Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

27.06.2018

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ НА ЗОЛОЧІВЩИНІ

28 червня українці відзначають День Конституції України.

Сьогодні, 27 червня 2018 року, в приміщенні районного Народного дому відбулася урочиста академія і святковий концерт та покладання квітів до пам’ятників у м. Золочеві. У заході взяли участь керівництво району, міста, працівники держустанов, молодь, громадськість.

«Дорогі краяни! День 28 червня 1996 року назавжди увійшов в історію України. Стаття 1 Конституції: "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава" здійснила мрію багатьох поколінь бездержавного народу.

Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. На п'ятий рік після проголошення незалежності Українська держава виписала на сторінках Конституції її правові основи, суверенітет і територіальну цілісність. Це першооснова формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства.

Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українців мати свою державність, бути суверенним серед інших вільних народів Європи і світу. Конституція врахувала історичний досвід народу і кращі світові традиції. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського. Конституція Пилипа Орлика, конституційний процес часів Національної революції, що завершився прийняттям Конституції УНР. Тимчасова Конституція Карпатської України 1939 року виявили велику потребу волелюбної української нації в узаконенні своїх споконвічних прав на свою вільну демократичну державу.

Вшановуючи великих попередників, ми не можемо не згадати і наших сучасників – державних діячів та політиків, які багато зробили для прориву України в нову якість – від Декларації про державний суверенітет до Конституції незалежної України, прийняття якої 22 роки тому стало могутнім акордом у самоствердженні України як держави-нації. Згадаймо сьогодні видатного діяча, ініціатора, творця української Конституції В'ячеслава Чорновола, який назавше з нами у звитяжній історії відновлення Української незалежності. Цього року ми відзначаємо 100–річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки, яка теж мала свій Основний Закон, що проголошував основні засади державотворення.

То ж мусимо усвідомити, що Україна починається з кожного з нас. І нам під силу збудувати суспільство, в якому будуть створені умови для всебічного розвитку людини, де панували б гуманізм, демократія, закон і справедливість, а матеріальний достаток співвідносився б з працею кожного. Сьогодні як і тоді не зникла потреба в полум'яних серцях, совісних вчинках задля Батьківщини.

"Конституція – це віддзеркалення стану нації", – стверджує Герой України, громадський діяч, політв’язень, засуджений свого часу до смертної кари. Шануймо її, пам’ятаючи, що сьогоденню передувала багатовікова історія державотворення.

Всі наші здобутки – не випадковість і не дарунок долі. Ми досягаємо результатів завдяки наполегливій праці наших людей. Розбудова України, а отже, достаток і достойне життя її громадян, залежить лише від наших спільних зусиль.

Я вітаю нашу дорогу молодь, ровесників Конституції, що захищали  європейське майбутнє України на Революції Гідності. Адже від нас залежить, чи житиме молоде покоління в цивілізованій правовій країні, в якій Основний Закон пильно стоятиме на сторожі її прав та свобод.

Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Тож будьмо єдині у побудові демократичного громадянського суспільства.

Вітаю з Днем Конституції усіх нас, що живемо і працюємо на матеріальне і духовне процвітання Золочівщини, землі апостола національного відродження Маркіяна Шашкевича та "батька січового стрілецтва" Кирила Трильовського. Від щирого серця зичу вам, дорогі краяни, міцного здоров'я, бадьорості духа, швидкого настання миру, добра і любові, надії на побудову квітучої, заможної України та віри у її безхмарне конституційне майбутнє.   Слава Україні!», - сказав у вітальному слові голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Цього ж дня відбулося нагородження талановитих учнів, які мають найбільшу кількість перемог в олімпіадах з базових дисциплін, спортивних змаганнях. Молодим людям вручено сертифікати «Талант року» та подарунки.

Духовий військовий оркестр Навчального центру Національної гвардії України подарував глядачам святковий настрій, а солісти – чудові українські пісні.

З метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, виховання поваги у дітей до Основного Закону держави, під час заходу,  юні першокласники міських шкіл, учасники молодіжного театру «Край» (кер. К. Тихонова) виступили з літературно-поетичною композицією «Із основним законом України у майбутнє».

Завершилися заходи святковим концертом творчих колективів районного Народного дому.

 

 

Сьогодні, 27 червня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації  Ігор Нижник провів засідання районної комісії з координації виконання заходів щодо наповнення бюджету, зокрема природоохоронних фондів за рахунок коштів від слати екологічного податку суб’єктами господарювання Золочівського району. Нарада проведена з метою посилення контролю по наповненню бюджету та відповідного реагування. У нараді взяли участь суб’єкти господарювання району.

«Екологічний податок - це загальнодержавний обов'язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин та розміщення відходів, у томі числі радіоактивних», - сказав під час засідання Ігор Нижник.

 

24 червня 2018 року, у День молоді, відбувся інтелектуально-розважальний квіз Mind game, що відбувся в межах святкування Дня молоді. Захід організований Львівською обласною державною адміністрацією спільно з громадськими організаціями області, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Спеціальна інтелектуально-розважальна гра складається з цікавих запитань різного характеру (фото, відео, аудіо, анаграми, текстові і т.д.). Більшість питань на логіку, кмітливість, протиріччя, здогадку тощо. Ця гра є одним з кращих варіантів тімбілдінгу, який використовують багато команд для ефективності роботи своєї компанії.

Участь у інтелектуальному змаганні взяли 33 команди, кожна - від 4 до 8 осіб.

Головний приз для команди переможця – квитки в один з найбільших клубів східної Європи у центрі старого Львова. Для інших команд – призи та приємні сюрпризи.

Від Золочівського району участь взяла команда Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка», яка зайняла почесне 4 місце серед 33 команд учасників.

 

26.06.2018

 

На Золочівщині відкрили новий сервісний центр МВС

Сьогодні, 26 червня 2018 року у селі Червоне Золочівського району відбулася презентація нового сервісного центру МВС за участю керівництва району, місцевого пароха.

Священнослужитель провів молитву за добу працю працівників Сервісного центру.

«Сьогоднішня подія є яскравим прикладом того, як цивілізовано, по-європейськи повинні надаватися послуги громадянам державними структурами, однією з яких є цей Сервісний центр МВС. Ця подія є лейт-мотивом проведення реформ в Україні. По-різному говорять, але ми бачимо яскраві приклади. Хочу сказати, що ми в Золочівському районі зруйнували стереотип між центрами і периферіями. Тому, що ця подія відбувається не в районному центрі, а в селі. І на мою думку, дуже вдало підібране місце, адже з одного боку церква, а з іншого навчальний заклад, тому працювати вам тут буде комфортно. І ця маленька наша перемога є внеском у розбудову нашої держави та нашу перемогу», - сказав голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський під час відкриття.

Детально - на сайті "Zolochiv.net"

 

  

26 червня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації  Ігор Нижник провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізуються на території району. Під час наради розглянуто проблемні питання, які виникають у суб'єктів господарювання в процесі будівництва чи реконструкції об'єктів підприємницької діяльності та накреслено шляхи їх вирішення.

На супроводі у районі перебуває 9 інвестиційних проектів.

«Супровід інвестиційних проектів полягає у регулярному контакті власниками підприємств з місцевими органами державної влади, дозвільними органами щодо врегулювання проблемних питань різного характеру», - сказав під час наради перший заступник.

 

22 червня 2018 року у м.Золочеві на міському стадіоні «Сокіл» відбувся міжобласний турнір з футболу серед учнів ДЮСШ присвячений всесвітньому Олімпійському дню. В турнірі прийняли участь ДЮСШ м. Тернополя, м. Костопіль (Рівненська область),  м. Золочева та м. Буськ.

Юні футболісти змагались за коловою системою (8+1). Перемогу в турнірі святкували юні футболісти ДЮСШ м. Тернополя, друге місце посіли Золочівської ДЮСШ та третє місце за ДЮСШ м. Костопіль.

Переможці та призери отримали кубки, медалі та грамоти.

Організатором та спонсором турніру виступила Золочівська райдержадміністрація.

 

 

25.06.2018

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 25 червня 2018 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; житлові питання; про позбавлення батьківських прав; про визначення способів участі батька у вихованні сина; про призначення піклувальника та ін.

 «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

 

Пілотний проект “Рука допомоги“ триває

Управління соціального захисту населення повідомляє, що у Львівській області триває реалізація проекту «Рука допомоги», який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку.

Пілотний проект направлений на подолання бідності та безробіття серед малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб. Відтак учасники проекту можуть влаштуватись на роботу, безкоштовно пройшовши навчання, взяти участь в оплачуваних громадських роботах, та реалізувати свої бізнес-ідеї.

Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.

Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає 70400 тис. гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами . А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників — фінансова допомога взагалі стає безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

За час дії проекту фінансову допомогу на закупівлю необхідного обладнання для започаткування власної справи отримали 3 членів малозабезпечених родин району. Мешканці Золочівщини реалізовують свої бізнес-ідеї у найрізноманітніших сферах – виробництво бруківки, клірингові послуги, роздрібна торгівля продовольчими товарами .

Також проект  «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю  обладнання.

Що потрібно щоб стати учасником пілотного проекту:

Для того, щоб подати заявку на участь члену малозабезпеченої родини, потрібно:

1. Звернутись до районного управління з питань соціального захисту населення або до базового центру зайнятості за місцем проживання;

2. Написати заяву на участь у пілотному проекті «Рука допомоги»;

3. Надати довідку про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Якщо ваше підприємство чи фізична особа-суб’єкт підприємницької діяльності  бажає взяти участь у проекті в якості роботодавця та отримати поворотну фінансову допомогу:

1.    Уповноважена особа має звернутись із заявою до базового центру зайнятості за місцем реєстрації;

2.    Надати пакет документів про відсутність заборгованості перед бюджетом та судових обтяжень.

  Усім, хто має намір стати учасником проекту «Рука допомоги», за додатковою інформацією просимо звертатися до управління  соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації.

 

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ЛИПНЯ 2018  РОКУ

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» з 01.07.2018 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, буде підвищено з 1373 грн. до 1435 грн.

В зв’язку з цим з 1 липня поточного року буде переглянута мінімальна та максимальна  пенсійні виплати, які становитимуть 1435 грн. та 14350 грн., відповідно.

Крім того,  буде перераховано надбавку до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 170 грн. до 177,70 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.07.2018 р. складає 1777 грн.

 

 

23.06.2018

 

ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

23 червня 2018 року, у Дня державної служби, який в Україні відзначають 23 червня голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин привітали державних службовців району з професійним святом - Днем державної служби. За сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята кращим відділам вручено грамоти.  

Привітати державних службовців прийшли голова, заступник та колектив Золочівської районної ради.

Музичний колектив та поетеса Ольга Кіс подарували присутнім чудовий святковий настрій.

 

22 червня 2018 року на одному із полігонів Львівщині відбувся “Стрілецький день”

Військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату полковник Олександр Тіщенко зазначив: “Ми знаходимося на полігоні в Раківці. Сьогодні відбуваються тренувальні стрільби з бригадою ТРО, яка буде сформована у Львівській області. Тут присутні окремі батальйони, які будуть входити в склад бригади.”

“Наша задача, як інструкторів, які мають досвід в АТО, допомогти у стрілецькій підготовці резервістів, призовників і так далі.” – розповів інструктор, 80 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ капітан Володимир Ратушняк.

Детально - https://zolochiv.net/na-lvivshhini-proveli-striletskiy-den/

 

 

22.06.2018

 

22 червня 2018 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні розглядалося питання щодо несвоєчасної виплати заробітної плати на одному із підприємств  району та проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо збільшення розміру середньомісячної заробітної плати  з суб'єктами господарювання, які виплачують середню заробітну плату на рівні 3723-4000 грн. Суб'єктам господарювання рекомендовано підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам.

 

Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших соціальних виплат, яке провів голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський сьогодні, 22 червня 2018 року.

В ході проведення засідання розглянуто питання повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарювання, що здійснюють роздрібну реалізацію підакцизних товарів. У засіданні взяли участь суб’єкти господарської діяльності, які задекларували мінімальні зобов’язання з акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за місяць квітень 2018 року.

За результатами обговорення та враховуючи динаміку зростання обсягу задекларованого податку СПД рекомендовано забезпечити подальшу повноту нарахувань та сплату акцизного податку до бюджету.

  

Випуск інструкторів бойової підготовки

У Навчальному центрі Національної гвардії України відбулись урочисті заходи з нагоди закінчення навчального періоду та випуску інструкторів бойової підготовки другого рівня та інструкторів фізичної підготовки і спорту, сьогодні, 22 червня 2018 року.

Враховуючи неординарність події, церемонія випуску проводилась на території музею-заповідника «Золочівський замок», який уособлює незламність духу та символізує поєднання поколінь.

Заходи розпочались із вшанування хвилиною мовчання побратимів, що віддали своє життя відстоюючи незалежність та цілісність Батьківщини на східних рубежах нашої держави.

Заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-лейтенант Ярослав Сподар в своїй промові звернувся до особового складу:" Завдання Навчального центру здійснювати підготовку професійних інструкторів. Ви набули знання та навички, які будете передавати у своїх військових частинах. Ви перш за все це компетентність, це відповідальність, мужність. Хочу зазначити, що із усіх правоохоронних структур, на сьогоднішній день Національна гвардія має найвищий рівень довіри серед населення… Від імені командування Національної гвардії України вітаю вас із цим незабутнім у вашому житті днем."

Після оголошення наказу про затвердження результатів іспитів начальник Навчального центру полковник Михайло Кулик кращим інструкторам вручив грамоти. Начальник відділу фізичної підготовки і спорту Головного управління Національної гвардії України полковник Сергій Лещеня інструкторам, які виконали норми ВСК вручив відповідні значки.

Також заступник командувача привітав офіцерів Навчального центру з отриманням відомчої заохочувальної відзнаки – нагрудним знаком «За доблесну службу».

До привітальних слів приєдналися керівник апарату Золочівської РДА Галина Семчишин, а також ветеран Навчального центру полковник у відставці Євген Авескулов.

До гвардійців з Божим благословенням звернулись військові священики (капелани) отці Андрій Кулицький та Юрій Галабуда. У їх словах прозвучали лише найкращі побажання на подальшу службу та життя. По закінченню молитви вони окропили всіх присутніх свяченою водою.

По завершенню навчання у інструкторів залишаться радісні та хвилюючі спогади виснажливого чергового етапу випробувань.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян.

Сьогодні, 22 червня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з двома жителями району з питань перевезення та благоустрою.

Голова Золочівської райдержадміністрації надав роз’яснення громадянам, а саме: рекомендував по питанні благоустрою запросити на спільну зустріч голову місцевої ради, депутатський корпус, церковну громаду та прийняти позитивне рішення. З питання перевезення Володимир Йосипович повідомив, що перевізником буде проведено інструктаж з водіями, які працюють  на даному маршруті щодо коректної поведінки з пасажирами.

 

21.06.2018

 

21 червня 2018 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин взяла участь у святкових заходах з нагоди випуску студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка».

Вулицями міста Золочева молодь пройшла ходою у святковому вбранні.

Вітаючи випускників зі святом Галина Семчишин зазначила: «Ви розкрили свої обдарування, таланти, знайшли справу свого життя, отримали професію за покликанням. Тисячі доріг відкриті перед вами. І всі вони ведуть у дивний світ праці і творчості, без яких немислиме людське життя.

Сьогодні ви вже нове покоління. Пам'ятайте: справжні скарби – це скарби вашої душі – доброта, щирість, совість. Пам’ятайте своїх викладачів, які провели вас тернистим шляхом в країну професійних знань і навичок».

Під час урочистостей Галина Семчишин вручила грамоту від Золочівської   районної   державної   адміністрації та Золочівської районної ради Богуш Оксані, викладачу української мови Золочівського коледжу Національного університету «Львівська політехніка», кандидату філологічних наук, за активну громадську позицію, вагомий внесок  у навчання молоді Золочівщини, успішну підготовку студентів коледжу до складання зовнішнього незалежного оцінювання.  

 

 

20.06.2018

 

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з вирішення спору по визначенні межі земельної ділянки 20 червня 2018 року.  У нараді взяли участь представники районних служб та учасники спору.

В ході проведення наради, обговоривши питання вирішено рекомендувати двом учасникам спору звернутися у Золочівську районну філію ДП ЦДЗК  щодо відновлення меж земельних ділянок у відповідності до ст.158 Земельного кодексу України  та інструкції про встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками.

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету

Сьогодні, 21 червня 2018 року, першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником та керівником апарату Золочівської райдержадміністрації Галиною Семчишин проведено засідання організаційного комітету. Під час засідання оргкомітету розглянуто питання  відзначення Дня Конституції України.

«Наша основна мета під час відзначення Дня Конституції України – це залучення якнайширшого кола громадськості до відзначення даного свята. Тому пропонуємо провести його 27 числа. Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені», - сказав під час засідання Ігор Нижник.

Членами оргкомітету проведено обговорення та прийнято рішення провести урочистості 27 червня 2018 року о 15.00 год.

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі – забезпечити супровід проведення заходів.

 

Пам’ятка суб’єкту господарювання що діяльність якого пов’язана з використанням природних ресурсів та впливом на навколишнє природне середовище

1. Щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Врегульовується Законом України «Про охорону атмосферного повітря».

Згідно частин п’ятої та шостої статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»:

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до першої групи, суб’єкту господарювання, об’єкт якого знаходиться на території зони відчуження, зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Стаття 33. Відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони атмосферного повітря

Особи, винні у:

порушенні прав громадян на безпечне для життя і здоров'я навколишнє природне середовище;

перевищенні нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел в атмосферне повітря та нормативів гранично допустимого впливу фізичних та біологічних  факторів стаціонарних джерел;

перевищенні нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах пересувних джерел;

викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону;

перевищенні обсягів викидів забруднюючих речовин, встановлених у дозволах на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

недотриманні вимог, передбачених дозволом на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

провадженні незаконної діяльності, що негативно впливає на погоду і клімат;

впровадженні відкриттів, винаходів, раціоналізаторських пропозицій,  нових технічних систем, речовин і матеріалів, а також закупівлі в інших державах та експлуатації технологічного устаткування, транспортних засобів та інших об'єктів, які не відповідають вимогам, встановленим законодавством про охорону атмосферного повітря;

порушенні встановлених законодавством правил складування та утилізації промислових і побутових відходів, транспортування, зберігання і застосування пестицидів і агрохімікатів, що спричинило забруднення атмосферного повітря;

проектуванні і будівництві об'єктів з порушенням встановлених законодавством норм та вимог до охорони атмосферного повітря;

невиконанні розпоряджень та приписів органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони атмосферного повітря;

ненаданні передбаченої законодавством своєчасної, повної та достовірної інформації про стан атмосферного повітря, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, джерела забруднення, а також приховуванні або перекрученні відомостей про стан атмосферного повітря, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, екологічну обстановку, яка склалася внаслідок забруднення атмосферного повітря;

недотриманні норм екологічної безпеки, державних санітарних норм при  проектуванні, розміщенні, будівництві та введенні в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, удосконаленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устаткування,

- несуть відповідальність згідно з законом.

2. Щодо здійснення спеціального водокористування. Врегульовується Водним кодексом України.

Стаття 48. Спеціальне водокористування

Спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Стаття 44. Обов'язки водокористувачів

Водокористувачі зобов'язані:

1) економно використовувати водні ресурси, дбати про їх відтворення і поліпшення якості вод;

2) використовувати воду (водні об'єкти) відповідно до цілей та умов їх надання;

3) дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території;

4) використовувати ефективні сучасні технічні засоби і технології для утримання своєї території в належному стані, а також здійснювати заходи щодо запобігання забрудненню водних об'єктів стічними (дощовими, сніговими) водами, що відводяться з неї;

5) не допускати порушення прав, наданих іншим водокористувачам, а також заподіяння шкоди господарським об'єктам та об'єктам навколишнього природного середовища;

6) утримувати в належному стані зони санітарної охорони джерел питного та господарсько-побутового водопостачання, прибережні захисні смуги, смуги відведення, берегові смуги водних шляхів, очисні та інші водогосподарські споруди та технічні пристрої;

7) здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод, контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води водних об'єктів у контрольних створах, а також подавати відповідним органам звіти в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами;

8) здійснювати погоджені у встановленому порядку технологічні, лісомеліоративні, агротехнічні, гідротехнічні, санітарні та інші заходи щодо охорони вод від вичерпання, поліпшення їх стану, а також припинення скидання забруднених стічних вод;

9) здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу;

10) безперешкодно допускати на свої об'єкти державних інспекторів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, а також громадських інспекторів з охорони довкілля, які здійснюють перевірку додержання вимог водного законодавства, і надавати їм безоплатно необхідну інформацію;

11) своєчасно сплачувати збори за спеціальне водокористування та інші збори відповідно до законодавства;

12) своєчасно інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування про виникнення аварійних забруднень;

13) здійснювати невідкладні роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварій, які можуть спричинити погіршення якості води, та надавати необхідні технічні засоби для ліквідації аварій на об'єктах інших водокористувачів у порядку, встановленому законодавством;

14) виконувати інші обов'язки щодо використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів згідно з законодавством.

Стаття 110. Відповідальність за порушення водного законодавства

Порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.

Стаття 111. Відшкодування збитків, завданих внаслідок порушень водного законодавства

Підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.

Відшкодування збитків, завданих внаслідок порушень водного законодавства, не звільняє винних від збору за спеціальне водокористування, а також від необхідності здійснення заходів щодо ліквідації шкідливих наслідків.

Притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодування збитків, завданих ними внаслідок порушення водного законодавства.

 

 

20.06.2018

 

Керівництвом району проведено зустріч з мешканцями Червоненської сільської ради.

Учора, 19 червня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів виїзну зустріч з жителями Червоненської сільської ради, на яку прийшли понад 30 осіб. Мешканці сільської ради піднімали питання щодо облаштування тротуарів уздовж дороги Львів-Тернопіль, котра проходить через село. Також обговорювалося питання щодо відкриття дитячого садочку у селі. (по даному питанню надано роз’яснення). Актуальним було питання щодо безкоштовного перевезення дітей, котрі навчаються у спортивній та музичних школах м.Золочева (дане питання буде розглядатися на нараді з перевізниками).

Також голова райдержадміністрації закликав людей до підтримання на належному рівні благоустрою території сільської ради та контролю по недопущенні спалювання сухої рослинності і побутових відходів, адже такі дії переростають в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.

 

Також, 19 червня 2018 року, головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським проведено виїзне засідання  робочої групи  з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.  Проведено  співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території  Червоненської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів. Члени  робочої групи надали роз'яснення та консультації суб'єктам господарювання щодо застосування норм законодавства про працю.

 

 

19.06.2018

 

Відкриття оздоровчого сезону у ДПЗВ «Сокіл»

18 червня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин взяла участь в урочистому відкритті табірної зміни у ДПЗВ «Сокіл». На святі також були присутні голова районної ради Олег Банах ,начальник Служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Суддя, головний спеціаліст відділу освіти Андрій Левкович.

Оздоровчий сезон у таборі розпочато, 60 дітей Золочівського району мають можливість протягом 14 днів насолоджуватися чудовим чистим повітрям, цікавим товариством, смачною та корисною їжею.
Керівництву  ДПЗВ «Сокіл» було передано подарунки для дітей: волейбольну сітку, красивий посуд та солодощі.

 

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин привітала з Днем дільничого офіцера поліції.

Учора, 18 червня 2018 року, у приміщенні Золочівського відділу поліції відбулося привітання працівників сектору дільничних офіцерів поліції.  У своєму зверненні начальник Золочівського відділу поліції ГУНП у Львівській області, підполковник Андрій Мархонь, привітав офіцерів з професійним святом та побажав доброго здоров’я, щастя та добробуту, поваги від людей та наснаги у нелегкій праці. А найголовнішим у побажанні було те, щоб дільничі офіцери поліції на роботі ніколи не зазнавали втрат, поверталися додому живими та здоровими, а також отримували задоволення від виховної роботи.
«Ви щодня спілкуєтесь з громадянами, першими прибуваєте на місця скоєння злочину та здійснюєте профілактику правопорушень. Тому ви завжди першими приходити на допомогу тим, хто її потребує. Здоров’я Вам та Вашим родинам!» - сказала у своєму привітанні Галина Семчишин.

До привітання також приєдналася керуюча справами Золочівської районної ради Наталія Калуцька.

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків та вірність обраній професії кращих співробітників служби дільничних офіцерів поліції було нагороджено грамотами та подяками.


 

18.06.2018

 

Молодь Золочівщини взяла участь у патріотичному фестивалі «Зашків 2018».

У родинному селі полковника УНР Євгена Коновальця , що знаходиться на Жовківщиніі відбувся патріотичний молодіжний фестиваль "Зашків 2018" під гаслом "Зашків – джерело духу.

“Ключова ідея фестивалю — любов до Бога, української землі та її Героїв – як минулих, так і теперішніх. Тому, вже багато років поспіль  мета фестивалю залишається незмінною: вшанування постаті Євгена Коновальця — як символу незламності духу і чину української ідеї, формування патріотичної позиції, пропаганда здорового та активного способу життя серед молоді."

Молоді, активні золочів’яни під час проведення фестивалю відвідали меморіальний музей Євгена Коновальця, взяли участь у майстер-класі Школи виживання "Білі вовки", отримали масу позитивних емоцій та безліч нових вражень, а також здобули нових друзів з інших міст Львівщини.

  

Щодо права на пенсію на пільгових умовах

1. Порядок підтвердження пільгового стажу.

Підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення здійснюється згідно зі Списками, затвердженими Ка­бінетом Міністрів України, на підста­ві записів у трудових книжках праців­ників та уточнюючих довідок, виданих підприємствами на підставі первин них документів про характер виконуваної роботи та умов праці, а також про безпосередню зайнятість протягом повного робочого дня на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

До пільгового стажу зараховують весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови  підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 р. та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 р.

Результати атестації (як уперше про­веденої, так і чергової) застосовують для обчислення стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умо­вах, упродовж п’яти років після за­твердження її результатів, якщо впро­довж цього часу на такому підприєм­стві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), які дають право на при­значення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведено позачергову атестацію.

Такий самий порядок застосовується в разі припинення діяльності підприєм­ства, установи, організації з визначен­ням правонаступника.

За умови підтвердження цього пра­ва за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997р. (упродовж п’яти років після набрання чинності Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджено­го постановою Кабінету Міністрів Укра­їни від 01.08.1992 № 442), до стажу, що дає право на пенсію за віком на піль­гових умовах, зараховують весь пері­од роботи на такому підприємстві у виробництвах, передбачених Списка­ми, тобто період роботи із шкідливими умовами праці до дати видання наказу на підприємстві про результати прове­дення атестації та період роботи впро­довж наступних п’яти років за умови, що протягом цього часу на підприємстві не змінювалися докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце).

Якщо атестацію було вперше про­ведено після 21.08.1997 р„ у разі під­твердження права на пенсію за віком на пільгових умовах до пільгового ста­жу зараховують весь період роботи до 21.08.1992 р., п’ятирічний період ро­боти на такому підприємстві, що пере­дує даті видання наказу про результа­ти атестації, та період роботи впродовж наступних п’яти років за умови, що про­тягом цього часу на підприємстві, як­що за результатами атестації буде під­тверджено право на пільгову пенсію, не змінювалися докорінно умови і ха­рактер праці (виробництво, робота, ро­боче місце).

Якщо атестацію з 21.08.1992 р. не проводили чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.1992 р., право на пенсію за віком на пільгових умовах не підтвердилося, до пільгово­го стажу зараховують лише період ро­боти із шкідливими умовами праці на такому підприємстві, в установі чи ор­ганізації до 21.08.1992 р. включно, тоб­то до набрання чинності Порядку про­ведення атестації робочих місць за умовами праці. У такому самому порядку зарахо­вують пільговий стаж, якщо за резуль­татами атестації, вперше проведеної до 21.08.1992 р., право на пільгове пенсійне забезпечення не підтверди­лося.

У разі непідтвердження права на пен­сію за віком на пільгових умовах за результатами чергової атестації, про­веденої впродовж п’яти років з дати проведення попередньої атестації, до пільгового стажу зараховують період роботи на такому підприємстві, в уста­нові чи організації до дати видання на­казу на підприємстві про результати проведення чергової атестації, якою від­повідне право не підтверджено.

2. Коли потрібно уточнююча довідка.

У зв’язку з тим, що зазвичай у тру­довій книжці немає відомостей, зокрема,   про зайнятість особи в шкідливих та важких умовах протягом повного робочого дня, не зазначається харак­тер виконуваної роботи, підприємство надає уточнюючу довідку (пункт 20 По­рядку підтвердження наявного трудо­вого стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відпо­відних записів у ній, затвердженого по­становою Кабінету Міністрів України від №637).

У довідці має бути зазначено періо­ди роботи, що зараховуються до спеці­ального стажу; професію або посаду; характер виконуваної роботи: розділ, підрозділ, пункт, найменування Спис­ків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку.

Тобто період, який підлягає зараху­ванню до пільгового стажу роботи та дає право на пільгову пенсію, визначає підприємство шляхом надання уточню­ючої довідки.

Якщо підприємство ліквідоване і не­має його правонаступника, пільговий стаж підтверджують відповідні комі­сії, що діють у кожній області при го­ловних управліннях  Пенсійного фонду України.

 

 

15.06.2018

 

Відбулася зустріч з учасниками інноваційного проекту профорієнтації учнівської молоді «ПрофіКемп».

Сьогодні, 15 червня 2018 року, у приміщенні читального залу районної центральної бібліотеки ім. І. Франка, з метою визначення перспектив розвитку краю, його туристичної привабливості та унікальності відбулася зустріч керівника апарату райдержадміністрації Галини Семчишин з районною командою учасників проекту та їхнім куратором Соломією Мельник (вчителем ЗОШ № 2 м. Золочева).

Також на зустрічі були присутні: депутат Золочівської  районної ради  Василь Ляшовський, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник, спеціалісти районного центру зайнятості Галина Коменда та Ірина Мицко, спеціаліст з молодіжної політики райдержадміністрації Ольга Марусин,  працівники районної центральної бібліотеки.
        В ході зустрічі обговорювалися та надавалися пропозиції щодо туристично-привабливих об’єктів, об’єктів туристичної інфраструктури та напрацьовувалися плани щодо їх відвідування, а також збір та упорядкування матеріалів про ці об’єкти.

 

Сьогодні, 15.06.2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду  за участю працівників правоохоронних органів району по запобіганню недопущення порушення чинного законодавства з питань використання земельних ділянок (паїв) землекористувачем на території Новосілківської сільської ради. На нараді був присутній перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, начальник відділу  Держгеокадастру у Золочівському районі Ігор Погребняк,  голова Новосілківської сільської ради  Михайло Чепіль.  За результатами наради дано роз’яснення  І. Волинцю, присутньому на нараді (представнику фізичної особи А.Чепіля) щодо правового переходу права оренди на земельні ділянки (паі).

 

15 червня 2018 року на виконання Указу Президента України від 11 травня 2018 року № 121/2018 «Про присвоєння почесного звання «Мати - героїня» голова райдержадміністрації Володимир Недзельський вручив посвідчення і знаки до почесного звання України «Мати – героїня» двом жителькам району: Бербеці Світлані Ярославівні – матері п’яти дітей, с. Словіта, Сувало Надії Богданівні – матері п’яти дітей, с. Руда – Колтівська.

 

 

14.06.2018

 

Відбулася XXVII сесія районної ради, сьогодні, 14 червня 2018 року.

Головний питанням на порядку денному був звіт про роботу голови Золочівської районної ради.

Усього на розгляд сесії районної ради було винесено 29 питань, з них 4 питання залишилися не прийнятими, а саме:

- про прийняття Звернення депутатів Золочівської районної ради до голови Львівської обласної державної адміністрації щодо неприпустимості оптимізації ліжкової мережі та штатної чисельності працівників медичних установ Золочівського району;

- про утворення тимчасової контрольної комісії для здійснення контролю за ефективним використанням бюджетних коштів та майна спільної власності територіальних громад району;

- про прийняття Звернення депутатів Золочівської районної ради Львівської області до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень;

- про застосування  системи електронних закупівель ProZorro у Золочівському районі.

Під час сесії депутат районної ради від партії «Самопоміч» Михайло Гетьманчик оголосив позицію представників політичної партії «Самопоміч», сказавши, що вони не будуть брати участь у засіданні сесії на знак підтримки міського мера Ігоря Гриньківа, котрий оголосив безстрокову акцію протесту проти самовільного будівництва на площі Вічевій у м.Золочеві та покинули сесійну залу районної ради.

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”. Праця дітей та молоді.

З початком канікулярного періоду актуальним питанням, яке потребує правового роз’яснення, є питання праці дітей.

На практиці неповнолітні працівники, влаштовуючись на роботу здебільшого не знають про права та пільги, які гарантуються їм державою, і не всі роботодавці дотримуються умов при використанні праці неповнолітніх працівників. Тому одним з основних завдань органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, профспілкових організацій, навчальних закладів та суспільства в цілому має стати об’єднання зусиль з метою недопущення фактів порушень прав неповнолітніх працівників та їхнього негайного усунення у випадку вчинення, проведення активної роз’яснювальної роботи з питань трудових правовідносин як серед осіб, які не досягли 18 років, так і з роботодавцями.

Щодо особливостей працевлаштування неповнолітніх, то слід пам’ятати, що підлітки, яким виповнилося 14 років, мають право влаштуватися на роботу. Але для цього треба дотриматися ряду умов, які встановлені Кодексом законів про працю України.

За загальним правилом на роботу приймають осіб, яким виповнилося 16 років. Але для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, яким виповнилося 14 років, для виконання легкої роботи. Ця легка робота не повинна завдавати шкоди здоров’ю та не повинна порушувати процесу навчання. Виконується вона у вільний від навчання час. Для прийняття на роботу 14-річної особи повинна бути обов’язкова письмова згода одного з батьків.

Що означає “виконання легкої роботи”? Це значить, що 14-літніх осіб не можна залучати до нічних, важких, шкідливих, небезпечних, підземних робіт та робіт, які пов’язані з підніманням і переміщенням важких речей.

Перед прийняттям на роботу неповнолітні мають пройти обов’язковий попередній медичний огляд, щоб було видно, що дана робота не протипоказана підлітку і не зашкодить його здоров’ю.

Трудовий договір з неповнолітнім укладається виключно у письмовій формі. Під час прийняття на роботу неповнолітнім не встановлюється випробувальний строк.

Тривалість роботи неповнолітніх у віці від 14 до 15 років обмежена Законом: вона не може бути більшою ніж 24 години на тиждень (для порівняння: для повнолітніх – не більше 40 годин на тиждень). Якщо розділити 24 години на 5 робочих днів, то матимемо 4,8 годин на день – це максимум, який може відпрацювати підліток.

Щодо оплати праці, то за нормами трудового законодавства оплата праці учнів шкіл, які працюють у вільний від навчання час, здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Слід мати на увазі, що батьки неповнолітнього, а також державні органи, на які покладено нагляд за дотриманням законодавства про працю, мають право вимагати припинення будь-якої роботи неповнолітнього, якщо продовження роботи загрожує здоров’ю підлітка або порушує його права (навіть, коли батьки дали попередню згоду на влаштування на роботу). 

  Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

13.06.2018

 

В районі тривають роботи з відновлення електропостачання населених пунктів, що були знеструмлені внаслідок негоди.

Станом на 10:00 годину 13 червня, знеструмленими залишаються 6 населених пунктів району  (Гутище,  Побіч, Хомець,  Грабово,   Хмелева, 

Руда-Колтівська,) - повністю, а також частково – 1 (Колтів).

До відновлення енергопостачання залучили 6 бригад Золочівського РЕМ ПАТ "Львівобленерго"  та 8 одиниці техніки.

Енергетики також продовжують ліквідовувати точкові пошкодження в окремих населених пунктах району.

 

Сьогодні, 13 червня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації В. Недзельський провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізуються на території району. Під час наради розглянули стан реалізації проектів та перелік проблем, які потребують вирішення. З метою постійного оновлення та актуалізації бази супроводу інвестиційних проектів структурним підрозділам райдержадміністрації дано відповідні доручення.

 

Керівництвом району проведено зустріч з мешканцями Вороняцької сільської ради.

12 червня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями села Вороняки. Мешканці, що прийшли на зустріч запитували про ремонт доріг, про відновлення рейсу автобуса Золочів - Вороняки до мікрорайону Варшава о 15.00 год., про відкриття дитячого садочку. Порушувалося питання проведення медичної реформи, закриття ФАПів та освітянської реформи. Голова райдержадміністрації дав роз’яснення та доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

Крім цього, заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома ознайомила присутніх із змінами у призначенні субсидій та різних видів допомог. Начальник відділу обслуговування громадян  (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Лазорчик відповіла на запитання пенсійного забезпечення громадян.

 

12 червня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Вороняцької сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

 

12.06.2018

 

Учора, 11 червня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з жителями Єлиховицької сільської ради по питанню вивезення сміття з м. Золочева.

У нараді взяли участь: голова районної ради Олег Банах, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, голова міської ради м. Золочева Ігор Гриньків, заступник міського голови Василь Гавришків, голова Єлиховицької сільської ради Орест Крутник, представники громади Єлиховицької сільської ради, депутати Золочівської міської ради, директор ТзОВ «Екоболанс» Богдан Бундз, представники ЗМІ.

За підсумками обговорення вирішили:

- провести засідання  «круглого столу» у середу 13 червня 2018 року, за участю громади Єлиховицької сільської ради у приміщенні  міської ради;

- призупинити вивіз твердих побутових відходів з м.Львова та населених пунктів Золочівського району та відновити організований вивіз сміття з м.Золочева;

- проводити належне сортування відходів з метою безпечного зберігання ТПВ.

 

Визначено банки для виплати пенсії

Кабінет Міністрів України відібрав 34 банки для виплати пенсій, соціальної допомоги і зарплат.

Відповідно до Порядку проведення  конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної пла­ти працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабіне­ту Міністрів України від 26.09.2001 № 1231, у Міністерстві фінансів 3 трав­ня 2018 року відбулося засідання кон­курсної комісії з визначення уповно­важених банків. За результатами розгляду конкурсної документації претендентів конкурсна комісія ухвалила рішення про визнан­ня уповноваженими банками — пере­можцями конкурсу 34 банки. 

Водночас банки, щодо ухвален­ня цього рішення було визначено переможцями конкурсів на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюд­жетних установ, припинили виконан­ня функцій уповноваженого банку.

Наразі в Мінсоцполітики триває підписання договорів з уповноваженими банками щодо виплати грошової допомоги. Усі попередні договори автома­тично втрачають чинність з 1 червня 2018 року.

Отже, перелік уповноважених бан­ків на виплату пенсій, грошової допо­моги та заробітної плати працівникам бюджетних установ такий:

Акордбанк, Альфа-Банк, Банк Альянс, Банк Восток, Східно-Український Банк Грант, Банк Інвестицій та Заощаджень, Банк Кредит Дніпро, Львів, Південний, Ідея Банк, Індустріалбанк, Комерційний, Індустріальний Банк, Конкорд, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Кристалбанк, Мегабанк, Мотор-Банк, МТБ Банк, ОТП Банк, Ощадбанк, МТБ, Полтава-банк, ПриватБанк, ПУМБ, Радабанк, Райффайзен Банк Аваль,  Скай-банк,  Укргазбанк, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Універсал Банк, Юнекс Банк.

 

 

11.06.2018

 

Завтра, 12 червня 2018 року, о 15.00 год в Народному Домі с.Вороняки відбудеться зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Вороняцької сільської ради.

 

ПАМ’ЯТКА для фізичних осіб-власників тварин, які мають право отримати дотацію за утримання молодняку великої рогатої худоби

Якщо у Вашому домогосподарстві народилось теля, Ви масте право отримати дотацію з державного бюджету за його утримання при досягненні ним певного віку на момент подання документів вперше:

за молодняк віком 4 місяці - 300 грн за голову;

за молодняк віком 8 місяців -1000 грн за голову;

за молодняк віком 12 місяців -2500 грн за голову.

У подальшому бюджетна дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується за кожні наступні 4 місяці утримання до досягнення ним вік>':

за молодняк віком 8 місяців - 700 грн;

за молодняк віком 12 місяців - 1500 грн.

ВАШІ ДІЇ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОТАЦІЇ:

КРОК 1. Отримати паспорт великої рогатої худоби. Для отримання паспорта звернутись до фахівця ветеринарної медицини за місцем заходження господарства. У разі утримання 10 і більше голів молодняку великої рогатої худоби необхідно взяти витяг з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього необхідно звернутись до державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

КРОК 2. Відкрити рахунок у банку та взяти довідку про відкриття рахунку з реквізитами банку.

КРОК 3. Підготувати необхідні документи:

копії паспортів ВРХ. а якщо 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

копія паспорта особи - власника тварини;

копія довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

копія ідентифікаційного номеру фізичної особи - власника тварини.

КРОК 4. Для отримання дотації за молодняк фізичним особам необхідно подати копії зазначених документів за місцем знаходження господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади.

Зазначені документи приймаються впродовж бюджетного року. Виплата дотації проводиться за результати сформованих реєстрів станом на 1 травня, 1 вересня, 1 грудня поточного року.

 

Відбулися обласні змагання з баскетболу.

9 та 10 червня 2018 року відбулися обласні змагання з баскетболу 3х3 за програмою XXVII обласних комплексних ігор Львівщини.

9 червня відбулися змагання серед чоловічих команд , а 10 червня серед жіночих команд. У змаганнях серед чоловічих взяли участь 20 команд районів і міст Львівської області, які були поділені на 4 підгрупи по 5 команд.

Команда Золочівського районну в своїй підгрупі провела поєдинки з командами Жидачівського, Старосамбірського районів та командою міст Червоноград та Новий Розділ. В усіх зустрічах команда нашого районну здобула перемогу і вийшла переможцем підгрупи. Після цього переможці чотирьох підгруп розіграли між собою 1- 4 місця. Команда Золочівського районну перемогла команди Яворівського та Сокальського району і в матчі за чемпіона області поступилася команді м. Самбора у підсумку зайнявши почесне 2 місце.

10 червня 2018 року змагання подовжилися серед жіночих команд. Команда Золочівського району здобула 2 перемоги і двічі мінімально поступилася у підсумку зайнявши підсумкове 5 місце.

 

 

08.06.2018

 

Сьогодні, 8 червня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у квітні 2018 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

За результатами засідання членам Робочої групи дано відповідні доручення, а запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

А також сьогодні, 8 червня 2018 року, головою райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі роздрібної торгівлі. На зустрічі основна увага приділялась детінізації заробітної плати, перевагам задекларованої праці та відповідальності за порушення трудового законодавства. Члени Робочої групи надали роз'яснення та консультації суб'єктам господарювання щодо застосування норм законодавства про працю.

 

 

07.06.2018

 

На Золочівщині відбулося вшанування пам’яті о. Маркіяна Шашкевича

Сьогодні, 7 червня 2018 року, в с. Підлисся  Золочівського району в музеї-садибі о. Маркіяна Шашкевича відбувся захід, приурочений до 175-річниці смерті Маркіяна Шашкевича – Будителя Галичини. У заході взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Ігор Нижник, заступник голови районної ради Андрій Леськів, духовенство, представники громадських організацій, земляки Шашкевича – жителі с. Підлисся, учнівська молодь.

Чин панахиди відправили священнослужителі о. Михайло Сукмановський та о. Ярослав Малий.

«Ми сьогодні зібралися на молитву і слово задля вшанування пам'яті нашого славного земляка, жертовного сина України отця Маркіяна Шашкевича. Його тлінні останки покояться у Львові на Личаківському кладовищі, та тут, у Підлиссі, все нагадує про його коротке, але сповнене величі життя.І справді, 175 років тому 7 червня в тяжких фізичних муках і злиднях він покинув цей світ, але залишився жити в людській пам'яті.  Що такого можна зробити в своєму житті, щоб назавжди закарбуватися в серці свого народу?  Тоді, як і тепер, не втратили своєї цінності непроминаючі ідеали правди, справедливості, сумління і жертви задля свого народу.  Рідна українська мова вийшла з похмурих селянських халуп на широкі простори суспільного життя завдяки саме цьому молодому священикові. І саме тому згадали його через півстоліття нащадки, щоб і в мертвому поетові знайти опору для руху вперед. Так Галичина хоч із  запізненням оцінила значення Шашкевича для свого культурного обличчя та національної ідентичності» - під час своєї промови сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

До пам’ятника Будителя Галичини  о. М. Шашкевича поклали кошики квітів від районної влади, громадських організацій, Білокамінського НВК. Завершилися заходи літературно-музичною композицією "Наш незабутній о. Маркіян", учні  Білокамінського НВК декламували поезію М. Шашкевича та заспівали пісень на його вірші.

 

6 червня голова Золочівської райдержадміністрації В. Недзельський та перший заступник голови І. Нижник здійснили обєїзд автомобільної дороги загального користування місцевого значення Гутиско-Турянське - Почапи, де за сприяння голови Львівської облдержадміністрації О. Синютки на відрізку Почапи - Білий Камінь ТзОВ "ДрогБуд Україна" розпочаті ремонтні роботи з відновлення дорожнього полотна.

 

До відома громадян пільгових категорій населення.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю і взаємодію між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівським обласним осередком Всеукраїнської Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Львівською обласною організацією роботодавців транспорту, Львівською обласною організацією профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, який підписаний 31 травня 2018 року  учасники бойових дій, особи  з інвалідністю внаслідок війни, родини загиблих учасників АТО, бійці-добровольці АТО  та особи з інвалідністю 1-ої групи по зору  та супроводжуючі особи і надалі будуть користуватися безкоштовним проїздом  на пасажирському автотранспорті на міських, приміських та міжміських  маршрутах загального користування області.

                                                                                               Управління соціального захисту населення Золочівської РДА                                   

  

06.06.2018

 

Як боротись з шкідниками капусти?

Для успішної боротьби з шкідниками культур родини капустяних треба застосовувати запобіжні й винищувальні заходи, щоб не тільки захистити посіви від шкідників, а й не дати їм розмножуватися у наступному році. Запобіжні заходи- це в основному агротехнічні.

Винищувальні- застосування пестицидів та збирання і знищення шкідників.

У боротьбі з капустяними блішками велике значення мають агротехнічні заходи:

- глибока оранка або перекопування грунту, під час яких гинуть жуки, що залишилися на зиму у верхньому шарі грунту;

- своєчасне садіння добре розвинутої розсади, систематичне знищення бур’янів з родини хрестоцвітих, на яких часто живляться і розмножуються блішки.

З хрестоцвітими блішками справляються багато народних засобів, наприклад, один з найбільш ефективних засобів — суміш пилу (звичайного дорожнього) і нафталіну. Все, що потрібно зробити, це змішати в рівних пропорціях ці інгредієнти, покласти суміш в марлевий мішок і притрусити грунт навколо рослин. Також ефективною є зольна суміш. Необхідно літр попелу залити трьома літрами води, додати трохи рідкого мила (чайну ложку), перемішати і дати настоятися близько трьох-п’яти годин. По закінченні часу рослини обприскують - робити це краще рано вранці. Процедуру необхідно провести не менше трьох разів з п'ятиденними перервами. Або обприскують кислим розчином: 1 столову ложку 70% столового оцту розвести у 10 л води, обприскати рослини - як правило досить одного разу.

Деякі овочівники відловлюють блішок на прапорці з різної тканини, або жовту пластикову тарілку намащують тонким шаром вазеліну, яку прикріплюють на висоті 5-10 см від поверхні грунту або на такій же висоті від найвищої рослини капусти, редиски, або інших рослин, які ростуть на грядці.

У міжряддях капусти посадіть листовий або качанний салат - це профілактика від хрестоцвітих блішок. Капустяна муха — один з найнебезпечніших шкідників капусти, редиски і редьки. Личинки живуть на корені, об'їдаючи його зовні часто вгризаються в середину кореня. Рослини з пошкодженим корінням гинуть. Самка відкладає яйця до 150 штук на прикореневу частину або на землю біля кореневої шийки. Через тиждень з'являються личинки, які відразу вгризаються в корінь. Особливо істотної шкоди завдає у вологу погоду (в сухий рік яйце висихає на грунті або личинка гине). Для контролю розвитку і шкідливості личинок капустяної мухи рекомендують відгребти грунт від капусти, а саму рослину облити солоною водою (1 склянка солі на 10 л води).

При проведенні контролю гусені шкідливих метеликів (капустяної совки, біланів, капустяної молі) велике значення має знищення бур’янів та післязбиральних решток; глибока оранка або перекопування, при яких знищується до 60-70% зимуючих лялечок шкідників. Треба розпушувати міжряддя капусти та інших капустяних під час заляльковування шкідливої гусені 1 покоління (червень-липень), що опосередковано сприяє знищенню чималої кількості лялечок.

Для захисту капусти від листогризучої гусені використовують відвари рослин, які містять речовини, що знищують шкідників (полин, гострий перець тощо). Для приготування відвару з полину збирають всю надземну масу рослин, добре пров’ялюють, потім кип’ятять 1 кг цієї маси 10-15 хв. у невеликій кількості води, охолоджують, доливають до 10 л води і відвар готовий до використання. Відвар з гострого перцю готують так: 1 кг розрізаних навпіл плодів кип’ятять протягом години, настоюють 2 доби, після чого перець розтирають, відтискають, проціджують. Використовують 125-150 мл відвару на 10 л води з додаванням 40 г розчиненого до емульсії мила.

Ефективна боротьба з шкідниками капусти повинна базуватися на проведенні агротехнічних, хімічних і біологічних заходів. З агротехнічних заходів, що попереджують заселення і зниження чисельності ряду шкідників, велике значення має глибока зяблева оранка; регулярний обробіток ґрунту в міжряддях; своєчасна посадка здорової, добре розвиненої розсади (заселену розсаду личинками шкідників перед садінням обов’язково вибраковують); знищення бур'янів, які є додатковим кормом для імаго та личинок шкідників і стають вогнищами їх розмноження та накопичення; розпушування міжрядь у період заляльковування гусені совок; збір і видалення стебел капусти та рослинних решток; просторова ізоляція насінників від полів, де їх вирощували в минулі роки.

Для обмеження чисельності листогризучих совок, капустяної молі, ріпакового і капустяного біланів ефективний біологічний метод. На початку і в період масового відкладання метеликами яєць проводять триразовий випуск яйцеїда – трихограми (30-40 тис. особин на 1 га за один випуск) з інтервалом 5-6 днів. Проти гусені молодших віків кожного покоління застосовують мікробіологічний препарат лепідоцид, в.р. (Bacillus thuringiensis var. kurstaki, 3-4 л/га). Обробки рослин біопрепаратом проводять за температури вище 20 градусів тепла і за відсутності опадів.

Протягом вегетації при виявленні пошкодження капусти шкідниками рекомендується проводити обробки посівів інсектицидами актара 240SC, к.с., децис профі 25WG, ВГ; енжіо 247 SC, к.с.; матч 050ЕС, к.е., або іншими. Перед застосуванням пестицидів уважно прочитайте інструкцію на етикетці. Дотримуйтесь вказаних рекомендацій, правил особистої безпеки та охорони навколишнього природного середовища.

Державний фітосанітарний інспектор відділу прогнозування,

фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Управління

фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби                                                        П’ятниця Ольга Дмитрівна

 

05.06.2018

 

Сьогодні, 5 червня 2018 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізуються на території району.

На нараді розглянуто хід реалізації кожного проекту, обговорено проблемні питання, з якими стикаються інвестори та накреслено шляхи їх вирішення.

 

Проведено засідання комісії по розгляду звернення жительки с. Руда-Колтівська щодо порушення санітарних норм утримання бджіл.

Сьогодні, 5 червня 2018 р., головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським проведено засідання комісії по розгляду звернення на «гарячу лінію» області стосовно порушення санітарних норм утримання бджіл пасічником Г. Головацьким у с. Руда-Колтівська. Також у нараді взяли участь начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби у Золочівському районі Степан Козак, голова спілки пасічників у Золочівському районі Василь Мацелюх, сільський голова Руда-Колтівської сільської ради Галина Дмитрів, а також начальник управління АПР Зіновій Леськів.

За результатами обговорення вирішили: агресивні бджолосім’ї до 11 червня 2018 року вивезти за межі населеного пункту, а також дано доручення голові Руда-Колтівської сільської ради розглянути питання про виділення нової земельної ділянки під розміщення даної пасіки.

 

Україна виходить із зони тяжіння Москви

Якби існувала машина часу і українців перекинули з 2013 року на екскурсію у наш час, вони одразу б помітили наскільки змінилася наша країна. Наприклад, цекидалося б в око навіть у самому центрі Києва напроти Бессарабського ринку, де раніше бовванів гранітний Ілліч.

І дійсно за останні чотири роки демонтовано майже півтори тисячі комуністичних ідолів і перейменовано понад 53 000 площ та вулиць. Комуністичні назви з минулого назавжди змінила майже тисяча міст, селищ та сіл.

Це сталося після початку агресії Росії, коли більшість українських політиків зрозуміли яку загрозу приховують у собі ідеологічні впливи з могили Радянського Союзу. Не менш цікаво, що Україна розірвала зв’язки з минулим лишепісля обрання першого президента, який ніколи не був членом КПРС.

“Неприйнятно довгий час в гуманітарній політицідомінувалималоросійство та радянщина: у Москвідля цього отруйного коктейлюнавіть назву запатентували – «Русский мир», - заявив президент Порошенко 20 травня 2018 року на мітингу-реквіємі по розстріляним у биківнянському лісі. Про те, що це його справжні погляди, а не просто слова, свідчить цілий ряд рішень, які за останні чотири роки розвернули Україну зі сходу на захід і, водночас, підтримали українську мову та борців за волю і незалежність. 2015 року закінчилась багаторічна дискусія про реабілітацію воїнів ОУН-УПА.

Президентська фракція, яка є найбільшою у Верховній Раді, проголосувала, а Глава Держави підписав закон «Проправовий статус і вшанування пам’яті борців за незалежність України у двадцятому столітті». Цим державним актом вперше на найвищому державному рівні засвідчено, що всі герої, які воювали, а тим більше, загинули в боротьбі за Україну, варті визнання і поваги.

Водночас, з ініціативи Порошенка було скасоване свято російського походження “Дєнь защітніка Атєчєства” 23 лютого, а натомість з’явився День захисника України, що відзначається на свято Покрови 14 жовтня.

Невдовзі після обрання нового президента змінилася і концепція відзначення Дня Перемоги 9 травня. Залишивши свято 9 травня для вже нечисленних ветеранів війни, в Україні почали відзначати разом з усім світом День пам’яті і примирення 8 травня.

Такі яскраві ідеологічні зміни не міг не помітити наш ворог і Москва розпочала системну кампанію дискредитації української влади. Десятки тисяч фейковихекаунтів в соціальних мережах, спеціальні брехливі спецоперації намагалися не просто вплинути на українські вибори, як в США, а ще й посіяти зневіру, апатію та взаємну ненависть в Україні. У відповідь держава заборонила доступ до російських соціальних мереж, що сприяло одужанню ситуації.

Значно важче розібратися з власниками українських ЗМІ, які працюють прямо чи опосередковано на Москву. Ще важче розрізнити звичайну дозволену політичну критику від інформаційних спецоперацій. “Не так страшні московські воші, як українські гниди”, - ці різкі, але правдиві слова належать Симону Петлюрі, який 100 років тому зустрівся з цим явищем, хоч тоді ще не існувало жодних телеканалів та соціальних мереж.

Але попри спротив, українська влада навіть не думала зупинятись. За 4 роки окрім ідеологічних змін, суттєву підтримку отримала українська мова. Закон про квоти на радіо і телебаченні зобов’язав мовників віддавати чіткий час під україномовну музику та інформацію. Іншим законом було заборонено ввозити російськомовні книги з елементами пропаганди. Ще одна із заборон стосувалася російських пропагандистських фільмів, які до 2014 року були заполонили майже всі українські телеканали.

Коли наступного разу почуєте плач, що Україна нічого не робить і програє в інформаційній війні, згадайте про ці зміни, які відбулися на наших очах. Як наслідок, Росія втратила підтримку у всіх областях України, а рівень українського патріотизму значно зріс.

Один з останніх кроків, що остаточно розриває ідеологічні пута, якими Росія намагаєтьсявпливати на українців,стало звернення президента України до Константинопольського православного патріарха з проханням надання томосу на утворення єдиної української помісної православної церкви. У відповідь, стримуючи роздратування, в Москві поспішили заявити, що це політичний піар, що підхопили деякі, як писав Петлюра, “українські гниди”. Втім, це не виглядає піаром, адже до виборів ще далеко, а звернення може бути й безрезультатним. Звичайно ж політично Порошенко ризикує, зате діє у відповідності до своїх поглядів.

“Дорога українців до Бога не пролягає через Москву, у нас свій шлях”, - заявляє президент, - “Моя місія, в якій я відчуваю підтримку більшості українського суспільства, – зробити так, щоби Україна безповоротно вийшла із смертельно небезпечної зони тяжіння до Російської імперії”.

 

До уваги населення!

Із настанням спекотної погоди змії покидають свої сховища, щоби погрітися під сонячними променями. На Львівщині поширена небезпечна отруйна змія - гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах.

Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 10-15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити.

Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру. p>

Від початку цього року у Львівській області зареєстровано 8 випадків госпіталізації людей з діагнозом - укус змії (у Сколівському районі – 2, Мостиському районі-2, Самбірському-1, Городоцькому-1, Жидачівському-1 випадки). Від укусів змій постраждало 8 осіб, із них одна дитина. .

Перша допомога після укусу змії:

- передовсім намагайтесь якнайшвидше протягом 10-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отруту можна відсмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;

- промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть;

- обмежте фізичні зусилля, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі;

- не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо - це ще більше пошкоджує тканину тіла;

- забороняється накладати джгут на кінцівку.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу для надання необхідної медичної допомоги.

Запам’ятайте:ваше життя та здоров’я і ваших рідних залежить від вибору правильної поведінки. Будьте обережні!

 

04.06.2018

 

Проведено екскурсію для 30 дітей сиротинця «Рідний дім» та Дитячого будинку сімейного типу.

1 червня 2018 року у Міжнародний день захисту дітей, у прекрасне свято радості та надії, у день дитячих мрій та сподівань працівниками Служби у справах дітей райдержадміністрації разом з працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено цікаву екскурсію для дітей сиротинця «Рідний дім» та Дитячого будинку сімейного типу, що знаходяться на території Золочівського району.

Перша частина екскурсії включала в себе відвідування підприємства «Златка» (керівник Сергій Вереда) - одного з лідерів у сфері харчової промисловості. Екскурсія супроводжувалася описом процесу виробництва: працівники ділилися своїм досвідом, цікавими фактами та розповідями про новітні технології, які активно впроваджуються та наголосили на тому, що найголовніше — це довіра споживачів, а екскурсія — це чудовий спосіб переконатись у високій якості продукції.

Завершилася екскурсія солодким частуванням – діти отримали змогу скоштувати морозиво ТМ «Златка».

Друга частина екскурсії полягала у відвідуванні Навчального центру Нацгвардії України, котру з радістю для дітей провів заступник командира по роботі з особовим складом, підполковник Навчального центру Нацгвардії України Євстахій Моспан. Діти ознайомились з діяльністю НГУ, переглянули цікавий короткометражний фільм про українську армію, подивилися виставку зброї та військової техніки. Під час спілкування діти виявили зацікавленість, гвардійці отримали низку запитань, на які із задоволенням відповідали. Також їм продемонстрували цікаве з роботи кінологів та їхніх підопічних, а на завершення екскурсії усіх пригостили смачним обідом в офіцерській їдальні. Солодкі подарунки дітям із сиротинця «Рідний дім» та Дитячого будинку сімейного типу передали підприємці м. Золочева, а саме: Оксана Кудрявець, Надія Солтівська, Петро Кудрявець.

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення "Дня відкритих дверей", яке відбудеться 14 червня 2018 року за адресою: м. Золочів вул. Валова, 4.

 

 «Гаряча» телефонна лінія

11 червня 2018 року відбудеться «Гаряча» телефонна лінія з начальником відділу з питань призначення та перерахунків пенсій № 16 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Наталія Гаврачинська за телефоном (265) 4-23-68 з 12.00 до 13.00.

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення заняття «Школа майбутнього пенсіонера», яке відбудеться 15 червня 2018 року о 11.00 за адресою: м. Золочів вул. Валова,4.

 

Нелегальна праця породжує негативні наслідки для працівників і суспільства.

Основними нормативно-правовими документами, які встановлюють право кожної людини на працю, винагороду за працю та соціальний захист є Конституція України, Закон України «Про оплату праці», «Кодекс законів про працю України». Згідно законодавства розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати і разом з тим не є обмеженим максимальним її розміром. В умовах сьогодення явище заробітної плати в «конвертах» найбільшого поширення набуло серед малих та середніх підприємств, котрі в такий спосіб намагаються зменшити або ж уникнути сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів

Якщо роботодавець за таких умов завжди опиняється у виграші, оскільки намагається мінімізувати свої витрати та збільшити прибуток в такий навіть незаконний спосіб, то працівник, добровільно погоджуючись на пропозиції роботодавця працювати за такою схемою, – завжди у програшній ситуації, оскільки не усвідомлено позбавляє себе за період роботи можливості соціального захисту, а по закінченні працездатного віку – отримання достойної пенсії.

Негативні наслідки неофіційного оформлення трудових відносин, виплати «заробітної плати в конвертах» відчувають як самі , працівники, так і суспільство в цілому. Для працівників нелегальна зайнятість, виплата заробітної плати в «конвертах» призводить до:

- позбавлення працівника гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

- втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, житлових субсидій;

- втрати страхового стажу при розрахунку розміру пенсії;

- відсутність внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасної оплати праці, безпечності умов праці.

Для суспільства поширення такого явища, як нелегальна праця призводить до:

- ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут та реалізацію програм соціально-економічного розвитку району та міста;

- нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, одержання житлових субсидій, інших соціальних виплат);

- не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.

Найдієвішим методом у боротьбі із зарплатою «у конвертах», насамперед може бути прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити заробітну плату, із дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати її «у конвертах» негайно повідомляти органи праці держпраці, фіскальної служби та інші органи виконавчої влади.

Управління соціального захисту

населення райдержадміністрації

03.06.2018

 

Проведено екскурсію для 30 дітей сиротинця «Рідний дім» та Дитячого будинку сімейного типу.

1 червня 2018 року у Міжнародний день захисту дітей, у прекрасне свято радості та надії, у день дитячих мрій та сподівань працівниками Служби у справах дітей райдержадміністрації разом з працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено цікаву екскурсію для дітей сиротинця «Рідний дім» та Дитячого будинку сімейного типу, що знаходяться на території Золочівського району. Перша частина екскурсії включала в себе відвідування підприємства «Златка» (керівник Сергій Вереда) - одного з лідерів у сфері харчової промисловості.

Екскурсія супроводжувалася описом процесу виробництва: працівники ділилися своїм досвідом, цікавими фактами та розповідями про новітні технології, які активно впроваджуються та наголосили на тому, що найголовніше — це довіра споживачів, а екскурсія — це чудовий спосіб переконатись у високій якості продукції. Завершилася екскурсія солодким частуванням – діти отримали змогу скоштувати морозиво ТМ «Златка».

Друга частина екскурсії полягала у відвідуванні Навчального центру Нацгвардії України, котру з радістю для дітей провів заступник командира по роботі з особовим складом, підполковник Навчального центру Нацгвардії України Євстахій Моспан. Діти ознайомились з діяльністю НГУ, переглянули цікавий короткометражний фільм про українську армію, подивилися виставку зброї та військової техніки. Під час спілкування діти виявили зацікавленість, гвардійці отримали низку запитань, на які із задоволенням відповідали. Також їм продемонстрували цікаве з роботи кінологів та їхніх підопічних, а на завершення екскурсії усіх пригостили смачним обідом в офіцерській їдальні.

Солодкі подарунки дітям із сиротинця «Рідний дім» та Дитячого будинку сімейного типу передали підприємці м. Золочева, а саме: Оксана Кудрявець, Надія Солтівська, Петро Кудрявець.

 

3 червня 2018 року делегація Золочівщини на чолі із головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським вшанувала пам’ять загиблих воїнів Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії, похованих на військовому цвинтарі у польському селі Пикуличі поблизу Перемишля. Нині в групових могилах поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР, в двох братніх могилах спочиває 47 українських патріотів, вояків і старшин УПА.

Свято національної пам’яті розпочалося молитвою у Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі. Опісля літургії делегації з Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини, а також українська громада в Польщі, пройшли пішою ходою Перемишлем на військовий цвинтар у с. Пикуличі.

«Ми хочемо, щоб ніхто і ніколи не вказував нам, яку історію писати і яких героїв шанувати. Ми хочемо доброго сусідства з нашими братами поляками та усіма тими, хто зустрічаються на нашому шляху. Ми мирні люди, але ми готові постояти за нашу мову, землю, віру і свободу», – виголосив на заходах голова Львівської ОДА Олег Синютка.

На завершення делегація Золочівщини поклала квіти до пам'ятного хреста.

 

01.06.2018

 

У Золочеві проведено акцію «Не-останнє слово» на підтримку українського режисера Олега Сенцова, політв’язня Кремля.

Акція вдбувалася на площі Вічевій м. Золочева за участю представників влади, студентської та учнівської молоді району, духовенства, громадськості, представників місцевих ЗМІ та усіх небайдужих людей. Акція розпочалася з молитви за здоров’я політв'язня разом зі священнослужителями. «Ця акція є не стільки обов'язком, як справою нашого сумління. І саме сумління та співучасть привели нас сьогодні на цю площу. Ми переживаємо гіркі часи, наші воїни стримують сепаратисько-російські банди, щоб ми мали мирне життя. Ми щодня несемо втрати безцінних людських життів. І ми сьогодні тут, щоб вберегти життя Олега Сенцова, митця, якого цинічно звинуватили в тероризмі, і життя усіх політв'язнів путінської Росії.» - під час свого виступу сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

У другій частині акції під назвою «вільний мікрофон», кожен бажаючий мав змогу висловитися на підтримку Олега Сенцова, своє слово сказали: міський голова м. Золочева Ігор Гриньків, депутат обласної ради Мирослава Бабінська, педагоги міських шкіл, представники ЗМІ.

 

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

Сьогодні 1 червня 2018 року на подвір’ї ЗОШ № 1 I-III ст м. Золочева у День захисту дітей відбулося гарне та цікаве свято. Протягом року діти показували відмінні результати у навчанні, творили, перемагали, важко, але з інтересом, працювали на користь шкільної громади, тому під час сьогоднішнього свята дирекцією школи були нагороджені кращі учні школи. Діти отримали похвальні листи та подяки.

«Сьогодні не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни» - сказала директор ЗОШ № 1 I-III ст м. Золочева Оксана Пилипчук під час свого звернення до батьків, учнів та педагогів.

 

31.05.2018

 

Проведено нараду по забезпеченню благоустрою територій Золочівського району.

Сьогодні, 31 травня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з керівниками бюджетних установ та структурних підрозділів райдержадміністрації. Основний меседж наради – на постійній основі забезпечувати належний рівень дотримання правил благоустрою населених пунктів, зокрема утримання на належному рівні садиб, огорож прилеглих територій, а також територій установ та організацій.

Також на нараді обговорювалося питання щодо знищення борщівника Сосновського на території району.

 

Відбулося засідання комісія райдержадміністрації з питань захисту прав дітей сьогодні, 31 травня 2018 року.

На засіданні розглядалися наступні питання:

1) про позбавлення батьківських прав жителя району;

2) про надання згоди на продаж квартири, співвласниками якої є неповнолітні діти;

3) про надання згоди на дарування земельних ділянок неповнолітній особі;

4) про надання згоди жителю м. Золочева на дарування житлового будинку своєму внукові;

5) про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених піклування та дітей, що опинились у складних життєвих обставинах.

За результатами розгляду комісією прийняті відповідні рішення.

 

30.05.2018

 

Департамент соцзахисту населення нагадує про ризики нелегального працевлаштування за кордоном

Часто наслідком нелегального працевлаштування стає торгівля людьми. Згідно інформації Міжнародної організації праці 21 млн осіб у світі залучені до примусової праці. Основні причини потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми - це бідність, привабливість "кращого" життя за кордоном, безробіття, організована злочинність, незахищеність від неї, політична нестабільність, збройні конфлікти та ін. Країни, куди спрямовується "живий товар": Російська Федерація, Польща, Туреччина, Україна, Німеччина, Ізраїль, Греція, Об'єднані Арабські Емірати тощо.

За роки незалежності близько 180 тис українців стали жертвами торгівлі людьми. Задля уникнення ризику потрапити у ситуацію торгівлі людьми необхідно працевлаштовуватись легально. Для легального працевлаштування або навчання за кордоном необхідно мати відповідну візу, бо туристична або гостьова віза права на роботу та навчання не дає. Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати ліцензію на таку діяльність як посередництво у працевлаштуванні за кордоном за обраною Вами спеціалізацією саме в тій країні, куди Вам пропонують поїхати. Крім ліцензії, фірма-посередник повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію та договір з іноземною фірмою-роботодавцем. На сайті Міністерства соціальної політики України є перелік ліцензованих компаній.

Згідно з умовами ліцензування Мінсоцполітики, рекрутери, які працевлаштовують українців за кордон, не можуть брати гроші за працевлаштування — підбір роботи. Можуть брати кошти за проїзд, оформлення документів (візовий збір), але не за те, що знайдуть роботу. Вимога передоплати за консультацію, пересилання документів роботодавцю тощо є індикатором нечесного агентства. Якщо вам підшукують роботу за кордоном і дають лише загальну інформацію про компанію, в якій потенційно будете працювати, — не називають точну назву компанії, загальними фразами пояснюють сферу її діяльності і так само описують ваші майбутні обов’язки, — будьте впевнені в спланованому обмані. Ви маєте право знати повну інформацію про майбутнього роботодавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного і соціального страхування. Не підписуйте документи наосліп, уважно читайте договір, який, до речі, має бути перекладено на рідну мову. Ніколи не ставте підпис на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на вмовляння укладення «подвійного» трудового договору (чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці тощо) і контракту, який містить умови: «та інші види робіт», «всі види робіт на вимогу роботодавця».

Переконайтесь, що договір на навчання або роботу абсолютно зрозумілий і перекладений коректно. Переклад має бути нотаріально завірений. Не поспішайте підписувати будь-які документи без консультації юриста. Не віддавайте оригінал паспорта потенційним роботодавцям чи третім особам за жодних умов! Копія паспорта потрібна при оформленні документів, оригінал паспорта особисто показуєте прикордонникам при перетині кордону. Ніяких причин комусь віддавати оригінал немає і бути не може.

Прохання віддати оригінал документів для збереження до прибуття до місця роботи або формулювання «це обов’язкова умова» повинні вас насторожити.

Контакти, де можна проконсультуватися до від’їзду за кордон для працевлаштування чи навчання і під час перебування за кордоном: Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та 0 800 505 501 – номери гарячої лінії, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону. Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527.org.ua – електронні консультації Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного) - надання консультацій з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства й захисту прав дітей. Всеукраїнська Асоціація з міжнародного працевлаштування 0 800 309 875 – call-center.

Консульство України в країні перебування По приїзді за кордон стати на консульський облік в українському консульстві. Для цього варто особисто звернутися в установу.

У разі порушення Ваших прав консульство повинно надати Вам допомогу та захист. Контактні дані посадових осіб консульських та дипломатичних установ України за кордоном, відповідальних за протидію торгівлю людьми, знаходяться за посиланням. Місцева поліція Якщо вас обдурили, звертайтеся в найближчий поліцейський відділок.

Ви маєте повне право на захист з боку місцевих органів влади, перебуваючи в країні на легальних підставах по робочій візі. Урядова «гаряча лінія»

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 (044) 284-19-15 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

 

4 роки президента Петра Порошенко

Петро Порошенко назвав три своїх ключових досягнення на посаді глави держави. За словами Порошенка, головними досягненнями за останні чотири роки є посилення української армії, підписання Угоди про асоціацію з ЄС та безвізовий режим з понад 100 країнами. Він додав, що нині Україна витрачає 6% ВВП на власну обороноздатність, в той час коли інші країни — лише по 1% ВВП. «Я тільки можу уявити, якби ці 100 млрд грн зараз спрямувати не на фінансування армії, а на розвиток України. Які б тоді були темпи зростання і покращення життя людей», — сказав глава держави.

Порошенко зауважив, що за останні чотири роки в країні запущено 144 реформи Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у травні провів експертне опитування «Четвертий рік президента Петра Порошенка». Усього було опитано 55 осіб. На їхню думку найкраще президент України Петро Порошенко впродовж четвертого року каденції справлявся в сфері зовнішньої політики, найгірше - у питаннях підбору кадрів.

Головним досягненням за четвертий рік перебування президента на своїй посаді експерти назвали запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом. Серед інших важливих досягнень в активі президента, на думку експертів, посилення обороноздатності та продовження реформ збройних сил, постачання летальної зброї з США до України, ініціатива створення єдиної помісної церкви в Україні та продовження режиму санкцій проти Росії за збереження міжнародної коаліції на підтримку цих санкцій.

«Президентство Петра Порошенка — це президентство, яке чи найбільше з усіх попередніх президентств визначається масштабною зовнішньою кризою на додаток до внутрішніх. Вміння залучити міжнародну підтримку для протистояння агресії Росії стало найбільш затребуваною якістю президента України зразка 2014—2018 років. Загалом, Порошенко з цим завданням справився досить непогано. Максимум, що можна було отримати за цей час від міжнародної спільноти — запровадження, утримання, а місцями й посилення санкцій щодо Росії, виключення і не повернення її до G7, прийняття рішення про надання Україні летальної оборонної зброї з боку США — було досягнуто», - вважає директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук На думку експерта стратегія купівлі часу, яка стала однією з характерних рис президентства Порошенка, у контексті виконання Мінських домовленостей якраз спрацювала. За словами Альони Гетьманчук «навіть на четвертому році президентства Порошенко зумів зберегти дружні відносини з таким критично важливим для України партнером, як канцлер Німеччини Ангела Меркель тоді як з Ющенком і Януковичем стосунки у лідерки ФРН були зіпсовані вже на першому році їхнього президентства.

Починаючи з 2014 року, Україна знаходиться у нових реаліях, коли до внутрішніх викликів (запит на реформи, сформований під час Революції Гідності) додалися зовнішні виклики, пов’язані з військовою агресією РФ і необхідністю відновлення територіальної цілісності України. Ці два завдання однаково є життєво необхідними для збереження Української державності.

Оскільки у нас в публічному просторі домінує критика, то кандидат політичних наук Олеся Яхно-Бєлковська сформулювала ТОП-5 досягень Петра Порошенка:

1. Значні кроки в напрямку євроатлантичної інтеграції. Зокрема, безвізовий режим з ЄС та ратифікація Угоди про асоціацію Україна — ЄС. У відносинах з НАТО Україна отримала статус країни-аспіранта та має найвищий рівень спрівпраці серед країн — не членів Альянсу.

2. Запобігання великої війни Росії проти України та спроб дестабілізувати ситуацію зсередини. Посилення обороноздатності України. Йдеться і про збільшення чисельності армії, і про перехід на контрактну армію, і про суттєве підвищення фінансування армії в цілому і заробітної плати військовослужбовцям зокрема. Крім того, відбулися істотні зрушення в підготовці високомобільних десантних військ, створено Сили спеціальних операцій, відповідно до стандартів НАТО. Ми отримали оборонну летальну зброю від США («Джавеліни») та розробили власний протитанковий ракетний комплекс «Стугна». Ще один важливий показник — рівень довіри громадян до Армії, майже нарівні з Церквою.

3. Збереження міжнародної коаліції на підтримку України, продовження економічних санкцій проти Росії з боку ЄС і посилення санкцій з боку США. Позови проти Росії в Міжнародний суд ООН, прийняття ряду найважливіших резолюцій ООН, зокрема по Криму. Виграш України в Стокгольмському арбітражі у «Газпрому». Також виграш України (осіб від України) у Третейському суді в Гаазі.

4. Подолання негативних тенденцій в економіці, перехід від економічної виживаності (запобігання дефолту і припинення падіння ВВП) — до макроекономічної стабілізації ситуації і (поки) незначного росту. Скорочення вразливостей / залежностей від Росії (політичних, економічних, інформаційних. Переорієнтація України з ринків СНД на інші ринки.

5. Запуск декількох найважливіших реформ, зокрема, судової, пенсійної, медичної, а також реформи децентралізації.

Поки що не вдалося завершити формування антикорупційної структури. Створено НАБУ та НАЗК, чиновники проходять прискіпливе декларування яке на сьогодні є найжорсткіше у світі. Запроваджено прозорі правила гри на енергоринку, створено найкращу у Європі систему державних закупівель Prozorro

«Безумовно, корупція в Україні ще не подолана і загальновідомі проблеми залишаються поки в частині покарання корупціонерів. Однак за 4 роки український президент і два уряди зробили ряд важливих кроків для усунення передумов для процвітання корупції», - вважає політтехнолог Віктор Уколов. Якщо ж після створення Антикорупційного суду НАБУ зможе довести до логічних судових вироків майже сотню порушених агентством справ за якими вже завершене досудове слідство, то ми побачимо нову очищену від корупції зовсім іншу країну.

 

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання оргкомітету, приурочене відзначенню 175-ої річниці смерті українського поета, «світоча Галицької України» о. Маркіяна Шашкевича та проведенню акції «Не-останнє слово» на підтримку українського режисера Олега Сенцова, політв’язня Кремля. За результатами проведення оргкомітету вирішили: 1) заходи з відзначення 175-ої річниці смерті о. Маркіяна Шашкевича провести 7 червня 2018 року об 11.00 год. у музеї-садибі М.Шашкевича в с. Підлисся, Золочівського району. Священики відправлять чин панахиди за «Будителем Галичини» Маркіяном Шашкевичем, літературно-музичну композицію підготують учні Білокамінської школи та колективи відділу культури.

У заході візьмуть участь шкільна молодь, представники інтелігенції, громадські організації, духовенство, жителі району. 2) акція «Не-останнє слово» на підтримку українського режисера Олега Сенцова, політв’язня Кремля, відбудеться 1 червня 2018 року з 10 00 год. на пл. Вічевій за участю представників влади, студентської та учнівської молоді району, духовенства, громадськості, представників місцевих ЗМІ та усіх небайдужих людей. Акція розпочнеться з молитви за здоров’я політв'язня, що оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 року.

Наступна частина акції – «вільний мікрофон», де кожен зможе висловитися на підтримку Олега Сенцова. На завершення – збір підписів на плакатах на підтримку кремлівського бранця та усіх інших 64 політв'язнів.

 

4-річчя президента: реформи в економіці врятували країну

Загальновідомо, що після втечі Януковича та його уряду до Москви на казначейському рахунку України було близько 0,1 млн грн. Наостанок вигребли майже під нуль, адже, як правило, на рахунках у казначействі, куди сходяться всі податки, є 15-20 мільярдів.

У 2014 році в Москві справді небезпідставно очікували, що найближчим часом Україну спіткає дефолт. Прогнози падіння гривні виглядали катастрофічно 50 і навіть 100 грн за долар. Позбавлена чверті експортно орієнтованих підприємств через окупацію Донбасу, Україна ледве зводила кінці з кінцями. Валютна виручка впала, утворився чималий дефіцит доларів та євро, що призвело до стрімкого подорожчання інвалюти. Національний банк був безсилий задовольнити цей попит – стільки грошей у золотовалютних резервах просто не було. Гривня стрімко подешевшала до 24 грн за долар.

За менш катастрофічних обставин інші країни оголошували банкрутство і припиняли виплату пенсій та соціальних допомог. Зокрема у Латвії і без війни за наслідками кризи 2009 року був прийнятий закон про зниження пенсій на 70% для працюючих пенсіонерів і на 10% для непрацюючих. Тоді ж зарплати латвійських медиків були знижені на 20%, а фінансування лікарень зменшилося на 57%. Незважаючи на війну і втрату частини територійв Україні нічого подібного не сталося. Попри витрати на оборону і безпеку, що виросли в багато разів, пенсії продовжували виплачуватись, також вдалося уникнутизагального дефолту.

Чесно кажучи, ми так і не оцінили яким чином прем’єр Арсеній Яценюк і президент Петро Порошенко зуміли вирулити з найбільших скрутних економічних обставин у новітній історії України. Країні просто повезло, що в найдраматичніший час на чолі були люди, здатні без перекладачів говорити на рівних з керівництвом міжнародних фінансових організацій. Важливою стала готовність уряду і Національного банку йти на непопулярні кроки заради порятунку країни. Спалюючи свою підтримку, наражаючись на неминучі протести, прем’єр і голова НБУ, за політичної підтримки президента, закрили десятки збиткових банків, обрізали можливості конвертаційних центрів, примусили платити податки олігархів, ліквідувавши збитковість державних підприємств.

В результаті за підсумками 2017 року після кількох років падіння економіка знову почала зростання. За даними Національного банку, приріст ВВП України в 2017 році склав 1,9%, в 2018 році – складе 3%,а в 2019 році – 4%.Міжнародний валютний фонд очікує зростання ВВП України в 2018 на 3,2%, у 2019 році – на 3,5%. Покращення економіки відчули й іноземні інвестори. За останній рік було відкрито 60 нових заводів по всій території України, що принесло тисячі нових робочих місць. Звичайно, зарплата українців значно відстає від зарплати в ЄС і навіть в Росії. Однак такий рівень оплати праці складався роками і його дуже важко одразу виправити під час війни. Не забуваймо, що у 2018 році наша країна витрачає майже 5% ВВП на оборону та безпеку, що є надзвичайно високим показником, адже за мирних часів ці витрати були майже удесятеро меншими.

І все ж 4 роки президентства Петра Порошенка можна назвати роками якщо не відновлення, то принаймні збереження України і її економіки під час війни. Цьому сприяло і переорієнтування збуту української продукції з Росії та ринки ЄС та інших країн світу. Так з 2013 по 2017 рік експорт до Росії упав з 15,1 млрд доларів до 0,853 млрд доларів, тобто майже у 18 разів. Водночас, український експорт до ЄС зріс до 20 млрд доларів, що стало фактичним результатом Угоди про асоціацію з ЄС.

Особливо вражаючим стали результати детінізації економіки. З останні 4 роки доходи державного бюджету зросли у 2,2 рази без збільшення податків і навіть на фоні зниження ВВП, яке вдалося подолати лише в 2016 році. Настільки вражаючому виходу економіки з тіні сприяла нова податкова політика. Були суттєво зменшені обов’язкові податки з зарплати - єдиний соціальний внесок зменшився від 34,5% у 2014 році до 22% з 2016 року.

Позитивний ефект справило ініційоване Президентом підвищення мінімальної зарплатні з 1600 грн до 3723 грн. Це стало не лише допомогою найменш оплачуваним працівникам, але й сприяло збільшенню сплати податків ПДФО та ЄСВ. Надзвичайно корисним для розвитку бізнесу стало запровадження автоматичного повернення ПДВ для експортерів, що повністю виключило необхідність відкатів чиновникам. Загалом, за Порошенка, який до обрання президентом активно займався бізнесом, було різко зменшене втручання держави в регулювання економіки: на 40% скорочено кількість дозволів, на 87% - зменшено кількість необхідних сертифікатів, повністю скасовано 15 тис законів радянських часів.

В результаті Україна посіла 76 місце серед 190 країн світу в рейтингу DoingBusiness. З 2014 року до початку 2018 року Україна піднялася у цьому рейтингу із 153 місця на 76-те. Врешті-решт треба зробити висновок, що наша країна не пережила б випробування витратами на війну, якби не активне реформування економіки, що дало зростання і необхідний ресурс для того, щоб жити і утримувати оборону.

 

Керівництвом району проведено зустріч з мешканцями населених пунктів Єлиховицької сільської ради.

29 травня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрілився з жителями Єлиховицької сільської ради. Мешканці, що прийшли на зустріч запитували про сплату податку сільськогосподарськими підприємствами за місцем здійснення господарювання; про впорядкування сміттєзвалища; про встановлення модемів біля газових лічильників для зчитування показів у бюджетних установах. Крім цього, порушувалося питання проведення медичної реформи, закриття ФАПів та освітянської реформи.

Голова райдержадміністрації дав роз’яснення та доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

29 травня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Єлиховицької сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар з головами місцевих рад

Сьогодні, 30 травня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду-семінар з головами місцевих рад району. У нараді взяли участь декани всіх конфесій району. Голова ознайомив присутніх з порядком денним та закликав до активної участі у роботі наради-семінару.

Про паспортизацію об’єктів охорони культурної спадщини доповідав начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, головний архітектор району Петро Кобелька.

Про дотримання санітарно-епідеміологічних норм при внесенні засобів захисту рослин наголосили начальник управління агропромислового розвитку Зеновій Леськів та начальник управління Держпродспоживслужби у Золочівському районі Людмила Овод. Особлива увага присутніх голів місцевих рад під час розгляду питання проведення благоустрою територій, облаштування кладовищ та дороги до них була зосереджена на проведенні обкошування територій, придорожніх смуг та проведенні заходів по боротьбі з борщівником Сосоновського. Доповідач Петро Кобелька наголосив на забезпеченні впорядкування зупинок громадського транспорту, встановленні дорожніх знаків населених пунктів (початок/закінчення населеного пункту).

Також основним аспектом при проведенні благоустрою є впорядкування кладовищ. Отець Василь Саган, декан Золочівського деканату УАПЦ, звернувся до голів місцевих рад з проханням вирішення питання фінансового забезпечення на проведення робіт з впорядкування кладовищ.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома доповіла про монетизацію пільг на пасажирські перевезення.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зупинився на питанні підготовки до проведення оздоровчої кампанії школярів. Підводячи підсумки наради, він наголосив на важливості порушених проблем.  

Про Державну програму підтримки тваринництва проінформовано голів місцевих рад під час наради-семінару

Начальник управління агропромислового розвитку Зеновій Леськів під час наради-семінару з головами місцевих рад сьогодні, 30 травня 2018 року, зазначив, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» передбачено спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах населення.

Для отримання дотації фізичні особи подають до сільської ради копії документів: паспорт ВРХ, а уразі тримання 10 і більше голів молодняка витяг з Єдиного державного реєстру тварин; паспорт громадянина України; довідку про відкриття рахунку в банку; ідентифікаційний код платника податків. Зазначені документи приймаються до 1 травня, 1 вересня та 1 грудня про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб – власників тварин.

Головам місцевих рад необхідно постійно інформувати населення про наявність цієї програми та активізувати роботу щодо ідентифікації телят. Для проведення моніторингу цієї роботи інформувати управління агропромислового розвитку щодо кількості телят які проідентифіковано для отримання дотації.

 

29.05.2018

 

29 травня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізуються на території району.

Під час наради розглянуто проблемні питання, які виникають у суб'єктів господарювання в процесі будівництва чи реконструкції об'єктів підприємницької діяльності та накреслено шляхи їх вирішення.

 

Як отримати заборговану заробітну плату у судовому порядку

В умовах сучасної економіки має місце негативне явище - заборгованість з виплати заробітної плати. На жаль, є випадки, коли роботодавці тривалий час затримують заробітну плату, не проводять повного розрахунку з працівником у день звільнення, що є порушенням конституційних прав громадян України. Стаття 43 Конституції України захищає право кожного працівника на своєчасне одержання винагороди за працю. Окрім цього, таке право на підставі укладеного трудового договору реалізується відповідно до ст. 21 Закону України «Про оплату праці». Згідно зі статтею 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі виникнення затримки виплати заробітної плати працівник має право звернутися до суду за захистом своїх прав з позовною заявою.

Примусове стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та інших витрат, пов’язаних із трудовими правовідносинами, здійснюється органами державної виконавчої служби на підставі виконавчих документів (виконавчих листів та наказів, що видаються судами на підставі судових рішень) у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Після отримання судового рішення про стягнення заборгованої заробітної плати працівникам необхідно звернутись у місцеві відділи державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області за місцем реєстрації підприємства-боржника для відкриття виконавчого провадження. Тільки у цьому випадку, якщо буде відкрито виконавче провадження, стягнення заборгованої заробітної плати на користь заявника буде відбуватись у першочерговому порядку.

ВАЖЛИВО! Працівники за позовами про стягнення заробітної плати чи заявою про видачу судового наказу звільняються від сплати витрат на вчинення виконавчих дій.

 

27.06.2018

 

Сьогодні, 27 травня, Львівщина вшановує пам'ять всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та Незалежність України.

Представники влади, волонтерських, патріотичних та ветеранських організацій, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні, медики Майдану та учасники Революції Гідності, молодіжні громадські організації, ліцеїсти, школярі та студенти пройшли урочистою ходою до пам’ятника Тарасові Шевченку.

 В заходах взяли участь делегація Золочівського району на чолі з головою районної державної адміністрації Володимиром Недзельським. У межах масштабного вшанування усіх українських Героїв відбулись урочистості у Білогорщі, на Личаківському цвинтарі, біля пам’ятника Степанові Бандері.

 «Сьогоднішній день для кожного українця є вкрай важливим. Ми десятиліттями виборювали незалежність нашої держави. Під час цієї боротьби Україна народжувала героїв, вірних синів та доньок, кожен з яких у свій спосіб розбудовував нашу країну, стверджував нашу самоідентичність. Наш ворог завжди намагався і зараз намагається зазіхати на нашу цілісність та свободу. Але наша армія стала сильнішо, ми стали єдині з цивілізованим світом, тому перемога за нами. Особлива подяка сучасним Героям, які без вагань стали на захист нашої держави. Ми, кожен на своєму місці, повинні побороти ворога тут, оскільки проти нас ведуть гібридну війну. В нашій перемозі буде заслуга кожного. А наші діти будуть жити у мирній країні та розбудовуватимуть її для наступних поколінь», - зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

 

25.05.2018

Промайнув ще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. 25 травня 2018 року на Золочівщині відбулися урочисті лінійки. Кожна школа провела чудове свято, яке по-своєму було неповторним та особливим. Також, особливим був цей день для найменших учнів, які завершили їх перший навчальний рік у стінах школи.

Останній дзвоник — традиційне свято школярів, які закінчують навчання. Останні дзвінки в школах проходять у кінці травня, коли навчання вже закінчилося, а випускні іспити ще не почалися. Останній дзвінок підводить риску, ставить крапку в багаторічному навчальному марафоні з усіма його уроками і змінами, контрольними роботами та домашніми завданнями. Це велике загальношкільне свято, яке адресоване випускникам, вчителям і батькам.

Урочисто, святково та по-домашньому затишно відбулося свято Останнього дзвоника у ЗОШ № 1 I-III ст. м. Золочева. Традиційно діти, батьки та вчителі у цей день прийшли до школи у вишиваному одязі. Виконували державний гімн України та вшанували хвилиною мовчання Небесну сотню та загиблих у війні на сході України. Благословив усіх присутніх священник отець Василій Саган та окропив свяченою водою. Серед гостей на урочистій лінійці був командир Навчального центру Нацгвардії України Михайло Кулик, який побажав гарного життєвого шляху тим, хто покидає стіни рідної школи та виходить на дорогу дорослого життя. Радості, перемог над складними ситуаціями, здійснення всіх мрій, веселих канікул і нових вражень побажала учнівському й педагогічному колективу директор школи Оксана Пилипчук.

Підсумовуючи досягнення протягом 2017-2018 навчального року, дирекція школи вручила грамоти, подяки та нагороди кращим учням і вчителям. Свято не обійшлося без традиційного шкільного вальсу. Учні першокласники на загадку про школу подарували одинадцятикласникам невеличкі приємні подаруночки.

 

24.05.20188

 

24 травня 2018 року відбулася зустріч голови райдержадміністрації Володимира Недзельського із заступником начальника Управління юстиції у Львівській області Романом Мазуром та головою ліквідаційної комісії Золочівської державної нотаріальної контори Андрієм Крохмальним.

У ході зустрічі було обговорено наказ міністра юстиції України Павла Петренка про ліквідацію нотаріальних округів у Львівській області і зокрема Золочівської державної нотаріальної контори.

Попередньо відбувся круглий стіл з приватними нотаріусами м. Золочева, на якому дійшли згоди, що у процесі ліквідації справи будуть передані тим приватним нотаріусам, яких оберуть громадяни для отримання послуг. Крім цього, було порушено питання щодо вартості послуг. Є домовленість, що на цей час їхня вартість не перевищуватиме вартості послуг у державного нотаріуса.

Громадяни, що мають справи у державного нотаріуса можуть скористатися послугами одного з п'яти нотаріусів м. Золочева. Пропонуються зразки документів для заповнення.

 

Для студентів Золочівського коледжу Національного університету «Львівська політехніка» проведено лекцію «Волонтерство : разом ми сила» за участю волонтерів району.

Сьогодні, 24 травня 2018 року, в рамках неформальної освіти, з метою національно-патріотичного виховання молодого покоління, у лекційній аудиторії Золочівського коледжу Національного університету «Львівська політехніка» проведено цікаву, пізнавальну лекцію для студентів на тему волонтерства за участю активних волонтерів району – Мирослави Бабінської та отця Василя Сагана. Отець Василь Саган розказав студентам про те, як став волонтером, про те, що бути волонтером – це досить важка праця, бо це є плекання духа жертовності та соціальної відповідальності. «Найбільша заповідь – це, як відомо, заповідь любові до Бога. А друга подібна до неї – любові до ближнього. Вона, власне, і виражається у служінні потребуючим. І від цього навіть залежить спасіння людини. Коли християнин виявляє свою любов потребуючим через конкретні дії, то він виконує заповідь любові та прямує шляхом спасіння, яке Христос нам дарує» - сказав під час лекції отець Василь Саган.

Отець Саган розказав молодим людям про роль духовентсва району у волонтерській справі, про те, як волонтери спільними зусиллями купили, відремонтували, освятили та передали на фронт автомобіль та про іншу проведену роботу. «Благодійність завжди залишається незмінними атрибутом життя людини. Актуальною завжди є істина – краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття. Напевно, сьогодні не знайдеться українця, який не доклався частинкою своєї душі чи, по-можливості, допомогою продуктами, речами, коштами до спільної доброчинної справи – підтримки наших воїнів у зоні АТО» - сказала під час свого виступу Мирослава Бабінська.

Вона розказала присутнім про те, що зробили Золочівські волонтери, аби допомогти нашим воякам на Сході. Також пані Мирослава розповіла про поїздки волонтерів у зону АТО, про свої спогади і враження, про наших воїнів-бійців, про важкі умови, в котрих їм доводилося воювати, про їхній незламний дух, прагнення перемоги, бажання миру на своїй рідній землі. Також вона розказала про єдиний волонтерський рух на Золочівщин, куди входять декілька громадських організацій, які допомагають нашим воякам, координують напрямки доброчинності, організовують різноманітні акції на підтримку воїнів.

Зокрема, проводиться збір теплих речей, продуктів харчування, ліків, товарів для гігієни, коштів на потреби мобілізованих; надання психологічної допомоги мобілізованим та їхнім родинам тощо.

По закінченні лекції студентська молодь Золочівського коледжу Національного університету «Львівська політехніка» оплесками дякувала чудовим лекторам за таку змістовну, цікаву і корисну донесену інформацію під час проведеної лекції.

 

Міжнародний фестиваль ронделя "На берегах Альти"

17-18 травня вже вчетверте відбувся Міжнародний фестиваль ронделя "На берегах Альти" у м. Бориспіль. Щороку почесними гостями Фестивалю є представники посольств Франції та Бельгії, адже рондель – давньофранцузька форма вірша. Цьогоріч на Фестиваль прибула поважна делегація літераторів з Польщі, Болгарії, Словаччини та з усієї України.

Учасників вітали голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, організатор Фестивалю поет Микола Боровко та Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук. Змістовними були творчі зустрічі учасників Фестивалю в навчальних закладах м. Борисполя. Під час екскурсії містом гості поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку, до могили уродженця Борисполя, автора слів українського гімну Павла Чубинського.

Голова Львівської обласної організації Асоціації поетів-ронделістів України, член оргкомітету Фестивалю, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Золочівської райдержадміністрації Ольга Боса (Кіс) стала лауреатом літературної премії "Рондель року – 2017".

 

23.05.2018

 

Рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення "УВАГА ВСІМ"

У разі виникнення реальної загрози життю та здоров’ю людей внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період проводиться оповіщення населення сигналами цивільного захисту з використанням технічних засобів оповіщення та залученням телерадіомовних організацій для передачі повідомлень.

Доведення сигналів, повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій до населення, а також інформування здійснюється департаментом з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації.

Терміновій інформації, що доводиться до населення, передує уривчасте звучання електричних сирен, наявних на відповідній території, а також звучання електричних сирен у запису, яке передається через вуличні гучномовці і гучномовці встановлені на транспортних засобах та транслюється мережами радіомовлення і телебачення.

Звучання електросирен означає сигнал цивільного захисту “Увага всім”. Почувши його слід негайно увімкнути приймачі проводового радіомовлення, налаштувати ефірні радіоприймачі на хвилі “Першого каналу” Українського радіо та Українського Радіо “Культура” в УКХ - діапазоні, або на частоту “Львівського радіо” в ФМ - діапазоні, а телеприймачі переключити на ефірні аналогові телеканали “Перший національний” Національної суспільної телекомпанії України, ТРК “Львів - Суспільне мовлення”, або телеканал “ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ” Телекомпанії “Львів - ТБ” та прослухати подальше повідомлення.

Повідомлення передаються протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім!”.

Візуальна інформація, що передається каналами телебачення супроводжується субтитруванням. Частоти на яких передаються повідомлення цивільного захисту області:

Назва радіостанції, телекомпанії

Назва програми радіо, частота трансляції програми в ефірі,

назва телеканалу, номер частотного телевізійного каналу

“Українське радіо”

“Національна суспільна телерадіокомпанія України” 

“Перший канал”, проводове радіомовлення

“Українське радіо”

“Національна суспільна телерадіокомпанія України”

“Перший канал”, Радіо “Культура”,

ефірне радіомовлення на частоті 67,04 МГц (Львів)

“Львівське радіо”

Філія ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” “Львівська регіональна дирекція”

“Львівське радіо”, ефірне радіомовлення на частоті

103,3 МГц (Львів),

103,3 МГц (Сколе),

100,4 МГц (Славське),

100,5 МГц (Старий Самбір),

105,6 МГц (Добромиль)

“Перший Національний канал України”

“Національна суспільна телерадіокомпанія України”

Телеканал “UA: ПЕРШИЙ”,

аналогове телебачення,

8-й частотний телевізійний канал

Філія ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” “Львівська регіональна дирекція”

Телеканал “ТРК “Львів”,

аналогове телебачення,

12-й частотний телевізійний канал

“Телекомпанія “Львів-ТБ”

Телеканал “ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ”, аналогове телебачення,

57-й частотний телевізійний канал

  Вислухавши повідомлення, необхідно:

- діяти без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками та рекомендаціями;

- переконатися, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху, надати їм необхідну допомогу.

 

У дитячій районній бібліотеці проведено майстер-клас для дітей під назвою «Інтер’єрна лялька. Як можна втілити свій мистецький талант»

Інтер’єрні ляльки - це не іграшки для дітей, у них інше призначення. Колекційні, декоративні, інтер’єрні ляльки відкривають нові можливості для дизайну, стають чудовим доповненням інтер’єру будь-якого стилю: класичного, етнічного, сучасного, модернового. Завдяки оригінальності вони займають почесне місце серед інших предметів декору, таких як: статуетки, вази, свічники тощо, прикрашають не тільки оселі, а й місця відпочинку (клуби, бібліотеки, ресторани, кав’ярні) та ін. Зі смаком виконана лялька чи інша іграшка пожвавить будь-яку кімнату, створить у ній особливий настрій і затишок, стане чудовим арт-об’єктом, яким хочеться милуватися.

Автор текстильних інтер`єрних ляльок Христина Кушнір – талановита майстриня, автор більше 300 ляльок, принесла на зустріч з дітьми декілька своїх творінь. Христина розповіла дітям, як захопилася ідеєю пошиття ляльок та продемонструвала цікавий процес їх виготовлення.

Метою проведення даного майстер-класу є розвиток мистецького таланту, виховання працьовитості й акуратності у дітей, формування естетичного смаку через створення предметів hand made (власноруч).

 

Вчора, 22 травня 2018 року, відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Жуківської сільської ради щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Керівництвом району проведено зустріч з мешканцями населених пунктів Жуківської сільської ради.

22 травня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Жуківської сільської ради. Мешканці села Кропивна запитували про ремонт дороги Золочів – Кропивна, про медичну реформу та закриття ФАПів. У селі Жуків громадяни, прийшли на зустріч порушували питання ремонту доріг та створення об’єднаннях територіальних громад.

Голова райдержадміністрації дав роз’яснення щодо вирішення проблемних питань. Крім цього, заступник начальника управління соціального захисту населення Алла Хома ознайомила присутніх із змінами у призначенні субсидій та різних видів допомог. Начальник відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Лазорчик відповіла на запитання пенсійного забезпечення громадян.

 

22.05.2018

 

Сьогодні пам'ятний день - 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.

Сьогодні, 22 травня 2018 року, у Золочеві на площі біля пам'ятника Т. Г. Шевченку відбулися заходи по вшануванню 157-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі. Захід організовано товариством «Просвіта».

В заході взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова районної ради Олег Банах, учнівська та студентська молодь міста, громадськість району.

Духовенство різних конфесій відслужили панахиду. Літературно-музичну композицію підготувати учні Золочівської ЗОШ №4 І-ІІІ ст. До підніжжя пам'ятника Т.Г. Шевченкові покладено кошики та букети квітів.

 

Держпродспоживслужба інформує, що перелік лікарських засобів по урядовій програмі «Доступні ліки» буде розширено з 1 липня 2018 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1107 внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України з метою розширення програми «Доступні ліки» 4ма новими міжнародними непатентованими назвами (МНН) лікарських засобів, що використовуються у доопераційній та післяопераційний періоди: азатіоприн, циклоспорин, такролімус, мікофенолова кислота та її солі. Вищевказана постанова набирає чинності з 01 липня 2018 року.

Слід зазначити, що 27 грудня 2017 року Уряд вже розширив програму «Доступні ліки» двома діючими речовинами — лозартан та глібенкламід для лікування відповідно серцево-судинних захворювань та цукрового діабету II типу.

Відповідні зміни набули чинності 31 грудня 2017 року. Нагадаємо, що для того, щоб взяти участь у програмі, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області організовано проведення щомісячного моніторингу дотримання аптечними закладами Львівської області гранично допустимих роздрібних цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Отже, якщо у Вас виникають питання щодо ціноутворення на лікарські засоби, просимо звертатись за допомогою у Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Д. Вітовського, 18, т. 252-32-22).

У разі подання звернення обов’язково вказувати та додавати:

- назву лікарських засобів, щодо яких зросли ціни;

- назву, адресу та ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію лікарських засобів (дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»);

- документи, що підтверджують застосування завищених цін (чеки, квитанції)

Відділ контролю за регульованими цінами ГУ

Держпродспоживслужби у Львівській області 252-32-22

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області інформує:

До уваги страхувальників: додаткова база нарахування ЄСВ у звітності.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, а саме: основної, додаткової зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, в тому числі в натуральній формі. Якщо база нарахування єдиного внеску є меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, то задля забезпечення своїм найманим працівникам повних місяців страхового стажу, суму єдиного внеску слід розраховувати як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Якщо в звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, то по працівнику в Таблиці 6 Додатка 4 заповнюється два рядки:

- в першому - вказується фактична база нарахування єдиного внеску;

- в другому – вказується сума додаткової бази нарахування – різниця між фактично нарахованою зарплатою і мінімальною заробітною платою під типом нарахування 13.

Слід зазначити, що тип нарахування 13 застосовується тільки у звітному місяці за звітний період та в випадку донарахування лікарняних і декретних лікарняних за минулий період.

Якщо потрібно донарахувати суму до мінімальної заробітної плати за минулий період, то донарахування відображається з кодом типу нарахування 2.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12, 4-23-05. 

 

Сьогодні, 22 травня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізовуються на території району. Метою проведення наради є вирішення проблемних питань, що виникають у суб'єктів господарювання в ході реалізації проектів.

 

21.05.20188

 

Сьогодні, 21 травня 2018 року відбулася зустріч-нарада за участю голови райдержадміністрації Володимира Недзельського, президента Благодійного фонду «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами» о. Михайла Сукмановського та голови асоціації українців Люксембургу Миколи Жарова.

У ході зустрічі обговорювалося питання щодо розвитку педагогічної ферми у селі Підгір’я Золочівського району для людей з особливими потребами (планується заснувати ферму з виробництва молочної продукції, на котрій будуть навчатися ремесла та працювати люди з особливими потребами). В ході завершення зустрічі учасники домовились про подальшу співпрацю.

Голова асоціації українців Люксембургу Микола Жаров буде сприяти у пошуку коштів для реалізації даного проекту.

 

В спортивно-оздоровчому таборі «Сокіл» відбулося Свято Героїв.

Свято Героїв – це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів – борців за волю України. Воно охоплює всі історичні епохи та спрямоване на патріотичне виховання молоді, вшанування українських героїв минулого та сьогодення. Цікаве і напрочуд насичене дійство відбулось 20 травня 2018 року у позаміському таборі відпочинку «Сокіл».

Участь у заходах взяли: перший заступник голови Золочвської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова Золочівської районної ради Олег Банах, голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая Ярослав Беспалько, військовослужбовці Навчального центру Нацгвардії України, 26 чот ЗОШ I-III ст. та 17 роїв ЗОШ I-II ст, священнослужителі та громадськість району. Захід розпочався із звучання Державного Гімну України, опісля якого начальник відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Володимир Бартошик оголосив свято відкритим.

Перший заступник голови Золочвської райдержадміністрації Ігор Нижник під час свого виступу на святі сказав: «Свято Героїв, яке ми сьогодні відзначаємо, стало символом незборимості української нації. Наша земля просочена кров'ю героїв, а так хочеться, щоб вони були живі, щоб герої не вмирали по-справжньому. Болючими скалками у нашу свідомість увійшли Донецький аеропорт, Іловайськ, Авдіївка, Дебальцеве, Волноваха. У тяжкий час воєнної агресії мужні воїни стали на захист держави. Споконвічна доблесть і честь українців знову постала перед очима всього світу. І поряд з іменами героїв давньої доби золотими літерами закарбувалися в нашу історію, в наші серця імена сучасників».

Під маршову музику похідні колони пройшли урочистим маршем та з піснею. Стройовий вишкіл юного покоління оцінювали військовослужбовці Навчального центру Національної гвардії України.

На завершення відбулось підведення підсумків. Переможці змагань були нагороджені грамотами та подарунками. Не залишились осторонь усі учасники змагань, які також отримали призи.

 

 У неділю 20 травня 2018 року у с. Вороняки Золочвського району відбувся кущовий огляд аматорських колективів художньої самодіяльності «Заспівай родино», у якому взяли участь Народні доми 5 сільських рад, а саме: Вороняцької, Ясеновецької, Струтинської, Полянської та Підлипецької. Виконавці показали високий рівень майстерності, подарувавши всім присутнім глядачам прекрасну українську пісню, гумор, чудовий настрій, приємні хвилини відпочинку.

 

18.05.2018

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сьогодні, 18 травня 2018 року. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної сл ужби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру. Володимир Недзельський наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства.

В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Світлана Ракубовчук повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

 

18 травня 2018 року головою райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у будівельній галузі з питань детінізації та легалізації заробітної плати. Метою зустрічі було проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо обов’язковості легалізації найманих працівників шляхом офіційного працевлаштування та виплати їм за кваліфіковану працю належної заробітної плати.

Члени робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати надавали роз'яснення та консультували суб'єктів господарювання щодо застосування норм законодавства про працю,з метою запобігання порушень, за які доведеться нести адміністративну відповідальність.

 

17.05.2018

 

У Золочеві відзначили День Європи

Щороку у третю неділю травня Україна святкує День Європи. Особливого значення це свято набуло тепер, коли українська молодь на Майдані впевнено відстоювала прагнення приєднатись до Європи, а наша держава офіційно заявила про євроінтеграційний курс, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. Відзначення Дня Європи у Золочеві дасть змогу ще раз наочно переконатися у тому, що українське та європейське суспільство тісно пов’язані між собою не лише географічно, а й історично та духовно.

Сьогодні, 17 травня 2018 року, на площі Незалежності м. Золочева (біля пам’ятника В. Чорноволу) відбувся святковий молодіжний захід «Ми європейці: від батька до сина, від матері до доньки». Розпочався захід із виконання гімну Європейського Союзу та Державного гімну України військовим оркестром Навчального центру Національної гвардії України.

У заході взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський: «Вельмишановні друзі, дорога молоде! Сьогодні маємо у Золочеві чудове свято – День Європи. Воно дуже близьке нам, адже українці здавна сповідують принципи свободи та незалежності, як і народи європейських держав. За європейське майбутнє українська молодь розпочала Революцію Гідності, а наша держава офіційно заявила про євроінтеграційний курс, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. Україна і Європа – це не окремі клаптики на мапі світу, а друзі, що визнають спільні загальнолюдські цінності, мають чим поділитись, над чим спільно працювати задля гарного, мирного майбутнього. Європа підтримує нас в неоголошеній війні, розв'язаній російським агресором. Політика санкцій проти Росії, фінансова допомога Україні, різноманітна підтримка свідчать про повагу до нашого народу. І ми за це дуже вдячні європейцям. Торік набув чинності спрощений візовий режим із Європейським Союзом. Тепер кожен українець, подорожуючи прекрасними місцями Європи, зможе бачити світ по-новому, прилучатись до західної культури, а також нести свою культуру до європейських країн. Наш великий поет і пророк Тарас Шевченко писав: "І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь". Звичайно, треба багато чого навчитись у Європи, яка досягла вищого економічного рівня, але завжди пам'ятати, хто ти є, на якій землі ти живеш, яка кров в тобі тече і будувати добробут на Батьківщині. Шануймо українську матір, українську вишиванку у світлий день Вознесіння, наближаймо мир чесною працею і добрими вчинками! Бо від батька до сина, від матері до доньки – всі ми європейці! Тож будуймо Європу в Україні! Слава Україні!»

Продовжився захід виступами танцювального колективу «Первоцвіт» з презентацією європейських видів танцю різними віковими групами дітей «Танцювальна феєрія». Студенти Золочівського коледжу Національного університету «Львівська політехніка» продемонстрували музичний номер. Завершився захід танцювальним флеш-мобом колективу «Первоцвіт».

 

У Гологорах відкрили меморіальну дошку Петрові Михайлюку

Сьогодні, 17 травня 2018 року, у Гологірській школі відкрили меморіальну дошку пам’яті Петрові Михайлюку, старшині Збройних Сил України. У відкритті меморіальної дошки взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. «Сьогодні нас зібрала подія, що промовляє до нас і смутком, і надією. Ми вшановуємо пам'ять Петра Михайлюка, що загинув на справжній війні у ХХІ столітті. «Старшину» – так з любов'ю називали його хлопці, згадують як надійного товариша, завжди готового прийти на допомогу, справжнього професіонала, мужнього воїна. Смерть знайшла «Старшину» 22 грудня, у районі селища Старий Айдар, Станично-Луганського району, Луганської області. За його плечима – роки навчання, служба в Збройних силах України і багато мрій та любові. Йому б сьогодні косити траву, прийшовши у відпустку, погомоніти з рідними, а ввечері усамітнитися і викладати на папері свої думки і надії. Про цього світлого і доброго чоловіка щоразу нагадуватиме нам меморіальна дошка. І це додає нам надії, бо ми здатні на вдячність і пам'ять, бо ми розуміємо, якою ціною дається нам цей спокій. Гологірська земля народила героя і достойно вшановує його. Я хочу висловити слова співчуття рідним Петра Михайлюка і слова вдячності директору школи, педагогам, односельчанам, що в цей святий день Вознесіння організували чин вшанування і пам’яті. Та ще важливішим є повсякденна, невсипуща праця будувати державу – мирну, заможну, європейську Україну. Кожен з нас має своє призначення. Воїнам – боронити, хліборобам – сіяти і жати, молоді – вчитися і славити свою Батьківщину у світі. І нехай це буде нашим щоденним даром Петрові Михайлюку, воїнові, що любив життя і пожертвував ним, щоб ми мали мирне небо над головою. Слава героєві!Слава Україні!», - сказав Володимир Йосипович під час заходу.

 

З нагоди 595-ліття першої згадки про Золочів та 495-ліття набуття містом Магдебурзького права у Золочеві стартував форум громадян Золочева та краю: історична спадщина, сьогодення, погляд у завтра, сьогодні, 17 травня 2018 року.

Захід розпочався у сесійній залі районної ради. Основна мета заходу: окреслити основні проблеми та опрацювати, з врахуванням історичної спадщини і наявного потенціалу та ресурсів, шляхи й механізми сталого соціогуманітарного та економічного розвитку Золочева та краю. Учасники і запрошені: мешканці Золочева і краю, представники та керівники територіальних громад, освітяни та науковці, практики й експерти, духовні особи, представники бізнесу й реального сектора економіки, представники партнерських громад.

У роботі форуму взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельский. «Вітаю перед усім гостей зі Львова, що перейняті минулим, сучасністю та майбутнім Золочівщини. Особливо вітаю наших земляків, яким не байдужа доля рідного краю. Дуже важливо, щоб ми винесли із сьогоднішньої зустрічі розуміння нашої відповідальності за свою країну. Тому хочеться, щоб теорія і практика перетнулися у точках найбільшої потреби і доцільності. Ми щодня стоїмо перед викликами часу і щодня мусимо правильно реагувати на них. Тож сьогодні ми робимо спробу об’єднати зусилля, щоб виробити для Золочівщини стратегію розвитку. Це амбітна мета, але я вірю, що у нас все вийде. Бажаю всім учасникам форуму плідної праці, задля розвитку України і нашого краю зокрема, бо він зродив великих світочів мислі і духа і тому має прекрасне майбутнє», - виступив під час форуму Володимир Йосипович.

 

Золочівшина відзначає День вишиванки

День вишиванки в Україні у 2018 році припадає на 17 травня. У це свято українці одягаються у вишиванки та прогулюються своїми містами. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде. У цей день організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, "Найкраща вишиванка" або "Найкраще фото" у вишиванці. У 2015 році була започаткована акція "Подаруй вишиванку захиснику", яка набула світових масштабів – у ній взяло участь близько 50 країн світу. Вишиванки передали бійцям АТО, які брали участь в бойових діях на Донбасі. Жителі району взяли участь у флеш-мобі з нагоди відзначення Дня вишиванки та прийшли на роботу у вишиваному одязі.

Сьогодні, 17 травня 2018 року, керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради взяли участь у флеш-мобі з нагоди відзначення Дня вишиванки та на сходах адмінбудинку зробили загальне фото. У цей день фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а й далеко за кордоном. У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. Кожен регіон мав свої візерунки. Легко впізнати Борщівську вишиванку з Тернопільської області. Тут переважає чорний колір. Існує легенда, під час татарського набігу загинули всі місцеві чоловіки, тож жінки з навколишніх сіл заприсяглися впродовж 7 поколінь вишивати тільки чорні сорочки. Вишита сорочка в українських родинах споконвіку символізувала єдність поколінь та єдність усього народу.

У цей дань в навчальних закладах району проведено багато цікавих флеш-мобів. Зокрема у Золочівській ЗОШ №1 І-ІІІ ст. проведено акції: «Сонечко», та «Намалюй великий вишитий рушник разом», «Намалюй вишиванку». Діти молодшої школи під час акції сформували із кожного класу окремо, промінці сонця – що символізує оберіг хати та щастя. Учнівська молодь старших класів намалювали крейдою на подвір’ї школи великий вишитий рушник та вишиванки з різними орнаментами.

 

16.05.2018

 

У райдержадміністрації відбулося засідання колегії

Сьогодні, 16 травня 2018 року, у приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації під головуванням Володимира Недзельського голови Золочівської райдержадміністрації.

Основним із важливих питань було розглянуто питання підготовки до проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2018 року. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик наголосив, що відділом освіти райдержадміністрації проводиться відповідна підготовча робота до проведення оздоровлення та організації змістовного дозвілля учнівської молоді влітку 2018 року. Зокрема, відділом освіти райдержадміністрації видано наказ від 11.05.2018 р. № 126 «Про організацію оздоровлення та змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул 2018 року», яким визначено відповідні заходи з питань підготовки та організації відпочинку учнів закладів загальної середньої освіти району протягом літнього періоду. На базі закладів загальної середньої освіти району планується функціонування мовних таборів. На даний час педагогічними колективами заплановано роботу таких таборів на базі 33 закладів загальної середньої освіти. Прогнозована кількість бажаючих учнів відвідувати зазначені табори складає на сьогодні близько 700 дітей. Окрім цього на базі трьох закладів загальної середньої освіти (ЗЕЛ, Вороняцька, Колтівська ЗОШ І-ІІІ ст.) педагогічними колективами заплановано роботу таборів християнського спрямування, якими планується охопити 90 дітей.

Протягом літнього періоду функціонуватиме стаціонарний табір – дитячий позаміський заклад відпочинку «Сокіл» (с. Сасів). Пріоритетним в організації відпочинку влітку 2018 року визначено оздоровлення дітей шкільного віку соціально незахищених категорій, а саме дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей та тих, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей-переселенців та дітей з сімей учасників АТО.

Планується охопити оздоровленням також обдарованих, талановитих дітей, особливо переможців етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, працівників соціальної сфери села та агропромислового комплексу, а також вихованців районного дитячого будинку «Рідний дім» у кількості 25 дітей. Крім організації роботи ДПЗВ «Сокіл» та пришкільних мовних таборів у планах роботи закладів освіти району планується на літо проведення для дітей спортивно-масових, природоохоронних, науково-технічних заходів, організацію комп’ютерних клубів, творчих конкурсів, краєзнавчих екскурсій та туристських поїздок, походів, відвідання школярами виставок, театрів, музеїв тощо для ознайомлення з визначними пам’ятками вітчизняної та зарубіжної історії, культури.

В даний час триває робота у закладах освіти, де працюватимуть мовні табори, з розробки цікавих планів організації змістовного дозвілля та відпочинку учнів. Відділом освіти райдержадміністрації звертається особлива увага попередженню травматизму учнівської молоді протягом літніх канікул. Так, зобов’язано дирекції шкіл перед початком канікул провести роз’яснювальну роботу серед школярів про суворе дотримання правил безпеки життєдіяльності в літній період, зокрема, поводженні з легкозаймистими та вибухово-небезпечними предметами, правилах дорожнього руху, протипожежної безпеки, а також дотримання правил поведінки на водних об’єктах. За підсумками прийнято відповідне рішення.

Також під час засідання обговорено питання порядку денного та з піднятих питань прийнято відповіді рішення, а саме: про виконання районного бюджету Золочівського району за перший квартал 2018 року; про споживання енергоносіїв бюджетними установами району за опалювальний період 2017/2018 року; про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля у районі; про затвердження проекту Програми «Охорони і збереження культурної спадщини Золочівського району на 2018 рік»; про розгляд звернення громади Підлипецької сільської ради; про внесення змін в «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018 – 2019 роки».

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету

Сьогодні, 16 травня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин проведення засідання організаційного комітету по святкуванню Свята Героїв, Дня Європи, вшануванню 157-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі. Під час засідання оргкомітету керівником апарату наголошено та тому, що завтра, 17 травня, День вишиванки, тому рекомендувала присутнім одягнути вишиванку та залучити до цієї акції працівників підприємств, установ, організацій. Галина Семчишин зазначила, що відбудеться святкування Дня Європи 17 травня 2018 року о 14.00 год.

З метою гідного вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму, запропоновано 20 травня провести покладання квітів до пам’ятника «Жертвам політичних репресій» на кладовищах м. Золочева по вул. Січових Стрільців та на Новому кладовищі, Хреста «Борцям за волю України».

Вшанування 157-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі розпочнеться о 13.00 год. 22.05.2018 року біля пам’ятника Т.Г. Шевченкові.

Свято Героїв відбудеться 20.05.2018 року об 11.00 год. у ДПТЗВ «Сокіл».

 

16 травня 2018 року у Золочівській райдержадміністрації відбулася презентація Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області для учасників АТО.

До 4 червня 2018 року триватиме конкурс інвестиційних проектів, за результатами якого підприємці - учасники АТО зможуть отримати відшкодування відсоткової ставки за банківськими кредитами.

 

Про нове у призначенні субсидій

Сьогодні, 16 травня 2018 року, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Алла Хома провела зустріч з уповноваженими представниками місцевих рад району з питання призначення субсидій з 1 травня цього року. Доповідач наголосила, що з 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія не призначається , якщо площа квартири перевищує 120 кв.метрів , а будинку – 200 кв.метрів, у власності є автомобіль, якому з дати випуску менше 5 років , працездатна особа не сплатила єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 3 місяців за який враховуються доходи і здійснено покупку на суму більше 50 тис. гривень (у т.ч. набуття права власності на житло: подароване, міна житла та ін.), наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

З 1 травня 2018 року для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто доходи членів сім’ї із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства) . При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватись нормами статті 3 Сімейного кодексу України.

Учасники наради задавали запитання та отримували відповіді.

 

15.05.2018

 

15 травня 2018 року головою райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з аграріями району з питань детінізації та легалізації заробітної плати.

Суб'єктів господарювання проінформовано про показники діяльності, рівень заробітної плати та кількість найманих працівників у галузі сільського господарства.

На зустрічі обговорено питання офіційного оформлення всіх найманих працівників та виплати за кваліфіковану працю належної заробітної плати.

 

Молодь району ознайомилася з роботою підприємства «D -МІКС»

Сьогодні, 15 травня 2018 року, учнівська молодь Золочівських ЗОШ № 2 та №4 ознайомилися з роботою підприємства «D -Мікс» - виробника кормів європейської якості для сільськогосподарських тварин. Дана профорієнтаційна екскурсія організована відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло). Розповідаючи про підприємство інженер якості Степан Савчук наголосив, що тут намагаються триматися актуальних тенденцій, тож підприємство постійно розвиває свою технологію виробництва. В цьому український виробник кормів передусім орієнтується на європейський досвід, постійно співпрацюючи із закордонними компаніями.

Основна місія компанії «D-Мікс» – забезпечити професійні та індивідуальні господарства України професійним кормом для сільськогосподарських тварин. Учні відвали і лабораторію підприємства. Завідувач лабораторії Ірина Вовк наголосила, що спершу закупляється та доставляється сировина від наших партнерів-постачальників, яка одразу ж проходить первинний контроль якості вхідної сировини у власній лабораторії. Тоді сировина розвантажується та надходить до подальшої переробки. Також на підприємстві запрацював новий завод з переробки олійних культур повідомив Степан Савчук. Молодь запитувала про працевлаштування, про рівень знань та спеціалізацію для роботи на підприємстві, рівень оплати, про кількість робочих змін та кар’єрний ріст тощо. Виробничі потужності підприємства, новітня матеріально-технічна база справили на юних екскурсантів неабияке враження, тож дітвора щиро дякувала організаторам за пізнавальний і змістовний захід.

 

Сьогодні, 15 травня 2018 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів робочу нараду за участю голови районної ради Олега Банаха, начальника управління державної реєстрації ГТУЮ у Львівській області Оксани Куманської-Нор, аграріїв району з питань, що виникають при реєстрації землекористувачів, використанні невитребуваних паїв, забезпеченні захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель. Детальні роз’яснення із вищезгаданих питань надали начальник управління державної реєстрації ГТУЮ у Львівській області Оксана Куманська-Нор та інші доповідачі. Виступаючі зазначали, що економічні реалії сьогодення вимагають відповідного правового реагування у сфері землекористування. Особливо це стосується земель сільськогосподарського призначення, оскільки оренда земель у сільському господарстві є домінуючим видом землекористування. Важливим є захищеність прав і регулювання відносин між орендарем та орендодавцем, а також гарантія використання земель за цільовим призначенням та з отриманням умов збереження стану об’єкта оренди.

Оксана Куманська-Нор наголосила під час виступу: «Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель. Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номерами гарячої лінії 098-3226573, 097-5497118».

 

Виступаючи перед присутніми голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив: «Створення даного оперативного штабу має стати доволі діючим та ефективним способом боротьби проти спроб рейдерських захоплень в нашій області та забезпечити реальний захист земель врожаю і майна сільгоспвиробників, адже це є дуже важливим завданням, як для району, області так і для України загалом. Отже, звертаємо особливу увагу сільгосппідприємств, землевласників та землекористувачів на те, що вже сьогодні є можливість, у разі виникнення ситуації із спроби рейдерського захоплення звернутися до оперативного штабу для захисту законних прав та притягнення винних осіб до відповідальності».

 

14.05.2018

 

Сьогодні, 14 травня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня Європи в Золочівському районі. У засіданні взяли участь: фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації, командування Начального центру Національної гвардії України, районних служб. Під час засідання оргкомітету учасники зустрічі мали змогу виступити перед присутніми та внести свої пропозиції щодо формату святкування.

Розпочинаючи засідання оргкомітету Галина Семчишин наголосила: «Щороку у третю неділю травня Україна святкує День Європи. Особливого значення це свято набуло тепер, коли українська молодь на Майдані впевнено відстоювала прагнення приєднатись до Європи, а наша держава офіційно заявила про євроінтеграційний курс, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. Відзначення Дня Європи у Золочеві дасть змогу ще раз наочно переконатися у тому, що українське та європейське суспільство тісно пов’язані між собою не лише географічно, а й історично та духовно».

За підсумками засідання оргкомітету прийнято рішення провести святкування 17 травня 2018 року о 14.00 год. та дано доручення керівникам структурних відділів РДА: відділу культури та туризму РДА забезпечити озвучення заходу; відділу освіти РДА – забезпечити присутність молоді-старшокласників у заході; Навчальному центру Національної гвардії України – участь духового військового оркестру. Правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок, медичній службі – супровід проведення заходу.

 

11.05.2018

 

Сьогодні, 11 травня 2018 року, відбулося засідання сесії районної ради. У роботі сесії взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«Сьогодні ми стоїмо на порозі історичного моменту, і власне сьогодні всі є тут на місцях і конфесії, і політики для того, щоб досягти цього результату. Тому я думаю, що Золочівська районна рада повинна долучитися до цього процесу і прийняти звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу на автокефалію православної церкви в Україні», - сказав у своїй промові Володимир Недзельський. Депутатський корпус районної ради підтримав позицію голови райдержадміністрації.

Продовжилося засідання сесії із розгляду питань порядку денного: розглянуто питання про реорганізацію Золочівської центральної районної лікарні у комунальне некомерційне підприємство, а також про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Велика Вільшаниця Золочівського району Львівської області; про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Червоненської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Колтівської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Гологірської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Єлиховицької сільської ради (за межами населеного пункту, урочище «Між селом»); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Новосілківської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Почапівськоїї сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Глинянської міської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Білокамінської сільської ради (за межами населеного пункту).

 

 11 травня 2018 року у Золочівській райдержадміністрації відбулася презентація Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області для суб'єктів малого бізнесу. Учасників зустрічі ознайомлено із основними вимогами та умовами конкурсного відбору інвестиційних проектів.

 

10.05.2018

 

В райдержадміністрації відбулася зустріч з відповідальними за комунікацію з демобілізованими учасниками АТО

Сьогодні, 10 травня 2018 року у сесійній залі районної ради відбулася зустріч директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталії Кузяк з відповідальними за комунікацію з демобілізованими учасниками АТО та сім’ями загиблих учасників АТО. На нараді також були присутні керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, які відповідальні за комунікацію. Обговорено проблемні питання, які виникають під час спілкування з учасниками АТО та родинами загиблих.

У своєму виступі Наталія Кузяк акцентувала увагу присутніх на необхідності здійснення систематичної комунікації відповідальних посадових осіб з демобілізованими учасниками антитерористичної операції та членами їх родин. Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний в ході зустрічі звернув увагу на необхідності постійної комунікації з демобілізованими та членами сімей загиблих учасників антитерористичної операції з метою виявлення наявних проблем та надання допомоги для їх вирішення, злагодженій взаємодії усіх структурних підрозділів під час вирішення проблемних питань.

 

У районі проведено місячник облаштування спортивних майданчиків

На виконання розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації № 171 в Золочівському районі з 1 по 30 квітня 2018 року було проведено місячник облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання, навчання та мосового відпочинку населення «Спорт для всіх – спільна турбота». Протягом цього періоду балансоутримувачами спортивних майданчиків було відремонтовано та облаштовано 50 різних спортивних майданчиків.

Особливо потрібно відзначити громаду с. Колтів, які змогли відновити своїми силами футбольне поле у своєму населеному пункті.

 

08.05.2018

 

8 травня у місті Золочеві пройшли заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення.

Розпочалися заходи біля меморіалу «Вічний вогонь». Загальна панахида за померлими у Другій світовій війні об’єднала громадськість у молитві за воїнів, що загинули захищаючи нашу країну. Участь у заходах взяли керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість.

До меморіалу «Вічний вогонь» покладено композиції з квітів. Опісля учасники заходу пройшли пішою ходою до пам’ятника Братської могили жертв репресій 1939-1941 рр. Священнослужителі провели поминальні панахиди за загиблими у Другій світовій війні, як біля меморіалу «Вічний вогонь» так і біля пам’ятника Братської могили жертв репресій 1939-1941 рр.

Згадали, під час заходу, про історичні події як тодішньої війни так і сучасної у виступах: учителя історії Золочівської ЗОШ № 1 Володимира Сивака, керівника станичного братства ОУН-УПА Ярослава Безпалька, військового капелана Андрія Кулицького. Продовжилися заходи святковою урочистістю та концертною програмою у Навчальному центрі Національної гвардії України.

Виступаючи перед присутніми на території Навчального центру НГУ голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: «Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати подвиг звитяжців старшого покоління та увічнити пам’ять жертв війни. За європейською традицією день 8 травня став Днем пам’яті та примирення, а червоні маки – символом пам'яті всіх жертв озброєних конфліктів. 73-я річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні нагадує нам про страшні жнива смерті: 4 млн. загиблих воїнів з України, 5 млн. жертв серед мирного населення, десятки тисяч сиріт, мільйони людей без домівок. Згадуючи жертв нацизму, ми подумки переносимося в минуле, але нас не полишає біль за новітніми жертвами російського фашизму, нашими Героями, що полягли за рідну землю уже в 21 столітті. Ми вдячно схиляємо голови перед ветеранами війни, бо розуміємо через яку трагедію Другої світової війни вони пройшли. Ми вдячно схиляємо голови перед учасниками українського визвольного руху, що в умовах бездержавності воювали на два фронти, проти червоної і коричневої чуми одночасно. Скільки мужності, силу духу, нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів! Та історія вчить нас простої науки: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Пам'ять про подвиг минулих поколінь – запорука неминучості нашої перемоги в сучасній війні. Бажаю вам, дорогі ветерани, міцного здоров'я, радості, щастя, і запевняю, що держава і надалі буде піклуватися про ваш соціальний захист, забезпечуючи вам підтримку і гідну пошану. Нехай у Ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком! Перемоги і миру нам на нашій рідній землі! Слава Україні!». Завершилися заходи святковим концертом у музичному супроводі духового військового оркестру, солістів НЦНГУ, гурту «ВКС» та частуванням ветеранів.

 

НОВЕ У ПРИЗНАЧЕННІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність , постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1022” з 1 .05.2018 року - Уряд вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки , має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія не призначається , якщо площа квартири перевищує 120 кв.метрів , а будинку – 200 кв.метрів, у власності є автомобіль, якому з дати випуску менше 5 років , працездатна особа не сплатила єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 3 місяців за який враховуються доходи і здійснено покупку на суму більше 50 тис. гривень (у т.ч. набуття права власності на житло: подароване, міна житла та ін.), наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

На підставі нових заяв і декларацій субсидії призначатимуться :

- особам , у яких на початок періоду , за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії взагалі відсутні доходи або отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати , встановленої на початок періоду , за який враховуються доходи та/або не сплатили єдиного соціального внеску;

- внутрішньо переміщені особи;

- особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

З 1 травня 2018 року для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто доходи членів сім’ї із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства) .

При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватись нормами статті 3 Сімейного кодексу України. Термін призначення субсидії Субсидія призначається двічі на рік: з місяця звернення за її призначенням на неопалювальний сезон (до вересня включно) або опалювальний сезон (до квітня включно), а на наступний період – без звернення, за виключенням окремих категорій отримувачів. Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

Соціальні нормативи послуг для призначення субсидії

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючи коефіцієнти.

Так, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становить 4,5 куб. метри на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год. на 1 кв.м площі.

Скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв.м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

Обрахування доходів для призначення субсидії

При призначенні субсидії на неопалювальний сезон враховуватимуться доходи ІІІ-IV кварталів попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.

Важливим є те, що враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі , коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою. Доходи від реалізації молока враховуються у розмірі 30% нарахованих сум. Ця норма застосовується за умови подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока .

Переглянуто розміри доходів , які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, а також для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок.

У разі призначення житлової субсидії таким домогосподарствам (у тому числі за рішенням комісії) в розрахунок сукупного доходу домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

1) половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;

2) одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

3) одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;

4) фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

5) фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку;

6) фактично отриманих такими особами доходів — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи належать до визначених комісією інших категорій громадян, зокрема таких, що надають соціальні послуги;

7) двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і оплату житлово-комунальних послуг;

8) трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в усіх інших випадках.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи: однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи; двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи; трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.

За рішення комісії субсидія призначається - на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30% непрацюючим непрацездатним особам);

- за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла; - за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном);

- за розділеними особовими рахунками ;

- якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати, або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається , перебуває на обліку в службі зайнятості або отримує один із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах).

Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. При цьому контролюється сплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії.

Оплата за послуги отримувачам субсидії

Постановою введено обов’язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Про що необхідно повідомляти управління соціального захисту населення

Громадянин, якому призначено житлову субсидію зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, а саме:

• набуття права власності або володіння на транспортний засіб під час отримання житлової субсидії незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

• зміну складу сім’ї членів домогосподарства;

• зміну житлово-комунальних послуг;

• наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;

• здійснено купівлю (набуття права власності у інший визначений спосіб), оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Припинення раніше призначеної житлової субсидії здійснюється у разі, коли :

- домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги внаслідок заборгованості із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги;

- у заяві або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації

Якщо після призначення пенсії людина продовжує працювати…

Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058) визначено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії продовжує працювати. Кожні два роки працюючі пенсіонери зверталися до територіальних управлінь із відповідною заявою. Проте Законом № 2148 від 03.10.2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» у визначений порядок було внесено зміну, яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсій тим громадянам, котрі на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацом першим – третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше за день, що настає після дня, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо за два роки роботи після призначення або попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням цього страхового стажу.

Крім того, визначається, чи варто залишити той заробіток, що був врахований під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058. При проведенні перерахунку (чи то з урахуванням страхового стажу, чи з урахуванням страхового стажу та заробітної плати) показник середньої заробітної плати (доходу), який враховується під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, не змінюється.

Якщо пенсіонер після призначення ( перерахунку) пенсії набув менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).

Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється. Тобто заробіток, який особа отримала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, у цьому разі не враховується, навіть якщо він був досить високим.

МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ ПЕРЕРАХУНКУ:

1. Врахувати страховий стаж заробіток не змінювати;

2. Врахувати страховий стаж і заробіток за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30.06.2000 р. незалежно від перерв і за весь період страхового стажу після 01.07.2000 р. із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховується під час перерахунку пенсії з 1 жовтня 2017 року – 3764, 40 грн;

3. Враховувати стаж і заробітну плату за всі періоди страхового стажу після 01.07.2000 р. із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховується під час перерахунку пенсії з 1 жовтня 2017 року – 3764,40 грн. (не враховувати заробіток за 60 місяців до 01.07.2000 р.).

Випадки, коли перерахунок здійснюється за заявою пенсіонера. Якщо пенсіонер, набув стаж, достатній для обчислення пенсії в мінімальному розмірі відповідно до частини першої статті 28 зазначеного Закону ( на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб – за 35 років страхового стажу для чоловіків або 30 років для жінок), чи набув право на мінімальну пенсію, як шахтар, за його заявою здійснюється відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після її призначення (попереднього перерахунку), з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Частиною другою статті 24 Закону № 1058 передбачено, що за кожен повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, та роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Зважаючи на те, що пільговий стаж підтверджується уточнюючою довідкою підприємства, щоб стаж, набутий після призначення пенсії, при перерахунку був врахований як набутий за Списком № 1, пенсіонер має звернутися до управління Фонду із заявою та пільговою довідкою. У цьому разі перерахунок буде здійснено зі строків, визначених статтею 45 Закону № 1058 (з першого числа місяця, в якому було звернення, якщо заяву подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15-го).

КОМУ ПЕНСІЮ НЕ ПЕРЕРАХОВУЮТЬ. Не передбачено перерахунок пенсій за вислугу років, призначених на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення», якщо отримувачі пенсій не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058. Це педагоги, медичні працівники, працівники авіації та працівники інших професій, роботи в яких призводять до втрати працездатності, до досягнення особами пенсійного віку. Пенсії за вислугу років призначаються в разі звільнення з роботи за спеціальністю, яка дає право на такий вид пенсії. Навіть коли особа після призначення пенсії працює не за спеціальністю, її пенсію перераховують лише після того, коли вона досягне пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону № 1058.

Для здійснення перерахунку пенсії не обов’язково переходити з пенсії за вислугу років на пенсію за віком. За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Валова, 4 або за телефоном 4-24-35, 4-23-05.

 

07.05.2018

 

Сьогодні, 6 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 103-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини.

Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України. У заходах взяла участь делегація від Золочівського району: голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса. Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка.

Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців. Після чину панахиди відбулось громадське віче. Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

 

05.05.2018

 

Золочівський відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ у Львівській області інформує про відкриття нової сервісної системи для покращення обслуговування громадян в режимі он-лайн.

З інструкцією користувача можна ознайомитися за посиланням. Крім цього, ви можете дізнатися про свій страховий стаж.

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І.М. 05.05.2018 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Лісова в с. Кобилеччина Золочівського району Львівської області. Замовник – Струтинська сільська рада. За результатами розгляду даний детальний плани території рекомендовано до затвердження рішенням Струтинської сільської ради.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення індивідуального садівництва для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд на вул. Пролісок,25 в с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду даний детальний плани території рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

– Детальний план території (внесення змін) з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору з метою продажу права оренди частини земельної ділянки господарського двору через аукціон для будівництва гаражів в урочищі «Між селом» в с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду даний детальний плани території після доопрацювання рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради

– Детальний план території господарського двору для будівництва та обслуговування тваринницького комплексу з переробкою молочної продукції біля с. Трудовач на території Великовільшаницької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду даний детальний плани території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

Спортсмени із Золочівщини здобули чотири медалі на чемпіонаті Львівщини з боча

2.05.2018 року відбувся чемпіонат Львівської області з боча серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Від Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів брала участь команда з чотирьох учасників. Усі вони повернулися додому з медалями, а саме: 1. Рущак Соломія (с.Зозулі) група ВС – 1 – 1 місце; 2. Борисяк Марта (м.Золочів) група ВС – 2 – 1 місце; 3. Александрович Люба (с.Сасів) група ВС – 3 – 1 місце; 4. Хахула Вікторія (м.Глиняни) група ВС – 4 – 3 місце, а також 2 місце у парному розряді.

Детально – https://zolochiv.net/sportsmeni-zolochivshhini-zdobuli-chotiri-medali-na-chempionati-lvivskoyi-oblasti-z-bocha/

 

У Золочеві попрощалися із Володимиром Сукмановським

3 травня 2018 року у Золочеві відбувся похорон добровольця Сукмановського Володимира Лонгіновича (позивний “Дід”), який служив у 56, потім в 53 бригаді. Сукмановський Володимир Лонгінович пройшов Гнутове, Талаківку, Новгородське, полігони Ширлан і Черкаське… Холод, голод, втрата друзів, постійні обстріли ворога… Демобілізувався через хворобу.

Поховали Володимира із військовими почестями у Золочеві.

Світла пам’ять. Детально 

 

03.05.2018

 

Сьогодні, 3 травня 2018 року, з нагоди виводу Окремого ремонтно-відновлювального полку оперативного командування «Захід» із зони проведення антитерористичної операції на відновлення боєздатності проведено на площі Незалежності святкові заходи.

У заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах. За зразкове виконання службових обов’язків по захисту суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, підтримання високого рівня бойової готовності, професійну майстерність, якісне виконання завдань із забезпечення та ремонту озброєння, військової техніки в складі оперативно-тактичного угруповання «Луганськ» нагороджено грамотами:

- заступника командира військової частини А 2562 підполковника Дончака Андрія Мирославовича;

- командира ремонтної роти артилерійського озброєння ремонтно-відновлювального батальйону військової частини А 2562 лейтенанта Смолина Юрія Івановича;

- командира взводу роти матеріального забезпечення військової частини А 2562 прапорщика Матвійківа Сергія Миколайовича;

- старшого механіка-водія евакуаційного відділення евакуаційного взводу евакуаційної роти військової частини А 2562 старшого солдата Поцілуйка Володимира Михайловича;

- водія-слюсаря майстерні технічного обслуговування ремонтного взводу автомобільної техніки ремонтної роти автомобільної техніки ремонтно-відновлювального батальйону військової частини А 2562 солдата Кревніка Володимира Михайловича.

 

Під час зустрічі з головами місцевих рад керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин повідомила, сьогодні, 3 травня 2018 року, що з метою оперативного інформування керівництва обласної державної адміністрації та належної підготовки заходів необхідно подати перелік визначних дат і важливих подій, а саме відзначення важливих ювілейних дат, відкриття пам’ятників, пам’ятних таблиць, садочків, шкіл та інше, що проводитимуться на території Золочівського району протягом 2018 року.

Також Галина Леонідівна зазначила, в рамках відзначення 100-річчя ЗУНР, на виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 9 лютого 2018 року № 120/0/5-18 "Про затвердження плану заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки у рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років", доручення голови Львівської облдержадміністрації за результатами проведення розширеної наради з питань підготовки та проведення заходів зі встановлення та відновлення пам'ятників, меморіалів, пам'ятних знаків, інформаційних таблиць відповідно до проекту "Відновлені імена Героїв" необхідно забезпечити організацію та проведення в населених пунктах громадських слухань за участю органів місцевого самоврядування, учителів історії, громадськості щодо визначення місць встановлення пам'ятних таблиць відповідно до проекту "Відновлені імена Героїв".

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Стягнення додаткових витрат на дитину

Окрім сплати аліментів, той з батьків, з кого присуджується стягнення аліментів на дитину, зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватись наперед або покриватись після їх фактичного понесення: разово; періодично;постійно. Розмір додаткових витрат визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, які мають істотне значення (тобто враховується матеріальний стан та стан здоров’я платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних батьків та інше). Позовні вимоги про стягнення додаткових витрат зазвичай пред’являються разом з позовом про стягнення аліментів, оскільки вони безпосередньо пов’язані з аліментними зобов’язаннями та є їх частиною. Проте подання двох даних вимог в одному позові не є обов’язковим. Важливо зазначити, що участь у додаткових витратах батьки повинні брати у рівних частинах. Разові витрати можуть стягуватися окремим позовом. Так, наприклад, якщо мати одноразово витратила велику суму коштів на придбання ліків для дитини, або ж дитина пройшла курс лікування, то може звернутися до суду з метою стягнення половини даних витрат з батька, якщо той відмовляється сплачувати їх в добровільному порядку, надавши при цьому докази даних витрат. Слід зауважити, що заявляючи додаткові витрати, особа в будь-якому випадку повинна їх обґрунтувати, тобто надати беззаперечні докази на їх підтвердження. Дані додаткові витрати, на відміну від аліментів, мають бути викликані саме особливими обставинами. Заявляючи разові витрати необхідно надати докази усієї суми витрат, та просити стягнути половину. Заявляючи ж періодичні або постійні витрати, потрібно довести їх необхідність, тобто якщо це витрати пов’язані з розвитком здібностей дитини, наприклад малювання чи заняття певним видом спорту, то необхідно надати рекомендації щодо навчання дитини у школі мистецтв чи спортивній школі, підтвердити витрати пов’язані з придбанням усіх необхідних знарядь, інвентар’я, та періодичність їх придбання, довівши суду при цьому, що заявлена сума, це лише половина тих витрат, яку необхідно на розвиток здібностей дитини. Або ж якщо це витрати пов’язані з особливим станом здоров’я дитини, то необхідно надавати медичні довідки, висновки лікарів, їх рекомендації щодо лікування дитини в Україні чи за кордоном, а також вартість ліків, які необхідно купувати для дитини.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Сьогодні, 3 травня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення в Золочівському районі. У засіданні взяли участь: фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації, командування Начального центру Національної гвардії України, громадських організацій, духовенства, громадської ради. Під час засідання оргкомітету учасники зустрічі мали змогу виступити перед присутніми та внести свої пропозиції щодо формату святкування.

За підсумками оргкомітету прийнято рішення провести заходи 8 травня 2018 року о 10.00 год. Заходи розпочнуться біля меморіалу «Вічний вогонь» та продовжаться пішою ходою до пам’ятника «Жертвам політичних репресій», що знаходиться на кладовищі, по вул. Січових Стрільців м. Золочева.

Завершаться заходи святковою концертною програмою у Навчальному центрі Національної гвардії України.

В ході проведення зустрічі дано доручення керівникам структурних відділів РДА: відділу культури та туризму РДА забезпечити озвучення заходу біля меморіалу «Вічний вогонь», забезпечити ведучу заходу та подати в райдержадміністрацію музичну програму в кількості 5-ти номерів, провести тематичні виставки у бібліотеках району; відділу освіти РДА – забезпечити озвучення заходу біля пам’ятника «Жертвам політичних репресій», провести виховні години у навчальних закладах району, виготовити червоні маки, як символи пам’яті та примирення. Також вирішено провести прибирання території біля меморіалу «Вічний вогонь». Правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі – забезпечити супровід проведення заходу.

 

У неділю 29.04.2018 року в Золочівській центральній районній бібліотеці ім. І.Франка о 14.00 год. відбулася Skype-зустріч з відомим письменником, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслуженим діячем мистецтв України Яремою Гояном. Ярема Гоян надзвичайний майстер рідного слова, знаний письменник, відомий журналіст, мистецтвознавець, лауреат національної премії України ім. Тараса Шевченка, літературних премій ім.Олени Пчілки, Івана Огієнка, Марка Черемшини,заслужений діяч мистецтв, знаний в Україні і в світі видавець, очолював 25 років книжкове дитяче видавництво «Веселка».

Автор книжок про великих синів і дочок рідного українського народу, які жили і живуть для України: «Воскреснемо», «Присвята», «Маестро», «Воскресни, мамо», «Пророк», «Титани нації» та інш.

Поет у прозі і просто лірик , який володіє унікальним стилем письма, пропагандист і захисник української книги, палкий просвітянин. Бібліотекарі відділу обслуговування Золочівської районної бібліотеки імені Івана Франка 29 квітня 2018 р. провели skype-зустріч з Яремою Гояном.

Присутні могли наживо поспілкуватися з людиною, яка стільки зробила для популяризації українського слова. Ведучою зустрічі була зав.відділлу обслуговування Інна Джегур. Бібліотекар читального залу Оксана Кармазин звернула увагу на унікальне на сьогодні видання – тритомник: Маркіян Шашкевич «Читанка для діточок» (оригінальний текст), «Читанка для діточок (адаптований текст), Маркіян Шашкевич «Апостол Духа. Портрет». Цей тритомник є справжнім скарбом для читачів, а особливо цікавий вчителям, вихователям, батькам. Ці книги є результатом багаторічної праці Яреми Петровича, присвячені пам’яті поета і священика, будителя національного духу народу Галичини Маркіяна Шашкевича, який вперше вписав слово «читанка» в українську мову. Видання ілюстроване гравюрами лауреата національної премії України ім.. Тараса Шевченка, академіка Василя Касіяна. Золочівська ЦРБ ім.Франка пишається тим, що стала власником цього унікального видання, за що велике спасибі автору Яремі Петровичу Гояну.

З вітальним словом до Яреми Гояна та присутніх в залі звернулася директор Золочівської ЦБС Іванна Марчак. З великим захопленням присутні слухали розповідь Яреми Петровича і мали можливість поспілкуватися з ним. В в спілкуванні взяли участь о. М.Сукмановський, директор ЗОШ №2 В.Кравчук та зав. шкільним музеєм М.Шашкевича Л.Поцілуйко, редактор часопису "Народне слово"- В. Дідула, та давній приятель письменника Ф.Кріль та інш. Корифей української літератури виявився дуже приємним старшим чоловіком, що пам’ятає мамину колискову і спільну сімейну молитву, згадує повоєнні роки свого дитинства, який з ніжністю та любов’ю розповідає про свою кохану дружину та переймається долею України.

Разом з тим, коли пан Ярема говорить про свою роботу у видавництві «Веселка» та про творчі доробки прослідковується чіткість та безкомпромісність. «Слово, спочатку було слово, ось і за те українське слово воюють вже триста років. Шашкевич був державник, соборник. Так, Шашкевич був делікатним чоловіком, був священиком, але він не чим не поступається Наливайку, Підкові адже в душі він українець. І така в нього література, вірші, і така його «Читанка». Неймовірні відчуття залишились в учасників skype-зустрічі - дотичності, до чогось особливого, значно більшого ніж буденні клопоти, до того, що прив’язує тебе до цієї такої рідної землі, що говорить в тобі з глибин твого роду, те, що називається в тобі – українець. Якщо людина винесла з дитинства молитву і казку, і несе їх через усе життя аж до високих своїх літ, – ця людина щаслива, бо в ній живе пам’ять Роду.

 

02.05.2018

 

Цієї неділі, 29 квітня 2018 року, у селі Богутин відбулося вшанування славного сина українського народу Кирила Трильовського – адвоката, доктор права, громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, депутата Віденського парламенту,посла Галицького сейму, публіциста, журналіста, видавця, засновника товариства «Січ». Він народився 6 травня 1864 року в сім'ї греко-католицького священика, що служив тоді у Богутині.

До Народного дому завітали гості – науковці-історики зі Львова і Тернополя, артисти, письменники, зокрема люблена і шанована тут землячка Леся Горова, народна артистка України, громадські діячі, представники місцевої і районної влади. Такий формат ще раз підтвердив необхідність спільних дій влади, меценатів, інститутів громадянського суспільства, коли йдеться про важливі українські справи.

Начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса привітала учасників урочистого зібрання від імені голови райдержадміністрації Володимира Недзельського та всієї виконавчої влади. Вона зокрема сказала:

"Ми справді маємо нагоду продемонструвати, як творча спільна праця дасть ефект синергії і вшанування Кирила Трильовського на Золочівщині матиме такі масштаби, на які це ім'я заслуговує. Голова Бойової управи УСС, член Національної Ради ЗУНР у століття створення Західноукраїнської Народної Республіки повертається до своєї колиски у шані і любові.

На пошану Кирила Трильовського

Якби не Січ, якби не Січ

Постала з болісних сторіч –

Кромішня темрява і ніч

Укрила б все, якби не Січ.

Стоять шереги дружніх пліч

І світло волі ллється з віч.

Кипить в горнилі протиріч:

Не вмерла Січ, воскресла Січ!

І радість серце протина –

Той шлях проліг з Богутина!

Яріє руно молоде

Гей, там на горі Січ іде!

Та вже онук січовика

Йти на орду братів склика.

Там, де розп'ятий стогне Спас,

Лежить розтерзаний Донбас.

І кукіль смерті жнуть женці.

Та стяг малиновий в руці!

І слава, й Січ не промина.

Той шлях проліг з Богутина!

                                           (Ольга КІС)

 

27.04.2018

 

В Золочеві відзначили Всесвітній День охорони праці

Щорічно 28 квітня відзначається свято – Всесвітній День охорони праці. Цей співпадає з пробудженням природи, оновленням енергії, припливом сил людини. Безпека праці була, є і буде актуальною на всіх етапах розвитку суспільства.

Сьогодні, 27 квітня 2018 року в сесійній залі районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня охорони праці. В заходах взяли участь голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський, керівник апарату районної державної адміністрації Галина Семчишин, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, а також керівники та особи відповідальні за охорону праці підприємств, установ та організацій різних форм власності, фізичні особи – підприємці. Голова райдержадміністрації привітав працівників, які зайняті на роботах з важкими і шкідливими умовами праці зі святом та побажав їм міцного здоров’я та довгих літ життя.

«Маю велику приємність вітати працівників дуже важливого сегменту в державі, що мають стосунок до якості життя українців, плекають культуру профілактики безпеки і гігієни праці. Адже життя і здоров’я людини – це найвищі цінності і їх захист потребує чималих зусиль.

У Всесвітній день охорони праці в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління. А це потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці. Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Тож бажаю вам, справжнім професіоналам, які безпосередньо слідкують за безпекою праці, доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, сімейного тепла та затишку, мирного неба та безпечної праці задля процвітання України», - сказав Володимир Йосипович.

Грамотами «За вагомий внесок в охорону праці» нагороджено: Кокотко Ольгу Василівну, головного державного інспектора відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці головного управління Держпраці у Львівській області; Войтечко Ірину Миронівну, провідного інженера з охорони праці та безпеки руху філії «Золочівський райавтодор» дочірнього підприємства «Львівський облавтодор»; Ковальського Ігоря Івановича, директора ТзОВ «МГ Надбужжя».

 

З 1 січня розмір мінімальної заробітної плати зріс, відповідно і зростуть штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці ,- головне повідомлення на засіданні комісії у Золочівській райдержадміністрації

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сьогодні, 27 квітня 2018 року. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру.

Ігор Нижник наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства. В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Світлана Ракубовчук повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 27 квітня 2018 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; житлові питання; про зміну прізвищ дітей ; про позбавлення батьківських прав та ін. «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

На засіданні комісії заслухано громадян, які обґрунтували причини і мотиви звернення до органу опіки та піклування. В процесі розгляду питань, заявників ознайомлено із нормами законодавства та прийнято конкретні рішення щодо розв’язання порушених проблем.

 

Головою райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян, сьогодні, 27 квітня 2018 року.

На прийом звернулося восьмеро жителів району та міста Золочева та одне колективне. Громадяни запитували про ремонт доріг у районі, протезування зубів, про рух маршруток та відновлення руху маршрутного автобуса, земельне питання та надання роз’яснень щодо надання субсидій. Провівши бесіду з громадянами, голова надав роз’яснення, а також доручив скерувати листи у районні служби з метою подачі у вказані законодавством терміни відповідей.

 

Для школярів Золочівської ЗОШ № 3 провели лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити - що необхідно знати»

Сьогодні, 27 квітня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з лікарем-інфекціоністом кабінету «Довіра» Золочівської ЦРЛ Мартою Менько в приміщенні Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 проведено лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити - що необхідно знати». У заході прийняли участь учні-старшокласники та вчителі школи. Лікарем було представлено проблему поширення ВІЛ-інфекції та гепатитів в контексті сучасних тенденцій, озвучено статистичні здані за останні роки в районі, проаналізовано динаміку зростання інфікованих в області загалом.

Марта Миколаївна проінформувала учнів про шляхи інфікування, пояснила, як ВІЛ-інфекція/СНІД та гепатити різних форм передаються, яка різниця між поняттями ВІЛ та СНІД, навела вражаючі приклади з життя, щодо необережності інфікування молодими людьми при відвідуванні косметологічних кабінетів (татуаш, пірсинг, татуювання, манікюр, педикюр), стоматкабінетів тощо. Доповідач закликала молодь вести здоровий спосіб життя, перевіряти себе та свого партнера. Лікар наголосила, де і у який спосіб можна здати аналізи та перевірити стан свого здоров’я. На лекції зібрались старшокласники, які уважно і з цікавістю прослухали життєво-важливу інформацію про те, як берегти своє здоров'я з молодих років.

 

У райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з керівниками підприємств

Сьогодні, 27 квітня 2018 року у сесійній залі райдержадміністрації проведено зустріч з керівниками підприємств сфери транспорту з питань детінізації та легалізації заробітної плати під головуванням першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. Обговорено питання щодо підвищення рівня виплати заробітної плати та легалізації зайнятості населення. У зустрічі взяли участь фахівці облдержадміністрації: Степан Куйбіда – начальник відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації та Роман Білоган – головний спеціаліст відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації, фахівці райдержадміністрації, суб’єкти підприємницької діяльності району.

Виступаючи перед аудиторією Оксана Залуцька - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації наголосила, що за березень 2018 року по єдиному соціальному внеску прозвітувало 585 суб'єктів господарювання, з яких 4% виплачують заробітну плату нижче мінімальної, 35% виплачують заробітну плату на рівні 3723 грн., 31% виплачують заробітну плату в межах від мінімальної – до 4 тис. грн., і лише працівники 7% підприємств та організацій до прозвітованих отримують заробітну плату більшу від середньорайонного показника і це переважно працівники бюджетної сфери та окремих великих підприємств.

Середньомісячна заробітна плата по району становить 7200 грн., у сфері транспорту – 4189 грн. У цій галузі в нас нараховується 35 суб'єктів господарювання, у яких працює 245 найманих працівників. За березневою звітністю по єдиному соціальному внеску мінімізаторів серед суб'єктів господарювання цієї галузі немає. Проте 40% підприємств сфери транспорту виплачують своїм працівникам заробітну плату на рівні мінімальної, у 25% підприємств заробітна плата вища за середньогалузеву по району, і лише одне підприємство виплачує заробітну плату вищу від середньорайонного показника.

Підводячи підсумки перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив: «Минулого року в районі реалізовано 248 проектів, на які використано 42 млн. 302 тис. грн. з місцевого бюджету. Як результат, маємо відремонтовані приміщення Народних домів, закладів освіти, охорони здоров'я, проведено вуличне освітлення в окремих населених пунктах, придбано дороговартісне медичне обладнання, встановлено дитячі та спортивні майданчики. Щоб у 2018 році була можливість реалізовувати нові проекти, виплачувати заробітну плату вчителям, медичним працівникам, працівникам культури необхідне наповнення бюджету району. А 60% дохідної частини бюджету району – це податок з доходів фізичних осіб. Відповідно, належний рівень виплаченої заробітної плати захистить не тільки ваших працівників, але й дасть можливість подальшого розвитку району».

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 27 квітня 2018 року відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання порядку денного. Перед присутніми виступила керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка запропонувала для обговорення проект розпорядження про відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Основною метою заходу є належне вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам'яті жертв війни, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру. У роботі ради взяв участь начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який повідомив присутніх про проект «Рука допомоги» та монетизацію пільг на проїзд.

Соціальний проект «Рука допомоги» - новітній механізм боротьби із бідністю. Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє. Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці. Для інформування громадськості про право просвітницький проекту «Я маю право!» у роботі громадської ради взяла участь Ольга Сагата - начальник Золочівського бюро правової допомоги Буського МЦ з НБВПД. Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

«Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

У роботі Громадської ради взяв участь Олег Сидорович, секретар Золочівської міської ради, який повідомив про звернення ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» про визначення місця та встановлення у м. Золочеві пам’ятника учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

 

Архів новин:

   
   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація