Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

03.05.2018

 

Сьогодні, 3 травня 2018 року, з нагоди виводу Окремого ремонтно-відновлювального полку оперативного командування «Захід» із зони проведення антитерористичної операції на відновлення боєздатності проведено на площі Незалежності святкові заходи.

У заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах. За зразкове виконання службових обов’язків по захисту суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, підтримання високого рівня бойової готовності, професійну майстерність, якісне виконання завдань із забезпечення та ремонту озброєння, військової техніки в складі оперативно-тактичного угруповання «Луганськ» нагороджено грамотами:

- заступника командира військової частини А 2562 підполковника Дончака Андрія Мирославовича;

- командира ремонтної роти артилерійського озброєння ремонтно-відновлювального батальйону військової частини А 2562 лейтенанта Смолина Юрія Івановича;

- командира взводу роти матеріального забезпечення військової частини А 2562 прапорщика Матвійківа Сергія Миколайовича;

- старшого механіка-водія евакуаційного відділення евакуаційного взводу евакуаційної роти військової частини А 2562 старшого солдата Поцілуйка Володимира Михайловича;

- водія-слюсаря майстерні технічного обслуговування ремонтного взводу автомобільної техніки ремонтної роти автомобільної техніки ремонтно-відновлювального батальйону військової частини А 2562 солдата Кревніка Володимира Михайловича.

 

Під час зустрічі з головами місцевих рад керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин повідомила, сьогодні, 3 травня 2018 року, що з метою оперативного інформування керівництва обласної державної адміністрації та належної підготовки заходів необхідно подати перелік визначних дат і важливих подій, а саме відзначення важливих ювілейних дат, відкриття пам’ятників, пам’ятних таблиць, садочків, шкіл та інше, що проводитимуться на території Золочівського району протягом 2018 року.

Також Галина Леонідівна зазначила, в рамках відзначення 100-річчя ЗУНР, на виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 9 лютого 2018 року № 120/0/5-18 "Про затвердження плану заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки у рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років", доручення голови Львівської облдержадміністрації за результатами проведення розширеної наради з питань підготовки та проведення заходів зі встановлення та відновлення пам'ятників, меморіалів, пам'ятних знаків, інформаційних таблиць відповідно до проекту "Відновлені імена Героїв" необхідно забезпечити організацію та проведення в населених пунктах громадських слухань за участю органів місцевого самоврядування, учителів історії, громадськості щодо визначення місць встановлення пам'ятних таблиць відповідно до проекту "Відновлені імена Героїв".

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Стягнення додаткових витрат на дитину

Окрім сплати аліментів, той з батьків, з кого присуджується стягнення аліментів на дитину, зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватись наперед або покриватись після їх фактичного понесення: разово; періодично;постійно. Розмір додаткових витрат визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, які мають істотне значення (тобто враховується матеріальний стан та стан здоров’я платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних батьків та інше). Позовні вимоги про стягнення додаткових витрат зазвичай пред’являються разом з позовом про стягнення аліментів, оскільки вони безпосередньо пов’язані з аліментними зобов’язаннями та є їх частиною. Проте подання двох даних вимог в одному позові не є обов’язковим. Важливо зазначити, що участь у додаткових витратах батьки повинні брати у рівних частинах. Разові витрати можуть стягуватися окремим позовом. Так, наприклад, якщо мати одноразово витратила велику суму коштів на придбання ліків для дитини, або ж дитина пройшла курс лікування, то може звернутися до суду з метою стягнення половини даних витрат з батька, якщо той відмовляється сплачувати їх в добровільному порядку, надавши при цьому докази даних витрат. Слід зауважити, що заявляючи додаткові витрати, особа в будь-якому випадку повинна їх обґрунтувати, тобто надати беззаперечні докази на їх підтвердження. Дані додаткові витрати, на відміну від аліментів, мають бути викликані саме особливими обставинами. Заявляючи разові витрати необхідно надати докази усієї суми витрат, та просити стягнути половину. Заявляючи ж періодичні або постійні витрати, потрібно довести їх необхідність, тобто якщо це витрати пов’язані з розвитком здібностей дитини, наприклад малювання чи заняття певним видом спорту, то необхідно надати рекомендації щодо навчання дитини у школі мистецтв чи спортивній школі, підтвердити витрати пов’язані з придбанням усіх необхідних знарядь, інвентар’я, та періодичність їх придбання, довівши суду при цьому, що заявлена сума, це лише половина тих витрат, яку необхідно на розвиток здібностей дитини. Або ж якщо це витрати пов’язані з особливим станом здоров’я дитини, то необхідно надавати медичні довідки, висновки лікарів, їх рекомендації щодо лікування дитини в Україні чи за кордоном, а також вартість ліків, які необхідно купувати для дитини.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Сьогодні, 3 травня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення в Золочівському районі. У засіданні взяли участь: фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації, командування Начального центру Національної гвардії України, громадських організацій, духовенства, громадської ради. Під час засідання оргкомітету учасники зустрічі мали змогу виступити перед присутніми та внести свої пропозиції щодо формату святкування.

За підсумками оргкомітету прийнято рішення провести заходи 8 травня 2018 року о 10.00 год. Заходи розпочнуться біля меморіалу «Вічний вогонь» та продовжаться пішою ходою до пам’ятника «Жертвам політичних репресій», що знаходиться на кладовищі, по вул. Січових Стрільців м. Золочева.

Завершаться заходи святковою концертною програмою у Навчальному центрі Національної гвардії України.

В ході проведення зустрічі дано доручення керівникам структурних відділів РДА: відділу культури та туризму РДА забезпечити озвучення заходу біля меморіалу «Вічний вогонь», забезпечити ведучу заходу та подати в райдержадміністрацію музичну програму в кількості 5-ти номерів, провести тематичні виставки у бібліотеках району; відділу освіти РДА – забезпечити озвучення заходу біля пам’ятника «Жертвам політичних репресій», провести виховні години у навчальних закладах району, виготовити червоні маки, як символи пам’яті та примирення. Також вирішено провести прибирання території біля меморіалу «Вічний вогонь». Правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі – забезпечити супровід проведення заходу.

 

У неділю 29.04.2018 року в Золочівській центральній районній бібліотеці ім. І.Франка о 14.00 год. відбулася Skype-зустріч з відомим письменником, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслуженим діячем мистецтв України Яремою Гояном. Ярема Гоян надзвичайний майстер рідного слова, знаний письменник, відомий журналіст, мистецтвознавець, лауреат національної премії України ім. Тараса Шевченка, літературних премій ім.Олени Пчілки, Івана Огієнка, Марка Черемшини,заслужений діяч мистецтв, знаний в Україні і в світі видавець, очолював 25 років книжкове дитяче видавництво «Веселка».

Автор книжок про великих синів і дочок рідного українського народу, які жили і живуть для України: «Воскреснемо», «Присвята», «Маестро», «Воскресни, мамо», «Пророк», «Титани нації» та інш.

Поет у прозі і просто лірик , який володіє унікальним стилем письма, пропагандист і захисник української книги, палкий просвітянин. Бібліотекарі відділу обслуговування Золочівської районної бібліотеки імені Івана Франка 29 квітня 2018 р. провели skype-зустріч з Яремою Гояном.

Присутні могли наживо поспілкуватися з людиною, яка стільки зробила для популяризації українського слова. Ведучою зустрічі була зав.відділлу обслуговування Інна Джегур. Бібліотекар читального залу Оксана Кармазин звернула увагу на унікальне на сьогодні видання – тритомник: Маркіян Шашкевич «Читанка для діточок» (оригінальний текст), «Читанка для діточок (адаптований текст), Маркіян Шашкевич «Апостол Духа. Портрет». Цей тритомник є справжнім скарбом для читачів, а особливо цікавий вчителям, вихователям, батькам. Ці книги є результатом багаторічної праці Яреми Петровича, присвячені пам’яті поета і священика, будителя національного духу народу Галичини Маркіяна Шашкевича, який вперше вписав слово «читанка» в українську мову. Видання ілюстроване гравюрами лауреата національної премії України ім.. Тараса Шевченка, академіка Василя Касіяна. Золочівська ЦРБ ім.Франка пишається тим, що стала власником цього унікального видання, за що велике спасибі автору Яремі Петровичу Гояну.

З вітальним словом до Яреми Гояна та присутніх в залі звернулася директор Золочівської ЦБС Іванна Марчак. З великим захопленням присутні слухали розповідь Яреми Петровича і мали можливість поспілкуватися з ним. В в спілкуванні взяли участь о. М.Сукмановський, директор ЗОШ №2 В.Кравчук та зав. шкільним музеєм М.Шашкевича Л.Поцілуйко, редактор часопису "Народне слово"- В. Дідула, та давній приятель письменника Ф.Кріль та інш. Корифей української літератури виявився дуже приємним старшим чоловіком, що пам’ятає мамину колискову і спільну сімейну молитву, згадує повоєнні роки свого дитинства, який з ніжністю та любов’ю розповідає про свою кохану дружину та переймається долею України.

Разом з тим, коли пан Ярема говорить про свою роботу у видавництві «Веселка» та про творчі доробки прослідковується чіткість та безкомпромісність. «Слово, спочатку було слово, ось і за те українське слово воюють вже триста років. Шашкевич був державник, соборник. Так, Шашкевич був делікатним чоловіком, був священиком, але він не чим не поступається Наливайку, Підкові адже в душі він українець. І така в нього література, вірші, і така його «Читанка». Неймовірні відчуття залишились в учасників skype-зустрічі - дотичності, до чогось особливого, значно більшого ніж буденні клопоти, до того, що прив’язує тебе до цієї такої рідної землі, що говорить в тобі з глибин твого роду, те, що називається в тобі – українець. Якщо людина винесла з дитинства молитву і казку, і несе їх через усе життя аж до високих своїх літ, – ця людина щаслива, бо в ній живе пам’ять Роду.

 

02.05.2018

 

Цієї неділі, 29 квітня 2018 року, у селі Богутин відбулося вшанування славного сина українського народу Кирила Трильовського – адвоката, доктор права, громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, депутата Віденського парламенту,посла Галицького сейму, публіциста, журналіста, видавця, засновника товариства «Січ». Він народився 6 травня 1864 року в сім'ї греко-католицького священика, що служив тоді у Богутині.

До Народного дому завітали гості – науковці-історики зі Львова і Тернополя, артисти, письменники, зокрема люблена і шанована тут землячка Леся Горова, народна артистка України, громадські діячі, представники місцевої і районної влади. Такий формат ще раз підтвердив необхідність спільних дій влади, меценатів, інститутів громадянського суспільства, коли йдеться про важливі українські справи.

Начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса привітала учасників урочистого зібрання від імені голови райдержадміністрації Володимира Недзельського та всієї виконавчої влади. Вона зокрема сказала:

"Ми справді маємо нагоду продемонструвати, як творча спільна праця дасть ефект синергії і вшанування Кирила Трильовського на Золочівщині матиме такі масштаби, на які це ім'я заслуговує. Голова Бойової управи УСС, член Національної Ради ЗУНР у століття створення Західноукраїнської Народної Республіки повертається до своєї колиски у шані і любові.

На пошану Кирила Трильовського

Якби не Січ, якби не Січ

Постала з болісних сторіч –

Кромішня темрява і ніч

Укрила б все, якби не Січ.

Стоять шереги дружніх пліч

І світло волі ллється з віч.

Кипить в горнилі протиріч:

Не вмерла Січ, воскресла Січ!

І радість серце протина –

Той шлях проліг з Богутина!

Яріє руно молоде

Гей, там на горі Січ іде!

Та вже онук січовика

Йти на орду братів склика.

Там, де розп'ятий стогне Спас,

Лежить розтерзаний Донбас.

І кукіль смерті жнуть женці.

Та стяг малиновий в руці!

І слава, й Січ не промина.

Той шлях проліг з Богутина!

                                           (Ольга КІС)

 

27.04.2018

 

В Золочеві відзначили Всесвітній День охорони праці

Щорічно 28 квітня відзначається свято – Всесвітній День охорони праці. Цей співпадає з пробудженням природи, оновленням енергії, припливом сил людини. Безпека праці була, є і буде актуальною на всіх етапах розвитку суспільства.

Сьогодні, 27 квітня 2018 року в сесійній залі районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня охорони праці. В заходах взяли участь голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський, керівник апарату районної державної адміністрації Галина Семчишин, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, а також керівники та особи відповідальні за охорону праці підприємств, установ та організацій різних форм власності, фізичні особи – підприємці. Голова райдержадміністрації привітав працівників, які зайняті на роботах з важкими і шкідливими умовами праці зі святом та побажав їм міцного здоров’я та довгих літ життя.

«Маю велику приємність вітати працівників дуже важливого сегменту в державі, що мають стосунок до якості життя українців, плекають культуру профілактики безпеки і гігієни праці. Адже життя і здоров’я людини – це найвищі цінності і їх захист потребує чималих зусиль.

У Всесвітній день охорони праці в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління. А це потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці. Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Тож бажаю вам, справжнім професіоналам, які безпосередньо слідкують за безпекою праці, доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, сімейного тепла та затишку, мирного неба та безпечної праці задля процвітання України», - сказав Володимир Йосипович.

Грамотами «За вагомий внесок в охорону праці» нагороджено: Кокотко Ольгу Василівну, головного державного інспектора відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці головного управління Держпраці у Львівській області; Войтечко Ірину Миронівну, провідного інженера з охорони праці та безпеки руху філії «Золочівський райавтодор» дочірнього підприємства «Львівський облавтодор»; Ковальського Ігоря Івановича, директора ТзОВ «МГ Надбужжя».

 

З 1 січня розмір мінімальної заробітної плати зріс, відповідно і зростуть штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці ,- головне повідомлення на засіданні комісії у Золочівській райдержадміністрації

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сьогодні, 27 квітня 2018 року. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру.

Ігор Нижник наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства. В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Світлана Ракубовчук повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 27 квітня 2018 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; житлові питання; про зміну прізвищ дітей ; про позбавлення батьківських прав та ін. «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

На засіданні комісії заслухано громадян, які обґрунтували причини і мотиви звернення до органу опіки та піклування. В процесі розгляду питань, заявників ознайомлено із нормами законодавства та прийнято конкретні рішення щодо розв’язання порушених проблем.

 

Головою райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян, сьогодні, 27 квітня 2018 року.

На прийом звернулося восьмеро жителів району та міста Золочева та одне колективне. Громадяни запитували про ремонт доріг у районі, протезування зубів, про рух маршруток та відновлення руху маршрутного автобуса, земельне питання та надання роз’яснень щодо надання субсидій. Провівши бесіду з громадянами, голова надав роз’яснення, а також доручив скерувати листи у районні служби з метою подачі у вказані законодавством терміни відповідей.

 

Для школярів Золочівської ЗОШ № 3 провели лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити - що необхідно знати»

Сьогодні, 27 квітня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з лікарем-інфекціоністом кабінету «Довіра» Золочівської ЦРЛ Мартою Менько в приміщенні Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 проведено лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити - що необхідно знати». У заході прийняли участь учні-старшокласники та вчителі школи. Лікарем було представлено проблему поширення ВІЛ-інфекції та гепатитів в контексті сучасних тенденцій, озвучено статистичні здані за останні роки в районі, проаналізовано динаміку зростання інфікованих в області загалом.

Марта Миколаївна проінформувала учнів про шляхи інфікування, пояснила, як ВІЛ-інфекція/СНІД та гепатити різних форм передаються, яка різниця між поняттями ВІЛ та СНІД, навела вражаючі приклади з життя, щодо необережності інфікування молодими людьми при відвідуванні косметологічних кабінетів (татуаш, пірсинг, татуювання, манікюр, педикюр), стоматкабінетів тощо. Доповідач закликала молодь вести здоровий спосіб життя, перевіряти себе та свого партнера. Лікар наголосила, де і у який спосіб можна здати аналізи та перевірити стан свого здоров’я. На лекції зібрались старшокласники, які уважно і з цікавістю прослухали життєво-важливу інформацію про те, як берегти своє здоров'я з молодих років.

 

У райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з керівниками підприємств

Сьогодні, 27 квітня 2018 року у сесійній залі райдержадміністрації проведено зустріч з керівниками підприємств сфери транспорту з питань детінізації та легалізації заробітної плати під головуванням першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. Обговорено питання щодо підвищення рівня виплати заробітної плати та легалізації зайнятості населення. У зустрічі взяли участь фахівці облдержадміністрації: Степан Куйбіда – начальник відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації та Роман Білоган – головний спеціаліст відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації, фахівці райдержадміністрації, суб’єкти підприємницької діяльності району.

Виступаючи перед аудиторією Оксана Залуцька - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації наголосила, що за березень 2018 року по єдиному соціальному внеску прозвітувало 585 суб'єктів господарювання, з яких 4% виплачують заробітну плату нижче мінімальної, 35% виплачують заробітну плату на рівні 3723 грн., 31% виплачують заробітну плату в межах від мінімальної – до 4 тис. грн., і лише працівники 7% підприємств та організацій до прозвітованих отримують заробітну плату більшу від середньорайонного показника і це переважно працівники бюджетної сфери та окремих великих підприємств.

Середньомісячна заробітна плата по району становить 7200 грн., у сфері транспорту – 4189 грн. У цій галузі в нас нараховується 35 суб'єктів господарювання, у яких працює 245 найманих працівників. За березневою звітністю по єдиному соціальному внеску мінімізаторів серед суб'єктів господарювання цієї галузі немає. Проте 40% підприємств сфери транспорту виплачують своїм працівникам заробітну плату на рівні мінімальної, у 25% підприємств заробітна плата вища за середньогалузеву по району, і лише одне підприємство виплачує заробітну плату вищу від середньорайонного показника.

Підводячи підсумки перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив: «Минулого року в районі реалізовано 248 проектів, на які використано 42 млн. 302 тис. грн. з місцевого бюджету. Як результат, маємо відремонтовані приміщення Народних домів, закладів освіти, охорони здоров'я, проведено вуличне освітлення в окремих населених пунктах, придбано дороговартісне медичне обладнання, встановлено дитячі та спортивні майданчики. Щоб у 2018 році була можливість реалізовувати нові проекти, виплачувати заробітну плату вчителям, медичним працівникам, працівникам культури необхідне наповнення бюджету району. А 60% дохідної частини бюджету району – це податок з доходів фізичних осіб. Відповідно, належний рівень виплаченої заробітної плати захистить не тільки ваших працівників, але й дасть можливість подальшого розвитку району».

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 27 квітня 2018 року відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання порядку денного. Перед присутніми виступила керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка запропонувала для обговорення проект розпорядження про відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Основною метою заходу є належне вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам'яті жертв війни, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру. У роботі ради взяв участь начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який повідомив присутніх про проект «Рука допомоги» та монетизацію пільг на проїзд.

Соціальний проект «Рука допомоги» - новітній механізм боротьби із бідністю. Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє. Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці. Для інформування громадськості про право просвітницький проекту «Я маю право!» у роботі громадської ради взяла участь Ольга Сагата - начальник Золочівського бюро правової допомоги Буського МЦ з НБВПД. Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

«Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

У роботі Громадської ради взяв участь Олег Сидорович, секретар Золочівської міської ради, який повідомив про звернення ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» про визначення місця та встановлення у м. Золочеві пам’ятника учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

 

26.04.2018

 

ОГОЛОШЕННЯ

30 квітня 2018 року з 17.00 год. до 21.00 год. у місті Львові в сквері між вулицями Підвальна та Винниченка (парк «На Валах») біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу відбудеться урочиста презентація з нагоди прибуття найголовніших футбольних клубних трофеїв Європи – кубків Ліги чемпіонів УЄФА. Запрошуються до участі дитячі, спортивні, творчі колективи, ветеранів футболу та інших бажаючих в урочистій презентації та громадськості.

 

На Золочівщині вшанували героїв та жертв Чорнобильської трагедії

Розпочалося вшанування із поїздки делегації від Золочівщини у м. Львів. 26 квітня, на площі біля пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» відбулись заходи з нагоди відзначення 32-ї річниці ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Представники влади, громадськість під музичний супровід оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля».

Опісля духовенство провело чин панахиди за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС, присутні взяли участь у віче.

Очолював делегацію від Золочівщини голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка вручив подяки ліквідаторам за багаторічну сумлінну діяльність та з нагоди 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Почесною грамотою Львівської обласної державної адміністрації було нагороджено золочів»янина і члена громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна», учасника ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії Григорія Хому.

Продовжилися заходи у м. Золочеві. У постановці Народного театру районного Народного дому продемонстровано виставу «Дзвони Чорнобиля» для громадськості та ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

 

Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших соціальних виплат, яке провів перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник сьогодні, 26 квітня 2018 року.

В ході проведення засідання розглянуто питання повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарювання, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів. У засіданні взяли участь суб’єкти господарської діяльності, які задекларували мінімальні зобов’язання з акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за відповідний місяць року.

За результатами обговорення та враховуючи динаміку зростання обсягу задекларованого податку СПД рекомендовано забезпечити подальшу повноту нарахувань та сплату акцизного податку до бюджету.

 

На Золочівщині відкрили спортивний майданчик

На виконання Обласної програми «Спортивний майданчик» 2017-2021 роки 25 квітня 2018 року у с. Новоселищі відбулося офіційне відкриття сучасного спортивного майданчика зі штучним покриттям 42х22. З привітальним словом до громади села звернулися: голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах, депутат обласної Львівської ради Зеновій Шептицький та директор місцевого коледжу Микола Павлюк. Після цього отець Сергій освятив майданчик.

Для гостей свята та місцевих мешканців заспівав хор коледжу та найкращі вихованці. Голова Золочівської райдержадміністрації подарував місцевим футболістам футбольні м”ячі. Після закінчення урочистої частина відбувся перший футбольний поєдинок між кращими групами коледжу.

 

Сьогодні, 26 квітня 2018 року на засіданні комісії ТЕБ і НС розглядалось питання «Про стан готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту». Провів засідання перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. За результатами розгляду питання порядку денного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій відмічено, що з метою безумовного виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року №1473-р “Про підготовку та проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту)” активізувати роботу з проведення технічної інвентаризації захисних споруд у повному обсязі.

 

25.04.2018

Учнівська молодь району ознайомилася з роботою Центру космічних досліджень та зв’язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України

Сьогодні, 25 квітня 2018 року, в рамках національно-патріотичного виховання молоді, керівник та фахівці Центру космічних досліджень та зв’язку ознайомили молодь району з основними напрямками роботи Центру космічних досліджень, що знаходиться на території Золочівського району. Учнівська молодь Золочівських ЗОШ № 1 та №3 мали змогу оглянути територію, почути розповіді про історію будівництва об’єкту та багато цікавого і корисного матеріалу. Дана профорієнтаційна екскурсія організована відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло).

Розповідаючи про Центр космічних досліджень та зв’язку, очільник установи наголосив на тому, що Національний центр, якому підпорядковується установа – це цілісний науково-технічний комплекс у системі основних інструментів реалізації Загальнодержавних космічних програм України. Система контролю і аналізу космічної обстановки – це інтегрована багатофункціональна система, яка забезпечує моніторинг космічних об’єктів з використанням радіолокаційних, квантово-оптичних та оптико-електронних засобі з метою забезпечення державних органів та інших споживачів оперативною інформацією про стан космічної обстановки.

Загалом Національний центр утворений з метою підвищення рівня космічної діяльності в інтересах народного господарства та національної безпеки України.

 

У сесійній залі райдержадміністрації проведено семінар на тему: «ОСББ у Львівській області: проблематика та шляхи врегулювання»

У нараді взяли участь представник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, запрошені учасники. Станом на 1 квітня, в Золочівському  районі налічується 380 багатоквартирних будинків, з них – у 168 створили ОСББ (44,21%). Однією з причини повільного створення ОСББ співвласниками багатоквартирних будинків – брак знань законодавства і нормативно-правової бази для ОСББ.

Людина схильна боятись і не сприймати того, чого не розуміє і не знає. Також відіграє свою роль незадовільний технічний стан, зношеність житлового фонду. Мешканці бояться брати на себе відповідальність за старі і зруйновані будинки.

Продовжують чекати капітального ремонту від міської влади. Відтак, департамент запропонував:

– щоб мешканці мали можливість звертатись за інформаційною та юридичною підтримкою до місцевої влади (призначити відповідального працівника або утворити відповідний структурний підрозділ), або добре, якщо в місті є відповідна ГО. При цьому доцільно було б проводити періодичні семінари, тренінги, на які слід запрошувати юристів, експертів. – якщо в місті є позитивний приклад діяльності хоча б одного ОСББ, варто у міській раді організувати зустріч ініціативних груп та інших ОСББ із успішним керівником ОСББ (чи кількома). Обмін досвідом. Можна організувати поїздку в сусіднє місто, якщо своїх нема.

– рекомендовано прийняти міську Програму підтримки ОСББ, де передбачити кошти на капітальний ремонт для тих будинків, де створюється ОСББ. Наголошуємо, що департаментом розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА й надалі проводитимуться інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням, а також ініціювання проведення семінарів для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп з створення ОСББ. Крім того, департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації запрошує до співпраці активні громадські організації та асоціації, що зацікавленні в ефективності створенні ОСББ, а також підвищенні рівня управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг.

Просимо звертатись за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 6 (3-й поверх), тел. – 275 01 51.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15– 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян.

Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти – саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників. Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни.

В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх. Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 № 2022-III), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров’я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей. Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо). Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності. Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом з їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці. Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує. У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

 

24.04.2018

 

У травні в області відбудеться Дитячий форум

Упродовж трьох днів, 10-13 травня, у Львівському палаці мистецтв триватиме Дитячий форум. Окрім книжкового ярмарку на форумі презентують музеї, театри, бібліотеки, авторів, художників та музикантів з усієї України. Також малечу потішать різноманітні майстер-класи та квести. У межах форуму для маленьких відвідувачів та їх батьків проведуть декілька сотень заходів на різноманітних просторах, серед яких література, мистецтво, музика, кіно, мандри.

Основною цільовою дитячою аудиторією цьогорічного форуму є діти 1-7 класів.

Відтак, заходи розмежують за трьома віковими категоріями - 3 – 4 років, 5 – 8 років та 9 – 14 років. Довідково ГО «Форум видавців у Львові» діє з 1994 року, здійснюючи культурні, освітні та соціальні проекти, спрямовані на заохочення читання та просування літератури, на розвиток книговидавництва та бібліотечного сектору, підвищення культурного та освітнього рівня дітей та молоді. «Форум видавців у Львові» приділяє багато уваги просуванню читання поміж дітей та молоді: читання презентується як спосіб успішної соціальної адаптації, яка сприяє формуванню високорозвиненої особистості, здатної інтегруватися у світове співтовариство.

Серед основних проектів ГО «Форум видавців»:

- Форум видавців у Львові (відбувається з 1994 року):

- Книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль

- Конкурс «Найкраща книга Форуму»

- Конкурс дитячого читання «Книгоманія» (відбувається у всіх областях України, починаючи з 2002 року)

- Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

- Львівський міжнародний дитячий фестиваль (відбувається з 2007 року) та Форум видавців

 

Золочівські проекти ввійшли до числа переможців конкурсу мистецьких проектів серед громадських організацій Львівщини.

Днями відбувся конкурс мистецьких проектів серед громадський організацій Львівщини, для реалізації яких надається фінансова підтримка. Конкурс проводять з метою забезпечення сприятливих умов розвитку галузі культури, створення нових культурно-мистецьких проектів.

Сьогодні дуже важливо плекати та популяризувати культурні надбання, а також нові сучасні форми розвитку культури.

Цьогоріч два мистецьких проекти від Золочівщини отримають фінансову підтримку для реалізації своїх проектів: Золочівський танцювально-спортивний центр (Фестиваль «Золочіва - 2018» - 14,0 тис. грн.), БФ Карітас-Золочів УГКЦ (Тижневий культурно-просвітницький табір для дітей та молоді Золочівщини – 17,0 тис. грн.).

 

Народний дім села Княже увійшов у десятку Народних домів області, які отримають фінансову підтримку.

З метою виокремлення та нагородження найкращих Народних домів області, надання їм фінансового ресурсу на розвиток, в області відбувся конкурс «Топ 10 народних домів». Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу, передбачений у напрямку Програми, складає у 2018 році 600 тис грн. Розмір фінансового ресурсу на один народний дім у 2018 році становить 60 тис грн. На конкурс було подано понад 70 заявок.

Отже, Народний дім с. Княже Золочівського району на розвиток отримає 60 тис. грн.

 

До уваги фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб!

У зв'язку із закінченням звітування по єдиному соціальному внеску за 2017 рік (Додаток 5), для самостійного контролю за коректністю поданого звіту та станом відображення сплати ЄСВ, пропонуємо Вам зареєструватися на Веб-порталі Пенсійного фонду України, який цілодобово доступний за адресою: http://portal.pfu.gov.ua

Для реєстрації на ВЕБ-порталі необхідно особисто отримати в будь-якому органі Пенсійного фонду код доступу, або скористатися ключами ЕЦП органів ДФС, органів юстиції чи Приватбанку (з детальним переліком можна ознайомитися без реєстрації). Переконливо рекомендуємо Вам скористатись цією можливістю та перевірити персональну інформацію, наявну у Вашому особистому кабінеті ВЕБ-порталу ПФУ. Приділивши увагу своїм даним сьогодні, Ви врятуєте себе від «неприємних сюрпризів» зараз та при майбутньому призначенні пенсії.

Особливо це необхідно зробити тим підприємцям, які планують припинити свою діяльність, так як після закриття статус підприємця втрачається. Це унеможливлює коригування поданих звітів, подання відсутніх звітів та можливість доплати до мінімального страхового внеску за попередні періоди. Убезпечте себе від втрати страхового стажу!

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Валова, 4 або за телефоном 4-31-12, 4-23-05.

 

23.04.2018

 

Соціальний проект «Рука допомоги» - новітній механізм боротьби із бідністю

Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє. Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці.

Саме для таких людей було створено ініціативу «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Наша мета — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

Проект передбачає повернення громадян до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Це абсолютно новий механізм для України, який, проте, вже довів свою ефективність в країнах Євросоюзу. Для тих, хто потребує стабільного заробітку, ми пропонуємо допомогу у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає —запропонуємо різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт на користь громади. Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. гривень.

Фінансова допомога надається згідно бізнес-плану, який затверджується комісією при облдержадміністрації, у формі оплати рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів для започаткування власної справи. Це робиться для того, щоб учасники проекту витрачали гроші за призначенням, а не «проїдали» їх. При цьому сума до повернення зменшується на суму сплачених за три роки податків, а в разі працевлаштування двох малозабезпечених осіб, внутрішньо переміщених або учасників АТО кошти взагалі повертати не потрібно. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

«Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту, підприємства будь-якого масштабу можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

В якості пілоту «Рука допомоги» діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року — також у Баранівській міській ОТГ Житомирської області, Кіптівській сільській ОТГ Чернігівської області та Миколаївській міській ОТГ Донецької області. Учасниками проекту стали близько трьох тисяч українців з числа малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, з них понад 110 вже отримали фінансову допомогу та стали підприємцями. Вчорашні безробітні й переселенці відкривають заклади харчування та торгівлі, міні-ферми, інтернет-магазини, виготовляють меблі, промислові пральні машини і сушарки, продукти харчування, вирощують сільськогосподарські культури, надають послуги з ремонту авто, тощо.

Досвід пілотного проекту стане підгрунтям для розробки нового закону. Після його прийняття новітні механізми боротьби із бідністю будуть запроваджені на всій території України на постійній основі. Це дозволить ефективно повертати до економічної активності тривалих безробітних громадян, сприятиме кращій адаптації вимушених переселенців, створенню нових робочих місць, а також посилить економічне становище міст і сіл за рахунок розвитку малого бізнесу. Ви також можете стати учасником проекту «Рука допомоги».

Якщо ви маєте статус малозабезпеченого безробітного чи внутрішнього переселенця, вам достатньо звернутися із заявою до управління соціального захисту населення або центру зайнятості за місцем проживання. Там ви зможете отримати необхідну консультацію та більше дізнатися про проект, який назавжди змінить ваше життя.

За більш детальною інформацією просимо звернутися в управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації за адресою м.Золочів вул.Пачовського 7 тел. 4-32-89 або 4-22-12 та в районний центр зайнятості м. Золочів вул.Героїв Небесної Сотні ,7 тел. 4-32-39 або 4-23-78.

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації

 

Золочівська музична школа прозвітувала про роботу

У неділю, 22 квітня 2018 року Золочівська музична школа представила громадськості чудовий концерт – творчий звіт у районному Народному домі, який став справжнім святом музики, що його подарували золочів»янам юні музиканти та їх викладачі. Без сумніву, творчий звіт вихованців та викладачів цього шанованого мистецького закладу перед батьками та громадськістю міста вкотре продемонстрував, що музична школа була і залишається невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення, тим культурним осередком, де юні музиканти можуть особисто долучатись до високого мистецтва, гармонійно та всебічно розвиватись. І, звичайно, здобувати високий рівень музичної майстерності, свідченням чого є значна кількість призових місць, здобутих вихованцями школи на конкурсах виконавської майстерності різного рівня — від обласного до Міжнародного. У звіті взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«Вже котрий рік під ряд я стараюся не пропустити звіт музичної школи. І в котре мене переповнюють почуття гордості за нашу Золочівську музичну школу, за високопрофесійних викладачів, талановитих діточок, дуже добрих батьків. І я сьогодні за це всім дякую, не тільки я. Маю сьогодні приємність передати вітання колективу музичної школи та учням від голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки. Я дякую усім викладачам за ту титанічну працю, яку вони вкладають у наших дітей, формуючи нове покоління артистів, музикантів, композиторів. Щира вам подяка. Маю за приємність вручити грамоту Львівської обласної державної адміністрації Лип'як Галині, завучу музичної школи, за високий професіоналізм, багаторічну працю, вагомий внесок у справу навчання і виховання шкільної молоді та з нагоди ювілейного Дня народження. Слава нашій Золочівській музичній школі. Слава Україні», - сказав Володимир Недзельський у вітальній промові.

 

У полісів, як і в людей, бувають веселі і квітучі та смутні, непевні, а навіть трагічні часи.

Прифронтовий Маріуполь зустрічає та проводжає прибульців блокпостами. Він має свої легенди про відсіч сепаратистам, що не завжди збігаються з офіційною версією, але найголовніше – місто вистояло і не здалося. А ще протягом усього перебування в місті не полишає відчуття, що повернувся в радянські часи: здебільшого сірі будівлі, спортивний комплекс з давно забутою нами назвою "Іллічівець", і майже жодного слова – українською. Це півмільйонне місто – важливий портовий та індустріальний центр України з компактними поселеннями греків Приазов'я. Та Маріуполь поволі усвідомлює свою українськість. Так дозволяє мені думати Перший міжнародний фестиваль «Маріупольська книжкова толока», на якому побувала делегація львівських літераторів, видавців, митців, науковців. Насправді це дуже важлива літературно-мистецька подія Східної України і присутність львів'ян на ній – не лише бажана, а й конче потрібна. Маріупольці, що приходили на літературні зустрічі чи підходили до стендів з українською літературою були і зворушені, і навіть заскочені цією атмосферою панування українського слова.

Ось мимоволі підслухані розмови (звісно, російською): "Уявляєш, тут всі говорять по-українськи" чи "Купила своєму онукові дитячу книжку українською, хай читає". Волонтери на толоці – особлива каста. Це передусім учні та студенти. Підписавшись, так би мовити, на цю місію, вони прилучилися до доброї української справи. Дівчаткам-волонтеркам, що відповідають мені не "язиком", а мовою, супроводжуючи мене до місця виступу, дарую книжки. Ви б бачили ці щасливі очі! Цікавою була зустріч з маріупольськими письменниками. Один з них, поет Віктор Федоров, подарував мені збірку своїх поезій – патріотично наснажених, позначених болем за втратами у війні, з жорсткими докорами агресорові. Він – українець і вірші пише рідною мовою, бо має в грудях серце сина українського Донбасу! Член нашої делегації професор Дмитро Білий, біженець з окупованого Донецька, письменник, великий ерудит і патріот, уже в дорозі озвучує свою версію, чому місто не вдалося захопити сепаратистам: бо стоїть воно на місці колишньої запорозько-козацької Домахи та Кальміуської слободи, а ще в Маріуполі діяв осередок ОУН. Ось така містика.

У день приїзду частина львівської делегації відвідала тренувальну базу 8-го батальйону УДА Української Добровольчої Армії "Аратта". Якщо до цієї мужності і святої любові до батьківщини додати добру освіту світового рівня – то ось вам омріяні українські урядовці, справжня еліта, за якою стужилися українці. Ми привезли бійцям лектуру на всі смаки, та в основному про національно-визвольні змагання. А я розповідаю про Золочів, про експозицію в замку, про сонцесяйну прадавню Україну – Аратту та про незабутнього Бориса Возницького. Відвідати Кам'яну Могилу – світову пам'ятку давньої культури в Україні – мрія усіх. Тож на зворотному шляху ця мрія стає дійсністю. А перед від'їздом до нашого автобуса підходить сила народу, щоб поспілкуватися, подякувати, зробити світлину на пам'ять. І всі, не змовляючись, заводять пісню "Гей, там на горі Січ іде" нашого славного земляка Кирила Трильовського з Богутина.

Ця поїздка на книжкову толоку в лишень підтверджує, що Маріуполь неодмінно відродиться як славне українське місто, що ми потрібні одне одному. Добре, що це розуміє теперішня влада, адже ця важлива культурно-просвітницька поїздка на Схід відбулася за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

 

20.04.2018

 

26 квітня світ відзначає трагічну дату – День пам’яті Чорнобильської трагедії. Цей день - пам’ять про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, медиків та інших громадян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навіки залишиться у пам’яті українського народу. Напередодні відзначення цієї трагічної дати, сьогодні, 20 квітня 2018 року, керівник апарату районної державної адміністрації Галина Семчишин провела «круглий стіл» на тему: «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний проінформував присутніх про виплати постраждалим від аварії на ЧАЕС, про допомоги на оздоровлення громадянам, про пільги на медичне обслуговування тощо.

На засіданні «круглого столу» розглянуто такі питання:

- про стан забезпечення лікарськими засобами ліквідаторів та потерпілих;

- питання пільгового перевезення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- про пенсійне забезпечення учасників ліквідації на Чорнобильської катастрофи;

- про шляхи покращення медичних послуг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи, що проживають у Золочівському районі;

- щодо забезпечення компенсаційних виплат, пільг та допомог учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи.

Цей день є ще однією нагодою для всіх нас проаналізувати, що зроблено і що ще потрібно зробити для забезпечення повноцінного життя ліквідаторів аварії та потерпілих долю яких так чи інакше скалічив Чорнобиль та нагадати всім про наш обов’язок перед такими людьми. Не дивлячись на складну ситуацію в країні, незмінним залишається в районі пріоритетний напрямок щодо посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС поліпшення рівня їхнього життя.

«У районі діє Комплексна цільова програма соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018-2019 роки, відповідно до якої на 2018 рік передбачено на виплату матеріальної допомоги – 21,0 тис. грн.., придбання санатрон-курортних путівок – 12,0 тис. грн.. Отож, цій категорії населення районна влада і надалі буде приділяти особливу увагу,- сказала Галина Леонідівна.

 

Останніми днями у зв'язку із підвищенням температурних показників почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на відкритих територіях, які можуть перерости у масштабні пожежі.

За період з 4 до 16 квітня Золочівські рятувальники 17 разів виїжджали на ліквідацію пожеж сухої трави та чагарнику. Загальна площа пожеж на відкритій території становила понад 65800 м2. Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини. Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

 

Всесвітній День Земля 22 квітня є святом чистої землі, чистої води та чистого повітря, святом, що покликане об'єднати людей у справі захисту довкілля, нагадати про те, що планета потребує уваги та турботи. Цей день - нагадування про екологічні негаразди, день, коли людина замислюється про те, що вона може зробити для порятунку своєї планети.

Це свято зародилося в США і швидко поширилося на весь світ. Воно заохочується Організацією Об'єднаних Націй, оскільки спрямоване на збереження загального місця проживання всіх людей.

19 квітня 2018 року в читальному залі Золочівської ЦРБ був проведений цикл заходів до Дня Землі, об'єднаний в калейдоскоп цікавих фактів "Здоров'я планети: факти і коментарі".

Для ліцеїстів групи Е-1 Золочівського економічного ліцею (вчитель Бірулін І.Б.) бібліотекарі Золочівської ЦРБ разом з працівниками відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку "Північне Поділля" провели тематично-екологічний вечір "Наш дім - планета Земля", в якому використали відеоролики "Земля- наш спільний дім", "Природа - вона чудова".

Метою цих заходів: ознайомити молодь із проблемами людства ХХІ сторіччя; допомогти усвідомити, що кожна людина несе персональну відповідальність за майбутнє нашої планети, нашої Землі; розвивати вміння вболівати за навколишній світ; виховувати в учнів любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, виховувати любов та повагу до природи, шанобливе ставлення до планети Земля.

 

19.04.2018

 

В навчальних закладах району й надалі проводяться військово-медичні вишколи для учнівської та студентсьткої молоді.

Сьогодні, 19 квітня 2018 року, медики військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провели медичний вишкіл з надання невідкладної допомоги в ЗОШ № 1 I-III ст. м. Золочева. Учні пройшли практичне тестування та взяли участь у відпрацюванні поставленого їм завдання в невеликих групах, а саме – вміння врятувати життя, коли немає часу на очікування карети швидкої допомоги.

Учні навчилися основних прийомів серцево-легеневої реанімації, методів тимчасової зупинки кровотеч, накладання стерильних пов’язок та пов’язок з підручних засобів, виявлення переломів та виготовлення фіксуючих шин з підручних засобів, а також транспортної іммобілізації. До практичних завдань з надання першої медичної допомоги також долучилися педагоги школи.

Проведення таких медичних вишколів є вкрай необхідною та важливою у наш час для підростаючого молодого покоління.

 

Сьогодні, 19 квітня 2018 року, відбулася ХХV (позачергова) сесія районної ради VII скликання. В роботі сесії взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 

17 квітня 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Перегноївської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селі Перегноїв

17 квітня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Перегноївської сільської ради в приміщенні адмінбудинку. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували: - про ремонт аварійного моста у с. Перегноїв - про встановлення додаткового трансформатора електричної напруги у с. Перегноїв - про заміну підлоги у спортзалі Перегноївської ЗОШ - про розчистку русла річки Перегноївка по вул. Л. Українки у с. Перегноїв - про ремонт доріг загального користування

Голова райдержадміністрації доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

18.04.2018

 

До уваги одержувачів субсидій

Завдяки новому порядку для призначення житлової субсидії не має значення майновий стан сім’ї (наявність у володінні житлових приміщень, транспортних засобів, земельних ділянок тощо), крім купівлі майна або оплати послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму 50 тисяч гривень. Важливо не приховувати інформацію про свої доходи. Однак при заповненні декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, де враховується інформація про осіб, які здійснили одноразову покупку або оплатили послугу протягом року перед зверненням на суму суму 50 тисяч гривень багато одержувачів субсидій нашого району цього не показали. Тому при перевірці Західним офісом Держаудитслужби було виявлено порушення чинного законодавства, що призвели до збитків на загальну суму 1420,0 тис. грн. які внаслідок вжитих під час ревізії заходів відшкодовані повністю.

Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів), придбав майно, товари або оплатив послуги на суму, що перевищує суму 50 тисяч гривень, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого була надміру перерахована сума субсидії, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. Сума надміру нарахованої субсидії повертається за вимогою УСЗН, зокрема, шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків одержувачів субсидій на підприємствах-надавачах житлово-комунальних послуг.

Положенням визначено, що одержувач субсидії зоб’язаний протягом місяця повідомити УСЗН шляхом надання відповідних документів про будь-які зміни в домогосподарстві. Перелік видатків (змін), про які заявник інформує УСЗН протягом місяця з часу їх настання:

- Зміна складу осіб, які зареєстровані (хто виписався чи приписався);

- Соціального статусу членів домогосподарства (став пенсіонером, зареєстрований ІЗ, навчається, звільнився з роботи тощо);

- Переліку отримуваних житлово-комунальних послуг(відмовився від центрального опалення і перейшли на індивідуальне);

- Придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує суму 50 тисяч гривень.

У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб надаються також нові заява та декларація.

 

Медики військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провели військово-медичний вишкіл для учнівської молоді.

У ЗОШ № 3 I-III ст. м. Золочева сьогодні, 18 квітня 2018 року, в рамках національно-патріотичного виховання молоді, медики військового госпіталю Національної гвардії України провели військово-медичний вишкіл, основною програмою якого було надання першої медичної допомоги в бойових умовах та в повсякденному житті. Під час проведення вишколу найбільше зверталася увага на надання невідкладної допомоги під час кровотечі та легких поранень. Також школярі навчалися накладати джгути, виконувати масаж серця та штучне дихання. Кожен з учнів спробував себе у ролі рятувальника.

«Зорієнтуватись у складній ситуації, вижити самому та ще й допомогти ближньому – ось те, чого ми хочемо навчити молодь. Адже своєчасне надання та правильне проведення першої медичної допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування та попереджує розвиток тяжких ускладнень» - сказав під час проведення військово-медичного вишколу керівник військового госпіталю в/ч 3080, Валерій Губа.

Також він сказав про те, що військовими медиками і надалі проводитимуться лекції на тему медицини, військово-медичні вишколи, майстер-класи по надання невідкладної допомоги потерпілим у різних ситуаціях в усіх навчальних закладах району.

 

17.04.2018

 

ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ!

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 212 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. № 1740 і від 25 серпня 1999 р. № 1549” встановлено форму та порядок подання нотаріусами звітів про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Згідно з постановою нотаріуси щокварталу до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, зобов’язані подавати органам Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за затвердженою формою.

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна. При посвідченні договорів купівлі-продажу нерухомого майна нотаріус здійснює перевірку сплати покупцем збору та витребовує відповідні документи.

Форма звіту про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна містить інформацію про кількість укладених договорів купівлі-продажу нерухомого майна, вартість такого майна та суму сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12, 4-23-05.

 

Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Cьогодні, 17 квітня 2017 року, під головування першого заступника голови районної комісії з питань ТЕБ та НС, першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника.

На комісії розглядалися такі питання:

- про посилення протипожежного захисту у зв’язку із надзвичайною пожежною небезпекою на території області та району ( 5 клас);

- про готовність місць масового відпочинку населення н водних об’єктах району під час купального сезону 2018 року;

- про виконання робіт пов’язаних з вилученням знищенням вибухонебезпечних предметів.

За результатами розгляду даних питань прийняті відповідні рішення.

 

16.04.2018

 

УРЯД ПРОДОВЖИВ ДІЮ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ „РУКА ДОПОМОГИ”.

Уряд продовжив дію пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб „Рука допомоги” Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 40 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154 і від 05.04.2017 № 224” продовжено термін реалізації в області пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщених осіб до 31.12.2018 року.

Постановою передбачено розширення стимулюючих механізмів створення робочих місць для учасників пілотного проекту.

У 2018 році можливість отримати безвідсоткову фінансову допомогу надано діючим суб’єктам господарювання, які створять робочі місця для учасників пілотного проекту, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості. У зв’язку з встановленням з 01.01.2018 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1762 грн., сума безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу підвищується до 70480 грн.

Запрошуємо бажаючих використати свій шанс на покращення якості життя шляхом участі у пілотному проекті „Рука допомоги” звертатися з заявами до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Для отримання фінансової допомоги суб'єктами господарювання, уповноважені представники повинні звернутися до базових центрів зайнятості з відповідною заявою та документами. Звертаємо увагу, що:

- дохід за шість місяців, отриманий у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

- сума наданої учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу не враховується при розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

ЯК ЗБЕРЕГТИ МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ ВІД ОТРУЙНОЇ ДІЇ ПЕСТИЦИДІВ

Пасічникування - досить важка і клопітка робота, задля досягнення певного результату потрібно пройти шлях далеко не один рік, і на цьому шляху трапляється безліч різноманітних перешкод. Одним із найбільших каменів спотикання на шляху пасічників є отруєння бджіл пестицидами, або хімічний токсикоз. Хімічний токсикоз – незаразна хвороба дорослих особин бджолиної сім'ї і їх личинок, що викликається отруєнням бджіл пестицидами, які застосовуються для контролю розвитку і розповсюдження шкідливих для сільського та лісового господарства комах, рослин, грибків тощо.

Пестициди потрапляють в бджолині сім'ї з нектаром, пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Токсикози виражаються в ослабленні сімей, зниженні їх продуктивності і масовій загибелі бджіл. Хімічний токсикоз проявляється непередбачено, комахи гинуть без явних клінічних ознак. В 95% випадків хімічний токсикоз викликають інсектициди, в 4% – гербіциди і 1% припадає на інші препарати. Пестициди проникають в організм бджіл з кормом, водою, при безпосередньому контакті (що найбільш небезпечно) та фумігації.

Відповідно до екотоксикологічної оцінки всі пестициди діляться на чотири класи небезпеки:

1-й клас небезпеки - високонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель понад 20% бджіл). Екологічні регламенти: прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 4 км; обмеження льоту - 4-5 діб;

2-й клас небезпеки - середньонебезпечні для бджіл пестициди (викликають загибель від 5 до 20% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 3-4 км, обмеження льоту - 2-3 доби;

3-й клас небезпеки - малонебезпечні для бджіл пестициди (загибель від 1 до 5% бджіл). Прикордонно-захисна зона для бджіл - 2-3 км, обмеження льоту - 1-2 доби;

4-й клас небезпеки - практично безпечні для бджіл пестициди.

Прикордонно-захисна зона для бджіл не менше 1-2 км, обмеження льоту - 6-12 годин. Патогенез. Отруєння бджіл залежить від хімічної природи речовин, способу їх проникнення в організм. Фосфорорганічні сполуки блокують фермент холінестеразу, що бере участь в передачі порушень у гангліях нервової системи. Хлорорганічні пестициди порушують калій-натрієве співвідношення в мембранах нервових волокон.

Фтор у вигляді фтористого водню і фториду кремнію діє як дихальна отрута, руйнуючи стінки трахей бджоли, при надходженні з кормом порушує процеси гліколізу і мінеральний обмін.

Миш’як блокує ферментні процеси, хлористий барій порушує водний баланс. Діагноз на хімічний токсикоз ставиться на основі проведеного хіміко-токсикологічного дослідження в лабораторії.

При отруєнні пестицидами і промисловими викидами беруть до уваги раптовість і одночасність загибелі бджіл у більшості або у всіх сім’ях пасіки.

Пасіки обстежують комісійно. Складають акт про нанесений збиток, наводять дані про застосовані пестициди (промислові викиди), способи і час їх внесення, розташування квітучих медоносів (пилконосів) стосовно оброблених ділянок, про наявність на зазначеній території водних джерел, ознаки загибелі бджіл. Беруть проби для дослідження в лабораторії: не менш 500 бджіл у скляному чистому посуді, 100 г меду, шматок стільника 15х15 см з пергою, а також будь-який інший матеріал з бджолиних сімей при підозрі на забруднення хімічними сполуками. Проби опломбовують і висилають разом з супровідним документом та копією акту обстеження. В супровідній записці вказують, на який пестицид варто провести дослідження. Відбирають та доставляють проби якнайшвидше, тому що деякі препарати нестійкі і швидко руйнуються. Характерні ознаки отруєння бджіл пестицидами. Клінічні ознаки отруєння бджіл різними видами хімічних засобів захисту рослин проявляються майже однаково. Бджоли стають озлобленими, малорухомими, зриваються з сотів, повзають по дну вулика, на прилітній дошці і по землі навколо вуликів.

Хвороба у бджіл протікає залежно від характеру дії отрути, її концентрації і від виду зібраного бджолами корму (пилок або нектар). Якщо швидкодіючі інсектициди надходять в організм бджоли з нектаром, то загибель бджіл настає швидко. У таких випадках отруєні бджоли навіть не встигають повернутися у вулик і гинуть в місцях збору нектару або на шляху до пасіки. Хвороба протікає короткочасно і не завдає великої шкоди бджолам пасіки. Якщо ж бджоли збирали нектар, в якому міститься повільно діючий інсектицид, або коли бджоли, які збирають пилок, встигають його принести в вулик і сигналізувати іншим бджолам про місце його збору, то у вулику настає масове вимирання дорослих бджіл різного віку внаслідок масового вильоту бджіл пасіки в отруєну зону і принесення в вулики великої кількості отруєного корму.

Масове вимирання бджіл найсильніше виражене в сильних сім'ях, оскільки бджоли з таких сімей активніше працюють на квітах рослин і більше контактують з пестицидами. Розплід в таких сім'ях вимирає в результаті недостатнього обслуговування (голодування і охолодження) і годування дорослих личинок отруєним нектаром і пилком. Якщо бджоли принесли в вулик невелику кількість отруєного пилку, то процес вимирання бджіл розтягується іноді на все літо.

Профілактика отруєнь бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 Закону України “Про бджільництво” від 2 лютого 2000 року №1492-III (1492-14), суворому дотриманні регламентів застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин. Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 та “Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл”, які є обов'язковими для виконання, передбачено:

• профілактика отруєння бджіл базується на суворому дотриманні регламентів застосування токсичних для бджіл речовин;

• асортимент, норми, кратність застосування пестицидів і агрохімікатів повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповнень до «Переліку»;

• завчасно, але не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає власників пасік, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь і об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт в радіусі 200м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;

• обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при швидкості вітру до 3-4 м/с, як виняток, у похмурі і прохолодні дні допускається проведення обробок у денні години;

• не допускають обробку квітучих медоносів під час масового льоту бджіл. Що робити при отруєнні бджіл? Якщо вже сталося отруєння бджіл, то пасічнику прийдеться добряче постаратись для того, щоб захистити свої права.

По-перше, потрібно спокійно, виважено і без емоцій запропонувати керівництву господарства відшкодувати завдані збитки добровільно. Якщо керівництво не погоджується, слід починати процедуру збирання доказів. Необхідно звернутися до сільського голови з письмовою заявою про створення комісії для обстеження пасіки та обробленого пестицидами поля і відбору зразків для проведення дослідження. До складу комісії мають входити: ветеринарний лікар, зоотехнік, спеціаліст з захисту рослин, представник виконкому місцевої влади. Бажано, щоб при обстеженні був присутній фермер чи його представник. Комісія має обстежити всі бджолині сім'ї пасіки та зробити висновок про повну чи часткову втрату бджіл та відібрати зразки підмору, склавши про це відповідний акт. Після обстеження пасіки обов'язково відібирають зразки рослин, про що також складається відповідний акт комісії. Зразки надсилаються до обласної ветеринарної лабораторії для проведення експертизи за поданням ветеринарного лікаря. Якщо висновком експертизи буде доведено причинний зв'язок між обробкою поля та загибеллю бджіл, тоді сміливо можна звертатись до суду.

Ветеринарно-санітарний паспорт пасіки є єдиним документом, що свідчить про реєстрацію пасіки, він підтверджує факт, що власником пасіки є саме ви, а також те, що бджоли на пасіці є здоровими з щорічними відмітками. Також доказом того, що ви є власником пасіки, слугує довідка з сільської ради із зазначенням точної адреси та кількості бджолиних сімей.

Інформацію про те, кому належить оброблене пестицидами поле, якої воно площі, яка культура на полі посіяна та на якій відстані поле знаходиться від пасіки, ви можете отримати у відділі Держкомзему або у місцевій сільській раді.

Доказом того, що господарство використовувало для обробки сільськогосподарських угідь той чи інший препарат слугує журнал хімобробки посівів, який має обов'язково заповнюватись агрономом або відповідальною особою у господарстві. Доказом доведення завданої шкоди може слугувати довідка відповідної обласної зареєстрованої пасічницької організації або відділу статистики про вартість бджіл та продуктів бджільництва.

                           

13 квітня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у деревообробній галузі району. Метою зустрічі було проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо обов’язковості легалізації найманих працівників шляхом офіційного працевлаштування та виплати їм за кваліфіковану працю належної заробітної плати.

Члени робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати надавали роз'яснення та консультували суб'єктів господарювання щодо застосування норм законодавства про працю,з метою запобігання порушень, за які доведеться нести адміністративну відповідальність.

Суб'єкти господарювання задавали питання членам робочої групи, які виникали під час зустрічі.

 

13.04.2018

 

Відбулося засідання районної комісії «З обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об’єктів, що знаходяться на території Золочівського району» та суб’єктів господарювання району (власників лісопильних об’єктів)

Сьогодні, 13 квітня 2018 року, у приміщенні райдержадміністрації. З метою впорядкування роботи лісопильних об’єктів головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським та членами комісії з обстеження та забезпечення легалізації роботи лісопильних об’єктів району від 23.03.2018 р. проводилося ознайомлення власників лісопильних об’єктів ( суб’єктів господарювання) з порядком використання лісових ресурсів та обліку деревини на підприємствах, також надається інформаційно-роз’яснювальна та консультаційна підтримка суб’єктам господарської діяльності деревообробної галузі.

 

Сьогодні, 13 квітня 2018 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у лютому 2018 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба наголосила, на перевагах офіційно працевлаштованих громадянин, які мають право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві та офіційні відпустки. Начальник відділу з призначення та перерахунків пенсій №16 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Наталія Гаврачинська інформувала присутніх про вплив офіційного працевлаштування та розмір заробітної плати на розмір страхового стажу а в подальшому і на розмір пенсії. Крім цього роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

 

12.04.2018

 

Реформи: Україна піднялася з 137 на 76 сходинку у рейтингу Світового банку, – Президент України.

З 2013 року Україна піднялася на 76 сходинку у рейтингу Світового банку «Doing Business» та прагне опинитися у першій 50-ці. Про це в інтерв’ю німецькій діловій газеті Handelsblatt заявив президент України Петро Порошенко.

«Ми рішуче здійснюємо реформи аби значно покращити інвестиційний клімат. Але більше, ніж моїм словам як президента, можна довіряти оцінці Світового банку – у його рейтингу Doing Business Україна піднялася з позиції 137 до мого приходу до влади у 2013 році, на 76-ту сходинку – минулого року», – зазначив Порошенко.

За його словами, такої динаміки не продемонструвала жодна країна. «І ми робимо все можливе, аби опинитися ближчим часом у першій 50-ці. Найголовніше – це думка інвесторів: багато впливових фірм прийшли або повернулися до України», – додав президент. Президент додав, що за підсумками конкурсу на отримання мобільними операторами ліцензій на користування зв’язком 4G вдалося отримати 8 млрд гривень замість очікуваних 5 млрд грн.

«Ми просунулися в питанні децентралізації, адаптували наші ЗСУ до стандартів НАТО, докорінно змінили систему правосуддя, а рішення щодо створення Антикорупційного суду було у першому читанні ухвалено Парламентом», - зазначив він.

 

Вчора, 11 квітня 2018 року, в рамках проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою населених пунктів району, а також до Дня довкілля було здійснено об’їзд території Золочівського району за участю заступника голови Львівської ОДА Оксани Стоколос-Ворончук та керівництва райдержадміністрації.

Метою проведення місячника благоустрою було поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів області, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення.

Керівники організацій, установ, підприємств, приватні підприємці, жителі району активно долучилися до вищевказаних заходів із очищення території м. Золочева та м. Глиняни, а також селища та сіл району.

 

10.04.2018

 

Сьогодні, 10 квітня 2018 року, голова Золочіської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду за участю першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації, голови районної призовної комісії Ігоря Нижника, в.о. начальника Золочівського РВ УМВС у Львівській області Григорія Марця, Золочівського районного військового комісара Петра Вінгольца з питань доведення завдань по призову на строкову військову службу в особливий період 2018 року.

 

Сьогодні, 10 квітня 2018 року, голова Золочіської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з начальником відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства району Петром Кобелькою, головним спеціалістом сектору розвитку інфраструктури та будівництва Юрієм Шевчуком щодо проведення місячника благоустрою і Дня довкілля. Було дано доручення провести роботу з головами місцевих рад з питання належного вигляду автобусних зупинок та придорожніх смуг між населеними пунктами.

Також голова особливо наголосив на доведення населенню заборони спалювати сухостій.

 

06.04.2018

 

«СІМ СЛІВ ХРИСТА НА ХРЕСТІ»

Протягом Великого посту струнний квартет «Ad libitum» зі Львова виконує твір відомого австрійського композитора Йозефа Гайдна «Сім слів Христа на Хресті».

Виступи відбулися у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких, в храмах Львова та на сценах великих міст України. У літературній частині програми – читання поезій Ліни Костенко, Якова Савченко, Ольги Кіс (м. Золочів).

Художнє слово виголошувала Ярина Коваль.

 

05.04.2018

 

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела зустріч з питання сприяння розвитку на Золочівщині шахового руху, 4 квітня 2018 року.

Присутні на зустрічі Бєлін Сергій – турнірний директор Львівської обласної шахової федерації, Матвієнко Микола – куратор Програми розвитку шахів у Львівській області 2017-2021 роки, Лисенко Роман – відповідальний за втілення Програми у Золочівському районі обговорили мету програми, та зазначили, що Програмою передбачено відкриття шахових гуртків в початкових класах загальноосвітніх шкіл та дитячих дошкільних установах.

«На сьогоднішній день беззаперечними флагманами шахового розвитку в області є міста Стрий та Городок. Приклад сестер Анни та Марії Музичук надихає молоде покоління шахістів до систематичних занять шахами, їх успіхи створюють передумови для широкої популяризації гри не тільки у Львові та області, але в Україні в цілому, - сказав під час зустрічі Матвієнко Микола – куратор Програми розвитку шахів у Львівській області 2017-2021 роки.

«Варто зазначити, що шахи є своєрідною матрицею таких наук, як математика, психологія та менеджмент, адже розвивають і прищеплюють в дитині любов до математики, розвивають логічне та стратегічне мислення, пам’ять, ерудицію, інтелект, тож відіграють надзвичайно велику роль у розвитку кожної особистості, - сказала Галина Семчишин під час зустрічі.

 

5 квітня 2018 року Перший заступник Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів зустріч з питання виділення земельної ділянки під кооператив для учасників АТО. На зустрічі учасників АТО представляв голова ГО "Золочівська районна спілка ветеранів АТО "Золочів – Січ" Роман Хом'як. Також у зустрічі взяли участь І. Погребняк – начальник відділу у Золочівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, З. Леськів – начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Г. Гуменюк – сільський голова Підлипецької сільської Ради. Обговорювалася виняткова важливість розвитку кооперативного руху на селі та можливість виділення земельної ділянки на території Підлипецької сільської ради для створення кооперативу учасниками АТО.

Вирішили вивчити наявність вільних ділянок, до яких земель вони відносяться та до чиїх повноважень належить надання цих ділянок задля задоволення запиту ГО "Золочівська районна спілка ветеранів АТО "Золочів – Січ".

 

04.04.2018

 

На Золочівщині привітали учасницю національно-визвольних змагань з 90-річним ювілеєм

Сьогодні, 04.04.2018 року учасниці національно-визвольних змагань виповнилося 90 років. В цей день до оселі іменинниці завітали керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, керуюча справами районної ради Наталія Калуцька, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний.

На адресу ювілярки Зайдлец Ярослави Йосифівни прозвучало багато теплих і зворушливих привітань. Зокрема, Галина Леонідівна привітала цю мужню жінку, уродженицію золочівської землі з 90-річним ювілеєм. «Для мене честь стояти сьогодні поруч з Вами. Я пишаюся тим, що в нашому районі живуть такі люди, як ви – герої, які відстоювали рідну землю від загарбників будучи зв’язковою загонів ОУН-УПА. Низько вклоняюсь та висловлюю Вам сердечну вдячність за героїзм. Впевнена, що Ваша самовідданість та патріотизм завжди будуть прикладом для молодого покоління. Здоров’я, сили та наснаги Вам!» – наголосила у своєму вітальному слові керівник апарату Галина Семчишин.

За активну громадянську позицію в становленні та розвитку демократичних перетворень української держави, утвердження високої свідомості у національно-визвольній боротьбі та з нагоди 90-річчя від дня народження Ярославі Йосипівні вручено подяку від райдержадміністрації та районної ради.

 

Керівництвом райдержадміністрації проводяться об’їзди територій району в рамках виконання розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації щодо проведення місячника з озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля.

Роботи проводяться головами та жителями місцевих рад з метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природо-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів в галузі охорони навколишнього природного середовища, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення.

Під час об’їздів голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник проводять роз’яснювальну роботу серед населення району щодо призову на строкову військову службу.

В Україні з 1 лютого 2018 року розпочалася підготовка до весняного призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України.

Призов громадян України на строкову військову службу включає проходження ними медичної і районної призовної комісій, відбір найбільш підготовленої, придатної за станом здоров’я молоді та відправлення призовників до військових частин. Усі юнаки 1992 – 2000 років народження, які мешкають, або зареєстровані на території Заводського району м.Запоріжжя викликаються до військового комісаріату для проходження медичної комісії і уточнення облікових даних. При цьому, відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» ст.15 п. 8. « Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову: призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці; у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України; призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.»

Нагадаємо, що термін перебування на строковій службі для тих, у кого немає вищої освіти, становить півтора року (18 місяців). А тi, хто має диплом про повну вищу освіту, служитимуть один рік. Призовний вік становить від 18 до 27 років. Указом Президента визначено, що всі військовослужбовці строкової служби участі у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції НЕ беруть! Відповідно до ст.119 «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків» ( Кодекс законів про працю України) за призовниками, які працюють, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установах, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Крім цього юнакам, які призвані на строкову службу нараховується одноразова грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

 

Відійшов у вічність зв’язковий УПА

Мирко-Болкуневич Максим Артемович

На 88 році життя перестало битися серце учасника бойових дій ОУН-УПА, зв’язкового, який довгий час перебував на спецпоселенні та справжнього борця за волю і Незалежність України, члена Золочівської організації Всеукраїнської товариства ОУН-УПА ім.Шугая – Мирко-Болкуневича Максима Артемовича. Все його життя було сповнене патріотизму. Він був сильний духом, мужнім і незламним, зразком для молоді та безкорисливим у служінні українській нації. Проводив бесіди, спілкування з молоддю у школах району, був активним учасником районних заходів.

Схиляємо голови у скорботі і глибоко сумуємо з приводу смерті учасника бойових дій УПА. Висловлюємо щире співчуття близьким. Молимось, щоб Господь прийняв його душу в Царство Небесне. Вічна пам’ять!

З глибоким сумом Золочівська райдержадміністрація

03.04.2018

 

У Золочівському районному центрі зайнятості, сьогодні, 3 квітня 2018 року, відбулися заходи інформаційно-роз’яснювального характеру щодо проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України, Національній гвардії України, служби у військовому резерві, навчання у вищих військових навчальних закладах, а також проінформовано про весняний призов на строкову військову службу.

В семінарах взяли участь особи, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та представники військової частини А 3215 м. Тернополя - солдат Крючковський Сергій Владиславович, Західного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України - підполковник Прокопів Петро Михайлович та Золочівського військового комісаріату - Марець Уляна Михайлівна.

Зі вступним словом до учасників заходів звернувся директор центру зайнятості Орест Малиновський, який наголосив, що Збройні сили України та Національна гвардія України є надійними роботодавцями на сучасному ринку праці, а також повідомив про те, що стартував черговий призов на строкову військову службу. Аудиторії довели основні вимоги до кандидатів на військову службу за контрактом, умови проходження служби, забезпеченість соціальним пакетом військовослужбовців тощо, а також про всі особливості цьогорічної призовної кампанії.

Зустріч пройшла активно, зацікавлені особи отримали відповіді на поставлені запитання. Буклети, плакати, візитки з усією необхідною інформацією розмістили у приміщенні центру зайнятості, а також презентували присутнім. Контрактна служба гарантує кожному військовослужбовцю дотримання соціально-правових засад та норм, стабільну заробітну плату, забезпеченість необхідним речовим майном і створює сприятливі умови для самореалізації у сфері військової служби.

Індивідуальні консультації були надані в центрі зайнятості, на спеціально створеному робочому місці для військовослужбовців, усім бажаючим відвідувачам, пошуковцям роботи.

 

02.04.2018

 

ОГОЛОШЕННЯ!!!

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення заняття "Школа майбутнього пенсіонера" щодо основних положень пенсійної реформи, яке відбудеться 13 квітня 2018 року о 11.00 за адресою: м. Золочів вул. Валова,4.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оголошує проведення "Дня відкритих дверей", яке відбудеться 12 квітня 2018 року за адресою: м. Золочів вул. Валова,4. «Гаряча» телефонна лінія 11 квітня 2018 відбудеться «Гаряча» телефонна лінія з заступником начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Ольгою Мудрак за телефоном (265) 4-23-05 з 12.00 до 13.00.

 

Проведення перерахунку пенсій з 1 квітня Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомляє, що Законом України від 03.10.2017 р № 2148 – VII внесено зміни у Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ( далі – Закон 1058 ), а саме частину 4 статті 42 Закону – 1058 доповнено абзацом п’ятим такого змісту: «Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи, проводять перерахунок пенсій тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах».

Перерахунок пенсій проводиться щорічно з 1 квітня без додаткового звернення осіб, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати і які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Право на проведення перерахунку мають пенсіонери, які після призначення (перерахунку) пенсії:

- продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі;

- продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу (у такому разі, перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком пенсії).

Для пенсіонерів які продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії перерахунок пенсії проводиться:

- з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію;

- з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попередньогоперерахунку) пенсії.

Для пенсіонерів які продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу перерахунок пенсії проводиться з урахуванням набутого страхового стажу' після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Перерахунок пенсій проводиться на найбільш вигідних умовах для пенсіонерів. Дія цих нормативних змін не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли необхідного пенсійного віку.

 

Легалізація трудових відносин

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Найважливішими складовими соціально-трудових відносин є порядок працевлаштування, оплата праці, режим, умови праці тощо.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства. Здебільшого проблемні питання щодо легалізації заробітної плати виникають у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, коли заробітна плата виплачується найманим працівникам, які не обліковуються у бухгалтерських документах. При оформленні на роботу працівникам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки,у першу чергу, для Вас самих.

Влаштувавшись на роботу неофіційно, Ви повинні розуміти, що будете позбавлені:

- гарантованого розміру заробітної плати;

- соціальних гарантій, передбачених для працівника;

- права на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;

- права на оплату листка тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;

- права на охорону праці та соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві. Нелегально працюючого працівника можуть звільнити у будь-який час без виплати вихідної допомоги, а можливо, і без оплати за виконану роботу.

Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату офіційно, бо саме у такому випадку вони будуть соціально захищененими.

Трудові відносини між роботодавцями і працюючими повинні будуватися тільки на законодавчій основі. Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” встановлена мінімальна заробітна плата в місячному розмірі 3723.0 грн., тобто розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Частиною другою статті 31 Закону України «Про оплату праці» визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це - доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Отже, у випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць; доплата за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів; за роботу у зоні відчуження; доплата за роботу у нічний час, то вони мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3723 гривні).

Всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в частині другій статті 31 Закону України «Про оплату праці», мають враховуватись до мінімальної заробітної плати. Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації

 

Про заходи безпеки під час святкування Великодніх свят

Сьогодні, 2 квітня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів апаратну нараду з керівниками відділів, управлінь, секторів, районних служб. Про комплекс попереджувальних заходів та заходів безпеки під час святкування Великодніх свят, доповів Віталій Федорович – керівник Бродівського МРВ УСБУ у Львівській області.

 

Доповідач зазначив, що з метою недопущення вчинення диверсійних і терористичних дій на території Золочівського району у зв’язку із святкуванням Великодніх свят необхідно сконцентрувати спільні зусилля правоохоронних органів, органів влади та управління, органів місцевого самоврядування та підсилити увагу громадськості для убезпечення терористично уразливих об’єктів.

Мешканцям населених пунктів слід бути пильними на у разі виявлення (особливо у місцях масового скупчення людей) підозрілих осіб, транспортних засобів, залишених без нагляду предметів невідкладно повідомити правоохоронні органи за наступними номерами телефонів:

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою або виникнення надзвичайної події повідомляти оперативних чергових правоохоронних органів невідкладно:

- Черговий ГУ НП у Львівській області – (032) 2586880 або 102

- Черговий УСБУ у Львівській області – (032) 2616143;

- Черговий Бродівського МРВ УСБУ у Львівській області -098-8350018

На завершення голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: «Не слід забувати, що ми перебуваємо у часі неоголошеної війни, тому ми повинні бути проінформовані про заходи безпеки».

Детально: пам’ятка.

 

31.03.2018

 

На виконання розпоряджень голови Львівської облдержадміністрації від 5 березня 2018 року № 191/0/5-18, від 28 березня 2018 року № 247/0/5-18 керівництво району та працівники райдержадміністрації взяли участь у загальнообласній толоці. Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 7 березня 2018 №145 “Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля” з 12 березня до 5 квітня 2018 року в районі триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою.

Під час проведення місячника на території району залучено працівників підприємств, установ, організацій, громадян, учнівську та студентську молодь.

Саме сьогодні, 31 березня 2018 року керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації приєдналися до місячника благоустрою та Дня довкілля впорядкувавши територію прилеглу до адмінбудинку. У районі впорядковуються прилеглі до приміщень території, проводиться санітарна побілка і підрізка дерев та кущів.

Громадянами населених пунктів упорядковуються присадибні території, прилеглі території місцевих рад, придорожні смуги, автобусної зупинки. Станом на 29 березня 2018 року у Золочівському районі приведено до належного санітарного стану 34,2 га парків, скверів та алей, ліквідовано 26 несанкціонованих сміттєзвалищ, розчищено та впорядковано 34 джерела, очищено від сміття берегів 27,25 км. Висаджено в межах населених пунктів 200 дерев та 266 саджанців кущів.

 

30.03.2018

 

З 1 січня розмір мінімальної заробітної плати зріс, відповідно і зростуть штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці ,- головне повідомлення на засіданні комісії у Золочівській райдержадміністрації

Начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сьогодні, 30 березня 2018 року.

На засіданні заслухано 18 суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру. Ігор Уличний наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства. В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Топченко-Церковник повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах. Опісля було проведено нараду семінар з суб’єктами господарювання району.

 

У районному Народному домі відбувся книжковий форум

Сьогодні, 30 березня 2018 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин та працівники Золочівської райдержадміністрації взяли участь у книжковому форумі. Під час заходу презентовано книги українських авторів, які вийшли друком у видавництві «Український пріоритет» (кер. Володимир Шовкошитний). На зустрічі побувала молодь, вчителі та директори навчальних закладів району, громадськість міста. Читачі мали змогу придбати цікаву та пізнавальну літературу.

 

Сьогодні, 30 березня 2018 року в сесійній залі районної ради проведено громадське обговорення щодо формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги та автономізації медичних закладів Золочівського району. Головував перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який закликав присутніз до конструктивних обговорень.

Головний лікар Золочівської ЦРЛ Ганна Самчкуашвілі розповіла присутнім, що відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 року № 983 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості», на виконання наказу МОЗ України і Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 6.02.2018р. № 178/24 «Про затвердження Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги», створено наказ по Золочівській ЦРЛ про створення робочої групи. Яка проводить відповідну роботу.

В ході проведення зустрічі прозвучало ряд запитань від голів місцевих рад та громадськості.

За підсумками зустрічі вирішено провести громадські слухання на території місцевих рад району, узагальнені пропозиції подати на засідання найближчої сесії районної ради.

 

29.03.2018

 

«Суб’єктам малого бізнесу, які працюють у деревообробній галузі, з виробництва меблів та у харчопереробній галузі, відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами, отриманими в банках», - наголосила Оксана Залуцька, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації під час презентації Програми підвищення конкурентоспроможностіЛьвівської області для малого бізнесу.

Сьогодні, 29 березня 2018 року в Золочівській райдержадміністрації проведено презентацію Програми. Спікер зустрічі Оксана Залуцька наголосила на етапах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області. Повідомила, що відкритий конкурс інвестиційних проектів триватиме до 21 квітня. Відповідно до Програми, суб’єктам малого бізнесу, які працюють у деревообробній галузі, з виробництва меблів та у харчопереробній галузі, відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами, отриманими в банках, що уклали генеральні угоди про співробітництво. У Золочівському районі це ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ КБ «Приватбанк».

 Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

– чисельність персоналу не більше  50 осіб,

– річний дохід не перевищує 10 млн. євро,

– здійснюють діяльність більше, як два роки.

Розмір кредиту, за яким погашатимуться відсотки для суб’єктів малого бізнесу, не може перевищувати 750 тис. грн. Термін кредиту – три роки (36 місяців).

Кредити будуть надаватися на придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення; модернізацію технологічного процесу виробництва; впровадження технологій енергоефективності у виробничий процес; розроблення нових видів продукції (товарів); промоцію бізнесу і пошук нових ринків збуту.

Відбір учасників проекту проводиться на конкурсній основі.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти (бізнес-плани) з такими розділами:

- вид діяльності, виробничі можливості, кадровий потенціал, фінансово-господарська стійкість;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний приріст виробництва і реалізації продукції у результаті реалізації проекту;

- очікувані нові ринки збуту продукції за межами області і країни.

За детальною інформацією необхідно звертатись за адресою: м. Львів, вул. В.Винниченка, 18, каб. 425 або за телефоном  (032) 299 92 79.

 

29 березня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду по супроводу інвестиційних проектів, які реалізуються на території Золочівського району. Під час наради розглянули стан реалізації проектів та перелік проблем, які потребують вирішення. З метою постійного оновлення та актуалізації бази супроводу інвестиційних проектів структурним підрозділам райдержадміністрації дано відповідні доручення.

Відбулася презентаційна програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області для учасників АТО

 

29 березня 2018 року в Золочівській райдержадміністрації проведено презентацію Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області в частині відшкодування відсоткових ставок за банківськими кредитами для підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО.

Розпочав захід голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який наголосив: «У межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області відкритий конкурс інвестиційних проектів, який триватиме до 21 квітня. Відповідно до Програми, підприємцям-учасникам АТО відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами, отриманими в банках, що уклали генеральні угоди про співробітництво».

Продовжуючи зустріч Оксана Залуцька, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації розкриваючи дану тематику, наголосила: «У Золочівському районі банки що співпрацюють по даній програмі – це ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ КБ «Приватбанк». Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:

– мати статус учасника АТО;

– мати офіційну прописку на території Львівської області;

– написати бізнес-план;

– взяти участь у навчанні у межах проекту "Новий відлік", яке проводитиме міжнародний фонд "Відродження" або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту».

Представники банківський структур наголосили на перевагах кредитування Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області для учасників АТО.

Для учасників Програми  розмір кредиту, за яким погашатимуться відсотки для однієї фізичної особи-підприємця – учасника АТО, не може перевищувати 300 тис. грн.  Термін кредиту – три роки (36 місяців).

Кредити будуть надаватися на придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення, а також оборотних засобів (сировини, комплектуючих, продукції (товарів) для роздрібної та оптової торгівлі); модернізацію технологічного процесу виробництва; розроблення нових видів продукції (товарів); промоцію бізнесу і пошук нових ринків збуту.

Відбір учасників проекту проводиться на конкурсній основі.

Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти (бізнес-плани) з такими розділами:

- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;

- конкретний напрямок використання кредитних коштів;

- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;

- очікувані ринки збуту продукції та послуг.

 

Районний етап з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

28 березня 2018 року у приміщенні актового залу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбувся районний етап з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?».Участь у фінальному турі взяли 11 команд шкіл району:

- Золочівського економічного ліцею;

- Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3;

- Ремезівцівського НВК;

- Полянської ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Скварявської ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Заставненського НВК;

- Куровицької ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Скварявської ЗОШ І-ІІІ ст.;

- Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;

- Зозулівського НВК;

- Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Журі в складі: методистів РМК Питльованого А.М.,Паздзірської М.М., Сабадаш Л.Я., директора  ЦДЮТ Петришин О.А. переможцями визначило:

І місце – команду  Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3;

ІІ місце – команду Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;

ІІІ місце – команду Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

Команди-переможці були нагороджені цінними подарунками та грамотами відділу освіти.

 

 

УРЯД ПРОДОВЖИВ ДІЮ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ „РУКА ДОПОМОГИ”

Уряд продовжив дію пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб „Рука допомоги”

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 40 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154 і від 05.04.2017 № 224” продовжено термін реалізації в області пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщених осіб до 31.12.2018 року.

Постановою передбачено розширення стимулюючих механізмів створення робочих місць для учасників пілотного проекту. У 2018 році можливість отримати безвідсоткову фінансову допомогу надано діючим суб’єктам господарювання, які створять робочі місця для учасників пілотного проекту, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості.

У зв’язку з встановленням з 01.01.2018 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1762 грн., сума безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу підвищується до 70480 грн.  

Запрошуємо бажаючих використати свій шанс на покращення якості життя шляхом участі у пілотному проекті „Рука допомоги” звертатися з заявами до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Для отримання фінансової допомоги суб'єктами господарювання, уповноважені представники повинні звернутися до базових центрів зайнятості з відповідною заявою та документами.

Звертаємо увагу, що:

- дохід за шість місяців, отриманий у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

- сума наданої учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу не враховується при розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

28.03.2018

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 28 березня 2018 року. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про затвердження індивідуального плану соціального захисту дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах; про доцільність позбавлення батьківських прав, про призначення піклувальника та опікуна.

«Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

У райдержадміністрації відбулося засідання колегії

Сьогодні, 28 березня 2018 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації. Провів засідання голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Під час засідання колегії розглянуто питання важливі для життєдіяльності району, а саме: про пророблену роботу Національного Природного Парку «Північне Поділля» впродовж 2017 року; про можливість перетворення комунального закладу Золочівської районної ради Золочівська центральна районна лікарня в комунальне некомерційне підприємство «Золочівська центральна районна лікарня»; про створення інклюзивно - ресурсного центру у Золочівському районі; про внесення змін в «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018 – 2019 роки»; про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж II півріччя 2017 року; про підсумки роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації за II півріччя 2017 року.

Юрій Сиротюк, директор Національного Природного Парку «Північне Поділля» розповідаючи про роботу Національного Природного Парку «Північне Поділля» впродовж 2017 року наголосив, що основним завданням еколого-просвітної роботи є формування системи наукових знань, поглядів і переконань, які закладають основи відповідного та дієвого ставлення людини до навколишнього природного середовища.

Парком здійснюється різнопланова діяльність у напрямку просвіти населення. Особлива увага звертається на роботу з молоддю. В 2017 році відділом еколого-освітньої роботи було організовано та проведено 131 еколого-освітні заходи, а саме: еколого-пізнавальні лекції, семінари, тренінги та круглі столи на базі навчальних закладів, що знаходяться на території установи, тематичні та інтегровані заняття, еко-вікторини на базі ЗОШ та дитячих навчальних закладів; майстер-класи та еколого-мистецькі заходи; еко-квести; презентації; уроки під відкритим небом; краєзнавчі екскурсії; конкурси малюнка; флешмоби; здійснювалася еколого-освітня робота у пришкільних таборах; взято участь у природоохоронних акціях; взято участь у семінарах метод об’єднань відділу освіти Бродівської РДА та Золочівської РДА; налагоджено співпрацю з Бродівським центром дитячої та юнацької творчості, станції юних техніків, з Бюром УГКЦ з питань екології, районними центрами реабілітації дітей інвалідів Бродівсього та Золочівського районів, Підкамінським навчально-реабілітаційним центром із поглибленою професійною підготовкою; Бродівським районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Бродівським педагогічним коледжем ім. М. Шашкевича та Золочівським економічним ліцеєм. Було прийнято участь у засіданнях та нарадах вчителів біології, екології районних відділів освіти Бродівської та Золочівської райдержадміністрації та надано матеріали щодо проведення уроків на екологічну тематику.

На постійній основі проводиться еколого-освітня робота з громадами сіл, що прилягають до території НПП «Північне Поділля». Заслухавши дане питання, колегією рекомендовано ще ширше залучати молодь до просвітницької роботи. В рамках неформальної освіти залучати учнівську та студентську молодь району до участі у лекціях, тренінгах тощо. Прививаючи тим самим дітям любов до рідного краю та шанобливе ставлення до природи. За підсумками засідання колегії по інших питаннях прийняті відповідні рішення.

 

Випуск інструкторів бойової підготовки

У Навчальному центрі Національної гвардії України відбулись урочисті заходи з нагоди закінчення навчального періоду та випуску інструкторів бойової підготовки другого рівня, сьогодні, 28 березня 2018 року.

Церемонія випуску проводилась на території музею-заповідника «Золочівський замок», який уособлює незламність духу та символізує поєднання поколінь. Заходи розпочались із вшанування хвилиною мовчання побратимів, що віддали своє життя відстоюючи незалежність та цілісність Батьківщини на східних рубежах нашої держави. Начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Олег Гарчу в своїй промові звернувся до особового складу: "Сучасна зброя та техніка стає більш досконалою та потребує відповідного професійного рівня кожного з вас. У Вашій особі Україна повинна мати фахівців, які ефективно готуватимуть професіоналів для підрозділів Національної гвардії України". Начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Олег Гарчу вручив від командувача Національної гвардії України почесну грамоту начальнику Навчального центру НГУ полковнику Михайлу Кулику з нагоди 4-ї річниці з Дня заснування Національної гвардії України. Після оголошення наказу про затвердження результатів іспитів кращим інструкторам вручили грамоти. До привітальних слів приєднались начальник Навчального центру НГУ полковник Михайло Кулик, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, секретар Золочівської міської ради Олег Сидорович, а також ветеран Навчального центру полковник у відставці Євген Авескулов.

Звертаючись до присутніх голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: «Ми раді сьогодні з того, що вишкіл у Навчальному центрі проводяться за стандартами НАТО. Я сьогодні хотів би подякувати командуванню Національної гвардії України за матеріально-технічне оснащення нашого підрозділу. Ми тішимося разом з Вами, що сьогодні ми маємо нові зразки озброєння та задовільний матеріально-технічний стан. Я звертаюся до військовослужбовців, які закінчили сьогодні навчання, нехай любов до рідної землі, почуття відповідальності і справедливості завжди будуть супутниками при виконанні завдань, які будуть перед вами поставлені. Слава Національній гвардії України! Слава Україні!»

Від духовенства Золочівщини з Божим благословенням звернулись військові капелани отці Андрій Кулицький та Юрій Галабуда і отець Василь Проць. У їх словах прозвучали лише найкращі побажання на подальшу службу та життя. По закінченню молитви вони окропили всіх присутніх свяченою водою. А військовий оркестр привітав інструкторів виконанням пісні «Національна гвардія».

По завершенню навчання у інструкторів залишаться радісні та хвилюючі спогади виснажливого чергового етапу випробувань.

 

Відбулося виїзне засідання робочої групи 27 березня 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Підгородненської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

27.03.2018

 

Незадекларована праця – прірва для працівників та роботодавців

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

Беручи до уваги той факт, що за даними Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки у січні-вересні 2017 року становив 33 % від офіційного ВВП, Держпраці серед інших дієвих інструментів у подоланні незадекларованої праці використовує такий як роз’яснювальна робота – інформування населення про наслідки, які тягне за собою безвідповідальне ставлення до питання працевлаштування, попередження роботодавців про застосування санкцій за порушення законодавства про працю.

Незадекларована праця в Україні найчастіше проявляється у таких формах:

– економічна діяльність без державної реєстрації;

- наймана праця без оформлення трудових відносин;

- приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;

– маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

У будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію. Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці. Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку. Не можна виключати й того, що роботодавець ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати. Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.

Через високий рівень тіньової зайнятості держава втрачає доходи, які можна було б спрямувати на реалізацію програм соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення добробуту громадян. Це зумовлює необхідність підвищення податків для підтримки державних витрат і надання соціальних послуг населенню, що, відповідно, є додатковим податковим тягарем для суб’єктів господарювання. Тобто, незадекларована праця створює замкнене коло, коли роботодавець, не оформлюючи легально працівників, намагається ухилитися від податків, але тим самим наражається на додатковий податковий тягар.

Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», довели свою ефективність у вирішенні проблеми незадекларованої праці. За 2017 рік інспекторами праці виявлено у 2,7 раза більше незадекларованих працівників, ніж у 2016 році.

Так, упродовж 2017 року під час заходів контролю з питань додержання законодавства про працю виявлено 5177 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, з них 2427 працівників без оформлення трудового договору та 2750 працівників, які виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових. 5338 працівників були допущені до роботи з порушенням вимог статті 24 Кодексу законів про працю України, без повідомлення органів Державної фіскальної служби України.

До суду направлено 274 протоколи про адміністративне правопорушення, винесено 314 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 209 млн 96 тис. гривень. Державна служба України з питань праці проводить активну інформаційно- роз’яснювальну роботу, консультує роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафи. Інспектори праці беруть участь в нарадах, семінарах в установах і організаціях, на підприємствах, в публічних заходах, інформуючи громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору. Держпраці наголошує, що офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

Сектор взаємодії зі ЗМІ

 

Заява Президента України щодо видворення з української території 13 російських дипломатів

У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Велика Британія) Україна, у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Бо як відомо, наші дипломатичні стосунки з РФ де-факто заморожені. Росія вкотре підтвердила своє зневажливе ставлення не лише до суверенітету незалежних держав, а й до цінності людського життя. Україна відчуває це щодня в окупованому українському Криму та на Донбасі. Тому, як ніколи, важливо не обмежуватися символічними жестами. Наступний крок – збільшення ціни для Москви за вчинені міжнародні злочини, включно через посилення персональних, фінансових та економічних санкцій. Наша спільна відповідь Кремлю і надалі має бути рішучою та жорсткою для недопущення нових людських трагедій та забезпечення поваги до норм міжнародного права.

 

26.03.2018

 

Головою райдержадміністрації проведено виїзний прийом у селі Коропець

20 березня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Коропецької  сільської ради в приміщенні адмінбудинку місцевої ради.  Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про ремонт дороги по вулицях Зеленій та Підгай у с. Коропець,

- про ремонт моста при в’їзді до села,

- про неможливість придбання в аптечних закладах району наркотичних, психотропних сильнодіючих препаратів,

- про можливість отримання допомог учасникам АТО,

- про відсутність квитанцій за оплату газу для населення,

- про врегулювання пасажирських  перевезень.

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням.

Особлива увага присутніх була приділена організації проведення місячника з озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля. За порушення правил благоустрою порушника притягують до адміністративної відповідальності відповідно до ст.152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», що тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 340 до 1360 грн., а від 850 до 1700 грн. – для суб’єктів підприємницької діяльності та посадових осіб.

Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

 

23.03.2018

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 23 березня  2018 року відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання згідно плану роботи Громадської ради на 2018 рік, визначаючи відповідальних, закріплених за подіями та заходами.

 

Навчальний центр Національної гвардії України урочисто відзначив четверту річницю створення Національної гвардії України

Сьогодні, 23  березня 2018 року, за участю керівника апарату Золочівської районної державної адміністрації Галини Семчишин, у районному Народному домі відбувся урочистий захід з нагоди відзначення четвертої  річниці заснування Національної гвардії України.

У своєму привітанні керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин привітала гвардійців та членів їхніх родин зі святом, побажала міцного здоров’я, щастя, віри у перемогу над ворогом та мирного неба.

«Щиро вітаю вас з Днем Національної гвардії України! Ми відзначаємо цей день зі скорботою за тих, хто віддав своє життя за незалежність України, і з гордістю за тих, хто нині боронить її на Сході України. Без сумніву ви здобули повагу та вдячність усього українського народу та визнання міжнародної спільноти, стали учасниками доленосних для України подій, гідно витримуючи усі випробування. Глибоко шануємо тих, хто зустрічає цей день на передовій. Висловлюємо вдячність ветеранам, волонтерам, членам сімей військовослужбовців за витримку та підтримку! Сердечно бажаю усім вам і вашим родинам міцного здоров’я, стабільності та миру. Хай любов до рідної землі та людська вдячність надають вам наснаги у нелегкій і відповідальній справі служіння українському народові», - зазначила у вітальному слові Галина Леонідівна.

Керівник апарату ще раз подякувала присутнім за їх мужність та з нагоди свята і за високу патріотичну свідомість, особисту взірцевість, сумлінне виконання службового обов'язку, оперативне розв’язання поставлених завдань, відданість військовій присязі вручила військовослужбовцям грамоти.

Загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність української держави присутні вшанували хвилиною мовчання. Для гостей заходу, що прийшли вшанувати гвардійців, було продемонстровано концертну програму, в змісті якої переважала військово-патріотична тематика.

 

23 березня у Золочеві вшанували пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола

Віче, панахида та покладання квітів відбулись у Золочеві з нагоди 19 річниці від Дня загибелі В’ячеслава Чорновола 23 березня 2018 року.

Опівдні голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, працівники Золочівської райдержадміністрації, районної та міських рад, члени НРУ, лідери політичних партій, громадських організацій, працівники підприємств, установ, організацій, громадськість міста та молодь зібралися на площі біля пам’ятника В.Чорновола, щоб вшанувати пам’ять Героя України.

До підніжжя пам’ятника поклали квіти представники влади району.

Поминальну панахиду відслужили священнослужителі усіх конфесій району.

Про відомого політика, громадського діяча, провідника національно-демократичного руху, Героя України та багатогранну особистість йшлося у виступі лідера партії НРУ, керівника районної друкарні Володимира Зубара.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський у своєму виступі наголосив, що якщо не вдалося об’єднатися навколо живого Чорновола, то тепер треба об’єднатися навколо його ідей розбудови Української держави, бо він був справжнім будителем української нації. Він буде на сторінках історії, бо він і є справжня історія.

Довідково:

В'ячесла́в Макси́мович Чорнові́л (24 грудня 1937 с. Єрки Київської області — 25 березня 1999, Бориспіль Київської області) — український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975). Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

25 березня 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем загинув. Автомобілем “Тойота” він повертався з Кіровограда і на великій швидкості врізався в КамАЗ, що розвертався.

Разом з І. Світличним, І. Дзюбою, Є. Сверстюком, А. Горською, М. Плахотнюком, Л. Танюком, В. Стусом В’ячеслав Чорновіл був одним із лідерів та активним діячем дисидентського руху.

Чорновіл був одним із ініціаторів створення Української Гельсінської Групи. Видавав самовидавний “Український Вісник”. Був декілька разів ув’язнений за “антирадянську пропаганду”. Покарання у 1967-1969, 1972-1979, 1980-1988 роках відбував у таборах суворого режиму та на засланні.

10 вересня 1989 рік Чорновіл створив Народний Рух України за Перебудову (пізніше Народний рух України, НРУ).

У 1995 році В'ячеслав Чорновіл став членом української делегації в Парламентській Ассамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

 

У райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян, сьогодні, 23 березня 2018 року. На прийом звернулися жителі району з питань: пільгового перевезення та врегулювання графіків руху автобусів по маршруту  Золочів – Білий Камінь, Золочів – Підлисся.

Заявникам голова райдержадміністрації надав роз’яснення, а також доручив підготувати листи у служби з метою вирішення питань у вказані законодавством терміни.

 

22.03.2018

 

До уваги батьків дітей пільгових категорій!

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації здійснює підбір дітей пільгових категорій  на 3 тематичну зміну у віці від 8 до 16 років включно для  оздоровлення і відпочинку в Українському державному центрі "Молода гвардія" (м. Одеса) з 06 квітня по 26 квітня 2018 року та у Міжнародному дитячому центрі "Артек" (м. Київ, Пуща Водиця) з 10 квітня по 30 квітня 2018 року (путівки за рахунок бюджетних коштів).  

Для отримання путівок просимо батьків звернутися в управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації (м. Золочів, вул. Пачовського 7, каб. 26, тел. 4-32-89, моб. 0987420402  або 0971309998) до 03 квітня 2018 року.

 

Уряд встановив розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 14 березня 2018 року о 13:11

Кабінет Міністрів 14 березня прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

 

 

21.03.2018

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар з головами місцевих рад

Сьогодні, 21 березня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду-семінар з головами місцевих рад району. Спікер ознайомив присутніх з порядком денним та закликав до активної участі у роботі наради-семінару.

Про проведення підготовчих заходів допризовного періоду розповів в.о. військового комісара Золочівського військового комісаріату Андрій Бурак.

Про проведення природоохоронних заходів на території району у I півріччі 2018 року та використання коштів фондів охорони навколишнього середовища під час проведення місячника прибирання та благоустрою наголосила Жанна Царик, головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя в районі та виконання розпоряджень голови ОДА та РДА доповів Ігор Білас, завідувач відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» та ряд інших питань.

Особлива увага присутніх голів місцевих рад, під час розгляду питання проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою на території району, була приділена організації проведення місячника з озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля. Доповідач Наталія Діжак, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово - комунального господарства райдержадміністрації наголосила: «В районі, з 12 березня до 5 квітня 2018 року, з метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природо-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення, проводиться місячник озеленення, прибирання та благоустрою, згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 07.03.2018 №145. ».

В ході розгляду питання дано доручення місцевим радам та керівникам підприємств, установ та організацій всіх форм власності забезпечити:

- Впорядкування, в тому числі приведення до належного естетичного та санітарного стану лісосмуг вздовж доріг, прибудинкових територій, дитячих і спортивних майданчиків, парків, скверів, упорядкування меморіалів, пам'ятників, братських могил, в’їзних знаків, утримання в належному стані кладовищ.

- Залучення до участі у зазначених заходах волонтерів, громадськості, насамперед учнівської та студентської молоді.

- Організацію та здійснення заходів із благоустрою та озеленення населених пунктів, зокрема створення в установленому порядку у населених пунктах нових зелених зон, парків, скверів, висаджування саджанців дерев і кущів.

Акцентуючи увагу керівникам органів місцевого самоврядування на впорядкуванню та благоустрою спікер наради, Ігор Нижник наголосив: «В термін до 25.03.2018 всім місцевим радам провести обходи прибудинкових територій в підпорядкованих населених пунктах з метою проведення перевірки стану виконання робіт з благоустрою та дотримання правил благоустрою та за їх недотримання скласти відповідні приписи із зазначенням термінів їх усунення. Про проведену роботу інформувати райдержадміністрацію 25.03.2018.

За порушення правил благоустрою порушника притягують до адміністративної відповідальності відповідно до ст.152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», що тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 340 до 1360 грн., а від 850 до 1700 грн. – для суб’єктів підприємницької діяльності та посадових осіб».

Підводячи підсумки зустрічі перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації наголосив, що необхідно активізуватися місцевим радам району щодо проведення заходів з нагоди вшанування пам’ятних дат, приділити належну увагу вшануванню пам’яті В. Чорновола, адже 25 березня виповнюється 19-та річниця з нагоди смерті Героя України. Також місцевим радам вивчити питання щодо виготовлення та встановлення площин для розміщення біл-бордів, а також подати інформацію у райдержадміністрацію щодо наявних місць поховань стрільців УГА з метою встановлення інформаційних таблиць в рамках належного відзначення 100-річчя ЗУНР.

 

Для органів місцевого самоврядування проведено навчання з прав людини

Сьогодні, 21 березня 2018 року, у сесійній залі районної ради проведено навчання з прав людини для представників органів місцевого самоврядування в рамках реалізації право просвітницького проекту «Я маю право!». Навчання провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги Буського МЦ з НБВПД. Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

«Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Основні напрямки реалізації проекту:

1) Вирішення спорів:

2) Вимагають хабара за іспит чи навчання?:

3) Забирають бізнес? Відбирають майно?:

4) Не знаєш, як оформити субсидію?:

5) Договір оренди землі:

6) Аліменти на утримання дитини», - зазначила доповідач.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2017 року № 361/2017 2018 рік оголошено Роком реалізації право- просвітницького проекту «Я маю право!».

 

Про пенсійне забезпечення проінформовано голів місцевих рад під час наради-семінару

Представників органів місцевого самоврядування проінформовано про нове у пенсійному забезпеченні в ході наради-семінару 21 березня 2018 року.

Ольга Мудрак, заступник начальника Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області наголосила: «З 1 січня 2018 року Пенсійним фондом України відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі – Закон № 2148) проведені перерахунки пенсій, а саме:

- особам, які досягли віку 65 років. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлено в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (1489,20 грн.). Мінімальна заробітна плата, визначена законом про Державний бюджет України на 2018 рік, становить 3723 грн.;

- проведено перерахунки раніше призначених пенсій шляхом встановлення максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на рівні десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність – 13730 грн.

Зміни у призначенні пенсій за віком. Починаючи з 01 січня цього року право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 25 років мають чоловіки після досягнення ними віку 60 років та жінки після досягнення ними:

- 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

- 59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

- 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

- 60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

Наявність необхідного страхового стажу визначається на дату досягнення відповідного пенсійного віку. Якщо пенсійний вік виповнився до 01.01.2018 року, право на пенсію за віком визначається за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Якщо пенсійний вік виповниться після 01.01.2018 року, право на пенсію визнається за наявності страхового стажу не менше 25 років. При призначенні пенсії застосовується величина оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

Для визначення права на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу включаються всі періоди трудової діяльності за умови сплати страхових внесків, а також:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

а) з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

б) з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

2) проходження військової служби з 01 січня 2004 по 31 грудня 2017 року включно;

3) перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно, що підтверджується наказом про надання такої відпустки.

4) перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2004 року, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини.

До вступу в дію Закону - № 2148 (до 01.10.2017р.) зазначені періоди до страхового стажу не включалися».

 

20.03.2018

 

Учням провели екскурсію на «Золочівську швейну фабрику»

Вже декілька років поспіль, задля привернення уваги учнівської молоді до актуальних професій, підвищення мотивації молоді до працевлаштування на вітчизняних підприємствах, відбувається Марафон актуальних професій. Саме тому 19 березня 2018 року Золочівським районним центром зайнятості організовано професіографічну екскурсію для учнів 11-х класів Золочівської ЗОШ №2 ім. М.Шашкевича на підприємство ВАТ «Золочівська швейна фабрика», що має постійну потребу в кадрах, де учнівську молодь було ознайомлено з однією із найдавніших і одночасно однією з найсучасніших і найнеобхідніших людям професій – швачка. Адже результатом праці швачки є одяг: жіночий, чоловічий, дитячий, зимовий, літній і демісезонний.

Учні з цікавістю оглянули вироби, які шиють на даному підприємстві та отримали відповіді на поставлені запитання.

Усі присутні скористалися прекрасною можливістю розкрити для себе таємниці цієї професії.

Золочівський районний центр зайнятості

 

19.03.2018

 

Вулицями Золочева пройшла Екуменічна Хресна хода

18 березня 2018 року у Золочеві відбулася Екуменічна Хресна дорога. Ця спільна молитва є важливою подією для кожного золочів’янина. Чи не вперше, за багато років, природа наділила нас снігом, на час екуменічної Хресної дороги у Золочеві. Падав сніг, було морозяно та вітряно, але це не завадило людям чисельно прийти на спільну молитву.

Усі, хто не мав змоги прийти, дивилися трансляцію хресної ходи за інформаційної підтримки порталу Золочів.нет.

 

14 березня 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Сновицької сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Головою райдержадміністрації проведено виїзний прийом у селі Сновичі

14 березня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Сновицької сільської ради в приміщенні Народного дому села Сновичі. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про медичну реформу та підвищення зарплати молодшому медичному персоналу,

- про нарахування субсидій та пільг,

- про пенсійне забезпечення,

- про пільговий проїзд громадян.

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом.

Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

16.03.2018

 

Сьогодні, 16 березня, голова Золочіської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів звіт про проведену про проведену роботу, виконання місцевих бюджетів у 2017 році та перспективи на 2018 рік. На звіті був присутній голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Так, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський поінформував громадськість про те, що впродовж минулого року робота райдержадміністрації спрямовувалась на всебічний розвиток галузей економіки та покращення рівня життя мешканців району. Відкриттю нових виробництв сприяє супровід інвестиційних проектів, який дозволяє пришвидшити процеси отримання дозвільних документів та усунути проблемні питання, які виникають в процесі реалізації проектів. Як результат, у 2018 році завершиться реалізація наступних інвестиційних проектів: ТзОВ "Карпатські мінеральні води" відкриють лінію по розливу води у скляну тару; ТзОВ "Львівська кондитерська фабрика" відкриє цех кондитерських виробів; ТзОВ "Агроль" реалізує проект з будівництва цеху по забою птиці потужністю 4 тис. голів за годину; підприємець Крупський завершить реалізацію проекту з виробництва паливних брикетів та паркетної дошки; ПАТ "Концерн Галнафтогаз" завершить будівництво кущової бази зріджених вуглеводних газів; ТзОВ "П'юр Павер" завершить будівництво енергогенеруючого підприємства – сонячної електростанції на десяти гектарах землі у м. Глиняни. Після реалізації проектів буде створено понад 150 нових робочих місць.

У 2017 році реалізовано 248 проектів, що удвоє більше, ніж у попередньому році. На реалізацію проектів з різних джерел фінансування було спрямовано 68 млн. грн., що на 8 млн. грн. більше коштів, використаних у 2016 році. За рахунок коштів місцевих бюджетів профінансовано 21 проект у сфері охорони здоров'я на суму 2982 тис. грн., 37 проектів у галузі культури на суму 5469 тис. грн., 6 проектів в освітній сфері на суму 807 тис. грн. В цілому за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів профінансовано 42 млн. 302 тис. грн., що на 77% більше, ніж у 2016 році. Питома вага капітальних видатків в обсязі усіх видатків, проведених місцевими радами, у порівнянні з 2016 роком збільшилася та становить 10%. У 2018 році пріоритетними до реалізації будуть проекти соціально-культурного призначення, які суттєво вплинуть на розвиток території. Це реконструкція корпусів Золочівської ЦРЛ в м. Золочеві, реконструкція дитячого позаміського закладу відпочинку "Сокіл" та реконструкція плавального басейну ЗОШ №2 у м. Золочеві.

Цьогоріч на полігоні ТПВ продовжувалися роботи з будівництва карт складування відходів, об'ємом 6810 куб. м. Харківським науково-впроваджувальним консорціумом ECOGIS-L_Kh на території району проведено моніторинг звалищ за даними дистанційного зондування землі, що дозволяє виявляти та контролювати екологічний стан сміттєзвалищ. Як результат, рекомендації застосовуватимуться у експлуатації існуючих сміттєзвалищ.

Економія бюджетних коштів завдяки системі "Prozorro" становить 3,4 млн. грн. У 2017 році відбулося 260 закупівель, що майже у 3 рази більше, ніж у 2016 році, на суму 61,6 млн. грн., з них 42 тендери на суму 51,7 млн. грн. та 218 допорогових закупівель на суму 9,9 млн. грн.

В межах реалізації молодіжної політики впродовж минулого року проведено понад 50 різноманітних заходів, спрямованих на розвиток національно-патріотичного виховання, забезпечення просвітянських та профорієнтаційних потреб.

Молодь Золочівщини залучалася до участі у інформаційно-профілактичних акціях, конкурсах, флеш-мобах. Команда Золочівського району здобула друге місце в обласному молодіжному квесті до Дня молоді. У минулому році вперше на теренах України засновано Всеукраїнську літературно-мистецьку премію імені Маркіяна Шашкевича. Нагородження лауреатів відбулося у музеї-садибі поета у с. Підлисся 6 листопада 2017 року у 206 річницю від дня народження видатного письменника, громадського діяча, священика. Після звіту керівництво та громада обговорили також проблемні питання у районі, зокрема стан доріг, пасажирські перевезення, функціонування автостанції та відновлення роботи державної аптеки у місці Золочеві, особливу увагу громади було приділено питанню функціонування полігону ТПВ на території району.

 

Профорієнтаційна екскурсія у Золочівський районний військовий комісаріат

Сьогодні, 15 березня 2018 року, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) з метою військово-патріотичного виховання проведено профорієнтаційну екскурсію у Золочівський районний військовий комісаріат за участю школярів-старшокласників Золочівської ЗОШ №1 І-ІІІ ст.

 

Проведено конкурс Олімпійске лелечення

15 березня 2018 року за сприяння Золочівської райдержадміністрації у приміщенні спортивного залу ОЗ Сасівського НВК відбувся II етап районного спортивно-масового заходу «Олімпійске лелечення».

Участь у заході взяли 8 найкращих команд району: Золочівська ЗОШ I-III ступенів №1, : Золочівська ЗОШ I-III ступенів №2, : Золочівська ЗОШ I-III ступенів №3, : Золочівська ЗОШ I-III ступенів №4, Скварявська ЗОШ I-III ступенів, Вороняцька ЗОШ I-III ступенів, Золочівський НВК «Школа радості», ОЗ Сасівський НВК. Напочатку змагань кожна команда представляла свою школу, потім команди змагалися в естафетах на спритність та кмітливість, завершальним етапом боротьби стало змагання з перетягуванням канату.

У напруженій і безкомпромісні боротьбі перемогу з мінімальною перевагою здобула Золочівська ЗОШ I-III ступенів №2, друге місце – команда Вороняцької ЗОШ I-III ступенів, третє місце господарі змагань - ОЗ Сасівського НВК.

Усі учасники, глядачі та вболівальники отримали масу позитивних емоцій. Призери та учасники заходу отримали подарунки та призи.

 

Шановні громадяни!

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у зв’язку з впливом південно-західних циклонів та надходженням арктичної повітряної маси з північного сходу 17 – 19 березня на Львівщині очікується різка зміна погоди: 17 – 18 березня сильні опади (мокрий сніг з переходом в сніг). Вітер північно-східний 9 – 14 м/с, пориви 15 – 22 м/с, хуртовини. Подекуди налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця, снігові замети. Відновлення снігового покриву (приріст снігового покриву 20 – 35 см ). 19 березня поступове припинення опадів. Температура повітря: 17 березня впродовж доби 3 – 8° морозу, 18 березня вночі 11 – 16° морозу, вдень 6 – 11° морозу, 19 березня вночі 13 – 18° морозу, вдень 2 – 7° морозу.

Такі складні погодні умови можуть призвести до порушення та припинення руху транспорту на окремих ділянках доріг та вулиць. Звертаємось до мешканців району з проханням: - обмежити перебування на вулиці та пересування, особливо поза межами населених пунктів у сільській місцевості; - за можливості відмовитись на період сильних опадів від виїздів на власному автомобілі; - виходити з будинку (квартири) тільки тоді, коли це вкрай необхідно; - відмовтесь на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів.

 

14.03.2018

 

У районній бібліотеці відбувся захід з нагоди відзначення Дня українського добровольця

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову "Про встановлення Дня українського добровольця". Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначається День українського добровольця.

Сьогодні у районній бібліотеці відбувся молодіжний захід «Люди, що несуть державу у своїх душах» за участю бійців-добровольців.

На зустрічі були присутні голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах та керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин. Захід проведено в рамках розвитку неформальної освіти у районі, працівниками відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації. Розпочався захід із вшанування пам’яті загиблих добровольців хвилиною мовчання.

Під час заходу учасники переглянули фільм про героїчні подвиги добровольців. Ведуча заходу, Катерина Тихонова, керівник молодіжної громадської організації «Бужани» запросила до слова від бійців-добровольців – Андрія Феньчаковича. Захисник розповів про боротьбу добровольців за свій народ та свою державу і територіальну цілісність на сході України.

Присутні на заході військові капелани – о. Михайло Сукмановський та о. Андрій Кулицький розповіли про духовність під час війни. «Військовий капелан ‒ це знак присутності Бога в нелюдських обставинах. Наша місія ‒ бути свідком того, що Бог навідується до свого народу, а також показати Україні дорогу до миру», - сказав о. Михайло під час виступу.

Отець Андрій Кулицький наголосив, що там проводив богослужіння для бійців, розмовляв з ними, старався зрозуміти і допомогти людині словом. Студенти Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» продекламувала вірші про героїчні вчинки бійців-добровольців. А учасник молодіжного театру «Край» Семен Ничвид прочитавши поезію, закликав молодь до патріотизму.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова Золочівської районної ради Олег Банах виступили перед присутніми та наголосили на важливості бійці добровольчих батальйонів, які першими виступили на захист країни під час неоголошеної війни на сході нашої держави. Керівництво району звернулися до молоді, присутньої у залі, студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» та Золочівського професійного ліцею із закликом до мужності та героїзму, проявляти свою любов до батьківщини і сприяти в подальшому зміцненню патріотичного духу молоді в суспільстві.

 

Учнівська молодь Золочівщини 10-11 класів у кількості 135 чоловік переглянули кінофільм «Кіборги» у Львівському кіноцентрі, 13 березня 2018 року.

Емоції переповнювали серця молодих людей, які відчули у собі бажання до останнього подиху захищати територіальну цілісність своєї держави, боронити її гідність та честь.

До слова. "Кіборги" - фільм не про війну, а про мир, який зароджується всередині цієї війни. Його герої багато міркують про те, чому все це сталося, навіщо вони тут і яку країну хочуть побудувати. "Кіборги" - фільм не про війну, а про мир, який зароджується всередині цієї війни. Його герої багато міркують про те, чому все це сталося, навіщо вони тут і яку країну хочуть побудувати. "Ми дуже старалися показати у фільмі історію людей, які, незалежно від освіти, та професії, приїхали захищати Україну. Це не лише воєнна історія, скільки історія про смисли. Наш фільм про те, за що воюють наші хлопці, про що вони думають і чим дихають. Тут ви побачите внутрішні конфлікти, любов, дружбу і силу духу. А ще для них не важливо, якою мовою вони говорять – важливо те, що стоїть за їхніми словами", - сказав режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

 

Міністерство молоді та спорту України спільно з управлінням молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації у партнерстві з Інститутом проблем виховання НАПН України планують провести Всеукраїнський тренінг, спрямований на формування національно-патріотичного світогляду, «Окрилені Україною – Закарпаття».

Захід заплановано провести у Закарпатській області (м. Мукачево, вул. Червона Гора, 1-А, готель «Червона гора») 12-14 квітня 2018 року.

До участі у тренінгу запрошуються представники структурних підрозділів обласних/місцевих адміністрацій, відповідальні за розвиток національно-патріотичного виховання, а також представники інститутів громадянського суспільства, які долучаються до роботи місцевих органів влади в даній сфері. Додатково інформуємо, що проживання і харчування учасників забезпечується організаторами заходу. Витрати на проїзд забезпечуються тільки ДО місця проведення заходу та відшкодовуються в розмірі вартості проїзду залізничним (плацкарт) і автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) за умови надання документів, які підтверджують проїзд. Документи, що підтверджують проїзд до місця проведення заходу необхідно здати при реєстрації по приїзду на місце проведення заходу.

Зареєструватися на захід можна до 15 березня 2018 року за посиланням: https://goo.gl/4DwtBh.

 

Бережіть природу від пожеж

Коли приходить весна, на жаль, можна спостерігати за випалюванням сухої рослинності на полях, смугах вздовж автомобільних та залізничних доріг. Населені пункти поринають у димові завіси. Люди не замислюються над шкідливістю свого вчинку. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму. Крім цього, у вогні згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання. Варто знати, що при спалюванні сухої рослинності та її залишків знищуються безхребетні тварини, які знаходять там своє укриття.

Багато видів птахів влаштовують гнізда на землі, через що теж потерпають від випалювання сухої рослинності та її залишків. Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання. Але найголовніше – спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій виникає небезпека лісових і торф’яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.

Згідно діючого законодавства, ст. 27 Закону України “Про рослинний світ”, заборонено випалювання сухої рослинності, або її залишків. Водночас зазначаємо, що статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків з відповідним накладенням штрафів, а саме: на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Кожен акт підпалу - це злочин проти людини і природи.

Шановні жителі району, закликаємо Вас бути вкрай обережними з вогнем.

Не використовуйте відкритий вогонь в лісових масивах, не спалюйте хмиз, траву та солому. Будьте обережні при палінні, не кидайте недопалки в траву. Гасіння таких пожеж тягне за собою значні затрати коштів, які станом на сьогоднішній день вкрай необхідні нашій державі. Почнемо формувати свою свідомість та культуру ставлення до навколишнього природного середовища з себе.

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Обов’язкова частка у спадщині Цивільним законодавством гарантовано власнику на свій розсуд володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном, але водночас і встановлено певні обмеження щодо права розпоряджатися своєю власністю, тобто визначено обмеження волі заповідача, шляхом установлення права окремої категорії осіб на обов’язкову частку у спадщині. Право на обов’язкову частку у спадщині не залежить від згоди інших спадкоємців, волі спадкодавця та не пов’язане зі спільним проживанням спадкодавця й осіб, які мають право на обов’язкову частку. Право на обов’язкову частку у спадщині має особистий характер та не може переходити в порядку спадкової трансмісії. Коло спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, визначається на день відкриття спадщини. Нотаріус має пояснити спадкоємцю, який має право на обов’язкову частку у спадщині, його право на одержання належної частки спадщини. Але хто ж ці , забезпечені законом, обов’язкові спадкоємці?

Відповідно до ч. 1 ст. 1241 Цивільного кодексу України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка). У ст. 6 Сімейного кодексу України зазначено, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Якщо неповнолітня особа набуває повної цивільної дієздатності (у разі реєстрації шлюбу особи, яка не досягла повноліття, або у випадку, якщо особа, яка досягла шістнадцяти років, працює за трудовим договором, а також якщо неповнолітня особа записана матір’ю або батьком дитини), вона також зберігає за собою право на обов’язкову частку. Якщо з малолітніми та неповнолітніми дітьми спадкодавця не виникає жодних зауважень, то на практиці часто постають питання, кого ж необхідно віднести до непрацездатних. Крапку в цьому питанні остаточно поставило офіційне тлумачення положення ч. 1 ст. 1241 ЦК щодо права повнолітніх непрацездатних дітей спадкодавця на обов’язкову частку у спадщині, викладене в рішенні Конституційного Суду України від 11.02.2014 № 1-рп/2014. Конституційний Суд України, розкриваючи зміст поняття «повнолітні непраце-здатні діти», що використовується в абз.1 ч. 1 ст. 1241 ЦК щодо права на обов’язкову частку у спадщині, ґрунтується на положеннях ч. 3 ст. 75 СК, який відносить до категорії «непрацездатні» інвалідів I, II та III групи, а також пенсійного законодавства та законів України, які регулюють соціальне страхування і визначають поняття «непрацездатний». Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом I, II чи III групи.

У разі, якщо особа досягла пенсійного віку, але продовжує трудову діяльність, вона не позбавляється права на обов’язкову частку у спадщині. У осіб, які не досягли встановленого чинним законодавством пенсійного віку, але які мають право на отримання пенсії на пільгових підставах, право на обов’язкову частку у спадщині не виникає. Якщо нотаріус все ж таки визначив коло осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, йому до спадкової справи необхідно додати документальні докази, які підтверджують вищевказаний факт. Особа віком до 16 років встановлюється за свідоцтвом про народження, за умови підтвердження батьками (одним із них), що ця особа є їх дитиною.

Непрацездатність підтверджується: пенсійним посвідченням (у разі коли особа досягла пенсійного віку, встановленого чинним законодавством України) або довідкою МСЕК про надання фізичній особі статусу інваліда будь-якої групи. Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

12.03.2018

 

18 березня 2018 року о 15.00 год. відбудеться екуменічна Хресна хода вулицями міста Золочева. Маршрут хресної дороги: пам’ятник о. М. Шашкевичу, пам’ятник Т. Шевченку, храм св. Миколая, поліклініка, Навчальний центр Національної гвардії України, суд, меморіал «Вічний вогонь», вул. Січових Стрільців (пам’ятник політичним репресіям), перехрестя вулиць Шашкевича та Домбровського, перехрестя вулиць Шашкевича і Симоненка, СБУ- прокуратура, сквер Івана Франка , “Джерело”, Скульптура біля замку, Каплиця.

 

Меценатська допомога Грушківському психоневрологічному інтернату

За сприяння Благодійного фонду «Золочів-Карітас», спільноти «Лицарі Колумба», Золочівської райдержадміністрації, 9 березня 2018 року головою Золочівської райдержадміністрації Володимиром Недзельським, о. Михайлом Сукмановським та людьми доброї волі було передано благодійну допомогу підопічним Грушківського психоневрологічного інтернату у вигляді одягу.

Допомогу люб’язно передала Асоціація «Костопіль Мілюс», яку представляють Степан і Лариса Якубовські, вихідці із Золочівщини. Зі словами вдячності висловився до присутніх Микола Ковальчук, керівник закладу.

Під час розмови між головою райдержадміністрації та керівником закладу було порушено питання щодо підтримки закладу та питання, які потребують нагального вирішення.

 

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області у 2017 році тільки за порушення держдисципліни цін допомогло повернути споживачам зайвонарахованих коштів у сумі 69,1 тис. гривень.

З метою захисту законних прав громадян, не дивлячись на мораторій оголошений державою у 2017 році на проведення планових заходів нагляду (контролю), фахівцями відділу контролю за регульованими цінами ГУ Держпордспоживслужби у Львівській області (надалі Відділ) у 2017 році на підставі обґрунтованих звернень громадян та погоджень Державної регуляторної служби України (надалі – ДРСУ) забезпечено проведення позапланових заходів нагляду (контролю) з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Порушення державної дисципліни цін встановлено у 88% із загальної кількості перевірених суб»єктів господарювання. Завдяки проведеним спеціалістами Відділу заходам контролю споживачам повернуто у 2017 році 69,1 тис. грн

По наслідках перевірок до підприємств-порушників застосовано адміністративно-господарських санкцій на суму 23,9 тис. грн., в т.ч. забезпечено вилучення у дохід бюджету необґрунтовано отриманої виручку і штрафів на суму 12,1 тис.грн. та 4 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, наголошуємо, що Держпродспоживслужба здійснює контроль за дотриманням суб»єктами господарювання виключно державних регульованих цін (тарифів).

На сьогодні державне регулювання цін та тарифів запроваджено на:

- лікарські засоби та вироби медичного призначення, в тому числі на ліки, які придбаваються за рахунок коштів бюджету;

- послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання (гаряча і холодна вода) та водовідведення, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, утримання будинків і споруд та при будинкових територій;

- паливно-енергетичні ресурси (вугілля, вугільні брикети, торф паливний кусковий, торф”яні брикети та дрова, газ скраплений), що відпускаються населенню для побутових потреб;

- продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах;

- послуги лікувально-профілактичних державних і комунальних закладах охорони здоров”я.

Захист споживачів в частині дотримання законодавства у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення позапланових контрольних заходів на обґрунтоване звернення громадян виключно за погодженням Державної регуляторної служби України (ДРСУ).

Для отримання погодження ДРСУ у зверненні споживачам необхідно аргументовано обґрунтувати суть проблеми та обов»язково вказати та надати:

- назву та адрес суб’єкта господарювання, що надає послуги або здійснює реалізацію товарів за завищеними цінами(тарифами). Дану інформацію можна отримати з рахунків, повідомлень про оплату послуг та на стенді «Куток споживача»;

- документи, що підтверджують застосування завищених тарифів та цін (чеки, квитанції, тощо). Звернення необхідно подавати в Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Вітовського,18).

Контактний телефон для консультацій: (032)252-32-22. Детальну інформацію Ви можете отримати на сайті: www.lvivdpss.gov.ua 

 

Як розпізнати "Африканську чуму свиней"

 

Африканська чума свиней (АЧС, Pestis Africana suum) – це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

- Що за хвороба – африканська чума свиней? Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає свиней. Вперше виявлено в 1903 р. в Африці.

- Скільки часу проходить з моменту зараження тварини до прояву клінічних ознак хвороби? Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби – 5-9 діб.

- Чи хворіють люди на АЧС? Ні! Люди не хворіють на АЧС.

- Які тварини хворіють на АЧС? Лише домашні та дикі свині, незалежно від породи, віку та статі.

- Чи існує вакцина від АЧС? Ні! На даний час ефективної вакцини не існує

- Чи лікують свиней при захворюванні на АЧС? Ні! Методів успішного лікування АЧС не існує. Лікування заборонено законодавством України.

- Що станеться, якщо не повідомити про підозру на АЧС ? Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.

Заходи ветеринарної служби з контролю АЧС

У разі підтвердження спалаху захворювання, служба ветеринарної медицини проводить карантинні заходи із запобігання розповсюдженню хвороби шляхом швидкого гуманного безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічною чисткою та дезінфекцією приміщень та території утримання свиней.

- Які клінічні ознаки є характерними для хворих на АЧС свиней ? Це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків.

Характерними для хвороби є наступні ознаки:

• раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;

• підвищення температури тіла до 40.5-42°C;

• зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку;

• ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок;

• червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, мошонці, вухах, п’ятачку та кінцівках (необхідно відрізняти від бешихи та класичної чуми свиней; Хвороба охоплює 40-65 % поголів’я тварин, 85-100 % з яких гине впродовж 6-13 діб.

- Якщо Ви помітили схожі ознаки негайно сповістіть ветеринарного лікаря! Не займайтесь самолікуванням! Як відбувається зараження свиней ?

• Шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині).

• Опосередковано:

• через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби; диких кабанів, бродячих тварин, птахів, мух та обслуговуючий персонал.

• при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

Стійкість збудника:

Вірус АЧС залишається життєздатним:

• в м’ясі від хворих тварин – до 155 днів;

• у гною та ґрунті – до 3 місяців;

• у трупах свиней – до 2,5 місяців;

• у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців;

• в солонині – до 1 року;

• в замороженому м’ясі – до 3 років.

Матеріальне відшкодування збитків внаслідок вилучення тварин компенсується власникам за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

- Як запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство ?

• Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.

• Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.

• Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам.

• Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.

• Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.

• Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

• При виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно сповістити ветеринарну службу

Пам’ятайте!

При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини, краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх сусідів !

Золочівське районне управлінн ГУ ДПСС у Львівській області тел. 4 – 52 – 90

Золочівська районна держ лікарня ветмедицини тел. 5 – 20 – 41

 

10.03.2018

 

У районному Народному домі відбулося святкування 150-ти річчя «Просвіти»

150-ий рік створення на теренах України найпотужнішої громадської організації – Товариство «Просвіта» – місією якої було, є і буде утвердження української національної ідеї, розвиток національної культури, відродження історичної пам’яті, піднесення духовності, формування національної свідомості та громадянського суспільства в українській Україні! У історико-мистецькому заході «Світло «Просвіти» взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, 9 березня 2018 року.

«Маємо сьогодні чудову нагоду вітати, згадувати, заглядати в майбутнє. І все це пов'язано з відзначенням на державному рівні 150 років з часу заснування першої в Україні культурно-освітньої громадської організації "Просвіта". На самих початках створення "Просвіти" 11 лютого 1869 року у відозві до народу було окреслено мету Товариства: "щоб самосвідомість, моральність і добробут у народі могли б чимраз більше розвиватися". Ця мета й тепер звучить сучасно й актуально. І для її здійснення є велике поле діяльності і для влади, і для Товариства "Просвіта". Від самих початків відновлення "Просвіти" в Незалежній Україні Золочівське відділення Товариства усією потугою долучилося до національного відродження.

За всі ці роки просвітяни двигнули велику культурно-просвітницьку працю, вони не стояли осторонь і політичних процесів. Сучасні виклики, що стоять перед Україною вимагають нових підходів, але й того незмінного патріотизму, тієї великої любові до України, якою наснажене серце кожного просвітянина Золочівщини.

"Просвіта" Золочівського краю, що зродив інтелектуалів та провідників нації, талановитих літераторів, митців, науковців, краю Маркіяна Шашкевича, Кирила Трильовського, Василя Пачовського, приречена на успіх та процвітання. Тож прийміть сьогодні щирі вітання з нагоди цього славного ювілею. Бажаю вам, дорогі просвітяни, невичерпного оптимізму, плідної праці у просвітництві, радості, міцного здоров'я, розквіту нашої української України з добрими сусідами під мирним небом!», - сказав під час виступу Володимир Недзельський.

 

 

09.03.2018

 

У місті Золочеві урочистими заходами відзначили 204-ту річницю від дня народження Великого Кобзаря.

9 березня 2018 року у м. Золочеві біля пам'ятника Т.Г. Шевченкові відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування Великого Кобзаря. Участь у заходах взяли керівництво району, громадські діячі, духовенство, учнівські та педагогічні колективи навчальних закладів, військовослужбовці. Діти та молодь Золочівський шкіл декламували вірші Кобзаря. Військовослужбовці Навчального центру Національної гвардії України та військової частини А 2562, що дислокуються у м. Золочеві, прочитали відому поезію Тараса Шевченка та про Кобзаря. Хорові колективи Золочівщини, виконуючи пісенні твори Т. Г. Шевченка під час заходу, долучилися до масштабної загальнообласної акції, яка передбачає одночасне спільне виконання пісенних творів на слова Т. Г. Шевченка.

У День народження світоча українського народу Тараса Шевченка згадали його особливе значення для України, велетенський внесок у пробудження і формування національної свідомості українського народу, в розвиток української та світової культури. До громадськості із промовою звернулася голова Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації Ірина Габрієль.

Священнослужителі провели панахиду.

«Українці мають об’єднатись навколо розвитку країни та спільного майбутнього» - наголосив о. Михайло Сукмановський під час виступу. Захід проходив під музичним супроводом духового військового оркестру Навчального центру Національної гвардії України. Вшанували пам’ять великого українця покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.

Сьогодні Україна самостверджується для себе і для світу під знаком Шевченка. Під знаком Шевченка наш народ повертає собі національну свідомість і гідність. Адже, як і наш, Шевченків ідеал – Україна великої сім'ї, «вольної, нової», без зла. Слово поета возвеличує,облагороджує, формує наші душі. Саме через Шевченка ми усвідомлюємо себе як націю.

 

07.03.2018

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду із представниками Золочівської центральної районної лікарні, правоохоронних органів та районного військового комісаріату з питання організації та проведення весняного призову на строкову військову службу у Збройні Сили України, сьогодні, 7 березня 2018 року. Володимир Недзельський розпочинаючи нараду сказав: «Відповідно до Указу Президента України від 15.02.2018р.№ 33/2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», Директиви Генерального штабу Збройних Сил України від 02.02.2018р. №Д-3 «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу і звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, у 2018 році», Директиви командувача військ оперативного командування «Захід» від 12.02.2018р №Д-3 «Про організацію і проведення у 2018 році призову громадян України на строкову військову службу та звільнення у запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби» в квітні-травні проводиться призов громадян на строкову військову службу та відправка молодого поповнення у війська. Відповідно до вказаних документів протягом лютого місяця в Золочівському районному військовому комісаріаті проводились підготовчі заходи щодо проведення медичного огляду, обстеження, лікування та вивчення призовників, які підлягають черговому призову на строкову військову службу весною 2018 року.

Голова райдержадміністрації наголосив про кримінальну відповідальність за скоєння посадових злочинів. Володимир Йосипович закликав усіх учасників наради, що пов’язані з підготовкою та проведенням призову, тісно взаємодіяти між собою, з метою належного проведення весняної призовної кампанії. Перед присутніми виступив перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник.

«2 березня проведено брифінг із залученням місцевих засобів масової інформації, щодо організації та проведення призову на строкову військову службу весною 2018 року, який носив інформаційний характер. Надалі відповідні структури, які залучені до організації і проведення весняної призовної кампанії будуть звітувати під час чергових брифінгів», - сказав Ігор Миколайович під час наради. В ході проведення обговорення даного питання дано доручення керівникам районних служб щодо організації злагоджено роботи під час весняного призову.

 

 

06.03.2018

 

Анонс

15 лютого 2018 року об 11.00 год. у приміщенні Вороняцької школи відбудеться фінальний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу "Олімпійське лелеченя"

 

З ініціативи департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА у райдержадміністрації проведено семінар на тему: «Аграрні розписки в Україні», сьогодні, 6 березня 2018 року.

Розпочинаючи зустріч перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив: «Сьогодні аграріям району презентують новий інструмент доступу до фінансових та матеріально-технічних ресурсів – аграрну розписку. Аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником та кредитором. Вона засвідчується нотаріусом та вноситься до Реєстру аграрних розписок. Кредит повертається за рахунок майбутньої сільськогосподарської продукції так і від надходжень від її продажу. Саме ця функція розписок може стати практичним інструментом для аграріїв району. Це є великою можливістю, адже передбачає повернення коштів не лише в грошовій формі, але й в товарному еквіваленті».

Під час навчального семінару фахівці з облдержадміністрації та консультантами міжнародної кооперації розкрили різні теми. Про фінансові можливості для суб’єктів господарювання галузі сільського господарства з державного бюджету та обласного розповіла Галина Бардахівська, головний спеціаліст відділу економічного розвитку департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Щодо поетку IFC «Аграрні розписи в Україні» переваги та фінансові можливості наголосила Олена Топій, координатор проекту. Про презентації щодо умов кредитування наголосили Мирон Партика, регіональний директор «Агро Арена» та Володимир Дащук, менеджер «ДР Грін Україна».

До слова. Метою проекту «Аграрні розписки в Україні» є покращення та спрощення доступу до фінансування малих та середніх агровиробників. За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, проект уже впровадили у восьми областях. Очікують, що до початку весняного сезону 2018 аграрні розписки працюватимуть у кожній області.

 

05.03.2018

 

Вчимося діяти

Нещодавно у Золочівському економічному ліцеї відбувся урок з предмета «Захист Вітчизни» за участю військового фельдшера, прапорщика Понтус Оксани Ярославівни. Темою заняття була перша медична допомога. Ліцеїстів групи Е-2 ознайомили з етапами першої медичної допомоги. Було продемонстровано послідовність дій за обставин, коли людина втратила свідомість. Десятикласників учили грамотно зупиняти кровотечу, накладати пов’язки, джгути тощо. Розповідь військового фельдшера була пізнавальною і цікавою, наявність навчальних макетів дала змогу юнакам і дівчатам попрактикуватися. Такі заняття є надзвичайно важливими. Вони вчать правильно і злагоджено діяти в екстремальній ситуації.

А.Я.Носкевич, учитель предмета «Захист Вітчизни» Золочівського економічного ліцею

 

Делегація золочів’ян вшанувала пам’ятать Михайла Вербицького у Польщі

4 березня 2018 року, в селі Млини Ярославського повіту Республіка Польща відбулися урочисті заходи з відзначення 203-ї річниці від дня народження видатного громадського діяча, священика і композитора, творця Державного гімну України Михайла Вербицького. Віддати шану видатному українцю до його могили приїхали жителі Золочівщини, Перемишлянщини, Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, представники українських громад в Польщі, представники влади, серед яких голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук, голова Золочівської РДА Володимир Недзельський.

«Сьогодні мене переповнює гордість за нашу українську державу, за наших українців. Два дні, вчора і сьогодні проведено великі акції на території польської сторони. Вчора вшанували пам'ять загиблих понад 300 українців, а сьогодні вшановуємо пам'ять композитора, отця, великого українця Михайла Вербицького. Маємо розуміти, якщо ми не будемо шанувати себе, нас не будуть шанувати інші. Ці акції є надзвичайно потрібні. Я щиро вдячний землякам, які так чисельно відгукнулися і прийняли участь у заходах. Слава Україні!», - сказав голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський під час перебування на заходах у с. Млини.

Детально у відео

 

«Гаряча» телефонна лінія

15 березня 2018 12.00 до 13.00 год. відбудеться «Гаряча» телефонна лінія з начальником Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Галиною Лазорчик за телефоном (265) 4-34-24.

 

Як захистити сад весною

Розпочинати захист саду необхідно ще в період спокою агротехнічними методами, які дозволяють не тільки покращити загальний агрофон вирощування плодових культур, а і частково знизити щільність популяцій шкідників та інфекційний запас збудників багатьох грибкових захворювань. Різкі коливання температури повітря в другій половині зими спричиняють морозно-сонячні опіки. У розгалуженнях і біля основи скелетних гілок кора буріє,відстає, скручуючись доверху. Таку кору видаляють, вирізаючи 2-3 см здорової тканини та спалюють. Рану дезинфікують 1% розчином мідного купоросу (10 г на 1 л води);pan lang="en-us"> після внесення розчину потрібно, щоб він засвоївся,підсох і тільки потім рану замазують садовим варом або глиною зі свіжим коров’яком (1:1). Таку операцію проводять у відлигу за плюсової температури.

Очищені штамби та розгалуження скелетних гілок білять водоемульсійною фарбою або 20% вапняним молоком з додаванням 3%-го мідного купоросу. Однією з найбільш шкідливих хвороб плодових культур є чорний рак яблуні,інфекція поширена повсюдно. Найсильніше уражується яблуня,дещо менше- груша,айва, іноді абрикос. Сильніше шкодить в старих,запущених садах, але нерідко уражує й молоді дерева. На корі яблуні чорний рак проявляється спочатку у вигляді невеликих, некротичних, буро - вато- фіолетових, вдавлених плям,відмежованих від здорової кори чітко вираженою щілиною. Згодом вони збільшуються в розмірах, кора чорніє, на ній утворюються тріщини. Ураження переважно розпочинається в місцях розгалуження скелетних гілок ( розвитку хвороби сприяє вода, що збирається і застоюється в розвилках).Збудник чорного раку зберігається у вигляді грибниці в тканинах уражених дерев.

Чорний рак – хвороба ослабленого дерева. Одна з найбільших частих причин її розвитку на корі – сонячні і сонячно- морозні опіки, які не лише ослаблюють дерево, а і відкривають доступ інфекції. Щоб знизити рівень розвитку хвороби, вирізують і спалюють уражені гілки. Викорчовують і видаляють з саду сильно уражені дерева.

Не можна допускати пошкоджень кори штамбів і гілок. Чорноракові рани лікують до початку сокоруху. Зачищають уражені місця гострим ножем, захоплюючи 1,5 -2 см здорової тканини й деревини. Вирізану кору збирають і спалюють. а рану дезинфікують 1%-ним розчином мідного купоросу і замазують садовою замазкою або сумішшю жовтої глини і коров’яку у співвідношенні 1:1 (рану обв’язують мішковиною). Молоді дерева слід обв’язувати білим папером, стеблами очерету, соняшнику,гілками хвойних порід, що захищає їх не лише від сонячно-морозних опіків,а й від зайців. Проти плодової гнилі та моніліального опіку: з дерев знімають і закопують в землю чорні муміфіковані плоди, які є джерелом інфекцію.

Активному поширенню хвороби сприяє волога прохолодна погода у період бутонізації- цвітіння. Збудник борошнистої роси зберігається у вигляді міцелію на уражених пагонах у хворих бруньках, які різняться із здоровими сіруватим відтінком.Вирізання засохлих, уражених пагонів дасть змогу значно зменшити зимуючий запас інфекції та підвищити ефективність захисту рослин від борошнистої роси і моніліального опіку.

Державний фітосанітарний інспектор Львівської області

ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області

П’ятниця О.Д.

Порядок проведення перерахунку пенсій “військовим” пенсіонерам

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим особам” передбачено перерахунок пенсій “військовим” пенсіонерам.

Перерахунок пенсій військовослужбовцям (крім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ)

Строк проведення перерахунку - з 01.01.2018.

Складові грошового забезпечення для перерахунку пенсій – згідно з постановою КМУ від 30.08.2017 № 704 станом на 01.03.2018:

- оклад за посадою;

- оклад за спеціальним званням;

- процентна надбавка за вислугу років.

Порядок виплати перерахованих пенсій:

- з 01.01.2018 – 50 відсотків суми підвищення пенсії;

- з 01.01.2019 по 31.12.2019 – 75 відсотків суми підвищення пенсії;

- з 01.01.2020 – 100 відсотків суми підвищення пенсії.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ

Строк проведення перерахунку - з 01.01.2016. Складові грошового забезпечення для перерахунку пенсій – згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 станом на січень 2016:

- оклад за посадою;

- оклад за спеціальним званням;

- процентна надбавка за вислугу років;

- щомісячні додаткові види грошового забезпечення;

- премія за січень 2016.

Порядок виплати перерахованих пенсій:

- з 01.01.2018 – 100 відсотків суми підвищення пенсії.

Сума перерахованих пенсій за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 виплачується в такому порядку:

- з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно окремою сумою виплачується 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017;

- з 01.01.2020 щомісячно окремою сумою виплачується 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

Перерахунок пенсій здійснюється на підставі довідок про грошове забезпечення, наданих уповноваженими органами силових міністерств та відомств, і пенсіонерам звертатись до органів Пенсійного фонду не потрібно.

Виплата перерахованих пенсій пенсіонерам здійснюється починаючи з березня 2018 року основними та додатковими відомостями по мірі надання довідок про грошове забезпечення.

Необхідну інформацію щодо перерахунку пенсій можна отримати:

- за телефоном гарячої лінії (032) 245 81 24;

- на веб-порталі Пенсійного фонду України за адресою portal.pfu.gov.ua  

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області

 

Вшанування пам`яті Михайла Вербицького у Польщі

4 березня, минає 203-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець.

Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва. У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та поклали квіти.

Відео

 

03.03.2018

 

Делегація золочів’ян вшанувала пам’ять жертв трагедії села Павлокома

3 березня 2018 року, у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбулися скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року. Делегація золочів’ян, серед яких о. Михайло Сукмановський із дружиною Оксаною та голова Золочівської РДА Володимир Недзельський, також відвідали Польщу і взяли участь у поминальних заходах. У заходах взяли участь Міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, члени громадських організацій та делегації із різних областей України. Загалом було понад тисячу осіб. Розпочали вшанування загиблих із виконання Державного Гімну України. Провели поминальне Богослужіння, потім до пам’ятного хреста поклали вінки та квіти. Після цього, відбулося скорботне віче.

Довідково: Трагедія села Павлокоми — винищення 1—3 березня 1945 року нерозформованим відділом польської Армії Крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса на псевдо «Вацлав» разом з групами з навколишніх польських сіл українського мирного населення села Павлокома. Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну, на правому його березі, за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це в Динівській гміні Підкарпатського воєводства Республіки Польща).

 

02.03.2018

 

У райдержадміністрації проведено брифінг по призову

Сьогодні, 2 березня 2018 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації, голова районної призовної комісії Ігор Нижник провів брифінг за участю районних засобів масової інформації. Розпочинаючи зустріч Ігор Нижник наголосив: «Ми зібралися з питань чергового призову на військову службу. Якщо взяти до уваги військову агресію проти нашої країни, то цілком очевидно, що така зустріч є надзвичайно важлива. Попередні призови виявили певний негативний досвід, тож постало питання проаналізувати та запобігти його повторенню. Саме з цією метою ми ініціюємо сьогодні зустріч представників виконавчої влади, членів районної призовної комісії та журналістів району, щоб донести до суспільства факт чергового призову громадян та не допустити непорозумінь щодо проведених заходів, пов'язаних з призовом громадян на строкову військову службу. Усі ми прагнемо жити в суспільстві, де діє верховенство закону. Тож тільки в правовому полі мають вирішуватися і питання призову. Жодного примусу, а лише гідне виконання конституційного обов'язку захищати свою Батьківщину. Жодного моралізування, а лише дотримання закону. Така наша позиція – і державницька, і громадянська».

В ході проведення брифінгу засоби масової інформації задали запитання на які надавали відповіді учасники брифінгу.

На завершення Ігор Нижник сказав: «Ця велика кількість інформації, яку отримали сьогодні наші громадяни, завдяки брифінгу, принесе багато користі. І ми зможемо, як і раніше, без проблем виконувати плани-завдання доставки ресурсу у Збройні сили України. Тим самим ми будемо забезпечувати обороноздатність нашої держави».

Детально - відео

 

01.03.2018

 

27 лютого 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Словітської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селі Словіта

27 лютого 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Словітської сільської ради в приміщенні адмінбудинку.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про водозабезпечення та ремонт даху Словітського НВК;

- про облаштування зупинки «На вимогу» у с. Словіта та біля Грушківського психоневрологічного інтернату.

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом. Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

Інтерв’ю із Романом Матисом про інвестиційний супровід та українську мову

Ірина Лукаш із Романом Матисом говорила про супровід інвесторів, про нарешті визнаний неконституційним закон Ківалова-Колісниченка, про державну мову на телебаченні, на радіо та у друкованих виданнях.

Роман Матис є радником голови та керівником управління залучення інвестицій у Львівській ОДА. Учасник Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України. Засновник громадської ініціативи «И так поймут!», що від 2012-го року захищає права українськомовного населення на доступ до інформації рідною мовою. Ініціатор та співавтор законопроекту про мову #5670. В 2015 році за досягнення у відстоюванні прав українськомовних, Романа Матиса було номіновано на міжнародну премію TOYP.

Детально у відео

 

Архів новин:

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація