, заходи відбуватимуться у другу неділю вересня, цього року це 9 числа.

Заходи відбулися біля пам’ятника «Родинне дерево», що знаходиться у м. Золочеві. Священнослужителі згадали українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі (Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини) відслуживши екуменічну молитву.

 

07.09.2018

 

Для учасників-старшокласників проведено заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 7 вересня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, фахівцями відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольгою Марусин та Ганною Чекайло організовано два тренінги аграрного спрямування для учнів дев’ятих класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Золочева. Для проведення тренінгів запрошено Валентину Кравчук – фіто санітарного інспектора у Золочівському районі та керівника власного фермерського господарства Андрія Спільника. Спікер тренінгу Валентина Кравчук розкрила тему: "Агроном ХХІ століття".

В ході розповіді зазначено про роботу Державного фітосанітарного інспектора ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області. Учнів зацікавила розповідь про природних санітарних лікарів, які використовуються для біологічної боротьби з сільськогосподарськими шкідниками, зокрема про комах-сонечок. Але на жаль, також в природі мають місце і рослини, які спричинюють сильні опіки та алергію. Спікер наголосила на небезпечності таких рослин, як амброзія та борщівник Сосновського. Перша спричиняє сильні алергічні реакції, а друга – опіки.

Валентина Броніславівна наголосила, що кожен споживач зацікавлений у тому, аби сільгоспвиробники вирощували якісні овочі та фрукти. Тоді вони можуть бути впевнені, що з продуктами не придбають додатково ще й пестициди, чи «збагатять» свій організм на важкі метали. А виробники мають бути попереджені про можливі ризики ураження своїх посівів шкідниками та як з ними боротися. Контролювати використання пестицидів під час вирощування рослинної продукції, інформувати про фітосанітарний стан та боротися зі шкідливими організмами повинне управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області. «Відповідно до чинного законодавства в сфері карантину та захисту рослин, державні фітосанітарні інспектори обстежують сільськогосподарські, лісові угіддя та населені пункти на встановлення фітосанітарного стану, видають фітосанітарні та карантинні сертифікати на рослини та продукцію рослинного походження, проводять навчання та видачу відповідних допусків на право робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами, проводять державний нагляд щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства, постійно здійснюють контроль за появою шкідників, хвороб та бур’янів з наступним складанням інформаційних повідомлень щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських культур та прогнозів їх розвитку», - пояснила Валентина Броніславівна.

Про свій трудовий шлях та те, як стати успішним фермером розповів керівник особистого фермерського сортонасінницького господарства Андрій Спільник. Загалом спікер наголосив, що основою будь-якої успішної справи є любов до власної батьківщини, а в його випадку, особливо любов до землі. Важливою складовою для досягнення мети є навчання. Потрібно вивчати різні предмети, щоб вирости різнобічною особистістю. Мати власні переконання та працелюбність.

В ході проведення тренінгу молодь задавала запитання, які стосувалися насіння та його сортів. «Добре організоване насінництво, своєчасне сортооновлення можуть сприяти підвищенню врожайності зернових культур на 20 %. Це забезпечується збереженням чистосортності й господарсько-цінних властивостей сорту. Тому важливо своєчасно проводити сортооновлення й приділяти належну увагу вирощуванню, післязбиральному обробіткові та зберіганню насіння, - зазначив Андрій Васильович. Найактивніших молодих людей нагороджено подарунками. На завершення зустрічі Андрій Васильович запросив учнів-старшокласників приїхати у його господарство та на власні очі побачити як відбувається вирощування репродукційного насіння.

 

У Колтові проведено зустріч із жителями місцевої ради

4 вересня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Колтівської сільської ради з метою вирішення актуальних питань місцевих мешканців, провели зустріч у приміщенні народного дому села Колтів. Жителі місцевої ради, які прийшли на зустріч, запитували: - про вирубку лісу ДП «Галсільліс» у с. Кругів; - про перепади напруги та відключення світла у населених пунктах при поганих погодних умовах; - про дотримання графіку руху автобуса Золочів – Кругів. Володимир Недзельський надав роз’яснення з усіх інших питань, а також звернув увагу на належному впорядкуванні території місцевої ради, вшануванні пам’ятних дат присвячених воїнам АТО (ООС), безпеці дорожнього руху, програмі «Доступні лики», роботі міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних і юридичних осіб щодо припинення публічного відтворення у закладах ресторанного господарства, клубах, на підприємствах, в установах, організаціях, громадському транспорті, закладах культури на підпорядкованій території аудіовізуальних творів. російських артистів, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, недопущенні спалюванні сухої рослинності у жаркий період.

 

06.09.2018

 

Екскурсія до Пенсійного фонду

6 вересня 2018 року учні дев’ятого класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відвідали Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Екскурсію організували фахівці відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації. Заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Ольга Мудрак ознайомила з структурою установи, основними завданнями та кількістю пенсіонерів, які перебувають на обліку в управлінні.

Темою розмови стали порядок звернення та оформлення пенсій за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, пенсій державних службовців, з порядком формування та оформлення особових справ пенсіонерів та їх зберіганням в архіві, а також призначенням пенсій громадянам, які офіційно працювали за кордоном. Учні почули актуальну інформацію про сучасний стан пенсійної системи та її реформування, легалізацію заробітної плати, роботу веб-порталу ПФУ, його ресурсних можливостей. Спікер розповіла про вплив реформ, які вже сьогодні відбуваються у сфері пенсійного страхування, а також проблеми, пов’язані із втратою соціальних гарантій найманими працівниками у разі зайнятості в тіньовому секторі економіки й отриманні ними заробітної плати в «конверті». Учнів цікавили також питання про порядок розрахунку окремих видів пенсій, врахування розміру заробітної плати при визначенні розміру пенсії, умови добровільної участі у страхуванні, що свідчить про відповідальне ставлення молоді до власного майбутнього.

 

Сьогодні, 6 вересня 2018 року відбулося засідання сесії районної ради.

В роботі сесії взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Відповідно до порядку денного розглянуто багато важливих та актуальних питань. 1. Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району у 2018 році. 2. Інформація про виконання районного бюджету за І-ше півріччя 2018 року. 3. Про внесення доповнення до рішення ХХІІ сесії районної ради від 18.12.2017 №260 «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2018 рік». 4. Про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2018 рік. 5. Звіт про роботу відділу освіти райдержадміністрації за 2017-2018 навчальний рік. 6. Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти. 7. Про роботу відділу культури та туризму райдержадміністрації. 8. Про затвердження розпоряджень голови Золочівської районної державної адміністрації. 9. Про затвердження угод про передачу видатків на виконання повноважень між місцевими бюджетами. 10. Про стан автомобільних доріг загального користування на території Золочівського району. 11. Про стан та умови пасажирських перевезень на території Золочівського району. 12. Про утворення Спостережної Ради КНП «Золочівська ЦРЛ». 13. Про призначення директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Золочівської районної ради Львівської області. 14. Про внесення змін та доповнень до рішення ІІ сесії районної ради від 29.03.2018 року №51 «Пpо утвоpення постійних комісій». 15. Інформація щодо добровільного об`єднання територіальних громад у Золочівському районі. 16. Про прийняття Звернення депутатів Золочівської районної ради Львівської області до Верховної Ради України щодо подолання вето Президента України на Закон України №5495 про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка. 17. Про підтримку звернень депутатів Тальнівської та Кам’янської районних рад Черкаської області, Чернігівської районної ради до центральних органів влади. 18. Про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок земельних ділянок на території Сасівської сільської ради (за межами населеного пункту). 19. Про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок земельних ділянок на території Почапівської сільської ради (за межами населеного пункту). 20. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Новосілківської сільської ради (за межами населеного пункту). 21. Про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок земельних ділянок на території Сновицької сільської ради (за межами населеного пункту). 22. Про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок земельних ділянок на території Струтинської сільської ради (за межами населеного пункту). 23. Різне.

 

Щодо участі в міжнародній культурно-освітній поїздці «Гуманітарно-медична співпраця».

З метою обміну досвідом, розвитку волонтерського руху, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця» запрошує взяти участь представників обласних, районних, міських, селищних рад та представників інститутів громадянського суспільства 7-15 жовтня 2018 року у міжнародній культурно-освітній поїздці «Гуманітарно-медична співпраця» до Угорщини, Словенії, Італії та Ватикану. Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки. Необхідний перелік документів потрібно подати до 10 вересня 2018 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м. Київ, вул. Щербаківського, 31/40, офіс 62 або надати особисто після попередньої реєстрації за телефонами: (044) 501- 01-15, (067) 407-77-98, (097) 908-52-28, (050) 447-49-68, (093) 214-64-17.

 

Консультація Міністра юстиції України

- Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що ви добилися підвищення аліментів для дитини? Бо я отримувала по 930 гривень, хоча добре знаю, що батько мого сина міг би сплачувати більше. Ці гроші дуже потрібні нашим дітям, бо тих копійок, які ми отримуємо зараз, ні на що не вистачає. Соломія Довгопляс

Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.

Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих. Серед іншого ми прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Ця норма, як й інші положення пакету законів, почала діяти 28 серпня.

- Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?

Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти. Натомість, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З 28 серпня це буде:

1. 1559 грн для дитини до 6 років,

2. 1944 грн для дітей від 6 до 18 років.

З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:

1. 1626 грн для дітей менше 6 років,

2. 2027 грн для дітей 6 років і старших.

- Чи готові органи юстиції до запровадження цих положень?

З упевненістю можу сказати, що всі органи юстиції загалом, і органи виконання судових рішень Мін’юсту зокрема, на 100% готові до роботи з громадянами в рамках нового Закону. Для їхньої підготовки ми провели величезну кількість тренінгів та семінарів, підготували чіткі покрокові інструкції щодо того, як саме реалізовувати законодавчі новації.

- Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?

Одне з важливих питань, які нам задавали як представники громадськості, так і депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Адже багато хто побоювався, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини. Хочу наголосити, що орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність таких інспекцій визначатиметься Мінсоцполітики.

Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати аліментів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше за один раз на три місяці.

Також у законі ми передбачили санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини, зокрема, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Де можна отримати детальнішу консультацію по кожному конкретному випадку?

Для того, щоб отримати більш детальні консультації чи роз’яснення, слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги.

Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0(800)213-103.

 

05.09.2018

 

У Золочеві вшанують пам'ять примусово виселених українців із території Закерзоння

Про це повідомив сьогодні, 5 вересня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, підводячи підсумки засідання оргкомітету з нагоди вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння. Рішення щодо встановлення на Львівщині Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння прийняли, 17 квітня, під час сесії Львівської облради. У роботі організаційного комітету взяли участь Світлана Наливайко – голова суспільно-культурної громадської організація українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі «Родинне дерево», Ольга Боса - начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Михайло Стречик – провідний методист відділу культури та туризму райдержадміністрації.

Відтак, вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння відзначатимуть в області щорічно в другу неділю вересня.

Додатково повідомляємо, що Львівська облдержадміністрація звернулася до голів Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської обласних державних адміністрацій із проханням підтримати ініціативу та прийняти рішення щодо встановлення Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння на території своїх областей. Відтак, ці області спільно з Львівською вшановуватимуть пам'ять примусово виселених українців у вересні.

Підводячи підсумки зустрічі Володимир Йосипович доручив фахівцям відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю скерувати листи у Золочівський відділ поліції щодо охорони громадського порядку, у Золочівську ЦРЛ щодо медичного супроводу, а також запросити голів місцевих рад долучитися до вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння (депортованих із етнічних земель сучасної Польщі).

Заходи відбудуться 9 вересня 2018 року о 13.30 год. біля пам’ятника «Родинне дерево».

Довідково: У 1944-1951 роках понад 750 тисяч українців, серед яких близько 250 тисяч лемків, було вигнані з рідних земель без права повернення. Це злочинне рішення комуністичного режиму, що мало на меті ліквідувати осередки українського національного визвольного руху, стало справжньою тотальною етнічною чисткою. Вилучення майна, обмеження та позбавлення політичних, соціальних, духовно-культурних прав, розірвання родинних зв’язків – все це фактично означало втрату повноцінного людського життя. А ще стало спланованим жорстоким руйнуванням української національної спадщини на теренах Лемківщини, Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Любачівщини та Західної Бойківщини, яке ставило під загрозу знищення цілі етнічні групи українців.

 

04.09.2018

 

Триває реєстрація молоді Львівщини на Всеукраїнську гру «Теренова гра «СІЧ – сила і честь» ім. Чучупак

До 5 вересня триває реєстрація учасників з Львівської області на Всеукраїнську гру «Теренова гра «СІЧ – сила і честь» ім. Чучупак. Міністерство молоді та спорту України спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації та у співпраці з Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді м. Луцьк з 20 по 23 вересня 2018 року проводитимуть у Черкаській області (Чигиринський район, с. Буда, урочище Холодний Яр) Всеукраїнську гру «Теренова гра «СІЧ – сила і честь» імені братів Чучупак. Метою гри є вшанування героїв боротьби Українського народу за незалежність і територіальну цілісність України, а також виховання молоді на традиціях Запорозького козацтва, воїнів Холодного Яру та Української Повстанської Армії з метою залучення сучасної молоді до вивчення історії України, наших традицій через ознайомлення з українською духовно-культурною спадщиною, сприяння проявам національно-патріотичних якостей у повсякденному житті.

Організатори запрошують до участі у проекті державні установи, громадські організації, патріотичні клуби, гурти, спортивні, митецькі колективи тощо. Витрати на проживання (наметовий табір), проїзд та виконання програми заходу з 20 по 23 вересня 2018 року здійснюються за рахунок організаторів ‼ Звертаємо увагу, що організатори НЕ забезпечують учасників централізованим харчуванням.

Дедлайн заповнення цієї форми - 5 вересня 12:00 год.

Лінк - ця реєстрація створена для централізованого подання інформації про делегації з нашої області.

Контактна особа - Ірина Полєтуха, тел.: 093 87 160 91.

 

03.09.2018

 

Замість паперового пенсійного посвідчення можна отримати електронне

Пенсійні посвідчення можуть виготовляти або в паперовій формі, або у формі платіжної картки – на вибір пенсіонера. Донедавна пенсійне посвідчення виконувало виключно функцію документу, який засвідчує факт призначення пенсії, тобто підтверджує статус пенсіонера. Запровадження електронного посвідчення значно розширює можливості його користувача. Наразі – це сучасний багатофункціональний технологічний інструмент.

Насамперед, документ поєднує в собі одночасно функції звичного для нас пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, що забезпечує чимало переваг для його власника. Користуючись таким посвідченням можна одержати пенсійні кошти, здійснити оплату комунальних послуг, розрахуватися за покупку як безпосередньо в магазині, так і через інтернет-мережу, отримати доступ до безлічі інших онлайн-сервісів.

Електронні пенсійні посвідчення містять банківський платіжний додаток, який дозволяє отримувати повний спектр банківських послуг відповідно до правил платіжних систем та внутрішніх нормативних актів банківської установи. Цей документ може пред’являтися його власником для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті або для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках.

Завдяки тому, що електронне пенсійне посвідчення містить графічну та електронну інформацію про власника, а також ключі електронного цифрового підпису, за його допомогою пенсіонер може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади та навіть не виходячи з дому переглядати інформацію про розмір пенсії, дані про страховий стаж, заробітну плату, сплачені страхові внески тощо.

Власник такого посвідчення може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, не відвідуючи їх особисто, а через інтернет-мережу на офіційному сайті Пенсійного фонду. Наразі отримати електронне пенсійне посвідчення можуть пенсіонери з числа одержувачів пенсійних виплат через Державний Ощадний банк України.

Бажаючим отримати модернізований пенсійний документ слід звернутися до Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку та подати заяву на його виготовлення, долучивши такі документи: паспорт; документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; фотокартку розміром 30х25 мм. Електронне пенсійне посвідчення буде виготовлено безкоштовно протягом 30 робочих днів. Видача документу здійснюється в установі банку.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення "Дня відкритих дверей", яке відбудеться 12 вересня 2018 року за адресою: м. Золочів вул. Валова,4.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення заняття "Школа майбутнього пенсіонера" щодо основних положень пенсійної реформи, яке відбудеться 13 вересня 2018 року о 11.00 за адресою: м. Золочів вул. Валова,4.

 

БУДЬ МОБІЛЬНИМ! КОРИСТУЙСЯ ОНЛАЙН-СЕРВІСАМИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

На Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua можна дистанційно отримати довідку ОК-5 про розмір сплачених страхових внесків, витяг з Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії. Працівники установ будуть перевіряти достовірність довідок за допомогою спеціального QR-коду.

Завдяки сервісу смс-інформування Пенсійний фонд сповіщатиме пенсіонерів про призначення та перерахунок пенсії, а застрахованих осіб – про сплату роботодавцем єдиного соціального внеску.

Переглянувши відео інструкції, ви дізнаєтесь як отримати довідки онлайн та налаштувати сервіс смс-інформування:

- Інструкція з отримання довідки з QR-кодом від Пенсійного фонду України https://www.youtube.com/watch?v=oJtrFO_S3JE

- Інструкція з налаштування сервісу смс-інформування від Пенсійного фонду України : https://www.youtube.com/watch?v=QsxNJYGd6B4 

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація