Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Новини

01.06.2016

 

1 червня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації спільно з працівниками Золочівського районного ЦСССДМ привітав дітей загиблих учасників АТО з Днем захисту дітей. Володимир Йосипович побажав маленьким громадянам щасливого дитинства та мирного неба над головою, запевнив, що Україна пам'ятатиме своїх героїв а держава виконає усі задекларовані зобов'язання щодо сімей загиблих.

 

Сьогодні, 1 червня 2016 року, відбулася робоча зустріч за участю заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника та представників Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Юрія Пйонтика (завідувача відділу механізації) та Олександра Кухарука (фахівця відділу механізації) по питанню вивчення проблем функціонування та створення обслуговуючих кооперативів на рівні особистих селянських та фермерських господарств.

 

1 червня - День захисту дітей.

Уперше свято було відзначено в 1950 році. Цей день – ще і день мобілізації світової спільноти для боротьби на захист дітей від загрози війни, за збереження здоров'я дітей, за здійснення їхнього виховання та надання освіти на демократичних засадах.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Здавалося б, від чого і від кого треба захищати малюків? На планеті нині щоденно тисячі дітей помирають від голоду, нестачі ліків і медичної допомоги в найбідніших країнах світу. Дітей підстерігають неписьменність, непосильна й багатогодинна робота заради шматка хліба, різні хвороби, нещасні випадки, грубість дорослих, а часом – і жорстокість батьків.

Декларація прав дитини передбачає: дитина повинна мати право на ім'я й громадянство, користуватися всіма благами соціального забезпечення; вона має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Документ наголошує, що діти мусять виховуватись у дусі взаєморозуміння в родині та в суспільстві.

Глибоким змістом наповнені рядки Декларації про обов'язок людства надати дітям усе найкраще для їхнього духовного й фізичного вдосконалення, про гарантії використання їхніх здібностей на благо суспільства. Недаремно свято дітей відзначають 1 червня — у перший день довгоочікуваного літа та шкільних канікул, в який відбуваються численні заходи для дітей: народні гуляння, безкоштовні виставки, презентації, конкурси дитячої творчості та ігри. В цей день батьки приділяють своїм дітлахам підвищену увагу, створюючи їм дійсно гарне свято.

Але так хотілося б, щоб це свято тривало не один день на рік. А про тяжко хворих та знедолених дітей пам'ятати завжди. Дорослі не повинні забувати народну мудрість – "Чужих дітей не існує!".

Керівництво району та колектив служби у справах дітей щиро вітають усіх дітей району та їхніх батьків з святом!

Зичимо здоров'я, гармонійного розвитку, мирного неба, щасливого дитинства та світлого майбутнього!

 

31.05.2016

 

Прийом заявок на здобуття премії Кабінету Міністрів України

Інформуємо Вас, що триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України.

З деталями можна ознайомитись в постанові Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 №1333. Міністерством молоді та спорту України затверджено форму пропозиції та Критерії (додається) висунення кандидата на присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (Наказ Міністерства молоді та спорту від 18 квітня 2016 року № 1461, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 травня 2016 року за № 710/28840).

Звертаємо Вашу увагу на те, що прийом заявок до Міністерства молоді та спорту на цей рік триває до 1 червня 2016 року.

З огляду на зазначене просимо інформувати громадські об’єднання, благодійні організації, а також місцеві засоби масової інформації про можливість подання до 1 червня 2016 року пропозицій щодо кандидатів на присудження Премії.

Контактна особа: Марушкевич Богдан (тел: 044-287-24-57). Додаток на 6 арк.

 

Сьогодні, 31 травня 2016 року у Золочівській ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. відбувся виховний захід «Прапор нашої пошани і подяки».

Захід зініційовано обласним учнівським самоврядуванням, який розпочався у березні 2016 року та триватиме до 22 червня 2016 року. Заплановано охопити участю у акції райони Львівської області. З вітальним словом до учасників заходу звернулися: керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, голова та заступник голови районної ради Олег Банах і Андрій Леськів.

Мета виховного заходу «Прапор нашої пошани і подяки» об’єднати учнівське самоврядування шкіл області в єдності та територіальної цілісності української держави. Цей прапор буде передано бійцям АТО на Схід України, як символ єдності українського народу.

 

Розпочато купальний сезон

Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але купання – це не лише відпочинок, але й певна небезпека. Аналіз статистичних даних свідчить, що причиною загибелі людей на воді є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними.

Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму. Купатись потрібно на пляжах у місцях колективного відпочинку, де є необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей.

Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводить судома, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати – не соромтесь, кличте на допомогу.

Пірнати можна лише там, де є достатня для цього глибина, прозора вода, рівне дно. Не пірнайте у мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу, вниз головою.

Категорично забороняється:

- заходити у воду в нетверезому стані;

- запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються, стрибати у воду з плавзасобів, споруд, предметів, які для цього не призначені;

- використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

- допускати у воді ігри з хапанням за руки та ноги;

- подавати фальшиві сигнали біди;

- засмічувати воду та берег;

- тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж по пояс;

- залишати дітей біля води без нагляду;

Перш ніж зайти у воду, подумайте: чи це вам піде на користь, чи на шкоду. Не беріть з собою на пляж спиртні напої. Запам'ятайте: алкоголь і вода – несумісні речі.

                                                                                             Сектор з питань надзвичайних ситуацій

                                                                                             Золочівської районної державної адміністрації

                                                                                             Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

 

Сьогодні, 31 травня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання колегії. Під час засідання розглянуто питання:

1. Про підготовку до проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2016 року;

2. Про стан кадрової роботи в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації;

3. Про затвердження Програм розвитку культури;

4. Про затвердження Комплексної Програми «Боротьба зі злочинністю та зміцнення правопорядку на території Золочівського району».

Особливу увагу під час засідання звернуто на підготовку до проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2016 року.

Керівникам районних служб: начальнику управління соціального захисту населення І. Уличному, начальнику відділу освіти райдержадміністрації В. Бартошику, головному лікарю Золочівської ЦРЛ (Г. Самчкуашвілі), в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Золочівському районі Л. Овод, начальнику служби у справах дітей А. Рибці, директору Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді О. Климук дано доручення забезпечити виконання розпорядження голови райдержадміністрації № 124 від 11.04.2015 року "Про заходи з організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року".

Також, при формуванні списків дітей пільгових категорій для відпочинку у ДПЗВ "Сокіл" особливу увагу звернути на дітей учасників АТО та забезпечити державний санітарно-епідемічний нагляд за своєчасним виконання вимог санітарного законодавства під час оздоровчої кампанії 2016 року.

 

30.05.2016

 

У школах району 27 травня 2016 року відбулися свята

Останнього дзвоника. Традиційно діти, батьки та вчителі у цей день прийшли до школи у вишиванках. Виконували державний гімн України, вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні та загиблих у війні на сході України. Благословили усіх молитвою духовенство району. У заходах взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, який виступив з промовою: "Для багатьох наших школяриків сьогоднішній день – це є певний рубіж на ниві навчання, а для випускників – це крок в більш доросле самостійне життя. Сьогоднішній день дуже гарне свято. Я хочу подякувати вчителям, які доклали дуже багато зусиль і великої невтомної праці для того, щоб дати дітям знання та належне виховання. Дякую батькам за те, що завжди підтримують школи у різні можливі способи."

 

27.05.2016

 

Сьогодні, 27 травня 2016 року на території КП «Золочівський ринок » відбувся фермерський ярмарок «Добрі традиції Галичини». Свою продукцію представили сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства та суб’єкти малого підприємництва району.

Мешканці та гості міста мали змогу придбати широкий асортимент продуктів харчування.

 

26 травня, у аеропорту "Львів" імені Данила Галицького розпочався один із найбільших заходів аграрної галузі у Східній Європі – Міжнародний форум "Агропорт Захід-2016". Протягом форуму свій потенціал представлятимуть понад 150 компаній-виробників АПК у Західній Україні. У заході взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Варто зазначити, один з найбільших галузевих заходів Східної Європи, AGROPORT 2016 проходить за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Львівської обласної державної адміністрації та під егідою Організації Об’єднаних Націй в рамках оголошеного ООН року зернобобових.

 

Сьогодні, 27 травня 2016 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання оргкомітету з нагоди відзначення 25-ї річниці відзначення Дня незалежності України.

В ході обговорення вирішено напрацювати проект розпорядження з пропозиціями плану проведення заходів із включенням пропозицій учасників оргкомітету.

 

26.05.2016

 

За підсумками скайп-наради з департаментом фінансів 26 травня 2016 року у фінансовому управлінні райдержадміністрації проведено нараду із спеціалістами фінансового управління, по результатах якої дано доручення:

- спільно з податковою інспекцією проаналізувати причини зростання заборгованості по платежах до місцевих бюджетів та кількості суб”єктів підприємницької діяльності, які виплачують заробітну плату нижче мінімальної та підготувати пропозиції щодо заслуховування суб”єктів підприємницької діяльності з даних питань на районній комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати;

- підготувати та подати в департамент фінансів пропозиції щодо розподілу коштів в розрізі робіт поточного чи капітального характеру по кожному мікропроекту, на реалізацію яких будуть виділятись кошти з обласного бюджету.

 

25.05.2016

 

Продовжуються зустрічі з жителями району

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району сьогодні, 25 травня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник та заступник начальника управління соціального захисту Алла Хома зустрілися з жителями с. Підгородне Золочівського району. Жителів Підгородненської сільської ради цікавили такі питання, як заміна електричних опор по вулицях Польова та Б. Хмельницького; відкриття навчально-виховного комплексу на базі початкової школи села Підгородне.

З піднятих питань буде скеровано листи у відповідні районні служби для вирішення даних питань.

Роз’яснення щодо порядку надання субсидій надала заступник начальника управління соціального захисту Алла Хома.

 

У неділю, 22 травня 2016 року Львівський обласний відділ Союзу Українок за сприяння департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації провів 15-й ювілейний обласний фестиваль-конкурс «І слово, і пісня, матусю, тобі» у м. Львів. В такий спосіб виявляють юних талантів Львівщини.

Переможцями обласного етапу конкурсу визначено п’ятьох обдарованих дітей із Золочівського району. Дипломами лауреата нагороджено у номінаціях «Вірш» - Борух Соломію, ученицю 9-А класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Нагірну Марту, ученицю 10 класу Великовільшаницької ЗОШ І-ІІІ ст.; «Пісня» - дует Григлевич Максим, учень 9 класу і Григлевич Олена, учениця 6 класу Куровицької ЗОШ І-ІІІ ст; «Пісня» - Щира Юлія учениця 7 класу Куровицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Велика подяка вчителям, які зуміли знайти творчі перлинки у своїх школах та батькам, що сприяли розвитку юних талантів.

 

24.05.2016

 

24 травня 2016 року в приміщенні сесійної зали Золочівської районної ради відбувся навчальний семінар на тему: "Підвищення професійного рівня розпорядників бюджетних коштів для роботи в системі електронних закупівель."

Семінар провела начальник управління тарифної та тендерної політики Департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Мирослава Лазорищак для представників установ і організацій бюджетної сфери, органів місцевого самоврядування Золочівського району. Розпочинаючи роботу семінару начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Золочівської райдержадміністрації Оксана Залуцька привітала учасників навчань, побажала їм плідної роботи. « Закон «Про публічні закупівлі» створює основу для поширення електронної системи закупівель на всі закупівлі державних органів. Повний перехід відбудеться з серпня 2016 року», - зазначила Мирослава Лазорищак.

Нагадаємо, що у лютому 2015 року в пілотному режимі відкрилася платформа закупівель ProZorro. Ця система вперше дозволила постачальникам подавати свої пропозиції в електронному вигляді і, відповідно, залучити великі групи вже існуючих постачальників до державних тендерів. Запровадження системи електронних торгів і тендерних закупівель дасть змогу значно зекономити бюджетні кошти, забезпечить відкритість та прозорість в сфері державних закупівель.

 

Сьогодні, 24 травня 2016 року у селі Велика Вільшаниця Золочівського району відбулося освячення обеліску - прикордонного стовпа - воїну-прикордоннику Володимиру Салівончику, який трагічно загинув поблизу населеного пункту Волноваха, на Донеччині. Вшанувати пам’ять про загиблого прийшли мешканці села, серед яких була мами полеглого воїна, побратим-прикордонник Мирослав Іванців.

З подячними словами до сільської громади, матері Героя Володимира Салівончика звернулися голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, полковник прикордонної служби Олександр Задорожний, депутат Львівської обласної ради Мирослава Бабінська, директор місцевої школи Наталя Нагірна. Продовжилися заходи пам’ятною молитвою за упокій душі на могилі загиблого Героя.

З ініціативи делегації прикордонників та в рамках відзначення Дня прикордонника, у Великовільшаницькій школі проведено змагання між школярами сіл Скнилів, Бортків, Гологори та Велика Вільшаниця. Переможців нагороджено подарунками та грамотами.

 

23.05.2016

 

У неділю, 22 травня, в районному Народному домі ім.І.Білозора відбувся ювілейний концерт Народної капели бандуристок «Червона калина» (керівник Ірина Варянко). Капела бандуристок «Червона калина» є невід´ємною частиною музичної культури Золочівщини. Створений з ініціативи Марії Феньвеші ще у 1960 році колектив зумів піднести національний інструмент бандуру на високий рівень професійної майстерності й достойно репрезентувати українське мистецтво у світі.

За досягнення у розвитку музичного мистецтва, високий художній професійний рівень та активну концертну діяльність 40 років тому ансамблю бандуристів Золочівського районного Народного дому присвоєно почесне звання «Народна капела бандуристок».

У ювілейному концерті взяла участь колишня учасниця капели, Заслужена артистка України Лариса Дедюх.

Із ювілеєм колектив бандуристок привітали голова Золочівської районної державної адміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах, керівник апарату РДА Галина Семчишин, депутати Львівської обласної ради Мирослава Бабінська та Зеновій Шептицький, представник Львівського обласного відділення Національної спілки кобзарів України Дарія Ковальчук-Жеплинська , керівники установ та громадських організацій району, керівники Народних колективів Золочівщини, делегація німецького міста-побратима Шьонінген.

 

Сьогодні, 23 травня 2016 року в Золочеві, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбулися заходи приурочені вшануванню 155-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі. У заходах взяли участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, голова районної ради Олег Банах, працівники райдержадміністрації, районної ради, священики різних конфесій, учні та вчителі шкіл, студентська молодь, громадськість міста. Відбулася спільна поминальна молитва.

На закінчення заходу до пам’ятника Тараса Шевченка поклали вінки та квіти, запалили лампадки.

 

Особливістю світогляду справжнього українця є його патріотичне почуття.

Активна праця для свого народу,його добробуту і культури,шаноблива пам'ять його героїв,- виховує справжнього громадянина-патріота. З тією ж метою відділом освіти Золочівської РДА щорічно проводиться громадсько-патріотичне свято - «Свято Героїв».

Цього року свято вшанування честі українських борців за волю України відбулося 22 травня у спортивно-оздоровчому таборі «Сокіл». Участь у заходах взяли: 24 чоти ЗОШ I-III ст. ( 480 учнів), 17 роїв ЗОШ I-II ст. (102 учні), 200 педагогічних працівників та 25 запрошених гостей. Вітали присутніх голова Золочівської районної державної адміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах, голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая Ярослав Безпалько, головні спеціалісти департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Юрій Савчин та Людмила Сівокозова, учасник АТО заступник командира рембата майор Роман Мітусов.

Гостями свята були учнівська делегація з міста побратима Шьонінген. Розпочалось свято з традицій української військової стройової муштри. Вишикувані чоти привітав командир і з запаленими серцями вони виконали Гімн України. Високо над головами юних патріотів майорів піднесений український прапор.

Після шикування чот начальник відділу освіти Золочівської РДА Бартошик В.З. оголосив свято відкритим. Піснею та військовим вітанням радо зустрічали сивочолих ветеранів та гостей свята похідні, повз трибуну, чоти.

Окрім цього діти мали змогу взяти участь у спортивній естафеті, змаганнях з стрільби , конкурсі-виставці стіннівок та приготування “козацького обіду”.

Номінація «змагання на смузі перешкод»:

1 місце – Золочівський НВК «Школа радості»

2 місце – Підлипецька ЗОШ І-ІІ ступенів

3 місце – Ясеновецький НВК.

Номінація «проходження чот строєм та із піснею»:

1 місце – Вороняцька ЗОШ І-ІІІ ступенів

2 місце – Білокамінський НВК

3 місце – Ремезівцівський НВК.

Номінація «приготування “козацького обіду»:

серед ЗОШ І-ІІІ ступенів:

1 місце – Полянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

2 місце – Ремезівцівський НВК

3 місце – Золочівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

серед ЗОШ І-ІІ ступенів:

1 місце – Верхобузька ЗОШ І-ІІ ступенів

2 місце – Гончарівська ЗОШ І-ІІ ступенів

3 місце – Ясеновецький НВК.

Номінація «конкурс стіннівок»:

серед ЗОШ І-ІІІ ступенів:

1 місце – Плугівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

2 місце – Золочівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

3 місце – Словітський НВК.

серед ЗОШ І-ІІ ступенів:

1 місце – Ясеновецький НВК

2 місце – Золочівський НВК «Школа радості»

3 місце – Підлипецька ЗОШ І-ІІ ступенів

На завершення було підведено підсумки. Переможцями визначено чоту Вороняцької ЗОШ I-III ст. та рій Золочівського НВК «Школа радості». Переможці та учасники конкурсів нагороджені грамотами відділу освіти та цінними подарунками. Юнаки та дівчата гордо й завзято взяли участь у Святі Героїв. Це був своєрідний виклик минулого-нашому майбутньому! І наші юні патріоти з гордістю,чесно й достойно цей виклик прийняли та зуміли відстояти. Бо наша сила в сповідуванні наших вічних українських цінностей та в належному вшануванні її національних героїв!

 

Заробітна плата у конверті : вигода чи небезпека?

Заробітна плата в «конвертах», робота без оформлення трудових відносин – на сьогоднішній день це насущні проблеми економіки країни, які мають глибокі корені й руйнують суспільство із середини. На жаль, виплата нелегальної заробітної плати все більше набуває характеру соціального явища, ослаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», стає повністю беззахисним перед роботодавцем.

Усна домовленість жодним чином не фіксується. Юридично, роботодавець сплачує стільки вважає за потрібне, й доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку, соціальної захищеності в разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листи, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві, не виникає права на допомогу з безробіття залежно від отримуваної заробітної плати в разі втрати роботи і т.д.

Це втрата можливості користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім»ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям, субсидії, оплата відпусток тощо. Виплата «тіньової» зарплати прирікає на мізерну соціальну виплату в майбутньому і також важливо зрозуміти, що існує заробітна плата в «конвертах», але не існує пенсії в «конвертах». І найголовніше для громадянина, який отримує зарплату в «конверті», як оплатити комунальні послуги. Адже такі «працівники» прирівнюються до не працюючих. І у разі призначення житлової субсидії у розрахунок таким працівникам буде включатися місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Шановні громадяни! Отримуючи заробітну плату в «конвертах», Ви сприяєте розвитку тіньових схем та зменшуєте свою соціальну захищеність. Для роботодавців: використання нелегальної праці теж доволі часто створює зайві проблеми, оскільки на нелегального працівника не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку. Необхідно також зазначити, що працівника, який отримує неофіційну заробітну плату, не можливо притягнути до матеріальної відповідальності, передбаченої Кодексом законів про працю України. Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору ( контракту) власник заплатить штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного співробітника, відносно якого скоєно правопорушення.

Наголошуємо! Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці ( ст.95 Кодексу законів про працю України). Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Передбачається у 2016 році: 1.Прожитковий мінімум для працездатних осіб; з 1 січня 2016 року – 1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень, з 1 грудня – 1550 гривень. 2.Мінімальна заробітна плата ; у місячному розмірі : з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень, з 1 грудня – 1550 гривень; у погодинному розмірі : з 1 січня – 8.29 гривні, з 1 травня – 8.69 гривні, з 1 грудня – 9.29 гривні. Усі роботодавці на ринку праці зобов»язані вести соціально відповідальний бізнес, дбаючи і про сьогодення, і про щасливе завтра майбутніх поколінь.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

В рамках реалізації започаткованого львів’янами проекту „Єдність” троє дітей учасників АТО Золочівського району зі своїми батьками у складі делегації Львівської області побували на зустрічі з Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою.

Програма перебування дітей у столиці передбачала різнопланові ознайомчі екскурсії та культурну програму. Виступаючи перед гостями, Андрій Рева сказав: „Удвічі приємно і, водночас, щемно, що наші сьогоднішні гості – це діти із сімей батьків, котрі захищають нашу Батьківщину, а дехто, на жаль, поліг за суверенітет своєї держави і майбутнього: вашого та мільйонів ваших ровесників. Коли в нас трапилася біда, ми згуртувалися, об’єдналися і стали одним цілим. Значною мірою це заслуга й волонтерів, і громадських організацій. Мінсоцполітики з перших днів бойових дій на Сході включилося у підтримку сімей, чиї рідні воюють на фронті, ми й надалі продовжуватимемо цю роботу. А особисто я зроблю все можливе, щоб кожен відчув, що українська держава опікується родинами своїх захисників”.

Заходи з підтримки дітей героїв АТО стали можливими завдяки ініціативі Благодійного фонду „Інститут Благодійності”, волонтерів та громадських діячів.

Супроводжувала дітей Золочівського району працівник Золочівського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді Ліана Реплянська.

 

20.05.20166

 

20 травня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова районної ради Олег Банах спільно з директором Карітасу міста Зноймо у Чеській республіці Євгеном Адамеком та керівником Карітасу міста Золочів о.Михайлом Сукмановським відвідали сім’ї, що живуть у Золочівському районі та переїхали з окупованих територій.

Внутрішньо переміщеним особам, що особливо потребують, передали благодійну допомогу: продукти харчування, побутову хімію, медикаменти, дитячі та дорослі памперси. «Ці продукти, медикаменти та інші речі стали для нас виявом уваги і любові, важливою матеріальною допомогою, за що ми щиро вдячні», - дякували під час зустрічі громадяни з окупованих територій.

 

Сьогодні, 20 травня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь у посвяченні каменя під будівництво багатоквартирних житлових будинків по вул. Кармелюка у м. Золочеві. Замовником будівництва є ТзДВ «Золочівський радіозавод».

Загальна площа квартир І черги будівництва 2020 квадратних метрів.

 

Сьогодні, 20 травня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питання організації та проведення оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2016 року. «Потрібно створити робочу групу для проведення обстежень (з виїздом на місце) стану готовності ДПЗВ «Сокіл» та інших відпочинкових закладів до оздоровчої кампанії 2016 року»,- зазначив голова райдержадміністрації Володимир Недзельський проводячи нараду.

За підсумками засідання дано доручення управлінню соціального захисту населення, відділу освіти, службі у справах дітей, районному центу соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити оздоровлення та відпочинок дітей відповідно до чинного законодавства.

 

19 травня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання районного конкурсного комітету з огляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування.

Розпочинаючи засідання спікер ознайомив присутніх з розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації від 26 квітня 2016 року № 149, яки затверджено склад та положення про районний конкурсний комітет. В ході проведення засідання обговорено умови конкурсу з визначенням автомобільних перевізників на приміських маршрутах загального користування, що не виходять за межі Золочівського району. Визначено категорії та класність автобусів.

Затверджено перелік автобусних приміських маршрутів на які буде проведено конкурс.

За підсумками засідання вирішено подати оголошення у районні ЗМІ про початок процедури проведення конкурсу.

 

19 травня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів зустріч з учасником АТО щодо виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Перегноївської сільської ради. «Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок»,- наголосив Ігор Нижник.

Начальник відділу Держгеокадастру у Золочівському районі Ігор Погребняк повідомив, що надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

 

У Золочівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 відбулося відзначення Всесвітнього дня вишиванки за участю запрошених гостей, учнів інших міських шкіл.

У святі взяла участь заступник керівника апарату - начальник відділу організаційно-кадрової роботи Ольга Боса. Вона привітала шкільну молодь в ошатних вишиванках і побажала всім миру й наснаги на щодень. А ще розповіла, що зачинателька цього свята Леся Воронюк, тоді ще студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, уклала антологію майданівської поезії "Небесна Сотня", яка широко розійшлася в Україні та діаспорі. В антології надруковані твори п. Ольги, тож вона подарувала її колективу школи.

Свято завершилося майстер-класами з вишивання та відвідинами шкільного музею.

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Бортківської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 18 травня 2016 року зустрівся з жителями сіл Бортків, Мала Вільшанка, Скнилів Бортківської сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання: ремонт дороги міжрайонного значення Андріївка – Скнилів – Бортків – В. Вільшаниця; щодо заміни вікон Народного дому с. Бортків та даху Народного дому с. Скнилів та введення додаткового маршруту Золочів-Бортків. По піднятих питаннях дано роз’яснення.

 

19.05.2016

 

Сьогодні українці відзначають День вишиванки - символу, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають. Це свято з'явилося всього 8 років тому, коли декілька десятків українських студентів одягли вишиванки і вийшли на вулиці своїх міст.

Сьогодні, 19 травня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин спільно з колективами управлінь, відділів та секторів взяли участь у загальнонаціональному флешмобі «Одягни вишиванку». День вишиванки – це свято національної ідеї, свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Ідею акції "Всесвітній день вишиванки" у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

 

Сьогодні, 19 травня 2016 року фахівцями Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ проведено одноденний навчальний семінар на тему: «Розбудова спроможних громад: особливості та перспективи» - для посадових осіб органів місцевого самоврядування Золочівського району Львівської області.

У роботі семінару взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова районної ради Олег Банах. Розпочинаючи зустріч Володимир Недзельський зазначив, що пріоритетом будь-якої місцевої влади є розуміння того, що відбувається в громаді. Сильною громаду роблять люди, які мешкають в цій громаді. Наголошую, що, окрім питання про ефективне налаштування відносин між центрами і громадами, залишається неймовірно важливе питання активізації самих людей в громаді.

Також, голова райдержадміністрації повідомив, що до 27 травня головам місцевих рад необхідно подати в райдержадміністрацію інформаційні матеріали щодо фінансової спроможності кожної місцевої ради та побажав учасникам семінару отримати нові знання з метою застосування їх у практичній роботі. Фахівці Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ, розповідаючи про реформу місцевого самоврядування в Україні, увагу звернули на особливості процесу об’єднання громад Львівщини, аналізі ресурсного забезпечення громади, фінансовому розвитку сільських територіальних громад.

В ході проведення зустрічі обговорено основні аспекти написання та подачі аплікаційних заявок на конкурси мікропроектів та підготовку і оформлення заявок на отримання грантового фінансування.

 

З метою підвищення рівня заробітної плати, вирішення питання зайнятості населення, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, збільшення надходжень ПДФО, як джерела формування доходів районних бюджетів та бюджетів місцевого самоврядування у райдержадміністрації працює комісія з питань детінізації заробітної плати.

Сьогодні, 19 травня 2016 року, згідно графіку, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії щодо заслуховування суб'єктів господарювання району з питань детінізації заробітної плати.

Суб’єкти господарювання, що прийшли на засідання комісії зобов’язалися переглянути розмір заробітної плати і привести її у відповідність згідно чинного законодавства.

 

18.05.2016

 

Сьогодні, 18 травня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з головою районної ради Олегом Банахом за участю керівника апарату райдержадміністрації Галини Семчишин, начальника фінансового управління райдержадміністрації Галини Мудрої, начальника відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Оксани Залуцької, голів місцевих рад та депутатів районної ради взяли участь у обговоренні проекту Перспективного плану Золочівського району.

В ході обговорення, що відбувалися в обласній державній адміністрації, тривали дискусії щодо створення об’єднаних територіальних громад.

За підсумками обговорення вирішено до 27 травня 2016 року провести додатково консультації з місцевими радами та подати у відділ організаційно-кадрової роботи розрахунки економічної спроможності кожної громади. Дана інформації буде передана в Офіс реформ з метою проведення експертної оцінки.

 

16 травня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з головою районної ради Олегом Банахом та отцем Михайлом Сукмановським провели виїзну зустріч у с. Підгір’я Ремезівцівської сільської ради.

Оглянули приміщення для майбутнього Золочівського крайового центру для дітей з особливими потребами та прилеглу територію. «Визначення «дитина з особливими потребами» вказує на суб’єктність дитини, включення її до суспільства, в якому вона проживає, рівність її прав разом з іншими дітьми. Саме тому з метою адаптації таких дітей у суспільство пропонується створення у с. Підгір’я даного центру», - наголосив під час зустрічі Володимир Недзельський.

«З метою медико-психологічної реабілітації для дітей та підлітків планується запровадити терапію тваринами. У цій реабілітації є багато складових. По-перше, фізичний і емоційний компоненти. Тренуються і розвиваються певні групи м'язів. Безпосередній тактильний контакт з дрібними тваринами - є для дітей потужним емоційним чинником, позитивно впливає на психіку, розвиває інтелектуально. Адже спілкування з живим світом необхідне для повноцінного розвитку дитини»,- повідомив отець Михайло Сукмановський, ініціатор створення центру реабілітації для дітей з особливими потребами.

 

Розпочався міжобласний семінар-практикум директорів районних та міських народних домів і будинків культури Львівської та Тернопільської областей. З метою вивчення кращого досвіду роботи Народних домів, 17 травня 2016 року розпочався чотирьохденний міжобласний семінар-практикум директорів районних та міських народних домів і будинків культури Львівської та Тернопільської областей.

Голова Золочівської районної ради Олег Банах, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Микола Решітник, директор районного Народного дому Олег Леськів та аматори художньої самодіяльності РНД урочисто зустріли делегацію Тернопільської області на межі Львівської та Тернопільської областей. Гостей вітали теплими словами, українською піснею та запашним короваєм. В рамках заходу, учасники семінару відвідали джерело у селі Плугів, ознайомилися з методичною роботою та творчими колективами Народних домів с. Ясенівці та Золочівського районного дому ім. Ігоря Білозора. Відвідали музей – заповідник «Золочівський замок».

В роботі семінару беруть участь директор Львівського обласного центру Народної творчості і культурноосвітньої роботи Роман Береза та директор Тернопільського обласного методичного центру Народної творчості Володимир Сушко.

 

15 травня 2016р. у НД с.Колтів розпочався районний огляд аматорських колективів під назвою «Моя Україна», в якому взяли участь Народні доми сіл: Верхобуж, Колтів, Кругів, Руда-Колтівська,Хмелева,Опаки, Сасів, Побіч, Ушня, Єлиховичі, Зозулі, Городилів, Монастирок, Копані.

З привітальним словом виступів начальник відділу культури і туризму Золочівської райдержадміністрації М.Ф.Решітник, який побажав усім учасникам вдалого виступу та успіху, а глядачам позитивних вражень та хорошого настрою. На огляді були показані номери художньої самодіяльності різних жанрів: вокальний, хореографічний, декламаторський, драматичний, музичний та фольклорний.

Майстри-умільці організували виставки робіт клубів за інтересами, що діють при названих Народних домах.

Такі творчі звіти почергово триватимуть щонеділі до 26 червня включно у Народних домах сіл: Підлипці, Скварява, Сновичі, Митулин та у м.Глиняни.

Інформація Золочівського РЦЗ про роботодавців, котрі виявили бажання допомогти у працевлаштуванні демобілізованих військовослужбовців-учасників антитерористичної операції

1. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЗОЛОЧІВАГРОБУД"

2. ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАРПАТСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ"

3. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕЛЕКТРОКОНТАКТ УКРАЇНА"

4. ЗОЛОЧІВСЬКЕ МВЖКП

5. ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЗОЛОЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

6. ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАРПАТСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ"

7. ЛЬВІВСЬКА ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГОВИЙ ДІМ "КАРПАТСЬКІ МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ"

 

17.05.2016

 

З метою підвищення рівня заробітної плати, вирішення питання зайнятості населення, легалізації трудових відносин з найманими працівниками, збільшення надходжень ПДФО, як джерела формування доходів районних бюджетів та бюджетів місцевого самоврядування у райдержадміністрації працює комісія з питань детінізації заробітної плати.

Сьогодні, 17 травня 2016 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії щодо заслуховування суб'єктів господарювання району з питань детінізації заробітної плати. За результатами засідання зобов’язано проводити роз’яснювальну роботу з населенням і керівниками суб’єктів господарювання всіх форм власності з питань дотримання вимог законодавства про працю, в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками та встановлення їм гарантій в оплаті праці, шляхом розміщення тематичних матеріалів у засобах масової інформації, індивідуальної роботи з суб’єктами господарювання.

Надалі проводити моніторинг суб’єктів господарювання та ініціювати заслуховування на засіданнях комісії керівників суб’єктів господарювання з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, котрі порушують чинне законодавство. Голова райдержадміністрації під час засідання наголосив, що ті суб’єкти господарювання, які не з’являються на засідання районного комісії будуть подані на розгляд обласної комісії з питань детінізації заробітної плати. На сьогоднішній час держава зменшила податковий тиск відповідно від районної влади вимагається проводити роботу по збільшенні заробітної плати. Важливим моментом є збільшення заробітної плати працівникам, адже купівельна спроможність громадян-пенсіонерів чи тих самих працюючих значно зросте.

Наступне засідання комісії, згідно графіку затвердженого головою райдержадміністрації заплановано на четвер, 19 травня 2016 року.

Підсумовуючи зустріч голова райдержадміністрації наголосив, що виплачуючи більшу заробітну плату, суб’єкти господарювання безпосередньо впливають не тільки на матеріальний стан своїх працівників, але й на соціально-економічний розвиток сіл, селищ та міст де вони проживають.

 

16.05.2016

 

16 травня 2016 року за участю першого заступника голови райдержадміністрації І. Нижника відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь: Зарічний В. З., Щур М. Я., Погребняк І. В., Грабовський О. І, Сембай О. О., Кушнір Р. М.

В ході засідання обговорено питання:

1. Розглянуто детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору в урочищі «Між селом» на території Єлиховицької сільської ради Золочівського району Львівської області. За результатами розгляду даний ДПТ схвалено та рекомендовано до затвердження рішенням сесії Єлиховицької сільської ради.

2. Розглянуто детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів (колишнього інкубатора) на території Єлиховицької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). За результатами розгляду даний ДПТ рекомендовано до затвердження розпорядженням голови райдержадміністрації.

 

13.05.2016

 

13 травня 2016 року у сесійній залі райдержадміністрації відбулася нарада-семінар з міськими, селищним, сільськими головами та бухгалтерами місцевих рад району з питання децентралізації в частині формування об’єднаних територіальних громад.

Розпочав зустріч голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який наголосив, що з наступного тижня в облдержадміністрації заплановано проводити обговорення Перспективних планів районів Львівської області за участю керівництва райдержадміністрації, районної ради та фахівців в галузі бюджету та фінансів.

Головам місцевих рад району необхідно провести розрахунки стосовно фінансової спроможності кожної міської, селищної, сільської ради та відповідні показники подати в фінансове управління райдержадміністрації.

Головам місцевих рад рекомендовано звернути особливу увагу на законодавчу базу, вивчення норм Бюджетного кодексу. На сьогоднішній час Перспективний план Золочівського району передбачає створення чотирьох об’єднаних територіальних громад.

 

Сьогодні, 13 травня 2016 року, за участю голови райдержадміністрації Володимира Недзельського відбулося засідання комісії щодо заслуховування суб'єктів господарювання району, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі з питань детінізації заробітної плати.

За результатами засідання вирішено рекомендувати керівникам підприємств підвищити розмір заробітної плати до середньогалузевого рівня.

 

Вже традиційними стали зустрічі в Золочівському районному центрі зайнятості з демобілізованими учасниками АТО, військовослужбовцями, владою району, військовим комісаріатом, представниками військових частин, щодо вирішення питань працевлаштування на контрактну службу.

12 травня 2016 року відбувся відповідний семінар «Служба в Збройних силах України» за участю першого заступника голови райдержадміністрації п. І.Нижника, військового комісара Золочівського району майора П.Вінгольца, представника 36 окремої бригади морської піхоти ВМС старшого лейтенанта О.Рибіна, представника 146 ремонтного полку лейтенанта Р.Стасіва, лейтенанта Золочівського військкомату У.Канюки, а також 26 зацікавлених осіб, у тому числі демобілізовані учасники АТО. Зі словом до присутніх звернувся перший заступник голови Золочівської районної державної адміністрації п.І.Нижник, який зазначив, що укомплектування військових частин військовослужбовцями за контрактом проводиться з метою виконання завдань по відновленню боєздатності збройних сил України, враховуючи, що кожен з нас живе в Україні і має моральний обов’язок щодо захисту її від агресора. Військовий комісар майор П.Вінгольц зауважив, що професія військового є одна з найпопулярніших в Україні, це можна пояснити тим, що всі бажаючі служити в армії отримують не лише гідну зарплату, але й певні переваги.

Поділився думками з присутніми учасник АТО, старший розвідник, демобілізований п.Т.Буца.

На запитання учасників, військовим комісаром та представниками військових частин дано вичерпні відповіді. Зустріч була цікавою та корисною. Відвідувачі центру зайнятості обмінялися думками та поділилися враженнями, адже Захисник України – одна з найбільш конкурентоздатних професій на ринку праці.

 

У всі часи справою честі чоловіків був захист рідної землі.

Строкова військова служба в Україні вважається «чоловічою» професією. 3 травня строковики Золочівщини вирушили в навчальні центри: деякі – в смт Десна, інші – до Василькова і Старичів , де вони будуть проходити військову підготовку від 1 до 3 місяців. Після цього вони будуть розподілені по військовим частинам і відправляться на службу в ЗСУ, Національну гвардію і Прикордонні війська.

Золочіський військовий комісаріат дякує юнакам, батькам, за те що виховали синів, гідних носити високе звання захисників Вітчизни.

Начальник відділення комплектування О.В.Двораковський

12.05.2016

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Глиняської міської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 11 травня 2016 року зустрівся з жителями міста Глиняни та села Женів. Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання: ремонту доріг у населених пунктах; автобусного сполучення Глиняни – Золочів (не достатньо рейсів, у вихідні – сполучення відсутнє) та до с. Женів (маршрутка курсує три рази в тиждень).

По піднятих питаннях дано роз’яснення.

 

11 травня 2016 року фахівцями райдержадміністрації загального відділу, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді комісійно проведено перевірку роботи виконкому Глинянської міської ради, яка відбувається відповідно до графіку перевірок затвердженого головою райдержадміністрації.

Перевірено діяльність та надано допомогу виконкому Глинянської міської ради з питань дотримання вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 року № 339 з питань пов'язаних з організацією роботи виконкому щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади. За підсумками буде складено акт.

Дано доручення цей акт розглянути на засіданні виконкому міської ради, прийняти заходи щодо ліквідації недоліків.

Про проведену роботу інформувати райдержадміністрацію у терміни, визначені розпорядженням голови райдержадміністрації від 15 серпня 2012 року № 426 "Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади".

 

11.05.2016

 

Плавання виховує лідерів

Здоров'я - це одна з цінностей, яку не повернеш та не купиш за гроші. З усіх видів спорту, плавання є найкориснішим фізичним навантаженням для всіх систем організму.

Не даремно в спортивному рейтингу воно посідає перше місце, але, на жаль, впродовж багатьох років цей вид спорту в нашому районі не культивувався через відсутність діючих басейнів. Завдяки старанням отця Михайла Сукмановського Золочівський район має можливість знову навчати дітей плаванню.

5 травня 2016 року в місті Львові відбулися змагання з першості області з плавання серед учнів ДЮСШ. Метою цих змагань була пропаганда та популяризація спортивного плавання, формування дружніх стосунків між вихованцями різних ДЮСШ області, підвищення рівня спортивної майстерності юних плавців.

Змагались спортсмени у басейні ПС «Динамо»-25 м. Нелегко було нам тренерам визначитися, хто буде представляти наш район, адже здібних учнів є багато і потрібно було вибрати кращих із кращих. Діти змагалися у плаванні 50 м вільний стиль (дівчата та хлопці), 50 м брас (дівчата), 50 м спина (хлопці). Гарні результати показали Іванів Денис (виконав норматив ІІ юнацького розряду) у вільному стилі та на спині, Мудра Настя (виконала норматив ІІІ юнацького розряду) у вільному стилі, Завальнюк Вікторія (наймолодша учасниця змагань), Огоновська Марія, Папірянський Святослав, Ватралик Остап. Плавання виховує лідерів, упевнених у своїх силах, бо інакше успіху не досягнеш. Кожен із учасників отримав масу позитивних емоцій.

І хочеться сказати слова подяки голові Золочівської райдержадміністрації Недзельському В. Й., начальнику відділу освіти Бартошику В. З., директору ДЮСШ Лісовику Б. П. та декану Золочівському отцю Михайлу за підтримку організації перших обласних змагань. Думаю, що діти, які влітку добре поплавають і восени продовжать ходити хоч кілька разів на тиждень у басейн, у новому навчальному році за будуть про багато хвороб, а ще стануть спокійнішими, енергійнішими та витривалішими. Хто знає, а можливо, хтось так полюбить цей спорт, що на Золочівщині з’являться олімпійські чемпіони.

 Тренер з плавання Чайківська Надія Іванівна

 

В рамках реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 26.04.2016 №163, передбачено реалізацію заходів мікрокредитування малого бізнесу.

Згідно положень Програми частина відсотків за кредитами взятими суб’єктами підприємницької діяльності, представниками малого бізнесу буде відшкодовуватися за рахунок бюджетних коштів.

Умови Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області передбачають надання кредитів суб’єктам малого бізнесу, які працюють у межах тих видів діяльності згідно з КВЕД 2010, що підпадають під перелік усіх груп Розділу 16 «Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння», Розділу 31 Групи 31.0 «Виробництво меблів» (крім класу 31.03 «Виробництво матраців») та усіх груп Розділу 10 «Виробництво харчових продуктів» на:

- придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення;

- модернізацію технологічного процесу виробництва з метою зниження його собівартості;

- впровадження технологій енергоефективності у виробничий процес;

- розроблення нових видів продукції (товарів);

- промоцію бізнесу і пошук нових ринків збуту.

У зв’язку з вищенаведеним департамент економічної політики обласної державної адміністрації запрошує до співпраці та пропонує банкам і фінансово- кредитним установам області подати пропозиції щодо умов надання кредитів для суб’єктів малого бізнесу (зокрема, але не виключно розміру відсоткової ставки, розміру комісії та інших умов кредитування). детальніше>>>

 

Сьогодні, 11 травня 2016 року, інспектором технагляду Служби автомобільних доріг у Львівській області Ярославом Кіндяком разом з начальником філії "Золочівський райавтодор" ДП "Львівський облавтодор" Орестом Дупеличем та начальником сектору розвитку інфраструктури та будівництва райдержадміністрації Олегом Переймою проведено обстеження доріг на території Золочівського району.

Дане обстеження необхідне для складання дефектного акту доріг, ремонт на яких буде проводитися за рахунок коштів з обласного бюджету у 2016 році.

В ході обстеження доріг зібрано дані щодо виконання ремонту по видах робіт та матеріалах, які необхідно застосовувати для подальшого виконання ремонту.

 

Управління агропромислового комплексу інформує:

У 2016 році загальна посівна площа по всіх категоріях господарств становитиме 46182 га що на 20 га більше ніж у 2015 році (у сільськогосподарських підприємствах – 34602 га, що на 17 га більше ніж у 2015 році) Станом на 10.05.2016р. завершується посів ярих культур. Всіма категоріями господарств посіяно 25478 га ярих культур (99 % до прогнозу) , з них: ярих зернових - 10442 га (104,1 %), технічних культур - 9172 га (91 %), цукрових буряків -1410 га (101 %), гірчиці -230 га, соняшнику -3261 га (110 %), сої - 4271га (78 %), картоплі - 3804 га (100%), овочів - 884 га (91 %). В тому числі по сільськогосподарських підприємствах посіяно - 17484 га ярих культур (99 % до прогнозу), з них: ярих зернових - 8296 га (106 %), технічних культур - 9157 га (91 %), цукрових буряків -1395 га (100%), соняшнику - 3261 га (110 %), гірчиці – 230 га, сої- 4271 га (78 %), картоплі і овочів - 8 га (100 %), кукурудзи на силос - 21 га (100 %). Залишився досів гречки та сої.

 

Щодо забезпечення обліку природного газу у населення.

На виконання листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на № 4130/16.1.1/7-16 від 26.04.2016 року відповідно до частини першої статті 6 Закону суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема, тільки для приготування їжі – до 1 січня 2018 року.

Враховуючи вищезазначене, суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані в термін до 01.01.2018 року для зазначеної групи населення забезпечити встановлення лічильників газу, як індивідуальних, так і загально будинкових, що забезпечать 100% облік спожитого природного газу населенням.

При цьому, у разі не встановлення населенню у терміни, зазначені у цьому підпункті лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України (положення частини першої статті 6 Закону).

Вдділ архітектури, містобудування та ЖКГ Золочівської РДА

10.05.2016

 

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ПОВІДОМЛЯЄ

Відповідно до Указу Президента України від 29 березня 2016 року №122/2016, Золочівський районний військовий комісаріат з 1 квітня 2016 року розпочав підготовчі заходи до проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу в травні-червні 2016 року, пов’язані з оповіщенням, попереднім медичним оглядом, лікуванням та поглибленим вивченням призовників.

Відправка призваних у військо буде відбуватися у травні-червні 2016 року. Відправці на строкову військову службу підлягають громадяни віком від 20 до 27 років. Керівники підприємств, установ, у яких працюють призовники, зобов’язані забезпечити їх прибуття до районних, міського військових комісаріатів.

Призовники, яким за будь-яких обставин не надійшла повістка для проходження районної призовної комісії, зобов’язані з’явитися до військового комісаріату в десятиденний строк з дня початку призову, визначеного Указом Президента України, тобто до 15 травня 2016 року.

Відповідно до постанови Кабміну призовникам виплатять матеріальну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат (2900 гривень). Фінансування виділено бюджетом Міноборони. Призовники з вищою освітою будуть служити рік, без – півтора року.

Громадянам, призваним на строкову військову службу, які до призову працювали на підприємствах, в установах чи організаціях, незалежно від підпорядкування і форми власності, зберігається місце роботи та продовжує виплачуватись середньомісячна заробітна плата. Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України військовослужбовці строкової військової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях не залучаються.

Солдати-строковики будуть проходити службу винятково за межами зони АТО. Протягом квітня-червня поточного року в запас буде звільнено військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти "спеціаліст" або "магістр" і відслужили встановлені терміни строкової служби.

 

9 травня у місті Золочеві пройшли заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Розпочалися заходи біля меморіалу «Вічний вогонь». Загальна панахида за померлими у Другій світовій війні об’єднала громадськість у молитві за воїнів, що загинули захищаючи нашу країну. Участь у заходах взяли керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість.

До меморіалу «Вічний вогонь» покладено композиції з квітів. Продовжились заходи пішою ходою до пам’ятника Братської могили жертв репресій 1939-1941 рр. Священнослужителі провели поминальну панахиду за загиблими у Другій світовій війні. Голова станичного братства ім. Шугая Ярослав Безпалько звернувся до учасників заходу з коротким історичним екскурсом.

Закінчилися заходи покладанням лампадок та квітів до пам’ятника Братської могили жертв репресій 1939-1941 рр.

 

06.05.2016

 

Сьогодні, 6 травня 2016 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський в рамках проведення інформаційної кампанії щодо промоції передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації – фахівцями в галузі економіки, фінансів з питання децентралізації.

В ході обговорення вирішено 13 травня 2016 року провести нараду семінар з головами та бухгалтерами місцевих рад району і розглянути питання реалізації здатності органами місцевого самоврядування вирішувати суспільні питання, які належать до їх компетенції, для задоволення потреб населення відповідних адміністративно-територіальних громад.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Сьогодні, 6 травня 2016 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з перевізниками, що здійснюють пасажирські перевезення на території Золочівського району. Питання, що розглядалося - оптимізація транспортної мережі району.

За підсумками наради перевізникам рекомендовано подати пропозиції по оптимізації пасажирських перевезень у сектор розвитку інфраструктури і будівництва Золочівської райдержадміінстрації. 

--------------------------------------------------------------------------------------------

6 травня 2016 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, заступник голови районної комісії з питань ТЕБ і НС провів провів засідання комісії ТЕБ та НС.

На засіданні розглянуто питання:

1. Про стан інвентаризації та передачі безхазяйних гідротехнічних споруд району.

2. Про готовність місць масового відпочинку населення на водних об'єктах району під час купального сезону 2016 року.

3. Про розгляд листа Буського УЕГГ щодо незаконного будівництва гаражів на стальному газопроводі по вул.. Гайдамацькій

4. Про облаштування об'єктів підвищеної небезпеки системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій.

5. Щодо ліквідації осередків загорань торфу на території Червоненської та Княжівської сільської ради.

6. Розгляд клопотання начальника ДПРЧ-13 ГУ ДСНС України у Львівській області про виділення бензини та дизпалива у зв'язку із настанням пожежонебезпечного періоду.

Особливу увагу під час засідання звернуто на питання готовності місць масового відпочинку населення на водних об'єктах району під час купального сезону 2016 року.

Комісією вирішено міським, селищному, сільським головам, орендарям, власникам водних об'єктів: активізувати роботу щодо визначення та облаштування на адміністративних територіях місць масового відпочинку населення на водних об’єктах. >

Розробити перспективні плани щодо обладнання місць організованого відпочинку населення на воді, особливу увагу звернути на територію пляжів; докласти всіх зусиль для попередження нещасних випадків на водних об'єктах під час купального сезону та забезпечити безумовне виконання заходів безпеки згідно з "Правилами поведінки та охорони життя людей на водних об’єктах Львівської області"; заборонити купання в озерах, ставках та інших водоймах, що не мають обладнаних пляжів з сезонними рятувальними постами та не визначені, як місця масового відпочинку громадян біля води; заборонити торгівлю спиртними напоями в місцях масового відпочинку громадян біля водних об'єктів; райдержадміністрацію повідомляти про час, характер заходу, що здійснюється, загальну кількість учасників та список осіб, які забезпечують охорону життя людей на воді (склад рятувального поста), та які плавзасоби залучаються для забезпечення безпеки масових заходів; встановити на всіх водних об’єктах адміністративних територій, які не підготовлені до літнього сезону відпочинку на воді 2016 року та в яких купатись заборонено, інформаційні таблички «Купатись заборонено»; до 1 червня 2016 року організувати підготовку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах з виконанням у повному обсязі вимог, визначених Правилами охорони життя людей на водних об'єктах України, затвердженими наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 24 вересня 2012 року №1214.

--------------------------------------------------------------------------------------------

6 травня 2016 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з представниками відділів і секторів райдержадміністрації з питання проведення перевірок за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади на 2016 рік. Галина Семчишин особливу увагу акцентувала на проведенні перевірки у Глинянській міській раді, яка відповідно до графіку відбудеться з 10 по 13 травня 2016 року.

За підсумками наради вирішено провести комісійну виїзну перевірку роботи виконкому Глинянської міської ради 11 травня 2016 року з питань, що належать до компетенції відділів, секторів управлінь райдержадміністрації.

За підсумками проведення перевірки буде складено акт.

 

05.05.2016

 

Сьогодні, 5 травня 2016 року, у сесійному залі районної ради відбувся навчання-семінар з питання реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання, котрий проводив Золочівський районний сектор ГУДМС України у Львівській області спільно із Центром надання адміністративних послуг райдержадміністрації з секретарями органів місцевого самоврядування. На семінарі обговорювали Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та Постанову Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року № 207 «Правила реєстрації місця проживання».

Навчання-семінар розпочав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, який побажав присутнім отримати багаж знань з метою належного застосування у подальшій роботі. Надалі навчання проводили головні спеціалісти Золочівського районного сектору ГУДМС України у Львівській області Оксана Яворська та Наталія Жук.

В ході обговорення з’ясовано ряд питань, котрі цікавили органи місцевого самоврядування та надано консультації та роз’яснення.

-------------------------------------------------------------------------------

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Княжівської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 4 травня 2016 року зустрілися з жителями села Княже. Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали такі питання:

- впорядкування сміттєзвалищ на ділянці автодороги Червоне – Княже;

- про ремонт аварійного моста у с. Княже;

- про отруєння бджіл при оприскуванні полів на території Княжівської сільської ради.

-------------------------------------------------------------------------------

5 травня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання колегії. В ході проведення засідання піднімалися питання: про завершення опалювального сезону 2015-2016 років та стан розрахунків споживачів за енергоносії; про виконання бюджету Золочівського району за I квартал 2016 року; про затвердження «Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Золочівському районі на 2016-2018 роки»; про затвердження «Програми поліпшення сервісу надання адміністративних послуг, підвищення їх сервісу та забезпечення комфортних умов платникам податків та населенню Золочівського району».

За підсумками засідання колегії прийнято рішення по кожному з питань.

 

04.05.2016

 

Сьогодні, 4 травня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення та 71-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У засіданні взяли участь представники органів місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів РДА, правоохоронних органів, командування військових частин, громадських організацій та преси.

За підсумками оргкомітету прийнято рішення проводити заходи 9 травня 2016 року. Заходи розпочнуться біля меморіалу «Вічний вогонь», продовжаться ходою до пам’ятника «Жертвам політичних репресій», початок о 11.00 год.

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі – забезпечити супровід проведення заходу.

 

29.04.2016

 

29 квітня 2016 року, напередодні світлого свята Воскресіння Христового, керівництво району відвезло пасочки для вихованців районного дитячого будинку “Рідний дім” (с. Сасів) та дитячого будинку сімейного типу “Покрови Матері Божої” (м.Золочів).

Дітей та вихователів вітали із Великодніми святами.

 

28 квітня – День охорони праці

Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання виникненню випадків загрози життю і здоров’ю працюючих, викликаних умовами праці - є одним з основних напрямків діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

На 2016 рік заплановано проведення 116 різних заходів з цього приводу: взаємодія із ЗМІ, участь у нарадах з питань охорони праці, участь в опрацюванні та удосконаленні системи управління охороною праці на підприємстві, в комісіях з перевірки знань з питань охорони праці та інші. Також значна увага приділяється заходам з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Цього року Всесвітній день охорони праці, який відзначають 28 квітня, пройде під девізом: „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників. Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.

Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі. У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства. Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.

Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, у 2015 році порівняно з 2014 роком кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 % (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці.

Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо. У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльноcті враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства.

Захистити і зміцнити здоров’я, добробут і продуктивність як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на людей та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх. Робоче місце одночасно є значним осередком психосоціальних ризиків і ідеальним місцем для їх усунення. Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.

Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників. Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, звертаємося до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.

Відділення ВД ФССНВ в Золочівському районі

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Червоненської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 27 квітня 2016 року зустрілися з жителями села Червоне.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про укладення договору відділом освіти на вивіз сміття зі школи, проведення лінії електричних передач у новозбудованому кварталі по вулицях Львівська та Миколіївська, облаштування зеленої зони по вулиці Молодіжній, виділення земельних ділянок учасникам АТО, користування пасовищами за межами населених пунктів.

За результатами зустрічі дано доручення керівникам структурних підрозділів РДА та окремих служб району щодо вирішення піднятих проблемних питань.

 

27.04.2016

 

10 травня — граничний термін подання звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами щомісяця до 10 числа засобами електронного зв’язку в порядку, передбаченому для податкової звітності, подають до органу ДФС за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів у роздрібній мережі за встановленою формою.

Перший звітний період – квітень 2016 року, останній день подачі звіту – 10 травня 2016 року. Форми звітності та порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 .

ГДІ з питань організації роботи

 

З 1 травня збільшується мінімальна заробітна плата

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що розміри мінімальної заробітної плати на 2016 рік затверджені Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 р. N 928-VIII. З 1 травня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати збільшується до 1450 грн. у місячному розмірі, в погодинному - до 8,69 гривень.

Звертаємо увагу підприємців на спрощеній системі оподаткування, що з 1 травня ц.р. сума єдиного внеску, який СГД платять за себе становитиме 319 гривень.

При цьому, розмір єдиного податку залишається незмінним. Також зміниться максимальний розмір доходу, на який потрібно нараховувати ЄСВ: з 1 січня 2016 року він становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.Тобто з 1 травня він дорівнюватиме 36250 гривень.

ГДІ з питань організації роботи

Затверджено форму та порядок заповнення акцизної накладної

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що з 12.04.2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального». Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212, та статей 231, 232 Податкового кодексу України цим наказом затверджені:

- форма заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального;

- форма акцизної накладної; - форма розрахунку коригування акцизної накладної;

- форма заявки на поповнення (коригування) залишку пального;

- Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

ГДІ з питань організації роботи

 

Затверджено порядок скасування штрафних санкцій

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що 18 березня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40, яким затверджено «Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення».

Цей Порядок розроблений відповідно до п. 35 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України та визначає послідовність дій платників податків і контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив у терміни, визначені Кодексом, без оскарження податкового повідомлення-рішення.

Нагадуємо, що п. 35 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України встановив тимчасову норму, яка діє до 31 грудня 2016 року включно, згідно з якою платникам скасовуються штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення.

Звертаємо увагу, що норми цього Порядку застосовуються до платників податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік становить менше 20 млн. гривень та яким уперше протягом року контролюючим органом визначено суму податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору.

Платник податків, який має намір скористатися правом, наданим п.35 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, може письмово повідомити про це контролюючий орган, який склав відповідне податкове повідомлення-рішення, та надати разом з таким повідомленням копії платіжних документів, згідно з якими здійснено сплату податкового зобов'язання.

ГДІ з питань організації роботи

 

 

 

26.04.2016

 

Сьогодні, 26 квітня 2016 року, під керівництвом в.о. директора ДЛГП "Галсільліс" Комарницького Івана Івановича проводилась посадка лісових культур в с.Колтів кварталі №7 на площі 3/6 га.(урочище Романів гай)

 

В Навчальному центрі НГУ вшанували тих, хто рятував світ від біди.

25 квітня 2016 року у Навчальному центрі Національної гвардії України відбувся мітинг-реквієм з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії.

У заходах взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, який звернувся з вітальним словом до ветеранів-ліквідаторів. Начальник Навчального центру Національної гвардії, полковник Михайло Кулик подякував ветеранам-ліквідаторам наслідків аварії за проявлені мужність та героїзм.

В ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь тисячі фахівців різних галузей, військових та цивільних. З перших днів аварії десятки військовослужбовців Навчального центру були направлені для виконання бойових завдань по ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, ведення радіаційної розвідки, проведення робіт по дезактивації забруднених територій, тощо. А напередодні відзначення 30 – річчя з дня Чорнобильської трагедії проводились зустрічі ліквідаторів аварії з особовим складом Навчального центру, що знаходиться на навчанні та покладання квітів до могил померлих військовослужбовців, які у далекі 80-ті роки приймали участь у ліквідації техногенної катастрофи.

 

25.04.2016

 

Сьогодні, 25 квітня 2016 року напередодні 30 річниці з дня Чорнобильської трагедії голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з головою районної ради Олегом Банахом вручили грамоти ліквідаторам аварії на ЧАЄС, що проживають у Золочівському районі.

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагороджені грамотами за мужність і героїзм, сумлінне виконання обов’язків, вагомий особистий внесок у справі захисту українського народу від наслідків найбільшої техногенної катастрофи сучасності.

 

Золочівська дитяча музична школа провела звітний концерт

23 квітня 2016 року на сцені районного Народного дому відбувся творчий звіт Золочівської дитячої музичної школи. За сумлінну творчу працю, високі досягнення у гармонійному розвитку талановитої учнівської молоді, вагомий особистий внесок у розвиток музичного мистецтва в районі та професіоналізм в організації і проведенні урочистих, святкових районних заходів колектив дитячої музичної школи отримав подяку від голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського.

Вітаючи педагогів та учнів музичної школи голова райдержадміністрації наголосив, на тому, що і зараз ні на мить не зупиняється копітка робота педагогів та учнів школи над опануванням нових композицій і постановок. Та ким би не стали їхні вихованці – підприємцями, лікарями, юристами – світ музики, в якому вони проводять дитячі роки, без сумніву, назавжди лишить у їхніх серцях любов до прекрасного.

 

22.04.2016

 

В рамках Всеукраїнської соціально-екологічної акції ”Зробимо Україну чистішою разом” Золочівським РВ КВІ УДПт СУ у Львівсьбкій області спільно із Золочівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 22 квітня 2016 року організовано упорядкування території пляжу Золочівського озера: розгорнуто пісок, прибрано сміття.

Участь у заході взяли спеціалісти вказаних служб, а також особи, які перебувають на обліку у Золочівському РВ КВІ

 

22 квітня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян. До очільника району звернулося троє громадян з земельних та житлових питань.

Під час особистого прийому обговорювалося про порядок отримання земельних ділянок учасниками АТО та можливості надання житла багатодітній сім’ї.

 

Сьогодні, 22 квітня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин спільно із заступником командира Навчального центру Національної гвардії України (підшефної військової частини 3007) Володимиром Удовиченком взяли участь у засіданні обласної Координаційної ради з питань шефства над військовими частинами.

Довідка.

На виконання Указу Президента України «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» від 11 лютого 2016 року № 44/2016, розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 19 лютого 2016 року № 90/0/5-16 «Про шефство над військовими частинами Збройних сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 17 березня 2016 року № 87 «Про шефство над військовою частиною 3007 Національної гвардії України». Розпорядженням затверджено склад Координаційної ради з питань шефства над військовою частиною 3007 Національної гвардії України та Положення про Координаційну раду.

Співпраця з навчальним центром Національної гвардії України відбувається згідно затвердженого плану заходів щодо національно-патріотичного виховання та популяризації військової служби в ході підготовки та відзначення 2-ї річниці Національної гвардії України командувачем Національної гвардії України. Військовослужбовці завжди беруть участь у відзначенні державних та релігійних свят, які організовуються місцевою владою. Райдержадміністрації сприяє у наданні приміщення залу РНД для проведення заходів навчальним центром, а саме концертних виступів для особового складу, членів сімей Навчального центру та громадськості міста. Для проведення бойового злагодження на військових полігонах навчальний центр постійно забезпечується лісоматеріалами (дровами).

Районною організацією «Союз Українок» організовується збір продуктів для військовослужбовців навчального центру з метою належного відзначення найбільших релігійних свят, а саме Різдва Христового та Воскресіння Господнього.

 

Отримали спадщину чи подарунок – подайте декларацію про доходи

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що громадянам, які у 2015 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Так, відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, 5%, а також 15% або 20%.

За нульовою ставкою оподатковується, зокрема, вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку становить 15 або 20% (у 2016 році - 18%).

Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, котрий оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Всім іншим громадянам, які отримали у 2015 році спадщину чи подарунок, необхідно задекларувати такі доходи до 1 травня 2016 року.

ГДІ з питань організації роботи

 

21 квітня 2016 року в приміщенні Золочівського управління водного господарства, у рамках святкування Всесвітнього дня охорони праці відбулося вручення грамот кращим фахівцям з охорони праці в районі. Грамотою райдержадміністрації та районної ради нагороджено Білинського Данила Михайловича, тракториста-машиніста Золочівського управління водного господарства в номінації "кращий працівник за показниками безпеки праці на підприємстві та Сидорова Романа Володимировича, страхового експерта з охорони праці Золочівського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Львівській області за проведення профілактичних заходів, спрямованих на попередження виробничого травматизму і професійної захворюваності в районі.

Управління праці та соціального захисту райдержадміністрації

 

21 квітня 2016 року, завдяки сприянню голови райдержадміністрації Володимира Недзельського та начальника управління соціального захисту населення Ігоря Уличного, відбулась організована Золочівським районним центром соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді екскурсійна поїздка дітей учасників АТО Золочівського району у місто Трускавець.

Діти мали змогу переглянути шоу дельфінів у дельфінарії оздоровчо-лікувального комплексу "Оскар". На зворотній дорозі побували у зоопарку "Лімпопо" (с. Меденичі, Дрогобицького р-ну). Безкоштовні квитки у дельфінарій та зоопарк для дітей учасників АТО Золочівського району люб'язно надали волонтери Галина Трач та Ольга Воронюк (ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих»).

Під час поїздки дітей супроводжували фахівець ЦСССДМ Ліана Реплянська, волонтер Ольга Воронюк, медичний працівник Гриців Софія.

Незабутні враження від захоплюючої поїздки запам’ятаються дітям надовго.

 

За підсумками скайп-наради з департаментом фінансів 21 квітня 2016 року у фінансовому управлінні райдержадміністрації проведено нараду із спеціалістами фінансового управління, по результатах якої дано доручення:

1. Заступнику начальника - начальнику бюджетного відділу фінансового управління Навроцькій О.П.:

- забезпечити своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати за ІІ половину квітня 2016 року;

2. Начальнику відділу доходів фінансового управління Кмиць А.М.:

- підготовити лист управлінню соціального захисту населення Золочівської РДА про проведення підготовчої роботи щодо своєчасного подання реєстрів персональних даних , передбачених постановою КМУ від 18 лютого 2016 року №151 «Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства фінансів, органів державної казначейської служби та установ, які здійснюють виплати пільг, субсидій, інших соціальних виплат, під час перерахування таких виплат» .

 

21.04.2016

 

Забезпечення пожежної безпеки в культових спорудах!

Напередодні одного з найбільших християнських свят – Великодня, працівниками Золочівського районного відділу Головного управління ДСНС України у Львівській області вживають усіх можливих заходів аби гарантувати безпеку населення.

Так, під час підготовки і проведення святкувань рятувальники надають священнослужителям усю необхідну консультативну та практичну допомогу в організації забезпечення пожежної та техногенної безпеки культових споруд. 21 квітня 2016 року провідним інспектором Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Костельним В.Є. проведено виступ перед настоятелями храмів Золочівського деканату УАПЦ щодо дотримання вимог пожежної безпеки в храмах. Під час проведення виступу особливу увагу було звернено на забезпечення храмів первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками, влаштування та експлуатацію електромережі відповідно до вимог правил влаштування електрообладнання, безпечність у користуванні відкритим вогнем та забезпечення зовнішнім протипожежним водопостачанням.

Нагадаємо, що Великдень традиційно пов’язаний не лише з посвяченням пасхальних страв, а й з масовим використанням відкритого вогню, зокрема свічок та лампадок, адже пасхальний вогонь відіграє велику роль у Богослужінні. Саме тому Золочівський районний відділ ГУ ДСНС України у Львівській області закликає священнослужителів та парафіян дотримуватись правил пожежної безпеки у релігійних закладах, бути обережними при користуванні відкритим вогнем. По закінченню Богослужіння, вимикати електричні прилади, постійно слідкувати за справністю електричних мереж, забезпечити наявність в храмах достатньої кількості вогнегасників.

Окремо звертаємося до духовенства. Застерігайте прихожан від необережного поводження з вогнем, наголошуйте на дотриманні правил пожежної безпеки як в храмах, так і в побуті. Впевнені, що від Вашого слова сьогодні залежить збереження релігійних закладів, і життя галичан. Будьте вкрай обережні у поводженні з вогнем, дотримуйтесь правил безпеки для власного блага. Свято бережіть найвищу цінність, даровану Богом – людське життя!

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

 

Зустріч керівництва райдержадміністрації з жителями Великополюхівської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 20 квітня 2016 року зустрівся з жителями села Великий Полюхів.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали питання щодо ремонту даху Народного дому, встановлення дитячого майданчика, а також запитували про низький відсоток орендної плати за землю ПП «Західний Буг». За результатами зустрічі дано доручення керівникам структурних підрозділів РДА та окремих служб району щодо вирішення піднятих проблемних питань.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно із волонтерською групою нещодавно відвідав військовослужбовців у зоні АТО (відео).

Бійцям відвезли паску та усе необхідне до Великоднього столу.

«Наближається одне із найбільших християнських свят – це свято Великдень. Кожен приготовляє свою оселю, свій Великодній стіл, тому ми знайшли можливість приїхати до вас, аби ви змогли скуштувати паску та святкові страви. Я радий, що у Золочеві створено ремонтно-відновлювальний полк, який показує високу майстерність виконуючи бойові завдання, а це вкрай необхідно в сьогоднішній час, коли держава у небезпеці. Я вам усім щиро дякую за вашу працю, за вашу службу і бажаю, щоб ви якнайшвидше повернулися до дому, щоб закінчилась війна та перемога була за нами»,- наголосив Володимир Недзельський.

Священики служили Службу Божу.

Усі охочі мали нагоду посповідатися та прийняти святе Причастя. Бійці та командування висловили подяку мешканцям Золочівського району та волонтерській місії за підтримку та допомогу.

До слова у волонтерську групу входили голова Золочівської РДА Володимир Недзельський, о. Августин Шоп’як, о. Віталій Барабаш, о. Юрій Галабуда, о.Ігор Леськів та журналіст “Золочів.нет” Юрій Даниленко.

За матеріалами Золочів.нет

20.04.2016

 

20 квітня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання організації передвеликодніх ярмарків, на яких представлятиметься широкий асортимент продукції підприємств агропромислового комплексу району.

Для належного проведення ярмарків участь у нараді взяли: директор КП «Золочівський ринок» Олексій Розхідченко, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Оксана Залуцька, заступник начальника управління агропромислового розвитку Зеновій Леськів та начальник управління ветеринарної медицини Степан Козак.

За підсумками зустрічі дано доручення: управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомити місцеві ради та товаровиробників про участь у передвеликодніх ярмарках, які відбудуться в суботу 23 квітня 2016 року та четвер 28 квітня 2016 року на території КП «Золочівський ринок», дирекції КП «Золочівський ринок» озвучити оголошення щодо проведення ярмарків для покупців через засоби зв’язку ринку, а також забезпечити організацію торгівлі на ринку.

 

Щорічна «податкова відпустка» для платників єдиного податку І та ІІ груп

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

ГДІ з питань організації роботи

 

Щодо збільшення ставок екологічного податку з 1 січня 2016 року

Золочівське відділення Буської ОДПІ звертає увагу платників податків на те, що з 1 січня 2016 року відповідно до статей 243, 245-248 Податкового кодексу України, із врахуванням змін, які внесені Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII, застосовуються нові (збільшені) ставки екологічного податку.

Для обґрунтованого застосування ставок екологічного податку за викиди забруднюючих речовин при експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку слід використовувати відповідні документи, зокрема, Дозвіл на викиди забруднюючих речовин, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин.

Більш детально з роз’ясненням щодо визначення ставок екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення можна ознайомитись у листі ДФС України від 16.03.2016 р. № 9027/7/99-99-15-04-02-17.

ГДІ з питань організації роботи

 

19 квітня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з суб'єктами господарювання району, що здійснюють свою діяльність у галузі торгівлі з питань детінізації та підвищення рівня заробітної плати.

За результатами зустрічі керівникам підприємств рекомендовано підвищити рівень заробітної плати працюючим.

 

19.04.2016

 

Відбудеться позачергове засідання сесії Золочівської районної ради

18 квітня 2016 року у кабінеті голови районної ради відбулося засідання президії районної ради, на якому були присутні 12 депутатів.

Президія вирішила скликати ІІІ (позачергову) сесію районної ради VІІ скликання 21 квітня 2016 року о 11.00 годині. За рішенням президії до порядку денного внесено наступні питання:

1. Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування голові районної ради.

2. Про реформування газети «Народне слово» та її редакції.

3. Про припинення права користування земельними лісовими ділянками Золочівським дочірнім лісогосподарським підприємством ЛГП «Галсільліс» на території району.

4. Про створення опорного навчального закладу на базі Сасівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Золочівської районної ради Львівської області.

5. Про прийняття звернення депутатів Золочівської районної ради Львівської області щодо капітального ремонту автомобільної дороги Львів-Тернопіль (Н-02).

6. Про додаткове маркування товарів російського походження у торгівельних закладах району.

7. Різне.

 

Як відзвітувати про пільги за І квартал 2016 року

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що ДФС України затвердила Довідник пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів, станом на 01.04.2016 року, а саме:

– Довідник №78/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

– Довідник №78/2 інших податкових пільг.

При заповненні Звіту про суми податкових пільг за I квартал 2016 року слід користуватися зазначеними довідниками.

Нагадуємо, що порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабміну України від 27.12.2010 №1233 (далі – Порядок №1233).

Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг. Пунктом 3 Порядку №1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду.

У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

                                                                                              ГДІ з питань організації роботи

 

Затверджено нову звітність для виробників і продавців спирту, алкоголю та тютюну

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що наказом Мінфіну України від 11.02.2016 N 49 затверджено новий пакет звітності щодо виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та і порядок їх заповнення.

Наказом передбачено окремі звіти про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій та в роздрібній мережах, зокрема:

- звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі», звіт № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі»;

- звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі», звіт № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі».

Заповнення форм звітів здійснюється з використанням кодів продукції та кодів адміністративно-територіальних одиниць згідно з додатком до наказу № 49.

Наказ набирає чинності з 22 квітня 2016 року. Звітність складається в електронній формі окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання. 

                                                                                              ГДІ з питань організації роботи

18.04.2016

 

19 квітня 2016 р. у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки картин Володимира, Тараса і Ярослава Дідули під назвою “Три брати і одна муза”. Початок о 16 год.

 

17 квітня 2016 р. в приміщенні Золочівського Народного дому ім.І.Білозора відбулася прем’єра нової духовної вистави Івана Вархоли «Господні Апостоли».

Нажаль не численні глядачі змогли зануритися в ті далекі події, коли від учнів забирають їх улюбленого учителя, Ісуса Христа. Між ними панує страх, розгубленість і, навіть, до якоїсь міри розчарування. Все це постарались показати із сцени актори Золочівського Народного театру.

Вдячні глядачі стоячи аплодували творцям цього актуального і потрібного дійства.

На завершення виступив із словом подяки о.Степан Галай, який подарував театру ікону Богородиці.

Методист РНД Т.Вітка

Про особливості декларування — на ,,гарячій лінії”

В Перемишлянському відділенні Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо порядку декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році відповідав заступник начальника Золочівської ОДПІ, начальник Перемишлянського відділення Ігор Володимирович Дяків. Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні питання.

- Чи потрібно декларувати доходи, отримані у вигляді спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою?

Фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Податковим кодексом оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

- За якою адресою повинна подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок фізична особа, якщо вона прописана в одному місці, а дохід отримала в іншому?

Платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

- Впродовж 2015 року отримано кошти від кількох роботодавців. Чи потрібно їх декларувати?

Якщо протягом звітного року оподатковувані доходи нараховувалися у формі заробітної плати, інших виплат або винагород від двох або більше податкових агентів і річна сума таких доходів перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, то такі доходи необхідно обов’язково задекларувати. /p>

Тобто, у разі перевищення протягом 2015 року загальної річної суми доходів 146160 грн., платник зобов’язаний до 1 травня 2016 року подати декларацію про майновий стан і доходи.

- Чи має право платник податку на податкову знижку у разі навчання в інтернатурі вищого медичного закладу?

Суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст.166 Податкового кодексу України, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

- Чи має право чоловік скористатися податковою знижкою за навчання дружини, якщо вона не працює, а квитанції оформлені на її ім`я?

Для використати права на компенсацію вартості навчання непрацюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення (дружини) чоловік може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

ГДІ з питань організації роботи

 

19 квітня – граничний строк сплати ЄСВ платниками єдиного податку за себе

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування - 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку, без використання праці найманих працівників нараховують єдиний внесок у розмірі 22% на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI. Мінімальний розмір єдиного внеску з січня 2016 року становить 303,16 грн. Отже, за І квартал 2016 року підприємцям потрібно сплатити ЄСВ у сумі 909,48 гривень.

ГДІ з питань організації роботи

 

15.04.2016

 

Сьогодні, 15 квітня 2016 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання "круглого столу" присвяченого 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

На нараді були присутні: заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, заступник голови районної ради Андрій Леськів, заступник міського голови Олег Сидорович, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний, начальник відділу розвитку інфраструктури та будівництва райдержадміністрації Олег Перейма, начальник управління Пенсійного фонду у Золочівському районі Ірина Петльована, голова Золочівської районної організації "Союз Чорнобиль Україна", завідуючий міської поліклініки Євген Ковалик, представники районної преси.

На нараді заслуховувалися наступні питання:

1. Обговорення плану заходів відзначення 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи на місцевому та обласних рівнях.

2. Про пенсійне забезпечення постраждалих громадян внаслідок Чорнобильської катастрофи.

3. Про лікування, забезпечення безкоштовними медикаментами та санаторно-курортними путівками осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а також відкриття комунальної ( державної) аптеки у м. Золочеві.

4. Обговорення питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у відповідності до Комплексної цільової програми соціальної підтримки населення Золочівського району на 2016-2017 роки.

5. Проблеми пільгового перевезення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

А також на нараді було вирішено подати звернення до Золочівської міської ради щодо виділення території для встановлення пам'ятного знаку жертвам Чорнобиля та надання приміщення під офіс громадській організації "Союз Чорнобиль Україна".

 

Першим заступником голови райдержадміністрації, головою районної призовної комісії Ігорем Нижником сьогодні було проведено нараду з питань весняного призову на строкову військову службу.

На нараді були присутні:

- військовий комісар Золочівського районного військового комісаріату Петро Вінгольц;

- головний лікар Золочівської центральної лікарні Ганна Самчкуашвілі;

- начальник Золочівського відділу поліції ГУ НПУ у Львівській області Андрій Мархонь.

На нараді обговорювалося питання щодо сприяння у роботі районному військовому комісаріату.

За підсумками наради дано доручення головному лікареві ЦРЛ Г. Самчкуашвілі забезпечити організовану і якісну роботу медичної комісії на період призову, а начальнику Золочівського відділу поліції ГУ НПУ у Львівській області А. Мархоню - активізувати роботу з розшуку і доставки на призовну дільницю осіб, які ухиляються від виконання військового обов’язку.

 

Сьогодні, 15 квітня 2016 року, у сесійній залі Золочівської районної ради з нагоди святкування 25-річниці народження, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова районної ради Олег Банах висловили подяку Бяложевському Володимиру Романовичу – учаснику бойових дій у зоні проведення АТО.

Володимир Бяложевський нагороджений Нагрудним знаком за оборону Донецького аеропорту, відзнакою 122 Окремого аеромобільного батальйону та орденом "За мужність" III ступеня.

 

Задекларуйте доходи, отримані впродовж 2015 року!

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що кампанія «Декларування – 2016» завершується 3 травня 2016 року.

Нагадуємо, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

- доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;

- доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; іноземних доходів.

- інвестиційного прибутку;

- іноземних доходів.

Крім того, слід обов’язково подати декларацію громадянам, які у 2015 році отримували доходи у формі заробітної плати (інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород) від двох і більше податкових агентів на суму понад 146160 гривень. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.

Будь - яку інформацію з питань декларування можна отримати в Центрі обслуговування платників, або за телефоном (265) 7-10-34.

ГДІ з питань організації роботи

 

Операції з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів звільнено від оподаткування ПДВ

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що ДФС України листом від 25.03.2016 року № 10203/7/99-99-19-03-02-17 надала роз’яснення щодо застосування платниками податку на додану вартість тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів.

Відповідно до п. 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу тимчасово, до 01.01.2017 року, від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів.

Переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 01.01.2017 року, звільняються від обкладення ПДВ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 15. Зазначено, що на операції платників податку з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися, починаючи з 01.01.2014 р. до 31.12.2014 р. (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме з 01.01.2014 р. до 17.02.2014 р.) та з 01.01.2015 р. до 31.12.2015 р. (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме з 01.01.2015 р. до 30.03.2015 р.), поширюється режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений п. 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу. У зв’язку з цим відкликано лист ДФС від 19.05.2015 р. № 17640/7/99-99-19-03-02-17 та п. 4 листа ДФС від 19.01.2015 р. № 1403/7/99-99-19-03-01-17.

ГДІ з питань організації роботи

 

Про сплату ЄСВ при здійсненні незалежної професійної діяльності

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Вказані платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Зазначена норма передбачена пунктом 5 статті 4, абзацу 4 частини 8 статті 9 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

ГДІ з питань організації роботи

14.04.2016

 

Зустріч голови райдержадміністрації з жителями Словітської сільської ради.

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 13 квітня 2016 року зустрівся з жителями сіл Словіта, Якторів, Мазів, що належать до Словітської сільської ради. Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали питання щодо встановлення шатрового даху у Словітському НВК; ремонту дороги Словіта – Кривичі, для належного підвезення дітей до навчального закладу автобусом «Школярик»; відкриття аптечного кіоску у селі Словіта.

За результати зустрічі дано доручення керівникам структурних підрозділів РДА та окремих служб району щодо вирішення піднятих проблемних питань.

 

13.04.2016

 

За результатами зустрічі з суб'єктами господарювання району, що здійснюють свою діяльність у галузі торгівлі з питань детінізації та підвищення рівня заробітної плати надаємо роз'яснення стосовно посилення відповідальності за порушення законодавства про працю.

11 березня 2016 року набрав чинності наказ Мінсоцполітики, яким затверджено форму постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Державної служби України з питань праці, за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців зазначених штрафів набрав чинності 10 лютого 2016 року, із набранням чинності постанова КМУ від 03.02.2016 р. №55, якою внесені зміни до постанови від 17.07.2013 р. №509 «Про затвердження порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення».

Відтепер, окрім адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про працю, яку несли посадові особи, будуть застосовуватись також фінансові санкції і до підприємства.

Зазначені санкції мають право застосовувати Голова Держпраці, його заступники, начальники управлінь і відділів Держпраці із заступниками, начальники територіальних органів Держпраці та їх заступники.

Звертаємо увагу, що штрафи можуть бути накладені Управління Держпраці як на підставі акта про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу так і без здійснення заходу державного нагляду (контролю) – на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником , який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний час, установлений на підприємстві, в установі, організації.

Не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуватимуться у судовому порядку територіальними органами Держпраці (щодо штрафів, передбачених частинами третьою, четвертою і сьомою ст. 53 зазначеного Закону) та органами державної виконавчої служби (щодо штрафів, передбачених частиною другою ст. 265 КЗпП).

Інформаційно

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в такому випадку:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи впродовж повного робочого часу, встановленого на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків (30-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення – з 01.01. 2016 – 41340 грн., з 01.05.2016 – 43500 грн.)

– порушення встановлених строків виплати заробітної плати, інших виплат, передбачених законодавством, більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі (3-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення – з 01.01. 2016 – 4134 грн., з 01.05.2016 – 4350 грн.)

– недотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці (у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника – з 01.01. 2016 – 13780 грн., з 01.05.2016 – 14500 грн.)

– недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу» (у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення – з 01.01. 2016 – 13780 грн., з 01.05.2016 – 14500 грн.)

– порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами 2-5 ч.2 ст.265 КЗпП, – в розмірі мінімальної заробітної плати (з 01.01. 2016 – 1378 грн., з 01.05.2016 – 1450 грн.)

 

Сьогодні, 13.04.2016 року, відбудеться зустріч керівництва Золочівської райдержадміністрації з мешканцями Словітської сільської ради. Зустріч запланована на 15 год.

 

12.04.2016

 

Сьогодні голова райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь у нараді голови облдержадміністрації О.В. Синютки з головами районних адміністрацій.

На нараді заслуховувалися підсумки роботи районних адміністрацій за березень та I квартал 2016 року, розглядалося питання стану виконання місцевих бюджетів Львівщини за березень та I квартал 2016 року та заходи щодо збільшення надходжень до бюджетів. А також відбувся розгляд актуального питання про боротьбу з борщівником та вивезення твердих побутових відходів з населених пунктів області.

 

Також голова райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь сьогодні у нараді голови облдержадміністрації О.М. Синютки та голови обласної ради О.О. Ганущина з головами місцевих рад Львівської області.

На нараді обговорювалося питання:

- Про підготовку до Великодніх свят, а саме: вивезення твердих побутових відходів з населених пунктів області,

- Про ремонт доріг у Львівській області, про запобігання виникненню пожеж в екосистемах області;

- Про підсумки виконання місцевих бюджетів та заходи щодо збільшення надходжень;

- Про хід децентралізації;

- Про набір громадян на військову службу за контрактом;

- Питання ролі голів місцевих рад у системі соціально-правового захисту дітей.

 

Сьогодні, 12 квітня 2016 року, відбулася зустріч з суб'єктами господарювання району, що здійснюють свою діяльність у галузі торгівлі з питань детінізації та підвищення рівня заробітної плати.

За результатами зустрічі керівникам підприємств рекомендовано підвищити рівень заробітної плати працюючим.

 

Обережно, борщівник!

Неконтрольоване поширення рослин борщівника Сосновського призвело до значних екологічних ризиків як для населення так і для сільгоспвиробників.

Чим небезпечний борщівник? Якої шкоди він може завдати людині?

На полях, на городах і дачах, на берегах річок і т. д. можна зустріти види борщівника, які дуже небезпечні для людини, особливо в літній час, в період цвітіння. Пилок, запах і сік трави можуть викликати у людини алергію з тяжкими наслідками. Крім того, він здатний заподіяти опіки, які в окремих випадках закінчуються летальним результатом. Всьому виною ефірні олії та кумарин, що містяться в цій рослині.

Потрапляючи на шкіру людини, дані речовини практично до нуля знижують її здатність захищати від сонячного випромінювання. Їх дія проявляється не відразу, що погіршує ситуацію. Людина, не знаючи про те, що піддалась впливу отрути, спокійно гуляє на сонці і отримує страшні опіки. А коли з'являються симптоми – запаморочення і головний біль, нудота і блювота, іноді вже пізно щось робити. Обпалена шкіра заживає дуже довго. Пухирі чорніють і тримаються від трьох місяців до півроку, іноді залишаючи після себе великі рубці.

В екосистемах захоплюючи нову площу, борщівник пригнічує іншу рослинність, порушує нормальне природне функціонування місцевих екологічних систем і створює навколо себе власну екосистему, неприйнятну для природи тої чи іншої місцевості. Великі і широкі листки борщівника розпускаються навесні раніше за інші рослини (трави), затінюючи поверхню , на якій після його заселення рослини інших видів більше не ростуть.

Ось найбільш ефективні заходи боротьби з Борщівником Сосновського - Heracleum sosnowskyi :

1. Систематичне косіння борщівника у водонепроникному одязі перед виходом рослин "в трубку", тобто обов'язково перед цвітінням рослини і не пізніше, ніж через 3-4 тижні після першого скошування. Цей захід проводиться для знищення всіх генеративних пагонів, які несуть суцвіття, і відповідно квіти. Важливо не давати рослинам цвісти, щоб не утворилося нове насіння: одноразове скошування в середині цвітіння лише сприятиме подальшому розмноженню рослин.

2. Зрізування товстих коренів на глибині 8-12 см, або викопування лопатами однорічних сходів, просапування, або регулярна відвальна оранка. Оскільки сходи можуть з'являтися не тільки навесні, але і протягом літа, тому оранка повинна бути проведена багаторазово, кожних 3-4 тижні, починаючи з моменту відростання рослин.

3. Випасання худоби – молоді листки рослини поїдають вівці, корови.

4. Обробка гербіцидами. За даними досліджень С.В. Мошківської найбільш ефективно проводити контролювання рослин борщівника Сосновського у фазу 2-3 справжніх листків Препаратами Елюміс 105 OD, МД у нормі 2 л/га, а також Елюміс 105 OD, МД + Раундап, в.р. у нормі 2,0+6,0 л/га (оптимальні терміни для проведення обробки: початок квітня - початок травня в залежності від погодніх умов). Ефективність застосування даних препаратів становила 100% (забезпечувала відмирання надземної та підземної частини борщівника). Проведення робіт в зазначені терміни спростить застосування ручних і механізованих способів внесення гербіцидів і дозволить знизити ризик отримання опіків. Також можна застосовувати один з гербіцидів: Агрітокс, в.р. 4 л/га, (випасання худоби та скошування трав не раніше, ніж через 40 діб після обробки), Аргумент, в.р. 6 л/га, Вулкан Плюс, в.р. 6 л/га, Гіацинт, в.р. 6 л/га, Глісол Євро, в.р. 6 л/га, Гліфоган 480, в.р. 6-10 л/га, Гліфос 360, в.р. 8 л/га, Гліфос Супер, в.р.к. 3,2-4,8 л/га, Домінатор Мега, в.р. 2,0-4,5 л/га, Клінік Макс, в.р.к. 1,5-4,0 л/га, Космік, в.р. 8 л/га, Нота, в.р. 6 л/га, Отаман, в.р. 6 л/га, Райдон, в.р. 8 л/га, Рауль, в.р. 2,0-5,0 л/га, Раундап Макс, в.р. 4,8 л/га, Смерш, в.р. 2-6 л/га, Торнадо, в.р. 6 л/га, Ураган Форте 500 SL, в.р.к. 4 л/га, Фозат, в.р. 6 л/га, Напалм, в.р. 6 л/га, інші (забороняється випасання худоби та заготівля сіна у зоні 300 м від оброблених територій протягом 15 діб; забороняється обробка земель несільськогосподарського використання на відстані менше 300 м від місць постійного перебування людей).

5. Спалювання - дуже ефективний метод знищення насіння рослин саме в період його дозрівання. Тут важливо не упустити момент проведення заходу - краще його проводити до початку повного дозрівання плодів у центральній, найбільшій парасольці. Цей метод потребує максимальної обережності й акуратності. Перед підпалом можна рослини облити горючою рідиною (так, щоб саме парасольки з плодами були намочені), і під час їх горіння важливо дотримуватися всіх запобіжних заходів - з плодів будуть виділятися ефірні масла, які так само горючі. Важливо дотримуватися всіх заходів протипожежної безпеки, а також намагатися не допускати попадання соку на відкриті ділянки тіла і одяг.

6. Обрізування квітів в період бутонізації і початку цвітіння рослин - найдієвіший спосіб знищення борщівника на невеликих площах, але і один з найнебезпечніших - легко забруднитися соком і отримати сильні дерматози на різних ділянках тіла. При обрізуванні генеративних органів важливо зрізати лише бутони, квіти, або дрібні зелені і ще не розвинені плоди. Обрізати потрібно центральну парасольку і парасольки першого порядку. Парасольки другого і наступних порядків (якщо вони утворюються) можна обрізати під основу цієї парасольки. Для цього парасольку знизу охоплюють захищеної рукою (в рукавичці) і зрізають тільки квіти. Строго дотримуючись правил індивідуального захисту, щоб сік або роса з розчиненим у ній соком з рослин не потрапили не тільки на незахищені ділянки тіла, але і не промочили одяг. Якщо терміни для обрізки бутонів, квіток вручну все ж були упущені, а всі рослини були просто скошені - потрібно уважно стежити, щоб від коріння не з’явилися нові бічні парасольки в прикореневій розетці - як тільки рослина дасть нові парасольки і квіти в них утворять зав’язі - буде нове покоління насіння, достатнє для відновлення заростей цієї рослини.

Крім того, інформація щодо переліку ліцензованих підприємств в Львівській області, які займаються знешкодженням борщівника Сосновського відсутня.

 

Щоб запобігти отруєнню бджіл

У зв’язку із наближенням періоду інтенсивних обробок інсектицидами посівів ріпаку та з метою попередження негативних наслідків застосування хімічних засобів захисту на людей, навколишнє середовище та запобіганню отруєння бджіл при проведені догляду за посівами озимого ріпаку необхідно дотримуватися регламентів застосування пестицидів.

Профілактика отруєнь бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 ЗУ "Про бджільництво", суворому дотриманні регламентів застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин. Адміністрація господарств через сільських голів оповіщає власників пасік не пізніше ніж за дві доби до хімобробок з зазначенням місця (у радіусі до 10 км), при цьому повідомляється дата обробки, назва препарату (відповідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і безпечні для бджіл – ІІІ класу безпечності), ступінь і строк дії токсичності препарату, часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Всі роботи з пестицидами проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години, як виняток у похмурі і прохолодні дні допускається проведення в денні години. Обприскування проводяться при швидкості вітру 3-4 м/с. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Хочу наголосити також, що отруєння бджіл можливе лише при використанні препаратів інсектицидної групи (від шкідників).

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Підприємство зобов`язане повідомляти тосанітарну інспекцію про початок застосування пестицидів на посівах с/г культур.

Повідомлення надсилати на тел. факс: 0264-2-18-99, 0978608560 або на e-mail: zahbusk@ukr.net 

Відповідно до ст. 21 ЗУ “Про захист рослин” порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

 

11.04.20166

 

Завтра, 12.04.2016 року відбудеться зустріч з суб'єктами господарювання району з питань детінізації заробітної плати.

 

Сьогодні,11 квітня 2016 року, першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено нараду з керівниками державних служб, управлінь та відділів агропромислового комплексу. У нараді взяли участь начальник Золочівського управління водного господарства І.Савчук, начальник відділу Держгеокадастру у Золочівському районі І.Погребняк, начальник управління ветеринарної медицини у Золочівському районі С.Козак, заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації З.Леськів.

На нараді обговорювалися актуальні проблемні питання у відповідних галузях та заплановані завдання на тиждень. Запропоновано заступнику начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації З.Леськіву звернути особливу увагу на інформування громадськості відносно безпеки внесення агрохімікатів та дотримання правил безпеки внесення пестицидів сільськогосподарськими підприємствами при обробці с/г культур.

 

Застосування пестицидів в Україні: правове регулювання

Законодавство України по застосування пестицидів складається з однойменного закону «Про пестициди і агрохімікати», Закону України «Про захист рослин» та відомчих наказів, основними з яких є Державні санітарні правила Міністерства охорони здоров’я України, затверджені наказом № 1 від 03.08.1998 року про «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, що затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.96 № 382 та інші.

При застосуванні пестицидів зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням-300 м, при авіаметоді - 1000 м (до рибогосподарських водойм не менше 2000 м);

- завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення хімічної обробки у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;

- при обробці медоносних рослин, згідно ст.. 37 Закону України «Про бджільництво» керівникам господарств необхідно не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату;

- всім працівникам, які працюють з пестицидами та агрохімікатами, пройти медогляд та навчання по техніці безпеки при транспортуванні, зберіганні і застосуванні отрутохімікатів, які проводять державні фітосанітарні інспектори Державної фітосанітарної інспекції. При наявності посвідчень про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та результатів медогляду працівники отримують посвідчення та допуск на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законом України (ст. 21 Закон України «Про захист рослин»).

При виявленні випадків порушення чинного законодавства щодо транспортування зберігання та застосування пестицидів звертатися у Львівську державну фітосанітарну інспекцію за тел. 0978608560 (Баландюк Володимир Іванович)

 

У Центрі обслуговування платників надано понад 11 тисяч послуг

Впродовж першого кварталу 2016 року у Центрі обслуговування платників Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області громадянам та представникам бізнесу надано 11122 послуги, з них 1159 – адміністративних. Найбільша їх частина, а саме 682 – це послуги з видачі карток платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок - 241.

Також платникам надано 64 витяги з реєстру платників єдиного податку та 61 довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Крім цього, працівниками Центру видано 115 інших дозвільних документів, а 595 платників отримали особисті консультації з питань нарахування та сплати податків, адміністрування єдиного внеску, порядку заповнення податкових декларацій тощо.

ГДІ з питань організації роботи

 

Сплата імпортного ПДВ з електронного рахунку – ДФС роз’яснює

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що ДФС України у листі від 25.02.2016 р. №4178/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо можливості сплати податку на додану вартість під час ввезення товарів на митну територію України з рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ. Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків визначено Порядком електронного адміністрування ПДВ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 (зі змінами та доповненнями).

Згідно з пунктом 2 Порядку № 569 електронний рахунок - рахунок, відкритий платнику податку в Державній казначейській службі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку.

Відповідно до пункту 2001.5 статті 2001 Податкового кодексу з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку.

Пунктом 2001.7 статті 2001 Податкового кодексу встановлено, що кошти, зараховані на електронний рахунок платника, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість. Враховуючи наведене, перерахування коштів з електронного рахунку платника в рахунок сплати ПДВ під час ввезення товарів на митну територію України податковим законодавством не передбачено.

ГДІ з питань організації роботи

 

До державної казни сплачено понад 26 млн. гривень податків та зборів

Впродовж січня - березня 2016 року платники Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області перерахували до загального фонду Державного бюджету 262241,0 тис.грн. податкових платежів, з них на Перемишлянщині – 8415,3 тис.гривень. Це на 6542,4 тис.грн., або на 33,2 % більше від доведених завдань.

Приріст цьогорічних надходжень у порівнянні з минулим роком складає 11927,0 тис. гривень В розрізі основних платежів надійшло: податку на додану вартість – 9737,3 тис.грн., податку на доходи фізичних осіб - 7977,3 тис.грн. та податку на прибуток – 5096,8 тис.гривень.

ГДІ з питань організації роботи

10.04.2016

 

Екуменічна Хресна хода, яка вже стала доброю традицією для золочів’ян, розпочалася у неділю 10 квітня 2016 року о 15 годині від пам’ятника отцю Маркіяну Шашкевичу.

Хресна дорога пройшла вулицями міста Золочева до Каплички біля Золочівського замку. Тисячі людей приєдналися до процесії, щоб у молитві та спогляданні Христових страстей, пережити дорогу Господа до Воскресіння через Голгофу. Впродовж Хресної дороги відбувалися читання Євангелія на молитовних зупинках. Священнослужителі виголошували духовні науки про хрест Господній та його значення у житті християнина, відношення людини до Бога, єдності у християнській спільноті і поза нею.

На завершення спільної Хресної дороги біля Каплички поруч Золочівського замку духовенство відмовило спільну молитву за мир та спокій на нашій рідній українській землі.

 

08.04.2016

 

Сьогодні, 8 квітня 2016 року, у зв'язку з підготовкою до святкування Великодня працівниками райдержадміністрації організовано та проведено прибирання території прилеглої до Золочівського замку.

 

8 квітня 2016 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник взяв участь у засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

На комісії розглядалися наступні питання:

1. Про посилення протипожежного захисту об'єктів, населених пунктів, лісів, торфовищ та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2016 року та готовності до реагування у разі виникнення в екосистемах пожеж і надзвичайних ситуацій.

2. Розгляд Плану роботи обласної комісії х питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на 2016 рік та його затвердження.

 

До відома керівників підприємств установ, організацій всіх форм власності, громадян!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1055 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України”, в зв’язку з реорганізацією управлінь Пенсійного фонду України в Золочівському та в Перемишлянському районах шляхом злиття утворено Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області, яке є правонаступником ліквідованих установ.

В зв’язку з вищезазначеним повідомляємо поштові та банківські реквізити новоутвореного Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області.:

80700, Львівська область, м. Золочів, вул. Валова 4. тел. 4 -34-24, 4-23-68, 4-20-66, 4 -31-12, 4-24-35 (тел. гарячої лінії). >

МФО-325796 ЗКПО-40375611

Поточні рахунки по акумулюванню коштів

Р/Р-25602304498449 – пільгові пенсії, відшкодування за ресними позовами, відсотки банку, і т. д ;

Р/Р-25604302498449 – страхові внески у розмірі32,3%,31,8%,33,2%,4%,42%

Р/Р-25606300498449 – страхові внески у розмірі 1% -5% ТВБВ №10013/65 філії – Львівське обласне управління АТ “Ощадбанк”

Прийом громадян здійснюється у відділах обслуговування громадян з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 та у п’ятницю з 9:00 до 17:45 без обідньої перерви за адресами:

- м. Золочів, вул. Валова 4 каб.24; 26

- м. Перемишляни, вул. Галицька 79 каб. 1; 3

                                                       Начальник Золочівського об’єднаного управління

                                                       Пенсійного фонду України Львівської області                      Ірина Питльована

 

07.04.2016

 

7 квітня відзначаємо велике церковне свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Саме цього дня людство в особі Діви Марії дізналося від Архангела Гавриїла про народження в світ Спасителя. Натомість Бог через Свого посланця отримав благу звістку від Діви Марії про те, що вона з радістю і смиренням приймає це Боже Благословення.

Це свято було встановлене в глибокій древності – про нього достовірно відомо вже з ІІІ століття, але в різних християн звалося воно по-різному: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок Спасіння. І лише від VII століття і на Сході, і на Заході його почали називати Благовіщенням Пресвятої Богородиці. Головні мотиви цієї святої і неземної радості — це втілення Сина Божого, вшанування материнства і жіноцтва в особі Пречистої Діви Марії, це початок Спасіння роду людського.

Сьогодні, 7 квітня 2016 року у світле свято Благовіщення колектив райдержадміністрації взяв участь у богослужінні біля каплички, що знаходиться на території Золочівського замку.

 

 

Зустріч голови райдержадміністрації з жителями Новосілківської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 6 березня 2016 року зустрілися з жителями сіл Новосілки, Митулин, що належать до Новосілківської сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали питання щодо встановлення автобусної зупинки у селах Новосілки та Митулин, перенесення лінії електропередач, яка проходить через футбольне поле у с. Митулин та встановлення обмежувальних знаків швидкості руху на трасі Золочів – Львів, відрізок дороги в с. Митулин у зв’язку з перегоном корів через дорогу.

 

06.04.2016

 

Сьогодні, 6 квітня 2016 року, у зв'язку з підготовкою до святкування Великодня працівниками райдержадміністрації та районної ради організовано та проведено прибирання території прилеглої до адмінбудинку.

 

Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» цьогоріч триває з 21 березня по 16 квітня. У п’ятницю, 1 квітня, головний лісничий державного підприємства «Золочівський лісгосп» Ігор Повзанюк разом з працівниками лісгоспу взяли участь у посадці лісу.

Розпочали роботу із Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у с. Білий Камінь. Сім вихованців разом із працівниками закладу, головним лісничим Ігорем Повзанюком, лісничим Білокамінського лісництва Ярославом Яворським та співробітниками Золочівського центру зайнятості висадили на території закладу з десяток ялин.

Того ж дня висадили на подвір’ї ДНЗ «Дивосвіт» у с. Єлиховичі туї та ялини. До роботи долучились: голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах, заступник голови райради Андрій Леськів, голова Єлиховецької сільської ради Орест Крутник, директор ДП «Золочівський лісгосп» Руслан Круть, головний лісничий Ігор Повзанюк та лісничий Зозулівського лісництва Олександр Кіляр.

Завершальним етапом у перший день квітня стала посадка молодих ялинок у Зозулівському лісництві. Насамкінець, Володимир Недзельський подякував працівникам лісу за те, що вони дбають про відновлення лісів у нашому районі.

 

Сьогодні о 15.00 відбудеться зустріч керівництва Золочівської райдержадміністрації з мешканцями Новосілківської сільської ради.

 

Прийнято розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації від 17 березня 2016 року № 87 "Про шефство над військовою частиною 3007 Національної гвардії України".

 

05.04.2016

 

Сьогодні, 5 квітня 2016 року державні службовці району взяли участь у молебні в храмі СВ. ЖІНОК МИРОНОСИЦЬ села Вороняки, Золочівського району з нагоди перебування у храмі копії відомої Туринської Плащаниці та Нерукотворний Образ Христа Господа.

 

Сьогодні, 5 квітня 2016 року, відбулася зустріч з суб'єктами господарювання району з питань детінізації та підвищення рівня заробітної плати.

На нараді буди присутні керівники сільськогосподарських та промислових підприємств району.

За результатами зустрічі керівникам підприємств рекомендовано підвищити рівень заробітної плати працюючим.

 

Розпочато фінансування виплати пенсій

Золочівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області з 01.04.2016 року розпочало фінансування квітневих пенсій згідно Графіка поденного фінансування виплати пенсій та грошової допомоги, погодженого на поточний місяць.

Ресурсне забезпечення видатків Фонду здійснюється за рахунок визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій по Золочівському та Перемишлянському районах на квітень 2016 року складає 44,7 млн.грн. Згідно статті 47 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа.

Пенсійним фондом запроваджено щоденне фінансування пенсій з 4 по 25 число.

 

До місцевих бюджетів надійшло майже 39 млн. грн. податкових платежів

Впродовж січня – березня 2016 року платники Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області перерахували до місцевих бюджетів Золочівського та Перемишлянського районів 38965,2тис.грн. податків та зборів, з них на Перемишлянщині – 12505,6 тис. гривень. Це на 10448,7 тис.грн., або на 36,6 % більше від планових призначень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 15639,0 тис. гривень.

Основними джерелами наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб – 23096,6 тис.грн., єдиний податок – 5606,8 тис. грн., плата за землю – 5040,3 тис. грн. та акцизний податок -3312,0 тис. гривень.

 

04.04.2016

 

Завтра 5.04.2016 року відбудеться зустріч з суб'єктами господарювання району з питань детінізації заробітної плати.

 

У неділю, 3 квітня, в районному Народному домі ім.І.Білозіра відбувся вечір духовної пісні «Душа моя прагне молитви й тепла».

В програмі-вечорі взяли участь:

• хоровий колектив храму Святого Воскресіння керівник Ірина Федорчук, хормейстер і диригент Ірина Весна;

• дитячо-юнацький хор «Перлина благодаті» храму Святого Миколая м.Золочева, керівник Леся Бойко;

• Народний хор «Промінь» НД с.Зозулі, керівник Віра Пайончківська;

• Читець, методист Золочівського РНД Тетяна Вітка;

• Народний хор «Надбужжя» НД с.Сасів керівник Михайло Стречик;

• Володарі гран-прі пісенного конкурсу «Перевесло» Народний ВІА «Зорепад» Золочівського РНД (керівник Ігор Войтович) та співачка популярної музичної агенції «Львівяни» Тетяна Козловська;

• Дитячий хор храму Блаженного Миколая Чарнецького, керівник Лілія Венгер;

• Хор храму Св. Архистратига Михаїла с.Підгороднє, керівник Зоряна Володимир;

• Хор храму Св. Софії м.Золочів, керівник Неля Мельник;

• Хор храму Св. Вознесіння м.Золочів, керівник Любов Мурин;

• Володарка гран-прі міжнародного фестивалю естрадної пісні «Захід – 21століття» - співачка Аня Богачевська;

• Ведучий вечора священик УАПЦ Юрій Юречко.

Провідний методист Золочівського РНД Михайло Стречик

Сьогодні, 4 квітня 2016 року відбулася виїзна робоча зустріч за участю голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського, першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника та директора філії "Золочівський райавтодор" ДП "Львівський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" Ореста Дупелича.

На зустрічі обговорювалося питання ремонту дороги від границі Бродівського району на трасі Золочів-Ясенів, а саме ліквідацію ямковості.

Проведення ремонтних робіт виконує філія "Золочівський райавтодор": залучена відповідна техніка та 10 робітників. Роботи плануються виконати до Великодня.

 

Щодо визначення податкових зобов’язань при декларуванні доходів за 2015 рік

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що кампанія декларування доходів громадян у 2016 році має свої відмінності від попередніх років. Згідно внесених до Податкового кодексу змін ( Закон України від 28.12.2014 №71), за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Відповідно до ст. 163 Податкового кодексу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи. Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. Ставка збору – 1,5% об'єкта оподаткування. При цьому нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ. Підпунктом 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Отже, за результатами звітного податкового року (2015) платник податку – фізична особа повинен подати декларацію до 1 травня 216 року та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. З цією метою з 01 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.15 за № 859. При цьому сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету зазначається у рядку 24.1 розділу IV оновленої декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 23.1 цього ж розділу.

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податків, зазначених в поданій нею податковій декларації.

ГДІ з питань організації роботи

01.04.2016

 

1 квітня 2016 року, в залі засідань Золочівської районної ради відбулася зустріч з керівником Офісу реформ у Львівській області Віталієм Корецьким за участю голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського, представників органів місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, громадськості району стосовно роз’яснення питання добровільного об’єднання громадян та сутності децентралізації влади.

Метою зустрічі було обговорення та надання методичної і консультативної допомоги щодо впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад в реалії сьогодення. В ході промови Віталій Корецький належну увагу акцентували саме на перевагах об’єднання, де громада матиме можливість одержувати додаткові фінансові і майнові ресурси, базові дотації, прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом в отриманні освітньої, медичної субвенції. Керівник офісу реформ запевнив, що до кінця квітня 2016 року Офіс реформ доопрацює Перспективний план спроможних територіальних громад Львівщини та проведе об’їзди населених пунктів району з метою ширшого інформування.

Підводячи підсумки зустрічі учасники заходу прийшли до спільної думки щодо необхідності приділяти особливу увагу інформаційно-роз’яснювальній роботі серед громадськості. Адже нове територіальне об'єднання має бути фінансово спроможним, економічно доцільним і комфортним для проживання людей новоствореної громади.

 

Нарада – семінар з головами міських, селищної, сільських рад району

Сьогодні, 1 квітня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду-семінар з головами місцевих рад району.

В ході семінару обговорено питання порядку денного, а саме: про передачу права реєстрації місця проживання фізичних осіб Державною міграційною службою органам місцевого самоврядування; про порядок періодичного поновлення персональних даних Державного реєстру виборців; про хід проведення місячника благоустрою та озеленення. Особливу увагу приділено питанню роз’яснення щодо сплати населенням за використанні електроенергію та газ керівниками Золочівського РЕМу (Микола Адамик) та служби газу Буського УЕГГ (Антон Шевців).

 

Упродовж березня вогнеборці ліквідували 8 пожеж сухої трави в районі

В березні зафіксовано пожежі в екосистемах в с. В. Вільшаниця (відкрита територія, горіння торфу на площі 100м.кв.), с. Грабово (відкрита територія, горіння сухої трави на площі 15 000м.кв.), с. Зарваниця (відкрита територія, горіння сухої трави на площі 10 000м.кв.), с. Папірня (відкрита територія, горіння сухої трави на площі 10 000м.кв.), с. Кути (відкрита територія, горіння сухої трави на площі 250м.кв.), м.Золочів (вул. Шевченка- відкрита територія, горіння сухої трави на площі 1000м.кв., відкрита територія, горіння сухої трави на площі 400м.кв., вул.. Кривоноса - відкрита територія, горіння сухої трави на площі 200м.кв.).

Згідно з прогнозами Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території області стабілізується тепла й суха погода. У зв’язку з цим, очікується зростання кількості пожеж у екосистемах.

Пов’язано це із бажанням населення впорядкувати присадибні ділянки та спалити непотрібне сміття й сухе листя. Така ситуація викликає неабияку стурбованість. Пожежі сухостою відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв'язку з цим, для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Часто горе-господарі при виконанні господарських робіт нехтують правилами поведінки з вогнем. Як наслідок, такі пожежі можуть викликати загоряння будівель, знищення ліній електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень тощо. Небезпечними є такі пожежі і для водіїв автотранспорту.

Погіршена видимість на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод. Звертаємося до громадян з проханням дотримуватися елементарних вимог безпеки під час перебування на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі. Намагайтеся господарювати так, щоб на вашій ділянці було якнайменше сміття, а купи скошеної трави, зрізані або сухі гілки краще відразу перенести на смітник. Розпалювання багать для спалювання сухого листя, сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок, заборонено на відстані, менше 15 м від будівель. Забороняється також розводити багаття у вітряну погоду. Сподіваємося на усвідомлення населенням важливості даної проблеми.

Правила пожежної безпеки існують для їх виконання, заради вашої безпеки. У випадках виникнення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101. Сектор з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області.

 

31.03.2016

 

Сьогодні, 31 березня 2016 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду із відповідальними працівниками закріпленими за міськими, селищною, сільськими радами на час проведення місячника благоустрою населених пунктів району.

«Аналізуючи інформації місцевих рад, які подаються в сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації слід зазначити, що роботи по проведенню місячника озеленення, прибирання та благоустрою найбільш результативними станом на 30.03.2016 є в таких місцевих радах: Бібщанській, В.Полюхівській, Гологірській, Жуківській, Скварявській, Сновицькій, Сасівській, Ремезівцівській та Золочівській. Спільно з головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським ми здійснили об’їзд території району у різних напрямках, з метою проведення огляду територій на предмет проведення робіт по благоустрою, прибиранні та впорядкуванні територій. У багатьох сільських радах ситуація позитивна, але є й такі котрим необхідно ще докласти зусиль і завершити роботи в рамках проведення місячника благоустрою», - наголосив Ігор Нижник.

Спікер особливу увагу присутніх звернув на співпрацю новобраних голів місцевих рад району із закріпленими за місцевими радами, жителями місцевих рад та працівниками установ, організацій, які розміщені на даній території.

Запропонував залучати до робіт по впорядкуванню та благоустрою техніку агропідприємств, які працюють на території сільських рад.

 

На сторожі захисту прав дітей

Діти завжди були і залишаються найдорожчою цінністю, гордістю і надією держави. Турбота про підростаюче покоління, реалізація прав та свобод дитини – одне із пріоритетних завдань органів влади району.

Сьогодні, 31 березня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників служби у справах дітей, відділу поліції, управління соціального захисту населення, відділу освіти, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, юридичного відділу апарату райдержадміністрації, охорони здоров’я та інші.

«Основним завданням даної комісії є сприяння забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання. Тож питання захисту прав дітей перебувають на постійному контролі районної влади», – наголосила керівник апарату Галина Семчишин. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав, про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, про визначення способу участі батька у вихованні його дитини, житлові питання.

На засіданні комісії наголошувалося на посиленні контролю з боку соціальних служб за матеріальними умовами утримання дітей, запобіганню негуманного ставлення до них з боку батьків та опікунів та загалом якнайповнішого соціального забезпечення дітей та реалізації їх прав. Після детального розгляду комісією було ухвалено рішення по кожній конкретній справі та дані відповідні доручення.

 

Зустріч голови райдержадміністрації з жителями Перегноївської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 30 березня 2016 року зустрівся з жителями сіл Перегноїв, Кривичі Перегноївської сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали питання щодо заміни трансформатора через низьку напругу електроенергії, облаштування стадіону у селі Перегноїв, низької орендної плати ПП «Західний Буг», ремонту підлоги у спортивному залі загальноосвітньої школи, дотримання, орендарями земельних ділянок, правил безпеки під час обробки полів агрохімікатами, ремонту дороги Глиняни-Перегноїв-Словіта, відкриття аптечного кіоску у с. Перегноїв та якісне забезпечення медикаментами першої необхідності ФАП с. Перегноїв.

 

Архів новин:

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація