Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

85 Міжнародний сільськогоспо- дарський ярмарок _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

22.05.2018

 

Сьогодні пам'ятний день - 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.

Сьогодні, 22 травня 2018 року, у Золочеві на площі біля пам'ятника Т. Г. Шевченку відбулися заходи по вшануванню 157-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі. Захід організовано товариством «Просвіта».

В заході взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова районної ради Олег Банах, учнівська та студентська молодь міста, громадськість району.

Духовенство різних конфесій відслужили панахиду. Літературно-музичну композицію підготувати учні Золочівської ЗОШ №4 І-ІІІ ст. До підніжжя пам'ятника Т.Г. Шевченкові покладено кошики та букети квітів.

 

Держпродспоживслужба інформує, що перелік лікарських засобів по урядовій програмі «Доступні ліки» буде розширено з 1 липня 2018 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1107 внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України з метою розширення програми «Доступні ліки» 4ма новими міжнародними непатентованими назвами (МНН) лікарських засобів, що використовуються у доопераційній та післяопераційний періоди: азатіоприн, циклоспорин, такролімус, мікофенолова кислота та її солі. Вищевказана постанова набирає чинності з 01 липня 2018 року.

Слід зазначити, що 27 грудня 2017 року Уряд вже розширив програму «Доступні ліки» двома діючими речовинами — лозартан та глібенкламід для лікування відповідно серцево-судинних захворювань та цукрового діабету II типу.

Відповідні зміни набули чинності 31 грудня 2017 року. Нагадаємо, що для того, щоб взяти участь у програмі, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області організовано проведення щомісячного моніторингу дотримання аптечними закладами Львівської області гранично допустимих роздрібних цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Отже, якщо у Вас виникають питання щодо ціноутворення на лікарські засоби, просимо звертатись за допомогою у Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Д. Вітовського, 18, т. 252-32-22).

У разі подання звернення обов’язково вказувати та додавати:

- назву лікарських засобів, щодо яких зросли ціни;

- назву, адресу та ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію лікарських засобів (дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»);

- документи, що підтверджують застосування завищених цін (чеки, квитанції)

Відділ контролю за регульованими цінами ГУ

Держпродспоживслужби у Львівській області 252-32-22

 

Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області інформує:

До уваги страхувальників: додаткова база нарахування ЄСВ у звітності.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, а саме: основної, додаткової зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, в тому числі в натуральній формі. Якщо база нарахування єдиного внеску є меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, то задля забезпечення своїм найманим працівникам повних місяців страхового стажу, суму єдиного внеску слід розраховувати як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Якщо в звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, то по працівнику в Таблиці 6 Додатка 4 заповнюється два рядки:

- в першому - вказується фактична база нарахування єдиного внеску;

- в другому – вказується сума додаткової бази нарахування – різниця між фактично нарахованою зарплатою і мінімальною заробітною платою під типом нарахування 13.

Слід зазначити, що тип нарахування 13 застосовується тільки у звітному місяці за звітний період та в випадку донарахування лікарняних і декретних лікарняних за минулий період.

Якщо потрібно донарахувати суму до мінімальної заробітної плати за минулий період, то донарахування відображається з кодом типу нарахування 2.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12, 4-23-05. 

 

Сьогодні, 22 травня 2018 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду щодо супроводу інвестиційних проектів, які реалізовуються на території району. Метою проведення наради є вирішення проблемних питань, що виникають у суб'єктів господарювання в ході реалізації проектів.

 

21.05.20188

 

Сьогодні, 21 травня 2018 року відбулася зустріч-нарада за участю голови райдержадміністрації Володимира Недзельського, президента Благодійного фонду «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами» о. Михайла Сукмановського та голови асоціації українців Люксембургу Миколи Жарова.

У ході зустрічі обговорювалося питання щодо розвитку педагогічної ферми у селі Підгір’я Золочівського району для людей з особливими потребами (планується заснувати ферму з виробництва молочної продукції, на котрій будуть навчатися ремесла та працювати люди з особливими потребами). В ході завершення зустрічі учасники домовились про подальшу співпрацю.

Голова асоціації українців Люксембургу Микола Жаров буде сприяти у пошуку коштів для реалізації даного проекту.

 

В спортивно-оздоровчому таборі «Сокіл» відбулося Свято Героїв.

Свято Героїв – це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів – борців за волю України. Воно охоплює всі історичні епохи та спрямоване на патріотичне виховання молоді, вшанування українських героїв минулого та сьогодення. Цікаве і напрочуд насичене дійство відбулось 20 травня 2018 року у позаміському таборі відпочинку «Сокіл».

Участь у заходах взяли: перший заступник голови Золочвської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова Золочівської районної ради Олег Банах, голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая Ярослав Беспалько, військовослужбовці Навчального центру Нацгвардії України, 26 чот ЗОШ I-III ст. та 17 роїв ЗОШ I-II ст, священнослужителі та громадськість району. Захід розпочався із звучання Державного Гімну України, опісля якого начальник відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Володимир Бартошик оголосив свято відкритим.

Перший заступник голови Золочвської райдержадміністрації Ігор Нижник під час свого виступу на святі сказав: «Свято Героїв, яке ми сьогодні відзначаємо, стало символом незборимості української нації. Наша земля просочена кров'ю героїв, а так хочеться, щоб вони були живі, щоб герої не вмирали по-справжньому. Болючими скалками у нашу свідомість увійшли Донецький аеропорт, Іловайськ, Авдіївка, Дебальцеве, Волноваха. У тяжкий час воєнної агресії мужні воїни стали на захист держави. Споконвічна доблесть і честь українців знову постала перед очима всього світу. І поряд з іменами героїв давньої доби золотими літерами закарбувалися в нашу історію, в наші серця імена сучасників».

Під маршову музику похідні колони пройшли урочистим маршем та з піснею. Стройовий вишкіл юного покоління оцінювали військовослужбовці Навчального центру Національної гвардії України.

На завершення відбулось підведення підсумків. Переможці змагань були нагороджені грамотами та подарунками. Не залишились осторонь усі учасники змагань, які також отримали призи.

 

 У неділю 20 травня 2018 року у с. Вороняки Золочвського району відбувся кущовий огляд аматорських колективів художньої самодіяльності «Заспівай родино», у якому взяли участь Народні доми 5 сільських рад, а саме: Вороняцької, Ясеновецької, Струтинської, Полянської та Підлипецької. Виконавці показали високий рівень майстерності, подарувавши всім присутнім глядачам прекрасну українську пісню, гумор, чудовий настрій, приємні хвилини відпочинку.

 

18.05.2018

 

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сьогодні, 18 травня 2018 року. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної сл ужби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру. Володимир Недзельський наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства.

В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам. Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Світлана Ракубовчук повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

 

18 травня 2018 року головою райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з суб'єктами господарювання, які працюють у будівельній галузі з питань детінізації та легалізації заробітної плати. Метою зустрічі було проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо обов’язковості легалізації найманих працівників шляхом офіційного працевлаштування та виплати їм за кваліфіковану працю належної заробітної плати.

Члени робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати надавали роз'яснення та консультували суб'єктів господарювання щодо застосування норм законодавства про працю,з метою запобігання порушень, за які доведеться нести адміністративну відповідальність.

 

17.05.2018

 

У Золочеві відзначили День Європи

Щороку у третю неділю травня Україна святкує День Європи. Особливого значення це свято набуло тепер, коли українська молодь на Майдані впевнено відстоювала прагнення приєднатись до Європи, а наша держава офіційно заявила про євроінтеграційний курс, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. Відзначення Дня Європи у Золочеві дасть змогу ще раз наочно переконатися у тому, що українське та європейське суспільство тісно пов’язані між собою не лише географічно, а й історично та духовно.

Сьогодні, 17 травня 2018 року, на площі Незалежності м. Золочева (біля пам’ятника В. Чорноволу) відбувся святковий молодіжний захід «Ми європейці: від батька до сина, від матері до доньки». Розпочався захід із виконання гімну Європейського Союзу та Державного гімну України військовим оркестром Навчального центру Національної гвардії України.

У заході взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський: «Вельмишановні друзі, дорога молоде! Сьогодні маємо у Золочеві чудове свято – День Європи. Воно дуже близьке нам, адже українці здавна сповідують принципи свободи та незалежності, як і народи європейських держав. За європейське майбутнє українська молодь розпочала Революцію Гідності, а наша держава офіційно заявила про євроінтеграційний курс, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. Україна і Європа – це не окремі клаптики на мапі світу, а друзі, що визнають спільні загальнолюдські цінності, мають чим поділитись, над чим спільно працювати задля гарного, мирного майбутнього. Європа підтримує нас в неоголошеній війні, розв'язаній російським агресором. Політика санкцій проти Росії, фінансова допомога Україні, різноманітна підтримка свідчать про повагу до нашого народу. І ми за це дуже вдячні європейцям. Торік набув чинності спрощений візовий режим із Європейським Союзом. Тепер кожен українець, подорожуючи прекрасними місцями Європи, зможе бачити світ по-новому, прилучатись до західної культури, а також нести свою культуру до європейських країн. Наш великий поет і пророк Тарас Шевченко писав: "І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь". Звичайно, треба багато чого навчитись у Європи, яка досягла вищого економічного рівня, але завжди пам'ятати, хто ти є, на якій землі ти живеш, яка кров в тобі тече і будувати добробут на Батьківщині. Шануймо українську матір, українську вишиванку у світлий день Вознесіння, наближаймо мир чесною працею і добрими вчинками! Бо від батька до сина, від матері до доньки – всі ми європейці! Тож будуймо Європу в Україні! Слава Україні!»

Продовжився захід виступами танцювального колективу «Первоцвіт» з презентацією європейських видів танцю різними віковими групами дітей «Танцювальна феєрія». Студенти Золочівського коледжу Національного університету «Львівська політехніка» продемонстрували музичний номер. Завершився захід танцювальним флеш-мобом колективу «Первоцвіт».

 

У Гологорах відкрили меморіальну дошку Петрові Михайлюку

Сьогодні, 17 травня 2018 року, у Гологірській школі відкрили меморіальну дошку пам’яті Петрові Михайлюку, старшині Збройних Сил України. У відкритті меморіальної дошки взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський. «Сьогодні нас зібрала подія, що промовляє до нас і смутком, і надією. Ми вшановуємо пам'ять Петра Михайлюка, що загинув на справжній війні у ХХІ столітті. «Старшину» – так з любов'ю називали його хлопці, згадують як надійного товариша, завжди готового прийти на допомогу, справжнього професіонала, мужнього воїна. Смерть знайшла «Старшину» 22 грудня, у районі селища Старий Айдар, Станично-Луганського району, Луганської області. За його плечима – роки навчання, служба в Збройних силах України і багато мрій та любові. Йому б сьогодні косити траву, прийшовши у відпустку, погомоніти з рідними, а ввечері усамітнитися і викладати на папері свої думки і надії. Про цього світлого і доброго чоловіка щоразу нагадуватиме нам меморіальна дошка. І це додає нам надії, бо ми здатні на вдячність і пам'ять, бо ми розуміємо, якою ціною дається нам цей спокій. Гологірська земля народила героя і достойно вшановує його. Я хочу висловити слова співчуття рідним Петра Михайлюка і слова вдячності директору школи, педагогам, односельчанам, що в цей святий день Вознесіння організували чин вшанування і пам’яті. Та ще важливішим є повсякденна, невсипуща праця будувати державу – мирну, заможну, європейську Україну. Кожен з нас має своє призначення. Воїнам – боронити, хліборобам – сіяти і жати, молоді – вчитися і славити свою Батьківщину у світі. І нехай це буде нашим щоденним даром Петрові Михайлюку, воїнові, що любив життя і пожертвував ним, щоб ми мали мирне небо над головою. Слава героєві!Слава Україні!», - сказав Володимир Йосипович під час заходу.

 

З нагоди 595-ліття першої згадки про Золочів та 495-ліття набуття містом Магдебурзького права у Золочеві стартував форум громадян Золочева та краю: історична спадщина, сьогодення, погляд у завтра, сьогодні, 17 травня 2018 року.

Захід розпочався у сесійній залі районної ради. Основна мета заходу: окреслити основні проблеми та опрацювати, з врахуванням історичної спадщини і наявного потенціалу та ресурсів, шляхи й механізми сталого соціогуманітарного та економічного розвитку Золочева та краю. Учасники і запрошені: мешканці Золочева і краю, представники та керівники територіальних громад, освітяни та науковці, практики й експерти, духовні особи, представники бізнесу й реального сектора економіки, представники партнерських громад.

У роботі форуму взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельский. «Вітаю перед усім гостей зі Львова, що перейняті минулим, сучасністю та майбутнім Золочівщини. Особливо вітаю наших земляків, яким не байдужа доля рідного краю. Дуже важливо, щоб ми винесли із сьогоднішньої зустрічі розуміння нашої відповідальності за свою країну. Тому хочеться, щоб теорія і практика перетнулися у точках найбільшої потреби і доцільності. Ми щодня стоїмо перед викликами часу і щодня мусимо правильно реагувати на них. Тож сьогодні ми робимо спробу об’єднати зусилля, щоб виробити для Золочівщини стратегію розвитку. Це амбітна мета, але я вірю, що у нас все вийде. Бажаю всім учасникам форуму плідної праці, задля розвитку України і нашого краю зокрема, бо він зродив великих світочів мислі і духа і тому має прекрасне майбутнє», - виступив під час форуму Володимир Йосипович.

 

Золочівшина відзначає День вишиванки

День вишиванки в Україні у 2018 році припадає на 17 травня. У це свято українці одягаються у вишиванки та прогулюються своїми містами. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде. У цей день організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, "Найкраща вишиванка" або "Найкраще фото" у вишиванці. У 2015 році була започаткована акція "Подаруй вишиванку захиснику", яка набула світових масштабів – у ній взяло участь близько 50 країн світу. Вишиванки передали бійцям АТО, які брали участь в бойових діях на Донбасі. Жителі району взяли участь у флеш-мобі з нагоди відзначення Дня вишиванки та прийшли на роботу у вишиваному одязі.

Сьогодні, 17 травня 2018 року, керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради взяли участь у флеш-мобі з нагоди відзначення Дня вишиванки та на сходах адмінбудинку зробили загальне фото. У цей день фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а й далеко за кордоном. У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. Кожен регіон мав свої візерунки. Легко впізнати Борщівську вишиванку з Тернопільської області. Тут переважає чорний колір. Існує легенда, під час татарського набігу загинули всі місцеві чоловіки, тож жінки з навколишніх сіл заприсяглися впродовж 7 поколінь вишивати тільки чорні сорочки. Вишита сорочка в українських родинах споконвіку символізувала єдність поколінь та єдність усього народу.

У цей дань в навчальних закладах району проведено багато цікавих флеш-мобів. Зокрема у Золочівській ЗОШ №1 І-ІІІ ст. проведено акції: «Сонечко», та «Намалюй великий вишитий рушник разом», «Намалюй вишиванку». Діти молодшої школи під час акції сформували із кожного класу окремо, промінці сонця – що символізує оберіг хати та щастя. Учнівська молодь старших класів намалювали крейдою на подвір’ї школи великий вишитий рушник та вишиванки з різними орнаментами.

 

16.05.2018

 

У райдержадміністрації відбулося засідання колегії

Сьогодні, 16 травня 2018 року, у приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання колегії райдержадміністрації під головуванням Володимира Недзельського голови Золочівської райдержадміністрації.

Основним із важливих питань було розглянуто питання підготовки до проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2018 року. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Володимир Бартошик наголосив, що відділом освіти райдержадміністрації проводиться відповідна підготовча робота до проведення оздоровлення та організації змістовного дозвілля учнівської молоді влітку 2018 року. Зокрема, відділом освіти райдержадміністрації видано наказ від 11.05.2018 р. № 126 «Про організацію оздоровлення та змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул 2018 року», яким визначено відповідні заходи з питань підготовки та організації відпочинку учнів закладів загальної середньої освіти району протягом літнього періоду. На базі закладів загальної середньої освіти району планується функціонування мовних таборів. На даний час педагогічними колективами заплановано роботу таких таборів на базі 33 закладів загальної середньої освіти. Прогнозована кількість бажаючих учнів відвідувати зазначені табори складає на сьогодні близько 700 дітей. Окрім цього на базі трьох закладів загальної середньої освіти (ЗЕЛ, Вороняцька, Колтівська ЗОШ І-ІІІ ст.) педагогічними колективами заплановано роботу таборів християнського спрямування, якими планується охопити 90 дітей.

Протягом літнього періоду функціонуватиме стаціонарний табір – дитячий позаміський заклад відпочинку «Сокіл» (с. Сасів). Пріоритетним в організації відпочинку влітку 2018 року визначено оздоровлення дітей шкільного віку соціально незахищених категорій, а саме дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей та тих, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей-переселенців та дітей з сімей учасників АТО.

Планується охопити оздоровленням також обдарованих, талановитих дітей, особливо переможців етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, працівників соціальної сфери села та агропромислового комплексу, а також вихованців районного дитячого будинку «Рідний дім» у кількості 25 дітей. Крім організації роботи ДПЗВ «Сокіл» та пришкільних мовних таборів у планах роботи закладів освіти району планується на літо проведення для дітей спортивно-масових, природоохоронних, науково-технічних заходів, організацію комп’ютерних клубів, творчих конкурсів, краєзнавчих екскурсій та туристських поїздок, походів, відвідання школярами виставок, театрів, музеїв тощо для ознайомлення з визначними пам’ятками вітчизняної та зарубіжної історії, культури.

В даний час триває робота у закладах освіти, де працюватимуть мовні табори, з розробки цікавих планів організації змістовного дозвілля та відпочинку учнів. Відділом освіти райдержадміністрації звертається особлива увага попередженню травматизму учнівської молоді протягом літніх канікул. Так, зобов’язано дирекції шкіл перед початком канікул провести роз’яснювальну роботу серед школярів про суворе дотримання правил безпеки життєдіяльності в літній період, зокрема, поводженні з легкозаймистими та вибухово-небезпечними предметами, правилах дорожнього руху, протипожежної безпеки, а також дотримання правил поведінки на водних об’єктах. За підсумками прийнято відповідне рішення.

Також під час засідання обговорено питання порядку денного та з піднятих питань прийнято відповіді рішення, а саме: про виконання районного бюджету Золочівського району за перший квартал 2018 року; про споживання енергоносіїв бюджетними установами району за опалювальний період 2017/2018 року; про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля у районі; про затвердження проекту Програми «Охорони і збереження культурної спадщини Золочівського району на 2018 рік»; про розгляд звернення громади Підлипецької сільської ради; про внесення змін в «Комплексну цільову Програму соціальної підтримки населення Золочівського району на 2018 – 2019 роки».

 

У райдержадміністрації проведено засідання оргкомітету

Сьогодні, 16 травня 2018 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин проведення засідання організаційного комітету по святкуванню Свята Героїв, Дня Європи, вшануванню 157-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі. Під час засідання оргкомітету керівником апарату наголошено та тому, що завтра, 17 травня, День вишиванки, тому рекомендувала присутнім одягнути вишиванку та залучити до цієї акції працівників підприємств, установ, організацій. Галина Семчишин зазначила, що відбудеться святкування Дня Європи 17 травня 2018 року о 14.00 год.

З метою гідного вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму, запропоновано 20 травня провести покладання квітів до пам’ятника «Жертвам політичних репресій» на кладовищах м. Золочева по вул. Січових Стрільців та на Новому кладовищі, Хреста «Борцям за волю України».

Вшанування 157-річниці від часу перепоховання Тараса Шевченка на українській землі розпочнеться о 13.00 год. 22.05.2018 року біля пам’ятника Т.Г. Шевченкові.

Свято Героїв відбудеться 20.05.2018 року об 11.00 год. у ДПТЗВ «Сокіл».

 

Про нове у призначенні субсидій

Сьогодні, 16 травня 2018 року, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Алла Хома провела зустріч з уповноваженими представниками місцевих рад району з питання призначення субсидій з 1 травня цього року. Доповідач наголосила, що з 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія не призначається , якщо площа квартири перевищує 120 кв.метрів , а будинку – 200 кв.метрів, у власності є автомобіль, якому з дати випуску менше 5 років , працездатна особа не сплатила єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 3 місяців за який враховуються доходи і здійснено покупку на суму більше 50 тис. гривень (у т.ч. набуття права власності на житло: подароване, міна житла та ін.), наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

З 1 травня 2018 року для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто доходи членів сім’ї із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства) . При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватись нормами статті 3 Сімейного кодексу України.

Учасники наради задавали запитання та отримували відповіді.

 

15.05.2018

 

15 травня 2018 року головою райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з аграріями району з питань детінізації та легалізації заробітної плати.

Суб'єктів господарювання проінформовано про показники діяльності, рівень заробітної плати та кількість найманих працівників у галузі сільського господарства.

На зустрічі обговорено питання офіційного оформлення всіх найманих працівників та виплати за кваліфіковану працю належної заробітної плати.

 

Молодь району ознайомилася з роботою підприємства «D -МІКС»

Сьогодні, 15 травня 2018 року, учнівська молодь Золочівських ЗОШ № 2 та №4 ознайомилися з роботою підприємства «D -Мікс» - виробника кормів європейської якості для сільськогосподарських тварин. Дана профорієнтаційна екскурсія організована відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації (О. Марусин, Г. Чекайло). Розповідаючи про підприємство інженер якості Степан Савчук наголосив, що тут намагаються триматися актуальних тенденцій, тож підприємство постійно розвиває свою технологію виробництва. В цьому український виробник кормів передусім орієнтується на європейський досвід, постійно співпрацюючи із закордонними компаніями.

Основна місія компанії «D-Мікс» – забезпечити професійні та індивідуальні господарства України професійним кормом для сільськогосподарських тварин. Учні відвали і лабораторію підприємства. Завідувач лабораторії Ірина Вовк наголосила, що спершу закупляється та доставляється сировина від наших партнерів-постачальників, яка одразу ж проходить первинний контроль якості вхідної сировини у власній лабораторії. Тоді сировина розвантажується та надходить до подальшої переробки. Також на підприємстві запрацював новий завод з переробки олійних культур повідомив Степан Савчук. Молодь запитувала про працевлаштування, про рівень знань та спеціалізацію для роботи на підприємстві, рівень оплати, про кількість робочих змін та кар’єрний ріст тощо. Виробничі потужності підприємства, новітня матеріально-технічна база справили на юних екскурсантів неабияке враження, тож дітвора щиро дякувала організаторам за пізнавальний і змістовний захід.

 

Сьогодні, 15 травня 2018 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів робочу нараду за участю голови районної ради Олега Банаха, начальника управління державної реєстрації ГТУЮ у Львівській області Оксани Куманської-Нор, аграріїв району з питань, що виникають при реєстрації землекористувачів, використанні невитребуваних паїв, забезпеченні захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель. Детальні роз’яснення із вищезгаданих питань надали начальник управління державної реєстрації ГТУЮ у Львівській області Оксана Куманська-Нор та інші доповідачі. Виступаючі зазначали, що економічні реалії сьогодення вимагають відповідного правового реагування у сфері землекористування. Особливо це стосується земель сільськогосподарського призначення, оскільки оренда земель у сільському господарстві є домінуючим видом землекористування. Важливим є захищеність прав і регулювання відносин між орендарем та орендодавцем, а також гарантія використання земель за цільовим призначенням та з отриманням умов збереження стану об’єкта оренди.

Оксана Куманська-Нор наголосила під час виступу: «Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель. Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номерами гарячої лінії 098-3226573, 097-5497118».

 

Виступаючи перед присутніми голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив: «Створення даного оперативного штабу має стати доволі діючим та ефективним способом боротьби проти спроб рейдерських захоплень в нашій області та забезпечити реальний захист земель врожаю і майна сільгоспвиробників, адже це є дуже важливим завданням, як для району, області так і для України загалом. Отже, звертаємо особливу увагу сільгосппідприємств, землевласників та землекористувачів на те, що вже сьогодні є можливість, у разі виникнення ситуації із спроби рейдерського захоплення звернутися до оперативного штабу для захисту законних прав та притягнення винних осіб до відповідальності».

 

14.05.2018

 

Сьогодні, 14 травня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня Європи в Золочівському районі. У засіданні взяли участь: фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації, командування Начального центру Національної гвардії України, районних служб. Під час засідання оргкомітету учасники зустрічі мали змогу виступити перед присутніми та внести свої пропозиції щодо формату святкування.

Розпочинаючи засідання оргкомітету Галина Семчишин наголосила: «Щороку у третю неділю травня Україна святкує День Європи. Особливого значення це свято набуло тепер, коли українська молодь на Майдані впевнено відстоювала прагнення приєднатись до Європи, а наша держава офіційно заявила про євроінтеграційний курс, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. Відзначення Дня Європи у Золочеві дасть змогу ще раз наочно переконатися у тому, що українське та європейське суспільство тісно пов’язані між собою не лише географічно, а й історично та духовно».

За підсумками засідання оргкомітету прийнято рішення провести святкування 17 травня 2018 року о 14.00 год. та дано доручення керівникам структурних відділів РДА: відділу культури та туризму РДА забезпечити озвучення заходу; відділу освіти РДА – забезпечити присутність молоді-старшокласників у заході; Навчальному центру Національної гвардії України – участь духового військового оркестру. Правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок, медичній службі – супровід проведення заходу.

 

11.05.2018

 

Сьогодні, 11 травня 2018 року, відбулося засідання сесії районної ради. У роботі сесії взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський.

«Сьогодні ми стоїмо на порозі історичного моменту, і власне сьогодні всі є тут на місцях і конфесії, і політики для того, щоб досягти цього результату. Тому я думаю, що Золочівська районна рада повинна долучитися до цього процесу і прийняти звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу на автокефалію православної церкви в Україні», - сказав у своїй промові Володимир Недзельський. Депутатський корпус районної ради підтримав позицію голови райдержадміністрації.

Продовжилося засідання сесії із розгляду питань порядку денного: розглянуто питання про реорганізацію Золочівської центральної районної лікарні у комунальне некомерційне підприємство, а також про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Велика Вільшаниця Золочівського району Львівської області; про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Червоненської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Колтівської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Гологірської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Єлиховицької сільської ради (за межами населеного пункту, урочище «Між селом»); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Новосілківської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Почапівськоїї сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Глинянської міської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Білокамінської сільської ради (за межами населеного пункту).

 

10.05.2018

 

В райдержадміністрації відбулася зустріч з відповідальними за комунікацію з демобілізованими учасниками АТО

Сьогодні, 10 травня 2018 року у сесійній залі районної ради відбулася зустріч директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталії Кузяк з відповідальними за комунікацію з демобілізованими учасниками АТО та сім’ями загиблих учасників АТО. На нараді також були присутні керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, які відповідальні за комунікацію. Обговорено проблемні питання, які виникають під час спілкування з учасниками АТО та родинами загиблих.

У своєму виступі Наталія Кузяк акцентувала увагу присутніх на необхідності здійснення систематичної комунікації відповідальних посадових осіб з демобілізованими учасниками антитерористичної операції та членами їх родин. Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Уличний в ході зустрічі звернув увагу на необхідності постійної комунікації з демобілізованими та членами сімей загиблих учасників антитерористичної операції з метою виявлення наявних проблем та надання допомоги для їх вирішення, злагодженій взаємодії усіх структурних підрозділів під час вирішення проблемних питань.

 

У районі проведено місячник облаштування спортивних майданчиків

На виконання розпорядження голови Золочівської райдержадміністрації № 171 в Золочівському районі з 1 по 30 квітня 2018 року було проведено місячник облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання, навчання та мосового відпочинку населення «Спорт для всіх – спільна турбота». Протягом цього періоду балансоутримувачами спортивних майданчиків було відремонтовано та облаштовано 50 різних спортивних майданчиків.

Особливо потрібно відзначити громаду с. Колтів, які змогли відновити своїми силами футбольне поле у своєму населеному пункті.

 

08.05.2018

 

8 травня у місті Золочеві пройшли заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення.

Розпочалися заходи біля меморіалу «Вічний вогонь». Загальна панахида за померлими у Другій світовій війні об’єднала громадськість у молитві за воїнів, що загинули захищаючи нашу країну. Участь у заходах взяли керівництво та працівники райдержадміністрації, районної та міської рад, працівники підприємств, установ, організацій, учнівська та студентська молодь району, керівники політичних партій і громадських організацій, громадськість.

До меморіалу «Вічний вогонь» покладено композиції з квітів. Опісля учасники заходу пройшли пішою ходою до пам’ятника Братської могили жертв репресій 1939-1941 рр. Священнослужителі провели поминальні панахиди за загиблими у Другій світовій війні, як біля меморіалу «Вічний вогонь» так і біля пам’ятника Братської могили жертв репресій 1939-1941 рр.

Згадали, під час заходу, про історичні події як тодішньої війни так і сучасної у виступах: учителя історії Золочівської ЗОШ № 1 Володимира Сивака, керівника станичного братства ОУН-УПА Ярослава Безпалька, військового капелана Андрія Кулицького. Продовжилися заходи святковою урочистістю та концертною програмою у Навчальному центрі Національної гвардії України.

Виступаючи перед присутніми на території Навчального центру НГУ голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зазначив: «Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати подвиг звитяжців старшого покоління та увічнити пам’ять жертв війни. За європейською традицією день 8 травня став Днем пам’яті та примирення, а червоні маки – символом пам'яті всіх жертв озброєних конфліктів. 73-я річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні нагадує нам про страшні жнива смерті: 4 млн. загиблих воїнів з України, 5 млн. жертв серед мирного населення, десятки тисяч сиріт, мільйони людей без домівок. Згадуючи жертв нацизму, ми подумки переносимося в минуле, але нас не полишає біль за новітніми жертвами російського фашизму, нашими Героями, що полягли за рідну землю уже в 21 столітті. Ми вдячно схиляємо голови перед ветеранами війни, бо розуміємо через яку трагедію Другої світової війни вони пройшли. Ми вдячно схиляємо голови перед учасниками українського визвольного руху, що в умовах бездержавності воювали на два фронти, проти червоної і коричневої чуми одночасно. Скільки мужності, силу духу, нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів! Та історія вчить нас простої науки: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Пам'ять про подвиг минулих поколінь – запорука неминучості нашої перемоги в сучасній війні. Бажаю вам, дорогі ветерани, міцного здоров'я, радості, щастя, і запевняю, що держава і надалі буде піклуватися про ваш соціальний захист, забезпечуючи вам підтримку і гідну пошану. Нехай у Ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком! Перемоги і миру нам на нашій рідній землі! Слава Україні!». Завершилися заходи святковим концертом у музичному супроводі духового військового оркестру, солістів НЦНГУ, гурту «ВКС» та частуванням ветеранів.

 

НОВЕ У ПРИЗНАЧЕННІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність , постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1022” з 1 .05.2018 року - Уряд вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки , має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія не призначається , якщо площа квартири перевищує 120 кв.метрів , а будинку – 200 кв.метрів, у власності є автомобіль, якому з дати випуску менше 5 років , працездатна особа не сплатила єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 3 місяців за який враховуються доходи і здійснено покупку на суму більше 50 тис. гривень (у т.ч. набуття права власності на житло: подароване, міна житла та ін.), наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

На підставі нових заяв і декларацій субсидії призначатимуться :

- особам , у яких на початок періоду , за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії взагалі відсутні доходи або отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати , встановленої на початок періоду , за який враховуються доходи та/або не сплатили єдиного соціального внеску;

- внутрішньо переміщені особи;

- особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

З 1 травня 2018 року для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто доходи членів сім’ї із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства) .

При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, слід керуватись нормами статті 3 Сімейного кодексу України. Термін призначення субсидії Субсидія призначається двічі на рік: з місяця звернення за її призначенням на неопалювальний сезон (до вересня включно) або опалювальний сезон (до квітня включно), а на наступний період – без звернення, за виключенням окремих категорій отримувачів. Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

Соціальні нормативи послуг для призначення субсидії

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючи коефіцієнти.

Так, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становить 4,5 куб. метри на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год. на 1 кв.м площі.

Скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв.м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

Обрахування доходів для призначення субсидії

При призначенні субсидії на неопалювальний сезон враховуватимуться доходи ІІІ-IV кварталів попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.

Важливим є те, що враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі , коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою. Доходи від реалізації молока враховуються у розмірі 30% нарахованих сум. Ця норма застосовується за умови подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока .

Переглянуто розміри доходів , які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, а також для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок.

У разі призначення житлової субсидії таким домогосподарствам (у тому числі за рішенням комісії) в розрахунок сукупного доходу домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

1) половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;

2) одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

3) одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;

4) фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

5) фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку;

6) фактично отриманих такими особами доходів — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи належать до визначених комісією інших категорій громадян, зокрема таких, що надають соціальні послуги;

7) двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і оплату житлово-комунальних послуг;

8) трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в усіх інших випадках.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи: однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи; двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи; трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.

За рішення комісії субсидія призначається - на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30% непрацюючим непрацездатним особам);

- за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла; - за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

- без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном);

- за розділеними особовими рахунками ;

- якщо у працездатної особи відсутній дохід або її дохід менший мінімальної заробітної плати, або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається , перебуває на обліку в службі зайнятості або отримує один із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах).

Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. При цьому контролюється сплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії.

Оплата за послуги отримувачам субсидії

Постановою введено обов’язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Про що необхідно повідомляти управління соціального захисту населення

Громадянин, якому призначено житлову субсидію зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, а саме:

• набуття права власності або володіння на транспортний засіб під час отримання житлової субсидії незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

• зміну складу сім’ї членів домогосподарства;

• зміну житлово-комунальних послуг;

• наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;

• здійснено купівлю (набуття права власності у інший визначений спосіб), оплати послуг на суму понад 50 тис. гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Припинення раніше призначеної житлової субсидії здійснюється у разі, коли :

- домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги внаслідок заборгованості із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги;

- у заяві або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.

Управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації

Якщо після призначення пенсії людина продовжує працювати…

Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058) визначено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії продовжує працювати. Кожні два роки працюючі пенсіонери зверталися до територіальних управлінь із відповідною заявою. Проте Законом № 2148 від 03.10.2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» у визначений порядок було внесено зміну, яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсій тим громадянам, котрі на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацом першим – третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше за день, що настає після дня, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо за два роки роботи після призначення або попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням цього страхового стажу.

Крім того, визначається, чи варто залишити той заробіток, що був врахований під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058. При проведенні перерахунку (чи то з урахуванням страхового стажу, чи з урахуванням страхового стажу та заробітної плати) показник середньої заробітної плати (доходу), який враховується під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, не змінюється.

Якщо пенсіонер після призначення ( перерахунку) пенсії набув менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).

Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється. Тобто заробіток, який особа отримала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, у цьому разі не враховується, навіть якщо він був досить високим.

МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ ПЕРЕРАХУНКУ:

1. Врахувати страховий стаж заробіток не змінювати;

2. Врахувати страховий стаж і заробіток за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30.06.2000 р. незалежно від перерв і за весь період страхового стажу після 01.07.2000 р. із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховується під час перерахунку пенсії з 1 жовтня 2017 року – 3764, 40 грн;

3. Враховувати стаж і заробітну плату за всі періоди страхового стажу після 01.07.2000 р. із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховується під час перерахунку пенсії з 1 жовтня 2017 року – 3764,40 грн. (не враховувати заробіток за 60 місяців до 01.07.2000 р.).

Випадки, коли перерахунок здійснюється за заявою пенсіонера. Якщо пенсіонер, набув стаж, достатній для обчислення пенсії в мінімальному розмірі відповідно до частини першої статті 28 зазначеного Закону ( на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб – за 35 років страхового стажу для чоловіків або 30 років для жінок), чи набув право на мінімальну пенсію, як шахтар, за його заявою здійснюється відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після її призначення (попереднього перерахунку), з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Частиною другою статті 24 Закону № 1058 передбачено, що за кожен повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, та роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Зважаючи на те, що пільговий стаж підтверджується уточнюючою довідкою підприємства, щоб стаж, набутий після призначення пенсії, при перерахунку був врахований як набутий за Списком № 1, пенсіонер має звернутися до управління Фонду із заявою та пільговою довідкою. У цьому разі перерахунок буде здійснено зі строків, визначених статтею 45 Закону № 1058 (з першого числа місяця, в якому було звернення, якщо заяву подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15-го).

КОМУ ПЕНСІЮ НЕ ПЕРЕРАХОВУЮТЬ. Не передбачено перерахунок пенсій за вислугу років, призначених на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення», якщо отримувачі пенсій не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058. Це педагоги, медичні працівники, працівники авіації та працівники інших професій, роботи в яких призводять до втрати працездатності, до досягнення особами пенсійного віку. Пенсії за вислугу років призначаються в разі звільнення з роботи за спеціальністю, яка дає право на такий вид пенсії. Навіть коли особа після призначення пенсії працює не за спеціальністю, її пенсію перераховують лише після того, коли вона досягне пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону № 1058.

Для здійснення перерахунку пенсії не обов’язково переходити з пенсії за вислугу років на пенсію за віком. За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Золочів вул. Валова, 4 або за телефоном 4-24-35, 4-23-05.

 

07.05.2018

 

Сьогодні, 6 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 103-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини.

Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України. У заходах взяла участь делегація від Золочівського району: голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса. Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка.

Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців. Після чину панахиди відбулось громадське віче. Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

 

05.05.2018

 

Золочівський відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ у Львівській області інформує про відкриття нової сервісної системи для покращення обслуговування громадян в режимі он-лайн.

З інструкцією користувача можна ознайомитися за посиланням. Крім цього, ви можете дізнатися про свій страховий стаж.

 

За участю першого заступника голови райдержадміністрації Нижника І.М. 05.05.2018 року відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради. У засіданні прийняли участь голова архітектурно-містобудівної ради Кобелька П. П., та члени містобудівної ради: Зарічний В.З., Погребняк І.В., Грабовський О.І, Сембай О.О., Кушнір Р.М.

Розглянуто детальні плани території:

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення особистого селянського господарства для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Лісова в с. Кобилеччина Золочівського району Львівської області. Замовник – Струтинська сільська рада. За результатами розгляду даний детальний плани території рекомендовано до затвердження рішенням Струтинської сільської ради.

– Детальний план території з метою зміни цільового призначення земельної ділянки із земель для ведення індивідуального садівництва для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд на вул. Пролісок,25 в с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду даний детальний плани території рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради.

– Детальний план території (внесення змін) з метою визначення функціонального призначення та розподілу території між власниками об’єктів господарського двору з метою продажу права оренди частини земельної ділянки господарського двору через аукціон для будівництва гаражів в урочищі «Між селом» в с. Єлиховичі Золочівського району Львівської області. Замовник – Єлиховицька сільська рада. За результатами розгляду даний детальний плани території після доопрацювання рекомендовано до затвердження рішенням Єлиховицької сільської ради

– Детальний план території господарського двору для будівництва та обслуговування тваринницького комплексу з переробкою молочної продукції біля с. Трудовач на території Великовільшаницької сільської ради Золочівського району Львівської області (за межами населеного пункту). Замовник – Золочівська райдержадміністрація.

За результатами розгляду даний детальний плани території рекомендовано до затвердження розпорядженням голови Золочівської райдержадміністрації.

 

Спортсмени із Золочівщини здобули чотири медалі на чемпіонаті Львівщини з боча

2.05.2018 року відбувся чемпіонат Львівської області з боча серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Від Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів брала участь команда з чотирьох учасників. Усі вони повернулися додому з медалями, а саме: 1. Рущак Соломія (с.Зозулі) група ВС – 1 – 1 місце; 2. Борисяк Марта (м.Золочів) група ВС – 2 – 1 місце; 3. Александрович Люба (с.Сасів) група ВС – 3 – 1 місце; 4. Хахула Вікторія (м.Глиняни) група ВС – 4 – 3 місце, а також 2 місце у парному розряді.

Детально – https://zolochiv.net/sportsmeni-zolochivshhini-zdobuli-chotiri-medali-na-chempionati-lvivskoyi-oblasti-z-bocha/

 

У Золочеві попрощалися із Володимиром Сукмановським

3 травня 2018 року у Золочеві відбувся похорон добровольця Сукмановського Володимира Лонгіновича (позивний “Дід”), який служив у 56, потім в 53 бригаді. Сукмановський Володимир Лонгінович пройшов Гнутове, Талаківку, Новгородське, полігони Ширлан і Черкаське… Холод, голод, втрата друзів, постійні обстріли ворога… Демобілізувався через хворобу.

Поховали Володимира із військовими почестями у Золочеві.

Світла пам’ять. Детально 

 

03.05.2018

 

Сьогодні, 3 травня 2018 року, з нагоди виводу Окремого ремонтно-відновлювального полку оперативного командування «Захід» із зони проведення антитерористичної операції на відновлення боєздатності проведено на площі Незалежності святкові заходи.

У заходах взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах. За зразкове виконання службових обов’язків по захисту суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, підтримання високого рівня бойової готовності, професійну майстерність, якісне виконання завдань із забезпечення та ремонту озброєння, військової техніки в складі оперативно-тактичного угруповання «Луганськ» нагороджено грамотами:

- заступника командира військової частини А 2562 підполковника Дончака Андрія Мирославовича;

- командира ремонтної роти артилерійського озброєння ремонтно-відновлювального батальйону військової частини А 2562 лейтенанта Смолина Юрія Івановича;

- командира взводу роти матеріального забезпечення військової частини А 2562 прапорщика Матвійківа Сергія Миколайовича;

- старшого механіка-водія евакуаційного відділення евакуаційного взводу евакуаційної роти військової частини А 2562 старшого солдата Поцілуйка Володимира Михайловича;

- водія-слюсаря майстерні технічного обслуговування ремонтного взводу автомобільної техніки ремонтної роти автомобільної техніки ремонтно-відновлювального батальйону військової частини А 2562 солдата Кревніка Володимира Михайловича.

 

Під час зустрічі з головами місцевих рад керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин повідомила, сьогодні, 3 травня 2018 року, що з метою оперативного інформування керівництва обласної державної адміністрації та належної підготовки заходів необхідно подати перелік визначних дат і важливих подій, а саме відзначення важливих ювілейних дат, відкриття пам’ятників, пам’ятних таблиць, садочків, шкіл та інше, що проводитимуться на території Золочівського району протягом 2018 року.

Також Галина Леонідівна зазначила, в рамках відзначення 100-річчя ЗУНР, на виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 9 лютого 2018 року № 120/0/5-18 "Про затвердження плану заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки у рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років", доручення голови Львівської облдержадміністрації за результатами проведення розширеної наради з питань підготовки та проведення заходів зі встановлення та відновлення пам'ятників, меморіалів, пам'ятних знаків, інформаційних таблиць відповідно до проекту "Відновлені імена Героїв" необхідно забезпечити організацію та проведення в населених пунктах громадських слухань за участю органів місцевого самоврядування, учителів історії, громадськості щодо визначення місць встановлення пам'ятних таблиць відповідно до проекту "Відновлені імена Героїв".

 

Золочівське бюро правової допомоги консультує

Проект ”Я МАЮ ПРАВО!”

Стягнення додаткових витрат на дитину

Окрім сплати аліментів, той з батьків, з кого присуджується стягнення аліментів на дитину, зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватись наперед або покриватись після їх фактичного понесення: разово; періодично;постійно. Розмір додаткових витрат визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, які мають істотне значення (тобто враховується матеріальний стан та стан здоров’я платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних батьків та інше). Позовні вимоги про стягнення додаткових витрат зазвичай пред’являються разом з позовом про стягнення аліментів, оскільки вони безпосередньо пов’язані з аліментними зобов’язаннями та є їх частиною. Проте подання двох даних вимог в одному позові не є обов’язковим. Важливо зазначити, що участь у додаткових витратах батьки повинні брати у рівних частинах. Разові витрати можуть стягуватися окремим позовом. Так, наприклад, якщо мати одноразово витратила велику суму коштів на придбання ліків для дитини, або ж дитина пройшла курс лікування, то може звернутися до суду з метою стягнення половини даних витрат з батька, якщо той відмовляється сплачувати їх в добровільному порядку, надавши при цьому докази даних витрат. Слід зауважити, що заявляючи додаткові витрати, особа в будь-якому випадку повинна їх обґрунтувати, тобто надати беззаперечні докази на їх підтвердження. Дані додаткові витрати, на відміну від аліментів, мають бути викликані саме особливими обставинами. Заявляючи разові витрати необхідно надати докази усієї суми витрат, та просити стягнути половину. Заявляючи ж періодичні або постійні витрати, потрібно довести їх необхідність, тобто якщо це витрати пов’язані з розвитком здібностей дитини, наприклад малювання чи заняття певним видом спорту, то необхідно надати рекомендації щодо навчання дитини у школі мистецтв чи спортивній школі, підтвердити витрати пов’язані з придбанням усіх необхідних знарядь, інвентар’я, та періодичність їх придбання, довівши суду при цьому, що заявлена сума, це лише половина тих витрат, яку необхідно на розвиток здібностей дитини. Або ж якщо це витрати пов’язані з особливим станом здоров’я дитини, то необхідно надавати медичні довідки, висновки лікарів, їх рекомендації щодо лікування дитини в Україні чи за кордоном, а також вартість ліків, які необхідно купувати для дитини.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

Сьогодні, 3 травня 2018 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення в Золочівському районі. У засіданні взяли участь: фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації, командування Начального центру Національної гвардії України, громадських організацій, духовенства, громадської ради. Під час засідання оргкомітету учасники зустрічі мали змогу виступити перед присутніми та внести свої пропозиції щодо формату святкування.

За підсумками оргкомітету прийнято рішення провести заходи 8 травня 2018 року о 10.00 год. Заходи розпочнуться біля меморіалу «Вічний вогонь» та продовжаться пішою ходою до пам’ятника «Жертвам політичних репресій», що знаходиться на кладовищі, по вул. Січових Стрільців м. Золочева.

Завершаться заходи святковою концертною програмою у Навчальному центрі Національної гвардії України.

В ході проведення зустрічі дано доручення керівникам структурних відділів РДА: відділу культури та туризму РДА забезпечити озвучення заходу біля меморіалу «Вічний вогонь», забезпечити ведучу заходу та подати в райдержадміністрацію музичну програму в кількості 5-ти номерів, провести тематичні виставки у бібліотеках району; відділу освіти РДА – забезпечити озвучення заходу біля пам’ятника «Жертвам політичних репресій», провести виховні години у навчальних закладах району, виготовити червоні маки, як символи пам’яті та примирення. Також вирішено провести прибирання території біля меморіалу «Вічний вогонь». Правоохоронним органам - забезпечити громадський порядок та безпеку дорожнього руху, медичній службі – забезпечити супровід проведення заходу.

 

У неділю 29.04.2018 року в Золочівській центральній районній бібліотеці ім. І.Франка о 14.00 год. відбулася Skype-зустріч з відомим письменником, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслуженим діячем мистецтв України Яремою Гояном. Ярема Гоян надзвичайний майстер рідного слова, знаний письменник, відомий журналіст, мистецтвознавець, лауреат національної премії України ім. Тараса Шевченка, літературних премій ім.Олени Пчілки, Івана Огієнка, Марка Черемшини,заслужений діяч мистецтв, знаний в Україні і в світі видавець, очолював 25 років книжкове дитяче видавництво «Веселка».

Автор книжок про великих синів і дочок рідного українського народу, які жили і живуть для України: «Воскреснемо», «Присвята», «Маестро», «Воскресни, мамо», «Пророк», «Титани нації» та інш.

Поет у прозі і просто лірик , який володіє унікальним стилем письма, пропагандист і захисник української книги, палкий просвітянин. Бібліотекарі відділу обслуговування Золочівської районної бібліотеки імені Івана Франка 29 квітня 2018 р. провели skype-зустріч з Яремою Гояном.

Присутні могли наживо поспілкуватися з людиною, яка стільки зробила для популяризації українського слова. Ведучою зустрічі була зав.відділлу обслуговування Інна Джегур. Бібліотекар читального залу Оксана Кармазин звернула увагу на унікальне на сьогодні видання – тритомник: Маркіян Шашкевич «Читанка для діточок» (оригінальний текст), «Читанка для діточок (адаптований текст), Маркіян Шашкевич «Апостол Духа. Портрет». Цей тритомник є справжнім скарбом для читачів, а особливо цікавий вчителям, вихователям, батькам. Ці книги є результатом багаторічної праці Яреми Петровича, присвячені пам’яті поета і священика, будителя національного духу народу Галичини Маркіяна Шашкевича, який вперше вписав слово «читанка» в українську мову. Видання ілюстроване гравюрами лауреата національної премії України ім.. Тараса Шевченка, академіка Василя Касіяна. Золочівська ЦРБ ім.Франка пишається тим, що стала власником цього унікального видання, за що велике спасибі автору Яремі Петровичу Гояну.

З вітальним словом до Яреми Гояна та присутніх в залі звернулася директор Золочівської ЦБС Іванна Марчак. З великим захопленням присутні слухали розповідь Яреми Петровича і мали можливість поспілкуватися з ним. В в спілкуванні взяли участь о. М.Сукмановський, директор ЗОШ №2 В.Кравчук та зав. шкільним музеєм М.Шашкевича Л.Поцілуйко, редактор часопису "Народне слово"- В. Дідула, та давній приятель письменника Ф.Кріль та інш. Корифей української літератури виявився дуже приємним старшим чоловіком, що пам’ятає мамину колискову і спільну сімейну молитву, згадує повоєнні роки свого дитинства, який з ніжністю та любов’ю розповідає про свою кохану дружину та переймається долею України.

Разом з тим, коли пан Ярема говорить про свою роботу у видавництві «Веселка» та про творчі доробки прослідковується чіткість та безкомпромісність. «Слово, спочатку було слово, ось і за те українське слово воюють вже триста років. Шашкевич був державник, соборник. Так, Шашкевич був делікатним чоловіком, був священиком, але він не чим не поступається Наливайку, Підкові адже в душі він українець. І така в нього література, вірші, і така його «Читанка». Неймовірні відчуття залишились в учасників skype-зустрічі - дотичності, до чогось особливого, значно більшого ніж буденні клопоти, до того, що прив’язує тебе до цієї такої рідної землі, що говорить в тобі з глибин твого роду, те, що називається в тобі – українець. Якщо людина винесла з дитинства молитву і казку, і несе їх через усе життя аж до високих своїх літ, – ця людина щаслива, бо в ній живе пам’ять Роду.

 

02.05.2018

 

Цієї неділі, 29 квітня 2018 року, у селі Богутин відбулося вшанування славного сина українського народу Кирила Трильовського – адвоката, доктор права, громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, депутата Віденського парламенту,посла Галицького сейму, публіциста, журналіста, видавця, засновника товариства «Січ». Він народився 6 травня 1864 року в сім'ї греко-католицького священика, що служив тоді у Богутині.

До Народного дому завітали гості – науковці-історики зі Львова і Тернополя, артисти, письменники, зокрема люблена і шанована тут землячка Леся Горова, народна артистка України, громадські діячі, представники місцевої і районної влади. Такий формат ще раз підтвердив необхідність спільних дій влади, меценатів, інститутів громадянського суспільства, коли йдеться про важливі українські справи.

Начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ольга Боса привітала учасників урочистого зібрання від імені голови райдержадміністрації Володимира Недзельського та всієї виконавчої влади. Вона зокрема сказала:

"Ми справді маємо нагоду продемонструвати, як творча спільна праця дасть ефект синергії і вшанування Кирила Трильовського на Золочівщині матиме такі масштаби, на які це ім'я заслуговує. Голова Бойової управи УСС, член Національної Ради ЗУНР у століття створення Західноукраїнської Народної Республіки повертається до своєї колиски у шані і любові.

На пошану Кирила Трильовського

Якби не Січ, якби не Січ

Постала з болісних сторіч –

Кромішня темрява і ніч

Укрила б все, якби не Січ.

Стоять шереги дружніх пліч

І світло волі ллється з віч.

Кипить в горнилі протиріч:

Не вмерла Січ, воскресла Січ!

І радість серце протина –

Той шлях проліг з Богутина!

Яріє руно молоде

Гей, там на горі Січ іде!

Та вже онук січовика

Йти на орду братів склика.

Там, де розп'ятий стогне Спас,

Лежить розтерзаний Донбас.

І кукіль смерті жнуть женці.

Та стяг малиновий в руці!

І слава, й Січ не промина.

Той шлях проліг з Богутина!

                                           (Ольга КІС)

 

27.04.2018

 

В Золочеві відзначили Всесвітній День охорони праці

Щорічно 28 квітня відзначається свято – Всесвітній День охорони праці. Цей співпадає з пробудженням природи, оновленням енергії, припливом сил людини. Безпека праці була, є і буде актуальною на всіх етапах розвитку суспільства.

Сьогодні, 27 квітня 2018 року в сесійній залі районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня охорони праці. В заходах взяли участь голова районної державної адміністрації Володимир Недзельський, керівник апарату районної державної адміністрації Галина Семчишин, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів, а також керівники та особи відповідальні за охорону праці підприємств, установ та організацій різних форм власності, фізичні особи – підприємці. Голова райдержадміністрації привітав працівників, які зайняті на роботах з важкими і шкідливими умовами праці зі святом та побажав їм міцного здоров’я та довгих літ життя.

«Маю велику приємність вітати працівників дуже важливого сегменту в державі, що мають стосунок до якості життя українців, плекають культуру профілактики безпеки і гігієни праці. Адже життя і здоров’я людини – це найвищі цінності і їх захист потребує чималих зусиль.

У Всесвітній день охорони праці в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління. А це потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці. Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Тож бажаю вам, справжнім професіоналам, які безпосередньо слідкують за безпекою праці, доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, сімейного тепла та затишку, мирного неба та безпечної праці задля процвітання України», - сказав Володимир Йосипович.

Грамотами «За вагомий внесок в охорону праці» нагороджено: Кокотко Ольгу Василівну, головного державного інспектора відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці головного управління Держпраці у Львівській області; Войтечко Ірину Миронівну, провідного інженера з охорони праці та безпеки руху філії «Золочівський райавтодор» дочірнього підприємства «Львівський облавтодор»; Ковальського Ігоря Івановича, директора ТзОВ «МГ Надбужжя».

 

З 1 січня розмір мінімальної заробітної плати зріс, відповідно і зростуть штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці ,- головне повідомлення на засіданні комісії у Золочівській райдержадміністрації

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, сьогодні, 27 квітня 2018 року. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які відповідно до даних Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого розміру.

Ігор Нижник наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства. В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи та пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Світлана Ракубовчук повідомила про те, що за недотримання законодавства з питань оплати праці тягне за собою штрафні санкції, які відповідно зростуть у порівнянні з попереднім роком, а також наголосила на цивільно-правових відносинах.

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб, сьогодні, 27 квітня 2018 року. Основними завданнями комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; житлові питання; про зміну прізвищ дітей ; про позбавлення батьківських прав та ін. «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

На засіданні комісії заслухано громадян, які обґрунтували причини і мотиви звернення до органу опіки та піклування. В процесі розгляду питань, заявників ознайомлено із нормами законодавства та прийнято конкретні рішення щодо розв’язання порушених проблем.

 

Головою райдержадміністрації проведено особистий прийом громадян

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів особистий прийом громадян, сьогодні, 27 квітня 2018 року.

На прийом звернулося восьмеро жителів району та міста Золочева та одне колективне. Громадяни запитували про ремонт доріг у районі, протезування зубів, про рух маршруток та відновлення руху маршрутного автобуса, земельне питання та надання роз’яснень щодо надання субсидій. Провівши бесіду з громадянами, голова надав роз’яснення, а також доручив скерувати листи у районні служби з метою подачі у вказані законодавством терміни відповідей.

 

Для школярів Золочівської ЗОШ № 3 провели лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити - що необхідно знати»

Сьогодні, 27 квітня 2018 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з лікарем-інфекціоністом кабінету «Довіра» Золочівської ЦРЛ Мартою Менько в приміщенні Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 проведено лекцію на тему: «ВІЛ/СНІД та гепатити - що необхідно знати». У заході прийняли участь учні-старшокласники та вчителі школи. Лікарем було представлено проблему поширення ВІЛ-інфекції та гепатитів в контексті сучасних тенденцій, озвучено статистичні здані за останні роки в районі, проаналізовано динаміку зростання інфікованих в області загалом.

Марта Миколаївна проінформувала учнів про шляхи інфікування, пояснила, як ВІЛ-інфекція/СНІД та гепатити різних форм передаються, яка різниця між поняттями ВІЛ та СНІД, навела вражаючі приклади з життя, щодо необережності інфікування молодими людьми при відвідуванні косметологічних кабінетів (татуаш, пірсинг, татуювання, манікюр, педикюр), стоматкабінетів тощо. Доповідач закликала молодь вести здоровий спосіб життя, перевіряти себе та свого партнера. Лікар наголосила, де і у який спосіб можна здати аналізи та перевірити стан свого здоров’я. На лекції зібрались старшокласники, які уважно і з цікавістю прослухали життєво-важливу інформацію про те, як берегти своє здоров'я з молодих років.

 

У райдержадміністрації проведено галузеву зустріч з керівниками підприємств

Сьогодні, 27 квітня 2018 року у сесійній залі райдержадміністрації проведено зустріч з керівниками підприємств сфери транспорту з питань детінізації та легалізації заробітної плати під головуванням першого заступника голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник. Обговорено питання щодо підвищення рівня виплати заробітної плати та легалізації зайнятості населення. У зустрічі взяли участь фахівці облдержадміністрації: Степан Куйбіда – начальник відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації та Роман Білоган – головний спеціаліст відділу підприємництва і промислової політики департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації, фахівці райдержадміністрації, суб’єкти підприємницької діяльності району.

Виступаючи перед аудиторією Оксана Залуцька - начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації наголосила, що за березень 2018 року по єдиному соціальному внеску прозвітувало 585 суб'єктів господарювання, з яких 4% виплачують заробітну плату нижче мінімальної, 35% виплачують заробітну плату на рівні 3723 грн., 31% виплачують заробітну плату в межах від мінімальної – до 4 тис. грн., і лише працівники 7% підприємств та організацій до прозвітованих отримують заробітну плату більшу від середньорайонного показника і це переважно працівники бюджетної сфери та окремих великих підприємств.

Середньомісячна заробітна плата по району становить 7200 грн., у сфері транспорту – 4189 грн. У цій галузі в нас нараховується 35 суб'єктів господарювання, у яких працює 245 найманих працівників. За березневою звітністю по єдиному соціальному внеску мінімізаторів серед суб'єктів господарювання цієї галузі немає. Проте 40% підприємств сфери транспорту виплачують своїм працівникам заробітну плату на рівні мінімальної, у 25% підприємств заробітна плата вища за середньогалузеву по району, і лише одне підприємство виплачує заробітну плату вищу від середньорайонного показника.

Підводячи підсумки перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив: «Минулого року в районі реалізовано 248 проектів, на які використано 42 млн. 302 тис. грн. з місцевого бюджету. Як результат, маємо відремонтовані приміщення Народних домів, закладів освіти, охорони здоров'я, проведено вуличне освітлення в окремих населених пунктах, придбано дороговартісне медичне обладнання, встановлено дитячі та спортивні майданчики. Щоб у 2018 році була можливість реалізовувати нові проекти, виплачувати заробітну плату вчителям, медичним працівникам, працівникам культури необхідне наповнення бюджету району. А 60% дохідної частини бюджету району – це податок з доходів фізичних осіб. Відповідно, належний рівень виплаченої заробітної плати захистить не тільки ваших працівників, але й дасть можливість подальшого розвитку району».

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 27 квітня 2018 року відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання порядку денного. Перед присутніми виступила керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин, яка запропонувала для обговорення проект розпорядження про відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Основною метою заходу є належне вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам'яті жертв війни, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру. У роботі ради взяв участь начальник управління соціального захисту населення Ігор Уличний, який повідомив присутніх про проект «Рука допомоги» та монетизацію пільг на проїзд.

Соціальний проект «Рука допомоги» - новітній механізм боротьби із бідністю. Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє. Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці. Для інформування громадськості про право просвітницький проекту «Я маю право!» у роботі громадської ради взяла участь Ольга Сагата - начальник Золочівського бюро правової допомоги Буського МЦ з НБВПД. Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

«Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

У роботі Громадської ради взяв участь Олег Сидорович, секретар Золочівської міської ради, який повідомив про звернення ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» про визначення місця та встановлення у м. Золочеві пам’ятника учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

 

Архів новин:

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація