Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Календар виставок в Греції у 2017 році _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

29.09.20177

 

Голова райдержадміністрації зустрівся з перевізниками району

29 вересня 2017 року голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський за участю голови районної ради Олега Банаха, Золочівського міського голови Ігоря Гриньківа зустрівся із приватними перевізниками району. На зустрічі обговорено з питання організації автостанційного обслуговування пасажирів у Золочівському районі.

«В цей непростий час необхідно зберегти автобусну мережу та спільними зусиллями вирішувати проблемні питання, які виникають в організації пасажирських перевезень, – зазначив голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський. – Я вам дякую за роботу та за якісне обслуговування пасажирів нашого району. Сьогодні є чимало проблем з якими ви зустрічаєтесь щодня. Я переконаний, що більшість з них ми у змозі вирішити спільно. Однією з таких є налагоджена робота автостанції, що піднімає рівень обслуговування жителів Золочівської громади, і приїзджих пасажирів на якісно вищий щабель, забезпечивши відповідне надання послуг як пасажирам, так і підприємствам-перевізникам».

За результатами зустрічі було вирішено створити комісію з обстеження автостанції на вул. Бродівській, 2 "В" для прийняття взаємо прийнятних рішень щодо налагодження її роботи.

 

У райдержадміністрації проведено засідання робочої групи

29 вересня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Голова райдержадміністрації зазначив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету та виключає низку соціальних виплат працівникам. Також закликав роботодавців до плідної співпраці з органами влади. Підводячи підсумки, Володимир Йосипович порекомендував вживати всі можливі заходи з метою додержання чинного трудового законодавства щодо виплати заробітної плати не нижче від мінімального розміру та в подальшому здійснювати виплату заробітної плати згідно вимог чинного законодавства.

 

У Золочеві проведено міжобласний турнір пам’яті Ігоря Чикіля

28 вересня 2017 року на стадіоні "Сокіл" за сприяння Золочівської райдержадміністрації відбувся міжобласний турнір з футболу середу учнів ДЮСШ 2004- 2005 р.н. присвячений пам"яті тренера з футболу Золочівської ДЮСШ Чикіля Ігора Романовича. В турнірі взяли участь ДЮСШ міст Золочева, Бродів, Радивилова та Зборова (проте в останній момент команда відмовилася, її замінила ще одна команда ДЮСШ м. Золочева) .

Привітав учасників змагань директор Золочівської ДЮСШ Борис Лісовик. Перемогу у турнірі здобула команда ДЮСШ м. Золочева, друге місце зайняла команда ДЮСШ м. Броди, третє місце виборола ще одна команда ДЮСШ м. Золочів, четверте місце посіла команда ДЮСШ м. Радивилова. Нагородили учасників дружина на дочки покійного Ігора Романовича Чикіля. Учасники змагань отримали кубки, медалі, грамоти, призи.

 

Голова райдержадміністрації провів зустріч з учасниками АТО

29 вересня 2017 року у сесійній залі районної ради голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з учасниками АТО.

На зустрічі учасники АТО порушили земельні та соціально-побутові питання, запитували про пільгові перевезення та пільгові медикаменти. Вислухавши запитання, Володимир Йосипович наголосив, що адміністрація та районні служби намагаються зарадити у всіх проблемах, які можливо вирішити на місцевому рівні. Є ситуації, до розв'язання яких необхідно залучати вищі інстанції. В будь-якому випадку, зазначив голова райдержадміністрації, проблеми не залишаться без уваги, і будуть вжиті всі залежні від райдержадміністрації заходи.

 

28.09.2017

 

У Золочівському районі стартує медійна кампанія щодо запобіганням захворюванням

Обережно! Поширеність гострої респіраторної вірусної інфекції зростає!

Гостра респіраторна інфекція – найбільш поширене інфекційне захворювання, що вражає усі вікові групи населення. Серед причин тимчасової втрати працездатності вона посідає перше місце - навіть у між епідемічний період на неї хворіє 1/6 частина населення планети. Це захворювання характеризується загальною інтоксикацією і переважним ураженням слизових оболонок дихальних шляхів. Інфекції верхніх дихальних шляхів включають в себе гострий риніт(запалення носа, нежить), гострий риносинусит (запалення носа та приносових пазух), гострий отит(запалення вуха),фарингіт/ тонзиліт (запалення глотки та глоткових мигдаликів), ларингіт(запалення гортані). Інфекції нижніх дихальних шляхів включають гострий трахеїт(запалення трахеї), гострий бронхіт(запалення бронхів), пневмонію(запалення легень).

Джерелом інфекції є хворий з клінічно вираженою або безсимптомною формою хвороби. Шлях передавання – повітряно- краплинний (хвора людина при кашлі або чханні з краплями слизу розповсюджує збудник інфекції). Сезонність захворювання (осінньо-зимовий або зимово-весняний) зумовлена перепадом температури навколишнього середовища, до якого організму важко адаптуватись. Основними клінічними проявами хвороби є підвищення температура тіла до 380 С, біль у горлі, нежить, кашель, швидка втомлюваність, головний біль, міальгія(біль у м’язах ).

Щоб запобігти інфікуванню гострих респіраторних інфекцій потрібно:

- повноцінно харчуватись;

- достатньо спати вночі;

- провітрювати приміщення кожні 2-3 години;

- мити руки з милом після відвідувань громадських місць;

- уникати місць скупчення людей.

При появі перших симптомів не займатись самолікуванням, а звертатись до лікаря.

 

У Золочівському району проведено захід до Дня усиновлення

Цей день з’явився в календарі офіційних українських професійних свят порівняно недавно, в 2008 році, після того, як 27 листопада 2008 року, в Києві, Президент України «враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення» підписав указ № 1088/2008 «Про День усиновлення», яким призначено відзначати цей день щороку 30 вересня. 27 вересня 2017 року до Дня усиновлення у дитячому будинку «РІДНИЙ ДІМ» с. Сасів, службою у справах дітей Золочівської районної державної адміністрації проведено чудовий захід, до якого приєднався ансамбль «Древо». Вихованці Рідного Дому отримали масу позитивних емоцій та хороший настрій, а за підтримки не байдужих підприємців, а саме: Кудрявця П. С., Налужного С. Я. та Вереди С. Б. діти поласували смачним печивом, цукерками та морозивом.

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар з головами місцевих рад

Сьогодні, 28 вересня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду-семінар з головами місцевих рад району. У нараді-семінарі взяли землевпорядники місцевих рад, фахівці районних служб, райдержадміністрації. Розпочав нараду-семінар перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, який проінформував присутніх про порядок денний наради-семінару та запросив присутніх почергово до виступів. Продовжилась нарада-семінар із виступів представників районних служб.

Про проведення аудиту використання сільськогосподарських земель в частині формування реєстру розпайованих земельних ділянок за власниками та землекористувачами району розповіли Зеновій Леськів, начальник управління агропромислового розвитку та Ігор Погребняк, начальник відділу Держгеокадастру у Золочівському районі. Надали практичні рекомендації щодо виконання другої частини аудиту земель. Особливу увагу, під час наради семінару було звернуто на розгляд питання щодо проведення призову на строкову військову службу та відбір громадян на військову службу за контрактом, а також про проведення навчальних зборів з резервістами.

Доповідач, Олександр Двораковський, заступник військового комісара Золочівського військового комісаріату, наголосив на тому, що закінчуються підготовчі заходи, пов’язані з медичним оглядом, обстеженням призовників, які підуть на строкову військову службу у Збройні сили України та інші військові формування України. Спікер наради – Ігор Нижник, в свою чергу, провів моніторинговий аналіз в розрізі місцевих рад. Наголосив на тих місцевих радах, де низькі показники оповіщення. Рекомендував активізувати роботу у даному напрямку.

Продовжуючи свій виступ, Олександр Двораковський зупинився на питанні військової служби за контрактом. Наголосив, що проводиться набір на військову службу за контрактом громадян призовного віку, військовозобов’язаних віком від 18-60 років: – у в/ч пп В3948 (м.Золочів) та інші військові частини. Підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям ЗС України від 7000 тис. грн. до 10000 тис. грн., Додаткове преміювання військовослужбовцям які перебувають в зоні АТО: • на першій лінії 3-ри., мінімальних заробітні плати; • в тилу на 1-ну., мінімальну заробітну плату; • під час загострення ситуації в розмірі 7-ми., мінімальних заробітних плат. Також можливість навчатися у вищих навчальних закладах, з метою здобуття вищої освіти під час проходження військової служби. Розроблені зміни до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

Про формування районного бюджету на 2018 рік доповіла Галина Мудра, начальник фінансового управління райдержадміністрації. Оксана Зулуцька, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації наголосила щодо систематичного проведення моніторингу та супроводу інвестиційних об'єктів, які будуються, добудовуються, реконструюються. Про дотримання вимог пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей розповів Юрій Байовський, начальник Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області. Доповідач наголосив на недопущенні спалювання залишків сухої рослинності. Особливу увагу головам місцевих рад звернути на пусті будівлі, проводити роз’яснювальні роботи з неблагополучними сім’ями.

Підводячи підсумки зустрічі Ігор Миколайович наголосив, що необхідно активізуватися місцевим радам району по питанні участі у природоохоронних програмах. Для прикладу назвав Воронянцьку сільську раду, яка закупила контейнери для вивезення сміття. Спікер повідомив присутнім, що 14 жовтня Україна святкуватиме День захисника України та 75-ти річчя УПА. Закликав учасників наради провести відповідні заходи на своїх територіях, попередньо провести благоустрій пам’ятних знаків, могил тощо воїнів УПА. До робіт залучати громадсько-господарські активи міст та сіл району.

 

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти

28 вересня 2017 року у районному Народному домі відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. В урочистих заходах взяв участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. «Людство, мабуть, ніколи не втомиться захоплюватися найдостойнішим у світі покликанням – навчати майбутнє народу. Сьогодні маю нагоду долучитися до тих захоплених голосів і вітати Вас, дорогі педагоги, з професійним святом! Цього року ми входимо в новий навчальний рік з новим законом "Про освіту", що був ухвалений парламентом 5 вересня. "Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої", - зазначив президент.

Сутність освіченості була притаманна українцям в усі часи. «Саме облаштування освіти, а не судова чи земельна реформа є найміцнішим фундаментом суспільства» закликав своїх співвітчизників зрозуміти очевидну річ ще у позаминулому столітті Костянтин Ушинський. Пройшло немало часу, а ми сьогодні згадуємо пророчі слова великого українського педагога – «Тому, що знання сьогодні найцінніші, як ніколи раніше – за всю історію людства. Роль учителя в суспільстві помітно зростає. Міністр освіти Гриневич при кожній нагоді наголошує: "Я виступаю за те, що зарплата вчителів має збільшуватися, а соціальний статус рости". Відрадно, що в нашому районі пілотуватиме новий Державний Стандарт початкової загальної освіти і Золочівський НВК "Школа радості" став учасником проекту "Нова Українська Школа". Основне завдання Нової школи полягає в тому, щоб якомога більше наблизити навчання і виховання кожної дитини до її сутності, конкретних здібностей, майбутньої життєвої траєкторії. Це прояв гуманістичного характеру суспільства, його орієнтація на людину, її розвиток, самореалізацію та підготовку освіченої людини. Цьогорічні фестини "Наші" скликали до рідного краю наших достойних випускників, знаних науковців та митців, якими пишається Україна. Ці колишні вдячні учні зі шкіл Золочівщини - неоціненний капітал, з якого маємо черпати мудрість і натхнення, це наша гордість, що живить наші задуми і мрії, а ще це велика наука вміти пошанувати іншого, наука братньої солідарності на теренах малої Батьківщини. Активна громадянська позиція учителя, його патріотизм і відданість державній справі – найкращих урок для молодого покоління. У трагічний час українсько-російської війни це має надважливе значення. Цих відважних воїнів, що зараз боронять рідну землю, навчали в наших українських школах. Отож ключ від мирного, щасливого і заможного майбутнього в колі європейських народів – у ваших руках, шановні педагоги. Дорогі вчителі! Хочеться сьогодні говорити про святкові і радісні справи. Тому нагадаю слова Білла Гейтса: "Насолоджуйтесь тим, що ви робите, і вам ніколи не прийдеться працювати." Бажаю найшвидшого настання очікуваного миру, процвітання та добробуту, міцного здоров’я, добра, вдячних учнів та нових професійних здобутків в ім’я України!», - сказав у вітальному слові Ігор Миколайович.

Освітян району відзначили грамотами, подяками, сертифікатами та теплими словами побажань.

 

27.09.2017

 

До уваги пенсіонерів!

В вересні місяці кількість звернень до органів Пенсійного фонду області суттєво збільшилась в порівнянні з минулими місяцями.

Питання, з якими звертаються громадяни, стосуються проведення перерахунків пенсій, що мали відбутися з 1 жовтня та змін в пенсійному законодавстві для майбутніх пенсіонерів. Адже, ще на початку літа Уряд подав законопроект №6614 про пенсійну реформу до Верховної Ради, який 13 липня було прийнято у першому читанні.

У Львівській області 660,5 тисяч пенсіонерів (95,6% від загальної чисельності цивільних пенсіонерів) отримують пенсію за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Тобто, їх пенсії підлягатимуть осучасненню. За попередніми розрахунками, пенсії збільшаться у 77 % пенсіонерів області, середня сума підвищення складе 564 грн. Разом з тим, розмір підвищення розрахується індивідуально для кожного пенсіонера відповідно до матеріалів пенсійної справи. Тому, звертатися додатково до органів Фонду не потрібно. Крім того, пропонується скасувати 15 відсоткове зниження пенсій працюючим пенсіонерам.

Сьогодні на Львівщині 129,5 тисяч таких пенсіонерів, 24,3 тисячі з яких очікує змін до законодавства про зняття обмежень виплат. Пенсійний фонд України провів підготовчу роботу для здійснення осучаснення пенсій, програмне забезпечення розроблено та протестовано. У разі прийняття Верховною Радою України 3 жовтня 2017 року законопроекту № 6614 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, органи Пенсійного фонду забезпечать у жовтні місяці виплату підвищеного розміру пенсій у зв’язку з їх осучасненням.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області інформує:

На численні звернення громадян, повідомляємо, що у разі прийняття Верховною Радою України 3 жовтня 2017 року законопроекту № 6614 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, органи Пенсійного фонду забезпечать у жовтні місяці виплату підвищеного розміру пенсій у зв’язку з їх осучасненням.

 

Володимир Недзельський зустрівся з жителями Глинянської міської радии

26 вересня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Глинянської міської ради у приміщенні міської ради міста Глиняни. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про соціальні виплати і призначення субсидій. На зустрічі був присутній Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення, який надав роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій та соціальних виплат.

Під час зустрічі громадянами піднімалося питання орендної плати за сіножаті та пасовища. Голова райдержадміністрації Володимир Йосипович проінформував громадян з даного питання та надав роз’яснення.

Очільник району наголосив присутнім на дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, особливо на недопущенні перевищення швидкості на новозбудованій трасі Львів-Тернопіль, на забороні спалювання сухої рослинності, штрафах за порушення та благоустрою приватних територій.

 

26.09.2017

 

Військова служба за контрактом – надійне сьогодення, впевнене майбутнє.

26 вересня 2017 року Золочівським районним центром зайнятості проведено презентацію професії військовослужбовця за контрактом в Збройних Силах України за участю представника 80 окремої десантно-штурмової бригади м.Львова Петріва Віталія Романовича, прапорщика 14 ОМБР танкового батальйону м.Володимира-Волинського Довгого Сергія Петровича та командира відділення 44ОАБР м.Тернополя Снітинського Віктора Євгеновича.

З вступним словом до безробітних громадян звернувся директор районного центру зайнятості Орест Малиновський, який наголосив на важливості проведення даних заходів, розповів про стан ринку праці Золочівщини, побажав безробітним здійснити правильний вибір. Акцентував увагу на формування характерних рис патріота: активна підтримка і розвиток Української державності, підвищення зацікавленості служби у Збройних силах України, її готовності до захисту України, збереження та шанування національної пам’яті.

Військовослужбовці презентували контрактну службу в Збройних Силах України показом слайдів.

Вони розповіли, що процес професіоналізації сьогодні триває у всіх складових Українського війська: у видах Збройних Сил України, в органах управління всіх рівнів, безпосередньо у з’єднаннях, частинах та підрозділах. Отже, питання комплектування війська військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом, стає одним з вирішальних чинників для успіху всієї військової реформи. Також розказали про умови вступу на контрактну службу, кар’єрний ріст та перспективи проходження контрактної служби в Збройних Силах України, надали інформацію учасникам семінару про такий вид зайнятості як військова служба за контрактом, актуальні вакансії, професії, які потрібні сучасній Українській армії. При цьому акцентували, що контрактна служба в Збройних Силах України – це престижно, це гідна заробітна плата та належний соціальний захист з боку держави. Наголосили на ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України і її громадян.

Відповідаючи на численні запитання учасників заходу,старший лейтенант Петрів Віталій Романович, розповів про своє ставлення до подій на сході України, до настроїв місцевих жителів сходу. Багато говорили про патріотизм. Коли йде загроза державності, треба єднатися. У важкій, загрозливій для миру ситуації справжній чоловік встає і йде захищати Батьківщину.

З кожним претендентом проведена індивідуальна співбесіда щодо процедури відбору, умов контракту, грошового забезпечення, соціального захисту, пільг. Присутніх ознайомили з професіями, які користуються попитом у військових частинах.

 

Екскурсія у Золочівський суд

Працівниками відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації щомісячно проводяться екскурсії для молоді району.

На пропозицію щодо проведення екскурсії у стінах «Золочівської Феміди» люб’язно погодився голова Золочівського районного суду Львівської області Володимир Сивак, який виступив спікером та провів екскурсію для групи молоді Золочівської ЗОШ №1 І-ІІІ ст. Зустріч відбулася сьогодні, 26 вересня 2017 року у залі судових засідань. Мета проведення екскурсії – це виховання у підростаючого покоління довіри до судової системи, підвищення рівня знань у сфері права та ознайомлення з принципами судочинства. Під час екскурсії гості ознайомилися з приміщенням суду, задавали запитання та отримували кваліфіковані відповіді від Володимира Миколайовича.

Голова суду розповів про структуру установи, роботу суддів. Також Володимир Миколайович повідомив, що Золочівський районний суд Львівської області розглядає справи в порядку цивільного, кримінального, адміністративного судочинства та справи про притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Дана екскурсія містила у собі навчально-пізнавальний характер. Також лектор розповів про особливості своєї професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною.

Суддя зазначив, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян. На завершення зустрічі, молоді люди подякували Володимиру Миколайовичу оплесками за повчальну лекцію, цікаві приклади з розглянутих справ.

В свою чергу голова Золочівського районного суду Львівської області був приємно вражений аудиторією та запросив школярів на найближче судове засідання, побажав учням наполегливості та успіхів у навчанні.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 25.09.2017 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за вересень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах. Потреба коштів на зазначені цілі склала 50,2 млн.грн., з них:

• по Золочівському району – 30,3 млн.грн;

• по Перемишлянському району – 19,9 млн.грн.

 

25.09.2017

Стан та перспективи взаємовідносин України і НАТО

Виходячи з довгострокової цілі приєднання до загальноєвропейської системи колективної безпеки, Україна вибудовує нові підходи до забезпечення національної безпеки. Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої «гібридної війни», військове втручання в східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний та інформаційний тиск з боку Росії зумовлюють необхідність пошуку більш ефективних гарантій незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України. На переконання Президента України П. Порошенка, єдиною у світі функціональною організацією колективної безпеки є НАТО.

За нинішніх умов, взаємодія нашої держави з НАТО підпорядковується насамперед потребам максимального зміцнення обороноздатності Української держави та реформування її Збройних сил, наближенню до стандартів організації, що дасть можливість у майбутньому відповідати критеріям, 29 грудня 2014 р. глава держави підписав Закон, яким скасовується позаблоковий статус України і проголошується намір інтегруватися до євроатлантичних структур безпеки, при цьому рішення про подання заявки на вступ до НАТО ухвалюватиметься на всеукраїнському референдумі.

Очевидно, що громадянська підтримка членства України в НАТО значною мірою легітимізує відповідний вектор зовнішньої політики України всередині країни та є значущим аргументом у міжнародних переговорах стосовно перспектив інтеграції України, але аж ніяк не є вирішальним інструментом для практичної реалізації теперішніх євроатлантичних прагнень України.

Заява Президента П. Порошенка про готовність проведення референдуму щодо вступу України до НАТО хоча і викликала активні дискусії в суспільстві та експертному середовищі, загалом була сприйнята позитивно. Референдум не є першим кроком до вступу в НАТО і його результат не є гарантією членства, переконана більшість експертів. Він має радше політичний характер. За допомогою референдуму країна покаже Альянсу серйозність своїх намірів і підтримку населення, тобто він носитиме консультативний характер.

З метою підвищення рівня підтримки громадськістю державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та рівня довіри громадян України до НАТО як ключової інституції у зміцненні міжнародної безпеки 21 лютого 2017 р. главою держави була затверджена Концепція вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на період 2017–2020 рр. Її реалізація має забезпечити якісне інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції, зокрема, шляхом роз’яснення засад, принципів, політики та діяльності НАТО, змісту і засад взаємодії України з НАТО, стану та перспектив такого співробітництва, а також ролі НАТО у зміцненні міжнародної стабільності і безпеки.

Так, пропонується проведення на постійній основі брифінгів з актуальних і поточних питань співробітництва, конференцій, круглих столів, семінарів, інформаційних заходів на тему євроатлантичної інтеграції України, днів євроатлантичного партнерства та тижнів НАТО. У Концепції також пропонується створення теле- і радіопрограм з роз’ясненням державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції, підготовка та видання підручників і навчальних посібників, аналітичних матеріалів та іншої інформаційної продукції з питань євроатлантичної інтеграції для загальноосвітніх та вищих навчальних закладів, а також проведення тематичних навчань, курсів і семінарів для їх учнів та вихованців, слухачів професійно-технічних навчальних закладів і студентів (курсантів) вищих навчальних закладів.

До стандартів НАТО необхідно наближувати законодавство України з питань безпеки і оборони, переконаний спікер Верховної Ради А. Парубій. Отже, у нинішніх умовах відносини України та НАТО відіграють важливу роль у забезпеченні обороноздатності України. Подальший рух України до повної взаємосумісності з Альянсом виглядає безальтернативним в умовах міжнародної та регіональної безпекової обстановки, що склалася на цей час. На думку переважної більшості українців, саме вступ до НАТО гарантуватиме нам безпеку, адже це не лише військова, а й військово-технічна та інша підтримка країни з боку Альянсу.

 

Проведено засідання комісії

Сьогодні, 25 вересня 2017 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про призначення опікуна, житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказав під час засідання Володимир Йосипович.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

22.09.2017

Святкування 66-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України

У п’ятницю, 22 вересня 2017 року в Золочівському районному Народному домі імені І.Білозіра відбулись урочисті заходи з нагоди святкування 66-ї річниці заснування Навчального центру Нацгвардії України. У святкуванні взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, голова районної ради Олег Банах, міський голова Ігор Гриньків. У цей святковий день від імені голови обласної державної адміністрації Олега Синютки привітала Навчальний центр Національної гвардії України заступник голови обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук «Від імені Львівської обласної адміністрації щиро вітаю Вас з річницею заснування навчального центру Національної Гвардії. На вас покладена відповідальна місія по забезпеченню безпеки людей, їх конституційних прав і свобод. Саме Ви, своєю ратною службою захищаєте простих громадян. Ми високо цінуємо Ваш професійний вишкіл та бойовий потенціал». З нагоди святкування 66-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України, за старанність, особисту взірцевість, сумлінне виконання службового обов’язку Оксана Стоколос-Ворончук вручила грамоти кращим військовослужбовцям.

З вітальним словом виступив перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, який сказав: «Вважаємо за велику довіру до Золочівщини, що тут проходять вишкіл військові з усієї України, які здобувають у Навчальному центрі в цей непростий час військової інтервенції необхідні знання і при першій необхідності вирушають на передній край, де вирішується доля України у кривавому герці з московським окупантом. Ми пишаємося, що в Навчальному Центрі використовуються високі стандарти НАТО при підготовці інструкторів та сержантів. Отож завжди забезпечувати захист і охорону життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства та держави від злочинних та інших протиправних посягань, захищати конституційний лад України, цілісність її території виконується Вами на відмінно і за це Вам низький уклін. Тож бажаю усім нам миру, цього миру, якого ми найбільше прагнемо і за який вже дорого заплатили, достойного визнання Вашої великої місії захисників Вітчизни. Щира Вам подяка за мужність та самовідданість та високий патріотизм!»

Привітати військовослужбовців та службовців Навчального центру прибули священнослужителі різних конфесій Золочева, командири інших військових частин, підприємці району. По завершенню офіційної частини військовослужбовці, службовці Навчального центру та гості мали можливість переглянути цікаву святкову концертну програму.

натисни на фото для збільшення

натисни на фото для збільшення

 

Участь у фестивалі “Кращий господар Львівщини-2017 року

Сьогодні, 21 вересня, на ринку «Шувар» відбувся фестиваль «Кращий господар Львівщини». Господарі із різних куточків позмагались у конкурсі «доїння кіз» та продемонстрували свої знання із сільського господарства у інтелектуальному змаганні. Із успішним стартом господарів та гостей фестивалю привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. Очільник області наголосив на важливості праці селянських та фермерських господарств Львівщини. «Дух господаря та любов до рідної землі глибоко вкорінені у само ідентичності кожного українця. І сьогодні ви тут демонструєте, що жодні обставини не в змозі це змінити. Я дякую фермерським спілкам, асоціаціям, адже саме ви робите надзвичайно важливу справу. Україна сьогодні потребує господаря, який готовий впроваджувати наукові розробки, застосовувати сучасні технології, господаря, який всім серцем любить справу, яку він робить», - зазначив у Олег Синютка. В межах фестивалю діяла ярмарка «Добрі традиції Галичини», де свою продукцію презентують фермерські господарства Львівщини. В асортименті – фермерські сири та молочні продукти, домашні ковбаси, паштети, копченості, хліб, випічка, різноманітні соуси, десерти і солодощі тощо. Фестиваль «Кращий господар Львівщини» діяв у чотирьох локаціях - ярмарок «Добрі традиції Галичини», змагання серед господарів, спортивні змагання, food-зона.

Відтак кращі господарі Львівщини змагалися у конкурсах «біг поросят», «доїння кіз», «зважування на око дрібних тварин». Окрім цього підприємці повправлялися у інтелектуальному та спортивному конкурсах. «В розвитку об’єднаних територіальних громад, сільських територій насправді дуже важливо підтримати цих виробників, побачити як дати змогу їм стати виробником кінцевого продукту та донести цей кінцевий продукт до споживача», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

«Кульмінацією свята стало визначення кращого господаря Львівщини. Окрім цього господарі позмагалися у спортивних конкурсах та конкурсі «біг поросят». За звання « Кращий господар Львівщини-2017 року» змагалися керівники сільськогосподарських організацій –представники делегації від Золочівського району були ФГ «Спільник А.В., (Спільник Андрій Васильович); СОК «Щаслива родина» (Олександренко Тарас Миколайович), які отримали нагороди за інтелектуальні та господарсько-виробничі здібності у веденні сільського господарства.

 

Допомога дитині померлого годувальника

У зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України 18.08.2017 №611 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005р.№261» та на додаток до листів від 24.05.2017р.№682/0/52-17/211 Департамент пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України просить звернути увагу на наступне.

Особі, яка протягом трьох місяців з дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України 18.08.2017 № 611 звернулася за призначенням державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника, допомога призначається з дня набрання чинності Закону України від 07.02.2017 №1836-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» (05.03.2017), але не раніше дня, що настає за днем смерті годувальника. Право на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (далі-соціальна допомога ) мають особи, які,зокрема не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», та допомоги, що призначається відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»(крім осіб з інвалідністю з дитинства або дітей з інвалідністю, які мають право на державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-івалідам»).

Якщо особа з інвалідністю з дитинства або дитина з інвалідністю має право на державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-івалідам», ці виплати призначаються одночасно. Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто або через представника,який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Якщо особа, якій призначається соціальна допомога, не досягла повноліття або є недієздатною,заява подається батьками, усиновителями,батьками-вихователями,прийомними батьками, патронатними вихователями,опікунами,піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації),представниками закладів (органів опіки та піклування),які виконують функції опікунів чи піклувальників над особою, за місцезнаходженням таких закладів (місцем проживання особи). Соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається з дати, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення за соціальною допомогою надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня смерті годувальника.

Соціальна допомога призначається дитині померлого годувальника-до досягнення 18-річного віку. Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти,професійно-технічних,вищих навчальних закладах ( у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів і вступом до іншого або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не більше як до досягнення 23 років, а дітям-сиротам-до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Управління соціального захисту

населення Золочівської райдержадміністрації

21.09.2017

 

Відбулося засідання колегії

Сьогодні, 21 вересня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання колегії райдержадміністрації.

В ході проведення засідання обговорено питання проведення підсумків оздоровчої кампанії влітку 2017 року. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик доповів, що на базі пришкільних таборів цього річ було охоплено змістовним відпочинком 970 дітей.

Багато дітей оздоблено у дитячому позаміському закладі відпочинку «Сокіл». ДПЗВ «Сокіл» працював протягом літа у три зміни під час яких змістовним відпочинком було охоплено 207 учнів (при плані 180), в т.ч. 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 дітей-інвалідів, 3 дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи, 83 дітей з малозабезпечених, багатодітних сімей, 19 дітей з сімей учасників АТО, 33 талановитих та обдарованих дітей, 6 дітей працівників АПК та соціальної сфери села. Окрім цього на базі закладу відпочили 22 дітей за батьківську плату.

Протягом всього літнього періоду на базі закладу відпочивали вихованці районного дитячого будинку «Рідний дім». Окрім цього, 23 вихованці протягом 5 днів, у серпні місяці, відпочивали у с. Гриньків, Рожнятівського району Івано-Франківської області. Відпочинок дітей був організований обласним Благодійним фондом «Дітям Землі».

На оздоровлення школярів на базі ДПЗВ «Сокіл» з бюджету відділу освіти райдержадміністрації було витрачено 380,1 тис. грн.

Говорячи про відпочинок дітей на базі релігійних закладів, то влітку мали змогу оздоровитися діти при парафіях УГКЦ, УАПЦ та РКЦ. Це свідчить про те, що діти району активні та хочуть духовно збагатитися.

Підводячи підсумки роботи колегії Ігор Нижник зазначив, що потрібно добре підготуватися до оздоровлення дітей у 2018 році. Дано доручення до 01.11.2017 р. розробити заходи щодо подальшого покращення умов відпочинку у дитячому позаміському закладі відпочинку «Сокіл» та забезпечити своєчасну підготовку до літнього оздоровлення дітей у 2018 році.

 

20.09.2017

 

Фахівці навчають як правильно вирощувати і реалізовувати малину

Сьогодні, 20 вересня 2017 року в приміщенні сесійної зали районної ради відбувся семінар для жителів району та голів місцевих рад, на території яких вирощують малину за участю представників ФАО (продовольча та сільськогосподарська організація ООН).

Семінар провели директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Наталія Хмиз, економіст ФАО Андрій Ярмак, експерт з економічних питань, аналітик відділу агробізнесу ЄБРР Василь Говрега, експерт в галузі ягідництва Олег Босий. Основне завдання проекту – це підвищення активності населення в вирощуванні малини та інших ягід. Лектори зосередили свою увагу на технології вирощування малини, ринків збуту ягід, тощо.

Привітав учасників семінару заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який подякував лекторам за змістовну, вичерпну та корисну інформацію, якою обов’язково скористуються фермери. Ігор Миколайович зазначив, що факторами, сприятливими для розвитку діяльності, є вирощування продукції відповідної якості, відсутність конкурентів на ринку, вигідне розташування до місця збуту продукції, сприятлива цінова політика.

 

Проведено зустріч з жителями Полянської сільської ради

18 вересня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрівся з жителями Полянської сільської ради у приміщенні церковного триборства села Махнівці.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про ремонт дороги до села Махнівці, відкриття Народного дому у селі Махнівці на базі церковного приборства, фінансову підтримку започаткування підприємницької діяльності в галузі АПК.

На зустрічі була присутня Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій та соціальних виплат. Ігор Миколайович проінформував присутніх про важливість недопущення спалювання сухої рослинності, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах. Також спікер доручив написати листи у районні служби з метою оперативного вирішення проблемних питань.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області інформує:

Накопичувальна система пенсійного страхування В Україні функціонує солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яка полягає у виплаті пенсій та наданні соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду, а також система недержавного пенсійного забезпечення, яка полягає у добровільній участі громадян, роботодавців та їх об’єднань у формуванні пенсійних накопичень. Ці виплати є доповненням до пенсійних виплат солідарної системи.

В той же час, відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», планується перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду. Накопичувальна система пенсійного страхування відноситься до другого рівня пенсійної системи і базується на накопиченні коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах і подальшому фінансуванні витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій, а також одноразових виплат на умовах та в порядку передбачених законом.

 

До уваги роботодавців! Не позбавляйте страхового стажу своїх працівників!

Страховий стаж - період, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж після 01.01.2004 року обчислюється органами Пенсійного фонду за даними, які містяться в системі персоніфікованого обліку. Страховий стаж обчислюється в місяцях.

Якщо застрахована особа відпрацювала неповний місяць, то для того аби зарахувати їй повний місяць страхового стажу, має бути сплачено страхових внесків за цей місяць не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного соціального внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру зарплати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід). З січня 2017 року розмір мінімального страхового внеску становить 704 грн. (3200 грн.*22% = 704 грн.)

Враховуючи викладене, просимо звернути увагу на наступне. Якщо найманому працівникові нарахована заробітна плата за звітний період в розмірі, меншому, ніж мінімальна заробітна плата, з якої сплачено ЄСВ, а страхувальник здійснив доплату до ЄСВ, то такому працівникові зазначений період враховується до страхового стажу як повний місяць. При цьому для обчислення пенсії враховується фактично нарахована заробітна плата.

Для того щоб особисто перевірити наявний страховий стаж, запрошуємо всіх бажаючих звернутися в управління Пенсійного фонду для реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

У разі виникнення запитань та за додатковою інформацією звертайтесь в Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12. м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

 

19.09.2017

Служба у справах дітей повідомляє:

Патронат над дитиною. Створення патронатної сім’ї

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити до шести місяців.

Перелік документів, які необхідно зібрати кандидатам у патронатні вихователі:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Патронатний вихователь зобов’язаний:

1. забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

2. створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

3. співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

4. забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

5. сприяння контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Вимоги до кандидатів у патронатні вихователі:

- Вік: від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків);

- Мають добровільного помічника з числа членів сім’ї, з яким проживають на спільній території;

- Мають досвід виховання дітей у своїй сім’ї;

- Мають вищу освіту;

- Мають власне житло або офіційно орендують чи використовують члени родини, які спільно проживають з кандидатами дали офіційну згоду;

- Мають достатній рівень матеріального забезпечення;

- Не позбавлялися батьківських прав;

- Мають відповідний стан здоров’я, а також члени сім’ї, які спільно проживають з кандидатами;

- Не мають судимості, в тому числі і члени сім’ї, які спільно проживають з кандидатами;

- Готові виконувати обов’язки патронатних вихователів на професійній основі.

Оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину. Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

За більш детальною інформацією про здійснення патронату над дитиною та створення патронатної сім’ї Ви можете звернутися до служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації за адресою: м. Золочів, вул. Чорновола, 3, тел. 7-02-18.

 

18.09.2017

 

Сьогодні, 18 вересня 2017 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з керівником молодіжної громадської організації «Бужани» (Катерина Тихонова), капітаном Золочівського відділу поліції, інспектором з ювенальної провенції сектору патрульної поліції Олени Лютікової проведено тренінг на тему: «Дотримання правил дорожнього руху вбереже тобі життя» для учнів 5-Б класу Золочівсьої ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. Мета тренінгу – це нагадати учням правила безпечного переходу дороги; відпрацьовувати життєві навички аналізу дорожньої ситуації; розвивати вміння приймати відповідальне рішення про перехід дороги, упевнену поведінку та навички відмови від небезпечних пропозицій.

Розпочався захід із виступу капітана Золочівського відділу поліції, інспектора з ювенальної провенції сектору патрульної поліції Олени Лютікової, яка запитала слухачів про безпечну поведінку на дорозі. Олена Анатоліївна навчила дітей орієнтуватися у різних ситуаціях на дорозі, бути дисциплінованими, обережними й уважними під час дорожнього руху. «Отримані вами теоретичні заняття виховують вас, як учасників дорожнього руху, навчають правильно використовувати правила практично та тим самим зберегти собі здоров'я та життя», - сказала Олена Лютікова. Продовжився тренінг заняттям з дітьми у ігровій формі. Голова МГО «Бужани» Катерина Тихонова запропонувала кожній дитині представитися та розповісти, що для неї означає дорога.

Опісля прозвучав блок «питання-відповіді». Згодом Катерина Юріївна організувала для дітей повчально-розвиваючу гру, де клас розділився на дві команди: «пішоходи» і «машини». Діти активно виконували умови гри та навчилися на прикладі дотримуватися правил дорожнього руху. Підводячи підсумки тренінгу Катерина Тихонова зазначила, що однією з головних і актуальних причин високого рівня аварійності в Україні є низька дисципліна учасників дорожнього руху, особливо пішоходів. Їхня поведінка свідчить про знехтування Правилами дорожнього руху. Якби кожна людина замислилась над цінністю власного життя і життям своїх рідних, близьких та друзів, і неухильно дотримувалась би цих правил, тоді життя багатьох людей були би врятовані, адже дорога вимагає особливої уваги і визначених знань.

 

15.09.2017

 

Глинянським рятівникам подарували вогнетривке спорядження

Сьогодні, 15 вересня 2017 року у Золочівському районі, а саме у місті Глиняни відбулася цікава подія. Делегація з Канади у складі семи чоловік (місто Едмонтон, Альберта) привезли та подарували п’ять комплектів спеціального та вогнетривкого одягу для пожежників ДПРП-42. Зустріч відкрив і вів Олег Гураль координатор проекту «Мозаїка», який привітав канадійців та подякував за допомогу.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельский, який сказав, що ми маємо сьогодні важливу допомогу від наших добрих давніх друзів і партнерів канадійців і щиро вдячні за суттєву допомогу, адже дане спорядження допоможе рятівникам не тільки у їхній роботі, але й рятуватиме їхнє здоров’я.

 

Проведено чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації

Сьогодні, 15 вересня 2017 року у сесійній залі районної ради відбулося чергове засідання Громадської ради. Провів засідання заступник голови Громадської ради Богдан Кудерявець. На засідання було запрошено начальника відділу «Золочівського бюро правової допомоги» Ольгу Сагату, яка розповіла про позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду. Члени ради обговорювали ряд питань, особливу увагу звернули на питаннях спалювання сухої рослинності та вивозі львівського сміття.

 

До уваги громадських організацій району, молоді та усіх зацікавлених! Презентація конкурсу молодіжних інновацій U-Inn у місті Львів. Програма розвитку ООН в Україні у партнерстві з Міністерством молоді і спорту України та мережею хабів громадянського суспільства, представником якої у Львові є ГО Центр «Жіночі перспективи».

Запрошуємо активну молодь віком від 18 до 35 років відвідати презентацію конкурсу молодіжних інновацій U-Inn, що відбудеться 18 вересня 2017 року о 15:00 год. в 412 каб. Львівської ОДА (вул. Винниченка, 18)

Ми розповімо Вам, як взяти участь у конкурсі U-Inn та отримати до 5 тис. дол. на реалізацію своєї інноваційної ідеї чи проекту на тему демократії і прав людини, якщо Ви готові створити команду однодумців та однодумиць і працювати разом над їх реалізацією.

Заявки для участі у конкурсі можуть стосуватися інноваційного підходу вирішення таких питань, як участь молоді в житті громади; вплив на владу; механізми участі молоді в процесах прийняття рішень органами місцевої влади; забезпечення відкритості та прозорості влади; захист та просування прав людини; толерантність та недискримінація; забезпечення свободи слова та вираження поглядів; права внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та інших вразливих груп населення; доступ до публічної інформації, відкриті дані; ґендерна рівність.

Ви зможете також пропонувати власні теми в рамках загальної тематики – демократизація і права людини. Подавати заявки на конкурс можна з 17 вересня по 11 листопада 2017 року. Також під час презентації Ви дізнаєтеся про те, як взяти участь у Молодіжному таборі інновацій “U-InnCamp” (7-8 жовтня 2017 року), який є частиною програми розвитку молодіжних інновацій у сфері демократії та прав людини.

Окрім табору, програмою передбачено навчальні візити до громадських організацій, які професійно займаються відповідними темами, конкурс молодіжних проектів та ініціатив та фестиваль молодіжних інновацій.

Більш детально з умовами участі в програмі розвитку молодіжних інновацій Ви можете ознайомитися на сайті https://uinn.org.ua/.

 

14.09.201777

 

У Золочеві відзначать річницю Навчального центру Національної гвардії України

14 вересня 2017 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела робочу зустріч із заступником начальника Національної гвардії України Володимиром Удовиченком та начальником відділу культури та туризму Миколою Решітником з питання належного відзначення 66-ї річниці Навчального центру Національної гвардії України.

В ході проведення зустрічі обговорено формат проведення святкування. Підводячи підсумки зустрічі Галина Леонідівна повідомила, що заходи з нагоди святкування 66-ї річниці Навчального центру Національної гвардії України (урочистості та святковий концерт) відбудуться 22 вересня 2017 року о 14.00 год. в приміщенні районного Народного дому ім. І. Білозіра.

 

Шкільний чемпіонат з гумору

18 жовтня 2017 року відбудеться «Шкільний чемпіонат з гумору», серед молоді Львівської області. Організатор заходу - «Львівська міська громадська організація «Студентський РУХ «Студент за Студента» та департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації. Учнівський турнір складатиметься з двох етапів: перший кваліфікаційний та другий – власне змагання за першість в області. Кваліфікаційний етап – це внутрішньо шкільні змагання. У цих змаганнях школа визначає переможця і він (а можливо і 2-е місце) монтує із своєю командою гумористичне відео до 3 хв., та отримавши перемогу по вдало оформленому відео стає учасником учнівського турніру з гумору у Львівській області. Другий етап – учнівський турнір проходить за звичайною схемою, проте вже з учасниками – переможцями кваліфікаційного етапу учнівська молодь передусім, має навчальний характер, тому організаторам важливо, щоб молоді команди якнайбільше грали на сцені, проходили редактору, придумували жарти.

Контактна особа – голова оргкомітету Богдан Слепокура (тел. 066–62–77–817; е-пошта: slepokyra@gmail.com).

 

13.09.2017

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області інформує:

 

Основні зміни, які найбільше впливають на пенсійну виплату:

1. Перерахунок раніше призначених пенсій з 1 жовтня 2017 року із використанням:

- середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3764,40 грн.;

- вартості одного року стажу, що застосовується для обчислення пенсії, знижено з 1,35% до 1 %;

- стажу 30 років для жінок та 35 років для чоловіків для обчислення:

пенсії в мінімальному розмірі (для пенсій, призначених до 01.10.2011, - при стажі 20 років у жінок і 25 років - у чоловіків);

доплати за понаднормовий стаж (стаж понад 30/35 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 - за стаж відповідно 20/25 років);

показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12.2017 (1373 грн.), замість такого показника станом на 01.10.2017 (1312 грн.).

2. Різні правила призначення пенсії за віком на перехідний період 2017-2019 роки:

у 2017 році: із застосуванням середньої зарплати за 2014-2016 роки у розмірі 3764,4 грн. та вартості одного року стажу - 1,35%;

у 2018 році: із застосуванням середньої зарплати за 2016 і 2017 роки та вартості одного року стажу - 1 %;

починаючи з 2019 року: із застосуванням середньої зарплати за останні три роки та вартості одного року стажу - 1 %.

3. Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється:

на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян при стажі 30/35 років (для пенсій, призна¬чених до 01.10.2011 - за наявності стажу відповідно 20/25 років).

з 1 січня 2018 року на рівні 40% від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж розмір прожиткового мінімуму, при стажі 30/35 років після досягнення 65 років.

у разі відсутності повного стажу виплачується пропорційно менший розмір пенсії.

для шахтарів: у розмірі 80% зарплати для обчислення пенсії, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

4. Запровадження гнучкого “коридору” пенсійного віку (60-63-65 років) для призначення пенсії за віком:

за наявності стажу на 01.01.2018 25 років - призначати пенсію у 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році;

за наявності стажу на 01.01.2018 від 15 до 25 років - у 63 роки. Діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на 12 місяців до досягнення діапазону від 25 років до 35 років у 2028 році;

за наявності стажу на 01.01.2019 15 років, але менше ніж 16 років, що давали б право виходу на пенсію в 63 роки, - призначати пенсію у 65 років. Діапазон необхідного стажу щорічно збільшувати на 1 рік. Тобто, з 2028 року призначати пенсії у 65 років особам, які матимуть 15-25 років стажу.

5. Особам, які не матимуть 15 років стажу, призначати державну соціальну допомогу при досягненні ними 65 років. Призначати (у період з 01.01.2018 по 31.12.2020) тимчасову державну соціальну допомогу особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату - на період до придбання права на пенсію за віком, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

6. Щорічна (опосередкована) індексація пенсій з 2021 року відбуватиметься шляхом збільшення (перерахунку) середньої зарплати, з якої обчислено пенсію, на 50% зростання середньої зарплати за 3 попередні роки та на 50% зростання індексу споживчих цін за попередній рік. У 2019-2020 роках індексацію пенсій здійснювати за окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

ІНШІ ЗАПРОПОНОВАНІ ЗМІНИ:

7. Надати можливість “купити” до 24 місяців стажу (при “купівлі” стажу до 12 місяців мінімальний страховий внесок збільшувати на коефіцієнт 2, а при “купівлі” від 13 до 24 місяців страхового стажу - на 1,5). Тривалість “купленого” стажу враховувати лише для визначення права на пенсію (для підвищення розміру пенсії не враховувати).

8. Відмінити призначення пенсій за вислугу років (за певними винятками, зокрема для осіб, які мають необхідну вислугу років станом на 1 жовтня 2017 року); виплату призначених пенсій здійснювати за рахунок коштів державного бюджету.

9. Зберегти право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових - учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); чорнобильців (із зниженням пенсійного віку).

10. Зупинити зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались виходом на пенсію в 55 років, з моменту досягнення ними пенсійного віку, визначеного законом для відповідної вікової категорії.

11. Спеціальні пенсії автоматично переводити на пенсії, обчислені на загальних підставах, якщо розмір такої пенсії буде вищим. На перехідний період зберігати право на спеціальні пенсії для осіб, які набули необхідного стажу станом на 01.05.2016р.

12. Відновити з 1 жовтня 2017 року виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

13. Механізм відшкодування роботодавцями виплаченої суми пільгових пенсій для окремих категорій осіб замінити на сплату підвищеної ставки єдиного соціального внеску в розмірі 37% та 29% (замість 22%).

14. Максимальну величину бази нарахування єдиного соціального внеску встановити на рівні 15 розмірів мінімальної заробітної плати (48 000 грн.) на заміну нинішніх 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (42 100 грн.).

15. Встановити для роботодавців квоту для працевлаштування осіб, яким до настання пенсійного віку залишилось 10 і менше років (не менш як 1 особу в середньообліковій чисельності штатних працівників).

16. Доручено Кабінету Міністрів України: до 01.10.2017 підготувати окремий законопроект про осучаснення пенсій військовим та протягом 6 місяців з дати прийняття закону підготувати законопроект про запровадження професійної пенсійної системи (для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси).

ІІ. Законопроект “Про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України з питань пенсійного забезпечення” (від 22.06.2017 № 6615) пов’язаний із законопроектом № 6614 та пропонує призначати пенсії для посадових осіб та працівників органів доходів і зборів на загальних підставах.

III. Законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України з питань пенсійного забезпечення” (від 22.06.2017 № 6616) пов’язаний із законопроектом № 6614 та уточнює базу оподаткування доходу (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги тощо).

ІV. Законопроект “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій” (від 22.06.2017 № 6617) пов’язаний із законопроектом № 6614 та передбачає виплату державної соціальної допомоги (в тому числі тимчасової для осіб, що досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату) і доплат до рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, - за рахунок коштів державного бюджету.

 

12.09.2017

 

12 вересня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Підлипецької сільської ради у приміщенні Народного дому села Новоселище. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про ремонт дороги Плугів-Новоселище та зміну графіку руху автобуса по маршруту Львів-Тростянець.

На зустрічі була присутня Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій та соціальних виплат. Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський проінформував присутніх про важливість недопущення спалювання сухої рослинності, адже це шкодить і флорі, і фауні природного середовища, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах. Також голова райдержадміністрації доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

Очільник району подякував присутнім жителям сільської ради за те, що прийшли на зустріч та запевнив про вирішення проблемних питань відбудеться якнайшвидше.

 

12 вересня 2017 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Підлипецької сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення надала роз’яснення щодо норм діючого трудового законодавства та адміністративної відповідальності за його порушення. Підводячи підсумки зустрічі голова Золочівської райдержадміністрації зазначив, що незважаючи на хибні переваги, неофіційна зайнятість знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам.

 

11.09.2017

 

У Золочеві відбулося свято "Ярмарка спорту"

8 вересня 2017 року у м. Золочеві на стадіоні "Сокіл" з нагоди відзначення Дня фізичної культури та спорту, а також в рамках Всеукраїнсьої акції "Олімпійський урок" відбулося свято "Ярмарка спорту". Юні спортсмени відділень ДЮСШ, а також районного осередку кіокушинкай карате показали глядачам свою майстерність.

Кращі спортсмени, тренери та фахівці фізичної культури були нагороджені грамотами та призами. Привітала зі святом та вручила нагороди спортсменам керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин: «Користуючись нагодою, висловлюю глибоку вдячність вам, шановні спортсмени, наставники, за примноження переможних традицій і спортивної слави нашого району. Бажаю всім тренерам талановитих, наполегливих учнів, ще більше перемог та злетів, гарних уболівальників та усіляких життєвих гараздів. Ви з честю продовжуєте традиції з виховання фізично загартованого та здорового молодого покоління, адже фізичне виховання – це здоров’я нації. Зичу спортсменам наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот, вдалих стартів та перемог! Нехай Ваш приклад буде поштовхом для масового розвитку фізкультури і спорту, взірцем для юних жителів Золочівського району».

 

8 вересня 2017 року у райдержадміністрації, з метою об’єктивного розгляду звернення громадянки району щодо порушення вимог природоохоронного законодавства, проведено засідання комісії. На засідання комісії запрошено державного інспектора з ОНПС Державної екологічної інспекції у Львівській області Телюк Н.О., начальника відділу регулювання використання водних ресурсів та надр Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Орловського К. С., державного інспектора Управління з використання та охорони земель Держгеокадастру у Львівській області Дідух О. Т., керівника управління водного господарства Золочівського району Савчука І. Г., сільського голови Почапівської сільської ради Купреєва В. А., головного спеціаліста управління агропромислового розвитку Царик Ж. П.

Даною комісією за участі представників суміжних ділянок проведено обстеження території заявниці.

З мешканцями даної території та околиці проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо недопущення вимог природоохоронного законодавства та адміністративній відповідальності за вчинені порушення.

 

07.09.2017

 

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Княжівської сільської ради.

Зустріч відбулася 05 вересня 2017 році у приміщенні Народного дому. Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання:

- про ремонт аварійного моста по вул. Шевченка у с. Княже. (по даному питанню надано роз’яснення ).

- про підпал господарських будівель одиноких перестарілих громадян (по даному питанню вирішено скерувати звернення у Золочівський ВП ГУ НП України у Львівській області).

 

Відбулася сесія Золочівської районної ради.

Сьогодні відбулося засідання сесії Золочівської районної ради. На розгляд сесії було винесено 18 питань, з яких самим актуальним було питання прийняття у спільну власність територіальних громад Золочівського району музею-криївки воїнів УПА та зарахування на баланс Золочівської районної ради. По даному питанню прийнято рішення щодо виділення коштів на проведення робіт з капітального ремонту до святкування 75-ї річниці створення УПА.

Також на сесії було розглянуто звернення громадськості Золочівщини (зачитала дане звернення депутат Львівської обласної ради М. Бабінська) з приводу великої тривоги щодо музею-заповідника «Золочівський замок», а саме щодо передачі картини «Битва під Парканами» у Жовківський замок. Також у зверненні піднімалося питання кадрових переміщень у даному музеї-заповіднику. Прийнято рішення по даному питанню – направити колективне звернення депутатів Золочівської районної ради до міністра культури України п. Є.Нищука, до голів Львівської облдержадміністрації та Львівської районної ради щодо сприяння вирішення питань, котрі висвітлювались у зверненні.

Також розглядалося питання про затвердження директора КП «Золочівська районна друкарня». На сесії районної ради депутати розглядали кандидатури двох претендентів: А.Даниленко та І.Закали, але не проголосували за жодну із кандидатур.

Прийнято рішення ще раз оголосити конкурс на займання посади директора КП « Золочівська районна друкарня» та провести процедуру заново.

По трьох питаннях рішення депутатами не були прийняті, а саме:

- про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок – земельних ділянок на території Жуківської сільської ради ( за межами населеного пункту);

- про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки с.г. призначення на території Великовільшанецької сільської ради ( за межами населеного пункту);

- про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельної ділянки с.г призначення державної власності на території Ремезівцівської сільської ради ( за межами населеного пункту);

 

Міністерство соціальної політики за підтримки Світового банку реалізовує в Україні пілотний проект «Рука допомоги».

06 вересня 2017р. в приміщенні Золочівського районного центру зайнятості, за участю начальника Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Ігора Уличного та головного спеціаліста відділу економічного розвитку і торгівлі Золочівської РДА Роксолани Войни, проведено семінар щодо реалізації на території Золочівського району пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Проект реалізується на Львівщині відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб». Відкрив захід директор Золочівського районного центру зайнятості Орест Малиновський, який зазначив, що за допомогою пілотного проекту передбачається вирішити низку важливих завдань, зокрема:

• створення нових робочих місць;

• зменшення рівня безробіття та бідності;

• повернення на ринок праці довготривалих безробітних та реінтеграція внутрішньо переміщених осіб;

На семінар були запрошені непрацюючі працездатні члени малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та внутрішньо переміщені особи, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті. Переглянувши відео-матеріали, заступник директора Золочівського районного центру зайнятості Лілія Саханевич проінформувала присутніх, що головною метою проекту є виведення малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб із стану безробіття та допомога їм у працевлаштуванні або започаткуванні власної справи, зазначила, що у проекті передбачено три механізми залучення до роботи учасників пілотного проекту:

– сприяння у працевлаштуванні;

– надання тимчасового працевлаштування через оплачувані громадські роботи;

– надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності. Безвідсоткова фінансова допомога на поворотній основі для учасників пілотного проекту буде надаватись одноразово шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом.

Максимальний розмір фінансової допомоги для започаткування власної справи становить 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року. Також, під час заходу представником ТзОВ «Електроконтакт Україна» Юрієм Олексою проведено презентацію професії «монтер кабельного виробництва», який розповів про умови праці на підприємстві, розмір оплати праці, умови соціального пакету та запросив усіх бажаючих долучатися до команди ЕКУ.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Гавришків проінформувала про стан ринку праці району, про вільні робочі місця та вакантні посади, які є актуальними на даний час, як подані до центру зайнятості роботодавцями, так і зібрані з інших джерел (інтернет-сайти, ЗМІ, оголошення, тощо), загалом понад 130 пропозицій роботи, якими можуть скористатися члени малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщені особи для обрання місця праці. Спільна робота центру зайнятості та управління соціального захисту населення щодо реалізації проекту «Рука допомоги» триває.

 

06.09.2017

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області інформує:

Осучаснення пенсії. Складовою частиною пенсійної реформи є обов'язкове осучаснення пенсій тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески (спеціального показника, що використовується при обчисленні пенсій). Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки). Зараз розміри пенсій в залежності від року призначення відрізняються більше ніж у 3 рази.

Простий приклад: шахтар із страховим стажем понад 46 років. Якщо такому працівнику пенсія була призначена у 2008 році, він отримує 3311,87грн. Якщо ж такий працівник вийшов на пенсію у 2016 році – 8446,21 грн. Чому це відбувається? Пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії. Середня зарплата зростає з кожним роком, тому пенсії українців повинні “осучаснюватись”. Однак останній раз таке “осучаснення” відбулося в 2012-му році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91грн.). За цей час середня зарплата по Україні, яка застосовується при обчисленні пенсії, зросла до 3764,4 грн., або більше ніж в 3 рази. В результаті 2/3 пенсій навіть не досягають розміру прожиткового мінімуму. Перерахунок пенсій, який пропонує уряд, ліквідує цей дисбаланс. При перерахунку пенсій пропонується застосовувати відсоток вартості одного року страхового стажу 1,0. З жовтня 2008 року при перерахунку пенсій законодавство передбачає застосування показника 1,35%. Однак жодного разу цей показник для всіх пенсіонерів в повній мірі не застосовувався. Та головне, що нинішня зміна (тобто зменшення цього показника) жодним чином не погіршує, а навпаки, у більшості випадків покращує умови перегляду пенсій для тих, хто зараз перебуває на заслуженому відпочинку. Кінцева сума перерахованої пенсії залежить від двох показників – вартості страхового стажу і показника середньої заробітної плати. Зменшуючи коефіцієнт, уряд одночасно пропонує підвищити розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій. Він буде однаковим для пенсіонерів, яким нараховується пенсія в цьому році і тим, кому вона перераховується (тобто для тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку). В результаті пенсії будуть перераховані, тобто підвищені, у близько 5,6 мільйонів українців (всього в Україні 11,9 мільйона пенсіонерів). Частина пенсіонерів після "осучаснення" будуть отримувати вдвічі більше. Для цього, зокрема, пропонується відновити диференціацію розмірів пенсій залежно від отриманого заробітку та страхового стажу шляхом проведення перерахунків пенсій з 01.10.2017 з використання показника заробітної плати, який використовується для призначення пенсій в 2017 році та дорівнює 3 764 гривні 40 копійок та показника вартості одного року страхового стажу на рівні 1 відсоток.

Також передбачаються перегляд умов перерахунку (індексації) пенсій, що призначені згідно із Законом № 1058, та здійснення щорічного перерахунку пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, з якого обчислена пенсія, на 50% росту зарплати в попередньому році та на 50% індексу споживчих цін. Водночас планується замінити механізм відшкодування пільгових пенсій на сплату роботодавцями підвищеної ставки єдиного внеску за працівників, зайнятих на особливо шкідливих та особливо важких роботах за списками № 1 та № 2, на рівні 15 % та 7 % відповідно. «Відповідно до підготовлених законопроектів будуть впроваджені єдині підходи для обчислення пенсій відповідно до норм Закону № 1058 держслужбовцям, науковцям, посадовим особам місцевого самоврядування, прокурорам, працівникам Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Ще один вкрай важливий аспект, на переконання Мінсоцполітики, – це звільнення солідарної системи від невластивих для неї видатків, зокрема, від відшкодування доплати до прожиткового мінімуму, від виплати цільової грошової допомоги на прожиття інвалідам війни та учасникам бойових дій, від відшкодування єдиного внеску за працюючих інвалідів на підприємствах УТОС, УТОГ, від видатків на фінансування пільгових пенсій», - зазначив Микола Шамбір.

Для зменшення демографічного навантаження на солідарну систему пропонується зберегти право виходу на пенсію: в 60 років - для осіб, котрі матимуть 25 років страхового стажу в 2018 році, який щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році; в 63 роки - для осіб, котрі матимутьвід 15 до 25 років страхового стажу в 2018 році, який щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років в 2028 році; в 65 років- для осіб, які матимуть15 роківстрахового стажу, проте не матимуть 16 років (вимога для виходу в 63 роки) в 2019 році та, відповідно, в 2028 році матимуть 15 років, проте не матимуть 25 років (вимога для виходу в 63 роки).

Особам, які не матимуть 15 років страхового стажу, призначатиметься державна соціальна допомога після досягнення 65 років. Після детального обговорення основних положень внесених Урядом на розгляд Верховної Ради України проектів Законів за № № 6614, 6615, 6616 та 6617, а також із урахуванням пропозицій учасників експертної зустрічі стосовно доцільності проведення роз’яснювальної роботи на місцях щодо змісту вказаних проектів, заступник Міністра соціальної політики Микола Шамбір доручив структурним підрозділам з питань соціального захисту населення проводити зазначену роботу із використанням методичних рекомендацій, які їм будуть надаватися Департаментом пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України.

 

05.09.2017

 

День Знань у Золочівському коледжі Львівського національного аграрного університету.

В урочистій святковій обстановці відбувся День Знань у Золочівському коледжі Львівського національного аграрного університету вчора, 4 вересня 2017 року. На свято були запрошені почесні гості: перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Нижник Ігор Миколайович, перший проректор Львівського національного аграрного університету - професор Боярчук Віталій Мефодійович та священнослужитель о. Сергій, котрі привітали першокурсників із святом та нагородили почесними грамотами працівників коледжу.

Ігор Нижник привітав зі святом присутніх: студентів, викладачів, дирекцію коледжу, батьків та усіх запрошених . «Перші дні осені означають початок нового навчального року для усіх студентів і в першу чергу для наших першокурсників. Це час жнив, збору урожаю, а на навчальній ниві тільки будуть починатися засіви. Якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне знання неодмінно дасть добрі плоди. То ж бажаю Вам, першокурсникам та усім решту студентам, а також викладачам прагнення і бажання до пізнання нового, наполегливості та старання до досягнення успішних результатів, наснаги і натхнення у щоденній праці на ниві знань»

Також з вітальним словом виступив директор коледжу, кандидат сільськогосподарських наук Павлюк Микола Васильович. Благословив всіх на щасливий початок нового навчального року настоятель місцевого храму отець Сергій.

 

01.09.2017

 

Відкриття Полянського навчально-виховного комплексу

Керівництво райдержадміністрації взяли участь у відкритті Полянського навчально-виховного комплексу. 1 вересня 2017 року, у День Першого дзвоника відбулося відкриття Полянського навчально-виховного комплексу. Привітали школярів із важливим днем Народний депутат України Тарас Батенко, голова Золочівської РДА Володимир Недзельський, депутат облради Зеновій Шептицький, начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик, депутат Золочівської районної ради Василь Ляшовський, голова сільської ради Володимир Ковбаса та інші.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський привітав з цим чудовим святом учнів, вчителів, батьків та всіх присутніх. «Країна протягом двох років змінюється. Попри всі висловлювання скептиків, ми сьогодні тішимось, що у Золочівському районі відкриваються школи, дитячі майданчики. Більше 15 мільйонів гривень освоєно у м. Глиняни при створенні багатопрофільного навчально-виробничого комплексу «Мозаїка», наш район розвивається» - сказав Володимир Недзельський.

Народний депутат України Тарас Батенко під час свого виступу побажав учням спраги здобувати знання, бо тільки знання в цьому жорстокому світі можуть скласти конкуренцію і тільки за допомогою знань можна здобувати перемогу- сказав він. Також побажав учням, щоб вони, здобувши ці знання залишалися на своїй рідній землі – Україні та працювали у її розбудові.

Директор навчального закладу подякувала депутатам, районной владі, сільському голові та усім, хто долучився до створення НВК. Вітали зі святом першокласники та їх перша вчителька. Урочисте відкриття НВК традиційно відбулося перерізанням стрічки та освяченням приміщення навчального комплексу, а також новозбудованого дитячого майданчику, що знаходиться поруч із школою. Священнослужитель поблагословив дітей, батьків, педагогів та усіх присутніх на добро, щастя та успіхи в навчально-виховній роботі.

Відео можна подивитися тут: https://www.youtube.com/watch?v=FsslBJ9C6b8  

 

Золочівщина відсвяткувала свято Першого дзвоника.

Сьогодні, першого вересня 2017 року, святковий дзвоник пролунав в усіх навчальних закладах району.

Для першокласників – це свято Першого дзвінка, а в цілому, свято початку нового навчального року, перш за все для учнів, студентів, вчителів, викладачів та батьків. Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням і студентам – до своєї другої домівки – у школи та вузи. Це по-справжньому всенародне свято людяності й доброти, мудрості й надії, віри і любові. Це – хвилюючий порив до нових відкриттів, початок осяйного й нелегкого шляху до знань, наукового розуміння й бачення навколишнього світу та нас сущих у ньому.

Традиційно, лунала музика, звучали привітання, побажання, виконувалися танці та пісні.

Усі учні одягли елементи традиційного та осучасненого українського вбрання: вишиванки, віночки, банти з вишивкою.

Священники благословляли та окроплювали дітей на добрі та гарні успіхи у навчанні.

 

Свято Першого дзвоника у Білокамінському НВК

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський разом із начальником відділу освіти райдержадміністрації Володимиром Бартошиком взяли участь у святі Першого дзвоника, яке відбулось у Білокамінському НВК.

Під час свята, на подвір’ї навчально-виховного комплексу, відбулася передача новопридбаного автобуса «Школярик», який здійснюватиме підвезення школярів із навколишніх сіл.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський привітав вчителів та учнів із початком навчального року та висловив щиру вдячність за творчу, самовіддану працю і безкорисливе добро, які кожного дня працівники освіти дарують дітям.

 

31.08.2017

 

На виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 22 червня 2017 року № 783/0/5-17 «Щодо проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення» 31 серпня 2017 року в приміщенні сесійної зали районної ради відбулася нарада голів місцевих рад та землевпорядників району за участю начальника управління агропромислового розвитку Зіновія Леськіва. На нараду також були запрошені члени робочої групи, щодо проведення аудиту використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка створена відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації № 418 від 23 серпня 2017 року.

Основними питаннями проведення наради були: методика та правила проведення аудиту сільськогосподарських земель та створення картографічних матеріалів із нанесеними та пронумерованими земельними ділянками, що дасть можливість в подальшому відслідковувати ефективність використання землі у районі.

Також піднімалося питання про подання запитів місцевими радами до департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації щодо фінансування природоохоронних заходів з обласного та державного бюджетів у 2018 році.

 

Вихованці Золочівського районного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів відпочили та пройшли курс реабілітації.

Діти протягом двох тижнів з 15 серпня по 29 серпня 2017 р. оздоровлювалися в оздоровчо-лікувальному комплексі «Ровесник», що знаходиться в м. Червоноград. 16 дітей упродовж відпочинку мали можливість пройти ряд лікувальних процедур (соляна шахта, басейн, душі шарко та циркулярний, масаж, УВЧ, лікувальна фізкультура, хвойні ванни). Процес реабілітації не був перерваний, оскільки їх супроводжували вчитель-реабілітолог Семеренко А.О., практичний психолог Нижник Л.Б., медичний працівник Борисяк Г.В., а також директор ЗРЦСРДІ Гураль Б.О. 24 серпня діти святкували День Незалежності України.

Практичний психолог Нижник Л.Б. продумала для дітей цікаву вікторину про Україну, також проводився конкурс малюнків на патріотичну тематику. Протягом дня вихованці грали в рольові та рухливі ігри, весело і цікаво проводили час. Цікавою була екскурсія на острівець, де діти смажили шашлик та насолоджувалися чудовим краєвидом.

Під час перебування в «Ровеснику» вихованці Центру відвідували кінотеатр, здійснювали прогулянки по лісі та дихали кришталево чистим повітрям під пильним наглядом медиків та педагогів. Цікавими були змагання з бочі, які проводилися серед дітей впродовж двох тижнів. Було досягнуто хороших результатів і здійснена підготовка до змагань, які невдовзі відбудуться у Львові. Також під час відпочинку діти спілкувалися та потоваришували з дітьми із Сербії. Вихователі запропонували співпрацю з нашим Центром та обіцяли ближчим часом приїхати в гості.

Варто зазначити, що двоє вихованців ЗРЦСРДІ відпочивали в «Молодій гвардії» (м. Одеса) протягом 21 дня. Усі привезли з собою заряд бадьорості та позитивних емоцій, які є такими необхідними для дитини.

 

30.08.2017

 

Відбулося засідання колегії.

Сьогодні, 30 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання колегії райдержадміністрації. В ході проведення засідання обговорено найбільш актуальне питання – про підготовку закладів освіти району до нового 2017-2018 навчального року.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик доповів, що відділом освіти райдержадміністрації проведення роботу з питань покращення умов навчання учнів та зміцнення матеріальної бази освітніх установ району. До початку навчального року у всіх навчальних закладах району проведено поточні ремонти класних, рекреаційних і сантехнічних приміщень. Також він прозвітував про те, які виконані ремонтні роботи та про стан закупівлі технічно-матеріальної бази по кожній школі району. По даному питанню виступила також в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Золочівському районі Людмила Овод, яка сказала про те, що 22 серпня 2017 року було здійснено обїзд загальноосвітніх навчальних закладів з перевіркою стану готовності до роботи у новому навчальному році. В ході здійснення обстеження встановлено, що у всіх навчальних закладах району проведено поточні ремонти приміщень із заміною дверей, вікон, підлоги та меблів. Проведені відповідні роботи по благоустрою території та спортивних майданчиків навчальних закладів. Також вона розповіла про ті недоліки, які виявлено під час перевірки у навчальних закладах району. Людмила Овод сказала, що на погодження в управління Держпродспоживслужби у Золочівському районі не подано режими роботи та розклади в загальноосвітніх навчальних закладах , а також результати дослідження води в усіх школах.

Також у ході проведення колегії розглядалися питання щодо внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2017 рік та питання щодо внесення змін до районних Програм. По цих двох питаннях прийняті рішення.

На колегії було затверджено Програму заходів до дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку «Рідний дім», дітей-інвалідів, дітей пільгових категорій, дітей військових, які перебували чи перебувають у зоні АТО, дітей тимчасово переселених осіб із зони АТО та Криму, які проживають чи навчаються у навчальних закладах на території Золочівського району.

Розглядалося питання виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2017 рік за І півріччя 2017 року. Головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Марія Ференц проінформувала присутніх про стан виконання даної Програми.

За результатами засідання колегії вирішено: структурним підрозділам райдержадміністрації провести детальний аналіз розвитку відповідних галузей, за результатами якого визначити ключові проблеми, що потребують першочергового вирішення; управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації проводити постійний моніторинг стану господарської діяльності сільськогосподарських підприємств району та розрахунків за оренду земельних паїв у населення; відділу освіти райдержадміністрації, центральній районній лікарні, відділу культури та туризму райдержадміністрації здійснювати послідовні та ефективні заходи щодо активізації залучення бюджетних та інвестиційних коштів з метою розвитку відповідних галузей, а також забезпечити використання бюджетних коштів через електронну систему "Прозоро".

 

Відбулася серпнева конференція педагогічних працівників – 2017.

Вчора, 29 серпня 2017 року в актовому залі Золочівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені С. Тудора відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Золочівського району. У роботі заходу взяли участь: керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Семчишин Г.Л., секретар Золочівської міської ради Сидорович О.М., начальник відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Бартошик В.З., головні спеціалісти відділу освіти – Шаваровський Т.В. та Левкович А.В., завідувач методичного кабінету Грицина Г.П., методисти, директори навчальних закладів району, їх заступники та голови профспілкових комітетів.

Під час конференції обговорювалися питання реформи середньої освіти – Нова Українська Школа та Державний стандарт початкової загальної освіти. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик урочисто привітав та вручив трудові книжки молодим спеціалістам, котрі вже з 1 вересня 2017 року отримають таку бажану для них роботу вчителя.

В ході конференції заслуховувалися такі питання: - організований початок та структура 2017-2018 навчального року; - про пріоритети організації освітньої роботи в ДНЗ та НВК району у 2017-2018 навчальному році; - початкова школа в Концепції «Нова Українська Школа».

Під час проведення конференції завідувач районного методичного кабінету Грицина Г.П. розповіла її учасникам про головні напрямки роботи районного методичного кабінету у 2017-2018 навчальному році та привітала усіх із Святом Знань .

Голова районної організації профспілки Людмила Бохна побажала усім бути згуртованими та відповідальними у цей непростий час, щоб серця наповнювалися гордістю за нашу державу, а плідна робота – була надійною запорукою мирного й щасливого майбутнього.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик наголосив на питаннях реалізації Концепції «Нова Українська Школа» в Україні, побажав усім учасникам навчально-виховного процесу міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, миру та злагоди в державі.

 

Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших соціальних виплат, яке провів голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський сьогодні, 30 серпня 2017 року.

В ході проведення засідання розглянуто питання повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарювання, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів. У засіданні взяли участь суб’єкти господарської діяльності, які задекларували мінімальні зобов’язання з акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за червень 2017 року.

За результатами обговорення та враховуючи динаміку зростання обсягу задекларованого податку за червень 2017 року у порівнянні з травнем 2017 року СПД рекомендовано забезпечити подальшу повноту нарахувань та сплату акцизного податку до бюджету.

 

29.08.2017

 

У Золочеві відбувся тенісний турнір.

24 серпня 2017 року за сприяння Золочівської райдержадміністрації спільно із тенісним клубом "Галич " проведено турнір з тенісу "Кубок Золочева" присвячений Дню Незалежності України.

Юні спортсмени змагалися у чотирьох вікових категоріях : до 10 , 14, 16 років хлопці та категорії до 12 років дівчата.

Усі переможці, призери та учасники змагань отримали кубки, медалі та грамоти.

 

Відбулася позачергова сесія районної ради.

Сьогодні відбулася XVIII ( позачергова) сесія районної ради VII скликання. На сесії розглядалися два питання, а саме: - про зміну статусу Полянської ЗОШ I-III ступенів та затвердження Статуту Полянського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад I-III ст. – дошкільний навчальний заклад» Золочівської районної ради Львівської області у новій редакції. - про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2017 рік. По даних питаннях прийняті рішення.

 

28.08.2017

 

У Єлиховичах відзначили 570-річчя села

27 серпня 2017р. у Народному домі с. Єлиховичі відбулося відзначення 570-річчя села та 60-річчя Народного дому. У заходах взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова районної ради Олег Банах.

У своєму виступі Володимир Нездельський привітав всіх жителів села та побажав добра, щастя, родинного затишку в оселях, миру, благополуччя та достатку сім’ям, успіху в усіх починаннях. А також здійснення мрій та надій на краще майбутнє села. Заходи відбувалися на території Народного Дому с. Єлиховичі. Гарні та цікаві виступи творчих колективів Народних Домів Єлиховицької сільської ради, а також гостей – солістів районного Народного Дому ім. І. Білозіра та колективу із с. Сасів мали змогу побачити усі присутні. Молебень за село відправили священнослужителі: о. Юречко та о. Лісньовський.

Під час богослужіння посилено лунала молитва за мир в нашій рідній Українській землі. Гості та жителі с. Єлиховичі мали змогу скуштувати смачний куліш за запашні пампушки по завершенні святкового концерту.

 

Відкриття боксерського залу у м. Золочеві

26 серпня 2017 року у м. Золочеві відбулося відкриття боксерського залу.

З нагоди відкриття пройшли змагання боксерів, зокрема Міжнародний турнір пам’яті ветерана боксу Ярослава Павельця (Україна-Польща). Спортсмени йшли до цього дня багато років, врешті їх почули і спільними зусиллями громадськості, спонсорів, влади та федерації боксу вдалося добитися результату. Такого боксерського залу немає жоден районний центр, є лише два схожих зали у м. Львові. Важливо, що саме Золочівський район зробив великий крок у розвитку боксу.

Як проходило свято та враження від дійства можна подивитися у відео.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 23.08.2017 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за серпень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах.

Потреба коштів на зазначені цілі склала 50,1 млн.грн., з них:

- по Золочівському району– 30,0 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 20,1 млн.грн.

 

24.08.2017

 

На Золочівщині відсвяткували 26-річницю незалежності України.

24 серпня 2017 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь в урочистостях, які відбувалися у районному Народному домі ім. І. Білозіра.

Виступаючи перед громадськістю голова райдержадміністрації Володимир Недзельський сказав: «Сьогодні Золочівська земля разом з усією Україною святкує 26-у річницю незалежності України. Перші роки незалежності стали випробуванням для нас всіх – тестуванням на зрілість, толерантність та державницьку мудрість. І ми здали ці тести достойно та далі продовжуємо, як добрі учні історії, вчитися, працювати та підкорювати нові вершини. За ці роки відбулося багато реформ, ми ідемо в ногу зі світовими процесами – і цей процес – незворотній. Ми приречені на успіх та побудову заможньої європейської держави. Нині уже ніхто не сумнівається в тому, що український народ в змозі збудувати достойне життя у власному домі. І прикладом цього є відкриття нових виробничих потужностей та створення робочих місць у Золочівському районі. Реформування галузей освіти та медицини, будівництво доріг, почати створення об’єднаних територіальних громад, пенсійна реформа, нові можливості безвізу і багато іншого дають нам привід для оптимізму. Благословенний день миру обов’язково настане і це дасть нам змогу ще натхненніше працювати на благо рідної Вітчизни, бо запорука нашого успіху – у громадянській злагоді, високій відповідальності за доручену справу, в об’єднанні зусиль мільйонів громадян нашої держави».

Під час урочистої Академії відбулося нагородження відзнаками Президента України «За участь в АТО» учасників антитерористичної організації.

Також за сумлінну та наполегливу працю в ім’я розбудови рідної держави, вагомі здобутки у професійній діяльності, патріотизм та активну громадську позицію нагородили працівників районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Почесну відзнаку – нагрудний знак «Волонтер України» вручили координатору спільноти волонтерів «Допомога захисникам» Степану Гутору.

Всеукраїнське об’єднання «Країна» нагородили відзнакою «Орден матері бійця АТО» матерів загиблих учасників АТО Золочівського району.

натисни на фото для збільшення

натисни на фото для збільшення

Завершилися урочистості святковим концертом солістів районного Народного дому та аматорських колективів району.

натисни на фото для збільшення

натисни на фото для збільшенняя

 

23.08.2017

 

23 серпня 2017 року на Вічевій площі м. Золочева за участю голови райдержадміністрації Володимира Недзельського та дітей учасників АТО відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України.

В урочистостях взяли участь: керівництво району, міста, військовослужбовці, працівники держустанов району, жителі та гості міста.

натисни на фото для збільшення

натисни на фото для збільшення

У своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: "Для кожної держави прапор – це обличчя країни. Під цим прапором зустрічають іноземних гостей, працюють посольства, приймають присягу військові, його урочисто піднімають у дні великих спортивних перемог. Кожен народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний жовто-синій прапор і є однією з найважливіших святинь нашого народу. Багато століть відбувалося формування нашого шляхетного стягу. Багато поколінь захисників української землі проливали кров та клали на плаху історії свої голови за цей величний символ. Під жовто-синім прапором і сьогодні найкращі сини України ведуть боротьбу у зоні АТО за свободу та незалежність нашої країни! Під цим прапором український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у сім’ї європейських народів. То ж будьмо гідними своєї історії, свого стягу і своєї Батьківщини! Працюймо, навчаймося, творімо науку і мистецтво, прославляймо Україну, ставаймо великими українцями!». 

Традиційно у цей урочистий день відбувалося привітання юних громадян, яким у День Незалежності та у День Прапора України виповнюється 16 років, а після цього відбувся літературно-мистецький захід з читанням віршів про Прапор України.

Урочистий захід завершився молодіжним флеш-мобом «Моя Україна – незалежна країна» за участю танцювального колективу «Первоцвіт» районного Народного дому ім. І. Білозіра. Під час флеш-мобу присутні мали змогу побачити красиве театралізоване танцювальне шоу на композицію «Повертайся додому, солдате!», присвячене усім воїнам, котрі захищають нашу Україну на Сході, яких з нетерпінням чекають рідні вдома та моляться за повернення їх живими.

Під час флеш-мобу розгорнули Державний Прапор України та випустили у небо жовто-блакитні кульки.

 

Вшановано память загиблих учасників АТО

Керівництвом райдержадміністрації сьогодні, 23 серпня 2017 року, відвідано могили усіх загиблих учасників АТО на території району, вшановано пам'ять людей, котрі віддали своє життя за мирне майбутнє нашої країни.

 

Здійснено огляд стану доріг керівництвом району.

Сьогодні, за участю голови райдержадміністрації Володимира Недзельського, першого заступника голови Ігоря Нижника, депутата обласної ради Зіновія Шептицького, інспектора Служби автомобільних доріг у Львівській області Романа Коцана, представників районних ЗМІ здійснено перевірку стану автомобільних доріг у районі.

Попередньо визначено дороги, які позачергово потребують проведення ремонту у 2018 році, а саме: Вороняки-Жуків, Вороняки-Бібщани, Ремезівці-Сновичі, Почапи-Підлисся (з виїздом на Київську трасу).

Також здійснено виїзд у Поморянську зону та проведено огляд стану автомобільної дороги Плугів-Чемеринці, на відрізку дороги Поляни-Поморяни, де у даний час виконуються роботи по реконструкції дороги. Ремонт планується завершити до жовтня 2017 року.

 

22.08.2017

 

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Великополюхівської сільської ради.

Зустріч відбулася 22 серпня 2017 році у приміщенні адмінбудинку сільської ради. Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання:

- про відновлення діяльності газової дільниці у с. Куровичі. ( по даному питанню вирішено провести зустріч з керівництвом Буського УЕГГ ПАТ «Львівгаз» для прийняття відповідних рішень).

- про заміну аварійних електричних опор ( по даному питанню вирішено скерувати звернення у Золочівський РЕМ)

 

21 серпня 2017 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з питання підготовки Програми заходів до дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів, дітей пільгових категорій, дітей військових, які перебували чи перебувають у зоні АТО, дітей тимчасово переселених осіб із зони АТО та Криму, які проживають чи навчаються в навчальних закладах на території Золочівського району.

За результатами зустрічі вирішили управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації спільно з службою у справах дітей та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провести моніторинг сімей з дітьми, один з батьків яких брав (бере) участь в АТО; дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення АТО; дітей, які потрапили в складні життєві обставини, дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з інвалідністю.

 

21.08.2017

 

Сьогодні, 21 серпня 2017 року, керівником апарату райдержадміністрації Галиною Семчишин разом з начальником відділу культури та туризму райдержадміністрації Миколою Решітником, заступником командира з виховної роботи навчального центру (в/ч 3007) Нацгвардії України Євстахієм Моспаном, керівником військового оркестру навчального центру Нацгвардії України Богданом Ружицьким, методистом районного Народного дому - керівником танцювального колективу « Первоцвіт» Юрієм Сидоровичем проведено огляд території площі Вічевої у м. Золочеві щодо готовності до належного відзначення Дня Державного Прапора України 23 серпня 2017 року.

За підсумками зустрічі зобов’язано міську раду прибрати з площі дитячо-розважальні споруди (атракціони) та облаштувати електропостачання.

 

Сьогодні, 21 серпня 2017 року, в Золочівському районному центрі зайнятості проведено тренінг для безробітних, які мають статус учасників АТО. До заходу, який ініціювали у центрі зайнятості, долучилася тренер ТзОВ «АйКю Холдинг» - Малинович Лариса Михайлівна. «Колись нинішні захисники Вітчизни стануть героями повістей, романів, про них складатимуть вірші та пісні, а сьогодні вони, як і багато інших сучасників, шукають можливість реалізувати свій трудовий потенціал, пройшовши свій бойових шлях у лавах Збройних Сил України. Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є працевлаштування колишніх учасників АТО» наголосив директор центру зайнятості Орест Малиновський.

Актуальність проведення подібних тренінгів є очевидним, адже розв’язання проблем реабілітації й адаптації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань, якому має приділятися значна увага суспільства, громадських організацій та державної служби зайнятості. Під час заходу застосовувались різні методи роботи (дискусії, тестування тощо), які направлені на усвідомлення учасниками бойових дій своїх цілей в мирному житті та на формування ефективного життєвого планування. Працюючи із власними емоціями та думками учасники АТО мали можливість проаналізувати свій особистісний та професійний ресурс, навчитись корегувати свій емоційний стан. Атмосфера аудиторії була позитивна.

По закінченні заходу військовослужбовці подякували за надану їм допомогу, а також висловили свої твердження щодо необхідності в проведенні подібних заходів. «Людина не павук, щоб день за днем сидіти в своєму звичному павутинні... Адже людину робить його майбутнє, а не минуле. І, не важливо, де вона була вчора, а важливо і потрібно знати, де вона сьогодні. Саме тут, і саме зараз!» - як підсумок зазначила тренер.

 

19.08.20177

 

18 серпня 2017 року з робочим візитом у Золочівський район завітали начальник управління промисловості і підприємництва Львівської ОДА Андрій Кісера та начальник відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики облдержадміністрації Степан Куйбіда.

Посадовці відвідали промислові підприємства Золочівщини, а саме ТзОВ "Золочівський цегельний завод", Струтинське МПД ДП "Укрспирт" та ТзОВ "Електроконтакт Україна".

Представники Львівської облдержадміністрації ознайомилися з роботою підприємств, обговорили проблемні питання та перспективи розвитку.

 

18 серпня 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у червні 2017 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімум. В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

В засіданні робочої групи взяв участь Степан Куйбіда – начальник відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики Львівської ОДА, який наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету та виключає низку соціальних виплат працівникам. Також закликав роботодавців до плідної співпраці з органами влади.

Про зміни в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, про пілотний проект Міжнародної організації праці, який стартував на Львівщині у червні 2017 року, про його основну мету та завдання інформував присутніх головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Микола Волянський.

Підводячи підсумки, Ігор Нижник порекомендував роботодавцям вжити всі можливі заходи з метою додержання чинного трудового законодавства щодо виплати заробітної плати не нижче від мінімального розміру та в подальшому здійснювати виплату заробітної плати згідно вимог чинного законодавства.

 

18.08.2017

 

17 серпня у бібліотеці військового госпіталю НГУ (в/ч 3080) цікаво, змістовно й оригінально пройшло свято меду "Краще меду - тільки мед" за участю військового капелана о.Юрія, бібліотекара в/ч Холіної М.І. та бібліотекарів відділу обслуговування Золочівської ЦРБ Джегур І.І., Кармазин О.М., Шафранської В.В. Зал книгозбірні був прикрашений квітами, пахучим зіллям, вишитими рушниками.

Організатори дійства розповіли про народні та релігійні мотиви свят: Маковея, Преображення Господнє, про народні звичаї та традиції пов'язані з ними, про значення для людини благородної комахи - бджоли та продуктів, які вона виробляє в процесі життєдіяльності, про апітерапію, тощо Під кінець свята всі присутні скуштували спасівську страву, що готується тільки на це свято за давнім рецептом - спеціально спечену організаторами спасівську паляницю подрібнену на малі шматки та перемішану у великій макітрі з тертим маком і духмяним медом. А ще був чай з липового цвіту, рум'янку, м'яти та медівник з горішками. Аромат трав та меду заполонив приміщення бібліотеки. Було затишно, по родинному комфортно. Аура доброти об'єднала військовослужбовців, працівників госпіталю та організаторів свята.

 

До дня Незалежності України

 

„Реформа державного управління. Ключові аспекти”

 

«В умовах реформування сфер відповідальності держави,

реформа державної служби займає чи не найперше місце,

адже від неї залежить якість інших реформ»

Ярослав Коваль

Начальник Міжрегіонального управління

Національного агентства України

з питань державної служби у Львівській

та Закарпатській областях

 

З 01 травня 2016 року вступив у дію новий Закон України „Про державну службу” від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі – Закон), який за своїми принципами відобразив кращі європейські практики в сфері державного управління та імплементував їх в українські реалії. Основними цілями реформи державного управління стали: деполітизація державної служби, скорочення переліку посад, які відносяться до державної служби, прозорий вступ на державну службу з врахуванням виключно професійної компетенції, захист прав державного службовця, в тому числі, і від суб’єктивного впливу керівника.

Так, з метою деполітизації державної служби відбувся розподіл посад на політичні та адміністративні. Наступним кроком стало чітке формулювання норм політичної неупередженості державних службовців, зокрема, заборонено: демонструвати свої політичні погляди; обіймати посади в керівних органах політичної партії; залучати, використовуючи своє службове становище, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників бюджетної сфери, інших осіб до участі у передвиборній агітації, акціях та заходах, що організовуються політичними партіями. Крім того, зобов’язано на час участі у виборчому процесі перебувати у відпустці без збереження заробітної плати. При здійсненні контрольної діяльності у період з 01 травня 2016 року працівниками Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях (далі Міжрегіональне управління) не було встановленого жодного випадку політичної упередженості державних службовців. Законом обмежено і коло посад, які належать до державної служби.

Так, з переліку посад державної служби виведено посади працівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання державної форми власності, а також навчальних закладів, заснованих державними органами; патронатних служб (помічників, секретарів) працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування (завідуючі господарства, друкарі, діловоди, архіваріуси, спеціалісти з обслуговування комп’ютерної техніки).

Безумовним кроком вперед є запровадження відкритих конкурсів на всі посади державної служби. Власне, це нова філософія вступу на державну службу, оскільки оцінюються і вимірюються передусім особистісні компетенції кандидата на посаду.

Запроваджено єдиний портал вакансій державної служби, який функціонує у штатному режимі. По суті, для кожного громадянина України у будь-який час доступна інформація про те, у якому державному органі, у якій області, районі є наявні вакансії. Також на цьому веб-порталі систематично опубліковуються результати проведених конкурсів. Вся ця інформація є у вільному доступі. Так, тільки у 2017 році (станом на 10.08.2017) оголошено відкритих конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби у Львівській області – 1137, а у Закарпатській - 669.

Також, законом передбачено процедуру оскарження кандидатами на посаду результатів конкурсних відборів до Національного агентства України з питань державної служби та його територіальних органів (далі НАДС). У 2017 році до Міжрегіонального управління надійшло 9 скарг від кандидатів. За наслідками розгляду скарг у двох випадках встановлено порушення процедури проведення конкурсу та скасовано їх результати.

Ярослав Коваль зазначив: «На основі наведених фактів бачимо наглядний приклад ефективного механізму захисту прав громадян на державну службу та прав державних службовців. В Законі передбачено і вимогу суспільства стосовно вільного володіння державними службовцями державною мовою. Так, з 1 травня 2017 року для осіб, які претендують на зайняття посади державної служби є обов’язковим надання посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою, яке видається вищими навчальними закладами за результатами іспиту. Запроваджено і нову модель оплати праці державних службовців. Нею передбачено, що частка посадового окладу становитиме 73%, а стимулюючі виплати – 27% від загального фонду, що свідчить про реальне зменшення суб’єктивного впливу керівника на рівень заробітної плати державного службовця. Варто зауважити, що до проведення реформи стимулюючі виплати, які встановлювалися керівником на власний розсуд, становили 50-70% у заробітній платні державного службовця. Суттєві зміни відбулися і в процедурі притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності. Так, з метою нівелювання суб’єктивної думки керівника в процесі притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності в державних органах передбачено створення дисциплінарних комісій з розгляду дисциплінарних справ, які і визначають наявність чи відсутність дисциплінарного проступку. До складу дисциплінарної комісії у державному органі включаються в однаковій кількості представники керівника та представники державних службовців. Крім того, законодавством чітко визначено, за які дисциплінарні проступки які накладаються стягнення, тобто уніфіковано однаковий підхід до накладання дисциплінарних стягнень.

Також, слід зазначити, що з метою забезпечення прав державних службовців та дотримання норм законодавства, що регулює проходження державної служби на НАДС та його територіальні органи покладено контрольну функцію. Так, станом на 10 серпня 2017 року Міжрегіональним управлінням проведено 23 перевірки державних органів влади, з яких 17 за скаргами державних службовців. За результатами перевірок державним органам надано 130 пропозицій обов’язкових до виконання та направлено 13 вимог про скасування рішень керівників державних органів, якими порушено право на проходження державної служби.

Щодо забезпечення прав на державну службу Ярослав Коваль пообіцяв: «Працівники Міжрегіонального управління докладуть максимум зусиль, щодо запобігання порушення прав державних службовців та прав громадян на державну службу, а при виявленні фактів порушення положень Закону, приймуть усіх, передбачених законодавством і підзаконними актами, заходів щодо їх найшвидшого усунення». Закон також містить цікаву норму, яка до речі, реалізована в Україні вперше. Це запровадження публічних звітів керівників органів влади. Такі звіти, на початок цього року, відбулися практично в усіх міністерствах, центральних органах виконавчої влади та місцевих державних адміністраціях. За досить короткий період реалізації реформи Національним агенством України з питань державної служби пророблена грандіозна робота, як у впровадженні діючого Закону, так у процесі внесення змін до інших законодавчих актів, які вимагають уточнень. На сьогодні підготовлені зміни більш ніж до 40 Законів України.

За словами Костянтина Ващенка – голови Національного агенства України з питань державної служби, реформа публічної служби сприятиме поліпшенню якості державних послуг, кадровому оновленню органів державної влади та місцевого самоврядування, передусім за рахунок молоді, яка вбачатиме у держслужбі можливість професійної самореалізації.

Міжрегіональне управління Національного агентства України

з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях

 

Учора, 17 серпня 2017 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови Ігор Нижник провели засідання комісії з питань ТЕБ І НС. На розгляд комісії було представлено наступні питання:

1. Про дотримання безпеки та надання дозволів на встановлення атракціонів на площі М.Шашкевича у м. Золочеві.

2. Про винекнення спалаху захворювання гострою ктшковою інфекцією на час святкування весілля в кафе «Немо», що знаходиться за адресою: вул. Заводська, 2, у с.Ясенівці, Золочівського району.

По даних питаннях надано детальні розяснення.

 

17.08.2017

 

 Сьогодні 17 серпня 2017 року, за участю голови райдержадміністрації Володимира Недзельського, заступника голови Ігоря Нижника, голови районної ради Олега Банаха, начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Миколи Решітника, голови Білокамінської сільської ради Володимира Важного, представників ДП Золочівський лісгосп та Золочівське ДЛП Галсільліс проведено виїзну нараду по питанню відновлення музею-криївки воїнів УПА у с. Гавареччина.

Даний музей, у звязку з несприятливими погодними умовами, зазнав пошкоджень та потребує ремонту. Під час огляду було складено обсяг та перелік тих ремонтних робіт, які потрібно виконати.

 

17 серпня 2017 року відбулося засідання оргкомітету по відзначенні Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України під головуванням голови райдержадміністрації Володимира Недзельського. Запрошені та учасники оргкомітету надавали свої пропозиції щодо відзначення у районі цих важливих державних свят та проведення заходів з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

За підсумками засідання вирішено провести заходи по відзначенні Державного Прапора України у середу 23 серпня з початком о 10.00 год, а заходи по святкуванні Дня Незалежності України - у четвер, 24 серпня 2017 року. Заходи розпочнуться урочистою академієї о 15.00 год. в районному Народному домі ім. І.Білозіра.

Дано доручення начальнику районного відділу поліції, головному лікарю Золочівської ЦРЛ забезпечити охорону громадського порядку та медичний супровід заходів.

 

Сьогодні, 17 серпня 2017 року у м. Золочеві відбулося урочисте відкриття пункту забору медичного центру «Біокурс». На відкритті були присутні: голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, головний лікар Золочівської районної центральної лікарні Ганна Самчкуашвілі, декан УГКЦ о. Михайло Сукмановський, а також завідувач лабораторією МЦ «Біокурс» кандидач медичних наук Мирон Жиравецький.

«Наш девіз: хто добре діагностує, той добре лікує!. Для нас аналізи – це не пробірки, а долі пацієнтів» - сказав під час своєї промови завідувач лабораторією Мирон Жиравецький. Також він розказав про діяльність лабораторії та про переваги «Біокурсу» серед інших лабораторій. Володимир Недзельський під час відкриття пункту забору медичного центру сказав: «Здоров’я є важливою цінністю з точки зору благополуччя громадян, нашого району і суспільства в цілому. Здорове населення – це також передумова економічної продуктивності та процвітання. Організація і проведення якісного і доступного медичного діагностування жителів району є дуже потрібними у наш час, тому ми раді тому, що дана лабораторія буде працювати у нашому місті».

Декан УГКЦ о. Михайло Сукмановський освятив приміщення лабораторії.

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує:

Поділ майна між подружжям Практично завжди під час розлучення виникають майнові питання між колишнім подружжям. У результаті все закінчується поділом майна через суд. Статтею 69 Сімейного кодексу України закріплено право чоловіка та дружини на поділ майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності, і такий поділ можливо здійснити без розірвання шлюбу. Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку. Власність у сім’ї може бути спільною сумісною власністю подружжя та особистою приватною власністю кожного з подружжя.

Спільна сумісна власність подружжя – майно, яке набуте подружжям за час шлюбу (або під час спільного проживання однією сім’єю), крім речей індивідуального користування. Частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними, шлюбним договором або не збільшено судом. Суди дуже рідко відходять від цього принципу збільшення частки, так як потрібно мати реальні докази того, що чоловік або дружина взагалі не працювали та не намагались працювати під час шлюбу, зловживали спиртними напоями, вчиняли сварки або вчиняли правочини щодо спірного майна без згоди іншого подружжя.

Майно, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя ділиться між ними в натурі. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя.

Відповідно до статті 57 Сімейного кодексу України, не підлягає поділу майно, що є особистою приватною власністю дружини чи чоловіка. До такого майна належить:

• майно набуте дружиною чи чоловіком до шлюбу;

• майно, набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

• майно, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали чоловіку чи дружині особисто;

• житло, набуте чоловіком чи дружиною за час шлюбу внаслідок його приватизації в порядку передбаченому законом;

• земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України;

• речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;

• премії та нагороди, одержані за особисті заслуги;

• кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка належала дружині чи чоловіку, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди;

• страхові суми, одержані за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною власністю дружини чи чоловіка.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

16.08.2017

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І.М. 16.08.2017 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., а також запрошені: директор КП ЛОР «Центру просторового розвитку» Лаврін Я. В., провідний архітектор КП ЛОР «Центру просторового розвитку» Клизуб Х. Ю., директор ТзОВ «Інституту геоінформаційних систем» Ямелинець А. С., голова Вороняцької сільської ради Кмиць Б. С., землевпорядник Вороняцької сільської ради Шумляк Ю. В., голова Єлиховицької сільської ради Крутник О. Б., землевпорядник Єлиховицької сільської ради Максимишин М. П., секретар Струтинської сільської ради Школяр Г. Я., землевпорядник Струтинської сільської ради Матвіїв М. В., архітектор Вархоляк О.В. Розглянуто проект генерального плану села Вороняки Золочівського району Львівської області розроблений КП ЛОР «Центр просторового розвитку» (головний архітектор проекту Сухоставцева Н. Є.), замовник – Вороняцька сільська рада.

За результатами розгляду генерального плану села Вороняки Золочівського району Львівської області рекомендовано до затвердження рішенням Вороняцької сільської ради. Розглянуто проект генерального плану села Монастирок та села Козаки Золочівського району Львівської області розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М. Д.), замовник – Єлиховицька сільська рада та Струтинська сільська рада.

За результатами розгляду генерального плану села Монастирок та села Козаки Золочівського району Львівської області після відкоригованих зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької та Струтинської сільської ради.

Розглянуто детальні плани територій:

– Детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору на вул. Колгоспна у с. Кругів Золочівського району Львівської області, розроблений ФОП Труш Л. В. (головний архітектор проекту Труш Л. В.), замовник – Колтівська сільська рада.

– Детальний план території зміни цільового призначення частини земельної ділянки для будівництва будівель і споруд для обслуговування автомобільного транспорту в урочищі «Луг» на території Ясеновецької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту), розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М. Д.), замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду даних детальних планів території рекомендовано до затвердження рішенням Колтівської сільської ради та розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

15 серпня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями села Козаки (Струтинська сільська рада) у приміщенні ФАПу. У зустрічі взяли участь представники районних служб, зокрема Алла Хома - заступник начальника Управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення щодо призначення субсидій та наданню матеріальних допомог.

Жителі села Козаки піднімали питання про організацію виїзної торгівлі у село один раз на тиждень. Також обговорювалося питання ремонту Народного дому у с. Козаки. Актуальним для громадян є питання транспорту, а саме впровадження рейсу маршрутного автобуса у с. Козаки по суботах. Громадяни піднімали питання щодо проведення профілювання дороги та обрізки зелених насаджень уздовж дороги.

Голова Золочівської райдержадміністрації, підводячи підсумки зустрічі з громадянами, наголосив на важливості недопущення спалювання сухої рослинності у жаркий період, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, організації вивезення сміття. Володимир Йосипович повідомив про те, що відремонтовані дороги не дають права водіям перевищувати швидкість та нехтувати правилами дорожнього руху. Він наголосив, що кожного водія чекають вдома рідні.

Крім цього проведено виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які мають найману працю і здійснюють свою діяльність на території Струтинської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

 

15.08.2017

 

Відповідно до п. 24 Плану заходів з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2017/18 року та його проходження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.06.2017 № 410-р, на загальнодержавному рівні проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо забезпечення інформування населення про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів.

В рамках реалізації цієї кампанії Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України розроблено відеоролик «Енергоменеджмент – шлях до заощадження державного та місцевих бюджетів». Прохання переглянути!

 

14.08.2017

 

До відома органів місцевого самоврядування!
Інформація щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!

 

  На виконання вимог Закону України від 21 березня 2017 року № 1959-VІІІ щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії органи місцевого самоврядування та НКРЕКП до 10 числа останнього місяця кожного кварталу мають подавати до Держенергоефективності інформацію для розрахунків середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також її транспортування та постачання.

У свою чергу, Держенергоефективності на основі отриманої інформації буде розраховувати середньозважені тарифи до 25 числа останнього місяця щокварталу та оприлюднювати  їх на офіційному веб-сайті: www.saee.gov.ua.

Нагадаємо, що вищезазначеним Законом запроваджено в Україні стимулюючий тариф для виробників тепла «не з газу». Він становитиме 90 % від діючого для суб’єкта господарювання тарифу на тепло з газу для потреб населення та бюджетних установ. У разі його відсутності тариф складе 90% середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб відповідної категорії споживачів.

Оперативна робота місцевої влади та Держенергоефективності у цьому напрямі дозволить забезпечити вчасне та належне виконання Закону і найголовніше – стимулювати встановлення твердопаливних котелень та когенераційних установок на альтернативному паливі. У результаті місцеві громади отримають дешевше на 10% тепло, активізацію малого та середнього бізнесу, нові робочі місця та економічне зміцнення!

Отже, враховуючи стислі терміни, Агентство просить надати інформацію у паперовому та електронному (saeevde@saee.gov.ua, saeevde@gmail.com) вигляді до 10.09.2017 відповідно до листа та форм:

1. Офіційний лист Держенергоефективності до органів місцевого самоврядування.

2. Форма надання інформації щодо тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб населення.

3. Форма надання інформації щодо тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету.

Ненадання органами місцевого самоврядування зазначеної інформації в повному обсязі у встановлений термін обумовить відсутність можливості виконання положень Закону та поставить під загрозу введення в дію теплогенеруючих установок, що працюють на альтернативних видах палива, до початку опалювального періоду.

У разі виникнення питань, просимо звертатись до Сисоєвої Ірини Георгіївни – заступника директора Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності за тел.: (044) 590-54-09.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації інформує:

Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції заходами із психологічної реабілітації

Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції заходами із психологічної реабілітації регулюється ухваленою Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 року № 494 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» згідно їх заяв.

Згідно Постанови психологічною реабілітацією забезпечуються:

- інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;

-  учасники бойових, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції;

- учасники війни з числа учасників антитерористичної операції.

Для отримання психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції необхідно стати на облік до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання та подати наступні документи: заява,  копія посвідчення інваліда війни, учасника бойових дій або учасника війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (під час подання копій посвідчень, особи надають їх оригінали для огляду).

Відповідно до Порядку передбачено вільний вибір із психологічної реабілітації та безготівкове перерахування коштів закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (учасник АТО - управління - санаторій).

Згідно з ухваленим рішенням гранична вартість послуг із психологічної реабілітації визначатиметься щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та за погодженням з Мінфіном.

Забезпечення із психологічної реабілітації здійснюється в межах кошторисних призначень з врахуванням черговості згідно дати постановки на облік.

 

13.08.2017

 

13 серпня 2017 року керівництво райдержадміністрації взяли участь в освяченні пам’ятника бійцю Михайлу Бекерському у с. Розворяни ( Заставненська сільська рада).

Михайло Бекерський на початку 2015 року був мобілізований для проходження військової перепідготовки для відправлення в зону бойових дій в смт. Десна у в/ч В0962 в Чернігівської області, Козелецького району. І хоча Михайло не дійшов до цієї лінії пекельного вогню, але його бажання і сили були набагато сильнішими і не зменшували великої відповідальності, яку він поклав на себе за життя, щоб йти обороняти свою землю.

3 березня 2015 року сталося так, що серце його зупинилося швидше. Отці відслужили панахиду. Мама загиблого бійця, пані Надія, подякувала усім за підтримку, зокрема представникам районної влади, та побажала усім настання миру та спокою у нашій державі.

Спорудження пам’ятника організовано владою району за кошти держави.

 

11.08.2017

 

Сьогодні, 11 серпня 2017 року, в сесійному залі районної ради, відбулося чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації.

На засідання ради було запрошено: начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Зіновія Леськіва, головного спеціаліста відділу безпечності харчування продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Золочівському районі Анатолія Козулю, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій Ірину Білу.

На засіданні була присутня начальник відділу організаційної роботи інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса. Розпочалося засідання з розгляду питання збільшення чисельності алергічних захворювань, котрі спричинені внаслідок оброблення посівів ріпаку отрутохімікатами.

В ході розгляду даного питання дійшли до висновку про необхідність систематичного висвітлення інформації з даного питання у місцеві ЗМІ, а також скликання конференції з питань екологічної культури, котру заплановано провести наприкінці листопада 2017 року. Наступним питанням розглядалося стан захисних споруд, які розташовані на території району. Члени Громадської ради вирішили звернутися із клопотанням про облаштування захтсних споруд у відповідності до вимог, на що виділити кошти з бюджету.

На засіданні виступила присутня начальник відділу організаційної роботи інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації Ольга Боса, котра подякувала членам Громадської ради за велику допомогу у проведенні Золочівських фестин «Наші», а також вона закликала долучитися до медійної кампанії із заборони спалювання сухостою та акції «Водій – тебе чекають вдома». Ольга Боса закликала членів Громадської ради запрошувати авторитетних громадян нашого району до участі у цій медійній кампанії.

 

Сьогодні, 11 серпня 2017 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. В засіданні робочої групи взяла участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у липні 2017 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму. В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Володимир Недзельський наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства.

 

В районні газеті «Народне слово» 13 липня надруковано статтю про заборону випалювання сухої рослинності (стерні та соломи) під час проведення жнив. На сайті райдержадміністрації постійно поновлюється інформація щодо заборони випалювання сухої рослинності (у вигляді попередження).

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють підпал райдержадміністрацією створено робочу групу з проведення рейдів, щодо дотримання вимог пожежної безпеки сільськогосподарськими підприємствами району під час проведення жнив у 2017 році. На території Золочівського району з 02.08.2017р. робочою комісією щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах району райдержадміністрації спільно з Державною екологічною інспекцією у Львівській області здійснюється комплексний об’їзд території з метою виявлення місць самовільного спалювання рослинності та притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб за вчинення порушень.

Станом на 11 серпня 2017р. робочою районною комісією щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА (головного інспектора Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, спеціаліста управління АПР- громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області,) держінспекторами Державної екологічної інспекції у Львівській області, Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, проведено рейдові виїзди-обстеження по території району зокрема: Ясеновецької, Почапівської, Білокамінської, Єлиховецької, Словітської, місцевих рад. Виявлено факти спалювання сухої трави в с.Розваж, с.Якторів, Складено протоколи про адміністративні правопорушення по ст.77-1(самовільне випалювання рослинності або її залишків).

При комісійному обїзді території пня 2017 року виявлено факт спалювання сухої трави в с. Городилів на землях сільського призначення –рілля (пайовий фонд). Дана земельна ділянка знаходиться в користуванні ТзОВ «Райз-Захід»). Матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області та Державну екологічну інспекцію у Львівській області для встановлення відповідальних осіб за правопорушення.

 

На виконання пункту 2 протоколу № 126/0/7-17 скайп-наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з головами райдержадміністрацій в Золочівській райдержадміністрації проведено нараду-семінар щодо реорганізації Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. У нараді взяли участь: Володимир Подоляк, начальник управління безпечності харчових продуктів і ветеринарії головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Галина Камінська , заступник начальника управління - начальник відділу економічного розвитку департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Людмила Овод, в.о начальника управління Держпродспоживслужби у Золочівському районі, Зіновій Леськів, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, працівники адміністрації ринку та сільськогосподарські виробники.

З метою прозорості роботи управління Держпродспоживслужби присутніх ознайомлено із змінами у формуванні структури Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та надання відповідних послуг.

Г. Камінська інформувала присутніх щодо реалізації обласних програм підтримки сільськогосподарських підприємств у 2017 році.

 

Створено робочу групу з проведення рейдів, щодо дотримання вимог пожежної безпеки.

3 серпня 2017 року робочою групою спільно з державним інспектором Державної екологічної інспекції у Львівській області проведено рейдові виїзди-обстеження по території району зокрема: Куровицької, Підгайчиківської, Глинянської, Перегноївської, Словітської, Новосілківської, Великовільшанецької місцевих рад. Виявлено 3 факти спалювання сухої трави в с. Словіта, с. Перегноїв та за межами с. Новосілки. Матеріали для встановлення осіб Державною екологічною інспекцією скеровані в Золочівський ВП ГУНП у Львівській області.

6 серпня 2017 року проведено об’їзд Білокамінської сільської ради та встановлено 1 факт спалювання сухої трави в с. Розваж, а також 10 серпня 2017 року проведено об’їзд територією району та виявлено спалювання стерні в с. Якторів (власник земельної ділянки встановлюється) та в с. Городилів (земельна ділянка знаходиться в користуванні ТзОВ «Райз-Захід»).

Матеріали по даних фактах скеровуються в Державну екологічну інспекцію у Львівській області для встановлення відповідальних осіб.

 

10.08.2017

 

10 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський здійснив робочу поїздку та ознайомився з ходом проведення ремонтних робіт на автодорозі Н-02 Львів-Тернопіль.

 

09.08.2017

 

Увага! Нагадуємо про заборону випалювання сухої рослинності!

Таке недбальство може призвести до великої біди. У спекотну погоду опале листя та суха трава можуть зайнятися у лічені секунди навіть від залишеного недопалка або сірника.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.

2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.

3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.

4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.

6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.

9. Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії. Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу.

Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають. Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні. Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен із нас має законне право боротися із палами. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є і інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.

Тож закликаємо громадян бути вкрай обережними з вогнем на відкритих територіях, а також під час прибирання присадибних ділянок. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку.

Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем. В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Детальніше у відео - http://zolochiv.net/2007-zolochivski-ryatuvalniki-spilkuyutsya-iz-gospodaryami-pro-zaboronu-vipalyuvannya-suhostoyu/

 

Товариством з обмеженою відповідальністю "ДРОГ-БУД УКРАЇНА" продовжується ремонт автодороги О140103 Ясенів-Золочів. 9 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів робочу зустріч із відповідальними працівниками підприємства та обговорив з ними ряд питань, порушених жителями Золочівщини у зв'язку із проведенням ремонтних робіт, зокрема якості і правильності їх виконання. Представники підприємства-підрядника запевнили, що всі роботи виконуються згідно з затвердженими технологічними нормами, і з метою їх дотримання у деяких випадках мали місце затримки в роботі через невідповідні погодні умови. Контроль за якістю виконаних робіт здійснює інспектор Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Голова райдержадміністрації наголосив, що неухильне дотримання будівельних норм під час ремонту дороги безпосередньо впливає на створення безпечних та зручних умов для всіх учасників дорожнього руху та на довговічність дорожнього полотна.

 

08.08.2017

 

8 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями сіл Словіта, Якторів, Мазів Словітської сільської ради в приміщенні адмінбудинку. У зустрічі взяли участь представники районних служб. Алла Хома, заступник начальника Управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення щодо призначення субсидій.

Галина Лазорчик, начальник відділу обслуговування громадян в Золочівському районі Золочівського об’єднаного Управління Пенсійного фонду розповіла про пенсійну реформу та наявні пільги. Громадяни села Якторів цікавилися чи буде продовжено ремонт дороги через село, а також облаштування елементів дорожньої інфраструктури. Громадяни села Словіта зазначили, що потрібно встановити дорожні знаки «Перегін худоби», розмітки, освітлення пішохідних переходів та облаштувати зупинки на дорозі Львів - Тернопіль.

Голова Золочівської райдержадміністрації, підводячи підсумки зустрічі з громадянами, наголосив на важливості недопущення спалювання сухої рослинності у жаркий період, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, організації вивезення сміття. Володимир Йосипович повідомив про те, що відремонтовані дороги не дають права водіям перевищувати швидкість та нехтувати правилами дорожнього руху. Він наголосив, що кожного водія чекають вдома.

Крім цього проведено виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які мають найману працю і здійснюють свою діяльність на території Словітської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

 

07.08.2017

 

Про розслідування випадку загибелі на водоймі, що розташована на території Єлиховецької сільської ради обговорили 07 серпня 2017 року на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів голова райдержадміністрації (голова комісії з питань ТЕБ та НС) Володимир Недзельський. За підсумками засідання дано доручення голові Єлиховецької сільської ради, з метою недопущення загибелі людей на водному об’єкті с.Єлиховичі, до 11 серпня 2017 року розробити план заходів по підготовці водойми до купального сезону. Також спільно з працівниками Золочівського відділу поліції у вихідні та святкові дні проводити рейди.

Золочівському РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області та управлінню Держпродспоживслужби у Золочівському районі до 11 серпня 2017 року надати пропозиції щодо підготовки водного об’єкта до купального сезону.

 

Другі Золочівські фестини «Наші»

4-6 серпня 2017 року у Золочівському районі вдруге відбулися Золочівські фестини «Наші», що відкрили учасникам прекрасні імена наших сучасників, які творять славу краю в Україні та за її межами, усвідомлюючи його особливу місію, що зродив пророка національного відродження у Галичині отця Маркіяна Шашкевича, маючи приклад національного і громадянського подвигу творців «Руської трійці», відзначаючи 180-ти літній ювілей з часу виходу й оприлюднення першого альманаху народною мовою «Русалка Дністрова».

Програма фестивалю спрямована на ознайомлення зі здобутками відомих вихідців із Золочівщини в різних сферах діяльності, залучення їх до професійної орієнтації школярів району, вироблення концепції співпраці задля розвитку краю.

Важливим є об’єднавчий процес усіх здорових сил, залучення інтелігенції до творення справжнього громадянського суспільства, долаючи існуючі партійні подрібнення та чвари в суспільно-політичному житті.

Надзавданням є популяризація імені та життєвого подвигу зачинателя «Руської трійці» отця Маркіяна Шашкевича.

До учасників фестин надійшов лист заступника міністра культури України зі словами підтримки ідеї заходу та побажаннями її успішної реалізації. Спеціальним гостем був Генеральний прокурор Уельсу (Великобританія), батьки якого походять із Золочівщини.

У рамках 2-х Золочівськихфестин «Наші» відбулися такі події:

Літературна зустріч члена НСПУ, лауреата літературних премій, Ольги Кіс та поетеси Ірини Яворської у Поморянах «На воскресіння Поморянського замку». Літературна зустріч члена НСПУ Катерини Тихонової, поеток Ірини Кривень та Ірини Гирило у Глинянах.

«Ніч у бібліотеці» зібрала креативну молодь у читальній залі ЦРБ ім. Івана Франка. Читали авторські твори, співали запрошені барди, відбувалися майстер класи з бісероплетіння. Зібрано книжки бійцям в зону АТО.

Майстер-класи для творчої молоді відбулися одночасно в п’ятьох локаціях:

- для юних співаків та музикантів майстер-клас в залі музичної школи провели заслужені артистки України Лілія Коструба (Львів), Лариса Дедюх (Київ), концертмейстер Орест Коструба (Львів);

- майстер-клас для декламаторів та учасників драмгуртків провів артист Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Дмитро Каршневич;

- екскурсоводи шкільних музеїв району мали можливість ознайомитися з тонкощами професій екскурсовода та мистецтвознавця у Золочівському замку;

- ГО «Шанувальники боксу Золочівщини» (керівник Олександр Радовець) запросила молодь для ознайомлення з роботою секції;

- художники виготовили чудовий колаж «Наші» протягом майстер-класу, що відбувся за участі Анастасії Грішиної, відомого педагога і художника із Золочева.

Зустріч бібліотекарів району з літераторами: членом НСПУ Володимиром Барною (Київ), членом НСПУ Іриною Мельник (Рівне), поетом Іларієм Ляховичем (Львів).

Форум інтелігенції Золочівщини, на який прибули знані науковці, яким дала путівку у світ золочівська земля: Кость Ганна Мирославівна – кандидат філологічних наук, доцент, заступник декана факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка; Гулай Василь Васильович – доктор політичних наук, завідувач кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Національного університету «Львівська політехніка» ; Задорожний Володимир Васильович – кандидат філологічних наук, доцент, професор кафедри іноземних мов Національного університету «Львівська політехніка» ; Панчишин Володимир Григорович – кандидат економічних наук, доцент, проректор з науково-методичної роботи Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Гала-концерт за участю НАШИХ відомих виконавців та нагородження учасників дипломами.

Хода вулицею Маркіяна Шашкевича у м. Золочеві. Покладання квітів до пам’ятників В.Чорноволу, пам’ятного знака Небесній сотні, пам’ятника Маркіяну Шашкевичу.

Заходи на Білій горі у Підлиссі біля пам’ятного Хреста о. Маркіяну Шашкевичу (Архиєрейська Літургія, літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна», відвідини музею-садиби М. Шашкевича у Підлиссі).

Інформація зусібіч висвітлена порталом «Золочів.нет» та іншими ЗМІ, що дасть можливість побільшити авдиторію учасників усіх заходів, які відбулися впродовж трьох днів. Це промоція не лише «Золотої провінції», але й усієї Львівщини. Окрім того, Фестини мають привернути увагу до ремонту доріг, впорядкування відпустової площі на Білій горі, створення необхідної інфраструктури та достойнішого вшанування постаті такого пророчого масштабу, як отець Маркіян Шашкевич.

 

04.08.2017

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області розпочато фінансування пенсій за серпень місяць.

Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій за серпень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 50,1 млн.грн., в тому числі:

- по Золочівському району– 30,0 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 20,1 млн.грн.

 

03.08.2017

 

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють підпал райдержадміністрацією створено робочу групу з проведення рейдів, щодо дотримання вимог пожежної безпеки сільськогосподарськими підприємствами району під час проведення жнив у 2017 році.

На території Золочівського району з 02.08.2017р. робочою комісією щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах району райдержадміністрації спільно з Державною екологічною інспекцією у Львівській області здійснюється комплексний об’їзд території з метою виявлення місць самовільного спалювання рослинності та притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб за вчинення порушень.

Станом на 03 серпня 2017р. робочою комісією щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА (головного інспектора Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, спеціаліста управління АПР- громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області,) держінспекторами Державної екологічної інспекції у Львівській області, Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, проведено рейдові виїзди-обстеження по території району зокрема: Куровицької, Підгайчиківської, Глинянської, Перегноївської, Словітської, Новосілківської, Великовільшанецької місцевих рад. Виявлено факти спалювання сухої трави в с.Словіта, с.Перегноїв та за межами с.Новосілки.

Матеріали для встановлення особи будуть скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області.

 

02.08.2017

 

У райдержадміністрації проведено нараду по Золочівських фестинах «НАШІ»

Сьогодні, 2 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду щодо стану готовності районних служб до проведення Золочівських фестин «НАШІ». «Головною ідеєю Фестин є об’єднавча. Об’єднання навколо сентименту – малої Батьківщини. Використання інтелектуального капіталу напрацьованого вихідцями Золочівського краю. Користати та поцінувати цей капітал та вміти пошанувати іншого. Показати приклади молоді, як можна багато досягти власною працею», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Учасниця наради та модератор Фестин Ольга Боса наголосила на проведенні 5 серпня 2017 року форуму інтелігенції, на який приїдуть відомі митці, думки яких та розповіді, завдяки масмедія, будуть занотовані та надруковані у відновленому часописі «Шашкевичів край», задля того, аби це мудре слово не згубилося. Ольга Володимирівна також наголосила на проведенні майстер-класів по локаціях із драматургії, художнього мистецтва, вокалу, ознайомлення із професією екскурсовода та показовими виступами спортсменів.

Під час наради обговорено покрокові шляхи реалізації проекту Золочівських фестин «НАШІ».

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар з головами місцевих рад

Сьогодні, 2 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду-семінар з головами місцевих рад району.

У нараді-семінарі взяли участь голова районної ради Олег Банах, керівники та представники правоохоронних органів, голови місцевих рад району та фахівці районних служб, райдержадміністрації. Розпочав нараду-семінар голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, який проінформував присутніх про підсумки проведення колегії обласної державної адміністрації. Продовжилась нарада-семінар із виступів представників районних служб. Про порядок видалення зелених насаджень (дерев, кущів) у населених пунктах району та про надання дозвільних документів на користування природними ресурсами району суб’єктам господарювання доповіла Жанна Царик - головний спеціаліст управління агропромислового розвитку.

Про вжиття заходів щодо недопущення пожеж в екологічних системах району проінформував Роман Кіндрат – начальник ДПРЧ-13 Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській обл. Доповідач зазначив, що у ІІІ декаді липня представники пожежно-рятувальної служби проводили подворові обходи територією району.

Особливу увагу приділяли профілактичній роботі по попередженню спалювання сухостою, інформували громадян, що це не лише шкода людині, але й нищення флори і фауни Золочівщини. Про активізацію роботи щодо проведення інформаційних кампаній серед населення району з попередження виникнення ДТП на дорогах Золочівщини, а також попередження спалювання сухої рослинності доповіла Ольга Боса – начальник відділу організаційної роботи інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

Доповідач наголосила, що з метою пошуку шляхів вирішення проблеми виникнення дорожньо-транспортних пригод на дорогах Львівщини розпочинається проведення інформаційної кампанії серед населення області про висвітлення причин виникнення і наслідки недотримання Правил дорожнього руху, що спричиняють ДТП на дорогах Львівщини.

Відповідно на Золочівщині також стартує медійно-інформаційна кампанія. Просимо вас, голови місцевих рад, максимально активізувати роботу з цього питання та забезпечити донесення інформації по проблематиці виникнення дорожньо-транспортних пригод до жителів вашої території, адже вони усі є водіями чи пішоходами.

Просимо залучити до співпраці представників Золочівського відділу поліції, які курують дорожній рух у районі, вчителів, бібліотекарів, завідувачів Народних домів, лідерів громадської думки, авторитетних людей району, громадських активістів, керівників релігійних громад.

 

1 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями сіл Новосілки і Митулин Новосілківської сільської ради в приміщенні адмінбудинку місцевої ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч висловили щиру подяку чиновникам усіх рівнів за відремонтовану дорогу Львів-Тернопіль, що пролягає біля сіл Новосілки і Митулин. Однак мали прохання особисті та висловили їх на зустрічі з головою райдержадміністрації. Громадяни зазначили, що потрібно встановити дорожні знаки, розмітку пішохідного переходу, зробити освітлення пішохідних переходів та облаштувати зупинки. и.

Також мешканці села Новосілки акцентували увагу на перенесенні ліній електропередач, яка проходить через футбольне поле села Новосілки. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський підводячи підсумки зустрічі з громадянами наголосив, на важливості недопущення спалювання сухої рослинності у жаркий період, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, організації вивезення сміття.

Володимир Йосипович повідомив про те, що відремонтовані дороги не дають права водіям перевищувати швидкість та нехтувати правилами дорожнього руху. Закликав людей, що прийшли на зустріч, розповісти своїм сусідам, друзям, знайомим, що кожен з них є учасником дорожнього руху, особливо на території даної місцевої ради, адже біля неї проходить траса. Та наголосив, що кожного водія чекають вдома. Наведено головою було і приклади перевищення швидкості водіями на території Підгайчиківської сільської ради, нажаль з летальним завершенням.

Крім цього проведено виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які мають найману працю і здійснюють свою діяльність на території Новосілківської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

 

01.08.2017

 

«Рука допомоги».

Як малозабезпечені стають бізнесменами Учасники проекту Міністерства соціальної політики отримують нову роботу та кошти на власний бізнес.

У Львівській області триває реалізація проекту «Рука допомоги», який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Пілотний проект направлений на подолання бідності та безробіття серед малозабезпечених та переселенців із зони АТО. Відтепер учасники проекту можуть влаштуватись на роботу, безкоштовно пройшовши навчання, взяти участь в оплачуваних громадських роботах, що дозволить гідно забезпечувати себе і свою родину. Серед новаторських механізмів, що використовуються у проекті, - надання безвідсоткової фінансової допомоги на відкриття власного бізнесу. Середній розмір фінансової допомоги становить близько 64 тисяч гривень, що дозволить вчорашнім безробітним обирати з досить широкого переліку видів підприємницької діяльності.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка переконаний, що проект стане поштовхом для людей, які демотивовані тривалим безробіттям. «Люди, які отримують матеріальну допомогу від держави, поступово звикають до цього, але ж можна їм дати можливість відкрити власну справу та вивести зі стану бідності та безробіття», - сказав голова ЛОДА. Незважаючи на те, що проект стартував у повній мірі лише у квітні, перші учасники вже повернулись на ринок праці. Так, близько 100 довготривалих безробітних трьох пілотних областей -Львівської, Харківської та Полтавської- влаштувались на роботу, ще стільки ж - беруть участь в оплачуваних громадських роботах. А 14 учасникам проекту вже затверджено бізнес-плани для отримання фінансової допомоги на відкриття власної справи, з них трьом – у Львівській області. Одним з нових підприємців у Львівській області стане жителька міста Сколе Ольга Онуляк, яка планує відкрити піцерію. Ще у студентські роки дівчина допомагала батькам у кафе та працювала адміністратором італійського ресторану, тож мрія про власний ресторанний бізнес зародилася вже тоді.

«Я дуже хотіла відкрити саме піцерію, але життя склалося інакше – я вийшла заміж, народила донечку і мала за нею доглядати. Протягом трьох декретних років ми з чоловіком отримували допомогу як малозабезпечені, але нас це не влаштовувало, розуміли – тут немає перспективи. У квітні 2017 року ми дізнались про пілотний проект «Рука допомоги» в районному управлінні соцзахисту, де нам порадили звернутись до центру зайнятості за більш детальною інформацією. Після консультацій я зрозуміла, що настав час втілювати мрію у життя», - говорить пані Ольга.

Майбутня підприємниця підійшла до справи відповідально. Після аналізу ринку у рідному місті Ольга дійшла висновку, що ідея з піцерією вдала, оскільки піцерійна інфраструктура тут малорозвинена і жодного спеціалізованого закладу харчування немає, хоча попит на піцу зростає. «Це буде перша піцерія у місті. Великою перевагою стане сааме спосіб виготовлення - в печі на дровах, як це роблять в Італії.

Асортимент буде великий, що задовільнить будь-які смаки. Також ми включимо до меню супутні страви, яких немає в інших закладах,що принесе нам додатковий дохід та наплив клієнтів», - ділиться планами учасниця проекту «Рука допомоги». Сім’я майбутніх підприємців змогла максимально заощадливо спланувати стартові витрати на заклад без втрати привабливості для клієнтів. Так, піцерія буде знаходитися біля будинку Ольги, що звільнило її від купівлі дорогої земельної ділянки або оренди. «Цей проект допоміг мені розпочати власну справу, повірити, що все можливо, що треба мати бажання, працювати і все вийде. Я дуже рада, що зможу сама забезпечити свою сім'ю, заробити стабільний дохід та позбавитися статусу малозабезпеченої. Хочу йти вперед, розвивати свою справу і досягти високих результатів», - поділилася учасниця проекту.

Проект «Рука допомоги» - це можливість змінити своє життя на краще, влаштуватися на роботу, взяти участь у оплачуваних громадських роботах або втілити свою давню мрію і стати бізнесменом. Це дозволить забезпечити собі та своїм дітям краще майбутнє. Завдяки простому механізму, який використовується у проекті, шлях до успіху стає максимально коротким при бажанні працювати та брати відповідальність на себе.

 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня 2017 року, у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці". В заході взяло участь 20 безробітних громадян. Директор центру зайнятості Орест Малиновський привітав всіх учасників семінару та надав вичерпну інформацію про послуги служби зайнятості та надання допомоги особам потерпілим від торгівлі людьми, зосередив увагу на необхідність проведення профілактичних заходів, які в подальшому допоможуть протидіяти торгівлі людьми.

Перед присутніми виступили: начальник відділу сімейної політики управління соціального захисту населення Золочівської РДА - Божаківський Іван Ярославович, начальник Золочівського бюро правової допомоги - Сагата Ольга Ігорівна, заступник директора – начальник відділу соціальної роботи Золочівського районного ЦСССДМ – Дужа Оксана Романівна, Старший ДОПСППП Золочівського ВПГУНП у Львівській області капітан поліції – Стебницька Ольга Михайлівна, головний спеціаліст служби у справах дітей Золочівської РДА – Іванчишин Тетяна Михайлівна. Були розглянуті такі питання: основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції; переваги легального працевлаштування за кордоном; правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном).

Обговорення нагального питання було жвавим, учасники задавали питання організаторам семінару. Присутні переглянули відеоролик – «Життя на продаж», отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.

 

Проведено засідання оргкомітету з питання відзначення Золочівських фестин "НАШІ"-2017

Цими вихідними на Золочівщині приходитимуть Золочівські фестини «Наші» - 2017 з 4 по 6 серпня. Провів засідання оргкомітету голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який відбувся сьогодні, 1 серпня 2017 року. «Шановні учасники оргкомітету хочу вам повідомити, що цьогорічні фестини є другими по рахунку, адже минулого року, запровадила ці фестини поетеса Золочівського краю Ольга Кіс.

Мета даного проекту - це пошук відомих і знаних постатей культури, мистецтва, літераторів, акторів тощо вихідців із Золочівщини, гідне вшанування цих осіб та нашого славетного земляка, Будителя Галичини отця Маркіяна Шашкевича». На засіданні оргкомітету доповіла начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса (поетеса Ольга Кіс), яка розповіла учасникам оргкомітету про програму проведення Фестин, що розрахована вона на три дні. Цього року Фестинами охоплено не лише місто Золочів, але й і Глинянщину та Поморянщину.

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід проведення заходів, а пожежно-рятувальній – дотримання правил пожежної безпеки під час проведення заходів. У рамках налагодження ефективної співпраці між органами виконавчої влади та Навчальним центром Національної гвардії України буде проведено забезпечення заходу посадковими місцями та матеріально-технічними засобами.

Голові Білокамінської сільської ради доручено провести впорядкування території музею-садиби М. Шашкевича та біля пам’ятного Хреста на Білій горі.

 

Як зберегти врожай від вогняної стихії?

З давніх часів людина опанувала непростий процес вирощування хліба. Жнива – одна з найвідповідальніших його складових і є причиною особливої турботи як для хліборобів, бо через чиюсь прикру недбалість усе, що виростили люди, може бути втраченим. Від того, який буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян.

 

Уберегти хліб від пожеж – завдання для всіх жителів Золочівського району.

У зв`язку з настанням жнивної кампанії рятувальники наголошують про необхідність суворого дотримання наступних протипожежних правил в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю. Збирання врожаю До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути обладнаними справними іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та лопатою). Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з‘єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна.

У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. Якщо техніка не відповідає вимогам пожежної безпеки, слід негайно припинити роботу й усунути недоліки за межами хлібного лану. Радіатори двигунів, вали ліхтерів, соломонакопичувачів, транспортерів, підбирачів, шнеків та інші вузли збиральних машин повинні своєчасно очищуватися від пилу, соломи та зерна. Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші працівники, задіяні на роботах зі збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж із отриманням відповідного посвідчення. Особи, котрі не пройшли інструктаж, до виконання робіт не допускаються.

У період воскової стиглості, хлібні масиви необхідно обкосити і розбити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками зробити прокоси не менше 8 метрів завширшки. Посередині цих прокосів та по периметру всього поля треба проорати смугу не менше 4 м завширшки. На хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор із плугом на випадок пожежі.

Скиртування кормів Місця постійного зберігання грубих кормів треба обгородити та обладнати блискавкозахистом. Забороняється застосування відкритого вогню. Керівники господарств повинні забезпечити цілодобову охорону скирт сіна та соломи. Місця тимчасового скиртування повинні бути оборані. Крім того, під час скиртування в місцях, де ведуться роботи, мають чергувати трактори з плугами. Тут же встановлюється ємність із водою та первинні засоби пожежогасіння. Протипожежний захист Пожежні автомобілі, мотопомпи і пристосована для пожежогасіння сільськогосподарська техніка мають бути повністю укомплектовані та постійно перебувати у справному стані. Для її зберігання, а також організації цілодобового чергування членів добровільних пожежних дружин мають бути обладнані спеціальні приміщення з телефонним зв‘язком. Використовувати цю техніку не за призначенням суворо забороняється.

Дії при виникненні пожежі

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до служби порятунку «101». До приїзду вогнеборців слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню зону горіння необхідно обов‘язково оборати. Тільки спільними зусиллями можна захистити майбутній урожай від пожеж! Золочівський РВ Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області звертається до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням дотримуватись вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

Окремо звертаємось до керівників сільгоспідпрємств та населення з проханням не спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, винищення флори і фауни регіону. Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

 

Рятувальники нагадали людям про заборону випалювання сухої рослинності поблизу покладів торфу, адже таке недбальство може призвести до великої біди. У спекотну погоду опале листя та суха трава можуть зайнятися у лічені секунди навіть від залишеного недопалка або сірника.

Тож закликаємо громадян бути вкрай обережними з вогнем на відкритих територіях, а також під час прибирання присадибних ділянок. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. /p>

Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем. В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Детальніше у відео - http://zolochiv.net/2007-zolochivski-ryatuvalniki-spilkuyutsya-iz-gospodaryami-pro-zaboronu-vipalyuvannya-suhostoyu/

 

31.07.2017

 

Сьогодні, 31 липня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та ін. соціальних виплат.

В ході проведення засідання розглянуто питання повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарювання, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів. У засіданні взяли участь суб’єкти господарської діяльності, які задекларували мінімальні зобов’язання з акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за травень 2017 року.

В обговоренні даного питання взяли участь усі члени комісії. Голова райдержадміністрації наголосив на необхідності в повному обсязі сплати акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що 100 % поступають у місцеві бюджети, адже ці кошти спрямовуються на розвиток інфраструктури району.

За результатами обговорення СПД рекомендовано забезпечити повноту декларування та сплату акцизного податку до бюджетів.

 

Архів новин:

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація