Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Календар виставок в Греції у 2017 році _________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світіУтилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп

скорость интернета

Новини

20.11.2017

 

Жителів району запрошують на роботу у філію "Золочівський райавтодор"

З метою підбору претендентів на вільні робочі місця філії «Золочівський райавтодор» ДП «Львівський облавтодор», 17 листопада поточного року у Золочівському районному центрі зайнятості відбулася ярмарка вакансій, у якій взяли участь 20 осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та мають досвід роботи механізаторів та водіїв.

Представник підприємства – спеціаліст з кадрової роботи Галина Лісова презентувала свою фірму, розповіла про її діяльність та основні напрямки роботи, ознайомила з переліком вакансій, серед яких робочі місця машиніста екскаватора, машиніста автогрейдера, водія на вантажний автомобіль марки КРАЗ, дорожнього робітника, також ознайомила з умовами праці та розмірами заробітної плати згідно штатного розпису та з умовами отримання доплат та премій.

Також, представник філії відповіла на запитання присутніх та запросила усіх бажаючих відвідати підприємство та пройти індивідуальну співбесіду у керівника.

 

У дні сторіччя УНР хочу закликати всі політичні сили до єдності заради України – Президент Президент

Петро Порошенко переконаний, що політичні сили України мають бути єдиними заради доброго майбутнього нашої держави. Про це він заявив під час зустрічі з учасниками Революції Гідності та батьками Героя України Сергія Нігояна у Дніпрі. Звертаючись до присутніх, Глава держави наголосив, що сучасні українці мають пам’ятати події столітньої давнини, коли українці, підписавши Третій універсал Центральної Ради та тим самим проголосивши незалежність Української Народної Республіки, не змогли втримати влади. «Він проголошував (Третій Універсал - Ред.) Українську Народну Республіку в межах Київщини, Поділля, Волині, Чернігівщини, Полтавщини, Харківщини, Херсонщини, Таврії і, звичайно ж, Катеринославщини з її запорізьким козацьким корінням», - сказав Петро Порошенко, зазначивши, що хоч в Петербурзі в ті дні вже орудували та безчинствували бойовики, автори Універсалу вірили у можливість зв’язку з демократичною Росією.

«І сам Універсал, і чітке окреслення кордонів УНР, і поступовий перехід влади до українських державних органів – Центральної Ради та Генерального Секретаріату – все це вело до неминучого декларування нашої з вами української незалежності. Саме тому це так важливо», - підкреслив Глава держави, наголосивши, що для сучасних українців «головне зараз пам’ятати чому наші предки тоді цю незалежність втратили, загубили».

«Як казав учасник подій того часу В’ячеслав Липинський: «не завойовані ніколи чужою зброєю, а завжди українці лише власним внутрішнім розладом підпадали під зовнішній вплив». Тому в дні сторіччя УНР я хотів би ще раз наголосити і закликати всі політичні сили до єдності – єдності заради України», - акцентував Президент та зауважив, що останні чотири роки були дуже важкими для нашої держави. Він також звернув увагу на те, що попри 100 років, що минули, Росія так і не змогла змиритися з існуванням Української незалежної держави.

«Інстинкти, рефлекси та фобії Москви залишаються за ці сто років абсолютно незмінними. І тепер вже очевидно, що і спецоперація Кремля зі зриву підписання Угоди про асоціацію з ЄС теж була частиною гібридної війни проти України», - констатував Петро Порошенко.

 

Дії платника єдиного податку у разі перевищення обсягу доходу

Відповідно до п.295.7 ст.295 Податкового кодексу України єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПКУ).

Обсяги доходу для платників єдиного податку визначено статтею 291.4 Податкового кодексу України.

Необхідно враховувати, якщо платники єдиного податку першої групи перевищили обсяг доходу 300000 гривень то з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування. Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Зокрема, платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу 1500000 гривень, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування. Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які перевищили у обсяг доходу 5000000 гривень до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу 5000000 гривень до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, а також зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

Гвардійці військових частин 3027 та 3066 поклялись на вірність українському народові

18 листопада 2017 року в Навчальному центрі Національної гвардії України близько трьохсот військовослужбовців строкової служби Північного ОТО урочисто присягнули на вірність українському народові та продовжили справу мужніх захисників Вітчизни.

Урочистий захід розпочався із виносу Бойового прапора Навчального центру. Начальник Навчального центру Національної гвардії України полковник Михайло Кулик в своїй промові привітав усіх із знаменною подією у їхньому житті . В своїй промові він зазначив: «Велика честь для кожного мужчини зі зброєю в руках захищати свою Батьківщину, наполегливо оволодівати військовими знаннями, адже Україні потрібні мужні чоловіки, які прагнуть стати на захист Вітчизни в цей нелегкий час. Сьогодні перед лицем своїх побратимів, батьків та друзів Ви дали присягу бути вірними захисниками Української держави, непохитно стояти на сторожі її свободи та територіальної цілісності». До слів привітань приєднались заступник голови Золочівської РДА Ігор Нижник, міський голова Ігор Гриньків та ветеран Начального центру прапорщик у відставці Євген Карлащук.

«Щиро вітаю вас зі знаменною подією - прийняттям Військової присяги на вірність українському народові. Впевнений, що кожний з вас буде сумлінно виконувати свій службовий обов’язок в ім’я збереження добра, миру та спокою в Україні. Складання Військової присяги – це завжди знаменна подія для кожного юнака, військовослужбовця. У житті кожного чоловіка не так багато святих клятв. Клятва батькам, клятва дружині. Але клятва у вірності своїй Батьківщині споконвічно була для кожного воїна тим непорушним і недоторканим словом, ціна якому - більша за життя. Саме вам, дорогі юнаки, продовжувати славні традиції батьків та дідів, охороняти мирну працю та спокій українського народу, бути надійною опорою у розбудові незалежної Української держави та її Збройних Сил. Тож здоров’я, сил та натхнення вам, будьте завжди вірними народу України та словам військової присяги!», - сказав Ігор Нижник.

Ледь стримуючи сльози радості на очах, від імені батьків із знаменною подією молодих воїнів привітали матері гвардійців Тетяна Бурдейна та Вікторія Помазан, які побажали захисникам достойно виконувати свій конституційний обов'язок та примножувати славні традиції українського війська. Для пастирського благословення і освячення були запрошені священнослужителі Андрій Кулицький та Юрій Галабуда.

За старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових обов'язків кращим гвардійцям молодого поповнення начальник Навчального центру полковник Михайло Кулик вручив грамоти, а батькам військовослужбовців подяки за достойне виховання своїх синів. Після церемонії прийняття Військової присяги для усіх присутніх було продемонстровано виступ інструкторів кінологічної служби Навчального центру зі своїми службовими собаками та показове виконання прийомів рукопашного бою молодими гвардійцями військової частини 3027.

Також гості мали змогу ознайомитись із зразками новітньої військової техніки, стрілецької зброї та спеціальних засобів.

На завершення святкових заходів відбулась зустріч керівного складу Навчального центру НГУ та представників Північного ОТО із батьками та родичами молодих гвардійців.

Група інформації та комунікації НЦ НГУ

 

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 № 4300/7«Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 18 листопада 2017 року по 23 січня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

1) Зареєструватися на веб – сторінці http://contest.legalaid.gov.ua з 18 листопада до 17 грудня 2017 року включно, де заповнити онлайн анкету та біографічну довідку; зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсом та регіон, у якому адвокат проходитиме індивідуальну співбесіду з конкурсною комісією; завантажити посвідчені (підписані) адвокатом скановані копії заяви, усіх заповнених сторінок паспорта (чи іншого документа, що посвідчує особу), свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та мотиваційного листа (у довільній формі обсягом до 500 слів). УВАГА! За фактом реєстрації адвокат отримає повідомлення Координаційного центру з надання правової допомоги про прийняття заявки на опрацювання. Після перевірки наявності надісланих копій документів, адвоката буде поінформовано про їх відповідність чи невідповідність встановленим вимогам за вказаною адвокатом адресою електронної пошти. У раз і отримання повідомлення про невідповідність документів встановленим вимогам реєстрацію можна пройти повторно (до завершення строку реєстрації).

2) Впродовж 19 – 25 грудня 2017 року включно пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги», ознайомившись з його матеріалами та склавши перевірочні тестові завдання, що оцінюються автоматично (адреса веб -сторінки дистанційного курсу, логін та пароль будуть зазначені в електронному повідомленні Координаційного центру з надання правової допомоги).

3) Впродовж 9 –12 січня 2018 року(конкретні дата, час і місце проведення будуть повідомлені кожному адвокатові додатково) пройти індивідуальні співбесіди з конкурсною комісією, під час якої адвокати оцінюватимуться за критеріями мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правової допомоги. УВАГА! Під час проходження співбесіди із конкурсними комісіями адвокати повинні пред’явити оригінали паспорта та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю. Крім того, з 27 по 29 грудня 2017 року включно конкурсні комісії розглядатимуть подані адвокатами документи, оцінюючи адвокатів за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосованих до адвоката дисциплінарних стягнень та враховуючи результат проходження адвокатом дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги». Цей етап відбувається без персональної участі адвокатів.

Адвокати, які пройдуть конкурс, залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджених постановою КМУ від 11.01.2012 № 8.

Контакти для зворотного зв’язку з адвокатами: Поплавська Галина Євгенівна, заступниця начальника відділу взаємодії з адвокатами та органами адвокатського самоврядування управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги, (044) 364 17 59 (понеділок – четвер: з 09:00 до 18:00, п’ятниця:з 09:00 до 16:45, обідня перерва із 13:00 до 13:45), halyna.poplavska@legalaid.gov.ua.

 

Відбулися урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства

17 листопада 2017 року у залі засідань райдержадміністрації відбулися урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства. Аграріїв Золочівщини привітали голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Зеновій Леськів.

Жанна Царик, головний спеціаліст управління АПК, зачитала розпорядження голови райдержадміністрації про нагородження грамотами працівників галузі сільського господарства, керівників агропідприємств, які вручив голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

У своєму виступі Володимир Йосипович наголосив: "Золочівський край славетний прадавніми землеробськими традиціями, щирими та працьовитими людьми. Виконуючи свій обов’язок щодо формування продовольчого потенціалу держави, наші невтомні сільські трударі щоденною копіткою працею роблять вагомий внесок у зміцнення економіки району, покращення добробуту її жителів. Висловлюю шану і подяку всім, хто з року в рік забезпечує стабільне зростання агропромислового комплексу району — хліборобам, агрономам, тваринникам, майстрам овочівництва та садівництва — всім, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільськогосподарським виробництвом. Щоб у вас були нові здобутки, нові досягнення. Зі святом вас. Слава Україні".

Завершилися заходи святковим концертом у виконанні артистів районного Народного дому.

 

Золочівський коровай був найбільшим

16 листопада, у Львівському національному аграрному університеті святкували день працівника сільського господарства. Під час святкування відбулися виставка сільськогосподарської продукції та конкурс короваїв. У номініації "Найбільший коровай" спекли у Золочеві, "Новизна оформлення короваю" переміг Мостиський район, а "Найоригінальнішу презентацію" свого короваю представив Буський район. Короваї передадуть в сиротинці, військові частини та військовий госпіталь.

 

Президент визначив двох представників Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про визначення осіб до складу Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

Глава держави визначив двох осіб, які будуть включені до складу Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Згідно з документом, ними стали президент всеукраїнської громадської організації "Енергетична асоціація України" Василь Котко та президент всеукраїнської громадської організації "Асоціація "Укргідроенерго" Семен Поташник.

 

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ В ГЛИНЯНАХ

12 листопада 2017 року у наших Глинянах відбулася чергова цікава подія. У виставкових залах створеного Європейським Союзом комплексу «МОЗАЇКА» відбулася зустріч активних глинянців, учителів Глинянської школи та вихідців з Глинян із творчими особистостями, що приїхали до нас з Дніпра та Бахмута. У надзвичайно складний для України час завдяки старанням «Глинянського генератора», професора кафедри текстилю Львівської національної академії мистецтв, члена національної спілки художників України п. Зеновії Шульги у виставкових залах музею ткацтва та текстилю (перший поверх НВК «МОЗАЇКА») пройшла тепла зустріч з учасником бойових дій на Сході України, морським піхотинцем м. Дніпра, автором книжки «Іловайський щоденник» п. Романом Зіненком. Автор книги особливу увагу акцентував на потребі консолідації населення Сходу та Заходу, адже ми єдиний народ! Затамувавши подих, слухали розповідь бійця учителі та діти, працівники обласного історико-краєзнавчого музею, депутати міської ради, науковці. Після презентації книги відвідувачів ознайомили зі своєю творчістю наші колеги з Бахмута (у минулому – Артемівськ), які від щирого серця організували для наших Глинянців та гостей міста культурологічну виставку з прифронтового Бахмута.

У музеї були представлені рукотворні експонати зі східного регіону України. Яскравому колориту події сприяли виступи глинянських творчих колективів: хору з ц. Святої Анни, дитячого «Театру однієї вулиці», заслуженої артистки України, Глинянки – Галини Гушак-Міколяш, творчих особистостей Глинянської музичної школи та Народного Дому. Родзинкою події стала етновиставка головних уборів від п. Світлани Кравченко. Багатогранні відчуття переповнили душі присутніх на такому дійстві. Дуже складно без державних коштів, лише на власному ентузіазмі створювати і презентувати колекцію одягу та вишиванок зі Сходу України, яка була представлена на виставці. Культура завжди об’єднює, завжди сприяє позитиву. Саме такі заходи здатні згуртувати не тільки окремі громади, а й цілі регіони. Саме для таких цілей й були надані кошти Європейським Союзом!

Дворічний проект завершився в липні, комплекс запрацював як окрема юридична структура. Здавалося б, що питання розвитку Глинян знаходиться в зеніті, але…. Приземленість та недалекоглядність багатьох глинянських керівників, адміністрації НВК «МОЗАЇКА» блокують розвиток містечка. Люди стоять, хоч крісла за кошти проекту придбані, але закриті… Приміщення не опалюються, хоч автономна твердопаливна котельня, придбана за кошти проекту, теж змонтована і працює… але тоді, коли добро дає міський голова. ..Чим це пояснити? На прохання організатора події до міського голови забезпечити проведення цієї культурологічно-політичної зустрічі «Схід і Захід разом» – була конкретна відмова щодо сприяння… Офіційного представника від міської ради на такій поважній зустрічі теж нема…. Як будемо рухатися далі, Глинянці???? Перетворимо «МОЗАЇКУ» у готельно-ресторанний комплекс і дамо новоствореному комплексу впасти…. Чи все ж таки згуртуємося і створимо на базі музею місце зустрічей для творчих особистостей? Комплекс створювався не для адміністрації міської ради чи комунального підприємства. Комплекс створений для громади, а громада – це ми! Інтелігенція, – де Ви? Де будуть духовно зростати і вдосконалюватися Ваші діти та внуки….? Складається враження, що музей, який повинен бути родзинкою Глинян, міська адміністрація виживає… Не буде музею, не відродиться наше килимарство, не створиться новий туристичний маршрут з центром у Глинянах, не приїдуть фахівці, науковці та спеціалісти, не зародиться Творчість у наших дітей… Тільки цікаві Глиняни зможуть стати магнітом для людей… Думаймо, аналізуймо, гуртуймося, діймо…!

Олег Гураль, директор БО «Фонд розвитку Глинян».

16.11.2017

 

Голова Золочівської райдержадміністрації привітав працівників районних ЗМІ з професійним святом

Сьогодні, 16 листопада 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський привітав з професійним святом представників районних засобів масової інформації: інформаційний портал «Золочів.нет», редакцію районної газети "Народне слово", КП " Редакція районного радіомовлення і телебачення Золочівської районної ради Львівської області". «Я радий з того, що сьогодні між нами, а це райдержадміністрацією, районною радою та вами є співпраця. Ми не кажемо вам писати те, що ми хочемо, а те, що ви вважаєте за потрібне. Це означає, що ви несете в маси події прозоро. Я бажаю, щоб ви мали завжди добрий настрій, натхнення, творити, показувати, допомагати. В нас за останні два роки є багато чого доброго як в державі, так і в районі. Ми маємо що показувати, ми маємо з чого тішитися. Починаючи від наших доріг. Як сказав один із міністрів свого часу «де закінчуються дороги, там закінчуються інвестиції». В кожен населений пункт прийшла радісна звістка, можливо це вуличне освітлення, чи встановлення спортивного або дитячого майданчика, ремонт ФАПу чи клубу. Тобто до кожного населеного пункту одна із добрих справ дійшла. І я думаю, що ви, районні засоби масової інформації, маєте з цього велику радість висвітлювати такі події. Ще раз вас щиро здоровимо», - сказав у вітальному слові Володимир Йосипович.

До привітань приєдналася і поетеса Золочівщини Ольга Боса(Кіс). «Ми маємо завдання від департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації доносити до громадян району важливу, корисну та цікаву інформацію. У цьому нам люб’язно сприяють районні засоби масової інформації. Тому щиро дякуємо вам за співпрацю….», наголосила Ольга Володимирівна.

На завершення зустрічі Володимир Йосипович подарував Галині Торській, Ярославу Даниленку та Віктору Ковалю «джерело знань» - книги.

 

Глава держави командуванню ВМС України: Перед вами стоять важливі завдання із нарощування бойового потенціалу підрозділів

Президент Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди Дня морської піхоти в ході робочої поїздки до Донецької області підкреслив, що командування Військово-Морських Сил України та особовий склад морської піхоти мають зосередитись на важливих завданнях: подальшому нарощування бойового потенціалу, вдосконалені майстерності військовослужбовців та досягнені взаємної сумісності наших підрозділів з підрозділами країн-членів НАТО. «Перед командуванням Військово-Морських Сил України та особовим складом морської піхоти стоять нові важливі завдання, спрямовані на подальше нарощування бойового потенціалу», - наголосив Петро Порошенко. За його словами, порівняно з попередніми роками якість навчання особового складу морської піхоти суттєво зросла. «Але необхідно завершити формування цього роду військ, здатного виконувати будь-які завдання як на суходолі, так і на воді – із застосуванням сучасних зразків озброєння та військової техніки, нових форм і способів ведення бойових дій», - зазначив він.

Президент підкреслив: «Ми повинні й надалі активно співпрацювати з нашими іноземними партнерами, засвоювати їх найкращий досвід, використовуючи допомогу військових інструкторів зі США, Великої Британії та інших країн Північно-Атлантичного Альянсу». Петро Порошенко додав, що багато чому наші іноземні колеги тепер вже навчаються й у нас – «навчаються тому, чому нас навчило саме життя, військове життя». «Вимагаю й надалі посилювати міжнародну співпрацю, спрямовану на подальше вдосконалення майстерності військовослужбовців та досягнення взаємної сумісності наших підрозділів з підрозділами країн-членів НАТО», - наголосив Глава держави. Він також зазначив, що держава буде нарощувати зусилля щодо забезпечення морських піхотинців новітніми та модернізованими зразками озброєння та військової техніки. «Маю приємну новину, наступного року ми завершимо переозброєння танкового батальйону бригади морської піхоти на танки Т-80. А ще однин батальйон морської піхоти озброїмо модернізованими бойовими машинами піхоти», - повідомив Президент. Глава держави наголосив, що в Маріуполі, в інших точках, пліч-о-пліч з морськими піхотинцями службу несуть і моряки-прикордонники.

«Протягом останніх років ми покращили їхнє технічне оснащення. На постах технічного спостереження встановлено сучасні системи висвітлення надводної обстановки. До їхніх підрозділів поступили нові модернізовані катери», - також зазначив він та додав, що сьогодні огляне в обстановці, максимально наближеній до бойової, роботу такого катеру. За словами Президента, у складі прикордонного загону сформовано і власну морську піхоту – підрозділ морської охорони спеціального призначення. «Морська охорона Держприкордонслужби та Військово-Морські Сили у своїй співпраці – єдина потужна сила, яка впевнено тримає під контролем всі підступи з моря», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави також додав, що є ще одна надзвичайно приємна подія і він, користуючись нагодою, висловив слова подяки присутнім військовослужбовцям Третього окремого полку Сил спеціального призначення з Кропивницького, які завоювали срібло на щорічних міжнародних змаганнях елітних військових підрозділів «Exercise Cambrian Patrol».

Українські спецпризначенці протягом десяти діб змагалися за перемогу з учасниками майже півтораста команд військових частини з 27 країн світу. Українські військові подолали марш-кидок на 80 кілометрів, у повній бойовій екіпіровці, з 45-ти кілограмовими рюкзаками, горами Уельсу в умовах штормової погоди. «Дві доби без сну. «Знешкодження терористів» та «звільнення цивільних заручників», «допит полонених» та «розмінування», форсування сімдесятип'ятиметрової гірської водної перешкоди з температурою води + 6 – неповний перелік випробувань, які пройшли ці наші українські спецпризначенці», - сказав Петро Порошенко та зауважив, що понад вісімдесят команд зійшли з дистанції, а «наші не просто пройшли воду, вогонь та мідні труби, а вибороли срібло». «Своїми досягненнями наші хлопці ще раз довели усьому світові, що Збройні Сили України відродилися, і наш спецназ – один із найкращих в світі», - підкреслив він. Глава держави побажав усім морським піхотинцям, спецназівцям, прикордонникам та їх родинам міцного здоров’я, витримки, незламної сили духу, нових великих звершень в ім’я нашої великої Вітчизни

Після завершення урочистої частини Президент поспілкувався з морськими піхотинцями та передав їм обереги, виготовлені дітьми разом з його дружиною Мариною Порошенко. «Я хотів би виконати її прохання і вручити ці обереги кожному з вас. Побажати щастя, добра, здоров'я. Нашій морській піхоті і нашим збройним силам – перемог. Нашій землі – миру, який може наступити лише тоді, коли ми маємо сильні, професійні, патріотичні, найкращі в світі Збройні Сили України і найкращу в світі морську піхоту», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави також оглянув озброєння та військову техніку.

 

15.11.2017

 

Президент України провів зустріч із Помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із новопризначеним Помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Співрозмовники докладно обговорили комплекс питань двосторонніх відносин між Україною та США і скоординували пріоритетні кроки у рамках їх зміцнення в найкращих інтересах обох сторін та спільного захисту і просування свободи та демократії, верховенства права та прав людини.

Було відзначено важливість нових підходів та сміливих ініціатив для наповнення стратегічного партнерства між Україною і Сполученими Штатами – від посиленої політичної, торговельно-економічної та енергетичної взаємодії до зміцнення оборонного і безпекового партнерства між сторонами. Співрозмовники обговорили хід реформ в Україні.

Президент наголосив на значних змінах, яких досягла в Україна. «Я абсолютно впевнений, що немає жодної країни в світі, яка б впровадила таку кількість реформ у різних сферах, впродовж війни. І ми маємо міцну підтримку наших реформ з боку Сполучених Штатів», - підкреслив Петро Порошенко та додав, що це є підтвердженням нашого стратегічного партнерства. Петро Порошенко також подякував за допомогу американської сторони та її значний внесок у розбудову нової української армії в умовах російської агресії. Помічник Держсекретаря США з питань Європи та Євразії підкреслив, важливість візиту в Україну. Весc Мітчелл запевнив, що США і надалі надаватимуть допомогу Україні у її зусиллях із розвитку та зміцнення країни, а також подальшої координації зусиль для забезпечення надійної і ефективної міжнародної підтримки нашої держави.

«Те, чого Ви та Ваша команда досягли за дуже короткий проміжок часу, є дивовижним. Просто феноменально, що так багато було зроблено за останні три роки», - наголосив Весс Мітчелл. Помічник Держсекретаря США підтвердив готовність продовжувати підтримку зусиль України з відновлення суверенітету та територіальної цілісності країни та, у разі потреби, посилити ціну для Москви за продовження агресії проти Української держави.

 

Проведено засідання оргкомітету

Сьогодні, 15 листопада 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання організаційного комітету з нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи, відповідно до Указу Президента України від 30 вересня 2017 року № 300/2017 «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи».

«З метою гідного вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, враховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості пропоную провести 21 листопада 2017 року заходи у м. Золочеві. Події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013/14 років та відбуваються сьогодні назавжди змінили вектор нашого українського майбутнього, ті доленосні події листопада стали істинним символом очищення та оновлення нашої держави. День Гідності та Свободи – це день, коли Україна по-справжньому усвідомила важливість національної єдності. Від кожного з нас залежить, у якій Україні житимемо ми й житимуть наступні покоління», - сказав Володимир Йосипович.

В ході проведення організаційного комітету учасники зустрічі подавали пропозиції щодо формату проведення заходу.

За підсумкам засідання вирішено, що заходи відбудуться 21 листопада 2017 року та розпочнуться о 13.00 год. на площі Незалежності у м. Золочеві. У цей день відбудеться хода вулицями міста Золочева студентів коледжів, професійних закладів і учнівської молоді до пам’ятного знаку «Небесна сотня» та виступи молоді. У загальноосвітніх навчальних закладах району проводитимуться відповідні заходи в рамках Тижня Гідності та Свободи: урочисті лінійки, години спілкування, бібліотечні уроки, засідання клубів та літературно – мистецьких об’єднань, виставки малюнків та фото колажів, плакатів, присвячених героїчним подіям Майданів та Революції Гідності.

Головам місцевих рад рекомендовано відвідати могили загиблих учасників АТО, пам’ятні знаки борцям за волю України. Запрошено до участі у заходах військовослужбовців Національної гвардії України та військової частини А 2562.

Головою райдержадміністрації дано доручення щодо медичного забезпечення; громадського порядку під час проведення заходів. Розпочнуться заходи із панахиди за Героями Небесної Сотні та полеглими за незалежність і суверенітет нашої держави під час проведення антитерористичної операції.

Під час засідання оргкомітету розглянуто питання відзначення 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу. Голова райдержадміністрації зачитав проект розпорядження для розгляду членами оргкомітету. В ході проведення засідання оргкомітету виступили із пропозиціями представники Штабу спротиву Володимир Зубар та Богдан Яким, які запропонували звернутися до духовенства району з пропозицією інформування населення щодо обмеження проведення розважальних заходів 25 листопада 2017 року, у день вшанування загиблих під час голодомору.

За підсумкам засідання вирішено, що заходи з відзначення 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу відбудуться 25 листопада 2017 року та розпочнуться о 16.00 год. на площі Незалежності у м. Золочеві.

 

Керівництвом району проведено виїзди у Ясеновецьку сільську раду

14 листопада 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник здійснили об’їзд території Ясеновецької сільської ради та зустрілися з жителями для вирішення актуальних питань. В об’їзді дуло залучено громадян із Залісся, Ясенівців, Хильчиців.

У зустрічі взяв участь начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Ігор Уличний, який проінформував про надання пільг громадянам різних категорій та про субсидії. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про ремонт дороги між селами Ясенівці – Залісся;

- про дотримання санітарно-гігієнічних норм внесення пестицидів;

- про розміщення в автобусах інформації про пільгові перевезення; - про обладнання зупинки при виїзді із села Ясенівці в сторону Львова;

- про грейдерування комунальних доріг у селі Ясенівці;

- про можливість розширення Народного дому села Ясенівці;

- про перевезення школярів рейсовим автобусом Золочів-Гавареччина;

- про ремонт вуличного освітлення села Хильчиці.

Голова Золочівської райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що стартувала медійна кампанія про запобігання захворюванням.

Також Володимир Йосипович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

14 листопада 2017 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Ясеновецької сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Надав роз’яснення щодо норм діючого трудового законодавства та адміністративної відповідальності за його порушення.

Підводячи підсумки зустрічі голова Золочівської райдержадміністрації зазначив, що незважаючи на хибні переваги, неофіційна зайнятість знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам.

 

14.11.2017  

 

На Золочівщині розширюватимуть можливості доступу МСБ до кредитних ресурсів

Сьогодні, 14 листопада 2017 року, у кабінеті голови Золочівської райдержадміністрації відбулося підписання угоди про співпрацю. Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський підписав угоду про співпрацю з керуючим ТВБВ № 10013/065 філії Львівське обласне управління АТ «Ощадбанк» ПАТ «Державний ощадний банк України» Романом Савчуком за присутності голови Золочівської районної ради Олега Банаха.

Підписання угоди дає можливість суб’єктам малого та середнього бізексу Золочівського району застосовувати фінансові інструменти підтримки іннноваціної діяльності, інвестиційних проектів, грантів, надання фінансових послуг, для оновлення матеріально-технічної бази виробництва та послуг. Сторони, які підписали угоду, прагнуть розширювати можливості доступу суб’єктів малого та середнього бізнесу до кредитних ресурсів, у тому числі шляхом: розробки та впровадження нових фінансових інструментів підтримки діяльності суб’єктів МСБ; залучення міжнародних фінансових організацій до кредитування суб’єктів малого та середнього бізнесу. Сторонами будуть організовуватися комунікації з підприємцями, проводитися семінари, конференції та інші заходи з метою ознайомлення ділових кіл з новими фінансовими інструментами. 

Угоду підписано в рамках програми підтримки малого та середнього бізнесу «Будуй своє».

Президент підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». Указ сприятиме формуванню правової культури та свідомості у суспільстві, підвищенню рівня знань громадян щодо механізмів захисту своїх прав.

Відповідну ініціативу Глави держави, Уряду щодо посилення захисту прав і свобод громадян та покращення надання безоплатної правової допомоги було розглянуто на засіданні Національної ради реформ.

Під час обговорення Президент повідомив, що пропонується започаткувати спільну програму «Я маю право». «І це буде не просто правова безоплатна допомога у судах, яка є і зараз. А це – безоплатні юридичні консультації, на які будуть мати право найменш захищені верстви населення», - наголосив Глава держави.

«Це надзвичайно важливо. Я впевнений, що ця програма підвищить рівень захисту конституційних прав і свобод громадян, в тому числі, і з юридичної точки зору», - підкреслив Петро Порошенко.

Указом оголошується 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» та доручається Кабінету Міністрів України затвердити план заходів із реалізації зазначеного проекту.

Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права у відповідних сферах через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів.

Крім того, мають здійснюватися комунікаційні заходи з метою запровадження реалізації цього проекту.

Кабінет міністрів також має щоквартально інформувати Главу держави про хід проведення Року реалізації проекту «Я маю право!».

Також документ визначає, що органи місцевого самоврядування мають сприяти забезпеченню реалізації цього проекту шляхом проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, на регіональних телеканалах мають бути створені  програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

 

 

13.11.2017  

 

Глава держави про новий Верховний Суд: Ми відкриваємо нову сторінку в історії правосуддя у нашій країні

Під час урочистої церемонії складання присяги суддями нового Верховного Суду Президент Петро Порошенко підкреслив, що сьогоднішній день надзвичайно важливий для нашої країни. «День народження принципово нового Верховного Суду. Він вперше сформований на основі конкурсу – безпрецедентно відкритого, унікального та прозорого», - наголосив Глава держави.

За словами Президента цей конкурс, з високим рівнем конкуренції, який проходив під дуже пильним наглядом громадськості, з прискіпливою перевіркою кандидатів всіма антикорупційними органами.

«Чи міг хтось уявити таке перезавантаження, скажіть мені, три роки тому? Але сьогодні Україна вже є прикладом для інших держав і щодо впровадження стандартів та правил, і  щодо прозорості конкурсних процедур, і щодо відкритості та залучення громадськості», - зауважив він.

«Ми відкриваємо нову сторінку в історії правосуддя у нашій країні. Верховний Суд – останній рубіж, остання інстанція, куди людина прийде захищати порушені права», - підкреслив Президент.

Петро Порошенко зауважив, що по-справжньому незалежний суд, такий як нині створюється, не з’явився навіть після  1991 року з набуттям незалежності нашої держави. «Змінювалися Президенти, Уряди, Парламенти. Створювалися юрисдикції, додавалися інстанції, але судова система не була по-справжньому незалежною і тому не задовольняла потреб суспільства», - додав він.

Глава держави нагадав: «Ми пішли на рішучі кроки минулого року, коли змінили відповідні норми Конституції, заклали, нарешті, фундамент незалежності всієї судової системи, і в першу чергу – Верховного Суду, який вже будується саме на цьому новому фундаменті».

За його словами, вперше від процедури добору суддів були усунуті всі політичні органи, політичні партії, парламент. Він нагадав, як раніше суддям дуже довго доводилось чекати або призначення, або звільнення, як судді викликалися для того, щоб давати, або якісь зобов’язання брати, або давати якісь пояснення в парламенті. «Дуже важливо, що усунутий і Президент від формування судів», - також додав Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що впродовж року органи суддівського врядування, Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, у повній відповідності до передбачених законом правил самостійно, але через абсолютно, безпрецедентно, прозорі конкурсні процедури, з максимально можливим врахуванням позиції долученої до відбору громадськості визначили 120 переможців конкурсу. Він повідомив, що підписав подання щодо призначення 113 із них суддями нового Верховного Суду.

«Через зміни до профільного законодавства запроваджуються європейські стандарти судочинства. Вже ухвалений закон, який викладає в новій редакції або вносить зміни до процесуальних кодексів і встановлює інші правила судового процесу – ефективного, швидкого та зручного для всіх його учасників», - сказав Президент та додав, що нові норми, також передбачені Господарським та Цивільним процесуальними кодексами, гарантуватимуть захист прав власності як для простих громадян, так і для українських та міжнародних інвесторів.

«Отже, в судовій системі міняються правила, міняються люди. Я хочу привітати у вашій особі членів нового Верховного Суду, кардинально оновленого у порівнянні з попереднім», - зауважив він.

За словами Петра Порошенка суддями нового Верховного Суду стали різні фахівці. «Хтось має великий досвід роботи у судовій системі. Хтось прийшов на посаду судді після багатьох років адвокатської діяльності, хтось був правозахисником, науковцем і викладачем», - зазначив він та зауважив, що для когось із переможців конкурсу «двері соціального ліфту відкрила лише судова реформа, включаючи зміни до Конституції».

«Кожний четвертий суддя нового Верховного Суду – адвокат чи науковець. Хочу проінформувати суспільство, що це – безпрецедентно, адже раніше ніколи, ніяк і ніхто  з-поза меж  судової системи не мав права кандидувати. На сьогоднішній день ці можливості відкриваються», - сказав Петро Порошенко.

Президент подякував суддям, які повірили у реформу і спробували свої сили в чесному конкурсі, і пересвідчилися, що матимуть шанс побудувати нову систему – керуючись українськими законами та європейськими стандартами та європейськими цінностями.

Глава держави також відзначив важливу роль та роботу, яку було проведено Вищою кваліфікаційною комісією суддів і Вищою радою правосуддя. Він окремо подякував вченим, адвокатам і правозахисникам, які брали участь у роботі Ради із судової реформи,  а також народним депутатам, які проголосували законодавчі і конституційні зміни.

Петро Порошенко також зауважив, що нині утворилися тисячі суддівських вакансій, які треба заповнити новими суддями, які би самі відповідали жорстким вимогам сучасного суспільства. Крім того, на черзі – ухвалення ще низки законів про зміни в системі правосуддя. Включаючи, Закон про антикорупційний суд. «Я чекаю від Верховної Ради подання проекту, на базі якого я внесу свої пропозиції до Верховної Ради і визначу їх як невідкладні. Хочу сказати, що одночасно з проектом по антикорупційному суду я планую внести проект Закону про воєнний суд. Ми чекаємо Законів про адвокатуру, про правову освіту», - зазначив Президент.

 

Профорієнтаційна екскурсія у ВАТ «Золочівська швейна фабрика»

Сьогодні, 13 листопада 2017 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації проведено профорієнтаційну екскурсію у ВАТ «Золочівська швейна фабрика» за участю школярів Золочівської ЗОШ №1 І-ІІІ ст.

Основний вид діяльності підприємства - пошиття легкого жіночого одягу. На даний час фабрика співпрацює з Британським брендом NEW LOOK. П. Світлана Кудерявець, інспекторі відділу кадрів, розказала та показала присутнім всі етапи виробництва: від закрою до готового виробу. Аудиторія молоді мала змогу ознайомитися із швейним обладнанням: швейними машинками, оверлками, машинками для розкроювання тканин, закрійними ножами, парогенераторами та ін. Відвідуючи кожен цех учні задавали багато запитань, на котрі отримували цікаві та пізнавальні відповіді. На власні очі вони могли побачити спеціальну машину для розкроювання тканин, яка дуже точно розмежовує тканини у величезних сувоях із мінімальною кількістю відходів.
Наприкінці екскурсії п. Світлана розповіла учням про переваги роботи у сфері легкої промисловості та запросила тих, хто бажає, отримати професію швеї в навчальних закладах України і працювати на у рідному місті на ВАТ «Золочівська швейна фабрика».

  

На засіданні сесії обрано керівника районної друкарні

9 листопада 2017 року відбулася ХX сесія районної ради. Під час сесії депутати розглянули питання Про затвердження директора комунального підприємства «Золочівська районна друкарня» Золочівської районної ради Львівської області.

19 голосами було обрано директором друкарні Володимира Зубара. Детальніше у відео.

 

Золочів’янин здобув призове місце на Чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате

Золочів’янин Ростислав ФЕРЕНЦ виборов 2-ге місце на Чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате.

«Для Львівської обласної федерації кіокушинкай карате сьогоднішній день видався надзвичайно щасливим. Сьогодні, 11.11.2017 року, на Чемпіонаті Європи серед молоді U-22, який проходив в м.Кельце (Польща), двоє наших спортсменів посіли призові місця: ФЕРЕНЦ Ростислав – 2-ге місце, а КРЮКОВ Юрій – ЧЕМПІОН ЄВРОПИ!!! Від щирого серця вітаю сенсея Красносельського Володимира і сенсея Крюкова Віталія (тата і тренера в одній особі) за підготовку спортсменів найвищого європейського рівня. Взагалі вся збірна України виступила дуже добре. Перші місця серед молоді, крім нашого Юрія, посіли: ЖУРАВЕЛЬ Анатолій (Полтавська обл., тренер – сенсей Прядка Володимир), ЛАГНО Світлана (м.Олександрія, Кіровоградської обл., тренер – сенсей Слинько Сергій), КОВАЛЬЧУК Ярослав (розділ “ката”, м.Львів, СК”Канку”, тренер – сенсей Мутін Сергій). А ще багато других і третіх місць. Теж дуже добре виступила і кадетська збірна України, яка принесла в скарбничку збірної України багато медалей за 1-ше, 2 -ге та 3 -тє місця. Щиро вітаю всіх тренерів та суддів зі збірної України з чудовим виступом. Ми ще раз довели, що маємо чудову молоду зміну!!! ОСУ!» – повідомляє сенсей Олександр Король.

 

 

10.11.2017

 

Марина Порошенко відкрила Міжнародний конгрес «Інклюзія в новій українській школі»

Дружина Президента України Марина Порошенко відкрила  IIІ Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення». У ньому взяли участь понад 600 освітян зі всіх регіонів України.

Звертаючись до учасників, Перша леді України наголосила на важливості проведення такого заходу, який об’єднує науковців та практиків навколо вирішення актуальних питань у сфері формування інклюзивного освітнього середовища.

Марина Порошенко зазначила, що сьогодні реформа інклюзивної освіти в Україні набирає потужних обертів: «Цього року вперше за роки незалежності України на законодавчому рівні було закріплено і гарантовано державою право дітей з особливими освітніми потребами нарівні зі своїми однолітками навчатися в умовах інклюзивного середовища.

Тільки в новому навчальному році кількість «особливих» учнів у загальноосвітніх закладах збільшилася на 25%», - зазначила дружина Президента.

Також пані Марина поінформувала присутніх про реформу радянських ПМПК у сучасні ІРЦ: «До 1 вересня 2018 року Інклюзивно-Ресурсні Центри запрацюють по всій Україні. А для цього у рамках децентралізації спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ ми розробляємо типові проекти ІРЦ та формуємо мережу на рівні об’єднаних територіальних громад, районів та міст», - наголосила Марина Порошенко.

Під час конгресу обговорювалися нормативно-правові засади інклюзивного навчання, процеси деінституалізації в освіті дітей з особливими освітніми потребами, а також – сучасні аспекти реабілітації «особливих» учнів та підготовка фахівців і підвищення кваліфікації освітян.

  

Глава держави: Японія є надзвичайно важливим стратегічним партнером і справжнім другом України

«Сьогодні маю велику честь відкрити виставку «Уявний путівник: Японія», яка представить українському глядачеві традиційне та сучасне мистецтво Японії. Відкриває для українців таку красиву і таку улюблену країну, як Японія. Ця подія вінчає собою Рік Японії в Україні», - сказав Президент Петро Порошенко під час урочистої церемонії.

Петро Порошенко нагадав, що ідея подібного масштабного проекту – проведення як виставки, так Року Японії в Україні, виникла у квітні минулого року під час його офіційного візиту у Токіо. Він зауважив, що тоді відбулись надзвичайно ефективні переговори з Прем’єр-міністром Сіндзо Абе і було досягнуто домовленостей про економічні, соціальні зв’язки, а також домовленості про культурні події, які мають відбуватись цього року.

«Я можу зараз наголосити, що у відносинах між Україною і Японією ми не маємо жодних проблемних питань. Ми маємо надзвичайно яскраві перспективи розвитку наших відносин», - підкреслив Петро Порошенко.

«Можу наголосити, що Японія є надзвичайно важливим стратегічним партнером України. Японія є справжнім другом, який, як відомо, пізнається у скрутні часи», - сказав Глава держави та додав, що у  2014 році, з перших хвилин анексії Криму Росією, Україна одразу ж відчула надійне плече друга.

Президент висловив вдячність за тверду політику Японії щодо невизнання незаконної анексії Криму, засудження агресії Росії на Сході нашої держави, підтримку Резолюції Генеральної асамблеї ООН, співавтором якої була Японія, а також чітке і послідовне дотримання політики санкцій щодо Росії.

Петро Порошенко також подякував японським партнерам за постійну і всебічну допомогу, яка надається в різних сферах. Він нагадав, що разом з паном Послом Японії в Україні відвідував різні військові шпиталі по всій країні, куди передавали найновітніше електронне медичне обладнання, яке значно покращувало процес реабілітації українських героїв. 

Крім того, Японія надає великі кредити для вирішення різноманітних проблем починаючи від інфраструктурних проектів по всіх країні, і завершуючи будівництвом аеропортів. «Це також символ наших ефективних відносин», - додав він.

Глава держави подякував Послу та колективу Посольства за організацію Року Японії в Україні. «Виступи японських артистів, проведення фестивалів японської культури, музейних виставок, спортивних змагань майстрів Кендо надовго залишаться у пам’яті українців по всій Україні», - зауважив Президент. Він також відзначив, що кожної весни 2500 дерев сакури розквітають в багатьох містах України і вони стали символами надійної та міцної українсько-японської дружби.

Окремо Глава держави нагадав про відкриття мурала японського художника Кенсуке Міядзакі в одній зі шкіл Маріуполя, яка знаходиться недалеко від фронту і неодноразово обстрілювалась з боку проросійських терористичних формувань.

«Цей мурал також став символом українсько-японської дружби», - сказав Президент, додавши, що японському митцю створювати стінопис допомагали українські діти. «І це допомагало їм забути на деякий час жахи війни, обстріли, військові дії, які відбуваються поруч з їхніми домівками. Та повірити у те, чого я, як Президент України, і левова частина українців прагнуть більш за все – повірити в те, що скоро на українську землю прийде довгоочікуваний мир», - зазначив Глава держави. Він додав, що цей мир може бути принесений, в тому числі, і за допомогою миротворців – «блакитних шоломів» за мандатом Ради безпеки ООН. «І це рішення, якщо і коли воно буде прийнято, також буде ухвалено за допомогою наших японських партнерів», - зауважив Петро Порошенко.

Президент наголосив, що за цей рік дуже багато зроблено: «Саме такі події сприяють подальшому духовному збагаченню та зближенню наших народів, долаючи дуже велику географічну відстань. Але ми відчуваємо, що ми поруч. І це дуже важливе відчуття справжніх друзів»

Президент також подякував за підтримку Прем’єр-міністру Японії пану Сіндзо Абе, доброму другові України, та привітав його з перемогою на нещодавніх парламентських виборах.

 

У Нестюках освячено загиблому учаснику АТО

Нещодавно на території Бібщанської сільської ради у селі Нестюки відбулося освячення пам’ятника загиблому учаснику АТО Москвяку (Биковському) Руслану Васильовичу.  Чин освячення провів місцевий парох. Віддати шану загиблому прийшли дружина, донька, родичі, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, голова Бібщанської сільської ради Андрій Туркевич.

З короткою промовою виступив голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який подякував родині за воїна, сказав, що пам'ять про нього завжди буде у наших серцях, і саме завдяки таким відважним хлопцям ми сьогодні маємо над головами мирне небо.

«У ці дні ми, разом з родиною, схиляємо голову в скорботі за нашим земляком. Руслан Москвяк (Биковський) справжній чоловік – проявив мужність, сміливість, героїзм. Він пішов захищати рідну землю, нас з вами, наших дітей. Він зробив усе для того, щоб зупинити ворога, для того – щоб війна не прийшла в Україну, для того – щоб ми всі не знали, що таке війна. Він віддав найдорожче – своє життя за нас з вами. Тому, наш моральний обов’язок завжди пам’ятати про це»,- сказав Володимир Йосипович.

 

Проведено засідання робочої групи у райдержадміністрації

Сьогодні, 10 листопада 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник провів засідання Робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданні заслухано суб’єктів господарської діяльності, які у вересні 2017 року виплатили заробітну плату найманим працівникам менше законодавчо встановленого мінімуму .

В ході засідання було заслухано доповіді всіх членів Робочої групи, а саме: Роман Денис, начальник Золочівського відділення Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та Ірина Питльована, начальник Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області провели детальний аналіз виплати заробітної плати у вересні місяці запрошених суб’єктів господарювання.

Окрім цього заслухано пояснення керівників щодо ситуації, яка склалася в оплаті праці найманим працівникам.

Підводячи підсумки засідання Робочої групи Ігор Нижник наголосив, що незадекларована праця знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам, послаблює соціальний захист працівників та несе відповідальність за порушення чинного трудового законодавства

  

У Золочеві відбулися Шашкевичівські наукові читання

9 листопада 2017 року  в рамках  Шашкевичівських наукових читань у Золочеві презентували суспільно-просвітницький проект "Простір Шашкевича".

Організатори заходу:  Західний науковий центр НАН України і МОН України,Національний університет "Львівська політехніка",  Шашкевичівська комісія, Золочівська районна державна адміністрація.

Місія, завдання та форми діяльності проекту "Простір Шашкевича"

Місія: сприяння ефективній реалізації спроможностей молодих людей Золочева та краю в сучасних умовах шляхом здійснення науково-освітньої та просвітницької діяльності тощо.

 Завдання і форми діяльності:

- сприяння здійсненню суспільно-просвітницьких проектів в інтересах поширення загальноцивілізаційних цінностей культури, науки й освіти та інноваційних знань;

- сприяння реалізації обдарувань молодих людей незалежно від виду їх обдарованості (загальна, наукова, творча, соціальна, спортивна, художня, технічна, інтелектуальна тощо) шляхом сприяння здійсненню відповідних проектів, ініціатив, заходів;

- сприяння забезпеченню необхідних умов для ефективного поширення знань і культури накопичених людством серед молоді і інших цільових груп;

- сприяння передачі умінь, життєвого досвіду та професійної майстерності від видатних представників сучасної еліти в різних галузях матеріальної і духовної сфер до молоді;

- сприяння розвитку гуманістичного світогляду молодого покоління

- сприяння зростанню національної свідомості населення, зокрема молоді.

Захід відбувся у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 за участю старшокласників міських шкіл.

З доповідями виступили:

Євгеній Захарчук, помічник голови з питань міжнародного співробітництва, Західний науковий центр НАН України і МОН України, Львів." “Простір” Маркіяна Шашкевича у сучасному

контексті."

Василь Гулай, доктор політичних наук, доцент, завідувач кафедри міжнародної інформації, Національний університет «Львівська політехніка», Львів.  "Інформаційно-комунікативний простір Золочівщини: етапи формування, актуальний стан та перспективи розвитку в умовах сучасних викликів та загроз".  

У дискусії взяла участь Ольга Боса (Кіс), Золочівська районна державна адміністрація. Літератор.

 

 

09.11.2017

 

З робочим візитом у Золочівський район завітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка

Сьогодні, 9 листопада 2017 року у селі Сасів Золочівського району відбулося відкриття промислового об’єкту - цеху по забою свиней  та ВРХ ПП «Глиняни-Агро» Пуцята В. Л., Хомишина А. П., які є вихідцями із Золочівщини. Проведено відновлення раніше існуючих споруд об’єкту, встановлено новітнє обладнання польського виробництва (виробничої лінії) для технологічного процесу.

Відкриття об’єкту розпочалося із спільної молитви священнослужителів та присутніх.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та співзасновники об’єкту.

«Такий промисловий об’єкт  дає можливість за зміну провести забій поголів’я  свиней у кількості 400 голів або ВРХ в кількості 100 голів. Звичайно, позитивом є те, що завдяки відкриттю цього об’єкту  створюватимуться нові робочі місця, - зазначив під час урочистого відкриття комплексу голова Львівської ОДА Олег Синютка. - Важливо, що на підприємстві дотримуються усіх санітарних норм". 

У відкритті взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку Н. Хмиз, керівник Держпродпроживслужби у Львівській області Є.Баркит, голова Золочівської райдержадміністрації В.Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації І.Нижник, начальник управління Держпродпроживслужби у Золочівському районі Л.Овод, представника управління АПК Ж.Царик, керівників та представників органів місцевого самоврядування, Сасівського НВК.

 

 

На сесії районної ради керівник фінансового управління райдержадміністрації проінформувала про виконання бюджету за 9 місяців

Сьогодні, 9 листопада 2017 року під час сесії районної ради виступала начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Мудра, яка проінформувала депутатський корпус районної ради про виконання бюджету Золочівського району за 9-ть місяців 2017 року та про внесення змін до показників районного бюджету Золочівського району на 2017 рік.

«Впродовж 9 місяців 2017 року до загального фонду бюджету району надійшло доходів, без врахування міжбюджетних трансфертів, в сумі 114873,8 тис.грн., що становить 107,8% до уточнених планових показників, затверджених місцевими радами на січень-вересень 2017 року, або більше на  8346,4 тис.грн. Виконання річного плану склало 84,9%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження податків, зборів та інших платежів до загального фонду бюджету району  збільшились на 35,2%,  або на 29910,8 тис.грн.    

Надходження  до загального фонду районного бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) склали 69593,2 тис.грн., що становить 105,7% до плану на 9 місяців 2017 року, або більше на  3743,7 тис.грн. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року  надходження до районного бюджету збільшились на 43,0%, або 20928,6 тис.грн.», - зазначила у виступі Галина Зіновіївна.

Детально - у довідці.

  

Керівництво району провели зустріч у селі Городилів

7 листопада 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник  зустрілися  з жителями Єлиховицької сільської ради в Народному домі села Городилів.

 Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про дотримання графіку руху автобуса Львів – Городилів;

- про встановлення дорожнього знаку «поворот на птахофабрику» при в’їзді у с. Городилів;

- про встановлення електричної опори у с. Городилів та заміну електричних опор у с. Копані;

- про приватизацію землі під господарською будівлею;

- про придбання електричного пастуха у с. Городилів

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський проінформував присутніх про важливість впорядкування та благоустрою приватних територій, дотримання правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що стартувала медійна кампанія про запобігання захворюванням. Закликав громадян читати районну пресу, де як лікарі-педіатри так і оториноларингологи надають вичерпну інформацію як вберегтися від «осінніх захворювань».

Також голова райдержадміністрації доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

  

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації привітала працівників культури з професійним святом

Сьогодні, 9 листопада 2017 року в приміщенні районного Народного дому ім. І. Білозіра відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Цього року відзначення свята відбулося в рамках вокально-хореографічного фестивалю “ЗОЛОЧІВА”.

З нагоди професійного свята працівників культури району привітала керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

«Саме культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність. Завдяки щоденній праці клубників, бібліотекарів, аматорів народного мистецтва невтомно оберігаються джерела духовності, правди і краси. Це свято, яке відзначають професіонали та учасники художньої самодіяльності різних вікових категорій, любителі і шанувальники народної творчості. На різних сценах наші народні аматори яскраво демонструють свої таланти, отримуючи високі оцінки та бурхливі оплески від глядачів. Ваша місія – одна з найпрекрасніших. Ви даруєте нам незабутні хвилини радості спілкування зі світом мистецтва, без вашого доброго серця, ініціативності, творчої думки та справжнього подвижництва неможливі реальні зміни у нашому суспільному житті. Завдяки вашій плідній праці та силі духу професійна культура рясно родить вагомими духовними здобутками. Завдяки вам звершуються великі діяння! Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, а винагородою для вас будуть переповнені зали шанувальників вашого таланту», - сказала у вітальному слові Галина Леонідівна.

Грамотою Золочівської районної райдержадміністрації та Золочівської районної ради нагороджено провідного методиста по культурно-просвітницькій роботі районного Народного дому ім. І. Білозіра Марію Квас за високу професійну майстерність, високий рівень підготовки культурно-мистецьких заходів і вагомий внесок у розвиток культури в районі та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури і майстрів народного мистецтва.

За вагомий внесок у розвиток культурного життя в районі грамотами відділу культури та туризму райдержадміністрації нагороджено кращих керівників Народних домів та бібліотек району.

 

08.11.2017

 

Зволікання зі створенням Вищого антикорупційного суду є недопустимим – Президент звернувся до Голови Парламенту із пропозицією утворити робочу групу із розробки відповідного законопроекту

Президент Петро Порошенко надіслав листа Голові Верховної Ради України Андрію Парубію із пропозицією вжити передбачені Регламентом Верховної Ради України заходи для відкликання законопроекту №6011 «Про антикорупційні суди», а також якнайшвидше доручити голові профільного комітету Верховної Ради України утворити робочу групу із напрацювання відповідного законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеціанської Комісії.

«Створення Вищого антикорупційного суду має стати вагомим елементом системи протидії корупції і зволікання з його створенням вважаю недопустимим», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», проект якого був внесений ним на розгляд Верховної Ради України, передбачене створення Вищого антикорупційного суду – як спеціалізованого суду для розгляду кримінальних справ, пов’язаних із корупцією. «Згідно пункту 16 розділу XII вказаного Закону, Верховна Рада України має ухвалити Закон, який визначатиме спеціальні вимоги до суддів Вищого антикорупційного суду для того, щоб забезпечити їх відповідний професійний рівень», - зауважив Президент.

«Саме ефективної боротьби з корупцією, в першу чергу, вимагає від усіх гілок влади українське суспільство, рівно як і інвестори, які готові рухати вперед українську економіку, створювати нові робочі місця і підвищувати добробут українців. Наше спільне завдання – належним чином реагувати на вимоги людей, а ще краще – випереджати їхні справедливі та обґрунтовані очікування», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що Венеціанська Комісія у Висновку від 6 жовтня 2017 року критично оцінила законопроекти № 6011 та № 6529 щодо створення та функціонування спеціальних антикорупційних судових органів. «Отже, вкрай нагальними є розробка та внесення нового узгодженого законопроекту про Вищий антикорупційний суд», - зазначив він.

За словами Глави держави, подання та реєстрація нового законопроекту є неможливим через законопроект № 6011, який все ще залишається включеним до порядку денного сесії Верховної Ради України, попри рекомендації Венеціанської Комісії його відкликати.

«У зв’язку з цим пропоную вжити передбачені Регламентом Верховної Ради України заходи для відкликання вказаного  законопроекту, а також якнайшвидше дати доручення голові профільного комітету Верховної Ради України щодо утворення робочої групи для напрацювання законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеціанської Комісії», - йдеться у листі Президента.

Петро Порошенко також зазначив, що «для успішного та швидкого ухвалення законопроекту він має бути підготовлений із залученням представників усіх або принаймні якнайбільшої кількості парламентських фракцій та депутатських груп».  

Президент підкреслив, що напрацьовані робочою групою пропозиції будуть враховані у законопроекті, який буде внесений ним на розгляд Верховної Ради України як невідкладний.

«Наголошую, ми повинні докласти всіх зусиль для того, аби до кінця поточного року ухвалити цей законопроект. Витрати на фінансування Вищого антикорупційного суду вже передбачені в проекті бюджету на 2018 рік – це зроблено наперед, бо є політична воля на створення такої інституції», - зазначив Глава держави.

 

РЕАЛІЗАЦІЯ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ “РУКА ДОПОМОГИ”

Управління  соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 02.12.2015 №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» Львівська, Харківська та Полтавська  області визначені учасниками  цього пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Мета проекту – вироблення ефективних механізмів залучення (повернення) на ринок праці працездатних безробітних отримувачів державних соціальних допомог.

Учасниками пілотного проекту можуть бути  непрацюючі працездатні особи з числа:

- членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

- внутрішньо переміщених осіб.                                                                        

Для участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою. Документи, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання  державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) управління соціального захисту долучає самостійно.

Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:

- сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;

- пропонування участі в громадських роботах;

- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.

 Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року (станом на 01.01.2017 – 64 тис. грн.). Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбаченим його бізнес-планом.

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Фінансова допомога не повертається, якщо:

- сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;

- учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох осіб членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки.

Важливо, що дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту в період участі у пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

За більш детальною інформацією просимо звертатися в управління соціального захисту населення Золочівської райдержадміністрації м. Золочів, вул. Пачовського,7або за телефоном 4-22-12 ,4-32-89.

 

Управління соціального захисту населення Золочівської РДА

 

ФОП – «єдинник» на 3 групі може надавати приміщення в оренду, але за певних умов

Обмеження щодо перебування на спрощеній системі для фізичних осіб — підприємців, які надають в оренду майно, передбачено пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу, відповідно до якого фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м2, не можуть бути платниками єдиного податку.
Тобто, якщо загальна площа кожного окремого виду майна та/або їх частки, яке надається в оренду, не перевищує норми, встановлені пп. 3 п. 291.5 ст. 291 Кодексу, то така фізична особа — підприємець, що здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, має право перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

 

 

07.11.2017

 

Золочівського бюро правової допомоги консультує

Набувальна давність

Статтею 344 Цивільного кодексу України визначено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно набувається за рішенням суду.

Таким чином, у випадку, якщо є всі підстави вважати, що власник майна тривалий час не виявляє наміру визнати певну річ своєю, він погодився з її втратою - вона може бути визнана власністю фактичного добросовісного володільця.

Інститут набувальної давності є одним із первинних способів виникнення права власності, тобто такий спосіб, відповідно до якого право власності на річ виникає вперше або незалежно від права попереднього власника на цю річ – не базується на попередній власності та відносинах правонаступництва, а базується на сукупності обставин, зазначених у частині першій статті 344 Цивільного кодексу України, а саме: тривалого, добросовісного, відкритого та безперервного володіння майном як своїм власним.

Тривалість володіння передбачає, що має закінчиться визначений у Кодексі строк, що розрізняється залежно від речі (рухомої чи нерухомої), яка перебуває у володінні певної особи, і для нерухомого майна складає десять років.

Добросовісне володіння означає, що особа не знала і не повинна була знати, що володіє річчю незаконно. Тому встановлення добросовісності залежить від підстав набуття майна.

Відкритість та безперервність володіння теж є необхідними умовами для набуття права власності за набувальною давністю і означають, що володілець володіє річчю відкрито, без таємниць, а також те, що протягом означеного в законі строку володілець не вчиняв дій, що свідчили б про визнання ним обов’язку повернути річ власнику, а також йому не пред’являвся правомочною особою позов про повернення майна.

Слід звернути увагу на деякі відмінності двох інститутів набуття права власності за набувальною давністю і на безхазяйне нерухоме майно.

По-перше, набуття права власності нерухоме майно за набувальною давністю можливе і у разі існування відомостей про попереднього власника, що унеможливлює набуття права власності як на безхазяйну річ.

По-друге, право власності на безхазяйне нерухоме майно набувається єдиним, чітко визначеним суб’єктом – відповідною територіальною громадою, а у разі набуття права власності за набувальною давністю - будь-яким суб’єктом цивільних правовідносин з урахуванням положень пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України.

Детальнішу інформацію та безоплатні правові консультації Ви можете отримати у Золочівському бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Золочів, вул. Валова, 4, 4-й поверх каб. 41 (приміщення готелю ”Україна”), тел. 70091.

 

 

06.11.2017

 

Сьогодні, 6 листопада 2017 року, з нагоди 206-ї річниці від дня народження видатного культурно-просвітнього діяча, речника відродження західноукраїнських земель о. Маркіяна Шашкевича відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. М. Шашкевича.

Заходи пройшли у музеї-садибі Будителя Галичини села Підлисся Золочівського району. На заходах були присутні: голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, поетеса Золочівщини Ольга Кіс.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області 02.11.2017 року розпочато фінансування пенсій за листопад місяць.

Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених  джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій за листопад 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 60,4 млн.грн., в тому числі:

· по Золочівському району – 36,9 млн.грн;

· по Перемишлянському району – 23,5 млн.грн.

  

Відчуйте та оцініть переваги електронного сервісу веб-порталу Пенсійного фонду України!

Веб-портал – це сучасний сервіс надання послуг в електронному вигляді.

Після нескладної процедури реєстрації, користувачі мають змогу ознайомлюватися з розміщеними на веб-порталі інформативними матеріалами, а у разі потреби – і використовувати їх з практичною метою. Це зручно, тому що швидко і доступно;вигідно, тому що отримати таку інформацію можна безкоштовно.

Запроваджуючи веб-портал електронних послуг, Пенсійний фонд України  дбав про зручність та доступність для користувачів, адже використання сучасних інформаційних технологій дозволяє значно спростити спілкування пенсіонерів та застрахованих осіб з органами Фонду.

Потенційна аудиторія веб-порталу величезна: працюючі громадяни, пенсіонери, фізичні особи - підприємці, особи, що проводять незалежну професійну діяльність, посадові особи підприємств, установ та організацій.

Найзручніші можливості веб-порталу:

- перегляд виписки з системи персоніфікованого обліку. Для впевненості, що роботодавець сплачує за Вас єдиний соціальний внесок та правильно подає звітність, найбільш розумною стратегією є регулярна перевірка інформації, яка накопичується в системі персоніфікованого обліку. Адже, якщо про наявність помилок  Вам стане відомо тільки в процесі оформлення пенсії, то виправляти їх може бути пізно. А з 1 січня 2022року пенсія буде призначатися лише за даними персоніфікованого обліку. Отже, на веб-порталі можна постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмір офіційної заробітної плати, наявність позначки про пільговий стаж, період загального страхового стажу. Для працівника - це впевненість у майбутньому пенсійному забезпеченні, для країни – зменшення роботодавців, що працюють «в тіні».

-перегляд виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів). За допомогою веб-порталу пенсіонери можуть дізнаватися про розмір своєї пенсії, не виходячи із дому. Адже, сучасні пенсіонери проводять за комп'ютером часу не набагато менше, ніж їх діти та онуки.

- попереднє замовлення паперових документів.

Крім того, веб-портал Пенсійного фонду України інтегрує інформацію з різних джерел та має посилання на офіційні сайти державних структур.

Відгуки громадян, що вже користуються послугами даного інтернет-ресурсу, позитивні, а підтвердженням його зростаючої популярності є  постійне збільшення кількості користувачів веб-порталу, які отримали необхідну інформацію чи консультації у зручному для себе форматі, без втрати власного часу та відвідування установи Пенсійного фонду.

Відповідно до законодавства про захист персональних даних користувач веб-порталу отримує інформацію без зазначення особистих даних, що унеможливлює ризик неправомірного використання отриманої інформації іншою особою.

Реєстрація на Веб-порталі електронних послуг необхідна, але проста.

Важливо знати, що повноцінний доступ до розділів порталу для громадян і страхувальників надається лише зареєстрованим користувачам.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно прийти до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання. При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Після чого видається розписка про одержання заяви та реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі. Зайшовши на веб-портал ПФУ за адресою: portal.pfu.gov.ua, вибравши пункт меню «Реєстрація на порталі», потрібно заповнити реєстраційну форму, вибравши логін і пароль. Далі на електронну адресу надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження, з веб-порталу, надходить повідомлення про успішне закінчення реєстрації.

 

До уваги платників. Внесено зміни до деяких законодавчих актів України!

Золочівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області інформує. Законом України від 03 жовтня 2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон № 2148), який набрав чинності 11 жовтня 2017 року внесено зміни до деяких законодавчих актів України.

З 11.10.2017 набирають чинності положення пункту 3 Закону України  № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» стосовно покриття Пенсійному фонду України недоотриманої суми коштів від застосування розміру єдиного внеску, передбаченого частинами тринадцятою і чотирнадцятою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який сплачується підприємствами, установами, організаціями за працюючих осіб з інвалідністю у розмірі 8,41%, всеукраїнськими громадськими організаціями за осіб з інвалідністю, (товариств УТОГ та УТОС) у розмірі 5,3 %, підприємствами та організаціями громадських організацій, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких  осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, у розмірі 5,5 % бази нарахування єдиного внеску.

Розрахунок недоотриманих Пенсійним фондом сум від застосування вищезазначених пільгових розмірів єдиного внеску, здійснюватиметься у порядку, встановленому Пенсійним фондом України за погодженням із Державною фіскальною службою України.

Для визначення недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів платники єдиного внеску розраховуватимуть та відображатимуть у звітності суму єдиного внеску в розмірах, передбачених частинами п’ятою та чотирнадцятою статі 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», не змінюючи при цьому суми сплати єдиного внеску.

З 01.01.2018 – набирають чинності зміни до  Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Закону України від 26.06.1997 № 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України щодо  уточнення порядку відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Для платників збору, визначених пунктами 1 і 2 частини першої статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та призначених після дня набрання чинності зазначеним Законом відповідно до пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у період до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Крім того, згідно підпункту 27 пункту 19 Закону № 2148 підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на:

- підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

- на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком  № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини другої статті 114 цього Закону.

Покриття зазначених витрат здійснюється до досягнення такою особою пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за раніше діючим порядком.

 

 

03.11.2017

 

У райдержадміністрації привітали працівників соціальної сфери

Сьогодні, 3 листопада 2017 року, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник привітав працівників служби у справах дітей райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. «Прийміть сердечні привітання з нагоди професійного свята – Дня працівників соціальної сфери, яке відзначається в першу неділю листопада. Цей день – чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення нашого краю. З цієї нагоди прийміть щирі побажання міцного карпатського здоров’я, особистого щастя, творчої мудрості і високого професіоналізму! Нехай множаться наші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносять вам людську шану та повагу! Хай у ваших домівках панують мир і злагода, благополуччя і достаток. Зі святом вас!», - сказав вітаючи Ігор Миколайович.

Кращих представників цієї галузі було нагороджено грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

 

Відбулося засідання Громадської ради при Золочівській РДА

Сьогодні, 3 листопада 2017 року відбулося засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації. Провела засідання Громадської ради голова – Ірина Габрієль. Присутні на засіданні члени громадської ради активно обговорювали питання порядку денного. Ірина Габрієль проінформувала присутніх про те, що в кінці року заплановано звітування голови громадської ради про проведену роботу. Необхідно активізувати роботу у даному напрямку та кожному члену громадської ради розпочати підготовку по своїх напрямках. Також обговорили пропозиції до проекту програми соціально-економічного і культурного розвитку Золочівського району на 2018 рік та проведення заходів відповідно до плану роботи райдержадміністрації на листопад-грудень 2017 року. Ірина Габрієль повідомила присутніх, що на Львівщині відбудеться II щорічний Форум громадських організацій «Розвиток і партнерство», який пройде 20 листопада. Бажаючим потрібно зареєструватися до 15 листопада. Організатори заходу департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА спільно з ГО «Центр громадянських ініціатив», ГО «Реформи разом», ГО «Лабораторія Ідей» та ГО «Центр «Жіночі перспективи».

 

 

02.11.2017

 

Проведено виїзний прийом у селі Богутин

31 жовтня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник  провів зустріч  з жителями Поморянської селищної ради  в приміщенні Народного дому села Богутин.

 Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про підняття оплати за проїзд в громадському транспорті;

- про низький відсоток орендної плати за паї ТзОВ «Райз - Захід»;

- про ремонт Народного дому с. Богутин;

- про ремонт дороги у с. Богутин;

- про виплату соціальної стипендії;

- про встановлення вуличного освітлення у с. Богутин.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що стартувала медійна кампанія про запобігання захворюванням.

Також Ігор Миколайович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

Екскурсія у “Глинянську мозаїку”

Навчально-виробничий комплекс трансформерного типу “Мозаїка” є інтелектуальним, культурним, туристичним осередком Глинян. Його створення є результатом дворічного грантового проекту, фінансову підтримку якого здійснює Європейський Союз.

Основна діяльність НВК “Мозаїка” спрямована на відновлення і подальший розвиток традиції килимарства, зміцнення туристичного потенціалу Глинянщини, створення можливості для індивідуального та професійного розвитку і подальшого працевлаштування мешканців міста й околиць. З цією метою проводиться розробка різноманітних курсів на базі комплексу, відкрито консультаційний центр правової допомоги, налагоджено співпрацю з Винниківським краєзнавчим музеєм, включено Глиняни до новоствореного туристичного маршруту Львівщиною, відбувається постійне вдосконалення принципів розвитку комплексу.

Екскурсія, що на відео, була проведена в рамках IV фестивалю Богородичних піснеспівів “Під Твою милість прибігаємо, Богородице”. Детальніше - за посиланням.

 

 

01.11.2017

 

Керівник апарату провела «гарячу телефонну лінію»

Сьогодні, 1 листопада  2017 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела «гарячу телефонну лінію». Зателефонувало двоє жителів району. Одне звернення надійшло від жительки села Плугів, яке стосувалося якості надання послуг стаціонарного телефонного зв’язку. Інше звернення прозвучало від жительки села Скнилів щодо ремонту доріг, вуличного освітлення та функціонування навчального закладу на території села Скнилів. З піднятих питань Галина Леонідівна дала доручення підготувати листи з метою якнайшвидшого вирішення  питань.

 

 

31.10.2017

 

На Золочівщині  відзначили 99-ту річницю ЗУНР

Сьогодні, 31 жовтня 2017 року, керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин взяла участь у заходах з нагоди відзначення 99-ї річниці проголошення ЗУНР, які відбулися біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України» міста Золочева.

Священнослужителі у спільній екуменічній молитві згадали світлу пам'ять усіх Героїв, які загинули за волю і незалежність України.

Важливим у сьогоднішньому часі є те, що серед присутніх на заходах було багато молоді, зокрема, студентської молоді, війсьвослужбовців, які прийшли вшанувати учасників національно-визвольних змагань. Продовжилися заходи виступом учителя історії Золочівської ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. Оксани Ходачок.

«Сьогодні ми вкотре зібралися біля пам’ятника «Борцям за волю України, аби засвідчити прагнення українського народу до волі, свободи і єдності. 99 років тому повстала молода держава, яка згодом отримала назву Західноукраїнська Народна Республіка»…Сьогодні на східному фронті України продовжують боротьбу воїни Збройних сил України. Вічна слава героям України, які здобували перемогу у 1918, 40-вих роках і ті, які гідно продовжують нести прапор визвольної боротьби до нинішнього дня і зберігають наш з вами спокій. Вічна слава героям і слава Україні», - сказала у виступі Оксана Василівна.

Закінчилися заходи покладанням квітів та квіткових композицій в пам'ять про загиблих учасників національно-визвольних змагань та виконанням духовного гімну українців «Боже Великий Єдиний».

 

Проведено засідання комісії служби у справах дітей

Сьогодні, 31 жовтня 2017 року, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників районних служб.

В ході засідання комісії її учасники розглянули такі питання: про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; житлові питання; про визначення способів участі батька у вихованні дітей та ін.

 «Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. Діяльність комісії з питань захисту прав дитини спрямована на координацію зусиль установ та організацій району у сфері реалізації державної політики щодо соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, раннього соціального сирітства»,- сказала під час засідання Галина Леонідівна.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення, надано доручення для повного та всебічного виконання прийнятих на комісії рішень з метою захисту прав і законних інтересів дітей.

 

У Золочеві вшанували пам’ять Патріарха Йосифа Сліпого

У неділю, 29 жовтня 2017 року, в Золочівському районному Народному домі ім.І.Білозіра відбулася урочиста академія “В’язень Христа ради» з нагоди 125-річчя від дня народження та 100-річчя священства Патріарха Йосифа Сліпого. Відзначення пам’яті Йосифа Сліпого відбувається на державному рівні. Постановою Верховної Ради України від 22 грудня 2016 року № 1807-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році», рішенням сесії Львівської обласної ради від 7 березня 2017 року № 386 «Про проголошення 2017 року Роком Патріарха Йосифа Сліпого» та розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 30 червня 2017 року № 592/0/5-17 та з метою забезпечення належної організації та проведення у 2017 році Року Патріарха Йосифа Сліпого прийнято відзначати та проводити впродовж 2017 року заходи пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого. В урочистій академії взяли участь керівництво району, представники громадських організацій, молодь, громадськість міста та району.

Про життєвий шлях Великого Українця говорили науковець Українського Католицького університету Світлана Гуркіна, декан Золочівський УГКЦ о. Михайло Сукмановський, провідний методист РНД Марія Квас. Присутні в залі переглянули документальний фільм-презентацію життєпису глави церкви, переглянули пересувну фотовиставку УКУ та художні роботи вихованців Золочівського ЦДЮТ (керівник Галина Гевко), розміщені у фойє.

У художній програмі свята взяли участь: Народна капела бандуристок «Червона калина» РНД (керівник Ірина Варянко), співачка Маркіянового краю Оксана Квас, Народний вокально-інструментальний ансамбль «Зорепад» РНД (керівник Ігор Войтович), Народний жіночий вокальний ансамбль «Пори року» РНД (керівник Ірина Весна), поет-пісняр Теодор Кукуруза, дитячий танцювальний колектив «Перлина» (керівник Наталія Рибка), Народний хор «Вознесіння» РНД  (керівник Любов Мурин).

Автор сценарію, режисер та ведуча – провідний методист РНД, лауреат численних конкурсів Марія Квас.

 

Як це було дивіться у відео.

 

 

30.10.2017

 

Порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам та пенсіонерам які отримують пенсії по спеціальних законах

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» змінено порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють. З 1 жовтня 2017 року. Органи Пенсійного фонду України поновили виплату пенсій пенсіонерам, які працюють у повному розмірі.

Проте є певні відмінності в розмірах поновлених пенсій в осіб, пенсії яким призначено на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Під час виплати пенсії державним службовцям, працівникам органів прокуратури, народним депутатам України, а також науковим і науково-педагогічним працівникам має значення:

- дата виходу на пенсію;

- орган, у якому особа працювала;

- посада, яку особа обіймає на сьогодні.

Законодавець розмежував пенсії, призначені до 1 жовтня 2011 року – дати набрання чинності Закону України від 08.07.2011 № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»,   і пенсії, призначені після цієї дати (після 1.10.2011 року).

Зокрема, якщо пенсії було призначено на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» до 1 жовтня 2011 року, то незалежно від того, яку посаду пенсіонер обіймає на сьогодні, виплату йому пенсії поновлено відповідно до Закону, за яким її призначено.

Якщо пенсію було призначено відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» після 1 жовтня 2011 року, то за умови, що особа продовжує працювати на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсію після 1.10.2017 року виплачують у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Далі закон № 1058).

Проте є категорія осіб, на яку зазначений вище порядок виплати пенсій не поширюється, тобто пенсію їм виплачують за тим Законом, за яким пенсію призначено, незалежно від дати її призначення та посади, яку обіймає особа. До цієї категорії належать особи з інвалідністю I та II груп, особи з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасники бойових дій, особи, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Під час поновлення з 1 жовтня 2017 року розмірів пенсій особам, пенсії яким призначено після 1 жовтня 2011 року за законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» та які продовжують працювати на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу» а також на посадах і на умовах, передбачених законами «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», розміри пенсій визначаються на підставі поданих під час призначення пенсій документів, наявних у матеріалах пенсійної справи.

Якщо розмір пенсії, призначеної відповідно до законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України ( далі – спец закони ), виявиться меншим за розмір пенсії, розрахований за матеріалами пенсійної справи за нормами «страхового»Закону 1058 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) за 2014-2016 роки та величини оцінки одного року страхового стажу – 1%, то переведення пенсіонера на пенсію на умовах, передбачених Законом 1058, буде здійснено автоматично (без звернення пенсіонера).

Водночас такі пенсіонери в будь - який час зможуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення їх на пенсію за спец законом із встановленням розміру пенсії, отримуваного до переведення на пенсію за Законом України № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Переведення на пенсію за спец законом буде здійснено з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому від них надійшла відповідна заява.

 

  Начальник об’єднаного управління 

Ірина Питльована

 

 

27.10.2017

 

Володимир Недзельський зустрівся із вчителями з Луганщини

Сьогодні, 27 жовтня 2017 року відбулася зустріч голови райдержадміністрації В.Й. Недзельського з педагогами з Луганщини, що прибули на Золочівщину у рамках  педагогічного  проекту обміну вчителів між Східною та Західною Україною «Змінимо країну разом». У контексті Угоди про торгово-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Львівською обласною радою, облдержадміністрацією та Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією за проектом «Змінимо країну разом», з метою професійного та культурного обміну департамент освіти і науки облдержадміністрації приймає делегацію освітян Луганської області (50 осіб) з 24 квітня по 3 травня 2017 року на Львівщині. У складі делегації керівник департаменту освіти і науки Луганської ОДА, головні спеціалісти департаменту, керівники органів управління освітою, директори ЗНЗ, заступники директорів та керівники ЛНЗ Луганщини. 

У теплій, дружній атмосфері луганські педагоги – Тетяна Петренко, учителька англійської мови Штормівської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоайдарівського району та Наталія Штепа, педагог-організатор, учитель історії Міловської гімназії Міловського району розповіли про свої враження від відвідин навчальних закладів, історичних та культурних місцин району. Упродовж десяти днів гості мали можливість ознайомилися з осередками ремесел, з цікавими людьми, з історією міста Золочева. Не оминули й теми "прифронтових буднів" сіл та містечок Луганського краю.

Вітаючи гостей, голова райдержадміністрації В.Й.Недзельський наголосив, що такі обміни між педагогами є конче потрібні, щоб ми більше пізнавали один одного і пишалися, що наша Батьківщина – це і Львівщина, і Луганщина. Мир досягається не лише зброєю, але й освітою та культурою. Виховання майбутнього українського народу є надважливим завданням.

Насамкінець голова подарував гостям фотоальбом "Золочівщина" та побажав миру і наснаги в розбудові України на Сході і на Заході.

 

26.10.2017

 

Для золочівських школярів лікарі провели лекцію щодо профілактики соціально-небезпечних захворювань

Сьогодні, 26 жовтня 2017 року, в рамках розвитку неформальної освіти у районі, відділом організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю апарату райдержадміністрації спільно з лікарями Золочівської ЦРЛ у актовій залі Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 проведено лекцію на тему: «Профілактика соціально-небезпечних захворювань серед молоді  району».

У  заході  прийняли участь учні-старшокласники та педагоги школи. У формі активної дискусії слухачі отримали від лікаря-інфекціоніста Золочівської ЦРЛ та кабінету «Довіра» Марти Менько інформацію щодо захворюваності, розповсюдженості та шляхів передачі ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також методів профілактики як ВІЛ-інфекції так і інших соціально небезпечних захворювань, відповіді на хвилюючі питання  та настанови і рекомендації щодо пропаганди здорового способу життя.

«Україна займає одне з перших місць у Європі по розповсюдженню ВІЛ-інфекції. За останні шість років в Україні зареєстровано 276 тис. хворих на ВІЛ-інфекції. Тому ця проблема є однією із актуальних у нашому сьогоденні», - сказала Марта Миколаївна. Лектор розповіла про шляхи походження захворювання та передачі, а також наголосила різницю між термінами ВІЛ та СНІД. Розказала, де у м. Золочеві можна пройти обстеження на виявлення ВІЛ-інфекції/СНІДу. В ході лекції п. Марта розповіла про іншу небезпечну хворобу, таку як гепатит В і гепатит С. На жаль, на даний час молодь зневажає рекомендації лікарів щодо відвідувань салонів краси (послуги манікюру, педикюру, пірсингу та татуювання), стоматологічних кабінетів. Відвідувачі даних закладів повинні обов’язково цікавитися в яких умовах проводиться стерилізація та дезінфікація приладів та матеріалів чи то у салоні краси, чи то у стоматології.

Лекція продовжилася виступом лікаря-фтизіатра протитуберкульозного диспансера Людмили Купреєвої, яка розказала про хворобу туберкульоз, профілактику виникнення, шляхи зараження та симптоми, діагностику, а також про лікування хвороби. Людмила Іванівна на конкретному прикладі хворого на туберкульоз розказала та показала на  рентгензнімках стадії хвороби: від початкової до затяжної, коли людина не приймала лікування і довела свій організм до летального результату. Лікар проінформувала про статистику захворювання на туберкульоз у Золочівському районі.

Цікаву інформацію про запобігання сезонним захворюванням, гострим вірусним інфекціям продовжила лекцію лікар-підлітковий терапевт  Наталія Рибка.  Доповідач наголосила, що із настанням похолодання збільшується чисельність  гострих вірусних респіраторних захворювань серед населення. Тому потрібно дотримуватися профілактики виникнення хвороб, та у разі появи перших симптомів звертатися до лікаря.

Наталя Борисівна повідомила про програму «Доступні ліки», що з початку дії програми «Доступні ліки» у Львівській області добровільно долучились 756 аптек. Виписано 400 927 тис. рецептів. На реалізацію Урядової програми передбачені кошти з урахуванням змін у розмірі 45 513,6 тис. грн.

Позитив – це розширення переліку безкоштовних ліків до 35 лікарських засобів. Варто зазначити, що на початку програми їх було 23.

Нагадаємо, Урядова програма «Доступні ліки» – це одна із частин великої реформи системи охорони здоров’я, яка не змінювалася 26 років. Мета програми – забезпечити кожного громадянина України доступними та життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і запобігатимуть виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Рекомендувала школярам долучитися до поширення інформації через просвітницьку акцію «Бабусю, будь здорова!».

  

Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області повідомляє, що 25.10.2017 року відповідно до графіку виплати пенсій завершено фінансування виплати пенсій за жовтень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах.

Потреба коштів на зазначені цілі склала 58,2 млн.грн., з них:

· по Золочівському району – 35,5 млн.грн;

· по Перемишлянському району – 22,7 млн.грн.

 

Конкурс навчальних проектів «Життя без сміття-2017»

Департамент екології та природних ресурсів спільно з департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації оголошує проведення з 20 жовтня по 10 листопада обласного екологічного конкурсу навчальних проектів «Життя без сміття-2017» за участю учнів 5-9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів області.

Щорічно 15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.

У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро з двох основних причин.  З одного боку, запаси природних ресурсів не безмежні, а їх нераціональне використання призводить до втрат цих ресурсів. З іншого боку, однією з причин глобального потепління називають «парниковий ефект», в тому числі через накопичення відходів.

Відходи потрібно грамотно утилізувати, а ще краще — переробляти, даючи використаній сировині друге життя.

З метою привернення уваги до цієї теми, зважаючи на визначальну роль екологічної освіти в питанні формування ставлення людей до природи і раціонального використання природних ресурсів, департамент екології та природних ресурсів ініціював проведення конкурсу навчальних проектів «Життя без сміття-2017».

Метою конкурсу є:

- формування в дітей та молоді дбайливого ставлення до природи, розвитку дослідницьких навиків, командної роботи та екологічної культури, насамперед у питанні поводження з відходами та раціонального використання природних ресурсів;

- привернення уваги до актуальної екологічної проблеми сучасності – засміченості та знайдення шляхів вирішення цієї проблеми

- творчі змагання, можливість застосування креативність і винахідливість;

- встановлення зворотного зв’язку із молоддю, популяризації серед дітей причин та наслідків нераціонального використання природних ресурсів,  що сприяють виникненню негативних явищ у навколишньому середовищі.

На екологічний конкурс подаються навчальні проекти (презентація, відеоролик), які відображають поточний результат, який отримано в ході реалізації проекту, чим він є корисним для збереження навколишнього природного середовища. 

У проекті повинні бути описані методи, які застосовувалися для його реалізації, яку користь можна отримати від переробки вторсировини.

Реалізований захід повинен виконувати спонукальну роль до переробки вторинної сировини іншими особами, бути зрозумілим для кожного і простим у застосуванні.

До роботи додається короткий опис, в якому потрібно зазначити: прізвище, ім‘я, по батькові автора; вік автора (авторів); клас, у якому навчається автор; повну назву і адресу навчального закладу; номер телефону керівника навчального проекту та навчального закладу.

Навчальні проекти можуть виконуватися як індивідуально, так і колективно.

Конкурс проводиться у період з 20.10.2017 по 10.11.2017.

1. Конкурсні роботи приймаються з 25.10.2017 по 05.11.2017

2. Журі Конкурсу розглядає подані учасниками конкурсні проекти та визначає переможців з 06.11.2017 до 10.11.2017.

Учасники Конкурсу подають конкурсний проект у департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації (вул. Стрийська, 98, м.Львів) на електронному носії або надсилають на електронну скриньку: biores_lviv@ukr.net

За детальною інформацією звертатися до департаменту екології Львівської облдержадміністрації  за тел. 238-73-99.

 

 

25.10.2017

 

24 жовтня 2017 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Бібщанської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Здійснення ефективного контролю є необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів усіх рівнів.

 

Проведено виїзний прийом у селі Нестюки

24 жовтня 2017 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник  провів зустріч  з жителями Бібщанської сільської ради  в приміщенні Народного дому села Нестюки.

 Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про продовження рейсу Золочів-Бібщани (18.10 год.) до села Нестюки;

- про ремонт дороги через село Ремезівці до села Нестюки.

Перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації проінформував присутніх про впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що стартувала медійна кампанія про запобігання захворюванням.

Також Ігор Миколайович доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

 

24.10.2017

 

У Золочеві проведенням урочистої академії вшанують Йосифа Сліпого

Сьогодні, 24 жовтня 2017 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела нараду з питання належного проведення у районі заходів із вшанування пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого. У нараді взяли участь керівник відділу культури та туризму райдержадміністрації Микола Решітник, керівник районного народного дому Олег Леськів, методист відділу культури та туризму Марія Квас, декан УГКЦ о. Михайло Сукмановський.

Розпочинаючи нараду Галина Леонідівна сказала: «Патріарх Йосиф був великим духівником із науковим мисленням, стратегом, одним із фундаторів сучасної УГКЦ, що стала мостом між Західною та Східними Церквами. Вчитуючись у життєпис, свідчення, «Заповіт», стаєш свідком високої духовної сили та безмежної віри людини, яка метою свого життя обрала служіння Богові, Україні, праці єднання українців у світі, боротьбу за патріархат Української Церкви, як знак самодостатності нації, добро для нашої незалежності. Відзначення пам’яті Йосифа Сліпого відбувається на державному рівні.  Головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою прийнято розпорядження від 30 червня 2017 року № 592/0/5-17 «Про відзначення у 2017 році Року Патріарха Йосифа Сліпого».

За підсумками наради вирішено, що у неділю, 29 жовтня у районному Народному домі відбудеться урочиста академія “В’язень Христа ради» з нагоди 125-річчя від дня народження та 100-річчя священства Патріарха Йосифа Сліпого. Початок о 15 год.

Під час наради обговорено питання відзначення 99ї - річниці ЗУНР. Вирішено 31.10.2017 року біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України провести» м.Золочева провести екуменічний молебень за Україну. Початок о 12.30 год.

 

ІЗ НАСТУПНОГО РОКУ «КУПИТИ» СТРАХОВИЙ СТАЖ БУДЕ УДВІЧІ ДОРОЖЧЕ

Пенсійна реформа істотно змінює умови виходу на пенсію для українців, зокрема переглядає вимоги до кількості років страхового стажу.
Вже з 1 січня 2018 року вийти на пенсію українці зможуть у 60, 63 або 65 років залежно від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.

Для жінок 1961 року народження і старшого віку зберігається право виходу на пенсію у віці, передбаченому ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», проте за наявності не менше 25 років стажу.
Однак до 2028 року з кожним роком вимоги до тривалості стажу будуть зростати на один рік.

Як і раніше особи, яким для виходу на пенсію не вистачає декількох років страхового стажу, можуть його «докупити».

У Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначено, що за період, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, в тому числі за період з 01 січня 2004 року, вона має право самостійно одноразово докупити страховий стаж. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2. До 31 грудня 2017 року можна «докупити» страховий стаж у розмірі 704 гривні за один місяць, та відповідно 8448 грн. за один рік страхового стажу. З січня 2018 року платити доведеться у подвійному розмірі та в залежності від розміру мінімальних страхових внесків.

Органи Пенсійного фонду визначають для людини період, який не буде враховуватись для обчислення пенсії, а вже окремий договір про добровільну участь укладається в органах фіскальної служби.

Начальник об’єднаного управління Ірина Питльована


 

23.10.2017

 

У Золочівському районному центрі зайнятості триває робота з укомплектування вакансій на ТзОВ "Електроконтакт Україна". Сьогодні  для безробітних проведено міні - ярмарку вакансій за професією «монтер кабельного виробництва», у якій взяв участь представник підприємства - майстер виробничого навчання п.Юрій Олекса.

Захід відкрив директор центру зайнятості п.Орест Малиновський та закликав присутніх скористатися шансом працевлаштуватися на високотехнологічне  підприємство європейського взірця, з достойними умовами праці та заробітною платою.

Під час заходу п.Юрій ознайомив присутніх з історією розвитку та діяльністю підприємства, з виробничим процесом виготовлення електричних кабельних мереж до автомобілів марки «ВМW», «Мерседес», «Опель», «Ауді», «Порш», продемонстрував взірець кабельної мережі, ознайомив з умовами праці на виробництві, системою оплати праці та преміювання, умовами прийняття на роботу, вмістом соціального пакету, доїздом до місця праці.

На завершення заходу присутні отримали відповіді на запитання, також було вручено буклети з інформацією про підприємство.

 

 

20.10.2017

 

Презентували книги важливі для Золочівщини

У четвер 19 жовтня 2017 року в малій залі Золочівського районного Народного дому ім.І.Білозіра відбулася презентація книги Т.Я.Шаха “Народжений для подвигу” та фотоальманаху «Золочівщина – край Маркіяна Шашкевича» видавництва «Манускрипт-Львів» (П.А.Мелень).

На презентацію були запрошені завідувачі бібліотек-філій та Народних домів району. З вітальним словом виступив голова Золочівської районної ради Олег Банах та заступник голови – Андрій Леськів. На презентацію був запрошений заступник голови Перемишлянської районної ради Тарас Мартиняк.

Свою книгу «Народжений для подвигу» презентував автор – Тарас Ярославович Шах. В книзі висвітлено життєвий шлях Миколи Лемика, який у 1933 році на знак протесту проти хижацької політики комуністичної влади в Україні здійснив атентат (замах, убивство) на працівника радянського консулату у Львові. Присутні в залі мали можливість дізнатися більш детально про життєвий шлях героя України.

Бібліотекам району передано презентовані книжки – «Народжений для подвигу» Т.Шаха, фотоальманах «Золочівщина – край Маркіяна Шашкевича», а також фотокнигу Львівського фотохудожника Йосипа Марухняка та журналістки Надії Пастернак – про Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича «Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича». Детальніше у відео - http://zolochiv.net/prezentuvali-knigi-vazhlivi-dlya-zolochivshhini


 

19.10.2017

 

У селі Скварява планується відкриття дошкільного навчального закладу

Сьогодні, 19 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання колегії райдержадміністрації. Володимир Йосипович зазначив, що у райдержадміністрацію надійшло звернення депутатського корпусу  Скварявської сільської ради про відкриття дошкільного навчального закладу. Очільник району виніс на обговорення членів колегії дане питання. 

В ході проведення колегії розглянуто ряд інших питань.

Про виконання районного бюджету Золочівського району за 9 місяців 2017 року та про виконання районного бюджету Золочівського району за 9 місяців 2017 року доповіла Галина Мудра, начальник фінансового управління райдержадміністрації.  Доповідач повідомила, що за 6 місяців поточного року забезпечено виконання усіх 36 місцевих бюджетів району. Основні джерела надходжень до  загального фонду бюджету району: податок та збір на доходи фізичних осіб; податок на майно в частині  плати за землю; єдиний податок; акцизний податок. Вказані чотири податки складають 95,7% в доходній частині загального фонду бюджету району. З обласного бюджету до загального фонду районного бюджету надійшло субвенцій в загальній сумі 1621,6 тис.грн. На реалізацію Програми обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку надійшло найбільше коштів – це 911,1 тис.грн.

Обговорено внесення змін до двох районних Програм. Про внесення змін до районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Золочівському районі Львівської області на 2016-2018 роки доповів керівник служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Суддя, а про внесення змін до Програми забезпечення виконання державної регіональної політики, сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017 рік доповіла керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

За підсумками колегії прийнято відповідні рішення, зокрема питання відкриття дитячого садочку буде передано на розгляд сесії районної ради.

 

Колегією райдержадміністрації рекомендовано місцевим радам активізувати роботу по розробленню генеральних планів населених пунктів

Сьогодні, 19 жовтня 2017 року, заслухавши на засіданні колегії райдержадміністрації інформацію начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Петра Кобельки вирішено, що голови місцевих рад мають активізувати роботу по розробленню генеральних планів населених пунктів, де вони відсутні, а також передбачити кошти у місцевих бюджетах на 2018 рік  для розроблення генеральних планів населених пунктів.

Доповідач наголосив, що генеральний план населеного пункту є найважливішим документом у сфері містобудування, який затверджується органами місцевого самоврядування та визначає розвиток населеного пункту на найближчі 15-20 років. (Згідно з ч.7 статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ухваленого у 2011 р., строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується.

Генеральний план комплексно оцінює сучасний стан території населеного пункту й актуальні проблеми його мiстобудiвного розвитку.

Таким чином генеральний план за своїм змістом є документом, який містить інформацію, що становить суспільний інтерес і є важливою для широких кіл громадськості. Такі питання, як: визначення допустимих видів забудови територій, забезпечення охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини, виділення територій для розміщення житла, тощо - є пріоритетними для життєдіяльності громади кожного населеного пункту.

Крім того генеральний план допомагає майбутнім інвесторам краще зрозуміти бізнес-можливості населеного пункту, а новим мешканцям - осягнути рівень привабливості території для проживання.

Тому, перш за все генеральний план населеного пункту є актом органу місцевого самоврядування.

«Враховуючи вищенаведене головним архітекторм району Петром Кобелькою та актуальність наявності генеральних планів населених пунктів, пропоную головам місцевих рад максимально активізувати роботу по розробленню генеральних планів населених пунктів, де вони відсутні та обов’язково передбачити кошти на їх розроблення у місцевих бюджетах на 2018 рік»,- наголосив голова колегії, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.  

  

У Золочів завітали молоді літератори з 12 областей України

Сьогодні, 19 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та голова Золочівської районної ради Олег Банах вітали молодих поетів та прозаїків з 12 областей України.

  

Про впровадження системи енергоменеджменту – розповіли керівникам бюджетних установ на семінарі

Дорожчання енергоносіїв – це проблема не лише для України, а і для всього світу. Зараз в Україні ціни на паливо, електроенергію, воду та інші ресурси ростуть дуже швидко, ніхто не може впевнено сказати, якою буде ціна, наприклад, електроенергії через декілька місяців. Через це, проблема підвищення енергоефективності, а отже і економічного використання енергоносіїв в нашій країні набуває все більшого і більшого значення. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року «Про затвердження плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах» та на виконання Меморандуму про партнерство щодо запровадження енергетичного менеджменту для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ між Держенерго-ефективності та Львівською ОДА, для керівників бюджетних установ району( охорони здоров’я, освіти, культури) сьогодні, 19 жовтня 2017 року у сесійній залі районної ради проведено навчальний семінар на тему: «Впровадження системи енергоменеджменту».

Провела семінар фахівець департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА Іванна Гаврилко. Учасників семінару ознайомили з Програмою впровадження системи енергомененджменту, проведенням моніторингу системи енергетичних ресурсів із використанням програмного забезпечення Umuni та комплексністю заходів з енергозбереження, на основі котрих досягається економія енергоресурсів. 

 

11 жовтня 2017 року, набрали чинності статті Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій

Органи Пенсійного фонду України проводять виплати підвищених розмірів пенсій тим громадянам, пенсії яких збільшились в результаті проведених перерахунків.

Пенсіонерам, яким пенсія вже була виплачена на поштових відділеннях у період з 4 по 10 число місяця – відповідні підвищення здійснено за додатковими відомостями у відділеннях поштового зв’язку.

Тим пенсіонерам, яким пенсії були зараховані на банківські рахунки 4 – 10 жовтня відповідні доплати здійснені одноразово на їх рахунки.

Пенсіонерам, яким дату виплати пенсій встановлено з 11 по 25 число - пенсії  виплачуються у збільшених розмірах згідно встановлених дат, при цьому, у відділеннях поштового зв’язку виплати  проводяться  одночасно за двома відомостями: основною і додатковою.

 

Соснова стовбурова нематода

В Україні, як і в багатьох країнах світу, деревина  є основним матеріальним ресурсом лісу,який використовує людина. Сьогодні без неї не можуть обійтися багато галузей промисловості. Значною мірою    використовується деревина хвойних порід. Вона займає важливе місце в міжнародній торгівлі. При міжнародному товарообміні збільшується ризик поширення небезпечних шкідників деревини з лісопродукцією і деревною пакувальною тарою.

Одним з найбільш небезпечних шкідників хвойних є соснова стовбурова нематода Bursaphelenchus xylophilus, що вражає різні породи хвойних дерев, широко поширених у світі.Поширення. Європа (Португалія), Азія (Китай, Японія, Корея, ов. Тайвань), Америка (Канада, США, Мексика).

Детальніше про соснову стовбурову нематоду у матеріалі Державного фітосанітарного інспектора  ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.

 

ОБЕРЕЖНО! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Епізоотична ситуація щодо АЧС в країні надалі залишається складною та напруженою.  З  2012 року в Україні  по сьогоднішній день зареєстровано 272 випадки АЧС ( 230 – домашні, 41 – дикі та 1 інфікований об'єкт. Детальніше - за посиланням.

 

Профілактика сезонних захворювань

Ми вже звикли сприймати простуду, як постійну супутницю холодної пори року. Але виявляється її можна уникнути – головне добре підготуватись! Звичайно, більшість простудних захворювань проходить без ускладнень, за умови правильного і своєчасного лікування. Однак варто погодитися, що профілактика захворювання завжди краще його лікування. Існують прості способи, як убезпечити себе від гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), ГРЗ та інших простудних хвороб. Детальніше - за посиланням.

 

18.10.2017

 

Олег Синютка зустрівся із учасниками АТО Золочівського, Перемишлянського та Бродівського районів Львівщини

Сьогодні, 18 жовтня, у м.Золочеві голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із учасниками АТО із Золочівського, Перемишлянського та Бродівського районів.  

Розпочалася зустріч із хвилини мовчання за полеглими на сході України.

«Сьогодні, тут присутні чоловіки, які беруть у руки зброю, які пройшли війну. Половина з них не повернулася, а й надалі є на війні. І те, що ми з вами можемо спокійно жити і святкувати це їхня заслуга в першу чергу. Я б дуже хотів, щоб кожен з тут присутніх дізнався про те, які можливості зараз можна отримати,  і на тих, хто їх уже успішно реалізував»,- сказав Олег Михайлович розпочинаючи зустріч.  

На зустрічі учасники АТО порушили земельні та соціально-побутові питання, запитували про норми споживання газу.

Перед присутніми у залі виступили керівники обласних служб та департаментів надаючи відповіді на запитання учасників АТО, а також громадяни, які успішно започаткували власну справу, завдяки державним коштам та інші.

Завершилася зустріч виконанням на живо Державного Гімну України усією залою присутніх керівників, учасників АТО, громадськістю.

 

 

Керівництво району зустрілося з жителями Ремезівцівської сільської ради

17 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник  зустрілися  з жителями Ремезівцівської сільської ради в адмінприміщенні місцевої ради.

 Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про виплату орендної плати орендарями землі;

- про окроплення полів;

- про децентралізацію;

- про відкриття аптечного пункту у селі Підгір’я;

- про відкриття торгової точки у селі Підгір’я;

- про відновлення недільного рейсу та щоденного рейсу о 6.00 год. по маршруту Золочів-Бібщани із заїздом у село Ремезівці. На поставлені запитання голова та перший заступник голови надали вичерпні відповіді громадянам.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський проінформував присутніх про важливість недопущення спалювання сухої рослинності, адже це шкодить і флорі, і фауні природного середовища, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки та проінформував, що стартувала медійна кампанія про запобігання захворюванням.

Також голова райдержадміністрації доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

 

 

17.10.2017

 

Про пенсійну реформу із керівником Пенсійного фонду

Начальник Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Ірина Питльована розповіла про те, які основні зміни несе Пенсійна реформа, наскільки збільшено пенсії, чи перераховувалися пенсії для колишніх держслужбовців,  чи може купити громадянин страховий стаж в держави і якщо так, то скільки це вартує і не лише.

Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду має на своєму обліку 32 тис. пенсіонерів із Золочівського та Перемишлянського районів. На Золочівщині проживає понад 18 тис. одержувачів пенсій, з них понад 90% громадян відчують зміни, які торкнулися їхнього пенсійного забезпечення.

Якщо у Вас є запитання щодо пенсії, ви можете скористатися гарячою телефонною лінією за номером: 4-24-35.

Детальніше у відео.

 

У ДП «Золочівський лісгосп» проведено семінар щодо проблеми масового всихання сосни звичайної

13 жовтня 2017 року у  ДП “Золочівський лісгосп” відбувся семінар-навчання щодо проблеми масового всихання сосни звичайної. Участь у семінарі взяв перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, голови сільських рад.

Під час заходу було обговорено актуальне питання про дерева сосни, які вражаються шкідником і вмирають з верхівки донизу.

Головний лісничий ДП „Золочівський лісгосп” Повзанюк Ігор Михайлович розповів про Золочівський лісгосп та поширеність цієї проблеми у Золочівському районі.

Звертаючись до присутніх Ігор Нижник наголосив на важливості даної тематики у сьогоденні.

«…Три проблеми. Це енергетична,  продовольча, екологічна. Це ті проблеми, які треба буде вирішувати нам, нашим дітям і нашим нащадкам. Але дедалі частіше екологічна проблема починає виходити на перше місце. Надзвичайно багато сьогодні є викликів. Хочу зазначати, що недавно в адміністрації було проведено семінар на тему: «Деякі аспекти експлуатації, моніторингу полігонів побутових відходів із застосуванням геоінформаційних технологій». Особлива увага була звернена на забруднення річок і озер побутовими відходами. Я сьогодні прибув на цей семінар, адже це питання є вкрай важливим для району тому, що кожен 4-тий га засаджений лісом. ДП «Золочівський лісгосп», підприємство «Галсілліс» долучаються до економічного зростання і до розбудови територій, а основне до збереження екологічної рівноваги…»,- сказав Ігор Нижник.  

Головний лісопатолог Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Львівлісозахист” Богдан Соколовський зазначив, що це є проблема не лише Золочівщини, Львівщини, України, а це є глобальна проблема.

Директор ДП «Золочівський лісгосп» Руслан Круть розповів також про проблему охорони лісу не лише від шкідників-комах, але й людей, які з метою наживи зрізають і крадуть дерева.

Після обговорення в аудиторії усі поїхали в ліс, де мали можливість наочно подивитися як шкідники вражають дерева.

Детальніше у відео.

 

Делегація Золочівського району взяла участь у відкритті Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України на Верецькому перевалі

15 жовтня, у селі Климець Сколівського району на Верецькому перевалі відкрили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України. Це місце стало місцем загибелі понад 600 патріотів, які героїчно боролись за незалежність української держави наприкінці 30-х років 20 століття.

Розпочався захід молебнем за загиблими героями, опісля представники влади, депутатського корпусу, громадськість поклали квіти та лампадки до меморіалу загиблим січовикам.

Пошуки героїв Карпатської України ведуться і сьогодні. На Верецькому перевалі були розстріляні понад 600 січовиків – борців за незалежну Україну.

 

14.10.2017

 

Екуменічним молебнем та урочистою академією на Золочівщині відзначили День захисника України та 75-ту річницю створення УПА

14 жовтня 2017 року біля пам’ятного знаку «Борцям за волю України», що знаходиться у м.Золочеві проведено екуменічний молебень духовенством району.

Священики провели  молебень за душі усіх полеглих за волю та незалежність України − воїнів УПА, учасників національно-визвольної боротьби новітніх героїв та воїнів, які загинули на Сході.

Звертаючись до громади о. Орест Галан побажав громаді, щоб небо над нашою Україною нарешті стало мирним.

Про історичні корені свята Покрови та спадкоємність поколінь борців за волю України розповіла ведуча Катерина Тихонова, керівник МГО «Бужани».  Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах, керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Завершився захід духовним гімном українців - Боже великий єдиний.

 

14 жовтня 2017 року  в районному Народному домі відбулася урочиста академія та святковий концерт з нагоди відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці створення УПА.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, який у своєму виступі наголосив: «…Сьогодні ми святкуємо День захисника України та 75-ту річницю створення УПА… Ми маємо навчати нашу молодь. І пам’ятати, що без минулого не має майбутнього. Тож схилімо голови перед героями національно-визвольних змагань та воїнів теперішньої підступної Українсько-Російської війни, і полеглими. І тими, що стоять під ворожими градами і мінометами у цю хвилину. Вічна пам'ять тим захисникам України,  які відділи за неї найдорожче – життя. Низький уклін їхнім скорботним родинам. Щира дяка за відданість, мужність, патріотизм та неоціненний внесок у наближення перемоги нашим оборонцям на сході та волонтерам. Хочу висловити найщиріші слова нашим воїнам УПА, які є сьогодні тут з нами, які є символом нескореності і є моральним авторитетом для нас усіх. Нехай добро та опіка Божої Матері буде завжди поруч з вами».

Про величний подвиг учасників національно-визвольних змагань у своєму виступі зазначив онук члена ОУН-УПА Ярослав Безпалько - голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая. Наголосивши, що тисячі й тисячі українських юнаків і дівчат зі зброєю в руках стали до бою відразу з двома людиноненависницькими імперіями – німецько-фашистською і радянсько-комуністичною.

Грамотами та подяками відзначено воїнів УПА, добровольців, волонтерів, військовослужбовців.

Продовжили захід святково-патріотичним концертом. 

 

 

13.10.2017

 

З метою пропагування серед дітей та юнацтва кращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті,  пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності 11-12 жовтня 2017 року в Народному домі «Просвіта» відбувся районний етап фестивалю-конкурсу «Сурми звитяги». Головним завданням фестивалю

популяризація в молодіжному середовищі українського патріотичного мистецтва, зокрема пісні, поезії, хореографії.

Участь у фестивалі взяли учнівські колективи 36 навчальних закладів району.

За підсумками журі переможцями визначено:

У номінації «Соло»

І місце – Цоба Ярина – учениця 11  класу Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;

ІІ місце – Турчин Петро – учень 9 класу Скварявської ЗОШ І-ІІІст.;

ІІІ місце – Суханова Марта – учениця 9 класу Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст.

У номінації «Дует»

І місце – дует Куровицької ЗОШ І-ІІІ ст.;

ІІ місце – дует ЦДЮТ;

ІІ місце – дует Підлипецької ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІІ місце – дует Ремезівцівського НВК.

У номінації «Вокальні ансамблі»

І місце – ансамбль «Колорит» ЦДЮТ;

ІІ місце – ансамбль «Іскорки радості» Золочівської ЗОШ І-ІІ ст.;

ІІІ місце – ансамбль «Мальви» Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

У номінації «Вокально-хорові ансамблі»

І місце – ансамбль «Соколята» Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;

ІІ місце – ансамбль «Древо» ЦДЮТ;

ІІІ місце – місце ансамбль «Росинка» Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№3.

 

Школярі завітали на День відкритих дверей у Навчальний центр Національної гвардії України

Учні Золочівських шкіл завітали у Навчальний центр  Національної гвардії України на екскурсію з нагоди Дня відкритих дверей.

Познайомитися із життям військових школярі та молодь мали нагоду сьогодні, 13 жовтня.

Розпочалися відвідини військової частини із презентації бетеерів, військових медичних машин, вантажівок.  

Тут під контролем інструкторів школярі мали змогу оглянути бронетехніку зовні та всередині й сфотографуватися.

Опісля гвардійці-кінологи продемонстрували майстерність своїх вихованців у затриманні порушників.

У заходів взяла участь керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчиши та працівники райдержадміністрації.

Учні мали нагоду особисто ознайомитися та сфотографуватися з усіма експонатами.

 

У музеї-криївці вшановано вояків Української Повстанської Армії

Делегація Золочівського району взяла участь у панахиді пам’яті борцям за волю України – воякам УПА. Цьогоріч відзначається 75-та річниця з Дня створення Української Повстанської Армії. Захід відбувся 13 жовтня 2017 року біля села Гавареччина Золочівського району. У поминальному богослужінні взяли участь керівництво та працівники Золочівської райдержадміністрації, Золочівської районної ради, воїни УПА, громадськість та молодь району. Завершилися заходи виступами дітей Білокамінського НВК.

 

 

12.10.2017

 

Знаю! Дію! Захищаю!

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін. До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги. Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ! Знаю свої права. Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права. За час роботи системи безоплатної правової допомоги до місцевих центрів та бюро правової допомоги звернулося  більше пів міліонна громадян. Але лише приблизно десяти відсоткам громадян потрібно було адвоката. Решта звернень - це юридичні консультації. Проаналізувавши ці звернення , для покращення доступу громадян до правових знань Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з партнерами розроблено методичні рекомендації з наступних питань: «Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника», «Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини», «Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати», «Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів», «Твої права – твій захист. Правові орієнтири для кожної дитини», «Виселення з квартири без надання іншого жилого приміщення», «Позбавлення особи права користування жилим приміщенням», «Зняття з реєстрації місця проживання», «Встановлення факту родинних відносин», «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду», «Порядок розірвання шлюбу», «Безоплатна передача земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності», «Прийняття спадщини, у складі якої є нерухоме майно, у випадку відсутності у спадкоємців правовстановлюючих документів на майно». Буський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги започатковує серію заходів право просвітницького характеру та шукає партнерів для поширення методичних рекомендацій. Для кращого доступу наших громадян до правових консультацій дані методичні рекомендації  будуть знаходитися в кожній сільські раді, бібліотеці та школі. Завжди можна звернутися за допомогою до працівників даних установ або до системи безоплатної правової допомоги. Ми працюємо для вас.

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

м.Буськ, вул. Петрушевича  8   Тел: (03264) 21-112,Е-mail: busk.lviv@legalaid.gov.ua

м. Броди вул. Щурата 8. Тел: (03266) 25-113,        

м. Кам’янка-Бузька вул. Я. Мудрого 17 б. Тел: (03254)23-069,

м. Золочів вул. Валова 4. Тел: (03265) 70-091,

м. Радехів вул. Відродження 7. Тел: (03255) 41-079.

  

Директор                                                                                                 Скочко І. Я.

 

 

11.10.2017

                               

Сьогодні, 11 жовтня 2017 року керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин провела робочу нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації з питання належної організації та проведення заходів з нагоди відзначення Дня захисника України та 75-ти річчя створення УПА. Під час наради також обговорено питання участі делегації від Золочівського району у відкритті Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України (Верецький перевал).

 

До уваги працівників та роботодавців!

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Здійснення ефективного відповідного контролю є вкрай необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення фондів соціального страхування та місцевих бюджетів всіх рівнів.

Виплата заробітної плати у “конверті” обкрадає людей і державу, послаблює соціальний захист працівників.

Від несплати податків, внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до державного бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня “прозора” зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості. Ця різниця з”ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії. От тоді шило і вилазить з мішка.

З метою виявлення заробітної плати нижче мінімального розміру, неофіційної заробітної плати та зайнятості населення  при районній  державній адміністрації створена робоча група з  питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Упродовж січня – вересня 2017 року у районі проведено 24 засідань робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та заслухано 224 керівники щодо порушення норм законодавства в частині виплати заробітної плати.

Хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають відпустки.

І пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в “конверті” – ви маєте досить забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.

Пенсійна реформа, розроблена урядом і затверджена парламентом, передбачає такі зміни щодо наявності страхового стажу: з 1січня 2018 року пенсія за віком призначатиметься за наявності стажу на 1 січня 2018 року 25 років – у 60 років. Щороку страховий стаж збільшується на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році.

Особам, які не мають відповідного страхового стажу буде призначатися державна соціальна допомога  при досягненні ними 65 річного віку. В проміжковий період від 60  ти років і до 65 річного віку, таким особам може бути призначена державна соціальна допомога на умовах і в порядку визначених Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»

Шановні роботодавці, не залишайте своїх працівників без соціального захисту, оформляйте з працівником офіційно трудові відносини, не порушуйте законодавства з питань оплати праці, адже порушення законодавства тягне за собою великі штрафні санкції. Нагадуємо, що  відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» мінімальна заробітна плата у місячному розмірі : з 1 січня 2017 року становить – 3200 гривень; у погодинному розмірі : з 1 січня 2017 року – 19.34 гривні.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

10 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Заставненської сільської ради у приміщенні Народного дому села Вижняни.

Громадяни, що прийшли на зустріч запитували:

- про встановлення додаткової трансформаторної лінії у с. Заставне;

- про низький відсоток орендної плати за паї;

- про встановлення спортивного майданчика у с. Вижняни;

- про введення посади кочегара у Народному домі с. Вижняни;

- про довіз дітей Школяриком;

- про оплату фельдшера у с. Вижняни.

На зустрічі була присутня Алла Хома, заступник начальника управління соціального захисту населення, яка надала роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій та соціальних виплат. Світлана Петрик, фахівець Пенсійного фонду у Золочівському районі розповіла про нове у пенсійному законодавстві.

 Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський проінформував присутніх про важливість недопущення спалювання сухої рослинності, адже це шкодить і флорі, і фауні природного середовища, впорядкуванні та благоустрою приватних територій, дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, звернув увагу присутніх на Урядовій програмі «Доступні ліки», зокрема на тому, як отримати безкоштовні ліки.

Також голова райдержадміністрації доручив написати листи у районні служби з метою вирішення проблемних питань.

  

10 жовтня 2017 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Проведено співбесіду із суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Заставненської сільської ради, щодо неухильного дотримання вимог чинного трудового законодавства по виплаті заробітної плати, легального використання найманої робочої сили та своєчасної і повної сплати податків і зборів.

Голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський наголосив на перевагах задекларованої праці для найманих працівників. Надав роз’яснення щодо норм діючого трудового законодавства та адміністративної відповідальності за його порушення. Підводячи підсумки зустрічі голова Золочівської райдержадміністрації зазначив, що незважаючи на хибні переваги, неофіційна зайнятість знижує доходи державного бюджету, виключає низку соціальних виплат працівникам.

 

 

10.10.2017

 

На Золочівському замку проведено заходи з нагоди випуску інструкторів

У м.Золочеві 10 жовтня 2017 року проведено випуск особового складу другого етапу підготовки інструкторів  в Навчальному центрі Національної гвардії України.

Церемонію випуску проведено на території Золочівського замку.

Привітати військовослужбовців та вручити їм грамоти прибув ветеран навчального центу полковник Авіскулов Євген Дмитрович.

У заході взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин.

« Шановні військовослужбовці, здобуті вміння та навики вами – найкраща нагорода, яку тільки може отримати військовий. Бажаю вам отримати позитивні враження від перебування на території Золочівського замку, застосовувати свої знання і вміння на практиці задля зміцнення обороноздатності нашої держави», – сказала у вітальному слові Галина Леонідівна.

Від духовенства Золочівщини з Божим благословенням звернулися  отець Юрій Галабуда і  Андрій Кулицькому та окропили свяченою водою військовослужбовців благословляючи на добрі та корисні справи. У словах прозвучали лише найкращі побажання на подальшу службу та життя. Завершилися заходи виконанням пісень під супровід оркестру Навчального центру Національної гвардії України.

 

Виїзні зустрічі з населенням району працівників Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо основних положень пенсійної реформи, спеціалістами Золочівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області проводяться виїзні прийоми у сільські, селищні ради району протягом жовтня 2017 року згідно графіку:

Дата прийому

Місце проведення (міські, сількі, селищні ради)

10.10.2017

Полянська, Підлипецька, Сновицька

11.10.2017

Струтинська, Підгородненська

12.10.2017

Ремезовецька, Шпиколоська, Жуківська

13.10.2017

Вороняцька, Червоненька, Ясеновецька, Княжівська

17.10.2017

Великовільшанецька, Бортківська, Гологірська

18.10.2017

Новосілківська, Словіцька

19.10.2017

Куровицька, Підгайчиківська, Заставнянська, Великополюхівська

20.10.2017

Глинянська, Перегноївська

24.10.2017

Білокамінська, Почапівська, Скварявська, Гончарівська

26.10.2017

Єлиховецька, Сасівська, Золочівська, Руда –Колтівська, Колтівська

 

Запрошуємо усіх бажаючих на зустрічі.

 

Урядова програма «Доступні ліки»

Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

 

1. Як отримати безкоштовні ліки?

1. Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.

2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки» 

3. Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

2. Чому саме ці категорії захворювань?

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних за 2015 рік, на діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб. Це у 6 разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано 210 тис, за статистикою 2015-го. Здебільшого, це діти та молодь.

3. Які МНН (міжнародна непатентована назва (діюча речовина)) входять до програми реімбурсації?

 

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбідудинітрат (Isosorbidedinitrate)

Карведілол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryltrinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

БРОНХІАЛЬНА АСТМА:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

4. Де пацієнт може обміняти рецепт на ліки?

Це може бути будь-яка аптека, що підписала договір з місцевим органом влади.

Шукайте аптеки з такою позначкою: https://goo.gl/2KaRpp

Карта (оновлюється): https://goo.gl/dCEMCw

 

5. Що робити, якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються?

1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.

2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.

3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

6. Що потрібно знати лікарю?

Лікар має виписати пацієнту рецепт на лікарський засіб, який відповідає його стану.

Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків.

В аптеці пацієнт може вибрати – отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно, або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму.

7. Які ліки пацієнт може отримати безкоштовно, а за які потрібно доплачувати?

Реєстр оптово-відпускних цін визначає максимальну ціну препарату, який може взяти участь в урядовій програмі «Доступні ліки».

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.

Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.

Ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.

8. Чи може пацієнт отримати безкоштовні ліки без рецепта?

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

9. Як працює механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації)?

Механізм відшкодування вартості ліків успішно діє в багатьох країнах світу та передбачає забезпечення пацієнтів безкоштовними ліками або значною знижкою на препарати.

В Україні відшкодування вартості ліків визначатиме Національний перелік основних лікарських засобів у 2017 році. У його склад входять рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я 21 міжнародна непатентована назва (МНН або діюча речовина) для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та діабету ІІ типу.

10. Як регулюватимуть ціни на лікарські засоби в Україні?

Ціна на лікарські засоби, які відшкодовує держава, має бути обґрунтованою. Дуже часто ціни на одні й ті самі ліки в Україні є значно вищими, ніж у сусідніх країнах. Хоча рівень зарплат українців є нижчим.

У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на лікарські засоби. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення цін на ліки.

Задля забезпечення доступності ліків в Україні, МОЗ встановить граничну оптово-відпускну ціну лікарських засобів по 21 міжнародній непатентованій назві (МНН або діюча речовина), які ввійдуть до програми реімбурсації.

Граничну оптово-відпускну ціну розрахують, базуючись на медіанній ціні на лікарський засіб у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

Це країни ЄС, де вже давно сформована система регулювання цін на лікарські засоби та механізм відшкодування вартості ліків. Оскільки виробникам вигідно реалізувати ліки за такою ціною в сусідніх країнах, отже, так само має бути і в Україні.

Для лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню, МОЗ встановить максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15%.

11. Що таке реєстр референтних цін і як ним користуватись?

Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні МНН у 5 сусідніх країнах України – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі медіани ціни за добову дозу лікарського засобу в цих 5 країнах, уряд встановив граничну ціну на лікарський засіб, яку буде компенсувати держава.

Важливо розуміти, що ціна в Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (стовпчик 11) – це оптово-відпускна ціна. Гранична оптово-відпускна ціна за добову дозу міститься в Реєстрі граничних оптово-відпускних цін (стовпчик 6). Максимально дозволена ціна в аптеці – оптово-відпускна ціна за упаковку + 10% постачальницької надбавки + 15% дозволеної торговельної надбавки + 7% ПДВ.

Розмір відшкодування вартості за упаковку лікарського засобу міститься в Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (стовпчик 15).

Наприклад, Міністерство охорони здоров’я порівняло всі ціни на препарати з діючою речовиною Еналаприл в Польщі, Словаччині, Латвії, Угорщині та Чехії. Медіанна ціна за дозу там становила ХХ грн. Це означає, що уряд компенсуватиме повну або часткову вартість препарату, ціна за визначену добову дозу якого не перевищує ХХ грн + 10% оптово-постачальницької надбавки + 15% торгових надбавок + 7% ПДВ = УУ грн за дозу.

Референтне ціноутворення дозволило знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.

12. Які вимоги до аптеки-учасника програми?

У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.

Аптека надає місцевим владам фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів з місцевих бюджетів протягом 5 робочих днів після подачі звітності.

13. Скільки коштів виділив Уряд на програму?

На 2017 рік Уряд виділив 500 млн гривень.

 

З усіх питань звертайтесь на урядову «гарячу лінію» 15-45

 

09.10.2017

 

Здійснено огляд стану доріг Поморянського напрямку головою райдержадміністрації

8 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, за участю депутата обласної ради Зіновія Шептицького, представників районних ЗМІ здійснив перевірку стану автомобільної дороги Плугів-Чемеринці через село Поляни, де у даний час виконуються роботи по реконструкції дороги. Ремонт планується завершити у найкоротші терміни.  

 

 

06.10.2017

 

5-6 жовтня у Львові проходить третій Міжнародний екологічний форум «Вода та енергія»

Міжнародний Форум присвячений проблемам у сфері питного водопостачання, реформам в екологічному законодавстві, впровадженню новітніх технологій очищення комунальних стічних вод, використанню відходів як вторинної сировини, створенню умов для реалізації екологічно сприятливих стратегічних рішень. Учасники форуму обговорили нову державну систему моніторингу якості водних ресурсів.

Під час екофоруму триває виставка інноваційних технологій у галузях очищення природних та стічних вод, переробки та сортування відходів, автоматизації технологічних процесів, економії енергоресурсів, транспортування води тощо.

Захід об’єднав представників органів місцевого самоврядування, міжнародних експертів у галузі водопровідно-каналізаційного господарства, представників міжнародних фінансових установ, постачальників новітніх екотехнологій, науковців, керівників комунальних водопостачальників підприємств легкої та харчової промисловості, які перебувають у пошуку інвестицій та технологій для модернізації інфраструктури відповідно до вимог ЄС. Важливою подією форуму стало підписання Меморандуму між Національним фондом охорони довкілля і водного середовища республіки Польща, Львівською міською радою, ЛМКП «Львівводоканал» та Міністерством екології та природних ресурсів України про спільні заходи із забезпечення ефективної очистки стічних вод міста Львова для досягнення мінімізації забруднення басейну транскордонної ріки Західний Буг.

Представники від Золочівської РДА взяли участь у третьому екологічному форумі «Вода та енергія».

 

У Золочеві провели круглий стіл на тему: «Деякі аспекти експлуатації, моніторингу полігонів побутових відходів із застосуванням геоінформаційних технологій»

Сьогодні, 6 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова Золочівської районної ради Олег Банах привітали учасників науково-практичного круглого столу. Відкрив захід Євгеній Захарчук, який проінформував про порядок денний круглого столу та доповідачів з даного питання. Організатори заходу – Західний науковий центр НАН України і МОН України, Золочівська районна державна адміністрація, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національний університет «Львівська політехніка», Громадський проект «Інститут Маркіяна Шашкевича». Звертаючись до учасників заходу голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський сказав, що вирішення проблеми утилізації відходів повинне відбуватися обов’язково з врахуванням природоохоронного та гуманітарного потенціалу Золочівського району.

Привітав учасників круглого столу та закликав до плідної роботи як лекторів так і слухачів. Про сучасні можливості використання космічних знімків в завданнях охорони і збереження природних ресурсів розповів Григорій Красовський, доктор технічних наук, професор, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Станіслав Горелик, кандидат технічних наук, доцент, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», провів космічний моніторинг сміттєзвалищ Золочівського району Львівської області.

Особливу увагу присутніх звернув на Золочівському полігоні ТПВ, розповів про його площу, стан, розміщення завдяки космічним зйомкам. Про визначення тенденцій змін екологічного стану району за даними моніторингу сміттєзвалищ ознайомила Ольга Бутенко, доктор технічних наук, професор, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

Детальніше у відео - http://zolochiv.net/nazhivo-krugliy-stil-pro-poligoni-pobutovih-vidhodiv/ 

 

05.10.2017

 

Сьогодні, 5 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський привітав учасників науково-практичного круглого столу на тему: «Деякі аспекти експлуатації, моніторингу полігонів побутових відходів із застосуванням геоінформаційних технологій».

Під час зустрічі обговорено план проведення круглого столу, який відбудеться завтра, 6 жовтня у сесійній залі районної ради.

 

Золочів”яни купували товари за цінами товаровиробника

5 жовтня 2017 року на прилеглій території до КП «Золочівський ринок» відбувся сільськогосподарський ярмарок «Добрі традиції Галичини», на якому свою продукцію реалізовували сільськогосподарські товаровиробники району.

У ярмарку взяли участь 12 товаровиробників: ПП «Бодак О.Я.» морква, яблука, картопля, капуста, буряк столовий; ПП «Дацко З.З.» – капуста, морква, буряк столовий; ФГ «Спільника» - насіннєва пшениця; ФГ «Кухарського» - борошно вищого сорту; ФГ «Костів» - екологічна продукція (овочі); ПП «Олександренко Ю. М.» - різновиди сирів; ПП «Пузиняк М. Р.» - малина і саджанці малини; Червоненське ВПУ - мед і гречана крупа; Мателюх В. Р. – продукція з медоносних культур; ПП «Дудко С.» - риба; ПП «Косопуд Ю. М.» - овочі. На ярмарку у широкому асортименті були представлені овочі та фрукти, продукція тваринництва, мука, пшениця за цінами виробників.

Ярмарок відвідали керівники району і чимало мешканців, які купили якісну продукцію за нижчими, ніж на ринку цінами.

 

7 жовтня 2017 року вперше у м. Львові відбудеться до Дня захисника України – Етнофестиваль бойових мистецтв «Аркан».

Організатор фестивалю Львівська обласна організація «ПАРТНЕР».

У Програмі передбачено показові виступи різних напрямків слов’янських бойових мистецтв: «Бойовий гопак», «Спас», «Триглав», «Навхрест», клуби військової історичної реконструкції «Лемберг» і «Чорна Галич». Захід відбувається за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.

Місце проведення: Палац спорту «Україна» (м. Львів, вул. Мельника, 18), початок об 15:00 год.

Вхід вільний.

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ «Тату, я тебе чекаю вдома»

Статистика шокує страшними цифрами. З метою безпеки руху на автодорогах Львівщини стартувала інформаційна кампанія «Водій, пам’ятай! На тебе чекають вдома!», а на Золочівщині ««Тату, я тебе чекаю вдома». Від початку 2017 року, у Львівській області у ДТП загинуло 124 людини (на 29% більше, ніж в аналогічний період 2016 року). Усього в ДТП травмувалося 1400 учасників дорожнього руху (на 24% більше, ніж минулого року), де 35% від загальної кількості ДТП складає наїзд на пішоходів. За даними Департаменту медичної допомоги МОЗ, з 2011 по 2016 рік в Україні зареєстровано близько 170 тисяч ДТП з потерпілими, в яких загинули 26,5 тис. людей і 209 тис. були травмовані. ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді у віці від 15 до 24 років і другою – серед дітей у віці від 5 до 14 років. Понад 43% загиблих є пішоходами й велосипедистами. Підраховано, що ДТП з тяжкими наслідками в Україні відбуваються через перевищення водіями швидкості (39% випадків), необлаштованість пішохідних переходів (38%), порушення правил перетину перехрестя (30%), а також управління автотранспортом у нетверезому стані.

Смертність на дорогах в Україні залишається найвищою серед усіх країн Європи. Питання безпеки руху на автодорогах стало предметом розгляду на щотижневих зустрічах керівництва району з жителями населених пунктів. На даний час райдержадміністрацією спільно з працівниками Золочівського відділу поліції проводяться тренінги, лекції, роз’яснювальні бесіди щодо виховання свідомих за власну безпеку громадян та посилення культури водіння, навчання дітей правилам поведінки на дорозі.

На даний час проведено навчальні семінари для школярів у Золочівській ЗОШ №1, Золочівській ЗОШ №2, Золочівській ЗОШ №4, Глинянській та Перегноївській школах, виховні години у решту навчальних закладах. Враховуючи вищезазначене, можна зробити цілком логічний висновок – «не жени!». Не перевищуйте швидкість руху! Адже такою безпечністю ви наражаєте на серйозні і часто незворотні неприємності не тільки себе, а й оточуючих. Тому водії повинні пам’ятати, що їх чекають вдома діти, дружини, батьки, загалом родина, адже так закладено природою, що кожен батько є опорою своєї сім’ї. І він має пам’ятати, що швидкість до добра не приводить. Тому потрібно об’єднувати зусилля органів виконавчої влади, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та громадськості.

 

04.10.2017

 

Володимир Недзельський зустрівся з жителями Бортківської ради

4 жовтня 2017 року голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрівся з жителями Бортківської сільської ради у приміщенні Народного села Скнилів. Громадяни, що прийшли на зустріч запитували про соціальні виплати і призначення субсидій, ремонт дороги через село Скнилів, проведення вуличного освітлення, ремонт Народного дому села Скнилів, відкриття аптечного пункту. Присутні на зустрічі представники управління соціального захисту населення та пенсійного фонду надали роз’яснення громадянам щодо призначення субсидій, соціальних виплат та нового у пенсійному законодавстві.

Голова райдержадміністрації Володимир Йосипович проінформував громадян з багатьох питань та надав роз’яснення. Рекомендував місцевій раді брати участь у конкурсах мікропроектів і таким чином отримати кошти на ремонт Народного дому села Скнилів.

Очільник району наголосив присутнім на дотриманні правил дорожнього руху та безпеку на дорогах, на забороні спалювання сухої рослинності, штрафах за порушення та благоустрою приватних територій.

 

Проведено чергове засідання Громадської ради при Золочівській райдержадміністрації

Сьогодні, 4 жовтня 2017 року у сесійній залі районної ради відбулося чергове засідання Громадської ради. Провела засідання голова Громадської ради Ірина Лукаш. У роботі Громадської ради взяв участь голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський та депутат обласної ради Мирослава Бабінська. Члени ради обговорювали ряд питань, особливу увагу звернули на питаннях спалювання сухої рослинності та вивозі львівського сміття. По питанні вивезення Львівського сміття прийняли звернення до депутатів усіх рівнів. Також представників громадських організацій цікавило питання стану децентралізації у Золочівському районі.

З даного питання проінформував голова райдержадміністрації, який повідомив, що до обласної адміністрації надіслано усі пропозиції щодо створення ОТГ у районі, на даний час питання вивчається експертами. Також запитували про накладення адмінштрафів за спалювання сухої рослинності. Виступаючи перед Громадською радою Володимир Йосипович наголосив, що повинна бути тісна співпраця між владою та Громадською радою, вивчатися громадська думка та доноситися до влади, а також відбуватися зв'язок у зворотному напрямку. Лише тоді громадянське суспільство і влада досягнуть спідньої мети – добробуту рідної України.

Наступне засідання Громадської ради відбудеться 3.11.2017 року о 15.00 год. в приміщенні сесійної зали районної ради.

 

Засідання оргкомітету з нагоди відзначення Дня захисника України та 75-ї річниці УПА

Сьогодні, 4 жовтня 2017 року керівник апарату райдержадміністрації Галина Семчишин провела засідання оргкомітету. «14 жовтня 2014 року прийнято Указ Президента України № 806, яким установлено День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. Одночасно 14 жовтня, також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова. Указом Президента України від 7 серпня 1999 року № 966 14 жовтня – у день свята Покрови Пречистої Богородиці – встановлено День українського козацтва.

Прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації щодо відзначення даних святкувань. Сьогодні я пропоную розглянути проект розпорядження голови райдержадміністрації розроблений працівниками райдержадмністрації», - наголосила Галина Семчишин.

За підсумками засідання затверджено програму проведення заходів.

Програма проведення заходів з нагоди відзначення Дня захисника України та 75-ти річчя УПА

13 жовтня 2017 року

– панахида біля музею-криївки у с. Гавареччина, Золочівського району. Початок о 10.00 год. та літературно-мистецький захід.

- День відкритих дверей для молоді району у Навчальному центрі Національної гвардії України. Початок о 12.00 год.

14 жовтня 2017 року:

– 15.30 год. – екуменічний молебень біля пам’ятника «Борцям за волю України»;

- урочиста академія «Сила нескорених», яка відбудеться у районному Народному домі ім.І.Білозіра. Початок о 16.00 год.

Запрошуємо громадськість району до участі.

 

03.10.2017

 

У рамках розвитку неформальної освіти у Золочівському районі начальником відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Золочівської райдержадміністрації Ольгою Кіс (письменницею Золочівщини Ольгою Кіс) 3 жовтня 2017 року проведено тренінг для молоді під назвою: «Розвиток талантів» у Ясеновецькому НВК. Учні обговорювали твори поета в  рамках програми «Література рідного краю». Також йшлося про розвиток таланту, яким володіє кожна людина. Дуже важливо вміти висловлювати власну думку, не лише щодо літературної творчості, але й до усіх життєвих явищ. 

 

“Пряма телефонна гаряча лінія”

У п’ятницю, 6 жовтня 2017 року з 11:00 до 13:00 години, відбудеться “Пряма телефонна гаряча лінія” з начальником відділу з питань призначення та перерахунку пенсій в Золочівському районі Золочівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області – Світланою Петрик. Телефон “прямої гарячої лінії” (265) 4 – 23 - 68.

 

Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області розпочато фінансування пенсій за жовтень.

Ресурсне забезпечення видатків Пенсійного Фонду України здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел надходжень та коштів Державного бюджету України. Потреба коштів на виплату пенсій за жовтень 2017 року по Золочівському та Перемишлянському районах складає 50,8 млн.грн., в тому числі:

- по Золочівському району– 30,8 млн.грн;

- по Перемишлянському району – 20,0 млн.грн.

 

02.10.2017

 

АНОНС

3 жовтня 2017 року, голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський зустрінеться з громадою Бортківської сільської ради у Народному домі села Скнилів.

Початок о 15.00 год.

 

Делегація Золочівщини взяла участь в урочистостях з нагоди 100-річчя Союзу українок

1 жовтня, на Львівщині відзначають 100-річчя із дня заснування Союзу українок та День союзянки. З цієї нагоди учасники святкування із різних районів Львівщини пройшли урочистою ходою центральними вулицями Львова.

Продовжили захід урочистою академією у Львівській обласній філармонії. Привітав із визначною датою присутніх голова Львівської ОДА Олег Синютка. Також очільник області нагородив відзнаками членів Союзу українок. За сприяння Золочівської районної державної адміністрації участь у заході взяла і делегація Золочівського району. Серед учасників були молоді поети та письменники, начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ольга Боса (письменниця Ольга Кіс).

Довідково: Золочівська районна організація “Союзу українок” 28 травня 2017 р. відзначила 25-ти річчя з часу відновлення своєї діяльності. Жінки-союзянки – це жінки жертовні, сильні, мужні, котрі відсунувши усі свої жіночі справи бралися до оборони України. Так було до того часу поки не заборонили «Союзу українок» більшовицькі поневолювачі. Сьогодні перед нами стоять імена жінок минулого. Це і Наталя Кобринська, і Софія Русова, і Уляна Кравченко,і Мілана Рудницька. Коли почалася відбудова - жінки Золочівщини вирішили, що вони мусять відновити «Союз українок. Вони мусять стати поряд з чоловіками, вони мусять вибудовувати Україну, Україну українську.

 

Інформуємо, що на території Львівської області здійснює свою господарську діяльність ТзОВ «Ремагросервіс» (м. Радехів, вул.. Стоянівська, 2а, тел. 0255-22459, 067-6726808), яке спеціалізується на ремонті сільськогосподарської техніки вітчизняних та іноземних виробників (тракторів, зернозбиральних комбайнів, оприскувачів та інших самохідних сільськогосподарських машин).

Також підприємство має необхідні технічні засоби та кваліфікованих працівників, що дозволяє виготовляти нові комплектуючі до вищезазначеної сільськогосподарської техніки, здійснювати бляхарські, токарні, шліфувальні, розточні, зварювальні та інші роботи в необхідній кількості.

 

 

Архів новин:

   

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochivrda@loda.gov.ua

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація