Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Інвестиційний портал Львівщини

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівська МДФІ повідомляє

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація управління ПФУ в Золочівському районі

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Територіальна державна інспекція з питань праці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Новини

31.03.2016

 

Сьогодні, 31 березня 2016 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду із відповідальними працівниками закріпленими за міськими, селищною, сільськими радами на час проведення місячника благоустрою населених пунктів району.

«Аналізуючи інформації місцевих рад, які подаються в сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації слід зазначити, що роботи по проведенню місячника озеленення, прибирання та благоустрою найбільш результативними станом на 30.03.2016 є в таких місцевих радах: Бібщанській, В.Полюхівській, Гологірській, Жуківській, Скварявській, Сновицькій, Сасівській, Ремезівцівській та Золочівській. Спільно з головою райдержадміністрації Володимиром Недзельським ми здійснили об’їзд території району у різних напрямках, з метою проведення огляду територій на предмет проведення робіт по благоустрою, прибиранні та впорядкуванні територій. У багатьох сільських радах ситуація позитивна, але є й такі котрим необхідно ще докласти зусиль і завершити роботи в рамках проведення місячника благоустрою», - наголосив Ігор Нижник.

Спікер особливу увагу присутніх звернув на співпрацю новобраних голів місцевих рад району із закріпленими за місцевими радами, жителями місцевих рад та працівниками установ, організацій, які розміщені на даній території.

Запропонував залучати до робіт по впорядкуванню та благоустрою техніку агропідприємств, які працюють на території сільських рад.

 

На сторожі захисту прав дітей

Діти завжди були і залишаються найдорожчою цінністю, гордістю і надією держави. Турбота про підростаюче покоління, реалізація прав та свобод дитини – одне із пріоритетних завдань органів влади району.

Сьогодні, 31 березня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників служби у справах дітей, відділу поліції, управління соціального захисту населення, відділу освіти, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, юридичного відділу апарату райдержадміністрації, охорони здоров’я та інші.

«Основним завданням даної комісії є сприяння забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання. Тож питання захисту прав дітей перебувають на постійному контролі районної влади», – наголосила керівник апарату Галина Семчишин. В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав, про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, про визначення способу участі батька у вихованні його дитини, житлові питання.

На засіданні комісії наголошувалося на посиленні контролю з боку соціальних служб за матеріальними умовами утримання дітей, запобіганню негуманного ставлення до них з боку батьків та опікунів та загалом якнайповнішого соціального забезпечення дітей та реалізації їх прав. Після детального розгляду комісією було ухвалено рішення по кожній конкретній справі та дані відповідні доручення.

 

Зустріч голови райдержадміністрації з жителями Перегноївської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 30 березня 2016 року зустрівся з жителями сіл Перегноїв, Кривичі Перегноївської сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч піднімали питання щодо заміни трансформатора через низьку напругу електроенергії, облаштування стадіону у селі Перегноїв, низької орендної плати ПП «Західний Буг», ремонту підлоги у спортивному залі загальноосвітньої школи, дотримання, орендарями земельних ділянок, правил безпеки під час обробки полів агрохімікатами, ремонту дороги Глиняни-Перегноїв-Словіта, відкриття аптечного кіоску у с. Перегноїв та якісне забезпечення медикаментами першої необхідності ФАП с. Перегноїв.

 

30.03.2016

 

Про спалювання сухої рослинності у Золочівському районі (відео)

“Я дуже прошу всіх звертати увагу на масове спалення зараз сухої рослинності. В нас машини не встигають забезпечувати гасіння тих всіх пожеж по району, які виникають. Крім цього, на сьогоднішній день, на ранок, ми маємо 5 ділянок по Скварявській сільській раді де горить торф.” – про це розповів голова Золочівської РДА Володимир Недзельський під час сесії районної ради.

Нагадаємо, що минулого року було витрачено багато зусиль та ресурсів аби погасити пожежу на торфовищах, що горіли у селі Червоне. 

 

Відбулося засідання сесії Золочівської районної ради (відео)

29 березня 2016 року відбулося п’яте засідання ІІ сесії VII скликання районної ради. У сесійній залі зареєструвалося 27 депутатів. Пленарне засідання вів в.о. голови районної ради Андрій Леськів. У роботі сесії взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Депутати до запропонованого порядку денного внесли ще два питання: «Про роботу КП «Центральна районна аптека Золочівської районної ради Львівської області» та «Про внесення змін до районного бюджету Золочівського району на 2016 рік». Порядок денний сесії налічував 12 питань, більшість із них стосувалися організації роботи районної ради.

У районній раді утворено 5 постійних депутатських комісій з питань: регламенту, депутатської етики, дотримання законності та комунальної власності (голова – С.Слобода); бюджету і фінансів (голова – М. Адамик); охорони навколишнього середовища, сільського господарства та земельних відносин (голова – І. Цибрій); пpомисловості, тpанспоpту, торгівлі та розвитку малого підприємництва (голова – В. Ляшовський); освіти, культуpи, національного відродження, духовності, молоді, спорту, охоpони здоpов’я та соціального захисту населення (голова – Б. Кальмук).

Також створена президія районної ради у складі 16 депутатів, до якої ввійшли голова та заступник голови районної ради, голови постійних депутатських комісій та голови фракцій районної ради.

Додатково повідомляємо, що у Золочівській районній раді створено дев’ять фракцій.

Затверджено положення про президію, постійні депутатські комісії, Регламент районної ради та план пленарних засідань районної ради на 2016 рік. Депутати утворили комісію з питань поновлення прав реабілітованих у складі 9 осіб (голова комісії – А. Леськів), тимчасову комісію з відновлення роботи комунального підприємства «Центральна районна аптека Золочівської районної ради Львівської області» у складі 5 депутатів.

З фінансово-господарських питань депутати затвердили розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації, технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Єлиховицької сільської ради (за межами населеного пункту) та внесли зміни до районного бюджету Золочівського району на 2016 рік. А саме, виділили 98 тис. грн. на співфінансування по реалізації проекту «Реконструкція Дитячого відділення Золочівської ЦРЛ на вул.. В. Кука, 8 м. Золочеві Львівської області», який пройшов перший етап відбору проектів , що будуть фінансуватися з Державного фонду регіонального розвитку.

З усіх питань, які розглядалися на п’ятому засіданні ії районної ради були прийняті відповідні рішення. Сесія завершила свою роботу.

 

29.03.2016

 

З 1 квітня - податкова накладна з ПДВ за новою формою

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що з 1 квітня 2016 року набирає чинності нова форма податкової накладної та Порядок її заповнення, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307. Зокрема, у новій формі накладної із заголовної частини виключили дані про місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму проведених розрахунків. Замість колишньої табличної частини, яка складалася з 4-х розділів, нова форма податкової накладної містить 2 розділи:

- розділ А (рядки І-Х) - вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності);

- розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.

Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Всі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками. Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань постачальника (продавця), крім випадків, передбачених Податковим кодексом та Порядком.

ГДІ з питань організації роботи

28.03.2016

 

28 березня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь у громадському обговоренні звіту про виконання обласного бюджету у 2015 році та проекту стратегії розвитку Львівської області до 2020 року.

Захід відбувся у малій сесійній залі Львівської обласної ради.

 

Легалізація доходів - джерело наповнення місцевих бюджетів

Нещодавно керівник Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Роман Денис провів зустріч з головою Спілки підприємців Золочівського району Москалем О.Я. та головою громадської організації «Об`єднання підприємців самозахист» Легоцькою Т.М. з питань легалізації заробітної плати та дотримання вимог трудового законодавства. Керівник інспекції зазначив, що питання виплати заробітної плати в «конвертах», легалізація трудових відносин були і залишаються основними напрямами роботи Золочівської ОДПІ, які систематично обговорюються під час зустрічей із бізнес-спільнотою та громадськістю району. Фіскальною службою проводиться відповідна робота щодо контролю за дотриманням підприємствами та фізичними особами-підприємцями вимог податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам.

Одним із додаткових резервів наповнення дохідної частини місцевої казни є підвищення рівня виплачуваної заробітної плати, руйнування схем мінімізації сплати податку на доходи фізичних осіб. Р. Денис акцентував увагу на тому, що кожен працюючий громадянин має стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин, інакше це сприятиме розвиткові тіньових схем ухилення від сплати роботодавцями податків, і в результаті – відсутності стабільних надходжень до бюджету. Нагадав, що з 01.01.2016 року суттєво знижено навантаження на фонд заробітної плати для роботодавців. Єдина ставка єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (22%) застосовується як до заробітної плати, так і до інших доходів.

Зниження єдиного внеску створило передумови, коли бізнес може підвищити зарплати своїм працівникам. Також наголосив, що формування місцевих бюджетів цього року здійснюється на новій податковій базі, а це зміни у вирахуванні податку на доходи фізичних осіб, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та єдиного податку. Крім цього, посадовець запропонував представникам громадських організацій взяти участь у робочих групах з проведення інвентаризації суб’єктів господарської діяльності Золочівського району щодо сплати ними податків та зборів, які спрямовуються до місцевих бюджетів, за участю фахівців фіскальної служби, представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади району.

Учасники заходу наголосили на необхідності здійснення постійного діалогу між контролюючими органами та бізнесом, що надасть змогу не тільки вирішувати проблемні питання, а й бути проінформованими у новаціях законодавства. ГДІ з питань організації роботи

 

25.03.2016

 

25 березня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питань передачі повноважень реєстрації місця проживання фізичних осіб Державною міграційною службою України органами місцевого самоврядування.

Під час наради було обговорено можливі шляхи реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» на території Золочівського району.

 

Сьогодні, 25 березня 2016 року, за участю голови Золочівської райдержадміністрації Володимира Недзельського, у районному Народному домі відбувся урочистий захід з нагоди відзначення другої річниці заснування Національної гвардії України. У своєму привітанні голова райдержадміністрації Володимир Недзельський привітав гвардійців та членів їхніх родин зі святом, побажав міцного здоров’я, щастя, віри у перемогу над ворогом та мирного неба.

«У цей день ми вшановуємо усіх військових, які у лавах Національної Гвардії України служать справі зміцнення oбoрoнoздатнoсті та підвищення безпеки нашої держави. У пам'яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох пoкoлінь вoїнів-захисників, їх безмежна відданість і любoв дo ріднoї землі, мужність та героїзм. У воїнів Національної Гвардії України теж є святі слова, які глибоко переконливо визначають роль і призначення національного війська - служити українському народові. У відповідальний час народ завжди з особливою увагою дивиться на своїх захисників. Діти народу, українські воїни, разом з Україною виступають надійним гарантом суверенітету і цілісності держави. Для них служіння народу - найвища честь, покликання, обов’язок. На наших військoвих пoкладена священна місія - бoрoнити рідну землю, забезпечувати мирне життя свoгo нарoду. Сила та міць української держави - у єднoсті армії та нарoду, тoму прийміть мої найщиріші вітання дo вашoгo прoфесійнoгo свята та й надалі свoєю важливoю справoю нагадуйте всьoму світoві прo те, щo Україна у надійних руках», - зауважив Володимир Недзельський.

Володимир Недзельський ще раз подякував присутнім за їх мужність та сумлінне ставлення до виконання військового обов’язку, вірність українському народу та вручив військовослужбовцям грамоти та подяки.

Загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність української держави присутні вшанували хвилиною мовчання. Для гостей заходу, що прийшли вшанувати гвардійців, було продемонстровано концертну програму, в змісті якої переважала військово-патріотична тематика.

 

25 березня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян. Звернулася одна громадянка з питання приватизації землі у с. Вороняки та колективне звернення працівників колишнього ПАФ «Прометей» щодо виділення земельної ділянки під городництво.

За підсумками особистого прийому повідомлено громадянку с. Вороняки проте, що справа щодо приватизації землі вирішується у судовому порядку до винесення рішення суду, а колективу колишнього ПАФ «Прометей» рекомендовано звернутися у Єлиховицьку сільську раду про виділення земельної ділянки.

 

В Головному управлінні ДФС Львівщини підписано Меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Центр сприяння розвитку бізнесу» 22 березня відбулося підписання Меморандуму щодо співпраці Головного управління ДФС у Львівській області, Львівської митниці ДФС та Громадської організації «Центр сприяння розвитку бізнесу».

На урочистому підписанні були присутні начальник Головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро, начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук та директор громадської організації «Центр сприяння розвитку бізнесу» Олександр Волков. Співпраця в межах Меморандуму буде здійснюватись у напрямах двосторонніх консультацій з актуальних питань податкового та митного законодавства, участі в роботі Громадської ради при ГУ ДФС у Львівській області. Заплановано проводити спільні конференції, семінари та інші заходи, в тому числі за участі викладачів, фахівців і консультантів, створювати спільні групи експертів для вирішення конкретних завдань тощо.

Довідково: Громадська організація «Центр сприяння розвитку бізнесу» (далі – ЦСРБ) почала свою діяльність у 2002 році як молодіжна громадська організація «Молодий Львів». Метою створення такого об’єднання стало бажання допомогти молоді, а саме – реалізувати та підтримати її творчі та креативні ініціативи, а на сьогодні метою є сприяння та покращення бізнес-клімату у регіоні, впровадження європейських стандартів у веденні бізнесу. Завдання ЦСРБ: підтримка бізнес ініціатив членів – координація взаємовідносин членів з органами державної влади – формування та поширення принципів етики в господарській діяльності. ГО «Центр сприяння розвитку бізнесу» успішно допомагає підприємцям у налагодженні бізнес-контактів з Польщею, Чехією, Іспанією, Німеччиною, Швецією. Члени ЦСРБ беруть участь у ділових поїздка, виставках, індивідуальних зустрічах у форматі «Бізнес для бізнесу» (В2В), конференціях та семінарах, організованих професійною командою ЦСРБ, відстоюють інтереси членів завдяки постійний участі у громадських радах при урядових установах.

ГДІ з питань організації роботи

24.03.2016

 

За підсумками скайп-наради з департаментом фінансів 24 березня 2016 року у фінансовому управлінні райдержадміністрації проведено нараду із спеціалістами фінансового управління, по результатах якої дано доручення:

1. Заступнику начальника - начальнику бюджетного відділу фінансового управління Навроцькій О.П.:

- здійснювати постійний моніторинг виконання головними розпорядниками бюджетних коштів заходів по економії бюджетних коштів.

2. Начальнику відділу доходів фінансового управління Кмиць А.М.:

- подати запит в Золочівську об”єднань державну податкову інспекцію про сплату підприємцями акцизного податку по кожній торговій точці згідно поданих декларацій за січень-лютий 2016 року та про перелік суб'єктів підприємницької діяльності, які виплачують заробітну плату нижче мінімального рівня встановленого законодавством, в термін до 10.04.2016 року;

- на підставі даних органів місцевого самоврядування та податкової інспекції організувати нараду з головами місцевих рад та податкової інспекції щодо збільшення податкових платежів до місцевих бюджетів, в термін до 30.04.2016 року;

- підготувати лист на ім'я голови райдержадміністрації щодо необхідності заслуховування на комісії райдержадміністрації керівників підприємств, які виплачують заробітну плату нижче мінімального рівня.

 

24 березня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з духовенством району за участю деканів та священнослужителів району. «Найголовніша мета у теперішньому часі – це співпраця з парафіяльними громадами та священнослужителями»,- наголосив голова РДА Володимир Недзельський. Також, висловив подяку за екуменізм. Проведення спільних екуменічних заходів, зокрема спільної Хресної дороги - символ єдності громадськості, - було запроваджено ще двадцять років тому о. Володимиром Пальчинським тут у нас, в м. Золочеві, ця спільна Хресна дорога стала доброю традицією і розповсюдилася по території всієї Львівської області. Щира подяка духовенству за участь у заходах з нагоди відзначення державних, релігійних і професійних свят, знаменних подій, визначних та історичних дат у Золочівському районі.

За підсумками засідання оргкомітету прийнято рішення провести спільну екуменічну Хресну дорогу 10 квітня 2016 року о 15.00 год.

 

Проводиться набір на військову службу за контрактом

Проводиться набір на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу(офіцерів запасу.) Стабільне щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом (від 9000-12000 грн. та більше.) Щорічна відпустка із збереженням грошового матеріального забезпечення; Додаткове преміювання військовослужбовцям, які перебувають в зоні АТО. Розроблені зміни до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо виплати компенсації за піднайом житла для осіб офіцерського складу.

За інформацією звертайтесь: Золочівський РВК, вул.Січових Стрільців 22, або за тел: 4-24-72, 096 746 2 850.

 

23.03.2016

 

Змінено пропорції розподілу ЄСВ

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №85 змінено пропорції розподілу єдиного соціального внеску, зокрема, ЄСВ, який нараховують підприємства на заробітну плату найманих працівників, розподіляється на:

– загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – 7,1767% (раніше – 3,1997%);

– загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – 7,726% (раніше – 4,6243%);

– загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, – 6,5397% (раніше – 3,886%);

– загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) – 78,5576% (раніше – 88,29%).

Нагадуємо, з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким знижено ставку єдиного соціального внеску для підприємств до 22 відсотків та скасовано утримання ЄСВ з найманих працівників.

ГДІ з питань організації роботи

 

Зустріч голови райдержадміністрації з жителями Гологірської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 23 березня 2016 року зустрівся з жителями сіл Гологори, Зашків, Лісові, Майдан-Гологірський Гологірської сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про відкриття аптечного кіоску, про порушення правил внесення агрохімікатів на орендовані поля В «Захід Агро МХП» , про придбання та встановлення дитячого майданчика у с. Гологори, про руйнування дорожнього покриття сільськогосподарською технікою та лісовозами, про врегулювання питання щодо утримання та випасання кіз фізичною особою, про врегулювання питання переоформлення земельної частки та виплати орендної плати ТзОВ «Захід Агро МХП».

 

22.03.2016

 

Сьогодні, 22 березня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела гарячу телефонну лінію. До відповідача звернулося троє жителів району з питань: прийняття належних санітарних норм у приватному фермерському господарстві, надання пільг учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, місця проживання дітей. За підсумками проведення гарячої лінії надіслано листи у місцеві ради та санепідслужбу щодо вивчення питання дотримання санітарних норм приватними фермерськими господарствами району, з питання надання пільг «чорнобильцям» рекомендовано звернутися в управління соціального захисту населення райдержадміністрації та отримати консультацію, щодо місця проживання дитини відповідь дано під час гарячої телефонної лінії.

 

Сьогодні, 22 березня 2016 року на другій сесії районної ради сьомого скликання депутатським корпусом районної ради обрано голову та заступника голови районної ради. Головою Золочівської районної ради став Олег Банах із політичної партії Народний Рух України.

За таке рішення проголосували 20 депутатів. Олег Банах був єдиний кандидат на посаду голови Золочівської райради, оскільки жодна з фракцій більше не висунула претендентів. Заступником голови Золочівської районної ради обрано Андрія Леськіва від ВО «Свобода», кандидатуру якого підтримали 20 депутатів.

 

Першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено засідання комісії НС, сьогодні, 22 березня 2016 року.

У засіданні взяли участь начальник управління цивільного захисту Головного управління Державної служби України у Львівській області Базів І.М. і начальник оперативно-координаційного центру ГУДСНС Пехник С. І. та голови місцевих рад району.

В ході проведення засідання розглянуто питання щодо запобігання пожеж в екосистемах та на полях з торфом, особливу увагу приділено тим сільським радам на території яких розміщені найбільші за площею

 

Запитували - відповідаємо

В Золочівській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області був проведений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».

На запитання платників щодо порядку декларування доходів громадян, надання адміністративних послуг, розгляду звернень громадян відповідала начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Ірина Тадеївна Лазорчик. Пропонуємо відповіді на Ваші запитання.

Чи потрібно декларувати доходи від здачі квартири в оренду ?

Згідно з п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 цього Кодексу. Відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів, після останнього дня звітного (податкового) кварталу.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами року відображаються у річній податковій декларації. Декларація про майновий стан та доходи за 2015 рік подається фізичною особою до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації згідно з паспортними даними) до 1 травня 2016 року.

Чи можна відправити декларацію про майновий стан і доходи поштою?

Подати декларацію про майновий стан і доходи можна у один із наступних способів: особисто платником або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за 5 днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого статтею 49 Податкового кодексу, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (пункт 49.5 Податкового кодексу).

Для зручності й покращення обслуговування платників податків на офіційному порталі ДФС України розташовано банер «Декларування доходів громадян 2015» в якому є розділ «Декларування on-line» за посиланням: http://sfs.gov.ua/incomedecl , де можна заповнити декларацію в електронному вигляді.

Який порядок подання запиту для отримання витягу з реєстру платників ПДВ?

Запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ за формою № 1-ЗВР подається особисто платником ПДВ або уповноваженою на це особою або надсилається поштою до органу за основним місцем обліку платника податків.

Форма такого запиту затверджена наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» ( додаток 12). У запиті зазначаються критерії пошуку відомостей у Реєстрі (індивідуальний податковий номер платника ПДВ або податковий номер платника податків), а також вказується спосіб отримання витягу з Реєстру (поштою або безпосередньо в контролюючому органі). За запитом платника ПДВ контролюючий орган надає безоплатно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з Реєстру.

Які звернення не підлягають розгляду та вирішенню в органах фіскальної служби?

Згідно ст. 8 Закону України від 02.10.1996 року №393/93-ВР «Про звернення громадян» письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

ГДІ з питань організації роботи

 

З 11 березня діють нові форми розрахункових документів

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, з 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» від 21.01.2016 р. № 13, яким оновлено форми таких розрахункових документів:

- фіскального касового чека на товари та послуги (форма №ФКЧ-1);

- фіскального касового чека видачі коштів (форма №ФКЧ-2);

- розрахункової квитанції (форма №РК-1);

- спрощеної розрахункової квитанції (форма №РК-2).

Також запроваджено новий розрахунковий документ - фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма №ФКЧ-3). Крім того, затверджено нову форму звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) та Інструкцію щодо його заповнення.

ГДІ з питань організації роботи

 

Міністерство культури України інформує, що у рамках спільної діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» та Литовської громадської організації «Від серця до серця» за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні з 19 по 23 червня 2016 року планується міжнародна поїздка «Я – європеєць» до Польщі та Литви (орієнтовна програма поїздки додається). Метою поїздки є підтримка обдарованих дітей і молоді; встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між різними представниками соціально-гуманітарної, культурно-освітньої сфери з різних регіонів України, зарубіжних країн; створення умов щодо обміну досвідом, підвищення професійної майстерності.

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, соціально-гуманітарної сфери, співробітники, студенти вищих навчальних закладів, учасники Міжнародного конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» тощо. Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки або відряджуючої сторони. Просимо поінформувати зацікавлені структурні підрозділи, районні, міські державні адміністрації, керівників загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, представників громадських організацій, ЗМІ про зазначену вище поїздку.

Документи (перелік додається), необхідні для оформлення шенгенських віз, надсилаються до 21 травня 2016 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м.Київ, вул. Щербакова, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 098-680-97-14, 093-214-64-17.

 

Орієнтовний план поїздки до Польщі та Литви 19-23 червня 2016 року  

 

Дата

Час

Захід

19.06.2016

неділя

07.00

Виїзд зі Львова

11.00

Перетин Державного кордону (Україна-Польща)

11.00-13.00

Переїзд до м. Люблін (Польща)

13.00-14.00

Обід

14.00-16.00

Екскурсія старим містом Люблін

16.00-17.00

Поселення у готелі в м. Люблін (Польща), вільний час

20.06.2016

понеділок

07.00-08.00

Сніданок

08.30-18.30

Переїзд до м. Вільнюс (Литва), поселення у готелі

18.30-19.30

Вечеря

19.30-21.30

Екскурсія старим містом «Вечірній Вільнюс»

21.06.2016

вівторок

07.00-08.00

Сніданок

08.30-12.30

Відвідування Сейму Литовської Республіки, зустріч з відомими політиками, громадськими діячами, представниками Міністерств і відомств, навчальних закладів

13.00-14.00

Обід

14.00-18.00

Відвідування м. Тракай, екскурсія стародавнім замком – резиденцією литовських князів, вільний час

 22.06.2016

середа

07.00-08.00

Сніданок

08.00-17.00

Переїзд до м. Варшава (Польща)

17.30-20.00

Екскурсія «Варшава – столиця Польської Республіки», вільний час

20.00-21.00

Поселення у готелі в м. Варшава

23.06.2016

четвер

 

07.00-08.00

Сніданок

08.00-18.00

Переїзд до м. Львів, перетин кордону, прибуття на залізничний вокзал

 

ПЕРЕЛІК документів,

необхідних для оформлення шенгенської візи

Дорослі:

1) Оригінал закордонного паспорту громадянина України (термін дії паспорту як мінімум ще 3 місяці).

2) 2 кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 см на білому фоні, зроблені в анфас, з виразним поглядом та так, що б площа обличчя займала 70–80% фотокартки, без головного убору та з закритими вустами, зроблена не пізніше 6 місяців тому.

3) Ксерокопія першої (титульної) сторінки закордонного паспорту та копії всіх сторінок, на яких є будь-які відмітки.

4) Ксерокопія усіх заповнених (з відмітками) сторінок внутрішнього паспорту громадянина України.

5) Довідка з місця роботи про посаду та розмір заробітної плати за останні шість місяців на фірмовому бланку організації, завірена печаткою.

6) Для студентів необхідна довідка з деканату, ксерокопія студентського квитка, завірена печаткою деканату.

Діти:

1) Оригінал закордонного паспорту громадянина України (термін дії паспорту як мінімум ще 3 місяці) або дитячий документ для виїзду за кордон з як мінімум двома чистими сторінками для вклеювання візи.

2) 2 кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 см на білому фоні, зроблені в анфас, з виразним поглядом та так, що б площа обличчя займала 70–80% фотокартки, без головного убору та з закритими вустами, зроблена не пізніше 6 місяців тому.

3) Ксерокопія першої (титульної) сторінки закордонного паспорту та копії всіх сторінок, на яких є будь-які відмітки.

4) Ксерокопія усіх заповнених (з відмітками) сторінок внутрішнього паспорту громадянина України / Копія свідоцтва про народження.

5) Для учнів — довідка з місця навчання, завірена печаткою.

6) Довідка з місця роботи одного з батьків про посаду та розмір заробітної плати за останні 6 місяців на фірмовому бланку організації, завірена печаткою.

7) Нотаріальна заява (дозвіл) від двох батьків на тимчасовий виїзд дитини до Литовської Республіки та інших країн Шенгенської угоди.

8) Ксерокопія внутрішніх громадянських паспортів обох батьків.

Увага! Документи для оформлення візи надсилаються або надаються особисто до 20 травня 2016 року (найостанніший день надання) до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м. Київ, вул. Щербакова, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 044-501-01-15, 067-407-77-98, 050-447-49-68, 098-680-97-14, 093-214-64-17.

 

21.03.2016

 

21 березня 2016 року у райдержадміністрації відбулася нарада з питання «Створення сімейних ферм на базі трьох домогосподарств» під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І.М., за участю заступника начальника управління агропромислового розвитку Леськіва З. В., головного спеціаліста управління агропромислового розвитку Олексів Л.П., начальника відділу податків і зборів з фізичних осіб Золочівської ОДПІ Сембай О.Р., власників домогосподарств сімейних ферм Олексевич П.М., Патрик П.М., Свідерський Ю.С. Спікер доповів про те, що в районі розроблена Програма «Тваринництво» в якій передбачено кошти на пряме фінансування домогосподарствам, що утримують 10 і більше голів корів.

Дана програма може бути реалізована при умові реєстрації фізичної особи підприємця. Виступив Сембай О.Р., який повідомив, що даним господарствам найкраще буде працювати за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок, єдиний внесок).

Завершуючи нараду Нижник І.М. зауважив, що дані господарства до 24.03.2016 року зобов’язані прийняти рішення щодо реєстрації ФОП та повідомити про дане рішення в управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

18.03.2016

 

Декларування доходів громадян: ставки податку на доходи фізичних осіб

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що кампанія декларування доходів громадян триває до 1 травня 2016 року. Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався. Зокрема, до таких доходів відносяться: доходи від осіб, які не є податковими агентами; доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; іноземні доходи; доходи від двох або більше податкових агентів, при цьому загальна сума такого доходу за календарний рік перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня 2015 року (146160 гривень).

Звертаємо увагу, що до доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у 2015 році, застосовуються наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:

- 15% відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.6 статті 167 Податкового кодексу України, які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного 2015 року (пункт 167.1 статті 167 Кодексу);

- 20% відсотків, – якщо база оподаткування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення. (пункт 167.1 статті 167 Кодексу);

- подвійна ставка податку (30%) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів (пункт 167.3 статті 167 Кодексу);

- 5% та 0% бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015, становить 1218 гривень.

ГДІ з питань організації роботи

 

Затверджено перелік товарів, сума благодійної допомоги для закупівлі яких не оподатковується податком на доходи фізичних осіб

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що з 01 березня 2016 року діє постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 №112 «Про затвердження перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб».

Згідно з нормами Податкового кодексу України (підпункт 170.7.8 пункту 170.7 статті 170) не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога у будь-якій сумі (вартості), що:

- надається благодійниками на користь учасників бойових дій або членів їх сімей (ці особи визначені абзацом другим підпункту «а» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Кодексу);

- отримується благодійниками – фізичними особами – волонтерами (такі особи визначені підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ) для надання такої допомоги на користь осіб учасників бойових дій або членів їх сімей (особи визначені абзацом другим підпункту «а» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ).

При цьому, така допомога не оподатковується у разі її надання (отримання) для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Постановою №112.

ГДІ з питань організації роботи

 

18 березня 2016 року в райдержадміністрації відбулася нарада з питання «Використання земель державної власності учбовими закладами профосвіти» під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника за участю заступника начальника управління агропромислового розвитку Леськіва З. В., начальника відділу Держгеокадастру у Золочівському районі Погребняка І. В., директорів – Золочівського коледжу ЛНАУ - Павлюка М. В., Червонянського ВПУ – Олексів-Синявська С. А., Помор’янського професійного ліцею – Гріщенко В. А. Із вступним словом звернувся Ігор Нижник, який наголосив, що земля повинна бути у постійному користуванні навчальних закладів сільськогосподарського спрямування для навчального процесу. Виступили директори навчальних закладів, які доповіли про стан справ із використанням земель державної власності.

Спікер звернув увагу на виготовлення правовстановлюючих документів та право користування землею, рекомендував звернутися у відділ Держгеокадастру у Золочівському районі для вирішення та врегулювання піднятого питання.

 

Охорона водних ресурсів у період весняно-літньої заборони

На виконання листа Міністерства екології та природних ресурсів України від 11.02.2016 № 5/1-8/1291-16, доручення заступника голови Львівської облдержадміністрації від 19.02.2016 № 6/8-2759/0/1-16, листа департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації від 14.03.2016 № 10-925 щодо охорони водних біоресурсів у період весняно-літньої заборони на вилов риби у рибогосподарських водних об’єктах інформуємо:

У період з 01 квітня до червня на території України заборонено рибальство та добування водних живих ресурсів. Як виняток, під час нересту дозволено любительське рибальство з берега однією вудкою з одним гачком та спінінгом з однією блешнею на визначених ділянках рибогосподарських водних об’єктів району.

За порушення правил рибальства передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

17.03.2016

 

Нарада – семінар з головами міських, селищної, сільських рад району

Сьогодні, 17 березня 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду-семінар з головами місцевих рад району.

В ході семінару обговорено питання порядку денного, а саме: про проведення місячника озеленення, благоустрою та Дня довкілля, про службу за контрактом, про виділення земельних ділянок військовослужбовцям, про децентралізацію влади. В ході проведення наради–семінару перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник особливу увагу звернув на те, що з 16 березня до 16 квітня 2016 року у районі триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а 16 квітня 2016 року – День довкілля.

«У районі необхідно проведення заходів з метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природо-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення. Створено районний організаційний комітет для організації проведення місячника з озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля та затверджено його склад розпорядженням голови райдержадміністрації від 12 березня 2016 року № 79. Райдержадміністрацією також, складено список відповідальних працівників закріплених за міськими, селищною, сільськими радами на час проведення благоустрою населених пунктів району», - сказав під час зустрічі Ігор Нижник.

 

Зустріч першого заступника голови райдержадміністрації з жителями Великовільшаницької сільської ради

Відповідно до графіку виїздів керівництва району у населені пункти перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник 16 березня 2016 року зустрівся з жителями сіл Велика Вільшаниця, Гологірки, Стінка, Трудовач Веливільшаницької сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про механізми оплати за субсидії по квитанціях, нове у законодавстві щодо допомог малозабезпеченим громадянам, низьку орендну плату за користування землею, ремонт доріг сільської ради, заміну електричних опор у с. Трудовач, відновлення рейсу по маршруту Львів-Бортків, заїзд у с. Стінку рейсу по маршруту Золочів-Майдан-Гологірський, продовження маршруту Львів-Буськ-Бортків до с. Велика Вільшаниця.

Під час зустрічі перший заступник голови райдержадміністрації наголосив на соціально-економічному розвитку Золочівщини, як приклад, розповів про високі показники виробництва від реалізованої продукції Струтинським МПД ДП "Укрспирт", підприємством Д-МІКС, особливу увагу звернув на підтримці дрібного товаровиробника, реалізації програми 500 успішних сімей у районі.

 

17 березня 2016 року у райдержадміністрації відбувся семінар-навчання щодо підготовки проектів регіонального розвитку, що можуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Відкрив семінар голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який представив учасників семінару та побажав плідної праці.

Навчання проводили представники Департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації. Крім цього у семінарі брали участь керівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади: Золочівського, Бродівського, Буського, Перемишлянського, Пустомитівського районів та Заболотівської об’єднаної територіальної громади.

Учасники семінару мали змогу ознайомитись із основними засадами функціонування фонду, більш детально освоїти стиль написання проектів та отримати відповіді на ряд запитань, що їх цікавили.

 

За підсумками скайп-наради з департаментом фінансів 17 березня 2016 року у фінансовому управлінні райдержадміністрації проведено нараду із спеціалістами фінансового управління, по результатах якої дано доручення начальнику відділу доходів фінансового управління Кмиць А.М.:

- підготувати лист управлінню водного господарства про надання фінансовому управлінню переліку орендарів водних об'єктів, розміру та сплати ними орендної плати за водні об'єкти;

- на підставі даних управління водного господарства провести звірку з Золочівською об'єднаною податковою інспекцією щодо сплати орендарями водних об'єктів орендної плати за землю та рентної плати за спеціальне використання води;

- підготувати лист органам місцевого самоврядування про надання переліку суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території відповідної місцевої ради, а також переліку об’єктів, зокрема ставків, які використовуються для провадження підприємницької діяльності. Одержані дані від місцевих органів влади передати податковій інспекції для звірки щодо сплати ними податків та платежів до бюджету та підготувати матеріали на розгляд комісії при райдержадміністрації;

- підготувати лист Золочівській міській раді щодо встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема на об’єкти, які використовуються їх власниками з метою одержання доходу.

 

15.03.2016

 

15 березня 2016 року спеціалістами управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі спільно зі спеціалістами Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено семінар–практикум з суб`єктами господарювання щодо порядку нарахування єдиного соціального внеску, заповнення та подання звітності по ЄСВ. Ірина Малькевич, начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі надала консультації та роз`яснення щодо заповнення окремих таблиць щомісячної звітності по ЄСВ, яка подається до фіскальних органів. Також, І.Малькевич відмітила і те, що для покращення якості та оперативності обслуговування громадян щодо надання електронних послуг Пенсійного фонду, можливості подальшого впровадження технології електронного урядування в соціальній сфері, свого часу було створено Інтернет – портал за адресою portal.pfu.gov.ua, де кожна застрахована особа – як пенсіонер, так і працююча людина, попередньо зареєструвавшись у базі даних цього веб – порталу, може щомісяця отримувати виписку із системи персоніфікованого обліку, легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний соціальний внесок. А також кожен пенсіонер матиме змогу регулярно отримувати інформацію з власної пенсійної справи, де буде вказано вид та суму призначеної пенсії з урахуванням всіх доплат, встановлених законодавством, назву закону, згідно з яким призначено пенсію та іншу корисну інформацію.

Для реєстрації на веб - порталі необхідно звернутися в управління Пенсійного фонду для того, щоб особисто написати заяву та отримати індивідуальний код для входу на цей ресурс. І.Малькевич звернула особливу увагу на питання детінізації та легалізації заробітної плати, оскільки “тіньова” заробітна плата а також заробітна плата, яка виплачується на рівні або нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій чи інших страхових виплат, навіть якщо вони сплачувалися упродовж всієї трудової діяльності. Тому, як зазначила виступаюча легальна заробітна плата і відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників – є основою гідного соціального захисту.

 

Понад 21 млн.грн. єдиного внеску надійшло до бюджету

Впродовж січня - лютого 2016 року платники Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області сплатили 21133,5 тис.грн. єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, з них суб`єкти господарювання Перемишлянщини - 6798,0 тис.грн. Розрахункові показники виконано на 119,4 %, приріст надходжень становить 3433,5 тис. гривень. Нагадуємо, роботодавці нараховують єдиний внесок на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

 

На потреби армії надійшло 1,5 млн. грн. військового збору

З початку 2016 року суб`єкти господарювання, які перебувають на обліку в Золочівській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили 1543,7 тис.грн. військового збору , з них у Перемишлянському відділенні – 594,0 тис. гривень. Це на 303,7 тис.грн., або 24,5 % більше від планових призначень.

Нагадуємо, якщо податковий агент нараховує, але не виплачує платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

 

Платники Золочівської ОДПІ поповнили місцеві бюджети на суму понад 25 млн. гривень

За січень-лютий 2016 року платники Золочівської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області перерахували до місцевих бюджетів Золочівського та Перемишлянського районів 25282,4 тис.грн. податків та зборів, з них на Перемишлянщині – 8316,2 тис. гривень.

Це на 7070,62 тис.грн., або на 38,8 % більше від планових призначень.

В розрізі основних платежів надійшло : податку на доходи фізичних осіб – 14100,4 тис.грн., єдиного податку – 4886,4 тис.грн, плати за землю – 3323,4 тис.грн. та акцизного податку – 2074,3 тис. гривень. Приріст цьогорічних надходжень у порівнянні з минулим роком складає 10918,1 тис. гривень.

 

До Державного бюджету надійшло понад 14 млн. грн. податкових платежів

За два місяці 2016 року платники Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області перерахували до загального фонду Державного бюджету 14313,0 тис.грн. податкових платежів, з них у Перемишлянському районі – 4281,7 тис. гривень.

Це на 3844,5 .грн., або на 36,7 % більше від планових призначень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 6140,4 тис. гривень.

 

15 березня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник спільно з керівником апарату райдержадміністрації Галиною Семчишин провів нараду за участю фахівців райдержадміністрації в галузі економіки, житлово-комунального господарства, інформаційної діяльності та представника районної ради щодо формування наради-семінару з головами місцевих рад району, яка відбудеться 17.03.2016 р. о 10.00 год.

В ході проведення зустрічі напрацьовано порядок денний наради-семінару, яка складатиметься з трьох блоків.

Перший – це нарада-семінар з включенням важливих та актуальних питань належного функціонування місцевих рад; другий – засідання тимчасової контрольної комісії для перевірки стану вирубки лісів та дотримання законності у сфері лісогосподарської діяльності районної ради; третій -міжрайонний семінар-навчання з написання проектів регіонального розвитку, які можуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

 

15 березня 2016 року голова райдержадміністрації В.Й. Недзельський провів робочу нараду за участю, першого заступника голови І.М. Нижника, керівник апарату райдержадміністрації Г.Л. Семчишин, керівника Центру надання адміністративних послуг О.Б. Попадюк, начальника юридичного відділу апарату райдержадміністрації М.Я. Купин, начальника Золочівського районного управління юстиції у Львівській області В.Б. Маркевича, начальника Реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції В.В. Кіріченка , заступника міського голови Б.В. Рибахи, міського голови м. Глиняни І.З.Шульги з питань передачі повноважень у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і громадських формувань.

Під час наради було обговорено можливі шляхи вирішення нагальних питань.

 

14.03.2016

 

14 березня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питання координації робіт районних структур в частині допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих умовах за участю районних служб та керівників окремих органів місцевого самоврядування. Розглядалося питання соціального захисту осіб з психічними відхиленнями, яким не встановлено групу інвалідності. За підсумками зустрічі напрацьовано план-заходів щодо реабілітації даної категорії населення та дано ряд доручень. Зокрема, окремим головам місцевих рад допомогти громадянам виготовити втрачені паспорти, Золочівській ЦРЛ – провести медичне обстеження осіб і надати висновки психіатра.

Органами місцевого самоврядування спільно із судовими органами скеровувати громадян, які проявляють агресію у суспільстві на лікування у відповідні медичні заклади.

 

Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі інформує

13 березня 2016 року набрав чинності Закон України від 18 лютого 2016 року № 1010-VIII «Про внесення зміни до статті 32 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності».

Відповідно до частини 2 статті 32 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" , якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року" то пенсія по інвалідності призначається незалежно від наявності страхового стажу.

 

Про сплату авансових платежів підприємцями на загальній системі оподаткування

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VШ внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема передбачено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

ГДІ з питань організації роботи

 

11.03.2016

 

11 березня 2016 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду із керівництвом Національного природного парку «Північне Поділля», лісогосподарськими підприємствами району та керівництвом Держгеокадастру у Золочівському районі щодо виготовлення землевпорядної документації на земельні ділянки Національного природного парку «Північне Поділля», а також заходами, які здійснюються НП «Північне Поділля» щодо екологічної та охоронної діяльності на території району.

 

11 березня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником провів зустріч з керівництвом Агрохолдингу «Мрія» (Володимир Коваленко) з питань подальшої співпраці у районі щодо можливості розширення банку землі, адже на сьогодні орендує на Золочівщині підприємство приблизно 500 га землі. Задекларовано орендарем соціальний внесок за кожний гектар землі в сумі 100 грн., вибір виду оплати орендної плати - натуральна чи грошова, підтримка створення додаткових робочих місць через організацію кооперативів (до прикладу по вирощуванні малини) та ін.

 

11 березня 2016 року в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації відбулася нарада з питання реалізації програми 500 успішних сімей.

У нараді взяли участь керівники та представники агропідприємств: ТзОВ «Мрія» ( В.Мартюк), директор ТзОВ «Челендж» (Богачик О.О), голови Бібщанської, Жуківської, Підлипецької сільських рад. На нараді виступив заступник начальника управління агропромислового розвитку Леськів З.В., який сказав, що для виконання програми на території сільської ради першим завданням є визначення площі посадки малини.

Присутні голови місцевих рад, представник ТзОВ «Мрія» та директор ТзОВ «Челендж» подали інформацію про наявні земельні ділянки, які можна використати для реалізації програми у частині вирощування малини. Підсумував дану зустріч Леськів З.В., який сказав, що на даному етапі уже уточнені пропозиції по земельних ділянках та громадянах, які виявили бажання прийняти участь у реалізації програми, тому у подальшій роботі необхідно залучати інвестора.

 

Обласним комунальним спеціалізованим лісогосподарським підприємством “Галсільліс” створено веб-сайт galsillis.org.ua.

На даному сайті можна ознайомитися з інформацією про основні напрямки діяльності підприємства, зокрема з інформацією про відновлення лісів, лісогосподарську діяльність, охорону та збереження лісових ресурсів, об’єкти природо-заповідного фонду, побічне користування лісом, фінансово-господарську діяльність комунальних лісогосподарських підприємств Львівщини, шкільні лісництва, роботу з молоддю, взаємодію з громадськістю, тощо.

Для забезпечення відкритості та прозорості в діяльності комунальних лісогосподарських підприємств Львівщини на офіційному сайті ОКСЛГП «Галсільліс» запроваджено новий розділ «Механізми громадського контролю», у якому висвітлюється доступна для всієї громадськості інформація.

Зокрема:

- Інформація про перелік ділянок які потребують проведення суцільних санітарних рубок;

- Інформація про місця та обсяги заготівлі деревини у 2015 році;

- Інформація про місця та обсяги заготівлі деревини у 2016 році;

- Інформація про проведення лісовідновлення у 2016 році;

- Орієнтовний план проведення рубок у 2016 році;

- Плани проведення відводів та громадських слухань;

- Рух справ про лісопорушення;

- Електронний облік деревини;

- GPS-моніторинг руху транспорту.

 

До уваги жителів району!

З настанням сухої погоди пожежі пов’язані з горінням сухої трави та сміття стають справжнім лихом для нашого району. При спалюванні трави на присадибних ділянках або на фермерських полях, рослинності вдовж доріг може спричинити дорожньо-транспортні пригоди, в також виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, лісові масиви.

Станом на 11 березня 2016 року на території району виникло 9 пожеж в екосистемах, а саме:

- 08.02.2016 року виникло горіння сухої трави на площі 20 000 м.кв в с.Бонишин Золочівського району;

- 09.02.2016 року виникло горіння сухої трави на площі 150 м.кв. в с.Підгороднє Золочівського району;

- 09.02.2016 року виникло загоряння сухої трави на площі 300 м.кв., в с.Якторів Золочівського району;

- 09.02.2016 року виникло загоряння сухої трави на площі 10000 м.кв., в с.Печенія Золочівського району.

Що відбувається? Чому в нашому районі спалюють суху траву та сміття? Кому приємно коли в повітрі тхне згарищем? Як не прикро визнавати, але основною причиною такого стану, є безвідповідальність, а в деяких випадках й злочинна безвідповідальність наших громадян. Як показує досвід минулих років, в цей період, люди випалюють суху траву на присадибних ділянках, лугах, для того, щоб після весняних дощів на зеленій траві, що проросте, випасати худобу, та й на сінокосі не заважав минулорічний старник, а в окремих випадках випалюють з необґрунтованих причин. Але такі господарські пориви можуть завдавати шкоди не тільки екології регіону.

Можна зазначити, що шкода від подібних пожеж украй небезпечна, адже при горінні у повітря потрапляють пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, а також діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. В результаті такої «господарської» діяльності деяких громадян, протягом останніх років вогнем були пошкоджені та знищені на території району житлові будинки, господарські будівлі, хлібні масиви. Від чийогось недбальства або «господарьовитості» неодноразово приходилось приборкувати вогонь, який впевнено тримав напрямок у лісові масиви.

Пожежі сухої трави є основними причинами загоряння покладів торфу, гасіння якого потребує значного часу та матеріальних затрат. Але прикрий і той факт, що в наслідок таких пожеж можуть гинути і люди в тому числі і діти. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

За самовільне спалювання рослинних решток законодавство передбачає покарання громадян значним грошовим штрафом. Шановні жителі району, пожежно-рятувальна служба району закликає Вас бути вкрай обережними з вогнем. Не використовуйте відкритий вогонь в лісових масивах, не спалюйте хмиз та траву.

Будьте обережні при палінні, не кидайте недопалки в траву. Не спалюйте стерню та післяжнивні залишки на полях та присадибних городах. Гасіння таких пожеж тягне за собою значні затрати коштів, які станом на сьогоднішній день вкрай необхідні нашій державі.

Давайте спробуємо зберегти наш район від масових пожеж, в які можуть перерости найменші загорання сухої трави та сміття. Будьте пильними та уважними до себе та оточуючих Вас людей. Не дозволяйте своїм близьким та знайомим проводити спалювання сухої рослинності та сміття.

Почнемо формувати свою свідомість та культуру ставлення до навколишнього середовища з себе. Давайте запобігати вогняному лиху разом.

Золочіський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області

Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської РДА

 

10.03.2016

 

Проведено засідання громадської ради

Сьогодні, 10 березня 2016 року у сесійній залі районної ради проведено засідання громадської ради при райдержадміністрації. У засіданні взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Про роботу громадської ради за 2015 рік проінформувала голова громадської ради при райдержадміністрації Людмила Бохна, про проблеми та перспективи освітньої галузі розповів Володимир Бартошик, начальник відділу освіти райдержадміністрації.

На засідання громадської ради було запрошено громадські організації, що діють у районі з метою покращення сприяння впливу громадськості на формування та реалізацію державної політики на Золочівщині, а також здійснення належного громадського контролю, напрацювання шляхів покращення співпраці громадськості з органами виконавчої влади.

Члени громадської ради обговорили пропозиції до проекту плану громадської ради на 2016 рік.

 

 Сьогодні, 10 березня 2016 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин взяла участь у другому етапі (районному) Всеукраїнського спортивного масового заходу «Олімпійське лелеченя», що відбувся у Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст. У змаганнях прийняло участь 11 команд: Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Глинянська ЗОШ І-ІІІ ст., Білокамінський НВК, Великовільшаницька ЗОШ І-ІІІ ст., Золочівський НВК «Школа радості», Сасівський НВК, Вороняцька ЗОШ І-ІІІ ст., Скварявська ЗОШ І-ІІІ ст., Куровицька зош І-ІІІ ст. На початку змагань кожна команда презентувала свою школу. Учасники змагалися у перетягуванні канату, перенесення м’ячів та вантажу.

Конкурс капітанів відбувся у напруженому змаганні. На закінчення змагань усі учасники взяли участь у комбінованій естафеті. Місця серед шкіл поділились наступним чином: 1 місце – Вороняцька ЗОШ І-ІІІ ст.; 2 місце - Глинянська ЗОШ І-ІІІ ст.; 3 місце - Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2; 4 місце – Білокамінський НВК; 5 місце – Золочівський НВК «Школа радості»; 6 місце – Куровицька ЗОШ І-ІІІ ст.; 7 місце – Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4; 8 місце – Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1; 9 місце - Скварявська ЗОШ І-ІІІ ст.; 10 місце - Сасівський НВК ЗОШ І-ІІІ ст.; 11 місце - Великовільшаницька ЗОШ І-ІІІ ст.

Учасників змагань нагороджено грамотами відділу освіти Золочівської райдержадміністрації.

 

10 березня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником провели нараду із питання завершення робіт по водозабезпеченні мешканців с. Зарваниця Струтинської сільської ради.

В нараді взяв участь також директор міського комунального підприємства "Львівводоканал" Володимир Паньків. Досягнуто згоди щодо продовження робіт, зокрема: влаштування колодязів, водозабірних колонок, пожежних гідрантів та запірної арматури.

На даний час на об'єкті будівництва працює 2 одиниці техніки та монтажна бригада підприємства.

Проблемними питаннями на сьогодні залишаються:

- будівництво станції знезараження води,

- передача на баланс незавершеного будівництва системи водопідведення МКП "Львівводоканал" від Львівського обласного управління водного господарства.

 

Зустріч голови райдержадміністрації з жителями Підгайчиківської сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 9 березня 2016 року зустрівся з жителями сіл Підгайчики, Косичі, Погорілці, Туркотин, Шопки Підгайчиківської сільської ради. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про заміну електричних опор у селі Погорілці, відновлення вуличного освітлення у с. Туркотин, про відкриття маршруту Львів АС- Туркотин, облаштування дороги у селі Погорільці (200 м) з виїздом на трасу Перемишляни-Куровичі, перенесення дошкільної установи с. Підгайчики у інше приміщення, включення с. Туркотин у програму протипаводкових заходів щодо шкідливої дії води, яка спричиняє руйнування дорожнього полотна у с. Туркотин.

Підводячи підсумки зустрічі голова райдержадміністрації наголосив, що цього року село Туркотин святкуватиме своє 350 річчя з часу заснування. Райдержадміністрація спільно з місцевою владою напрацюють план заходів щодо відзначення святкування на належному рівні, а також буде вивчено питання щодо фінансової підтримки проведення заходу.

 

Декларування доходів: право на податкову знижку

Золочівське відділення Буської ОДПІ нагадує, що декларуючи доходи, громадяни виконують не тільки свій конституційний обов’язок, а також мають право на податкову знижку. Право на податкову знижку дає можливість повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати у минулому податковому році. Платники податку, які бажають скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2015 року, повинні протягом 2016 року подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в контролюючому органі).

Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого році мали витрати (з урахуванням обмежень, визначених п.166.3 ст.166 Податкового кодексу) по сплаті: коштів закладам освіти за навчання; суми процентів за користування іпотечним кредитом; пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям; страхових сум за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків в рамках недержавного пенсійного забезпечення; коштів на оплату допоміжних репродуктивних технологій; державних послуг за усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита; витрати на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі суми витрат на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

До податкової знижки, згідно із пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

При цьому, у зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

ГДІ з питань організації роботи

 

Новий порядок направлення податкових повідомлень-рішень платникам податків

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що з 16 лютого 2016 року діє новий Порядок направлення контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затверджений наказом Мінфіну України від 28.12.2015 №1204.

Форми податкових повідомлень-рішень суттєво відрізняються від попередніх, зокрема не містять корінців, змінена форма «В4», яка складається у разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість. Затверджено нові форми податкових повідомлень-рішень, а саме:

- форма «Р1», яка складається у разі виявлення за результатами перевірок заниження або завищення суми податкового кредиту та/або суми податкових зобов’язань для цілей розділу V Кодексу, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, що не призвело до виникнення грошових зобов'язань за результатами перевірки (крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки);

- форма «Н», яка складається у разі виявлення порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Кодексу;

- форма «Д», яка складається за результатами перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у тому числі податкових агентів (юридичних або фізичних осіб), з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податків та зборів, в тому числі податку на доходи фізичних осіб, при виплаті доходів на користь платників податків – фізичних осіб.

Відповідно втратив чинність наказ Мінфіну України від 28.11.2012 № 1236 «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків».

ГДІ з питань організації роботи

09.03.2016

 

У місті Золочеві урочистими заходами відзначили 202-гу річницю від дня народження Великого Кобзаря.

9 березня 2016 року у м. Золочеві біля пам'ятника Т.Г. Шевченкові відбулося літературно-мистецьке свято “Шевченко – наш. Він – для усіх століть!” у постановці колективу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та аматорів творчості районного Народного дому з нагоди святкування 202-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря. Участь у заходах взяли керівництво району, громадські діячі, духовенство, учнівські та педагогічні колективи навчальних закладів.

Вшанували пам’ять великого українця покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

 

4 та 5 березня 2016 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин та начальник відділу надання адміністративних послуг райдержадміністрації Ольга Попадюк взяли участь у конференції проекту “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади” за участю представників ЄС, експертів та працівників проекту, експертів з адміністративних послуг та представників влади з трьох областей Львівської, Рівненської і Волинської.

Після офіційних привітань учасники конференції перейшли до обговорення питань порядку денного. Зокрема, присутні ознайомилися з проектом “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади”, здобутками Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку, обговорити загальну політику та напрямки реформування системи надання адміністративних послуг, стан та перспективи надання електронних адміністративних послуг через Єдиний державний портал адміністративних послуг, кращі практики надання адмінпослуг, проекти міжнародної технічної допомоги та кращі практики реалізованих ініціатив у сфері адмінпослуг тощо.

 

Про проведення тренування з органами управління та силами Львівської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту

Проблема весняних та дощових паводків для Львівщини є досить актуальною. Немає ніякої гарантії, що в поточному весняному періоді район не матиме проблем із дощовими паводками. З метою вжиття запобіжних заходів захисту населення, об'єктів виробничого і соціального призначення, довкілля від надзвичайних ситуацій природного характеру та підготовки органів управління і сил цивільного захисту району до дій за призначенням, на виконання Плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2016 рік, 10 березня 2016 року з 8:00 год. до 18.00 год. на території області та району під загальним керівництвом голови обласної державної адміністрації – голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій буде проведено тренування на тему: “Координація діяльності органів управління та формувань територіальних ланок підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області щодо виконання завдань з організації безпечного пропуску весняного льодоходу та повені (паводків)”.

До тренування залучається керівний склад органів управління Золочівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, Золочівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, районні спеціалізовані служби цивільного захисту

Метою тренування є:

1. Визначити стан готовності органів управління та сил цивільного захисту Золочівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області (надалі - територіальна підсистема) до ліквідації негативних наслідків можливих надзвичайних ситуацій під час весняних паводків.

2. Перевірити повноту розроблення планів дій органів управління та сил цивільного захисту щодо запобігання виникненню та реагування на можливі надзвичайні ситуації весняного періоду, визначення зон можливих аварій на об’єктах життєзабезпечення, енерго -, тепло -, водо - та газопостачання.

3. Організації та збору інформації, аналізу та прогнозування можливого розвитку обстановки внаслідок можливих надзвичайних ситуацій під час весняної повені та паводків;

4. Організації життєзабезпечення, надання медичної та соціально-психологічної допомоги постраждалому населенню.

5. Набуття практичних навичок і вміння оцінювання вірогідної оперативної обстановки на підпорядкованій території, можливостей і рівня готовності сил цивільного захисту до дій, пов’язаних із загрозою та виникненням можливих надзвичайних ситуацій. Сектор з питань надзвичайних ситуацій Золочівської районної державної адміністрації

 

04.03.2016

 

Звертаємо Вашу увагу!!!

29 лютого 2016 року відбулося друге засідання Конкурсної Ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки . Наголошуємо!!! Конкурсна рада продовжила термін подання заявок на участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку до 17.00 год. 11 березня 2016 року .

Крім того, затверджено склад Експертної комісії та попередній розподіл коштів між визначеними пріоритетами. 

Також інформуємо, що 8 березня 2016 – не робочий день – заявки прийматись не будуть.

 

Золочівському районі з 03.03.2016 року розпочато фінансування березневих пенсій згідно Графіка поденного фінансування виплати пенсій та грошової допомоги, погодженого на поточний місяць. Ресурсне забезпечення видатків Фонду здійснюється за рахунок визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на березень 2016 року складає 27,0 млн.грн.

Згідно статті 47 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа.

Пенсійний фондом запроваджено щоденне фінансування пенсій з 4 по 25 число. Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі

 

03.03.2016

 

3 березня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з начальником навчального центру Національної гвардії України, полковником Михайлом Куликом та заступником начальника по роботі з особовим складом навчального центру Національної гвардії України, полковником Володимиром Удовиченком щодо шефства над військовими частинами Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України.

На виконання Указу Президента України «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України» від 11 лютого 2016 року № 44/2016 прийнято розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 19.02.2016 року № 90/0/5-16, згідно з Переліком шефство над Національною Гвардією України (військова частина 3007), що розташована у м. Золочеві, здійснюється райдержадміністрацією.

«Шефство над військовою частиною здійснюватиметься відповідно до річних планів шефства, які погоджуються з підшефною військовою частиною із передбаченими заходами щодо надання допомоги. Райдержадміністрацією буде прийнято відповідне розпорядження. Лише спільними зусиллями і узгодженими діями армії та органів виконавчої влади ми зможемо відстояти державну незалежність, територіальну цілісність України», - наголосив під час зустрічі Володимир Недзельський.

 

Зустріч голови райдержадміністрації з жителями Куровицької сільської ради

Відповідно до графіку виїздів голови райдержадміністрації у населені пункти району голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником 2 березня 2016 року зустрівся з жителями сіл Куровичі, Печенія, Солова Куровицької сільської ради.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про відновлення вуличного освітлення у селах Солова і Печенія, завершення ремонту спортивних кімнат дошкільної установи, завершення виготовлення генерального плану с. Куровичі, проведення добудови (танцювального майданчика) Народного дому с. Куровичі, спів фінансування мікропроектів в галузі медицини, освіти, культури, адміністративно-територіальну реформу, щодо роботи поштового відділення у с. Куровичі.

Підводячи підсумки зустрічі голова райдержадміністрації наголосив, що у березні буде заплановано спільну зустріч голів місцевих рад району з Офісом реформ області з метою надання консультацій та роз’яснень щодо актуальних питань.

 

Про декларування доходів громадян під час зустрічі із ЗМІ

В Перемишлянському відділенні Золочівської ОДПІ відбулась зустріч начальника інспекції Романа Дениса з головним редактором газети «Перемишлянський край» Світланою Огородник на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року». Р. Денис повідомив, що з 1 січня розпочалась кампанія декларування - 2016, яка має свої відмінності від попередніх років. Так, у зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 року норми Закону України від 28.12.2014 № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» фізичні особи за результатами 2015 року визначають податкові зобов’язання не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а й з військового збору.

Крім того, з 01 січня 2016 року введено в дію нову декларацію про майновий стан і доходи, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859. Платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, звітують до 1 травня поточного року.

Подати декларацію можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення ( з описом вкладення), або в електронному вигляді через інформаційний портал ДФС України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису. Посадовець поінформував про випадки, в яких декларація не подається, зокрема, якщо платник отримував доходи: від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок; у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України.

На завершення зустрічі керівник інспекції наголосив, що у 2016 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати впродовж усього року.

ГДІ з питань організації роботи

 

Перехід зі спецрежиму на загальну систему оподаткування ПДВ – право платника

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що ДФС України листом від 11.02.2016 № 4698/7/99-99-19-03-02-17 надала роз’яснення щодо можливості відмови сільськогосподарського підприємства за добровільним рішенням від застосування спеціального режиму оподаткування діяльності, визначеного статтею 209 Податкового кодексу України на загальну систему оподаткування ПДВ. Зокрема, цим листом зазначено, що застосування спецрежиму по ПДВ сільськогосподарським підприємством є його правом. У разі переходу сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ за добровільним рішенням із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ та відповідно виключення його з реєстру суб'єктів спеціального режиму, таке підприємство, починаючи з дати виключення, повинно подавати до контролюючого органу за місцем податкового обліку виключно податкову декларацію з ПДВ із позначкою «0110».

При цьому суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів, які не були використані при виробництві сільськогосподарської продукції із податкової декларації з ПДВ із позначками «0121» - «0123» переносяться до податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110».

ГДІ з питань організації роботи

 

1 березня 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів виїзну зустріч у с. Зарваниця Струтинської сільської ради по питанню будівництва водопровідних мереж.

На зустрічі були присутні: перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова Струтинської сільської ради Мирослава Ярова, провідний інженер ЛМКП «Львівводоканал» Володимир Кошик, депутат Струтинської сільської ради Петро Івашків та бригада робітників.

На виїзній зустрічі обговорювалося проблемні питання, що виникають на певних етапах будівництва водопроводу.

На даний час виконано 40 % від загального обсягу будівельних робіт. Також було здійснено об’їзд об’єктів будівництва водопровідних мереж у с. Зарваниця, що виконувалися ще у 2009 році обласним управлінням водного господарства і на даний час є незавершеними у повному обсязі.

Після завершення будівельно-монтажних робіт по влаштуванню водопровідних мереж села і пункту знезараження води водопровід буде передано на баланс та зданий в експлуатацію відповідно до будівельних норм та правил. Завершення будівництва водопроводу забезпечить мешканців села Зарваниця якісним водопостачанням.

 

02.03.2016

 

2 березня 2016 року першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено нараду з керівниками підприємств, які виготовляють землевпорядну документацію, щодо проблем котрі виникають при державній реєстрації земельної ділянки в державному земельному кадастрі та при реєстрації права власності на земельну ділянку.

Керівниками підприємств запропоновано ряд пропозицій щодо зменшення кількості помилок при виготовленні електронних документів, зокрема відновлення роботи електронного сервісу центру Державного земельного кадастру «Перевірка електронного документа», який дозволяє запобігати помилкам на стадії підготовки відомостей Державного земельного кадастру шляхом проведення попередньої перевірки даних.

Також, дано доручення начальнику Відділу Держгеокадастру у Золочівському районі організувати роботу по взаємодії між Державними кадастровими реєстраторами та розробниками документації із землеустрою при виявленні помилок при здійсненні державної реєстрації земельної ділянки.

 

2 березня 2016 року керівником апарату райдержадміністрації Галиною Семчишин проведено засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань.

На порядку денному даного засідання розглядалося такі питання:

1. Здійснення первинної профілактики щодо протидії ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних захворювань.

2. Про оперативно-розшукові заходи, спрямовані на припинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів.

3. Розгляд стану висвітлення в комунальних друкованих ЗМІ актуальних питань щодо запобігання та здійснення заходів профілактики поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДУ та наркоманії.

За підсумками засідання рекомендовано:

- проводити у навчальних закладах інформаційно-просвітницькі заходи із залученням медичних фахівців для ознайомлення дітей з профілактикою соціально-небезпечних захворювань;

- членам Координаційної ради щомісячно розміщувати інформації щодо актуальних питань запобігання та здійснення заходів профілактики поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та наркоманії у районних ЗМІ.

 

01.03.2016

 

1 березня 2016 року за участю першого заступника голови райдержадміністрації І. Нижника відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради.

1. Розглянуто детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єкту громадського харчування кафе-бару на вул. Галана, 44 у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. За результатами розгляду даний ДПТ схвалено та рекомендовано до затвердження рішенням сесії Єлиховицької сільської ради.

2. Розглянуто детальний план території з метою визначення функціонального призначення та параметрів забудови окремої земельної ділянки господарського двору на території Гончарівської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту).

За результатами розгляду даний ДПТ після виправлення зауважень рекомендовано до затвердження розпорядженням голови райдержадміністрації.

 

Про заповнення додатка 2 до податкової декларації з ПДВ

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що особливості заповнення податкової декларації з ПДВ викладено у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21.

Якщо за результатами (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання у платника формується від’ємне значення податку на додану вартість (далі – ПДВ) звітного (податкового) періоду, яке відповідно до п. 200.4 ст. 200 ПКУ може бути зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду відображається у додатку 2 до податкової декларації з ПДВ „Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)”.

Для відображення сум ПДВ, за рахунок яких сформовано від’ємне значення звітного (податкового) періоду, у колонці 2 додатка 2 до податкової декларації з ПДВ „Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)” зазначається індивідуальний податковий номер постачальника, а при формуванні від’ємного значення за рахунок сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, – власний ІПН платника податку (покупця).

 

29.02.2016

 

29 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Нездельський провів засідання комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дитини. Розглянуто наступні питання: позбавлення батьківських прав, призначення днів, годин побачень батька з дитиною, дарування житла та затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

29 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником взяли участь у відкритті підземелля Великого палацу Золочівського замку.

Це відкриття для огляду відвідувачами замку підземель Великого палацу приурочене пам’яті Бориса Григоровича Возницького. 2016 рік є дуже знаковий. Возницькому Б.Г., довголітньому директору Золочівського замку виповнилося б 90 років. Ми впевнені, що якби не трагічний випадок у травні 2012 року, на трасі Львів – Золочів, він і досі був би з нами. А ще, 30 років тому, Золочівський замок Борис Григорович Возницький взяв під свою опіку на реставрацію. Тож відкриття музейної експозиції «Архітектурні фрагменти і світло старого Львова» у підземеллях Великого палацу приурочене насамперед пам’яті Бориса Григоровича Возницького.

Про підземелля вже неодноразово говорилося. Підземелля – це ще один поверх у землі. Вони поділені на чотири великі відсіки – два з одної сторони і два з іншої , а посередині так звана шия. Замкові підземелля, як правило, використовувалися як льохи. Тут завжди зберігали продукти. Так само і у Золочівському замку. Навіть у складний період історії замку, коли приміщення використовувалися під в’язницю, тут також зберігали харчі.

Під час реставраційних робіт підземелля очистили. Останнім часом, коли тут містилося профтехучилище, підземелля пристосували під котельню. У часи профтехучилища в одному з відсіків розмістили вугільні котли, які обігрівали весь комплекс замку, в сусідньому відсіку тримали вугілля, яке привозили і засипали сюди через вікна до підземель.

На слепіннях підземелля ще досі залишилися сліди вугілля. Вже у час реставрації з підземелля вручну винесли 14 машин вугілля. Це була настільки трудомістка робота, що умовою було взяти вугілля безкоштовно, лише щоб його звідти винести. На цю пропозицію погодилася одна з цегелень Золочева.

Два інші відсіки використовувалися для потреб громадського харчування Золочівського району. В одному з них стояли величезні муровані чани, де квасили огірки і капусту. Очевидно, з метою дезинфекції, все було побілено вапном.

Ще на початку 90-х років минулого століття нам вдалося очистити підвали. Участь у цьому приймали і військова частина і цукровий завод. Світлої пам’яті директор Золочівського цукрового заводу Володимир Загакайло, який дуже багато допомагав замку, виділив працівників, які порізали котли, щоб можна було їх винести з підземелля. Військова ж частина виділила солдат.

Був дуже цікавий момент. Це було весною 1991 року. Ще до путчу, сумнозвісного ГКЧП. Ще працювали центральні органи комуністичної партії. До військової частини поступила вказівка перерахувати у якийсь (вже не пам’ятаю у який саме ) партійний фонд 1000 карбованців. Для командування частини це було надскладне завдання. Ніхто в Золочеві вже не хотів у такі фонди перераховувати кошти. Командування звернулося до Бориса Григоровича з пропозицією виконати будь-яку роботу, аби лиш вийти якось з цієї двозначної ситуації. Тоді ми запропонували їм очистити колишню котельню у підземеллі. Якщо б довелося в інший спосіб це робити, ми потратили б не одну тисячу. Так було і з частиною підземель де стояли бетоновані чани. Їх також розбивали працівники цукрового заводу. А виносили биту цеглу і каміння вже рухівці. А у дворі замку ще довго стояв запах квашених огірків і капусти…

У 1994 році, з ініціативи Бориса Возницького, перевезено до Золочівського замку фрагменти архітектурного декору львівських кам’яниць. До того часу вони знаходилися у дворі Львівської національної галереї мистецтв по вул . Стефаника, З. Їх збирали щоб урятувати від знищення поціновувачі Львова ще з кінця ХІХ століття. Тут у підземеллях Великого палацу їх склали, щоб зберегти від дощів, морозів і вандалізму людської байдужості.

У вільну хвилину, яка випадала дуже рідко, Б.Г.Возницький монтував майбутню музейну експозицію. Тут він зібрав Львів, якого вже не існує. Довершували цю роботу ми вже без Бориса Григоровича, Було дуже відповідально. Але зупинитися і нічого не робити ми просто не маємо права. Оцінювати нашу роботу будуть відвідувачі. Колись Борис Григорович говорив: «Моє завдання зберегти твори мистецтва, а досліджувати вже будуть після мене».

Ми намагаємося продовжувати його справу. Дослідники відтепер матимуть доступ до дивовижних, врятованих нашими попередниками пам’яток.

 

Про новації в оподаткуванні йшлося на проведеній зустрічі

В Перемишлянському відділенні Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч начальника Золочівської ОДПІ Рамна Дениса, заступника начальника-начальника Перемишлянського відділення Ігоря Дяківа з керівниками сільськогосподарських підприємств з питань нововведень, передбачених Законом України від 24.12.2015 №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

На початку заходу начальник інспекції Роман Денис розповів про головні завдання, які сьогодні поставлені перед фіскальною службою та проінформував про наповнення бюджетів усіх рівнів впродовж січня 2016 року.

Під час зустрічі роз`яснено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, з податку на додану вартість для сільськогосподарських товаровиробників. Наголошено, на перерозподілі сум ПДВ для аграріїв (п. 2 ст. 209 Кодексу): за операціями із зерновими і технічними культурами – 85% до держбюджету, 15 % на спецрахунки; за операціями з продукцією тваринництва – 20 % до держбюджету, 80% на спецрахунки; за іншими операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами – 50х50 відсотків. Звернуто увагу на новий порядок заповнення звітності по ПДВ, визначення бази оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не нижче звичайних цін (раніше – їх собівартості), оподаткування ПДВ реалізації зернових та технічних культур на митній території України та інш.

Крім цього, присутнім розповіли про новації, що стосуються розрахунку єдиного податку четвертої групи, податку на нерухомість, єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб. Також обговорювались питання своєчасності сплати податків, погашення заборгованості та легалізації заробітної плати. На завершення заходу фахівці фіскальної служби нагадали про розпочату з 1 січня 2016 року кампанію декларування доходів громадян та функціонування електронних сервісів на субсайті ДФС України.

ГДІ з питань комунікацій

 

25-26 лютого 2016 року у Національний університет «Львівська політехніка» відбулася міжнародна конференція «Вишеград для України: підвищуючи енергоефективність», що зорганізована Центром глобалістики «Стратегія ХХІ» разом з партнерськими організаціями Дослідницьким Центром Словацької асоціації зовнішньої політики (Research Center of the Slovak Foreign Policy Association) та Асоціацією «Енергоефективні міста України».

У конференції взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник. Метою заходу - обмін досвідом між словацькими та українськими партнерами в сфері підвищення енергоефективності та використання відновлювальних видів енергії, включаючи кращі практики на муніципальному рівні; вивчення можливостей фінансування проектів з енергоефективності в Україні; презентація кращих успішних проектів, які були реалізовані в Словаччині. Захід буде проводитися під егідою пана Вазіла Гудака, Міністра економіки Словацької Республіки.

 

У неділю, 28 лютого, в районному Народному домі відбулося театралізоване свято з нагоди 145-річчя Лесі Українки. У сценічному дійстві взяли участь актори драматичного гуртка НД с.Ремезівці (кер. Зоряна Лісова) та молодіжного театру «Край» РНД (кер. Катерина Тихонова).

У їх постановці прозвучали уривки драм «Бояриня» та «Одержима».

 

У суботу, 27 лютого в районному Народному домі відбувся вечір пам’яті Андрія Кузьменка («Скрябіна») «Місця щасливих людей».

На сцені виступали: гурт «Fresh cover Band», Ілона Москвяк, Зоряна Ковалишин, Ірина Пітушевська, Анастасія Самагала, Христина Бурдик, Ярина Цоба, Ірина Скишляк, Сергій Гевко, Ірина Цюрось, Мар’яна Ясіновська, Роман Гуляк, Оксана Квас, Орест Масник, Наталія Луценко, Олена Лущак, Семен Ничвид, Наталія Поливко, Народний танцювальний колектив РНД «Первоцвіт».

Організувала вечір керівник молодіжного театру «Край» Катерина Тихонова.

 

26.02.2016

 

26 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян. Звернулося п’ятеро жителів району з питань: надання матеріальної допомоги на лікування, порядку отримання земельної ділянки учасником АТО, діяльності ГО «Союз. Чорнобиль. Україна». За підсумками особистого прийому вирішено скерувати листи у відповідні служби для надання роз’яснень з піднятих питань.

 

 

До місцевих бюджетів надійшло понад 815 тис.грн. акцизного податку

З початку 2016 року платники Золочівської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області перерахували до місцевих бюджетів Золочівського та Перемишлянського районів 815,6 тис.грн. акцизного податку, з них на Перемишлянщині – 271,3 тис. гривень. Це на 2,4 тис.грн. , або 0,3% більше від доведених завдань. Звертаємо увагу, що положеннями Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” передбачено нововведення по акцизному податку, зокрема:

- запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального (статті 232 та 231 Податкового кодексу України).

При цьому, з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період для такого нововведення, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні функціонуватимуть повноцінно; - зміна ставки податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (підпункт 215.3.10 пункту 215.3 статті215) для пального – 0,042 євро за 1 літр реалізованого товару (з 01.01.2016).

Для інших видів підакцизних товарів ставка залишилась незмінною (5,0 відсотків вартості реалізованого товару).

 

  Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі повідомляє, що 25.02.2016 року завершено фінансування виплати пенсій за лютий місяць 2016 року. Потреба в коштах на виплату лютневих пенсій становила 26,952 млн.грн.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

Поліомієліт - важке інфекційне захворювання.

 

З 25 січня 2016 року по даний час проходить третій раунд імунізації проти поліомієліту.

Поліомієліт або дитячий параліч - інфекційне захворювання, що супроводжується ураженням нервової системи та розвитком паралічу. Збудником поліомієліту є ominis, який належить до родини пікорнавірусів. Це один з найстійкіших вірусів, патогенних для людини. У фекаліях при температурі 00 С зберігає активність протягом місяця. Витримує прогрівання у воді при температурі до 500 С протягом 30 хвилин. При температурі 200 С зберігає активність роками. Дуже чутливий до прямого впливу УФ — випромінювання, дезінфікуючих засобів, які містять хлор.

Джерело інфекції — хворі та вірусоносії, які виділяють вірус з фекаліями. Основний механізм передачі - фекально-оральний (брудні руки, предмети, іграшки, інфіковані продукти). Повітряно-краплинний шлях передачі реалізується переважно під час епідемічних спалахів. Поліомієліт має всі ознаки дитячої інфекції: 75-90% випадків захворювання спостерігається в дітей до 7 років, але й захворюваність дорослих не є рідкою. Спалахи поліомієліту в країнах з помірним кліматом мають літньо-осінню сезонність. Вхідні ворота інфекції - слизова оболонка травного тракту, потім відмічається генералізація інфекції (усемія) та настає ураження нервової системи.

Основні первинні ознаки захворювання: підвищення температури тіла, головний біль, блювання, болючість хребта та м’язів спини, підвищена пітливість, брилярні посіпування окремих груп м’язів, типовий симптом Амоса, або розпірки (хвора дитина може сісти, тільки якщо обпирається на руки позаду себе і тримає ноги розігнутими). Потім у інфікованих розвивається не паралітична або паралітичні форми ураження (мляві парези-паралічі з ураженням м’язів ніг, плечей) з поступовим розвитком атрофії м’язів.

Найефективніший засіб профілактики поліомієліту - вакцинація. Значне зниження захворюваності спостерігалось, починаючи з 1959 року і було обумовлено застосуванням вакцини. 21 червня 2002 року Україна у складі Європейського регіону ВООЗ отримала статус території, вільної від поліомієліту. Відбулося це виключно завдяки спочатку масовій, а потім плановій імунізації, яка триває більше 50 років. Проте, навіть за такої благополучної ситуації ВООЗ не відмінила проведення щеплень. Це пов’язано з циркуляцією збудника в інших регіонах світу, що створює небезпеку захворювання на поліомієліт.

Однак, у вересні цього року Лабораторією Всесвітньої організації охорони здоров’я у двох дітей із Закарпатської області виявлено вірус поліомієліту. Вік дітей на момент виявлення паралічу становив 4 роки і 10 місяців, обидві дитини з ромської громади, не вакциновані проти поліомієліту Дуже часто люди, що не є професіоналами та, навіть, лікарі, висловлюються проти вакцинації.

Вони не замислюються, що може статися внаслідок не тільки повної, а й частково? відміни щеплень. Діти та дорослі знову почнуть масово хворіти на інфекції, в т.ч. і поліомієліт. Тому на запитання «Чи потрібна вакцинація проти інфекційних хвороб?» відповідь може бути лише позитивною.

Будьте пильні та відповідно здорові!

 

25.02.2016

 

25 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з представниками ГО «Україна–Європа-Світ» - однією із засновників спільноти «Я - Поморянський замок» мистецтвознавцем Анною Коржевою, екс-головним художником м. Львова Володимиром Сколоздрою та Ганною Гаврилів, з питання підтримки громадської ініціативи щодо порятунку Поморянського замку, розташованого у селищі Поморяни Золочівського району Львівської області. За підсумками зустрічі напрацьовано план заходів з метою відродження Поморянського замку.

 

25 лютого 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з головою Спілки підприємців Золочівщини Олегом Москалем та членами ради Спілки підприємців.

На нараді обговорювалися проблеми з надання підприємцям послуг газо- та електропостачання, питання орендної плати за землю, користування приватними водозаборами та організації харчування різних категорій дітей в школах.

 

23.02.2016

 

23 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь у другому засіданні II сесії Золочівської районної ради VII скликання.

Основними питаннями порядку денного були: звіт голови про роботу територіально-господарського комплексу району у 2015 році та виконання Програми соціального-економічного та культурного розвитку Золочівського району за 2015 рік; про затвердження уточненого плану Золочівського районного бюджету та звіту про виконання районного бюджету за 2015 рік; про внесення доповнення до рішення І сесії районної ради від 24.12.2015 № 9 «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2016 рік»; про внесення змін до районного бюджету Золочівського району на 2016 рік.

 

 23 лютого 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання реалізації програми 500 успішних сімей. У нараді взяли участь заступник начальника управління агропромислового розвитку Зеновій Леськів, начальник відділу Держгеокадастру у Золочівському районі Ігор Погребняк, представники сільськогосподарських підприємств, сільські голови та землевпорядники окремих місцевих рад. «Для виконання програми на території сільської ради першим завданням є створення кооперативу та визначення площі посадки малини», – зазначив перший заступник голови райдержадміністрації.

Голови місцевих рад подали інформацію про наявні земельні ділянки, які можна використати для реалізації програми у частині вирощування малини. За підсумками зустрічі вирішили підготувати уточнені пропозиції по земельних ділянках та громадянах, які виявили бажання прийняти участь у реалізації програми.

 

22.02.2016

 

22 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання колегії. Про виконання бюджету Золочівського району за 2015 рік доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра, яка зазначила, що впродовж 2015 року до загального фонду бюджету району надійшло доходів в сумі 76629,2 тис.грн., що становить 130,1% до уточнених показників, затверджених місцевими радами на 12 місяців 2015 року, або більше на 17746,4 тис.грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження податків, зборів та інших платежів до загального фонду бюджету району збільшились на 61,6% або на 29209,2 тис.грн. Основними джерелами доходів бюджету району є податок на доходи фізичних осіб (54,9% в загальній сумі надходжень загального фонду), плата за землю (17,2%) та єдиний податок (15,3%) надходження яких склали, відповідно 42066,2 тис.грн., 13199,6 тис.грн. та 11730,2 тис.грн., або відносно уточненого річного плану 132,3%, 125,5% та 135,0%.

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2015 рік з макроекономічним прогнозом на 2016 – 2017 роки розповіла Оксана Залуцька – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації.

 

21 лютого 2016 року, в рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови, у районному Народному домі ім. І. Білозора відбувся районний огляд-конкурс читців «Зникає все, а рідне слово вічне», присвячений 160-річчю з дня народження Івана Франка, 145-річчю з дня народження Лесі Українки та 155-річчю пам’яті Тараса Шевченка.

У конкурсі, в різних вікових категоріях, взяли участь 52 учасники гуртків художнього читання Народних домів району.

 

20.02.2016

 

20 лютого 2015 року з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у місті Золочеві на площі Незалежності біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу пройшло Віче і панахида пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цьогоріч заходи відбулися під гаслом «Небесна Сотня. На сторожі Гідності!»

Герої Небесної сотні пожертвували своїм життям за наше майбутнє і вони є для українців тим моральним еталоном, тим дороговказом, який не дає нам відступити від нашої мрії жити гідно.

Революція Гідності має привести до Країни Гідності. Воїни Небесної сотні не дають нам забути про це. У поминальних заходах взяли участь керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість.

 

19.02.2016

 

Голова райдержадміністрації зустрівся з учасниками АТО

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустрічі з учасниками бойових дій з числа учасників АТО. Зустріч відбулася у сесійній залі райдержадміністрації сьогодні, 19 лютого 2016 року. Володимир Недзельський голова Золочівської райдержадміністрації розпочавши зустріч наголосив, що основна мета – це розгляд актуальних проблем учасників АТО.

В ході обговорення проблемних питань учасників бойових дій брали участь фахівці райдержадміністрації, військовий комісар Золочівського району, фахівці із земельних питань, військовий капелан о. Михайло Сукмановський та представники органів місцевого самоврядування. Основні питання, що піднімали учасники АТО – це надання земельних ділянок для будівництва, працевлаштування з високим рівнем оплати, зарахування на квартирний облік і пільговий проїзд.

На завершення зустрічі голова райдержадміністрації Володимир Недзельський ще раз наголосив на важливості створення громадської організації учасників АТО, керівник якої представлятиме їх інтереси у вирішенні проблемних питань.

 

Про особливості сплати ПДВ сільськогосподарськими підприємствами

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що листом ДФС України від 27.01.2016 за №2533/7/99- 99-19-03-01-17 роз’яснено особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році. Визначено, що суб'єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, визначають за кожним видом операцій як суми податкових зобов’язань, так і податкового кредиту звітного (податкового) періоду.

При цьому, у разі, якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється, виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів (підпункт «а» підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 Кодексу).

Такий розрахунок питомої ваги передбачається здійснювати в додатку 9 до податкової декларації з ПДВ, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування (0121-0123)/ діяльності в межах пункту 209.18 статті 209 ПКУ (0130).

Детальніше у листі ДФС України, який розміщений: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovizmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/66180.html .

 

18.02.2016

 

Зустріч з керівником ДЛГП «Галсільліс»

17 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів зустріч з керівником ДЛГП «Галсільліс» Кравцівим Ю.М. за участю експерта - головного лісничого ДП «Золочівське лісове господарство» Повзанюка І. М. щодо експертизи наявної документації на предмет законного ведення лісогосподарської діяльності комунального підприємства у 2016 році на території району.

Наявна документація на основі «Проекту організації та розвитку лісового господарства Золочівського ДЛГП «Галсільліс» дозволяє проводити легальну заготівлю деревини, здійснювати догляд за лісовими культурами та проводити лісовідновлювальні роботи.

 

За підсумками скайп-наради з департаментом фінансів 18 лютого 2016 року у фінансовому управлінні райдержадміністрації проведено нараду із спеціалістами фінансового управління, по результатах якої дано доручення:

1. Заступнику начальника - начальнику бюджетного відділу фінансового управління Навроцькій О.П.:

- з метою покриття дефіциту по заробітній платі працівникам охорони здоров’я підготувати розпорядження голови райдержадміністрації по затвердженню заходів по економії бюджетних коштів на 2016 рік та подати його в департамент фінансів Львівської облдержадміністрації до 26 лютого 2016 року;

- підготувати проект рішення районної ради про спрямування вільного залишку бюджетних коштів на заробітну плату працівникам охорони здоров’я;

- доручити головному спеціалісту бюджетного відділу І.Весні взяти участь у формуванні очікуваної мережі установ освіти на 2016-2017 навчальні роки;

- доручити головному спеціалісту бюджетного відділу Н.Токар провести аналіз дотримання натуральних показників по енергоносіях за січень-лютий 2016 року та підготувати доповідну записку голові райдержадміністрації.

2. Начальнику відділу доходів фінансового управління Кмиць А.М.:

- доручити головному спеціалісту відділу доходів Т.Пахар до 27 лютого 2016 року спільно з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проаналізувати причини переплат за теплопостачання по субсидіях і пільгах та інформацію з цього питання подати в департамент фінансів облдержадміністрації.

 

Декларування - 2016: випадки, в яких декларація про доходи не подається

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

– у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України;

– зазначені у п.п. “є” п. 176.1 ст. 176 ПКУ від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році. ця сума становить 146160 грн.)

ГДІ з питань комунікацій

 

Шановні підприємці-загальносистемники, не позбавляйте себе страхового стажу

Фізичні особи – підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування подають за себе Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) за формою Додаток 5 Таблиця 1, наведеною в додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування № 435 від 14.04.2015 року.

Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Для того, щоб не позбавляти фізичну особу – підприємця страхового стажу, у випадку, якщо сума нарахованого єдиного внеску за відповідний місяць буде більшою за нуль, але меншою за мінімальний страховий внесок (мінімальна зарплата помножена на ставку ЄСВ), то органи фіскальної служби розраховують суму доплати і надсилають підприємцю повідомлення-розрахунок згідно встановленої форми. Одержавши таке повідомлення, підприємець – загальносистемник має сплатити зазначену в ньому суму.

Після цього, протягом місяця після здійснення доплати єдиного внеску слід обов`язково подати Додаток 6 Таблиця 2 (відповідно до Порядку 435). Не позбавляйте себе стажу!

За додатковою інформацією звертайтесь в управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі за адресою м. Золочів вул. Валова,4 або за телефонами 7-06-03, 4-31-12

 

17.02.2016

 

Про ґрунти, проблеми, агрозаходи і їх вплив на формування урожаю обговорювали сьогодні, лютого 2016 року у райдержадміністрації під час семінару-навчання. У заході взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, який у своєму виступі коротко охарактеризував стан сільського господарства у районі, ефективність використання земельних ресурсів та вказав на доцільність проведення ще таких семінарів-навчань. Захід відбувся на виконання доручення голови Львівської ОДА від 16.01.16 № 9/0/6-16.

Керівникам та спеціалістам господарств усіх форм власності розкривали тему: «Грунти: результати обстежень, проблеми, агрозаходи і їх вплив на формування урожаю» директор ЛФДУ «Інститут охорони ґрунтів» А. Демчишина, представник Інституту сільського господарства Карпацького регіону А. Шувар, начальник відділу рослинництва Департаменту агропромислового розвитку ОДА І. Вуса, головний державний інспектор головного управління Держпраці Ю. Джиджули. У заході взяли участь також і дистриб’ютори засобів захисту та мінеральних добрив ТзОВ «Украгроком», ТзОВ «Галнафтохім» та фахівці банків «Укрексімбанк» та «Кредобанк».

Основна увага на семінарі-навчанні була приділена питанню агрохімічного обстеження ґрунтів, факторам, що впливають на стан посіву озимих культур та заходів збереження і відтворення ґрунтів в рамках Комплексної програми на 2016-2020 роки.

 

16.02.2016

 

Оновлений «Електронний кабінет платника»

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що розпочав роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника».

Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua , а також через офіційний веб-портал ДФС.

Оновлений сервіс працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету. Протягом цього часу платники можуть взяти активну участь у його тестуванні, а також надіслати пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу на електронну адресу infozvit@sfs.gov.ua. Звертаємо увагу, що функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі. Відтепер модернізований сервіс включає дві функціональні частини: відкриту (загальнодоступну) та приватну (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису). Через відкриту частину платник має можливість:

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників, дані реєстру платників ПДВ, дані реєстру страхувальників, дані реєстру платників єдиного податку, інформація про РРО, інформація про книги РРО);

- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП), ознайомитись з новинами ДФС України, скористатися іншою корисною інформацією. Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:

- скористатися індивідуальним податковим календарем, переглянути та перевірити свої облікові дані, створити запит для отримання інформації;

- подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість, заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;

- направити листа до органу ДФС, переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»). Наразі ДФС активно працює над вдосконаленням роботи нового сервісу через розширення спектру послуг, які надаються через кабінет.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Проводиться набір на військову службу за контрактом громадян призовного віку, військовозобов'язаних віком від 18-60 років, жінок віком від 18-40 років, без спеціального звання.

Підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям тис. грн. до 10000 тис. грн., Додаткове преміювання військовослужбовцям які перебувають в зоні АТО:

- на першій лінії 3-ри., мінімальних заробітні плати;

- в тилу на 1-ну., мінімальну заробітну плату;

- підчас загострення ситуації в розмірі 7-ми., мінімальних заробітних плат.

Також можливість навчатися у вищих навчальних закладах, з метою здобуття вищої освіти під час проходження військової служби.

Розроблені зміни до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

За інформацією звертайтесь: Золочівський РВК, вул. Січових Стрільців 22, або за тел: 096 199 68 78.

 

15.02.2016

 

15 лютого 2016 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання оргкомітету з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

В ході зустрічі затверджено план проведення заходів, що відбуватимуться 20 лютого 2016 року.

План проведення заходів у День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого:

- 16.00 год., на площі Незалежності біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу відбудеться панахида пам’яті і Віче, по закінченні - у постановці молодіжного театру «Край» флешмоб.

Також, під час засідання оргкомітету обговорено відзначення Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого.

У районному Народному домі, 21 лютого 2016 року відбудеться ряд заходів, а саме:

- 11.00 год. - районний огляд-конкурс читців, посвячений ювілеям Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки;

- 15.00 год. - вистава М. Старицького «По-модньому» у постановці Відокремленого структурного підрозділу «Золочівський коледж»;

- 17.30 год. – концерт воїнів Навчального центру Національної гвардії України.

За підсумками засідання оргкомітету дано доручення керівникам районних служб щодо: належного медичного забезпечення; охорони громадського порядку.

 

У Золочеві вшанували пам’ять загиблих у Афганістані та в АТО

14 лютого  2016 року з нагоди 27-ї річниці виводу військ з Афганістану у Золочеві вшанували пам’ять загиблих воїнів у Афганістані та в Антитерористичній операції на сході.

Розпочалися заходи нагородженням відзнакою Президента України ветеранів Афганістану у приміщенні Золочівської міської ради. Після цього, під супровід оркестру, учасники заходу пройшли урочистою ходою до пам’ятника «Учасникам локальних війн». У заходах взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад, воїни-інтернаціоналісти, громадськість та військовослужбовці.

«Хочу подякувати усім, хто приклався до організації цього заходу, хто прийшов вшанувати пам'ять воїнів-афганців. Пам’ятаємо своїх Героїв», - сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«27 років тому закінчилася війна в Афганістані. Ми хочемо миру і спокою на сході держави, повернення окупованого Криму, ми живемо заради наших дітей, внуків, за що і віддавали життя воїни-інтернаціоналісти. Слава учасникам бойових дій, слава воїнам-афганцям, слава Україні», - наголосив перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник.

Вшановуючи пам'ять воїнів-інтернаціоналістів керівництво району та громадськість поклали вінки та квіти до пам’ятника Учасникам локальних війн.

 

13 лютого 2016 року з 10.00 год. відбулося покладання вінків та квітів на могили загиблих воїнів-афганців з нагоди відзначення 27-ї річниці виведення військ з Афганістану у селах Підлипці, Сновичі, Ремезівці, Якторів, Бортків та місті Глиняни. У поминальних заходах взяли участь представники Золочівської районної ради воїнів-афганців "Пам'ять" спільно з головами місцевих рад району.

 

12.02.2016

 

Громадський порядок та безпеку дорожнього руху району цілодобово забезпечуватимуть три патрульні екіпажі

Про це йшлося під час представлення нових транспортних засобів у п’ятницю, 12 лютого 2016 року біля райдержадміністрації. Така організація роботи поліцейських забезпечить швидке реагування на повідомлення громадян, постійну присутність правоохоронців на вулицях населених пунктів району, а також підніме рівень довіри мешканців до працівників поліції.

Під час презентації голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив, що для Львівської області це велика честь бути першою областю в Україні, де поширюється діяльність груп швидкого реагування. Побажав новим патрульним успіхів у нелегкій, але надзвичайно потрібній страві служіння українському народові.

За словами Андрія Мархоня, керівника відділу поліції Золочівщини патрульні групи мають пам'ятати, що вони повинні захищати безпеку людини і реагувати на звернення.

Головне, щоб вони були зорієнтовані на суспільство, на людину, адже кожен поліцейський у формі представляє державу. "Бути першими завжди велика честь, зберегти цю першість – це неабияка відповідальність. Шановні поліцейські, бажаю вам бути мужніми, стояти на сторожі інтересів громадян і берегти закон", - зазначив Володимир Недзельський.

 

Сьогодні, 12 лютого 2016 року на базі Єлиховицької сільської ради відбулося заняття на тему: «Організація роботи пункту збору сільської ради в період збору та відправки мобілізаційних ресурсів» з головами місцевих рад та відповідальними особами за ведення військового обліку. Перед присутніми виступив голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, наголосивши на проведенні заходів, з метою готовності органів місцевого самоврядування до виконання мобілізаційного завдання. З метою залучення громадян на військову службу за контрактом представники військового комісаріату розповіли про переваги контрактної служби, умови підписання контракту, вимоги до кандидатів та державні соціальні гарантії кожному військовослужбовцю.

Також, головам місцевих рад дано доручення проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та надано агітаційні матеріали для розповсюдження у місцях масового скупчення громадян. Консультації з ведення військового обліку надав фахівець РВК Тарас Грушка.

 

11 лютого 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з військовим комісаром Золочівського РВК щодо проведення заходів по відбору кандидатів на військову службу за контрактом в Золочівському районі

За підсумками наради дано доручення керівникам районних служб, а саме:

- керівництву Золочівського РВК - налагодити тісну взаємодію з питань організації агітаційної, інформаційно-роз’яснювальної роботи з головами місцевих рад та надати агітаційні матеріали навчальним закладам та органам місцевого самоврядування для розміщення в місцях масового скупчення громадян (дошках оголошень, зупинках громадського транспорту на ін.);

- районному центру зайнятості - провести семінари «Ярмарка вакансій» в районному центрі зайнятості щодо інформування по відбору громадян на військову службу за контрактом;

- головному лікарю Золочівської ЦРЛ - забезпечити якісну роботу районної позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, проведення безкоштовного медичного обстеження та здачі необхідних аналізів кандидатів на військову службу за контрактом.

 

У четвер, 11 лютого 2016 року, на базі Народного дому ім.І.Білозора відбувся районний семінар на тему “Виховання патріотизму в сучасних реаліях” для працівників Народних домів Золочівщини.

В роботі навчального семінару взяла участь і виступила провідний методист Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Людмила Антончик.

Про реалізацію Указу Президента України Петра Порошенка щодо стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020рр. розповіли: начальник відділу культури і туризму Золочівської РДА Микола Решітник, директор районного Народного дому Олег Леськів, провідний методист РНД Марія Квас. Обмінялися досвідом роботи з даної проблеми керівники Народних домів сіл Ясенівці, Ушня, Шпиколоси Надія Сагата, Марія Щурко, Надія Гуляк.

Учасники семінару, готуючись до вшанування дня Героїв Небесної Сотні (20 лютого), переглянули тематичне сценічне дійство «У пам’яті народу» за участю Марії Квас, Ірини Варянко, Марії Капітанець, Юлії Вовк, Софійки Кукурузи, Ігоря Курача, Володимира Сивака, Ігоря Войтовича.

 

11.02.2016

 

Першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником проведено засідання комісії ТЕБ на НС, сьогодні, 11 лютого 2016 року.

В ході проведення засідання розглядалися питання підготовки до пропуску повені (паводку) на території Золочівського району, забезпечення пожежної безпеки в екосистемах. Основну увагу учасників комісії звернуто на питання протиправної торгівлі первоцвітами, занесеними до Червоної книги України. З даного питання комісія вирішила ДП «Золочівський лісгосп» терміново вжити заходів щодо охорони первоцвітів занесених до Червоної книги України. Особливу увагу звернути на охорону первоцвітів в лісових масивах Золочівського лісництва.

Голові Червоненської сільської ради та Золочівському ВП ГУ НП України забезпечити проведення відповідних заходів щодо недопущення знищення та протиправної торгівлі первоцвітами занесеними до Червоної книги України. ДПТНЗ «Червоненське ВПУ», відділу освіти райдержадміністрації організувати проведення у навчальних закладах заходів щодо збереження первоцвітів, а також бесід з батьками про адміністративну відповідальність щодо їх незаконної торгівлі.

 

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник 11 лютого 2016 року провів нараду з керівниками дорожніх служб, які працюють на території району Павлом Коваликом (Золочівське ШРП №1 Львівської ДЕД), Орестом Дупеличем (Філія "Золочівський райавтодор") та Богданом Хімчуком (ТзОВ «Технобудцентр»).

На нараді обговорено наявний стан доріг державного та місцевого значення, плани стосовно виконання ремонтних робіт на дорогах, що пролягають територією району та визначено заходи з проведення розчистки і благоустрою придорожніх територій.

За підсумками зустрічі вирішено звернутися до голів місцевих рад стосовно організації робіт по розчистці придорожніх смуг в межах населених пунктів. А також, рекомендовано органам місцевого самоврядування звернутися до суб'єктів підприємницької діяльності, що функціонують на підпорядкованій території, з метою забезпечення ними належного санітарного стану прилеглих до комерційних об'єктів територій.

 

10.02.2016

 

 Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду за участю керівництва ДП «Буське лісове господарство» з питання розвитку лісового господарства на території району. Під час зустрічі основну увагу звернено на використання лісових ресурсів ДП «Буське лісове господарство», ефективність використання і відновлення лісів на території району.

 

Затверджено план проведення заходів з нагоди відзначення 27-ї річниці виводу військ з Афганістану

Сьогодні, 10 лютого 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання оргкомітету з нагоди відзначення 27-ї річниці виводу військ з Афганістану. В ході проведення зустрічі затверджено програму проведення заходів.

Програма проведення заходів з нагоди відзначення 27-ї річниці виводу військ з Афганістану:

13 лютого 2016 року:

з 10.00 год. покладання вінків та квітів на могили загиблих у селах Підлипці, Сновичі, Ремезівці, Якторів, Бортків та місті Глиняни.

14 лютого 2016 року:

11.00 год. у сесійній залі міської ради загальні збори воїнів-афганців;

13.00 год. – урочиста частина;

13.30 год. – хода від міської ради до пам’ятника учасникам локальних війн (сквер біля Миколаївської церкви);

14.00 год. – поминальні заходи біля пам’ятника учасникам локальних війн (сквер біля Миколаївської церкви).

 

Шановні мешканці Золочівського району!!!

Упродовж 8 лютого та вночі 9 лютого на території 11 районів та 2 міст обласного значення було зафіксовано 27 подій, пов’язаних із пожежами у природних екосистемах, на площі 15,81 га (загоряння сухої трави та чагарника). Пожежі своєчасно ліквідовано пожежно-рятувальними підрозділами Головного управління ДСНС України у Львівській області. До гасіння пожеж було залучено 32 пожежно-рятувальні підрозділи у складі 33 од техніки та 130 осіб. На території Золочівського району упродовж 8-9 лютого зафіксовано 3 події, пов’язані із пожежами у природних екосистемах (загорання сухої трави та чагарника), а саме:

1. О 14.42 год. 8 лютого надійшло повідомлення про пожежу в с. Бонишин на відкритій території. Вогнем знищено суху траву та чагарник на площі 20000м2. Пожежу ліквідовано о 16.52 год.

2. О 12.22 год 9 лютого надійшло повідомлення про пожежу в с. Підгороднє на відкритій території. Вогнем знищено суху траву на площі 150 м2. Пожежу ліквідовано о 14.29 год.

3. О 15.01 год. 9 лютого надійшло повідомлення про пожежу в с. Якторів на відкритій території.

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології в найближчі дні місяця на території області збережеться тепла, вітряна погода без істотних опадів, що в умовах виникнення загоряння сухої рослинності, лісових насаджень і торфу може призвести до масштабних пожеж, які становитимуть загрозу не тільки довкіллю та об’єктам інфраструктури і житловим будинкам, але життю і здоров’ю людей.

Нагадуємо, що у 2015 році порушення правил пожежної безпеки та безвідповідальне ставлення до особистого життя і здоров’я призвело до людських жертв – від підпалів зроблених власноруч загинуло 6 осіб, загальна площа пожеж на території області становила понад 423,0 га.

Обстановка, яка складається в області внаслідок несанкціонованого випалу сухостою є складною та перебуває на особистому контролі голови обласної державної адміністрації. З метою попередження правопорушень природоохоронного законодавства за дорученням керівництва області сформовані мобільні групи у складі уповноважених представників – фахівців Державної екологічної інспекції у Львівській області, департаменту екології та природних ресурсів, департаменту цивільного захисту, правоохоронних структур та місцевих органів влади, які проводять рейди на адміністративних територіях районів (міст), для виявлення та притягнення до відповідальності винних у підпалах осіб.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та Золочівський РВ ГУ ДСНС України закликає мешканців району припинити спалювання сухостою на полях та присадибних ділянках, не допускати підпалів сухої рослинності, лісових насаджень і торфу, дбати про власне життя та здоров'я. Пам’ятайте, що наслідком таких дій є не лише шкода довкіллю, що тягне за собою покарання, але й травмування, каліцтво або смерть винуватців.

 

09.02.2016

 

9 лютого 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з першим заступником голови Золочівської райдержадміністрації Ігорем Нижником здійснив робочий візит на підприємство «Д-Мікс», що розташоване на території Золочівського району у селі Хильчиці. Керівник підприємства Іван Шопський ознайомив із розширенням виробничих потужностей, а саме: майном та запуском заводу із виробництва соняшникової олії та макухи; соєвої олії та соєвого шроту.

Крім цього, на заводі до початку жнив змонтують вісім додаткових модулів для зберігання сировини сої та соняшнику і ріпаку ємкістю сорок тисяч тон. Початкова потужність близько сорока тисяч тон в рік. Враховуючи недостатню кількість сушильного господарства на території району та високі операційні та технологічні потреби буде змонтовано сушарку для зерна (500 т в добу), де сушильним реагентом буде пара. В цілому на заводі буде працювати ефективна система енергозабезпечення. Адже половина соняшникової лузги буде використовуватися у технологічному процесі заводу. 50% можна буде використовуватися для опалення у індивідуальних і промислових котлах.

Пропозиції для сільськогосподарських виробників, враховуючи дану інформацію, скоректувати ярий клин посівних площ на 2016 рік на культури, які будуть мати готовий ринок збуту.

 

Сьогодні, 9 лютого 2016 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з керівництвом Відокремленого структурного підрозділу «Золочівський коледж», Золочівського професійного ліцею та Золочівської міської ради з питання реформування професійно-технічної освіти у районі.

«Реформування професійно-технічної освіти необхідне з метою створення сучасних профільних центрів технічної освіти, що відповідають новим викликам і потребам ринку праці. Реформа професійно-технічної освіти передбачена раніше прийнятим законом "Про вищу освіту" та Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади", - сказав під час наради Володимир Недзельський. За підсумками зустрічі вирішено звернутися у Департамент освіти і науки облдержадміністрації з пропозицією створення міжрегіонального або регіонального центру професійної освіти на базі Золочівського професійного ліцею. Або провести об’єднання Відокремленого структурного підрозділу «Золочівський коледж» та Золочівського професійного ліцею в складі Національного університету «Львівська політехніка».

Дане об’єднання є логічним процесом реформування освіти, збереження колективів, виконання вимог ступеневої освіти. Це дозволить Національному університету «Львівська політехніка» зберегти та посилити об’єднаний колектив молодими науковцями, ефективно використовувати навчальну базу, забезпечити повне навантаження всіх викладачів а також отримувати підтримку профільних інститутів Національного університету «Львівська політехніка».

 

У Львівському обласному Будинку вчителя відбувся обласний освітянський Різдвяний фестиваль-конкурс «З Різдвом у серці» з метою виявлення талановитих вчителів, працівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

У фестивалі взяли участь 25 творчих колективів Львівської області та міста Львова. Кожний учасник вражав своєю неповторною сценічною культурою та оригінальними костюмами, автентичними колядками та щедрівками, жанровим різноманіттям. Переможцями фестивалю стали і золочів’яни – керівники гуртків ЦДЮТ м.Золочів.

Номінація дует: І-місце: Золочівський ЦДЮТ, Федорчук Ірина, Мельник Неля; «В’язанка щедрівок» – аранжування та мелодії Ірини Весни.

У номінації соло: ІІ-місце: Золочівський ЦДЮТ, Чепелюк Ольга.

Завдання фестивалю – збереження та примноження культурно-духовної спадщини українського народу, його традицій, звичаїв та обряди, утвердження християнських цінностей, національної свідомості, почуття патріотизму і любові до рідної країни. Відзначення та популяризація кращих освітянських колективів і окремих виконавців.

 

08.02.2016

 

7 лютого в спортивному залі Золочівського професійного ліцею з ініціативи дирекції Золочівської ДЮСШ та за підтримки райдержадміністрації пройшов 9 Міжобласний турнір з міні футболу серед вихованців ДЮСШ, присвячений пам'яті Героїв Крут. В урочистому відкритті турніру взяли участь голова Золочівської райдержадміністрації В. Недзельський, начальник відділу освіти райдержадміністрації В. Бартошик, завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації О. Климук, директор ДЮСШ Б. Лісовик. Учасниками турніру стали команди дитячо-юнацьких спортивних шкіл міст Тернополя, Теребовлі, Бродів, Львова, Козови та Золочева.

Перше місце у турнірі зайняла команда міста Тернополя, друге – команда з міста Броди, третє – вихованці м. Львів.

Команда Золочівської ДЮСШ посіла четверте місце. Команди-переможці нагороджені кубками, медалями, грамотами.

Також, призами відзначені кращі гравці у номінаціях: кращий воротар, кращий захисник, кращий нападник та кращий гравець турніру.

 

Цієї суботи, 6 лютого, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський спільно з родинами військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції – Оксаною Бахур та Надією Салівончик, керівництвом соціальних служб району взяв участь у зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки із сім’ями Героїв.

Сьогодні в області є 211 сімей загиблих учасників АТО, чимало з яких потребує підтримки та допомоги. Власне для вирішення їх соціальних, медичних, побутових проблем керівник області і започаткував спілкування у такому форматі. Батьки, дружини та навіть діти полеглих Героїв мали змогу задати найболючіші питання, які їм досі не вдавалось вирішити. Загалом говорили про необхідність матеріальної та фінансової підтримки, складнощі із отриманням необхідних пенсій та виплат, безкоштовних ліків. Вже традиційно присутні учасники АТО скаржились на часті відмови у пільговому проїзді громадським автомобільним транспортом.

Також обговорили й питання вшанування загиблих, зокрема йшлось про відкриття меморіальних таблиць, перейменування вулиць. Варто відзначити, що з часу попередніх двох зустрічей з учасниками та їх сім’ями, які відбулись у грудні та січні, невирішених проблем виникало все менше. Як і тоді, цього разу усі мали змогу отримати відповіді на свої запитання, необхідну консультацію та допомогу. "Це не остання наша зустріч. Бо я розумію, що за один раз, на превеликий жаль, ми не зможемо вирішити усіх проблем. Я щиро дякую за таку розмову, - наголосив на завершення Олег Синютка. - Я переконаний, що ми дочекаємось того часу, коли невдовзі синьо-жовтий прапор буде на українсько-російському кордоні, над Севастополем та Кримом. Тому саме віра у перемогу повинна нас об’єднати".

 

У п’ятницю, 5 лютого, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський взяв участь у підсумкових комплексних навчаннях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуації, що відбулися території стадіону "Арена Львів"

Насамперед усі присутні оглянули понад півсотні зразків новітньої техніки та засобів механізації, а також елементи пунктів управління та життєзабезпечення, які використовуються під час ліквідації будь-яких надзвичайних ситуації та стихійних лих. Після чого, рятувальні підрозділи управління ДСНС України у Львівській області та інші структури продемонстрували свої практичні навики.

Зокрема, учасники навчань гасили умовну пожежу, рятували постраждалих під час ДТП, евакуйовували потерпілих за допомогою альпіністського спорядження з даху "Арени Львів" тощо. За підсумками 2015-го року Львівський гарнізон ДСНС визнаний одним із найкращих в Україні, також переважна більшість рятувальників Львівщини брали участь у ліквідації надзвичайних ситуацій на Сході України. До участі у навчаннях залучили пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України у Львівській області, 2-й спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України, ГУ національної поліції у Львівській області, Управління патрульної поліції у м. Львові, КЗ ЛОР "Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини катастроф", ДСП "Львівський державний міжобласний спецкомбінат" УДО "Радон".

 

За підсумками 2015 року у рейтингу міст лідирують Львів та Моршин, а у рейтингу районів – Пустомитівський, Стрийський та Кам’янко-Бузький. Аутсайдерами за підсумками року є Дрогобицький, Старосамбірський та Самбірський райони та міста Червоноград та Дрогобич.

Про це йшлося у п'ятницю, 5 лютого, під час наради голови облдержадміністрації Олега Синютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення. За словами в.о. директора департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Валентини Москаленко, під час рейтингової оцінки враховувалися такі показники як економічна ефективність, обсяги інвестиції та будівництва, а також кількість зданого в експлуатацію житла.

Окрім цього, враховували такий показник як зайнятість населення, їх прибутки та борги зі зарплати. Також серед критеріїв оцінки – обсяги та динаміка ключових податків та частка протермінованих звернень на лінію 112.

"Всі показники рейтингу ми розбили на тематичні групи. Майже всі показники є парними: з одного боку відображають номінальні обсяги, з іншого – динаміку. Це дає шанс районам, які не мають великої виробничої або іншої ресурсної бази компенсувати маленькі обсяги динамічним зростанням", - зазначила Валентина Москаленко. Під час наради керівник області наголосив, що слід якісно покращити рейтингову оцінку, включивши в існуючі показники облік підприємств, які не входять в коло статистичного спостереження, при цьому успішно працюють на території області Окрім цього, на нараді підсумували надходження податків до місцевих бюджетів. Зокрема відзначили, що Львівщина займає високі позиції серед регіонів України за показниками бюджетних надходжень. Серед районів області найбільше бюджетних надходжень на одиницю населення мали Стрийський та Пустомитівський райони, серед міст обласного значення – Львів та Моршин.

 

05.02.2016

 

Призначено першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації

Відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України, статті 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 25,26 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 1996 року № 658 «Про затвердження Положення про ранги державних службовців», розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 10 лютого 2011 року № 99/0/5-11 «Про затвердження порядку призначення на посаду перших заступників, заступників голів та керівників апаратів районних державних адміністрацій» розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації від 04 лютого 2016 року № 20/к на посаду першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації призначено Нижника Ігоря Миколайовича.

 

5 лютого 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з питання доцільності продовження карантинних заходів у навчальних закладах району. За підсумками наради вирішено відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 29 січня 2016 року № 26 «Про призупинення навчання у навчальних закладах району», враховуючи лист Золочівського міжрайонного управління ГУ ДЕСЕС у Львівській області від 05 лютого 2016 року № 122, з метою попередження епідемії грипу та запобігання збільшення захворюваності серед дитячого населення району, - продовжити карантинні заходи у навчальних закладах району усіх рівнів з 08 по 10 лютого 2016 року, а також на час призупинення навчання вжити заходів по економії енергоносіїв.

Розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації від 05 лютого 2016 року № 32 «Про продовження карантинних заходів у навчальних закладах району»

 

04.02.2016

 

Зміни в призначенні пенсій інвалідам з 01.01.2016 року

Відповідно до пункту 4-2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у період до 1 січня 2016 року особи, визнані інвалідами II групи, мали право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, як інваліди І групи. З 01.01.2016 року при призначенні пенсії по інвалідності II групи тривалість необхідного страхового стажу така, як і для інвалідів III групи.

Так, статтею 32 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ( зі змінами) визначено страховий стаж, необхідний для призначення пенсії по інвалідності

1. Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:

для інвалідів I групи:

до досягнення особою 25 років включно – 1 рік;

від 26 років до досягнення особою 28 років включно – 2 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно – 3 роки;

від 32 років до досягнення особою 34 років включно – 4 роки;

від 35 років до досягнення особою 37 років включно – 5 років;

від 38 років до досягнення особою 40 років включно – 6 років;

від 41 року до досягнення особою 43 років включно – 7 років;

від 44 років до досягнення особою 48 років включно – 8 років;

від 49 років до досягнення особою 53 років включно – 9 років;

від 54 років до досягнення особою 59 років включно – 10 років;

для інвалідів II та III груп:

до досягнення особою 23 років включно – 1 рік;

від 24 років до досягнення особою 26 років включно – 2 роки;

від 27 років до досягнення особою 28 років включно – 3 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно – 4 роки;

від 32 років до досягнення особою 33 років включно – 5 років;

від 34 років до досягнення особою 35 років включно – 6 років;

від 36 років до досягнення особою 37 років включно – 7 років;

від 38 років до досягнення особою 39 років включно – 8 років;

від 40 років до досягнення особою 42 років включно – 9 років;

від 43 років до досягнення особою 45 років включно – 10 років;

від 46 років до досягнення особою 48 років включно – 11 років;

від 49 років до досягнення особою 51 року включно – 12 років;

від 52 років до досягнення особою 55 років включно – 13 років;

від 56 років до досягнення особою 59 років включно – 14 років.

Якщо особа, яка визнана інвалідом ІІ групи, звернулась після 01 січня 2016 року за призначенням пенсії, необхідний стаж буде такий як передбачено для інвалідів ІІ та ІІІ груп .

Ця норма застосовується і у тих випадках, коли звернення за пенсією відбулось після 1 січня 2016 року, а право на пенсію особа набуває до 01 січня 2016 року (жовтень, листопад чи грудень). При зміні групи інвалідності, а саме, при повторному визнанні особи інвалідом, в тому числі нижчої/вищої групи, виплата пенсії продовжується з урахуванням тривалості страхового стажу, наявного на час первинного призначення пенсії (попереднього перерахунку), за умови, що після припинення виплати не минуло п’ять років. Управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі

 

У середу, 3 лютого 2016 року, у Львівському музеї мистецтва давньої української книги за підтримки обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, Національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького, відділу культури і туризму Золочівської РДА та районного Народного дому ім. І.Білозора відбулося відкриття виставки коренепластики і дерев’яної скульптури золочів´янина Андрія Маркевича. Талановитого майстра з цієї нагоди вітали Лариса Разінкова, Роман Береза, Ольга Кіс, Володимир Дідула, Борис Рибак, численні учасники дійства. Виставка триватиме у м.Львові з 3 по 29 лютого 2016р.

 

Про подання звітності с/г товаровиробниками - платниками єдиного податку

Золочівське відділення Буської ОДПІ повідомляє, що сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за 2015 рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, та мають у власності, оренді сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду внутрішніх водойм (озера, ставки та водосховища), мають право на набуття статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2016 році.

Для набуття і підтвердження такого статусу сільськогосподарські товаровиробники повинні не пізніше 20 лютого 2016 року подати:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень)), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ),

- контролюючому органу (державній податковій інспекції) за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу (державній податковій інспекції) за місцем розташування такої земельної ділянки;

- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2015рік – контролюючим органам (державним податковим інспекціям) за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок;

- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам (державним податковим інспекціям) за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

Форма податкової декларації платника єдиного податку затверджена наказом Мінфіну України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку». Для визначення розміру доходу, одержаного від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, суб’єкти господарювання складають Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва, форму якого затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 №772 зі змінами і доповненнями.

Базою оподаткування для платників єдиного податку вказаної групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, а для земель водного фонду – нормативна грошова оцінка ріллі в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.

У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу Законом України від 24.12.2015 №909, для платників єдиного податку четвертої групи збільшено ставки податку з одного гектара с/г угідь та/або земель водного фонду:

- із 0,45 до 0,81% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ;

- із 0,27 до 0,49% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

- із 0,27 до 0,49% для багаторічних насаджень;

- із 0,09 до 0,16% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

- із 1,35 до 2,43% для земель водного фонду;

- із 3 до 5,4% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

 

03.02.2016

 

Паспорти нового зразка – ID-картки – вручив голова Золочівської районної державної адміністрації  Володимир Недзельський восьми школярам Золочівщини

Сьогодні, 3 лютого, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський вручив паспорти громадянина України у формі ID-картки 16-річним юнакам та дівчатам.

"ID-картка потрібна для того, щоб ви, коли будете отримувати біометричні паспорти, за яким українські громадяни будуть їздити без віз до країн-членів Європейського Союзу, отримали біометричний паспорт дуже швидко і оперативно. Зі старими паспортами у цьому плані були проблеми: "З новими паспортами все дуже чітко, і та особа, яка отримує новий паспорт, повністю підпадає під стандарти ідентифікації, які визначені у ЄС», - сказав голова райдержадміністрації вітаючи молодих українців.

«У нові паспорти можна вносити додаткові дані. Як от електронний підпис та різні персональні коди, наприклад, платника податків або пенсійний. Паспорт буде дійсним 10 років. І має замінити кілька документів», повідомив завідувач сектору Золочівського РСГУ ДМС України у Львівській області Володимир Менько.

 

Управлінням Пенсійного фонду України в Золочівському районі з 02.02.2016 року розпочато фінансування лютневих пенсій згідно Графіка поденного фінансування виплати пенсій та грошової допомоги, погодженого на поточний місяць.

Ресурсне забезпечення видатків Фонду здійснюється за рахунок визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на лютий 2016 року складає 26,952 млн.грн. Згідно статті 47 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа. Пенсійний фондом запроваджено щоденне фінансування пенсій з 4 по 25 число.

 

Управління соціального захисту населення Золочівської РДА надає роз'яснення щодо нових умов призначення допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 24.12.15 №911-VIII та постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” від 25.12.16 № 1181

З 1 січня 2016 року змінено порядок призначення тимчасової допомоги дітям батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей одиноким матерям.

1. У якому розмірі надається тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів та допомога на дітей одиноким матерям

1.1. Тимчасова допомога на дітей батьки яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір такої допомоги становить: на дитину до 6 років – 583,5 грн.; на дитину від 6 до 18 років – 727,5 грн.;

1.2. Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Максимальний розмір такої допомоги становить: на дитину до 6 років – 1167 грн.; на дитину від 6 до 18 років – 1455 грн.; на дитину від 18 до 23 років – 1378 грн. (за умови навчання);

2. Дії осіб для призначення (продовження) допомог за новими умовами

2.1. Особи, які звертаються до управління соціального захисту населення за наданням тимчасової допомоги на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів подають:

- заяву;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) заявника та дитини;

- рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;

- довідку державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;

- декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

2.2. Особи, які отримували допомогу на дітей одиноким матерям у 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду виплати допомоги без їх звернення до управління соціального захисту населення.

Особи, які отримували допомогу у гарантованому розмірі 30% прожиткового мінімуму (без врахування доходу сім’ї) подають лише заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Особи, які звертаються за призначення допомоги на дітей одиноким матерям вперше подають:

- заяву;

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання сім'ї;

- декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

3. Особливості в наданні допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям батьки, яких ухиляються від сплати аліментів

Якщо батьки отримували допомогу на дітей одиноким матерям та тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів у визначеному гарантованому розмірі (без врахування доходу сім'ї), їм надано право на отримання зазначених допомог з 1 січня 2016 року, за умови її звернення до органу соціального захисту населення у періоді з січня по березень 2016 року. Одинокі батьки повинні в управлінні соціального захисту населення подати заяву та заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за 6 місяців (липень-грудень 2015 року).

4. Здійснення перевірки достовірних даних про доходи осіб, які звертаються за призначенням допомог, інформації про спільне проживання та ведення господарства одиноких матерів з батьками дітей.

При призначенні допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів не передбачено здійснення соціальними інспекторами нагляду щодо факту спільного проживання та ведення господарства матері з батьком дітей.

Проте соціальні інспектори мають право перевіряти достовірність наданих та задекларованих даних про доходи її отримувачами шляхом запитів до територіальних органів ДФС, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 

2 лютого, у сесійній залі районної ради відбувся кущовий семінар з питання участі в обласному конкурсі мікропроектів.

В семінарі участь взяли голови місцевих рад Золочівського, Перемишлянського і Пустомитівського районів, а також апарат Золочівської районної ради та фахівці відділу економічного розвитку і торгівлі Золочівської райдержадміністрації.

Спікер семінару – Іван Собко, начальник відділу аналізу програм та інвестицій Львівської облради розповів про основні завдання Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки. Дія Програми співпадає з процесом децентралізації в Україні та створенням нових адміністративно-територіальних одиниць – об’єднаних територіальних громад, що вимагає нових підходів.

В ході проведення семінару представники органів місцевого самоврядування задавали запитання, на які отримали змістовні відповіді спікера. Райдержадміністрація ще раз запрошує до участі органи місцевого самоврядування району в обласному конкурсі мікропроектів, адже часу залишається не так багато.

Подати документи можна з 8 лютого і до 4 березня 2016 року.

Детальнішу інформацію можна отримати на сайті облдержадміністрації за посиланням http://loda.gov.ua/news?id=20042 

 

02.02.201616

 

2 лютого, голова Золочівської районної державної адміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питання забезпечення питною водою жителів села Зарваниця Золочівського району. «Даний населений пункт належить до зони депресійної лійки Плугівського водозабору. У багатьох криницях відсутня питна вода», - про це повідомила Струтинська сільська голова Мирослава Ярова.

«Пропоную у найближчому часі звернутися до керівництва облдержадміністрації, Львівської міської ради з метою вирішення даного питання та забезпечення кожного домогосподарства села Зарваниця Золочівського району питною водою», - сказав завершуючи нараду Володимир Недзельський.

01.02.2016

 

У понеділок, 1 лютого, голова Золочівської районної державної адміністрації Володимир Недзельський прозвітував про виконану роботу у 2015-му році та перспективні плани на цей рік.

На звіті був присутній також і голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. За словами Володимира Недзельського, промисловими підприємствами району у 2015 році реалізовано продукції (робіт та послуг) на суму 374 млн. грн., що на 37 млн. грн. більше, ніж у 2014 році. Ріст обсягу реалізованої продукції забезпечили практично всі промислові підприємства. Найбільшого росту реалізації досягнуто завдяки безперебійному виробничому процесу та налагодженню ринку збуту Струтинським МПД ДП "Укрспирт" – в 3,5 рази, ТзОВ "Сенс" – у 2 рази та ТзОВ "Графіка" – на 22 %. Крім цього, ріст обсягу реалізованої продукції відбувся завдяки розширенню виробничих потужностей підприємств. Так, у минулому році діюче підприємство "Д-Мікс" розпочало нове виробництво олії з соєвих бобів; на ТзОВ "Електроконтакт Україна" відкрито нові лінії з виробництва джгутів до легкових автомобілів; на філії ТзОВ "Карпатські мінеральні води" завершено будівництво складських приміщень для зберігання готової продукції.

Також Володимир Недзельський розповів, що будівельними організаціями району у 2015 році виконано будівельних робіт на 18 млн. 823 тис. грн., що на 9 млн. грн. більше до рівня 2014 року. У цьому році планується введення в експлуатацію ІІ черги будівництва 55 квартирного житлового будинку у м. Золочеві, введення будівлі під офісні приміщення на вул. Чайковського у м. Золочеві та провести реконструкцію кварталу житлової забудови по вул. Кармелюка у м. Золочеві. У 2016 році промисловими підприємствами району планується подальше нарощення обсягів виробництва, впровадження інноваційних технологій та розширення виробничих потужностей: - підприємством "Карпатські мінеральні води" буде відкрито лінію по виробництву галет із злаків та лінію по розливу води в скляну тару, на ТзОВ "Д-Мікс" буде відкрито лінію по виробництву олії з соняшника, - на ТзОВ "Електроконтакт Україна" планується відкриття нових ліній по виробництву кабельних мереж до автомобілів, - Струтинським МПД ДП "Укрспирт" буде встановлено додаткові теплообмінники в бродильному відділенні для підвищення виходу готової продукції.

Після звіту керівництво та громада обговорили також проблемні питання у районі, зокрема стан доріг, водопостачання жителів селища колишнього цукрового заводу с. Ясенівці, вирубка лісів на території району, встановлення світлофорів на перехресті вулиці С. Стрільців та об’їзної дороги міста Золочева.

Обговорювалося і питання об’єднання у територіальні громади. У свою чергу Олег Синютка закцентував увагу на розвитку агропромислового комплексу району, зокрема популяризації та розвитку дрібних господарст, акцентував увагу на вирощуванні малини.

Також очільник ЛОДА наголосив на важливості залучення іноземних інвестицій, необхідності підтримки Народних домів, розвитку сільського спорту та участь у конкурсі мікропроектів.

 

 Архів новин:

 
 

Земельні ділянки