Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Інвестиційний портал Львівщини

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівська МДФІ повідомляє

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація управління ПФУ в Золочівському районі

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Територіальна державна інспекція з питань праці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Виставки, ярмарки, конкурси - 2015

Календар виставок (ярмарків), які проводитимуться в Республіці Білорусь у 2015 році _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Новини

Від влади

 

2 грудня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду із заступниками голови районної державної адміністрації, керівниками управлінь, відділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади. На нараді розглядались питання про: наповнення бюджету; проведення засідання колегії РДА; звітування голів місцевих рад з питань роботи зі зверненнями громадян; засідання круглого столу з представниками громадських організацій з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів; виїзний прийом громадян у Підлипецькій сільській раді; особистий прийом громадян головою РДА; засідання сесії районної ради, присвячене Дню місцевого самоврядування.

За підсумками наради дано відповідні доручення заступникам голови райдержадміністрації, керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації та територіальних органів виконавчої влади, про виконання яких доповісти на наступній апаратній нараді 9 грудня 2013 року.

 

Відкриття центру надання адміністративних послуг

 

29 листопада 2013 року у Золочеві, за адресою вул. Чорновола, 3 урочисто відкрито Центр надання адміністративних послуг Золочівської райдержадміністрації.

В офіційному відкритті брали участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Сало, голова райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, голова районної ради Володимир Недзельський, Золочівські декани УГКЦ та УАПЦ о. Михайло та о. Василь, суб’єкти надання адміністративних послуг, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та служб району, представники бізнесових структур Золочівщини.

У вітальному слові Олег Сало відзначив, що реформа у сфері надання адміністративних послуг розпочата з ініціативи Президента України і першим кроком в даному напрямку було ухвалення Верховною Радою України 6 вересня 2012 року Закону України "Про адміністративні послуги", який чітко регламентує процес отримання адміністративної послуги. Важливість впровадження реформ Президента України, зокрема щодо створення для громадян найбільш оптимальних умов доступу до адміністративних послуг з максимальною прозорістю, доступністю, зручністю отримання необхідних документів.

«Сьогодні ми йдемо європейським шляхом, і прагнемо зруйнувати усі бар’єри між чиновниками та українськими громадянами. Президент України ставить перед нами чітке завдання, аби такі Центри надання адміністративних послуг були у кожному районі області. І до кінця цього року ми це завдання виконаємо», – зазначив очільник області.

Голова райдержадміністрації Ярослав Окрепкий відзначив, що Центр надання адміністративних послуг, який розпочинає роботу в Золочівському районі, створений для його мешканців та підприємців, які зможуть за принципом «єдиного вікна» на сьогоднішній день прозоро отримати більше 40 адміністративних послуг, а також послуг Дозвільного офісу. В роботі Центру прийматимуть участь представники суб’єктів надання адміністративних послуг, які надаватимуть суб’єктам звернень безкоштовну інформацію щодо вимог та порядку реалізації їх прав та законних інтересів.

 

Голова райдержадміністрації Ярослав Окрепкий подякував голові облдержадміністрації Олегу Салу за сприяння у проходженні коштів для закупівлі обладнання ЦНАПу. Голова районної ради Володимир Недзельський привітав всіх присутніх з вагомою подією для жителів району. Побажав працівникам плідної співпраці з населенням сподіваючись, що Центр буде працювати стабільно та злагоджено на користь громаді, покращивши доступ до інформації та отримання консультацій з будь-яких питань за кращими європейськими зразками.

 

Від влади

 

У Золочівському районі з метою допомоги громадянам із транспортних засобів, що зупинились у заметах чи заторах створено 13 стаціонарних пунктів обігріву, з них 2 в м. Золочів. 28 листопада 2013 року голова райдержадміністрації Ярослав Окрепкий здійснив огляд пункту обігріву, який створено на базі районного територіального центру у м. Золочеві. Для громадян створено усі необхідні умови щодо перебування в даному закладі. Також, голова РДА проінспектував стан справ у пунктах обігріву, що розташовані вздовж автодороги Львів-Тернопіль.

 

Для покращення соціального обслуговування населення безпосередньо за місцем проживання, підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту, прийом документів на призначення допомог, субсидій, пенсій 28 листопада 2013 року відбувся виїзний прийом громадян, які проживають на території Полянської та Сновицької сільських рад мобільним соціальним офісом. У роботі взяли участь спеціалісти управління соціального захисту населення, пенсійного фонду України у Золочівському районі, Золочівського територіального центру та центру зайнятості.

 

З метою вдосконалення та спрощення дозвільно-погоджувальних процедур для юридичних осіб, суб'єктів підприємницької діяльності і осіб, що бажають започаткувати власну справу, а також забезпечення їх необхідною інформацією про порядок отримання документів дозвільного характеру 27 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів засідання круглого столу з місцевими дозвільними органами щодо покращення взаємодії за принципом організаційної єдності, впровадження системи електронного документообігу.

"Основне із ключових завдань, що ставить перед нами Глава держави – це якісне надання інформаційної, консультаційної та практичної допомоги суб'єктами господарської діяльності, пов'язаної з отриманням документів дозвільного характеру для здійснення господарської діяльності. І ці завдання успішно реалізовуються на місцях", - зазначив голова РДА Ярослав Окрепкий.

На засіданні круглого столу також розглянуто питання організації роботи та шляхів взаємодії Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) із суб'єктами надання адміністративних послуг.

"Реформа в сфері надання адміністративних послуг розпочата з ініціативи Президента України і першим кроком в даному напрямку було ухвалення Верховною Радою України 6 вересня 2012 року Закону України "Про надання адміністративних послуг", який чітко регламентує процес отримання адміністративних послуг", - сказав Ярослав Окрепкий підводячи підсумки зустрічі.

 

27 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів зустріч з головним інженером Золочівської філії УЕГГ Ігорем Волковим та керівником ТзОВ "Золочівенергоресурс" Андрієм Омельчуком щодо отримання лімітів на природний газ. За результатами зустрічі вирішили:

1. ТзОВ "Золочівенергоресурс" подати розрахунок місячних потреб газу у ПАТ "Львівгаз".

2. ПАТ "Львівгаз" спільно з представниками райдержадміністрації, районної ради, Золочівської міської ради, ТзОВ "Золочівенергоресурс" забезпечити розпломбування газових котлів на котельнях по вул. І. Мазепи та Львівській до 28.11.2013 року.

 

26 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії по розгляду заяв та скарг громадян щодо надання населенню пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного палива, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Розглянуто 87 заяв, з них надано - 83, відмовлено - 4.

 

26 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяли участь у роботі сесії районної ради. Депутатами прийнято звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо подальшої повномасштабної євроінтеграції України.

 

26 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський провів нараду гарячу телефонну лінію. Зателефонувало 2 мешканців району з питань щодо постачання електроенергії у с. Ушня та забезпечення патрулювання міліції вул. Шевченка в м. Золочеві у нічний час.

По піднятих питаннях надано роз'яснення та доручення керівнику відповідної служби.

 

25 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду із заступниками голови районної державної адміністрації, керівниками управлінь, відділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади. На нараді розглядались питання про: наповнення бюджету; функціонування пунктів обігріву, у зв'язку з погіршенням погодних умов; стан розрахунків за спожиті енергоносії; підсумки проведення заходів до 80-ї річниці Голодомору.

За підсумками наради дано відповідні доручення заступникам голови райдержадміністрації, керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації та територіальних органів виконавчої влади, про виконання яких доповісти на наступній апаратній нараді 2 грудня 2013 року.

 

25 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії районної державної адміністрації з питань захисту прав дитини, де розглядалось 10 питань:

– про ситуацію у сім'ях, що опинились у складних життєвих обставинах;

– про визначення місця проживання малолітньої дитини;

– житлові та майнові права дітей;

– про посилення контролю за умовами виховання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, із сімей, що опинились в складних життєвих обставинах.

По піднятих питаннях прийнято відповідні рішення.

 

25 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяли участь у засіданні президії районної ради.

 

23 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький взяв участь у відкритому занятті з кіокушинкай карате.

"Президент України чітко ставить перед нами завдання щодо збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів. І те, що діти на Золочівщині займаються кіокушинкай карате – це добре. Адже спорт загартовує, він є прекрасним дозвіллям для дітей. Приємним є те що, за час діяльності осередку виховано 3 майстрів спорту, 9 кандидатів у майстри спорту та 5 учнів здобули чорний пояс", - зазначив заступник голови РДА Роман Сухецький та додав, що влада приділятиме максимум зусиль для того, щоб цей вид спорту і надалі розвивався в районі.

Роман Сухецький побажав вихованцям школи кіокушинкай карате професійного росту та яскравих досягнень у спорті.

Довідка: Школа кіокушинкай карате заснована у м. Золочів у 1999 році. Красносельський Володимир Васильович – тренер-викладач, керівник Золочівського осередку Львівської обласної федерації кіокушинкай карате, кандидат у майстри спорту (далі КМС) – 3 дан, чорний пояс. У 2013 році у школі виховується 60 учнів. Заняття проводяться щотижня (понеділок, середа, п’ятниця з 15.30 до 19.30 год.). За час діяльності осередку виховано 3 майстрів спорту, 9 кандидатів у майстри спорту та 5 учнів здобули чорний пояс. Титуловані спортсмени:

• Ференц Ростислав – (КМС, чорний пояс, 1-ий дан) – 5-ти разовий призер чемпіонату Європи, багаторазовий призер та чемпіон України та Львівської області;

• Кузьма Андрій – (КМС, жовтий пояс,) – призер чемпіонату Європи України та Львівської області;

• Войтечко Ольга – (КМС) – багаторазова призерка та переможець чемпіонату України;

• Гнип Ігор – (КМС, коричневий пояс) – багаторазовий призер та переможець чемпіонату України серед юнаків;

• Кармазин Олег – (коричневий пояс) – багаторазовий чемпіон Львівської області та призер чемпіонату України;

• Заміський Іван – двохразовий призер чемпіонату України, багаторазовий призер чемпіонату Львівської області;

• Красота Юрій - (КМС, чорний пояс) – багаторазовий призер та переможець чемпіонатів України.

У жовтні 2013 року відкрито осередок кіокушинкай карате у Білокамінському НВК. Керівник осередку вихованець Золочівської школи – Козак Володимир Юрійович (КМС, коричневий пояс 1-ий кю. Охоплено 20 учнів Білокамінської округи.

 

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

 

23 листопада 2013 року у м. Золочеві та в населених пунктах району проведено ряд заходів по вшануванні жертв Голодомору, що розпочалися ранковими заупокійними Богослужіннями в храмах міста та району. На площі Незалежності біля пам'ятника В. Чорноволу в місті Золочеві відбулося віче-пам'яті і екумнічна панахида за участю священослужителів району. Золочівський молодіжний театр "Край" підготував літературну композицію.

У заходах взяли участь голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський, заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький, заступник керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський, Золочівський міський голова Ігор Гриньків.

У своєму зверненні голова РДА сказав: "Сьогодні 23 листопада — особливий День – 80 річниця молитовного поминання усіх його невинно знищених жертв. У глибокій скорботі молитовно згадуємо жертв голодоморів. Постраждалих — десятки мільйонів: розстріляних, закатованих у в’язницях, страчених через різні душевні й фізичні тортури, загиблих від мук голоду. Такої кількості жертв не було навіть на війні. Ми ніколи не повинні забувати тих чорних, трагічних і болючих сторінок історії нашого народу і хай буде вічная пам'ять померлим."

Проведено поминальний передзвін у храмах. В акції "Засвіти свічу" взяли участь близько 500 осіб: військовослужбовці; представники правоохоронних органів та медицини, учнівська молодь, члени політичних партій та громадських організацій, громадськість міста. На фасадах будинків установ та організацій, приватних підприємств приспущено державні прапори з чорними стрічками. На підвіконнях помешкань громадян горіли свічки пам'яті за жертвами Голодомору.

 

В неділю 24 листопада 2013 року продовжуючи скорботні дні до 80-ї річниці голодомору на Україні, Народний театр під керівництвом Івана Вархоли поставив виставу, назву якої автор взяв із «Об’явлення» св. Івана Богослова «І суджено буде». Акторам театру вдалось відтворити на сцені атмосферу спланованої конфіскації урожаю та усіх інших продуктів у селян представниками радянської влади. Голодомор 1932-1933 років, безпосередньо призвів до масового вбивства селян, батьків, дітей, немовлят штучним голодом, наслідком якого стало божевілля у матерів, вбивства ще живих людей щоб вижити самим.

Сльози на очах глядачів і аплодисменти якими на стоячи обдарували золочів'яни були нагородою акторам за їх самовіддану роботу.

 

Від влади

 

23 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький привітав учасників ХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, що відбувся у приміщенні актової зали Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Метою Конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу, національно-патріотичного виховання учнівської молоді та підвищення рівня знань учнів з української мови.

У Конкурсі взяли участь учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Уже 13 – років у районному етапі Конкурсу свої знання рідної мови продемонстрували близько 2500 учнів загальноосвітніх шкіл. Слід відзначити, що його учасники шанують та люблять мову, вміють використовувати набуті теоретичні знання на практиці, добре володіють художнім словом.

Призерами та переможцями районного етапу були учні Золочівського економічного ліцею, Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1,№2, №4, Білокамінського НВК, Ясеновецького НВК, Золочівського НВК "Школа радості" та інші. Переможці районного етапу є учасниками обласного Конкурсу і входять у десятку кращих. Так, у 2004 році учениця 4 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Мартиняк Галина стала переможцем обласного етапу, у 2009 році учениця 10 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Пиндик Наталія зайняла друге місце в обласному етапі, у 2012 році учениця 6 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ковалик Лілія зайняла друге місце в обласному етапі.

"Конкурс задуманий як міжнародний конкурс юних знавців української мови і повинен охопити всіх українських дітей світу, які з любов'ю і шаною ставляться до української мови і хочуть її знати. Досягнення наших талантів свідчать про те, що діти і молодь Золочівщини спільно з педагогічними працівниками продуктивно працюють для піднесення іміджу мови та високих здобутків",- зазначив заступник голови РДА Роман Сухецький.

Довідка.

9 листопада 1999 року у День української писемності та мови на теренах Львівщини стартував І Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, а з 2007 року згідно Указу Президента України прийнято вважати Конкурс щорічним. Започаткований Конкурс Лігою українських меценатів та Міністерством освіти і науки України, під почесним керівництвом канадійця Петра Яцика. Петро Дмитрович Яцик – канадійський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході. Учасниками конкурсу є діти та молодь з Бразилії, Австралії, Канади, США, Росії, Казахстану – словом, тих країн, де є українська діаспора.

 

Впродовж семи років учні загальноосвітніх шкіл району беруть участь у Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі “Колосок-осінній” та три роки у Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі “Колосок – весняний ”. Участь учнів у цих конкурсах стимулює до пізнання нового, активної пошукової, дослідницької діяльності при виконанні творчих завдань, зацікавлює до вивчення природничих наук, розвиває допитливість, самостійність, кмітливість, логіку та формує в них навики самостійної роботи з різними джерелами інформації.

12 квітня 2013 року у конкурсі “ Колосок –весняний ” взяли участь 605 учнів з 20 шкіл району. З них 112 учнів здобули “Золотий колосок”, 88 учнів - “Срібний колосок – номінація “Найкращий читач”, 159 учнів - “Срібний колосок – номінація “Скарби природи”, 133 учні - “Срібний колосок –номінація “Збережемо скарби природи”.

22 листопада 2013 року у Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі “Колосок – осінній” взяли участь 869 учнів з 26 шкіл району. Урочисте відкриття конкурсу і виконання учнями гімну “Колосок ” додало учням наснаги при виконанні завдань. Результати будуть оголошені після опрацювання всіх робіт учнів, які взяли участь у цьому конкурсі.

 

22 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів робочу зустріч із заступником начальника відділу техногенної безпеки УЗНС ГУ ДСНС України у Львівській області Євгеном Штибелем, головним інспектором відділу техногенної безпеки УЗНС ГУ ДСНС України у Львівській області капітаном служби цивільного захисту Олегом Худзіком, провідним інспектором відділу техногенної безпеки УЗНС ГУ ДСНС України у Львівській області капітаном служби цивільного захисту Юрієм Туровцевим щодо усунення недоліків у роботі районних служб цивільного захисту, встановлених під час проведення перевірки щодо реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в грудні 2012 році.

 

22 листопада 2013 року у дошкільному навчальному закладі № 2 м. Золочева «Вишенька» проведено виховний захід "Здорова дитина – щаслива родина". У заході взяв участь заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький. "На державному рівні розуміють, наскільки важливим і першочерговим є піклування про підростаюче покоління. Саме тому Президентом України Віктором Януковичем було розроблено нові соціальні ініціативи "Діти – майбутнє України". Розвиток, навчання молодого підростаючого покоління, відмінна фізично-здорова форма свідчить про належну роботу педпрацівників дошкільних навчальних закладів району ", – сказав Роман Сухецький.

Вихованці садочку змагалися в естафетах. Переможцями стали всі учасники змагань. Дошкільний навчальний заклад № 2 м. Золочева «Вишенька» заснований у 1954 році. Керівник ДНЗ – Бурак Ганна Іванівна. У закладі 5 дошкільних груп, у тому числі 1 клас Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, у них нараховується 135 дітей.

 

Від влади

 

22 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький взяв участь у літературній годині державності "Я – громадянин України" та засіданні клубу «Книголюб» про захист прав дитини в українському суспільстві, що відбулися у районній дитячій бібліотеці.

"Діти – найдорожчий наш скарб, наша радість, наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, бібліотеки, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити належний рівень виконання і дотримання прав дитини", - зазначив заступник голови РДА.

Роман Сухецький розповів про перші результати забезпечення в районі збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів на виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».

З метою вивчення прав та обов’язків дітей, про державний та соціальний захист юних громадян нашої держави в районній бібліотеці для дітей відкрито тематичну книжково-ілюстративну виставку літератури «Майбутнє України – діти». Юні користувачі бібліотеки отримавши багаж знань зможуть застосовувати їх на практиці.

2013 рік в Україні проголошено Роком дитячої творчості. Для заохочення дітей до розвитку своїх творчих здібностей в бібліотеці було оформлено виставку-вернісаж "Великодній натюрморт", в молодшому відділі бібліотеки розгорнуто виставку дитячих малюнків "Талановитим пензлем, пристрасним пером".

 

22 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий взяв участь у занятті капели бандуристів Золочівської музичної школи. За багаторічну сумлінну творчу працю, високий професіоналізм, відмінну організацію роботи з аматорськими художніми колективами району голова РДА Ярослав Окрепкий нагородив подяками начальника відділу культури та туризму РДА Миколу Решітника, директора Золочівського РНД Михайла Стречика.

"Ансамбль бандуристів відвідують усі учні – бандуристи, які навчаються у Золочівській музичній школі. Ці діти – носії духовності та культури нашого народу, вони є оберегом українського слова та пісні. Бандурному мистецтву діти віддають немало часу, енергії, завзяття, адже кожен з них є гідна зміна учасникам капели бандуристок «Червона калина». І головне є те, що учасники ансамблю прирекли себе служінню українській пісні – оце, мабуть, і складає зміст їхньої спільної роботи, а бандура єднає їх в єдине ціле, адже вона з притаманним їй звучанням є своєрідним музичним символом української нації", - сказав голова РДА. Також голова РДА зазначив, що Золочівщина посідає перші місця із розвитку позашкільної освіти. А це означає, що в нашому районі на належному рівні виконуються доручення Президента України щодо підтримки обдарованої молоді. Та відзначив учасників капели за високу майстерність виконання музичних творів та вручив подяку керівнику Народної капели бандуристок "Червона калина" Ірині Варянко за сумлінну творчу працю, професіоналізм, високу виконавську майстерність виявлену в обласному фестивалі кобзарського мистецтва імені видатного українського бандуриста, художника, громадського діяча Юрія Сінгалевича "Дзвени, бандуро!" та пропагування кобзарського мистецтва на Золочівщині.

Довідка: Свій творчий шлях ансамбль бандуристів Золочівської музичної школи розпочав ще у 1965 році. Засновником та багатолітнім керівником була викладач музичної школи, самодіяльний композитор та заслужений працівник культури України Марія Феньвеші. За роки творчої праці ансамбль бандуристів був переможцем республіканських, всесоюзних та міжнародних фестивалів, а також дарував своє мистецтво за кордоном (Польща, Швеція, Фінляндія, Бельгія, Португалія). З 2005 року керівником ансамблю стала учениця Марії Феньвеші Ірина Варянко. Ансамбль отримав диплом І ступеня на конкурсі ансамблів бандуристів серед початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Львівщини у 2007 році, а у 2013 році отримав «grand prix» на такому ж конкурсі.

 

21 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів зустріч із начальником Золочівського відділення ЛОД АТ "Райффайзен Банк Аваль" Вікторією Ковальчук щодо пропозицій обслуговування зарплатного проекту.

В ході зустрічі досягнуто домовленості про проведення 26 листопада презентації зарплатних карт та кредитних продуктів для працівників адміністрації.

 

«Круглий стіл» по питанню співпраці школи, сім’ї, громадськості, соціальних служб та кримінальної міліції (КМСН) щодо дотримання Конвенції прав дитини

 

20 листопада 2013 року у приміщенні Сасівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено «круглий стіл» по питанню співпраці школи, сім’ї, громадськості, соціальних служб та КМСН щодо дотримання Конвенції прав дитини. У засіданні взяли участь: голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, заступник керівника апарату Золочівської РДА Галина Семчишин, завідувач районного методичного кабінету управління з питань освіти, молоді та спорту Золочівської РДА Галина Грицина, представники учнівського парламенту, Сасівський сільський голова Михайло Гетьманчик, депутат районної ради Орест Банах, дільничний інспектор Максим Мартинюк, соціальний працівник сільської ради Наталія Сушанська, голова батьківського комітету школи Ольга Малинчак, голова шкільної ради профілактики правопорушень Лілія Саврас, голова методичного об’єднання класних керівників Галина Стець.

 

Від влади

 

20 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський провів нараду щодо виплати заробітної плати на підприємствах району. У нараді взяли участь начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Оксана Залуцька, начальник Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Ольга Первухіна, начальник управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Ірина Питльована, начальник управління агропромислового розвитку РДА Іван Закала, начальник відділу статистики у Золочівському районі Петро Пастушок.

Доручено керівникам управління економічного розвитку і торгівлі РДА, Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції вивчити питання виплати заробітної плати на підприємствах району, де її розмір нижчий від середньообласного рівня та зобов'язати вжити заходів щодо підвищення заробітної плати. Відділу статистики у Золочівському районі звернутися в обласне управління статистики щодо вдосконалення методики визначення середньомісячної заробітної плати.

 

20 листопада 2013 року в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбувся "круглий стіл" під головуванням заступника голови райдержадміністрації Романа Сухецького з нагоди Всесвітнього дня дитини на тему: "Актуальні проблеми забезпечення прав і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", де розглядались питання забезпечення прав дітей на оздоровлення, на працю, на сімейне виховання.

Заступник голови райдержадміністрації у своєму виступі відзначив роль держави у забезпеченні прав дитини через державні програми, які функціонують на даний час. Особливий наголос зроблено на реалізацію нових соціальних ініціатив Президента України "Діти – майбутнє України". Зокрема, підведено підсумки оздоровлення та відпочинку дітей району та реалізації положень Указу Президента України про проголошення 2013 року Роком дитячої творчості, розглянуто показники працевлаштування неповнолітніх, а саме, дітей-сиріт, влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання, будівництва дитячого будинку сімейного типу. В ході роботи напрацьовано пропозиції щодо зворотного зв'язку з опікунами та піклувальниками про здійснення системи моніторингу за якістю надання послуг з оздоровлення, освіти, медичного обслуговування, соціального захисту їхніх підопічних. Такий моніторинг надасть можливість оперативно реагувати відповідним службам для покращення якості та ефективності таких соціальних послуг.

В роботі круглого столу взяли участь представники служби у справах дітей, районного центру зайнятості, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління з питань освіти, молоді та спорту, опікуни (піклувальники) та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також представники преси.

 

20 листопада 2013 року відбулося засідання "круглого столу" керівників позашкільних навчальних закладів на тему: "Досягнення та перспективи розвитку позашкільної освіти".

Учасників круглого столу вітав голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий. "На сьогодні вкрай важливим питанням розвитку освітньої галузі в нашій державі є збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів. Саме такі завдання ставить й Президент України Віктор Янукович. Зокрема, на виконання соціальних ініціатив Глави держави «Діти – майбутнє України», на Золочівщині вдалось збільшити рівень охоплення дітей позашкільною освітою, який складає понад 70 відсотків" – сказав голова РДА.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відмінну організацію змістовного дозвілля, фізичного розвитку школярів та підтримку талановитих і обдарованих дітей Ярослав Окрепкий вручив подяки директору Золочівської дитячо-юнацької спортивної школи Борису Лісовику та директору Золочівської станції юних техніків Володимиру Захарчуку.

 

20 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий та заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький взяли участь у відкритому занятті середньої та молодшої груп танцювального колективу "Первоцвіт".

"Сьогодні діти на Золочівщині займаються танцями – це великий плюс. Адже це є прекрасним дозвіллям для дітей. Згідно з Указом Президента України основною метою Року дитячої творчості є сприяння розвитку позашкільної освіти, виявлення та підтримка талановитих та обдарованих дітей. А наш район багатий дитячими талантами, адже у навчальних закладах району працюють гуртки та секції, де кожна дитина може знайти собі заняття до душі", - зазначив голова Золочівської РДА.

Керівник району побажав гуртківцям професійного росту та яскравих досягнень у змаганнях.

За багаторічну сумлінну творчу працю, високий професіоналізм та пропагування хореографічного мистецтва у Золочівському районі Ярослав Окрепкий вручив подяку керівнику народного танцювального колективу "Первоцвіт" Юрію Сидоровичу.

Довідка: Ансамбль танцю «Первоцвіт» створений в 1995 році хореографом Рамазом Арчая. У 1999 році колектив заслужив звання народного.

На сьогоднішній день очолює колектив Юрій Сидорович, випускник танцювального ансамблю "Первоцвіт", який закінчив Київський національний університет культури і мистецтв. Народний ансамбль танцю «Первоцвіт» є постійним учасником концертів та масових заходів, що проводяться у районі, а також приймає участь у фестивалях народного танцю та змаганнях з сучасного танцю в Україні і за її межами, де завжди займає призові місця.

За весь період колектив приймав участь у міжнародному чемпіонаті з бальних танців у м. Градець Кралове (Чехія) 95р. м. Краків (Польща) 1996р., чемпіонатах України у м. Трускавець з 1995-2001р., м. Київ 2005 р., є переможцями всеукраїнських змагань «Зірки Арабату 2006» м. Генічеськ та власником звання «колектив року», фіналіст всеукраїнських змагань з масових груп по сучасних танцях, які проходили у м. Тернопіль, Хмельницький та Київ.

Нагороджений дипломом ІІ-го ступеня на міжнародному фестивалі «Олімпія 2011» у м. Балчик (Болгарія), учасник всеукраїнського фестивалю з народних танців ім. Мирослава Вантуха м. Львів 2011р., учасник та фіналіст міжнародного фестивалю «Золота Перлина» Золоті Піски (Болгарія) 2012р., переможець у міжнародному фестивалі «Сонце Радість та Краса» м. Несебр (Болгарія) 2013р., учасник фестивалю в м. Вижків (Польща) 2013 р.

 

19 листопада 2013 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький взяв участь у роботі виїзної поліклініки Золочівської центральної райлікарні на базі фельдшерсько-акушерського пункту с. Струтин. Працювала бригада в складі 5 лікарів. Загалом лікарями обстежено 38 пацієнтів. Всім хворим призначено лікування, визначено план оздоровлення і дообстеження.

 

19 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду з Золочівським деканом УГКЦ о. Михайлом Сукмановським, начальником фінансового управління РДА Галиною Мудрою, начальником відділу соціальної роботи ЗРЦСССДМ Оксаною Дужою щодо реалізації проекту фонду "Милосердний самарянин" м. Золочів по будівництву басейну для дітей з особливими потребами відповідно до рамкової угоди між НАК "Нафтогаз України" та Львівською облдержадміністрацією.

Доручено ЗРЦСССДМ забезпечити отримання обладнання по рамковій угоді з подальшою передачею фонду "Милосердний самарянин" в довгострокову оренду.

 

19 листопада 2013 року в Золочівському Центрі дитячої та юнацької творчості відбулися відкриті заняття гуртків крою та шиття (кер. Наталія Твердохліб) та фольклорного (кер. Ольга Чепелюк).

На занятті гуртків були присутні заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький та методист управління з питань освіти, молоді та спорту Андрій Питльований.

"Президент України чітко ставить перед нами завдання щодо збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів. Кожній дитині мають бути створені можливості для розвитку творчих здібностей." – зазначив заступник голови РДА.

Метою Наталії Твердохліб було навчити на занятті гуртківців поєднувати різні стилі і форми, покрій, навчити вихованців підбирати аксесуари до одягу, а також виготовляти їх власноруч з тканини та ниток. Сьогодні цінується індивідуальність, вміння пристосовувати модну ідею конкретно до себе, тому на гуртку крою та шиття діти мають можливість розвивати свої творчі здібності, уяву, фантазію, почуття стилю та естетичний смак.

На занятті фольклорного гуртка Ольга Чепелюк ознайомила вихованців з обрядом вечорниць, особливостями створення громад хлопців та дівчат. Також намагалися відтворити невеликий елемент вечорниць у плані пісенного фольклору. Таке молодіжне дозвілля-вечорниці – це не тільки спілкування між юнаками та дівчатами, але й важлива форма виховання , засвоєння традиції, звичаїв, обрядів. Словом, це зразкова народна школа, уроки якої передаються з покоління в покоління.

На завершення Роман Сухецький подякував керівникам гуртків за працю та творчий підхід у вихованні дітей, формуванні в них поваги до українських національних традицій, розвитку естетичних смаків.

 

18 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду із заступниками голови районної державної адміністрації, керівниками управлінь, відділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади. На нараді розглядались питання про: наповнення бюджету; підготовку до засідання колегії РДА; проведення наради-семінару із головами місцевих рад; заслуховування міських, селищного та сільських голів; проведення заходів з вшанування пам'яті жертв голодоморів. Начальник Золочівського РЕМу Микола Адамик проінформував присутніх, що керівництвом ПАТ «Львівобленерго» було прийнято рішення про підготовку та подання документів для переходу до стимулюючого регулювання.

Стимулююче регулювання передбачає:

1. Прозорий механізм формування доходу природних монополій на тривалий період. Для розрахунку тарифів будуть враховуватись тільки обґрунтовані витрати для здійснення ліцензованої діяльності. При цьому, введення показника ефективності стимулюватиме компанії зменшувати витрати. Крім того, з метою недопущення необґрунтованого росту витрат НКРЕ буде аналізувати витрати компаній і порівнювати їх ріст з індексами споживчих цін та цін виробників.

2. Введення показників якості постачання електроенергії споживачам. Запровадження показника якості має на меті встановити контроль за наданням якісних послуг та недопущення погіршення надійності електропостачання споживачів в майбутньому. Планується за перший регуляторний період зменшити на 30% індекс середньої тривалості перерв в електропостачанні споживачів Львівської області. Зменшення тривалості перерв в електропостачанні споживачів забезпечуватиметься покращенням стану розподільних мереж завдяки створенню стимулів для залучення інвестицій.

3. Впровадження норми доходу на вкладений капітал. Впровадження норми доходу на вкладений капітал дозволить компаніям суттєво покращити фінансовий стан, забезпечити себе ресурсами, необхідними для обслуговування та відновлення електричних мереж, підвищити свою інвестиційну привабливість.

4. Організацію і забезпечення повнофункціональної роботи кол-центрів з цілодобовим обслуговуванням споживачів. Функціонування кол-центрів дозволить:

- покращити доступ споживачів до інформації щодо послуг з електропостачання;

- забезпечити фіксацію початку і тривалість перерв електропостачання;

- визначити проблемні питання, які є актуальними з точки зору споживачів;

- покращити оперативність усунення аварій. Зважаючи на переваги стимулюючого регулювання та відповідність результатів діяльності Товариства вимогам до переходу: - 100% розрахунок за куповану електричну енергію;

- відсутність заборгованості за електроенергію перед ДП "Енергоринок" або наявність договорів про її реструктуризацію;

- проведення оцінки активів.

За підсумками наради дано відповідні доручення заступникам голови райдержадміністрації, керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації та територіальних органів виконавчої влади, про виконання яких доповісти на наступній апаратній нараді 25 листопада 2013 року.

 

18 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду про хід опалювального сезону та проблемних питань щодо отримання лімітів на природний газ. У нараді взяли участь перший заступник голови РДА Михайло Бучковський, Золочівський міський голова Ігор Гриньків, заступник Золочівського міського голови Олег Сидорович, інженер виробничо-технічного відділу Золочівського УЕГГ Олександр Бадіков, директор ТзОВ "Золочівенергоінвест" Андрій Омельчук.

Андрій Омельчук проінформував присутніх про те, що всі котельні міста працюють в нормальному режимі. Підприємства "Золочівенергоресурс" та Золочівенергоінвест" з метою зменшення втрат від постачання тепла закуплено достатньо матеріалів і на даний час проводяться роботи по теплоізоляції труб на відкритих ділянках теплотраси. Проблемним питанням, яке потребує вирішення є отримання лімітів на газ та оплата за спожите тепло.

За результатами наради, враховуючи пониження температури в наступні дні, вирішили:

1. Підготувати спільне клопотання до НАК "Нафтогаз України" і Львівської ОДА щодо виділення лімітів на газ ТзОВ "Золочівенергоресурс" та пришвидшення укладення угоди між "Нафтогаз України" і ТзОВ "Золочівенергоінвест" на постачання газу.

2. Директору ТзОВ "Золочівенергоінвест" забезпечити якісне надання тепла до квартир мешканців вулиць Львівської та Б. Хмельницького.

 

18 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий взяв участь у відкритому заняті секції боксу Золочівської дитячо-юнацької спортивної школи та вручив подяки тренерам-викладачам відділення боксу Семену Брагіну та Віктору Барану за сумлінну працю, високий професіоналізм та високі досягнення у навчально-тренувальному процесі.

Голова РДА під час спілкування з вихованцями ДЮСШ закликав молодь до активного фізичного розвитку та побажав здобутків не лише на районному рівні, а й на міжнародному.

Ярослав Окрепкий зазначив, що у районі ведеться належна робота на виконання доручень Президента України. Так, з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи у районі функціонують 4 позашкільні навчальні заклади - Станція юних техніків (368 вихованців), Центр дитячої та юнацької творчості (1200 вихованців), Мала академія наук (147 вихованців), Дитячо-юнацька спортивна школа (421 вихованців), що становить 32% від загальної кількості школярів району (позаторік цей показник становив 29%).

Позашкільна освіта, як невід’ємна складова неперервної освіти продовжувала протягом року створювати умови для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей у вільний від навчання час, про що свідчать вагомі результати.

Довідково: Відділення боксу Золочівської ДЮСШ відкрито в січні 2012 року. У відділенні функціонує 6 навчально-тренувальних груп, в яких займаються 68 учнів. Навчально-тренувальний процес з боксу проводиться в спортивному залі Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 в понеділок, середу, четвер, п'ятницю з 16.00 до 20.00 год. Збірні команди вікових груп відділення боксу приймають участь в обласних змаганнях.

 

18 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання оргкомітету з вшанування пам'яті жертв голодоморів. На засіданні обговорено план проведення заходів до 80-ї річниці Голодомору, який затверджено розпорядженням голови Золочівської РДА від 4 жовтня 2013 року № 337 та хід реалізації заходів з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

 

15 листопада 2013 рокуу перший заступник голови РДА Михайло Бучковський провів робочу нараду щодо вирішення проблемних питань, які порушувалися громадянами Золочівщини під час особистого прийому народного депутата України Олега Панькевича. У нараді взяв участь помічник народного депутата Володимир Машевський.

За результатами розгляду вирішено: 1. Управлінню агропромислового розвитку РДА спільно з Єлиховицькою сільською радою в місячний термін провести інвентаризацію земельної ділянки, яка використовується приватними підприємцями для ведення господарської діяльності та наявності правовстановлючих документів на майно, що знаходиться на цій ділянці.

2. Управлінню економічного розвитку і торгівлі РДА спільно з Білокамінською та Єлиховицькою сільськими радими підготувати та подати в обласну раду проекти по ремонту Народних домів сіл Білий Камінь та Городилів для участі в конкурсі мікропроектів на 2014 рік.

3. Відділу розвитку інфраструктури та будівництва РДА активізувати роботу з сільськими головами щодо реалізації положень ст. 7 Закону України "Про автомобільний транспорт" в частині забезпечення організації внутрірайонних перевезень.

 

15 листопада 2013 рокуку голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий взяв участь у засіданні Громадської ради при райдержадміністрації. З метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади на засіданні обговорили проект Орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2014 рік та питання, що входять у блок ініціатив Президента України.

Золочівська районна державна адміністрація щороку складає Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

"Участь громадськості у розробці даного плану свідчить про продуктивну співпрацю органів влади з інститутами громадянського суспільства та слугують запорукою вирішення першочергових проблем, які хвилюють суспільство та гарантують дотримання демократичних основ держави і є механізмом спілкування між державною і громадянським суспільством. Проект Орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2014 рік складено з урахуванням стратегічних завдань, доручень, ініціатив Президента України та слугуватиме для повноцінного розвитку громадянського суспільства у Золочівському районі", - зазначив голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий.

 

15 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий та заступник керівника апарату РДА Галина Семчишин взяли участь у засіданні "круглого столу" з старшокласниками на тему: "Толерантність у моєму житті", присвяченого Міжнародному Дню толерантності, який відбувався у приміщенні Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

У своєму виступі голова зазначив: "Толерантність і рівне ставлення до представників всіх нацменшин, які проживають на території району – одне з основних завдань влади. Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації."

 

15 листопада 2013 року відбулися урочистості з нагоди святкування ювілею – 25 років від дня заснування дошкільного навчального закладу №7 "Веселка" міста Золочева. У заходах взяли участь голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський. У привітальному слові Ярослав Окрепкий побажав берегиням дитячих сердець добра і родинного затишку, а дошкільному закладу високих результатів у навчанні та вихованні маленьких українців. За багаторічну сумлінну працю завідувачу Грицині Нелі Миколаївні оголошено подяку райдержадміністрації і районної ради та вручено цінний подарунок для закладу, працівникам вручено грамоти.

Найменші учасники свята – вихованці навчального закладу із задоволенням співали та танцювали, декламували вірші та розігрували сценки на радість всім присутнім. Свято закінчилось виступом хору вихователів садочку та незабутнім соло у виконанні завідувача Грицини Нелі Миколаївни.

 

15 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів зустріч із головою районної асоціації інвалідів Марією Семенчук щодо організації підготовки заходів до відзначення Міжнародного дня інвалідів.

 

Як уже раніше повідомлялося, у неділю, 10 листопада 2013 року, Народна капела бандуристок “Червона калина” Золочівського РНД ім. І.Білозіра взяла участь в обласному фестивалі кобзарського мистецтва імені видатного українського бандуриста, художника, громадського діяча Юрія Сінгалевича “Дзвени, бандуро!”, що відбувався в приміщенні Львівської обласної філармонії. На ім'я голови Золочівської райдержадміністрації Ярослава Окрепкого надіслано лист обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи (директор Р. Береза) про те, що з великим успіхом та на високому професійному рівні виступили наші земляки - Народна капела бандуристок “Червона калина” Золочівського РНД ім. І.Білозіра (керівник Ірина Варянко). Дирекція обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи висловлює щиру подяку за розуміння і сприяння участі колективу у фестивалі голові Золочівської РДА Ярославу Окрепкому та за відмінну організацію роботи з аматорськими художніми колективами району начальнику відділу культури і туризму РДА Миколі Решітнику, директору Золочівського районного Народного дому Михайлу Стречику та керівнику Народної капели бандуристок “Червона калина” Ірині Варянко.

 

Для покращення соціального обслуговування населення безпосередньо за місцем проживання, підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту, прийом документів на призначення допомог,субсидій,пенсій 14 листопада 2013 року відбувся виїзний прийом громадян, які проживають на території Куровицької, Підгайчиківської і Словітської сільських рад мобільним соціальним офісом.

У роботі взяли участь спеціалісти управління соціального захисту населення, пенсійного фонду України у Золочівському районі та Золочівського територіального центру.

 

14 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів робочу зустріч із начальником Львівського обласного управління водних ресурсів Володимиром Садовим та начальником Золочівського управління водного господарства Ігорем Савчуком. Під час зустрічі обговорено пропозиції по виконанню робіт з обласного екологічного фонду на 2014 рік та проведення робіт по відновленню витоку річки Західний Буг.

 

14 листопада 2013 року в читальному залі Золочівської центральної районної бібліотеки ім. І.Франка відбулася зустріч голови Золочівської РДА Ярослава Окрепкого із бібліотечними працівниками району. У своєму виступі голова райдержадміністрації розповів про хід виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Золочівському районі на 2013-2014 роки, яка прийнята у 2012 році на виконання Указу Президента України від 24 березня 2012 року № 212 "Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації". Програму обговорено під час проведення консультацій з громадськістю, на засіданні Громадської ради, колегії РДА та затверджено на сесії районної ради.

Метою Програми є сприяння реалізації в районі державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, утвердження демократії як основи суспільного розвитку.

Також звернув увагу присутніх на роль бібліотек у реалізації державної і регіональної політики та розвитку громадянського суспільства.

На завершення голова РДА додав: "Президент України вважає, що мають бути розширені можливості участі громадянського суспільства у виробленні політики на місцевому рівні, а також контролі за її реалізацією". На нараді були присутні заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький, начальник відділу культури і туризму РДА Микола Решітник. До уваги присутніх була представлена книжкова інсталяція літератури "Державна політика розвитку громадянського суспільства", "За демократію через право", "Проблеми та шляхи розвитку громадянського суспільства".

 

Ярмарок вакансій у районному центрі зайнятості

 

З метою укомплектування заявлених вакансій філією "Золочівський райавтодор" 14 листопада 2013 року в районному центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій. У роботі ярмарку вакансій взяли участь директор районного центру зайнятості Орест Малиновський, головний спеціаліст відділу економічного аналізу, прогнозування та моніторингу управління економічного розвитку і торгівлі РДА Роксолана Война, начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Олеся Горшинська, начальник відділу активної підтримки районного центру зайнятості Галина Коменда, начальник відділу кадрів філії "Золочівський райавтодор" Галина Лісова, головний механік філії "Золочівський райавтодор" Роман Петушевський, також 20 безробітних та 1 особа, шукаюча роботу.

За результатами ярмарки вакансій 7 учасників, які відповідають вимогам роботодавця виявили бажання у працевлаштуванні. Окрім цього, на ярмарку вакансій розглядалося питання навчання машиніста-автогрейдериста, бо на обліку в центрі зайнятості безробітних, які мають дану професію не має.

 

Від влади

 

13 листопада 2013 року делегація на чолі з головою Золочівської районної державної адміністрації Ярославом Окрепким та заступником голови районної державної адміністрації Ігорем Нижником, працівниками управління агропромислового розвитку та керівниками сільськогосподарських підприємств району взяли участь в урочистостях з нагоди професійного свята Дня працівників сільського господарства, які проходили у м. Львів в театрі ім. М. Заньковецької. Організаторами урочистостей були Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада.

З привітальним словом виступили перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич та голова постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик. Передовики сільськогосподарського виробництва області були нагородженні почесними грамотами від Міністерства аграрної політики України, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Богдан Матолич вручив Фельпу Василю Васильовичу директору ПП «Урожай» почесну грамоту Львівської обласної державної адміністрації за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва.

Також на святкуванні райони області взяли участь в обласній виставці «Український коровай». Прекрасним продовженням свята стала оперета «Гуцулка Ксеня» за участю заслужених та народних артистів України театру ім. М. Заньковецької.

 

13 листопада 2013 року делегація на чолі з головою Золочівської РДА Ярославом Окрепким та заступником голови РДА Ігорем Нижником, працівниками сільськогосподарських підприємств району взяв участь в урочистостях до Дня працівників сільського господарства у театрі ім. Заньковецької м. Львів, а також у конкурсі українських короваїв.

 

13 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський провів зустріч із керівником проекту Котеджне містечко "Золота липа" Ярославом Токарем та інвесторами. Будівництво котеджного містечка передбачено у новому генплані Золочева і відповідає усім нормам комфортного проживання в індивідуальних садибах за проектами європейського рівня. Проектом передбачено будівництво 20-ти будинків. Після здачі будинку сім’я отримує право власності на будівлю і державний акт на земельну ділянку площею від 7 до 13 сотих. Під час зустрічі напрацьовано механізм фінансової підтримки реалізації проекту за рахунок коштів інвестора, забудовників та коштів пільгових кредитів в рамках загальнонаціональної програми "Доступне житло", яка передбачає пільгові умови для молодих сімей – кредити під 3% річних.

 

В управлінні соціального захисту населення відбувся "круглий стіл"

 

13 листопада 2013 року в управлінні соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації відбувся «круглий стіл» за участю заступника голови райдержадміністрації Романа Сухецького, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігоря Уличного, начальника управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі Ірини Питльованої, завідувача поліклініки Золочівської центральної районної лікарні Євгена Ковалика, місцевого радіомовлення та газети «Народне слово» з представниками товариства сліпих.

Привітавши учасників заходу заступник голови райдержадміністрації Романа Сухецький повідомив, що реалізація в районі соціальних ініціатив Президента України здійснюється шляхом повного вдосконалення роботи соціальних служб.

На засіданні «круглого столу» обговорено широкий спектр проблемних питань інвалідів по зору. Питання щодо надання одноразової грошової допомоги, висвітлення графіку маршрутів, працевлаштування, встановлення звукових світлофорів, медичне обслуговування.

Начальник управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації І.Уличний проінформував про те, що в управлінні перебуває на обліку 83 особи з вадами зору, з яких 37- інваліди І групи. Інваліди по зору І - ї групи користуються в районі 50 відсотковою знижкою з оплати житлово-комунальних послуг, інваліди ІІ групи по зору – 40 відсотковою знижкою. Станом на 01.11.2013 року профінансовано пільг інвалідам по зору І, ІІ групи на загальну суму 9,1 тис.грн. Вперше, близько 5 років тому, з грудня 2008 року управління розпочало видавати технічні засоби реабілітації, призначені для потреб незрячих. Так, за цей період їм видано:

- Спеціальних наручних годинників - 24 шт.

- магнітофонів - 43 шт.

- диктофонів – 3 шт.

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення від 5 квітня 2012 р. № 321, інваліди по зору мають право на безкоштовне забезпечення протезно-ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації. Згідно до медичних заключень ЛКК станом на 01.11.2013 р. направлення на виготовлення протезно-ортопедичних виробів одержало 47 осіб з вадами зору.

Окремим розпорядженням голови районної державної адміністрації затверджені заходи щодо поліпшення становища осіб з вадами зору, зокрема по обладнанню елементами доступності до об’єктів громадського та торгівельного призначення, працевлаштуванню, навчанню даної категорії інвалідів. Після проведення архітектурної реконструкції центральної частини міста всі пішохідні переходи обладнано пониженими бордюрами.

Для орієнтації інвалідів по зору жовтими смугами пофарбовані перша і остання сходинки до установ органів виконавчої влади, закладів соціальної сфери, охорони здоров’я та освіти.

Як перспективою, заплановано в подальшому оснащення пішохідних переходів спеціальними звуковими світлофорами для осіб з вадами зору. За підсумками засідання було прийнято рішення про шляхи вирішення даних проблем, а також напрацьовано план подальшої співпраці з товариством сліпих.

 

Відбулися урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства

 

12 листопада 2013 року у залі засідань районної ради відбулися урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства. Хліборобів Золочівщини привітали і вручили нагороди Міністерства аграрної політики, управління АПК ОДА, обласної ради, облдержадміністрації, райдержадміністрації, районної ради голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський.

У своєму виступі Ярослав Окрепкий наголосив: "Аграрний сектор є найпотужнішим сегментом економіки району, в якому щорічно виробляється більше півмільярда гривень валової продукції, формується ¾ обсягу валових ресурсів району, створюються робочі місця в сільській місцевості. Аграрний бізнес проявляє соціальну відповідальність перед сільськими територіальними громадами в частині розвитку соціальної інфраструктури".

Із повідомленням про роботу аграрного сектору у 2013 році виступив заступник голови Золочівської РДА Ігор Нижник.

Кращі художні колективи районного Народного дому ім. І. Білозіра провели концертну програму з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства.

 

Від влади

 

12 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів зустріч із першим заступником Головного управління МНС України в Львівській області Іваном Дідухом, начальником служби цивільного захисту у Золочівському районі Юрієм Байовським. Під час зустрічі обговорено організаційні питання захисту об'єктів Золочівського району щодо техногенної та пожежної безпеки і підготовки служб району до роботи в зимовий період.

 

12 листопада 2013 року відбулася нарада на місці будівництва дитячого будинку сімейного типу на вул. Львівській, 48в у м. Золочеві. Участь в обговоренні взяли голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий, начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів ОДА Володимир Лаврін, начальник відділу реалізації житлових програм управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів ОДА Дмитро Харечко, начальник відділу містобудування та архітектури РДА Роман Барчук, керівник будівельної організації "Золочівагробуд" Йосип Барабаш.

За підсумками обговорення прийнято рішення до кінця поточного року завершити будівництво фундаменту, стін і покриття будинку.

 

12 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів гарячу телефонну лінію. Зателефонував житель міста Золочева з питань відновлення подачі гарячої води та освітлення перехрестя вулиць Львівської і Черемшини.

По піднятих питаннях дано роз'яснення та доручення керівникам відповідних служб.

 

12 листопада 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії по розгляду заяв та скарг громадян щодо надання населенню пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного палива, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Комісією розглянуто 10 заяв. З них відмовлено 3.

 

11 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду з начальником Золочівської міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області Ольгою Первухіною та головним спеціалістом управління агропромислового розвитку РДА Іриною Бородай. Під час наради обговорювалися питання повноти і своєчасності сплати податку з фізичних осіб сільськогосподарськими підприємствами за оренду земельних ділянок громадян району та виплати орендної плати.

 

11 листопада 2013 року голови Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду із заступниками голови районної державної адміністрації, керівниками управлінь, відділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади. На нараді розглядались питання про: проплату за енергоносії та продукти харчування; забезпечення проведення заходів по економії бюджетних коштів; вакцинацію населення; отримання лімітів НАК "Нафтогаз України"; переведення коштів екологічного фонду місцевих бюджетів в районний бюджет; підготовку мікропроектів місцевого розвитку.

За підсумками наради дано відповідні доручення заступникам голови райдержадміністрації, керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації та територіальних органів виконавчої влади, про виконання яких доповісти на наступній апаратній нараді 18 листопада 2013 року.

 

11 листопада 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий провів нараду з керівниками правоохоронних органів та силових структур району. На нараді обговорювалися питання: наповнення бюджетів усіх рівнів; охорона громадського порядку та безпека дорожнього руху та інші. Керівники прозвітували про проведену роботу за тиждень.

 

Дзвени, бандуро!

 

У неділю, 10 листопада 2013 року, Народна капела бандуристок “Червона калина” Золочівського РНД ім. І.Білозіра взяла участь в обласному фестивалі кобзарського мистецтва імені видатного українського бандуриста, художника, громадського діяча Юрія Сінгалевича “Дзвени, бандуро!”, що відбувався в приміщенні Львівської обласної філармонії. Метою фестивалю є відродження і збереження традиційного національного кобзарського мистецтва, народної пісні, духовної та сучасної музики засобами бандурного виконавства.

 

День української писемності і мови у с. Сновичі

 

У неділю, 10 листопада 2013 року, в Народному домі с. Сновичі з нагоди відзначення Дня української писемності та мови, відбулася презентація книги уродженця села, письменника, журналіста, художника, редактора часопису Золочівщини “Народне слово” Володимира Дідули “На річковому плесі”. У дійстві взяли участь та виступили: заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Олег Леськів, Сновицький сільський голова Петро Заяць, депутат районної ради Йосип Казьмір, друзі письменника Михайло Бундз, Федір Кріль, Лариса Скишляк, вчителі Сновицької ЗОШ І-ІІІст., а також майстри сцени села Сновичі.

Мистецький захід підготували і провели завідувач Народним домом с.Сновичі Людмила Бандура та завідувач бібліотечною філією с. Сновичі Ганна Мищишин.

Володимир Дідула, автор книг ”Співають Сновичі” та “На річковому плесі”, тепло дякував односельчанам, гостям, учасникам художньої самодіяльності, усім присутнім у переповненому залі за подароване свято рідної мови, пісні, української культури.

 

У навчальному центрі ВВ МВСУ новобранці склали присягу на вірність Україні

 

Вітаючи військовослужбовців з нагоди 21-ї річниці внутрішніх військ України Президент України зазначив: «У цю урочисту дату ми виявляємо шану до людей, які присвятили своє життя справі охорони правопорядку, захисту громадян від злочинності. Військовослужбовці внутрішніх військ виступають надійними захисниками громадян нашої країни. Ваш високий професіоналізм здобув заслужений авторитет і повагу в суспільстві. На вас як правоохоронців покладене відповідальне завдання – наповнювати положення Закону реальним змістом, захищати з його допомогою права і свободи громадян".

Свято прийняття військової присяги це дуже важливий день у житті кожного військового. 9 листопада 2013 року, з самого ранку до частини почали сходитись батьки та рідні майбутніх воїнів, а також запрошенні гості.

Заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький вітав молодих воїнів, бажав міцного здоров’я, наснаги, гарної служби в Навчальному центрі.

 

9 листопада 2013 року перший заступник голови РДА Михайло Бучковський, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іван Божаківський ознайомилися із роботою суботньої польської школи.

Суботня школа Польської Національної меншини м. Золочева заснована при Товаристві Культури Польської Золочівщини ім. св. Біскупа Яна Цєньського, Відділення Товариство Культури Польської Львівщини в 1998 році.

Школа працює по шестирічній програмі і 7 рік підготовка до вступу у вищі навчальні заклади Польщі. Є курси для дорослих. Заняття проводяться у середу, четвер, п’ятницю та суботу. Вивчають польську мову, граматику і літературу, історію Польщі, географію Польщі, культуру і традиції.

Михайло Бучковський, Іван Божаківський взяли участь у святковому Богослужінні та тематичному занятті, присвячені Дню незалежності Польщі.

Виступаючи перед присутніми перший заступник голови РДА сказав, "Збереження толерантних взаємостосунків між представниками різних національностей, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин на регіональному рівні є важливою ланкою в ланцюжку до зміцнення міжнародної злагоди. Зокрема, добросусідські українсько-польські відносини відіграють важливу роль на шляху України до Євроспільноти."

 

8 листопада 2013 року в Центральній районній бібліотеці ім. Івана Франка м. Золочева проведено історичну годину: "В єдності людей різних національностей – сила і могутність держави". В заході взяли участь заступник керівника апарату РДА Галина Семчишин, начальник відділу культури та туризму РДА Микола Решітник, працівники апарату РДА, працівники бібліотечної системи, вчителі історії.

Історичну годину провів головний спеціаліст відділу культури та туризму РДА, історик Олег Леськів.

У своєму виступі Галина Семчишин наголосила, що працівники культури району у своїй діяльності повинні намагатися створити рівні умови для розвитку культури представників усіх національних меншин, які проживають у районі. На території району проживає 98,3% українців, 0,9% росіян, 0,6% поляків, 0,1% білорусів та 0,1% мешканців - представники інших національностей. Одна з важливих складових державної політики під егідою Президента України - належне забезпечення реалізації культурних та освітніх потреб культурно-мовних потреб національних меншин, збереження їхньої культурної спадщини.

 

До Дня української писемності та мови а 2013 року в нашій державі відзначається День української писемності та мови. Це свято запроваджено 1997 року з ініціативи громадських організацій і з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. З нагоди цього свята 8 листопада 2013 року перший заступник голови РДА Михайло Бучковський, заступник керівника апарату РДА Галина Семчишин, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іван Божаківський відвідали навчальні заклади району. Учні шкіл писали диктанти, твори та декламували вірші про рідну мову, уривки прозових творів українських поетів та письменників, виступали з цікавими літературно-художніми композиціями.

Вітаючи присутніх із святом перший заступник голови РДА Михайло Бучковський зазначив: "Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, в першу чергу, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова." Саме тому, Главою держави було доручено на місцях сприяти проведенню заходів спрямованих на забезпечення національно-культурного розвитку національних меншин, впроваджувати у систему освіти принципи виховання міжнаціональної терпимості і толерантності.

 

6 листопада – 202 річниця від дня народження Маркіяна Шашкевича

 

Дайте руки, юні други, Серце к серцю най припаде.. У читальному залі Золочівської центральної районної бібліотеки ім.Івана Франка була проведена літературно-музична композиція "Шашкевич – гордість золочівської землі» для старшокласників Золочівської ЗОШ № 4, які завітали до нас з вчителем української мови і літератури Заяць Анастасією Ярославівною.

Захід присвячений нашому славному земляку М.Шашкевичу, який увійшов у історію, як будитель нації, зачинатель нової української літератури в Галичині.

Отець Маркіян Шашкевич ще тоді зрозумів, що українська мова має право на існування поруч із світовими мовами. Він вважав, що до свого народу треба говорити рідною мовою, нею писати, видавати книги, користуватися в побуті.

Минуть роки, творитимуть культуру інші покоління. Появляться нові таланти, між ними і геніальні. Але ніколи нащадки не забудуть тих, хто перший на сторожі рідної культури поставив рідне слово - українське. На Україні таким будителем свідомості був М.Шашкевич.

 

«Круглий стіл» обміну досвідом щодо викладання російської мови у 5 класі ЗНЗ району

 

7 листопада 2013 року в актовому залі Центру дитячої та юнацької творчості м.Золочева відбувся «круглий стіл» обміну досвідом щодо викладання російської мови у 5 класі. Участь у засіданні «круглого столу» взяли: начальник управління з питань освіти молоді та спорту райдержадміністрації Іван Божаківський, заступник керівника апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, методисти районного методичного кабінету управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Марія Паздзірська, Андрій Питльований та учителі російської мови.

Відкрив засідання начальник управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Іван Божаківський.

Досвідом роботи ділилися вчителі російської мови Сасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лілія Александрович, Плугівської ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Прокопюк та Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Ірина Стасюк. Вчителі повідомили, що діти із задоволенням вивчають російську мову, вчаться спілкуватись між собою та вчителем. Зокрема, вчителька Лілія Александревич продемонструвала відеоряд, де учні за 2 місяці навчання декламують вірші російських поетів.

На завершення виступила заступник керівника апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, яка зазначила питання щодо задоволення потреб національних меншин є важливим та актуальним на сьогодні, адже Глава держави переконаний, що налагодження міжнаціонального порозуміння та злагоди – є запорукою перспектив розвитку нашої держави.

 

Від влади

 

7 листопада 2013 року в Золочівському професійному ліцею при всьому колективі відбулося представлення новопризначеного директора ліцею Смолина Ігоря Зіновійовича. Ігор Смолин до роботи в ліцеї працював директором Ушнянської школи, вчителем фізики Золочівського економічного ліцею, СШ № 3. В ліцеї працює з 2006 року. Наказ про призначення зачитав начальник відділу професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки ОДА Роман Вороняк. На призначенні були присутні заступник голови Золочівської РДА Ігор Нижник, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іван Божаківський, заступник начальника управління з питань освіти, молоді та спорту Ярослав Псюк.

 

7 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у нараді під головуванням першого заступника голови ОДА Богдана Матолича щодо створення центру надання адміністративних послуг.

 

7 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації. На порядку денному розглядалося питання Про підсумки роботи територіально-господарського комплексу області за 9 місяців 2013 року.

 

Завершився ІІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», який проходив на базі Академії муніципального управління м. Києва. Участь від Львівщини в номінації «Кращий керівник» взяла начальник служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації Наталія Малиновська. Під час урочистих заходів до учасників та переможців Конкурсу з вітальним словом звернувся заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби Микола Дячишин, який наголосив, що Конкурс став надійним інструментом реалізації новітнього підходу до системи підвищення кваліфікації державних службовців, стимулом до пошуку та підтримки висококваліфікованих державних службовців, залучення молоді до державної служби та підвищення авторитету державної служби.

За результатами проведення Конкурсу переможці отримали дипломи, а також усім учасникам були врученні сертифікати про підвищення кваліфікації. Представниця Золочівщини цьогоріч достойно змагалась на рівні керівників Міністерств, департаментів обласних державних адміністрацій, Фондів.

 

ВІДЗНАЧЕННЯ 202-ої РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА

 

6 листопада 2013 року виповнюється 202 роки з Дня народження поета, громадського діяча, священика, просвітителя Маркіяна Шашкевича.

З метою вшанування світлої пам’яті Маркіяна Шашкевича на площі Вічевій м. Золочева відбулися екуменічний молебень та покладання квітів та вінків до пам'ятника великому просвітителеві.

У заходах взяли участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський, духовенство, представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, громадськість.

 

Урочистості за участю керівництва району, керівників державних установ, учнів шкіл та місцевих продовжилося у музею-садибі Маркіяна Шашкевича с. Підлисся. Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський поклав вінок до пам'ятника Маркіяну Шашкевичу. Директор музею Марія Особа провела екскурс у життя Маркіяна Шашкевича. Священнослужителями відправлено панахиду світлої пам’яті отця Маркіяна Шашкевича.

 

Дух Маркіянового слова

 

Маркіян Шашкевич… Народила його галицька земля. Під гомін велета-дуба у садибі діда, а далі й батька – священиків, зростав він. Мабуть, оті дуби й виколисали в ньому той могутній Маркіянів дух, якому виміру не було.

Сьогодні, 6 листопада, минає 202 роки від дня його народження. Білокамінський НВК носить ім’я земляка Маркіяна Шашкевича, і кожного року в цей день відбувається урочиста академія на його честь.

Літературно-музичне свято підготували учні 8-11 класів. Задушевно звучали пісні «Підлисся», «Маркіянове поле», «Музика слова», «Мій рідний край – Шашкевича земля», «Україна» у виконанні учениці 11 класу Драбчак Ірини, учня 9 класу Пасельського Дмитра, ансамблю учнів 5-8 класів. Це літературне свято відтворило життя великого Будителя Галичини М. Шашкевича. Літературно-музичне свято відвідали гості заступник керівника апарату РДА Галина Семчишин, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іван Божаківський.

Кожному з нас треба усвідомити ту святу істину, що таких людей, як Маркіян Шашкевич, співців народних, пророків віщих, борців і страдників. Може породити тільки дійсно Свята Земля, Земля, благословенна Богом і натхненна Духом Правди і Свободи.

 

Золочівський танцювальний колектив став Лауреатом І премії на Всеукраїнському фестивалі мистецтв

 

26-27 жовтня 2013 року у славетному місті-курорті Моршині проводився Всеукраїнський фестиваль мистецтв "Джерела Моршина-2013″. У фестивалі брали участь представники з різних куточків України. Метою проведення фестивалю-конкурсу є сприяння популяризації академічного, фольклорного і естрадного мистецтва, посилення впливу професійного українського мистецтва в естетичному вихованні дітей і молоді.

Програма мистецького заходу передбачала участь конкурсантів у вокальному, інструментальному та хореографічному жанрах.

Золочівщину на VІІІ Всеукраїнському фестивалі мистецтв "Джерела Моршина-2013" представляв танцювальний колектив "Перлина" під керівництвом Наталії Рибки. Серед великої кількості учасників наш колектив став Лауреатом І премії, в номінації "Хореографія" (основна група).

Після конкурсної програми пройшов гала-концерт лауреатів фестивалю під час якого були вручені нагороди, дипломи, кубки.

Організаторами фестивалю були: Міністерство культури і туризму України, Творча спілка "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", Моршинська міська рада, Львівська облдержадміністрація, Національна ТРК України та інші.

 

Від влади

 

5 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський ознайомився із ходом робіт по підготовці техніки філії "Золочівський райавтодор" до роботи в осінньо-зимовий період.

Начальник філії "Золочівський райавтодор" Орест Дупелич доповів, що станом на сьогодні завершується ремонт роторної техніки.

Спеціалістами дорожнього господарства проведено ряд робіт щодо усунення недоліків виявлених під час проведення перевірки готовності філії "Золочівський райавтодор" 22 жовтня 2013 року (проведено заміну мастил, ремонт світлових приладів та навісного обладнання). Крім цього, філією "Львівський облавтодор" виділено кошти і розпочато роботи по ремонту автогрейдера та трактора Т-150.

В районний центр зайнятості подано перелік вакансій і заплановано 6 листопада провести ярмарок професій.

 

5 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський взяв участь у роботі виїзної поліклініки Золочівської центральної райлікарні на базі фельдшерсько-акушерського пункту с. Ремезівці. Працювала бригада в складі терапевта, кардіолога, хірурга, лаборанта. Зроблено 30 аналізів, 20 кардіограм. Загалом лікарями обстежено 52 пацієнти. Всім хворим призначено лікування, визначено план оздоровлення і дообстеження.

 

5 листопада 2013 року заступник керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела гарячу телефонну лінію. Зателефонувало двоє мешканців району з питань: працевлаштування та ремонту дороги на відрізку від перехрестя автодороги Львів - Тернопіль до с. Поляни.

По піднятих питаннях дано роз'яснення та доручення керівнику філії "Золочівський райавтодор".

 

4 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський провів нараду із заступниками голови районної державної адміністрації, керівниками управлінь, відділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади. На нараді розглядались питання про: виконання районного бюджету; роботу виїзної поліклініки; хід опалювального сезону; участь держслужбовців у написанні диктанту в День української писемності і мови; участь народної капели бандуристок "Червона калина" РНД в обласному огляді-конкурсі Юрія Сінгалевича; проведення молебню з нагоди відзначення 202-ої річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича; проведення фестивалю народної творчості, присвяченого Дню української писемності та мови.

За підсумками наради дано відповідні доручення заступникам голови райдержадміністрації, керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації та територіальних органів виконавчої влади, про виконання яких доповісти на наступній апаратній нараді 11 листопада 2013 року.

 

4 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський провів нараду із керівниками МНС, міліції, охорони здоров'я, начальником відділу розвитку інфраструктури та будівництва РДА щодо забезпечення заходів безпеки під час проведення фестивалю народної творчості до Дня української писемності та мови.

 

4 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський ознайомився із ходом опалювального сезону в установах району. За результатами перевірки дано відповідні доручення керівникам структурних підрозділів РДА.

 

Культурне життя

 

У неділю, 3 листопада 2013 року, жіночий квартет Золочівського РНД ім.. І. Білозіра взяв участь в обласному огляді – конкурсі колективів малих форм вокального жанру, присвяченому підготовці та відзначенню 200 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та ювілеям від дня народження галицьких композиторів – Остапа та Нестора Нижанківських.

Конкурс проходив у приміщенні Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно – освітньої роботи. Приємно відзначити, що золочів’яни зайняли в огляді – конкурсі друге призове місце серед вокальних квартетів.

 

Від влади

 

1 листопада 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський провів засідання комісії ТЕБ і НС.

На засіданні розглядалися питання:

1. Про стан підготовки господарств Золочівського району до функціонування в осінньо-зимовому періоді 2013/2014 року та готовність до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій зимового періоду.

2. Про стан дорожнього забезпечення та готовність дорожніх служб до дій в умовах осінньо-зимового періоду 2013/2014 року.

3. Про стан протипожежного захисту в районі та посилення в осінньо-зимовий період 2013/2014 року.

4. Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідсезон 2013-2014 року.

По питаннях прийнято відповідні рішення.

 

1 листопада 2013 року на площі Вічевій біля пам'ятника Маркіяну Шашкевичу у м. Золочеві відбулося урочисте віче, присвячене 95-ій річниці проголошення Західно-Української Народної республіки, за участю першого заступника голови РДА Михайло Бучковського, голови районної ради Володимира Недзельського, заступника Золочівського міського голови Олега Сидоровича духовенства, представників трудових колективів установ, організацій, громадськості, ЗМІ. Священнослужителями відправлено екуменічний молебень. Учасниками віче покладено квіти та вінки до пам'ятних місць м. Золочева.

 

Відповідно до Указів Президента України від 24 серпня 2013 року № 440 та 441 за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання п’яти і більше дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку 26-ти жінкам Золочівщини присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

31 жовтня 2013 року у залі засідань районної ради пройшла урочиста церемонія вручення нагрудних знаків та посвідчень берегиням родинних цінностей, люблячим і мудрим наставницям дітей, справжнім героїням у своєму найвищому покликанні народити і виховати людину. Привітали матерів від імені Президента України Віктора Януковича перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Бучковський і голова районної ради Володимир Недзельський.

Вручили багатодітним матерям державні нагороди, подарунки та квіти.

− Для «Матерів-героїнь» державна нагорода − не тільки визнання, але й матеріальна допомога та пільги для сім’ї та дітей, зокрема. Окрім одноразової грошової винагороди, статус передбачає пенсію за особливі заслуги тощо, − зазначив перший заступник голови РДА.

Уже традиційно, неперевершеною ведучою свята була заступник керівника апарату РДА Галина Семчишин.

Піднесений настрій та позитивну енергетику підтримали талановиті працівники районного Народного дому ім. І. Білозіра. Ліричні та жартівливі пісні у їхньому виконанні додали гарного настрою всім, хто зібрався у залі. На адресу Матерів-героїнь звучало багато привітань і теплих слів.

На завершення Михайло Бучковський побажав кожній із них міцного здоров’я, Божого благословення їх багатодітним родинам. Подяку Президентові України Віктору Януковичу, губернаторові Львівщини, районному керівництву від імені матерів-героїнь висловила Дацко Марія-Анна Михайлівна жителька м. Золочева, яка народила і виховала 6 дітей.

 

31 жовтня 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький взяв участь у нараді з питання співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з правоохоронними та контролюючими органами у сфері охорони культурної спадщини, яка відбулася в облдержадміністрації під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Ірини Романів.

 

31 жовтня 2013 року у залі засідань районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня працівників соціальної сфери за участю представників усіх районних служб, які займаються соціальними питаннями – управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі, районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), служби у справах дітей РДА, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Присутніх із професійним святом привітали перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Бучковський та голова районної ради Володимир Недзельський. У вітальному слові, Михайло Бучковський зазначив, що це свято тих, хто постійно опікується проблемами людей, забезпечує їх потреби.

На сьогодні соціальна робота стала частиною політики держави. До спеціалістів установ соціальної сфери висуваються дуже високі вимоги: донести до людей ті соціальні ініціативи, які здійснює керівництво нашої країни, реалізовувати соціальну політику у краї загалом. І в чому б не полягала робота соціального працівника, основна мета її – допомога людям, а головна риса характеру – людяність.

Кращі працівники галузі за сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджені грамотами райдержадміністрації та районної ради. Завершилися урочистості святковим концертом аматорів сцени Золочівщини.

Детальніше з роботою установ соціального захисту та соціальних служб району можна ознайомитися тут:

29 жовтня 2013 року відбулася робота виїзної поліклініки у ФАПі с. Княже з метою надання медичних послуг щодо обстеження та здійснення профілактики захворюваності ветеранів ВВВ, учасників бойових дій, осіб прирівняних до них та пенсіонерів. В склад бригади ввійшли двоє лікарів (лікар сімейної медицини, кардіолог) та лаборант. Оглянуто 31 людину, з них 4 ветерани війни.

На виконання доручення голови Золочівської РДА від 22.11.2010р. № 113 та з метою покращення доступності медичної допомоги населенню, насамперед у сільській місцевості організовано роботу виїзної поліклініки в медустановах Золочівського району.

Виїзди організовано з 4 серпня 2013 року. В склад бригади входять 6-7 лікарів, лаборант. При потребі в склад бригади включались додаткові спеціалісти.

На даний час здійснено 22 виїзди, оглянуто 996 чол. Виявлено 780 хворих, направлено на дообстеження – 103 хворих. Під час виїздів проведено 202 електрокардіографії, 206 ультразвукових обстежень.

 

Золочівщина на порозі відзначення 70-ї річниці визволення України

 

Президент України Віктор Федорович Янукович у своєму виступі на урочистостях з нагоди 70- річчя визволення Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників зазначив: "Наш обов'язок - охопити всіх ветеранів особливою турботою, належним соціальним захистом та медичним обслуговуванням".

Керівництвом Золочівської райдержадміністрації введено в практику відвідування ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій з метою вивчення стану соціально-побутового забезпечення, медичного обслуговування та повсякденних потреб.

Так і сьогодні, 30 жовтня 2013 року, заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький, начальник управління соціального захисту РДА Ігор Уличний, голова районної ради ветеранів Іван Яворський відвідали за місцем проживання ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Михайловича Мурина з нагоди 88-ї річниці з дня його народження та відзначення Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Гості привітали ветерана зі святом, подякували ветерану за мужність та витримку, подарували пам’ятні подарунки. Роман Сухецький наголосив, що завдання виконавчої влади створити комфортні умови для ветеранів війни, аби вони відчували себе захищеними та потрібними для суспільства.

Обговорено питання щодо ремонту житла ветерана на виконання у регіонах завдань Президента України щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Довідково. Мурин Іван Петрович проживає в с. Червоне Золочівського району Львівської області. Під час війни перебував у стрілецькій дивізії, яка входила до складу Діючої Армії. У 1944 році був поранений при визволені м. Києва. Все життя працював на об'єктах народного господарства. Був одружений, дружина померла у 2012 році. Разом з дружиною виховав 4 дітей, 3 дочки та одного сина Володимира, який на даний час є опікуном батька. Має 10 онуків та 11 правнуків.

 

30 жовтня 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у нараді щодо обговорення проекту зміни та доповнення до Обласної програми поводження з твердими побутовими відходами, яка відбулося у департаменті ЖКГ ОДА.

На нараді Михайло Бучковський проінформував про стан виконання заходів та реалізацію даної програми на території Золочівського району.

 

30 жовтня 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький, голова районної ради Володимир Недзельський та директор ДП "Золочівське лісове господарство" Михайло Куть ознайомилися із ходом робіт по будівництву лісової дороги у Сасівському лісництві Золочівського району.

На виконання Державної цільової програми "Ліси України" та галузевого плану будівництва лісових автомобільних доріг у 2013 році ДП "Золочівське лісове господарство" з 8 жовтня 2013 року проводить за свої кошти і своїми силами будівництво земляного полотна лісової автомобільної дороги протяжністю 5 км. в кварталах 9.10.17.18.21.22 Сасівського лісництва.

Введення в експлуатацію даної автомобільної дороги дасть можливість вивезти з лісу великотоннажним автомобільним транспортом більш 130 тис. кубометрів стиглого і пристигаючого лісу, який буде заготовлятися в районі будівництва дороги.

Відстань вивезення зменшиться в середньому на 8 км, вирішиться проблема використання доріг територіальних громад і пошкодження земляних паїв автолісовозним транспортом, так як дорога проходить виключно через територію держлісфонду і примикає до лісової автомобільної дороги з твердим покриттям, яка збудована раніше.

 

Проведення тренування з органами управління та силами цивільного захисту

Львівської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту

На виконання розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 28.12.2012 №948/0/5-12 "Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2013 рік", 29 жовтня 2013 року з 8.00 до 17.50 Золочівська районна ланка Львівської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (надалі – районна ланка) взяла участь у тренуваннях з органами управління та силами цивільного захисту Львівської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ.

Тема тренування: «Координація діяльності органів управління та сил цивільного захисту Львівської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ при виконанні заходів цивільного захисту з запобігання виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру і ліквідація їх наслідків в екстремальних умовах зимового періоду».

До навчання було залучено керівний склад районної ланки, районна комісія з питань ТЕБ та НС, штаб з ліквідації наслідків НС, сектор з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, районні спеціалізовані служби цивільного захисту та їх формування.

Начальники цивільного захисту, керівний склад, члени комісій з питань ТЕБ і НС отримали певний досвід роботи в умовах виникнення можливих надзвичайних ситуацій зимового періоду. За підсумками навчання визначено рівень готовності органів управління та сил цивільного захисту районної ланки до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Оцінка дій органів управління та сил цивільного захисту на всіх етапах тренування в цілому - "добре".

За результатами тренування пропонується начальникам цивільного захисту, керівникам спеціалізованих служб цивільного захисту проаналізувати результати тренування, розробити та здійснити заходи щодо усунення виявлених недоліків.

 

Від влади

 

29 жовтня 2013 року за участю заступника голови райдержадміністрації Сухецького Р.П., начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Уличного І.З., начальника управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі Питльованої І.В., місцевого радіомовлення та газети «Народне слово» проведено засідання «круглого столу» з представниками ветеранських організацій району.

Відкриваючи засідання круглого столу, Роман Сухецький зазначив, що виконуючи доручення Президента України виконавча влада вважає пріоритетним обов'язком здійснення системи заходів щодо надання соціальної допомоги ветеранам війни та учасникам бойових дій.

Під час засідання обговорено широкий спектр проблемних питань як ветеранів війни так і ветеранських організацій, відзначення 69-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Також обговорено питання оновлення меморіального комплексу «Вічний вогонь», що знаходиться в м. Золочеві та упорядкування і збереження пам’ятників полеглим воїнам, які знаходяться в населених пунктах району, а також питання участі ветеранів війни та ветеранських організацій у патріотичному вихованні молоді.

 

29 жовтня 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський спільно із керівниками відділів, управлінь РДА, окремих служб району взяв участь в обласній селекторній нараді під головуванням голови Львівської ОДА Віктора Шемчука з питань: перевірки спеціалізованої обласної автодорожньої служби цивільного захисту та її готовність до реагування на можливі надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2013/2014 року; щодо виконання заходів з енергозбереження та розрахунків за енергоносії.

У своїй доповіді керівництву ОДА Михайло Бучковський зазначив, що за результатами комісійного обстеження філії "Золочівський райавтодор" до реагування в осінньо-зимовий період 2023/2014 років стан підготовки визначено як "обмежено готовий". Станом на сьогоднішній день не завершено ремонт ротора, потребують капітального ремонту трактори (Т-150 – 2 шт., К -700), автогрейдер ДЗ -143. Укладено 15 угод з підприємствами, організаціями та приватними особами щодо використання наявної в них техніки для розчистки доріг в зимовий період. В резервному фонді на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха є в наявності 1525 л дизпалива, та 970 л бензину А92.

 

28 жовтня 2013 року робочою групою під головуванням першого заступника голови Золочівської РДА Михайла Бучковського та в складі заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького, головного лікаря ЦРЛ Володимира Бойка, директора Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування Василя Яворського проведено моніторинг надання послуг ветеранам Великої Вітчизняної війни, підопічним відділення Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування у с. Новоселище.

За результатами моніторингу встановлено, що у стаціонарному відділенні створені умови для повноцінного проживання, харчування, відпочинку, спілкування самотніх непрацездатних громадян, їх участі в громадському житті. У відділенні постійно організовуються проведення святкових зустрічей, лекцій, перегляд передач. Щорічно для мешканців стаціонарного відділення проводиться підписка періодичних видань популярних газет та журналів. У стаціонарному відділення діє фізичний кабінет та процедурний кабінет. Щоденну невідкладну медичну допомогу підопічним стаціонарного відділення надають завідувач відділення-лікар та п’ять медичних сестер.

Підсумовуючи проведення перевірки Михайло Бучковський сказав, що соціальний захист ветеранів війни є невід’ємною частиною соціальної політики нашої держави. Президент України, Уряд, обласна та районна влада приділяють значну увагу ветеранам війни, поліпшенню умов їх соціального та медичного захисту.

 

Поетапні кроки в підвищенні рівня соціальних стандартів ветеранів Великої Вітчизняної війни

Питання покращення пенсійного забезпечення всіх категорій пенсіонерів, зокрема, ветеранів війни, залишається пріоритетним завданням для нашої держави.

Соціальний захист ветеранів війни залежить від рівня їхнього пенсійного забезпечення.

На сьогоднішній день на обліку одержувачами пенсій в управлінні Пенсійного фонду України в Золочівському районі є:

- 117 інвалідів Великої Вітчизняної війни;

- 166 учасників бойових дій;

- 2759 учасників війни;

- 238 сімей загиблих і померлих ветеранів війни;

- 375 жертв політичних репресій в Україні;

- 5728 дітей війни;

- 8 жертв нацистських переслідувань.

На виконання соціальних ініціатив Президента України інвалідам війни та учасникам бойових дій щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) з 1 січня 2013 року не може бути нижчим, ніж:

— у інвалідів I групи — 2547,90 грн. (285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— у інвалідів II групи — 2279,70 грн. (255% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— у інвалідів III групи — 2011,50 грн. (225% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

— у учасників бойових дій — 1475,10 грн. (165% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

З 1 січня 2013 року підвищились пенсії учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 і більше років. Це передбачено Законом України від 18 вересня 2012 року №5279-VI «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», згідно з яким інвалідам війни 2 і 3 груп та учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років і більше, пільги надаються як для інвалідів війни 1 групи. До пенсій встановлено підвищення (надбавка) у розмірах: для інвалідів війни 1 групи - 50%, для інвалідів війни 2 групи - 40%, для інвалідів війни 3 групи - 30%, для учасників бойових дій - 25% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. З 1 січня 2013 року усім інвалідам війни (незалежно від групи інвалідності) та учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років і більше, розмір підвищення становить 50% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Інвалідам війни, які брали безпосередню участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, розмір державної соціальної допомоги на догляд встановлено в однакових розмірах незалежно від закону, за яким призначено пенсію: інвалідам підгрупи А першої групи - 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб; інвалідам підгрупи Б першої групи - 50%; одиноким інвалідам другої групи, які потребують постійного стороннього догляду - 25%, іншим інвалідам війни підгрупи А першої групи державну соціальну допомогу підвищено до 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

13 березня 2013 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 151 “Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656”, згідно з якою з 1 травня 2013 року інвалідам війни II і III групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачується в розмірі, встановленому для інвалідів війни I групи.

Отже, з 01 травня 2013 року для вищезазначених категорій осіб, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством ,крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність щомісячна адресна допомога до пенсії виплачується у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (до 2547,90 грн.).

Мінімальний розмір пенсійної виплати учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 85 років

Категорії осіб 

У відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

 з 01 січня  2013 року 

 Мінімальна пенсійна виплата станом на

 01 січня 2013 року

У відсотках до прожитко вого мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01 травня 2013 року

Мінімальна пенсійна виплата станом на

01 травня 2013 року

Збільшення

Інваліди Великої Вітчизняної війни, в т.ч. 

 

 

 

 

 

І групи

285%

 2547,9 грн.

 285%

 2547,9 грн.

 -

ІІ групи

255%

 2279,7 грн.

 285%

 2547,9 грн.

 268,2 грн.

ІІІ групи

225%

 2011,5 грн.

 285%

 2547,9 грн.

 536,4 грн.

Учасники бойових дій    

 165%

 1475,1 грн.

 285%

 2547,9 грн.

 1072,8 грн.

 

Розрахунок мінімальної пенсійної виплати проведено, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, станом на 01 січня 2013 року (894,00 грн.).

З 11 червня 2013 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, яким передбачено встановлення підвищень учасникам бойових дій у період війни 1945 року з Японією, та інвалідами війни II і III груп з їх числа, та яким виповнилося 85 років і більше, в розмірі, передбаченому законом для інвалідів війни I групи, а саме 50 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 447,00 грн.

Наступними кроками підвищення рівня пенсійного забезпечення для цієї категорії є постанова Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 723 “Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656”, якою встановлено, що учасникам бойових дій у період війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85, буде підвищено мінімальну пенсію до розміру мінімальної пенсійної виплати інвалідів війни І групи – 2547,90 грн.

У школах району проведено заходи з відзначення 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників Управлінням з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації організовано у загальноосвітніх навчальних закладах району:

• проведення уроків мужності, бесід, виховних годин, урочистих учнівських лінійок «Вклоняємось доземно всім солдатам», “Вклонімося і мертвим, і живим!”;

• упорядкування могил, поховань захисників Вітчизни, жертв фашизму;

• зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та з людьми, які були вивезені на примусові роботи в Німеччину;

• бібліотечні виставки художньої та публіцистичної літератури «Із книжок про війну, про бої ми читаємо».

 

25 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий взяв участь у роботі Євроклубу Центру дитячої та юнацької творчості. Проведено День Європи в рамках Тижня євроінтеграції. Відбулася презентація Великобританії та Італії.

Дует у складі Оксани Квас і Ореста Масника (вихованці вокального гуртка ЦДЮТ) виконали пісні англійською та італійською мовами. Танцювальний ансамбль "Марічка" виконав танок "Ой заграйте дударики". На завершення заходів фольклорний ансамбль "Древо" виконали пісню "Мій рідний край".

Керівник Центру дитячої та юнацької творчості Ольга Петришин розповіла про перемоги і досягнення своїх гуртківців у міжнародних конкурсах.

На заходах були присутні заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький, начальник управління з питань освіти молоді та спорту РДА Іван Божаківський та його заступник Ярослав Псюк, редактор районної газети Володимир Дідула, вчителі іноземної мови, керівники євроклубів шкіл району, старшокласники. У своєму виступі голова райдержадміністрації зазначив, що Президент України і Уряд зробили все можливе, щоб об’єднати українське суспільство навколо європейської інтеграції. Також нагадав, що мета інтегруватися в політичний, економічний, правовий і гуманітарний простір Європейського Союзу була важливою складовою передвиборної програми Президента України Віктора Януковича. Ярослав Окрепкий підкреслив, що це "був рішучий і визначальний крок із забезпечення незворотності курсу незалежної України".

На завершення голова РДА щиро подякував педагогам та школярам за багаторічну працю та перемоги в різноманітних міжнародних конкурсах.

 

25 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів особистий прийом громадян. До очільника району звернулося 4 мешканці району щодо працевлаштування, земельних та житлових питань. "Всі питання громадян, які звернулися сьогодні до мене за допомогою, перебуватимуть на особливому контролі, і я сподіваюся, що в скорому часі вони будуть вирішені", – зазначив голова райдержадміністрації.

 

25 жовтня 2013 року в заступника голови Золочівської РДА І.Нижника відбулася нарада по розвитку сільськогосподарської кооперації району. У нараді взяли участь начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації І.Закала, голова Колтівської сільської ради Л.Кальмук, голова СОК «Спільника А.В.»А.Спільник, голова ФГ «Джали» В. Джала, голова асоціації фермерів району Б. Галабуда, заступник начальника управління ветеринарної медицини у Золочівському районі М.Карабін, науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України В. Горбанюк та О.Лисак.

За підсумками наради прийнято рішення звернутися із клопотанням у Львівську облдержадміністрацію про виділення коштів на сільськогосподарський обслуговуючий кооператив с. Бортків та підтримати ініціативу фермерів Сасівської зони про створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу у с. Ушня.

 

25 жовтня 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії для здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На порядку денному:

1. Ознайомлення з матеріалами соціального інспектування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (акти соціального інспектування 24 сімей).

2. Ознайомлення з матеріалами соціального інспектування осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах (акти соціального інспектування 4 осіб).

3. Звіт про проведену роботу з сім’ями та особою, які перебували під соціальним супроводом (справи соціального супроводу 7 сімей та 1 особи).

4. Продовження роботи з сім’ями, які перебувають під соціальним супроводом (справи соціального супроводу 6 сімей).

5. Звіт про проведену роботу з сім’ями, у яких не підтвердились складні життєві обставини (акти соціального інспектування 162 сім'ї).

 

В рамках реалізації в районі євроінтеграційних прагнень Президента України 24 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий вітав учасників конкурсу малюнка "Європа очима дітей". «Сьогодні ми стоїмо на порозі європейської інтеграції. Якщо в листопаді буде підписана ця Угода, це буде підсумком тієї величезної роботи, яку проводили багато років багато урядів», - сказав Ярослав Окрепкий. Він наголосив, що євроінтеграція для України - це прагнення кращих світових стандартів. «Європейська інтеграція - це, перш за все, наше домашнє завдання. Ми Європу повинні будувати в Україні для себе», - сказав голова райдержадміністрації, так як це сказав Президент України.

Також голова райдержадміністрації наголосив на тому, що цей рік проголошено Президентом України Роком дитячої творчості з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти.

Гуртківці Золочівського Центру дитячої та юнацької творчості є переможцями і лауреатами міжнародних конкурсів, зокрема: ІІІ Міжнародного конкурсу дитячого малюнку «Дружать діти на планеті» Білорусь, м. Мінськ, 40-го Міжнародного конкурсу дитячого малюнку, Чеська Республіка, м. Лідіци, «Старовинний народний костюм й танок рідного краю», Словенія, м. Сельже, «Живуть тут люди з різних країн» Франція, ХV Міжнародного конкурсу мистецтв «Люди людям створили таку долю» Республіка Польща, м. Тихе, «Різдвяні фантазії», Міжнародному конкурсі, Литовська Республіка, м. Тракай. Вироби мистецтва наших умільців прикрашають вилиці міст Обуи, Жеф Франція, м. Тихе Республіка Польща, м. Сельже Словенська Республіка.

 

24 жовтня 2013 року відбулася нарада з хлібопекарями району (ПП Цоба С.С., ПП Кармазин О.М., ПП Лабунська А.В., ПП Шайда О.Д., ПП Войтович О.Б., ПП Босак О.З.), яку провів заступник голови райдержадміністрації Нижник І.М. на нараді розглядалося питання цінової ситуації на ринку зерна та борошна, забезпечення суб’єктів підприємницької діяльності у даній галузі технологічною сировиною на 2013-2014 маркетинговий рік.

Запропоновано підприємцям у разі потреби можливість закупляти продовольче зерно з регіональних ресурсів, які знаходяться на зберіганні у сільськогосподарських підприємствах району.

 

24 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду-семінар з міськими, селищним, сільськими головами. На нараді були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Бучковський, заступник керівника апарату РДА Галина Семчишин, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів міністерств та відомств.

Із доповіддю на нараді-семінарі виступили:

- заступник начальника Золочівської міжрайонної державної фінансової інспекції Михайло Заборний, начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра, начальник управління оподаткування та контролю об'єктів та операцій Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Сергій Рибась, начальник відділу податку на прибуток Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Роман Москаль - про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни;

- заступник начальника Золочівського районного управління юстиції Олеся Матвіюк - про порядок обміну інформацією між державною виконавчою службою та органами місцевого самоврядування;

- завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи, запобігання і виявлення корупції Микола Сагатий - про співпрацю органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та суб'єктів господарської діяльності району всіх форм власності з підшефною Львівською виправною колонією № 48;

- начальник архівного відділу райдержадміністрації Любов Бойко - про методичні рекомендації щодо роботи трудових архівів на території місцевих рад району;

- начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Роман Барчук - про виконання протокольного доручення голови Львівської облдержадміністрації щодо розвитку будівельної галузі просимо організувати на підвідомчій території забудовників з метою введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків садибного типу в жовтні-грудні 2013 року;

- начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Іван Закала - про виконання програм розвитку сільського господарства.

Голови місцевих рад району мали змогу поставити запитання доповідачам у межах даної тематики.

 

24 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів чергове засідання колегії райдержадміністрації.

На порядок денний винесені питання:

1. Про виконання бюджету Золочівського району за 9 місяців 2013 року.

2. Про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж ІІІ кварталу 2013 року.

3. Про затвердження Програми заходів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів до дня Святого Миколая.

4. Про роботу Золочівського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області у 2013 році.

5. Про роботу управління ветеринарної медицини в Золочівському районі у 2013 році.

За підсумками засідання колегії прийнято відповідні рішення та дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, окремих служб району, головам місцевих рад району.

 

23 жовтня 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії по розгляду заяв і скарг громадян щодо надання пільг, житлових субсидій на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям.

Розглянуто 109 заяв. Надано житлових субсидій 70 сім'ям, державних соціальних допомог – 35 малозабезпеченим багатодітним сім'ям. Відмовлено у наданні права на призначення житлових субсидій 4 сім'ям.

 

На виконання нових соціальних ініціатив Президента України "Діти – майбутнє України" та обласної програми "Здоров'я учасників навчально-виховного процесу" управління з питань освіти молоді та спорту Золочівської РДА взяло участь у конкурсі мікропроектів та стало переможцем в 11 таких проектах і 2 проектах ПРОООН.

23 жовтня 2013 року начальник управління з питань освіти молоді та спорту РДА Іван Божаківський, заступник начальника управління Ярослав Псюк провели нараду-огляд проведених робіт у Великовільшанецькій ЗОШ на реалізацію мікропроектів по програмах "Енергозбереження" та "Облаштування внутрішніх санвузлів у навчальних закладах".

Загальна сума по реалізації даних проектів склала 86,7 тис. грн. Велика вдячність батьківському комітету школи, який зумів організувати безкоштовне проведення певних видів будівельних робіт, що забезпечило економію бюджетних коштів в сумі 12 тис. грн.

Завдяки проведеним роботам діти Великої Вільшаниці тепер мають змогу навчатися у теплій школі, де забезпечено комфортні соціально-побутові умови.

 

23 жовтня 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у засіданні медичної ради Золочівської центральної районної лікарні. На засіданні розглядалися питання: про роботу медичних установ за 9 місяців 2013 року, про підготовку медичних закладів до роботи у зимовий період, про стан реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Михайло Бучковський визнав роботу щодо виконання пілотного проекту недостатньою. Окремо, відзначив позитив в роботі медичної галузі та констатував про належну підготовку медичних установ району в осінньо-зимовий період.

По піднятих питаннях на засіданні прийнято відповідні рішення.

 

Проведено навчання філії "Золочівський райавтодор"

 

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації - начальника цивільного захисту області від 28 грудня 2012 року №948/0/5-12 „Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2013 рік” та Плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2013 рік, 22 жовтня 2013 року відбулось тренування за темою: “Дії органів управління та сил спеціалізованої Львівської обласної автодорожньої служби цивільного захисту та його структурних підрозділів при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій (НС) на автодорогах області (району) за наслідками складних погодних умов у осінньо-зимовий період 2013-2014року.»

Комісією в складі: заступника голови Золочівської РДА Бучковського М.П., начальника сектору з питань НС Золочівської РДА Білої І.І., начальника Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області підполковника служби ЦЗ Байовського Ю.І., начальника ДПРЧ-13 ГУ ДСНС України у Львівській області майора служби ЦЗ Кіндрата Р.З., інспектора з дізнання ВДАІ Золочівського РВ ГУМВС України у Львівській області лейтенанта міліції Васік Т.Ю., начальника філії Золочівський РАД Дупелич О.М. під час тренування було проведене вивчення та оцінка стану готовності філії «Золочівський райавтодор» ДП “Львівський облавтодор” до організації управління та взаємодії при загрозі та виникненні НС на автодорогах району в осінньо-зимовий період, готовності техніки та наявності матеріально-технічних ресурсів для забезпечення виконання завдань із утримання доріг та забезпечення проїзду по них, залучення техніки сторонніх організацій.

За результатами проведеного тренування підведені підсумки щодо готовності філії « «Золочівський райавтодор» визначена, як обмежено готова до утримання доріг та реагування на НС в осінньо-зимовий в період 2013-2014 років.

 

Від влади

 

22 жовтня 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський провів нараду з питання розвитку інформаційної мережі у Золочівському районі за участю представників місцевих мас-медіа з метою забезпечення доступу громадян до інформації органів виконавчої влади, статистичної інформації, розвитку сучасних інтегрованих інструментів розповсюдження інформації, зокрема, веб-сайтів, баз даних тощо.

Представники мас-медіа, електронних комунікаційних каналів проінформували про стан розвитку та напрацювання щодо створення єдиної інформаційної мережі району та проблемних питаннях по впровадженню. За результатами наради напрацьовано пропозиції до Програми розвитку інформаційного простору на 2014-2017 роки щодо забезпечення технічної, комунікаційної, фінансової підтримки, програмного забезпечення, функціонування інформаційної мережі Золочівського району.

 

22 жовтня 2013 року заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів гарячу телефонну лінію. За номером телефону 4-23-83 звернулося 2 жителі району з питань належного перевезення пасажирів по території району.

По піднятих питаннях дано доручення та прийнято відповідні рішення.

 

21 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів виїзну нараду щодо реалізації проекту фінансованого Європейським Союзом та місцевим бюджетом по запровадженню у Глинянській районній лікарні енергозберігаючих технологій. Проект міжнародної технічної допомоги реалізується в рамках програми EuropeAid/131230/L/ACT/UA Благодійною організацією "Фонд розвитку Глинян", загальна вартість проекту 210 тис. євро, в т.ч. 165,9 тис. євро кошти Європейського Союзу, а 44,1 тис. євро кошти районного бюджету.

В нараді взяли участь голова Благодійної організації "Фонд розвитку Глинян" Олег Гураль, Глинянський міський голова Ігор Шульга, головний лікар Золочівської ЦРЛ Володимир Бойко та директор Золочівського МЖКП "Перспектива" Богдан Тимків.

Станом на сьогодні перекрито головний корпус та завершуються роботи по перекритті дитячого відділення, замінено дерев'яні віконні блоки металопластиковими вікнами у головному корпусі та дитячому відділенні, проведена теплоізоляція двох сторін фасадів головного корпусу.

"Реалізація проекту важлива для жителів м. Глиняни, оскільки дозволить не тільки економити державні кошти, виділені на енергоносії, але й покращить обслуговування хворих та умови праці лікарського персоналу Глинянської районної лікарні. Це перший етап реалізації в м. Глиняни євроінтеграційних прагнень Президента України. На наступному етапі заплановано створення в рамках програми технічної допомоги Євросоюзу запровадження енергозберігаючих технологій у Глинянській ЗОШ І-ІІІ ст. та Глинянській музичній школі", - підсумовуючи зустріч зазначив голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий.

 

18 жовтня 2013 року з метою забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями належним працевлаштуванням у районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: "Працевлаштування інвалідів" в якому взяв участь заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький.

У його роботі взяли участь 14 осіб з інвалідністю, завідувач навчальною частиною Львівського міжрегіонального центру реабілітації інвалідів Ольга Дубельт, заступник директора Золочівського районного центру зайнятості Лілія Саханевич та начальник відділу активної підтримки безробітних Галина Коменда.

Заступник районного центру зайнятості Лілія Саханевич ознайомила присутніх з проблемами працевлаштування інвалідів.

Завідувач навчальною частиною Львівського міжрегіонального центру реабілітації інвалідів Ольга Дубельт зробила презентацію Львівського міжрегіонального центру реабілітації інвалідів, ознайомила присутніх з переліком 30 робітничих професій за якими здійснюється навчання. В центрі вперше в Україні впроваджено комплексну реабілітацію. Тут одночасно можна отримати соціальну, психологічну, психолого-педагогічну, медичну, професійну, фізичну, фізкультурно-спортивну, трудову реабілітації.

"На сьогодні важливо забезпечити інвалідам вільний доступ до соціальних служб, закладів освіти та культури, мобілізувати їх волю, повернути до повноцінного життя. Це свідчить про реалізацію соціальних ініціатив Президента України", - сказав заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький.

Семінар тривав у діловому, конструктивному руслі, а інформація щодо можливостей реабілітації та професійного навчання інвалідів була корисною як для безробітних, так і фахівців служби зайнятості.

 

17 жовтня 2013 року з метою створення ефективної системи захисту громадян від соціальних ризиків, визначення основних причин виникнення складних життєвих обставин в сім'ях, в Золочівській райдержадміністрації відбувся обласний семінар на тему "Реалізація соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення. Раннє виявлення проблемних сімей та вироблення заходів щодо шляхів подолання кризових ситуацій". У семінарі взяли участь директор Львівського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ярослав Бордіян; начальник управління соціального обслуговування та захисту населення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Медвідь; головний лікар лікарні ОХМАДИТ у м. Львів Ігор Бакум; заступник начальника управління соціального обслуговування та захисту населення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Іван Слободян та керівники районних служб соціального захисту, медицини, освіти Золочівського, Буського, Бродівського та Перемишлянського районів.

Вітаючи учасників голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий зазначив,- "Лише комплексний підхід та міжгалузева взаємодія соціальних служб, освіти, медицини, правоохоронних органів, щодо раннього виявлення сімей у СЖО та вчасного надання їм допомоги та підтримки є запорукою збереження формування повноцінного громадянського суспільства. Захист прав найуразливіших категорій населення – один із пріоритетів соціальних ініціатив Президента України".

У ході семінару піднімалися питання: основні причини виникнення складних життєвих обставин в сім'ях, шляхи їх подолання; роль закладів освіти у забезпеченні батьками виховної функції сім'ї; профілактика, раннє виявлення і особливості догляду дітей з особливими потребами; ухилення від виконання батьками їх обов’язків, щодо виховання та навчання дітей, як один із факторів дитячої злочинності. Завершуючи зустріч голова РДА Ярослав Окрепкий наголосив, що тільки якісне надання соціальних послуг забезпечить дотримання та виконання стандартів надання соціальних послуг.

 

17 жовтня 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у засіданні архітектурно-містобудівної ради на якій розглянуто детальні плани територій (за межами населених пунктів). За результатами розгляду детальні плани територій з виділенням об’єктів тракторного стану та навісу сільськогосподарських машин в урочищі «Тракторна бригада» на території Заставненської сільської ради Золочівського району Львівської області, впорядкування територій для розташування будівель АВМ та складських приміщень в урочищі «Між селом» на території Єлиховицької сільської ради Золочівського району Львівської області та для будівництва рибогосподарського водного об’єкту в урочищі «За Гайом» на території Колтівської сільської ради Золочівського району Львівської області рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

Детальний план території господарського двору з виділенням будівель кормоцеху-складу та котельні-токарні на території Гончарівської сільської ради Золочівського району Львівської області схвалено. Рекомендовано до затвердження розпоренням голови РДА після уточнення меж ділянки з східної частини по червоній лінії дороги.

 

16 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду за участю керівників районних служб та представників Білокамінської сільської ради з питання передачі частини бібліотеки села Підлисся на баланс Білокамінської сільської ради з метою облаштування житла для дітей-сиріт.

"Районна влада докладає усіх зусиль для того щоб не залишити без уваги найуразливіші категорії населення. Активно працює над виявленням проблемних сімей та розробкою заходів щодо шляхів подолання кризових ситуацій реалізовуючи соціальні ініціативи Президента України на місцях", - повідомив голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий.

 

16 жовтня 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у семінарі на тему: "Служба зайнятості - працівникам села" присвячений Міжнародному дню сільських жінок, що проходив в районному центрі зайнятості.

Вітаючи учасників семінару Михайло Бучковський відмітив, що метою заходу є ознайомлення з причинами незайнятості в сільській місцевості, перспективами працевлаштування на території Золочівського району; перспективними напрямами підприємництва.

"Охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, а також вдосконалення даної роботи слугує реалізацією ініціатив Президента України, зокрема у соціальній сфері, тому відновлення сільськогосподарської кооперації на селі забезпечить роботою сільських жителів району", - повідомив перший заступник голови РДА Михайло Бучковський.  

 

15 жовтня 2013 року під головуванням голови Золочівської райдержадміністрації Ярослава Окрепкого в управлінні Пенсійного фонду України в Золочівському районі відбувся «круглий стіл» за участю представників районного дитячого будинку «Рідний дім», стаціонарного відділення с. Новоселище Золочівського районного територіального центру та Грушківського психоневрологічного будинку-інтернату.

Привітавши учасників заходу голова райдержадміністрації Ярослав Окрепкий повідомив, що реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України здійснюється шляхом повного вдосконалення роботи соціальних служб.

На засіданні «круглого столу» обговорено здійснення комплексу заходів спрямованих на наближення соціальної допомоги найбільш уразливих верств населення, дітям-сиротам, одиноким непрацездатним громадянам, неповносправним громадянам з психічними розладами, про призначення пенсій в разі втрати годувальника дітям-сиротам та подальшої плідної співпраці для забезпечення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення. Надаючи роз’яснення, окрема увага приділена до стану реалізації соціальних ініціатив Президента України у сфері повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій громадян.

За підсумками засідання було прийнято рішення про участь представників управління в зустрічах, які проводяться в Золочівському районному територіальному центрі в «клубі пенсіонера» з метою надання особам похилого віку консультацій, роз’яснень норм пенсійного законодавства. А також, напрацьовано план подальшої співпраці з районним дитячим будинком «Рідний дім» щодо стовідсоткового пенсійного забезпечення дітей, які є утриманцями даного закладу. Головою районної державної адміністрації Ярославом Окрепким було відмічено, що співпраця між управлінням Пенсійного фонду України в Золочівському районі та установами, де особи перебувають на повному державному утриманні проводиться на належному рівні.

Крім того, всі присутні були ознайомленні із роботою приймальні «єдине вікно», яка запрацювала з початку вересня 2013 року та відмічено позитивні моменти в роботі управління в зв’язку із переходом на нові умови обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна».

 

15 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий провів нараду по питанню оплати податку за землю та орендної плати за землю платників податків, які з них в стадії ліквідації або банкрутства. У нараді взяли участь заступник голови РДА Михайло Бучковський, начальник Золочівської міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області ДПСУ Ольга Первухіна, начальник управління агропромислового розвитку Іван Закала, спеціаліст сільськогосподарської інспекції по землі у Золочівському районі Олександр Дідух.

Прийнято рішення звернутися з листом до обласної держсільгоспінспекції у Львівській області щодо використання земельних ділянок ТзОВ ім. Б. Хмельницького, що знаходиться на території Гологірської сільської ради.

 

15 жовтня 2013 року заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький провів гарячу телефонну лінію. За номером телефону 4-23-42 звернулося 2 жителі району з питань виплати пенсії та щодо встановлення індивідуального опалення. По піднятих питаннях дано доручення та прийнято відповідні рішення.

 

До Міжнародного дня «білої тростини»

 

Напевно кожна людина хоча б раз у своєму житті зустрічала на вулицях міста незрячого. Як правило, цих людей легко впізнати за сонцезахисним окулярами, які вони носять незалежно від сезону, і білої тростини в руках. Іноді пліч-о-пліч зі сліпим йде ще й собака-провідник у спеціальній збруї.

Практично будь-яка категорія людей з вадами здоров'я має свою знакову систему, що сповіщає перехожих, що перед ними той, хто, можливо, потребує їхньої допомоги та підтримки. Для незрячих таким атрибутом, перш за все, є біла тростина.

15 жовтня - день, створений для впровадження основ інтегративних і реабілітаційних процесів. Завдання цього дня - змусити людей згадати про те, що поруч із ними, часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть ті, хто не бачить всіх фарб навколишнього світу. І навіть не стільки згадати, скільки спробувати зрозуміти їх.

За ініціативи голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука в Львівському національному академічному театрі відбувся інтегрований концерт «Відчинилося життя» участь в якому взяла делегація Золочівського району під керівництвом голови РДА Ярослава Окрепкого.

Мета проекту "Відчинилося життя" - оптимізувати ставлення громади до осіб з вадами зору, розкрити суспільству талант і можливості незрячих виконавців, аплікувати на український ґрунт світову практику визнання незрячих солістів.

«Відчинилося життя» – це творчий проект, задуманий і втілений у життя Львівським обласним осередком всеукраїнської ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» і оркестром Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, який, до речі, є єдиним в Україні професійним творчим колективом, що співпрацює з незрячими виконавцями з усієї України.

Приємним залишається факт, що багато українських артистів беруть участь у проекті. Так, у вчорашньому концертів взяли участь: фіналіст шоу "Україна має талант" скрипаль-віртуоз Олександр Божик та переможниця шоу "Україна має талант" ІІ сезону Олена Ковтун.

 

Від влади

 

14 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий спільно з головою районної ради Володимиром Недзельським, заступником голови Золочівської райдержадміністрації Романом Сухецьким за участю представників Золочівської районної організації Товариства політичних в’язнів і репресованих, Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая, районної організації товариства української мови ім. Шевченка "Просвіта" взяли участь у Панахиді пам'яті учасникам національно-визвольних змагань, воякам УПА біля музею-криївки села Гавареччина.

По закінченні заходу відбулося покладання вінків і квітів та літературно-музична композиція у виконанні учнів та вчителів Білокамінського НВК.

 

13 жовтня 2013 року керівництво райдержадміністрації, міської ради взяло участь у Молебні в пам'ять депортованих українців із земель сучасної Польщі - Лемківщини, Холмщини Підляшшя і Надсяння, Любачівщини біля пам’ятника «Родинне дерево» у Золочеві. Споруда, яка вшановує депортованих у 1944-1947 роках українців містить листки, кожен з яких символізує село з якого депортовані люди. Запропоновано вивчати історію колишніх сіл Черемха і Липовець, вихідці з яких оселились на Золочівщині. Продовжилось святкування в малому залі районного Народного дому ввечері – спогадом про Лемківщину та художніми номерами.

 

13 жовтня 2013 року о 16. 00 год. в районному Народному домі відбулася урочиста академія та святковий концерт до Дня українського козацтва та 71-ї річниці створення УПА. У святкових заходах взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної ради, Золочівської міської ради. З вітальним словом до учасників звернувся голова районної ради Володимир Недзельський. Про величний подвиг учасників найціонально-визвольних змагань у своєму виступі зазначив онук члена ОУН-УПА Ярослав Безпалько - голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая та отаман Золочівського козацького товариства Ярослав Карнківський. УПА символ незламної волі українського народу, яка жила фактично в криївках (одна з яких відновлена на Гавареччині), що боролася з могутніми загарбниками України.

Продовжили захід присвячений Дню українського козацтва та 71-й річниці створення УПА святково-патріотичним концертом.

Програму святкового концерту склали твори у виконанні Народної хорової капели «Опілля» (кер. М.Болюбаш), Народного ансамблю пісні і музики «Ясени» НД с. Ясенівці (кер.М.Кіт), Народного танцювального колективу «Первоцвіт» (кер. Ю.Сидорович), Народного ВІА «Зорепад» (кер. І.Войтович), Народного гурту «Січ» (кер. Р.Стельмахович), солістів Теодора Кукурузи, Ірини Лукаш, Уляни Білик, Ірини Драбчак, Володимира Посполити та інших аматорів сцени. Вела програму Тетяна Вітка.

 

11 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий побував з робочою поїздкою в приватному підприємстві ПА "Вороняцькі лани" з питань будівництва зерноочисного комплексу та встановлення сушильного обладнання за рахунок внутрішніх інвестицій. В складі робочої групи взяли участь заступник голови РДА Ігор Нижник, Вороняцький сільський голова Володимир Шеремета, директор підприємства Зеновій Масник та представники ЗМІ.

Зеновій Масник розповів про розвиток підприємства ПА "Вороняцькі лани", показав об'єкти будівництва та реконструкції зерноочисного комплексу, допомогу місцевій громаді та виплату орендної плати орендодавцям.

Підприємство орендує 1254 га землі на території Вороняцької, Поморянської, Сновицької місцевих рад, займається вирощуванням зернових та технічних культур. На підприємстві впроваджується інноваційні технології сушки зерна з використанням альтернативних джерел енергії. Підприємство користується кредитними ресурсами, які інвестує в розвиток сільськогосподарського виробництва.

На завершення зустрічі голова РДА Ярослав Окрепкий побажав високих урожаїв, акцентував увагу на виконанні ініціатив, завдань Президента України по впровадженні інноваційних та інвестиційних проектів, та запевнив у тісній співпраці між владою і бізнесом.

 

11 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий провів виїзний прийом громадян у c. Сасів за участю керівників та представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації; управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, юридичного відділу райдержадміністрації; управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі; відділу Держземагенства у Золочівському районі; амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Сасів управління агропромислового розвитку райдержадміністрації; редакції районної газети "Народне слово".

Громадяни, які прийшли на прийом піднімали питання про: порядок нарахування та перерахунок пенсій; призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною; порядок призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг; надання державної соціальної допомоги; присвоєння Почесного звання "Мати-героїня"; надання пільг; відновлення вуличного освітлення у с. Сасів; порядок виготовлення та видачі свідоцтва про право власності на земельні ділянки; про виплату орендної плати; водопостачання жителів с. Бір; пільгове перевезення; автобусне сполучення до села Побіч; рулювання дороги великотоннажними машинами; належне електропостачання с. Гутище; завдання шкоди дикими кабанами; про створення будинків сімейного типу; про забезпечення дітей 5-ти річного віку дошкільною освітою; про відкриття дитячого навчального закладу. Про реалізацію програм у галузі сільськогосподарського виробництва жителів місцевої ради ознайомив начальник управління агропромислового розвитку.

По питаннях, з якими зверталися жителі дано роз’яснення та доручення керівникам відповідних служб району.

 

Свиновідгодівельний комплекс села Підлисся, як інноваційний об'єкт аграрного сектора Золочівщини, який організаційно входить в управління ТзОВ «Барком» 10 жовтня 2013 року відвідали голова Золочівської РДА Я.Окрепкий, заступник голови РДА І.Нижник, начальник ветмедицини у Золочівському районі С. Козак з метою ознайомлення із станом інвестування важливого проекту в галузі тваринництва протягом 2012-2015 років.

Як повідомив керівник з питань тваринництва Ожидівського напрямку Б. Баймак станом на сьогоднішній день введено в дію 3 тваринницьких приміщення сумарною потужністю близько 20 тис. голів свиней в рік, що становить 2000 тонн м'яса свинини в рік. На черзі, згідно виробничих планів введення в дію ще п'яти, тієї ж потужності приміщень. Молодняк свиней вагою 30-35 кг завозять на дорощування із Гончарівського комплексу який утримує молодняк свиней вагою 8-10 кг із Ожидівського комплексів.

Особливість Підлиського свинокомплексу використання не сухої, а рідкої годівлі свиней у сучасних технологіях, що є досить рідкісним в Україні та закономірним у Франції, Данії, Голландії.

Консультант ТзОВ «Барком» із Францї Ренаро Даніель ознайомив із технологією використання і консервування вологого (вологістю 30-40%) зерна кукурудзи при допомозі мікроорганізмів, яка в раціоні годівлі становить до 60%. Конверсія корму за такої схеми становить 2,5-3 кг корму на 1 кг ваги. Перспективою також є зберігання сухого зерна кукурудзи в поліетиленових рукавах. На сьогодні заготовлено більше 20 рукавів заготівельною кількість 3500 тонн зерна кукурудзи, які розміщені в безпосередній близькості до тваринницького комплексу.

 

На виконання доручення голови Львівської обласної державної адміністрації від 1квітня 2013 року №44/0/6-13, 10 жовтня 2013 року перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Петрович Бучковський провів робочу зустріч за участю заступник начальника Львівської виправної колонії №-48 Іваном Назаровичем Кальником. У зустрічі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Роман Петрович Сухецький, юрист виправної колонії Михайло Степанови Гринишин, керівники: охорони здоров’я, міського виробничого житлово-комунального підприємства, управлінь райдержадміністрацій: з питань освіти, молоді та спорту, економічного розвитку і торгівлі, агропромислового розвитку, сектору з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи, запобігання та виявлення корупції.

Керівництвом виправної колонії представлено інформаційні матеріали, прайс-листи з цінами на продукцію, яка виготовляється в установі.

Дано доручення:

1. Керівникам: управлінь, відділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій у тижневий термін опрацювати прайс-листи та надати конкретні пропозиції щодо закупівлі продукції у ЛВК-48.

2. Завідувачу сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації (Микола Сагатий) спільно з управліннями економічного розвитку (Оксана Залуцька), агропромислового розвитку (Іван Закала) розповсюдити прас-листи на продукцію, яка виготовляється в установі ЛВК-48 підприємствам, установам, організаціям, органам місцевого самоврядування, сільськогосподарським підприємствам району.

 

9 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий спільно з головою Золочівської районної ради Володимиром Недзельським, Глинянським міським головою Ігорем Шульгою, головою громадської організації "Фонд розвитку м. Глиняни" та керівником МЖКП "Перспектива" Богданом Тимківим провів обговорення питання ходу завершення ремонтних робіт Глинянської районної лікарні по проекту «Запровадження енергозберігаючих технологій у Глинянській районній лікарні», в рамках конкурсу «Підтримка впровадження енергозберігаючих технологій у малих містах України», програми «Підтримка реалізації енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії». А також було розглянуто перспективи розробки проекту реконструкції приміщення старої школи м. Глиняни під центр дитячої творчості.

 

9 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий провів виїзну нараду по реалізації інвестиційного проекту щодо впровадження заготівлі, переробки та реалізації молока, надання послуг із штучного ветеринарного обслуговування у сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі (СОК) "Спільника А. В.", що знаходиться у с. Бортків Золочівського району. СОК "Спільника А. В." буде надавати послуги членам кооперативу сіл Бортків, Скнилів, Мала Вільшанка.

У нараді взяли участь заступник голови РДА Ігор Нижник, Бортківський сільський голова Володимир Потюк, голова кооперативу Андрій Спільник за участю представників місцевих ЗМІ. Голова кооперативу Андрій Спільник розказав про впровадження проекту заготівлі та первинної переробки молока, який розрахований на 2013/14 роки. В 2013 році планується закупити обладнання та провести реконструкцію приміщення, а у 2014 році – запустити міні цех з переробки молока. Голова РДА оглянув будівлю молокоцеху та зазначив, що з районного бюджету виділено 24 тис. грн. на підтримку кооперативу села Бортків.

Також, делегація відвідала фермерське господарство (ФГ) Андрія Спільника, яке є асоційованим членом сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу та має статус насіннєвого господарства. Голова ФГ розповів про перспективи розвитку та забезпеченням якісним насінням ярих зернових особистих селянських господарств та малих фермерських господарств. Голова райдержадміністрації дав доручення управлінню агропромислового розвитку розробити програму підтримки виробництва високоякісного насіння на 2014 рік.

Підводячи підсумки наради голова РДА Ярослав Окрепкий наголосив на виконанні ініціатив і завдань Президента України щодо залучення інвестицій та впровадження інновацій в аграрну галузь економіки району та розвиток кооперативного руху на селі.

Впродовж січня-червня 2013 року в економіку Золочівського району надійшло 20 млн. 713 тис. грн., із них 9 млн. 934 тис. грн. вкладено в аграрну галузь. Це свідчить про інтенсивний розвиток агровиробництва у Золочівському районі.

 

8 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий ознайомився з ходом реалізації нового інвестиційного проекту з виробництва джгутів до автомобілів інноваційного спрямування у ТзОВ "Електроконтакт ". Фірма "Електроконтакт Україна" розпочала свою діяльність на території району в січні 2011 року. На сьогоднішній день підприємство орендує 4 цехи Золочівського радіозаводу, чисельність працівників станом на 01.10.2013 року становить 600 осіб. Загальна сума інвестицій, залучена в реалізацію проекту понад 1 млн. євро.

Керівник ТзОВ "Електроконтакт Україна" Андрій Гаврильчик ознайомив голову РДА та членів робочої групи, представників ЗМІ з ходом проведення робіт по встановленню лінії для виробництва джутів до легкових автомобілів BMW, Audi, Mercedes.

На підсумковій нараді, яка відбулася в конференц-залі фірми, начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Оксана Залуцька проінформувала щодо сплачених підприємством податків та виплати заробітної плати.

Заступник начальна районного центру зайнятості Лілія Саханевич зазначила, що діяльність підприємства з такою кількістю робочих місць суттєво впливає на стан ринку праці району. За скеруванням Золочівського районного центру зайнятості у 2012 році працевлаштовано 175 осіб, за 9 місяців 2013 року – 26 осіб.

Завершуючи зустріч голова РДА Ярослав Окрепкий наголосив, що державна політика сьогодні спрямована на виконання завдань Президента України щодо забезпечення дотримання правил ведення бізнесу, створення умов для максимальної реалізації потенціалу приватного капіталу. Реалізація даного проекту є прикладом партнерства держави і бізнесу спрямованого на розвиток економіки регіону.

 

7 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий провів нараду із заступниками голови районної державної адміністрації, керівниками управлінь, відділів районної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади.

На нараді розглядались питання: виконання районного бюджету; хід робіт по проведенні опалювального сезону 2013/14 років; підписка преси на 2014 рік; підготовка до проведення заходів з нагоди святкування Дня українського козацтва та річниці створення УПА.

За підсумками наради дано відповідні доручення заступникам голови райдержадміністрації, керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації та територіальних органів виконавчої влади, про виконання яких доповісти на наступній апаратній нараді 14 жовтня 2013 року.

 

7 жовтня 2013 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький провів засідання оргкомітету по підготовці до святкування Дня українського козацтва та річниці створення УПА.

 

4 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий в рамках реалізації ініціатив Президента щодо забезпечення енергетичної незалежності України ознайомився з ходом опалювального сезону у м. Золочеві. Ярослав Окрепкий оглянув котельні ТзОВ "Золочівенергоінвест", які відповідно до Програми модернізації системи теплопостачання м. Золочева переведені на альтернативні види палива. Всього на виконання заходів Програми на альтернативні види палива переведено 7 котелень у м. Золочеві та 2 котельні у с. Білий Камінь Золочівського району (лікарня та школа). Також голова відвідав ДНЗ, школи та Золочівську ЦРЛ.

За результатами робочої поїздки Ярослав Окрепкий відмітив, що станом на 4 жовтня всі котельні працюють та забезпечують подачу тепла до об'єктів соціальної сфери міста.

 

В рамках виконання соціальних ініціатив, завдань Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни) 4 жовтня 2013 року перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Бучковський, заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький з візитом побували у стаціонарному відділенні Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування у с. Новоселище Золочівського району. В ході робочої поїздки проведено зустрічі з колективом та підопічними відділення.

Стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання є структурним підрозділом Золочівського районного територіального центру створено у 2004 році. Впродовж 9 місяців 2013 року стаціонарним відділенням обслужено 51 чоловік. Стаціонарне відділення розміщено в двоповерховій будівлі в с. Новоселище. Відділення розраховано на 50 ліжко-місць.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги.

При відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги діє Банк речей, де виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечуються громадяни бувшим у користуванні одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби за рахунок отриманої благодійної допомоги від населення району, а також продовольчими та промисловими товарами.

 

3 жовтня 2013 року у районному Народному домі ім.І. Білозіра відбулися урочистості з нагоди святкування Дня працівників освіти. Усіх освітян із професійним святом привітали голова райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, голова районної ради Володимир Недзельський.

На знак шани та поваги до праці вчителя, за сумлінну працю, вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління та з нагоди Дня працівників освіти кращим педагогам вручено грамоти обласної та районної державних адміністрацій, районної ради.

Зокрема, Почесними грамотами Львівської облдержадміністрації нагороджено директора Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст. Романну Коротошин та директора Золочівської музичної школи Марію Кривень.

У своєму виступі голова РДА Ярослав Окрепкий наголосив про важливість реалізації ініціатив Президента України, відзначивши, що відповідно до Указу Президента України 2013 рік проголошено Роком дитячої творчості. Саме тому, Подякою відзначено зразковий гурток образотворчого мистецтва Центру дитячої та юнацької творчості - керівник Оксана Кирилова, досвідчений фахівець, талановитий наставник, що прививає дітям любов до мистецтва розкриваючи їхні таланти.

Урочисте засідання, присвячене Дню працівників освіти продовжилось святковим концертом, де лунали музичні вітання від вихованців кращих хореографічних та вокальних колективів району.

 

3 жовтня 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів розширене засідання колегії райдержадміністрації за участю голів місцевих рад, керівників бюджетних організацій та житлово-комунального комплексу району.

На порядок денний винесені питання:

1. Про готовність підприємств, установ, організацій та ЖКГ району до роботи в осінньо-зимовий період 2013/14 років.

2. Про виготовлення містобудівної документації у Золочівському районі.

3. Про стан фінансово-бюджетної дисципліни у Золочівському районі та стан усунення виявлених порушень протягом 8 місяців 2013 року.

4. Про працевлаштування інвалідів на підприємствах, установах, організаціях району.

5. Про роботу управління Пенсійного фонду в Золочівському районі у 2013 році.

При розгляді питань працевлаштування інвалідів на підприємствах, установах, організаціях району та висвітлення діяльності управління Пенсійного фонду в Золочівському районі у 2013 році голова РДА Ярослав Окрепкий зазначив, що дані питання входять у блок ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни) та поетапно реалізовуються у районі.

За підсумками засідання колегії прийнято відповідні рішення та дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, окремих служб району, головам місцевих рад району.

 

2 жовтня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, заступник голови Роман Сухецький та освітяни району взяли участь в святкових урочистостях з нагоди Дня працівника освітньої галузі у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької.

«Вчителі – це саме ті люди, які творять історію. Ви формуєте наше майбутнє через навчання дітей, вкладаючи свою душу, свої думки, свої знання, вимагаючи від них на високому рівні відповідати вимогам моральності, людяності. Ви творите прийдешнє», – зазначив у вітальному слові В. Шемчук. Також голова ОДА звернув увагу на те, що у будь-якій галузі є певні вимоги часу. Для освітян – готувати справжніх патріотів, розумне покоління та свідомих громадян.

«Сьогодні Україна стоїть перед величним цивілізаційним вибором – куди нам рухатись далі. Я переконаний, що з допомогою вас, освітян, та ваших вихованців ми зробимо правильний вибір. Ми будемо жити в європейській родині, Україна стане європейською державою з європейським соціальними стандартами та заробітною платою», – наголосив очільник області.

Віктор Шемчук щиро подякував усім освітянам області за недоспані ночі, за нелегку працю та самовідданість професії та побажав, аби держава завжди дбала про працівників освітньої галузі.

 

2 жовтня 2013 року в рамках реалізації у Золочівському районі ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни)» перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у заходах з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку в районному територіальному центрі соціального обслуговування. Михайло Бучковський привітав учасників свята, побажавши їм міцного здоров'я, добробуту та зазначив, що соціальні ініціативи Президента України Януковича Віктора Федоровича спрямовані на забезпечення соціального захисту громадян. Як приклад реалізації соціальних ініціатив Президента України на місцях є те, що у 2013 році з районного бюджету виділено 50 тис. грн. для ремонтних робіт приміщення клубу пенсіонерів "Злагода".

На завершення свята з концертною програмою виступили учні Ясеновецького НВК, а люди похилого віку отримали смачні подарунки.

 

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні також і День ветерана.

Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Серед широкого кола ініціатив Президента України важливе місце посідають соціальні ініціативи щодо підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення.

Впродовж 9 місяців 2013 року спеціалісти управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі забезпечили своєчасне призначення та перерахунки пенсій пенсіонерам району. Всього призначено 704 нових пенсій згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та спеціальними Законами, а також проведено 595 перерахунків пенсій з різних підстав. На 76 осіб підготовлено та подано на розгляд Комісії документи для призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, 17 особам призначено пенсії за особливі заслуги.

На виконання соціальних ініціатив Президента України та постанов Кабінету Міністрів України за період 2012-2013 років проведено 13 перерахунків пенсій для виплати їх у збільшеному розмірі, зокрема: масові перерахунки в зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перерахунки у зв’язку з осучасненням заробітку для обчислення пенсій, збільшення розміру пенсійних виплат для учасників війни, громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, осіб, які досягли 100 річного віку, інвалідів Великої вітчизняної війни та учасникам бойових дій.

Проведенні перерахунки сприяли підвищенню рівня пенсійного забезпечення громадян. Середній розмір пенсії станом на 1.10.2013 року зріс у порівняні з початком року і склав 1175,22 грн.

 

Від влади

 

1 жовтня 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дитини. На засіданні розглянуто 9 питань, зокрема, щодо позбавлення батьківських прав, надання згоди на відчуження майна дітей, надання згоди на прийняття в дар житла малолітньою дитиною. А також, розгляд і затвердження індивідуальних планів дітей, що потрапили в складні життєві обставини та дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

По всіх питаннях прийнято відповідні рішення.

 

1 жовтня 2013 року в рамках відзначення Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький спільно з військовим комісаром Олександром Тіщенком, начальником управління соціального захисту населення РДА Ігорем Уличним, представником газети "Народне слово" взяли участь у святкових заходах, що відбувалися у приміщенні Золочівської районної організації ветеранів України. Організація представляє інтереси ветеранів і інвалідів війни, дітей війни, ветеранів праці, інших соціальних верств населення.

Заступник голови РДА Роман Сухецький зачитав привітання Президента України Віктора Януковича з нагоди свята та побажав присутнім міцного здоров'я.

Продовжилась зустріч обговоренням ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення - пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни. Начальник управління соціального захисту населення РДА Ігор Уличний окреслив етапи реалізації соціальних ініціатив Президента України та навів приклади їх реалізації на місцях. Між учасниками відбувся жвавий діалог, в ході якого присутні отримали вичерпні відповіді на ряд соціальних питань.

 

30 вересня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий спільно з керівниками бюджетних організацій, керівництвом Золочівської міської ради взяв участь у селекторній нараді з питань готовності об'єктів ЖКГ та соціальної сфери до опалювального сезону 2013-2014 років.

 

Керівництво райдержадміністрації бере активну участь у популяризації соціальних ініціатив, завдань і доручень Президента України.

У ініціативі - перші результати забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький спільно з заступником Золочівського міського голови Богданом Рибахою взяли участь у святкуванні Дня вихователів і всіх дошкільних працівників на базі дитячої дошкільної установи №7 "Веселка" м. Золочева.

«Шана суспільства, любов дітей, повага батьків, а також усвідомлення своєї непересічної ролі у формуванні підростаючої малечі додають сил усім, хто працює в дошкільній освіті. Це молоде свято, але саме воно єднає дітей і дорослих, педагогів і батьків, усіх людей, причетних до дошкільного виховання. Я щиро вітаю вас з професійним святом!», – привітав присутніх заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький.

Святкування супроводжувалося концертом та корисними подарунками від гостей свята, а саме підбіркою дитячої літератури (казки, вірші, замальовки та ін.)

Впродовж тижня святкування відбувалось у всіх дошкільних навчальних закладах та дошкільних підрозділах НВК Золочівського району.

 

Архів новин:

 
 

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochiv_rda@ukr.net