Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

01.03.2018

 

27 лютого 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Словітської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селі Словіта

27 лютого 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Словітської сільської ради в приміщенні адмінбудинку.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про водозабезпечення та ремонт даху Словітського НВК;

- про облаштування зупинки «На вимогу» у с. Словіта та біля Грушківського психоневрологічного інтернату.

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом. Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

Інтерв’ю із Романом Матисом про інвестиційний супровід та українську мову

Ірина Лукаш із Романом Матисом говорила про супровід інвесторів, про нарешті визнаний неконституційним закон Ківалова-Колісниченка, про державну мову на телебаченні, на радіо та у друкованих виданнях.

Роман Матис є радником голови та керівником управління залучення інвестицій у Львівській ОДА. Учасник Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України. Засновник громадської ініціативи «И так поймут!», що від 2012-го року захищає права українськомовного населення на доступ до інформації рідною мовою. Ініціатор та співавтор законопроекту про мову #5670. В 2015 році за досягнення у відстоюванні прав українськомовних, Романа Матиса було номіновано на міжнародну премію TOYP.

Детально у відео

 

28.02.2018

 

У райдержадміністрації проведено оргкомітет з нагоди відзначення Шевченківських днів

28 лютого 2018 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету з нагоди відзначення Шевченківських днів. В ході проведення обговорення затверджено порядок проведення заходів.

План проведення заходів:

• 9 березня о 10.00 год. у м. Золочеві біля пам’ятника Т.Г.Шевченкові відбудеться панахида пам’яті, молодіжний захід «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», (декламація поезії молоддю району), читання віршів військовослужбовцями про Т. Г. Шевченка та покладання квітів;

• 11 березня о 16.00 год. в районному Народному домі ім. І. Білозіра відбудеться Шевченківський вечір «Ми діти твої, Україно!» з нагоди вшанування генія українського народу, Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

До участі у заходах запрошуються колективи установ, підприємств, організацій та громадськість району. За підсумками засідання оргкомітету дано доручення керівникам районних служб щодо: охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху, медичного забезпечення під час проведення заходів, заходів організаційного спрямування.

 

У райдержадміністрації відбулася зустріч із суб'єктами підприємницької діяльності району

Сьогодні, 28 лютого 2018 року в сесійній залі Золочівської районної ради відбулася зустріч представників контролюючих та дозвільних органів Львівської області з суб'єктами підприємницької діяльності району. Метою зустрічі є вирішення проблемних питань суб'єктів господарювання, що виникають в процесі здійснення ними господарської діяльності та стримують процес інвестування. Провів зустріч голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. Розпочинаючи зустріч Володимир Йосипович наголосив: «Важливу роль у створенні сприятливих умов для розвитку української економіки відіграють інвестиції. Наша країна достатньо динамічно змінюється. На Золочівщині ми маємо приклади, коли від моменту закладення першого каменю до моменту запуску підприємств, де працює велика кількість людей. І для нас сьогодні дуже важлива довіра інвестора. Ми докладаємо і продовжуватимемо докладати максимально зусиль, щоб сприяти залученню інвестицій в регіон».

На зустріч прибув начальник управління інвестиційної політики Департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Матис. Спікер розповідав про здобутки Львівщини в галузі інвестиційної політики, наводив приклади.

«Ми повинні підвищувати обсяги залучення інвестицій в економіку Львівщини, тому допомагатимемо інвесторам у реалізації тих чи інших проектів з перших кроків»,- наголосив Роман Матис.

В межах заходу суб’єкти господарської діяльності району порушували різні питання та отримували відповіді.

 

 

27.02.2018

 

Профорієнтаційна екскурсія у ТзОВ «Електроконтакт Україна»

Сьогодні, 27 лютого 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) проведено профорієнтаційну екскурсію у ТзОВ «Електроконтакт Україна» за участю школярів-дев’ятикласників Золочівської ЗОШ №1 І-ІІІ ст. Основний вид діяльності підприємства – це виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів різних марок на основі комплектуючих деталей, які постачають іноземні виробники.

З метою ознайомлення присутніх із новітніми технологіями та майбутнім вибором професії цю екскурсію провів майстер виробничого навчання Золочівського виробничого підрозділу Юрій Олекса. Він розповів учням про умови праці, забезпечення новітнім оснащенням цехів, матеріальним заохоченням та перспективою кар’єрного зростання працівників. Присутніх вразила стабільність, точність, чистота, яка є на підприємстві, а також заохочення для працівників. Це вагомі показники для вибору професії підростаючого покоління.

Наприкінці екскурсії Юрій Олекса вручив молоді газету «Команда-ЕКУ», кулькові ручки з голотипом ЕКУ та запропонував розповісти своїм друзям, знайомим, родичам про умови праці на підприємстві і приходити до них на роботу.

 

Про Мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги у Золочівському районі

26 лютого 2018 року у прямому ефірі громадського онлайн радіо “ZOLOCHIV.NET” взяли участь директор Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Наталія Маркевич та керівник новоствореної Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги по запобіганню насильства в сім’ї – Ольга Легоцька.

Детально у відео.

 

26.02.2018

 

У райдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Сьогодні, 26 лютого 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання Координаційної ради з питання погодження плану роботи на 2018 рік. Наступним питання було обговорення виконання Закону України «Про протидію домашньому насильству в сім’ї». Закон передбачає жорсткіші покарання для кривдників та дозволяють Нацполіції контролювати поведінку порушника, аби уникнути повторного насилля. Вперше в Україні ввели кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Як відомо, понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім'ї або є їхніми вимушеними учасниками. Відтепер, батьку чи мамі можуть обмежити спілкування з дитиною на кілька місяців, якщо побиття чи насильство сталося на очах дитини.

Також у районі розпочала роботу Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які зазнали гендерно-зумовленого насильства в рамках проекту "Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні", який реалізує МБФ "Українська фундація громадського здоров'я" за підтримки ФН ООН в Україні.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії служби у справах дітей

Сьогодні, 26 лютого 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: житлові питання; про призначення опікуна; доцільність позбавлення батьківських прав та ін. «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- зазначив в ході засідання Володимир Йосипович.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

23.02.2018

 

У райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян, сьогодні, 23 лютого 2018 року. На прийом звернулися жителі району з питань: щодо надання матеріальної допомоги для лікування матері; про відновлення газифікації житлового будинку; щодо розпаювання землі.

Також під час прийому звернулася Підлипецька сільська голова з питання належного водопостачання села Плугів. Провівши бесіду з громадянами, голова райдержадміністрації надав роз’яснення, а також доручив підготувати листи у служби з метою вирішення питань у вказані законодавством терміни.

 

На базі Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розпочала роботу Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які зазнали гендерно-зумовленого насильства в рамках проекту "Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні", який реалізує МБФ "Українська фундація громадського здоров'я" за підтримки ФН ООН в Україні. Основною метою діяльності Мобільної бригади є надання екстреної та планової соціально-психологічної допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах через ситуацію гендерно-обумовленого насильства і потребують соціальної підтримки. Телефони Мобільної бригади для контактів та звернень: 066 306 59 57, 063 968 70 10 На фото члени Мобільної бригади та керівник Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 1-р «Про перенесення робочих днів у 2018 році», розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 26 січня 2018 року № 55/0/5-18 «Про перенесення робочих днів у 2018 році», з метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування 8 березня – Міжнародного жіночого дня, 1 травня – Дня праці, 28 червня – Дня Конституції України, 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року:

Рекомендувати міським, селищному, сільським головам, керівникам підприємств, установ та організацій (за винятком органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку "Укрпошта", Державної казначейської служби України та банківських установ) для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2018 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:

- п’ятниці 9 березня - на суботу 3 березня;

- понеділка 30 квітня - на суботу 5 травня;

- п’ятниці 29 червня - на суботу 23 червня;

- понеділка 24 грудня - на суботу 22 грудня;

- понеділка 31 грудня - на суботу 29 грудня.

 

22.02.2018

 

20 лютого 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Струтинської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селі Струтин

20 лютого 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Струтинської сільської ради в приміщенні адмінбудинку. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про ремонт дороги до села Струтин, села Лука (примикання від дороги Тернопіль – Львів до сіл Струтин та Лука);

- про ремонт дороги до села Золочівка;

- про заміну маршруту курсування автобуса Золочів- Струтин;

- про заміну стовпів повітряної телефонної лінії.

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом. Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ «Тату, я тебе чекаю вдома»

Статистика шокує страшними цифрами. З метою безпеки руху на автодорогах Львівщини триває інформаційна кампанія «Водій, пам’ятай! На тебе чекають вдома!», а на Золочівщині ««Тату, я тебе чекаю вдома». Від початку 2017 року, у Львівській області у ДТП загинуло 124 людини (на 29% більше, ніж в аналогічний період 2016 року).

Усього в ДТП травмувалося 1400 учасників дорожнього руху (на 24% більше, ніж минулого року), де 35% від загальної кількості ДТП складає наїзд на пішоходів. За даними Департаменту медичної допомоги МОЗ, з 2011 по 2016 рік в Україні зареєстровано близько 170 тисяч ДТП з потерпілими, в яких загинули 26,5 тис. людей і 209 тис. були травмовані. ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді у віці від 15 до 24 років і другою – серед дітей у віці від 5 до 14 років. Понад 43% загиблих є пішоходами й велосипедистами.

Підраховано, що ДТП з тяжкими наслідками в Україні відбуваються через перевищення водіями швидкості (39% випадків), необлаштованість пішохідних переходів (38%), порушення правил перетину перехрестя (30%), а також управління автотранспортом у нетверезому стані. Смертність на дорогах в Україні залишається найвищою серед усіх країн Європи. Питання безпеки руху на автодорогах стало предметом розгляду на щотижневих зустрічах керівництва району з жителями населених пунктів. Враховуючи вищезазначене, можна зробити цілком логічний висновок – «не жени!». Не перевищуйте швидкість руху! Адже такою безпечністю ви наражаєте на серйозні і часто незворотні неприємності не тільки себе, а й оточуючих. Тому водії повинні пам’ятати, що їх чекають вдома діти, дружини, батьки, загалом родина, адже так закладено природою, що кожен батько є опорою своєї сім’ї. І він має пам’ятати, що швидкість до добра не приводить. Тому потрібно об’єднувати зусилля органів виконавчої влади, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та громадськості.

 

21 лютого 2018 року у райдержадміністрації відбулася зустріч керівництва райдержадміністрації з представниками ТзОВ «Челендж», які орендують землі на території Жуківської сільської ради.

Під час зустрічі обговорювалося питання законодавчого використання земель державної власності сільськогосподарським підприємством, а також питання проведення перевірки щодо використання земель державним інспектором.

Присутні: Жуківський сільський голова Василь Білецький, державний інспектор Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Олександр Дідух.

 

21.02.2018

 

Флеш-моб «Мова – душа нації!» з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови

З метою поширення серед громадськості міста та району ідей національно-патріотичного спрямування фахівцями відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Золочівської райдержадміністрації (Г. Чекайло, О. Марусин) проведено флеш-моб до Міжнародного дня рідної мови сьогодні, 21 лютого 2018 року у м. Золочеві. У заході взяли участь представники учнівського самоврядування та заступник директора з виховної роботи Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ірина Панькевич.

В цей святковий день важливо нагадати суспільству, що мова – це душа нації. В повсякденному житті ми забуваємо про справжню цінність мови. Вона є тією життєдайною частинкою, що живить українську націю. Саме з мови почалося відродження ідеї української державності. Молодь роздавала перехожим громадянам інформаційні листівки та інфо-стікери з висловами про рідну мову. Люди висловлювали слова вдячності за організацію флеш-мобу та донесення до суспільства інформації про те, що мова - це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в кожному серці. Учні також завітали і на автостанцію, де розповсюдили листівки серед пасажирів, які подорожують у різних напрямках.

До слова. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави. Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України! Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів. Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила, що щорічно, починаючи з лютого 2000 року, відзначатиметься Міжнародний день рідної мови. Відзначенням цього дня ЮНЕСКО хотіло привернути світову прогресивну спільноту до безправного становища багатьох поневолених народів, у яких гнобителі намагаються відібрати рідну мову. Проте саме вона є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства. Зараз у світі люди говорять на 6 000 мов, і приблизно половина з них під загрозою зникнення. Втрата мови — то втрата самобутності. З метою захисту мов та задоволення мовних інтересів національних меншин Рада Європи розробила та прийняла Європейську Хартію регіональних мов або мов національних меншин, яка ратифікована Верховною Радою України 15 травня 2003 року.

 

Ще один учасник АТО започаткував власну справу

Започаткування підприємницької діяльності – справа непроста, і на такий серйозний крок наважиться не кожен. Ведення власного бізнесу вимагає повної віддачі сил. Служба зайнятості сприяє розвитку підприємницьких ініціатив серед безробітних, передусім, шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної та консультаційної роботи. У Золочівському районному центрі зайнятості вперше з початку року відбулося засідання комісії з надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Приємно відзначити що першим у цьому році виявив бажання отримати одноразову допомогу для започаткування власної справи демобілізований учасник АТО.

Пройшовши навчання у Львівському ЦПТО, Анатолій Носур підготував крім бізнес-плану ще й презентацію свого майбутнього бізнесу.

Члени комісії одноголосно вирішили підтримати гр.Носура А.А. у започаткуванні власної справи та раді, що ще один демобілізований учасник АТО за сприянням служби зайнятості знайшов своє місце у мирному житті.

 

20.02.2018

 

Управління соціального захисту населення повідомляє, з метою надання громадянам та суб’єктам господарювання, методичної та правової допомоги з питань охорони праці, законодавства про працю та гігієни праці в районі створено “Районний пункт з надання організаційно-методичної допомоги з питань праці , охорони праці та гігієни праці “

Даний Пункт знаходиться: управління соціального захисту населення Золочівської районної державної адміністрації м.Золочів, вул. Пачовського,7 каб. N 26.

Прийом громадян проводиться інспекторським складом головного управління Держпраці у Львівській області .

Графік прийому громадян на I квартал 2018 року:

З питань охорони праці – Джижула Ю. І.-друга та четверта середа місяця

З питань гігієни праці – Дацій І.А.-24.01.2018; 28.02.2018; 28.03.2018

З питань праці – Щерба Н.Р.-остання п’ятниця місяця

Відповідальна особа управління соціального захисту населення – Мединська Л.З.

Контактний телефон: (265)4-32-89

 

«Молодь – це наша опора, надія, наше майбутнє, наші творці історії», - сказав Володимир Недзельський під час молодіжного заходу з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2018 року у читальній залі районної бібліотеки відбувся районний молодіжний захід «Герої нашого часу» в пам'ять про Героїв Небесної Сотні. Захід організовано відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) в рамках виконання районної програми «Молодь Золочівщини». У заході взяли участь керівництво районної державної адміністрації та районної ради. Розпочався захід із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

«У той час було надзвичайно важливим навести контакт із правоохоронними органами, щоби у нас на Золочівщині не виникло збройних конфліктів. Це було вкрай важливим завданням того часу. У нас є чудові люди, зокрема молодь і завдяки тому ми не мали жодних інцидентів. Ми це все достойно з вами пройшли. Молоді люди, у нас все буде добре, ви наша надія, ви наша опора, ви наше майбутнє. Ви повинні добре вчитися і робити на своєму місці те, що можете. І в результаті ми досягнемо того, чого ми усі бажаємо. Доброго життя, гарної європейської держави і достойних грошових винагород за свою працю (пенсій, стипендій, заробітних плат). І у нас буде найкраща держава. Слава Україні!», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський під час виступу перед молоддю.

«Мимоволі сьогодні повертаємося у ті часи. І ми бачимо, що свій час пише свою історію. Наша молодь сильна. І події на майдані показали це. Ми маємо чому повчитися - великим серцем своїм любити Україну», - сказав голова районної ради Олег Банах звертаючись до молоді району.

Основним меседжем зустрічі були розповіді-спогади запрошених медиків, які рятували життя громадянам на Майдані у Києві у часи Революції Гідності. Медик-волонтер, доброволець, учасник бойових дій на Сході України Тарас Попадюк під час своєї промови до молоді розповів про злагоджену роботу команди золочівських медиків, корті рятували життя людям від снайперських куль та різного роду поранень. «Я тішуся, що сьогодні я знаходжуся перед молоддю і горджуся вами, бо саме молодь у той час вийшла на майдан за краще європейське майбутнє, щоб у нас не було поборів та хабарництва, щоб люди мали достойні пенсії, стипендії, заробітні плати, щоб у всіх було світле майбутнє»,- сказав Тарас Семенович.

Лікар-волонтер у часи київського майдану, фахівець Золочівської ЦРЛ Адам Мокринський розповів, під час спогадів про майдан, про формування команди медиків, про їхню ротацію та нелегку щоденну працю в екстремальних умовах, патріотизм та героїзм у серцях. Під час заходу учасники мли змогу переглянути фільм про події майдану та про героїв, які поклали своє життя за європейське майбутнє кожного з нас.

Студенти Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» і учні Золочівського економічного ліцею продекламувала вірші, присвячені Героям Небесної Сотні. У присутніх викликала смуток у серцях та сльози на обличчі пісня виконана акапельно Олегом Габрієлем «Мамо не плач». Про вбитого молодого хлопця, котрий вже ніколи не повернеться до свого дому, до своєї матері.

 

Право на пенсію за вислугу років

На чисельні звернення громадян Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надає роз’яснення щодо права на пенсію за вислугу років. Зокрема, право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я, та соціального забезпечення за наявності віку та спеціального стажу, визначеного пунктом «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (Далі – Закон 1788), за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909. Закон 1788 надає право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали на відповідних посадах не менше як 25 років або на 31 грудня 2015 року – 25 років 6 місяців.

Якщо зазначені умови не виконуються і на зазначені дати спеціальний стаж є меншим, пенсію за вислугу років призначають після досягнення віку від 50 до 55 років (залежно від дати народження) і за умови наявності спеціального стажу тривалістю, зазначеною в пункті «е» статті 55 Закон 1788 а саме: Пенсійний вік для призначення пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення

Пенсійний вік

Дата народження

50 років

з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року

50 років 6 місяців

з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року

51 років

з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року

51 років 6 місяців

з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року

52 років

з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року

52 років 6 місяців

з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року

53 років

з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року

53 років 6 місяців

з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року

54 років

з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року

54 років 6 місяців

з 1 липня 1970 року по 31 грудня 1970 року

55 років

з 1 січня 1971 року

 Необхідний спеціальний стаж для призначення пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення

Період звернення щодо призначення пенсії

Спеціальний стаж (не менше як)

з 01.04.2017 по 31.03.2018

26 років 6 місяців

з 01.04.2018 по 31.03.2019

27 років

з 01.04.2019 по 31.03.2020

27 років 6 місяців

з 01.04.2020 по 31.03.2021

28 років

з 01.04.2021 по 31.03.2022

28 років 6 місяців

з 01.04.2022 по 31.03.2023

29 років

з 01.04.2023 по 31.03.2024

29 років 6 місяців

з 01.04.2024 або після цієї дати

30 років

 Пунктом 21 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (Далі – Закон 1058), який набув чинності з 01.01.2018 р., збережено право на пенсію за вислугу років працівників за умови, якщо вони на день набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (Далі – Закон 2148) мають вислугу років, необхідну для призначення пенсії за вислугу років.

 

У Золочеві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2018 року з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у місті Золочеві на площі Незалежності біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу пройшло громадське віче і панахида пам’яті про Героїв Небесної Сотні. Вшанувати відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України прийшли керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість, військовослужбовці. «Такі заходи проходять і у країнах Європи, в Америці тощо, по навчальних закладах, населених пунктах держави. Але є щось більше ніж слова. Це є наші справи. Ми сьогодні зобов’язані будувати таку державу про яку мріяли сотні наших патріотів. Ми сьогодні мусимо виростити українську, молоду, національну еліту, щоби український народ не потребував допомоги з інших держав. Шановні, нас інколи роз’єднують політичні чвари, але ми мусимо розуміти, що ми в одній партії, якій не маємо права зрадити. Ця партія називається Україна. Я сьогодні закликаю усіх нас до єдності, до розуміння, до нових добрих справ, які допоможуть стати на ноги нашій українській державі і покращать добробут нашого народу. Слава нашим Героям. Слава Україні» - сказав голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Завершилися заходи покладанням квітів та запаленням лампадок.

 

Сьогодні, 20 лютого 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з питання розподілу функціональних обов’язків між керівництвом райдержадміністрації за участю фахівців райдержадміністрації.

 

Сьогодні, 20 лютого 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів, управлінь, секторів райдержадміністрації з питання діяльності правового, організаційного та матеріально-технічного забезпечення райдержадміністрації.

19.02.2018

 

У Золочеві вшанували пам’ять загиблих у Афганістані

18 лютого 2018 року з нагоди 28-ї річниці виводу військ з Афганістану у Золочеві вшанували пам’ять загиблих воїнів у Афганістані. Розпочалися заходи урочистостями в приміщенні Золочівської міської ради. Після цього, учасники заходу пройшли урочистою ходою до пам’ятника «Учасникам локальних війн». У заходах взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад, воїни-інтернаціоналісти, громадськість та військовослужбовці. Вшановуючи пам'ять воїнів-інтернаціоналістів керівництво району та громадськість поклали вінки та квіти до пам’ятника Учасникам локальних війн.

Священнослужителі провели спільну екуменічну панахиду за померлими героями.

До слова. Щира повага кожному з вас, кому випало пройти буремними дорогами Афганістану в драматичний період воєнного протистояння. Історія ще дасть оцінку тому суворому десятиліттю. Та головне можна сказати вже сьогодні: ви чесно зберігали вірність присязі, проявляли мужність, відвагу і героїзм при виконанні поставлених перед вами завдань. Ці найвищі чесноти воїна в усі часи були гідним прикладом для нащадків. Низький вам уклін. Вдячність всім, хто продовжує брати активну участь у громадському житті району та патріотичному вихованні молодого покоління.

 

У Львівській обласній філармонії 16 лютого 2018 року відбулася презентація книги «Вони воювали за Україну», присвяченої пам’яті загиблих бійців Львівської області, які брали участь в антитерористичній операції на сході України. Видана вона за сприяння народного депутата України п. Антонищака Андрія, координатора батальйону оперативного призначення Національної гвардії України імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького. «Кров наших воїнів – це велика жертва ціною в життя, яка має як ніколи об’єднати українську націю, сформувати її національну пам'ять та ідентичність. А жертовність та героїзм воїнів мають бути пошановані державою і вдячними співвітчизниками. Цими короткими розповідями про загиблих воїнів ми хочемо розчинити суху військову статистику війни, за якою приховані наші втрати, біль і смуток українських родин… Під час упорядкування книги головним прагненням було зберегти світлу пам'ять про героїв… Адже людина живе доти, доки живе пам'ять про неї. Пам’ятаймо про наших героїв!» Такими словами розпочинає книгу упорядник п. Андрій Антинищак. У скорботному мартирологу Золочівщини – їх шестеро: Бахур Віталій, Биковський Руслан, Ковальчук Михайло, Мельник Роман, Салівончик Володимир, Шафранський Віталій. Швець Олександр та Юрдига Олег – у іншому списку, львівському, але також у наших серцях і пам’яті. На кожній сторінці – фото чоловіка, зовсім юного чи ледь старшого. В цю мить, коли фотокамера фіксувала їхні очі, усмішки чи серйозні обличчя – вони були живі, сповнені планів на майбутнє. Та ці чоловіки пішли боронити Україну і віддали за неї найцінніше – життя. Ця презентація не схожа на інші. Бо повна зала – невтішних матерів, батьків, удів, сиріт. Бо у ведучої заходу, співачки і волонтерки Софії Федини, щоразу тремтить голос і бринять сльози. Бо військові, що виходять на сцену – звідти, з самісінького пекла передової, небагатослівні. Бо зі сцени лине пісня у виконанні Оксани Білозір «Чорна квітка» і від тієї пісні іде дрож по тілу, як і від інших пісень, зроджених Майданом і війною. Звісно, хочеться, щоб ця книга була в кожній школі та бібліотеці. І щоб їй не було продовження… Адже в мирній країні не гинуть прекрасні молоді чоловіки. Тож дай нам, Боже, миру. А родинам, що понесли непоправні втрати – низький уклін і наша пам'ять та турбота.

Управління соціального захисту населення

Золочівської райдержадміністрації

 

Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації Львівської області 15.02.2018 р. проведена нарада щодо видачі дозвільних документів забудови земельної ділянки на вул. Л.Українки, 37 в м. Золочеві Львівської області, а саме будівельних паспортів та містобудівних умов та обмежень.

В нараді приймали участь: начальник відділу Держземагенства у Золочівському районі Погребняк І.В., провідний спеціаліст землевпорядник Золочівської міської ради Шумляк П.П., провідний спеціаліст архітектор Золочівської міської ради Кушнір Р.М., начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головний архітектор району Кобелька П.П., головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації Зарічний В.З., довірена особа гр. Бортнікової М.В. гр. Іванів О.І. з чоловіком, гр. Токар Я.І. та троє учасників АТО. Роман Кушнір та Петро Шумляк ознайомили присутніх про виготовлену містобудівну документацію території на вул. Л.Українки в м. Золочеві Львівської області, а саме «Детальний план території, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки загальною площею 1,5591 га на вул. Л.Українки, 37 для реконструкції будівлі контори, телятника, свинарника, під будівництво котеджного містечка» на підставі якого був виготовлений проект землеустрою на дві земельні ділянки площею 1,1167 га та 0,3697 га з цільовим призначенням – для іншої житлової забудови.

Також повідомили, що у 2017 році було внесено зміни в детальний план території на вул. Л.Українки, 37 у м. Золочеві Львівської області, який був затверджений рішенням ХVІІІ сесії VІІ демократичного скликання Золочівської міської ради від 08.08.2017р. за №908. Представник замовника представила два Договори оренди на земельні ділянки від 9 вересня 2016р. та дві Інформаційні довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна (кадастровий номер 4621810100:06:037:0023 та кадастровий номер 4621810100:06:037:0024) і попросила роз’яснити на які дозвільні документи вона має подавати заяву щоб будувати житлові будинки на цих земельних ділянках.

Петро Кобелька проінформував, що містобудівні умови та обмеження надаються відділом за заявою замовника із переліком документів відповідно до ч.3 ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Містобудівні умови та обмеження є одними із основних складових вихідних даних для проектування на земельній ділянці площею 1,5591 га з цільовим призначенням – для іншої житлової забудови на якій згідно детального плану розташована змішана житлова забудова (житлова багатоповерхова забудова та житлова садибна забудова).

Також Петро Петрович повідомив, що на земельну ділянку площею 0,3697 га з цільовим призначенням – для іншої житлової забудови (згідно детального плану на ділянці розташована житлова садибна забудова) можуть видавитись будівельні паспорти відповідно до Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05.07.2011р. №103 при умові зміни виду використання цільового призначення земельної ділянки, із цільового призначення - для іншої житлової забудови на цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Для консультації на нараду було запрошено спеціалістів із центру надання адміністративних послуг - Державного реєстратора речових прав Шляхетко Г.Я. та Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагенства у Золочівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Карнидал О.Й., які проінформували присутніх, що для зміни використання виду земель в межах одного цільового використання необхідно долучити рішення сесії Золочівської міської ради про зміну використання виду земельної ділянки згідно виготовленого детального плану.

Петро Шумляк заявив присутнім, що Золочівська міська рада буде сприяти власниці будівлі яка має в оренді земельну ділянку площею 0,3697 га щодо зміни виду використання земельної ділянки, але для цього їй потрібно звернутись до міської ради із відповідною заявою.

 

16.02.2018

 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ЗОЛОЧІВЩИНИ!

Через значні снігопади в останні дні на дахах будинків і споруд накопичилась велика кількість снігу. При потеплінні це призводить до утворення льодяних бурульок та зсуву снігу з дахів. Такі обставини можуть стати причиною травматизму людей із смертельними випадками.

З метою запобігання надзвичайним ситуаціям та травматизму людей, звертаємось до населення, керівників підприємств, установ та організацій про необхідність своєчасної розчистки від снігу дахів будинків і споруд та ліквідації наростів льодових бурульок.

У місцях, де з технічних причин неможливо провести зазначені роботи, виконати заходи з огородження небезпечних ділянок та виставлянням попереджувальних надписів про загрозу травматизму людей.

Для запобігання можливих травм при падінні з дахів будинків бурульок – пішоходам слід бути обережними.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селі Гологори

14 лютого 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Гологірської сільської ради. Зустріч відбулася у приміщенні сільської ради за участі жителів сіл Гологори, Майдан-Гологірський, Зашків, Лісові. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували: - про перекриття будівлі, в якій знаходиться ФАП і дошкільна установа - про дотримання графіку руху автобуса Львів – Майдан Гологірський.

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом. Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

На виконання листа департаменту економічної політики облдержадміністрації та з метою підтримки регіонального виробника інформуємо, що на території Львівської області здійснює свою господарську діяльність ТОВ «Буський консервний завод» (м. Буськ, вул. Петрушевича, 28), яке спеціалізується на виробництві м’ясних паштетів, фруктових соків. Асортимент продукції ТОВ “Буський консервний завод” торгова марка “Галицький смак” та “Рибочка”.

№ п/п

Найменування продукції

Ціна, грн

1

Сардини натуральні з д/о ДСТУ 240 г

16,00

2

Сардина атлантична у томатному соусі 240 г

17,80

3

Сардина атлантична бланшована в олії 240 г

18,00

4

Свинина тушкована ГОСТ 525 г

48,00

5

Паштет Печінковий 240 г

13,50

6

Паштет М’ясний 240 г

13,00

 

15.02.2018

 

«Основними джерелами доходів бюджету району є податок на доходи фізичних осіб – 60%», - прозвітував голова Золочівської райдержадміністрації на сесії районної ради

Сьогодні, 15 лютого, голова Золочівської районної державної адміністрації Володимир Недзельський прозвітував про виконану роботу у 2017-му році. За словами Володимира Недзельського, основними джерелами доходів бюджету району є податок на доходи фізичних осіб – 60% в загальній сумі надходжень загального фонду, єдиний податок – 16,1%, податок на майно в частині плати за землю – 12,6%, та акцизний податок з реалізації підакцизних товарів – 7,9%.

Надходження податку на доходи фізичних осіб становлять102,7 млн. грн. та на 42,5% більше від надходжень попереднього року, надходження єдиного податку - 27,8 млн. грн., що на 44% більше 2016 року, плати за землю надійшло 21,7 млн. грн., що на 21,6% більше до попереднього року, акцизного податку надійшло 13,7 млн. грн., що на 14,8% більше від 2016 року. Впродовж 2017 року місцевими радами району перераховано до районного бюджету субвенцій на виконання програм соціально-економічного розвитку та утримання бюджетних установ, розташованих на території відповідних місцевих рад в сумі 11,7 млн. грн., що в 2,1 рази більше від 2016 року та в 3,4 рази більше від 2015 року.

Економія бюджетних коштів завдяки системі "Prozorro" становить 3,4 млн. грн. У 2017 році проведено 260 закупівель, що майже у 3 рази більше, ніж у 2016 році, на суму 61,6 млн. грн., з них 42 тендери на суму 51,7 млн. грн. та 218 допорогових закупівель на суму 9,9 млн. грн.

Також Володимир Йосипович наголосив, що у 2017 році промисловими підприємствами реалізовано продукції на 938,4 млн. грн., що на 300 млн. грн. більше у порівнянні з попереднім роком. Збільшення обсягів реалізованої промислової продукції відбулося як за рахунок нарощення обсягів виробництва ТзОВ "Карпатські мінеральні води", ТзОВ "Д-Мікс Україна", Струтинське МПД ДП "Укрспирт", ТзОВ "Електроконтакт Україна", так і за рахунок відкриття нових виробництв. У серпні 2017 року відновив роботу Золочівський цегельний завод, потужністю 6 млн. штук цегли в рік.

 

Проведено комісійне обстеження внутрішньої водопровідної системи одного із будинків міста Золочева

У зв’язку із численними зверненнями на «гарячу лінію області» та на урядову «гарячу лінію» мешканки житлового будинку на вул. Крилова,27 в м.Золочеві щодо слабкого тиску води у системі холодного водопостачання відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації Львівської області організовано 14 лютого 2018 року комісійне обстеження внутрішньої водопровідної системи будинку. Комісією у складі: заступника голови ОСББ «Добробут-Золочів» Євдокімова О.М., в.о. головного інженера МКП «Золочівводоканал» Чижа С.М., майстра водопровідної дільниці МКП «Золочівводоканал» Болюбаша А.С., слюсаря МКП «Золочівводоканал» Домбровського М.Б. у присутності начальника відділу містобудування, архітектури та жиитлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головного архітектора району Кобельки П.П., проведено заміри тиску води у водопровідній системі у двох квартирах другого поверху та у двох квартирах першого поверху будинку.

 

Проведено огляд металевих труб стояків у квартирах та у підвалі будинку. Враховуючи показники замірів тиску води у МКП «Золочівводоканал будинку та незадовільний технічний стан металевих водопровідних труб поквартирних стояків будинку комісія вважає що відсутність тиску води у системі холодного водопостачання є із декількох причин, а саме незабезпечення належного тиску у системі водопостачання МКП «Золочівводоканал», незадовільний стан металевих труб стояків у квартирах будинку, які пориті іржею з відшаруванням металу та можуть бути дуже засмічені.

Рекомендовано МКП «Золочівводоканал» провести детальне вивчення ситуації щодо низького тиску у водопровідній системі і провести відповідні заходи по забезпечення його до нормативного та рекомендовано ОСББ «Добробут-Золочів» організувати мешканців будинку для заміни водопровідних стояків у квартирах житлового будинку. Як говориться у прислів’ї «Біда одна не ходить» і ОСББ «Добробут-Золочів» має ще іншу проблему – протікає дах будинку. У першому під’їзді будинку вода просочується через перекриття, стікає по стіні та електричному розподільному щитку на сходову клітку. Вода не тільки руйнує залізобетонне перекриття та може призвести до замикання електрики у розподільному щитку, тому необхідно терміново усунути замокання розподільного щитка у під’їзді будинку.

Також ОСББ «Добробут-Золочів» необхідно на 2018 рік планувати ремонт даху житлового будинку.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального

господарства Золочівської райдержадміністрації

 

На Золочівщині розпочалися заходи по вшануванню учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 2018 року з 10.00 год. відбулося покладання вінків та квітів на могили загиблих воїнів-афганців з нагоди відзначення 28-ї річниці виведення військ з Афганістану у селах Підлипці, Сновичі, Ремезівці, Якторів, Бортків та місті Глиняни.

У поминальних заходах взяли участь представники Золочівської районної ради воїнів-афганців "Пам'ять" спільно з головами місцевих рад району.

 

14.02.2018

 

Золочівські рятувальники взяли участь у навчальному збір керівного складу цивільного захисту Львівської області

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та працівники сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, Золочівські рятувальники, взяли участь у навчальному збір керівного складу цивільного захисту Львівської області, 13 лютого, на гірськолижному комплексі «Плай», Самбірського району.

В межах навчального збору продемонстрували алгоритм дій при організації пошуку та проведенні рятувальних робіт в гірській та лісовій місцевостях, із залученням снігоходів та кінологічної служби. Зокрема, представили елементи пошуку туристів, що заблукали в горах, надання допомоги туристам-лижникам на гірськолижній трасі, порятунок туристів на канатно-крісельній-дорозі, а також пошук людей внаслідок сходження снігової лавини. Навчання відбулося під керівництвом голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки.

Окрім того, Золочівські рятувальники отримали новенький автомобіль. До участі у навчаннях залучили пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України у Львівській області, 2-й спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України, об’єктову службу цивільного захисту гірськолижного комплексу «Плай» та КЗ ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини катастроф».

 До слова. Даний автомобіль на базі шасі МАЗ, вивозить 4 тони води, 400 літрів піноутворювача. Обладнаний сучасним ПТО, має хорошу освітлювальну мачту, має генератор, сучасний насос, обладнаний сучасною радіостанцією, має бензопилу… Тобто, авто облаштоване усім необхідним для надання допомоги рятувальниками у надзвичайній ситуації.

«Надзвичайно потужна машина. І ми бачимо, що ті реформи, які започатковуються в Україні фактично виконуються. І от, як наслідок маємо сьогодні таку хорошу потужну техніку, яка дасть сьогодні, можливість зберегти не тільки споруди і техніку, але й слугуватиме для того аби рятувати людські життя. Хай служить на добро», - сказав Володимир Недзельський вітаючи Золочівських рятувальників з поповненням новою технікою.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селах Великовільшаницької сільської ради

6 лютого 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Великовільшаницької сільської ради (с. Стінка - Народний дім, с. Гологірки – бібліотека с. Трудовач - Народний дім, с. Велика Вільшаниця - Народний дім).

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про належну роботу дорожніх служб у зимовий період;

- про ремонт дороги загального користування Красне – Чемеринці у с. Гологірки;

- про закриття Трудовацької ЗОШ I ступеню;

- про відкриття музею старовинних речей у Народному домі;

- про закупівлю сценічних костюмів та музичної апаратури для Народного дому;

- про проведення опалення у Народному домі Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом.

Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

«Гаряча» телефонна лінія

Постійно діюча «гаряча» телефонна лінія працює в адміністративному приміщенні Золочівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за адресою:

- м. Золочів вул. Валова,4 за телефоном (265) 4-24-35

 

24 березня 2018 року проводиться всесвітня кампанія Година Землі 2018, яка організовується Всесвітнім фондом дикої природи. Вимкнувши світло 24 березня 2018 року о 20:30 на 1 годину ми покажемо необхідність об’єднаних дій для збереження природи нашої планети. Такий захід ставить наголос на необхідності щоденних дій кожного громадянина спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою. Це дасть можливість кожному громадянину України зробити свій внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації. Тренінг для представників громадськості - «Інструменти взаємодії інститутів громадянського суспільства та влади на рівні місцевих державних органів»

 

Реалізація пілотного проекту «Рука допомоги»

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:

- членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям ;

- внутрішньо переміщених осіб. Для участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення з відповідною заявою.

Управління соціального захисту населення видає довідку про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи, а також формує списки осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті. Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:
- сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;
- пропонування участі в громадських роботах;
- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.

З кожним учасником пілотного проекту, що виявив бажання організувати підприємницьку діяльність в межах пілотного проекту, та щодо якого обласною комісією прийнято рішення про надання фінансової допомоги, укладається чотиристоронній договір.

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року. Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою – доручення учасника проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності передбаченим його бізнес – планом.

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Фінансова допомога не повертається, якщо:
- сума сплачених у відповідному році податків, зборів ( обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;
- учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох осіб членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки.

Дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту в період участі у пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ЗАПОБІГАННЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

7 січня набув чинності Закон України № 2229-VIII "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім'ї або є їхніми вимушеними учасниками. Відтепер, батьку чи мамі можуть обмежити спілкування з дитиною на кілька місяців, якщо побиття чи насильство сталося на очах дитини.

За останні кілька років в Україні потроїлася кількість зафіксованих випадків домашнього насилля. Майже 70% жінок зазнають різних форм знущань і принижень. За даними МВС, 23% тяжких насильницьких злочинів відбуваються в родинах. Закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики в цій сфері, спрямовані на захист прав та інтересів потерпілих від домашнього насильства.

Що означає «домашнє насильство»? Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Раніше, якщо шлюб не був зареєстрований, то злочин могли не кваліфікувати як домашнє насильство. Як тепер каратимуть кривдників? За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, каратимуть штрафом від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративним арештом на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з вищезазначених порушень, передбачатимуть штраф від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

До повнолітнього, який здійснив домашнє насильство, разом із покаранням на строк до 3 місяців або довше можуть застосувати такі заходи:

- заборона перебувати вдома у потерпілого;

- обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство було направлено проти неї або скоєне в її присутності;

- заборона наближатися до будинку, роботи або інших місць, де часто буває потерпілий;

- заборона контактувати з потерпілим, у тому числі, за допомогою месенджерів або інших людей;

- направлення на програму для кривдників.

Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників караються арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років.

Законом передбачається впровадження комплексного підходу до боротьби з домашнім насильством, спрямованих на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства. Зокрема, законом передбачено створення і забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Якщо Ви проживаєте у Золочівському районі та потерпаєте від насильства у сім'ї – побоїв, мордувань, погроз, образ, залякування, психологічного тиску, сексуального насильства, - Ви можете звернутись до таких державних органів та установ:

- Золочівського райвідділу поліції (м. Золочів, вул. Шашкевича М., 43, тел. 102 або 4-22-73) ;

- відділу сімейної політики управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації (м. Золочів, вул. Пачовського В., 7, тел. 4-32-89);

- Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (м. Золочів, вул. Чорновола, 3, тел. 4-24-55);

- служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації (м. Золочів, вул. Чорновола, 3, тел. 7-02-18).

 

13.02.2018

 

Буду робити все для того, щоб наші громадяни повернулись додому – Президент про звільнення українських заручників

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю австрійському тижневику «Профіль» розповів про нещодавно ухвалений Верховною Радою Закон про реінтеграцію Донбасу, в якому на законодавчому рівні затверджується поняття російської агресії.

«Там не йдеться про втрачені території. Ми не кажемо «cut and forget» (відрізати та забути - ред.), суть Закону – реінтеграція. Я проти вживання таких понять як «конфлікт у Східній Україні». Це не конфлікт у Східній Україні. Ми в Україні не маємо конфлікту. Ми потерпаємо від агресії. І саме це і затверджує Закон. Хто агресор? Російська Федерація. Чого ми очікуємо від Росії? Дуже просто: заберіть свої війська, свої танки, свою артилерію, свої ракетні установки назад до себе в Росію. І території одразу ж будуть реінтегровані в Україну», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив, що Україна наполягає на тому, що це можливо досягти лише політичними та дипломатичним інструментами. «Я – Президент миру. Моє президентство базується на досягненні припинення вогню. Я зроблю все, що в моїх силах, щоб знову принести мир до своєї країни. Я пишаюся тим, що більше 70% українців бажають мирного вирішення, а не агресії у відповідь», - зазначив Петро Порошенко.

«Ця територія не є територією сепаратистів. Це окупована територія, де, окрім всього іншого, склалася катастрофічна гуманітарна ситуація. Рівень життя людей там жахливо низький. Росія унеможливлює гуманітарні поставки з України, з Австрії або з міжнародних організацій, наприклад, з ООН. Москва не дозволяє цим людям отримувати допомогу», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави вчергове підкреслив важливість процесу звільнення українських заручників та запевнив в пріоритетності цього питання під час зустрічей Трьохсторонньої контактної групи в Мінську.

«Завдяки самовіддачі моєї команди та міжнародних посередників ми змогли звільнити 74 заручника. Це грандіозний успіх. Після трьох років незаконного утримання в тюрмах ці українці змогли нарешті повернутися додому. Не дивлячись на те, що в обмін нам довелось віддати 306 злочинців. Я буду робити все, що в моїх силах, для того, щоб наші солдати та громадяни повернулись додому. Це невід’ємна частина Мінського процесу. Вона має бути виконана», - підкреслив Петро Порошенко. Президент також наголосив на важливості повернення всіх українців, які утримуються в Росії, зокрема українського журналіста Романа Сущенка, режисера з Криму Олега Сенцова, кримських татар.

 

Президент попрощався з видатним українським філософом Мирославом Поповичем

Президент Петро Порошенко взяв участь в церемонії прощання з українським філософом та громадським діячем, директором Інституту філософії імені Григорія Сковороди, академіком НАН України Мирославом Поповичем, яка відбулася в приміщенні конференц-зали Національної академії наук України. Глава держави вшанував пам'ять великого вченого-філософа і гуманіста та висловив слова співчуття родині пана Мирослава.

«Сьогодні Україна ховає свого великого сина Мирослава Володимировича Поповича. Важко перебільшити маштаб цієї особистості і справ, які він зробив для відродження України, українського духу, української моралі», - сказав Петро Порошенко. Президент зазначив, що в останні роки, під час роботи у рамках ініціативи «Перше грудня», мав можливість досить часто зустрічатись із Мирославом Поповичем і говорити про майбутнє України.

«Мирослав ніколи не дивився у минуле. Він завжди дивився у майбутнє і мріяв про рішуче реформування України, давав дуже цінні поради», - додав він. «Для мене сьогодні це не просто втрата великого українця, великого державного діяча. Я можу сказати, що певною мірою пан Мирослав був моїм вчителем», - сказав Петро Порошенко. «Сьогодні мої співчуття не лише родичам, а й всім українцям, які любили і шанували пана Мирослава», - сказав він. Глава держави згадав свою останню зустріч з філософом, яка відбувалася у форматі групи «Перше грудня»: «Він був повністю занурений в роботу, в поради. Він дуже переживав за Україну. Це був великий громадянин. Він дуже піклувався за те, що ми маємо зробити. Для мене це була надзвичайно сильна підтримка». «Саме тому для мене, це дуже особисте», - додав Петро Порошенко.

 

10 лютого 2018 за сприяння Золочівської РДА у спортивному зала Золочівського професійного ліцею відбувся традиційний міжобласний турнір з міні-футболу серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Участь у турнірі взяли команди ДЮСШ міст: Золочева, Бродів,Дубна, Підволочиська та Тернополя. Привітали учасників директор Золочівської ДЮСШ Лісовик Борис Богданович та президент футбольного клубу «Дружба» Йосип Петрович Барабаш, які побажали учасникам успіху і також з метою привернення уваги усім присутнім на турнірі нагадали про початок XXIII зимових Олімпійських Ігор у м. Пхьончхан Південна Корея.

Усі поєдинки проходили в безкомпромісні боротьбі і у підсумку перемогу здобула команда ДЮСШ м. Бродів, друге місце команда Золочіської ДЮСШ, третє команда ДЮСШ м. Тернополя. Усі призери та учасники були нагородженні кубками, медалями та грамотами.

 

12.02.2018

 

На Золочівщині вдосконалювали навички оборони У Золочівському районі проводили тренування на якому вдосконалювали навички оборони у разі нападу окупанта.

Спершу інструктори показали порядок розбирання та збирання автомата Калашникова та пістолета Макарова. Також повідомили правила надання першої медичної допомоги у випадку поранень. Після цього усі могли повчитися вправно стріляти.

“В нас буде сформована бригада територіальної оборони, яка буде поділена на батальйони, які будуть розподілені в певних регіонах Львівщини. Тому сьогодні зібрали оргядро для того щоб люди пройшли бойові навики зі стрільби з автомата, також з пістолета Макарова”, – зазначив Львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко.

 

09.02.2018

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 9 лютого 2018 року відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали пропозиції до формування плану роботи Громадської ради на 2018 рік.

У роботі ради взяла участь головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату Золочівської райдержадміністрації Ганна Чекайло, яка проінформувала присутніх про те, що райдержадміністрацією щороку формується Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Консультації з громадськістю проводяться з метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, вивчення громадської думки, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності зазначених органів.

Консультації з громадськістю проводяться з питань, що стосуються суспільно-економічного розвитку держави, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів. Результати проведення консультацій з громадськістю враховуються органом виконавчої влади, а саме, РДА під час прийняття остаточного рішення або в подальшій його роботі.

 

«З 1 січня 2018 року зростуть штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці», - сказала Галина Семчишин під час засідання Робочої групи

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру.

В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком. Інспектор також наголосила на правильності оформлення цивільно-правових відносин.

«Штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (у 2018 році - 372 300 грн) чекатиме за недопуск до проведення перевірки, пов’язаної із виявленням таких фактів:

• допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

• оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

• виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску та податків», - сказала Наталія Щерба.

«Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Таке право, відповідно до положень чинного законодавства, може виражатися у двох формах: у формі трудового договору, який регулюється Кодексом законів про працю України та у формі цивільно – правового договору, який регулюється Цивільним кодексом України. Протягом останнього часу роботодавці в Україні з метою оптимізації видатків на оплату праці все частіше стали вдаватися до застосування у своїх правовідносинах саме цивільно – правових договорів, які мають як переваги так і недоліки»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

 

08.02.2018

 

Рішенням комісії ТЕБ та НС рекомендовано призупинити навчальний процес

На позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під головуванням першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігоря Нижника, сьогодні, 8 лютого 2018 року розглянуто питання: «Про тимчасове призупинення навчального процесу в загальноосвітніх та дошкільних закладах району». На засіданні заслухано інформації начальника Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень І.С.Біласа та начальника відділу освіти райдержадміністрації В.З.Бартошика.

Комісія вирішила:

1.1. Керуючись інформацією управління Дежпродспоживслужби у Золочівському районі, Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень та відділу освіти про відсутність в окремих школах та дошкільних навчальних закладах району 30% і більше учнів та вихованців, враховуючи виражену тенденцію зростання захворюваності на грип та ГРВІ.

1.2. Відділу освіти райдержадміністрації (В. Бартошик) рекомендувати вжити заходи обмежувального характеру, а саме: тимчасово призупинити начальний процес в шкільних закладах та відвідування дошкільних навчальних закладів на період з 9 лютого по 18 лютого 2018 року з метою переривання ланцюга інфекції.

 

Відбулась нарада з питання проведення публічних закупівель

У райдержадміністрації керівник апарату Галина Семчишин провела нараду з питання закупівель із фахівцями райдержадміністрації, які працюють з районними програми, сьогодні, 8 лютого 2018 року. «Слід зазначити, що складанню річних планів, у яких відображається предмет закупівлі, визначений згідно з наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 р. № 454 «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі», та орієнтовний початок проведення процедур закупівель, передує процес визначення потреб юридичних осіб – замовника та планування обсягів і джерел видатків. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження», - повідомила під час наради начальник фінансово-господарського відділу Світлана Сукмановська.

 

07.02.2018

 

До відома громадян Золочівського району з приводу ситуації, яка склалася щодо функціонування Золочівської державної нотаріальної контори

Сьогодні, 7 лютого 2018 року, у райдержадміністрації відбулася зустріч голови райдержадміністрації Володимира Недзельського з представниками громади району по наболілому питанні роботи Золочівської державної нотаріальної контори.

По даному питанні домовлено, що райдержадміністрація буде інформувати населення про перебіг подій через веб-сайт райдержадміністрації та інформаційний портал «Золочів.нет».

З ініціативи райдержадміністрації зроблено наступні кроки:

- скеровувалося лист до Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо критичності ситуації з роботою державного нотаріуса у Золочівському районі ((текст звернення);

- за ініціативи голови райдержадміністрації, депутати Золочівської районної ради, на підставі рішення ХХІІ сесії від 18 грудня 2017 року № 273 «Про звернення до Міністерства юстиції України та Головного територіального управління юстиції у Львівській області та Міністерства юстиції України щодо належної організації діяльності державної нотаріальної контори на території Золочівського району Львівської області», направили відповідне звернення у вищевказані інстанції (текст звернення 1 ст., 2 ст., 3 ст.);

- одержано відповідь від Головного територіального управління юстиції у Львівській області (текст 1 ст., 2 ст.).

- дане питання піднімалося також на засіданні Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації - http://zolochiv.net/pro-chergi-do-derzhavnogo-notariusa-u-zolochevi/.

На даний час відбулися зміни у керівництві Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Сьогодні, 7 лютого 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів розмову із керівником Головного територіального управління юстиції у Львівській області Іванною Смачило, яка запевнила, що протягом двох місячного терміну буде проведено процедуру ліквідації нотаріальних округів у Львівській області і справи будуть передані тим приватним нотаріусам, яких оберуть громадяни для отримання послуг. Крім цього було порушено питання щодо вартості послуг. На рівні Міністерства юстиції буде обговорено встановлення верхньої межі вартості послуг приватних нотаріусів.

Очільник обласного управління юстиції запевнила, що державний нотаріус, який обслуговує Золочівський район і на даний час працює раз в тиждень кілька годин, буде працювати повний робочий день.

Загалом інформуємо, що дане питання перебуває на контролі в райдержадміністрації.  

 

Графік прийому громадян Інспекторським складом ГУ Держпраці у Львівській області в інформаційно-консультативних пунктах області на I квартал 2018 року

Інформаційно- консультативний пункт: управління соціального захисту населення Золочівської районної державної адміністрації: м. Золочів, вул. Пачовського, 7, каб. № 26.

Друга та четверта середа місяця З питань охорони праці - з 10.00 до 13.00 год. – Джижула Ю. І. З питань гігієни праці – з 10.00 до 13.00 год. – Дацій І.А. Контактний телефон: (265)4-32-89

 

На виконання доручення керівництва Львівської облдержадміністрації сьогодні, 7 лютого 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з керівниками структурних підрозділів та керівництвом районної ради з питання планової оптимізації мережі закладів освіти, медицини, культури на 2018 рік.

В ході проведення зустрічі домовлено до 14 лютого подати пропозиції у райдержадміністрацію.

З метою належного виконання заходів з оптимізації мережі закладів освіти району приведення її у відповідність до фінансових можливостей району 7 лютого 2018 року у райдержадміністрації відбулася нарада голови райдержадміністрації Володимира Недзельського з головою районної ради О. Банахом, заступником голови районної ради А. Леськівим та головним спеціалістом відділу освіти райдержадміністрації Т. Шаваровським.

В ході наради обговорювалися питання щодо перспективного плану заходів з оптимізації малокомплектних закладів загальної середньої освіти (призупинення діяльності, пониження ступеня), реалізації інших заходів з покращення якості освітніх послуг. Було звернено увагу на діяльність малокомплектних закладів освіти, у яких освітній процес організовується для учнів початкових класів у з’єднувальних класах-комплектах (учні навчаються у складі 2-ох, 3-ох, 4-ох класів), а для середніх класів, якщо кількість учнів у класі менше п’яти, через індивідуальну форму навчання.

Малокомплектні школи не можуть забезпечити всіх учителів необхідним навчальним навантаженням, у зв’язку з чим частина педагогів викладає по декілька предметів. Це звичайно негативно відображається на якості надання освітніх послуг у таких закладах освіти. З метою підтримки місцевими громадами рішень з оптимізації,на нараді були розглянуті можливі варіанти донесення необхідної інформації для них, щодо переваг навчання їхніх дітей у повнокомплектних закладах загальної середньої освіти.

Також було порушене питання щодо забезпечення якісного підвезення учнів реорганізованих навчальних закладів до місця навчання та у зворотному напрямку. Резюмуючи, голова райдержадміністрації В.Недзельський доручив вивчити дане питання з різних позицій, оцінити і проаналізувати всі його аспекти врахувавши усіх учасників освітнього процесу та подати на розгляд районної ради уточнений план заходів з модернізації мережі закладів освіти Золочівського району.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії

У приміщенні Золочівської райдержадміністрації, під головуванням першого заступника голови Ігоря Нижника, проведено засідання комісії по наданню грошової допомоги учасникам АТО, сьогодні, 7 лютого 2018 року. На засіданні комісії розглянуто 4 заяви учасників бойових дій АТО з питання надання їм матеріальної допомоги у відповідності до обласної програми (Комплексна програма соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО і їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018-2020 роки.).

На засіданні заслухано громадян та прийнято рішення у 10-ти денний термін повідомити заявників про прийняті рішення відповідно до чинного законодавства.

Довідка: Програма передбачає:

– забезпечення матеріальної підтримки родин загиблих учасників АТО та Героїв Небесної Сотні;

– забезпечення матеріальної підтримки воїнів;

– забезпечення матеріальної підтримки родин загиблих учасників АТО, Героїв Небесної Сотні;

– вшанування пам’яті загиблих під час АТО та Героїв Небесної Сотні;

– забезпечення матеріальної підтримки родин Героїв Небесної Сотні;

– надання і виплата одноразової грошової допомоги на/за встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих під час АТО та Героїв Небесної Сотні;

– надання адресної допомоги на реабілітацію або санаторно-курортне лікування інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції та Революції Гідності;

– компенсація вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку;

– надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам – учасникам АТО на вирішення матеріально-побутових проблем;

– придбання житла для учасників антитерористичної операції та родин Героїв Небесної Сотні на умовах співфінансування;

– забезпечення матеріальної підтримки батьків Героїв Небесної Сотні.

Зазначимо, що станом на 1 жовтня 2017 року у Львівській області проживають: 19 родин Героїв Небесної Сотні, 284 родини, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції, 208 дітей (падчерок, пасинків) військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції, а також понад 12,5 тисяч учасників антитерористичної операції, з яких: 585 поранених, 343 інваліди війни учасники АТО, 150 бійців-добровольців АТО, 52 внутрішньо переміщені особи – учасники АТО та понад 11 тисяч демобілізованих учасників антитерористичної операції.

Загальна сума обсягу фінансування з обласного бюджету на 2018 рік становить 27, 092 млн. грн.

 

Збережіть червонокнижні первоцвіти!

Щороку навесні в Україні проводиться операція «Первоцвіт», яка направлена на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими раньоквітучими первоцвітами занесених до Червоної Книги України зокрема: підсніжника білосніжного,білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. Згідно постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 року “...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину”.

Згідно ст. 88-1 КУпАП: “...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією незаконно добутого”. Тому ми наполегливо просимо зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищуються заради фінансової вигоди, а також пропонуємо органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення щодо охорони червонокнижних рослин, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами. Пам'ятайте - купуючи рослину, занесену до Червоної книги України Ви стаєте співучасником злочину! Управління агропромислового розвитку Золочівської райдержадміністрації

 

Зустріч жителів району з головою райдержадміністрації з приводу відсутності у Золочівському районі державного нотаріуса

До голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського звернулася делегація мешканців району з питання призначення у Золочівському районі державного нотаріуса, сьогодні, 7 лютого 2018 року.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Йосипович, під час розмови із жителями, повідомив: «Громадянами району неодноразово порушувалися питання великих черг, довго тривалості процесу оформлення документів у державного нотаріусу Золочівського нотаріального округу, а в останні місяці і взагалі його відсутність. Лише один день в тиждень у державній нотаріальній конторі працює нотаріус з іншого району, така ситуація призводить до незадоволення. Хочу вам повідомити, що райдержадміністрацією скеровувалося звернення до Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо критичності даної ситуації. За моєї ініціативи, депутати Золочівської районної ради, на підставі ХХІІ сесії від 18 грудня 2017 року № 273 «Про звернення до Міністерства юстиції України та Головного територіального управління юстиції у Львівській області та Міністерства юстиції України щодо належної організації діяльності державної нотаріальної контори на території Золочівського району Львівської області», направили відповідне звернення у вищевказані інстанції. Дане питання піднімалося також на засіданні Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації».

Про подальше врегулювання даного питання будемо інформувати на сайті райдержадміністрації та через інформаційний портал «Золочів.нет».

 

06.02.2018

 

Тренінг для молоді району на тему: «Архітектор і архітектура».

На Золочівщині відбувся перший тренінг у цьому році для молоді району у рамках неформальної освіти, сьогодні, 6 лютого 2018 року, в приміщенні актової зали центральної районної бібліотеки ім. І. Франка. З метою розвитку неформальної освіти у районі, фахівцями відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольгою Марусин (робота з молоддю) та Ганною Чекайло (інформаційна служба) організовано та проведено тренінг для учнівської та студентської молоді району.

У тренінгу взяли участь студенти Відокремленого структурного підрозділу Золочівський коледж НУ «Львівська політехніка» та старшокласники Золочівських ЗОШ №1 та №3. Спікери тренінгу, а це начальник відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Золочівської райдержадміністрації – головний архітектор району, член Національної спілки архітекторів України Петро Кобелька та архітектор Золочівської міської ради Роман Кушнір, - розповіли про важливість професії архітектора та архітектуру в цілому.

Спікер, Петро Кобелька, наголосив на тому, що архітектура є одним з найстаріших надбань людства. Уже на першому ступенях розвитку суспільства людина стає перед необхідністю захистити себе від стихії, дощу та снігу, від нападу диких звірів. З розвитком первісного суспільства виникає необхідність будувати, крім житла, будівлі та споруди іншого призначення – укріплення фортеці, виробничі приміщення, культові об’єкти. Та вже і цей період архітектура виступає як елемент матеріально-художньої культури, відображаючи не лише утилітарні, але й духовні потреби. Створюючи архітектурні споруди, суспільство відображає в них естетичні смаки і ідеали. Слово «архітектура» греко-італійського походження. Грецькою мовою приставка «арх»- означає початок, главенство, пояснюючи високе походження або вищий ступінь того слова, до якого вона додається. Таким чином у дослівному тлумаченні у грецькій мові слово архітектор означало «головний будівельник».

Під архітектурою звичайно розуміють будинки,споруди, що створюють штучне середовище для конфортного життя і праці людини. Суттю архітектури є неодмінне поєднання матеріального і духовного, доцільного й естетично довершеного, корисного і красивого. Архітектура – багатостороннє явище, вона складається з великої кількості окремих галузей і розвивається у співдружності з наукою,технікою та мистецтвом. Виходячи з різного призначення будівель та споруд, архітектори поділили архітектурну діяльність за типологічним принципом – на житлові, промислові, культурно-побутові, учбові, лікувальні та інші.

Згідно з цим розподілом, є архітектори – містобудівники, архітектори громадських споруд, промислового будівництва. Окремою галуззю архітектури є благоустрій та зелені насадження. Завдяки своїй монументальності, довготривкості матеріалів, величезним масштабам будівель архітектура як елемент матеріально-художньої культури відіграє визначну роль. в розвитку художніх стилів. Величезні єгипетські піраміди, давньогрецькі будівлі, римські форуми, буддійські храми, готичні собори являють собою незабутні пам’ятки людської праці, творчої наснаги, культури народів. Пам’ятки архітектури є гордістю нащадків, які зберігають матеріальні і культурні скарби цілих епох і народів.

Також Петро Петрович порекомендував присутнім відвідати музей Народної архітектури і побуту, який знаходиться у Львові, що є унікальним збереженням дерев’яної архітектури та гордістю нашої держави і привабливий для туристів з інших держав.

Другий спікер тренінгу Роман Кушнір зазначив: «Архітектура впливає найбільше на розвиток людини, особистості, адже вчитися на архітектора потрібно лише стаціонарно. Я сьогодні буду говорити про те, як архітектура впливала на розвиток міста Золочева, а також на людей у ці періоди. Прийняття Магдебурзького права дало змогу мешканцям впорядковувати своє життя. Вони створюють своє місто власноруч. Оборона на час заснування міста була дуже важливою і почали будувати фортифікаційні споруди. Хочу тепер сказати про сучасний Золочів. У нас є багато цікавих проектів щодо відновлень парків і скверів у місті, створення відпочинкових зон. І нам дуже важлива думка молоді при прийнятті рішень. Тому ми плануємо при впорядкуванні парків, скверів тощо, розповідати людям для чого це робиться і почути відверті думки та ідеї, як людей старшого покоління так і молоді»,- сказав під час виступу Роман Михайлович.

Молодь запитувала про важливі та актуальні події у спікерів та отримувала відповіді. Також лекторами організовано міні-конкурс на визначення архітектурних стилів за малюнками. Найактивніших учасників нагороджено подарунками від Золочівської райдержадміністрації. На завершення зустрічі учасники тренінгу зробили спільне фото та подякували лекторам за чудовий екскурс у професію архітектора та архітектуру. Молоді люди зацікавилися даною тематикою та пообіцяли брати активну участь у розвитку свого міста.

 

В УКРАЇНІ СТАРТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО

6 лютого починається реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. “Охочим узяти участь у ЗНО необхідно за допомогою сервісу «Зареєструватися» сформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним з обов’язкових документів для здійснення реєстрації. Після створення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів. Комплект документів учні, які цьогоріч проходять ДПА у формі ЗНО, подають до закладу освіти, у якому навчаються, а решта осіб надсилає самостійно (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі. Рекомендації щодо реєстрації, у тому числі перелік документів, необхідних для реєстрації, розміщено в розділі «Учасникам/Процедура реєстрації».

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані учням, які складають ДПА у формі ЗНО до закладу освіти, у якому вони навчаються. Іншим категоріям осіб – на адресу, вказану під час реєстрації. Для кожного зареєстрованого учасника на сайті Українського центру буде створено інформаційну сторінку, доступ до якої можливий за номером і пін-кодом сертифіката. На інформаційній сторінці буде розміщено інформація про обрані предмети для проходження тестування, а згодом також адреси пунктів проведення ЗНО та результати проходження тестування.

Аналогом інформаційної сторінки є мобільний додаток «Моє ЗНО», який надає змогу учасникам тестування отримати інформацію про проведення ЗНО на власний мобільний пристрій. У 2018 році реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня.” – йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, що реєстрація триватиме до 19 березня 2018 року.

 

Президент підписав Указ про призначення стипендій дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків». Указом встановлюються президентські стипендії дітям журналістів Віктора Гурняка – Юстині Гурняк (2012 року народження) та Олександра Чернікова – Олені Черніковій (2014 року народження). Віктор Гурняк та Олександр Черніков загинули захищаючи незалежність нашої держави у районі проведення антитерористичної операції.

Документ було розроблено за ініціативи громадськості на виконання попереднього рішення Глави держави від 16 вересня 2017 року щодо запровадження додаткових заходів стосовно соціального захисту дітей журналістів, які загинули або яким встановлено інвалідність у зв'язку з виконанням професійних обов'язків, і підвищення ефективності державної підтримки працівників засобів масової інформації та їхніх сімей.

Віктор Гурняк загинув 19 жовтня 2014 року від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов'яносербського району Луганської області. Його було посмертно нагороджено орденом «За мужність» III ступеня. Навіть на полі бою Віктор Гурняк продовжував активну журналістську діяльність. Його роботи були розміщені на виставках у Польщі, Естонії та Німеччині. Зокрема, фотовиставку Віктора Гурняка з майже півсотнею світлин з лінії фронту, визволених та окупованих міст зі Сходу України «Донбас: війна та мир» відкрили 10 грудня 2014 року у Європарламенті. З 16 по 31 січня 2015 року в Українському Національному Музеї в Чикаго (США) відбувалась фотовиставка авторських робіт «Віктор Гурняк: дорога з Майдану».

22 січня 2015 року в бою під Донецьким аеропортом під час виконання військового завдання загинув боєць 9-ї роти 3-го батальйону 25-ї окремої аеромобільної бригади Олександр Черніков (позивний «Репортер»). За життя він працював журналістом у телепрограмі «Губернські хроніки» на 9 телеканалі Дніпра. Багато глядачів запам’ятали його як автора та ведучого програми «Тема тижня», що виходила на 51 каналі Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії. Екіпаж БМД, в якому «Репортер» був оператором-навідником, знищив, як мінімум, одну одиницю ворожої техніки. Олександр Черніков посмертно був відзначений орденом «За мужність» III ступеня. У Дніпрі на честь загиблого журналіста назвали вулицю. 6 грудня 2016 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, де навчався Олександр Черніков, було урочисто відкрито меморіал на його честь.

 

Президент України провів телефонну розмову з новообраним Президентом Республіки Кіпр

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з новообраним Президентом Республіки Кіпр Нікосом Анастасіадісом. Глава Української держави привітав колегу з переобранням на високу посаду та висловив сподівання на продовження плідної співпраці між Україною та Республікою Кіпр. Президент України подякував співрозмовнику за незмінну підтримку кіпрською стороною суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема шляхом підтримки режиму санкцій ЄС щодо Росії, а також побажав скорішого мирного врегулювання «кіпрського питання». Співрозмовник запросив Главу Української держави відвідати Республіку Кіпр з візитом.

 

05.02.2018

 

Проводиться набір на військову службу за контрактом

Проводиться набір на військову службу за контрактом громадян призовного віку, військовозобов’язаних віком від 18-60 років, жінок (віком від 18 до 40 років) з присвоєним військовим званням (віком від 18 до 50 років).

– в/ч А4267 (м.Коломия);

– в/ч А1008 (м.В.Волинський);

– в/ч А0998 (м.Яворів);

– в/ч А1556 (м.Мукачево);

– в/ч А3215 (м.Тернопіль);

– в/ч А2892 (м.В.Волинський);

– в/ч А2562 (м.Золочів).

Грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України від 7 000 грн. до 10 000 грн. Додаткове преміювання військовослужбовцям які перебувають в зоні АТО. Можливість навчатися в у вищих навчальних закладах, з метою здобуття вищої освіти під час проходження військової служби.

Виплата одноразової грошової допомоги в розмірі 5 000 грн.

За інформацією звертайтесь: Золочівський РВК, вул. Січових Стрільців 22, або за тел: 0983367183

 

02.02.2018

 

Проведено засідання комісії у справах альтернативної служби

У райдержадміністрації керівник апарату Галина Семчишин провела засідання районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 2 лютого 2018 року.

«На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідні рішення. Громадянин України, який проходить альтернативну службу, користується всіма соціально-економічними, політичними та особистими правами і свободами, за винятками, визначеними цим та іншими законами України, відповідно до Конституції України, і виконує всі обов'язки громадянина України. За громадянином, який проходить альтернативну службу, зберігаються право на житлову площу, яку він займав до направлення на службу, черговість на одержання житла за місцем проживання і роботи, а також попередня робота (посада), яку він виконував (займав) до направлення на службу, а в разі її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації. Він користується переважним правом на залишення на роботі у разі скорочення чисельності або штату працівників протягом двох років з дня звільнення з альтернативної служби», - зазначила під час засідання Галина Леонідівна.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації житель м. Глиняни проходив альтернативну службу у Львівському комунальному підприємстві «Житловик - С». За підсумками комісії вирішено вважати альтернативну службу припиненою, у зв’язку із закінченням строку проходження альтернативної служби, а також рекомендовано громадянину у 5-ти денний термін стати на облік у Золочівський районний військовий комісаріат.

 

Золочівський район займає 3 місце серед усіх районів області по виконанню планових показників,- Галина Мудра повідомила під час засідання колегії

У райдержадміністрації проведено засідання колегії, сьогодні, 2 лютого 2018 року, під головуванням голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського. Одним із важливих питань було розгляд питання виконання бюджету Золочівського району за 2017 рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації повідомила, що впродовж 2017 року до загального фонду бюджету району надійшло доходів, без врахування міжбюджетних трансфертів, в сумі 172681,6 тис.грн., що становить 120,0% до уточнених показників, затверджених місцевими радами на 12 місяців 2017 року, або більше на 28827,2 тис.грн. Відносно середньообласного показника рівень виконання вищий на 13,3% і район займає 3 місце серед усіх районів області. Довідка про виконання бюджету опублікована на сайті Золочівської райдержадміністрації.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження податків, зборів та інших платежів до загального фонду бюджету району збільшились на 36,8% або на 46496,3 тис.грн. У порівнянні з середньобласним показником темп зростання надходжень до загального фонду бюджету району вищий на 1,9%.

Також під час колегії розглянуто питання створення відділення денного догляду для осіб похилого віку та інвалідів, про затвердження проектів Програм, а також розглянуто зміни до районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Золочівському районі на 2016-2018 роки.

 

Сьогодні, 2 лютого 2018 року на засіданні Колегії райдержадміністрації розглядалось два питання, що стосуються бюджету Золочівського району. Перше питання «Про виконання районного бюджету Золочівського району за 2017 рік». Другим розглядалося питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2018 рік». В першочерговому порядку розглядалось питання спрямування вільних залишків бюджетних коштів станом на 1 січня 2018 року на виплату заробітної плати працівникам освіти та охорони здоров’я. Крім цього, рішенням Колегії райдержадміністрації спрямовано кошти на реалізацію Програм загально-районного значення. Прийняте рішення скеровано в районну раду на розгляд депутатських комісій.

 

Оксана Залуцька: «У 2017 році на Золочівщині реалізовано 248 проектів».

Під час засідання колегії райдержадміністрації начальник відділу економічного розвитку і торгівлі повідомила про реалізацію проектів у районі. «У 2017 році реалізовано 248 проектів, що удвоє більше, ніж у попередньому році. На реалізацію проектів з різних джерел фінансування було спрямовано 68 млн. грн., що на 8 млн. грн. більше коштів, використаних у 2016 році.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету на розвиток територій реалізовано 147 проектів. Обсяг субвенції у 2017 році склав 13754,6 тис. грн., що у 4 рази більше 2016 року. За кошти державного бюджету реалізовано: p>

- 15 проектів в галузі охорони здоров'я ;

- 23 проекти в галузі освіти;

- 18 проектів в галузі культури;

- 19 проектів в галузі житлово-комунального господарства;

- 45 проектів по придбанню дитячих майданчиків;

- 8 проектів по придбанню комп'ютерної техніки, оргтехніки та обладнання;

- 9 проектів по вуличному освітленні;

- 11 проектів за іншими напрямками. За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку реалізовувався один проект на 1 млн. 230 тис. грн.

За рахунок коштів Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у 2017 році реалізовано 18 проектів, вартістю 3,7 млн. грн., а саме:

- 1 в галузі охорони здоров'я,

- 1 в галузі культури,

- 9 в освітній галузі,

- 7 за іншими пріоритетами.

Три проекти реалізовано за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету, на які в цілому використано 2,4 млн. грн.

За рахунок коштів місцевих бюджетів профінансовано 21 проект у сфері охорони здоров'я на суму 2982 тис. грн., 37 проектів у галузі культури на суму 5469 тис. грн., 6 проектів в освітній сфері на суму 807 тис. грн.

В цілому за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів профінансовано 42 млн. 302 тис. грн., що на 77% більше, ніж у 2016 році. Питома вага капітальних видатків в обсязі усіх видатків, проведених місцевими радами, у порівнянні з 2016 роком збільшилася та становить 10%. У минулому році освоєно 4,8 млн. грн. коштів міжнародної технічної допомоги та завершено реалізацію 5 проектів. Як результат, у м. Глиняни відкрито навчально-виробничий комплекс "МОЗАЇКА"; проведено енергозберігаючі заходи у 20 ОСББ та у 4 дитсадках м. Золочева, встановлено електронні сенсорні кіоски, болларди та лави із вмонтованими сонячними панелями на території м. Золочева; проведено заходи щодо пропагування безпечної поведінки дітей у побуті, школі, на вулиці, на дорогах; проведено заходи щодо поліпшення екологічної ситуації в басейні ріки Західний Буг»,- наголосила під час виступу Оксана Петрівна.

 

Зустріч у Золочівському районному центрі зайнятості

31.01.2018 року в приміщенні Золочівського районного центру зайнятості відбулася чергова зустріч з учасниками АТО та представниками Золочівського бюро правової допомоги, пенсійного фонду та центральної районної бібліотеки.

Захід «Під єдиним дахом» розпочав директор Золочівського районного центру зайнятості Орест Малиновський поінформувавши усіх присутніх про послуги служби зайнятості, перспективи щодо професійного навчання та працевлаштування учасників АТО, а також щодо отримання одноразової виплати для організації підприємницької діяльності, участі у оплачуваних громадських роботах, служби за контрактом та ін.. Про свою військову дорогу: службу в армії, мобілізацію, розповів учасник АТО Володимир Бяложевський, який більше року захищав Україну від окупантів на Сході. Героїчно обороняв Донецький аеропорт разом з побратимами. Ця оборона вже увійшла в історію, як приклад небаченої мужності та героїзму його захисників, яких нарекли «кіборгами». Володимир за мужність та відвагу нагороджений 3 медалями і орденом: медаллю учасника АТО, пам’ятною медаллю окремого аеромобільного батальйону, медаллю за оборону Донецького аеропорту та орденом за мужність III ступеня.

Заступник начальника Золочівського бюро правової допомоги Ольга Чорна проінформувала учасників АТО про їхні права та обов’язки гарантовані державою. Зокрема: реалізацію учасників АТО на землю та житло, пільги для учасників АТО, реалізація учасників бойових дій ліками, право на безкоштовне лікування та оздоровлення, проект Міністерства юстиції України «Я маю право!». Найбільше зацікавлення викликала інформація про реалізацію всеукраїнського проекту «Українці разом» та отримання соціальної карти для учасників АТО. Заступник начальника відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №16 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління ПФУ у Львівській області Ірина Шевчук ознайомила зі змінами про пенсійне забезпечення, акцентувавши увагу на питанні страхового стажу.

Зав. відділу обслуговування Золочівської ЦРБ Інна Джегур розповіла про роботу, яка ведеться з учасниками АТО у бібліотеці, запропонувала послуги щодо психологічної підтримки, запросила відвідувати книгозбірню. До важливих запитань долучилися й інші запрошені-учасники АТО: Царик Володимир, Бойніцький Степан, Хміль Ігор. Слухачі заходу отримали роздатковий матеріал і відповіді на запитання. Насамкінець учасники АТО подякували за підтримку і увагу до своїх проблем. Такі семінари в центрі зайнятості будуть проводитись і надалі, адже вони мають реальне значення соціальної підтримки і супроводу учасників АТО.

Золочівський районний центр зайнятості

 

У зв’язку з реорганізацією, що здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року № 821 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України», на виконання п. 4.2. постанови правління Пенсійного фонду України від 24.11.2017 № 28-2 та листа Пенсійного фонду України від 28.12.2017 № 41726/03-22 Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє про закриття рахунків Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області.

Повідомляємо, що з 01 лютого 2018 року для здійснення перерахування платниками коштів в філії Львівське обласне управління АТ «Ощадбанк» МФО 325796 код ЄДРПОУ 13814885 відкрито наступні розрахункові рахунки:

• №25604301815 для акумуляції збору на обов’язкове державне пенсійне страхування;

• №25608301012617 для акумуляції збору страхових внесків від застрахованих осіб (1%-5%);

• №25609300012617 для акумуляції збору страхових внесків від застрахованих осіб (33,2%).

 

Глава Адміністрації Президента України провів зустріч з Послом Франції в Україні

Глава Адміністрації Президента України Ігор Райнін провів робочу зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон. Сторони обговорили перспективи міжнародного співробітництва між Україною та Францією, зокрема в сфері реформування системи державної служби в нашій країні та освіти для державних службовців.

Особливу увагу було приділено проекту «Управлінська освіта для префектів» з урахуванням значного досвіду саме Французької школи державного управління, яку в цій країні реалізовує Національна школа управління Франції (Ecole Nationale d’Administration (ENA). Сторони досягли домовленості узгодити найближчим часом «дорожню карту» створення аналогічної освітньої інституції, яка б дозволила покращити координацію та пришвидшити практичну реалізацію найкращих європейських стандартів управління в державній сфері в нашій країні.

Глава Адміністрації Президента України подякував Послу Франції за активну участь її країни в Нормандському форматі та незмінну підтримку цією країною суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. В ході зустрічі також було підтверджено запрошення від Президента України Петра Порошенка Президентові Французької Республіки Еммануелю Макрону відвідати Україну в зручний для нього час.

 

01.02.20188

 

На Львівщині відбувся Форум «Деінституціалізація 2018»

Робота форуму розділена на два дні (31.01-01.02).

У роботі ІІ обласної конференції «Разом для дітей!», 1 лютого у Львові взяла участь керівник апарату Золочівської райдерж-адміністрації Галина Семчишин, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Суддя, головний   спеціаліст   служби у справах дітей райдержадміністрації Росколана Гнатів, директор районного дитячого будинку «Рідний дім» Наталя Тамчук.

Представники Міністерств, Уповноважений президента України з прав дитини, керівництво Львівської ОДА, всіх районів та громад, керівники закладів, експерти та громадські організації (загалом – більше 200 осіб) обговорили реформу системи інституційного догляду дітей, яка розпочалась влітку минулого року.

Мета даного заходу – об’єднання зусиль та напрацювання спільного бачення ГО, вищих навчальних закладів, влади, закладів, меценатів у реформі системи інституційного догляду та виховання дітей і створення послуг для підтримки сімей і дітей в громадах Львівщини. Ознайомлення з національною стратегією  на 2017-2026 роки та обговорення плану дій на Львівщині у 2018 році, зокрема – отримання конкретних відповідей та алгоритму дій у впровадженні І етапу стратегії.

 

 «На реалізацію у 2018 році  Комплексної програми агропромислового комплексу  виділено 632,5 тис. грн., а це  майже у двічі більше ніж у 2017 році», - зазначив начальник управління АПК Зеновій Леськів

31 січня 2018 року під час наради - семінару начальник управління агропромислового комплексу Зеновій Леськів наголосив на збільшенні фінансування у 2018 році на програми аграрного спрямування.

«У минулому році Комплексною програмою підтримки  та розвитку агропромислового комплексу було передбачено надати фінансову підтримку товаровиробникам 370,450 тис. грн. Фактично надійшло фінансової підтримки на рослинництво -109,4 тис. грн., тваринництво – 228, 950 тис. грн. На 2018 рік також прийнята Комплексна програма реалізація якої складає 632,5 тис. грн., а саме:

-  фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу району Золочівського району шляхом компенсації відсотків за кредитами залученими у банківських установах в національній валюті на 2018 рік – 200 тис. грн.;

- часткове відшкодування насінницьким господарством вартості зернових культур І і ІІ репродукцій – 162,5 тис. грн.;

- фінансова підтримка домогосподарствам населення, які виявили готовність вирощувати ягідні культури – 120 тис. грн.

- програма «Власний дім» - 150 тис. грн. »

 

30 січня 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Підлипецької сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський  наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селі Підлипці

30 січня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Підгайчиківської сільської ради в приміщенні адмінбудинку. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про ремонт дороги Підлипці – Кам’янисте, Зарваниця – Плугів – Новоселище

- про завершення газифікації вул. Кут Горішня у с. Тростянець

- про проведення вуличного освітлення населених пунктів

- про дотримання затвердженого графіку руху автобуса Львів – Новоселище

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом. Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

"Оцінки польського парламенту категорично неприйнятні", - Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко висловив стурбованість стосовно рішення польського парламенту.

"Глибоко стурбований рішенням польського парламенту. Історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон. Оцінки, які містяться в цьому рішенні, є абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними. Ми насамперед пам‘ятаємо наші спільні перемоги і боротьбу проти тоталітарних режимів. Жодне політичне рішення не може замінити історичну правду. Ухвалений законопроект не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею. Закликаю Польщу до об’єктивності та діалогу. Тільки разом переможемо", - наголосив Президент України

 

 

31.01.2018

 

Розвиток громадянського суспільства – це плідна співпраця влади та громадськості

У сесійній залі Золочівської районної ради відбулося звітування відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 31 січня 2018 року.

Про роботу відділу в частині інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю прозвітувала перед керівництвом району, громадськістю району, головами місцевих рад начальник відділу Ольга Боса.

«Державна інформаційна політика – це сукупність основних напрямів і способів діяльності держави з отримання, використання, поширення та зберігання інформації. Зв’язки з громадськістю – це система теоретичних знань та практики їх застосування, що відображають ті комунікаційні процеси в суспільстві, які спрямовані на встановлення взаєморозуміння між різними соціально організованими суб’єктами та громадськістю. Розвиток громадянського суспільства у районі – це плідна співпраця влади та громадськості», - сказала Ольга Боса.

Доповідач наголосила, що при Золочівській районній державній адміністрації успішно функціонує консультаційно-дорадчий орган – Громадська рада, яка складається з 13 представників інститутів громадянського суспільства. Громадська рада є активною та ініціативною. Бере участь у тренінгах, зустрічах, яка проводяться не лише райдержадміністрацією, але й департаментом внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.

“Цього року ми плануємо провести конкурс для громадських організацій району на визначення кращого проекту, заходу на реалізацію якого надається фінансова підтримка відповідно до Районної Програми”, - підкреслила Ольга Боса.

 

Голів місцевих рад закликають брати участь у конкурсі мікропроектів

На нараді-семінарі, сьогодні, 31 січня 2018 року, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Оксана Залуцька, звернулася до голів місцевих рад про участь у конкурсах. «До 2 лютого триває прийом заявок на участь у конкурсі мікропроектів відповідно до Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 – 2020 роки. Закликаю активізувати роботу у даному напрямку та подавати заявки», - зазначила Оксана Петрівна.

Спікер наради-семінару перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив, що на реалізацію Програми у 2018 році виділили 100 млн. гривень з обласного бюджету. Відтак загальна вартість проекту повинна становити не більше 400 тисяч гривень, максимальна субвенція з обласного бюджету – 200 тисяч.

Нагадаємо, станом на 31 січня на конкурс мікропроектів подали 47 заявок із Золочівського району, зокрема за такими напрямками: школи – 13, заклади освіти – 1, охорона здоров’я – 3, культура – 3, вуличне освітлення – 3, екологічні ініціативи – 2, інші пріоритети – 22. Зазначимо, що у 2017 році на Конкурс подали 60 заявок, з них переможцями стали 18 мікропроектів.

 

30.01.2018

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 30 січня 2018 року відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання порядку денного. Члени ради зосередилися на пропозиціях до формування плану роботи Громадської ради на 2018 рік.

У роботі ради взяла участь завідувач дитячою консультацією Золочівської ЦРЛ Косаревич Євгенія Богданівна, яка розповіла про хворобу кір. «Кір – інфекційне захворювання, яке є висококонтактним. Інфекція керована, у дітей переноситься набагато легше, ніж у дорослих. Хвороба не має специфічного лікування, оскільки це інфекція дитячого віку. Відтак, до неї застосовують симптоматичне лікування. На рівень захворюваності можна впливати вакцинацією», – наголосила Євгенія Богданівна.

Під час наради було обговорено Урядову програму «Доступні ліки». Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

 

Урядова програма «Доступні ліки»

У квітні в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою.

Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Згідно з показниками Державного бюджету України на 2018 рік на продовження дії програми «Доступні ліки» для Львівської області передбачили фінансовий ресурс у сумі 65 млн 302,4 тис гривень, з яких 30 000,0 тис гривень розподілено на адміністративно - територіальні одиниці області. Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

1. Як отримати безкоштовні ліки?

1. Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.

2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки»

3. Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

2. Чому саме ці категорії захворювань?

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

3. Де пацієнт може обміняти рецепт на ліки?

Це може бути будь-яка аптека, що підписала договір з місцевим органом влади. Шукайте аптеки з такою позначкою: https://goo.gl/2KaRpp 

Карта (оновлюється): https://goo.gl/dCEMCw 

4. Що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?

1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.

2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.

3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

5. Що потрібно знати лікарю?

Лікар має виписати пацієнту рецепт на лікарський засіб, який відповідає його стану.

Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків. В аптеці пацієнт може вибрати – отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно, або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму. 6. Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати? Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки». Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки».

Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно. Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату. Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

7. Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці. Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

 

29.01.2018

 

Вшанування 100 річчя Героїв Крут

Сьогодні, 29 СІЧНЯ 2018 РОКУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 100 РОКІВ БОЮ ПІД КРУТАМИ.

29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 100 років бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, студентство, учні старших класів, педагогічні працівники, громадськість міста Золочева та району взяли участь у панахиді пам’яті Героям Крут. Духовенство району відслужили екуменічну молитву за душі полеглих Героїв.

Продовжилися заходи переміщенням автомобільної колони за участю студентської та учнівської молоді, педагогічних колективів, громадськості, військовослужбовців від площі Незалежності м. Золочева до залізничної станції міста - «Злочів». Під акомпанемент духового  військового оркестру  Навчального центру Національної гвардії України учасники дійства виконали Марш Української Армії «Зродились ми великої години».

Опісля, у районному Народному домі ім. І. Білозіра,  проведено історично-мистецьку композицію «Крути – бій за майбутнє».

  

Легальна зайнятість – шлях до добробуту в Україні

Сьогодні, 26 січня 2018 року, у приміщенні Золочівського районного центру зайнятості проведено семінар для роботодавців, за участю головного державного інспектора праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Наталії Щерби та головного спеціаліста відділу економічного розвитку і торгівлі Золочівської райдержадміністрації Роксолани Войни. У заході взяли участь 20 роботодавців - фізичних та юридичних осіб району. Метою заходу було обговорення питань зайнятості населення, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, детінізації заробітної плати та роз’яснення вимог чинного законодавства про працю.

Директор районного центру зайнятості Орест Малиновський зазначив, що легалізація робочих місць та своєчасна і повна сплата обов’язкових платежів, а також забезпечення персоналу гідною заробітною платою – це обов’язок кожного роботодавця і тільки офіційне оформлення трудових відносин забезпечує найманому працівникові підтвердження трудового та страхового стажу, державні гарантії й соціальний захист, передбачені законодавством.

Представник райдержадміністрації Роксолана Война окреслила економічну ситуацію в районі, навела статистичні дані щодо розміру середньої заробітної плати, кількості діючих роботодавців, котрі ведуть господарську діяльність та сплачують страхові внески,  озвучила чисельність штатних працівників, яким нараховується заробітна плата та сплачується єдиний соціальний внесок, повідомила про діяльність комісії з легалізації, яка діє при райдержадміністрації. Також зазначила, що згідно обласного рейтингу, у районі спостерігається покращення економічних показників та суттєво зріс середній розмір заробітної плати у порівнянні з попередніми періодами.

Державний інспектор територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Наталія Щерба наголосила працедавцям на важливості своєчасного оформлення трудових відносин з найманими працівниками та виплату  заробітної плати у розмірі, не нижчому за мінімальний,  попередила про відповідальність за порушення вимог чинного законодавства про працю, озвучила розміри штрафних санкцій.  Пані Наталя надала роз’яснення щодо дотримання державних гарантій в оплаті праці, щодо правильності оформлення трудових відносин з найманими працівниками, зокрема за договорами цивільно-правового характеру, оформлення працівника на неповний робочий час, оформлення відпусток, тощо. Також присутніх було ознайомлено з порядком проведення інспекційних відвідувань Державною інспекцією праці. Пані Наталя відповіла на запитання присутніх, закликала роботодавців неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства про працю та зазначила, що легальна зайнятість - це  шлях до добробуту кожного українця та отримання належного пенсійного забезпечення після настання пенсійного віку. Усім учасникам семінару роздано інформаційні матеріали на вищезгадану тематику.  

 

28.01.2018

 

На Золочівщині розпочато святкування 100-річчя Героїв Крут

Сьогодні, 28 січня, на території Навчального центру Національної гвардії України міста Золочева, відбулись військово-патріотичні заходи з нагоди відзначення 100-річчя подвигу Героїв Крут.

Розпочалися заходи біля пам’ятника борцям за волю України. У заході взяли участь керівництво області та Золочівського району.

До учасників звернувся начальник Навчального центру Михайло Кулик, який сказав: «Заходи, які сьогодні у нас проходять  - про події, що відбувалися 100 років на зад. Але проблема збереження обороноздатності війська актуальна і сьогодні. Нам було важко, оскільки  100 років на зад обороноздатність війська була послаблена. Історія повторилася. І через 100 років ми теж маємо ворога на Сході, і нам теж потрібно зміцнювати нашу обороноздатність. Нам необхідно робити правильні висновки із історичних подій. І сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати тих молодих хлопців, які схили голови і полягли за незалежність, за територіальну цілісність нашої держави. На жаль, і сьогодні через 100 років гинуть наші патріоти – це юнаки і дівчата, наші громадяни, захищаючи територіальну цілісність.  Бажаю, щоб наша держава ставала сильнішою, армія – боєздатною. Тоді буде менше бажаючих на нас нападати. Слава Україні».  

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять полеглих Героїв Крут.

«Це сторіччя подвигу сьогодні нам має вказувати на те, що тоді під Крутами не лише загинули українські сини, а на те, що декілька десятків юних, але нескорених захисників Батьківщини, змогли зупинити чотиритисячну російську армію. Ці юнаки мали сильний дух, вірили в свою ідею, вірили в Україну. І сьогодні саме ви – молодь, є тилом нашого майбутнього, щоб жоден агресор навіть не думав приходити на нашу землю. Давайте пам’ятати подвиг Героїв Крут, адже пам'ять робить нас сильними та дозволяє впевнено крокувати у майбутнє. Тільки разом ми є сильною, незалежною, могутньою Україною і нехай інші навчаються в нас, в нашої історії. Слава Україні!», - зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

 У заході взяли участь ліцеїсти, учні загальноосвітніх закладів Золочівського, Бродівського, Буського районів.

Опісля, за участю військових капеланів о. Юрія Галабуди та о. Андрія Кулицького, біля каплички навчального центру відбулась панахида за загиблими Героями Крут.

Продовженням заходу став перегляд інформаційних відеороликів «Бій під Крутами» та «Досягнення НГУ», а також огляд виставки зразків новітнього озброєння та техніки Національної гвардії України, показ виробів волонтерською спільнотою «Допомога захисникам».

Учасники оглянули територію навчального центру, а також взяли участь у військово-спортивній естафеті. Молодь змагалась із одягання та припасування спорядження, підтягування, перетягування канату та стрільбі.

На завершення заходу відбулася урочиста хода військового оркестру, військовослужбовців та учасників дійства до пам’ятника Тарасові Шевченку.

 

Нагадаємо, що упродовж 29 січня, у м. Золочеві відбудуться заходи присвячені пам’яті Герої Крут, а саме:

 

Програма святкування 100-річчя пам’яті Героїв Крут 29 січня 2018 року

12.00 год. – молебень біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу;

12.20 год. – піша хода за участю студентської та учнівської молоді, педагогічних колективів, громадськості, військовослужбовців від площі Незалежності м. Золочева до залізничної станції міста «Злочів»;

13.00 год. – проведення Всеукраїнського флешмобу з виконання Маршу Української Армії (Марш ОУН);

14.00 год. – урочистості у районному Народному домі присвячені пам’яті Героїв Крут.

Запрошуємо громадськість міста та району до участі.

 

 

26.01.2018

 

З 1 січня розмір мінімальної заробітної плати зріс,- основний меседж на засіданні комісії у Золочівській райдержадміністрації

Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано 11 суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру.

В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком.

Ігор Нижник наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 26 січня 2018 року. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; житлові питання; про доцільність позбавлення батьківських прав та ін.

«Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

У райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів особистий прийом громадян, сьогодні, 26 січня 2018 року.

На прийом звернулося двоє жителів району села Ремезівці та села Сновичі. Громадяни запитували про роз’яснення актуальних питань в частині ведення військового обліку у місцевій раді та видачею нотаріально посвідчених документів місцевою радою.

Провівши бесіду з громадянами, перший заступник надав роз’яснення, а також доручив юридичній службі райдержадміністрації надати роз’яснення заявникам у вказані законодавством терміни.

 

25.01.2018

 

У райдержадміністрації проведено оргкомітет з нагоди відзначення 100-річчя Героїв Крут

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету з нагоди відзначення 100-рітччя Героїв Крут, сьогодні, 25 січня 2018 року. В засіданні оргкомітету взяли участь керівники районних служб. Розпочинаючи засідання оргкомітету Галина Леонідівна повідомила: «29 січня в Україні вшановують День пам’яті Героїв Крут - 100 річниця, загиблих у бою на підступах до Києва юнаків, котрі у 1918 році боронили столицю від більшовицької армії та стали на захист української державності. Крути - це не лише героїчна сторінка нашої історії, приклад для живих, перемога для майбутнього, збереження нашого духу, ідентичності, нашої національної суті».

Продовжуючи засідання оргкомітету керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, зачитала лист департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації у якому зазначалося наступне: забезпечити проведення загальноукраїнського флешмобу присвяченого Героям Крут, на головному вокзалі вашого міста виконання о 13.00 год. 29 січня виконання Маршу Української Армії (Марш ОУН). Захід провести із залученням студентської та учнівської молоді, військовослужбовців, творчих колективів району. Продовжилося засідання оргкомітету обговоренням даної пропозиції.

За підсумками засідання оргкомітету вирішено провести захід о 13.00 год., а місцеві заходи перенести на 14.00 год. 29 січня.

Програма святкування 100-річчя пам’яті Героїв Крут.

12.00 год. – молебень біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу;

12.20 год. – піша хода за участю студентської та учнівської молоді, педагогічних колективів, громадськості, військовослужбовців від площі Незалежності м. Золочева до залізничної станції міста «Злочів»;

13.00 год. – проведення Всеукраїнського флешмобу з виконання Маршу Української Армії (Марш ОУН);

14.00 год. – урочистості у районному Народному домі присвячені пам’яті Героїв Крут.

 

Підписано угоду про співпрацю між Навчальним центром Національної гвардії України та райдержадміністрацією

У райдержадміністрації підписано угоду про шефство і співробітництво, сьогодні, 25 січня 2018 року. Угоду підписували голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та начальник навчального центру Національної гвардії України Михайло Кулик. Ця Угода передбачає встановлення основ співробітництва і взаємодії, спільної діяльності, надання взаємодопомоги з питань національно-патріотичного виховання молоді.

«У процесі виконання поставлених цілей ми будемо прагнути будувати свої взаємовідносини на підставі рівності та захисту інтересів один одного. Ми плануємо організовувати і проводити заходи, пов’язані з відвідуванням підшефної військової частини за різними формами військово-шефської роботи. Ми будемо спільно діяти для досягнення цілей», - сказав під час зустрічі Володимир Йосипович.

В свою чергу, начальник Навчального центру Національної гвардії України Михайло Вікторович сказав: «Ми будемо розробляти і здійснювати заходи щодо організації шефської роботи та військово-патріотичного виховання молоді силами командування Навчального центру. Забезпечувати реалізацію заходів, що стосуються участі у формуванні активної громадянської позиції, правової свідомості, патріотизму, духовних основ військово-патріотичного виховання молоді. Здійснювати повне сприяння органам місцевого самоврядування, надання допомоги у встановленні та розміщенні інформаційної продукції щодо популяризації служби в Навчальному центрі і висвітлення інформації У ЗМІ».

Угоду про співробітництво складено з метою визначення основних принципів і напрямків співробітництва. Від співпраці обидві сторони очікують найкращих результатів.

 

23 січня 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Бібщанської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів. Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Керівництвом району проведено виїзний прийом у селі Підгайчики

23 січня 2018 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Підгайчиківської сільської ради в приміщенні адмінбудинку. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про заміну старого автобуса «Школярик», який довозить учнів до Куровицької ЗОШ

- про ремонт дороги до кладовища у селі Косичі;

- про заміну аварійних дерев’яних електричних опор у селах Косичі, Погорільці, Туркотин

- про облаштування автобусної зупинки та дорожнього знаку «Зупинка» у с. Підгайчики у напрямку м. Золочева.

Голова райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що продовжується медійна кампанія про запобігання захворюванням та про небезпеку отруєння чадним газом. Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

Президент України зустрівся з Президентом Швейцарської Конфедерації

25 січня 2018 року - 12:34

У рамках візиту до Давосу для участі у Всесвітньому економічному форумі відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Швейцарії Аленом Берсе. Глава держави висловив вдячність за важливу роль Швейцарії у мобілізації гуманітарних зусиль для подолання наслідків російської агресії на Донбасі.

Окремо відзначено динамічний розвиток двостороннього співробітництва, про що свідчить зростання двостороннього товарообороту та збільшення швейцарських інвестицій в економіку України. Президент України відзначив позитивний ефект від запровадження Швейцарією у 2017 році безвізового режиму для українських громадян з точки зору зміцнення ділових та культурних контактів між двома країнами.

Співрозмовники наголосили на важливості активізації взаємодії компетентних органів двох держав у питаннях повернення в Україну заморожених активів, які були незаконно виведені колишніми українськими посадовцями. Петро Порошенко запросив Президента Швейцарії відвідати Україну з офіційним візитом.

 

24.01.2018

 

Влада і духовенство дбають про мир і спокій у районі

Сьогодні, 24 січня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський за участю голови Золочівської районної ради Олега Банаха провів зустріч з духовенством району. Прикметно, що у зустрічі взяли участь представники різних конфесій району, що ще раз підтвердило екуменічний діалог на Золочівщині. Мета цього заходу – спільна діяльність органів влади та духовенства у вирішенні різноманітних суспільних проблем, головною серед яких, без сумніву, є формування в жителів нашого району таких людських чеснот, як толерантність, взаємоповага, милосердя, любов до ближнього, любов до Батьківщини. Важливе питання, що обговорювалося – участь духовенства району у спільних молебнях за Україну, поминальних заходах, молитовних богослужіннях. Також під час зустрічі йшлося про співпрацю в наданні волонтерської допомоги воїнам в зоні АТО.

Голова Володимир Недзельський подякував священнослужителям релігійних громад за збереження міжконфесійного миру та громадянської злагоди у районі. Священики поблагословили керівництво району на добрі справи та освятили йорданською водою службові приміщення Золочівської районної ради та Золочівської райдержадміністрації.

 

Як запобігти отруєнню при роботі з пестицидами

За останні роки відбулися істотні зміни в хімічному методі майже повністю змінився асортимент пестицидів, який охоплює велику кількість препаративних форм, більшість з яких належить до різних груп органічних сполук. Обов'язковість здійснення заходів щодо захисту рослин підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами, діяльність яких пов'язана з користуванням землею, лісом, водними об'єктами, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого грунту, а також реалізацією, переробкою, зберіганням і використанням рослин та продукції рослинного походження;

Відповідно до статті 1 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" пестициди - це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур'янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб. Натомість, агрохімікати - це органічні, мінеральні і бактеріальні добрива, хімічні меліоранти, регулятори росту рослин та інші речовини, що застосовуються для підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції.

Законом України "Про пестициди і агрохімікати" координується робота пов’язана з цими препаратами. Зокрема в статті 11 "Вимоги до транспортування, зберігання, застосування, утилізації, знищення та знешкодження пестицидів та агрохімікатів та торгівля ними", зазначається: "Особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними препаратами. Порядок одержання такого допуску (посвідчення) визначається Кабінетом Міністрів України". В якому затверджено «Програму навчання працюючих з пестицидами та агрохімікатами» Програма навчання передбачає підготовку, перепідготовку організаторів та працівників підприємств, установ, організацій, робота яких безпосередньо пов'язана з організацією та транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами і агрохімікатами (агрономи, механізатори, заправники, комірники, вантажники, продавці та інші працівники.) Слухачі одержують основні знання про хімічні і фізичні властивості пестицидів і агрохімікатів, їх токсичність, пожежно-небезпечність, призначення та способи їх застосування, вимоги щодо техніки безпеки при роботах з ними, надання першої долікарської допомоги та самодопомоги при нещасних випадках чи отруєнні.

На базі Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області в Буському районі за адресою: м.Буськ, вул. Львівська,2, постійно (по мірі формування груп) проводяться навчання осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами. Згідно ст. 18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації та громадяни у сфері захисту рослин мають право та обов’язок допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку. Для видачі допуску підставою є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я.

Особи віком до 18 років, вагітні жінки, жінки, що годують дітей, особи, які мають протипоказання за станом здоров’я, а також особи, зазначені у переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, визначеному МОЗ, до виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами не допускаються.

Особи які не пройшли спеціальної підготовки та не отримали відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин згідно ст. 21. Закону України «Про захист рослин» несуть адміністративну відповідальність.

Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами, які не мають допуску, забороняється!!!

За більш детальною інформацією звертайтесь за адресою: м.Буськ, вул. Львівська.2, тел. 0967484978

 

Шановні громадяни!

Від початку 2018 року в області обліковано 12 випадків отруєння чадним газом внаслідок чого постраждало 30 осіб, з них 16 дітей. На жаль, зафіксовано один випадок смертельного отруєння.

Основними причинами утворення чадного газу (СО – продукту неповного згоряння природного газу) можуть бути:

- несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння газових котлів);

- порушення щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів;

- недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря);

- недостатність тяги в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору);

- робота вентиляторів відпливних зонтів над газовими плитами.

Правилами користування газовим обладнанням суворо забороняється:

- проводити самочинну газифікацію будинку (квартири), перестановку, заміну і ремонт газового обладнання;

- проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади без узгодження з підприємством газового господарства;

- вносити зміни в конструкцію газових приладів. Змінювати димові і вентиляційні системи. Заклеювати вентиляційні канали, замуровувати "кишені" і люки, призначені для чистки димоходів;

- відмикати автоматику безпеки і регулювання. Користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, запірної арматури;

- користуватися газом при засміченні димоходів і вентиляційних каналів, відсутності їх щільності, несправності;

- користуватися газовими приладами при перекритих кватирках (фрамугах), жалюзійних решітках, щілинах під дверима ванних кімнат і кухонь, відсутності тяги в димоходах і вентиляційних каналах;

- залишати працюючі газові прилади без нагляду, крім розрахованих на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою;

- допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, та осіб, що не контролюють свої дії;

- прив'язувати до газопроводів мотузки і навантажувати газопроводи;

- користуватись газовими плитами для опалювання приміщень;

- користуватись приміщеннями, де встановлені газові прилади для сну і відпочинку;

- застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу.

Якщо відчутний запах газу в приміщенні, необхідно:

- припинити користуватися газовими приладами;

- перекрити крани до приладів і на приладах;

- відчинити вікно і двері, провітрити приміщення;

- не запалювати вогню, не курити, не вмикати і не вимикати освітлення і електроприлади, не користуватись електродзвінками;

- викликати аварійну службу газу за телефоном 104.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!

 

23.01.2018

 

Президент підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Глава держави також підписав лист про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку із закінчення терміну і строку їх повноважень. «Зараз ми запускаємо процес оновлення складу ЦВК», - зазначив Президент. Він наголосив, що питання формування нового складу Центральної виборчої комісії обговорюється вже дуже давно. За його словами, фракції дуже активно обговорювали його, але процес підбору кандидатів затягнувся.

«Сьогодні я радий, що нарешті всі фракції, внесли кандидатури, які відповідають всім критеріям. Я їх включив до складу подання», - повідомив Президент. Він нагадав, що основним критерієм був – новий склад ЦВК. Глава держави також зауважив, що мав можливість обговорити питання формування нового складу Центрвиборчкому з неурядовими та громадськими організаціями. Він зазначив, що ці організації також підтримують якнайшвидше оновлення ЦВК.

«Я впевнений в тому, що ми спільно несемо відповідальність за якісне проведення і президентських, і парламентських виборів. І тому висловлюю надію, що після проведення необхідних процедур і спецперевірок, Парламент буде здатний якнайшвидше винести це питання на голосування і допомогти сформувати новий склад Центральної виборчої комісії», - наголосив Президент. В свою чергу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій назвав дуже позитивним подання кандидатур членів ЦВК від Президента, як і передбачено Законом.

«Я невідкладно дам доручення, щоб кандидатури членів ЦВК подали на спецперевірку. Нагадаю, що відповідно до законодавства вона триватиме до 15 діб. Це той термін, який ми встигаємо (провести перевірку - ред.) до початку нової сесії», - сказав Андрій Парубій. Він також додав, що дасть доручення профільному комітету «невідкладно розглянути (подання - ред.), щоб ми вже в лютому вийшли на позитивне рішення оновити ЦВК». Голова Парламенту зауважив, що це рішення є «важливим і для суспільства, і для наших міжнародних партнерів».

 

Президент призначив стипендії видатним спортсменам та тренерам України з олімпійських видів спорту

Президент Петро Порошенко підписав Указ №14/2018 «Про призначення стипендій Президента України для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту».

Глава держави постановив призначити стипендії призерам чемпіонатів світу та Європи 2017 року та їх тренерам. Згідно документу, стипендії отримають 48 спортсменів та 42 тренери.

 

ДО УВАГИ ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ !

З січня 2018 року, у зв’язку із змінами соціальних нормативів користування послугами з електропостачання, управлінням соціального захисту населення буде проведено перерахунок житлових субсидій без звернення громадян. Норми користування послугами з електропостачання визначені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» та з 1 січня 2018 року для нарахування житлових субсидій становлять:

* у житлових приміщеннях (будинках) - 70 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт·г на місяць;

* обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води - 110 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт·г на місяць;

* обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 130 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт·г на місяць;

* не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт·г на місяць;

* у селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, - 30 кВт·г на місяць на одну особу.

 

До відома одержувачів субсидій

З 1 січня 2018 року набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року №951, якою внесені зміни у Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету. Вона передбачає три періоди монетизації. З 1 січня почався перший період.

Отже, у 2018 році перерахування субсидійних коштів на послуги з постачання електроенергії, транспортування, розподілу та постачання природного газу, послуги з тепло-, водопостачання і водовідведення, послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, вивезення побутового сміття та рідких нечистот будуть перераховуватись відповідно до фактичних обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, але не вище обсягів нарахованих сум пільг і субсидій.

Звіряння , розрахунок та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання,постачання холодної води і водовідведення послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення здійснюватимуться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. №848 “ Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива ” і від 23 серпня2016р. №534 “Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання ), постачання холодної та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення”. Це означає, що суми невикористаних субсидійних коштів не будуть перераховуватись підприємствам – надавачам послуг не будуть зараховуватись на рахунки абонентів , відображатись як переплата і використовуватись на наступні місяці опалювального періоду на використання більшої кількості газу на опалення або проплату обов’язкового платежу.

Суми субсидії перераховуватимуться тільки на фактично використані послуги. Отже, абонентам слід своєчасно і обов’язково подавати покази лічильника на всі комунальні послуги.

Управління соціального захисту населення

Золочівської райдержадміністрації

 

Львівська обласна державна адміністрація нагадує, що порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного і газового опалення – поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом.

У зв’язку із перепадами атмосферного тиску під час різкого зниження температури порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, що негативно впливає на роботу газового і пічного обладнання. Львівська облдержадміністрації закликає мешканців області неухильно дотримуватися правил безпеки.

У разі використання пічного опалення необхідно дотримуватись таких правил:

- протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топкою;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- залишати печі, які топляться, із відкритими дверцятами топки;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

- зберігати запальнички та сірники у легкодоступних для дітей місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити.

У разі використання для опалення газових приладів:

- у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

- у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

- не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

У разі використання побутових електронагрівальних приладів:

- не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

- не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму.

Львівська обласна державна адміністрація нагадує, що порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного і газового опалення – поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом.

З настанням зимового періоду та зниженням температури повітря, часу, коли розпочнеться інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, збільшуються ризики, пов’язані з виникненням пожеж, які призводять до матеріальних збитків, травмувань або загибелі людей через необережне поводження з вогнем, порушень правил експлуатації опалювальних печей, неправильного використання електрообігрівальних приладів.

Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються в дома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. У зв’язку з цим, Львівська обласна державна адміністрація нагадує мешканцям області про дотримання Правил пожежної безпеки під час користування обігрівальними приладами:

• не використовуйте саморобні електронагрівачі;

• не залишайте без нагляду увімкненими електронагрівальні прилади, вимикайте їх перед виходом з приміщення;

• дотримуйтесь правил експлуатації газового обладнання;

• не залишайте без нагляду розпалені газові плити та газові обігрівальні прилади;

• не вмикайте електричні прилади, які іскрять та перегріваються;

• не залишайте дітей без нагляду дорослих;

• перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтесь, що він не має механічних ушкоджень;

• не вмикайте одночасно декілька електроприладів, електромережа може не витримати перевантаження;

• не накривайте радіатор електроприладу та не використовуйте обігрівач для сушки одягу.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

• залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

• користуватися печами, які мають тріщини;

• розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

• застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини

При виникненні пожежі необхідно негайно повідомити за тел.: «101».

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі - допоможе зберегти життя!

 

22.01.2018

 

22 січня Україна відзначає День Соборності

Керівництво району взяли участь в урочистій академії з нагоди відзначення Дня Соборності України. У районному Народному домі ім. І.Білозіра відбулися заходи з нагоди Дня Соборності України, 21 січня 2018 року. У пам’ятних заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«Сьогодні ми зібралися з вами напередодні важливої дати в історії державності України. 22 січня ми згадуємо дві рівновеликі за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 р. та Акт злуки українських земель рівно через рік – 1919-го. Це свято ще раз засвідчує нам, що Україна неподільна, що не існує окремої Східної та Західної України, що у нас єдина держава, а ми – її єдиний народ! Незалежність 22 січня 1918 року проголошувалася буквально "під грім гармат" – на Київ наступали більшовицькі армії, проти яких через тиждень виступив Студентський курінь і був розбитий під Крутами. Українська Народна Республіка, перша українська держава у ХХ столітті серед нових держав у Східній Європі, проголосила незалежність, раніше ніж країни Балтії, Польща та Чехія.

22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. В "Універсалі соборності" зокрема відзначалось: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". Завдяки Злуці "дві України" побачили одна одну. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації призвела до мільйонних втрат від Голодомору, репресій та війн. Погляд через століття показує, що Росія й тоді застосовувала методи "гібридної" війни. Тоді як і тепер використовувалося невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових проросійських "республік" та підтримка антиукраїнських повстанських рухів. Дуже важливо зробити правильні висновки з минулих перемог і поразок. Тоді, щоб відстояти УНР забракло національної єдності та національного самоусвідомлення, дався взнаки брак досвіду та містечковість інтересів тодішніх керманичів. Сьогодні бійці в зоні АТО теж відстоюють соборність України. Коли ми маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина і Луганщина – це Україна. Кожен з нас має бути гідним тих великих українців, які і політично, і зі зброєю в руках боролися за право України бути державою. Сьогоднішні реалії засвідчують, що процес державотворення незворотній. Україна є на мапі світу і наш рух вперед уже не зупинити. Тож успіх побудови демократичної та міцної країни залежить від наших спільних зусиль, від дотримання принципів незалежності, від усвідомлення власної відповідальності за наше майбутнє, від турботи про розквіт духовності народу і його добробут», - зазначив Володимир Йосипович.

Продовжилися заходи проведенням спільної молитви духовенства району за щасливу долю України. Завершилися заходи покладанням вінків до пам’ятних місць борців за волю України та виступами народних колективів Золочівського району.

 

«Щоб ви в мирі проживали і біди не знали» - вертеп діток із особливими потребами із Золочівщини привітав працівників Львівської ОДА

Сьогодні, 22 січня, під час апаратної наради вертеп дітей із особливими потребами із Золочівщини привітав із Різдвяними святами працівників Львівської облдержадміністрації. «Мир тобі українська земля, хай святиться тут Боже ім'я, хай панує між вами щоднини, щире слово і правда свята. Хай думки і серця вам єднає, всеблага християнська любов», - лунало побажання від діток зодягнених у харизматичні ролі царів, пастушків, янголів.

Очільник області Олег Синютка подякував колядникам за щирі привітання.

«Дякую вам за те, що ви принесли в цей дім добро, радість, і звістку про народження Христа. І я дуже би хотів, щоб всюди, де би ви не були, воно завжди вас супроводжувало. І вірю, що те добро, яке ви сьогодні принесли сюди, повернеться до вас сторицею», - зазначив Олег Синютка. Слова дяки висловив і адміністратор храму Блаженного Миколая Чернецького отець Михайло Сукмановський, який є одним із наставників фонду «Милосердний самарянин» для дітей з особливими потребами на Золочівщині.

«Для нас було приємністю, що нас запросили приїхати і бути присутніми тут у Різдвяному часі. В цей час коляди ми хотіли показати і нашу працю, а також засвідчити те, що ми разом із державою робимо велику справу – допомагаючи дітям з особливими потребами», - зазначив отець Михайло Сукмановський.

На завершення усі присутні виконали колядку «Нова радість стала».

 

Україна – соборна держава

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у Шпиколоському НВК проведено урочисту лінійку «Україна – соборна держава». Учні 10 класу підготували детальну розповідь про урочисте святкування об’єднання УНР і ЗУНР. Під час виступу лунали патріотичні вірші, діти зачитували спогади очевидців цієї знаменної події. Школярі наголосили, що Акт Злуки 22 січня 1919 року залишив глибинний слід в історичній пам’яті кожного, адже, незважаючи на століття перебування під владою різних держав, українці показали, що вони – єдиний народ, який хоче жити у самостійній, соборній державі. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

 

Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими,

не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів.

І.Франко

Цього року 22 січня ми в дев’ятнадцяте відзначаємо День соборності України. 99 років тому уряди УНР і ЗУНР, втілюючи прагнення українців жити в соборній державі, ухвалили «Акт злуки УНР і ЗУНР»об‘єднавши дві українські держави в одну – Українську Народну Республіку. Що ж нас поєднало? Напевно, Акт злуки був кульмінацією національно-визвольних змагань і державотворчого процесу, цей документ юридично скріпив бажання українців жити в соборній, незалежній державі. Але наша єдність має набагато глибше коріння – це історична пам’ять, яку не вдалося викорінити Австро-Угорській, Російській і радянській імперіям. Нас єднають наші славні пращури князі України-Русі та їх хоробрі дружинники, українські гетьмани та їх славні лицарі-козаки, та багато інших синів і дочок нашої землі, які боролися за незалежність України. Нас єднали і єднають світочі української культури : Т.Шевченко, І.Франко, Леся Українка та інші, які розуміли, що саме в єдності сила народу. Поєднує нас і прагнення до волі, до свободи. Ми повинні усвідомити що ми не тільки жителі Галичини чи Донбасу, Півдня чи Сходу, ми належимо до прадавнього народу – русинів-українців.

Про ці важливі для нашого суспільства події говорили вчителі ліцею з своїми учнями під час інформаційно-просвітницьких заходів сьогодні 22 січня 2018р.

Директор Золочівського економічного ліцею Заброцький А.В.

 

Сьогодні, 22 січня, у День Соборності України на загальношкільній лінійці у Зозулівському НВК вчитель історії Ходачок О.Ю. розповів про історичні передумови виникнення свята, про "живий ланцюг" 1990 року від Києва до Львова. Провів паралель із сьогоднішніми подіями на сході України.

На честь сьогоднішнього свята, учні НВК створили символічний ланцюг.

 

Україна Соборна

22 січня 2018 року Україна відзначає 99 річницю з Дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З нагоди цього свята в Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №4 учні 6-Б класу підготували літературно-музичну композицію «Україна Соборна». Шестикласники виразно декламували поезію (Кінаш Н., Дмитріїв А., Гнатяк І., Горинчин Д., Гусєв Є., Губанов О.).

Поринувши в минуле, школярі (Смолінська В., Павлюкевич Ю, Шеремета І., Дрижак А., Чепелюк С., Чіпак І., Костюк А.) пригадали присутнім історичну подію – з’єднання українських земель. Усі учні мали змогу переглянути документальний фільм про події 1918 р. На завершення свята всі виконали Державний гімн України.

 

День Соборності

Велична і свята, моя ти Україно,

лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

З нагоди цього свята у Вороняцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів була проведена загальношкільна лінійка, яку підготували педагог-організатор та учні 4 і 9 класу. Діти отримали інформацію про історію свята, а також переглянули відео презентацію «Єдність України». В цей же день з Йорданською водою, молитвою подяки за прожитий рік та з молитвою благословення на наступний рік завітав парох села отець Михайло Смолінський. Усі разом у спільній молитві та радісній коляді заколядували «Нова радість стала».

Отець Михайло поблагословив та окропив йорданською водою усіх присутніх на лінійці та кожен кабінет школи. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

Педагог-організатор Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Вельган М.І.

 

 

19.01.2018

 

В Навчальному центрі успішно проведено другий випуск кінологів

Уже вдруге у військах проведено випуск фахівців-кінологів за загальнодержавними стандартами. Фізичну підготовку всі військовослужбовці здали на оцінку "добре" та "відмінно". З вітальним словом до випускників звернулася керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин. «Хочу привітати сьогодні випускників-кінологів та побажати їм та їхнім чотирьохлапим товаришам доброї служби та обороняти нашу державу від ворога… Згадалася мені історична подія. Хоча минули вже десятиліття з часів Другої світової війни, але деякі історії воєнного часу тільки починають відкриватись. Має місце в історії бій собак та німців, який відбувся у 1941 році. На Черкащині є унікальний пам’ятник 150-ти пограничним собакам, які знищили полк фашистів у рукопашному бою. Це єдина унікальна битва в історії Другої світової війни. Це ще раз наголошує нам, що собаки є рятівниками та друзями людей. Я переконана, що в сьогоднішній неоголошеній війні, яка триває на Сході України , наші військові та їхні собаки застосують свої вміння та навички задля оборони нашої країни»,- сказала Галина Семчишин.

На завершення випускники зробили колективне фото із своїми чотириногими друзями.

 

Роз’яснення умов проведення Конкурсу проектів громадських організацій

У понеділок, 22 січня, відбудеться презентація та роз’яснення усіх умов для участі в конкурсі у межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки. Час: 15:00. Місце проведення: 412 каб. Львівської облдержадміністрації (вул. Винниченка, 18).

Під час обговорення потенційні учасники конкурсу дізнаються:

- законодавчі вимоги процедури проведення конкурсу;

- хто може брати участь у конкурсі;

- пріоритетні напрямки громадських проектів у 2018 році;

- вимоги до заповнення конкурсної документації;

- критерії оцінки проектів;

- приклади успішних проектів попередніх років.

 

Зміни з січня 2018 року

Законом України від 07.12.2017 № 2246 - VIII “Про Державний бюджет України на 2018 рік” встановлено прожитковий мінімум, зокрема, для осіб, які втратили працездатність, станом на: 01.01.2018 – 1373,00 грн., 01.07.2018 – 1435,00 грн., 01.12.2018 – 1497,00 грн., та мінімальний розмір заробітної плати з 01.01.2018 - 3723,00 грн. З 01.01.2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, відповідно до частини 2 статті 28 Закону України від 09.07.2003 № 1058–IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, зі змінами, (далі – Закон 1058), мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом і становить 1489,20 грн. (3723,00*40%).

Максимальний розмір пенсійної виплати з 01.01.2018, відповідно до частини 3 статті 27 Закону 1058, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність та становить 13730,00 грн.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, на яку нараховується ЄСВ, що передбачено пунктом 4 частини 1 статті 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464 – VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (зі змінами), з 01.01.2018 дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, і становить 55845,00 грн.

 

18.01.2018

 

Запрошуємо громадські організації дізнатися детальні умови проведення конкурсу

22 січня 2018 року, відділ молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА проведе зустріч із представниками молодіжних громадських організацій та громадських організацій, які працюють з молоддю.

Під час обговорення потенційні учасники конкурсу дізнаються:

☑️ законодавчі вимоги процедури проведення конкурсу;

☑️ хто може брати участь у конкурсі;

☑️ пріоритетні напрямки молодіжних проектів у 2018 році;

☑️ вимоги до заповнення конкурсної документації;

☑️ критерії оцінки проектів;

☑️ приклади успішних проектів попередніх років.

Нагадаємо, що для реалізації молодіжних ініціатив громадськими організаціями цьогоріч з обласної програми "Молодь Львівщини" на 2016-2020 роки передбачено 750 тис грн . Максимальна сума фінансування окремого проекту з обласного бюджету – 40 тис грн. До участі в обговоренні запрошують представники молодіжних громадських організацій та організацій, які працюють з молоддю. Зустріч розпочнеться о 17:00 год в 412 ауд. Львівської облдержадміністрації (вул. Винниченка, 18). За детальнішою інформацією звертатись за тел.: 0685121268, Софія.

 

У Надвечір’я Богоявлення освячено воду

Напередодні свята Богоявлення, яке за старим стилем відзначається 19 січня, християни східного обряду святкують Надвечір’я Богоявлення, яке у народі ще зветься Другий Святвечір або ж Голодна Кутя. Громада міста Золочева, ближніх сіл та працівники райдержадміністрації взяли участь у богослужінні та освяченні води, яке відбулося сьогодні, 18 січня 2018 року біля райдержадміністрації , джерело „Ісус і Самарянка”.

Довідково. Так само, як і в Різдвяний святвечір, у цей день слід дотримуватися суворого посту, а увечері християнські родини збираються за святковим столом, де подаються пісні страви. У цей день у храмах також здійснюється велике освячення води, яку потрібно надпити під час Святої вечері. За традицією на «Голодну кутю» виконуються ті ж самі обряди, що й на «Багату», але вже не так урочисто. А вранці йдеться на Святкову Літургію, яка завершується великим освяченням Йорданської води. Протягом століть витворилися різні обряди великого освячення води. Наш народ з давніх-давен Йорданське водосвяття любить і вірить у велику силу освяченої води та зберігає її у домівках як велику святість, що має цілющі властивості для душі і тіла.

 

17.01.2018

 

У зв’язку з похолоданням, ГУ Держпраці у Львівській області закликає мешканців дотримуватися правил газової безпеки

При зниженні температури повітря зростають режими роботи газовикористовуючого обладнання. Разом з тим при різких поривах вітру та постійних чергуваннях атмосферного тиску різко збільшується ймовірність вибухів газоповітряної суміші внаслідок загазованості приміщень та отруєнь чадними газом.

Окрім цього, статистика свідчить, що найбільша небезпека природного газу не у його пожежовибухонебезпеці, а у тому, що при його неповному спалюванні утворюється чадний газ.

Основні вимоги щодо безпечного користування газовими приладами

Природний газ (метан) – вибухонебезпечний. Природний газ (метан) вибухонебезпечний при його концентрації від 5 до 15% від об’єму приміщення. Можливі витоки газу всередині приміщень: різьбові та зварні з’єднання на газопроводах, місця під’єднань їх до газового обладнання.

Окрім цього, газ може самовільно витікати при неконтрольованому користуванні газовими приладами. Основною ознакою протікання газу є різкий запах одоранту, вкрапленого в нього.

Газ може витікати з шиплячим звуком. Відчувши запах газу у приміщенні, у жодному разі НЕ МОЖНА:

– вмикати електроосвітлення;

– користуватися телефоном та електроприладами.

Як діяти? Необхідно негайно: перекрити газові крани, відкрити вікна та покинути приміщення. Після чого обов’язково зателефонувати та повідомити про витік газу аварійну газову службу за телефоном 104.

Чадний газ – тихий убивця.

Ризики! Звертаємо увагу, що в разі: самовільного перепланування приміщення; відсутності провітрювачів у пластикових вікнах; несправностях (засміченості чи відсутності тяги) у димових та вентиляційних каналах; встановлення механічних витяжок у приміщеннях, де є газові прилади з відведенням димових газів у димохід; є велика небезпека того, що природний газ не згоряє повністю, а в приміщенні утворюється та накопичується чадний газ (СО), який діє на організм людини отруйно. Симптомами отруєння чадним газом є погіршення світлової та кольорової чутливості зору, сльозотеча, сухий кашель, біль у грудині, почервоніння шкіри, прискорене серцебиття, сонливість, погіршення слуху, тощо. При вищих концентраціях чадного газу відчуватиметься сильний головний біль, слабкість, запаморочення, нудота, порушення дихання, судоми, втрата свідомості.

Перша допомога! При отруєнні чадним газом необхідно вивести або винести постраждалого на свіже повітря та терміново звернутися за кваліфікованою медичною допомогою за телефоном 103. Після чого послабити одяг, щоб полегшити дихання, піднести до носа тампон, змочений нашатирним спиртом, напоїти міцною кавою чи чаєм. Для запобігання самовільного витоку газу та отруєння чадним газом необхідно:

– встановити у приміщенні сигналізатор довибухових концентрацій природного газу та виявлення мікроконцентрацій чадного газу (СО);

– забезпечити регулярні перевірки стану газових приладів спеціалізованою сервісною службою;

– забезпечити регулярні (не рідше одного разу на рік) перевірки стану димових та вентиляційних каналів спеціалізованою організацією;

– при наявності у газифікованому приміщенні газового обладнання з відводом димових газів у димохід (двохфункційний газовий котел, газовий проточний водонагрівач) огляд та прочистку димових та вентиляційних каналів слід проводити 2 рази на рік;

– регулярно слідкувати за станом оголовків димових та вентиляційних каналів у зимовий період, з метою запобігання їх обмерзанню та руйнуванню;

– не залишати без нагляду газові прилади під час їх використання, зокрема газові плити, кухонні вогнища та кахельні газові печі;

– не встановлювати механічні витяжки у приміщеннях, де є газові прилади з відведенням димових газів у димохід.

Зазначимо, що ГУ Держпраці у Львівській області не веде нагляд за безпечною експлуатацією газу побуті. Проте фахівці Головного управління організовують та проводять розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті.

 

Щодо сплати збору при купівлі легкового автомобіля

Відповідно до пункту 7 статті 1 Закону України від 26.06.1997 №400/97-ВР "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України. Пунктом 8 статті 4 Закону об’єкт для сплати збору з операцій набуття права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, встановлено у відсотках залежно від вартості автомобіля, а саме: 3 відсотки – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року; 4 відсотки – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року; 5 відсотків – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Набрав чинності Закон України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", яким установлено в 2018 році прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року – 1762 грн., з 1 липня – 1841 грн., з 1 грудня – 1921 грн.

Таким чином, у 2018 році з вартості автомобіля, яка не перевищує 290730 грн. збір сплачується у розмірі 3 %; з вартості, що перевищує 2907630 грн., але не перевищує 510980 грн. – 4 відсотка; з вартості, що перевищує 510980 грн. – 5 відсотків.

 

Петро Порошенко: Україна – особливе місце на мапі Європи і саме тут вирішується її майбутнє

Президент Петро Порошенко відзначив, що восени минулого року Україна зробила важливі кроки, ухваливши цілу низку стратегічних реформ. Ці реформи роблять нашу державу більш стійкою на внутрішньому фронті і цей шлях слід продовжити і в нинішньому році. Глава держави подякував партнерам, передусім країнам Великої сімки, за підтримку України. «Дякую всім тим, хто підтримує Україну у її боротьбі за мир, добробут, процвітання та європейське майбутнє», - сказав Президент. «Минулого року, особливо восени, Україна зробила дуже важливі кроки, ухваливши цілу низку стратегічних реформ. Вони роблять нас більш стійкими на внутрішньому фронті, і це той шлях, яким слід надалі йти і в нинішньому році», - сказав Президент під час виступу на зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Петро Порошенко подякував міжнародним партнерам, передусім країнам Великої сімки, за надзвичайно потужну підтримку України. За його словами, Україна вдячна Японії за формулу Ісе-Шімі та за фантастичний рік Японії в Україні. Глава держави також подякував Канаді, чиє головування у Великій сімці тільки-но розпочалося, за дуже насичений порядок денний сприяння реформам в Україні. «Розраховуємо, що ця підтримка матеріалізується, зокрема в чіткий Європейський план для України», - додав він.

Президент зазначив, що прекрасним прикладом підтримки та співпраці з Україною є Стратегічний оборонний бюлетень з НАТО, завдяки якому ми зміцнюємо наш оборонний потенціал на засадах взаємосумісності з Альянсом. Він зауважив, що в цьому році цю роботу буде продовжено, зокрема у світлі брюсельського саміту НАТО. Крім того, він подякував численним гуманітарним організаціям та міжнародним донорам за неоціненну підтримку у справі мінімізації негативних наслідків російської агресії, передусім, допомогу внутрішньо переміщеним особам та відновлення звільнених українських територій. «Маємо пам’ятати, що Україна – це особливе місце на мапі Європи. Саме тут вирішується майбутнє Європи», - наголосив Петро Порошенко. За його словами, на відміну від подій 100-річної давними, сьогодні у нас є все, щоб відстояти свою землю.

«Ми підтримуємо і захищаємо міжнародне право як нашу основоположну цінність. Ми побудували міцну демократичну та об’єднану націю із зростаючою економікою і потужною та патріотичною армією. І ми маємо непохитну єдність та солідарність з усіма вами проти агресії», - зазначив Президент. «Дякую тим, хто прийняв Україну в своє серце», - звернувся Глава держави до глав дипломатичних представництв іноземних держав, додавши, що посли є партнерами, союзниками і друзями України.

 

Президент: Уроки подій 100-річної давнини надзвичайно важливі для всієї світової демократичної спільноти

Президент Петро Порошенко нагадав, що у 2018 році виповнюється 100 років від початку глибоких демократичних змін не лише в Україні, а й в усій Європі. У 1918 році в результаті падіння імперій десятки націй відновили чи здобули свою незалежність, серед яких країни Центральної Європи, Балтійського, Балканського регіонів та народи, які перебували під ярмом царської Росії. Про це Глава держави сказав під час зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Президента на урочистій церемонії, яка відбулася у відреставрованому Маріїнському палаці, супроводжувала дружина Марина Порошенко. Водночас, Президент наголосив, що «сьогодні йдеться не лише про відзначення тих подій, але й, насамперед, про усвідомлення уроків історії, які вони нам дали» та навів кілька символічних паралелей. «Той самий епіцентр дестабілізації в Європі. До болю схожі божевільні ідеї, що рухали тоді більшовицьку Росію і Росію нинішню. Не менш подібними є й цинічні методи її агресії. Тоді, як і зараз, молода Українська держава стала об’єктом російського нападу тільки тому, що хотіла бути вільною та незалежною. В ненависті проти України, що червона, що біла Росія, демонструвала вражаючу єдність», - сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що у той час забракло належної міжнародної підтримки. «Нас не почули у Версалі. Що з цього вийшло – сьогодні усім нам відомо: багато десятиліть шантажу, окупації і терору з боку радянського режиму, які торкнулися багатьох народів світу», - зазначив він. Петро Порошенко також згадав пакт Молотова-Ріббентропа і Ялтинський повоєнний поділ на зони впливу, «залізну завісу», агресію Москви проти Угорщини та Чехословаччини, проти Молдови, Грузії та України.

«Не втомлюся повторювати, що якби демократична Європа тоді не спокусилася на підступні компроміси з більшовицькою Росією, і незалежну та демократичну Україну вдалося б зберегти, багатьох трагедій ХХ століття у світі вдалося б уникнути», - наголосив Президент. Він особливо підкреслив, що «уроки з подій сторічної давнини мусимо винести не лише ми, в Україні, але й вся демократична спільнота, увесь цивілізований світ». «Перший урок полягає в тому, що демократичні цінності не можуть бути предметом торгів і компромісів. Перефразовуючи Черчілля, я б сказав, що, якщо, обираючи між комфортом і демократичними цінностями, ми обираємо комфорт, то, врешті-решт, втратимо і те, й інше», - сказав Президент. Другим уроком він назвав «спроби умиротворення агресора, які завжди, без усіляких винятків, ведуть до зростання його апетитів і, як результат, нової агресії». При цьому він закликав дипломатів до «жорсткої, безкомпромісної відсічі тим, хто грубо порушує норми міжнародного права». «Кремлю ніколи не можна вірити, під які режими він себе не маскував би – царський, комуністичний чи псевдо-демократичний», - сказав Петро Порошенко про третій урок та додав, що «історія, в тому числі й останніх 100 років, свідчить, що агресія, брехня, маніпуляції, репресії і придушення свободи слова – так чи інакше присутні в різних формах цієї держави».

Глава Української держави назвав завданням цивілізованого світу «забезпечення ефективних інструментів стримування та протидії будь-яким спробам російської агресії – військовим, економічним чи фейковим новинам, які сьогодні є дуже поширеним засобом нападу на демократію». Петро Порошенко також закликав українських політиків до розуміння небезпек зовнішньої агресії. «Не втомлюся закликати своїх співвітчизників, прибічників опозиції: треба балансувати градус внутрішньополітичної боротьби з урахуванням ситуації на нашому східному кордоні», - сказав Президент. «Антураж порожніх наметів навколо цього палацу (Маріїнський палац – ред.), які ви, шановні гості, побачили, – це наочне свідчення псевдо-політиків, які втратили відчуття балансу та збанкрутіли», - звернувся Петро Порошенко до представників іноземного дипломатичного корпусу. Президент висловив впевненість у тому, що «це є також свідченням того, що українці – мудрі, і не дозволять, щоби російська диктатура знову скористалася українською демократією у своїх імперських цілях». За його словами, одним із уроків, який неодноразово підтверджений історією, і про який, на жаль, добре знають у Москві, є зміцнення Української держави.

«Найдієвішим запобіжником проти відродження імперських амбіцій і апетитів Росії є демократична, успішна і незалежна Україна», -зауважив він. Глава держави підкреслив, що все, що сьогодні робить Росія в Україні, має одну-єдину мету: повернути нас у свою так звану «сферу впливу», знищити Українську державу як таку. «Україна сьогодні на передовій. Я багато разів говорив про це, але повторюю це ще раз: саме українська армія ціною життів своїх героїв захищає мир, стабільність, демократію і свободу в Європі. Саме в Україні продовжується творення Європи», - сказав Петро Порошенко.

 

16.01.2018

 

У райдержадміністрації проведено оргкомітет з нагоди відзначення Дня Соборності України та 100-річчя Героїв Крут

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання організаційного комітету з нагоди відзначення Дня Соборності України та 100-рітччя Героїв Крут, сьогодні, 16 січня 2017 року. В засіданні оргкомітету взяли участь керівники районних служб, представники Навчального центру Національної гвардії України, військової частини А 2562, представник громадської ради. Розпочинаючи засідання оргкомітету Володимир Йосипович повідомив: «Єднання українських земель, творення власної держави для українців стало реальністю. Акт Злуки проголосив об’єднання двох українських республік - Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність і свобода були і залишаються фундаментом нашої національної ідеї, - це цінності, які впроваджує в життя наш народ протягом усієї своєї історії. День Соборності закликає нас до спільної мети - щоб нашим дітям і онукам жилося краще, щоб Україна стала квітучою і могутньою сучасною державою».

Продовжуючи засідання оргкомітету Володимир Йосипович, зазначив, що 29 січня в Україні вшановують День пам’яті Героїв Крут - 100 річниця, загиблих у бою на підступах до Києва юнаків, котрі у 1918 році боронили столицю від більшовицької армії та стали на захист української державності. Крути - це не лише героїчна сторінка нашої історії, приклад для живих, перемога для майбутнього, збереження нашого духу, ідентичності, нашої національної суті. Героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Під час засідання оргкомітету виступив начальник відділу культури та туризму Микола Решітник, який запропонував, що урочистості з нагоди Дня Соборності відбуватимуться в районному Народному домі 21 січня о 15.00 год.

Продовжила засідання керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка запропонувала розпочати заходи із молебну за Україну. Провести молебень у районному Народному домі. Згодом наголосила на гідному відзначення пам’яті Героїв Крут, а саме, 29 січня року о 13.00 год. відбудуться заходи в районному Народному домі.

Методист відділу освіти Андрій Питльований сказав, що цьогоріч урочисті заходи щодо відзначення пам’яті Героїв Крут організовує Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Керівник апарату Галина Семчишин запропонувала провести у бібліотечних установах району тематичні виставки, а у навчальних закладах – виховні години щодо подвигу Героїв Крут.

За підсумками засідання оргкомітету затверджено програму:

- урочистості з нагоди Дня Соборності України відбудуться в районному Народному домі 21 січня 2018 року о 15.00 год.;

- 29 січня 2018 року о 13.00 год. відбудуться заходи в районному Народному домі з нагоди відзначення 100-річчя пам’яті Героїв Крут.

На завершення зустрічі Володимир Удовиченко, заступник начальника Навчального центру Національної гвардії України з виховної роботи, вручив голові райдержадміністрації брошуру «Національна гвардія України» - надбання Національної гвардії України за останні роки і перспективи розвитку у подальшому. З метою заохочення дітей іти на військову службу до Національної гвардії України було презентовано цю брошуру. Володимир Григорович повідомив, що така брошура буде у кожній школі.

 

В рамках відзначення 100-річчя Крут у Навчальному центрі Національної гвардії України відбудуться військово-патріотичні змагання

На засіданні організаційного комітету райдержадміністрації Володимир Удовиченко, заступник начальника Навчального центру Національної гвардії України з виховної роботи,повідомив, що 28 січня з нагоди відзначення 100- річчя боїв під Крутами представники трьох районів: Золочівського, Буського, Бродівського та Львівського ліцею Героїв Крут візьмуть участь у військово-патріотичних заходах з метою виховання у молоді патріотизму до своєї Батьківщини. Впродовж дня молодь-старшокласники будуть брати участь у змаганнях та переможців буде заохочено.

Основна мета заходу – це піднесення патріотичного духу молоді, продемонструвати нарощування рівня бойової готовності ЗСУ та НГУ до виконання завдань по захисту української держави, професійна орієнтація молоді щодо служби у ЗСУ та НГУ.

 

До уваги керівників установ, підприємств та приватних підприємців.

Згідно з ухваленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становитиме: у місячному розмірі — 3723 гривні що на 523 гривні більше у порівнянні з минулим 2017 роком. Це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Наголошуємо, що підвищення розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для переведення працівника на неповний робочий час чи звільнення працівника.

Роботодавець зобов’язаний: оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудових функцій, забезпечити достовірний облік виконаної працівником роботи, виплачувати заробітну плату працівникам регулярно, у встановлені терміни 2 рази в місяць. Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і , бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам заробітну плату у «конвертах».

Нагадуємо, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально – захищеним. На сьогоднішній день суттєво посилена відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю в частині виплати мінімальної заробітної плати. На розмір штрафів також впливатиме нова мінімальна заробітна плата 2018 року:

• у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, розмір штрафної санкції складає 96 тис. грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно правопорушення,

• недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 тис. грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно правопорушення.

Отримати більш детальну інформацію та консультації можна в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації (м.Золочів, вул. Пачовського,7) або за телефонами 43289/ 42212.

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!” НОВІ ЗАХОДИ ВПЛИВУ ДО НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Президент України Петро Порошенко 4 січня 2018 року підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів". Закон спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Законодавчим актом спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за кордон, запроваджуються нові засоби примусового виконання рішень, які можуть вживатися тільки до боржника, в якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, а також запроваджується новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів понад шість місяців, державний або приватний виконавець виноситиме постанови:

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

- про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі. Законом також впроваджується новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час.

Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Соціальні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від 120 до 240 годин і відбуваються не більше 8 годин, а неповнолітніми 2 години на день.

У разі ухиляння від соціальних робіт постановою суду невідбутий строк соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом. Одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невідбутих соціальних робіт, але не може перевищувати 15 діб.

Якщо боржник не платить аліменти більш ніж 6 місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

15.01.2018

 

Заходи безпеки під час Водохреща!

19 січня всі православні християни відзначатимуть одне з головних свят - Водохреща. Для того, щоб свято не обернулося трагедією необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду. Щорічно рятувальники району забезпечують безпеку цих заходів.

Для цього чітко визначаються місця для купання, обстежуються днища водоймищ та вживаються додаткові заходи безпеки. Тож, всі охочі зможуть належно вшанувати християнські традиції у спеціально обладнаному для цього місці, без ризику для життя.

Пам’ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном.

Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих.

Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду.

При груповому купанні, кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області звертається до громадян:

- занурювати (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;

- перед купанням необхідно розігріти тіло;

- до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні носки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятаєте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;

- занурювати найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;

- при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

- не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини щоб уникнути загального переохолодження організму;

- якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

- при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

- після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;

- для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса.

«Шановні жителі Золочівського району! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоду. Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування».

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

 

 

12.01.2018

 

ОГОЛОШЕННЯ!!!

 

Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області оголошує проведення заняття "Школа майбутнього пенсіонера" щодо основних положень пенсійної реформи, яке відбудеться 15 січня 2018 року о 11.00 за адресами: м. Золочів вул. Валова,4. м. Перемишляни вул. Галицька, 79.

 

Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області оголошує проведення "Дня відкритих дверей", яке відбудеться 16 січня 2018 року за адресами: м. Золочів вул. Валова,4. м. Перемишляни вул. Галицька, 79.

 

«Гарячі» телефонні лінії

Постійно діючі «гарячі» телефонні лінії працюють в адміністративних приміщеннях Золочівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області за адресами:

- м. Золочів вул. Валова,4 за телефоном (265) 4-24-35 з понеділка по п’ятницю;

- м. Перемишляни вул. Галицька, 79 за телефоном (263) 2-13-44 з понеділка по п’ятницю.

 

ЯК РЕАЛІЗУЮТЬСЯ І ЗАХИЩАЮТЬСЯ ПРАВА ЛЮДИНИ В ОРГАНАХ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Розвиток і зміцнення демократичної, соціальної, правової держави в сучасному світі неможливе без забезпечення дотримання прав і свобод людини. Україна з часу проголошення незалежності пройшла тернистий шлях щодо законодавчого забезпечення механізму захисту прав і свобод людини. Гарантії прав та свобод людини передбачені Конституцією і законами України, що є системою правових норм, організаційних засобів і способів, умов і вимог, за допомогою яких здійснюються охорона і захист прав, свобод та законних інтересів людини. Україна, ратифікувавши Загальну декларації прав людини й низку інших міжнародних угод та визнавши їх частиною національного законодавства, приєдналася до міжнародної спільноти, яка стала на захист основних прав і свобод людини. Реалізація конституційних прав і свобод людини й громадянина неможлива без ефективної організаційно-виконавчої діяльності державних органів і посадових осіб. Серед таких органів не є винятком і органи Пенсійного фонду України.

Одним із основних пріоритетів Пенсійного фонду України є реалізація конституційного права громадян на звернення, підвищення якості обслуговування та захисту прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України. На тлі подій, які відбуваються в Україні, особлива увага приділяється питанню реалізації і захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції. Законодавцем прийнято низку законів та нормативно-правових актів, що регламентують механізм реалізації прав зазначених осіб в органах Пенсійного фонду.

При зверненні до органів Пенсійного фонду такі особи мають право:

– звертатися до органів Пенсійного фонду особисто або через представника, повноваження якого оформлено у встановленому законом порядку;

– одержати відповідь про результати розгляду звернення в обраний ними спосіб (усно, в письмовій та/або електронній формі);

– ознайомлюватись з матеріалами пенсійної справи, отримувати виписку з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії, про періоди страхового стажу та заробітної плати, яка врахована при розрахунку пенсії, копії документів, які знаходяться в пенсійній справі;

– безоплатно отримувати інформацію про особу, що обробляється Пенсійним фондом;

– отримувати консультації та роз’яснення щодо застосування законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, пенсійне забезпечення, у тому числі щодо прав та обов'язків платника єдиного внеску та застрахованої особи;

– інші права, визначені чинним законодавством. Органи Пенсійного фонду України забезпечують реалізацію зазначеного права шляхом:

– стаціонарного (особистий прийом, громадські приймальні) або виїзного прийому громадян;

– надання послуг в електронній формі з використанням технологій віддаленого доступу (веб-технологій) та автоматизованої передачі і обробки інформації;

– дистанційного обслуговування громадян (через Контакт-центр Пенсійного фонду України та «гарячі» телефонні лінії органів Пенсійного фонду).

Будь-які рішення, дії чи бездіяльність органів ПФУ чи їх посадових осіб можуть бути оскаржені до вищестоящих органів Пенсійного фонду України, правоохоронних органів, Кабінету Міністрів України, Президента України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Державою також гарантовано кожному право на відновлення порушених прав в національних судах та Європейському суді з прав людини.

 

11.01.2018

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації готуються до звіту голови

З керівниками відділів і управлінь райдержадміністрації та структурних підрозділів голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду, сьогодні, 11 січня 2018 року. Володимир Йосипович наголосив, що необхідно обов’язково звернути увагу, при підготовці довідки, на проведення аналізу та порівнянні до минулого року і середньо обласного показника.

В ході проведення наради було роздано примірний проект структури звіту голови про проведену роботу та основні завдання на 2018 рік. За підсумками наради голова райдержадміністрації дав доручення до 12 січня подати усі матеріали для формування звіту голови райдержадміністрації та звітування.

 

Податкові відрахування для підприємців

Буська ОДПІ нагадує, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року збільшено мінімальну заробітну плату, яка становить 3723 грн. на місяць, та прожитковий мінімум для працездатної особи – до 1762 гривень. Відповідно для підприємців, які перебувають на спрощеній та загальній системах оподаткування, збільшуються суми сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. Зокрема, починаючи з 2018 року для «спрощенців» І групи, для яких ставка єдиного податку встановлена в розмірі 10% розміру прожиткового мінімуму, сума податку становить 176,2 грн. на місяць, для ІІ групи, в яких ставка податку встановлена в розмірі 20 % від мінімальної заробітної плати – 744,6 грн.

Єдиний соціальний внесок фізичні особи-підприємці зобов’язані сплачувати у розмірі не меншому за 819,06 грн. на місяць. Щодо граничного строку сплати ЄCВ – з січня п.р. підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність зобов’язані сплачувати єдиний внесок, до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

Cемінар щодо особливостей військової служби за контрактом

Золочівським районним центром зайнятості та Західним відділенням комплектування іміджево-видавничого центру Національної гвардії України 10 січня 2018 року був проведений профінформаційний семінар щодо особливостей військової служби за контрактом. Захід відкрив директор Золочівського районного центру зайнятості Орест Малиновський.

Присутніх наочно познайомили із основними елементами проходження військової служби за контрактом в лавах Національної гвардії України , переглянувши відеоматеріал, довели умови та порядок проходження служби за контрактом у військовому резерві Національної гвардії України, довели основні соціально-правові засади на яких вона базується та які гарантуються державою. Також розповіли про гідне матеріальне, речове забезпечення військовослужбовців, можливість навчання у вищих військових навчальних закладах Національної гвардії України за державним замовленням, наявність усіх необхідних передумов для просування по службі, самореалізації та набуття і вдосконалення професійних умінь, навичок.

«Споконвіку військова служба вважалася престижною та затребуваною у всіх державах. На сьогоднішній день ми маємо можливість самореалізувати себе через службу за контрактом, забезпечивши себе та своїх сімей стабільністю , особливими правами і привілеями, що надаються на підставі чинного законодавства …», – зазначив у своєму виступі начальник Західного відділення комплектування підполковник Петро Прокопів. Кожний бажаючий має можливість проходити військову службу за контрактом по всій території України. Військові частини нацгвардійців знаходяться у всіх обласних центрах . Особливим попитом є професії водіїв, спеціалістів вузьких профілів (кінологів, зв’язківців, інженерів та інших), не вийнятком є Навчальний центр Національної гвардії України у м.Золочеві, який надає можливість працевлаштуватись за даними актуальними вакансіями.

З метою надання додаткової консультаційної інформації було, презентовано присутнім плакати, буклети, флаєри, візитки та календарі рекламно-агітаційного характеру. Після завершення семінару, безробітні громадяни мали можливість індивідуально поспілкуватись та отримати ґрунтовні відповіді на запитання.

Золочівський районний центр зайнятості

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області ІНФОРМУЄ щодо нововведень у пенсійному забезпеченні

Страховий стаж можна докупити Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що за період, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, в тому числі за період з 01 січня 2004 року, вона має право самостійно одноразово докупити страховий стаж. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

З 01 січня 2018 року 1 місяць страхового стажу за попередні періоди коштує 1638 грн. 12 коп., або 22 % х 2 х 3723грн. (мінімальна заробітна плата на 01.01.2018 ), відповідно один рік страхового стажу – 19657 грн. 44 коп.

 

РОЗ'ЯСНЮЄМО. ІНФОРМУЄМО. КОНСУЛЬТУЄМО щодо нововведень у пенсійному забезпеченні

Умови призначення пенсії за віком ( стаття 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»)

1. Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років; з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років; з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років; з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років; з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років; починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років. До досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно; 55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року; 56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року; 56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року; 57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року; 57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року; 58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року; 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року; 59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року; 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року; 60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

2. У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу: по 31 грудня 2018 року - від 15 до 25 років; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - від 16 до 26 років; з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 17 до 27 років; з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - від 18 до 28 років; з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - від 19 до 29 років; з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 20 до 30 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 21 до 31 року; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 22 до 32 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 до 33 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 24 до 34 років; починаючи з 1 січня 2028 року - від 25 до 35 років.

3. У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - від 15 до 16 років; з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 15 до 17 років; з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - від 15 до 18 років; з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - від 15 до 19 років; з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 15 до 20 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 15 до 21 року; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 15 до 22 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 15 до 23 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 15 до 24 років; починаючи з 1 січня 2028 року - від 15 до 25 років.

4. У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, необхідного страхового стажу на дату досягнення віку, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою страхового стажу, визначеного частинами першою - третьою цієї статті на дату досягнення відповідного віку. Наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Окрім того, Законом передбачено, що в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року особам, які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 цього Закону, та не набули страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за умови наявності в них не менше 15 років страхового стажу, встановити тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Зазначена тимчасова державна соціальна допомога призначається органами соціального захисту населення і виплачується до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії.

 

Все про пенсійну реформу

Відповідно до статті 28 Закону України № 2148 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу становитиме 1489 грн. 20 коп., тобто 40 % від мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 року. Фахівці Золочівського об’днаного управління Пенсійного фонду України Львівської області надали роз’яснення щодо основних нововведень в пенсійному забезпеченні.

– Що таке страховий стаж, який застосовується для призначення пенсії? – Страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закону 1058) і за який сплачено страхові внески. Він є основою для розрахунку розміру пенсії.

Окрім того, до страхового стажу додатково враховуються навчання у вищих навчальних закладах за денною формою навчання (до 01.01.2004 року), строкова військова служба, періоди догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного (6-річного) віку, за особами, що потребують стороннього догляду, та інвалідами І групи тощо. Але якщо із заробітної плати працівника не сплачувались страхові внески (єдиний внесок) до Пенсійного фонду, то при визначенні права на пенсію та розрахунку розміру пенсії ці періоди не будуть враховані.

– Яким має бути мінімальний страховий стаж для осіб, що виходять на пенсію до 1 січня 2018 року і після цієї дати. І чи відрізнятиметься він для чоловіків і жінок? – До 31 грудня 2017 року для отримання пенсії за віком необхідно мати 15 років страхового стажу. З 1 січня 2018 року право на пенсію матимуть особи, котрі досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону 1058 (для чоловіків – 60 років, для жінок – враховуючи градацію по віку для тих, що народились до 1 квітня 1961 року), та мають стаж 25 років. Кожного наступного року до розміру страхового стажу додаватиметься один рік (2019 рік – 26 років, 2020-ий – 27 років і т. д.), і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу. Ті, у кого не буде необхідного страхового стажу, матимуть право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідний страховий стаж. Якщо особа, досягнувши пенсійного віку, починаючи з 1 січня 2019 року, не матиме необхідних 25 років страхового стажу (із подальшим щорічним зростанням необхідного страхового стажу), вона зможе вийти на пенсію у 63 роки. Якщо ж така особа матиме 15 років страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію в 65 років. У випадку відсутності 15 років страхового (загального) стажу, органами соціального захисту призначатиметься такій особі державна соціальна допомога після досягнення нею 65 років. Для отримання мінімального розміру пенсії за віком жінкам необхідно мати 30 років страхового стажу, а чоловікам – 35. За кожен додатковий рік пенсія за віком збільшується на 1%. При цьому наявний у особи понаднормативний стаж не обмежується.

– Чи зараховуються у страховий стаж періоди навчання у вищому навчальному закладі, служби в армії, відпустки по догляду за дитиною? – З 1 січня 2004 року період навчання у вищих навчальних закладах не зараховується у страховий стаж. При цьому особи, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, а також в аспірантурі та докторантурі, можуть укладати договори добровільного страхування. Змін щодо зарахування до страхового стажу періодів проходження строкової служби в армії та періодів перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку не відбулося – вони зараховуються, як і раніше, у страховий стаж. Однак з 1 січня 2018 року до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії зараховуватиметься перебування у відпустці по догляду за дитиною до 6-річного віку до 1 січня 2005 року – початку сплати страхових внесків. А також зараховуватиметься і перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року та 30 червня 2013 року включно, оскільки сплата страхових внесків (єдиного соціального внеску) почалася тільки з 1 липня 2013 року.

– Чи залишається право виходу на пенсію за вислугою років для медичних працівників та освітян? – Педагоги і медичні працівники, які на 1 квітня 2015 року мають спецстажу 25 років чи на 31 грудня 2015 року – 25 років 6 місяців, мають право вийти на пенсію за вислугою років незалежно від віку. Разом з тим, пенсія за вислугу років призначатиметься за зверненням особи, яка на день набрання чинності Закону 2148 має вислугу років та спецстаж 26 років і 6 місяців. Але при цьому є умова – особа повинна звільнитися з роботи за спеціальністю, яка дає їй право на пенсію за вислугу років.

– Чи збережено виплату грошової допомоги медичним та педагогічним працівникам, в тому числі і працівникам дошкільних навчальних закладів? – Так, таку норму збережено. Пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону 1058 передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення. Таку грошову допомогу виплачують, зокрема, якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону 1058 (для чоловіків – 60 років, для жінок – враховуючи градацію по віку для тих, що народились до 1 квітня 1961 року і мають право виходити на пенсію раніше), особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» – «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та раніше їй не призначалась інша пенсія (до прикладу, пенсія по інвалідності чи за вислугу років).

– Хто має право дострокового виходу на пенсію? – Право на призначення дострокової пенсії за віком, як і раніше, мають: 1) особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики – після досягнення чоловіками 45 років, жінками – 40 років і за наявності страхового стажу не менше як 20 років у чоловіків і не менш як 15 років у жінок; 2) особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи – після досягнення чоловіками 50 років, жінками 40 років і за наявності страхового стажу не менш як 15 років у чоловіків і не менш як 10 років у жінок; 3) жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, – після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 15 років. При цьому до осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років. За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини з інвалідністю здійснював батько, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менш як 20 років; 4) військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) в період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 і 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних, – після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше як 25 років у чоловіків і не менше як 20 років у жінок.

– Які зміни відбулися в призначенні пенсії для громадян, котрі доглядають за непрацездатними особами? – У статті 11 Закону 1058 внесено зміни щодо категорії осіб, за якими здійснюється догляд: замість осіб, які досягли 80-річного віку, внесено категорію осіб, які досягли пенсійного віку та за висновком медичного закладу потребують постійного стороннього догляду. Отже, громадянам, які здійснюють догляд за зазначеними вище особами та отримають допомогу відповідно до законодавства, цей період зараховується до страхового стажу.

– Як призначаються пенсії держслужбовцям і посадовим особам місцевого самоврядування? – Законом № 2148 встановлено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Із 1 травня 2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» (далі – Закон 889), яким передбачено, що згідно зі статтею 90 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону 1058. Розділом ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону 889 передбачено право на призначення пенсії державного службовця особам: – які на день набуття чинності Закону 889, тобто на 1 травня 2016 року, займали посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад держслужбовців; – які на день набуття чинності Закону 889 мали не менше 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад держслужбовців.

– Чи може пенсіонер – колишній держслужбовець – перевестися зі спецпенсії на звичайну пенсію, якщо це йому матеріально вигідніше? – Такі пенсіонери мають право вибирати, за яким законом їм вигідніше отримувати пенсію. При цьому органи Пенсійного фонду з 1 жовтня ц. р. провели аналіз всіх пенсійних справ пенсіонерів, які отримували спецпенсії, та автоматично, в разі доцільності отримання пенсії на загальних умовах, таким громадянам проведено перерахунок. При цьому в будь-який час такі особи зможуть звернутися до органів Пенсійного фонду для поновлення їх пенсії за спецзаконом із встановленням розміру пенсії, отримуваного раніше. Таке переведення здійснюватиметься з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому від них надійшла відповідна заява. Якщо після призначення пенсії пенсіонер продовжував працювати, йому доцільно звернутися за перерахунком пенсії до територіального органу Пенсійного фонду, в якому пенсіонеру проводиться пенсійна виплата.

– Як призначається пенсія чоловікам, котрі працюють на державній службі та досягли пенсійного віку? – Такі чоловіки мають право на призначення пенсії на загальних умовах і продовжувати працювати, отримуючи і заробітну плату, і пенсію в повному обсязі. Після досягнення 62-річного віку вони мають право вибору між спецпенсією чи пенсією на загальних підставах. – Що змінилось у призначенні і нарахуванні пенсій науковим і науково-технічним працівникам? – Законом № 2148 встановлено, що пенсійне забезпечення наукових і науково-технічних працівників здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Цю категорію пенсіонерів так само, як і всіх отримувачів спецпенсій, також у разі доцільності переведено на пенсії на загальних підставах.

– Чи відбулися зміни у призначенні пенсій за особливі заслуги? – Законом № 2148 внесено зміни до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі – Закон 1767), згідно з якими, починаючи з 11 жовтня 2017 року, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються територіальними органами Пенсійного фонду України. Для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особою подається до територіального управління Пенсійного фонду України заява про встановлення пенсії з необхідними документами. Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) пенсії за особливі заслуги перед Україною по всіх заявах, поданих після 11.10.2017, приймаються територіальними управліннями Пенсійного фонду України, в тому числі щодо осіб, зазначених у пунктах 2, 6-8 статті 1 Закону 1767. Законом 2148 змінено строки встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною: – з дня звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги перед Україною з усіма необхідними документами (але не раніше дати призначення особі пенсії та набуття чинності Закону 2148); – дня набуття права на пенсію за особливі заслуги перед Україною, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців з дня набуття права (не раніше дати призначення особі пенсії та набуття чинності Закону 2148).

– Які зміни у призначенні пенсій по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»? – Право на пенсію по втраті годувальника за цим Законом мають вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожежної охорони), стажисти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), – до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років. Діти-сироти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

– Що змінилось для жінок, котрі вийшли на пенсію достроково – при досягненні 55-річного віку? – До 1 січня 2015 року згідно із Законом 1058 право на достроковий вихід на пенсію мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності не менше 30 років страхового стажу та за умови звільнення з роботи. В цьому випадку розмір їхньої пенсії зменшувався за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Передбачалось, зменшення розміру пенсії залишатиметься пенсіонерці пожиттєво (крім випадків, коли жінка відмовлялася від отримання дострокової пенсії та продовжувала працювати). Законом 2148 цю норму змінено: з 1 жовтня ц. р. зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом періоду до досягнення віку, в якому жінка мала б право виходу на пенсію, з додаванням кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію. Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду. При цьому з 1 жовтня ц. р. розмір таких пенсій не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (якщо раніше мінімальний розмір такої пенсії становив 949 гривень, то зараз – 1373 гривні).

– Чи поновлено норму про достроковий вихід на пенсію за скороченням штату, за станом здоров’я та для жінок, що досягли 55 років та мають стаж 30 років? – На жаль, на сьогодні ця норма новим Законом не передбачена. Але звертаємо увагу на те, що, починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу пенсія за віком призначатиметься незалежно від віку.

– Чи можна докупити необхідний страховий стаж? Як і де можна укласти такий договір добровільного страхування? – Так, необхідну кількість років можна докупити. На сьогодні 1 місяць страхового стажу коштує 704 гривні (тобто 22% від мінімальної заробітної плати 3200 гривень), або 8448 грн. за один рік страхового стажу. З наступного року ця сума збільшиться удвічі. Органи Пенсійного фонду визначають для людини період, який не врахований для обчислення пенсії, а вже окремий договір про добровільну участь особа укладає в органах фіскальної служби.

– Чи проводитиметься перерахунок пенсій за стаж, відпрацьований після призначення пенсії? – Так, норму щодо проведення перерахунку пенсій по стажу роботи та заробітку за зверненням особи збережено. Починаючи з 1 квітня наступного року органами Пенсійного фонду щорічно, без звернення пенсіонера, проводитиметься перерахунок пенсій тим особам, котрі на 1 березня року, в якому проводитиметься такий перерахунок, набули це право.

– Чи виплачуватиметься державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату? – Згідно з пунктом 5 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону 2148 у період із 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року особам, які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для жінок 58 років 6 місяців, або 59 років, або 59 років 6 місяців), але не набули страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за умови наявності в них не менш як 15 років страхового стажу призначатимуть тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі – тимчасова допомога). Таку тимчасову допомогу призначатимуть органи соціального захисту населення і виплачуватимуть до досягнення особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії. Тимчасову допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, призначатимуть з урахуванням її майнового стану і середньомісячного сукупного доходу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

– Чи необхідно звертатися за переведенням з пенсії по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на пенсію по інвалідності відповідно до Закону 1058? – Раніше призначені пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», перераховуються за нормами Закону 1058 за умови наявності у особи з інвалідністю страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше. Зазначений перерахунок проводиться з 01 жовтня 2017 року автоматично, без звернення особи до органів Пенсійного фонду України.

У разі, якщо у матеріалах пенсійної справи відсутній необхідний страховий стаж, наприклад, за період роботи після призначення пенсії по інвалідності, особа з інвалідністю може надати додаткові документи про стаж та заробітну плату. При цьому перерахунок пенсії буде проведено зі строків, визначених статтею 45 Закону 1058.

 

10.01.2018

Діти з Донеччини зустріли Різдво на Золочівщині

З 5 по 10 січня на Золочівщині гостювали діти та їх наставник із Донецької області. Приїзд молоді з Донеччини на Львівщину відбувається в рамках Всеукраїнської програми «Схід і Захід разом».Мета програми - це ознайомлення гостей із культурними традиціями святкування Різдва Христового на Галичині, виховання патріотичних почуттів до Батьківщини. 10 дітей, які проживають на лінії розмежування ознайомилися із колоритом та красою західного регіону України.

На час перебування вони проживали у родинах Золочівщини. А це родини: Магали Наталії, Марець Ольги, Лукавецької Оксани, Боднар Ірини, Муц Ірини, Лукаш Ірини, Маланюк Оксани, Судді Олександра, Бохни Людмили, Шафарук-Винник Наталії. Крім участі у різдвяних традицій, за час перебування на Золочівщині гості відвідали визначні місця краю, міста Золочева, а також діти зі Сходу та діти сімей, які їх приймали відвідали Різдвяний Львів.

Керівництво Золочівського району прийшли, сьогодні, 10 січня 2018 року, на територію Золочівського замку для того, щоб у святковій, автентичній атмосфері провести гостей зі Сходу. Побажати щасливої дороги молоді прийшов голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, начальник відділу освіти Володимир Бартошик, директор Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Маркевич, начальник служби у справах дітей Олександр Суддя.

«Ми дуже раді, що ви виявили бажання відвідати Львівщину, а Золочівщину зокрема. В нас, як ви побачили, усе спільне: спільні думки, спільні свята. Я думаю, що роз’єднує нас хіба, що ворожа думка. А насправді ми усе маємо спільне. Тому ми дуже тішимося, що ви мали можливість бути на Золочівщині. Я щиро дякую сім’ям, родинам, які люб’язно зголосилися показати вам святкування наші, я дякую нашим соціальним службам, дякую відділу освіти райдержадміністрації, усім хто долучився до того, аби вам було цікаво і приємно провести час на Золочівщині. Я хотів би вам сказати, що Золочівщина є особливий край. Можливо ви чули, що на Золочівщині проходить європейський вододіл, який є єдиним, де бере свій початок річка Західний Буг, яка єднає Україну, Польщу та Білорусію. Також Золочівщина славиться Маркіяном Шашкевичем, а його називають Будителем Галичини. Тому, сьогодні, на згадку про перебування у нас ми маємо сюрприз. За сприяння інформаційного порталу «Золочів. нет» ми для вам підготували святкові горнятка з зображення кожного з вас. Щасливої дороги вам та успіхів», - сказав голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Йосипович.

До вітального слова приєднався і заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів: «Христос рождається. Я маю надію, що везете великий міх позитивних вражень від нашого міста і взагалі від західної України. І маю надію, що ви зрозуміли і будете це розуміти, що Україна єдина. Схід і Захід разом, від Львова до Донецька. І запрошуємо вас ще до нас в гості. Миру і достатку вам і вашим сім’ям», - сказав Андрій Леськів.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик зазначив: «Ми зараз живемо з Різдвом у серці і великою думкою про мир. Найбільше про мир думаєте ви, бо ви близько до війни. Я хочу вам сказати свою думку, що у нас буде мир, коли Україна буде єдина. І великим покликом до миру є мова. І я гадаю, що ви станете хорошими її носіями на Сході нашої єдиної України».

На Золочівському замку гості із Донеччини мали змогу придбати сувеніри на згадку про Західну Україну. Щасливої дороги нашим гостям.

 

09.01.2018

 

Голова райдержадміністрації зустрів святвечір з дітьми «Рідного дому»

Володимир Недзельський зустрів святий вечір із вихованцями дитячого будинку «Рідний дім».

6 січня 2018 року ввечері діти дитячого будинку «Рідний дім» вечеряли разом з головою Золочівської райдержадміністрації Володимиром Недзельським, головою Золочівської районної ради Олегом Банахом та начальником відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Володимиром Бартошиком. «Різдво стало поворотним моментом історії для всього людства. Тож щиро вітаю усіх зі святом Христового Різдва! Нехай в ці дні Спаситель наблизиться до кожного із вас, сповнить ваші душі миром, спокоєм та любов’ю до ближнього! Христос народився – Славимо Його!», - сказав у вітальному слові Володимир Йосипович.

Дванадцять страв на святковий стіл приготувала кухар дитячого будинку Шипер Марія Йосипівна, дзвінка дитяча коляда лунала під керівництвом вихователів Михаліцької Наталії Іванівни, Петелицької Валентини Степанівни, Стеблій Ольги Левківни та директора Наталії Петрівни Тамчук.

 

Шановні мешканці Львівської області!

Порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного і газового опалення - поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом.

Так, від початку 2018 року в області через отруєння чадним газом постраждало 6 осіб, з них - 3 дітей. На щастя обійшлося без смертельних випадків.

У зв’язку із перепадами атмосферного тиску під час коливання температури повітря порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, що негативно впливає на роботу газового і пічного обладнання, тому закликаємо мешканців області неухильно дотримуватися наступних правил: у разі використання для опалення газових приладів - у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

- у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів і вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

- не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити; у разі використання пічного опалення - протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топкою;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- залишати печі, які топляться, із відкритими дверцятами топки;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

- зберігати запальнички та сірники у легкодоступних для дітей місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити.

До уваги користувачів побутових електронагрівальних приладів!

- не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

- не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму.

З А П А М ’Я Т А Й Т Е :

Ваше життя та здоров’я перш за все залежить від вибору правильної поведінки.

Не нехтуйте правилами безпеки. Будьте обережні!

 

В рамках Всеукраїнської програми «Схід і Захід разом» Львівщину відвідали понад 200 дітей із Донецької області. Представники Золочівщини зустрічали гостей у Львові на залізничному вокзалі. З метою ознайомлення дітей із культурними традиціями святкування Різдва Христового, виховання патріотичних почуттів до Батьківщини у Золочівський район завітали 10 дітей, які пробудуть тут до 10 січня. Гостей запросили у сім’ї золочів’ян, які ознайомлять їх із традиціями святкуванням Різдва на Золочівщині.

Голова Золочівської РДА Володимир Недзельський подякував родинам, які запросили дітей до себе на свята.

Детальніше у відео

 

05.01.2018

 

Дітей, які проживають на лінії розмежування прийматимуть родини Золочівщини

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питання перебування у Золочівському районі дітей із Донецької області, сьогодні, 5 січня 2018 року. «Різдво на Золочівщині дасть можливість дітям з Донеччини відчути особливу гостинність сімей західного регіону України, неповторну духовну атмосферу, яка об’єднує дорослих і дітей, приносить до хати відчуття миру та спокою», - зазначив під час наради Володимир Йосипович.

Діти проживатимуть у родинах, де матимуть можливість ознайомитися та пізнати всю красу західних традицій, культурну та духовну спадщину регіону, стануть учасниками різноманітних святкувань, а також глибше пізнають звичаї та обряди краю.

За підсумками наради визначено відповідальних від Золочівської райдержадміністрації за прийом делегації гостей зі Сходу, які проживають на лінії розмежування.

 

04.01.2018

 

Золочівщина прийматиме дітей із Донецька

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з питання перебування у Золочівському районі дітей із Донецької області, сьогодні, 4 січня 2018 року. На виконання листа Львівської облдержадміністрації та в рамках Всеукраїнської програми «Схід і Захід разом» Львівщину відвідають діти із Донецької області. «З метою ознайомлення гостей із культурними традиціями святкування Різдва Христового на Галичині, виховання патріотичних почуттів до Батьківщини, запрошуємо зголоситися сім’ї Золочівського району взяти на період з 05.01.2018 р. -10.01.2018 р. дітей у свої сім’ї. Подаруйте тепло своїх сердець та благословенний дух Різдвяних свят дітям, які живуть на лінії розмежування», - сказала під час наради Галина Леонідівна.

Присутні на нараді керівники районних служб подавали свої пропозиції щодо реалізації програми перебування дітей на Золочівщині. За підсумками наради дано доручення інформаційній службі райдержадміністрації подати оголошення у засоби масової інформації району, відділу освіти райдержадміністрації забезпечити перевезення гостей, відділу культури організувати культурно-просвітницьку програму для дітей, службі у справах дітей та районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити розселення дітей у сім’ї.

 

03.01.2018

 

У Львівській ОДА презентуватимуть конкурси для громадських організацій

У четвер, 11 січня, відбудеться презентація конкурсів з визначення проектів громадських організацій. На їх реалізацію надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету.

Під час зустрічі представники громадських організацій отримають рекомендації щодо покращення результатів проекту, поширення інформації і залучення більшої кількості учасників та особливостей проведення конкурсів. Зокрема:

- пріоритетні напрямки проектів громадських організацій;

- вимоги до заповнення конкурсної документації;

- вимоги до громадських організацій;

- законодавчі зміни умов проведення конкурсу у цьому році;

- критерії оцінки проектів.

Місце проведення: Львівська обласна державна адміністрація (м. Львів, вул. Винниченка, 18, 412 каб.). Початок о 18:00 год.

Контактна особа – Оксана Шульган, начальник відділу комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, тел. 0937467358, 2 999 555.

Запрошуємо усіх охочих та представників ЗМІ!

 

Зимові канікули тривають: потурбуйтесь про безпеку дітей

Зимові канікули – пора відпочинку, свят та розваг. Саме тому необхідно пам’ятати про необхідність дотримання елементарних правил поводження в побуті, у громадських місцях, на вулицях тощо. З метою попередження нещасних випадків, травматизму просимо вас дотримуватися таких правил безпеки:

• не залишайте дітей без нагляду. Ви повинні знати, де і з ким знаходиться ваша дитина;

• слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем;

• пам’ятайте: використання піротехнічних засобів (петард, бенгальських вогнів, хлопавок) небезпечне для життя і здоров’я;

• нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватися правил дорожнього руху;

• не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища, які ще не вкриті кригою або вкриті тонкою кригою;

• нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами;

Працівники поліції систематично відвідують навчальні заклади та проводять з юними учасниками дорожнього руху тематичні бесіди та лекції. Однак одних зусиль правоохоронців недостатньо – про безпеку дітей варто пам’ятати всім дорослим.

Шановні батьки! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності самі та привчайте до цього дітей! Свято запам’ятається надовго, якщо воно пройде без проблем. А подбати про це повинні Ви самі.

Золочівський відділ поліції

 

Платники єдиного податку 1 групи cплачують ЄСВ у сумі 819,06 грн

З 1 січня 2018 року, платники єдиного внеску, віднесені до першої групи платників єдиного податку, сплачують єдиний внесок у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок. Такий порядок визначений Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Нагадуємо, розмір мінімальної заробітної плати встановлено Законом про Державний бюджет на 2018 рік, і складає у місячному розмірі 3 723 гривні. Тобто, з 1 січня фізичні особи – підприємці, у т.ч. платники першої групи єдиного податку платитимуть за себе не менше 819,06 грн. на місяць (3723 Х 22%). Для представників бізнесу, що обрали спрощену систему оподаткування ставка та терміни перерахування ЄСВ (за себе) залишилися незмінні – щоквартально у розмірі 22 відсотки від суми нарахованого доходу, але не нижче як від мінімальної заробітної плати.

 

Оновлено Державний реєстр

РРО ДФС України наказом від 18.12.2017 №854 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Водночас втратив чинність наказ ДФС від 07.06.2017 р. №406. Оновлений реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 160 моделей. Окремо наводиться Перелік РРО, виключених з Держреєстру у 2016-2017 рр., експлуатація яких не дозволяється. Новації в застосуванні РРО З 20.12.2017 набула чинності постанова КМ України від 18.12.2017 №984, якою внесено зміни до постанови КМ України від 23.08.2000 №1336 «Про забезпечення реалізації ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Змінами встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) є обов’язковим:

– для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 17, 22, 23, 27 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (далі – Перелік), яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО, – 500 тис.грн. на один суб’єкт господарювання;

– для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 4 і 7 Переліку, – 250 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг).

Крім того, внесеними змінами, зокрема, передбачено, що дія постанови №1336 не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

02.01.2018 

 

2 січня 2018 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів, управлінь, секторів райдержадміністрації з питання підготовки до звітування голови райдержадміністрації перед громадськістю. Також під час наради було обговорено акцію «Подаруй Різдво військовому». Мета даної акції - це пригостити наших військових смачною домашньою випічкою, а також передати у зону АТО прапори та державну символіку.

 

Найвищим правом називатися Великим Українцем володіє той, чиє ім'я стало уособленням українця. Такою людиною є провідник Організації українських Націоналістів Степан Бандера. Ідея державної самостійності України чи не найбільше асоціюється саме з іменем Степана Бандери.

2 січня 2018 року в читальному залі Золочівської ЦРБ ім. І.Франка відбувся історичний калейдоскоп "Степан Бандера. Людина і міф". Також триває книжкова виставка-портрет " В одній особі образ покоління", присвячена видатному політичному діячу українського національно-визвольного руху.

 

29.12.2017

 

Колективи Золочівської райдержадміністрації та Золочівської районної ради привітали з прийдешнім Новим 2018 роком

Сьогодні, 29 грудня 2017 року сесійній залі районної ради голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах і заступник голови Золочівської районної ради привітали колективи із Новим 2018 роком. Завершується 2017 рік, який був наповнений багатьма важливими та складними подіями в житті нашої держави, що матимуть історичний вплив на подальшу долю України. Напередодні Нового Року хочемо побажати, щоб рік наступний був щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї країни, був роком перемог України як сучасної демократичної та європейської держави, роком економічного відновлення та зростання, роком національної злагоди та єдності. Нехай ці світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну українську домівку мир і злагоду, добробут, затишок і щастя!

Після привітання, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив, що приходять до нас свята, тому ми повинні бути пильними та пам’ятати, що в часі неоголошеної війни, можуть проводитись різного роду провокації. Тому наголосив присутнім про механізм дій у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів.

 

Архів новин:

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація