Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

До уваги виборців!

 

Новини

Напередодні Дня медичного працівника, який в Україні відзначають у третю неділю червня, відбулося святкування у Навчальному центрі Національної Гвардії України

Медичних працівників військового госпіталю прийшли привітати зі святом голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин.

За сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята, від керівництва Золочівської райдержадміністрації нагородили грамотами двох фахівців медичної галузі.

Василь Маркевич висловив слова вдячності військовим медичним працівникам за віддану працю, професійність та лікарську честь. Побажав, щоб їхня праця збагачувалась новим досвідом та добрими справами, а кожен прожитий день сповнювався гордістю за обрану професію!

 

 

 

З нагоди відзначення Дня батька голова райдержадміністрації Василь Маркевич нагородив грамотою за вагомий внесок у розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сумлінне виконання батьківських обов’язків Анісімова Дмитра Сергійовича – батька-вихователя дитячого будинку сімейного типу.

ДБСТ на базі родини Анісімових функціонує в м. Золочеві з серпня 2020 року. В сім’ї виховується 9 дітей, зокрема 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Шість нових автомобілів «швидкої» отримала Золочівщина

Сьогодні, 18 червня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, заступник голови Золочівської райдержадміністрації Богдан Гринишин та керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин здійснили робочу поїздку в Буську центральну районну лікарню, де взяли участь в урочистій посвяті та передачі ключів і документів від шести нових автомобілів швидкої допомоги Станції екстреної медичної допомоги «Буськ».

Золочівщина отримала «швидкі» від Міністерства охорони здоров’я і Національної служби здоров'я у межах ковідного пакету.

Усі закуплені автомобілі укомплектовані за сучасними вимогами та відповідають європейським стандартам.

Їх розподілили відповідно до найгострішої потреби в автомобілях відповідного класу.

Вже від сьогодні нові машини заступлять на чергування.

Вони суттєво допоможуть нашим медикам якісно та швидко надавити медичну допомогу, адже «Швидкі» мають все необхідне обладнання для порятунку найціннішого – життя людини.

Напередодні професійного свята Дня медичного працівника Василь Маркевич привітав медичних працівників Золочівщини та подякував медикам за щоденну виснажливу працю, професійність та невпинну боротьбу за здоров'я і життя людей.

Довідково: Завдяки підтримці та співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Львівської облдержадміністрації та Львівському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Львівщина отримала 57 нових автомобілів швидкої допомоги. Це автомобілі «Citroen» та «Renault Master» типу В (34 автомобілі), стандартні «швидкі», та типу С (23 автомобілі), реанімобілі. З них – 12 отримані через закупівлю Центром за кошти, отримані від НСЗУ через «ковідний» пакет, 45 – це поставка МОЗ. Зараз на базі Центру є 140 автомобілів, проте близько 100 з них потребують заміни. Окрім того, на початку липня очікується поставка ще 55 автомобілів.

 

Сьогодні, 17 червня 2021 року, напередодні Дня медичного працівника у Золочівському Палаці культури імені Ігоря Білозора відбулися урочистості та святковий концерт.

Привітати представників найгуманнішої професії - медичних працівників Золочівської центральної районної лікарні - завітали голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин.

Василь Маркевич висловили медичним працівникам теплі слова вдячності за нелегке служіння, та побажав всіх життєвих гараздів, щоб обрана професія завжди приносила задоволення, додавала ритму і сенсу життя.

За сумлінну працю в галузі охорони здоров’я, високий професіоналізм, відданість справі та з нагоди професійного свята багато медиків отримали нагороди: почесні грамоти та квіти.

 

16 та 17 червня 2021 року відбулося навчання організоване Львівським обласним центром соціальних служб, у приміщенні будинку культури ім. Ігоря Білозіра, на тему - «Міждисциплінарна команда : партнерство та прийняття рішень у найкращих інтересах дитини» для команди, яка працює з сім’єю патронатних вихователів.

В заході взяли участь представники відділу: Служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації; центру надання соціальних послуг Золочівської міської ради; управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації; освіти Золочівської райдержадміністрації; Золочівської ЦРЛ; Золочівської районної поліції.

 

Сьогодні, 17 червня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник та керівники структурних підрозділів виконавчих комітетів рад, відповідальних за стратегічне планування прийняли участь в тематичних семінарах щодо впровадження принципів стратегічного планування у територіальних громадах Львівської області.

В ході проведення тематичного семінару учасники мали змогу обговорити такі питання, а саме:

-          про перспективи реалізації обласних цільових та державних програм у 2021 році для територіальних громад Золочівського району;

-          щодо розробки та актуалізації стратегії розвитку територіальних громад Золочівського району в контексті регіональних та державних планувальних документів;

-          про співробітництво обласної державної адміністрації, обласної ради та територіальних громад з науково-дослідними інституціями в ході розробки стратегій місцевого розвитку;

-          формування інвестиційних паспортів громад.

 

Роз'яснення для страхувальників щодо поетапного впровадження електронної форми листків непрацездатності

 04.06.2021 набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки», яким затверджено ряд документів:

1) Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;

2) Порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;

3) Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі;

4) Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189, викладено в новій редакції як Порядок організації експертизи тимчасової втрати працездатності.

Крім того, цим наказом запроваджено перехідну модель роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності.

Таким чином, з червня 2021 року деякі заклади охорони здоров’я почнуть роботу із формування та внесення медичних висновків про тимчасову непрацездатність до Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 затверджено Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Реєстр формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.

Так, згідно цього Порядку листок непрацездатності – це сформований (виданий) програмними засобами Реєстру на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, і зареєстрований за єдиним реєстраційним номером листка непрацездатності у Реєстрі електронний документ, що є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Таким чином, на підставі медичного висновку (медичних висновків) про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності формуватиметься листок непрацездатності у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії не може передаватися до страхувальника як підстава для нарахування матеріального забезпечення. Сформований листок непрацездатності з причиною непрацездатності “вагітність і пологи” передається страхувальнику як підстава для нарахування матеріального забезпечення у день створення.

Враховуючи вищевикладене, листок непрацездатності, що формується у Електронному реєстрі листків непрацездатності, є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, як і його паперова версія.Отримання електронного лікарняного не впливає на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення.Комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.

На період перехідної моделі, з 04 червня до 01 вересня 2021 року, лікарі закладів охорони здоров’я матимуть право видавати паперові листки непрацездатності, а також формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність з подальшою трансформацією їх у е-лікарняний.

Фонд прийматиме заяви-розрахунки ОКРЕМО за кожним видом листків непрацездатності.

Матеріальне забезпечення по листкам непрацездатності, що продовжуватимуть надходити до роботодавців на звичайних бланках, необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, затвердженою Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12.

Матеріальне забезпечення по е-лікарняним необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, затвердженою Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12, з урахуванням наступного:

1. У е-лікарняного відсутня серія, але йому присвоюється унікальний номер.

*Єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності - унікальний номер, який формується та присвоюється автоматично за допомогою програмних засобів ведення Реєстру, складається з цифр, що утворюють числа натурального ряду, шляхом додавання одиниці до останнього наявного номера, та за яким може бути ідентифіковано випадок тимчасової непрацездатності та всі пов’язані з ним документи в реєстрі.

2. В е-лікарняному оновились причини непрацездатності.

Причина непрацездатності - відомості щодо страхового випадку, настання якого зумовило тимчасову непрацездатність, які містяться в записі про тимчасову непрацездатність.

Додаткова інформація щодо кодування причин непрацездатності Пенсійним фондом України, порядок їх відображення в електронному листку непрацездатності та, відповідно, занесення коду причини непрацездатності в заяву – розрахунок страхувальниками, буде розміщена на офіційному веб-сайті Фонду соціального страхування України.

 За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.  

 

Сьогодні, 16 червня 2021 року, працівники Золочівської райдержадміністрації провакцинувалися вакциною комірнаті виробником якої є Pfizer.

Провакцинуватися мали змогу у м. Золочів в приміщенні центральної амбулаторії (актова зала) Золочівської ЦРЛ.

Ми провакцинувалися і усіх запрошуємо не боятися та вакцинуватися!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На Львівщині #СБУ викрила чиновницю, яка незаконно «продала» 9га державних земель

Служба безпеки України заблокувала протиправну схему відчуження земель. Голова однієї з сільських рад на Львівщині організувала незаконну оборудку, яка завдала збитків територіальній громаді на майже 4 млн. грн.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовиця розробила механізм з протиправного заволодіння землями, користуючись службовим становищем. Зловмисниця фальсифікувала рішення сільради та підробила пакет документів на майже 9 га державних земель. Потім незаконно виділені ділянки переходили у власність фізичних осіб.

В рамках кримінального провадження за матеріалами спецслужби було проведено судову оціночно-земельну експертизу. За висновками якої підтверджено, що територіальній громаді завдано збитків на майже 4 млн грн.

Фігурантці провадження повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), Кримінального кодексу України.

Зловмисниці обрано запобіжний захід - нічний домашній арешт.

Тривають слідчі дії для встановлення інших посадовців та приватних осіб, які, можливо, причетні до корупційної схеми.

Викриття оборудки проводили оперативники УСБУ у Львівській області спільно зі слідчими СВ Золочівського РВП ГУ НП, за процесуального керівництва Золочівської окружної прокуратури.

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 15 червня 2021 року, заступник голови Золочівської райдержадміністрації Богдан Гринишин взяв участь у загальних зборах Асоціація футболу Золочівського району, на яких також були присутні представники Львівської Асоціація футболу Ярослав Грисьо та Ростислав Заремба.

З представниками новостворених громад району надали консультації щодо юридичних аспектів створення Асоціація футболу Золочівського району.

 

Сьогодні, 15 червня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич мав зустріч з спільнотою із міста Броди БО «Спілки без Імені», групою матерів і дружин, чиї сини та чоловіки служили чи служать в АТО «Разом сильніші», де духівником спільноти є отець Ярослав Царик.

На зустрічі були присутні 20 чоловік делегації, з якими мали змогу поспілкуватися і надихнутися силою їхніх сердець.

Василь Маркевич подякував чоловікам дружин, і синам матерів, які стали в теперішній час на захист Батьківщини у війні на Сході України.

Героями є ті чоловіки, які віддали своє життя за волю України і героями є ті, які захищають на передовій свою землю.

#СБУ викрила на хабарі керівництво одного зі стратегічних підприємств Міноборони

У Львові Служба безпеки України викрила корупційний механізм, організований посадовцями державного підприємства Міністерства оборони України. За попередніми підрахунками, зловмисники завдавали державі збитків на півмільйона гривень щомісяця.

СБУ стало відомо, що директор підприємства та в.о. головного інженера налагодили схему отримання «відкатів». В обхід встановленої процедури, без погодження регіонального Фонду державного майна України, вони здавали в оренду складські приміщення за значно заниженою вартістю. Ціна послуг залежала від масштабності орендованих площ.

Правоохоронці затримали зловмисників «на гарячому» згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, під час отримання 52 тис. грн неправомірної вигоди.

У ході санкціонованих слідчих дій за місцем роботи фігурантів провадження правоохоронці виявили чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.

Затриманим буде повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії. Встановлюється можлива причетності й інших посадових осіб вищевказаної установи до протиправної діяльності.

Операцію із викриття оборудки проводили оперативники УСБУ спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

 

Сьогодні, 15 червня 2021 року, заступником голови Золочівської райдержадміністрації Богданом Гринишином було проведено особистий прийом громадян, на котрий звернулися мешканці смт Поморяни по питанню роботи структурних підрозділів Поморянської селищної ради за її юридичною адресою.

Під час зустрічі також обговорювалися проблемні питання:

- Фінансування закладів освіти;

- Медицини;

-    Культури;

- Проблематики транспортного сполучення з адміністративним центром територіальної громади;

- Питання організації роботи старости смт. Поморяни.

За результатами особистого прийому рекомендовано: визначити та затвердити графік проведення особистого прийому громадян головою ТГ в смт. Поморяни; провести громадське обговорення можливих кандидатур на старосту у смт. Поморяни.

 

Нові можливості веб-порталу Пенсійного фонду України!

 У червні розпочався перехідний період запровадження електронних листків непрацездатності, який триватиме до кінця серпня 2021 року. Протягом цього часу громадяни мають можливість отримати як електронний, так і паперовий листок непрацездатності.

Згідно з чинними законодавством Електронний реєстр листків непрацездатності формує та веде Пенсійний фонд України.

Електронний лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

В зв’язку з цим, Пенсійний фонд України нагадує, що на веб-порталі ПФУ http://portal.pfu.gov.ua з’являються додаткові можливості для роботодавця. Зокрема, він матиме доступ до інформації щодо електронних листків непрацездатності по найманих працівниках, які працюють за основним місцем роботи, а саме номер лікарняного, дата його відкриття, дата закриття. Роботодавець автоматично отримує необхідну інформацію для нарахування коштів, зокрема щодо тривалості страхового стажу працівників, заяву – розрахунок та здійснює виплату.

Запровадження е-лікарняних надає наступні переваги:

-         спрощує оформлення тимчасової непрацездатності;

-         скорочує час від оформлення до нарахування допомоги;

-         унеможливлює зловживання під час обігу листків непрацездатності;

-         мінімізує застосування штрафних санкцій через імовірні помилки в оформленні листків непрацездатності.

-         Запровадження е-лікарняних передбачає спрощення оформлення тимчасової непрацездатності, скорочення часу від оформлення до нарахування допомоги, мінімізує випадки виникнення помилок при оформленні листків непрацездатності.

Новий порядок видачі електронних листків непрацездатності регулюється:

-         постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 «Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього»;

-         постановою Верховної Ради України від 03.02.2021 № 1192-IX «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності»;

-         наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021  № 1066, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.06.2021  за № 728/36350 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки».

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

Сьогодні, 11 червня, стартує чемпіонат Європи з футболу, який торік був перенесений через пандемію коронавірусу.

Матчі Євро-2020 пройдуть в 11 містах Європи. Фінал прийматиме лондонський «Вемблі», а матч-відкриття – «Олімпійський стадіон» у Римі.

Так, відкриває Євро-2020 у Римі 11 червня матч Туреччина – Італія. Гра розпочнеться о 22:00.

Збірна України стартує на Євро-2020 13 червня в Амстердамі. Матч нашої збірної проти команди Нідерландів розпочнеться о 22:00.

Зауважимо, Євро-2020 – 16-й чемпіонат Європи з футболу, який проходитиме з 11 червня по 11 липня 2021 року. За планами він мав відбутися в червні-липні 2020 року, але через пандемію COVID-19 у Європі змагання було перенесено на рік. Попри перенесення, чемпіонат зберіг назву Євро-2020.

Так що побажаємо вбовалівальникам гарного видовища, а нашій збірній вдалого виступу!!!!

Слава Україні!!!! Героям Слава!!!!!

 

 

Особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно фізичних осіб у 2021 році

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у 2021 році фізичним особам – власникам нерухомості за 2020 рік.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м бази оподаткування.

Базою оподаткування для податку є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Нарахування проводиться контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності. При цьому необхідно звернути увагу , що сума податку збільшується на 25,0тис. грн. на рік за кожен об’єкт житлової нерухомості (його частку), за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв.м (для квартири) та/або 500 кв.м (для будинку).

База оподаткування об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

- для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий звітний період (рік).

Пільги не застосовується, якщо площа такого об’єкта перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1 ПКУ та до об’єкта оподаткування, що використовується їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові або дачні будинки, які прийнято (введено) в експлуатацію, але право власності на які не оформлено (не зареєстровано) у встановленому законом порядку, не є об’єктом оподаткування.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Обов’язок щодо сплати податку виникає у фізичних осіб протягом 60 календарних днів з моменту вручення відповідного повідомлення.

 

             Платники Золочівщини сплатили до зведеного бюджету майже 212 мільйонів гривень

Впродовж січня – травня 2021 року суб’єкти господарювання, які перебувають на  обліку в Золочівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області перерахували до бюджетів усіх рівнів 211,9 млн.грн. податків та зборів. При цьому державний бюджет отримав 43,8 млн грн, до місцевих скарбниць мобілізовано 168,1 млн гривень.

Левову частку в надходженнях до зведеного бюджету складають: податок на доходи фізичних осіб – 111,9 млн грн, податок на додану вартість –  35,9 млн грн, єдиний податок – 16,3 млн грн, податок на прибуток – 13,3 млн грн. та плата за землю -12,5 млн гривень.

Надходження  єдиного внеску  за п’ять місяців поточного року склали 101,6 млн гривень.

Найбільшими платниками податків Золочівщини є: ТОВ «Коудайс Україна» -8,9 млн грн, ТзОВ «Золочів ТХ» - 8,6 млн грн, ПП «Галкомсервіс» - 5,1 млн грн,  ТзОВ «Д-Мікс» - 4,9 млн грн, ПП «Віта Агро» - 3,6 млн грн, ТзОВ «Альтеко-Захід» - 3,3 млн грн, ТДВ «Золочівський радіозавод» - 1,5 млн грн та ТзОВ «Золочівагробуд» - 1,4 млн гривень.  

 

                 Частину витрат за навчання в інтернатурі можна відшкодувати

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області  повідомляє, що громадяни, які протягом 2020 року сплачували за навчання (вітчизняні заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної та вищої освіти) платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, можуть подати декларацію з метою отримання податкової знижки до 31 грудня.

Оскільки інтернатура (спеціалізація) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників усіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря або провізора - спеціаліста певного фаху, а навчання в інтернатурі це невід’ємна ланка безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування, то суми коштів, сплачених платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Якщо платник податку до кінця податкового року не скористається правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Податкову декларацію можна подати в електронній формі, скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника».

Підписуйтесь на канали інформування ДПС:   

https://www.facebook.com/tax.lviv

https://www.facebook.com/TaxUkraine

https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

 

             Платниками Львівщини сплачено понад 1 млрд. грн. рентної плати

Впродовж січня – травня 2021 року до державного бюджету надійшло 924,8 млн. грн.  рентної плати, що у порівняні  аналогічним періодом минулого року  більше на 460,6 млн. грн.., або на 85,4 відсотка. Найбільшу частку у надходженнях до державної казни, а саме 95,8 відс., складає рентна плата за користування надрами. За п`ять місяців п.р. її надходження скали 886,4 млн. гривень.

До місцевих бюджетів за січень-травень поточного року надійшло 100,0 млн. грн. рентної плати, що на 34,5 млн. грн., або на 52,7 відсотка більше ніж торік.

 

                                          До уваги платників єдиного податку  першої групи!

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що Законом України від 04.12.2020  № 1072-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу та інших законів України,  згідно яких  для підприємців - платників єдиного податку першої групи були передбачені пільги, зокрема, звільнення від сплати єдиного податку і єдиного внеску до травня 2021 року включно. А саме:

- від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім випадків порушення умов застосування першої групи платників єдиного податку) (п. 529 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ);

 - від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) за періоди з 01 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року за себе. Такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Отже, єдиний податок такі  підприємці сплачуватимуть у червні 2021 року, а єдиний внесок – у липні 2021 року.

 

                                                                                                                           Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області 

 

#СБУ викрила на хабарі директорку структурного підрозділу одного з вишів Львова

Служба безпеки України викрила корупційний механізм, організований керівництвом структурного підрозділу одного з університетів Львова.

За оперативними даними, користуючись службовим становищем, директорка налагодила схему отримання «відкатів». В обхід встановленої процедури, без погодження регіонального Фонду державного майна України, вона здавала в оренду офісні та складські приміщення за значно заниженою вартістю. Свої послуги зловмисниця оцінювала залежно від орендованих площ.

Правоохоронці затримали чиновницю «на гарячому» згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання 37 тис. грн чергової неправомірної вигоди.

У ході санкціонованих слідчих дій за місцем роботи зловмисниці правоохоронці виявили кошти, понад 250 тисяч у гривневому еквіваленті (ймовірно отримані від протиправної діяльності), та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність.

Затриманій буде повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії. Перевіряється інформація щодо інших фактів отримання хабарів.

Операцію із викриття оборудки проводили оперативники УСБУ спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.

 

Ще раз про субсидії з 1 травня 2021 року

Уряд постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 №505 « Деякі питання призначення житлових субсидій» вніс зміни до правил їх призначення та спростив процедуру їхнього отримання з 01.05.2021 року.

Відтепер сім’ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, житлова субсидія з травня 2021 року на наступний термін буде перепризначена автоматично без особистого звернення громадян, крім трьох категорій сімей, яким необхідно подати нові заяву та декларацію.

Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій та членів їх сімей ( наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Тобто, житлова субсидія за травень-червень 2021 року буде нарахована автоматично у червні поточного року після отримання даних за результатами верифікації від Міністерства фінансів України.

Нові заяву та декларацію для призначення субсидії на наступний термін з травня поточного року необхідно подавати лише:

Сім’ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі ( тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);

Сім’ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);

Сім’ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації ( на фактично проживаючих осіб).

Постановою уточнено за яких умов житлова субсидія не призначається:

Якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень. До внесених змін сума депозиту була визначена у розмірі 25-кратному розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (56750 грн.).

Якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру,будинок). Не береться до уваги житло, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності,розташоване у сільській місцевості, на тимчасово окупованій території зіткнення або непридатне для проживання.

При розрахунку розміру субсидії не враховуються і розміщення депозитів.

Одночасно зазначаємо, що сім’ям, яким субсидія з травня 2021 року буде перепризначена автоматично, обов’язково необхідно протягом травня-серпня 2021 року повідомити територіальні управління соціального захисту населення про обставини, які впливають на право отримання субсидії, зокрема, якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей:

Має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше п’яти років або більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

Протягом 12 місяців перед призначенням субсидії без звернення здійснив на суму, яка перевищує 50 тис. гривень купівлю або оплатив будь-які послуги ( крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг), здійснив внески до статутного капіталу, надав фінансову допомогу (позику);

Має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру,будинок);

Має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень.

Також необхідно інформувати про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні(будинку) членів домогосподарств; зміну у складі сім’ї члена домогосподарства, зміну соціального статусу членів домогосподарства.

Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:

Відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

Уповноважених осіб старостинських округів;

Посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);

Управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.

При зверненні з питань призначення житлової субсидії при собі обов’язково необхідно мати ; паспорт,реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспорті дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків ( ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей ( в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії.

Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням:https://subsidii.mlsp.gov.ua/.

Зважаючи на вищезазначене і на виконання пунктів 3 та 4 Постанови №505 просимо голів об’єднаних територіальних громад забезпечити:

Оновлення до 01.09.2021 у Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб для призначення житлової субсидії на наступний період, а також проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед населення щодо зміни порядку призначення житлових субсидій;

Інформування громадян, які отримували житлову субсидію в оплювальному сезоні 2020-2021 років і яким така на наступний період проводиться без звернення, про необхідність до 01.09.2021 повідомити місцевим органам соціального захисту населення про наявність у них умов, за яких житлова субсидія не призначається, що визначені у п.14 Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Управління соціального захисту

населення Золочівської РДА

 

Щорічно, 9 червня, відзначається Міжнародний день архівів. Архіви забезпечують доступ до ретроспективної документної інформації, сприяють у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку країни, ефективного державного управління, а також забезпечують наукове пізнання минулого.

Сьогодні голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич з нагоди Міжнародного дня архівів привітав начальника архівного відділу Золочівської райдержадміністрації Любов Бойко.

Побажав міцного здоров’я, щастя і благополуччя, творчої наснаги та нових вагомих здобутків.

 

Електронний лікарняний лист:

що потрібно знати працівнику та роботодавцю?

 Одним із механізмів вдосконалення контролю за здійсненням видачі первинної медичної документації і виплат матеріального забезпечення залишається впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності.

Повний відхід від паперових лікарняних планують поступово. Електронний реєстр листків непрацездатності принесе більше прозорості та відкритості в процесі видачі лікарняного, спростить порядок отримання. Підробити такий лікарняний практично неможливо. Система зможе моніторити кожен листок непрацездатності та визначити лікаря, який його видав, і на яких підставах це було зроблено. Це дозволить автоматизувати процес і дасть можливість відстежити оформлення лікарняного на всіх етапах.

v  Що таке електронний лікарняний лист?

Електронний лікарняний, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника, – це документ, що зареєстрований в зазначеному МОЗ порядку і має індивідуальний номер у спеціальному реєстрі. Саме він є підставою для нарахування страхових виплат Фондом соціального страхування України.

v  До чого готуватися бухгалтеру та кадровику? Як опрацьовувати електронну інформацію про тимчасову непрацездатність? Чи можна й далі приймати паперові лікарняні? Як усе працюватиме?

1. Медичний заклад на підставі медичного висновку вносить до Реєстру інформацію про тимчасову втрату працездатності та надсилає її у Пенсійний фонд України. Лікар, який робить цей запис (відкриває/закриває лікарняний листок), засвідчує його своїм електронним підписом. Вносячи інформацію в Реєстр, лікар вносить до системи найменування страхувальника, у якого працює пацієнт, та його податковий номер в ЄДР.

2. Пенсійний фонд присвоює цьому запису унікальний номер – єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності. Із цього моменту можна вважати, що електронний листок непрацездатності вже існує, тобто інформацію про нього може отримати і Фонд соціального страхування, і роботодавець.

3. Роботодавець, з’ясувавши від працівника, що той хворів, далі знаходить про це інформацію в Реєстрі, робить витяг із Реєстру (крім інформації про тимчасову непрацездатність працівника у ньому буде зазначено присвоєний індексний номер, зафіксовано дату й час формування). Отримати витяг можна буде в електронній формі. З уведенням електронного листка непрацездатності працівнику не потрібно приносити жодних документів на місце роботи, щоб, наприклад, продовжити щорічну відпустку в разі тимчасової непрацездатності. Працівнику достатньо буде повідомити роботодавця будь-яким способом про продовження щорічної відпустки, а про лікарняний роботодавець отримає витяг із Реєстру самостійно.

4. Комісія (уповноважений) із соцстрахування, створена на підприємстві, розглядає листок непрацездатності та ухвалює рішення щодо його оплати, складає протокол комісії із соцстрахування про призначення (відмову) виплат за тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, тобто продовжує свою роботу та призначає матеріальне забезпечення як і раніше незалежно від виду лікарняного. Вони зберігають весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.

5. Бухгалтерія розраховує суму допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, формує заяву-розрахунок та надсилає її Фонду соціального страхування України.

Зміни торкнуться оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняними працівників. Оскільки е-лікарняні не мають серії та видаються за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності, заяви-розрахунки за ними подаються роботодавцями окремо від заяв-розрахунків, сформованих за паперовими лікарняними листками.

 

Для отримання консультацій просимо звертатись у Золочівське відділення

за телефонами: (265) 4-20-42; 4-23-29; (263) 2-13-67

e-mail: fsszol@ukr.net

 

Вітання з нагоди Дня журналіста

Сьогодні, 8 червня, за дорученням голови Золочівської районної державної адміністрації Василя Маркевича, заступник голови Золочівської районної державної адміністрації Богдан Гринишин привітав з професійним святом - Днем журналіста - журналіста Буського медіа-порталу Романа Матвіюка, головного редактора часопису «Воля народу» Миколу Іванціва, директора Буського радіомовлення Євгена Ярему та редактора «Буськ онлайн» Володимира Типила.

За особистий внесок у розвиток засобів масової інформації регіону, журналістську майстерність та всебвчне висвітлення життя району Богдан Гринишин вручив грамоти.

Після цього у теплій та дружній атмосфері відбулось спілкування з представниками засобів масової інформації.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич привітав працівників ЗМІ Золочівщини з нагоди Дня журналіста.

Відтак за сумлінну творчу працю, високий професіоналізм, активну участь у розвитку інформаційного простору регіону, послідовну громадську позицію, висвітлення діяльності органів виконавчої влади, вміння перебувати у центрі подій та з нагоди Дня журналіста нагородив Грамотами колективи газети «Народне Слово», газети Наша Українська Справа, радіо Золочів ФМ, інтернет-портал Золочів Вечірній, інформаційний портал Золочів. нет, та побажав журналістам міцного здоров'я, успіхів у щоденній праці та сімейного благополуччя!

 

 

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

8 червня 2021 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та весь колектив привітали із виходом на заслужений багатьма роками відпочинок головного спеціаліста відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту райдержадміністрації - Андрія Левковича.

За час роботи в Золочівській райдержадміністрації Андрій Володимирович зарекомендував себе досвідченим та кваліфікованим спеціалістом.

Василь Маркевич побажав Андрію Левковичу успіху у всіх починаннях, самого міцного здоров’я, теплого спілкування з близькими і нових захоплень.

 

 

 

Вітання з нагоди Дня працівника водного господарства

Сьогодні 7 червня 2021 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та заступник голови Золочівської райради Іван Закала, з нагоди Дня працівника водного господарства привітали начальника Золочівської експлуатаційної дільниці басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну - Ігоря Савчука.

Василь Маркевич зауважив : «Ви сьогодні виконуєте великий об’єм роботи, за що вам велика подяка. Бажаю міцного здоров’я, достатку, благополуччя у сім’ях та миру».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 червня 2021 року на площі Вічевій у місті Золочеві відбулася поминальна панахида по вшануванню пам’яті Маркіяна Шашкевича, з нагоди 178-ої річниці з дня смерті Будителя Галичини.

Участь у заходах по вшануванню світлої пам’яті отця Маркіяна взяли голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник, керівництво Золочівської райради, Золочівської міської ради, керівники та працівники установ, підприємств організацій району, працівники райдержадміністрації, районної ради, молодь та громадськість району.

Розпочався захід із спільної заупокійної молитви, присутні поклали квіти та лампадки до підніжжя пам’ятника Будителя Галичини у місті Золочеві.

 

 

Вітання працівників засобів масової інформації

Сьогодні, 7 червня, голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич, заступник голови Золочівської районної державної адміністрації Богдан Гринишин, спеціаліст відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськість Золочівської районної державної адміністрації зустрілися з колективами газети "Голос Відродження" та телерадіокомпанії "Броди".

Журналістів привітали з іхнім професійним святом, подякували за нелегку працю у медійній сфері та вручили грамоти.

Після цього у теплій та щирій атмосфері відбулось спілкування представників засобів масової інформації та керівництва району.

 

 

6 червня 2021 року в м. Сокаль відбулися обласні змагання з баскетболу 3х3.

Серед чоловічих і жіночих команд Золочівський район представляли Золочівське ОТГ і Бродівське ОТГ.

В підсумку жіноча команда Золочівського ОТГ другий рік поспіль стала чемпіонами, чоловіча команда Золочівського ОТГ посіла III місце. Жіноча команда і чоловіча команда Бродівського ОТГ посіли V- VIII місце.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 4 червня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у роботі VIІ (позачергова) сесія Золочівської районної ради VIII скликання.

На сесії розглядали питання обрання голови Золочівської районної ради.

Депутати з Бродівщини, Бущини і Золочівщини шляхом таємного голосування обрали голову Золочівської районної ради - представника партії «Сила і Честь» Кавецького Ореста (“за” – 23 голоси).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 03.06.2021 року, у Золочівській райдержадміністрації у режимі відеоконференції відбулося Всеукраїнське засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

На засіданні були присутні голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, заступник голови Золочівської районної ради та голови територіальних громад Золочівського району.

Було обговорено ряд питань зокрема:

- Питання щодо неналежного фінансування районних рад для здійснення ними повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

- Про передачу професійно-технічних училищ у комунальну власність;

- Про підготовку до опалювального сезону;

- Про забезпечення енергоефективності;

- Про реформування системи архітектурно-будівельного контролю;

- Різне.

Конгрес є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні 1 червня - День захисту дітей!

З цієї нагоди голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та заступник голови Віктор Олійник відвідали дитячий будинок сімейного типу в м. Золочів.

Василь Маркевич та Віктор Олійник поспілкувалися з сестрою Мартиною (Костак Ганна Василівна) яка є матір’ю - опікуном для дітей, також вручили дітям гостинці і цінні подарунки.

Побажали дітям щастя, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та успіху на життєвих дорогах!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміни у призначенні житлових субсидій

 Постановою Кабінету Міністрів України  від 19 травня 2021 року №505 "Деякі питання призначення житлових субсидій" внесено ряд змін щодо умов призначення житлових субсидій з 1 травня 2021 року.

Нові зміни дають можливість призначення субсидій в автоматичному режимі, тобто без подання оновлених заяв та декларацій.

Автоматично на наступний період субсидія буде призначена тим одержувачам, які її отримували в опалювальному сезоні 2020-2021 років.

Рішення про призначення житлових субсидій з 1 травня поточного року прийматиметься на підставі інформації  Міністерства Фінансів України  за результатами верифікації щодо одержувачів житлових субсидій у квітні 2021 року.

По субсидіях, призначених  автоматично, за участю органів місцевого самоврядування до 1 вересня 2021 року забезпечуватиметься оновлення інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

До автоматичного розрахунку субсидій не будуть включені домогосподарства, на які житлова субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі, була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків), індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію, внутрішньо переміщені особи) була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) і які не проживають за місцем реєстрації. Таким одержувачам субсидія може бути призначена відповідно до поданих нових заяв та декларацій з долученням  додаткових документів про підтвердження факту проживання сім'ї в тому чи іншому  житловому приміщенні без реєстрації договору оренди житла, факту не проживання за місцем реєстрації, договір оренди житла та інші.

Термін подання заяв та декларацій з травня по вересень 2021 року з призначенням житлової субсидії з травня поточного року.

Доходи від розміщення депозитів враховуватися не будуть.

Житлова субсидія не призначатиметься, якщо:

-       загальна площа житла перевищує 130 кв. метрів для квартир і 230 кв.метрів для індивідуальних будинків;

-       будь-хто із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років, або більше ніж один транспортний  засіб, з року випуску якого минуло менше 15 років;

-       у складі  домогосподарства є працездатні особи, які взагалі не мають доходів, або отриманий середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної зарплати на початок періоду для призначення субсидій, або за них не сплачено ЄСВ, або перебували закордоном сукупно більше 60 днів, крім визначених випадків.

-       будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням здійснив відповідну операцію, що перевищує суму в 50 тис. грн., в тому числі купівлю іноземної валюти, цінних паперів, банківських металів та інше;

-       отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

-       громадянин не повернув надміру перераховану суму житлової субсидії за попередні періоди;

-       будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї із складу домогосподарства внесені до Єдиного реєстру боржників за виконавчими впровадженнями понад 3 місяці, має у власності більше ніж одне житлове приміщення (крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності та розташованого в сільській місцевості, має у власності депозитний рахунок, сума якого перевищує 100,0 тис. гривень.

-       Що стосується пільговиків, то у разі призначення субсидії особам з числа пільгових категорій населення, пільги з оплати житлово - комунальних послуг не нараховуються, а у випадку припинення надання субсидій за заявою пільговиків, житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути призначено лише на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

                                                                       Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації.

 

Сьогодні 1 червня в Україні та в світі відзначають день захисту дітей!

За дорученням голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича, заступник голови Богдан Гринишин разом із керівником служби у справах дітей Бучко Наталією відвідали дитячий будинок «Рідний дім» в с. Сасів.

Як зазначив заступник Богдан Гринишин : «Діти - це безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Діти - це ангели. Вони не повинні страждати від того, що хтось вважає їх чужими. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Давайте створимо для них такий світ разом!».

Також керівник служби у справах дітей, Бучко Наталія побувала в дитячому будинку «Добре серце» в с. Милятин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До уваги громадян, які отримують грошові виплати через відділення АТ "Укрпошта"

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021року №277 "Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсії та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України" з 1 вересня 2021 року соціальні виплати з доставкою додому будуть отримувати:

-особи з інвалідністю І групи;

-особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

-особи, які досягли 80-річного віку;

-одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та допомоги на догляд.

Інші категорії осіб, які отримують соціальні допомоги у відділеннях АТ "Укрпошта " до 1 вересня 2021 року повинні обрати один із уповноважених банків для подальшого здійснення грошових виплат.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять свій вибір, соціальні виплати одержувачам з 1 вересня 2021 року будуть перераховані через поточний рахунок АТ "Ощадбанку".

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації.

 

31 травня відбулася зустріч представників департаменту економічної політики з представниками місцевого бізнесу району, за участі першого заступника Золочівської райдержадміністрації Степана Бачинського та заступника директора департаменту економічної політики - начальника управління промисловості, підприємництва та інвестиційної політики Ореста Гриніва.

У своїх виступах представники бізнесу порушили ряд проблемних питань, які виникають у ході взаємодії з місцевими органами влади. Також вони розповіли, з якими саме труднощами стикаються у процесі здійснення своєї діяльності.

Перший заступник Золочівської райдержадміністрації Степан Бачинський зазначив, що завжди має бути взаємодія органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з організаціями підприємців на умовах соціального партнерства, за результатами якого в районі має формуватися узгоджена регіональна політика, спрямована на її економічний та соціальний розвиток.

 

 

 

30 травня відбувся храмовий празник у церкві Воскресіння Христового в місті Золочів.

На святковій Архієрейській Божественній Літургії був присутній голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, священники з навколишніх церков, парафіяни та гості міста.

З рук митрополита Димитрія голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич отримав орден святителя і чудотворця Миколая.

Василь Маркевич висловив слова вдячності, та побажав всім від щирого серця здоров'я, родинного затишку, Божого благословення.

 

 

 

З 1 по 30 червня відбудеться українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить землю» (Wiki Loves Earts), яка присвячена пам’яткам природи України.Участь у конкурсі можуть брати як професійні фотографи, так і любителі. Детальніше з усіма умовами та регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/Anunb3D, з пропозиціями щодо співпраці та додатковими питаннями звертайтеся до організаційного комітету: за номером телефону: +380665696135

 

28 травня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у роботі VI сесії Золочівської районної ради VIII скликання.

На сесії розглянуто питання порядку денного, з них зокрема:

- Про внесення змін та доповнення до рішення ІІІ сесії районної ради від 25.02.2021 №39 «Про затвердження Програми соціально-економічного розвитку Золочівського району на 2021рік та місцевих соціально-економічних Програм»;

- Про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2021 рік.

 

 

Один з об’єктів у межах президентської програми «Велике будівництво» на Золочівщині – реконструкція спортивного ядра та трибун стадіону Буської ДЮСШ в місті Буськ по вулиці Київській, 15 Львівської області.

Актуальність проекту полягає в створенні належних умов для проведення навчально-тренувальних занять з легкої атлетики учнів Буської ДЮСШ, проведенні фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів міського, районного, обласного, всеукраїнського та міжнародного  рівнів, а також залученні  населення до занять фізичною культурою та спортом, в тому числі людей з  інвалідністю.

Зараз на даному об'єкті будівельні роботи ведуться на повну потужність і виконуються згідно графіка. Таким чином завершення реконструкції даного об`єкта планується до кінця серпня цього року.

 

 

Україна продовжує перебувати у «жовтій» зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Забороняється:

-         Перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу;

-         Самовільне залишення місця самоізоляції та обсервації;

-         Проведення масових заходів за участю більш ніж 1 особи на 4 кв. м площі або наповненістю понад 50% місць;

-         Відвідування закладів освіти, коли на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та персоналу;

-         Прийом відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах;

-         Проведення в закладах освіти масових заходів за участю понад 1 групи (класу) та за присутності глядачів;

-         Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, особи з інвалідністю та інші).

Просимо вас дотримуватися правил карантину та власної безпеки!

 27 травня 2021 року у Золочівській районній державній адміністрації відбувся особистий прийом громадян депутатом Лвівської обласної ради Олександром Тіщенкомза участі голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича, заступника голови Золочівської райдержадміністрації Богдана Гринишина. Громадяни району мали змогу проконсультуватися та звернутися до народного депутата з своїми важливими особистими проблемами та питаннями, що стосуються життя району. На усі порушені питання Олександром Тіщенком надано відповіді, роз’яснення й консультації. Вирішення окремих питань, що потребують з’ясування, узято на особистий контроль депутатом Лвівської обласної ради. Про їх виконання заявники будуть проінформовані в установленому чинним законодавством порядку.

У Буському міському народному домі на Золочівщині відкрилася виставка «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір».

Виставка «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» присвячена перебігові подій Української революції 1917-1921 років у різних регіонах, а також українському національному руху цієї доби за межами України.

Виставка складається з 14 тематичних банерів, кожен з яких присвячений окремому регіону України або ареалу діяльності українського національного руху. Зокрема, йдеться про Київщину, Волинь, Поділля, Слобожанщину, Галичину, Крим тощо. Обраний авторами підхід дозволив переконливо продемонструвати, що революційні події сто років тому мали загальноукраїнський характер: на сході і заході, півночі та півдні – скрізь в Україні відбулося національне пробудження, почалося державотворення.

У роботі над створенням виставки взяли участь співробітники регіональних представництв Українського інституту національної пам’яті. Кожен з них запропонував важливі віхи та акценти для представлення подій Української революції у своєму краї.  Завдяки архівним, музейним та приватним колекціям, наданим у розпорядження авторів, виставка наповнилася унікальними фотографіями тієї доби.

Над виставкою працювали: Ярослав Файзулін (керівник авторського колективу), Віталій Скальський, Максим Майоров, Богдан Короленко, Сергій Горобець, Едуард Зуб, Ігор Кочергін, Богдан Галайко, Олег Пустовгар та дизайнер Оксана Женжера.

Проєкт створений Українським інститутом національної пам'яті спільно з партнерами з Інституту історії України Національної академії наук та Державної архівної служби.

Запрошуємо відвідати виставку до 31 травня.

 

 

 

Сьогодні, 27 травня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів засідання комісії служби у справах дітей. У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації. Учасники розглянули питання: надання дозволу на дарування земельної ділянки, купівлі-продажу квартири, дарування квартири та житлового будинку, оформлення генерального доручення на транспортний засіб, позбавлення батьківських прав. Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та після дискусій прийняли ту позицію, в якій найкомфортніше себе б почувала дитина. За результатами комісії прийнятті виважені рішення згідно з чинним законодавством.

 

 

Сьогодні, 25 травня 2021 року, відбулася зустріч голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича з деканами релігійних громад Золочівського району.

 

В ході зустрічі обговорено життя парафіяльних громад району та почерговість використання релігійних споруд громадами.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич під час спілкування із духівниками району висловив сподівання на конструктивну співпрацю між владою і духовенством та спільне вирішення різних питань.

Присутні говорили про те, що подібні зустрічі потрібно проводити й надалі.

Основними засадами співпраці визначено утвердження традицій української культури, духовності, моралі, патріотизму, розвитку спільної культурно-просвітницької діяльності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Затверджено Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік

Як показує досвід діяльності Держпраці упродовж всього часу її існування, неформальна зайнятість не є проблемою виключно держави або одного державного органу. Незадекларована праця зачіпає інтереси всіх учасників ринку і цілого ряду державних органів.

У зв’язку з цим, на початку року Держпраці разом із представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Національної поліції, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, соціальних партнерів та представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було прийнято рішення щодо спільної організації та координації зусиль у боротьбі з незадекларованою працею. Майданчиком для такої роботи стала робоча група Держпраці, до якої залучені представники всіх зацікавлених органів, а також представники роботодавців та працівників.

Результатом спільної роботи став Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. Особливістю цього плану є його формування на рівні регіонів та оформлення у єдиний документ на рівні країни. До цієї роботи залучено понад 500 працівників державних органів, у тому числі органів Держпраці.

З 2020 року Держпраці запровадила активне застосування ризикоорієнтованого підходу у всіх напрямах роботи, у тому числі з питань виявлення незадекларованої праці. Національним планом передбачається організація роботи в ризикових сферах господарювання в два етапи – інформаційного та інспекційного.

Під час інформаційного етапу планується проведення широкомасштабної інформаційної кампанії про ризики і наслідки незадекларованої праці, а також про процедури оформлення трудових відносин та інші вимоги законодавства про працю та охорону праці.

Інспекційна кампанія почнеться після інформаційної і буде спрямована на тих роботодавців, які використовують найману працю, але трудові договори не укладають, не сплачують податки та єдиний соціальний внесок.

На обох етапах до заходів Держпраці в межах повноважень долучатимуться представники інших зацікавлених державних органів.

В черговий раз закликаємо роботодавців не намагатися обійти законодавство. Якщо використовуєте найманих працівників – укладайте з ними трудові договори.

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

 

На сайті Державної служби з питань праці України створено інформаційний портал щодо питань подолання незадекларованої праці.

На порталі можна ознайомитися із покроковою інструкцією офіційного працевлаштування працівника, відповідною нормативною базою та аналітичними матеріалами. Такий проєкт Державної служби України з питань праці має назву  “Виходь на світло”, він спрямований подолати проблему недоброчесних трудових відносин між працедавцями і працівниками.

Детальніше про проєкт – за посиланням: https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/

Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції

 

Сьогодні голова Золочівської РДА Василь Маркевич та його заступник Богдан Гринишин поспілкувалися з представниками засобів масової інформації в редакції газети Воля народу: журналістом Буського медіа-порталу Романом Матвіюком, головним редактором часопису «Воля народу» Миколою Іванцівим та журналістом Іриною Гаєвською, директором Буського радіомовлення Євгеном Яремою, представником «Буськ онлайн» Володимиром Типило.

  Серед низки питань:

-  комунікація зі ЗМІ;

-  ремонт доріг, зокрема сполученням Буськ-Красне-Золочів;

-  робота соціальних служб;

-  відзначення 210-тої річниці від Дня народження Маркіяна Шашкевича.

-  відзначення 125-тої річниці від Дня народження Івана Тиктора

Також відбулась зустріч з представниками Товариства «Бужани» Михайлом Зозулею та Володимиром Ступаком на території палацу Бадені в місті Буськ та обговорено ряд питань реставрації та відновлення палацу.

Після цього голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та заступник голови Богдан Гринишин зустрілисяз головами Буської та Красненської територіальних громад.З Красненським селищним головою Романом Фурдою та Буським міським головою Ростиславом Сліпцем було обговорено ряд питань, що виникли в процесі діяльності як новостворених громад зокрема, так і райдержадміністрації загалом.

 

 

У неділю, 23 травня, у місті Золочів відбулись заходи до Дня Героїв.

Сьогодні біля пам’ятного хреста "Борцям за Волю України" у місті Золочеві відбулися заходи з вшанування Героїв, всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та територіальну цілісність держави.

У заходах взяли участь голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, керівництво Золочівської райради, Золочівської міської ради, представники духовенства, командири військових формувань та військовослужбовці, оркестр Навчального центру Національної гвардії України, громадськість міста та району. Розпочався захід із поминальної панахиди, присутні поклали квіти та лампадки до пам’ятного хреста "Борцям за Волю України".

Вічна пам'ять загиблим! Честь і слава живим Героям!

 

Сьогодні, 23 травня, Львівщина відзначає День Героїв.

Розпочались заходи із вшанування пам’яті Євгена Коновальця у Зашкові, пізніше молитвою вшанували загиблих Героїв на Личаківському кладовищі.

Участь у заходах з нагоди вшанування пам’яті полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця взяв заступник голови Золочівської районної державної адміністрації Віктор Олійник.

2021 рік на Львівщині проголошено Роком Євгена Коновальця.

Євген Коновалець знав, що в боротьбі за державну самостійність і за укріплення держави найголовнішою й фізичною силою є добре зорганізована, глибоко патріотична й добре вишколена армія. Його ідеї актуальні і сьогодні.

Слава Україні! Героям слава!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 22 травня,  на території 16-тої окремої бригади армійської авіації у м. Броди відбулося вшанування пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за волю та незалежність нашої країни.

На заході були присутні голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, заступник голови Золочівської райради Іван Закала, керівники та особовий склад бригади, керівництво та особовий склад Навчального центру Національної гвардії України, представники духовенства, керівники державної влади і місцевого самоврядування, рідні загиблих.

Присутні вшанували пам'ять Героїв спільною молитвою, та поклали квіти до Алеї Слави.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, висловив слова співчуття та вдячності кожній матері за дітей, яких Вони виховали, які віддали своє життя, та які продовжують боротьбу за Україну.

Герої не вмирають!

Слава Україні! Героям слава!

 

У п'ятницю, 21 травня, у місті Буськ відбулись заходи до Дня Героїв.

Заступник голови Золочівської райдержадміністрації Богдан Гринишин долучився до вшановування всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та Незалежність України разом з громадою та  Буським міським головою Ростиславом Сліпцем ,керівником відділу освіти і культури Богданом Глуховецьким.

Віче з нагоди відзначення Дня Героїв відбулося на майдані Незалежності. .

Йому передувала хода з кількаметровим синьо-жовтим полотнищем ветеранів ОУН-УПА, учасників війни на сході, громадськості від міського народного дому вулицями Грушевського та Петрушевича до місця проведення акції.

учасники вшанувань поклали квіти до пам'ятника Незалежності та меморіалу Героям Небесної Сотні, могили Героя України, однієї з Небесної Сотні Ольги Бурої в с.Ріпнів, хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих та замордованих українських Героїв, які поклали найцінніше - своє життя на вівтар свободи.

 

Сьогодні, 21 травня, у місті Броди відбулось відкриття банерної фотовиставки "Олександр Вислоцький. Шлях героя", яка присвячена українському громадському і політичному діячу Олександру Вислоцькому (1896-1941). Захід проходить у рамках Музейного тижня у Бродах та приурочений до Дня героїв. Володимир Адамець, спеціаліст відділу інформаційної політики Золочівської РДА, взяв участь у відкритті виставки.

 

26.02.2021

Увага конкурс «Кращі інклюзивні практики України - 2021»

З метою популяризації досягнень у сфері соціальної інклюзії, досвіду подолання соціального відчуження, а також ініціацію соціальних майданчиків для обміну досвідом, можливостей для просування нових ідей, сучасних тенденцій в області розвитку інклюзивних практик України громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» проводить конкурс «Кращі інклюзивні практики України - 2021».

Участь у Конкурсі можуть приймати громадські організації, батьківські спільноти, творчі та спортивні колективи, і просто не байдужі люди, які проводять інклюзивні заходи, створюють інклюзивні команди та реалізовують інклюзивні проєкти.

Збір заявок для участі у Конкурсі проводиться до 28 березня 2021 року. Заявки приймаються на електрону пошту sunnydity@gmail.com.

Результати Конкурсу будуть оголошені на фестивалі кращих інклюзивних практик «Україна без кордонів» у травні поточного року у місті Скадовську Херсонської області.

Ознайомитись з Положенням про проведення конкурсу та формою заявки можна тут:

 

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України щодо посилення заходів біологічної безпеки з недопущення поширення збудника грипу птиці у господарствах усіх форм власності Головним управлінням Держпродспоживслужби України у Львівській області будуть проводитися позапланові заходи контролю (нагляду) на об’єктах галузі птахівництва.

З метою своєчасного виявлення інфекції грипу птиці подаємо інформаційну листівку.

ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ!

У сучасному світі грип є однією з небагатьох інфекцій які представляють серйозну загрозу для людства. Його вплив на птахівництво (знищення поголів'я птиці, накладення карантинних та інших обмежувальних заходів, заборона торгівлі, додаткові ветеринарно-санітарні заходи) призводить до суттєвих економічних збитків.

Серед людей здатний викликати пандемію з тяжкими наслідками.

Високопатогенний грип птиці:

-          може викликати у птахів 100 %-у смертність;

-          викликається підтипами Н5 і Н7;

-          відноситься до Списку А (МЕБ) Всесвітньої організації здоров'я тварин.

Стійкість вірусу грипу до впливу різних факторів залежить від серотипу. Грип птиці здатний тривалий час зберігатися у фекаліях і тушках птиці, особливо за низької температури: при 4 °С кілька тижнів, а при -60 °С зберігає активність протягом декількох років. Залежно від субстрату, в якому знаходиться вірус, він інактивується при температурі 56 °С за 1-3 год., при 600С за 10-30 хв., при 700С за 2-5 хв. На інфікованому пір'ї збудник грипу не втрачає патогенності протягом 18-20 діб. У ліофілізованому стані вірус залишається активним протягом 2-3 років.

Вірус надійно знешкоджує 2%-й їдкий натр, 3%-й розчин хлорного вапна, 5%-й креолін, 5%-й фенол, 2%-й формальдегід, 2%-на азотна кислота, 2%-й ефір, 2%-й хлороформ протягом 10-30 хв. Пряме сонячне проміння знезаражує вірус за 50-55 год, температура 55-60 0С – 30-50 хв, а 65-70 0С – за 5-2 хв.

РЕЗЕРВУАР ІНФЕКЦІЇ – дика водоплавна птиця. Вірус ВПГП було виділено від 90 представників водоплавної птиці. Здебільшого, інфекція у них протікає безсимптомно.

ДЖЕРЕЛО ВПГП – хвора та перехворіла птиця.

ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД – 1-7 днів.

ВІРУСОНОСІЙСТВО – 2-3 місяці.

ЗАРАЖЕННЯ –повітряно-крапельно, аліментарно, трансоваріально.

ФАКТОРИ ПЕРЕДАЧІ: тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я, обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, дикі птахи, гризуни.

ДЛЯ ВИСОКОПАТОГЕННОГО ГРИПУ ПТИЦІ ХАРАКТЕРНІ:

◆      депресія; зниження апетиту; зниження яйценосності; нервові прояви; ціаноз гребеня, сережок; кашель; чхання; пронос; раптова загибель.

При розтині тушок хворої птиці виявляють наступні ознаки: під шкірою в ділянці голови, шиї та кишечника жовто-червоні студенисті набряки, усі внутрішні органи та м’язи ніби забризкані кров’ю.

Лікування не розроблене та недоцільне.

Єдиний метод боротьби з ВПГП при його виникненні, базується на забої інфікованої птиці та птиці суміжних птахогосподарств з метою створення буферної зони для запобігання подальшого розповсюдження вірусу.

З метою охорони господарств від занесення збудника грипу птиці керівники та спеціалісти птахогосподарств, незалежно від форм власності, зобов’язані суворо виконувати заходи, які передбачені Інструкцією з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 17.10.2011р. № 547 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 8.11.2011 р. за №1277/20015, забезпечувати виконання наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України № 148 від 30.11.2007 р. «Про недопущення виникнення високопатогенного грипу птиці».

Що станеться, коли не повідомити про хворобу?

Швидке поширення грипу на певній території призведе до значних економічних наслідків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.

 

Контакти при будь-якій підозрі:

Головне управління Дежпродспоживслужби у Львівській області

тел.: (032) 261-36-90, http://lvivdpss.gov.ua//.

 

25.02.2021

Василь Маркевич представив звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівщини

Голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич, сьогодні, 25 лютого прозвітував на сесії районної ради про роботу територіально-господарського комплексу району та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік.

Зокрема очільник району розповів про ключові досягнення минулого року, серед яких відкриття компанією ТзОВ "Агроль" високотехнологічного переробного комплексу по забою та переробці птиці, потужністю 2 тис. голів в годину (створено 120 нових робочих місць). Цього року ТзОВ "Коудайс Україна" планує відкриття нової лінії з виробництва кормів, потужністю 16 тис. тонн продукції в рік, а ТзОВ "Карпатські мінеральні води" планує проведення реконструкції будівлі цеху безалкогольних напоїв.

Також за результатами конкурсу проєктів місцевих ініціатив у минулому році реалізовано 81 мікропроєкт, а саме: 3 проєкти реалізовано за напрямком "Безпека", 10 – по вуличному освітленню, 3 – у галузі культури, 12 – в освітній сфері, 9 – в галузі охорони здоров'я, 2 – у сфері спорту, 42 – за іншими пріоритетами. Загальна вартість проєктів 24,6 млн. грн., з обласного бюджету надійшло 10,5 млн. грн.

За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку завершено масштабний проєкт з реконструкції приміщень корпусів Золочівської центральної районної лікарні. також проведено великий об'єм робіт з реконструкції площі Вічевої у м. Золочеві.

У рамках Програми підтримки співробітництва територіальних громад для Золочівської центральної районної лікарні придбано ендоскопічне обладнання вартістю 3,218 млн. грн.

Проведено реконструкцію спортивного майданчика зі штучним покриттям у м.Золочів по вул. Кармелюка,12. Створено дитячий будинок сімейного типу у м. Золочів по вул. Львівській, 48"в", в який влаштовано 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для закладів охорони здоров'я за рахунок коштів державного бюджету придбано 8 автомобілів на суму 3,4 млн. грн., для 10 амбулаторій сільської місцевості придбано програмно-апаратні комплекти на 1,1 млн. грн.

На території Золочівської опорної школи №1 відкрито перший на Львівщині мультифункціональний спортивний простір європейського зразка, який містить два спортивні майданчики: один з наливним покриттям, а інший з тренажерним обладнанням.

Опісля голова райдержадміністрації також відповів на запитання.

Депутати затвердили звіт про роботу територіально-господарського комплексу району та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік. За таке рішення проголосувало 37 депутатів.

 

Програму соціально-економічного

розвитку Золочівського району на 2021рік затверджено рішенням сесії районної ради.

Сьогодні, 25 лютого, на засіданні сесії Золочівської районної  ради депутати прийняли рішення  та затвердили  Програму соціально-економічного розвитку Золочівського району на 2021 рік. Програма має на меті формування середовищ для розвитку району, шляхом реалізації 13 програм, які входять у Програму соціально-економічного розвитку Золочівського району на 2021рік.

 

24.02.2021

Відомості  про доходи  можна отримати через Електронний кабінет

Золочівська   ДПІ   ГУ   ДПС у Львівській області    повідомляє, що  для спрощення та зручності спілкування громадян з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, іншими установами та організаціями ДПС запроваджено новий е-сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».

Для отримання відомостей про доходи не потрібно звертатись до органів ДПС. Достатньо за допомогою засобів Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua) подати запит та отримати відповідь «Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків», засвідчену кваліфікованою електронною печаткою ДПС.

Електронний документ, засвідчений  кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом документа, виданого контролюючим органом у паперовій формі.

Перевірити правовий статус підпису можна на офіційному вебсайті центрального засвідчувального органу в розділі «Довірчі послуги» → «Перевірити підпис» за посиланням https://czo.gov.ua/verify. Одержувач електронного документа отримує можливість ідентифікувати підписувача такого документа та перевірити його цілісність.

Довідково повідомляємо, що в рамках нового е-сервісу також надано можливість отримати особою інформацію про свої доходи за період, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з розбивкою поквартально).

  

Вчасно задекларуйте доходи!

Головне управління  ДПС у Львівській області  нагадує, що з 1 січня 2021 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи.   Граничні строки подання декларації:

- для громадян, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом подати  декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2021 року;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – до  31.12.2021 року.

Детальну інформацію з питань декларування можна отримати на субсайті ГУ ДПС у Львівській області (lv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2021),  а також в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій за місцем реєстрації платника.

 

 

Оновлено форму запиту  податкової   на проведення зустрічної звірки 

Головне управління  ДПС у Львівській області  повідомляє, що  23 лютого набрав чинності  наказ Мінфіну України від 08.12.2020 № 746,  яким у новій редакції викладено форму запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки. 

Нагадуємо, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

З метою отримання податкової інформації, необхідної у зв'язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Під час зустрічної звірки здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків.   При проведенні  таких звірок з'ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку,  визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

                                                                                                                                 Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  

 

Проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини

Сьогодні, 24 лютого 2021 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник провів засідання комісії служби у справах дітей.

У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації. Учасники розглянули питання: призначення опікуном, визначення місця проживання дитини, повернення дитини з комунального закладу ЛОР «Будинок дитини №1» на виховання у сім’ю, влаштування дитини у дитячий будинок змішаного типу «Добре серце» земельні та майнові питання.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та після дискусій приймали ту позицію, в якій найкомфортніше себе б почувала дитина.

По закінченню розгляду питань були прийняті відповідні рішення згідно чинного законодавства.

 

23.02.2021

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич вручив подяки за сумлінну багаторічну працю, професіоналізм, активну громадянську позицію, значний особистий внесок у роботу райдержадміністрації працівникам, які сьогодні останній день працюють у Золочівській райдержадміністрації та побажав фахівцям плідної праці у територіальній громаді району.

 

22.02.2021

Проведено нараду з керівниками правоохоронних органів

Сьогодні, 22 лютого, голова Золочівської райдержадміністрації Маркевич Василь провів нараду з керівниками правоохоронних і контролюючих органів з питань виконання завдань щодо забезпечення громадського порядку на території району.

На нараді керівники відповідних органів доповіли про стан справ у підвідомчій структурі.

Василь Богданович зазначив, що організація скоординованої роботи та об’єднання зусиль усіх правоохоронців є головною метою наради, адже за цим стоїть усвідомлення пріоритетності завдань, пов’язаних із забезпеченням законності та правопорядку, надійним захистом прав і свобод громадян на території району.

За підсумками наради визначено спільні скоординовані заходи, спрямовані на утвердження законності та протидію злочинності на Золочівщині. Також голова райдержадміністрації дав ряд відповідних доручень і наголосив на необхідності чіткої, злагодженої роботи щодо вирішення всіх нагальних питань.

 

На Львівщині зафіксували 243 нових випадки захворювань на COVID-19, за попередню добу госпіталізовано – 66 осіб.

За попередню добу в області провели 297 досліджень на коронавірус, з них - 243 позитивні, госпіталізували - 66 осіб.

На даний час в реанімації перебуває 115 людини, з них на апаратах ШВЛ – 22.

Знаходиться хворих в стаціонарах 1243, з них:

у Львівській обласній інфекційній лікарні - 141

у Центрі легеневого здоров'я - 116

у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 95

у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 11

у ОКЛ – 24

у ЛШМД - 135

у 1 МКЛ - 41

у 5 МКЛ - 60

у 8 МКЛ - 26

у 1-му пологовому будинку – 16

у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ" АТ "Укрзалізниця" - 7

у Стрийській міській лікарні - 88

у Стебницькій міській лікарні - 112

у Рудківській лікарні - 45

у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 62

у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ - 41

у Сокальській ЦРЛ - 23

у Жовківській ЦРЛ - 12

у Жидачівській ЦРЛ - 39

у Самбірській ЦРЛ - 49

у Буській ЦРЛ - 13

у Пустомитівській ЦРЛ - 63

у Перемишлянській ЦРЛ - 24.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 76154 осіб.

Померло - 2228 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 67620 осіб.

За інформацією Львівської ОДА

 

Офіційне працевлаштування. Кому це потрібно і для чого ?

Пенсійний фонд України нагадує, що офіційне працевлаштування – це стабільне соціальне забезпечення в майбутньому.

Легальне працевлаштування - обов’язкова умова відносин працівника і роботодавця. Про офіційну працю слід задуматися якомога раніше. Також слід брати до уваги факт сплати роботодавцем страхових внесків та офіційну виплату заробітної плати, "без конвертів".

Для роботодавця офіційне оформлення працівника має наступні переваги:

-         уникнення штрафних санкцій;

-         трудова дисципліна;

-         можливість законно захищати свої порушені права;

-         працівники спрямовують свої зусилля на покращення результатів своєї роботи.

 

Для працівника легальна праця означає:

-         гідні та безпечні умови праці;

-         регулярна виплата заробітної плати;

-         страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття, нещасного випадку на виробництві;

-         гідна пенсія.

 

Пенсійний фонд України нагадує про зручну можливість відстеження зарахування страхового стажу на веб порталі ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua), попередньо зареєструвавшись на даному електронному сервісі.

 

Шановні працюючі! Заздалегідь дбайте про своє соціальне забезпечення. Погоджуйтесь лише на легальні трудові відносини.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

21.02.2021

Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.

Загальновідомим є факт, що будь-яка мова бідніє від того, що нею не користуються на державному рівні й не спілкуються у побуті. Тому, аби примножити й зберегти нашу рідну українську мову, нею треба спілкуватися починаючи від колискових. Нею варто думати та мріяти, дивуватись і любити.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

 Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

 

20.02.2021

День Героїв Небесної Сотні 

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні, ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість наших громадян, які віддали найдорожче ‒ життя ‒ під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Герої не вмирають!

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок, тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі… Ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна – були не просто словами, а сенсом їхнього життя.

Холодними зимовими днями і ночами на Майдані пліч-о-пліч стояли українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

20 лютого 2014 року став днем початку нової історії нашої держави. Тоді Україна на повні груди вдихнула повітря, насичене горем і журбою…

 

Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають!

 

19.02.2021

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, де кожен з них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

З нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні керівництво району: перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Степан Бачинський, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, голова районної ради Ігор Криськів, керівництво міської територіальної громади, духовенство, військовослужбовці, громадськість взяли участь у поминальних заходах присвячених пам’яті Героїв Небесної Сотні. Захід відбувся на площі Незалежності міста Золочева.

Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об'єднав десятки тисяч українців з різних областей, районів, які пліч-о-пліч до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість.

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні. Це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями, перед пам'яттю загиблих співвітчизників.

Герої не вмирають! Слава Україні! Героям Слава!

 

Привітання для голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького

Шановний Максиме Зіновійовичу!

Прийміть найкращі привітання з Ювілеєм! Бажаємо Вам міцного здоров’я, професійних успіхів, життєвої наснаги. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров'я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху.

Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги.

Тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив!

Нехай у всіх планах і починаннях Вас супроводжують яскравий успіх і творчі перемоги, робота приносить тільки задоволення й щедрі результати, а новий день дарує натхнення, нові відкриття і звершення в ім’я розбудови Львівщини та всієї України.

 

З повагою

голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич

та колектив райдержадміністрації

 

18.02.2021

Автоматичне призначення пенсій

Пенсійним фондом України з липня минулого року розпочато впровадження нової системи «Автоматичне призначення пенсій». Особливістю новації є те, що особам, які скористаються нею, пенсію буде призначено без особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду на підставі поданих документів через портал електронних послуг (htps://portal.pfu.gov.ua).

В особистому кабінеті застрахованої особи на порталі оновлено блок «Комунікації з ПФУ» та додано можливість подання «Анкети-заяви для автопризначення пенсії». При переході на зазначену вкладку надається доступна інструкція по заповненню анкети-заяви.

Деякі поля анкети заповнюються автоматично за даними особи наявними на порталі, деяку інформацію необхідно додати в ручному режимі. Коли анкета сформована, до неї необхідно долучити файли сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та які ідентифікують особу, а саме: паспорт громадянина України, реєстраційну картку платника податків, документи про навчання, трудову книжку, військовий квиток, тощо. Файли документів необхідно підкріпити у відповідному розділі, кожний розділ містить перелік необхідних документів (скан-копії повинні бути кольорові).

Підтвердженням того, що людина виявила бажання подати документи для призначення пенсії в автоматичному режимі, є згода на обробку персональних даних, яка надається перед відправкою документів у обробку. Після чого можна натиснути кнопку «Відправити до ПФУ». Документи на призначення пенсії, подані через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, засвідчується кваліфікованим електронним підписом або системою GOV ID.

 

Оскільки система передбачає зворотній зв’язок, то результати опрацювання заяви можна побачити у вкладці “Мої повідомлення».

Документи, які надаються разом з анкетою-заявою для автопризначення пенсії, буде оцифровано та атрибутовано спеціалістами Фонду. На їх підставі буде сформовано електронну пенсійну справу, складові якої станутьдоступні особам, які набули статусу пенсіонерів, для перегляду на порталі у розділі «Моя пенсія».

Процес оцифрування та атрибутування документів, таких як трудова книжка чи інших документів про стаж, можна спростити, якщо подати їх заздалегідь, а саме надіславши для опрацювання скановані копії документів за допомогою сервісу «Надання скан-копії трудової книжки». Зробити це можна незалежно від часу виходу на пенсію, послуга доступна для всіх користувачів, які авторизувалися із кваліфікованим електронним підписом.

Веб-портал Пенсійного фонду України постійно оновлюється та розширює перелік послуг, які надаються в електронному вигляді, що робить систему призначення пенсії більш відкритою та доступною для кола осіб, сучасних та активних, які саме зараз набувають пенсійного віку.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

 

 Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

17.02.2021

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у нараді  під керівництвом директора Департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олега Паски, яка відбулася в приміщенні ЦДЮТ, за участі керівництва органів місцевого самоврядування з керівниками відділів освіти територіальних громад Золочівського району.

 

 В ході зустрічі обговорено програму розвитку освіти територіальних громад, форми організації освітнього процесу, питання формування відділів освіти, їх повноваження та структуру, фінансування закладів освіти.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у онлайн-селекторі під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка з питання активізації керівниками медустанов області процесу безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю .

«Ми вкотре звертаємось до всіх відповідальних осіб з закликом активізувати роботу на місцях», - сказав Іван Собко.

Національна служба здоров’я України не укладатиме договори з лікарнями, що не створять безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю. Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності.

Відтак, якщо лікарні не отримують контактування з НСЗУ, то їхнє фінансування здійснюватиметься за місцеві кошти, що нестиме колосальне навантаження на місцеві бюджети.

 

16.02.2021

Електронний кабінет страхувальника – це просто і зручно!

Кожен роботодавець час від часу стикається з тимчасовою непрацездатністю своїх працівників. Для того аби отримати кошти з Фонду соціального страхування України (лікарняні і декретні), бухгалтеру потрібно заповнити Заяву-розрахунок. Зробити це можна лише маючи відомості про страховий стаж працівника.

Тепер для правильного розрахунку суми лікарняного роботодавець має можливість самостійно отримувати електронні "Довідки про трудовий та страховий стаж" своїх працівників (Додаток 9), а також по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах зі страхувальником, є можливість сформувати довідку форми ОК-7.

Для початку потрібно авторизуватися в "кабінеті страхувальника" на веб порталі Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Далі вибрати "Комунікації з ПФУ" – "Запит на отримання електронних документів" – "Довідка про трудовий та страховий стаж" або ОК-7 – "Відправити до ПФУ".

В результаті обробки звернення заявнику буде надіслано електронний документ у вигляді pdf-довідки, достовірність якої підтверджено QR-кодом.

Тому, кожен роботодавець, який цінує свій час і дбає про своїх працівників – обере онлайн-послуги Пенсійного фонду України, як зручний та швидкий інструмент для отримання важливої інформації.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

15.02.2021

Деклараційна кампанія – 2021

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.

Щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік – конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

 

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Разом з тим, слід зазначити, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту.

 

 

                      Списання сум заборгованості з ЄСВ  для  підприємців – до 01 березня

                              

        Золочівська  ДПІ   ГУ   ДПС у Львівській області нагадує, що у  зв’язку із набранням чинності  Закону України від 04.12.2020 № 1072-IX,  фізичні особи – підприємці  (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року не отримували дохід (прибуток) від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, мають право на списання суми недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки.

Для цього зазначеним категоріям суб’єктів господарювання необхідно до 1 березня 2021 року звернутися до податкового органу, у якому вони перебувають (перебували) на обліку як платники єдиного внеску про списання такої недоїмки з відповідною заявою.

Ліквідаційну звітність та заяву щодо списання суми недоїмки з єдиного внеску фізичним особам – підприємцям рекомендуємо подавати через Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua

Звертаємо увагу, що списання сум заборгованості з єдиного внеску можливе при виконанні таких умов:

-  відсутність у суб’єкта звернення доходу (прибутку) від його діяльності з 01.01.2017 до 01.12.2020 року;

-  подання до 01.03.2021 року державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (якщо така заява не була подана раніше); для  осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, або у періоді з 01.01.2017 року до дати подання заяви провадили таку діяльність  до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску (якщо така заява не була подана раніше);

-  подання до 01.03.2021 року до податкового органу звітності з єдиного внеску за період з 01.01.2017 р. до 01.12.2020 р., якщо вона не була подана раніше.

  

 

                                                                                                                                 Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  

 

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах. Вічна пам'ять і пошана воїнам, полеглим в Афганістані!

Військовий конфлікт в Афганістані, в основі якого лежали політичні та міжнаціональні корені став справжньою трагедією для багатьох українських сімей і роки пішли на те, щоб життя учасників цієї страшної війни знову ввійшла в мирну колію.

Дозвольте засвідчити щиру повагу кожному з вас, кому випало пройти буремними дорогами Афганістану в драматичний період воєнного протистояння. Історія ще дасть оцінку тому суворому десятиліттю. Та головне можна сказати вже сьогодні: ви чесно зберігали вірність присязі, проявляли мужність, відвагу і героїзм при виконанні поставлених перед вами завдань. Ці найвищі чесноти воїна в усі часи були гідним прикладом для нащадків. Низький вам уклін.

Вдячність всім вам, хто продовжує брати активну участь у громадському житті району та  патріотичному вихованні молодого покоління.

Усім, хто пройшов через горнило жорстокої війни, здоров'я, оптимізму, стійкості і натхнення, родинного щастя та благополуччя.

Нехай завжди над нами буде мирне небо!

 

З повагою голова Золочівської райдержадміністрації                      Василь МАРКЕВИЧ

 

12.02.2021

У зв’язку із погіршенням погодних умов та наближенням різких похолодань на території району організована робота стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

З метою недопущення переохолодження людей наразі у населених пунктах району розгорнуто 35 стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

Туди можуть звернутися усі, хто потребує допомоги, у тому числі й люди із транспортних засобів, що вимушено зупинились у снігових заметах чи на автомобільних дорогах.  У таких стаціонарних пунктах можна зігрітися, перечекати хуртовину, випити гарячого чаю.

Перелік

пунктів обігріву населення на території Золочівського району

 

№ з/п

 

Назва населеного пункту

Адреса розташування пункту обігріву або пристосованого під нього приміщення

Кількість людей (ліжкомісць), що може розмістити пункт обігріву

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОН

Золочівська міська рада

1

с. Велика Вільшаниця

Адмінбудинок

40

2

с. Плугів

Народний дім

40

3

с. Сасів

Адмінбудинок

20

4

с. Гончарівка

Народний дім

40

5

с. Червоне

Адмінбудинок

15

6

с. Ясенівці

Адмінбудинок

50

7

м. Золочів

КНП «Золочівська ЦРЛ»

25

8

м. Золочів

 

Золочівський районний терцентр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

15

Поморянська селищна рада

1

с. Поляни

Адмінбудинок

25

2

смт. Поморяни

Дитячий садок

25

БРОДІВСЬКИЙ РАЙОН

1

м. Броди М-06 Київ-Чоп

Кафе «Сосновий Бір» км 441+500

100

2

с. Підгірці М-06 Київ-Чоп

ПП Джерело (Бочка) км 462+500

30

3

с. Заболотці

КНП «Заболотцівська сільська лікарня»

20

4

м. Броди

КП «Броди»

50

5

м. Броди

ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4»

100

6

смт. Підкамінь

Народний дім

120

7

смт. Підкамінь

Адмінбудинок

10

8

с. Суховоля

Адмінбудинок

30

9

с. Накваша

Адмінбудинок

35

10

с. Ясенів

Адмінбудинок

25

БУСЬКИЙ РАЙОН

1

с. Йосипівка

Олеська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини

35

2

смт. Олесько

ОЗНЗ «Олеська ЗОШ І-ІІІ ст.»

40

3

с. Ожидів

Ожидівська ЗОШ І-ІІІ ст.

30

4

с. Кізлів

Кізлівська ЗОШ І-ІІ ст.

25

5

м. Буськ

КНП «Буська ЦРЛ»

65

6

с. Заводське

Заводська ЗОШ І-ІІІ ст.

30

7

смт. Красне

ОЗНЗ «Красненська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1»

35

8

смт. Красне

Красненський ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2

30

9

смт. Красне

Красненська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини

30

10

с. Балучин

Балучинська ЗОШ І-ІІ ст.

35

11

с. Андріївка

НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.»

25

12

с. Петричі

НВК «Петричівська ЗОШ І-ІІ ст.»

20

 

Всього по району – 35 пунктів обігріву

 

 

Шановні мешканці Золочівського району!

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території Львівщини прогнозується випадання снігу до 20-30 см додатково, пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини. Впродовж 11-15 лютого очікується суттєве зниження температури.

У зв’язку з обстановкою, що склалася на території області за наказом голови обласної державної адміністрації на період ускладнення погодних умов органи управління та сили цивільного захисту переведені до функціонування у режимі підвищеної готовності.

Звертаємось до населення та рекомендуємо:

- без нагальної потреби утриматись від поїздок за межі місця проживання, а виїзд на особистому транспорті взагалі виключіть.

- без нагальної потреби не виходити з будинків;

- водіям бути уважними під час руху, за можливості рухатися в автомобілі тільки по центральних дорогах і шосе;

- слідкуйте за повідомленнями органів влади та служб цивільного захисту про можливі обмеження руху на автодорогах області та погодні умови.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії з питань надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, сьогодні, 12 лютого 2021 року. Провела засідання заступник голови комісії Алла Хома – заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Розглянуто 48 заяв щодо призначення житлових субсидій громадянам Золочівського району та 20 заяв щодо надання пільг за фактичним місцем проживання пільговика.  

 

11.02.2021

Голова районної державної адміністрації Василь Маркевич провів засідання колегії райдержадміністрації.

В першу чергу Василь Богданович повідомив присутніх про новий склад колегії, який затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації, а також ознайомив присутніх з порядком денним.

Про виконання Програми соціально - економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік та про проект Програми соціально-економічного розвитку Золочівського району на 2021 рік доповіла Оксана Залуцька - начальник відділу наливно-енергетичного комплексу, економічного розвитку та сільського господарства райдержадміністрації.

Про затвердження уточненого плану та звіту про виконання Золочівського, Бродівського, Буського районних бюджетів за 2020 рік та про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2021 рік розповіла Марія Вовнянко – т. в. о. начальника фінансового управління райдержадміністрації.

Заслухавши доповідачів та обговоривши виступи, члени колегії прийняли відповідні рішення з кожного із винесених на порядок денний засідання колегії питань.

 

10.02.2021

Звіт з ЄСВ за періоди 2021 року

Пенсійний фонд України нагадує, що місячні звіти по ЄСВ за січень, лютий, березень 2021 року за старою формою вже не подаються.

За повідомленням ДПС у Львівській області, платники ЄСВ тепер звітуватимуть щоквартально за новими формами за основним місцем обліку платника ЄСВ.

Нова форма об’єднаної звітності затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 року № 773 та має назву "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску".

Звіт міститиме інформацію щодо сум нарахованого ЄСВ з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

09.02.2021

Голова райдержадміністрації вручив державну нагороду Матері-героїні

Покликання кожної жінки – стати матір’ю, виховати достойних громадян суспільства. Всі жінки-матері на землі безумовно достойні поваги, та особливо це стосується жінок, які народили та виховали п’ять і більше дітей і удостоєні почесного звання України «Мати-героїня», що є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовідданого виховання та навчання дітей. Багата на таких жінок і Золочівщина.

Сьогодні, 9 лютого, голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич вручив високу державну відзнаку «Мати-героїня» та посвідчення Наталії Ониськів, жительці м. Золочева, яка народила і виховала одинадцятеро дітей (Указ Президента України від 15.12.2020р. № 568/2020)

«Виховання однієї дитини це досить серйозна відповідальність і не простa спрaвa, a якщо ми говоримо про п’ять і більше дітей, то це потребує у стільки ж рaзів більше турботи, терпіння та витримки. Ввaжaю, що це спрaвжній подвиг. Своїм прикладом ви утверджуєте цінності родини. Переконаний, ваші діти будуть гідними громадянами своєї держави», – зазначив Василь Богданович.

Очільник району подякував Наталії Ониськів за виконання материнських обов’язків та побажав гарного здоров’я, добробуту, родинного затишку та Божої ласки для матері і її дітей.

До слова, усім жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», відповідно до Закону України «Про державні нагороди України» виплачується винагорода в десятикратному розмірі прожиткового мінімуму. Загалом у нашому районі почесне звання «Мати-героїня» було присвоєно 559 жінкам.

 

08.02.2021

Золочівська райдержадміністрація закликає мешканців бути обережними у час негоди

За інформацією Львівського регіонально центрі з гідрометеорології, найближчі години із збереженням до кінця доби 8 лютого на території області місцями сильний сніг. (ІI рівень небезпечності, помаранчевий). На дорогах ожеледиця, налипання мокрого снігу, пориви вітру.

Просимо мешканців зважати на прогноз погоди та бути обережними під час руху .

При ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях. Варто звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці.

Під час ожеледиці на дорозі:

дотримуйтесь швидкісного режиму, дистанції та відмовтесь від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій;

при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;

в умовах погіршення погодних умов з інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами;

не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманними ліхтарі.

Поради пішоходам:

не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу, ходіть не поспішаючи;

будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;

враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази;

обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом.

 

04.02.2021

 

УВАГА! ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!!

На дорогах Львівщини очікується ожеледиця

За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України по території м. Львова та Львівської області 05 – 09 лютого на дорогах очікується ожеледиця.

Головне управління ДСНС України у Львівській області звертається до водіїв бути вкрай обережними та уважними під час керування автомобілем.

Дотримуйтеся швидкісного режиму, дистанції та відмовтеся від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій.

Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних. В разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

 

Профілактика виробничого травматизму та профзахворюваності – обов’язок роботодавця!

Одним із напрямів статутної діяльності Фонду соціального страхування України є профілактика виробничого травматизму та професійної захворюваності, спрямована на запобігання нещасним випадкам на виробництві, усунення загрози здоров’ю та життю працівників, викликаної умовами праці.

Україна взяла курс на децентралізацію та проведення реформ у всіх галузях, в результаті чого створюються нові адміністративні одиниці, реорганізуються чи створюються в об’єднаних територіальних громадах нові організації, установи, підприємства (далі – суб’єкти господарювання) для забезпечення існування та розвитку громад. У зв’язку з цим виникає потреба нагадати керівникам новостворених суб’єктів господарювання про їх обов’язки зі створення безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях, здійснення профілактичних заходів для попередження випадків виробничого травматизму та професійних захворювань працівників відповідно до обставин, що змінюються, та усунення причин, що призводять до нещасних випадків і професійних захворювань.

Звертаємо увагу роботодавців, керівників та спеціалістів служб охорони праці суб’єктів господарювання на заходи, виконання яких сприятиме зменшенню втрат, пов’язаних із травматизмом (втрати грошових коштів, невиконані своєчасно виробничі завдання, перенавантаження інших працівників, які змушені виконувати обов’язки травмованого і тривало непрацездатного працівника, тощо):

1. Призначити осіб, відповідальних за технічний стан території, будівель, споруд, обладнання, інструментів тощо та безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, організацію медичних оглядів, навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб і працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки. Визначити в посадових інструкціях керівників, фахівців, службовців усі обов’язки, права і відповідальність, в т. ч. і з питань охорони праці.

2. Перевірити на відповідність вимогам нормативно-правових актів з охорони праці стан території, будівель, обладнання, інструментів, пристосувань тощо. Запровадити дієвий оперативний контроль за їх станом і негайне реагування при виявленні невідповідностей, їх усунення.

3. Переглянути інструкції з охорони праці на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, звернувши особливу увагу на відображення в них: інформації щодо стану інструментів, обладнання, пристосувань, якими користуються працівники; вимог безпеки при пересуванні по території, виконанні робіт підвищеної небезпеки, можливі аварійні ситуації та дії працівника при їх виникненні; необхідності негайного повідомлення керівника про можливі аварійні ситуації чи травмування працівника, а також наявність інформації щодо порядку надання домедичної допомоги при травмуванні працівника (згідно із порядками надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах, затвердженими наказом МОЗ України від 16.06.2014 № 398).

4. Організувати і провести навчання й перевірку знань:

– посадових осіб, спеціалістів служби охорони праці, членів комісії з перевірки знань із питань охорони праці; посадових осіб, відповідальних за технічний стан і безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки та безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, – з відповідних нормативних документів (законів, правил тощо);

– працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою та ті, де є потреба у професійному доборі, – з безпечного виконання робіт. Нагадуємо, що до програм навчання працівників мають бути включені питання, які відображені в інструкціях з охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та виробничих інструкціях, експлуатаційній документації на обладнання, а також порядків надання домедичної допомоги потерпілим при невідкладних станах. Крім того, як один із видів навчання з питань охорони праці забезпечити своєчасне та якісне проведення інструктажів з питань охорони праці на робочих місцях.

5. Не забувати, що особи, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та віком до 21 року повинні проходити попередній та періодичні медичні огляди згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246 із змінами.

Крім того, звертати увагу на фізичний та психологічний стан працівників перед початком і в процесі роботи. Адже здоровий та спокійний працівник швидше, безпечніше виконає поставлене завдання. Своєчасно направляти до лікувального закладу працівників у стані нездужання, відстороняти від роботи працівників в алкогольному чи наркотичному сп’янінні, адже такий стан може сприяти виробничому травматизму з тяжкими наслідками.

6. Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» та статті 163 Кодексу законів про працю України на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам повинні видаватися безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ), які для роботодавця є обов’язковим мінімумом безоплатної видачі ЗІЗ, із визначенням захисних властивостей ЗІЗ та строків їх використання. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, мають бути забезпечені необхідними ЗІЗ.

7. Забезпечити неформальний підхід до виконання посадових та робочих інструкцій працівниками, створивши систему стимулювання сумлінних працівників, які дотримуються вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Свій внесок у профілактику (попередження) виробничого травматизму можуть зробити і працівники, які повинні сумлінно виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці, перевіряючи перед початком роботи стан обладнання, інструментів, засобів захисту на відповідність їх вимогам нормативних актів з охорони праці, не виконуючи роботу на несправному обладнанні, не порушуючи вимог інструкцій з охорони праці та безпеку експлуатації обладнання, не будучи байдужими до порушень вимог безпеки іншими працівниками, своєчасно звертаючись за кваліфікованою медичною допомогою при погіршенні стану здоров’я, пам’ятаючи про свої права й обов’язки з охорони праці.

Крім того, кожен повинен вміти надати домедичну допомогу потерпілому, попередньо оцінивши його стан, адже своєчасно і правильно надана домедична допомога дозволяє зменшити можливі негативні наслідки травмування, а іноді і врятувати життя людини.

Нагадуємо роботодавцям та застрахованим особам про негативні наслідки приховування нещасних випадків на виробництві, а також, що пунктом 8 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337, встановлені терміни надання роботодавцем повідомлення про нещасний випадок до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Золочівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області пропонує керівникам суб’єктів господарювання та фізичним особам, які мають найманих працівників, свою допомогу у створенні ефективної системи управління охороною праці як частини системи управління суб’єкта господарювання.

Страховий експерт з охорони праці Золочівського відділення може надати кваліфіковану консультативну, методичну та інформаційну безоплатну допомогу з питань охорони праці та соціального захисту застрахованих осіб, надання повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування тощо.

Для отримання консультацій просимо звертатись у Золочівське відділення

за телефонами: (265) 4-20-42; 4-23-29; (263) 2-13-67

e-mail: fsszol@ukr.net

   Єдина звітність з ПДФО, військового збору та ЄСВ для роботодавців

Головне управління   ДПС  у  Львівській області  інформує, що  наказом Мінфіну України від 15.12.2020 № 773 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску" викладено в новій редакції податковий розрахунок за ф. № 1ДФ, який включив у себе і таблиці звіту по єдиному внеску.

Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Розрахунок за календарний рік не подається.

Розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент та незалежно від того чи виплачені платником єдиного внеску суми такого внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду. Розрахунок подається до контролюючих органів за основним місцем обліку.

Починаючи зі звітного періоду І квартал 2021 року платники податків подають нову форму податкового розрахунку, яка об’єднує інформацію щодо податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску.

 

В Центрі обслуговування платників Золочівської ДПІ надано 136 адміністративних послуг

Впродовж січня 2021 року фахівцями Центру обслуговування платників Золочівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області  громадянам та представникам бізнесу надано 136 адміністративних послуг, з них 34  в електронній формі.

Найбільша їх частина, а саме  96 - це видача  карток платника податків та внесення до паспорта громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також зареєстровано  25 реєстраторів розрахункових операцій  та  7 книг обліку розрахункових операцій.

Нагадуємо, для зручності платників на офіційному вебпорталі ДПС України функціонують безкоштовні електронні сервіси, зокрема, «Електронний кабінет платника» (cabinet.tax.gov.ua).

Актуальна інформація щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових апаратів розміщена у банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).

З 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП - платниками єдиного податку ІІ-ІV, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення ФОП - платником єдиного податку ІІ-ІV груп обсягу доходу, який складає 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або програмного РРО для нього є обов’язковим.

 

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

  ГУ ДПС у Львівській області  

 

03.02.2021

Золочівська райдержадміністрація інформує про те, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 та відповідного наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 03.08.2020 №573 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої респіраторним вірусом SARS-CoV-2» рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зараз територія Львівської області перебуває у «помаранчевій» зоні рівня епіднебезпеки.

Нагадаємо, що на період перебування відповідної адміністративно-територіальної одиниці у «помаранчевій» зоні припиняється планова госпіталізація хворих, окрім випадків: - надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; - надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; - надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями; - надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; - проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей. Керівник закладу охорони здоров’я визначає можливість здійснення планової госпіталізації до свого закладу з урахуванням рівня епідситуації.

 

01.02.2021

 

Заклади первинки Золочівщини отримали обладнання для телемедицини

Телемедицина – особлива галузь сучасної медицини та охорони здоров’я, що об’єднала в собі самі сучасні досягнення медицини.

Сьогодні, 1 лютого, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич передав сучасне телемедичне обладнання для первинної ланки медицини району - 10 комплектів. Це амбулаторії сіл Бортків, Вороняки, Б. Камінь, Гологори, Новоселище, Куровичі, Поляни, Сасів, Червоне, селища Поморяни.

Гранична вартість комплекту телемедичного обладнання становить 110 тис. грн.

У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.

За допомогою цього обладнання лікар може на дому обстежити пацієнта, результати отримує миттєво на портативному комп’ютері, опісля робить первинні висновки щодо подальшого лікування. Окрім того результати обстеження можна перескерувати онлайн вузькопрофільному фахівцю, наприклад дерматологу, і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта.

«Дані комплекти дозволять якісно і доступно надавати медичну допомогу людям, адже це “діагностичний центр” в одній сумці. Загалом на закупівлю 254 комплектів Львівщина отримала субвенцію - 25 млн. гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Відтак, кожна амбулаторія матиме телемедичне обладнання»,- повідомив під час вручення Василь Богданович.

 

 

КОМІРНІ ШКІДНИКИ  ТА  БОРОТЬБА  З  НИМИ

Зерно і зернопродукти пошкоджуються багатьма видами кліщів, комах, птахів і гризунів. В Україні поширено 116 видів комірних шкідників. Серед них кліщів — 34%, комах — 60 (жуків — 51, метеликів — 9), мишоподібних гризунів — 6%. Потенційну загрозу можуть становити також карантинні шкідники, які проникають на територію нашої країни.   Найпоширенішими та найбільш небезпечними шкідниками зерна та зернової продукції є комірний і рисовий довгоносики, великий і малий хрущаки, гороховий і квасолевий зерноїди, зерновий шашіль, рудий коротковусий і суринамський борошноїди, зернова міль, млинова та південна комірна вогнівки, борошняний кліщ, хатня миша, сірий та чорний пацюки. Мишоподібні гризуни, окрім безпосереднього поїдання зерна, руйнують споруди приміщень, обладнання. Крім того, вони є потенційними переносниками збудників хвороб людей і тварин (туляремії, енцефаліту, чуми, холери, ящуру), здатних викликати епідемії. Шкідливі комірні комахи — це справжнє лихо для зерна, що зберігається. Маючи високу потенційну здатність до розмноження, вони за тривалого зберігання зернопродуктів і сприятливих для їхнього розвитку умов можуть накопичитись у значній кількості. В лабораторних умовах дві пари жуків комірного й рисового довгоносиків у зерні пшениці за дев'ять місяців розвитку дають потомство, відповідно, 6211 і 7978 особин. Розмноженню комірних шкідників сприяють доволі теплі зими з короткими періодами нищівних для комах низьких температур і морозів, а також зберігання зерна влітку, коли через інтенсивне розмноження позбутися їх майже неможливо. Комірні шкідники дуже ненажерливі. Потомство однієї самиці млинової вогнівки за чотири місяці розвитку знищує 17,5 кг борошна, а одного комірного довгоносика — один кілограм зерна пшениці за рік. Живлячись зерном, шкідники забруднюють його шкірками від линянь, загиблими особинами, екскрементами, павутиною. Заражене шкідниками борошно склеюється в грудочки, ущільнюється, в ньому підвищується температура й вологість. Воно змінює колір, запах і смакові якості. Кліщі та комахи належать до тварин з непостійною температурою тіла, тому їх життєдіяльність залежить від температури навколишнього середовища. Найсприятливішою для розвитку цих шкідників є температура 16-28°. При підвищенні або зниженні температури вони не розмножуються, а при температурі 0° переходять в стадію заціпеніння. При дальшому зниженні температури гинуть. На життєдіяльність кліщів і комах дуже впливає вологість зерна та зернопродуктів. Вологість нижче 13% знижує активність розвитку цих шкідників. Зі збільшенням надходження в сховища холодного і сухого повітря знижується активність шкідників і, навпаки, з підвищенням вологості і температури активність їх підвищується. Щодо пошкодження комірними шкідниками вирізняється показник зараження та забруднення хлібних запасів. Зараження свідчить про наявність живих шкідників та оцінюється технологічно відповідно до ДСТУ. Забруднення як гігієнічний показник характеризує кількість живих і мертвих комірних шкідників і придатність зерна і продуктів з нього для продовольчих потреб. Обидва ці показники враховуються при визначенні сумарної щільності зараження / забруднення (СЩЗ). Вирішення проблеми надійного захисту зерна і продуктів з нього у коморах можливе за скоординованих зусиль науково-технічних, виробничих і бізнесових структур країни. Передусім, важливе комплексне поєднання профілактичних і винищувальних заходів на всіх етапах заготівлі, транспортування й тривалого зберігання. Залежно від ступеня зараження шкідниками зерна і продуктів з нього у видимій чи прихованій формах, визначають стратегію захисту запасів, яка ґрунтується на поєднанні комплексу санітарно-профілактичних (попереджувальних) і винищувальних заходів протягом періоду зберігання. Профілактичні заходи мають бути пріоритетними. У разі виявлення в зерні або в зернопродуктах навіть невеликої кількості шкідників необхідно негайно здійснити спеціальні винищувальні заходи. Провідне значення при цьому надають хімічному або біологічному методам, що залежить від видового складу шкідників. Важливими попереджувальними (санітарно-профілактичними) заходами вважаються:

  доведення до відповідних технічних і санітарних вимог зерносховищ для тривалого зберігання зерна й продуктів з нього (зерносховища, токи, прискладську територію, збиральні і очисні машини та інвентар утримують в чистоті; поблизу зерносховищ не можна розміщувати скирт соломи, полови, сіна тощо; зерносховища повинні бути сухими, побіленими, з доброю вентиляцією, без щілин, на очищену поверхню підпілля насипають свіжогашене вапно шаром 1-2 см тощо).

  відходи від очищення зерна необхідно знезаражувати і використовувати на корм худобі (після погодження з ветеринарним лікарем). Сміття і відходи, які не мають господарського значення, спалюють або закопують в яму на глибину 1 м тощо;

 збирання врожаю за оптимальної вологості, ретельне очищення зерна від рослинних (насіння бур'янів) та інших домішок, сортування й просушування зерна до вологості 13%, а при підготовці до тривалого зберігання - на 1-1,5% нижче (за оптимальної вологості зерна шкідники розвиваються, за нижче мінімальної вони не зможуть розмножуватися й шкодити – табл. 3);

  зберігання зерна нового врожаю окремо від минулорічного, насіннєвого — від продовольчого й фуражного;  підтримання в сховищах температури і вологості відповідно до технологічних вимог, інструкцій, пори року;

 дотримання карантинних заходів під час роботи в кількох складських приміщеннях;  використання спеціального обладнання та засобів для роботи в зерносховищах (скребки, килимки, віники, трапи для переходу по зерну);

 виявлення осередків шкідників, які потрібно першочергово знищувати за допомогою феромонних чи клейових пасток.

Ефективність і своєчасність усіх методів боротьби з шкідниками зернових запасів значною мірою залежить від контролю за рівнем зараження. Інтервал перевірки встановлюють, виходячи з температури і вологості зерна, його призначення.

 Отже, надійний захист зерна під час зберігання забезпечить комплексне застосування всіх методів захисту  із урахуванням видового складу шкідників, особливостей їхньої біології, чисельності і ступеня ураження, систематичного прогнозування розвитку і контролю рівня шкодочинності.

 

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Кузьменко М.В.

 

До уваги платників податків!

 

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що підлягають списанню несплачені суми недоїмки станом на 01 грудня 2020 року суб’єктам господарської діяльності, які зареєстровані як фізичні особи – підприємці, мають заборгованість з єдиного внеску та не здійснюють діяльності.

Несплачені суми єдиного внеску станом на 1 грудня 2020 року, нараховані платникам єдиного внеску – фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю, за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки підлягають списанню, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Списання сум проводиться на підставі поданої заяви платника податків. Граничний термін подання заяви на списання заборгованості з єдиного внеску -  до 1 березня 2021 року.

 

 

Закон України №466: удосконалено

форму податкового повідомлення – рішення

Головне управління ДПС у Львівській області звертає увагу платників податків, що з 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Податкового Кодексу України щодо удосконалення форми податкового повідомлення – рішення у зв’язку з реформуванням інституту відповідальності платника податків.

Так, податкове повідомлення - рішення доповнено обов’язковим елементом – мотиваційною частиною, в якій контролюючий орган буде не тільки обґрунтовувати свою позицію, а також спростовувати аргументацію платника податків.

Ці нововведення спрямовані на захист прав платників податків. Результатом їх застосування має стати зменшення зловживань з боку контролюючих органів під час проведення перевірки, що у подальшому значно спростить процедуру судового оскарження для платників податків.

 

29.01.2021

 

Спілкуємося в режимі онлайн

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що ДПС України запроваджено електронний сервіс «InfoTAX».

Через месенджери Telegram-канал та Viber платники податків мають можливість отримувати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, про результати обробки документів, про строки подання звітності та сплати податків. Таке підключення можна здійснити скориставшись електронним цифровим підписом, або за допомогою послуги ID-банкінгу, який є найпростішим способом  підключення для громадян та фізичних осіб-підприємців, тощо.

Інструкцію щодо підключення до сервісу «InfoTAX» розміщено за посиланням: https://bit.ly/2VxyEoe

 

Детальніше за посиланням: https://lv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/448483.html

 

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

 

До уваги платників податків! «Сплячим» ФОП продовжено строк для списання єдиного внеску

Головне управління ДПС у Львівській області у зв’язку з набранням чинності Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (далі – Закон № 1072) повідомляє, що підлягають списанню несплачені суми недоїмки станом на 01 грудня 2020 року суб’єктам господарської діяльності, які зареєстровані як фізичні особи – підприємці, мають заборгованість з єдиного внеску та не здійснюють діяльності.

Законом № 1072 викладено в новій редакції пункт 9 15 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), а саме, пунктом 915 визначено, що несплачені суми єдиного внеску станом на 1 грудня 2020 року, нараховані платникам єдиного внеску – фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю, за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки підлягають списанню, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Списання сум проводиться на підставі поданої заяви платника податків. Граничний термін подання заяви на списання заборгованості з єдиного внеску - до 1 березня 2021 року.

 

Кампанія декларування 2021: особливості оподаткування отриманої спадщини

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що з 01 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2020 року. Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Оподаткування спадщини та подарунків залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб. Відповідно до підпункту «а» п.п. 174.2.1 пункту 174.2 ст. 174 Податкового кодексу об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО. Керуючись п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою ПДФО 5 відсотків.

Таким чином, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості будь-якої спадщини (подарунка). Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента оподатковуються ПДФО за ставкою 18 відсотків. Отже, фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5 та 18 відсотків зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору.

Фізичні особи, які отримали у спадщину (подарунок) об’єкти спадщини (подарунок), що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання такої декларації. Цьогоріч, граничний термін подання декларації 30 квітня 2021 року.

Податкову декларацію платникам необхідно подавати до податкового органу за місцем своєї податкової адреси. На сьогодні громадяни мають можливість подати таку декларацію не відвідуючи податкову інспекцію, а скориставшись Електронним кабінетом.

Буський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого

управління ГУ ДПС у Львівській області

28.01.2021

 

У читальному залі районної бібліотеки, 28 січня  відбувся круглий стіл на тему: «Роль ЗМІ в формуванні суспільної свідомості та забезпечення комунікації між громадами Золочівського району» за участі керівництва району та представників ЗМІ Золочівщини, Бущини та Бродівщини.

У роботі круглого столу взяла участь керівник апарату Золочівської районної державної адміністрації Галина Семчишин, яка розповіла присутнім про те, що  у межах реформи децентралізації відбувається процес формування Золочівської районної державної адміністрації, яка є представником державної влади у районі та відповіла на запитання ЗМІ.

 

 

26.01.2021

Проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини

З метою здійснення соціального захисту інтересів та прав дітей, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич 26 січня 2021 року провів засідання комісії служби у справах дітей.

«Кожна дитина потребує доброзичливого ставлення до себе та піклування адже у ранньому віці формуються чинники, які впливають на здоровий розвиток дитини як особистості з відповідними моральними та етичними нормами. Саме ці пріоритети є головним аргументом в прийнятті рішень комісією з питань захисту прав дитини райдержадміністрації»,- сказав на засіданні комісії Василь Богданович.

У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації. Учасники розглянули питання: влаштування дитини в КЗ ЛОР «Великолюбінський навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів» та до спеціалізованого закладу; визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з дитиною; встановлення графіку зустрічей і проживання з дитиною. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та після дискусій приймали ту позицію, в якій найкомфортніше себе б почувала дитина.

Василь Богданович зауважив: «Кожна дитина має рости в гідних умовах, відчувати увагу та турботу про себе. Тому лише у співпраці служб у справах дітей, органів освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, правоохоронних органів дитина буде захищеною».

По закінченню розгляду питань були прийняті відповідні рішення згідно чинного законодавства.

 

 

25.01.2021

 

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

 

Змінився розмір єдиного податку та єдиного соціального внеску

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує суб’єктам господарювання, зокрема платникам єдиного податку, що з січня у зв'язку із ростом мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму змінився розмір єдиного податку та єдиного внеску. Так, у 2021 році розмір мінімальної зарплати з 1 січня - 6000 грн. та з 1 грудня - 6500 гривень. Отже, мінімальна сума єдиного внеску становить: з січня по листопад 1320 грн. (6000 х 22% = 1320 грн.), за грудень – 1430 грн. (6500 х 22% = 1430 грн.).

Звертаємо увагу, що для фізичних осіб - підприємців ставка єдиного податку для I і II гpупп розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму нa 1 січня і складає в 2021 році: для I групи - до 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2270 грн.), тобто дo 227,0 гривень для II групи - до 20% розміру мінімальної заробітної плати (6000 грн.), тобто дo 1200 гривень.

Разом з тим, платників єдиного податку І групи тимчасово на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних з ковідом, звільнено від сплати єдиного внеску та єдиного податку з грудня 2020 року по травень 2021 року.

Для III групи ставка єдиного податку встановлена у відсотках від доходу, тож вона незмінна: 3% - для платників ПДВ та 5% - для неплатників ПДВ.

Для платників IV групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та встановлена у відсотках від бази оподаткування відповідно до ст. 292-1.2 Податкового кодексу.

 

РРО для підприємців: граничний обсяг доходу з 01.01.2021 року

З 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП — платниками єдиного податку ІІ-ІV, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення ФОП — платником єдиного податку ІІ-ІV груп обсягу доходу, який складає 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або програмного РРО для нього є обов’язковим.

Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Доходом платника єдиного податку для ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. До доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. Пунктом 296.1 ст. 296 ПКУ визначено, що підприємці — платники єдиного податку І і ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. ФОП — платники єдиного податку ІІІ групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Отже, ФОП — платники єдиного податку ІІ-ІV груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з метою визначення необхідності застосування РРО та/або програмного РРО повинні самостійно визначити перевищення обсягу доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. При цьому враховується обсяг доходу за поточний звітний податковий рік. Обсяг доходу з метою застосування критерію (понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до ст. 292 ПКУ включаються до складу доходу ФОП — платника єдиного податку.

 

Порядок реєстрації програмного РРО можна переглянути у відеоуроці від податкової

Фахівці податкової служби нагадують, що зареєструвати програмний РРО можна швидко та просто. Відповідний відеоурок розроблено Державною податковою службою України. Звертаємо увагу, що для початку роботи з програмним РРО необхідно, перш за все, отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Такі ключі необхідні як суб’єкту господарювання так і касиру. Наступний крок - встановлення програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. Це може бути комп’ютер, смартфон або планшет.

Завантажити програмне забезпечення можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

 

Cтартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2020 році

З 1 січня 2021 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів; - та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:

- для підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року (до 09.02.2021);

- для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2021 року;

- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – до 31.12.2021 року.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області

 

22.01.2021

 

У день Соборності України керівництво району, духовенство вшанували пам’ять видатних діячів українського державотворення

З нагоди Дня Соборності України керівництво району взяли участь у вшануванні пам’яті видатних діячів українського державотворення, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави та поклали квіти до підніжжя пам’ятника В. Чорновола та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Захід відбувся на площі Незалежності міста Золочева.

Довідково.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді, 102 роки тому, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Саме у пам’ять тих днів 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України, тоді і виникла ідея надати цьому дню статусу національного свята.

В ході урочистостей відзначалося, що успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на спільних зусиллях дотримання принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу. Саме тому представники сьогоднішнього покоління українців повинні бути гідними місії, покладеної на них долею та продовжити героїчні досягнення пращурів.

Загальним гаслом відзначення у 2021 році Дня Соборності України є вислів «У єдності сила».

 

21.01.2021

У День Соборності закликаємо золочів’ян розгорнути синьо-жовті прапори

22 січня в Україні відзначатимуть День Соборності України, проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Цього дня закликаємо жителів району вивісити державні прапори на подвір’ях, адмінбудівлях, житлових будинках, зокрема на балконах та у вікнах. Приєднайтеся до акції.

«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна.

Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.

Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу українську на благо і щастя всього її трудового люду», — йдеться в Універсалі Директорії УНР, прийнятому 22 січня 1919 року у місті Києві.

 

Майже 233 млн гривень податку на нерухоме майно з юридичних осіб

надійшло до місцевого бюджету

Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Львівській області, протягом січня-грудня 2020 року до місцевого бюджету надійшло майже 233 млн грн податку на нерухоме майно з юридичних осіб. У порівнянні з січнем-груднем 2019 року надходження з податку на нерухоме майно збільшились на майже 17 млн грн (січень-грудень 2019 року – понад 216 млн гривень).

У грудні 2020 року надійшло майже 11 млн грн, що у порівнянні з груднем 2019 року більше на 1,7 млн грн (грудень 2019 року – понад 9 млн гривень).

Детальніше за посиланням

 

 

Режим роботи ЦОП на період посиленого карантину

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що на період посиленого карантину Центри обслуговування платників працюють з 8 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. (у п’ятницю з 8 год. 00 хв. до 15 год. 45 хв.)  з технічними перервами для санітарної обробки та провітрювання кожні дві години на 10 – 15 хв. Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочується на одну годину.

ГУ ДПС у Львівській області рекомендує платникам утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Особливо, якщо проблему, з якою платник збирається звернутися до ЦОП, можна вирішити дистанційно (онлайн або поштою).

Контакти центрів обслуговування платників розміщено у відкритій частині Електронного кабінету (розділ «Прес-центр»), та у банері «Центри обслуговування» на вебпорталі ДПС.

 Детальніше за посиланням

 

Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області, про надходження податків до місцевих бюджетів :

 

«Місцеві бюджети Львівщини за 2020 рік поповнилися на 14,9 млрд. грн., що на 950 млн. грн. більше, ніж за минулий рік. Це +6,8 відсотка.

По податку на доходи фізичних осіб надходження склали 9,7 млрд. грн., приріст у порівнянні з минулим роком +600 млн.грн.

Поступлення по податку на нерухоме майно зросли на 13 відсотків, по єдиному податку - майже на 10 відсотків.

 Платники єдиного податку за 2020 рік сплатили 2,5 млрд. грн. – це плюс 215 млн. у порівнянні з минулим роком.»

 

 

Майже 4 млрд гривень податку на додану вартість відшкодовано платникам Львівщини грошовими коштами

В Головному управлінні ДПС у Львівській області повідомили, що протягом 2020 року відшкодовано грошовими коштами на розрахункові рахунки платників – майже 3 841 млн грн податку на додану вартість. За аналогічний період минулого року було відшкодовано майже 2 933 млн гривень. Ріст відшкодованих сум ПДВ склав 31 відсоток.

 

16.01.2021

 

Надання платних послуг у сфері охорони здоров’я тільки з використанням РРО та ПРРО

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з 01.01.2021 до 01.01.2022 року РРО та ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють, у тому числі, надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Платні послуги у сфері охорони здоров’я, які можуть надавати фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої групи, визначено Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010.

 

Детальніше - за посиланням

 

Про заборону проведення масових заходів
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 року до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 року на території України, крім іншого, забороняється проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних таінших) заходів (крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв), новорічних та різдвяних свят ялинки (без концертів та ярмарків, у тому числі продуктових), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і
протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників).

З метою виконання положень зазначеної постанови та запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, рекомендуємо утриматися від проведення  святкувань свята Водохрещення 19 січня 2021 року.

 

 

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті героїв-воїнів – “кіборгів”

16 січня – День пам’яті кіборгів в Україні У цей день вшановують захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають кіборгами.

“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових.

26 травня 2014 року проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька.

Цього самого дня українські силовики завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

З ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу 16 січня та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

 

 

У зв’язку із погіршенням погодних умов та наближенням різких похолодань на території району організована робота стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

З метою недопущення переохолодження людей наразі у населених пунктах району розгорнуто 13 стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

Туди можуть звернутися усі, хто потребує допомоги, у тому числі й люди із транспортних засобів, що вимушено зупинились у снігових заметах чи на автомобільних дорогах.  У таких стаціонарних пунктах можна зігрітися, перечекати хуртовину, випити гарячого чаю.

Станом на 16 січня стаціонарні пункти обігріву для надання допомоги населенню організовано за такими адресами:

Перелік

пунктів обігріву населення та відстою техніки на території Золочівського району

 

№ з/п

 

Назва населеного пункту

Адреса розташування пункту обігріву або пристосованого під нього приміщення

Кількість людей (ліжкомісць), що може розмістити пункт обігріву

ГЛИНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА

 

1.

с. Куровичі

Народний дім

50

2.

с. Підгайчики

Адмінбудинок

20

3.

с. Словіта

Середня школа

33

ЗОЛОЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

 

1.

с. Велика Вільшаниця

Адмінбудинок

40

2.

с. Плугів

Народний дім

40

3.

с. Сасів

Адмінбудинок

20

4.

с. Гончарівка

Народний дім

40

5.

с. Червоне

Адмінбудинок

15

6.

с. Ясенівці

Адмінбудинок

50

7.

м. Золочів

 

КНП «Золочівська ЦРЛ»,

вул. А.Павлова, 48

25

8.

м. Золочів

 

Золочівський районний терцентр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул. Шашкевича, 38

15

ПОМОРЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

1.

с. Поляни

Адмінбудинок

25

2.

смт. Поморяни

Дитячий садок

25

 

 

Звіт з ЄСВ фізичної особи підприємця за 2020 рік.

Пенсійний фонд України нагадує.

Звіт з ЄСВ Додаток 5 за 2020 рік необхідно подати до 10 лютого 2021 року. Можуть не подавати річну звітність по ЄСВ фізичні особи-підприємці, які отримують пенсію за віком, є особами з інвалідністю, досягли віку, встановленого статтею 26 закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Стосовно самого заповнення Таблиці 1 Додатку 5.

В графі 3 (ФОП на єдиному податку) заповнюється в загальному порядку, незважаючи на місяці звільнення від сплати. Помісячні суми повинні бути не менше мінімальної зарплати (до вересня -4723 грн., з вересня – 5000 грн.) та не більше 15 мінімальних зарплат (до вересня 70845 грн, а з вересня – 75000грн.)

В графі 3 (ФОП на загальній системі) – зазначається середньомісячний дохід (прибуток) у розрізі місяців, який визначається шляхом ділення чистого доходу  з річної декларації про майновий стан на кількість місяців звітного року, в яких ФОП був платником ЄСВ.

В графі 4 зазначається база нарахування ЄСВ. Для єдиного податку переносяться показники з графи 3, а для загальної системи – зазначаються суми не менше мінімальної зарплати та не більше 15 мінімальних зарплат.

Ті, хто скористався звільненням від сплати ЄСВ за березень, квітень, травень, грудень (І група) графу 4 не заповнюють (у паперовій формі проставляється прочерк).

В графі 5 проставляється ставка ЄСВ "22" навіть у тих місяцях, в яких було звільнення.

В графі 6 заповнюється сума нарахованого ЄСВ. В карантинних місяцях дана графа не заповнюється (у паперовій формі проставляється прочерк).

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 14 прим. 5 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV для фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, які не сплачували страхові внески за карантинні періоди 2020 року на підставі п. 9-10 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

15.01.2021

 

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє:

 

Варто знати

Головне управління ДПС у Львівській області продовжує низку роз’яснень щодо порядку отримання адміністративних послуг:

- що варто знати для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Детальніше за посиланням: https://lv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/447752.html

 

Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області, про надходження податків до державного бюджету:

«За 2020 рік збір податків до Державного бюджету України склав 13,8 мільярдів гривень, що на 313 млн. грн. більше у порівнянні з минулим роком. Збір ПДВ склав 5,4 млрд.грн., податку на прибуток 2,5 млрд.грн., ПДФО – 3,2 млрд. грн.

До Держбюджету поступило 1 млрд. грн. військового збору, 1,2 млрд. грн. рентних платежів. Найбільший приріст у порівнянні з минулим роком по ПДВ (+630 млн. грн.), ПДФО (+245 млн. грн.), податку на прибуток (+80 млн.грн.). Рентні платежі зросли на 30 відсотків (+520 млн.грн.). Надходження єдиного соціального внеску склали 13,8 млрд. грн. (+800 млн. грн.)»

 

14.01.2021

 

Різдвяні свята – одні із найбільш шанованих у світі. Вони мають свої давні i глибокі традиції.

Сьогодні, 14 січня з нагоди Різдвяних свят, із найщирішими привітаннями до райдержадміністрації завітали козаки товариства «СІЧ».

Учасники привітали голову райдержадміністрації колядками і віншуваннями, бажаючи довгих літ щасливого життя.

Дійство подарувало атмосферу справжнього свята, піднесений настрій. Василь Богданович щиро подякував гостям за надану можливість доторкнутися до українських традицій та побажав миру, добра, здійснення всіх мрій.

 

А той другий празник Святого Василя, радуйся, ой радуйся земле Син Божий народився.

Колектив Золочівської райдержадміністрації привітав голову - Василя Богдановича Маркевича з Днем ангела.

Побажали здоров’я, добра, благополуччя, реалізації проєктів, невичерпної наснаги і життєвих перемог.

 

12.01.2021

 

Обережно, пташиний грип!

Золочівське районне управління ГУ ДПСС у Львівській області нагадує про небезпеку занесення і розповсюдження на території України однієї з небагатьох найнебезпечніших інфекцій – пташиного грипу. Останнім часом епізоотична ситуація щодо цього захворювання суттєво погіршилася, про що свідчать численні спалахи у Північній Америці (США, Канаді, Мексиці), а також величезна кількість випадків виявлення збудника у багатьох країнах Європи. Накладення карантинних та інших обмежувальних заходів, заборона торгівлі, знищення поголів’я птиці як господарств так і населення, додаткові ветеринарно-санітарні заходи призводять до суттєвих економічних збитків. В Україні у 2021 році зафіксовані випадки в Київській та Миколаївській областях.

Грип птиці (класична чума птахів (КЧП), ексудативний тиф, заразна нежить птахів, брауншвейзька хвороба курей, заразний катар дихальних шляхів качок) – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й значною загибеллю птиці.

Згідно із Санітарним кодексом наземних тварин високопатогенний грип птиці визначається як «інфекція птиці, викликана вірусом грипу типу А підтипу Н5 чи Н7 або іншим вірусом грипу, в якому індекс внутрішньовенної патогенності перевищує 1,2 (або який викликає смертність на рівні мінімум 75%)». Віруси грипу типу А належать до родини Orthomyxoviridae.

Пташиний грип як вірусна інфекція виникає природним чином серед диких, перш за все, водоплавних птахів. Сприйнятливі кури і качки будь-якого віку, а також 15 інших видів птахів, у тому числі індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки . У дорослих індичок, перепелів і цесарок хвороба може протікати з ознаками ураження респіраторної системи і шлунково-кишкового тракту. Дорослі качки та інша водоплавна птиця можуть бути латентними носіями збудника грипу, при цьому в них відсутні виражені клінічні прояви. Молодняк водоплавної птиці хворіє на грип тяжко з відходом до 80%.

Стійкість вірусу грипу до впливу різних факторів залежить від серотипу. Грип птиці здатний тривалий час зберігатися у фекаліях і тушках птиці, особливо за низької температури: при 4 °С кілька тижнів, а при -60 °С зберігає активність протягом декількох років. Залежно від субстрату, в якому знаходиться вірус, він інактивується при температурі 56 °С за 1–3 год., при 60 °С за 10–30 хв., при 70 °С за 2–5 хв. На інфікованому пір'ї збудник грипу не втрачає патогенності протягом 18-20 діб. Вірус надійно знешкоджує 2%-й їдкий натр, 3%-й розчин хлорного вапна, 5%-й креолін, 5%-й фенол, 2%-й формальдегід, 2%-на азотна кислота, 2%-й ефір, 2%-й хлороформ протягом 10–30 хв. Пряме сонячне проміння знезаражує вірус за 50–55 год, температура 55–60 °С – 30–50 хв, а 65–70 °С – за 5–2 хв. Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці. Міграція перелітних водоплавних птахів – один з основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу і проникнення його на територію України. Оскільки основним резервуаром грипу служать перелітні птахи, то спалахи грипу в птахівничих господарствах зазвичай відбуваються під час сезонних міграцій пернатих – навесні і восени.

Основним шляхом передачі збудника є повітряно- крапельний. У період гострого перебігу хвороби у птахів-несучок інфекція може передаватися трансоваріально. Хворі, а також перехворілі птахи виділяють вірус із витіканнями з носової і ротової порожнин, фекаліями, яйцем та при кашлі і чханні. Зараження відбувається прямий контакт у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через підстилку, гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами, тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями, пухом та пір’ям хворої птиці. Можливе зараження через повітря. Інкубаційний період складає 1–4 дня.

Гостра форма грипу супроводжується різноманітними клінічними проявами системної інфекції з переважним ураженням органів травлення, дихання, репродукції, а також нервової системи. У хворої птиці проявляються різні поєднання наступних симптомів: пригнічення, сонливості, зниження апетиту, кашлю, хрипів, чхання, рясної сльозотечі, діареї, тремору, порушення координації рухів, ціанозу непокритих пір'ям ділянок шкіри (особливо гребінця і сережок), набряку голови, скуйовдженого пір'яного покриву, зниження несучості і якості шкаралупи яєць. Смерть наступає протягом 1–2 діб після появи перших симптомів. Падіж птиці може досягати 80–100%.

Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!!! Для специфічної профілактики використовують атенуйовані або інактивовані вакцини. Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:

• здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

• здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

• інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

• на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

• притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);

• утримувати різних види птахів окремо;

• виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;

• не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

• проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

• проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

• дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках та інш.).

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) у вашому районі або області!

Що станеться коли не повідомити про хворобу?

Швидке поширення грипу на певній території призведе до значних економічних збитків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.

Контакти при будь-якій підозрі:

При підозрі на пташиний грип сповістіть фахівця ветеринарної медицини.

Золочівське районне управлінн ГУ ДПСС у Львівській області тел. 4 – 52 – 90

Золочівська районна державна лікарня ветмедицини тел. 5 – 20 – 41

 

07.01.2021

 

Дорогі краяни!

Сердечно вітаю Вас з Різдвом Христовим!

Нехай ці світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну родину мир і злагоду, добробут і затишок. Хай множаться сімейним щастям, щирою любов’ю, гараздами та достатком ваші оселі.

Нехай чарівність новорічної ночі, тайна коляди та божественні миттєвості Різдва дарують Вам життєву силу і натхнення на добрі справи, здійснення усіх задумів та сподівань, професійних досягнень та творчих здобутків.

Нехай доля завжди буде прихильною до Вас і Ваших родин, а цілюще Господнє благословення обдаровує щастям і усілякими земними радощами. Бажаю усім Божого благословення, міцного здоров'я, щастя, оптимізму, успіхів, здійснення мрій і сподівань.

З Різдвом Христовим! Хай Бог береже Україну і наші родини. Веселих свят!

З повагою

Голова Золочівської РДА Василь МАРКЕВИЧ

 

Безпечного Різдва!

Аби Різдвяні свята пройшли без надзвичайних подій, рятувальники Золочівщини звертаються до громадян та священнослужителів дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки: після завершення Богослужінь повністю знеструмлювати будівлі та не залишати у церкві без нагляду запалені свічки і відкритий вогонь; слід бути вкрай обережними з різноманітними електричними гірляндами, якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи; діти не повинні мати доступ до блоків керування роботою електрогірлянди, проводів, розеток; тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути; застосування різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів можуть будь-якої миті призвести до виникнення пожежі; потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки при користуванні електроприладами, слідкувати за справністю електромереж та відмовитись від застосування нестандартних опалювальних приладів для обігріву приміщень.

Слід пам’ятати, що пожежу легше попередити, ніж ліквідувати. Якщо пожежа все ж виникла, потрібно негайно сповістити пожежно-рятувальну службу за номером «101».

 

Дотримуючись елементарних правил, можна безпечно відсвяткувати Різдвяні свята!!!

Носіть маску в приміщенні та на відкритому повітрі, переконайтеся, що маска закриває і ніс, і рот. У холодну погоду надягайте маску під шарф, лижну маску; зберігайте запасну маску на випадок, якщо ваша стане вологою від дихання або від снігу або дощу; дотримуйтеся фізичної дистанції.

Пам'ятайте, у приміщенні або на вулиці у вас більше шансів заразитися або поширити COVID-19, ніж якщо ви перебуваєте в тісному контакті з іншими людьми; наскільки це можливо, уникайте скупчення людей і погано провітрюваних приміщень.

Періодично відкривайте вікна і двері, щоб провітрити кімнату; часто мийте руки водою з милом не менше 20 секунд, особливо після того, як ви перебували в громадському місці, плювали або кашляли і перед їжею. Якщо такої можливості немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить не менше 60% спирту.

 

05.01.2021

 

5 січня відзначає свій День народження голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Богданович МАРКЕВИЧ

Шановний ВАСИЛЮ БОГДАНОВИЧУ!

Прийміть найщиріші і найтепліші вітання з нагоди особистого свята – Дня народження! Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпного оптимізму, натхнення та підтримки у всіх Ваших починаннях.

Нехай кожен новий день Вашого життя буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення. Нехай доля буде щедрою на успіх, а тепло та підтримка близьких зігрівають Вашу душу!

Нехай Ваш життєвий і професійний шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, а все зроблене Вами добро повертається сторицею!

Божої благодаті та всіляких гараздів Вам і Вашій родині на Многії літа!

З повагою колектив Золочівської районної державної адміністрації

04.01.2021

 

Локдаун у січні-2021:

Згідно з п. 3 постанови №1236, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2, в період з 00:00 8 січня 2021 р. по 00:00 25 січня 2021 р. на території України забороняється:

1) приймати відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах;

2) приймати відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту;

3) приймати відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

4) приймати відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

• торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, на торговельних площах, не менш як 60% яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;

• торгівлі пальним;

• провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

5) приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;

6) Приймати відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, крім відвідування спортсменами національних збірних команд України та їх тренерами за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;

7) Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів (крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв), новорічних та різдвяних свят ялинки (без концертів та ярмарків, у тому числі продуктових), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників);

8) Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11.00 години до 6.00 години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

9) Діяльність непродовольчих ринків;

10) Відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Суб'єктам господарювання рекомендовано на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час та час пріоритетного обслуговування з 10-ї до 12-ї години або з більш пізнього часу протягом двох годин громадян похилого віку та осіб з інвалідністю для суб'єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності: оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; поштова та кур'єрська діяльність; тимчасове розміщення та організація харчування; страхова діяльність; надання соціальної допомоги; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

 

Сьогодні, 4 січня 2021 року,, заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник провів позачергове засідання комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дитини. У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації.

Учасники розглянули питання щодо влаштування двох малолітніх дітей з неблагополучної сім’ї, що потрапили в складні життєві обставини. Діти скеровані до Сасівського дитячого будинку «Рідний дім». Матері надано можливість у термін до трьох місяців щодо офіційного працевлаштування та покращення житлово-побутових умов.

 

01.01.2021

 

Новорічне привітання Президента України мешканцям Львівщини (ВІДЕО)

 

 

   

Земельні ділянкикии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2020 Золочівська районна державна адміністрація