Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Інвестиційний портал Львівщини

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівська МДФІ повідомляє

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація управління ПФУ в Золочівському районі

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

Президентський кадровий резерв
"Нова еліта нації"

Стратегія державної кадрової політики

__________________

"100 кращих товарів України"

V спеціалізована виставка-ярмарок "Дитячий світ"

Виставки-2014

_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Новини

Від влади

 

30 травня 2014 року перший заступник голови Золочівської  РДА Андрій Кукуруза взяв участь у святі останнього дзвоника,  яке відбувалось у  Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 імені Маркіяна Шашкевича, заступник голови РДА Роман Сухецький у Вороняцькому та Золочівському НВК «Школа радості»,  заступник керівника апарату Галина Семчишин у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

Керівництво  вітали вчителів та  учнів із закінченням навчального року. Учням бажали гарно провести канікули і з новими силами повернутися до навчання, а випускникам - успішної здачі екзаменів та обрати правильний життєвий шлях.

 

30 травня 2014 року у зв’язку із відзначенням 1 червня 2014 року Міжнародного дня захисту дітей в Золочівському РВ ГУМВС України у Львівській області із дітьми, які перебувають на обліку у кримінальній міліції у справах дітей фахівцями із соціальної роботи проведено бесіду з елементами тренінгу “Права та обов’язки дітей”.

Мета тренінгу: ознайомлення учасників з історією та філософією прав людини, зокрема, прав дитини; надання інформації про значення та зміст Конвенції ООН з прав дитини; усвідомлення дітьми необхідності знань  щодо захисту прав дитини та умінь використовувати їх на практиці; формування відповідального ставлення до виконання обов’язків та підвищення загального рівня правової культури.

 

29 травня 2014 року у селі Ясенівці Золочівського району, освятили стіну пам’яті Небесної сотні та 100 калин, як символ України, як пам’ять про загиблих героїв. 

У заході взяли участь перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Володимир Бартошик, депутат обласної ради Теодор Кукуруза, депутат районної ради Станіслав Федина, керівник ТОВ «Княжі лани» Андрій Починок, учні та вчителі Ясеновецького НВК, мешканці села, священники.

 

29 травня 2014 року голова Золочівської  РДА Іван Стецюк провів нараду щодо перспективи розвитку дошкільних закладів району. У нараді взяли участь Золочівський міський голова Ігор Гриньків, секретар Золочівської міської ради Дмитро Колодка, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Володимир Бартошик.

Головою РДА дано доручення управлінню з питань освіти, молоді та спорту РДА врахувати рекомендації всіх сторін та до 4.06.2014 року подати узгоджені пропозиції щодо практичного вирішення покращення надання послуг дошкільними установами та освітніми закладами району.

 

29 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів особистий прийом громадян. До очільника району звернулося 5 мешканців району: щодо мобілізації, працевлаштування та надання житла. За даними прийому голова дав відповідні доручення , а також наголосив, що вони перебувають на його особистому контролі.

 

29 травня 2014 року керівництво Золочівської РДА взяло участь у святковому богослужінні з нагоди храмового свята Вознесенської церкви УГКЦ ЧСВВ.

 

28 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду щодо реалізації проектів екологічних (зелених) інвестицій на основі Кіотського протоколу про захист довкілля, ціллю якого є стабілізація, контроль та зменшення викидів парникових газів, які відповідають вимогам Порядку розгляду, схвалення та реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій та пропозицій щодо здійснення заходів, пов’язаних з реалізацією таких проектів і виконанням зобов’язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 № 221.

У нараді взяли участь перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза, заступник голови Золочівської міської ради Богдан Рибаха, начальник відділу культури та туризму РДА Микола Решітник, начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Оксана Залуцька, начальник відділу розвитку інфраструктури та будівництва управління економічного розвитку і торгівлі РДА Олег Перейма, завідувач сектору ЖКГ Оксана Чіпак та представники управління з питань освіти, молоді та спорту РДА і Золочівської районної центральної лікарні.

За результатами наради дано доручення Золочівській міській раді, управлінню з питань освіти, молоді та спорту РДА та Золочівській центральній районній лікарні підготувати та подати пропозиції проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій (з теплосанації об’єктів соціальної сфери), які відповідають вимогам чинного законодавства.

 

27 травня 2014 року у Золочівсько-Перемишлянському ОРВК відбулась відправка мобілізованих військовозобов’язаних для проходження служби у підрозділах ЗСУ. Золочівян проводжали перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза, депутат Золочівської районної ради Борис Золотник, військовий комісар, підполковник Олександр Тіщенко, які вручили бронежилети, придбані за кошти пожертв громадян нашого району.

 

27 травня 2014 року у Глинянській музичній школі відбувся звітний концерт вихованців з нагоди закінчення навчального року. Концерт проходив в актовому залі школи за присутності батьків, представників влади та громадськості.

Усіх присутніх щиро привітали перший заступник голови РДА Роман Сухецький, начальник відділу культури та туризму РДА Микола Решітник.

 

27 травня 2014 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії по розгляду заяв і скарг громадян щодо надання пільг, житлових субсидій на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям. Розглянуто 65 заяв.

За підсумками комісії прийнято відповідні рішення.

 

27 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів засідання оргкомітету з питання забезпечення медичного супроводу, громадського порядку, заходів протипожежної безпеки та безпеки руху під час проведення фестивалю «Зустрічай літо» ZOLOCHIV.

За підсумками засідання оргкомітету дано доручення:

1. Золочівському РВ ГУМВСУ у Львівській області забезпечити охорону громадського порядку та безпеку дорожнього руху під час проведення фестивалю.

2. Золочівській ЦРЛ забезпечити медичний супровід під час проведення фестивалю.

 

26 травня 2014 року на виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» та «Про формування батальйонів територіальної оборони» Золочівсько - Перемишлянським ОРВК відбулась відправка військовозобов’язаних у Яворівський район Львівської області для проходження служби у третьому батальйоні територіальної оборони Львівської області.

Наших земляків проводжали заступник голови РДА Роман Сухецький та військовий комісар, підполковник Олександр Тіщенко. Заступник голови РДА проінформував присутніх про прийняття сесією Золочівської районної ради програми матеріально-технічного забезпечення даного батальйону та виділення 100 тис. грн.. з районного бюджету, за рахунок яких буде придбано комплекти постільної білизни для військовослужбовців. Подібні програми приймаються іншими районами області з метою належного матеріально-технічного забезпечення військовослужбовців.

Також побажав нашим землякам доброї служби, гідного виконання військового та патріотичного обов'язку.

 

23 травня 2014 року у капличці біля музею-заповідника "Золочівський замок" відбулося поминальне богослужіння з нагоди дня смерті (друга річниця) Героя України, багатолітнього директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Григоровича Возницького. У заходах взяли участь керівництво РДА та Золочівської міської ради.

ДОВІДКА. Народився Возницький Б.Г. 16 квітня 1926 року у селі Ульбарів, Волинського воєводства — тепер Дубенський район, Рівненська область. 23 травня 2012 року, загинув у автокатастрофі між селами Куровичі та Печенія Золочівського району Львівської області. Організатор численних історико-художніх виставок, у тому числі великої експозиції «Гетьман Іван Мазепа: Погляд крізь століття» (2003), виставка «Іван Виговський особа і час», «Розпяття» (до 2000-річчя від народження Христа); був популятизатором спадщини Іоана Георга Пінзеля. Був ініціатором створення музеїв першодрукаря Івана Федорова, музею-садиби «Русалки Дністрової», створив туристичний маршрут «Золота підкова», до якого входять Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки. Його життєвим кредом було «Збереження національної спадщини».

 

Інформаційно-роз’яснювальні матеріали до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83 „Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”

З метою посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 № 83, якою передбачено запровадження нового виду допомоги на оплату комунальних послуг – компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги (далі – компенсація).

Фінансування витрат, пов’язаних з наданням населенню компенсації, здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот згідно з Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 р. № 256.

Компенсація призначається органами соціального захисту населення. Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщені, звертається із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації і надає довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, а також довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги), та пред’являє паспорт. Право на отримання компенсації матимуть сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку). Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за вказані послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

При цьому застосовується норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія. Розрахунок компенсації здійснюється органами соціального захисту населення у десятиденний строк після надходження відповідної інформації. Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014 — 2015 років.

Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності постанови, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року. Розмір призначеної компенсації щомісяця перераховується підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

 

ІНФОРМАЦІЯ

щодо нової адресної програми Уряду для соціальної підтримки малозабезпечених сімей при оплаті житлово-комунальних послуг (компенсація додаткових витрат сімей)

1. Право на призначення компенсації мають сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких (за попередні шість місяців) не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. Прожитковий мінімум сім’ї дорівнює сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї (відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення).

Приклад: сім’я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга - від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім'ї становить 4764 грн. (1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї. Сім'я має право на компенсацію.

2. Для призначення компенсації потрібно звернутися із відповідною заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. У 10-денний термін після подання заяви заявнику надсилається повідомлення щодо прийнятого рішення про призначення компенсації та її розмір.

3. Для призначення компенсації разом із заявою необхідно надати:

3.1. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб

3.2.Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

4. Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Приклад: до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги 300 грн. на місяць, а після підвищення – 400 грн. Розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень.

5. Компенсації розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року

Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

ВАЖЛИВО: Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну. Для одержання компенсації сім’я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку - надання компенсації припиняється.

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Урядом впроваджується нова програма соціальної підтримки найменш захищених верств населення при оплаті житлово-комунальних послуг - компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію. Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімум сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’ям, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:

1. Заяву.

2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги. У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід ВАШОЇ сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Додатково інформуємо про встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року): для дітей віком до 6 років - 1032 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.; для працездатних осіб - 1218 грн.; для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

 

22 травня 2014 року біля пам’ятника Т. Г. Шевченку відбулися заходи та панахида з нагоди 153-іх роковин повернення поета на вічний спочинок в рідну Україну. У заході взяли участь керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, духовенство, молодь, учнівські і педагогічні колективи, громадські та політичні організації, громадськість.

До підніжжя пам'ятника поклали вінки, квіти віддавши шану Генієві і Пророку – Безсмертному Кобзареві перший заступник голови Золочівської РДА Андрій Кукуруза, заступник голови РДА Роман Сухецький, голова районної ради Володимир Недзельський, Золочівський міський голова Ігор Гриньків.

Автор сценарію - учитель української мови та літератури Ярина Сухецька.

Ведучі – педагоги «Школи радості» Золочівського НВК - Гарматюк Михайло, учитель фізичного виховання, Леськів Марія, вчитель історії, Гошко Надія, педагог-організатор.

Музичне оформлення – народний вокальний ансамбль «Криниці», музичний керівник – Чуха Марія.

Поезію Т.Шевченка «Холодний Яр» виконували учні 7-9 класів «Школи радості» Золочівського НВК.

 

22 травня 2014 року перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза провів районну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На комісії було розглянуто питання:

1. Про протипожежне водопостачання в районі:

2. Про стан готовності місць масового відпочинку населення на водних об'єктах району до літнього сезону 2014 року.

3. Про роботу електросирен встановлених в м. Золочів.

4. Про роботу каналізаційного колектора житлового масиву цукрового заводу.

5. Про звернення сільського голови с. Вороняки.

6. Про розгляд звернення Золочівського міського голови про виділення коштів для проведення обстеження буд. 34 по вул. Шашкевича.

7. Про розгляд клопотання філії "Золочівський райавтодор" ДП "Львівський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" про виділення дизпалива на ремонт доріг.

За підсумками засідання комісії було дано доручення і прийнято відповідні рішення.

 

22 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк взяв участь у селекторній нараді з питання забезпечення виконання завдань: підготовки та проведення позачергових виборів Президента України віднесених Законом України «Про вибори Президента України» до компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 

22 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду із відповідальними працівниками райдержадміністрації із сприяння матеріально-технічному забезпеченню виборчих комісій під час підготовки та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року, щодо організації роботи груп по збору інформації про хід голосування.

 

20 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк взяв участь у ХХХІ сесії районної ради.

Порядок денний.

1. Звіт про роботу редакції газети «Народне слово».

2. Звіт про роботу КП редакції районного радіомовлення та телебачення Золочівської районної ради Львівської області.

3. Звіт про роботу КП «Золочівська районна друкарня».

4. Інформація про виконання рішення ХІХ сесії районної ради від 12.03.2013р. №260 «Про надання первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини».

5. Про стан доріг в районі та інформація про виконання рішення ХХІІ сесії районної ради від 24.09.2013р. №303 «Інформація щодо готовності дорожніх служб району до роботи в зимовий період».

 

19 травня 2014 року відповідно до доручення першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації від 15.05.2014 року № 2 голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду із керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації щодо упорядкування та оптимізації діяльності підпорядкованого структурного підрозділу і утворення єдиної системи міжрайонних територіальних органів – адміністративних округів.

За результатами наради було узагальнено та подано відповідні пропозиції Львівській обласній державній адміністрації.

 

18 травня 2014 року у м. Золочеві на стадіоні "Сокіл" по вул. Тернопільській відбулися заходи з вшанування пам'яті жертв політичних репресій на виконання Указу Президента України від 21 травня 2007 року № 431/2007 "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років". У заході взяли участь: голова Золочівської РДА Іван Стецюк, голова районної ради Володимир Недзельський, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іван Божаківський, голова районної управи братства ОУН-УПА Ярослав Безпалько, учнівська молодь шкіл району, педагогічні колективи, представники політичних партій, громадських організацій, громадськість.

А також відбулося покладання вінків та квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків, місць загибелі, могил репресованих.

Довідка.

День пам'яті жертв політичних репресій встановлено Указом Президента України від 21 травня 2007 року № 431/2007 "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років".

Свято Героїв, встановлене рішенням Збору ОУН (1941р.). З 1999 р., згідно рішення VII сесії Львівської обласної ради, Свято Героїв відзначають у третю неділю травня. Започатковане за ініціативою Львівського обласного об’єднання «Просвіта», КУНу й підтримане Львівською обласною і міською радами та низкою інших державних і громадських організацій. Травень обрано для вшанування Героїв, тому, що саме в травні віддали своє життя кращі сини України: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

 

18 травня 2014 року у Золочівському міському парку відпочинку «Здоров’я» відбулись обласні зональні змагання з пляжного волейболу за програмою XXIII спортивних ігор Львівщини, присвячених Року Т.Шевченка в Україні, та VII обласних ігор ветеранів спорту, присвячених 75-річчю створення Львівської області.

У змаганнях взяли участь чоловічі та жіночі команди Золочівського, Буського районів, м. Червонограду та м. Львова.

Поєдинки відбувалися за круговою системою. В безкомпромісній боротьбі перемогу здобула збірна м. Червонограда (чоловіча та жіноча команди). Команда нашого району зайняла 3 підсумкове місце.

Під час проведення змагань були присутні голова Золочівської райдержадміністрації Іван Романович Стецюк та заступник голови райдержадміністрації Роман Петрович Сухецький.

 

15 травня 2014 року у день відзначення Міжнародного дня сім’ї, у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 фахівцями із соціальної роботи проведено груповий захід на тему "Моя ідеальна сім'я". Метою даного тренінгу є сприяння зміцненню взаєморозуміння між підлітками й батьками; формування навичок ефективної комунікації в системі “діти-батьки”; розвиток вмінь розв'язання конфліктних ситуацій; формування у підлітків усвідомлення важливості власної відповідальної поведінки. Заходом охоплено 22 особи та надано 66 індивідуальних соціальних послуг.

Серед учасників, також розповсюджено соціально рекламну продукцію з даної тематики.

 

15 травня 2014 року перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза, голова районної ради Володимир Недзельський, заступник голови районної ради Андрій Леськів провели виїзну нараду у с. Сасів щодо підготовки ДПЗВ «Сокіл» до оздоровчого періоду влітку 2014 року.

За результатами наради дано відповідні доручення на виконання районної програми по реконструкції ДПЗВ «Сокіл» на 2014-2016 роки.

 

15 травня 2014 року перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза спільно з заступником голови районної ради Андрієм Леськівим провів нараду із директором Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (с.Білий Камінь) Богданом Гуралем з питання забезпечення спец автомобілем центру для транспортування дітей.

 

Мамине свято

 

Щоб разом відзначити свято «Мамо,мамо рідна і кохана», яке дає нам можливість ще раз і ще раз проявити свою любов до найріднішої людини, в залі Народного дому с.Хмелева 11 травня зібралось чимало молоді та, безперечно, винуватці свята – дорогі матері та бабусі.

З тeплими cлoвaми привітань до присутніх звернулася Галина Дмитрів (сільський голова): «Сьогодні ніхто не буде заперечувати, що основну відповідальність за розвиток дітей несе сім’я, берегинею в якій є мама. В сім’ї закладаються найважливіші якості дитини, її ставлення до себе і до світу, задовольняється значна частина дитячих потреб, які полягають в емоційній підтримці, любові та захищеності.

Тому так важливо об’єднувати сім’ю, сприяти спілкуванню близьких людей, нагадувати про роль жінки в кожній родині». Наймолодші учасники художньої самодіяльності Народного дому дарували присутнім чудові вірші, пісні, уривки з вистав та таночки.

Святкові заходи діти підготували при допомозі зав. НД Наталії Ільчини та зав. бібліотечним філіалом Стефанії Семащук.

 

Все від матері

 

Все від матері: і пісня, і слово і хліб!

О, Мати Божа, ясна зірко,

Вкраїну-неньку захисти,

Щоб слово матір в слові жінка,

Змогло відлунням процвісти!

Травень – це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа - Мати виряджає свою доню - Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері.

Світлий, сонячний весняний день подарувала природа усім матерям 11 травня. Шкільна родина вирішила зробити цей день особливим, і подарувала чудовий концерт своїм матерям. Упродовж двох годин діти радували своїми талантами усіх присутніх, що зібрались на свято у народному домі с. Верхобуж.

Вечір розпочали наймолодші аматори сцени - учні 1-5 класів. Діти у віршах дякували Богові за своїх матерів, за їх золоті руки і безмежно люблячі серця. Виразили слова вдячності найдорожчим людям за дароване життя, за щоденні молитви, за турботу, що не знає меж.

Далі свято продовжили учні старших класів. Прозвучали пісні: «Ішла Божа Мати», «Чорнобривці», «Виростеш ти, сину». Приємне враження на глядачів справило виконання пісні «Вишенька-черешенька» у виконанні ансамблю хлопців (О. Сподарик, Р. Ферелетич, В. Гнатюк, І. Ліпінський, О. Левандівський).

Дует хлопців (О. Сподарик та Р. Ферелетич) виконали пісню , яка відродилася на Майдані «Пливе кача». Мелодійно прозвучали пісні «Мамина сорочка», «Посіяла літа» у виконанні ансамблю дівчат (О. Симащук, М. Шуль, З. Миськів, Н. Венгер, М. Ліпінська, З. Причка). Дует дівчат (З. Миськів та Н. Венгер) порадували глядачів піснею «У моєї мами очі наче зорі», а дівчата О. Симащук та М. Шуль виконали пісню «Квітуча Україна». Під звуки чарівної мелодії хлопці дарували квіти усім присутнім жінкам. Атмосфера у залі наповнилась чудовим запахом весняних квітів: бузку, тюльпанів та конвалії.

Свято вдалося на славу і закінчилося щирим, багатоголосим «Многая літа». Активну допомогу дітям у проведенні цього чудового заходу надали директор школи Я. Паславська, вчителі Р. Калушка, О. Чайка, І. Яропуд , М. Демид і, звичайно, зав.НД Н.Музика та зав.бібліотечним філіалом Є.Ліпінська.

 

Від влади

 

14 травня 2014 року перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза взяв участь у засіданні комісії з питань бюджету і фінансів районної ради.

 

14 травня 2014 року перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза провів нараду – семінар міських, селищного, сільських голів за участю голови окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 123 Василя Фенчака.

На порядку денному розглянуто питання:

1. Про вимоги по облаштуванню виборчих дільниць відповідно до постанови ЦВК від 4 березня 2014 року № 31.

2. Про стан підготовки виборчих дільниць до проведення виборів Президента України, забезпечення охорони бюлетенів.

Підводячи підсумки зустрічі перший заступник голови РДА Андрій Кукуруза наголосив на важливості співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також усіх районних служб із сприяння матеріально-технічному забезпеченню під час підготовки та проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року.

 

До Дня вшанування жертв полеглих у Другій світовій війні

 

З приходом весни відроджується все навколо. І так було завжди. З надією в далекому 45-му чекали травня мільйони людей. Душа боліла і водночас раділа, бо відчувала, що невдовзі людським катуванням прийде кінець.

Ми щасливі, що народилися далеко від воєнного лихоліття. Але ще живі наші прабабусі та прадідусі, які на власні очі бачили війну й розповідають про її героїв. Все далі і далі відходять грізні роки Другої світової війни, але ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто, не задумуючись, віддав своє життя в ім'я Свободи.

З цієї нагоди у читальному залі Золочівської центральної районної бібліотеки ім.І.Франка оформлено книжкову виставку "Рядки обпалені війною"

 

Від влади
 

13 травня 2014 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький провів засідання оргкомітету з питання проведення Свята Героїв та 153-ї річниці перепоховання Т. Г. Шевченка.

За підсумками засідання оргкомітету дано доручення керівникам структурних підрозділів РДА та окремих районних служб.

 

12 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів засідання колегії райдержадміністрації з питань: уточнення Золочівського районного бюджету на 2014 рік; підготовки до проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2014 року; проекту районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2014 – 2018 роки; зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району; затвердження Програми заходів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів до Дня Святого Миколая.

За підсумками засідання колегії прийнято відповідні рішення та дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, окремих служб району.

 

У неділю, 11 травня 2014 року, в приміщенні РНД ім.І.Білозіра з нагоди відзначення Дня Матері відбувся святковий концерт “Мамине серце”. Присутніх у залі золочів’янок тепло привітав заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький. Мистецьку програму свята склали виступи Народної капели бандуристок “Вишиваночка”, танцювальних колективів “Первоцвіт” та “Перлина” , ансамблю гітаристів музичної студії, сімейного дуету дошкільної установи №7, вокального ансамблю “Зернятко” дошкільної установи №2, вокального ансамблю “Животоки” ЦДЮТ, Народного вокального ансамблю “Древо” , Народного ансамблю пісні і музики “Галицькі барви” , читця Семена Ничвида, солістів Галини Міколяш, Тетяни Козловської,Тараса Балацького, Миколи Решітника, Теодора Кукурузи. Ведучий програми – Павло Костевський.

 

9 травня 2014 року у м. Золочеві біля меморіалів «Вічний вогонь» та «Жертвам політичних репресій» відбулися панахиди за загиблими у Другій світовій війні.

У поминальному заході взяли участь керівництво району, представники органів місцевого самоврядування, громадськість.

 

8 травня 2014 року перший заступник голови Золочівської РДА Андрій Кукуруза провів нараду за участю начальника відділу розвитку інфраструктури Золочівської РДА Олега Перейми, начальника філії "Золочівський райавтодор" ДП "Львівський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" Ореста Дупелича з питання стану автомобільної дороги Ясенів-Золочів та об’їзної дороги в м. Золочів.

За результатами розгляду стану фінансування дорожньої служби вирішено звернутися з відповідними листами у вище стоячі інстанції про цільове виділення коштів на ремонт вище названих доріг.

 

7 травня 2014 року голова Золочівської райдержадміністрації Іван Стецюк представив першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Андрія Кукурузу відповідно до ст.10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Побажав новопризначеному першому заступнику плідної праці, сумлінного виконання службових обов’язків.

 

7 травня 2014 року у райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради, на якому обговорено питання:

- про створення сприятливих умов для розвитку обдарованих і талановитих дітей, самореалізації творчої особистості;

- про стан та подальший розвиток дитячо-юнацького спорту в районі.

- про якість питної води у криницях Золочівського району.

Голова райдержадміністрації, члени громадської ради та запрошені висловили ряд пропозицій з піднятих питань.

Також голова райдержадміністрації Іван Стецюк подякував усім присутнім за жертовну роботу та закликав до подальшої співпраці.

 

6 травня 2014 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький провів засідання оргкомітету з питання забезпечення громадського порядку, заходів протипожежної безпеки та безпеки руху під час проведення фестивалю «Зустрічай літо» ZOLOCHIV.

 

Відділення НОК України у Львівській області спільно з управлінням молоді та спорту, відділенням Комітету фізичного виховання та спорту МОН України висловлюють щиру подяку за сприяння в участі команди школярів Глинянської СЗШ І-ІІІ ст. (вчитель Боргуш А.Б.) в обласному фіналі Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя», що відбувся 24 квітня ц.р. у м. Львові на навчально-спортивній базі «Динамо». Інформуємо, що на цих змаганнях, команда школярів Глинянської СЗШ І-ІІІ ст. посіла одинадцяте місце за підсумками змагань, й отримала комплект подарунків від НОК України.

 

4 травня 2014 року у м. Глиняни відбулося урочисте дійство заключного етапу проекту «Запровадження енергозберігаючих технологій у Глинянській районній лікарні», в рамках конкурсу EuropeAid/131230/L/ACT/UA «Підтримка впровадження енергозберігаючих технологій у малих містах України».

В заходах взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Харчук, перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський, голова районної ради Володимир Недзельський.

В рамках проведення заходу відкрито пам’ятну табличку про цю подію на відновленому фасаді будинку Глинянської районної лікарні, а також, висаджено липовий гай у м. Глиняни.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови Львівської ОДА Володимир Харчук подякував всім учасниками заходу за плідну працю та суттєву матеріально-технічну допомогу Золочівському району у реалізації проекту та зачитав вітального листа від голови Львівської ОДА Ірини Сех: «Поділяю Вашу радість за ті позитивні перетворення, які здійснюються у м. Глиняни на благо усієї громади. Висловлюю вдячність усім учасникам та ініціаторам екологічних починань, які стануть добрим прикладом для усіх територіальних громад Львівщини. Від щирого серця бажаю Вам і усім жителям міста добра, миру, злагоди та процвітання».

 

4 травня 2014 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у засіданні Клубу мерів Львівської області у м. Глиняни. На порядку денному розглянуто питання:

- Про стан опрацювання, затвердження та пошук фінансування для Планів сталого енергетичного розвитку у містах членах Клубу Угоди мерів.

- Інформація про досвід реалізації проектів з енергоефективності та відновлювальної енергетики, що був накопичений у концерні «Хлібпром» та в агрохолдинзі «Мрія» і що може бути застосований містами-членами Клубу за посередництвом енергоагенції ЕЕМУ.

- Інформація про поточний стан розвитку платформи угода мерів в Україні. Огляд та оцінка можливостей отримання допомоги учасниками Клубу від ЕЕМУ, регіонального координатора Угоди мерів, національного координатора Угоди мерів, Єврокомісії, донорських організацій.

- Про участь членів Клубу з власним досвідом участі в Угоді мерів у розбудові багаторівневої системи управління сталим енергетичним розвитком та у процесах децентралізації влади в Україні.

 - Про процеси посилення ролі міст у ЄС та перспективи співпраці з європейськими містами.

 

30 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів особистий прийом громадян. До очільника району звернулося 4 мешканці району щодо працевлаштування, завершення газифікації с. Тростянець, облаштування дитячого садочку у с.Червоне.

Голова зазначив, що відповіді на всі питання громадян, які звернулися сьогодні за допомогою, перебуватимуть на особливому контролі, і в скорому часі вони будуть вирішені.

 

30 квітня 2014 року голова Золочівської райдержадміністрації Іван Стецюк провів засідання оргкомітету з вшанування пам’яті жертв Другої світової війни.

У засіданні взяли участь представники органів місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів РДА, правоохоронних органів, політичних партій, громадських організацій та преси.

За підсумками засідання дано відповідні доручення керівникам структурних підрозділів РДА, окремим районним службам щодо проведення поминальних заходів за жертвами Другої світової війни.

 

30 квітня 2014 року перший заступник голови РДА Михайло Бучковський провів засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС.

На комісії розглянуто:

1. Створення, оснащеність та готовність постійної діючої мережі спостереження і лабораторного контролю за забрудненням навколишнього природного середовища радіоактивними та отруйними речовинами і бактеріологічними засобами;

2. Виконання протипожежних заходів при проведенні оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року;

3. Посилення протипожежного захисту торфовищ в весняно-літній період 2014 року.

По піднятих питаннях прийнято відповідні рішення.

 

29 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду-семінар з міськими, селищним, сільськими головами.

На нараді розглянуто питання:

1. Щодо забезпечення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України відповідно до постанови ЦВК від 4 березня 2014 року № 31;

2. Про особливості захисту прав дітей в сучасних умовах;

3. Про вимушене скорочення фахівців соціальної роботи та можливе збереження посад за рахунок коштів місцевого бюджету;

4. Про створення культурних пасовищ та догляд за ними.

У своєму виступі голова РДА Іван Стецюк наголосив на своєчасності подання інформації, сприянню проведення мобілізації та призову до Збройних сил України, належному утриманні пам’ятних місць, обелісків, меморіалів, підготовці приміщень виборчих дільниць до позачергових виборів Президента України, забезпечення фінансування фахівців і соціальної роботи.

 

28 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк, начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Оксана Залуцька взяли участь у громадському обговоренні та в представленні результатів розробки Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року.

 

Нещодавно в районну бібліотеку для дітей завітали учні 2-Г класу ЗОШ № 1 разом із класним керівником п.Веселович І.М. Дітей зустріли бібліотекарі п.Кобзар Н.П. та Замрій Н.Я. цікавими розповідями, віршами, легендами про велике свято усіх християн - Великдень.

Також учні потрапили у казкове Читай-місто, де їх зустріли гарно ілюстровані, кольорові, цікаві, різноманітні за тематикою книги. Діти із захопленням послухали розповіді про "храм книги", дізналися про правила поведінки у бібліотеці та активно прийняли участь у казковій вікторині.

 

25 квітня 2014 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії по розгляду заяв і скарг громадян щодо надання пільг, житлових субсидій на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям. Розглянуто 38 заяви. За підсумками комісії прийнято відповідні рішення.

 

25 квітня 2014 року голова РДА Іван Стецюк провів засідання комісії з питань захисту прав дитини. На порядок денний винесено питання: доцільності позбавлення батьківських прав; майнове; визначення днів та годин побачень; затвердження індивідуальних планів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

 

Вже 28 гірких літ ми живемо у післячорнобильській ері, під знаком зловісної зірки, у чорному болі.

Чи чуєш, ти світе,

Як гірко ридає полин,

Як тяжко ці тужно

Моєму народу болить.

Гіркий запах Чорнобилю, що тепер асоціюється в українців із небезпекою «мирного атому» назавжди увійшов у долю України. І чим була викликана поява «звізди полин» - чи недбальством людським, жорстокою їхньою невдячністю, порушенням самої рівноваги буття, чи глумлінням над матір’ю-природою, яка завжди була добра до нас у своїй вічній, безмірно терплячій Любові! Чорнобиль став зловісним знаком найсильніших само руйнівних дій людини. Мирний атом в одну ніч став лютим ворогом, невидимими променями забираючи людські життя.

Чорнобиль – місто, чи трава,

Чи смерть, чи лиш пересторога?

Душе, допоки ти жива,

В собі шукай і правди, й Бога.

Ти знаєш добре, звідкіля

Прийшла ця темна катастрофа.

Чорнобиль – це твоя земля.

Твій хрест важкий, твоя Голгофа.

Сьогодні дзвін скорботи, що став уже символом чорнобильського лиха, б’є на сполох, на тривогу, закликаючи нас до розуму.

Пам'ять – це не тільки данина минулого. Пам'ять – це основа майбутнього. Вона не дає нам забути сторінки нашої історії.

Однією з найбільш потужних і довговічних хранителів історичної пам'яті народу є книга. В читальному залі Золочівської ЦРБ оформлена книжково-ілюстративна виставка: «Чорнобиль…Трагедія…Пам'ять…» На сторінках книг, періодичних видань увіковічено події Чорнобильської катастрофи. З виданнями цієї тематики користувачів бібліотеки ознайомлювала бібліотекар відділу обслуговування Кармазин О.М.

 

24 квітня 2014 року з робочим візитом Золочівщину відвідав куратор Львівщини від Адміністрації Президента України Віктор Ткаченко, провівши нараду з головою Золочівської РДА Іваном Стецюком, першим заступником голови РДА Михайлом Бучковським, Золочівським міським головою Ігорем Гриньківим.

На нараді обговорено питання літної оздоровчої компанії дітей, підготовки до нового опалювального сезону, проведення виборів Президента України, залучення інвестицій в розвиток туризму Золочівського району. Після завершення робочої зустрічі, куратор Львівщини ознайомився з матеріально-технічним забезпечення ОВК № 123, а також, відвідав Золочівський замок.

 

26 квітня світ відзначає трагічну дату – День пам’яті Чорнобильської трагедії. Це день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, медиків та інших громадян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Подвиг цих людей на завжди записано до літопису людської мужності, він назавжди залишиться у пам'яті українського народу.

Так, на передодні трагічної дати, <24 квітня 2014 року у приміщенні управління соціального захисту населення РДА відбувся «круглий стіл» на тему: «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Участь у «круглому столі» взяли: голова Золочівської райдержадміністрації Іван Стецюк, заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний, заступник голови районної ради Андрій Леськів, заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі Наталія Гаврачинська, заступник головного лікаря Золочівської центральної районної лікарні Антон Луговий, лікар – терапевт Золочівської центральної районної лікарні Галина Мокринська, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, а також Золочівська районна преса.

На засіданні «круглого столу» розглянуто питання щодо забезпечення компенсаційних виплат, пільг та допомог учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи, про пенсійне забезпечення учасників ліквідації на Чорнобильської катастрофи, про шляхи покращення медичних послуг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи Золочівського району, про стан забезпечення лікарськими засобами ліквідаторів та потерпілих, а також питання пільгового перевезення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Цей день є ще однією нагодою для всіх нас проаналізувати що зроблено і що ще потрібно зробити для забезпечення повноцінного життя ліквідаторів аварії та потерпілих, долю яких так чи інакше скалічив Чорнобиль та нагадати всім про обов’язок перед такими людьми.

Не дивлячись на складну ситуацію в країні, незмінним залишається в районі пріоритетний напрямок щодо посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС поліпшення рівня їхнього життя.

У районі діє Комплексна цільова програма соціальної підтримки населення Золочівського району на 2011-2014 роки, відповідно до якої на соціальний захист ліквідаторів та потерпілих у районному бюджеті на 2014 рік передбачено 130,0 тис.грн.

Отож, цій категорії населення районна влада і далі буде приділяти особливу увагу.

 

24 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду за участю представників управління з питань освіти, молоді та спорту РДА та будівельної організації з питання завершення першого етапу робіт по реконструкції позаміського табору відпочинку «Сокіл».

За результатами наради дано доручення щодо фінансування вказаних робіт за рахунок коштів районного бюджету.

 

24 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів чергове засідання колегії райдержадміністрації.

На порядок денний винесені питання:

1. Про виконання бюджету Золочівського району за I квартал 2014 року.

2. Про завершення опалювального сезону 2013-2014 років та стан розрахунків споживачів за енергоносії.

3. Про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж І кварталу 2014 року.

4. Про роботу Золочівського районного сектору головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області за 2013 рік та I квартал 2014 року.

За підсумками засідання колегії прийнято відповідні рішення та дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, окремих служб району.

 

З надією і вірою єдина любов задля спасіння - над усе!

Христос Воскрес! Ти чуєш, Україно!

Й тебе, воскреслу, він таки спасе!

Світле Воскресіння Христове – день миру і любові. Це велика подяка Господу за Воскресіння Сина, за все, що нас оточує, а особливо за дорогих людей, що поряд.

22 квітня 2014 року уже традиційно на подвір'ї монастиря оо.Василіан відбулося дійство – ведення школорадісних гаївок, організоване колективом Золочівського НВК "Школа радості"- ДНЗ"/музичний керівник та учитель музики Чуха М.Д./.

Ой дівчатка-весняночки, ходім вести гаївочки

Бо весна,як сон тікає, а хто кого доганяє?

То з долини на горбочок - до дзвіниці, де дзвіночок,

Цілий день дзвіниця грає, то Великдень так справляє.

Багаточисельна золочівська громада зібралася на школорадісні гаївки, щоб величати Бога в час світлого Христового Воскресіння, аби поклонитися весні за світле буяння життя, за радість пробудження і тепла, аби ще раз пригадати народні традиції святкування Великодня в Україні.

Адже саме це свято в усі часи давало людям наснагу вірити, любити, прощати. Наснагу гуртуватись. А що може краще об’єднати, аніж наша пісня, давній звичай, традиція?

Ведення гаївок, веснянок-закличок, демонстрували дошкільнята і школярі, заохочуючи до гурту всіх небайдужих. Задіяні були усі, бо різноплановість українських традицій дозволяла залучати до дійства і малюків, і старшокласників, і батьків, і лише дівчаток та мам, і тільки хлопчиків,юнаків, татів і навіть священиків.

Як гаївку повели, Весну-красну привели.

Дай нам, Боже, довгий вік, всім зустрітись через рік.

Христос Воскрес!

 

Сьогодні увесь світ святкує величне свято – Великдень. Особливий вияв пасхальної радості Великодня відбито у гаївках – величальних піснях. Адже веснянки-гаївки – це ті невидимі таємні нитки, що поєднують душу людини нинішньої з далеким минулим і прийдешнім «майбутнім». І ніхто, ні глибокі старці, ні малі діти, не можуть відірвати очей від цієї магічної картини руху і співу.

Так, впродовж 6 років є гарною традицією виводити гаївки біля церкви Св. Воскресіння у м. Золочеві вихованцями Центру дитячої та юнацької творчості. Дівчата та хлопці ансамблю «Древо» (кер. Ольга Чепелюк) та ансамблю «Росинка» (кер. Ірина Федорчук) відтворюють давно призабуті гаївки, записані від старожилів нашого району Ольгою Чепелюк. Не був винятком і цей рік. Зовсім маленькі учасниці ансамблю «Животоки» (кер. О. Чепелюк) та «Древо» виконали більш як 20 гаївок. Вони вміло поєднали спів і магічні рухи веснянок-гаївок. Саме ця магія здійснила чудо. Виводити гаївки долучилися і діти нашого міста.

Сподіваюсь, що і надалі на Великдень під передзвін церковних дзвонів все більше дітей виводитиме гаївки у селах і містах нашого району. І полине гаївка ніжна й чарівна, мелодійна і весела поміж людей, залучаючи їх у своє коло.

 

Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 – є ініціатором у проведенні Великодніх гаївок біля храмів міста. І цього року учителі, батьки, учні виводили гаївки біля храму М. Чарнецького та храму Всіх Святих Землі Української у світлий понеділок та вівторок.

З великоднею програмою „Збирайтеся, діти, ну ж співати: Христос Воскрес! Христос Воскрес!” учні та вчителі школи побувають в територіальному центрі м. Золочева та с. Новоселища, а також біля храму Вознесіння Господнього у Провідну Неділю.

 

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", керуючись Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 та постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 року № 619 "Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників", у зв’язку з підвищенням середньодобової температури повітря, прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 16.04.2014 року № 104 «Про закінчення опалювального сезону 2013/2014 років». Згідно даного розпорядження в районі встановлено завершення опалювального сезону 2013/2014 років з 17 квітня 2014 року.

 

Напередодні світлого свята Воскресіння Христового голова РДА Іван Стецюк, заступник голови РДА Роман Сухецький, в.о. директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Дужа відвідали дитячий будинок сімейного типу (м. Золочів) та сиротинець "Рідний дім" (с. Сасів). Голова райдержадміністрації привітав вихованців ДБСТ та сиротинця із прийдешніми Великодніми святами, а також подарував кожному невід'ємний атрибут Великоднього кошика – паску.

 

17 квітня 2014 рокуу у Золочівській РДА організовано виставку дитячих робіт до свята Великодня. Традиційно, з нагоди одного з найбільших релігійних свят Великодня у холі Золочівської райдержадміністрації Центр дитячої та юнацької творчості організував тематичну виставку робіт вихованців.

 

На виконання розпорядження голови Львівської ОДА щодо підготовки до проведення оздоровлення дітей влітку 2014 року, 17 квітня 2014 року створено відповідну робочу групу.

Заступник голови РДА Роман Сухецький спільно з членами робочої групи в яку увійшли представники управління з питань освіти, молоді та спорту РДА, Золочівського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області, Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, відділу державного контролю забудови території № 4 інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, здійснили виїзд з метою перевірки підготовки дитячого позаміського закладу-відпочинку «Сокіл» до періоду оздоровлення, а також ходу виконання реконструкції вказаного закладу.

За результатами роботи комісії складено довідки та приписи. Планується розпочати роботу ДПЗВ «Сокіл» орієнтовно в другій декаді червня 2014 року.

За час роботи табору планується охопити послугами до 270 дітей шкільного віку пільгових категорій.

 

17 квітня 2014 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський взяв участь у засіданні архітектурно-містобудівної ради на якій розглянуто детальний план території з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів в урочищі «Ферма» Сасівської сільської ради Золочівського району (за межами населених пунктів).

За результатами ради детальний план рекомендовано до затвердження.

 

16 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду щодо виконання Указу Президента «Про часткову мобілізацію» на території Золочівського району.

У нараді взяли участь представники Золочівсько – Перемишлянського ОРВК, а також керівники установ, підприємств та організацій, які задіяні до виконання мобілізаційних завдань.

 

16 квітня 2014 року заступник голови РДА Роман Сухецький провів нараду щодо підготовки плану заходів по відзначенні 28-х роковини Чорнобильської трагедії.

В нараді взяли участь представники управління соціального захисту населення РДА та Золочівської громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна».

За результатами наради прийнято рішення погодити план заходів та провести засідання круглого столу з питань соціального захисту, медичного обслуговування та забезпечення відповідних житлово-побутових умов постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи. Такий круглий стіл буде проведено 24.04.2014 року.

 

15 квітня 2014 року на виконання розпорядження голови Львівської обласної адміністрації № 96/0/5-14 від 7 квітня 2014 року щодо стану готовності до оздоровчої кампанії 2014 року, заступник голови РДА Роман Сухецький провів нараду робочої групи.

На нараді розглядалися питання фінансування оздоровчої кампанії, готовності табору «Сокіл» та мережі пришкільних таборів до відпочинку дітей. За підсумками наради дано доручення управлінню з питань освіти, молоді та спорту забезпечити безумовне виконання плану - завдання покращення матеріально - технічного забезпечення ДПЗВ «Сокіл» на 2014 рік, а також виконання районної програми реконструкції ДПЗВ «Сокіл» на 2010-2016 роки.

Представникам Держсанепідслужби та ДСНС забезпечити проведення перевірок готовності закладів відпочинку та оздоровлення на предмет відповідності вимогам нормативних документів.

 

13 квітня 2014 року відбувся звітний концерт Золочівської музичної школи. Присутніх привітав заступник голови РДА Роман Сухецький вручивши грамоти кращим вихованцям школи та педагогам, що підготували переможців обласних та міжнародних конкурсів.

 

13 квітня 2014 року на стадіоні «Сокіл» відбувся матч за Cуперкубок району 2013 між командами «Княжі Лани» (Княже - Скварява) та «Промінь» (Гончарівка).

Поєдинок закінчився перемогою команди «Княжі Лани» з рахунком 2:0. У команді переможців голами відзначилися: Андрій Починок та Григорій Фамуляк.

Учасників та переможців привітав перший заступник голови РДА Михайло Бучковський, вручивши переможцям кубок.

 

11 квітня 2014 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії по розгляду заяв і скарг громадян щодо надання пільг, житлових субсидій на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям. Розглянуто 33 заяви.

За підсумками комісії прийнято відповідні рішення.

 

На виконання доручення голови облдержадміністрації, з метою забезпечення побуту військовослужбовців, які мобілізувалися до лав Збройних сил України, 10 квітня 2014 року голова Золочівської райдержадміністрації Іван Стецюк та представники районного штабу Національного спротиву передали комплекти постільної білизни на суму 14 тис. 300 грн. для 80 наших земляків, що проходять службу у військовій частині Самбірського району.

Присутні висловили щиру подяку громадянам Золочівщини, які допомогли коштами учасникам Майдану у місті Києві. Саме із залишків вказаних коштів і було профінансовано придбання засобів побуту для військовослужбовців.

Також прозвучали побажання доброї військової служби та сумлінного виконання почесного військового обов’язку - захисту української держави.

 

10 квітня 2014 року зустріла свій 100 – річний ювілей жителька села Якторів Золочівського району Іванів Христина Олексіївна.

З нагоди важливої події її привітали та побажали здоров’я, тепла, сімейного затишку на довгі роки голова Золочівської районної державної адміністрації Іван Стецюк, начальник управління соціального захисту населення РДА Ігор Уличний.

Від голови райдержадміністрації ювілярка отримала почесну грамоту, квіти та цінний подарунок.

 

9 квітня 2014 року голова Золочівської райдержадміністрації Іван Стецюк провів зустріч з духовенством району за участю деканів та священнослужителів району, керівництва райдержадміністрації, міської ради, ЗМІ.

Очільник Золочівщини подякував за активну громадську позицію духовенству району під час Майданів у м. Києві та м. Золочеві. Найголовніша мета у теперішньому часі – це співпраця з парафіяльними громадами та священнослужителями,- наголосив голова РДА Іван Стецюк.

Також, висловив подяку за екуменізм. Цього року у м. Золочеві відбулася 20 ювілейна Хресна дорога. Саме такий символ єдності громадськості було запроваджено ще двадцять років тому о. Володимиром Пальчинським тут у нас, в м. Золочеві, ця спільна Хресна дорога стала доброю традицією і розповсюдилася по території всієї Львівської області. Щира подяка духовенству за участь у заходах з нагоди відзначення державних, релігійних і професійних свят, знаменних подій, визначних та історичних дат у Золочівському районі.

В ході зустрічі було обговорено питання дотримання чинного законодавства України щодо свободи совісті та діяльності релігійних організацій на Золочівщині та про стан збереження дерев'яних церков та інших сакральних споруд, які включені до переліку культурно-історичної спадщини місцевого та національного рівня.

 

ПІДТВЕРДЖЕНО ЗВАННЯ

 

Приємна звістка надійшла у відділ культури і туризму 4 квітня 2014 року про підсумки атестації на звання «народних», «зразкових» аматорських колективів культури системи Міністерства культури України Золочівського району.

Підтверджено звання «народний (зразковий) аматорський колектив» наступним колективам:

 • Народному аматорському вокально-інструментальному ансамблю «Зорепад» районного Народного дому;

 • Народній аматорській капелі бандуристок «Червона калина» районного Народного дому;

 • Народній аматорській хоровій капелі «Опілля» районного Народного дому;

 • Народному аматорському жіночому вокальному ансамблю «Криниці» районного Народного дому;

 • Народному аматорському театру районного Народного дому;

 • Народному аматорському ансамблю пісні і музики «Ясени» Народного дому с. Ясенівці;

 • Народному аматорському хору «Надбужжя» Народного дому с. Сасів;

 • Народному аматорському хору Народного дому с. Червоне;

 • Народному аматорському хору «Благовіст» Народного дому с. Вороняки;

 • Народному аматорському ансамблю танцю «Первоцвіт» районного Народного дому;

 • Народній аматорській капелі бандуристок «Вишиваночка» районного Народного дому;

 • Народному аматорському чоловічому вокальному ансамблю «Січ» районного Народного дому;

 • Народній аматорській хоровій капелі «Колос» Народного дому с. Куровичі;

 • Народному аматорському театру-студії «Крива люфа» Народного дому с. Білий Камінь;

 • Народному аматорському хоровому колективу «Промінь» Народного дому с. Зозулі;

 • Народному аматорському ансамблю пісні і музики «Галицькі барви» районного Народного дому;

 • Народному аматорському жіночому вокальному ансамблю «Пори року» районного Народного дому;

 • Народному аматорському жіночому вокальному ансамблю «Древо» районного Народного дому.

За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність присвоєно звання «народний аматорський колектив» аматорському вокальному ансамблю Народного дому с. Ясенівці.

 

Від влади

 

8 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду з керівниками правоохоронних органів Золочівського району.

За підсумками наради дано відповідні доручення.

 

7 квітня 2014 року голова Львівської ОДА Ірина Сех у сесійній залі Золочівської районної ради на зустрічі з громадськістю та керівниками підприємств, установ та організацій району ознайомила присутніх з розпорядженням в.о Президента України від 4 квітня 2014 року № 467/2014-рп. "Про призначення І.Стецюка головою Золочівської районної державної адміністрації Львівської області" та привітала новопризначеного голову Золочівської райдержадміністрації із вступом на посаду.

У своєму виступі очільниця Львівщини наголосила на важливості плідної співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, а також зазначила, що земля будителя Галичини Маркіяна Шашкевича має значний економічний та культурний потенціал для розвитку території.

 

6 квітня 2014 року вулицями міста Золочева під проводом священнослужителів усіх конфесій району пройшла уже традиційна Екуменічна Хресна дорога за участю багатотисячного числа жителів Золочівщини.

Процесія вирушила з Вічевої площі, а закінчилася біля Золочівського замку. Всі учасники: діти, молодь, дорослі та люди старшого віку – почергово несли хрест. Під час ходи священики зверталися до людей з духовними словами, закликаючи людей пройти цю Хресну дорогу молитовно, які торкалися сердець людей, змушуючи їх ще раз задуматися над своїм життям, своїми діями та збудити в собі щирий жаль за гріхи.

 

4 квітня 2014 року заступник голоси РДА Р.Сухецький провів нараду щодо організації місячника Червоного Хреста. Золочівська районна організація Товариства Червоного Хреста проводитиме з 1 квітня по 1 травня 2014 року Всеукраїнський місячник Червоного Хреста під гаслом "Місія доброчинності".

Запрошуємо керівників установ, підприємств, організацій посприяти у проведені місячника Червоного Хреста для здійснення заходів по збору коштів, продуктів харчування, медикаментів, миючих засобів для на надання адресної допомоги незахищеним самотнім громадянам, дітям-сиротам, потерпілим під час надзвичайних ситуацій.

Р/р 26007198162 ПАТ "Райфазен Банк Аваль"

МФО 380805 ЗКПО 02940262

Призначення платежу – благодійний членський внесок для м. Золочева.

 

3 квітня 2014 року керівництво та працівники Золочівської РДА долучилися до місячника благоустрою, прибравши та впорядкувавши закріплену територію біля адмінбудинку районної ради.

 

2 квітня 2014 року у райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії у справах альтернативної(невійськової) служби РДА. Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість строкової військової служби і має на меті виконання обов'язку перед суспільством. Постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 р. № 2066 визначено перелік галузей господарств, підприємств, установ і організацій, в які можуть направлятися громадяни України для проходження альтернативної (невійськової) служби. В цьому переліку передбачено і житлово-комунальне господарство.

На даний час у Золочівському міському виробничому житлово-комунальному підприємстві є наявні вакантні місця для проходження альтернативної (невійськової) служби. За підсумками комісії вирішено одного громадянина прийняли для проходження альтернативної (невійськової) служби за наявності вакантного місця для проходження альтернативної (невійськової) служби та двоє громадян припинили проходження альтернативної служби відповідно до закінчення терміну її проходження.

 

1 квітня 2014 року у Ясеновецькому НВК відбулася акція з посадки дерев в рамках відзначення 200- річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький, відмітивши, що посадивши символічних 200 яблунь ми пам'ятаємо, прославляємо та продовжуємо творчість Т. Г. Шевченка - великого геніального Кобзаря. У заході взяли участь голова районної ради Володимир Недзельський, начальник управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іван Божаківський, депутати районної ради, духовенство, учнівські та педагогічні колективи, громадськість села Ясенівці, підприємці.

Посадковий матеріал надав спонсор – директор ТзОВ "Княжі лани" Починок А.І. Учасників та гостей акції учні Ясеновецького НВК порадували виконанням твору "Садок вишневий коло хати" на вірші Т. Г. Шевченка.

 

28 березня 2014 року біля адмінбудинку районної ради відбулася посадка дерев на честь Героїв майдану.

В даній акції взяли участь працівники райдержадміністрації, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, навчальних закладів.

 

Архів новин:

 
 

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochiv_rda@ukr.net