Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

До уваги виборців!

 

Новини

26.11.2020

 

Відбулося відправлення особового складу військової частини А 2562 у Зону проведення операції об’єднаних сил, який буде виконувати завдання щодо ремонту та відновлення озброєння бойової техніки Збройних сил України. Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич побажав військовослужбовцям міцного здоров’я та нових звершень у благородній справі служіння Вітчизні, а також передав Державні прапори України, як символи нашої країни, що є втіленням національної єдності, військової звитяги, честі та гідності, традицій державотворення.

 

25.11.2020

 

З нагоди проведення з 25 листопада по 10 грудня 2020 року Всеукраїнської інформаційної кампанії "16 днів проти насильства" Золочівською районною державною адміністрацією заплановано ряд інформаційно-просвітницьких заходів.

Зокрема сьогодні, 25 листопада 2020 року, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у парку "Межиріччя" міста Золочева проведено флешмоб "НЕ ламай калину!», під час якого заступник голови Золочівської райдержадміністрації В. Олійник, міський голова І. Гриньків, начальник управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації В. Шумакова, відповідальні особи суб’єктів взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, висадили саджанці калини, як етнонаціонального символу української жінки.

Біля місця висаджування кущів калини встановлено інформаційний знак та проведено прес-брифінг щодо старту акції "16 днів проти насильства"

Управління соціального захисту населення щиро вдячне директору ДП "Золочівське лісове господарство" Р. Крутю за надання саджанців калини для проведення вище вказаної акції.

 

24.11.2020

 

З 25 ЛИСТОПАДА В УКРАЇНІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок. 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. В цей день уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. p>

Жінки по всьому світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані. Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають і українські жінки. Щороку близько 10000 жінок в Україні гине від домашнього насильства.

10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством. Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня. Саме цього дня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Масове вбивство у Політехнічній школі Монреаля під час якої злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенток та поранив 13 інших в ім'я «боротьби з фемінізмом». Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року.

Основні завдання акції “16 днів проти насильства”:

- привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;

- активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;

- сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

До уваги громадян: в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації працює з 10.00 до 12.00 год. "гаряча телефонна лінія" з питань домашнього насильства, протидії торгівлі людьми (телефон (032-65)-4-32-89).

 

23.11.2020

 

До уваги страхувальників!

Заповнення листків непрацездатності: поширені порушення

Питання контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності з метою упередження неправомірного використання коштів Фонду, виявлення та усунення зловживань під час призначення матеріального забезпечення є одними з основних завдань Фонду соціального страхування України. Підставою для призначення матеріального забезпечення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що передбачено вимогами частини першої статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV. Золочівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області під час перевірок страхувальників виявляються порушення чинного законодавства з питань експертизи тимчасової непрацездатності.

Так, найбільш поширеними порушеннями при заповненні листків непрацездатності залишаються:

- вказується скорочена назва підприємства та не заповнюється його адреса;

- не підкреслюється слово «первинний» або «продовження»;

- не підкреслюється причина непрацездатності;

- не вказується режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);

- у разі помилок в тексті запис: «Виправленому вірити» часто не завірений підписом лікуючого лікаря, або відсутня печатка закладу охорони здоров'я: «Для листків непрацездатності»;

- немає підпису завідувача відділення, якщо тимчасова непрацездатність триває понад 10 календарних днів при амбулаторному лікуванні.

Порядок заповнення листків непрацездатності визначається Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом МОЗ України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406. Комісія із соціального страхування має право повернути листок непрацездатності на доопрацювання у заклади охорони здоров'я, якщо той був виданий з порушеннями діючих інструкцій.

Для отримання консультацій з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування просимо звертатись у Золочівське відділення за телефонами: (265) 4-20-42; 4-23-29; e-mail: fsszol@ukr.net 

 

20.11.2020

 

Сьогодні, 20 листопада 2020 року, на виконання Указу Президента України № 170/2020 від 08 травня 2020 року за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку, присвоєно Почесне звання України "Мати–героїня" мешканцям Золочівського району Майї Колодці та Марії Ракус.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич вручив нагороди та квіти.

 

Вільні творять майбутнє: у Золочеві провели заходи присвячені Дню Гідності і Свободи 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

Ця дата – вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя українців, їх бачення світу, своєї держави і себе.

За останні 15 років Україна пережила два Майдани – у 2004 та у 2013-2014 роках. На щастя, перша Помаранчева революція обійшлася без жертв. Але наступного разу, під час Революції Гідності, ми втратили Небесну сотню. На жаль, цим не закінчилося. Нині нам доводиться боротися за кожен кілометр української землі. Найкращі сини і досі гинуть за Україну.

Сьогодні, 20 листопада, напередодні Дня Гідності і Свободи, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, керівництво райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадськості, учасники АТО та Революції Гідності зібралися, щоб вшанувати Героїв Небесної Сотні та усіх тих, хто власним життям і своєю жертовністю демонструють прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Духовенство провело спільну поминальну панахиду за загиблими Героями Небесної Сотні. Під час громадського Віча виступив учасник Революції Гідності, депутат районної ради Станіслав Федина, депутат районної ради Володимир Зубар, волонтер, громадський діяч Мирослава Бабінська, голова Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації Петро Вислободський.

На завершення заходу поетичне слово, приурочене події прочитала Марія Квас та гурт ВКС виконав патріотичну пісню. Ведуча дійства Катерина Тихонова – керівник МГО «Бужани», громадський діяч.

 

19.11.2020

 

19 листопада 2020 у с. Сасів Золочівського району відбувся спортивний захід «Ти зможеш, якщо зміг я» для вихованців районного дитячого будинку «Рідний дім».

Організатори свята - відділ культури, молоді та спорту Золочівськоі РДА і обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Юні спортсмени змагалися в різних естафетах де проявили свої спортивні здібності. Усі учасники були нагороджені грамотами, медалями та подарунками.

 

17.11.2020

 

У райдержадміністрації проведено засідання організаційного комітету щодо відзначення Революції Гідності та Свободи і 87-ї річниці Голодомору.

Оргкомітет провів заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник. Заслухано учасників засідання, із пропозиціями щодо проведення заходу з відзначення Революції Гідності та Свободи. Віктор Володимирович, під час виступу, наголосив, що враховуючи протиепідемічні правила, пов’язані із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, було б доцільним провести заходи у п’ятницю, 20 листопада, о 13.00 год.

Члени оргкомітету одноголосно підтримали рішення про проведення Віча, панахиди пам’яті та вшанування учасників Революції Гідності та Свободи 20.11.2020р. о 13.00 год. із дотриманням карантинних умов. Опісля обговорили проведення заходів до Дня Голодомору.

Закликали громадськість долучитися до Всеукраїнської акції “Запали Свічку пам'яті” і 28 листопада, після 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом українців.

 

У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ

Сьогодні 17 листопада 2020 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник провів засідання Координаційної ради з питань сімейної політики при районній державній адміністрації.

На засіданні розглянули питання про проведення щорічної акції "16 днів проти насилля" у Золочівському районі та прийняли відповідне рішення. З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, гендерного насильства та жорстокого поводження з дітьми в термін з 25 листопада до 10 грудня 2020 року:

Керівникам освітніх закладів Золочівського району:

1. Розробити заходи в рамках акції «16 днів проти насильства», передбачивши проведення інформаційно-просвітницьких бесід, тренінгів; дискусій, а також оформлення інформаційних куточків з питань попередження насильства в сім’ї, торгівлі людьми тощо та організувати їх виконання.

2. Організувати зустрічі учнів та студентів з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, правоохоронних органів щодо забезпечення прав неповнолітніх, роз’яснення їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій, роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості тощо, враховуючи санітарно-епідеміологічні заходи в умовах карантину.

Золочівській центральній районній лікарні:

3. Організувати санітарно-просвітницьку роботу з питань профілактики шкідливих звичок, формування навичок здорового способу життя у навчальних закладах району, через засоби масової інформації.

Золочівському ЦСССДМ, службі у справах дітей райдержадміністрації:

4. Провести анкетування «Що ти знаєш про насильство та торгівлю людьми?» у професійних навчальних закладах та коледжах району.

5. Провести бесіди з елементами тренінгу на тему «Попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі» у загальноосвітніх навчальних закладах міста Золочева

Службі у справах дітей райдержадміністрації:

6. Провести обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах району та проживають у їхніх гуртожитках.

Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації:

7. Спільно з Золочівською міською радою організувати у м. Золочеві 25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок флешмоб "Не ламай калину", забезпечити висаджування саджанців калини, як етнонаціонального символу української жінки та встановлення інформаційних знаків біля місця висадження.

8. До участі у проведенні акції "Не ламай калину" залучити представників органів виконавчої влади, міської ради, соціальних партнерів, суб’єктів взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, інших зацікавлених осіб.

9. Організувати проведення прес-брифінгу щодо старту акції "16 днів проти насильства".

10. Забезпечити проведення з 10.00 до 12.00 год. «гарячої телефонної лінії» з питань домашнього насильства, протидії торгівлі людьми з 25 листопада до 10 грудня 2020 року.

 

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ!

З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції та вжиття заходів щодо упередження розповсюдження COVID-19 Золочівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області наполегливо рекомендує страхувальникам (роботодавцям) на час карантину надавати перевагу дистанційній формі подачі документів до Фонду.

Охоплення електронним документообігом по заявах-розрахунках, на підставі яких Золочівське відділення здійснює фінансування матеріального забезпечення, у жовтні 2020 року сягає понад 85%. Для подання заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного підпису/печатки до Фонду соціального страхування України страхувальник повинен укласти договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України (далі – Договір) з Золочівським відділенням. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів роботодавець обирає самостійно. Подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях.

У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису, роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

Для отримання консультацій просимо звертатись у Золочівське відділення за телефонами: (265) 4-20-42; 4-23-29; e-mail: fsszol@ukr.net  

 

Шановна молодь Золочівщини!

Вітаю Вас зі святом – Днем студента!

Студентські роки - це час сміливих кроків уперед, великих сподівань. З ними пов’язані перші серйозні уроки життя, перші глибокі пізнання обраної професії, перші пошуки власних цінностей. Саме в цей час формується громадянська і життєва позиція людини. Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, ставити перед собою мету і домогтися свого – таким має бути кредо сучасного студента. Переконаний, що всі Ви – висококваліфіковані спеціалісти у майбутньому, палкі патріоти та наша гордість.

Дорогі студенти! Бажаю, щоб кожен Ваш день був незабутнім, наближав до цілі, був сповнений радості спілкування, кохання та яскравих вражень. Успіхів вам, творчих досягнень, упевненості в собі та благополуччя. Зі святом!

Голова Золочівської РДА Василь Маркевич

 

З ініціативи голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича 16 листопада відбулась робоча зустріч із проектантами з питання можливої реконструкції плавального басейну на базі Золочівського ОЗ ЗЗСО №2 ім. М. Шашкевича.

За результатами зустрічі з проектантами обговорено про проведення дослідження даного об'єкту з метою подальшого виготовлення проектно-кошторисної документації для здійснення реконструкції плавального басейну.

Реалізація даного проєкту надасть можливість покращити якість освітнього процесу, а саме з фізичного виховання у закладах освіти. Плавання є важливим та унікальним видом фізичних вправ і належить до масових видів спорту, а також має реабілітаційний та відновлювальний характер.

Ці важливі характеристики сприятимуть загальному оздоровленню учнівської молоді закладів освіти м. Золочева, залученню до занять фізичною культурою та спортом, що в свою чергу сприятиме покращенню умов та якості життя у місті та районі.

 

16.11.2020

 

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку!

Вітаю Вас із професійним святом!

Без сучасних комунікацій сьогодні неможливе сучасне життя. Ваша праця дозволяє мешканцям найвіддаленіших населених пунктів відчувати себе у центрі подій, бути поінформованими. Продовжуючи кращі традиції, працюючи натхненно і самовіддано, ви завжди знаходитесь на передових позиціях розбудови інформаційного простору Золочівського району.

Ваша робота вимагає нових підходів та узгодженості дій безлічі висококласних фахівців, енергійних, талановитих і креативних людей. Ваша щоденна праця сприяє інформаційному наповненню суспільного життя, прозорості усіх політичних процесів, донесенню до глядачів та слухачів найсвіжіших новин.

Тож щиро бажаю успіхів і натхнення, щоб Ваша праця приносила тільки задоволення та приємні емоції. Нехай всі найсміливіші плани будуть втілені у життя.

Миру та благополуччя вам і вашим рідним!

З повагою Голова РДА Василь Маркевич

 

У Золочеві відкрили барельєфи визначному діячу Василю Вишиваному

У неділю, 15.11.2020 р. у Золочеві, урочисто відкрили два меморіальні барельєфи Василю Вишиваному. Скульптурні композиції розмістили на будівлі Навчального центру Національної гвардії України.

Меморіальний барельєф містить портрет визначного діяча, друга його частина описує звання, а також приналежність Василя Вишиваного до міста. Барельєф розробила творча група викладачів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Василь Вишиваний - визначний український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь династії Габсбурґів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців. Цьогоріч виповнюється 125-та річниця від дня народження великого українця, та 105-а річниця прибуття його на військову службу у місто Золочів у 13-й полк уланів. Саме тут, на теренах Львівщини, українські вояки, з якими він на рівних відстоював незалежність нашої держави під час Першої світової війни, Вільгельму Габсбурґу, таким було ім’я полковника Легіону УСС при народженні, дали ім’я Василь Вишиваний. Відтак, з ініціативи громадськості та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради 2020 рік проголосили роком Василя Вишиваного.

«Його постать назавжди увійшла в історію Визвольних змагань Українського Народу – як постать невтомного борця і великого патріота нашої країни та стала прикладом самовідданої боротьби за справедливість та право бути господарем на своїй землі» - зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації Андрій Ковальський.

Додамо, що під час урочистих заходів, за активну участь у створенні меморіальних барельєфів присвячених 125-річчю від дня народження Вільгельма фон Габсбурга (Василя Вишиваного), Почесною грамотою голови облдержадміністрації відзначили керівника Львівського фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша Ольгу Коцовську, викладача-методиста, голову циклової комісії скульптури коледжу Ярослава Юзьківа, викладача-скульптора коледжу Ярослава Процька та скульпторку Олександру Самкову.

 

Ясенів – Золочів: автомобільну дорогу відкрили для проїзду після ремонту

Ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення Ясенів - Золочів в межах с. Підгірці завершили. Зараз тут облаштовують узбіччя, опісля встановлять дорожні знаки і нанесуть розмітку. Цей автошлях з’єднує дороги міжнародного значення М-06 Київ-Чоп та М-09 Тернопіль-Львів-Рава- Руська.

“Автомобільна дорога проходить повз відомі архітектурні об’єкти, зокрема Підгорецький замок, а також веде до Золочівського замку, тому переконаний, її ремонт збільшить туристичний потік на Золочівщину і сприятиме розвитку регіону”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Роботи виконує підрядна організаціє ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл".

 

15.11.2020

 

Шановні працівники сільського господарства!

Прийміть щирі вітання з нагоди вашого професійного свята, що увінчує напружений, сповнений клопотами хліборобський рік. Відзначення Дня працівників сільського господарства - це визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хлібу!

Аграрний сектор економіки тому й іменується базовим, що разом з іншими складає основу життя району та добробуту його жителів. В усі часи, як повелося з діда-прадіда, напружена хліборобська праця була і залишається визначальною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання. Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ниви, хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання на радість рідним, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу.

Природні стихії хай обходять Вас стороною, а родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров'ї! Миру та злагоди.

Зі святом!

З повагою голова райдержадміністрації Василь Маркевич

 

13.11.2020

 

До уваги населення!

Шановні громадяни! Дотримуйтесь карантинних вимог, аби не наражати на небезпеку власне здоров`я та здоров`я оточуючих:карантинних обмежень!

(для перегляду відео натисни на картинку)

 

ГУ ДПС у Львівській області інформує:

 

Платники податків Золочівщини сплатили до Зведеного бюджету понад 366 млн. гривень

Протягом десяти місяців 2020 року платниками Золочівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області сплачено до бюджетів усіх рівнів 366,2 млн. грн. податкових платежів, з них у жовтні – 44,7 млн.грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 3,0 %, або на 10,4 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу в надходженнях до Зведеного бюджету складають: податок на доходи фізичних осіб – 208,9 млн. грн., податок на додану вартість –45,2 млн. грн., єдиний податок – 34,5 млн. грн., та плата за землю 26,4 млн. грн., військовий збір – 13,4 млн.грн. та податок на прибуток – 16,9 млн. гривень.

 

На соціальні потреби платники спрямували майже 183 мільйони гривень єдиного внеску

За десять місяців 2020 року платниками Золочівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області сплачено 182,8 млн.грн. єдиного внеску, з них у жовтні - 22,0 млн. гривень.

Нагадуємо, що фізична особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може заключити договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на будь-який період, але не менше одного місяця.

Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. Коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, визначено частиною першою ст. 10 Закону № 2464 від 08.07. 2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.

 

Реєстрація програмного РРО – швидко та просто

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що для початку роботи з програмним РРО необхідно, перш за все, отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (ДПС такі ключі видає безкоштовно). Потім потрібно встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. Це може бути комп’ютер, смартфон або планшет. Завантажити програмне забезпечення можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.

Наступний крок - зареєструйте касу та касирів, введіть товари в ПРРО. Всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС.

Переваги програмного РРО: економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів; легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту; можливість передати чек покупцю в електронній формі; не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично.

Детально ознайомитись з процедурою реєстрацією ПРРО можна у відеоуроці від ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/6842.html.

 

Робота програмного РРО у режимі «офлайн»

У користувачів програмних РРО з’явилась можливість працювати з ними як в реальному часі, так і офлайн. Такий режим застосовується на період втрати зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу.

Це означає наступне: програмним РРО надається резерв з певного діапазону фіскальних номерів, що сформовані фіскальним сервером ДПС; працювати в такому режимі можна не більше 36 годин підряд, але не більше ніж 168 годин на місяць. За цим має стежити програмний РРО автоматично. Робота також припиняється, якщо закінчуються номери з виділеного діапазону; у період між початком і завершенням режиму «офлайн» чеки формуються програмним РРО, їм присвоюються фіскальні номери з діапазону, кожен чек має відмітку про те, що він виданий в режимі «офлайн»; переведення в режим роботи «офлайн» та виход з такого режиму здійснюється програмним РРО автоматично.

Застосування РРО в офлайн режимі визначено Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, який затверджено наказом МФ України від 23.06.2020 № 317.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

12.11.2020

 

В Україні запровадили карантин вихідного дня.

Тепер у суботу та неділю працюватимуть лише аптеки, продуктові магазини та АЗС. Громадський транспорт також курсуватиме.

Обмеження почнуть діяти уже 14 листопада і триватимуть до 30 листопада – три вікенди. Таке рішення ухвалили на засіданні Кабміну у середу, 11 листопада.

Що працюватиме у суботу та неділю:

• продуктові магазини;

• аптеки (зокрема, ветеринарні);

• АЗС (без зон харчування),

• громадський транспорт;

• заклади з надання фінансових послуг;

• оператори поштового зв'язку;

• медичні та ветеринарні клініки;

• автомайстерні;

• знімальні майданчики (з обмеженням кількості учасників зйомок).

Що буде заборонено:

• приймання відвідувачів у закладах громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо) – можлива лише торгівля на виніс;

• приймання відвідувачів у ТРЦ та інших закладах розважальної діяльності;

• робота магазинів, окрім продуктових (щонайменше 60% закладу має бути присвячено торгівлі продуктами, пальним, ліками, виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами);

• робота закладів культури, які проводять культурно-масові заходи (концерти, фестивалі, театральні заходи, кінопокази тощо);

• діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

 

11.11.2020

 

На Золочівщині молодь відтворила історичні події часів Хмельницького

Цьогоріч Товариство «Золочів – Шьонінген: партнери» здобуло перемогу у конкурсі громадянського суспільства.

Відтак, за фінансової підтримки Львівської ОДА Золочівщина поринула в епоху козацтва. Проєкт «Театралізоване дійство: Богдан Хмельницький на Золочівських валах. Продовження…» об’єднав понад пів сотні учнів середніх та старших класів місцевих шкіл Золочівського району. Усі вони одягнувши козацький стрій, вишиванки стали частиною великого театрального дійства. Як розповіли організатори, учасники відтворили події 370-річної давності, коли згідно з історичними архівними матеріалами, Гетьман України Богдан Хмельницький відвідав Церкву Святого Миколая у Золочеві, де отримав благословення на переможну для козаків Зборівську битву з татарами.

Саме у сквері «Зелений яр», який є частиною туристично-історичного комплексу пам’ятки національного значення XVI століття Церкви Святого Миколая, відбувалося формування основного військового козацького табору.

Детальніше>>>

 

10.11.20200

 

10 листопада 2020 року,, перший заступник голови райдержадміністрації Степан Бачинський провів засідання комісії щодо розгляду заяв на забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ-ІІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за участю районних служб. Розглянуто одну заяву.

 

09.11.2020

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з суб’єктами господарювання району щодо особливостей роботи суб’єктів підприємницької діяльності в умовах карантину, спричиненого коронавірусом COVID-19.

Голова райдержадміністрації надав відповіді на найбільш актуальні для суб’єктів господарювання запитання, що стосуються ведення їхньої повсякденної господарської діяльності під час запровадження певних карантинних заходів.

 

На автомобільній дорозі загального користування Хильчиці-Ясенівці завершено влаштування асфальтобетонного покриття

В рамках проведення капітального ремонту дороги загального користування С140714 Хильчиці-Ясенівці (об'їзна дорога м. Золочева) завершено прокладання асфальтобетонного покриття. На всій протяжності даної дороги, яка складає 2,2 км, влаштували нову основу та два шари асфальтобетону товщиною 15 см.

Роботи виконує підрядна організація ТзОВ "Шляховик-Т" за рахунок коштів державного бюджету. Кошти на розробку проектної документації виділено з районного бюджету. Очікувана вартість капремонту за проектом складала 39,4 млн грн. На відкритих торгах переможець ТзОВ «Шляховик-Т» запропонував ціну 28,2 млн грн., завдяки чому вдалося зекономити значну суму бюджетних коштів.

Крім відновлення дорожнього полотна, заплановано ще нанести розмітку та встановити відповідні дорожні знаки.

Дорога Хильчиці-Ясенівці, збудована ще у 1970 році, має не тільки логістичну складову, важливу для транспортної інфраструктури Золочівського району, але й суспільно важливу, оскільки там знаходиться міське кладовище. Завдяки проведеному ремонту водії зможуть значно швидше добиратись до прилеглих населених пунктів, оминаючи м. Золочів.

 

06.11.2020

 

За рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка відбулося, сьогодні, 6 листопада, Золочівський район залишається у «помаранчевому» рівні епідемічної безпеки. На Львівщині до "червоної" зони віднесено: Миколаївський, Перемишлянський, Пустомитівський та Сокальський райони Львівської області. Зазначимо, до "зеленої" та "жовтої" карантинних зон не потрапила жодна адміністративно-територіальна одиниця в Україні. Нове епідемічне зонування почне діяти у понеділок, 9 листопада. Статистика показує, що COVID-19 ще не відступає.

Всього з початку пандемії на COVID-у районі захворіла 716 особа. З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби треба лише трішки самодисципліни та дотримання базових правил, особливо у громадських місцях з великим скупченням людей. Безпечне життя під час пандемії – це можливо і просто за умови дотримання карантинних обмежень визначених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641. Порушення протиепідемічних правил передбачає застосування штрафних санкцій.

 

Сьогодні, 6 листопада, у Золочеві відбулись урочисті заходи з нагоди річниці з дня народження культурно-мистецького діяча, священика УГКЦ, зачинателя нової української літератури в Галичині Маркіяна Шашкевича.

6 листопада 2020 року, виповнюється 209 років з дня народження поета, громадського діяча, священика, Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, духовенство, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, громадськість взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Великому просвітителеві, що розташований на площі Вічевій міста Золочева.

Духовенство району спільно прочитали молитву за мир та спокій в Україні. Опісля таланти Золочівщини провели літературно-музичну композицію «Уклін тобі, Маркіяне», прочитавши поезію та виконавши музичні твори на слова М. Шашкевича.

Довідково: Народився о. Маркіян Шашкевич 6 листопада 1811 року в селі Підлисся Золочівського повіту у сім'ї священика. У 1838 закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету, та, закінчивши семінарію — парафіяльним священиком по селах Львівщини, а саме у Гумниськах, Нестаничах і Новосілках. Під час навчання в семінарії Шашкевич спільно з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем згуртував національно свідому молодь (І. Білинський, Ф. Мінчакевич, М. Козловський, А. Величковський, Г. Ількевич та ін.), яка стала на боротьбу за національно-культурне відродження на західних землях, зокрема за відродження народної мови в письменстві й церковних проповідях («Руська трійця»). Помер Маркіян Шашкевич 7 червня 1843 року у злиднях від туберкульозу і похований у Новосілках.

 

Світоч рідної землі ...

Його народила галицька земля. Село Підлисся на Золочівщині Львівської області. Під гомін велета-дуба у садибі діда, а далі й батька - священників зростав він. Мабуть, оці дуби й виколисали в ньому той могутній Маркіянів дух, якому виміру не було й не буде.

Підлисся... Навіть якби йому давали б за тебе цілу гору з діаманту і кришталю, він не віддав би тебе нікому, а залишив би тільки собі у своєму дитинстві, яке немов один-єдиний сон, що приснився за все життя та не повториться уже ніколи. Його Підлисся. Це у твоїх вранішніх росах він купав своє босоноге дитинство, це твоїми дощами він був омитий і твоїми вітрами ніжно розчесаний, і це тільки твоє сонце могло його так щиро пестити своїм промінням. Його Підлисся. Це від тебе вели його твої дороги у науку: Білий Камінь, Золочів, Бережани, Львів... І якими крутими вони б не були, він завжди в любові та невимовному бажанні повертався до тебе. До тієї діброви із вічно задуманим дубом, до твоєї гори, де спочивають тумани, ведучи свою одвічну розмову з дубом, до тебе, мій колодязю, що у своїй найчистішій воді зберіг усю мудрість його народу, його односельчан з їх оповідями, піснями, легендами. Його привітне і завжди щире батьківське Підлисся...

... Де 6 листопада 1811 року в сім'ї священника народився син Маркіян Шашкевич. Учився в школі, потім у Львівській духовній семінарії. Вже відтоді почав писати вірші. Висвятившись на священника, о.Маркіян не залишив літературну діяльність. Записував народні звичаї, обряди, пісні. У ті часи окупанти в Україні вимагали говорити й писати польською мовою. Отець Маркіян Шашкевич став на захист рідного слова. Разом зі своїми побратимами видав у 1837 році першу в Галичині книжку українською мовою "Русалка Дністрова". А щоб дітей не калічили чужинецькими мовами, о.Маркіян склав для них буквар "Читанка для діточок". Відтоді в Галичині почали писати і друкувати книжки українською мовою.

Вдячні нащадки на честь пробудження Галичини спорудили на Білій горі коло Підлисся величавий хрест-пам'ятник. У нашому Золочеві на центральній площі міста - Вічевій - теж споруджено пам'ятник Маркіяну Шашкевичу.

До 209 річниці від дня народження М.Шашкевича пропонуємо переглянути он-лайн екскурсію музеєм у Золочівському ОЗЗСО №2 ім. М. Шашкевича

 

На автомобільній дорозі загального користування Ясенів – Золочів продовжуються ремонтні роботи

Дорога загального користування місцевого значення Ясенів – Золочів відіграє важливе значення у транспортній інфраструктурі району, вона з’єднує дороги міжнародного значення М-06 Київ-Чоп та М-09 Тернопіль-Львів-Рава-Руська, по ній пролягає популярний туристичний маршрут "Золота підкова Львівщини".

В межах поточного ремонту заплановано влаштувати вирівнюючий шар асфальтобетонного покриття на ділянці близько 5 км у с. Підгірці. Роботи виконує підрядна організаціє ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл".

Також завершуються ремонтні роботи на автомобільній дорозі Хильчиці – Ясенівці, яка слугує об’їзною м. Золочева та має протяжність 2,2 км.

В поточному році заплановано прокласти асфальтобетонне покриття по всій протяжності, а роботи з ремонту мостового переходу заплановано виконати у 2021 році.

 

05.11.2020

 

Інформуємо, що 2 листопада розпочав роботу всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії коронавірусній хворобі. Тепер, щоб отримати вичерпну інформацію, яка стосується лікування та діагностики COVID-19, варто лише зателефонувати за номером 0-800-60-20-19.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії з питань надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, сьогодні, 5 листопада 2020 року. Засідання провів перший заступник голови Золчівської райдержадміністрації Степан Бачинський.

Розглянуто 36 заяв щодо призначення житлових субсидій громадянам Золочівського району та 15 заяв щодо надання пільг за фактичним місцем проживання пільговика і надано право на одержання допомоги двох внутрішньо переміщеним особам.

 

03.11.2020

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, сьогодні, 3 листопада, провів нараду щодо здійснення передачі із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст у власність сформованих ОТГ, що створюються відповідно із законом і Перспективним планом формування територіальних громад, бюджетних установ розташованих на їхній території відповідно до розмежування видатків між бюджетами визначеного Бюджетним кодексом України.

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету з нагоди вшанування пам’яті Маркіяна Шашкевича

Сьогодні, 3 листопада 2020 року, у приміщенні райдержадміністрації заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник провів засідання оргкомітету з відзначення 209-ї річниці від дня народження Будителя Галичини, отця Маркіяна Шашкевича.

Під час засідання оргкомітету заслухано учасників засідання, де кожен проінформував про проект заходів, які плануються. Члени оргкомітету визначили провести святкування у п’ятницю, 6 листопада із дотриманням протиепідемічних правил, пов’язаних із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На Вічевій площі м. Золочева, 6 листопада 2020 року, з нагоди 209-ї річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича та вшанування його світлої пам’яті відбудеться літературно-мистецька композиція «Уклін тобі, Маркіяне», молитва в пам'ять про отця Маркіяна та покладання квітів до пам’ятника великому просвітителеві, запалення лампадок.

 

02.11.2020

 

ГУ ДПС у Львівській області інформує:

 

Зареєструвати програмний РРО можна через Електронний кабінет

Фахівці податкової служби нагадують, що реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій. Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації.

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації програмних РРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.

Про реєстрацію програмних РРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. Суб’єкти господарювання, які мають намір зареєструвати програмний РРО, повинні перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку платник податку має повідомити контролюючий орган шляхом подання повідомлення за формою 20-ОПП.

 

ДПС запускає новий сервіс «info TAX»

З листопада Державна податкова служба України запускає новий електронний сервіс – «info TAX». Про це повідомив Голова ДПС Олексій Любченко під час спільного брифінгу з Віце-прем’єр-міністром – Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

На першому етапі роботи цього сервісу платники за допомогою месенджерів Telegram, Viber матимуть можливість отримувати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, повідомлення про результати обробки документів, нагадування про необхідність подання звітності та сплати податків. На другому етапі – передбачено предзаповнення звітності для платників єдиного податку, перехід до сплати податків у «два кліки», оповіщення про виникнення податкового боргу.

Доступ до нового сервісу буде надійно захищено та відбуватиметься через обов’язкову ідентифікацію особи за допомогою ID-банкінгу або кваліфікованого електронного підпису, який на сьогодні можна отримати не виходячи з дому. В подальшому вказаний сервіс буде інтегровано з Порталом Дія.

 

Особисті електронні ключі можна продовжити дистанційно

Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити онлайн на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДПС (https://acskidd.gov.ua/manage-certificates).

Сформувати нові сертифікати можуть ті користувачі, які мають:

- чинні сертифікати (наприклад до закінчення строку чинності сертифікатів залишилося декілька днів);

- незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

- особистий ключ, доступний лише користувачу та не є скомпроментованим.

Додатково усім клієнтам АЦСК ІДД ДПС рекомендовано переглянути відеоінструкцію по повторному формуванню сертифіката за електронним запитом (https://www.youtube.com/watch?v=aq606khOuYM&fea ture=youtu.be).

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

 

Державна комісія ТЕБ і НС під час засідання 30.10.2020 р. переглянула рівні епідемічної небезпеки в регіонах України. Нові обмеження почнуть діяти з понеділка, 2 листопада.

Золочівський район залишився у «помаранчевому» рівні епідемічної безпеки.

Нагадаємо, уряд продовжив дію адаптивного карантину до кінця року, а також посилив його: зокрема, обмежив максимальну кількість людей, які можуть брати участь у масових заходах, час роботи кафе та ресторанів і заборонив глядачам відвідувати спортивні події.

За статистикою у Золочівському районі на коронавірус у вересні захворіло – 216 осіб, а у жовтні - 208 осіб. Ця статистика свідчить, що COVID-19 ще не відступає. Всього з початку пандемії на території району на COVID-19 захворіло 687 осіб.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, у новій реальності нашого життя, важливо дотримуватись епідеміологічних правил та обмежень.

 

 

 

01.11.2020

 

Шановні працівники соціальної сфери!

Вітаю Вас з професійним святом!

Професія працівника соціальної сфери на теренах сучасної України з’явилась в кінці 90-х років ХХ століття. Основним її завдання - є надання соціальної допомоги певним категоріям громадян, до яких відносяться пенсіонери, малозабезпечені сім’ї, інваліди та інші громадяни держави, які потрапили у складну життєву ситуацію, сприяння працевлаштуванню, забезпечення реалізації пільг та надання адресних допомог, житлових субсидій найуразливішим категоріям населення.

Запровадження цього свята, підкреслило важливу та актуальну роль і значення цієї професії у багатогранному функціонуванні української держави.

Шановні працівники соціальної сфери, завдяки самовідданому служінню обраній справі, ви сприяєте поліпшенню добробуту населення та забезпечуєте належний рівень соціального захисту на Золочівщині.

З повагою Голова РДА Василь Маркевич

30.10.2020

 

Привітання голови райдержадміністрації з нагоди відзначення 102 річниці ЗУНР

1 листопада виповнюється 102-річниця з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), яка постала на землях Галичини, Буковини, Закарпаття і ввійшла славною сторінкою у новітню історію України, стала яскравою віхою на героїчному шляху української нації до волі, державної незалежності. Це була спроба українських патріотичних сил до відновлення державності України на руїнах розваленої Австро-угорської імперії. Зі святом вас, шановні мешканці Золочівщини. Нехай героїчні сторінки нашого народу, що засяяли свободою в часи творення ЗУНР, стануть для кожного з нас добровільним обов’язком та запорукою служіння своєму народові та українській державі.

З повагою Голова РДА Василь Маркевич

 

Напередодні річниці ЗУНР у Золочеві проведено заходи.

Сьогодні, 30 жовтня 2020 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, керівництво райдержадміністрації, районної ради взяли участь у заходах з нагоди відзначення 102-ї річниці проголошення ЗУНР, які відбулися біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України» міста Золочева. Духовенство у спільній панахиді згадали світлу пам'ять усіх Героїв, які загинули за волю і незалежність України.

З виступом до присутніх звернувся о. Юрій Галабуда, який закликав присутніх до духовної єдності у боротьбі за Українську державу. Хвилиною мовчання військовослужбовці, колективи організацій району, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, громадськість, які прийшли на захід, вшанували учасників національно-визвольних змагань.

Продовжилися заходи виступом учителя історії Струтинської школи. Закінчилися заходи покладанням лампадок та квіткових композицій в пам'ять про загиблих учасників національно-визвольних змагань та виконанням Маршу української армії «Зродились ми великої години».

 

29.10.2020

 

Спалювання листя - це шкода довкіллю і нашому здоров'ю!

Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю. Неодноразово повідомлялося про шкідливість спалювання сухих рослинних залишків. Але, на жаль, проблема і далі залишається актуальною. Восени в районі активізується діяльність сезонних «паліїв» – опале листя вони утилізують у вогнищах неподалік житлових будинків.

При спалюванні листя в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, такі як пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Проте, мало хто знає, що опале листя приносить користь ґрунту та рослинам. Опале листя можна використовувати як добриво, тоді, розпадаючись воно повертає всі поживні речовини, що отримувало протягом свого зростання. Ті частини листка, що розкладаються не так швидко, як черешки, виконують важливу функцію – структурують ґрунт, що дуже покращує його якість. Але це не все, чим корисне опале листя, адже поступово розкладаючись, воно дає їжу бактеріям і комахам, які живуть у ґрунті. Їх сусідство дуже корисне, вони видаляють з ґрунту патогенних організмів грибкового і бактеріального типу.

Ще одне застосування опалого листя – це мульчування ним рослин на присадибній ділянці. Сухим листям можна укривати на зиму троянди, інші багаторічники, садову суницю, ягідні кущі, виноград, посадки часнику. Таким способом можна захистити ґрунт і поліпшити його якості. Одна з головних корисних властивостей мульчування – перешкоджання росту бур’янів.

Якщо ви живете поблизу вулиць, де регулярно проїжджає транспорт, листя ваших дерев отримує цілий комплекс, забруднювачів. Дерева виконують своє завдання, фільтруючи значну частину шкідливих речовин, які нікуди не зникають, накопичуючись в листі. Листя є природним фільтратором повітря. А за весну, літо та осінь вбирає в себе пил і багато різних шкідливих речовин: важкі метали, токсичні речовини. в повітрі спостерігаються такі основні домішки, як формальдегід, пил, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид озоту, фтористий водень, аміак, бенз(а)пірен, важкі метали (кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, хром), а під час спалення всі ці речовини потрапляють в повітря яким ми дихаємо.

Кожен кілограм сухого листя в промислових зонах за вегетативний період накопичує в середньому 100 міліграмів сполук сірки, 25 - хлористого водню, 6 - алюмінію, 20 - свинцю, 150 - титану. При спалюванні листя, гілля, сухої трави в атмосферне повітря виділяться шкідливі речовини, концентрація яких у такому диму величезна. Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю (угарний газ), який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканин організму. Якщо не прибрати вчасно таке листя, то всі шкідливі речовини потраплять в ґрунт і ґрунтові води. Залишати таку підстилку з листя, просочену шкідливими речовинами, не можна.

Крім того, і спалювати таку листву не рекомендується. Її необхідно утилізувати за межею населеного пункту.

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Приготування компосту – це ще один чудовий спосіб, що дозволяє використовувати опале листя з користю. Для початку необхідно організувати ємність для приготування компосту. Потім в неї вкладаються і утрамбовуються листя. Термін дозрівання компосту становить один-два з половиною роки, такий компост послужить відмінним добривом для всіх рослин, а проблема з утилізацією листя вирішиться сама собою.

Разом з листям горить сміття. Тільки «завдяки» поліетиленовому пакету в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук. Тліє листя та пластик, а дим з них містить канцерогенні речовини, які знижують імунітет людини, посилюють перебіг хронічних і серцево-судинних захворювань, вражають дихальні шляхи, сприяють розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Особливо це відчувають люди, які хворіють бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом.

Золочівська райдержадміністрація ще раз закликає мешканців району не палити листя, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу. Також нагадуємо, що згідно ст. 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків.

Слід зазначити, що навіть незважаючи на штрафи, в селах, містах району тай області продовжують спалювати суху рослинність та листя. Дехто ігнорує або не знає про заборону, а інші знають, але вважають що заплатити штраф дешевше ніж платити за вивіз сміття. Повідомляємо, що в квітні 2020 року Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт № 2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу).

В зв’язку із негативним впливом на довкілля, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законопроєктом передбачено:

- внесення змін до статті 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) передбачає суму штрафів: • випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю і т.д. на узбіччі автомобільних доріг і залізниць, у парках, тощо у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища тягнуть за собою накладення штрафу: ✔на громадян від 3060 грн до 6120 грн ✔на посадових осіб - від 15300 грн до 21420 грн.

Отже розмір штрафу за спалювання сухої рослинності суттєво збільшено – тепер він становить 3060 грн. (а не 170 грн. як було раніше).

З метою виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) районною робочою комісію щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах району за участю держінспекторів Золочівського ВП ГУНП У Львівській області, Золочівського РВ ГУ ДСНС у Львівській області, рятувальників, громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області, представників лісокористувачів, мисливців, спеціалістів природо-заповідної галузі, громадських формувань району та області, проводиться постійне моніторингове спостереження за станом довкілля в екосистемах Золочівського району (рейдові виїзди - перевірки) та здійснюється контроль за недопущенням спалювання рослинності та її залишків на території району. Інспекторами проводяться заходи щодо притягнення до відповідальності в установленому порядку винних осіб на території місцевих рад району.

Пам’ятаймо, що кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи. Будьте обережні, бережіть себе і природу навколо себе! Цінуйте своє здоров'я!

Жанна Царик, громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області

27.10.2020

 

До уваги громадян!

Національний банк України інформує про монети та банкноти, які залишаються дійсним платіжним засобом.

У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з такого питання: «Чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета?» Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету. Національний банк відповідально заявляє – це не так! Усі золотисті одногривневі монети є законним засобом платежу. Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України.

У магазинах, у банках, у транспорті, в закладах громадського харчування та побуту тощо. Їх зобов’язані приймати для розрахунків усюди та усі в нашій державі – продавці, касири, водії маршруток. Крім того, монети номіналом 10 і 50 копійок теж залишаються дійсним платіжним засобом. Усі суб’єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків.

Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом 25 копійок. Їх можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років – у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ), адреси їх відділень розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ: https://bank.gov.ua/ua/uah/authoriz-bank.

Зображення монет та банкнот, які залишаються дійсним платіжним засобом в Україні

(для збільшення натисни на картинку)

26.10.2020

 

Розпочато влаштування вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття на автомобільній дорозі С140714 Хильчиці – Ясенівці. Ця дорога слугує об’їзною м. Золочева та має протяжність 2,2 км.

В поточному році заплановано влаштувати нову основу та влаштувати асфальтобетонне покриття по всій протяжності. Роботи з ремонту мостового переходу заплановано виконати у 2021 році..

Роботи виконує підрядна організація ТзОВ «Шляховик-Т».

 

До уваги!

За рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020 року (протокол №39) на виконання рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020 року (протокол №38) Золочівський район з 26 жовтня віднесено до «помаранчевої» рівня епідемічної безпеки.

Статистика показує, що COVID-19 ще не відступає. Так, за період з 16 по 26 вересня 2020 року зафіксовано 90 нових випадки захворювання на COVID-19 серед мешканців району. Всього з початку пандемії на території району захворіла на COVID-19 641 особа.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби треба лише трішки самодисципліни та дотримання базових правил, особливо у громадських місцях з великим скупченням людей. Безпечне життя під час пандемії – це можливо і просто за умови дотримання карантинних обмежень визначених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641. Порушення протиепідемічних правил передбачає застосування штрафних санкцій.

 

21.10.2020

 

На Золочівщині відкрили відреконструйований спортивний майданчик

Сьогодні, 21 жовтня, у місті Золочеві відбулось відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

"У серпні в Золочеві з’явився перший в нашій області мультифункціональний спортивний простір. З антивандальними тренажерами, поліуретановим майданчиком для змагань з волейболу, баскетболу, великого тенісу. А щойно тут урочисто відкрили оновлений майданчик для мініфутболу. Тепер він зі штучним покриттям! Сьогодні багато говорять про те, що нинішня молодь неактивна, що її цікавлять лише гаджети. Це неправда. Наша молодь хоче вести активний спосіб життя, бути здоровою і сильною. І я знаю, що в Золочеві молодь саме така", - зазначив Максим Козицький.

Очільник Львівщини наголосив, що спорудження спортивних майданчиків - дуже вигідна інвестиція, адже це внесок у здоров’я наших дітей, в наше майбутнє. Загальна кошторисна вартість реконструкції спортивного майданчика зі штучним (трав’яним) покриттям складає понад 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Кошти на реконструкцію були виділенні Львівською обласною радою у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на період до 2021 року у розмірі 700 тисяч гривень. Решта коштів - співфінансування з Золочівського районного бюджету.

"Ми, влада, маємо подбати про спортивну інфраструктуру в кожному населеному пункті нашої області. Термін дії Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини треба обов’язково продовжити на наступні роки", - додав Максим Козицький.

Зазначимо, що в межах Програми цьогоріч спорудили 13 майданчиків, три об’єкти - на завершенні. Серед них – повноцінні стадіони у Буську та Самборі.

Христина Дмитрик

 

25 жовтня в Україні проходитимуть місцеві вибори. Щоб проголосувати, не наражаючи на небезпеку власне здоров`я та оточуючих, варто дотримуватись певних правил.

Яких саме, дивіться у інфографіці МІністерства охорони здоров"я України.

 

 

20.10.2020

 

Розпочато роботи на дорозі загального користування С140714 Хильчиці-Ясенівці (об'їзна дорога м. Золочева).

Дорога загального користування місцевого значення С140714 Хильчиці-Ясенівці давно потребувала ремонту і невідкладного реагування, адже вона має не тільки логістичну складову, важливу для транспортної інфраструктури Золочівського району, але й суспільно важливу, оскільки там знаходиться міське кладовище. Протяжність даної дороги складає 2,2 км, вона перебуває на балансі Департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації.

З метою досягнення максимально довготривалого та якісного результату проведених робіт, Департаментом дорожнього господарства Львівської ОДА було оголошено конкурс на об'єкт "Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С140714 Хильчиці-Ясенівці Золочівського району Львівської області" вартістю за проектом 39,4 млн. грн. 25.09.2020 р. пройшли торги з визначення переможця. Переможець - Товариство з обмеженою відповідальністю "ШЛЯХОВИК-Т" з пропозицією у 28,2 млн. грн.

Станом на 20 жовтня поточного року підприємство приступило до виконання ремонтних робіт. Кошти у сумі 370 тис. грн. на розробку проектної документації виділено з районного бюджету.

 

19.10.2020

 

Згідно розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації від 16 жовтня 2020 року № 298 «Про початок опалювального сезону 2020-2021 років» у Золочівському районі з 19 жовтня поточного року розпочато опалювальний сезон 2020-2021 років.

 

Ви запитували - ми відповідаємо

Нещодавно фахівцями податкової служби проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій податкового законодавства, застосування РРО та функціонування електронних сервісів ДПС. Пропонуємо відповіді на поставлені запитання.

Чи діє пільга на сплату земельного податку, якщо платник єдиного податку передав земельну ділянку в оренду?

Згідно внесених Законом України від 16.01.2020 N 466-IX змін до Податкового кодексу, для платників єдиного податку першої - третьої груп з 1 липня 2020 року не діє звільнення від сплати земельного податку за ділянки, які надаються в оренду (найм, позичку), а також за ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомості, що надаються в оренду (найм, позичку).

Чи може підприємець надати запит на отримання довідки про доходи користуючись електронними сервісами ДПС України?

Фізична особа – підприємець може надати лист (запит) на отримання довідки про доходи в електронному вигляді за допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету до відповідного органу ДПС. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою:http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Запит на отримання довідки про доходи складається у довільній формі та повинен містити достатню інформацію про особу, яка звертається із Запитом, а також предмет Запиту. Інформацію щодо отримання та реєстрації Запиту в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

Як здійснити реєстрацію програмного РРО через «Електронний кабінет платника»?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України. Здійснити реєстрацію програмного РРО можна з використанням сервісу ДПС України «Електронний кабінет». Для цього за допомогою особистого електронного ключа здійснюємо вхід до приватної частини Електронного кабінету. Для реєстрації ПРРО знаходимо та створюємо електронний документ за формою №1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій». Заповнюємо заяву, зазначивши всі відповідні дані. При відсутності помилок, зберігаємо, підписуємо та направляємо заяву на обробку. Згодом перевіряємо отримання відповідної квитанції з інформацією «документ прийнято». Наступним кроком буде подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за відповідною формою. Після успішного завершення даних операцій здійснюємо завантаження програмного забезпечення ПРРО з офіційного вебпорталу ДПС.

Протягом якого періоду потрібно подати звіт підприємцю який припиняє свою діяльність?

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності підприємець, в т. ч. платник єдиного податку, зобов’язаний подати сам за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ. Така звітність подається згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435.

Звіт подається із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Звіт подається протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Термін сплати зобов’язань визначених ФОП у звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого звіту, тож єдиний внесок повинен бути сплачений до дати подання звіту включно. Зняття з обліку платників єдиного внеску здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих держреєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (ст. 5 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

ФОП знімаються з обліку як платники єдиного внеску в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості зі сплати внесків, контроль за справлянням якого здійснюють контролюючі органи. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, така фізособа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП.

ФОП позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності відповідною особою (п. 8 ст. 4 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»).

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

16.10.2020

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів засідання районної комісії ТЕБ та НС.

Під час засідання розглянуто два питання: про початок опалювального сезону в районі; про встановлення карантину у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 та особливостей роботи на території району закладів освіти в період адаптивного карантину. В ході проведення засідання членами комісії обговорено дані питання та прийнято відповідні рішення, а саме:

- враховуючи рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 року вирішено рекомендувати закладам загальної середньої освіти встановити з 19 по 30 жовтня 2020 року канікули, а закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти перейти з 19 жовтня по 15 листопада 2020 року на дистанційну форму навчання з рекомендованим виїздом студентів із гуртожитків (окрім сиріт; осіб, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій, “червоних” карантинних зон, іноземних громадян та осіб без громадянства, здобувачам освіти, які поєднують навчання з роботою).

- розпочати опалювальний сезон у Золочівському районі з 19 жовтня 2020 року.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії з питань призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньопереміщеним особам, сьогодні, 16 жовтня 2020 року.

Розглянуто 23 заяви щодо призначення субсидій громадянам Золочівського району та 28 заяв щодо надання пільг за фактичним місцем проживання пільговика.

 

14.10.2020

 

З нагоди відзначення ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ 14 жовтня 2020 року, у парку «Здоров’я» м.Золочева відбувся святковий захід.

Розпочався захід із панахиди за загиблими захисниками України. Громадськість і присутні захисники молитвою вшанували пам'ять героїв новітньої війни. Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич за мужність, старанність, професіоналізм вручив грамоти військовослужбовцям Навчального центру НГУ та військової частини А 2562. У вітальному слові Василь Богданович зазначив: "Це свято об’єднало славу Українського козацтва, героїзм воїнів Української повстанської армії, мужність і жертовність учасників революції Гідності та незламність і відвагу сучасних героїв, які щодня стоять сторожі Незалежності нашої держави. З відчуттям шани і вдячності, вітаю всіх, хто має високе звання захисника України! Нехай Покров Пресвятої Богородиці береже Вас, дарує міцне здоров’я, силу і наснагу, а нам віру і впевненість у мирне майбутнє України!".

Гурт «ВКС» та танцюристи колективу" Первоцвіт" додали заходу національно-патріотичного духу

 

13.10.2020

 

Наближається одне з головних осінніх свят – свято Покрови Пресвятої Богородиці, а разом з тим українці відзначатимуть День Захисника України.

Це свято об’єднало славу Українського козацтва, героїзм воїнів Української повстанської армії, мужність і жертовність учасників революції Гідності та незламність і відвагу сучасних героїв, які щодня стоять на сторожі Незалежності нашої держави.

З відчуттям шани і вдячності, вітаю всіх, хто має високе звання захисника України! >

Нехай Покров Пресвятої Богородиці береже Вас, дарує міцне здоров’я, силу і наснагу, а нам віру і впевненість у мирне майбутнє України!

З повагою голова РДА Василь Маркевич

 

Сьогодні, 13 жовтня 2020 року, під головуванням заступника голови Золочівської райдержадміністрації Віктора Олійника відбулося засідання районної комісії з питань забезпечення житлом дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Золочівському районі. Члени комісії прийняли рішення придбати однокімнатну квартиру, яка знаходиться у м. Золочеві. Квартира облаштована усім необхідним для комфортного проживання особи з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

 

09.10.2020

 

Сьогодні, 9 жовтня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин взяли участь у відео конференції, яку провів заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод, щодо підготовки та проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

 

Програма відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва 14 жовтня 2020 року:

- 10.00 год. у музеї-криївці біля села Гавареччина, Золочівського району відбудеться панахида пам’яті борцям за волю України – воїнам УПА.

- 15.00 -16.30 год. на літній сцені парку "Здоров’я" міста Золочів відбудеться свято Дня захисника України (У програмі виступи гурту «Січ», ВКС, Chekalov, для дітей майстер-класи, ігри, забави)

- 17.00 год. площа Незалежності міста Золочів відбудеться святковий концерт Навчального центру Національної гвардії України «З Днем захисника України»

Запрошуємо воїнів УПА, учасників АТО із сім’ями, волонтерів, золочів’ян та гостей міста взяти участь у заходах. Всі заходи відбудуться з дотриманням умов карантину.

Оргкомітет

 

08.10.2020

 

Сьогодні, 8 жовтня 2020 року, заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник спільно з керівником апарату РДА Галиною Семчишин провели засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва.

Обговоривши пропозиції членів оргкомітету, напрацьовано програму проведення заходів 14 жовтня, яка буде оприлюднена в мережі Інтернет. В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід під час проведення заходів.

 

Привітання голови райдержадміністрації з Днем юриста

Шановні юристи!

Щиро вітаю Вас із професійним святом – Днем юриста!

Сьогодні, як ніколи, в Україні потрібна міцна законодавча база для розбудови її на принципах демократії і права, інтеграції нашої держави до європейського товариства. Усією своєю діяльністю Ви виховуєте громадян у дусі підвищення правової свідомості та високої правової культури, цінностями якої будуть користуватися нинішні і майбутні покоління.

Прийміть слова вдячності за високий професіоналізм, активну участь у поширенні правових знань та посиленні соціального захисту наших громадян.

Бажаю міцного здоров`я, добробуту, мирного неба, вагомих професійних здобутків.

З повагою голова РДА Василь Маркевич

 

06.10.2020

 

Сьогодні, 06 жовтня 2020 року, голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з питання опалення орендованого Благодійним Фондом «Шпиталь доктора Свідерського» приміщення у селі Білий Камінь Золочівського району. У нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник, керуюча справами районної ради Наталія Бартків, представник ТзОВ «Золочівенергоресурс» та ТзОВ «Золочівенергоінвест», священнослужителі Червоненського деканату. Присутні обговорили питання підготовки приміщень колишньої лікарні, орендованого БФ, ФАПу с. Білий Камінь, Золочівського реабілітаційного центру для дітей-інвалідів, до початку опалювального сезону та відновлення договору з ТзОВ «Золочівенергоресурс».

В ході обговорення Василь Маркевич акцентував увагу на можливості зниження тарифів на тепло для об’єктів соціальної сфери.

Учасники наради вирішили зустрітися повторно 12 жовтня для завершення вирішення даного питання.

 

05.10.2020

 

05 жовтня - Міжнародний День лікаря.

Щиро вітаю усіх лікарів із вашим професійним святом – Міжнародним днем лікаря!

Приємно відзначити, що лікарі району, навіть в нелегких умовах сьогодення, намагаються не знижувати обсягів і якості медичної допомоги, розробляють нові ефективні засоби лікування й профілактики захворювань.

Тож бажаю Вам успіхів у цій благородній справі! Прийміть сердечну подяку за вашу віддану працю, безмежне милосердя, професійність, високу моральність та лікарську честь.

Ми всі безмежно вдячні вам за вашу працю.

З повагою голова РДА Василь Маркевич

 

До місцевих бюджетів Золочівщини сплачено 200 мільйонів гривень

Впродовж січня – вересня 2020 року платники Золочівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області перерахували до місцевих бюджетів 200019,8 тис. грн. податків та зборів, з них у вересні – 24137,7 тис.грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 5,3 %, або на 10042,8 тис. гривень. Найбільшу питому вагу в надходженнях склали: податок на доходи фізичних осіб – 137559,1 тис. грн., єдиний податок –26990,0 тис. грн. та плата за землю – 23148,3 тис. гривень. Звертаємо увагу, що Законом України від 16.01.2020 № 466-IХ внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема в частині місцевих податків.

Змін зазнала ст. 12 Кодексу, якою визначаються повноваження сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів.

Змінюються строки прийняття та оприлюднення органами місцевого самоврядування рішень про ставки місцевих податків, а також інформування контролюючих органів про прийняті рішення.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

 

Від платників Золочівщини до державної казни надійшло понад 121 млн. гривень

З початку 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку у Золочівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області перерахували до державного бюджету 121493,5 тис.грн. податків та зборів, з них у вересні – 13808,7тис. гривень. Левову частку в надходженнях склали: податок на доходи фізичних осіб – 45853,0 тис. грн., податок на додану вартість – 40217,7 тис. грн.. та податок на прибуток – 16069,7 тис. гривень.

Нагадуємо, що Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» п. 57.1 Кодексу доповнено абзацом тринадцятим, відповідно до якого, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

 

Новітні РРО: безкоштовне програмне рішення від ДПС

Фахівці податкової служби нагадують платникам податків, що з 1 серпня 2020 року набули чинності норми щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати З актуальною інформацією щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових апаратів можна ознайомитись на субсайті ДПС у банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

 

Як отримати електронні довірчі послуги від Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС

Для отримання електронних довірчих послуг від Кваліфікованого надавача довірчих послуг ІДД ДПС слід знати, що:

1. Строк чинності кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів становить не більше 2 (двох) років з моменту їх формування.

2. Відповідно до Регламенту Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС кваліфіковані сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС (www.acskidd.gov.ua) (далі – Сайт Надавача).

3. Згенерувати особисті ключі можливо:

3.1. Безпосередньо у відокремлених пунктах реєстрації Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС (далі – ВПР).

3.2. На Сайті Надавача за допомогою онлайн сервісу «Генерація ключів». Перед генерацією особистого ключа рекомендуємо переглянути «Відеоінструкцію з самостійної генерації ключів заявником».

4. У зв’язку з тим, що в межах електронних довірчих послуг не передбачено надання послуг з копіювання, друку та заповнення реєстраційних карток, бланків та інших документів, продаж або безоплатне надання носіїв ключової інформації, генерація особистих ключів виконується на носії користувача (з'ємні флеш-носії, оптичні носії CD/DVD, захищені носії ключової інформації тощо). Слід зауважити, що кожен особистий ключ користувача повинен бути записаний на окремий носій інформації.

5. Ідентифікація особи, яка звернулася до Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС, здійснюється за паспортом громадянина України, а за його відсутності паспортом громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову, посвідкою на тимчасове/постійне проживання, посвідченням біженця або паспортом громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про постійне місце проживання в іноземній державі.

Щодо підготовки документів та реєстрації, то необхідно ознайомитись з Регламентом Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС та умовами Договору про надання електронних довірчих послуг та погодитись з порядком надання зазначених послуг. Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів можливо у розділі «Отримання електронних довірчих послуг» на офіційному інформаційному ресурсі Надавача https://acskidd.gov.ua

Якщо заповнено реєстраційні заяви, зібрано необхідні документи для реєстрації та отримання електронних довірчих послуг, слід звернутися до будь-якого представництва Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС за такими адресами у Львівській області:

м. Львів: Пункт працює за попереднім записом. Телефон для запису та консультацій: (032)297-35-05. м. Львів, вул. Стрийська, буд. 35, каб. 136, реєстрація користувачів: пн - чт з 10:00 до 17:00, пт з 10:00 до 15:45, обідня перерва: з 12:00 до 12:45

м. Дрогобич, м. Дрогобич, вул. Шевченка, буд. 9, каб. 102, Телефон для запису та консультацій: тел.: (032) 441-02-40, реєстрація користувачів: пн - чт з 10:00 до 17:00, пт з 10:00 до 15:45, обідня перерва: з 12:00 до 12:45

У разі виникнення запитань щодо наведеної вище інформації їх можна надсилати на електронну поштову скринькуinform@acskidd.gov.ua, зателефонувати до Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС за номером (044) 284-00-10 або звернутись до представництва у нашому регіоні.

Повідомляємо, що з метою виконання норм Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який набирає чинності 01.08.2020, та створення належних умов для функціонування реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій, на офіційному інформаційному ресурсі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» розміщено роз’яснення та нові зразки заповнення реєстраційних карток для отримання користувачами кваліфікованих сертифікатів електронних печаток для програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

30.09.2020

 

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич 30 вересня 2020 року провів засідання комісії служби у справах дітей.

«Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я», - сказав Василь Богданович під час засідання комісії.

У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації. Учасники розглянули наступні питання: про розгляд заяви Навчального центру НГУ щодо надання згоди на зняття з реєстрації неповнолітньої дитини; про призначення опікуна над дітьми-сиротами; про визначення місця проживання малолітньої дитини; про доцільність позбавлення батька батьківських прав; щодо визначення способів участі батька у вихованні та спілкуванні з донькою; щодо визначення порядку спілкування з дитиною.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених. Після розгляду заяв та документів, членами комісії було проведено співбесіди з заявниками та прийнято рішення, спрямовані на захист прав та законних інтересів дітей.

 

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Книги — це справжня духовна скарбниця людства. Упродовж усього життя ми звертаємося до книги. Вона допомагає пізнати та зрозуміти навколишній світ і самих себе. Нерідко, вчасно прочитана книга підказує людині вихід із складної ситуації, виховує кращі громадські якості і патріотичну свідомість населення. Бібліотекарі є справжніми порадниками та помічниками на дорозі до вершини знань народу, вірними збирачами духовних скарбів, провідниками у світ нового і непізнаного, інформаційною ланкою між книгою і читачем, доносячи до людей увесь спектр подій і державотворчих ідей.

ХХІ століття, визнавши одним із своїх головних пріоритетів вільний обмін і доступ до інформації, об’єктивно поставило професію бібліотекаря у перший ряд найнеобхідніших та актуальних. Від вашої праці залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави.

Щиро вітаю Вас із Всеукраїнським днем бібліотек. Бажаю бібліотекарям завжди залишатися лідерами модернізації українського бібліотечного сектору та наполегливо рухатися до поставлених цілей. Миру вам, натхнення, успіхів, добробуту і злагоди.

З повагою

голова райдержадміністрації

Василь Маркевич

29.09.2020

 

29 вересня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації Степан Бачинський провів засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Обговорено основні завдання, які стоять перед робочою групою щодо дотримання трудового законодавства в частині виплати заробітної плати, не нижче від мінімально встановленого розміру, своєчасної та у повному обсязі оплати праці, а також проведення роз’яснювальної роботи стосовно офіційного отримання заробітної плати та легалізації трудових відносин.

Робоча група і надалі продовжуватиме свою діяльність у межах повноважень, а це проведення співбесід з керівниками підприємств, установ, організацій та фізичними особами-підприємцями.

 

29 вересня 2020 року, перший заступник голови райдержадміністрації Степан Бачинський провів засідання комісії щодо розгляду заяв на забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ-ІІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за участю районних служб.

Розглянуто питання затвердження вартості житла для придбання житла учасникам бойових дій та питання щодо надання права участі у програмі відповідно до Порядку придбання житла для учасників антитерористичної операції на умовах спів фінансування та затвердити розрахунок вартості житла для придбання учасниками бойових дій.

З порушених питань прийнято відповідні рішення.

 

29 вересня 2020 року виповнюються 79-ті роковини початку однієї з найтрагічніших сторінок Голокосту – масових страт нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у м. Києві євреїв, а також ромів, українців та представників інших національностей. 29-30 вересня 1941 року нацисти розстріляли в урочищі Бабин Яр у Києві понад 33 тисячі київських євреїв. До звільнення української столиці від нацистів у 1943 році у тут загинули десятки тисяч українців, євреїв, ромів та представників інших національностей. Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими".

Бабин Яр – це некрополь для понад 100 000 цивільних громадян та військовополонених. «Дорога смерті», якою пройшли десятки тисяч євреїв 29 вересня 1941 року, пролягала від Лук’янівської площі по вулиці Мельникова (зараз – Юрія Іллєнка) до перших воріт Єврейського кладовища, далі – на вулицю Кагатну (нині – сім’ї Хохлових), потім по вулиці Табірній (нині – Дорогожицькій). Біля входу до Братського кладовища у євреїв відбирали гроші, коштовності, документи, а також наказували залишати речі та верхній одяг. У кінці Братського (Воїнського) кладовища (нині – територія телевежі) люди повертали у прохід між огорожею кладовища та краєм яру. Розстріл відбувався на майже півкілометровому відтинку яру, який починався біля пам’ятника 1976 р., а закінчувався за теперішньою станцією метро Дорогожичі.

Людей змушували роздягатися догола та спускатися до яру, де клали долілиць, шар за шаром, а вздовж рядів ішли німецькі поліцейські й вбивали їх пострілами в потилицю. Взимку 1941-1942-го у Бабиному Яру загинули члени Організації українських націоналістів. Незабаром нацисти розгортають свої репресії не лише проти бандерівців, але й представників інших течій українського визвольного руху. Загалом у Бабиному Яру загинув 621 український патріот. Тут обірвалося життя української поетеси, члена ОУН (м) Олени Теліги. Другий етап масових розстрілів припадає на кінець зими 1942 – середину серпня 1943. У цей час створюють Сирецький концтабір, який змінив табір на вулиці Керосинній (створений у квітні-травні 1942-го). Саме його в'язні заповнюють своїми тілами Бабин Яр, ями у самому таборі й довкола нього. Це здебільшого підпільники й партизани: комуністи й українські націоналісти.

Заключний етап регулярних розстрілів відбувався у серпні-вересні 1943-го на фоні знищення раніше захоронених у Бабиному Яру тіл розстріляних. Цю «роботу» виконували ті ж в'язні Сирецького концтабору. Спалювали тіла в яру навпроти. У жовтні 1943-го у Бабиному Яру німці ще розстріляли киян, які ухилилися від виконання наказу про повне виселення з міста.

 

25.09.2020

 

У райдержадміністрації проведено нараду-семінар

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду-семінар з головами місцевих рад району за участю першого заступника голови райдержадміністрації Степана Бачинського.

Військовий комісар Золочівського РВК Олександр Саєнко доповів з питання підведення підсумків підготовчих заходів по проведенню осіннього призову. Провів аналіз діяльності з даного питання в розрізі місцевих рад району та наголосив на проведенні оповіщення та явці призовників.

Про забезпечення збільшення надходжень до бюджету району порівняно з минулим роком та про зміни у законодавстві в частині створення самостійних фінансових органів під час формування ОТГ розповіла Галина Мудра - начальник фінансового управління райдержадміністрації.

Олег Грабовський – головний інспектор Золочівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області наголосив на посиленні протипожежних заходів під час проведення виборів, а також зазначив щодо заборони забезпечення випалювання сухої рослинності на підпорядкованих адміністративних територіях.

Про виконання розпорядження голови РДА №208 від 31.07.2020р. «Про передачу документів місцевих рад району на зберігання до архівного відділу» в рамках децентралізації розповіла Любов Бойко – начальник архівного відділу райдержадміністрації.

Підводячи підсумок наради голова райдержадміністрації Василь Маркевич, ще раз наголосив на важливості питань винесених на нараду-семінар та їх виконанні.

 

Фаховий розгляд звернень громадян та своєчасне надання відповідей на них – це робота, якій приділяється належна увага голови Золочівської районної державної адміністрації Василя Маркевича.

Сьогодні, 25 вересня, голова райдержадміністрації провів черговий прийом громадян за участю голів місцевих рад та керівників структурних підрозділів РДА, районних служб. До очільника району звернулися жителі сіл Підлипці, Ремезівці та Єлиховичі.

Громадяни порушили ряд наболілих питань, зокрема, ремонт ділянки дороги загального користування С140712 «Зарваниця-Новоселище-Підлипці» у с. Підлипці, межових спорів щодо площі земельної ділянки, надання фінансової допомоги на лікування хворих дітей району на муковісцидоз.

Під час особистого прийому мешканці сіл отримали кваліфіковані роз'яснення та відповіді на всі порушені питання, а працівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації голова РДА дав відповідні доручення щодо оперативного опрацювання та остаточного вирішення звернень громадян.

 

24.09.2020

 

Сьогодні, 24 вересня 2020 року, під головуванням заступника голови Золочівської райдержадміністрації Віктора Олійника відбулося засідання районної комісії з питань забезпечення житлом дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Золочівському районі.

Прийнято рішення щодо пріоритетного розподілу коштів для придбання житла дітям відповідної категорії.

 

Ви запитували - ми відповідаємо

Фахівцями податкової служби проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій податкового законодавства, застосування РРО та функціонування електронних сервісів ДПС.

Пропонуємо відповіді на поставлені запитання.

Чи може підприємець бути платником єдиного податку першої групи у разі роздрібної торгівлі в магазині, який розташовано на території ринку ?

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 № 209 зі змінами та доповненнями, торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.

Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

Якщо у платника єдиного податку виник податковий борг: які наслідки?

Законом України від 16.01.2020 № 466-IX внесено зміни, зокрема, до п.п. 8 п. 298.2.3 ст. 298 Податкового кодексу щодо переходу платниками єдиного податку на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування, які набрали чинності з 23 травня 2020 року.

Так, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 ПКУ, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Отже, сума податкового боргу, наявність якого на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язує платника єдиного податку перейти на загальну систему оподаткування, має перевищувати 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 1020 гривень. Якщо платником не буде здійснений такий перехід, то за рішенням контролюючого органу його реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку.

Яка відмінність програмних реєстраторів розрахункових операцій від звичайних касових апаратів. З якого періоду потрібно застосовувати пограмні РРО?

Законами України від 20.09.2019 №128-IX та 129-IX щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг платникам надано можливість використовувати замість звичайних касових апаратів програмні реєстратори розрахункових операцій. Класичні РРО залишаються і будуть використовуватися надалі, але у суб`єктів господарювання з’явилась додаткова можливість застосовувати новий вид РРО - програмний. Це фактично програма, яка може бути встановлена на будь- який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук, комп’ютер), перетворюючи його на касовий апарат. Для класичного РРО фіскалізація здійснюється в мікросхемі або в наборі мікросхем, яка знаходиться в середині фіскального блоку. У програмному РРО фіскалізація буде здійснюватись на фіскальному сервері ДПС. Це означає, що фактично сервером присвоюється фіскальний номер кожному чеку, який генерується таким програмним реєстратором по кожній розрахунковій операції. Після чого чек вважається фіскалізованим.

Програмні РРО застосовуються платниками з 01.08.2020 року. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно. З питань впровадження програмних РРО податковою службою створено банер «Програмні РРО» на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/, в якому розміщується актуальна інформація.

Чи можна здійснити реєстрацію програмного РРО через «Електронний кабінет платника» ДПС України?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Здійснити реєстрацію програмного РРО можна з використанням сервісу ДПС України «Електронний кабінет». Для цього за допомогою особистого електронного ключа здійснюємо вхід до приватної частини Електронного кабінету. Для реєстрації ПРРО знаходимо та створюємо електронний документ за формою №1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій». Заповнюємо заяву, зазначивши всі відповідні дані. При відсутності помилок, зберігаємо, підписуємо та направляємо заяву на обробку. Згодом перевіряємо отримання відповідної квитанції з інформацією «документ прийнято».

Наступним кроком буде подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за відповідною формою. Після успішного завершення даних операцій здійснюємо завантаження програмного забезпечення ПРРО з офіційного вебпорталу ДПС.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

23.09.2020

 

23 вересня голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич оглянув монтаж (встановлення) глядацьких крісел в районному Народному домі ім. І. Білозіра.

Крісла в кількості 230 штук, придбано за кошти районного бюджету на суму 398,0 тис. гривень. Конференц-зал, у якому розміщено крісла, після капітального ремонту, найближчим часом зможе приймати відвідувачів.

 

22.09.2020

 

22 вересня, голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич спільно із заступниками, керівником апарату, керівниками відділів, управлінь та районних служб взяв участь в обласній zoom-конференції з питання підготовки до опалювального сезону 2020/2021 років та стану роботи основних галузей Золочівського району.

Очільник Золочівщини Василь Маркевич інформував про стан наповнення бюджету району та виконання видаткової частини, про стан справ у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, молоді та спорту, соціального захисту населення і оплати праці, сільського господарства, ремонту доріг та будівництва.

За підсумками доповіді голови райдержадміністраціі керівництвом ЛОДА надано протокольні доручення.

 

21.09.20200

 

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 201 мешканця Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 33 особи.

Скеровано на самоізоляцію 55 осіб. Знаходиться в стаціонарах 1299 хворих. 160 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 164 - в Центрі легеневого здоров'я, 76 - у 8 МКЛ, 51 - у 1 МКЛ, 153 - у Львівському обласному госпіталь ветеранів воєн та репресованих, 99 - у Стрийській міській лікарні, 53 - у Кам'янка-Бузькій лікарні, 97 - в Стебницькій міській лікарні, 35 - у Сокальська ЦРЛ, 41 - у Рудківській лікарні, 37 - у Новояворівській МЛ імені Юрія Липи, 170 у ЛШМД, 14 - у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ", 31 - у Жовківській ЦРЛ, 8 - 1 ПБ, 33 - Жидачівська ЦРЛ, Самбір - 22, 26 - Буська ЦРЛ, ОКЛ - 29 хворих. 97 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 30 на ШВЛ.

Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 201 мешканця Львівщини.

За увесь час COVID підтверджено у 18518 осіб. Померло 526 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 6114 осіб.

 

19.09.2020

 

19 вересня 2020 року з метою формування національної культури чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до природи, поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району громада Золочівщини доєдналася до проведення акції з прибирання зелених зон та благоустрою територій – «Всесвітній день прибирання – World Cleanup Day» та Міжнародного Дня чистих берегів, яка відбувається по всій території України під гаслом «Побачив? Прибери!».

Всеукраїнський молодіжний рух «Let`s do it Ukraine» за підтримки громадських організацій проводить щорічну міжнародну соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій. На території Золочівського району райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування організовано проведення акції практично в усіх населених пунктах.

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич спільно із керівниками відділів райдержадміністрації, структурних підрозділів взяв участь у впорядкуванні території біля спортивного майданчика у м. Золочеві. Також до проведення акції долучилися представники державних установ, організацій, громадські організації, духовенство, культура та усі небайдужі мешканці громади. Представниками лісогосподарських підприємств ДП «Золочівське лісове господарство», ДЛГП «Галсіліс», Золочівського управління водного господарства, товариств мисливців та рибалок, науковцями НПП «Північне Поділля» проведено ряд заходів по наведенню порядку та чистоти на підпорядкованих територіях.

В рамках проведення акції з прибирання зелених зон та благоустрою в населених пунктах району проводяться роботи по приведенню до належного санітарного стану парків та скверів, дитячих та спортивних майданчиків, прибережних смуг річок Західний Буг, Золочівки, водоймищ та упорядкуванню прибудинкових територій.

Основна мета проведення акції в районі - ліквідація несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів та збір відходів на різних локаціях населених пунктів відповідно до правил поводження з відходами, а це "Зібрав сміття - донеси його до найближчого баку для сміття".

 

18.09.2020

 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», за підтримки програми Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», розпочинає 2-ий етап пілотного впровадження он-лайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр» (надалі – ДАР).

Протягом лютого поточного року завершився 1-ий етап стосовно впровадження ДАР на території пілотних областей, зокрема Львівської, який дозволив підвищити зацікавленість аграріїв у реєстрації в ДАР, а також провести тестування функції самого реєстру. Вже зараз послугами ДАР можуть скористатися всі виробники сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання. У майбутньому зареєстровані користувачі отримають можливість подавати он-лайн заявки на участь у державних та регіональних програмах державної підтримки сільського господарства.

Окрім цього, участь в пілотному проєкті дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю, та за необхідності зареєструвати такі права. Реалізація другої хвилі 2-го етапу пілотного впровадження ДАР, що розпочнеться 16 вересня 2020 року та буде тривати 4 тижні.

Зареєструватися у ДАР он-лайн вже зараз може будь-який український аграрій самостійно за посиланням https://www.ar.gov.ua (покрокова відео-інструкція https://www.ar.gov.ua/using).

У разі виникнення додаткових запитань звертатися до департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації за телефоном (032)-255-50-62 чи на електронну скриньку apr@loda.gov.ua.

 

17.09.2020

 

Шановні рятівники!

Вітаю Вас з професійним святом!

Це свято людей, які щодня стоять на захисті населення та територій від пожеж, наслідків стихійних лих, виробничих аварій та катастроф. Вони щомиті готові прийти на допомогу людині, яка потрапила в надзвичайну ситуацію. Сьогодні рятівники гідно виконують поставлені державою завдання. Під час ліквідації пожеж, наслідків паводків працівники пожежно-рятувальних формувань та сил цивільного захисту району неодноразово доводили свою високу професійність.

Приклади Вашої відваги та рішучості, виявлені під час виконання службових обов’язків, свідчать про те, що в строю ДСНС об’єднані сильні духом, загартовані часом і випробуваннями сміливі та мужні люди.

Висловлюю вдячність усім рятувальникам району за врятовані життя, самовідданість та самопожертву під час виконання службового обов’язку. Бажаю усім Вам доброго здоров’я, щастя та благополуччя. Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим, сонячним та дарує радість життєвих перемог!

З повагою голова районної державної адміністрації Василь Маркевич

15.09.2020

 

Спалювання сухої рослинності – шкода для довкілля!

Неконтрольована, миттєво поширена поривчастим вітром пожежа, за лічені години перекидається на населені пункти, знищує будинки громадян, завдаючи численних збитків і людям, і державі в цілому.

Зважаючи на те, що зараз період збору врожаю з сільськогосподарських угідь, а пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі звертаємося з проханням бути вкрай обережними у поводженні із вогнем та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі, адже, на жаль, вогонь не шкодує нікого, гинуть люди, тварини, знищується родючий шар ґрунту та рослини.

Нагадуємо, що під час пожежонебезпечного періоду заборонено:

– відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

– розводити багаття у лісі та лісопосадках;

– заїжджати автомобілем до лісу;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– створювати смітники та спалювати відходи;

– спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

З метою попередження виникнення пожеж в екосистемах Золочівського району та виявлення осіб, які вчиняють самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків (сухостою) робочою групою-комісією райдержадміністрації та мобільними групами установ району проводяться рейдові виїзди - перевірки та обстеження по недопущенню спалюванню сухої рослинності на території сільськогосподарських та лісогосподарських угідь району.

Інспекторами проводяться заходи щодо притягнення до відповідальності в установленому порядку винних осіб на території місцевих рад району.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в полях, посадках, лісах та на відкритих територіях, телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків, матеріальних збитків та збереже наше здоровя.

Будьте обережні, бережіть себе і природу навколо себе! Цінуйте своє здоров'я!

 

Щодо використання РРО фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку

Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що згідно із Законом України від 17.03. 2020 №533-IX до 1 січня 2021 року підприємці – платники єдиного податку другої-четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій чи безготівковій формах при продажу товарів, наданні послуг, зобов’язані застосовувати РРО, незалежно від обраного виду діяльності, якщо вони перевищили в календарному році обсяг доходу понад 1 млн. грн.. або ж здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

У період з 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року перелік підприємців, які мають використовувати РРО буде розширено. Зокрема, реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій будуть зобов’язані використовувати і ті підприємці-спрощенці, які реалізовують товари, надають послуги через мережу Інтернет, торгують ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, здійснюють роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах або реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Це ж стосується бізнесменів на спрощеній системі зайнятих у сфері готельного, ресторанного підприємництва, туризму тощо.

Також, нагадаємо, що з 1 квітня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для усіх ФОП платників єдиного податку 2-4 групи, незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем. В той же час, матимуть право не застосовувати з 1 квітня РРО чи ПРРО приватні підприємці – платники єдиного податку першої групи.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

 

З 1 вересня – нові правила приєднання до договору про визнання е-документів з ДПС

Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що 01.09.2020 набрав чинності наказ Мінфіна України від 06.01.2020 р. №261«Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», який спрощує механізм обміну електронними документами з контролюючими органами.

Приєднання до договору про визнання електронних документів відбувається після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства. Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису, які станом на день набрання чинності Наказом №261 є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу III Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами. Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу (СЕД) та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Львівській області

14.09.2020

 

До уваги мешканців району!

Золочівський район залишається у жовтому рівні епідбезпеки COVID-19.

Впродовж 10-14 вересня, у районі лабораторно підтверджено 10 нових випадки захворювання на коронавірусну хворобу: по одному у селах Білий Камінь, Сновичі, Шпиколоси та 7 у місті Золочеві. Загалом від початку пандемії захворіло – 239 осіб.

Згідно інформації КНП «Золочівська ЦРЛ», за впродовж 10-14 вересня проведено 198 тестування, з них: 133 тестування методом ІФА (імуно-ферментний аналіз) та 65 тестування методом ПЛР (полімерно-ланцюгова реакція). Шановні громадяни, вчергове нагадуємо за допомогою кількох простих запобіжних заходів, які радить МОЗ, ви можете зменшити свої шанси захворіти або поширити вірус COVID-19.

• Регулярно та ретельно обробляйте руки засобами дезінфекції на основі спирту або мийте їх з милом та теплою водою мінімально 20 секунд. Чому? Миття рук з милом та водою або з використанням засобів на основі спирту убивають віруси, які можуть бути на ваших руках.

• Дотримуйтесь дистанції принаймні 1,5 метра між собою та будь-ким, хто кашляє або чхає. Чому? Коли людина кашляє або чхає, вона розповсюджує маленькі краплини рідини зі свого носу чи роту, які можуть містити вірус. Якщо ви занадто близько, ви можете вдихнути ці краплини, зокрема вірус COVID-19, якщо людина, яка кашляла, була хворою.

• Уникайте торкання очей, носу та роту. Чому? Торкаючи руками різні поверхні, можна легко підхопити вірус. Після забруднення, руки можуть перенести вірус до ваших очей, носу чи роту. Звідти вірус може потрапити в тіло і ви захворієте.

• Переконайтеся, що ви та довколишні люди дотримуються правил респіраторної гігієни. Це означає під час кашлю або чхання потрібно прикривати рот та ніс зігнутим ліктем або серветкою. Після використання негайно позбудьтеся серветки і вимийте руки. Чому? Краплини поширюють вірус. Дотримуючись правил респіраторної гігієни ви захищаєте людей, що вас оточують, від вірусів, таких як наприклад застуда, грип чи COVID-19.

• Залишайся дома, якщо погано почуваєтеся. Якщо у вас підвищена температура, ускладнене дихання – зверніться за медичною допомогою, заздалегідь зателефонувавши. Дотримуйтеся вказівок місцевого органу охорони здоров'я. Чому? Державні та місцеві органи влади матимуть найактуальнішу інформацію щодо ситуації у вашому регіоні. Дзвінок заздалегідь, допоможе вашому лікарю швидко направити вас до потрібної медичної установи. Це також захистить вас і допоможе запобігти поширенню вірусу та інших інфекцій.

• Слідкуйте за інформацію про «гарячі точки» COVID-19 – це міста або ж місцеві регіони, де COVID-19 широко розповсюджений. За можливості, уникайте подорожей до цих місць, особливо, якщо ви особа похилого віку або у вас діабет, серцева чи легенева хвороба. Чому? У цих місцях у вас більше шансів захворіти на COVID-19.

 

Шановні мешканці Золочівщини!

З метою перевірки рівня готовності територіальної автоматизовано системи централізованого оповіщення 16 вересня 2020 року у період з 14:50 год. До 14:55 год.

Проводитиметься навчальне оповіщення населення області сигналам цивільного захисту. Будуть увімкнені електросирени. Звучання електросирен означає сигнал “Увага всім!”. Почувши його негайно увімкніть теле- та радіоприймачі і прослухайте подальше повідомлення цивільного захисту. Повідомлення цивільного захисту передаються протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім !”.

У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення навчальна, практичні заходи відпрацьовуватися не будуть. Зберігайте спокій.

 

12 вересня у м.Сокаль в рамках святкування Дня фізичноі культури та спорту відбулися змагання з баскетболу 3x3 в яких взяли участь чоловіча та жіноча команди Золочівського району. Жіноча команда нашого району здобула 4 перемоги і стала чемпіоном Львівської області. Чоловіча команда також здобула 4 перемоги і лише в матчі за перше місця поступилася команді м.Червоноград і в підсумку зайняла 2 місце.

Вітаємо спортсменів з таким достойним результатом!!!

 

13.09.2020

 

ПАМ’ЯТАЙМО!

13 вересня 2020 року - День Пам’яті українців – жертв примусового виселення у зв’язку 76-ми роковинами початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 рр.

Відповідно до Постанови Верховної Ради у другу неділя вересня на державному рівні вшановують роковини депортації – примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках. Комуністичне керівництво СРСР, з його тотальним порушенням прав людей, широко використовувало депортацію (примусове виселення) з каральною чи політичною метою.

У 1947 році тих українців, що відмовились виїжджати до СРСР, польська влада в ході «операції Вісла» депортувала на північ і захід Польщі. За кілька місяців примусово переселили майже 150 тисяч українців.

З нагоди вшанування Дня пам’яті українців – жертв примусового виселення у зв’язку 76-ми роковинами початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 рр. голова райдержадміністрації Василь Маркевич поклав квіти до підніжжя пам’ятника спорудженого суспільно-культурною громадською організацією «Родинне дерево» на вшанування пам’яті українців депортованих із своїх етнічних земель сучасної Польщі.

 

12.09.2020

 

Щороку в другу суботу вересня в Україні відзначають День фізкультури та спорту.

Ще в 1994 році Президент підписав відповідний Указ, офіційно заснувавши свято. День фізкультури та спорту — справжнє свято краси та грації.

Якщо ви професійний спортсмен або просто любитель, якщо ви хоч раз бували на пробіжці (не обіцяли собі з понеділка почати, а реально бували), якщо хоч раз тримали в руках штангу або хоч би шахи, якщо знаєте, що таке кріпатура, якщо у вас є абонемент в тренажерний зал, якщо можете піднятися по сходах без задишки... Словом, якщо відчуваєте себе спортсменом, значить, це ваш день! :) А якщо без жартів, то цього дня неможливо не пригадати таких великих українських спортсменів, як Володимир і Віталій Кличко, Олександр Усик, Яна Клочкова, Ганна Безсонова, Андрій Шевченко та багатьох інших зірок світового спорту, яких знають далеко за межами України.

Щороку гучно це свято відзначалося і на території Золочівського району проведенням «Ярмарка спорту». Це свято, коли вихованці ДЮСШ та інших спортивних секцій демонстрували школярам свої навики спортивної майстерності

Цього року у зв’язку з пандемією ці загоди не будуть проводитися, проте з нагоди свята чоловіча та жіноча районні команди візьмуть участь у обласних змаганнях з баскетболу 3х3, які відбудуться 12-13 вересня у м. Сокаль.

Любіть спорт, бігайте, стрибайте, забивайте голи, рухайтеся! До речі, День фізкультури і спорту — непоганий привід вийти на пробіжку або записатися на плавання!

 

09.09.2020

 

19 вересня 2020 року відбудеться щорічна акція до Всесвітнього дня прибирання

Акція проводиться з метою формування національної культури чистоти, благоустрою, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля, створення сприятливих умов для розвитку волонтерства і самореалізації української молоді, розвитку місцевих громад, Всеукраїнським молодіжним рухом «Let`s do it Ukraine» за підтримки громадських організацій.

Акція включає прибирання зелених зон та благоустрою територій. У 2020 році заплановано акції прибирання по всій території України з дотриманням карантинних норм та обмежень. Україна стане частиною міжнародного руху, адже акції прибирання відбудуться по всьому світу та об’єднають мільйони учасників.

Бажаючі можуть долучатися, а саме, як комерційні так і некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, лідери думок та пересічні громадяни.

Райдержадміністрація пропонує долучитися до проведення акції Всесвітній день прибирання, яка відбудеться 19 вересня 2020 року, та провести прибирання.

Водночас повідомляємо, що координатором акції в межах Львівської області є Політицька Катерина (0988147557 або katepolik30@gmail.com).

 

Відбудеться Форум можливостей #Не_Формат

10 жовтня 2020 року у м. Жовкві заплановано проведення обласного форуму можливостей «Не_формат», який спрямований на активізацію громадського життя молоді Львівщини, а також налагодження діалогу між представниками різних сфер.

Організаторами заходу є Львівська обласна державна адміністрація та Львівський обласний молодіжний центр. Метою проєкту є надання мотивації, а також активізація молоді та молодіжних працівників Львівської області до створення власних ініціатив, які в подальшому покликані нести позитивний вплив на громади, шляхом організації серії тренінгів в одноденному форумі. Форум можливостей «Не формат» включає у себе декілька платформ: навчальну, культурну, мотиваційну, громадське кафе можливостей від організацій та практичну для працівників РДА/ОТГ. Учасниками заходу стануть 150 молодих осіб із Львівщини.

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує!

У Золочівському районі, за 8-9 вересня лабораторно підтверджено 3 нових випадки захворювання на коронавірусну хворобу: по одному у селах Почапи, Ремезівці, Зарваниця. Загалом від початку пандемії захворіло – 229 осіб. Згідно інформації КНП «Золочівська ЦРЛ», за впродовж 8-9 вересня проведено 187 тестування, з них: 118 тестування методом ІФА (імуно-ферментний аналіз) та 69 тестування методом ПЛР (полімерно-ланцюгова реакція).

Шановні громадяни, інформуємо про те, що дотримання правил особистої гігієни та нагадуванням дітям про миття рук, носіння масок, вбереже від хвороби!

 

08.09.2020

 

На часі електронні сервіси

Центри обслуговування платників Львівської області на період дії карантину працюють з обмеженим доступом та приймають відвідувачів з 10.00 год. до 17.00 год. (у п’ятницю до 15.45 год.) з обідньою перервою (з 12.00 год. до 12.45 год.).

Оскільки відвідування ЦОП обмежене, на часі електронні сервіси. ДПС пропонує скористатись Електронним кабінетом платника: https://cabinet.tax.gov.ua.

Також податковою службою підготовлено відеоуроки як правильно користуватися електронними сервісами, зокрема заповнення звітності за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/.

Нагадуємо, що подання звітності в електронному вигляді є можливим за умови отримання електронного цифрового підпису. Отримати кваліфікований електронний підпис можливо не лише у Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС, а й звернувшись до будь-яких інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України (czo.gov.ua) у розділі «Довірчі послуги», а також онлайн через Приват24.

Cектор забезпечення роботи Буського управління

ГУ ДПС у Львівській області

 

З 1 вересня збільшується розмір мінімального страхового внеску з ЄСВ

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформуює, що згідно внесених змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»», з 1 вересня 2020 року збільшено розмір мінімальної заробітної плати: - в місячному розмірі з 4723 грн до 5000 грн; в почасовому розмірі з 28,31 грн до 29,20 грн. В зв’язку з цим змінився розмір мінімального страхового внеску з ЄСВ та становить 1100 грн (5000 грн * 22%).

Також збільшується максимальна база для нарахування єдиного внеску - її розмір складатиме 75000 грн. Таким чином, з вересня 2020 року фізичні особи – підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, члени фермерського господарства та роботодавці при нарахуванні зарплати основному працівнику сплачуватимуть єдиний внесок не нижче 1100 гривень.

Cектор забезпечення роботи Буського управління

ГУ ДПС у Львівській області

 

Залишилося два дні для зміни місця голосування на місцевих виборах: як це зробити

Уперше цього року на місцевих виборах 25 жовтня українці матимуть можливість проголосувати за місцем фактичного проживання, а не реєстрації. Тобто внутрішньо переміщені особи (ВПО), особи без реєстрації і ті виборці, які працюють, навчаються або проживають в місці, відмінному від місця реєстрації, зможуть обирати місцеву владу у тих громадах, де вони проживають.

"Але для цього до 10 вересня включно потрібно встигнути змінити свою виборчу адресу (ВА), - зазначила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. - А починати процес бажано після перевірки, чи включена людина до Державного реєстру виборців взагалі у відповідному розділі за посиланням. Бо відсутність громадянина в списках виборців – одна з причин відмови у зміні ВА". За її словами, у зв'язку із ситуацію з поширенням коронавірусу, найпростіше змінити ВА можна через Інтернет - процедура займе не багато часу. Три кроки щоб змінити виборчу адресу онлайн:... Детальніше>>>

 

07.09.2020

 

7 вересня 2020 року голова районної державної адміністрації Василь Маркевич представив керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації першого заступника голови райдержадміністрації Бачинського Степана Івановича, під час апаратної наради.

Бачинський Степан Іванович призначений на посаду першого заступника голови Золочівської районної державної адміністрації з 7 вересня 2020 року розпорядженням голови райдержадміністрації від 4 вересня 2020 року №65/к. Вітаючи новопризначеного заступника, Василь Богданович побажав йому натхнення та успіхів, ефективної командної роботи.

Степан Бачинський, у свою чергу, висловив сподівання на взаємодопомогу та взаємопідтримку з боку колег. Він також подякував голові за виявлену йому довіру, запевнив, що усвідомлює велику відповідальність за роботу та пообіцяв докласти максимум зусиль для вирішення першочергових проблем життєдіяльності району.

Довідково: Народився 27 червня 1988 року у селі Підлуби Яворівського району Львівської області. Базову вищу освіту за напрямком «Будівництво» здобув закінчивши у 2009 році Національний університет «Львівська політехніка». Близько 10 років працював на підприємстві «Д-Мікс», пройшовши шлях від водія до директора з виробництва.

 

06.09.2020

 

Шановні підприємці!

Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята. Вміння задіяти менеджерський талант, ефективно працювати в умовах ринку – це ті риси, які є визначальними для підприємців. Ви є головною рушійною силою розвитку національної економіки.

Завдяки Вашому професіоналізму й ініціативності створюються нові робочі місця, збільшується й оновлюється якісний асортимент вітчизняної продукції та впроваджуються інноваційні технології. Одним із важливих пріоритетів державної політики України є створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

Переконаний, що завдяки співпраці бізнесу і влади буде втілено безліч амбітних та масштабних планів, що сприятимуть зміцненню позицій України на світових ринках і задоволенню постійно зростаючого внутрішнього попиту.

Висловлюю Вам, шановні підприємці, подяку за наполегливу працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію. Бажаю невичерпної наснаги у праці, вдалих угод та надійних партнерів, нехай кожна започаткована справа буде успішною.

Миру, здоров’я та благополуччя Вам та Вашим родинам.

З повагою

Голова Золочівської райдержадміністрації                                                Василь МАРКЕВИЧ

 

03.09.2020

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян.

До керівника району на особистий прийом звернулися жителі сіл Вороняки, Сновичі, Підлипці, Сасів, Розваж, селища Поморяни та м. Золочева з питань: водовідведення стічних вод, дорожнього покриття, відкриття фермерського господарства, збору та вивозу сміття, перевезення, недопущення закриття філії Ощадбанку у с. Сасів, працевлаштування в освітянській галузі, надання матеріальної допомоги, розпаювання.

Голова райдержадміністрації надав роз’яснення з порушених питань. За підсумками особистого прийому було доручено фахівцям райдержадміністрації скерувати листи у відповідні районні служби та про результат повідомити громадян.

 

02.09.2020

 

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує!

У Золочівському районі, за 1 та 2 вересня лабораторно підтверджено 16 нових випадки захворювання на коронавірусну хворобу: у м. Золочеві-9, у с. Сасів-1, у с. Вороняки – 1, у с. Княже -1, у с. Єлиховичі – 1, у с. Гончарівка – 2, Новоселище – 1. Загалом від початку пандемії захворіло – 204 особи. Згідно інформації КНП «Золочівська ЦРЛ», за впродовж 1 та 2 вересня проведено 153 тестування, з них: 108 тестування методом ІФА (імуно-ферментний аналіз) та 45 тестування методом ПЛР (полімерно-ланцюгова реакція).

Важливо усвідомлювати, що цьогорічний епідемічний сезон накладається на епідемію коронавірусу. Тому у МОЗ (Міністерстві охорони здоров’я) уже є стратегія суттєвого збільшення кількості вакцин на ринку і завезення їх у країну, адже вакцинація від грипу – найкраща профілактика.

Наголошуємо, прості правила рятують життя!

Дотриманню простих епідеміологічних правил можливо суттєво знизити ризик інфікування COVID-19: потрібно одягати маски в публічних місцях і транспорті, користуватись антисептиками та дотримуватись соціальної дистанції.

 

75 років тому закінчилася одна з найстрашніших сторінок в історії людства - Друга світова війна.

На превеликий жаль, українські землі стали місцем багатьох боїв, і ми втратили надто багато життів у цих битвах, які мали трагічні наслідки для кожної української родини. Перемога над нацизмом коштувала Україні дуже дорого, адже Друга світова війна стала особистою трагедією, певно, для кожної української родини. Вона дала нам неоціненний урок і навчила тому, що людське життя дійсно найдорожче з того, що ми маємо.

Друга світова війна завершилася перемогою справедливості та демократії, і це надає нам сили і вселяє впевненість у собі. Ми самовіддано боремося за свободу, як 75 років тому боролися наші дідусі та бабусі, а отже - ми переможемо! Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Безмежна вдячність ветеранам Другої світової війни, які щодня всіма силами наближали її завершення, і світла пам’ять усім, кого забрала ця війна!

Сьогодні, коли на Сході України триває збройна агресія Росії проти України та лунають постріли, українці, як ніхто, розуміють цінність своєї держави та її суверенітету. Згадуючи подвиг ветеранів війни не можемо оминути ветеранів Золочівщини, чиє життя є еталоном мужності та патріотизму.

Чи знаєте ви, що спогади про "війну з перших вуст", а також біографічні відомості про ветеранів Золочівщини Другої світової війни зібрала вчителька історії Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Тетяна Борисівна Тихонова у книзі "Солдати перемоги". Більше про книгу http://zolocyiv-kraj.blogspot.com/2020/05/blog-post_6.html

Серед інших не можемо не згадати ветерана війни та праці, учасника визволення міста Золочева від німецько-фашистських загарбників Андрія Васильовича Сивака, почесного громадянина міста Золочева. Його ім’я вписане не лише в історію Золочева, а й України та інших держав. Андрій Васильович був удостоєний 18-ти державних нагород. Його іменем названа справжня зірка в сузір’ї Козерога. Зараз Андрія Васильовича вже немає з нами, але пам'ять про нього бережуть не лише рідні та близькі, а й усі золочів'яни.

Цікаво про нелегкий життєвий шлях Андрія Васильовича Сивака читайте тут

 

01.09.2020

 

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник 28 серпня 2020 року провів чергове засідання комісії служби у справах дітей.

«Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я», - сказав Віктор Володимирович під час засідання комісії. Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про надання згоди на влаштування дітей у КЗ ЛОР «Підкамінська спеціальна школа І-ІІІ ст. з поглибленою професійною підготовкою», КЗ ЛОР «Багатопрофільний реабілітаційний центр Св. Миколая» смт. Брюховичі, КЗ ЛОР «Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ст.. «Довіра» м. Львів, вул.. Короленка,1, КЗ ЛОР «Львівська спеціальна школа № 100 І-ІІІст.», КЗ ЛОР «Навчально-реабілітаційний центр «Оберіг І-ІІ ст.» м. Львів, вул. Пекарська, 19, Теребовлянського НВК, про зняття обов’язків опікуна, про визначення порядку спілкування з дитиною, про повернення дитини на виховання у сім’ю з «Рідного дому», про визначення місця проживання малолітньої дитини.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

31.08.2020

 

До уваги населення району, адаптивний карантин продовжено до 31 жовтня!!!

Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру інформує!

У Золочівському районі, станом впродовж 26-31 серпня 2020 року лабораторно підтверджено 28 нових випадки захворювання на коронавірусну хворобу: у м. Золочеві-18, у с. у с. Вороняки – 3, у с. Гончарівка -2, у с. Єлиховичі – 2, у с. Зозулі- 2, Ремезівці - 1. Згідно інформації КНП «Золочівська ЦРЛ», за впродовж 26-31 серпня проведено 226 тестування, з них: 155 тестування методом ІФА (імуно-ферментний аналіз) та 71 тестування методом ПЛР (полімерно-ланцюгова реакція). Золочівський район з 00:00 годин 31 серпня 2020 року віднесено до «жовтого» рівня епідемічної безпеки.

На адміністративній території, на якій установлено «жовтий» рівень епідемічної безпеки забороняється:

1) проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;

2) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

3) проведення концертів (крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності), дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо);

4) відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);

5) діяльність хостелів;

6) робота після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

 

Звітність в електронному вигляді – безліч переваг для платників податків

Податковим кодексом України передбачено подання звітності в електронному вигляді, і є можливим за умови отримання електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів та укладення договору з органом державної податкової служби за місцем реєстрації договору про визнання електронних документів.

Перевагами подання платниками податків звітності в електронному вигляді є економія часу на її подання, постійна актуалізація (оновлення) програмного забезпечення відповідно до останніх змін у податковому законодавстві, захищення від несанкціонованих переглядів та втручань, арифметичний контроль за показниками податної звітності, автоматичне створення архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів. /p>

До початку реєстрації та отримання електронних довірчих послуг платнику необхідно ознайомитись з Регламентом Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС та умовами Договору про надання електронних довірчих послуг (https://acskidd.gov.ua/etrusted-services).

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянкики | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2020 Золочівська районна державна адміністрація