Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Календар виставок в Греції у 2017 році _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

 

01.08.2017

 

1 серпня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями сіл Новосілки і Митулин Новосілківської сільської ради в приміщенні адмінбудинку місцевої ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч висловили щиру подяку чиновникам усіх рівнів за відремонтовану дорогу Львів-Тернопіль, що пролягає біля сіл Новосілки і Митулин. Однак мали прохання особисті та висловили їх на зустрічі з головою райдержадміністрації. Громадяни зазначили, що потрібно встановити дорожні знаки, розмітку пішохідного переходу, зробити освітлення пішохідних переходів та облаштувати зупинки. и.

Також мешканці села Новосілки акцентували увагу на перенесенні ліній електропередач, яка проходить через футбольне поле села Новосілки. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський підводячи підсумки зустрічі з громадянами наголосив, на важливості недопущення спалювання сухої рослинності у жаркий період, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, організації вивезення сміття.

Володимир Йосипович повідомив про те, що відремонтовані дороги не дають права водіям перевищувати швидкість та нехтувати правилами дорожнього руху. Закликав людей, що прийшли на зустріч, розповісти своїм сусідам, друзям, знайомим, що кожен з них є учасником дорожнього руху, особливо на території даної місцевої ради, адже біля неї проходить траса. Та наголосив, що кожного водія чекають вдома. Наведено головою було і приклади перевищення швидкості водіями на території Підгайчиківської сільської ради, нажаль з летальним завершенням.

Крім цього проведено виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які мають найману працю і здійснюють свою діяльність на території Новосілківської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

 

«Рука допомоги».

Як малозабезпечені стають бізнесменами Учасники проекту Міністерства соціальної політики отримують нову роботу та кошти на власний бізнес.

У Львівській області триває реалізація проекту «Рука допомоги», який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Пілотний проект направлений на подолання бідності та безробіття серед малозабезпечених та переселенців із зони АТО. Відтепер учасники проекту можуть влаштуватись на роботу, безкоштовно пройшовши навчання, взяти участь в оплачуваних громадських роботах, що дозволить гідно забезпечувати себе і свою родину. Серед новаторських механізмів, що використовуються у проекті, - надання безвідсоткової фінансової допомоги на відкриття власного бізнесу. Середній розмір фінансової допомоги становить близько 64 тисяч гривень, що дозволить вчорашнім безробітним обирати з досить широкого переліку видів підприємницької діяльності.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка переконаний, що проект стане поштовхом для людей, які демотивовані тривалим безробіттям. «Люди, які отримують матеріальну допомогу від держави, поступово звикають до цього, але ж можна їм дати можливість відкрити власну справу та вивести зі стану бідності та безробіття», - сказав голова ЛОДА. Незважаючи на те, що проект стартував у повній мірі лише у квітні, перші учасники вже повернулись на ринок праці. Так, близько 100 довготривалих безробітних трьох пілотних областей -Львівської, Харківської та Полтавської- влаштувались на роботу, ще стільки ж - беруть участь в оплачуваних громадських роботах. А 14 учасникам проекту вже затверджено бізнес-плани для отримання фінансової допомоги на відкриття власної справи, з них трьом – у Львівській області. Одним з нових підприємців у Львівській області стане жителька міста Сколе Ольга Онуляк, яка планує відкрити піцерію. Ще у студентські роки дівчина допомагала батькам у кафе та працювала адміністратором італійського ресторану, тож мрія про власний ресторанний бізнес зародилася вже тоді.

«Я дуже хотіла відкрити саме піцерію, але життя склалося інакше – я вийшла заміж, народила донечку і мала за нею доглядати. Протягом трьох декретних років ми з чоловіком отримували допомогу як малозабезпечені, але нас це не влаштовувало, розуміли – тут немає перспективи. У квітні 2017 року ми дізнались про пілотний проект «Рука допомоги» в районному управлінні соцзахисту, де нам порадили звернутись до центру зайнятості за більш детальною інформацією. Після консультацій я зрозуміла, що настав час втілювати мрію у життя», - говорить пані Ольга.

Майбутня підприємниця підійшла до справи відповідально. Після аналізу ринку у рідному місті Ольга дійшла висновку, що ідея з піцерією вдала, оскільки піцерійна інфраструктура тут малорозвинена і жодного спеціалізованого закладу харчування немає, хоча попит на піцу зростає. «Це буде перша піцерія у місті. Великою перевагою стане сааме спосіб виготовлення - в печі на дровах, як це роблять в Італії.

Асортимент буде великий, що задовільнить будь-які смаки. Також ми включимо до меню супутні страви, яких немає в інших закладах,що принесе нам додатковий дохід та наплив клієнтів», - ділиться планами учасниця проекту «Рука допомоги». Сім’я майбутніх підприємців змогла максимально заощадливо спланувати стартові витрати на заклад без втрати привабливості для клієнтів. Так, піцерія буде знаходитися біля будинку Ольги, що звільнило її від купівлі дорогої земельної ділянки або оренди. «Цей проект допоміг мені розпочати власну справу, повірити, що все можливо, що треба мати бажання, працювати і все вийде. Я дуже рада, що зможу сама забезпечити свою сім'ю, заробити стабільний дохід та позбавитися статусу малозабезпеченої. Хочу йти вперед, розвивати свою справу і досягти високих результатів», - поділилася учасниця проекту.

Проект «Рука допомоги» - це можливість змінити своє життя на краще, влаштуватися на роботу, взяти участь у оплачуваних громадських роботах або втілити свою давню мрію і стати бізнесменом. Це дозволить забезпечити собі та своїм дітям краще майбутнє. Завдяки простому механізму, який використовується у проекті, шлях до успіху стає максимально коротким при бажанні працювати та брати відповідальність на себе.

 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня 2017 року, у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці". В заході взяло участь 20 безробітних громадян. Директор центру зайнятості Орест Малиновський привітав всіх учасників семінару та надав вичерпну інформацію про послуги служби зайнятості та надання допомоги особам потерпілим від торгівлі людьми, зосередив увагу на необхідність проведення профілактичних заходів, які в подальшому допоможуть протидіяти торгівлі людьми.

Перед присутніми виступили: начальник відділу сімейної політики управління соціального захисту населення Золочівської РДА - Божаківський Іван Ярославович, начальник Золочівського бюро правової допомоги - Сагата Ольга Ігорівна, заступник директора – начальник відділу соціальної роботи Золочівського районного ЦСССДМ – Дужа Оксана Романівна, Старший ДОПСППП Золочівського ВПГУНП у Львівській області капітан поліції – Стебницька Ольга Михайлівна, головний спеціаліст служби у справах дітей Золочівської РДА – Іванчишин Тетяна Михайлівна. Були розглянуті такі питання: основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції; переваги легального працевлаштування за кордоном; правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном).

Обговорення нагального питання було жвавим, учасники задавали питання організаторам семінару. Присутні переглянули відеоролик – «Життя на продаж», отримали інформаційні та методичні матеріали, які допоможуть в протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.

 

Проведено засідання оргкомітету з питання відзначення Золочівських фестин "НАШІ"-2017

Цими вихідними на Золочівщині приходитимуть Золочівські фестини «Наші» - 2017 з 4 по 6 серпня. Провів засідання оргкомітету голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який відбувся сьогодні, 1 серпня 2017 року. «Шановні учасники оргкомітету хочу вам повідомити, що цьогорічні фестини є другими по рахунку, адже минулого року, запровадила ці фестини поетеса Золочівського краю Ольга Кіс.

Мета даного проекту - це пошук відомих і знаних постатей культури, мистецтва, літераторів, акторів тощо вихідців із Золочівщини, гідне вшанування цих осіб та нашого славетного земляка, Будителя Галичини отця Маркіяна Шашкевича». На засіданні оргкомітету доповіла начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса (поетеса Ольга Кіс), яка розповіла учасникам оргкомітету про програму проведення Фестин, що розрахована вона на три дні. Цього року Фестинами охоплено не лише місто Золочів, але й і Глинянщину та Поморянщину.

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід проведення заходів, а пожежно-рятувальній – дотримання правил пожежної безпеки під час проведення заходів. У рамках налагодження ефективної співпраці між органами виконавчої влади та Навчальним центром Національної гвардії України буде проведено забезпечення заходу посадковими місцями та матеріально-технічними засобами.

Голові Білокамінської сільської ради доручено провести впорядкування території музею-садиби М. Шашкевича та біля пам’ятного Хреста на Білій горі.

 

Як зберегти врожай від вогняної стихії?

З давніх часів людина опанувала непростий процес вирощування хліба. Жнива – одна з найвідповідальніших його складових і є причиною особливої турботи як для хліборобів, бо через чиюсь прикру недбалість усе, що виростили люди, може бути втраченим. Від того, який буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян.

 

Уберегти хліб від пожеж – завдання для всіх жителів Золочівського району.

У зв`язку з настанням жнивної кампанії рятувальники наголошують про необхідність суворого дотримання наступних протипожежних правил в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю. Збирання врожаю До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути обладнаними справними іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та лопатою). Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з‘єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна.

У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. Якщо техніка не відповідає вимогам пожежної безпеки, слід негайно припинити роботу й усунути недоліки за межами хлібного лану. Радіатори двигунів, вали ліхтерів, соломонакопичувачів, транспортерів, підбирачів, шнеків та інші вузли збиральних машин повинні своєчасно очищуватися від пилу, соломи та зерна. Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші працівники, задіяні на роботах зі збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж із отриманням відповідного посвідчення. Особи, котрі не пройшли інструктаж, до виконання робіт не допускаються.

У період воскової стиглості, хлібні масиви необхідно обкосити і розбити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками зробити прокоси не менше 8 метрів завширшки. Посередині цих прокосів та по периметру всього поля треба проорати смугу не менше 4 м завширшки. На хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор із плугом на випадок пожежі.

Скиртування кормів Місця постійного зберігання грубих кормів треба обгородити та обладнати блискавкозахистом. Забороняється застосування відкритого вогню. Керівники господарств повинні забезпечити цілодобову охорону скирт сіна та соломи. Місця тимчасового скиртування повинні бути оборані. Крім того, під час скиртування в місцях, де ведуться роботи, мають чергувати трактори з плугами. Тут же встановлюється ємність із водою та первинні засоби пожежогасіння. Протипожежний захист Пожежні автомобілі, мотопомпи і пристосована для пожежогасіння сільськогосподарська техніка мають бути повністю укомплектовані та постійно перебувати у справному стані. Для її зберігання, а також організації цілодобового чергування членів добровільних пожежних дружин мають бути обладнані спеціальні приміщення з телефонним зв‘язком. Використовувати цю техніку не за призначенням суворо забороняється.

Дії при виникненні пожежі

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до служби порятунку «101». До приїзду вогнеборців слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню зону горіння необхідно обов‘язково оборати. Тільки спільними зусиллями можна захистити майбутній урожай від пожеж! Золочівський РВ Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області звертається до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням дотримуватись вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

Окремо звертаємось до керівників сільгоспідпрємств та населення з проханням не спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, винищення флори і фауни регіону. Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

 

Рятувальники нагадали людям про заборону випалювання сухої рослинності поблизу покладів торфу, адже таке недбальство може призвести до великої біди. У спекотну погоду опале листя та суха трава можуть зайнятися у лічені секунди навіть від залишеного недопалка або сірника.

Тож закликаємо громадян бути вкрай обережними з вогнем на відкритих територіях, а також під час прибирання присадибних ділянок. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. /p>

Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем. В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Детальніше у відео - http://zolochiv.net/2007-zolochivski-ryatuvalniki-spilkuyutsya-iz-gospodaryami-pro-zaboronu-vipalyuvannya-suhostoyu/

 

31.07.2017

 

Сьогодні, 31 липня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та ін. соціальних виплат.

В ході проведення засідання розглянуто питання повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарювання, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів. У засіданні взяли участь суб’єкти господарської діяльності, які задекларували мінімальні зобов’язання з акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за травень 2017 року.

В обговоренні даного питання взяли участь усі члени комісії. Голова райдержадміністрації наголосив на необхідності в повному обсязі сплати акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що 100 % поступають у місцеві бюджети, адже ці кошти спрямовуються на розвиток інфраструктури району.

За результатами обговорення СПД рекомендовано забезпечити повноту декларування та сплату акцизного податку до бюджетів.

 

28.07.2017

 

Сьогодні, 28 липня 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано вісім суб’єктів господарської діяльності, які у червні 2017 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого мінімуму . В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення запрошених СПД, щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Микола Волянський наголосив, що основна мета – це проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо проведення інспекційної кампанії та виділення певного часу на те, щоб роботодавці та працівники оформили належним чином трудові відносини.

 

Сьогодні, 28 липня 2017 року у сесійні залі районної ради проведено семінар із суб'єктами господарювання району щодо дотримання норм трудового законодавства з оплати праці. Заходом охоплено 37 осіб. Розпочав семінар перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

«З метою здійснення превентивних заходів щодо недопущення порушення норм законодавства з праці в усіх районах і містах області, зокрема і у Золочівському районі продовжуються проводитися інформаційні семінари з керівниками, власниками і фахівцями суб'єктів господарювання усіх форм власності», - сказав Ігор Нижник.

У семінарі взяли участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Микола Волянський, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Золочівської райдержадміністрації Оксана Залуцька, начальник управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Ігор Уличний, заступник директора Золочівського районного центру зайнятості Лілія Саханевич, заступник началника Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Оксана Кульба.

 В ході проведення семінару  головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області М.Волянський наголосив на пілотному проекті щодо виявлення незадекларованої праці, застосуванні цивільно-правових договорів та штрафних санкціях за порушення трудового законодавства.

 

Головою райдержадміністрації проведено особистий прийом ийом

Сьогодні, 28 липня 2017 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян. До очільника району звернулося двоє громадян. Розглянуто питання: - про відмову у пільговому перевезенні; - про надання пільгового кредитування для придбання житла молодій сім’ї. По питаннях, що розглядалися на особистому прийомі, надано консультації та прийняті рішення щодо їх вирішення.

Головою райдержадміністрації дано роз’яснення громадянці щодо надання пільгового перевезення згідно норм законодавства. Питання надання пільгового кредитування потребує вивчення, тому у телефонному режимі юридичною службою райдержадміністрації буде проінформовано заявницю про подальші кроки, згідно норм чинного законодавства, для вирішення даного питання.

 

27.07.2017

 

Сьогодні, 27 липня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання колегії райдержадміністрації. В ході проведення засідання обговорено питання виконання районного бюджету Золочівського району за I півріччя 2017 року, проінформовано про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж I півріччя 2017 року та підведено підсумки роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації впродовж I півріччя 2017 року. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра у своєму виступі наголосила, що виконання річного плану склало 57,2%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження податків, зборів та інших платежів до загального фонду бюджету району збільшились на 41,5% або на 21580,4 тис.грн. Надходження до загального фонду районного бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) склали 42548,6 тис.грн., що становить 101,8% до плану на 1 півріччя 2017 року, або більше на 770,1 тис.грн. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року надходження до районного бюджету збільшились на 43,1%, або 12824,7 тис.грн. За 6 місяців поточного року забезпечено виконання усіх 36 місцевих бюджетів району. Основні джерела надходжень до загального фонду бюджету району (податок та збір на доходи фізичних осіб, податок на майно в частині плати за землю, єдиний податок, акцизний податок). Вказані чотири податки складають 96,0% в доходній частині загального фонду бюджету району.

За підсумками обговорень даного питання прийнято рішення, одним із пунктів якого є те, міським, селищному., сільським радам доручено провести моніторинг підконтрольних територій на предмет виявлення суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами без відповідних ліцензій на право продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, або декларують обсяги сплати акцизного податку, що не відповідають фактичному обсягу реалізації таких товарів.

Інформацію щодо виявлених вищезазначених фактів скеровувати, для відповідного реагування, до Головного управління державної фіскальної служби у Львівській області до 1 жовтня 2017 року.

Ірина Налужна, начальник відділу документообігу, контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації зазначила, що організація роботи з документами у Золочівській райдержадміністрації здійснюється в порядку, передбаченому інструкцією з діловодства, затвердженою розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

Відділ документообігу, контролю та звернень громадян апарату райдержадміністрації у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації та райдержадміністрації.

Порядок здійснення контролю за виконанням документів в райдержадміністрації затверджений розпорядженням голови районної державної адміністрації від 15 січня 2014 року № 6. Щоденно в базу реєстрації (картотеку) вносяться дані вхідних документів та відмітки про виконання. Аналіз стану виконавської дисципліни щодо роботи з контрольними документами свідчить, що управління та відділи райдержадміністрації, органи місцевого самовряднування своєчасно виконують завдання, визначені розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації та райдержадміністрації. Результати аналізу звернень громадян за характером порушених у них питань стосуються здебільшого соціального захисту (надання субсидії), вирішення житлових проблем, ремонту доріг, пасажирських перевезень.

 

Дві місцеві ради Золочівського району стали переможцями обласного конкурсу “Екологічно чистий населений пункт”

У червні місяці Золочівською райдержадміністрацією повідомлялося про те, що три місцеві ради Золочівського району будуть брати участь у Конкурсі. /p>

Рішенням сесії Львівської обласної ради від 13 липня 2017 року № 484 визначено переможців щорічного обласного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт» у 2017 році. Згідно з рішенням сесії вирішено нагородити переможців щорічного обласного конкурсу та вручити дипломи переможцям Конкурсу двом місцевим радам району: третя категорія (селища) друге місце – Поморянська селищна рада Золочівського району та четверта категорія (села) друге місце – Гологірська сільська рада Золочівського району. Місцеві ради отримають по 30 тис. грн. субвенції з департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Поморянська селищна рада проведе заходи з озеленення території смт. Поморяни, а Гологірська сільська рада - поточний ремонт з благоустрою водойми (початок витоку річки Золота Липа) села Майдан–Гологірський. /p>

 

Профорієнтаційна екскурсія «Моя майбутня професія – державний службовець»

Сьогодні, 27 липня 2017 року, у приміщенні адмінбудинку районної державної адміністрації проведено профорієнтаційну екскурсію. Тему обрано пов’язану із службою в органах виконавчої влади - «Моя майбутня професія – державний службовець».

Молоді люди, що прийшли на зустріч мали змогу ознайомитися з роботою ознайомитися з роботою відділів, управлінь та секторів райдержадміністрації. Привітав учасників голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. «Сьогодні питання залучення молоді на державну службу набуло значної актуальності. Адже без оновлення її кадрового потенціалу та залучення молоді неможливе подальше зростання та розвиток інституту державної служби. Від здатності молоді бути активною творчою силою значною мірою залежить сам процес державотворення. Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу, здатним оновити та модернізувати систему державного управління, відіграти важливу роль у процесах розбудови демократичної держави», - сказав голова райдержадміністрації звертаючись до молоді.

Продовжився захід знайомством з учасниками та проведенням тематичної лекції «Водій тебе чекають вдома», мета якої врятувати життя людей, а особливо тих, хто керує транспортним засобом. Керівники та працівники кожного з відділів, управлінь, секторів розповідали про особливості своєї безпосередньої роботи, наводили приклади. Молоді люди завітали і у районну раду,екскурсію з ними провела керуюча справами Наталія Калуцька, яка наголосила на важливості органів місцевого самоврядування у структурі держаного управління. Молодь була досить активною, прозвучало багато запитань, на які надано змістовні відповіді.

Учасниця заходу Аліна Псюк поділилася своїми враженнями від участі у екскурсії. «Кожен ставить перед собою мету, і моя мета – бути освіченою людиною, мати можливість самореалізації, мати престижну і корисну роботу. Такою роботою, я вважаю професію державного службовця. Незважаючи на те, що ця Справа є складною і вимагає дотримання норм службової етики, відданості справі, докладання максимальних зусиль заради покращення життя громадян, підвищення авторитету державної служби та держави в цілому. На мою думку, державний службовець є зразковим обличчям держави, який працює на благо країни і авторитет нації загалом. Я сподіваюсь, що знання отримані мною з фінансової сфери, сьогодні під час лекції начальника фінансового управління Галини Мудрої та ще в майбутньому отримані знання і досвід допоможуть мені справитися з завданнями державного службовця в бюджетних установах», - повідомила Аліна Псюк.

 

26.07.2017

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 25.07.2017 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за липень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах. Потреба коштів на зазначені цілі склала 50,4 млн.грн., з них:

- по Золочівському району– 30,3 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 20,1 млн.грн.

 

Як застрахованій особі не втратити свій страховий стаж?

Страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачували страхові внески в сумі не меншій за встановлений законодавством мінімальний страховий внесок. Для зарахування повного місяця страхового стажу сума сплаченого внеску має бути не меншою від суми мінімального страхового внеску (сума мінімальної заробітної плати помножена на розмір ЄСВ). На сьогоднішній день сума мінімального страхового внеску становить 704 грн. (3200 грн. розмір мінімальної зарплати*22%ЄСВ). Якщо місячна сума сплаченого внеску є меншою за мінімальний страховий внесок, то стаж зараховують пропорційно до сплачених сум. В такому випадку застрахована особа має право самостійно доплатити потрібну суму для того, щоб зарахувався повний місяць стажу.

Для того аби особисто пересвідчитись в наявності повних місяців страхового стажу, запрошуємо всіх бажаючих звернутися в управління Пенсійного фонду для реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

У разі виникнення запитань та за додатковою інформацією звертайтесь в Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12. м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

Відділ адміністрування, супроводження інформаційних систем,

електронних реєстрів та захисту інформації

 

25.07.2017

 

Сьогодні, липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів у приміщенні Золочівської міської ради зустріч з громадянами.

У зустрічі взяли участь представники районних служб. Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення щодо призначення субсидій, особливу увагу звернула на вирішенні питання надання субсидій громадянам багатоквартирних будинків, які уклали договір з «Управителем» будинку. Також Алла Зіновіївна зупинилася і на питанні тарифів на постачання води.

Головуючий, Ігор Нижник проінформував, що район бере участь у різних конкурсах, зокрема і мікропроектах місцевого розвитку. Золочівська міська рада активна у даному напрямку та на даний час займається реалізацією багатьох проектів.

Присутній на зустрічі заступник Золочівського міського голови Василь Гавришків розповів про проведення заходів з питання благоустрою міста, впорядкування територій та певну увагу звернув на проведенні каналізування багатьох масивів, особливо «Заріччя».

 

Сьогодні, 25 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям, який має бути встановлений на території Підлипецької сільської ради (с. Новоселище).

На нараду запрошено фахівця з проектно-кошторисної документації, голову і бухгалтера місцевої ради, головного спеціаліста з питань спорту райдержадміністрації. В ході проведення обговорення наголошено на тому, що проектно-кошторисна документація на даний час проходить експертну оцінку. Фахівець-проектант розповів про шляхи реалізації проекту на території Підлипецької сільської ради.

За підсумками наради вирішено, що після проведення експертної оцінки, буде підписано угоду з підрядником та розпочнуться будівельні роботи.

 

21 – 23 липня у парку відпочинку "Здоров"я" в рамках Всеукраїнської акції "Олімпійське літо – 2017" проходив тенісний турнір "Літня першість", який було організовано тенісний клубом "Олімп" та за сприяння Золочівської РДА. Юні спортсмени змагалися в п"яти вікових категоріях: дівчати до 12 та 14 років та хлопці до 10, 14 та 16 років народження.

Переможці та призери змагань отримали грамоти та медалі.

 

24.07.2017

 

У Золочівському районі вшанували пам’ять українців та вояків інших національностей полеглих у липні 1944 року у «Бродівському оточені»

21, 22, 23 липня цього року за сприяння Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» відбулося вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, які загинули у роки Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Розпочалися заходи 21 липня з пішої ходи від села Гавареччина п’ятдесяти членів Товариства «Пам’ять», представників інших клубів військово-історичних відтворень з України одягнених та споряджених у військові однострої вояків дивізії «Галичина» та РСЧА. Похід присвячений українцям і воякам інших національностей, які загинули під час боїв у цих місцевостях.

Завершився похід 23 липня у с. Червоне (маршрут: через села Білий Камінь, Черемошня, Ушня, Жуличі, Городилів, Хильчиці, Бонишин, Ясенівці) тривав три дні. Детальніше у відео - http://zolochiv.net/u-zolochivskomu-rayoni-vidbuvsya-moto-marsh/

 

На військовому кладовищі с. Червоне Золочівського району відбулося перепоховання

Сьогодні, 23 липня 2017 року, за сприяння Громадської організації Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять», Львівської обласної державної адміністрації, Золочівської районної ради, Золочівської районної державної адміністрації, Благодійного фонду «Броди-Лев» відбулося вшанування пам'яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені» в часи німецько-радянської війни та українських вояків загиблих в 2014-2017 роках підчас московсько-української війни.

Поминальний молебень та перепоховання віднайдених Товариством «Пам'ять» останків вояків української дивізії Галичина та кількох невідомих відбулося на військовому кладовищі, що між селами Червоне – Ясенівці Золочівського району за участі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, делегації з Івано-Франківщини, голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського, голови Золочівської районної ради Олега Банаха, громадськості області та району, командування та військовослужбовців Навчального центру Національної гвардії України.

Довідка. Підчас польових пошукових досліджень на Золочівщині, Товариством пошуку жертв війни «Пам'ять» виявлено місця санітарних захоронень загиблих у роки Другої Світової війни вояків української дивізії «Галичина», німецького «Вермахту», радянської Червоної армії.

Знайдено військові ідентифікатори які допоможуть більше дізнатись про загиблих. У селах Хильчиці, Княже Золочівського району Львівської області, Пошуковою групою Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» під час польових пошукових досліджень місць боїв періоду Другої Світової війни були знайдені санітарні захоронення вояків української дивізії «Галичина», німецького «Вермахту», радянської Червоної армії.

Місцевості де проводились пошукові дослідження у липні 1944 року стали місцями жорстоких кровопролитних боїв між ворогуючими сторонами. В результаті проведених робіт віднайдено п’ять місць захоронень. Здійснено розкопування поховань, дослідження та вилучення людських останків із погребних ям. Із захоронень вилучено (ексгумовано) останки п’ятдесяти шести осіб. Відповідно до висновків отриманих після дослідження супровідних речей, в поховальних ямах знаходились останки вояків української дивізії «Галичина», німецького «Вермахту», радянської Червоної армії. За знайденими ідентифікаторами тринадцять похованих були вояками української дивізії «Галичина», дев’ятнадцять німецького «Вермахт». Один військовослужбовець радянської Червоної армії без ідентифікатора. Супровідні речі до двадцяти трьох людських останків німецького походження. Відсутність ідентифікаторів не дає можливості визначити чи були серед не ідентифікованих останків українці. Останки сорока двох німецьких вояків будуть перепоховані на військовому кладовищі у с. Потеличі Жовківського району. Останки чотирнадцяти українських вояків з дивізії «Галичина» та двох невідомих буде перепоховано 23 липня о 14.00 год., на військовому кладовищі між селами Червоне-Ясенівці Золочівського району. Вояка радянської Червоної армії на військовому кладовищі у м. Рава-Руська.

 

21.07.2017

 

З нагоди відзначення 20 липня в Україні Дня шахів, Золочівською РДА були проведенні такі заходи: дитячий шахово-шашковий турнір у позаміському таборі відпочинку "Сокіл"; святкові заходи для дітей дошкільного віку у дитячій установі №7 м. Золочева, присвячені Дню шахів; турнір з шахів в Народному домі с. Ясенівці. Усі переможці та учасники отримали грамоти та подарунки.

 

 В рамках Всеукраїнської акції "Олімпійське літо – 2017" в позаміському таборі відпочинку "Сокіл" відбулися спортивно-масові заходи. Гостями свята були: виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Христина Опьола та стипендіат НОК України Галина Куречко.

Юні спортсмени змагалися у таких видах змагань : футбол, баскетбол, біг, стрибки на скакалці, підтягування. Усі переможці, призери та учасники заходів були нагородженні грамотами та подарунками.

 

Сьогодні, 21 липня 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано 7 суб’єктів господарської діяльності, які у травні 2017 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого мінімуму . В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба повідомила про те, що на Львівщині стартував пілотний проект щодо виявлення незадекларованої праці та роздала присутнім інформаційні буклети на вищезгадану тематику.

Ігор Нижник наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства .

 

Сьогодні, 21 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду за участю керівника апарату райдержадміністрації, представників Золочівського відділу поліції, пожежно-рятувальної служби, Золочівської центральної районної лікарні з питання визначити місця локації служб екстреної допомоги, а саме, медиків, поліції та пожежно-рятувальної служби на території Червоненської сільської ради (біля військового кладовища) 23 липня 2017 року під час проведення поминальних заходів. Медичній службі необхідно організувати належне медичне забезпечення заходу, а відділу поліції – охорону громадського порядку. За результатами наради вирішено сьогодні, 21 липня провести виїзну зустріч та оглянути місця локації на території Червоненської сільської ради.

Золочівські рятувальники спілкуються із господарями про заборону випалювання сухостою 19 липня 2017 року фахівці Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області спільно з представниками Колтівської сільської ради провели обходи приватних житлових будинків.

 

Рятувальники нагадали людям про заборону випалювання сухої рослинності поблизу покладів торфу, адже таке недбальство може призвести до великої біди.

У спекотну погоду опале листя та суха трава можуть зайнятися у лічені секунди навіть від залишеного недопалка або сірника. Тож закликаємо громадян бути вкрай обережними з вогнем на відкритих територіях, а також під час прибирання присадибних ділянок. В першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку.

Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем. В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Детальніше у відео - http://zolochiv.net/2007-zolochivski-ryatuvalniki-spilkuyutsya-iz-gospodaryami-pro-zaboronu-vipalyuvannya-suhostoyu/

 

20.07.2017

 

Сьогодні, 20 липня 2017 року ініціативна група працівників Золочівської райдержадміністрації, військовослужбовців під керівництвом першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігоря Нижника провела прибирання території військового кладовища, що знаходиться між селами Червоне та Ясенівці Золочівського району.

Працівники райдержадміністрації провели обкошування території кладовища, підрізання кущів та розчистки сухостою перед кладовищем, зібрали  суху траву. Також відновлено спільно із військовослужбовцями пам’ятні таблиці на вході у капличку.

– Я вважаю своїм обов’язком, прийти сьогодні на кладовище без особистого запрошення, бо це – свята справа, – повідомляє один із учасників толоки. – Мій дідусь розповідав про бої у цьому «Бродівському оточенні», тому гадаю, що моя праця є шаною для тих загиблих українців та вояків інших національностей, які тут спочивають. Це також і пам'ять про мого уже, на жаль, покійного дідуся.

На завершення толоки Ігор Нижник сказав, що впорядкування даного об’єкту проводиться щороку. І сьогоднішній липень знову повертає нас у ті сумні події 1944 року, і ми згадуємо історичні події про воїнів, які боронили землю українську від ворога в часи Другої світової війни.

 

Як зберегти врожай від вогняної стихії?

З давніх часів людина опанувала непростий процес вирощування хліба. Жнива – одна з найвідповідальніших його складових і є причиною особливої турботи як для хліборобів, бо через чиюсь прикру недбалість усе, що виростили люди, може бути втраченим. Від того, який буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян. Уберегти хліб від пожеж – завдання для всіх жителів Золочівського району. У зв`язку з настанням жнивної кампанії рятувальники наголошують про необхідність суворого дотримання наступних протипожежних правил в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю.

Збирання врожаю

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути обладнаними справними іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та лопатою). Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з‘єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. Якщо техніка не відповідає вимогам пожежної безпеки, слід негайно припинити роботу й усунути недоліки за межами хлібного лану. Радіатори двигунів, вали ліхтерів, соломонакопичувачів, транспортерів, підбирачів, шнеків та інші вузли збиральних машин повинні своєчасно очищуватися від пилу, соломи та зерна. Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші працівники, задіяні на роботах зі збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж із отриманням відповідного посвідчення. Особи, котрі не пройшли інструктаж, до виконання робіт не допускаються. У період воскової стиглості, хлібні масиви необхідно обкосити і розбити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками зробити прокоси не менше 8 метрів завширшки. Посередині цих прокосів та по периметру всього поля треба проорати смугу не менше 4 м завширшки. На хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор із плугом на випадок пожежі.

Скиртування кормів

Місця постійного зберігання грубих кормів треба обгородити та обладнати блискавкозахистом. Забороняється застосування відкритого вогню. Керівники господарств повинні забезпечити цілодобову охорону скирт сіна та соломи. Місця тимчасового скиртування повинні бути оборані. Крім того, під час скиртування в місцях, де ведуться роботи, мають чергувати трактори з плугами. Тут же встановлюється ємність із водою та первинні засоби пожежогасіння.

Протипожежний захист

Пожежні автомобілі, мотопомпи і пристосована для пожежогасіння сільськогосподарська техніка мають бути повністю укомплектовані та постійно перебувати у справному стані. Для її зберігання, а також організації цілодобового чергування членів добровільних пожежних дружин мають бути обладнані спеціальні приміщення з телефонним зв‘язком. Використовувати цю техніку не за призначенням суворо забороняється.

Дії при виникненні пожежі

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до служби порятунку «101». До приїзду вогнеборців слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню зону горіння необхідно обов‘язково оборати.

Тільки спільними зусиллями можна захистити майбутній урожай від пожеж!

Золочівський РВ Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області звертається до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням дотримуватись вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.
Окремо звертаємось до керівників сільгоспідпрємств та населення з проханням не спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, винищення флори і фауни регіону. Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

 

 

19.07.2017

 

Сьогодні, 19 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду за участю керівників та працівників відділів, управлінь структурних підрозділів райдержадміністрації з питання впорядкування території військового кладовища, що знаходиться між селами Червоне та Ясенівці Золочівського району. Ігор Миколайович наголосив на тому, що з метою підготовки території кладовища до належного вшанування пам’яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені», завтра, 20 липня 2017 року керівництво та працівники райдержадміністрації проведуть відповідні роботи на території кладовища з 9.00 год. ранку.

Заходи з перепоховання та поминальна екуменічна молитва відбудуться 23 липня 2017 року о 14.00 год.

 

18 липня 2017 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин зустрілася з жителями Перегноївської сільської ради. На зустрічі порушувалося питання покращення якості енергопостачання та встановлення трансформатора у с. Перегноїв. Доручено Золочівському РЕМ повідомити райдержадміністрацію про виконані роботи до 28. 07 2017 року.

На зустрічі порушувалося питання про відсутність інформування громадян щодо відсотків орендної плати ПП "Західний Буг". Управлінню агропромислового розвитку повідомити райдержадміністрацію про доведення до мешканців Перегноївської сільської ради інформації до 25. 07. 2017 року.

На зустрічі порушувалося питання про встановлення опалення в Народного домі у с. Перегноїв. Також постало питання про відкриття музею старожитностей у с. Перегноїв на основі зібраних автентичних експонатів мешканкою села Марією Юськів та про завершення ремонту дороги Глиняни – Перегноїв – Словіта. На зустрічі була присутня Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій, пільг та допомог для учасників АТО.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин доручила написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань. Спікер підводячи підсумки зустрічі з громадянами наголосила на важливості недопущення спалювання сухої рослинності у жаркий період, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, організації вивезення сміття.

 

Як вберегтися від кишкових інфекцій

З настанням теплої пори року зростає захворюваність на гострі кишкові інфекції. Кишкові інфекції займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці та поступаються лише захворюваності на ГРВІ та грип. Це велика група захворювань з ознаками загальної інтоксикації організму, які уражають шлунково-кишковий тракт. Для кишкових інфекцій характерними є спільні шляхи розповсюдження. Основними є вода і харчові продукти, з якими збудник може потрапити в організм здорової людини. Забруднення води може відбуватися при потраплянні у воду випорожнень, що містять патогенні мікроорганізми, незадовільного рівня санітарного облаштування населених місць, незадовільного утримання туалетів, невірної організації збору видалення і знезараження нечистот. У цих випадках збудники хвороб легко проникають як на поверхню, так і в грунтові води, і людина заражається при купанні, при вживанні цієї води.

Використання забрудненої води для поливки городів може привести до зараження овочів та фруктів, а їх вживання в їжу без санітарної обробки приводить до зараження людини. Інші продукти можуть забруднюватися збудниками кишкових інфекцій в результаті недотримання хворими і бацилоносіями правил особистої гігієни. В багатьох продуктах із них мікроби не тільки тривалий час зберігають свою активність, але розмножуються і накопичуються.

Додержання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук, – запорука значного скорочення захворюваності кишковими інфекціями. Руки необхідно мити перед їжею, приготуванням їжі, після кожного відвідування туалету. Проте не всі, особливо діти, вміють правильно це робити. Спочатку руки слід змочити водою, потім намилити їх і розтерти мило до утворення густої піни, далі піну змити. Цю процедуру проробити двічі, тричі. Слід мити не лише тильні й долонні поверхні кистей, а й між пальцями. Якнайретельніше повинні стежити за чистотою рук працівники дошкільних дитячих закладів, а також ті, хто має справу з приготуванням та реалізацією харчових продуктів.

Нехтування правилами може призвести до групового захворювання кишковими інфекціями. Значно легше запобігти захворюванню ніж його лікувати, до того ж іноді захворювання набуває гостро-кишкового перебігу, виникають небажані ускладнення, особливо, якщо хворий несвоєчасно звертається до лікаря, хворі починають самолікування в надії на швидке одужання. Це однак шкідливо, як для хворого, так і для тих, хто його оточує, бо в одного хвороба може протікати легко, а в іншого дуже важко. Навіть якщо хвороба починається легко, невідомо як вона закінчиться, і лише лікар може передбачити весь хід хвороби і в разі потреби, своєчасно допомогти.

З метою профілактики кишкових інфекцій рекомендуємо: не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб, не допускати споживання протермінованих продуктів та напоїв, не вживати харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості, витримувати достатню термічну обробку при приготуванні страв. Дотримуватись правил особистої гігієни. Зберігання готових страв без холоду не повинно перевищувати 2 годин.

При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм) для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води). У подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбаси, молочні, кулінарні, кондитерські та інші вироби, що потребують охолодження при зберіганні). Санітарно-епідемічна ситуація на сьогодні в країні по захворюваності на кишкові інфекції залишається напруженою та нестабільною. З початку поточного року в Україні зареєстровано 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань , внаслідок яких постраждало 941 особа , з них 750 дітей . За аналогічний період 2016 року було зареєстровано 70 спалахів , внаслідок яких постраждало 1602 особи , з них 816 дітей.

Управління Держпродспоживслужби в Золочівському районі

 

18 липня 2017 року в селищі Поморяни відбулася виїзна нарада під керівництвом директора Департаменту архітектури Львівської облдержадміністрації Оксани Ткачук. У нараді взяли участь керівники та представники обласних та районних служб: департаменту архітектури, водного господарства, екологічної інспекції, головного архітектора району Петра Кобельки, депутата районної ради Василя Ляшовського, голови Поморянської селищної ради, керівника Поморянського ліцею, керівника архітектурної майстерні «Лагуш і спілка».

Під час наради розглянуто три питання: відновлення та реконструкція Поморянського замку, паркової зони біля замку та розчищення і відновлення струмка річки Золота Липа. В ході проведення наради обговорено можливі шляхи вирішення даних питань із залученням різних служб.

За підсумками наради вирішено, в рамках чинного законодавства, проектно-кошторисну документацію реконструкції Поморянського замку (будівлі) подати на проведення експертної оцінки. Екологічній інспекції доручено провести обстеження дерев з метою реконструкції парку. Золочівському управлінню водного господарства необхідно розробити кошторис щодо розчистки струмка річки Золота Липа.

 

18.07.2017 

 

Сьогодні, 18 липня 2017 року, у тронному залі Золочівському замку відбулися наукові дискусії, присвячені 80-річчю з дня народження Роалда Гоффмана, уродженця Золочева, лауреата Нобелівської премії з хімії.

Захід організований Західним науковим центром НАН України і МОН України, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Національним університетом «Львівська політехніка», Золочівською міською радою,  Всеукраїнським єврейським благодійним фондом «ХЕСЕД-АР»Є», інститутом Маркіяна Шашкевича.

У Гоффманівських наукових дискусіях взяла участь начальник відділу організаційної роботи, інформаційної роботи та комунікацій з громадськістю Ольга Боса (поетеса Ольга Кіс), яка прочитала власний вірш, написаний для Роалда Гоффмана з нагоди 80-ти річного ювілею.

Під час заходу відбулося урочисте спецпогашення художньої марки до 80-ти річчя з дня народження Роалда Гоффмана за участю депутата Львівської обласної ради Зеновія Шептицького, Золочівського міського голови Ігоря Гриньківа та директора Львівської дирекції ПАТ «Укрпошта» Миколи Ростова.

Цього ж дня у місті Золочеві, по вулиці Степана Бандери, 8 відбулося відкриття інформаційної дошки на «будинку Гоффмана».

Довідка. Роальд Гоффман народився у 1937 році у інтелігентній єврейській родині. Проживав у будинку по вулиці Героя України Степана Бандери, 8. Під час німецької окупації батько загинув, а Роальда з матір’ю переховувала родина українського вчителя з Унева Миколи Дюка. Після війни Роальд емігрував до Європи, а потім до США. Працював спочатку у Гарвардському, а потім у Корнелльському університеті. Відкриття науковця дозволяє математично передбачити порядок проходження хімічних реакцій і є найбільшим теоретичним досягненням після Другої світової війни.

 

Проведено виїзну розширену нараду з питання належної підготовки до вшанування пам’яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені».

23 липня 2017 року на військовому цвинтарі, що між селами Червоне і Ясенівці Золочівського району відбудуться поминальні заходи.

Сьогодні, 18 липня 2017 року, у нараді під головування першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігоря Нижника взяли участь представник департаменту внутрішньої та інформаційної політики  Львівської обласної державної адміністрації Василь Бойчук, начальник Навчального центру Національної гвардії України Михайло Кулик, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, фахівець дорожньої служби. 

Нарада проведена на військовому кладовищі, що між селами Червоне – Ясенівці Золочівського району. Дорожньою службою проведено обкошення території прилеглої до кладовища. В рамках налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва між органами виконавчої влади та Національною гвардією України проведено відновлювально-ремонтні роботи із залученням військовослужбовців. Капличку, сходи до каплички, металеву огорожу, хрести відновлено до належного стану.

До заходів 23 липня заплановано залучити військовослужбовців Навального центру Національної гвардії України,  з метою національно-патріотичного виховання, вшанування  пам'яті українців і вояків інших національностей, полеглих в липні 1944 року у «Бродівському оточені» в часи німецько-радянської  війни та українських вояків загиблих в 2014-2017 роках підчас московсько-української війни.

  

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголошено конкурс для журналістів

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у 2017 році започатковано проведення  Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», кий у 2016 році проведено в межах пілотного проекту разом із Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Мета конкурсу – підвищення поінформованості та обізнаності громадян через регіональні засоби масової інформації  про можливості та переваги реформи місцевого самоврядування, кращі практики територіальної консолідації громад, які є результатом її впровадження.

Цього року темами конкурсу є:

1. Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування.

2. Практики розвитку регіонів та громад, засновані на сласних стратегіях та ресурсах.

3. Співробітництво територіальних громад.

Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку і надіслати її до 30 вересня 2017 року електронною поштою на адресу Best.Practice.Ukraine@coe.int.

 

 

До уваги учасників АТО

 

Про визнання бійців – добровольців АТО

Управління  соціального захисту населення повідомляє, що Львівською обласною радою 13 вересня 2016 року прийнято рішення №203 “Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України”. Цим рішенням затверджено склад обласної комісії з визнання бійців-добровольців АТО.

Комісія розглядатиме документи осіб, заслуховуватиме свідків, представників військових формувань, добровольчих батальйонів та громадських організацій, враховуючи фото- та відеопідтвердження, та прийматиме рішення щодо визнання або відмови у визнанні бійців-добровольців АТО, а також щодо виплати одноразової допомоги в розмірі 3 тисячі гривень.

Цим же рішенням затверджено Порядок визнання бійців-добровольців АТО, який визначає процедуру визнання осіб, з числа мешканців Львівської області.

Зокрема бійцем-добровольцем АТО може бути визнано:

- особу, яка перебувала або перебуває у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України й інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів та брали безпосередню участь у бойових діях.

Для визнання бійцем-добровольцем АТО особа має надати такі документи:

– довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції;

– письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, що підтверджують участь в антитерористичній операції особи-заявника;

– інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь в бойових діях на сході України (фото-, відеофіксація) (за наявності);

– висновок/характеристику громадської організації (за наявності);

– заяву;

– копію паспорта;

– копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

   Подані особою документи розглядаються на найближчому засіданні комісії, але не пізніше, ніж у місячний строк після подачі документів. Їх відсутність є підставою для відмови у визнанні бійцем-добровольцем АТО. Рішення, ухвалене за підсумками засідання комісії оформляють у формі протоколу, який підписують голова та секретар комісії.

 

Сьогодні, 14 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, за підсумками виїзної зустрічі з жителями Гологірської сільської ради провів  нараду, за участю голови районної ради Олега Банаха, представників райдержадміністрації - начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства – головного  архітектора Золочівського району Петра Кобельки, начальника відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольги Босої,   головного спеціаліста відділу освіти Тараса Шаваровського, заступника головного лікаря Золочівської ЦРЛ Антона Лугового та сільської голови Гологірської сільської ради Марії Лукасевич.

На нараді розглянуто два питання. Перше питання – це реконструкція приміщення колишнього інтернату, а саме необхідність перекриття даху будівлі. В ході обговорення даного питання було вирішено розробити кошторис на виконання робіт та звернутися за допомогою до Народного депутата України Тараса Батенка.

На нараді розглядалося друге питання, яке стосувалося потреби дитячого садочка у додатковій кімнаті, яку просили передати від сільської амбулаторії. Вирішено вивчити дане питання та додатково провести зустріч. Спікер, Ігор Нижник, сказав, що ми не можемо порушувати якість надання медичних послуг населенню, тому рішення треба приймати виважено.

 

 

13.07.2017

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Що потрібно знати про добросусідство

Аби уникнути непорозумінь між сусідами законодавство України чітко регулює права і обов’язки власника землі не лише щодо держави, але й стосовно сусідів. Ці норми називаються добросусідством. Оскільки не всі знають, що потрібно робити (чи не робити) щоби сумлінно виконувати свої обов’язки, між сусідами виникають спори та суперечки, вирішення яких іноді тягнеться роками.

Під добросусідством розуміються правила поведінки, які регулюють відносини між власниками чи користувачами суміжних земельних ділянок.

Суть добросусідства полягає в тому, що сусіди повинні обирати такі способи використання земельних ділянок, при яких власники суміжних ділянок зазнають найменше незручностей. До прикладу, юридично встановлені  мінімальні відстані для зелених насаджень від меж сусідніх ділянок до осі дерев – 5 м, для кущів – 1,5 м. При цьому дерева не повинні заважати проїзду і роботі пожежних автомобілів. Закон також визначає, що власники сусідніх ділянок мають право на спільне використання стежки, рівчака, стіни, паркана або іншої споруди, якщо зовнішні ознаки не вказують на те, що споруда належить лише одному з сусідів. Те ж саме стосується дерев (і їх плодів), які стоять на межі суміжних земельних ділянок.

Ч.1ст.103 Земельного кодексу України зазначає, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати способи їх використання відповідно до  цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

Власники земельних ділянок можуть вимагати припинення діяльності на сусідній земельній ділянці, здійснення якої може призвести до шкідливого впливу на здоров’я людей, тварин, на повітря, земельні ділянки та інше.

Щодо проникнення на земельну ділянку гілок і коренів дерев, то законодавством передбачено: у випадку проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники та землекористувачі земельних ділянок мають право відрізати корені дерев і кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки, якщо таке проникнення є перепоною у використанні земельної ділянки за цільовим призначенням. Кожен із сусідів має право вимагати ліквідувати дерева, які стоять на спільній межі. Витрати на ліквідацію цих дерев покладаються на сусідів у рівних частинах.Сусід, який вимагає ліквідації дерев, які стоять на спільній межі, повинен один нести витрати на ліквідацію дерев, якщо інший сусід відмовляється від своїх прав на дерева.

Вимога на ліквідацію дерев (кущів) виключається, якщо вони служать межовими знаками і залежно від обставин не можуть бути замінені іншими межовими знаками.

Отже, у випадку неможливості використання земельної ділянки за цільовим призначенням ви маєте право відрізати корені дерев і кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки.

Відповідно до Земельного кодексу України, земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Круглий стіл у районній бібліотеці на тему: «Декларація про державний суверенітет України та її історичне значення»

Сьогодні, 13 липня 2017 року у читальному залі районної бібліотеки відбувся захід присвячений прийняттю Декларації про державний суверенітет Працівниками районної бібліотеки проведено лекцію та запропоновано перегляд документального ролику. На захід було запрошено керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Галину Семчишин.

Галина Леонідівна у своєму виступі сказала: «Шановні працівники бібліотечних установ Золочівського району, усі присутні на заході, 16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, якою було проголошено наміри народу України самостійно вирішувати свою долю.  Історичне значення Декларації про державний суверенітет України полягає в тому, що суверенітет офіційно визнано необхідною умовою дальшого розвитку української нації та визначено основні напрямки діяльності по досягненню реального суверенітету.    Прийняття декларації – це основа майбутньої незалежності нашої держави, це був перший крок на шляху до неї. Хочу вам сказати, що незабаром ми будемо святкувати День Державного прапора та День Незалежності України. Закликаю вас провести відповідну роботу на своїх територіях та запропонувати жителям розмістити у дні цих державних свят прапори на своїх будинках. Провести у Народних домах культурно-масові заходи. А також рекомендую розробляти листівки та розповсюджувати їх серед населення, інформуючи про державні свята, важливі історичні події та вшанування пам’яті вихідців із Золочівщини».

На завершення зустрічі Галина Семчишин, наголосила, що 17 липня виповнюється 73-тя річниці з дня визволення міста Золочева від загарбників у часи Другої світової війни. Закликала працівників бібліотечних устав провести тематичні виставки та круглі столи на тему: «Шана визволителям».

 

13 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, у приміщенні Золочівської райдержадміністрації, провів зустріч з питання звернення жителів села Зарваниця. Головуючий ознайомив присутніх із зверненням, з проблематикою, а саме відсутності води у селі Зарваниця, яка виникла у результаті Плугівського водозабору для забезпечення водою міста Львова.

Нарада відбулася  за участю начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства – головного  архітектора Золочівського району Петра Кобельки, представника Золочівського управління водного господарства Богдана Вовка, Струтинської сільської голови Мирослави Ярової, представників депутатського корпусу Струтинської сільської ради та Золочівської районної ради, виконкому Струтинської сільської ради, жителів села Зарваниця. 

На нараді виступив представник управління водного господарства Золочівського району, який проінформував присутніх щодо Програми першочергових заходів по покращенні водопостачання сіл в зоні дії водозабору «Плугів» та про стан передачі незавершеного об’єкту «Будівництво водопровідних мереж у селі Зарваниця Золочівського району Львівської області» з метою виділення коштів на завершення будівництва водопровідних мереж.

Депутат Струтинської сільської ради Ігор Муц повідомив про стан виконання робіт у селі Зарваниця. Запропонував порівняти виконані роботи з проектною документацією.

Депутат районної ради Михайло Костик взяв на себе зобов’язання представити копію проектної документації у райдержадміністрацію.

З метою вирішення даного питання та за наявності проектної документації буде проведено 19 липня додаткова зустріч за участі усіх зацікавлених сторін.

 

 

12.07.2017

 

12 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів зустріч з питання виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства з метою створення кооперативу по вирощуванню ягід та садівництва. У зустрічі взяли участь начальник управління сільського господарства Зеновій Леськів, Ігор Погребняк, начальник відділу у Золочівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, керівництво та працівники Єлиховицької, Підлипецької та Сасівської сільських рад.

Обговорили шляхи реалізації даного проекту та підбір земельних ділянок в розрізі місцевих рад.

 

 

11  липня  2017 рокурокуку перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілася з жителями Гологірської сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про:

- про перекриття даху будівлі у якій розташована сільська амбулаторія та дитячий садочок;

- про передачу однієї кімнати, що належить амбулаторії для потреб дитячого садочка;

- про необхідність допомоги у завершенні ремонту НД села Гологори;

- відновлення фасаду будівлі поштового відділення;

- про ремонт дороги Гологори - Майдан-Гологірський.

На зустрічі була присутня Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій, пільг та допомог різним категоріям населення, зокрема учасникам АТО.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник підводячи підсумки зустрічі з громадянами наголосив на важливості недопущення спалювання сухої рослинності у жаркий період, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, організації вивезення сміття.

 

За факти скидів нечистот у водойми – адміністративна відповідальність

З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище  та вжиття заходів впливу у випадку виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства на території району  райдержадміністрацією створено районну  комісію з питань розгляду матеріалів та проведення обстеження виявлених фактів скиду нечистот (неочищених каналізаційних стоків) у водні об’єкти Золочівського району, яка буде розглядати скеровані матеріали (акти-попередження) органами місцевого  самоврядування по порушеннях природоохоронного законодавства,  правил благоустрою громадянами, юридичними, фізичними особами.

Відповідно до статей 44,110 Водного кодексу України, ст.51 Закону України   «Про охорону навколишнього природного середовища», статей 10,11 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» з 10 липня 2017року адміністративними комісіями виконавчих комітетів місцевих рад будуть проводитись обстеження територій населених пунктів району з метою виявлення несанкціонованих скидів неочищених каналізаційних стоків у водні об’єкти та вжиття заходів щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ст.152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

 

 

11.07.2017

 

РАЗОМ ЗБЕРЕЖЕМО ВОДНІ РЕСУРСИ!!!

Вода – основа життя на нашій планеті. Навряд чи хтось стане заперечувати це твердження. Займаючи дві третини поверхні Землі, вода впливає практично на всі процеси, що відбуваються на нашій планеті. Важко знайти таке природне тіло, яке не містило б у собі води. Без води не можуть функціонувати ні промисловість, ні сільське господарство. Однією з головних екологічних проблем людства є якість питної води, що прямо пов’язано зі станом здоров’я людини, екологічною чистотою продуктів харчування. Запаси прісної води на Землі постійно зменшуються, бо з кожним роком зростає її споживання. А ще цивілізація не завжди ощадливо її використовує.

Річки, якщо вони чисті, мають велике оздоровче значення для людини. Разом із сонцем і чистим повітрям вони є такими факторами зовнішнього середовища, які відіграють велику роль у зміцненні організму людини.

У наш час через ігнорування природоохоронних заходів до господарювання, негативний вплив людської діяльності проявляється повсюдно. Широкого розмаху набуло будівництво на берегах водойми, інтенсивно продовжується їх забруднення стічними водами, тим самим річки втрачають здатність до самоочищення. Усе це впливає на стан водних ресурсів. Важливу водоохоронну економічну культуру і біосферну роль відіграють землі водного фонду. На жаль, жителі міст і сіл часто не по-господарськи ставляться до земель цього фонду, утворюючи у прибережних захисних смугах смітники, гноярки тощо...

Вода, повітря, ліс, поле існували та існуватимуть мільйони років. Але сьогодні природа не витримує навантаження людської діяльності, нам потрібно задуматись над тим, яку спадщину залишимо прийдешнім поколінням. Висновок один – або людина зменшить кількість забруднень, які скидає у воду, або забруднення зменшать кількість людей.

Проблеми навколишнього середовища і зокрема водних ресурсів мають турбувати всіх нас. Ми не повинні бути байдужими до природи, а маємо берегти і примножувати її багатство.

З метою оперативного та своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації, екологічні катастрофи, що несуть небезпеку та спричиняють  забруднення водних об'єктів на території Львівської області просимо в разі виявлення надзвичайної ситуації ТЕРМІНОВО передавати інформацію за наступними телефонами:

Контакти:

Гаряча лінія Львівської ОДА - Тел. : 112

Державна екологічна інспекція у Львівській області - Тел./факс (032) 238-73-70

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА -  Тел./факс (032) 238-73-83

Головне упр. Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області -  Тел.: 101

Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА - Тел.:(032) 233-31-01, (032) 299-91-90

Чергова служба пункту управління Львівської ОДА - Тел.: (032) 261-53-87 (оперативний черговий)

Львівське обласне управління водних ресурсів - Тел.: (032) 275-10-28 (приймальня) (032) 260-28-82 (відділ ТЕБ).

 

Про стан протипожежної безпеки під час проведення жнив обговорили на засіданні ТЕБ та НС

11 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС)  наголосив на важливості попереджувальних заходів на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під час жнив.

За підсумками засідання дано доручення управлінню агропромислового комплексу зобов’язати керівників сільськогосподарських підприємств та селянських спілок доукомплектувати у повному обсязі первинними засобами пожежогасіння сільськогосподарську техніку, яка працюватиме під час жнив на токах і зерноскладах, забезпечити влаштування на зерноскладах і токах блискавковідводів. Провести обкоси і оборати межі хлібних полів, які межують з автодорогами, лісами та залізничними коліями.

Головам міських, селищної та сільських рад комісійно спільно з працівниками Золочівського ВП ГУ НП України у Львівській області, Золочівським РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, сектором з питань надзвичайних ситуацій та громадським інспектором з охорони довкілля у Львівській області проводити рейди щодо контролю на несанкціонованим самовільним випалюванням рослинності або її залишків.

На завершення засідання комісії Ігор Нижник сказав, що надзвичайно важливим елементом попередження паління є проведення інформаційної кампанії, а саме інформування населення через засоби масової інформації про заходи безпеки в пожежонебезпечний період, де має бути звернена увага громадян на дотримання вимог правил пожежної безпеки.

 

  

Сьогодні, 11 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС)  провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про посилення протипожежного захисту лісів та торфовищ під час пожежонебезпечного періоду 2017 року та про стан протипожежної безпеки під час проведення жнив у 2017 році розповів начальник Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Юрій Байовський.

Членами комісії обговорено питання порядку денного  посилення протипожежного захисту лісів та торфовищ під час пожежонебезпечного періоду 2017 року та дано доручення керівникам районних служб.

Державному підприємству "Золочівське лісове господарство", Золочівському ДЛГП "Галсільліс" та Золочівському НДПВ НПП  "Північне Поділля":

- Облаштувати (поновити) територію наявних лісових масивів захисною   протипожежною смугою, щоб виключити можливість в разі виникнення пожежі на інших об'єктах поширення вогню на лісові масиви;

- Поновити запас протипожежного інвентарю, який може використовуватися в цілях гасіння лісових пожеж;

- В разі виникнення лісових пожеж залучати сили та засоби згідно мобілізаційного плану із застосуванням первинних засобів пожежогасіння котрі знаходяться на опорних пунктах лісництв.

Головам місцевих рад доручено спільно з управлінням водного господарства у Золочівському районі уточнити інформацію щодо наявності на адміністративній території водних об'єктів поблизу торфополів, які є придатними для забору води пожежно-рятувальною технікою, облаштування їх під’їздами та місцями для забору та проінформувати сектор з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації до 13 липня 2017 року.

              

 

Олімпійське літо – 2017 у таборі «СОКІЛ»

5 липня 2017 року у позаміському таборі відпочинку "Сокіл" відбулися спортивно - масові заходи в рамках Всеукраїнської акції "Олімпійське літо – 2017". Гостем свята була заступник директора обласного центру здоров"я населення "Спорт для всіх" Ірина Підлужна. Юні спортсмени змагалися у таких видах спорту : міні – футбол, волейбол, шахи, біг на 200 м, стрибки на скакалці.

Усі переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями, а також в подарунок табору від обласного центру "Спорт для всіх" було передано 3 м’ячі.

 

10.07.2017

 

Проведено виїзну нараду по впорядкуванню військового меморіального цвинтаря

Сьогодні, 10 липня 2017 року проведено нараду щодо обстеження військового меморіального цвинтаря вояків, які полягли у битві під Бродами у липні 1944 року, що знаходиться біля села Червоне. Оглянуто хід проведення робіт по відновленню каплички, сходів до каплички, металевої огорожі, хрестів.

Нараду провів перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник. У нараді взяла участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, головний архітектор району Петро Кобелька, Червоненський сільський голова Василь Зозуля, депутат районної ради Петро Ящук, керівники навчальних закладів району Сусанна Олексій та Ігор Смолин.

Відновлювальні роботи розпочато 20 червня 2017 року, в рамках налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва між органами виконавчої влади та Національною гвардією України.

За підсумками проведеної виїзної наради вирішено завершити відновлювально-ремонтні роботи спільною працею (впорядкування хрестів, побілка) та обкошування території до 15 липня 2017 року.

 

День рибалки: у Золочеві провели змагання

У неділю, 9 липня 2017 року, із самого ранку у Золочеві розпочалися змагання рибалок. Золочівська районна організація Українського товариства мисливців та рибалок проводила змагання на озері Шевченка.

Рибалили, проводили зважування, відпускали…

Окрім цього змагалися у стрільбі.

Для частування гостей приготували козацький куліш.

Підбили підсумки змагань та нагородили переможців.

На заходи було запрошено заступника голови Львівської облдержадміністрації Оксану Стоколос – Ворончук, яка вручила грамоти кращим громадським організаціям Львівщини  та зазначила: «  За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок, використання та відтворення водних біоресурсів, врегулювання рибальства у нерестовий період 2017 року та з нагоди Дня рибалки нагороджено почесною грамотою Львівської облдержадміністрації громадські організації згідно списку».

Привітав рибалок з професійним святом перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який сказав : «Ми сьогодні зібралися у цьому чарівному куточку природи Золочівського краю, привітати усіх учасників та гостей з нагоди свята Дня рибалки. Ви знаєте, що Золочівський район багатий на природні ресурси, це і земля, і ліси, і води…Всього 1,2  проценти площі займають водні об’єкти, і на них розміщено 400 га водного плеса ставків. Це є близько 120 окремих водойм. Це дає можливість населенню району долучатися до рибальства. Є великі резерви, аби справою рибальства займатися професійно, впроваджувати аквакультуру, застосовуючи сучасні технології. Подякував організаторам за чудове свято, а особливо за те, що залучено дітей та молодь.  Закликав усіх присутніх до охорони навколишнього середовища, виховання у молоді любові та бережності до природи, зокрема, водних об’єктів, а завдання влади всяко у цьому сприяти».

 

 

«Дбай про майбутнє – використовуй енергію ефективно»

7 липня 2017 року з метою інформування населення про можливості впровадження енергозберігаючих заходів відбувся виїзний семінар на тему: «Дбай про майбутнє – використовуй енергію ефективно» у НВК «Мозаїка» міста Глиняни.

У нараді взяв участь начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства – головний архітектор Золочівського району Петро Кобелька.

Із вступним словом до учасників свята звернувся Глинянський міський голова Ігор Шульга, який привітав учасників семінару та побажав плідної співпраці.

Технічний експерт Фонду Східна Європа – Олег Масняк, розповів про технічні та технологічні можливості для досягнення енергоефективності. Андрій Якубовський – начальник управління енергозбереження Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації, повідомив про основні положення Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 роки та про порядок відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів.

 Важливим та основним аспектом у питанні енергозбереження є кошти. Про кредитні програми та фінансові ресурси для втілення енергозберігаючих технологій розповіла представник місцевого банку. Зокрема звернула увагу на можливості часткового відшкодування витрат на придбання товарів, що дозволяють заощадити енергію за рахунок коштів державного бюджету.

На завершення учасники семінару обмінялися думками з приводу дбайливого використання енергії на своїх особистих прикладах власного побуту.

 

СПОРТ ДЛЯ ДУШІ І ТІЛА

У неділю, 9 липня  2017 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, військовим капеланом о. Віталієм Барабашем за участю молоді парафіяльної громади УГКЦ  храму Івана Хрестителя (с.Золочівка) спільно з працівниками відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації проведено культурно-оздоровчий захід на тему: «Іпотерапія – це спорт для душі і тіла».

У заході були задіяні 30 людей молодого віку, котрі мали змогу взяти участь у їзді верхи на конях. Місцем проведення було обрано лісову зону села Гавареччина.

Розпочався захід з  невеликої лекції, що прочитав  о. Віталій, який розповів не тільки про верхову їзду на конях, але й про іпотерапію, як своєрідну форму фізкультури, де в основі якої лежить рух. Це чудовий спосіб за короткий проміжок часу зняти стрес, розслабитися та отримати заряд енергії.

Під час занять ВЇ (верховою їздою) позитивний вплив припадає не лише на фізичну, але й психоемоційну сферу вершників. В процесі їзди в роботу включаються майже всі м’язи людини.  Спілкування з кіньми впливає на позитивний  емоційний стан людини.

Молоді люди фотографувалися з кіньми та пригощали цих граціозних тварин сушеним хлібом. Спілкування з цими чудовими тваринами надає величезний вплив на фізичний і психологічний стан дітей і молоді.  Діти з новими друзями  (кіньми) з нетерпінням очікують на нову зустріч.

 

 

07.07.2017

 

У Золочівському районі археологи виявили 8 різночасових пам’яток

6 липня 2017 року Пліснеська археологічна експедиція Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» під керівництвом заступника директора А. Филипчука, за участі завідуючого науково-дослідним відділом Б. Завітія завершила І етап розвідкових досліджень у Золочівському р-ні Львівської обл. Про це “Золочів.нет” повідомили в Історико-культурному заповіднику “Давній Пліснеськ”.

“Дослідження здійснювалися за сприяння Громадської організації “Підгірці-Шолом”. Основне завдання робіт полягало у виявленні пам’яток слов’янської та давньоруської доби, що знаходилися в далеких околицях Пліснеського археологічного комплексу.
Роботами охоплено ділянку в районі р. Західний Буг поблизу впадіння в нього р. Бужок (околиці сс. Ушня та Папірня). В результаті проведених обстежень вдалося виявити 8 різночасових пам’яток: Ушня ІХ–ХV та Папірня І на яких виявлено матеріали ранньозалізного віку, римського періоду, слов’янської, давньоруської доби та пізнього середньовіччя/ нового часу.
Подальші розвідкові роботи, проведені на нововідкритих пам’ятках, дозволять висловити більш ґрунтовні судження про етнокультурну інтепретацію отриманих матеріалів.” – повідомляють у  Історико-культурному заповіднику. 

 

6 липня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів зустріч з питання виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства з метою створення кооперативу по вирощуванню ягід та садівництва. У зустрічі взяли участь начальник управління сільського господарства Зеновій Леськів, Ігор Погребняк, начальник відділу у Золочівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Роман Хомяк, голова ГО «Золочівська районна спілка ветеранів АТО «Золочів-Січ», житель м.Золочів Ярослав Токар.

Обговорили шляхи реалізації даного проекту та підбір земельних ділянок в розрізі місцевих рад.

 

 

06.07.2017

 

4  липня  2017 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин зустрілася з жителями Великовільшаницької сільської ради у приміщенні адмінбудинку сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про:

- про покращення якості енергопостачання та необхідність ремонту трансформатора у с.Велика Вільшаниця;

- про необхідність ремонту приміщень Народних домів у с.Трудовач, с.Велика Вільшаниця, с.Стінка;

- про необхідність ремонту приміщень ФАПів у с.Трудовач та с.Велика Вільшаниця.

На зустрічі була присутня Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій, пільг та допомог для учасників АТО. 

Жителів сільської ради також цікавили питання щодо пенсійного забезпечення громадян, - роз’яснення надала Галина Лазорчик, заступник начальника Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області. Керівник служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Суддя  проінформував про роботу даної структури, звернувши увагу на роботу з даною категорією населення.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин  проінформувала присутніх про те, що сесією районної ради прийнято рішення про виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 5 тис. грн. особам, котрі підписали контракт на військову службу. Також керівник апарату райдержадміністрації доручила написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

 

05.07.2017

 

Обережність на воді під час купального сезону

Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але купання – це не лише відпочинок, але й певна небезпека.

 Аналіз статистичних даних свідчить, що причиною загибелі людей на воді є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними.

Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму. Купатись потрібно на пляжах у місцях колективного відпочинку, де є необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей.

Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводить судома, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати – не соромтесь, кличте на допомогу.

Пірнати можна лише там, де є достатня для цього глибина, прозора вода, рівне дно. Не пірнайте у мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу, вниз головою.

Категорично забороняється:

- заходити у воду в нетверезому стані;

- запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд, предметів, які для цього не призначені;

- використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

- допускати у воді ігри з хапанням за руки та ноги;

- подавати фальшиві сигнали біди;

- засмічувати воду та берег;

- тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж по пояс;

- залишати дітей біля води без нагляду;

Перш ніж зайти у воду, подумайте: чи це вам піде на користь, чи на шкоду. Не беріть з собою на пляж спиртні напої.

Запам'ятайте: алкоголь і вода – несумісні речі.

 

 

04.07.2017

 

У м.Золочеві 4 липня 2017 року проведено випуск особового складу другого етапу підготовки інструкторів  Національної гвардії України.

Церемонію випуску проведено на території Золочівського замку.

Привітати військовослужбовців та вручити їм грамоти прибув заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом, генерал-майор Сподар Ярослав Богданович.

У заході взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

Від духовенства Золочівщини з Божим благословенням звернувся  отець Юрій Галабуда та окропив свяченою водою військовослужбовців благословляючи на добрі та корисні справи. У словах прозвучали лише найкращі побажання на подальшу службу та життя. Завершилися заходи музичними виступами танцювального колективу «Первоцвіт».

 

115 мешканців Львівщини визнали бійцями-добровольцями

Львівська обласна рада прийняла рішення, відповідно до якого бійців добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції визнають бійцями-добровольцями.

Відтак, їм видають відповідні посвідчення та надають одноразову грошову допомогу у розмірі 3 тисячі гривень. Своїм правом уже скористалися 115 мешканців Львівщини.

Бійцем-добровольцем АТО, згідно з встановленим Порядком, може бути визнано особу, яка перебувала або перебуває у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України й інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів та брали безпосередню участь у бойових діях.

Для визнання бійцем-добровольцем АТО особа повинна надати такі документи: - довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції; - письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в антитерористичній операції особи-заявника; - інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь в бойових діях на сході України (фото- і відеофіксація) (за наявності); - висновок/характеристику громадської організації (за наявності).

Для визнання бійцями-добровольцями АТО, особи, зазначені в пункті 2 цього Порядку, також мають подати до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації такі документи: заяву, копію паспорта, копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків і документи, передбачені пунктом 3 цього Порядку.

Подані особою документи розглядаються на найближчому засіданні комісії, але не пізніше, ніж у місячний строк після подачі документів.

Відсутність документів, визначених пунктом 3 цього Порядку, або їх недостовірність є підставою для відмови у визнанні бійцем-добровольцем АТО.

Витяг з протоколу засідання комісії департаментом соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації скеровується в управління соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів для формування списків на виплату допомоги.

 

Поморяни відзначать 580-річчя

Давнє королівське містечко Поморяни запрошує усіх на ювілейний фестиваль “Слідами забутої слави”, присвячений 580-й річниці з дня першої писемної згадки.

Захід відбудеться 6 серпня 2017 року на центральній площі селища Поморяни. Запрошуються до співпраці пісенні виконавці, реалізатори різноманітних виробів ручної роботи та виконавців цікавих майстер-класів. Організатор фестивалю – Поморянська селищна рада.

  

“Недоспівана пісня” у Золочівському замку

Сумні роковини трагічних подій у Золочівському замку-тюрмі у червні 1941 року, коли відкрилася страшна картина мученицької смерті сотень наших земляків. 

У неділю, 2 липня 2017 року відслужили Панахиду та відбувся вечір пам’яті «Недоспівана пісня».

4-5 липня німецькі бомбування вигнали із Золочева більшовиків, а 6 липня у місто ввійшли німці. З пропагандистською метою вони публічно відкрили тюрму.

Ось як згадує відкриття в’язниці один з очевидців:

“Пiд замком-в’язницею зiбралося багато людей. Я побачив довгi ряди розкладених трупiв, добутих з ями пiд муром. Запах гниючого тiла звалював з нiг, але люди, закриваючи обличчя хустинками, все ходили у пошуках рiдних. Трупи чоловіків були у брудній подертiй бiлизнi або напiвголi, неголенi. Багато мали повикручуванi та поламанi руки й ноги, зi слiдами тортур, з повириваними нiгтями, пошкодженими статевими органами. Серед них i жiнки у такому ж станi. У декого поскручуванi ззаду руки. Бiльшiсть убитi пострiлами в потилицю. Свiжих трупiв там не було.

Наступного дня виносили замордованих з камер. Дехто з них був замурований живцем. Вигляд мали ще страшнiший.

Усiх нарахували 752, розпiзнано 21, в основному по одягу. Їх поховано окремо, усiх iнших – у спiльнiй могилi на мiському кладовищi. Пiсля похорону повернулися знову в замок, щоб оглянути в’язницю. У головному, службовому будинку була канцелярiя, слiдчi камери, примiщення для вартових. Злiва вiд брами ми побачили велике примiщення, де долiвка i стiни були забризканi кров’ю i мали слiди вiд куль. У стiни вбитi гаки, посерединi закривавленi столи. У кутку була дiра, через яку закатованих похилою дошкою скидали до ям поза муром. Тут енкаведисти спочатку тортурували, а потiм убивали в’язнiв”.

  

2 липня 2017 року  в м. Глиняни, що на Золочівщині, відбулося відкриття навчально-виробничого комплексу «МОЗАЇКА».

Грантовий проект, вартістю майже півмільйона євро, який тривав 2 роки, успішно завершений. Ще австрійська споруда старої школи, збудованої в 1856 році, завдяки 90% фінансуванню Європейського Союзу перетворилася у сучасний  інтелектуально-розвитковий центр регіонального значення. Проект впроваджувався в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Відтепер в НВК «МОЗАЇКА» працюватимуть сучасні виставкові зали, навчальні аудиторії та конференц-зали. А горище старої споруди перетворене на 30-місний хостел. Автономна твердопаливна система опалення сприятиме зменшенню залежності від дорогих традиційних енергоносіїв. Проект був відібраний на конкурсній основі з 400 поданих заявок і не в останню чергу для цього було те, що Глиняни окрім значимої історії (з 1397 року), славилося виробництвом килимів, які в кращі часи експортувалися у понад 80 країн світу.  Завдяки комплексу старовинне ремесло Глинянців не тільки збережеться, а й відродиться, оскільки до цієї роботи взялися дві професійні державні установи – Львівська національна академія мистецтв та обласний історико-краєзнавчий музей. Фахівці з цих установ впевнені у тому, що в Глинянах відтепер можна якісно розвивати не тільки туристичний потенціал регіону, а й проводити науково-дослідницьку роботу, підключивши провідні наукові установи не тільки з Львівської області.

Відкриття комплексу супроводжувалося величним дійством – святом української молоді, приуроченому всесвітньо відомій постаті Митрополита Андрея Шептицького, та фестивалем «Глинянська мозаїка». Під супровід духового оркестру навчального центру Національної гвардії України, урочисто перерізали стрічку заступник голови Львівської ОДА п. Оксана Стоколос-Ворончук та радник з розробки та впровадження проектів Програми підтримки впровадження регіональної політики в Україні В’ячеслав Топоров. Духовенство усіх конфесій посвятило комплекс, після чого  керівництво Львівської національної академії мистецтв та обласного історико-краєзнавчого музею представили спеціально створену експозицію,  в яку були відібрані не тільки найкращі речі, що продовж десятиліть вироблялися у Глинянах, але й  високохудожні  колекційні, кращих українських митців сучасності.

П. Стоколос у своєму виступі принципово наголосила на потребі  посилення культурологічного потенціалу області саме створенням професійних установ, зокрема Глинянського музею ткацтва і килимарства. Багаторічний керівник проектів Європейського Союзу в Україні В’ячеслав Топоров нагадав присутнім про те, що саме місцеве історичне ремесло – килимарство зіграло найвагомішу роль  під час конкурсного відбору проектів, бо саме завдяки його збереженню та професійному розвитку буде можливо впроваджувати ефективний регіональний розвиток на науковому рівні.

Перший  заступник голови Золочівської райдержадміністрації п. Ігор Нижник підкреслив значимість проведення аналогічних дійств для розвитку Золочівщини, відомої на всю Україну величними постатями минулого та сучасності.

Заступник голови Наукового товариства ім. Шевченка, професор Роман Пляцко, доктор історичних наук, поет Петро Шкраб’юк, Лауреат державної премії України, поет, почесний громадянин Львова Ігор Калинець,  голова ВГО «Союз Українок України» Ореслава Хомик, голова ГО «Святий Юр», п. Валерій Калинюк, президент центру національного виховання п. Ігор Бранець, директор Глнянської школи  Мирон Пелих, завдяки стараням якого і вдалося зберегти килимарство, член музейної ради Міністерства культури України та директор історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець та ряд інших потужних представників інтелігенції та науки Львівщини змогли поділитися з присутніми своїми фаховими рекомендаціями та побажаннями щодо розвитку Глинян та регіону. Голова Львівської регіональної Асоціації Міст України п. Василь Абаїмов, яка підтримувала проект протягом всього часу його звершення, наголосив на доцільності посилення досвіду Глинян для інших містечок Львівщини. Представники РОТАРІ КЛУБІВ України та Польщі (РК «ЛЬВІВ» є одним зі співзасновником БО «Фонд розвитку Глинян»,  - автора проекту) додатково констатувала на потребі тісного міжнародного співробітництва усіх прогресивних творчих та наукових кіл світу.

Багатовекторність комплексу підкреслила науково-практична конференція «Екологія Життя», яку поводили  ЛМГО «Екотерра» та Центр національного виховання ім. Андрея Шептицького, особливо вагомим внеском якої було поєднання наукових досліджень найобдарованіших учнів Золочівщини, їхніх наставників – учителів та професійних науковців. Наукова спадщина всесвітньо відомої постаті графа Митрополита Андрея Шептицького, який багаторазово відвідував Глиняни, змогла започаткувати на Золочівщині цілу низку наукових досліджень, базою яких є насамперед молодь регіону.

Особливістю події стало Свято української молоді та фестиваль «Глинянська мозаїка», участь у яких прийняли практично усі найкращі творчі колективи Глинян та Золочівщини. Окрасою  концертної програми стали виступи Заслуженої артистки України, глинянки, Галини Гушак-Міколяш, композитора та естрадного співака Ірени Пелішко. Виступ духового оркестру, який  протягом усього дійства зігрівав душу присутнім, та виступи дитячих колективів у тому числі Глинянської театральної студії однієї вулички «Сонечко» (художній керівник Зеновія Шульга), неодноразово викликали шквал аплодисментів серед присутніх. 

У рамках святкувань на футбольному полі Глинянської школи був проведений турнір з міні-футболу, всі учасники якого були відзначені спеціальними призами. На завершення події учасники цього свята, яке, за задумом організаторів, має всі шанси перерости у щорічне, отримали відзнаки та нагороди від організаторів. Спільна фотографія тривалий час викликатиме ряд приємних спогадів та емоцій.

І найважливішим моментом Свята слід відзначити об’єднуючу роль присутнього на святі духовенства практично всіх конфесій, які є у Глинянах. Урочиста посвята навчально-виробничого комплексу «МОЗАЇКА» дала потужний старт його успішному плаванню задля глобальної мети, в рамках якої відбувся проект, - Творити світ кращим!

Цей проект, - це вже другий грантовий проект Європейського Союзу в Глинянах. Першим, вартістю понад 200тис.євро у 2012-2014рр. була відремонтована Глинянська районна лікарня. Доречними для подальшого розвитку Глинян будуть слова Андрея Шептицького: « Не потоками шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну!»

Команда проекту «МОЗАЇКА»

 

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області розпочато фінансування пенсій за липень місяць. Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених  джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій за липень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 50,4 млн.грн., в тому числі:

- по Золочівському району– 30,3 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 20,1 млн.грн.

 

 

03.07.2017

 

У Золочеві Національна гвардія України приймає військових капеланів із усієї України

Національна гвардія України першою із усіх силових структур України запровадила та сформувала інститут військових капеланів. Із 3 по 8 липня 2017 року Національна гвардія України приймає 38 військових капеланів у Навчальному центрі у м. Золочеві.

Зустріч розпочалася сьогодні, 3 липня 2017 року біля каплиці Золочівського замку, спільною молитвою. Продовжився захід офіційною церемонією відкриття та брифінг для журналістів.

На зустрічі були присутні та виступали заступник командувача Національної гвардії України, генерал-майор Сподар Ярослав Богданович; Митрополит Черкаський і Чигиринський, Голова Синодального управління військового духовенства Української православної церкви Київського патріархату, владика Іоан; Єпископу Сокальсько-Жовківському, керівнику Департаменту Патріаршої курії Української греко-католицької церкви у справах душпастерства силових структур України владика Михаїл.

Розпочалася офіційна частина  із хвилини мовчання. Громада вшанувала пам`ять полеглих, які з гордістю і честю захищали нашу країну і віддали життя заради миру і справедливості. Нехай Господь прийме їхні душі та залікує рани від втрати їхнім близьким та рідним.

На захід було запрошено керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Галину Семчишин. У своєму вітальному слові Галина Леонідівна зазначила: «Вітаємо високоповажне духовенство, військових на Золочівській землі, землі отця Маркіяна Шашкевича. Бажаю вам почерпнути сили цієї землі, землі Будителя Галичини. Ми, українці, вдячні всім, хто захищає нашу рідну землю від ворожих військ, всім хто став на захист Вітчизни за першим її покликом! Сьогодні військовослужбовці Збройних Сил України стоять на сторожі рубежів лінії розмежування, стримуючи поширення бойових дій на решту території України. Ми – мирний народ, який виховувався на засадах християнської моралі, і прагнемо Миру і спокою у нашій державі».

Завершилися заходи брифінгом із журналістами. Журналісти дізнатись за якими критеріями відбувався відбір на посаду військового капелана, до яких конфесій належать військові священики, роботу військового капелана в зоні АТО та ще багато іншого.

 

 

30.06.2017

 

Сьогодні, 30 червня 2017 року у сесійні залі районної ради проведено семінар із суб'єктами господарювання району, які працюють у галузях будівництва і торгівлі.

У семінарі взяли участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Курій, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Золочівської райдержадміністрації Оксана Залуцька,  фахівець управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Галина Дорощак, заступник директора Золочівського районного центру зайнятості Лілія Саханевич, заступник начальника Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Наталія Гаврачинська.

В ході проведення семінару було наголошено на інспекційному блоці, в межах якого проводитимуться інспекційні відвідування підприємств галузі будівництва та сфери торгівлі з метою виявлення фактів незадекларованої праці. Для інспектувань було обрано саме такі галузі, оскільки, як показали дослідження, на Львівщині переважає нелегальна зайнятість саме у будівництві та у сфері торгівлі. надано роз’яснення з актуальних питань та роздано присутнім інформаційні буклети на вищезгадану тематику.

 

У Золочеві вшанували пам'ять командира УПА Романа Шухевича

Сьогодні, 30 червня 2017 року, біля пам’ятного Хреста «Борцям за волю України» відбулися заходи з вшанування пам’яті видатного українського політичного і державного діяча Романа Шухевича. Вшанування відомого полководця регламентується Постановою Верховної Ради України від 22 грудня 2016 року № 1807-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році», у якій зазначено, що 30 червня - 110 років з дня народження Романа Шухевича (1907-1950), політичного та військового діяча, головнокомандувача УПА.

У заходах взяли участь керівництво району, трудові колективи установ, підприємств, організацій, молодь, громадські організації.

Історичні факти про Романа Шухевича розповів Андрій Заброцький – керівник Золочівського економічного ліцею, зауважив, що сьогодні всіх на цьому місці зібрала постать Героя України Романа Шухевича. Дивлячись на постать Романа Шухевича і розуміючи, які сьогодні є виклики перед Україною, сила волі і віра – це єдиний ключ, який може сьогодні бути для нас, для громадян, для країни.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин та керуюча справами районної ради Наталія Калуцька поклали квіти до пам’ятного Хреста «Борцям за волю України», ушанувавши генерал-хорунжого.

Усією громадою було виконано духовний Гімн українців – Боже великий єдиний, а духовенство здійснило чин панахиди.

 

 

29.06.2017

 

Сьогодні, 29 червня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та ін. соціальних виплат. В ході проведення засідання розглянуто питання повноти сплати акцизного податку суб’єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів. 

На засідання було запрошено шість суб’єктів господарської діяльності, які задекларували мінімальні зобов’язання з акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів за квітень 2017 року. В обговоренні даного питання взяли участь усі члени комісії.

За результатами обговорення та враховуючи динаміку зростання обсягу задекларованого податку за травень у порівнянні з квітнем даними СПД рекомендовано забезпечити подальшу повноту нарахувань та сплату акцизного податку до бюджету.

 

Сьогодні, 29 червня 2017 року у приміщенні сесійної зали районної ради фахівцем Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Жанною Горбач, на виконання доручення голови облдержадміністрації, проведено навчальний семінар щодо дотримання правил благоустрою населених пунктів. У зустрічі взяли участь голови місцевих рад Золочівського району.

Спікер під час виступу наголосила на відповідальності юридичних та фізичних осіб за порушення правил благоустрою. Порушення будуть каратись положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення (із врахуванням змін та доповнень внесених до ст. 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів»).

 

Відбудеться наметовий табір «Тиждень без планшета»

З 17 по 23 липня 2017 року ГО «Центр просвітництва та розвитку людини» проводить наметовий табір для дітей за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації у рамках Обласної програми "Молодь Львівщини" на 2016-2020 роки.

Місце проводення - навчально-тренувальний комплекс «Верещиця» Львівського державного університету внутрішніх справ. До участі у таборі запрошуються діти віком 14-16 років із районів Львівської області, зокрема Пустомитівського, Бродівського, Буського, Городоцького, Золочівського, Жидачівського, Жовківського, Кам’янка-Бузького, Миколаївського, Перемишлянського, Радехівського, Яворівського. Пріоритет надається дітям з сільської місцевості, дітям учасників АТО, дітям з тимчасово окупованих територій.

Акцентом цього табору є англомовний клуб з носієм мови - волонтером Корпусу миру, кінні прогулянки, екскурсії, фінансові ігри, майстер-класи із володіння зброєю, основ виживання та ще багато всього цікавого. Участь у таборі безкоштовна. Кількість місць обмежена.

Усіх бажаючих просимо зголоситися до 10 липня 2017 року.

Контактна особа: Гаєцька-Колотило Ярина, 0679390315.

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ НА ЗОЛОЧІВЩИНІ

28 червня День Конституції України. В приміщенні районного Народного дому відбулася урочиста академія і святковий концерт та покладання квітів. У заході взяли участь керівництво району, працівники держустанов, молодь, громадськість.

«Ранок 28 червня 1996 року назавжди увійшов в історію України. Прийняття Конституції ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1900 по 1996 рік. Ця робота розпочалася відразу після проголошення Декларації про державний суверенітет України. Прийняття Конституції завершило складну, титанічну працю депутатського корпусу тринадцятого скликання, вчених апарату Верховної Ради, зокрема її Інституту законодавства та інших державних структур.

Конституція України відповідає високим світовим і європейським стандартам, втілює у собі основоположні цінності світового конституціоналізму.  Головним її здобутком  є те, що вона юридично закріпила в українському суспільстві ідеали справедливості, рівності та людської гідності, які сповідують усі цивілізовані країни світу. Вперше в українській історії людина,  її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнані найвищою цінністю. Вперше визначені державні механізми, що мають їх гарантувати.

Шановні друзі! Ми твердо стали на шлях свободи, демократії  і європейських реформ. Україна отримала безвіз. Ми щодня наближаємося до спільноти європейських народів, щоб стати рівними серед рівних, принести свою культуру і духовність і навзаєм збагатитися європейськими цінностями, хоча українці завжди були європейцями. Євроінтеграція є головним та незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, адже безсумнівною є  географічна та цивілізаційна близькість між Україною та Європою.

Вітаю ветеранів національно-визвольних змагань,  усіх тих, хто від початку став до праці побудови України. Вітаю з Днем Конституції усіх її громадян, нас з вами, що живуть на Золочівщині і працюють на її процвітання – матеріальне і духовне!

Від щирого серця зичу міцного здоров'я, бадьорості духа та впевненості у безхмарне конституційне майбутнє нашої спільної держави. Будьмо разом у процесі побудови демократичного громадянського суспільства», - сказав у вітальному слові Ігор Нижник.

Цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятників борцям за волю України.

Завершилися заходи святковим гала-концертом переможців районного огляду-конкурсу «Мистецьке перевесло».

 

У МІСТІ ЗОЛОЧЕВІ ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ ДО ДНЯ МОЛОДІ

28 червня 2017 року у м.Золочеві на площі Незалежності розпочалися молодіжні заходи. За участю молоді та колективів Центру дитячої та юнацької творчості проведено акцію «Усміхнись». Перехожим громадянам міста, в обмін на чарівну усмішку та знання про Конституцію України, дарувалися солодощі та веселі смайлики. У акції взяли участь і діти, і молодь, і люди похилого віку, і правоохоронці тощо.

Знаковим було те, що заходи приурочені  до 180-річчя виходу у світ першого західноукраїнського альманаху «Русалка Дністровая» ( підготовленого діячами літературного гуртка «Руська трійця» (1837р.). Колона молоді та громадян міста сформувалася на площі Незалежності та пройшли ходою до пам’ятника М. Шашкевичу. Йдучи по головній вулиці міста, яка носить ім’я Будителя Галичини, молодь вручала цукерки, смайлики та допомагала прикрашати вітрини магазинів патріотичною символікою, жовто-блакитними стрічки та кульками.

Завершився захід на Вічевій площі міста Золочева. Діти та молодь прочитали вірші написані Маркіяном Шашкевичем та декламували вірші написані про Будителя Галичини.

 

 

27.06.2017

 

Сьогодні, 27 червня 2017 року, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної роботи та комунікацій з громадськістю Ольга Боса провела засідання організаційного комітету з питання проведення других Золочівських фестин «Наші». Обговорено програму проведення заходу, а також погоджено списки запрошених учасників дійства. На зустрічі була присутня голова та члени Громадської ради, депутат Львівської обласної ради Мирослава Бабінська та керівники і представники районної ради і громадських організацій району. Програма заходу передбачає ряд літературно-мистецьких заходів, майстер-класи для обдарованої молоді району, екскурсію по Золочівському замку та участь у Архієрейській Божественній Літургії на Білій горі села Підлисся.

  

Сьогодні, 27 червня 2017 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про призначення опікуна, про доцільність позбавлення батьківських прав, про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

ПІДПИСАНО ЗАКОН ПРО СПРОЩЕНИЙ ПОРЯДОК СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 2037-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання". Як зазначається у картці відповідного законопроекту, Президент поставив свій підпис під Законом 6 червня 2017 року.

Закон передбачає спрощений порядок стягнення аліментів. Особа, з якою проживає дитина, має право звертатися із заявою у рамках наказного провадження – так званого спрощеного провадження, тому що з моменту відкриття наказного провадження до отримання судового наказу про призначення аліментів, відповідно до законодавства, повинно проходити три дні. Це суттєво прискорить отримання аліментів.

Крім того, у такому разі особа, яка звертається із заявою про стягнення аліментів, не змушена ходити на судові засідання, і може подавати позов за місцем проживання. У рамках наказного провадження суд може присудити на одну дитину 25% від заробітної плати платника аліментів, на двох – третину, більше – половину заробітної плати.
Також Закон збільшує мінімальний розмір аліментів із 30% від прожиткового мінімуму на дитину до 50%. 

Декілька новацій Закону стосуються додаткових витрат. У разі звернення до суду щодо додаткових витрат на дитину не потрібно буде сплачувати судовий збір і можна подавати звернення за місцем проживання позивача; для платника аліментів запровадять пеню у разі несплати додаткових витрат.

 Платники аліментів - ФОП на спрощеній системі оподаткування, які сплачують єдиний податок, а також офіційно не працевлаштовані, у випадку несплати сплачуватимуть заборгованість по відсотку від середньої заробітної плати у даній місцевості. Такий самий механізм – для осіб, які працевлаштовані за кордоном.

Відповідальність платника аліментів наставатиме не з моменту, коли стягувач отримає рішення суду про стягнення додаткових витрат, а через 7 днів з моменту, коли стягувач повідомить його, що необхідно сплатити певну суму для дитини. Якщо за цей термін він не сплатить кошти, пеня за несплату нараховуватиметься вже з наступного дня, а не з моменту отримання рішення суду.

Закон набуде чинності 8 липня 2017 року.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

  

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 23.06.2017 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за червень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах.

Потреба коштів на зазначені цілі склала 50,4 млн.грн., з них:

- по Золочівському району– 30,4 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 20,0 млн.грн.

 

В обласному квесті до Дня молоді команда від Золочівського району зайняла ІІ місце

25 червня 2017 року у місті Львові відбувся квест під назвою: "Стежками Лева", в рамках відзначення Дня молоді Львівщини. Захід організований Львівським молодіжним центром та департаментом внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.

У квесті брали участь понад 10 команд з Львівської області.

Фахівцем з молодіжної політики Ольгою Марусин відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації було організовано команду учасників, які представляли Золочівський район в області. Цією командою була молодь Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» – команда «ЗОЛ-КОЛ». Куратор команди Михайло Рудий та капітан команди Божена Волинець.

Під час квесту учасники команд достойно представляли свої вміння у спорті, інтелектуальних вікторинах,  знаннях історичних та визначних пам’яток Львова, володіння англійською мовою.

Команда від Золочівського району під назвою «ЗОЛ-КОЛ» зайняла почесне друге місце, завдяки злагодженості роботи усіх її учасників та досвідченості куратора команди.

Вітаємо переможців, які гідно представили Золочівський район у молодіжному заході.

 

 

26.06.2017

 

Сьогодні, 26 червня 2017 року, на виконання протоколу голови облдержадміністрації, відповідно до графіку проведення нарад в районах Львівської області з суб’єктами підприємницької діяльності  за участі експертів і представників ДАБІ про зміни у законодавстві  щодо механізму видачі дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об’єктів будівництва, в приміщенні сесійної зали райдержадміністрації відбулася нарада.

 

Сьогодні, 26  червня 2017 року, перший заступник голова Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання організації та перевезення дитячих творчих колективів на святкових урочистостях, заходах.  У нараді взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Тарас Шаваровський, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник, заступник начальника фінансового управління Ольга Навроцька. За підсумками наради вирішено забезпечувати належними засобами проведення заходів за участю дитячих творчих колективів.

 

25.06.2017

 

25 червня 2017 року у Золочеві на площі Незалежності (біля пам’ятника В’ячеслава Чорновола) відбувся  концерт зведеного військового оркестру Західного територіального управління Національної гвардії України. Захід відбувся в рамках концертного туру, приуроченого до Дня конституції України. Детальніше у відео - http://zolochiv.net/nazhivo-kontsert-orkestru-natsionalnoyi-gvardiyi-ukrayini/

 

 

24.06.2017

 

24 червня 2017 року у Золочеві відбулася святкова хода та урочистості з нагоди свята випускників

Вже традиційно випускники та їх батьки, вчителі пройшлися урочистою ходою вулицями міста Золочева. Поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку, Маркіяну Шашкевичу, В’ячеславу Чорноволу та до дошки пам’яті Небесної сотні. Випустили у небо білих голубів.

В простостях взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка сказала: «… Випускний бал. Ви сьогодні прощаєтесь з дитинством.  Від щирого серця вітаю Вас із закінченням школи і початком дорослого життя.

Попереду чекає чимало доріг, серед яких ви виберете свою  - єдину. Нехай же Вашими супутниками на ній будуть істина й справедливість, віра й надія, щира дружба і справжнє кохання. Головне, щоб ви усвідомили свою місію на цій землі та знайшли своє покликання.

Дорогі випускники саме від Вас залежить, якою стане наша держава за кілька років. Їй необхідні Ваше завзяття й готовність, енергія й талант, творити гідне майбутнє, відстоювати національні інтереси.

Будьте достойними цих сподівань! Бажаю всім Вам витримки й наполегливості, упевненості в своїх силах, у досягненні поставленої мети в ім’я процвітання рідної неньки України.

У добру путь! Нехай Вам у цьому допоможе Господь!».

 

До відома населення!

Рішенням сесії Золочівської районної ради від 15.06.2017 року прийнята до виконання Програма відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням Золочівського району на впровадження енергозберігаючих заходів у 2017-2018 роках. Заходами Програми передбачено компенсацію відсоткової ставки у розмірі 3% річних за кредитами на заходи з енергозбереження, а саме:

• Утеплення стін будинків, підлоги, горищ, та дахів

• Встановлення рекуператорів тепла

• Встановлення та заміна вікон, вхідних дверей та віконно- балконних конструкцій

• Встановлення та реконструкція електроопалення за енергоощадними технологіями.

• Встановлення та реконструкція індивідуальних систем опалення

 

23.06.2017

 

ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

23 червня 2017 року, у Дня державної служби, який в Україні відзначають 23 червня перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник привітав державних службовців району з професійним святом - Днем державної служби, відзначивши державну значимість покликання держслужбовців. Побажав всім держслужбовцям здоров’я, успіхів у роботі, благополуччя у сім’ях та усього найкращого. За сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята кращим державним службовцям вручив грамоти.

Ігор Нижник відзначив переможців І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" у Золочівському районі:

Мицко Ірину Василівну - провідного спеціаліста сектору з питань надзвичайних ситуацій  райдержадміністрації;

Долішню Анжеліку Зіновіївну - провідного спеціаліста сектору опрацювання заяв та прийняття рішень відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

За сумлінну працю на державній службі, зразкове виконання своїх службових обов'язків кращих державних службовців нагороджено грамотами:

Білу Ірину Іванівну - завідувача сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації; 

Борух Олену  Іванівну  - головного спеціаліста відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації; 

Гнатів Лілію Степанівну - головного спеціаліста архівного відділу райдержадміністрації; 

Діжак Наталію Зіновіївну - головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації; 

Іванчишин Тетяну Михайлівну - головного спеціаліста служби у справах дітей райдержадміністрації;  

Леськів Галину Омелянівну - головного спеціаліста управління агропромислового розвитку райдержадміністрації; 

Налужну Ірину Іванівну – начальника відділу документообігу, контролю та звернень громадян райдержадміністрації;

Попадюк Ольгу Богданівну - начальника відділу - адміністратора відділу з надання адміністративних послуг райдержадміністрації;

Пузиняк Оксану Василівну - начальника відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення райдержадміністрації;

Сеник Дарію Володимирівну - державного реєстратора відділу з надання адміністративних послуг райдержадміністрації; 

 Сопелюк Ірину Ярославівну - головного спеціаліста по роботі з персоналом відділу по роботі з персоналом Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області;

Сукмановську Світлану Андріївну - начальника відділу фінансово-господарського забезпечення райдержадміністрації. 

Привітати державних службовців прийшли голова, заступник та коллектив Золочівської районної ради.

«Надзвичайно приємно чути позитивні відгуки громадян району про плідну співпрацю між райдержадміністрацією та районною радою, вілдділами і управліннями двох структур. Бажаю, щоб і надалі ця співпраця продовжувалася, а вам державні службовці міцного здоров’я у подальшій праці», - сказав голова Золочівської районної ради Олег Банах.

Солісти Микола Решітник, Тетяна Козловська та народний ансамбль  пісні і музики «Галицькі барви» подарували присутнім чудовий святковий настрій.

 

ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ 

Сьогодні, 23 червня 2017 року в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання голова громадської ради Ірина Габрієль.

Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання порядку денного, а саме, повторного звернення до Золочівської міської  ради по питанні тенісного корту, до Львівської міської ради по питанні сміття, стану доріг та пільгових перевезень у районі, облаштування музею-криївки на території Білокамінської сільської ради, питання окроплення полів агрохімікатами, наявності сховищ  на території району,  а також обговорили інфраструктуру Шашкевичевого краю.

У засіданні Громадської ради взяли участь керівник та головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса та Ганна Чекайло.

Ганна Чекайло повідомила, що з метою залучення громадськості до співпраці  з органами виконавчої влади, сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики  проводиться інформаційна компанія щодо служби за контрактом. На часі дане питання є надзвичайно важливим, адже триває АТО на сході України. Запропоновано членам Громадської ради розповсюдити серед громадськості району інформаційний матеріал щодо важливості військової служби за контрактом у Збройних силах України. Продовжуючи тему інформаційних кампаній доповідач зазначила, що райдержадміністрацією розроблено інформаційні матеріали щодо проведення роз’яснювальної кампанії по питаннях безвізу. Запропоновано членам громадської ради буклет «Подорожуємо по безвізу: питання - відповіді» та звіт про виконання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ольга Боса повідомила членам громадської ради наступне, що у серпні 2017 року буде проходити на теренах Золочівщини захід – фестини «НАШІ». У вівторок 27 червня , об 11.00 год. в приміщенні райдержадміністрації відбудеться засідання оргкомітету з даного питання. Запросила громадські організації до участі.

У роботі громадської ради взяв участь Олександр Двораковський, який розповів про пільги, грошові  виплати та іміджевість праці у Збройних силах України.

Наступне засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації відбудеться 11 серпня 2017 року о 12.00 год. в приміщенні райдержадміністрації.

 

 

Сьогодні, 23 червня 2017 року перший заступник голова Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питань підготовки до проведення на території Золочівського району свята української молоді у Глинянах (фестиваль «Глинянська мозаїка»). У нараді взяли учать представники районних служб, фахівці райдержадміністрації з інформаційних, культурних питань, надзвичайних ситуацій, містобудування та архітектури тощо. На нараду був запрошений керівник проекту Олег Гураль та Глинянський міський голова Ігор Шульга.

Олег Гураль розповів учасникам наради про план проведення заходу, який відбудеться  2 липня у м. Глиняни. Наголошено на тому, що на захід запрошені обласне та районне керівництво, науковці, інтелігенція України, області та району.

Між членами наради проведено обговорення важливих та актуальних питань.

Головуючий на нараді - Ігор Нижник дав доручення Глинянському міському голові активізувати роботу по дотриманню мешканцями правил благоустрою населеного пункту, а також визначити місця локації служб екстреної допомоги, а саме, медиків, поліції та служби з надзвичайних ситуацій. Дорожній службі дано вказівку провести ремонтні роботи доріг на території Глинянщини. Медичній службі необхідно організувати медичне забезпечення заходу, а відділу поліції – охорону громадського порядку.

Начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації повідомив, що у заході візьмуть участь творчі колективи району, а начальник відділу організаційної роботи, інформаційної роботи та комунікацій з громадськістю Ольга Боса зазначила, що чотири дитини з району спільно із науковими керівниками будуть брати участь у заході та представляти свої власні роботи. Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин запропонувала запросити до участі у заході військових духовий оркестр.

Підводячи підсумки наради Ігор Нижник подякував присутнім за активну участь в обговоренні даного питання, актуальні пропозиції та привітав присутніх державних службовців з професійним святом.

 

22.06.2017

 

Сьогодні, 22 червня 2017 року у Золочівському районі пройшли заходи з нагоди Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні. На установах, організаціях, підприємствах району було приспущено державні прапори з чорними стрічками. Проведено заходи в клубних установах та закладах бібліотечної системи району.

У вшануванні пам'яті загиблих у роки війни також взяли участь представники органів місцевого самоврядування, громадськість.

Цього ж дня у храмах району проведено поминальні богослужіння з ушанування пам’яті загиблих в роки війни, в панахидах взяли участь керівництво району.

 

До відома учасників бойових дій та інвалідів війни АТО

Держава гарантує учасникам бойових дій та особам, що отримали інвалідність внаслідок війни право на безоплатне санаторнокурортне лікування, яке закріплено у с. 4 закону «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»; ст. 12-16 закону « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; п. 3ст.11закону «Про соціальний і правовий захист військо службовців та членів їх сімей»

ЯК ОТРИМАТИ ПУТІВКУ?

 Згідно постанови КМУ від 31 березня 2015 року № 200 для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

 Щоб стати на облік необхідно подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення УБД або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань в районах проведення АТО.

ЯК МОЖНА ОБРАТИ САНАТОРІЙ?

 У березні 2017 року були затверджені зміни в системі забезпечення санаторно-курортними путівками УБД та інвалідів війни.

 Згідно Постанови КМУ №110 від 1 березня 2017 року (далі – постанова) учасники АТО отримали право вибирати заклад санаторно-курортного лікування самостійно.

 Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між органом соцзахисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.

 Дізнатися про санаторії, до яких надаються путівки можна звернувшись до органів соцзахисту, де працівники зобов’язані ознайомити учасника АТО з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування, вартістю путівки.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 221 постраждалі учасники антитерористичної операції мають право отримати послуги із психологічної реабілітації.

Станом на 22.06.2017 ще не вирішено питання про проходження психологічної реабілітації на рівні Міністерства соціальної політики України.

Управління соціального захисту населення буде повідомляти з якого часу проводитиметься психологічна реабілітація учасників АТО, які перебувають на черзі для проходження психологічної реабілітації.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник із паспортом звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та заповнює заяву.

 До заяви додається:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

- копія паспорта, ідентифікаційний код.

Направляються на оздоровлення учасники бойових дій АТО в соляну кімнату реабілітаційно - катехитичного центру при церкві блаженного Миколая Чарнецького у м. Золочеві.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник із паспортом звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та заповнює заяву.

 До заяви додається:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

- копія паспорта, ідентифікаційний код.

- направлення від лікаря.

 

Додаткову інформацію з цього питання можна отримати в управлінні соціального захисту населення Золочівської РДА кабінет № 11. Тел. 0674200835, 0979878675.

 

 

21.06.2017

 

На Золочівщині стартував семінар «Імплементація Оселищної Директиви Європейського Союзу:оселища та флора»

Сьогодні, 21 червня 2017 року, на теренах Золочівщини стартував другий в Україні семінар, який залучає широке коло експертів, науковців в галузі заповідної справи до проблем та їх вирішення по збереженню флори та фауни в межах Національного парку «Північне Поділля». Ян Шеффер, ключовий експерт проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» розпочав семінар. У роботі семінару взяла участь фахівець управління агропромислового розвитку з екологічних питань Жанна Царик.

Основна тематика семінару – це інвентаризація видів флори: методологія інвентаризації видів – судинні рослини; несудинні рослини; оселище виду.

 

Сьогодні, 21 червня 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник взяв участь в обласні нараді під головуванням віце-прем’єр-міністра регіонального  розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка щодо поводження із твердими побутовими відходами.

 

Сьогодні, 21 червня 2017 року перший заступник голова Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питань підготовки до проведення  жнив на території району. У нараді взяли участь Зіновій Леськів – начальник управління агропромислового розвитку, Марія Кузьменко– головний  спеціаліст головного управління Держпродспоживслужби  у Львівській області, Юрій Джиджула – головний державний інспектор  відділу нагляду  в АПК та СКС головного управління держпраці у Львівській області,  Володимир Ковбаса – начальник відділу фонду  соціального страхування від нещасних випадків по Золочівському району, Олег Грабовський – головний інспектор Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, Богдан Яремович  – старший інспектор з дорожнього нагляду   Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, Жанна Царик– головний спеціаліст управління агропромислового розвитку.

Керівникам господарств, головам місцевих рад доведено організаційний план проведення жнив у 2017році на території району, новини у сфері насінництва та россадництва, правила протипожежної безпеки та вимог охорони праці під час проведення зернозбиральних робіт,  проведення заходів по недопущенні спалювання залишків сухої рослинності (зокрема стерні та соломи), умови використання коштів місцевого фонду ОНПС у 2017р. на виконання природоохоронних заходів місцевими радами, проведення заходів щодо знищення борщівника Сосновського в межах району.

Обговорено проблемні питання щодо проведення жнив  на території Золочівського району та шляхи їх вирішення.

На завершення наради  перший заступник голова Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник побажав аграрникам району гарного врожаю.

 

 

20.06.2017

 

Сьогодні, 20 червня 2017 року проведено обстеження військового меморіального цвинтаря вояків, які полягли у битві під Бродами у липні 1944 року, що знаходиться біля села Червоне. Оглянуто капличку, сходи до каплички, металеву огорожу, хрести.

Нараду провела керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин за участю головного архітектора району Петра Кобельки та заступника начальника Навчального центру Національної гвардії України Володимира Удовиченка. За результатами обстеження та в рамках налагодження ефективного цивільно-військового співробітництва між органами виконавчої влади та Національною гвардією України вирішено провести відновлювально-ремонтні роботи із залученням військовослужбовців до 15 липня 2017 року.

 

19.06.2017

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету

Сьогодні, 19 червня 2017 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин проведення засідання організаційного комітету. Під час засідання оргкомітету розглянуто питання  відзначення Дня державної служби, Дня Конституції України, вшанування пам’яті Романа Шухевича, політичного та військового діяча, головнокомандувача УПА та Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

Головуюча розповіла про проект проведення заходів по кожній із подій. Членами оргкомітету проведено обговорення та прийнято наступні рішення:

- 22 червня -  День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Запропоновано духовенству району провести поминальні богослужіння у цей день, де згадати жертв війни. У бібліотеках провести виставки, а у Народних домах району згадати піснею про ті давні часи. Засобам масової інформації району розмістити чи озвучити матеріал про воєнні роки;

- 23 червня – День державної служби, професійне свято усіх державних службовців району. О 14.00 год. в приміщенні сесійної зали районної ради відбудеться нагородження кращих державних службовців та святковий концерт;

- 28 червня – День Конституції України. О 15.00 год. в приміщенні районного Народного дому відбудеться урочиста академія та святковий концерт і покладання квітів.

- 28 червня у м. Золочеві на площі Незалежності відбудуться молодіжні заходи. Розпочнуться о 12.00 год. Поетичний захід з читанням віршів М. Шашкевича дітьми, приуроченого до 180-річчя виходу у світ першого західноукраїнського альманаху «Русалка Дністровая», підготовленого діячами літературного гуртка «Руська трійця»(1837р.). Продовжаться молодіжні заходи акцією «Патріотичне місто». Метою акціє є прикрашання вітрин вулиці М. Шашкевича елементами патріотичної символіки (жовто-сині стрічки та кульки). Продовжаться молодіжні заходи акцією «Усміхнись» (вітання золочівян смайликами та солодощами).

- 30 червня – 110-та річниця від Дня народження Романа Шухевича. О 12.00 год. біля пам’ятного Хреста «Борцям за волю України» відбудеться панахида пам’яті та літературний виступ. В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі – забезпечити супровід проведення заходів.

 

18 червня 2017 року з робочим візитом у школу села Червоне завітала директор департаменту освіти Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій. У зустрічі взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, сільський голова Василь Зозуля та головний спеціаліст відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Тарас Шаваровський та громадськість села Червоне. Основне питання, що цікавило жителів села – це відкриття на базі школи навчально-виховного комплексу. Пані Любомира ознайомилася з приміщенням школи, майстернями та вільними кімнатами. В ході проведення обговорення та дискусій учасники зустрічі дійшли до спільної думки – використати приміщення другого поверху сільської ради для відкриття дошкільного закладу.

Цього ж дня голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський ознайомив Любомиру Мандзій з роботою ДПЗВ «Сокіл». У таборі оздоровлюються і відпочивають 60 дітей шкільного віку. З 14 червня розпочала роботу перша табірна зміна. Очільник департаменту освіти і науки ОДА, сказала, що відпочинок організовано на належному рівні.

 

До уваги фізичних осіб-підприємців !

Відповідно до змін у чинному законодавстві, з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704,0 грн. на місяць (3200*22 %).

Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. на місяць.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити єдиний внесок у сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704,0 гривні.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та розмір майбутньої виплати.

Подбайте про своє майбутнє уже сьогодні!

Золочівське об`єднане управління

Пенсійного фонду України

Львівської області

 

 

 

16.06.2017

 

Сьогодні, 16 червня 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у квітні 2017 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого мінімуму .

В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба повідомила про те, що на Львівщині стартував пілотний проект щодо виявлення незадекларованої праці та роздала присутнім інформаційні буклети на вищезгадану тематику.

Ігор Нижник наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства .

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар

Сьогодні, 16 червня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду-семінар з головами місцевих рад району. Розпочинаючи нараду-семінар Ігор Нижник повідомив присутнім порядок денний та запросив до слова фахівця районного війського комісаріату розповісти присутнім про активізацію роботи місцевих рад району щодо відбору громадян на військову службу за контрактом.

Продовжив нараду – семінар Орест Малиновський, директор районного центру зайнятості, який наголосив на роботі центру зайнятості з безробітними, які перебувають на обліку, щодо укладення контракту на військову службу. «На обліку у Золочівському районному центріперебуває 766 безробітних. По віку усі вони можуть укладати угоди на контрактну службу, отож ми працюємо з усіма по цих питаннях. Щоденно в центрі зайнятості працюють представник військового комісаріату, приймаєть участь у заходах офіцери бойових частин», - сказав Орест Малиновський. Вижливим стимулюючим моментом для осіб, які бажають заключити контракт є надання грошових виплат.

Про виплату одноразової допомоги особам, які підписали контракт на військову службу в ЗСУ проконсультувала заступник начальника Управління соціального захисту населення у Золочівському районі Алла Хома. Також Алла Зеновіївна розказала присутнім про зміни у призначенні житлових субсидій. Звернення до духовенства району щодо виховання молоді у патріотичному дусі, в тому числі можливості захисту України шляхом укладення контракту на військову службу зачитав Микола Сагатий, головний спеціаліст відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації.

Про зміни у пенсійному забезпеченні розповіла Наталія Гаврачинська, заступник начальника Золочівського обєднаного Пенсійного фонду України Львівської області. Петро Кобелька, головний архітектор району звернувся до голів місцевих рад з пропозицією активізувати роботу по приведенні малих архітектурних форм (брам, огорож) у відповідність.

Під час зустрічі було роздано інформацйно-розяснювальні матеріали щодо служби у Збройних силах України за контрактом.

Підводячи підсумки зустрічі Ігор Нижник закликав місцеві ради активніше проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу на своїй території з метою залучення громадян на військову службу за контрактом.

 

15.06.2017

 

Сьогодні, 15 червня 2017 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з Церквою Францисканців м.Золочева проведено лекцію для молоді, що перебувають у духовному літньому таборі «Канікули з Богом» при Церкві.

Тему лекції було обрано « Від волонтерства до святості», котра присвячувалась видатним духовним світовим постатям, зокрема Матері Терезі. Цікаву та корисну лекцію підготував та прочитав дітям брат Єміліан, який є координатором цього духовного табору. «Все, що ми робимо – це крапля в морі, але якщо ми не будемо цього робити, то й цього не буде!», – це слова відважної революціонерки у відданій, безкорисливій, альтруїстській любові зі щирим, навіть сміливим милосердям – Матері Терези з Калькутти, нобелівського лауреата миру.

У своїй лекції, на прикладі добрих вчинків та важкої праці, якій присвятила своє життя відома черниця, Мати Тереза, було донесено дітям інформацію про те, наскільки важливим у сьогоденні є роль волонтерства, особливо тоді, коли в твоїй країні йде неоголошена війна та помирають люди.

Брат Єміліан призвав дітей проявляти милосердя до оточуючих, бо милосерця – це найбільший скарб, яким може володіти людина.

 

Сьогодні, 15 червня 2017 року, відбулося засідання ХVІ сесії Золочівської районної ради VІІ скликання. На сесії обговорювалося ряд питань та прийнято відповідні рішення.

Заслухано звіт голови районної ради Банаха О.О.

По трьох питаннях, які розглядалися на сесії районної ради депутати не проголосували, а саме:

- про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок земельних ділянок на території Ремезівцівської сільської ради (за межами населеного пункту).

- про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок земельних ділянок на території Жуківської сільської ради (за межами населеного пункту).

- про затвердження технічної документації з нормативно- грошової оцінки земельної ділянки на території Підгородненської сільської ради (за межами населеного пункту).

Під час обговорення даних питань виступали голови місцевих рад ( Ремезівцівської, Жуківської та Підгородненської сільських рад), котрі сказали, що нормативно- гроші оцінки земельних ділянок по вказаних сільських радах є заниженими.

Також депутати довго дискутували з приводу реорганізації шкіл, а саме: пониження ступеня Верхобужської ЗОШ I-II ст. на II ст., призупинення діяльності шкіл с. Кругова та с. Трудовача. Дане питання не було внесено до порядку денного, а тому буде розглядатися на позачерговій сесії, котра відбудеться наприкінці червня місяця.

 

14.06.2017

 

13 червня 2017 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Гончарівської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення надав роз’яснення щодо норм діючого трудового законодавства та адміністративної відповідальності за його порушення.

Підводячи підсумки зустрічі голова Золочівської райдержадміністрації зазначив, що незважаючи на хибні переваги, неофіційна зайнятість знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам.

Очільник району подякував присутнім жителям сільської ради за те, що прийшли на зустріч та запевнив про вирішення проблемних питань відбудеться якнайшвидше.

 

13 червня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Гончарівської сільської ради у приміщенні Народного дому села Гончарівка.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про: порушення термінів доставки мешканцям газети "Народне слово"; встановлення біля школи дорожнього знаку "Обережно, діти"; необхідність ремонту фасаду школи. На зустрічі був присутній Ігор Уличний, начальник управління соціального захисту населення, який надав роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій.

Жителів сільської ради також цікавили питання щодо пенсійного забезпечення громадян, - роз’яснення надала Галина Лазорчик, заступник начальника Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський проінформував присутніх про те, що сесією районної ради прийнято рішення про виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 5 тис. грн. особам, котрі підписали контракт на військову службу.

 

Обдаровані діти – інтелектуальна еліта, гордість і честь України

Перед кожним педагогічним колективом стоїть завдання спрямоване на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої молоді. Уже дванадцятий рік поспіль проводиться свято “ Обдарованість року”, на яке запрошуються учні, які мають найбільшу кількість перемог в олімпіадах з базових дисциплін, спортивних змаганнях. Привітав учасників свята та їх батьків начальник відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Бартошик Володимир Зіновійович, який наголосив про те, що перемоги для більшості з обдарованих дітей стануть стартовим майданчиком для творчого, інтелектуального та духовного зростання, нагородив їх сертифікатами “ Талант року ”, цінними подарунками, а їх батьків - подяками.

Юні таланти, учні Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, під керівництвом учителів музики Зарічної Надії Василівни та Зарічного Богдана Михайловича дарували слухачам чудові пісні, хореографічні композиції. У 2016-2017 н. р. нагородженими були 22 учні, які зайняли три і більше призових місць в олімпіадах з базових дисциплін, спортивних змаганнях: Сенчук Дарія - учениця 8 класу Золочівського НВК здобула у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови – ІІ , хімії - ІІ, фізики – ІІІ місце; Чепелюк Богдан - учень 9 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 - у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики – ІІ, фізики - ІІ, хімії – ІІІ, математики – ІІІ місце, у обласному етапі - з математики – ІІІ місце; Демид Вікторія – учениця 9 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 - у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови - І, географії - І, трудового навчання - ІІ, хімії – ІІІ місце; Ірза Діана - учениця 9 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 - у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання – І, географії - ІІ, біології – ІІІ місце, у обласному етапі з трудового навчання – ІІ місце; Беспалько Єлизавета - учениця 9 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1- у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови – ІІ, географії – ІІІ, української мови – ІІІ місце; Трач Ольга - учениця 9 класу Куровицької ЗОШ І-ІІІ ст. - у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства - ІІ, хімії – ІІ, біології – ІІІ місце; Шевелюк Віталій - учень 9 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2- у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології – І, історії – І, правознавства – ІІІ місце; Соляр Ірина - учениця 10 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 - у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій – І , християнської етики –І,біології - ІІ, української мови - ІІІ, історії – ІІІ місце, у обласному етапі - з християнської етики – І, біології - ІІІ місце; Кучурка Оксана – учениця 10 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 -у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з хімії - І, біології - І, географії – ІІ, англійської мови – ІІІ місце, у обласному етапі - з біології – ІІ місце; Ковалик Лілія – учениця 10 класу Золочівського економічного ліцею – у районному етапі Всеукраїнських олімпіад з української мови - І , англійської мови - І місце, в обласному етапі - з української мови – І, з англійської мови – ІІІ місце; Ханенко Ярина - учениця 10 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з німецької мови - І,історії –ІІ, трудового навчання – ІІ місце, в обласному етапі – з німецької мови –ІІІ місце; Галамай Ірина - учениця 10 класу Золочівського економічного ліцею у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з географії - І англійської мови -ІІ, християнської етики – ІІІ місце; Сорока Ольга - учениця 10 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 - у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з екології – І , фізики – ІІ, християнської етики -ІІ місце; Нагірна Марта - учениця 11 класу Великовільшаницької ЗОШ І-ІІІ ст.- у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з екології – І французької мови – ІІ , української мови –ІІ, хімії – ІІ,біології –ІІІ місце, у обласному етапі – з екології –ІІІ місце; Горуйко Гордій – учень 11 класу Великовільшаницької ЗОШ І-ІІІ ст. – у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з історії – І , французької мови – І місце, у обласному етапі – з французької мови – ІІІ, історії - ІІІ місце; Масник Соломія- учениця 11 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1- у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з географії – ІІІ , екології -ІІІ , економіки –ІІІ, інформаційних технологій –ІІІ місце; Бокшо Каріна – учениця 11 класу Золочівського економічного ліцею – у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з екології –ІІ, англійської мови - ІІІ, математики – ІІІ місце; Бурак Тетяна - учениця 11 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 у Районному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій – І, хімії –ІІІ, української мови – ІІІ місце; Магулка Олександр - учень 11 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1- у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства - ІІ, трудового навчання - ІІ, англійської мови –ІІІ місце; Рип’янчин Ірина - учениця 11 класу Золочівського економічного ліцею – у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови - І, англійської мови – І, екології –ІІ місце; Тимракевич Дмитро - вихованець дитячо-юнацької спортивної школи -неодноразовий чемпіон області та призер Всеукраїнських турнірів з боротьби дзюдо; Задорожний Ігор - вихованець станції юних техніків - чемпіон України з ракетомодельного спорту.

 

Надання допомоги учасникам АТО КОМУНАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ “ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ ВІДНОВНОГО ЛІКУВАННЯ №3” 80193, Львівська обл., м.Соснівка, вул.Грушевського,36 тел. 3-41-54

В КЗ «ЛВЛ № 3» медична допомога учасникам АТО надається лікарями таких спеціальностей: лікарі-невропатологи 1 та 2 категорій, лікар-терапевт 2 категорії, лікар-пульмонолог вищої категорії, лікар-рентгенолог вищої категорії, лікар-фізіотерапевт 2 категорії, лікар УЗД, лікар-стоматолог, лікар з функціональної діагностики, психолог (нагороджена дипломом міжнародного практикуму-семінару по роботі з учасниками АТО та їх сім’ями).

В стаціонарі надається допомога хворим з перенесеними черепно - мозговими травмами, травмами хребта , грудної клітки. Проводиться лікування супутніх захворювань ( вегето-судинної дистонії, хронічного панкреатиту, гастриту, захворювань серцево-судинної системи, органів кровообігу , органів дихання). В процесі лікування та реабілітації широко застосовують фізіотерапевтичні процедури:

1. Електролікування: Електросон Гальванізація Електрофорез лікарських речовин Діадинамотерапія Ампліпульстерапія Дарсонвалізація УВЧ-терапія Магнітотерапія Ультразвукова терапія Електроміостимуляція

2. Світлолікування : Лазеротерапія Ультрафіолетове опромінення

3. Інгаляційна терапія

4. Аромотерапія 

5. Синглетно-киснева терапія

6. Спелеотерапія (кімната штучного мікроклімату)

7. Теплолікування

8. Водолікування: Лікувальні душі (душ Шарко, циркулярний душ, гідролазерний душ, висхідний душ) Ванни (перлинні, скипідарні , хвойні, трав’яні, мінеральні, бішофітні, з морської солі, комбіновані) Вихрові ванночки для нижніх кінцівок Підводний витяг хребта Інфрачервона сауна Питне водолікування природнім мінералом бішофіту

9. Лікувальний масаж

10. Лікувальна фізкультура

11. Механотерапія

В лікарні працює кабінет психолога, який надає кваліфікаційну допомогу учасникам АТО з питань психологічної адаптації до соціуму, також надаються консультації сім’ям учасників АТО. Безпосередньо з учасниками АТО проводяться психологічні тренінги, як індивідуальні так і групові.

 

13.06.2017

 

Проводиться набір на військову службу за контрактом:

– громадян призовного віку;

– військовозобов’язаних віком від 18-60 років;

– жінок віком від 18-50 років.

Грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України від 7000 тис. грн. до 10000 тис. грн. Додаткова виплата винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь в зоні АТО в розмірі 3500, 4000, 7500, 8500.

Виплата одноразової грошової допомоги в розмірі 5000 грн. За інформацією звертайтесь: Золочівський РВК, вул. Січових Стрільців 22, або за тел: 096 199 68 78.

 

Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування можна подати не пізніше 15 червня 2017 року

Відповідно до норм Податкового кодексу України за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

При цьому, у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому нормами Податкового кодексу України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленого для третьої групи, яка включає податок на додану вартість.

 

Застосування РРО фізичними особами - спрощенцями

Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України, реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: - першої групи; - другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Дані норми Податкового кодексу України не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Зокрема, нормою пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 року №231. Доступ до публічної інформації за травень 2017 року Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію – це прохання до особи розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на інформацію подається у довільній формі та повинен містити:

1) прізвище, ім'я по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку (якщо такий є);

2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);

3) підпис і дату (за умови подання запиту в письмовій формі).

Для подання письмового запиту запитувач може використовувати форму, яку надає розпорядник інформації або яка розміщується на офіційному веб-сайті розпорядника. За травень 2017 року на адресу Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області (включаючи відділення) надійшло 25 запитів щодо надання публічної інформації, з них 17 від фізичних осіб та 8 -від юридичних осіб. Всі запити розглянуто та надано обґрунтовану відповідь.

 

Декларацію на податкову знижку можна подати по 31 грудня 2017 року включно

Буська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, закінчилася, але не для осіб, які мають право подати декларацію з метою реалізації свого права на податкову знижку. Такі особи можуть подати декларацію по 31 грудня 2017 року включно.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) (п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Фізична особа має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Нагадуємо, що декларацію платник податків має право подати як на паперових носіях, так і в електронному вигляді. Пунктом 179.8 ст. 178 ПКУ передбачено, що сума, яка має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої декларації.

Разом з тим, відповідно до ст.166 ПКУ платник податків має право на податкову знижку при дотриманні встановлених цією статтею умов та за наявності відповідних платіжних та розрахункових документів, копій договорів тощо. Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб на поточний рахунок платника здійснюється органом Казначейства на підставі висновку, поданого органом ДФС до відповідного органу Казначейства.

Сектор організації роботи Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області

 

12.06.2017

 

11 червня 2017 року, у селі Пикуличі, що розташоване у Польщі наші Золочівяни взяли участь у традиційному щорічному Святі української національної пам'яті. Цьогорічне Свято національної пам'яті розпочалося молитвою у Кафедральному соборі УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі.

Урочистою ходою присутні пройшлися вулицями Перемишля до Українського військового цвинтаря у с. Пикуличі, де відбулась панахида, покладання квітів, громадське віче.

 

09.06.2017

 

Сьогодні, 9 червня 2017 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин і завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій Ірина Біла взяли участь у показових заняттях щодо виконання заходів з евакуації населення при виникненні надзвичайних ситуацій. Захід відбувся у селі Ралівка Самбірського району.

 

Сьогодні, 9 червня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати на ПП «Новелті» (кер. Борівець Роман Ярославович).

Члени робочої групи провели інформаційно–роз’яснювальну роботу для трудового колективу підприємства: про зміни у законодавстві про працю, про санкції у разі порушення трудового законодавства, про стажування працівників на підприємстві, про надання пільг застрахованим особам, про зміни у пенсійному законодавстві інформували головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Микола Волянський, начальник Золочівського відділення Буської ДПІ Роман Денис, перший заступник начальника Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Наталія Гаврачинська, директор Золочівського районного центру зайнятості Орест Малиновський, заступник начальника управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації Алла Хома.

Володимир Недзельський наголосив на недопустимості виплати заробітної плати у розмірах, менших за законодавчо встановлнений рівень, збільшення її до середньообласного рівня, а також подякував керівнику підприємства за організацію зустрічі з трудовим колективом.

 

Розробляють туристичний проект, який би повністю охоплював Західний Буг (відео)

8 червня 2017 року в сесійній залі Золочівської районної ради відбулася робоча зустріч щодо підготовки до другого етапу подання проекту на тему «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів». Сокальська районна рада спільно із гміною Дрогічин (Польща) та містом Дрогічин (Білорусь) розпочала підготовку до другого етапу подання проекту «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу у рамках програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

На зустріч були запрошені голови місцевих рад Золочівського району, через територію який протікає річка Західний Буг, а саме: Руда- Колтівської, Білокамінської, Сасівської сільських рад, а також Колтівської – де бере початок річка, районні засоби масової інформації. У зустрічі взяла участь начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Боса (Кіс). Даний проект передбачається створення два транспортних маршрути туристично-байдаркові: Канал Дніпро – Буг, річка Мухавка, річка Буг (Білорусь – Польща); Річка Буг – від витоку (Україна) до гирла (Польща).

Також, планується провести позначення байдаркових маршрутів (розміщення в береговій лінії річки Західний Буг знаків інформаційних, попереджувальних і туристичних); опрацювання путівників і карт детальних відтинків річки Буг.

Гості Сокальщини запропонували місцевим радам бути учасниками названого вище Проекту.

 

08.06.2017

 

В Навчальному центрі успішно проведено державну кваліфікаційну атестацію кінологів

Вперше у військах проведено випуск фахівців-кінологів за загальнодержавними стандартами. Для визначення рівня знань, умінь і навичок випускників до військової частини прибула комісія з Головного управління НГУ на чолі з начальником кінологічної служби штабу ГУ НГУ полковником Тарасом Боритою. Атестація розпочалась із здачі загальновійськових дисциплін. Вогнева підготовка оцінювалась за результатами виконання контрольної вправи стрільб та виконання нормативів. Фізичну підготовку всі військовослужбовці здали на оцінку "добре" та "відмінно".

Також кінологи показали високий рівень підготовки з теорії та практики дресирування. Службові собаки теж оцінювались, зокрема вони демонстрували свої навики у подоланні смуги перешкод, затримання умовного порушника, виборці речі, здійснювали пошук особи по запаховому сліду довжиною 1000 метрів.

За результатами роботи власники чотириногих отримали на них сертифікати. Варто відмітити надзвичайну вмотивованість та прагнення показати найкращий результат, адже випускники Навчального центру це перші помічники офіцерів у військах.

На урочистому заході з нагоди закінчення навчання були присутні представники місцевої влади, військові капелани, ветерани. Полковник Тарас Борита, ветеран (колишній начальник кінологічної служби військ у 2001- 2008 роках) полковник у відставці Володимир Юхимчук та начальник Навчального центру полковник Михайло Кулик вручили військовослужбовцям свідоцтва державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за професією "Кінолог" та побажали усім подальших успіхів.

З вітальним словом до випускників звернулася керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин.

 «Хочу привітати сьогодні випускників-кінологів та побажати їм та їхнім чотирьохлапим товаришам доброї служби та обороняти нашу державу від ворога…Згадалася мені історична подія. Хоча минули вже десятиліття з часів Другої світової війни, але деякі історії воєнного часу тільки починають відкриватись. Має місце в історії бій собак та німців, який відбувся у 1941 році. На Черкащині є унікальний пам’ятник 150-ти пограничним собакам, які знищили полк фашистів у рукопашному бою. Це єдина унікальна битва в історії Другої світової війни. Це ще раз наголошує нам, що собаки є рятівниками та друзями людей. Я переконана, що в сьогоднішній неоголошеній війні, яка триває на Сході України , наші військові та їхні собаки застосують свої вміння та навички задля оборони нашої країни»,- сказала Галина Семчишин.

На завершення випускники зробили колективне фото із своїми чотириногими друзями. Подальшого Вам професійного зростання гвардійці-кінологи !

 

Сьогодні, 8 червня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання колегії райдержадміністрації.

В ході проведення засідання обговорено основні аспекти модернізації шкільної мережі, розглянуто питання діяльності Народних домів та бібліотек району. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра розповіла про уточнення районного бюджету Золочівського району на 2017 рік. Також під час засідання обговорено питання підтримки індивідуального житлового будівництва на селі через програму «Власний дім».

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник сказав: «Метою програми є покращення житлово-побутових умов сільського населення, подальшого впровадження державної політики розвитку села, спрямованої на підвищення його інженерного облаштування, що у свою чергу сприятиме зростанню привабливості села для населення та створить передумови для спорудження і придбання житлових будинків.

Досвід реалізації програми показує, що закладені в ній механізми – сучасні і перспективні, використовуючи які, при відповідній підтримці їх переваг усіма гілками влади, можна розраховувати на прискорення у вирішенні соціальних проблем на селі, задоволення первинних потреб сільських жителів і що особливо важливо – сільської молоді».

 

Сьогодні, 8 червня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації взяв участь у засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету і фінансів.

Обговорено ряд важливих та актуальних питань. Особливу увагу присутніх звернуто на питання створення місцевої пожежної команди Сасівської сільської ради та її фінансове забезпечення.

 

Золочів’янка здобула ІІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з української мови

Нещодавно у Львівському національному університеті ім. Івана Франка нагородили переможців і призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт, Міжнародних олімпіад та конкурсів Малої академії наук України у 2016 -2017 н.р. Усім призерам та їх науковим наставникам було вручено подяки та грошові винагороди. Цьогоріч переможцями та призерами Всеукраїнських і Міжнародних олімпіад і конкурсів стали 117 учасників із Львівщини.

Серед них – учениця Золочівського економічного ліцею Лілія Ковалик, яка посіла ІІІ місце на заключному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури та ІІ місце у фіналі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка. Із привітальним словом до гостей заходу звернувся голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він подякував школярам за активність, завзятість, волю до перемоги і наголосив: «За вами – майбутнє України!»

Привітала юних переможців і Любомира Мандзій – директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА. Вона побажала талановитим дітям нових звершень, а їх учителям – натхнення в роботі з обдарованою молоддю.

 

07.06.2017

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І.М. 07.06.2017 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради.

У засіданні прийняли участь голова містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., а також запрошені: голова Підгородненської сільської ради Саламак В.М., землевпорядник Підгородненської сільської ради Горбач Г. В., архітектор Труш Л. В., Вархоляк О.В. Розглянуто проект генерального плану села Підгородне Золочівського району Львівської області розроблений ФОП «Труш Л. В.» (головний архітектор проекту Труш Л. В.), замовник – Підгородненська сільська рада.

За результатами розгляду генерального плану села Підгородне Золочівського району Львівської області рекомендовано до затвердження рішенням Підгородненської сільської ради. Розглянуто детальні плани територій:

– Детальний план території кварталу індивідуальної житлової забудови на вул. Заболоття у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області, розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М. Д.), замовник – Єлиховицька сільська рада.

– Детальний план території кварталу забудови К-2 в урочищі «Захим» у с. Куровичі Золочівського району Львівської області розроблений ФОП Коваль Т. О. (головний архітектор проекту Жура С. О.), замовник – Куровицька сільська рада.

– Детальний план території кварталу забудови К-1 в урочищі «За Качановичем» у с. Солова Золочівського району Львівської області розроблений ФОП Коваль Т. О. (головний архітектор проекту Жура С. О.), замовник – Куровицька сільська рада.

– Детальний план території кварталу забудови К-1 в урочищі «На ріпачаниску» у с. Печенія Золочівського району Львівської області розроблений ФОП Коваль Т. О. (головний архітектор проекту Жура С. О.), замовник – Куровицька сільська рада.

За результатами розгляду даних детальних планів території після відкоригованих зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької та Куровицької сільської ради.

– Детальний план території з метою встановлення меж земельної ділянки для обслуговування водо випускної споруди та рибо збірника в урочищі «За фермою» на території Сасівської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту) розроблений Золочівським районним відділом Львівське обласне проектно-виробниче АПБ (Зав. відділом Сембай О. Я.), замовник – Золочівська райдержадміністрація.

– Детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору в урочищі «Нижня ферма» на території Заставненської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту) розроблений Золочівським районним відділом Львівське обласне проектно-виробниче АПБ (Зав. відділом Сембай О. Я.), замовник – Золочівська райдержадміністрація.

– Детальний план території господарського двору на території Підгайчиківської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту) розроблений ТзОВ ПО «УкрЗахідУрбанізація» (головний архітектор проекту Габрель М. М.), замовник – Золочівська райдержадміністрація.

– Детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору на території Ясеновецької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту) – коригування, розроблений ФОП Люсак А. М. (головний архітектор проекту Люсак А. М.), замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду дані детальні плани території схвалено та рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Труша у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області, розроблений Золочівським районним відділом Львівське обласне проектно-виробниче АПБ (Зав. відділом Сембай О. Я.), замовник – Єлиховицька сільська рада.

– Детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору на вул. Колгоспна у с. Кругів Золочівського району Львівської області, розроблений ФОП Труш Л. В. (головний архітектор проекту Труш Л. В.), замовник – Колтівська сільська рада.

– Детальний план території впорядкування колишнього єврейського кладовища в урочищі «Окописько» у с. Білий Камінь Золочівського району Львівської області, розроблений ФОП Лопушанський М. Р. (головний архітектор проекту Лопушанський М. Р.), замовник – Білокамінська сільська рада.

За результатами розгляду дані детальні плани території схвалено та рекомендовано до затвердження рішенням відповідних сільських рад.

   

 

Участь у обласному конкурсі “Екологічно чистий населений пункт” візьмуть три місцеві ради Золочівського району

На участь у щорічному обласному конкурсі “Екологічно чистий населений пункт” подали документи три місцеві ради. У другій категорії (міста районного значення) – Золочівська міська рада, у третій категорії (селищні ради) – Поморянська селищна рада та у четвертій категорії (села) – Гологірська сільська рада. Конкурс відбувається на виконання рішення Львівської обласної ради від 22.10.2013 № 890 “Про внесення змін в додаток до рішення від 05.04.2011 № 100 “Про затвердження Положення про щорічний обласний конкурс “Екологічно чистий населений пункт”.

Переможцями Конкурсу визначаються населені пункти, які домоглися найкращих результатів з:

– організації роботи із впровадження екологічних заходів та забезпечення їх виконання на території відповідної громади правил дотримання санітарного стану та благоустрою населеного пункту;

– ремонту, реконструкції та облаштування наявних об’єктів екологічного призначення і спорудження нових;

– створення належних умов для праці, відпочинку та побуту громадян;

– проведеної роботи, пов’язаної з охороною довкілля, у тому числі із запобігання забрудненню річок, озер, повітряного басейну, а також із зменшення шуму і забезпечення раціонального використання природних ресурсів;

– озеленення населених пунктів, збереження наявних і створення нових парків, скверів, лісопарків та інших об’єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури й садово-паркового мистецтва;

– впровадження малих архітектурних форм екологічного призначення, що відзначаються новизною конструкцій, економічністю й зручністю в експлуатації;

– впровадження сучасних технологій санітарного очищення населених пунктів, утилізації та знешкодження твердих побутових відходів.  

 

Сьогодні, 7 червня 2017 року на Вічевій площі у м. Золочеві відбулася поминальна панахида по вшануванню пам’яті Маркіяна Шашкевича (174 -та річниця з дня смерті Будителя Галичини).

Вшанувати світлу пам'ять отця Маркіяна прийшли керівники та працівники установ, підприємств організацій району, працівники райдержадміністрації, районної ради молодь та громадськість району. Спільною заупокійною молитвою, під керівництвом духовенства району, вшанували Маркіяна Шашкевича.

Ведуча Марія Квас наголосила, що Маркіян Шашкевич був справжньою людиною дії. Як ніхто він умів об'єднувати людей навколо себе. Та не тільки об'єднувати — згуртовувати, переконувати. Маємо бути горді та щасливі, що є дотичними до цієї великої постаті не лише як до людини, священика, поета, громадського діяча, а й як земляки. Продовжилися заходи музичними номерами гурту «Пори року», які виконали дві пісні на слова Маркіяна Шашкевича.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник спільно з заступником голови районної ради Андрієм Леськівим вшанували пам'ять про земляка, громадського діяча, святенника,- покладанням корзини квітів до підніжжя пам’ятника Маркіяну Шашкевичу. Молодь та громадськість запалили лампадки.

 

6 червня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Куровицької сільської ради у приміщенні Народного дому села Куровичі.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про: заміну ліній електропередач у селі Печенія; законність використання фермерських земель на території сільської ради; заміну вікон у Куровицькій школі; передачу громаді села приміщення колишньої аптеки; облаштування водовідводів вздовж головної дороги через село Куровичі, тротуару, автобусних зупинок, дорожньої розмітки, встановлення світлофора, Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відповів на поставлені запитання та з метою вчасного вирішення піднятих питань дав доручення районним службам вивчити питання та проінформувати громадян.

На зустрічі була присутня Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення щодо призначення субсидій громадянам. Жителів сільської ради також цікавили питання щодо пенсійного забезпечення громадян, - роз’яснення надала Галина Лазорчик, заступник начальника Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області.

 

6 червня 2017 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які мають найману працю і здійснюють свою діяльність на території Куровицької сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником надано роз’яснення щодо норм діючого трудового законодавства та адміністративної відповідальності за його порушення. Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення повідомила, що Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня–серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Львівській області.

Підводячи підсумки зустрічі голова Золочівської райдержадміністрації подякував присутнім жителям сіл сільської ради за те, що прийшли на зустріч та запевнив про вирішення проблемних питань якнайшвидше.

 

06.06.2017

 

3 червня 2017 року біля пам’ятника о. Маркіяна Шашкевича, що на площі Вічевій у Золочеві, віряни зібралися на Панахиду пам’яті глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара.

У поминальних заходах взяли участь керівництво району. Детальніше у відео

 

 Сьогодні, 6 червня 2017 року, голова районної ради Олег Банах, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, заступник голови районної ради Андрій Леськів привітали колективи інформаційного порталу Золочів.нет, газети «Народне слово» та в.о редактора КП «редакція районного радіомовлення та телебачення Золочівської районної ради Львівської області» Галину Торську з професійним святом – Днем журналіста України!

У привітанні прозвучало, що праця журналіста є потрібна і відповідальна. Саме журналісти професійно та неупереджено на своїх робочих місцях правдиво і об'єктивно творять історію сьогодення, відображаючи сучасність. Попри всі проблеми та перешкоди чесно роблять свою справу, відстоюють принципи справедливості, демократії і законності. Керівники району висловили щиру подяку команді Золочів.нет та редакції газети «Народне слово» за їх принциповість і об’єктивність. Побажали успіхів у творчому пошуку, натхнення, щастя, здоров’я, здійснення нових задумів та удач, злагоди та достатку усім працівникам та їхнім родинам! Також, принагідно, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський звернувся з проханням до представників місцевих ЗМІ провести серед населення району інформаційну кампанію щодо поширення головних правил безвізового режиму з ЄС.

 

02.06.2017

 

У ЗОЛОЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ

ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СТРІЛЕЦЬКОГО ДНЯ

На полігоні Навчального центру Національної гвардії України 2 червня 2017 року проводився «Єдиний всеукраїнський стрілецький день». До якого долучився і особовий склад загону оборони Золочівського району. Організаторами заходу був Золочівський районний військовий комісаріат за сприяння Золочівської райдержадміністрації.

В даному заході, в складі підрозділу, взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, держслужбовці райдержадміністрації, громадськість, яким не байдужа доля нашої країни, які приймають активну участь у підготовці підрозділу загону оборони, допомозі військовим частинам та підрозділам Збройних Сил України. Для удосконалення навичок у володінні зброєю, набуття знань для надання медичної допомоги в екстремальних умовах та поводженню з мінно-вибуховими пристроями була залучена медична служба Навчального центру Національної гвардії України. На даних заняттях особовий склад виніс для себе максимум позитивного і корисного, набуті навички необхідні для якісного виконання завдань у складі підрозділу загону оборони. Загін оборони є структурним підрозділом Золочівського РВК, який створюється на особливий період і діє відповідно до покладених на нього завдань.

Метою проведеного заходу було:

• поглиблення теоретичних знань військовозобов’язаних;

• відновлення практичних навичок військовозобов’язаних у поводженні зі зброєю та виконання нормативів зі стрілецької зброї;

• виховання у особового складу загону оборони усвідомлення важливості виконання завдань, що стоять перед ними, патріотизму та наполегливості у освоєнні військових знань;

• згуртованості та злагодженості роботи при виконання поставлених завдань.

Завершуючи заходи перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник сказав, що у військових комісаріатах Львівщини продовжуються заходи щодо комплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом. Запрошуємо всіх бажаючих до військових комісаріатів для отримання додаткової інформації щодо проходження військової служби за контрактом в лавах Збройних Сил України.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області розпочато фінансування пенсій за червень місяць.

Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій за червень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 50,4 млн.грн., в тому числі:

§ по Золочівському району– 30,4 млн.грн;

§ по Перемишлянському району – 20,0 млн.грн.

 

Конкурс на кращий малюнок «Україна – це Європа»

Сьогодні, 2 червня 2017 року у райдержадміністрації відбулося нагородження переможців конкурсу на кращий малюнок «Україна – це Європа». В рамах проведення Дня Європи 19 травня 2017 року стартував конкурс на кращий малюнок у двох вікових категоріях: 11-14 років та 15-17 років.

Мета конкурсу – це популяризація європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема молоді та проведення у районі заходів з неформальної освіти для молоді. Попередньо журі конкурсу визначило кращих виконавців з художнього мистецтва. Працівники відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації зорганізували даний конкурс в основі якого є популяризація творів образотворчого мистецтва та державна підтримка кращих молодих художників-початківців. Кожен із переможців конкурсу мав змогу продемонструвати присутнім свою роботу та провести її презентацію.

Начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Боса (Кіс) привітала переможців та вручила грамоти та подяки від райдержадміністрації.

Переможці у віковій категорії 11-14 років:

-Ільчук Наталя- І місце;

-Каліта Ірина – ІІ місце;

-Винник Соломія – ІІІ місце;

віковій категорії 15-17 років:

- Ірза Діана – І місце;

- Костенко Софія – ІІ місце;

- Підгірна Христина – ІІІ місце.

Надзвичайно приємно, що до участі в конкурсі приєдналися і діти з особливими потребами району. Усі переможці та учасники конкурсу отримали цінні подарунки та квіти. Подякою райдержадміністрації також нагороджено керівника арт-гуртка «Палітра» Галину Гевко за сумлінну творчу працю, підготовку учнівської молоді до конкурсу «Україна - це Європа», вагомий особистий внесок у розвиток художнього мистецтва в районі.

 

Святкування дня захисту прав дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Цього дня колектив служби у справах дітей Золочівької райдержадміністрації завітав до дітей районного дитячого будинку «Рідний Дім» з вітаннями та подарунками. За підтримки голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського, меценатів Надії Солтівської, Сергія Вереди, Галини Новосад, Юрія Кулика вихованці «Рідного Дому» отримали хороший настрій, подарунки та солодощі.

 

Сьогодні, 2 червня 2017 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. У засіданні Робочої групи взяла участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Наталія Щерба. Яка повідомила про те, що на Львівщині стартував пілотний проект щодо виявлення незадекларованої праці.

«Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня–серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Львівській області. Головне управління Держпраці у Львівській області здійснює інформаційну підтримку пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу серед роботодавців, працівників та інших груп населення про зміст і цілі кампанії, переваги належного оформлення трудових відносин. Інспекційні відвідування відбуватимуться відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017. № 295, що набув чинності 16.05.2017», - сказала доповідач.

На завершення Наталія Щерба роздала присутнім інформаційні буклети на вищезгадану тематику. В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи.

Ігор Нижник наголосив на тому, що Робоча група зобов’язана продовжувати інформаційно – роз’яснювальну роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності та найманих працівників щодо дотримання розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, збільшення розміру заробітної плати до середньообласного рівня, і наголошувати на відповідальність за порушення норм чинного законодавства в частині оплати праці.

 

1 червня 2017 року начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Боса провела засідання організаційного комітету з питання вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича у зв’язку з 147-ми роковинами смерті Будителя Галичини. В ході проведення засідання обговорено формат проведення заходу та визначено годину. Заходи відбудуться 7 червня 2017 року о 13.00 год. на Вічевій площі, біля пам’ятника М. Шашкевичу.

Розпочнуться заходи із панахиди, продовжаться духовно-просвітницькою програмою та завершаться покладанням квітів до підніжжя пам’ятника. Золочівській міській раді доручено забезпечити проведення благоустрою площі Вічевої та доступу до розетки, відділу культури та туризму райдержадміністрації забезпечити озвучення заходу, Золочівській ЦРЛ забезпечити охорону громадського порядку, а Золочівському відділу поліції охорону громадського порядку. Другим питанням під час засідання оргкомітету було обговорено питання участі золочівської молоді в організації та проведенні Свята Української Молоді «Андрей Шептицький – це будівничий, князь, лідер (ІІІ тур) в м. Глиняни 2 липня2017 року».

Оргкомітет доручив відділу освіти Золочівської райдержадміністрації, товариству «Просвіта» та «Союзу українок» забезпечити участь у заходів представників Золочівського району.

 

На Львівщині стартував пілотний проект Міжнародної організації праці

Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня – серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Львівській області. Пілотна інспекційна кампанія проводиться з тим, щоб поширити діяльність Держпраці (в частині інспекції праці) на неформальну економіку.

Ця робота здійснюватиметься на основі співпраці з іншими органами державної влади та соціальними партнерами. Основною метою проекту є не лише виявлення фактів неофіційного працевлаштування, але й з’ясування причин, які його зумовлюють. Насамперед, Головним управлінням Держпраці у Львівській області проводитиметься інформаційна складова Пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу щодо інформування роботодавців, працівників та інших груп населення про намір проведення інспекційної кампанії та виділення певного часу на те, щоб роботодавці та працівники оформили належним чином трудові відносини. Про семінари та інші заходи, які відбудуться в межах інформаційної кампанії, повідомлятиметься на сайті ГУ Держпраці у Львівській області. Також реалізовуватиметься інспекційний блок, в межах якого проводитимуться інспекційні відвідування підприємств галузі будівництва та сфери торгівлі з метою виявлення фактів незадекларованої праці. Для інспектувань було обрано саме такі галузі, оскільки, як показали дослідження, на Львівщині переважає нелегальна зайнятість саме у будівництві та у сфері торгівлі. До слова, інспекційні відвідування здійснюватимуться відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017. № 295 та набув чинності 16.05.2017.

ПОСТАНОВА Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295 “Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” ”

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

 

Легальна заробітна плата – запорука соціальних гарантій наших громадян

Однією з важливих конституційних норм є право громадян на заробітну плату, не нижчу за мінімальний розмір, який визначений законом. Мінімальна заробітна плата – це державна соціальна гарантія в оплаті праці, яка є обов'язковою для установ, організацій і підприємств усіх форм власності та господарювання. Необхідно пам'ятати, що заробітна плата – це похідна росту суспільного виробництва та ставлення сьогоднішніх роботодавців до своїх працівників, а також є запорукою їх соціальних гарантій, адже від розміру заробітної плати залежить величина пенсії та соціальної допомоги. Однак, в багатьох випадках, мінімальні гарантії щодо оплати праці не дотримуються, заробітна плата своєчасно не виплачується, мають місце і інші порушення законодавства про працю і її оплату. Зокрема, заборгованість із виплати заробітної плати безпосередньо впливає на зниження реальних доходів та рівень життя населення. Дуже часто роботодавці використовують працю без належного оформлення трудових угод, допускають обмеження в обсягах нарахувань заробітної плати, або фіксується повна відсутність таких нарахувань. Часто заробітна плата виплачується нелегально ("в конвертах"), без нарахувань та сплати страхових внесків, а наймані працівники в таких випадках повністю позбавлені страхового стажу для отримання соціальних виплат. Адже місячний страховий стаж зараховується лише при умові сплати страхових внесків у розмірі не меншому ніж мінімальний страховий внесок. З 1 січня 2017 року місячну мінімальну заробітну плату встановлено в розмірі 3200 грн., мінімальний страховий внесок відповідно становить 704 грн.

Роботодавці, порушуючи вимоги трудового законодавства, тим самим порушують права людини. Тож обов'язком кожного керівника є розуміння повноти своєї відповідальності за кожного працівника. Золочівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області звертається до керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, підприємців, громадських об'єднань. Вашим обов'язком має бути захист прав громадян, їх соціальна захищеність, рівень добробуту та впевненість у завтрашньому дні.

Кожному керівнику необхідно пам'ятати, що своєчасна і легальна виплата заробітної плати – це обов'язок і перед собою і перед своїми працівниками.

 

Діти – це наше майбутнє

Саме на дітей ми покладаємо надії, в дітях ми бачимо запоруку нашого особистого щастя та здійснення мрій. Кожна дитина заслуговує на щасливе та безтурботне дитинство.

Коли сонце світить і їй не доводиться перейматись речами, які починають турбувати вже в дорослому житті. Міжнародний день захисту дітей відзначається щороку 1 червня. День цей покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля і багатьох інших. В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, навчання та відпочинок тощо. Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року. При Золочівському районному центрі соціальної реабілітації дітей – інвалідів створена громадська організація «Промінь надії», яка займається правами дітей з особливими потребами, захищає та відстоює їх.

Вихованці ЗРЦСРДІ беруть активну участь у спортивних змаганнях з Боча, займають призові місця з плавання та легкої атлетики. Весною займаються озелененням навколишнього середовища, діти всебічно розвиваються, відвідують театри, музеї рідного краю, виставки народного мистецтва. Розвивають акторські здібності у святкових ранках, декламують вірші на літературних конкурсах.

Дбати про дітей, робити їхнє дитинство щасливим, пригортати до серця рідних і вділяти любові чужим, позбавленим родинного тепла, бо ж, кажуть, «чужих дітей не буває». Таким може стати «основний закон» людяності в світі людей – закон любові. Про це ще раз нагадує Міжнародний день захисту дитини.

Голова «Золочівської організації захисту дітей-інвалідів,

молоді, їх батьків «Промінь Надії» Гураль Б.О.

 

02.06.2017

 

Хай щастю дитини не буде кінця

1 червня уособлює в собі багато позитиву: перший день літа, початок найдовших та найкращих канікул, свято дітей - Міжнародний день захисту дітей. З цієї нагоди у районній бібліотеці для дітей організовано ігрову карусель "Хай щастю дитини не буде кінця".

В рамках заходів бібліотекарі дитячої бібліотеки побували в ЗОШ І-Ш ст. №2 із літературною мозаїкою новинок "У літні канікули із цікавою книгою". Для дітей з фонду "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами" (група "Стежина добра") бібліотекарями було проведено народознавчу розвідку "Українська народна іграшка" та майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки.

Щиро дякуємо Анні Богачевській та о.М.Сукмановському за запрошення та співпрацю.

 

01.06.2017

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар по вивезенню ТПВ

Сьогодні, 1 червня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду-семінар за участю голів місцевих рад району. В ході наради обговорено питання укладення угод у термін на три місяці щодо вивезення ТПВ (твердих побутових відходів) з територій сільських рад.

Угоду рекомендовано заключати з фірмою «Екобаланс Золочів». Заплановано укласти у 27 сільських радах угоди на термін три місяці (червень-серпень). Основне питання про яке говорилося – це проведення прибирання та благоустрою біля домівок жителів району.

«Те, що завершився місячник благоустрою не означає що ми повинні забути про прибирання, впорядкування та благоустрій своїх особистих територій. Одним із важливих питань є ліквідація безхозних відходів. Міським, селищному, сільським головам, потрібно активізувати роботу з жителями сіл району та прибирати свої території постійно, зокрема упорядковувати малі архітектурні форми (огорожі) тощо. Обов’язково влаштовувати контейнерні площадки відповідно до вимог законодавства», - сказав під час зустрічі Ігор Нижник.

 

Архів новин:

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація