Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

До уваги виборців!

 

Новини

 

16.04.2021

У Золочівській райдержадміністрації проведено семінар-тренінг «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу»

З квітня департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації розпочав цикл семінарів – тренінгів в ТГ «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу». Сьогодні, 16 квітня 2021 року, у сесійній залі райдержадміністрації відбувся семінар-тренінг за участю голів і працівників територіальних громад Золочівського району за напрямком агропромислового комплексу.

Відкрив семінар голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, який привітав присутніх та побажав усім плідної роботи, також висловив сподівання, що присутні почерпнуть корисну інформацію для використання у роботі. Також наголосив на важливості проведення подібних навчань та на потребі подальшої плідної співпраці територіальних громад із місцевими органами влади.

До присутніх звернулася радник голови Львівської облдержадміністрації з питань розвитку громад Галина Бордун, яка розповіла про мету зустрічі та налагодження комунікації з сільгосптоваровиробниками, участь даної категорії у програмах державної та регіональної підтримки агровиробників.

Серед питань, які розглядають у рамках семінару,- пріоритетні напрямки розвитку АПК Львівщини, фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників, створення сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів-пріоритет для громад - вигода для селян, земельна реформа та зміни, які чекають на громади, історії успіху:приклад вдалого проекту за участю державної або регіональної підтримки, дорадчі послуги в контексті розвитку аграрного сектору громад. Спікерами семінару виступили директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман та фахівці департаменту агропромислового розвитку.

 

З 1 квітня 2021 року змінено порядок виплати допомоги на поховання, а також виплати пенсій та грошової допомоги з 1 вересня 2021 року

 

Із 1 квітня 2021 року допомогу на поховання можна отримати тільки в банку. Раніше гроші на поховання можна було одержати в поштовому відділенні. Тільки допомогу сім’ям військових пенсіонерів виплачували через банк. З 1 квітня 2021 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1279 “Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги». В зв’язку з цим допомогу на поховання та недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера можна одержати лише в банку.

Щоб одержати зазначені виплати, у разі звернення до сервісних центрів Пенсійного фонду, потрібно мати певний пакет документів.

Для отримання допомоги на поховання потрібно надати наступні документи:

-  заява про виплату допомоги на поховання;

-  документ, що посвідчує особу заявника;

-  свідоцтво про смерть;

-  витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть;

- довідка про реквізити банківського рахунка із зазначенням розрахункового рахунка у форматі IBAN, відкритого на особу, що звертається щодо отримання допомоги.

У разі реєстрації смерті за межами України надають свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави.

Для одержання недоотриманої пенсії потрібно надати наступні документи:

- заява про виплату недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера;

- документ, що посвідчує особу заявника і місце його проживання;

- свідоцтво про смерть;

- документи, що підтверджують родинні стосунки;

- довідка про реквізити банківського рахунка із зазначенням розрахункового рахунка у форматі IBAN, відкритого на особу, що звертається щодо отримання недоотриманої пенсії.

За потреби також додатково можуть вимагати довідку про здійснення поховання за власний кошт (у разі смерті військового пенсіонера) і власну довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі звернення щодо виплати переселенця).

У разі відсутності в одержувача поточного рахунка чи неможливості його відкрити, виплати може бути здійснено шляхом переказу коштів одержувачу без відкриття рахунка через Ощадбанк («Швидка копійка»).

Крім того, повідомляємо, що 29 березня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України», якою передбачено, що з 1 вересня цього року пенсіонери отримуватимуть свої пенсії тільки через поточні рахунки  уповноважених банків.

У разі якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни зможуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу наступні громадяни:

- люди з інвалідністю І групи;

- особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

- особи, які досягли 80-річного віку;

- одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, і допомоги на догляд.

Зазначені особи отримуватимуть пенсії на власний вибір: або через установу, яка доставлятиме пенсію додому, або через вибраний самостійно банк з поміж уповноважених.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39

 

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

14.04.2021

Про пенсійні зміни для жінок

З 1 квітня 2021 року змінюється пенсійний вік для жінок.

Умови  виходу жінок на пенсію, зокрема, пенсійний вік, визначено в статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Із 1 квітня 2021 року вік виходу жінок на пенсію становитиме 60 років, як і чоловіків.

Починаючи з 2011 року вік виходу на пенсію для жінок зростав щороку на півроку і за 10 років він змінився з 55 до 60 років.

Наприклад, жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, можуть вийти на пенсію за віком лише після досягнення 60 років.

Окрім того, варто пам’ятати також про законодавчо визначену залежність віку виходу на пенсію від тривалості набутого страхового стажу. Пенсійною реформою 2017 року передбачено поступове підвищення страхового стажу, необхідного для отримання пенсії за віком, із 2018 року.

Цьогоріч у 60 років зможуть вийти на пенсію українки, які мають не менше як 28 років стажу. Для тих, що не мають такої кількості стажу, передбачено вихід на пенсію з 63 або 65 років.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

 

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

Всесвітній день безпеки та охорони праці на робочому місці

Золочівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області доводить до відома місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій Золочівського району, Бібрської та Перемишлянської ОТГ про відзначення Дня охорони праці в України у 2021 році, що проходить під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі».

Всесвітній день безпеки та охорони праці на робочому місці у 2021 році буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров`я на роботі (БЗР) для підвищення стійкості для подолання криз зараз і в майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі світу праці.

З моменту виникнення глобальної кризи на початку 2020 року пандемія COVID-19 мала глибокий вплив скрізь.

Протягом 2020 року та І кварталу 2021 року до Золочівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області надійшло 84 повідомлення від роботодавців про нещасні випадки, з яких 76 – про гостре професійне захворювання, що сталося з медичними працівниками. Станом на квітень 2021 року ще 6 випадків перебувають у стадії розслідування.

Страховий експерт з охорони праці Золочівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області долучається до:

- надання інформаційної допомоги щодо організації безпечної роботи працівників під час карантину, не допускаючи при цьому порушень трудового законодавства;

- залучення зацікавлених громадських організацій спілок та інших об’єднань до процесу формування політики щодо покращення безпеки та здоров’я працівників на роботі;

- розробки та впровадження на підприємствах програм навчання з питань охорони праці з урахуванням наявних та виникаючих потенційних виробничих ризиків, пов’язаних із застосуванням нових форм організації праці.

«Пандемія охопила майже всі аспекти світу праці, починаючи від ризику передавання вірусу на робочих місцях і закінчуючи ризиками безпеки та гігієни праці, що виникли в результаті заходів щодо пом'якшення поширення вірусу. Тому ця криза демонструє важливість зміцнення систем охорони праці, включаючи служби охорони праці, як на національному рівні, так і на рівні підприємств», – відзначається у зверненні Міжнародної організації праці.

Просимо долучитися та взяти активну участь у проведенні заходів з нагоди Дня охорони праці для підвищення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення та інвестування в стійкі системи охорони праці, спираючись на регіональні та національні приклади щодо пом'якшення та запобігання розповсюдженню COVID-19 на робочому місці.

Одночасно нагадуємо про необхідність дотримання усіх протиепідемічних вимог (масковий режим, соціальна дистанція, обмежена кількість осіб в одній установі, доступність дезінфекційних засобів та ін.) під час проведення заходів.

 

Консультації з питань охорони праці можна отримати за телефонами:

(263) 2-13-67, (265) 4-23-29, електронна адреса: fsszol@ukr.net

 

13.04.2021

Благословенну грамоту від Митрополита МАКАРІЯ отримав голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич

Високопреосвященніший Макарій, Митрополит Львівський Православної церкви України завітав з візитом до голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича для вручення Благословенної грамоти за співпрацю з монастирем Положення Ризи Пресвятої Богородиці.

Під час зустрічі обговорили питання духовного життя золочівського краю.

 

«Хочу подякувати Вам, Високопреосвященніший Митрополите Макаріє, за турботу та зусилля, яких Ви докладаєте для утвердження Божого слова. Вірю, що Ваша молитовна та благодійна праця зміцнить нашу віру, додасть сил та натхнення для розбудови району та української держави», – сказав Василь Богданович під час зустрічі.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич дав інтерв’ю редактору газети «Народне слово».

В ході зустрічі обговорили широке коло питань, а саме: хід адміністративно-територіальної реформи; про боротьбу з коронавірусом у Золочівському районі, зокрема говорили про те, що КНП «Золочівська ЦРЛ» буде опорною по боротьбі з COVID-19.

 

   Для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій необхідно подати заяву за формою № 1-ПРРО

   Золочівська  ДПІ нагадує, що ДПС України з 1 серпня 2020 року надано для користування суб’єктам господарювання два безкоштовних програмних рішення (ПРРО) «Програмний реєстратор розрахункових операцій» та фіскальний додаток пРРОсто, що призначені для проведення розрахункових операцій та розміщені на офіційному вебпорталі ДПС за посиланнями:https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.  Ці рішення доступні для завантаження.

Після встановлення безкоштовного програмного рішення на відповідний пристрій такий ПРРО підлягає реєстрації. Зареєструвати ПРРО (касу)/касира (електронну печатку) можна, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.

Реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F1316602).

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння фіскальним сервером ДПС фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.

Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.

 

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Підписуйтесь на канали інформування ДПС:   

https://www.facebook.com/tax.lviv

https://www.facebook.com/TaxUkraine

 

      З  9 квітня діє закон про карантинну допомогу  працівникам та працівникам

      Головне управління   ДПС  у  Львівській області повідомляє, що 9 квітня п.р. набрав чинності Закон України від 30.03.2021 № 1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідно до цього закону, фізичні особи – підприємці та наймані працівники, які були змушені припинити свою діяльність через карантинні обмеження у «червоних» зонах, можуть отримати з Державного бюджету України одноразову матеріальну виплату у розмірі 8 тисяч гривень. З цих коштів не потрібно платити податки ні підприємцю, ні найманим працівникам.

Окрім гарантованої державою допомоги, підприємці  та наймані працівники зможуть додатково одержати виплати з місцевих бюджетів, якщо орган місцевого самоврядування ухвалить відповідне рішення.

Матеріальну виплату можна буде отримати, зареєструвавшись через додаток або Єдиний портал державних послуг «Дія». Оформити заяву на отримання 8000 гривень допомоги можна до 31 грудня включно.

 

Хто може отримати одноразову матеріальну допомогу ?

-         Наймані працівники юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, якщо:

 основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

 організація, у якій працює найманий працівник, нарахувала ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;

середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць за ІІІ квартал;

 найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

-         Фізичні особи-підприємці, якщо:

 станом на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

 займаються діяльністю понад 3 місяці;

платили ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;

 якщо, фізична особа-підприємець не є одночасно найманим працівником.

 

                                      

     До послуг громадян - сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи

     Золочівська ДПІ нагадує, що кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році, триватиме до 1 травня 2021 року. В умовах карантинних обмежень для подання декларації про майновий стан і доходи рекомендуємо скористатись дистанційним способом звітування. 

Для спрощення процедури подання декларації діє сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника ( https://cabinet.tax.gov.ua).

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи із  можуть:

- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;

- особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

     Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

                                                                                                                                 Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  

 

12.04.2021

 

У райдержадміністрації проведено нараду щодо завершення опалювального сезону.

Сьогодні, 12 квітня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з питання завершення опалювального сезону 2020/2021 років. За підсумками наради вирішено:

- завершити опалювальний сезон 2020/2021 років для житлового фонду та інших споживачів централізованого теплопостачання на підвідомчих територіях з 13 квітня 2021 року;

-   завершити опалювальний період 2020/2021 в закладах освіти, охорони здоров’я,  та культури на підвідомчих територіях  згідно поданих заяв керівників відповідних закладів.

 

09.04.2021

Перерахунок працюючим пенсіонерам буде

Починаючи з 1 квітня 2018 року органи Пенсійного фонду України щороку автоматично перераховують пенсії працюючим пенсіонерам без їхніх звернень.

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати встановлено частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) і постановою правління Пенсійного фонду України №10-1 від 18.05.2018 «Про затвердження Порядку перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Зазначеними нормативно-правовими актами передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звертання особи, органи Пенсійного фонду України проводять перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення.

Тобто, якщо особа після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати й набула не менше як 24 місяці страхового стажу, або менше як 24 місяці страхового стажу, але після призначення чи попереднього перерахунку пройшло не менше як два роки, то з 1 квітня 2021 року їй буде здійснено автоматичний перерахунок пенсії.

ВАЖЛИВО. Обов’язковою умовою для перерахунку є саме факт продовження роботи після призначення/перерахунку пенсії та набуття у зв’язку саме із цим страхового стажу.

Страховий стаж після 1 січня 2004 року обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальниками звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.

Протягом 2018-2020 років такі перерахунки були проведені автоматично у встановлені строки, оскільки звітність про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подавалася щомісяця.

З 1 січня 2021 року набули чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця). Строки подання такої звітності (податкового розрахунку)встановлено Податковим кодексом України – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Отже, на 1 квітня 2021 року даних про страховий стаж та заробітну плату за січень і лютий 2021 року в Реєстрі не буде. Автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період.

Дата проведення перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам залишається незмінною, як передбачено Законом, це – 1 квітня 2021 року.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

06.04.2021

Новопризначені працівники Золочівської райдержадміністрації прийняли Присягу державного службовця

6 квітня 2021 року четверо працівників  Золочівської райдержадміністрації, які вперше вступають на державну службу, урочисто та публічно склали Присягу державного службовця і   приєдналися до команди професіоналів райдержадміністрації та будуть з гідністю нести почесне та відповідальне звання “державного службовця”.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин та колектив РДА бажає новопризначеним працівникам успіхів у роботі, натхнення та почесно нести звання державного службовця.

Довідково: Відповідно до Закону України «Про державну службу» особа, призначена на посаду державної служби вперше, виголошує Присягу, підписує текст цієї Присяги і зазначає дату складання. Підписаний текст Присяги державного службовця є складовою особової справи державного службовця. Особа, яка вперше займає посаду державної служби, набуває статусу державного службовця з дня складання Присяги державного службовця.

 

 

05.04.2021

Богдана Гринишина призначили на посаду заступника голови Золочівської РДА

Заступником голови Золочівської райдержадміністрації призначено Богдана Гринишина.

Відповідне розпорядження підписав голова Золочівської РДА Василь Маркевич 1 квітня 2021 року. Заступник голови райдержадміністрації Гринишин Богдан Дмитрович приступив до виконання своїх обов’язків 5 квітня 2021 року.

До призначення на посаду заступника голови Золочівської РДА впродовж року працював на посаді першого заступника голови Буської райдержадміністрації.

 

Майже 831 млн. грн. податкових платежів сплачено підприємствами торгівлі Львівщини

За інформацією Головного управління  ДПС у Львівській області, від підприємств торгівлі Львівщини у січні-лютому 2021 року до Зведеного бюджету України надійшло майже 831 млн. грн. податкових платежів, що на 99,3 млн. грн. або на 13,6 відс. більше ніж за відповідний період минулого року. Питома вага цієї галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 16,3 відсотка.

Найбільшими платниками торгівельної галузі є ТОВ "ОККО-Драйв", ТОВ "АТБ-Маркет", ТОВ "Сiльпо-Фуд",  ТзОВ "Овацiя", ТОВ "Спринтер Центр", ТОВ "Епiцентр К", ТОВ "ТЕДIС Україна",  ТОВ "Золочiв ТХ", ТОВ "Метро Кеш ендКерi Україна",  ТЗОВ “Йозера Україна”.

Підписуйтесь на канали інформування ДПС:   

https://www.facebook.com/tax.lviv

https://www.facebook.com/TaxUkraine

https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

    

Щодо декларування доходів від  продажу власної сільськогосподарської продукції

Золочівська  ДПІ  ГУ  ДПС  у  Львівській області  нагадує, що до 01 травня триває кампанія декларування доходів громадян. Відповідно до норм Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Доходи від продажу  продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (18 %) та військовим збором (1,5 %).

При цьому, платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня року податкову декларацію про майновий стан і доходи, а також сплатити податок ПДФО та військовий збір з таких доходів.

 

Кому декларувати  доходи не обов’язково

Золочівська ДПІ звертає увагу, що пунктом 179.2 статті 179 Податкового кодексу визначено категорію громадян, яким не потрібно подавати до податкових органів річну податкову декларація про майновий стан та доходи за минулий рік. Зокрема, якщо платник податків (декларант) отримував доходи:

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування з нотаріальним посвідченням договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;

- від податкових агентів, що не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких вже сплачено податок, відповідно до пункту 174.3 статті 174 ПКУ.

Нагадаємо, що за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються, зокрема, об’єкти спадщини, які успадковують члени сім’ї першого і другого ступеня споріднення – батьки, чоловік або жінка, діти, в тому числі усиновлені (І черга);  рідні брати і сестри, бабуся, дідусь з боку матері з боку батька, внуки (ІІ черга).

Крім того, від обов'язку подання Декларації, незалежно від виду та суми отриманих доходів, звільняються платники податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

 Усі вищеперераховані категорії громадян, що не мають обов’язку подання декларації, можуть зробити це добровільно, зокрема, для того, аби отримати податкову знижку за понесені упродовж 2020 року певні витрати. При чому зробити це вони можуть до кінця поточного року.

 

Кампанія декларування:   податкова знижка на  іпотечний кредит

Податкова знижка при декларуванні частини суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом,  передбачена ст.166.3.1 Податкового кодексу. Об’єкт іпотеки (будинок, квартира) повинен бути визначений платником податку як основне місце його проживання відповідно до позначки в паспорті про реєстрацію. Тому відносити до витрат проценти, сплачені за користування іпотечним кредитом, можна лише з того року, з якого зареєстровано місце проживання за новою адресою. Користуватися правом на включення до податкової знижки суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом, можна протягом 10 послідовних календарних років, починаючи з року, в якому об'єкт житлової іпотеки придбано, збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

До основних документів, необхідних для оформлення податкової знижки, належать: копії паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку, довідки про заробітну плату, отриману протягом звітного року; копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо).

Перелік додаткових документи в цьому випадку – нотаріально засвідчений договір іпотеки і кредитний договір, який видано на придбання (будівництво) житла. У платіжних документах окремо мають бути виділені відсотки за користування кредитом.

      Правом на податкову знижку можна скористатись до кінця поточного року.

 

                                                                                                                                 Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  

 

До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють виробництво та обіг харчових продуктів

Золочівське  управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області  інформує операторів ринку, що система безпечності харчової продукції HACCP має бути впроваджена на всіх українських підприємствах, а також це стосується й малих потужностей, підприємств торгівлі та громадського харчування,   тому для забезпечення впровадження системи НАССР,   повідомляємо   про розроблення  ініціативною групою HACCP-TRADING  комп’ютерної програми HACCP-TRADING.

Дана програма повністю переведена на державну мову та адаптована під вимоги українського законодавства відносно розроблення постійно діючих процедур (система HACCP).   Завантаживши комп'ютерну програму HACCP-TRADING, оператор зможе за одну добу відповідати вимогам інспектування, а за тиждень вимогам аудиту.

Програма спілкується з підприємцем за допомогою спливаючих діалогових вікон і звукових повідомлень. Якщо надавати відповіді на питання програми, вона сама себе налаштує  і буде нагадувати про дату та час проведення постійно діючих процедур. Це буде робити програма за мінімальною участю людини.

Дану програму можна завантажити на сайті   AU.ORG.UA 

Золочівське  управління Головного управління

Держпродспоживслужби у Львівській області

 

02.04.2021

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян.

До керівника району на особистий прийом звернулися жителі міст Львів, Золочів, Буськ та села Вороняки з питань: фінансування ремонту дороги до с. Залісся; вилучення газового лічильника в будинку приватного сектору; умов праці у структурному підрозділі райдержадміністрації; житлових питань.

Під час особистого прийому мешканці міст та села Вороняки отримали кваліфіковані роз'яснення та відповіді на всі порушені питання, а працівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації голова райдержадміністрації дав відповідні доручення щодо оперативного опрацювання та остаточного вирішення звернень громадян.

 

30.03.2021

Сьогодні 30 березня 2021 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів зустріч з керівниками Золочівської, Бродівської та Буської районної філії Львівського обласного центру зайнятості.

В ході зустрічі обговорено стан ринку праці, реалізацію заходів активної політики зайнятості, можливості та перспективи служби зайнятості в сучасних умовах.

Вказано на проблемні питання у роботі служби зайнятості а саме:  велику кількість зареєстрованих безробітних громадян, дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили, значну кількість претендентів на одну вакансію, низький рівень заробітної плати, яку пропонують роботодавці, у тому числі для висококваліфікованих працівників, завищені вимоги роботодавців до претендентів на роботу.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини

Сьогодні, 30 березня 2021 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів засідання комісії служби у справах дітей.

У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації. Учасники розглянули питання: про переведення дитини з комунального закладу ЛОР «Будинок дитини №1» у Буський дитячий будинок «Добре серце», про повернення дітей з Буського дитячого будинку «Добре серце» та з комунального закладу ЛОР «Будинок дитини №2» на виховання у рідну сім’ю, про позбавлення батьківських прав, про доцільність вилучення малолітніх дітей з сім’ї.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та після дискусій приймали ту позицію, в якій найкомфортніше себе б почувала дитина.

По закінченню розгляду питань були прийняті рішення згідно з чинним законодавством.

 

Шановні мешканці!

З початку року в області виникло 63 пожежі в екосистемах, спричинених випалюванням сухостою, на загальній площі понад 14 га.

Недотримання правил пожежної безпеки та необережне поводження з вогнем, зокрема навмисне підпалювання сухої трави у більшості випадків призводить до загоряння торфовищ, лісової підстілки, лісу та сміттєзвалищ, що може призвести до масштабних пожеж, які становитимуть загрозу не лише довкіллю, житловим будинкам та інфраструктурі, але й життю і здоров’ю людей, особливо тим, хто має серцеві та алергічні захворювання і проблеми з дихальними шляхами.

З метою запобігання випадкам самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків вживаються заходи із контролю за дотриманням мешканцями області природоохоронного законодавства.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення правил пожежної безпеки тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за: 

самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 гривень,

порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 гривень,

знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4950 грн до 15300 грн і на посадових осіб – від 10710 грн до 18360 гривень.

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. 

Винні особи караються штрафом від  91800 грн до 153000 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Шановні громадяни закликаємо не спалювати сухостою, та пам’ятати про шкоду, яка завдається природі внаслідок пожеж в екосистемах!

 

29.03.2021

Голова райдержадміністрації привітав військовослужбовців Навчального центру НГУ з Днем Національної гвардії України.

Сьогодні, 29 березня 2021 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич привітав військовослужбовців Навчального центру Національної гвардії України, який дислокується у м. Золочеві з сьомою річницею створення Національної гвардії України.

За високий професіоналізм, ефективну співпрацю з органами державного управління Золочівщини, начальнику Навчального центру НГУ полковнику Михайлові Кулику, голова райдержадміністрації вручив подяку.

Грамотами Львівської обласної державної адміністрації та Золочівської районної державної адміністрації було нагороджено кращих військовослужбовців Навчального центру.

Звертаючись до військових Василь Маркевич зазначив: «Вітаю Вас із днем створення Національної гвардії України, щиро дякую за звитягу, вірність українському народові. Бажаю Вам міцного здоров’я, добра і успіхів на шляху до визволення України та відновлення її територіальної цілісності. Слава і шана мужнім воїнам Національної гвардії України - вірним військовому та громадянському обов’язку. А також вітаю Вас із присвоєнням Навчальному центру Національної гвардії України почесного найменування "імені Василя Вишиваного».

 

Онлайн-сервіси Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України нагадує про можливість кожній застрахованій особі через вебпортал електронних послуг http://portal.pfu.gov.ua дистанційно отримувати ті послуги, які раніше вимагали особистого звернення в територіальні управління. Даний сервіс є особливо актуальним в період пандемії.

         За допомогою вебпорталу ПФУ кожен бажаючий має можливість скористатися наступними послугами:

- звернутися із заявою про призначення чи перерахунок пенсії;

-скористатися послугою "автоматичне призначення пенсії";

- замовити виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного;

-отримати довідки та інші документи, достовірність яких підтверджується QR-кодом (ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії та інші);

-перевірити дані про трудову діяльність у розділі "електронна трудова книжка";

-здійснити попередній розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу "Пенсійний калькулятор";

-внести зміни чи уточнення до персональних даних в реєстрі застрахованих осіб;

-активувати послугу безкоштовного СМС-інформування з питань пенсійного забезпечення.

Крім того, можна довідатись графіки прийому спеціалістами Пенсійного фонду України, контактні дані управлінь, порядок призначення та перерахунку пенсій, зразки бланків.

Реєстрація та користування послугами веб-порталу є безкоштовними!

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

26.03.2021

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ УКАЗОМ №113/2021 Навчальному центру Національної гвардії України, який дислокується у м. Золочеві, присвоїв почесне найменування "імені Василя Вишиваного".

Ураховуючи бойові заслуги, мужність, зразкове виконання покладених завдань, високий професіоналізм особового складу Навчального центру Національної гвардії України, постановляю:

1. Присвоїти Навчальному центру Національної гвардії України почесне найменування "імені Василя Вишиваного" та надалі іменувати його – Навчальний центр імені Василя Вишиваного Національної гвардії України.

2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

23 березня 2021 року

 

Привітання голови Золочівської райдержадміністрації з нагоди Дня Національної гвардії України

Шановні військовослужбовці Національної гвардії України, вітаю Вас з професійним святом – Днем Національної гвардії України!

Усіх Вас об’єднало потужне патріотичне почуття – любов до України і готовність віддати своє життя задля її майбутнього. Ви першими стали на захист суверенітету України, її територіальної цілісності, життя, законних прав та свобод громадян і з честю та гідністю виконуєте свій благородний обов`язок.

Військовослужбовці Нацгвардії демонструють мужність і героїзм у боях під час захисту Батьківщини. І ми відзначаємо Ваше професійне свято зі скорботою за тих, хто віддав своє життя за суверенність України, і з гордістю за тих, хто нині боронить її на Сході нашої держави.

Щиро бажаю Вам та Вашим сім`ям міцного здоров`я, родинного благополуччя, душевного спокою та мирного неба. Вірю, що разом ми захистимо нашу незалежність, а в Україні вже найближчим часом запанує мир!

З повагою

Голова Золочівської райдержадміністрації

Василь МАРКЕВИЧ

 

25.03.2021

Голова райдержадміністрації привітав військових медиків з Днем Національної гвардії України.

Сьогодні, 25 березня 2021 року, напередодні Дня національної гвардії України, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич привітав військовослужбовців військового госпіталю Національної гвардії України, який дислокується у м. Золочеві  з професійним святом - 7-ю річницею створення Національної гвардії України. Начальнику військового госпіталю НГУ Наталії Стефанів, підполковнику медичної служби, голова райдержадміністрації вручив подяку.  

За високу патріотичну свідомість, особисту взірцевість, сумлінне виконання службового обов'язку, оперативне розв’язання поставлених завдань, відданість військовій присязі голова райдержадміністрації  нагородив грамотами трьох медичних працівників госпіталю.

Звертаючись до персоналу військового госпіталю, Василь Богданович висловив вдячність всім медичним працівникам військового госпіталю за щоденну надзвичайно складну працю.

«Сьогодні на вашу долю випали складні випробування. Ви самовіддано виконуєте професійний обов’язок як в умовах стаціонарних медичних закладів, так і в умовах бойових дій на передовій, надаючи медичну допомогу українським воїнам, ризикуючи власним життям під ворожими кулями й снарядами. Знання, вміння і досвід, дбайливість та чуйність військових лікарів і всіх медичних працівників дають бажаний результат у процесі лікування та одужання українських військовослужбовців. Вітаю Вас напередодні свята, і бажаю Вам міцного здоров’я, відваги і Божого благословення», – зазначив Василь Богданович під час привітання.

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

ОХОРОНА ПРАЦІ!

До уваги роботодавців!

МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ

Відповідно до вимог чинного законодавства України про охорону здоров’я громадяни зобов’язані піклуватись про своє здоров’я і у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди та робити щеплення.

Держава зобов’язує громадян у визначених законодавством випадках проходити медичні огляди.

Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров’я, Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо збереження життя та здоров’я населення держава націлює роботодавців організовувати профілактичні медичні огляди.

Метою будь-якого медичного огляду працівника є визначення стану його здоров’я, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення, у разі необхідності, медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт, а також попередження виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб.

Обов’язковим профілактичним медичним оглядам і подальшому медичному нагляду підлягають особи, які перебували в контакті з хворими на особливо небезпечні та інфекційні хвороби, особливо в час прогресуючої пандемії СOVID-19.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 року № 559 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок (далі — Перелік).

Статтею 169 Кодексу законів про працю України та статтею 17 Закону України «Про охорону праці» передбачається, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний забезпечити фінансування та проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Тобто Перелік виділяє не лише категорії осіб, які зобов’язані проходити медичні огляди, але й періодичність їх проведення.

Крім того, Перелік окремо виділяє медичні огляди, які можуть проводитися на вимогу головного державного санітарного лікаря чи на прохання працівника, якщо він пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок позачерговий медичний огляд працівників:

- за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці;

- за своєю ініціативою, якщо стан здоров’я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов’язки.

За час проходження медичного огляду за працівниками зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток.

Слід уточнити, що середній заробіток на період медичного огляду виплачується лише при проведенні періодичних (упродовж трудової діяльності працівника) медичних оглядів.

Законодавством визначено, що керівники підприємств, установ і організацій несуть відповідальність за своєчасність проходження своїми працівниками обов’язкових медичних оглядів та за шкідливі наслідки для здоров’я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов’язкового медичного огляду.

Тому роботодавець вправі в установленому законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов’язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

При вирішенні питання про придатність до роботи конкретного працівника при медогляді Комісія керується медичними протипоказаннями, визначеними в Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими є обов’язковим періодичний медичний огляд працівників.

Питання придатності до роботи в кожному окремому випадку вирішується індивідуально з урахуванням особливостей функціонального стану організму (характеру, ступеня прояву патологічного процесу, наявності хронічних захворювань), умов праці та результатів додаткових методів обстеження.

Кожен лікар, який бере участь в обстеженні пацієнта, надає висновок щодо стану здоров’я працівника, підтверджує його особистим підписом та особистою печаткою, бере участь в остаточному обговоренні придатності обстежуваної особи до роботи в обраній професії та в разі необхідності визначає лікувально-оздоровчі заходи.

Усі ці заходи зазначаються по кожному працівнику в Заключному акті. Роботодавець зобов’язаний забезпечити проведення відповідних лікувально-оздоровчих заходів, зазначених у Заключному акті медичного обстеження працівників, у повному обсязі та усунути причини, що призводять до професійних захворювань (отруєнь).

Бажаємо всім здоров’я!!!

Страховий експерт з охорони праці

Золочівського відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України у Львівській області  

Л.С. Зигмунт

24.03.2021

У масках навіть на вулиці: обласна комісія ТЕБ і НС ввела додаткові обмеження

На території Львівщини з 00.00 годин 25 березня діятиме червоний рівень епідемічної небезпеки - відповідно до вчорашнього рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У зв’язку з цим сьогодні, 24 березня, відбулося позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС. 

Отож, відзавтра в області застосовуються додаткові обмежувальні заходи, передбачені для даного рівня епідемічної небезпеки:

1) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах;

2) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту;

3) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;

торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;

провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом;

5) приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;

6) приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;

7) проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників, заходів з оцінювання якості освіти;

8) робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

9) діяльність ринків, крім продовольчих;

10) відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти;

11) проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:

надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями;

надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей;

12) робота підвісних канатних доріг;

13) перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Дане рішення обласної комісії ТБ і НС є обов’язковим до виконання та не потребує додаткового затвердження або схвалення органом місцевого самоврядування.

 

22.03.2021

Відбулась робоча нарада щодо визначення пріоритетних заходів забезпечення пожежної безпеки у Золочівському районі

22 березня 2021 року голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду за участю керівників Золочівського, Бродівського та Буського районних відділів Головного управління ДСНС України у Львівській області та 14 ДПРЧ, 10 ДПРЧ та 13 ДПРЧ. На нараді розглядалися питання:

- створення резервного фонду Золочівського району на випадок виникнення надзвичайних ситуацій у 2021 році;

- створення резерву матеріально-технічних ресурсів на 2021 рік для запобігання та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру;

- розроблення програми матеріально-технічного розвитку пожежно-рятувальної служби Золочівського району для створення ефективних сил пожежно-рятувальної служби з метою зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та досягнень гарантованого рівня захисту населення і територій від їх наслідків.

За підсумками наради прийняті відповідні рішення.

 

 

19.03.2021

На виконання листа Головного управління  Держпродспоживслужби у Львівській області № Вм/ЦА-04_2-15/75 від 17 лютого 2021 року, з метою зменшення випадків отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів у райдержадміністрації,  18 березня,  відбулась семінар-нарада за сприяння Золочівського  управління Держпродспоживслужби у Львівській області. Семінар-нарада відбулась за участі представників Золочівської РДА, Золочівської ОТГ,  керівників та представників сільськогосподаських підприємств району та та суб”єктів господарювання, що займаються бджільництвом.  Із вступним словом виступив заступник начальника,  начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини  Золочівської Держпродспоживслужби  у Львівській області  Козак С.М.

Виступила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Кучер Л.В., яка звернула увагу на дотримання санітарних норм при застосуванні пестицидів і агрохімікатів. Проінформувала про основні  причини звернень громадян на порушення правил використання пестицидів. Також повідомила про  дотримання протиепідемічних вимог в період карантину. Особливу увагу звернути  на носінням масок або респіраторів,  дотриманні безпечної відстані між людьми, дотриманням особистої гігієни у період коли збільшується динаміка захворювання на Ковід 19. 

Про застосування засобів захисту рослин виступила провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Кузьменко М.В. Виступаюча відмітила, що ключовим аспектом захисту рослин є обгрунтованість хімічного захисту рослин. Обробка посівів повинна проводитись лише після попереднього обстеження посівів сільськогосподарських культур, коли чисельність шкідливих організмів перевищує економічний поріг шкодочинності. Не менш важливим є вибір препарату. Для хімічного захисту рослин повинні застосовуватись тільки пестициди, які зареєстровані і дозволені Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні. Звернути увагу на те, що чітко регламентується відстань від житлових приміщень до оброблюваного об”єкта не менше 300 метрів при наземному та 1000 метрів  при авіаційному оприскуванні та попередження бджолярів та мешканців про початок кожної обробки не менше ніж за 3 дні. У зв"язку з тим, що у Золочівському районі збільшуються площі посіву кукурудзи, це сприяє накопиченню одного з найнебезпечніших фітофагів, а саме стеблового кукурудзяного метелика. Боротьба з ним проводиться в тому числі авіаційним методом.

Найбільш доступний , ефективний і екологічно та економічно доцільний  метод боротьби — біологічний. Він грунтується на використанні проти шкідників трихограми. Це дрібні комахи  0,4- 0,9 мм.  Трихаграма знищує шкідників, відкладаючи сої яйця на яйця шкідника, які на другий день чорніють і гинуть. Цей метод набагато дешевший і економічно обгрунтований.

Державна установа “Львівська обласна фітосанітарна лабораторія” є виробником біологічних препаратів для сільськогосподарських культур. Інформацію по препаратах можна отримати м.Львів вул.Вітовського 18.

Згідно ст.18 Закону України “Про захист рослин” та Закону України “Про пестициди і агрохімікати” ст.11 ч.2 потрібно працівникам,  робота яких пов”язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням і торгівлею пестицидами і агрохімікатами, пройти спеціальну підготовку  для отримання посвідчення і допуску до роботи з пестицидами  і агрохімікатами в Управлінні фітосанітарної безпеки ГУ  Держпродспоживслужби у Львівській області.

Голова ГО “Спілка пасічників Золочівщини” Мацелюх В.Р. розповів про проблеми бджолярів та шкіливість засобів захисту рослин для бджіл. Звернув увагу на користь бджід для запилення сільськогосподарських культур, що збільшує їх врожайність. Також висловив думку про заборону використання авіаційного методу боротьби з шкідниками у Золочівському районі та про використання препаратів ІІІ — ІУ класів шкідливості для боротьбі з шкідливими організмами.   Відбулась конструктивна дискусія між товаровиробниками та бджолярами про застосування пестицидів на посівах  сільськогосподарських культур.так 

На закінчення наради Козак С.М. ознайомив присутніх про деякі питання у сфері бджільництва згідно наказу № 338 від 19.02.2021 року Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Звернув увагу прописаний план породного районування бджіл, порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, порядок реєстрації пасіки , розроблена інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл  засобами захисту рослин. В даній інструкції прописаний склад постійно діючої Комісії із встановлення факту отруєння бджіл.

Присутні на нараді заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Гавришків В.Р. та провідний спеціаліст відділу економічного розвитку інвестицій управління проектами МТД та міжнародного співробітництва Война Р.В. Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області, повідомили, що є проек створення постійно діючої Комісії з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл на території Золочівської міської територіальної громади. До складу комісії входять

- представники органів місцевого самоврядування за місцем розташування пасіки, який  є головою Комісії та представник органу місцевого самоврядування, адміністративні межі якого знаходяться ближче ніж 10 кілометрів від пасіки, яку обстежує комісія,

- представники територіального органі Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів,_

- представник територіального органу Національної поліції України.

До роботи Комісії можуть бути залучені за згодою:

-фізичні особи та суб”єкти господарювання, які використовували ЗЗР  у межах  10 км від розміщення пасіки,

-представники профільних громадських об”єднань,

-представники Державної  екологічної інспекції України,

-представник Державної авіаційної служби України.

 Створення постійно діючої Комісії дозволить, у випадку отруєння бджіл, швидко та ефективно розслідувати даний факт.

Порушення законодавства  про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст.38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу про адміністративні правопорушення.

                                                 Держпродспоживслужба у Львівській області

 

18.03.2021

18 березня 2021 року, з дотриманням карантинних вимог, завідувачем сектору страхових виплат та матеріального забезпечення Золочівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області О.Жулин, за участю спеціалістів відділення, проведено нараду з заступником голови Золочівської райдержадміністрації В.Олійником та головою комісії із соціального страхування Золочівської райдержадміністрації М.Ференц. На нараді обговорено питання зростання захворюваності серед страхувальників району, надано роз’яснення щодо Інструкцій про порядок заповнення листка непрацездатності та про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, особливості розрахунку середньоденної допомоги для нарахувань допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах.

Головний спеціаліст медичних та соціальних послуг Золочівського відділення І.Заброцька поінформувала про можливість реабілітаційного лікування за кошти Фонду соціального страхування застрахованих осіб району після перенесених захворювань.

 

16.03.2021

Щорічна індексація пенсій

22 лютого 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», яка передбачає проведення індексації пенсій з 1 березня.

Механізм проведення щорічного перерахунку пенсій визначено в Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Порядок 124), затвердженому постановою Уряду «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» №124 від 20.02.2019.

Зокрема, цей механізм передбачає проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії (далі - показник середньої заробітної плати, з урахуванням якої обчислено пенсії).

Частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон 1058) передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій, так званої індексації, у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески і яку враховують для обчислення розміру пенсії.

Розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, визначає щороку Кабінет Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду України. Це визначено в пункті 4 Порядку 124.

Пунктом 1 постанови №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» (далі – Постанова 127) встановлено, що 2021 року перерахунок пенсій згідно з Порядком 124 здійснюється із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. Якщо розмір підвищення  в результаті перерахунку пенсії, зазначеного в цьому пункті, не досягає 100 гривень, то встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

На коефіцієнт 1,11 збільшується показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, на 1 жовтня 2017 року збільшений із 01.03.2019 року на 1,17 та з 01.05.2020 – на 1,11.

Водночас, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), у осіб, які одержують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 26 зазначеного Закону (чоловіки – 35, жінки – 30 років) не досягає 2200 гривень, таким особам встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Цю доплату враховують під час подальших перерахунків пенсії.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

 

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

15.03.2021

15 березня 2021 року голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з питання проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу на території Золочівського району.

У нараді взяли участь військові комісари Золочівського, Бродівського та Буського районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. На нараді розглядалося питання проведення у квітні-червні та жовтні-грудні призову  2021 року на строкову військову службу придатних до військової служби за станом здоров'я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову службу.

 

На Львівщині - штормове попередження

Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає про погіршення погодних умов. Ускладнення погодних умов відповідає І рівню небезпечності (жовтий).

Так, завтра, 16 березня, на півдні території Львівської області прогнозують значний мокрий сніг та сніг, налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця.

Зокрема:

По Львівській області: Хмарно, дощ, місцями з мокрим снігом. По півдню території значний мокрий сніг та сніг, налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 7 – 12 м/с. Температура вночі від 3° морозу до 2º тепла, вдень 1 – 6º тепла.

По місту Львову: Хмарно, дощ з мокрим снігом. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 7 – 12 м/с. Температура вночі від 1° морозу до 1º тепла, вдень 1 – 3º тепла.

Погіршення видимості в опадах.

Львівська ОДА закликає мешканців, зокрема водіїв, бути пильними та обережними під час перебування на вулиці.

 

12.03.2021

Відкрито оновлений Центр надання адміністративних послуг на Бродівщині Золочівського району

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич

взяв участь у відкритті модернізованого за участю Програми «U-LEAD з Європою» Центру надання адміністративних послуг Бродівської міської ради, яке відбулося 12 березня у м. Броди.

Інтеграція надання адміністративних послуг - дуже важливий компонент реформи децентралізації. Головне у цьому своєчасне, повне та якісне надання адміністративних послуг населенню.

«Надійними партнерами громади по створенню ЦНАП стали українські та шведські експерти Програми «U-LEAD з Європою».

«U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Німеччиною, Швецією, Польщею, Данією, Естонією та Словенією. Сьогодні в об’єднаній громаді урочисто починає роботу Центр надання адміністративних послуг Бродівської міської ради, який працюватиме для жителів громади. Затверджено більше 180 послуг, які зможуть тут отримати громадяни», - зазначив голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич.

Варто наголосити, що сучасний центр дає можливість отримати безліч послуг для населення, серед яких послуги з оформлення паспортних документів громадянам України.

 

День українського добровольця – свято українського духу незламності!

Напередодні відзначення Дня українського добровольця у малому залі районного Народного дому м. Золочева відбувся урочистий захід з нагоди Дня українського добровольця - свята людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників, сьогодні, 12 березня.

Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави стали поштовхом, коли тисячі звичайних українських громадян, покинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – стали солдатами, тому що того вимагав обов’язок – боронити рідну землю від ворога.

День українського добровольця – став символом справжнього об’єднання усіх людей доброї волі, які захищають Україну та допомагають зміцнювати обороноздатність нашої армії. Рішенням Верховної Ради було закарбовано навіки героїзм українських лицарів.

Під час заходу до присутніх звернувся заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник,

який зазначив, що сьогоднішній день для українців має особливе значення, пригадав події 2014 року, які спонукали сотні учасників Революції Гідності прямо з Майдану піти на боротьбу за звільнення своїх земель.

«Ви справжні Герої України, які першими стали на захист Батьківщини, не чекаючи на мобілізацію, першими записалися у добровольчі батальйони, пішли у Нацгвардію та Збройні сили, щоб зупинити агресора.

До цього часу тривають бої за повне звільнення України, і ми знаємо, що знаходимось під щоденним захистом військовослужбовців. Дякую кожному з вас, хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов'язок. Бажаю родинного щастя та злагоди, здоров’я, щастя й нових звершень у благородній справі служіння Україні та її народові.

І нехай нарешті запанує мир на нашій землі.

Слава Україні! Слава Українським Добровольцям!», - наголосив заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Володимирович. Від імені голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича вручив добровольцям Євгенові Янчину та Петру Бучинському подяки за мужність, відданість національним інтересам, проявлений патріотизм до рідної землі, високе почуття громадянської активності.

Учасники заходу у спільній молитві згадали світлу пам"ять загиблих героїв-добровольців прочитавши молитву "Отче наш".

Творча частина заходу була наповнена виконанням музичних композиції, читанням віршів.

Варто зазначити, що загалом у війні на сході країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів.

 

     Для переходу на єдиний податок з ІІ кварталу – подайте заяву до 16 березня включно

       Золочівська   ДПІ   ГУ    ДПС  у  Львівській області повідомляє, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може перейти на спрощену систему оподаткування подавши заяву про застосування спрощеної системи оподаткування  до податкової не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До Заяви необхідно додати розрахунок доходу за попередній календарний рік.

        Здійснити  такий перехід можна один раз протягом календарного року. Крім того,  «єдинщики», які бажають змінити групу, також повинні не пізніше 16.03.2021 подати заяву про перехід на іншу групу платника єдиного податку.

 

InfoTAX   доповнено новими сервісами

 

Державна податкова служба України  продовжує створювати зручні сервіси у месенджерах Telegram та Viber. Так, для користувачів InfoTAX стали доступними нові сервіси автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування оцінки ступеня ризиків.

У підрежимі «аналітика» режиму «накладні» розміщено:

- показники  D і P для безумовної реєстрації податкової накладної;

- показники позитивної податкової історії – ППІ;

- критерії ризиковості платника податку.

InfoTAX – це зручно, швидко та доступно.

Нагадуємо, що за допомогою InfoTAX  можна отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, результати обробки документів, виникнення податкового боргу, строки подання звітності та сплати податків, інформацію СЕА ПДВ тощо.

 

Спілкуйся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

     Понад два мільярди гривень податку на доходи фізичних осіб  сплачено платниками Львівщини

 

      Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Львівській області, протягом січня-лютого 2021 року до бюджетів Львівської області надійшло податку з доходів фізичних осіб в сумі понад 2 364 млн. гривень. Це на 108,0 відс., або на 175,8 млн. грн.. більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

     Надходження  ПДФО у   лютому  п.р. склали  1 324,0 млн грн, що на 125,5 млн грн більше  ніж торік.

 

                    Декларування, РРО: відповіді податківців на запитання платників

 

Чи можна  отримати податкову знижку за навчання на військовій кафедрі ?

 

Платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу і є здобувачем професійної військової освіти, має право на податкову знижку, тобто на зменшення оподатковуваного доходу на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі.  

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум платнику необхідно відобразити у річній податковій декларації та подати  не пізніше 31 грудня 2021 року.

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України.

 

Як оподатковується дохід від продажу фізичною особою нерухомого майна, отриманого у подарунок, що перебуває у власності менше трьох років?

 

Продаж резидентами та нерезидентами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта нерухомості підлягає оподаткуванню згідно з положеннями ст. 172 Податкового кодексу.

Дохід від продажу фізичною особою нерухомого майна, отриманого у подарунок, що перебуває у власності менше трьох років, підлягає оподаткуванню на загальних підставах за ставками 5 відс. при отриманні доходу резидентом та 18 відс. при отриманні доходу нерезидентом, а також військовим збором  за ставкою 1,5 відс.

 

Як в програмному РРО переглянути інформацію за день щодо фіскальних номерів?

 

В програмному реєстраторі розрахункових операцій за допомогою програмних рішень «ПРРО Каса» та «пРРОсто», які надаються податковою службою на безоплатній основі, створені журнали змін де можна переглянути всі сформовані розрахункові документи та звіти. Перегляд Z-звітів можливо здійснити тільки після закриття зміни.

 

Чи може платник застосовувати програмний РРО поряд із класичним касовим апаратом?

 

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій програмного РРО.

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

                                                                                Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області

11.03.2021

Добре діло. На Бущині Золочівського району врятували лебедя.

Сьогодні, 11 березня, на Гарячу лінію 112 (Золочівський район) надійшло звернення щодо лебедя, який перебуває на озері біля кафе-бару «На озері» м. Буськ та від переохолодження скутий кригою.

Рятувальники 14 ДПРЧ м. Буськ оперативно прибули на місце події та врятували лебедя з крижаного полону.

Шановні громадян, нагадуємо вам, що рятувати лебедя варто лише тоді, коли:

• у лебедя помітна травма крила;

• лебідь точно не літає і не відлітає тривалий час;

• водойма замерзла повністю, або залишилася маленька ополонка і лебідь сидить в ній.

 

09.03.2021

У місті Золочеві урочистими заходами відзначили 207-му річницю від дня народження Тараса Шевченка.

9 березня 2021 року у м. Золочеві біля пам'ятника Т.Г. Шевченкові відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування Великого Кобзаря.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич поклав до підніжжя пам’ятника корзину квітів та вшанував пам"ять Кобзаря.

Захід відбувся під музичним супроводом та виконанням пісень на вірші Т. Г. Шевченка.

Сьогодні Україна самостверджується для себе і для світу під знаком Шевченка. Під знаком Шевченка наш народ повертає собі національну свідомість і гідність. Адже, як і наш, Шевченків ідеал – Україна великої сім'ї, «вольної, нової», без зла. Слово поета возвеличує,облагороджує, формує наші душі. Саме через Шевченка ми усвідомлюємо себе як націю.

 

Сьогодні день народження Тараса Шевченка

Традиційно 9 та 10 березня в Україні й у світі проходять шевченківські дні.

Сьогодні день народження Тараса Шевченка – українського поета, художника, мислителя.

З нагоди 207–ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, 9 березня, по всій Україні, в населених пунктах світу відбудуться урочисті заходи та церемонії покладання квітів до пам’ятника Шевченку.

Зазначимо, задля вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка, насправді великого поета для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців, заклади культури та освіти територіальних громад Золочівського району також підготують низку цікавих заходів. Всі вони мають на меті більше познайомити дітей та дорослих з геніальним Кобзарем українського народу.

Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини. Геніальний український поет і національний пророк України Тарас Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам’ять про себе. Він пробуджує любов до своєї Батьківщини, кличе сильних на подвиги, вселяє у нас надію і віру у світле майбутнє нашої України.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХОДІВ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНЮВАТИ НА ПОТЕРПІЛИХ ВНАСЛІДОК ПОВЕНІ ТЕРИТОРІЯХ

 

1. Питне водопостачання населення повинно забезпечуватися тільки привізною та фасованою питною водою. Використання колодязної та водопровідної питної води повинно бути заборонено, навіть для господарських потреб, у зв’язку з інтенсивним хімічним та бактеріологічним її забрудненням.

2. Налагодити постачання населенню продуктів харчування гарантованої якості. Зокрема, забезпечити хлібом, продуктами харчування у вигляді сухих пайків, а також організувати гаряче харчування з використанням пересувних (польових) кухонь, які гарантують якість та безпеку приготовленої їжі. Бажано створити систему громадського харчування на місцях.

3. Організувати та здійснити заходи з дезінфекції та дератизації на потерпілих від повені територіях для профілактики інфекційних хвороб, розмноження та міграції мишовидних гризунів – переносників збудників природно-вогнищевих інфекційних хвороб.

4. Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно: провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів: гілля, будівельних конструкцій,сміття, тощо та перекопати городи присадибних ділянок на глибину 20-25 см; індивідуальні вигрібні вбиральні (туалети), в разі переповнення водою, спорожнити за допомогою асенізаційних машин та продезінфікувати хлорним вапном, або іншими дезінфекційними засобами призначеними для цього; колодязі звільнити від нанесеного бруду, спорожнити, почистити, та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорпатронів; провести дератизацію в місцях можливого скупчення мишовидних гризунів; трупи загиблих тварин і птиці зібрати та захоронити на скотомогильниках під контролем фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби. В подальшому організувати проведення дослідження ґрунту на наявність у ньому токсичних сполук (отрутохімікати, важкі метали, нітрати тощо), яєць та личинок геогельмінтів, збудників інфекційних хвороб і провести заходи з рекультивації територій. 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ, ПОТЕРПІЛОМУ ВНАСЛІДОК ПОВЕНІ

ЩОДО ЗАХОДІВ З ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ !

 

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Прості правила гігієни допоможуть зменшити ризик підчепити збудник інфекції.

ВОДА

 Перш за все, звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості.

За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби - збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою. Для господарських цілей також слід користуватися тільки добре прокип'яченою водою. 

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Споживати слід лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов'язкову термообробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип'яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.

У зв'язку з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.

Перед їжею ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

КОМАХИ ТА ГРИЗУНИ

Комахи та гризуни можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб. Звертайтесь до органів місцевої влади з проханням про знищення комах та гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях.

ҐРУНТ

Після  сходу води з грунтового покриву неоюхідно:

Використання землі для сільськогосподарських робіт рекомендується після проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно: 

- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів; провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спеціалізованим закладам.

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі підозри розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Пам'ятайте, що зберегти здоров'я Вам і Вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни!!!

 

05.03.2021

У районному Народному домі жінок-військових привітали зі святом

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич, сьогодні, 5 березня привітав жінок-військовослужбовців Навчального центру НГУ з Міжнародним жіночим днем під час урочистих заходів, які відбулися в районному Народному домі та вручив грамоти за старанність, особисту взірцевість, сумлінне виконання службових обов'язків Оксані Ліписі та Любові Кунець.

Василь Богданович побажав усім присутнім жінкам здоров’я, краси, ніжності, любові, жіночого щастя та миру.

Зі святом чарівності, краси, жіночності – Міжнародним жіночим днем начальник навчального центру Національної гвардії, полковник Михайло Кулик привітав жінок, які пов’язали свою долю з військовою службою, побажавши жінкам-берегиням Божого благословення, міцного здоров'я, любові, щастя, радості, натхнення, бути завжди неповторними і чарівними, мудрими і коханими.

Військовий оркестр Навчального центру Національної гвардії України додав присутнім чудового святкового настрою.

 

03.03.2021

Послідовність дій суб’єкта господарювання для реєстрації  програмного РРО

Золочівська  ДПІ   ГУ   ДПС  у  Львівській області   нагадує,  що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний РРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись  програмний РРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, встановленим наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557. 

На офіційному вебпорталі ДПС створено банер «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), який містить актуальну інформацію, пов’язану з ПРРО, включаючи нормативно-правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, контакти відповідальних осіб ДПС, які надають роз’яснення, пов’язані з роботою ПРРО.

Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»: https://t.me/infoTAXbot

 

З 1 березня операції з постачання та ввезення окремих видів с/г продукції оподатковуються ПДВ за ставкою 14 відсотків

Золочівська ДПІ повідомляє, що з 1 березня п.р. року знижено ставку податку на додану вартість з 20 відсотків до 14 відсотків за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00, 1207, 1212 91, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у п. 197.18 ст. 197 ПКУ.

Зміни передбачено Законом України від 17.12. 2020 року № 1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції»,  який набрав чинності з 25 лютого 2021 року та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування - з 1 березня 2021 року.

Детальніше: лист ДПС України від 01.03.2021 № 5257/7/99-00-21-03-02-07.

 

Звільнення від сплати єдиного  внеску підприємців, які одночасно працюють на основному місці роботи

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує платникам, що з 1 січня 2021 року запрацювала норма Закону України від 13.05. 2020 №592-IX “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації зі сплати єдиного внеску.

Даним документом визначено, що фізичні особи  - підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального. 

Платник має право прийняти рішення про добровільну сплату єдиного внеску у розмірі більшому за мінімальний.

 

Змінено форму податкової накладної та декларації з ПДВ

Головне управління ДПС у Львівській  області нагадує платникам про зміну форми податкової накладної. Звертаємо увагу, що наказ Мінфіну від 02.12.2020 р. № 734, яким затверджено у новій редакції форми податкової накладної  та декларації з ПДВ вступив в дію з 1 березня 2021 року. Тож з 01.03.2021 року в Єдиному реєстрі податкових накладних можна зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені виключно за новими формами. У випадку необхідності складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної за формою, чинною до 01.03.2021 року, та зареєстрованої в ЄРПН до вказаної дати, пам’ятайте, такий розрахунок коригування необхідно скласти за новою формою.

 

  Оновлено порядок заповнення реквізиту   «Призначення платежу» для користувачів єдиного рахунку

 З 01 січня  2021 року запроваджено нову систему сплати податкових платежів через єдиний рахунок паралельно з діючою системою сплати податків. У зв’язку з цим наказом Мінфіну України від 31.12.2020 №847 внесено зміни до наказу від 24.07.2015 № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», який набрав чинності з 26.02.2021 року.

ДПС України роз’яснила порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ коштів на єдиний рахунок  за посиланням  https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/454763.html. 

Для платників, які не використовують єдиний рахунок, порядок заповнення платіжних доручень не змінився, лише внесено деякі зміни до переліку кодів видів сплати.

                                                                                                                   Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  

 

У Золочівській райдержадміністрації підписано угоду про співпрацю

Сьогодні, 3 березня 2021 року, у райдержадміністрації підписано угоду про шефство і співробітництво. Угоду підписали голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та начальник Навчального центру Національної гвардії України - полковник Михайло Кулик.

Ця Угода передбачає встановлення основ співробітництва і взаємодії, спільної діяльності, надання взаємодопомоги з питань військово-патріотичного виховання молоді, підвищення престижу військової служби.

 

РОБОТА МОБІЛЬНИИХ ГРУП

Кабінет міністрів України ухвалив рішення повернути адаптивний карантин  із впровадженням рівнів епіднебезпеки. Його дія розпочалась 24 лютого і триватиме  до 30 квітня. Пропонується поділ на чотири рівні - "зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний". У Львівській області встановлено  "жовтий" рівень  епіднебезпеки .

У Золочівському районі за дотриманням вимог карантину слідкують  мобільні групи.

З початку дії адаптивного карантину проведено 91 обстеження  закладів торгівлі, громадського харчування, перукарень  та інші. Виявлено  24 порушення,  складено  2 протоколи про адміністративне правопорушення.  Найчастіше виявляється відсутність маркування дистанції між відвідувачами,  невчасне проведення температурного скринінгу, порушення  правил носіння засобів індивідуального захисту.

 

28.02.2021

У неділю, 28 лютого, біля Меморіалу жертвам цивільного населення загиблих під час Другої світової війни у 1944 році у Гуті Пеняцькій, що на Бродівщині Золочівського району відбулись скорботні заходи.

Керівництво району вшанували пам'ять загиблих поклавши до пам’ятника квіткові композиції та запаливши лампадки.

 

26.02.2021

Увага конкурс «Кращі інклюзивні практики України - 2021»

З метою популяризації досягнень у сфері соціальної інклюзії, досвіду подолання соціального відчуження, а також ініціацію соціальних майданчиків для обміну досвідом, можливостей для просування нових ідей, сучасних тенденцій в області розвитку інклюзивних практик України громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» проводить конкурс «Кращі інклюзивні практики України - 2021».

Участь у Конкурсі можуть приймати громадські організації, батьківські спільноти, творчі та спортивні колективи, і просто не байдужі люди, які проводять інклюзивні заходи, створюють інклюзивні команди та реалізовують інклюзивні проєкти.

Збір заявок для участі у Конкурсі проводиться до 28 березня 2021 року. Заявки приймаються на електрону пошту sunnydity@gmail.com.

Результати Конкурсу будуть оголошені на фестивалі кращих інклюзивних практик «Україна без кордонів» у травні поточного року у місті Скадовську Херсонської області.

Ознайомитись з Положенням про проведення конкурсу та формою заявки можна тут:

 

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України щодо посилення заходів біологічної безпеки з недопущення поширення збудника грипу птиці у господарствах усіх форм власності Головним управлінням Держпродспоживслужби України у Львівській області будуть проводитися позапланові заходи контролю (нагляду) на об’єктах галузі птахівництва.

З метою своєчасного виявлення інфекції грипу птиці подаємо інформаційну листівку.

ОБЕРЕЖНО! ГРИП ПТИЦІ!

У сучасному світі грип є однією з небагатьох інфекцій які представляють серйозну загрозу для людства. Його вплив на птахівництво (знищення поголів'я птиці, накладення карантинних та інших обмежувальних заходів, заборона торгівлі, додаткові ветеринарно-санітарні заходи) призводить до суттєвих економічних збитків.

Серед людей здатний викликати пандемію з тяжкими наслідками.

Високопатогенний грип птиці:

-          може викликати у птахів 100 %-у смертність;

-          викликається підтипами Н5 і Н7;

-          відноситься до Списку А (МЕБ) Всесвітньої організації здоров'я тварин.

Стійкість вірусу грипу до впливу різних факторів залежить від серотипу. Грип птиці здатний тривалий час зберігатися у фекаліях і тушках птиці, особливо за низької температури: при 4 °С кілька тижнів, а при -60 °С зберігає активність протягом декількох років. Залежно від субстрату, в якому знаходиться вірус, він інактивується при температурі 56 °С за 1-3 год., при 600С за 10-30 хв., при 700С за 2-5 хв. На інфікованому пір'ї збудник грипу не втрачає патогенності протягом 18-20 діб. У ліофілізованому стані вірус залишається активним протягом 2-3 років.

Вірус надійно знешкоджує 2%-й їдкий натр, 3%-й розчин хлорного вапна, 5%-й креолін, 5%-й фенол, 2%-й формальдегід, 2%-на азотна кислота, 2%-й ефір, 2%-й хлороформ протягом 10-30 хв. Пряме сонячне проміння знезаражує вірус за 50-55 год, температура 55-60 0С – 30-50 хв, а 65-70 0С – за 5-2 хв.

РЕЗЕРВУАР ІНФЕКЦІЇ – дика водоплавна птиця. Вірус ВПГП було виділено від 90 представників водоплавної птиці. Здебільшого, інфекція у них протікає безсимптомно.

ДЖЕРЕЛО ВПГП – хвора та перехворіла птиця.

ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД – 1-7 днів.

ВІРУСОНОСІЙСТВО – 2-3 місяці.

ЗАРАЖЕННЯ –повітряно-крапельно, аліментарно, трансоваріально.

ФАКТОРИ ПЕРЕДАЧІ: тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я, обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, дикі птахи, гризуни.

ДЛЯ ВИСОКОПАТОГЕННОГО ГРИПУ ПТИЦІ ХАРАКТЕРНІ:

◆      депресія; зниження апетиту; зниження яйценосності; нервові прояви; ціаноз гребеня, сережок; кашель; чхання; пронос; раптова загибель.

При розтині тушок хворої птиці виявляють наступні ознаки: під шкірою в ділянці голови, шиї та кишечника жовто-червоні студенисті набряки, усі внутрішні органи та м’язи ніби забризкані кров’ю.

Лікування не розроблене та недоцільне.

Єдиний метод боротьби з ВПГП при його виникненні, базується на забої інфікованої птиці та птиці суміжних птахогосподарств з метою створення буферної зони для запобігання подальшого розповсюдження вірусу.

З метою охорони господарств від занесення збудника грипу птиці керівники та спеціалісти птахогосподарств, незалежно від форм власності, зобов’язані суворо виконувати заходи, які передбачені Інструкцією з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 17.10.2011р. № 547 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 8.11.2011 р. за №1277/20015, забезпечувати виконання наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України № 148 від 30.11.2007 р. «Про недопущення виникнення високопатогенного грипу птиці».

Що станеться, коли не повідомити про хворобу?

Швидке поширення грипу на певній території призведе до значних економічних наслідків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.

 

Контакти при будь-якій підозрі:

Головне управління Дежпродспоживслужби у Львівській області

тел.: (032) 261-36-90, http://lvivdpss.gov.ua//.

 

25.02.2021

Василь Маркевич представив звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівщини

Голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич, сьогодні, 25 лютого прозвітував на сесії районної ради про роботу територіально-господарського комплексу району та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік.

Зокрема очільник району розповів про ключові досягнення минулого року, серед яких відкриття компанією ТзОВ "Агроль" високотехнологічного переробного комплексу по забою та переробці птиці, потужністю 2 тис. голів в годину (створено 120 нових робочих місць). Цього року ТзОВ "Коудайс Україна" планує відкриття нової лінії з виробництва кормів, потужністю 16 тис. тонн продукції в рік, а ТзОВ "Карпатські мінеральні води" планує проведення реконструкції будівлі цеху безалкогольних напоїв.

Також за результатами конкурсу проєктів місцевих ініціатив у минулому році реалізовано 81 мікропроєкт, а саме: 3 проєкти реалізовано за напрямком "Безпека", 10 – по вуличному освітленню, 3 – у галузі культури, 12 – в освітній сфері, 9 – в галузі охорони здоров'я, 2 – у сфері спорту, 42 – за іншими пріоритетами. Загальна вартість проєктів 24,6 млн. грн., з обласного бюджету надійшло 10,5 млн. грн.

За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку завершено масштабний проєкт з реконструкції приміщень корпусів Золочівської центральної районної лікарні. також проведено великий об'єм робіт з реконструкції площі Вічевої у м. Золочеві.

У рамках Програми підтримки співробітництва територіальних громад для Золочівської центральної районної лікарні придбано ендоскопічне обладнання вартістю 3,218 млн. грн.

Проведено реконструкцію спортивного майданчика зі штучним покриттям у м.Золочів по вул. Кармелюка,12. Створено дитячий будинок сімейного типу у м. Золочів по вул. Львівській, 48"в", в який влаштовано 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для закладів охорони здоров'я за рахунок коштів державного бюджету придбано 8 автомобілів на суму 3,4 млн. грн., для 10 амбулаторій сільської місцевості придбано програмно-апаратні комплекти на 1,1 млн. грн.

На території Золочівської опорної школи №1 відкрито перший на Львівщині мультифункціональний спортивний простір європейського зразка, який містить два спортивні майданчики: один з наливним покриттям, а інший з тренажерним обладнанням.

Опісля голова райдержадміністрації також відповів на запитання.

Депутати затвердили звіт про роботу територіально-господарського комплексу району та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік. За таке рішення проголосувало 37 депутатів.

 

Програму соціально-економічного

розвитку Золочівського району на 2021рік затверджено рішенням сесії районної ради.

Сьогодні, 25 лютого, на засіданні сесії Золочівської районної  ради депутати прийняли рішення  та затвердили  Програму соціально-економічного розвитку Золочівського району на 2021 рік. Програма має на меті формування середовищ для розвитку району, шляхом реалізації 13 програм, які входять у Програму соціально-економічного розвитку Золочівського району на 2021рік.

 

24.02.2021

Відомості  про доходи  можна отримати через Електронний кабінет

Золочівська   ДПІ   ГУ   ДПС у Львівській області    повідомляє, що  для спрощення та зручності спілкування громадян з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, іншими установами та організаціями ДПС запроваджено новий е-сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».

Для отримання відомостей про доходи не потрібно звертатись до органів ДПС. Достатньо за допомогою засобів Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua) подати запит та отримати відповідь «Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків», засвідчену кваліфікованою електронною печаткою ДПС.

Електронний документ, засвідчений  кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом документа, виданого контролюючим органом у паперовій формі.

Перевірити правовий статус підпису можна на офіційному вебсайті центрального засвідчувального органу в розділі «Довірчі послуги» → «Перевірити підпис» за посиланням https://czo.gov.ua/verify. Одержувач електронного документа отримує можливість ідентифікувати підписувача такого документа та перевірити його цілісність.

Довідково повідомляємо, що в рамках нового е-сервісу також надано можливість отримати особою інформацію про свої доходи за період, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з розбивкою поквартально).

  

Вчасно задекларуйте доходи!

Головне управління  ДПС у Львівській області  нагадує, що з 1 січня 2021 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи.   Граничні строки подання декларації:

- для громадян, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом подати  декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2021 року;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – до  31.12.2021 року.

Детальну інформацію з питань декларування можна отримати на субсайті ГУ ДПС у Львівській області (lv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2021),  а також в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій за місцем реєстрації платника.

 

 

Оновлено форму запиту  податкової   на проведення зустрічної звірки 

Головне управління  ДПС у Львівській області  повідомляє, що  23 лютого набрав чинності  наказ Мінфіну України від 08.12.2020 № 746,  яким у новій редакції викладено форму запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки. 

Нагадуємо, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

З метою отримання податкової інформації, необхідної у зв'язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Під час зустрічної звірки здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків.   При проведенні  таких звірок з'ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку,  визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

                                                                                                                                 Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  

 

Проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини

Сьогодні, 24 лютого 2021 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Віктор Олійник провів засідання комісії служби у справах дітей.

У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації. Учасники розглянули питання: призначення опікуном, визначення місця проживання дитини, повернення дитини з комунального закладу ЛОР «Будинок дитини №1» на виховання у сім’ю, влаштування дитини у дитячий будинок змішаного типу «Добре серце» земельні та майнові питання.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та після дискусій приймали ту позицію, в якій найкомфортніше себе б почувала дитина.

По закінченню розгляду питань були прийняті відповідні рішення згідно чинного законодавства.

 

23.02.2021

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич вручив подяки за сумлінну багаторічну працю, професіоналізм, активну громадянську позицію, значний особистий внесок у роботу райдержадміністрації працівникам, які сьогодні останній день працюють у Золочівській райдержадміністрації та побажав фахівцям плідної праці у територіальній громаді району.

 

22.02.2021

Проведено нараду з керівниками правоохоронних органів

Сьогодні, 22 лютого, голова Золочівської райдержадміністрації Маркевич Василь провів нараду з керівниками правоохоронних і контролюючих органів з питань виконання завдань щодо забезпечення громадського порядку на території району.

На нараді керівники відповідних органів доповіли про стан справ у підвідомчій структурі.

Василь Богданович зазначив, що організація скоординованої роботи та об’єднання зусиль усіх правоохоронців є головною метою наради, адже за цим стоїть усвідомлення пріоритетності завдань, пов’язаних із забезпеченням законності та правопорядку, надійним захистом прав і свобод громадян на території району.

За підсумками наради визначено спільні скоординовані заходи, спрямовані на утвердження законності та протидію злочинності на Золочівщині. Також голова райдержадміністрації дав ряд відповідних доручень і наголосив на необхідності чіткої, злагодженої роботи щодо вирішення всіх нагальних питань.

 

На Львівщині зафіксували 243 нових випадки захворювань на COVID-19, за попередню добу госпіталізовано – 66 осіб.

За попередню добу в області провели 297 досліджень на коронавірус, з них - 243 позитивні, госпіталізували - 66 осіб.

На даний час в реанімації перебуває 115 людини, з них на апаратах ШВЛ – 22.

Знаходиться хворих в стаціонарах 1243, з них:

у Львівській обласній інфекційній лікарні - 141

у Центрі легеневого здоров'я - 116

у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих - 95

у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» - 11

у ОКЛ – 24

у ЛШМД - 135

у 1 МКЛ - 41

у 5 МКЛ - 60

у 8 МКЛ - 26

у 1-му пологовому будинку – 16

у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії "ЦОЗ" АТ "Укрзалізниця" - 7

у Стрийській міській лікарні - 88

у Стебницькій міській лікарні - 112

у Рудківській лікарні - 45

у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи - 62

у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ - 41

у Сокальській ЦРЛ - 23

у Жовківській ЦРЛ - 12

у Жидачівській ЦРЛ - 39

у Самбірській ЦРЛ - 49

у Буській ЦРЛ - 13

у Пустомитівській ЦРЛ - 63

у Перемишлянській ЦРЛ - 24.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 76154 осіб.

Померло - 2228 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 67620 осіб.

За інформацією Львівської ОДА

 

Офіційне працевлаштування. Кому це потрібно і для чого ?

Пенсійний фонд України нагадує, що офіційне працевлаштування – це стабільне соціальне забезпечення в майбутньому.

Легальне працевлаштування - обов’язкова умова відносин працівника і роботодавця. Про офіційну працю слід задуматися якомога раніше. Також слід брати до уваги факт сплати роботодавцем страхових внесків та офіційну виплату заробітної плати, "без конвертів".

Для роботодавця офіційне оформлення працівника має наступні переваги:

-         уникнення штрафних санкцій;

-         трудова дисципліна;

-         можливість законно захищати свої порушені права;

-         працівники спрямовують свої зусилля на покращення результатів своєї роботи.

 

Для працівника легальна праця означає:

-         гідні та безпечні умови праці;

-         регулярна виплата заробітної плати;

-         страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття, нещасного випадку на виробництві;

-         гідна пенсія.

 

Пенсійний фонд України нагадує про зручну можливість відстеження зарахування страхового стажу на веб порталі ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua), попередньо зареєструвавшись на даному електронному сервісі.

 

Шановні працюючі! Заздалегідь дбайте про своє соціальне забезпечення. Погоджуйтесь лише на легальні трудові відносини.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

21.02.2021

Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.

Загальновідомим є факт, що будь-яка мова бідніє від того, що нею не користуються на державному рівні й не спілкуються у побуті. Тому, аби примножити й зберегти нашу рідну українську мову, нею треба спілкуватися починаючи від колискових. Нею варто думати та мріяти, дивуватись і любити.

 

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

 Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

 

20.02.2021

День Героїв Небесної Сотні 

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні, ми вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість наших громадян, які віддали найдорожче ‒ життя ‒ під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Герої не вмирають!

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок, тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі… Ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна – були не просто словами, а сенсом їхнього життя.

Холодними зимовими днями і ночами на Майдані пліч-о-пліч стояли українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

20 лютого 2014 року став днем початку нової історії нашої держави. Тоді Україна на повні груди вдихнула повітря, насичене горем і журбою…

 

Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають!

 

19.02.2021

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, де кожен з них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

З нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні керівництво району: перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Степан Бачинський, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, голова районної ради Ігор Криськів, керівництво міської територіальної громади, духовенство, військовослужбовці, громадськість взяли участь у поминальних заходах присвячених пам’яті Героїв Небесної Сотні. Захід відбувся на площі Незалежності міста Золочева.

Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об'єднав десятки тисяч українців з різних областей, районів, які пліч-о-пліч до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість.

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні. Це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями, перед пам'яттю загиблих співвітчизників.

Герої не вмирають! Слава Україні! Героям Слава!

 

Привітання для голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького

Шановний Максиме Зіновійовичу!

Прийміть найкращі привітання з Ювілеєм! Бажаємо Вам міцного здоров’я, професійних успіхів, життєвої наснаги. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров'я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху.

Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги.

Тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив!

Нехай у всіх планах і починаннях Вас супроводжують яскравий успіх і творчі перемоги, робота приносить тільки задоволення й щедрі результати, а новий день дарує натхнення, нові відкриття і звершення в ім’я розбудови Львівщини та всієї України.

 

З повагою

голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич

та колектив райдержадміністрації

 

18.02.2021

Автоматичне призначення пенсій

Пенсійним фондом України з липня минулого року розпочато впровадження нової системи «Автоматичне призначення пенсій». Особливістю новації є те, що особам, які скористаються нею, пенсію буде призначено без особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду на підставі поданих документів через портал електронних послуг (htps://portal.pfu.gov.ua).

В особистому кабінеті застрахованої особи на порталі оновлено блок «Комунікації з ПФУ» та додано можливість подання «Анкети-заяви для автопризначення пенсії». При переході на зазначену вкладку надається доступна інструкція по заповненню анкети-заяви.

Деякі поля анкети заповнюються автоматично за даними особи наявними на порталі, деяку інформацію необхідно додати в ручному режимі. Коли анкета сформована, до неї необхідно долучити файли сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та які ідентифікують особу, а саме: паспорт громадянина України, реєстраційну картку платника податків, документи про навчання, трудову книжку, військовий квиток, тощо. Файли документів необхідно підкріпити у відповідному розділі, кожний розділ містить перелік необхідних документів (скан-копії повинні бути кольорові).

Підтвердженням того, що людина виявила бажання подати документи для призначення пенсії в автоматичному режимі, є згода на обробку персональних даних, яка надається перед відправкою документів у обробку. Після чого можна натиснути кнопку «Відправити до ПФУ». Документи на призначення пенсії, подані через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, засвідчується кваліфікованим електронним підписом або системою GOV ID.

 

Оскільки система передбачає зворотній зв’язок, то результати опрацювання заяви можна побачити у вкладці “Мої повідомлення».

Документи, які надаються разом з анкетою-заявою для автопризначення пенсії, буде оцифровано та атрибутовано спеціалістами Фонду. На їх підставі буде сформовано електронну пенсійну справу, складові якої станутьдоступні особам, які набули статусу пенсіонерів, для перегляду на порталі у розділі «Моя пенсія».

Процес оцифрування та атрибутування документів, таких як трудова книжка чи інших документів про стаж, можна спростити, якщо подати їх заздалегідь, а саме надіславши для опрацювання скановані копії документів за допомогою сервісу «Надання скан-копії трудової книжки». Зробити це можна незалежно від часу виходу на пенсію, послуга доступна для всіх користувачів, які авторизувалися із кваліфікованим електронним підписом.

Веб-портал Пенсійного фонду України постійно оновлюється та розширює перелік послуг, які надаються в електронному вигляді, що робить систему призначення пенсії більш відкритою та доступною для кола осіб, сучасних та активних, які саме зараз набувають пенсійного віку.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

 

 Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

17.02.2021

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у нараді  під керівництвом директора Департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олега Паски, яка відбулася в приміщенні ЦДЮТ, за участі керівництва органів місцевого самоврядування з керівниками відділів освіти територіальних громад Золочівського району.

 

 В ході зустрічі обговорено програму розвитку освіти територіальних громад, форми організації освітнього процесу, питання формування відділів освіти, їх повноваження та структуру, фінансування закладів освіти.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у онлайн-селекторі під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка з питання активізації керівниками медустанов області процесу безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю .

«Ми вкотре звертаємось до всіх відповідальних осіб з закликом активізувати роботу на місцях», - сказав Іван Собко.

Національна служба здоров’я України не укладатиме договори з лікарнями, що не створять безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю. Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності.

Відтак, якщо лікарні не отримують контактування з НСЗУ, то їхнє фінансування здійснюватиметься за місцеві кошти, що нестиме колосальне навантаження на місцеві бюджети.

 

16.02.2021

Електронний кабінет страхувальника – це просто і зручно!

Кожен роботодавець час від часу стикається з тимчасовою непрацездатністю своїх працівників. Для того аби отримати кошти з Фонду соціального страхування України (лікарняні і декретні), бухгалтеру потрібно заповнити Заяву-розрахунок. Зробити це можна лише маючи відомості про страховий стаж працівника.

Тепер для правильного розрахунку суми лікарняного роботодавець має можливість самостійно отримувати електронні "Довідки про трудовий та страховий стаж" своїх працівників (Додаток 9), а також по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах зі страхувальником, є можливість сформувати довідку форми ОК-7.

Для початку потрібно авторизуватися в "кабінеті страхувальника" на веб порталі Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Далі вибрати "Комунікації з ПФУ" – "Запит на отримання електронних документів" – "Довідка про трудовий та страховий стаж" або ОК-7 – "Відправити до ПФУ".

В результаті обробки звернення заявнику буде надіслано електронний документ у вигляді pdf-довідки, достовірність якої підтверджено QR-кодом.

Тому, кожен роботодавець, який цінує свій час і дбає про своїх працівників – обере онлайн-послуги Пенсійного фонду України, як зручний та швидкий інструмент для отримання важливої інформації.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

 

15.02.2021

Деклараційна кампанія – 2021

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.

Щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік – конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

 

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Разом з тим, слід зазначити, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту.

 

 

                      Списання сум заборгованості з ЄСВ  для  підприємців – до 01 березня

                              

        Золочівська  ДПІ   ГУ   ДПС у Львівській області нагадує, що у  зв’язку із набранням чинності  Закону України від 04.12.2020 № 1072-IX,  фізичні особи – підприємці  (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року не отримували дохід (прибуток) від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, мають право на списання суми недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки.

Для цього зазначеним категоріям суб’єктів господарювання необхідно до 1 березня 2021 року звернутися до податкового органу, у якому вони перебувають (перебували) на обліку як платники єдиного внеску про списання такої недоїмки з відповідною заявою.

Ліквідаційну звітність та заяву щодо списання суми недоїмки з єдиного внеску фізичним особам – підприємцям рекомендуємо подавати через Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua

Звертаємо увагу, що списання сум заборгованості з єдиного внеску можливе при виконанні таких умов:

-  відсутність у суб’єкта звернення доходу (прибутку) від його діяльності з 01.01.2017 до 01.12.2020 року;

-  подання до 01.03.2021 року державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (якщо така заява не була подана раніше); для  осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, або у періоді з 01.01.2017 року до дати подання заяви провадили таку діяльність  до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску (якщо така заява не була подана раніше);

-  подання до 01.03.2021 року до податкового органу звітності з єдиного внеску за період з 01.01.2017 р. до 01.12.2020 р., якщо вона не була подана раніше.

  

 

                                                                                                                                 Буський сектор організації роботи

                                                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  

 

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах. Вічна пам'ять і пошана воїнам, полеглим в Афганістані!

Військовий конфлікт в Афганістані, в основі якого лежали політичні та міжнаціональні корені став справжньою трагедією для багатьох українських сімей і роки пішли на те, щоб життя учасників цієї страшної війни знову ввійшла в мирну колію.

Дозвольте засвідчити щиру повагу кожному з вас, кому випало пройти буремними дорогами Афганістану в драматичний період воєнного протистояння. Історія ще дасть оцінку тому суворому десятиліттю. Та головне можна сказати вже сьогодні: ви чесно зберігали вірність присязі, проявляли мужність, відвагу і героїзм при виконанні поставлених перед вами завдань. Ці найвищі чесноти воїна в усі часи були гідним прикладом для нащадків. Низький вам уклін.

Вдячність всім вам, хто продовжує брати активну участь у громадському житті району та  патріотичному вихованні молодого покоління.

Усім, хто пройшов через горнило жорстокої війни, здоров'я, оптимізму, стійкості і натхнення, родинного щастя та благополуччя.

Нехай завжди над нами буде мирне небо!

 

З повагою голова Золочівської райдержадміністрації                      Василь МАРКЕВИЧ

 

12.02.2021

У зв’язку із погіршенням погодних умов та наближенням різких похолодань на території району організована робота стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

З метою недопущення переохолодження людей наразі у населених пунктах району розгорнуто 35 стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

Туди можуть звернутися усі, хто потребує допомоги, у тому числі й люди із транспортних засобів, що вимушено зупинились у снігових заметах чи на автомобільних дорогах.  У таких стаціонарних пунктах можна зігрітися, перечекати хуртовину, випити гарячого чаю.

Перелік

пунктів обігріву населення на території Золочівського району

 

№ з/п

 

Назва населеного пункту

Адреса розташування пункту обігріву або пристосованого під нього приміщення

Кількість людей (ліжкомісць), що може розмістити пункт обігріву

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОН

Золочівська міська рада

1

с. Велика Вільшаниця

Адмінбудинок

40

2

с. Плугів

Народний дім

40

3

с. Сасів

Адмінбудинок

20

4

с. Гончарівка

Народний дім

40

5

с. Червоне

Адмінбудинок

15

6

с. Ясенівці

Адмінбудинок

50

7

м. Золочів

КНП «Золочівська ЦРЛ»

25

8

м. Золочів

 

Золочівський районний терцентр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

15

Поморянська селищна рада

1

с. Поляни

Адмінбудинок

25

2

смт. Поморяни

Дитячий садок

25

БРОДІВСЬКИЙ РАЙОН

1

м. Броди М-06 Київ-Чоп

Кафе «Сосновий Бір» км 441+500

100

2

с. Підгірці М-06 Київ-Чоп

ПП Джерело (Бочка) км 462+500

30

3

с. Заболотці

КНП «Заболотцівська сільська лікарня»

20

4

м. Броди

КП «Броди»

50

5

м. Броди

ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4»

100

6

смт. Підкамінь

Народний дім

120

7

смт. Підкамінь

Адмінбудинок

10

8

с. Суховоля

Адмінбудинок

30

9

с. Накваша

Адмінбудинок

35

10

с. Ясенів

Адмінбудинок

25

БУСЬКИЙ РАЙОН

1

с. Йосипівка

Олеська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини

35

2

смт. Олесько

ОЗНЗ «Олеська ЗОШ І-ІІІ ст.»

40

3

с. Ожидів

Ожидівська ЗОШ І-ІІІ ст.

30

4

с. Кізлів

Кізлівська ЗОШ І-ІІ ст.

25

5

м. Буськ

КНП «Буська ЦРЛ»

65

6

с. Заводське

Заводська ЗОШ І-ІІІ ст.

30

7

смт. Красне

ОЗНЗ «Красненська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1»

35

8

смт. Красне

Красненський ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2

30

9

смт. Красне

Красненська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини

30

10

с. Балучин

Балучинська ЗОШ І-ІІ ст.

35

11

с. Андріївка

НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.»

25

12

с. Петричі

НВК «Петричівська ЗОШ І-ІІ ст.»

20

 

Всього по району – 35 пунктів обігріву

 

 

Шановні мешканці Золочівського району!

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території Львівщини прогнозується випадання снігу до 20-30 см додатково, пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини. Впродовж 11-15 лютого очікується суттєве зниження температури.

У зв’язку з обстановкою, що склалася на території області за наказом голови обласної державної адміністрації на період ускладнення погодних умов органи управління та сили цивільного захисту переведені до функціонування у режимі підвищеної готовності.

Звертаємось до населення та рекомендуємо:

- без нагальної потреби утриматись від поїздок за межі місця проживання, а виїзд на особистому транспорті взагалі виключіть.

- без нагальної потреби не виходити з будинків;

- водіям бути уважними під час руху, за можливості рухатися в автомобілі тільки по центральних дорогах і шосе;

- слідкуйте за повідомленнями органів влади та служб цивільного захисту про можливі обмеження руху на автодорогах області та погодні умови.

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії з питань надання населенню житлових субсидій, пільг та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, сьогодні, 12 лютого 2021 року. Провела засідання заступник голови комісії Алла Хома – заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Розглянуто 48 заяв щодо призначення житлових субсидій громадянам Золочівського району та 20 заяв щодо надання пільг за фактичним місцем проживання пільговика.  

 

11.02.2021

Голова районної державної адміністрації Василь Маркевич провів засідання колегії райдержадміністрації.

В першу чергу Василь Богданович повідомив присутніх про новий склад колегії, який затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації, а також ознайомив присутніх з порядком денним.

Про виконання Програми соціально - економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік та про проект Програми соціально-економічного розвитку Золочівського району на 2021 рік доповіла Оксана Залуцька - начальник відділу наливно-енергетичного комплексу, економічного розвитку та сільського господарства райдержадміністрації.

Про затвердження уточненого плану та звіту про виконання Золочівського, Бродівського, Буського районних бюджетів за 2020 рік та про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2021 рік розповіла Марія Вовнянко – т. в. о. начальника фінансового управління райдержадміністрації.

Заслухавши доповідачів та обговоривши виступи, члени колегії прийняли відповідні рішення з кожного із винесених на порядок денний засідання колегії питань.

 

10.02.2021

Звіт з ЄСВ за періоди 2021 року

Пенсійний фонд України нагадує, що місячні звіти по ЄСВ за січень, лютий, березень 2021 року за старою формою вже не подаються.

За повідомленням ДПС у Львівській області, платники ЄСВ тепер звітуватимуть щоквартально за новими формами за основним місцем обліку платника ЄСВ.

Нова форма об’єднаної звітності затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 року № 773 та має назву "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску".

Звіт міститиме інформацію щодо сум нарахованого ЄСВ з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

 

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

09.02.2021

Голова райдержадміністрації вручив державну нагороду Матері-героїні

Покликання кожної жінки – стати матір’ю, виховати достойних громадян суспільства. Всі жінки-матері на землі безумовно достойні поваги, та особливо це стосується жінок, які народили та виховали п’ять і більше дітей і удостоєні почесного звання України «Мати-героїня», що є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовідданого виховання та навчання дітей. Багата на таких жінок і Золочівщина.

Сьогодні, 9 лютого, голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Маркевич вручив високу державну відзнаку «Мати-героїня» та посвідчення Наталії Ониськів, жительці м. Золочева, яка народила і виховала одинадцятеро дітей (Указ Президента України від 15.12.2020р. № 568/2020)

«Виховання однієї дитини це досить серйозна відповідальність і не простa спрaвa, a якщо ми говоримо про п’ять і більше дітей, то це потребує у стільки ж рaзів більше турботи, терпіння та витримки. Ввaжaю, що це спрaвжній подвиг. Своїм прикладом ви утверджуєте цінності родини. Переконаний, ваші діти будуть гідними громадянами своєї держави», – зазначив Василь Богданович.

Очільник району подякував Наталії Ониськів за виконання материнських обов’язків та побажав гарного здоров’я, добробуту, родинного затишку та Божої ласки для матері і її дітей.

До слова, усім жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», відповідно до Закону України «Про державні нагороди України» виплачується винагорода в десятикратному розмірі прожиткового мінімуму. Загалом у нашому районі почесне звання «Мати-героїня» було присвоєно 559 жінкам.

 

08.02.2021

Золочівська райдержадміністрація закликає мешканців бути обережними у час негоди

За інформацією Львівського регіонально центрі з гідрометеорології, найближчі години із збереженням до кінця доби 8 лютого на території області місцями сильний сніг. (ІI рівень небезпечності, помаранчевий). На дорогах ожеледиця, налипання мокрого снігу, пориви вітру.

Просимо мешканців зважати на прогноз погоди та бути обережними під час руху .

При ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях. Варто звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці.

Під час ожеледиці на дорозі:

дотримуйтесь швидкісного режиму, дистанції та відмовтесь від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій;

при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;

в умовах погіршення погодних умов з інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами;

не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманними ліхтарі.

Поради пішоходам:

не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу, ходіть не поспішаючи;

будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;

враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази;

обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом.

 

04.02.2021

 

УВАГА! ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!!

На дорогах Львівщини очікується ожеледиця

За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України по території м. Львова та Львівської області 05 – 09 лютого на дорогах очікується ожеледиця.

Головне управління ДСНС України у Львівській області звертається до водіїв бути вкрай обережними та уважними під час керування автомобілем.

Дотримуйтеся швидкісного режиму, дистанції та відмовтеся від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій.

Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних. В разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

 

Профілактика виробничого травматизму та профзахворюваності – обов’язок роботодавця!

Одним із напрямів статутної діяльності Фонду соціального страхування України є профілактика виробничого травматизму та професійної захворюваності, спрямована на запобігання нещасним випадкам на виробництві, усунення загрози здоров’ю та життю працівників, викликаної умовами праці.

Україна взяла курс на децентралізацію та проведення реформ у всіх галузях, в результаті чого створюються нові адміністративні одиниці, реорганізуються чи створюються в об’єднаних територіальних громадах нові організації, установи, підприємства (далі – суб’єкти господарювання) для забезпечення існування та розвитку громад. У зв’язку з цим виникає потреба нагадати керівникам новостворених суб’єктів господарювання про їх обов’язки зі створення безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях, здійснення профілактичних заходів для попередження випадків виробничого травматизму та професійних захворювань працівників відповідно до обставин, що змінюються, та усунення причин, що призводять до нещасних випадків і професійних захворювань.

Звертаємо увагу роботодавців, керівників та спеціалістів служб охорони праці суб’єктів господарювання на заходи, виконання яких сприятиме зменшенню втрат, пов’язаних із травматизмом (втрати грошових коштів, невиконані своєчасно виробничі завдання, перенавантаження інших працівників, які змушені виконувати обов’язки травмованого і тривало непрацездатного працівника, тощо):

1. Призначити осіб, відповідальних за технічний стан території, будівель, споруд, обладнання, інструментів тощо та безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, організацію медичних оглядів, навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб і працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки. Визначити в посадових інструкціях керівників, фахівців, службовців усі обов’язки, права і відповідальність, в т. ч. і з питань охорони праці.

2. Перевірити на відповідність вимогам нормативно-правових актів з охорони праці стан території, будівель, обладнання, інструментів, пристосувань тощо. Запровадити дієвий оперативний контроль за їх станом і негайне реагування при виявленні невідповідностей, їх усунення.

3. Переглянути інструкції з охорони праці на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, звернувши особливу увагу на відображення в них: інформації щодо стану інструментів, обладнання, пристосувань, якими користуються працівники; вимог безпеки при пересуванні по території, виконанні робіт підвищеної небезпеки, можливі аварійні ситуації та дії працівника при їх виникненні; необхідності негайного повідомлення керівника про можливі аварійні ситуації чи травмування працівника, а також наявність інформації щодо порядку надання домедичної допомоги при травмуванні працівника (згідно із порядками надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах, затвердженими наказом МОЗ України від 16.06.2014 № 398).

4. Організувати і провести навчання й перевірку знань:

– посадових осіб, спеціалістів служби охорони праці, членів комісії з перевірки знань із питань охорони праці; посадових осіб, відповідальних за технічний стан і безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки та безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, – з відповідних нормативних документів (законів, правил тощо);

– працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою та ті, де є потреба у професійному доборі, – з безпечного виконання робіт. Нагадуємо, що до програм навчання працівників мають бути включені питання, які відображені в інструкціях з охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та виробничих інструкціях, експлуатаційній документації на обладнання, а також порядків надання домедичної допомоги потерпілим при невідкладних станах. Крім того, як один із видів навчання з питань охорони праці забезпечити своєчасне та якісне проведення інструктажів з питань охорони праці на робочих місцях.

5. Не забувати, що особи, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та віком до 21 року повинні проходити попередній та періодичні медичні огляди згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246 із змінами.

Крім того, звертати увагу на фізичний та психологічний стан працівників перед початком і в процесі роботи. Адже здоровий та спокійний працівник швидше, безпечніше виконає поставлене завдання. Своєчасно направляти до лікувального закладу працівників у стані нездужання, відстороняти від роботи працівників в алкогольному чи наркотичному сп’янінні, адже такий стан може сприяти виробничому травматизму з тяжкими наслідками.

6. Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» та статті 163 Кодексу законів про працю України на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам повинні видаватися безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ), які для роботодавця є обов’язковим мінімумом безоплатної видачі ЗІЗ, із визначенням захисних властивостей ЗІЗ та строків їх використання. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, мають бути забезпечені необхідними ЗІЗ.

7. Забезпечити неформальний підхід до виконання посадових та робочих інструкцій працівниками, створивши систему стимулювання сумлінних працівників, які дотримуються вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Свій внесок у профілактику (попередження) виробничого травматизму можуть зробити і працівники, які повинні сумлінно виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці, перевіряючи перед початком роботи стан обладнання, інструментів, засобів захисту на відповідність їх вимогам нормативних актів з охорони праці, не виконуючи роботу на несправному обладнанні, не порушуючи вимог інструкцій з охорони праці та безпеку експлуатації обладнання, не будучи байдужими до порушень вимог безпеки іншими працівниками, своєчасно звертаючись за кваліфікованою медичною допомогою при погіршенні стану здоров’я, пам’ятаючи про свої права й обов’язки з охорони праці.

Крім того, кожен повинен вміти надати домедичну допомогу потерпілому, попередньо оцінивши його стан, адже своєчасно і правильно надана домедична допомога дозволяє зменшити можливі негативні наслідки травмування, а іноді і врятувати життя людини.

Нагадуємо роботодавцям та застрахованим особам про негативні наслідки приховування нещасних випадків на виробництві, а також, що пунктом 8 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337, встановлені терміни надання роботодавцем повідомлення про нещасний випадок до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Золочівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області пропонує керівникам суб’єктів господарювання та фізичним особам, які мають найманих працівників, свою допомогу у створенні ефективної системи управління охороною праці як частини системи управління суб’єкта господарювання.

Страховий експерт з охорони праці Золочівського відділення може надати кваліфіковану консультативну, методичну та інформаційну безоплатну допомогу з питань охорони праці та соціального захисту застрахованих осіб, надання повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування тощо.

Для отримання консультацій просимо звертатись у Золочівське відділення

за телефонами: (265) 4-20-42; 4-23-29; (263) 2-13-67

e-mail: fsszol@ukr.net

   Єдина звітність з ПДФО, військового збору та ЄСВ для роботодавців

Головне управління   ДПС  у  Львівській області  інформує, що  наказом Мінфіну України від 15.12.2020 № 773 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску" викладено в новій редакції податковий розрахунок за ф. № 1ДФ, який включив у себе і таблиці звіту по єдиному внеску.

Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Розрахунок за календарний рік не подається.

Розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент та незалежно від того чи виплачені платником єдиного внеску суми такого внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду. Розрахунок подається до контролюючих органів за основним місцем обліку.

Починаючи зі звітного періоду І квартал 2021 року платники податків подають нову форму податкового розрахунку, яка об’єднує інформацію щодо податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску.

 

В Центрі обслуговування платників Золочівської ДПІ надано 136 адміністративних послуг

Впродовж січня 2021 року фахівцями Центру обслуговування платників Золочівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області  громадянам та представникам бізнесу надано 136 адміністративних послуг, з них 34  в електронній формі.

Найбільша їх частина, а саме  96 - це видача  карток платника податків та внесення до паспорта громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також зареєстровано  25 реєстраторів розрахункових операцій  та  7 книг обліку розрахункових операцій.

Нагадуємо, для зручності платників на офіційному вебпорталі ДПС України функціонують безкоштовні електронні сервіси, зокрема, «Електронний кабінет платника» (cabinet.tax.gov.ua).

Актуальна інформація щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових апаратів розміщена у банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).

З 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП - платниками єдиного податку ІІ-ІV, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення ФОП - платником єдиного податку ІІ-ІV груп обсягу доходу, який складає 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або програмного РРО для нього є обов’язковим.

 

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

  ГУ ДПС у Львівській області  

 

03.02.2021

Золочівська райдержадміністрація інформує про те, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 та відповідного наказу департаменту охорони здоров’я ЛОДА від 03.08.2020 №573 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої респіраторним вірусом SARS-CoV-2» рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зараз територія Львівської області перебуває у «помаранчевій» зоні рівня епіднебезпеки.

Нагадаємо, що на період перебування відповідної адміністративно-територіальної одиниці у «помаранчевій» зоні припиняється планова госпіталізація хворих, окрім випадків: - надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; - надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; - надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями; - надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; - проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей. Керівник закладу охорони здоров’я визначає можливість здійснення планової госпіталізації до свого закладу з урахуванням рівня епідситуації.

 

01.02.2021

 

Заклади первинки Золочівщини отримали обладнання для телемедицини

Телемедицина – особлива галузь сучасної медицини та охорони здоров’я, що об’єднала в собі самі сучасні досягнення медицини.

Сьогодні, 1 лютого, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич передав сучасне телемедичне обладнання для первинної ланки медицини району - 10 комплектів. Це амбулаторії сіл Бортків, Вороняки, Б. Камінь, Гологори, Новоселище, Куровичі, Поляни, Сасів, Червоне, селища Поморяни.

Гранична вартість комплекту телемедичного обладнання становить 110 тис. грн.

У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.

За допомогою цього обладнання лікар може на дому обстежити пацієнта, результати отримує миттєво на портативному комп’ютері, опісля робить первинні висновки щодо подальшого лікування. Окрім того результати обстеження можна перескерувати онлайн вузькопрофільному фахівцю, наприклад дерматологу, і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта.

«Дані комплекти дозволять якісно і доступно надавати медичну допомогу людям, адже це “діагностичний центр” в одній сумці. Загалом на закупівлю 254 комплектів Львівщина отримала субвенцію - 25 млн. гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Відтак, кожна амбулаторія матиме телемедичне обладнання»,- повідомив під час вручення Василь Богданович.

 

 

КОМІРНІ ШКІДНИКИ  ТА  БОРОТЬБА  З  НИМИ

Зерно і зернопродукти пошкоджуються багатьма видами кліщів, комах, птахів і гризунів. В Україні поширено 116 видів комірних шкідників. Серед них кліщів — 34%, комах — 60 (жуків — 51, метеликів — 9), мишоподібних гризунів — 6%. Потенційну загрозу можуть становити також карантинні шкідники, які проникають на територію нашої країни.   Найпоширенішими та найбільш небезпечними шкідниками зерна та зернової продукції є комірний і рисовий довгоносики, великий і малий хрущаки, гороховий і квасолевий зерноїди, зерновий шашіль, рудий коротковусий і суринамський борошноїди, зернова міль, млинова та південна комірна вогнівки, борошняний кліщ, хатня миша, сірий та чорний пацюки. Мишоподібні гризуни, окрім безпосереднього поїдання зерна, руйнують споруди приміщень, обладнання. Крім того, вони є потенційними переносниками збудників хвороб людей і тварин (туляремії, енцефаліту, чуми, холери, ящуру), здатних викликати епідемії. Шкідливі комірні комахи — це справжнє лихо для зерна, що зберігається. Маючи високу потенційну здатність до розмноження, вони за тривалого зберігання зернопродуктів і сприятливих для їхнього розвитку умов можуть накопичитись у значній кількості. В лабораторних умовах дві пари жуків комірного й рисового довгоносиків у зерні пшениці за дев'ять місяців розвитку дають потомство, відповідно, 6211 і 7978 особин. Розмноженню комірних шкідників сприяють доволі теплі зими з короткими періодами нищівних для комах низьких температур і морозів, а також зберігання зерна влітку, коли через інтенсивне розмноження позбутися їх майже неможливо. Комірні шкідники дуже ненажерливі. Потомство однієї самиці млинової вогнівки за чотири місяці розвитку знищує 17,5 кг борошна, а одного комірного довгоносика — один кілограм зерна пшениці за рік. Живлячись зерном, шкідники забруднюють його шкірками від линянь, загиблими особинами, екскрементами, павутиною. Заражене шкідниками борошно склеюється в грудочки, ущільнюється, в ньому підвищується температура й вологість. Воно змінює колір, запах і смакові якості. Кліщі та комахи належать до тварин з непостійною температурою тіла, тому їх життєдіяльність залежить від температури навколишнього середовища. Найсприятливішою для розвитку цих шкідників є температура 16-28°. При підвищенні або зниженні температури вони не розмножуються, а при температурі 0° переходять в стадію заціпеніння. При дальшому зниженні температури гинуть. На життєдіяльність кліщів і комах дуже впливає вологість зерна та зернопродуктів. Вологість нижче 13% знижує активність розвитку цих шкідників. Зі збільшенням надходження в сховища холодного і сухого повітря знижується активність шкідників і, навпаки, з підвищенням вологості і температури активність їх підвищується. Щодо пошкодження комірними шкідниками вирізняється показник зараження та забруднення хлібних запасів. Зараження свідчить про наявність живих шкідників та оцінюється технологічно відповідно до ДСТУ. Забруднення як гігієнічний показник характеризує кількість живих і мертвих комірних шкідників і придатність зерна і продуктів з нього для продовольчих потреб. Обидва ці показники враховуються при визначенні сумарної щільності зараження / забруднення (СЩЗ). Вирішення проблеми надійного захисту зерна і продуктів з нього у коморах можливе за скоординованих зусиль науково-технічних, виробничих і бізнесових структур країни. Передусім, важливе комплексне поєднання профілактичних і винищувальних заходів на всіх етапах заготівлі, транспортування й тривалого зберігання. Залежно від ступеня зараження шкідниками зерна і продуктів з нього у видимій чи прихованій формах, визначають стратегію захисту запасів, яка ґрунтується на поєднанні комплексу санітарно-профілактичних (попереджувальних) і винищувальних заходів протягом періоду зберігання. Профілактичні заходи мають бути пріоритетними. У разі виявлення в зерні або в зернопродуктах навіть невеликої кількості шкідників необхідно негайно здійснити спеціальні винищувальні заходи. Провідне значення при цьому надають хімічному або біологічному методам, що залежить від видового складу шкідників. Важливими попереджувальними (санітарно-профілактичними) заходами вважаються:

  доведення до відповідних технічних і санітарних вимог зерносховищ для тривалого зберігання зерна й продуктів з нього (зерносховища, токи, прискладську територію, збиральні і очисні машини та інвентар утримують в чистоті; поблизу зерносховищ не можна розміщувати скирт соломи, полови, сіна тощо; зерносховища повинні бути сухими, побіленими, з доброю вентиляцією, без щілин, на очищену поверхню підпілля насипають свіжогашене вапно шаром 1-2 см тощо).

  відходи від очищення зерна необхідно знезаражувати і використовувати на корм худобі (після погодження з ветеринарним лікарем). Сміття і відходи, які не мають господарського значення, спалюють або закопують в яму на глибину 1 м тощо;

 збирання врожаю за оптимальної вологості, ретельне очищення зерна від рослинних (насіння бур'янів) та інших домішок, сортування й просушування зерна до вологості 13%, а при підготовці до тривалого зберігання - на 1-1,5% нижче (за оптимальної вологості зерна шкідники розвиваються, за нижче мінімальної вони не зможуть розмножуватися й шкодити – табл. 3);

  зберігання зерна нового врожаю окремо від минулорічного, насіннєвого — від продовольчого й фуражного;  підтримання в сховищах температури і вологості відповідно до технологічних вимог, інструкцій, пори року;

 дотримання карантинних заходів під час роботи в кількох складських приміщеннях;  використання спеціального обладнання та засобів для роботи в зерносховищах (скребки, килимки, віники, трапи для переходу по зерну);

 виявлення осередків шкідників, які потрібно першочергово знищувати за допомогою феромонних чи клейових пасток.

Ефективність і своєчасність усіх методів боротьби з шкідниками зернових запасів значною мірою залежить від контролю за рівнем зараження. Інтервал перевірки встановлюють, виходячи з температури і вологості зерна, його призначення.

 Отже, надійний захист зерна під час зберігання забезпечить комплексне застосування всіх методів захисту  із урахуванням видового складу шкідників, особливостей їхньої біології, чисельності і ступеня ураження, систематичного прогнозування розвитку і контролю рівня шкодочинності.

 

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Кузьменко М.В.

 

До уваги платників податків!

 

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що підлягають списанню несплачені суми недоїмки станом на 01 грудня 2020 року суб’єктам господарської діяльності, які зареєстровані як фізичні особи – підприємці, мають заборгованість з єдиного внеску та не здійснюють діяльності.

Несплачені суми єдиного внеску станом на 1 грудня 2020 року, нараховані платникам єдиного внеску – фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю, за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки підлягають списанню, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Списання сум проводиться на підставі поданої заяви платника податків. Граничний термін подання заяви на списання заборгованості з єдиного внеску -  до 1 березня 2021 року.

 

 

Закон України №466: удосконалено

форму податкового повідомлення – рішення

Головне управління ДПС у Львівській області звертає увагу платників податків, що з 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Податкового Кодексу України щодо удосконалення форми податкового повідомлення – рішення у зв’язку з реформуванням інституту відповідальності платника податків.

Так, податкове повідомлення - рішення доповнено обов’язковим елементом – мотиваційною частиною, в якій контролюючий орган буде не тільки обґрунтовувати свою позицію, а також спростовувати аргументацію платника податків.

Ці нововведення спрямовані на захист прав платників податків. Результатом їх застосування має стати зменшення зловживань з боку контролюючих органів під час проведення перевірки, що у подальшому значно спростить процедуру судового оскарження для платників податків.

 

29.01.2021

 

Спілкуємося в режимі онлайн

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що ДПС України запроваджено електронний сервіс «InfoTAX».

Через месенджери Telegram-канал та Viber платники податків мають можливість отримувати інформацію про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, про результати обробки документів, про строки подання звітності та сплати податків. Таке підключення можна здійснити скориставшись електронним цифровим підписом, або за допомогою послуги ID-банкінгу, який є найпростішим способом  підключення для громадян та фізичних осіб-підприємців, тощо.

Інструкцію щодо підключення до сервісу «InfoTAX» розміщено за посиланням: https://bit.ly/2VxyEoe

 

Детальніше за посиланням: https://lv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/448483.html

 

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

 

До уваги платників податків! «Сплячим» ФОП продовжено строк для списання єдиного внеску

Головне управління ДПС у Львівській області у зв’язку з набранням чинності Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (далі – Закон № 1072) повідомляє, що підлягають списанню несплачені суми недоїмки станом на 01 грудня 2020 року суб’єктам господарської діяльності, які зареєстровані як фізичні особи – підприємці, мають заборгованість з єдиного внеску та не здійснюють діяльності.

Законом № 1072 викладено в новій редакції пункт 9 15 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), а саме, пунктом 915 визначено, що несплачені суми єдиного внеску станом на 1 грудня 2020 року, нараховані платникам єдиного внеску – фізичним особам – підприємцям (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю, за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки підлягають списанню, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Списання сум проводиться на підставі поданої заяви платника податків. Граничний термін подання заяви на списання заборгованості з єдиного внеску - до 1 березня 2021 року.

 

Кампанія декларування 2021: особливості оподаткування отриманої спадщини

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що з 01 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2020 року. Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Оподаткування спадщини та подарунків залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб. Відповідно до підпункту «а» п.п. 174.2.1 пункту 174.2 ст. 174 Податкового кодексу об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО. Керуючись п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою ПДФО 5 відсотків.

Таким чином, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості будь-якої спадщини (подарунка). Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента оподатковуються ПДФО за ставкою 18 відсотків. Отже, фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5 та 18 відсотків зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору.

Фізичні особи, які отримали у спадщину (подарунок) об’єкти спадщини (подарунок), що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання такої декларації. Цьогоріч, граничний термін подання декларації 30 квітня 2021 року.

Податкову декларацію платникам необхідно подавати до податкового органу за місцем своєї податкової адреси. На сьогодні громадяни мають можливість подати таку декларацію не відвідуючи податкову інспекцію, а скориставшись Електронним кабінетом.

Буський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого

управління ГУ ДПС у Львівській області

28.01.2021

 

У читальному залі районної бібліотеки, 28 січня  відбувся круглий стіл на тему: «Роль ЗМІ в формуванні суспільної свідомості та забезпечення комунікації між громадами Золочівського району» за участі керівництва району та представників ЗМІ Золочівщини, Бущини та Бродівщини.

У роботі круглого столу взяла участь керівник апарату Золочівської районної державної адміністрації Галина Семчишин, яка розповіла присутнім про те, що  у межах реформи децентралізації відбувається процес формування Золочівської районної державної адміністрації, яка є представником державної влади у районі та відповіла на запитання ЗМІ.

 

 

26.01.2021

Проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини

З метою здійснення соціального захисту інтересів та прав дітей, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич 26 січня 2021 року провів засідання комісії служби у справах дітей.

«Кожна дитина потребує доброзичливого ставлення до себе та піклування адже у ранньому віці формуються чинники, які впливають на здоровий розвиток дитини як особистості з відповідними моральними та етичними нормами. Саме ці пріоритети є головним аргументом в прийнятті рішень комісією з питань захисту прав дитини райдержадміністрації»,- сказав на засіданні комісії Василь Богданович.

У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації. Учасники розглянули питання: влаштування дитини в КЗ ЛОР «Великолюбінський навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів» та до спеціалізованого закладу; визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з дитиною; встановлення графіку зустрічей і проживання з дитиною. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

Під час обговорення питань, які стосувалися кожної окремої сім’ї, члени комісії висловили свої думки та після дискусій приймали ту позицію, в якій найкомфортніше себе б почувала дитина.

Василь Богданович зауважив: «Кожна дитина має рости в гідних умовах, відчувати увагу та турботу про себе. Тому лише у співпраці служб у справах дітей, органів освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, правоохоронних органів дитина буде захищеною».

По закінченню розгляду питань були прийняті відповідні рішення згідно чинного законодавства.

 

 

25.01.2021

 

Золочівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує:

 

Змінився розмір єдиного податку та єдиного соціального внеску

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує суб’єктам господарювання, зокрема платникам єдиного податку, що з січня у зв'язку із ростом мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму змінився розмір єдиного податку та єдиного внеску. Так, у 2021 році розмір мінімальної зарплати з 1 січня - 6000 грн. та з 1 грудня - 6500 гривень. Отже, мінімальна сума єдиного внеску становить: з січня по листопад 1320 грн. (6000 х 22% = 1320 грн.), за грудень – 1430 грн. (6500 х 22% = 1430 грн.).

Звертаємо увагу, що для фізичних осіб - підприємців ставка єдиного податку для I і II гpупп розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму нa 1 січня і складає в 2021 році: для I групи - до 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2270 грн.), тобто дo 227,0 гривень для II групи - до 20% розміру мінімальної заробітної плати (6000 грн.), тобто дo 1200 гривень.

Разом з тим, платників єдиного податку І групи тимчасово на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних з ковідом, звільнено від сплати єдиного внеску та єдиного податку з грудня 2020 року по травень 2021 року.

Для III групи ставка єдиного податку встановлена у відсотках від доходу, тож вона незмінна: 3% - для платників ПДВ та 5% - для неплатників ПДВ.

Для платників IV групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та / або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та встановлена у відсотках від бази оподаткування відповідно до ст. 292-1.2 Податкового кодексу.

 

РРО для підприємців: граничний обсяг доходу з 01.01.2021 року

З 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП — платниками єдиного податку ІІ-ІV, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення ФОП — платником єдиного податку ІІ-ІV груп обсягу доходу, який складає 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або програмного РРО для нього є обов’язковим.

Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Доходом платника єдиного податку для ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. До доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. Пунктом 296.1 ст. 296 ПКУ визначено, що підприємці — платники єдиного податку І і ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. ФОП — платники єдиного податку ІІІ групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Отже, ФОП — платники єдиного податку ІІ-ІV груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з метою визначення необхідності застосування РРО та/або програмного РРО повинні самостійно визначити перевищення обсягу доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. При цьому враховується обсяг доходу за поточний звітний податковий рік. Обсяг доходу з метою застосування критерію (понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до ст. 292 ПКУ включаються до складу доходу ФОП — платника єдиного податку.

 

Порядок реєстрації програмного РРО можна переглянути у відеоуроці від податкової

Фахівці податкової служби нагадують, що зареєструвати програмний РРО можна швидко та просто. Відповідний відеоурок розроблено Державною податковою службою України. Звертаємо увагу, що для початку роботи з програмним РРО необхідно, перш за все, отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Такі ключі необхідні як суб’єкту господарювання так і касиру. Наступний крок - встановлення програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. Це може бути комп’ютер, смартфон або планшет.

Завантажити програмне забезпечення можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

 

Cтартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2020 році

З 1 січня 2021 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів; - та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:

- для підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року (до 09.02.2021);

- для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2021 року;

- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – до 31.12.2021 року.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Буський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області

 

22.01.2021

 

У день Соборності України керівництво району, духовенство вшанували пам’ять видатних діячів українського державотворення

З нагоди Дня Соборності України керівництво району взяли участь у вшануванні пам’яті видатних діячів українського державотворення, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави та поклали квіти до підніжжя пам’ятника В. Чорновола та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Захід відбувся на площі Незалежності міста Золочева.

Довідково.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді, 102 роки тому, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Саме у пам’ять тих днів 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України, тоді і виникла ідея надати цьому дню статусу національного свята.

В ході урочистостей відзначалося, що успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на спільних зусиллях дотримання принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу. Саме тому представники сьогоднішнього покоління українців повинні бути гідними місії, покладеної на них долею та продовжити героїчні досягнення пращурів.

Загальним гаслом відзначення у 2021 році Дня Соборності України є вислів «У єдності сила».

 

21.01.2021

У День Соборності закликаємо золочів’ян розгорнути синьо-жовті прапори

22 січня в Україні відзначатимуть День Соборності України, проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Цього дня закликаємо жителів району вивісити державні прапори на подвір’ях, адмінбудівлях, житлових будинках, зокрема на балконах та у вікнах. Приєднайтеся до акції.

«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна.

Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.

Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу українську на благо і щастя всього її трудового люду», — йдеться в Універсалі Директорії УНР, прийнятому 22 січня 1919 року у місті Києві.

 

Майже 233 млн гривень податку на нерухоме майно з юридичних осіб

надійшло до місцевого бюджету

Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Львівській області, протягом січня-грудня 2020 року до місцевого бюджету надійшло майже 233 млн грн податку на нерухоме майно з юридичних осіб. У порівнянні з січнем-груднем 2019 року надходження з податку на нерухоме майно збільшились на майже 17 млн грн (січень-грудень 2019 року – понад 216 млн гривень).

У грудні 2020 року надійшло майже 11 млн грн, що у порівнянні з груднем 2019 року більше на 1,7 млн грн (грудень 2019 року – понад 9 млн гривень).

Детальніше за посиланням

 

 

Режим роботи ЦОП на період посиленого карантину

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що на період посиленого карантину Центри обслуговування платників працюють з 8 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. (у п’ятницю з 8 год. 00 хв. до 15 год. 45 хв.)  з технічними перервами для санітарної обробки та провітрювання кожні дві години на 10 – 15 хв. Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочується на одну годину.

ГУ ДПС у Львівській області рекомендує платникам утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Особливо, якщо проблему, з якою платник збирається звернутися до ЦОП, можна вирішити дистанційно (онлайн або поштою).

Контакти центрів обслуговування платників розміщено у відкритій частині Електронного кабінету (розділ «Прес-центр»), та у банері «Центри обслуговування» на вебпорталі ДПС.

 Детальніше за посиланням

 

Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області, про надходження податків до місцевих бюджетів :

 

«Місцеві бюджети Львівщини за 2020 рік поповнилися на 14,9 млрд. грн., що на 950 млн. грн. більше, ніж за минулий рік. Це +6,8 відсотка.

По податку на доходи фізичних осіб надходження склали 9,7 млрд. грн., приріст у порівнянні з минулим роком +600 млн.грн.

Поступлення по податку на нерухоме майно зросли на 13 відсотків, по єдиному податку - майже на 10 відсотків.

 Платники єдиного податку за 2020 рік сплатили 2,5 млрд. грн. – це плюс 215 млн. у порівнянні з минулим роком.»

 

 

Майже 4 млрд гривень податку на додану вартість відшкодовано платникам Львівщини грошовими коштами

В Головному управлінні ДПС у Львівській області повідомили, що протягом 2020 року відшкодовано грошовими коштами на розрахункові рахунки платників – майже 3 841 млн грн податку на додану вартість. За аналогічний період минулого року було відшкодовано майже 2 933 млн гривень. Ріст відшкодованих сум ПДВ склав 31 відсоток.

 

16.01.2021

 

Надання платних послуг у сфері охорони здоров’я тільки з використанням РРО та ПРРО

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з 01.01.2021 до 01.01.2022 року РРО та ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють, у тому числі, надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Платні послуги у сфері охорони здоров’я, які можуть надавати фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої групи, визначено Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010.

 

Детальніше - за посиланням

 

Про заборону проведення масових заходів
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 року до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 року на території України, крім іншого, забороняється проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних таінших) заходів (крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв), новорічних та різдвяних свят ялинки (без концертів та ярмарків, у тому числі продуктових), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і
протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників).

З метою виконання положень зазначеної постанови та запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, рекомендуємо утриматися від проведення  святкувань свята Водохрещення 19 січня 2021 року.

 

 

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті героїв-воїнів – “кіборгів”

16 січня – День пам’яті кіборгів в Україні У цей день вшановують захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають кіборгами.

“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових.

26 травня 2014 року проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька.

Цього самого дня українські силовики завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

З ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу 16 січня та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

 

 

У зв’язку із погіршенням погодних умов та наближенням різких похолодань на території району організована робота стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

З метою недопущення переохолодження людей наразі у населених пунктах району розгорнуто 13 стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги населенню.

Туди можуть звернутися усі, хто потребує допомоги, у тому числі й люди із транспортних засобів, що вимушено зупинились у снігових заметах чи на автомобільних дорогах.  У таких стаціонарних пунктах можна зігрітися, перечекати хуртовину, випити гарячого чаю.

Станом на 16 січня стаціонарні пункти обігріву для надання допомоги населенню організовано за такими адресами:

Перелік

пунктів обігріву населення та відстою техніки на території Золочівського району

 

№ з/п

 

Назва населеного пункту

Адреса розташування пункту обігріву або пристосованого під нього приміщення

Кількість людей (ліжкомісць), що може розмістити пункт обігріву

ГЛИНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА

 

1.

с. Куровичі

Народний дім

50

2.

с. Підгайчики

Адмінбудинок

20

3.

с. Словіта

Середня школа

33

ЗОЛОЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

 

1.

с. Велика Вільшаниця

Адмінбудинок

40

2.

с. Плугів

Народний дім

40

3.

с. Сасів

Адмінбудинок

20

4.

с. Гончарівка

Народний дім

40

5.

с. Червоне

Адмінбудинок

15

6.

с. Ясенівці

Адмінбудинок

50

7.

м. Золочів

 

КНП «Золочівська ЦРЛ»,

вул. А.Павлова, 48

25

8.

м. Золочів

 

Золочівський районний терцентр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул. Шашкевича, 38

15

ПОМОРЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

1.

с. Поляни

Адмінбудинок

25

2.

смт. Поморяни

Дитячий садок

25

 

 

Звіт з ЄСВ фізичної особи підприємця за 2020 рік.

Пенсійний фонд України нагадує.

Звіт з ЄСВ Додаток 5 за 2020 рік необхідно подати до 10 лютого 2021 року. Можуть не подавати річну звітність по ЄСВ фізичні особи-підприємці, які отримують пенсію за віком, є особами з інвалідністю, досягли віку, встановленого статтею 26 закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Стосовно самого заповнення Таблиці 1 Додатку 5.

В графі 3 (ФОП на єдиному податку) заповнюється в загальному порядку, незважаючи на місяці звільнення від сплати. Помісячні суми повинні бути не менше мінімальної зарплати (до вересня -4723 грн., з вересня – 5000 грн.) та не більше 15 мінімальних зарплат (до вересня 70845 грн, а з вересня – 75000грн.)

В графі 3 (ФОП на загальній системі) – зазначається середньомісячний дохід (прибуток) у розрізі місяців, який визначається шляхом ділення чистого доходу  з річної декларації про майновий стан на кількість місяців звітного року, в яких ФОП був платником ЄСВ.

В графі 4 зазначається база нарахування ЄСВ. Для єдиного податку переносяться показники з графи 3, а для загальної системи – зазначаються суми не менше мінімальної зарплати та не більше 15 мінімальних зарплат.

Ті, хто скористався звільненням від сплати ЄСВ за березень, квітень, травень, грудень (І група) графу 4 не заповнюють (у паперовій формі проставляється прочерк).

В графі 5 проставляється ставка ЄСВ "22" навіть у тих місяцях, в яких було звільнення.

В графі 6 заповнюється сума нарахованого ЄСВ. В карантинних місяцях дана графа не заповнюється (у паперовій формі проставляється прочерк).

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 14 прим. 5 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV для фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, які не сплачували страхові внески за карантинні періоди 2020 року на підставі п. 9-10 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Відділ обслуговування громадян №15

(сервісний центр) Головного

управління Пенсійного фонду

України у Львівській області

15.01.2021

 

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє:

 

Варто знати

Головне управління ДПС у Львівській області продовжує низку роз’яснень щодо порядку отримання адміністративних послуг:

- що варто знати для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Детальніше за посиланням: https://lv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/447752.html

 

Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області, про надходження податків до державного бюджету:

«За 2020 рік збір податків до Державного бюджету України склав 13,8 мільярдів гривень, що на 313 млн. грн. більше у порівнянні з минулим роком. Збір ПДВ склав 5,4 млрд.грн., податку на прибуток 2,5 млрд.грн., ПДФО – 3,2 млрд. грн.

До Держбюджету поступило 1 млрд. грн. військового збору, 1,2 млрд. грн. рентних платежів. Найбільший приріст у порівнянні з минулим роком по ПДВ (+630 млн. грн.), ПДФО (+245 млн. грн.), податку на прибуток (+80 млн.грн.). Рентні платежі зросли на 30 відсотків (+520 млн.грн.). Надходження єдиного соціального внеску склали 13,8 млрд. грн. (+800 млн. грн.)»

 

14.01.2021

 

Різдвяні свята – одні із найбільш шанованих у світі. Вони мають свої давні i глибокі традиції.

Сьогодні, 14 січня з нагоди Різдвяних свят, із найщирішими привітаннями до райдержадміністрації завітали козаки товариства «СІЧ».

Учасники привітали голову райдержадміністрації колядками і віншуваннями, бажаючи довгих літ щасливого життя.

Дійство подарувало атмосферу справжнього свята, піднесений настрій. Василь Богданович щиро подякував гостям за надану можливість доторкнутися до українських традицій та побажав миру, добра, здійснення всіх мрій.

 

А той другий празник Святого Василя, радуйся, ой радуйся земле Син Божий народився.

Колектив Золочівської райдержадміністрації привітав голову - Василя Богдановича Маркевича з Днем ангела.

Побажали здоров’я, добра, благополуччя, реалізації проєктів, невичерпної наснаги і життєвих перемог.

 

12.01.2021

 

Обережно, пташиний грип!

Золочівське районне управління ГУ ДПСС у Львівській області нагадує про небезпеку занесення і розповсюдження на території України однієї з небагатьох найнебезпечніших інфекцій – пташиного грипу. Останнім часом епізоотична ситуація щодо цього захворювання суттєво погіршилася, про що свідчать численні спалахи у Північній Америці (США, Канаді, Мексиці), а також величезна кількість випадків виявлення збудника у багатьох країнах Європи. Накладення карантинних та інших обмежувальних заходів, заборона торгівлі, знищення поголів’я птиці як господарств так і населення, додаткові ветеринарно-санітарні заходи призводять до суттєвих економічних збитків. В Україні у 2021 році зафіксовані випадки в Київській та Миколаївській областях.

Грип птиці (класична чума птахів (КЧП), ексудативний тиф, заразна нежить птахів, брауншвейзька хвороба курей, заразний катар дихальних шляхів качок) – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й значною загибеллю птиці.

Згідно із Санітарним кодексом наземних тварин високопатогенний грип птиці визначається як «інфекція птиці, викликана вірусом грипу типу А підтипу Н5 чи Н7 або іншим вірусом грипу, в якому індекс внутрішньовенної патогенності перевищує 1,2 (або який викликає смертність на рівні мінімум 75%)». Віруси грипу типу А належать до родини Orthomyxoviridae.

Пташиний грип як вірусна інфекція виникає природним чином серед диких, перш за все, водоплавних птахів. Сприйнятливі кури і качки будь-якого віку, а також 15 інших видів птахів, у тому числі індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки . У дорослих індичок, перепелів і цесарок хвороба може протікати з ознаками ураження респіраторної системи і шлунково-кишкового тракту. Дорослі качки та інша водоплавна птиця можуть бути латентними носіями збудника грипу, при цьому в них відсутні виражені клінічні прояви. Молодняк водоплавної птиці хворіє на грип тяжко з відходом до 80%.

Стійкість вірусу грипу до впливу різних факторів залежить від серотипу. Грип птиці здатний тривалий час зберігатися у фекаліях і тушках птиці, особливо за низької температури: при 4 °С кілька тижнів, а при -60 °С зберігає активність протягом декількох років. Залежно від субстрату, в якому знаходиться вірус, він інактивується при температурі 56 °С за 1–3 год., при 60 °С за 10–30 хв., при 70 °С за 2–5 хв. На інфікованому пір'ї збудник грипу не втрачає патогенності протягом 18-20 діб. Вірус надійно знешкоджує 2%-й їдкий натр, 3%-й розчин хлорного вапна, 5%-й креолін, 5%-й фенол, 2%-й формальдегід, 2%-на азотна кислота, 2%-й ефір, 2%-й хлороформ протягом 10–30 хв. Пряме сонячне проміння знезаражує вірус за 50–55 год, температура 55–60 °С – 30–50 хв, а 65–70 °С – за 5–2 хв. Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці. Міграція перелітних водоплавних птахів – один з основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу і проникнення його на територію України. Оскільки основним резервуаром грипу служать перелітні птахи, то спалахи грипу в птахівничих господарствах зазвичай відбуваються під час сезонних міграцій пернатих – навесні і восени.

Основним шляхом передачі збудника є повітряно- крапельний. У період гострого перебігу хвороби у птахів-несучок інфекція може передаватися трансоваріально. Хворі, а також перехворілі птахи виділяють вірус із витіканнями з носової і ротової порожнин, фекаліями, яйцем та при кашлі і чханні. Зараження відбувається прямий контакт у забруднених виділеннями хворої птиці приміщеннях, через підстилку, гнізда, вигули, при контакті із контамінованими предметами догляду, а також трупами, тушками забитої птиці, незнешкодженими відходами забою, яйцями, пухом та пір’ям хворої птиці. Можливе зараження через повітря. Інкубаційний період складає 1–4 дня.

Гостра форма грипу супроводжується різноманітними клінічними проявами системної інфекції з переважним ураженням органів травлення, дихання, репродукції, а також нервової системи. У хворої птиці проявляються різні поєднання наступних симптомів: пригнічення, сонливості, зниження апетиту, кашлю, хрипів, чхання, рясної сльозотечі, діареї, тремору, порушення координації рухів, ціанозу непокритих пір'ям ділянок шкіри (особливо гребінця і сережок), набряку голови, скуйовдженого пір'яного покриву, зниження несучості і якості шкаралупи яєць. Смерть наступає протягом 1–2 діб після появи перших симптомів. Падіж птиці може досягати 80–100%.

Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!!! Для специфічної профілактики використовують атенуйовані або інактивовані вакцини. Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:

• здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

• здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

• інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

• на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

• притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);

• утримувати різних види птахів окремо;

• виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;

• не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

• проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

• проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

• дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках та інш.).

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) у вашому районі або області!

Що станеться коли не повідомити про хворобу?

Швидке поширення грипу на певній території призведе до значних економічних збитків внаслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.

Контакти при будь-якій підозрі:

При підозрі на пташиний грип сповістіть фахівця ветеринарної медицини.

Золочівське районне управлінн ГУ ДПСС у Львівській області тел. 4 – 52 – 90

Золочівська районна державна лікарня ветмедицини тел. 5 – 20 – 41

 

07.01.2021

 

Дорогі краяни!

Сердечно вітаю Вас з Різдвом Христовим!

Нехай ці світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну родину мир і злагоду, добробут і затишок. Хай множаться сімейним щастям, щирою любов’ю, гараздами та достатком ваші оселі.

Нехай чарівність новорічної ночі, тайна коляди та божественні миттєвості Різдва дарують Вам життєву силу і натхнення на добрі справи, здійснення усіх задумів та сподівань, професійних досягнень та творчих здобутків.

Нехай доля завжди буде прихильною до Вас і Ваших родин, а цілюще Господнє благословення обдаровує щастям і усілякими земними радощами. Бажаю усім Божого благословення, міцного здоров'я, щастя, оптимізму, успіхів, здійснення мрій і сподівань.

З Різдвом Христовим! Хай Бог береже Україну і наші родини. Веселих свят!

З повагою

Голова Золочівської РДА Василь МАРКЕВИЧ

 

Безпечного Різдва!

Аби Різдвяні свята пройшли без надзвичайних подій, рятувальники Золочівщини звертаються до громадян та священнослужителів дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки: після завершення Богослужінь повністю знеструмлювати будівлі та не залишати у церкві без нагляду запалені свічки і відкритий вогонь; слід бути вкрай обережними з різноманітними електричними гірляндами, якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи; діти не повинні мати доступ до блоків керування роботою електрогірлянди, проводів, розеток; тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути; застосування різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів можуть будь-якої миті призвести до виникнення пожежі; потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки при користуванні електроприладами, слідкувати за справністю електромереж та відмовитись від застосування нестандартних опалювальних приладів для обігріву приміщень.

Слід пам’ятати, що пожежу легше попередити, ніж ліквідувати. Якщо пожежа все ж виникла, потрібно негайно сповістити пожежно-рятувальну службу за номером «101».

 

Дотримуючись елементарних правил, можна безпечно відсвяткувати Різдвяні свята!!!

Носіть маску в приміщенні та на відкритому повітрі, переконайтеся, що маска закриває і ніс, і рот. У холодну погоду надягайте маску під шарф, лижну маску; зберігайте запасну маску на випадок, якщо ваша стане вологою від дихання або від снігу або дощу; дотримуйтеся фізичної дистанції.

Пам'ятайте, у приміщенні або на вулиці у вас більше шансів заразитися або поширити COVID-19, ніж якщо ви перебуваєте в тісному контакті з іншими людьми; наскільки це можливо, уникайте скупчення людей і погано провітрюваних приміщень.

Періодично відкривайте вікна і двері, щоб провітрити кімнату; часто мийте руки водою з милом не менше 20 секунд, особливо після того, як ви перебували в громадському місці, плювали або кашляли і перед їжею. Якщо такої можливості немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить не менше 60% спирту.

 

05.01.2021

 

5 січня відзначає свій День народження голова Золочівської районної державної адміністрації Василь Богданович МАРКЕВИЧ

Шановний ВАСИЛЮ БОГДАНОВИЧУ!

Прийміть найщиріші і найтепліші вітання з нагоди особистого свята – Дня народження! Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпного оптимізму, натхнення та підтримки у всіх Ваших починаннях.

Нехай кожен новий день Вашого життя буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення. Нехай доля буде щедрою на успіх, а тепло та підтримка близьких зігрівають Вашу душу!

Нехай Ваш життєвий і професійний шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, а все зроблене Вами добро повертається сторицею!

Божої благодаті та всіляких гараздів Вам і Вашій родині на Многії літа!

З повагою колектив Золочівської районної державної адміністрації

04.01.2021

 

Локдаун у січні-2021:

Згідно з п. 3 постанови №1236, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2, в період з 00:00 8 січня 2021 р. по 00:00 25 січня 2021 р. на території України забороняється:

1) приймати відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах;

2) приймати відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту;

3) приймати відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

4) приймати відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

• торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, на торговельних площах, не менш як 60% яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;

• торгівлі пальним;

• провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

5) приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;

6) Приймати відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, крім відвідування спортсменами національних збірних команд України та їх тренерами за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;

7) Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів (крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв), новорічних та різдвяних свят ялинки (без концертів та ярмарків, у тому числі продуктових), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників);

8) Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11.00 години до 6.00 години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

9) Діяльність непродовольчих ринків;

10) Відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Суб'єктам господарювання рекомендовано на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час та час пріоритетного обслуговування з 10-ї до 12-ї години або з більш пізнього часу протягом двох годин громадян похилого віку та осіб з інвалідністю для суб'єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності: оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; поштова та кур'єрська діяльність; тимчасове розміщення та організація харчування; страхова діяльність; надання соціальної допомоги; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

 

Сьогодні, 4 січня 2021 року,, заступник голови райдержадміністрації Віктор Олійник провів позачергове засідання комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дитини. У роботі комісії взяли участь керівники районних служб та фахівці райдержадміністрації.

Учасники розглянули питання щодо влаштування двох малолітніх дітей з неблагополучної сім’ї, що потрапили в складні життєві обставини. Діти скеровані до Сасівського дитячого будинку «Рідний дім». Матері надано можливість у термін до трьох місяців щодо офіційного працевлаштування та покращення житлово-побутових умов.

 

01.01.2021

 

Новорічне привітання Президента України мешканцям Львівщини (ВІДЕО)

 

 

   

Земельні ділянкикии | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2020 Золочівська районна державна адміністрація