Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

До уваги виборців!

 

Новини

31.03.2020

Під головуванням голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича проведено засідання районної комісії щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівського району, сьогодні, 31 березня 2020 року.

Розпочинаючи зустріч голова райдержадміністрації закликав присутніх керівників установ, організацій району (лісокористувачів, мисливствознавців, фахівців водної галузі і природо-заповідного фонду, рятувальників, поліції), громадських організацій активізувати роботу по недопущенню самовільних підпалів сухої трави та її залишків на території району відповідно до чинного законодавства та з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог під час карантинних заходів, спричинених коронавірусною інфекцією.

В ході зустрічі були обговорені методи проведення моніторингового спостереження за станом довкілля в частині підпалів сухостою. Як раніше повідомлялося, в районі постійно-діюча комісія по виявленню самопалів сухої рослинності. Комісією проводять рейдові виїзди з метою виявлення підпалів та причетних осіб до вчинення злочинів проти природи. Держінспекторами Золочівського РВ ГУ ДСНС Львівській області, Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, інспекторами з охорони довкілля, лісової охорони, мисливствознавцями, громадськими формуваннями виявляються факти самовільного випалювання сухої трави, на порушників складаються протоколи про адміністративні правопорушення статей 41, 77-1, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Підсумовуючи нараду голова райдержадміністрації Василь Маркевич закликав присутніх керівників установ, сільськогосподарських підприємств та голів місцевих рад, спільно з комісією, докласти усіх зусиль щодо недопущення у районі спалювання сухостою.

 

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації інформує: до відома громадян Золочівського району. Для допомоги соціально незахищеним мешканцям району, які опинилися в кризовій ситуації, в районі запроваджена «гаряча лінія» за телефоном 4-25-10.

 

Засоби та заходи для недопущення інфікування COVID - 19.

COVID – 19 - це високо патогенна вірусна інфекція, яка швидко розповсюджується і може призвести до летального випадку.

Захворювання може протікати , як із симптомами ( гарячка, сухий кашель, задишка), так і безсимптомно, тому основним захистом є профілактична дезінфекція в домашніх умовах та правила особистої гігієни із використанням антисептичних засобів (неосептин, мікрасепт, люмакс профі та інші ). Рекомендуємо проводити вологе прибирання із застосуванням хлорвмісних засобів,такі, як : бланідас актив, бланідас 300, госпісепт та інші (згідно інструкції).

Достатньо дотримуватися простих порад, щоб уникнути зараження:

- уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

- не торкайтеся обличчя немитими руками;

- часто мийте руки з милом та обробляйте дезінфекційними засобами;

- ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо та яйця.

У разі виникнення симптомів захворювання потрібно самоізолюватися та зателефонувати сімейному лікарю.

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 31 березня 2020 року направлено двох жителів району з підозрою на захворювання COVID-19 до лікувального закладу м. Львова. Нагадуємо, що двом особам із Золочівського району, які раніше поступили із підозрою на COVID-19 до Львова, проведено експрес-тестування, результати від"ємні. Проводяться додаткові лабораторні дослідження.

В чергове наголошуємо!!! Занотуйте: карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Наполягаємо, щоб ви залишалися вдома. Самоізоляція - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Всіма способами пропагуйте домашній режим. Прості речі рятують життя! Не ставте під загрозу своє здоров’я та здоров’я ваших близьких.

 

30.03.2020

Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує: У м. Золочеві, по вул. Львівській, 48 "в" збудовано дитячий будинок сімейного типу, у якому планується проживання 10 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

За сприяння голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича, ДБСТ облаштовано: шафою-купе, меблевою стінкою, розкладним диваном, письмовим столом. Завдяки спонсорській допомозі фізичної особи-підприємця у будинку встановлено газову плиту. Цього тижня заплановано монтування карнизів, жалюзів, меблів та розвішування штор. Попереднього тижня проведено роботи по благоустрою території ДБСТ.

Головою райдержадміністрації, керівництвом служби у справах дітей ведеться активна робота щодо залучення небайдужих підприємців з метою наповнення ДБСТ необхідними меблями та речами побутового вжитку. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 147805 грн.

 

30 березня 2020 року під керівництвом першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Нижника проведено нараду з питання організації об'їздів ділянок автомобільної дороги загального користування місцевого значення О140103 Ясенів – Золочів (Золочів-Броди), на яких виконуються ремонтні роботи.

Нагадаємо, ремонт проводить підрядна організація ТзОВ «Онур Констукціон Інтернешнл» за рахунок коштів державного дорожнього фонду.

 

У районі мобільні бригади розпочнуть масове тестування.

Про це повідомив голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич під час наради Оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на Золочівщині, сьогодні, 30 березня 2020 року. Масове тестування будуть проводити для осіб, які повернулися із країн поширення COVID-19. У районі буде працювати 2 мобільні бригади у складі: сімейного лікаря, медичної сестри, водія, які проведуть експрес тестування за визначеними маршрутами на території району. Перелік осіб, які повернулися в Україну, на даний час в районі уже сформовано.

Особам, яким проводитиметься тестування, буде вручено пам’ятку про необхідність самоізоляції і роз’яснення щодо персональної відповідальності за її порушення. Такі ж списки будуть передані поліції для забезпечення та перевірки дотримання умов самоізоляції громадян на карантині.

Після прибуття тестів до району будуть проводитися відповідні роботи.

 

УВАГА! УВАГА! УВАГА! Золочівська райдержадміністрація та КНП «Золочівська ЦРЛ» звертається до пацієнтів.

Шановні громадяни (пацієнти), наполегливо просимо вас при появі у вас ознак гострого вірусного захворювання (висока температура, кашель, нездужання, головний біль та біль у горлі) В ПЕРШУ ЧЕРГУ ТЕЛЕФОНУЙТЕ СВОЄМУ СІМЕЙНОМУ ЛІКАРЮ (він надасть вам рекомендації для подальших дій).

НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ ЛІКАРІВ ДОДАЄМ (список 1, список 2, список 3).

Будь ласка, утримайтесь від походу в амбулаторії !!! Не розповсюджуйте інфекцію.

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 30 березня 2020 року не зареєстровано нових випадків з підозрою на захворювання COVID-19.

Цього тижня кожен з нас може сповільнити стрімке зростання захворюваності, дотримуючись простих правил. Будь ласка, не ставтеся до карантину легковажно та не виходьте з дому без нагальної потреби. У супермаркетах чи аптеках тримайте дистанцію з оточуючими 1,5-2 метри.

Звертаємося до всіх громадян, які повернулися з-за кордону із переконливим проханням: якщо ви недавно прибули з країн з неблагополучною епідемічною ситуацією, то вкрай необхідно перебувати на домашньому карантині в самоізоляції, протягом 14 днів.

Бережіть себе і збережете Україну!

 

27.03.2020

 

За самовільне спалювання сухої трави - порушників штрафують!!!

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено Робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах району. До складу її входять: держінспектори Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області та Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головний спеціаліст райдержадміністрації - громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області, голови місцевих рад (голови адміністративних комісій). Робочою групою-комісією райдержадміністрації проводяться рейди по недопущенню спалюванню сухої рослинності.

Сьогодні, 27 березня 2020 року, комісійно виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості Ясеновецької, Червоненської, Великовільшаницької, Колтівської, Руда-Колтівської, Сасівської, Вороняцької місцевих рад. Станом на сьогоднішній день складено 4 протоколи про адміністративне правопорушення в частині самовільного спалювання сухостою. Інші матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, які вчинили підпали.

Зазначаємо, що згідно ст. 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків.

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.

 

Держпродспоживслужба інформує:

Основні правила безпечного поводження з пестицидами і агрохімікатами

Основними аспектами безпеки робіт пов’язаних із застосуванням, транспортуванням, зберіганням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами є неухильне дотримання чинного законодавства України у сфері фіто санітарії. Так згідно ст.4 Закону України «Про захист рослин» основними вимогами щодо захисту рослин є додержання технологій вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, які включають комплекс заходів щодо фітосанітарного моніторингу (обстеження с/г угідь на заселеність шкідливими організмами) та своєчасного проведення профілактичних та винищувальних заходів боротьби з шкідливими організмами за суворого дотримання регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів.

Відповідно до ст. 11 Закону України „Про пестициди і агрохімікати”, а також санітарних правил транспортування, зберігання і застосування пестицидів і агрохімікатів (ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві») та інших нормативних актів (Постанова КМУ №746 від 18.09.1995 «Про затвердження Порядку одержання (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами»).

Відповідно до Закону України „Про пестициди і агрохімікати” поняття пестициди це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур”янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб. На сьогодні асортимент пестицидів є надзвичайно різноманітний, а особливо важливе значення має класифікація їх в залежності від призначення, хімічного складу і патогенних властивостей для теплокровних тварин та людини. Групування препаратів по подібних ознаках облегшує їх реальне застосування.

До роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли попередній медичний огляд, не мають протипоказань по стану здоров`я, засвоїли вступний інструктаж з охорони праці, пройшли навчання в Управлінні фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби України і отримали посвідчення та допуск на право проведення робіт з ними. В подальшому працівники проходять: повторний інструктаж - один раз на три місяці, періодичний медичний огляд - один раз на рік, навчання - один раз на рік. Тривалість роботи з пестицидами першого і другого класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години, з іншими – 6 годин на добу (з доробкою іншої частини робочого дня (2 год.) на операціях, не пов’язаних із застосуванням пестицидів).

До роботи з пестицидами не допускаються особи, які не досягли 18-річного віку, вагітні і жінки, що годують груддю. Діти шкільного та дошкільного віку не допускаються до роботи з пестицидами і на оброблених ними площах. До виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами не допускаються особи:

- які не забезпечені засобами індивідуального захисту;

- вагітні;

- матері, що годують немовлят;

- особи, що мають протипоказання за станом здоров’я.

Працівник зобов'язаний:

- проходити попередні та періодичні медичні огляди;

Працівник має право відмовитися від доручення роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я, або для життя чи здоров’я людей, які його оточують, і навколишнього середовища.

На робочому місці забороняється палити, вживати спиртні напої та інші речовини, що справляють наркотичну дію на організм людини.

Палити та приймати їжу дозволяється тільки в спеціально обладнаних та відведених для цього місцях.

Забороняється змінювати робочий одяг під час роботи (рукавиці, протигаз).

На території України дозволяється транспортувати, зберігати, застосовувати та реалізовувати тільки зареєстровані пестициди і агрохімікати, які внесені у "Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні".

Провідний спеціаліст – державний фітосанітарний інспектор

відділу контролю за обігом засобів захисту рослин

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби у Львівській області                                       Кузьменко М.В.

 

26.03.2020

 

Сьогодні, 26.03.2020 року, розпочалися роботи з ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О140103 Ясенів – Золочів (Золочів-Броди). Заплановано виконати роботи із розпушення існуючого покриття, влаштування шару основи з ЩПС, влаштування вирівнюючого та верхнього шару асфальтобетонного покриття.

Роботи виконуються підрядною організацією ТзОВ «Онур Констукціон Інтернешнл» за рахунок коштів державного дорожнього фонду.

Просимо усіх учасників дорожнього руху з розумінням віднестися до тимчасових незручностей.

 

25.03.2020

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

Із Золочівського району станом на ранок 25 березня 2020 року направлено одного жителя району з підозрою на захворювання COVID-19 до м. Львова, а також другу особу, який перебував на території району.

В чергове наголошуємо!!! Занотуйте: карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Наполягаємо, щоб ви залишалися вдома. Самоізоляція - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Всіма способами пропагуйте домашній режим. Прості речі рятують життя!

Не ставте під загрозу своє здоров’я та здоров’я ваших близьких.

 

24.03.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів прес-конференцію із засобами масової інформації району з питання запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19).

У зустрічі взяли участь: редактор газети «Народне слово» Володимир Дідула, редактор суспільно-політичного часопису «Наша українська справа» Леся Горгота, кореспонденти інформаційного порталу «Золочів.нет» Ярослав та Юрій Даниленки, ведучий радіо «Золочів ФМ» Андрій Чиж. «Загалом за весь час загальна кількість зафіксованих підозр на захворювання COVID-19 у Львівській області становить 113 випадків, а на даний час Львівщині з підозрою на коронавірус є 86 осіб. Зараз на лікуванні у медичних закладах знаходиться - 40 осіб, на самоізоляції - 39 осіб. Протягом минулої доби з підозрою на коронавірусну інфекцію, звернулося 7 осіб.

У період з 21:30 години 23 березня по 8:00 годину 24 березня, в області з підозрою на коронавірусну інфекцію не звернувся жоден пацієнт. Станом на 14.00 год. 24.03.2020 р. у Золочівському районі немає жодного зафіксованого випадку на захворювання коронавірусною інфекцією (COVID-19).

Це статистичні дані. На даний час одним із важливих факторів є виявлення потенційних носіїв інфекції та їхня ізоляція, медичний супровід, обмеження їхніх контактів. В області створено дві госпітальні лінії по боротьбі з епідемією. Що стосується пацієнтів, які будуть звертатися до лікувальних закладів Золочівсього району, потраплятимуть на лікування до львівського куща, тобто їх будуть направляти до Львівської обласної інфекційної лікарні чи інших лікувальних закладів на території м. Львова», - повідомив голова райдержадміністрації Василь Маркевич. Василь Богданович зазначив, що з метою запобігання поширення короновірусу на території як району, так і області запроваджено надзвичайну ситуацію.

Голова райдержадміністрації відповів на актуальні запитання із запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19), а саме: щодо самоізоляції громадян, які повернулися із-за кордону, матеріально-технічного забезпечення КНП «Золочівська ЦРЛ», виділення коштів на медичне забезпечення, роботи працівників на підприємствах під час карантину.

На завершення голова райдержадміністрації повідомив, що в районі організовано спецперевезення працівників життєво-важливих сфер діяльності, а також наголосив, що ми вступаємо у фазу активного контролю за карантинними заходами.

 

23.03.2020

 

Під головуванням Василя Маркевича, голови Золочівської райдержадміністрації, сьогодні, 23 березня 2020 року, у райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС за участю районних служб. Членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянуто питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідеміологічної ситуації через гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

 

 

У райдержадміністрації проведено засідання протиепізоотичної комісії

Сьогодні, 23 березня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання накладання карантинних обмежень по сказу на с. Бонишин та 5-ти кілометрову загрозливу зону (села Ясенівці, Княже, Червоне) та частину прилеглих мисливських угідь (Золочівська РО УТМР, ТзОВ МГ «Золота липа»)

Під час наради було заслухано інформацію заступника начальника Золочівського РУ Держпродспоживслужби у Львівській області Степана Козака та начальника Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» Ігоря Біласа по питанню виявлення захворювання собаки у м. Золочеві та профілактики і ліквідації сказу на території району. В ході проведення наради проведено обговорення даного питання та вирішено: затвердити план заходів по профілактиці та ліквідації сказу серед тварин і гідрофобії людей в м. Золочеві та 5-ти кілометровій загрозливій зоні (села Ясенівці, Княже, Червоне) та частину прилеглих мисливських угідь (Золочівська РО УТМР, ТзОВ МГ «Золота липа»); накласти карантинні обмеження на м. Золочів, населені пункти прилягаючої 5-ти кілометрової зони та частину мисливських угідь і вважати їх неблагополучними по сказу.

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 23 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19. За інформацією МОЗ України, в Україні зафіксовано 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

За даними ЦГЗ, станом на 22:30 22 березня в Україні є 73 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу виявлено 26 нових випадків. Увага! Увага! Увага! Шановні мешканці Золочівщини! На території Львівської області зафіксовані випадки з підозрою захворювання на коронавірусну інфекцію.

У зв'язку з оголошеними карантинними заходами просимо всіх без гострої необхідності не виходити з будинків і квартир. У разі потреби вийти на вулицю уникайте скупчення людей, користуйтеся громадським транспортом лише у виключних випадках. Зберігайте спокій! Заклади, які здійснюють продаж продуктів, засобів гігієни, лікарських засобів на території району працюють в звичайному режимі. Звертаємо Вашу увагу на те, що у зоні підвищеної небезпеки перебувають особи у віці понад 60 років - перебіг хвороби у них проходить з ускладненням та може призвести до летального результату. Закликаємо вжити заходів, щоб Ваші близькі літнього віку залишалися вдома та були забезпечені всім необхідним.

Запам’ятайте: Ваше відповідальне ставлення до виконання всіх карантинних заходів допоможе зберегти ваше здоров'я та врятувати здоров'я та життя оточуючих. Занотуйте: карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. Наполягаємо, щоб ви залишалися вдома.

Самоізоляція - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу. Не будьте байдужими до друзів та знайомих. Всіма способами пропагуйте домашній режим. Прості речі рятують життя! Не ставте під загрозу своє здоров’я та здоров’я ваших близьких.

 

За підпали сухої рослинності карають.

На жаль, з приходом весни, населення області не задумуючись від шкідливості згоряння сухостою – сприяє димовим завісам як на автомобільних дорогах, залізничних шляхах, так і серед населених пунктів. У вогні гинуть тварини, чиї гнізда та нори розташовані в полі, знищується родючий шар ґрунту, насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, також згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання. Спалювання сухої рослинності чи її залишки також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.

З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА за участю держінспекторів Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, держінспекторами Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головного спеціаліста райдержадміністрації - громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області, голів місцевих рад (голів адміністративних комісій), якою проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах Золочівського району та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району. Робочою районною комісією райдержадміністрації будуть проводитися рейдові виїзди-обстеження на території міста та району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою.

Держінспекторами Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості Золочівської, Куровицької, Словітської, Струтинської, Великовільшанецької, Червоненської, Ясеновецької, Підлипецької, Вороняцької, Поморянської, Бібщанської та інших місцевих рад. Матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, яка вчинили підпали. Зазначаємо, що згідно ст. 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.

 

20.03.2020

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У Золочівському районі станом на ранок 20 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19. Станом на 10:00 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні.

Коронавірусна хвороба зафіксована: Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний) Житомирська область - 2 випадки (1 летальний) Київська область - 2 випадки Донецька область - 1 випадок Дніпропетровська область - 2 випадки Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний) м. Київ - 3 випадки.

 

Золочівська райдержадміністрація повідомляє щодо перевезення працівників до медичних закладів району.

Інформуємо, що з метою довозу до місць праці працівників медичних установ, які забезпечують життєдіяльність району на час оголошення карантину, організовано 6 внутрішньорайонних маршрутів, які будуть обслуговуватися місцевим перевізником: /p>

№ 1. Золочівська ЦРЛ - Жуків (ч/з Вороняки, Шпиколоси, Ремезівці, Сновичі, Поляни)

№ 2. Золочівська ЦРЛ – Новоселище (ч/з Плугів, Підлипці, Тростянець, Лука, Зарваниця, Струтин, Підгородне)

№ 3. Золочівська ЦРЛ – Монастирок (ч/з Зозулі, Єлиховичі)

№ 4. Золочівська ЦРЛ – Княже (ч/з Ясенівці, Червоне)

№ 5. Золочівська ЦРЛ - Білий Камінь (ч/з Хильчиці, Почапи, з заїздом в Жуличі, Черемошню, Бужок, Розваж)

№ 6. Золочівська ЦРЛ – Скварява (ч/з Гончарівку) Прийнято взаємопогоджені розклади руху та місця зупинок.

Надавати послуги перевезень згідно укладеного договору буде ТзОВ "ЗолочівАвтоТранс" (керівник – Богдан Миколайович Наливайко).

 

Щодо проведення благоустрою в населених пунктах району.

У зв'язку з виконанням заходів щодо стабілізації епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-2019, визначених протоколом позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 15.03.2020 №7, загальнообласна толока в рамках відзначення Дня довкілля переноситься.

На виконання листа Львівської обласної державної адміністрації від 18.03.2020р. № 5/33-280/0/2-20 та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12.03.2020 № 160/0/5-20 «Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля», з метою забезпечення чистоти та порядку, підвищення рівня благоустрою населених пунктів Львівської області проводяться заходи у сфері благоустрою територій населених пунктів району з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог під час карантинних заходів, спричинених коронавірусною інфекцією.

 

Центр надання адміністративних послуг Золочівської райдержадміністрації інформує.

З 12 березня в Україні запроваджено тритижневий карантин та низка інших обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу Covid-19. Похід у державний орган, який щоденно обслуговує сотні громадян, створює зайвий ризик поширення коронавірусної інфекції Covid-19. Золочівська районна державна адміністрація закликає громадян утриматися від відвідування ЦНАП та інших надавачів послуг без нагальної потреби у період карантинних заходів. Низка державних послуг доступна онлайн.

Якщо є гостра необхідність отримати певну адміністративну послугу, рекомендуємо проконсультуватися з ЦНАП за телефоном (03265) 4 20 47, або електронною поштою: zolochiv-cnap@i.ua. Нагадуємо, що 17 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про запобігання коронавірусу в Україні. Він встановлює, що перебіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання зупиняється на час карантину. Закликаємо громадян свідомо та відповідально поставитися до ситуації. Бережіть себе та близьких! За підпали сухої рослинності карають.

На жаль, з приходом весни, населення області не задумуючись від шкідливості згоряння сухостою – сприяє димовим завісам як на автомобільних дорогах, залізничних шляхах, так і серед населених пунктів. У вогні гинуть тварини, чиї гнізда та нори розташовані в полі, знищується родючий шар ґрунту, насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання, також згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання. Спалювання сухої рослинності чи її залишки також призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками. З метою оперативного виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) райдержадміністрацією створено робочу групу-комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах Золочівської РДА за участю держінспекторів Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, держінспекторами Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, головного спеціаліста райдержадміністрації - громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області, голів місцевих рад (голів адміністративних комісій), якою проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах Золочівського району та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району. Робочою районною комісією райдержадміністрації будуть проводитися рейдові виїзди-обстеження на території міста та району по виявленню фактів самовільних підпалів сухостою.

Держінспекторами Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області виявлено факти спалювання сухої трави на землях загального користування (сільськогосподарського призначення) та промисловості Золочівської, Куровицької, Словітської, Струтинської, Великовільшанецької, Червоненської, Ясеновецької, Підлипецької, Вороняцької, Поморянської, Бібщанської та інших місцевих рад. Матеріали по спалених площах скеровані в Золочівський ВП ГУНП У Львівській області для встановлення осіб, яка вчинили підпали. Зазначаємо, що згідно ст. 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків

Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.

 

19.03.2020

 

18 березня 2020 року у райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з питання стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення та виконання заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації через гостру  респіраторну хворобу СОVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

За підсумками засідання комісії вирішено:

1. Взяти до відома:

Рішенням Експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року (протокол № 104/02-20) ситуація пов’язана із загрозою розповсюдження в Україні гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоУ-2, визначена як медико-біологічна надзвичайна ситуація природного характеру (код 20713 - НС пов’язана з епідеміологічним спалахом небезпечних інфекційних хвороб). Регіон розповсюдження - вся територія України, рівень надзвичайної ситуації - державний.

2. Заборонити:

2.1. Відвідування закладів освіти її здобувачами.

2.2. Проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

2.3. Роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.                                                          

2.4. Регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями).                                                                           

2.5. Перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху.                                                                         

2.6. Перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі.

2.7. Заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.               

3. Рішенням комісії зобов’язано голів місцевих рад, Золочіський відділ поліції ГУ НП у Львівській області, Золочівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області забезпечити організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній адміністративній території вимог постанови КМУ від 11.03.2020 року №211 (у редакції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215), своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів.                                                           

4. Головам     місцевих   рад   спільно    з    КНП   «Золочівська ЦРЛ»  особливу увагу приділити веденню обліку та медичному супроводу громадян, які прибули на адміністративну територію із-за кордону.

 

 

18.03.2020

 

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

Шановні громадяни, у зв’язку із запобіганням поширенню на території України коронавірусу COVID-19 доводимо до відома  про те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» заборонено з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласного сполучення (крім перевезення легковими автомобілями). Повідомляємо, що виконання вищевказаної постанови є обов’язковим на всій території України.

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення деяких змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) вводиться адміністративна та кримінальна відповідальність у вигляді накладення штрафів, обмеження або позбавлення волі за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.

  

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує.

У  Золочівському районі станом на 18 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19.

У зв'язку з поширенням коронавірусу звертаємося до усіх громадян з проханням дотримуватися правил і рекомендацій компетентних органів на період карантину.

Звертаємося до всіх громадян, які повернулися з-за кордону із переконливим проханням: якщо ви недавно прибули з країн з неблагополучною епідемічною ситуацією, то вкрай необхідно перебувати на домашньому карантині в самоізоляції, протягом 14 днів.

Не піддавайте оточуючих можливій небезпеці і пам'ятайте, що тільки спільними зусиллями ми зможемо запобігти поширенню нового коронавірусу в Золочівщині, районі, області та країні.

Суворі заходи з ізоляції є найбільш дієвим методом запобігання поширенню цього небезпечного захворювання.

Звертаємо Вашу увагу на те, що карантин у навчальних закладах та дошкільних установах - це не канікули. Діти і учні повинні перебувати вдома для того, щоб уникнути небезпечних для себе наслідків, а дорослі повинні це контролювати.

Звертаємося до людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, просимо залишатися вдома. Як показує світовий досвід, а особливо досвід Китаю, де вірус уже істотно пішов на спад, найефективніший спосіб боротьби – бути вдома. Ви повинні розуміти, що хворобу легше запобігти, ніж лікувати.

Намагайтесь уникати контактів з оточуючими.

Кожному з нас слід звернути особливу увагу на дотримання правил особистої гігієни. Не забувати часто мити руки з милом, використовувати дезінфікуючі засоби, уникати контакту з домашніми тваринами і намагатися якомога менше перебувати у місцях масового скупчення людей.

Просимо зберігати спокій та не поширювати паніку. У своїх твердженнях використовувати офіційні джерела інформації.

 

17.03.2020

Оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19) інформує У Золочівському районі станом на 17 березня 2020 року не зареєстровано жодного випадку з підозрою на захворювання COVID-19.

В Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області – чотири випадки, м. Київ - два та в Житомирській – один (один летальний). У зв'язку з поширенням коронавірусу звертаємося до усіх громадян з проханням дотримуватися правил і рекомендацій компетентних органів на період карантину.

Звертаємо Вашу увагу на те, що карантин у навчальних закладах та дошкільних установах - це не канікули. Діти і учні повинні перебувати вдома для того, щоб уникнути небезпечних для себе наслідків, а дорослі повинні це контролювати. Звертаємося до людей похилого віку. Ви повинні розуміти, що хворобу легше запобігти, ніж лікувати.

Намагайтесь уникати контактів з оточуючими. Кожному з нас слід звернути особливу увагу на дотримання правил особистої гігієни. Не забувати часто мити руки з милом, використовувати дезінфікуючі засоби, уникати контакту з домашніми тваринами і намагатися якомога менше перебувати у місцях масового скупчення людей.

Просимо зберігати спокій та не поширювати паніку. У своїх твердженнях використовувати офіційні джерела інформації.

 

У райдержадміністрації проведено засідання протиепізоотичної комісії

Сьогодні, 17 березня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з питання профілактики сказу та його ліквідації на території району. Під час наради було заслухано інформацію заступника начальника Золочівського РУ Держпродспоживслужби у Львівській області Степана Козака та начальника Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦМОЗ України» Ігоря Біласа по питанню виявлення захворювання лисиці на сказ у с.Ясенівці та профілактики і ліквідації сказу на території району.

В ході проведення наради проведено обговорення даного питання та вирішено: затвердити план заходів по профілактиці та ліквідації сказу серед тварин і гідрофобії людей в м. Золочеві, населених пунктах 5-ти кілометрової карантинної зони (с. Ясенівці, с. Підгородне, с. Струтин) та частині прилеглих мисливських угідь Золочівська РО УТМР, ТМІР «Лісівник»; накласти карантинні обмеження на м. Золочів, населені пункти прилягаючої 5-ти кілометрової зони та частину мисливських угідь і вважати їх неблагополучними по сказу.

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомляє:

Відповідно до рішення засідання обласної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської ОДА з 16 березня до особливого розпорядження скасовується проведення особистих прийомів громадян у всіх органах державної влади та місцевого самоврядування та максимально обмежується пересування громадян в громадських місцях. /p>

У зв’язку з цим, Сервісні центри Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області переходять на особливий режим роботи. Прийом громадян буде проводитися за наявності у відвідувача захисної маски та за умови, що вирішити дане питання дистанційно не можливо (оформлення документів для виплати допомоги на поховання та отримання виготовленого пенсійного посвідчення).

Одночасно повідомляємо, що послуги з пенсійного забезпечення можна одержати за допомогою електронної комунікації: на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua), через електронну пошту (zlchv@lv.pfu.gov.ua) та гарячу телефонну лінію (4-32-39), а також звернувшись до Сервісного центру у письмовому вигляді.

За допомогою онлайн сервісів веб-порталу Пенсійного фонду України, можна:

• подати заяву про призначення пенсії в “один дотик”;

• подати заяву про перерахунок пенсії;

• подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного пенсійного посвідчення (ЕПП);

• отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом: ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інші);

• перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»);

• провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;

• подати Анкету застрахованої особи для внесення/ зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;

• подати звернення (пропозицію, тощо);

• активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області закликає - будьте обережними та дотримуйтесь рекомендацій, які містяться на створеній Урядом інформаційній сторінці «Що треба знати про новий коронавірус» (https://covid19.com.ua).

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

16.03.2020

У райдержадміністрації проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС.

Сьогодні, 16 березня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів позачергове засідання комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участю районних служб. Рішенням комісії створено оперативний штаб з питань запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19).

За підсумками засідання вирішено залучити якнайширше інформаційні майданчики для поширення офіційної інформації з питання запобігання та поширення на території району ГРЗ спричиненого коронавірусною інфекцією (COVID-19).

Шановні мешканці Золочівського району, у зв’язку із пандемією коронавірусу у світі та обмежувальними заходами, введеними в Україні, відповідно до постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211, на виконання протоколу позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 15 березня 2020 року №7, протоколу засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 16 березня 2020 року № 4 обмежено доступ до центрів обслуговування клієнтів надавачів комунальних послуг, соціальних послуг та центрів надання адміністративних послуг; запроваджено дистанційний режим роботи працівників та переведено обслуговування клієнтів в онлайн режим.

Золочівська районна державна адміністрація та Золочівська районна рада переходить на режим роботи з обмеженим доступом. Закликаємо відвідувати установу лише для вирішення термінових та невідкладних питань. Усі інші питання просимо вирішувати за допомогою телефонного зв’язку, електронним та звичайним поштовими відправленнями.

Контактні номери телефонів Золочівської районної державної адміністрації: приймальня голови Золочівської райдержадміністрації: (03265) 4-21-16, голови Золочівської районної ради (03265) 4-24-91, черговий адмінбудинку районної ради 4-24-96.

Телефони керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, окремих служб району, установ та організацій району знаходяться у чергового адмінбудинку та на веб-сайті райдержадміністрації.

Всі консультації та роз'яснення Центру надання адміністративних послуг Золочівської райдержадміністрації можна отримати у телефонному режимі за номером (03256) 4-20-47, а також надіслати звернення на ел.адресу: zolochiv-cnap@i.ua.

Керівництво райдержадміністрації та ради працюватиме у звичному режимі.

Заздалегідь приносимо вибачення, за можливі створені незручності.

Серед інших рекомендацій:

- обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб,

- обмежити роботу закладів громадського харчування та торгівельно-розважальних центрів (крім аптек, автомобільних заправних станцій та продуктових магазинів),

- пересування населення між населеними пунктами, а також в громадських місцях без крайньої потреби,

- запровадити дистанційний режим роботи працівників,

- переглянути режим роботи громадського транспорту.

Просимо зберігати спокій та не поширювати паніку.

У своїх твердженнях використовувати офіційні джерела інформації.

№ з/п

Назва організації

Прізвище керівника

номер мобільного телефону

1.

Відділ Держгеокадастру 

Погребняк Ігор Володимирович

0679270692

2.

Золочівський Центр державного земельного кадастру

Папроцька Світлана Михайлівна

0970069121

3.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Рискальчик Наталія Богданівна

0679857705

4.

Архітектурно-планувальне бюро

Сембай Олександра Ярославівна

0677124796

5.

Відділ захисту прав споживачів районної ради

Мудрий Ярослав Володимирович

0677191338

6.

ФОП «Кокодинський М. Ю.»

Кокодинський Микола Юрійович

Лущак Андрій Володимирович (оцінка)

0988387266

 0979608330

7.

Фінансове управління

Мудра Галина Зіновіївна

0678408423

8.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Маркевич Наталія Орестівна

0672525875

9.

Відділ правового забезпечення,  мобілізаційної роботи, звернень громадян та запобігання корупції апарату РДА

Купин Маряна Ярославівна

0974419733

10.

Відділ фінансово-господарського забезпечення та інформаційної діяльності апарату РДА

Сукмановська Світлана Андріївна

0679300676

11.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату РДА

Гучко Роман Юрійович

0677109091

12.

Відділ з питань адміністративних послуг та державної реєстрації РДА

Попадюк Ольга Богданівна

0672848779

13.

Відділ ПЕК, економічного розвитку та с/г РДА

Залуцька Оксана Петрівна

0676734192

14.

Відділ містобудування, архітектури, інфраструктури, ЖКГ та захисту довкілля

Кобелька Петро Петрович

0673715626

15.

Сектор з питань оборонної роботи, ЦЗ та взаємодії з правоохоронними органами РДА

Біла Ірина Іванівна

0972456546

16.

Служба у справах дітей РДА

Суддя Олександр Степанович

0979900689

17.

Головний спеціаліст з документообігу

Франків Світлана Степанівна

0965520401

18.

Головний спеціаліст відділу правового забезпечення,  мобілізаційної роботи, звернень громадян та запобігання корупції апарату РДА

Казьмір Оксана Михайлівна

0679260895

19.

Відділ освіти

Бартошик
Володимир Зіновійович

0976604171

20.

Управління соціального захисту

Хома Алла Зіновіївна

0676979831

21.

Відділ культури, молоді і спорту

Стельмах
Андрій Юрійович

0682444383

22.

Районний народний дім  ім. І.Білозіра

Леськів
Олег Васильович

0976716041

23.

Архівний відділ

Бойко Любов Романівна

0973034290

24.

 

 

КНП "Золочівська ЦРЛ"

 

Самчкуашвілі
Ганна Михайлівна

0961151413

Луговий Антон Григорович

0979723411

25.

Золочівська районна філія Львівського обласного ЦЗ

Коменда
Галина Богданівна

0989792161

26.

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області

Лазорчик
Галина Василівна

0985899577

27.

Золочівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області

Овод
Людмила Євгенівна

0974764774

28.

Золочівський МВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» МОЗ України

Білас Ігор Степанович

0678018011

 

13.03.2020

 

На передодні відзначення Дня добровольця, 13 березня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич, голова Золочівської районної ради Олег Банах зустрілися з бійцем-добровольцем АТО, жителем с. Підгородне Золочівського району Тарасом Попадюком. Очільники району привітали Тараса Попадюка зі святом, подякували за участь та відвагу у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України.

В ході зустрічі Василь Маркевич повідомив про передбачені пільги з місцевого бюджету для бійців-добровольців. Також учасники зустрічі обговорили проблемні питання та шляхи їх вирішення.

 

13 березня 2020 року під керівництвом першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Нижника проведено засідання комісії з питань призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньопереміщеним особам.

Комісією розглянуто 73 заяви. За рішенням комісії, прийнятим на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарств, житлова субсидія буде надана 46 сім’ям, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям отримають 4 сімї, пільгами за фактичним місцем проживання скористаються 6 сімей учасників бойових дій АТО і 4 сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб отримають на наступний шестимісячний термін щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі і на оплату житлово-комунальних послуг.

За результатами проведеної верифікації 10 одержувачам житлових субсидій припинено її виплату.

 

12.03.2020

 

12 березня 2020 року голова райдержадміністрації Василь Маркевич відвідав військову частину А 2562, що дислокується у місті Золочеві. Керівник району оглянув приміщення для ремонту військової техніки, провів спілкування із командиром та особовим складом військової частини, обговорено актуальні питання і пріоритетні завдання, які зараз на часі і потребують співпраці із владою.

 

Сьогодні, 12 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з медичними працівниками району з питання оптимізації персоналу КНП "Золочівська районна центральні лікарня". Вирішено опрацювати озвучені на нараді пропозиції та через тиждень провести повторну нараду.

 

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, сьогодні, 12 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ Полянської сільської ради у приміщенні адмінбудинку сільської ради.

Під час зустріч порушено ряд важливих питань – це ремонт доріг, зокрема дороги до села Махнівці, під’їзної дороги до села Чижів, вуличне освітлення сіл Махнівці, Красносільці; перекриття даху Храму села Поляни (пам’ятка архітектури місцевого значення).

Керівники закладів галузі медицини, освіти та Народних домів та і бібліотек розповіли про стан справ в очолюваних установах.

Опісля зустрічі голова райдержадміністрації оглянув приміщення Полянського НВК, Народного дому та амбулаторії моно-практики села Поляни, бібліотеки та Народного дому села Красносільці.

 

11.03.2020

 

Відбулось засідання оргкомітету з нагоди відзначення 105-ї річниці з дня народження Миколи Лемика.

Сьогодні, 11 березня 2020 року, керівник апарату Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення 105-ї річниці з дня народження Миколи Лемика, уродженця с. Солова, що розташоване на території Куровицької сільської ради, Золочівського району.

В ході проведення засідання оргкомітету було прийнято рішення розпочати відзначення 105-ї річниці з дня народження Миколи Лемика 4 квітня 2020 року поминальною панахидою за участю духовенства та виступом місцевого ансамблю «Соловчанка» біля пам’ятної стелли М. Лемика у с. Солова.

За результатами засідання оргкомітету вирішено:

- провести благоустрій території Народного Дому с. Солова та у кімнаті-музеї Миколи Лемика громадою села (дано доручення голові Куровицької сільської ради Володимиру Чорнопису);

- опрацювати план концертної програми, що буде відбуватися у Народному Домі с. Солова (дано доручення спеціалісту відділу культури та туризму Золочівської РДА Наталії Прокопик разом із завідувачем Народного Дому с. Солова Анною Процак та завідувачем Народного Дому с. Куровичі Ганною Сірант);

- провести наступне засідання оргкомітету 18 березня о 16.00 год.

 

Сьогодні, 11 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь в обговоренні проекту Перспективного плану створення Золочівської ОТГ, яке відбувалося у сесійній залі Золочівської міської ради. В обговоренні взяли участь експерти з Асоціації міст України, начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра, голови місцевих рад району, які згідно Перспективного плану, увійдуть до Золочівської ОТГ.

 

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І. М. 11.03.2020 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради.

У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М.,

Запрошені: Директор ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» - Ямелинець А. С.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території для будівництва та обслуговування господарського двору на вул. Золочівська, 40 у с. Вороняки Золочівського району Львівської області. Замовник – Вороняцька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території після виправлення зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Вороняцької сільської ради.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення індивідуального садівництва для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у с. Єлиховичі садівницьке товариство «Горицвіт» Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

– Детальний план території для реконструкції будівлі (цеху безалкогольних напоїв), будівлі прохідної та будівництва поста охорони для ТОВ «Карпатські мінеральні води» на вул. Солтівського, 2 у с. Струтин Золочівського району Львівської області. Замовник – Струтинська сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Струтинської сільської ради.

– Детальний план території для будівництва тваринницького комплексу по відгодівлі свиней біля села Підлисся на території Білокамінської сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано схвалити та рекомендувати до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

10.03.2020

 

Сьогодні, 10 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у виїзному обговоренні проекту Регіонального плану управління відходами до 2030 року у Львівській області, яке проводилося департаментом екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації в сесійній залі Золочівської міської ради.

Участь в обговоренні взяли представники кластеру визначеного Стратегією поводження з відходами Львівської області до 2030 року, зокрема керівники регіону: Бродівської, Буської, Золочівської міських рад, райдержадміністрацій та керівники комунальних підприємств.

Після детального обговорення Регіонального плану управління відходами до 2030 року у Львівській області, представники районів та міст висловили своє бачення щодо розробленого плану. Учасники обговорення надали свої пропозиції до проекту.

 

07.03.2020

 

07 березня 2020 року делегація золочів'яни взяла участь у заходах з нагоди 205-ї річниці від дня народження Михайла Вербицького - творця Державного Гімну України у с. Млини (Республіка Польща) та у вшанування пам' яті українців, загиблих у селі Павлокома (Республіка Польща).

 

06.03.2020

 

У райдержадміністрації створено робочу групу для виявлення та припинення незаконної діяльності пов’язаної із обігом підакцизних товарів, об’єктів грального бізнесу, вирубки та обігу деревини всупереч вимог чинного законодавства.

Сьогодні, 6 березня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, заступник голови робочої групи, провів перше засідання. Присутні детально проаналізували та напрацювали план дій. Відтак, з метою виявлення та припинення незаконної діяльності пов’язаної із обігом підакцизних товарів, об’єктів грального бізнесу, вирубки та обігу деревини всупереч вимог чинного законодавства у районі члени комісії розробити план дій.

 

Первоцвіти – під захист!

Мабуть, ніякі рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Ось-ось з’являються ці тендітні, але дуже сміливі рослини, які сповіщають про прихід весни. Сумно, що весною ці рідкісні рослини використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати ці рослини заборонено, бо їх внесено до Червоної книги.

Більше того, за знищення або незаконне вилучення первоцвітів з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність. Згідно постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 року “...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн. за одну рослину”. Згідно ст. 88-1 КУпАП: “...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого”.

В рамках операції “Первоцвіт-2020” фахівець з довкілля райдержадміністрації, спільно із представниками Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, державною лісовою охороною ДП «Золочівського лісового господарства», працівниками НПП «Північне поділля», представниками органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями з охорони довкілля, проводить рейдові обстеження території району з метою проведення контролю за недопущенням знищення квітів.

Постійна рейдова робота зосереджена в місцях збору та збуту рослин та шляхах перевезення, а саме:

- в межах проростаючого ареалу підсніжника звичайного Золочівського лісництва ДП «Золочівського лісового господарства»;

- вздовж автодороги Тернопіль-Львів-Рава-Руська між населеними пунктами с.Червоне - с.Словіта.

З метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу інформуємо про те, щоб мешканці Львівщини звертатись у райдержадміністрацію (фахівець з довкілля), Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370, Золочівський ВП ГУНП у Львівській області чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102.

Наполегливо просимо зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищуються заради фінансової вигоди, а також пропонуємо органам місцевого самоврядування прийняти відповідні рішення щодо охорони червонокнижних рослин, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами.

Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

Бережімо природу навколо нас!

 

Будівельників закликають детінізувати найману працю

На Львівщині стартувала масштабна всеукраїнська кампанія з детінізації зайнятості у будівельній галузі, яка відбуватиметься у два етапи.

До 20 березня проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці. Увагу також приділятимуть питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт. На Львівщині інформаційно - роз’яснювальними заходами планують охопити більше 1000 суб’єктів господарювання сфери будівництва. Звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу до роботодавців не застосовуватимуться. У квітня відбудеться другий етап кампанії - інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

До слова, подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована впродовж 2020 року. Інформаційно, будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників.

За даними Держстату, понад 16% (556,8 тис.осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва. Працюючи нелегально, працівники повністю позбавлені гарантій, зокрема на випадок хвороби, професійного захворювання чи нещасного випадку, пов’язаного з роботою.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків

та з питань Євроінтеграції ГУ Держпраці у Львівській області.

 

Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 на підприємствах та в установах

Поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в країнах Європейського союзу та країнах, що ділять спільний державний кордон з Україною, потребують підвищення рівня обізнаності, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів на підприємствах та в установах на всій території країни.

Загальна інформація про захворювання

Коронавірусна інфекційна хвороба COVID-19 була вперше виявлена в місті Ухань провінції Хубей Китайської народної республіки в грудні 2019 року.

Станом на 2 березня 2020 року в світі зафіксовано понад 89 000 випадків в 67 країнах, в тому числі в країнах, що мають спільний державний кордон з Україною – Білорусі, Румунії та Російській Федерації Вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті. При кашлі чи чханні, а також при простому видиху людина виділяє непомітні краплі, більшість з яких осідають на поверхнях, які оточують наші робочі місця, місця спільного користування, такі як робочі столи, кухонні поверхні та посуд, телефони та клавіатури комп’ютерів. Якщо в цей момент інша людина знаходиться в на дистанції 1 метрa від хворого на COVID-19, вона може вдихнути інфікований матеріал або він може осісти безпосередньо на слизову оболонку рота, очей чи носа, чи просто бути перенесеним до слизової мимовільним рухом чи дотиком до обличчя, які ми несвідомо робимо до 30 разів на годину.

Більшість осіб, що захворіли на COVID-19, мають симптоми, такі як підвищення температури тіла, ломота в тілі, кашель, та швидко одужують. Найбільші ризики несуть люди похилого віку, особи з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, легеневими хворобами та цукровим діабетом.

Завданням роботодавців та організаторів робочих процесів та підприємствах, в установах та організаціях є убезпечення підлеглих і колег в період підвищеного ризику поширення респіраторних хвороб, в тому числі COVID-19. Цього можливо досягнути шляхом підвищення обізнаності та посилення профілактичних заходів з попередження захворювань.

Основні профілактичні індивідуальні заходи

До основних індивідуальних профілактичних заходів належать:

- гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо;

- гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкоджувати відразу після використання;

- утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);

- утримання від дотиків обличчя руками;

- у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідування місць скупчень людей;

- використання медичної маски лише за наявності респіраторних симптомів, перечислених вище, її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

Організація роботи

- проведіть роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних профілактичних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів серед працівників;

- роздрукуйте та/або оновіть інформаційні постери та нагадування персоналу про важливість та техніку миття рук та/або обробку рук спиртовмісними антисептиками (додаються);

- не допускайте працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування громадян;

- передбачте можливості дистанційної роботи та/або компенсації працівникам, які вимушені залишитися вдома в умовах самоізоляції при виникненні симптомів респіраторних хвороб та підвищеної температури;

- мінімізуйте кількість працівників, які контактують з клієнтами/відвідувачами, впровадьте дистанційне консультування/надання послуг та/або надання послуг за принципом «єдиного вікна» там, де це можливо;

- максимально використовуйте можливості телекомунікації та дистанційної роботи, особливо для працівників, які витрачають тривалий час на шлях до роботи громадським транспортом та/або мають хронічні захворювання;

- забезпечте та контролюйте постійну наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів як для персоналу, так і для відвідувачів/клієнтів;

- сплануйте та забезпечте наявність медичних масок для використання особами, в яких починають розвиватися симптоми респіраторних захворювань, таких як нежить або кашель, та проведіть відповідне навчання з їх правильного використання та знешкодження;

- оновіть контактну інформацію щодо закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу при інфекційних хворобах, використовуйте її в роботі та поширюйте серед працівників.

Прибирання

- забезпечте вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів і провітрювання не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення робочого дня/зміни, а для місць підвищеної прохідності, загального масового користування або проведення публічних заходів не рідше, ніж кожні 2 години;

- проводьте ретельне прибирання і обробку поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів/клієнтів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столик, кухонні покриття, переговорні кімнати, конференц-зали, спортивні та розважальні кімнати тощо) спиртовмісними дезінфекційними засобами з мінімальним терміном експозиції;

- забезпечте наявність одноразових серветок та/або серветок зі спритвмісним антисептиком в місцях спільного користування (наприклад, офісних кухнях), для самостійного витирання поверхонь працівниками перед використанням.

Подорожі та відрядження

- переконайтесь, що в вашій організації/підприємстві є найбільш актуальна інформація щодо країн, в яких поширюється COVID-19;

- уважно враховуйте не лише інформацію про обмеження в’їзду та виїзду в країну/регіон та місцеві вимоги, а і можливі ризики в цілому та відмовтесь від участі в заходах, які не є винятково обов’язковими до участі, а також відмовтесь від організації заходів, які створюють ризики для міжнародних учасників або для вас, як організаторів;

- надайте подорожуючим вичерпну інформацію щодо профілактики COVID-19;

- працівники, які повертаються з країн, де зареєстровані випадки COVID-19, повинні ретельно самостійно моніторити власний стан здоров’я та при виникненні симптомів респіраторних хвороб або температури понад 37,3 С повинні самоізолювати себе.

Для отримання актуальної інформації, рекомендацій щодо планування та організації роботи та донесення її до працівників, користуйтесь надійними джерелами:

Розділ веб-сторінки Всесвітньої організації охорони здоров’я, присвячений захисту населення від нового коронавірусу: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

Веб-сторінки МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»: https://phc.org.ua/  https://moz.gov.ua/ 

Сторінки у мережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/phc.org.ua/  https://www.facebook.com/moz.ukr 

 

05.03.2020

 

У Золочівському районі триває широкомасштабна інформаційна компанія щодо оперативної інформації та епідеміологічних заходів запобігання зараженню коронавірусною інфекцією.

Інформацію доведено до директорів навчальних закладів району, керівників органів місцевого самоврядування, Народних домів та бібліотечної системи, духовенства, сьогодні, 5 березня 2020 року, під час ряду зустрічей впродовж дня. В ході наради із керівниками навчальних закладів району голова райдержадміністрації Василь Маркевич проінформував, що виділено 150,0 тис.грн. з районного бюджету на закупівлю одноразових засобів індивідуального захисту, необхідних для забезпечення медичних працівників в період спалаху інфекційних хвороб із невизначеними шляхами передавання та інфікування.

В сесійній залі районної ради відбулася нарада-зустріч членів оперативного штабу КНП «Золочівська ЦРЛ» із головами місцевих рад району, де члени штабу проінформували присутніх про захворювання - коронавірус. Що це за вірус, які його ознаки,чим він небезпечний та чи є лікування.

У Золочівській районній бібліотеці проведено зустріч із працівниками клубних установ району, де перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник довів до відома учасників інформацію щодо рекомендацій для населення при наявності симптомів гострого вірусного захворювання, перебування у місцях поширення коронавірусу. Наголосив про проведення відповідних заходів на місцях.

Голова райдержадміністрації, Василь Маркевич зустрівся із духовенством району у питанні співпраці щодо поширення серед прихожан храмів інформації про запобігання поширення гострих респіраторних захворювань, спричинених коронавірусом COVID – 2019.

 

04.03.2020

 

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, сьогодні, 4 березня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ, які належать до Струтинської сільської ради у приміщенні адмінбудинку місцевої ради.

Під час зустріч порушено ряд важливих питань – це стан доріг загального користування місцевого значення та комунальних доріг, автобусні перевезення, зокрема пасажирські перевезення по маршруту Золочів-Козаки із заїздом у село Золочівку та село Луг, вуличне освітлення сіл Кийків та Козаки. Керівники закладів галузі медицини, освіти та Народних домів та і бібліотек розповіли про стан справ в очолюваних установах. Голова райдержадміністрації відповів на порушенні запитання.

Опісля зустрічі голова райдержадміністрації оглянув приміщення Народного дому, бібліотеки і школи села Струтин, а також Народні доми сіл Зарваниця та Лука.

 

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету щодо відзначення 206-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

За підсумками засідання вирішено обмежити проведення заходів. У зв’язку із запобіганням поширенню на території району ГРЗ, організаційним комітетом, 4 березня 2020 року, прийнято рішення про перенесення другої частини святкування , а саме літературно-мистецького вечора «Моліться Богові одному, моліться правді на землі», який мав відбутися в районному Народному домі ім. І. Білозіра 9 березня 2020 року о 15.00 год. Про дату і час проведення заходу буде додатково повідомлено.

Перша частина заходу - урочистості біля пам’ятника Тарасу Шевченкові, відбудуться о 14.00 год. 9 березня 2020 року.

 

 

7 ПОРАД ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД НОВОЇ КОРОНОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

1. Регулярно мийте руки Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом. Навіщо це потрібно? Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх з милом вб'є його.

2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх з милом. Навіщо це потрібно? Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, яких ви торкаєтеся.

3. Дотримуйтесь дистанції у громадських місцях Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра (приблизно 3 кроки), особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура Навіщо це потрібно? Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє на респіраторну інфекцію, таку як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

4. По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути вірус. Торкаючись руками до очей, носа або рота, можна перенести вірус зі шкіри рук до організму.

5. При підвищенні температури, появі кашлю і ускладненні дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою Якщо ви відвідували райони Китаю, де реєструється коронавірус 2019 nCoV, або тісно спілкувалися з кимось, у кого після поїздки в КНР спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, повідомте про це медичного працівника. Навіщо це потрібно? Підвищення температури, кашель і ускладнення дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання в поєднанні з підвищенням температури можуть мати найрізноманітніші причини, серед яких може бути 2019 nCoV.

6. Дотримуйтесь звичайних правил гігієни при відвідуванні продуктових ринків, де продається, м’ясо, птиця або інші продукти тваринного походження Після дотику до тварин або продуктів тваринного походження регулярно мийте руки чистою водою з милом; не торкайтеся руками до очей, носа або рота; категорично уникайте будь-яких контактів з тваринами (бродячими котами або собаками, гризунами, птахами, кажанами) уникайте контактів з потенційно зараженими відходами або рідинами тваринного походження на підлозі, або інших поверхнях в магазинах, або ринкових павільйонах.

7. Не вживайте в їжу сирі або ті продукти тваринного походження, які не пройшли належну термічну обробку Відповідно до правил забезпечення безпеки продуктів харчування особливу обережність слід проявляти при поводженні з сирим м'ясом та молоком, щоб уникнути перехресного забруднення продуктами харчування, які не пройшли термічну обробку. У яких випадках слід носити маску. Здоровим людям носити маску слід, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на інфекцію 2019 nCoV.

Якщо ви кашляєте або чхаєте - носіть маску. Маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним антисептиком або миття водою з милом. Якщо ви користуєтеся маскою, вам слід знати правила використання та утилізації одноразових медичних масок. Як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску. Перед тим як одягти маску, обробіть руки спиртовмісним засобом або вимийте їх з милом. Одягніть маску так, щоб вона закривала ніс і рот без проміжків між обличчям і маскою. Не торкайтеся маски під час використання; в разі дотику обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з милом.

Щойно маска матиме ознаки сирості, замініть її на нову, і не використовуйте одноразові маски повторно! Безпечно знімайте маску, тримаючи за гумки ззаду (не торкаючись до передньої частини маски) відразу ж викиньте в смітник з кришкою; обробіть руки спиртовмісних засобом або вимийте їх з милом.

 

03.03.2020

 

Агровиробники отримали свій онлайн сервіс для оперативної взаємодії з органами державної влади

Сьогодні, 3 березня 2020 року, у райдержадміністрації проведено зустріч з сільгоспвиробниками району щодо функціонування Державного аграрного реєстру та з питань у сферах державного реєстру, а також інших питань, що стосуються теми рейдерства. Розпочав зустріч голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич, який представив учасниками зустрічі: керівника Департаменту аграрного розвитку Львівської облдержадміністрації Юлію Шопську, заступника начальника відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Ганну Гнатів та операторів Аграрного реєстру. Юлія Шопська повідомила, що з 5 лютого розпочалися виїзди мобільних груп операторів аграрного реєстру в райони Львівщини. Даний проект реалізується за підтримки Світового банку та проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» у шести пілотних областях України: Львівській, Київській, Черкаській, Одеській, Волинській та Миколаївській.

Мобільні бригади операторів допомагатимуть усім бажаючим зареєструватися. Вони збиратимуть відгуки про функціонал і роботу системи та пропозиції щодо її покращення.

Ганна Гнатів наголосила, що 5 грудня 2019 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», який спрямований на захист від рейдерства у сфері агробізнесу та земельних відносин. Також документ містить важливі зміни до загального корпоративного законодавства, що посилюють наявні інструменти превентивного захисту майна та бізнесу в Україні. Закон, зокрема, спрямований на забезпечення захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню та захопленню підприємств у аграрному секторі економіки, вирішення інших питань у сфері регулювання земельних відносин. У документі прописано вдосконалення процедури держреєстрації земельних ділянок, прав на них, взаємодії Державного земельного кадастру та державного реєстру прав на нерухоме майно. Опісля зустрічі двоє фермерів району виявили бажання і зареєструвалися у Державному аграрному реєстрі.

До слова. Державний аграрний реєстр - це новий безкоштовний онлайн-сервіс для аграріїв. Зареєстровані агровиробники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі, подавати документи на отримання держпідтримки та перевіряти інформацію про себе у чотирьох реєстрах. На етапі пілотування Реєстр об’єднує інформацію з 4-х реєстрів: Державний земельний кадастр, Реєстр юридичних та фізичних осіб, Реєстр речових прав і Реєстр тварин.

Створити свій онлайн кабінет можна не виходячи з дому. Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального електронного цифрового підпису (ЕЦП). Реєстрація безкоштовна та доступна усім без винятку аграріями, навіть якщо користувач не зареєстрований як сільськогосподарський виробник.

 

У презентації книжки "Собор Бориса Возницького", сьогодні, 03 березня 2020 року, взяв участь голова райдержадміністрації Василь Маркевич, який зазначив, що у Золочеві має з"явитися вулиця, яка носитиме ім"я Героя України - Бориса Возницького.

 

02.03.2020

 

Золочівська РДА та Навчальний центр Нацгвардії підписали угоду про співпрацю.

У райдержадміністрації підписано угоду про шефство і співробітництво, сьогодні, 2 березня 2020 року. Угоду підписали голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та начальник Навчального центру Національної гвардії України Михайло Кулик. Ця Угода передбачає встановлення основ співробітництва і взаємодії, спільної діяльності, надання взаємодопомоги з питань військово-патріотичного виховання молоді, підвищення престижу військової служби.

28.02.2020

 

Сьогодні, 28 лютого 2020 року, у райдержадміністрації відбулося засідання колегії та громадські слухання щодо виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік. Головував під час засідання перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник.

Під час засідання колегії розглянуто питання:

- щодо виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік;

- про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік;

- про виконання Програми соціально - економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік;

- про ліквідацію Народних домів та бібліотек-філіалів району;

- Про затвердження проектів Програм (Програми розвитку позитивного іміджу Золочівщини на 2020 рік; Програми покращення ефективності використання нерухомого майна та земельних ділянок, що належать до спільної власності територіальних громад Золочівського району на 2020 рік; Програми «Охорони і збереження культурної спадщини Золочівського району на 2020 рік» (нова редакція). Члени колегії заслухали доповіді відповідальних фахівців з порушених питань та прийняли відповідні рішення.

В контексті проведення громадських слухань, начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра розповіла про виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік із допомогою мультимедійного забезпечення, що дало змогу учасникам отримати якісний інформаційний продукт.

Детально переглянути інформацію про виконання районного бюджету Золочівського району за 2019 рік можна на веб-сайті Золочівської райдержадміністрації.

 

У райдержадміністрації проведено засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації.

Сьогодні, 28 лютого 2020 року, у райдержадміністрації відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації, яке провів голова – Петро Вислободський. Члени ради обговорили питання плану роботи на 2020 рік та одноголосно затвердили рішенням його структуру.

Під час засідання також було запропоновано для обговорення Проект орієнтовного план проведення консультацій з громадськістю на 2020 рік. Консультації з громадськістю проводяться з метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, вивчення громадської думки, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності зазначених органів.

Наступне засідання громадської ради відбудеться 20 березня 2020 року о 15.00 год. в сесійній залі районної ради (вул. Чорновола,3) align="justify" style="text-indent: 40px; margin: 0 10px">  

27.02.2020

 

Державна служба геології та надр України інформує

В Україні запущено Інвестиційний атлас надрокористувача. Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача. Його створили спільно із ДНВП "Геоінформ України", НАК "Надра УКраїни", ДГП "Укргеофізика" та УкрДГРІ. Наразі до Атласу увійшли 95 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках - за видами корисних копалин. Інвестиційний атлас надрокористувача- один із елементів загальної урядової політики open door policy" (політики відкритих дверей), яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави.

Атлас знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Державної служби геології та надр України (http://www.geo.gov.ua/investicijnij-atlas-nadrokoristuvacha/). Типовий профайл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку. Усі охочі можуть ініціювати одну із запропонованих ділянок на аукціон, або номінувати будь-яку іншу ділянку за власним бажанням. Інвестори протягом двох місяців можуть ініціювати обраний із Атласу об'єкт на відкритий аукціон.

Державна служба геології та надр України запрошує надрокористувачів надавати свої пропозиції і номінувати на електронні торги ділянки, які не увійшли до Атласу. Коли два місяці мине, відбудеться фіналізація підготовки лотів.

Службою планується, що вже у березні поточного року розпочнуться перші електронні торги відповідно до графіку аукціонів по кожному із кошиків. Залучити до державного бюджету щонайменше 800 млн. грн. Процес буде циклічним і повторюватиметься що два місяці.

Наступний рік буде насиченим для інвесторів. Інвестиційний атлас надрокористувача - лише один із елементів загальної урядової політики відкритих дверей у сфері надрокористування. Інші важливі елементи - лібералізація доступу до загальної геологічної інформації та якісна промоція об'єктів для інвестування.

 

26.02.2020

 

26 лютого 2020 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, перший заступник голови Ігор Нижник, за участі сільського голови Ясеновецької сільської ради та представників проектної організації, проінспектували стан дороги загального користування місцевого значення С140714 Хильчиці-Ясенівці та автомобільного моста з метою розробки проектно-кошторисної документації для проведення ремонту даної дороги.

 

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, сьогодні, 26 лютого 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ, які належать до Підлипецької сільської ради у приміщенні адмінбудинку місцевої ради.

Під час зустріч порушено ряд важливих питань – це стан доріг, автобусні перевезення, вуличне освітлення населених пунктів, вивезення сміття, зрізання аварійних дерев.

Керівники закладів галузі освіти, медицини та клубних установ розповіли про стан справ в очолюваних установах.

Голова райдержадміністрації відповів на порушенні запитання щодо ремонту доріг, що знаходяться на території місцевої ради, графіку автобусних маршрутних перевезень, укладення угод на збір і вивезення сміття.

На завершення зустрічі очільник району закликав присутніх керівників до спільної роботи з вирішення актуальних питань розвитку громад і району в цілому. Рекомендував активізувати роботу у напрямку участі у конкурсах та проектах. Керівник району закликав усіх присутніх до подальшої конструктивної та плідної співпраці.

Опісля голова райдержадміністрації оглянув приміщення Народного дому і бібліотеки села Підлипці, а також амбулаторію села Новоселище.

Відтак, такого плану зустрічі голови райдержадміністрації відбуватимуться щотижнево, аби почути безпосередньо на місцях про проблемні питання, спільно з органами місцевого самоврядування, активом напрацювати шляхи їх вирішення, обговорити плани спільних дій щодо перспектив розвитку територій. На даний час, зустрічі проведено у чотирьох місцевих радах району (Руда-Колтівська, Колтівська, Сасівська, Єлиховицька).

 

25.02.2020

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету з нагоди вшанування Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету з нагоди вшанування Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, сьогодні, 25 лютого 2020 року. В засіданні оргкомітету взяли участь представники районних служб, громадськості. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету вирішено провести заходи з нагоди вшанування Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка 9 березня 2020 року о 14.00 год., біля пам’ятника Т. Г. Шевченкові, опісля урочистою ходою перейти у районний Народний дім, де о 15.00 год. відбудеться мистецьке дійство. Районним службам та відділам райдержадміністрації доручено провести підготовчі роботи з метою належного проведення заходів.

 

Проведено позачергове засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 25 лютого 2020 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. Під час засідання комісії учасники розглянули питання про визначення місця подальшого перебування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Розглянуто матеріали справи, заслухано учасників засідання та запрошених. В результаті обговорення було прийнято рішення повернути малолітніх дітей в рідну сім’ю.

 

Сьогодні, 25.02.2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із керівництвом та членами футбольної команди «Сокіл» щодо збільшення розміру фінансової підтримки з районного бюджету діяльності ФК «Сокіл».

 

24.02.2020

 

Що потрібно знати про пташиний грип

Що таке курячий (пташиний) грип?

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникнення захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам

Грип птиці відноситься до транскордонних захворювань, тих, які неможливо зупинити обмеживши переміщення товарів через кордон, оскільки основним фактором поширення є інфікована дика перелітна птиця. У січні 2020 року спалахи грипу птиці зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій Республіці, Угорщині, Румунії, Чехії Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 18.01.2020 в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 19.01.2020 встановлено діагноз на грип птиці.

Як поширюється пташиний грип серед птахів?

Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секреціями. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередні контакти з інфікованими водоплавними птахами чи іншими інфікованими птахами, або через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки), або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом. Симптоми пташиного грипу у свійській птиці. Інфекція серед свійській птиці може бути неочевидною (безсимптомною) або викликати зменшення яйце несення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів (високопатогенний пташиний грип).

Чи може людина бути інфікована вірусом пташиного грипу?

Віруси пташиного грипу не завжди заражають людей, але, починаючи з 1997 року, було зареєстровано більше як 100 підтверджених випадків зараження людей вірусами пташиного грипу. Світова організація охорони здоров’я (WHO) зберігає оновлені дані і об’єднані звіти про випадки захворювання людей пташиним грипом A (H5N1). Як люди заражуються вірусами пташиного грипу? У більшості випадків люди заражувалися пташиним грипом внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами (свійськими курями, качками й індиками) або з поверхнею, зараженою секрецією чи виділеннями інфікованих птахів.

Поширення вірусів пташиного грипу від однієї хворої людини до іншої буває дуже рідко; подальше поширення інфекції від хворого не спостерігається. Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей, які мають безпосередні чи близькі контакти з інфікованими птахами або з поверхнями, зараженими секреціями чи іншими виділеннями інфікованих птахів.

Які симптоми пташиного грипу спостерігаються у людей?

Симптоми пташиного грипу у людей можуть варіюватися від симптомів, типових для звичайного грипу (температура, кашель, біль у горлі і біль у м’язах) до інфекцій очей, пневмонії, важких респіраторних захворювань (гострий респіраторний синдром) та інших загрозливих для життя ускладнень. Симптоми пташиного грипу можуть залежати від того, яким специфічним підтипом вірусу і штаму була викликана інфекція.

Як виявляють пташиний грип у людей?

Для того, щоб підтвердити наявність пташиного грипу у людини, необхідно провести лабораторні аналізи. Які наслідки захворювання на пташиний грип для здоров’я людини? Існує два основні ризики для здоров’я людини при захворюванні на пташиний грип: 1) ризик безпосередньої інфекції, коли вірус переходить від інфікованого птаха до людини, внаслідок чого іноді людина може тяжко захворіти; 2) ризик того, що вірус (якщо у нього є для цього достатньо можливостей) перейде в форму, дуже заразну для людей, яка легко передається від людини до людини.

Чи є ризик заразитися пташиним грипом при вживанні в їжу пташиного м’яса?

Немає зареєстрованих випадків, коли правильно приготоване пташине м’ясо чи яйця могли бути джерелом захворювання на пташиний грип. Як стерегтися пандемії грипу. Більшість людей знайома з інфлюенцою, чи “грипом” – респіраторним захворюванням, на яке щороку хворіють сотні тисяч людей.

Грип зазвичай не загрожує життю більшості здорових людей. Пандемія грипу – інша справа. Вона починається тоді, коли з’являється новий штам грипу, який легко може передаватися від людини до людини і проти якого у людей немає імунітету.

На відміну від сезонного грипу, він може вбивати молодих і здорових, а також хворих і слабких. Навички, які допоможуть зберегти здоров’я і уникнути грипу. Остерігайтеся близького контакту з хворими людьми.

Якщо ви хворі, уникайте контакту з іншими людьми, щоб захистити і їх від захворювання.

Коли ви хворі, по змозі залишайтесь удома, не йдіть на роботу, до школи і не плануйте в цей час відрядження. Ви допоможете вберегти інших людей від зараження вашою хворобою. Закривайте свій рот і ніс тканиною, коли кашляєте або чхаєте. Ви допоможете іншим людям, що оточують вас, уникнути зараження. Миття рук захистить вас від мікробів. Намагайтеся не торкатись очей, носа або рота. Мікроби часто поширюються тоді, коли особа доторкається до чого-небудь, забрудненого мікробами, а потім торкається своїх очей, носа або рота.

Золочівське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби у Львівській області.

21.02.2020

 

21 лютого 2020 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання норм трудового законодавства та рекомендовано суб'єктам господарювання підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам не менше 5500 грн.

Було наголошено на змінах в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, належне оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, меншому встановленого законодавством розміру. Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці. За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

У засіданні взяла участь головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Головного управління держпраці у Львівській області Уляна Орищак, яка звернула увагу на дотриманні законодавства в галузі гігієни праці, складовою частиною якої є постанови, положення, санітарні правила і норми, тощо. Адже кожен працівник має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

 

21 лютого 2020 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання комісії щодо розгляду заяв на забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ-ІІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за участю районних служб.

Розглянуто питання затвердження вартості житла на 2020 рік для придбання жилих приміщень учасникам бойових дій та сім’ям загиблих та питання щодо надання права участі у програмі відповідно до Порядку придбання житла для учасників антитерористичної операції на умовах спів фінансування та затвердити розрахунок вартості житла для придбання учасниками бойових дій. З порушених питань прийнято відповідні рішення.

 

20.02.2020

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич разом з громадськістю вшанував пам‘ять Героїв Небесної Сотні, сьогодні, 20 лютого 2020 року. Цього року минає шоста річниця розстрілів на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності. З цієї нагоди сьогодні, 20 лютого, на площі Незалежності у Золочеві відбулося Віче та панахида пам’яті. Відтак, у пам’ять про Героїв Небесної Сотні духовенство району провели спільну поминальну панахиду.

У своїх спогадах, учасники Майдану розповіли історії про українців, які своїми діями боролися за гідність, свободу і європейське майбутнє.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, громадськість, молодь, депутати, військовослужбовці, поклали квіти до стели Героям Небесної Сотні та запалили лампадки.

 

19.02.2020

 

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, сьогодні, 19 лютого 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ, які належать до Єлиховицької сільської сільської ради у приміщенні адмінбудинок сільської ради.

Під час зустрічі порушено питання ремонту доріг, особливо дороги між селами Монастирок та Обертасів, вуличне освітлення, стан пасажирських перевезень, встановлення додаткового рейсу до с. Городилів о 8.10 год., господарські питання Народного дому села Єлиховичі.

Голова райдержадміністрації відповів на порушенні запитання та надав роз'яснення.

На завершення зустрічі керівник району закликав присутніх до плідної та конструктивної роботи з вирішення актуальних питань розвитку території.

 

18.02.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із мамою-вихователькою ДБСТ сестрою Мартиною, сьогодні, 18 лютого 2020 року, щодо функціонування дитячого будинку сімейного типу, зокрема підготовки до самостійного життя трьох дівчаток-вихованців.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із новим керівником військового госпіталю Національної гвардії України (в/ч 3080) Наталією Стефанів, сьогодні, 18 лютого 2020 року.

«Ви повинні утримати високий рівень цього закладу та працювати над новими звершеннями в боротьбі за життя й здоров’я українських захисників, – наголосив Василь Богданович під час зустрічі з очільницею госпіталю.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич відвідав військовий госпіталь Національної гвардії України (в/ч 3080) сьогодні, 18 лютого 2020 року.

Керівник району оглянув палати, лікувальні кімнати, та приміщення їдальні цього закладу. Провів спілкування із начальником військового госпіталю та начальником медичної частини, обговорено актуальні питання і пріоритетні завдання, які зараз на часі і потребують співпраці із владою. На завершення зустрічі Василь Богданович побажав новому керівнику госпіталю та підлеглим витримки, наполегливості, принциповості, здоров’я та наснаги.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 18 лютого 2020 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питань:

- щодо вжиття протиепідемічних заходів реагування на поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом 2019-nCoV;

- щодо епідемічної ситуації захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в районі;

- про попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них. Розглянувши питання згідно порядку денного комісія прийняла відповідні рішення.

 

18 лютого 2020 року в управлінні соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

У роботі комісії взяв участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник.

Під час засідання розглянуто 140 заяв.

 

17.02.2020

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 17 лютого 2020 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: щодо визначення місця подальшого перебування та проживання дітей; про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дітей; щодо визначення способів участі у вихованні дітей; про надання згоди на влаштування дитини, що опинилась у складних життєвих обставинах в сім’ю патронатного вихователя; житлові питання; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

15.02.2020

У Золочеві вшанували пам’ять загиблих у Афганістані

15 лютого 2020 року з нагоди 31-ї річниці виводу військ з Афганістану у Золочеві вшанували пам’ять загиблих воїнів у Афганістані.

Розпочалися заходи урочистостями в приміщенні Золочівської міської ради у яких взяв участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. Було вручено грамоти і подяки як членам товариства так і громадянам за активну громадянську позицію

Після цього, учасники заходу пройшли урочистою ходою до пам’ятника «Учасникам локальних війн». У заході взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, керівництво Золочівської міської ради, воїни-інтернаціоналісти, громадськість та військовослужбовці. Вшановуючи пам'ять воїнів-інтернаціоналістів керівництво району та громадськість поклали квіти до пам’ятника Учасникам локальних війн.

Священнослужителі провели спільну панахиду за померлими героями.

До слова. Щира повага кожному з вас, кому випало пройти буремними дорогами Афганістану в драматичний період воєнного протистояння. Історія ще дасть оцінку тому суворому десятиліттю. Та головне можна сказати вже сьогодні: ви чесно зберігали вірність присязі, проявляли мужність, відвагу і героїзм при виконанні поставлених перед вами завдань. Ці найвищі чесноти воїна в усі часи були гідним прикладом для нащадків. Низький вам уклін. Вдячність всім, хто продовжує брати активну участь у громадському житті району та патріотичному вихованні молодого покоління.

 

14.02.2020

На Золочівщині розпочалися заходи по вшануванню учасників бойових дій на території інших держав 14 лютого 2020 року з 10.00 год. відбулося покладання вінків та квітів на могили загиблих воїнів-афганців з нагоди відзначення 31-ї річниці виведення військ з Афганістану у населених пунктах району.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник взяв участь у поминальних заходах, а саме спільно із представниками Золочівської районної ради воїнів-афганців "Пам'ять" було покладено свічки на могили загиблих у Афганській війні.

Керівник апарату Галина Семчишин, 14 лютого 2020 року, провела робочу нараду з працівниками райдержадміністрації щодо затвердження Переліку відомостей, які становлять службову інформацію та впорядкування роботи з документами, які містять відомості, що становлять службову інформацію.

Афганістан: біль і пам'ять.

З нагоди відзначення 31-ї річниці виведення військ з Афганістану у навчальних закладах району, клубних установах проведено ряд заходів. Відкриті уроки, лекції, бесіди, лінійки. Ця чужа війна наробила лиха та зламало чимало доль наших земляків. Ми схиляємо голови перед тими, кому не судилось дожити до наших днів та вшануємо тих, хто й нині залишається зразком справжньої мужності, братерства для молодого покоління.

Зокрема у с. Ушня відбулася зустріч із воїнами – афганцями. Бель Зеновій Михайлович, Слабак Володимир Васильович та Путря Петро Трофимович поринули у події 30-річної давнини. Вони поділились із присутніми спогадами про свою солдатську службу, про вірних друзів, яких знайшли на війні.

Дякую нашим землякам за мужність та відвагу. Зичимо їм міцного здоров’я та мирного неба!

 

13.02.2020

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, сьогодні, 13 лютого 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ, які належать до Сасівської сільської ради у приміщенні Народного дому села Сасів.

Під час зустріч порушено два важливих питання – це стан доріг та вуличне освітлення території населених пунктів місцевої ради. З цього приводу проінформувала сільська голова Іванна Кармазин. Про медичну реформу та її проходження на території Сасівської сільської ради розповів заступник головного лікаря КНП «Золочівська ЦРЛ» Антон Луговий.

Голова райдержадміністрації відповів на порушенні запитання щодо адміністративно-територіальної реформи, залучення інвестицій на місцевому рівні, оплаті за послуги з газопостачання, належного функціонування підприємств, що знаходяться на території місцевої ради, графіку перевезення населення до села Побіч.

На завершення зустрічі очільник району закликав присутніх керівників до спільної роботи з вирішення актуальних питань розвитку громад і району в цілому. Керівник району закликав усіх присутніх до подальшої конструктивної, плідної співпраці. Такого плану зустрічі голови райдержадміністрації відбуватимуться щотижнево, аби почути безпосередньо на місцях про проблемні питання, спільно з органами місцевого самоврядування, активом напрацювати шляхи їх вирішення, обговорити плани спільних дій щодо перспектив розвитку територій.

Опісля голова райдержадміністрації оглянув приміщення Народного дому, бібліотеки, ФАПу села Ушня, а також бібліотеку та амбулаторію села Сасів.

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із працівниками галузі культури району з питання матеріально-технічного забезпення Народних домів та бібліотек району, сьогодні, 13 лютого 2020 року у приміщенні районного Народного дому. Обговорювали проблеми та перспективи розвитку цієї галузі.

 

12.02.2020

12 лютого 2020 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками відділів, управлінь райдержадміністрації з питань дотримання графіку щорічних та додаткових відпусток; щодо можливості навчання у НАДУ при Президентові України та її регіональних інститутах впродовж 2020-2023 років. Також, Галина Семчишин акцентувала увагу на питанні вчасного подання електронних декларацій державними службовцями.

 

11.02.2020

Відбулася семінар-нарада «Запобігання випадків отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин»

У приміщенні сесійної зали районної ради відбулася семінар-нарада з пасічниками, суб’єктами господарювання у галузі бджільництва та суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур за участю голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича, сьогодні, 11 лютого 2020 року.

Голова райдержадміністрації розпочинаючи зустріч, окреслив певні важливі моменти наради, висловив повагу і подяку людям, які займаються бджільництвом, адже це благородна справа і репрезентує нашу країну на міжнародній арені.

Слід зазначити, що Україна є найбільшим виробником меду (70%). Також важливим є співжиття двох економічних напрямків – це агровиробництво і бджільництво. Василь Маркевич запропонував напрацювати дорожню карту з метою налагодження співпраці у даному напрямку. Закликав присутніх до конструктивного діалогу.

Продовжилась зустріч виступами та доповідями фахівців Золочівського районного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, спілкуванням присутніх із актуальних питань:

- дотримання вимог ветеринарного законодавства;

- проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках;

- порядок реєстрації пасік та видачі ветеринарних паспортів;

- дотримання вимог санітарного та фітосанітарного законодавства при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

Особливу увагу учасники звернули на захист бджолосімей від впливу пестицидів при обробці полів, методи та шляхи знаходження компромісів між аграріями та пасічниками.

 

10.02.2020

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич відкрив виставку присвячену життю та боротьбі за незалежність України Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга), 125 років від дня народження.

Виставка експонується у районному Народному домі міста Золочева, за адресою вул. Чорновола, 1. «Ця постань є непересічною для всього нашого народу. Це великий австрієць, який став великим українцем. На прикладі цієї людини ми маємо формувати наші майбутні покоління, розвивати нашу національну гідність і свідомість. Я дякую усім хто організував цю виставку, і долучився до цієї справи. Дякую шановним гостям, які відвідали Золочівщину, бо ця земля також Василя Вишиваного. Бажаю цікавого, плідного та пізнавального спілкування», - у вітальному слові зазначив голова райдержадміністрації Василь Маркевич.

Під час урочистого відкриття були присутні духовенство району, науковці, творча інтелігенція, громадські діячі та молодь. Постать Василя Вишиваного є унікальною для Золочівщини. Василь Вишиваний прибув у м. Золочів у 1915 році в чині лейтенанта, де українізував військову частину, в якій він служив. Саме тоді Вільгельм почав носити вишивану сорочку, подаровану йому одним із вояків, і його назвали Василь Вишиваний. Вільгельм почав вважати себе українцем, а також заохочувати своїх підлеглих до активного національного самовизначення.

 

07.02.2020

 

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела робочу зустріч з питання організації підготовки до відкриття виставки присвяченої Василю Вишиваному, яка відбудеться у понеділок, 10.02.2020 р. в приміщенні фойє районного Народного дому ім. І. Білозіра.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у роботі сесії районної ради, сьогодні, 7.02.2020р. Серед питань, які розглядалися, можна зазначити питання щодо внесення змін до показників районного бюджету Золочівського районного на 2020 рік в частині забезпечення співфінансування мікропроектів (доповідач – начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра).

Депутатський корпус районної ради проголосував за надання коштів на співфінансування, що дасть змогу у вказані терміни подати рішення сесії районної ради про забезпечення бюджетного співфінасування у розрізі проєктів до Львівської облради.

 

06.02.2020

 

Сьогодні, 06 лютого 2020 року, районною комісією з координації виконання заходів щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування на території Золочівського району за участю першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігора Нижника, начальника відділу водних ресурсів і ТЕБ Золочівського управління водних ресурсів Надії Яценко, начальника відділу у Золочівському районі ГУ Держгеокадастру у Львівській області Ігора Погребняка, головного спеціаліста райдержадміністрації - громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області Жанни Царик, голів місцевих рад проведено обстеження водних об'єктів, які розташовані на територіях Бібщанської, Поморянської, Полянської, Сновицької, Ремезівцівської місцевих рад, на предмет виявлення огорож та інших конструкцій на земельних ділянках прибережних захисних смуг річок, ставків району.

При проведенні обстеження членами комісії надано практичні рекомендації органам місцевого самоврядування щодо належного утримання водних об'єктів (поглиблення русла, очищення, заводнення водойм, тощо) на території місцевих рад. За підсумками проведених обстежень комісією складено відповідні акти.

 

05.02.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич, в рамках виїзної зустрічі у Колтівську сільську раду сьогодні, 5 лютого, здійснив об’їзд сіл Колтів та Кругів місцевої ради та ознайомився із роботою установ, які знаходяться на території сіл.

Голова райдержадміністрації оглянув Народні доми, ФАПи, місцеве підприємство (деревообробний цех) ФОП Р. Крупський, саме огляд цих об’єктів дає змогу об’єктивно ознайомитися із станом справ у громадах та вивчити проблемні питання, окреслити шляхи їх вирішення.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ Колтівської сільської ради Золочівського району в приміщенні школи села Колтів. t-indent: 40px; margin: 0 10px"> Обговорено ремонт доріг місцевої ради, розглянуто медичні та освітянські питання та порушено питання перевезення жителів місцевої ради. Такого плану зустрічі голови райдержадміністрації відбуватимуться щотижнево, аби почути безпосередньо на місцях про проблемні питання, спільно з органами місцевого самоврядування, активом напрацювати шляхи їх вирішення, обговорити плани спільних дій щодо перспектив розвитку територій.

 

Оперативні заходи Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області сприяли поверненню споживачам області 71,4 млн. грн. плати за тепло.

Враховуючи, що Урядом було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області було наголошено теплопостачальним підприємствам області та органам місцевого самоврядування на необхідності забезпечення з грудня 2019 року перерахунку розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води споживачам, у зв’язку з зміною для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/2020 рр., шляхом приведення застосування тарифів відповідно до вимог постанови КМУ від 24.12.2019 №1082. Так, у січні 2020 року, на виконання листів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, 11 теплокомуненерго області проінформували про проведення перерахунків споживачам плати за тепло, спожите у грудні 2019 року на суму в розмірі 71,4 млн. грн., чим забезпечено реалізацію на території області постанови Уряду, щодо зменшення сум у платіжках за опалення та гарячу воду. Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1082, теплопостачальним підприємствам наголошено на необхідності проведення аналогічних перерахунків і в подальшому - щомісячно протягом опалювального періоду 2019/2020 рр.

Відділ контролю за регульованими цінами Головного управління

Держпродспоживслужби у Львівській області

04.02.2020

 

Відбулося засідання президії.

4 лютого 2020 року відбулося засідання президії районної ради, у якому взяли участь 11членів президії. На це засідання також були запрошені: голова Золочівської райдержадміністрації В. Маркевич, головний лікар КНП «Золочівська ЦРЛ» Г.Самчкуашвілі, головний лікар КНП «Золочівська районна стоматологічна поліклініка» О.Сенько та депутат районної ради О.Бартошик. Засідання президії вів голова Золочівської районної ради Олег Банах. Члени президії вирішили скликати ХLIX (позачергову) сесію районної ради 07 лютого цього року о 11 год. в сесійній залі районної ради та погодили порядок денний пленарного засідання сесії.

На сесії районної ради планується розглянути наступні питання:

1. Про внесення доповнення до рішення ХLVІІ сесії районної ради від 17.12.2019р. №559 «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік».

2. Про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2020 рік.

3. Про харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.

4. Про затвердження списку присяжних для Золочівського районного суду Львівської області.

5. Про затвердження прейскуранту цін на стоматологічні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Золочівська районна стоматологічна поліклініка» Золочівської районної ради Львівської області.

6. Різне.

Також на цьому засіданні було розглянуто звернення ТзОВ «ЗолочівАвтоТранс» та ТДВ «Золочівське АТП 14611» щодо підписання угоди на відшкодування втрат від пільгових перевезень у 2020 році.

Члени президії вирішили здійснювати такі відшкодування перевізникам в межах кошторисних призначень та не укладати окремої угоди на відшкодування втрат від пільгових перевезень у 2020 році із зазначеними перевізниками.

 

Сьогодні, 04 лютого 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання районної постійно діючої комісії з координації виконання заходів щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування на території Золочівського району.

Під час засідання головою комісії було інформовано про прийняті зміни до законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного та безоплатного доступу громадян до водойм для загального водокористування прийняті Верховною Радою України 29.10.2019р. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування», який вводиться в дію 21.02.2020р.

З метою обстеження водних об'єктів, які розташовані в межах району, на предмет виявлення огорож або інших конструкцій на земельних ділянках прибережних захисних смуг робочою комісією райдержадміністрації сформовано графік проведення обстежень водних об'єктів на територіях місцевих рад району.

За підсумками засідання вирішено: комісійно провести обстеження водних об'єктів на території Золочівського району, за результатами якого скласти відповідні акти.

 

31 січня 2020 року за сприяння Золочівської РДА у спортивному зала Золочівського професійного ліцею відбувся традиційний міжобласний турнір з міні-футболу серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Участь у турнірі взяли 5 команд ДЮСШ: 2 команди від ДЮСШ м. Золочева , 2 команди ДЮСШ м. Бродів та команда ДЮСШ м. Тернопіль.

Привітали учасників директор Золочівської ДЮСШ Лісовик Борис Богданович та директор Золочівського професійного ліцею Михайло Богданович Рудий, які побажали учасникам успіху. Усі поєдинки проходили в безкомпромісні боротьбі і у підсумку перемогу здобула команда ДЮСШ м. Золочів, друге місце команда Бродівської ДЮСШ, третє команда ДЮСШ м. Золочів- 2. Усі призери та учасники були нагородженні кубками, медалями та грамотами.

 

03.02.2020

 

03 лютого 2020 року голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів позачергове засідання колегії райдержадміністрації.

З метою забезпечення співфінансування проектів місцевих ініціатив у Львівській області на 2020 рік, одним із важливих питань, які розглянуті на засіданні було питання про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік.

Також під час засідання розглянуто питання про затвердження проектів програм на 2020 рік.

 

31.01.2020

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 31 січня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян.

До голови райдержадміністрації звернулися жителі району із сіл Трудовач, Сновичі і Вороняки з питань: вивчення стану справ щодо зміни опікунства над повнолітньою недієздатною особою, виділення земельних ділянок громадянам району, зокрема учаснику АТО.

Також на прийом прибули представники Громадської організації «Відродження села Підлипці» з питання ремонту доріг, збору сміття, освітлення на території місцевої ради.

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич з порушених питань надав жителям району роз’яснення. За підсумками проведення прийому дано доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації про результати повідомити громадян.

 

В рамках виїзних консультацій щодо розвитку території, 30 січня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич розпочав проводити зустрічі із депутатським корпусом та керівниками бюджетних установ місцевих рад району.

Така перша зустріч відбулася у приміщення Руда-Колтівської сільської ради. Обговорено ремонт доріг місцевої ради, довіз громадян до села Опаки, розглянуто медичні та освітянські питання. Такого плану зустрічі голови райдержадміністрації відбуватимуться щотижнево, аби почути безпосередньо на місцях про проблемні питання, спільно з органами місцевого самоврядування, активом напрацювати шляхи їх вирішення, обговорити плани спільних дій щодо перспектив розвитку територій.

 

Для роботодавців проведено семінар

На виконання доручення Прем'єр-міністра України від 22 січня 2020 року №2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості на Львівщині проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія для суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та надання побутових послуг. Сьогодні, 31 січня 2020 року у райдержадміністрації проведено семінар щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення за участю роботодавців району. Роботу семінару розпочав перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник, зазначив, що незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Під час роботи семінару доповів головний державний інспектор відділу з питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів у Львівській області управління з питань праці Головного управління Держпраці у Львівській області Роман Здинянчин. «Повністю задекларована праця – це коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок», - зазначив під час зустрічі доповідач.

Довідково. У районі працює 661 суб'єкт господарювання, у яких зареєстровано 9238 найманих працівників. За статистичними даними, середньомісячна заробітна плата штатних працівників по району становить 8763 грн. У сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг працює 273 суб'єкти господарювання, в яких зареєстровано 792 найманих працівники. Середньомісячна заробітна плата у цих галузях за грудень 2019 року становить 4256 грн. Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали нажаль нормою життя. Виплати у «конвертах» стали однією із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості, не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, робітники самі позбавляють себе соціальних гарантій. Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах. Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців. Вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Також згідно п.4 ст. 16 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. наймані працівники можуть самі звернутися до відділів Пенсійного фонду або зареєструватись на веб-порталі та отримати інформацію стосовно нарахованої заробітної плати та відрахувань до Пенсійного фонду.

Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, страхового стажу, пенсії, втрачають оплачувану відпустку. Звертаємо увагу і самих роботодавців, якщо у вас працюють наймані працівники і з ними укладено трудові угоди, то звітуйте вчасно до відповідних органів. Відповідно до діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску.

Слід пам’ятати, що офіційне працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків. Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

 

30.01.2020

 

Служба у військовому резерві – будь готовий захистити себе, родину та Україну!

Вісім простих кроків, щоб стати резервістом.

Крок 1. Прийми рішення на проходження служби у військовому резерві.

Крок 2. Збери необхідну інформацію.

Крок 3. Збери необхідні документи, в разі сумніву зателефонуй до військової частити, яку ти обрав, або до військового комісаріату (територіального центру комплектування).

Крок 4. Пройди медичний огляд та надай висновок військово-лікарської комісії до пакета документів.

Крок 5. Пройди перевірку рівня фізичної підготовленості.

Крок 6. Пройди професійно психологічне тестування.

Крок 7. Надай необхідні документи до підрозділу по роботі з особовим складом військової частини (ТЦК та СП, військового комісаріату) для формування твоєї особової справи.

Крок 8. Підпиши контракт.

Усі резервісти зобов’язані проходити навчальні збори, відповідно до порядку. Порядок призову резервістів на військову службу, для проходження навчальних зборів. Призов резервістів на військову службу здійснюється з оголошенням мобілізації: загальної або часткової (у разі прийняття рішення Президентом України про призов резервістів оперативного резерву першої черги) (частини 5 статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”).

Оповіщення резервістів оперативного резерву першої черги проводиться як військовими комісаріатами, так і паралельно через військові частини. Термін прибуття резервістів до бойових військових частин за викликом командирів та (або) військових комісарів складатиме до 48 годин. Збір та доставку резервістів до визначених пунктів збору (полігонів) забезпечують військові комісаріати. Резервістів, відповідно до законодавства України, можливо залучати для доукомплектування Збройних Сил України в мирний час (без оголошення мобілізації) – за окремим рішенням Президента України, до 90 діб на рік (ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій тощо) (частини 7 статті 29 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, пункту 32 Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві).

Призов резервістів на навчальні збори здійснюється за рішенням НГШ-ГК ЗСУ (статті 29 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”). Оповіщення резервістів щодо прибуття на збори здійснюється як військовими частинами, так і паралельно через військові комісаріати. Збір та доставку резервістів до визначених місць проведення зборів забезпечують військові комісаріати. За додатковою інформацією звертатися до Золочівського районного військового комісаріату, вул. Січових Стрільців, 22, для довідок тел. 4-24-72.

 

Про переваги офіційного працевлаштування

У нинішніх умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Працівники, які одержують гроші „в конвертах", є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Це тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас.

Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Перш за все, самі громадяни повинні бути зацікавлені у тому, щоб працювати офіційно. В кінцевому результаті від приховування зарплати страждають саме вони. Як відомо, всі соціальні відрахування провадяться виходячи з реальної заробітної плати, що нараховується працівнику.

Отже, отримуючи заробітну плату в «конвертах», людина залишається соціально незахищеною у майбутньому.

Офіційна заробітна плата є гарантією отримання соціальних виплат, а в майбутньому гідної пенсії.

 

29.01.2020

 

Бій під Крутами – це символ жертовності і подвигу в ім'я свободи і Української держави.

У районному Народному домі відбувся вечір пам’яті присвячений 102-річниці бою під Крутами у постановці учнів Золочівського професійного ліцею (кер. Михайло Рудий). Під час заходу учасники мали змогу дізнатися більше про трагічні події січня 1918 року. Присутні переглянули нариси про хід бою під Крутами. Учні виконували тематичні пісні, читали патріотичну поезію та демонстрували театральні мініатюри.

Під час заходу виступив перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, який сказав, що сьогодні ми вшановуємо юних Героїв Крут, які понад сторіччя тому зробили неможливе - на чотири доби зупинили більшовицьку армію, яка сунула на Київ, щоб задушити молоду Українську державу. Вище за власне життя молоді українці поставили свободу і гідність, Незалежність своєї держави. Хвилиною мовчання та запаленням лампадок учасники заходу вшанували загиблих під станцією Крути.

 

Сьогодні Україна вшановує пам'ять героїв бою під Крутами

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців,

Славних молодих...

(П.Тичина)

Сьогодні, 29 січня, в Україні вшановують пам’ять героїв битви під Крутами.

В цей день, 102 роки тому, 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків. Бій відбувся на залізничній станції «Крути» (Чернігівська область), за 130 кілометрів від Києва.

Бій тривав 5 годин. Всі студенти загинули.

Після визволення Києва від більшовиків, у столиці відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами. Загиблих поховали на Аскольдовій могилі 19 березня 1918 року. Подвиг героїв Крут затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Берестейського мирного договору, який де-факто означав міжнародне визнання української незалежності.

Пам'ять про подвиг української молоді під Крутами 29 січня 1918 року ніколи не згасне. Учнівські та студентські колективи району провели низку заходів щодо вшанування пам’яті Героїв Крут: відкриті уроки, години пам’яті, тематичні виставки, відеолекторії.

Дух самопожертви, героїзму і лицарства юних борців живе й досі в Небесній Сотні Майдану та на Сході, де українці захищають рідну землю... Житиме й у майбутньому, щоб завершилася перемогою битва за Україну – сильну й незалежну соборну Державу!

 

27.01.2020

 

На Львівщині активізували інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо детінізації зайнятості.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості, на Львівщині проведуть масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Інформаційна кампанія проводитиметься спільно з органами місцевого самоврядування, обласними управліннями ДПС, Пенсійного фонду, Служби зайнятості, Служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також державних адміністрацій. Заходи проводитимуть для суб’єктів господарювання сфери торгівлі товарами та послугами.

В межах інформаційної кампанії заплановано проведення семінарів, нарад, лекцій, відвідування суб’єктів господарювання тощо. Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує: незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

 

27 січня народився Павло Чубинський

27 січня 1839 року народився Павло Платонович Чубинський — автор слів Гімну України. За совєтських часів ім’я Павла Чубинського було стопудово забутим. Навіть залізничну платформу “Чубинський”, що під Борисполем на Київщині, не перейменовували. Її 1913-го збудував син Чубинського, Павло Павлович. Його тут усі знали, він приходив на платформу й зупиняв київський поїзд помахом картуза. За кілометр звідти був хутір Чубинський, ще за 7 км — Бориспіль. Козацький рід Чубинських звідти й походив. Але в XVI ст. вони опинилися на Волині, служили Речі Посполитій, стали уніатами. Дід Павла Чубинського служив у російській армії, перейшов у православ’я й купив землю в Борисполі. Це було ніби повернення на землю предків. Читати далі>>>

 

24.01.2020

 

МОЯ ЗЕМЛЯ – МОЯ ВЛАСНІСТЬ, - департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА закликає громадян зробити документи на свою землю.

Відповідно до статті 13 Закону України від 10.07.2018 №2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (надалі - Закон), що вступив в дію з 01.01.2019 передбачено нові норми використання нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв).

Відповідно до Закону нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю). Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження.

У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від земельної ділянки. Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним. За позовом власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцю у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. У разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності така земельна частка (пай) може бути виділена в натурі (на місцевості) за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади (за наявності таких земель).

Протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передача її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).

 

10 лютого 2020 року – останній день для подання звітів фізичними особами підприємцями з ЄСВ за 2019 рік

Пенсійний фонд України нагадує, що відповідно до Порядку 435, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435 зі змінами, фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до фіскальних органів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Для даної категорії звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою Додаток 5 із зазначенням типу форми "початкова". Звертаємо особливу увагу, що для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску і повинна бути відображена в колонках 3 і 4 Додатку 5.

Відповідальними за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

Також звертаємо увагу на те, що кожен роботодавець має можливість самостійно отримувати електронні довідки про страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків за своїх працівників. Даною послугою можуть користуватися користувачі веб-порталу ПФУ. На веб-порталі можуть реєструватися як фізичні так і юридичні особи.

Реєстрація на веб-порталі є безкоштовою!

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні, 7 або за телефоном 4-24-43.

 

22.01.2020

 

Одна єдина Соборна Україна,- на площі незалежності міста Золочева відбулися урочистості до Дня Соборності України

Сьогодні, 22 січня Україна відзначає День Соборності. На площі Незалежності міста Золочева відбулись урочистості з нагоди 101-ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу.

У спільній молитві духовенства, керівництва райдержадміністрації, районної ради, міської ради, молоді, військовослужбовців та громади міста і району звершено Молебень за Україну. Керівництвом району до підніжжя пам'ятника В'ячеславу Чорноволу та стели Героям Небесної Сотні покладено букети квітів. Привітали українців із Днем Соборності України голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, голова Золочівської районної ради Олег Банах, секретар Золочівської міської ради Олег Сидорович.

«День Соборності для мене особисто – це не календарна дата, День Соборності – це особливий процес чесної, щоденної праці, виконання принципів верховенства права і законів, свободи слова, людини і громадянина, захист їхніх інтересів. Закликаю всіх вас сьогодні об’єднатися, заради цієї важливої мети і мрії – Соборної Великої України!», - наголосив під час виступу голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич.

Музичний гурт «ВКС» та вокальний ансамбль «Древо» подарували патріотичний дух і святковий піднесений настрій. Мистецьку атракцію з розгортанням державного прапора України розпочали військовослужбовці Навчального центру НГУ та молодь району, а згодом приєдналися учасники дійства. На завершення заходу військовим духовим оркестром Нацгвардії України було виконано марш українського війська «Зродились ми великої години».

 

В єдності – сила народу

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року. З нагоди цього свята у начальних закладах району проведено флеш-моби, виховні години, тематичні лекції, акції з роздачі тематичних інформаційних листівок громадськості.

Проведені заходи сприяють вихованню в учнів національної свідомості, глибокої поваги та любові до Батьківщини, формуванню рис громадянина Української держави та пробуджують інтерес до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу, а також розуміння актуальності ідеї соборності та єднання у наш час.

Хай насправді панує між нами та єдність, за яку боролись "найкращі сини України". Україна буде єдина!

 

21.01.2020

 

Сьогодні, 21 січня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду щодо розгляду звернення жителів с. Білий Камінь Білокамінської сільської ради щодо скиду каналізаційних стоків в річку Західний Буг на території місцевої ради.

Ігор Нижник ознайомив присутніх із зверненням жителів с.Білий Камінь Золочівського району щодо скиду каналізаційних стоків в річку Західний Буг з каналізаційно-очисних споруд с.Білий Камінь на території Білокамінської сільської ради, які знаходяться в неробочому стані. Повідомив присутніх про клопотання громади села щодо вирішення питання по відновленню роботи каналізаційно-очисних споруд та каналізаційної системи в с.Білий Камінь. Також наголосив на необхідності здійснення відповідних заходів для відновлення роботи каналізаційно-очисних споруд села.

За результатами наради доручено Білокамінській сільській раді виготовити проектно-технічнічну документацію на реконструкцію каналізаційно-очисних споруд в с. Білий Камінь та організувати зустріч з депутатами Білокамінської сільської ради, представниками громади Білокамінської сільської ради, депутатами Золочівської районної ради та представниками Золочівської райдержадміністрації щодо обговорення питання проведення реконструкції каналізаційно-очисних споруд с.Білий Камінь Золочівського району.

 

Служба зайнятості вводить новий сервіс для роботодавців – Інститут «Консультанта роботодавця».

Суть цього сервісу – в обізнаності з кадровими потребами та специфікою економічної діяльності роботодавця, побудові довірливих стосунків із роботодавцем, надання йому послуг на високопрофесійному рівні із залученням сучасних засобів комунікації, зокрема, з підбору кадрів. Діяльність консультанта роботодавця зосередиться на двох напрямках.

Перший стосується виконання замовлень роботодавця (формування бази вільних робочих місць, якісний пошук і добір персоналу з використанням елементів рекрутингу в чітко обумовлений термін). Другий полягає у налагодженні стійких взаємовідносин та співробітництва державної служби зайнятості з роботодавцями, формуванні позитивного іміджу служби, залученні до співпраці стейкхолдерів у сфері зайнятості населення.

Очікується, що введення Інституту консультантів роботодавців зробить службу зайнятості ще більш відкритою для клієнтів, насамперед, роботодавців.

Золочівська районна філія Львівського обласного центру зайнятості

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з медиками району

Розширена нарада з керівниками закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги населенню відбулася сьогодні, 21 січня в кабінеті голови райдержадміністрації. Провідною темою зустрічі визначено стан готовності закладів до підписання угод з Національною службою здоров’я України. «Перед закладами стоїть непросте питання – чітко визначитись із переліком медичних послуг, які вони зможуть якісно надавати, щоб отримати фінансування. Проаналізувати наявність кадрового і матеріально-технічного ресурсів, щоб забезпечити якісну і кваліфіковану медичну допомогу», – наголосив Василь Маркевич під час зустрічі.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року Уряд ухвалив Програму медичних гарантій, давши старт другій хвилі трансформації фінансування системи охорони здоров'я. Відтак, з 1 квітня 2020 року, згідно програми дій Уряду, всі заклади вторинного та третинного рівнів мають перейти на нову модель фінансування – від кошторисного постатейного утримання закладу до оплати за медичну послугу. Національною службою здоров’я України презентовано оновлені пакети медичних послуг 2020, до яких ввійшли послуги як зі стаціонарного, так і з амбулаторного лікування.

 

Сьогодні, 21 січня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з питання ремонту доріг загального користування, які пролягають територією Золочівського району. Мова, зокрема, йшла про дороги С140714 Підгородне-Струтин та С140710 Хильчиці-Ясенівці. У нараді взяли участь представники Філії ТзОВ "Карпатські мінеральні води", ТОВ "Княжі лани", ТзОВ "Агро МХП", ТзОВ "Західна виробнича компанія", ТзОВ "Д-Мікс", які працюють на території району та активно використовують дані дороги для здійснення вантажних перевезень.

Вирішено направити листи до керівників даних підприємств з клопотанням розглянути можливість виділення у 2020 році коштів для співфінансування ремонтних робіт на дорогах загального користування С140710 Хильчиці-Ясенівці та С140714 Підгородне-Струтин.

20.01.2020

 

У дитячих навчальних закладах покращується матеріально-технічна база

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич спільно із начальником відділу освіти Володимиром Бартошиком, з метою покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів, передали меблі для дітей дошкільного навчального закладу міста Золочева.

"Ми розуміємо і усвідомлюємо, що в дошкіллі є чимало проблем, які необхідно вирішувати. Тому ми будемо працювати у напрямку розвитку дошкільної освіти в районі", - зазначив Василь Маркевич, голова Золочівської райдержадміністрації під час зустрічі.

 

ПРЕС-РЕЛІЗ Державної служби геології та надр України

В Україні запущено Інвестиційний атлас надрокористувача. Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача. Його створили спільно із ДНВП "Геоінформ України", НАК "Надра УКраїни", ДГП "Укргеофізика" та УкрДГРІ. Наразі до Атласу увійшли 95 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках - за видами корисних копалин. Інвестиційний атлас надрокористувача- один із елементів загальної урядової політики open door policy" (політики відкритих дверей), яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави.

Атлас знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Державної служби геології та надр України (http://www.geo.gov.ua/investicijnij-atlas-nadrokoristuvacha/). Типовий профайл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку. Усі охочі можуть ініціювати одну із запропонованих ділянок на аукціон, або номінувати будь-яку іншу ділянку за власним бажанням. Інвестори протягом двох місяців можуть ініціювати обраний із Атласу об'єкт на відкритий аукціон.

Державна служба геології та надр України запрошує надрокористувачів надавати свої пропозиції і номінувати на електронні торги ділянки, які не увійшли до Атласу. Коли два місяці мине, відбудеться фіналізація підготовки лотів.

Службою планується, що вже у березні поточного року розпочнуться перші електронні торги відповідно до графіку аукціонів по кожному із кошиків. Залучити до державного бюджету щонайменше 800 млн. грн. Процес буде циклічним і повторюватиметься що два місяці.

Наступний рік буде насиченим для інвесторів. Інвестиційний атлас надрокористувача - лише один із елементів загальної урядової політики відкритих дверей у сфері надрокористування. Інші важливі елементи - лібералізація доступу до загальної геологічної інформації та якісна промоція об'єктів для інвестування.

 

З Святою колядою та запашними пампушками

18.01. 2020 року до дитячого будинку « Рідний дім», що знаходиться у селі Сасів Золочівського району завітав начальник служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації Олександр Суддя. Вихованці дитячого будинку охоче долучились до приготування святої вечері.

На святковому столі відповідно до християнських традицій, було 12 страв. Гості та вихованці разом щедрували.

 

17.01.2020

 

Сьогодні, 17 січня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання комісії ДНПК з питання посилення заходів з недопущення занесення високопатогенного грипу птиці на територію району.

Під час засідання про епізоотичну ситуацію щодо пташиного грипу доповів головний державний інспектор ветеринарної медицини району Степан Козак та Ігор Білас – начальник Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України».

За підсумками засідання вирішено:

1. Здійснювати постійний моніторинг епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці на території району.

2. З метою недопущення поширення інфекції заборонити ввезення на територію району тварин, продукції та сировини тваринного походження з регіонів, в яких дана хвороба зареєстрована. Посилити державний ветеринарний контроль і нагляд у птахогосподарствах різної форми власності.

3. Начальнику Золочівської районної державної лікарні ветеринарної медицини з метою оперативного реагування по профілактиці грипу птиці на території району, створити групи швидкого реагування по зонах обслуговування установ. Спеціалістам здійснювати щоденний подвірний обхід господарств приватного сектору з метою виявлення випадків загибелі птиці.

4. Керівникам птахогосподарств забезпечити їх роботу у «закритому» режимі.

 

15.01.2020

 

Святкування 27-ї річниці створення військового госпіталю Національної гвардії України

Свою чергову річницю відзначив військовий госпіталь Національної гвардії України. Святкування відбувалося на території Навчального центру НГУ. Це свято зібрало велику кількість шанованих гостей, творчих колективів, які висловили найкращі побажання та слова вдячності за високу професійність працівників військового госпіталю.

У святковому заході взяли участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин та керуюча справами Золочівської районної ради Наталія Калуцька, які за високий професіоналізм, сумлінне виконання службового обов'язку в час неоголошеної війни та з нагоди річниці створення військового госпіталю Національної гвардії України від райдержадміністрації та районної ради вручили грамоту Начальнику військового госпіталю Національної гвардії України Валерію Павловичу Губі.

Військові капелани о. Юрій Галабуда та о. Андрій Куліцький звернулися з духовним словом до учасників заходу та закликали до єдності задля миру та процвітання в Україні.

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня Соборності України та Дня вшанування пім яті Героїв Крут

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету з нагоди відзначення Дня Соборності України та річниці Героїв Крут, сьогодні, 15 січня 2020 року.

В засіданні оргкомітету взяли участь представники районних служб, органів місцевого самоврядування. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету вирішено провести заходи: з нагоди Дня Соборності України 22.01.2020 року о 12.00 год. на площі Незалежності м. Золочева; заходи щодо вшанування пам’яті Героїв Крут - 29.01.2020 року о 14.00 год. в приміщенні районного Народного дому. Районним службам та відділам райдержадміністрації доручено провести підготовчі роботи з метою належного проведення заходів.

 

Делегація від Золочівщини взяла участь у селекторі щодо розгляду законопроекту про обіг с/г земель

Сьогодні, 15 січня, під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбувся земельний селектор. Онлайн участь у селекторі від Львівщини взяли директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники об’єднаних територіальних громад, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, ГТУ юстиції у Львівській області, фермерські господарства та інші. Від Золочівського району участь у нараді взяли перший заступник голови РДА Ігор Нижник, Струтинський сільський голова Мирослава Ярова, керівник фермерського господарства "Спільника А.В." Андрій Спільник.

У межах селекторної наради присутнім презентували законопроект №2178-10 до другого читання про обіг земель сільськогосподарського призначення. “Відповідно до законопроекту купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава та юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України”, - зазначив Тарас Висоцький.

Заборонено купувати землю:

- іноземцям та особам без громадянства

- юридичним особам, учасниками (засновниками) або кінцевими бенефіціарними яких є іноземці.

- юридичним особами учасниками яких є громадяни держави-агресора чи інші держави; у яких неможливо встановити кінцевого бенефіціара, або якщо останній зареєстрований в офшорній зоні;

- членам терористичних організацій;

- фіз/юр особам стосовно яких застосовано персональні санкції;

- фіз/юр особи (та підконтрольні їм ю. о.) зареєстровані в державах, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Також Тарас Висоцький наголосив, що розрахуватися за придбану землю можна буде лише безготівково. Окрім того, встановлюється ліміт щодо концентрації землі в одні руки – не більше 10 тисяч гектарів. Також встановлюється мінімальна ціна на землю, нижче якої її не можна продати.

“До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок приватної власності не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку, наразі вона становить в середньому 27 500 грн за гектар», - підкреслив заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Під час селектору присутні звернулись із запитаннями до Міністерства та висловили свої пропозиції щодо проходження земельної реформи в Україні та вищезгаданого законопроекту.

 

 

Грип пташи́ний — тип вірусної інфекції грипу, що уражає птахів (особливо сприйнятливі кури та індички), а також деякі види ссавців. Її викликає один із штамів вірусу грипу типу А.

Хворобу птахів можуть викликати 15 підтипів вірусу грипу; особливо небезпечні підтипи H5 і H7. Вірус вперше ідентифіковано у Італії на початку 20 століття, з часом набув всесвітнього поширення. Перший підтверджений випадок зараження людей пташиним грипом відбувся у Гонконзі 1997 року, коли штам H5N1 викликав важке респіраторне захворювання у 18 осіб, з яких 6 померло. Захворювання людей збіглися з періодом епідемії високопатогенного пташиного грипу і були викликані тим самим штамом, що і серед популяції домашніх птахів. Хворі мали тісний контакт з інфікованою домашньою птицею. В кінці 2016 на початку 2017 року в Херсонській, Одеській та Чернівецькій областях зареєстровано захворювання та загибель серед домашньої та дикої птиці від високопатогенного пташиного грипу (H5). В результаті Україна отримала від Євросоюзу офіційне повідомлення про заборону експорту до ЄС м'яса птиці та продуктів з неї з усієї території.

Попередні випадки пташиного грипу в Україні були зареєстровані у 2008 році в Криму (4 випадки). Грип птиці – гостра вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальною слабкістю, набряками, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи.

Основними переносниками інфекції є перелітні водоплавні птахи. Пташиний грип завдає значної економічної шкоди як державі, так і власникам індивідуальних господарств. Люди заражаються пташиним грипом при тісному контакті з хворою домашньою птицею під час нагляду за нею, забоєм і обробкою.

В період загрози пташиного грипу, для запобігання інфікування домашньої птиці в індивідуальних господарствах, необхідно усю домашню птицю перевести на закрите утримання, а у дворах встановити опудала, тріскачки, для відлякування диких птахів. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця (індики, качки, гуси, кури, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки та інші). Молодняк водоплавної птиці хворіє грипом важко, з смертністю до 80%. Дорослі дикі качки та інша водоплавна птиця можуть бути вірусоносіями збудника грипу, при цьому у них відсутні клінічні ознаки.

При ускладненні хвороби смертність птиці може досягати 100%. Збудник грипу птиці - РНК-вірус, за комплементзв'язувальним антигеном споріднений з вірусом типу А людей і тварин. Віруси пташиного грипу А поділяються на віруси, що викликають високопатогенний та низькопатогенний пташиний грип. Спалахи грипу за вірусом підтипу А (H5N1) продовжуть виникати серед птахів і людей в Південно-Східній Азії, внаслідок яких загинуло чи було знищено понад 150 мільйонів птахів. Такі епідемії мали серйозні наслідки для сільського господарства і особливо для численних сільських жителів, що одержують засоби існування та продукти харчування зі своїх присадибних ділянок.

Станом на 10.01.2020 року у двох регіонах Польщі виявлено спалахи пташиного грипу. Про це заявили головні ветеринарні лікарі Люблінського і Великопольського воєводств. Зокрема, за даними ветеринарного лікаря Люблінського воєводства, в регіоні підтверджено четвертий випадок захворювання – на чотирьох фермах вже загинуло близько 40 000 птахів. У Великопольському воєводстві вірус виявили на фермі, де вигодовують 65 тисяч курей. За інформацією ветеринарного лікаря воєводства, зараз у регіоні перевіряють 31 птахоферму.

В обох районах навколо осередків захворювання утворено 10-кілометрові зони контролю. Раніше польська влада заявила, що пташиний грип є причиною загибелі щонайменше 25 тисяч індиків на птахофабриках біля кордонів з Україною і Білоруссю. Відповідно до наказу начальника Золочівської районної державної лікарні ветеринарної медицини з метою оперативного реагування по профілактиці грипу птиці на території району, створено 12 груп швидкого реагування по зонах обслуговування установ.

Спеціалістами здійснюється щоденний подвірний обхід господарств приватного сектору з метою виявлення випадків загибелі птиці.

У випадку підозри виникнення пташиного грипу просимо повідомляти за тел. 4 – 52 – 90: 4 – 33 – 92

Золочівське районне управління ГУ ДПСС у Львівській області

14.01.2020

 

Святкові вінчування для голови райдержадміністрації Василя Маркевич та колективу від хору церкви Святої Трійці.

 

11.01.2020

 

Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує:

11.01.2020 року комісією в складі працівників служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації, практичного психолога ЗРЦСССДМ, інспектора ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області, представників органів місцевого самоврядування здійснено виїзд у сім»ї, які потрапили в складні життєві обставини в ході яких обстежено матеріально-побутові умови проживання дітей, про що складено відповідні акти, проведено ряд профілактичних бесід з батьками, попереджено батьків про адміністративну та кримінальну відповідальність по ст.184 КУпАП та ст.166 КК України.

 

10.01.2020

 

Сьогодні, 10 січня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів робочу нараду по питанню водопостачання населених пунктів питною водою Струтинської, Підлипецької, Червоненської місцевих рад щодо входять у депресійну лійку Плугівського водозабору.

На нараді вирішено звернутися з клопотанням в Львівську обласну раду, Львівську облдержадміністрацію та Львівську міську раду щодо продовження терміну дії рішення Львівської міської ради № 591 від 26 червня 2019 року про відшкодування послуг водопостачання сіл Підлипці, Кийків, Лука, Червоне ЛМКП «Львівводоканал».

Також дане питання рекомендовано обговорити на громадських слуханнях та розглянути на засіданнях сесій місцевих району за участю представників ЛМКП «Львівводоканал».

 

09.01.2020

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 9 січня 2020 року. Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про надання згоди на влаштування малолітніх у районний дитячий будинок «Рідний дім»; про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дітей; про встановлення порядку спілкування бабусі та батька з дитиною; житлові питання; про визначення місця проживання дітей; про надання дозволу на безоплатну вторинну правову допомогу з питання позбавлення батьківських прав; про притягнення до адміністративної відповідальності особи за невиконання рішення органу опіки і піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

08.01.2020

 

До райдержадміністрації та районної ради завітав Різдвяний вертеп.

Різдвяні свята – одні із найбільш шанованих у світі. Вони мають свої давні i глибокі традиції.

Сьогодні, 8 січня 2020 року, до райдержадміністрації і районної ради з нагоди свят із найщирішими привітаннями завітали військовослужбовці Навчального центру Національної гвардії України. Учасники вертепу виконали міні-сценки релігійних подій, з виступом традиційних героїв та привітали присутніх колядками і віншуваннями, бажаючи кожному довгих літ щасливого життя.

Працівники райдержадміністрації та районної ради з радістю спостерігали за Різдвяним дійством, яке подарувало атмосферу справжнього свята, піднесений настрій. Голова райдержадміністрації Василь Маркевич щиро подякував гостям за надану можливість доторкнутися до українських традицій та побажав миру, добра, здійснення всіх мрій. На згадку про дійство учасники вертепу зробили колективне фото.

 

02.01.2020

 

У райдержадміністрації проведено нараду з керівниками структурних підрозділів

У зв’язку із змінами у структурі Золочівської райдержадміністрації керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками структурних підрозділів, сьогодні, 2 січня 2020 року.

За підсумками наради доручено затвердити нові положення, посадові інструкції працівників та розподіл функціональних обов’язків.

 

31.12.2019

 

Золочівщина подякувала спільною молитвою за прожитий рік

Подячні молитви мають величезне значення для духовного життя людей. Їх головна мета – донести подяку до Господа Бога за щастя і спокій у кожній родині, у кожній хаті та в Україні.

Сьогодні, 31 грудня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич спільно із золочів’янами та гостями міста, духовенством різних конфесій у спільній молитві подякували Господу за щасливо прожитий 2019 рік на площі Незалежності у місті Золочеві.

Священики звернулися до всіх зі словами проповіді, побажавши добра, мудрості і терпіння кожній родині, злагоди та спокою в країні: «Нехай ці спільні молитви за єдність і мир укріпляють наше спільне прагнення у відстоюванні правди, у поверненні миру на українську землю, у творенні єдності у наших душах, у наших спільнотах, у нашому краю та в Україні загалом!».

З вітальним словом, у цей передноворічний день, до учасників заходу звернувся голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич. «Всечесні отці, дорогі краяни! Вже за декілька годин 2019 рік піде у історію. Якщо аналізувати рік з державної позиції, то 2019 році українці закріпили в Конституції свій зовнішньополітичний курс на членство в Європейському союзі та НАТО. Ми зробили свій цивілізаційний вибір і йдемо цим шляхом. Шановні краяни, я дякую усім за підтримку і висловлюю сподівання на підтримку у наступних періодах. Я хочу щиро привітати вас з прийдешнім новим роком та Різдвом Христовим. Побажати, аби у ваших родинах завжди панувала атмосфера любові, затишку, благополуччя. Нехай новонароджений Син Божий дарує кожному здоров’я, гармонію в душі, а Україні - перемогу, успіх і процвітання», - зазначив у вітальному слові голова райдержадміністрації.

З привітаннями виступили голова районної ради Олег Банах та міський голова міста Золочева Ігор Гриньків.

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: kl

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація