Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Новини

Сьогодні, 1 серпня 2016 року на апаратній нараді, під керівництвом голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського розглянуто низку питань, зокрема було наголошено на невиконанні бюджету 7 сільськими радами; ході жнив та контролю за недопущенням спалювання стерні та соломи; реалізації Програми "Тваринництво" та освоєння виділених коштів до 01 вересня 2016 року; виділенні коштів з державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію Дитячого відділення Золочівської ЦРЛ та реконструкцію зовнішнього освітлення вулиць с. Червоне, початку третьої зміни у ДПЗВ "Сокіл" та збільшення кількості дітей, що відпочивають за платними путівками; працевлаштуванні учасників АТО, потребі у коштах на пільгове забезпечення ліками та придбання туберкулінодіагностики, залученні безробітних на військову службу за контрактом.

За підсумками наради голова райдержадміністрації дав доручення начальникам відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, головам міських, селищної та сільських рад на виконання Закону України «Про публічні закупівлі» забезпечити з 1 серпня 2016 року проведення допорогових закупівель через електронну систему закупівель за умови, що вартість таких товарів і послуг становитиме не менше 10 тис. грн.

 

Золочів'яни взяли участь у фестивалі духовної та патріотичної пісні «Білий Берег»

31 липня 2016 року, у м.Зборові Тернопільської області за ініціативи міської ради та відділу культури Зборівської РДА відбувся фестиваль духовної та патріотичної пісні «Білий Берег». У фестивалі взяли участь аматори Золочівського, Бережанського, Збаражського, Зборівського, Підгаєцького районів. На високому рівні представили Золочівщину аматорський Народний жіночий вокальний ансамбль «Пори року» (керівник І.Весна), співачка Маркіянового краю Оксана Квас та шоу-балет «Перлина», а також провідний методист районного Народного дому Марія Квас.

   

Затверджено нові Порядки щодо реєстрації РРО та КОРО

З 26 липня ц.р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» (далі – Наказ № 547).

Наказом затверджено:

- Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);

- Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;

- Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій;

- Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

Крім того, Наказом № 547 затверджено оновлені форми книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), які доповнено колонками для відображення розрахунків за ставками акцизного податку та сум акцизного податку.

 

Декларацію з ПДВ у новій редакції вперше подаватимуть за серпень

Буська ОДПІ повідомляє про те, що подання податкової звітності з ПДВ, яка враховує зміни, внесені з 1 липня 2016 року наказом Міністерства фінансів України від 25.05.2016 р. № 503, вперше має здійснюватися за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання 20.09.2016р.), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10.02.2017р.).

Додатки 2 (Д2) та З (ДЗ) до податкової декларації з ПДВ викладено в новій редакції, яка передбачає спрощення порядку заповнення податкової звітності та розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом в розрізі постачальників тільки у тій частині такого від’ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Така деталізація здійснюється в таблиці 2 "Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України" додатка З (ДЗ) до декларації з податку на додану вартість. Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в додатку 2 (Д2) до декларації з податку на додану вартість.

При заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка З (ДЗ) до декларації з податку на додану вартість доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого. З огляду на це, у графі 2 таблиці 2 додатка З (ДЗ) до декларації з податку на додану вартість рекомендується вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.

Більш детально про внесені зміни до податкової декларації можна дізнатися у листі Державної фіскальної служби України від 22.07.2016 р. N 24830/7/99-99-15-03-02-17.

 

Первинні документи – основа податкового обліку та звітності

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує про те, що для підтвердження даних податкового обліку беруться до уваги первинні документи, складені в разі фактичного здійснення господарської операції та за наявності всіх реквізитів, передбачених чинним законодавством. Обов’язок платників податків вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, встановлено пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу. Підтверджуючі первинні документи складаються відповідно до вимог бухгалтерського обліку, правові засади організації та ведення якого визначені Законом України від 16 липня 1999 року №996 "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Законом № 996 визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, а господарська операція - це дія або подія, що викликає зміни у структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення цих операцій. Первинні документи мають бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Первинні та зведені облікові документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Cектор організації роботи

 

29.07.2016

 

Сьогодні, 29 липня 2016 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела районне засідання комісії з розгляду заяв щодо надання населенню пільг, субсидій, державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям та надання адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам.

На комісії розглянуто :

- 34 заяви на призначення житлових субсидій - 21 заява на призначення державної соціальної допомоги - 2 заяви на надання пільг - 1 заява на надання пенсії внутрішньо переміщеній особі - 1 заява на внутрішньо переміщеної особи на призначення адресної грошової допомоги

Мешканка Золочівщини відзначила свій 100-літній ювілей

Сто років для світу – маленька крихта у просторі часу, сто років для людини – майже вічність. Насичені подіями, святкові і буденні, тяжкі і радісні роки бачила в своєму житті Кутна Софія Василівна, уродженка села Вижняни Золочівського району.

Сьогодні, 29 липня 2016 року Софія Василівна зустріла свій 100-річний ювілей. З нагоди важливої події її привітали та побажали здоров’я, тепла, затишку на довгі роки керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, керівник Золочівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Василь Яворський.

Софія Василівна на протязі свого життя постійно була сильною та вольовою жінкою. Пережила Другу світову війну, перенесла тиф, важкі повоєнні роки.

З 30 травня 2013 року перебуває на повному державному матеріальному забезпеченні в стаціонарному відділенні с. Новоселище Золочівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Тож, шановна ювілярко, ще раз у ваш сторічний ювілей приймайте щиросердні слова привітань та побажання міцного здоров’я і затишку.

 

Проведено засідання комісії

Діти завжди були і залишаються найдорожчою цінністю, гордістю і надією держави. Турбота про підростаюче покоління, реалізація прав та свобод дитини – одне із пріоритетних завдань органів влади району.

Сьогодні, 29 липня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про надання висновку органу опіки та піклування, про доцільність позбавлення батьківських прав, про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, про визначення способу участі батька у вихованні його дитини, про надання згоди на дарування транспортного засобу, житлові питання.

На засіданні комісії наголошувалося на посиленні контролю з боку соціальних служб за матеріальними умовами утримання дітей, запобіганню негуманного ставлення до них з боку батьків та опікунів та загалом якнайповнішого соціального забезпечення дітей та реалізації їх прав.

Після детального розгляду комісією було ухвалено рішення по кожній конкретній справі та дані відповідні доручення.

 

28.07.2016

 

З метою популяризації здорового способу життя, заохочення дітей до занять фізичною культурою та спортом, привернення уваги до олімпійського руху 22 липня 2016 року у дитячому позаміському таборі "Сокіл" проведено спортивні змагання та естафети між командами гуртів табору "Сокіл". Гостями спортивного свята були вихованці дитячого реабілітаційного центру для дітей-інвалідів (с. Білий Камінь), які взяли участь у змаганнях з шашок, а також презентували нову спортивну гру "бочче". Директор реабілітаційного центру Гураль Богдан розповів історію цієї захоплюючої гри та ознайомив з її правилами.

Далі діти змагались між собою: команда табору та команда реабілітаційного центру. Корисно, цікаво і весело пролетів час, діти невимушено спілкувались, проявивши взаємну повагу та підтримку. Учасники та переможці змагань нагороджені грамотами, медалями, спортивним інвентарем від Львівського обласного центру "Спорт для всіх". Пам"ятні сувеніри та набори шашок дітям реабілітаційного центру вручили спеціалісти Золочівського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді та відділу активної підтримки Золочівського РЦЗ. Керівництво та педагогічний колектив табору гостинно зустріли гостей та вміло організували змагання. Так, спільними зусиллями, вдалось організувати та провести справжнє спортивне свято для дітей, які відпочивають у таборі "Сокіл", та дітей з особливими потребами з реабілітаційного центру.

Довідково: Бочче (в перекл. з іт. Bocce означ. "куля") - це гра з м'ячем, різновид боул-спорту (boules sport), поруч з боулзом і петанком; походять від найдавніших ігор Римської імперії. Найпоширеніша гра в Італії, частково у Європі і в місцях проживання італійських мігрантів, у тому числі в Австралії, Північній та Південній Америці (де гра відома під назвою bochas), у Венесуелі (bolas criollas), у Бразилії (bocha). Спорт також дуже популярний в Хорватії (boćanje, bućanje, balote), Словенії (balinanje) та південній Франції. В даний час в міжнародну федерацію бочче входять понад 50 країн, серед яких такі як Франція, Італія, Швейцарія, Південна Корея. Штаб квартира федерації СБІ знаходиться у Швейцарії в місті Лугано.

 

Сьогодні у Народному домі м. Золочева відбувся навчальний семінар про особливості використання «Prozorro» для державних замовників

“У започаткованій системі тренінгів можуть взяти участь усі охочі розпорядники бюджетних коштів, в тому числі і представники органів місцевого самоврядування. Особливу увагу ми приділятимемо сільським, селищним радам. Головне сьогодні пояснити людям, що прозора система закупівель – це не просто інструмент довіри. Це реальний засіб економії і розвитку конкуренції, у першу чергу, серед місцевих підприємців”, – розповів Мирослав Сімка – експерт з державних закупівель.

На семінарі здійснили огляд нового Закону України «Про публічні закупівлі», який вступає в дію з 1 серпня та загалом нормативних актів, що стосуються торгів.

Спікер здійснив загальний огляд електронних торгів та ознайомив слухачів із принципами роботи електронної системи «Prozorro». Він роз’яснив, як ефективно організовувати закупівлі та працювати з тендерною документацією.

У підсумку, учасники семінару ознайомилися з інформацією стосовно перших кроків роботи у системі електронних закупівель та отримали детальну інструкцію.

 

Інформація про ремонт автомобільних доріг у Золочівському районі

26 липня відбулася 5 позачергова сесія районної ради. Під час сесії було заслухано інформацію завідувача сектору розвитку інфраструктури та будівництва райдержадміністрації Олега Перейми про ремонт автомобільних доріг загального користування на території району.

Детальніше дивіться у відео.

 

У Золочеві виконали Державний Гімн

З нагоди відзначення 25-річчя Незалежності нашої держави, в Україні розпочалася естафета під назвою «Free Ukraine 25».

Прийнявши естафету учасники повинні записати на відео виконання Державного Гімну України та викласти в мережу Інтернет. 27 липня Золочів також долучився до цієї естафети.

У заході взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, працівники райдержадміністрації, міської ради, відділу культури та туризму райдержадміністрації, громадськість міста виконали державний Гімн України під акомпанемент духового оркестру Навчального центру Національної гвардії України.

 

27.07.2016

 

Про погіршення метеорологічної ситуації

По території Львівської області: В найближчу годину із збереженням до кінця доби 27 липня грози, під час гроз подекуди шквали 15 – 20 м/с, град, в горах сильні зливи. 28 липня вранці та вдень грози, під час гроз подекуди шквали 17 – 22 м/с, місцями град, сильні зливи. Ввечерi 28 липня та впродовж 29 - 30 липня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,2 – 0,7 м над рівнями 27 липня на 08 год.

При сильних зливах можливе формування значного місцевого та схилового стоку.

 

27 липня 2016 року із метою ознайомлення з ходом жнив у районі голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови Ігор Нижник відвідали фермерське господарство «Ольвія», яке має статус насінницького господарства.

Керівництво району побувало на полях в урочищі «Безодня», де проходило збирання озимої пшениці (насіневі ділянки) сорту «Кубус» (еліта). Врожайність – 83,0 ц/га. Працював топ-лайнер, продуктивність якого 15 га за зміну, при врожайності 80 ц/га. Троє аграріїв, а це Іван Ганас, Ковальчук Петро та Внук Василь працювали над збиранням врожаю. Наявна протипожежна техніка у комплексі.

Окрім озимої пшениці на насіння висіяно 10 га ярого ячменю «Алісіана». Урожайність 72,3 ц/га. Слідом за комбайном працює подрібнювач соломи МХ-1.7 «Лебідь», який допомагає заробляти в грунт органічну речовину (солому).

 

27 липня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови Ігор Нижник відвідали дитячий ігровий майданчик, який виготовлено за кошти ФГ «Ольвія» (Жабурняк Анатолій Петрович), що набагато якісніший за аналогічні промислові зразки. Оглянувши споруду рекомендовано керівникам органів місцевого самоврядування ознайомитися із спорудою, що розміщена у с. Новосілки з метою облаштування доброякісних і безпечних споруд на своїх територіях.

Передбачені також відпочинкові місця для дорослих. На запитання до трьохрічної дитини, що гралася на майданчику «Хто зробив майданчик?», дитина відповіла «Анатолій Петрович».

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Шпиколоської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 26 липня 2016 року зустрілися з жителями Шпиколоської сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання: про ремонт дороги до села Шпиколоси (дано роз’яснення голови райдержадміністрації про терміни виконання робіт), про відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Шпиколоси (скеровано лист у Золочівську ЦРЛ з метою вивчення даного питання), про включення земельної ділянки площею 5 га, як інвестиційного проекту по виготовленню цегли та дахівки використовуючи природні ресурси (глину) місцевості, про надання путівки на лікування хворої дитини (рекомендовано звернутися в управління соціального захисту населення райдержадміністрації із підтверджуючими документами хвороби дитини з метою надання роз’яснення).

 

Сьогодні, 27 липня 2016 року в кабінеті першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника відбулася нарада з питання підготовки до проведення сходження на Білу гору с. Підлисся (сходження відбудеться 07.08.2016 року).

Виступив Ігор Нижник, який наголосив на необхідності завершення підготовчих робіт до сходження та виїзній нараді 04.08.16р. на Білій горі.

За підсумками наради доручено зорганізувати виїзну торгівлю на Білій горі Ярославу Бишку – керівнику райспоживспілки, фахівцям райдержадміністрації підготувати листи щодо медичного супроводу проведення заходу, охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху. Керівництву Золочівського лісгоспу доручено відремонтувати сцену та шатро.

Представник НП «Північне поділля» Михайло Шишка наголосив на необхідності встановлення попереджувальних написів про заборону нищення рослин, які занесені до Червоної книги України.

 

26.07.2016

 

Золочівське обєднане управління ПФУ Львівської області інформує:

Як дізнатись про свій страховий стаж не виходячи з дому?

Пенсійний фонд України намагається іти в ногу з часом та використовувати сучасні інформаційні технології. Раніше, для того, щоб отримати інформацію, яка зібрана в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України, а саме про страховий стаж, заробіток, кожен громадянин змушений був особисто звертатися в територіальні управління Пенсійного фонду.

А зараз для того, щоб отримати таку інформацію, не потрібно навіть виходити з дому, адже до неї відкритий доступ на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua.

На сторінках Веб-порталу послуги надаються в електронному вигляді. Крім того, можна записатися на прийом до спеціалістів фонду, надіслати запит на підготовку документів, подати звернення до територіального органу Пенсійного фонду України. Для того, щоб скористатися послугами Веб-порталу, достатньо лише один раз звернутися до управління Фонду за місцем проживання для реєстрації.

Детальніше про правила користування Веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації на ньому можна дізнатись безпосередньо на Веб-порталі або в Золочівському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України. Запрошуємо всіх стати користувачами Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України – це просто і зручно! (http://portal.pfu.gov.ua).

За додатковою інформацією звертайтесь в Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України за адресами: м. Золочів вул. Валова, 4 або за телефоном 4-31-12, 4-32-06; м. Перемишляни вул. Галицька, 79 або за телефоном 2-14-72.

 

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 25.07.2016 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за липень місяць 2016 року по Золочівському та Перемишлянському районах.

Потреба коштів на зазначені цілі склала:

- по Золочівському районі - 27,9 млн.грн.;

- по Перемишлянському районі - 17,9 млн.грн.

 

Сьогодні, 26 липня 2016 року у малій залі районного Народного дому відбулося засідання сесії районної ради.

На сесії розглянуто наступні питання:

1. Про внесення змін до районного бюджету Золочівського району на 2016 року.

2. Про затвердження Положення про застосування системи електронних закупівель у Золочівській районній раді.

3. Про надання згоди Струтинському МПД ДП «Укрспирт» на використання надр з метою їх геологічного вивчення та дослідно-промислову розробку водозабору у с. Струтин Золочівського району Львівської області.

4. Про затвердження розпоряджень голови Золочівської районної державної адміністрації.

5. Про затвердження угод про передачу видатків на виконання повноважень між місцевими бюджетами.

6. Про затвердження технічних документацій з нормативних грошових оцінок земельних ділянок на території Сасівської та Вороняцької сільських рад (за межами населеного пункту).

7. Про прийняття Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо впровадження мораторію на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги.

8. Про прийняття Звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін у чинне законодавство в частині врахування видатків на дошкільну та позашкільну освіту при розрахунку освітньої субвенції місцевим бюджетам.

9. Інформація про ремонт автомобільних доріг загального користування на території району.

10. Різне.

У роботі сесії взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 

У неділю, 24 липня 2016р., у с.Сасів відбувся концерт аматорів Народного дому під назвою «Найрідніше в світі».

Концерт організувала завідувач Народним домом Марія Рудянин. З вітальним словом до учасників концерту, а також жителів села звернувся голова Золочівської районної ради Олег Банах, голова сільської ради Іванна Кармазин та депутат Золочівської районної ради Михайло Гетьманчик.

По закінченні концерту були молодіжні масові гуляння.

 

25.07.2016

З робочим візитом в Золочівському районі побував голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка

25 липня 2016 року з робочим візитом на Золочівщину завітали голова Львівської облдержадміністрації Олег Михайлович Синютка, Народний депутат України Тарас Батенко, т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області - полковник поліції Дмитро Дмитрович Загарія, начальник Служби безпеки України у Львівській області, генерал-майор Віктор Григорович Андрейчук, прокурор Львівської області Квятківський Юрій Вікторович. Розпочався візит у Золочівський район із зустрічі з родиною загиблого в АТО капітана, Швеця Олександра Олексійовича, який пішов добровольцем аби захищати Україну від окупанта на сході.

Голова облдержадміністрації, супроводжуючі його особи у районному Народному домі провели зустріч з громадськістю та активом району. Відкриваючи робочу зустріч, голова облдержадміністрації ініціював хвилину мовчання на вшанування загиблого в АТО Олександра Швеця.

Продовжилися заходи нагородженням військового капелана, декана УГКЦ о. Михайла Сукмановського орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

У вступному слові Олег Синютка звернув увагу присутніх на висвітлення питань пов’язаних з війною в Україні, боротьбою з корупцією та налагодженням активної роботи на місцях.

В ході робочої зустрічі обговорено питання стану злочинності, розкриття злочинів та профілактика правопорушень та стан антитерористичної та протидиверсійної захищеності району. Керівник районного відділу поліції Андрій Мархонь доповів про проблемні питання, а саме: ріст злочинності серед неповнолітніх району; скоєння ДТП у нетверезому стані; діяльність ДЛГП «Галсільліс» - розкрадання лісопродукції.

Керівники обласних правоохоронних структур у своїх доповідях особливу увагу звернули на співпраці з громадськістю району, а також на розкриття злочину (пограбуванні) будинку і родини загиблого бійця Олександра Швеця.

Голова облдержадміністрації Олег Синютка дав конкретні відповіді і роз’яснення на поставлені запитання, які в основному стосувалися ремонту доріг, мікропроектів, зростанні цін на продукти харчування. Певну увагу очільник області приділив спалюванню стерні на території області і відповідно небезпеці від час пожеж у літній спекотний період.

Підводячи підсумки робочої зустрічі голова облдержадміністрації наголосив, що лише спільними зусиллями ми зможемо подолати корупцію не лише у районах , а загалом у Львівській області.

Окрім того, мусимо допомагати, підказувати працівникам правоохоронних органів району, адже це наші люди і якщо десь є проблема, то її треба озвучувати.

 

У Золочівському районі вшанували пам’ять українців та вояків інших національностей полеглих у липні 1944 року у «Бродівському оточені»

Цими вихідними, а саме 22, 23, 24 липня цього року за сприянням Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» відбулося вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, які загинули у роки Другої світової війни у «Бродівському оточенні». 22-23 липня від с. Гавареччина до с. Червоне (через села Білий Камінь, Ушня, Жуличі, Городилів, Єлиховичі, Хильчиці, Почапи, Скварява, Княже, м. Золочів) відбувся піший перехід двадцяти членів товариства «Пам’ять», одягнених та споряджених у військові однострої вояків дивізії «Галичина».

24 липня у селі Червоне Золочівського району на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина» за участі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського, громадськості області відбулося перепоховання віднайдених останків вояків «Галичина» та Червоної Армії, покладання квітів та молитва молитва за загиблими.

«Я би хотів, насамперед, сьогодні подякувати усім, хто долучився до цієї події, особливо організації «Пам'ять», яка щороку проводить такі пам’ятні заходи на вшанування наших дивізійників. Цей захід змушує нас задуматися, що відбувається на сьогоднійшій день, сьогодні в України гинуть найкращі її сини. Це дає нам замислитись і згадати, що так і було раніше. Заради визволення України, її соборності, йшли колишні студенти, недавні випускники гімназій, ветерани визвольних змагань 1918-1921 років. І це усе сьогодні повторюється. І ми сьогодні вшановуємо пам'ять про Героїв, якщо не буде пам’яті, то не буде майбутнього. Слава Героям», - сказав у вітальному слові голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 

24 липня 2016 року в Народному домі с.Черемошня відбулося святкування 5-річниці з дня створення драматичного колективу ім. Романа Солило.

На святі з цікавою програмою виступив гурт «Фірмани», а також драматичний колектив під керівництвом Ігоря Дзядиги. Учасників театру привітав начальник відділу культури і туризму Микола Решітник, який нагородив колектив грамотою.

Численні глядачі вітали оплесками самодіяльних артистів Народного дому.

 

24 липня 2016 року на території Народного дому с.Розваж було проведено свято «Родина від батька до сина».

В програмі святкування були пісня і танці, гуморески за участю художньої самодіяльності НД.

Жителі села та гості свята мали змогу скуштувати смачного куліша. Свято продовжилося масовим гулянням під звуки живої музики.

Всіх присутніх з прекрасним святом села привітав начальник відділу культури і туризму Микола Решітник.

 

22.07.2016

 

Золочівське обєднане управління ПФУ Львівської області інформує:

Запитання та відповіді щодо пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб

Запитання 1. Куди необхідно звертатися пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей до інших регіонів України, для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього документи необхідно надати?

Відповідь: Перше, що необхідно зробити, - стати на облік як внутрішньо переміщена особа. Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, переселенець або його законний представник заповнює заяву, згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

Разом із заявою особа пред'являє: - документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини;

- за наявності – документ, що підтверджує факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, визначеними в статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (документ, підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус, і з відміткою про реєстрацію місця проживання, військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності;

У разі подання заяви законним представником внутрішньо переміщеної особи додатково пред'являються:

- документ, що посвідчує особу законного представника та підтверджує громадянство України;

- документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Друге: після отримання довідки для продовження виплати пенсії за новим місцем проживання необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в районі (місті), де пенсіонер зареєстрований як внутрішньо переміщена особа та фактично перебуває (проживає).

До органу Пенсійного фонду України внутрішньо переміщена особа має надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ "Ощадбанк".

Орган Пенсійного фонду України складає та направляє до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення списки осіб, які звернулися за призначенням (відновленням) пенсій для розгляду на Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними держадміністраціями.

Орган Пенсійного фонду України призначає (відновлює) пенсію на підставі рішення Комісії.

Запитання 2. Якщо пенсіонер з 2014 року отримував пенсію на підконтрольній території, чи потрібно йому надати до управління Пенсійного фонду України довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи?

Відповідь: Такому пенсіонеру виплата пенсії проводилась до 01.02.2015 року без надання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Для поновлення виплати пенсії, припиненої з 01.02.2015 року у зв'язку з відсутністю реєстрації як внутрішньо переміщена особа, пенсіонер має право обов'язково звернутися до територіального органу соціального захисту населення та отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509.

Запитання 3. Як здійснюється виплата пенсій після прийняття рішення про їх відновлення або призначення?

Відповідь: Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 №615, уповноваженим банком, що здійснює виплату пенсій, призначених внутрішньо переміщеним особам, є АТ "Ощадбанк".

Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом зарахування коштів на платіжну картку Ощадбанку, що видається пенсіонеру за умови надання ним відповідного пакету документів, в тому числі, що підтверджують особу та її статус, до відділення Ощадбанку за місцем реєстрації.

Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв'язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ "Ощадбанк" та надати до органу Пенсійного фонду України, де вони знаходяться на обліку, заяву про зарахування пенсії на цей рахунок. Таку заяву можливо залишити в банку, співробітники якого передадуть її до органу Фонду.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 №167 для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплат їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням. Для оформлення платіжної картки, яка є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі слід звернутись до управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку із документами, що посвідчують особу, довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фотокарткою за засвідчити в органі Фонду відповідну заяву.

Запитання 4. Чи можливе переведення виплати пенсії на підконтрольну територію за зверненням родичів пенсіонера або за довіреністю?

Відповідь: Ні, заява про запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації). Це передбачено пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 №1566/11846.

Запитання 5. Який порядок виплати допомоги на поховання пен6сіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фонду України на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції?

Відповідь: Якщо померлий пенсіонер на час смерті не перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України на підконтрольній території, виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого здійснює управління Пенсійного фонду України на території, контрольованій українською владою, до якого звернулись особи, які мають право на отримання таких виплат відповідно до законодавства.

До заяви про виплату допомоги на поховання необхідно надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданий територіальним органом Міністерства юстиції України у порядку, визначеному чинним законодавством щодо проведення державної реєстрації смерті, а також документи, що підтверджують статус заявника.

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Поморянської селищної ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 19 липня 2016 року зустрілися з жителями Поморянської селищної ради. Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання:

- Про проведення капітального ремонту дороги на відрізку Бібщани-Поморяни

- Про проведення поточного ремонту дороги Поморяни-Зарваниця

- Про належне перевезення на території сілищної ради

- Про боротьбу з борщівником Сосновського.

З піднятих питань керівництвом райдержадміністрації надано роз’яснення.

 

21 липня 2016 року в приміщенні сесійної зали Золочівської міської ради відбувся навчальний семінар для учасників і постачальників державних закупівель в електронній системі ProZorro.

Семінар провів Тарас Ситник – начальник відділу тендерної політики департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації. Участь у заході взяли представши відділів, управлінь райдержадміністрації.

Основна мета семінарів – це надати можливість представникам державних органів, державних підприємств, громадських організацій, місцевим товаровиробникам , постачальникам товарів надавачам послуг та виконавцям робіт ознайомитися зі змінами законодавства у сфері закупівель, отримати відповіді на актуальні питання щодо застосування Закону України «Про публічні закупівлі», який свтупає в дію з 1 серпня 2016 року.

 

21.07.2016

 

З нагоди 30-ї річниці смерті Богдана Гошовського, уродженця м. Золочева, дитячого письменника, редактора, видавця, журналіста 20 липня 2016 року та в рамках бібліотечного бульвару "Літо. Книги. Відпочинок" в районну бібліотеку для дітей завітали діти з літнього відпочинкового табору "Сокіл".

Діти взяли активну участь в мандрівці по дитячій бібліотеці, а також були присутні на краєзнавчій літературній інформині "Б.Гошовський: листок із вирію", яка була присвячена пам'яті нашого земляка, золочів'янина, видавця, дитячого письменника, редактора, журналіста, громадського діяча - Б.Гошовського. Привітала учасників заходу заступник керівника апарату - начальник відділу організаційно-кадрової роботи Ольга Боса.

«Хай ті уроки життєвої грамоти, які ви - діти отримуєте в стінах бібліотеки, перетворюються на велику й щиру любов, стають паростками незламного бажання працювати на благо нашої держави! Добра вами і щастя, оптимізму, натхнення та вірних друзів! А також, пам’ятайте про своїх земляків та вивчайте їх творчість», - зазначила Ольга Боса підсумовуючи зустріч.

 

Зранку 21 липня 2016 року у Золочеві люди на колінах зустрічали полеглого воїна в російсько-українській війні капітана Олександра Швеця.

Панахида запланована 21 липня на 20 годину вечора за адресою вул. Набережна, 44.

Нагадаємо, що 18 липня 2016 року Олександр Швець героїчно загинув під час ворожих обстрілів між Зайцевим і Майорським (Донецької області). Було пряме влучання окупаційно-терористичних військ у позиції 53-ої бригади, загинули 4 бійці, ще 3 отримали поранення. Загалом протягом цієї доби у зоні АТО загинуло 7 українських військових.

До слова, 18 липня трагічна дата для Золочівського району. 18 липня 2014 року загинув Ігор Черняк. 18 липня 2015 року загинув Віталій Шафранський.

Цього року Небесний батальйон поповнив Олександр Швець.

 

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський відвідав дитячий табір “Боже милосердя”

У мальовничому селі Підгір’я, Золочівського району, що на Львівщині, розпочав роботу християнський табір “Боже милосердя”. Тут відпочивають 105 дітей під супроводом та наглядом 2 священників, диякона, семінаристів з Австрії і з Львівської духовної семінарії, аніматорів та військових. 19 липня 2016 року у табір завітали голова Золочівської РДА Володимир Недзельський та декан УГКЦ о. Михайло Сукмановський.

«Я дуже хотів приїхати у табір та особисто подивитися як ви відпочиваєте. Адже перед навчальним роком, на літніх канікулах працюють різного роду відпочинкові заклади, зокрема на золочівщині працює табір «Сокіл». Батьки відправляють дітей на відпочинок і самі діти хочуть провести гарно час. Але той відпочинок, що маєте ви сьогодні є одним з найкращих, бо тут чудова природа, повітря та їжа. Дуже приємно, що на сьогоднішній день, що церква не стоїть осторонь, а проводить такого роду таборовий відпочинок. Маємо надію, що такі заходи будуть продовжуватись, і в скорому часі тут відновиться будівля та створиться чудовий таборовий комплекс завдяки вмінню о. Михайла Сукмановського та старанності зорганізувати меценатів», - зазначив голова райдержадміністрації Володимир Недзельський. Детальніше у відео

 

У Золочівському районі вшанують пам’ять українців та вояків інших національностей полеглих у липні 1944 року у «Бродівському оточені»

22, 23, 24 липня цього року за сприянням Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» будуть проводитись заходи у с. Червоне із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, які загинули у роки Другої світової війни у «Бродівському оточенні». 22, 23 липня від с. Гавареччина до с. Червоне (через села Білий Камінь, Ушня, Жуличі, Городилів, Єлиховичі, Хильчиці, Почапи, Скварява, Княже, м. Золочів) відбудеться піший перехід двадцяти членів товариства «Пам’ять», одягнених та споряджених у військові однострої вояків дивізії «Галичина».

24 липня о 14.00 год. у селі Червоне Золочівського району на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина» відбудеться перепоховання віднайдених останків вояків «Галичина» та Червоної Армії, покладання квітів, молитва за загиблими. Запрошуємо громадськість Золочівщини взяти участь у цих патріотичних заходах.

 

МОЛОДІЖНИЙ ЗАХІД «МАРАФОН ІДЕЙ»

Одним із напрямків діяльності Львівського обласного молодіжного центру є сприяння формуванню та розвитку бізнес-мислення серед молоді. Тобі 15-23 роки? Маєш велику мрію та бажаєш досягнути успіху? Хочеш втілити власну бізнес-ідеєю в життя? Долучайся до заходу "Марафон Ідей"! Проектуй, пропонуй і здивуй всіх власною ідеєю! Дві години мотивації та одна - на генерування. Дата проведення - 6 серпня 2016 року.

Реєструйся і переконайся, що успішне майбутнє починається вже сьогодні!

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА за попередньою реєстрацією →http://goo.gl/GYZSx6 Останній термін реєстрації - 31 липня 2016 р. У разі виникнення питань та пропозицій, звертайтесь до головного фахівця центру Яценка Арсена Вадимовича (+380930049028)

 

20.07.201666

 

З нагоди відзначення 20 липня Дня шахів в Україні у Золочівському районі відбувся промоційний сеанс одночасної гри у шахи за участю любителів шахів району.

Зокрема, керівництво, працівники райдержадміністрації та голови місцевих рад району у приміщенні районного дому зіграли у шахи.

Довідково. 1966 році вперше відзначали Міжнародний день шахів. І досі його щорічно святкують 20 липня. Засновником цього свята стала Всесвітня шахова федерація. Вона з'явилася в 1924 році. Шахи вигадали в Індії. Саме з перської мови походить назва гри — «шах мат», що в перекладі означає «володар помер». Попередницею шахів була гра чатуранга, яка з'явилася в V столітті. На Русі в шахи почали грати приблизно в 9-10 столітті.

З тих пір гра набула величезної популярності. Вважається, що в неї грають інтелектуально високорозвинені люди. Класичні шахи — це настільна гра, яка грається на 64 клітинах спеціальної дошки. Гра ведеться 32 фігурами: по 16 білих і чорних. Для поєдинку в шахи потрібні два гравці, кожен з них намагається поставити мат королю опонента.

Сьогодні Міжнародний день шахів є дійсно загальнопланетарним святом, оскільки в шахи грають практично скрізь. У багатьох містах засновані шахові клуби, в яких збираються справжні шанувальники цієї стародавньої гри. Традиційно у цей день проводяться турніри між членами таких клубів.

 

Сьогодні, 20 липня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації спільно із першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником провели нараду-семінар з головами місцевих рад району.

Розпочинаючи зустріч, Володимир Недзельський повідомив, що у п’ятницю, о 16.00 год. відбудеться зустріч з головою Львівської облдержадміністрації О. М. Синюткою, т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області - полковником поліції Д. Д. Загарією, начальником Служби безпеки України у Львівській області, генерал-майором В. Г. Андрейчуком в приміщенні районного Народного дому міста Золочева.

Голова райдержадміністрації запросив присутніх голів місцевих рад спільно з громадами сіл взяти участь у зустрічі. Основне питання - це стан злочинності у Золочівському районі. Буде можливість поставити запитання та отримати кваліфіковані відповіді.

Продовжив нараду перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник запросивши згідно порядку денного доповідачів до виступів. Фахівці Держпродспоживслужби розповіли про проведення реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та забезпечення питною водою населення органами місцевого самоврядування населення району.

Про зміни у наданні житлових субсидій проінформувала фахівець управління соціального захисту населення райдержадміністрації та запропонувала керівникам органів місцевого самоврядування розповсюдити серед населення інформаційний буклет «Все про житлові субсидії».

В ході наради-семінару обговорили реалізацію програми «Сільський спорт» та інформування райдержадміністрації і рятувальників району про виникнення місць загоряння торфу. Підводячи підсумки наради-семінару перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на використанні коштів із різних бюджетів, особливу увагу звернув на освоєнні коштів по ремонту доріг, обкошуванні територій місцевих рад, зокрема, знищення борщівника Сосновського, впорядкуванні сміттєзвалищ та укладанні угод з фірмою «Екобаланс» на вивіз сміття.

 

З метою забезпечення надання допомоги у забезпеченні військової частини продовольством, паливно-мастильними матеріалами, матеріально-технічними засобами, розв’язанні соціально-побутових проблем, задоволенні культурних і духовних потреб військовослужбовців сьогодні, 20 липня 2016 року, керівник апарату райдержадміністрації Семчишин Галина Леонідівна,за участю командира Навчального центру Національної гвардії України Михайла Кулика та заступника командира Навчального центру Національної гвардії України Володимира Удовиченка провела засідання Координаційної ради з питань шефства над військовою частиною 3007 Національної гвардії України. Під час зустрічі обговорено питання забезпечення дровами в/ч 3007 з метою подальшої передачі у зону АТО.

Член оргкомітету, начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик виступив з пропозицією забезпечення дровами шляхом зрубу пошкоджених дерев на територій окремих шкіл району, а також додав, що на вирубку пошкоджених дерев відділ освіти має усі необхідні документи.

Завершуючи зустріч Галина Семчишин повідомила, що райдержадміністрацією розробляється програма підтримки військової частини 3007, котра буде сприяти шефству над військовою частиною 3007 національної гвардії України.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує 

Станом на 15 липня 2016 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації опрацьовано 11088 заяв на призначення житлових субсидій.

Охоплено субсидіями: 50,4 відсотка наявних домогосподарств району або 31121 громадянин району, що становить 44,9 відсотка всього населення району. На новий період з травня 2016 року по квітень 2017 року, призначено 2806 субсидій. У 2016 році житлові субсидії призначено на суму 109453,5тис.грн., на тверде паливо і скраплений газ на суму 576,0 тис грн.

Профінансовано: Житлові субсидії на суму 39645,7 тис.грн., субсидії на тверде паливо і скраплений газ - 352,7 тис. грн.

 

19.07.2016

 

19 липня 2016 року у фойє Народного дому ім. І. Білозіра відкрилася виставка роботи знаного майстра коренепластики і дерев’яної скульптури золочів´янина Андрія Маркевича – "Маркіянова муза".

Композиція присвячена 205-літній річниці з дня народження о. Маркіяна Шашкевича. На відкритті були присутні працівники Народного дому, Золочівської районної бібліотеки ім. І. Франка, Золочівської районної дитячої бібліотеки.

Захід відвідала заступник керівника апарату, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю райдержадміністрації Ольга Боса, яка привітала п. Андрія зі ще одним вагомим творчим доробком і подякувала за його великий внесок у скарбницю народної творчості митців району та України.

 

Енергоефективність в дії: ОСББ активно утеплюються до зими

В Україні росте попит на Урядову програму з енергоефективності з боку ОСББ.

За минулий тиждень, 11-18 липня 2016 року, до програми приєдналося ще 9 ОСББ, які залучили на проведення енергоефективних заходів у багатоповерхівках рекордну до сьогодні суму – 3 млн грн. Про це інформує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, аналізуючи дані щотижневого моніторингу дії Урядової програми.

"У нас простежується тенденція до збільшення попиту на державну допомогу в утепленні з боку ОСББ. Якщо за червень цього року Урядовою програмою скористалося 25 ОСББ, залучивши 4 млн грн. на термомодернізацію, то за три тижні липня уже 23 ОСББ отримали 4,5 млн грн. на проведення енергоефективних заходів у своїх будинках. Люди повірили, що "теплі" кредити – це не ярмо, а реальна допомога держави", - наголосив С.Савчук.

За його словами, ОСББ-учасники програми переконуються у перевагах механізму державної підтримки, діляться своїм досвідом з іншими, і що цікаво - повторно беруть участь в Урядовій програмі з енергоефективності. Саме так зробило Львівське ОСББ "Берегиня", яке минулого тижня вдруге звернулося за Урядовою допомогою та залучило значну суму коштів на комплексне утеплення шестиповерхового будинку - 1,35 млн гривень.

Як пояснила Голова правління ОСББ "Берегиня" Олександра Слободян, перший досвід участі у програмі був дуже позитивним. ОСББ встановило прилади обліку тепла та електроенергії, нові вікна, модернізувало освітлення, вклавши 143 тисячі гривень. Із цієї суми 43,6% (із врахуванням субсидіантів) відшкодував Уряд, а ще 30% - місцева влада. "Із 143 тисяч грн. це все склало 105 300 грн. Нам залишилося оплатити лише 37 700 грн.", - підкреслила вона та зауважила, що завдяки Урядовій підтримці їм вдалося за рік виплатити кредит та звернутися повторно за другим для проведення повного утеплення будинку.

Олександра Слободян також додала: "Дуже важливо на зборах членів ОСББ пояснювати людям, що у результаті проведених робіт буде значна економія енергоресурсів, а значить і коштів сімейного бюджету на оплату комунальних послуг". За її словами, після модернізації освітлення витрати будинку на електроенергію (у під’їздах) скоротилися у 3-4 рази.

Скористатися Урядовою підтримкою вдруге вирішило ще одне Львівське ОСББ "Стрийська 91", яке минулого тижня залучило 1,05 млн грн. також на утеплення багатоповерхівки. Загалом за час дії Урядової програми з енергоефективності безповоротною фінансовою допомогою скористалося 287 ОСББ, освоївши 28,2 млн грн. на утеплення.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

Буський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17 червня 2016 року за № 1717/5 «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань» місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги здійснюватимуть функцію прийняття та видачі документів щодо державної реєстрації громадських формувань, як фронт-офіси.

З метою покращення доступу громадян та надання сервісу послуг щодо реєстрації громадських формувань, прийняття та видачу документів здійснюватимуть структури системи безоплатної правової допомоги – місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема Буський місцевий центр.

За детальною інформацією звертатися за адресою: м.Буськ, вул. Петрушевича, 8 тел. (0264)2-11-12 e-mail: busk.lviv@legalaid.gov.ua 

 

18.07.2016

 

Нарада з керівниками правоохоронних органів району

18 липня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з керівниками правоохоронних органів району. Питання щодо забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян, профілактики адміністративних та інших правопорушень, протидії злочинності та корупції розглянули під час зустрічі.

Учасники наради обговорили питання щодо забезпечення координації та контролю рейтингових показників оцінки діяльності району у сфері охорони громадського порядку  та  рівня злочинності. При обговоренні цих питань керівниками правоохоронних органів району були внесені відповідні пропозиції.

Підсумки наради підвів голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, зазначивши, що заплановані наради проводитимуться з метою здійснення заходів щодо зниження рівня злочинності, покращення роботи у сфері захисту прав громадян, забезпечення координації та контролю рейтингових показників оцінки діяльності району.

 

Сьогодні, 18 липня 2016 року на апаратній нараді, під керівництвом голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського розглянуто низку питань, зокрема було наголошено на недопустимості популістських рішень щодо зниження тарифів на житлово-комунальні послуги. Особливу увагу приділено питанню підготовки до проведення літературно-мистецького свята "Світло Маркіяна" (проводиться у першу неділю серпня). Програмою заходу передбачена Архієрейська Літургія та урочиста Академія з нагоди 205-ї річниці від дня народження о. Маркіяна Шашкевича.

Під час наради обговорено ряд організаційних заходів щодо проведення заходу. Зокрема, наголошено на завершенні комплексу завдань, даних під час виїзної наради 06.07.2016р. першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником, а саме: впорядкування територій; ремонту шатрового накриття на Білій горі у с.Підлисся; облаштування сцени для проведення богослужіння та святкового концерту на Білій горі у с.Підлисся; обкошування узбіч та профілювання дороги.

           

Золочівське відділення Буської ОДПІ  інформує:

 

Чи має право на податкову соціальну пільгу працівник, який працює неповний робочий день?

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2016 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1930 грн.     Тобто, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

       

Порядок сплати ПДФО при нотаріальному посвідченні договорів купівлі-продажу   нерухомого  майна

Відповідно до п. 172.4 ст. 172 розділу Податкового кодексу України під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.

Фізична особа, що укладає угоду купівлі-продажу (міни) нерухомості з іншою фізичною особою, сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету за місцем нотаріального посвідчення такої угоди (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори) до нотаріального посвідчення такої угоди через банківські установи.

          

Сплата ПДФО та військового збору з нарахованих, але не виплачених доходів

Золочівське відділення Буської ОДПІ   нагадує, що відповідно до пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 розділу Податкового кодексу України, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

 

 

Запитання та відповіді щодо пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб

Запитання 1. Куди необхідно звертатися пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей до інших регіонів України, для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього документи необхідно надати?

Відповідь: Перше, що необхідно зробити, - стати на облік як внутрішньо переміщена особа.

Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, переселенець або його законний представник заповнює заяву, згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

Разом із заявою особа пред'являє:

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини;

- за наявності – документ, що підтверджує факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, визначеними в статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (документ, підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус, і з відміткою про реєстрацію місця проживання, військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності;

У разі подання заяви законним представником внутрішньо переміщеної особи додатково пред'являються:

- документ, що посвідчує особу законного представника та підтверджує громадянство України;

- документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Друге: після отримання довідки для продовження виплати пенсії за новим місцем проживання необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в районі (місті), де пенсіонер зареєстрований як внутрішньо переміщена особа та фактично перебуває (проживає).

До органу Пенсійного фонду України внутрішньо переміщена особа має надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера  (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ "Ощадбанк".

Орган Пенсійного фонду України складає та направляє до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення списки осіб, які звернулися за призначенням (відновленням) пенсій для розгляду на Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними держадміністраціями. 

Орган Пенсійного фонду України призначає (відновлює) пенсію на підставі рішення Комісії.

Запитання 2.

Якщо пенсіонер з 2014 року отримував пенсію на підконтрольній території, чи потрібно йому надати до управління Пенсійного фонду України довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи?

Відповідь: Такому пенсіонеру виплата пенсії проводилась до 01.02.2015 року без надання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для поновлення виплати пенсії, припиненої з 01.02.2015 року у зв'язку з відсутністю реєстрації як внутрішньо переміщена особа, пенсіонер має право обов'язково звернутися до територіального органу соціального захисту населення та отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509.

Запитання 3.

Як здійснюється виплата пенсій після прийняття рішення про їх відновлення або призначення?

Відповідь: Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 №615, уповноваженим банком, що здійснює виплату пенсій, призначених внутрішньо переміщеним особам, є АТ "Ощадбанк". Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом зарахування коштів на платіжну картку Ощадбанку, що видається пенсіонеру за умови надання ним відповідного пакету документів, в тому числі, що підтверджують особу та її статус, до відділення Ощадбанку за місцем реєстрації.

Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв'язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ "Ощадбанк" та надати до органу Пенсійного фонду України, де вони знаходяться на обліку, заяву про зарахування пенсії на цей рахунок.

Таку заяву можливо залишити в банку, співробітники якого передадуть її до органу Фонду.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 №167 для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплат їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.

Для оформлення платіжної картки, яка є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі слід звернутись до управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку із документами, що посвідчують особу, довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фотокарткою за засвідчити в органі Фонду відповідну заяву.

Запитання 4.

Чи можливе переведення виплати пенсії на підконтрольну територію за зверненням родичів пенсіонера або за довіреністю?

Відповідь: Ні, заява про запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Це передбачено пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 №1566/11846.

Запитання 5.

Який порядок виплати допомоги на поховання пен6сіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фонду України на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції?

Відповідь: Якщо померлий пенсіонер на час смерті не перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України на підконтрольній території, виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого здійснює управління Пенсійного фонду України на території, контрольованій українською владою, до якого звернулись особи, які мають право на отримання таких виплат відповідно до законодавства.

До заяви про виплату допомоги на поховання необхідно надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть, виданий територіальним органом Міністерства юстиції України у порядку, визначеному чинним законодавством щодо проведення державної реєстрації смерті, а також документи, що підтверджують статус заявника.

Управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі

 

В Україні проводиться національний молодіжний відео фестиваль PLURAL+UKRAINE

За підтримки Мінмолодьспорту з нагоди 65-ї річниці з дня заснування Міжнародної організації з міграції (МОМ) та 20-ліття роботи представництва МОМ в Україні, МОМ проводить національний молодіжний відеофестиваль PLURAL+ UKRAINE і запрошує молодь віком від 16 до 25 років взяти участь і висловити власні думки й ідеї щодо міграції, розмаїття та соціальної інтеграції  в Україні шляхом створення відео на ці теми.

Метою фестивалю є залучення молоді до створення оригінальних і креативних відео на тему міграції, розмаїття та соціальної інтеграції. Підтримуючи і розповсюджуючи відео, створене молоддю, PLURAL+ визнає, що саме молодь має потужний вплив на позитивні соціальні зміни у світі, якому притаманні нетерпимість, культурне та релігійне протистояння.

До участі у національному молодіжному відео фестивалі PLURAL+ UKRAINE запрошується молодь віком від 16 до 25 років, яка проживає в Україні, тимчасово перебуває закордоном або має іноземне громадянство та на законних підставах перебуває в Україні.

Для участі у конкурсі до 31 серпня 2016 року необхідно поштою надіслати заявку та DVD диск з відео (Представництво МОМ в Україні, вул. Михайлівська, 8, Київ, Україна, 01001).

З правилами та вимогами для участі у відео фестивалі PLURAL+UKRAINE можна ознайомитися на сайті Представництва МОМ в Україні (http://iom.org.ua/).

За додатковою інформацією щодо фестивалю, звертатися до координатора проекту — Анастасії Винниченко (тел. +38 044 568 50 15, e-mail: iomkievfestival@iom.int).

 

Премія за внесок молоді у розвиток парламентаризму та місцевого самоврядування

Відповідно до Постанови Верховної Ради України №840-IV від 22 травня 2003 року «Про Премію Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування» (далі - Постанова), Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму приймає клопотання про присудження премії для молоді (далі - Премія).

Клопотання про присудження премії можуть подавати центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська ради, всеукраїнські молодіжні громадські організації.  

Премія присуджується молодим людям, віком до 35 років, дитячим та молодіжним громадським організаціям за досягнення значних результатів у вирішенні соціальних і правових питань. Цьогоріч, присуджується 10 премій, розмір кожної становить 8 500 грн.

Клопотання можна надсилати до 1 вересня 2016 року. До клопотання необхідно додати відомості про кандидата, його досягнення або досягнення відповідної громадської організації та рішення суб’єкта подання.

Детальнішу інформацію можна дізнатися за тел.: 0442553114, Олена Чорна або переглянути за осиланням: www.komsport.rada.aov.ua.

 

15.07.2016

 

Сьогодні, 15 липня 2016 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду по питанню введення в експлуатацію земельної ділянки по вул. Бродівська, 2В для відправки пасажирського транспорту.

На нараді були присутні: голова районної ради Олег Банах, міський голова м.Золочів Ігор Гриньків, завідувач сектору розвитку інфраструктури та будівництва райдержадміністрації Олег Перейма, директор ТЦ "Надія" Петро Кошик, представник поліції Олександр Шинкарчук.

За підсумками наради вирішено: тимчасово, до моменту введення в експлуатацію автобусної станції по вул. Бродівській, 2В відправку рейсових автобусів здійснювати з площадки по вул. Героя України Ст.Бандери, 2.

 

З метою підвищення рівня заробітної плати, вирішення питання зайнятості населення, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, збільшення надходжень ПДФО, сьогодні, 15 липня 2016 року, керівник апарату райдержадміністрації, Семчишин Галина Леонідівна, провела засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Розглянуто 9 суб’єктів підприємницької діяльності у яких рівень середньої заробітної плати дорівнює мінімальному розміру. На засіданні проводилась роз’яснювальна робота щодо мінімальної заробітної плати. Рішенням комісії зобов’язують приватних підприємців упорядкувати заробітну плату та штатну чисельність працівників.

 

 

Золочівське відділення Буської ОДПІ надає інформацію:

 

Сплата єдиного внеску підприємцем, який використовує працю найманих працівників

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що фізичні особи - підприємці, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 При цьому, під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

 

Про зміну умов сплати єдиного внеску (набуття статусу пенсіонера)- повідомте ДФС

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, платник єдиного внеску має право звертатися до органу ДФС з письмовою заявою про зміну умов сплати єдиного внеску у разі зміни його статусу як платника (або отримання права на зміну розміру єдиного внеску, зокрема у зв’язку із зміною виду економічної діяльності).

Фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування повідомляє орган ДФС про набуття статусу інваліда або пенсіонера шляхом подання письмової заяви довільної форми із відповідними підтверджуючими документами, а саме: копія довідки з акта огляду в медіко-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності та / або копія пенсійного посвідчення.

При цьому, зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця, після набуття статусу інваліда або пенсіонера.

 

За несплату чи несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачена відповідальність

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, у разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
 На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.

За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.
 Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Золочівське відділення Буської ОДПІ

 

 

Вчора, 14 липня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник взяв участь у трьох обласних нарадах під керівництвом голови облдержадміністрації Олега Синютки.

На першій нараді, що відбулася о 9.00 год. в приміщенні Будинку науки і техніки Львівської залізниці розглянуто наступні питання:

- про стан виконання місцевих бюджетів Львівщини за І півріччя 2016 року та заходи щодо збільшення надходження до бюджетів;

- про проведення ремонтних робіт на об’єктах, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів;

- про детінізацію економіку Львівщини;

- про виконання правил благоустрою та вивезення ТПВ;

- про набір громадян на військову службу за контрактом;

- про впровадження енергетичного моніторингу;

- про проведення обласних фестивалів.

На другій нараді, що відбулася о 12.00 год. в приміщенні облдержадміністрації розглянуто наступні питання:

- про проведення ремонтних робіт на об’єктах, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів;

- про стан виконання місцевих бюджетів Львівщини за І півріччя 2016 року та заходи щодо збільшення надходження до бюджетів;

- про залучення коштів від ОТГ до районних бюджетів на медичну субвенцію;

- про виконання правил благоустрою та вивезення ТПВ.

На третій нараді, що відбулася о 14.00 год. в приміщенні облдержадміністрації розглянуто наступні питання:

- про роботу ДФС у Львівській області з питань детінізації заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності;

- про електронні закупівлі через систему «ProZorro»;

- про вивезення ТПВ, боротьбу з борщівником сосновського, обкошення обочин доріг та громадських місць, робота адміністративних комісій,

- про рейтингову оцінку районній районів та міст обласного значення ст. на 01.07.2016 р.

 

 13 липня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району зустрівся з громадою Жуківської сільської ради.

Територія сільської ради охоплює три населених пункти – села Жуків, Кропивна та хутір Роздоріжне. Громадяни, присутні на зустрічі також порушували питання створення Поморянської об'єднаної територіальної громади та зауваги громади щодо входження в неї, доведення до відома громадян графіків перевезень  та про пільговий проїзд, зростання цін на продовольчі товарі.

З піднятих питань скеровано листи у відповідні районні служби для вирішення даних питань.

 

 

14.07.2016

 

Вчора, 13 липня 2016 року відбулася виїзна робоча зустріч за участю представників Служби автомобільних доріг у Львівській області та ТзОВ «Велткапітал», а також начальника сектору розвитку інфраструктури та будівництва райдержадміністрації. В ході робочої зустрічі визначено перелік робіт по ремонту дороги Городилів-Обертасів з метою початку проведення ремонтних робіт з 18 червня 2016 року.

Цього ж дня було здійснено обстеження дороги Перемишляни-Чемеринці-Плугів на відрізку від дороги Н-02 до смт. Поморяни та сіл Бібщани і Нестюки.

На ремонт цієї дороги виділено кошти з обласного бюджету у сумі 7 млн. грн. За результатами обстеження визначено наступне, що оптимальним рішенням даної ситуації є проведення ремонтних робіт дорожніми картами.

 

 

13.07.2016

 

Сьогодні, 13 липня 2016 року у Золочівському районному центрі зайнятості відбувся круглий стіл з питання працевлаштування учасників АТО. У заході взяв участь головний спеціаліст відділу правового забезпечення оборонної та мобілізаційної роботи апарату Золочівської райдержадміністрації п.Микола Сагатий, який проінформував присутніх про порядок оформлення на військову службу за контрактом, про вимоги до кандидатів та державні соціальні гарантії кожному військовослужбовцю.  Посадовці служби зайнятості довели до уваги присутніх перелік послуг, якими вони можуть скористатися, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, зокрема було проінформовано щодо можливості навчання, стажування на робочому місці, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Учасників заходу проінформовано про стан ринку праці району, ознайомлено з переліком вільних робочих місць та вакантних посад, які заявлені роботодавцями, а також з вакансіями з інших джерел (оголошення, інтернет-сайти, ЗМІ).

 

Золочівське відділення Буської ОДПІ надає інформацію:

 

Як правильно нарахувати єдиний внесок на заробітну плату та допомогу по тимчасовій непрацездатності, якщо сукупно їх розмір не перевищує мінімальну заробітну плату, а початок і кінець лікарняного припадають на різні місяці?

Для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, єдиний внесок, у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності).

Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, виникає потреба за минулий місяць (місяці) донарахувати єдиний внесок виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

 

Нарахування єдиного внеску у випадку, якщо найманий працівник відпрацював неповний місяць та звільнився

Відповідно ч.5 ст.8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI, у разі якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ.

Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума ЄВ розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

 

Нецільова благодійна допомога - не є базою нарахування ЄВ

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5.

Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, а відповідно до п.3.31 розд.3 Інструкції № 5 є матеріальною допомогою разового характеру і, відповідно «іншою виплатою, що не належить до фонду оплати праці», то вона не є базою нарахування ЄВ.

На яку суму заробітної плати працівника – інваліда, який працює на підприємстві, нараховується єдиний внесок, якщо її розмір не перевищує мінімальний?

Якщо розмір заробітної плати працівника - інваліда, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовуються ставки 8,41%, 5,3% та 5,5%, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування єдиного внеску здійснюється роботодавцем із суми фактично нарахованої зарплати такому працівнику.                                                                  

 

 

12.07.2016

                                  

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕНСІОНЕРІВ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

В окремих районах Донецької та Луганської областей, які тимчасово не контролюються українською владою, органи Пенсійного фонду не здійснюють свою діяльність.

При цьому, пенсії призначаються, виплачуються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних українській владі територіях. 08.06.2016 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 365, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 та затверджено:

- Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

- Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування

Територіальний орган Фонду призначає (відновлює) виплату пенсій на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Вони утворюються районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Отже, у разі переселення в інший регіон України:

- Для продовження виплати пенсії після переїзду необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований та фактично перебуває (проживає) http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/publish/category?cat_id=41559.

- Надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014  № 509. Довідка видається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=163600&cat_id=107177.

- До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН,

ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ТА М.СЕВАСТОПОЛЬ

Для отримання пенсії необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання (перебування).

Основні документи, які необхідно мати при  собі (за наявності):

- паспорт;

- посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика;

- довідка або копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Обов’язково внутрішньо переміщена особа має звернутись до органу соціального захисту за новим місцем проживання (перебування) для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Така особа надає територіальному органу Пенсійного фонду разом із зазначеною довідкою заяву про переведення її пенсійної справи, підтверджуючі особу документи та заяву про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

За законодавством України поновлення виплати пенсії здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №  365. Подальша виплата пенсії буде здійснюватись відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

 

 

Золочівське відділення Буської ОДПІ надає інформацію:   

                                                                

Чи відображається чек на суму більше 200 грн. у звітності з ПДВ?

Відповідно до п.п. «б» п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України) підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).

У разі використання платниками для розрахунків із споживачами реєстраторів розрахункових операцій касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, що сплачується у складі загальної суми.

Враховуючи те, що платник податку, при відсутності податкової накладної, не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, ні її частину, вказану у касовому чеку, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 гривень, то відповідно такий чек у розділі ІІ податкової декларації з ПДВ не відображається.

 

Який порядок заповнення інформації про ліцензії у звіті № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв», якщо у платника є декілька ліцензій»?

Форма і Порядок заповнення Звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та форма і Порядок заповнення Звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів в роздрібній мережі» затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49.

При заповненні інформації про ліцензії у полі, в якому зазначаються реквізити респондента звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів в роздрібній мережі» вказується реєстраційний номер та строк дії отриманої ліцензії.

У разі якщо суб’єкт господарювання має декілька діючих ліцензій у звітному періоді на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, то замість реєстраційних номерів таких ліцензій потрібно вказати кількість отриманих ліцензій. У такому випадку строк дії ліцензій не заповнюється
 

Президентом Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) обрано  очільника  ДФС України.

Вперше в історії Україна очолить Внутрішньо-європейську організацію податкових адміністрацій (ІОТА). Голову ДФС України Романа Насірова обрано Президентом ІОТА.

На 20-му засіданні Генеральної Асамблеї Організації представники 46 податкових відомств світу підтримали кандидатуру Романа  Насірова на посаду Президента ІОТА.

Коментуючи своє обрання на посаду Президента Організації, Роман Насіров наголосив: «Для України – це величезна подія. Ми очолюємо IOTA вперше. Наступного року у нашої країни є можливість отримати всі переваги проведення засідання Генеральної Асамблеї, яке за правилами організації проводиться в державі Президента IOTA. Ми вдячні за цю можливість, за визнання нашого досвіду і професіоналізму».

«Членство в ІОТА надає нам можливість долучатись до процесів обміну інформацією, підвищувати професійний рівень працівників податкової служби шляхом участі у заходах

 

 

11.07.2016

 

75-ті роковини невинно замучених у Золочівському замку-тюрмі

У цьому році 75-ті роковини, від часу коли від рук московських катів загинули сотні наших земляків.  Цими вихідними вшанували пам’ять невинно замучених у Золочівському замку-тюрмі.

В суботу 9 липня у палацовій капличці Благовіщення відслужили заупокійну Божественну літургію, а в неділю, 10 липня, біля каплички-пам’ятника коло стін замку відслужили панахиду, а також відбулися виступи церковних і народних хорів «Недоспівана пісня».

За матеріалами Золочів.нет

 

Працевлаштування учасників АТО – головне завдання сьогодення

Соціальний захист учасників АТО – одне з найголовніших завдань сьогодення, адже найкраща психологічна і соціальна  реабілітація - це коли людина має роботу із гідним рівнем заробітної плати і тим самим має соціальну захищеність.

Як правило, демобілізовані учасники АТО, котрі побували на сході та пережили жахіття війни, прагнуть якнайшвидше реалізувати себе у мирному житті.

Хочеться розповісти про одного із них, золочів’янина Ігоря Корицького, котрий такожпізнав цінність життя і страх смерті, перебуваючипівтора року на буремному сході нашої країни, зокрема в  Луганському аеропорту...

Після повернення додому, п.Ігор поспішив якнайшвидше влитися в мирне русло життя, а тому зареєструвався в Золочівському районному центрі зайнятості з метою пошуку роботи. Дізнавшись, що п.Ігор має професійний досвід водія автотранспортних засобів і хотів би працювати у галузі вантажних перевезень, але не має відповідної категорії, йому було запропоновано підвищення кваліфікації у Рівненському центрі професійно-технічної освіти. П.Ігор з радістю погодився, і через півтора місяця вже тримав у руках потрібний документ, який відкрив перед ним широкий вибір можливостей працевлаштування. Відділом взаємодії з роботодавцями було підібрано декілька пропозицій роботи, адже попит на водіїв вантажних автомобілів у районі доволі великий, враховуючи аграрний статус району та початок літніх жнив. П.Ігор обрав роботодавця, котрий займається перевезенням зерна з полів на елеватори, та приступив до мирної битви – битви за урожай! Роботодавець, який забезпечив учасника АТО роботою, крім добросовісного працівника, отримав від центру зайнятості пропозицію компенсації єдиного соціального внеску, якою обов’язково планує скористатися.

Після оформлення на роботу,п.Ігор завітав у центр зайнятості, щоб подякувати працівникам за сприяння у працевлаштуванні, а спеціалісти служби зайнятості побажали п.Ігорю міцного-міцного здоров’я та професійних успіхів на новому місці роботи!

 

Сьогодні, 11 липня 2016 року, першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено 3-тє засідання конкурсного комітету з визначення переможців конкурсу на автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Золочівського району, про котрі було оголошено у районних газетах: "Народне Слово" № 21 від 26.05.2016 року та "Наша українська справа" № 20 (129) від 26.05.2016 року.

Комісія ретельно перевірила всі подані пакети документів такими перевізниками: ПП "ВЕСТАВТО", ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс", ПАТ "Золочівське АТП-14611", ПП "АТП-Завада".

За результатами роботи конкурсного комітету складено акт.

 

 

08.07.2016

 

Сьогодні, 8 липня 2016 року,  перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду щодо врегулювання земельного спору щодо меж земельної ділянки у с.Бібщани.

На нараді були присутні: начальник відділу Держгеокадастру у Золочівському районі Ігор Погребняк, спеціаліст Золочівського виробничого відділу Львівської регіональної філії ДП " Центр державного земельного кадастру", землевпорядник Бібщанської сільської ради Григорій Сукмановський, голова постійної земельної комісії Бібщанської сільської ради Оксана Горгота.
       За підсумками наради Бібщанській сільській раді надано вичерпну інформацію щодо порядку вирішення земельного спору.


 

Вчора, 07.07.2016 року у райдержадміністрації відбулась спільна нарада з питання функціонування системи військового обліку громадян України в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях на території Золочівського району. Нарада відбулася за участю головного спеціаліста відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Миколи Сагатого, військового комісара Золочівського районного військового комісаріату майора Петра Вінгольца, начальника відділення військового обліку та бронювання сержантів, солдатів запасу майора Андрія Бурака, головного спеціаліста відділення військового обліку та бронювання сержантів, солдатів запасу Тараса Грушки, офіцера відділення комплектування, молодшого лейтенанта Уляни Канюки.

 На нараді до відповідальних осіб за ведення військового обліку органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій доведено методичні вказівки з правил ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та вказано на основні недоліки, котрі було виявлено під час перевірки комісією Генерального штабу Збройних Сил України стану військового обліку призовників і військовозобов’язаних в Чернігівській області, а також планове завдання на липень, умови щодо відбору кандидатів на військову службу за контрактом.

Вкотре повідомлено, що відповідно до Плану Контролю щодо функціонування системи військового обліку громадян України в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах установах та організаціях, затвердженого головою Львівської ОДА, 12 липня 2016 року відбудеться перевірка посадовими особами Львівського обласного військового комісаріату стану військового обліку громадян України на території Золочівського району.

 

 

07.07.2016

 

Вчора, 6 липня 2016 року, керівник апарату  райдержадміністрації Галина Семчишин  провела  районне засідання комісії з розгляду заяв щодо надання населенню пільг, субсидій, державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям та надання адресної грошової допомоги внтрішньо переміщеним особам.

На комісії розглянуто: 28 заяв щодо призначення житлових субсидій, 16 заяв щодо призначення державної соціальної допомоги, 6 заяв від внутрішньо переміщених осіб по призначенні адресної грошової допомоги, 3 заяви щодо надання пільг.
Основним завданням комісії був розгляд справ щодо верифікації достовірності інформації поданої реципієнтами для надання субсидій.

З 551 особової справи по призначених житлових субсидіях виявлено 6 фактів недостовірно наданої інформації.


 

7 липня 2016 року відбулася нарада з питань оптимізації освітньої, медичної мережі та закладів культури.

На нараді буди присутні: голова районної ради Олег Банах, перший заступник райдержадміністрації Ігор Нижник, головний лікар ЦРЛ Ганна Самчкуашвілі, начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник.

На нараді розглядалися такі питання:

1. Про напрацювання заходів щодо втілення вимог проведення адміністративної реформи у Золочівському районі.

2. Про роз'яснювальну роботу з органами місцевих рад та громадами району щодо доцільності та необхідності проведення оптимізації у галузях освіти, культури та медицини
 

7 липня 2016 року за участю першого заступника голови райдержадміністрації І.Нижника відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь: Зарічний В. З., Щур М. Я., Погребняк І. В., Грабовський О. І, Сембай О. О., Кушнір Р. М., Кобелька П. П.

1. Розглянуто детальний  план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору біля села Жуків на території Жуківської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). За результатами розгляду даний ДПТ схвалено та рекомендовано до затвердження розпорядженням голови райдержадміністрації.

2. Розглянуто детальний  план території для ведення особистого селянського господарства (господарського двору) біля села Стінка на території Великовільшаницької  сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). За результатами розгляду після відкоригованих зауважень (пояснювальна записка) даний ДПТ рекомендовано до затвердження розпорядженням голови райдержадміністрації.

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Бібщанської сільської ради.

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 6 липня 2016 року зустрівся з жителями Бібщанської  сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання:

1. Про ремонт дороги від  с.Коропчик до с.Бібщани через село в напрямку смт Поморяни.

По даному питанню надано роз'яснення, після завершення тендерної процедури переможець конкурсу має провести ремонтні  роботи у термін до 1 вересня 2016 р.

2. Про  співфінансування ремонту доріг за участю ДП " Золочівське лісове господарство".

Вирішили: більш детально розглянути дане питання та направити від сільської ради відповідне клопотання про можливість співфінансування у  ДП " Золочівське лісове господарство".

3.  Про відкриття АЗС у с.Бібщани.

Вирішено більш  детально вивчити питання доцільності та можливості відкриття АЗС на території Бібщанської сільської ради.

4. Про розрахунок плати за лісові ресурси.

5. Про виділення приміщення для розміщення бібліотеки у с.Нестюки Бібщанської сільської ради.
      Прийнято рішення більш детального розгляду та вивчення даного питання начальником відділу культури та туризму райдержадміністрації разом з головою Бібщанської сільської ради, подання  пропозицій.

6. Про допомогу у вирішенні питання в частині архітектури та земельної документації щодо будівництва АТС у с.Бібщани.

Вирішено на сесії сільської ради розглянути дане питання та прийняти рішення для подальшого виготовлення детального плану розташування та будівництва.

7. Про фінансування проведення робіт з встановлення вуличного освітлення у с.Бібщани.

Вирішили, що сільська рада має виготовити проектно-кошторисну документацію, здійснити закупівлю потрібних матеріалів та провести тендерну процедуру для обрання виконавця з проведення робіт.

 

 

06.07.2016

 

Першим заступником райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено виїзну нараду по питанню впорядкування територій на Білій горі у с.Підлиссі та у музеї-криївці воїнів УПА поблизу с.Гавареччина за участю: начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Миколи Решітника,  головного лісничого державного підприємства "Золочівське лісове господарство" Ігоря Повзанюка, заступника директора Білокамінського НВК Марії Макогін, редактора газети "Народне слово" Володимира Дідули,  декана Золочівської УГКЦ о. Михайла Сукмановського.
       На виїзній нараді розглядалися такі питання:

- впорядкування територій;

- ремонт шатрового накриття на Білій горі у с.Підлисся;

- облаштування сцени для проведення богослужіння та святкового концерту на Білій горі у с.Підлисся;

- обкошування узбіч та профілювання дороги;

- дослідження постаменту пам'ятного хреста Маркіяна Шашкевича на предмет реставрації.


 

Сьогодні, 6 липня 2016р. перший заступник голови райдержадміністрації  Ігор Нижник  провів нараду щодо проведення жнив 2016 року.

На нараді були присутні:   заступник начальника управління агропромислового розвитку Зіновій Леськів, головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та соціально-культурній сфері ГУ Держпраці у Львівській області Юрій Джиджула, старший інспектор Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Грабовський, начальник фонду соціального страхування від нещасних випадків Володимир Ковбаса,  представник Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області Богдан Яремович.

На нараді розглядалися такі питання:

1. Організаційний план жнив.

2. Дотримання техніки безпеки та вимог охорони праці під час проведення зернозбиральних робіт.

3. Дотримання правил пожежної безпеки.

4. Відшкодування матеріальної шкоди потерпілим на виробництві та надання їм соціальних послуг.

5. Дотримання правил безпечного переміщення автошляхами збиральної та високо вагової техніки.

 

До уваги мешканців Золочівщини!
 

Спалювання сухої трави, стерні та відходів може призвести до трагедії.

Останніми роками спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо. Не зважаючи на численні перестороги, громадяни продовжують проводити такі «прибирання», тим самим отруюючи повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук, які накопичуються у організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань. Разом із димом у повітря, а потім й у легені людини потрапляють і важкі метали, і сумнозвісні діоксини, і бензопірени, і окиси азоту, і найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості грунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі грунту.

Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів: як крижень, чайка, травник, бекас, очеретяна і звичайна вівсянки, польовий і лісовий жайворонки, щевриків.

Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні грунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, хтось задихається від диму .

Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, лялечки, а також сонечка, туруни, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення грунту. Дощові черв’яки в природі швидко переробляють суху траву, перетворюючи її в найцінніше добриво, вносячи його в глибину грунту до коріння рослин і одночасно роблять грунт пухким, живим. Суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок, створений самою природою.

Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Щорічно 10% лісових пожеж в області виникає через проведення весняних підпалів. Пожежонебезпечними є всі торф’яні родовища, осушені землі з торф’яними грунтами. Болота з порушеним гідрологічним режимом також належать до найбільш пожежонебезпечних територій

Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в т.ч. і в прилеглих лісових масивах. Аналогічним чином, існує загроза і загоряння житлових будинків.

Часте спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.

Тому ми наполегливо просимо не випалювати суху траву, рослинні залишки та побутові відходи (сміття). Адже сухостій можна компостувати і згодом використовувати як природне добриво для підживлення дерев та кущів. На великих ділянках рослинні залишки (соломи) можна переорати, побутові відходи складувати у відведених місцях.

Гасіння таких пожеж тягне за собою значні затрати коштів, які станом на сьогоднішній день вкрай необхідні нашій державі. Давайте спробуємо зберегти наш район від масових пожеж, в які можуть перерости найменші загорання сухої трави та сміття. Будьте пильними та уважними до себе та оточуючих Вас людей. Не дозволяйте своїм близьким та знайомим проводити спалювання сухої рослинності та сміття. Почнемо формувати свою свідомість та культуру ставлення до навколишнього середовища з себе.              

Давайте запобігати вогняному лиху разом!

 

Також  повідомляємо, що Золочівською райдержадміністрацією спільно з Золочівською районною радою, Золочіським РВ ГУ ДСНС України у Львівській області та Держекоінспекцією  будуть проводитися рейдові обстеження території району з метою проведення контролю по недопущенні спалювання відходів.

До порушників природоохоронного законодавства будуть застосовуються заходи адміністративного впливу згідно ст. 77-1 КУпАП - на громадян накладається штраф у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн. За порушення вимог щодо поводження з відходами накладається штраф у сумі від 340 до 1360 грн., на посадових осіб від 850 до 1700 грн.


Начальник  Золочіського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

        Ю.І.Байовський

Завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

         І. І.Біла 

Громадський інспектор з охорони довкілля Державної  екологічної  інспекції у Львівській області

        Ж.П.Царик
 

 

До уваги мешканців Золочівщини!

Розпочато купальний сезон.

Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але купання – це не лише відпочинок, але й певна небезпека.

 Аналіз статистичних даних свідчить, що причиною загибелі людей на воді є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними.

Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму. Купатись потрібно на пляжах у місцях колективного відпочинку, де є необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей.

Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводить судома, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати – не соромтесь, кличте на допомогу.

Пірнати можна лише там, де є достатня для цього глибина, прозора вода, рівне дно. Не пірнайте у мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу, вниз головою.

Категорично забороняється:

- заходити у воду в нетверезому стані;

- запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд, предметів, які для цього не призначені;

- використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

- допускати у воді ігри з хапанням за руки та ноги;

- подавати фальшиві сигнали біди;

- засмічувати воду та берег;

- тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж по пояс;

- залишати дітей біля води без нагляду;

 Перш ніж зайти у воду, подумайте: чи це вам піде на користь, чи на шкоду. Не беріть з собою на пляж спиртні напої. Запам'ятайте: алкоголь і вода – несумісні речі.

 

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської

районної державної адміністрації

 

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

 

 

1 липня на митницях проводиться фото та відеофіксація

Постановою Кабінету Міністрів України від 8.05. 2016 № 370, яка набирає чинності з 1 липня 2016 року затверджено Порядок, який  визначає процедуру здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами щодо товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Об'єктами фото-, відеофіксації є будь-які товари, транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, документи, необхідні для здійснення митного контролю, території та приміщення складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, території вільних митних зон та інших місць, на яких розміщуються товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на органи доходів і зборів.

Засоби фото-, відеофіксації застосовуються посадовою особою митниці у разі, коли за результатами застосування системи управління ризиками необхідне здійснення фото-, відеофіксації під час проведення митних формальностей, а також у разі необхідності зафіксувати проведення митних формальностей на будь-якому етапі митного контролю.

Інформація (фотознімки, відеозаписи), отримана за результатами використання засобів фото-, відеофіксації, може надаватися суб'єкту, яким переміщуються товари, транспортні засоби, що зафіксовані на фотознімках та у відеозаписах, на їх запит в установленому Мінфіном порядку.

 Золочівське відділення Буської ОДПІ

 

 

05.07.2016

 

Сьогодні, 5 липня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання:

- про влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування, у дитячий будинок м.Львова;

- про надання згоди на утримання грошової компенсації неповнолітнім.

 

Оновлено додатки до податкової звітності з ПДВ

З 1 липня 2016 року  внесено зміни до податкової звітності з податку на додану вартість ( наказ Мінфіну України від 25.05.2016 № 503).

Оновлено редакцію Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» та Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» до податкової декларації з податку на додану вартість.

У Додатку 2 сума від’ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного періоду відтепер розшифровується лише за періодами виникнення (місяць та рік). Відповідно, інформація стосовно постачальників та оплати за товари чи послуги або до Державного бюджету не відображається. Така інформація відтепер декларуватиметься в таблиці 2, яка з’явилася в оновленому Додатку 3. У разі формування від'ємного значення за рахунок ввезення товарів на митну територію України у графі 2 таблиці 2 зазначається власний індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Якщо від’ємне значення виникло внаслідок отримання від нерезидента послуг, місце постачання яких визначено на митній території України там має бути зазначено умовний ІПН "500000000000".

Наступні нововведення теж стосуються додатків до декларації, а саме:

- змінено додаток 5, в якому вказуються розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів – виключено рядки "300000000000" та "500000000000" таблиці 1 та рядок "усього за основною ставкою та ставкою 7 %" таблиці 2.

- суттєвими є зміни до додатку 9 до податкової декларації з податку на додану вартість, в якому сільськогосподарські товаровиробники обраховують питому вагу вартості сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених протягом дванадцяти послідовних звітних періодів. Отож, до податкового періоду, за який проводиться обрахунок відтепер включаються  дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно,  без урахування поточного звітного періоду.

- також набув редакційних змін додаток 10 до податкової декларації з податку на додану вартість.

                                                                      Золочівське відділення Буської ОДПІ
 

Новації щодо  заповнення податкової накладної

З 01.07.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016 № 503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», яким внесено зміни, зокрема, до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307.       

Порядок № 1307 доповнено нормами, якими передбачено, що у разі якщо операції, визначені п. 44 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;

покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.

                                                             Золочівське відділення Буської ОДПІ
 

Зміни до Положення про реєстрацію платників ПДВ

З 1 липня 2016 року  внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке регулюється наказом Мінфіну від 14.11.2014р. № 1130.

Встановлено, що Додаток до реєстраційної заяви платника ПДВ, в якому зазначаються причини реєстрації або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Податкового кодексу до контролюючого органу не подається. Також скасовано обов’язок платника щодо подання до заяви про анулювання реєстрації платника ПДВ Додатку, в якому платник вказує причини анулювання реєстрації платника ПДВ.

Нагадуємо, що законодавчі підстави як для реєстрації платника ПДВ, так і для її анулювання, як і раніше, зазначаються безпосередньо у самих заявах у відповідних розділах.

Нововведеннями визначені  наказом Міністерства фінансів України  від 25.05.2016 № 503.

                                                                        Золочівське відділення Буської ОДПІ
 

04.07.2016

З метою організації змістовного дозвілля дітей в період літнього оздоровлення, профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищах 2 липня 2016 року спеціалістами  Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у ДПЗВ ”Сокіл” проведено груповий захід з питань профілактики залежностей та профілактичні ігротеки “Активний відпочинок”.

Найактивніші учасники заходів нагороджені призами.

Заходами охоплено 55 осіб.

 

02.07.2016

 

Вчора, 1 липня 2016 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, заступник начальника управління агропромислового розвитку Зіновій Леськів, представник ТОВ "Захід-Агро МХП"  Богдан Процишин взяли участь у нараді з організації проведення жнив 2016 року на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України, котрий розташований у с. Оброшино  Пустомитівського району.

Нараду проводив перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський за участю директора  департаменту агропромислового розвитку Наталії Хмиз.

На нараді розглядалися наступні питання:

1. Огляд дослідів ( запрошеним на нараду демонстрували земельні ділянки посівів різноманітних сільськогосподарських культур);

2. Організаційний план жнив 2016 року.

3. Наукові підходи до вирощування та організації збирання зернових культур.

4. Проведення польового інспектування насінницьких посівів у 2016 році.

5. Дотримання техніки безпеки та вимог охорони праці під час проведення зернозбиральних робіт в сільськогосподарських підприємствах.

6. Протипожежна безпека під час жнив.

7. Правила безпечного переміщення автошляхами збиральної техніки ( негабаритних вантажів) та перевезення врожаю.
 

01.07.2016

 

Сьогодні, 1 липня 2016 року, відбулася урочиста лінійка з нагоди завершення навчального року у Червоненському ВПТУ. На урочистому заході була присутня заступник керівника апарату райдержадміністрації - начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю  апарату райдержадміністрації Ольга Боса.

Цьогорічні дипломи вручено 207 випускникам цього навчального закладу. Ольга Боса привітала випускників такими словами:  "У цей день я хочу  побажати Вам не втрачати амбіцій і наполегливості, не втрачати енергії і з кожним днем лише примножувати її, не втрачати віру в себе і свої можливості. З впевненістю хочу заявити, що стіни цього навчального закладу випустили гідних фахівців і знавців своєї справи. Вітаємо вас з випускним!Успіхів у підкоренні Ваших вершин!"

 

З метою підвищення рівня заробітної плати, вирішення питання зайнятості населення, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, збільшення надходжень ПДФО, сьогодні, 1 липня 2016 року, керівник апарату райдержадміністрації, Семчишин Галина Леонідівна, провела засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засідання було запрошено 20 суб’єктів господарської діяльності Золочівського району, в яких заробітна плата працівників нижча законодавчо встановленого мінімального розміру. 

На засіданні було заслухано кожного з числа запрошених та рекомендовано підвищити заробітну плату працівникам в межах  2000 грн.

 

 

30.06.2016

 

Щодо призначення житлових субсидій

У зв’язку з удосконаленням порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, з метою підвищення їх ефективності надаємо інформацію щодо змін у механізмі призначення житлових субсидій з травня 2016 року розроблений департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації.

Урядом 27 квітня 2016 року удосконалено порядок надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності.

Відповідні зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України напрацьовані за результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період. Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пропонується не нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Зазначене не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім'ї. Змінами також передбачається: призначати субсидію на послуги з управління будинком (з урахуванням вимог Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"); уточнити, що дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку; не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомогу внутрішньо переміщеним особам; визначити, що до сукупного доходу пільговика включається допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування; визначити право пільговика на отримання пільг на 12 місяців (на сьогодні - на 6 місяців). Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди після надання інформації про залишки невикористаних коштів від організацій-надавачів таких послуг.

За додатковою інформацією та роз’ясненнями звертатись в управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації  (вул. Пачовського, 7, тел. 4-24-06, 4-25-10).

 

 

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 29 червня 2016 року зустрівся з громадою с.Вороняки

Територія сільської ради охоплює один населений пункт – с. Вороняки. Близьке розташування до м.Золочева та до залізничної станції зумовлюють активний розвиток підприємств з надання послуг населенню. Це своєю чергою забезпечує зайнятість населення. В цих умовах нагальною проблемою залишається відкриття навчально-виховного комплексу чи дошкільного закладу. Громадяни, присутні на зустрічі також порушували питання завершення ремонту доріг у селі. Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник здійснив об'їзд відремонтованих ділянок дороги у с.Вороняки, зокрема по вул. Зеленій, Привокзальній та Широкій.

 

29 червня 2016 року фахівцями архівного відділу райдержадміністрації та сектору контролю апарату райдержадміністрації комісійно проведено перевірку роботи виконкому Вороняцької сільської ради, яка відбувається відповідно до графіку перевірок затвердженого головою райдержадміністрації. Перевірено діяльність та надано допомогу виконкому Вороняцької сільської ради з питань дотримання вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 року № 339 з питань пов'язаних з організацією роботи виконкому щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

За підсумками буде складено акт.

Дано доручення цей акт розглянути на засіданні виконкому сільської ради, прийняти заходи щодо ліквідації недоліків.

  

У неділю, 26 червня 2016 року, завершився районний огляд аматорів художньої творчості, гуртків художньої самодіяльності, виставок робіт клубів за інтересами Народних домів району «Моя Україна». Заключним акордом проведення огляду стало місто Глиняни, де любителі сцени Народних домів сіл Велика Вільшанниця, Трудовач, Стінка, Погорільці, Заставне, Вижняни, Розворяни, Великий Полюхів, Перегноїв, Кривичі, Женів, Глинини показали всі види музичного мистецтва, а саме: вокального, драматичного, художнього слова, танцювального, фольклорного жанрів.

 Під час проведення оглядів глядачі оплесками дякували за почуту чудову пісню, веселий гумор, прекрасний танець та насолоджувалися різнобарв’ям українських вишиванок.

 Щорічні творчі огляди проводяться з метою духовного збагачення населення, задоволення їхніх культурних потреб, відродження та збереження звичаїв і традицій, популяризації народно-етнічної творчості та пісенно-музичної культури.

 Підводячи підсумки начальник відділу культури і туризму Микола Решітник щиро подякував усім аматорам сцени та організаторам свята.

 

 

29.06.2016

 

З нагоди святкування Дня молоді у Золочівському районі проведено акцію "Напиши листа у зону АТО". Молодь Золочівщини написала послання на 116 листівках, котрі були виготовлені власноруч. Тексти листівок вражають своєю глибиною почуттів та пронизують серце. Ось декотрі з них:

"Звертаюся до тебе, мій любий солдате! Мені велика честь писати до тебе, до воїна, якого любить вся Україна! Ти найхоробріший, мужній чоловік на землі! Саме ти є початком і продовженням України, саме ти – герой, якого будуть наслідувати твої, мої і наші діти. Діти – це янголи землі, які люблять тебе і огортають тебе крилами захисту. Рідний, твердо знай, що всі тебе чекають, повертайся живим! Слава Україні!"

"Солдате! я щиро дякую тобі, що можу мирно жити, навчатись, займатись улюбленою справою. Якби не Ти, я б ніколи не зрозуміла наскільки люблю Україну. Я щиро сподіваюсь і чекаю, що Ти повернешся до мирної України, де вже не буде брехні, ненависті, а тільки щира любов до своєї держави. Вірю! Надіюсь! Чекаю."

"Дорогі воїни, спасибі Вам за те, що захищаєте нашу рідну Україну, адже вона у нас єдина! Пам'ятайте, що Ви боретесь проти зла. Тому кінець буде за Вами. Ви переможете! Знайте, що за Вас моляться усі люди і хочуть, щоб Ви повернулися живими та неушкодженими. Віримо та любимо Вас".

"Слава Україні! Нескорений народ буде нескореним допоки його армія вірна слову присяги захищати та боронити Україну від ворогів".

Всі 116 листівок у найближчий час будуть передані волонтерами на Схід, у зону АТО.

 

Сьогодні, 29 червня 2016 року, першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено 2-ге засідання конкурсного комітету з визначення переможців конкурсу на автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Золочівського району, про котрі було оголошено у районних газетах: "Народне Слово" № 21 від 26.05.2016 року та "Наша українська справа" № 20 (129) від 26.05.2016 року.

Комісія ретельно перевірила всі подані пакети документів, подані такими перевізниками: ПП "ВЕСТАВТО", ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс", ПАТ "Золоівське АТП-14611", ПП "АТП-Завада".

За результатами роботи конкурсного комітету складено акт.

11.07.2016 р. відбудеться засідання конкурсного комітету з визначення переможців по маршрутах.

 

Сьогодні, 29 червня 2016 року, о 15.00 год.  першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником буде проведено виїзну зустріч з жителями Вороняцької сільської ради.

Також працівниками райдержадміністрації  буде комісійно проведено перевірку роботи виконкому Вороняцькї сільської ради щодо виконання делегованих повноважень.

 

 Золочівським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організовано та проведено заходи з нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України, зокрема в клубі пенсіонера територіального центру та в стаціонарному відділенні с. Новоселище проведено урочистості. Проведено тематичні науково-практичні конференції, круглі столи. Вирішувалися питання нагальних соціальних проблем.

29 червня 2016 р. у клубі пенсіонера територіального центру організовано та проведено перегляд кінофільмів присвячені історії українського державотворення та розвитку і зміцнення держави, а саме: «Україна – становлення нації» для відвідувачів клубі пенсіонера територіального центру.

Крім цього, організовано та проведено святковий концерт під назвою – «Основний закон України» з нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України за участю працівників Золочівської центральної районної бібліотеки ім. І. Франкаю.

У клубі пенсіонера територіального центру з нагоди відзначення Дня Конституції України відбувся молебень за ласку і мир для української землі в ім'я процвітання України, добробуту українського народу за участю священнослужителя парохії УГКЦ Блаженного М. Чарнецького. Для самотніх непрацездатних громадян клубу пенсіонера організовано святковий стіл.

 

Золочівське відділення Буської ОДП інформує:

 

 Яка нерухомість відноситься до об’єктів нежитлової нерухомості

 

 Відповідно до п.п. 14.1. 129 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:

 а) будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

 б) будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

 в) будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

 г) гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

 ґ) будівлі промислові та склади;

 д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

 е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

 є) інші будівлі.

 

 

 Якщо житло здається в оренду, податок на нерухоме майно сплачується без застосування пільг:

 

 Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

 Пунктом 266.4 статті 266 Податкового кодексу України передбачено пільги зі сплати податку.

 Водночас, пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 Якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.

  До відома: для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою зі сплати податку, фізична особа має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації).


 

26.06.2016

 

У неділю, 26 червня 2016 р. у місті Золочеві відбулися заходи з нагоди святкування Дня молоді. Розпочалися заходи із конкурсу дитячого малюнка , який відбувся у Золочівській ЗОШ №1. Основна тематика - це зображення на асфальті, крейдою Конституції України, як основного документу держави. Хороші погодні умови посприяли тому, щоби молодь просто неба на асфальті змогли відтворити свої вміння та уподобання. Вони дуже зосереджено малювали крейдою картини, намагаючись зобразити Основний закон держави – Конституціїю юними очима.

Учасників заходу нагороджено цінними подарунками та призами.

Продовжили День молоді Франковими читаннями. На площі Незалежності м. Золочева молодь читала Франка. Метою проведення заходу є пропагування поглибленого вивчення його творчості, популяризації літературної спадщини, підтримки та промоції читання віршів Івана Яковича Франка, оскільки цього річ святкуємо 160- річчя від дня народження поета. Учасників нагороджено державною символікою та подарунками.

Під час проведення заходів діяла виставка робіт вихованців центру дитячої і юнацької творчості, а також відбулася акція «Напиши листівку воїну в АТО».

Продовжилися заходи концертною програмою за участю самодіяльних колективів Золочівщини. Завершили святкування Дня молоді "Золочівськими гуляннями" за участю гурту "Фільварські музики". Неймовірна атмосфера народного свята занурила кожного перехожого у чудові мелодії українського: чи то вірша, чи писні тощо.

 

26 червня 2016 року з нагоди 20-ї річниці Конституції України, на плоші Незалежності міста Золочева відбулися урочистості за участю керівництва райдержадміністрації, районної ради відбулися урочисті. Привітав присутніх зі святом перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який зазначив, що: «Конституція України – Закон один для всіх.

Завдання, що стоять перед нами, складні і масштабні. Запорукою нашого успіху вперед є діяльність всіх і кожного у дотриманні основного закону. Україна, її Конституція – одна для всіх. Шануймо їх, пам'ятаючи, що сьогоднішньому дневі передувала багатовікова історія державотворення. Нехай демократичні засади, що були закріплені цим надзвичайно важливим документом стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожному громадянину нашої держави. Давайте будувати краще майбутнє та разом створювати нову європейську державу», - наголосив у вітальному слові Ігор Нижник.

Перший заступник голови райдержадміністрації побажав жителям району добробуту, благополуччя та нових звершень в ім’я процвітання Золочівщини. За активну громадянську позицію в утвердженні та розбудові Української держави та з нагоди 20-ї річниці Конституції України окремих працівників підприємств, установ, організацій, військовослужбовців нагороджено грамотами райдержадміністрації та районної ради.

"ОБДАРОВАНІСТЬ- 2016"

Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед кожним педагогічним колективом стоїть завдання спрямоване на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої молоді.

Сьогодні, 26 червня 2016 року на площі Незалежності відзначати найталановитіших, кращих з кращих, тих, хто захищає честь району на обласних, Всеукраїнських, Міжнародних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.

Обдаровані діти були нагороджені сертифікатами та цінними подарунками.

 

24.06.2016

 

Проведено засідання комісії

Діти завжди були і залишаються найдорожчою цінністю, гордістю і надією держави. Турбота про підростаюче покоління, реалізація прав та свобод дитини – одне із пріоритетних завдань органів влади району. Сьогодні, 24 червня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про надання висновку органу опіки та піклування, про доцільність позбавлення батьківських прав, про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, про визначення способу участі батька у вихованні його дитини, житлові питання.

На засіданні комісії наголошувалося на посиленні контролю з боку соціальних служб за матеріальними умовами утримання дітей, запобіганню негуманного ставлення до них з боку батьків та опікунів та загалом якнайповнішого соціального забезпечення дітей та реалізації їх прав. Після детального розгляду комісією було ухвалено рішення по кожній конкретній справі та дані відповідні доручення.

 

З метою організації змістовного дозвілля дітей в період літнього оздоровлення та з нагоди Дня Конституції України 23 червня 2016 року спеціалістами Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністрації в ДПЗВ ”Сокіл” проведено:

1. Груповий захід до Дня Конституції України ”Веселі розваги для козаків та козачок”, в ході якого відбулися різноманітні конкурси для дітей, а саме:

- конкурс “Виконання стройових вправ”;

- конкурс “Сильніше, далі, швидше”;

- конкурс “Художній”;

- конкурс “Дешифратор”;

- конкурс “Медичний”;

- інтелектуальні змагання з тематики історичної та культурної спадщини України.

Найактивніші учасники конкурсів нагороджені призами.

2. Тренінг з питань популяризації здорового способу життя. Під час заняття обговорювались питання:

- поняття ”здоров’я” та “здоровий спосіб життя”;

- складові здорового способу життя;

- вітаміни, їх значення в житті людини;

- особиста гігієна людини;

- що таке шкідливі звички.

Заходами охоплено 64 особи.

22 червня 2016 року відбулося засідання оргкомітету по відзначенні Дня молоді та 20-ї річниці Конституції України під головування керівника апарату райдержадміністрації Галини Семчишин. Запрошені учасники оргкомітету надавали свої пропозиції щодо відзначення у районі Дня молоді та проведення заходів з нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України.

За підсумками засідання вирішено провести заходи по відзначенні Дня молоді та 20-ї річниці Конституції України у неділю, 26 червня 2016 року.

Програма святкувань:

15.00 год. Конкурс дитячого малюнка (ЗОШ №1). Франкові читання молоддю району.

16.00 год. Урочисте відкриття заходів (площа біля пам'ятника В.Чорноволу):

- привітання від представників влади та органів місцевого самоврядування;

- нагородження грамотами;

- концертна програма за участю самодіяльних колективів Золочівщини. Під час урочистостей діятиме виставка робіт вихованців ЦДЮТ. Проходитиме акція напиши листівку воїну в АТО.

19.00 год. "Золочівські гуляння" за участю гурту "Фільварські музики".

Заходи відбуватимуться за підтримки Золочівської районної ради та Золочівської райдержадміністрації.

Запрошуємо до участі в заходах громадськість та молодь міста й району.

 

22.06.2016

 

Щодо шляхів зменшення вартості теплової енергії

Аналіз сучасних тенденцій розвитку енергетичного сектору держави свідчить про наявність певних негативних тенденцій, які обумовлені низкою політичних, економічних та соціальних факторів. Насамперед, це геополітичні зміни, що відбулися в нашій державі останнім часом, військова агресія стосовно України, економічна криза, а також суттєве зниження рівня доходів населення.

Як наслідок, вказані фактори поставили дуже складне питання енергетичного забезпечення реального сектору економіки держави, промисловості, населення. Остання складова є найбільш чутливою з урахуванням можливого зростання соціальної напруги, особливо у опалювальний період.

На наш погляд, одним з шляхів концептуального вирішення питання забезпечення населення відносно дешевою тепловою енергією є зміна зношеного, застарілого, неефективного котельного обладнання на сучасне, яке відповідає вимогам сьогодення: високий коефіцієнт корисної дії, низька вартість одиниці вихідної кількості теплоти, можливість використання декількох видів палива без зміни конструкції котла.

Для реалізації зазначеного нагального завдання, фахівцями компанії “Газгенераторбау” (м.Дніпропетровськ) розроблена лінійка парових (водогрійних) котлів, які дозволяють суттєво знизити початкові і експлуатаційні витрати по виробництву пара і теплової енергії:

•тип «ТурбоРапід 1/12/183», паропродуктивністю 1т насиченої пари на годину при тиску 11ати.

•тип «ТурбоРапід 3/12/183», паропродуктивністю 3т насиченої пари на годину при тиску 11ати;

•тип «ТурбоРапід 5/12/183», паропродуктивністю 5т насиченої пари на годину при тиску 11 ати.

За своїм типом - це котли великого водяного обсягу з димогарними трубами і примусовою тягою. Пропонована лінійка котлів типу «ТурбоРапід» характеризується малою вагою, високою паропродуктивністю і параметрами робочого пару, відсутністю споживання електроенергії з мережі на привід димососа (при установці турбодимососа). Котел розрахований на застосування різного твердого палива: дрова, вугілля, торфобрикети, деревний пил, солома та інше.

У цій моделі значно збільшена швидкість руху димових газів по трубах котла, що призводе до істотного зниження його ваги в порівнянні з аналогічними конструкціями.

Деякі технічні характеристики парових котлів «ТурбоРапід» наведені в таблиці № 1.

Таблиця № 1

 

Теплотворна

Витрата палива на 1 Гкал (кг, м3)

КПД

Опалювальна площа на
1 Гкал/ч, м2

Вартість опалюв. у місяць, грн/м2

Середня

вартість

грн/кг

(грн/м3)

Вид палива

здатність,

Кал/м3(Кал/кг)

котла,

%

Дрова

3200

422

74

 

5, 2

0, 6

Древесная пьіль

4500

300

74

 

1, 85

0, 3

Торфобрикети

4500

300

74

 

12, 33

2

Уголь марки Д, Г

7000

193

74

35000

13, 9

3, 5

Угольная пьіль
марки Д, Г

7200

188

74

7, 73

2

Природний газ

8000

169

74

 

24, 34

7

Мазут

9600

141

74

 

14, 5

5

 

На особливу увагу заслуговує той факт, що в результаті застосування вдалих конструкторських рішень в зазначеній лінійці котлів вартість однієї одиниці вихідної кількості теплоти (Гкал) складає до 300,00 грн, що в кілька разів нижче ніж на старому котельному обладнанні.

В цілому, за висновками експертів, при порівнянні базових характеристик (вага, вартість вихідного тепла, габарити, зручність в експлуатації, екологічні параметри), котли «ТурбоРапід» не мають аналогів на сьогоднішньому українському ринку котельного обладнання.

Таким чином, застосування парових котлів «ТурбоРапід» дозволить у стислі терміни повністю відмовитись від використання коштовного природного газу, перейти на більш зручні види твердого палива, суттєво (в рази) зменшити вартість теплової енергії для комунальних потреб.

Докладніше на сайті www.gasgeneratorbau.com. Зворотній звязок: gasgeneratorbau@gmail.com

 

21.06.20166

 

Сьогодні, 21 червня 2016 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, заступник голови районної комісії з питань ТЕБ і НС провів провів засідання комісії ТЕБ та НС. На засіданні розглянуто питання ліквідації наслідків стихії, яка лютувала вночі на території Золочівського району.

Через грозу та сильний вітер повалено дерева, порвано електричні проводи, позривало шифер з дахів. Відповідно в багатьох будинках зникло світло та вода. Окрім цього, від буревію постраждав один чоловік, який був госпіталізований у Золочівську центральну районну лікарню. Комунальні служби продовжують ліквідовувати наслідки стихії, хоча час від часу негода знову нагадує про себе.

Станом на 12 год. 00 хв. без електропостачання залишається 57 населених пунктів та 22 частково. Відключено 1 лінію 35 кВт, 24 ліній 10 кВт.

По місту Золочів пошкоджено частково дахи 7 багатоповерхових, пошкоджено дахи 13 приватних будинків та повалено 22 дерева.

Станом на 16.30 у районі без електроенергії 37 населених пункти повністю, а 19 частково. Пошкоджено 18 ліній електропередач 10 кВт.

 

17.06.2016

 

Продовжуються зустрічі з жителями району Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району 15 червня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Підлипецької сільської ради Золочівського району. Жителів сільської ради запитували про: відкриття дитячого садка у селі Поляни або створення НВК на базі Полянської ЗОШ I – ІІ ступеня; зниження рівня води, необхідного для водопостачання с. Красносільці у зв'язку з водозабором на м. Львів; завершення ремонту дороги в с. Поляни; необхідність ремонту відтинку дороги автотраса – центр села у с. Махнівці.

З піднятих питань скеровано листи у відповідні районні служби для вирішення даних питань, зокрема з питання зниження рівня води надіслано звернення до Львівської міської ради щоб прирівняти територію с. Красносільці до статусу зони депресійної лійки

 

Сьогодні, 17 червня 2016 року з нагоди відзначення Дня медичного працівника, у актовій залі Золочівської ЦРЛ відбувся захід присвячений працівникам медичної галузі. У заході взяла участь заступник керівника апарату - начальник відділу організаційно-кадрової роботи Ольга Боса, яка привітала присутніх з професійним святом та вручила грамоти за сумлінну працю в галузі охорони здоров'я, високий професіоналізм, відданість справі та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника. «Роль медичного працівника в нашому суспільстві завжди буде важливою і необхідною. І кожний лікар розуміє: здоров’я суспільства залежить від професійності, порядності і душевної доброти учнів Гіппократа. Тож успіхів Вам у цій благородній справі!»,- зазначила Ольга Боса.

 

16.06.2016

 

Фестиваль «Зашків 2016» запрошує гостей!

З 17 по 19 червня 2016 року з нагоди 125-ї річниці від дня народження полковника Євгена Коновальця, відбудеться традиційний фестиваль «Зашків», під девізом «Джерело духу».

Мета заходу: Формування патріотичної позиції, розвиток принципів громадянського суспільства, української ідентичності, вдосконалення тіла та духу, стимуляція молоді до здорового способу життя.

Програма заходу:

Цього року буде значно розширено кількість заходів у рамках фестивалю, які поділені на три блоки:

• Науково-теоретичний блок – науково-практична конференція у музеї ЄвгенаКоновальця;інтелектуальні локації; панельні дискусії та обговорення актуальних тем з провідними експертами України.

• Спортивно-виховний блок – велопробіг від «Степана до Євгена»; фестиваль активного туризму; теренові ігри; лазербол;квест;футбол босоніж; майстер-класи та інше.

• Культурно-мистецький блок – форум української книги; літературний вечір актуальної творчості; ніч кіно та фотовиставки; катання на козацькій чайці та змагання на байдарках; мистецька зона; локації кримськотатарського та білоруського народів, які представлятимуть свою культуру, а також виступи українських гуртів та інше.

На головній сцені фестивалю виступатимуть гурти "Монополія", "Гримить", LembergHills, "Хмародери", "ROCKOKO", "Тінь сонця", "Фіолет", "Гайдамаки", KOZAK SYSTEM, "Мері", "Антитіла". Організатори заходу: молодіжні громадські організації Львівщини, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Львівська міська рада, Жовківська районна державна адміністрація, Жовківська районна рада. Більш детальну інформацію, а також програму фестивалю можна переглянути за посиланням: https:zashkiv.com.ua .

Вхід вільний.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Головою спостережної комісії Ігорем Нижником сьогодні, 16 червня 2016 року, проведено засідання щодо надання згоди на умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання у вигляді виправних робіт засудженого жителя Золочівського району. В результаті чого було надано згоду по даному питанню та підготовлено відповідне подання у Золочівський районний суд.

 

15.06.2016

 

На потреби армії спрямовано 2,8 млн. грн.

Протягом січня – травня 2016 року платники Золочівщини спрямували на потреби Збройних сил України 2800,8 тис грн. військового збору. Це на 62,7%, або на 1079,4 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, тільки у травні поточного року платниками сплачено 579,4 тис. грн. даного платежу.

Нагадуємо, якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

 

14.06.2016

 

Сьогодні, 14 червня у м. Золочеві, біля пам’ятника «Борцям за волю України» відбулися заходи, приурочені до 125-ї річниці від дня народження провідника Організації українських націоналістів Євгена Коновальця. Участь у події взяли керівники та працівники установ, підприємств організацій району, працівники райдержадміністрації, районної ради, молодь району та широке коло громадськості. Спершу біля пам’ятника у спільній молитві присутні вшанували пам'ять видатного політичного діяча, провідника українського національно-визвольного руху. За словами о. Степана, провідник Організації Українських Націоналістів Євген Коновалець ставив ідею української державності на перше місце і все життя активно працював для її здійснення.

«Ця людина стала прикладом для численних українців, що боролися за визволення Батьківщини, і чия боротьба увінчалася успіхом у 1991 році. Сьогодні ситуація є такою ж: нам, українцям, треба боронити нашу державу, боронити її незалежність від іноземного загарбника», – сказав він.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник спільно з головою районної ради Олегом Банахом вшанували пам'ять видатного просвітянина, політичного діяча покладанням корзини квітів до підніжжя пам’ятника Борцям за волю України.

 

Відбувся «круглий стіл» з нагоди 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця

14 червня 2016 року з нагоди 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця у районній бібліотеці ім. І.Франка відбувся "круглий стіл" на тему: "Євген Коновалець – життя віддане за націю". Захід організований райдержадміністрацією за сприяння відділів освіти та культури райдержадміністрації. Розпочався захід із перегляду документального фільму про життя та політичну діяльність Євгена Коновальця. З ініціативи духовних наставників розпочався захід з молитви.

У заході взяла участь заступник керівника апарату райдержадміністрації Ольга Боса, яка розпочала захід та звернулася до присутніх зі словами: «Прийшов благословенний час коли Героїв України держава вшановує і відзначає на державному рівні, тому прийнята Постанова Верховної Ради України від 25 листопада 2015 року № 831-VIII «Про відзначення 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця», необхідно повертатися до патріотів, до першоджерела, до основи, яка дасть нам ту Україну, яка вимріяна патріотами і за яку заплачено їхніми життями, тому не просто відзначати, а потрібно бути носіями. З року в рік доносити дітям, дорослим і усюди говорити про наших національних світочів. Повертаймося до Євгена Коновальця»,- зазначила Ольга Боса.

Під час проведення круглого столу були представлені доповіді про шлях становлення історичного діяча, ідеологічні симпатії та власні оригінальні погляди Євгена Коновальця, основні напрями громадсько-політичної діяльності полковника-провідника, результати діяльності Євгена Коновальця в оцінках сучасників та вчених. Також відбулася дискусія навколо питань, які стосувалися результатів і наслідків громадсько-політичної діяльності Є. Коновальця, рис, притаманних цій постаті як політичному лідерові. Учасники круглого столу дійшли, зокрема, до висновку, що Євген Михайлович Коновалець відомий передовсім як творець Організації українських націоналістів (ОУН), яка відіграла провідну роль в українському визвольному русі протягом ХХ ст.

Постать Євгена Коновальця стала також яскравим прикладом служіння інтересам нації та держави, символом українських національно-визвольних змагань, одним із уособлень усіх борців за волю України.

 

Попит на «теплі» кредити продовжує демонструвати позитивну динаміку

Так прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук оперативні дані моніторингу програми з енергоефективності. З 6 по 13 червня 2016 року учасники програми оформили 4166 «теплих» кредитів на суму 69 млн. гривень.

З них: 169 кредитів на придбання «негазових» котлів на суму 2,8 млн гривень та 3991 кредит на енергоефективні матеріали і обладнання на суму 65,59 млн гривень. Крім того, зростає інтерес до програми і з боку ОСББ, які цього тижня оформили 6 кредитів на суму 603,7 тис гривень. Неабиякою популярністю програма продовжує користуватися і серед субсидіантів. Так, лише за тиждень ця категорія населення взяла 3162 кредити на суму майже 47 млн гривень.

«Цього тижня статистика вкотре підтвердила, що попит на енергоефективні продукти в рамках Урядової підтримки з енергозбереження для населення та ОСББ показує позитивну динаміку. Це гарний показник зміни свідомості населення щодо ефективного використання енергоресурсів, а також залучення місцевої влади до державної програми», - поінформував Голова Агентства та додав, що завдяки залученню коштів місцевих бюджетів на компенсацію частини відсотків або ж суми «теплих» кредитів, кількість учасників програми суттєво збільшується, а «теплі» кредити стають доступнішими пересічному українцю.

Найактивніше до програми долучаються мешканці Львівської, Київської, Сумської та Вінницької областей. Загалом, з початку дії програми більше 140 тисяч родин скористалися «теплими» кредитами на суму майже 2 млрд гривень.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

У 2016 році Держенергоефективності відшкодовано 236,56 млн гривень позичальникам «теплих» кредитів

Відповідно до зведених реєстрів позичальників Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку з держбюджету у цьому році вже відшкодовано більше 236 млн гривень учасникам Програми державної підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

З них: ОСББ-учасники програми у п.р. отримали компенсацію частини суми «теплих» кредитів в розмірі 1,75 млн гривень. Населенню, яке купувало в кредит «негазові» котли, відшкодовано 10,21 млн гривень. Позичальникам, які придбали енергоефективне обладнання та матеріали, держава вже повернула 224,59 млн гривень. Останнє відшкодування позичальникам «теплих» кредитів Агентством здійснено у травні цього року в сумі близько 85 млн гривень. Загалом, з початку дії програми з держбюджету відшкодовано 540,8 млн гривень.

«Програма з енергоефективності успішно діє із жовтня 2014 року. За цей час вона довела затребуваність та показала готовність населення до заміщення газу, енергозбереження, залучення власних коштів на впровадження енергоефективних заходів», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що відшкодування частини суми енергоефективних кредитів в розмірах від 20% до 70% здійснюється кожного місяця, в порядку черговості надходження до Держенергоефективності зведених реєстрів позичальників від уповноважених банків. Сьогодні вже можна навести успішні приклади реалізації громадянами енергоефективних проектів за державною програмою з термомодернізації житла.

Наприклад, після впровадження енергоефективних заходів в окремих багатоповерхових будинках витрати на житлово-комунальні послуги знизилися на 20-50%, а зменшення споживання теплової енергії та газу сягає від 45 до 55%.

«Звертаю увагу всіх, хто розпочинає підготовку до наступного опалювального сезону 2016-2017 року та прагне зменшити витрати на комунальні послуги і підвищити енергоефективність власного житла – саме зараз час долучитися до державної програми з утеплення. Вона доступна всім. Варто лише визначитися, які саме енергоефективні заходи потрібно впровадити, оформити «теплий» кредит та згодом отримати компенсацію від держави», - закликав Сергій Савчук та додав, що більше інформації можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності.

Довідково: В рамках програми стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів кредитують три державні банки: Ощадбанк, Укргазбанк, та Укрексімбанк.

За «теплими» кредитами держава відшкодовує частину суми кредиту в таких розмірах:

• 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн.) – на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім газу та електроенергії) для фізичних осіб;

• 30% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) – на енергоефективне обладнання та матеріали для фізичних осіб;

• 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку) - на енергоефективне обладнання та матеріали для ОСББ;

• 70% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) для отримувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім газу та електрики) та енергоефективного обладнання та матеріалів.

З переліком енергоефективних матеріалів та обладнання, на придбання яких здійснюється відшкодування частини суми кредиту, можна ознайомитися за посиланням: http://saee.gov.ua/sites/default/files/perelick_materialiv/Perelik.Vidkoreg.pdf 

В Держенергоефективності діє Call-центр для надання населенню та ОСББ роз’яснень щодо програми «теплих» кредитів: тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua , energoefect2@saee.gov.ua , energoefect3@saee.gov.ua , energoefect@ukr.net .

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

 

13.06.20166

 

У неділю, 12 червня, на стадіоні с. Сновичі з успіхом пройшов черговий тур районного огляду творчості аматорських колективів та клубів за інтересами «Моя Україна».

У фестивалі взяли участь любителі сцени Народних домів Бібщанської, Жуківської, Коропецької, Поморянської, Ремезівцівської, Сновицької та Шпиколоської сільських рад. Сотні мешканців навколишніх сіл мали прекрасну можливість відпочити у мальовничій місцевості, послухавши пісню, музику, гумор, поезію.

Начальник відділу культури і туризму Золочівської РДА Микола Решітник, підводячи підсумки мистецького дня, щиро подякував усім аматорам та організаторам свята.

 

Антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» працює цілодобово

Сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону: (044) 284 00 07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Інформація від платників податків приймається цілодобово. При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів. Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

Золочівське відділення Буської ОДПІ

 

Уряд схвалив рішення про створення 20 мобільних груп для протидії контрабанді

За пропозицією Міністерства фінансів 8 червня Уряд схвалив рішення про створення Міжвідомчого цільового центру та 20 мобільних груп для боротьби з корупцією на митниці, а також запровадив обов’язкову фото- та відеофіксацію проведення митних формальностей. До складу Міжвідомчого цільового центру та мобільних груп увійдуть представники Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції.

Мобільні групи будуть діяти у цілодобовому режимі по всій території України. До кожної мобільної групи увійдуть по два представники ДФС. На Центр покладено такі завдання, як попередження та виявлення фактів порушення митного законодавства, узагальнення, обробка та аналіз оперативної й аналітичної інформації щодо можливих фактів порушення митного законодавства, отриманої з будь-яких джерел, організація діяльності мобільних груп та здійснення контролю за їхньою діяльністю, а також проведення аналізу ефективності заходів, що вживаються для протидії митним правопорушенням.

Крім того, у складі Центру буде створено Аналітичну групу, яка займатиметься аналітично-пошуковою роботу з метою виявлення ризикових операцій в зоні діяльності митниць та передаватиме інформацію мобільним групам для оперативного реагування.

Буде поетапно впроваджуватися обов’язкова фото-та відеофіксація при проведенні формальностей митними та іншими контролюючими органами.

Золочівське відділення Буської ОДПІ

 

10.06.2016

 

Сьогодні, 10 червня 2016 року, відбулося засідання оргкомітету по відзначення Дня молоді та 125-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця.

Запрошені учасники оргкомітету надавали свої пропозиції щодо відзначення у районі Дня молоді. Особливу увагу під час засідання приділено відзначенню 125-річчя з дня народження полковника, просвітянина, політичного діяча Євгена Коновальця. За підсумками оргомітету вирішено провести 14 червня о 11.00 год. поминальну панахиду біля пам'ятника "Борцям за волю України" у м. Золочеві, а також о 11.30 год. у районній бібліотеці ім. І.Франка "круглий стіл" на тему: " Євген Коновалець – життя віддане за націю" за участю відділів освіти, культури райдержадміністрації, молоді за широкого кола громадськості.

 

09.06.2016

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Підлипецької сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 8 червня 2016 року зустрівся з жителями сіл : Плугів, Підлипці, Тростянець, Новоселище, Кам'янисте та хуторів: Руда, Дерев'янки та Осовиця Підлипецької сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання:

1) про заміну рейсового автобуса Золочів АС-Тростянець на автобус більшої вмістимості та про зміну графіку руху на даному маршруті.

2) про зниження рівня води необхідного для водопостачання населених пунктів Кам'янисте та Тростянець у зв'язку з водозабором на Львів.

3) про відкриття дитячого садочку у с. Плугів, або створення НВК на базі Плугівської ЗОШ I-II ст.

4) про відсутність опалення у Народному домі С. Тростянець.

По піднятих питаннях дано роз’яснення.

 

8 червня 2016 року фахівцями архівного відділу райдержадміністрації та сектору контролю апарату райдержадміністрації комісійно проведено перевірку роботи виконкому Підлипецької сільської ради, яка відбувається відповідно до графіку перевірок затвердженого головою райдержадміністрації. Перевірено діяльність та надано допомогу виконкому Підлипецької сільської ради з питань дотримання вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 року № 339 з питань пов'язаних з організацією роботи виконкому щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

За підсумками буде складено акт.

Дано доручення цей акт розглянути на засіданні виконкому сільської ради, прийняти заходи щодо ліквідації недоліків.

 

Платникам єдиного податку: якщо змінилась діяльність

ДФС України у листі від 06.05.2016р. №10233/6/99-99-12-02-03-15 роз’яснено порядок подання платниками єдиного податку заяви у випадку зміни видів господарської діяльності. Фіскальна служба здійснює реєстрацію суб'єкта господарювання як платника єдиного податку шляхом внесення відповідних записів до Реєстру, які, зокрема, містять інформацію щодо декларованих платником видів господарської діяльності. У випадку зміни видів діяльності, платник складає та подає у довільній формі відповідну заяву. Разом з тим, Кодексом не встановлено конкретний строк подання такої заяви.

ДФС України рекомендує подавати заяву про зміну видів господарської діяльності першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, аналогічно до положень Кодексу про відмову від спрощеної системи оподаткування.

Золочівське відділення Буської ОДПІ

 

Про податок на нерухомість – під час «гарячої лінії»

В Золочівській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо порядку нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю відповідав начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Золочівської ОДПІ Сембай Олег Романович. Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні питання.

Який порядок нарахування податку на нерухомість фізичній особі за житлову та нежитлову нерухомість?

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є, зокрема, фізичні особи – власники житлової та/або нежитлової нерухомості.

Згідно з п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Кодексу передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м2; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м2; для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 м2.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у порядку, визначеному п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Кодексу виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної згідно з п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Кодексу та відповідної ставки, встановленої за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 3 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Фізична особа сплачує податкове зобов’язання за звітний рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення .

До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичній особі - власнику декількох об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах?

Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Яким чином суб`єкт господарювання може виправити помилку в декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо невірно вказано тип об`єкта нерухомості?

У разі, якщо платник податку після граничного терміну подання Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання Декларації з типом «Уточнююча». Наприклад, у випадку допущення помилки в колонці 2 «Тип об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості» основна частина Декларації з типом «Уточнююча» заповнюється наступним чином: у рядку 1 в колонці 2 зазначається виправлений (вірний) код типу об’єкта нерухомості, заповнюються колонки 3-11; рядок 6 заповнюється згідно порядку заповнення Декларації; у рядку 7 у відповідній колонці (8-11), яка відповідає кварталу, що уточнюється, вказується значення відповідної колонки (8-11) рядка 6 раніше поданої Декларації; рядки 8-13 заповнюються згідно порядку заповнення Декларації.

Також повідомляємо, що разом з уточнюючою Декларацією обов’язково подається уточнений додаток до Декларації «Відомості про наявні об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості.

Які документи повинна надати до контролюючого органу фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку?

Відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум податку контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ. Разом з цим на підставі п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу.

Золочівське відділення Буської ОДПІ

 

8 червня 2016 року,,,,,,, першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником, проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На нараді були присутні члени комісії та запрошені, а саме: лісничий Зозулівського лісництва Кіляр О.В. та директор музею-заповідника Золочівський замок Гупало Н.Т. На комісії заслуховувалися наступні питання:

1. Звернення ДП «Золочівський лісгосп» щодо технологічної розчистки траси ЛП ПАТ «Львівенерго».

Комісією прийнято рішення: ДП «Золочівський лісгосп» (Р.Круть), ПАТ «Львівобленерго» (начальник СЛ 35 кВ і вище І.Боруцький) вжити невідкладних і вичерпних заходів щодо проведення технологічної розчистки траси ПЛ, відповідно до вимог чинного законодавства, з метою недопущення переростання ситуації що склалася в надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня пов'язану з аварійним вимкненням ПЛ.

2. Звернення завідуючої відділом «Музей Золочівський Замок», щодо аварійності надбрамного корпусу замку.

Комісією прийнято рішення: Ситуацію пов'язану із станом перекриття над реставраційною майстернею у надбрамному корпусі Золочівського замку визначити як таку, що потребує негайного реагування та вжиття невідкладних і вичерпних заходів з метою недопущення її переростання в надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня.

3. Про стан пожежних гідрантів в районі.

Комісією прийнято рішення: При перегляді бюджету Золочівської міської ради передбачити кошти на придбання та встановлення нових пожежних гідрантів. При проведенні ремонтних робіт доріг враховувати розміщення пожежних гідрантів з метою недопущення пониження їхнього рівня та зміщення. Вжити необхідних заходів щодо ремонту пожежних гідрантів та приведення їх в готовність до використання.

4. Розгляд клопотання начальника ДПРЧ-13 ГУ ДСНС України у Львівській області про виділення бензину у зв'язку із настанням пожежонебезпечного періоду .

Комісією прийнято рішення: Враховуючи клопотання, виділити ДПРЧ-13 ГУ ДСНС України у Львівській області з матеріально-технічного резерву районної державної адміністрації, бензин марки А-92 в кількості 400 (чотириста) літрів для запобігання виникнення та ліквідації пожеж в екосистемах на території району.

5. Про поповнення матеріально-технічного резерву.

Комісією прийнято рішення Поповнити матеріально-технічний резерв закупивши: бензин А-92 в кількості 1000 (одна тисяча) літрів на суму 21000 грн. та дизпаливо в кількості 830 (вісімсот тридцять) літрів на суму 15355 грн.

 

08.06.2016

 

З метою налагодження ефективної взаємодії державних та громадських організацій в Золочівському районі у сфері виявлення, ідентифікації та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми сьогодні, 8 червня, відбувся круглий стіл на тему: «Налагодження ефективної взаємодії суб'єктів Національного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми». На розгляд учасників круглого столу також було представлено проект Обласної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. Розпочинаючи зустріч, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин наголосила: «Необхідно формувати небайдуже ставлення до проблеми торгівлі людьми у дітей та молоді, адже навики запобігання ризику та конструктивної поведінки в небезпечній ситуації можуть допомогти уникнути критичного становища в майбутньому».

Про хід реалізації проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють діяльність у сфері протидії торгівлі людьми, у Львівській області» доповідала керівниця проекту Олена Кальбус, а про нові тенденції у проблемі торгівлі людьми в Україні – юрисконсульт громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Христина Кіт. Під час круглого столу було акцентовано, що Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми.

За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) понад 120 тис. українців постраждали від різних форм торгівлі людьми за кордоном з 1991 року. Найбільш уразливою категорією до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, жінки та молоді люди, які шукають роботу.

Наголошено на готовності до співпраці та безпосередній участі у заходах правоохоронних структур, які допомагатимуть формуванню та реалізації державної політики у сфері боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, здійснення превентивних заходів серед населення, інформування про легальне працевлаштування на території України та за її межами, а також про ризики трудової міграції.

 

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Починаючи з 1 липня 2016 року виплата пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) за рахунок коштів Пенсійного фонду України, що призначені внутрішньо переміщених особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України». Зокрема, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, що для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія (виготовлення) платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями.

При цьому, якщо особа одержить таке посвідчення, то пенсійне посвідчення загальновстановленого зразка їй не видаватиметься. Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиметься на ім’я особи, якій призначено пенсію. Якщо пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність якої обмежена, то в електронному пенсійному посвідченні (у позиції «Вид пенсії») зазначатиметься прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

У новому документі зазначатиметься графічна та електронна інформація про власника та його електронний цифровий підпис. Крім того, вказуватимуться відомості про вид пенсії, групу, причину інвалідності й строк, на який установлено інвалідність. У разі продовження строку призначення пенсії, установлення інвалідності або продовження її на новий строк відбуватиметься емісія нового посвідчення.

Виготовлення електронного посвідчення здійснюватиметься на підставі заяви пенсіонера, поданої до територіального органу Пенсійного фонду України, протягом 30 робочих днів із дня прийняття такої заяви. Такий документ видаватиметься у вказаному в заяві відділенні банку особисто пенсіонерові, а якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, - батькам, опікуну, піклувальникові (законному представнику), за умови, що буде пред’явлено документи, за допомогою яких банк зможе ідентифікувати таку особу. Разом з електронним посвідченням видаватиметься інструкція про його використання.

Нове пенсійне посвідчення як платіжна картка діятиме до трьох років за умови, що фізична ідентифікація одержувача пенсії у відділеннях банку відбуватиметься перші два рази кожні шість місяців, а надалі – кожні дванадцять місяців.

Загалом таке пенсійне посвідчення використовуватиметься як платіжна картка до закінчення строку її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії.

Відділ обслуговування громадян

Золочівського об'єднаного управління

ПФУ Львівської області

 

Цього тижня населенням залучено рекордну суму коштів на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання за програмою «теплих» кредитів

Так прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук оперативні дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності. За останній тиждень, з 30 травня по 6 червня 2016 року, оформлено 5836 кредитів на суму 98,2 млн гривень, що є рекордним показником у цьому році.

Найбільшою популярністю користуються енергоефективні матеріали: взято 5604 кредитина суму 92,5 млн гривень. Не вщухає попит і на «негазові» котли: оформлено 223 кредити на суму 3,8 млн гривень.

Активніше долучатися до програми з утеплення стали ОСББ. Цей тиждень для ОСББ також став рекордним. Видано 9 кредитів на суму 1,9 млн гривень. Варто зазначити, що найактивніше «теплими» кредитами користуються найменш захищені категорії населення, а саме – субсидіанти. Вони оформили 3828 кредитів на суму 56,7 млн гривень.

Загалом, з початку дії програми більше 130 тисяч родин скористалися «теплими» кредитами на суму понад 1,9 млрд гривень. «Цифри, які ми отримали, свідчать про успіх програми і це дає нам підстави вважати, що в майбутньому потрібно передбачити ще більше коштів у держбюджеті на реалізацію програми», - повідомив Сергій Савчук.

Управління комунікації та зв’язків

з громадськістю Львівської ОДА

07.06.201666

 

Сьогодні, 7 червня 2016 року на Вічевій площі у м. Золочеві відбулася поминальна панахида по вшануванню пам’яті Маркіяна Шашкевича (172-га річниця з дня смерті Будителя Галичини).

Вшанувати світлу пам'ять отця Маркіяна прийшли керівники та працівники установ, підприємств організацій району, працівники райдержадміністрації, районної ради молодь та громадськість району. Спільною заупокійною молитвою, під керівництвом духовенства району, вшанували Маркіяна Шашкевича. О. Степан звернувся до учасників заходу зі словами вдячності Золочівській землі котра подарувала нам таку талановиту людину. Завдячуємо Маркіянові тим, що глибоко усвідомив ідею самобутності українського народу Галичини, необхідності його пробудження, потребу стати і бути таким народом. Маркіян Шашкевич був справжньою людиною дії. Як ніхто він умів об'єднувати людей навколо себе. Та не тільки об'єднувати — згуртовувати, переконувати. Маємо бути горді та щасливі, що є дотичними до цієї великої постаті не лише як до людини, священика, поета, громадського діяча, а й як земляки.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з головою районної ради Олегом Банахом вшанували пам'ять про земляка, громадського діяча, святенника покладанням корзини квітів до підніжжя пам’ятника Маркіяну Шашкевичу.

Молодь та громадськість запалили лампадки.

 

06.06.2016

 

Сьогодні, 6 червня 2016 року у райдержадміністрації під головуванням керівника апарату Галини Семчишин відбулося засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу та ін. соціально небезпечних захворювань.

На засіданні розглянуто питання: про реалізацію заходів спрямованих на стабілізацію із захворюваннями на туберкульоз у Золочівському районі; про роботу кабінету «Довіра»; про здійснення первинної профілактики захворювань у школах району.

Особливу увагу присутніх звернуто на питання реалізації заходів спрямованих на стабілізацію із захворюваннями на туберкульоз у Золочівському районі. Доповідач, Зеновій Заставний – керівник комунального закладу ЛОР «Золочівський протитуберкульозний диспансер» проінформував, що зроблено у даному напрямку.

Учасники засідання обговорювали, як спільними зусиллями звести до мінімуму ризики захворіти на цю соціально-небезпечну інфекційну хворобу. «Для кожного з нас важливо знати, що туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму туберкульозу.

Якщо маєте якість ознаки туберкульозу (кашель з виділенням мокротиння довше 3-ох тижнів, підвищення температури тіла, лихоманка, надмірна втомлюваність, втрата апетиту, швидке схуднення, нічне потовиділення, кровохаркання) обов’язково слід звернутися до лікаря за діагностикою та лікуванням туберкульозу. Адже, чим раніше Ви це зробите, тим вищі матимете шанси на одужання», - зазначив Зеновій Заставний.

«Ми всі маємо право бути здоровими!» — на початку засідання координаційної ради наголосила Галина Семчишин — керівник апарату райдержадміністрації. Вона говорила про важливість спільного пошуку шляхів покращення ситуації з захворюваністю на туберкульоз, його профілактики, своєчасного виявлення, ефективного лікування з урахуванням необхідності вироблення у пацієнтів прихильності та мотивації, підвищення обізнаності населення.

Також мова йшла про роботу на території району мобільного виїзного флюорографа та залучення сільського населення до проведення обстежень на місцях.

 

У неділю, 5 червня, у с.Скварява пройшов черговий, уже третій, тур районного культурно-мистецького огляду «Моя Україна» за участю аматорських колективів та гуртків за інтересами Народних домів Білокамінської, Бортківської, Гончарівської, Почапівської та Скварявської сільських рад. Дійство, котре відбувалося в центрі села, зібрало сотні мешканців Скваряви та навколишніх сіл і стало справжнім святом української пісні, музики, танцю, гумору та поезії.

Усіх аматорів сцени та присутніх глядачів тепло привітав перший заступник голови Золочівської РДА Ігор Нижник.

 

3 червня 2016 року на приватному підприємстві Володимира Ваха, що знаходиться у м. Золочеві відбулася неординарна подія. Його за вагомий внесок в обороноздатність держави нагороджено нагрудним знаком Міністерства оборони України. Нагороду вручив підполковник Володимир Сварицевич Центрального бронетанкового управління озброєння Збройних сил України, а також командир окремого ремонтно-відновлювального полку Юрій Примаченко нагородив Володимира Ваха нагрудним знаком полку.

В урочистостях взяв участь і привітав Володимира Ваха та колектив підприємства голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

 

У Золочеві до 100-річчя від Дня народження патріарха Димитрія відбувся вечір пам’яті

У неділю, 5 травня, у приміщенні Золочівського РНД відбувся урочистий вечір, присвячений 100 річчю від дня народження Патріарха УАПЦ Димитрія. Під час спомину про патріарха Димитрія лунали церковні співи та слова-спогади.

Участь у заході взяв голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

За матеріалами Золочів.нет

 

5 червня 2016 року у Центральній районній бібліотеці ім.. І. Франка відбулася зустріч з письменником педагогом, громадським діячем, нашим краянином із с. Велика Вільшаниця Левком Воловцем.

На заході була присутня Ольга Боса, заступник керівника апарату - начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації. Виступила з вітальним словом, висловивши п. Левкові щире захоплення і подяку за його багатолітнє служіння літературі, за відданість ідеалам незалежної української держави.

 

03.06.2016

 

Сьогодні, 3 червня 2016 року керівник апарату районної державної адміністрації Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення районних заходів. Члени організаційного комітету – представники відділу освіти райдержадміністрації, Золочівської ЦРЛ, районного Народного дому, відділу поліції, районної, міської рад та представники громадськості і ЗМІ району тощо, – обговорили організаційні заходи святкування, програму відзначення свят: 20-ї річниці Конституції України, Дня Прапора та Дня незалежності України»; проведення літературно-мистецького свята «Світло Маркіяна», а також обговорили заходи по вшануванню пам’яті Івана Франка,- здійснено розподіл обов’язків, а також інші важливі питання щодо організації та проведення заходів.

Особливу увагу учасники засідання приділили обговоренню заходів з нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України, Дня Прапора та Дня незалежності України.

«Заходи потрібно провести яскраво, креативно і новітньо, щоб залишилися світлими і добрими спогадами у серцях і дорослих, і дітей – усієї громадськості району» – зауважила Галина Семчишин.

 

02.06.2016

 

1 червня 2016 року спеціально до Міжнародного Дня захисту дітей громадська організація «Яскрава країна» спільно з ДП «Львівський державний цирк» вже вдруге проводить благодійну мистецьку акцію «Львівський цирк – країна щастя».

Захід організовано в рамках соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну!» для дітей, батьки яких є учасниками АТО, що реалізовується за ініціативи засновників Благодійного товариства «Мій тато захищає Україну» Петра Колодія та Уляни Флишко, а також за підтримки голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина та голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки. Унікальне циркове шоу відбулося в форматі «діти – дітям». Під куполом Львівського цирку об’єдналися юні артисти – переможці та призери Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів циркового мистецтва з усіх куточків України: Дніпропетровської, Полтавської, Львівської, Херсонської, Донецької, Харківської та Житомирської областей, а також талановиті гості з Угорщини. Глядачів розважали не лише цирковими номерами, а й виступом Народного колективу сучасного танцю «Акверіас» із Львова. На арені виступали дресирувальники, повітряні гімнасти, еквілібристи, жонглери, акробати, клоуни та представники інших циркових жанрів.

У рамках соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну» глядачами вистави стало 100 дітей із Золочівського району, батьки яких є учасниками АТО . Організаторами заходу у районі стали працівники Золочівського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді.

Відділ освіти райдержадміністрації, управління соціального захисту населення райдержадміністрації та в/ч Національна гвардія забезпечили перевезення дітей.

 

Продовжуються зустрічі з жителями району

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району 1 червня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник зустрілися з жителями Струтинської сільської ради Золочівського району.

Жителів цікавили такі питання, як проведення благоустрою території колишнього Золочівського м’ясокомбінату, прилеглого до с. Золочівка, ремонт дороги по вул. Бродівській м. Золочів до с. Золочівка, встановлення дорожнього знаку – вказівника села Кийків.

З піднятих питань скеровано листи у відповідні районні служби для вирішення даних питань.

 

2 червня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Г. Семчишин провела засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми. На засіданні було розглянуто такі питання: про роботу Мобільної групи щодо надання практичної допомоги сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах та взаємодію суб’єктів соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю щодо своєчасного виявлення сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, та із ризиками порушення прав дітей, особливо серед внутрішньо переміщених осіб; про підсумки проведення заходів до Міжнародного дня сім'ї у Золочівському районі; про забезпечення ефективного проведення щорічної кампанії щодо оздоровлення і відпочинку дітей пільгових категорій.

Було прийняте протокольне рішення щодо конкретизації шляхів взаємодії правоохоронних органів, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління соціального захисту райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації щодо реалізації державної політики у сфері попередження насильства у сім'ї, виявлення сімей на ранніх етапах життєвого неблагополуччя; забезпечити виконання розпорядження голови райдержадміністрації № 124 від 11.04.2016 року "Про заходи з організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року" згідно вказаних термінів; відділу освіти та управлінню соціального захисту населення адміністрації вжити заходів щодо забезпечення максимального охоплення дітей шкільного віку літнім оздоровленням та відпочинком, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей соціально-незахищених категорій, дітей учасників АТО.

 

До уваги розпорядників бюджетних коштів!

Із червня закупівлі від 10 тис гривень на Львівщині здійснюватимуть в он-лайні

Із початку червня цього року усі розпорядники бюджетних коштів Львівщини здійснюватимуть закупівлі через авторизовані електронні майданчики "Prozorro". Зокрема, в онлайн-системі реєструватимуть товари і послуги, вартість яких становитиме не менше 10 тисяч гривень, та не перевищуватиме встановлену законодавством межу у 200 тисяч гривень. Відповідне доручення розпорядникам, які входять у мережу структурних підрозділів Львівської ОДА, райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад та об’єднаних територіальних громад області дав голова облдержадміністрації Олег Синютка.

Нагадаємо, що на сьогодні система електронних закупівель працює під назвою Prozorro. Її основною метою є забезпечення прозорості у закупівлях, підвищення довіри до бізнесу та боротьба з корупцією. За допомогою Prozorro розпорядники бюджетних коштів та замовники, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, купують товари, вже починаючи з 1 квітня 2016 року. Варто зауважити, що станом на 20 травня у Львівській області 100% розпорядників бюджетних коштів були зареєстровані на електронних майданчиках системи.

За більш детальною інформацією щодо здійснення закупівель через електронну систему просимо звертатись у відділ тендерної політики управління тарифної та тендерної політики: тел. (032) 261-22-00, e-mail: oda.tender@gmail.com.ua .

 

1 червня 2016 року працівники служби у справах дітей райдержадміністрації відвідали вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім" с. Сасів.

З привітальним словом з нагоди Дня захисту дітей виступив начальник служби Андрій Рибка, наголосивши на тому, що кожне дитяче серце має бути зігріте любов'ю та турботою, кожна дитина варта світлого майбутнього і побажав дітям знайти своє покликання та стати гідними громадянами нашої держави.

З дітьми було проведено вікторину, веселі конкурси та спортивні естафети, а також вручено солодкі подарунки..

 

01.06.2016

 

1 червня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації спільно з працівниками Золочівського районного ЦСССДМ привітав дітей загиблих учасників АТО з Днем захисту дітей. Володимир Йосипович побажав маленьким громадянам щасливого дитинства та мирного неба над головою, запевнив, що Україна пам'ятатиме своїх героїв а держава виконає усі задекларовані зобов'язання щодо сімей загиблих.

 

Сьогодні, 1 червня 2016 року, відбулася робоча зустріч за участю заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника та представників Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Юрія Пйонтика (завідувача відділу механізації) та Олександра Кухарука (фахівця відділу механізації) по питанню вивчення проблем функціонування та створення обслуговуючих кооперативів на рівні особистих селянських та фермерських господарств.

 

1 червня - День захисту дітей.

Уперше свято було відзначено в 1950 році. Цей день – ще і день мобілізації світової спільноти для боротьби на захист дітей від загрози війни, за збереження здоров'я дітей, за здійснення їхнього виховання та надання освіти на демократичних засадах.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Здавалося б, від чого і від кого треба захищати малюків? На планеті нині щоденно тисячі дітей помирають від голоду, нестачі ліків і медичної допомоги в найбідніших країнах світу. Дітей підстерігають неписьменність, непосильна й багатогодинна робота заради шматка хліба, різні хвороби, нещасні випадки, грубість дорослих, а часом – і жорстокість батьків.

Декларація прав дитини передбачає: дитина повинна мати право на ім'я й громадянство, користуватися всіма благами соціального забезпечення; вона має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Документ наголошує, що діти мусять виховуватись у дусі взаєморозуміння в родині та в суспільстві.

Глибоким змістом наповнені рядки Декларації про обов'язок людства надати дітям усе найкраще для їхнього духовного й фізичного вдосконалення, про гарантії використання їхніх здібностей на благо суспільства. Недаремно свято дітей відзначають 1 червня — у перший день довгоочікуваного літа та шкільних канікул, в який відбуваються численні заходи для дітей: народні гуляння, безкоштовні виставки, презентації, конкурси дитячої творчості та ігри. В цей день батьки приділяють своїм дітлахам підвищену увагу, створюючи їм дійсно гарне свято.

Але так хотілося б, щоб це свято тривало не один день на рік. А про тяжко хворих та знедолених дітей пам'ятати завжди. Дорослі не повинні забувати народну мудрість – "Чужих дітей не існує!".

Керівництво району та колектив служби у справах дітей щиро вітають усіх дітей району та їхніх батьків з святом!

Зичимо здоров'я, гармонійного розвитку, мирного неба, щасливого дитинства та світлого майбутнього!

 

31.05.2016

 

Прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України

Інформуємо Вас, що триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України.

З деталями можна ознайомитись в постанові Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 №1333. Міністерством молоді та спорту України затверджено форму пропозиції та Критерії (додається) висунення кандидата на присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (Наказ Міністерства молоді та спорту від 18 квітня 2016 року № 1461, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 травня 2016 року за № 710/28840).

Звертаємо Вашу увагу на те, що прийом заявок до Міністерства молоді та спорту на цей рік триває до 1 червня 2016 року.

З огляду на зазначене просимо інформувати громадські об’єднання, благодійні організації, а також місцеві засоби масової інформації про можливість подання до 1 червня 2016 року пропозицій щодо кандидатів на присудження Премії.

Контактна особа: Марушкевич Богдан (тел: 044-287-24-57). Додаток на 6 арк.

 

Сьогодні, 31 травня 2016 року у Золочівській ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. відбувся виховний захід «Прапор нашої пошани і подяки».

Захід зініційовано обласним учнівським самоврядуванням, який розпочався у березні 2016 року та триватиме до 22 червня 2016 року. Заплановано охопити участю у акції райони Львівської області. З вітальним словом до учасників заходу звернулися: керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, голова та заступник голови районної ради Олег Банах і Андрій Леськів.

Мета виховного заходу «Прапор нашої пошани і подяки» об’єднати учнівське самоврядування шкіл області в єдності та територіальної цілісності української держави. Цей прапор буде передано бійцям АТО на Схід України, як символ єдності українського народу.

 

Розпочато купальний сезон

Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але купання – це не лише відпочинок, але й певна небезпека. Аналіз статистичних даних свідчить, що причиною загибелі людей на воді є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними.

Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму. Купатись потрібно на пляжах у місцях колективного відпочинку, де є необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей.

Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводить судома, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати – не соромтесь, кличте на допомогу.

Пірнати можна лише там, де є достатня для цього глибина, прозора вода, рівне дно. Не пірнайте у мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу, вниз головою.

Категорично забороняється:

- заходити у воду в нетверезому стані;

- запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд, предметів, які для цього не призначені;

- використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

- допускати у воді ігри з хапанням за руки та ноги;

- подавати фальшиві сигнали біди;

- засмічувати воду та берег;

- тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж по пояс;

- залишати дітей біля води без нагляду;

Перш ніж зайти у воду, подумайте: чи це вам піде на користь, чи на шкоду. Не беріть з собою на пляж спиртні напої. Запам'ятайте: алкоголь і вода – несумісні речі.

                                                                                             Сектор з питань надзвичайних ситуацій

                                                                                             Золочівської районної державної адміністрації

                                                                                             Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

Архів новин:

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація