Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського відділу ГУ ПФУ у Львівській області

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

 

17.01.2020

 

Сьогодні, 17 січня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання комісії ДНПК з питання посилення заходів з недопущення занесення високопатогенного грипу птиці на територію району.

Під час засідання про епізоотичну ситуацію щодо пташиного грипу доповів головний державний інспектор ветеринарної медицини району Степан Козак та Ігор Білас – начальник Золочівського міжрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України».

За підсумками засідання вирішено:

1. Здійснювати постійний моніторинг епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці на території району.

2. З метою недопущення поширення інфекції заборонити ввезення на територію району тварин, продукції та сировини тваринного походження з регіонів, в яких дана хвороба зареєстрована. Посилити державний ветеринарний контроль і нагляд у птахогосподарствах різної форми власності.

3. Начальнику Золочівської районної державної лікарні ветеринарної медицини з метою оперативного реагування по профілактиці грипу птиці на території району, створити групи швидкого реагування по зонах обслуговування установ. Спеціалістам здійснювати щоденний подвірний обхід господарств приватного сектору з метою виявлення випадків загибелі птиці.

4. Керівникам птахогосподарств забезпечити їх роботу у «закритому» режимі.

 

15.01.2020

 

Святкування 27-ї річниці створення військового госпіталю Національної гвардії України

Свою чергову річницю відзначив військовий госпіталь Національної гвардії України. Святкування відбувалося на території Навчального центру НГУ. Це свято зібрало велику кількість шанованих гостей, творчих колективів, які висловили найкращі побажання та слова вдячності за високу професійність працівників військового госпіталю.

У святковому заході взяли участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин та керуюча справами Золочівської районної ради Наталія Калуцька, які за високий професіоналізм, сумлінне виконання службового обов'язку в час неоголошеної війни та з нагоди річниці створення військового госпіталю Національної гвардії України від райдержадміністрації та районної ради вручили грамоту Начальнику військового госпіталю Національної гвардії України Валерію Павловичу Губі.

Військові капелани о. Юрій Галабуда та о. Андрій Куліцький звернулися з духовним словом до учасників заходу та закликали до єдності задля миру та процвітання в Україні.

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня Соборності України та Дня вшанування пім яті Героїв Крут

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання організаційного комітету з нагоди відзначення Дня Соборності України та річниці Героїв Крут, сьогодні, 15 січня 2020 року.

В засіданні оргкомітету взяли участь представники районних служб, органів місцевого самоврядування. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету вирішено провести заходи: з нагоди Дня Соборності України 22.01.2020 року о 12.00 год. на площі Незалежності м. Золочева; заходи щодо вшанування пам’яті Героїв Крут - 29.01.2020 року о 14.00 год. в приміщенні районного Народного дому. Районним службам та відділам райдержадміністрації доручено провести підготовчі роботи з метою належного проведення заходів.

 

Делегація від Золочівщини взяла участь у селекторі щодо розгляду законопроекту про обіг с/г земель

Сьогодні, 15 січня, під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбувся земельний селектор. Онлайн участь у селекторі від Львівщини взяли директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники об’єднаних територіальних громад, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, ГТУ юстиції у Львівській області, фермерські господарства та інші. Від Золочівського району участь у нараді взяли перший заступник голови РДА Ігор Нижник, Струтинський сільський голова Мирослава Ярова, керівник фермерського господарства "Спільника А.В." Андрій Спільник.

У межах селекторної наради присутнім презентували законопроект №2178-10 до другого читання про обіг земель сільськогосподарського призначення. “Відповідно до законопроекту купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава та юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України”, - зазначив Тарас Висоцький.

Заборонено купувати землю:

- іноземцям та особам без громадянства

- юридичним особам, учасниками (засновниками) або кінцевими бенефіціарними яких є іноземці.

- юридичним особами учасниками яких є громадяни держави-агресора чи інші держави; у яких неможливо встановити кінцевого бенефіціара, або якщо останній зареєстрований в офшорній зоні;

- членам терористичних організацій;

- фіз/юр особам стосовно яких застосовано персональні санкції;

- фіз/юр особи (та підконтрольні їм ю. о.) зареєстровані в державах, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Також Тарас Висоцький наголосив, що розрахуватися за придбану землю можна буде лише безготівково. Окрім того, встановлюється ліміт щодо концентрації землі в одні руки – не більше 10 тисяч гектарів. Також встановлюється мінімальна ціна на землю, нижче якої її не можна продати.

“До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок приватної власності не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку, наразі вона становить в середньому 27 500 грн за гектар», - підкреслив заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Під час селектору присутні звернулись із запитаннями до Міністерства та висловили свої пропозиції щодо проходження земельної реформи в Україні та вищезгаданого законопроекту.

 

 

Грип пташи́ний — тип вірусної інфекції грипу, що уражає птахів (особливо сприйнятливі кури та індички), а також деякі види ссавців. Її викликає один із штамів вірусу грипу типу А.

Хворобу птахів можуть викликати 15 підтипів вірусу грипу; особливо небезпечні підтипи H5 і H7. Вірус вперше ідентифіковано у Італії на початку 20 століття, з часом набув всесвітнього поширення. Перший підтверджений випадок зараження людей пташиним грипом відбувся у Гонконзі 1997 року, коли штам H5N1 викликав важке респіраторне захворювання у 18 осіб, з яких 6 померло. Захворювання людей збіглися з періодом епідемії високопатогенного пташиного грипу і були викликані тим самим штамом, що і серед популяції домашніх птахів. Хворі мали тісний контакт з інфікованою домашньою птицею. В кінці 2016 на початку 2017 року в Херсонській, Одеській та Чернівецькій областях зареєстровано захворювання та загибель серед домашньої та дикої птиці від високопатогенного пташиного грипу (H5). В результаті Україна отримала від Євросоюзу офіційне повідомлення про заборону експорту до ЄС м'яса птиці та продуктів з неї з усієї території.

Попередні випадки пташиного грипу в Україні були зареєстровані у 2008 році в Криму (4 випадки). Грип птиці – гостра вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальною слабкістю, набряками, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи.

Основними переносниками інфекції є перелітні водоплавні птахи. Пташиний грип завдає значної економічної шкоди як державі, так і власникам індивідуальних господарств. Люди заражаються пташиним грипом при тісному контакті з хворою домашньою птицею під час нагляду за нею, забоєм і обробкою.

В період загрози пташиного грипу, для запобігання інфікування домашньої птиці в індивідуальних господарствах, необхідно усю домашню птицю перевести на закрите утримання, а у дворах встановити опудала, тріскачки, для відлякування диких птахів. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця (індики, качки, гуси, кури, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки та інші). Молодняк водоплавної птиці хворіє грипом важко, з смертністю до 80%. Дорослі дикі качки та інша водоплавна птиця можуть бути вірусоносіями збудника грипу, при цьому у них відсутні клінічні ознаки.

При ускладненні хвороби смертність птиці може досягати 100%. Збудник грипу птиці - РНК-вірус, за комплементзв'язувальним антигеном споріднений з вірусом типу А людей і тварин. Віруси пташиного грипу А поділяються на віруси, що викликають високопатогенний та низькопатогенний пташиний грип. Спалахи грипу за вірусом підтипу А (H5N1) продовжуть виникати серед птахів і людей в Південно-Східній Азії, внаслідок яких загинуло чи було знищено понад 150 мільйонів птахів. Такі епідемії мали серйозні наслідки для сільського господарства і особливо для численних сільських жителів, що одержують засоби існування та продукти харчування зі своїх присадибних ділянок.

Станом на 10.01.2020 року у двох регіонах Польщі виявлено спалахи пташиного грипу. Про це заявили головні ветеринарні лікарі Люблінського і Великопольського воєводств. Зокрема, за даними ветеринарного лікаря Люблінського воєводства, в регіоні підтверджено четвертий випадок захворювання – на чотирьох фермах вже загинуло близько 40 000 птахів. У Великопольському воєводстві вірус виявили на фермі, де вигодовують 65 тисяч курей. За інформацією ветеринарного лікаря воєводства, зараз у регіоні перевіряють 31 птахоферму.

В обох районах навколо осередків захворювання утворено 10-кілометрові зони контролю. Раніше польська влада заявила, що пташиний грип є причиною загибелі щонайменше 25 тисяч індиків на птахофабриках біля кордонів з Україною і Білоруссю. Відповідно до наказу начальника Золочівської районної державної лікарні ветеринарної медицини з метою оперативного реагування по профілактиці грипу птиці на території району, створено 12 груп швидкого реагування по зонах обслуговування установ.

Спеціалістами здійснюється щоденний подвірний обхід господарств приватного сектору з метою виявлення випадків загибелі птиці.

У випадку підозри виникнення пташиного грипу просимо повідомляти за тел. 4 – 52 – 90: 4 – 33 – 92

Золочівське районне управління ГУ ДПСС у Львівській області

14.01.2020

 

Святкові вінчування для голови райдержадміністрації Василя Маркевич та колективу від хору церкви Святої Трійці.

 

11.01.2020

 

Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує:

11.01.2020 року комісією в складі працівників служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації, практичного психолога ЗРЦСССДМ, інспектора ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області, представників органів місцевого самоврядування здійснено виїзд у сім»ї, які потрапили в складні життєві обставини в ході яких обстежено матеріально-побутові умови проживання дітей, про що складено відповідні акти, проведено ряд профілактичних бесід з батьками, попереджено батьків про адміністративну та кримінальну відповідальність по ст.184 КУпАП та ст.166 КК України.

 

10.01.2020

 

Сьогодні, 10 січня 2020 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів робочу нараду по питанню водопостачання населених пунктів питною водою Струтинської, Підлипецької, Червоненської місцевих рад щодо входять у депресійну лійку Плугівського водозабору.

На нараді вирішено звернутися з клопотанням в Львівську обласну раду, Львівську облдержадміністрацію та Львівську міську раду щодо продовження терміну дії рішення Львівської міської ради № 591 від 26 червня 2019 року про відшкодування послуг водопостачання сіл Підлипці, Кийків, Лука, Червоне ЛМКП «Львівводоканал».

Також дане питання рекомендовано обговорити на громадських слуханнях та розглянути на засіданнях сесій місцевих району за участю представників ЛМКП «Львівводоканал».

 

09.01.2020

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 9 січня 2020 року. Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про надання згоди на влаштування малолітніх у районний дитячий будинок «Рідний дім»; про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дітей; про встановлення порядку спілкування бабусі та батька з дитиною; житлові питання; про визначення місця проживання дітей; про надання дозволу на безоплатну вторинну правову допомогу з питання позбавлення батьківських прав; про притягнення до адміністративної відповідальності особи за невиконання рішення органу опіки і піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

08.01.2020

 

До райдержадміністрації та районної ради завітав Різдвяний вертеп.

Різдвяні свята – одні із найбільш шанованих у світі. Вони мають свої давні i глибокі традиції.

Сьогодні, 8 січня 2020 року, до райдержадміністрації і районної ради з нагоди свят із найщирішими привітаннями завітали військовослужбовці Навчального центру Національної гвардії України. Учасники вертепу виконали міні-сценки релігійних подій, з виступом традиційних героїв та привітали присутніх колядками і віншуваннями, бажаючи кожному довгих літ щасливого життя.

Працівники райдержадміністрації та районної ради з радістю спостерігали за Різдвяним дійством, яке подарувало атмосферу справжнього свята, піднесений настрій. Голова райдержадміністрації Василь Маркевич щиро подякував гостям за надану можливість доторкнутися до українських традицій та побажав миру, добра, здійснення всіх мрій. На згадку про дійство учасники вертепу зробили колективне фото.

 

02.01.2020

 

У райдержадміністрації проведено нараду з керівниками структурних підрозділів

У зв’язку із змінами у структурі Золочівської райдержадміністрації керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з керівниками структурних підрозділів, сьогодні, 2 січня 2020 року.

За підсумками наради доручено затвердити нові положення, посадові інструкції працівників та розподіл функціональних обов’язків.

 

31.12.2019

 

Золочівщина подякувала спільною молитвою за прожитий рік

Подячні молитви мають величезне значення для духовного життя людей. Їх головна мета – донести подяку до Господа Бога за щастя і спокій у кожній родині, у кожній хаті та в Україні.

Сьогодні, 31 грудня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич спільно із золочів’янами та гостями міста, духовенством різних конфесій у спільній молитві подякували Господу за щасливо прожитий 2019 рік на площі Незалежності у місті Золочеві.

Священики звернулися до всіх зі словами проповіді, побажавши добра, мудрості і терпіння кожній родині, злагоди та спокою в країні: «Нехай ці спільні молитви за єдність і мир укріпляють наше спільне прагнення у відстоюванні правди, у поверненні миру на українську землю, у творенні єдності у наших душах, у наших спільнотах, у нашому краю та в Україні загалом!».

З вітальним словом, у цей передноворічний день, до учасників заходу звернувся голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич. «Всечесні отці, дорогі краяни! Вже за декілька годин 2019 рік піде у історію. Якщо аналізувати рік з державної позиції, то 2019 році українці закріпили в Конституції свій зовнішньополітичний курс на членство в Європейському союзі та НАТО. Ми зробили свій цивілізаційний вибір і йдемо цим шляхом. Шановні краяни, я дякую усім за підтримку і висловлюю сподівання на підтримку у наступних періодах. Я хочу щиро привітати вас з прийдешнім новим роком та Різдвом Христовим. Побажати, аби у ваших родинах завжди панувала атмосфера любові, затишку, благополуччя. Нехай новонароджений Син Божий дарує кожному здоров’я, гармонію в душі, а Україні - перемогу, успіх і процвітання», - зазначив у вітальному слові голова райдержадміністрації.

З привітаннями виступили голова районної ради Олег Банах та міський голова міста Золочева Ігор Гриньків.

 

27.12.2019

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом

Сьогодні, 27 грудня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів особистий прийом громадян. До голови райдержадміністрації звернулися жителі району з питань: щодо відновлення автобусної зупинки біля станції Зарваниця; щодо перспектив у виробництві молока та молочної продукції; земельне питання.

Василь Маркевич з порушених питань надав жителям району роз’яснення. За підсумками проведення прийому дано доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації про результати повідомити громадян.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у роботі Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації

Сьогодні, 27 грудня 2019 року в сесійній залі Золочівської районної ради відбулося чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. У засіданні взяв участь голова райдержадміністрації Василь Маркевич. Про пророблену роботу Громадської ради у 2019 році доповів голова Громадської ради при райдержадміністрації Петро Вислободський. Перед членами Громадської ради виступив голова райдержадміністрації Василь Маркевич, який запропонував членам ради при формуванні плану роботи на 2020 рік зосередитися на таких блоках, як спорт, молодіжна політика, культура та освіта.

Повідомив членів ради про важливий пріоритет на даний час – це підписання угоди медиків району з Національною службою здоров’я України, було також наголошено на проведенні ремонту доріг у районі, децентралізаційному процесі.

Члени Громадської ради зосередилася на обговоренні та пропозиціях щодо затвердження плану роботи на 2020 рік.

 

24.12.2019

 

З нагоди відзначення 82-ої річниці від дня народження Героя України В'ячеслава Чорновола у м. Золочеві покладено квіти.

Сьогодні, 24 грудня 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин і керуюча справами районної ради Наталя Калуцька поклали корзину квітів до підніжжя пам’ятника видатному діячеві українського державотворення В. Чорноволу.

 

 З метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах району в передноворічний період 2020 року та впорядкування централізованої реалізації новорічних ялинок, на виконання розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 09 грудня 2019 року № 1429/0/5-19 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2020 року», районною мобільною рейдовою групою 24.12.2019р. за участю представників райдержадміністрації, Золочівського ГУ НП у Львівській області, ДП «Золочівське лісове господарство» громадського інспектора з охорони довкілля у Львівській області (Державної екологічної інспекції у Львівській області) проведено обстеження-перевірки щодо продажу новорічних ялинок в межах та за межами відведених місць для торгівлі в м.Золочеві. Розпродаж новорічних ялинок здійснюється згідно із документацією у спеціально відведених місцях по вул.Базарна та вул. Кривоноса (прилегла територія до КП «Золочівський ринок»).

 

23.12.2019

 

Зустріч голови районної державної адміністрації з духовенством району

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич сьогодні, 23 грудня 2019 року, зустрівся з духовенством району. Метою зустрічі було обговорення напрямків співпраці у вирішенні соціально-важливих питань для жителів району.

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич, звертаючись до представників релігійних конфесій зазначив, що районна влада з шаною і повагою ставиться до їхньої діяльності, бо саме священнослужителі сьогодні мають чи не найбільший вплив на думку своїх прихожан та до них неабияк дослухаються.

Також в ході зустрічі було прийнято рішення провести спільну Подячну молитву 31 грудня о 15.00 год на площі Незалежності, у м. Золочеві.

На завершення розмови голова райдержадміністрації подякував представникам конфесій за позицію, яку вони відстоюють та зазначив, що районна влада відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства та до всебічної підтримки релігійних громад.

 

23 грудня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич спільно з головою Золочівської районної ради Олегом Банахом взяли участь у святі до Дня Святого Миколая - захисника, наставника і покровителя дітей, яке відбулося в Золочівському районному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. Запрошені привітали вихованців Центру зі святом, вручили святкові подарунки та побажали завжди йти впевнено до досягнення мети та вірити в дива, які творить Святий Миколай.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Сьогодні, 23 грудня 2019 року голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю керівника апарату райдержадміністрації Галини Семчишин та представників районних служб. Під час засідання комісії учасники розглянули питання про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дітей з багатодітної сім’ї. Розглянуто матеріали справи, заслухано учасників засідання.

 

20.12.2019

 

Скаути і Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру голові райдержадміністрації

Діти з Католицького скаутства (м. Золочів) та Пластуни Золочівщини передали голові Золочівської райдержадміністрації Василю Маркевичу Вифлеємський вогонь миру. Уже понад 10 років молодь привозить в Україну цей символ злагоди, добра та благополуччя. Приймаючи вогонь миру голова райдержадміністрації зазначив: «Дуже важливо знати про таку річ як Вифлеємський вогонь миру, який дає нам надію на завтрашній день. Бачачи вас, і ваші молоді усміхнені обличчя я не переживаю за завтрашній день, цей символ дарує нам впевненість у тому, що завтра усе буде добре».

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич провів нараду з керівниками автотранспортних підприємств, що здійснюють автомобільні пасажирські перевезення на території району, сьогодні 20 грудня 2019 року.

Учасники наради розглянули питання: щодо перевезення пасажирів на міському маршруті «Центр-залізничний вокзал», питання автостанційного обслуговування пасажирів, питання перевезення пільгових категорій громадян.

19.12.2019

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з учасниками АТО, сьогодні, 19 грудня 2019 року, з питання розвитку у районі системи військово-патріотичного виховання. За підсумками зустрічі вирішено зустрітися на початку 2020 року та напрацювати певні кроки у розвитку даного напрямку.

 

В Україні здавна шанують Миколая Чудотворця – захисника, наставника і покровителя дітей. Він дарує віру у здійснення найзаповітніших мрій, вселяє у дитячі душі світлі почуття. День Святого Миколая на Золочівщині пройшов під яскравим і добрим знаком уваги до дитини.

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич у цей святковий день, 19 грудня 2019 року завітав до дітей з дитячого будинку «Рідний дім» села Сасів. Керівник району, спільно з головою районної ради Олегом Банахом та керівником районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Наталею Маркевич привітав діток зі святом, вручив святкові подарунки та побажав зростати здоровими та вірити в дива, які творить Святий Миколай.

 

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник спільно з заступником начальника районного центу соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Оксаною Дужою привітали вихованців дитячого будинку сімейного типу, що знаходиться у місті Золочеві та привітали діток зі святом і вручили подарунки.

 

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, сьогодні, 19 грудня 2019 року, з нагоди свята Миколая вручила подарунки дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, які навчаються у навчальних закладах району.

Дані подарунки передбачені та реалізовуються в межах районної Програми. Галина Леонідівна побажала молоді успіхів у навчанні, та наголосила, що молитва до Святого Миколая завжди оберігатиме їх у майбутньому.

 

18.12.2019

 

У селі Ремезівці урочисто відкрити амбулаторію сімейної медицини На Золочівщині у селі Ремезівці відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини, за кошти субвенції з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та за участі місцевого бюджету. Урочисте відкриття відбулося 18 грудня 2019 року за участі заступника начальника Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрія Васько, керівника Управління капітального будівництва Львівської ОДА Олега Пелиха, депутата обласної ради Зеновія Шептицького, голови районної ради Олега Банаха, депутатів депутатського корпусу районної ради. У відкритті взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич. «Сьогодні, у цей день мені приємно відкривати даний соціальний об’єкт від медицини. Ця галузь дуже важлива для нас і для нашого району, зокрема це тільки перший крок, перша ластівка нової якісної медицини на теренах нашого району. Бажаю вам успіхів та шануйте своїх лікарів», – сказав голова райдержадміністрації Василь Маркевич під час привітання. Нагадаємо, що на Золочівщині функціонує 12 амбулаторій і ще одна новозбудована, яка сьогодні урочисто відкрита для населення.

Дана амбулаторія буде проводити медичне забезпечення таких населених пунктів: Шпиколоси, Ремезівці, Жуків, Кропивна, Підгір’я.

Так, загальна кошторисна вартість Ремезівцівської амбулаторії становить – 7 млн. 700 тис. грн.

 

У районному Народному домі ім. І. Білозіра відбулася вистава до Дня СВЯТОГО МИКОЛАЯ.

Сьогодні, 18 грудня 2019 року у районному Народному домі ім.Ігоря Білозіра у постановці молодіжного театру «Край» (керівник К. Тихонова) продемонстровано виставу-пригоду для дітей Золочівського району. Актори молодіжного театру «Край» подарували багато позитивних емоцій діткам та гарний настрій напередодні свята Миколая.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич привітав працівників Золочівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану з професійним святом, сьогодні, 18 грудня 2019 року.

З нагоди святкування Дня працівників органів реєстрації актів цивільного стану голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівником Михайлом Леськівим та передав подяку за багаторічну та сумлінну працю, кваліфіковане професійне обслуговування, надання якісних послуг у сфері державної реєстрації колективу Золочівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

«Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята! Кожного дня працівники відділів РАЦС самовіддано служать обраній справі, вносять вагомий внесок у розвиток діяльності органів реєстрації актів цивільного стану. Приходячи в РАЦС люди завжди знаходять розуміння і кваліфіковане професійне обслуговування. Так і тримайте надалі, успіхів вам у праці», - зазначив голова райдержадміністрації Василь Маркевич під час привітання.

 

17.12.2019

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів прес-конференцію з представниками місцевих засобів масової інформації, 17 грудня 2019 року у приміщенні читального залу районної бібліотеки.

У зустрічі взяли участь редактор газети «Народне слово» Володимир Дідула, редактор суспільно-політичного часопису «Наша українська справа» Леся Горгота з журналістом Іриною Домарецькою, кореспонденти інформаційного порталу «Золочів.нет» Наталя Гевко та Юрій Даниленко.

Василь Богданович окреслив пріоритетні напрямки діяльності на посаді голови райдержадміністрації, зупинився на питаннях залучення інвестицій в район, підвищення його інвестиційної привабливості, підтримки медичної галузі, розвитку економіки, відповів на питання журналістів. На завершення голова райдержадміністрації висловив представникам ЗМІ вдячність за співпрацю та побажав творчих успіхів.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся із делегацією освітян із Луганщини в рамках проєкту "Схід і Захід разом", сьогодні, 17 грудня 2019 року.

Очільник району привітав учасників зустрічі, побажав отримати багато вражень від історичної та культурної спадщини Золочівщини. Висловив сподівання на подальшу інтеграцію. Під час зустрічі було вручено подарунки - гаварецьку чорнодимлену кераміку та книги. Проєкт реалізується за підтримки Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», Єврорегіон «Карпати-Україна», Львівської обласної ради, департаменту освіти і науки ЛОДА, департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та Міністерства освіти і науки України. Як відомо, проєкт «Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти» реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програма підтримки секторальної політики – підтримка регіональної політики України.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич привітав працівників державної виконавчої служби з професійним святом.

З нагоди святкування Дня працівника виконавчої служби голова райдержадміністрації Василь Маркевич зустрівся з керівником виконавчої служби Ольгою Дитюк та передав подяку за багаторічну та сумлінну працю, високий професіоналізм під час виконання посадових обов’язків колективу Золочівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області. «Ваша праця відповідальна, оскільки потребує виняткового професіоналізму та надзвичайної відданості справі. Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні довірою і повагою громадян України! Бажаю вам професійних звершень.», - зазначив голова райдержадміністрації Василь Маркевич під час привітання.

 

Голова райдержадміністрації Василь Маркевич взяв участь у роботі сесії Золочівської районної ради

17 грудня 2019 року відбулося засідання ХLVII сесії Золочівської районної ради. Пленарне засідання провів голова районної ради Олег Банах. У президію був запрошений голова райдержадміністрації Всиль Маркевич. Згідно запропонованого порядку денного депутати розглянули 17 питань.

На сесії доповіли: про стан законності, боротьби із злочинністю та результати діяльності на території Золочівського району у 2019 році - керівник Золочівської місцевої прокуратури Володимир Купецький; про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2020 рік – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Оксана Залуцька; про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2019 рік та про районний бюджет Золочівського району на 2020 рік – начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра.

Під час розгляду питання затвердження районного бюджету Золочівського району на 2020 рік виступив голова райдержадміністрації Василь Маркевич, який зазначив про те, що особливу увагу треба приділити нашій медичній службі району та мобілізувати кошти з метою придбання медичного обладнання, що є основною умовою підписання угоди з Національною службою здоров’я України.

 

16.12.2019

 

Сьогодні, 16 грудня 2019 року під керівництвом голови Золочівської райдержадміністрації Василя Маркевича проведено засідання районної комісії ТЕБ та НС.

Розглянуто питання готовності дорожніх служб району та міста Золочева до роботи в зимовий період 2019-2020 років.

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич провів зустріч з депутатами Львівської обласної ради Мирославою Бабінською та Юрієм Сидоровичем, сьогодні, 16 грудня 2019 року. Під час зустрічі обговорено питання реалізації Перспективного плану Золочівського району в рамках адміністративно-територіальної реформи.

Порушено питання забезпечення медичним інвентарем НКП "Золочівська ЦРЛ", а також залучення інвестицій у Золочівський район.

 

13.12.2019

 

Сьогодні, 13 грудня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник у складі делегації від Золочівського району, взяв участь у зустрічі голови облдержадміністрації з членами родин військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції.

 

12.12.2019

 

Сьогодні, 12 грудня 2019 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів робочу нараду по питанню водопостачання населених пунктів питною водою Струтинської, Підлипецької, Червоненської місцевих рад щодо входять у депресійну лійку Плугівського водозабору.

На нараді вирішено звернутися з клопотанням в Львівську обласну раду, Львівську облдержадміністрацію та Львівську міську раду щодо продовження терміну дії рішення Львівської міської ради № 591 від 26 червня 2019 року про відшкодування послуг водопостачання сіл Підлипці, Кийків, Лука, Червоне ЛМКП «Львівводоканал». Також дане питання планується розглянути на черговій сесії Золочівської районної ради.

 

12 грудня 2019 року працівником служби у справах дітей спільно з психологом ЗРЦСССДД та інспектором ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області було прочитано лекції на тему: «Булінг, секстінг», «Все про насильство», «Шкідливість вживання алкоголю та тютюнопаління» у Ясенівській ЗОШ.

Також учні школи проявили свої знання з правознавства і активно дисконтували з гостями на дані теми.

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І. М. 12.12.2019 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М., Запрошені: Директор ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» - Ямелинець А. С., голова Княжівської сільської ради – Орецька Л. Т., землевпорядник Княжівської сільської ради – Рукавець В., землевпорядник Єлиховицької сільської ради – Максимишин М. П., землевпорядник Великовільшаницької сільської ради – Гнип І. П.

Розглянуто генеральні плани:

– Проект генерального плану села Княже Золочівського району Львівської області розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М.), замовник – Княжівська сільська рада. За результатами розгляду генерального плану села Княже Золочівського району Львівської області після доопрацювання зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Княжівської сільської ради.

– Проект генерального плану села Городилів Золочівського району Львівської області розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М.), замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду генерального плану села Городилів Золочівського району Львівської області після доопрацювання зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

– Проект генерального плану села Зозулі Золочівського району Львівської області розроблений ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем» (головний архітектор проекту Шеремета М.), замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду генерального плану села Зозулі Золочівського району Львівської області після доопрацювання зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території для будівництва та обслуговування об’єктів енергетичної інфраструктури – сонячної електростанції у с. Велика Вільшаниця Золочівського району Львівської області. Замовник – Великовільшаницька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Великовільшаницької сільської ради.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Золочівська у с. Луг Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

 

11.12.2019

 

Сьогодні, 11 грудня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич за участю керівника підприємства-перевізника, представників структурних підрозділів райдержадміністрації, Колтівського сільського голови провів нараду з питання забезпечення належної якості пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах Золочівського району. Розглядалося питання відновлення автобусного сполучення до с. Кругів Колтівської сільської ради, питання фінансування проїзду пільгових категорій громадян, а також  питання функціонування автостанцій у м. Золочів.

 

10.12.2019

 

Круглий стіл з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 10 грудня 2019 року, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич за участю представників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, членів ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» провів «круглий стіл» з ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Під час розмови з присутніми Василь Богданович зазначив, що райдержадміністрація робить усе можливе для покращення матеріально – побутових умов ліквідаторів, забезпечення всіма соціальними пільгами згідно законодавства України.

Під час зустрічі із членами чорнобильської організації було порушено ряд питань щодо пільгового перевезення, пільгових медикаментів, тарифів на воду. Обговорювались також проблемні питання ліквідаторів та варіанти рішення таких питань.

Присутні ставили запитання, на які начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний та  інші представники районних служб, надали фахові роз’яснення на кожне із поставлених учасниками-ліквідаторами запитань.

 

День Збройних сил України у навчальних закладах району

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

З глибокою шаною і вдячністю щиро вітаємо всіх військовослужбовців з професійним святом та бажаємо усім вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх ваших мрій і побажань та мирного неба над Україною. Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.

Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

Учні 9 та 11 класів Словітського НВК побували на могилі, вшанувавши пам’ять загиблого воїна АТО Олега Юрдиги. Всі учні зрозуміли основне – тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.

Також ряд патріотичних заходів проведено у навчальних закладах району. Український воїн – надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність Батьківщини понад усе.

Учням та молоді розповідали про історію народження свята, якими якостями мають володіти справжні солдати, закріпили знання про різні роди військ, також було переглянуто ряд презентацій «Захисники України», тематичних плакатів у міських школах. Проведено багато зустрічей з військовослужбовцями, які розповіли малечі про свою професію і службу в лавах Збройних сил України.

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю, суверенність та неподільність нашої держави. З глибокою шаною і вдячністю щиро вітаємо всіх військовослужбовців з професійним святом та бажаємо усім вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх ваших мрій і побажань та мирного неба над Україною.

 

Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує: 09.12.2019 року Золочівським районним судом розглядалась позовна заява подана органом опіки та піклування Золочівської райдержадміністрації щодо позбавлення батьківських прав мешканки Золочівського району відносно трьох малолітніх дітей.

У судовому засіданні залучено працівників служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації, ЗРЦСССДМ також працівників ювенальної превенції Золочівського районного відділу поліції. 10.12.2019 року комісією в складі працівників служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації, практичного психолога ЗРЦСССДМ, інспектора ЮП Золочівського ВП ГУНП у Львівській області, представників органів місцевого самоврядування здійснено виїзди у сім»ї, які потрапили в складні життєві обставини в ході яких обстежено матеріально-побутові умови проживання дітей, про що складено відповідні акти, проведено ряд профілактичних бесід з батьками, попереджено батьків про адміністративну та кримінальну відповідальність по ст.184 КУпАП та ст.166 КК України.

 

В рамках Всеукраїнського тижня права Золочівське бюро правової допомоги консультує

WikiLegalAid - правнича українська Wikipedia Кожна людина, маючи лише доступ до інтернету, може отримати правову консультацію через довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid. Інформаційний ресурс WikiLegalAid за адресою wiki.legalaid.gov.ua був презентований суспільству 13 грудня 2018 року і за рік своєї роботи став незамінним помічником для багатьох юристів та осіб, які цікавляться правом та новелами законодавства.

У базі правових консультацій міститься більше 1500 консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються клієнти до системи БПД. Окрім правової інформації, у WikiLegalAid можна побачити не лише посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення WikiLegalAid (wiki.legalaid.gov.ua) – інформаційна платформа, що функціонує за принципом Wikipedia.

Інформація постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики. Цією базою можуть користуватись як юристи-практики, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультації підготовлені так, щоб бути зрозумілими не лише фахівцям, а й людям без юридичної освіти.

Доступ до всієї інформації, що міститься в базі, є безкоштовним для користувачів платформи. Єдина умова – наявність інтернету. Незалежно від того, де знаходиться людина, вона може отримати якісну правову інформацію.

З 2016 року цей ресурс існував як «внутрішній», виключно для працівників системи БПД. За три роки було накопичено багато інформації, яка використовувалась під час консультування клієнтів, і саме ця інформація стала основою формування довідково-інформаційної платформи. Тепер скористатися базою правових консультацій може кожен охочий.

Головна сторінка WikiLegalAid оновлена, стала більш зручною для користувачів. Для отримання інформації треба ввести у вікні пошуку на головній сторінці слово або його корінь. На екрані з’явиться перелік консультацій, що містяться в базі.

Знайти необхідну інформацію можна також через структуру категорій WikiLegalAid за галузями права.

Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» - це дієвий інструмент, спрямований на підвищення правової свідомості та освіченості населення.

 

09.12.2019

 

Сьогодні, 9 грудня 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів друге засідання районної комісії з розгляду заяв дітей-сиріт та осіб з їх числа, на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень

За результатом засідання комісії було прийнято рішення щодо надання згоди на використання коштів державного бюджету на придбання житла дитині, яка позбавлена батьківського піклування.

 

08.12.2019

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ЗОЛОЧІВ’ЯНКИ ІРИНИ ЯВОРСЬКОЇ

8 грудня 2019 року, у читальному залі районної бібліотеки  відбулася презентація книги «ДИВО-ПАПОРОТЬ-ЦВІТ» поетеси, активного громадського діяча громадської організації  «Союз Українок», заступника голови Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації Ірини Яворської.  

Як розповіла автор, ця книга – це спроба за допомогою рідного слова відтворити глибинні почуття, що струменять із зболеного, чутливого серця нашого сучасника.  Вірші ,які увійшли у збірку відверті і сповідальні , вони не переобтяжені надмірностями  модерних асоціацій, однак метафоричні і образні.

Привітати поетесу прийшли рідні, близькі, представники громадських організацій, колеги-поети, молодь, громадськість.

Слова вдячності за чудові вірші висловив під час презентації отець Василь Саган, член громадської ради при Золочівській райдержадміністрації.

Багато вітальних слів прозвучало від молоді, читачів та громадських активістів. Впродовж усього заходу автор читала власну поезію, яка переносила слухачів у світ пізнання глибоколіричної поезії.

 

В рамках святкування Дня волонтера, золочівські волонтери відвідали музей гаварецької кераміки у селі Гавареччина Золочівського району. 

 

07.12.2019

 

7 грудня 2019 року з нагоди вшанування пам’яті автора Державного Гімну України отця Михайла Вербицького відбулися заходи у с. Млини Республіки Польща.

Зокрема, у церкві Покрови Пречистої Богородиці проведено панахиду.

Опісля, біля каплиці-пантеону, де похований о. Михайло Вербицький, покладено квіти, прочитано молитву та громадське віче.

У заходів взяла участь делегація із Золочівського району, під керівництком керівника апарату Золочівської райдержадміністрації Галини Семчишин.

 

7 грудня 2019 року у Золочівському ОЗЗСО№1 відбулося відкриття Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Знавців рідної української мови привітав голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич.

Перший такий конкурс відбувся у 2000 році - році, коли наша країна відзначала дев’яту річницю проголошення незалежності. Це був рік, коли сам меценат приїхав до Києва, аби вручити нагороди його переможцям. На жаль, уже благородного мецената нема на цьому світі, але справа – конкурс, який він започаткував, триває. Тепер він носить ім’я засновника – «українця, який не схотів бути бідним», - так писав про нього виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький. Петро Дмитрович Яцик – канадійський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході. Метою Конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу, національно-патріотичного виховання учнівської молоді та підвищення рівня знань учнів з української мови. А ще він задуманий як міжнародний конкурс юних знавців української мови і повинен охопити всіх українських дітей світу, які з любов'ю і шаною ставляться до української мови і хочуть її знати.

Учасниками конкурсу є діти та молодь з Бразилії, Австралії, Канади, США, Росії, Казахстану – словом, тих країн, де є українська діаспора. Конкурс має чотири етапи: шкільний (кількість учасників не регламентована), район-місто (допускаються конкурсанти, які відповідають певним критеріям знань).

До третього туру допускаються знавці мови, які отримали найвищий бал у попередньому етапі. Четвертий заключний етап міжнародним, на ньому відзначаються найкращі. І їм салютує уся Україна та діаспора, а нагороди вручає сам Президент.

У Конкурсі взяли участь учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району. Уже 19–років у районному етапі Конкурсу свої знання рідної мови продемонстрували близько 2500 учнів загальноосвітніх шкіл.

Слід відзначити, що його учасники шанують та люблять мову, вміють використовувати набуті теоретичні знання на практиці, добре володіють художнім словом.

 

06.12.2019

 

Відзначення Дня Збройних сил України у військовій частині А 2562

Сьогодні, 6 грудня 2019 року у актовій залі військової частини А 2562 проведено урочисті з нагоди Дня Збройних сил України. День Збройних сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Цей день святкується щороку 6 грудня — у день прийняття в 1991 році Закону України “Про Збройні сили України”. Україна, враховуючи необхідність забезпечення власної воєнної безпеки та оборони, усвідомлюючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародної стабільності, як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава має Збройні сили України із необхідним рівнем їх бойової готовності та боєздатності.

Завдання наших Збройних сил захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Привітали військовослужбовців із святом голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

За сумлінне виконання службових обов'язків та з нагоди Дня Збройних сил України нагороджено грамотами Золочівської райдержадміністрації та районної ради кращих військовослужбовців.

 

04.12.2019

 

У сесійній залі районної ради представлено голову Золочівської районної державної адміністрації

Відповідно до розпорядження Президента України Володимира Зеленського від 2 грудня 2019 року №436/2019-рп головою Золочівської районної державної адміністрації призначено Маркевича Василя Богдановича.

Сьогодні, 4 грудня, в сесійній залі районної ради відбулося представлення нового керівника райдержадміністрації.

Очільника району представила керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, яка зачитала текст розпорядження Президента України. У своєму виступі керівник апарату Львівської облдержадміністрації наголосила на важливості плідної співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування громадськості.

«Ми вітаємо Вас, бажаємо Вам сили, терпіння, мудрості, а колективу адміністрації, усім територіальним підрозділам,- будьте дружні, лише у підтримці одні до одних буде позитивний результат роботи і район буде у числі перших. Бажаю, щоб голова став сильним лідером у вашому районі», - наголосила Маріанна Вільшинська.

У свою чергу, Василь Богданович подякував за високу довіру, а також запевнив, що зробить усе можливе задля подальшого розвитку Золочівського району.

«Сьогодні я бачу у пріоритеті роботи якісну адміністративно-територіальну реформу, процес переходу від одного устрою до іншого, сучасного, більш нового, який має бути зрозумілим, чітким і безболісним. Для якісної роботи мають бути залучені інвестиції. Особливий акцент хотів би поставити на роботі з громадянами. Я закликаю усіх до конструктивного і відкритого діалогу. Потрібно всім об’єднатися, - громадянам, громадським організаціям, депутатам усіх рівнів, владі і виконувати спільну мету: сильна і процвітаюча країна, заможні громадяни і безпека», - наголосив Василь Маркевич.

 

03.12.2019

 

«Різдвяний конвой» у Золочеві

Обласною державною адміністрацією у співпраці з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» та партнерами з Німеччини «WPK Weihnachtspackchenkonvoi gGmbH» реалізується на Львівщині проект «Різдвяний конвой».

Сьогодні, 3 грудня 2019 року у Золочів прибув «Різдвяний конвой» з Німеччини. Цей проект традиційно відбувається у перший тиждень грудня. З нагоди «Різдвяного конвою» у районному Народному домі відбулось свято для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Для дітей, їхніх батьків та опікунів з концертом виступили учасники колективу «Древо».

Діти, їхні батьки та опікуни не лише насолодились мистецькими номерами концерту, а й отримали подарунки від німецьких волонтерів. Адже гості підготували 380 гостинців для малечі міста та району. Зазначимо, що протягом року в німецьких садочках, школах та компаніях пакували подарунки для дітей із соціально незахищених категорій, вразливих родин. Зібране доставили спеціальними різдвяними вантажівками в Україну. Цей проект дістав назву «Різдвяний конвой».

Щиро подякували зарубіжним волонтерам з «Різдвяного конвою» начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Суддя та директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Наталя Маркевич. Проект реалізовують представники з Німеччини «WPK Weihnachtspackchenkonvoig GmbH» у партнерстві з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» за підтримки та сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 грудня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про надання згоди на влаштування малолітнього до закладу релігійної організації «Родинний дім «Покрова»; про розгляд заяви щодо надання згоди на зняття з реєстрації малолітньої дитини; про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; про розгляд заяви щодо встановлення порядку спілкування з дитиною; житлові питання.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

28.11.2019

 

Для учнів Золочівського економічного ліцею проведено лекцію з елементами тренінгу на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити: як вберегтися від захворювань. Соціально-небезпечні захворювання – виклики сучасного суспільства».

Сьогодні, 28 листопада 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з лікарем-інфекціоністом кабінету «Довіра» НКП «Золочівська ЦРЛ» Мартою Менько в актовій залі Золочівського економічного ліцею проведено лекцію з елементами тренінгу на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити: як вберегтися від захворювань. Соціально-небезпечні захворювання – виклики сучасного суспільства».

У заході прийняли участь учні 8, 9 та 10 класів спільно з вчителями навчального закладу. Лікарем було представлено проблему поширення ВІЛ-інфекції та гепатитів в контексті сучасних тенденцій, озвучено статистичні здані за останні роки в районі, проаналізовано динаміку зростання інфікованих в світі. Марта Миколаївна проінформувала учнів про шляхи інфікування, пояснила, як ВІЛ-інфекція/СНІД та гепатити різних форм передаються, яка різниця між поняттями ВІЛ та СНІД, навела вражаючі приклади з життя, щодо необережності інфікування молодими людьми при відвідуванні косметологічних кабінетів (татуаш, пірсинг, татуювання, манікюр, педикюр), стоматкабінетів тощо. Метою лекції є підвищення обізнаності студентів щодо шляхів передачі ВІЛ, гепатитів B та C та популяризації відповідальної поведінки, а зокрема Марта Миколаївна закликала проходити тестування. «Первинна профілактика – основа розвиненої системи громадського здоров’я. Моя сьогоднішня лекція є унікальним прикладом того, як потрібно реалізовувати профілактичні заходи, спрямовані на здоров’я всього населення», – зазначила лікар.

 

Сьогодні, 28 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання спеціальної комісії для вжиття заходів щодо запобігання зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників. Під час засідання комісії виступила директор Золочівської РФ ЛОЦЗ Галина Коменда, яка проінформувала про ряд вакантних посад, які постійно оновлюються у базі даних районної філії.

 

Сьогодні, 28 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання колегії. Під час засідання колегії розглянуто питання:

- про проект районного бюджету Золочівського району за 2020 рік;

- про проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік;

- про роботу суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті та надання потерпілим практичної допомоги;

- про розгляд звернень Золочівської районної ради та відділу освіти райдержадміністрації.

Особливу увагу присутніх було звернуто на роботу суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті та надання потерпілим практичної допомоги про яку доповів начальник відділу сімейної політики управління соціального райдержадміністрації Іван Божаківський.

Обговоривши дане питання вирішено звернути більше уваги на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення обізнаності громадян району щодо сучасних проявів домашнього насильства та насильства за ознакою статі; забезпечити дотримання усіма посадовими особами, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству у сферах охорони здоров'я, освіти, соціального захисту та профілактики злочинності, чинного законодавства з метою захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які зазнали жорстокого поводження, життю та здоров'ю, яким загрожує небезпека. З усіх інших порушених питання прийнято відповідні рішення.

 

27.11.2019

 

Сьогодні, 27 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністарції Ігор Нижник провів планове засідання районного конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування. З питань, що обговорювалися, прийнято відповідні рішення.

 

26.11.2019

 

Сьогодні, 26 листопада 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду щодо перебування на Золочівщині «Різдвяного конвою».

Обговорено під час наради організаційні питання супроводу учасників проекту та визначено приміщення для проведення зустрічі. Проект «Різдвяний конвой перебуватиме на Львівщині і діти із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, отримають пакунки з подарунками, які сформували родини з Німеччини.

Проект реалізовують представники з Німеччини «WPK WeihnachtspackchenkonvoigGmbH» у партнерстві з громадською організацією «Народна самооборона Львівщини», громадською організацією «Ротарі клуб «Львів Інтернешнл» за підтримки та сприяння Львівської обласної державної адміністрації.

 

25.11.2019

 

25 листопада в Україні розпочинається акція "16 днів проти насильства"

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Щорічна акція “16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини. Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року.

Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Основні завдання акції “16 днів проти насильства”: - привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; - активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні; - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому. Відповідно до рішення Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації від 20 листопада 2019 року в освітніх закладах району передбачено проведення інформаційно-просвітницьких бесід, тренінгів; дискусій, а також оформлення інформаційних куточків з питань попередження насильства в сім’ї, торгівлі людьми тощо та організувати їх виконання; організовуватимуться зустрічі учнів та студентів з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, правоохоронних органів щодо забезпечення прав неповнолітніх, роз’яснення їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій, роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, вчинення кримінальних правопорушень проти особистості тощо.

З 25 листопада до 10 грудня 2019 року з 10.00 до 12.00 год. працюватиме "гаряча телефонна лінія" з питань насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми (телефон 4-32-89).

 

23.11.2019

 

23 листопада 2019 року на площі Незалежності, біля пам'ятника В.Чорноволу, в місті Золочеві відбувся поминальний захід у зв’язку з роковинами Голодомору 1932-1933 років.

Священнослужителі району провели спільну панахиду за загиблими та у глибокій скорботі молитвою згадали жертв голодоморів. Проведено Всеукраїнську «хвилину мовчання», поминальний передзвін у храмах.

В акції "Засвіти свічу" взяли участь: керівництво району та працівники райдержадміністрації, районної і міської рад, громадськість, військовослужбовці та молодь. Учасники молодіжного театру «Край» провели захід «Не погасне біль ГОЛОДОМОРУ».

На фасадах будинків установ та організацій приспущено державні прапори з чорними стрічками.

На підвіконнях помешкань громадян горіли свічки пам'яті за жертвами голодоморів.

Завершилися заходи викладанням символічного хреста із запалених лампадок.

 

22.11.2019

 

Сьогодні, 22 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів особистий прийом громадян. Під час прийому розглядалося колективне звернення жителів с. Червоне щодо нищення дороги з с. Княже до с. Червоне великовантажними машинами двох агрофірм. А також розглядалося земельне питання жителя с. Скварява Наквацького А.М.

За результатами зверненнь надано роз’яснення та прийняті відповідні рішення.

 

21.11.2019

 

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи.

21 листопада 2019 року, у місті Золочеві на площі Незалежності відбулися заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи, які розпочалися із молитви за тих хто віддав життя за Україну, за Героями Небесної Сотні У заході взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної ради та міської ради, депутати місцевих рад, представники громадських організацій, волонтери, освітяни, молодь району, гості та жителі міста, військовослужбовці.

Під час громадського Віча виступив учасник Революції Гідності, депутат районної ради Станіслав Федина, депутат обласної ради, волонтер Мирослава Бабінська, студентка Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету, голова ради студентського самоврядування Олеся Кухта.

Біля дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні було покладено квіти та запалено лампадки.

На завершення заходу прозвучав Марш української армії «Зродились ми великої години» у виконанні військового оркестру Національної гвардії України.

 

20.11.2019

 

Сьогодні, 20 листопада 2019 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду щодо організації заходів для урочистого відкриття амбулаторії монопрактики у селі Ремезівці, Золочівського району, котре відбудеться 29 листопада поточного року.

 

Сьогодні, 20 листопада 2019 року, у сесійному залі Золочівської районної ради відбулось командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Золочівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області на тему «Дії органів управління та сил цивільного захисту Золочівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області при виконанні заходів цивільного захисту із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в екстремальних умовах мирного часу і особливого періоду та ліквідації їх наслідків». У навчанні прийняли участь: районна комісія з питань ТЕБ і НС, районна комісія з питань евакуації та районні спеціалізовані служби.

 

20 листопада 2019 року фінансовим управлінням районної державної адміністрації проведено семінар-нараду з головами та бухгалтерами місцевих рад.

На нараді обговорювались питання по виконанню місцевих бюджетів за 2019 рік та складання і затвердження місцевих бюджетів на 2020 рік. Крім цього, працівники фінансового управління та місцевих рад фінансово долучились до ремонту будинку в селі Словіта учасника АТО, який перебуває на лікуванні у зв’язку із бойовим пораненням.

 

Учора, 19 листопада 2019 року, у спортивному залі Сасівського НВК відбулося спортивне свято для вихованців районного будинку "Рідний дім" під назвою: "Ти зможеш, якщо зміг я".

У заході взяла участь заступник начальника обласного центру фізичного здоров’я населення Ірина Підлужна . Юні учасники були поділені на дві команди: "Атлети" та "Вікторія".

У безкомпромісній боротьбі, в більше ніж 10 естафетах перемогу здобула команда "Вікторія".

Переможці та усі учасники свята отримали кубки, медалі та 10 комплектів ракеток для гри в настільний теніс.

 

У райдержадміністрації відбулося засідання Координаційної ради

20 листопада 2019 року відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації. На засіданні розглянули такі питання:

1) про виконання заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству в районі у 2019 році;

2) про виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми у 2019 році.

3) про проведення щорічної акції "16 днів проти насилля" у Золочівському районі.

Було проаналізовано роботу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а також роботу щодо виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми у 2019 році.

Координаційною радою запропоновано у подальшій роботі відповідним службам більше уваги звернути на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення обізнаності громадян району щодо сучасних проявів домашнього насильства та насильства за ознакою статі; забезпечити дотримання усіма посадовими особами, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, чинного законодавства з метою захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які зазнали жорстокого поводження, життю та здоров'ю, яким загрожує небезпека. Більше уваги приділити роботі з дітьми працівників-мігрантів, дітьми внутрішньо переміщених осіб, дітьми-сиротами та іншими категоріями дітей, які потребують соціального захисту, особами, що є їх батьками чи опікунами, особами, залученими до найгірших форм праці, безробітними, особами, що мають намір працевлаштуватися за кордоном щодо сучасних проявів торгівлі людьми (дітьми), а також засобів і методів, що використовуються торгівцями людьми; роз’ясненню можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях.

 

19.11.2019

 

Відбулася нарада з питань фінансування оплати праці лікарів, що працюють в медичних комісіях при Золочівському районному військовому комісаріаті.

Сьогодні, 19 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів нараду з начальником фінансового управління райдержадміністрації Галиною Мудрою, заступником головного лікаря НКП «Золочівська районна центральна лікарня» Антоном Луговим, військовим комісаром Золочівського РВК Михайлом Саєнком, головним спеціалістом відділу правового забезпечення, оборонної та мобілізаційної роботи Оксаною Казьмір.

За результатами проведеної наради вирішено винести на розгляд сесії районної ради питання про затвердження фінансування на оплату праці медикам, які працюють в комісіях при райвійськоматах.

 

Відбувся молодіжний тренінг «Збережімо екологію рідного краю» в рамках неформальної освіти та проекту «Життя без сміття 2019»

Сьогодні, 19 листопада 2019 року, в Золочівському економічному ліцеї, в рамках неформальної освіти та конкурсу «Життя без сміття 2019» проведено тренінг на тему: «Збережімо екологію рідного краю».

Даний конкурс був організований Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації та присвячений Всесвітньому дню вторинної переробки. Метою проведення даного заходу є формування в підростаючому поколінні дбайливого ставлення до природи, привернення уваги до актуальної проблеми сучасності – засмічення, знайдення шляхів подолання даної проблеми. Лектором даного тренінгу виступила громадський інспектор з охорони довкілля у Львівській області Жанна Царик.

Під час проведення тренінгу обговорювалося питання поводження з відходами та раціонального використання природних ресурсів, а також причини та наслідки нераціонального використання природних ресурсів, що сприяють виникненню негативних явищ у навколишньому середовищ.

Діти задавали багато цікавих питань та висловлювали свої думки, як зберегти екологію Золочівщини.

 

Сьогодні, 19 листопада 2019 року, в рамках проведення профорієнтаційних екскурсій для учнів Золочівського економічного ліцею було організовано та проведено (спеціалістом з молодіжної політики апарату райдержадміністрації Ольгою Марусин, спеціалістом відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Жанною Царик, начальником еколого-освітнього відділу НПП «Північне Поділля» Мирославою Єргуньовою та вчителем Золочівського економічного ліцею Іриною Бірулін) пізнавальну екскурсію «Моя майбутня професія еколог» на території сміттєзвалища ТПВ (полігон та сортувальна лінія ТПВ), яке розташоване на території Єлиховецької сільської ради Золочівського району.

Директор сміттєсортувальної лінії ТзОВ «Еко Баланс Золочів» Богдан Бундз розказав учням про вид діяльності підприємства, а саме: збір, вивіз та сортування твердих побутових відходів. Він розказав, що вторинна сировина сортується на такі категорії: пет-пляшки ( окремо по кольорах, поліетеленова плівка, склобій (коричневий, зелений, прозорий), металобрухт, макулатура, тетра паки, тверді пластмаси та ін.) та реалізується в подальшому.

Діти змогли на власні очі побачити, як працює сортувальна лінія, де відбувається попереднє сортування ТПВ, пресування та відправлення на вторинну переробку, а органіка вивозиться на полігон ТПВ і якою важкою є праця людей, котрі там працюють. Також Богдан Бундз наголосив на тому, що чистота, культура і порядок у місті – ознаки того, що його мешканці добрі господарі і патріоти свого міста. Тому у кожного з нас повинна бути практика сортування сміття в щоденному житті, це є важливим аспектом збереження екології свого краю.

 

18.11.2019

 

Звітність по єдиному соціальному внеску та виправлення помилок

Формування та подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначено Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435 зі змінами.

Роботодавці, які використовують працю найманих працівників на умовах трудового договору (контракту), договору ЦПХ або на інших умовах, зобов`язані формувати та подавати Звіт з ЄСВ протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Слід зауважити, що звітність формується та подається незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам. У разі виявлення помилки у звіті необхідно до закінчення терміну подання звіту повторно сформувати та подати звіт у повному обсязі до ДФС.

Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та Реєстру застрахованих осіб. Якщо помилку виявлено в реквізитах, за винятком сум, після закінчення звітного періоду необхідно подавати скасовуючі документи. В такому випадку страхувальник повинен сформувати та подати до органу ДФС звіт за місяць, в якому необхідно зробити корегування:

- титульний аркуш з переліком таблиць звіту, які корегуються;

- відповідну таблицю із зазначенням типу форми "скасовуюча" з відомостями, які були помилкові;

- відповідну таблицю із зазначенням типу форми "початкова" із зазначеними правильними відомостями.

При цьому таблиця 6 додатку 4 повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні періоди, не може містити таблиць 1-4 додатка 4. Якщо потрібно лише скасувати відомості, зазначені в таблиці 5 та 7 додатка 4, необхідно подати тільки скасовуючі документи.

Також звертаємо увагу на те, що кожен роботодавець має можливість самостійно отримувати електронні довідки про страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків за своїх працівників. Даною послугою можуть користуватися користувачі веб-порталу ПФУ. Сервіс є безкоштовним і може бути корисним кожному роботодавцю, як великим корпораціям, так і малому бізнесу.

Звіт з помилками - це відсутність інформації про стаж та заробіток в облікових картках Ваших працівників!

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні, 7 або за телефоном 4-24-43.

Золочівський відділ обслуговування громадян

(сервісний центр) головного управління

Пенсійного фонду України у Львівській області

14.11.2019

 

Відбулася XLVI сесія Золочівської районної ради VII скликання.

Сьогодні, 14 листопада 2019 року, на розгляд сесії районної ради було винесено 15 питань. Одним із найактуальніших було питання про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства «Золочівська районна стоматологічна поліклініка» Золочівської районної ради Львівської області. По даному питанню було прийнято позитивне рішення.

Також в ході сесії заслуховувалася інформації: про виконання районного бюджету Золочівського району за 9-ть місяців 2019 року , Золочівського відділу поліції Головного управління Національної полоції у Львівській області про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Золочівського району за 2019 рік, а також звіт про роботу відділу культури та туризму райдержадміністрації.

 

13.11.2019

 

10 листопада 2019 року у парковій зоні (територія між районним Народним Домом та райдержадміністрацією) відбулися майстер-класи для дітей учасників АТО та усіх бажаючих по виготовленню квітів з гофрованого паперу, плетіння осінніх вінків та фейс-арту. Дійство відбувалося в рамках впровадження проекту "Життя після конфлікту: підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей", який реалізовується Міжнародною організацію з міграції в Україні (МОМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Модераторами проекту виступили військовослужбовці: А. Костюк, О. Воронюк. Партнери проекту: Золочівська центральна районна бібліотека ім. І. Франка, військові частини: А- 2562, 3080 (військовий госпіталь) та Навчальний центр Національної гвардії України.

А також Золочівський районний військовий комісаріат, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, місцеві органи влади, релігійні громади району, ветеранські організації, меценати.

Свято продовжилось цікавим тренінгом "Мовний калейдоскоп. Свято українського слова" приуроченим до Дня української писемності та мови, котрий організували та провели працівники районної центральної бібліотеки ім. І.Франка, Все дійство відображалося в незабутній осінній фотосесії.

 

Сьогодні, 13 листопада 2019 року, за участю першого заступника голови райдержадміністрації Ігора Нижника відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Петро Кобелька та члени містобудівної ради: Віктор Зарічний, Ігор Погребняк, Олег Грабовський, Олександра Сембай, Роман Кушнір.

В ході засідання було розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території для реконструкції будівлі школи під багатоквартирний житловий будинок на вул. Галана, 54а у с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада.

– Детальний план території для влаштування скверу «Культури і відпочинку імені блаженного священномученика Олексія Зарицького» на вул. Шевченка у с. Зарваниця Золочівського району Львівської області. Замовник – Струтинська сільська рада.

За результатами розгляду детальні плани території після виправлених зауважень рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької та Струтинської сільської ради.

– Детальний план території для будівництва навчально-оздоровчого корпусу в навчально-оздоровчому таборі «Політехнік-4» на території Єлиховицької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду детальний план території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

11.11.2019

 

Сьогодні, 11 листопада 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання постійно-діючої комісії з розгляду заяв щодо забезпечення житлом пільгових категорій населення.

За результатом засідання комісії було прийнято рішення щодо виділення коштів з державного бюджету на придбання житла дружині загиблого учасника АТО.

 

08.11.2019

 

Сьогодні, 8 листопада, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з представниками Навчального центру Національно гвардії України, військової частини А 2562, відділу освіти райдержадміністрації з питання участі шкіл району у акції під назвою «Гвардійська родина – тобі, Україно». Зазначена акція передбачає збір гуманітарної допомоги та її передачу постраждалим в ході бойових дій жителям районів Луганської та Донецької областей, та присвячена святкуванню Дня Святого Миколая.

Головні зусилля акції спрямовані на учнів та вихованців спеціалізованих закладів для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьків. За підсумками наради скеровано листа щодо проведення благодійної акції на відділ освіти райдержадміністрації та рекомендовано учнівським та педагогічним колективам долучитися до акції.

 

Робоча нарада очільника департаменту ОДА з керівниками господарств Золочівщини

Керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА в рамках проведення виїзних нарад у райони області завітала у Золочівський район.

Відтак, сьогодні, 8 листопада, Юлія Шопська, керівник департаменту спільно з начальником відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяною Борушок здійснили виїзд у Золочівський район. В приміщенні райдержадміністрації спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником провели спільну зустріч-нараду з керівниками господарств району та обговорили питання їх діяльності, поточний стан справ на підприємствах. Опісля наради Юлія Шопська завітала на сільськогосподарські підприємства району.

 

Лекція з елементами тренінгу для школярів до Дня української писемності та мови

Сьогодні, 8 листопада, у Золочеві в бібліотеці для дітей відбувся захід «Бринить, співає рідна мова» до Дня української писемності та мови. Фахівці дитячої бібліотеки для учнів молодшої школи Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №1 провели лекцію з елементами тренінгу. Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

 

07.11.2019

 

Сьогодні, 7 листопада 2019 року, в приміщенні сесійної зали Золочівської районної ради за участі керівництва Львівської обласної державної адміністрації відбулося обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Золочівського району. В обговоренні взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керівники органів місцевого самоврядування, депутати районної та обласної рад, громадськість, засоби масової інформації району.

Розпочалося обговорення із виступу першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Василя Лозинського, який повідомив про те, що як відомо, в Україні задекларовано новий етап реформи децентралізації. Він передбачає завершення процесу об’єднання громад та формування нових районів. Під час виступу було аргументовано перспективність об’єднання територіальних громад.

Т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда презентував проектну модель адміністративно-територіального устрою області базового та районного рівня Золочівщини. «Наразі уряд нічого остаточно не затверджував. Той проєкт, що розроблений на основі наших пропозицій, зараз обговорюється в районах. Ідеться про шість районів і 67 ОТГ. На сьогодні ще діє перспективний план, затверджений раніше, в якому запропоновано 85 ОТГ», – сказав під час зустрічі Степан Куйбіда.

Нагадаємо, що має місце поділ території Львівщини на шість районів: Львівського, Дрогобицького, Самбірського, Червоноградського, Золочівського і Стрийського. За його словами, план відштовхується від спроможності громад з врахуванням інфраструктури та рівновіддаленості населених пунктів від адміністративного центру.

Опісля презентації голови місцевих рад, громадські активісти, депутати мали можливість виступити та донести власне бачення громад щодо процесу та конфігурацій об’єднання.

«Після циклу обговорень, враховуючи думки кожної громади, ми хочемо сформувати і в подальшому відстоювати те бачення, що мають мешканці Львівської області», - зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський.

 

06.11.2019

 

Цьогоріч проект «Ідея змінює каїну» знову завітав до Золочева

Сьогодні, 6 листопада 2019 року, у місто Золочів завітав молодіжний проект «Ідея змінює країну». Тренер Руслан Юрків, Львівського обласного молодіжного центру захопив молодь своєю розповіддю про проект. Зустріч відбулася у читальному залі районної бібліотеки ім. І. Франка за участі студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» і старшокласників шкіл міста.

Програма спілкування з молоддю включала інтерактивне навчання, лекцію та групові вправи, які дали змогу учасникам створити власну креативну ідею та знайти можливості її практичного втілення. В ході зустрічі тренер розділив учасників на три команди, кожна з них презентувала свої команді ідеї відносно запропонованих предметів. У підсумку організатори оберуть найкращі ідеї, а їхні автори зможуть взяти участь у підсумковому заході – Форумі ідей, який відбудеться у у м. Львові. Важливо відмітити, що більша частина учасників наголошує на створенні молодіжних центрів та вільних просторів як комунікативного проектного майданчику. Було проведено опитування за анкетуванням, де молодь вказувала свої пропозиції ідей. Мета даного заходу – активізувати молодих людей Львівщини, сформувати і розвинути суспільно-активне молоде покоління.

 

На Золочівщині вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича

В рамках відзначення 208-ї річниці від дня народження Маркіяна Шашкевича у музеї-садибі села Підлисся, Золочівського району учні, вчителі Білокамінського НВК, громадськість вшанували пам'ять священика, громадського діяча, поета та патріота-українця Маркіяна Шашкевича, сьогодні, 6 листопада 2019 року.

Мета заходу – це утвердження громадянської свідомості, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, вшанування культурного надбання Золочівщини, збереження та популяризація творчості Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича.

 

04.11.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 4 листопада 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про визначення способів участі у вихованні онуки; про надання згоди на зняття з реєстрації малолітньої дитини; про надання згоди на продовження терміну перебування дитини у дитячому будинку «Рідний дім»; щодо влаштування малолітнього сина у районний дитячий будинок «Рідний дім»; щодо продовження терміну перебування дітей в патронатній сім’ї.

Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених. «Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Учнівська та студентська молодь району відвідали виставку «З історії герба України»

Молодь золочівських шкіл відвідали виставку українських гербів у районному Народному домі. Учні отримали цікаву інформацію про історію горботворення, переглянувши інформаційно-просвітницькі стенди.

 

01.11.2019

 

На Золочівщині відзначили 101 річницю ЗУНР

Сьогодні, 1 листопада 2019 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, голова районної ради Олег Банах взяли участь у заходах з нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення ЗУНР, які відбулися біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України» міста Золочева. Духовенство у спільній екуменічній молитві згадали світлу пам'ять усіх Героїв, які загинули за волю і незалежність України. З виступом до присутніх звернувся о. Юрій Галабуда, який закликав присутніх до духовної єдності у боротьбі за Українську державу.

У заходах взяли участь військовослужбовці, колективи організацій району, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, громадськість, які прийшли вшанувати учасників національно-визвольних змагань.

Продовжилися заходи виступом учителя історії Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 Володимира Сивака. «Сьогодні ми вкотре зібралися біля пам’ятника «Борцям за волю України, аби засвідчити прагнення українського народу до волі, свободи і єдності. Вічна слава героям і слава Україні», - зазначив у виступі Володимир Андрійович. Учитель історії розповів присутнім про перебування ЗУНР у м. Золочеві, наголосив на прагненні вчителів у ті часи вступати до українського війська та боронити свою державу. Закінчилися заходи покладанням лампадок та квіткових композицій в пам'ять про загиблих учасників національно-визвольних змагань та виконанням Маршу української армії «Зродились ми великої години».

 

29.10.2019

 

Конкурс навчальних проектів «Життя без сміття-2019»

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації оголошує проведення з 01 листопада до 30 листопада обласного екологічного конкурсу навчальних проектів «Життя без сміття-2019» за участю учнів 1-9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

Щорічно 15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки. У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро з двох основних причин. З одного боку, запаси природних ресурсів не безмежні, а їх нераціональне використання призводить до втрат цих ресурсів. З іншого боку, однією з причин глобального потепління називають «парниковий ефект», в тому числі через накопичення відходів. Відходи потрібно грамотно утилізувати, а ще краще — переробляти, даючи використаній сировині друге життя.

З метою привернення уваги до цієї теми, зважаючи на визначальну роль екологічної освіти в питанні формування ставлення людей до природи і раціонального використання природних ресурсів, департамент екології та природних ресурсів ініціював проведення конкурсу навчальних проектів «Життя без сміття-2019».

Метою конкурсу є:

• формування в дітей та молоді дбайливого ставлення до природи, розвитку дослідницьких навиків, командної роботи та екологічної культури, насамперед у питанні поводження з відходами та раціонального використання природних ресурсів;

• привернення уваги до актуальної екологічної проблеми сучасності – засміченості та знайдення шляхів вирішення цієї проблеми

• творчі змагання, можливість застосування креативність і винахідливість;

• встановлення зворотного зв’язку із молоддю, популяризації серед дітей причин та наслідків нераціонального використання природних ресурсів, що сприяють виникненню негативних явищ у навколишньому середовищі.

На екологічний конкурс подаються навчальні проекти (презентація, відеоролик), які відображають поточний результат, який отримано в ході реалізації проекту, чим він є корисним для збереження навколишнього природного середовища.

У проекті повинні бути описані методи, які застосовувалися для його реалізації, яку користь можна отримати від переробки вторсировини. Реалізований захід повинен виконувати спонукальну роль до переробки вторинної сировини іншими особами, бути зрозумілим для кожного і простим у застосуванні.

До роботи додається короткий опис, в якому потрібно зазначити: прізвище, ім‘я, по батькові автора; вік автора (авторів); клас, у якому навчається автор; повну назву і адресу навчального закладу; номер телефону керівника навчального проекту та навчального закладу. Навчальні проекти можуть виконуватися як індивідуально, так і колективно.

Конкурс проводиться у період з 01.11.2019 по 30.11.2019.

1. Конкурсні роботи приймаються з 01.11.2019 по 30.11.2019

2. Журі Конкурсу розглядає подані учасниками конкурсні проекти та визначає переможців з 01.11.2019 до 30.11.2019.

Результати оголошуються через 10 робочих днів після оголошення конкурсу.

Учасники Конкурсу подають конкурсний проект у департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації (вул. Стрийська, 98, м.Львів) на електронному носії або надсилають на електронну скриньку: biores_lviv@ukr.net

За детальною інформацією звертатися до департаменту екології Львівської облдержадміністрації за тел. 238-73-99, 238-73-83.

 

Перший заступник голови Золочівської райдерж-адміністрації Ігор Нижник, 25 жовтня 2019 року, у приміщенні райдерж-адміністрації провів зустріч з представниками Львівського обласного об’єднання обслуговуючих кооперативів «Рівноправність».

У зустрічі взяли участь спеціаліст з якості молока Оксана Сеньків, агроном по якості кормів Микола Шпех, начальник управління департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігор Вус, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Зеновій Леськів.

Під час зустрічі обговорено питання про створення молочних ферм в районі та їх участі у кооперації.

 

28.10.2019

 

Народний хор села Сасів відсвяткував своє 60-ти річчя

27 жовтня святкував свій ювілей Народний хор "Надбужжя" (Народного дому с.Сасів). 60 років - це поважний вік, але це не межа. Співали діди, співали батьки і дай Боже, щоб ця ниточка поколінь не переривалась ніколи. Бо піснею можна сказати все. Возвеличити і принизити, похвалити і висміяти, вилити біль і радість.

Так, дай Боже вам, учасники хору, міцного здоров’я. Щоб з ваших вуст не переставала звучати музика, музика душі і слова. І ще низько вклоняємось вам за вашу працю і за хвилини радості подаровані людям!

 

25.10.2019

 

Проведено особистий прийом громадян району першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником

Сьогодні, 25 жовтня 2019 року, Ігор Нижник зустрівся з жителями району з таких питань:

- щодо об’єднання дороги по вулиці Привокзальній у селі Вороняки та облаштування водовідвідної канави;

- щодо відновлення електро- та газопостачання до будинку.

З порушених питань громадянам надано роз’яснення.

 

 

24.10.2019

 

З нагоди відзначення 101 річниці ЗУНР у Золочеві заходи відбудуться біля Пам’ятного хреста «Борцям за волю України»

Про це, вирішено сьогодні, 24 жовтня 2019 року під час засідання оргкомітету, який відбувся у приміщенні райдержадміністрації під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Галини Семчишин. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету визначено провести заходи 1 листопада 2019 року о 12.00 год. у м. Золочеві біля Пам’ятного хреста «Борцям за волю України». Районним службам та відділам райдержадміністрації доручено провести підготовчі заходи, а саме: відділу культури та туризму райдержадміністрації - забезпечити озвучення заходу, відділу освіти райдержадміністрації  - запросити до виступу вчителя історії; відділу організаційної роботи та інформаційної діяльності райдержадміністрації запросити духовенство району до участі у заході, а відділу поліції та медичній службі – забезпечити охорону громадського порядку та медичний супровід. 

 

У райдержадміністрації проведено засідання колегії

Сьогодні, 24 жовтня 2019 року, у райдержадміністрації проведено засідання колегії першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником. Під час засідання колегії розглянуто питання:

- про виконання районного бюджету Золочівського району за 9 місяців 2019 року (довідка додається);

- про внесення змін до «Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу району на 2019 рік»;

- про внесення змін в «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018 – 2019 роки».

З усіх порушених питання під час засідання колегії прийнято позитивні рішення.

 

 

23.10.2019

 

На Золочівщині привітали Матерів-героїнь

Почесне звання України «Мати-героїня» у нашій державі було встановлено з метою посилення уваги до проблем народжуваності і зміцнення інституту сім’ї, відзначення  кращих матерів, які забезпечують належні умови для всебічного розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я і духовного розвитку. Це звання є найвищою державною нагородою для багатодітних матерів.

Згідно з «Положенням про почесні звання України» затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476 почесним званням України «Мати-героїня»  відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Враховуючи вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття освіти, розвитку творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, за материнську самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.

Виплата за почесне звання України « Мати-героїня» проводиться з 2008 року. З цього часу 556 жінок Золочівщини отримали статус  «Матері-героїні» та одноразову грошову винагороду у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого з 1 січня року. У 2019 році розмір виплати становить 19210,00 гривень.

Указом Президента України від 6 травня 2019 року № 190/2019 почесне звання «Матері-героїні» присвоєно трьом матерям Золочівського району:

1. Гонтар Галині Василівні, жительці села Коропець, яка народила  і виховала 6 дітей; з них до 8 річного віку 5 дітей.

2. Ваврикович Світлані Ярославівні, жительці села Коропець, яка народила і виховала до 8-річного віку 5 дітей.

3. Зозулі Наталії Богданівні, жительці села Зозулі, яка народила і виховала до 8-річного віку 5 дітей.

Привітали жінок із почесним званням, сьогодні, 23 жовтня 2019 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний та голови місцевих рад, де проживають Матері-героїні.

 

Районний етап XIX Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю конкурсу «Сурми звитяги»

З метою пропаганди серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності, а також на підтримку  бойового духу наших воїнів на фронті з російським агресором 16 -17 жовтня 2019 року у районному Народному домі ім.. І. Білозіра відбувся районний етап фестивалю-конкурсу «Сурми звитяги».

Участь у районному конкурсі взяли учнівські колективи 36 загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідно до наказу відділу освіти Золочівської райдержадміністрації від 18.10.2019 року № 211 «Про підсумки проведення районного етапу фестивалю-конкурсу «Сурми звитяги»» та керуючись положенням про відділ освіти, відповідно до Положення про проведення XIX дитячо-юнацького фестивалю – конкурсу «Сурми звитяги», з метою пропагування  серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу визначено переможців у номінаціях:

«соло»

І місце –Денегу Анастасію, ученицю 9 класу ОЗ Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІ місце –  Чорнобай Марію ученицю 3 класу Сновицького НВК;

ІІІ місце – Магулку Ростислава, учня 7 класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.№1, Вульчак Дарину, ученицю 9 класу Шпиколоського НВК, Фірак Христину, ученицю 9 класу Червоненської ЗОШ І-ІІІ ст., Гнатів Соломію, ученицю 8 класу Словітського НВК, Савчука Миколу, учня 9 класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №1.

«ансамблі»

І місце – ансамбль «Колорит» ЦДЮТ;

ІІ місце – ансамбль «Іскорки радості» Золочівський НВК «Школа радості»;

ІІІ місце – ансамбль «Росинка» Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3.

«живопис»

І місце - Козич Юлію, вихованку ЦДЮТ;

І місце - Чепелюк Марію, вихованку ЦДЮТ ;

ІІ місце - Федунь Соломію, ученицю 6 класу Підгайчиківської ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІІ місце - Патунчак Анастасію, ученицю 9 класу Скварявської ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІІ місце - Балашків Вікторію, ученицю 9 класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.  №3

«графіка» 

І місце - Чепелюк Марію, вихованку ЦДЮТ;     

І місце - Петровича Юліана, учня  9 класу Підгайчиківської ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІ місце – Галас Ярину, ученицю 10 класу Золочівського економічного ліцею

ІІІ місце - Кобильник Христину,  ученицю 9 класу   Жуличівської ЗОШ І-ІІ ст.

"художнє читання та авторська поезія"

І місце – Бойко Вікторію, ученицю 11 класу Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №2.

 

 

22.10.2019

 

Сьогодні, 22 жовтня 2019 року, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів  засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання комісії розглядалося питання щодо відкриття опалювального сезону в дошкільних навчальних закладах району.

За результатами засідання комісії прийнято рішення з 23 жовтня 2019 року розпочати опалювальний сезон в ДНЗ району, а також рекомендовано головам місцевих рад розглянути клопотання щодо доцільності початку опалювального сезону в ДНЗ на підпорядкованих ними територіях.

 

 

21.10.2019

 

У навчальних закладах району продовжуються заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 21 жовтня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) організовано лекцію для учнів Золочівського економічного ліцею та Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1.

Лекцію для учнів10-Б класу провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги на тему: «Цивільний шлюб та шлюб «на віру», правові аспекти».

Під час виступу доповідач на прикладах наголошувала молоді на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Розповіла про громадянський шлюб та відповідальність кожного із членів пари перед законом. Наводила приклади про шлюбні відносини із іноземцями.

 

Зустріч поколінь «Дорогами вкраденого дитинства»

Пам'ять має бути. Ми повинні говорити про пам'ять. У когось вона сформувалася вже на генетичному рівні, особливо в тих родинах, які постраждали під час проведення сумнозвісної операції "Вісла". Але від нас усіх залежить, щоб генетична пам'ять окремих родин стала національною пам’яттю усіх українців. Для цього треба не забувати, а розповідати своїм нащадкам про цю подію.

У приміщенні Золочівської ЦРБ ім. І. Франка громадською організацією "Родинне дерево" було організовано зустріч поколінь "Дорогами вкраденого дитинства" 18 жовтня 2019 року.

На захід були запрошені депортовані з українських етнічних земель наші земляки, у яких операція "Вісла", яка була проведена з особливою жорстокістю, забрала дитинство. Жоден підручник історії не замінить живу розповідь тих, хто пережив ці драматичні події.

У заході взяли участь представники ГО "Родинне дерево", земляки, родини яких були депортовані під час проведення операції "Вісла", представники духовенства, студенти Золочівського коледжу Національного університету "Львівська політехніка" (викладач Яворська І. П.), учні Золочівської ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1 (вчитель Сивак В. А.). 

 

 

17.10.2019

 

17 жовтня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання норм трудового законодавства та рекомендовано суб'єктам господарювання підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Було наголошено  на змінах в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, належне оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, меншому встановленого законодавством розміру.

Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці. За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

 

15.10.2019

 

У райдержадміністрації проведено засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні, 15 жовтня  2019 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник (перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС) провів засідання комісії з питань:

1. Про готовність об’єктів житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та культури району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2019/2020 року.

2. Про хід підготовки дорожніх служб району до дій в умовах осінньо-зимового періоду 2019/2020 року.

3. Про посилення протипожежного режиму та запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2019-2020 року.

4. Про затвердження плану дій Золочівської райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування під час несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

5. Про створення районного штабу керівництва з ліквідації можливих наслідків надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду 2019-2020 року.

6. Про протипожежне водопостачання в районі.

7. Про попередження пожеж на торфополях.

Розглянувши питання згідно порядку денного комісія прийняла відповідні рішення.

 

14.10.2019

 

У музеї-криївці вшановано вояків Української Повстанської Армії

Делегація Золочівського району взяла участь у панахиді пам’яті борцям за волю України – воякам УПА. Цьогоріч відзначається 77-ма річниця з Дня створення Української Повстанської Армії.

 Захід відбувся 14 жовтня 2019 року біля села Гавареччина Золочівського району.

 У поминальному богослужінні взяли участь керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради, воїни УПА, громадськість та молодь району.

Завершилися заходи виступами дітей Білокамінського НВК.

 

 

Святковий захід у міському парку відпочинку «Здоров’я» з нагоди відзначення ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня 2019 року, у парку «Здоров’я»  м.Золочева відбувся святковий захід за участю дітей шкіл міста Золочева, гуртів «ВКС» та «Січ».

Розпочався захід із панахиди за загиблими захисниками України. Громадськість і присутні захисники молитвою вшанували пам'ять героїв новітньої війни. Опісля було процитовано книгу о. А. Зелінського «Соняхи».  Молодь і діти міських шкіл подарували учасникам заходу свої творчі виступи, а гурти «ВКС» та «Січ» додали учасниками події національно-патріотичного духу.

 

 

13.10.2019

 

В Золочівському районі відбулася урочиста академія та святковий концерт «Під покровом Пресвятої Богородиці» в рамках святкування Дня захисника України.

У районному Народному домі ім.І.Білозіра до Дня захисника України, 77-ї річниці УПА, Дня козацтва  пройшла урочиста академія «Під покровом Пресвятої Богородиці», 13 жовтня 2019 року.

У заходах взяли участь керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість. 

 

 

11.10.2019

 

В рамках відзначення Дня захисника України у районі проводяться зустрічі з учасниками АТО (ООС)

У навчальних закладах району проведено багато зустрічей з учасниками АТО.

Школярі та студенти зустрічалися із земляками-захисниками, які розповідали історії перебування у зоні АТО, про нелегкі будні на Сході України. Діти багато запитували про життя військових. Хлопцям було важко розповідати про трагічні події війни, натомість вони охоче говорили про побратимів, дружбу і згадували смішні випадки. 

 

 

Незабутня зустріч з останніми воїном УПА села Вороняки

Земляче мій! В броню уклав

Ти свій талант, натхнення, душу –

Пройшовши крізь огонь і стужу,

Для нас героєм ти постав.

Нещодавно учні Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ступенів разом із заступником директора з виховної роботи Гнатів О.Б. та вчителем музики Огоновським В.В. відвідали  Кіндрат Надію Михайлівну - останнього воїна УПА нашого села. Ця мужня жінка , дбаючи про волю нашої України , була засуджена до відбуття покарання у тюрмі та виправно-трудових таборах терміном на двадцять п’ять  років. Відсидівши п’ять з половиною років, Надія Михайлівна знову стала на захист нашої держави. Вона і до сьогодні зберігає  на стіні червоно-чорний прапор з тих далеких часів. І дуже радіє, що ми маємо свою церкву, свою державу.

Теплі привітання від учнів  лунали на адресу нашого воїна. На завершення зустрічі усі разом заспівали повстанську пісню «Червона калина».

 Ми хотіли б побажати повстанцям та всім учасникам визвольних змагань, щоб вони і надалі були такі веселі, здорові, жили ще дуже довго. Адже  ці люди до кінця залишились вірними своїй присязі, не зрадивши ідеалів національного визволення УПА.

 

Екскурсія для молоді Золочівського ЗОШ № 4 у майстерню по виготовленню свічок 

Сьогодні, 11 вересня 2019 року, з метою орієнтації молоді у виборі майбутньої професії, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло) організовано профорієнтаційну екскурсію у майстерню по виготовленню свічок.

У реабілітаційно-катехитичному центрі при парафії Бл.М.Чарнецького, пані Оксана Сукмановська провела екскурсію для школярів Золочівської ЗОШ №4 по виготовленню найрізноманітніших свічок з  використанням спеціальних форм. Пані Оксана, спеціаліст по виготовленню свічок, розповідала різні тонкощі роботи. Усі присутні зрозуміли, що процес виготовлення свічок має на меті згуртовувати людей. І тому кожен зможе відчути себе митцем, і в майбутньому вилити власноруч унікальну свічку своїми руками та виготовляти для людей потрібні і також естетичні речі – свічки.

 

Що потрібно знати заробітчанам про призначення пенсії

На сьогоднішній день доволі часто заробітчани стикаються із проблемою, коли вони втрачають право на призначення пенсії в Україні. Вони або працювали в іншій державі неофіційно, або працювали в тій країні, з якою Україна не уклала угоди про соціальні гарантії, або якщо й працювали легально в державі, що має угоду з Україною, то не потурбувались про необхідні документи.

Тож що потрібно знати тим, хто збирається працювати або вже працює за кордоном?

Перше, про що потрібно пам'ятати в будь-якому разі – це страховий стаж. Якщо після роботи за кордоном ви маєте намір жити в Україні, то маєте знати й про те, що пенсію вам призначатимуть за українськими законами. Тому для права на її призначення потрібен страховий стаж. І тут, залежно від країни, в якій ви працювали, є нюанси.

Для забезпечення соціальних гарантій своїх громадян, зокрема на пенсійне забезпечення, Україна укладає відповідні угоди з іншими країнами. Сьогодні їх більше двадцяти. Це держави колишнього Радянського Союзу і держави СНД (Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Російська Федерація, Молдова, Грузія, Азербайджан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан), держави Прибалтики (Латвія, Литва, Естонія), держави ближнього та далекого зарубіжжя (Польща, Чехія, Словаччина, Болгарія, Іспанія, Португалія).

Частину цих угод, а саме угоди з країнами колишнього Радянського Союзу, укладено за територіальним принципом, частину – за пропорційним.

Територіальний принцип передбачає, що стаж, якого людина набула, працюючи в цих країнах, зараховують і в Україні. Суть пропорційного принципу, за яким Україна співпрацює з іншими державами у тому, що Україна окремо нараховує людині пенсію за "український" стаж згідно зі своїм законодавством, а інша держава нараховує пенсію за частину "свого" стажу за своїми законами. Для визначення права особи на пенсію буде взято до уваги стаж іншої держави. І якщо пенсіонер проживає в Україні, інша держава пересилає йому свою частину коштів в Україну і навпаки, якщо пенсіонер живе в іншій країні, то Україна переказує кошти за місцем проживання.

Тобто якщо ви працювали в країнах колишнього Радянського Союзу, наприклад, у Росії, Казахстані чи Узбекистані,  а на пенсію виходите в Україні, також пропрацювавши тут певний період, то "закордонний" стаж вам додадуть до "українського". І в підсумку потрібно буде мати достатню кількість стажу для призначення пенсії, зокрема у 2019 році це 26 років. Але треба пам'ятати й про те, що щороку кількість стажу, необхідна для призначення пенсії, збільшуватиметься (2020 року це буде 27 років, 2021-го – 28 років), доки страховий стаж досягне 35 років.

Тож для підтвердження свого стажу роботи в цих країнах потрібно мати документи. У разі потреби Пенсійний фонд допомагає майбутнім пенсіонерам в отриманні відповідних документів, надсилаючи запити  в ці країни. З іншого боку, треба бути готовим і до того, що інформацію з документів, які ви надаєте, у Фонді також будуть перевіряти через запити.

Золочівський відділ обслуговування

громадян (сервісний центр) головного

управління Пенсійного фонду України

у Львівській області

 

10.10.2019

 

У Золочівському відділі поліції відбувся День відкритих дверей.

8 жовтня у Золочівський відділ поліції завітали учні 7-9-х класів місцевих шкіл.

“У відділі поліції хлопців та дівчат зустріла інспектор ювенальної превенції Золочівського відділу поліції майор поліції Оксана Березіна, яка ознайомила дітей із роботою правоохоронців. Спочатку діти мали змогу побачити, як працівники чергової частини приймають повідомлення та як здійснюється реагування на звернення громадян.

Далі майор поліції розповіла школярам про специфіку роботи працівників ювенальної превенції та інших служб. Розказала про найпоширеніші види правопорушень які трапляються за участі неповнолітніх, а також про відповідальність яка передбачена у разі скоєння правопорушень.
В подальшому школярів чекала зустріч із старшим дільничним офіцером поліції Золочівського відділу поліції Василем Кобилком, який одним із перших побував в зоні АТО. В 2014 році пішов добровольцем зведеного загону МВС, а в подальшому перебував на сході в числі добровольців батальйону Львів. Загалом капітан поліції провів 7 ротацій в зоні АТО, нагороджений нагрудним знаком «Ветеран АТО» та нагрудним знаком «За відвагу та мужність». Капітан поліції розповів про своє перебування на сході, а також продемонстрував учням зразки індивідуального захисту поліцейських. “- повідомляють у  Золочівському ВП.

Школярі мали можливість приміряти на себе екіпірування правоохоронців і на декілька хвилин відчути себе у ролі поліцейського.

 

На Золочівщини учнівська молодь відвідує ветеранів УПА

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України та 77-му річчя створення УПА. Учні навчальних закладів міст і сіл району беруть і долучаються до загальнообласної акції «Дякуємо ветеранам УПА».

Відтак, учні 9-А класу Золочівської ЗОШ І-ІІІст.№4 разом з класним керівником Заяць Анастасією Ярославівною побували в гостях у Марії Іванівни Шептицької – учасника УПА- та привітали її з річницею створення УПА та святом Покрови. Зустріч пройшла в теплій обстановці. Пані Марія розповіла школярам про створення УПА, а також про той нелегкий шлях, який довелося пройти їй та її побратимам. Зі сльозами на очах Марія Іванівна дякувала учням за квіти, солодощі й теплі, щирі слова побажань.
     Ми низько кланяємося вам, дорога Маріє Іванівно, за те, що Ви зробили для нашої України. Нехай Матір Божа завжди опікується Вами і посилає міцне здоров’я.

На завершення зустрічі п.Марія привітала всіх з прийдешнім святом та заспівала «Многая літа».

Також учні навчальних закладів району з метою патріотичного виховання, висловлення поваги і посилення турботи  про людей похилого віку відвідають учасників бойових дій, а саме: Ярослава Безпалька, Марію Шептицьку, Івана Сербая, Володимира Колтуна, Стефанію Дацків, Надію Кіндрат, Ярославу Зайдлец. 

 

 

09.10.2019

 

Цікава та захоплююча екскурсія для студентів Золочівського коледжу ЛНАУ у Начальному  центрі Національної гвардії України

Сьогодні, 9 жовтня 2019 року,  студенти  Золочівського коледжу ЛНАУ з метою національно-патріотичного виховання та Дня захисника України прибули у Навчальний центр НГУ на екскурсію.

Цікавою розповіддю  про історію виникнення частини та її героїв зустріла у Музеї бойової слави Навчального центру  бібліотекар Лариса Динилюк. У вправності володіння зброєю у навчальному тирі спробували себе молоді хлопці та дівчата коледжу.

Студенти відвідали навчальні приміщення Навчального центру також ознайомилися із роботою кінологів та їх підопічних. Кульмінацією екскурсії був сюрприз підготовлений Навчальним центром, а саме перебування у приміщенні військового оркестру. Студенти мали змогу прослухати у виконанні оркестру музичні композиції та соліста Навчального центру Національної гвардії України.   

Студенти у захопленні провели день у Навчальному центрі НГУ та окремі з них виявили бажання, у майбутньому, прибути на військову службу у Навчальному центрі Національної гвардії України. 

 

 

Проведено підсумкове засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва

Сьогодні, 9  жовтня 2019 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету визначено провести заходи 13 та 14 жовтня.

13 жовтня 2019 року о 16.00 год. в районному Народному домі відбудеться урочиста академія та святковий концерт, а 14 жовтня 2019 року святкування відбудеться по двох локаціях,  а саме – об 11.00 год. біля Криївки села Гавареччина, Золочівського району, відбудуться заходи з нагоди 77-ї річниці УПА (о 10.15 год. від районного центру зайнятості буде відправлятися автобус до Криївки села Гавареччина та у зворотному напрямку);

о 14.00 год. у парку «Здоров’я»  м. Золочева відбудеться святковий захід за участю дітей шкіл міста Золочева, гуртів «ВКС» та «Січ» (див. програму).

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід під час проведення заходів.

 

У райдержадміністрації проведено засідання з відповідальними місцевих рад району за субсидії

Сьогодні, 9  жовтня 2019 року, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Алла Хома провела нараду із відповідальними місцевих рад району за субсидії.

Було наголошено, що з 1 жовтня 2019 року запроваджено новий механізм фінансування житлових субсидій та виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Відвідування воїна УПА на Золочівщині

В рамках святкування Дня захисника України, 77- ми річчя створення УПА учні Гончарівської ЗОШ І-ІІ ступенів відвідали учасника національно-визвольної боротьби у часи ІІ світової війни Сербая Івана Семеновича. Перець Діана, Шидловська Валентина, Войтович Марта, Драбчак Яна разом з педагогом-організатором Стецик Ганною Володимирівною привітали пана Івана з наступаючим святом – Днем захисника України, Днем українського козацтва, Днем створення УПА, вручивши йому квіти та пам’ятний сувенір. Ця зустріч була надзвичайно теплою та зворушливою. Іван Семенович згадав ті буремні роки своєї молодості, як він провів у тюрмі 5,5 років, а після смерті Сталіна був звільнений по амністії. Пан Іван дуже зрадів, що школярі відвідали його та обдарував їх солодощами. Ми повинні пам’ятати про таких людей, дякувати їм, адже у нашому селі залишився тільки один воїн УПА, жива легенда, яка знає історію не з книжок, а є очевидцем цих подій.

 

 

08.10.2019

 

Сьогодні, 8 жовтня 2019 року у райдержадміністрації, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Нижника комісійно проведено розгляд заяви гр. Горшинської О. М., матері загиблого учасника АТО  щодо надання Ясеновецькою сільською радою земельної ділянки для будівництва садибного будинку. Вирішено повідомити заявницю про те, що сільською радою буде  розглядатися її заява на черговій сесії місцевої ради у ІІІ декаді місяця по виділенні земельної ділянки.

 

Студенти та учні навчальних закладів району відвідають Навчальний центр НГУ в рамках відзначення Дня захисника України

Впродовж трьох днів, починаючи з 8 по 10 жовтня молодь навчальних закладів району відвідає Навчальний центр НГУ в рамках відзначення Дня захисника України.

Сьогодні, 8 жовтня 2019 року  учні  Золочівського професійного ліцею  завітали у Навчальний центр Національної гвардії України на екскурсію з метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

 Розпочалися відвідини військової частини із лекції про історію військової частини, яку прочитала бібліотекар пані Лариса. Опісля учні переглянули відеоролики про Національну гвардію України в клубі та спробували себе у вправності володіння зброєю у навчальному тирі.

Учні відвідати навчальні приміщення Навчального центру також ознайомилися із роботою кінологів та їх підопічних.

 Проведення таких заходів  є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

 

07.10.2019

 

Особливості та умови укладення шлюбу неповнолітніми

Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука все частіше трапляються випадки, коли молоді люди приймають рішення зареєструвати шлюб до досягнення ними встановленого законодавством шлюбного віку.

Частиною 1 статті 21 Сімейного кодексу України (далі – СК України) передбачено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану

Відповідно до статті 22 СК України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Для отримання неповнолітніми права на шлюб, їм необхідно звернутися до суду. Так, відповідно до ч. 2 ст. 23 СК України за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Згідно ч. 3 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) справи про надання права на шлюб розглядаються у порядку окремого провадження.

Проте, на відміну від більшості інших категорій справ, що розглядаються в порядку окремого провадження, ЦПК України точно не встановлюється підсудність справ про надання права на шлюб, зміст заяви, зміст рішення, порядок відкриття провадження по справі та розгляд справи.

Тож заява про надання права на шлюб повинна відповідати вимогам, передбаченим ст.175 ЦПК України. Разом з тим, у заяві про надання права на шлюб необхідно зазначити прізвище, ім’я, по батькові особи, з якою передбачається реєстрація шлюбу.

Також у заяві про надання права на шлюб доцільно викласти обставини, які обґрунтовують відповідність укладення шлюбу інтересам неповнолітньої особи. До таких обставин можна віднести, зокрема, фактичне створення сім’ї, народження в такій сім’ї дитини, вагітність неповнолітньої жінки.

 

 

03.10.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 жовтня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про визначення способів участі одного з батьків у вихованні дитини; щодо визначення місця проживання малолітнього; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Міжнародний семінар у Центрі космічних досліджень та зв’язку м. Золочів (відео)

З 3 по 5 жовтня 2019 року у Центрі космічних досліджень та зв’язку м. Золочів відбувається Міжнародний семінар «RT-32 ZOLOCHIV: ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ, Співпраця ЄС, радіоастрономічні кордони”.

 

02.10.2019

 

На Золочівщині стартував осінній призов громадян на строкову військову службу

Про це йдеться в розпорядженні райдержадміністрації «Про чергові призови громадян України на військову службу у 2019 році» від 28.02.2019 р. № 43. З 1 жовтня в районі стартує кампанія з осіннього призову на строкову службу, яка триватиме до 31 грудня.

Призвуть на військову службу чоловіків, яким виповнилося 20 років, але не старше 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку.

Юнаки 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі, оформивши контракт.

Відзначається, що відправляти строковиків в зону ООС не будуть.

 

01.10.2019

 

Засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва

Сьогодні, 1 жовтня 2019 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України, річниці УПА, Дня козацтва. Обговоривши пропозиції членів оргкомітету визначено провести заходи 13 та 14 жовтня.

13 жовтня 2019 року о 16.00 год. в районному Народному домі відбудеться урочиста академія та святковий концерт, а 14 жовтня 2019 року святкування відбудеться по двох локаціях.

В ході проведення зустрічі дано доручення правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі забезпечити супровід під час проведення заходів.

 

Про стан підготовки до опалювального сезону 2019-2020 року на території Золочівського району.

З метою підготовки підприємств, установ, організацій та житлово-комунального господарства Золочівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 24 травня 2019 року № 140 "Про підготовку до опалювального сезону 2019-2020 року".

Затверджено першочергові заходи щодо своєчасної підготовки житлово-комунального господарства Золочівського району до опалювального сезону 2019-2020 року та створено районну робочу групу з координації та вирішення проблемних питань з підготовки об’єктів життєзабезпечення до роботи в осінньо-зимовий період та входження в опалювальний сезон 2019-2020 року. До початку опалювального сезону необхідно підготовити 58 котелень, в т. ч.10 – комунальних котелень, та 48 – відомчих котелень (освіта).

Станом на 01.10.2019р. підготовлено на 100 %. Підготовка теплових мереж: 8,85 км, в т. ч. 8,59 км – мережі комунальних котелень місцевих рад та 0,26 км – мережі відомчих котелень, з них 0,16 км при наявності фінансування (МОЗ) та 0,1 км (освіта). З них підготовлено 100 % комунальних мереж. Закупівля вугілля – потреба 61 т. Закупівля вугілля передбачається на жовтень місяць поточного року. Закупівля дров паливних – потреба 5650 м куб.

На даний час щоденно проводиться закупівля дров паливних ТзОВ «Золочівенергоресурс» та ТзОВ « Золочівенергоінвест» (55 %). Ремонт водопровідних мереж – 0,8 км, фактично підготовлено 100 %. Ремонт каналізаційних мереж – 0,1 км, фактично виконано 100 %. Підготовка водопровідних насосних станцій – 3, підготовлено 100 %. Підготовка каналізаційних насосних станцій – 3, підготовлено 100 %. Підготовка каналізаційних очисних споруд – 1, підготовлено 100 %. Підготовка свердловин – 8, в т. ч. 6 – комунальних, 2 відомчих (лікарня). Підготовлено на 100%. Комплексна підготовка житлових будинків: 292, з них -173 ОСББ, житловий фонд комунальної форми власності-116, ЖБК-3.Підготовлено 100 %. Підготовка об’єктів соціально - культурного призначення – 70 од., в т. ч. 52 школи, 10 дитячих садочків, 8 лікарень . Підготовлено 100 %. Капітальний ремонт вулиць і доріг -76,00 тис. кв.м. 100 %.

Також, Золочівською райдержадміністрацією щомісячно станом на 10 та 25 число подавалися контрольні планові показники в Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації з підготовки до опалювального сезону 2019-2020 року за формами ЖКГ- (зима), та щотижнево фотофіксація, згідно виконаних робіт.

 

28.09.20199

 

28 вересня 2019 року у Центрі космічних досліджень та зв’язку біля м. Золочева відправили мрії маленьких українців у космос в рамках проекту «Здійсни мрію» 1+1 медіа.

Два роки команда ТСН збирала дитячі малюнки з найпотаємнішими мріями дітей з усієї України. Малюнки дитячих мрій збиралися під час всеукраїнського арт-марафону «Моя дитяча мрія» в турі по містах і онлайн, зокрема, на уроках мрій в школах і лікарнях країни. Мрії українських дітей полетіли до зірок зі швидкістю майже 3 мільйони метрів на секунду і подолають відстань близько 400 трильйонів кілометрів.

Ведуча ТСН Лідія Таран сказала присутнім про те, що у всіх мрій є продовження, вони реалізуються, якщо робити певні кроки. Також до Центру космічних досліджень і зв’язку запросили дітей, для яких організували Космічний Урок від команди Центру, у межах якого розповіли про особливості роботи: чим займаються, що передають і приймають з супутників, що відстежують і контролюють та ін.

Начальник Центру космічних досліджень та зв’язку м. Золочева Віктор Ожінський розповів, що спеціальне програмне забезпечення кодувало оцифровані дитячі малюнки та відправляло їх у космічний простір.

 

27.09.2019

 

З 25.09.2019 року по 29.09.2019 року в м. Одеса проводиться Кубок України з боча.

Вихованці Золочівського районного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю прийняли участь та здобули перемогу, зайнявши:

2-ге місце - Александрович Люба

3-тє місце - Борисяк Марта

Під супроводом батьків, тренера Кучер І.С. та директора Гураля Б.О. наші спортсмени щасливими повертаються додому.

 

25.09.2019

 

Молодіжний проект «Ідея змінює країну»

З 27 вересня 2019 року Львівська обласна державна адміністрація та Львівський обласний молодіжний центр розпочинають традиційний молодіжний проект «Ідея змінює країну».

«Ідея змінює країну» – це комплекс тренінгів з проектного менеджменту для молоді в районах Львівської області. Мета – сформувати у молодіжному середовищі високу громадську свідомість, активізувати молодих людей Львівщини, розвинути суспільно-активне молоде покоління у районах та містах області. Автори кращих проектів візьмуть участь у фінальному дводенному Форумі ідей (м. Львів. Упродовж 2 місяців відбудеться 10 поїздок у 43 населених пункти. Прогнозоване охоплення проекту понад 2 000 молодих людей, на яких сумарно чекає 80 годин інтенсивної роботи.

Програма проекту насичена тренінгами, лекторіями та базується на інтерактивних підходах у роботі з молоддю. Як показує попередній досвід, завдяки реалізації цього проекту молодь починає налагоджувати діалог та активізувати роботу в громаді. Тренінги триватимуть до 22 листопада.

Відповідно до попереднього маршруту у місто Золочів молодіжний проект завітає 6 листопада 2019 року.

 

ЗНАЙ ТА КОРИСТАЙСЯ БПД!

Зі слів очільника Львівської юстиції Миколи Станіщука, безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

ПАМ`ЯТКА: Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги ВАЖЛИВО: що в себе включає безоплатна первинна допомога: • надання правової інформації; • надання консультацій і роз'яснень з правових питань; • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

ВАЖЛИВО: безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як: • захист; • здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; • складення документів процесуального характеру.

ПАМ`ЯТКА: згідно із статтею 14 Закону право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб:

1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;

2-1) внутрішньо переміщені особи;

2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання;

4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт;

5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;

8) особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

У разі якщо особа не належить до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, працівники центру сприятимуть в отриманні такої допомоги від громадських правозахисних організацій.

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: хто такі присяжні, як ними стати та які справи розглядаються за їх участю? Статтею 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Хто такі присяжні? Присяжний – це особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може бути присяжним? Присяжними можуть бути: • громадяни України; • віком від 30 до 65 років; • які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду; • володіють державною мовою.

Хто не може бути присяжним? Присяжними не можуть бути: • особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного; • особи, які мають незняту чи непогашену судимість; • особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення; • народні депутати України, члени, Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності. Крім того, голова суду увільняє від виконання обов’язків присяжного: • особу, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також особу, яка має дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримує дітей-інвалідів або членів сім’ї похилого віку; • керівника або заступника керівника органу місцевого самоврядування; • особу, яка через свої релігійні переконання вважає для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя; • іншу особу, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вона посилається.

До розгляду яких справ залучаються присяжні? У цивільних справах розглядають справи про: • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною; • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою; • усиновлення; • надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; • примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу. У кримінальних справах розглядають справи про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі. Які обов’язки присяжних? При розгляді справ у суді присяжні зобов’язані: • справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; • дотримуватися правил суддівської етики, • виявляти повагу до учасників процесу; • не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання; • виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.

Які гарантії мають присяжні? Гарантії присяжних на час виконання ними обов'язків у суді: • зарахування часу виконання присяжними обов'язків у суді до трудового стажу*; • збереження всіх гарантій та пільг за місцем роботи; • заборона звільнення присяжних з роботи або переведення на іншу роботу без їх згоди; • виплата винагороди за час проведений в суді; • відшкодування витрат на проїзд, наймання житла, виплата добових; • застосування до присяжних заходів безпеки у разі потреби.

*Роботодавець зобов'язаний увільнити присяжного від роботи на час виконання ними обов'язків в суді.

Які особливості оплати праці присяжних? Присяжному за час виконання ним обов'язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу до якого належить: • ознайомлення присяжного з матеріалами судової справи, в якій він бере участь як присяжний; • участь присяжного в судовому засіданні; • перебування присяжного в нарадчій кімнаті; • час очікування присяжним початку судового засідання, який визначено в процесуальному документі, у разі зміщення графіку засідань у суді (з часу, визначеного у процесуальному документі, до фактичного початку судового засідання). Виплата винагороди присяжному здійснюється на підставі письмової заяви присяжного.

Як стати присяжним? • Особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних. Саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними. • У разі відповідності такої особи встановленим у законі вимогам місцева рада своїм рішенням включає її до списку присяжних. Список присяжних направляється у відповідний суд. • Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі. • Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. • Неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачено адміністративну відповідальність. • Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік або на більший строк для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

Більше про інститут присяжних можна дізнатись на сайті проєкту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» http://pravo.minjust.gov.ua та за «гарячою» телефонною лінією Державної судової адміністрації України 0 800 501 492

 

24.09.2019

 

ДО УВАГИ БАТЬКІВ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ, у яких виховуються четверо і більше дітей

З метою забезпечення реалізації Комплексної програми соціальної підтримки багатодітних сімей, у яких виховуються четверо і більше дітей віком до 18 років (включно), а також діти, які навчаються у вищих навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах на денній формі навчання (до 23 років), надається одноразова грошова допомога на придбання навчального приладдя школярам/студентам цих сімей.

Для отримання допомоги одному з батьків багатодітної сім'ї необхідно звернутися в управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації (м. Золочів, вул. Пачовського 7, каб. 26) до 20 листопада 2019 року з такими документами: копія паспорта та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера одного з батьків, копії свідоцтв про народження дітей (школярів, студентів), довідка про склад сім'ї, копія свідоцтва про шлюб, копія посвідчення батьків багатодітної сім'ї, реквізити особового банківського рахунку, копія рішення суду про встановлення над дитиною опіки та піклування (надають особи, які не були членами сім'ї, але перебувають на утриманні).

 

20.09.2019

 

Святкування 68-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України

У п’ятницю, 20 вересня 2019 року в Золочівському районному Народному домі імені І.Білозіра відбулись урочисті заходи з нагоди святкування 68-ї річниці заснування Навчального центру Нацгвардії України. У святкуванні взяли участь перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова Золочівської районної ради Олег Банах, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, секретар Золочівської міської ради Олег Сидорович. У цей святковий день військові капелани та священнослужитель привітали військовослужбовців із святом та прочитали молитву. Хвилиною мовчання вшанували полеглих військовослужбовців у боротьбі за територіальну цілісність.

З нагоди святкування 68-ї річниці з Дня заснування Навчального центру Національної гвардії України, за старанність, особисту взірцевість, сумлінне виконання службового обов’язку грамотами Золочівської райдержадміністрації та районної ради нагороджено кращих військовослужбовців. Розпорядження голови райдержадміністрації зачитала керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

З вітальним словом виступили: начальник Навчального центру Національної гвардії Михайло Кулик, депутат Львівської обласної ради Зеновій Шептицький. Привітати військовослужбовців та службовців Навчального центру прибули командири інших військових частин, ветерани військової служби.

По завершенню офіційної частини військовослужбовці, службовці Навчального центру та гості мали можливість переглянути цікаву святкову концертну програму.

 

19.09.2019

 

У Навчальному центрі Національної гвардії України провели День відкритих дверей

Учні Золочівських міських шкіл та шкіл, які знаходяться неподалік міста Золочева завітали у Навчальний центр Національної гвардії України на екскурсію з метою національно-патріотичного виховання. Познайомитися із приладдям, побачити зразки зброї, загалом побачити на власні очі життя військових школярі та молодь мали нагоду сьогодні, 19 вересня 2019 року.

Розпочалися відвідини військової частини із презентації військових медичних машин, вантажівок, бетеерів. Тут під контролем інструкторів школярі мали змогу оглянути бронетехніку зовні та всередині. Учні мали нагоду особисто ознайомитися та сфотографуватися з усіма експонатами, відвідати навчальні приміщення Навчального центру та переглянули відеоматеріали про Національну гвардію.

 

19 вересня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму, проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо дотримання норм трудового законодавства та рекомендовано суб'єктам господарювання підвищити розмір середньомісячної заробітної плати найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Роксолана Блажевська розповіла про зміни в законодавстві про працю, штрафні санкції за його порушення, належне оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, меншому встановленого законодавством розміру.

Роботодавці дали пояснення щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці. За результатами засідання запрошених суб'єктів господарювання зобов’язано дотримуватись у своїй діяльності вимог трудового законодавства.

 

19 вересня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів провів галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у галузі будівництва щодо детінізації заробітної плати, переваг задекларованої праці та відповідальності за порушення трудового законодавства. На зустрічі було надано роз'яснення щодо розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення" від 05.09.2018 № 649-р, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

 

18.09.2019

 

У навчальних закладах району тривають заходи з неформальної освіти

Сьогодні, 18 вересня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано лекції та тренінги для учнів Золочівського економічного ліцею та Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 2. Лекцію для студентів Економічного ліцею провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги на тему: «Шлюбні відносини та громадський шлюб в правовому аспекті».

Під час виступу доповідач на прикладах наголошувала молоді на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Розповіла про громадянський шлюб та відповідальність кожного із членів пари перед законом.

 

У Золочівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 2 для учнів десятого класу було проведено лекцію з елементами тренінгу практичним психологом Золочівського інклюзивно-ресурсного центру Ліаною Реплянською на тему: «Впровадження Інклюзивної освіти у навчальних закладах району та нові форми освіти». Фахівець розділила присутніх учнів-старшокласників на групи та використовуючи елементи тренінгу дала дітям зрозуміти як вони повинні поводитися у суспільстві.

 

Нещодавно, 12 вересня 2019 року у Червоненському ВПУ сільським головою Червоненської сільської ради було проведено лекцію на тему: «Історія успіху. Василь Зозуля – наймолодший голова місцевої ради на Львівщині». Лектор свого часу навчався у цьому навчальному закладі і став прикладом для учнів, як треба застосовувати знання і розвиватися, не боятися бути ініціативним і креативним. Обирати в житті пріоритети і прагнути їх обов’язково виконати. Загалом заходи з неформальної освіти в районі будуть проводитися впродовж навчального року та охоплять усі навчальні заклади району на різну тематику.

 

17.09.2019

 

У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

Сьогодні, 17 вересня 2019 року, у райдержадміністрації проведено засідання колегії першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником. Одним із важливих питань, які розглянуті на засіданні, було питання про початок нового 2019-2020 навчального року. Під час виступу начальник вілліоу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик зазначив, що Відділом освіти райдержадміністрації, педагогічними колективами закладів освіти району проведено належну роботу з питань їх підготовки до нового навчального року, зокрема, поліпшення умов навчання учнів та зміцнення матеріальної бази освітніх установ району. Так, до початку навчального року у всіх навчальних закладах району проведено поточні ремонти класних, рекреаційних і сантехнічних приміщень. У кожному закладі освіти району проведено ремонт спортивних майданчиків, обстежено спортивні споруди з питань безпечного перебування на них дітей.

У період 20-22 серпня відділом освіти райдержадміністрації проведено огляд стану готовності закладів освіти району до нового навчального року і до роботи в осінньо-зимовий період за участю працівників Золочівського районного ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області та Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень. Під час обстеження встановлено готовність навчальних закладів району до початку 2019-2020 навчального року.

Також під час засідання колегії розглянуто питання: про затвердження Програми заходів до дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів, дітей пільгових категорій, дітей військових, які перебували чи перебувають у зоні АТО, дітей тимчасово переселених осіб із зони АТО та Криму, які проживають чи навчаються в навчальних закладах на території Золочівського району»; про підсумки проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2019 року; про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік; про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Золочівського району на 2019 рік за перше півріччя 2019 року; про проект Програми сприяння у створенні на базі Золочівського військового комісаріату територіального центру комплектування та соціальної підтримки на 2019 рік; про проект «Програми щодо розроблення технічної документації з проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Вороняки Золочівського району Львівської області у 2019 році»; про роботу з контрольними документами у райдержадміністрації впродовж I півріччя 2019 року. Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у райдержадміністрації за I півріччя 2019 року.

З усіх порушених питання під час засідання колегії прийнято позитивні рішення.

 

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЕКСКУРСІЯ У ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Студенти-юристи Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» відвідали Золочівський районний суд Львівської області, сьогодні, 17 вересня 2019 року.

Мета проведення екскурсії – це виховання у підростаючого покоління довіри до судової системи, підвищення рівня знань у сфері права та ознайомлення з принципами судочинства. В рамках проведення заходів з неформальної освіти у районі, а також орієнтації молоді у виборі майбутньої професії у Золочівському районному суді для молоді було прочитано лекцію на тему: «Поняття, причини боулінгу. Відповідальність за цькування». Лекцію прочитала помічник судді Софія Лень. Керівник апарату суду Світлана Вонс розповіла студентам про керівництво апаратом суду, забезпечення організації роботи структурних підрозділів суду, взаємодію фахівців суду у виконанні завдань, покладених на апарат суду. Студенти мали змогу дізнатися як вносяться дані до Єдиного державного реєстру судових рішень, здійснюється пошук інформації щодо розгляду потрібної справи. Про це розповіла заступник керівника апарату суду Марія Гавришків. Також молодь мала змогу бути присутніми на судовому засіданні у кримінальній справі під керівництвом голови Золочівського районного суду Петром Пилип»яком.

Прокурор Золочівської місцевої прокуратури Роман Рогальський, який був представником від прокуратури у кримінальній справі, розповів молоді про різні види діяльності співробітників прокуратури, а також про моральні якості, обов’язкові для представників цієї професії. Опісля студенти оглянули приміщення. Варто відзначити, що яскраве враження студенти отримали від спілкування з головою суду Петром Пилип»яком. Зокрема, дізналися про судову реформу, принципи побудови судової системи, види судів загальної юрисдикції та судових інстанцій.

Також суддя розповів майбутнім юристам про особливості своєї професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною. Суддя зазначив, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Наприкінці зустрічі, працівники суду побажали майбутнім правникам наполегливості та успіхів у навчанні.

 

13.09.2019

 

13 вересня 2019 року у Золочівській райдержадміністрації проведено тренінг щодо здійснення публічних закупівель в електронній системі Prozorro. Начальник відділу державних закупівель департаменту економічної політики Львівської ОДА Леся Бордун та виконавчий директор Центру громадського моніторингу та досліджень Юрій Кузько довели до відома розпорядників бюджетних коштів та суб'єктів господарювання-потенційних учасників закупівель Золочівського, Бродівського та Перемишлянського районів актуальну інформацію щодо проведення електронних закупівель.

 

12.09.2019

 

Проведено позачергове засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 12 вересня 2019 року. Під час засідання комісії учасники розглянули питання про відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківського права в рамках ст. 170 Сімейного кодексу України. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я.

На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

 

11.09.2019

 

В навчальних закладах району розпочали проводяться військово-медичні вишколи для учнівської та студентської молоді

Сьогодні, 11 вересня 2019 року, медики військового госпіталю Національної гвардії України (військова частина 3080) провели медичний вишкіл з надання невідкладної допомоги в приміщенні спортивної зали Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст.

Учні школи взяли участь у відпрацюванні поставленого їм завдання в невеликих групах, а саме – надання першої допомоги при епілепсії та анафілактичному шоку: симптоми, невідкладна допомога, профілактика. Молодь освоїла основні навички під час допомоги потерпілим.

За час вишколу учні збагатилися теоретичними та практичними знаннями. Зокрема лікарі, передали молодшому поколінню навички з військової тактики, учасники вишколу закріпили свої знання. Сьогодні дуже важливо в умовах зовнішньої агресії займатися військово-патріотичним вихованням молоді. На сьогодні є суспільний та державний запит на подібні заходи. Так, даний вишкіл був проведений за ініціативи фахівця з молодіжної політики райдержадміністрації Ольги Марусин та сприяння керівництва і лікарів Військового госпіталю Національної гвардії України, за що ми їм велика вдячність. Проведення таких медичних вишколів є вкрай необхідною та важливою справою для підростаючого молодого покоління у наш час.

 

Увага !!! Зміни до Порядку реєстрації колективних угод (договорів)

Постановою КМ України від 21 серпня 2019 року № 768 вносяться зміни щодо Порядку повідомної реєстрації галузевих ( міжгалузевих ) і територіальних угод, колективних договорів :

1. Колективні договори, зміни та доповнення до них підлягають повідомній реєстрації районними державними адміністраціями (управління соціального захисту населення райдержадміністрації), виконавчими органами сільських, селищних та міських рад ( далі- реєструючий орган) згідно з цим Порядком. Повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення угод ( договорів), внесення до них змін і доповнень.

2. Сторони угоди (договору) подають реєструючому органу на повідомну реєстрацію один примірник колективної угоди ( договору), разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа ( фотографії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

3. Під час повідомної реєстрації реєструючий орган вносить відповідний запис до реєстру колективних договорів, змін і доповнень до них.

4. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди (договору), повертати на доопрацювання, витребувати додаткові документи та встановлювати вимоги до оформлення угод ( договорів).

5. Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди ( договору) до реєструю чого органу.

6. Не пізніше наступного робочого дня після реєстрації угоди (договору) реєструючий орган письмово інформує суб’єкта, який подав на реєстрацію угоду (договір).

7. Примірник угоди (договору), поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новою угодою (договором).

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації

10.09.2019

 

Сьогодні, 10 вересня 2019 року у Золочівській районній державній адміністрації відбулася нарада, щодо газозабезпечення навчальних закладів району у навчальному 2019-2020 роках.

Основними питаннями на нараді було те, що для того, щоб підключити газ у школах району-необхідно дотримуватися відповідних правил безпеки. Вимагається своєчасне виконання планових робіт щодо перевірки димових та вентиляційних каналів. Також закуплення сигналізаторів газу-приладів газового контролю, які призначені для безперервного контролю концентрації природнього побутового паливного газу та чадного газу. Цей прилад видає попереджувальні звуки у разі досягнення цими газами концентрацій, які можуть виявитися небезпечними для здоров’я та життя людей.

 

Сьогодні, 10 вересня 2019 року відбулося позачергове засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації І. Нижника. Розглядалося питання про роботу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі за конкретним фактом виявлення домашнього насильства. Координаційна рада зобов’язала службу у справах дітей райдержадміністрації підготувати документи на позачергове засідання комісії з питань захисту прав дітей щодо вилучення дітей із сім'ї та позбавлення батьківських прав батьків, які ведуть аморальний спосіб життя.

 

У Золочівському професійному ліцеї молодь навчали юридичної грамотності правильно будувати шлюбні відносини

Сьогодні, 10 вересня 2019 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано лекцію для молоді Золочівського професійного ліцею на тему: «Шлюбні відносини молоді».

Лекцію для студентів ліцею провела Ольга Сагата, начальник Золочівського бюро правової допомоги. Доповідач основну свою увагу, під час виступу, зосередила на правовому законодавстві під час шлюбних відносин та поза ними. Наводила безліч прикладів створення таких відносин, як в Україні так поза її межами. Також роз’яснила правові аспекти для молоді в питанні ранніх шлюбів, наголосила на відповідальності обох сторін під час укладення офіційних відносин.

 

У райдержадміністрації проведено засідання Громадської ради

Сьогодні, 10 вересня 2019 року, в приміщенні адмінбудинку Золочівської районної ради проведено засідання Громадської ради. Провів засідання голова – Петро Вислободський. Громадська рада розглянула два питання. Перше – щодо природоохоронної діяльності у районі, а друге стосувалося безпеки дорожнього руху на території району. Про діяльність НПП «Північне Поділля» на території Золочівщини розповів директор парку Андрій Кийко, наголосивши на збереженні різних видів рослин і тварин у парку, залученні молоді до природоохоронної роботи.

З питання заходів безпеки по дорожньому руху у районі доповів заступник начальника Золочівського райвідділу поліції Григорій Марець, який надав статистику щодо порушень руху на дорогах, відповів на запитання членів ради щодо руху скутеристів, підвищення швидкості у населених пунктах, встановлення «лежачих поліцейських» тощо.

Також на засіданні виступила головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації Ганна Чекайло, яка повідомила, що 14 вересня у селі Богутин відбудеться толока на садибі батька січового стрілецтва Кирила Трильовського та закликала громадськість взяти участь у заходах.

 

До відома населення району!

З метою недопущення виникнення спалаху захворювань гострою кишковою інфекцією керівникам підприємств харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі:

1. Зареєструвати в Управлінні Держпродспоживслужби Золочівського району потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчові продукти.

2. Привести підпорядковані підприємства, заклади у відповідність до вимог чинного законодавства для роботи, в тому числі у весняно-літній період, забезпечити належний санітарно-технічний стан виробництва, дотримання технологічних та температурних режимів під час виготовлення, зберігання та реалізації харчової продукції

3. Забезпечити проведення виробничого контролю якості та безпечності продукції, що виготовляється та реалізується населенню, зокрема дитячому, відповідно до вимог НТД та в атестованих лабораторіях.

4. Забезпечити проведення гігієнічного навчання та перевірку рівня гігієнічної грамотності працівників, не допускати до роботи осіб без своєчасно та у повному обсязі пройдених медичних оглядів.

5. Забезпечити 2-тижневий запас миючих та дезінфікуючих засобів, що дозволені до використання в Україні на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування, торгівлі.

6. Вживати заходів щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час обслуговування масових заходів (весілля, ювілеї тощо)

7. Забезпечити в санітарних вузлах відповідні умови для дотримання правил особистої гігієни, зокрема наявність рідкого мила, електрорушників чи одноразових паперових рушників, диспансерів для туалетного паперу

8. Проводити роботу щодо впровадження і дотримання процедур, які забезпечують виконання загальних принципів гігієни харчових продуктів (застосування системи НАССР).

9. Забезпечити здійснення лабораторного контролю води на об,єктах громадського харчування та торгівлі на санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники .

10. Проводити регулярне і якісне очищення територій в тому числі прилеглих

11. Забезпечити проведення заходів спрямованих на боротьбу з переносниками інфекційних хвороб (дератизація ,дезінфекція, дезінсекція).

12. При організації святкування урочистих подій, забороняти доступ сторонніх осіб у виробничі приміщення, реалізацію страв виготовлених в домашніх умовах.

13. Дотримуватись строків реалізації продукції, товарного сусідства, температурного режиму при зберіганні товарів, асортиментного переліку страв, дозволених до приготування в літній період.

14. При приготуванні продукції, дотримуватись потоковості технологічного процесу.

 

09.09.2019

 

Екскурсія для студентів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка» на підприємство «Електроконтакт Україна»

Сьогодні, 9 вересня 2019 року, з метою орієнтації молоді у виборі майбутньої професії, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (Г. Чекайло) організовано профорієнтаційну екскурсію у ТзОВ «Електроконтакт Україна» за участю студентів-програмістів Золочівського коледжу НУ «Львівська політехніка». Основний вид діяльності підприємства – це виробництво електричних кабельних мереж для автомобілів різних марок на основі комплектуючих деталей(проводка, джгути, кабелі), які постачають іноземні виробники.

З метою ознайомлення присутніх із новітніми технологіями та майбутнім вибором професії екскурсію провів майстер виробничого навчання Золочівського виробничого підрозділу Юрій Олекса. Юрій розповів студентам про умови праці, забезпечення новітнім оснащенням цехів, орієнтацію підприємства на кабельні мережі до електроавтомобілів.

Молодь оглянула різні цехи ТзОВ «Електроконтакт» та на власні очі побачила процес складання проводок до автомобілів як звичайного вжитку так і класу люкс. Деякі із студентів зацікавилися інформацією про завод та у майбутньому планують сюди прийти на роботу.

 

Народний дім селища Поморяни є одним із переможців конкурсу «ТОП-10 Народних домів» Львівщини

В області завершився конкурс «ТОП-10 Народних домів», метою якого є виокремлення та нагородження найкращих народних домів області, надання їм коштів на розвиток. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу складає у 2019 році 600 тис грн., на один Народний дім – 60 тис грн. Народний дім селища Поморяни Золочівського району увійшов в десятку лідерів та отримає 60 тис. грн. і реалізує ці кошти на затуплення сценічних костюмів, дзеркал для залу.

«У 2020 році Народні доми району братимуть активніше участь у написанні проектів, і ми сподіваємося на більше учасників та переможців. Кошти, можна використати на осучаснення, закупку нових музичних інструментів, тощо», - повідомив начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник.

 

08.09.2019

 

У Золочеві вшанували 75- ті роковини з початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

 

8 вересня 2019 року, керівництво району взяли участь у заходах з нагоди вшанування пам’яті примусово виселених українців із території сучасної Польщі. Рішення щодо встановлення на Львівщині Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння прийняли, 17 квітня, під час сесії Львівської облради. Відповідно до цього документу, заходи відбуватимуться у другу неділю вересня, цього року це 8 числа. Також заходи цього року відбуватимуться і на державному рівні у м. Києві.

Заходи відбулися біля пам’ятника «Родинне дерево», що знаходиться у м. Золочеві. Священнослужителі згадали українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі (Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини) відслуживши екуменічну молитву. Продовжилися заходи громадським Вічем, читанням поезії та виконанням патріотичних пісень.

 

03.09.2019

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 3 вересня 2019 року.

Під час засідання комісії учасники розглянули наступні питання: про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; житлові питання; про надання згоди щодо встановлення опіки над дитиною-сиротою, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, охорону здоров’я. На комісії розглянуто матеріали справ, заслухано учасників засідання та запрошених.

«Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства. Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом»,- наголосила Галина Леонідівна під час засідання.

 

Дітей «Рідного дому» з нагоди свята Першого дзвоника пригостили святковим обідом

Сьогодні, 3 вересня 2019 року двадцять один вихованець Районного дитячого будинку «Рідний дім» (с. Сасів) провели прекрасний день – завітали на святковий обід у кафе «Романтик» (кер. Л. Сембай). У супроводі фахівців «Рідного дому» і працівників служби у справах дітей райдержадміністрації діти також почули багато цікавих розповідей про історію виникнення свята. Керівник служби у справах дітей Олександр Суддя і пані Леся Сембай привітали дітей з початком навчального року, побажали їм успіхів у навчанні.

«Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у своєму житті», - сказав вітаючи дітей Олександр Суддя. На завершення п. Леся разом із своєю онукою подарували дітям кошик солодощів та фруктів.

 

Завершує свою роботу виставка про злочин Голодомору

Впродовж двох тижнів у фойє районного Народного дому відбувалося експонування інформаційно-просвітницьких стендів «Про злочин голодомору», розроблених Українським інститутом національної пам’яті. Виставку відвідало багато золочів»ян, дітей, молоді, зокрема у День Державного прапора, День Незалежності України, під час заходів з нагоди п’ятої річниці 146-го окремого відновлювального ремонтного полку, тощо.

Сьогодні, 3 вересня виставку переглянули вихованці Районного дитячого будинку «Рідний дім» в рамках національно-просвітницького виховання. Працівник районної бібліотеки Інна Джигур розповіла про історичну минуле цієї події. Дана виставка завершує свою роботу у Золочеві і продовжить експонування у м. Перемишляни. Також Інститутом національної пам’яті розроблено виставку під назвою: «З історії герба України», яка завітає до нас у Золочів 14 жовтня та триватиме до 27 жовтня.

 

2 вересня у Золочівському коледжі Львівського національного аграрного університету відбулося свято - «День знань».

Свято вдалося яскравим, емоційно насиченим. Отець Роман прочитав молитву, освятив та благословив студентів, співробітників на щасливий початок нового навчального року.

Студентів, батьків та усіх присутніх привітав перший заступник голови Золочівської РДА Нижник Ігор Миколайович. Він наголосив на важливості аграрного сектору для розвитку України та необхідності здобуття освіти, адже, хто не озброєний знаннями, той не має перспективи. З теплим вітальним словом виступив директор коледжу, кандидат сільськогосподарських наук Павлюк М.В. Він також вручив грамоти співробітникам та студентам коледжу за особливі досягнення в минулому навчальному році.

Студенти-першокурсники прийняли присягу та пообіцяли гідно пронести звання студента коледжу через усе своє життя. Зворушливим був виступ куратора Галабуди Л.М. За гарною, давньою українською традицією вона засіяла першокурсників зерном на щастя, на здоров'я, на творчу працю. Своїх молодших колег привітали голова студентської ради Кухта Олеся та Кравець Юрій.

Завершилось свято виконанням Гімну коледжу. Новий навчальний рік стартував. Тож нехай він усім нам принесе нові знання та творчі здобутки, а Україні – довгоочікуваний мир.

 

30.08.2019

 

Проведено особистий прийом громадян району першим заступником голови райдержадміністрації Ігорем Нижником

Сьогодні, 30.08.2019 року, Ігор Нижник зустрівся з жителями району з таких питань:

- квартирного забезпечення.

- невиплати монетизованої субсидії, нарахованої померлому;

- очищення містків, які замулені і заблоковані сміттям;

- вирішення спірного земельного питання по встановленню межі;

- відключення водопостачання сусідом;

- правильності надання дозволу на приватизацію.

З порушених питань громадянам надано роз’яснення.

 

У райдержадміністрації вивчають подані заяви щодо забезпечення житлом захисників територіальної цілісності держави

30 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання постійно-діючої комісії з розгляду заяв на забезпечення житлом загиблих військових бійців-добровольців, інвалідів І-ІІ групи з числа військових, які брали безпосередньо участь в АТО, родин Героїв Небесної Сотні та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України.

На засіданні виступив начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який сказав, що на розгляд комісії поступила одна заява на забезпечення житлом відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

За підсумками засідання вирішили затвердити розрахунок вартості житла учаснику АТО відповідно до Постанови КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей».

 

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Що повинен знати споживач при придбанні товарів в інтернет-магазинах? В наш час дуже популярною стала купівля товарів через інтернет-магазини. Такий вид торгівлі має низку переваг, зокрема значно економить час, сили та гроші покупця. Але й тут є свої «підводні камені».

Багато з нас не замислюються над тим, яку інформацію про магазин та які документи про товар необхідно вимагати від продавців інтернет-магазинів при здійсненні купівлі. Для того, щоб захистити себе від недобросовісних продавців при купівлі в інтернеті перед покупкою обов'язково з'ясуйте: • найменування та місцезнаходження продавця; • основні характеристики продукції (розмір, колір, матеріал виготовлення); • ціну товару та наявність додаткових платежів; • порядок прийняття претензій, умови гарантії та поставки; • порядок повернення/ обміну.

Забезпечити свою покупку в Інтернеті можна за допомогою:

- Відправлення товару з післяплатою. Післяплата – спосіб розрахунку, коли гроші за товар сплачуються у поштовому відділенні та за додаткову плату надсилаються продавцеві. При післяплаті можна оглянути товар прямо у відділенні та відмовитися від купівлі, якщо він не підійшов.

- Повернення оплати через банк. Якщо Ви оплатили покупку в Інтернеті, а продавець не відправив куплений товар - зверніться до свого банку із заявою про повернення сплачених коштів. Банк пояснить, чи можливе повернення коштів, скоординує подальші дії та проведе розслідування. Якщо через банк повернути гроші не вдалося - звертайтеся із позовом про відшкодування коштів до суду.

Щоб повернути/обміняти придбаний в Інтернет-магазині товар:

1. Збережіть документ, що підтверджує оплату/отримання товару.

2. Переконайтеся, що товар зберігся у первісному вигляді.

3. Протягом 14 днів з дня купівлі зверніться до продавця з вимогою повернути/обміняти товар.

4. Повідомте, як можна забрати товар – витрати за пересилку покладаються на продавця або за домовленістю сторін.

Якщо продавець відмовляється прийняти/ обміняти товар переконайтеся, що володієте інформацією про суб'єкта господарювання, який здійснив продаж, та зверніться із заявою про порушення своїх прав до територіальних органів Держпродспоживслужби України чи до суду за місцем свого проживання. Судовий збір за позовами про порушення прав споживачів не стягується.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.  

 

29 серпня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

На засіданні Робочої групи розглянуто питання стану виплати заробітної плати працівникам виробничого підрозділу АТ «Троттола».

Представники підприємства ознайомили Робочу групу з ситуацією, яка склалася за даний час на виробництві та окреслили шляхи вирішення існуючих проблем.

 

29.08.2019

 

24 серпня 2019 року у м. Золочеві відбувся тенісний турнір «Кубок Золочева», присвячений Дню Незалежності України. Молоді тенісисти змагалися у трьох вікових категоріях: до 12, 14, 16 років. Переможцями турніру стали - в категорії до 12 років став – Грицьків Володимир, в категорії до 14 років – Рущак Юрій , в категорії до 16 – Галай Віталій.

Переможці змагань отримали кубки, та грамоти. Організаторами турніри були Золочівська РДА та тенісний клуб «Олімп».

 

Архів новин:

 

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація