Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація Золочівського об’єднаного управління ПФУ

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Головне управління Держпраці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Залучення міжнародної технічної допомоги

Міжнародний промисловий форум

Календар виставок в Греції у 2017 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Соціально-економічна характеристика
Золочівського району

Золочівський район є одним із 20 районів Львівської області та розташований в східній її частині. З півночі межує з Бродівським, Буським, на заході з Пустомитівським, на півдні з Перемишлянським районами Львівської області, на сході із Тернопільською областю. Відстань від кордону з Європейським Союзом (Республіка Польща) до кордону району – близько 100 км, до районного центру м. Золочева – близько 120 км. Відстань від районного центру до м. Львова: залізницею – 77 км, шосейними шляхами – 66 км.

Через територію району проходить залізнична колія Львів-Київ, шосейні автостради Львів – Тернопіль, Львів – Івано-Франківськ, лінії електропередач, газопроводи та магістральний нафтопровід „Дружба”.

В адміністративному поділі Золочівського району віднесено 110 населених пунктів. Серед них – 2 міста, селище міського типу, 107 сіл. В районі функціонують дві міських (Золочів, Глиняни), селищна (Поморяни) та 32 сільських ради.

Загальна площа Золочівського району становить – 109700 га, що складає 5,0% території області, в тому числі:

  • землі сільськогосподарського призначення - 75771 га,

  • з них сільськогосподарських угідь – 73680 га;

  • ліси та інших лісові площі – 26175 га;

  • землі під водою – 1317 га;

  • забудовані землі - 4060 га.

На території району впродовж багатьох років зберігається екологічно чиста природна обстановка. Природні умови різноманітні.

Основну частину природних ресурсів Золочівщини складають корисні копалини, зокрема: дрібнозернисті та кварцево-вапнянкуваті піски, буре вугілля та поклади торфу, глина керамічна, глина будівельна. Особливим багатством регіону є значні запаси питної води.

На теренах Золочівщини бере початок річка Західний Буг, джерело якої б'є з висоти 340 м над рівнем моря в мальовничому селі Верхобуж. Західний Буг проходить територією Польщі та впадає у Балтійське море.

Кількість населення Золочівського району станом на 1 грудня 2019 року становила 68473 осіб. Приблизно 42% населення проживає у містах, 58% - у сільській місцевості. Рівень народжуваності у Золочівському районі становить 7,8 особи на 1000 осіб населення. Щільність населення становить 63 особи на 1 кв. км.

Район займає десяте місце в області за розміром території та чисельністю населення. Головною галуззю економіки є сільське господарство та переробна промисловість.

Сільськогосподарським виробництвом в районі займаються 28 сільськогосподарських підприємства, 57 фермерських господарств, а також 13437 особистих господарств населення.

До промислової галузі району належать:

  • переробна промисловість (питома вага в загальному обсязі реалізованої промислової продукції - 98%), 

  • постачання пари та кондиційованого повітря, водопостачання, каналізація, поводження з відходами (2%).

Облікове коло переробної промисловості району нараховує 15 підприємств, які працюють у харчопереробній галузі (3 підприємства), хімічній галузі (2), в галузі виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність (6), в галузі машинобудування (2), виробництво гумових і пластмасових виробів (1), ремонт і монтаж машин і устаткування (1).

Невід'ємною складовою частиною економіки району є розвиток малого та середнього бізнесу. На даний час у Золочівському районі працює близько 317 малих підприємств та зареєстровано 1956 фізичних осіб-підприємців. В розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення по Золочівському району нараховується 46 діючих малих підприємств.

Питома вага підприємств оптової та роздрібної торгівлі в загальній кількості малих підприємств складає близько 35,0%, промислових підприємств – 10,0%, підприємств, які займаються орендою та операціями з нерухомим майном – 9,0%, сільськогосподарських підприємств – майже 19,5%.

На даний час в районі функціонує 380 магазинів. В районі функціонує КП "Золочівський ринок", на якому реалізація товарів здійснюється на 970 торгових місцях. Ресторанне господарство району представлене 88 об'єктами з загальною кількістю посадкових місць близько 3 тис.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність в роздрібній торгівлі та ресторанному господарстві за 9 місяців 2019 року склав 313,4 млн. грн. 98,0% загального обсягу товарообороту становить товарооборот роздрібної торгової мережі.

Важливою ланкою в забезпеченні соціальних та культурних потреб населення району є функціонування установ соціальної сфери, зокрема: освіти, охорони здоров’я та культури, які фінансуються з місцевого бюджету.

З метою задоволення освітніх потреб населення району, відділом освіти райдержадміністрації сформовано відповідну мережу навчальних закладів. В районі функціонують 52 заклади загальної середньої освіти, з них 4 опорних заклади (Сасівський, Глинянський, два Золочівських), у яких здобувають освіту 7016 учнів.

Мережа системи охорони здоров’я включає 3 лікарняні заклади на 355 лікарняних ліжок, 47 фельдшерсько-акушерських пункти, 13 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини. На засадах сімейної медицини обслуговується 77% населення району.

В районі функціонує 78 Народних домів (з них 77 в сільській місцевості), районний Народний дім ім. І.Білозіра, Золочівська і Глинянська дитячі музичні школи та діє 19 народних колективів. Також діють 69 бібліотечних філій централізованої бібліотечної системи, районна бібліотека для дорослих, районна бібліотека для дітей, бібліотечний фонд яких становить 370,6 тис. примірників.

Заклади культури Золочівщини свою роботу спрямовують на формування та реалізацію в районі державної політики в галузі культури, забезпечують відродження, захист, зберігання та всебічний розвиток традицій, звичаїв, обрядів, духовних цінностей українського народу. Народні доми у своїй повсякденній практичній діяльності творчо використовують набуті і запроваджують нові, народжені сьогоденням форми і методи культурно-просвітницької роботи з урахуванням професійних, вікових, освітніх та інших особливостей і культурних запитів різних груп населення.

Важливого значення набуває розвиток туризму. Найбільш цікавими для туристів у районі є музей-заповідник “Золочівський замок”, історико-архітектурні пам’ятки міста Золочева, сакральні споруди міста і району, музей-садиба Маркіяна Шашкевича у с. Підлисся, початок ріки Західний Буг, с. Гавареччина, як центр виробництва чорно-лощеної, димленої кераміки та зеленого туризму. Золочівщина має самобутнє історико-культурне середовище, багате на пам'ятки історії, монументального мистецтва, археології та пам’ятки архітектури національного і місцевого значення.

Культурна спадщина - своєрідний скарб, який приносить для рідного краю нові відкриття та знахідки. Культурна спадщина Золочівського району налічує 126 пам’яток: 70 пам’яток архітектури (20 – національного значення); 35 пам’яток історії; 10 пам’яток монументального мистецтва; 11 пам’яток археології. Значну кількість пам’яток архітектури району складають об’єкти сакральної архітектури: 56 церков (24 дерев’яних, 32 мурованих); 8 дерев’яних дзвіниць, 7 - мурованих; 6 мурованих костелів, монастирські келії. і

 

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochiv_rda@ukr.net

© 2005-2016 Золочівська районна державна адміністрація